Celkem 139893 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 10.07.2022


Posíláte si mzdu na účet? Dáme vám až 10 tisíc korun, slibuje banka
Finparáda | 10:00:00
Aaa


Microsoft Store zakazuje vydělávat na open-source, Blender chystá Real-time Compositor běžící na GPU
Root.cz | 01:00:09
Budoucí KDE Plasma 5.26 vzhlíží k C++20, Intel SGX2 stihne vydání Linux 5.20, vylepšení běhu s novým back-endem pro staré Radeony HD 5000 a 6000 v rámci projektu Mesa.


Hvězdy ve Varech: Iva Janžurová si užívala s vnuky. Byli mi oporou, říká
revue.idnes.cz | 01:00:09
Iva Janžurová (81) je pětinásobná babička. Od dcery Sabiny má vnuka Vincenta a vnučku Adinu, a od dcery Theodory vnuky Alfréda, Kajetána a Antonína. Herečka v rozhovoru pro iDNES.cz prozradila, jak si užívala filmový festival ve Varech se staršími vnuky Vincentem Pitrou (18) a Alfrédem Hostičkou (20).


Autofotka týdne z archivu VW: nový Phaeton zařízli kvůli elektru
Auto-iDNES.cz | 01:00:25
Německá značka Volkswagen slaví 20 let modelu Phaeton. Volkswagen poprvé oficiálně ukázal nástupce, který se výroby nakonec nedočkal, ustoupit musel elektromobilům.


KVÍZ: Do zahraničí s platební kartou. Víte, na co si dát pozor a jak ušetřit?
Finance-iDNES.cz | 01:00:44
Platební karta má své nepopiratelné výhody. Je ale potřeba s ní správně a bezpečně zacházet. Když budete vědět jak na to, můžete docela výrazně ušetřit a také zvýšit celkovou bezpečnost svých financí. Ověřte si své znalosti v dnešním kvízu.


Kvůli klimatu vybijí Nizozemci třetinu krav. Protesty začínají dramatizovat
idnes.cz | 02:00:06
Nizozemská vláda si před časem stanovila ambiciózní klimatické cíle. Zdá se, že jejich první obětí budou tamní početná stáda hovězího dobytka stejně jako jejich chovatelé.


Mimořádná linka Praha–Brusel. Když letadla pro předsednictví nestačí
idnes.cz | 02:00:06
Úředníci a politici neměli, jak se dostat v době předsednictví EU do Bruselu. Ve hře byla i pomoc slovenské vládní letky. Nakonec stroje zajistí státní podnik LOM.


KOMENTÁŘ: Iluze mostu se zhroutila. Před 75 lety se Československo ukázalo jako součást sovětského bloku
Eurozpravy-domácí | 00:01:00
Před pětasedmdesáti lety, 10. července 1947, československá vláda zrušila svůj předchozí souhlas s účastní na pařížské konferenci o přípravě Plánu evropské obnovy, neboli Marshallova plánu. Uvedené datum bývá mezi zlomovými momenty našich dějin poněkud opomíjeno. Ve skutečnosti jej lze považovat za okamžik, kdy se Československo – po nátlaku z Moskvy – geopoliticky jasně začlenilo do vznikající sovětské sféry vlivu v Evropě.


Dovolená u moře nemusí být jen nudná povalovačka na pláži. Vyzkoušejte letos něco nového!
Reflex | 02:00:56Napřed tajemné zjevení, pak vražda. Záhada Suchého Dolu dodnes znepokojuje
Denik.cz | 05:00:00
Je to jeden z nejtajemnějších příběhů české historie z období Belle epoque, onoho šálivého přelomu 19. a 20. století, kdy se nic nezdálo nemožné. Čtrnáctileté dívce se začala zjevovat v lese Panna Maria. K místu začaly proudit davy věřících, nemocní na něm pociťovali uzdravení ze svých strastí a ran. A pak přišla dodnes nevysvětlená vražda.


Neobvyklé řešení. Dopravu v Drážďanech zachraňují československé tramvaje
Denik.cz | 05:00:00
Obyvatelům a návštěvníkům Drážďan se nyní naskýtá pohled, kterému si již odvykli. Po dvanácti letech se do běžné služby vrátily staré československé tramvaje. Drážďanskému dopravnímu podniku totiž chybí náhradní díly na moderní stroje a tak se legendární tatrovky, které se staly jedním ze symbolů saské metropole, opět vrátily do služby.


Soud pozastavil těžbu kaolínu v Mírové. Žádost musí firma znovu přepracovat
Denik.cz | 05:00:00
Společnost Sedlecký kaolín (SK), která chce na Karlovarsku otevřít hned několik nových kaolinových dolů, dostala další ránu. Letos v únoru se obyvatel Jenišova zastala samotná ministryně životního prostředí (MŽP) Anna Hubáčková, která zrušila rozhodnutí MŽP z roku 2018 ohledně těžby kaolínu v lokalitě Jenišov - Výsypka, jenž podle ní nezákonně prodloužilo platnost EIA vydanou v roce 2005. Nyní přichází pro těžařskou firmu další komplikace. Tentokrát totiž Správní soud v Plzni napadl rozhodnutí Českého báňského úřadu (ČBÚ) ohledně povolení těžby v sousední Mírové.


Přívalové povodně nejde předpovědět včas. Odborníci: Zaměřme se na prevenci
Denik.cz | 04:00:00
Přívalové povodně vznikají na malém povodí, které zasáhne intenzivní déšť. Půda nezvládne vsakovat tak velké množství vody, ta se pak hromadí na povrchu a odtéká do níže položených míst. Koryto není schopné pojmout tento zvýšený průtok vody a rozlévá se. Přesně a včas předpovídat výskyt přívalových povodní nejde, lidé se musí zaměřit na prevenci.


Počasí se bude během příštího víkendu zlepšovat, čekají se tropy
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Probíhající víkend se létu moc nepodobá, za týden slibují meteorologové lidem něco docela jiného. O dalších dvou volných dnech dorazí do Česka tropy, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Počasí se bude během příštího víkendu zlepšovat, čekají se tropy
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Probíhající víkend se létu moc nepodobá, za týden slibují meteorologové lidem něco docela jiného. O dalších dvou volných dnech dorazí do Česka tropy, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Festival ve Varech skončil: Rush skákal radostí a zdravil Brno, del Toro děkoval přátelům, Polívka dojímal
Reflex | 01:00:00
Zakončení 56. MFF Karlovy Vary bylo do velké míry české: tuzemské filmy dostávaly ceny, česky mluvili i zahraniční hosté, vzpomínalo se na vliv české kutury. Křišťálový glóbus za nejlepší film připadl kanadsko-íránskému Nadějnému létu, bodovaly i domácí snímky Zkouška umění, Slovo či PSH Nekonečný příběh. A tentokrát na pódiu neslavil narozeniny Geoffrey Rush.


Kanada navzdory požadavkům Kyjeva vrátí opravené turbíny pro Nord Stream 1
idnes.cz | 07:36:00
Kanada udělí výjimku ze sankcí, aby mohla vrátit do Německa opravené ruské turbíny pro plynovod Nord Stream 1, kterým teče ruský plyn do Německa. Uvedl to v pátek kanadský ministr přírodních zdrojů. Kanada však rovněž rozšíří sankce na ruský energetický sektor, zahrne do nich i průmyslovou výrobu, napsala agentura Reuters.


Útočník na Abeho chtěl sestrojit bombu. Střílel kvůli matčině daru náboženské skupině
aktuálně.cz | 07:39:23
Expremiér Šinzó Abe byl postřelen během politické kampaně před volbami do horní komory japonského parlamentu.


Ti nejchudší Češi dávky nedostávají. Nedokážou o ně sami požádat, ukázala studie
aktuálně.cz | 07:14:11
Studie think-tanku IDEA porovnávala podmínky domácností ze sociálně vyloučených lokalit oproti běžným domácnostem.


Unikátní Škodu Super Sport proslavil až sci-fi horor. Stal se z ní krvelačný Ferat
aktuálně.cz | 06:32:00
Škoda 110 Super Sport se proslavila jako Ferat. Vznikla přitom už o deset let dříve a měla zaujmout na Západě.


Důsledky sucha v Česku: Zemědělci zahájili žně dříve, z polí již sklízejí ječmen
Denik.cz | 07:30:00
Zemědělci už sklízejí první obilí. Kvůli teplému počasí začaly letošní žně v některých lokalitách i o několik týdnů dříve. Podle pěstitelů bude jakost a množství sklizených plodin záviset na dalším vývoji počasí. Ječmen ozimý, který se momentálně sklízí, je totiž v některých částech kraje kvůli nedostatku vody v jarních měsících méně kvalitní.


OBRAZEM: Nablýskané kapoty a dobové kostýmy. Telč hostila retro závod automobilů
Denik.cz | 07:18:00
Spolek Mezi dvěma branami uspořádal tuto sobotu v Telči retro závod automobilů. Účastníci přijížděli na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči už v pátek odpoledne, kdy si je mohli lidé prohlédnout. Většina majitelů veteránů byla oblečena v dobových kostýmech. Po náměstí se procházeli dámy v elegantních kloboucích i pánové v cylindrech a bílých rukavičkách.


Legendární kapela Kiss se vrací do Prahy. Zřejmě naposledy
Denik.cz | 05:55:00
Skoro padesát let okázalého glam rocku, bizarních masek, vyplazených jazyků a stříkání umělé krve. To a mnoho jiného má za sebou legendární americká skupina Kiss, která ve středu znovu postraší Prahu.


Ruská raketa zasáhla pětipatrový dům v Doněcké oblasti, zemřelo nejméně šest lidí
idnes.cz | 09:18:00
Při ruském raketovém útoku v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny zahynulo podle místních úřadů nejméně šest lidí, je potvrzeno i pět zranění. Oznámil to tamní gubernátor Pavlo Kyrylenko. Raketa zasáhla pětipatrový obytný dům, ten se následně zřítil.


