Celkem 150110 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 28.07.2022


Dětem spoří 67 procent rodičů. Jaká je aktuální nabídka spořicích účtů pro děti?
Finparáda | 10:00:00
Češi patří ke spořivým národům. Mezi top tři motivátory ke spoření patří i střádání pro děti na jejich jednodušší start do života. Nějaké peníze dětem odkládá 67 procent českých rodičů, u slovenských sousedů je to dokonce 79 procent


Krásné město, kdyby v něm žila jen auta. La Brasília: uměle založené město, které není pro lidi
eStav.cz | 00:00:52
Časy faraónů už minuly před tisíciletími, takže se nezdálo možné, aby dnes někomu bylo k věčné poctě vystaveno dílo pyramidálních rozměrů. Architekt-urbanista Lúcio Costa to ale dokázal. Monumentem jeho celoživotní práce je hlavní brazilské město. Klenot architektury a světový unikát master-planningu, zařazený do Seznamu UNESCO. A také varovný příklad metropole, která upřednostnila auta před lidmi. Dá se tam žít? A jaké problémy to přináší?


Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY
eStav.cz | 00:00:52
Společnost HELUZ poprvé zavádí pojem FIRST MINUTE do stavebnictví. Během časově omezené letní akce odmění za důvěru své zákazníky garantovanou slevou na nákup cihel HELUZ FAMILY nebo HELUZ FAMILY 2in1. Podmínkou účasti je registrace do 31. srpna 2022, objednané cihly si pak investor bude moci odebrat v příštím roce.


Letní akce s chladničkami LG
eStav.cz | 00:00:53
Život je dobrý, když získáte bedýnku s čerstvými farmářskými produkty v hodnotě až 1 500 Kč za nákup chladničky LG. Nakupte v termínu od 27. 6. do 31. 8. 2022 některý z vybraných modelů.


Programovací jazyk K: důkaz, že mezi námi žijí mimozemšťané (dokončení)
Root.cz | 00:00:10
Ve druhé a současně i závěrečné části článku o „mimozemském“ programovacím jazyku K se budeme zabývat způsobem práce s vícerozměrnými poli. Taktaké si podrobněji popíšeme práci s funkcemi definovanými uživatelem.


Nová doba chce nové tváře, říká Michal Nesvadba po konci v Kouzelné školce
revue.idnes.cz | 01:00:09
Jako stálý inventář Kouzelné školky zlomil srdce těm, kteří na něm vyrostli. Michal Nesvadba nedávno oznámil, že se s populárním pořadem loučí. Jednak kvůli neškolkovému věku, jednak se nechce opakovat. Vrcholné životní představení pro děti ho však ještě čeká na podzim. Šíleně se na to těší, ač obchodně riskuje.


Německo ukončí štědré dotace na elektroauta. Lidé už je prý koupí i tak
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Německo od příštího roku sníží finanční podporu pro nákup elektromobilů. Vládní koalice se shodla na tom, že vzhledem rostoucí oblibě vozidel poháněnými elektřinou nejsou takové dotace nutné, oznámil ministr hospodářství Robert Habeck.


Konec smlouvání a menší konkurence. Prodejní model Tesly se šíří do Evropy
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Doba, kdy ceníkové ceny nových automobilů byly jen jakýmsi doporučením a prodejci značek v rámci konkurenčního boje dokázali s konečnou cenou udělat divy, mizí jako pára nad hrncem. Velké automobilky se chystají změnit pravidla hry a zcela převzít kontrolu nad celou transakcí.


27. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:06:36
Americké akcie ve středu výrazně posílily, index technologického trhu Nasdaq Composite zaznamenal dokonce nejvyšší jednodenní zisk od dubna 2020. Investory od nakupování neodradilo ani další utažení měnových kohoutů Fedu.


Upadl výfuk, měly platit 1900 eur. Na co dát pozor při půjčení auta v cizině
Finance-iDNES.cz | 01:00:50
Půjčit si auto na dovolené v zahraničí je dnes docela běžná záležitost. Ne vždy je ale bez problémů a ne vždy se vyplatí. Což během cestování po cizí zemi nejsou zrovna věci, které by chtěl člověk řešit. Na co si dát pozor, než se do autopůjčovny vydáte?


První pololetí bylo na akciových trzích nejhorší za více než padesát let
Finance-iDNES.cz | 01:00:50
První kvartál letošního roku jsme hodnotili jako „pro finanční trhy velice náročný“. Když se aktuálně díváme na tržní vývoj během celého prvního pololetí letošního roku, nezbývá, než konstatovat: akciové trhy rozvinutých zemí zaznamenaly nejhorší půlrok za více než padesát let. Co mohou investoři dále očekávat? Přečtěte si tipy Martina Tománka, investičního analytika finanční skupiny Partners.


Důchodci dostanou od ledna 2023 opět přidáno, tentokrát nejméně o 850 Kč
Mesec.cz | 00:00:15
Jsou to jen dva měsíce, kdy ministerstvo práce a sociálních věcí naposledy oznámilo, že se budou od září 2022 valorizovat důchody kvůli prudkému růstu cen. Zdražování však stále pokračuje, proto se důchody zvýší znovu v lednu 2023.


I zaměstnanci soudy vyhrávají. Co významného jim poradily? Na co vše máte nárok? Co si můžete vybojovat?
Mesec.cz | 00:00:10
Co s psychickou újmou v zaměstnání? Co s vážným zranění při práci už ve zkušební době? Jak na podstatné zhoršení pracovních podmínek? Jedině soudy mohou závazně vykládat zákony, včetně zákoníku práce. Pojďme se podívat, co všechno dříve sporného, nejasného i zcela nového vyznělo v roce 2021) ve prospěch zaměstnanců.


Musíme sem dostat čerpadlo a hadice, křičel. S hasičem u Pravčické brány
idnes.cz | 02:00:02
Měla to být obhlídka škod kolem symbolu Českého Švýcarska, které nadále pustoší rozsáhlý požár. Nakonec se možná zabránilo dalšímu ohnisku v bufetu pod Pravčickou bránou. Redaktor a fotografka MF DNES se tam dostali jako první společně s jedním z hasičů a byli svědky toho, jak zasahoval. Přečtěte si reportáž z místa, které hasiči už odepisovali. A ještě nemá vyhráno.


Digitalizace či porážka na farmě. Komise navrhuje změnu zemědělských předpisů
idnes.cz | 02:00:02
Jaké předpisy jsou podle zemědělské veřejnosti nejzbytečnější a chtěly by upravit? A jaké změny jsou naopak potřebné? Na to odpovídá antibyrokratická komise na ministerstvu zemědělství, která připravila desatero rad, co by se mohlo změnit. Kromě digitalizace některých agend jde například o možnost porážky skotu na pastvě střelnou zbraní.


