Celkem 139932 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 08.07.2022


Nabízejí nejdražší hypotéky na trhu, přesto úrokové sazby ještě zvýšily. Kam pro nejlevnější hypotéku?
Finparáda | 10:00:00
mBank a MONETA Money Bank na přelomu měsíce zvýšily úrokové sazby u hypotečních úvěrů. A zatímco MONETA Money Bank hypotéky zdražila o 0,3 procentního bodu, mBank navýšila úrokové sazby až o 1,5 procentního bodu, a to i přesto


Distribuční turismus v roce 2022
Root.cz | 01:00:10
Hledání té nejlepší linuxové distribuce je náročný, často mnohaletý proces. Najít tu pravou se leckomu nepodaří za celý život, jiný má jasno už po prvním setkání.


Děti jsou nadšené, že se mé manželství rozpadlo, říká Veronika Žilková
revue.idnes.cz | 01:00:10
Po několikaleté pauze se Veronika Žilková plná nadšení vrací z nezábavného světa politiky na divadelní jeviště i filmová plátna. Má štěstí, že neuvízla ve škatulkách herce tak limitujících. Představí se například jako jehovistka, trochu šílená umělkyně, upjatá sociální pracovnice nebo obětavá matka.


Ojetiny budou stále zdražovat, chybí škodovky a volkswageny
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Ceny ojetých aut dále porostou, říká v rozhovoru pro iDNES.cz Luboš Vorlík, výkonný ředitel autocenter AAA Auto a Mototechna v České republice ze skupiny Aures Holdings. Vysvětluje také, jaká auta na trhu chybí a o jaké vozy dnes mají zájem na Ukrajině.


Proč je dobré mít životní pojištění. Čtyři zásadní rady jak je sjednat
Finance-iDNES.cz | 01:00:36
Když si někdo pojistí dům, jasně chápe, jak to funguje. Když se nic nestane, nic nedostane, když ho potká nějaká zlá událost, pojišťovna mu zaplatí například náklady na opravu či koupi nové věci. Životní pojištění ale spousta lidí vnímá jinak.


S malými dětmi vás někdy ubytovat nemusí. A nepůjde přitom o diskriminaci
Mesec.cz | 00:00:15
Vážně i nevážně se zamyslíme nad sporem ČOI a hoteliéra, který zakázal do svého zařízení vstup dětem mladším 15 let. Je-li hotel zaměřen na klid a relax, nemusejí vás tam vzít malými dětmi a nepůjde o diskriminaci.


Stát řeší, co udělat s drahými zubaři. Mnozí dělají jen za hotové peníze
idnes.cz | 02:00:03
Tisíce lidí marně hledají zubního lékaře. Jedním z problémů je, že 1 200 zubařů nemá smlouvy se zdravotními pojišťovnami a léčí jen úzkou klientelu za hotové peníze. Drahou léčbu si velká část pacientů nemůže dovolit.


Jak najít vlaky pro 2,6 milionu „Pražanů“. Příměstské železnice se zahustí
idnes.cz | 02:00:03
Podobně jako nedávno Brno, tak i Praha v současnosti řeší, jak zmodernizovat přes sto let starý systém železničních tratí a kudy dovést vysokorychlostní vlaky až do centra.


Lidé si rekordně půjčují u nebankovních společností. Vynahrazují si pandemii
idnes.cz | 02:00:03
Objem nebankovního financování domácností, podnikatelů i firem v květnu meziročně stoupl o dvacet procent na 59,27 miliardy korun. Vyplývá to z dat České leasingové a finanční asociace (ČLFA), mezi jejíž členy patří například Home Credit, Provident nebo Cofidis. Rekordní objemy úvěrů hlásí i Zonky.


Na koho dopadne mimořádná válečná daň, se zatím neví. Řešit to má vládní poradní tým NERV
iHned.cz | 02:00:07
Lidovci se prozatím musí obejít bez analýzy trhu, která by zjistila, kdo v Česku nejvíce vydělává na současných krizích – válce na Ukrajině a rostoucí inflaci. Předseda strany a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka analýzu požadoval...


Colours se vrací po dvou letech pandemického půstu. Na programu mají 350 položek
iHned.cz | 02:00:07
Rockeři The Killers, klavíristka Hiromi či malijská zpěvačka Fatoumata Diawara dokládají žánrovou neohraničenost festivalu Colours of Ostrava, na němž vystoupí hudebníci ze 32 zemí světa. A k tomu na dvě stovky řečníků.


Rusko se rozpadlo, létají atomovky. Zatím jen v knize Doktor Garin od Vladimira Sorokina
iHned.cz | 02:00:07
Nový román Vladimira Sorokina Doktor Garin se odehrává v blízké budoucnosti. Je temnou dystopií prošpikovanou násilnostmi a úvahami politickými i duchovními.


Grandhotel Pupp prochází velkými změnami: covid, odliv Rusů a velká rekonstrukce za desítky milionů korun
iHned.cz | 02:00:07
Fanoušci obsypali vchod a vítali hlavní hvězdu filmového festivalu, oscarového herce Benicia Del Tora. Je to už tradice – karlovarský Grandhotel Pupp ubytovává nejvýznamnější festivalové hosty od roku 1950. Bydleli tu Renée Zellwegerová, John...


Moje čtení: ředitelku Cesty domů Ruth Šormovou nikdy nezklame Betty MacDonaldová
iHned.cz | 02:00:08
Ruth Šormová, ředitelka dobročinné organizace Cesta domů, nečte víc knížek najednou, protože si nechce tříštit pozornost. A také se s knihou vždy uchyluje na své oblíbené místo.


Finanční trhy (8. 7. 2022)
iHned.cz | 02:00:08
Ruth Šormová, ředitelka dobročinné organizace Cesta domů, nečte víc knížek najednou, protože si nechce tříštit pozornost. A také se s knihou vždy uchyluje na své oblíbené místo.\n


Houby pro klima: úložiště uhlíku i eko obalový materiál
iHned.cz | 02:00:08
Typicky české houbaření se týká jen nepatrného povrchového zlomku pestrého světa hub. Vědci se mnohem více zajímají o podhoubí, jež hraje zásadní roli v ekosystému. Využitelné je ale i jako materiál, který dokáže nahradit plasty.


Krátký trénink pro kanadské piloty si oblíbila i britská královská rodina
iHned.cz | 02:00:08
Sedmiminutové cvičení má své předchůdce. Už před 70 lety vymyslel William Robert Orban podobný systém pro kanadské piloty.


Rozhýbej se! Stačí sedm minut, zeď a židle
iHned.cz | 02:00:08
Ze sedmiminutové sestavy cviků pro zaneprázdněné manažery se stal fenomén, kterému se věnují miliony lidí po celém světě. Namísto hodinové dřiny v přeplněné posilovně doporučuje krátké intenzivní cvičení třeba v obýváku nebo kanceláři. Funguje to? A...


Proč nás ovládají negativní zprávy plus několik tipů, jak se závislosti na nich zbavit
iHned.cz | 02:00:08
Katastrofické zprávy neodolatelně přitahují naši pozornost, ve skutečnosti však nekonzumujeme my je, ale ony konzumují nás. Přestože vytvářejí falešný obraz světa a jsou psychicky zničující, chceme je číst zas a zas. Jak z toho ven? A kde hledat...


Vary 6: V českém filmu panuje obrovská opatrnost a strach z vybočení, říká režisér Hranice lásky
Respekt | 00:32:34
S Tomaszem Wińským o tom, co se tady neříká nahlas, proč je jednodušší neporušovat pravidla a jeho manifestu Nová česká intimita


Rekonstruujete? Vyberte správné vchodové dveře do bytu
eStav.cz | 02:00:00
Plánujete rekonstrukci bytu? V tom případě využijte příležitosti k tomu, abyste vyměnili i vchodové dveře do bytu s kukátkem. S bezpečnostními dveřmi budete mít jistotu, že se k vám pak nedostanou žádní nevítaní návštěvníci. Alespoň pokud si netroufají lézt po balkonech či střechách. Poradíme vám, jak vybrat ty správné.


Dřevěný kompozit Terafest® nabízí víc než jen alternativu
eStav.cz | 04:00:00
Důležitým přínosem moderních stavebních materiálů je, že nám umožňují klást na venkovní prostory podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru. Jedním z takových materiálů je WPC, který se ukázal jako ideální volba pro stavbu teras, plotů či obkladů stěn. K nejúspěšnějším evropským producentům prken z kompozitu dřeva a polyethylenu patří česká společnost WPC – Woodplastic.


7. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 02:58:18
Akcie ve Spojených státech zpevnily, protože investoři reagovali pozitivně na komentář americké centrální banky z předchozího dne, který naznačil, že by mohla zmírnit agresivní tempo zvyšování úrokových sazeb, pokud by tím měl utrpět hospodářský růst.


Japonský expremiér Šinzó Abe se stal terčem atentátu, píší média
idnes.cz | 05:50:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe byl převezen do nemocnice poté, co byl během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska napaden. Po zásahu vystřelenou střelou zkolaboval a krvácel z krku. Abe nejeví žádné známky života, uvedla agentura AFP s odvoláním na místní média.


Do vrtulníku jsem dostal důchodce i s kozou, vzpomíná záchranář na povodně
idnes.cz | 05:19:00
Bývalý záchranář Horské služby Jeseníky Jaroslav Sembdner létal o povodních před 25 lety vrtulníkem a na Šumpersku v podvěsu vytáhl z domů obklopených vodou řadu lidí. Některým zachránil život. „Byl to zápřah řadu dní od rána do večera, ale žádnou únavu jsem nepociťoval. Spíš nutkání pomoci co nejvíc,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.


Nespokojené jsme dlouho přehlíželi. Teď se divíme, že se radikalizují, říká politolog
aktuálně.cz | 05:30:00
Odborník na politický extremismus Jan Charvát varuje, že kvůli válce na Ukrajině, zdražování a covidu se může část společnosti radikalizovat.


Budoucnost cestování v EU? Vysokorychlostní železnice zatím vyvolává spory
Denik.cz | 05:30:00
Pohodlná alternativa k letecké dopravě. Evropské organizace plánují vytvoření vysokorychlostní železniční sítě, díky které by se Evropa dala projet stejně dobře, jako nyní za využití letadel. Informuje o tom CNN. Překážkou plánu jsou ale peníze.


Chtěli ho zabít, pomstil se. Saddám Husajn před 40 lety stvořil krvavý čtvrtek
Denik.cz | 05:00:00
Krvavý čtvrtek, tak by se mohl v Iráku nazývat 8. červenec roku 1982. V tento horký letní den zamířil diktátor Saddám Husajn do města Dudžail, aby si mezi tamější komunitou upevnil svou podporu v probíhající irácko-íránské válce. Proslov k davu mu vyšel ještě podle plánu, při cestě zpět se však Saddámův konvoj dostal pod palbu povstalců. Rozlícený diktátor otočil vozy zpět do města – a rozpoutal vraždění.


VIDEO: Fondy EU zdokonalují i gastronomii. Chytrá poklička ohlídá vaření
Denik.cz | 04:30:00
Na začátku projektu podpořeného Evropskou unií z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost stála příhoda, kterou někdy jistě zažil každý z nás, kdo vařil a nevěnoval tomu dostatek pozornosti. Na konci příběhu bude nejen pohodlnější vaření, ale také větší bezpečí při vaření pro seniory a zdravotně postižené.


Utajený souboj o české nebe: Nad gripeny zřejmě vyhrají americké F-35
Denik.cz | 04:00:00
Česko bude v dohledné době potřebovat nové stíhačky. Současný pronájem gripenů i s dvouletou opcí skončí v roce 2029. Už nyní je ale nutné rozhodnout, zda si letectvo ponechá švédské stroje, nebo české nebe budou střežit jiné letouny. Podle všeho si česká armáda pořídí americké stíhačky páté generace F-35 Lightning II.


Češi, milovníci SUV. Podíl na trhu je rekordní, velká a těžká auta ale zvedají také průměrné emise
Hospodářské noviny | 06:50:00
Podíl SUV na celkových prodejích nových osobních aut v Česku dosáhl nového rekordu. V červnu se jich podle dat Svazu dovozců automobilů registrovalo 8804, což znamená 47procentní podíl ze všech vozů. Celkově ale trh s novými auty klesal –...


Na koho dopadne mimořádná válečná daň, se zatím neví. Řešit to má vládní poradní tým NERV
Hospodářské noviny | 07:00:01
Lidovci se prozatím musí obejít bez analýzy trhu, která by zjistila, kdo v Česku nejvíce vydělává na současných krizích – válce na Ukrajině a rostoucí inflaci. Předseda strany a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka analýzu požadoval...


Colours se vrací po dvou letech pandemického půstu. Na programu mají 350 položek
Hospodářské noviny | 07:00:02
Rockeři The Killers, klavíristka Hiromi či malijská zpěvačka Fatoumata Diawara dokládají žánrovou neohraničenost festivalu Colours of Ostrava, na němž vystoupí hudebníci ze 32 zemí světa. A k tomu na dvě stovky řečníků.


Rusko se rozpadlo, létají atomovky. Zatím jen v knize Doktor Garin od Vladimira Sorokina
Hospodářské noviny | 07:00:02
Nový román Vladimira Sorokina Doktor Garin se odehrává v blízké budoucnosti. Je temnou dystopií prošpikovanou násilnostmi a úvahami politickými i duchovními.


Grandhotel Pupp prochází velkými změnami: covid, odliv Rusů a velká rekonstrukce za desítky milionů korun
Hospodářské noviny | 07:00:02
Fanoušci obsypali vchod a vítali hlavní hvězdu filmového festivalu, oscarového herce Benicia Del Tora. Je to už tradice – karlovarský Grandhotel Pupp ubytovává nejvýznamnější festivalové hosty od roku 1950. Bydleli tu Renée Zellwegerová, John...


Moje čtení: ředitelku Cesty domů Ruth Šormovou nikdy nezklame Betty MacDonaldová
Hospodářské noviny | 07:00:02
Ruth Šormová, ředitelka dobročinné organizace Cesta domů, nečte víc knížek najednou, protože si nechce tříštit pozornost. A také se s knihou vždy uchyluje na své oblíbené místo.


Finanční trhy (8. 7. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:02
Ruth Šormová, ředitelka dobročinné organizace Cesta domů, nečte víc knížek najednou, protože si nechce tříštit pozornost. A také se s knihou vždy uchyluje na své oblíbené místo.\n


Houby pro klima: úložiště uhlíku i eko obalový materiál
Hospodářské noviny | 07:00:03
Typicky české houbaření se týká jen nepatrného povrchového zlomku pestrého světa hub. Vědci se mnohem více zajímají o podhoubí, jež hraje zásadní roli v ekosystému. Využitelné je ale i jako materiál, který dokáže nahradit plasty.


Krátký trénink pro kanadské piloty si oblíbila i britská královská rodina
Hospodářské noviny | 07:00:03
Sedmiminutové cvičení má své předchůdce. Už před 70 lety vymyslel William Robert Orban podobný systém pro kanadské piloty.


Rozhýbej se! Stačí sedm minut, zeď a židle
Hospodářské noviny | 07:00:03
Ze sedmiminutové sestavy cviků pro zaneprázdněné manažery se stal fenomén, kterému se věnují miliony lidí po celém světě. Namísto hodinové dřiny v přeplněné posilovně doporučuje krátké intenzivní cvičení třeba v obýváku nebo kanceláři. Funguje to? A...


Proč nás ovládají negativní zprávy plus několik tipů, jak se závislosti na nich zbavit
Hospodářské noviny | 07:00:03
Katastrofické zprávy neodolatelně přitahují naši pozornost, ve skutečnosti však nekonzumujeme my je, ale ony konzumují nás. Přestože vytvářejí falešný obraz světa a jsou psychicky zničující, chceme je číst zas a zas. Jak z toho ven? A kde hledat...


Teplejší počasí přinese až příští týden, tropů se ale zřejmě nedočkáme
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Závěr tohoto týdne oteplení nepřinese a teploty budou během dne spíše klesat, situace se zlomí až s příchodem příštího týdne. Oteplovat se ale bude pozvolna a letních teplot hraničících s tropy se dočkáme až nejdřív v polovině týdne.


Teplejší počasí přinese až příští týden, tropů se ale zřejmě nedočkáme
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Závěr tohoto týdne oteplení nepřinese a teploty budou během dne spíše klesat, situace se zlomí až s příchodem příštího týdne. Oteplovat se ale bude pozvolna a letních teplot hraničících s tropy se dočkáme až nejdřív v polovině týdne.


Tip na výlet: Zámek Kratochvíle
Reflex | 06:30:00
Pokud jste milovníci italské renesanční architektury, ale do Itálie se letos nechystáte, vydejte se místo toho na jih Čech. Najdete tu skrytý poklad s nádhernou zahradou, pávy a bylinkami.


EET končí, ale ne napořád. Na čem systém ztroskotal a jak by se mohl vrátit?
Reflex | 06:15:00
Poslanci schválili zrušení elektronické evidence tržeb. Úplně vypnout by se měla od nového roku. Vláda a poslanci prý usoudili, že benefity EET, pokud nějaké vůbec jsou, nestojí za to, aby se systém udržoval při životě. Stejně se nikdy nestačil rozšířit na všechny plánované podnikatelské obory a v posledních covidových letech už EET běželo jen na dobrovolné bázi. Byť tedy zrušení EET asi nikomu, včetně jeho samotných uživatelů, srdce neláme, ještě bych s vyhazováním registračních pokladen chvíli počkal.


Mišík: Hrajeme si tu na hrozné hvězdy, ale je to pohádka. Drogy jsou všude, ani já nejsem Ježíš
Reflex | 06:00:00
Filmy pro mladé, které jsou autentickou generační výpovědí o jejich světě, nikoli domnělou představou o něm, aby v české kinematografii pohledal. Jednou z těch věrohodných výjimek je BANGER. Když se proto Adamu Mišíkovi naskytla příležitost být jeho součástí, neváhal. „Od prvního natáčecího dne bylo cítit, že máme něco, co je fakt speciální,“ prozrazuje herec a zpěvák o novém snímku režiséra Adama Sedláka, který je zběsilou adrenalinovou jízdou noční Prahou, plnou rapu a drog a ve kterém si zahrál hlavní roli Alexe. Při jejím ztvárnění vycházel ze svých zkušeností, přiznává přitom, že není žádným svatouškem, a příběhů kamarádů, „kteří už dneska nejsou na svobodě. Vybrali si tenhle život a nemuseli, mohli dělat normální práci, ale chtěli žít život na hraně, žili ho a přišly konsekvence.“


Tahle dovolenková destinace trumfla Chorvatsko! Uhodnete, o které je řeč?
Reflex | 07:00:41


Rozsudek nad Blatterem a Platinim: Hrozí jim pět let, čeká se podmínka
Tiscali-zprávy | 05:52:19
Bývalý předseda Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Sepp Blatter a někdejší šéf Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) Michel Platini si dnes dopoledne vyslechnou rozsudek v soudním procesu v Bellinzoně. Švýcarská prokuratura za podvod a zpronevěru peněz FIFA pro oba požaduje podmíněný trest na 20 měsíců, podle trestní sazby jim hrozí až pětileté vězení.


Tomáš Pfeiler: Evropská centrální banka je přehnaně posedlá spready
E15-ekonomika | 06:00:00
Historie se neopakuje, ale spíše rýmuje. Před zhruba deseti lety se Mario Draghi proslavil svou proklamací, že udělá vše potřebné pro záchranu jednotné evropské měny. Strašidlo fragmentace, které bývalý šéf Evropské centrální banky úspěšně zahnal do kouta, v posledních týdnech opět obchází eurozónu. Rozevírají se nůžky mezi výnosy vládních dluhopisů jednotlivých zemí, což teoreticky zabraňuje správnému fungování monetární politiky a v krajním případě ohrožuje celistvost měnového bloku. Na rozdíl od roku 2012 se však nynější riziko roztříštění eurozóny odehrává na pozadí bezprecedentních inflačních tlaků. Manévrovací prostor centrální banky se tak znepokojivě ztenčuje.