Sorrento pohoršovali polonazí turisté, za nošení plavek ve městě zavádí pokutu
idnes.cz | 08:20:00
Italové si potrpí na módu a dbají na správný „dress code“ i v přímořských resortech. Starostovi jednoho ze známých letovisek na jihu Itálie Sorrenta nyní s „polonahými turisty“ došla trpělivost. Za chůzi po městě v plavkách hrozí pokuta až 500 eur, v přepočtu asi 12 300 korun. Platí i pro muže, kteří by v ulicích chtěli chodit „nahoře bez“.


ABT RS3-R je nová limitka upravené Audi RS3 s výkonem 500 koní
Auto.cz | 09:44:00
Známý německý úpravce představil novou limitovanou edici upravené Audi RS3-R s opravdu působivými parametry.


Dochází k nezodpovědnému vývoji nových technologií? - Víkendář
Kurzy.cz | 09:08:00
Když zavtipkuje člověk, nejde o nic překvapivého. Pokud tak učiní umělá inteligence, může to budit otázky ohledně toho, zda není schopná sama vnímat a zda by tudíž neměla mít určitá práva.


Rozvoj kvantových technologií je pro Japonsko prioritou. Láká i vědce z EU
Kurzy.cz | 07:10:00
V květnu 2022 japonský kvantový superpočítač Fugaku ztratil po dvou letech pozici nejrychlejšího počítače na světě, když jej


Česká aerospace mise navštívila Japonsko
Kurzy.cz | 07:05:00
V dnech 20. 6. ? 24. 6. 2022 se uskutečnila do Tokia a jeho okolí česká podnikatelská mise zaměřená na vesmírný a letecký průmysl. Jednalo


Obytný dům v Doněcké oblasti zasáhla raketa. Zemřelo nejméně šest lidí
Denik.cz | 08:59:00
Při ruském raketovém útoku v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny přišlo o život nejméně šest lidí. Ruská raketa zasáhla pětipatrový obytný dům, který se zřítil, tvrdí místní úřady. Podle nedělního sdělení guvernéra Pavla Kyrylenka je potvrzeno i pět zraněných. V sutinách může být podle obyvatel budovy dalších 34 lidí.


OBRAZEM: Návrat úspěšného seriálu. Filmaři točili pokračování Kukaček
Denik.cz | 08:21:00
Do interierů evangelického kostela v Libici nad Cidlinou na Nymbursku znovu zamířili tvůrci pokračování seriálu Kukačky. Některé scény první série totiž vznikaly právě na tomto místě. Jeden z velice úspěšných projektů České televize z poslední doby se dočká dalších třinácti dílů. Režie se opět ujal Biser Arichtev a kamery Jan Hubač.


Atentátník na Abeho se pokusil sestrojit bombu. Policie u něj našla další zbraně
Denik.cz | 07:38:00
Muž, který v pátek smrtelně postřelil japonského expremiéra Šinzó Abeho, policii řekl, že se pokusil sestrojit bombu. Jedenačtyřicetiletý Tecuja Jamagami dále vypověděl, že si vyrobil několik střelných zbraní. Informovala o tom agentura Kjódó s odvoláním na zdroje obeznámené s vyšetřováním.


Krásné aleje
Respekt | 09:09:43
Jak se znovu učíme sázet a pěstovat řady stromů, jež nás provázejí krajinou i životem se dočtete v textu Jiřího Soboty v Respektu 28/2022.V noci se na Hodonínsku srazila dvě auta, zranilo se sedm lidí
Eurozpravy-domácí | 09:35:00
Sedm zraněných, z toho jednoho těžce, si vyžádala nehoda dvou aut, která se stala dnes po půlnoci na silnici první třídy mezi Dražůvkami a Archlebovem na Hodonínsku. Velmi mladý řidič osobního auta nepřizpůsobil rychlost a na mokré silnici vyjel do protisměru, poté sjel do příkopu, narazil do betonového sloupku a od toho se odrazil zpět na silnici, kde se střetl s osobní dodávkou.


Sněmovna bude schvalovat možnost zavedení takzvaného úsporného tarifu
Eurozpravy-domácí | 08:56:00
Sněmovna projedná příští týden vládní předlohu, která umožní zavedení takzvaného úsporného tarifu u elektřiny a plynu. Koalice se zřejmě pokusí prosadit také snížení státních plateb do zdravotnictví za důchodce, děti nebo nezaměstnané od srpna tak, aby stát odvedl za celý letošek za každého svého pojištěnce v průměru stejný objem peněz jako loni.


Dvě střelby v Jihoafrické republice mají celkem 18 obětí
Eurozpravy-zahraniční | 10:42:00
V Jihoafrické republice zahynulo od sobotního večera při střelbě na dvou místech celkem 18 lidí. Čtrnáct jich v noci na dnešek zabila skupina ozbrojených lidí v baru v Sowetu u Johannesburgu, další čtyři zahynuli několik hodin předtím při střelbě v Pietermaritzburgu na východě země. I tam se střílelo v hostinci. O motivu činů ani o útočnících zatím nejsou žádné bližší informace, uvedla agentura AFP.


Morawiecki odmítá prodej ukrajinského obilí v Polsku, má se odvézt do Afriky
Eurozpravy-zahraniční | 10:24:00
Obilí z Ukrajiny se nebude prodávat v Polsku, ale odveze se do Afriky a na Blízký východ, řekl polský premiér Mateusz Morawiecki. Reagoval tak na zprávy některých médií, podle nichž se polští zemědělci obávají, že se obilí z Ukrajiny objeví na polském trhu. Informovala o tom dnes agentura PAP.


Ukrajinci používají bojové vrtulníky dodané z Česka
Eurozpravy-zahraniční | 09:40:00
Ukrajinci potvrdili, že jejich letectvo používá bojové vrtulníky Mi-24, které jim věnovala Česká republika. Fotografii helikoptéry zveřejnilo na twitteru ukrajinské centrum pro strategickou komunikaci Stratcom, které má na starosti zejména boj proti dezinformacím a dalším vnějším hrozbám.


Šest lidí podle úřadů zahynulo při ruském raketovém útoku v Doněcké oblasti
Eurozpravy-zahraniční | 09:22:00
Při ruském raketovém útoku v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny přišlo o život nejméně šest lidí. Ruská raketa zasáhla pětipatrový obytný dům, který se zřítil, tvrdí místní úřady. Podle dnešního sdělení gubernátora Pavla Kyrylenka je potvrzeno i pět zraněných, v sutinách ale může být podle obyvatel domu ještě dalších 34 lidí.


Americká armáda odvolala ze služeb generála, který znevážil Bidenovou
Eurozpravy-zahraniční | 08:14:00
Americká armáda propustila ze svých služeb generála ve výslužbě Garyho Voleského za tweet vyznívající kriticky vůči první dámě Jill Bidenové. Volesky reagoval na názor Bidenové na potraty, informovala agentura AP.


Atenátník, který zastřelil Abeho, se pokoušel sestrojit bombu
Eurozpravy-zahraniční | 08:10:00
Muž, který v pátek smrtelně postřelil japonského expremiéra Šinzó Abeho, policii řekl, že se pokusil sestrojit bombu. Jedenačtyřicetiletý Tecuja Jamagami dále vypověděl, že si vyrobil několik střelných zbraní. Informovala o tom dnes agentura Kjódó s odvoláním na zdroje obeznámené s vyšetřováním.


Biden chce v Saúdské Arábii posílit partnerství, které respektuje "základní hodnoty"
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
Americký prezident Joe Biden, který se příští týden vydá do Saúdské Arábie, chce v zemi posílit partnerství respektující "základní hodnoty". Uvedl to v příspěvku, který v sobotu zveřejnil deník The Washington Post.


Takhle vydělávají nákupní centra a nádraží na našem strachu z prázdnoty
Reflex | 10:00:00
Praha je městem s celosvětovým věhlasem a její krásy každoročně přijíždí obdivovat miliony turistů. Do metropole přitom vyráží ze všech koutů planety, před vypuknutím pandemie koronaviru byla dokonce pátým nejnavštěvovanějším evropským městem. Štěstím je, že většina z těch, co do hlavního města České republiky zamíří a vystoupí na Masarykově nádraží, zřejmě nevěří v lásku na první pohled. Kdyby ano, tak by z vlaku snad radši ani nevysedli.


Fotogalerie: Veselý mini cestovatel
Reflex | 07:20:00
Shawnna a Leonardo z Londýna se rozhodli dětství jejich tříletého synka Adriana na společných cestách dokumentovat tímto veselým způsobem.


Frauenberg: Blíží se sem cenzura ze západu, můj humor lidi rozděluje, ale z Babiše už si srandu nedělám
Reflex | 07:00:00
„Komik nikdy nerozhoduje o tom, co bude vtipné a co nebude, o tom vždycky rozhoduje divák,“ říká Arnošt Frauenberg, kterého posledních osm let živí stand-up. Největším adrenalinem jsou pro něj přitom chvíle, kdy publiku představuje nový výstup. Patří totiž k těm bavičům, jejichž humor lidi rozděluje. Žádné téma pro něj není tabu. Češi se ale chtějí především bavit, zatímco pro anglosaské země, kde má žánr tradici, je typická sociální kritika, která nebývá tak třeskutě vtipná. „To je přesně to, co mě osobně láká a co mě baví. Chceš něco říct, chceš, aby si divák i něco odnesl kromě toho, že se zasměje,“ popisuje záměr, s nímž dva roky připravoval i svou sedmdesátiminutovou show Utrženej ze řetězu.


Útočník na Abeho se pokusil sestrojit bombu
Tiscali-zprávy | 08:58:00
Muž, který v pátek smrtelně postřelil japonského expremiéra Šinzó Abeho, policii vypověděl, že se původně pokusil sestrojit bombu. Nakonec ale na Abeho vystřelil z podomácku vyrobené pušky.