Místo plynu svetr. Evropa rozhodla o kolektivním šetření, ne všichni to vítají
idnes.cz | 02:00:03
Energetická situace je vážná, zní napříč Evropou. Z Ruska proudí jen pětinové množství plynu. Evropské státy se rozhodly ke společnému postupu řešení krize, které by se ale hodilo spíše Německu. Země z jihu Evropy, které nejsou tolik závislé na ruském plynu, mají k dohodě výhrady.


KONTEXT: Přijdou další požáry. Tragédie pro lidi, ne pro přírodu, říká ekolog
idnes.cz | 02:00:03
Příroda bude na spáleništi vzkvétat, to samé bohužel nelze říct o lidech, myslí si host podcastu Kontext, ekolog Vojtěch Kotecký. Klimatická změna vytvořila perfektní podmínky pro to, aby, stejně jako na jihu Evropy, byly požáry stále častější.


Požár sledují americké i evropské družice. Podívejte se, co a jak vidí
idnes.cz | 02:00:03
Některé družice na požár mrknou jednou za pět minut, jiné několikrát denně a některé sotva obden. I tak nabízejí mnoho dat, která sice umí plně vyhodnotit jen profesionál, ale v předžvýkané podobě si představu o požáru z vesmíru může udělat každý.


Tři tisíce kilometrů k odpoutání od Západu. Čína a Rusko finišují s plynovodem
idnes.cz | 02:00:03
Čína a Rusko finalizují výstavbu plynovodu Síla Sibiře 1, který přepravuje zemní plyn ze Sibiře až do Šanghaje. Hodnota vzájemného obchodu mezi Ruskem a Čínou se díky tomuto projektu má navýšit asi na 200 miliard dolarů za rok, což je v přepočtu zhruba 4,6 bilionu korun. Plynovod měří více než tři tisíce kilometrů a Čína tak získala cestu k sibiřským nalezištím zemního plynu.


Airbnb pro auta. Ochotu je sdílet mají třeba Poláci vyšší než my, tvrdí šéf start-upu HoppyGo
Hospodářské noviny | 02:00:08
Označují se za digitální autopůjčovnu, přesto nevlastní ani jedno z nabízených aut. Platforma HoppyGo, startupový projekt Škody Auto, slouží jako online tržiště pro vlastníky vozů. Přes stejnojmennou aplikaci mohou někomu pronajmout svůj automobil,...


Ruští oceláři vyváželi dvě pětiny produkce. Teď se na většinu klíčových trhů kvůli sankcím nedostanou
Hospodářské noviny | 02:00:08
Rusko, pátý největší světový producent oceli, jí loni vyrobilo téměř 76 milionů tun, z toho šly více než dvě pětiny na vývoz. Většina klíčových trhů se však letos tamním ocelářům kvůli západním sankcím uzavřela. A nahradit celý obrovský výpadek...


Česká spořitelna vydala dluhopisy za šest miliard korun, aby se připravila na možnou krizi
iHned.cz | 02:00:11
Bankovní kolos Česká spořitelna pokračuje v posilování svých kapitálových zdrojů, jejichž výše je stanovená regulací Evropské unie. V minulých týdnech vydala dluhopisy za šest miliard korun, které prodala investorům. Důvodem je podle Františka Bouce...


Na drahé byty už kupci nemají peníze. Počet nabízených nemovitostí roste, protože developeři nezlevňují
iHned.cz | 02:00:11
Ani slabší poptávka nepřiměla developery ke zlevnění nových bytů. V Praze, která je pro realitní trh nejdůležitějším městem, si za ně říkají více peněz než kdy dříve. Kupci už jim je ale nechtějí nebo nemohou zaplatit, a tak prodávající při jednání...


Finanční trhy (28. 7. 2022)
iHned.cz | 02:00:12
Ani slabší poptávka nepřiměla developery ke zlevnění nových bytů. V Praze, která je pro realitní trh nejdůležitějším městem, si za ně říkají více peněz než kdy dříve. Kupci už jim je ale nechtějí nebo nemohou zaplatit, a tak prodávající při jednání...\n


Bankovních poboček je nejméně od roku 2008. Jejich rušení pokračuje i po pandemii
iHned.cz | 02:00:12
Karantény, zavřené obchody a omezení řady odvětví během koronavirové pandemie výrazně změnily chování klientů bank. Ti se více přesunuli do online prostředí a s bankami komunikovali digitálně, namísto aby fyzicky zašli na pobočku. A právě kamenné...


Airbnb pro auta. Ochotu je sdílet mají třeba Poláci vyšší než my, tvrdí šéf start-upu HoppyGo
iHned.cz | 02:00:12
Označují se za digitální autopůjčovnu, přesto nevlastní ani jedno z nabízených aut. Platforma HoppyGo, startupový projekt Škody Auto, slouží jako online tržiště pro vlastníky vozů. Přes stejnojmennou aplikaci mohou někomu pronajmout svůj automobil,...


Ruští oceláři vyváželi dvě pětiny produkce. Teď se na většinu klíčových trhů kvůli sankcím nedostanou
iHned.cz | 02:00:12
Rusko, pátý největší světový producent oceli, jí loni vyrobilo téměř 76 milionů tun, z toho šly více než dvě pětiny na vývoz. Většina klíčových trhů se však letos tamním ocelářům kvůli západním sankcím uzavřela. A nahradit celý obrovský výpadek...


28. červenec: Světový den hepatitidy
Reflex | 02:01:24
Virová hepatitida (laicky známá jako žloutenka) může být život ohrožující onemocnění způsobené viry, které napadají jaterní tkáň. Dle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) v roce 2019 zemřelo celosvětově v důsledku virové hepatitidy 1,1 mil. osob, z čehož 96 % případů bylo zapříčiněno hepatitidou typu B (přibližně 800 tis. osob) a C.


28. červenec je Světovým dnem hepatitidy. Proč je žloutenka stále nebezpečná?
Reflex | 02:01:24
Virová hepatitida, laicky známá jako žloutenka, může být život ohrožující onemocnění způsobené viry, které napadají jaterní tkáň. Podle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) v roce 2019 zemřelo celosvětově v důsledku virové hepatitidy 1,1 mil. osob, z čehož 96 % případů bylo zapříčiněno hepatitidou typu B (přibližně 800 tis. osob) a C.


