Celkem 139976 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 05.07.2022


Máte na domě železnou kouli? Je chráněná zákonem. Nivelační bod nelze schovat pod polystyren. Jaké hrozí pokuty?
eStav.cz | 00:00:53
Železná koule na fasádě. Jistě jste se s ní setkali, pokud ji nemáte přímo na svém domě. Je to důležitý geodetický nivelační bod, někdy doplněný cedulkou „Státní nivelace, poškození se trestá“. Pokud jej na domě máte, musíte strpět jeho používání při geodetických činnostech. Lze zrušit nebo přemístit? A kdo rozhodnul, že ho budete mít na domě zrovna vy? Máte nárok na nějaké kompenzace? A co když ho odstraníte nebo schováte pod polystyren a nikomu to neohlásíte?


Sexy čtyřicátnice Lucie Šlégrová Králová přiznala zákroky
revue.idnes.cz | 01:00:10
Bývalá královna krásy Lucie Šlégrová Králová (40) přiznala, že v mladším věku se spoléhala jen na dobré geny, díky nimž vypadala skvěle. Později jí došlo, že musí svému tělu trochu pomoct a prozradila mimo jiné, jaké zákroky už podstoupila.


Na vlastní kůži i mrtvoly za volantem. Jak se vyvíjely testy bezpečnosti aut
Auto-iDNES.cz | 01:00:18
Opravdu pevná auta se vyrábí až od nového tisíciletí. Automobilky se bezpečností aut zabývaly systematicky už dekády, ale na skutečně vysokou úroveň ji dostaly až v tomto století. Výraznou pomocí jim v tom jsou crashtesty, které si také prošly často smrtícím vývojem.


Češi podceňují budoucí nízké penze, ukázal průzkum finančních poradců
Finance-iDNES.cz | 01:00:57
Češi se obávají inflace, vážné nemoci a ztráty zaměstnání. Zároveň ale přehlíží riziko nízkých starobních penzí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF).


Mohou vám zrušit dovolenou? Jaké jsou pak vaše nároky vůči firmě?
Mesec.cz | 00:00:10
Kdy máte nárok na odškodnění od zaměstnavatele za zrušenou dovolenou? Jaký je rozdíl, když vás odvolá z již nastoupené dovolené, změní termín určené dovolené nebo neposkytne dovolenou v plánovaném termínu?


ANALÝZA: Poslední Bibiho pokus o vládu? Izraelští poslanci konečně spolupracují
idnes.cz | 02:00:04
Shodneme se, že se na ničem neshodneme. Tak by se dala vystihnout situace, kterou Izrael zažíval poslední měsíce. Jeho parlament se v řádném termínu volí jednou za čtyři roky. Letos 1. listopadu Izraelci půjdou k volbám už popáté během necelých čtyř let.


Pojišťovnám „přebývají“ miliony, lidé si pro ně nejdou. Kvůli starým kontaktům
idnes.cz | 02:00:05
Každý, kdo za léky na recept utratí víc, než stanovuje limit, dostane peníze zpět. Ne všichni se ale k přeplatku mnohdy i v hodnotě několika stovek korun dostanou. Problém je s kontaktními údaji. Pokud pojišťovna nemá aktuální data o svém pojištěnci, hrozí, že se k němu takový přeplatek nedostane. Ročně řeší tisíce případů neexistujících adres i bankovních účtů.


Úspěšná žena dokáže podporovat muže, opačně to ale nefunguje, míní podnikatel
idnes.cz | 02:00:05
Před lety rozjel vlastní startup, dnes je z něj velká firma. „Kdyby mi předtím někdo řekl, že budu mít téměř 150 zaměstnanců a zákazníky po celém světě, nevěřil bych mu. A to si musím stále připomínat,“ vysvětluje podnikatel Tomáš Krátký svůj recept proti vyhoření. Proč by bez své ženy nebyl tam, kde je? A jak by podle něj měli rodiče nakládat s potenciálem svých dětí?


Jak se postupně drolilo právo Američanek na potrat
Respekt | 00:02:14
Přelomovému rozsudku přecházel desítky let bitev, v nichž hrála klíčovou roli první soudkyně Nejvyššího soudu


V nejstarší ZOO světa mají pandy. Jsou blíž, než si myslíte!
Reflex | 02:01:14


Tajemný příběh české Maty Hari. Odsoudili ji k smrti, popravě ale unikla
Denik.cz | 05:00:00
V polovině roku 1917 byla ve Vídni odsouzena v nepřítomnosti k trestu smrti česká Mata Hari, tajemná Hedvika Navrátilová alias Gabriela Deslys, označovaná za zpěvačku bez hlasu a průměrnou tanečnici, také ale za milenku portugalského krále a agentku francouzské tajné služby. Trest dostala za vyzvědačství a podporu československých legií, na rozdíl od svého slavného předobrazu si jej však neodpykala.


Sovy v přírodě ubývají. Doplácejí na špatné hospodaření člověka
Denik.cz | 04:18:00
Zatímco počty některých druhů orlů, třeba motáka lužního, se v přírodě zvyšují, u sov je tomu jinak. Úbytek pozorují ornitologové především u sovy pálené, jejíž výskyt se váže k polím. Nemohou na nich najít potravu ani zahnízdit.


Do obchodu s mobilem. Plastové věrnostní kartičky nahrazují aplikace
Denik.cz | 04:00:00
​Doba se mění. Místo peněženek přetékajících plastovými kartami, jimiž zákazníci prokazovali „věrnost“ obchodním řetězcům, přicházejí ke slovu mobilní aplikace. Ke informacím o zboží se tak lidé stále častěji „proklikávají“ přes svoje chytré telefony. Podle odhadu Svazu obchodu a cestovního ruchu už s obchody takto komunikuje zhruba polovina zákazníků v Česku. 


Předpověď počasí: Volno s teplotami kolem 25 stupňů, dnes hrozí déšť
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Po jednom pracovním dni následují opět dva dny volna a také počasí bude podobné jako o uplynulém víkendu. Tropy se nečekají, dnes však hrozí přeháňky, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Předpověď počasí: Volno s teplotami kolem 25 stupňů, dnes hrozí déšť
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Po jednom pracovním dni následují opět dva dny volna a také počasí bude podobné jako o uplynulém víkendu. Tropy se nečekají, dnes však hrozí přeháňky, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Na pilulku paxlovid po USA vsadí i Němci. Česko covid léčí jinak
E15-ekonomika | 06:00:00
Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach řekl, že bude prosazovat další předepisování antivirové léčby covidu-19 pilulkou paxlovid praktickými lékaři, aby se snížily počty závažných případů onemocnění. Uvedl to server Medical Dialogues. Pilulka paxlovid, která získala v lednu podmíněné evropské schválení pro uvedení na trh, se podává nakaženým lidem, u kterých je vysoké riziko progrese do těžkého onemocnění.


Na pilulku paxlovid po USA vsadí i Němci. Česko covid léčí jinak
E15-politika | 06:00:00
Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach řekl, že bude prosazovat další předepisování antivirové léčby covidu-19 pilulkou paxlovid praktickými lékaři, aby se snížily počty závažných případů onemocnění. Uvedl to server Medical Dialogues. Pilulka paxlovid, která získala v lednu podmíněné evropské schválení pro uvedení na trh, se podává nakaženým lidem, u kterých je vysoké riziko progrese do těžkého onemocnění.


Plzeňskou Papírnu obsadí filmaři, kraj podpoří dalších deset titulů
idnes.cz | 07:43:00
Plzeňský kraj opět finančně přispěje na některé filmové projekty, které budou vznikat i na jeho území. Celkem půjde na natáčení téměř čtyři a půl milionu korun. Příspěvek získalo 11 titulů, mezi nimi je například film Amerikánka režiséra Viktora Tauše, který se začne za několik dní natáčet v plzeňské Papírně.


Za tajemné Lucky získali Hanáci ve Strážnici prestižní ocenění
idnes.cz | 06:58:00
Na 77. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Strážnice reprezentovalo Hanou téměř 150 krojovaných členů hanáckých souborů a lidových muzik. Za objevné přiblížení regionu získali autoři pořadu Haná úrodná a neznámá Cenu ředitele Národního ústavu lidové kultury.


Dáváme práci lidem i mimo film, upozorňuje producent Vratislav Šlajer
idnes.cz | 06:00:00
Asociace producentů v audiovizi (APA) minulý týden upozornila, že Česku hrozí výrazný odliv zahraničních produkcí kvůli pozastaveným filmovým pobídkám. V tuzemsku se kvůli tomu nebude natáčet například film, za kterým stojí herec Leonardo DiCaprio a režisér Martin Scorsese. V rozhovoru z karlovarského festivalu o tom promluvil předseda APA Vratislav Šlajer.


Co je nutné hypoteční bance doložit k získání hypotéky?
Kurzy.cz | 06:00:00
Dokumenty prokazující účelovost prostředků Hypoteční úvěr je prostředek k financování investic do bydlení, hypoteční banky tedy bude zajímat, jakým způsobem chcete peníze z úvěru použít, možnosti jsou např.


Musíme vyrazit z kostelů za lidmi, říká nový biskup. A celibát může být nepovinný
aktuálně.cz | 07:11:28
Část církevních hodnostářů pořád žije jako v době Marie Terezie a Františka Josefa II., říká nový brněnský biskup Pavel Konzbul.


Jak víš, že to udělali Rusové? peskuje bratr sestru z Ukrajiny. Válka trhá rodiny
aktuálně.cz | 07:00:00
Válka na Ukrajině rozdělila společnost. Lidé podporující protichůdné strany se přestali stýkat a komunikovat.


BMW i3 patří minulosti. Auto z bohatýrských dob končí po devíti letech bez nástupce
aktuálně.cz | 06:32:00
S posledním červnovým dnem skončila éra prvního sériově vyráběného BMW na baterky. Podobně odvážná auta už dnes do výroby nikdo prosadit nedokáže.


Nedobrá adresa: Katastrofa, hrůza, říká o životě v Janově řada tamních obyvatel
Denik.cz | 06:28:00
Největší sociálně vyloučená lokalita v České republice. Sídliště se zhruba třiceti panelovými domy, kde žije kolem 4 500 lidí. Takový je Janov. Litvínovské sídliště, které už řadu let není dobrou adresou.


Zpěvačka Zaz na scénu. Smetanova Litomyšl dokonale utajila hvězdu Velkého finále
Denik.cz | 05:49:00
Standing ovation ve vyprodaném hledišti nádvoří zámku v Litomyšli a Klášterních zahradách. Takové bylo Velké finále festivalu Smetanova Litomyšl, které bylo vrcholem 64. ročníku. Přineslo několik překvapení. Tím největším bylo vystoupení francouzské zpěvačky Zaz, které organizátoři dokonale utajili. O hvězdě večera nevěděli ani všichni pořadatelé. „Kdybychom to zveřejnili, tak by Klášterní zahrady praskly ve švech,“ říká ředitel festivalu Jan Pikna.


V džungli nařízení se člověk ztrácí, říká oceněný starosta z Náchodska
Denik.cz | 05:42:00
Nejlepším starostou v Královéhradeckém kraji je Zdeněk Drašnar. Rozhodla o tom porota soutěže Svazu měst a obcí ČR. Ta vybírala ze 448 obcí měst a městysů v kraji a ve volebním období 2018–2022 ji nejvíce zaujal právě starosta Nového Hrádku na Náchodsku. Drašnar stojí v čele městysu již od roku 2010.


Papež popřel, že by končil. Chce posloužit míru návštěvou Moskvy, pak Kyjeva
idnes.cz | 09:47:00
Papež František vyloučil, že by se v brzké době chystal rezignovat. Pokud by mu ale zdraví znemožnilo řídit katolickou církev, tak by na svůj post abdikoval, řekl v rozhovoru, který v pondělí zveřejnila agentura Reuters. Papež vyjádřil vůli po své plánované červencové návštěvě Kanady zavítat i do Moskvy a do Kyjeva.


Vrtulník zasahoval v těžkém terénu v Beskydech. K zraněnému lékaře vysadil
idnes.cz | 09:16:00
Náročný zásah v těžko přístupném terénu Beskyd v oblasti Košařiska mají za sebou letečtí záchranáři. V pondělí dopoledne vyráželi na pomoc muži, který utrpěl úraz motorovou pilou. Vrtulníkem ho po ošetření transportovali do třinecké nemocnice.


Východ republiky zasáhnou silné bouřky. Menším tokům hrozí rozvodnění
idnes.cz | 09:12:00
Velmi silné bouřky hrozí až do večera v části východních Čech, na Vysočině, Moravě a ve Slezsku. Stupeň nebezpečí je podle meteorologů vysoký. Napršet může ojediněle až 70 milimetrů. Hrozí rozvodnění menších toků. O něco mírnější bouře se čekají i na jihu Čech.


Se splácením hypotéky bude mít problém dvanáct procent Čechů, ukazuje průzkum
idnes.cz | 09:00:00
Kvůli rostoucí inflaci a vysokým úrokovým sazbám se poptávka po úvěrech na bydlení propadla o 55 procent, ukazují data portálu Frenkee. Ta dále poukazují i na to, že pro dvanáct procent Čechů je v letošním roce problematické své úvěry splácet. Řešením pro řadu z nich má být podle portálu především racionální a včasné plánování, které může zahrnovat účinné refinancování hypotečního úvěru.