Severská síla. NATO získá členy se strategickou polohou a totální obranou
idnes.cz | 11:42:00
Strategická poloha, sofistikované obranné plány, moderní armády s pokročilými zbraňovými systémy, silný obranný průmysl i odolná a odhodlaná společnost. Vstupem Finska a Švédska posílí NATO doslova „lusknutím prstů“. Obě severské země jsou díky dekádám partnerství na vstup dávno připravené a v mnoha schopnostech a kapacitách převyšují řadu tradičních členů.


Řidič vrazil u Třemošné s vozem do stromu. Nehodu nepřežil
idnes.cz | 11:23:00
Dvě vážné dopravní nehody se staly v sobotu v Plzeňském kraji. Nejprve u Třemošné vrazil osobní vůz do stromu. Řidič narozený roku 1979 zemřel. Po 18. hodině pak muž ročník 1988 zřejmě při jízdě po dálnici D5 usnul za volantem a se svým automobilem vyjel vpravo mimo dálnici. Utrpěl těžká zranění.


Obnovitelné zdroje jsou terno, těší šéfa světového výrobce senzorů
idnes.cz | 11:22:00
Už dnes je brněnská pobočka ABB největším světovým výrobcem senzorů využívaných v elektrotechnickém průmyslu. Teď však rozjíždí investici za 25 milionů, která produkci do čtyř let ještě zdvojnásobí. Poptávka totiž strmě roste.


Na dokončený park miniatur v Bystřici dohlížejí kamery i mocný Pernštejn
idnes.cz | 10:54:00
Bystřický park miniatur s šestnácti modely hradů a dalších památek z povodí Svratky už je otevřený. Kromě kamer na něj dohlíží už i pískovcová socha mocného šlechtice Viléma II. z Pernštejna. Město do parku během pěti let investovalo zhruba dva miliony korun.


Mladý řidič nezvládl jízdu na mokré silnici a boural. Zranilo se sedm lidí
idnes.cz | 10:46:00
Sedm zraněných, z toho jednoho těžce, si vyžádala nehoda dvou aut, která se stala v neděli po půlnoci na silnici první třídy mezi Dražůvkami a Archlebovem na Hodonínsku. Velmi mladý řidič osobního auta nepřizpůsobil rychlost a na mokré silnici vyjel do protisměru, poté sjel do příkopu, narazil do betonového sloupku a od toho se odrazil zpět na silnici, kde se střetl s dodávkou.


V JAR při nočních střelbách zemřelo 18 lidí ve dvou barech
idnes.cz | 10:45:00
V Jihoafrické republice zahynulo od sobotního večera při střelbě na dvou místech celkem 18 lidí. Čtrnáct jich v noci na pátek zabila skupina ozbrojených lidí v baru v Sowetu u Johannesburgu, o několik hodin dříve zemřeli čtyři lidé během střelby v hostinci v Pietermaritzburgu na východě země. Informovala o tom agentura AFP.


Makedonská zmrzlina nebo příchuť sena, na jihu Čech letí netradiční dobroty
idnes.cz | 09:53:00
Makronky z říše divů či jedlý kelímek. MF DNES nabízí turistické tipy, kam na jihu Čech vyrazit za gastro zážitky. Mezi lidmi jsou stále oblíbenější i méně tradiční laskominy. Často proto volí třeba pálivé či slané příchutě zmrzliny. Velmi populární jsou i bistra a místní speciality napříč krajem.


OBRAZEM: Dojatý Rush, šťastný Polívka. Projděte si zásadní momenty festivalu
idnes.cz | 09:51:00
Letošní 56. ročník MMF Karlovy Vary je za námi. Po dvou nezvyklých letech se festival vrátil do svého tradičního termínu dlouhých červencových večerů. Projděte si nejdůležitější okamžiky uplynulé filmové přehlídky od slavnostního zahájení až po čestné ceny pro vážené hosty na samém konci.


Cihly už nám nepadají na hlavu. Umělci oceňují opravy v pevnosti Josefov
idnes.cz | 09:16:00
Opravy Bastionu IV v josefovské pevnosti za 152 milionů jsou hotové. To oceňuje hlavně umělecká komunita, která patří k hlavním magnetům pro turisty. Další práce váznou na penězích.


Rozvojovým zemím hrozí vlna bankrotů. Ohrožený je i Egypt či Pákistán
idnes.cz | 09:00:00
Po zbankrotované Srí Lance hrozí, že obří dluhy stáhnou do platební neschopnosti i další země. Mezi nejohroženější nepatří už jen trpaslíci jako Salvador, ale i velké a lidnaté státy jako Egypt či Pákistán.


Autobusy k Ještědu letos nevyjedou, brzdila by je oprava silnice
idnes.cz | 08:36:00
Oprava lanovky na Ještěd bude trvat ještě několik let. Do té doby by turisty mohly vozit z Hanychova na Ještědku autobusy. Poprvé ale vyjedou, až se opraví silnice přes Ještěd. Tedy nejdříve za rok.


Komáří líhniště jsou nyní vyschlá, chovatele zvířat však trápí ovádi
idnes.cz | 07:52:00
Hygienici prozkoumali před nedávnem na několika místech v Olomouckém kraji komáří líhniště a podle jejich zjištění kalamita nikde nehrozí. Problémy jsou však někde s ovády.


Celebrity ve Varech: Mafie díky strachu požírá lidi, míní Lina Siciliano
revue.idnes.cz | 10:00:00
Na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů dorazila i italská herečka Lina Siciliano (25). Hvězda filmu o mafii Zákon mlčenlivosti režiséra Francesca Costabileho si atmosféru užívala a v rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínala mimo jiné na svoji kariéru modelky.


Brázdí ulice i chodníky. Neukáznění jezdci na elektrokoloběžce ohrožují chodce
Denik.cz | 11:00:00
Elektrokoloběžky dobývají ulice českých měst. Jezdci na koloběžce zpravidla nenosí přilby a nezřídka brázdí i chodníky. Ohrožují tak nejen sebe, ale hlavně chodce, kteří je často spatří až na poslední chvíli.


OBRAZEM: Babiččino údolí slavilo sto let od odhalení ikonického sousoší
Denik.cz | 10:49:00
V sobotu  uplynulo přesně sto let od okamžiku, kdy bylo v Babiččině údolí slavnostně odhaleno dnes již ikonické sousoší Babička s dětmi. U proslulého pomníku spisovatelky Boženy Němcové a jejího celoživotního díla se proto sešly desítky lidí. Jen pro zajímavost - v roce 1922 si odhalení pomníku nenechalo ujít na dvacet tisíc návštěvníků.


OBRAZEM: Srážka osobáku a dodávky na Hodonínsku si vyžádala sedm zraněných
Denik.cz | 10:48:00
Nehoda dodávky a osobního auta, ke které došlo v neděli krátce po půlnoci mezi Dražůvkami a Archlebovem na Hodonínsku, si vyžádala sedm zraněných, z toho jednoho těžce. 


První ukázka nové Toyoty Crown potvrzuje uniklé patentové snímky
Auto.cz | 11:41:00
Toyota pomalu poodhaluje novou generaci modelu Crown, první ukázky přitom skvěle ladí se staršími úniky z patentového úřadu.


Dá se dnes předpovědět reálné zhodnocení investice? Máme měnit svá portfólia? VIDEO
Kurzy.cz | 11:37:46
Jakým aktivům se historicky dařilo v čase rapidní inflace? Jak mění digitální svět investiční možnosti? Co je tradiční investování?


Česko dostane 2 800 vakcín proti opičím neštovicím. Poslouží jako rezerva
idnes.cz | 13:29:00
Česká republika by měla dostat 2 800 vakcín proti opičím neštovicím, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Očkovací látky pořídil Úřad Evropské unie pro připravenost a reakci na mimořádné situace v oblasti zdraví ze společného rozpočtu, takže Česko za ně nebude nic platit. Vakcíny ministerstvo uskladní v Praze a distribuovat se budou dle potřeby.


Plantáže bez života. Českým lesům chybí rozmanitost, mizí ptáci i brouci
idnes.cz | 13:19:00
Pestré lesy nahradily plantáže, které komplikují život vzácným tvorům. V kritickém ohrožení jsou ptáci, brouci i motýli. Řady jehličnatých stromů naopak snadno podléhají suchu a škůdcům. Je čas na obnovu a změnu přístupu, říkají odborníci z praxe v prvním díle seriálu Ztracená rozmanitost české krajiny portálu iDNES.cz.


KOMENTÁŘ: Proč mladé přitahují velmi staří politici
idnes.cz | 13:00:00
Jean-Luc Mélenchon, Bernie Sanders, Jeremy Corbyn na levici, Donald Trump či Ronald Reagan na pravici. Ti všichni v politice uspěli v pozdním věku. Jejich příběh ukazuje, že když si dnes založíte ideologické hnutí, za čtyřicet až padesát let můžete uspět ve volbách, píše v komentáři pro MF DNES ředitel Občanského institutu Roman Joch.


Drobní investoři své investice neprodávají. Někteří poklesu využili k nákupu
idnes.cz | 13:00:00
Drobní investoři po celém světě zůstávají navzdory výprodejům na akciových trzích i obavám z recese odolní. Devět z deseti si ponechává své investice, někteří při poklesu dále nakupují, vyplývá z průzkumu. Z českých investorů během výprodejů na akciových trzích prodávalo pouze sedm procent.


KOMENTÁŘ: Vcelku báječný festival. Kdyby jej občas nekazily filmy
idnes.cz | 12:46:00
Tři herečtí mušketýři, Geoffrey Rush, Benicio Del Toro a Boleslav Polívka, dodali závěru 54. karlovarského festivalu náležitý lesk. Ale hvězdami filmového svátku zůstávají nadšenci ve spacáku.