Jak přežít nadcházející zimu v době extrémně drahých energií
iHned.cz | 04:00:09
Vlády, Evropská komise, dodavatelé energií – prakticky všichni dnes volají po úsporách. Země unijní sedmadvacítky se dohodly, že dobrovolně sníží svou spotřebu plynu o 15 procent. Proč? Aby přežily zimu i s omezenými nebo žádnými dodávkami...


Fond, který se zaměřuje na „ženské“ firmy, prodává jednu ze svých prvních investic
iHned.cz | 04:00:09
Dvojice investorek Andrea Ferancová Bartoňová a Emília Mamajová, jejichž fond Espira Investments vyhledává firmy s ženami ve vedení, prodala jednu ze svých prvních investic. Po čtyřech letech opustila stoprocentní podíl v call centru ICON...


Ne každá sleva je opravdu slevou. Nepozorní zákazníci mohou platit stovky korun navíc
aktuálně.cz | 05:30:00
Kvůli inflaci lidé častěji než dřív nakupují v akcích. Měli by si ale dát pozor. Ve skutečnosti mohou zaplatit mnohem víc, než kolik by skutečně měli.


SATIRA: Okamura v ráji
Denik.cz | 05:32:00
V letním Nekorektním Deníku jsme se vydali za našimi čelními politiky, abychom zjistili, jak tráví dovolenou. Tentokrát jsme navštívili Tomia Okamuru. 


Lesní požáry? To námi jen manipulují média, tvrdili dezinformátoři před Hřenskem
Denik.cz | 05:30:00
Svým způsobem jde o paradoxní situaci. Prakticky v předvečer vypuknutí zřejmě největšího lesního požáru v historii Česka, který zachvátil České Švýcarsko, sdíleli dezinformátoři na českých sociálních sítích zavádějící dvojici snímků moderátorek počasí, jež podle nich měla dokládat, že média hrozbou ohnivé výhně jen zbytečně manipulují veřejnost. Tyto snímky sdílel i místopředseda Trikolory Petr Štěpánek.


Kvůli suchu vysychají potoky. Klesající Morava už odhalila torzo mostu i ropovod
Denik.cz | 05:02:00
Bídný je stav řeky Moravy v Jihomoravském kraji. Lidé na ní a jejích přítocích mohou názorně vidět současné dopady sucha. Na měřící stanici u Strážnice na Hodonínsku vodohospodáři hlásí stav sucha už od pátku.


Mikulovští chtějí prodat chátrající vodojem na Mušlově, jsou na něm antény
Denik.cz | 05:02:00
Skromné bydlení, nebo třeba menší kavárna s vyhlídkou nahoře. To vše by mohlo vzniknout z chátrajícího vodojemu v mikulovské místní části Mušlov. Tamní radnice totiž na úřední desce zveřejnila záměr železobetonovou stavbu prodat.


Krátce před vraždou Lincolna mohl zemřít i jeho syn. Zachránil ho vrahův bratr
Denik.cz | 05:00:00
Atentát na Abrahama Lincolna je v českém povědomí spojen nejčastěji se slavným recitálem „Historie se opakuje“ od Miroslava Černého, známého jako Mirek Černý. Tento recitál zdůrazňoval některé podobnosti Lincolnovy vraždy s atentátem na Johna F. Kennedyho spáchaným o sto let později, a vlastně nám tak zafixoval její ustálené vnímání. Na mnohé ještě zajímavější osudové paralely se v něm ale nedostalo.


Záhadný případ Somertonského muže: Po 74 letech prý vědec odhalil jeho totožnost
Denik.cz | 04:30:00
Jde o jednu z největších záhad v dějinách Austrálie. Případ Somertonského muže je nevyřešenou kauzou neznámého muže nalezeného v roce 1948 na pláži Somerton Park jižně od Adelaide v Jižní Austrálii. Po více než sedmdesáti letech nyní vyšetřovatelé případu přišli na zásadní stopu a jeden z nich tvrdí, že konečně odhalil mužovu totožnost.


Plastové kelímky a brčka končí. Většina lidí se bez nich obejde, ukázal průzkum
Denik.cz | 04:28:00
Poslanci minulý týden posvětili zákaz výroby a prodeje jednorázových plastových talířů, příborů a brček. Podle průzkumu nebudou chybět dvěma třetinám Čechů.


Povodeň 1997 den po dni: Bylo 28. července a hygienici varovali před potravinami
Denik.cz | 04:15:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplyne čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to bude 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


Expert: Kůrovec i suché borovice. České Švýcarsko je plné hořlavého materiálu
Denik.cz | 04:01:00
/ROZHOVOR/ Přírodní katastrofa nastala i přes upozornění odborníků. Rozsáhlý požár v Národním parku České Švýcarsko podle experta Mendelovy univerzity v Brně Petra Čermáka jasně ukazuje, jak je česká krajina v posledních letech k podobným rizikovým situacím náchylná. „Než lidé ve spálené oblasti uvidí znovu vzrostlý les, potrvá to roky," říká v rozhovoru pro Deník.


Jak přežít nadcházející zimu v době extrémně drahých energií
Hospodářské noviny | 07:00:05
Vlády, Evropská komise, dodavatelé energií – prakticky všichni dnes volají po úsporách. Země unijní sedmadvacítky se dohodly, že dobrovolně sníží svou spotřebu plynu o 15 procent. Proč? Aby přežily zimu i s omezenými nebo žádnými dodávkami...


Fond, který se zaměřuje na „ženské“ firmy, prodává jednu ze svých prvních investic
Hospodářské noviny | 07:00:05
Dvojice investorek Andrea Ferancová Bartoňová a Emília Mamajová, jejichž fond Espira Investments vyhledává firmy s ženami ve vedení, prodala jednu ze svých prvních investic. Po čtyřech letech opustila stoprocentní podíl v call centru ICON...


Česká spořitelna vydala dluhopisy za šest miliard korun, aby se připravila na možnou krizi
Hospodářské noviny | 07:00:05
Bankovní kolos Česká spořitelna pokračuje v posilování svých kapitálových zdrojů, jejichž výše je stanovená regulací Evropské unie. V minulých týdnech vydala dluhopisy za šest miliard korun, které prodala investorům. Důvodem je podle Františka Bouce...


Na drahé byty už kupci nemají peníze. Počet nabízených nemovitostí roste, protože developeři nezlevňují
Hospodářské noviny | 07:00:05
Ani slabší poptávka nepřiměla developery ke zlevnění nových bytů. V Praze, která je pro realitní trh nejdůležitějším městem, si za ně říkají více peněz než kdy dříve. Kupci už jim je ale nechtějí nebo nemohou zaplatit, a tak prodávající při jednání...