Němci se bojí údržby Nord Streamu 1. Může definitivně ukončit tok ruského plynu
E15-ekonomika | 05:30:00
Plánovaná údržba plynovodu Nord Stream 1 (NS1), který po dně Baltu přivádí surovinu z Ruska do Německa, ještě nikdy nepoutala takovou pozornost. Berlín se obává, že odstávka se může z deseti dní protáhnout navždy. Evropským zemím včetně Česka by se tak zkomplikovala snaha naplnit před zimou zásobníky. Alternativy jsou omezené i vzhledem k tomu, že ve Spojených státech zůstává mimo provoz jeden z hlavních terminálů na zkapalněný plyn.


Tomáš Pfeiler: Evropská centrální banka je přehnaně posedlá spready
E15-politika | 06:00:00
Historie se neopakuje, ale spíše rýmuje. Před zhruba deseti lety se Mario Draghi proslavil svou proklamací, že udělá vše potřebné pro záchranu jednotné evropské měny. Strašidlo fragmentace, které bývalý šéf Evropské centrální banky úspěšně zahnal do kouta, v posledních týdnech opět obchází eurozónu. Rozevírají se nůžky mezi výnosy vládních dluhopisů jednotlivých zemí, což teoreticky zabraňuje správnému fungování monetární politiky a v krajním případě ohrožuje celistvost měnového bloku. Na rozdíl od roku 2012 se však nynější riziko roztříštění eurozóny odehrává na pozadí bezprecedentních inflačních tlaků. Manévrovací prostor centrální banky se tak znepokojivě ztenčuje.


Němci se bojí údržby Nord Streamu 1. Může definitivně ukončit tok ruského plynu
E15-politika | 05:30:00
Plánovaná údržba plynovodu Nord Stream 1 (NS1), který po dně Baltu přivádí surovinu z Ruska do Německa, ještě nikdy nepoutala takovou pozornost. Berlín se obává, že odstávka se může z deseti dní protáhnout navždy. Evropským zemím včetně Česka by se tak zkomplikovala snaha naplnit před zimou zásobníky. Alternativy jsou omezené i vzhledem k tomu, že ve Spojených státech zůstává mimo provoz jeden z hlavních terminálů na zkapalněný plyn.


Chytré kamery všude? Jak evropské státy přistupují k využívání biometrických technologií
lupa.cz | 06:30:01
Které evropské vlády zavádění kamer s rozpoznáváním tváří podporují a které jsou proti? A jak vypadá debata o tomto tématu v Česku?


Rusové zaútočí na Slovjansk a Kramatorsk i ze západu, předpovídají Američané
idnes.cz | 06:48:00
Americký Institut pro výzkum války (ISW) ve své nové analýze situace na ukrajinském bojišti varoval před možností, že by ruské jednotky mohly zaútočit na Slovjansk a Kramatorsk, dosud držené ukrajinskými silami, i ze západu. Proruští separatisté na východu Ukrajiny chtějí soudit více než 500 zajatých vojáků ukrajinského pluku Azov za válečné zločiny v separatistické Doněcké lidové republice.


Těhotné Keňanky nesmí volit, řekla moderátorka. Nesmysl, vzkázala naštvaná Keňa
idnes.cz | 06:37:00
Keni vyvolalo pobouření tvrzení moderátorky americké televize Fox News Emily Compagnové. Ta řekla, že těhotné Keňanky nemají právo volit. Výňatek z pořadu začal kolovat na sociálních sítích v Keni a na Twitteru se stal nejdiskutovanějším tématem.


Na velkolepé Mendelovy oslavy chybí skleník i socha, náměstí je rozkopané
idnes.cz | 06:25:00
Už za dva týdny zavítají do Brna laureáti Nobelových cen i další experti z celého světa, aby se podívali do míst, kde Gregor Johann Mendel položil základy genetiky. Právě k výročí 200 let od narození vědce světového formátu vedení města naplánovalo zrekonstruovat náměstí poblíž Starobrněnského kláštera, postavit mu sochu a obnovit skleník, v němž opat prováděl své převratné pokusy s hráškem.


Poslanci budou schvalovat zákaz některých jednorázových plastových výrobků
idnes.cz | 06:16:00
Poslanci budou schvalovat zákaz některých jednorázových plastových výrobků. Zákaz jednorázových plastových výrobků má platit od července příštího roku. Díky zákazu by se podle ministerstva životního prostředí měla ročně snížit spotřeba jednorázových plastových výrobků o zhruba 1,77 miliardy kusů.


OBRAZEM: Ve čtvrtek se do Varů po dvaceti letech vrátili Tros Sketos
idnes.cz | 00:59:00
Dvacet let po svém velkém úspěchu se na karlovarský filmový festival vrátila skupina Tros Sketos. A cappella parta sestávající ze tří známých umělců vystoupila ve zdejším divadle. Ve čtvrtek se toho ale dělo mnohem více: o slovo se přihlásily další filmy a především herecké hvězdy.


Střelen zezadu. Bývalý nejdéle sloužící japonský premiér Šinzó Abe se zřejmě stal obětí atentátu
iHned.cz | 07:23:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe (67) byl převezen do nemocnice poté, co byl během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska napaden. Po zásahu vystřelenou střelou zkolaboval a krvácel z krku. Abe nejeví žádné známky života, uvedla...


Češi, milovníci SUV. Podíl na trhu je rekordní, velká a těžká auta ale zvedají také průměrné emise
iHned.cz | 06:50:00
Podíl SUV na celkových prodejích nových osobních aut v Česku dosáhl nového rekordu. V červnu se jich podle dat Svazu dovozců automobilů registrovalo 8804, což znamená 47procentní podíl ze všech vozů. Celkově ale trh s novými auty klesal –...


Zlato dává lidem pocit jistoty, padělatelé toho využívají. Poradíme, jak poznat pravé
aktuálně.cz | 07:48:58
Nedávno policie odhalila dva podvodníky, kteří prodávali falešné zlato. Má vůbec smysl riziko podstupovat?


Chorvaté zdražili, je to vidět i na fotografiích. Pobřeží Jadranu se léčí po pandemii
aktuálně.cz | 07:19:55
Kde náklady v Chorvatsku vzrostly nejvíce a kde je možné ušetřit? Překvapením bude pro české řidiče cedule s cenami benzinu a nafty.


Poptávka je, auta nejsou. Mezi nejprodávanějšími auty v Česku je i několik překvapení
aktuálně.cz | 06:02:00
Prodeje nových osobních aut i kvůli nedostatku dílů nadále klesají. Za první pololetí o více než 12 procent.


Obchod s chudobou? Spíš charita, odmítá majitel kritiku nuzného bydlení v ghettu
Denik.cz | 06:30:00
Bezprizorní děti, nepořádek, věčně rozbitý plot, za který občas zaletí kámen. Daleko k idyle mají sousedské vztahy mezi lidmi z bloku domů v ústeckých ulicích Sklářská a U Jeslí a podnikatelem, který tu má autoservis.


Japonský expremiér Abe stal obětí atentátu. Není jasné, zda útok přežil
Denik.cz | 06:20:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe (67) byl převezen do nemocnice poté, co byl během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska napaden. Po zásahu střelou zkolaboval a krvácel z krku. Abe nejeví žádné známky života, uvedla agentura AFP s odvoláním na místní média.


Zemědělce znovu trápí sucho. Na Vysočině však panuje mírný optimismus
Denik.cz | 06:17:00
Sucho opět nedává spát zemědělcům, na Vysočině však panuje mírný optimismus. „Zaplať pánbůh zatím dobrý,“ okomentoval aktuální počasí agronom Zemědělské společnost Zhoř na Jihlavsku Jiří Kratochvíl. „Minimálně tedy u nás. Loni nám úrodu ničily kroupy, nyní se nám vyhnuly. Suverénně nejhorší co se sucha týče byl rok 2016,“ dodal. 


Psi ve vodě, exkrementy v trávě. Lidé v Okříškách řeší problémy s pejskaři
Denik.cz | 05:57:00
Místo pohodového koupání v Pilném rybníce musí místní v Okříškách na Třebíčsku řešit problémy s pejskaři. Ti nechávají své miláčky brodit ve vodě, přestože to obec zakazuje. Psi zároveň v okolí zanechávají exkrementy. Jejich majitelům přitom za porušení hygienických a bezpečnostních předpisů hrozí pokuta.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 08.07.2022
Kurzy.cz | 07:18:57
Klíčové události
• ČR: Průmyslová produkce v květnu vzrostla o 2,4 % m/m a o 3,3 % r/r a stavební produkce o 0,4 % m/m a o 3,3 % r/r. V zahraničním obchodu se zbožím v květnu vývoz vzrostl o 18,1 % r/r, dovoz o 26,3 % r/r a obchodní bilance skončila sc...


Jak si snížit výdaje spojené s hypotékou?
Kurzy.cz | 06:00:00
V průběhu fixace úrokové sazby i na jejím konci lze několika způsoby dosáhnout snížení pravidelných měsíčních splátek, ať už dočasně či trvale. O jaké možnosti se jedná? 1. Prodloužení splatnosti úvěru I v rámci fixace úrokové sazby úvěru lze požádat o&he


Lufthansa se potýká s nedostatkem personálu. Plánuje zrušit část letů
idnes.cz | 09:37:00
Německá skupina Lufthansa plánuje kvůli nedostatku personálu plánuje příští týden zrušit až pětinu letů z Frankfurtu nad Mohanem a z Mnichova. Cílem je zajištění stabilního letového řádu. Přesný počet letů zatím nebyl podle mluvčího skupiny stanoven, informuje agentura Bloomberg.


Policisté ve Francii zastřelili muže na skútru. Spolujezdec na ně mířil zbraní
idnes.cz | 09:26:00
Francouzští policisté zastřelili v centru Grenoblu muže, který jel na skútru v neprůstřelné vestě a převážel cestujícího ozbrojeného „dlouhou zbraní“. Ten svou zbraň „začal zaměřovat“ směrem k policistům, kteří dvakrát vystřelili, uvedla agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje.


Covid roste, po svátcích se počet nových případů vyšplhal na 1500
idnes.cz | 09:05:00
Po svátcích přibylo v Česku 1549 nových případů koronaviru, což je nejvíce za jeden den od začátku května a téměř o třetinu více než před týdnem. I nadále roste počet nakažených v nemocnicích, oproti situaci před dvěma týdny se počet zdvojnásobil. Ve čtvrtek bylo s covidem hospitalizováno 262 lidí.


VE VARU S MIRKOU: Kozub ve vaně, Nellis na koni a Bárdos s trofejí
idnes.cz | 09:00:00
Je dobojováno, 56. karlovarský festival odpromítal poslední soutěžní filmy a zatímco porotci rozhodují o vítězích, jedna z doprovodných trofejí už se odtajnila. Získala ji herečka Judith Bárdos.


Auto se při nehodě převrátilo a vzplálo. Řidič podlehl zraněním, žena uhořela
idnes.cz | 08:56:00
Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne v Habartově na Sokolovsku. Škoda Octavia se tam po nehodě převrátila na střechu do potoka a začala hořet. Hasiči nejprve našli u vozu těžce zraněného muže, později po uhašení objevili uvnitř auta i jeho manželku.


Lavrov ujíždí z G20. Politici se mu vyhýbali, vyčinila mu indonéská ministryně
idnes.cz | 08:03:00
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov předčasně opustí schůzku skupiny velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Informovala o tom v pátek agentura DPA s odvoláním na mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou. Je to Lavrovova první účast na mezinárodním fóru od zahájení invaze na Ukrajinu, kterého se účastní i někteří z nejsilnějších západních kritiků ruského vojenského tažení.


Ve Varech v páru: Dvořák se ukázal s mladou Slovenkou, mladý Bartoška s miss
revue.idnes.cz | 08:26:00
Festival v Karlových Varech není jen o premiérách filmů. Poprvé se ve společnosti ukázaly i známé tváře v doprovodu svých nových poloviček. Herci Jiřímu Dvořákovi (55) dělala společnost slovenská herečka a moderátorka Martina Zábranská (28). Podívejte se i na další nové páry z Varů.


Alienware AW3423DW má vpředu krásný QD-OLED panel a vzadu mimozemšťana. A to je jen začátek
iHned.cz | 09:45:00
Je to zvláštní, ale první možnost otestovat novou technologii obrazovek od Samsungu v domácím prostředí jsme dostali z nečekaného zdroje – od Dellu. Ten už v lednu představil svůj údajně nejlepší herní monitor v historii, tedy první s...


Zapomeňte na paštiky, Češi už chtějí v Chorvatsku víc: plachetnice, soukromé zájezdy, luxusní hotely
iHned.cz | 09:30:00
Pryč jsou časy, kdy jsme v Chorvatsku byli za paštikáře, kteří nosí do sandálů bílé ponožky. Zaprvé, do Chorvatska se dávno nejezdí na lacinou dovolenou, a zadruhé – Chorvati mají vůči turistům z Česka zasloužený respekt. „Vy Češi v...


Pracovala pro Johnsona: Je extrémně inteligentní, image je divadlo, říká výzkumnice Sara Polak
iHned.cz | 09:03:00
„Johnson chtěl být premiérem od univerzity, překvapilo mě, že nevydržel déle. Vždy byl nevyzpytatelný a impulzivní. Poznali jsme se, když byl starostou Londýna,“ říká výzkumnice Sara Polak, která v rámci start-upu National Builder...


Všechny barvy duhy. Návrhář brýlí Blake Kuwahara vzdává hold komunitě LGTB+ skrze limitovanou edici
iHned.cz | 08:00:00
„So don't be afraid to let them show your true colours. True colours are beautiful like a rainbow,“ zpívala v hitu True Colors z roku 1986 diva Cyndi Laupher. Duhové barvy jsou symbolem LGBT hnutí od roku 1978, kdy pro něj v San...


SDA: Prodeje osobních automobilů v 1H poklesly o 12,3%, motocykly trhají rekordy, dovoz ojetin rostl o 6,9%, průměrné stáří se dále zvyšuje
Kurzy.cz | 09:51:54
Za první polovinu letošního roku byl celkový počet registrovaných nových osobních automobilů o 12,3 % nižší než v minulém roce, druhé čtvrtletí výrazně prohloubilo celkový pokles prodejů. Ty dosáhly celkové úrovně 98 916 vozů.


V Německu omezují sprchování teplou vedou, snižují teplotu vytápění, zavírají plavecké bazény. Energetická situace je více než dramatická, píší Financial Times
Kurzy.cz | 09:40:22
Plynová krize v Německu se z průmyslu začíná šířit také do domácností, kanceláří či volnočasových center, informují dnešní Financial Times. Lidé v zemi už podle listu čelí realitě přidělování teplé vody, resp.


Analytik: Rusko sílí. Boj o velké město na Donbase byl pro Ukrajince zdrcující
aktuálně.cz | 09:43:00
Ruské jednotky získaly minulou neděli pod svou kontrolu ukrajinské město Lysyčansk.


ČEZ: Zajištění LNG kapacity pro třetinu české spotřeby zemního plynu
Kurzy.cz | 09:29:02
Nizozemský dodavatel zemního plynu Gasunie oznámil, že zajistil 7bcm LNG pro svůj nový terminál o celkové kapacitě 8bcm, jež by měl být v provozu během letošního roku. ČEZ má na tomto terminálu rezervovanou kapacitu, která by měla dle ministra průmyslu&he


Vyspělý svět míří do (technické?) recese
Kurzy.cz | 09:27:51
Zatímco první polovina roku se nesla ve znamení rostoucích obav z inflačního vývoje, do druhé půlky vstupují finanční trhy se strašákem jménem recese.


Koruna zůstává přikovaná k 24,75 EUR/CZK
Kurzy.cz | 09:27:13
Koruna zůstává zaparkována u hranice 24,75 EUR/CZK, což dává tušit, že včerejší první setkání nové bankovní rady ČNB (zatím) nepřineslo změnu v nastavení intervenčního režimu.


Eurodolar dnes čeká na payrolls
Kurzy.cz | 09:26:28
Eurodolar se včera sesunul opět o kousek blíže paritě, kde byl naposledy v roce 2002.


Polsko a Maďarsko včera dále zvýšily úrokové sazby
Kurzy.cz | 09:25:28
Maďarská centrální banka včera zvedla týdenní depo sazbu o 200 bps na 9,75 %


Trhy se před daty z amerického trhu práce podívaly výše
Kurzy.cz | 09:25:11
Indexy v Evropě a USA včera posilovaly, bez zjevných výraznějších pozitivních zpráv, indexy v USA tak rostly 4 den po sobě a vyrovnaly letošní nejdelší sérii růstů. Růst cen ropy indikuje, že trh včera možná o něco méně vnímal riziko zpomalení ekonomiky&h


Wall Street včera zažila po delší době úlevu
Kurzy.cz | 09:24:44
Po sérii výprodejů z přelomu týdne konečně razantněji posílila.


Centrální banky Polska a Maďarska překvapily a zvýšily své hlavní sazby
Kurzy.cz | 09:16:39
Polská centrální banka (NBP) ve čtvrtek nečekaně zvýšila úrokové sazby jen o půl procentního bodu na 6,50 % (oček. 6,75 %). Šlo o desáté zvýšení sazeb v řadě a dorovnaly svoji výši z roku 2005.


Francouzská vláda rozhodla o opětovném spuštění uhelné elektrárny z portfolia EPH
Kurzy.cz | 09:10:30
Francouzská vláda rozhodla o opětovném spuštění uhelné elektrárny v Saint-Avold, která patří do skupiny EPH. Elektrárna ukončila provoz letos v březnu, nicméně kvůli riziku nedostatku plynu a elektřiny během nadcházející zimy by měla být opět spuštěna.


Vyspělý svět míří do (technické?) recese - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:08:09
Zatímco první polovina roku se nesla ve znamení rostoucích obav z inflačního vývoje, do druhé půlky vstupují finanční trhy se strašákem jménem recese.


Parkovací lístek jako celodenní jízdenka v MHD platí od 7. července pro řidiče, kteří zaparkují u konečné tramvaje na Borech
Kurzy.cz | 09:03:58
Od čtvrtka 7. července platí nový režim parkoviště P+R na Borech v Dobřanské – Kaplířově ulici u konečné tramvaje číslo 4. Toto parkoviště je prvním svého druhu na území města, které za zvýhodněných podmínek umožní dojíždějícím motoristům pohodlně přes...


Wall Street 7.7. - parket obsadili kupci, ekonomika by se mohla vyhnout recesi
Kurzy.cz | 09:03:24
Čtvrteční Wall Street ovládli, a to za nižších objemů, úplně kupci a pomohli tak všem třem hlavním indexům k solidním ziskům. Pozitivnímu vývoji dopomohla některá zveřejněná makrodata poukazující na růst inflace, která by ale mohla být „zkrotitelná“&h


Goldmani výrazně snížili své odhady pro vývoj US ekonomiky - ve 2Q poroste jen o 0,7%
Kurzy.cz | 08:54:21
Analytici americké banky Goldman Sachs výrazně snížili své odhady pro vývoj amerického HDP ve 2Q směrem k +0,7% oproti původně odhadovanému růstu o 1,9%.V 1Q HDP největší ekonomiky světa oslabila o 1,6%.


Americké akcie čtvrtým dnem v řadě v zelených číslech, dnes výsledky NFP - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:41:19
Americké indexy včera rostly čtvrtým dnem v řadě. Dařilo se hlavně firmám v sektoru polovodičů a výrobcům vakcíny, kterým pomáhají zprávy o tom, že by jejich vakcíny mohly být schváleny i pro boj s novými variantami covidu, které se začínají šířit v US...


Ranné zhrnutie (08.07.2022)
Kurzy.cz | 08:39:03
Americké indexy sa včera obchodovali vyššie. S&P 500 si pripísal 1,50 %, Dow Jones sa posunul o 1,20 % vyššie a Nasdaq pridal 2,28 %. Russell 2000 vzrástol o 2,43 % Pozitívne nálady bolo možné pozorovať aj počas ázijskej seansy. Nikkei vyskočil o 0,68...


Odhady sklizně vybraných zemědělských plodin v Jihomoravském kraji
Kurzy.cz | 08:13:56
V Jihomoravském kraji by mělo být podle odhadů k 10. červnu letošního roku sklizeno 844 tisíc tun základních obilovin, v porovnání s rokem 2021 je to téměř o 7 tisíc tun méně (o 0,8 %). Více se sklidí pšenice ozimé, ječmene ozimého, žita...