Renaultu 5 je padesát, značka slaví růžovým restomodem s mramorovým volantem
Auto.cz | 13:46:00
Jsou výročí, která stojí za to připomínat. Jedním z nich jsou padesátiny Renaultu 5. Automobilka slaví unikátním růžovým restomodem s elektrickým pohonem a mramorovým volantem.


Kvíz Tenkrát v… Ringhofferka na pražském Smíchově, nebo Rangherka ve Vršovicích?
aktuálně.cz | 12:29:11
Zkuste si ve kvízu, jak znáte starou Prahu, poznejte místa dávno zaniklá i ta, která se do určité míry dochovala dodnes.


U Ostřetína na I/35 poblíž Holic se srazil autobus s osobním autem, jsou zranění
Denik.cz | 13:26:00
U Ostřetína poblíž Holic na frekventované státovce I/35 se dnes krátce po poledni srazil autobus s osobním autem, na místě jsou zranění.


Nadupaný Masters of Rock s Judas Priest baví davy. Najdete se?
Denik.cz | 13:15:00
Zhruba dvacet tisíc příznivců a milovníků metalové a rockové hudby ovládlo od čtvrtka Vizovice. 18. ročník největší rockmetalové události v Česku, Masters of Rock, nabídl po covidové pauze našlapaný program.


Hudba, filmy a improvizace. Festival Boskovice přilákal davy, podívejte se
Denik.cz | 12:45:00
/FOTO, VIDEO/ Už třicátý ročník festivalu pro židovskou čtvrť v Boskovicích oživuje o víkendu město na Blanensku zájemci z celé republiky. Ti cestují za koncerty, filmy, přednáškami a dalšími aktivitami mimo jiné do zámeckého skleníku, muzea, farské zahrady nebo do klášterního sklepa. „Návštěvníci se zároveň seznamují s historií města a unikátními zrestaurovanými památkami,“ popisuje za pořadatele Kristýna Férová.


Akcie ČEZ se v týdnu nakonec postaraly nejvýrazněji o zisky pražské burzy a zároveň o letošní rekordní podíl obchodů. Obchody přispěl i management společnosti
Kurzy.cz | 12:07:01
akcie ČEZ se v týdnu s 1,58 mld. Kč postaraly o téměř dvě třetiny všech obchodů na pražské burze (největší podíl od října 2021); insider prodeje na akciích ČEZ – vedle D.Beneše prodával také...


České firmy se po roce opět prezentovaly na tokijském veletrhu virtuální reality
Kurzy.cz | 09:41:00
Ve dnech 29. června - 1. července 2022 se na tokijském výstavišti Tokyo Big Sight konal druhý ročník veletrhu virtuální, rozšířené a smíšené


Malé naděje a velká kouzla
Respekt | 12:00:00
Harry Potter svoje dětské a dospívající čtenáře nešetří. Jeho svět je nelítostné místo, kde dobří lidé umírají – jsou mrtví a jsou pryč, už se žádným kouzlem nevrátí. Můžeme vyčarovat bezednou kabelku a můžeme s pomocí kouzel lidský život vzít, ale vrátit už ne. Ti dobří umírají kouzelnickými…


Kterou postavou z Harryho Pottera byste chtěli být?
Respekt | 12:00:00
[image id="200260984" caption="učitel dějepisu a biologie" align="left"][image id="200260985" caption="místopředsedkyně Poslanecké sněmovny" align="left"][image id="200260988" caption="režisér a muzikant"][image id="200260986" caption="ředitel dabingového studia LS Productions" align="left"][image…


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200261066" align="center"][image id="200261065" align="center"]


Oslo se nevzdává
Respekt | 12:00:00
dopis z NorskaDopisy
Respekt | 12:00:00
Míra destrukce mě překvapila
Respekt 25/2022

Dočítám váš článek Míra destrukce mě překvapila o Ibrovi Ibrahimovičovi v posledním Respektu. Chci vám za něj poděkovat.

Je to víc než portrét fotografa. Aspoň pro mě. Podařilo se vám do článku přes Ibru a jeho příběh dostat obraz vývoje…


Dolháno
Respekt | 12:00:00
Británie se zbavila Borise Johnsona. Přesněji, britští konzervativci našli sílu odstavit od moci a vlivu ve vlastní straně populistického politika, který jim sice přinesl historické vítězství v posledních volbách, zároveň ale svým politickým stylem a sebestřednými ambicemi ohrožoval stabilitu…Havel jako úkol
Respekt | 12:00:00
Premiér se v Bruselu zaštiťuje přesvědčeným „Bruselanem“ Václavem Havlem.


Kdysi tu byl ledovec
Respekt | 12:00:00
O čem vypovídá čerstvé neštěstí na nejvyšším vrcholu Dolomit


Spravedlnost proti teroru
Respekt | 12:00:00
Je to už sedm let, co komando teroristů Islámského státu (IS) zavraždilo v hudebním klubu Bataclan a na dalších místech Paříže 130 civilistů. Tenkrát v listopadu 2015 se zdálo, že se v Evropě zvedá mohutná vlna teroru, protože tisíce zde narozených muslimů tou dobou za IS válčily v Sýrii a vše…


Těžit a bojovat
Respekt | 12:00:00
Strategie Západu na Ukrajině nefunguje a hrozí jí kolaps


Potterovova generace
Respekt | 12:00:00
Od prvního vydání Harryho Pottera uplynulo pětadvacet let.Přiškrcený Nord Stream 1
Respekt | 12:00:00
Německo uprostřed léta zvýšilo svou plynovou pohotovostPředsednictví angličtiny
Respekt | 12:00:00
Když si europoslankyně Michaela Šojdrová minulý týden vzala slovo na plénu europarlamentu, předsedající ji po chvilce přerušil, že chybí překlad z češtiny a ať počká, než se situace vyřeší. Lidovecká politička, která se anglicky domluví, chvíli přešlapovala a pak řekla, že může pokračovat v…


Česko
Respekt | 12:00:00
Sabotáž, ale čí?
Miloš Zeman podal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi na konci června podnět k prošetření, jestli se v době jeho hospitalizace někdo nepokusil převzít jeho pravomoci. „Prezident republiky předal ministru spravedlnosti podnět k prověření skutečností, nasvědčujících spáchání…Svět
Respekt | 12:00:00
25 let čínského Hongkongu
Prezident Si Ťin-pching poprvé od počátku pandemie vycestoval z pevninské Číny, a to do Hongkongu. Zúčastnil se oslav 25 let od návratu této finanční metropole Číně a chválil, jak dobře funguje formule „jedna země, dva systémy“, která měla Hongkongu do roku 2047, tedy…Jak se dohodnout
Respekt | 12:00:00
Ne všechno, co se nedaří vyřešit v Americe, řešení nemá. Právě naopak, tento týden předvedli britští konzervativci, jak se může politická strana odstřihnout od nebezpečného, prolhaného populisty, i když jí přináší úspěch ve volbách. Přidejme tedy na tomto místě ještě jeden milý příklad.

Umělé…


Stříž, Bradáčová a další…
Respekt | 12:00:00
Souboj o míru nezávislosti státních zástupců pokračuje


Ruský posun na Donbasu
Respekt | 12:00:00
Putinova armáda teď zřejmě zaměří pozornost na města Kramatorsk a Slovjansk


Pády a vzlety Vladimíra Balaše
Respekt | 12:00:00
Novým ministrem školství je průměrný politik a akademický právník, který (zatím) nerozumí zdejšímu školskému systému


Na bazaru NATO
Respekt | 12:00:00
Recep Tayyip Erdoğan otevřel cestu Finska a Švédska do Aliance – a hned pohrozil novou blokádou


Dva příběhy o zvířatech, jeden o lidech
Respekt | 12:00:00
U Kladrub na Tachovsku se nedávno zranila samice výra velkého. Byla to smolná událost: v lese v dutině jednoho ze stromů objevila hnízdo jiného ptáka – puštíka. A když se snažila vytáhnout mláďata ven, zaklínila se jí noha do dřeva. V horečné snaze o vyproštění si pak nohu zlomila a zůstala za ni…


Pokus o pravdu
Respekt | 12:00:00
Americký Kongres se snaží vysvětlit, co se vlastně stalo, když Donald Trump prohrál volbySto třicet šest dětí ve sklepě
Respekt | 12:00:00
Porodnice v Černihivu nepřestala fungovat ani při nejhorším ostřelování. Teď čeká, jestli se válka vrátí.Krásné české aleje
Respekt | 12:00:00
Jak se znovu učíme sázet a pěstovat řady stromů, jež nás provázejí krajinou i životemZima prověří, jestli jsme Západ, nebo Východ
Respekt | 12:00:00
S ministrem průmyslu Jozefem Síkelou o hrozbě brzkého zavření ruských plynovodů, unijní solidaritě, dezinformacích a zkracování pobytu ve spršeBýt vikingem
Respekt | 12:00:00
Severští bojovníci se zabydleli v populární kultuře. Stále více lidí chce žít jako oni.Čtení v kapli
Respekt | 12:00:00
Číst v kapli mi připadalo jako svatokrádež. Navíc byla neděle. Všude kolem bzučelo a vonělo pozdní jaro. V kapli byla zima a já jsem seděla před oltářem a četla povídku o Boženě Němcové. Tedy o muži, který je její reinkarnací. Muž má pocit, že byl kdysi Boženou Němcovou. A nakonec si je jistý. V…


Nic jak bývalo
Respekt | 12:00:00
Harry Styles hraje chytlavý pop pro svět, který se rozkoukává po pandemiiRudolfinum proměněné k nepoznání
Respekt | 12:00:00
Sochař Jiří Příhoda dává vzpomenout na radikální gesta, která jsme neměli třicet let šanci vidětMateriál tragédie
Respekt | 12:00:00
Konec první světové války v Německu byl zároveň začátkem ještě jiného, děsivějšího konce. Císařství se zhroutilo, na zemi byly uvaleny nesplnitelné reparační nároky, válčením zdecimovaná ekonomika se rychle dostala k hyperinflaci, politická situace výmarské republiky byla všechno, jen ne stabilní,…Empatický pohled na Werichovy ženy
Respekt | 12:00:00
Asi nejsmutnější knížka, jaká kdy vznikla o Janu Werichovi. Tereza Brdečková ji věnovala osudovým ženám známého herce, komika a dramatika, tedy ženě Zdeničce a dceři Janě, k sepsání ji nicméně inspirovalo hlavně dávné přátelství s Werichovou vnučkou Zdenkou přezdívanou Fanča, nyní žijící v Curychu.…Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Winterberg s Krausem u piva v Berlíně
Spisovatel Jaroslav Rudiš 8. června oslavil padesátiny a jeho pražský nakladatel mu na tyto dny připravil vydání miniatury Trieste Centrale, která byla letos nejprve publikována v Lipsku. Z německého originálu ji stejně jako autorův dosud nejlepší román…Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
DĚLNÍCI KULTURY
Nikdo neví, jestli dorazí, na co přijdou a kolik jich bude. První uvolněná postpandemická koncertní sezona ukázala, že dvouletá pauza je dost dlouhá doba na to, aby se zcela proměnilo hudební publikum. Došlo k ostrému řezu, který bije do očí.