Finanční trhy (28. 7. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:05
Ani slabší poptávka nepřiměla developery ke zlevnění nových bytů. V Praze, která je pro realitní trh nejdůležitějším městem, si za ně říkají více peněz než kdy dříve. Kupci už jim je ale nechtějí nebo nemohou zaplatit, a tak prodávající při jednání...\n


Bankovních poboček je nejméně od roku 2008. Jejich rušení pokračuje i po pandemii
Hospodářské noviny | 07:00:05
Karantény, zavřené obchody a omezení řady odvětví během koronavirové pandemie výrazně změnily chování klientů bank. Ti se více přesunuli do online prostředí a s bankami komunikovali digitálně, namísto aby fyzicky zašli na pobočku. A právě kamenné...


ON-LINE: V noci v národním parku bojovalo s ohněm na 400 hasičů, udrželi plameny dál od domů
ČT24 | 05:50:02
Už pátým dnem pokračuje ve čtvrtek v Národním parku České Švýcarsko boj hasičů s rozsáhlým požárem. V noci bylo v náročném terénu podle informací České televize asi 400 hasičů, jejichž hlavním úkolem bylo před plameny ochránit obydlí. To se jim dosud daří, oheň se nešíří. Ráno je v jejich úsilí opět podpoří  letadla a vrtulníky.


Řekni, ať sklapnou! USA se přou, zda má Nancy Pelosi jet na Tchaj-wan a zvyšovat napětí s Čínou
Respekt | 00:47:51
Oblast by zažila doslova hemžení nepřátelsky naladěných armádVyhněme se dalším Zemanům na Hradě. Za půl roku budeme znát nového prezidenta
Respekt | 00:05:33
Vítězství Andreje Babiše je rizikem, že budeme mít další hlavu státu, která bude hájit především své zájmy a zájmy svého okolíPočasí se o víkendu ochladí. Hrozí déšť i bouřky
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O víkendu se mírně ochladí. Zatímco koncem pracovního týdne teploty ještě dosáhnou necelých třiceti stupňů, v sobotu a neděli o několik stupňů klesnou. Hrozí navíc déšť a přeháňky, místy i bouřky.


KLDR prohlásila, že je připravena mobilizovat jaderné odstrašující prostředky
Eurozpravy-zahraniční | 05:51:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že jeho země je připravena mobilizovat své jaderné odstrašující prostředky a čelit jakémukoli vojenskému střetu s USA. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura Reuters. Kim také poprvé kritizoval nového jihokorejského prezidenta a varoval Soul, že se blíží k hranici války.


Mateřské firmě Facebooku poprvé klesly čtvrtletní tržby
Eurozpravy-ekonomika | 04:41:00
Americké firmě Meta Platforms, která je mateřskou společností Facebooku a Instagramu, poprvé klesly čtvrtletní tržby. Důvodem byly nižší výdaje za reklamu v reakci na oslabení ekonomiky a sílící konkurence TikToku.


Počasí se o víkendu ochladí. Hrozí déšť i bouřky
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O víkendu se mírně ochladí. Zatímco koncem pracovního týdne teploty ještě dosáhnou necelých třiceti stupňů, v sobotu a neděli o několik stupňů klesnou. Hrozí navíc déšť a přeháňky, místy i bouřky.


Fotbalisty Slavie a Sparty čekají odvetná utkání v EKL
Tiscali-zprávy | 05:45:15
Fotbalisté pražských S nastoupí dnes k odvetám 2. předkola Evropské konferenční ligy. Zatímco Slavia má doma po úvodním vysokém vítězství 4:0 nad gibraltarským St Joseph’s prakticky jistý postup, Sparta si na umělou trávu hřiště Vikingu Stavanger veze z úvodního duelu na Letné bezbrankovou remízu. Oba zápasy začínají v 19:00.


Děsí mě každý měsíc aktualizovat prognózu inflace, říká ekonomka Helena Horská
E15-ekonomika | 06:30:00
Ekonomické vyhlídky na druhé pololetí letošního roku jsou podle expertů velmi špatné a to nejenom kvůli rostoucím cenám energií. Jak se na druhý půlrok chystají velké firmy a co nejvíc zaměstnává manažery? A jak se bude chovat česká koruna? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou.


Marcel Soural: Prostor pro nižší ceny bytů je na sekundárním trhu
E15-ekonomika | 06:00:00
Realitní bublina a její možné splasknutí je v poslední době jedním z nejdiskutovanějších témat v českých médiích. Je pravdou, že tuzemský rezidenční trh se dostává do fáze, kdy se ceny nových bytů začínají vzdalovat od finančních možností zájemců o vlastní bydlení, a že ho čeká změna. Není to však změna nepředvídatelná a stejně tak to zřejmě nebude ani změna dramatická, jak leckdo předpovídá.


Kreml chce zneužít plyn k rozhádání Evropské unie. Podle expertů neuspěje
E15-ekonomika | 06:00:00
Rusko se nechystá obnovit dodávky zemního plynu do evropských států přes Nord Stream 1 na plnou kapacitu, dokud budou platit západní sankce, související s válečným konfliktem na Ukrajině. S odvoláním na zdroje blízké Kremlu o tom informuje agentura Bloomberg. Podle Bloombergu bude letošní zima pro Evropskou unii také velkým testem vzájemné solidarity.


Milostivé léto se od září zopakuje, je to naposledy. Dlužníci se mohou zbavit exekucí
E15-ekonomika | 05:00:00
Od prvního září do konce listopadu letošního roku nastává pro dlužníky opět milostivé léto. Je to naposledy, upozorňují jeho autoři. Zaplatí-li dlužník celou jistinu a paušální náhradu nákladů exekuce, bude mu odpuštěno příslušenství, tedy především mnohdy závratné úroky z prodlení.


Děsí mě každý měsíc aktualizovat prognózu inflace, říká ekonomka Helena Horská
E15-politika | 06:30:00
Ekonomické vyhlídky na druhé pololetí letošního roku jsou podle expertů velmi špatné a to nejenom kvůli rostoucím cenám energií. Jak se na druhý půlrok chystají velké firmy a co nejvíc zaměstnává manažery? A jak se bude chovat česká koruna? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou.


