Celkem 150091 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 23.06.2022


Česká národní banka zvýšila úrokovou sazbu na 7 procent
Finparáda | 16:00:00
Aaa


Česká národní banka zvýšila repo sazbu na 7 procent. Kdo zvýší úrokové sazby na spořicím účtu?
Finparáda | 10:00:00
Česká národní banka na včerejším měnově-politickém zasedání rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu, čímž se dostala na úroveň 7 procent, což je nejvyšší úroveň od května 1999. Hypotéky a spotřebitelské úvěry


Zasakovací rošty pro zpevněné propustné povrchy AS-TTE ROŠTy
eStav.cz | 00:00:54
Za jak dlouho se vsákne 100 litrů vody na zasakovacích roštech ASIO?


Přímotop s nízkou spotřebou
eStav.cz | 00:00:54
Klasické přímotopy pracují s principem konvekce, což je ohřev vzduchu a jeho cirkulace po vytápěném prostoru. Trik, jak spotřebovat méně energie tkví ve způsobu distribuce tepla.


Eva Jiřičná získá Poctu České komory architektů udělí za celoživotní dílo
eStav.cz | 00:00:54
Česká komora architektů (ČKA) udělí ocenění Pocta ČKA za rok 2021 profesorce Evě Jiřičné. Oceněním za celoživotní dílo vzdává Komora od roku 2000 hold význačným osobnostem z oblasti architektury. Slavnostní předání se uskuteční na nominačním večeru České ceny za architekturu ve Valdštejnské zahradě právě dnes, ve čtvrtek 23. června 2022.


Knihovny s implementací generických datových typů pro programovací jazyk Go
Root.cz | 00:00:10
Doposud nejvýznamnější novou vlastností jazyka Go je zavedení podpory pro generické datové typy v Go 1.18. Právě existence generických datových typů umožnila vznik nových knihoven.


Otevřená budovatelská hra Cytopia, Action Quake 2 je na Steamu
Root.cz | 00:00:05
Ve vývoji je otevřená budovatelská hra Cytopia ve stylu Sim City. Otevřená střílečka Action Quake 2 je k dispozici na Steamu. Spojením hry Quake a stavebnice Lego vznikl projekt Block Quake.


Láska nemusí být spojená se sexem, míní herečka Marie Drahokoupilová
revue.idnes.cz | 01:00:09
Marie Drahokoupilová (81) svého času patřila k nejvíce sexy herečkám. Jak sama přiznává, lásce podlehla často a ráda. Stávalo se, že její krátké okouzlení přerostlo ve vztah a následně v lhostejnost. „To je slepá láska v jedné minutě,“ řekla v primácké Show Jana Krause.


Počet ojetých elektromobilů roste, ale kupce hledají déle než spalováky
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
S tím, jak roste počet nově prodávaných elektromobilů, roste i počet těch ojetých. Data z českého trhu ukazují, že k mání jich jsou během roku nižší tisícovky kusů s cenou od 140 tisíc do více než dvou milionů. Zajímavé však je, že své kupce hledají výrazně déle než vozy se spalovacími motory, naopak hybridy mizí skoro okamžitě.


To z pravidel nevyčtete. Vysoká řidičská upozorní na časté chyby ve městech
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Přednost v jízdě na větších křižovatkách a nesprávné parkování na sídlištích jsou podle dopravního experta Romana Budského nejčastější minely, jichž se šoféři v městském provozu dopouštějí. Vyrazili jsme do víru velkoměsta a důkladně projeli pražské ulice, abychom vyzkoušeli časté řidičské chyby.


Dvojí metr. Banky a pojišťovny měří jinak zdravým a nemocným
Finance-iDNES.cz | 01:00:44
Odhady lékařů hovoří o tom, že v Česku žije kolem 600 tisíc lidí se zhoubným karcinomem nebo s vyléčeným onkologickým onemocněním. I člověk po onkologické léčbě je pojistitelný a banky před ním nezavřou dveře ani při žádosti o hypotéku. Oproti lidem bez zdravotních problémů se ale přístup k této skupině klientů dost odlišuje.


Bez odpočinku není žádný výkon, říká odbornice na duševní zdraví
Finance-iDNES.cz | 01:00:44
Vidí do hlav řadových pracovníků i manažerských špiček. Simona Zábržová vymyslela a postavila spolu se čtyřicítkou psychologů a psychoterapeutů kompletní online program péče o duševní zdraví. Snaží se pomáhat firmám a jejich zaměstnancům.


„Úsporný tarif“ pomůže domácnostem zvládnout drahé energie
Mesec.cz | 00:00:15
Stát plánuje další pomoc s drahými energiemi pro domácnosti využívající elektřinu, plyn i centrální teplo. Vláda bude také do konce příštího roku platit za spotřebitele a firmy poplatek za obnovitelné zdroje. Kolik na tom ušetří?


Do kdy nejpozději musíte zažalovat zaměstnavatele, jestliže chcete zneplatnit svůj vyhazov z práce a dostat odškodnění?
Mesec.cz | 00:00:10
Dvouměsíční lhůta pro podání žaloby na zaměstnavatele, počítaná od termínu, kdy měl pracovní poměr skončit, je propadná. To znamená, že když ji nestihnete, vaše právo na obranu zaniká. V jakých mimořádných situacích se lhůta prodlužuje a žalobu můžete podat později?


Růst cen energií se nezastaví, vedle státní pomoci budou třeba úspory
idnes.cz | 02:00:04
Při rozdělování desítek miliard z vládního balíčku opatření, který má lidem ulevit od drahých energií, sehraje klíčovou roli operátor trhu OTE. Ten dostane peníze od státu a předá je dodavatelům energií. A ti je promítnou do vyúčtování zákazníků. Sleva se bude odvíjet od odběrové sazby domácnosti a nebude třeba o ni žádat – do účtů za energie se propíše automaticky.


Velký cirkusový příběh rodiny Novákových: Cirk La Putyka se chystá do Edinburghu a chce „zase najít radost“
Hospodářské noviny | 02:00:04
Začátkem června měli v novém cirkuse Cirk La Putyka napilno. Zavřeli se na několik dní na jihu Čech, kde mělo vedení uskupení výjezdní zasedání. Po třinácti letech fungování plných nadšení a posouvání hranic je tak trochu dohnala únava. I když dívat...


Finanční trhy (23. 6. 2022)
iHned.cz | 02:00:15Velký cirkusový příběh rodiny Novákových: Cirk La Putyka se chystá do Edinburghu a chce „zase najít radost“
iHned.cz | 02:00:15
Začátkem června měli v novém cirkuse Cirk La Putyka napilno. Zavřeli se na několik dní na jihu Čech, kde mělo vedení uskupení výjezdní zasedání. Po třinácti letech fungování plných nadšení a posouvání hranic je tak trochu dohnala únava. I když dívat...


CBD oleje zajišťují fyzickou i psychickou pohodu
Reflex | 02:00:47
V současné době je kanabidiol (zkratkou označovaný jako CBD) velice diskutované téma, ostatně není se čemu divit, protože se jedná o olej získaný z rostliny konopí, která má pozitivní dopad na lidský organismus. Velice často se používá pro zmírnění zánětlivých stavů a bolestí, přičemž v České republice je naprosto legální, protože není psychoaktivní. V následujících řádcích vám o něm prozradíme více zajímavých a důležitých informací.


Tajemství ukrytá ve spisu Dozimetr. Policie odtajnila seznam důkazů
idnes.cz | 04:00:02
Policejní spis ke korupčnímu případu kolem exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla s krycím názvem Dozimetr má celkem devět svazků a obsahuje mimo jiné výpisy z účtů obviněných, mailovou komunikaci nebo DVD se záznamy z kamer umístěných v konspiračních bytech. Vyplývá to z informací, které MF DNES k případu shromáždila.


“Blokovaný“ Kaliningrad dalším bodem střetu. Moskva hrozí Vilniusu i Evropě
idnes.cz | 04:00:02
Ostrou kritikou a novou vlnou výhrůžek doslova zasypává tento týden Rusko Litvu. K překvapení vládních činitelů totiž Vilnius začal v rámci evropských sankcí uplatňovat zákaz tranzitu přes své území některých produktů z Ruska do Kaliningradské oblasti, ruské enklávy vklíněné mezi tento pobaltský stát a Polsko. Kreml má rozhodnutí za bezprecedentní porušování „naprosto všeho“ a hrozí odvetou jak Litevcům, tak celé EU.


V Praze je opravdu blaze. Žebříček Místo pro život 2022 ovládlo hlavní město
Denik.cz | 04:00:00
Vítězem letošního srovnávacího výzkumu Místo pro život se stalo Hlavní město Praha. Body nasbíralo díky nejvyšším mzdám, nejnižší nezaměstnanosti či dostupnosti lékařské péče. Pražané se navíc dožívají vyššího věku než obyvatelé ostatních regionů.


Sněmovna bude mimořádně jednat o zrušení EET či platbách za pojištěnce
idnes.cz | 05:45:00
Ve čtvrtek se mimořádně sejde Sněmovna, která má jednat o snížení zdravotních plateb za státní pojištěnce a o zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb. Vládní koalice již v minulosti zdůraznila, že je připravena prosadit zrušení buď na řádné schůzi, a když se to nepovede, tak na schůzi mimořádné.


Život bez příkras a zdvořilostí: Dacia Duster dělá věci po svém, ne vždy je to špatně
aktuálně.cz | 05:52:00
Pohon všech kol, plná výbava a silný benzinový motor s manuální převodovkou, to vše za 555 tisíc korun.


Rok po tornádu: Žiju, i když je to někdy na hraně. Zestárli jsme o několik let
aktuálně.cz | 05:30:00
Od ničivého tornáda na jižní Moravě v pátek uplyne rok. Reportéři Aktuálně.cz zjišťovali, jak se lidem podařilo vyrovnat s jeho následky.


Dědím ve Švýcarsku. Podvodník vylákal z důvěřivců 13 milionů a vše prosázel
Denik.cz | 05:48:00
Nejméně o 13 milionů korun připravil šest lidí podvodník. Přesto je proti němu vedeno 34 exekucí ve výši necelých tří miliónů korun. Neplatil totiž povinné platby státním institucím, telefony ani půjčky, protože všechny peníze prosázel. Dnes nemá ani korunu.


Děti zneužívají návykové látky. Mezi školáky frčí hlavně nikotinové sáčky
Denik.cz | 05:45:00
Nikotinové sáčky, žvýkací tabák nebo taky kratom. Návykové látky se na Svitavsku objevují už mezi dětmi na prvním stupni základní školy. Sami školáci přiznávají, že je shánějí, aby vydrželi „pařit“ počítačové hry. Odborníci varují, že u dětí vzniká i na tabák velmi rychle závislost. Mnohonásobně rychleji než u dospělého člověka a má vliv na celý organismus.


Rozluštil válečnou šifru. Matematický genius byl ale odsuzován za homosexualitu
Denik.cz | 05:00:00
Byl geniálním matematikem a kryptoanalytikem, který dokázal za války dešifrovat nacistické tajné kódy. Ale také mužem pronásledovaným kvůli své sexuální orientaci. Ve čtvrtek uplynulo 110 let od od narození Alana Turinga.


Domluvené bydlení v hotelech končí. Ukrajinci hledají vlastní byty
Denik.cz | 05:00:00
Už téměř patnáct tisíc ukrajinských uprchlíků prošlo od začátku března Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině v Karlových Varech. Řadě z nich v této době končí domluvené ubytování, které jim zprostředkovaly mnohé hotely a penziony v kraji. Původně panovaly obavy, že náhradní kapacity pro zhruba tisícovku lidí nebudou dostačovat. Zatím to však vypadá, že ukrajinští uprchlíci o opětovné zprostředkování ubytování očekávaný zájem nemají. Mnoho z nich se totiž už začalo vracet do své rodné vlasti.


Všichni chceme nahoru. Stejně tak i Macbeth, říká Marek Němec
Denik.cz | 04:06:00
Zřejmě nejtemnější příběh z pera Williama Shakespeara – tragédie Macbeth – bude premiérovým tahákem letošních Letních shakespearovských slavností, které se tradičně odehrají v Praze, Brně, Ostravě i Bratislavě. Hlavní roli v tomto příběhu o temných zákoutích lidské duše, s nimiž se může identifikovat úplně každý, vytvoří v režii Jakuba Krofty herec Marek Němec.


Z Písku mezi cloudové hvězdy. Investoři sází desítky milionů na to, že Skotnický znovu zopakuje svůj úspěch
Hospodářské noviny | 06:00:00
Adam Skotnický patří mezi nenápadné muže českého IT světa. V oblasti cloudu je to ovšem jedno z nejúspěšnějších jmen na domácí scéně – před šesti lety prodal za téměř miliardu korun svou první firmu TCP Cloud americkému gigantu Mirantis. Teď...


Finanční trhy (23. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:05
Adam Skotnický patří mezi nenápadné muže českého IT světa. V oblasti cloudu je to ovšem jedno z nejúspěšnějších jmen na domácí scéně – před šesti lety prodal za téměř miliardu korun svou první firmu TCP Cloud americkému gigantu Mirantis. Teď...\n


Tropické počasí je zpět. V některých krajích vydrží do pátku
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Na většině území České republiky kvůli suchu opět stouplo riziko vzniku požárů a na severozápadě Čech bude navíc do pátku opět tropických 30 stupňů.


Tropické počasí je zpět. V některých krajích vydrží do pátku
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Na většině území České republiky kvůli suchu opět stouplo riziko vzniku požárů a na severozápadě Čech bude navíc do pátku opět tropických 30 stupňů.


Oslavy švédského slunovratu
Reflex | 06:20:00
Švédský svátek slunovratu Midsommar je typický letním veselím, na které se lidé těší po celý rok, zejména během dlouhé a temné skandinávské zimy. Oslavy zahrnují nošení květin ve vlasech, tanec kolem májky, zpěv písní a pití neslazené ochucené švédské pálenky.


Marek Stoniš: Která vláda je nejhorší na světě?
Reflex | 06:10:00
Zaznamenal jsem nikoli ojedinělé litanie, že současná vláda je nejhorší od listopadu 1989. Doprovázejí je nářky nad cenami energií, potravin, inflací, cenzurou, zeleným šílenstvím, ostentativním posedáváním představitelů pětikoalice na lavičkách Václava Havla… Sám jsem se několikrát přistihl, že souhlasím s hypotézou, že každá další naše vláda je horší než ta předchozí, což by se dalo lehce doložit prostým výčtem personálního obsazení českých vlád od roku 1992; samozřejmě až na některé výjimky potvrzující výše zmíněnou hypotézu.


Amfetamin pro herce, natáčení s alkoholem, Kocián na perníku. Řezník o svém novém filmu i hudbě
Reflex | 06:00:00
Své alter ego – kontroverzního rapera Řezníka považuje Martin Pohl za marketingově nejzajímavější verzi sebe sama. Kromě něj je také inženýrem ekonomie, herním vývojářem, kreslířem, režisérem a scenáristou. Právě film je tím, co ho dlouho lákalo, dokonce se hlásil na FAMU.  U ústního pohovoru se ale netajil tím, že všechny české filmy stojí za „hovno“. Až pak mu došlo, že v přijímací komisi sedí jejich tvůrci. Navzdory absenci vzdělání v oboru vydělal jeho první celovečerní snímek Párty Hárd, jehož vznik si sám zafinancoval, milion korun, a jeho volné pokračování Párty Hárder s podtitulem Summer Massacre teď vstupuje do kin pod hlavičkou jedné z největších českých distribučních společností.


Jiří Skuhrovec: Novým Metrostavem se může stát dceřinka Subterra
E15-ekonomika | 06:00:00
V úterý pražský vrchní soud vyřkl pravomocný rozsudek: firmy Metrostav a Metrostav Infrastructure se nesmějí tři roky ucházet o veřejné zakázky. Koncern Metrostav, který čítá necelou stovku firem, je přitom největším dodavatelem veřejných zakázek v Česku. Novým králem trhu veřejných zakázek se tak pravděpodobně stane konkurenční společnost Eurovia CS. Jak významně se ale Metrostav propadne, zatím můžeme jen odhadovat – závisí to na detailech rozsudku, ale i na dalších krocích koncernu.


Jiří Skuhrovec: Novým Metrostavem se může stát dceřinka Subterra
E15-politika | 06:00:00
V úterý pražský vrchní soud vyřkl pravomocný rozsudek: firmy Metrostav a Metrostav Infrastructure se nesmějí tři roky ucházet o veřejné zakázky. Koncern Metrostav, který čítá necelou stovku firem, je přitom největším dodavatelem veřejných zakázek v Česku. Novým králem trhu veřejných zakázek se tak pravděpodobně stane konkurenční společnost Eurovia CS. Jak významně se ale Metrostav propadne, zatím můžeme jen odhadovat – závisí to na detailech rozsudku, ale i na dalších krocích koncernu.


Traktor se při sekání trávy převrátil do rybníka a uvěznil řidiče
idnes.cz | 07:49:00
Do rybníka na Šumpersku se převrátil traktor a přimáčkl pod sebe řidiče. Vyprostili jej až přivolaní hasiči. Traktorista poté skončil v nemocnici.


Voyu se daří zásadně líp, než jsme plánovali. Tahounem je pořád Ordinace, říká Daniel Grunt z CME
lupa.cz | 06:00:00
Před rokem se do CME vrátil jako šéf digitálních aktivit Daniel Grunt. Dostal za úkol, ať do pěti let zajistí milion předplatitelů pro Voyo. Jak se to daří?


Fiala odlétá do Bruselu. Na summitu EU se bude jednat o Ukrajině
idnes.cz | 06:56:00
Premiér Petr Fiala po sedmé hodině ráno před odletem na summit Evropské unie promluví na pražském letišti Kbely. Dvoudenní jednání hlav členských států EU se bude konat v Bruselu a jeho hlavním tématem bude očekávané udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku. Ještě dopoledne by se Fiala měl setkat s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.


V pátek déšť a bouřky, o víkendu teploty opět překonají tropickou třicítku
idnes.cz | 06:37:00
Čtvrtek se obejde bez srážek a bude ho provázet jasná obloha. Jenže už o den později bude oblačnosti přibývat a v pátek večer dorazí silné bouřky s přívalovými srážkami. V sobotu bude zataženo a obloha se znovu vyjasní v neděli, kdy teploty opět překonají tropickou třicítku. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


Zoe, Yago, Václav. Sevilla jako první město pojmenuje vlny veder
idnes.cz | 06:24:00
Španělské město Sevilla začne pojmenovávat vlny horka a bude je třídit podle závažnosti. Stane se tak prvním městem na světě a to v rámci projektu který má zkoumat, jak nejlépe přizpůsobit městské prostředí na vlny veder.


Zajatí Britové a Maročan chystají odvolání proti trestu smrti
idnes.cz | 06:09:00
Britové Sean Pinner a Aidan Aslin a Maročan Ibráhím Sádún připravují odvolání proti rozsudku trestu smrti. Všichni tři byli zajati na Ukrajině 9. června. Jejich žádost o milost může být podána až po nabytí právní moci rozsudku.


Ruské ostřelování zasáhlo dva sklady obilí v přístavním městě Mykolajiv
idnes.cz | 05:59:00
Ruské ostřelování zasáhlo večer dva sklady obilí v ukrajinském městě Mykolajiv. Hořela dvě sila, třetí bylo poškozeno. Agentuře AFP to sdělily jejich provozovatelé, společnosti Bunge a Viterra.


Nikotinové sáčky cílí na děti. Vychováváme si novou závislou generaci, říká adiktolog
iHned.cz | 07:43:00
„Když si dítě vezme nikotinový sáček, dokáže z něj absorbovat mnohem větší množství látky než z klasické cigarety a navíc mu bude víc chutnat. Marketing je agresivní, cílí na děti,“ říká adiktolog Adam Kulhánek. „Děti to mohou...


Hypotéky se přiblíží k sedmi procentům. Komu letos končí fixace, ať už na nic nečeká a jedná hned
iHned.cz | 06:58:00
Zvýšení základní úrokové sazby ČNB na sedm procent se projeví také v ceně peněz na trhu a krom jiného přinese další zdražení hypoték. „Během týdne, čtrnácti dnů budou sazby atakovat sedm procent,“ říká v Ranním brífinku specialista na...


Z Písku mezi cloudové hvězdy. Investoři sází desítky milionů na to, že Skotnický znovu zopakuje svůj úspěch
iHned.cz | 06:00:00
Adam Skotnický patří mezi nenápadné muže českého IT světa. V oblasti cloudu je to ovšem jedno z nejúspěšnějších jmen na domácí scéně – před šesti lety prodal za téměř miliardu korun svou první firmu TCP Cloud americkému gigantu Mirantis. Teď...


Foto: Tenkrát na Břevnově. Čtvrť prvního kláštera i pivovaru se stala městem omylem
aktuálně.cz | 07:58:29
Letos je to 100 let, co se Břevnov stal součástí nově vzniklé Velké Prahy.


První půjčka zdarma naláká, a pak zdraží. Žebříček ukazuje, kde si nepůjčovat peníze
aktuálně.cz | 06:03:45
Člověk v tísni zveřejnil aktuální Index odpovědného úvěrování. Ten srovnává podmínky malých půjček bankovních i nebankovních společností.


Střet o blokádu Kaliningradu: Kreml hrozí, Litva očekává odpojení od ruské elektřiny
aktuálně.cz | 06:02:15
Vilnius očekává tvrdou odvetu Moskvy, ale ne vojenskou, prohlásil litevský prezident Gitanas Nauseda.


Je načase zvažovat postupný návrat k růstovým akciím, domnívá se stratég HSBC
Kurzy.cz | 06:05:00
Hodnotové akcie si již několik měsíců vedou lépe než růstové. Herald van der Linde z HSBC Holdings ale míní, že je načase zvažovat postupný přesun směrem k růstu.


Hypotéka bez příjmu v roce 2022 – jak ji získat?
Kurzy.cz | 06:00:00
Hypotéku bez prokazování příjmů tak, jak jsme ji znali na počátku minulé dekády, dnes není možné získat. Možnosti získat úvěr bez „standardního“ prokazování příjmů dnes existují ve velmi omezené míře a jsou dostupné podnikatelům z vybraných profesí.


V Hodoníně shořela budova bývalého Casina, na místě byli dva zranění lidé
Denik.cz | 06:14:00
/FOTO/ Hasiči z jihu Moravy vyjížděli ve středu v pozdních hodinách k požáru bývalého Casina v Hodoníně. Na místě byly dvě zraněné osoby, kterě byly předány do péče záchranářů. Hasičům se podařilo plameny zlikvidovat ve čtvrtek po druhé hodině ranní


Sporná práce polské reportérky budí kritiku. Nejde ale o ukrajinskou propagandu
Denik.cz | 06:01:00
Tisíce sdílení má krátké video zachycující reportérku v modré přilbě a vestě s nápisem Press, pomalu kráčející za ženistou, který kontroluje zem detektorem na miny. Dvojici natáčí kameraman, pohybující se ještě před ženistou. Příspěvek je vydáván za zinscenované ukrajinské zpravodajství. Ve skutečnosti jde o polskou reportérku, jež čelí v Polsku nemalé kritice.


Muže, který Putinovi nosil jaderný kufřík, našli s prostřelenou hlavou
idnes.cz | 09:57:00
Plukovníka a bývalého nosiče Putinova jaderného kufříku Vadima Zimina (53) našli v pondělí v jeho bytě s vážným střelným poraněním hlavy, uvádí britský portál Mirror. Zimin, který byl kvůli trestnému stíhání za údajné braní úplatků v domácím vězení, se měl podle ruských médií pokusit spáchat sebevraždu. V bytě ho nalezl jeho bratr, muž nyní leží v nemocnici v kritickém stavu.


Šéf České televize dostane za rok 2021 odměnu ve stoprocentní výši
lupa.cz | 09:30:55
Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane odměny za rok 2021 v plné výši. Při splnění kritérií stanovených Radou České televize může každý rok získat bonus až do výše desetinásobku své měsíční mzdy. Za loňský rok tedy získá odměnu zhruba 2,4 milionu korun.


Česko-kanadská Ataccama získala investici 150 milionů dolarů a chce se stát dalším jednorožcem
lupa.cz | 08:40:56
Další tuzemská společnost míří do klubu jednorožců, tedy firem s hodnotou nad 1 miliardu dolarů. Česko-kanadská Ataccama oznámila, že v červnu získala investici ve výši 150 milionů dolarů (v přepočtu asi 3,5 miliardy Kč). Za minoritní podíl ve firmě částku zaplatil fond Bain Capital Tech Opportunities.


Autonomní vozítko, které nenabourá do lidí aneb Jak vypadá privátní 5G síť a proč u nás žádné nejsou
lupa.cz | 06:30:01
Privátní 5G sítě to zatím z mnoha důvodů v Česku mají těžké. Jednu takovou jsme měli možnost vidět v Maďarsku. Uvnitř: GALERIE.


Charanzová: Projev Fialy měl zastřít kauzu. Vondra připomněl obviněného Babiše
idnes.cz | 09:25:00
Podle europoslankyně hnutí ANO Dity Charanzové vrhá kauza Hlubuček špatné světlo na české předsednictví EU, které pomalu blíží. Projev Petra Fialy vidí jako zastírací manévr kvůli současným problémům. Europoslanec Alexandr Vondra s ní v pořadu 360° CNN Prima News nesouhlasil a ocenil, že všichni spojení s kauzou se vzdali svých funkcí. Připomněl také problémy předsedy ANO Andreje Babiše.