Švédsko a Finsko učiní klíčový krok do NATO, podepíší přístupové protokoly
idnes.cz | 08:22:00
Zástupci Švédska a Finska dnes v bruselské centrále Severoatlantické aliance podepíší přístupové protokoly, čímž učiní zásadní krok na cestě k členství v NATO. Díky dohodě s Tureckem uzavřené minulý týden na aliančním summitu tak završí první část přijímacího procesu, k jehož dokončení potřebují ratifikaci ve všech 30 členských zemích.


Za vraždu novorozence dostala Salvadorka 50 let vězení, podle obhájců potratila
idnes.cz | 08:18:00
V Salvadoru byla k padesáti rokům vězení odsouzena žena, která podle soudu zabila své dítě po porodu. Nicméně její obhájci tvrdí, že potratila. O kontroverzním případu informovala agentura Reuters.


Epidemii zpomalily svátky a dovolené. Růst počtu nakažených se zastavil
idnes.cz | 08:18:00
Testy v Česku v pondělí mezi víkendem a svátky potvrdily 1 297 případů koronaviru, zhruba stejně jako před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu přibylo na 376 ze 341 o týden dřív. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se vrátil nad 200, ve vážném stavu je 13 pacientů. Na 100 tisíc obyvatel za poslední týden dál připadá 60 nově nakažených.


Průzkum: Polovina Čechů nemá po zaplacení účtů nouzi, většina dokáže i ušetřit
idnes.cz | 08:14:00
Češi jsou na tom po zaplacení všech výdajů se zůstatkem na účtu lépe než jiné národy. Nic neušetří osm procent Čechů. Nejčastěji (60 procent) také hlásí, že si v posledních 12 měsících nepůjčili žádné peníze. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro společnost IPF.


Celý život hraju pro radost sobě a doufám i divákům, říká Jiřina Bohdalová
revue.idnes.cz | 09:33:00
Letošní filmový festival v Karlových Varech není pro Jiřinu Bohdalovou (91) jen oddechovou záležitostí. Herečka prozradila, že na ni čeká hodně společenských povinností. Lázně jako takové si ale nikdy neužívala.


Sesuv ledovce se nedal předvídat, v Alpách se bude dít častěji, tvrdí odborníci
iHned.cz | 08:20:00
Sesuv části ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech, při kterém zahynulo nejméně sedm lidí, se nedal předvídat. Kvůli změnám klimatických podmínek je pravděpodobné, že se takové události budou v Alpách dít častěji, shodují se odborníci....


Dalešice, Únětice nebo Kynšperk. Nejpovedenější rekonstrukce pivovarů podle pivovarníka HN Ondřeje Soukupa
iHned.cz | 08:00:00
Nezanedbatelnou součástí české kulturní krajiny jsou budovy pivovarů. Není divu, vždyť dříve měla svůj pivovar div ne každá větší vesnice. Před první světovou válkou bylo v zemích Koruny české přes 800 pivovarů, některé zdroje dokonce tvrdí, že jich...


Nový šéf Škody Auto: Problémy kolem čipů chce firma nechat za sebou
Auto.cz | 08:50:00
Nový generální ředitel automobilky Škoda Auto označil za svůj hlavní cíl nechat za sebou problémy s dodávkami a s nedostatkem polovodičů, a zkrátit klientům čekací dobu na nové auto. Klaus Zellmer, který v čele dceřiné firmy německého Volkswagenu střídá Thomase Schäfera, to řekl při nástupu do funkce.


Záhada vyřešena! Ano, interiér nové Corvette se vejde do Camara z 90. let
Auto.cz | 08:00:00
Probdělým nocím je konec, záhada byla vyřešena! Ano, interiér z nové Corvette C8 se vejde do Camara ročníku 1992. A když pod přední kapotu ještě nacpete V8 z Corvette C5, bude to ideální.


Hypotéka na pronájem nemovitosti v roce 2022
Kurzy.cz | 10:00:00
Naskytla se vám možnost výhodné koupě nemovitosti, kterou byste následně chtěli určit k pronájmu s tím, že část investic do pořízení takové nemovitosti chcete financovat prostřednictvím hypotečního úvěru? Právě pro vás jsme připravili níže uvedené řádky.


Skandinávské aerolinky SAS požádaly v USA o ochranu před věřiteli
Kurzy.cz | 09:33:42
Skandinávská letecká společnost SAS požádala ve Spojených státech o ochranu před věřiteli a varovala, že stávka pilotů ovlivňuje její finanční situaci a likviditu.


Bizarní situace na evropském trhu práce podle hlavního ekonoma Natixis
Kurzy.cz | 09:22:49
Hlavní ekonom francouzské investiční banky Natixis Patrick Artus se domnívá, že situace na evropském trhu práce je bizarní. Naopak v USA se podle něj trh práce chová pochopitelným způsobem.


České předsednictví v Radě Evropské Unie 2022 bylo v Pekingu zahájeno „procházkou po kubistické Evropě“
Kurzy.cz | 08:53:37
Dne 1. 7. 2022 proběhla v areálu velvyslanectví ČR v Pekingu odpolední akce slavnostního předání rotujícího předsednictví v radě


Rusové se soustředí na vytvoření kontroly nad Luhanskou oblastí, tvrdí Ukrajina
Denik.cz | 09:17:00
Ruské invazní jednotky ostřelují ukrajinské pozice podél celé frontové linie, přičemž útočí ve směru na obce Novoluhanske a Spirne v oblasti východoukrajinského Bachmutu. Ve své pravidelné ranní zprávě o vývoji bojů to dnes uvedl ukrajinský generální štáb. Hlavní úsilí nepřátelských sil se podle něj soustředí na vytvoření kontroly nad územím Luhanské oblasti v rámci jejích administrativních hranic.


Chorvatsko zažívá dobrý začátek turistické sezony. Očekává rekordní rok
Denik.cz | 07:44:00
Chorvatsko se po dvou koronavirových letech těší z dobrého začátku letní turistické sezony, letošek by podle zástupců místního cestovního ruchu mohl být rekordní. Do země v prvním pololetí přijelo meziročně o 120 procent více turistů, uvedl Chorvatský svaz cestovního ruchu (HTZ).


Střelba na předměstí Chicaga: Policie dopadla podezřelého z vraždy šesti lidí
Denik.cz | 07:41:00
Policisté v Highland Park na předměstí Chicaga vypátrali muže podezřelého, že zastřelil šest lidí při průvodu k pondělnímu Dni nezávislosti. Podle agentury AP to oznámil velitel místní policie. Muž je v zadržovací vazbě. Nejméně 25 lidí utrpělo zranění. Ve Filadelfii byli postřeleni dva policisté, kteří v centru města dohlíželi na bezpečnost lidí při koncertu a ohňostroji při příležitosti svátku 4. července.


Čeká nás boom uzavřených digitálních ekonomik. Těžit z nich budou zákazníci i firmy, myslí si Radek Teichmann z MoroSystems
Euro | 08:59:31
Stravenky, festivaly, sportovní akce. Na první pohled poněkud nesourodá skupina pojmů, které však mají přinejmenším jedno společné – jsou součástí takzvané uzavřené digitální ekonomiky. Co to je a proč o


Sesuv ledovce se nedal předvídat, v Alpách se bude dít častěji, tvrdí odborníci
Hospodářské noviny | 08:20:00
Sesuv části ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech, při kterém zahynulo nejméně sedm lidí, se nedal předvídat. Kvůli změnám klimatických podmínek je pravděpodobné, že se takové události budou v Alpách dít častěji, shodují se odborníci....


Dalešice, Únětice nebo Kynšperk. Nejpovedenější rekonstrukce pivovarů podle pivovarníka HN Ondřeje Soukupa
Hospodářské noviny | 08:00:00
Nezanedbatelnou součástí české kulturní krajiny jsou budovy pivovarů. Není divu, vždyť dříve měla svůj pivovar div ne každá větší vesnice. Před první světovou válkou bylo v zemích Koruny české přes 800 pivovarů, některé zdroje dokonce tvrdí, že jich...


Bez zvyšování úrokových sazeb by inflace dosáhla 24 procent, míní bývalý viceguvernér Nidetzký
ČT24 | 08:24:53
Česko se potýká s prudkým zdražováním, další růst inflace se Česká centrální banka (ČNB) pokouší krotit zvyšováním úrokových sazeb. I když jde o nepříjemné opatření pro obyvatele i firmy, v dlouhodobém měřítku by mělo zabránit dalšímu růstu cen, věří bývalý viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký. Je to právě nezávislá centrální banka, která musí přijímat nepopulární rozhodnutí, jež si do volebního programu nikdo nenapíše, členové rady musí mít odvahu taková opatření přijímat, řekl v Událostech, komentářích.


Silné bouřky hrozí na Moravě do úterního večera, rozvodnit se mohou menší toky
ČT24 | 09:02:37
Silné bouřky v Česku hrozí až do úterního večera, velmi silné mohou být na východě území, varují meteorologové. Ojediněle může napršet až 70 milimetrů srážek, stoupnout mohou hladiny menších toků, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V Česku dál hrozí silné bouřky, mohou se rozvodnit menší toky
Eurozpravy-domácí | 09:30:00
Silné bouřky v Česku hrozí až do dnešního večera, velmi silné mohou být na východě území, varují meteorologové. Ojediněle může napršet až 70 litrů vody na metr čtvereční, stoupnout mohou hladiny menších toků. Vyplývá to z upravené výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Senát žádá o kontrolu z NKÚ v příštím roce
Eurozpravy-domácí | 09:10:00
Do Senátu zřejmě v příštím roce zamíří kontrola z Nejvyššího kontrolního úřadu, aby prověřila, jak horní parlamentní komora hospodaří s penězi daňových poplatníků. Stane se tak na podnět senátního organizačního výboru, který tak chce zjistit, zda senátní kancelář hospodařila v letech 2019 až 2021 účelně a hospodárně. ČTK to sdělil mluvčí NKÚ Václav Kešner.


V pondělí testy v Česku odhalily 1297 případů koronaviru
Eurozpravy-domácí | 08:10:00
Testy v Česku v pondělí mezi volnými dny potvrdily 1297 případů koronaviru, zhruba stejně jako před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu přibylo na 376 ze 341 o týden dřív. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se vrátil nad 200, ve vážném stavu je 13 pacientů. Na 100.000 obyvatel za poslední týden dál připadá 60 nově nakažených. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Při sesuvu ledovce zemřel Čech, potvrdilo ministerstvo. Pokračuje pátrání
Eurozpravy-zahraniční | 10:35:00
Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřel český občan. Další Čech se pohřešuje. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace podle ní nyní ministerstvo nebude sdělovat. O jedné oběti neštěstí z Česka už dřív informovala italská média, z 13 nezvěstných jsou podle nich tři z České republiky.


Bělorusko v reakci na sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách
Eurozpravy-zahraniční | 10:08:00
Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 běloruských společnostech. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na nově zveřejněnou vyhlášku. Omezení se podle agentury TASS týká i českého slévárenského podniku Kasi s.r.o, který má podle ní podíl v závodě na výrobu železobetonových výrobků v běloruském městě Kryčau.


Rusové se podle Ukrajinců soustředí na vytvoření kontroly nad Luhanskou oblastí
Eurozpravy-zahraniční | 09:05:00
Ruské invazní jednotky ostřelují ukrajinské pozice podél celé frontové linie, přičemž útočí ve směru na obce Novoluhanske a Spirne v oblasti východoukrajinského Bachmutu. Ve své pravidelné ranní zprávě o vývoji bojů to dnes uvedl ukrajinský generální štáb. Hlavní úsilí nepřátelských sil se podle něj soustředí na vytvoření kontroly nad územím Luhanské oblasti v rámci jejích administrativních hranic.


Policie zadržela podezřelého ze střelby v Chicagu, zastřelil nejméně šest lidí
Eurozpravy-zahraniční | 08:18:00
Policisté v Highland Park na předměstí Chicaga vypátrali muže podezřelého, že zastřelil šest lidí při průvodu k pondělnímu Dni nezávislosti. Podle agentury AP to oznámil velitel místní policie. Muž je v zadržovací vazbě. Nejméně 25 lidí utrpělo zranění. Ve Filadelfii byli postřeleni dva policisté, kteří v centru města dohlíželi na bezpečnost lidí při koncertu a ohňostroji při příležitosti svátku 4. července.


České a polské stíhačky budou střežit slovenské nebe přednostně ze svých základen
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
České a polské stíhačky budou při dočasné ochraně vzdušného prostoru Slovenska, kterou by měly převzít na začátku září, startovat přednostně ze základen ve svých zemích. Bratislava chce v probíhajících jednáních s Českem a Polskem také dosáhnout toho, aby si oba spojenci slovenské nebe nerozdělily. ČTK to sdělila mluvčí slovenského ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.


