Celkem 139883 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 21.07.2022


Kde získat bonus za sjednání běžného účtu?
Finparáda | 10:00:00
Aaa


Obce v Pardubickém kraji vítají zrušení územní ochrany koridoru kanálu DOL
eStav.cz | 00:01:02
Zrušení územní ochrany koridoru kanálu Dunaj - Odra - Labe (DOL), které chystá ministerstvo dopravy, by v Pardubickém kraji umožnilo rozvoj některých obcí.


Programovací jazyk K: důkaz, že mezi námi žijí mimozemšťané
Root.cz | 00:00:10
Dnes se ve stručnosti seznámíme s programovacím jazykem K. Programy zapsané v tomto jazyce jsou velmi hutné (doslova několik znaků), ovšem mají podobu šumu na lince nebo zprávy poslané mimozemšťany.


Vládnou tu muži schvalující plácání žen po zadku, říká Berenika Kohoutová
revue.idnes.cz | 01:00:06
Některé pány může tento rozhovor znejistět. Je totiž hlavně o nich a jejich chování k ženám. A tato mladá dáma se nebojí říkat, co si myslí. Občas provokuje, i když z jejího pohledu tomu tak není. Každopádně se Berenice Kohoutové v poslední době coby zpěvačce a herečce hodně daří. Například jako hlavní hrdince recitálu Marta.


Zebra z Pardubic uvádí elektromobil. Od Hyundaie dostane vodíkový článek
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Společnost Zebra Group vyrábí v Pardubicích užitkové vozy značky Zebra. Malá užitková auta už umějí jezdit i na elektřinu a pracuje se také na variantě s vodíkovým palivovým článkem.


Překvapení se skrýva pod povrchem. Volkswagen Arteon R vs. Peugeot 508 PSE
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Moderní technologie přinášejí řidičskou zábavu i do segmentu, od kterého byste to ještě před pár lety nečekali. Volkswagen vybavil nevýkonnější model Arteon R chytrým pohonem všech kol s aktivním diferenciálem a Peugeot postavil rovněž své nejvýkonnější silniční auto díky promyšlenému hybridnímu pohonu.


Karavaning pro začátečníky. Šikovnější je obytná dodávka
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Cestování v obytných vozech nabírá na popularitě již několik desetiletí a covidové období tento boom ještě výrazně podpořilo. Původní nadšence s doma upravenými dodávkami nebo s přestavěnými nákladními auty již dávno nahradili specializovaní stavitelé obytných automobilů, kteří prošli dlouhým vývojem.


Zkrácené úvazky budou atraktivnější. Jaká novinka se chystá?
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Získat práci na zkrácený úvazek je mnohdy problém. V Česku oproti vyspělým západoevropským zemím pracuje formou zkráceného úvazku výrazně méně lidí. Jedním z hlavních důvodů je malá nabídka takových zaměstnání. Od příštího roku by se však měla situace na trhu práce změnit. Zkrácené úvazky budou pro zaměstnavatele výhodnější.


Inflace zkomplikuje život všem, říká správce fondu Trigea
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Firmy, které se stahují z Ruska, hledají komerční nemovitosti v regionu střední a východní Evropy. Jak ale říká v rozhovoru pro iDNES.cz správce a spoluzakladatel nemovitostního fondu Trigea Tomáš Trčka, problémem je, že Česko jim toho příliš nenabízí.


Ukrajinským uprchlíkům v Česku končí zdravotní pojištění placené státem
Mesec.cz | 00:00:15
Půl roku po začátku ruské invaze na Ukrajinu začíná Česká republika upouštět od masivní pomoci ukrajinským uprchlíkům. Od začátku července zpřísnila výplatu humanitárních dávek, nyní přestává platit zdravotní pojištění.


Už potřetí se letos zvyšuje nezabavitelné minimum pro dlužníky v exekuci. Kolik bude činit? A od kdy?
Mesec.cz | 00:00:10
Druhé zvýšení životního minima v tomto roce 2022 přináší i další zvýšení nezabavitelných částek při exekuci na mzdu nebo třeba důchod a další zvýšení ochrany dlužníků s obstavenou mzdou nebo důchodem. Důchodci získali vyšší ochranu dříve než zaměstnanci.


Chemičkou u Litvínova otřásl noční výbuch, na místě jsou čtyři zranění
idnes.cz | 00:58:00
Chemickým závodem v Záluží u Litvínova otřásl krátce před 23. hodinou výbuch. Při explozi a následném požáru utrpěli čtyři lidé zranění. Na místě zasahuje devět jednotek hasičů. Požár je podle nich pod kontrolou. Podle sms rozesílané litvínovskou radnicí by lidé neměli větrat.


Vypuzený starosta vrací úder STAN. S novou kandidátkou u voličů boduje
idnes.cz | 02:00:03
Bašta STAN, za kterou je považován Středočeský kraj, se otřásla. Hnutí v Poděbradech přišlo v nadcházejících komunálních volbách o celou kandidátku. Jedenadvacet jejích členů včetně starosty ji opustilo a založili si vlastní nezávislou, kterou v úterý registrovali na městském úřadě.


Sexuální, nebo vědecká pracovnice? Prostitutka dělala na hypersonických raketách
idnes.cz | 02:00:03
Je to příběh, který se přesně hodí do horkého léta, i když není okurkové. Je v něm drzý podvod, který neměl šanci vyjít, sex, úklady, zbraně a státní zájmy. Pokud by někdo chtěl, může na něj svést fakt, že Číňané a Rusové jsou dál v programu hypersonických střel než Američané. Na vývoji v USA se totiž podílela prostitutka, kterou do týmu dostal její klient, aby ji měl po ruce.


Chráněné rostliny už splavnění Labe nebrání, čekat se může na posudek
idnes.cz | 02:00:03
Roky zahradničení se Ředitelství vodních cest vyplatily. Po vybudování řady umělých ostrůvků na Labi a testování životaschopnosti místní flóry má státní investorská organizace v ruce posudek, podle něhož je možné nahradit ztrátu drobnokvětu pobřežního a dalších ekosystémů. Výstavba plánovaného jezu v Děčíně, jež má vyjít dle posledních odhadů na pět miliard korun a otevřít cestu ke splavnění Labe, může v roce 2030 začít.


Analytik: Skvělá kvalita letounů F-35 je bohužel vykoupena extrémními náklady
idnes.cz | 02:00:04
Letouny F-35 jsou bezesporu modernějšími a komplexnějšími stroji než gripeny, které v tuto chvíli používá česká armáda. „Otázkou za milion je, zda je naše letectvo plně využije. Dosud totiž nevyužilo ani možnosti švédských strojů,“ řekl v Rozstřelu k oznámení nákupu amerických stíhaček F-35 Lightning vojenský analytik a publicista Jiří Vojáček.


Budování jednoty. Guvernér ČNB se do menšiny nedostane, alespoň zpočátku
iHned.cz | 02:00:09
Bankovní rada ČNB prošla z vůle prezidenta Miloše Zemana na začátku prázdnin revolucí, o níž stále není jasné, co přinese. Nováčci totiž zatím záměrně zůstávají ve stínu. Jak Karina Kubelková, tak Jan Frait se od svého červnového jmenování vyhýbají...


Finanční trhy (21. 7. 2022)
iHned.cz | 02:00:09
Bankovní rada ČNB prošla z vůle prezidenta Miloše Zemana na začátku prázdnin revolucí, o níž stále není jasné, co přinese. Nováčci totiž zatím záměrně zůstávají ve stínu. Jak Karina Kubelková, tak Jan Frait se od svého červnového jmenování vyhýbají...\n


Když budou tvrdé argumenty pro růst úroků, tak je zvýšíme, říká nová viceguvernérka ČNB Zamrazilová
iHned.cz | 02:00:09
Investoři na kapitálovém trhu s napětím sledují, jak se nové vedení České národní banky postaví k řešení rychlého růstu cen. Čekají, zda bude ČNB, vedená novým guvernérem Alešem Michlem, připravena dál zvyšovat úrokové sazby, pokud se ukáže, že je...


SATIRA: Babiš v obytňáke
Denik.cz | 00:01:00
V letním Nekorektním Deníku jsme se vydali za našimi čelnými politiky, abychom zjistili, jak tráví dovolenou. Andreje Babiše jsme zastihli v karavanu v kempu nedaleko Prahy. Kolik ho prázdniny stojí? Tahá s sebou i své lemury? Co má nalito v plastovém kelímku? To vše se dozvíte v novém vydání Nekorektního Deníku.


Povodeň 1997 den po dni: Bylo 21. července a Otrokovice zažily další evakuaci
Denik.cz | 03:08:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplyne čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to bude 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


Fasádní studio s tisíci barevnými odstíny v novém kompetenčním centru
eStav.cz | 03:00:00
Potřebujete poradit s výběrem odstínu pro Vaši fasádu? Nejste si jisti svou volbou? Přijďte si vybrat z tisíce fyzických vzorků základních struktur v odstínech Baumit Life nebo úžasných kreativních technik do nového kompetenčního centra v Brandýse nad Labem.


20. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 01:02:02
Akcie ve Spojených státech uzavřely obchodování se zisky. Díky pozitivnímu výhledu internetové televize Netflix a dobrým kvartálním výsledkům dalších firem posilovaly růstové akcie. Na devizovém trhu zpevňoval dolar.


Proti komárům vzlétnou drony, kalamitu ohásí i senzory v tůních
idnes.cz | 05:23:00
Přes sto bodnutí za minutu rozdali komáři za kalamity, která zasáhla Litovelské Pomoraví, v roce 2020. Úlevu od obtížného hmyzu má přinést projekt Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.


První verdikt. Zablokování dezinfo webů kvůli ruské invazi bylo v pořádku, řekl soud
aktuálně.cz | 05:30:00
Neexistuje právo na informace z konkrétní internetové stránky, doporučení vlády nelze vnímat jako zásah veřejné moci, stojí v rozsudku.


Šokující případ: Policista srazil muže, tělo nacpal do kufru a odjel s ním domů
Denik.cz | 05:30:00
Byla by to dopravní nehoda, jakých se každý rok bohužel odehraje několik. Opilý řidič smetl chodce, z místa nehody ujel a sražený zemřel. Popisovaný incident ale vyčnívá kvůli několika okolnostem. Řidič z místa činu odjel až poté, co oběť nehody naložil do kufru auta. Hříšník byl navíc policista.


Zhýčkaný chlapík na cestách, to mě bavilo, říká Jan Budař o Mamánkovi
Denik.cz | 05:06:00
Hraje, skládá, zpívá a v říjnu se vrátí na plátna kin jako Princ Mamánek. A nejen to. Jan Budař nový film napsal (včetně hudby), režíroval a navrch i produkoval. Ve svém režijním debutu hraje zhýčkaného Ludvíka, kterému táhne na čtyřicet, ale odmítá opustit rodný dům, pardon zámek. Až je nakonec taťkou vykopnut.


Desítky výbuchů, těla rozervaná na kusy. Krvavý pátek otřásl i samotnou IRA
Denik.cz | 05:00:00
Devět lidí zemřelo a 130 dalších bylo zraněno při sérii více než 20 bombových útoků Irské republikánské armády (IRA), k nimž došlo v pátek 21. července 1972 v severoirském Belfastu. Děsivý den vstoupil do historie jako Krvavý pátek. A dodnes rozděluje britskou společnost, což se projevilo i při plánování vzpomínkového aktu k jeho 50. výročí.


Lidé vykupují uhlí. Není potřeba panikařit, zaznívá z uhelných skladů
Denik.cz | 05:00:00
Nejistota a obavy. To jsou důvody, proč lidé berou nákup uhlí na topnou sezonu téměř útokem. Ať už se jedná o nejisté vyhlídky na dodávky zemního plynu či obavy ohledně rostoucích cen nerostu samotného. 


Plynová krize: Odborníci nastínili možné scénáře vývoje v Česku
Denik.cz | 04:30:00
Česko se už připravuje na krušnou zimu. Kvůli omezeným dodávkám plynu z Ruska totiž experti předpokládají, že Češi budou muset omezit spotřebu energií. V opačném případě by plynové zásobníky poměrně brzy vyschly.


Místo pro život 2022: Nejlepším regionem pro volný čas je Olomoucký kraj
Denik.cz | 04:00:00
Léto láká k návštěvě hradů, zámků, kulturních akcí, ale i ke sportování čí čtení, zkrátka k aktivnímu využívání volného času. Kde k tomu mají lidé nejlepší podmínky? Podle výsledků letošního ročníku srovnávacího výzkumu Místo pro život to překvapivě není Praha, ale Olomoucký kraj.


Budování jednoty. Guvernér ČNB se do menšiny nedostane, alespoň zpočátku
Hospodářské noviny | 07:00:03
Bankovní rada ČNB prošla z vůle prezidenta Miloše Zemana na začátku prázdnin revolucí, o níž stále není jasné, co přinese. Nováčci totiž zatím záměrně zůstávají ve stínu. Jak Karina Kubelková, tak Jan Frait se od svého červnového jmenování vyhýbají...


Finanční trhy (21. 7. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:03
Bankovní rada ČNB prošla z vůle prezidenta Miloše Zemana na začátku prázdnin revolucí, o níž stále není jasné, co přinese. Nováčci totiž zatím záměrně zůstávají ve stínu. Jak Karina Kubelková, tak Jan Frait se od svého červnového jmenování vyhýbají...\n


Když budou tvrdé argumenty pro růst úroků, tak je zvýšíme, říká nová viceguvernérka ČNB Zamrazilová
Hospodářské noviny | 07:00:03
Investoři na kapitálovém trhu s napětím sledují, jak se nové vedení České národní banky postaví k řešení rychlého růstu cen. Čekají, zda bude ČNB, vedená novým guvernérem Alešem Michlem, připravena dál zvyšovat úrokové sazby, pokud se ukáže, že je...


Předpověď počasí na dnešek ovlivní bouřky, mají být silné
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Vzhledem k velmi teplému počasí v posledních dnech se nelze divit aktuální výstraze před silnými bouřkami, které dnes zasáhnou část České republiky. Upozorňuje na ně Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Předpověď počasí na dnešek ovlivní bouřky, mají být silné
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Vzhledem k velmi teplému počasí v posledních dnech se nelze divit aktuální výstraze před silnými bouřkami, které dnes zasáhnou část České republiky. Upozorňuje na ně Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Sedm odvážných cestovatelů Lidé a Země: Jolana Sedláčková
Reflex | 06:30:00
Emil Holub, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl – anebo Nelly Ramussenová. Čeští cestovatelé, kteří měli z dnešního pohledu štěstí, že poznávali svět v době, kdy pro nás Středoevropany zůstávalo mnoho dosud neobjeveného. V současnosti může putovat po světě v podstatě kdokoli a kamkoli, záleží jen na odvaze každého z nás, kam až zajdeme. Představme si sedmičku mladých dobrodruhů, kteří mají pro strach uděláno a díky nimž můžou čtenáři LaZ i nadále poznávat místa a kultury, které zůstávají mimo vyšlapané trasy cestovních kanceláří.


Marek Stoniš: Čtvrtá supervlna blbosti je tady
Reflex | 06:15:00
Nenoste roušky, tvrdila WHO, tedy Světová zdravotnická organizace, před dvěma lety, když vypukla epidemie covidu. Roušky by měli nosit jen zdravotníci a nakažení, vyhlásila WHO o pár týdnů nato. Noste roušky všichni, pomáhají, doporučila vládám WHO o další dva měsíce později. A dnes?


Bartoň: Za inflaci může covid, ne válka. Už klesá, ale zvýšením platů ji zhoršíme. Přestaňme tolik vytápět
Reflex | 06:00:00
Růst mezd převyšoval v posledních 10 let nejen míru inflace, ale možnosti celé ekonomiky. Teď přichází horší časy a s nimi očekávání náhrad klesající životní úrovně. „Když budete všem automaticky zvyšovat, jak v době, kdy se daří, tak kdy se nedaří, to je potom skutečně cesta do Zimbabwe a budeme mít nul na bankovkách tolik, že se tam ani nevejdou,“ upozorňuje ekonom Petr Bartoň s tím, že inflace už klesá a je nezapouzdřená, což nám dává naději. Naději, kterou můžou pohřbít avizované podzimní stávky. „Z inflace nákladové, za kterou může více svět, se přesuneme do inflace poptávkové, kterou si více způsobujeme sami a se kterou se mnohem hůře bojuje právě proto, že se stane normou, že každému musí být vykompenzována,“ varuje před krátkozrakým řešením.


Sparta a Slavia se v úvodních zápasech 2. předkola EKL utkají s Gibraltarem a Stavangerem
Tiscali-zprávy | 05:58:31
Fotbalisté pražských klubů Slavie a Sparty vstoupí dnešními úvodními zápasy 2. předkola do kvalifikace Evropské konferenční ligy a zároveň do nové sezony. Slavia se představí na hřišti gibraltarského outsidera St Joseph’s, Sparta se doma utká s norským Vikingem Stavanger. Oba zápasy začínají v 19:00 našeho času.


Monika Zahálková: Potřebujeme silné banky, které pomůžou v recesi
E15-ekonomika | 06:00:00
Situace, ve které se v současnosti nacházejí veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Proto se nemůžeme divit tomu, že politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje.


Monika Zahálková: Potřebujeme silné banky, které pomůžou v recesi
E15-politika | 06:00:00
Situace, ve které se v současnosti nacházejí veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Proto se nemůžeme divit tomu, že politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje.


Byznys ze dne na den na nule aneb Jak cestovatelský startup s českým vedením přežil covid
lupa.cz | 06:30:01
Německý jednorožec se silným zázemím v Česku v covidu přišel o veškerý byznys. Dokázal se ale postavit zpět na nohy.


Jeden kodek vládne všem. Jaké jsou přístroje s podporou AV1?
lupa.cz | 06:00:00
Kodex pro zpracování videa na základě otevřeného formátu AV1 se rozšiřuje do televizních boxů s Androidem. Některé si představíme v pokračování volného seriálu o trendech v této oblasti.


Nord Streamem 1 opět proudí plyn. Rusko obnovilo jeho dodávky
idnes.cz | 07:17:00
Ve čtvrtek skončila pravidelná roční údržba plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a potrubím opět začal proudit plyn. Plynovod byl mimo provoz od 11. července a zejména Německo vyjadřovalo obavy, že kvůli napjaté situaci mezi Ruskem a Západem zaviněné invazí ruských vojsk na Ukrajinu už by se dodávky nemusely obnovit.


Na Ukrajině již padlo patnáct tisíc ruských vojáků, odhaduje šéf CIA
idnes.cz | 07:10:00
Během ruské invaze na Ukrajinu zemřelo na 15 000 ruských vojáků a třikrát tolik jich bylo raněno, odhaduje ředitel americké Ústřední zpravodajské služby CIA William Burns. Tento odhad je ještě vyšší než čísla, která pravidelně zveřejňují ukrajinská média. „Značné ztráty však utrpěla i Ukrajina,“ řekl Burns v projevu na bezpečnostní konferenci v americkém Aspenu.


Biden stav klimatické nouze nevyhlásil, USA investují do elektráren na moři
idnes.cz | 07:05:00
Americký prezident Biden nevyhlásil stav klimatické nouze, jak po něm žádají demokraté, ale uvedl, že bude klimatickou krizi řešit s takovým důrazem, jako by se tak stalo. „Klimatické změny jsou jasným a bezprostředním nebezpečím a existenčním ohrožením našeho národa i celého světa,“ prohlásil americký prezident při návštěvě státu Massachusetts.


Horka budou v Česku panovat i dál, doprovodí je přeháňky i silné bouřky
idnes.cz | 06:52:00
Čtvrtek přinese vysoké teploty do východní poloviny republiky. Později odpoledne a večer do oblasti jižních Čech a Vysočiny přijdou přeháňky a i silné bouřky. Pátek bude podle meteorologa z ČHMÚ Miloše Dvořáka také velmi teplý s teplotami kolem 30 stupňů, na jihovýchodě až 35 stupňů Celsia. Víkendové mírné ochlazení budou následovat vysoké teploty na začátku příštího týdne.


Bohovražda. Italští politici se zbavili premiéra Draghiho. EU i Ukrajina se obávají, kdo přijde po něm
iHned.cz | 07:36:00
Slovní spojení Deicide (Bohovražda) se obvykle vyskytuje jen v časopisech o metalu – jde o název americké deathmetalové hudební skupiny. Tentokrát ale našlo využití v úplně jiném kontextu. Za Bohovraždu označil analytik Francesco Galietti pád...


Plynovodem Nord Stream 1 po údržbě opět začal proudit plyn z Ruska
iHned.cz | 07:12:00
Po pravidelné údržbě plynovodu Nord Stream 1 byly dnes ráno obnoveny dodávky plynu. Agentuře DPA to potvrdil mluvčí provozovatele Nord Stream AG. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského...


Česko podle ministerstva průmyslu stále přetápí byty, ušetřit plyn by se i díky tomu mělo podařit
iHned.cz | 07:00:00
Jaké jsou scénáře pro výpadky dodávek plynu v topné sezoně? Takové, že když Česko sníží spotřebu o 16 až 23 procent, tak to zvládne. Rezervy ve spotřebě mají domácnosti, přispět ale bude muset i sama energetika a průmysl. Více vysvětlí redaktor HN...


Výzva k účasti na veletrhu All-Energy Australia od 26. října 2022 v Melbourne
Kurzy.cz | 05:55:00
Velvyslanectví ČR v Canbeře připravuje projekt ekonomické diplomacie s účastí na veletrhu All-Energy Australia


Při teplotě kolem 30 stupňů lidem prudce klesá výkon. Víte, na co máte v práci nárok?
aktuálně.cz | 07:43:09
Odborníci radí, co musí zaměstnavatel lidem během horka zajistit a kdy je možné zkrátit kvůli extrémnímu počasí pracovní dobu.


Brusel představil plán, který má pomoci Evropě v zimě. Projděte si jeho základní body
aktuálně.cz | 06:42:05
Ve středu navrhla Evropská komise plán plošného šetření pro celou EU.


Ohrožený druh rodinného auta. Neelektrických dodávek ubývá, novinky má Renault a Ford
aktuálně.cz | 06:02:00
Osobní dodávky pomalu přecházejí na elektřinu, našli jsme ale i pár výjimek. Kde ještě nabízejí spalovací motor?