Mladá Boleslav: Semafory na křižovatce u Tesca mají poruchu, pracuje se na opravě
Kurzy.cz | 10:00:31
Řidiči by měli věnovat zvýšenou pozornost dopravě na křižovatce Havlíčkovy ulice a silnice I/38 nedaleko Tesca. Semafory na této křižovatce se opakovaně potýkají s výpadky, a ačkoliv se na odstranění závady intenzivně pracuje, s ohledem na poruchu řídí...


Do konce července probíhá velký celorepublikový průzkum Kvalita výkonu sociální práce v ČR
Kurzy.cz | 10:00:31
Jaké jsou pracovní podmínky sociálních pracovnic a sociálních pracovníků v ČR? Jak sociální pracovníci přistupují k práci s klienty v různých oblastech výkonu sociální práce? Hraje roli to, ve kterém kraji působí? Kde jsou nejvíce spokojeni se svým...


Olomouc: Dva roky půstu končí. Vrací se seniorské cestování
Kurzy.cz | 10:00:31
Kraj projekt podpoří částkou 1,3 miliónu korun. Zapojit se může až 1 700 účastníků.


Krupka - uzavírka ul. Boženy Němcové, dočasné zrušení zastávek
Kurzy.cz | 10:00:31
Z důvodu úplné uzavírky ul. Boženy Němcové dochází od 18. 7. do 14. 8. k zrušení obsluhy autobusových zastávek Krupka,Bohosudov,MěÚ a Krupka,Bohosudov,Dlouhá.


Mladá Boleslav: v části ulice U Stadionu bude úplná uzavírka od 11.7. do 16.7.
Kurzy.cz | 10:00:32
V pondělí 11. července startuje oprava kanalizace v ulici U Stadionu směrem k domu s pečovatelskou službou. Rekonstrukce s sebou přinese i nutnou úplnou uzavírku v této ulici, a to konkrétně mezi domy číslo popisné 928 až 930. Výkopové práce budou prob...


Na Ukrajině poskytuje online terapie zdarma. Český startup Hedepy pomáhá uprchlíkům i lidem ve válečných oblastech
Euro | 08:15:37
Česká společnost Hedepy poskytující online terapie pomáhá pečovat o duševní zdraví lidem prchajícím z Ukrajiny i těm, kteří se ve válkou zasažené zemi stále nachází. Psychickou podporu se těmto lidem rozhodla poskytnout zcela zdarma, a to ve spolupráci se svými partnery. Do výzvy se jako první zapojila společnost Tchibo. Cílem projektu jsou kromě běžných ‚pacientů‘ také ukrajinští terapeuti. Ti vlivem ruské invaze mohli přijít o zdroj příjmů.


„Samá rusofobie.“ Lavrov se zúčastnil ranního zasedání G20, hostinu i odpolední jednání ale raději vypustí
Hospodářské noviny | 10:31:00
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov předčasně opustí schůzku skupiny velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Informovala o tom v pátek agentura DPA s odvoláním na mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou. Je to...


Jaké změny přišly se začátkem července? Konec otravného telemarketingu i ověřený elektronický podpis
Hospodářské noviny | 10:00:00
Začátek července je tradičním obdobím, kdy začínají platit některé dříve schválené zákony. Výjimkou není ani letošek. Některé z legislativních novinek, které se „objevily“ minulý pátek, se dotknou takřka všech lidí, jiné jsou zase...


Alienware AW3423DW má vpředu krásný QD-OLED panel a vzadu mimozemšťana. A to je jen začátek
Hospodářské noviny | 09:45:00
Je to zvláštní, ale první možnost otestovat novou technologii obrazovek od Samsungu v domácím prostředí jsme dostali z nečekaného zdroje – od Dellu. Ten už v lednu představil svůj údajně nejlepší herní monitor v historii, tedy první s...


Zapomeňte na paštiky, Češi už chtějí v Chorvatsku víc: plachetnice, soukromé zájezdy, luxusní hotely
Hospodářské noviny | 09:30:00
Pryč jsou časy, kdy jsme v Chorvatsku byli za paštikáře, kteří nosí do sandálů bílé ponožky. Zaprvé, do Chorvatska se dávno nejezdí na lacinou dovolenou, a zadruhé – Chorvati mají vůči turistům z Česka zasloužený respekt. „Vy Češi v...


Pracovala pro Johnsona: Je extrémně inteligentní, image je divadlo, říká výzkumnice Sara Polak
Hospodářské noviny | 09:03:00
„Johnson chtěl být premiérem od univerzity, překvapilo mě, že nevydržel déle. Vždy byl nevyzpytatelný a impulzivní. Poznali jsme se, když byl starostou Londýna,“ říká výzkumnice Sara Polak, která v rámci start-upu National Builder...


Všechny barvy duhy. Návrhář brýlí Blake Kuwahara vzdává hold komunitě LGTB+ skrze limitovanou edici
Hospodářské noviny | 08:00:00
„So don't be afraid to let them show your true colours. True colours are beautiful like a rainbow,“ zpívala v hitu True Colors z roku 1986 diva Cyndi Laupher. Duhové barvy jsou symbolem LGBT hnutí od roku 1978, kdy pro něj v San...


Střelen zezadu. Bývalý nejdéle sloužící japonský premiér Šinzó Abe zemřel po atentátu
Hospodářské noviny | 07:23:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe (67) byl převezen do nemocnice poté, co byl během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska napaden. Po zásahu střelou zkolaboval a krvácel z krku. Později japonská stanice NHK uvedla, že Abe v důsledku...


Poslanci projednají zákaz části jednorázových plastových výrobků
ČT24 | 07:05:29
Poslanci budou schvalovat regulaci platforem pro sdílení videonahrávek typu YouTube nebo zákaz některých jednorázových plastových výrobků. V závěrečném kole jsou také například úpravy v důchodech části pěstounů.


Česko předsedá EU: více pokory, méně cukru
Respekt | 10:48:57
Podcast: Se zahraniční zpravodajkou v Bruselu Kateřinou Šafaříkovou o tom, jak si Praha při svém historicky druhém řízení Rady EU zatím vede


Válka na Ukrajině: Rusové mají operační pauzu, ale chystají se na Siversk
Respekt | 10:40:01
Online zpravodajství z konfliktu na východě Evropy


Sněmovna stvrdila možnost povolit výjimečně jízdu kamionů bez přestávek
Eurozpravy-domácí | 10:59:00
Ministerstvo dopravy bude moci ve výjimečných situacích, například při kalamitách nebo krizích, povolit řidičům v nákladní dopravě, aby mohli po určitých úsecích silnic jezdit bez dodržování požadavků na přestávky v jízdě a odpočinek. Počítá s tím novela zákona o silniční dopravě, kterou dnes stvrdila Sněmovna.


Česku mohou hrozit sankce za opožděnou implementaci evropské legislativy
Eurozpravy-domácí | 10:19:00
V Poslanecké sněmovně je minimálně 15 až 20 tisků, kvůli kterým Česku mohou hrozit sankce od Evropské komise kvůli opožděnému přijetí evropských předpisů. ČR měla už loni v červenci přijmout například zákon zakazující používání jednorázových plastových příborů nebo talířů, který dnes ve třetím čtení budou projednávat poslanci. Na tiskové konferenci to řekl předseda poslaneckého lubu KDU-ČSL Marek Výborný.


Česko vydalo ve čtvrtek uprchlíkům z Ukrajiny 1276 víz
Eurozpravy-domácí | 09:33:00
Česko ve čtvrtek po státních svátcích vydalo uprchlíkům 1276 víz, o 631 více než před týdnem. Víza za více než čtyři měsíce trvání ruské invaze na Ukrajinu dostalo 389.296 běženců. Na cizinecké policii se od počátku války nahlásilo 342.834 ukrajinských uprchlíků, ve čtvrtek jich bylo 2522. Údaje zveřejnilo na twitteru ministerstvo vnitra.


Po svátcích bylo přes 1500 nakažených, přibylo hospitalizovaných
Eurozpravy-domácí | 08:38:00
Po dvou svátečních dnech přibylo ve čtvrtek v Česku 1549 nových případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den od začátku května a o téměř třetinu víc než před týdnem. Za uplynulých sedm dní se covid prokázal u zhruba 5400 lidí. Je to sice dohromady o asi 260 méně než předchozí týden, který ale nebyl přerušený volnými dny jako začátek července. Dál roste počet nakažených v nemocnicích.


Ruský plyn zatím proudí do EU přes Nord Stream 1 i přes Ukrajinu stabilně
Eurozpravy-zahraniční | 10:41:00
Tok ruského plynu do Evropské unie přes podmořský plynovod Nord Stream 1 i přes Ukrajinu je dnes stabilní, ukazují záznamy provozovatelů sítí. Mírně ale klesl objem plynu, který proudí v opačném směru plynovodem Jamal, tedy z Německa do Polska. Pozornost se teď upíná zejména k plynovodu Nord Stream 1, kde v pondělí začíná pravidelná roční údržba. V té době potrubím většinou neproudí žádný plyn.


Lavrov předčasně opustí schůzku skupiny G20 na Bali
Eurozpravy-zahraniční | 10:22:00
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov předčasně opustí schůzku skupiny velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou.


V Německu zadrželi zdrogovaného českého řidiče, v kamionu převážel výbušninu
Eurozpravy-zahraniční | 09:25:00
Německá policie ve středu zastavila na dálnici poblíž Kolína nad Rýnem kamion českého dopravce, který převážel na 300 nezajištěných sudů s výbušninou. Řidič byl pod vlivem drog, informovala agentura DPA.


Japonský expremiér Abe je po atentátu ve vážném stavu
Eurozpravy-zahraniční | 08:33:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe, který se stal obětí atentátu, je ve vážném stavu. Na tiskové konferenci to dnes řekl japonský ministerský předseda Fumio Kišida, který útok na Abeho důrazně odsoudil. Abe byl před několika hodinami postřelen během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska. Politik krvácel a zkolaboval, byl převezen do nemocnice.


Rusové se mohou pokusit o útok na Slovjansk a Kramatorsk ze západu
Eurozpravy-zahraniční | 08:31:00
Americký Institut pro výzkum války (ISW) ve své nové analýze situace na ukrajinském bojišti varoval před možností, že by ruské jednotky mohly zaútočit na Slovjansk a Kramatorsk, dosud držené ukrajinskými silami, i ze západu. Uvedla to dnes ruská redakce BBC.


V Rusku chtějí uvěznit opoziční předáky za vystoupení proti válce
Eurozpravy-zahraniční | 08:18:00
Ruští prokurátoři ve čtvrtek navrhli soudům zavřít do vězení známého opozičního aktivistu a také poslance moskevského sněmu, který se postavil proti Ruskem vedené válce proti Ukrajině, uvedla dnes agentura Reuters. Ta tyto soudní procesy označila za známku, že represe Kremlu proti disentu pokračují a sílí.


Soud zprostil Platiniho s Blatterem obvinění z finančního podvodu
Tiscali-zprávy | 10:36:50
Bývalého předsedu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Seppa Blattera a někdejšího šéfa Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) Michela Platiniho dnes švýcarský soud zprostil obvinění z finančního podvodu. V kauze podezřelé platby dvou milionů švýcarských franků (asi 48 milionů korun) za údajnou poradenskou činnost hrozilo oběma funkcionářům až pětileté vězení.


Beka Jiříčka si jako šestku draftu NHL vybral Columbus, jedničkou je Slafkovský
Tiscali-zprávy | 09:00:16
Českého hokejového obránce Davida Jiříčka si při draftu zámořské NHL vybral ze šestého místa Columbus. V prvním kole se dočkal ještě útočník Jiří Kulich po volbě Buffala na 28. pozici. První slovenskou jedničkou v historii se díky volbě Montrealu, kde se letošní výběr talentů koná, stal útočník Juraj Slafkovský. Pořádající klub přitom volil jako první poprvé od roku 1985.


Japonský expremiér Abe se stal obětí atentátu, je ve vážném stavu
Tiscali-zprávy | 08:02:57
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe se stal obětí atentátu a je ve vážném stavu, oznámil na tiskové konferenci japonský ministerský předseda Fumio Kišida. Abe byl před několika hodinami postřelen během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska. Krvácel a zkolaboval a byl převezen do nemocnice.


Brigáda na dohodu o provedení práce v příkladech
E15-ekonomika | 09:45:00
V červenci a srpnu si přivydělávají formou různých brigád nejenom studenti nebo penzisté, ale i zaměstnanci. Povídejme se v několika praktických příkladech na to, co je dobré vědět o DPP.


Libra po Johnsonově rezignaci posílila. Videohernímu průmyslu došel dech
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 189. den roku, svátek má Nora, před 25 lety Severoatlantická aliance (NATO) oficiálně pozvala ke vstupu do svých řad Česko, Maďarsko a Polsko.   
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Bývalý japonský premiér Abe se stal terčem atentátu, je ve vážném stavu
E15-ekonomika | 08:30:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe, který se stal obětí atentátu, je ve vážném stavu. Na tiskové konferenci to řekl japonský ministerský předseda Fumio Kišida, který útok na Abeho důrazně odsoudil. Abe byl před několika hodinami postřelen během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska. Politik krvácel a zkolaboval, byl převezen do nemocnice.


Ruští opoziční předáci mají být v zemi souzeni za vystoupení proti válce na Ukrajině
E15-ekonomika | 07:15:00
Ruští prokurátoři ve čtvrtek navrhli soudům zavřít do vězení známého opozičního aktivistu a také poslance moskevského sněmu, který se postavil proti Ruskem vedené válce proti Ukrajině, uvedla dnes agentura Reuters. Ta tyto soudní procesy označila za známku, že represe Kremlu proti disentu pokračují a sílí.


Brigáda na dohodu o provedení práce v příkladech
E15-politika | 09:45:00
V červenci a srpnu si přivydělávají formou různých brigád nejenom studenti nebo penzisté, ale i zaměstnanci. Povídejme se v několika praktických příkladech na to, co je dobré vědět o DPP.


Libra po Johnsonově rezignaci posílila. Videohernímu průmyslu došel dech
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 189. den roku, svátek má Nora, před 25 lety Severoatlantická aliance (NATO) oficiálně pozvala ke vstupu do svých řad Česko, Maďarsko a Polsko.   
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Bývalý japonský premiér Abe se stal terčem atentátu, je ve vážném stavu
E15-politika | 08:30:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe, který se stal obětí atentátu, je ve vážném stavu. Na tiskové konferenci to řekl japonský ministerský předseda Fumio Kišida, který útok na Abeho důrazně odsoudil. Abe byl před několika hodinami postřelen během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska. Politik krvácel a zkolaboval, byl převezen do nemocnice.


Ruští opoziční předáci mají být v zemi souzeni za vystoupení proti válce na Ukrajině
E15-politika | 07:15:00
Ruští prokurátoři ve čtvrtek navrhli soudům zavřít do vězení známého opozičního aktivistu a také poslance moskevského sněmu, který se postavil proti Ruskem vedené válce proti Ukrajině, uvedla dnes agentura Reuters. Ta tyto soudní procesy označila za známku, že represe Kremlu proti disentu pokračují a sílí.


Analytici: ČNB v květnu dala z devizových rezerv na obranu koruny 86 miliard
idnes.cz | 11:54:00
Česká národní banka v květnu ze svých devizových rezerv vynaložila na obranu koruny před oslabením téměř 3,5 miliardy eur (86 miliard Kč), což byl nejvyšší objem intervencí od ukončení kurzového závazku v roce 2017. S poukazem na dnešní data ČNB o tom informovali analytici.


Tvůrce Abenomics, nejdéle sloužící premiér Japonska. Kdo byl „jestřáb“ Abe
idnes.cz | 11:54:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe byl nejúspěšnějším poválečným japonským předsedou vlády. Vládl nepřetržitě od roku 2012 do roku 2020, poprvé stál v čele kabinetu v letech 2006 až 2007. Do historie se zapíše svým programem ekonomických reforem i kontroverzní obrannou a zahraniční politikou. O život jej připravil atentátník, který jej postřelil během projevu ve městě Nara.


Únik z policejního spisu zachránil snímek o vraždě novináře Kuciaka
idnes.cz | 11:50:00
Tísnivě dojemné momenty nabídla na karlovarském festivalu úterní premiéra dokumentu Kuciak: Vražda novináře. Na uvedení do karlovarského divadla totiž vedle tvůrců dorazili i rodiče obou snoubenců, tedy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Ti se v únoru 2018 stali ve slovenské Veľké Mači oběťmi objednaného útočníka.


Exmanažer viní kryptoměnovou firmu Celsius z Ponziho schématu, podal žalobu
idnes.cz | 11:40:00
Bývalý investiční manažer společnosti Celsius Jason Stone, ve čtvrtek podal na tuto platformu zaměřenou na získávání a půjčování kryptoměn žalobu. Společnost viní z nezajištění rizik, manipulace s cenou vlastního kryptožetonu a fungování na základě Ponziho schématu.


Abe svou politikou dráždil. Ale střelby a atentáty Japonsko téměř nezná
idnes.cz | 11:35:00
Atentát na japonského expremiéra Šinzó Abeho způsobil v Japonsku ohromný šok. Země je proslulá velmi nízkou mírou násilných incidentů souvisejících se střelnými zbraněmi, útoky na politické činitele jsou zde také raritou. Dosud není jasné, co střelce k činu vedlo. Abe však byl znám svou agresivní obrannou politikou, která se setkávala s odporem veřejnosti.


Cynik, který testoval meze a z lidí dělal blázny, píšou komentátoři o Johnsonovi
idnes.cz | 11:28:00
Politický pád, který nemá v dějinách britské demokracie obdoby - tak komentují britská média čtvrteční rezignaci premiéra Borise Johnsona kvůli sérii skandálů a masivní ztrátě důvěry spolustraníků. Chaotické dění posledních dnů a odkaz premiéra, který zemi vyvedl z EU a vládl v obtížných časech pandemie, ale deníky hodnotí velmi rozdílně - některé s úlevou, jiné s vděkem.


Hubáčková odmítla Babišova slova, že „totálně podělala“ jednání o Green Dealu
idnes.cz | 10:07:00
Dosáhla jsem maxima možného, odmítla ministryně životního prostředí za KDU-ČSL Anna Hubáčková kritiku od bývalého premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše, že na úrovni Evropské unie „totálně podělala“ jednání o Green Dealu, když podpořila konec aut se spalovacími motory v roce 2035.


V Praze bude za ANO bojovat o primátorské křeslo poslanec Patrik Nacher
idnes.cz | 10:04:00
Lídrem kandidátky hnutí ANO pro komunální volby v Praze je poslanec a městský zastupitel Patrik Nacher. Ve čtvrtek večer to potvrdil celorepublikový výbor hnutí. Nacher se měl stát kandidátem na primátora za ANO už před čtyřmi lety, tehdy jej však v čele kandidátky nakonec nahradil podnikatel Petr Stuchlík.


Český kamion vezl v Německu 300 sudů s výbušninou, řidič byl zdrogovaný
idnes.cz | 10:02:00
Německá policie ve středu zastavila na dálnici poblíž Kolína nad Rýnem kamion českého dopravce, který převážel na 300 nezajištěných sudů s výbušninou. Řidič byl pod vlivem drog, informovala agentura DPA.


„Samá rusofobie.“ Lavrov se zúčastnil ranního zasedání G20, hostinu i odpolední jednání ale raději vypustí
iHned.cz | 10:31:00
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov předčasně opustí schůzku skupiny velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Informovala o tom v pátek agentura DPA s odvoláním na mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou. Je to...


Jaké změny přišly se začátkem července? Konec otravného telemarketingu i ověřený elektronický podpis
iHned.cz | 10:00:00
Začátek července je tradičním obdobím, kdy začínají platit některé dříve schválené zákony. Výjimkou není ani letošek. Některé z legislativních novinek, které se „objevily“ minulý pátek, se dotknou takřka všech lidí, jiné jsou zase...