Zážitky z pražských klubů a…K hrdinství stačí inspirovat
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá soudkyně Evropského dvora pro lidská práva Kateřina ŠimáčkováOsvícený trémista
Respekt | 12:00:00
20. 7. 1822Dveře se otevřou…
Respekt | 12:00:00
Před branou věznice Jiřice, ležící v hlubokém lese, stojí hlouček žen a dětí. Vypadají nadšeně, protože dnes je Den dětí a oni se setkají se svými otci. Vedle mě stojí dvě ženy s asi pětiletou holčičkou v maličkých brýlích. „Jsme sociální pracovnice z dětského domova. Chceme, aby viděla, že není…Zen žen
Respekt | 12:00:00Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200261075"]

Skončil školní rok a začaly prázdniny. Na slavnostním zasedání v Litomyšli se Česko ujalo předsednictví v Radě Evropské unie. Kabinet Petra Fialy nechal při té příležitosti v bruselském sídle rady vyvěsit tapiserii evropské vlajky s věnečkem 12 léčivých rostlin místo…Výběr z webu
Respekt | 12:00:00
Může zavolat Hlubuček a blaf! Proč ODS a Piráti odvolali starostku a místostarostu na Praze 10.
Ivana Svobodová rozplétá jednu pražskou komunální politickou patálii.
Je Křeček rasista? Především je naprostý amatér.
Ombudsman si trvá na svém, že Romové si zaslouží jiné zacházení než ostatní, i…


Meruňky vs. ube
Respekt | 12:00:00
Na zahrádce právě dozrávají meruňky. Ale my si dnes dáme ube. Protože to je trend a celá planeta teď dělá všechno ube. Nebude to ale jednoduché. Meruňky zná každý, ale kdo zná ube? Je to protáhlá fialová hlíza velikosti brambory nebo spíš dvou brambor za sebou. Ne, není to batát. Ani taro. Ani…


Odvolání ukrajinského velvyslance Perebyjnise některé politiky překvapilo
Eurozpravy-domácí | 13:39:00
Odvolání ukrajinského velvyslance v České republice Jevhena Perebyjnise první místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Věru Kovářovou (STAN) překvapilo. Jeho práci v Česku ocenila. Místopředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se pozastavil nad tím, proč Ukrajina k rotaci velvyslanců ve válečné době přistoupila.


Česko má z EU dostat 2800 vakcín proti opičím neštovicím
Eurozpravy-domácí | 12:49:00
Česká republika by měla podle ministerstva zdravotnictví dostat 2800 vakcín proti opičím neštovicím. Očkovací látky pořídila Evropská komise ze společného rozpočtu, ČR za ně nebude platit. Uvedl to dnes Český rozhlas Radiožurnál.


Jurečka navrhl progresivní zdanění, opozice je k tomu kritická
Eurozpravy-domácí | 12:44:00
Zástupci opozice dnes kritizovali návrh místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) na zavedení progresivního zdanění. Podle místopředsedy hnutí ANO a poslance Radka Vondráčka by šlo o podvod na voličích, protože koalice SPOLU zvyšování daní před volbami odmítala. SPD podle svého předsedy Tomia Okamury zvyšování daní pro české občany a firmy odmítá.


O post britského premiéra usilují exministři Javid a Hunt či poslankyně Mordauntová
Eurozpravy-zahraniční | 11:48:00
O post britského premiéra se chce ucházet i bývalá ministryně obrany Penny Mordauntová. Oznámila to dnes na twitteru. Poslankyně a nynější náměstkyně ministryně obchodu je tak už devátým konzervativním poslancem, který se chce do klání o nového šéfa Konzervativní strany zapojit. Už dříve zájem oznámili také exministři Savid Javid nebo Jeremy Hunt.


S koncem Borise Johnsona přichází britská politika o poslední autentickou tvář
Reflex | 12:00:00
Velké obrazy, postavy a události vyžadují patřičný odstup, aby vůbec mohly být pochopeny a doceněny. Boris Johnson je (nebo byl) právě takovou velkou postavou soudobých dějin. Jak suše konstatoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, „neměl rád nás a my nemáme rádi jeho.“ Ta jeho okatá nepřízeň nepatřila samozřejmě ruskému národu nebo kultuře, nýbrž jen a jen imperiální a autoritářské povaze režimu. Toho režimu, který, podle vlastních slov, vysloveně měl rád třeba takovou německou kancléřku Angelu Merkelovou.


Ukrajinci potvrdili, že používají bojové vrtulníky z Česka
Tiscali-zprávy | 12:50:39
Ukrajinské letectvo používá bojové vrtulníky Mi-24, které jim věnovala česká vláda. Potvrdilo to ukrajinské centrum pro strategickou komunikaci Stratcom, které má v popisu práce zejména boj proti dezinformacím a dalším vnějším hrozbám.


Schreiber: Žil jsem s matkou ve squatu bez teplé vody. Ale četli jsme Shakespeara
idnes.cz | 15:50:00
Zatímco se americký herec, producent i režisér Liev Schreiber na speciální tiskovce na úvod karlovarského festivalu věnoval především svému charitativnímu projektu BlueCheck Ukraine, později se rozmluvil také o své kariéře a poměrně nezvyklém dětství.


V albánských horách uvázla trojice turistů z Česka. Musí pro ně vrtulník
idnes.cz | 15:42:00
Tři čeští turisté uvázli v pátek v Albánských Alpách. Na místo podle listu Albanian Daily News zamířila místní policie se záchranáři. Do oblasti mezi vesnicemi Theth a Valbona, kde by se Češi měli nacházet, se nedá dojet autem. Tamní úřady tak žádají i o vrtulník.


U Vysoké u Holic boural Citroen do autobusu. Po řidiči musí policisté pátrat
idnes.cz | 15:40:00
V neděli po poledni vyjížděli policisté k nehodě osobního auta a autobusu na silnici I/35 v obci Vysoká u Holic. Řidič či řidička havarovaného osobního auta jej nechali na místě. Policisté zjišťují, kdo vozidlo řídil. Pomáhají jim v tom i doklady zapomenuté v autě. V autobuse cestovalo 41 lidí a řidič. Nikdo se nezranil.


Čína „uplácí“ ženy, aby měly tři děti. Svobodným ale hází klacky pod nohy
idnes.cz | 14:46:00
Čína, která dlouhodobě prosazovala politiku jednoho dítěte, se nyní potýká s demografickou krizí. Číňané stárnou a potřebují, aby ženy měly více než jedno dítě, ideálně tři. Ne všechny však Peking v rodičovství podporuje stejnou měrou, diskriminuje například svobodné matky.


Ruské tanky míří do Prahy. Ukrajinci představí ukořistěnou techniku okupantů
idnes.cz | 13:57:00
V pondělí začne v Praze výstava zneškodněné ruské vojenské techniky. Vraky okupační armády do města přiveze ukrajinské ministerstvo vnitra. Výstava potrvá do 24. července a Praha se tak zařadí mezi další města, kde výstava zničené techniky proběhne. Stroje budou k vidění na Letenské pláni.


Online: Velká cena Rakouska 2022
Auto.cz | 14:41:00
Průběžné zpravodajství z Grand Prix Rakouska 2022.


Dokonalé auto na rychlou jízdu i běžné městské přejezdy? Škoda Octavia RS
Auto-iDNES.cz | 15:00:00
Nadšení kontra opovržení. Názor na rychlou Octavii RS 2.0 TSI je vždy striktně jednostranný. Přitom je ale právě kompromis její nejsilnější stránka. Poslouží jako dokonalé „daily“ a zároveň je mnohem rychlejší, než si myslíte.


Obrazem: Letci, kteří neuhnuli. Neznámé příběhy Čechoslováků z bitvy o Británii
aktuálně.cz | 15:31:23
Přesně před 82 lety začala letecká bitva o Velkou Británii.


Vodotrysk s hudbou a 15 tisíc květin. Zahrada sídla vlády se nově otevřela veřejnosti
aktuálně.cz | 14:14:05
Zahrada Strakovy akademie je nově otevřená veřejnosti. Projít si ji může kdokoliv zdarma, a to každou sobotu od deseti dopoledne do šesti večer.


OBRAZEM: Indiánské války. Americké vojáky vedl v Březně do boje Vydra
Denik.cz | 15:01:00
Téměř dvě stovky vojáků, Indiánů a osadníků se utkaly v sobotu 9. července na Indiánských válkách v Březně u Chomutova. Jejich návštěvníci se na jedno odpoledne přenesli do roku 1867 k pevnosti Fort Phil ve Wyomingu. V roli generála Custera se jako každý rok představil herec Václav Vydra. 