Paliva v Česku nadále zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla pod 47 korun
Denik.cz | 07:39:00
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily, průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 47 korun. Litr Naturalu 95 se nyní prodává u čerpacích stanic v průměru za 46,91 Kč, před týdnem byl o 69 haléřů dražší. O 63 haléřů na litru zlevnila také nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,14 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.


Noční exploze u Litvínova: V chemičce začalo hořet, zranili se čtyři lidé
Denik.cz | 06:50:00
Výbuch a následný požár chemičky u Litvínova zaměstnal v noci 20. července všechny složky Integrovaného záchranného systému.


Kapela, která vás rozseká na kousky a povaří. Blíží se další koncert Pearl Jam
Denik.cz | 06:08:00
Když se tahle banda urve ze řetězu, zní jako dobře rozjetý vlak. Ale i ti zdánlivě nezastavitelní Pearl Jam museli předloni přibrzdit kvůli pandemii covidu. Teď už se zase řítí plnou parou a 22. července vtrhnou i do pražské O2 areny.


Video s rvačkou na ulici neukazuje opilé Ukrajince v Londýně. Jde o další lež
Denik.cz | 05:55:00
Po síti se začalo šířit video zachycující divokou noční pouliční bitku polonahých mužů s jinými muži. Rvačka se odehrává před pobočkou firmy Paddy Power, což je mezinárodní hazardní společnost se sídlem v irském Dublinu. Podle dezinformátorů jde o mlácení černocha skupinou opilých Ukrajinců v Londýně. Známá fakta ale mluví proti.


Chinaski, Mig 21, Divokej Bill. Pod Kunětickou horou bude opět živo
Denik.cz | 05:46:00
Letošní 17. ročník putovního hudebního festivalu Hrady CZ přivede pod Kunětickou horu kapely Chinaski, Rybičky 48, Mirai, zpěváka Pokáče nebo Tomáše Kluse. Na dvoudenním hudebním podniku ve stínu jedné z nejhezčích památek Pardubického kraje nebudou chybět vratné kelímky na pivo.


Google v Evropě umožní vývojářům v Google Play používat platební systémy třetích stran
lupa.cz | 08:29:50
Google dlouho vzdoroval tlaku, aby vývojářům aplikací umožnil ve svém aplikačním obchodě používat i jiné platební systémy kromě toho svého. Nakonec k tomu firmu dotlačila až evropská regulace Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act). Ta sice ještě nezačala platit, Google ale už teď (aspoň částečně) ustoupil.


FAÚ zmrazil ruský majetek za 10 miliard, problémem je skryté vlastnictví
idnes.cz | 09:29:00
Finanční analytický úřad (FAÚ) od začátku války na Ukrajině zmrazil ruský majetek v hodnotě do deseti miliard korun, odhaduje ředitel úřadu Jiří Hylmar. Kromě peněz na bankovních účtech jde také o nemovitosti lidí z evropského sankčního seznamu či jejich podíly ve firmách. FAÚ podle něj dosud v souvislosti se zmrazováním majetku Rusů nečelí žádné žalobě.


Než dělníci zabezpečili skálu nad hlavním tahem, někdo jim ukradl lešení
idnes.cz | 09:24:00
Krádež lešení u silnice vyšetřují policisté na Svitavsku. Ze staveniště na hlavním silničním tahu mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí někdo ukradl pojízdnou lešeňovou věž za několik desítek tisíc korun.


RECENZE: Jako Pelíšky u moře. Dívčí vzpouru s harpunou líčí Muréna
idnes.cz | 08:59:00
Takhle by měla vypadat opravdu průkazně talentovaná filmová prvotina: zrale sebevědomá, přitom sdělením i stylem mladistvá. Jako novinka českých kin jménem Muréna.


Ve středu přibylo 2 757 případů covidu, téměř o osm set víc než před týdnem
idnes.cz | 08:48:00
Ve středu v Česku přibylo 2 757 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 774 víc než před týdnem. Je to ale méně než tento týden v pondělí a úterý. Roste také počet lidí, kteří jsou s covidem-19 v nemocnicích. Nyní je to 664 lidí, z toho 27 je ve vážném stavu. Před týdnem bylo s covidem hospitalizováno o 238 lidí méně.


Vedro předvídali ptáci už na jaře, říká pozorovatel. Počasí napoví i veverky
idnes.cz | 08:19:00
Naši předkové neměli k dispozici předpovědi počasí, věřili pranostikám založeným na pozorování přírody. Rudolf Kovařík, pozorovatel počasí, říká, že jsou stále přesné. Na čtvrtek předpovídají mlhy, podle Kovaříka na ně dojde, ale jen někde. Stejně jako pranostiky i Kovařík předpovídá počasí podle změn v přírodě. Že bude letos nadprůměrně horké léto, věděl už od jara. Ukázalo mu to hnízdění vlaštovek a jiřiček.


V Holešovicích vyroste moderní škola pro 600 dětí s tělocvičnou na střeše
idnes.cz | 08:14:00
Městská část Praha 7 postaví po sto letech novou školu. Ta vyroste v Holešovicích blízko vltavského břehu. Soutěž vyhrál český tým architektů pod vedením Josefa Choce, stavba podle jeho návrhu začne v roce 2024. Podle nynějšího odhadu má stavba školy, která ponese jméno herce, zpěváka, textaře a humoristy Jana Vodňanského, vyjít na půl miliardy korun.


Brad Pitt se toho nebojí. Na premiéru dorazil v sukni, růžové i lososové
revue.idnes.cz | 08:53:00
Lepší reklamu si tvůrci filmu Bullet Train nemohli přát. O pozdvižení se postaral herec Brad Pitt (58), který na setkání s novináři i následné premiéry v evropských metropolích oblékl netradiční outfity. Nechyběla mezi nimi ani sukně.


Léta mrtvý Chromecast Audio se vyvažuje zlatem. Chystá Google jeho nástupce?
iHned.cz | 08:15:00
Kolik skvělých produktů už Google zabil, protože měly příliš malou uživatelskou základnu nebo protože chtěl protlačit jiný produkt? Od služby Google Reader přes sociální síť Google+ až po Hangouts a Google Play Music jich byly stovky. A mezi těmi,...


Nová Honda Civic Type R oficiálně: Odhalila design i interiér, ale stále má tajemství
Auto.cz | 09:50:00
Honda dnes představila šestou generaci sportovního modelu Civic Type R, jehož základem se stal jedenáctý pokračovatel hatchbacku.


Porsche Taycan dostane aktualizaci prodlužující dojezd. Platí i pro starší vozy
Auto.cz | 08:50:00
Porsche pro elektrický Taycan připravilo aktualizaci softwaru, která přináší optimalizaci pohonné soustavy a vylepšení konektivity i asistenčních systémů. Dostupná bude zdarma.


Policie zabránila neštěstí v Praze a znovu varuje: Nenechávejte děti ani zvířata v rozpálených autech!
Auto.cz | 08:00:00
Každý rok varují policisté, záchranáři a jiní odborníci řidiče, aby za horkých dnů nenechávali děti ani zvířata v automobilech. Přesto se každý rok opakuje ten samý scénář, který může skončit tragédií.


Vyděrači se pokusili unést dceru podnikatele z Hodonínska. Utekla jim
aktuálně.cz | 09:13:25
Motivem činu byl nejspíš obchodní spor a mnohamilionový dluh. Policisté pachatele zadrželi.


ČSÚ zveřejnil údaje za vzdělání, národnost a mateřský jazyk...
Kurzy.cz | 09:43:49
Český statistický úřad zveřejnil další podrobnější údaje ze Sčítání 2021. Jedná se o nejvyšší dosažené vzdělání, národnost a mateřský jazyk, které se kombinují s pohlavím a věkovou strukturou v různé podrobnosti. Údaje byly zveřejněny v územním členění...


ECB poprvé od roku 2011 zvedne úrokové sazby a hlavně představí nové anti-fragmentační QE
Kurzy.cz | 09:42:48
Evropská centrální banka dnes poprvé po více než dekádě zvedne úrokové sazby.


Koruna včera zakončila obchodování těsně nad hranicí 24,50 EUR/CZK
Kurzy.cz | 09:41:58
Koruna včera zakončila obchodování těsně nad hranicí 24,50 EUR/CZK, když zcela ignorovala červnová tuzemská data k cenám výrobců.


Italský premiér Draghi zřejmě nakonec donucen k demisi
Kurzy.cz | 09:40:30
Eurodolar včera na konci seance oslabil, což lze přičíst pokračující politické krizi v Itálii.


Oznámení o aukci SPP 13 T 22/07
Kurzy.cz | 09:30:00
Oznámení Ministerstva financí o aukci státních pokladničních poukázek
(číslo emise SPP 860)


Trhy v USA zjevně podpořeny výsledkovou sezónou, dnes zasedání ECB
Kurzy.cz | 09:26:34
Akciové indexy v USA posilovaly, tažené zejména technologickým sektorem, komunikacemi nebo zbytným spotřebním zbožím, oslabovaly naopak defenzivní sektory jako utility, zdravotnictví, spotřební zboží nezbytné, což signalizuje růst rizikového apetitu trhu.


Rohlik Group: Změna emisních podmínek schválena, dluhopis 2026 nově ponese 10 % p.a.
Kurzy.cz | 09:22:33
Schůze vlastníků dluhopisu 5,50/2026, kterou svolal emitent Rohlik.cz Finance , včera schválila navrhované změny emisních podmínek. Mezi hlavní změny patří zvýšení pevného úrokového výnosu z 5,5 na 10 % p.a., zvýšení maximálního objemu emise z 2,55 mld.


Vedra neskončí ani o víkendu. Teploty se ale budou pohybovat kolem 30 stupňů
Denik.cz | 08:46:00
Horko bude i o víkendu, teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, maximální teploty v ČR se budou pohybovat na většině území kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia. V sobotu se mohou vyskytnout bouřky a přeháňky, neděle bude bez deště. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Ruské ztráty? Na Ukrajině zemřelo na 15 tisíc vojáků, odhaduje šéf CIA Burns
Denik.cz | 07:50:00
Během ruské invaze na Ukrajinu zemřelo na 15 tisíc ruských vojáků a třikrát tolik jich bylo raněno, odhaduje ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Tento odhad je ještě vyšší než čísla, která pravidelně zveřejňují ukrajinská média. Značné ztráty podle amerického činitele utrpěla i Ukrajina. O Burnsově projevu na bezpečnostní konferenci v americkém Aspenu informovala agentura Reuters.


Šéf ukrajinské diplomacie Kuleba: Rusko má proti Evropě dvě hlavní zbraně
Denik.cz | 07:45:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nebývá zvykem, aby si na ministra zahraničí mnohem menšího státu našel čas prezident velké země, navíc uprostřed války. Šéfovi české diplomacie Janu Lipavskému se této výsady ve středu dostalo, když se v Kyjevě mohl setkat s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Bylo to dáno nejen tím, že společně s Lipavským byl u Zelenského i šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenber, nebo faktem, že Česko nyní půl roku předsedá Evropské unii.


ECB poprvé od roku 2011 zvedne úrokové sazby...a hlavně představí nové anti-fragmentační QE - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:00
Zatímco celá Evropa s napětím očekává, v jakém objemu obnoví Rusko dodávky prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1, Evropská centrální banka dnes poprvé po více než dekádě zvedne úrokové sazby.


Evropské trhy se poprvé v tomto týdnu obchodovaly v červených číslech, BCPP nebyla výjimkou (index PX -0,57 %) - Ranní přehled:
Kurzy.cz | 09:09:35
Evropské trhy se poprvé v tomto týdnu obchodovaly v červených číslech a ani pražská burza nebyla výjimkou (index PX -0,57 %).


Americké indexy přidaly k předchozím ziskům a zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 +0,59 %, Dow Jones +0,15 % výše a Nasdaq +1,58 %. Russell 2000 +1,59 % - Ranní shrnutí (21.07.2022)
Kurzy.cz | 09:05:23
Americké indexy přidaly k předchozím ziskům a zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 si připsal 0,59 %, Dow Jones se posunul o 0,15 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,58 %. Russell 2000 vzrostl o 1,59 % Během dnešní asijské seance bylo možné zaznam...


Velký den pro EUR! - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 08:49:14
Evropský akciový trh nastaven na vyšší otevření


Rozhodnutí ECB o sazbách na prvním místě 


Očekává se, že italský premiér rezignujeFutures trhy dnes naznačují na mírně vyšší otevření evropské seance. Futures na DAX se obchodují přibližně ...


Rusové překvapili, dnes začali plynovodem Nord Stream 1 zásobovat země EU. Kdykoli je ale mohou zase „skřípnout“
Kurzy.cz | 08:33:46
Rusové překvapili. Dnes ráno začal plynovodem Nord Stream 1 proudit plyn, plánovaná odstávka tak v termínu končí. Podstatná část evropských obchodníků s plynem přitom předpokládala, že Gazprom, ruský plynárenský monopol v rukou Kremlu, své dodávky jen&hel


ECB se konečně odhodlá ke zvýšení sazeb (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:01:48
ECB by dnes měla poprvé od roku 2011 sáhnout ke zvýšení sazeb. Mělo by jít o již dlouho předem zmiňovaných 25 bb, nicméně na stůl podle všeho přistane i návrh na 50bodový hike. Dále bychom se mohli dočkat nastartování tzv. nástroje na ochranu transmise...


Ministerstvo vnitra navrhuje změny, které zefektivní fungování Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran
Kurzy.cz | 08:00:00
Vytvoření tzv. Schůze úřadu, tedy orgánu složeného z předsedy a dalších členů, který by tvořil nový prvek vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. To je hlavní princip návrhu Ministerstva vnitra, který má zvýšit efektivitu fu...


Mezinárodní konference o výzkumných infrastrukturách (ICRI): 19. - 21. října 2022 v Brně
Kurzy.cz | 03:21:00
Informujeme, že Mezinárodní konference o výzkumných infrastrukturách (ICRI) se bude konat ve dnech 19. – 21. října 2022 v Brně.


Unikátní sbírka školních obrazů v přerovském muzeu. Dnes bychom je ve třídách našli jen stěží
Kurzy.cz | 10:00:33
Přerovské muzeum schraňuje 860 maleb z let 1904 až 1990, podle kterých byly vytištěny nástěnné školní obrazy.


V Plzeňském kraji platí výstraha před nebezpečím požárů od 19.7. 12h do odvolání
Kurzy.cz | 10:00:33
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pro Plzeňský kraj na nebezpečí požárů, a to od úterý 19. července od 12 hodin do odvolání.


Už nemusíte se vším na úřad. Město Liberec spouští Portál občana
Kurzy.cz | 10:00:33
Neřešte úřední hodiny magistrátu a neztrácejte čas při čekání. Město Liberec spouští nový webový Portál občana, který usnadní obyvatelům Liberce komunikaci s magistrátem.


Velmi vysoké teploty - Výstraha ČHMÚ od 22.7. 00:00 do 23.7. 00:00
Kurzy.cz | 10:00:33
Je v platnosti výstraha před velmi vysokými teplotami. Platnost: od 22.7.2022 00:00 do 23.7.2022 00:00.


Patnácté jednání liberecké městské rady
Kurzy.cz | 10:00:34
Patnáctá schůze Rady města Liberce v roce 2022 proběhla v úterý 19. července. Kompletní materiály z jednání rady budou veřejně na webu k dispozici za týden.


V cestovním ruchu chybí 1,2 milionu zaměstnanců. EU se snaží sektor oživit pomocí mladých talentů
Euro | 08:21:15
Podle dat WTTC a ETC chybí v cestovním ruchu jen v Evropě 1,2 milionu zaměstnanců. Nejhorší je situace v cestovních kancelářích, kde téměř třetina míst zůstala neobsazená. U leteckých společností a ubytovacích zařízení je to 22, respektive 21 procent pozic. Kvůli personální krizi hrozí, že letos v létě nedojde k očekávanému obnovení turismu. Pro ekonomiku mnoha zemí jsou přitom příjmy z něj zcela zásadní. Mezinárodní organizace se proto snaží do sektoru lákat mladé talenty na možnost kariérního růstu, mobility napříč státy a vzdělávání.


Přemnožení sinic a nedostatek kyslíku. Na Břeclavsku uhynuly desítky tun ryb
Hospodářské noviny | 10:17:00
Odhadované množství uhynulých ryb v Dyji na Břeclavsku, které hasiči začali odklízet ve středu večer, jsou desítky tun. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí Břeclavi Jana Pelcová. Odstraňování podle ní potrvá minimálně týden. Leklé ryby se objevily v...


Cokoliv bude potřeba. Tři Draghiho slova, díky nimž se euro před deseti lety znovu narodilo
Hospodářské noviny | 09:50:00
Euro se v posledních dnech dostávalo do titulků zpravodajství hlavně kvůli tomu, že na krátkou dobu mělo menší hodnotu než americký dolar. To je symbol, protože podobně slabá byla společná evropská měna naposledy před dvaceti roky. Vývoj kurzu...


Léta mrtvý Chromecast Audio se vyvažuje zlatem. Chystá Google jeho nástupce?
Hospodářské noviny | 08:15:00
Kolik skvělých produktů už Google zabil, protože měly příliš malou uživatelskou základnu nebo protože chtěl protlačit jiný produkt? Od služby Google Reader přes sociální síť Google+ až po Hangouts a Google Play Music jich byly stovky. A mezi těmi,...


Bohovražda. Italští politici se zbavili premiéra Draghiho. EU i Ukrajina se obávají, kdo přijde po něm
Hospodářské noviny | 07:36:00
Slovní spojení Deicide (Bohovražda) se obvykle vyskytuje jen v časopisech o metalu – jde o název americké deathmetalové hudební skupiny. Tentokrát ale našlo využití v úplně jiném kontextu. Za Bohovraždu označil analytik Francesco Galietti pád...


Plynovodem Nord Stream 1 po údržbě opět začal proudit plyn z Ruska
Hospodářské noviny | 07:12:00
Po pravidelné desetidenní údržbě plynovodu Nord Stream 1 začal ve čtvrtek ráno tímto potrubím opět proudit ruský plyn do Evropské unie. Agentuře DPA to sdělil mluvčí společnosti Nord Stream AG, která je provozovatelem plynovodu. Zpráva zmírnila...


Česko podle ministerstva průmyslu stále přetápí byty, ušetřit plyn by se i díky tomu mělo podařit
Hospodářské noviny | 07:00:00
Jaké jsou scénáře pro výpadky dodávek plynu v topné sezoně? Takové, že když Česko sníží spotřebu o 16 až 23 procent, tak to zvládne. Rezervy ve spotřebě mají domácnosti, přispět ale bude muset i sama energetika a průmysl. Více vysvětlí redaktor HN...


Finanční analytický úřad zmrazil ruský majetek za téměř 10 miliard korun
ČT24 | 09:25:49
Finanční analytický úřad (FAÚ) od začátku války na Ukrajině zmrazil ruský majetek v hodnotě do deseti miliard korun. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy to odhadl ředitel úřadu Jiří Hylmar. Kromě peněz na bankovních účtech jde také o nemovitosti lidí z evropského sankčního seznamu či jejich podíly ve firmách. FAÚ podle něj dosud v souvislosti se zmrazovaním majetku Rusů nečelí žádné žalobě.


Dočasnou ochranu získalo ve středu v ČR 1003 Ukrajinců prchajících před válkou
Eurozpravy-domácí | 09:58:00
Dočasnou ochranu získalo ve středu v ČR 1003 Ukrajinců prchajících před válkou, v mezitýdenním srovnání zhruba o 170 méně. Celkem vydala Česká republika od únorového počátku ruské invaze na Ukrajinu 397.733 speciálních víz. Vyplynulo to z údajů ministerstva vnitra na twitteru. Víza dočasné ochrany umožňují svým majitelům pobývat v zemi až rok a otevírají jim přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání nebo na pracovní trh.


Obnovení dodávek plynu přes Nord Stream 1 znamená více času na naplnění zásobníků
Eurozpravy-domácí | 09:45:00
Dnešní obnovení dodávek plynu přes plynovod Nord Stream 1 znamená více času na naplnění zásobníků před zimou, uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). ČR se podle něj musí dále připravovat na zimu a pokračovat ve zbavování se energetické závislosti na Rusku.


Ve středu v Česku přibylo 2757 potvrzených případů nákazy koronavirem
Eurozpravy-domácí | 09:11:00
Ve středu v Česku přibylo 2757 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 774 víc než před týdnem. Je to ale méně než tento týden v pondělí a úterý. Roste počet lidí, kteří jsou s covidem-19 v nemocnicích. Nyní je to 664 lidí, z toho 27 je ve vážném stavu. Před týdnem bylo s covidem hospitalizováno o 238 lidí méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Chemičkou Unipetrolu otřásl výbuch. Několik vážně zraněných
Eurozpravy-domácí | 08:47:00
V chemickém závodě v Litvínově byli při výbuchu ve středu krátce před půlnocí zraněni čtyři lidé, všichni jsou mimo ohrožení života. Po explozi vypukl požár, který se hasičům podařilo zastavit, oznámil Orlen Unipetrol na twitteru. Po šesté hodině ranní byl požár téměř uhašen.


Italský premiér Mario Draghi podal demisi
Eurozpravy-zahraniční | 10:42:00
Italský premiér Mario Draghi dnes do rukou prezidenta Sergia Mattarelly odevzdal demisi, informoval prezidentský palác. Mattarella předsedu vlády požádal, aby kabinet dočasně vedl dál; zatím není jasné, zda rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby. Draghiho demise se očekávala po středečním hlasování Senátu o důvěře. Premiér sice podporu senátorů získal, hlasování se však neúčastnili jeho spojenci, tři nejsilnější strany.


Ruské jednotky se pokusily dobýt Vuhlehirskou tepelnou elektrárnu, Ukrajina je odrazila
Eurozpravy-zahraniční | 10:11:00
Ruské jednotky se pokusily dobýt Vuhlehirskou tepelnou elektrárnu, druhou největší na Ukrajině, která leží asi 50 kilometrů severovýchodně od Doněcka. Ukrajinské síly je ale přiměly k ústupu, uvedl ukrajinský generální štáb v ranním hlášení o situaci na bojišti ve 148. den války Ruska proti Ukrajině.