Pediatra město marně láká už roky, nově lékařům poskytne i parcelu pro dům
idnes.cz | 09:24:00
Nedostatek dětských lékařů trápí dlouhodobě nejedno české město. V Lanškrouně na Orlickoústecku nemohou sehnat pediatra už od roku 2015. Radní se proto rozhodli rozšířit pobídku kromě nové ordinace i o stavební parcelu.


Švýcarsko v květnu dovezlo ruské zlato. Poprvé od invaze na Ukrajinu
idnes.cz | 08:48:00
Po třech měsících přistoupilo Švýcarsko k importu zlata z Ruska. Vyplývá to z údajů švýcarské federální celní správy. Mezi oběma zeměmi jde o první zásilku od února, kdy se dodávky přerušily v důsledku ruské invaze na Ukrajinu.


Kraličtí chtějí proslavit hrušeň, pod níž se debatuje přes 150 let
idnes.cz | 08:47:00
Sousedská hruška rostoucí v Kralicích nad Oslavou je jediným zástupcem Vysočiny ve finále ankety Strom roku. Hlasování začalo 20. června a potrvá do 11. září. Ovocný strom roste u kostela svatého Martina a Památníku Bible kralické už 156 let. Na podzim 1866 ho vysadil Antonín Sklenář jako dárek pro manželku.


Plánovaná oprava chaty Mládí na Šumavě se ruší, kraj ji raději prodá
idnes.cz | 08:38:00
Známá chata Mládí na Šumavě z 80. let je ztrátová a chátrá už několik desítek let. Cena za její opravu by tak mohla činit až 100 milionů. To se v současné době zdá většině krajských zastupitelů jako zcela nesmyslná investice, a rozhodli se proto objekt raději prodat.


VIDEO: Nový Laterna Fest láká na řádění živlů, robotický míč i dron
idnes.cz | 08:00:00
Ty nejlepší zahraniční multimediální divadelní inscenace či práci s digitálními technologiemi nabízí divákům přehlídka Laterna Fest, kterou v těchto dnech poprvé pořádá Laterna magika ve svých domovských prostorách. Tedy na pražské Nové scéně.


Módní návrhář Jan Černý představuje svá oblíbená místa v Praze
iHned.cz | 09:00:00
Jeden z nejúspěšnějších českých módních návrhářů současnosti Jan Černý objíždí všechna svá oblíbená místa v naší republice.


Jak Čechům zlevnit elektřinu? Stát nemusí znárodňovat elektrárny ani se dál zadlužovat
iHned.cz | 08:58:00
Premiér Petr Fiala ve svém středečním mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod svá křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Tento scénář se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v...


Neřeším, co si kdo o mně myslí. To vám dá obrovskou svobodu, říká Adam Mišík
revue.idnes.cz | 09:00:00
Prosadil se jako muzikant a herec, ale je mu to zřejmě málo. Pro změnu se vrhl na sport a pilně trénuje box. Překypuje energií a přestal pít, takže i pětadvacáté narozeniny oslavil s limonádou.


Cena benzinu dál stoupá. Nafta za týden zdražila o víc než korunu
aktuálně.cz | 09:47:42
Ve středu stál Natural 95 v průměru 47,96 koruny za litr, za uplynulý týden zdražil o 27 haléřů. Cena nafty stoupla o 1,06 koruny.


Letišti v Praze chybějí desítky pracovníků. Bezpečnostní kontroly se mohou protáhnout
aktuálně.cz | 09:10:37
Problémy s nedostatkem personálu mají po pandemii i další evropská letiště.


Odbory České televize vyhlásily stávkovou pohotovost. Kritizují návrhy na úspory
aktuálně.cz | 09:08:38
Stávkovou pohotovostí apelují na vedení a Radu České televize a požadují, aby s politiky jednali o financování veřejnoprávní televize.


McLaren Artura GT4: Do závodů vyrazí bez elektromotoru, jen s V6
Auto.cz | 08:50:00
McLaren představil Arturu GT4, která má nahradit úspěšného předchůdce 570S GT4. Veřejnosti se ukáže o víkendu a na závodní tratě vyrazí bez elektromotoru.


Vrcholný Bentley Continental GT Mulliner W12 nabízí ještě víc výkonu i luxusu
Auto.cz | 08:00:00
Vlajková loď modelové řady Continental GT si vypůjčila prvky z edicí Speed a Azure. Výsledkem je maximální výkon i luxus.


Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová
Denik.cz | 09:15:00
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.


Čtyřletý Petr odešel nepozorovaně z mateřské školy. Zastesklo se mu po matce
Denik.cz | 07:48:00
Pozornosti dopravních policistů z Kutné Hory, vracejícím se z akce, neušel malý chlapec na poli mezi Miskovicemi a Suchdolem. Okamžitě zastavili, aby zjistili, proč se tam nachází a sám. A záhy znali důvod. Čtyřletý Péťa spěchal domů za svou matkou, po které se mu stýskalo, a to i když měl být v té době ve školce.


Visutý most zatím Dolní Moravu nezatěžuje. Přešlo po něm už 45 tisíc lidí
Denik.cz | 07:07:00
Už před více než měsícem se na Dolní Moravě na Orlickoústecku otevřel Sky Bridge 721. Visutý most, který je svou délkou největší na světě, denně přivítá i tisíce turistů. Obec, kde trvale žije asi čtyři sta obyvatel, se přitom už před otevřením potýkala s problémy s dopravní obslužností. Potýká se s přetlakem zejména jednodenních výletníků. To se letos zatím neděje, pomáhá i on-line rezervační systém. Zda se situace stabilizovala definitivně, však ukážou až letní měsíce.


Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany
Denik.cz | 07:00:00
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.


Nejsledovanější bod programu. Summit EU patrně schválí ukrajinskou kandidaturu
Denik.cz | 06:56:00
Očekávané schválení kandidatury Ukrajiny do Evropské unie bude zřejmě nejsledovanějším bodem úvodní části jednání prezidentů a premiérů členských zemí v Bruselu. Šéfové unijních států se před začátkem prvního dne summitu sejdou s lídry šesti balkánských zemí rovněž usilujících o vstup do evropského bloku, kteří se však zřejmě na rozdíl od Kyjeva žádného zásadního posunu nedočkají.


Guvernér FED připouští recesi
Kurzy.cz | 09:49:19
Akciové indexy v USA a Evropě nakonec včera končily mírným poklesem po kolísavém vývoji během dne oběma směry. Trhy se nyní nacházejí trochu v „hluchém“ období mezi dalšími inflačními daty po 10.


Pražská burza následovala západoevropské trhy,index PX zavřel slabší o 0,8 % - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:46:06
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,308 bodů (-0.8% d/d); objem: 517 mil. Kč Pražská burza následovala západoevropské trhy a po pozitivním úvodu týdne se ve středu sentiment otočil a zejména kvůli obavám z recese i index PX zavřel slabší&h


PMI deň! - Ekonomický kalendár (23.6.2022)
Kurzy.cz | 09:37:23
Európske indexy nastavené na mierne nižšie otvorenie Zverejnenie Flash PMI za jún z Európy a Spojených štátov Druhý deň Powellovho vystúpenia v Kongrese Futures trhy poukazujú na ploché alebo mierne nižšie otvorenie dnešnej európskej seansy. Ropa p...


Plánovaná stávka zaměstnanců Brussels Airlines 23.6. - 25.6. a letecké společnosti Ryanair 24.6. - 26.6.
Kurzy.cz | 09:25:00
Ve dnech 23.6. - 25.6 se uskuteční stávka zaměstnanců Brussels Airlines, letecká společnost Ryanair ohlásila stávku na termín 24


ČNB opět výrazně zvyšuje úrokové sazby, bude pokračovat dál? Vedení Fedu připravuje veřejnost v USA na recesi - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:10:00
Česká národní banka naposledy ve staré “sestavě” opět výrazně zvýšila úrokové sazby, a to o 1,25procentního bodu na 7 %. To jsou nejvyšší úrovně od jara 1999.


Inovační aktivity podniků - 2018–2020
Kurzy.cz | 09:08:24
Údaje o inovačních aktivitách podniků v období let 2018 až 2020 podle jejich velikosti, odvětví a vlastnictví podniku. Finanční ukazatele týkající se tržeb za inovované produkty a nákladů na inovační aktivity v roce 2020.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 23.06.2022
Kurzy.cz | 09:04:00
Klíčové události
• ČR: Bankovní rada České národní banky zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 1,25 p. b. na 7,00 %.
• Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžného odhadu poklesla na -23,6 z květnových -21,1 bodu.
• Polsko: Maloobchodní tržby v...


Investice do inovací byly rekordní
Kurzy.cz | 09:03:21
V období 2018–2020 inovovalo v Česku 57 % podniků, o deset procentních bodů více než v předchozím sledovaném období. Firmy působící v oblasti informačních a komunikačních činností patří mezi nejvíce inovativní, své produkty nebo procesy zde inovovalo 7...


Strach recese dostal ropu na $104. Indexy i výnosy mírně klesají, Altria včera -9 % - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:50:41
Akciové se včera mírně propadaly. Strach z recese ale dostává pod tlak především ropu, které se dostala až na 104 dolarů za barel. S cenou ropy pak klesají také ropné společnosti, které včera patřily mezi nejztrátovější sektor v S&P500. Nálada na trz...


Stanovisko MF ke SberBank pro účetní jednotky k účetnímu a rozpočtovému zachycení
Kurzy.cz | 08:45:00
Ministerstvo financí zveřejňuje stanovisko k účetnímu a rozpočtovému zachycení některých skutečností souvisejících s problematikou SberBank CZ, a.s. v případě některých vybraných účetních jednotek.


Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie: S&P 500 -0,13 %, Dow Jones a Nasdaq -0,15 %, Russell 2000 -0,22 % - Ranné zhrnutie (23.06.2022)
Kurzy.cz | 08:39:14
Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 0,13 %, Dow Jones a Nasdaq klesli o 0,15 % a Russell 2000 klesol o 0,22 % Indexy z ázijsko-pacifického regiónu sa dnes obchodovali vyššie. Nikkei si pripísal 0,2 %, S&P/ASX 2...


Koruna zůstává v defenzivě (23.6.2022)
Kurzy.cz | 08:29:43
Ve stávající bankovní radě má zatím pokračování intervencí (jako doplňkového nástroje) výraznější podporu. Není ovšem zcela jasné, jak tomu bude v bankovní radě obměněné.


Fed připravuje veřejnost na recesi
Kurzy.cz | 08:27:53
Vedení Fedu připravuje veřejnost v USA na recesi.


Poklidná středa na Wall Street
Kurzy.cz | 08:27:10
Včerejší obchodování v USA se neslo v až nezvykle poklidném duchu, na který nejsme v poslední době zvyklí.


Početnější rodiny s dětmi jsou chudší
Kurzy.cz | 08:08:11
V každé třetí domácnosti v ČR žije alespoň jedno vyživované dítě. Jak jsou na tom s penězi? V České republice má 1,5 milionu domácností alespoň jedno vyživované dítě. Je to zhruba třetina z celkového počtu domácností u nás. Téměř tři čtvrtiny domácnost...


Dozvuky zasedání ČNB (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:32:58
Dnes budou v eurozóně i v USA zveřejněny
předběžné červnové PMI, které by měly pro letošní druhé čtvrtletí indikovat
pokračující hospodářský růst. Globálními trhy může opět zahýbat šéf Fedu
Powell, který promluví v dolní komoře amerického Kongresu. Dom...


Korean Nuclear & High-Tech Day 2022
Kurzy.cz | 10:00:44
KOREAN NUCLEAR & HIGH-TECH DAY 2022 Dovolujeme si vás pozvat na Korean Nuclear & High-tech Day 2022, který pořádá korejská KHNP za podpory Hospodářské komory ČR dne 28. 6. 2022 od 17:30 v hotelu Hilton Prague...


Splnily vysoké úrokové sazby svůj účel? Podle českého fintechu Frenkee klesla poptávka po úvěrech o více než polovinu
Euro | 08:17:32
Data českého fintechu Frenkee, který se specializuje na sjednávání hypoték, říkají, že zájem lidí o tento druh úvěru se za poslední rok snížil o více než polovinu. Až 12 procent tuzemských spotřebitelů, kteří si v minulosti u některé ze zdejších bank hypotéku sjednali, se může vinou rostoucích sazeb ocitnout ve finančních problémech. Před nimi je může ochránit včasné refinancování, v ojedinělých případech ale lidem nezbude nic jiného než stávající nemovitost prodat a přestěhovat se do menšího. Na druhou stranu platí, že aktuálně vysoké úrokové sazby by mohly v horizontu několika příštích let opět začít klesat a vrátit se na hranici tří procent.


Pracovníci České televize se chystají na stávku, vadí jim propouštění a konec ostravského studia
Hospodářské noviny | 10:40:00
Od pátku vstupují pracovníci České televize do stávkové pohotovosti. Důvodem jsou chystané škrty spojené zejména s propouštěním. Ty představil generální ředitel, televize Petr Dvořák na začátku června. Úspory se mají dotknout zejména ostravského...


Stav výstrahy v Německu. Tamní vláda hlásí problémy s dodávkami plynu, domácnosti to prý neovlivní
Hospodářské noviny | 10:22:00
Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Ve čtvrtek to na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít...


Módní návrhář Jan Černý představuje svá oblíbená místa v Praze
Hospodářské noviny | 09:00:00
Jeden z nejúspěšnějších českých módních návrhářů současnosti Jan Černý objíždí všechna svá oblíbená místa v naší republice.


Jak Čechům zlevnit elektřinu? Stát nemusí znárodňovat elektrárny ani se dál zadlužovat
Hospodářské noviny | 08:58:00
Premiér Petr Fiala ve svém středečním mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod svá křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Tento scénář se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v...


Nikotinové sáčky cílí na děti. Vychováváme si novou závislou generaci, říká adiktolog
Hospodářské noviny | 07:43:00
„Když si dítě vezme nikotinový sáček, dokáže z něj absorbovat mnohem větší množství látky než z klasické cigarety a navíc mu bude víc chutnat. Marketing je agresivní, cílí na děti,“ říká adiktolog Adam Kulhánek. „Děti to mohou...


Hypotéky se přiblíží k sedmi procentům. Komu letos končí fixace, ať už na nic nečeká a jedná hned
Hospodářské noviny | 06:58:00
Zvýšení základní úrokové sazby ČNB na sedm procent se projeví také v ceně peněz na trhu a krom jiného přinese další zdražení hypoték. „Během týdne, čtrnácti dnů budou sazby atakovat sedm procent,“ říká v Ranním brífinku specialista na...


Co se týče problému korupce, nemám žádné iluze, tvrdí Ondráčka. Podle Nouzy jde vždy o selhání jednotlivce
ČT24 | 06:18:12
Kauza kolem bývalého pražského náměstka za STAN Petra Hlubučka je vážná a musí se vyřešit, řekl exředitel Transparency International David Ondráčka. Korupční kauzy se dějí ale i v jiných oborech, mnohdy se jedná o selhání jednotlivce a je potřeba dobře nastavit systém, který jim zabrání, myslí si prezident ICT Unie a místopředseda ODS Zdeněk Zajíček a šéf Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. 


Začátek víkendu bude deštivý, pak se vrátí tropické teploty
ČT24 | 09:50:24
Víkendové počasí nabídne obě tváře. Zatímco sobota bude zpočátku deštivá, odpoledne a večer bude srážek ubývat a v neděli už bude jasno s teplotami nad tropickou třicítkou. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ve čtvrtek meteorologové srážky nečekají, ojediněle se ale mohou vyskytnout na Šumavě. V pátek odpoledne a večer se obloha zatáhne, v bouřkách může vydatně pršet.


ŽIVĚ: Poslanci by měli jednat o snížení zdravotních plateb i zrušení EET
ČT24 | 07:43:35
Sněmovna má ve čtvrtek pokračovat v projednávání návrhu na snížení zdravotních plateb za státní pojištěnce. V úvodním kole by poslanci měli zahájit na mimořádné schůzi také debatu o zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Sněmovní jednání o obou vládních předlohách už provázely obstrukce opozičních ANO a SPD. Je možné, že budou pokračovat, a proto poslanci na návrh koalice schválili možnost jednání a hlasování i po půlnoci.


Summit EU zahájí otázka ukrajinské kandidatury. „Budeme mít na stole historické rozhodnutí,“ uvedl Fiala
ČT24 | 06:00:47
Očekávané schválení kandidatury Ukrajiny do Evropské unie bude zřejmě nejsledovanějším bodem úvodní části jednání prezidentů a premiérů členských zemí v Bruselu. Šéfové unijních států se před začátkem prvního dne summitu sejdou s lídry šesti balkánských zemí rovněž usilujících o vstup do evropského bloku, kteří se však zřejmě na rozdíl od Kyjeva žádného zásadního posunu nedočkají. Na summit zamířil český premiér Petr Fiala (ODS), který se v Bruselu sejde i se šéfem NATO Jensem Stoltenbergem.


Bláhová a Turek se dívají: Stranger Things
Respekt | 07:52:32
Podcast: Kulturní rubrika Respektu o nových verzích a pokračováních kultovních filmů a TV seriálůAutomatická valorizace státních zdravotních plateb má být od roku 2024
Eurozpravy-domácí | 10:39:00
Valorizační mechanismus plateb za státní pojištěnce do veřejného zdravotního pojištění má být zaveden od roku 2024. Příští rok by měl stát hradit 1900 Kč za pojištěnce a měsíc, řekl dnes poslancům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Jde o částku, z níž se bude při automatické valorizaci v dalším roce vycházet. Podle poslanců opozičního hnutí ANO by měla být vyšší.


V Česku loni výrazně vzrostla spotřeba padělaných cigaret
Eurozpravy-domácí | 10:24:00
V ČR loni podle odhadů vzrostla spotřeba padělaných a pašovaných cigaret cigaret na téměř půl miliardy kusů, meziročně je to o nárůst o 90 procent. Celkem se v Česku spotřebovalo 13,7 miliardy cigaret, což je o čtyři procenta více než v roce 2020. Státní rozpočet kvůli spotřebě nelegálních cigaret přišel o zhruba 1,8 miliardy korun.


V Praze se srazil autobus s autem. Zranilo se 15 lidí, hlavně jde o děti
Eurozpravy-domácí | 10:14:00
V Praze Hostivaři se dnes ráno srazil zájezdový autobus s osobním automobilem. Záchranná služba ošetřila 15 lehce zraněných, z toho 12 dětí od deseti do 12 let a tři dospělé včetně řidiče osobního vozu. Nehoda se stala v ulici K Horkám, kvůli vyšetřování byla uzavřena a v místě vznikaly kolony. Policisté odkláněli dopravu a zjišťovali okolnosti kolize.


Vláda může jmenovat ředitelem NÚKIB dosavadního náměstka Lukáše Kintra
Eurozpravy-domácí | 09:45:00
Vláda může jmenovat novým ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dosavadního náměstka Lukáše Kintra. Jeho nominaci dnes projednal sněmovní bezpečnostní výbor, což je zákonná podmínka pro tento krok. Kintr nahradí v čele úřadu Karla Řehku, který bude od července náčelníkem generálního štábu.


Poslanci jsou připraveni jednat o EET a zdravotním pojištění i přes noc
Eurozpravy-domácí | 09:35:00
Dnešní mimořádná schůze Sněmovny k návrhu na zrušení elektronické evidence tržeb a snížení plateb za pojištěnce státu se bude moci v případě potřeby protáhnout až do pátečního rána. Možnost jednání a hlasování i přes půlnoc schválili poslanci na návrh předsedy poslaneckého klubu koaliční KDU-ČSL Marka Výborného.


Víza už v Česku dostalo přes 380 tisíc uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 09:33:00
Ve středu vydala Česká republika běžencům z Ukrajiny 753 víz dočasné ochrany, o 343 méně než před týdnem. Víza dostalo za téměř čtyři měsíce trvání ruské invaze 380.965 uprchlíků. Údaje dnes na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra. Na cizinecké policii se podle údajů vnitra přihlásilo 312.931 běženců, ve středu jich bylo 1955.


Okamura chce schůzi o pražské kauze kolem DPP příští týden
Eurozpravy-domácí | 09:23:00
Mimořádná schůzce Sněmovny ke kauze kolem pražského dopravního podniku (DPP) a roli vládního hnutí STAN v ní by se mohla sejít příští týden. Novinářům to dnes řekl předseda SPD Tomio Okamura. Zopakoval, že je neúnosné, aby Starostové dál zůstávali součástí vlády. "Trváme na tom, že STAN musí odejít z vlády," uvedl.


Ceny pohonných hmot dál stoupají, benzin je na novém maximu
Eurozpravy-domácí | 09:09:00
Cena benzinu je na novém maximu, blíží se 48 korunám za litr. Ve středu stál Natural 95 v průměru 47,96 koruny za litr, za uplynulý týden zdražil o 27 haléřů. Cena nafty stoupla o 1,06 koruny, čerpací stanice ji nyní nabízejí za 48 korun za litr. Její dosavadní rekordní cena z poloviny března, kdy se prodávala v průměru téměř za 49,60 Kč za litr, zatím odolává.


Summit EU by měl podle Fialy odblokovat jednání o integraci zemí z Balkánu
Eurozpravy-domácí | 08:56:00
Klíčem k posunu v integraci balkánských zemí do Evropské unie je odblokování napětí mezi Severní Makedonií a Bulharskem. Novinářům to dnes ráno řekl před odletem do Bruselu premiér Petr Fiala (ODS). Považuje za důležité, aby unijní lídři nejen schválili kandidátský status Ukrajině a Moldavsku, ale aby také pokročili v jednání se státy západního Balkánu.


Afghánistán řeší následky zemětřesení, pokračují záchranné práce
Eurozpravy-zahraniční | 10:36:00
V Afghánistánu dnes pokračují záchranné a pátrací operace po ničivém středečním zemětřesení o síle 6,1 stupně, jež zabilo více než 1000 lidí a dalších 1500 jich zranilo. Pod sutinami převážně hliněných domů je uvězněn neznámý počet lidí. Islamistické hnutí Tálibán, které je v Afghánistánu skoro rok u moci, požádalo mezinárodní společenství o pomoc. Podle BBC do zasažených míst míří humanitární pomoc OSN.


Německo vyhlásilo kvůli nejistým dodávkám plynu stav výstrahy
Eurozpravy-zahraniční | 10:30:00
Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Dnes to na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude, s úpravou cen se zatím nepočítá.


Rusové obsadili další dvě osady u Lysyčansku, potvrdili to Ukrajinci
Eurozpravy-zahraniční | 09:29:00
Ruská vojska obsadila další dvě osady jižně od Lysyčansku a snaží se obklíčit ukrajinské obránce v tomto městě. Ve své pravidelné ranní svodce o tom dnes informoval ukrajinský generální štáb. Podle hodnocení amerického Institutu pro výzkum války (ISW) mohou ruské síly dosáhnout Lysyčansku v nejbližších dnech, rychlé obsazení města je však nepravděpodobné.


Cizinci odsouzení separatisty k trestu smrti se odvolají, uvedla obhájkyně
Eurozpravy-zahraniční | 08:52:00
Britští občané Sean Pinner a Aidan Aslin a Maročan Ibráhím Sádún, kteří byli zajati na Ukrajině a 9. června si před soudem proruských separatistů vyslechli verdikt smrti, připravují odvolání proti rozsudku. Všichni tři odsouzení začali připravovat žádosti o milost, které mohou být podány až po nabytí právní moci rozsudku. Ruské státní agentuře TASS to dnes řekla Pinnerova obhájkyně Julija Cerkovnikovová.


G7 a NATO dle Bílého domu zvýší tlak na Rusko. Nezapomíná se ani na Čínu
Eurozpravy-zahraniční | 08:04:00
Lídři skupiny velkých ekonomik G7 a Severoatlantické aliance chtějí na svém nadcházejícím setkání nadále zvyšovat tlak na Rusko kvůli jeho napadení Ukrajiny, uvedl vysoce postavený představitel americké diplomacie. Ačkoliv se aktuálně hlavní pozornost zaměřuje na Rusko, země G7 nezapomínají ani na přetrvávající obavy z Číny, uvedl podle agentury Reuters americký činitel.


V eurozóně se kvůli inflaci prudce zhoršila podnikatelská aktivita
Eurozpravy-ekonomika | 10:46:00
Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se v červnu prudce zhoršila, příčinou je zejména růst cen. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace S&P Global. Spotřebitelé kvůli obavám z vysokých účtů v důsledku inflace častěji zůstávají doma a místo nákupů více šetří.


Bouřlivé roky v Paříži a New Yorku aneb Literární pocta malířce Fridě Kahlo
Reflex | 10:00:00
Životopisný román německé spisovatelky a historičky Maren Gottschalkové (* 1962) o světoznámé mexické malířce Fridě Kahlo Frida nespoutaná s podtitulem Bouřlivé roky v Paříži a New Yorku trpí jedním vážným nedostatkem: chybí v něm ilustrace. Přesněji fotografie malířčiných obrazů, ze kterých by si čtenáři mohli učinit představu o jejím životě i díle ve společenských, kulturních a dějinných souvislostech.


Německá vláda vyhlásila kvůli zásobování plynem stav výstrahy
Tiscali-zprávy | 09:47:47
Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň.


Colorado zvítězilo na ledě Tampy Bay v prodloužení a je krok od zisku Stanley Cupu
Tiscali-zprávy | 09:42:15
Hokejisté Colorada zvítězili ve čtvrtém finále play off NHL na ledě Tampy Bay 3:2 v prodloužení gólem Nazema Kadriho ze 73. minuty a vedou v sérii 3:1 na zápasy. Na jeden gól poražených přihrál Jan Rutta, jeho spoluhráč Ondřej Palát nebodoval. Na druhé straně Pavel Francouz, který dochytal minulé utkání, zůstal tentokrát na střídačce.