Mamahotel by rádi vyměnili za soukromí. Kvůli drahotě ale Češi bydlí u rodičů
Denik.cz | 14:45:00
Bydlení dospělých dětí s rodiči začíná být napříč Evropou opět populární. V posledních letech zájem o mezigenerační soužití klesal, inflace a drahé nedostupné bydlení z něho ale dělají alternativu, nad kterou přemýšlí více a více lidí. V Česku dosud s rodiči žijí statisíce dospělých lidí, nejčastěji se jedná o společnou domácnost matek a synů.


Povodeň v Krkonoších: Lovili jsme slepice do prádelních košů, vzpomínají místní
Denik.cz | 13:58:00
Sice už je to 25 let, přesto si sousedé Vítězslav Čochnař a Jan Mišových z místa zvaného Kolonka přesně vzpomínají, co se v červenci 1997 při povodních v Mladých Bukách odehrálo. Do Krkonoš přišla přesně sto let od největší povodně, která si v roce 1897 vyžádala 120 lidských životů. 


Pekarová Adamová se chce zbavit Pospíšila. Pro TOP 09 hledá v Praze jiného lídra
Hospodářské noviny | 06:52:00
Psal se rok 2018 a v komunálních volbách TOP 09 propadla s výjimkou Prahy ve většině velkých měst. Když se k tomu přidal ještě horší výsledek v malých městech, hlavně z konzervativního křídla strany kolem spoluzakladatele Miroslava Kalouska se na...


Vary 8: Podle očekávání i nečekaně. Na festivalu uspěly české filmy Zkouška umění a Slovo
Respekt | 15:10:25
České filmy uspěly na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Dokument Zkouška umění Adély Komrzý a Tomáše Bojara o přijímacích zkouškách na Akademii výtvarných umění vyhrál soutěžní sekci Proxima – trofej přidal k ceně novinářů FIPRESCI, o níž se dělil s dalším českým snímkem Hranice…Ukrajinští vojáci přijeli do Británie na výcvik s místními silami
Eurozpravy-zahraniční | 16:34:00
Na bojový výcvik do Británie přijela první skupina ukrajinských vojáků, z nichž mnozí nemají předchozí vojenské zkušenosti,. Uvedla to dnes agentura AP. Ukrajina se podle ní snaží touto cestou nehradit vojáky, kteří padli nebo byli zraněni v boji proti ruským invazním silám.


Trojice Čechů uvázla v albánských horách, na pomoc jim musel vrtulník
Eurozpravy-zahraniční | 16:05:00
Tři čeští turisté uvázli dnes v hornaté oblasti mezi vesnicemi Theth a Valbona v oblasti Albánských Alp. Podle listu Albanian Daily News na místo ihned zamířila místní policie společně se záchranáři. Do oblasti, kde by se Češi měli nacházet, se nedá dostat autem, o pomoc tak úřady požádaly i vrtulník.


Jižní Korea zaznamenala stopy po raketách vypálených v KLDR
Eurozpravy-zahraniční | 14:58:00
Jižní Korea zaznamenala stopy po pravděpodobných severokorejských raketách vypálených ze salvových raketometů. Podle dnešní informace jihokorejské armády byly střely zjištěny po šesté hodině večerní místního času (11:00 SELČ). Armáda zvýšila pohotovost a situaci monitoruje. Severní Korea často testuje salvové raketomety při vojenských cvičeních, uvedla agentura Reuters.


Rusko omezilo přístup na internetové stránky deníku Die Welt
Eurozpravy-zahraniční | 14:21:00
Rusko omezilo přístup na internetové stránky německého deníku Die Welt. Stalo se tak na žádost tamního státního zastupitelství, uvedla s odvoláním na ruský cenzurní úřad Roskomnadzor agentura Reuters.


Český ráj nejsou jen Trosky nebo Kost. Vydejte se po stopách Vojtěcha Kopice či na hrad Valdštejn
Reflex | 16:00:00
Český ráj během léta působí na turisty doslova jako mucholapka. Ostatně má jim také co nabídnout. Hrady, zámky, skalní masivy, rozhledny, malebné vísky, ale i jedinečné procházky idylickou krajinou orámovanou hlubokými lesy či lány zlatavých klasů. Člověk do tohoto cípu země na hranici severních a východních Čech může jezdit opakovaně, a přesto si tu pokaždé najde místa, kde předtím ještě nikdy nebyl…


Bilance Ištvanovy éry: Sporné kauzy, souhra s ANO a „ministerské“ platy
Reflex | 14:20:00
Éra olomouckého vrchního žalobce Iva Ištvana končí neslavně a rozporuplně. Analýza ministerstva spravedlnosti ukázala špatné výsledky a hospodaření jeho úřadu. Čím se Ištvanovi žalobci dále zapsali, nehledě na tato zjištění?


TikTok v roli hlavního partnera VidConu? Parta dětí, co si v garáži hrají na tátův byznys, říká učitel youtuberů
Reflex | 14:00:00
„TikTok je po mnoha stránkách problematický, ale je dobře, že YouTube i díky jeho tlaku musel šlápnout do pedálů,“ říká Peter Sládeček (40). Už deset let je ředitelem Tubrru, partnerské sítě YouTube, a se svým týmem „odchoval“ desítky dnešních úspěšných youtuberů. Ti v digitálním světě postupně dobývají další a další mety, získali statisíce fanoušků a každoročně jim na účtech přistávají miliony díky spolupráci s globálními korporacemi ve streamech a videích. Peter Sládeček se nedávno vrátil z kalifornského VidConu, největší akce světa pro tvůrce obsahu na sociálních sítích a jejich fanoušky, a už ví, kam se tuzemská online zábava bude ubírat.


Covidové hotely postavily bezdomovce na vlastní nohy. Na ulici zpět nepůjdou
idnes.cz | 17:49:00
Humanitární hostely, které vznikly v reakci na epidemii covidu-19, pomohly desítkám lidem bez domova postavit se na vlastní nohy. Našli si práci, část přešla do běžného nájmu. Nyní samotné hostely končí, protože se ale koncept osvědčil, bude pokračovat. Pouhých deset dní před tím, než měli lidé odejít zpět na ulici a o vše znovu přijít, schválila Praha návazné řešení.


VIDEA TÝDNE: Atentát na Abeho, sesuv ledovce a pokřikování na Lavrova
idnes.cz | 16:42:00
Japonský expremiér Šinzó Abe se během vystoupení na předvolebním mítinku stal terčem atentátníka. Střelným zraněním nakonec podlehl v nemocnici. Při sesuvu ledovce v italských Alpách zahynuli dva Češi. Ruský ministr zahraničí Lavrov předčasně opustil summit G20 na Bali, v Havířově došlo k roztržce mezi místními Romy a ukrajinskými uprchlíky a Putinova mluvčí v bizarním videu pojídá jahody.


Ze spouště oceňovaná obec. Zátor se stal jedním ze symbolů povodní 1997
idnes.cz | 16:20:00
Na noc z neděle 6. na pondělí 7. července roku 1997 lidé v Zátoru na Bruntálsku hned tak nezapomenou. Velká voda tu smetla doslova vše, co jí stálo v cestě. A valila se dál na Brantice, Krnov, Opavu, Ostravu...


Pekarová Adamová se chce zbavit Pospíšila. Pro TOP 09 hledá v Praze jiného lídra
iHned.cz | 06:52:00
Psal se rok 2018 a v komunálních volbách TOP 09 propadla s výjimkou Prahy ve většině velkých měst. Když se k tomu přidal ještě horší výsledek v malých městech, hlavně z konzervativního křídla strany kolem spoluzakladatele Miroslava Kalouska se na...


Poznáte 15 nejčastěji focených evropských měst? Ověřte své znalosti v kvízu
aktuálně.cz | 17:51:18
Před pandemií koronaviru mířila do Evropy více než polovina turistů z celého světa, kteří si ze svých cest pořizovali fotografie. Poznáte je?


Dovolená změní, nebo dokonce zachrání život. Nezanedbávejte ji, radí odborníci
aktuálně.cz | 17:50:00
Analýza společnosti Stanton Chase zjišťovala, jak moc je dovolená důležitá pro zdraví člověka a co se stane, když volné dny nevyužijeme v plné míře.


Zase za rok. Karlovarský filmový festival skončil, zbývá jen sbalit a uklidit
Denik.cz | 16:26:00
Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je již minulostí. V sobotu byly filmovým hvězdám při závěrečném slavnostním ceremoniálu předány Křišťálové glóby, řada návštěvníků si také přišla do lázeňské zóny ještě naplno užít poslední večírek. V neděli už byl na prostranství před Thermalem smutný pohled.


OBRAZEM: Judas Priest a další kapely. Nadupaný Masters of Rock baví davy
Denik.cz | 13:50:00
Zhruba dvacet tisíc příznivců a milovníků metalové a rockové hudby ovládlo od čtvrtka Vizovice. Již 18. ročník největší rockmetalové události v Česku, Masters of Rock, nabídl po covidové pauze našlapaný program.


Móda z Varů: Kvitová vypadala jako nevěsta, Geislerová jako řecká bohyně
revue.idnes.cz | 16:02:00
Také na závěrečném ceremoniálu karlovarského filmového festivalu se na červeném koberci předvedly dámy ve slavnostních róbách. Zatímco některé známé tváře by rovnou mohly na světovou premiéru nebo festival, jiné neměly moc šťastnou ruku.


Nejlepší si nepotřebují nic dokazovat, říká moderátor Daniel Stach
revue.idnes.cz | 16:00:00
Setkává se s nejlepšími mozky naší planety, je proslulý svým zápalem pro věc a nové informace nasává jako houba. Přední moderátor České televize Daniel Stach v rozhovoru pro Týdeník Televize mluví nejen o práci, ale i tom, jak by se dal změnit svět.