V americké Georgii začnou platit přísná pravidla pro provádění potratů
Eurozpravy-zahraniční | 09:17:00
V americkém státě Georgia začnou platit přísná pravidla pro provádění potratů. Federální odvolací soud o tom rozhodl ve středu a zvrátil tak předchozí verdikt soudu nižší instance, píše AP. Georgia je dalším z řady států, které po kontroverzním rozhodnutí nejvyššího soudu USA mění potratovou legislativu.


Plynovodem Nord Stream 1 byly obnoveny dodávky ruského plynu do Evropské unie
Eurozpravy-zahraniční | 09:11:00
Po pravidelné desetidenní údržbě plynovodu Nord Stream 1 začal dnes ráno tímto potrubím opět proudit ruský plyn do Evropské unie. Agentuře DPA to sdělil mluvčí společnosti Nord Stream AG, která je provozovatelem plynovodu. Zpráva zmírnila obavy, že se doba údržby prodlouží. Plné obnovení průtoku plynu ale může trvat několik hodin, upozornil mluvčí.


CIA: Během ruské invaze na Ukrajinu zemřelo na 15.000 ruských vojáků
Eurozpravy-zahraniční | 08:03:00
Během ruské invaze na Ukrajinu zemřelo na 15.000 ruských vojáků a třikrát tolik jich bylo raněno, odhaduje ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Tento odhad je ještě vyšší než čísla, která pravidelně zveřejňují ukrajinská média. Značné ztráty podle amerického činitele utrpěla i Ukrajina. O Burnsově projevu na bezpečnostní konferenci v americkém Aspenu informovala agentura Reuters.


Ukrajina devalvovala měnu o 25 procent
Eurozpravy-ekonomika | 10:44:00
Ukrajina devalvovala měnu o 25 procent, kvůli válce s Ruskem se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv.


Spoléhat na zmražení a život na Marsu je nesmysl, musíme vyřešit jadernou bezpečnost a fanatismus
Reflex | 10:30:00
Co čeká lidstvo v nejbližších desetiletích? Jak jeho osud můžou ovlivnit exaktní vědy? To jsou hlavní otázky, které řeší kniha O budoucnosti: Vyhlídky lidstva. Jejím autorem je uznávaný britský kosmolog a astrofyzik, bývalý prezident Královské společnosti a člen Sněmovny lordů Martin Rees.


Odlehlý Wrangelův ostrov skrývá poklady arktické divočiny
Reflex | 09:30:00
Na první pohled se hornatý, větrem ošlehaný Wrangelův ostrov může zdát pustý a bez života. Ale po bližším prozkoumání se ukáže, že je ve skutečnosti jedním z nejdůležitějších útočišť divoké zvěře v celé arktické oblasti. Nedávno tento fakt dokonce uznala organizace UNESCO, která rezervaci prohlásila za světové dědictví.


Plynovodem Nord Stream 1 po údržbě opět proudí plyn z Ruska
Tiscali-zprávy | 08:12:05
Po pravidelné údržbě plynovodu Nord Stream 1 byly dnes ráno obnoveny dodávky ruského plynu do Evropské unie. Uvedl to mluvčí provozovatele plynovodu, společnosti Nord Stream AG.


Ukrajina devalvovala měnu, kvůli válce se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv
E15-ekonomika | 10:50:00
Ukrajina devalvovala měnu o 25 procent, kvůli válce s Ruskem se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv. Centrální banka oznámila, že kurz vůči dolaru oficiálně stanovila na 36,5686 hřivny. Dosavadní kurz činil 29,25 hřivny, kde jej banka držela posledních pět měsíců.


Italský premiér Draghi podal demisi, kabinet dočasně povede dál
E15-ekonomika | 10:50:00
Italský premiér Mario Draghi odevzdal  ve čtvrtek dopoledne do rukou prezidenta Sergia Mattarelly demisi, informoval prezidentský palác. Mattarella předsedu vlády požádal, aby kabinet dočasně vedl dál; zatím ovšem není jasné, zda hlava státu rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby. Draghiho demise se očekávala po středečním hlasování Senátu o důvěře. Premiér sice podporu senátorů získal, hlasování se však neúčastnili jeho spojenci, tři nejsilnější strany.


Taxislužba Didi dostala miliardovou pokutu, Rusové se snaží dostat do Záporožské Jaderné elektrárny
E15-ekonomika | 10:00:00
Dobré ráno!
Je 202. den roku, svátek má Vítězslav, před 81 lety vstoupil astronaut Neil Armstrong jako první člověk na povrch Měsíce.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Plynovodem Nord Stream 1 opět začal proudit ruský plyn do EU
E15-ekonomika | 09:00:00
Po pravidelné desetidenní údržbě plynovodu Nord Stream 1 začal ve čtvrtek ráno tímto potrubím opět proudit ruský plyn do Evropské unie. Agentuře DPA to sdělil mluvčí společnosti Nord Stream AG, která je provozovatelem plynovodu. Zpráva zmírnila obavy, že se doba údržby prodlouží. Plné obnovení průtoku plynu ale může trvat několik hodin, upozornil mluvčí.


Tesla prodala skoro všechny své bitcoiny a zdvojnásobila zisk
E15-ekonomika | 07:03:00
Zisk automobilky Tesla v letošním druhém čtvrtletí byl 2,26 miliardy dolarů (54,5 miliardy korun), téměř dvojnásobek 1,14 miliardy dolarů zisku za stejné období loňského roku. Americký výrobce elektromobilů se nadále potýká s dopady uzavření své továrny v Šanghaji kvůli pandemii covidu, přesto Tesla v červnu vyrobila nejvíce aut ve své historii. Firma o výsledcích hospodaření informovala na svých stránkách.


Plyn můžeme brát z arabských zemí. Otázkou je ale Green Deal, říká redaktor Ondřej Souček
E15-ekonomika | 06:30:00
ČEZ a stát už mají při snaze o nezávislost na ruské energii to nejhorší za sebou, shodují se odborníci. Zbývá ale zásadní věc: samotné dodávky plynu. Odkud jej bude Česko brát, jak náročná budou vyjednávání a hlavně: kolik to bude stát? Nejen o tom mluvil v dalším díle E15 Castu Nikita Poljakov s redaktorem deníku E15 Ondřejem Součkem.


Ukrajina devalvovala měnu, kvůli válce se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv
E15-politika | 10:50:00
Ukrajina devalvovala měnu o 25 procent, kvůli válce s Ruskem se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv. Centrální banka oznámila, že kurz vůči dolaru oficiálně stanovila na 36,5686 hřivny. Dosavadní kurz činil 29,25 hřivny, kde jej banka držela posledních pět měsíců.


Italský premiér Draghi podal demisi, kabinet dočasně povede dál
E15-politika | 10:50:00
Italský premiér Mario Draghi odevzdal  ve čtvrtek dopoledne do rukou prezidenta Sergia Mattarelly demisi, informoval prezidentský palác. Mattarella předsedu vlády požádal, aby kabinet dočasně vedl dál; zatím ovšem není jasné, zda hlava státu rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby. Draghiho demise se očekávala po středečním hlasování Senátu o důvěře. Premiér sice podporu senátorů získal, hlasování se však neúčastnili jeho spojenci, tři nejsilnější strany.


Taxislužba Didi dostala miliardovou pokutu, Rusové se snaží dostat do Záporožské Jaderné elektrárny
E15-politika | 10:00:00
Dobré ráno!
Je 202. den roku, svátek má Vítězslav, před 81 lety vstoupil astronaut Neil Armstrong jako první člověk na povrch Měsíce.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Plynovodem Nord Stream 1 opět začal proudit ruský plyn do EU
E15-politika | 09:00:00
Po pravidelné desetidenní údržbě plynovodu Nord Stream 1 začal ve čtvrtek ráno tímto potrubím opět proudit ruský plyn do Evropské unie. Agentuře DPA to sdělil mluvčí společnosti Nord Stream AG, která je provozovatelem plynovodu. Zpráva zmírnila obavy, že se doba údržby prodlouží. Plné obnovení průtoku plynu ale může trvat několik hodin, upozornil mluvčí.


Tesla prodala skoro všechny své bitcoiny a zdvojnásobila zisk
E15-politika | 07:03:00
Zisk automobilky Tesla v letošním druhém čtvrtletí byl 2,26 miliardy dolarů (54,5 miliardy korun), téměř dvojnásobek 1,14 miliardy dolarů zisku za stejné období loňského roku. Americký výrobce elektromobilů se nadále potýká s dopady uzavření své továrny v Šanghaji kvůli pandemii covidu, přesto Tesla v červnu vyrobila nejvíce aut ve své historii. Firma o výsledcích hospodaření informovala na svých stránkách.


Plyn můžeme brát z arabských zemí. Otázkou je ale Green Deal, říká redaktor Ondřej Souček
E15-politika | 06:30:00
ČEZ a stát už mají při snaze o nezávislost na ruské energii to nejhorší za sebou, shodují se odborníci. Zbývá ale zásadní věc: samotné dodávky plynu. Odkud jej bude Česko brát, jak náročná budou vyjednávání a hlavně: kolik to bude stát? Nejen o tom mluvil v dalším díle E15 Castu Nikita Poljakov s redaktorem deníku E15 Ondřejem Součkem.


Televize Prima podle vysílací rady porušila zákon reportáží o sporu s O2 TV
lupa.cz | 11:27:02
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila televizi Prima na porušení zákona kvůli neobjektivní a nevyvážené reportáži o obchodním sporu s O2 TV. Úřad své stanovisko sdělil v tiskové zprávě.


Kočovníci tahající tanky z bažin. Ukrajinští mobilní opraváři pomáhají na počkání
idnes.cz | 11:38:00
Ukrajinská mobilní jednotka jezdí podél frontových linií a na počkání opraví vojenské vybavení včetně tanků. V případě potřeby náročnějších oprav vybavení odtáhne mimo linii a později opět vrátí zpět k boji. Další skupiny mechaniků opravují ruské tanky ukořistěné a poničené v bitvě, které pak slouží ukrajinským silám k boji.


Lidé nejsou hloupí, v pomoci je vláda druhá nejhorší, tvrdí Schillerová
idnes.cz | 11:30:00
Chystanou vládní pomoc občanům kvůli raketově rostoucím cenám energie komentovala na tiskové konferenci stínové vlády ANO šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová. Prohlásila, že lidé nejsou hloupí a vědí že současná vláda Petra Fialy jim nepomáhá téměř vůbec. „Budeme černým svědomím vlády,“ řekla Schillerová.


Na koupališti obtěžovali holčičku, Vsetín zpřísnil návštěvní řád
idnes.cz | 11:28:00
S opakovanými výtržnostmi a nevhodným chováním některých návštěvníků se letos potýkají na vsetínském koupališti Pod Pecníkem. Vše vyvrcholilo incidentem z tohoto týdne, kdy jeden z návštěvníků obtěžoval nezletilou dívku. Radnice reaguje úpravou pravidel pro vstup na koupaliště.


Recidivista dostal sedmý trest, sedm let za brutální napadení bezdomovkyně
idnes.cz | 11:09:00
Sedm roků si odsedí recidivista Michal Laštůvka ze Šternberka za brutální napadení bezdomovkyně. Je to jeho už sedmý trest. Násilný trestný čin, za který byl nyní odsouzen, spáchal před dvěma lety v době, kdy čekal na nástup do výkonu trestu za jinou trestnou činnost.


Psa bil, kopal a zavíral bez vody na rozpáleném balkoně. Muže stíhá policie
idnes.cz | 11:02:00
Devětačtyřicetiletý muž z Královéhradecka týral několik týdnů až měsíců svého psa, křížence německého ovčáka a vlkodava. Policie nyní muže obvinila, hrozí mu až pět let vězení.


Italský premiér Draghi rezignoval. Prezident by rád, aby vládu dočasně vedl
idnes.cz | 10:56:00
Italský premiér Mario Draghi ve čtvrtek do rukou prezidenta Sergia Mattarelly odevzdal demisi. Zatím není jasné, zda rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby. Draghiho demise se očekávala po středečním hlasování Senátu o důvěře. Mattarella předsedu vlády požádal, aby kabinet dočasně vedl dál. Server la Repubblica napsal, že předčasné volby by mohly být 2. října.


Ukrajina devalvovala měnu o 25 procent, chce stabilizovat hospodářství
idnes.cz | 10:42:00
Ukrajina devalvovala svou měnu o 25 procent. Kvůli válce s Ruskem se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv. Centrální banka dnes oznámila, že kurz vůči dolaru oficiálně stanovila na 36,57 hřivny. Dosavadní kurz činil 29,25 hřivny, kde jej banka držela posledních pět měsíců.


Mezi Mostem a Litvínovem se srazila sanitka s kamionem, silnice je uzavřená
idnes.cz | 10:41:00
Na silnici I/27 mezi Mostem a Litvínovem se srazila sanitka s kamionem. Tři lidé se zranili, jednoho z nich transportoval do nemocnice vrtulník. Komunikace je v tuto chvíli uzavřená.


Stát zkouší zvrátit verdikt soudu v kauze klimatické žaloby, podal stížnost
idnes.cz | 10:28:00
Ministerstva životního prostředí, průmyslu a obchodu, zemědělství a dopravy podala kasační stížnost proti rozsudku v tzv. klimatické žalobě. Případ bude nyní přezkoumávat Nejvyšší správní soud (NSS). Informoval o tom ve čtvrtek spolek Klimatická žaloba ČR, který s podanou žalobou uspěl letos v červnu u Městského soudu v Praze.


Ceny benzinu a nafty klesly. Nejméně stojí v Ústeckém kraji, nejvíc v Praze
idnes.cz | 10:02:00
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne zlevnily, průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 47 korun. Litr se nyní prodává u čerpacích stanic v průměru za 46,91 korun, před týdnem byl o 69 haléřů dražší. O 63 haléřů zlevnila také nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,14 korun.


Vyděrači zkusili unést dceru podnikatele, utekla do kolemjedoucího auta
idnes.cz | 09:49:00
Dvojice mužů z Vysočiny se pokusila se zbraní v ruce unést dceru podnikatele z Hodonínska. Její vůz minulý pátek zablokovali pomocí dvou aut přímo na silnici poté, co ji delší dobu sledovali. Pomocí vydírání se rozhodli řešit neuhrazený mnohamilionový dluh.


Přemnožení sinic a nedostatek kyslíku. Na Břeclavsku uhynuly desítky tun ryb
iHned.cz | 10:17:00
Odhadované množství uhynulých ryb v Dyji na Břeclavsku, které hasiči začali odklízet ve středu večer, jsou desítky tun. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí Břeclavi Jana Pelcová. Odstraňování podle ní potrvá minimálně týden. Leklé ryby se objevily v...


Cokoliv bude potřeba. Tři Draghiho slova, díky nimž se euro před deseti lety znovu narodilo
iHned.cz | 09:50:00
Euro se v posledních dnech dostávalo do titulků zpravodajství hlavně kvůli tomu, že na krátkou dobu mělo menší hodnotu než americký dolar. To je symbol, protože podobně slabá byla společná evropská měna naposledy před dvaceti roky. Vývoj kurzu...


Cadillac 1942: Před osmdesáti lety tento ročník předčasně ukončila válka
Auto.cz | 10:59:00
Modelový rok 1942 skončil pro všechny americké automobilky v únoru 1942 po vstupu USA do 2. světové války. Vozů Cadillac bylo vyrobeno jen 16 513 kusů v sériích 60 Special, 61, 62, 63, 67 a 75. Všechny poháněl motor V8 s rozvodem SV.


V Česku to řidičům projde, v zahraničí ne. Za jaké přestupky může na dovolené přijít překvapivá pokuta?
Kurzy.cz | 11:58:40
Specifická silniční pravidla v zahraničí dokáží při cestě na dovolenou nemile překvapit leckterého tuzemského řidiče. V Itálii se například mohou dostat do problému motoristé jedoucí na zimním obutí.


Nástup generace alfa. Proč se o zájmy dětí, které teprve přijdou na svět, firmy zajímají již dnes?
Kurzy.cz | 11:49:22
Řada zástupců takzvané generace alfa je dnes ještě v plenkách, firmy se však na její příchod do světa služeb musí už nějakou dobu připravovat. V opačném případě by společnostem hrozilo, že jejich produkty, služby a způsob komunikace nenaplní očekávání&hel


Petr Vančura se jako nový Commercial Director agentury Mindsquared zaměří na měnící se klientské potřeby
Kurzy.cz | 11:43:04
Na pozici Commercial Directora v agentuře Mindsquared nově nastoupil Petr Vančura, který obdobnou roli dosud zastával ve společnosti GroupM. Za sebou má rovněž pětileté působení ve společnosti MediaCom.


Kvalita nebo kvantita? Apple TV+ převálcuje konkurenci
Kurzy.cz | 11:42:28
Asi nikdo nepochybuje o tom, že pokud jde o největší výběr televizních pořadů, dokumentů, seriálů nebo filmů, Netflix v oblasti streamování vítězí. Co se týče kvality nabízeného obsahu, je to trochu jiný příběh.


M. Mora – Bez vyšších úroků by se zdražovalo o 30 procent
Kurzy.cz | 11:34:27
Scházíme se chvíli poté, kdy euro poprvé v historii oslabilo pod hodnotu amerického dolaru. Proč euro padá a dolar sílí vůči všem světovým měnám?


E. Zamrazilová – Preferovala bych buď stabilitu sazeb, nebo velice mírné zvýšení
Kurzy.cz | 11:34:25
* HN: Jak vidíte aktuální stav tuzemské ekonomiky?


Italský premiér Draghi podal demisi. Hlasování o podpoře bojkotovali jeho spojenci
aktuálně.cz | 11:02:51
Zatím není jasné, zda prezident rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby.


Jak je na tom zdravotně Putin? Šéf CIA svým názorem rozesmál publikum
aktuálně.cz | 10:45:00
William Burns reagoval na nepotvrzené spekulace, které se měsíce objevovaly v médiích, že brzy sedmdesátiletý Putin mohl vážně onemocnět.


Nejen úžeh. Vedra dopadají i na psychiku lidí a způsobují nespavost i halucinace
aktuálně.cz | 10:38:01
Horka dopadají i na psychiku. Podle odborníků mohou lidé kvůli vedrům trpět nespavostí, stresem nebo nedostatkem motivace.


Inspektoři našli v rozinkách Dr.Ensa zakázaný minerální olej. Nejezte je, varují
aktuálně.cz | 10:21:00
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce nařídili výrobek stáhnout z trhu, lidé by tyto rozinky neměli jíst.


Růst cen výrobců znovu výrazně zrychlil
Kurzy.cz | 10:52:27
Ceny průmyslových výrobců (index PPI) v červnu opět razantně vzrostly o 1,4 % m/m (1,9 % m/m v květnu) a tempo meziročního růstu podle očekávání zrychlilo na 28,5 % r/r (27,9 % v květnu), což je nejvyšší úroveň v historii (data od roku 1992).


Tesla reportuje dobré výsledky, má však aj problémy - VIDEO
Kurzy.cz | 10:49:45
Najväčšia automobilka sveta včera večer zverejňovala čísla za predchádzajúci kvartál. Tesla prekonala očakávania v oblasti ziskov aj tržieb, avšak kvôli inflácií a problémom v Číne chýba firme cash, takže predala väčšinu svojich Bitcoinov. Okrem toho j...


JPY zůstává slabší po komentářích Kurody
Kurzy.cz | 10:49:21
Japonská centrální banka ponechala během dnešního zasedání úrokové sazby a další nastavení měnové politiky beze změny. Trhy takové rozhodnutí očekávaly. Účastníci trhu však doufali, že BoJ alespoň poskytne nějaké jestřábí komentáře vzhledem k tomu, že ...


Jak funguje při pečení lepek? Poradna
Kurzy.cz | 10:36:52
Lepek je pro pekaře důležitý, protože se stará o tažnost a pružnost těsta. Rozdíl mezi těstem s lepkem a bez lepku pohledem není poznat, ale rozdíl je v tom, jak se s těstem pracuje. Těsta s lepkem jsou pružná a dají se “natahovat” – zjednodušeně řečeno l


Většina spotřebitelů čte etikety doplňků stravy a užívá je bezpečným způsobem
Kurzy.cz | 10:20:10
V nedávno provedeném průzkumu bylo zjištěno, že velká většina spotřebitelů v Evropské unii používá doplňky stravy zodpovědným způsobem – výsledky průzkumu tak nepotvrdily tvrzení, že řada lidí neví, jak doplňky stravy bezpečně užívat.


Spotřebitelská důvěra v eurozóně
Kurzy.cz | 10:17:15
Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v červenci dál významně snížila na úroveň -27 bodů. Ukazatel se tak dostal na nejhorší úroveň za období od roku 2007 (toto období přitom obsahuje světovou finanční krizi, evropskou dluhovou krizi i koronakrizi).


Dnes zlom v měnové politice ECB
Kurzy.cz | 10:14:54
Když už jsme ve světě centrálních bank: dnes se od ECB očekává zásadní změna v podobě prvního zvýšení depo sazby (ta je už řadu let tou klíčovou sazbou) od července 2011 (poté se až do září 2019 snižovala na dnešních -0,5 %).


Eva Zamrazilová (ČNB) pro HN
Kurzy.cz | 10:13:04
V rozhovoru pro dnešní HN se staronová členka bankovní rady ČNB vyjádřila k řadě aktuálních témat. Ohledně postupu ČNB v případě zastavení dodávek plynu z Ruska: „Musela bych vidět kontury zmíněných státních opatření, musela bych vidět ceny plynu.


ČNB: Viceguvernéři Zamrazilová a Mora o dalším vývoji sazeb
Kurzy.cz | 10:07:43
Nová viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová a viceguvernér Marek Mora se nezávisle na sobě vyjádřili k dalšímu vývoji sazeb. Zamrazilová v rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedla, že rostou signály zpomalování ekonomiky, možná ekonomika směřuje i do recese.


EURUSD (21.07.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:03:56
Dnešní den je pro EUR obchodníky nejdůležitějším dnem v týdnu. Je to způsobeno 3 faktory: Konec údržby Nord Stream 1 Očekávaná rezignace italského premiéra Draghiho Zasedání ECB Věci dnes ráno dostaly rychlý spád a první dva faktory ...


Více než polovina evropských firem se domnívá, že data budou důležitější než obchodní vztahy
Kurzy.cz | 10:01:10
Z průzkumu společnosti Dun & Bradstreet také vyplývá, že pětina podniků buď ztratila stávajícího zákazníka, nebo nepodepsala novou smlouvu kvůli chybějícím nebo nepřesným informacím o zákaznících či dodavatelích.