Marcel Soural: Prostor pro nižší ceny bytů je na sekundárním trhu
E15-politika | 06:00:00
Realitní bublina a její možné splasknutí je v poslední době jedním z nejdiskutovanějších témat v českých médiích. Je pravdou, že tuzemský rezidenční trh se dostává do fáze, kdy se ceny nových bytů začínají vzdalovat od finančních možností zájemců o vlastní bydlení, a že ho čeká změna. Není to však změna nepředvídatelná a stejně tak to zřejmě nebude ani změna dramatická, jak leckdo předpovídá.


Kreml chce zneužít plyn k rozhádání Evropské unie. Podle expertů neuspěje
E15-politika | 06:00:00
Rusko se nechystá obnovit dodávky zemního plynu do evropských států přes Nord Stream 1 na plnou kapacitu, dokud budou platit západní sankce, související s válečným konfliktem na Ukrajině. S odvoláním na zdroje blízké Kremlu o tom informuje agentura Bloomberg. Podle Bloombergu bude letošní zima pro Evropskou unii také velkým testem vzájemné solidarity.


Milostivé léto se od září zopakuje, je to naposledy. Dlužníci se mohou zbavit exekucí
E15-politika | 05:00:00
Od prvního září do konce listopadu letošního roku nastává pro dlužníky opět milostivé léto. Je to naposledy, upozorňují jeho autoři. Zaplatí-li dlužník celou jistinu a paušální náhradu nákladů exekuce, bude mu odpuštěno příslušenství, tedy především mnohdy závratné úroky z prodlení.


Krátké vlny: Phishing či falešné investice do kryptoměn. Co „letělo“ v české kyberkriminalitě v roce 2021?
lupa.cz | 06:30:01
Počet skutků tzv. hackingu loni meziročně stoupl o 45 %, říká zpráva Nejvyššího státního zastupitelství. Jaké další kyberzločinecké trendy odhaluje?


Canal+ Sport začne vysílat příští týden. Jak ji naladit a co bude vysílat?
lupa.cz | 06:00:00
Studio nové placené sportovní stanice vzniklo v Praze 9. S odbavováním přímých přenosů jí pomohou kolegové ve Varšavě.


Jsme připraveni mobilizovat jaderné odstrašující prostředky, hřímá Kim
idnes.cz | 07:54:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že jeho země je připravena mobilizovat své jaderné odstrašující prostředky a čelit jakémukoli vojenskému střetu s USA. Kim také poprvé kritizoval nového jihokorejského prezidenta a varoval Soul, že se blíží k hranici války.


České stíhačky budou chránit slovenské nebe, než Slováci dostanou nové stroje
idnes.cz | 07:05:00
České vzdušné sily s letouny Gripen budou nejméně do konce roku 2023 pomáhat chránit vzdušný prostor sousedního Slovenska. Nasazení stíhaček ve středu projednala vláda s tím, že čeští letci by takzvaný Air Policing měli zajišťovat už od září.


Ruské pasy k dostání v Chersonu, Ukrajince lákají na peníze a líbivá hesla
idnes.cz | 07:01:00
Zatímco místností zní melodie ruské a někdejší sovětské hymny, malá skupina Ukrajinců v Chersonu, který před téměř pěti měsíci dobyli ruští vojáci, přísahá věrnost Moskvě. Následně obdrží čerstvě vydané ruské pasy.


Hasičům se daří držet hranice požáru, připojit se mají i polská letadla
idnes.cz | 06:44:00
Rozsáhlý požár v Národním parku České Švýcarsko se v noci nerozšířil. Hasičům se daří držet hranice požáru na ploše o velikosti pět krát dva kilometry, tedy 1 000 hektarů. Pomocí těžebních strojů se podařilo vytvořit bezpečnostní pás na České silnici.


Ve čtvrtek v Česku ještě nezaprší, silné bouřky mají přijít v pátek a sobotu
idnes.cz | 06:34:00
Během noci na čtvrtek srážková činnost ustala. Silné bouřky se mohou zejména na území Čech objevit opět v pátek, kdy spadne ojediněle kolem 40 mm. Na Moravě a ve Slezsku se mohou vyskytnout vydatnější srážky v sobotu. V dalších dnech bude deště opět pozvolna ubývat. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Prodražily se vám stavební práce? Chybějící peníze snadno získáte skrz úvěr ze stavebního spoření
Kurzy.cz | 06:00:00
Náklady spojené se stavebními pracemi či stavebním materiálem jsou běžným účelem úvěru ze stavebního spoření. Můžete si přitom vybrat, jestli úvěrem budete financovat další investice do nemovitosti, nebo si necháte proplatit již ty realizované.


"Zavřený plyn nám nezabrání dodávat Ukrajině zbraně," tvrdí šéfka německé diplomacie
aktuálně.cz | 08:00:00
Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková v exkluzivním rozhovoru pro RFE/RL uvedla, že se její země po pomalém rozjezdu snaží zlepšovat.


První poslíčci vymodlené důchodové reformy. Zjistěte, co se kolem penzí mění už teď
aktuálně.cz | 06:03:17
Vláda se chystá schválit dílčí změny v důchodovém systému. Jde o první poslíčky z chystané velké reformy penzí, na kterou Češi čekají už mnoho let.


Známý magnát se odvrací od Donalda Trumpa. Jeho média přišla s nezvyklou kritikou
aktuálně.cz | 06:02:48
Dva vlivné americké deníky patřící miliardáři Rupertu Murdochovi označily Donalda Trumpa za nezpůsobilého pro výkon prezidentského úřadu.


Nehodu mám natočenou, co teď? Když obhajoba vlastních práv naráží na GDPR
aktuálně.cz | 06:02:00
Video z palubní kamery auta může sloužit jako rozhodující důkaz v případě, že policie není schopna určit viníka nehody či pachatele trestného činu.


Střet s Amerikou? KLDR je připravena mobilizovat jaderné odstrašující prostředky
Denik.cz | 06:51:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že jeho země je připravena mobilizovat své jaderné odstrašující prostředky a čelit jakémukoli vojenskému střetu s USA. S odvoláním na státní média o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters. Kim také poprvé kritizoval nového jihokorejského prezidenta a varoval Soul, že se blíží k hranici války.


Zagorová nám vzkázala, ať jdeme svou vlastní cestou, říká o muzikálu Bohatová
Denik.cz | 06:00:00
Kateřina Bohatová, to je jedna z představitelek Hany Zagorové v připravovaném muzikálu Biograf láska, postaveném na tom nejlepším ze zpěvaččina repertoáru. „Na roli byl vypsán konkurz. Pozval si mě kolega Honza Kříž, který muzikál režíruje, takže to proběhlo v takovém příjemném duchu, vzhledem k tomu, že spolu spoustu let hrajeme a dobře se známe. Ale šla jsem si to pěkně odzpívat. No a dopadlo to výborně. V létě zkoušíme, v září bude premiéra,“ těší se herečka a zpěvačka na svou další roli v pražském Divadle Kalich.