V Česku dál hrozí silné bouřky, mohou se rozvodnit menší toky
Eurozpravy-počasí | 09:30:00
Silné bouřky v Česku hrozí až do dnešního večera, velmi silné mohou být na východě území, varují meteorologové. Ojediněle může napršet až 70 litrů vody na metr čtvereční, stoupnout mohou hladiny menších toků. Vyplývá to z upravené výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Příchod Cyrila a Metoděje na Moravu? 5. července to rozhodně nebylo!
Reflex | 10:00:00
Už více než 150 let se 5. července slaví příchod Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu (roku 863). O vyslání věrozvěstů, kteří by mu pomohli s rozšiřováním a upevňování křesťanství požádal byzantského císaře Michaela III. moravský kníže Rostislav. Oba bratři, z nichž vůdčí úlohu měl o 14 let mladší Cyril (vlastním jménem Konstantin), odvedli na Moravě fantastickou práci. Paradoxně to však urychlilo Rostislavův tragický konec … a nijak to nezabránilo ani pádu Velkomoravské říše, který přišel už zanedlouho.


Sedm odvážných cestovatelů Lidé a Země: Tomáš Kubeš
Reflex | 07:20:00
Emil Holub, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl – anebo Nelly Ramussenová. Čeští cestovatelé, kteří měli z dnešního pohledu štěstí, že poznávali svět v době, kdy pro nás Středoevropany zůstávalo mnoho dosud neobjeveného. V současnosti může putovat po světě v podstatě kdokoli a kamkoli, záleží jen na odvaze každého z nás, kam až zajdeme. Představme si sedmičku mladých dobrodruhů, kteří mají pro strach uděláno a díky nimž můžou čtenáři LaZ i nadále poznávat místa a kultury, které zůstávají mimo vyšlapané trasy cestovních kanceláří.


Na co dnes ve Varech? Hodně štěstí, pane Veliký aneb Emma Thompsonová je prostě božská
Reflex | 07:10:00
Pětapadesátiletá anglická učitelka Nancy si krásného a chytrého sexuálního pracovníka Lea našla na internetu.


Šimon Holý: Česko má ve světě obraz chudé vesnice se zlými lidmi, filmů tu vzniká moc, ale málo kvalitních
Reflex | 07:00:00
„Filmů je moc, ale málo kvalitních,“ říká Šimon Holý, jehož jméno je skloňováno v souvislosti s nastupující generací mladých filmařů. Kina zaplavují romantické komedie nevalné kvality, které mají jediný cíl, a to prodat reklamu, zaplatit štáb a pak se objevit v nedělním primetimu některé z komerčních televizí, nebo historické snímky oslavující obecně akceptované postavy s nulovou ambicí reflektovat jejich roli v současném kontextu. Kromě nadprodukce trápí českou kinematografii tematická jednotvárnost a stereotypizace postav. „Ve chvíli, kdy tady kultivujeme tradici hraného filmu, která nenese úplně vysokých uměleckých kvalit, anebo nabízí furt jedno stejné téma, tak si sami sobě kopeme hrob a je třeba s tím něco dělat,“ myslí si režisér a skladatel.


Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách. Dotkne se to i Česka
E15-ekonomika | 10:06:00
Seznam obsahuje celkem 190 běloruských společností, jejichž akcionáři jsou fyzické osoby z cizích států, které podle Minsku provádějí znepřátelené akce vůči běloruským právnickým nebo fyzickým osobám. Podílníkům z těchto zemí běloruský režim podle TASS nyní zakazuje prodávat akcie ve vybraných běloruských společnostech.


Adam Gebrian: Žádná opuštěná zřícenina, rekonstrukce hradu Helfštýn je v Česku něco nevídaného
E15-ekonomika | 10:00:00
Jeden z největších hradních komplexů v České republice má za sebou 700 let stavebního vývoje, a my se v pořadu Adama Gebriena podíváme na nejsoučasnější vrstvu, která zde byla dodělána, která je docela radikální a nejspíš vás dost překvapí.


Lidé si u nás mohou přivydělat, říká zakladatel udržitelného knihkupectví Reknihy Tadeáš Kula
E15-ekonomika | 10:00:00
Ekonomická situace s sebou nese navyšování cen papíru a nových knih. Četba z druhé ruky tak může být řešením pro mnohé, kteří se snaží ušetřit. Tadeáš Kula založil udržitelné knihkupectví Reknihy s myšlenkou vést mladé lidi ke čtení, které se snaží dělat dostupnějším. „Lidé budou hledat alternativy a způsoby, jak si přivydělat a my jsme jeden z těch způsobů,” říká Kula.


Skandinávské aerolinky SAS požádaly v USA o ochranu před věřiteli. Ničí je stávka pilotů
E15-ekonomika | 08:58:00
Podání žádosti o ochranu před věřiteli má urychlit transformaci aerolinek, které budou po celou dobu konkurzního řízení nadále poskytovat veškeré služby zákazníkům, i když stávka pilotů zahájená v pondělí ovlivňuje její letový řád, uvedla společnost.


Chorvatsko očekává rekordní sezonu. Letos již přijelo 5,7 milionu turistů
E15-ekonomika | 07:53:00
Chorvatsko se po dvou koronavirových letech těší z dobrého začátku letní turistické sezony, letošek by podle zástupců místního cestovního ruchu mohl být rekordní. Do země v prvním pololetí přijelo meziročně o 120 procent více turistů, uvedl Chorvatský svaz cestovního ruchu (HTZ).


Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách. Dotkne se to i Česka
E15-politika | 10:06:00
Seznam obsahuje celkem 190 běloruských společností, jejichž akcionáři jsou fyzické osoby z cizích států, které podle Minsku provádějí znepřátelené akce vůči běloruským právnickým nebo fyzickým osobám. Podílníkům z těchto zemí běloruský režim podle TASS nyní zakazuje prodávat akcie ve vybraných běloruských společnostech.


Adam Gebrian: Žádná opuštěná zřícenina, rekonstrukce hradu Helfštýn je v Česku něco nevídaného
E15-politika | 10:00:00
Jeden z největších hradních komplexů v České republice má za sebou 700 let stavebního vývoje, a my se v pořadu Adama Gebriena podíváme na nejsoučasnější vrstvu, která zde byla dodělána, která je docela radikální a nejspíš vás dost překvapí.


Lidé si u nás mohou přivydělat, říká zakladatel udržitelného knihkupectví Reknihy Tadeáš Kula
E15-politika | 10:00:00
Ekonomická situace s sebou nese navyšování cen papíru a nových knih. Četba z druhé ruky tak může být řešením pro mnohé, kteří se snaží ušetřit. Tadeáš Kula založil udržitelné knihkupectví Reknihy s myšlenkou vést mladé lidi ke čtení, které se snaží dělat dostupnějším. „Lidé budou hledat alternativy a způsoby, jak si přivydělat a my jsme jeden z těch způsobů,” říká Kula.


Skandinávské aerolinky SAS požádaly v USA o ochranu před věřiteli. Ničí je stávka pilotů
E15-politika | 08:58:00
Podání žádosti o ochranu před věřiteli má urychlit transformaci aerolinek, které budou po celou dobu konkurzního řízení nadále poskytovat veškeré služby zákazníkům, i když stávka pilotů zahájená v pondělí ovlivňuje její letový řád, uvedla společnost.


Chorvatsko očekává rekordní sezonu. Letos již přijelo 5,7 milionu turistů
E15-politika | 07:53:00
Chorvatsko se po dvou koronavirových letech těší z dobrého začátku letní turistické sezony, letošek by podle zástupců místního cestovního ruchu mohl být rekordní. Do země v prvním pololetí přijelo meziročně o 120 procent více turistů, uvedl Chorvatský svaz cestovního ruchu (HTZ).


Záchranář ve volnu pomohl cyklistovi, masivní krvácení zastavil ručníkem
idnes.cz | 11:32:00
Profesionální záchranáři pomáhají i mimo svou službu, důkazem toho je skutek řidiče středočeské záchranné služby. V pátek v Brandýse nad Labem šel na nákup, když uviděl nehodu cyklisty. Včasným zásahem mu zastavil masivní krvácení a následně pomohl záchranářům muže přenést do vrtulníku.


Ministerstvo potvrdilo mrtvého a pohřešovaného Čecha po sesuvu ledovce
idnes.cz | 11:28:00
Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřel muž z Česka. Další muž s českým občanstvím se pohřešuje. V horách byli spolu. Informovala o tom v úterý mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace podle ní nyní ministerstvo nebude sdělovat. O jedné oběti neštěstí z Česka už dříve informovala italská média, z 13 nezvěstných jsou podle nich tři z České republiky.


Vyčerpali jsme se, bez mobilizace to už nepůjde, soudí ruský jestřáb
idnes.cz | 11:09:00
Ruská armáda se v druhé etapě války na Ukrajině, kdy se invazní nápor zaměřil na Donbas, v podstatě vyčerpala a bez mobilizace se v příštích měsících dostane do krize. Takový názor projevil bývalý ministr obrany separatistické Doněcké lidové republiky a důstojník ruské tajné služby FSB Igor Girkin, vystupující pod jménem Strelkov.


„Eiffel by dostal infarkt“. Slavnou věž žere rez a má stovky závad
idnes.cz | 10:51:00
Eiffelova věž je ve špatném stavu a prolezlá rzí, naznačují uniklé zprávy společnosti spravující památku, které získal francouzský časopis Marianne. Věhlasná stavba podle dokumentů vyžaduje kompletní opravu, místo toho ji ale čeká před olympiádou v Paříži v roce 2024 nátěr za 60 milionů eur (téměř 1,5 miliardy Kč), který odborníci považují jen za kosmetickou úpravu.


Dvojice fingovala vloupání do služebního auta, přišla si na statisíce
idnes.cz | 10:44:00
Policistům se podařilo rozkrýt vloupání do služebního auta firmy přerozdělující peníze ve Dvoře Králové. Vše naplánovala zaměstnankyně společnosti společně se svým komplicem. V únoru letošního roku si takto přišli na bezmála na 400 tisíc korun. Nyní jim hrozí pět let vězení.


Do Senátu zřejmě zamíří kontrola z NKÚ. Prověří hospodaření horní komory
idnes.cz | 10:37:00
Do Senátu zřejmě v příštím roce zamíří kontrola z Nejvyššího kontrolního úřadu, aby prověřila, jak horní parlamentní komora hospodaří s penězi daňových poplatníků, řekl mluvčí NKÚ Václav Kešner. Stane se tak na podnět senátního organizačního výboru, který tak chce zjistit, zda senátní kancelář hospodařila v letech 2019 až 2021 účelně a hospodárně.


Dřevostavbu plnou slámy nechali hasiči raději shořet, majitel souhlasil
idnes.cz | 10:13:00
Jedenáct jednotek hasičů zasahovalo u požáru dřevostavby v České Skalici. Pro hasiče byl pohyb v domě nebezpečný, nakonec objekt po domluvě s majitelem nechali dohořet. Příčinou požáru je nedbalost, škoda je přibližně pět milionů korun.


Naši mě chtěli provdat do západního Německa, překvapila Michaela Kuklová
revue.idnes.cz | 10:44:00
Michaela Kuklová šokovala přiznáním toho, jak ji rodiče chtěli provdat do Německa. Herečka pobavila diváky talkshow Honzy Dědka i vyprávěním krutostí, které zažila při natáčení pohádek režiséra Zdeňka Trošky.


Lidl si koleduje. Srovnávací reklama je chůze po tenkém ledě, přesto své levné čokolády porovnává s Lindtem
iHned.cz | 11:20:00
Ušetřit na jídle v době rostoucí inflace? K nezaplacení. Zvláště v době, kdy poslední zveřejněná čísla táhla nahoru vedle cen energií především ceny potravin a inflace začala opravdu dopadat na každého. I obchodní řetězec Lidl sází ve svých...


Zvuky elektrických rallye aut se musí změnit. Fanoušci nevěří vlastním uším
Auto.cz | 11:10:00
Do motorsportu proniká elektromobilita. Způsob výroby energie není takový problém jako absence zvukového doprovodu. Fanoušci nevěří vlastním uším.


Tesla má prý nejvěrnější zákazníky mezi luxusními značkami
Auto.cz | 10:00:00
Loajalita zákazníků prémiových značek měla v uplynulém roce spíše klesat, Tesla si ale polepšila.


Česku hrozí další silné bouřky. Jižní Čechy spláchl přívalový déšť
Denik.cz | 10:30:00
Východní část Jihočeského kraje zasáhly v noci a ráno silné deště, které zalily hlavně Jindřichohradecko. Naplnila se tak výstraha meteorologů před bouřkami, které přijdou v déšť, kdy ojediněle může docházet k prudkým vzestupům hladin menších toků. Výstraha platí až do úterního večera.


OBRAZEM: Karlovarský festival není jen kultura. Provází ho byznys na každém rohu
Denik.cz | 10:22:00
Kde jsou ty doby, kdy se Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech omezil jen na nejnutnější potřebné zázemí. Dnes je pro festivalový byznys kolem říčky Teplé využito téměř každé vhodné, i to méně vhodné místo. Jen na pár dnů tam vyrostlo mnoho stanů a areálů pro občerstvení a komerci.


EU skřípla digitální giganty. Mají víc hlídat obsah a neutlačovat slabé
idnes.cz | 13:14:00
Poslanci Evropského parlamentu schválili dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné ochránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Google či Meta Platforms spravující Facebook, aktivněji bojovat proti proti nezákonnému obsahu či dezinformacím.