České ceny výrobců
Kurzy.cz | 10:00:11
Červnový meziroční vývoj cen výrobců byl převážně bohužel pokračováním zrychlovacím trendu pozorovaném už v předchozích měsících: v průmyslu 28,5 % (čekalo se o tři desetinky víc), ve službách pro podniky 6,2 %, v živočišné výrobě 23,5 %, v rostlinné&hell


Zpráva o vývoji rozpočtového hospodaření obcí, dobrovolných svazků obcí a krajů k 31. 5. 2022
Kurzy.cz | 10:00:00
K 31. 5. 2022 obce, kraje a dobrovolné svazky obcí dosáhly kladného salda hospodaření ve výši 18,7 mld. Kč.


Avast: Akcie dnes bez nároku na podmíněnou dividendu
Kurzy.cz | 09:20:26
Akcie Avastu se dnes obchodují poprvé bez nároku na podmíněnou mezitímní dividendu za první polovinu roku ve výši 0,048 USD či 1,15 Kč. Na roční bázi představuje tato dividenda hrubý výnos 1,5 %.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 21.07.2022
Kurzy.cz | 09:17:00
Klíčové události
• ČR: Ceny průmyslových výrobců v červnu vzrostly o 1,4 % m/m a o 28,5 % r/r. Ceny zemědělských výrobců v červnu vzrostly o 4,4 % m/m a o 42,5 % r/r.
• Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červenci poklesla na -27 z červnových -23,8 bodu....


Plyn znovu proudí (prozatím) a ECB zvýší sazby a představí anti-fragmentační nástroj - Ranní okénko
Kurzy.cz | 09:16:15
Poté, co dorazila od agentury Bloomberg zpráva, že přes Nord Stream 1 do Evropy znovu proudí plyn, se finanční trh může soustředit na další klíčové události. Odpoledne zasedá ECB.


Juniorní náměstkyně ministra zahraničních věcí USA pro západní Evropu a EU Molly Montgomery navštívila Prahu
Kurzy.cz | 12:00:43
Molly Montgomery, juniorní náměstkyně pro západní Evropu a EU, se 20. července 2022 setkala se zahraničněpolitickým ředitelem a zástupcem


Pardubice: Pernštejni jsou už jednou nohou zpátky
Kurzy.cz | 12:00:43
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Pardubice: Stále je možné žádat o kotlíkové dotace, peněz je dost
Kurzy.cz | 12:00:43
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Evropská komise uzavřela audity o střetu zájmů, oznámil Bartoš
idnes.cz | 13:46:00
Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo dopis ke střetu zájmu, který se týkal i Andreje Babiše. Podle něj Evropská komise (EK) audity po více než třech letech uzavřela. Některá zjištění byla otevřená až do letošního března, kdy ministerstvo poslalo EK doplňující informace. Mělo jít o popis nápravných mechanismů, aby k podobným krokům nedocházelo.


Kauzu zakázky v Lánech, kde figuruje Zemanem omilostněný Balák, prověří soud
idnes.cz | 13:33:00
Nejvyšší soud se bude zabývat kauzou dvousetmilionové veřejné zakázky v Lánské oboře. Dovolání podala společnost Energie - stavební a báňská (ESB) a její manažer Libor Tkadlec, informovala ve čtvrtek Česká televize. V případu byl původně pravomocně odsouzen k tříletému vězení šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, kterému letos v březnu udělil prezident Miloš Zeman milost.


Dvouletá podmínka pro exšéfa pražské hygieny za vydírání platí, řekl soud
idnes.cz | 12:41:00
Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého ředitele pražské hygienické stanice Jana Jarolímka. Ten dostal dvouletou podmínku a peněžitý trest půl milionu korun za vydírání podřízeného. Obžaloba tvrdila, že Jarolímek vyžadoval prostřednictvím dalších dvou spolupachatelů pravidelné odevzdávání finančních příspěvků od staršího kolegy, pod nějž spadala kontrola restaurací.


Jaderná elektrárna jako pojistka. Rusko chce ve strojovnách rozmístit tanky
idnes.cz | 12:39:00
Ruské síly se podle podle tvrzení ukrajinské společnosti Enerhoatom snaží získat přístup do strojoven v jaderné elektrárně v Záporoží. Agentura Unian uvedla, že podle Enerhoatomu, který na Ukrajině atomové elektrárny spravuje, chtějí Rusové v blocích elektrárny rozmístit svou armádní techniku a zbraně.


Opilý cyklista sám na sebe zavolal strážníky, pak si to ani nepamatoval
idnes.cz | 12:26:00
Pokuta až v desítkách tisíc korun za řízení nemotorového vozidla v opilosti hrozí 26letému muži z Českých Budějovic. Strážníky na sebe sám upozornil, protože jim volal, aby přijeli vyřešit jeho konflikt s návštěvníky parku. Pak odjel na kole a nic si nepamatoval.


Kamionu se pod tíhou zlomil návěs, řidič chtěl jet dál
idnes.cz | 12:20:00
Šestnáct palet špatně naložených cihel zlomilo návěs kamionu v Holicích. Výzvu městské policie k odstavení soupravy řidič nereflektoval, trval na tom, že náklad doveze do cíle.


Socha Jošta zůstane bez ukrajinské i moravské vlajky, platí nový zákaz
idnes.cz | 12:13:00
Dosud vcelku běžná výzdoba sochy Jošta na Moravském náměstí v centru Brna už není přípustná. Na dílo se nesmí dávat žádné předměty. Novým zákazem městští radní mimo jiné reagovali na nedávný incident, kdy aktivisté ze štítu sundali ukrajinskou vlajku umístěnou jako vyjádření podpory zemi ve válečném konfliktu s Ruskem.


Nejen 1. oddělení bude řešit nové případy v podzimní České televizi
idnes.cz | 11:47:00
V podzimním schematu, které zveřejnila Česká televize, má opět své místo kriminální žánr, počínaje poslední řadou Případů 1. oddělení a konče koprodukčním projektem z česko-rakouského pomezí.


Nejvíc mě naštve, když se někdo urazí, prozradil Petr Jákl
revue.idnes.cz | 12:00:00
Na historickém snímku o mládí husitského vojevůdce Jana Žižky pracuje režisér a producent Petr Jákl už 11 let. „O té době se moc neví, přesto jsem chtěl vše natočit historicky co nejpřesněji,“ řekl pro týdeník 5plus2 filmař, který pracoval i s hollywoodskými hvězdami jako Al Pacino či Robert de Niro.


Obrat v koncernovém myšlení. Auta od Škody se budou vyrábět ve větší kooperaci s VW a Seatem
iHned.cz | 12:55:00
Hlavní značce koncernu Volkswagen šéfuje Thomas Schäfer teprve tři týdny, ale už má v plánu velké změny. A významně se dotknou i české Škody Auto, kterou německý manažer ještě před měsícem vedl. Domácí továrny automobilky se totiž musí připravit na...


Už i BMW M3 Touring lze vyšperkovat díly M Performance. Podívejte se na výsledek
Auto.cz | 12:50:00
Je to již téměř měsíc, co se světu představilo dlouho očekávané BMW M3 Touring. Nyní dostává díly z řady M Performance.


Paliva v Česku opět zlevnila, průměrná cena Naturalu 95 klesla pod 47 korun
Auto.cz | 11:55:00
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily, průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 47 korun. Litr Naturalu 95 se nyní prodává u čerpacích stanic v průměru za 46,91 Kč, před týdnem byl o 69 haléřů dražší. O 63 haléřů na litru zlevnila také nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,14 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.


Inovační fond – investice do projektů v oblasti čistých technologií
Kurzy.cz | 13:32:31
EU v současnosti investuje více než 1,8 miliardy eur do sedmnácti inovativních projektů velkého rozsahu v oblasti čistých technologií v rámci třetího kola udělování grantů z Inovačního fondu. Granty z…


Výrazné omezení dodávek zemního plynu povede k poklesu tuzemské ekonomiky o 1-2 % v příštích dvou letech
Kurzy.cz | 13:24:04
„I když byl provoz plynovodu Nord Stream 1 po odstávce obnoven ve stanoveném termínu, zastavení nebo alespoň významné omezení dodávek ruského plynu do evropských zemí je v blízké budoucnosti stále velmi pravděpodobné.


Dohoda Izraele s Emiráty míří k ratifikaci. Je šancí i pro české firmy
Kurzy.cz | 12:23:37
DOHODA IZRAELE S EMIRÁTY MÍŘÍ K RATIFIKACI. JE ŠANCÍ I PRO ČESKÉ FIRMY Průlomová Dohoda o úplném ekonomickém partnerství (CEPA) mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty brzy vstoupí v platnost, a to po procesu ratifikace v.


Pronajímání expertů v IT je moderní, ale má svá rizika
Kurzy.cz | 12:20:54
Taky vám chybí schopní IT? Jednotlivci, či dokonce celý tým, jehož absence vás připravuje o miliony? Možná jste narazili na pojem bodyshopping čili pronájem lidí. Najmout si programátora, vývojáře či softwarového inženýra pouze na konkrétní projekt však&h


Celokovová karoserie z aerodynamického tunelu - 70 let vozu ŠKODA 1200
Kurzy.cz | 12:09:21
Mladá Boleslav, 21. července 2022 – Před 70 lety se v Mladé Boleslavi začaly vyrábět automobily ŠKODA 1200 „Sedan“ s celokovovou karoserií. Tato technologická revoluce otevřela cestu k efektivní velkosériové produkci, přinesla zvětšení prostoru pro pos...


Exkluzivní seznam pojištění osob: 56 produktů od 14 pojišťoven
Kurzy.cz | 12:08:03
Které pojišťovny produktově upřednostňují vybrané zprostředkovatelské společnosti a které naopak mají shodné produkty pro všechny? Kdo již ukončil nabídku tradičního investičního životního pojištění? Známe odpověď na tyto a další otázky.


Zastupitelé schválili první fázi převodu bytů
Kurzy.cz | 12:01:16
Převod asi 250 bytů nájemníkům z Družstva Jižní schválili tento týden zastupitelé města Olomouce na svém mimořádném jednání. Ten proběhne ve dvou fázích. Nyní město převádí dvě třetiny z každého bytu, zbývající jednu třetinu převede poté, co družstva p...


Každé desáté světelné místo v Brně je vybaveno úsporným LED řešením. Loni jich přibylo přes 900
Kurzy.cz | 12:00:12
Snižování spotřeby elektrické energie, ale také omlazení veřejného osvětlení v Brně. To jsou hlavní důvody instalace LED svítidel na světelná místa v rámci metropole. Technické sítě Brno, které se o veřejné osvětlení ve městě starají, jich jen v loňském r


MMR: Proběhlo čtvrté jednání Kolegia cestovního ruchu
Kurzy.cz | 11:45:10
V pondělí proběhlo již čtvrté jednání Kolegia cestovního ruchu, na kterém ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš pravidelně diskutuje s podnikateli z cestovního ruchu. Kolegia se vždy účastní zástupci střešních organizací, tedy Hospodářské komory, České...


Polský „stíhač tanků“ bude mít podvozek z Tatry Kopřivnice
Kurzy.cz | 11:34:04
Nový pols POLSKÝ „STÍHAČ TANKŮ“ BUDE MÍT PODVOZEK Z TATRY KOPŘIVNICE Nový polský „ničitel tanků“ Ottokar Brzoza získá podvozek 4×4 kopřivnické Tatry. Česká firma se k této zakázce dostala díky spolupráci s firmou Huta Stalowa Wola...


Samostatně v bytě bydlí 276 tisíc Pražanů, nejvíce ze všech krajů v Česku
Kurzy.cz | 11:23:26
Ticho, klid a sociální zařízení jen pro sebe. Na druhou stranu samota a nemožnost dělit se o náklady s někým jiným. V českém hlavním městě žije samostatně v bytě 275 733 tisíc lidí, což je nejvíce ze všech ostatních krajů Česka.


Tesla: Zisk nad odhady, výhled na růst prodejů aut potvrzen
Kurzy.cz | 11:20:17
Tesla reportovala za 2Q22 nárůst tržeb o 41 % r/r na 16,9 mld. USD, víceméně v souladu s odhady, a upravený zisk na akcii 2,27 USD, což překonalo očekávání trhu (1,83 USD). Management dále potvrdil plán zvýšit počet dodaných aut v tomto roce minimálně o&h


Zvedat sazby k 3,5 – 4 % je podle stratéga z JP Morgan hloupost
Kurzy.cz | 11:15:53
Zatímco podle některých názorů není momentálně vývoj HDP tím nejlepším ukazatelem síly americké ekonomiky a Fed by tudíž měl pokračovat v razantním utahování své politiky, David Kelly z JPMorgan Asset Management smýšlí jinak.


Výzva k účasti na veletrhu All-Energy Australia v Melbourne ve dnech 26. a 27. října 2022
Kurzy.cz | 11:14:06
Jedná VÝZVA K ÚČASTI NA VELETRHU ALL-ENERGY AUSTRALIA V MELBOURNE Velvyslanectví ČR v Canbeře připravuje projekt ekonomické diplomacie s účastí na veletrhu All-Energy Australia v Melbourne ve dnech 26. a 27. října 2022. Probíhající.


Státní zastupitelství potvrdilo odložení reklamní větve kauzy Čapí hnízdo
ČT24 | 13:51:20
Státní zastupitelství akceptovalo odložení takzvané reklamní větve kauzy Čapí hnízdo. České televizi to řekl státní zástupce František Partík. Státní zastupitelství tak potvrdilo závěry policejního vyšetřování, které neprokázalo možné daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu Čapímu hnízdu.


Kauzu kolem Baláka bude řešit Nejvyšší soud. Dovolali se odsouzený muž a firma
ČT24 | 13:11:05
Případ, ve kterém prezident Miloš Zeman omilostnil šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka, bude řešit Nejvyšší soud. Dovolání k němu podala firma Energie - stavební a báňská a její manažer Libor Tkadlec, které měl Balák zvýhodnit v tendru na odvodnění svahů kolem vodní nádrže Klíčava. ČT to řekl místopředseda prvoinstančního soudu Petr Sedlařík. Tkadlec byl potrestán podmínkou a pokutou, společnost pokutou a zákazem účasti ve veřejných soutěžích. Manažera a firmu prezident, na rozdíl od Baláka, neomilostnil.


Ministerstva se kvůli klimatické žalobě obrátí na Nejvyšší správní soud
ČT24 | 11:31:59
Ministerstva životního prostředí, průmyslu a obchodu, zemědělství a dopravy se rozhodla podat proti rozsudku v takzvané klimatické žalobě kasační stížnost. Věc bude nyní přezkoumávat Nejvyšší správní soud (NSS). Sdělil to spolek Klimatická žaloba ČR.


Vitásková trvá na 49milionovém odškodnění za trestní stíhání, obrátila se na Nejvyšší soud
ČT24 | 11:24:37
Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková pokračuje ve vymáhání odškodného za své trestní stíhání v kauze solárních elektráren. V dovolání, které podala k Nejvyššímu soudu, požaduje od státu 49 milionů korun. České televizi to potvrdil advokát exšéfky ERÚ Pavek Kohút i Obvodní soud pro Prahu 2, přes který dovolání podala. Na začátku dubna zamítl pražský městský soud odvolání Vitáskové i státu. Určil ale, že jí má ministerstvo spravedlnosti za způsobenou nemajetkovou újmu zaplatit 600 tisíc korun.


Paliva zlevnila, stále jsou ale výrazně dražší než před válkou
ČT24 | 11:05:48
Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily, průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 47 korun. Litr Naturalu 95 se nyní prodává u čerpacích stanic v průměru za 46,91 koruny, před týdnem byl o 69 haléřů dražší. O 63 haléřů na litru zlevnila také nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,14 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude cena pohonných hmot dále klesat, případně stagnovat. Navzdory poklesu jsou pohonné hmoty v Česku stále výrazně dražší než před ruskou invazí na Ukrajinu.


"Poslali ho jako potravu pro děla." Reportáž potvrdila temnou pověst ruské armády
aktuálně.cz | 13:37:00
Olga Sidorenková tvrdí, že kdyby mohla, obcházela by Charkovskou oblast dům od domu.


Vzdělaný "Trump s mozkem". Exprezidenta znervózňuje vycházející hvězda z Floridy
aktuálně.cz | 12:38:41
Popularita floridského guvernéra Rona DeSantise mezi republikány strmě stoupá. Mnozí v něm vidí příštího prezidenta USA.


Extrémní vedra sužují Evropu. Rekordy padají i v Česku. Vše o tématu
aktuálně.cz | 11:53:00
Přehled článků redakce Aktuálně.cz k současné vlně veder, které sužují Evropu, podněcují požáry či mají dopady na zdraví a psychiku lidí.


Praha a Středočeský kraj soutěží autobusové dopravce, kteří budou přepravovat cestující v rámci Pražské integrované dopravy od 1. prosince 2024
Kurzy.cz | 09:59:07
Praha a Středočeský kraj vyhlásily první ze série soutěží na nové autobusové dopravce, kteří budou zajišťovat dopravní obslužnost na území Prahy a Středočeského kraje po dobu 10 let. Zadávací řízení na nové smlouvy o veřejných službách budou probíhat v...


Zdi od krve, křik i elektrické šoky. Chlapec popsal realitu ruských mučíren
Denik.cz | 13:33:00
Je mu teprve šestnáct. Na vlastní kůži však už zakusil hrůzy, které může přinést válka. Mladý Ukrajinec listu The Guardian popsal, jak ho ruští vojáci tři měsíce drželi jako rukojmí. On sám musel uklízet místnosti, které sloužily jako mučírny. Křik ostatních vězňů, mučení a zakrvácené pokoje byly podle něj na denním pořádku.


Muž, kterému naletěl fotbalista Limberský, už je ve vězení. Ukrýval se v Německu
Denik.cz | 13:20:00
Čeněk Pazderka, který obral o miliony fotbalisty Viktorie Plzeň Davida Limberského (už ukončil kariéru) a Vladimíra Daridu (dnes Hertha Berlín), už je za mřížemi. Policie ho zadržela v malém německém městečku.


Provozovatel zavřel jatka v Hraběticích. První vlaštovka, hodnotí aktivisté
Denik.cz | 12:43:00
 Vypjaté emoce provázely před časem demonstraci ochránců zvířat před jatkami v Hraběticích na Znojemsku. Důvodem bylo kruté zacházení se zvířaty, která tam putovala na porážku.


Italský premiér Draghi podal demisi. Kabinet ale dočasně povede dál
Denik.cz | 11:40:00
Italský premiér Mario Draghi podal demisi, prezident Sergio Mattarella ho požádal, aby kabinet dočasně vedl dál. Zatím ovšem není jasné, zda hlava státu rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby. Draghiho demise se očekávala po středečním hlasování Senátu o důvěře. Premiér sice podporu senátorů získal, hlasování však bojkotovaly tři nejsilnější strany koaliční vlády.


Šestnáct palet cihel bylo na návěs příliš. Řidič chtěl ale pokračovat v jízdě
Denik.cz | 11:32:00
Při hlídce v centru Holic zaujal pardubické strážníky podivně vypadající kamion, s jehož návěsem viditelně nebylo něco v pořádku. Byl totiž přelomený v půli. Navzdory tomuto zásadnímu problému řidič i nadále hodlal pokračovat v jízdě.


Údržba skončila. Plynovodem Nord Stream 1 začal znovu proudit ruský plyn
Denik.cz | 10:32:00
Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa dopoledne vystoupily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu. Nenaplnily se tak obavy, že plyn už po údržbě nebude proudit. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie a kvůli údržbě byl deset dní odstaven.


Drama na Hodonínsku: Ženu v autě zastavili a vyhrožovali jí smrtí
Denik.cz | 09:20:00
Za vyhrožování s revolverem hrozí dvojici mužů z Vysočiny až dvanáctiletý trest. Měli totiž vydírat dceru podnikatele z Hodonínska. A to kvůli údajnému obchodnímu sporu, ve kterém mělo jít o nezaplacený mnohamilionový dluh.


Při budování obranných systémů nesmí EU zapomínat na těžkou techniku a letectvo, radí experti
Eurozpravy-zahraniční | 13:35:00
Při budování nových obranných systémů, umělé inteligence nebo vesmírných technologií nesmí Evropa zapomínat na těžkou vojenskou techniku, letectvo nebo protivzdušnou obranu. Vyplynulo to ze středeční bezpečností konference, kterou v rámci českého předsednictví Evropské unii pořádalo ministerstvo obrany.


Británie pošle na Ukrajinu více než 1600 protitankových střel a desítky dělostřeleckých zbraní
Eurozpravy-zahraniční | 13:07:00
Británie pošle na Ukrajinu více než 1600 protitankových střel a desítky dělostřeleckých zbraní v rámci nejnovější dodávky na podporu obrany proti Rusku. Podle agentury Reuters to dnes oznámil britský ministr obrany Ben Wallace.


Ruští vojáci měli na Ukrajině poprvé použít novou odstřelovačskou pušku
Eurozpravy-zahraniční | 12:24:00
Ruské speciální jednotky v bojích na Ukrajině poprvé použily velkorážní odstřelovačskou pušku Sumrak (Soumrak), která má nejdelší dostřel na světě, uvedla dnes ruská státní agentura TASS. Pušku použili ruští odstřelovači u Charkova a Kyjeva, tvrdil zdroj agentury. Nasazení zbraně nebylo oficiálně potvrzeno.


Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 vystoupily na 40 procent kapacity
Eurozpravy-zahraniční | 12:04:00
Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa dnes dopoledne vystoupily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu.


NASA chce koncem srpna vyslat v rámci programu Artemis raketu k Měsíci
Eurozpravy-zahraniční | 12:00:00
Americká vesmírná agentura NASA plánuje na konci srpna vyslat novou obří raketu k Měsící, informovala agentura AP. Mise Artemis I má bez posádky družici Země obkroužit a vrátit se zpátky na naši planetu.


Jefim Fištejn: Biden na Blízkém východě ničím nepřekvapil. A ani to neměl v plánu
Reflex | 12:30:00
Uplynul týden od ukončení další pracovní návštěvy prezidenta Bidena na Blízkém východě a novinářský pool Bílého domu se stále nemůže dohodnout na finálním vyhodnocení cesty: zda byla vážně historická, nebo pouze mimořádně úspěšná. Během setkání s novináři na zahradě Bílého domu tiskový mluvčí dokazoval historickou povahu návštěvy tím, že prakticky v žádném ohledu nedošlo k regresu a v jednom ohledu se dokonce podařil významný průlom.