Sergej Lavrov předčasně opustí schůzku skupiny G20. Kritiky označil za rusofoby
aktuálně.cz | 11:53:50
Od začátku invaze se šéf ruské diplomacie Lavrov zúčastnil prvního mezinárodního fóra. Po kritice odjede dřív.


Za vakcíny proti covidu dalo Česko 19 miliard. Na podzim mají přijít nové typy
aktuálně.cz | 11:45:35
Jedním z cílů českého předsednictví Radě EU je vyjednávání s výrobci vakcín o nových smlouvách, které by lépe odpovídaly současné situaci.


Šinzóa Abeho zastřelil voják, který dříve sloužil u námořnictva. Zbraň si sám vyrobil
aktuálně.cz | 11:30:09
Střelcem byl podle místních novinářů, odvolávajících se na policii, jedenačtyřicetiletý Tecuja Jamagami.


Šinzó Abe zemřel. Japonského expremiéra zastřelil atentátník během projevu
aktuálně.cz | 10:49:29
Policie po incidentu zadržela dvaačtyřicetiletého muže, který k útoku zřejmě použil podomácku vyrobenou zbraň.


Karlovarský filmový festival: Pánské hvězdy, výčepní a Arabela
Denik.cz | 11:08:00
Sešlost festivalových hvězd v Karlových Varech se na sklonku týdne završila. Doplnil ji očekávaný herec mafiánských rolí Benicio del Toro, který v pátek ve Varech připomněl svůj filmy Traffic - Nadvláda gangů, v sobotu to budou Obvyklí podezřelí. S australským hercem Geoffreym Rushem tvoří noblesní duo a sklízí obdivné pohledy žen. Del Toro díky portorikánské jiskře, Rush za svou nedbalou eleganci. 


Likvidace požáru v Kralupech pokračuje. Škoda se vyšplhala na tři miliony korun
Denik.cz | 11:06:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Požár plastového odpadu v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou stále není u konce. Na místě i v pátek zůstává několik jednotek hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.


Nový ministr školství Vladimír Balaš: Inkluze je správná a v zájmu dětí
Denik.cz | 10:30:00
Funkce ministra školství se profesor mezinárodního práva Vladimír Balaš ujal v nejvypjatějším okamžiku jeho mateřského hnutí STAN. To má před mimořádným sněmem a musí se vypořádat nejen s důsledky korupční kauzy Dozimetr. Redaktorka Deníku Kateřina Perknerová s ním proto hovořila i o kontextu jeho nástupnictví po Petru Gazdíkovi.


PŘEHLEDNĚ: Vše o Colours of Ostrava. Ceny, doprava, parkování, kemp a další
Denik.cz | 09:50:00
/FOTOGALERIE/ Od středy 13. července do soboty 16. července bude Ostrava patřit hudbě. Chystáte se na letošní Colours of Ostrava? Deník pro vás připravil souhrn toho nejdůležitějšího, co byste měli vědět. Ceny, parkování, kemp a řada dalších praktických nezbytných informací. 


Nákladní vůz vjel na železniční přejezd na červenou. Narazil do něj osobní vlak
Denik.cz | 09:30:00
Na přejezdu v Rakovníku se v pátek ráno střetl osobní vlak s nákladním vozem. Nehoda se obešla bez zranění.


Fotogalerie: Grand Prix Rakouska od roku 1997 po dnešek
Auto.cz | 10:58:00
Na okruhu nedaleko Spielbergu se poprvé jelo v roce 1970 (Österreichring). V letech 1988 až 1996 okruh v kalendáři chyběl a vrátil se až v roce 1997 jako A1 Ring. Znovu pak vypadl v roce 2004, aby se vrátil podruhé coby Red Bull Ring v roce 2014.


Bentley nabízí bližší pohled na údajně nejsofistikovanější automobilové sedačky
Auto.cz | 09:50:00
Unikátní zadní sedačky pro prodlouženou verzi modelu Bentley Bentayga EWB odhalují svá tajemství.


Hennessey chystá elektrické GT se šesti koly a výkonem přes 2.400 koní!
Auto.cz | 08:55:00
Americký úpravce a výrobce automobilů se pochlubil s plány na další auto vlastní konstrukce. Hennessey se pustí do elektromobility a nabídne cestovní vůz se šesti koly a výkonem pře 2.400 koní.


Čínská vládní limuzína Hongqi N701 se poprvé objevila na silnicích
Auto.cz | 08:00:00
Nejnovější státní limuzína čínské značky Hongqi se poprvé objevila na veřejné silnici, na zadních sedadlech měl sedět prezident.


V Krkonoších spadl strom na osobní auto, řidička zemřela
idnes.cz | 13:45:00
Po pádu stromu na osobní auto dopoledne v Krkonoších zemřela řidička. V autě jela sama. Nehoda se stala na takzvané staré silnici ze Svobody nad Úpou do Janských Lázní.


Aktuální mapa hub. Sezona začíná na jihu, už se dají najít i chutné hřiby
idnes.cz | 13:00:00
Těšení se na plné koše začíná být pro milovníky houbaření v letošním roce už nesnesitelně dlouhé. Jaro bylo chudé a ani léto zatím nenaplnilo domácnosti vůní houbových omáček. Jenže teď to začíná vypadat nadějně.


Soud osvobodil muže obžalovaného za řeči o zabíjení pacientů s covidem
idnes.cz | 12:49:00
Okresní soud v Plzni zprostil obžaloby z šíření poplašné zprávy čtyřiatřicetiletého Jana Jungmanna. Žaloba ho vinila za jeho loňské facebookové komentáře týkající se pandemie koronaviru. Muž z Rakovnicka mimo jiné ve svých příspěvcích tvrdil, že v plzeňské fakultní nemocnici zdravotníci schválně zabíjejí pacienty s covidem.


Monopol pojištění cizinců má skončit. Nahlodal finanční stabilitu PVZP
idnes.cz | 12:30:00
Poslanci se mají opět zabývat kritizovanou novelou o pojištění cizinců. Ta omezuje volný trh a nahlodala finanční zdraví Pojišťovny VZP, která má na pojištění lidí ze třetích zemích dlouhodobě žijících na území Česka monopol.


Pirátským europoslancům nerozumím. V EU vyjednáme dostupné energie, říká Fiala
idnes.cz | 12:30:00
Pirátští europoslanci hlasovali jako jediní Češi proti zařazení jádra a plynu do zelených investic. Premiér Petr Fiala jejich postoj nechápe a raduje se, že byli přehlasováni. Samotná vláda je podle něj ale v této otázce jednotná. „Nemáme šanci energii získávat pouze z obnovitelných zdrojů,“ uvedl pro Blesk.


Mám prosopagnosii, překvapil Brad Pitt informací o neurologické poruše
revue.idnes.cz | 13:43:00
Brad Pitt (58) musí často čelit názorům některých lidí, podle kterých je natolik namyšlený, nadřazený a pyšný, že na veřejnosti ani nepozdraví své známé. Podle herce je to však jen proto, že trpí prosopagnosií. Kvůli neurologické poruše nepozná podle tváře člověka, se kterým delší dobu nebyl v kontaktu.


Hvězdy ve Varech: V kariéře mám štěstí na lidi, říká Fingerhutová z Devadesátek
revue.idnes.cz | 12:00:00
Štěpánka Fingerhutová (26) zazářila letos v seriálu Devadesátky, proslavila se však již dříve díky Ordinaci v růžové zahradě. Herečka v rozhovoru z Varů pro iDNES.cz doplněném exkluzivními snímky fotografky Lenky Hatašové prozradila, jak to má s vírou a co je pro ni a jejího partnera nadlidským úkolem.


Sektorové dani je lepší se vyhnout. Miliardy do rozpočtu lze nalít i jinak
iHned.cz | 11:42:00
Jak navýšit příjmy státu v době energetické krize a v situaci, kdy je rozpočet zle zatížen hospodařením minulé vlády? Jak to udělat, aby nové výdaje nepotopily rozpočet do ještě hlubších deficitů? Je zajímavé, jak málo se mluví o tom, jakou část...


Proč máme vysoké ceny nemovitostí? Platit německé ceny českými příjmy je problém
iHned.cz | 11:16:00
Zdražování je strašákem každé doby a v posledních měsících strmě rostly i ceny nemovitostí. Ale zároveň platí, že nejsou předražené. Je potřeba se podívat na všechny faktory, které jejich ceny formují. A to jak přímo, tak nepřímo. Přímý dopad na...


Země plná improvizací nikdy nebude mít pořádnou mediální politiku
iHned.cz | 09:32:00
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) definitivně oznámil, že za této vlády se s koncesionářskými poplatky nebude nic dělat. Čtrnáct let stejná sazba se nadále nezmění – navzdory inflaci a dalším ekonomickým jevům. Baxa sdělil oficiální postoj...


Opel Astra 1.6 Turbo 180 k PHEV GS Line – Parádně vypadá i jezdí
Auto.cz | 12:55:00
Šestá generace modelu Opel Astra se na silnicích rozhodně neztratí, za pozornost však stojí nejen kvůli výraznému vzhledu.


Aston Martin DB3 a DB3S (1951–1956): Zrozeni k závodění
Auto.cz | 11:54:00
V první polovině padesátých let postavil Aston Martin deset závodních vozů DB3 a 31 vylepšených DB3S. Poháněly je řadové šestiválce s objemem 2,6 a 2,9 litru.


Inflace již pravděpodobně klesá, recese nepřichází bez inverze výnosové křivky - Hyman
Kurzy.cz | 13:49:00
Není pochyb o tom, že Fed bude dál „tlačit“ až do chvíle, dokud nedosáhne nějakého pokroku při snižování inflace. Pro Bloomberg to uvedl šéf Evercore ISI Ed Hyman.


Nabídka akcií skupiny Coloseum je prodloužena o týden do 19. července
Kurzy.cz | 13:36:18
Veřejná nabídka akcií skupiny Coloseum, která byla zahájena 22. června prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha, je o týden prodloužena. Upisovací období potrvá nově do úterý 19.


13.h - Evropa začíná nabírat na síle, čeká se na US data z trhu práce, BCPP roste díky ČEZ a bankám, euro dále oslabuje, ropa a zlato vyčkávají
Kurzy.cz | 13:14:38
Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne nejdříve oscilovaly kolem včerejších závěrů, aby následně kolem oběda zamířily do výraznějších plusů. Celosvětově investoři vyhlíží dnešní data o vývoji amerického trhu práce.


Hosté se po dvouleté pauze vrací do městských hotelů. Síť OREA Hotels & Resorts hlásí v létě 90% obsazenost
Kurzy.cz | 13:04:24
O městské hotely je po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru opět velký zájem. V květnu a červnu letošního roku zaznamenala síť OREA Hotels & Resort téměř 90% obsazenost. O letních prázdninách dokonce řada hotelů pozoruje vyšší poptávku než v předp


Průzkum Zonky: Téměř 13 % Čechů plánuje v létě vylepšovat svoji zahradu. Kromě zahradního nábytku nebo pergoly mají lidé zájem také o budování skleníků. Chtějí levnější zeleninu a být víc soběstačnější
Kurzy.cz | 12:56:00
Podle aktuálního průzkumu Zonky plánují Češi během léta vynaložit větší výdaje (více než 10 tisíc korun) zejména na dovolenou, rekonstrukce svých domovů nebo na změnu způsobu vytápění. Výsledků průzkumu prozrazují poznatky klientů Zonky.


Delegace Bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny navštívila Londýn
Kurzy.cz | 12:54:00
Delegace Bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky návštívila ve dnech 26. – 29. června 2022 Londýn.


ERÚ připravuje regulaci cen podpůrných služeb
Kurzy.cz | 12:09:00
Energetický regulační úřad (ERÚ) sleduje se znepokojením vzrůstající ceny na trhu se službami výkonové rovnováhy. Vzhledem k omezenému portfoliu zdrojů a společností, které tyto služby nabízejí vůči provozovateli přenosové soustavy, funguje jen v omeze...


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 11. – 17. července 2022
Kurzy.cz | 11:54:33
Shrnutí nejdůležitějších událostí Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu bude projednávat na svém zasedání 11. července mimo jiné i udržitelné uhlíkové cykly. Poslanci Výboru pro vnitřní trh a ochranu sp...


Zasedání Parlamentní shromáždění OBSE v Birminghamu
Kurzy.cz | 11:28:00
Zástupci delegace Parlamentu České republiky se zúčastnili 29. výročního zasedání Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a


Zámek v Novém Městě nad Metují hostí během prázdnin několik výstav i speciální prohlídky
Kurzy.cz | 11:04:12
Během letních prázdnin je na vrcholu také turistická sezona. V Královéhradeckém kraji je nespočet míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je bezesporu také zámek v Novém Městě nad Metují. Během července a srpna zájemci mohou navštívit celkem pět v...


ČNB: Měnová statistika (statistická publikace)
Kurzy.cz | 10:54:09
Přihlásit se k odběru avíz při aktualizaci této stránky.[1] Publikace obsahuje vybrané ekonomické indikátory České republiky produkované v rámci měnové statistiky ČNB. Tabulky 1 a 2 porovnávají základní úrokové sazby ČNB a finančních trhů v ČR s...


Parita eura k dolaru, vyjma akcií vše posunuto k averzi k riziku - Perly týdne
Kurzy.cz | 10:54:00
Nomura a Exante Data patří k těm, kteří hovoří o paritě eura k dolaru, evropská měna je přitom podle nich do značné míry ovlivňována cenami zemního plynu.


ECB: Většina bank vůbec neřeší klimatická rizika ve svých modelech
Kurzy.cz | 10:50:19
ECB dnes oznámila, že provedla v rámci evropského bankovního systému vůbec první stress testy zaměřené na klimatická rizika. Podle zjištění centrální banky většina ze 104 prověřovaných bank ve svých interních modelech s klimatickými riziky nepracuje&helli


Akcie Twitteru oslabují o 4% v reakci na další pochybnosti ohledně převzetí ze strany E. Muska
Kurzy.cz | 10:33:26
Akcie Twitteru oslabují v reakci na další zprávy naznačující, že původně avizované převzetí ze strany Elona Muska je v ohrožení. Akcie firmy odepsaly cca 4% v reakci na článek Washington Post v tomto duchu.


ČNB brání korunu před oslabením, ta však zůstává pod tlakem (Komentář)
Kurzy.cz | 10:31:10
Podle dnes zveřejněných dat ČNB v květnu
centrální banka ze svých devizových rezerv vynaložila na obranu koruny před oslabením
téměř 3,5 mld. EUR. Byl to vůbec nejvyšší objem intervencí
od ukončení kurzového závazku v roce 2017. Tehdy však ČNB naopak b...


Kdy konečně skončí medvědí nálada na trhu?
Kurzy.cz | 10:13:08
Aktuálně se nacházíme ve fázi medvědího trhu, který je v podstatě opakem býčího trhu. Do této fáze se trh dostává pokud klesne o 20 % nebo více z 52-týdenního maxima. Dnes vidíme tento pesimismus investorů, kteří čekají, kdy konečně přijde obrat k...


z galerie VEN/Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989 - výstava potrvá až do 4. 9.
Kurzy.cz | 10:03:27
Umění dočasné i trvalé, pomníky i performance. Výtvarné umění, které zasáhlo či zasahuje a ovlivňuje český veřejný prostor v novodobé historii je tématem nové výstavy s názvem „z galerie VEN! / Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989“, která bude za


EU: more than €1 billion for Cyprus for economic and social development and a fair green transition in 2021-2027 - EU Cohesion Policy
Kurzy.cz | 10:01:53
Following today's adoption of the Partnership Agreement, the single operational programme and the Just Transition Plan for Cyprus, the EU will invest a total of more than €1 billion in the country between 2021 and 2027.


Bytová tsunami se blíží. Počet nově zahájených bytů vytvořil nový rekord
Kurzy.cz | 10:01:45
Společně s daty za stavební výrobu zveřejnil ČSÚ také údaje o nových bytech. Jak už jsem v Ranních restartech upozorňoval, počty nově zahájených bytů od konce koronakrize prudce rostou.


Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA patrně zvolnil, na očekávaném 75bb hiku to ale nic nemění
Kurzy.cz | 09:33:11
ČNB dnes zveřejní červnovou statistiku devizových rezerv, ze které bude patrné, jak moc centrální banka intervenovala ve prospěch koruny. Pohled na oproti regionu stabilní kurz u 24,70 EUR/CZK během posledních několika týdnů naznačuje, že intervence&helli


Křeček svůj postup vůči Šimůnkové nevysvětlil, míní Pekarová. Okamura se ho zastal
aktuálně.cz | 13:59:06
Křeček odňal Šimůnkové podpisová práva, podle něj její práci provázejí lidské i manažerské komplikace.


První veřejná vodíková pumpa v Česku otevřela. Prahu předběhly Vítkovice
aktuálně.cz | 13:22:52
Zařízení je skromné, místo obvyklých pěti minut naplní jedno auto za tři čtvrtě hodiny. Avšak lepší taková pumpa než žádná.


Z Moskvy do Basileje kolem celé Evropy. Letoun s ruskými diplomaty 9 hodin kličkoval
aktuálně.cz | 13:17:19
Letoun cestoval do Švýcarska vyzvednout ruské diplomaty, kteří tam působili v Radě Evropy. Rusko ale již od března není jejím členem.


Čtyři z pěti Čechů začali šetřit, čekají zdražování. Vláda se podle nich dost nesnaží
aktuálně.cz | 12:51:42
Z červnového průzkumu agentury STEM vyplynulo, že v brzké zlepšení situace týkající se inflace nevěří 82 procent lidí.


Rozšíření obnovitelných energií je centrální prioritou Bavorska
Kurzy.cz | 09:10:00
Bavorská vláda oznámila záměr výrazně rozšířit využití obnovitelných zdrojů. Obnovitelné energie považuje za základní pilíř pro


Svědci o střelbě na předměstí Chicaga: Otec kryl syna vlastním tělem, sám zemřel
Denik.cz | 13:41:00
Při útoku na průvod v Illinois ve Spojených státech amerických před čtyřmi dny střelec zabil sedm lidí. Mezi mrtvými jsou i rodiče dvouletého Aidena, který se ze dne na den stal sirotkem, informuje portál CNN. Aiden přežil jen díky hrdinskému činu svého otce.


Další tragédie v Krkonoších. Strom spadl na projíždějící auto, zabil řidičku
Denik.cz | 13:21:00
Na silnici mezi Svobodou nad Úpou a Janskými Lázněmi v Lázeňské ulici zabil padající strom v pátek kolem půl jedenácté dopoledne starší ženu, která místem projížděla v autě. Podle informací Deníku v místě probíhalo kácení stromů.


Obrana koruny pokračuje (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:04:00
ČNB dnes zveřejní objem devizových
intervencí za květen. Podle našeho odhadu v nich pokračovala v ještě větší míře
i v červnu. Z vývoje likvidity v bankovním sektoru, ale i minimálních výkyvů
spotového kurzu se navíc zdá, že na intervenování ve prospěc...


ČSÚ a zpracování výsledků voleb
Kurzy.cz | 05:22:46
Zpracování volebních výsledků představuje pro ČSÚ velmi odpovědnou a náročnou činnost. Nová publikace shrnuje více než 30 let, po které úřad tuto činnost vykonává. Celkem 16 kapitol s grafy, kartogramy a infografikami seznamuje čtenáře s procesem zjišť...


Plzeň: Zanedbanou lokalitu Na Rybníčku v Doubravce čeká proměna
Kurzy.cz | 14:00:58
Projekt obnovy bývalého panského dvora pochází od renomovaného plzeňského Ateliéru Soukup, Opl, Švehla. Z místa, které znají lidé díky vodní nádrži a objektu, jenž částečně slouží jako ubytovna, se má stát oáza klidu a setkávání.


Česko chce v čele EU vyjednat lepší smlouvy s výrobci covidových vakcín
Eurozpravy-domácí | 13:28:00
Česká republika zaplatila za objednané vakcíny na covid-19 dosud 19 miliard korun. Částka pokrývá i dodávky pro příští rok, které chce ale ministerstvo zdravotnictví (MZd) rozložit i do roků následujících. Novinářům to dnes řekla ředitelka mezinárodního oboru MZd Kateřina Baťhová, která měla od začátku epidemie na starosti nákupy vakcín.