KOMENTÁŘ: Vláda zákazem aut páchá rituální sebevraždu, píše Andrej Babiš
idnes.cz | 13:00:00
Návrh Evropské komise na zákaz prodeje automobilů se spalovacími motory po roce 2035 je pro vládu nepřijatelný. To ještě loni v prosinci tvrdil premiér Petr Fiala. Po půl roce je všechno jinak, vzkazuje předseda hnutí ANO Andrej Babiš.


Ve stanovém městečku ve Varech: festival vyhrál nad splouváním Berounky
idnes.cz | 12:53:00
Úterní dopoledne ve stanovém městečku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Zatímco někteří už kolem deváté stojí frontu na zbývající lístky na filmové představení, jiní se jen neochotně vyhrabávají ze spacáku. Na mnohých z nich je vidět, že pondělní večer byl, eufemisticky řečeno, náročný.


Ukrajině pomůžeme, země se musí však od základu změnit, shodli se dárci
idnes.cz | 12:50:00
Mezinárodní spolupráci na poválečné obnově Ukrajiny by měl provázet důraz na institucionální reformy, transparentnost a udržitelnost, shodli se účastníci konference ve švýcarském Luganu, včetně České republiky. Prohlášení čtyř desítek zastoupených zemí zahrnuje sedm základních principů.


Loudali se rakouským pohořím, zaskočila je bouřka. Čechům pomohli záchranáři
idnes.cz | 12:38:00
Rakouští záchranáři museli v pondělí pomoci českému páru na lezecké cestě, takzvané ferratě, v pohoří Dachstein. Informovala o tom v úterý agentura APA. Důvodem byla náhlá změna počasí, z příznivého na déšť a bouřku.


Policisté v Praze pronásledovali kradené auto. Bylo v něm i dítě
idnes.cz | 12:34:00
Policie pronásledovala v úterý dopoledne kradené auto, které před nimi ujíždělo vysokou rychlostí. Řidič pod vlivem drog následně nezvládl řízení a na rohu Radlické a Ostrovského ulice na Praze 5 havaroval. V autě s ním cestovali další dva lidé, žena a dítě.


V pondělí získalo dočasnou ochranu 1186 uprchlíků, zájem stále klesá
idnes.cz | 12:33:00
Dočasnou ochranu v Česku v pondělí získalo 1 186 uprchlíků z Ukrajiny, o 256 méně než před týdnem. Příslušná víza od ruského útoku na Ukrajinu získalo 387 945 běženců. Vyplývá to z údajů, které na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra.


Auto v Českém ráji zavadilo o cyklistu, následně jich popadalo šest
idnes.cz | 12:22:00
Šest cyklistů se v úterý dopoledne střetlo s autem v Českém ráji. Tři z nich se zranili. Nehoda se stala u Rovenska pod Troskami. Na místo vzlétl vrtulník letecké záchranné služby, který přepravil do nemocnice muže, jehož zranění nejsou nakonec vážná.


Bělorusko zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách. Včetně jednoho českého podniku
iHned.cz | 13:10:00
Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 běloruských společnostech. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na nově zveřejněnou vyhlášku. Omezení se podle agentury TASS týká i jedné české firmy –...


Úžasný luxus: Toto jsou nejexkluzivnější autokluby na světě!
Auto.cz | 13:10:00
Po celém světě se schází lidé milující automobily, z některých srazů vznikly kluby a z některých kluboven jsou exkluzivně vybavené prostory pro VIP vyžadující maximální služby. Obyčejné setkávání se mění na životní styl.


Češi otevřou v Africe ojedinělé modulární letiště. Je to jako lego, říká tvůrce
aktuálně.cz | 13:08:39
V červenci dojde v africkém Senegalu k inauguraci prvního modulárního letiště, za nímž stojí firma Transcon Electronic Systems z Frýdku-Místku.


Foto: Největší tanková bitva v dějinách. Boje u Kurska předznamenaly porážku nacistů
aktuálně.cz | 12:21:54
Připomeňte si zlomovou bitvu u Kurska z roku 1943 prostřednictvím historických fotografií.


Státy NATO podepsaly protokol o přistoupení Finska a Švédska
aktuálně.cz | 12:07:00
Obě země tím reagovaly na ruskou agresi proti Ukrajině. Smlouvy ještě musí schválit všechny členské země.


Ministerstvo zváží u pomalého předjíždění cyklistů konec povinného odstupu
Eurozpravy-domácí | 11:06:00
Ministerstvo dopravy zvažuje, že u předjíždění cyklistů v rychlosti pod 30 kilometrů v hodině by namísto dosavadního povinného metrového odstupu nově platilo obecné pravidlo bezpečného předjíždění. Na twitteru to dnes napsal ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Statistika jasně říká, že nebezpečnost předjíždění cyklistů při těchto rychlostech je malá, napsal Kupka ČTK.


Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem i obsahu na sítích
Eurozpravy-zahraniční | 13:20:00
Evropský parlament dnes schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Meta Platforms nebo Google, aktivněji bojovat proti nezákonnému obsahu a dezinformacím.


Prohlášení konference v Luganu stanovuje sedm principů pro obnovu Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 13:04:00
Mezinárodní spolupráci na poválečné obnově Ukrajiny by měl provázet důraz na institucionální reformy, transparentnost a udržitelnost. Shodli se na tom účastníci konference ve švýcarském Luganu, včetně České republiky, kteří dnes zásady vtělili do společné politické deklarace. Prohlášení čtyř desítek zastoupených zemí zahrnuje sedm základních principů a představuje půdorys pro obnovu válkou zasažené Ukrajiny, řekl švýcarský prezident Ignazio Cassis.


Putin zřejmě nařídil ruské invazní armádě operační pauzu
Eurozpravy-zahraniční | 12:21:00
Ruské vedení možná stanovuje podmínky pro operační pauzu, když jeho invazní jednotky dobyly ukrajinský Lysyčansk a dosáhly hranice Luhanské oblasti. Ve své nejnovější analýze shrnující vývoj ruské invaze na Ukrajinu to uvedl americký Institut pro výzkum války (ISW). Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí vyhlásil vítězství ruských sil v této oblasti a podle ISW se zdá, že ruské armádě nařídil operační přestávku.


Státy NATO podepsaly protokol o přistoupení Finska a Švédska
Eurozpravy-zahraniční | 12:15:00
Zástupci třiceti členských zemí Severoatlantické aliance dnes podepsali protokoly o přistoupení Finska a Švédska, čímž učinili zásadní krok k jejich přijetí do aliance. Oznámil to generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, podle něhož budou obě země přínosem pro bezpečnost této obranné organizace.


Pokuta za Účtenkovku? Jen hořká tečka za státním výsměchem jménem EET a utrácením Aleny Schillerové
Reflex | 13:00:00
Čtrnáct milionů, které ministerstvo financí za úřadování exponentky hnutí ANO Aleny Schillerové vyhodilo z okna, je jen kapičkou v moři veřejných financí. Přesto nejde o částku malou. V tomto případě je ale možná pozoruhodnější symbolika celého zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).


Odpočiňte si na KVIFFu a doražte do Premium Lounge Reflexu v 1. Patře Hotelu Thermal
Reflex | 13:00:00
Připravili jsme pro vás to nejlepší z filmového programu a výstavu fotografií filmových osobností.


Vary, den čtvrtý. O Hranicích lásky neobratně vyjednávají svlečení čeští herci
Reflex | 12:00:00
O jednom ze dvou soutěžních českých filmů, Hranicích lásky, se mluví jako o odvážné erotické lovestory, výsledek je ale mnohem usedlejší, než by se zdálo třeba z plakátu, kde se kolem nahé Hany Vagnerové svíjí čtyři nazí muži. Ona a Matyáš Řezníček hrají pár, který se rozhodne otevřít svůj vztah dalším sexuálním partnerům, jenže o tom spolu moc neumí mluvit, což je problém zvlášť ve chvíli, kdy se to jednomu z nich začne líbit výrazně víc. Hranice lásky se po pondělní večerní světové premiéře budou na festivalu promítat ještě třikrát.


Neexistují žádné důkazy o účinnosti opaření proti covidu. Verdikt německých expertů je zdrcující.
Reflex | 11:30:00
Katastrofa. Tak píší o výsledcích hodnocení uplynulých dvou let německá média. Terčem kritiky je především ministr zdravotnictví Karl Lauterbach (SPD) a pod palbou je i Institut Roberta Kocha, jehož šéfovi Lotharu Wielerovi teď hrozí odvolání. Experti jmenovaní vládou a parlamentem nenašli téměř žádné důkazy o účinnosti opatření v letech pandemie. Kritizují zejména nedostatečný sběr dat a netransparentnost politických rozhodnutí. 


Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem i obsahu na sítích
Tiscali-zprávy | 13:02:04
Evropský parlament schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Meta Platforms nebo Google, aby aktivněji bojovaly proti nezákonnému obsahu a dezinformacím.


Euro spadlo vůči dolaru k hranici 1,03 USD, nejníž za 20 let
Tiscali-zprávy | 12:27:52
Euro v úterý dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči americkému dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002.


Šance na záchranu lidí zasypaných ledovcem v Dolomitech je mizivá
Tiscali-zprávy | 11:21:27
Záchranáři v italských Dolomitech, kde se v neděli na hoře Marmolada uvolnil velký kus ledovce, pátrají po nezvěstných. České ministerstvo zahraničí v úterý informovalo, že při neštěstí zemřel jeden český občan, další se pohřešuje. 


Omezení internetu. Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem i obsahu na sítích
E15-ekonomika | 12:54:00
Evropský parlament schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Meta Platforms nebo Google, aktivněji bojovat proti nezákonnému obsahu a dezinformacím.


Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let. Poškodil ho drahý plyn
E15-ekonomika | 12:28:00
Euro se na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Euro před polednem ztrácelo téměř 1,2 procenta a obchodovalo se za 1,0301 dolaru.


Finsko a Švédsko se blíží do NATO. Státy Severoatlantické aliance podepsaly protokol o přistoupení
E15-ekonomika | 12:18:00
Zástupci třiceti členských zemí Severoatlantické aliance podepsali protokoly o přistoupení Finska a Švédska, čímž učinili zásadní krok k jejich přijetí do aliance. Oznámil to generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, podle něhož budou obě země přínosem pro bezpečnost této obranné organizace. Helsinky a Stockholm se rozhodly pro vstup v obavách z dopadů ruské invaze na Ukrajinu, Moskva jejich rozhodnutí nese nelibě.


Náklady na vybavení kanceláří rostou. Praha i kvůli online poradám podražila na úroveň západní Evropy
E15-ekonomika | 12:00:00
Investice do vybavení moderních kanceláří v Česku patří k nejvyšším v regionu a vyrovnají se i některým západoevropským metropolím. Na metr čtvereční vydají firmy v tuzemsku v přepočtu zhruba 25 tisíc korun a hojně přitom investují do moderních technologií. Tento trend ještě zesílila pandemie, v jejímž důsledku se online porady staly standardem.


Putin zřejmě nařídil ruské invazní armádě operační pauzu, píší američtí váleční odborníci
E15-ekonomika | 11:55:00
Ruské vedení možná stanovuje podmínky pro operační pauzu, když jeho invazní jednotky dobyly ukrajinský Lysyčansk a dosáhly hranice Luhanské oblasti. Ve své nejnovější analýze shrnující vývoj ruské invaze na Ukrajinu to uvedl americký Institut pro výzkum války (ISW). Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí vyhlásil vítězství ruských sil v této oblasti a podle ISW se zdá, že ruské armádě nařídil operační přestávku.


Podnikatelská aktivita v eurozóně roste nejméně za 16 měsíců. Může dojít až k poklesu
E15-ekonomika | 11:31:00
Tempo růstu podnikatelské aktivity v eurozóně v červnu dál zpomalilo a výhledové ukazatele naznačují, že by hospodářství regionu mohlo v tomto čtvrtletí klesnout. Růst životních nákladů totiž způsobil, že spotřebitelé zůstávají obezřetnější. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za červen klesl na 52 bodů, nejníže za 16 měsíců. Ve své zpřesněné zprávě to uvedla společnost S&P Global, která index sestavuje. V květnu byl index na 54,8 bodu.


Na zámku v Moravském Krumlově opravili šlechtické komnaty, vybavení je původní
E15-ekonomika | 11:15:00
Zámek v Moravském Krumlově na Znojemsku otevřel se začátkem prázdnin pro návštěvníky nový prohlídkový okruh. Kromě Slovanské epopeje Alfonse Muchy, která je na zámku dlouhodobě vystavená, na turisty čekají opravené šlechtické komnaty. 


Omezení internetu. Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem i obsahu na sítích
E15-politika | 12:54:00
Evropský parlament schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Meta Platforms nebo Google, aktivněji bojovat proti nezákonnému obsahu a dezinformacím.


Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let. Poškodil ho drahý plyn
E15-politika | 12:28:00
Euro se na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Euro před polednem ztrácelo téměř 1,2 procenta a obchodovalo se za 1,0301 dolaru.


Finsko a Švédsko se blíží do NATO. Státy Severoatlantické aliance podepsaly protokol o přistoupení
E15-politika | 12:18:00
Zástupci třiceti členských zemí Severoatlantické aliance podepsali protokoly o přistoupení Finska a Švédska, čímž učinili zásadní krok k jejich přijetí do aliance. Oznámil to generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, podle něhož budou obě země přínosem pro bezpečnost této obranné organizace. Helsinky a Stockholm se rozhodly pro vstup v obavách z dopadů ruské invaze na Ukrajinu, Moskva jejich rozhodnutí nese nelibě.