Summit EU patrně schválí ukrajinskou kandidaturu a slíbí další podporu Kyjevu
Tiscali-zprávy | 09:09:03
Očekávané schválení kandidatury Ukrajiny do Evropské unie bude zřejmě nejsledovanějším bodem úvodní části jednání prezidentů a premiérů členských zemí v Bruselu.


Stát je od toho, aby v mimořádné situaci nabídl pomocnou ruku, řekl Fiala v projevu
Tiscali-zprávy | 08:25:01
Stát je tady od toho, aby v takto mimořádné krizové situaci nabídl pomocnou ruku. Premiér Petr Fiala to uvedl v dnešním televizním projevu, který se týkal energetické krize.


Otevírací doba obchodů na 5. a 6. července: Kdy mají obchody otevřeno?
E15-ekonomika | 10:25:00
Pátého července si připomeneme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, šestého července následuje Den upálení mistra Jana Husa. Státní svátky letos vycházejí na úterý a středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?


Německo kvůli ruskému plynu vyhlásilo stav výstrahy
E15-ekonomika | 10:15:00
Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Uvedl to ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude, s úpravou cen se zatím nepočítá.


V Česku opět roste černý trh s tabákem. Celníci zadrželi miliony pašovaných cigaret
E15-ekonomika | 10:00:00
Evropané kouří cigarety čím dál méně, trh s nelegálními cigaretami ale nadále bují. Studie poradenské společnosti KPMG, která každý rok mapuje trh s padělaným a pašovaným tabákem po celé Evropě, tvrdí, že lidé po nelegálních cigaretách sahají i kvůli rostoucí inflaci a příliš vysokému zdanění běžných cigaret. Také v Česku se po covidové pauze, kdy byly zavřené hranice, černý trh v minulém roce obnovil. V porovnání s dalšími evropskými zeměmi patří ale spíše mezi ty menší.


Za měsíční půjčku 10 tisíc korun mohou lidé dát až 4500 korun navíc
E15-ekonomika | 09:26:00
Za jednorázovou měsíční půjčku 10 tisíc korun mohou lidé zaplatit až téměř 4500 korun navíc. Ceny se u jednotlivých poskytovatelů mohou násobně lišit. Zatímco půjčení peněz přes kreditní kartu či kontokorent vyjde nejvýš na zhruba 360 korun, víc než polovina mikropůjček stojí přes 2000 korun. Ukázala to analýza podmínek poskytování malých půjček u 42 bank a nebankovních společností, kterou vypracovala společnost Člověk v tísni (ČvT). Výsledky svého indexu odpovědného úvěrování poskytla ČTK. Žebříček sestavovala poprvé v roce 2009.


Business Breakfast E15: Jak správně investovat v době inflace a čeho se naopak vyvarovat
E15-ekonomika | 08:55:00
Jak investovat v době války a vysoké inflace? Jsou bezpečným přístavem akcie nebo dluhopisy? Co jsou tradiční investice, které frčí i v dnešní době? O tom diskutují investoři, bankéři a ekonomičtí novináři na konferenci E15 Premium. 
Dotazy na sli.do s kódem #E15investice


Z roku natvrdo jsou tři měsíce. Smutné očí umí David Rath skoro tak dobře jako Vít Rakušan 
E15-ekonomika | 08:53:00
Ve světle nových korupčních kauz bychom neměli zapomínat na všechny ty věci, které se tu děly před několika měsíci i lety.


Firmy i domácnosti trápí vysoké ceny energií. Pomůže vládní balíček? Odborníci diskutují
E15-ekonomika | 08:45:00
Téma extrémně drahých energií je stále naléhavější. Domácnosti i firmy úzkostlivě sledují, o kolik jim ještě náklady na energie vzrostou a zda to ještě unesou. Jak budou vypadat vládní opatření a jsou dostatečná, aby pomohla energetickou krizi překonat? Co se musí stát, aby se ceny vrátily na přijatelnou úroveň a kdy by to mohlo nastat? Na otázky se pokusí zodpovědět účastníci další z energetických konferencí IVD.
E15 je partnerem konference.


Index S&P 500 zažívá nejslabší první půlrok od roku 1970. Daimler Truck zpomaluje výrobu
E15-ekonomika | 08:45:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Češi chystají sondu LVICE2, nástupce legendárního Magionu
E15-ekonomika | 08:00:00
Tuzemský vesmírný výzkum se emancipuje. Tým inženýrů z několika českých vysokých škol a univerzit by někdy po roce 2026 měl do meziplanetárního prostoru pod taktovkou Evropské vesmírné agentury (ESA) vyslat vědecký aparát zvaný LVICE2 (Lunar Vicinity Complex Environmental Explorer). Půjde o první sondu ryze tuzemské provenience od roku 1996, kdy do vesmíru letěl pátý Magion, zároveň to bude také první česká sonda, která se „podívá“ do meziplanetárního prostoru (tedy za orbitu Země) a v neposlední řadě půjde také o první tuzemskou sondu, která bude disponovat pohonným systémem pro vlastní manévrování.


K posílení cyklistické infrastruktury v Praze chybí koule, říká šéf Rekol Vít Ježek
E15-ekonomika | 06:30:00
Držitelé pražské Lítačky budou i nadále moct využívat sdílená růžová Rekola zdarma, firma společně s konkurenčním Nextbikem vyhrála městský tendr. Jak Rekolům tahle spolupráce pomůže ekonomicky? A co je největší překážkou pro pražské městské cyklisty? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s šéfem Rekol Vítem Ježkem.


Otevírací doba obchodů na 5. a 6. července: Kdy mají obchody otevřeno?
E15-politika | 10:25:00
Pátého července si připomeneme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, šestého července následuje Den upálení mistra Jana Husa. Státní svátky letos vycházejí na úterý a středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?


Německo kvůli ruskému plynu vyhlásilo stav výstrahy
E15-politika | 10:15:00
Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Uvedl to ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude, s úpravou cen se zatím nepočítá.


V Česku opět roste černý trh s tabákem. Celníci zadrželi miliony pašovaných cigaret
E15-politika | 10:00:00
Evropané kouří cigarety čím dál méně, trh s nelegálními cigaretami ale nadále bují. Studie poradenské společnosti KPMG, která každý rok mapuje trh s padělaným a pašovaným tabákem po celé Evropě, tvrdí, že lidé po nelegálních cigaretách sahají i kvůli rostoucí inflaci a příliš vysokému zdanění běžných cigaret. Také v Česku se po covidové pauze, kdy byly zavřené hranice, černý trh v minulém roce obnovil. V porovnání s dalšími evropskými zeměmi patří ale spíše mezi ty menší.


Za měsíční půjčku 10 tisíc korun mohou lidé dát až 4500 korun navíc
E15-politika | 09:26:00
Za jednorázovou měsíční půjčku 10 tisíc korun mohou lidé zaplatit až téměř 4500 korun navíc. Ceny se u jednotlivých poskytovatelů mohou násobně lišit. Zatímco půjčení peněz přes kreditní kartu či kontokorent vyjde nejvýš na zhruba 360 korun, víc než polovina mikropůjček stojí přes 2000 korun. Ukázala to analýza podmínek poskytování malých půjček u 42 bank a nebankovních společností, kterou vypracovala společnost Člověk v tísni (ČvT). Výsledky svého indexu odpovědného úvěrování poskytla ČTK. Žebříček sestavovala poprvé v roce 2009.


Business Breakfast E15: Jak správně investovat v době inflace a čeho se naopak vyvarovat
E15-politika | 08:55:00
Jak investovat v době války a vysoké inflace? Jsou bezpečným přístavem akcie nebo dluhopisy? Co jsou tradiční investice, které frčí i v dnešní době? O tom diskutují investoři, bankéři a ekonomičtí novináři na konferenci E15 Premium. 
Dotazy na sli.do s kódem #E15investice


Z roku natvrdo jsou tři měsíce. Smutné očí umí David Rath skoro tak dobře jako Vít Rakušan 
E15-politika | 08:53:00
Ve světle nových korupčních kauz bychom neměli zapomínat na všechny ty věci, které se tu děly před několika měsíci i lety.


Firmy i domácnosti trápí vysoké ceny energií. Pomůže vládní balíček? Odborníci diskutují
E15-politika | 08:45:00
Téma extrémně drahých energií je stále naléhavější. Domácnosti i firmy úzkostlivě sledují, o kolik jim ještě náklady na energie vzrostou a zda to ještě unesou. Jak budou vypadat vládní opatření a jsou dostatečná, aby pomohla energetickou krizi překonat? Co se musí stát, aby se ceny vrátily na přijatelnou úroveň a kdy by to mohlo nastat? Na otázky se pokusí zodpovědět účastníci další z energetických konferencí IVD.
E15 je partnerem konference.


Index S&P 500 zažívá nejslabší první půlrok od roku 1970. Daimler Truck zpomaluje výrobu
E15-politika | 08:45:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Češi chystají sondu LVICE2, nástupce legendárního Magionu
E15-politika | 08:00:00
Tuzemský vesmírný výzkum se emancipuje. Tým inženýrů z několika českých vysokých škol a univerzit by někdy po roce 2026 měl do meziplanetárního prostoru pod taktovkou Evropské vesmírné agentury (ESA) vyslat vědecký aparát zvaný LVICE2 (Lunar Vicinity Complex Environmental Explorer). Půjde o první sondu ryze tuzemské provenience od roku 1996, kdy do vesmíru letěl pátý Magion, zároveň to bude také první česká sonda, která se „podívá“ do meziplanetárního prostoru (tedy za orbitu Země) a v neposlední řadě půjde také o první tuzemskou sondu, která bude disponovat pohonným systémem pro vlastní manévrování.


K posílení cyklistické infrastruktury v Praze chybí koule, říká šéf Rekol Vít Ježek
E15-politika | 06:30:00
Držitelé pražské Lítačky budou i nadále moct využívat sdílená růžová Rekola zdarma, firma společně s konkurenčním Nextbikem vyhrála městský tendr. Jak Rekolům tahle spolupráce pomůže ekonomicky? A co je největší překážkou pro pražské městské cyklisty? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s šéfem Rekol Vítem Ježkem.


Televizní odbory vyhlásily stávkovou pohotovost, vedení tím překvapily
lupa.cz | 11:44:03
Odboráři České televize vyhlásili časově neomezenou stávkovou pohotovost. Uvedli to v nočním sdělení pro média. K televizním odborům v Praze se přidali jejich kolegové z ostravského a brněnského televizního studia. Stávková pohotovost je reakcí na úsporná opatření, která vyhlásil generální ředitel Petr Dvořák.


Konec omezení na 280 znaků. Twitter testuje delší Zápisky, které se dají upravit i po vydání
lupa.cz | 11:21:15
Twitter udělal další krok směrem od omezení sdíleného obsahu na určitý počet znaků (momentálně 280, dříve dokonce 140). Na malé skupině uživatelů začal testovat novou funkci Zápisky (Twitter Notes). Ta umožňuje autorům psát delší texty a sdílet je v rámci tweetů.


Nova chystá mnoho televizních a internetových seriálů, přispěje na čtyři filmy
lupa.cz | 11:15:33
Televize Nova představila novinářům chystané seriály, které se postupně objeví ve vysílání a v placené aplikaci Voyo. Část prezentovaných novinek je už natočená, na většině z nich však kreativní producenti teprve pracují. Rostoucí počet projektů je znát po nástupu ředitele vývoje obsahu Michala Reitlera. Do svého týmu získal několik nových kreativních producentů, například novináře a komika Luďka Staňka.


Tomek a Špoljarič investují desítky milionů do Kubernetes startupu zakladatele prodaného TCP Cloudu
lupa.cz | 10:19:33
Český startup Itera Technologies získal desítky milionů korun od českých fondů Nation 1, Gi21 (Damir Špoljarič z VSHostingu) a Impulse Ventures (Ondřej Tomek), jde o seed kolo.


Další český operátor nabízí rychlost 2 Gb/s, GRAPE SC může připojit 10 tisíc domácností
lupa.cz | 09:45:35
Optické připojení k internetu o rychlosti 2 Gb/s dosud podle dostupných informací v Česku veřejně nabízeli dva operátoři: ostravská PODA a v konkrétní lokalitě také pražské ÚVT. Teď se do „dvougigového klubu“ připojil také operátor GRAPE SC, který působí na Chomutovsku, Žatecku a Lounsku.


Lidé budou moci vyjádřit souhlas se sexuálním stykem přes aplikaci
idnes.cz | 11:39:00
Snížit počet sexuálně motivovaných trestných činů a vytvořit bezpečné sexuální prostředí chce nová mobilní aplikace XPass. Její pomocí mohou lidé vyjádřit oficiální souhlas se sexuálním stykem. Aplikaci si lze od čtvrtka zdarma stáhnout pro iOS a Android, řekla novinářům zakladatelka projektu Alena Sadílková.


Kriminálka rozbila gang vařičů pervitinu, jeden z členů je na útěku
idnes.cz | 11:27:00
Gang vařičů pervitinu, který prodával drogu na celém území republiky, ale také v Polsku, dopadli olomoučtí policisté. Jedná se o největší zátah v Olomouckém kraji. Jeden z pachatelů je na útěku.


Německá vláda vyhlásila stav výstrahy. Plyn se stává nedostatkovou surovinou
idnes.cz | 11:21:00
Kvůli problémům s dodávkami plynu vyhlásila ve čtvrtek německá vláda stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude, s úpravou cen se zatím nepočítá.


Vražda Chášukdžího už nevadí. Turci a Saúdové zakopali válečnou sekeru
idnes.cz | 11:08:00
Korunní princ Saúdské Arábie Muhammad bin Salmán se ve středu v Turecku sešel s tamním prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Oba pak prohlásili, že přichází nová éra vzájemných vztahů. Ty přerušila brutální vražda saúdského novináře Džamála Chášukdžího na konzulátu v Istanbulu. Opozice Erdoganovi vyčítá, že se se Saúdy sbližuje jen kvůli penězům.


Vzrostlý javor spadl na jedoucí auto, řidička vyvázla se zraněním
idnes.cz | 11:04:00
Na projíždějící auto u Břas na Rokycansku spadl ráno vzrostlý strom. Javor rozbil čelní sklo a kapotu. Zraněnou řidičku si převzali do péče záchranáři.


Horor v bazénu. Akvabela po vystoupení zkolabovala, ze dna ji tahala trenérka
idnes.cz | 11:02:00
Děsivá scéna se odehrála v rámci mistrovství světa v plaveckých sportech v Budapešti. Americká reprezentantka Anita Alvarezová totiž po dokončení svého vystoupení zkolabovala, potopila se a ze dna bazénu ji zachránila až její trenérka spolu s dalším člověkem.


Odbory ČT jsou ve stávkové pohotovosti. Nesouhlasí se škrty a propouštěním
idnes.cz | 10:44:00
Hlavní odborové organizace České televize vstoupily do časově neomezené stávkové pohotovosti kvůli oznámeným úsporným opatřením. Vyhlásil je generální ředitel Petr Dvořák a zahrnují mimo jiné propuštění 50 zaměstnanců ještě letos nebo oddálení rekonstrukce ostravského televizního studia.


Výkup elektráren dává dle ekonomů smysl. Otázka je, kolik to bude stát
idnes.cz | 10:39:00
Premiér Petr Fiala ve středu promluvil k národu v mimořádném projevu. V něm uvedl, že Česko chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolou celou síť tuzemských elektráren. Doplnil, že během několika let by stát mohl odkoupit akcie ČEZ od soukromých akcionářů.


V Hostivaři se srazil autobus s autem, zranilo se 12 dětí a několik dospělých
idnes.cz | 10:31:00
V ulici K Horkám v Praze 11 se kolem 9. hodiny srazil autobus s osobním autem. V autobuse byly děti, dvanáct se jich zranilo. Záchranáři ošetřili i několik dospělých včetně řidiče autobusu. Silnice byla obousměrně uzavřená.


Čekal jsem ve Fialově projevu omluvu, STAN musí ven z vlády, řekl Okamura
idnes.cz | 10:03:00
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura ve čtvrtek před začátkem jednání mimořádné Sněmovny odsoudil středeční projev premiéra Petra Fialy slovy, že lidé slyšeli jen výmluvy. „Čekal jsem v projevu omluvu Petra Fialy. Za to, jak obelhali občany, protože slibovali změnu. Ale zapomněli občanům říct, že měli na mysli změnu k horšímu,“ řekl Okamura.


Covid se vkrádá do Evropy v nových variantách. Nejvíc sílí v Portugalsku
idnes.cz | 10:00:00
S létem do Evropy přichází také nová vlna koronaviru, zejména v zemích na jihu Evropy. Výrazný růst výskytu nákazy hlásí například Portugalsko, Německo, Francie či Rakousko. Poukázala na to ve středu americká stanice CNN. Za růst podle zdravotnických úřadů mohou nové nakažlivější varianty BA.4. a BA.5. V mnoha státech již nepanují prakticky žádná omezení, to podle odborníků rovněž vede k rychlejšímu šíření nákazy.


Německá záhada. Místo slíbených těžkých zbraní dorazily na Ukrajinu jen výmluvy
idnes.cz | 10:00:00
Němci tuto středu, bezmála čtyři měsíce od ruského přepadení Ukrajiny, oznámili první splněnou dodávku sedmi těžkých zbraní. Nijak to však nerozptýlilo dlouhodobý dojem, že naši západní sousedé jsou vynikající v mávání ukrajinským praporem, ale realita je úplně jinde.


Pašeráctví cigaret je na vzestupu. Stát ročně tratí miliardy korun
idnes.cz | 10:00:00
Češi vykouří více nelegálních cigaret. Jejich spotřeba podle studie společnosti KPMG loni meziročně vzrostla o 90 % na takřka půl miliardy kusů. Stát na ušlých daních přišel o téměř dvě miliardy korun.


RECENZE: Obstarožní energii koncertu Metalliky v Praze táhl Lars Ulrich
idnes.cz | 09:43:00
Po necelých třech letech se nejslavnější metalová kapela Metallica v rámci jednodenního festivalu Prague Rocks vrátila do české metropole. Ani energie z pódia tryskající ale nezastřela, že kapela zněla trochu obstarožně.


Cena benzinu je na novém maximu, nafta během týdne zdražila o korunu
idnes.cz | 09:26:00
Cena benzinu dosáhla nového maxima. Ve středu stál Natural 95 v průměru 47,96 koruny za litr, za uplynulý týden zdražil o 27 haléřů. Cena nafty vzrostla o víc než korunu (1,06) a na čerpacích stanicích stojí 48 korun.


Rupert Murdoch se v 91 letech počtvrté rozvádí. Tentokrát s bývalkou Jaggera
revue.idnes.cz | 10:01:00
Australský mediální magnát Rupert Murdoch (91) se po šesti letech manželství rozvádí s bývalou supermodelkou a herečkou Jerry Hallovou (65). Pro miliardáře je to už čtvrtý rozvod, pro bývalku rockera Micka Jaggera (78) první.


Pracovníci České televize se chystají na stávku, vadí jim propouštění a konec ostravského studia
iHned.cz | 10:40:00
Od pátku vstupují pracovníci České televize do stávkové pohotovosti. Důvodem jsou chystané škrty spojené zejména s propouštěním. Ty představil generální ředitel, televize Petr Dvořák na začátku června. Úspory se mají dotknout zejména ostravského...


Stav výstrahy v Německu. Tamní vláda hlásí problémy s dodávkami plynu, domácnosti to prý neovlivní
iHned.cz | 10:22:00
Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Ve čtvrtek to na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít...


V Plzni se otevřelo největší veřejné dobíjecí centrum pro elektromobily v Česku
Auto.cz | 11:50:00
Největší veřejné dobíjecí centrum pro elektromobily v ČR funguje v Plzni. Tvoří ho 11 rychlodobíjecích stojanů s výkonem 50 kW, které obslouží díky dvěma konektorům až 22 elektromobilů.


Marcos Mantis (1970–1971): Kupé, které patřilo do první desítky nejošklivějších aut
Auto.cz | 10:53:00
Velké sportovní kupé Marcos Mantis s pohonem zadních kol řadovým šestiválcem Triumph bylo rychlé, ale málo komu se líbilo. Hlavně proto jich bylo vyrobeno jen 32 kusů.


Mercedes dál zeštíhluje - zruší kupé, kabriolety nahradí jediný model CLE
Auto.cz | 09:50:00
Mercedes zřejmě zruší zbývající kupé ve své nabídce a všechny kabriolety nahradí jediným modelem, který se bude jmenovat CLE. Představit by se měl ještě letos a prodej začne příští rok.


BMW M3 poprvé pro rodiny s dětmi. Kombi přidává na praktičnosti a neubírá na výkonu
aktuálně.cz | 11:46:17
BMW M3 poprvé přijíždí i jako kombi. Vpředu má 510 koní, vzadu 500 litrů zavazadlového prostoru.


„Střílej a uháněj”. Ukrajinci přestavěli zbraň z ukořistěné chlouby ruského letectva
aktuálně.cz | 11:06:00
Zbraň z nejmodernějšího ruského bitevního vrtulníku Kamov Ka-52 Alligator předělali na pozemní "mini-GRAD na kolech".


Německá vláda vyhlásila kvůli zásobování plynem stav výstrahy
aktuálně.cz | 10:46:12
Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude.


Velbloud ze Záhostic vyrazil na pivo do Prahy. Chovatelka: Děláme to běžně
Denik.cz | 11:52:00
Rozruch v pražských ulicích vyvolal minulý týden jihočeský velbloub Shaitan. S majitelkou Žanetou Krátoškovou se vypravil na výlet ze Záhostic u Chýnova. Šlo nejen o netradiční reklamu na pivo, ale také o akci pro dobrou věc.


Café Evropa: Co bude dělat Česko v čele Evropské unie
Denik.cz | 11:45:00
České předsednictví v Evropské unii bude zcela jiné, než se zdálo ještě před půl rokem, a bude mu dominovat jako zásadní téma především Ukrajina. Ruskou agresi, které začala už před téměř čtyřmi měsíci, ale jen těžko někdo předpokládal.


V Thermalu Pasohlávky končí jako podílník obec. Kraj bude jediný vlastník
Denik.cz | 11:39:00
Pouze jediného vlastníka bude mít společnost Thermal Pasohlávky. Třetinový podíl od obce Pasohlávky odkoupí Jihomoravský kraj za 110 milionů korun.


Přehled letních uzavírek: Nejhorší bude pro řidiče cesta na jih a po D1
Denik.cz | 11:00:00
Statisíce Čechů letos vyrazí na dovolenou autem. Cestu za rekreací ale zkomplikují uzavírky a dopravní omezení. Při plánování trasy musí řidiči počítat s největšími komplikace ve směru do jižních Čech. Provoz na rychlostní silnici I/4 nekomplikují jen stavební stroje na dostavbě dálnice D4, ale rekonstruuje se i přímo samotná I/4. Deník připravil seznam uzavírek na nejvytíženějších tuzemských silnicích.


Autobus se v pražské Hostivaři srazil s autem. Zranilo se dvanáct dětí
Denik.cz | 10:38:00
Autobus s osobním autem se srazil ve čtvrtek 23. června v ulici K Horkám v pražské Hostivaři. Na místě bylo několik zraněných lidí, podle dostupných informací se ve dvanácti případech jednalo o děti. Silnice musela být obousměrně uzavřena.


Tisíce lidí v Kladně a okolí jsou bez internetu. Zloději ukradli kabel
Denik.cz | 10:29:00
Kladno ve čtvrtek postihl výpadek internetu a pevných linek, týkat se může až několika tisíc lidí. Důvodem je krádež kabelu. Škoda bude podle odhadů zhruba dva miliony korun. Po pachateli policisté pátrají.


Putinův nosič jaderného kufříku se pokusil o sebevraždu. Podle médií je v kómatu
Denik.cz | 10:21:00
Plukovník ruské tajné služby FSO Vadim Zimin, který nosíval prezidentský kufřík s kódy k odpálení jaderných zbraní, se pokusil o sebevraždu, informují média. Dvaapadesátiletý Zimin byl před pár dny nalezen vážně zraněný ve svém bytě, v současnosti je v kómatu a lékaři nehovoří o jeho prognóze optimisticky, uvedl list Moskovskij komsomolec.


Dívku na Olomoucku uštkla zmije. Kamarádka jí hada hodila do obličeje
Denik.cz | 09:56:00
Nad okolnostmi, za kterých v posledních dnech v Olomouckém kraji pokousaly děti zmije, zůstává rozum stát. Společným jmenovatelem je naprostá neopatrnost a hloupost. Nejkřiklavějším případem je „hra“ dvou kamarádek, kdy jedna hodila druhé zmiji do tváře. Plaz kousl čtrnáctiletou dívku do rtu.


Energetická krize sílí. Německo podle Reuters vyhlásí kvůli plynu stav výstrahy
Denik.cz | 09:49:00
Německo vyhlásí kvůli nejistotě dodávek plynu z Ruska stav výstrahy, který je druhým ze tří varovných stupňů. S odvoláním na své zdroje o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters. Německý ministr hospodářství Robert Habeck chce v 10:00 vystoupit s prohlášením k bezpečnosti zásobování energiemi. V Německu už od konce března platí stupeň včasného varování, což je první krizový stupeň.


Cena benzinu stoupá na nová maxima. Nafta zdražila o víc než korunu
Denik.cz | 09:41:00
Cena benzinu je na novém maximu, blíží se 48 korunám za litr. Ve středu stál Natural 95 v průměru 47,96 koruny za litr, za uplynulý týden zdražil o 27 haléřů. Cena nafty stoupla o 1,06 koruny, čerpací stanice ji nyní nabízejí za 48 korun za litr. Její dosavadní rekordní cena z poloviny března, kdy se prodávala v průměru téměř za 49,60 Kč za litr, zatím odolává.