Touha po slávě udělala z obyčejného darebáka celebritu
Tiscali-zprávy | 12:41:25
Ze starověkých sedmi divů světa se nám dochovaly jenom egyptské pyramidy, zbytek zničily živly. U jednoho monumentu ale víme alespoň přesně, kdy to bylo. A to jen díky tomu, že jsme na to měli za každou cenu zapomenout.


Italský premiér Draghi podal znovu demisi, zemi zřejmě čekají předčasné volby
Tiscali-zprávy | 11:21:00
Italský premiér Mario Draghi dnes do rukou prezidenta Sergia Mattarelly odevzdal demisi. Mattarella předsedu vlády požádal, aby kabinet dočasně vedl dál; zatím ovšem není jasné, zda hlava státu rozpustí parlament a vyhlásí předčasné volby. Draghiho demise se očekávala po středečním hlasování Senátu o důvěře. Premiér sice podporu senátorů získal, hlasování se však neúčastnili jeho spojenci, tři nejsilnější strany.


Apple v poslední větší aktualizací před Venturou opravil nepříjemné díry v macOS Monterey
E15-ekonomika | 12:30:00
Dva měsíce po macOS 12.4 přichází verze 12.5. Desetinková aktualizace pro systém s označením Monterey tentokrát nepřináší žádné nové funkce, tedy alespoň ne pro české uživatele.


Nosní sprej proti covidu by mohl snížit množství viru v těle, musí se ale ještě prověřit
E15-ekonomika | 12:00:00
Nově nakažených koronavirem začíná po jarní pauze opět přibývat. Oproti mnoha jiným státům v Evropské unii je v české společnosti plně očkovaných pouze 64,3 procenta, posilující dávku má 39,7 procent. Náhrada za očkování však zatím neexistuje. Nosní sprej od firmy SaNOtize, který právě prošel třetí fází testování v Indii, sice snižuje nálož viru v nosohltanu, další informace o jeho účinnosti ale chybí.


Apple v poslední větší aktualizací před Venturou opravil nepříjemné díry v macOS Monterey
E15-politika | 12:30:00
Dva měsíce po macOS 12.4 přichází verze 12.5. Desetinková aktualizace pro systém s označením Monterey tentokrát nepřináší žádné nové funkce, tedy alespoň ne pro české uživatele.


Nosní sprej proti covidu by mohl snížit množství viru v těle, musí se ale ještě prověřit
E15-politika | 12:00:00
Nově nakažených koronavirem začíná po jarní pauze opět přibývat. Oproti mnoha jiným státům v Evropské unii je v české společnosti plně očkovaných pouze 64,3 procenta, posilující dávku má 39,7 procent. Náhrada za očkování však zatím neexistuje. Nosní sprej od firmy SaNOtize, který právě prošel třetí fází testování v Indii, sice snižuje nálož viru v nosohltanu, další informace o jeho účinnosti ale chybí.


Aplikace Google Pay se mění na Peněženku, ukládá i věrnostní karty či jízdenky
lupa.cz | 15:09:02
Platební aplikace Google Pay se po aktualizaci v systému Android uživatelům mění na Peněženku (Google Wallet). Google krok oznámil už na jaře, teď jej realizuje v několika desítkách zemí po celém světě, včetně Česka.


VIDEO: Žena na Železný trůn nenastoupí? Rod draka ukázal trailer i nové foto
idnes.cz | 15:39:00
Nové záběry i nový trailer odtajnila stanice HBO k očekávanému seriálovému hitu Rod draka. Už za měsíc se totiž diváci dočkají premiéry nového fantasy seriálu, který dějově předchází populární Hře o trůny.


Za neomluvené hodiny zkrácení dávek. Jurečka chce propojit školy a úřad práce
idnes.cz | 15:28:00
Už více než půl roku platí novela známá jako „Třikrát a dost“, která umožňuje odebírat nebo krátit sociální dávky v návaznosti na školní absenci nebo neplacení pokut. V praxi se ale využívá jen málo. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky je na vině fakt, že vše záleží na individuálním rozhodování úředníků. Proces by proto chtěl zautomatizovat.


Reklamní větev kauzy Čapí hnízdo zůstane odložená, žalobce souhlasil s policií
idnes.cz | 15:18:00
Státní zástupce potvrdil rozhodnutí policie o odložení takzvané reklamní větve kauzy Čapí hnízdo, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.


Doufám, že ta podpora bude pokračovat, řekl ukrajinský velvyslanec Perebyjnis
idnes.cz | 15:16:00
Poděkovat za českou podporu Ukrajině, která čelí ruské agresi, přišel do Sněmovny velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis, který v Praze končí. „Doufám, že ta podpora bude pokračovat,“ řekl Perebyjnis šéfce Sněmovny Markétě Pekarové Adamové. V Česku Perebyjnis končí v souvislosti s plánovanou výměnou ambasadorů ve více zemích.


Rusové na Ukrajině několikrát použili novou pušku s nejdelším dostřelem
idnes.cz | 14:57:00
Ruské speciální jednotky v bojích na Ukrajině poprvé použily velkorážní odstřelovací pušku Sumrak (Soumrak), která má nejdelší dostřel na světě, uvedla ve čtvrtek ruská státní agentura TASS. Pušku použili ruští odstřelovači u Charkova a Kyjeva, tvrdil zdroj agentury. Nasazení zbraně nebylo oficiálně potvrzeno.


Trest za účast v bojích na Ukrajině pro Bělorusa platí, odpyká si 21 let
idnes.cz | 14:55:00
Trest Bělorusa Alexeje Fadějeva souzeného za účast v bojích na Donbase na straně separatistů potvrdil Nejvyšší soud. Za mřížemi si má odsedět 21 let za to, že se dopustil terorismu v rámci zločinecké skupiny. Muž byl původně nepravomocně odsouzen ke 4,5 letům odnětí svobody, trest později prodloužil odvolací Vrchní soud v Praze.


Na tahu na Slovensko bouraly dodávky a kamiony, silnice je uzavřená
idnes.cz | 14:40:00
Závažnou nehodu řeší od dopoledne policisté a záchranáři na silnici I/50 poblíž Uherského Brodu. Bouraly tam dvě dodávky a dvě nákladní auta. Pět lidí skončilo v nemocnici, jednoho řidiče tam musel transportovat vrtulník. Silnice je neprůjezdná.


Na rakovinu plic se přichází pozdě. Lékaři chtějí nahnat kuřáky na screeningy
idnes.cz | 14:40:00
Rakovina plic nemusí být rozsudkem smrti, záleží na včasném odhalení onemocnění a správné diagnostice. „Kdo má dnes rakovinu plic, má asi 80procentní šanci, že do pěti let zemře,“ popisuje smutnou statistiku pneumoložka Martina Koziar Vašáková. Změnu má přinést nový program preventivních vyšetření rizikových pacientů. Těmi jsou kuřáci, kteří kouřili dlouhá léta krabičku cigaret denně.


Vadilo mi to, ale podepsal jsem, řekl exradní v kauze prodeje obřího bytu
idnes.cz | 14:33:00
U soudu s obžalovaným bývalým starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým vypovídal někdejší radní pro majetek Tomáš Macháček. Uvedl, že v roce 2013 s prodejem sedmipokojového bytu poblíž Václavského náměstí za sedm milionů korun nesouhlasil, ale starosta ho nakonec přesvědčil a tak údajně nevýhodnou smlouvu, kvůli níž je teď Lomecký stíhán, spolupodepsal.


Australská příroda kolabuje kvůli ignoranci, hojně ztrácí zvířata i rostliny
idnes.cz | 14:17:00
Australské životní prostředí se v průběhu pěti let silně zhoršilo a je ve velmi špatném stavu, tvrdí pravidelná vládní zpráva. Mnohé ekosystémy jsou na hraně kolapsu, narostl počet rostlinných a živočišných druhů, kterým hrozí zánik. Oteplování výraznou měrou přispívá k tomu, že sezona lesních požárů trvá déle.


Evropská centrální banka poprvé od roku 2011 zvýšila úrok. Z nuly na půl procenta
idnes.cz | 14:16:00
Evropská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu po dlouhých jedenácti letech. Překvapivě sáhla rovnou po zvýšení o půl procentního bodu. Trh přitom spíše předpokládal o polovinu nižší nárůst, i když ani 50 bazických bodů nevylučoval. Evropská centrální banka tak následuje svůj americký protějšek i řadu dalších národních centrálních bank, které se snaží pomocí vyšších sazeb tlumit inflaci.


Hongkong oplakává smrt své nejstarší žijící pandy velké, An An bylo 35 let
idnes.cz | 14:13:00
V Hongkongu ve čtvrtek zemřela nejstarší žijící panda velká chovaná v zajetí, bylo jí 35 let, informovala o tom agentura AFP. Samce jménem An An utratili veterináři, protože jeho zdravotní stav se v posledních týdnech výrazně zhoršil. Podle zoologické zahrady a zábavního parku Ocean Park se značně snížila nejen jeho fyzická aktivita, ale i chuť k jídlu.


POLITICKÝ DIÁŘ: O skrývání ČSSD a Pomocných strážích VB
idnes.cz | 14:00:00
Najít mezi sociálními demokraty komunální lídry, kteří dokázali konkurenci válcovat i v uplynulých letech – ve stavu celostátní mizérie strany – není úplně snadné. Problém mají však i kandidáti z dalších stran, píše ve svém komentáři Petr Kolář, reportér MF DNES.


Nejsem lesba a ani hetero. Jsem otevřená všemu, říká zpěvačka Kesha
revue.idnes.cz | 14:00:00
Zpěvačka Kesha (35) zveřejnila na sociálních sítích příspěvek, ve kterém přiznává, že vůbec nemá jasno v tom, jak to je s její sexuální orientací. Na škatulkování ji neužije a je otevřená všemu, co se jí nabízí.


Pes strávil v horkém dnu půl hodiny na rozpálené střeše, sundali ho hasiči
idnes.cz | 13:56:00
Pražští hasiči museli ve středečním horku vystoupat až na střechu obytného domu v Michli, aby z ní sundali psa. Zvíře se v ulici Na Líše krčilo za komínem.


Akciové investice ČNB zažívají brutální propad. Hodnota jejího portfolia se snížila o desítky miliard
iHned.cz | 14:52:00
Historicky nejhorší půlrok na světových burzách se podepisuje i na akciovém portfoliu České národní banky (ČNB). Jeho hodnota se snížila o desítky miliard korun kvůli propadu cen akcií. Na rozdíl od uplynulého roku se tak situace dramaticky...


Odloženo. Policie se zatím nebude věnovat reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo, potvrdil státní zástupce
iHned.cz | 14:41:00
Státní zástupce potvrdil rozhodnutí policie o odložení takzvané reklamní větve kauzy Čapí hnízdo, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. Ve...


Kdo ten váš e-shop proboha navrhoval? Slovenský start-up UXtweak umělou inteligencí bojuje proti frustraci
iHned.cz | 14:29:00
Jak se to sakra otevírá? Co s tím mám jako dělat? Kdo tohle vymyslel?“ Designéři někdy bývají moc kreativní a vytvoří produkt, který třeba vypadá dobře, ale uživatelé jsou z něj silně rozladění. Mohou to být dveře, u nichž není jasné, jak se...


Evropská centrální banka výrazně zvyšuje sazby. Představila také nástroj na obranu Itálie
iHned.cz | 14:10:00
Eurozóna poprvé po jedenácti letech zvedla svou depozitní sazbu, za kterou si mohou komerční banky u té centrální ukládat peníze, o 0,5 procentního bodu. Analytici čekali růst sazby o 0,25 procentního bodu. Banka zároveň uvedla, že další zvyšování...


Po třech letech konec. Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s ČR, odnětí dotací budou řešit resorty
iHned.cz | 14:09:00
Evropská komise (EK) podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) uzavřela zhruba po třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. MMR...


Španělsko, Portugalsko nebo Chorvatsko. Požáry trápí Evropu, zničily mnohem větší plochy než v uplynulých letech
iHned.cz | 11:24:00
Na západě Francie, poblíž Bordeaux, už několik dní hoří. Požáry se ještě hasičům nepodařilo úplně uhasit a už lámou nelichotivé rekordy. Shořelo téměř 21 tisíc hektarů území. Francouzský deník Le Parisien to přirovnává k ploše, na kterou by se vešla...


Rezvani láká na nové SUV: Vengeance nabídne 7 míst, V8 i pancéřování
Auto.cz | 15:53:00
Společnost Rezvani Motors nabízí první ukázku nového sedmimístného SUV, které se opět inspirovalo armádním prostředím.


Jde to i bez. SCG 004S prošlo nárazovými testy bez bočních airbagů
Auto.cz | 14:57:00
Americká společnost Scuderia Cameron Glickenhaus předpokládá, že je první na světě, jejíž vůz prošel bočními nárazovými testy i bez bočních airbagů.


Studie naznačuje, že na dosažení klimatických cílů není dostatek mědi
Auto.cz | 13:50:00
Podle nové studie zřejmě nebude dostatek mědi, aby svět do roku 2050 dosáhl plánované uhlíkové neutrality. Zřejmě by nepomohlo ani rekordní navýšení recyklace. Budou řešením nové technologie?


Daně se nekrátily, reklama na Čapím hnízdě byla reálná, potvrdil konec kauzy žalobce
aktuálně.cz | 15:50:18
Kriminalisté se v případu zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo.


Foto: Kousek po kousku jako stotisícové puzzle. Tak se opravuje největší okno v Česku
aktuálně.cz | 14:43:47
Přes sto tisíc jednotlivých sklíček musí skláři jedno po druhém obnovit a znovu vsadit do barevné mozaiky od Mikoláše Alše.


Komise ukončila řízení kvůli střetu zájmů. Nezákonné dotace budou řešit ministerstva
aktuálně.cz | 14:42:07
Řízení o střetu zájmů zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž některá zůstala aktivní až do března a května letošního roku.


Aktuálně+ | Tři tipy na letní čtení. Vydat se na moře a zasnít se nad historií
aktuálně.cz | 14:30:00
V seriálu Tři tipy se redaktoři Aktuálně.cz pravidelně dělí o to, co zajímavého četli, viděli, poslouchali nebo navštívili.


Dyji na Břeclavsku pokryly desítky tun mrtvých ryb. Ve hře je i trestní oznámení
Denik.cz | 15:43:00
/VIDEO/ Celý čtvrtek pokračovali hasiči spolu s rybáři s likvidací uhynulých ryb z novomlýnských nádrží podél toku řeky Dyje na Břeclavsku. Odhady hovoří až o desítkách tun vodních obratlovců, kteří se podle všeho ve vodě plné sinic doslova udusili.


Nový fígl podvodníků. Dala lístek za stěrač, o škodu se přihlásil cizí muž
Denik.cz | 15:39:00
Neznámý podvodník okradl zatím nevyzkoušeným fíglem řidičku v Chrudimi. Ta poté, co na parkovišti lehce nabourala cizí auto, dala za stěrač lístek se svým telefonním číslem, aby majiteli auta mohla uhradit škodu. Toho zneužil neznámý zloděj, který lístek uviděl, ženu poté kontaktoval s tvrzením, že je majitelem auta, a na smluvené schůzce z ní vymámil několik tisíc korun na opravu. Jenže svědek předání peněz, příbuzný ženy, na poslední chvíli poznal, že muž lže. Jenže zlodějíček mu stačil s penězi utéct.  


Evropská centrální banka zahájila zvyšování úroků. Sazbu zvedla o půl procenta
Denik.cz | 15:35:00
Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně, rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala. ECB zároveň představila nový program nákupů dluhopisů, jehož smyslem je udržet pod kontrolou náklady na půjčky nejzadluženějších zemí eurozóny, jako je Itálie.


Novinky na ČT: Na podzim představí nové Případy 1. oddělení i Vejdělkovy komedie
Denik.cz | 15:28:00
Na obrazovkách České televize (ČT) se na podzim objeví další Případy 1. oddělení nebo nová minisérie Pozadí událostí. Novinkou bude soubor čtyř komedií režiséra Jiřího Vejdělka či internetový seriál režiséra Damiána Vondráška Pět let. V kinech se diváci dočkají historického filmu Petra Václava Il Boemo, jehož je ČT koproducentem. Novináře o tom dnes informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.


Minulé odbojáře doslova vyrábí byrokracie, říká historik Petr Zídek
Denik.cz | 15:22:00
Držet se faktů a nefabulovat. Tím se řídí historik a šéfredaktor časopisu Paměť a dějiny Petr Zídek. Proto například odmítá pohled na bratry Mašínovy jako na hrdiny a bojovníky proti systému. „Problém je, že se nepostavili diktátorskému režimu, ale zabili dva řadové esenbáky, přičemž jednoho z nich podřízli v bezvědomí, při loupežném přepadení zastřelili pokladníka a vystřelili oko hasiči. Celý jejich ‚odboj‘ se omezuje na podpálení několika stohů na Hané. To, co dělali, by bylo nepřijatelné i ve skutečné válce,“ říká Zídek v rozhovoru pro Deník.


OBRAZEM: Letenský kolotoč dělá radost dětem i dospělým. O svezení je zájem
Denik.cz | 14:46:00
Dělá radost dětem i dospělým. Tak ve čtvrtek 21. července shrnula dosavadní zkušenosti s provozem Letenského kolotoče mluvčí Národního technického muzea Jana Dobisíková. Muzeum, které historický kolotoč spravuje, na velký zájem o svezení projevovaný všemi generacemi reaguje změnou provozní doby.


Státy EU schválily nové protiruské sankce. Zakázaly dovoz ruského zlata
Denik.cz | 14:40:00
Státy Evropské unie ve čtvrtek formálně schválily nové sankce za ruskou agresi na Ukrajině, které zahrnují zákaz dovozu ruského zlata. Nová sada postihů také dále omezí vývoz produktů, které mohou být využitelné pro vojenské účely. Informovala o tom Rada EU. Na sankční seznam přibude největší ruská banka Sberbank a pět desítek ruských činitelů či oligarchů.


ECB představuje nový "protikrizový" program nákupu aktiv
Kurzy.cz | 14:54:53
Evropská centrální banka se rozhodla zvýšit úrokové sazby o více než bylo původně oznámeno. To znamená, že ECB vnímá inflaci jako vážný problém, ale zároveň se rozhodla vytvořit nástroj, pomocí kterého bude řešit nežádoucí pohyby spreadů dluhopisů. E...


Zvýšení sazeb ECB - Živý komentář XTB
Kurzy.cz | 14:48:42
Ve Frankfurtu dnes po 11 letech dojde ke zvýšení základní úrokové sazby pro celou eurozónu. Základní úroková sazba by se měla dostat na 0,25 %, tedy nejvýše od roku 2014. Centrální banka řekla na svém posledním zasedání, že zvýší sazby o 25 bazických b...


Kde budou mobilní sítě za deset let
Kurzy.cz | 14:47:08
Jakou roli hrají operátoři v digitalizaci naší společnosti, kde budou mobilní sítě za deset let, nebo jak lze pomocí technologií podpořit globální trend udržitelnosti – řešili světoví experti na Huawei Win-Win Innovation Week v čínském Šen-čenu.


Horší data z amerického trhu práce a Fedu ve Philadelphii
Kurzy.cz | 14:45:38
Počet Američanů žádajících o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 16. července vzrostl na 251 000, přičemž o týden dříve to bylo pouze 244 000. Dnešní zpráva překonala odhad analytiků, dle kterých měl být počet žadatelů 240 000.

Počet žádostí zveř...


Novela zákona o službách je problematická, upozorňuje SČMBD k novele zákona č. 67/2013 Sb., o službách, s účinností od 1. 1. 2023
Kurzy.cz | 14:34:40
V prosinci 2018 byla Evropským parlamentem a Radou schválena novela směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti (Energy Efficiency Directive – EED). V České republice je pro implementaci podmínek stanovených touto směrnicí potřeba schválit novelu zákona č


EUR posiluje po zvýšení úrokových sazeb ECB o 50 bp
Kurzy.cz | 14:33:09
Evropská centrální banka právě zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, což je nejvíce za posledních 11 let. Překvapila tak trh, který počítal se zvýšení o 25 bp. ECB tvrdí, že je vhodné při cestě k normalizaci monetární politiky udělat první krok vě...


ECB zvyšuje sazby o 50bps
Kurzy.cz | 14:31:52
Depozitní sazby se vrací na nulu.


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 21.07.2022
Kurzy.cz | 14:28:20
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 20.7.Změna21.7. Americký dolar USD 1 24.0120 -0.20%23.9630...


Zlato se rozhodlo
Kurzy.cz | 14:25:30
Stagflace, recese nebo měkké přistání? Co čeká americkou a globální ekonomiku v blízké budoucnosti? Pouze zodpovězením této otázky můžeme zjistit osud zlata. I když se na trzích stále častěji mluví o tom, že drahý kov ztratil své funkce bezpečného...


Bitcoin se do 5 let dostane na 500 000
Kurzy.cz | 14:00:30
CEO Galaxy Digital a miliardář Mike Novogratz tvrdí, že navzdory pokračujícímu medvědímu krypto trhu dosáhne bitcoin v příštích 5 letech hodnoty 500 000 USD. Zatímco mnoho analytiků debatuje o tom, zda je nedávný posun v sentimentu v krypto prostoru jen&h


Konec mezinárodní ostudy. Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s ČR
Kurzy.cz | 13:58:24
Evropská komise zaslala v úterý Stálému zastoupení ČR při EU dopis, ve kterém konstatovala, že auditní řízení ke střetu zájmů, který se týkal bývalého premiéra Andreje Babiše, uzavřela. Tento krok ukončil více než tři roky trvající řízení, během kteréh...


Oslabení po rally medvědího trhu - DE30
Kurzy.cz | 13:58:00
Německý benchmark se vzdal některých týdenních zisků. Graf D1 DE30 ve čtvrtek před zveřejněním výše sazeb kolísá mezi zisky a ztrátami. Index ve středu po falešném proražení rezistence na 13 419 bodech poklesl. Zdroj: xStation5 Graf H4 DE30 se běh...