KOMENTÁŘ: Jsme kvůli inflaci opravdu chudí? Začátek léta ukazuje něco jiného
Eurozpravy-domácí | 12:55:00
Snad mi dáte za pravdu, že všichni můžeme každý den vidět, slyšet, ale i na vlastní kůži zažít, jaké jsou nejrůznější následky všeobecného zdražování, vyjádřeného ukazatelem inflace. Přestože nejen ekonomové, analytici, ale i politici a lidé z centrální banky, kteří sledují či mají přímo na starosti nutné kroky pro udržení, či ještě lépe řečeno snížení inflace, netrpělivě čekají na červnová čísla o ní, jedno už je teď jasné. Zdá se, že navzdory neustálým výkřikům levicové a extrémistické politické opozice o katastrofální chudobě v tuzemsku, Češi tyhle „politické plky“ ignorují. A možná, že chudobu také.


STEM: Češi nečekají zlepšení ohledně zdražování, vláda se podle nich nesnaží
Eurozpravy-domácí | 12:35:00
Češi jsou ohledně vývoje cen zboží a služeb, které v současné době rychle rostou, skeptičtí, bojí se chudoby a vláda podle nich nepodniká dostatečné kroky ke zlepšení situace. Z červnového průzkumu agentury STEM vyplynulo, že v brzké zlepšení situace týkající se inflace nevěří 82 procent lidí.


Křeček podle Pekarové Adamové na výboru nevysvětlil svůj postup vůči Šimůnkové
Eurozpravy-domácí | 12:31:00
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se dnes zúčastnil jednání sněmovního petičního výboru. Podle předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dostatečně nezdůvodnil, proč rozhodl o odebrání agendy své zástupkyni Monice Šimůnkové. Pekarová Adamová to uvedla na twitteru. Také podle místopředsedkyně Sněmovny Olgy Richterové (Piráti) nezazněly konkrétní, doložitelné výtky k práci zástupkyně.


Opoziční poslanci zablokovali schvalování snížení státních plateb do zdravotnictví
Eurozpravy-domácí | 11:40:00
Opoziční kluby ANO a SPD dnes opět zablokovaly schvalování sporné vládní předlohy o snížení státních plateb do zdravotnictví za důchodce, děti, studenty nebo nezaměstnané. Frakce si vzaly přestávky tak, že by překročily 14:00, kdy o pátcích obvykle končí jednací den dolní komory.


Ruský soud odsoudil moskevského zastupitele za kritiku války
Eurozpravy-zahraniční | 13:59:00
Moskevský soud dnes k sedmiletému vězení odsoudil městského zastupitele Alexeje Gorinova, který podle něj šířil falešné zprávy o ruské armádě. Gorinov odsoudil ruský útok na Ukrajinu a označil ho za válku, napsal ruskojazyčný server BBC. Moskva o invazi hovoří jako o "speciální vojenské operaci".


Johnsonův pád podle EU nemusí zcela vyřešit pobrexitové spory
Eurozpravy-zahraniční | 13:25:00
Ačkoli Evropská unie a její členské země oficiálně nekomentují pád britského premiéra Borise Johnsona, mezi unijními činiteli a diplomaty se již spekuluje, zda může jeho nástupce vylepšit pošramocené vztahy evropského bloku a bývalé členské země. Očekávání přitom nejsou nijak vysoká a v Bruselu panují obavy, že spory kolem pobrexitového uspořádání budou pokračovat.


Němečtí poslanci souhlasili se vstupem Finska a Švédska do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 12:28:00
Poslanci německého Spolkového sněmu dnes výraznou většinou hlasů vyslovili souhlas s přistoupením Finska a Švédska k Severoatlantické alianci. Hlasování přihlížely z tribuny finská velvyslankyně Anne Sipiläinenová a švédská vyslankyně Jenny Malmqvistová, které neskrývaly dojetí z německé podpory.


Statisíce britských žen pobírají kvůli chybě nižší důchod, než jaký mají nárok
Eurozpravy-zahraniční | 12:24:00
Statisíce žen v Británii pobírají nižší důchod, než na jaký mají nárok. Dokládají to nejnovější vládní data. Nedostatečnou penzi dostává podle odhadů až 237.000 důchodců. Celkem stát seniorům nevyplatil téměř 1,5 miliardy liber (43,9 miliardy Kč), informovala dnes BBC. Nesprávné vyplácení důchodu se tak dotýká o 105.000 lidí více, než ministerstvo práce a důchodů (DWP) vypočítalo před rokem.


Johnsonův pád nemá podle komentátorů v britské politice obdoby
Eurozpravy-zahraniční | 11:47:00
Politický pád, který nemá v dějinách britské demokracie obdoby - tak označují komentáře britských médií čtvrteční rezignaci premiéra Borise Johnsona, který se s úřadem loučí po sérii skandálů a po masivní ztrátě důvěry svých spolustraníků. Chaotické dění posledních dnů a odkaz premiéra, který zemi vyvedl z Evropské unie a vládl v obtížných časech pandemie, ale deníky hodnotí velmi rozdílně - některé s úlevou, jiné s vděkem.


Maďarské ceny pokračují v růstu
Eurozpravy-ekonomika | 12:35:00
Spotřebitelská inflace v Maďarsku se za červen meziročně zvedla o 11,7 %, meziměsíčně šla nahoru o 1,5 %. Obě čísla představují podstatný nárůst cenové hladiny. Tempo zdražování předčilo očekávání trhů, informuje Tomáš Volf z Citfin.


V Německu omezují sprchování teplou vedou, snižují teplotu vytápění, zavírají plavecké bazény
Eurozpravy-ekonomika | 12:23:00
Plynová krize v Německu se z průmyslu začíná šířit také do domácností, kanceláří či volnočasových center, informují dnešní Financial Times.


Analýzy ze Spořky: Blíží se bytová tsunami?
Eurozpravy-ekonomika | 12:16:00
Společně s daty za stavební výrobu zveřejnil ČSÚ včera také údaje o nových bytech.


ČNB v květnu „pálila“ své devizové rezervy tempem 4,4 miliardy korun denně. A důvod?
Eurozpravy-ekonomika | 12:12:00
Po jmenování Aleše Michla guvernérem vydala Česká národní banka letos v květnu na obranu koruny celkem zhruba 3,5 miliardy eur, jak plyne z údajů, které dnes zveřejnila. To odpovídá bezmála 87 miliardám korun dle nynějšího kursu.


Mejdan Na Výstavišti s Police Symphony Orchestra rozpumpuje krev v žilách
Eurozpravy-kultura | 12:10:00
Výstaviště Praha a Křižíkova fontána uvítají 17.7. 2022 domácí uskupení se zahraničním přesahem Police Symphony Orchestra, kteří spojují šedesát hudebníků a padesát zpěváků z celých východních Čech. V ojedinělých prostorách Křižíkovy fontány se představí originální hudební těleso z Police nad Metují v čele s kmenovými pěveckými sólisty Karolínou Soukupovou, Vendulou Příhodovou a Janem Sklenářem také se svými hosty – zpěvačkou Barborou Polákovou, dechovým showbandem Brass Avenue, Janem Maxiánem nebo Jakubem Tenglerem a Michalem Šupákem z Noisy Pots. Večírek odstartuje v 19.30hod., o hodinu později pódium na fontáně opanují samotní Police Symphony Orchestra, které doplní ve světové premiéře i vlastní smíšený pěvecký sbor.


Matt Sarnecki o vraždě novináře Kuciaka: V Kanadě byli lidé šokovaní, co všechno je v Evropě možné
Reflex | 13:00:00
Emotivního přijetí i žhavých diskusí po každém promítání se ve Varech dočkal beznadějně vyprodaný snímek Kuciak: Vražda novináře, který natočil americký režisér a videoeditor MATT SARNECKI. Šokující, výborně sestavený dokument doprovodila ve Varech také česká investigativní novinářka Pavla Holcová a rodiče Jána Kuciaka i jeho snoubenky Martiny Kušnírové, tedy obou obětí; ve Varech jej diváci můžou vidět ještě v sobotu 9. července. Do českých kin pak vstupuje příští rok v únoru.


Geoffrey Rush miluje Miloše Formana. Podívejte se, jak přehrává slavné scény z filmu Hoří, má panenko
Reflex | 12:00:00
Australský oscarový herec GEOFFREY RUSH umí říct „děkuji“ a „ahoj“. Zvučně vyslovuje „Brno“, podivuje se nad českým skloňováním. Zná Spejbla a Hurvínka i barrandovské ateliéry, Einsteina natáčel v Liberci, během studií v Paříži prý viděl hrát Boleslava Polívku. Královsky se bavil na čtvrtečním představení Tros Sketos v Karlovarském městském divadle a při rozhovoru pro Reflex překvapil detailní znalostí české kinematografie; posuďte sami ve videu v úvodu článku.


Jaký je nejlepší lék na kocovinu? A dalších 24 otázek pro Bolka Polívku
Reflex | 11:00:00
Boleslav Polívka převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii a na jeho poctu uvede letos festival film Zapomenuté světlo, za který v roce 1997 získal karlovarskou Cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Reflexu Bolek Polívka suverénně odpověděl na 25bodový dotazník. Každou historku zakončil skvělou pointou; posuďte sami.


Vakcíny na covid-19 stály zatím Česko 19 miliard korun
Tiscali-zprávy | 12:26:41
Česká republika zaplatila za objednané vakcíny na covid-19 dosud 19 miliard korun. Částka pokrývá i dodávky pro příští rok, které chce ale ministerstvo zdravotnictví (MZd) rozložit i do roků následujících. Novinářům to dnes řekla ředitelka mezinárodního oboru MZd Kateřina Baťhová, která měla od začátku epidemie na starosti nákupy vakcín.


Japonský expremiér Abe je po smrti, stal se obětí atentátu
Tiscali-zprávy | 11:11:46
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe, kterého dnes postřelil atentátník, podlehl svým zraněním. Potvrdila to nemocnice v prefektuře Nara, kam byl politik po dopoledním útoku převezen. 


Michal Šnobr: Politici nepochopili, že současné ceny energií jsou novým normálem
E15-ekonomika | 13:00:00
Po dění v posledních dnech a týdnech, kdy premiér této země v televizním projevu k národu oznámí snahu o znárodnění výroby ČEZ v energetice se skrytou možností až znárodnění celého ČEZ, a několikrát předtím odmítne společně s ministrem financí navyšování daní a sektorovou daň, aby to pak hned popřel, znovu připustil a znovu popřel a připustil, už není vyhnutí. 


Musk váhá s koupí Twitteru. S investory nejedná. Odstoupení by ho stálo více než miliardu dolarů
E15-ekonomika | 12:00:00
Nad převzetím sociální sítě Twitter miliardářem Elonem Muskem se stále více vznášejí otazníky. Americký podnikatel, mimo jiné generální ředitel automobilky Tesla, údajně v posledních týdnech polevil v jednáních s investory, kteří mu měli na nákup poskytnout potřebný kapitál. Na transakci, jejíž hodnota je 44 miliard dolarů, se Musk dohodl se správní radou firmy na konci letošního dubna.


Eurem začneme platit ve třicátých letech, teď by nás nespasilo, říká Petr Kříž z PwC
E15-ekonomika | 11:00:00
Fenomén dvouciferné inflace děsí Česko, jeho vysvětlení pak rozděluje odborné kruhy na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco i v nejvyšších patrech České národní banky zaznívá, že za divoký růst českých cen může primárně geopolitické drama, realita může být opačná. Hypotéza o inflaci z dovozu je podle ekonoma z poradenské společnosti PwC Petra Kříže z větší části nebezpečnou legendou vedoucí centrální bankéře k tomu, aby složili ruce do klína. „Pokud máme třetí nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie, tak odkud ji dovážíme, když je jinde nižší,“ ptá se Kříž.


Michal Šnobr: Politici nepochopili, že současné ceny energií jsou novým normálem
E15-politika | 13:00:00
Po dění v posledních dnech a týdnech, kdy premiér této země v televizním projevu k národu oznámí snahu o znárodnění výroby ČEZ v energetice se skrytou možností až znárodnění celého ČEZ, a několikrát předtím odmítne společně s ministrem financí navyšování daní a sektorovou daň, aby to pak hned popřel, znovu připustil a znovu popřel a připustil, už není vyhnutí. 


Musk váhá s koupí Twitteru. S investory nejedná. Odstoupení by ho stálo více než miliardu dolarů
E15-politika | 12:00:00
Nad převzetím sociální sítě Twitter miliardářem Elonem Muskem se stále více vznášejí otazníky. Americký podnikatel, mimo jiné generální ředitel automobilky Tesla, údajně v posledních týdnech polevil v jednáních s investory, kteří mu měli na nákup poskytnout potřebný kapitál. Na transakci, jejíž hodnota je 44 miliard dolarů, se Musk dohodl se správní radou firmy na konci letošního dubna.


Eurem začneme platit ve třicátých letech, teď by nás nespasilo, říká Petr Kříž z PwC
E15-politika | 11:00:00
Fenomén dvouciferné inflace děsí Česko, jeho vysvětlení pak rozděluje odborné kruhy na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco i v nejvyšších patrech České národní banky zaznívá, že za divoký růst českých cen může primárně geopolitické drama, realita může být opačná. Hypotéza o inflaci z dovozu je podle ekonoma z poradenské společnosti PwC Petra Kříže z větší části nebezpečnou legendou vedoucí centrální bankéře k tomu, aby složili ruce do klína. „Pokud máme třetí nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie, tak odkud ji dovážíme, když je jinde nižší,“ ptá se Kříž.


Moskevský zastupitel mluvil o válce a mrtvých dětech. Dostal sedm let
idnes.cz | 15:54:00
Moskevský soud odsoudil k sedmiletému vězení městského zastupitele Alexeje Gorinova, který podle něj šířil falešné zprávy o ruské armádě. Gorinov odsoudil ruský útok na Ukrajinu a označil ho za válku. Moskva zavedla tvrdé postihy vůči těm, kteří odsuzují „speciální vojenskou operaci“.


Německý obchodník s plynem Uniper je v problémech. Vládu požádal o pomoc
idnes.cz | 15:39:00
Německá energetická společnost Uniper, která je největším odběratelem ruského plynu v Německu, požádala kvůli potížím vládu v Berlíně o pomoc. Společnost, která se dostala do potíží kvůli nedostatku plynu a jeho prudce rostoucím cenám, navrhuje kapitálová opatření, aby vláda mohla do podniku vstoupit.


Kvůli předsednictví v Radě EU nasadíme tisícovky policistů, řekl Vondrášek
idnes.cz | 15:33:00
Při českém předsednictví v Radě EU se uskuteční 332 akcí, z toho 50 mimo území České republiky, řekl na páteční tiskové konferenci policejní prezident Martin Vondrášek. Do akce budou nasazeny tisícovky policistů, u jednotlivých akcí půjde o stovky. Podle ředitele pražské policie lze v hlavním městě Petra Matějčka očekávat operativní uzavírky, trvalé ale nebudou.


Zemřel angolský exprezident dos Santos. V čele země stál čtyři desetiletí
idnes.cz | 15:29:00
V nemocnici v Barceloně zemřel bývalý angolský prezident José Eduardo dos Santos, který v čele své země stál téměř čtyřicet let. Devětasedmdesátiletý někdejší politik byl na jednotce intenzivní péče od června, kdy prodělal zástavu srdce.


Ministr spravedlnosti se vyjádřil ke jmenování nového vrchního státního zástupce
idnes.cz | 15:29:00
Brífink ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) k návrhu na jmenování nového vrchního státního zástupce v Olomouci Radima Daňhela, který je v současné době okresním státním zástupcem v Kroměříži, jsme sledovali dnes na iDNES.cz od 15 hodin živě.


Český turista varuje před množstvím žraloků v Hurghadě. Přilákaly je obětní ovce?
idnes.cz | 14:39:00
V zátoce Sahl Hasheesh poblíž Hurghady, kde minulý týden žralok napadl a usmrtil dvě ženy, nadále není bezpečno, tvrdí český turista. Během jednoho dne se podle něho u pláže ocitli až tři žraloci naráz. Plavčíci se pokoušeli zatarasit vstup do moře lehátky. Někteří dávají výskyt žraloků do souvislosti s poutí do Mekky.


Potápěči po třech dnech našli ve Vltavě tělo muže z převráceného raftu
idnes.cz | 14:06:00
Policejní potápěči vytáhli v pátek odpoledne z Vltavy v centru Českého Krumlova tělo pohřešovaného vodáka. Po muži pátrali od úterý, kdy se tam převrhl raft s pěti lidmi a on jako jediný nevyplaval.


Colours Of Ostrava přetlumočí část koncertů hlavních hvězd do znakové řeči
idnes.cz | 13:50:00
Ve středu 13. července odstartuje devatenáctý ročník festivalu Colours Of Ostrava, podle ředitelky Zlaty Holušové ten nejsilnější v historii. „Podařilo se nám dát dohromady skvělý program a některé kapely během dvouleté covidové pauzy vyzrály ve skutečné hvězdy,“ říká.


Del Toro překvapil znalostí Hrušínského. Poznáváním kultur rosteme, řekl
idnes.cz | 13:40:00
Americký oscarový herec Benicio del Toro se konečně zúčastnil oficiálního programu karlovarského festivalu. Srdečně se pozdravil s diváky na červeném koberci a následně ve Velkém sále uvedl oscarový film Traffic - Nadvláda gangů.


Hledání Johnsonova nástupce nemá jasného favorita. Rozhodovat může inflace, Severní Irsko či válka
iHned.cz | 15:58:00
Když Boris Johnson ve čtvrtek ohlásil rezignaci na post britského premiéra, překvapil spíše svým záměrem vést zemi ještě několik měsíců, než se najde jeho nástupce. „Je potřeba, aby odešel ještě dnes,“ uvedl jeden z bývalých ministrů pro...


Kurátorský výběr, nákupní zážitky i budování komunit. Jaké trendy kralují kamenným prodejnám?
iHned.cz | 14:00:00
Mohlo by se zdát, že pandemie odsoudila kamenné obchody k zániku. Čísla však mluví jasně, e-commerce je pořád čtyřikrát menší než fyzický retail. Přestože kamenné obchody hojně zavíraly (americký řetězec Macy’s zrušil 125 prodejen), v roce...


Vandu Jandu známe jako divu na plný úvazek. Lásku k módě získala už v dětství od své babičky
iHned.cz | 14:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Herecká cesta do Ameriky byla finančně náročná, přiznává Katarína Morháčová
revue.idnes.cz | 15:49:00
Ze Slovenska se propracovala až do Hollywoodu, kde natáčí se světovými hvězdami. Herečka Katarína Morháčová (38) si odskočila do Karlových Varů na festival a prozradila, že už na podzim se objeví ve filmu společnosti Netflix s názvem Ambrosio.


Výrobci supersportů mají výjimku! EU jim dá více času v boji s CO2
Auto.cz | 15:51:00
Poslední rozhodnutí Evropské Unie vůči maloobjemovým automobilkám prodávajícím supersporty je logickým řešením.


Novitec si pohrál s Ferrari SF90 Stradale. Dostává více než 100 koní navíc!
Auto.cz | 14:54:00
Německý úpravce z Bavorska vymazlil plug-in hybridní supersport od Ferrari. SF90 Stradale od Novitecu je ještě brutálnější!


Aston Martin zase shání nové investory. Finanční problémy přetrvávají
Auto.cz | 13:53:00
Britská automobilka se i přes aktivnější období stále potácí v dluzích.


US - ekonomika v červnu vytvořila 372 000 nových míst, což výrazně překonalo odhady, průměrná hodinová mzda rostla nad odhady
Kurzy.cz | 14:46:25
Americká ekonomika jako celek v červnu vytvořila celkem 372 000 nových pracovních míst, což výrazně překonalo očekávání trhu nastavená na tvorbu pouze cca 250 000 míst. V květnu ekonomika vytvořila 390 000 nových míst.


Kanadský pracovní trh vykázal smíšená data
Kurzy.cz | 14:39:06
Data z kanadského pracovního trhu za červen. Zveřejněno ve 14:30: Změna zaměstnanosti: Skutečný počet: -43 200; Očekáváno: 23 500; Dřívější údaj: 39 800 Míra nezaměstnanosti: Skutečná: 4,9 %; Očekávaná: 5,1 %; Dřívější: 5,1 % USD posiluje vůči ...