První obousměrná tramvaj pro Brno? Začala finální montáž, dorazí na podzim
Denik.cz | 09:31:00
/FOTO/ Ještě letos se projedou cestující novou obousměrnou tramvají Škoda 45T po nové trati k univerzitnímu kampusu v brněnských Bohunicích. Výroba prvního kusu pro Brno pokročila.


Šéf Fedu Powell připustil riziko recese
Kurzy.cz | 11:25:37
Šéf Fedu Jerome Powell ve svém vystoupení v Senátu podle očekávání naznačil, že vzhledem ke zvýšené inflaci americká centrální banka bude pokračovat v razantním zvyšování sazeb. Cílem Fedu je vrátit inflaci ze 40letých maxim (8,6 % r/r v květnu) k...


Evropský obrat v LNG
Kurzy.cz | 11:21:51
Ruská invaze na Ukrajinu přinutila Evropu hledat alternativy k ruskému zemnímu plynu. Jednou z hlavních cest je dovoz LNG, hlavně z USA a Kataru. V nevídaném tempu dochází k oživování zastavených i zrušených projektů LNG terminálů i tvorbě nových.


Brno: Letní kino s vesmírnou duší
Kurzy.cz | 11:20:31
Od 11. do 17. července 2022 každý večer jiné letní sci-fi. Vždy v anglickém znění s českými titulky. Vstup do kina je zdarma, občerstvení vlastní. Sedí se na zemi, proto si s sebou vezměte stoličku nebo deku, abyste zbytečně nepředávali kinetickou ener...


ČEZ: Premiér potvrdil plán na získání kontroly nad výrobou elektřiny
Kurzy.cz | 11:17:50
Premiér Petr Fiala ve svém včerejším projevu mimo jiné představil záměry vlády týkající se pomoci domácnostem a podnikům s rostoucími cenami energií. Z pohledu ČEZu je hlavní zprávou, že Fiala potvrdil plán vlády na rozdělení společnosti a získání plné&he


Průzkum: Mladí Češi neví o cookies víc než senioři. Tápou i lidé v zahraničí
Kurzy.cz | 11:07:35
Senioři jsou v přijímání cookies obezřetnější než mladí lidé, mají pocit, že jim cookies vnucují nevyžádaný obsah


ČNB zvýšila úrokové sazby o 125 bodů na 7,00 %
Kurzy.cz | 11:05:06
Ve středu Česká národní banka (ČNB) podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 125 bazických bodů na 7,00 % (2T repo). Jde o deváté zvýšení sazeb v řadě (kumulativně o 675 bodů) a sazby jsou na nejvyšší úrovni od května 1999.


Aktuálně k BTC 23. června 2022 – sledujte průraz konsolidace
Kurzy.cz | 11:02:46
Technická analýza: Pár BTC/USD se obchoduje do strany na ceně 20 600 USD. Vnímám možné podmínky pro průraz, který potvrdí další směr. Obchodní doporučení: Vzhledem k bočnímu trendu bych sledoval potenciální průraz, který potvrdí další směr.


ČEZ: Fiala potvrdil záměr vlády plně kontrolovat výrobu
Kurzy.cz | 11:02:09
Premiér Fiala včera řekl, že vláda chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolou celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny. Fiala také řekl, že realizace tohoto plánu není otázkou této zimy.


Přehnaná globalizace a těžká spolupráce s partnery, jako je Čína nebo Rusko - Bass
Kurzy.cz | 10:59:00
Globalizace má své přínosy, ukazuje se však, že je těžké jednat a spolupracovat s partnery jako Čína, Rusko či třeba Írán. Například Čína nemá stejný hodnotový systém jako my, nemají stejný systém práva, u nás je vláda práva, tam se vláda provádí přes ...


Patnáct rychlých tezí k červnovému měnovému rozhodnutí ČNB
Kurzy.cz | 10:27:52
Tak tedy bankovní rada ČNB zasedla naposledy ve stávající sestavě k plánovanému zasedání k měnovým otázkám. Nejprve k prezentaci rozhodnutí: 1. Nejsilnějším prohlášením po měnovém zasedání bylo, že absolutní prioritou ČNB je obnovení cenové stability. 2.


Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?
Kurzy.cz | 10:21:28
Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu,&hel


Obavy z blížící se recese doléhají na náladu na trzích, dnešní data poskytnou další indikace - Ranní okénko
Kurzy.cz | 10:09:39
ČNB včera dodala další výrazný hike o 125bb. Hlavní úroková sazba se posunula na 7 %. S obměnou rady směrem k holubičímu postoji je do konce roku nejpravděpodobnější stabilita sazeb. Jejich další mírnější zvýšení se ale zcela vyloučit nedá.


ČEZ: Vláda plánuje ovládnout klíčové domácí elektrárny - Komentář k firmě
Kurzy.cz | 10:09:28
Podle premiéra Petra Fialy chce vláda v blízkém horizontu vlastnit síť klíčových
tuzemských elektráren, aby mohla nabídnout spotřebitelům
nižší ceny elektřiny. Premiér to
uvedl včera večer v projevu k národu. Projev byl zaměřen na
problematiku současné...


Bytová výstavba v Královéhradeckém kraji v 1. čtvrtletí 2022 - zahájena výstavba 302 bytů a proti stejnému období loňského roku to představuje meziroční propad o téměř čtvrtinu
Kurzy.cz | 10:09:13
V prvním čtvrtletí byla v kraji zahájena výstavba 302 bytů a proti stejnému období loňského roku to představuje meziroční propad o téměř čtvrtinu. Dokončeno bylo celkem 476 bytů, podobný počet jako v 1. čtvrtletí 2021. Zahájené byty ...


Barbecue nebo mátová? Jak vybrat nejlepší grilovací omáčku
Kurzy.cz | 09:52:38
Barbecue nebo mátová? Jak vybrat nejlepší grilovací omáčku. Kdo by odolal letnímu grilování plnému dobrot. K nim neodmyslitelně patří také studené omáčky a dipy, bez kterých si nejde správné...


Slabé PMI dáta posielajú Euro a akcie nižšie
Kurzy.cz | 09:46:59
Predbežné PMI dáta sú dnes kľúčovými dátami európskeho ekonomického kalendára. Dve najsledovanejšie správy – francúzske a nemecké – boli zverejnené už o 9:15 a 9:30. Dáta z Francúzska sa ukázali byť veľkým sklamaním, keďže oba indexy výrazne zaostali z...


Zítra v Hradci startují divadelní Regiony
Kurzy.cz | 08:41:14
TRADIČNÍ SVÁTEK DIVADLA ZNOVU ROZŽIJE V ZÁVĚRU ČERVNA CELÉ CENTRUM HRADCE KRÁLOVÉ I JEHO OKOLÍ. NEJVĚTŠÍ ČESKÁ DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA REGIONY – MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL HRADEC KRÁLOVÉ VSTUPUJE DO 27. ROČNÍKU, KTERÝ SE LETOS BUDE KONAT V POSLEDNÍM ČE...


Modernizace silnice z Poličky do Jedlové začne ještě letos
Kurzy.cz | 12:00:50
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Střechy plzeňských škol a školek se mohou zazelenat
Kurzy.cz | 12:00:50
Nadační fond Zelený poklad, zřízený městem Plzní, vyhlásil grantovou výzvu Ani kapka nazmar, která právě zelené střechy podporuje.


Odstartoval 14. ročník výstavy Má vlast cestami proměn
Kurzy.cz | 12:00:50
Strahovský klášter premonstrátů hostil slavnostní zahájení 14. ročníku unikátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Hlavním partnerem letošního ročníku je Královéhradecký kraj.


Od 1. 7. s DÚK až do Německa - nově zaintegrované linky
Kurzy.cz | 12:00:50
Blíží se prázdniny a my máme pro vás výbornou zprávu, do plánu na výlety můžete od 1. července přidat i Německo. Cestování do přeshraničí se prvním prázdninovým dnem stane dostupnější, pokud využijete níže zmiňované nově zaintegrované linky, bude na ni...


Rychlost vzduchem jako na optice. O2 v Praze testuje 5G milimetrové vlny na 26 GHz
lupa.cz | 12:19:57
Operátoři O2 a CETIN rozjeli testování takzvaných milimetrových vln (mmWave) v rámci mobilní 5G sítě. Dvojice uvádí, že mmWave nabídnou bezdrátové sítě o rychlosti optiky. O2 se během testovacího provozu dostalo na 5 Gb/s.


V Brně nasadili optické senzory na sledování pohybu lidí nebo kol
lupa.cz | 12:01:47
Brno nasadilo optické senzory na náměstí Svobody v Brně. Detekují, kolik lidí na náměstí stoupilo z Masarykovy ulice a kolik jich šlo opačným směrem. Využití mají najít také při kulturních akcích pro přesnější odhady počtu návštěvníků.


Jedno auto v poli, druhé ve stromě. Předjíždění v Jičíně skončilo tragédií
idnes.cz | 13:29:00
Řidič sportovního vozu Audi R8 zemřel při ranní nehodě v Jičíně. Podle prvotních informací se havárie stala při předjíždění, jedno auto skončilo v poli a druhé narazilo do stromu. Řidič druhého vozu vyvázl se zraněním.


Premiér Fiala vlastně přiznal to, co KSČM hlásá už 30 let, míní Konečná
idnes.cz | 13:25:00
Na středeční projev premiéra Petra Fialy, který kvůli prohlubující se hospodářské krizi slíbil mimo jiné převzetí kontroly nad klíčovými elektrárnami státem, reagoval také poslankyně Evropského parlamentu a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Podle ní dal zapravdu komunistům, aby „kritická infrastruktura“ nikdy nepatřila do soukromých rukou.


Ukradené cenné sochy z Karviné jsou zničené, policie viníky dopadla
idnes.cz | 13:21:00
Jen poloviční radost měli policisté při vyšetřování krádeže dvou bronzových soch z Karviné. Ačkoli se jim podařilo dopadnout pachatele, tak ukradená cenná díla už jsou zničená. Přitom plastika Živý pramen byla symbolem karvinských Lázní Darkov.


Brána do pekla. Pár zotročil desítky Slováků, sliboval jim lepší život
idnes.cz | 13:21:00
Dohromady pětadvacet let vězení dostal milenecký pár, který ve Velké Británii dlouhodobě týral desítky mužů a žen ze Slovenska. Moderní otrokáři nutili své oběti zadarmo dřít v myčce aut, v noci je pak posílali i na další manuální práce. Z výplaty Slováci neviděli nic. Když nepracovali, jejich „páni“ je zamykali v domě. Ten jeden z mužů popsal jako „bránu do pekla“.


Kárná řízení proti soudcům v Česku nejsou nestranná, plísní Štrasburk
idnes.cz | 13:14:00
Kárný senát Nejvyššího správního soudu, který vede kárná řízení proti soudcům, státním zástupcům a exekutorům, nemá podle soudu ve Štrasburku potřebnou nezávislost a nestrannost. Česká republika tak podle Evropského soudu pro lidská práva porušila právo na spravedlivý proces.


České naděje modelingu. Líbí se vám vítězové Schwarzkopf Elite Model Look?
revue.idnes.cz | 12:12:00
Soutěž Schwarzkopf Elite Model Look 2022 pro Českou republiku zná své vítěze. Stali se jimi Julia Krzywoń a Richard Reischig. Vítězové budou reprezentovat Česko na světovém finále, které se bude po patnácti letech konat v Praze.


V Praze se lidé mohou naposledy rozloučit s Věslavem Michalikem
idnes.cz | 13:09:00
Více než týden po náhlém úmrtí místopředsedy hnutí STAN a starosty Dolních Břežan Věslava Michalika se v pražském kostele U Salvátora koná poslední rozloučení. Michalik zemřel v 59 letech 12. června na srdeční selhání.


Brusel se obává, aby znovu nepadla vláda, říká europoslankyně Charanzová
idnes.cz | 13:00:00
Kauza kolem vládního hnutí STAN rezonuje i na půdě Evropské unie, kde Česko za pár dní převezme předsednické křeslo. Unijní politici se podle místopředsedkyně Evropského parlamentu Dity Charanzové (za ANO) obávají, aby se kvůli kauze neopakoval scénář z roku 2009. Tehdy během prvního českého předsednictví padla vláda.


Kvůli přejmenování Koněvovy by měnily dokumenty tisíce lidí a stovky firem
idnes.cz | 12:53:00
Pokud pražskou radou projde přejmenování Koněvovy ulice na Hartigovu, což v úterý podpořili zastupitelé Prahy 3, budou mít změny dalekosáhlé důsledky pro obyvatele i firmy. Museli by si vyměnit doklady nebo například cedule označující provozovny. Lidí tam přitom žije téměř pět tisíc a firemních adres jsou stovky.


Chilské jezero se proměnilo v poušť. Místní obyvatelé prosí o vodu Boha
idnes.cz | 12:17:00
Jezero Peñuelas v Chile čelí v posledních letech drastickému vysychání. Obrovská plocha vysušené a popraskané země, která kdysi bývala dnem jezera, je nyní posetá kostrami ryb. Zoufalá zvířata zde hledají vodu, tamní obyvatelé o ni prosí Boha.


Pro STAN v regionu je to katastrofa, říká o korupční kauze zlínský politolog
idnes.cz | 12:02:00
Hnutí Starostů a nezávislých (STAN) vzniklo před lety ve Zlínském kraji. Odtud dodnes jsou jeho hlavní tváře, zejména nedávno rezignující ministr školství Petr Gazdík. Proto i dopad skandálu kolem pražského dopravního podniku může být v regionu, kde mělo hnutí domáckou podporu, o to drtivější.


Nekula chce při předsednictví řešit produkci potravin a dotace
idnes.cz | 11:57:00
Ministerstvo zemědělství plánuje v rámci předsednictví Rady Evropské unie řešit hlavně zabezpečení produkce potravin v Evropě, ale také schvalování evropských dotačních změn. Na čtvrtečním setkání s novináři to ohlásil ministr Zdeněk Nekula.


Pestrobarevné SUV od Toyoty získalo cenu Car Design Award 2022
Auto.cz | 13:50:00
Inspirace minulostí byla oceněna na italském týdnu designu v Miláně. Vítězný koncept není k přehlédnutí a tradiční prvky dokonale smíchal s novými inovacemi. Svěží studie má díky zlatému poháru šanci ovlivnit budoucí produkci.


Ford Focus zřejmě definitivně skončí v roce 2025
Auto.cz | 12:50:00
Po nedávných zprávách o utlumování výroby přichází zprávy o definitivním konci. Výrobní závod navíc může změnit vlastníka.


Na Ukrajinu dorazily čtyři moderní americké raketomety. Problémem může být nedostatek raket
iHned.cz | 13:30:00
Ukrajina konečně dostala od Spojených států moderní raketový systém HIMARS. Je to jedna z těch zbraní, po kterých Kyjev dlouho volá, aby mohl na dálku likvidovat ruské dělostřelectvo. A zároveň je to zatím nejmodernější zbraňový systém, o němž je...


Moskevští hipsteři s rukama od krve a děti už zase s červenými kravatami jako pionýři, ovšem s puškami
iHned.cz | 11:30:00
Osobní prožitky z Ruska nám popsala novinářka z Moskvy. Nechce veřejně prozradit své jméno, protože se bojí o svou bezpečnost, redakce ale její totožnost zná.


V Česku je vymáhání pohledávek složitější než v Senegalu, ukazuje srovnání pojištovny Allianz Trade
Kurzy.cz | 13:44:09
Míra složitosti vymáhání pohledávek je nejnižší v severských zemích, první tři místa ve třetím vydání žebříčku Allianz Trade Collection Complexity Score obsadilo Švédsko, Německo a Finsko.


Znárodnění ČEZ by stát stálo minimálně 200 miliard korun. Rusko zbankrotuje v neděli o půlnoci
Kurzy.cz | 13:29:59
Válka na Ukrajině přináší věru dějinné momenty. Česká vláda totiž vážně zvažuje „znárodnění ČEZ“, zejména ovládnutí výroby elektřiny, tedy postátnění elektráren. Rusku zase kvůli válce a souvisejícím sankcím hrozí, že už tuto neděli o půlnoci zbankrotuje.


Stávající rada ČNB se loučí mohutným zvýšením sazeb
Kurzy.cz | 13:26:44
Bankovní rada České národní banky na středečním zasedání zvýšila základní sazby o 125 bazických bodů, a ta tak dosáhla 7 %.


Podle Evropského soudu pro lidská práva neproběhlo kárné řízení proti soudnímu exekutorovi před nezávislým a nestranným soudem
Kurzy.cz | 13:19:03
Evropský soud pro lidská práva v dnešním rozsudku ve věci Grosam proti České republice shledal, že řízení proti stěžovateli, soudnímu exekutorovi, nebylo spravedlivé, jelikož zvláštní senát Nejvyššího správního soudu, který rozhoduje o kárných...


Fed půjde ke kompromisu mezi propadem na trzích a inflací, ta míří k 3 % a sazby k 4 %, dolar dlouhodobě dolů - Jensen
Kurzy.cz | 13:18:07
Investiční ředitel Bridgewater Associates Greg Jensen míní, že se trhy posunuly do strukturálně odlišné situace, než v jaké se nacházely před pandemií.


FDA udělila podmíněné schválení vakcíně společnosti Moderna proti onemocnění COVID-19 pro děti ve věku od 6 měsíců
Kurzy.cz | 13:16:57
mRNA-1273 lze aplikovat dětem a dospívajícím ve věku od 6 měsíců do 17 let ve dvou dávkách s měsíčním odstupem mRNA-1273 byla aplikována milionům dětí a dospívajících ve věku od 6 roků na celém světě – bezpečnost a snášenlivost přitom odpovídala ostatním&


Kulturní a kreativní centrum Depo za půl miliardy, nástavba učeben polytechnického vzdělávání či přírodních věd i cyklostezky. Plzeň žádá o dotace
Kurzy.cz | 13:14:07
Město Plzeň využije dotačních titulů k získání finanční podpory pro různé projekty. Nejnákladnějším projektem je první etapa projektu Kulturního a kreativního centra DEPO2015, dále chce modernizovat výuku přírodních věd na Gymnáziu Františka Křižíka a ...


Juraj Karpiš: Vysoká inflace hned tak neodezní a s vyššími výnosy bondů se přecení všechna rizikovější aktiva
Kurzy.cz | 12:59:19
Vysoká inflace znamená potřebu zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank. K tomu již dochází a společně s tím prudce rostou také výnosy dluhopisů. Tento vývoj podle mě není jen krátkodobý, a tak je logické, že dochází a ještě bude docházet...


Domácí měna pod výprodejním tlakem (Ozvěny trhu)
Kurzy.cz | 12:33:58
Krátce po jmenování Aleše Michla novým
guvernérem centrální banky vstoupila ČNB opět na devizový trh. To vše se navíc
odehrálo na pozadí dalších proinflačních překvapení z nově zveřejněných dat a
růstu sázek finančního trhu na intenzivnější zpřísňování...


Vývoj cen pohonných hmot: Přichází pokles cen? - VIDEO
Kurzy.cz | 12:24:04
Vývoj cen pohonných hmot: Přichází pokles cen? Ceny ropy zaznamenaly během posledního týdne pokles o více než 7 % v důsledku narůstajících obav z recese ve světě. Americká administrativa se snaží bojovat s vysokými cenami ropy a zvažuje pozastavení dan...


Začala výstavba nového Zdravotnického operačního střediska ve Zlíně, dispečerům přinese lepší podmínky pro práci
Kurzy.cz | 12:20:01
Dispečerský sál včetně pracoviště vedoucího dispečera a vedoucího lékaře, simulační pracoviště pro výcvik operátorů, ale také relaxační místnost nabídne nové Zdravotnické operační středisko ve Zlíně. Jeho výstavba byla dnes slavnostně zahájena, dispeče...


Certifikát EU COVID: Poslanci schválili prodloužení o jeden rok
Kurzy.cz | 12:13:15
Plénum Evropského parlamentu schválilo dohodu s členskými státy o prodloužení právního rámce digitálního certifikátu EU COVID o dalších 12 měsíců.Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


ČNB zvýšila hlavní sazbu na 7 %. Má tak prudké zvyšování sazeb vůbec smysl?
Kurzy.cz | 12:03:23
ČNB včera zvýšila svou hlavní sazbu o 125 bazických bodů na 7 %. Většina analytiků čekala zvýšení o 100-125 bodů, část trhu (některé zahraniční instituce) ale očekávaly ještě razantnější růst sazeb.


Graf dňa - NATGAS (23.06.2022)
Kurzy.cz | 12:02:51
Ceny zemného plynu v USA (NATGAS) zastavili nedávny pokles v oblasti 6,70 USD, ktorá je označená spodnou hranicou štruktúry Overbalance. Explózia na kľúčovom americkom termináli LNG pomohla zmierniť situáciu na trhu, pretože znamená, že menej plynu sa ...


Guvernér Jiří Rusnok vysvětluje měnověpolitické rozhodnutí
Kurzy.cz | 11:54:08
Sdílejte [1] [2] [3] [4] Rozhovor guvernéra Jiří Rusnoka pro pořad Interview ČT24 o posledním měnověpolitickém jednání bankovní rady, kterému předsedal před ukončením mandátu. V rozhovoru hovořil o příčinách současné vysoké inflace a nutnosti...


Děti potkají legendární Čtyřlístek, dospělí si dají do těla. Češi a Bavoři společně vybudovali několik naučných stezek - MMR
Kurzy.cz | 10:29:34
Třináct. Tolik vybraných projektů nabízí nová mapa „Vzorové projekty přeshraniční spolupráce v česko-bavorském pohraničí v období 2014–2020“, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Týkají se mnoha odvětví. Figurují mezi nimi projekty z oblas...


Jak na zdanění příjmů z letních brigád? (23.6.2022)
Kurzy.cz | 10:19:24
Blíží se léto a nejen pro studenty se otevírá možnost přivýdělku formou brigád. Nejčastěji jsou brigády uzavírány jako dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti. Tato forma zaměstnání je zejména pro studenty výhodná především z pohledu odvo


Podle Štrasburku není kárný senát českého Nejvyššího správního soudu nezávislý
ČT24 | 13:21:33
Kárný senát českého Nejvyššího správního soudu (NSS), který vede řízení proti soudcům, státním zástupcům a exekutorům, nemá podle Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) potřebnou nezávislost a nestrannost. Česko podle ESLP porušilo právo na spravedlivý proces a soud ho vyzval k nápravě. Na rozsudek upozornil server Česká justice.


Foto: Turisté na pláži hned vedle vybydlených domů. Nahlédněte do města duchů Varoša
aktuálně.cz | 12:55:19
Opuštěné domy, ale také divoká příroda a nádherné moře. Reportérka Aktuálně.cz navštívila kyperské město duchů, které se otevírá turistům.


Odboráři ČT vstoupili kvůli oznámeným úsporám do stávkové pohotovosti
Eurozpravy-domácí | 12:41:00
Hlavní odborové organizace České televize vstoupily do časově neomezené stávkové pohotovosti. Důvodem jsou úsporná opatření vyhlášená generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Zahrnují mimo jiné ještě letos propuštění 50 zaměstnanců nebo oddálení rekonstrukce ostravského televizního studia.


Česko v čele Unie uspěje, když zvládne krize, říká analytička Helena Truchlá
Denik.cz | 13:00:00
Česká vláda v minulých dnech představila hlavní priority v červenci začínajícího předsednictví Evropské unie. Jejich velmi střízlivý rozsah i obsah byl pro mnohé překvapením. „Pro úspěch předsednictví bude stačit zvládnou krize,“ říká analytička agentury STEM Helena Truchlá.


Kárný senát Nejvyššího správního soudu není nezávislý, rozhodl soud ve Štrasburku
Eurozpravy-zahraniční | 13:18:00
Kárný senát českého Nejvyššího správního soudu (NSS), který vede řízení proti soudcům, státním zástupcům a exekutorům, nemá podle Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) potřebnou nezávislost a nestrannost.


Představitelé rafinerských společností budou s americkou vládou hledat cesty ke snížení cen benzinu
Eurozpravy-zahraniční | 13:06:00
Představitelé velkých amerických rafinerských společností dnes budou jednat s administrativou prezidenta Joea Bidena o způsobech, jak snížit vysoké ceny benzinu. Informovala o tom agentura Reuters. S drahými pohonnými hmotami se nyní potýkají spotřebitelé ve Spojených státech i jinde.


Cestování po Evropě provází po pandemii chaos
Eurozpravy-zahraniční | 12:46:00
Lidé, kteří chtějí v létě cestovat po Evropě, by si měli kromě dokladů či opalovacího krému připravit i notnou dávku trpělivosti. O chaosu, který v těchto dnech panuje na mnoha letištích, dnes píše agentura AP. Po dvou letech pandemických restrikcí dramaticky vzrostla poptávka po cestování letadlem, aerolinky i letiště ale po propouštění za koronavirové krize nezvládají držet krok.


Šéf CDU Merz nevylučuje recesi v Německu, doporučuje zvážit jádro
Eurozpravy-zahraniční | 12:29:00
Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.


Na Slovensku znovu přibývá nových případů koronavirové nákazy
Eurozpravy-zahraniční | 11:20:00
Na Slovensku znovu přibývá nových zjištěných případů koronavirové nákazy, denní přírůstky infikovaných jsou tento týden nejvyšší od první poloviny května. Podle hygieniků nejde o rapidní růst, zhoršení situace očekávají na konci léta. Rychlejší šíření nákazy v posledním období zaznamenaly také další evropské země včetně Česka.