Náklady na vybavení kanceláří rostou. Praha i kvůli online poradám podražila na úroveň západní Evropy
E15-politika | 12:00:00
Investice do vybavení moderních kanceláří v Česku patří k nejvyšším v regionu a vyrovnají se i některým západoevropským metropolím. Na metr čtvereční vydají firmy v tuzemsku v přepočtu zhruba 25 tisíc korun a hojně přitom investují do moderních technologií. Tento trend ještě zesílila pandemie, v jejímž důsledku se online porady staly standardem.


Putin zřejmě nařídil ruské invazní armádě operační pauzu, píší američtí váleční odborníci
E15-politika | 11:55:00
Ruské vedení možná stanovuje podmínky pro operační pauzu, když jeho invazní jednotky dobyly ukrajinský Lysyčansk a dosáhly hranice Luhanské oblasti. Ve své nejnovější analýze shrnující vývoj ruské invaze na Ukrajinu to uvedl americký Institut pro výzkum války (ISW). Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí vyhlásil vítězství ruských sil v této oblasti a podle ISW se zdá, že ruské armádě nařídil operační přestávku.


Podnikatelská aktivita v eurozóně roste nejméně za 16 měsíců. Může dojít až k poklesu
E15-politika | 11:31:00
Tempo růstu podnikatelské aktivity v eurozóně v červnu dál zpomalilo a výhledové ukazatele naznačují, že by hospodářství regionu mohlo v tomto čtvrtletí klesnout. Růst životních nákladů totiž způsobil, že spotřebitelé zůstávají obezřetnější. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za červen klesl na 52 bodů, nejníže za 16 měsíců. Ve své zpřesněné zprávě to uvedla společnost S&P Global, která index sestavuje. V květnu byl index na 54,8 bodu.


Na zámku v Moravském Krumlově opravili šlechtické komnaty, vybavení je původní
E15-politika | 11:15:00
Zámek v Moravském Krumlově na Znojemsku otevřel se začátkem prázdnin pro návštěvníky nový prohlídkový okruh. Kromě Slovanské epopeje Alfonse Muchy, která je na zámku dlouhodobě vystavená, na turisty čekají opravené šlechtické komnaty. 


Muži v branném věku nesmí opouštět bydliště bez povolení, nařídila Ukrajina
idnes.cz | 15:50:00
Ukrajina zakázala mužům v branném věku opouštět místo bydliště bez zvláštního povolení, oznámil v úterý generální štáb ukrajinské armády. Ministerstvo obrany po kritice uklidňuje obyvatele, že není důvod k panice.


Na ropných plošinách v Norsku se stávkuje. Vývoz se může snížit o polovinu
idnes.cz | 15:15:00
Zaměstnanci ropných plošin v Norsku zahájili stávku. Do soboty může snížit těžbu ropy o 15 procent a těžbu plynu o 25 procent. Vývoz plynu by se pak mohl snížit až o 56 procent. Zaměstnanci požadují zvýšení mezd kvůli vysoké inflaci, uvedl odborový svaz.


Do Francie se vrací ženy a děti z džihádistických táborů v Sýrii
idnes.cz | 15:03:00
Francie umožnila skupině dětí a jejich matek návrat na své území z táborů v Sýrii, kde jsou drženi bývalí členové teroristické organizace Islámský stát. Informovalo o tom v úterý francouzské ministerstvo zahraničí.


Zuby, ledviny, zlomeniny i rektální potíže chce Vejdělek léčit smíchem
idnes.cz | 14:54:00
Zdravotní trable zná každý a cizí neštěstí vždycky potěší, tvrdí v nadsázce tvůrci volného cyklu komedií, které ČT nasadí na podzim. Scenárista Marek Epstein a režisér Jiří Vejdělek v nich budou léčit čtyři různé neduhy, včetně nejchoulostivějších.


Stát za nouzového stavu nakupoval vysavače, razítka i pračky. Výdaje měly i kraje
idnes.cz | 14:44:00
Od března do června v Česku platil nouzový stav, který vláda zdůvodnila nutností zvládnout uprchlickou vlnu z Ukrajiny. Stav nouze také umožnil nákupy bez výběrového řízení. Například ministerstvo vnitra, na kterém zvládnutí krize převážně stojí, od začátku nouzového stavu v souvislosti s migrační krizí utratilo přes 82 milionů korun.


Po letech bez úmorného vedra a žízně. Poutníky na Velehradě skrápěl déšť
idnes.cz | 14:11:00
Třicet tisíc návštěvníků z celé republiky dorazilo během dvou dní na poutní Velehrad. Dny lidí dobré vůle spojené s Národní poutí k oslavě státního svátku věrozvěstů Cyrila a Metoděje po mnoha letech pokropil déšť. První kapky spadly prakticky ve stejný okamžik, kdy se k pódiu na nádvoří velehradské baziliky blížil průvod kněží, biskupů a celebrantů letošní slavnostní bohoslužby.


Světový zájem o zemní plyn nakonec neporoste až tak rychle, jak se čekalo
idnes.cz | 13:53:00
Vysoké ceny a obavy o dodávky kvůli válce na Ukrajině zpomalí v příštích letech růst poptávky po zemním plynu. Celosvětová poptávka v letech 2021 až 2025 se tak zvýší „jen“ o 140 miliard metrů krychlových. To je méně než polovina dříve předpokládaného růstu a méně než růst v roce 2021, který činil 170 miliard metrů krychlových. Vyplývá to z aktualizované prognózy, kterou v úterý zveřejnila Mezinárodní agentura pro energii (IEA).


Wollner: Reportáž o Hlubučkovi jsem nestopl. Jde o provokaci, aby se mě někdo zbavil
iHned.cz | 15:00:00
„Rozpracovanou reportáž o Hlubučkovi jsem nikdy nezastavil, redaktorka Markéta Dobiášová ji nedokončila. Pracovala na tom půl roku. Proč ji neudělala ani poté, co z ČT odešla, to nevím,“ říká dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT...


Kdepak milování. Nejtěžší byla romantika, vzpomíná Hrušínská na film Pánský klub
revue.idnes.cz | 15:00:00
Je zatím nejmladší pokračovatelkou jednoho z nejslavnějších českých hereckých rodů. Kristýna Hrušínská (37) je na své příjmení náležitě pyšná. Nevyměnila je ani za to manželovo, i když je na svého muže Matěje Balcara, režiséra a scenáristu, hrdá neméně. Jejich nejnovějším počinem je filmová adaptace divadelní hry Pánský klub o nevěře a sexuální závislosti.


BMW M se pochlubilo dalšími prototypy, včetně roadsteru Z3 V12 a kabrioletu M5
Auto.cz | 15:45:00
Muzeum mnichovské automobilky vydalo další působivé poklady, připomínající padesát let divize BMW M.


Řidič v Českém ráji srazil skupinu cyklistů, tři skončili v nemocnici
Denik.cz | 15:00:00
Nehoda osobního auta a šesti cyklistů se stala v úterý 5. července dopoledne mezi Rovenskem pod Troskami a Lestkovem v Českém ráji. Podle všeho se řidič snažil předjet skupinu cyklistů, kteří jeli společně, po dvojicích vedle sebe. Manévr se mu ale nepodařil a do jednoho z nich narazil.


Silné ženy a slibné scénáře: Kdo dominuje karlovarském festivalu
Denik.cz | 14:41:00
Ačkoli to programový tým karlovarského festivalu neměl cíleně v plánu, řadě příběhů na plátnech dominují ženy. A téměř třetina snímků vznikla pod jejich autorskou či režijní taktovkou. Spíše tedy dílo náhody. Což je bezpochyby lepší cesta než vynucené povinné kvóty.


Tonoucího muže převezli záchranáři do motolské nemocnice. Byl v kritickém stavu
Denik.cz | 14:33:00
Velké drama a obří snaha o záchranu lidského života se odehrály v pondělí 4. července večer v rybníku v pražském Motole. Spadl do něj sedmačtyřicetiletý muž a začal se topit. Policisté se ho snažili najít a vytáhnout, podařilo se to až hasičům. Muž byl podle všeho ve vodě několik desítek minut.


Europarlament se chystá zasadit úder jádru. Fiala to může odvrátit
Denik.cz | 14:30:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE VE ŠTRASBURKU/ Česko je dnes v pozici Titaniku, který se blíží k ledovci v podobě hlasování Evropského parlamentu. Ten bude zítra rozhodovat o ekologické přijatelnosti jaderné energetiky. Jen několik málo hodin před hlasováním vystoupí před europoslance český premiér Petr Fiala se zásadním projevem.


Při sesuvu ledovce v Dolomitech zemřel muž z Česka. Další se pohřešuje
Denik.cz | 14:01:00
Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřel muž z Česka. Další muž s českým občanstvím se pohřešuje. V horách byli spolu. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace podle ní nyní ministerstvo nebude sdělovat. O jedné oběti neštěstí z Česka už dřív informovala italská média, z 13 nezvěstných jsou podle nich tři z České republiky.


Zastavit masivní krvácení může i ručník. Záchranář pomáhal cestou na nákup
Denik.cz | 13:52:00
Život může zachraňovat i ručník vypůjčený na benzince. Prostřednictvím facebooku na to upozornila Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, jež s odstupem připomněla drama v pátek 1. července v Brandýse nad Labem. S oceněním svého kolegy, řidiče-záchranáře Josefa, který ocitl v hlavní roli.


Silničáři při opravě Barrandovského mostu poprvé v ČR užili speciální beton
Denik.cz | 13:10:00
Při rekonstrukci pražského Barrandovského mostu silničáři poprvé v České republice použili speciální ultra vysokohodnotný beton (UHPC), který mostní konstrukci zajistí delší životnost, větší únosnost a zároveň ji lépe ochrání před zatékáním vody. Řekl to místopředseda představenstva Technické správy komunikací (TSK) Josef Richtr.


Policie kontrolovala lodě na Lipně. Rozdávala i testery na alkohol
Denik.cz | 13:02:00
Na Lipně i na Vltavě můžete po celé léto počítat s tím, že se potkáte s policií, a to jak na vodě, tak třeba v kempech. Kromě různých kontrol, jako je množství požitého alkoholu, a dohledu nad bezpečným provozem mají příslušníci v plánu vůdcům malých plavidel, plavcům, dětem a jejich rodičům předávat informace o tom, jak chránit své osobní bezpečí i svůj majetek.


Dovolená pod Pražským hradem patří k nejlevnějším památkovým destinacím na světě
Euro | 14:45:53
Ze srovnání hypoteční společnosti Uswitch vyplývá, že Pražský hrad je památkou se 13. nejlevnějším ubytováním v okolí, co se týče Evropy. V rámci světa se umístil 20. Statistici v rámci výzkumu sbírali data o počtu, hodnocení a průměrné ceně jednotlivých inzerátů na portálu AirBnB, jež se nachází do dvou kilometrů od hodnocené památky. Nejlevnější je dle žebříčku indický Taj Mahal, kde se jedna noc vychází okolo 700 korun.


Wollner: Reportáž o Hlubučkovi jsem nestopl. Jde o provokaci, aby se mě někdo zbavil
Hospodářské noviny | 15:00:00
„Rozpracovanou reportáž o Hlubučkovi jsem nikdy nezastavil, redaktorka Markéta Dobiášová ji nedokončila. Pracovala na tom půl roku. Proč ji neudělala ani poté, co z ČT odešla, to nevím,“ říká dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT...


Bělorusko zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách. Včetně jednoho českého podniku
Hospodářské noviny | 13:10:00
Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 běloruských společnostech. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na nově zveřejněnou vyhlášku. Omezení se podle agentury TASS týká i jedné české firmy –...


Lidl si koleduje. Srovnávací reklama je chůze po tenkém ledě, přesto své levné čokolády porovnává s Lindtem
Hospodářské noviny | 11:20:00
Ušetřit na jídle v době rostoucí inflace? K nezaplacení. Zvláště v době, kdy poslední zveřejněná čísla táhla nahoru vedle cen energií především ceny potravin a inflace začala opravdu dopadat na každého. I obchodní řetězec Lidl sází ve svých...


Kardinál Czerny v kázání na Velehradě odsoudil válku na Ukrajině, vyzdvihl pomoc uprchlíkům
ČT24 | 12:53:21
Válečný konflikt na Ukrajině i pomoc České republiky uprchlíkům připomněl v úterý v kázání na Velehradě kardinál Michael Czerny, podle kterého je tato „zločinná válka“ vedena proti svobodné Ukrajině i celému civilizovanému světu. Czerny byl hlavním kazatelem slavnostní mše, kterou dopoledne vyvrcholily tradiční cyrilometodějské slavnosti na Velehradě na Uherskohradišťsku.


Ukrajina může podle Johnsona získat zpět Ruskem zabraná území
Eurozpravy-zahraniční | 16:48:00
Ukrajinská armáda může znovu dobýt území, které v poslední době obsadily ruské invazní síly. Při dnešním telefonickém hovoru to ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému řekl britský premiér Boris Johnson, sdělila agentuře Reuters mluvčí Downing Street.