Kurzovní lístek ČNB na pátek 08.07.2022
Kurzy.cz | 14:33:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 7.7.Změna8.7. Americký dolar USD 1 24.3440 -0.49%24.2240...


Stát nabízí úsporný tarif, banky úsporné úvěry
Kurzy.cz | 14:27:06
Ceny energií letí už několik měsíců vzhůru a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl tento trend obrátit. Češi se pomalu smiřují se skutečností, že energie zůstanou po nějakou dobu extrémně drahé. Kdo chce ušetřit, musí jít cestou úsporných opatření.


1️⃣ EURUSD se blíží paritě před NFP
Kurzy.cz | 14:24:50
Dnes nás čeká klíčová makroekonomická zpráva tohoto týdne. Na data z trhu práce jsme museli počkat déle, protože v případě, že první prázdninový den připadne na pátek, je publikace zveřejněna o týden později. Na trhu máme šanci pozorovat oživení, avša...


GameStop oznamuje propouštění
Kurzy.cz | 14:15:54
Akcie GameStop (GME.US) zaznamenaly během včerejší seance asi 15% zisk díky zprávě o rozdělení akcií v poměru 4:1. Rozdělení akcií bude mít podobu dividendy s datem výplaty 21.7. Během dnešního předburzovního obchodování ukazujé akcie obrat v sentiment...


Inflace má našlápnuto ke dvaceti procentům (Ozvěny trhu)
Kurzy.cz | 14:09:18
Ani v červnu zřejmě nedošlo
ke zmírnění výrazného růstu spotřebitelských cen. Meziměsíční inflace podle
našeho odhadu setrvala na 1,8 procenta, po sezónním očištění pak dokonce
zrychlila z květnových 1,5 procenta na 1,7 procenta v červnu.
Zdražování se...


Liberec: Na další etapu obnovy muzea v Lomnici věnuje kraj milion korun
Kurzy.cz | 14:03:53
Také v letošním roce odsouhlasili krajští radní a zastupitelé poskytnutí peněz na obnovu památek v rámci individuálních dotací.


Nechtěný Lavrov. Na summitu na něj pokřikovali, dusno bylo i za zavřenými dveřmi
aktuálně.cz | 15:05:00
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na schůzi zemí G20 na Bali obvinil Spojené státy a Austrálii z nedávného diplomatického selhání.


Zemřel bývalý angolský prezident dos Santos. Zemi vládl i v době únosu Čechoslováků
aktuálně.cz | 15:02:47
José Eduardo dos Santos vládl v letech 1979 až 2017.


Foto: Šinzó Abe zažil výměnu tří prezidentů USA, odmítal neustálé omluvy za minulost
aktuálně.cz | 15:02:13
Bývalý dlouholetý japonský premiér Šinzó Abe podlehl atentátu. Vykrvácel v nemocnici.


Tipy na výlety po Olomouckém kraji: Hrady jako z pohádky i nejhlubší jeskyně světa
aktuálně.cz | 15:00:55
Historické centrum Olomouce, drsná krajina Jeseníků, hrady známé z pohádek nebo nejhlubší zatopená sladkovodní jeskyně. To je Olomoucký kraj.


Aerolinky KLM ruší na léto až 20 letů denně. Důvodem je nedostatek zaměstnanců
aktuálně.cz | 14:46:55
Začátek letní sezony doprovází na letištích v Evropě chaos. Vedle nedostatku pracovních sil k němu přispívají stávky a technické problémy.


Rusové okupují 22 procent ukrajinské zemědělské půdy, ukazují satelitní snímky
aktuálně.cz | 14:26:17
Ruskou invazi na Ukrajinu sledujeme v online reportáži.


USA otřásl děsivý případ. Po manželově sebevraždě utopila děti, pak se zabila
Denik.cz | 15:17:00
Děsivý případ se odehrál minulý víkend v americké Minnesotě. Jen několik hodin poté, co spáchal mladý muž sebevraždu, utopila jeho manželka jejich tři děti v jezeře. Poté se sama zabila. Tuto hrůznou událost potvrdily v úterý tamní úřady.


Tělo utonulého vodáka našli policejní potápěči na česlech Krumlovského mlýna
Denik.cz | 13:45:00
Pátrání po vodákovi, který se utopil na jezu na Vltavě v Českém Krumlově, dospělo čtvrtý den po úterní tragédii ke svému konci. V pátek ráno se policejním potápěčům podařilo tělo muže středního věku objevit na česlech vodní elektrárny v Krumlovském mlýně. 


Graf dňa - USDCAD. Súčasné zverejnenie údajov o pracovných miestach v USA a Kanade robí dnešné skoré popoludnie veľmi zaujímavým pre obchodníkov s USDCAD.
Kurzy.cz | 10:34:14
Súčasné zverejnenie údajov o pracovných miestach v USA a Kanade robí dnešné skoré popoludnie veľmi zaujímavým pre obchodníkov s USDCAD. Určitá krátkodobá volatilita na trhu s USD je pravdepodobne prítomná, najmä ak hlavné údaje o NFP budú slabé. Keď s...


Boris Johnson opouští britskou ekonomiku v době mohutné krize. Jsme na hraně recese, obávají se odborníci
Euro | 15:30:25
Pandemie koronaviru, válka na Ukrajině a brexit. Na ekonomice Spojeného království se v posledních letech negativně podepsalo hned několik faktorů. Ve čtvrtek oznámil rezignaci premiér Boris Johnson, který svou funkci opouští v době, kdy se Velká Británie potýká s hrozbou blížící se recese. Momentálně je na tom její ekonomika nejhůře ze všech zemí G7. Současnou situaci podle odborníků už nezachrání ani Johnsonův nástupce.


Místo drátů se tu vlní hudba. Bývalá fabrika v Holešovicích se proměnila v nahrávací studio Kabelovna
Euro | 12:34:38
Architekti ze studia B² Architecture pod vedením Barbary Bencové navrhli v pražských Holešovicích rekonstrukci bývalé továrny na dráty. Nyní se v ní nachází kreativní prostor nazvaný příznačně Kabelovna. Obsadila ho nahrávací a kreativní studia nebo výčep. Architekti při návrhu vycházeli z původní podoby stavby a její industriální atmosféry, kterou doplnili výraznými svítidly.


Stát půjčí energetické firmě ČEZ v přepočtu až 74 miliard korun
Hospodářské noviny | 16:45:00
Stát půjčí energetické firmě ČEZ v přepočtu až 74 miliard korun. Peníze budou sloužit k zálohám na burze, uvedl ČEZ. Důvodem jsou vysoké ceny energií. Podrobnosti připravujeme.


Hledání Johnsonova nástupce nemá jasného favorita. Rozhodovat může inflace, Severní Irsko či válka
Hospodářské noviny | 15:58:00
Když Boris Johnson ve čtvrtek ohlásil rezignaci na post britského premiéra, překvapil spíše svým záměrem vést zemi ještě několik měsíců, než se najde jeho nástupce. „Je potřeba, aby odešel ještě dnes,“ uvedl jeden z bývalých ministrů pro...


Kurátorský výběr, nákupní zážitky i budování komunit. Jaké trendy kralují kamenným prodejnám?
Hospodářské noviny | 14:00:00
Mohlo by se zdát, že pandemie odsoudila kamenné obchody k zániku. Čísla však mluví jasně, e-commerce je pořád čtyřikrát menší než fyzický retail. Přestože kamenné obchody hojně zavíraly (americký řetězec Macy’s zrušil 125 prodejen), v roce...


Vandu Jandu známe jako divu na plný úvazek. Lásku k módě získala už v dětství od své babičky
Hospodářské noviny | 14:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Sektorové dani je lepší se vyhnout. Miliardy do rozpočtu lze nalít i jinak
Hospodářské noviny | 11:42:00
Jak navýšit příjmy státu v době energetické krize a v situaci, kdy je rozpočet zle zatížen hospodařením minulé vlády? Jak to udělat, aby nové výdaje nepotopily rozpočet do ještě hlubších deficitů? Je zajímavé, jak málo se mluví o tom, jakou část...


Proč máme vysoké ceny nemovitostí? Platit německé ceny českými příjmy je problém
Hospodářské noviny | 11:16:00
Zdražování je strašákem každé doby a v posledních měsících strmě rostly i ceny nemovitostí. Ale zároveň platí, že nejsou předražené. Je potřeba se podívat na všechny faktory, které jejich ceny formují. A to jak přímo, tak nepřímo. Přímý dopad na...


Země plná improvizací nikdy nebude mít pořádnou mediální politiku
Hospodářské noviny | 09:32:00
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) definitivně oznámil, že za této vlády se s koncesionářskými poplatky nebude nic dělat. Čtrnáct let stejná sazba se nadále nezmění – navzdory inflaci a dalším ekonomickým jevům. Baxa sdělil oficiální postoj...


Ministerstvo životního prostředí podalo kasační stížnost proti rozhodnutí o klimatické žalobě
ČT24 | 15:10:48
Nejvyšší správní soud se bude zabývat rozhodnutím v případu klimatické žaloby. Ministerstvo životního prostředí se proti němu brání kasační stížností. České televizi to potvrdila Ludmila Machyánová z Městského soudu v Praze, který v případu rozhodl v první instanci. V rozsudku z poloviny června konstatoval, že ministerstva životního prostředí, průmyslu a obchodu, dopravy a zemědělství nepodnikla kroky k dostatečnému snižování skleníkových emisí.


Vrchní státní zastupitelství v Olomouci má problémy, řekl Blažek. Daňhel má najít řešení
ČT24 | 12:27:14
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) uvedl, že analýza na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci odhalila vážné nedostatky ve fungování úřadu. Kandidát na vrchního státního zástupce v Olomouci Radim Daňhel má předložit návrh řešení. Až poté se Blažek rozhodne, zda ho do funkce jmenuje. Daňhela jako kandidáta navrhl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž už na konci června. Nahradit má Ivo Ištvana, který od dubna přešel jako státní zástupce na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně. Ve funkci v Olomouci ho od jara zastupoval náměstek Pavel Komár. 


Křeček svůj postup vůči Šimůnkové nevysvětlil, shodly se Pekarová Adamová a Richterová
ČT24 | 11:27:21
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se v pátek zúčastnil jednání sněmovního petičního výboru. Podle předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) však dostatečně nezdůvodnil, proč své zástupkyni Monice Šimůnkové odebral veškerou agendu. Také podle místopředsedkyně sněmovny Olgy Richterové (Piráti) nezazněly konkrétní, doložitelné výtky k práci Křečkovy zástupkyně. Předseda petičního výboru Tomio Okamura (SPD) prohlásil, že ombudsman neporušil zákon o veřejném ochránci práv. Za záležitostí vidí i politický tlak ze strany TOP 09. 


Na kampaň a očkování proti covidu už může být v srpnu pozdě
Respekt | 15:28:37
Subvarianta BA.5 se naplno rozjela v Česku. Původní plány ministerstva zdravotnictví tak nemusí zabrat


Česko eviduje první případ opičích neštovic mimo hlavní město
Eurozpravy-domácí | 16:06:00
V ČR se potvrdilo celkem 11 případů opičích neštovic, poslední tři přibyly v tomto týdnu. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). První nakažený mimo Prahu je z Ústeckého kraje. Žádný další vzorek ústav v současné době nevyšetřuje.


Blažek chce po Daňhelovi řešení problémů Vrchního zastupitelství v Olomouci
Eurozpravy-domácí | 15:59:00
Analýza zpracovaná ministerstvem spravedlnosti odhalila zásadní nedostatky ve fungování Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Kandidát na olomouckého vrchního státního zástupce Radim Daňhel má během několika dnů předložit návrh řešení a ministr Pavel Blažek (ODS) se poté rozhodne, zda jej jmenuje do funkce.


Policie považuje 20 předsednických akcí za potenciálně rizikové
Eurozpravy-domácí | 15:13:00
Při českém předsednictví v Radě EU se uskuteční 332 akcí, z toho 50 mimo území České republiky. Policie vyhodnotila 20 z nich jako rizikové či velmi rizikové, řekl na dnešní tiskové konferenci policejní prezident Martin Vondrášek. Do Bruselu Česko vyšle 13 policistů, aby pomáhali zajišťovat předsednické akce.


Rozpustile varovný BANGER. ve Varech ukázal, že český film dokáže být dravý
Reflex | 17:00:00
Byl to patrně neočekávanější český film z letošního festivalového výběru, což paradoxně není úplně nejlepší výchozí pozice. Když totiž očekávání nejsou naplněna, zklamání je o to větší. BANGER. režiséra Adama Sedláka však po několika rozpačitých českých filmech nastupující generace konečně vpravil do přehlídky dávku energie, která nevyprchává jak díky frenetickému způsobu snímání, tak třeba i Marsellovi Bendigovi, hereckému objevu roku.


Oslavy 665. výročí Karlova mostu nabídnou bohatý program
Reflex | 16:30:00
9. července 2022, přesně v 5:31 ráno si připomínáme magický okamžik položení základního kamene Karlova mostu v roce 1357 a 15. výročí otevření Muzea Karlova Mostu.


Sedm odvážných cestovatelů Lidé a Země: Julius Lukeš Jr.
Reflex | 16:00:00
Emil Holub, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl – anebo Nelly Ramussenová. Čeští cestovatelé, kteří měli z dnešního pohledu štěstí, že poznávali svět v době, kdy pro nás Středoevropany zůstávalo mnoho dosud neobjeveného. V současnosti může putovat po světě v podstatě kdokoli a kamkoli, záleží jen na odvaze každého z nás, kam až zajdeme. Představme si sedmičku mladých dobrodruhů, kteří mají pro strach uděláno a díky nimž můžou čtenáři LaZ i nadále poznávat místa a kultury, které zůstávají mimo vyšlapané trasy cestovních kanceláří.


Češi rádi soutěží, říká ředitel ORLEN Unipetrol Tomasz Wiatrak. Mění se technologie i zákazníci
Reflex | 15:00:00
Čerpací stanice jako místo, kde nejen natankujete, ale dobře se najíte, vyzvednete si zásilku, dobijete si počítač a vyřídíte pracovní schůzku. A tankování samotné nemusí být jen benzín nebo nafta, ale třeba i dobíjení baterie nebo doplnění vodíku. S tím, že se energie pro dobíjení bude vyrábět ekologicky přímo na stanici. Takhle by mohla podle Tomasze Wiatraka vypadat “benzínka” za třicet let. 


Klimatický zátěžový test ECB ukázal, že bankám hrozí ztráty 70 miliard eur
Tiscali-zprávy | 15:33:07
Náhlý skok cen emisních povolenek v kombinaci se záplavami a suchem způsobí největším bankám z eurozóny ztráty nejméně 70 miliard eur (1,7 bilionu Kč). Ve svém prvním velkém klimatickém zátěžovém testu to uvedla Evropská centrální banka (ECB). Zjištění nemají vliv na výši kapitálu, který banky musejí mít v letošním roce.


Za kritiku války dostal moskevský zastupitel sedm let
Tiscali-zprávy | 14:56:40
Moskevský soud dnes k sedmiletému vězení odsoudil městského zastupitele Alexeje Gorinova, který podle něj šířil falešné zprávy o ruské armádě. Gorinov odsoudil ruský útok na Ukrajinu a označil ho za válku, Moskva o invazi hovoří jako o „speciální vojenské operaci“.


Benicio del Toro: Poznání jiných kultur je příležitostí k růstu
Tiscali-zprávy | 14:39:47
Americký oscarový herec Benicio del Toro dnes ve Velkém sále karlovarského hotelu Thermal uvedl film Traffic – Nadvláda gangů režiséra Stevena Soderberga. Předtím se ještě po příjezdu na červený koberec pozdravil u hotelu s filmovými fanoušky.


Jak se před 57 lety stala z nýmanda lupičská legenda
Tiscali-zprávy | 14:27:12
I zločinec se může stát slavným, je-li obzvlášť rafinovaný, povede se mu nějaký nadmíru vypečený kousek, anebo je třeba lupič-gentleman. Před 57 lety si na status mediální celebrity zadělal kriminálník, který přitom byl při proslulé loupeži v podstatě jen podržtaška.


Společnost Uniper požádala vládu v Berlíně o pomoc, bojuje s vysokými cenami ruského plynu
E15-ekonomika | 16:35:00
Německá energetická společnost Uniper, která je největším odběratelem ruského plynu v Německu, požádala vládu v Berlíně o stabilizační pomoc. Společnost, která se dostala do potíží kvůli nedostatku plynu a jeho prudce rostoucím cenám, navrhuje kapitálová opatření, aby vláda mohla do podniku vstoupit. Uniper chce také přenášet cenovou zátěž plně na zákazníky. Cílem je zastavit kumulaci ztrát a zajistit firmě likviditu. Ministr hospodářství Robert Habeck v reakci na potíže Uniperu prohlásil, že Německo nenechá klíčové společnosti padnout.


Ukrajina oplakává konec Borise Johnsona. Britští poslanci chtějí jeho odchod uspíšit
E15-ekonomika | 15:30:00
Plán britského premiéra Borise Johnsona na spořádaný odchod z čela Spojeného království dostal jen pár hodin po avizované rezignaci první trhliny. Členové Johnsonovy Konzervativní strany totiž nehodlají čekat do října a chtějí mít o nástupci ministerského předsedy jasno už na konci léta. Premiérova pádu litují především Ukrajinci. Zlepšení vztahů s Bruselem je nejisté. 


Petr Fischer: Němci se musejí smířit s tím, že se bude tvrdě šetřit
E15-ekonomika | 14:50:00
Když se německá vládní koalice v prosinci ujímala vlády, jistě nečekala, že její hlavní prací bude krizový management. Zejména superministr a jeden z lídrů Zelených Robert Habeck, který vede německé hospodářství a zároveň se stará o jeho klimatickou ohleduplnost, by ani v nejhorším snu nepomyslel na to, že právě on bude chtít znovu uvést do provozu uhelné elektrárny. Válka na Ukrajině a Putinův energetický nátlak ale změnily i část strategického myšlení německé vlády a jejích lídrů.


Za covidové vakcíny dosud Česko zaplatilo 19 miliard. Dodávky rozloží i do dalších let
E15-ekonomika | 14:00:00
Česká republika zaplatila za objednané vakcíny na covid-19 dosud 19 miliard korun. Částka pokrývá i dodávky pro příští rok, které chce ale ministerstvo zdravotnictví (MZd) rozložit i do roků následujících. Novinářům to dnes řekla ředitelka mezinárodního oboru ministerstva zdravotnictví Kateřina Baťhová, která měla od začátku epidemie na starosti nákupy vakcín. Země EU nakupovaly vakcíny společně, Česká republika bude proto během svého předsednictví Radě EU řešit další smlouvy s jejich výrobci. Jednání bude v Praze příští pátek, nové smlouvy by podle náměstka MZd Jakuba Dvořáčka mohly platit od začátku příštího roku.


Společnost Uniper požádala vládu v Berlíně o pomoc, bojuje s vysokými cenami ruského plynu
E15-politika | 16:35:00
Německá energetická společnost Uniper, která je největším odběratelem ruského plynu v Německu, požádala vládu v Berlíně o stabilizační pomoc. Společnost, která se dostala do potíží kvůli nedostatku plynu a jeho prudce rostoucím cenám, navrhuje kapitálová opatření, aby vláda mohla do podniku vstoupit. Uniper chce také přenášet cenovou zátěž plně na zákazníky. Cílem je zastavit kumulaci ztrát a zajistit firmě likviditu. Ministr hospodářství Robert Habeck v reakci na potíže Uniperu prohlásil, že Německo nenechá klíčové společnosti padnout.


Ukrajina oplakává konec Borise Johnsona. Britští poslanci chtějí jeho odchod uspíšit
E15-politika | 15:30:00
Plán britského premiéra Borise Johnsona na spořádaný odchod z čela Spojeného království dostal jen pár hodin po avizované rezignaci první trhliny. Členové Johnsonovy Konzervativní strany totiž nehodlají čekat do října a chtějí mít o nástupci ministerského předsedy jasno už na konci léta. Premiérova pádu litují především Ukrajinci. Zlepšení vztahů s Bruselem je nejisté. 