Rusko odeslalo úroky ze dvou emisí dolarových eurobondů v rublech
Eurozpravy-ekonomika | 13:48:00
Ruská federace odeslala úroky ze dvou emisí dolarových eurobondů. Zaplatila v rublech, a tím považuje své závazky vůči věřitelům za splněné. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí, které má platby úroků z dluhopisů na starosti. Rusko odeslalo do centrálního depozitáře 12,51 miliardy rublů, což odpovídá částce 234,5 milionu USD (5,5 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.


EU začala zkoumat plán maďarské skupiny MOL převzít slovinské aktivity rakouské společnosti OMV
Eurozpravy-ekonomika | 11:52:00
Evropská komise (EK) začala zkoumat plán maďarské ropné a plynárenské skupiny MOL, která se chystá převzít slovinské aktivity rakouské společnosti OMV. Komise v EU mimo jiné plní roli antimonopolního úřadu a obává se, že by transakce mohla poškodit hospodářskou soutěž. EK to dnes oznámila v tiskové zprávě.


Tisíce firem musí zavést opatření kvůli kyberbezpečnosti, náklady mohou být ve statisících
Eurozpravy-ekonomika | 11:35:00
Opatření ohledně kybernetické bezpečnosti bude muset v Česku nově od poloviny roku 2024 přijmout kolem 5000 velkých a středních firem. V současnosti je to asi 600 klíčových podniků a organizací. Náklady na tato opatření budou zřejmě minimálně stovky tisíc korun. Na dnešním kulatém stole to uvedl vedoucí oddělení regulace soukromého sektoru Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Martin Švéda.


Začal Metronome Prague. Do soboty nás čeká Nick Cave, Beck, Underworld a spousta dalších
Reflex | 13:10:00
Po včerejším koncertu ukrajinských kapel se v následujících třech dnech na Výstavišti Praha na osmi scénách představí hned pět desítek umělců a hudebních skupin. 


Karlovarský festival zahájí „striptéři“ z Mig 21 se symfoniky a baletkami
Reflex | 12:40:00
Filmový svátek v Karlových Varech pomůže odstartovat unikátní koncertní projekt SymfoMIG. Během festivalu dále zahrají třeba Peneři strýčka Homeboye, Annet X, Aneta Langerová nebo Monkey Business.


Jedlová v Lužických horách: Vydejte se na jedno z nejkrásnějších českých nádraží
Reflex | 11:52:00
Lužické hory na severu Čech jsou dobře přístupné vlakem, a to hned z několika směrů - od Děčína, České Lípy a Rumburka. Koleje se tu vinou přes lesy a údolí a šplhají až pod nejvyšší kopce. Kuriózní je místní „lužickohorský“ železniční uzel - nádraží Jedlová.


Jak vyrazit do hor? Ve fraku, tenkých botkách, s šátkem a v klobouku
Tiscali-zprávy | 13:45:56
Ve fraku a vyzbrojen šátkem kolem krku se Alexander von Humboldt před 220 lety vydal na více než 6200metrovou horu Chimborazo v Andách. Přitom objevil a jako jeden z prvních popsal jev známý jako akutní horská nemoc.


Konec vládního handrkování. Platby za státní pojištěnce mají stoupat automaticky
E15-ekonomika | 11:15:00
Valorizační mechanismus plateb za státní pojištěnce do veřejného zdravotního pojištění má být zaveden od roku 2024. Příští rok by měl stát hradit 1900 korun za pojištěnce a měsíc, řekl dnes poslancům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Jde o částku, z níž se bude při automatické valorizaci v dalším roce vycházet. Podle poslanců opozičního hnutí ANO by měla být vyšší.


Billboardy od Kluka z plakátu si nyní objednáte jednoduše na pár kliků
E15-ekonomika | 14:01:53
Jen pár kliků vám nyní stačí k výběru, objednání a zaplacení reklamních ploch na jediném e-shopu s billboardy – na Plakátov.cz. Portál prošel kompletním redesignem, jehož výsledkem jsou jednoduché objednávky a uživatelsky příjemné prostředí. A celým procesem vás provede ikonická postavička Kluka z plakátu, který je tváří celého e-shopu.


Konec vládního handrkování. Platby za státní pojištěnce mají stoupat automaticky
E15-politika | 11:15:00
Valorizační mechanismus plateb za státní pojištěnce do veřejného zdravotního pojištění má být zaveden od roku 2024. Příští rok by měl stát hradit 1900 korun za pojištěnce a měsíc, řekl dnes poslancům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Jde o částku, z níž se bude při automatické valorizaci v dalším roce vycházet. Podle poslanců opozičního hnutí ANO by měla být vyšší.


Billboardy od Kluka z plakátu si nyní objednáte jednoduše na pár kliků
E15-politika | 14:01:59
Jen pár kliků vám nyní stačí k výběru, objednání a zaplacení reklamních ploch na jediném e-shopu s billboardy – na Plakátov.cz. Portál prošel kompletním redesignem, jehož výsledkem jsou jednoduché objednávky a uživatelsky příjemné prostředí. A celým procesem vás provede ikonická postavička Kluka z plakátu, který je tváří celého e-shopu.


Miliardář, kam se podíváš. Nejbohatší vrstva společnosti se loni opět rozrostla, investovat chce do kryptoměn
Euro | 12:01:33
Podle letošní zprávy World Wealth Report na světě přibylo 7,8 procenta HNWI, tedy lidí, jejichž investovatelný majetek přesahuje milion dolarů. Celkově zbohatli o osm procent. Většina z nich žije v USA, Japonsku a Německu. U nás se na seznam dostalo 32 200 osob. Kvůli neklidné geopolitické situaci boháči rádi investují do virtuálních měn a NFT, popřípadě do udržitelnosti. U správců majetku hledají pohodlí, ale i možnost vzdělávání.


Stát se odvolal proti prodloužení nesvéprávnosti obviněného Redla
idnes.cz | 15:53:00
Okresní státní zastupitelství Plzeň-město se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského okresního soudu prodloužit omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhaný v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Na čtvrteční podané odvolání upozornil deník Právo. Vedoucí plzeňských krajských žalobců Anna Maříková mu řekla, že zastupitelství podalo odvolání na základě nově zjištěných skutečností, které mu dříve nebyly známy.


Pražskému letišti chybí pracovníci, bezpečnostní kontroly mohou trvat déle
idnes.cz | 15:36:00
Pražské letiště spustilo na začátku roku náborovou kampaň, stále mu však schází několik desítek zaměstnanců. Během nadcházejících dvou týdnů, kdy se očekává další zintenzivnění leteckého provozu, může dojít k průtahům při bezpečnostních kontrolách na letišti.


Česko Rusa Frančettiho nevydá. Bojí se, že by Ukrajina porušila jeho práva
idnes.cz | 15:35:00
Rus Alexandr Frančetti nebude vydán na Ukrajinu. Nepřipustil to pražský vrchní soud, podle něj by tam hrozilo reálné riziko porušení lidských práv. Informoval o tom ve čtvrtek mluvčí Městského soudu v Praze Adam Wenig. Ukrajina žádala Frančettiho vydání v souvislosti s jeho údajným podílem na ruské anexi Krymu. Česko nyní kvůli tomuto skutku muže stíhá samo.


Okřídlený šíp bude používat již jen Škoda Auto. Strojírny značku prodaly
idnes.cz | 15:19:00
Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem.


POLITICKÝ DIÁŘ: Je Gazdík opravdu správňák a Rakušan ťululum?
idnes.cz | 15:00:00
O kauze okolo hnutí STAN, Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla toho už bylo napsáno mnoho. A nejspíš ještě bude. Nemá tedy asi smysl popisovat další a další detaily. Za těch osm dní se však ustálilo několik tezí, které aktéři dokola opakují a část lidí je ráda přejímá. Pojďme si je projít.


Další zbraně už Ukrajině dát nemůžeme, řekl Fiala šéfovi NATO
idnes.cz | 14:54:00
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ve čtvrtek po schůzce s českým premiérem Petrem Fialou poděkoval České republice za pomoc ukrajinské armádě a ukrajinským uprchlíkům. Šéf české vlády nicméně na tiskové konferenci řekl, že ČR už v podstatě vyčerpala zásoby zbraní, které by mohla bránící se Ukrajině poskytnout.


V Izraeli objevili jednu z nejstarších mešit. Datuje se do sedmého století
idnes.cz | 14:32:00
Tým izraelských archeologů objevil a vykopal pozůstatky jedné z nejstarších mešit na světě. Malou modlitební síň pocházející ze sedmého století vědci objevili při archeologických pracích, jež předcházely výstavbě nových čtvrtí v beduínském městě Rahat na okraji Negevské pouště.


Lesnický fond se přesune do Brna, rozhodl Nekula. Novým ředitelem je Kučera
idnes.cz | 14:17:00
Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) se přestěhuje z Prahy do Brna, řekl ve čtvrtek MF DNES ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Jmenoval v tomto týdnu nového šéfa fondu, který bude mít přesun na starost. Předsedou představenstva se stal soudní znalec v oboru ekonomika a zemědělství Josef Kučera (50).


VIDEO: Lupiči s pepřovým sprejem se s mladíkem přetahovali o batoh
idnes.cz | 14:17:00
Kamarádské klábosení mezi třemi muži se změnilo v loupežné přepadení. Dva muži si totiž v polovině června zřejmě vyhlídli jednadvacetiletého poškozeného, kterému nejprve nastříkali pepřový sprej do obličeje a snažili se mu z kapsy ukrást telefon, poté se s ním ještě neúspěšně přetahovali o batoh. Jednoho pachatele už policie dopadla.


RECENZE: Nádherné klipy, jalová slova. To je životopisný Elvis
idnes.cz | 14:00:00
Muzika a obraz za jedničku s hvězdičkou, scénář a dramaturgie tak za tři. Jako by se hudební životopis Elvis, přesněji jeho tvůrce Baz Luhrmann, neuměl rozhodnout, čí příběh vlastně vypráví.


Ochrana spotřebitelů porazila privatizaci. Stát chce ovládnout jaderné, uhelné i plynové elektrárny ČEZ
iHned.cz | 15:29:00
Vypadá to jako cesta zpátky časem. Po třech dekádách privatizace a liberalizace trhů s energiemi vláda premiéra Petra Fialy (ODS) během první velké energetické krize otáčí kormidlem o 180 stupňů. Co nejdřív chce ovládnout výrobu elektřiny v Česku....


Praha bude plná žlutých stánků. Čižinskému vázne sběr podpisů, aby mohl kandidovat na magistrát
iHned.cz | 15:23:00
Mají už jen necelý měsíc, aby sesbírali potřebných 100 tisíc podpisů pro kandidaturu na magistrátu. A byť jsou v terénu zhruba tři čtvrtě roku, stále jich zástupcům Prahy sobě chybí 40 tisíc. Uskupení kolem starosty Prahy 7 Jana Čižinského doufá, že...


Studenty z Ruska a Běloruska zatím na některé obory nepřijali, i když zkoušky udělali. Kvůli sankcím
iHned.cz | 14:54:00
Mají splněné veškeré podmínky pro přijetí na univerzitu, ale špatný pas. Zájemci o studium na české vysoké škole, kteří pocházejí z Ruska či Běloruska, narážejí u přijímaček na problémy. Po útoku Ruska na Ukrajinu označily země Evropská unie včetně...


PPF se dohodla se Škodou Auto na prodeji názvu a značky s okřídleným šípem. Tu dosud používá její plzeňská strojírenská divize
iHned.cz | 14:30:00
Finanční skupina PPF, vlastník plzeňského výrobce kolejových vozidel Škoda Group, oznámila, že prodá automobilce Škoda Auto z koncernu Volkswagen značku, kterou obě skupiny po léta užívají. Tím podle PPF dojde k ukončení všech známkoprávních sporů a...


Volvo testuje kamion poháněný vodíkem, dojet by měl až tisíc kilometrů
iHned.cz | 14:14:00
Společnost Volvo Trucks, která patří mezi pionýry elektrických nákladních vozidel, představila svůj první vodíkový kamion. Dojet by měl podle švédského výrobce na jednu nádrž až tisíc kilometrů, přičemž tankování by nemělo zabrat více než čtvrt...


Proruský dezinformátor bude dál dohlížet na odsouzené. Zůstává státním úředníkem
iHned.cz | 14:09:00
Prokremelskou propagandou dokáže web Infokurýr zasáhnout na sociálních sítích až stovky tisíc Čechů. Pátrání HN a Aktuálně.cz minulý týden odhalilo, že ho provozuje suspendovaný pravoslavný kněz Eugen Freimann, který je zároveň státním zaměstnancem....


Pozor, možná se blíží znárodňování ČEZ! On by to ale nemusel být špatný plán
iHned.cz | 13:35:00
Stát by měl získat v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny. Řešení současné krize nastíněné premiérem Petrem Fialou, které by mimo jiné umožňovalo administrativně určovat ceny...


Mladí herci ze seriálového hitu Stranger Things si domluvili sňatek
revue.idnes.cz | 15:15:00
Herci Millie Bobby Brownová (18) a Noah Schnapp (17) jsou nejlepší přátelé. Potkali se při natáčení seriálu Stranger Things a nyní v jednom z rozhovorů prozradili, že na základě vzájemného porozumění mají už i velké plány do budoucna.


Nike opouští ruský trh. Návrat už americká společnost neplánuje
aktuálně.cz | 15:56:27
Podnik už na začátku března pozastavil provoz svých ruských obchodů v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.


Okřídlený šíp už jen pro Škodu Auto. PPF prodala značku plzeňských strojíren
aktuálně.cz | 15:42:29
Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029.


Aktuálně+ | Jsem v bublině, kde mladí sledují seriózní média, říká zprávařka Synková
aktuálně.cz | 15:30:00
Původně se na vysoké škole plánovala zaměřit na PR a marketing. Po praxi na Aktuálně.cz se však Magdalena Synková rozhodla věnovat novinařině.


Experti: Fiala potvrdil spekulace o rozdělení ČEZ, o odkup jiných elektráren nepůjde
aktuálně.cz | 14:47:04
Premiér Petr Fiala již v květnu uvedl, že vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní společnosti ČEZ, přičemž jednou z možností je rozdělení firmy.


Proruský dezinformátor bude dál dohlížet na odsouzené. Zůstává státním úředníkem
aktuálně.cz | 14:45:00
Probační služba činnost svého zaměstnance zkoumala na základě textu Aktuálně.cz a HN. Důvod pro jeho propuštění nenašla. Stát ho bude platit dále.


Záběry, které obletěly svět. Buldozer na příkaz starosty rozdrtil stovku motorek
aktuálně.cz | 14:27:00
Buldozer v New Yorku rozdrtil 100 krosových motorek a čtyřkolek. Ty zabavila místní policie.


Překvapivě decentní BMW X5 M od Manhartu má 730 koní. Úpravce zvládne i více
Auto.cz | 14:50:00
Německý úpravce Manhart představil svoji představu o BWM X5 M Competition. Nabušené SUV dostalo karbonové doplňky karoserie, nový výfuk a zvýšený výkon motoru.


Znásilnil ji a držel v bytě. Žena si zachránila život objednávkou jídla
Denik.cz | 15:20:00
Aplikace na objednání jídla před nedávnem doslova zachránila mladou ženu v newyorském Bronxu. Poté, co byla znásilněna a útočník ji odmítl propustit ze svého bytu, podařilo se jí obratně přivolat policisty. Objednala si totiž jídlo a do poznámky pro restauraci připsala prosbu o pomoc. Jak se později ukázalo, možná si tím zachránila život.


Na Ukrajinu dorazily americké raketomety. Léto bude horké, reagoval ministr
Denik.cz | 15:00:00
Na Ukrajině již jsou americké raketomety HIMARS, oznámil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Poděkoval svému americkému protějšku Lloydu Austinovi za dodání těchto „silných nástrojů“, které Kyjev delší čas požadoval. „Toto léto bude pro ruské okupanty horké, pro některé z nich poslední,“ napsal Reznikov na twitteru.


Co nastane, když Rusko stopne plyn? První obětí budou podniky, zlom přinese zima
Denik.cz | 14:15:00
Je více než možné, že Vladimir Putin a ruský státní energetický gigant Gazprom plánují výrazně omezit dodávky plynu do Evropy. Šéf Mezinárodní agentury pro energii nyní varoval, aby se Evropa okamžitě připravila na to, že Rusko v zimě zastaví veškerý vývoz plynu. Britský list The Guardian nyní publikoval analýzu, která se zabývá otázkou, jak moc by to ovlivnilo evropské státy a jejich občany.


Do Česka znovu dorazí silné bouřky. V části země hrozí vydatné přívalové deště
Denik.cz | 14:08:00
V pátek odpoledne a večer dorazí do západní poloviny republiky silné, někde i velmi silné bouřky. Nejintenzivnější přívalové srážky hrozí na většině území Středočeského kraje, v Praze, na východě Plzeňského kraje, v Jihočeském kraji, na Vysočině a v části severovýchodních Čech. Vydatné deště mohou na jihu země zvednout hladiny řek na první povodňový stupeň, na menších tocích i na vyšší stupně. Vyplývá to z aktuálních výstrah Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Ten nůž je čistej stejně jako já. Agresor pobodal muže u rychlého občerstvení
Denik.cz | 13:55:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jeden muž pobodal druhého u rychlého občerstvení v Plzeňské ulici. Zatímco zraněnému volali kolemjdoucí pomoc, útočník zmizel.


VIDEO: Ukradené sochy z karvinských lázní už neuvidíte, roztavili je v Olomouci
Denik.cz | 13:08:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Policistům se podařilo zjistit a usvědčit muže, kteří mají na svědomí zmizení dvou soch, jež stály v parku historických lázní v Darkově a na travnaté ploše v centru Karviné. Zloději jsou známi, sochy však nenávratně zničeny.


VIDEO: Tisíce lidí v Kladně a okolí jsou bez internetu. Zloději ukradli kabel
Denik.cz | 10:29:00
Kladno ve čtvrtek postihl výpadek internetu a pevných linek, týkat se může až několika tisíc lidí. Důvodem je krádež kabelu. Škoda bude podle odhadů zhruba dva miliony korun. Po pachateli policisté pátrají.


Zamítli vám hypotéku? Ještě je tu družstevní bydlení
Kurzy.cz | 15:54:59
Průzkumy se shodují, že Češi obecně touží po bydlení ve vlastním. Bohužel pořízení vlastního bydlení se díky vysokým úrokovým sazbám a nařízením ČNB přesouvá do kategorie s názvem „luxusní zboží“.


Předzvěsti krize: Jak ekonomika reaguje na úrokové míry?
Kurzy.cz | 15:36:56
Michael Kantro, CIS u Piper Sandler, publikoval výmluvný graf procesu akomodace ekonomiky na vyšší úrokové míry. Nazval jej HOPE (naděje). To evokuje rčení: Naděje není plán. Nacházíme se u písmene P.


Jak najít nejlevnější úvěr na bydlení? Sledujte aktuální kombinace hypoték
Kurzy.cz | 15:16:19
Centrální banka v posledních měsících svižně zvyšuje základní úrokové sazby. Důvodem je snaha brzdit inflaci, která v květnu překonala i nejčernější odhady analytiků. Podle dat Českého statistického úřadu vystoupala v meziročním srovnání na 16 procent a&h


Obchodní signál pro ropu (WTI – #CL) na 23.–24. června 2022: nakupujte nad úrovní 103,00 (Murray 0/8 – rostoucí trendový kanál)
Kurzy.cz | 15:14:52
Ropa (WTI – CL) se během evropské seance obchoduje na úrovni 103,40, předtím se dostala na minimum 101,53. Cena se momentálně odráží a pravděpodobně bude dál stoupat až k 21 SMA na úrovni 113,64. Na druhou stranu vidíme, že ropa od 18.


Rady a tipy pro založení zahradního jezírka
Kurzy.cz | 15:05:14
Vodní plocha vytvoří v exteriéru přímo kouzelnou atmosféru a v její blízkosti lze načerpat tolik potřebnou energii po náročném dni. Zakládání jezírka na zahradě se sice na první pohled může zdát jako náročný úkol, ale při troše odvahy a chuti do práce ho&


Oficiální sdělení: Oznámení PRAGOIMEX a.s. (23.6.2022)
Kurzy.cz | 14:50:11
PRAGOIMEX a.s., se sídlem Pod náspem 795/12, Praha 9, IČO 15888100 Oznámení o výplatě dividend za rok 2021 Představenstvo obchodní společnosti PRAGOIMEX a.s. Sídlo: Pod náspem 795/12, 19000 Praha 9, IČ: 15888100 zapsaná v obchodním rejstříku vedeném.


Německá vláda vyhlásila kvůli zásobování plynem stav výstrahy. Varuje před nákazou ve stylu Lehmanů
Kurzy.cz | 14:42:36
Kroky Ruska směrem k omezování dodávek plynu do Evropy mohou vyvolat kolaps na trzích s energiemi, varovalo dnes Německo, které si přitom vypomohlo paralelou v podobě pádu americké banky Lehman Brothers a jeho úlohy na rozpoutání finanční krize.


SVJ se nescházejí a porušují tak zákon, jejich statutárům hrozí postihy
Kurzy.cz | 14:41:57
Pandemie koronaviru prohloubila dlouhodobé problémy společenství vlastníků jednotek (SVJ) s hlasováním. Podle průzkumu startupu eVlastníci, který se zaměřuje na online hlasování SVJ, se pětina z nich na schůzi za uplynulé tři roky ani jednou nesešla v pot


Phishing nahrazuje skimming. Trend kyberútoků se mění, podvodníci získávají citlivé platební údaje od lidí na internetu
Kurzy.cz | 14:41:41
Kriminalita na internetu neustále roste a mění se trend kyberútoků. Původně hojně využívaný skimming je stále více nahrazován phishingem, při kterém se podvodníci snaží od uživatelů na internetu získat citlivé údaje k jejich platebním kartám.


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 23.06.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 22.6.Změna23.6. Americký dolar USD 1 23.4840 +0.44%23.5890...


Tzv. Shadow forky Etherea připravily půdu pro spuštění upgradu celé sítě v testovacím rozhraní
Kurzy.cz | 14:10:49
Ilustrační obrázek | zdroj ConBank S tím, jak se síť Ethereum čím dál více blíží k přechodu ze systému Proof of Work (PoW) na systém Proof of Stake (PoS), používají vývojáři novou testovací infrastrukturu k posouzení fungování sítě a připravenosti...


Máte v oblibě levanduli? Víte kde je levandulové údolí? - inspirace na výlet i dokonalé osvěžení
Kurzy.cz | 14:01:42
O prázdninách je pro vás Levandulové údolí otevřené denně kromě pondělí. Kromě levandulových specialit si tu můžete užívat i skvělou chuť dalších sezónních dobrot


Naděje dožití mužů a žen na Vysočině opět poklesla - muž narozený v roce 2021 pravděpodobně dožije věku 75 let a 7 měsíců
Kurzy.cz | 13:18:52
Údaje zjištěné z dvouletých průměrů let 2020 a 2021 udávají, že v Kraji Vysočina se muž narozený v roce 2021 pravděpodobně dožije věku 75 let a 7 měsíců, což představuje pokles zhruba o 4 měsíce proti předchozímu období. Vyšší naděje dožití při...


Olomouc a Veolia dokončují proces změny nastavení teplárenství ve městě
Kurzy.cz | 13:06:30
Město Olomouc a skupina Veolia splnily další plánované kroky spolupráce na rozvoji teplárenství v krajském městě. Primátor a představitelé firmy podepsali příslušné dohody a valná hromada společného podniku OLTERM & TD Olomouc rozhodla o zvýšení základ...


Česká pošta otevírá v Nizozemsku bránu na západoevropský trh
Kurzy.cz | 12:53:00
Po úspěšném dubnovém testování zahájí svůj provoz exteritoriální vyměňovací pobočka (tzv. ETOE) České pošty v Nizozemsku. Jedná se o první vlaštovku, která má za cíl přiblížit se západoevropské klientele. První pobočka tohoto druhu je metodicky...


Zemní plyn na příděl a návrat k uhelným elektrárnám? Evropské země zvažují alternativy odklonu od ruských energií
Euro | 15:04:39
Evropské země pokračují ve svém záměru stát se nezávislými na ruském plynu a ropě. Některé z nich pracují na nouzových plánech pro případ, že by došlo k úplnému odpojení ze strany Kremlu už letos. V takové situaci je východiskem začít poskytovat plyn takzvaně na příděl. Jeho objem by pak závisel na historické potřebě jednotlivých zemí. Alternativou zemního plynu by mohlo být navrácení k uhelným elektrárnám, a to i přes závazek snížit do roku 2030 uhlíkovou stopu.


Outsider mezi prvními. Vozíčkář Kotáb hlásí, že po lázních a rehabilitacích sesbíral 50 tisíc podpisů na Hrad
Hospodářské noviny | 16:38:00
U sázkových kanceláří se na něho ani nedá vsadit. Na rozdíl třeba od propuštěného vraha Jiřího Kajínka, hokejisty Jaromíra Jágra nebo moderátora Jana Krause, kteří přitom kandidaturu na Hrad ani nemají v plánu. Brzy čtyřicetiletému tělesně...


Ochrana spotřebitelů porazila privatizaci. Stát chce ovládnout jaderné, uhelné i plynové elektrárny ČEZ
Hospodářské noviny | 15:29:00
Vypadá to jako cesta zpátky časem. Po třech dekádách privatizace a liberalizace trhů s energiemi vláda premiéra Petra Fialy (ODS) během první velké energetické krize otáčí kormidlem o 180 stupňů. Co nejdřív chce ovládnout výrobu elektřiny v Česku....