Turecko usiluje o vydání nezávislého novináře či napraveného žháře
Eurozpravy-zahraniční | 16:13:00
Mezi sedmi desítkami lidí, o jejichž vydání ze Švédska a Finska usiluje Turecko, jsou například nezávislý novinář, napravený žhář nebo učitelka, která tvrdí, že se už řadu let o tureckou politiku nezajímá. O identitě některých lidí, které by Turecko chtělo postavit před soud, informoval server BBC News.


Ukrajina zakázala mužům v branném věku opouštět bydliště bez povolení
Eurozpravy-zahraniční | 15:49:00
Ukrajina zakázala mužům v branném věku opouštět místo bydliště bez zvláštního povolení, oznámil dnes generální štáb ukrajinské armády. Ministerstvo obrany po kritice uklidňuje obyvatele, že není důvod k panice. Na základě zákona o povinné vojenské službě z roku 1992 potřebují muži ve věku od 18 do 60 let v době války k opuštění místa svého trvalého bydliště povolení od příslušného okresního vojenského úřadu.


Ruští poslanci schválili v prvním čtení návrhy zákonů na podporu dodávek armádě
Eurozpravy-zahraniční | 15:32:00
Ruská Státní duma schválila v prvním čtení návrhy dvou zákonů, které by vládě umožnily žádat po firmách dodávky zboží armádě a po zaměstnancích pracovat přesčas. Smyslem je podpořit ruskou invazi na Ukrajinu, informovala dnes agentura Reuters. Podle místopředsedy ruské vlády Jurije Borisova je zapotřebí podpořit vojsko v době, kdy je ruská ekonomika pod "kolosálním tlakem" západních sankcí.


Na karlovarský filmový festival přijel Geoffrey Rush
Eurozpravy-kultura | 15:25:00
Na festival do Karlových Varů dnes přijel australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush. Odpoledne dorazil k hotelu Pupp, ve středu se s ním budou moci filmoví fanoušci setkat na červeném koberci před uvedením filmu Králova řeč, v němž hrál jazykového lektora anglického krále Jiřího VI.


Na diktátorském talíři: Stalin zůstává věrný rybám a vínu
Reflex | 16:00:00
Začátkem 30. let 20. století řádí na Ukrajině hladomor a lidé snědí prakticky cokoliv, v několika případech dokonce dochází i ke kanibalismu. Šéf Sovětského svazu Josif Stalin zatím plnými doušky debužíruje a sousta zapíjí lahodným vínem. V seriále Na diktátorském talíři zmapujeme jídelníčky obávaných mužů, kterých se bál celý svět. 


Při natáčení nás zastavili policajti a mysleli, že jsme zfetovaný, říká Adam Mišík o filmu BANGER.
Reflex | 14:30:00
Tahle role pro něj bude zlom, protože o žádném českém filmu se letos nebude mluvit víc. Zpěvák a herec Adam Mišík (25) hraje v mrazivé komedii BANGER., natočené na iPhone, dealera nejlepšího kokainu v Praze. Je to zábava s nervózní energií, z níž vám zatrne, hlavně se ale nikdy necítíte trapně, protože konečně vznikl film od lidí, kteří současným mladým Čechům rozumějí. BANGER. režiséra Adama Sedláka míří po Varech v září do kin.


Ruská Duma schválila návrhy zákonů na podporu dodávek armádě
Tiscali-zprávy | 16:08:59
Ruská Státní duma schválila v prvním čtení návrhy dvou zákonů, které by vládě umožnily žádat po firmách dodávky zboží armádě a po zaměstnancích pracovat přesčas. Smyslem je podpořit ruskou invazi na Ukrajinu. Podle místopředsedy ruské vlády Jurije Borisova je zapotřebí podpořit vojsko v době, kdy je ruská ekonomika pod „kolosálním tlakem“ západních sankcí.


Ve Varech se představil dokument „Kuciak: Vražda novináře“, přijel Geoffrey Rush
Tiscali-zprávy | 15:07:33
V Karlových Varech měl dnes evropskou premiéru dánsko-americko-český koprodukční dokument Kuciak: Vražda novináře. Uvedení filmu se v karlovarském městském divadle zúčastnili i rodiče obou obětí, Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Poděkovali štábu, stejně jako režisér Matt Sarnecki poděkoval rodičům za pomoc, kterou jim při natáčení dokumentu poskytli.


Cyrilometodějské slavnosti završila na Velehradě slavnostní mše
Tiscali-zprávy | 13:35:48
Válečný konflikt na Ukrajině i pomoc České republiky uprchlíkům připomněl dnes v kázání na Velehradě kardinál Michael Czerny, podle kterého je tato „zločinná válka“ vedena proti svobodné Ukrajině i celému civilizovanému světu. Czerny byl hlavním kazatelem slavnostní mše, kterou dopoledne vyvrcholily tradiční cyrilometodějské slavnosti na Velehradě na Uherskohradišťsku.


Strach nebo znechucení z válečných zločinů. Analýza tří set tisíc tweetů odhaluje proměny emocí Američanů k válce na Ukrajině
E15-ekonomika | 16:50:00
Jsou to už čtyři měsíce, kdy Rusko zahájilo největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války. Americká administrativa Joe Bidena se jako jedna ze světových velmocí rozhodla podporovat Ukrajinu finančně i dodávkami zbraní. Jak ale vnímají konflikt samotní Američané? Web E15 se ve své analýze zaměřil na projevované emoce v téměř třech stech tisících příspěvků na sociální síti Twitter týkajících se války na Ukrajině.


Až polovinu spotřeby elektřiny v Německu v pololetí pokryly obnovitelné zdroje
E15-ekonomika | 16:35:00
Obnovitelné zdroje energie se v Německu v letošním první pololetí podílely na spotřebě elektřiny díky příznivým klimatickým podmínkám 49 procenty. Meziročně to znamená růst o šest procentních bodů. Oznámily to  Německý svaz energetického a vodohospodářského průmyslu (BDEW) a Centrum pro výzkum solární a vodíkové energie (ZSW). O trend se podle nich zasloužila vyšší intenzita slunečního svitu a rychlost větru.


Norští těžaři stávkují. Produkce ropy a plynu výrazně poklesnou
E15-ekonomika | 15:06:00
Zaměstnanci plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře zahájili v Norsku stávku, která by do soboty mohla snížit těžbu ropy v zemi o 15 procent a těžbu plynu o čtvrtinu. Vývoz plynu by se pak mohl snížit až o 56 procent. Zaměstnanci požadují zvýšení mezd kvůli vysoké inflaci, uvedl odborový svaz. Stávka přichází v době vysokých cen ropy a plynu a napjatých dodávek do Evropy kvůli omezení ruského vývozu.


Nedostatek čipů dusí trh. Prodej aut v Německu a Británii v červnu dramaticky klesl
E15-ekonomika | 14:28:00
Prodej nových aut v Německu a v Británii v červnu prudce klesl, v Británii byl nejnižší pro tento měsíc od roku 1996, ukazují  data místních svazů. Na automobilový průmysl má negativní dopad hlavně nedostatek mikročipů a surovin. V Německu se ale snížil i prodej elektromobilů, který naopak v poslední době výrazně rostl.


Strach nebo znechucení z válečných zločinů. Analýza tří set tisíc tweetů odhaluje proměny emocí Američanů k válce na Ukrajině
E15-politika | 16:50:00
Jsou to už čtyři měsíce, kdy Rusko zahájilo největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války. Americká administrativa Joe Bidena se jako jedna ze světových velmocí rozhodla podporovat Ukrajinu finančně i dodávkami zbraní. Jak ale vnímají konflikt samotní Američané? Web E15 se ve své analýze zaměřil na projevované emoce v téměř třech stech tisících příspěvků na sociální síti Twitter týkajících se války na Ukrajině.


Až polovinu spotřeby elektřiny v Německu v pololetí pokryly obnovitelné zdroje
E15-politika | 16:35:00
Obnovitelné zdroje energie se v Německu v letošním první pololetí podílely na spotřebě elektřiny díky příznivým klimatickým podmínkám 49 procenty. Meziročně to znamená růst o šest procentních bodů. Oznámily to  Německý svaz energetického a vodohospodářského průmyslu (BDEW) a Centrum pro výzkum solární a vodíkové energie (ZSW). O trend se podle nich zasloužila vyšší intenzita slunečního svitu a rychlost větru.


Norští těžaři stávkují. Produkce ropy a plynu výrazně poklesnou
E15-politika | 15:06:00
Zaměstnanci plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře zahájili v Norsku stávku, která by do soboty mohla snížit těžbu ropy v zemi o 15 procent a těžbu plynu o čtvrtinu. Vývoz plynu by se pak mohl snížit až o 56 procent. Zaměstnanci požadují zvýšení mezd kvůli vysoké inflaci, uvedl odborový svaz. Stávka přichází v době vysokých cen ropy a plynu a napjatých dodávek do Evropy kvůli omezení ruského vývozu.


Nedostatek čipů dusí trh. Prodej aut v Německu a Británii v červnu dramaticky klesl
E15-politika | 14:28:00
Prodej nových aut v Německu a v Británii v červnu prudce klesl, v Británii byl nejnižší pro tento měsíc od roku 1996, ukazují  data místních svazů. Na automobilový průmysl má negativní dopad hlavně nedostatek mikročipů a surovin. V Německu se ale snížil i prodej elektromobilů, který naopak v poslední době výrazně rostl.


Vlak srazil ženu, vstoupila na trať zřejmě úmyslně, řekli svědci
idnes.cz | 17:22:00
V úterý odpoledne srazil vlak ženu na nádraží v Žabčicích na Brněnsku. Policisté prověřují možnost, že se jednalo o sebevraždu. Žena na místě zemřela. Kvůli vyšetřování stála trať mezi Brnem a Břeclaví.


Narozena v Rusku, Kyjevské oblasti. Moskva rozdává pasy na dobytých územích
idnes.cz | 16:48:00
Na sociálních sítích koluje fotografie ruského pasu, který uvádí jako místo narození „Kyjevská oblast, Rusko“. Jestli ruské úřady skutečně vydávají dokumenty s označením ukrajinského regionu jako součástí Ruska, nelze ověřit. Podle fotografie měl být pas vydán letos.


Už zase vidí. Ukrajinka byla symbolem invaze, dnes učí děti v Polsku
idnes.cz | 16:08:00
Čtyři měsíce z Ukrajiny přicházejí zprávy plné utrpení, zvěrstev spáchaných Rusy, proseb o pomoc. Jen občas tou hrůzou probleskne příběh, který dopadl dobře. Takovým je i osud Oleny Kurylové z Čuhujiva. Na samém začátku války přežila ostřelování Charkovské oblasti a oslepla na jedno oko. Její tvář tehdy obletěla svět. Lékařům v Polsku se nyní podařilo zrak ženě vrátit.


Teď se ukáže pravda. Strážci Šumavy budou mít při řešení přestupků kamery
idnes.cz | 16:07:00
Strážci Národního parku Šumava budou nosit na svých uniformách kamery. Ty budou zaznamenávat jednání s návštěvníky, například při řešení přestupků. Ve zkušebním provozu jich nyní bude šest. Pokud se osvědčí, dostanou je příští rok všichni strážci. Park k tomu vede rostoucí agresivita některých turistů.


Svět deptají vlny rekordních veder. Největší horko je v Džakobábádu
idnes.cz | 16:00:00
V pákistánském Džakobábádu, nejžhavějším městě světa, je každý den 50 stupňů. Vražedné vedro v posledních měsících trápí také prakticky celý svět, téměř na všech kontentech padaly rekordní teploty. Podle vědců je na vině globální oteplování.


Kdyby žil Masaryk, byl by prezidentem EU, říká historik Robert Kvaček, který slaví devadesátku
iHned.cz | 17:48:00
Jak se mi daří? Jako papeži, vítá profesor Robert Kvaček redaktora HN ve svém jičínském domě. „Taky mě hrozně bolí kolena,“ říká bezesporu největší žijící znalec českých novodobých dějin. Kvačka znají celé generace studentů a zájemců o...


Sesuv ledovce v Itálii má druhou oběť z Česka. Po osmi lidech záchranáři dál pátrají
aktuálně.cz | 17:13:00
Záchranáři obnovili pátrání v úterý ráno a zapojili do něj vrtulníky i bezpilotní letouny.


Miloval Ukrajinu a byl jí vděčný: mladík z Casablanky skončil na popravišti v Doněcku
aktuálně.cz | 16:53:20
Jedenadvacetiletého Maročana Ibráhíma Sádúna odsoudili separatisté k trestu smrti.


Tipy na výlety v Jihomoravském kraji: města s královskou historií i kus Itálie
aktuálně.cz | 15:57:12
Na jižní Moravu za pohádkovými vinnými sklípky, krajinou jako v Toskánsku i někdejším obávaným žalářem národů.


HBO končí s natáčením pořadů v Česku a na Slovensku
lupa.cz | 17:15:56
Sloučená firma Warner Bros. Discovery musí seškrtat výdaje o tři miliardy dolarů. Kvůli tomu přestane produkovat původní pořady v severských zemích, v Nizozemsku, v Turecku a ve střední Evropě. Opatření se přímo dotkne HBO v Česku a na Slovensku. Na změnu v prioritách upozornil server Variety.