Petr Fischer: Němci se musejí smířit s tím, že se bude tvrdě šetřit
E15-politika | 14:50:00
Když se německá vládní koalice v prosinci ujímala vlády, jistě nečekala, že její hlavní prací bude krizový management. Zejména superministr a jeden z lídrů Zelených Robert Habeck, který vede německé hospodářství a zároveň se stará o jeho klimatickou ohleduplnost, by ani v nejhorším snu nepomyslel na to, že právě on bude chtít znovu uvést do provozu uhelné elektrárny. Válka na Ukrajině a Putinův energetický nátlak ale změnily i část strategického myšlení německé vlády a jejích lídrů.


Za covidové vakcíny dosud Česko zaplatilo 19 miliard. Dodávky rozloží i do dalších let
E15-politika | 14:00:00
Česká republika zaplatila za objednané vakcíny na covid-19 dosud 19 miliard korun. Částka pokrývá i dodávky pro příští rok, které chce ale ministerstvo zdravotnictví (MZd) rozložit i do roků následujících. Novinářům to dnes řekla ředitelka mezinárodního oboru ministerstva zdravotnictví Kateřina Baťhová, která měla od začátku epidemie na starosti nákupy vakcín. Země EU nakupovaly vakcíny společně, Česká republika bude proto během svého předsednictví Radě EU řešit další smlouvy s jejich výrobci. Jednání bude v Praze příští pátek, nové smlouvy by podle náměstka MZd Jakuba Dvořáčka mohly platit od začátku příštího roku.


Pizza za 480, káva za 125. Jídlo mohlo přijít festivalové hosty ve Varech draho
idnes.cz | 17:34:00
Pizza za 480 korun, káva Flat White za 125 korun nebo domácí hranolky za 100 korun. Stravování na letošním karlovarském mezinárodním filmovém festivalu vyšlo řadu návštěvníků opravdu draho a řadu z nich vysoké ceny nepříjemně překvapily.


Bití do hlavy a kousání. Na Babišově mítinku se popraly dvě ženy
idnes.cz | 17:32:00
Policie vyšetřuje incident, který se na konci června odehrál na mítinku expremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Domažlicích, kam přišli jeho příznivci i odpůrci. Na akci se dostaly do konfliktu dvě ženy, z nichž jedna vyjadřovala svoji nepřízeň pískáním na píšťalku. Druhá jí píšťalku vytrhla z ruky a zahodila, pak sokyni bila do hlavy. Za to schytala kousnutí do ruky.


Stát půjčí ČEZ až 74 miliard korun, poslouží jako zálohy na burze
idnes.cz | 17:19:00
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy eur (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií.


Vláda proti zdražování nedělá dost, tvrdí Češi v průzkumu. Bojí se chudoby
idnes.cz | 17:13:00
Zvyšující se inflace a ohrožení dodávek surovin žene ceny v Česku strmě vzhůru. Téměř tři čtvrtiny obyvatel se navíc obávají, že se situace do roka nezlepší. Rodiny tak více šetří, omezují své potřeby a bojí se poklesu životní úrovně. Vláda navíc podle 84 procent dotázaných nedělá dost, aby situaci změnila, vyplývá z průzkumu společnosti STEM.


Bitcoin zpevňuje, část zisků mu umazal atentát na japonského expremiéra
idnes.cz | 16:27:00
Nejznámější kryptoměna bitcoinv pátek zpevňuje a za celý týden vykazuje cenový nárůst o více než 13 procent, což je nejlepší týdenní výsledek od října loňského roku.


Památkáři označili zpustlé veřejné záchodky za cenné, město je musí opravit
idnes.cz | 16:04:00
Olomoucká radnice se zanedlouho pustí do rekonstrukce budovy bývalých veřejných toalet v Čechových sadech, která bude stát zhruba tři miliony korun. Původně přitom chtěla zchátralou a zdevastovanou stavbu zbourat a nahradit mobilními toaletami, to ale odmítli památkáři.


KOMENTÁŘ: Když spravedlnost trpí. Kauza Redl je ostuda justice
idnes.cz | 16:00:00
Případ ovlivňování veřejných zakázek kolem pražského dopravního podniku nám mimo jiné na příběhu jednoho z hlavních aktérů, Michala Redla, ukazuje, že když máte dost peněz, spravedlnost vám půjde na ruku. Problém nemá jen vedení pražského magistrátu či hnutí STAN, ale především spravedlnost v Česku, píše ve svém komentáři Tomáš Zdechovský, europoslanec KDU-ČSL.


Mám prosopagnosii, překvapil Brad Pitt informací o neurologické poruše
idnes.cz | 13:43:00
Brad Pitt (58) musí často čelit názorům některých lidí, podle kterých je natolik namyšlený, nadřazený a pyšný, že na veřejnosti ani nepozdraví své známé. Podle herce je to však jen proto, že trpí prosopagnosií. Kvůli neurologické poruše nepozná podle tváře člověka, se kterým delší dobu nebyl v kontaktu.


Stát půjčí energetické firmě ČEZ v přepočtu až 74 miliard korun
iHned.cz | 16:45:00
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy EUR (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách...


Centrální banky zahánějí inflaci. Veřejnost jim ale nevěří a má k tomu důvod
iHned.cz | 16:17:00
Maďarská centrální banka zvýšila na posledním měnovém jednání úrokovou sazbu o dva procentní body na 9,75 procenta. A upozornila, že v červenci přijde další skok. Současně začala podporovat klesající forint. Maďarská inflace se totiž aktuálně blíží...


Odstup řidičů při předjíždění cyklistů: Pravidla se zřejmě znovu změní
Denik.cz | 16:30:00
Od ledna platící pravidlo minimálního odstupu 1,5 metru při předjíždění cyklistů auty by mohlo projít změnou. Ministr dopravy Martin Kupka uvedl, že u pomalého předjíždění by mohlo nově platit pravidlo bezpečného předjíždění bez stanovené vzdálenosti. 


Slovinská dálniční známka 2022: kolik stojí a kde ji koupíte?
Euro | 07:00:53
Chystáte se vyrazit autem na výlet po Slovinsku? Pak se nevyhnete nákupu slovinské dálniční známky, kterou musí mít všechna vozidla křižující slovinské dálnice. Od roku 2022 je slovinská dálniční známka


Prodej nových osobních aut v Česku za pololetí klesl o 12,3 procenta
Auto.cz | 17:51:00
Prodej nových osobních aut v Česku v letošním prvním pololetí meziročně klesl o 12,3 procenta na 98.916 vozů. Pokles výrazně prohloubilo druhé čtvrtletí. Poptávka dál převyšuje nabídku.


Online: Kvalifikace pro sprint v Rakousku
Auto.cz | 17:10:00
Průběžné zpravodajství a výsledky kvalifikace na Red Bull Ringu.


Rallye Bohemia startuje: Vyhraje Kopecký, Pech nebo Mareš?
Auto.cz | 16:53:00
Devětačtyřicátý ročník Rallye Bohemia přivede seriál Sonax mistrovství republiky v automobilových soutěžích do druhé poloviny. Její výsledky naznačí, zda Jan Kopecký obhájí titul, nebo najde přemožitele.


Přehled evropských vesmírných aktivit za červen 2022
Kurzy.cz | 17:56:12
Přinášíme vám přehled nejzajímavějších událostí z oblasti evropského vesmírného výzkumu za měsíc duben. Výzkum vesmíru a vývoj nových kosmických technologií nabývá v současné době stále většího významu. Evropská unie proto považuje kosmický…


Upstart odepisuje přes 20 % kvůli nižším odhadům tržeb
Kurzy.cz | 17:54:03
Akcie společnosti Upstart (UPST.US) se během poslední seance tohoto týdne obchodují o více než 20 % níže! Akcie společnosti se propadly po oznámení předběžných výsledků hospodaření za druhý kvartál, které byly horší, než se očekávalo. Zhoršené výsled...


EP zamítl návrh na nezařazení jaderné a plynárenské činnosti mezi ekologicky udržitelné hospodářské činnosti.
Kurzy.cz | 17:52:29
Ve čtvrtek 7. července poslanci Evropského parlamentu zamítli návrh, který se staví proti zařazení jaderné energetiky a plynárenství mezi ekologicky udržitelné hospodářské činnosti. Parlament tak nevznesl námitky proti aktu Komise v přenesené pravomoci...


Souhrn 8.7. - silná US data z trhu práce mají několik možných výkladů a trh je bude muset nejdříve vyhodnotit, BCPP v plusu díky bankám, ČEZ neudržel další silné oživení, dolar zastavil své posilování, ropa a zlato se zvedají
Kurzy.cz | 17:51:41
Pražská burza zakončila zkrácený týden při výrazněji nadprůměrné likviditě celkem slušným růstem. Evropské akciové trhy po většinu dne převážně jen hledaly cestu, dařilo se akciím v Německu.


Euro je nejslabší za posledních 20 let (Komentář)
Kurzy.cz | 17:05:39
Likvidita na finančních trzích byla sice z důvodu
státních svátků nižší, za klidné a nezajímavé však obchodování v tomto týdnu
označit nelze. V pondělí na nižší obchodní aktivitu v globálním
měřítku působily oslavy Dne nezávislosti v USA, na což na kor...


Stát krátkodobě pomůže ČEZ s financováním zajištění obchodů s elektřinou a plynem před nadcházející zimou
Kurzy.cz | 16:36:23
Společnost ČEZ podepsala s Ministerstvem financí ČR úvěrovou smlouvu v objemu až 3 mld. EUR. Tato úvěrová smlouva umožňuje ČEZ posílit jeho likviditní pozici. Ta je nyní na rekordně vysoké úrovni, nicméně v důsledku extrémních změn cen plynu a elektřin...


Experti z celé EU řešili společné fungování politiky soudržnosti a nových nástrojů EU
Kurzy.cz | 15:46:36
Na pozvání Ministerstva pro místní rozvoj se do Prahy sjelo pět desítek odborníků z členských států Evropské unie, aby diskutovali, jak nejlépe koordinovat politiku soudržnosti a nové nástroje EU a zajistit jejich větší propojení na evropské, národní i...


Blíží se konec TikToku? Jaký to bude mít dopad na trhy?😱
Kurzy.cz | 15:44:11
Čínský TikTok je poslední roky nejrychleji rostoucí sociální sítí na světě a způsobuje problémy mnoha zavedeným firmám – Instagramu, Facebooku, YouTube, ale například i Snapchatu či Netflixu. Známé firmy zatím nenašly recept, jak silný růst TikToku zas...


Ázerbájdžánské ekonomické zóny vytvářejí příznivé prostředí pro zahraniční investory
Kurzy.cz | 15:38:00
Diverzifikace hospodářství a investice mimo ropně-plynový sektor patří k hlavním prioritám ázerbájdžánské vlády. Stát se rozhodl


LIBERTY zahajuje historickou investici do transformace ostravské huti ve výrobce zelené oceli
Kurzy.cz | 15:34:00
LIBERTY Ostrava podepsala v pátek 8. července smlouvu se společností Danieli na výstavbu dvou hybridních elektrických obloukových pecí ve své ocelárně. Nejvyšší investice do ostravské huti za několik posledních desetiletí v celkové výši 8,6 miliardy ko...


USD posiluje po pozitivních výsledcích NFP
Kurzy.cz | 15:01:04
Americká ekonomika neočekávaně přidala 372 000 pracovních míst ve srovnání s květnovým navýšením, které činilo 390 000, přičemž trh očekával nárůst o 270 000. Údaje byly v souladu s průměrným měsíčním ziskem z posledních 3 měsíců, který činil 383 000. ...


Nové ekologičtější pece za téměř devět miliard. Guptova Liberty podepsala smlouvu s italským dodavatelem Danieli
Hospodářské noviny | 19:45:00
Tolik velkých slov pronesených za jednu hodinu ještě tato provozní hala v areálu huti Liberty Ostrava asi nikdy neslyšela. „Důležitý okamžik pro nás i světové ocelářství“, „světové centrum v inovacích a čistých technologiích je v...


Jedno euro za jeden dolar. Evropská měna oslabuje, investoři se obávají recese a přerušení dodávek plynu
Hospodářské noviny | 18:04:00
Obavy z přerušení dodávek ruského plynu a recese v Evropě srážejí kurz eura na historická minima. V pátek ráno kurz klesl pod hranici 1,01 dolaru za euro až k úrovni 1,0082, a dostal se tak na nejnižší úroveň za posledních dvacet let. Jednotná...


Centrální banky zahánějí inflaci. Veřejnost jim ale nevěří a má k tomu důvod
Hospodářské noviny | 16:17:00
Maďarská centrální banka zvýšila na posledním měnovém jednání úrokovou sazbu o dva procentní body na 9,75 procenta. A upozornila, že v červenci přijde další skok. Současně začala podporovat klesající forint. Maďarská inflace se totiž aktuálně blíží...


Česko zlikvidovalo covidové vakcíny za 190 milionů korun. Celkem jich objednalo za 19 miliard
Hospodářské noviny | 11:32:00
Nejen ztráty na lidských životech způsobených koronavirovou pandemií sčítá české ministerstvo zdravotnictví. Resort nyní vyčíslil i finanční ztráty na nevyužitých vakcínách proti covidu-19. Podle pátečního prohlášení Kateřiny Baťhové, dřívější...


Slovinský ústavní soud legalizoval manželství a adopce pro stejnopohlavní páry
idnes.cz | 19:36:00
Slovinský ústavní soud v pátek s okamžitou platností legalizoval manželství a adopce dětí pro stejnopohlavní páry. Zákon označující sňatek výhradně jako svazek dvou osob různé pohlaví je podle rozhodnutí soudu v rozporu s ústavou a porušuje zákaz diskriminace.


STALO SE DNES: Po atentátu zemřel japonský expremiér. Stát půjčí ČEZu 74 miliard
idnes.cz | 18:58:00
Bývalý japonský premiér Šinzó Abe zemřel po atentátu, útočník se přiznal. Analýza ministerstva spravedlnosti odhalila nedostatky ve fungování Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Po pádu stromu v Krkonoších zemřela v autě řidička. Stát půjčí energetické firmě ČEZ v přepočtu až 74 miliard korun. V zátoce u Hurghady se podle českého turisty stále objevují žraloci.


V Havířově řeší potyčku romských a ukrajinských dětí, zapojili se i dospělí
idnes.cz | 18:25:00
Spory začaly mezi dětmi a poté přerostly v údajné napadení ukrajinských uprchlíků ze strany místních romských obyvatel. Případ, který se stal ve středu večer v havířovské části Šumbark, řešili záchranáři i strážníci.


Protiruské sankce můžou cenovou katastrofu způsobit vám, varuje Putin Západ
idnes.cz | 18:10:00
Přetrvávající sankce proti Rusku by mohly vést ke katastrofickému růstu cen energií pro evropské domácnosti, prohlásil na pátečním zasedání ruské vlády prezident Vladimir Putin. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová rovněž varovala Litvu a Evropskou unii, že by Moskva mohla přijmout tvrdá opatření, pokud neumožní obnovení přepravy některého zboží do Kaliningradské oblasti.


Aby to nesmrdělo protekcí, reagoval Bolek Polívka na cenu od Bartošky
idnes.cz | 18:00:00
Herec Bolek Polívka v sobotu převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta karlovarského filmového festivalu. „Potěšilo mě, když mi to Jiří Bartoška zavolal, ale hned jsem mu říkal, jestli to nebude trochu smrdět protekcí, když dává kamarádovi cenu,“ směje se v rozhovoru pro iDNES.cz.


Nové ekologičtější pece za téměř devět miliard. Guptova Liberty podepsala smlouvu s italským dodavatelem Danieli
iHned.cz | 19:45:00
Tolik velkých slov pronesených za jednu hodinu ještě tato provozní hala v areálu huti Liberty Ostrava asi nikdy neslyšela. „Důležitý okamžik pro nás i světové ocelářství“, „světové centrum v inovacích a čistých technologiích je v...


Jedno euro za jeden dolar. Evropská měna oslabuje, investoři se obávají recese a přerušení dodávek plynu
iHned.cz | 18:04:00
Obavy z přerušení dodávek ruského plynu a recese v Evropě srážejí kurz eura na historická minima. V pátek ráno kurz klesl pod hranici 1,01 dolaru za euro až k úrovni 1,0082, a dostal se tak na nejnižší úroveň za posledních dvacet let. Jednotná...


Česko zlikvidovalo covidové vakcíny za 190 milionů korun. Celkem jich objednalo za 19 miliard
iHned.cz | 11:32:00
Nejen ztráty na lidských životech způsobených koronavirovou pandemií sčítá české ministerstvo zdravotnictví. Resort nyní vyčíslil i finanční ztráty na nevyužitých vakcínách proti covidu-19. Podle pátečního prohlášení Kateřiny Baťhové, dřívější...


ŽIVĚ: Projevy premiéra a prezidenta před koncertem při příležitosti předsednictví Česka v Radě EU
ČT24 | 16:39:14
Při příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě Evropské unie se koná v pražském Rudolfinu slavnostní koncert PKF – Prague Philharmonia. Večera se účastní prezident Miloš Zeman i premiér Petr Fiala (ODS), kteří před zahájením vystupují s projevy. V rámci večera bude mít světovou premiéru autorská skladba klavíristy Tomáše Kača připravená speciálně pro české předsednictví.


Stát půjčí energetické společnosti ČEZ až 74 miliard korun pro zálohy na burze
ČT24 | 17:33:19
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy eur (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.


Česko už má jedenáct případů opičích neštovic
ČT24 | 15:41:57
V Česku se potvrdilo celkem jedenáct případů opičích neštovic, poslední tři přibyly v tomto týdnu. V tiskové zprávě o tom v pátek informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). První nakažený mimo Prahu je z Ústeckého kraje. Žádný další vzorek ústav v současné době nevyšetřuje.


Češi většinou souhlasí s přijímáním Ukrajinců, přejí si však jejich pozdější návrat domů
Eurozpravy-domácí | 19:03:00
S přijímáním uprchlíků z Ukrajiny souhlasí tři čtvrtiny Čechů. Pro možnost jejich trvalého usazení v České republice je ale jen deset procent obyvatel. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Z výsledků je patrné, že se česká veřejnost staví k přijímání běženců před ruskou invazí vstřícněji, než jak se v minulosti stavěla k přijímání uprchlíků z Blízkého východu a severní Afriky.


Vojáci na Ukrajině kradou obilí a pašují ho do Ruska. Zmizely tisíce tun, tvrdí Kyjev
aktuálně.cz | 19:00:14
"Nabrali jsme obilí a odjeli jsme," řekl novinářům nejmenovaný ruský voják.


ČEZ získá půjčkou od státu až 74 miliard korun pro zálohy na burze
Eurozpravy-domácí | 17:20:00
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy EUR (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií. ČTK to dnes řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.


Putin prohlásil, že sankce mohou přivodit cenovou katastrofu na Západě
Eurozpravy-zahraniční | 18:04:00
Pokračování sankcí vůči Rusku by mohlo evropským domácnostem způsobit katastrofický růst cen energií, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin, který vedl poradu se členy své vlády o energetice. Protiruské sankce podle něj způsobují mnohem větší škody zemím, které je zavádějí, než Rusku samotnému.


Rusko varovalo Litvu a EU před tvrdými opatřeními kvůli Kaliningradu
Eurozpravy-zahraniční | 17:58:00
Moskva dnes varovala Litvu a EU před možnými tvrdými opatřeními, pokud nebude umožněno obnovení přepravy některého zboží mezi Kaliningradskou oblastí, která je ruskou exklávou u Baltského moře, a zbytkem Ruska. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že o tranzitu do Kaliningradské oblasti s Litvou a EU jedná. Moskva podle něj byla ujištěna, že otázka bude vyřešena v nejbližší budoucnosti.


Samoživitelky, větší rodiny i seniory trápí chudoba. Dostat se z ní je složité
Denik.cz | 19:11:00
Chudoba se nejvíce dotýká samoživitelek s více dětmi a osamělých důchodkyň. Vyhlídky vzhledem k inflaci a zdražování nejsou růžové, držet si stabilní bydlení je stále složitější. O dávky se mnozí bojí zažádat, aby nevypadali jako „socky“.