Praha bude plná žlutých stánků. Čižinskému vázne sběr podpisů, aby mohl kandidovat na magistrát
Hospodářské noviny | 15:23:00
Mají už jen necelý měsíc, aby sesbírali potřebných 100 tisíc podpisů pro kandidaturu na magistrátu. A byť jsou v terénu zhruba tři čtvrtě roku, stále jich zástupcům Prahy sobě chybí 40 tisíc. Uskupení kolem starosty Prahy 7 Jana Čižinského doufá, že...


Studenty z Ruska a Běloruska zatím na některé obory nepřijali, i když zkoušky udělali. Kvůli sankcím
Hospodářské noviny | 14:54:00
Mají splněné veškeré podmínky pro přijetí na univerzitu, ale špatný pas. Zájemci o studium na české vysoké škole, kteří pocházejí z Ruska či Běloruska, narážejí u přijímaček na problémy. Po útoku Ruska na Ukrajinu označily země Evropská unie včetně...


PPF se dohodla se Škodou Auto na prodeji názvu a značky s okřídleným šípem. Tu dosud používá její plzeňská strojírenská divize
Hospodářské noviny | 14:30:00
Finanční skupina PPF, vlastník plzeňského výrobce kolejových vozidel Škoda Group, oznámila, že prodá automobilce Škoda Auto z koncernu Volkswagen značku, kterou obě skupiny po léta užívají. Tím podle PPF dojde k ukončení všech známkoprávních sporů a...


Volvo testuje kamion poháněný vodíkem, dojet by měl až tisíc kilometrů
Hospodářské noviny | 14:14:00
Společnost Volvo Trucks, která patří mezi pionýry elektrických nákladních vozidel, představila svůj první vodíkový kamion. Dojet by měl podle švédského výrobce na jednu nádrž až tisíc kilometrů, přičemž tankování by nemělo zabrat více než čtvrt...


Proruský dezinformátor bude dál dohlížet na odsouzené. Zůstává státním úředníkem
Hospodářské noviny | 14:09:00
Prokremelskou propagandou dokáže web Infokurýr zasáhnout na sociálních sítích až stovky tisíc Čechů. Pátrání HN a Aktuálně.cz minulý týden odhalilo, že ho provozuje suspendovaný pravoslavný kněz Eugen Freimann, který je zároveň státním zaměstnancem....


Pozor, možná se blíží znárodňování ČEZ! On by to ale nemusel být špatný plán
Hospodářské noviny | 13:35:00
Stát by měl získat v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny. Řešení současné krize nastíněné premiérem Petrem Fialou, které by mimo jiné umožňovalo administrativně určovat ceny...


Na Ukrajinu dorazily čtyři moderní americké raketomety. Problémem může být nedostatek raket
Hospodářské noviny | 13:30:00
Ukrajina konečně dostala od Spojených států moderní raketový systém HIMARS. Je to jedna z těch zbraní, po kterých Kyjev dlouho volá, aby mohl na dálku likvidovat ruské dělostřelectvo. A zároveň je to zatím nejmodernější zbraňový systém, o němž je...


Moskevští hipsteři s rukama od krve a děti už zase s červenými kravatami jako pionýři, ovšem s puškami
Hospodářské noviny | 11:30:00
Osobní prožitky z Ruska nám popsala novinářka z Moskvy. Nechce veřejně prozradit své jméno, protože se bojí o svou bezpečnost, redakce ale její totožnost zná.


Státní zastupitelství se odvolalo proti prodloužení Redlova omezení svéprávnosti
ČT24 | 15:59:01
Okresní státní zastupitelství Plzeň-město se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského okresního soudu prodloužit omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhaný v kauze korupce v pražském dopravním podniku (DPP). Na čtvrteční podání odvolání upozornil deník Právo. Vedoucí plzeňských krajských žalobců Anna Maříková mu řekla, že zastupitelství podalo odvolání na základě nově zjištěných skutečností, které mu dříve nebyly známy.


Vrchní soud odmítl vydat Rusa Frančettiho Ukrajině. Obává se porušení lidských práv
ČT24 | 15:21:24
Pražský vrchní soud nepřipustil vydání Rusa Alexandra Frančettiho na Ukrajinu, své rozhodnutí zdůvodnil válečnou situací. Podle soudců by tam muži hrozilo reálné riziko porušení mužových lidských práv, oznámil ve čtvrtek mluvčí Městského soudu v Praze Adam Wenig. Ukrajina žádala Frančettiho vydání v souvislosti s jeho údajným podílem na ruské anexi Krymu. Česko nyní kvůli tomuto skutku muže stíhá samo.


Nekula varuje před hladomorem v Africe. EU má během českého předsednictví pomáhat
ČT24 | 13:59:38
Priority českého předsednictví v zemědělství budou potravinová bezpečnost, snižování spotřeby pesticidů nebo prevence odlesňování a podpora lesnictví. České předsednictví by se také mělo zabývat rybolovem a označováním potravin. Na setkání s novináři to ve čtvrtek řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Předsednictví bude podle něj také poznamenané válkou na Ukrajině.


Děla a raketové systémy ze Západu samy o sobě situaci na Ukrajině nezvrátí
Respekt | 14:28:26
S bezpečnostním expertem Janem Kofroněm o opotřebovávací válce, ruské mobilizaci a přehnaných očekáváních

Stanjura: Zrušením EET vláda demonstruje, že věří podnikatelům
Eurozpravy-domácí | 16:32:00
Sněmovna začala dnes odpoledne v úvodním kole projednávat návrh na zrušení elektronické evidence tržeb. Poslancům ho předložila nynější koaliční vláda, jejíž politické strany se v minulosti ještě v opozičních lavicích netajily svým úmyslem zrušit tento nástroj.


Lékaři kritizují elektronický očkovací průkaz, kam mají povinně evidovat pacientům očkování
Eurozpravy-domácí | 15:48:00
Lékaři kritizují elektronický očkovací průkaz, kam mají od letošního ledna povinně evidovat pacientům všechna očkování. Systém je podle nich složitý a zadávání je zdržuje. Podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky se ve Sněmovně chystá pozměňující návrh, který by povinnost odložil.


Fiala se sejde se Zemanem, budou řešit, kdo povede školství
Eurozpravy-domácí | 14:40:00
Prezident Miloš Zeman očekává, že se v pondělí večer na pravidelném jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) na zámku v Lánech dozví jméno kandidáta na nového ministra školství. Rozhlasové stanici Frekvenci 1 to dnes řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.


Rakousko ruší povinné očkování proti covidu-19
Eurozpravy-zahraniční | 16:27:00
Rakousko ruší povinné očkování proti covidu-19, oznámil dnes rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch. Už v březnu vláda vymáhání zákona o povinném očkování odložila. Rauch připomněl, že Rakousko povinnou vakcinaci proti covidu-19 zavádělo v jiné situaci, než v jaké se země nachází nyní. V únoru převažovala varianta delta, kdežto s nyní dominantní variantou omikron je účinnost vakcín proti nákaze nižší.


Moskva vyhostila z Ruska francouzského diplomata
Eurozpravy-zahraniční | 16:03:00
Moskva dnes oznámila francouzskému velvyslanci v Rusku, že jeden z jeho diplomatů už není v zemi vítaný.


Členové Evropského parlamentu podpořili uznání ukrajinské a moldavské kandidatury
Eurozpravy-zahraniční | 15:37:00
Členové Evropského parlamentu se dnes jasnou většinou vyslovili pro to udělit Ukrajině a Moldavsku status kandidátské země pro vstup do Evropské unie. Krok přišel několik dní poté, co uznání kandidatury obou zemí doporučila Evropská komise. Její stanovisko by dnes mohli potvrdit lídři členských zemí unie, kteří o těchto věcech rozhodují.


Stoltenberg poděkoval České republice za pomoc ukrajinské armádě a uprchlíkům
Eurozpravy-zahraniční | 14:55:00
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes po schůzce s českým premiérem Petrem Fialou poděkoval České republice za pomoc ukrajinské armádě a ukrajinským uprchlíkům. Šéf české vlády nicméně na tiskové konferenci řekl, že ČR už v podstatě vyčerpala zásoby zbraní, které by mohla bránící se Ukrajině poskytnout. Ujistil také, že jeho vláda je odhodlaná splnit svůj závazek a do roku 2024 zvýšit své výdaje na obranu minimálně na dvě procenta HDP.


Rusko je spolehlivým dodavatelem energií do Evropy, dušuje se Kreml
Eurozpravy-zahraniční | 14:25:00
Rusko je velmi spolehlivým dodavatelem energií do Evropy a důsledně plní veškeré své závazky. Na dnešní tiskové konferenci to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Zopakoval také, že Rusko zvýší dodávky plynu do Evropy, jakmile obdrží chybějící turbíny. Označil za podivné, že Německo považuje nynější omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1 za politický krok. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.


Na Ukrajině již jsou americké raketomety, další dodá Británie
Eurozpravy-zahraniční | 14:09:00
Na Ukrajině již jsou americké raketomety HIMARS, oznámil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Poděkoval svému americkému protějšku Lloydu Austinovi za dodání těchto "silných nástrojů", které Kyjev delší čas požadoval. "Toto léto bude pro ruské okupanty horké, pro některé z nich poslední," napsal Reznikov na twitteru.


Škoda Group prodala Škodě Auto práva ke značce
Eurozpravy-ekonomika | 15:39:00
Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem. Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029. PPF to dnes oznámila ČTK, cenu neuvedla. Informaci potvrdila také Škoda Auto.


Potočný přestoupil z Ostravy do Budějovic, Večerka je pevnou součástí Sparty
Eurozpravy-sport | 16:55:00
Fotbalová Ostrava nebude moct od nové sezóny Fortuna ligy 2022/23 počítat se službami Romana Potočného. Tento jednatřicetiletý útočník totiž totiž bude oblékat dres Českých Budějovic, kam fotbalista přestoupil a kde podepsal dvouletý kontrakt. Nejedná se o jediný přesun v českých fotbalových luzích a hájích. Pražská Sparta pro změnu ulovila Dalibora Večerku, jenž dosud na Letné jen hostoval z Opavy.


Radiokempy Frekvence 1 s Klusem, Jandovou, Rybičkami 48, Mig 21, Buty a překvapením na závěr
Reflex | 15:10:00
O prázdninách vyráží žlutý tým Frekvence 1 na tradiční roadshow po českých kempech. Na každém kempu bude speciální hudební host, který zde živě odehraje hodinový koncert. V této roli se vystřídají Tomáš Klus, Rybičky 48, Mig 21, Buty nebo Marta Jandová. Návštěvníci Radiokempů Frekvence 1 se mohou těšit rovněž na živá vysílání s oblíbenými moderátory, posezení u táboráku, opékání buřtů, různé soutěže a další překvapení, včetně jednoho velkého na závěr. Vstupy na akce jsou zdarma


Apple už není jen pro vyvolené. Iphone je sice dražší, ale i bezpečnější a déle vám vydrží, říká Ivan Malík
Reflex | 14:20:00
Zdá se, jako by Ivan Malík sledoval kroky vynálezce Applu Steva Jobse. Po jeho vzoru založil IT firmu Logicworks v pražské kočárkárně, kde začal opravovat počítače. Po 18 letech řídí úspěšnou společnost, která se věnuje podpoře, správě a nasazení Apple zařízení do firem.


Čeští fotbalisté poskočili v žebříčku FIFA o jedno místo
Tiscali-zprávy | 15:44:05
Čeští fotbalisté v červnovém vydání žebříčku reprezentací FIFA poskočili o jednu příčku a po skončení sezony figurují na 32. místě. Pořadí národních týmů podruhé za sebou vede Brazílie, na druhé pozici je Belgie. Žebříček dnes na svých internetových stránkách zveřejnila FIFA.


Kyjev vyzývá ke zdrženlivosti v informování o ofenzivě u Chersonu, může to škodit armádě
Tiscali-zprávy | 14:21:06
Ukrajinské ministerstvo obrany dnes vyzvalo ke zdrženlivosti ohledně informování o pokračující ukrajinské ofenzivě u Chersonu. Šíření jakýchkoliv zpráv před koncem operace podle něj armádě škodí.


Evropský parlament odsouhlasil udělit Ukrajině a Moldavsku status kandidátské země
Tiscali-zprávy | 09:09:03
Členové Evropského parlamentu se dnes jasnou většinou vyslovili pro to udělit Ukrajině a Moldavsku status kandidátské země pro vstup do Evropské unie.


Škoda Group patřící pod PPF prodala práva ke značce Škoda automobilce Škoda Auto
E15-ekonomika | 14:59:00
Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem. Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029. PPF cenu neuvedla.


Rusko je spolehlivým dodavatelem energií do Evropy, chování Německa je podivné, tvrdí Kreml
E15-ekonomika | 14:43:00
Rusko je velmi spolehlivým dodavatelem energií do Evropy a důsledně plní veškeré své závazky, řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Zopakoval také, že Rusko zvýší dodávky plynu do Evropy, jakmile obdrží chybějící turbíny. Označil za podivné, že Německo považuje nynější omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1 za politický krok. 


Škoda Group patřící pod PPF prodala práva ke značce Škoda automobilce Škoda Auto
E15-politika | 14:59:00
Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem. Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029. PPF cenu neuvedla.


Rusko je spolehlivým dodavatelem energií do Evropy, chování Německa je podivné, tvrdí Kreml
E15-politika | 14:43:00
Rusko je velmi spolehlivým dodavatelem energií do Evropy a důsledně plní veškeré své závazky, řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Zopakoval také, že Rusko zvýší dodávky plynu do Evropy, jakmile obdrží chybějící turbíny. Označil za podivné, že Německo považuje nynější omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1 za politický krok. 


Ochrana rostlin před škůdci a chorobami
Slunečno.cz | 14:20:00
Chybná péče rostlinu oslabuje a způsobuje, že rostlina je napadnutelná a zranitelná. Není ovšem jedinou příčinou nemocí a napadení škůdci. Ve volné přírodě hrají významnou roli také jiné faktory: Regionálně a z roku na rok se měnící povětrnostní podmínky, pokračující zástavba krajiny, likvidace samoregulačních biotopů, škodliviny a mnohé další faktory se postarají o to, že v některých letech napáchají invaze puklic, mšic nebo vrtalek neplechu...


Eurotramvaj a obří loutky. Praha chystá oslavy českého předsednictví
idnes.cz | 17:44:00
Praha žije Evropou. Pod tímto mottem se v metropoli bude konat řada akcí, které doprovodí začátek českého předsednictví Radě Evropské unie. První z nich začnou už v pátek 24. června. Primátor Zdeněk Hřib slíbil besedy, taneční choreografie i divadelní představení a představil novou podobu tramvaje.


Maltští lékaři odmítli spontánní potrat Američance, ženě hrozí otrava krve
idnes.cz | 17:27:00
Lékaři na Maltě odmítli provést těhotné Američance potrat poté, co kvůli akutním zdravotním potížím přestal být její plod životaschopný. Podle jejího partnera je žena v ohrožení života. Hrozí jí sepse či další krvácení. Na Maltě platí absolutní zákaz potratů a lékařům i ženám, které potrat podstoupí, hrozí až tři roky vězení.


V Praze 3 vybuchl plyn v domě, zranění jsou dva lidé
idnes.cz | 17:24:00
V ulici Soběslavská v Praze 3 vybuchl plyn v domě, na místě jsou hasiči i záchranáři, kteří uvedli, že ošetřují tři lidi. Dle hasičů jsou zranění dva. Z domu se evakuovalo zhruba 20 lidí, hasičské jednotky změřily koncentraci látek v ovzduší a provedly i další průzkum.


KONTEXT: Kauza Hlubuček jsou ukázkové devadesátky, míní reportéři MF DNES
idnes.cz | 17:18:00
Kauza Dozimetr sahá vysoko, ale podle reportérů MF DNES Václava Janouše a Karla Hrubeše ne k předsedovi STAN Vítu Rakušanovi. Hostům podcastu Kontext se zdá nesmyslná snaha spojovat březnovou výměnu policejních prezidentů s kauzou Hlubučka a spol.


Hostomský: Lockdowny selhaly, covid zřejmě opravdu unikl z čínské laboratoře
idnes.cz | 16:58:00
V Česku vznikl Národní institut virologie a bakteriologie. Jeho úkolem je připravit společnost na případné další pandemie, aby nemuselo docházet k lockdownům nebo k zavírání škol. Jeho hlavním koordinátorem se stal biochemik Zdeněk Hostomský, který byl hostem Rozstřelu. „Během covidu se restrikce přehnaly. Škody napáchané uzávěrami byly daleko větší než pouze hypotetické a těžko měřitelné benefity,“ prohlásil vědec.


Při srážce vlaku a kamionu na přejezdu ve Šluknově se zranilo pět lidí
idnes.cz | 16:57:00
Pět lidí se lehce zranilo při srážce motorového vlaku s kamionem na přejezdu ve Šluknově na Děčínsku. Strojvedoucí stačil zabrzdit. Trať je zavřená, vlaky nahradí
autobusy.


OTÁZKY A ODPOVĚDI: Summit pootevře Ukrajině dveře do EU. Co to znamená?
idnes.cz | 16:57:00
Vše nasvědčuje tomu, že český premiér Petr Fiala a další evropští lídři na summitu v Bruselu posvětí první krok Ukrajiny na cestě k plnohodnotnému členství v Evropské unii. Jasně tím dají najevo Rusku, že nemůže jiným zemím diktovat jejich geopolitickou budoucnost. Analýza projektu České zájmy v EU v několika bodech vysvětluje, co se teď s Ukrajinou vlastně děje.


Světově proslulá Eva Jiřičná vstupuje do síně slávy České komory architektů
idnes.cz | 16:48:00
Proslulá architektka Eva Jiřičná dostane ve čtvrtek ocenění České komory architektů (ČKA) za celoživotní dílo. Česká rodačka, autorka velkých staveb i designu se tak zařadí mezi další velikány z architektury, jimž vzdává Komora hold od roku 2000. Posledním laureátem architekt Jan Bočan, který ocenění získal in memoriam.


Odvolací soud uznal část nároků Colloredo-Mansfeldů na mobiliář zámku Opočno
idnes.cz | 16:42:00
Odvolací soud v Pardubicích uznal nárok Colloredo-Mansfeldů na vydání části mobiliáře zámku Opočno. Konkrétní předměty bude teprve nutné určit. Řízení bylo obnoveno rozhodnutím Ústavního soudu, o vydání usilují Jerome Colloredo-Mannsfeld a Kristina Colloredo-Mansfeldová. Soudní spory se vlečou už přes tři dekády.


RECENZE: Westernové ticho, jenom plyn syčel. Tornádo rok po zkáze
idnes.cz | 16:37:00
Na podvečer 24. června 2021 měli docela běžné plány. Natrhat rybíz, vyvenčit psa. Místo toho přišla zkáza, kterou rekapituluje dokument Jany Počtové Tornádo – rok poté, jejž ČT uvede ve čtvrtek.


Jezdil s písmenem Z na autě, v mobilu měl Putina. Soud cizince vyhostil
idnes.cz | 16:35:00
Chomutovský okresní soud na čtyři roky vyhostil z České republiky Němce Arenda Thieleho. Důvodem je jeho schvalování ruské agrese na Ukrajině v podobě písmena „Z“ na autě. Verdikt soud vynesl v nepřítomnosti obžalovaného, který nedorazil. Rozsudek zatím není pravomocný.


Na D2 se u Blučiny srazily kamiony, pro řidiče letěl vrtulník marně
idnes.cz | 16:13:00
Nehoda dvou nákladních vozů dnes odpoledne uzavřela dálnici D2 na 11. kilometru u Blučiny ve směru na Brno. Jeden muž zemřel, druhý se středně těžce zranil.


Násilník bodl muže do břicha. Ten nůž je čistej, řekl pak policistům
idnes.cz | 16:13:00
Sobotní hádka dvou mužů v Praze 5 skončila pro jednoho z nich vážným zraněním. Útočník na něj totiž vytáhl nůž a bodl ho do břicha. Policistům se podařilo násilníka vypátrat v metru. Měl u sebe i nůž, o kterém jim tvrdil, že „je čistej, stejně jako on“.


Norsko konečně odhalilo pomník Breivikovým obětem. Po jedenácti letech
idnes.cz | 16:03:00
Sedmasedmdesát lidských obětí si v roce 2011 vyžádal útok teroristy Anderse Behringa Breivika. Většinu z nich postřílel na ostrově Utöya nedaleko metropole Osla, kde měla setkání sociálnědemokratická mládež. Nedaleko odtud, na místě přístaviště, odkud na ostrov odplouvá trajekt, odhalili nyní památník věnovaný obětem tohoto hrůzného činu.


Německo chce omezovat závislost na Číně, firmám se ale z lukrativního trhu příliš nechce
iHned.cz | 17:37:00
Německý výrobce vozů BMW ve čtvrtek 23. června slavnostně otevřel svoji třetí čínskou automobilku v pětimilionovém městě Šen-jang na severovýchodě země. Má tam už dvě výrobní fabriky a výzkumné centrum. Díky supermoderní továrně nazvané Lydia se...


Trump s mozkem. Ron DeSantis má v boji o Bílý dům na své straně Elona Muska i bývalé exprezidentovy dárce
iHned.cz | 17:29:00
Na rozdíl od roku 2016 se zdá, že Donald Trump bude mít v republikánských primárkách jasného vyzývatele. Floridský guvernér Ron DeSantis sice svou kandidaturu pro prezidentské volby v roce 2024 zatím neohlásil, již nyní ale dává svůj zájem...


Aero Vodochody má nového majoritního vlastníka. Většinový podíl koupila maďarská firma SI 13 Aero Zrt
iHned.cz | 17:20:00
Novým majoritním akcionářem společnosti Aero Vodochody je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Podíl v Aeru odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalaye-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří...


Nobelista za ekonomii pro HN: Kryptoměny jsou čisté bubliny, těžko říct, zda nějaká přežije. A zaspali jsme dekarbonizaci
iHned.cz | 17:03:00
Získal doktorát na Massachusetts Institute of Technology (MIT). V roce 2014 obdržel Nobelovu cenu za ekonomii za svou analýzu tržní síly a regulaci mezinárodních společností. Je také rytířem Řádu čestné legie a nositelem čestných doktorátů ze sedmi...


Outsider mezi prvními. Vozíčkář Kotáb hlásí, že po lázních a rehabilitacích sesbíral 50 tisíc podpisů na Hrad
iHned.cz | 16:38:00
U sázkových kanceláří se na něho ani nedá vsadit. Na rozdíl třeba od propuštěného vraha Jiřího Kajínka, hokejisty Jaromíra Jágra nebo moderátora Jana Krause, kteří přitom kandidaturu na Hrad ani nemají v plánu. Brzy čtyřicetiletému tělesně...


Putinova hladová zbraň míří na celý svět, vinu ale Rusko svalí na Západ
iHned.cz | 15:19:00
V důsledku pandemie, klimatické krize, inflace a válek včetně té na Ukrajině hrozí letos globální hladová krize nebývalých proporcí. Světový potravinový program, organizace patřící pod OSN a známá pod zkratkou WFP, varoval, že k současným 811...


Kazachstán odmítl být Putinovým vazalem a vydal se na riskantní chůzi po visutém ruském laně
iHned.cz | 15:15:00
Spojenci si obvykle veřejně neoponují a případné neshody rovnají diskrétně. Kdo jiný by to měl vědět lépe než kazašský prezident Kasym-Žomart Kemeluly Tokajev, který má za sebou léta v diplomatických službách, a než se stal hlavou státu, byl i...


Nejdéle fungující česká družice pět let obíhá Zemi. Neměla přežít ani první rok
aktuálně.cz | 16:49:41
Družice překonala rekord satelitu Magion 5, který fungoval čtyři roky. Jde přitom teprve o sedmou českou družici.


Bitva o Severodoněck a Lysyčansk vrcholí. Ukrajinské velitele čeká těžké rozhodnutí
aktuálně.cz | 16:45:00
Poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč tvrdí, že „tato fáze vypadá z vojenského hlediska děsivě“.


Kontroverzní zákon v Rakousku neprošel. Očkování proti covidu nebude povinné
Denik.cz | 17:16:00
Definitivní tečku za povinným očkováním proti covidu učinila ve čtvrtek odpoledne rakouská vláda. Zákonodárci v zemi pod Alpami totiž kontroverzní očkovací zákon zrušili. Důvod? Vláda nechce dál společnost ještě více rozdělovat.


OBRAZEM: Proslavil ji Kajínek. Ostře střežená věznice Mírov ptačím pohledem
Denik.cz | 16:50:00
Před 22 lety z ní uprchl Jiří Kajínek. Byl ale jediným vězněm, kterému se to podařilo. Prohlédněte si věznici Mírov, v níž pykají ti nejnebezpečnější vězni v zemi, z výšky asi 300 metrů. 


Chtěla v Blanici utopit sebe i své dítě. Žena ze Strakonicka si odsedí 11 let
Denik.cz | 16:44:00
Kontroverzní případ rozpletl ve čtvrtek 23. června Krajský soud v Českých Budějovicích. Před senátem stanula pětatřicetiletá žena ze Strakonicka, která sáhla na život svého teprve dvouletého dítěte. Společně s ním se chtěla utopit v řece Blanici i ona sama. Skutek se stal loni 1. prosince ve Vodňanech. Žena u soudu dostala 11 let ve věznici s ostrahou. Rozsudek není pravomocný, obhájce i státní zástupce si ponechali osmidenní lhůtu určenou k odvolání.