Největší kuriozity z historie F1: Brzká oslava i jezdec, kterého porazila tatra
Auto.cz | 17:10:00
Formule 1 je za svou historii plna krásných sportovních, ale i osobních příběhů. Pokusili jsme se vybrat pět nejzajímavějších kuriozit.


Zlato a očekávaná inflace
Kurzy.cz | 17:54:31
Citlivé na sazby jsou například technologie, ale nejsou ani zdaleka jediné. Aktiv, u nichž lze pozorovat celkem silnou korelaci se sazbami, respektive výnosy dlouhodobějsích obligací, je naopak celá řada.


Covidu v odpadních vodách je víc než z vrcholů vln, varuje Konvalinka
idnes.cz | 19:31:00
Pozitivně testovaných na covid přibývá, je jich denně o tisícovku víc. Někteří odborníci proto vydávají svá varování a znovu kladou důraz na očkování. Biochemik Jan Konvalinka upozornil na přítomnost viru v pražských odpadních vodách, kde současné hodnoty přesahují hodnoty z vrcholů vln covidu v minulosti.


Johnsonovi se otřásá vláda. Končí ministři financí i zdravotnictví
idnes.cz | 19:23:00
Britskému premiérovi Borisi Johnsonovi se otřásá vláda v základech. V úterý rezignovali na své funkce ministr financí Rishi Sunak a zdravotnictví Sajid Javid. Oba svůj krok zdůvodnili mimo jiné nedůvěrou v to, že Johnson vládne v zájmu Velké Británie. Podporu šéfovi vlády naopak vyjádřila ministryně zahraničí Liz Trussová.


Turecko žádá o vydání „teroristů“: učitelky, novináře i napraveného žháře
idnes.cz | 18:35:00
Turecko usiluje o vydání sedmi desítek lidí ze Švédska a Finska. Jsou mezi nimi nezávislý novinář, napravený žhář nebo učitelka, která ujišťuje, že se už řadu let o tureckou politiku nezajímá. O identitě některých lidí, které by Turecko chtělo postavit před soud, informoval server BBC News.


Aktivisté se přilepili k 200 let starému obrazu. Žádají ukončení těžby ropy
idnes.cz | 18:16:00
Návštěvníkům londýnské Národní galerie se v pondělí naskytl nečekaný pohled. Dva klimatičtí aktivisté se přilepili k rámu 200 let starého mistrovského díla. Oba demonstranty, kteří patří ke skupině vyzývající k rychlému ukončení využívání ropy, plynu a další fosilních paliv, záhy policie zadržela.


Německý průlom. Polovinu spotřeby elektřiny letos pokryly obnovitelné zdroje
idnes.cz | 18:01:00
Obnovitelné zdroje energie se v Německu v letošním první pololetí podílely na spotřebě elektřiny díky příznivým klimatickým podmínkám 49 procenty. Meziročně to znamená růst o šest procentních bodů. O trend se podle nich zasloužila vyšší intenzita slunečního svitu a rychlost větru.


Německo se snaží zabránit „plynařskému Lehman Brothers“. Do padajícího obra Uniper nalije miliardy eur
iHned.cz | 19:16:00
Německá vláda se snaží zabránit tomu, aby zkolabovala jedna z největších německých energetických firem a největší tamní odběratel ruského plynu Uniper. Proto se v něm podle listu Handelsblatt chystá stát získat podíl a nalít do něj miliardy eur....


Vlny tsunami i ve Středozemním moři? Brzy nová realita, upozorňuje studie
aktuálně.cz | 20:00:30
Aktuálně.cz přináší pravidelný měsíční přehled zpráv o klimatu.


Kvůli kauzám Borise Johnsona rezignovali dva ministři. Spekuluje se o pádu premiéra
aktuálně.cz | 19:03:13
Javid oznámil rezignaci v prohlášení, v němž uvedl, že už nemůže s čistým svědomím pokračovat. O chvíli později oznámil odchod z vlády i Sunak.


Zájem o pronájem elektroaut v Česku roste. Lákají hlavně mladší řidiče
Denik.cz | 19:00:00
Při postupném rozvoji elektromobility se začíná prosazovat i pronájem elektrických vozů. Zatím jde sice o stovky půjčených vozů za rok, jejich podíl však vloni stoupl více než čtyřikrát. Uvedla to platforma HoppyGo. Zájem o pronájem elektrovozů mají podle ní hlavně mladší řidiči.


FOTO: Kralupy nad Vltavou zahalil černý dým. V kovošrotu hoří plastový odpad
Denik.cz | 18:01:00
V kovošrotu v Kralupech nad Vltavou likvidují hasiči rozsáhlý požár odpadu. Na místě je 21 hasičských jednotek.


Vlak srazil ženu v Žabčicích, nehoda zastavila provoz mezi Brnem a Břeclaví
Denik.cz | 17:23:00
V úterý odpoledne srazil vlak ženu na nádraží v Žabčicích na Brněnsku. Na místě zemřela.


V Kralupech nad Vltavou hoří, byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu
Eurozpravy-domácí | 19:33:00
Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří v areálu kovošrotu plastový odpad. Podle webu krajského krizového řízení byl po 19:00 stupeň poplachu zvýšen na zvláštní, tedy nejvyšší. U požáru před 19:00 zasahovalo 26 jednotek hasičů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář.


Johnson čelí tlaku a vládní krizi, dva ministři končí ve vládě
Eurozpravy-zahraniční | 19:53:00
Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak dnes na twitteru oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik skandálů. Javid oznámil rezignaci v prohlášení, v němž uvedl, že už nemůže s čistým svědomím pokračovat. O chvíli později oznámil odchod z vlády i Sunak.


V Albánii soud potvrdil doživotní trest pro vraha dvou českých turistů
Eurozpravy-zahraniční | 19:39:00
Albánský nejvyšší soud potvrdil doživotní trest vězení pro Sokola Mjacaje, který v roce 2015 na severu země zavraždil dva české turisty. Nevyhověl tak odvolání, které Albánec podal před bezmála sedmi lety. Informovala o tom dnes albánská média.


Francie dnes patrně oznámí 200 tisíc nákaz koronavirem, Itálie hlásí 100 tisíc
Eurozpravy-zahraniční | 19:03:00
Počet nově nakažených koronavirem ve Francii dnes večer překročí hranici 200.000 případů, uvedl francouzský ministr zdravotnictví François Braun. Itálie pak oznámila 100.000 nově infikovaných. S odvoláním na místní úřady o tom informovaly tiskové agentury.


Tragický osud Hedy Lamarr: Nejkrásnější žena světa se šestkrát rozvedla, zbavila se dětí a umřela opuštěná
Reflex | 17:00:00
Hedy Lamarr bude navždy známá jako jedna z nejkrásnějších hereček stříbrného plátna. Její život byl ale mnohem víc než jen práce pro film; byla velmi nadanou vynálezkyní, jejíž projekty daly základ moderním technologiím včetně Bluetooth a Wi-Fi. Osud k ní však nebyl laskavý: šestkrát se rozvedla a těžce snášela stárnutí a chřadnutí své krásy. Nakonec zemřela v ústraní, opuštěná a zapomenutá.


IIHF zamítla odvolání Ruska a Běloruska proti vyloučení ze soutěží
Tiscali-zprávy | 18:56:48
Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zamítla odvolání Ruska a Běloruska proti vyloučení z mezinárodních soutěží kvůli invazi na Ukrajinu. IIHF o rozhodnutí disciplinární komise informovala na svém webu.


Dva britští ministři rezignovali, nechtějí pokračovat ve vládě s Johnsonem
E15-ekonomika | 19:31:00
Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak na twitteru oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik skandálů.


Německá vláda se chystá získat podíl v německém dovozci ruského plynu Uniper
E15-ekonomika | 18:53:00
Berlín podle deníku Handelsblatt jedná o nákupu balíku nových akcií energetické společnosti Unipe, čímž by ve firmě získal čtvrtinový podíl. Nominální cena jedné akcie má činit 1,70 eura a objem transakce se bude pohybovat mezi třemi až pěti miliardami eur (až 124 miliard korun). Energetická společnost na dotaz agentury Reuters nereagovala, ministerstvo financí se odmítlo vyjádřit.


Konference Kreativní Česko se na KVIFF zabývala zdroji kreativity i jejím prouděním do businessových a filmových projektů
E15-ekonomika | 18:53:00
V rámci 56. Mezinárodního filmového festivalu se konala konference Kreativní Česko. Přiblížila příběhy lidí, kteří svou kreativitu rozvíjeli dlouholetou zahraniční praxí nebo i využití kreativních řešení ve startupech. Veřejnosti se také představilo jedenáct projektů pilotního ročníku KVIFF Talents, který dává možnost Českým a Slovenským tvůrcům rozvíjet zajímavé projekty, které v našem regionu ne vždy mají obdobu. „Trochu jsme se inspirovali Festivalem Sundance. Ti vyhledávají talentové lidi, vezmou si je k sobě a projekt se vyvíjí, až nakonec vznikne film. I Karlovy Vary tento potenciál mají, jelikož jsme důležitým festivalem ve Střední Evropě,“ uvedl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.


Viktor Orbán – potírač demokracie opět vítězem
E15-ekonomika | 17:26:00
Viktor Orbán je nejdéle vládnoucí premiér Maďarska a nejdéle sloužící prezident v EU.


Čím budou uprchlíci integrovanější, tím víc z toho získáme, říká ředitelka Sdružení pro integraci a migraci
E15-ekonomika | 09:54:00
Nový zákon lex Ukrajina II byl přijímán v Poslanecké sněmovně jako motivace pro uprchlíky ke vstupu na trh práce, tu je ale podle Magdy Faltové, ředitelky Sdružení pro integraci a migraci a předsedkyně výkonného výboru Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty třeba hledat jinde. Například ve formě zkrácených úvazků, jazykových kurzů a vzdělávání. 


Dva britští ministři rezignovali, nechtějí pokračovat ve vládě s Johnsonem
E15-politika | 19:31:00
Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak na twitteru oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik skandálů.


Německá vláda se chystá získat podíl v německém dovozci ruského plynu Uniper
E15-politika | 18:53:00
Berlín podle deníku Handelsblatt jedná o nákupu balíku nových akcií energetické společnosti Unipe, čímž by ve firmě získal čtvrtinový podíl. Nominální cena jedné akcie má činit 1,70 eura a objem transakce se bude pohybovat mezi třemi až pěti miliardami eur (až 124 miliard korun). Energetická společnost na dotaz agentury Reuters nereagovala, ministerstvo financí se odmítlo vyjádřit.


Konference Kreativní Česko se na KVIFF zabývala zdroji kreativity i jejím prouděním do businessových a filmových projektů
E15-politika | 18:53:00
V rámci 56. Mezinárodního filmového festivalu se konala konference Kreativní Česko. Přiblížila příběhy lidí, kteří svou kreativitu rozvíjeli dlouholetou zahraniční praxí nebo i využití kreativních řešení ve startupech. Veřejnosti se také představilo jedenáct projektů pilotního ročníku KVIFF Talents, který dává možnost Českým a Slovenským tvůrcům rozvíjet zajímavé projekty, které v našem regionu ne vždy mají obdobu. „Trochu jsme se inspirovali Festivalem Sundance. Ti vyhledávají talentové lidi, vezmou si je k sobě a projekt se vyvíjí, až nakonec vznikne film. I Karlovy Vary tento potenciál mají, jelikož jsme důležitým festivalem ve Střední Evropě,“ uvedl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.


Viktor Orbán – potírač demokracie opět vítězem
E15-politika | 17:26:00
Viktor Orbán je nejdéle vládnoucí premiér Maďarska a nejdéle sloužící prezident v EU.


Čím budou uprchlíci integrovanější, tím víc z toho získáme, říká ředitelka Sdružení pro integraci a migraci
E15-politika | 09:54:00
Nový zákon lex Ukrajina II byl přijímán v Poslanecké sněmovně jako motivace pro uprchlíky ke vstupu na trh práce, tu je ale podle Magdy Faltové, ředitelky Sdružení pro integraci a migraci a předsedkyně výkonného výboru Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty třeba hledat jinde. Například ve formě zkrácených úvazků, jazykových kurzů a vzdělávání. 


Velká změna se blíží. Akty o digitálních službách a digitálních trzích prošly europarlamentem
lupa.cz | 20:27:19
Evropský parlament dal zelenou dvěma velkým regulacím online prostředí v EU. Poslanci v konečném hlasování schválili akt o digitálních službách a akt o digitálních trzích. Dvě nařízení mají narýsovat nová pravidla pro provozovatele online služeb a tzv. strážce, kteří mají v digitálním světě dominantní postavení.


Přiměje Fiala europoslance k podpoře jádra? Očekává se těsné hlasování
idnes.cz | 21:11:00
Europoslanci jsou vpředvečer hlasování o podpoře přidání jádra a zemního plynu na seznam zelených investic rozděleni na dva podobně velké tábory a očekává se velmi těsný výsledek. Ovlivnit poslance a prosadit české zájmy bude mít těsně před čtvrtečním hlasování ještě premiér Petr Fiala, který bude mít projev k prioritám českého předsednictví.