EUR před rozhodnutím ECB získává
Kurzy.cz | 13:33:49
Rozhodnutí ECB o zvyšování úrokových sazeb ve 14:15 bude klíčovou událostí dne. Očekává se, že ECB přinese první zvýšení sazeb za posledních 11 let. Není však jisté, zda-li se centrální banka rozhodne pro zvýšení sazeb o 25 nebo 50 bp. Ekonomové jsou r...


České firmy mohou v Austrálii uspět v klasické i zelené energetice
Kurzy.cz | 12:54:08
Probíh ČESKÉ FIRMY MOHOU V AUSTRÁLII USPĚT V KLASICKÉ I ZELENÉ ENERGETICE Probíhající reforma australského energetického trhu směrem k obnovitelným zdrojům a související masivní investice do sektoru jsou velkou příležitostí také pro.


Jak zatočit s plísní (bez chemie)? Na zahradě číhá spousta nástrah a plíseň dokáže postupně uchvátit celou rostlinu
Kurzy.cz | 11:06:14
Na naši rozmazlovanou a opečovávanou zahradu číhá v sezoně spousta nástrah, mezi nimi i nenasytné plísně, které postupně uchvátí celou rostlinu, prorostou jejími pletivy, a pokud jim nezatneme včas tipec, dokážou si pro své houbové hody podmanit celé záho


Nový proudový motor či městské aerotaxi. České firmy představují ve Farnborough současnost i budoucnost zdejšího leteckého průmyslu
Euro | 14:20:59
Na letišti v anglickém Farnborough nedaleko Londýna probíhá po vynucené čtyřleté pauze jeden z největších veletrhů letecké techniky na světě. Vedle předních výrobců civilních i vojenských letadel se jej přirozeně účastní rovněž firmy z Česka. Společnost PBS Velká Bíteš zde představila svůj modifikovaný proudový motor pro bezpilotní letouny, VZLÚ se pro změnu pochlubilo konceptem autonomního ,aerotaxíku‘, jejž bude pohánět čtveřice elektromotorů.


Růst tuzemského e-commerce se téměř zastavil, daří se hlavně segmentu cestování a prodejcům vojenského vybavení
Euro | 12:25:07
Češi během druhého čtvrtletí letošního roku utratili v online obchodech necelých 53 miliard korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku minulého je to jen o miliardu více. Podle společnosti Shoptet nyní zdejší spotřebitelé hledají hlavně nejvýhodnější ceny, které jim často nabízí menší prodejci. Největší meziroční růst zaznamenaly segmenty cestování a vojenského vybavení.


Česko zažívá solární boom. V prvním pololetí vzniklo více nových elektráren než za celý loňský rok
Hospodářské noviny | 15:54:00
Největší krytý zábavní park v Česku Majaland, ležící kousek od pražského letiště, navštíví denně zhruba dva tisíce lidí. V době rostoucích cen energií jeho vedení přemýšlelo, jak ušetřit. Nakonec se podobně jako řada dalších firem a domácností...


Švýcarsko: Putin jako klaun, Rusko jako směšná (ne)moc aneb Komici všech zemí spojte se v boji
Hospodářské noviny | 15:43:00
Švýcarskem otřásá komický mini skandál, který se pochopitelně přelil i do dalších částí německy mluvícího světa. Na začátku července vytiskly Neue Zürcher Zeitung celkem neškodný článek, kde si všímají boje memů v ideologickém narativu ruské agrese...


Akciové investice ČNB zažívají brutální propad. Hodnota jejího portfolia se snížila o desítky miliard
Hospodářské noviny | 14:52:00
Historicky nejhorší půlrok na světových burzách se podepisuje i na akciovém portfoliu České národní banky (ČNB). Jeho hodnota se snížila o desítky miliard korun kvůli propadu cen akcií. Na rozdíl od uplynulého roku se tak situace dramaticky...


Policie neumí spočítat cenu reklamy na Čapím hnízdě. Žalobce tak potvrdil odložení kauzy Babišovy farmy
Hospodářské noviny | 14:41:00
Policie oprávněně odložila prověřování možného daňového úniku spojeného s budováním farmy Čapí hnízdo ze skupiny Agrofert Andreje Babiše. Konstatovalo to ve čtvrtek Městské státní zastupitelství v Praze, které vyšetřování kauzy možného daňového...


Kdo ten váš e-shop proboha navrhoval? Slovenský start-up UXtweak umělou inteligencí bojuje proti frustraci
Hospodářské noviny | 14:29:00
Jak se to sakra otevírá? Co s tím mám jako dělat? Kdo tohle vymyslel?“ Designéři někdy bývají moc kreativní a vytvoří produkt, který třeba vypadá dobře, ale uživatelé jsou z něj silně rozladění. Mohou to být dveře, u nichž není jasné, jak se...


Evropská centrální banka výrazně zvyšuje sazby. Představila také nástroj na obranu Itálie
Hospodářské noviny | 14:10:00
Eurozóna poprvé po jedenácti letech zvedla svou depozitní sazbu, za kterou si mohou komerční banky u té centrální ukládat peníze, o 0,5 procentního bodu. Analytici čekali růst sazby o 0,25 procentního bodu. Banka zároveň uvedla, že další zvyšování...


Po třech letech konec. Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s ČR, odnětí dotací budou řešit resorty
Hospodářské noviny | 14:09:00
Evropská komise (EK) podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) uzavřela zhruba po třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. MMR...


Obrat v koncernovém myšlení. Auta od Škody se budou vyrábět ve větší kooperaci s VW a Seatem
Hospodářské noviny | 12:55:00
Hlavní značce koncernu Volkswagen šéfuje Thomas Schäfer teprve tři týdny, ale už má v plánu velké změny. A významně se dotknou i české Škody Auto, kterou německý manažer ještě před měsícem vedl. Domácí továrny automobilky se totiž musí připravit na...


Španělsko, Portugalsko nebo Chorvatsko. Požáry trápí Evropu, zničily mnohem větší plochy než v uplynulých letech
Hospodářské noviny | 11:24:00
Na západě Francie, poblíž Bordeaux, už několik dní hoří. Požáry se ještě hasičům nepodařilo úplně uhasit a už lámou nelichotivé rekordy. Shořelo téměř 21 tisíc hektarů území. Francouzský deník Le Parisien to přirovnává k ploše, na kterou by se vešla...


Česko může čerpat 550 miliard korun z fondů EU
Eurozpravy-domácí | 16:57:00
Česko může čerpat 550 miliard korun z fondů EU. Evropská komise (EK) schválila ČR osm z devíti programů na období let 2021 až 2027. Schválení posledního z nich, programu Spravedlivá transformace, se očekává v srpnu. Uvedlo to dnes ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Některé výzvy už byly vyhlášeny, dodalo ministerstvo.


DPP otočí v metru sedačky bokem ke směru jízdy
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Pražský dopravní podnik (DPP) do podzimu otočí v dalších 68 soupravách metra na linkách A a B jednotlivé sedačky bokem ke směru jízdy. Podnik zhruba dva roky ve 12 soupravách typu 81-71M změnu testuje. Otočená bude stejně jako při testování polovina jednotlivých sedaček. S úpravou, ke které se DPP rozhodl na základě online ankety mezi cestujícími, se už začalo. ČTK o tom dnes informovala mluvčí podniku Aneta Řehková.


Současná vedra podle obchodníků zvedají impulzivní prodej
Eurozpravy-domácí | 16:02:00
Současná vedra podle obchodníků zvedají takzvaný impulzivní prodej, tedy zájem především o menší balení nápojů k okamžité spotřebě či nanuky. Některé on-line supermarkety sledují vyšší zájem o dovoz nákupu domů, a to v Praze i dalších regionálních městech. Tradičně při vysokých teplotách roste v potravinách poptávka po melounech, zmrzlinách, alkoholických i nealkoholických nápojích. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.


Zvířata v pražské zoo se během vlny veder mohou ochlazovat koupelí nebo zmrzlinou
Eurozpravy-domácí | 15:46:00
Zvířata v pražské zoologické zahradě se během vlny veder mohou ochlazovat pomocí mlžítek nebo koupelí. Lední medvědi dostávají pravidelně speciální zmrzlinu a do výběhu jim chovatelé dali ledovač, zmrzlinu dostávají také například gorily. ČTK to řekl mluvčí zoo Filip Mašek. V celém Česku mají až do pátku trvat tropická vedra, v Praze dnes mohou podle Českého hydrometeorologického ústavu teploty vystoupat až na 32 stupňů.


Žalobce potvrdil, že se reklamní větev kauzy Čapí hnízdo nebude řešit
Eurozpravy-domácí | 15:33:00
Státní zástupce potvrdil rozhodnutí policie o odložení takzvané reklamní větve kauzy Čapí hnízdo, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. ČTK o tom dnes informoval mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.


Do adaptačních a jazykových kurzů se zapojilo v Česku 30.000 dětí z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 14:01:00
Do adaptačních a jazykových kurzů pro ukrajinské uprchlíky se od začátku ruské agrese na Ukrajině zapojilo v Česku přibližně 30.000 ukrajinských dětí. Tyto aktivity v současnosti provozuje přes 400 organizátorů, a to s finanční podporou zhruba 300 milionů korun. Na svém webu o tom informovalo ministerstvo školství. Kromě dětí ve věku mateřské či základní školy se podle něj podpora týká také asi 3000 středoškoláků.


Češi jsou nároční klienti, na služby cestovek kladou vysoké požadavky
Eurozpravy-domácí | 13:51:00
Cestovní kanceláře (CK) v ČR nabízejí podle cestovní agentury Invia lepší servis než mnohé zahraničí, například německé. Češi jsou nároční klienti, na služby kladou vysoké požadavky. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel Invie pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Michal Tůma. Za 20 let, kdy agentura funguje, nastal podle něj velký posun v informovanosti lidí, ale třeba i dostupnosti letecké dopravy.


Kauzou dvousetmilionové veřejné zakázky v Lánech se bude zabývat Nejvyšší soud
Eurozpravy-domácí | 13:18:00
Kauzou dvousetmilionové veřejné zakázky na zajištění a odvodnění svahů v Lánské oboře kolem vodní nádrže Klíčava se bude zabývat Nejvyšší soud. V případu, ve kterém byl ke třem letům vězení pravomocně odsouzen šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, podali dovolání společnost Energie - stavební a báňská (ESB) a její manažer Libor Tkadlec, uvedla dnes Česká televize.


Ve vedrech se množí sinice. Na Břeclavsku udusily desítky tun ryb
Eurozpravy-domácí | 12:57:00
Odhadované množství uhynulých ryb v Dyji na Břeclavsku, které hasiči začali odklízet ve středu večer, jsou desítky tun. ČTK to dnes řekla mluvčí Břeclavi Jana Pelcová. Odstraňování podle ní potrvá minimálně týden. Leklé ryby se objevily v Bulharech i v Břeclavi. Podle mluvčího Povodí Moravy Petra Chmelaře je důvodem úbytek kyslíku v souvislosti s přemnožením sinic.


Česko by podle hnutí ANO mělo odmítnout posun k většinovému hlasování v EU
Eurozpravy-domácí | 12:10:00
Posun od jednomyslného hlasování členských zemí v Evropské unii k většinovému v některých otázkách by podle hnutí ANO nyní vůbec neměl být na stole. Na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO to řekl místopředseda sněmovního zahraničního a evropského výboru Jaroslav Bžoch.


Vláda by měla podle Havlíčka motivovat ekonomický sektor k šetření energiemi
Eurozpravy-domácí | 11:52:00
Vláda by měla motivovat ekonomický sektor k šetření energiemi a připravit programy, které by k tomu dopomohly. Na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO to řekl bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Kabinet Spolu a Pirátů se STAN by podle něj měl reflektovat doporučení Evropské komise (EK).


Prezident Biden se nakazil covidem
Eurozpravy-zahraniční | 16:55:00
Americký prezident Joe Biden má pozitivní test na covid-19. Podle agentury Reuters má velmi mírné příznaky, začal užívat lék paxlovid a bude nyní "všechny své povinnosti" plnit z izolace, dokud nebude mít negativní test.


Šéf maďarské diplomacie přijel do Moskvy vyjednávat o nových dodávkách zemního plynu
Eurozpravy-zahraniční | 16:34:00
Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó dnes přijel do Moskvy vyjednávat o nových dodávkách zemního plynu. Podle agentury AFP to oznámila strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána. Maďarsko se na dodávkách plynu s Ruskem dohodlo už dříve, teď platí za plyn méně než jiné země Evropské unie.


Výbor vyšetřující vpád Trumpových příznivců do Kapitolu nevylučuje další slyšení
Eurozpravy-zahraniční | 15:17:00
Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů, který mapuje kampaň exprezidenta Donalda Trumpa po volbách roku 2020, se dnes vrací do hlavního vysílacího času při posledním slyšení naplánovaném na toto léto. Úplně poslední vystoupení komise, která začala pracovat minulý červenec, to ale možná nebude. Podle webu Politico je komise aktuálně vystavena přívalu důkazů a její členové nejeví zájem o rychlé uzavření vyšetřování.


Evropská komise uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou
Eurozpravy-zahraniční | 14:19:00
Evropská komise (EK) podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku.


V pololetí vzniklo v Česku 14.883 společností
Eurozpravy-ekonomika | 15:00:00
V prvním pololetí vzniklo v ČR 14.883 obchodních společností, o 1054 méně než o rok dříve. Současně zaniklo 7030 firem, o 330 méně než před rokem. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.


Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 jedinců
Reflex | 16:00:00
Britský fotograf Will Burrard-Lucas, jehož vášní jsou divoce žijící zvířata, zachytil na černobílých fotografiích vzácnou starou slonici s extrémně dlouhými kly. Krátce po pořízení posledního snímku samice zemřela. Překvapivě však stářím, a ne vinou pytláků, kterým statečně unikala přes 60 let. Odhaduje se, že slonů s kly až na zem už existuje jen kolem 20. Na snímky vzácného zvířete se podívejte v galerii.


Nový program KVIFF Talents ukázal na karlovarském festivalu inovace v přímém přenosu
Reflex | 13:40:00
Šimon Šafránek, Michal Hogenauer, Terézia Halamová, Marie Lukáčová... Zkušení tvůrci i nová jména. Žánry od celovečerních filmů přes webseriály až po animované hry ve virtuální realitě. A hlavně spousty originálních nápadů. „Nápady, které nám letos přišly, jsou neuvěřitelně zajímavé a vyžadují individualizovaný přístup. Chceme dát mladým lidem šanci,“ říká Kryštof Mucha, výkonný ředitel MFF Karlovy Vary, kde se všechna tahle čerstvá krev sešla v rámci programu KVIFF Talents.


Evropská centrální banka reaguje na inflaci, poprvé od roku 2011 zvyšuje úroky
Tiscali-zprávy | 14:57:17
Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně, rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala. ECB zároveň představila nový program nákupů dluhopisů, jehož smyslem je udržet pod kontrolou náklady na půjčky nejzadluženějších zemí eurozóny, jako je Itálie.


Evropská komise uzavřela audit o nezákonných dotacích. Teď je budou řešit ministerstva
E15-ekonomika | 16:03:00
Evropská komise podle ministerstva pro místní rozvoj uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. Ministerstvo pro místní rozvoj auditorům následně odeslalo odpovědi k těmto zbývajícím případům. Nezákonná přidělení dotací, která se mimo jiné týkají i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), budou řešit jednotlivá ministerstva. Novinářům to dnes řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).


„Super Mario“ Draghi rezignoval. Zahráváme si s budoucností Italů, reagoval šéf diplomacie
E15-ekonomika | 14:40:00
Italský premiér Mario Draghi dnes ráno předal do rukou prezidenta Sergia Mattarelly demisi. Informoval o tom prezidentský palác. Draghi by měl kabinet dočasně vést dál, od Mattarelly se očekává rozpuštění Poslanecké sněmovny a vyhlášení předčasných voleb.


Evropská centrální banka poprvé za dekádu zvýšila základní úrokovou sazbu
E15-ekonomika | 14:29:00
Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011.


Kandidáti na prezidenta Karel Janeček, Jiří Kotáb a Karel Diviš prosí: Napište o nás
E15-ekonomika | 14:00:00
Soukromý ombudsman v Moravskoslezském kraji, dvojník Richarda Gerea se zkušenostmi sportovního redaktora i vynálezce hry Mathesso chtějí, aby se o nich v médiích víc psalo. Jejich přání jsem s radostí vyhověl. 


Evropská komise uzavřela audit o nezákonných dotacích. Teď je budou řešit ministerstva
E15-politika | 16:03:00
Evropská komise podle ministerstva pro místní rozvoj uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. Ministerstvo pro místní rozvoj auditorům následně odeslalo odpovědi k těmto zbývajícím případům. Nezákonná přidělení dotací, která se mimo jiné týkají i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), budou řešit jednotlivá ministerstva. Novinářům to dnes řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).


„Super Mario“ Draghi rezignoval. Zahráváme si s budoucností Italů, reagoval šéf diplomacie
E15-politika | 14:40:00
Italský premiér Mario Draghi dnes ráno předal do rukou prezidenta Sergia Mattarelly demisi. Informoval o tom prezidentský palác. Draghi by měl kabinet dočasně vést dál, od Mattarelly se očekává rozpuštění Poslanecké sněmovny a vyhlášení předčasných voleb.


Evropská centrální banka poprvé za dekádu zvýšila základní úrokovou sazbu
E15-politika | 14:29:00
Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011.


Kandidáti na prezidenta Karel Janeček, Jiří Kotáb a Karel Diviš prosí: Napište o nás
E15-politika | 14:00:00
Soukromý ombudsman v Moravskoslezském kraji, dvojník Richarda Gerea se zkušenostmi sportovního redaktora i vynálezce hry Mathesso chtějí, aby se o nich v médiích víc psalo. Jejich přání jsem s radostí vyhověl. 


Loví nás na Donbase jako toulavé kočky. Separatisté přitvrdili nucené odvody
idnes.cz | 17:00:00
Proruští separatisté na Donbasu v posledních týdnech intenzivně posílili nucené odvody do armády. Na muže čekají na kontrolních stanovištích, v ulicích, hromadné dopravě i obchodech. V hlídkách hledajících rekruty slouží brutální čečenští bojovníci. „Loví nás jako toulavé kočky,“ popsal jeden z mužů. Svědectví přichází uprostřed zpráv o rostoucích ztrátách Rusů na Ukrajině.


V pražských Kbelích hořely fotovoltaické panely na střeše domu
idnes.cz | 16:53:00
V pražských Kbelích začaly odpoledne hořet fotovoltaické panely na střeše rodinného domu. Požár se následně rozšířil na další dvě střechy přilehlých domů. Hasiči oheň zkrotili za několik málo minut, pak se ještě zaměřili na hledání potencionálních skrytých ohnisek.


Prezident Biden má covid s mírnými příznaky, bere léky a pracuje v izolaci
idnes.cz | 16:49:00
Prezident USA Joe Biden má pozitivní test na covid, oznámil Bílý dům. Prezident bude pokračovat v práci v izolaci do doby, než bude mít negativní test, sdělila mluvčí Karine Jean-Pierreová. Biden začal pobírat antivirotikum paxlovid.


Lék proti covidu paxlovid bude mít Česko do 14 dnů, potvrdil Válek
idnes.cz | 16:21:00
Lék paxlovid proti koronaviru bude v Česku do dvou týdnů. V těchto dnech čeští zástupci podepisují smlouvu s firmou Pfizer. Ve čtvrtek to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v pořadu Epicentrum deníku Blesk. Všichni občané budou mít přístup také ke všem antivirotikám pro léčbu covidu-19, která jsou k dispozici, dodal ministr.


Zabavená jachta ruského oligarchy skrývala unikátní Fabergého vejce
idnes.cz | 15:52:00
Američtí vyšetřovatelé našli na palubě jedné z ruských jachet, kterou úřady zabavily, zajímavý umělecký artefakt. Je jím takzvané Fabergého vejce, jeden z výjimečných artefaktů v celé historii klenotnictví.


O Brno se poperou Schillerová i Zábranský, doma chce uspět Šlachta
idnes.cz | 15:37:00
Už zhruba za dva měsíce budou voliči vybírat nové politické zástupce na radnicích svých měst a obcí. MF DNES se proto po úterním odevzdání finálních kandidátek podívala, které zajímavé tváře by chtěly řídit tu největší v regionu, tedy brněnský magistrát.


Vedra budou trvat ještě týden. Praha na kropení ulic vydává téměř 900 tisíc korun denně
iHned.cz | 17:41:00
Rozpálené chodníky, tající asfalt a děti koupající se ve fontánách. Evropa si prochází vlnou veder, která je znát zejména ve městech. Rostou jim tak mnohonásobně náklady na zchlazování ulic i zalévání stromů a květin. V Praze se s kropením ulic...


Evropské rozdíly v energodrahotě
iHned.cz | 17:29:00
Ve spotřebitelských koších evropských domácností rostou v posledních měsících především ceny energií: uhlí, plynu, elektřiny nebo pohonných hmot. V konkrétním rozsahu těchto nárůstů jsou ale mezi zeměmi Evropské unie docela významné rozdíly. V...


Někdo má jachty a rychlá auta, já minerální vodu. Vratislavickou kyselku vrací na trh muž, který uspěl se sirupy Kitl
iHned.cz | 17:11:00
Na půli cesty mezi Libercem a Jabloncem je po pravé ruce na bílé zdi blednoucí, avšak stále jasně čitelný nápis: Vratislavická kyselka. V chátrajícím areálu, kterému dominuje rádoby secesní zámecká věžička, po 14 letech opět vytryskla z hlubin...


I roušky na obličej mají trvanlivost. Ve státních skladech jich má letos projít 20 milionů kusů
iHned.cz | 17:08:00
Nejdřív po nich všichni šíleli, teď je nikdo nechce. Řeč je o jednorázových chirurgických rouškách, které se staly téměř symbolem koronavirové pandemie. A i přes stávající šíření nových variant viru se Česko zatím k jejich nošení nevrátilo a vláda...


Drahé stíhačky F-35 jako test vůle k obraně. Čechům musí vydržet dlouhodobě
iHned.cz | 16:27:00
Ve stínu Ruskem rozpoutané války na Ukrajině dostala vláda Petra Fialy kuráž a slíbila českému letectvu nejlepší možné bojové letouny. Z hlediska vojáků ideál. A vlastně i jednoduchá volba. Jiná stíhačka páté generace než F-35 Lightning ani k mání...