Policejní auto srazilo devítiletou dívku, dítě skončilo v nemocnici
Denik.cz | 16:33:00
Policejní auto srazilo v pražské Evropské ulici devítiletou dívku. Podle dostupných informací jelo k případu. Pro dítě letěl vrtulník, aby ho přepravil do nemocnice. Událost se stala ve čtvrtek po půl čtvrté odpoledne.


OBRAZEM: Trámy ze zničených střech jako větrný vír. Tornádo připomíná památník
Denik.cz | 15:28:00
Rotující větrný vír mají připomínat trámy ze střech poničených domů v obcích, které loni v červnu na Podluží zasáhlo tornádo. Několikametrový památník v týdnu dokončovala desítka dobrovolníků v areálu zemědělského podniku Agromoravia v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Oficiální odhalení se uskuteční v sobotu 25. června.


Značka Alpine oficiálně vstoupila na český trh. S nákupem modelu A110 rozhodně neotálejte, i když jsou v plánu tři novinky
Euro | 07:25:22
Data českého fintechu Frenkee, který se specializuje na sjednávání hypoték, říkají, že zájem lidí o tento druh úvěru se za poslední rok snížil o více než polovinu. Až 12 procent tuzemských spotřebitelů, kteří si v minulosti u některé ze zdejších bank hypotéku sjednali, se může vinou rostoucích sazeb ocitnout ve finančních problémech. Před nimi je může ochránit včasné refinancování, v ojedinělých případech ale lidem nezbude nic jiného než stávající nemovitost prodat a přestěhovat se do menšího. Na druhou stranu platí, že aktuálně vysoké úrokové sazby by mohly v horizontu několika příštích let opět začít klesat a vrátit se na hranici tří procent.\n


S mobily to nikdy nevzdáme, vzkazuje Huawei a uvádí nový ohebný smartphone. Jejich prodeje rostou
lupa.cz | 16:56:04
Čínská technologická společnost Huawei udělala další krok ve strategii své divize koncových zařízení, která dostala tvrdou ránu po uvalení amerických sankcí. Huawei sice aspirovalo na pozici světové jedničky v prodeji chytrých telefonů, omezený přístup k čipům a nemožnost používat Google ale tyto ambice zhatila. Firma sice s telefony pokračuje a snaží se budovat ekosystém kolem AppGallery a HMS, primárně se ale snaží orientovat na další přístroje jako jsou monitory, počítače, sluchátka nebo chytré hodinky.


Dopravní panoptikum: Nejhorší odtah a parkovací místo v historii lidstva
Auto.cz | 17:50:00
Nový díl Dopravního panoptika zase přináší mix toho nejkurióznějšího, co můžete na světových cestách zažít. Naštěstí byl poblíž někdo s kamerou.


Počet ojetých elektromobilů na trhu loni stoupl o polovinu na 2400
Auto.cz | 16:50:00
Počet ojetých elektromobilů na českém trhu se loni zvýšil o polovinu na 2400 aut. Jejich cena se zvýšila o 130.000 korun na medián 629.000 Kč. Stáří nabízených aut kleslo z 3,7 na 2,6 roku.


Mercedes-Maybach GLS prošel úpravou Mansory, co na něj říkáte?
Auto.cz | 15:50:00
Přijde vám Mercedes-Maybach málo luxusní, okázalou a výkonnou kombinací? Mansory má řešení.


VIDEO: Autonomní vozidla a roboti brázdí Říčany
Auto-iDNES.cz | 17:30:00
V Říčanech u Prahy odstartovala akce Future City Tech 2022. Představuje autonomní vozidla, robotické kurýry a další řešení pro městskou dopravu budoucnosti. Dorazilo i vozidlo na vodíkový pohon.


Fialův projev vyzněl pro akcie ČEZ neutrálně. Ropné akcie mohou být po korekci zajímavé / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 20. 6. 2022
Kurzy.cz | 18:05:10
Na jednu stranu akcionáři ČEZu sčítají zisky, na tu druhou však zřejmě pociťují stále sílící politický tlak něco s těmi cenami elektřiny udělat. Včerejší projev premiéra Fialy proto rozhodně zapadá do kolonky kurzotvorných událostí.


Korekční hodnotové pasti
Kurzy.cz | 17:55:00
Co se týče toku kapitálu, je letošní dění na amerických akciích celkově výjimečné, technologie se drží svých maxim, značná averze začala panovat k finančnímu sektoru.


NATGAS padá po zprávě EIA
Kurzy.cz | 17:06:42
Zásoby plynu držené v zásobnících v USA se v týdnu končícím 17. červnem zvýšily o 74 miliard kubických stop. V porovnání s předešlou hodnotou 92 miliard kubických stop, se jedná o výrazný pokles. Odhady analytiků byly naplněny, protože konsensus činil ...


Očekávání ohledně rostoucích vstupních nákladů se začínají zmírňovat, ukazuje průzkum mezi analytiky
Kurzy.cz | 17:05:00
Analytici Fidelity International vidí neurčité náznaky, že tlaky na náklady firem mohou brzy polevit. Tlak na centrální banky ale přesto zůstane vysoký.


Dramatické zvýšení sazeb je namístě a Fed stále optimistický. Omezovat export energií podle Summerse nemá smysl
Kurzy.cz | 16:55:49
Zvednutí sazeb o 75 bazických bodů bylo ze strany americké centrální banky dramatickým krokem, ale také krokem vítaným. Pro Bloomberg to uvedl Larry Summers, který dlouho před zvyšováním sazeb varoval před vysokou inflací danou mimo jiné souběhem si...


Forint spadl o více než 1 % kvůli pozastavení procesu zvyšování sazeb
Kurzy.cz | 16:55:15
Forint dnes ztrácí vůči dolaru a euru více než 1 %, protože během dnešního zasedání centrální banky nedošlo ke zvýšení sazeb. Hlavní úroková sazba zůstala 7,25 %, což je hlavní důvod k dalšímu nezvyšování. Na druhou stranu, medián odhadů takový krok oč...


Priority MF v rámci CZ PRES: hospodářská obnova EU, návrat k fiskální disciplíně a jednodušší daně
Kurzy.cz | 16:45:00
Hlavními prioritami MF bude v rámci českého předsednictví pokračování debaty o reformě fiskálních pravidel a podpora zdravých a udržitelných veřejných financí.


Návštěva české delegace v „digitálních vesnicích“ v Dolním Bavorsku
Kurzy.cz | 16:33:00
V rámci aktivit Česko-bavorského smart regionu se konala 21. a 22. června návštěva českých starostů, zástupců regionálních


USD zaznamenává malou reakci na negativní PMI data z USA
Kurzy.cz | 16:04:24
Americká výrobní PMI index klesl z květnových 57,0 na červnových 52,40, což je méně než kolik odhadovali analytici (odhad 56,5)
Americký index PMI služeb spadl z květových 53,4 na červnových 51,60 , což znamená pokles pod očekávání analytiků na 53,5 
...


ČNB nadále brání oslabování koruny (Komentář)
Kurzy.cz | 15:33:10
Předběžná
data červnových PMI aktivity v průmyslu i ve službách ve velkých evropských
zemích včetně Německa i eurozónu jako celek zklamala. Celkové indexy se tak přiblížily hladině 50
bodů, i nadále ale zůstávají nad ní, tedy v pásmu zvyšující se aktiv...


Žádosti o podporu v USA dopadly nad očekávání
Kurzy.cz | 14:57:22
Počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, byl v týdnu končícím 18. června 0,229 milionu ve srovnání s 0,231 milionu hlášenými v předchozím týdnu. Dnešní hodnota překonala očekávání trhu na 0,227 milionu. Pokračující žádosti, které z...


Pitná voda a odpadní odvedená voda („vodné a stočné“) od roku 1990 do 2021. V roce 2021 roční nárůst cen vodného 4,3 % a stočného 4,4 %.
Kurzy.cz | 14:37:34
Vývoj cenové regulace a cen v odvětví - pitná voda a odpadní odvedená voda („vodné a stočné“).


Metrostav kvůli rozsudku v kauze Rath nemůže podepsat vyhrané zakázky za 10 miliard
Hospodářské noviny | 18:43:00
Největší tuzemská stavební firma Metrostav si už spočítala, o kolik peněz přijde kvůli svému zapojení do korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. V té ji soud – spolu s dceřinou firmou Metrostav Infrastructure –...


Redl poslal životopis a jeho člověk se dostal na ministerstvo kultury. Nabízel ho Polčák, říká exministr
Hospodářské noviny | 18:38:00
Nikdo pořádně nevěděl, kde se vzal. Přesto se Martin Sankot stal před deseti lety náměstkem ministryně kultury a týden stál i v čele Národního divadla, než z něj po tlaku umělců odešel. Teď se jeho jméno znovu objevilo v souvislosti se současnou...


Německo chce omezovat závislost na Číně, firmám se ale z lukrativního trhu příliš nechce
Hospodářské noviny | 17:37:00
Německý výrobce vozů BMW ve čtvrtek 23. června slavnostně otevřel svoji třetí čínskou automobilku v pětimilionovém městě Šen-jang na severovýchodě země. Má tam už dvě výrobní fabriky a výzkumné centrum. Díky supermoderní továrně nazvané Lydia se...


Odhmotnění HDP aneb Jak se rodí kreativní industrie
Hospodářské noviny | 17:29:00
Kdysi profánní, tělesná, silová a „mužská“, hmotná ekonomika spěje v hodnotách z hmoty přes duši v hodnoty ducha. To je celkem dobře vidět v kompozici HDP. V Dánsku ještě před dvěma stovkami let představovalo zemědělství více než 60...


Trump s mozkem. Ron DeSantis má v boji o Bílý dům na své straně Elona Muska i bývalé exprezidentovy dárce
Hospodářské noviny | 17:29:00
Na rozdíl od roku 2016 se zdá, že Donald Trump bude mít v republikánských primárkách jasného vyzývatele. Floridský guvernér Ron DeSantis sice svou kandidaturu pro prezidentské volby v roce 2024 zatím neohlásil, již nyní ale dává svůj zájem...


Aero Vodochody má nového majoritního vlastníka. Většinový podíl koupila maďarská firma SI 13 Aero Zrt
Hospodářské noviny | 17:20:00
Novým majoritním akcionářem společnosti Aero Vodochody je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Podíl v Aeru odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalaye-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří...


Nobelista za ekonomii pro HN: Kryptoměny jsou čisté bubliny, těžko říct, zda nějaká přežije. A zaspali jsme dekarbonizaci
Hospodářské noviny | 17:03:00
Získal doktorát na Massachusetts Institute of Technology (MIT). V roce 2014 obdržel Nobelovu cenu za ekonomii za svou analýzu tržní síly a regulaci mezinárodních společností. Je také rytířem Řádu čestné legie a nositelem čestných doktorátů ze sedmi...


Policisté srazili v Praze devítiletou dívku, do Motola ji vezl vrtulník
idnes.cz | 18:20:00
Policisté při jízdě s majáky srazili na přechodu pro chodce na Evropské třídě devítiletou holčičku. Ta byla při vědomí převezena letecky do nemocnice v Motole, kde o ni pečují lékaři.


Při sexuálním obtěžováním pomůže ženám metoda 5D. V Česku se ji naučí 1000 lidí
idnes.cz | 18:11:00
Podle výzkumů společnosti Ipsos zažily sexuální obtěžování na veřejnosti až tři čtvrtiny českých žen. Podobný počet respondentů také uvedl, že byl svědkem situace, kdy se někdo další dopouštěl sexuálního obtěžování. Z těchto dat vychází projekt Stand Up, který si klade za cíl proškolit veřejnost a naučit lidi, jak se v takových situacích zachovat.


KOMENTÁŘ: Slabý premiér do těžké doby. Boris Johnson zradil vše, co mohl
idnes.cz | 18:00:00
Po poměrně těsném vnitropartajním plebiscitu stojí dnes v čele Velké Británie oslabený premiér Boris Johnson, který má rozpolcenou stranu. Může si to země v čase mnoha krizí dovolit? Zklamání z muže, který zradil všechno, co mohl, je obrovské.


Putinova hladová zbraň míří na celý svět, vinu ale Rusko svalí na Západ
Hospodářské noviny | 15:19:00
V důsledku pandemie, klimatické krize, inflace a válek včetně té na Ukrajině hrozí letos globální hladová krize nebývalých proporcí. Světový potravinový program, organizace patřící pod OSN a známá pod zkratkou WFP, varoval, že k současným 811...


Kazachstán odmítl být Putinovým vazalem a vydal se na riskantní chůzi po visutém ruském laně
Hospodářské noviny | 15:15:00
Spojenci si obvykle veřejně neoponují a případné neshody rovnají diskrétně. Kdo jiný by to měl vědět lépe než kazašský prezident Kasym-Žomart Kemeluly Tokajev, který má za sebou léta v diplomatických službách, a než se stal hlavou státu, byl i...


Další obří transakce padá pod stůl. Skupina RWE pozastavila prodej českých zásobníků plynu
Hospodářské noviny | 14:33:00
Po krachu převzetí Monety Money Bank největší tuzemskou investiční skupinou PPF hrozí, že padne i další velká transakce. A to prodej podzemních zásobníků plynu, které vlastní německá energetická skupina RWE. Mělo jít přitom o jeden z největších...


Metrostav kvůli rozsudku v kauze Rath nemůže podepsat vyhrané zakázky za 10 miliard
iHned.cz | 18:43:00
Největší tuzemská stavební firma Metrostav si už spočítala, o kolik peněz přijde kvůli svému zapojení do korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. V té ji soud – spolu s dceřinou firmou Metrostav Infrastructure –...


Redl poslal životopis a jeho člověk se dostal na ministerstvo kultury. Nabízel ho Polčák, říká exministr
iHned.cz | 18:38:00
Nikdo pořádně nevěděl, kde se vzal. Přesto se Martin Sankot stal před deseti lety náměstkem ministryně kultury a týden stál i v čele Národního divadla, než z něj po tlaku umělců odešel. Teď se jeho jméno znovu objevilo v souvislosti se současnou...


Odhmotnění HDP aneb Jak se rodí kreativní industrie
iHned.cz | 17:29:00
Kdysi profánní, tělesná, silová a „mužská“, hmotná ekonomika spěje v hodnotách z hmoty přes duši v hodnoty ducha. To je celkem dobře vidět v kompozici HDP. V Dánsku ještě před dvěma stovkami let představovalo zemědělství více než 60...


Další obří transakce padá pod stůl. Skupina RWE pozastavila prodej českých zásobníků plynu
iHned.cz | 14:33:00
Po krachu převzetí Monety Money Bank největší tuzemskou investiční skupinou PPF hrozí, že padne i další velká transakce. A to prodej podzemních zásobníků plynu, které vlastní německá energetická skupina RWE. Mělo jít přitom o jeden z největších...


Restrukturalizace ČEZu by se mohla uskutečnit do dvou let, řekl Fiala
ČT24 | 17:25:50
Je důležité, aby Česká republika měla rozhodující vliv na kritickou a energetickou infrastrukturu. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je restrukturalizace společnosti ČEZ, která by se mohla uskutečnit do dvou let. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl ve čtvrtek v Bruselu před zahájením dvoudenního summitu Evropské unie. Podle informací ČT Fialův plán podporují nejen jeho koaliční partneři, ale i velká část opozice. ČEZ vlastní jadernou elektrárnu Dukovany i Temelín.


Odboráři ČT vstoupili kvůli oznámeným úsporám do stávkové pohotovosti
ČT24 | 16:53:55
Hlavní odborové organizace České televize (ČT) vstoupily do časově neomezené stávkové pohotovosti. Důvodem jsou úsporná opatření vyhlášená generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Zahrnují mimo jiné ještě letos propuštění padesáti zaměstnanců nebo oddálení rekonstrukce ostravského televizního studia. Ve společném prohlášení to uvedly Nezávislá odborová organizace (NOO) České televize Praha, NOSP ČT Ostrava, OO ČT TS Brno. Odboráři očekávají, že se k nim připojí i Odborový svaz pracovníků hromadných sdělovacích prostředků OS Media.


Pardubický odvolací soud uznal část nároků Colloredo-Mansfeldů na mobiliář z Opočna
ČT24 | 16:39:09
Odvolací soud v Pardubicích uznal nárok Colloredo-Mansfeldů na vydání části mobiliáře zámku Opočno. Konkrétní předměty bude teprve nutné určit. Soud uznal nároky potomků knížete Josefa Colloredo-Mannsfelda narozeného roku 1866. Zamítl další část požadavku na vydání předmětů, které dřív náležely Josefu Colloredo-Mannsfeldovi narozenému v roce 1910. Řízení bylo obnoveno rozhodnutím Ústavního soudu.


Kde se žije nejlépe? V Praze chybí zeleň i školky, na Ústecku jsou lidé šťastnější
aktuálně.cz | 19:57:26
Nejspokojenější jsou lidé v Jihočeském kraji, který skončil na druhém místě. Nejhorším místem pro život je podle výzkumu Moravskoslezský kraj.


V Praze došlo k výbuchu v domě, dva muži mají popáleniny
Eurozpravy-domácí | 19:42:00
V Soběslavské ulici v Praze 3 dnes odpoledne v obytném domě vybuchly nahromaděné páry z montážní pěny. Dva muži jsou popálení na hrudníku a v obličeji. Policie zjišťuje, zda nešlo o trestný čin obecné ohrožení. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů, zdravotnických záchranářů a policie.


Vedení STAN bude večer posuzovat kandidáty na nového ministra za Gazdíka
Eurozpravy-domácí | 18:51:00
Předsednictvo hnutí STAN bude dnes večer posuzovat kandidáty na nového ministra školství, který má nahradit Petra Gazdíka. Gazdík se rozhodl ve funkci ministra skončit ke konci června kvůli svým kontaktům s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Podle informací ČTK vybírá vedení Starostů a nezávislých ze tří kandidátů. Mluvčí STAN Sára Beránková ČTK řekla, že dnes jméno možného budoucího ministra nesdělí.


Fiala věří, že restrukturalizace ČEZ by se mohla uskutečnit do dvou let
Eurozpravy-domácí | 17:14:00
Je důležité, aby Česká republika měla rozhodující vliv na kritickou a energetickou infrastrukturu. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je restrukturalizace společnosti ČEZ, která by se mohla uskutečnit do dvou let. Český premiér Petr Fiala to dnes řekl novinářům v Bruselu před zahájením dvoudenního summitu Evropské unie.


Zelenskyj kritizoval Izrael, který se nepřipojil k sankcím proti Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 19:23:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes kritizoval izraelskou vládu za to, že se nepřipojila k mezinárodním sankcím uvaleným na Rusko kvůli válce na Ukrajině. Izraelským občanům ale poděkoval za zaslanou humanitární pomoc, informovala ruská redakce BBC.


Lídři EU zahájili summit, schvaluje se na něm kandidatura Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 19:09:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes zahájili summit, na němž se očekává schválení kandidátského statusu Ukrajiny a Moldavska, které žádají o přijetí do evropského bloku. Tématem budou i další dodávky zbraní Kyjevu či pokračující dopady ruské invaze na Ukrajinu. Podle zdroje obeznámeného s průběhem jednání však jeho první část lídři věnovali vztahům s balkánskými státy, jejichž vůdci nebyli spokojeni s výsledky dopoledního setkání.


Británie je ochotna pomoci s odminováním ukrajinských přístavů, řekl Johnson
Eurozpravy-zahraniční | 18:23:00
Británie je ochotna pomoci s odminováním přístavů na jihu Ukrajiny a nabídnout pojištění lodím, aby bylo možno vyvézt miliony tun obilí, řekl dnes britský premiér Boris Johnson agentuře Reuters na summitu Společenství ve Rwandě.


Unijní země jsou zatím schopny kompenzovat nižší dodávky ruského plynu
Eurozpravy-zahraniční | 17:31:00
Členské země Evropské unie jsou zatím schopny kompenzovat snížený objem dodávek zemního plynu z Ruska. Připravují se však na možnost dalšího omezování dodávek. Uvedla to dnes Evropská komise. Dodala, že představitelé energetického průmyslu a ministři energetiky členských zemí EU budou v pondělí jednat o možných krocích ke snížení spotřeby plynu.


EU se musí připravit na další rozšíření, řekl před summitem o Ukrajině Scholz
Eurozpravy-zahraniční | 17:07:00
Evropská unie se musí připravit na další rozšíření a nabídnout kandidátským zemím reálnou perspektivu členství. Před dnešním jednáním unijního summitu, který by měl schválit kandidátský status Ukrajiny a Moldavska, to řekl německý kancléř Olaf Scholz. Udělení tohoto statusu Ukrajině podpořil těsně před jednáním vedle dalších lídrů také nizozemský premiér Mark Rutte, který se ještě nedávno stavěl k tomuto kroku skepticky.


Kúdela bude mít v Jakartě kamaráda. Míří tam totiž jeho bývalý spoluhráč
Eurozpravy-sport | 17:54:00
Druhý český reprezentant míří v krátké době za sebou do indonéské fotbalové ligy, konkrétně do tamního klubu Persija Jakarta. Po obránci Ondřeji Kúdelovi, jenž tam přišel ze Slavie, tam odchází jeho spoluhráč nejen z reprezentace, ale i ze Slavie útočník Michael Krmenčík.. Ten se s tamním vedením dohodl na tříleté smlouvě.


Takhle si ruské děti představují Putina: Teror spláchne do záchodu, mír zajistí pistolí
Reflex | 18:30:00
Kult prezidenta Vladimira Putina je v Rusku silný a navíc státní propaganda ho neustále vyživuje. Projevuje se to také na tom, jak na vůdce země nahlížejí děti a jak své představy o ruském vůdci vkládají do kreseb.


Nejhloupější písní Karla Gotta je Mám styl Čendy. I její originál provázejí bizarní historky
Reflex | 18:10:00
Karel Gott někdy neměl daleko k bizáru, protože věřil mnoha podivným konspiračním teoriím. Proč ale natočil v roce 1984 píseň Mám styl Čendy s přihlouplým textem Michala Bukoviče, to už nám česká pěvecká legenda neprozradí. V originále to byl celosvětový hit I'm Still Standing Eltona Johna, jehož natáčení také provázelo několik bizarních historek.  


Kalousek v Reflexích: Fialův projev se mi líbil. Stoniš: Nebyl ale ničím mimořádný.
Reflex | 18:00:00
Rozdílně hodnotili středeční mimořádné vystoupení Petra Fialy k národu oba aktéři pravidelných Reflexí: „My dva, kteří politiku pravidelně sledujeme, jsme se sice nedozvěděli nic nového,“ řekl Miroslav Kalousek. „Ale projev byl určen lidem, kteří jsou plni obav, že v zimě budeme mrznout, a trápí je sociální nejistota. A když v takové situaci vystoupí předseda vlády s drtivou odpovědností a takto znejistělé lidi uklidní a férově jim sice řekne, že situace nebude snadná, že nebude líp a že má telefon na někoho, kdo to zařídí, ale slíbí, že nikdo nebude hladovět a nezmrzne, tak ten projev splnil svůj účel,“ dodává Kalousek.


Už by jí bylo čtyřiapadesát: Co se stalo s dívkou pohřešovanou 39 let?
Tiscali-zprávy | 19:32:47
Od záhadného zmizení patnáctileté dívky uplynulo 39 let, případ je ale stále obestřen záhadou. Jakékoli důkazy chybí, vyrojila se spousta spekulací a rádoby zaručených stop, ale nevypátralo se zhola nic.


Šéf NATO poděkoval Česku za pomoc Ukrajině, podle Fialy se zásoby zbraní tenčí
Tiscali-zprávy | 17:48:51
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes po schůzce s českým premiérem Petrem Fialou poděkoval České republice za pomoc ukrajinské armádě a ukrajinským uprchlíkům.


Státní zastupitelství se odvolalo proti prodloužení Redlova omezení svéprávnosti
Tiscali-zprávy | 17:00:48
Okresní státní zastupitelství Plzeň-město se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského okresního soudu prodloužit omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhaný v kauze korupce v pražském dopravním podniku.


Netflix už hledá partnery pro reklamu. Doufá, že díky levnějšímu předplatnému zvýší počet diváků
E15-ekonomika | 18:02:00
Americká internetová televize Netflix vyjednává s různými společnostmi partnerství při vysílání reklamy, uvedl spoluředitel firmy Ted Sarandos. Podnik doufá, že díky levnějšímu předplatnému s reklamami zvýší počet uživatelů, který mu začal klesat.


Firma Aero Vodochody má nového majoritního vlastníka. Jde o maďarskou společnost
E15-ekonomika | 17:30:00
Novým majoritním akcionářem společnosti Aero Vodochody je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Podíl v Aeru odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalaye-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří nadále českému Omnipolu, sdělil manažer Aera Vodochody Lukáš Hora.


EU se dohodla s Norskem na zvýšení dodávek plynu. Země začala v reakci na válku více těžit
E15-ekonomika | 17:20:00
Evropská unie a Norsko se dohodly na posílení spolupráce s cílem zvýšit dodávky norského plynu do členských zemí EU. Vyplývá to ze společného prohlášení zveřejněného po dnešní schůzce místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse s norským ministrem ropy a energetiky Terjem Aaslandem. Řada evropských zemí se nyní potýká s poklesem dodávek plynu z Ruska.


Metrostav nejvíc utrpí ztrátou referenčních zakázek. Může je ale získat v zahraničí
E15-ekonomika | 16:55:00
Firmy Metrostav a Metrostav Infrastructure nesmějí v příštích třech letech soutěžit o veřejné zakázky v Česku. Po uplynutí tříleté stopky by jim navíc mohly chybět  referencemi provedených staveb, které jsou nutné pro získání nových veřejných zakázek. Tuto překážku ale mohou dotčené firmy překonat díky referencím ze zahraničních zakázek. Činností Metrostavu v zahraničí se totiž rozsudek českého soudu nijak nedotkne.