Rallye Bohemia v cíli: Kopecký vyhrál podesáté
Auto.cz | 17:45:00
Úřadující český šampion Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 evo) vyhrál 49. ročník Rallye Bohemia, která byla pátým podnikem letošního Sonax mistrovství republiky v automobilových soutěžích. Na rallye s centrem v Mladé Boleslavi získal jubilejní desátý triumf a na žádné domácí soutěži nevyhrál tak často jako na Bohemii.


Toyota představila Land Cruiser v edici Matt Black, technika se nemění
Auto.cz | 16:44:00
Automobilka Toyota připravila novou edici Matt Black pro svůj model Land Cruiser. Úpravy jsou především kosmetického rázu. Novinky se dočkáme koncem letošního roku.


Sklo, elektrické vozítko i čištění vody nanomateriály. Nejen to viděly desítky zahraničních novinářů v Libereckém kraji
Kurzy.cz | 17:23:48
V rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie přijelo v sobotu 9.


Smartlook rozjíždí operace v Americe. Prorazit mu na místním trhu pomůže nový vedoucí sales týmu
Kurzy.cz | 17:20:18
Smartlook posiluje Ryan Fischer na pozici vice president of sales for North America. Na starost bude mít budování vztahů s klienty a vedení sales týmu v rámci mateřské společnosti, kterou Smartlook zřídil ve Spojených státech.


Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět, nebude se na ni moci vymlouvat
Kurzy.cz | 17:09:31
Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí.


Souboj o tenisovou nesmrtelnost. Tři supermani dělají z nové generace otloukánky
Hospodářské noviny | 14:32:00
Od roku 2004 se odehrálo 74 grandslamů. Ultimátních tenisových výzev, jejichž vítězové musí prokazovat dva týdny vynikající formu, držet si zdraví a zvládnout sedm těžkých zápasů. V pouhých 12 případech se jejich vítězové jmenovali jinak než Roger...


Patnáct dětí z tábora na Bruntálsku muselo do nemocnice. Měly příznaky otravy
idnes.cz | 19:26:00
Záchranáři zasahovali na dětském táboře na Bruntálsku. Sedmnáct účastníků letního kempu, z toho patnáct dětí, mělo příznaky otravy doprovázené zažívacími obtížemi a zvýšenou teplotou. Pacienty převezli do okolních nemocnic.


V Číně frčí oblékání v „kádr stylu“. Kariéra ve straně je po covidu sexy
idnes.cz | 18:45:00
Oblékat se jako komunističtí kádři je novým trendem mezi mladými Číňany. Móda reflektuje širší přitažlivost, kterou má komunistická strana a působení v státním sektoru pro čínské studenty, znejistěné pádem řady soukromých společností v covidové době. Od přivázání se k státu a straně si slibují stabilitu.


Souboj o tenisovou nesmrtelnost. Tři supermani dělají z nové generace otloukánky
iHned.cz | 14:32:00
Od roku 2004 se odehrálo 74 grandslamů. Ultimátních tenisových výzev, jejichž vítězové musí prokazovat dva týdny vynikající formu, držet si zdraví a zvládnout sedm těžkých zápasů. V pouhých 12 případech se jejich vítězové jmenovali jinak než Roger...


Foto: Sonda studenta ČVUT se dostala do výšky 17 kilometrů, sundat ji musel dron
aktuálně.cz | 19:14:28
Student ČVUT vyslal do stratosféry balonovou sondu. Nakonec přistála v dvacet metrů vysokých korunách stromů Klánovického lesa.


OBRAZEM: Kroupám i vedru navzdory. Žirovnický zámek provoněly lilie
Denik.cz | 19:08:00
„To je vůně,“ ozývá se ze všech stran. A opravdu, vůně vystavených lilií se line celým zámkem. „A ty barvy! Ani jsem nevěděla, že je tolik druhů lilií,“ diví se žena, která obdivuje desítky naaranžovaných květin. Na zámku v Žirovnici na Pelhřimovsku se koná již osmapadesátý ročník výstavy Zahrada Vysočiny.


Sendvičová generace: Staráte se o děti i rodiče? Raději uberte, radí experti
Denik.cz | 18:48:00
Staráte se o nezletilé děti a zároveň o stárnoucí rodiče? Pak patříte do takzvané sendvičové generace. K dvojnásobné péči se navíc přidává práce. Jak ale nabádají odborníci, naposledy na konferenci Fórum rodinné politiky ve Zlíně, ani tak by člověk neměl zapomínat na sebe.


Japonské volby ovlivněné atentátem na Abeho podle projekcí vyhrála vládní strana
Eurozpravy-zahraniční | 17:07:00
Doplňovací volby do horní komory japonského parlamentu vyhrála podle projekcí vládnoucí Liberálnědemokratická strana (LDP). Oznámila to stanice NHK. V čele strany byl v minulosti bývalý premiér Šinzó Abe, který v pátek přišel o život při atentátu. Volby se dnes konaly ve stínu této události, tragické pro celé Japonsko.


Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět
Eurozpravy-ekonomika | 16:59:00
Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že plynovodem Jamal už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko. Píše ve svém komentáři ekonom Lukáš Kovanda.


Testy nové technologie proběhly úspěšně. Na MS v Kataru bude odhalovat ofsajdy
Eurozpravy-sport | 18:26:00
Mezinárodní fotbalová federace FIFA již před pár dny oznámila, že na letošním mistrovství světa ve fotbale v Kataru, které proběhne netradičně až v listopadu a v prosinci, bude použita nová technologie na rozeznávání ofsajdů. Jedná se konkrétně o polo-automatizovanou umělou inteligenci, která bnyní prošla úspěšnými testy.


Krásy větrné Asturie
Reflex | 18:15:00
Vydejte se na sever Španělska objevovat kouzlo chladivých modrých lagun, divokých národních parků a příjemných městeček.


Zdaňme bohaté, navrhuje Jurečka. Vládní program se střetává s realitou
Reflex | 18:00:00
Co strany vládní koalice ještě krátce po volbách rezolutně odmítaly, se v prudce proměnlivé situaci asi brzy stane realitou. Vicepremiér Jurečka se chystá vládě navrhnout progresivní daň, tedy vyšší zdanění lidí s vyššími příjmy. Má takový návrh šanci získat podporu vládní většiny? Nepřispěje spíš k rozklížení vlády těsně před komunálními volbami, které proběhnou už na konci léta?


Česko dostane vakcíny proti opičím neštovicím
Tiscali-zprávy | 18:53:52
Do Česka brzy dorazí 2800 vakcín proti opičím neštovicím.


Djokovič posedmé dobyl Wimbledon
Tiscali-zprávy | 18:50:18
Tenista Novak Djokovič v neděli získal další wimbledonský titul. Ve finále dvouhry porazil Nicka Kyrgiose


Co vám (ne)uteklo: Strnad posiluje v Chorvatsku, Ostrava přilákala Airbus, Hyundai trápí logistika
E15-ekonomika | 17:55:00
Strnad s Materou ovládnou výrobce obrněnců. Mošnovský Job Air Technic prohlubuje spolupráci s Airbusem. Nošovický Hyundai má problémy s logistikou. Česko plánuje napojení na polské plynovody. Můžeme se podívat na likviditu komerčních bank v ČNB, říká v rozhovoru Skopeček.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Co vám (ne)uteklo: Strnad posiluje v Chorvatsku, Ostrava přilákala Airbus, Hyundai trápí logistika
E15-politika | 17:55:00
Strnad s Materou ovládnou výrobce obrněnců. Mošnovský Job Air Technic prohlubuje spolupráci s Airbusem. Nošovický Hyundai má problémy s logistikou. Česko plánuje napojení na polské plynovody. Můžeme se podívat na likviditu komerčních bank v ČNB, říká v rozhovoru Skopeček.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Transfúzi umíme na místě, pořád zavádíme novinky, říká záchranář a influencer
idnes.cz | 20:00:00
Lékař ze záchranky a hvězda sociálních sítí Marek Dvořák pracuje u výjezdové pozemní i letecké skupiny Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje i na urgentním příjmu pro dospělé ve Fakultní nemocnici v Motole. „Práce v nemocnici nabízí jiné možnosti než na záchrance. Urgentní medicína je progresivní obor,“ říká.


Usnul jsem a probudil se na Ukrajině. Slavný ruský branec čelí doma problémům
idnes.cz | 20:00:00
Andrej Pozdějev, ruský branec z vesnice v sibiřské Irkutské oblasti, si pravděpodobně nikdy nedokázal představit, že by se o něm mohlo psát po celém světě. Přesně to se však stalo, když po zajetí na Ukrajině v médiích roztřeseným hlasem povídal, že neměl tušení, kam byl vyslán. Pro mladíka je teď známá tvář břemenem, rodina se bojí o jeho psychické zdraví. A zajímá ji, jak vůbec skončil na ukrajinském území.


Sedmnáct účastníků tábora na Bruntálsku skončilo v nemocnici. Měli příznaky otravy
aktuálně.cz | 21:16:45
Dva dospělí a 15 dětí skončili v nemocnicích v Krnově, Opavě a Ostravě s příznaky otravy.


Macron i eurokomisařka Kroesová. Dokumenty ukazují, jak politici tajně pomáhali Uberu
aktuálně.cz | 20:49:00
Uniklé soubory odhalily, jak si alternativní poskytovatel taxislužby Uber předcházel přední politiky a jak daleko zašel, aby se vyhnul spravedlnosti.


Děti se na táboře na Bruntálsku přiotrávily jídlem. Měly průjem a zvracely
Denik.cz | 19:20:00
U dětí, které se účastnily tábora ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku, se v sobotu objevily známky otravy jídlem. Ošetřeno muselo být celkem 17 účastníků tábora, z toho 15 dětí. 


Poslanci budou hlasovat o úsporném tarifu. Pomoc domácnostem by měla hladce projít
ČT24 | 14:44:35
Blíží se další mimořádná schůze sněmovny. Poslanci na ní příští týden projednají úsporný tarif, který má domácnostem pomoct s vysokými cenami energií. Platit má od následující topné sezony, vláda na něj poskytne až 66 miliard korun. Opozice návrh hodlá podpořit, považuje ho ale za nesystémový.