Jak se řídí Unie: Jak Česko vyjednalo plynovou dohodu, a tím i plyn pro Čechy
Denik.cz | 06:00:00
Úterní mimořádné zasedání Rady Evropské unie, na kterém se podařilo dosáhnout dohody o společném postupu v případě zastavení dodávek plynu z Ruska, je klasickým příkladem toho, k čemu je Česku role předsednické země Unie dobrá.


Magnet na turisty? Areál bývalé šachty v Beskydech čeká slibná budoucnost
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ Odpůrci těžby v Beskydech dosáhli svého a po mnoha letech sporů je dnes jasné, že na Frenštátsku se už těžit nikdy nebude. A malebná obec v Beskydech, Trojanovice, v současné době stojí před obrovskou výzvou. S areálem Dolu Frenštát má velké plány…


Český čip Tropic Square jde do výroby, vyrábět se bude na Tchaj-wanu
lupa.cz | 08:59:00
Česká společnost Tropic Square zadala do výroby svůj první čip TROPIC01 a dosáhla na tape-out. První prototyp byl do produkce poslán v červnu a testovací verze dorazí během letošního podzimu. Následně se rozběhne sériová výroba. Jak Lupa informovala, Tropic Square chce na trh dostat nižší jednotky milionů kusů. První dávka cílí na jeden a půl milionu čipů.


Benzin i nafta nadále zlevňují. Trend bude podle analytiků pokračovat
idnes.cz | 09:45:00
Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dále zlevňovaly, tempo zrychlilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 45,82 koruny, před týdnem byl o 1,09 koruny dražší. Nafta zlevnila o 93 haléřů na 46,21 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Nejlevněji řidiči natankují v Ústeckém kraji.


Ukrajinci postupují na jihu. Rusové jsou v Chersonu odříznuti, tvrdí Londýn
idnes.cz | 09:30:00
Ukrajinská protiofenziva u Chersonu nabírá na síle a Rusy okupované město je po poškození mostů prakticky odříznuto od ostatních okupovaných území. Ve své analýze to uvedlo britské ministerstvo obrany. Poblíž Kyjeva byly ve čtvrtek ráno slyšet výbuchy, Rusko podle ukrajinských činitelů zasáhlo infrastrukturu ve Vyšhorodském okrese v Kyjevské oblasti.


Záchrana Českého Švýcarska z nebe. Piloti se hlídají očima, létají mimo radar
idnes.cz | 08:43:00
Na „pekelném“ nebi v Českém Švýcarsku je v posledních dnech rušno. Požár ze vzduchu pomáhají hasit především vrtulníky. Ve čtvrtek se k nim připojí i letouny z Itálie s velkokapacitními nádržemi. Celkem tak bude létat nad oblastí 11 zasahujících strojů. Podle Řízení letového provozu se dosud řídily takzvaným pravidlem „viditelnosti“.


Ve středu laboratoře odhalily 2979 případů koronaviru, méně než v úterý
idnes.cz | 08:11:00
Denní počty nově potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál rostou, ve středu jich testy odhalily 2 979, o 220 víc než před týdnem. Oproti úterý je ale nárůst pozitivních asi o 450 nižší. Vedle toho hygienici za středu evidují zhruba tisícovku lidí s podezřením na opakovanou nákazu.


Na výsluní díky Stranger Things. Jak filmy a seriály vracejí písně do hitparád
idnes.cz | 07:59:00
Filmoví či seriáloví režiséři mají občas jasnozřivou schopnost vytáhnout letitou písničku a vhodným umístěním do děje svého díla z ní znovu udělat hit. Naposledy se takto poštěstilo zpěvačce Kate Bush a kapele Metallica.


Po dvou dětech, nevěrách a několika rozchodech si Vémola vezme svou Lelu
revue.idnes.cz | 08:30:00
Zápasník MMA a novopečený šampion Oktagonu Karlos Vémola (37) a bývalá slovenská playmate Lela Ceterová (33) si ve čtvrtek řeknou ano v Praze na Občanské plovárně. Nastávající novomanželé mluví o své veselce jako o svatbě století.


Ukrajina hlásí výbuchy v okolí Kyjeva. Sever země zasáhly rakety vypálené z Běloruska
iHned.cz | 09:21:00
Poblíž Kyjeva byly slyšet výbuchy, Rusko podle ukrajinských činitelů zasáhlo infrastrukturu ve Vyšhorodském okrese v Kyjevské oblasti. Zatím nejsou informace o obětech. Operační velení ukrajinské armády „Sever“ podle ruskojazyčné stanice...


Škoda Auto v prvním pololetí klopýtala, Volkswagen zatím roste
iHned.cz | 08:18:00
Provozní zisk automobilky Škoda Auto za prvních šest měsíců letošního roku klesl na 676 milionů eur (16,6 miliardy korun) z loňských srovnatelných 974 milionů eur. Pokles způsobily hlavně vyšší náklady na výrobu a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Na...


Nejistota kolem ruského plynu žene ceny na rekordy
iHned.cz | 10:00:15
Cena elektřiny na pražské energetické burze PXE se během středy vyšplhala na rekordních 376 eur za megawatthodinu, tedy více než devět tisíc korun. Přispívá k tomu hlavně pokračující růst cen zemního plynu v Evropě. V hlavním plynovém hubu (TTF) v...


Do aukce míří čtyři prototypy Ferrari. Tři z nich byly součástí vývoje LaFerrari
Auto.cz | 08:00:00
Automobily značky Ferrari se v různých aukcích objevují často. Moderní i klasické. Ale prototypy?


Fed opět razantně zvýšil sazby a odmítl naznačit tempo dalšího zvyšování sazeb
Kurzy.cz | 09:50:11
Americká centrální banka Fed ve středu podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na 2,25–2,50 %. Podobně Fed zvýšil sazby i v červnu a razantněji utahoval měnovou politiku jen na začátku 80. let 20. století.


Čekáme na výsledky HDP z USA a reporty od Apple a Amazonu - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:42:52
Evropské indexy otevřely do plusu; Americká ekonomika by měla ukázat expanzi Apple a Amazon dnes reportují hospodářské výsledky; Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria.