Netflix už hledá partnery pro reklamu. Doufá, že díky levnějšímu předplatnému zvýší počet diváků
E15-politika | 18:02:00
Americká internetová televize Netflix vyjednává s různými společnostmi partnerství při vysílání reklamy, uvedl spoluředitel firmy Ted Sarandos. Podnik doufá, že díky levnějšímu předplatnému s reklamami zvýší počet uživatelů, který mu začal klesat.


Firma Aero Vodochody má nového majoritního vlastníka. Jde o maďarskou společnost
E15-politika | 17:30:00
Novým majoritním akcionářem společnosti Aero Vodochody je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Podíl v Aeru odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalaye-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří nadále českému Omnipolu, sdělil manažer Aera Vodochody Lukáš Hora.


EU se dohodla s Norskem na zvýšení dodávek plynu. Země začala v reakci na válku více těžit
E15-politika | 17:20:00
Evropská unie a Norsko se dohodly na posílení spolupráce s cílem zvýšit dodávky norského plynu do členských zemí EU. Vyplývá to ze společného prohlášení zveřejněného po dnešní schůzce místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse s norským ministrem ropy a energetiky Terjem Aaslandem. Řada evropských zemí se nyní potýká s poklesem dodávek plynu z Ruska.


Metrostav nejvíc utrpí ztrátou referenčních zakázek. Může je ale získat v zahraničí
E15-politika | 16:55:00
Firmy Metrostav a Metrostav Infrastructure nesmějí v příštích třech letech soutěžit o veřejné zakázky v Česku. Po uplynutí tříleté stopky by jim navíc mohly chybět  referencemi provedených staveb, které jsou nutné pro získání nových veřejných zakázek. Tuto překážku ale mohou dotčené firmy překonat díky referencím ze zahraničních zakázek. Činností Metrostavu v zahraničí se totiž rozsudek českého soudu nijak nedotkne.


Ukrajina a Moldavsko mají status kandidátských zemí, rozhodli lídři EU
idnes.cz | 21:37:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu udělili Ukrajině a Moldavsku status kandidátské země. Oznámil to šéf Evropské rady Charles Michel. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené Evropskou komisí.


První ruský voják čelí u soudu obvinění ze znásilnění, ženě zavraždil manžela
idnes.cz | 20:20:00
Na Ukrajině ve čtvrtek začal první soudní proces s ruským vojákem obviněným ze znásilnění Ukrajinky za ruské invaze. Podezřelý Michail Romanov není v ukrajinském zajetí, a tak bude souzen v nepřítomnosti. Romanov měl v březnu znásilnit ženu před jejím synem a zavraždit jejího manžela. Podobných soudů zřejmě budou následovat desítky.


Nabídka letních brigád překonává poptávku. Kde jsou místa a kde dobře platí
idnes.cz | 20:00:00
Na brigádě si vyděláte o pětinu víc než loni. Přesto nabídka překonává poptávku. Buďte retro, buďte cool, pojeďte na chmel! Tak tradičně lákají agentury pracovníky na sklizeň chmele. Oproti loňsku přihodily i více peněz.


Trhovci se zhoršili, chybu u nich veterináři našli v pětině případů
idnes.cz | 19:02:00
U téměř pětiny letošních kontrol prodejců potravin živočišného původu na farmářských trzích našla letos Státní veterinární správa (SVS) nějaké pochybení. Jde tak o zhoršení, loni i předloni šlo o 14 procent. Navíc v letních měsících riziko špatného zacházení s potravinami kvůli teplotám roste.


STALO SE DNES: Zásoby zbraní pro Ukrajinu se tenčí. Benzin na novém maximu
idnes.cz | 18:57:00
Premiér Fiala hovořil s šéfem NATO Jensem Stoltenbergem o dodávkách zbraní pro Ukrajinu. V Praze se lidé mohli naposledy rozloučit se zemřelým místopředsedou hnutí STAN Věslavem Michalikem. Stát se odvolal proti prodloužení nesvéprávnosti obviněného Michala Redla. Lidé budou moci vyjádřit souhlas se sexuálním stykem přes aplikaci. Cena benzinu je na novém maximu, nafta během týdne zdražila o korunu. Přinášíme přehled čtvrtečních událostí.


Byli bychom pro Rusy tvrdé sousto, říká finský generál. Země hodlá bojovat
idnes.cz | 18:57:00
Finsko se na ruský vojenský útok připravuje již desítky let. „V případě, že k němu dojde, budeme klást tvrdý odpor,“ prohlásil velitel jeho obranných sil generál Timo Kivinen. Severská země si podle jeho slov za doby míru vybudovala značný arzenál. Kromě vojenské techniky je však podle generála rozhodující faktor to, že Finové budou mít motivaci bojovat.


EU se ruskými ropnými sankcemi sama sabotuje, varoval Chodorkovskij
idnes.cz | 17:58:00
Evropská unie se dopustila obrovské chyby v podobě ropných sankcí proti Rusku, prohlásil známý Putinův oponent Michail Chodorkovskij. Podle bývalého nejbohatšího muže Ruska se unijní sedmadvacítka sama spíše ekonomicky podkopává, než aby vyčerpávala kremelskou „válečnou truhlu“.


Aktivisitický akcionář Petrus prodává podíl v Monetě skupině J&T. Ta ho plánuje vložit do fondu Arch
iHned.cz | 21:46:00
Londýnský aktivistický fond Petrus Advisers, druhý největší akcionář v Moneta Money Bank, oznámil, že prodává svůj podíl v této bance skupině J&T Finance Group. Cena transakce ani velikost prodávaného podílu nebyly zveřejněny. Prodej přichází...


Putin už příští měsíc Evropě stopne dodávky plynu, obávají se státy EU. Česku by zásoby došly v lednu
iHned.cz | 20:55:00
Rusko nejspíš zneužije pravidelnou údržbu plynovodu Nord Stream 1 k tomu, aby úplně zastavilo dodávky zemního plynu do Evropy, bojí se státy Evropské unie. V Bruselu na summitu lídrů členských zemí EU to novinářům mimo záznam potvrdil vysoce...


Lídři EU schválili kandidaturu Ukrajiny a Moldavska. Gruzii ji přislíbili, pokud splní podmínky
iHned.cz | 20:40:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku, oznámil šéf Evropské rady Charles Michel na twitteru. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené...


Tuhle Toyotu GR Yaris vlastnil Christian von Koenigsegg, teď může být vaše
Auto.cz | 18:50:00
Výrobce světoznámých supersportů má evidentně slabost pro výkonné tříválce.


Fotografie plné bolesti a smutku. Ukrajina se loučí s padlými vojáky
aktuálně.cz | 21:54:11
Rakve pokryté žluto-modrými vlajkami, květiny a slzy. Ukrajinci vyprovázejí na poslední cestu ty, kdo bránili svou zemi ve válce.


Evropa poznává Havana efekt. Ojetá auta zdražují a lidé nemají na nová
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Svých aut se Němci nechtějí vzdát v žádném případě. Vysoké ceny pohonných hmot a práce z domu však vedou k tomu, že s nimi jezdí méně. Magazín Focus shrnuje, jak to ovlivňuje trh s ojetými vozy a jak může politika Evropské unie přispět k Havana efektu. Co to vlastně znamená?


Ukrajina získala status kandidátské země EU. Zelenskyj rozhodnutí přivítal
Denik.cz | 20:40:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku, oznámil šéf Evropské rady Charles Michel na twitteru. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené Evropskou komisí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj krok přivítal.


Pohřeb Věslava Michalika: S místopředsedou STAN se loučili příbuzní i ministři
Denik.cz | 18:47:00
V pražském evangelickém kostele U Salvátora se ve čtvrtek konal pohřeb Věslava Michalika. Dlouholetý starosta Dolních Břežan a místopředseda STAN zemřel 12. června na srdeční selhání.


PŘEHLEDNĚ: 500 korun k důchodu za každé dítě. Kdo výchovné dostane a kde se žádá
Denik.cz | 18:25:00
Stát od příštího roku přilepší důchodcům, kteří se starali o své děti. Tedy: pouze jednomu z rodičů, obvykle matkám. Odborníci očekávají, že se o peníze strhne bitka, pokud se o ně budou hlásit již rozvedení lidé. Noví penzisté si navíc v příštím roce budou muset o takzvané „výchovné“ vysloveně požádat, nebo peníze nedostanou. Na co si dát pozor? Deník přináší některé hlavní otázky a odpovědi.


Akcie Darden Restaurants jsou pod tlakem navzdory pozitivním čtvrtletním výsledkům
Kurzy.cz | 19:08:56
Akcie Darden Restaurants (DRI.US) smazaly zisky z předburzovního prodeje a aktuálně se obchodují s přibližně 2% ztrátou, navzdory tomu byly vykázány lepšívýsledky, zejména díky zlepšení tržeb Vlastník restaurací Olive Garden a dalších vykázal čistý ...


V OECD proběhlo zasedání Výboru pro zaměstnanost, práci a sociální věci na ministerské úrovni
Kurzy.cz | 17:41:00
Dne 7. června 2022 proběhlo zasedání Výboru pro zaměstnanost, práci a sociální věci (ELSAC) na ministerské úrovni. Českou


Úsporný tarif - Modelový příklad, který se může měnit podle výsledné podoby nařízení vlády
Kurzy.cz | 17:06:00
Modelový příklad, který se může měnit podle výsledné podoby nařízení vlády Elektřina Sleva Svítí 1 250 Kč D01, D02 Vaří 3 400 Kč D25, D26 Topí 8 250 Kč D35, D45, D56, D57 Plyn Sleva Vaří 250 Kč 0 – 1,89 MWh Ohřívá vodu 3 300 Kč 1,89 – 7,56 MWh Topí 10&hel


EMA doporučila k registraci vakcínu proti covid-19 společnosti Valneva
Kurzy.cz | 16:13:00
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) doporučila udělit registraci vakcíně proti covid-19 od společnosti Valneva pro základní očkování u lidí ve věku od 18 do 50 let. Tato vakcína obsahuje inaktivované (usmrcené) celé virové částice viru SARS-Co...


Předsedou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu se stal Josef Kučera
Kurzy.cz | 15:58:00
Do vedení Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) byl dnes jmenován Josef Kučera. Byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení, v čele fondu nahradil Vladimíra Ecka, který ve funkci skončil na konci března. Fond se zaměřuje na poskytov...


Otázky a odpovědi k úspornému tarifu. Jak se určí výše slevy, kterou mi stát pomocí tarifu zajistí? Budu muset o slevu někde žádat?
Kurzy.cz | 15:38:58
Ministerstvo průmyslu a obchodu přináší odpovědi na otázky k úspornému tarifu a válečnému balíčku, který má domácnostem a firmám


Dobrovolnictví prospívá zdraví! Ministerstvo zdravotnictví představuje nový osvětový a informativní projekt
Kurzy.cz | 15:19:16
S heslem Dobrovolnictví prospívá zdraví se v rámci informační kampaně, kterou realizuje Ministerstvo zdravotnictví, už nyní lze setkat v různých prostředích a kontextech. Cílem této osvětové aktivity je představit dobrovolnictví ve […]


Za českého předsednictví budou v resortu zemědělství prioritami potravinové zabezpečení, snižování spotřeby pesticidů v EU a prevence odlesňování
Kurzy.cz | 14:47:00
Potravinové zabezpečení v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu, snižování spotřeby pesticidů v celé Evropské unii a prevence odlesňování a podpora lesnictví budou hlavními prioritami v oblasti zemědělství během českého předsednictví EU. Dalšími téma...


ŠKODA AUTO plánuje konsolidaci vlastnictví ochranných známek
Kurzy.cz | 14:30:09
Mladá Boleslav, 23. července 2022 – Společnost ŠKODA AUTO a strojírenské společnosti v rámci Škoda Group vlastněné skupinou PPF oznámily společnou dohodu v oblasti ochranných známek ŠKODA. Tradiční mladoboleslavská automobilka díky ní počítá s významný...


Aktivisitický akcionář Petrus prodává podíl v Monetě skupině J&T. Ta ho plánuje vložit do fondu Arch
Hospodářské noviny | 21:46:00
Londýnský aktivistický fond Petrus Advisers, druhý největší akcionář v Moneta Money Bank, oznámil, že prodává svůj podíl v této bance skupině J&T Finance Group. Cena transakce ani velikost prodávaného podílu nebyly zveřejněny. Prodej přichází...


Putin už příští měsíc Evropě stopne dodávky plynu, obávají se státy EU. Česku by zásoby došly v lednu
Hospodářské noviny | 20:55:00
Rusko nejspíš zneužije pravidelnou údržbu plynovodu Nord Stream 1 k tomu, aby úplně zastavilo dodávky zemního plynu do Evropy, bojí se státy Evropské unie. V Bruselu na summitu lídrů členských zemí EU to novinářům mimo záznam potvrdil vysoce...


Lídři EU schválili kandidaturu Ukrajiny a Moldavska. Gruzii ji přislíbili, pokud splní podmínky
Hospodářské noviny | 20:40:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku, oznámil šéf Evropské rady Charles Michel na twitteru. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené...


Polčáka bych vyzval k rezignaci, řekl Bartoš. Kdyby byl sám v pozici Gazdíka, vzdal by se i poslaneckého mandátu
ČT24 | 19:55:54
Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) v Interview ČT24 uvedl, že jeho strana nechce odchod STAN z vlády kvůli kauze korupce v pražském dopravním podniku (DPP). Kdyby se však taková situace týkala Pirátů, europoslance Stanislava Polčáka (STAN), který měl kontakty na obviněného podnikatele Michala Redla, by vyzval k rezignaci. Podobně by uvažoval i v případě konce mandátu poslance a dosluhujícího ministra školství Petra Gazdíka (STAN).


Nové příspěvky na energie pokryjí jen menší část plateb
Respekt | 21:19:17
Stát poprvé ukázal čísla k dotovanému tarifu, při plošném pomáhání zbyde na každého máloNa Ukrajině se od začátku ruské invaze dle úřadů pohřešuje 10 tisíc lidí
Eurozpravy-zahraniční | 21:55:00
Na Ukrajině se od začátku ruské invaze pohřešuje 10.000 lidí, informovala dnes agentura Ukrinform s odvoláním na Oleksije Serhejeva z ukrajinské policie. Od 24. února obdržely policejní složky hlášení o zmizení 20.000 lidí, z nichž téměř polovinu se podařilo vypátrat, uvedl Serhejev.


V Německu začala dle úřadů převažovat nakažlivější varianta koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 20:34:00
V Německu začala převažovat nakažlivější varianta koronaviru BA.5. Uvedla to dnes agentura DPA s odkazem na prohlášení Institutu Roberta Kocha (RKI). Podle něj varianta BA.5 tvoří zhruba 50 procent nových případů nákazy v zemi. Sedmidenní incidence na 100.000 obyvatel, která udává počet nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel v týdenním úhrnu, v Německu za poslední měsíc výrazně stoupla.


Ukrajina a Moldavsko získaly status kandidátské země EU
Tiscali-zprávy | 09:09:03
Lídři zemí EU na summitu udělili Ukrajině a Moldavsku status kandidátské země pro vstup do EU.


Ukrajina a Moldavsko získaly status kandidátské země Evropské unie
E15-ekonomika | 20:49:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku, oznámil šéf Evropské rady Charles Michel na twitteru. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené Evropskou komisí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj krok přivítal.


Ukrajina a Moldavsko získaly status kandidátské země Evropské unie
E15-politika | 20:49:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku, oznámil šéf Evropské rady Charles Michel na twitteru. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené Evropskou komisí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj krok přivítal.


23. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 22:56:41
Americké akcie během čtvrtečního obchodování hledaly směr, nakonec ale seanci zakončily v plusu. Dařilo se defenzivním titulům, ale i akciím z technologického odvětví, které podpořil pokles výnosů vládních dluhopisů USA.


Vyhlášení specializovaného výběrového řízení na administrátory (AD 7) a odborníky (AD 9) v obranném průmyslu a vesmíru
Kurzy.cz | 22:09:49
Láká vás kariéra v obranném průmyslu a v odvětví vesmíru? Podívejte se na pracovní nabídku v Evropské komisi. Evropská komise hledá administrátory (AD 7) a experty (AD 9) v oblasti obranného…


Předsednictví ČR v Radě Evropské unie: priority ve vnějších vztazích
Kurzy.cz | 21:19:00
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský představil dne 21. června 2022 priority předsednictví České republiky v Radě Evropské unie v oblasti


Tornáda v Česku | Odpovědi na otázky (video)
Kurzy.cz | 21:00:00
Odpovědi na časté otázky k tornádům od odborníků ČHMÚ.


Nouzový stav v Ekvádoru vyhlášen v šesti provinciích, vážná situace v Quitu - aktualizujeme
Kurzy.cz | 20:00:00
Velvyslanectví ČR v Limě upozorňuje na protesty a nepokoje ve velkých ekvádorských městech a


Komunální odpad - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od roku 1994 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:40
1994 Regulován pouze odvoz tuhého komunálního odpadu a jeho zneškodňování. 1995 Beze změny. 1996 Beze změny. 1997 Beze změny. 1998 Nově regulován sběr, svoz, třídění a zneškodňování komunálního odpadu. 1999 Beze změny. 2000 Beze změny. 2001 Beze změny.


Zdravotnictví - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od 1992 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:39
1992 1. 1. 1992 maximální ceny zdravotnických výrobků pro konečného spotřebitele, obchodní přirážky na stupni velkoobchodu, sazby taxy laborum; maximální ceny oční optiky. 15. 4. 1992 stanovení maximální ceny jednoho bodu ve výši 0,60 Kč; maximální ceny&h


Nemovitosti hrazené z veřejných prostředků - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví 1995 - 2021
Kurzy.cz | 14:37:37
Nemovitosti hrazené z prostředků státu 1995 Cenová regulace se vztahovala jen na kupní ceny nemovitostí, jejichž cena je plně či částečně hrazena z rozpočtových prostředků státu – „z toho jen věci se sjednanou cenou vyšší, než je cena zjištěná oceněním&he


Doprava osobní vnitrostátní autobusová - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od roku 1991 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:32
1991 1. 1. 1991 maximální ceny jízdného stanoveny na předliberalizační úrovni. 1992 1. 7. 1992 maximální ceny jízdného zvýšeny: u obyčejného o 20 % u dělnického o 100 % 1993 1. 1. 1993 zrušena kategorie dělnického jízdného. 1. 4.


Osobní doprava vnitrostátní železniční - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od 1990 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:30
1990 1. 9. 1990 zvýšeno obyčejné jízdné o 100 % 1991 1. 1. 1991 stanoveny maximální ceny na předliberalizační úrovni. 1992 1. 9. 1992 maximální ceny zvýšeny: pro lehátkové vozy o 67 %, tj. o 20,00 Kčs, pro lůžkové vozy II. třídy o 60 %, tj.


Poštovní služby - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od roku 2005 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:27
2005 U vnitrostátních poštovních služeb, jejichž účelem je dodání poštovních zásilek a poukázané peněžní částky, bylo nadále uplatňováno věcné usměrňování cen. Výše těchto cen nesmí překročit stanovené nejvýše přípustné částky. K 1. 1.


Ceny volání, tarifů, dat, elektronické komunikace (vnitrostátní výkony spojů) - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od 1991 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:25
1991 1. 1. 1991 maximální ceny byly stanoveny na úrovni před liberalizací cen. 1992 1. 7. 1992 deregulovány ceny telefaxu. 1. 10. 1992 podle technických možností organizací spojů zavedeny maximální ceny pro místní 6 minutové telefonické hovory (impulsy)&h


Použití železniční infrastruktury celostátních a regionálních drah - Vývoj cenové regulace a cen v odvětvíod 1993 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:22
1993 1. 9. 1993 stanovena maximální cena za použití (pronájem) dopravní cesty za vlak a 1 km jízdy 176,00 Kč a dodání elektrické trakční energie za 1 km 17,00 Kč. 1994 1. 1. 1994 zavedena maximální cena za použití železniční vnitrostátní dopravní cesty&he


Nájemné z bytu a úhrada za plnění poskytovaná s užíváním bytu - vývoj cen a regulace od roku 1991 do 2021
Kurzy.cz | 14:37:15
Vývoj cenové regulace a cen v odvětví - nájemné z bytu a úhrada za plnění poskytovaná s užíváním bytu.


Tepelná energie - jak se vyvíjely ceny a regulace tepla od roku 1991 do 2021
Kurzy.cz | 14:36:10
Vývoj cenové regulace a cen v odvětví - tepelná energie.


Elektrická energie - ceny elektřiny od roku 1991 do 2021. Vývoj cen a regulace v odvětví.
Kurzy.cz | 14:34:45
Vývoj cenové regulace a cen v odvětví - elektrická energie.


Plynná paliva - Vývoj cenové regulace a cen v odvětví od roku 1991 do 2021
Kurzy.cz | 14:34:43
1. 1. 1991 stanoveny maximální ceny pro domácnosti na úrovni roku 1990, tj. např. u zemního plynu v průměru 0,93 Kčs/m3. Pro ostatní odběratele uplatněn režim věcného usměrňování cen - průměrná cena 3,35 Kčs/m3.


Hvězda ruské propagandy má v Česku firmu, která je ale jen „kasičkou“
ČT24 | 20:29:59
Hvězda ruské státní televize a podporovatelka Vladimira Putina Jelena Malyševová má firmu v Česku. Podle obchodního rejstříku pronajímá nemovitosti, žádné ale v českém katastru nemá zapsané. Lékařka, vystupující v mnoha televizních pořadech, vlastní luxusní dům v americkém New Jersey, na který si podle ruské opozice sama nemohla vydělat.


Rozdělení ČEZ bude teď hodně drahé. Hodnota minoritního podílu je 190 miliard
iHned.cz | 07:00:00
V Ranním brífinku Hospodářek dnes probereme rozdělení ČEZ, o kterém mluvil premiér Petr Fiala a o kterém bude řeč také už v úterý na valné hromadě polostátní firmy. Vysvětlíme také, co znamená, že si Škoda Auto koupila od PPF, která ovládá...


Platové tabulky a třídy rozhodují o platech státních zaměstnanců. Reflektují vzdělání, obtížnost práce a dobu praxe
Euro | 07:00:54
Platy státních zaměstnanců se na rozdíl od zaměstnanců ve firmách řídí pevně danými pravidly. Finanční ohodnocení každého zaměstnance se odvíjí od toho, do jaké platové tabulky spadá. Vliv mají i


Rozdělení ČEZ bude teď hodně drahé. Hodnota minoritního podílu je 190 miliard
Hospodářské noviny | 07:00:00
V Ranním brífinku Hospodářek dnes probereme rozdělení ČEZ, o kterém mluvil premiér Petr Fiala a o kterém bude řeč také už v úterý na valné hromadě polostátní firmy. Vysvětlíme také, co znamená, že si Škoda Auto koupila od PPF, která ovládá...


Dopravní stavby v Česku nejspíš podraží, soud zakázal Metrostavu účastnit se státních tendrů
ČT24 | 19:41:15
Stavby silnic, dálnic nebo mostů zřejmě podraží. Odhadují to silničáři poté, co společnosti Metrostav a Metrostav Infrastructure dostaly za korupci v kauze Davida Ratha zákaz účasti ve státních tendrech. Obě firmy jen dokončí rozpracované zakázky, pak se poměry na trhu výrazně změní.


Jak vznikala unikátní série spotů ZLO|ČINY heydrichiády: Tvůrci dbali i na nejmenší detaily
ČT24 | 14:57:24
Autentické repliky, dobové kostýmy i skutečné lokace klíčových historických událostí nabídla série spotů, které rekonstruují události heydrichiády. Diváci je v posledních týdnech mohli pravidelně sledovat ve vysílání České televize. Tvůrci chtěli přiblížit tuto významnou kapitolu českých dějin nejen co nejvěrněji, ale postavit diváky do role protagonistů. Klíčové momenty tak sledují „jejich očima“.


Nová smlouva pět dní po razii. Firma obviněného Dovhomilji z kauzy Dozimetr dál podniká se státem
iHned.cz | 15:46:00
Podnikatel Pavel Dovhomilja, obviněný z účasti v organizované zločinecké skupině kolem pražského dopravního podniku, má podle obchodního rejstříku 16 firem. Jedna z nich, společnost Enttiva, ale podniká se státem i poté, co předminulý týden policie...


Bez plánu na odchod od uhlí nezískají české regiony desítky miliard z EU
iHned.cz | 10:29:00
Už za několik měsíců by do tří českých krajů mohly začít proudit desítky miliard korun na projekty, které regionům mají pomoci řešit negativní dopady, jež vzniknou po konci těžby uhlí. Právě pro regiony v různých členských zemích Evropské unie,...


Nová smlouva pět dní po razii. Firma obviněného Dovhomilji z kauzy Dozimetr dál podniká se státem
Hospodářské noviny | 15:46:00
Podnikatel Pavel Dovhomilja, obviněný z účasti v organizované zločinecké skupině kolem pražského dopravního podniku, má podle obchodního rejstříku 16 firem. Jedna z nich, společnost Enttiva, ale podniká se státem i poté, co předminulý týden policie...


UX e-shopu: Jak zvýšit prodeje na vašem webu? | Vítězslav Válka
Mladý Podnikatel | 00:00:00
Uživatelská použitelnost webu je důležitá pro každý e-shop. Zjistěte, jak z webu získat více objednávek a jak se odlišit od konkurence.
The post UX e-shopu: Jak zvýšit prodeje na vašem webu? | Vítězslav Válka first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top