Covid pozitivních rychle přibývá. Žádné restrikce nechystám, vzkázal ministr Válek
ČT24 | 17:54:42
V Česku přibývá lidí nakažených koronavirem. Zatímco ještě před měsícem nedosahovaly denní počty 500, v uplynulých dnech už to byl víc než dvojnásobek. Nejvíc tento pátek. To laboratoře odhalily přes 1800 pozitivních vzorků, což je nejvyšší přírůstek od začátku května. Epidemiologové navíc předpokládají, že křivka bude dál stoupat, a to minimálně 14 dní až tři týdny.


Platy ústavních činitelů asi od ledna vzrostou. Pro valorizaci jsou koaliční poslanci a soudci
ČT24 | 13:23:46
Platy ministrů, poslanců, senátorů nebo i soudců by od ledna mohly vzrůst. Z vládních stran totiž zní neochota dál zmrazovat výdělky ústavních činitelů. Jejich platová základna letos zůstala mimořádnou úpravou stejná jako loni a předloni. Koaliční politici tak nyní preferují automatickou valorizaci.


Záchranáři v sobotu ošetřili s příznaky otravy 17 účastníků tábora na Bruntálsku
Eurozpravy-domácí | 21:01:00
Záchranáři v sobotu na Bruntálsku ošetřili 17 účastníků dětského tábora. Dva dospělí a 15 dětí poté skončili v nemocnicích v Krnově, Opavě a Ostravě s příznaky otravy. Trpěli zažívacími problémy. Všichni už jsou doma. ČTK to dnes večer sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.


Hasiči nalezli v areálu kralupského kovošrotu další ohniska požáru
Eurozpravy-domácí | 20:38:00
V areálu kralupského kovošrotu nalezli dnes hasiči další ohniska požáru, který zde vypukl v úterý. Likvidaci požáru proto stále ještě nevyhlásili a na místo nadále dohlížejí, sdělil dnes večer ČTK mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.


Ukrajinci plánují útok, obyvatele vyzvali k opuštění Chersonské oblasti
Eurozpravy-zahraniční | 22:02:00
Ukrajina vyzvala civilisty v Ruskem okupované Chersonské oblasti na jihu země, aby se urychleně evakuovali, protože ukrajinské ozbrojené síly tam připravují protiútok. Ukrajina ztratila kontrolu nad většinou oblasti, včetně jejího stejnojmenného hlavního města, v prvních týdnech po ruské invazi. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


Únik dokumentů odhalil, jak vrcholní politici tajně pomáhali firmě Uber
Eurozpravy-zahraniční | 20:10:00
Tisíce uniklých souborů odhalily, jak si alternativní poskytovatel taxislužby Uber předcházel přední politiky a jak daleko zašel, aby se vyhnul spravedlnosti. Podrobně popisují rozsáhlou pomoc, kterou se mu podařilo získat od předních evropských politiků, jako je Emmanuel Macron či bývalá eurokomisařka Neelie Kroesová. A také jak bývalý šéf Uberu osobně nařídil použít systém označovaný jako "kill switch", aby zabránil policistům při razii v přístupu do počítačů, uvádí na svých internetových stránkách zpravodajská televize BBC.


Krejčíková se Siniakovou vybojovaly druhý wimbledonský titul. Slaví i Djokovič
Eurozpravy-sport | 21:20:00
V neděli vyvrcholil na travnatém centrálním dvorci v All England Clubu nejslavnější tenisový turnaj na světě Wimbledon. Nejprve se na něm představili ve svém finále mužské dvouhry Srb Novak Djokovič a Australan Nick Kyrgios. Přestože Kyrgios nastoupil do tohoto finále lépe a a vyhrál prví set 6:4, na svůj historický grandslamový triumf nakonec nedosáhl, jelikož Djokovičovi se podařilo duel otočit a další tři sety vyhrát 6:3, 6:4 a 7:6. Vyhrál tak svůj již jednadvacátý grandslamový titul. Své finále si pak zahráli ženy v rámci turnaji ve čtyřhře a právě to zajímalo především české publikum. Duo Barbora Krejčíková-Kateřina Siniaková totiž dokázala navázat na rok 2018 a vyhrát tak svůj druhý wimbledonský titul, když ve finále tentokrát porazilo belgicko-čínský pár Elise Mertens-Čang Šuaj ve dvou setech 6:2 a 6:4.


Dlouhé nehty, kam se podíváš
Tiscali-zprávy | 22:23:45
Ať už jsou přírodní, nalakované, gelové nebo akrylové, nehty dosahují nových délek, napsal o současných módních trendech v manikúře americký deník The Wall Street Journal (WSJ). Tradiční módní přehlídka Met Gala se totiž letos nesla v duchu výstřelků seriálu Pozlacený věk, a to až po nehty účastníků: byly přehnané, zdobené drahokamy, zvířecími potisky i reliéfy.


Krejčíková se Siniakovou vyhrály podruhé Wimbledon a mají pátý deblový titul
Tiscali-zprávy | 21:57:56
Český tenisový pár Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková ve finále Wimbledonu porazil Belgičanku Elise Mertensovou s Číňankou Čang Šuaj 6:2, 6:4 a podruhé v kariéře si z All England Clubu odváží titul.


Emmanuel Macron a další vrcholní politici tajně pomáhali firmě Uber
E15-ekonomika | 20:14:00
Tisíce uniklých souborů odhalily, jak si alternativní poskytovatel taxislužby Uber předcházel přední politiky a jak daleko zašel, aby se vyhnul spravedlnosti. Podrobně popisují rozsáhlou pomoc, kterou se mu podařilo získat od předních evropských politiků, jako je Emmanuel Macron či bývalá eurokomisařka Neelie Kroesová.


Emmanuel Macron a další vrcholní politici tajně pomáhali firmě Uber
E15-politika | 20:14:00
Tisíce uniklých souborů odhalily, jak si alternativní poskytovatel taxislužby Uber předcházel přední politiky a jak daleko zašel, aby se vyhnul spravedlnosti. Podrobně popisují rozsáhlou pomoc, kterou se mu podařilo získat od předních evropských politiků, jako je Emmanuel Macron či bývalá eurokomisařka Neelie Kroesová.


Ukrajina vyzvala obyvatele k evakuaci Chersonské oblasti, plánují protiútok
idnes.cz | 22:21:00
Ukrajina vyzvala civilisty v Ruskem okupované Chersonské oblasti na jihu země k urychlené evakuaci. Ukrajinské ozbrojené síly připravují protiútok. Informovala o tom v neděli agentura Reuters.


Řidič dodávky narazil na Bohdanečsku do kapličky, na místě zemřel
idnes.cz | 21:29:00
V neděli k večeru došlo k dopravní nehodě v obci Podůlšany na Bohdanečsku. Řidič dodávky narazil do místní kapličky a zemřel. Silnice je průjezdná jedním jízdním pruhem.


Centrální dispečink odtahů by řešil průtahy při odstraňování nehod. Antimonopolní úřad ale tendr zrušil
ČT24 | 16:18:09
Centrální dispečink odtahů zatím nevznikne. Antimonopolní úřad výběrové řízení vypsané Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) označil za diskriminační a zrušil ho. Přihlásil se jen Ústřední automotoklub. Tendr pak napadly dvě další asistenční služby.


Budovy, auta, povolenky. České předsednictví chce dotáhnout domluvu o snížení emisí
ČT24 | 13:32:05
České předsednictví se ujímá debaty o klimatické politice Evropské unie. Už tento týden se v Praze potkají ministři životního prostředí z unijních zemí. V příštím půlroce se debaty zaměří i na auta se spalovacími motory nebo reformu systému emisních povolenek.


Nejlepší si nepotřebují nic dokazovat, říká moderátor Daniel Stach
idnes.cz | 16:00:00
Setkává se s nejlepšími mozky naší planety, je proslulý svým zápalem pro věc a nové informace nasává jako houba. Přední moderátor České televize Daniel Stach v rozhovoru pro Týdeník Televize mluví nejen o práci, ale i tom, jak by se dal změnit svět.


Spotřebitelé v červnu 2022
Kurzy.cz | 23:49:00
Instituce dosáhly předběžné politické dohody o jednotné nabíječce, Rada přijala postoj k novým pravidlům pro spotřebitelské úvěry


Veřejné zdraví v červnu 2022 - EU prodloužila platnost digitálního certifikátu o rok
Kurzy.cz | 23:40:00
EU prodloužila platnost digitálního certifikátu EU COVID o rok, Instituce se předběžně dohodly o novém nařízení EU o vážných přeshraničních zdravotních hrozbách


Energie v červnu 2022 - Rada a EP potvrdily pravidla pro uskladňování plynu
Kurzy.cz | 23:30:00
Rada a EP potvrdily pravidla pro uskladňování plynu


Srí Lanka zažívá nejhorší ekonomickou krizi za posledních 70 let.
Kurzy.cz | 19:45:00
Srí Lanka zažívá nejhorší ekonomickou krizi za posledních 70 let. Lidé v předešlých dnech vyrazili demonstrovat do ulic. Vtrhli mimo jiné do sídel prezidenta a premiéra. Rezidence předsedy vlády skončila v plamenech.


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Resident Evil, nekorektní animák nebo návrat amazonské hrdinky
Euro | 17:32:38
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy.


Vysoké ceny materiálu komplikují situaci obcím. Musí pozastavovat některé projekty
ČT24 | 14:30:20
Vysoké ceny komplikují starostům zvelebování obcí. Kvůli dražšímu materiálu musí často pozastavovat své projekty. Z našetřených peněz jim navíc ubírá inflace. Ztráty nepokryje ani fakt, že města mají teď vyšší příjmy z daní.Return to top