Moneta: Výsledky za 2Q překonaly očekávání
Kurzy.cz | 09:41:15
Moneta dosáhla za druhý kvartál tohoto roku čistý zisk ve výši 1 582 mil. Kč (+90 % r/r), mírně nad naší projekcí i konsensem trhu. Za výrazným meziročním růstem je rozpouštění opravných položek a růst úrokových výnosů.


Moneta: Výsledky za druhý kvartál silné, výhled na celý rok nezměněn
Kurzy.cz | 09:37:26
Čistý zisk rostl meziročně o 90% na 1 582 mil. Kč, asi 6% nad odhady konsenzu hlavně díky vyššímu než očekávanému rozpouštění rezerv na nesplácené úvěry ve výši 155 mil.Kč, zatímco trh čekal asi 67 mil.


Fed zvýšil o 75bb, dnes se může potvrdit technická recese - Ranní okénko
Kurzy.cz | 09:32:07
Fed včera večer v souladu s tržními očekáváními zvýšil sazby o 75 bazických bodů a nepřipravil tak překvapení v podobě obávaného hiku o 100bb. Základní sazba se tím dostala na úroveň 2,25-2,50 %, čímž se přehoupla zhruba do neutrální úrovně, která...


FED zvýšil sazby dle očekávání, trh to přijal pozitivně. Dnes Apple a Amazon
Kurzy.cz | 09:25:40
Akciové trhy v USA včera silně posilovaly po rozhodnutí FED zvýšit základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 2,5%, v souladu s očekáváním. Následná tisková konference guvernéra Powella vyzněla v méně jestřábím tónu než bylo dle očekávání možné, kdy&h


Pohonné hmoty v Česku zlevní, vývoz ropy z USA je historicky rekordní
Kurzy.cz | 09:22:18
Cena pohonných hmot v Česku dále klesá, nicméně v nadcházejícím týdnu je třeba počítat už se zmírněním tohoto poklesu. V uplynulém týdnu zlevnil benzín Natural 95 o 1,09 koruny na 45,82 koruny za litr.


Ethiopian Investment Holding: nová strategie konsolidace státem vlastněných podniků
Kurzy.cz | 09:20:00
Investiční fond Ethiopian Investment Holding (EIH), založený v lednu 2022 se základním kapitálem 100 mld. etiopských birrů (1


Americké indexy skončily po rozhodnutí Fedu obchodování výrazně výše. S&P 500 +2,62 %, Dow Jones +1,37 % a Nasdaq +4,06 %. Russell 2000 +2,39 % - Ranní shrnutí (28.07.2022)
Kurzy.cz | 09:14:58
Americké indexy skončily po rozhodnutí Fedu obchodování výrazně výše. S&P 500 vyskočil o 2,62 %, Dow Jones si připsal 1,37 % a Nasdaq vzrostl o 4,06 %. Russell 2000 přidal 2,39 % Indexy akciových trhů z asijsko-pacifického regionu také rostly, ale...


Pražská burza včera obchodovala v pozitivním trendu, v souladu s Evropou - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:13:53
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,260 bodů (+1.2% d/d); objem: 696 mil. Kč Pražský akciový trh se včera obchodoval v pozitivním trendu, tedy v souladu s téměř celou Evropou, a prostřednictvím indexu PX si připsal 1,2 % d/d.


ČSÚ zveřejnil údaje o náboženské víře v kombinaci s pohlavím a věkem
Kurzy.cz | 09:13:33
Údaje o náboženské víře obyvatelstva ze Sčítání 2021, publikované Českým statistickým úřadem v prvním pololetí letošního roku, jsou nyní rozšířeny o další podrobnější sady údajů, které kombinují data o náboženské víře s pohlavím a věkovou strukturou ob...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 28.07.2022
Kurzy.cz | 09:08:56
Klíčové události
• Eurozóna: Peněžní nabídka M3 v červnu zrychlila na 5,7 % r/r z květnových 5,6 % / r/r.
• Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK v průzkumu na srpen poklesla na -30,6 bodu.
• USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v červ...


Časové řady základních ukazatelů statistiky práce - červenec 2022
Kurzy.cz | 09:08:47
Dlouhodobý vývoj ukazatelů z oblasti statistiky práce a mezd v odvětvovém a územním členění vč. údajů o neumístěných uchazečích o zaměstnání vedených v evidenci úřadů práce.


Jak se měří dojezd elektromobilu?
Kurzy.cz | 08:59:21
Dojezd elektromobilů je hojně diskutovanou záležitostí. Automobilky jej udávají, stejně jako u vozů se spalovacími motory, na základě normovaného cyklu, který je pro všechny stejný. Podívejte se na zkratku WLTP a její význam blíž.


Fed zvýšil sazby na 2.5 %. Nasdaq rostl o 4 %, Meta po výsledcích -4.6 % - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:52:12
Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 75bp. až na 2.5 %. Na tiskové konferenci pak J. Powell naznačil, že je Fed připraven sazby dál zvyšovat, i když jejich další trajektorie bude výrazně závislá na nově příchozích date...


Fed zvýšil úrokové sazby o +75bps. Dnešní HDP za II. kvartál řekne, zdali je Amerika v technické recesi.
Kurzy.cz | 08:33:28
Dnešní HDP za II. kvartál řekne, zdali je Amerika v technické recesi.


Benzin i nafta v Česku dál zlevňují. Ceny klesly od minulého týdne asi o korunu
aktuálně.cz | 09:18:21
Navzdory cenovému poklesu zůstávají pohonné hmoty v Česku stále výrazně dražší než před rokem.


MNB dorovná depo sazbu
Kurzy.cz | 08:29:04
Maďarská centrální banka by dnes měla dorovnat jednotýdenní depozitní sazbu na úroveň základní sazby, kterou v úterý posunula na úroveň 10,75 %.


Eurodolar se posunul nad 1,02
Kurzy.cz | 08:28:02
Eurodolar se v reakci na lehce holubičí výstupy ze zasedání Fedu (viz úvod) posunul zpět nad 1,02.


MONETA překonala na zisku odhad trhu, připravuje se na těžké období
Kurzy.cz | 08:27:49
Moneta oznámila za druhý kvartál čistý zisk ve výši 1,58 miliardy Kč a překonala tak konsensus trhu nastavený na 1,43 miliardy. Čistý úrokový výnos za stejné období byl v podstatě shodný s očekáváním trhu (2,46 miliardy Kč versus odhad 2,47 miliardy...