Svět se vrací ke kladným úrokovým sazbám, dluhy se prodraží
iHned.cz | 16:21:00
Celých jedenáct let trvalo, než se Evropská centrální banka odhodlala ke zvýšení sazeb. Od června roku 2014 dokonce držela depozitní sazbu v záporných úrocích. Aktuální krok proto znamená obrat v měnové politice a také konec pokrizové měnové...


Česko zažívá solární boom. V prvním pololetí vzniklo více nových elektráren než za celý loňský rok
iHned.cz | 15:54:00
Největší krytý zábavní park v Česku Majaland, ležící kousek od pražského letiště, navštíví denně zhruba dva tisíce lidí. V době rostoucích cen energií jeho vedení přemýšlelo, jak ušetřit. Nakonec se podobně jako řada dalších firem a domácností...


Švýcarsko: Putin jako klaun, Rusko jako směšná (ne)moc aneb Komici všech zemí spojte se v boji
iHned.cz | 15:43:00
Švýcarskem otřásá komický miniskandál, který se pochopitelně přelil i do dalších částí německy mluvícího světa. Na začátku července vytiskly Neue Zürcher Zeitung celkem neškodný článek, kde si všímají boje memů v ideologickém narativu ruské agrese...


Prokop: Ukrajinští středoškoláci vypadli z výuky, Česko to může stát miliony korun
aktuálně.cz | 17:08:05
Na české základní školy dosud chodilo jen přes polovinu ukrajinských dětí. Střední a mateřské školy navštěvovala jen čtvrtina dětí, zjistil výzkum.


Americký prezident Biden se nakazil koronavirem, má jen velmi mírné příznaky
aktuálně.cz | 17:06:11
Začal užívat lék paxlovid a bude nyní "všechny své povinnosti" plnit z izolace, dokud nebude mít negativní test.


Americký prezident Biden je pozitivní na covid-19. Má jen velmi mírné příznaky
Denik.cz | 17:11:00
Americký prezident Joe Biden má pozitivní test na covid-19. Podle agentury Reuters má velmi mírné příznaky, konkrétně suchý kašel a únavu. Biden začal užívat lék paxlovid a bude nyní "všechny své povinnosti" plnit z izolace, dokud nebude mít negativní test.


Drogy do věznice? Pašují je v sušenkách, rouškách i tělesných otvorech
Denik.cz | 16:47:00
Recidivista Radek Sobotka (42) si z vězení na plzeňských Borech zavolal podle obžaloby, která ve středu zazněla u plzeňského městského soudu, Martinu Voldřichovi (45), jenž výjimečně pobýval na svobodě, a ten mu poslal za mříže balíček.


Díky skvělé sezoně pro jablka či švestky ovoce zlevní, část sadařů přesto skončí
Denik.cz | 16:33:00
Smíšené pocity. Tak hodnotí ovocnáři letošní sezonu. Z pohledu objemu sklizně si totiž mohou jedině gratulovat. U jablek letos podle dosavadních odhadů bude o 11 procent vyšší, než činí obvyklé pětileté průměry. Dokonce o třetinu vyšší sklizeň než jindy vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám očekávají u hrušek. Dobrá úroda s sebou pro ně ovšem nese také tradiční minus – nižší výkupní cenu. Letos se pěstitelé ještě navíc budou muset vyrovnat se skokovým zdražením vstupů, zejména energií.


Padesát šest metrů štěstí. V Pelhřimově představili rekordní stezku z čtyřlístků
Denik.cz | 16:32:00
/FOTO/ Dvacet tisíc a šestatřicet k tomu. Tolik kusů čítá kolekce čtyř a více lístků, kterou představil sběratel Jaroslav Kosina z jihomoravských Mikulčic představil v Pelhřimově. Ve spolupráci s pelhřimovským Muzeem rekordů a kuriozit z ní vytvořil v zahradě muzea padesát šest metrů dlouhou stezku štěstí lemovanou tisíci a tisíci výhradně čtyřlístků.


Mistrovská díla z Pražského hradu se vrací, lidé je uvidí po třech letech
Denik.cz | 16:15:00
Mistrovská díla z uměleckých sbírek Pražského hradu budou od pátku po třech letech uzavření tamní Obrazárny znovu vystavena. Návštěvníci uvidí ale jen polovinu děl, protože Hrad připravil výstavu do Císařské konírny, která je menší. Obrazárna čeká na rekonstrukci. Vedoucí odboru kultury Správy Pražského hradu Václav Beránek ve čtvrtek novinářům řekl, že kvůli nedostatku peněz není jisté, kdy bude otevřena.


Miliardový spor o stlačování marží mezi O2 a Volný se vrací k městskému soudu
lupa.cz | 17:16:47
Už od roku 2011 se táhne spor operátora Volný s konkurenčním O2, který se týká náhrady ušlého zisku způsobeného údajným stlačováním marží na trhu s ADSL v letech 2004 až 2010. Pod dvou verdiktech nižších soudů ve prospěch O2 žaloba doputovala k Nejvyššímu soudu, který teď jejich rozhodnutí zvrátil. Případ se tak vrátí k novému jednání u Městského soudu v Praze. Lupu o tom informoval operátor Volný.


Česko-slovenský nástroj na monitoring webů Better Stack získal investici 450 milionů
lupa.cz | 16:49:12
Další lokální startup v krátkém sledu získává investici v řádech stovek milionů. Česko-slovenský Better Stack v rámci series A posbíral 18,6 milionu dolarů, tedy zhruba 450 milionů korun.


Baví miliony lidí a nakonec páchají sebevraždy, míní o komicích Nálepková
revue.idnes.cz | 16:00:00
Světlana Nálepková (62) promluvila o buddhismu, meditacích i sebelásce, které se musela dlouho učit. Herečka a zpěvačka v rozhovoru pro iDNES.cz také popsala, co jí v roce 2022 chybí z dob komunismu. Vyjádřila se i na téma svých kolegů mimů a komiků, mezi kterými je mnoho nepochopených umělců s dětskou duší.


Americká armáda si pořídila elektrický Hummer, zatím jen na testy
Auto.cz | 17:53:00
Původní Humvee se zrodil z armádního speciálu, nyní si ale armáda pořizuje původně čistě civilní GMC Hummer a bude pro něj hledat možná využití.


Renault vylepšuje systém řízení zadních kol. Půjde kombinovat i se čtyřkolkou
Auto.cz | 16:52:00
Renault disponuje již třetí generací systému řízení zadních kol 4Control. Nově půjde kombinovat s pohonem všech kol a jako první s ní přijede SUV Austral.


NATGAS vyskočil na 5týdenní maximum po zveřejnění amerických dat o zásobách
Kurzy.cz | 18:17:39
Cena zemního vyskočila ve čtvrtek na 8,2 USD za milion britských tepelných jednotek, což je nejvýše od poloviny června 2022, protože vyhlídky na rostoucí poptávku zastínily zprávy, že Gazprom znovu zahájil dodávky do Německa přes klíčový plynovod Nord ...


Co ukazuje téměř stoletá historie ziskovosti amerických obchodovaných firem?
Kurzy.cz | 17:26:00
Přes všechny hovory o recesi konsenzus zatím ani náznakem nehovoří o poklesu ziskovosti obchodovaných firem v letošním a příštím roce. Jak se přitom současná a očekávaná ziskovost rýmuje s hodně dlouhodobými trendy? A co stojí za nimi?

Následující vyn...


Euro během konference Lagardeové smazalo zisky
Kurzy.cz | 17:10:00
Tisková konference předsedkyně ECB Lagardeové je u konce a její výsledek způsobil pohyby na trhu. Pár EURUSD smazal všechny zisky, které nabyl při ohlášení zvýšení sazeb o 50 bp. Stalo se tak v reakci na slova, která potvrzovala, že se nezměnila cílová...


Čerpání z fondů EU startuje: Česká republika má Komisí schválenou většinu programů pro období 2021-2
Kurzy.cz | 17:09:20
Česká republika má Komisí schválenou většinu programů pro čerpání prostředků z fondů EU v novém období. Došlo tak ke splnění poslední formální povinnost a Česko, jako jedna z mála členských zemí, může oficiálně zahájit čerpání v téměř všech programech ...


Čas koupit ERSTE? A KB již také? / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 18. 7. 2022
Kurzy.cz | 16:53:42
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 18. 7. 2022 . Odhad expertů pro období 1 měsíc Ukazatel Hodn.


ECB pohřbila forward guidance. Nad očekávání vyšší sazby ústupkem jestřábům?
Kurzy.cz | 16:44:40
Evropská centrální banka poprvé od roku 2011 zvýšila úrokové sazby. Trhy překvapila úpravou o půl procentního bodu. Na červnovém zasedání přitom avizovala navýšení o 25 bodů. Spolu s úpravou sazeb schválila nový nástroj proti fragmentaci finančních trhů.


ECB překvapila růstem o 0,5 p.b. a představila neomezené anti-fragmentační QE - Konec éry záporných sazeb
Kurzy.cz | 16:29:37
Evropská centrální banka na svém dnešním zasedání poprvé za více než dekádu zvýšila úrokové sazby. Navzdory očekávání trhů a předchozí komunikaci zdůrazňující postupnost a uměřenost svých kroků se Rada guvernérů rozhodla zahájit cyklus normalizace sa...


Tesla prodala 75 % svých Bitcoinů. Kryptoměny padají
Kurzy.cz | 15:53:56
Pozitivní nálada na trhu s kryptoměnami zeslábla poté, co Tesla prodala 75 % svých rezerv držených v Bitcoinu, což odpovídá asi 936 milionům dolarů. Hlavní kryptoměna spadla pod 23 000 USD a Ethereum se obchoduje pod 1500 USD. Tesla byla jedním z ne...


ECB překvapila razantnějším utažením měnových kohoutů (Komentář)
Kurzy.cz | 15:51:45
Evropská
centrální banka dnes po 11 letech zvýšila úrokové sazby, a to
v masivnějším měřítku. Všechny měnověpolitické sazby byly zvýšeny o 50 bb. Depozitní sazba již
tak není záporná, nachází se na nule. ECB je zároveň odhodlána na dalších
zasedáních v...


Zatímco teplota vzduchu na Moravě a ve východních Čechách překračuje i 35 °C, na západě je jen kolem 20 °C.
Kurzy.cz | 14:32:00
Teplota vzduchu dnes (21. 7.) ve 14:00 Zatímco teplota vzduchu na Moravě a ve východních Čechách překračuje i 35 °C, na západě je jen kolem 20 °C. Pozn.: V mapce je zobrazena maximální teplota vzduchu naměřená na stanici v desetiminutovce 13:50 - 14:00.


Střední Evropu ovlivňuje zvlněná studená fronta, která se výrazněji projeví dnes a v noci na pátek a potom zejména během soboty.
Kurzy.cz | 12:07:00
Střední Evropu ovlivňuje zvlněná studená fronta, která se na základě své pozice vůči České republice výrazněji projeví dnes (21. 7.) a v noci na pátek a potom zejména během soboty.


Sexuální delikventi zamířili do Polska, chtěli pomáhat ukrajinským dětem
idnes.cz | 19:01:00
Britský Národní kriminální úřad (NCA) oznámil, že v prvních šesti týdnech po ruské invazi na Ukrajinu vyrazilo do Polska deset úřadům známých britských sexuálních delikventů. Tvrdili, že budou poskytovat humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům, úřady se obávaly, že se pokusí zaměřit na děti v uprchlických táborech.


U Benešova se vysypal kamion plný piva. Řidič si spletl dálnici s polní cestou
idnes.cz | 18:43:00
Ve čtvrtek ráno havaroval kamion s nákladem piva pod dálnicí D1 u Berchmanic v okrese Benešov. Kamion se převrátil na bok a hasiči museli přivolat speciální vyprošťovací auto. Řidič vyvázl jen s lehkým zraněním. Kolem deváté hodiny byla silnice opět průjezdná.


Penny dává ovoci a zelenině druhou šanci. Potlučené plody nabízí se slevou
idnes.cz | 18:37:00
Maloobchodní řetězec Penny spouští svůj projekt proti plýtvání potravinami a do svých více než padesáti obchodů zavádí bedýnky s potlučeným ovocem a zeleninou. Nejenže řetězec předchází plýtvání, ale zákazníci zakoupením těchto plodů významně ušetří. Bedýnku se dvěma kilogramy ovoce a zeleniny si zákazník zakoupí za 19,90 korun.


Většina vstupních lékařských prohlídek má skončit. Zaměstnavatelé změny vítají, odborníci kritizují
Hospodářské noviny | 18:45:00
Obvykle změří tlak, zkontroluje zrak a zapíše si váhu. Někdy ale lékař při prohlídce před nástupem do nové práce jen zinkasuje několik stovek korun a rovnou dá razítko, jímž zaměstnance uznává schopným práce. Firmy, jež musí následně prohlídky...


Dvorské safari odchovalo smrtelně jedovaté bojgy. Uštknutí vyvolá krvácení
idnes.cz | 17:51:00
V Safari Parku ve Dvoře Králové se vylíhla dvě mláďata bojgy africké neboli boomslanga. Zdejší skupina smrtelně jedovatých hadů nyní čítá pět jedinců. Pro zoo je to velký úspěch. Jako jediná instituce na světě tyto plazy za poslední rok rozmnožila. Bojgy chovají ještě dvě zařízení v Africe.


Osobních bankrotů v Rusku přibývá. Meziročně je jich o třetinu více
Hospodářské noviny | 18:40:00
Počet Rusů, kteří v první polovině roku 2022 vyhlásili bankrot, stoupl oproti stejnému období loňského roku o 37,8 procenta. V období mezi lednem a červnem vyhlásilo bankrot a zastavilo svůj majetek za účelem splatit své dluhy více jak 120 tisíc...


Vedra budou trvat ještě týden. Praha na kropení ulic vydává téměř 900 tisíc korun denně
Hospodářské noviny | 17:41:00
Rozpálené chodníky, tající asfalt a děti koupající se ve fontánách. Evropa si prochází vlnou veder, která je znát zejména ve městech. Rostou jim tak mnohonásobně náklady na zchlazování ulic i zalévání stromů a květin. V Praze se s kropením ulic...


Evropské rozdíly v energodrahotě
Hospodářské noviny | 17:29:00
Ve spotřebitelských koších evropských domácností rostou v posledních měsících především ceny energií: uhlí, plynu, elektřiny nebo pohonných hmot. V konkrétním rozsahu těchto nárůstů jsou ale mezi zeměmi Evropské unie docela významné rozdíly. V...


Někdo má jachty a rychlá auta, já minerální vodu. Vratislavickou kyselku vrací na trh muž, který uspěl se sirupy Kitl
Hospodářské noviny | 17:11:00
Na půli cesty mezi Libercem a Jabloncem je po pravé ruce na bílé zdi blednoucí, avšak stále jasně čitelný nápis: Vratislavická kyselka. V chátrajícím areálu, kterému dominuje rádoby secesní zámecká věžička, po 14 letech opět vytryskla z hlubin...


I roušky na obličej mají trvanlivost. Ve státních skladech jich má letos projít 20 milionů kusů
Hospodářské noviny | 17:08:00
Nejdřív po nich všichni šíleli, teď je nikdo nechce. Řeč je o jednorázových chirurgických rouškách, které se staly téměř symbolem koronavirové pandemie. A i přes stávající šíření nových variant viru se Česko zatím k jejich nošení nevrátilo a vláda...


Drahé stíhačky F-35 jako test vůle k obraně. Čechům musí vydržet dlouhodobě
Hospodářské noviny | 16:27:00
Ve stínu Ruskem rozpoutané války na Ukrajině dostala vláda Petra Fialy kuráž a slíbila českému letectvu nejlepší možné bojové letouny. Z hlediska vojáků ideál. A vlastně i jednoduchá volba. Jiná stíhačka páté generace než F-35 Lightning ani k mání...


Svět se vrací ke kladným úrokovým sazbám, dluhy se prodraží
Hospodářské noviny | 16:21:00
Celých jedenáct let trvalo, než se Evropská centrální banka odhodlala ke zvýšení sazeb. Od června roku 2014 dokonce držela depozitní sazbu v záporných úrocích. Aktuální krok proto znamená obrat v měnové politice a také konec pokrizové měnové...


„Myslím, že jim dojde dech.“ Rusové si budou muset dát na Ukrajině pauzu, tvrdí šéf britské rozvědky MI6
iHned.cz | 19:49:00
Ruská armáda na Ukrajině si v příštích týdnech pravděpodobně dá operační pauzu, protože jí dojde dech. Řekl to podle agentury Reuters šéf britské rozvědky MI6 Richard Moore na bezpečnostním fóru v Aspenu v americkém státě Colorado. Moore a jeho...


Chci STAN pomoci. Ale kritika, která se na nás snáší, je někdy až úsměvná, říká hejtmanka Pecková
iHned.cz | 18:55:00
Léta tepala politiky a úředníky v pořadu Občanské judo. Pak si řekla, že si to vyzkouší z druhé strany, a od nezávislé kandidátky za ODS v rodných Mnichovicích se dostala až k pozici hejtmanky nejlidnatějšího kraje v Česku a členství ve STAN –...


Digitalizaci stovek státních služeb hrozí zpoždění. Chybí miliardy a vláda nespolupracuje
iHned.cz | 18:54:00
Do konce roku by měl být na ministerstvu pro místní rozvoj hotový nový systém pro zadávání veřejných zakázek elektronickou cestou. Ušetří práci úředníků a vše zpřehlední. Potřebných 150 milionů korun na to ale chybí. Stejně jako na další podobné...


Většina vstupních lékařských prohlídek má skončit. Zaměstnavatelé změny vítají, odborníci kritizují
iHned.cz | 18:45:00
Obvykle změří tlak, zkontroluje zrak a zapíše si váhu. Někdy ale lékař při prohlídce před nástupem do nové práce jen zinkasuje několik stovek korun a rovnou dá razítko, jímž zaměstnance uznává schopným práce. Firmy, jež musí následně prohlídky...


Přeprava kontejnerů celosvětově zlevňuje kvůli klesající poptávce. Vznikají nové námořní trasy
iHned.cz | 18:43:00
Zpomalující ekonomiky snižují poptávku po námořní nákladní přepravě. Po dvou letech tak v celém světě klesají ceny za přepravu kontejnerů. Ke zlevnění přispívají i nové přepravní trasy mezi Čínou a Severní Amerikou nebo nový přístav ve Skotsku....


Osobních bankrotů v Rusku přibývá. Meziročně je jich o třetinu více
iHned.cz | 18:40:00
Počet Rusů, kteří v první polovině roku 2022 vyhlásili bankrot, stoupl oproti stejnému období loňského roku o 37,8 procenta. V období mezi lednem a červnem vyhlásilo bankrot a zastavilo svůj majetek za účelem splatit své dluhy více jak 120 tisíc...


Evropský "plynový" plán zabere. Chce to ale něco dlouhodobějšího, říkají odborníci
aktuálně.cz | 19:59:04
Evropská komise navrhla snížení spotřeby plynu o 15 procent. Experti na energetiku hodnotí účinnost plánu.


Hasiči zasahovali u lesního požáru ve skalách na Broumovsku, vypomáhal vrtulník
aktuálně.cz | 19:54:01
Na místě hoří les v těžko přístupném terénu u hranic s Polskem. Vypomáhá policejní vrtulník s bambivakem i polští hasiči.


Novou indickou prezidentkou je Draupadí Murmúová, první zástupkyně kmenů ve funkci
aktuálně.cz | 19:36:23
Draupadí Murmúovou nominovala Indická lidová strana, ve které je i současný premiér Narédra Módí.


Teplotní rekordy padly ve třiceti stanicích. Ve Strážnici měli přes 37 stupňů
aktuálně.cz | 18:12:09
Mimo Strážnici i na dalších místech na střední a jihovýchodní Moravě meteorologové zaznamenali přes 36 stupňů.


Ceny benzinu a nafty: Češi si připlatí v Rakousku nebo Řecku, ušetří v Polsku
Denik.cz | 19:30:00
Češi, kteří se během léta chystají cestovat do zahraničí, musí počítat s tím, že v řadě zemí si proti Česku připlatí za benzin a naftu. Jsou ale i země, kde Češi na pohonných hmotách ušetří, někde i výrazně. Vyplývá to z údajů společnosti Finlord. Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily, navzdory poklesu jsou ale dražší než před rokem.


Před lety zabila studenta. Vražedkyni zrušil soud detenci, půjde na psychiatrii
Denik.cz | 19:29:00
/FOTO, VIDEO/ Barboře Orlové pomohl posudek psychiatričky Marty Holanové. Podle ní by mohla Orlová o své nemoci přednášet. Orlová před lety zabila šestnáctiletého studenta ve Žďáře nad Sázavou.


Na rybníku Chmelař utonulo malé dítě. Na pláž dosedl záchranářský vrtulník marně
Denik.cz | 19:26:00
Veliké drama probíhalo ve čtvrtek 21. července odpoledne na rybníku Chmelař v Úštěku. Při koupání se tam ztratilo dítě, podle informací Deníku z místa malá dívka. Závěr pátrání je tragický.


FOTO, VIDEO: V pohraničí u Broumova hoří les, hasiči zasahovali i vrtulníkem
Denik.cz | 17:53:00
Několik jednotek hasičů likviduje rozsáhlý požár lesa u Božanov na Broumovsku v blízkosti polských hranic. Z lesa vychází kouř. Místo je ve velmi těžko přístupném terénu. Zhruba v 18:30 se hasičům podařilo díky dvou desítkám leteckých shozů vody lokalizovat a už nehrrozí jeho další šíření.


Kvůli poruše trakčního vedení je přerušen provoz u Ústí nad Orlicí
Eurozpravy-domácí | 19:44:00
Kvůli poruše trakčního vedení je přerušen provoz na železničním koridoru v úseku Bezpráví a Ústí nad Orlicí.