Pomoc skutečných bratrů. Šéf ukrajinské armády poděkoval Česku a Polsku
idnes.cz | 21:02:00
Náčelník ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj v úterý poděkoval České republice a Polsku za dodávky tanků. V době, kdy Ukrajina čelí ruské vojenské agresi, je podle něj pomoc z obou zemí k nezaplacení. Díky těmto tankům Ukrajina bojuje se společným staletým nepřítelem, napsal Zalužnyj na facebooku, kde rovněž zveřejnil fotografie bojových vozidel s českou a polskou vlajkou.


STALO SE DNES: Ukrajina má nové pravidlo pro muže. Experti varují před covidem
idnes.cz | 20:03:00
Přítomnost koronaviru v odpadních vodách přesahuje hodnoty z vrcholů vln pandemie. Ukrajinští muži v branném věku nesmí bez povolení opustit své bydliště, oznámil ukrajinský generální štáb. Ruská armáda bude muset mobilizovat, jinak se dostane do krize, míní důstojník ruské tajné služby. Přinášíme přehled hlavních úterních událostí.


Probudil nás řev zvířat, vzpomíná starosta na nejničivější povodeň v Česku
idnes.cz | 20:00:00
Symbol ničivých povodní roku 1997. Troubky na Přerovsku. Stoletá voda z Bečvy tehdy pobořila nebo poškodila na 350 domů, devět lidí přišlo o život. Dnešní starosta Radek Brázda tehdy jako zaměstnanec okresního úřadu pomáhal s likvidací škod. „Zážitky se nedají vytěsnit,“ říká v rozhovoru k 25. výročí od tragédie.


Německo se snaží zabránit „plynařskému Lehman Brothers“. Do padajícího obra Uniper nalije miliardy eur
Hospodářské noviny | 19:16:00
Německá vláda se snaží zabránit tomu, aby zkolabovala jedna z největších německých energetických firem a největší tamní odběratel ruského plynu Uniper. Proto se v něm podle listu Handelsblatt chystá stát získat podíl a nalít do něj miliardy eur....


Kdyby žil Masaryk, byl by prezidentem EU, říká historik Robert Kvaček, který slaví devadesátku
Hospodářské noviny | 17:48:00
Jak se mi daří? Jako papeži, vítá profesor Robert Kvaček redaktora HN ve svém jičínském domě. „Taky mě hrozně bolí kolena,“ říká bezesporu největší žijící znalec českých novodobých dějin. Kvačka znají celé generace studentů a zájemců o...


Záchranáři pátrají ve Vltavě v Českém Krumlově po muži z převráceného raftu
ČT24 | 22:17:21
Na jezu v Českém Krumlově se vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na Twitteru o tom informovala policie. Ve Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody.


O náhradní výživné zažádalo během roku přes deset tisíc rodičů, část odradila složitá procedura
ČT24 | 15:16:24
Úřady práce vyplatily za první rok fungování takzvaného náhradního výživného přes 107 milionů korun. Průměrná měsíční dávka na jedno dítě činila osmnáct set. Stát poskytuje dávku za rodiče, kteří neplatí alimenty, a peníze pak po nich vymáhá. Podmínkou pro přiznání náhradního výživného je, že výši alimentů schválil soud a rodič sám zahájil proces vymáhání. Právě složité podmínky však část rodičů samoživitelů od podání žádosti odradí.


Na Ukrajině soud zakázal činnost tamní komunistické strany
Eurozpravy-zahraniční | 20:46:00
Správní soud ve Lvově dnes zakázal činnost Komunistické strany Ukrajiny (KPU). Vyhověl tak žádosti ukrajinského ministerstva spravedlnosti, podle nějž představitelé strany podporovali proruské povstalce na Donbasu a podíleli se na akcích, které v roce 2014 vedly k ruské anexi poloostrova Krym.


S Johnsonem už ve vládě nebudeme: Rezignovali dva britští ministři
Tiscali-zprávy | 21:08:32
Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak dnes na twitteru oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik skandálů. Javid k rezignaci uvedl, že už nemůže s čistým svědomím pokračovat. O chvíli později oznámil odchod z vlády i Sunak.


IIHF zamítla odvolání Ruska a Běloruska proti vyloučení ze soutěží
Tiscali-zprávy | 18:56:48
Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zamítla odvolání Ruska a Běloruska proti vyloučení z mezinárodních soutěží kvůli invazi na Ukrajinu. IIHF o rozhodnutí disciplinární komise informovala na svém webu.


Na sídlišti ve Vimperku hořel panelák, dva lidi se popálili a nadýchali zplodin
Denik.cz | 23:00:00
Rušno bylo v úterý v podvečer na sídlišti v Mírové ulici ve Vimperku. V panelovém domě nedaleko mateřské školy vzplála kuchyně.


V Krumlově pod jezem se nejspíš utopil vodák. Záchranáři pátrají po těle
Denik.cz | 21:58:00
Policie v úterý večer oznámila, že v podvečerních hodinách se na jezu v Českém Krumlově převrátil raft. Čtyři lidi z něj vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policisté, zatím bezvýsledně. 


5. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:12:29
Hlavní akciové indexy ve Spojených státech smazaly počáteční ztráty a například index technologického trhu Nasdaq Composite výrazně zpevnil. Investoři se teď soustředí hlavně na možnosti růstu americké ekonomiky.


Americké akcie: Proč se (z)hroutí technologická bublina 2.0
Kurzy.cz | 22:28:01
Firmy, které v posledních letech nedokázaly vytvářet zisky a byly zhusta drženy při životě jen levnými penězi od vlád a centrálních bank, to již v současném prostředí nenapraví. Technologická bublina z let 2020 a 2021 se proto (logicky) hroutí...


Akcie HP klesají po snížení ratingu analytiků
Kurzy.cz | 19:25:04
Akcie HP Inc. (HPQ.US) během dnešní seance propadly o 2 % poté, co společnost Evercore ISI snížila rating z outperform na in-line Evercore snížil odhady čistého zisku na akcii a odhad cílové ceny akcie na konci roku ze 43 na 36 USD, protože očekáv...


Pár USDCAD vyskočil nejvýše za posledních 19 měsíců
Kurzy.cz | 18:31:41
Pár USDCAD vzrostl během úterní seance o 1,5 %, což je nejvýše od listopadu 2020. Obavy z recese spustily velký výprodej ropy, což způsobilo tlak na komoditní měny, jako je právě CAD. Investoři se bojí, že zhoršující se makroekonomický výhled může naru...


Zlato klesá na nejnižší úroveň od prosince 2021
Kurzy.cz | 16:57:55
Síla amerického dolaru se propisuje i do cen zlata. Během dnešní seance prolomilo zlato support na 1780 USD a vrhlo se do oblasti, ve které bylo naposledy spatřeno v prosinci 2021. V současnosti ztrácí zlato více než 2 %. Přísné finanční podmínky ve vy...


Norsko stávkuje, ceny zemního plynu rostou
Kurzy.cz | 16:52:28
Norský ropný sektor je ve stávce. Dělníci se domáhají zvýšení mezd z důvodu vysoké inflace. Již prvotní odhady odhalily, že by produkce zemního plynu mohla klesnout až o 25 %, zatímco produkce ropy jen o 15 %. Realita však může být ještě horší. Norská...


Objednávky amerických továren nad očekáváním
Kurzy.cz | 16:13:47
Objednávky amerických továren vzrostly v květnu o 1,6 % z revidovaného dubnového nárůstu 0,7 %, přičemž trh očekával růst pouze o 0,5 % Objednávky bez dopravy se zvýšily na květová 1,7 % z revidovaných dubnových 0,6 % Pár EURUSD zaznamenal pouze mal...


Ropa prudce klesá. Na začátku týdne reagovala ropa na zprávy z Libye a Norska pozitivně. V posledních desítkách minut však ropa klesá o více než 7 %.
Kurzy.cz | 15:54:11
Na začátku týdne reagovala ropa na zprávy z Libye a Norska pozitivně. V posledních desítkách minut však ropa klesá o více než 7 %. Existují spekulace o destrukci poptávky v kontextu nižšího odběru lodního paliva během prvního a druhého kvartálu letošní...


Nová zpráva o výkonnosti výzkumu a inovací: Budování udržitelné budoucnosti v nejistých dobách
Kurzy.cz | 15:19:32
Komise vydala zprávu o výkonnosti vědy, výzkumu a inovací v EU z roku 2022, v níž analyzuje inovační výkonnost EU v globálním kontextu.


SAS požádala v USA o bankrotovou ochranu
Kurzy.cz | 14:57:36
Akcie SAS (SAS.SE) se propadly během dnešní seance o 12 % poté, co skandinávská letecká společnost požádala v USA o ochranu proti bankrotu s cílem snížit dluh. Společnost upozornila na to, že stávka pilotů, která začala včera, prohlubuje její finanční...


Nechcete kupovat, když panuje euforie. Nechcete prodávat, když vládne skepse. Drahá kvalita není dobrá investice - Marks
Kurzy.cz | 13:22:00
Howard Marks, který stojí v čele Oaktree Capital Management, se řídí starým heslem, podle kterého se lidé tvořící ekonomické projekce dělí na dva typy: Ten první nic neví a ten druhý neví ani to, že nic neví.


EURUSD padá na 19letá minima
Kurzy.cz | 12:55:27
Nedávný jestřábí krok ECB nestačil k tomu, aby euro získalo důvěru investorů. Signály o zvyšování sazeb na příštích zasedáních přináší společné měně jen krátkou úlevu. Existují obavy, že pokusy ECB o zabránění fragmentace trhu s dluhopisy rozmělní jaké...


Graf dne - GBPAUD - Australská centrální banka oznámila růst úrokových sazeb o 50 bazických bodů, což zvýšilo hlavní úrokovou sazbu na 1,35 %
Kurzy.cz | 12:44:37
Australská centrální banka oznámila růst úrokových sazeb o 50 bazických bodů, což zvýšilo hlavní úrokovou sazbu na 1,35 % - nejvyšší úroveň od poloviny roku 2019. Jedná se také o první zpětné zvýšení sazeb v historii RBA, když se banka pustila do ostré...


Objednávky amerických továren, zpráva o finanční stabilitě od BoE - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 12:32:34
Evropské trhy otevřely výše Bank of England zveřejní zprávu o finanční stabilitě Informace o objednávkách amerických továren v 16:00 Trhy s Futures otevřely dnešní evrospkou seanci výše. Nálady se zlepšily po zprávách z Asie, protože Čín...


Nálady během dnešní asijské seance byly převážně pozitivní. Nikkei získal 1 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % a Kospi uzavřel s 1,6% ziskem. - Ranní shrnutí
Kurzy.cz | 12:16:54
Nálady během dnešní asijské seance byly převážně pozitivní. Nikkei získal 1 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % a Kospi uzavřel s 1,6% ziskem. Indexy z Číny zaostávaly a obchodovaly se o 0,7 % níže Americké a evropské indexy se po zahájení úterní s...


V OECD proběhlo představení projektu reformy pracovní migrace ČR
Kurzy.cz | 11:35:00
V rámci jednání pracovní skupiny pracovní skupiny pro migraci OECD byl představen projekt reformy pracovní migrace ČR, který je


Vary 4: Devadesátky očima prvního soukromého producenta: Možnosti, úvěry, naivita 
Respekt | 23:05:56
Byl prvním producentem, který v porevolučním Československu natočil soukromý film pod hlavičkou své společnosti Space Films. Tankový prapor podle zakázané knihy Josefa Škvoreckého vznikal ještě za existence státního monopolu, který byl zrušen v roce 1991. Producent Jiří Ježek ale patřil k těm lidem…


Zelenskyj kritizoval armádu za její rozhodnutí omezit mužům pohyb mimo bydliště
Tiscali-zprávy | 22:52:10
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kritizoval dnešní rozhodnutí armády, která zakázala mužům v branném věku pohyb mimo trvalé bydliště bez zvláštního povolení. Po velení armády a ministerstvu obrany bude žádat vysvětlení. Chystaný krok vyvolal v ukrajinské společnosti vlnu nevole.


Poslanci uvažují o změnách ve fungování sněmovny. Měly by omezit obstrukce
ČT24 | 16:25:02
Více času na závěrečné schvalování nebo naopak méně na odůvodnění změn v programu schůze jsou dvě z nejčastěji zmiňovaných možných úprav jednacího řádu sněmovny, o kterých jedná poslanecká pracovní skupina. Koalice chce některé změny prosadit ještě v tomto volebním období. Opozice je ale zdrženlivější. Skupina vznikla v reakci na obstrukce během jednání dolní komory v posledních měsících.


Koncert barokní hudby v Kristiánově kostele
Kurzy.cz | 20:33:00
Při výjimečné příležitosti zahájení historicky druhého českého předsednictví v Radě EU uspořádalo velvyslanectví České republiky


Česká hudba na koncertě k zahájení Kotor Art Festival
Kurzy.cz | 19:07:00
Dne 1.7.2022 proběhlo slavnostní zahájení letního mezinárodního kulturního festivalu Kotor Art. Velvyslankyně Janina Hřebíčková na něm


Růst firmy. Jaké vás čekají právní nástrahy? | Josef Bátrla
Mladý Podnikatel | 00:00:55
Vyhněte se častým chybám při budování firmy. Advokát Josef Bátrla pro vás zmapoval nejčastější právní nástrahy, které rychle rostoucí firmy podceňují.
The post Růst firmy. Jaké vás čekají právní nástrahy? | Josef Bátrla first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top