Protiruské sankce vám mohou způsobit cenovou katastrofu, varoval Putin Západ
Denik.cz | 18:15:00
Pokračování sankcí vůči Rusku by mohlo evropským domácnostem způsobit katastrofický růst cen energií, řekl v pátek ruský prezident Vladimir Putin, který vedl poradu se členy své vlády o energetice. Protiruské sankce podle něj způsobují mnohem větší škody zemím, které je zavádějí, než Rusku samotnému.


Český deblový pár Krejčíková-Siniaková postoupil do wimbledonského finále
Eurozpravy-sport | 17:36:00
Český tenis bude mít letos přeci jenom zastoupení ve finále nejslavnějšího tenisovbého turnaje ve Wimbledonu. Přestože se to v singlu nepodařilo, i kdy i tam byl český tenis vidět především díky Marii Bouzkové, ve čtyřhře bude mít zastoupení v podobě českého páru Barbora Krejčíková-Kateřina Siniaková. Ten totiž v pátečním semifinále porazil lotyšsko-ukrajinské duo Jelena Ostapenková-Ljudmila Kičenoková dvakrát 6:2.


Fanoušek Spalovače mrtvol Benicio del Toro uvedl ve Varech oscarový thriller
Reflex | 18:40:00
Pokud znáte jméno režiséra Davida Soderbergha jenom ve spojení s odlehčenými heist gangstarkami o Dannym a jeho parťácích, film Traffic - Nadvláda gangů vám vyrazí dech. Je to temné a neúprosné drama o válce proti drogám, o škodlivosti jednoho i druhého. A právě za roli v tomto filmu, získal v roce 2001 Benicio del Toro Oscara. Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Když si tedy del Toro přijel letos na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech převzít Cenu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, přirozeně uváděl ve velkém sále hotelu Thermal právě Traffic.


Výbuch v muničáku Čechy rozzuřil: Němce naházeli do Labe, některé zastřelili nebo ukamenovali
Reflex | 18:30:00
Období po druhé světové válce bylo v českých zemích, obzvláště v pohraničí, dost divoké. Nenávist vůči Němcům byla pochopitelně všudypřítomná a o incidenty, které končily smrtí znepřáteleného národa nebyla nouze. Svou brutalitou ale vystupuje konflikt, který se odehrál v červenci 1945 v Ústí nad Labem, kde zemřelo v jediný den několik desítek Němců. A za vše mohla patrně jen neopatrná manipulace s municí v místním skladě...


Evropě hrozí recese srovnatelná s covidovým propadem. Tentokrát jde o nemovitosti a plyn
Reflex | 18:00:00
Množí se varování velkých bank, že Evropě hrozí recese. Např. japonská Nomura minulý týden oznámila, že čeká od druhé poloviny roku 2022 až do poloviny roku 2023 propad evropské ekonomiky. Podobné tvrzení přinesla i hlavní ekonomka Světové banky. Ta očekává recesi nejen v Evropě, ale i v USA. Důvodem pesimistických očekávání je ochlazení globální poptávky a rekordní inflace. I před krizí v roce 2008 jsme měli vysokou inflaci, jenže teď se k tomu přidal green deal, hrozba vypnutí plynovodů a splasknutí nemovitostní bubliny.


Stát půjčí energetické společnosti ČEZ až 74 miliard
Tiscali-zprávy | 18:09:40
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy eur (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.


Stát půjčí ČEZu desítky miliard. Společnost je použije pro zálohy na burze
E15-ekonomika | 17:15:00
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy EUR (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií. Dnes to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.


Stát půjčí ČEZu desítky miliard. Společnost je použije pro zálohy na burze
E15-politika | 17:15:00
Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy EUR (v přepočtu více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když zálohy skládané na burzách dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií. Dnes to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.


Od příštího roku Chorvatsko přechází na jinou měnu. Co s kunami?
Euro | 06:21:54
Chystáte se vyrazit autem na výlet po Slovinsku? Pak se nevyhnete nákupu slovinské dálniční známky, kterou musí mít všechna vozidla křižující slovinské dálnice. Od roku 2022 je slovinská dálniční známka\n


V Liberci hoří čistička odpadních vod, plameny zachvátily nádrž na plyn
idnes.cz | 21:13:00
Hasiči likvidují požár dřevěného obložení nádrže na plyn v liberecké čistírně odpadních vod. Na místě zasahuje deset hasičských jednotek.


Spolkový sněm jde Němcům příkladem. Omezí topení, klimatizaci i teplou vodu
idnes.cz | 21:10:00
Poslanci německého Spolkového sněmu chtějí být inspirací. Parlament hodlá kvůli očekávané energetické krizi své prostory v zimě méně vytápět a v létě méně klimatizovat, zhasnou se také světla, kdykoliv to bude možné, a vypne se všech 1 800 bojlerů, které poskytují teplou vodu pro koupelnová umyvadla. Šetření energiemi je nyní v Německu žhavé téma, plynová krize se začíná šířit do domácností.


Jsme spřízněni volbou svobody, řekl Zeman před koncertem k předsednictví
idnes.cz | 20:33:00
Pražským Rudolfinem se v pátek večer rozezněly skladby českých autorů při příležitosti zahájení českého předsednictví v Radě Evropské unie. Koncerty budou provázet celé předsednictví. Hudba byla podle premiéra Petra Fialy vybrána záměrně, protože jí rozumí všechny národy a pestrá stejně jako ony. Prezident Miloš Zeman připomněl, že státy EU spojuje volba svobody.


Průzkum: Češi souhlasí s přijímáním Ukrajinců, trvale je tu chce jen zlomek
idnes.cz | 20:27:00
Pro přijímání Ukrajinců jsou tři čtvrtiny Čechů. Pouze deset procent však souhlasí s možností trvalého usazení v České republice. Ukazuje to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Výsledky také ukázaly větší vstřícnost k běžencům před ruskou invazí než k přijímání uprchlíků z Blízkého východu a severní Afriky.


Co nás čeká na podzim? Domácnosti zažijí tvrdý náraz do zdi, varuje ekonom
idnes.cz | 20:00:00
Deset tisíc navíc za energie. Pět tisíc navíc za splátku hypotéky. České domácnosti může na podzim stát zachování životního standardu klidně i 15 tisíc korun navíc. Měsíčně. Alespoň to odhaduje hlavní ekonom banky Creditas Petr Dufek. „I pro středněpříjmové domácnosti to bude velmi tvrdý náraz,“ varuje v rozhovoru pro MF DNES.


Král české oceli Gupta pro HN: Své sliby plním, peníze na hybridní pece máme
iHned.cz | 21:00:00
Už za pět let by komíny ostravské huti měly vypouštět výrazně méně škodlivin než dnes. V pátek podepsal majitel Liberty Ostrava Sandžív Gupta spolu s italským průmyslníkem Giacomem Mareschim Danielim smlouvu o dodávce dvou hybridních elektrických...


Toyota Highlander přijíždí s modernějšími multimédii a novým motorem
Auto.cz | 18:53:00
Pro velké SUV Highlander si Toyota připravila drobné osvěžení. Kromě několika kosmetických vylepšení nabídne modernější multimédia a v části Evropy také nový motor.


Na silnicích jsou Češi netrpěliví a otrávení, říká dopravní expertka
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
„Nejčastější příčinou dopravních nehod je, že se nevěnujeme řízení,“ říká dopravní expertka a členka Týmu silniční bezpečnosti Stanislava Jakešová. Proč jsou důležitá zpětná zrcátka a jací jsme řidiči v porovnání s ostatními zeměmi v Evropě?


Zasedání Rady ECOFIN dne 12. července 2022
Kurzy.cz | 18:30:00
V úterý 12. července proběhne v Bruselu setkání ministrů financí zemí EU. Jedná se o první zasedání Rady ECOFIN v rámci předsednictví České republiky v Radě EU.


Co sledovat příští týden? AUDNZD, USDCAD, Zlato
Kurzy.cz | 17:59:06
Pozornost, kterou si tento týden získal NFP report, bude upřená na středeční americká CPI data za červen. Obchodníci USD a zlata budou hledat náznaky změny politiky Fedu. Příští týden budou nabídnuty i informace o sazbách od Bank of Canada a Reserve Ba...


Seriál Tenkrát v... Tak kdysi vypadala města, která před 100 lety pohltila Praha
aktuálně.cz | 18:26:51
Jak se žilo na pražském Smíchově, v Karlíně, Vršovicích či Podolí? Všech deset historických fotogalerií seriálu "Tenkrát v..." na jednom místě.


O šéfovi VSZ Olomouci se asi rozhodne během několika dní, má řešit problémy
aktuálně.cz | 18:20:30
Blažkův postoj k vrchnímu zastupitelství v Olomouci se změnil po zásahu v úřadu vlády, uvedl Ištvan ke kritice. Před tím podle něj neměl připomínky.


Všechno nebo nic. Boeing musí získat americkou certifikaci do konce roku, jinak se s 737 Max 10 rozloučí nadobro
Euro | 12:28:51
Letouny Boeing 737 Max 10 musí získat povolení amerických úřadů do konce roku 2022, jinak je společnost přestane vyrábět. Dvě z těchto letadel v letech 2018 a 2019 způsobila smrtelné nehody, a tak byla dočasně uzemněna celá flotila. Šéf Boeingu Dave Calhoun se potíží se znovuzískáváním certifikace zatím příliš neobává.


Král české oceli Gupta pro HN: Své sliby plním, peníze na hybridní pece máme
Hospodářské noviny | 21:00:00
Už za pět let by komíny ostravské huti měly vypouštět výrazně méně škodlivin než dnes. V pátek podepsal majitel Liberty Ostrava Sandžív Gupta spolu s italským průmyslníkem Giacomem Mareschim Danielim smlouvu o dodávce dvou hybridních elektrických...


Německo čelí nárůstu covidových případů. Českým hotelům v pohraničí proto ubývá klientela
ČT24 | 17:47:54
V Německu znovu roste počet případů covidu, což platí i pro příhraniční spolkové země. Situace se tak odráží i na obsazenosti hotelů a penzionů v Krušných horách, pobyty totiž začali zejména Němci hromadně rušit. Podle hoteliérů je ale letošní sezona celkově slabší.


Český národ není v EU nevýznamný, zdůraznil premiér Fiala v Rudolfinu
Eurozpravy-domácí | 20:26:00
České předsednictví v Radě Evropské unie je příležitostí uvědomit si, že nejsme malý a nevýznamný národ, na jehož hlasu nezáleží a o jehož budoucnosti se rozhoduje jinde. V projevu v pražském Rudolfinu před zahájením koncertu PKF - Prague Philharmonia to řekl premiér Petr Fiala (ODS).


Ukrajinská armáda dostane další raketomety HIMARS a novou dělostřeleckou munici
Eurozpravy-zahraniční | 21:35:00
Vláda Spojených států schválila další dodávku zbraní pro Ukrajinu, v níž jsou čtyři salvové raketomety HIMARS a 1000 kusů nového druhu dělostřelecké munice. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obrany. Celková hodnota nové várky vojenské pomoci podle něj činí 400 milionů dolarů (9,7 miliardy Kč).


Biden dekretem pověřil vládu, aby se snažily o větší podporu přístupu k potratům
Eurozpravy-zahraniční | 21:10:00
Americký prezident Joe Biden dnes exekutivním nařízením pověřil složky své vlády, aby se snažily více podporovat přístup k potratům a antikoncepci poté, co nejvyšší soud zrušil ve Spojených státech plošné právo na ukončení těhotenství. Americká média podotýkají, že šéf Bílého domu byl pod značným tlakem některých stranických kolegů, aby v návaznosti na verdikt soud postupoval razantněji.


Rusko v OSN vetovalo rezoluci o humanitárních dodávkách na sever Sýrie
Eurozpravy-zahraniční | 20:37:00
Rusko dnes v Radě bezpečnosti OSN vetovalo rezoluci, která měla zajistit roční prodloužení dodávek humanitární pomoci na sever Sýrie přes přechod na turecké hranici. V dalším hlasování rada podle agentury Reuters zamítla ruský návrh na prodloužení provozu na přechodu jenom o půl roku. Rusko do svého návrhu zahrnulo i požadavek na rekonstrukci Sýrie.


Za to, že se mohu zúčastnit festivalu, děkuji Bohu, řekl Bolek Polívka. A uvedl film, který vadil české církvi
Reflex | 20:15:00
K poctě Boleslava Polívky byl ve vyprodaném Velkém sále v pátek odpoledne uveden snímek režiséra Vladimíra Michálka z roku 1996 Zapomenuté světlo – za roli faráře v něm Boleslav Polívka získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a ve stejném roce i hereckou cenu právě zde ve Varech. Snímek uvedla delegace k filmu, režisér Vladimír Michálek, představitelka hlavní ženské role Veronika Žilková a za nadšeného aplausu také oceňovaný Boleslav Polívka; Cenu prezidenta převezme z rukou Jiřího Bartošky v sobotu večer při závěrečném festivalovém ceremoniálu.


Jak Perryho černé lodě ukončily nadvládu samurajů
Tiscali-zprávy | 20:54:44
Připlutí lodí amerického námořnictva do Japonska znamenalo před 169 lety konec více než dvousetleté izolace země, zhroucení vlády šógunů a začátek modernizace.


Auto vyletělo na Pražském okruhu ze silnice. Zraněny byly dvě ženy a dvě děti
Denik.cz | 22:09:00
Vážná dopravní nehoda se stala v pátek večer na Pražském okruhu u čtvrti Ořech. Směrem k výjezdu na dálnici D1 přejel osobní vůz Huyndai travnatý ostrůvek a po nárazu do svodidel vyletěl mimo silnici. Auto skončilo v nedalekém křoví. Zraněny byly dvě ženy a dvě děti, které cestovaly ve voze. Všichni skončili v motolské nemocnici.


Hasiči v Liberci zasahují u požáru čističky, hoří u nádrže s plynem
Denik.cz | 20:33:00
Hasiči zasahují v pátek 8. července zhruba od půl osmé večer u požáru čistírny odpadních vod v Londýnské ulici v Liberci.


Válka na Ukrajině vs. region CEE: Česká ekonomika je nejzranitelnější, varuje expertka
Kurzy.cz | 23:09:02
Válka na Ukrajině pokračuje a s ní i její dopady na ekonomiku a trhy. V krátkodobém horizontu je v regionu nejzranitelnější Česká republika. Jde totiž o zemi, která volí nejméně akomodativní politiku – začala utahovat měnovou politiku dříve...


OBRAZEM: Karlovarský pátek si zabrali Benicio del Toro a Bolek Polívka
idnes.cz | 23:59:00
Páteční den měl hlavní slovo americký herec Benicio del Toro. Nejdříve se prošel po červeném koberci a následně uvedl ve velkém sále snímek Traffic - Nadvláda gangů. Svou chvilku slávy a červený koberec si ovšem užil i Bolek Polívka, který na stejném místě uvedl snímek Zapomenuté světlo.


Povodně roku 1997 byly tak tragické i proto, že lidé nevěděli o hrozbě. Přispěly ke vzniku výstražného systému
ČT24 | 18:44:44
Povodně v roce 1997 byly nejenom jedněmi z největších zaznamenaných záplav v Česku, ale také byly v moderní historii nejtragičtější. Přinesly ale také poučení. Tehdy nefungoval systém včasného varování a tváří v tvář nevídané živelní katastrofě nikdo nevěděl, co přesně by měl v krizové situaci dělat. Když republiku v dalších letech znovu postihly velké záplavy, bylo to již lepší a jen zřídka se stalo, že velká voda někoho zastihla zcela nečekaně.


V čističce odpadních vod v Liberci vypukl požár. Hořelo u nádrže s plynem
Denik.cz | 20:33:00
Hasiči zasahovali v pátek zhruba od půl sedmé večer u požáru čističky odpadních vod v Londýnské ulici v Liberci. Hořelo dřevěné obložení u nadzemní nádrže s plynem a mohutný kouř byl vidět do širokého okolí. Plameny se hasičům povedlo zkrotit po půlnoci.


Požár plastového odpadu v Kralupech: Škoda se vyšplhala na tři miliony
Denik.cz | 11:06:00
Požár plastového odpadu v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku, který vypukl v úterý, se po čtyřiceti hodinách podařilo dostat pod kontrolu, i v pátek však na místě zůstávalo několik jednotek hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.


Snížení plateb za pojištěnce neomezí péči, slíbil Výborný. Podle Havlíčka by ale mohlo položit pojišťovny
ČT24 | 23:10:46
Vláda podle místopředsedy opozičního ANO Karla Havlíčka chystá kroky, které ohrozí dostupnost zdravotní péče, naopak avizovaná opatření pro snížení dopadu cen energií podle něj fakticky nepomohou. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný naopak míní, že úsporný tarif domácnostem výrazně pomůže, a ujistil, že snížením plateb za státní pojištěnce se kvalita nebo dostupnost zdravotní péče nijak nesníží. Havlíček s Výborným diskutovali o ekonomických krocích vlády v Událostech, komentářích.


Neměla jsem všechno vidět, co jsem viděla. Válka je hrozná věc, říká spojařka od Buzuluku Ivanová
ČT24 | 12:03:29
Když se otec Boženy Ivanové (Koutné) dozvěděl, že Ludvík Svoboda zakládá v Buzuluku československou vojenskou jednotku, neváhal a odjel tam. Za nějaký čas přijely i Božena s maminkou. Božena vstoupila do armády v dubnu 1944, kdy byla v Jefremově zformována 2. paradesantní brigáda, u které byla jako spojařka. I přes to, že se už na frontu nedostala, válečného utrpení viděla hodně.


Viru je v populaci více, než vidíme na testech, uvedl Smejkal. Plošná opatření by teď ale nezaváděl
ČT24 | 19:02:17
Epidemiolog z pražského IKEMu Petr Smejkal v Interview ČT24 řekl, že současný nárůst počtu nakažených covidem v Česku je na letní období neobvyklý. Podle něj je to však dáno vysokou nakažlivostí subvarianty BA.5, která však naštěstí není nebezpečnější než ta předchozí. Smejkal uvedl, že se zatím nejedná o návrat do časů, kdy na tom bylo Česko nejhůře.


Agrofert má chuť na chmel pro Prazdroj. Pili by Češi dál plzeň, kdyby za ní stál Babiš?
iHned.cz | 15:53:00
Se vstupem Andreje Babiše do politiky doba velkých nákupů firem typu německých pekáren Lieken v Agrofertu skončila. Miliardy mířily spíš do investic uvnitř podniků, případně se přikupovaly podíly v zemědělských společnostech či půda. Teď má ale...


11. až 24. července 2022 - Nadcházející program v Radě EU a Evropské radě pro nadcházející dva týdny.
Kurzy.cz | 17:15:00
Přehled hlavních otázek, které mají být projednávány na zasedáních Rady EU v příštích dvou týdnech, a nadcházející mediální události.


Agrofert má chuť na chmel pro Prazdroj. Pili by Češi dál plzeň, kdyby za ní stál Babiš?
Hospodářské noviny | 15:53:00
Se vstupem Andreje Babiše do politiky doba velkých nákupů firem typu německých pekáren Lieken v Agrofertu skončila. Miliardy mířily spíš do investic uvnitř podniků, případně se přikupovaly podíly v zemědělských společnostech či půda. Teď má ale...


Začíná série jednání, na kterých se nesmí nic rozhodnout. K čemu jsou schůzky pod českým předsednictvím EU dobré?
Hospodářské noviny | 08:25:00
Zatímco se ministři financí států Evropské unie v květnu 2021 scházeli na neformální večeři v portugalském Lisabonu, Alena Schillerová (ANO) mezi nimi chyběla. Česká ministryně do Lisabonu přiletěla, ale po skončení oficiálního programu dala...


Začíná série jednání, na kterých se nesmí nic rozhodnout. K čemu jsou schůzky pod českým předsednictvím EU dobré?
iHned.cz | 08:25:00
Zatímco se ministři financí států Evropské unie v květnu 2021 scházeli na neformální večeři v portugalském Lisabonu, Alena Schillerová (ANO) mezi nimi chyběla. Česká ministryně do Lisabonu přiletěla, ale po skončení oficiálního programu dala...Return to top