Počasí i dnes překonávalo rekordy, místy bylo přes 37 stupňů
Eurozpravy-domácí | 17:58:00
Nejvyšší teplotu dnes naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 37,3 stupně Celsia. I na dalších místech hlavně střední a jihovýchodní Moravy zaznamenali přes 36 stupňů. Naopak v Karlovarském kraji na západě Čech odpoledne ukázal teploměr jen kolem 20 stupňů Celsia. ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Nejméně 1793 ruských vojáků se odmítlo dál zapojovat do bojů na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 19:07:00
Nejméně 1793 ruských vojáků se odmítlo dál zapojovat do bojů na Ukrajině, vyplývá podle šetření ruského mediálního projektu Vjorstka z veřejně dostupných údajů. Některé vojáky, kteří se rozhodnou vypovědět smlouvu o práci v ruských ozbrojených silách a pokusí se odjet zpět do Ruska, ale ruská armáda přesouvá do speciálního centra ve městě Brjanka v Luhanské oblasti na východní Ukrajině, uvedla Vjorstka.


MI6: Rusko už na Ukrajině nemůže, bude si muset dát pauzu
Eurozpravy-zahraniční | 18:51:00
Ruská armáda na Ukrajině si v příštích týdnech pravděpodobně dá operační pauzu, protože jí dojde dech. Řekl to dnes podle agentury Reuters šéf britské rozvědky MI6 Richard Moore na bezpečnostním fóru v Aspenu v americkém státě Colorado. Moore a jeho americký kolega, šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns se rovněž shodli na tom, že žádné zpravodajské informace nenasvědčují tomu, že by ruský prezident Vladimir Putin trpěl vážnou chorobou.


Některé členské země Evropské unie se staví proti návrhu na snížení spotřeby plynu
Eurozpravy-zahraniční | 18:38:00
Některé členské země Evropské unie se staví proti návrhu Evropské komise na snížení spotřeby plynu. Podle zdrojů agentury Reuters na středeční schůzce diplomatů z jednotlivých států EU vyjádřilo pochybnosti ohledně tohoto návrhu nejméně 12 z 27 členských zemí. Dnes se proti vyslovily vlády Španělska a Portugalska, napsala agentura AP.


Zelenskyj vyvrátil fake news, že leží na JIP
Eurozpravy-zahraniční | 17:22:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj natočil videoprohlášení, v němž vyvrátil informaci, že je ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče. Falešná zpráva o jeho špatném zdravotním stavu a neschopnosti vykonávat úřad zazněla ve vysílání několika rozhlasových stanic, jejichž chod podle Zelenského narušili ruští hackeři. Informoval o tom web Ukrajinska pravda.


Počasí i dnes překonávalo rekordy, místy bylo přes 37 stupňů
Eurozpravy-počasí | 17:58:00
Nejvyšší teplotu dnes naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 37,3 stupně Celsia. I na dalších místech hlavně střední a jihovýchodní Moravy zaznamenali přes 36 stupňů. Naopak v Karlovarském kraji na západě Čech odpoledne ukázal teploměr jen kolem 20 stupňů Celsia. ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Manželky diktátorů: Bývalá roztleskávačka Ri je atraktivní tváří Kimova režimu
Reflex | 18:30:00
O krásné manželce severokorejského diktátora Kim Čong-una se toho moc neví. Ri Sol-ču se po boku svého manžela oficiálně objevila na veřejnosti v roce 2012. Manželé už ale byli sezdáni údajně o několik let dřív. Jaký byl její život, odkud pochází, kolik jí je let a kolik má dětí? To jsou otázky, jejichž odpovědi si Kimova rodina úzkostlivě střeží. 


Čtrnáctiletý Putin a puberťačka Merkelová. Světové osobnosti, jak si je nepamatujete
Reflex | 18:20:00
Přední postavy světového dění většinou všichni znají z oficiálních snímků, které zachycují, jak si někde navzájem třesou pravicí nebo se čas od času vydají mezi obyčejný lid. Jejich tváře z dob mladí ale viděl málokdo a některé byste možná ani nepoznali, aniž by na sobě měli oblek nebo kostýmek.


Videoklip, jaký může vzniknut jen v Rusku. Ruská kapela si získává srdce milionů posluchačů
Reflex | 18:10:00
Ať si o Rusech myslíte, co chcete, i oni nachází své zalíbení v hudbě. Jejich hudební scéna je plná těch největších hitů a zároveň i bizárů, o kterých by se vám ani nesnilo. Některé se dokonce staly natolik kultovní, že se dostaly až za hranice Ruska a dobyly západní svět.


Never more násilí, ať už se ho dopouští hvězda R&B R. Kelly nebo herecký páreček Depp – Heardová
Reflex | 17:00:00
Zpěvák R. Kelly jde sedět na třicet let, herečka Amber Heard má z ostudy kabát a Johnny Depp se snad vzpamatuje a vrátí do pozice nejlepšího herce své generace. Násilí není nikdy hezké, přestože někdy vypadá jako součást vztahu. Spekulace nad tím, jak dlouho mohou zůstávat ředitelé v čele státních uměleckých institucí, je v tomhle kontextu spíš akademická.


S čím se Radegast obrací na Čechy? A půjde do toho vůbec někdo?
Reflex | 20:00:57


Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s ČR, odnětí dotací budou řešit ministerstva
Tiscali-zprávy | 15:19:04
Evropská komise (EK) podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. MMR auditorům následně odeslalo odpovědi k těmto zbývajícím případům. Nezákonná přidělení dotací, která se mimo jiné týkají i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), budou řešit jednotlivá ministerstva, řekl novinářům ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).


Držitel Stanley Cupu Michael Frolík bude v kariéře pokračovat v Liberci
Tiscali-zprávy | 15:10:50
Novou posilou hokejistů extraligového Liberce je zkušený útočník Michael Frolík. Vítěz Stanley Cupu z roku 2013 podepsal s Bílými Tygry roční smlouvu. Čtyřiatřicetiletý Frolík měl přitom původně na nadcházející sezonu kontrakt v Lausanne, kde odehrál uplynulý ročník. Severočeši oznámili dohodu na klubovém webu.


The Gray Man: Netflix sází na drahý spektákl a vstupuje do nové éry
E15-ekonomika | 18:30:00
Nejdražší filmový titul z dílny Netflixu, The Gray Man, znamená změnu v základním fungování největší streamingové platformy světa. S filmem, ve kterém se v hlavních rolích představí Ryan Gosling a Chris Evans, se Netflix nezvykle pokusí prorazit také v kinech. Je to předzvěst nové éry streamovací platformy, která se chce odklonit od masové produkce ke kvalitnějším titulům v menším počtu. Film má být na Netflixu od pátku. 


The Gray Man: Netflix sází na drahý spektákl a vstupuje do nové éry
E15-politika | 18:30:00
Nejdražší filmový titul z dílny Netflixu, The Gray Man, znamená změnu v základním fungování největší streamingové platformy světa. S filmem, ve kterém se v hlavních rolích představí Ryan Gosling a Chris Evans, se Netflix nezvykle pokusí prorazit také v kinech. Je to předzvěst nové éry streamovací platformy, která se chce odklonit od masové produkce ke kvalitnějším titulům v menším počtu. Film má být na Netflixu od pátku. 


Revoluce na Facebooku: na hlavní stránce se zobrazuje obsah od lidí, které nesledujete
lupa.cz | 20:46:36
Přichází velká změna v tom, jak Facebook lidem zobrazuje příspěvky. Na hlavní stránce, která se uživatelům otevře při příchodu na Facebook, se jim začne ukazovat algoritmy připravený výběr příspěvků z různých zdrojů, zejména těch, které uživatel sám nesleduje.


Pearl Jam zrušili koncert v Praze. Zpěvák si zničil hlasivky v kouři z požárů
idnes.cz | 21:53:00
Kapela Pearl Jam zrušila svůj páteční koncert v Praze. Frontman Eddie Vedder má nemocné hlasivky po vystoupení ve Francii, kde se nadýchal prachu a kouře z nedalekých lesních požárů. Návštěvníci koncertu dostanou své peníze zpátky.


STALO SE DNES: Nord Stream 1 je opět v provozu. Dcera podnikatele unikla únosu
idnes.cz | 21:14:00
Vyděrači zkusili unést dceru podnikatele, utekla do kolemjedoucího auta. Nord Streamem 1 opět proudí plyn. Rusko obnovilo jeho dodávky. Zabavená jachta ruského oligarchy skrývala unikátní Fabergého vejce. Analytik: Skvělá kvalita letounů F-35 je bohužel vykoupena extrémními náklady. Vyděrači se pokusili na Hodonínsku unést dceru podnikatele.


V jezeře Chmelař na Litoměřicku utonulo dítě. Na místě zasahoval vrtulník
idnes.cz | 20:44:00
Ve čtvrtek během večerník hodin zasahovali ústečtí záchranáři u rybníku Chmelař, kde utonulo dítě. Kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí a situaci zatím odmítají blíže komentovat.


Pohled do Putinovy mysli. Věří, že vítězí a Kyjev do dvou let kapituluje
idnes.cz | 20:00:00
Jak pět měsíců po začátku invaze na Ukrajinu uvažuje ruský prezident? Spekulativní pohled na jeho dlouhodobou strategii nabízí respektovaná znalkyně ruské politické scény Taťjana Stanovaja. Vladimir Putin má podle ní jasný plán, který počítá s dosazením spřáteleného režimu v Kyjevě a nastolením nového světového pořádku.


Ford prý přestal přijímat objednávky na Focus a Fiestu, jaká je situace v Česku?
Auto.cz | 18:51:00
Evropské zastoupení automobilky Ford bojuje s problémy ve výrobě, které dopadly i na dvojici populárních hatchbacků.


Tragédie v Hlinsku. V biotopovém koupališti se utopil osmnáctiletý chlapec
Denik.cz | 20:31:00
/FOTO/ Pátrání po osmnáctiletém chlapci ve vodě hlineckého biotopu mělo smutný konec - potápěči nalezli tělo bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Přitom do poslední chvíle existovala naděje, že opuštěná deka s mobilním telefonem a dalšími osobními věcmi nic neznamená.


„Myslím, že jim dojde dech.“ Rusové si budou muset dát na Ukrajině pauzu, tvrdí šéf britské rozvědky MI6
Hospodářské noviny | 19:49:00
Ruská armáda na Ukrajině si v příštích týdnech pravděpodobně dá operační pauzu, protože jí dojde dech. Řekl to podle agentury Reuters šéf britské rozvědky MI6 Richard Moore na bezpečnostním fóru v Aspenu v americkém státě Colorado. Moore a jeho...


Chci STAN pomoci. Ale kritika, která se na nás snáší, je někdy až úsměvná, říká hejtmanka Pecková
Hospodářské noviny | 18:55:00
Léta tepala politiky a úředníky v pořadu Občanské judo. Pak si řekla, že si to vyzkouší z druhé strany, a od nezávislé kandidátky za ODS v rodných Mnichovicích se dostala až k pozici hejtmanky nejlidnatějšího kraje v Česku a členství ve STAN –...


Digitalizaci stovek státních služeb hrozí zpoždění. Chybí miliardy a vláda nespolupracuje
Hospodářské noviny | 18:54:00
Do konce roku by měl být na ministerstvu pro místní rozvoj hotový nový systém pro zadávání veřejných zakázek elektronickou cestou. Ušetří práci úředníků a vše zpřehlední. Potřebných 150 milionů korun na to ale chybí. Stejně jako na další podobné...


Přeprava kontejnerů celosvětově zlevňuje kvůli klesající poptávce. Vznikají nové námořní trasy
Hospodářské noviny | 18:43:00
Zpomalující ekonomiky snižují poptávku po námořní nákladní přepravě. Po dvou letech tak v celém světě klesají ceny za přepravu kontejnerů. Ke zlevnění přispívají i nové přepravní trasy mezi Čínou a Severní Amerikou nebo nový přístav ve Skotsku....


Nákup amerických stíhaček zvýší podle Vondry zájem USA bránit Česko. Podle opozice jsou stroje předražené a zbytečné
ČT24 | 16:31:54
Nákup amerických stíhaček F-35 Lightning vyvoval spory mezi politiky. Podle zastánců má obchod zvýšit ochotu Spojených státu bránit v případě krize jak Českou republiku, tak i evropské státy NATO. Část sněmovní opozice namítá, že americké stroje jsou příliš drahé na pořízení i provoz a že česká armáda jejich potenciál zdaleka nevyužije.


Ve Strážnici naměřili přes 37 stupňů, na západě Čech jen kolem dvaceti
ČT24 | 18:11:46
Nejvyšší teplotu během čtvrtka naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 37,3 stupně Celsia. I na dalších místech hlavně střední a jihovýchodní Moravy meteorologové zaznamenali přes 36 stupňů. Naopak v Karlovarském kraji na západě Čech odpoledne ukázal teploměr jen kolem dvaceti stupňů Celsia, sdělila Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Sport se přece jen dočká finanční injekce. Stát letos přidá NSA půl miliardy
ČT24 | 16:41:54
Nejvyšší teplotu během čtvrtka naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 37,3 stupně Celsia. I na dalších místech hlavně střední a jihovýchodní Moravy meteorologové zaznamenali přes 36 stupňů. Naopak v Karlovarském kraji na západě Čech odpoledne ukázal teploměr jen kolem dvaceti stupňů Celsia, sdělila Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).\n


Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s Českem
ČT24 | 13:59:38
Evropská komise uzavřela zhruba po třech letech řízení o střetu zájmů s Českem, řekl na tiskové konferenci ministr pro místní rozvoj (MMR) Ivan Bartoš (Piráti). Řízení zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. MMR auditorům následně odeslalo odpovědi k těmto zbývajícím případům. Nezákonná přidělení dotací, která se mimo jiné týkají i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), budou řešit jednotlivá ministerstva.


Mezi Mladou Boleslaví a Bakovem narazil vlak do spadlého stromu
Eurozpravy-domácí | 20:04:00
Mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou narazil dnes odpoledne rychlík do spadlého stromu. Ve vlaku, který jel z Tanvaldu do Prahy, cestovalo zhruba 60 lidí, nikdo nebyl zraněn. Vlak nevykolejil, ale zůstal v těžce přístupném terénu.


Macron a Zelenskyj poděkovali končícímu Draghimu za spolupráci
Eurozpravy-zahraniční | 21:52:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil italského premiéra Maria Draghiho za "spolehlivého partnera" a "přítele Francie". Draghi dnes ve vyústění italské vládní krize složil demisi do rukou prezidenta Sergia Mattarelly. Draghiho konec v čele vlády komentovali také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj i mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.


Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka podepíší dohodu OSN o vývozu obilí
Eurozpravy-zahraniční | 21:51:00
Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka se v pátek sejdou v Istanbulu, aby podepsali dohodu navrženou OSN. Jejím cílem je umožnit vývoz ukrajinského obilí z černomořských přístavů napadené země. Informoval o tom dnes úřad tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, napsala agentura Reuters. Spojené státy dohodu uvítaly.


Kyjev obvinil Rusko, že skladuje těžké zbraně a munici u Záporožské jaderné elektrárny
Eurozpravy-zahraniční | 21:46:00
Kyjev dnes obvinil Rusko, že skladuje těžké zbraně a munici v areálu okupované Záporožské jaderné elektrárny na jihovýchodě Ukrajiny, která je považovaná za největší atomovou elektrárnu v Evropě.


Druhé předkolo EKL: Slavia porazila St Joseph’s 4:0, Sparta hrála se Stavangerem 0:0
Tiscali-zprávy | 21:17:24
Fotbalisté pražských klubů Slavie a Sparty vstoupili dnešními úvodními zápasy 2. předkola do kvalifikace Evropské konferenční ligy a zároveň do nové sezony. Zatímco Slavia potvrdila roli favorita a na hřišti gibraltarského St Joseph’s zvítězila 4:0, Sparta doma s norským týmem Viking Stavanger remizovala 0:0.


Italský prezident po demisi premiéra Draghiho rozpustil parlament, zemi čekají předčasné volby
Tiscali-zprávy | 18:31:01
Italský prezident Sergio Mattarella rozpustil parlament. Italové půjdou předčasně k volbám 25. září, uvedly zdroje italských médií i agentury Reuters. Premiéra Maria Draghiho, který dnes ráno do jeho rukou podal demisi, prezident Mattarella požádal, aby kabinet dočasně vedl dál.


Přes Nord Stream 1 opět proudí plyn z Ruska, některé země EU odmítají snížení spotřeby
Tiscali-zprávy | 14:51:42
Po pravidelné desetidenní údržbě plynovodu Nord Stream 1 začal dnes ráno tímto potrubím opět proudit ruský plyn do Evropské unie, sdělil mluvčí společnosti Nord Stream AG, která je provozovatelem plynovodu.


21. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:41:24
Americké akcie zakončily čtvrteční seanci v zelených číslech. Dařilo se mimo jiné cenným papírům automobilky Tesla, které reagovaly na hospodářské výsledky podniku zveřejněné po konci středečního obchodování.


Hájek (Top Stocks): V sektoru biotechnologií je již mnoho absurdně podhodnocených firem, mezi nimi bych hledal atraktivní příležitosti
Kurzy.cz | 23:36:46
Některé hvězdy v odvětví biotechnologií a vývoje léků po pandemii covidu-19 pochopitelně čeká prudký propad tržeb. V celém odvětví biotechnologií, které na burze čítá okolo 800 firem, se jich ale již dobrá čtvrtina obchoduje pod hodnotou vlastní...


Slavia si veze z Gibraltaru povinné vítězství, Sparta nedokázala vstřelit branku
Eurozpravy-sport | 23:13:00
Další dva čeští fotbaloví zástupci vstoupili ve čtvrtek do pohárové Evropy, konkrétně se jednalo o obě pražská "S", která se představila ve 2. předkole Evropské konferenční ligy. Zatímco Slavia musela ke svému zápasu odcestovat na Gibraltar, kde se musela vypořádat s tamními specifiky a hlavně s umělou trávou. Nakonec se vším vypořádala na jedničku, když tam nakonec vyhrála jasně 4:0. To Sparta nezažila zrovna nejlepší vstup do nové sezóny s novým trenérem Brianem Priskem. Přestože především v první půli náznaky příležitostí měla, nakonec nevstřelila ani gól a protože se ani Stavanger nikam nehrnul, duel tak skončil bezbrankovou remízou.


Podle šéfa MI6 si bude Rusko muset dát na Ukrajině pauzu
Tiscali-zprávy | 23:18:07
Ruská armáda na Ukrajině si v příštích týdnech pravděpodobně dá operační pauzu, protože jí dojde dech, řekl dnes šéf britské rozvědky MI6 Richard Moore na bezpečnostním fóru v Aspenu v americkém státě Colorado. Moore a jeho americký kolega - šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns - se rovněž shodli na tom, že žádné zpravodajské informace nenasvědčují tomu, že by ruský prezident Vladimir Putin trpěl vážnou chorobou.


Vláda rozdává k energiím hraběcí rady, ale není ochotna nic udělat, soudí Havlíček
ČT24 | 20:10:58
Energetický úsporný tarif nemá s úsporou nic co dočinění, protože ten, kdo spoří, a ten, kdo nespoří, dostane úplně stejnou částku, řekl v pořadu Interview ČT24 místopředseda hnutí ANO a bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Podotkl, že současná vláda říká lidem, aby spořili, ale sama pro to není ochotna nic udělat.  


Ohraná pohádka z dob Sovětského svazu, komentuje Lipavský Putinovo očekávání, že Západ nevydrží
ČT24 | 22:56:30
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se vrátil z návštěvy Ukrajiny, kde jednal s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ačkoliv Lipavský rozumí únavě některých lidí z konfliktu, nesmí podle něj podpora napadené země polevit. Předpoklad ruského prezidenta Vladimira Putina, že Západ nevydrží, se zakládá na „staré pohádce z dob Sovětského svazu“, uvedl ministr v pořadu Události, komentáře.


Mastercard už dávno není jen kartová společnost, je to technologická firma
E15-ekonomika | 15:56:00
Televizní reklamy, které se vysílaly před dvaceti lety, si možná už dnešní generace třicátníků ani nepamatuje. Ti starší ale určitě dokážou identifikovat slogan „Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu…“ Ano, na všechno ostatní je tu Mastercard. A jakoby s odstupem času tento zlidovělý slogan jen potvrzoval, že to americká společnost myslela tehdy vážně.


Mastercard už dávno není jen kartová společnost, je to technologická firma
E15-politika | 15:56:00
Televizní reklamy, které se vysílaly před dvaceti lety, si možná už dnešní generace třicátníků ani nepamatuje. Ti starší ale určitě dokážou identifikovat slogan „Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu…“ Ano, na všechno ostatní je tu Mastercard. A jakoby s odstupem času tento zlidovělý slogan jen potvrzoval, že to americká společnost myslela tehdy vážně.


Výzkum ukázal, že deprese nesouvisí s chemickou nerovnováhou v mozku. Tak se pořád neví, jak antidepresiva fungují
iHned.cz | 17:51:00
V Česku trpí depresí zhruba 700 tisíc lidí, antidepresiva bere přes půl milionu Čechů. Od 90. let byla široce přijímána a farmaceutický průmysl silně podporoval teorii, že deprese způsobuje nedostatek serotoninu v mozku, a obvykle tak pomůže brát...


Výzkum ukázal, že deprese nesouvisí s chemickou nerovnováhou v mozku. Tak se pořád neví, jak antidepresiva fungují
Hospodářské noviny | 17:51:00
V Česku trpí depresí zhruba 700 tisíc lidí, antidepresiva bere přes půl milionu Čechů. Od 90. let byla široce přijímána a farmaceutický průmysl silně podporoval teorii, že deprese způsobuje nedostatek serotoninu v mozku, a obvykle tak pomůže brát...


Online expanze s novými online marketplaces Kaufland.cz a Kaufland.sk
Mladý Podnikatel | 11:34:05
Kaufland otevírá online marketplace v Česku a na Slovensku, čímž rozjíždí digitální expanzi obchodování přes marketplace. E-commerce byznys roste a stále více zákazníků nakupuje online. Velká část německých prodejců uvádí, že přes marketplace generují více než 50 % svých online tržeb*. Jedním z relevantních hráčů ve světě marketplace je také Kaufland.de. Německý online marketplace vystupuje […]
The post Online expanze s novými online marketplaces Kaufland.cz a Kaufland.sk first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Budování malé značky, prodej po Instagramu, růst nákladů | Markéta Jinochová (MANKAI Paper)
Mladý Podnikatel | 00:00:16
Praktické zkušenosti, jak bez peněz rozjet novou značku. Markéta buduje vlastní papírnictví, prodává přes sociální sítě a musela řešit velmi vážné firemní krize.
The post Budování malé značky, prodej po Instagramu, růst nákladů | Markéta Jinochová (MANKAI Paper) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top