Čeští těžaři dobývají Indonésii
Kurzy.cz | 08:19:00
Kovidové době navzdory se do Indonésie vypravila podnikatelská mise zaměřená na oblast těžby a zpracování nerostných surovin


ČEZ v Dukovanech spustil 4. výrobní blok
Kurzy.cz | 08:19:00
Energetici dnes v Jaderné elektrárně Dukovany ukončili pravidelnou odstávku 4. bloku pro výměnu paliva. Během uplynulých 54 dnů vyměnili čtvrtinu paliva a zkontrolovali a modernizovali řadu zařízení. Bezemisní elektrickou energii blok začal dodávat dne...


Počty nakažených covidem mezitýdenně dál rostou. Hospitalizovaných je přes tisíc
Denik.cz | 09:10:00
Denní počty nově potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál rostou, ve středu jich testy odhalily 2979, o 220 víc než před týdnem. Oproti úterý je ale nárůst pozitivních asi o 450 nižší. Vedle toho hygienici za středu evidují zhruba tisícovku lidí s podezřením na opakovanou nákazu.


Akcie na pražské burze: Buy, hold a sell pohledem makléře
Kurzy.cz | 08:16:29
Které akcie na pražské burze by zkraje druhého pololetí vnímal jako nákupní příležitost makléř Vladimír Vávra z WOOD & Company? Jeden tip by měl i na trhu START. Proč držet akcie Avastu, Komerční banky nebo Erste? A jak nyní hrát ČEZ?


Včera v USA zvýšili sazby o 75bb, dnes se zase vyhnou technické recesi (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:06:49
Fed včera pokračoval v razantním tempu utahování měnové politiky a
doručil 75bodový hike. V USA by se měli vyhnout technické recesi
s růstem HDP o 0,4 % q/q za Q2. Důvěru v ekonomiku v eurozóně by
měl podržet přetrvávající mírný optimismus v oblastech ...


Premiér Petr Fiala se zúčastnil porady ministra spravedlnosti s předsedy soudů -Tématy jednání byly systemizace na rok 2023, platy ústavních činitelů a rozpočet
Kurzy.cz | 08:04:12
Premiér Petr Fiala, jako první premiér v historii ČR, navštívil poradu ministra spravedlnosti a vedoucích představitelů soudů. Tématy jednání byly systemizace na rok 2023, platy ústavních činitelů a rozpočet. Jednalo se o další pravidelnou...


Podzim v Česku: recese a inflace 20 % - Ozvěny trhu
Kurzy.cz | 07:30:02
Tuzemské hospodářství má za sebou první
polovinu roku. A ve světle toho, co vše se událo, to nakonec vůbec nedopadlo
špatně. Naše aktualizovaná makroekonomická prognóza (její
kompletní znění je k dispozici zde https://bit.ly/CEOQ322CZ)
ukazuje, že i bě...


Účetnictví zobrazuje život
Kurzy.cz | 05:00:50
„Podvojné účetnictví používají lidé už víc než 500 let a pořád je to nejlepší způsob, jak získávat informace o ekonomickém stavu daného subjektu,“ říká prezidentka Svazu účetních ČR Magdaléna Králová.


Revoluce v letectví? Airbus otestuje letoun A380 s odkrytým dvouproudovým motorem
Euro | 08:24:23
Nová úprava na největším dopravním letadle světa má přinést snížení emisí uhlíku o přibližně 20 procent. Motor má být ekologičtější než jakýkoliv jiný používaný, pohánět ho má udržitelné letecké palivo (SAF). Airbus odhaduje, že upravené letadlo by se u aerolinek mohlo objevit v druhé polovině této dekády.


Mladí neonacisté všech zemí se spojují. Investigativní novináři popsali, jak globální síť teroristů teenagerů funguje
Hospodářské noviny | 10:10:00
Novináři německých novin Welt am Sonntag, investigativního serveru Politico a webu Insider společně zmapovali a popsali, jak se tvoří a funguje globální síť teenagerů neonacistů. Někteří z nich se začínají radikalizovat už ve věku jedenácti let a...


Ukrajina hlásí výbuchy v okolí Kyjeva. Sever země zasáhly rakety vypálené z Běloruska
Hospodářské noviny | 09:21:00
Poblíž Kyjeva byly slyšet výbuchy, Rusko podle ukrajinských činitelů zasáhlo infrastrukturu ve Vyšhorodském okrese v Kyjevské oblasti. Zatím nejsou informace o obětech. Operační velení ukrajinské armády „Sever“ podle ruskojazyčné stanice...


Škoda Auto v prvním pololetí klopýtala, Volkswagen zatím roste
Hospodářské noviny | 08:18:00
Provozní zisk automobilky Škoda Auto za prvních šest měsíců letošního roku klesl na 676 milionů eur (16,6 miliardy korun) z loňských srovnatelných 974 milionů eur. Pokles způsobily hlavně vyšší náklady na výrobu a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Na...


Nejistota kolem ruského plynu žene ceny na rekordy
Hospodářské noviny | 11:00:04
Cena elektřiny na pražské energetické burze PXE se během středy vyšplhala na rekordních 376 eur za megawatthodinu, tedy více než devět tisíc korun. Přispívá k tomu hlavně pokračující růst cen zemního plynu v Evropě. V hlavním plynovém hubu (TTF) v...


O pětitisícový příspěvek na dítě bude možné elektronicky žádat od 15. srpna, řekl Jurečka
ČT24 | 09:41:01
Rodiny, jejichž loňské příjmy nepřevýšily jeden milion korun hrubého, získají jednorázový příspěvek pět tisíc korun na dítě. Příspěvek by měly začít dostávat ve druhé polovině letních prázdnin, týká se dětí, kterým nebude 1. srpna ještě 18 let. Administraci a výplatu ve čtvrtek představuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).


V Čechách dnes budou silné bouřky, mohly by pomoc s hašením požáru
Eurozpravy-domácí | 10:54:00
V Čechách se v pátek odpoledne a v noci na sobotu místy vyskytnou silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm a silným větrem. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Vystrčil se zabývá prověrkou hospodaření kanceláře Senátu
Eurozpravy-domácí | 09:34:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se seznámil s výsledky prověrky hospodaření kanceláře horní komory, kterou provedla v uplynulých měsících skupina senátorů z hospodářského výboru. ČTK sdělil, že je nyní konzultuje. Kontrolní skupina podle webu Hospodářských novin zjistila, že Kancelář Senátu zadávala některé zakázky napřímo, aniž oslovila další firmy. U některých zakázek nedoložila, jak vybrala dodavatele.


Pohonné hmoty v Česku zlevnily od minulého týdne zhruba o korunu
Eurozpravy-domácí | 09:09:00
Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dál zlevnily, tempo zrychlilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 45,82 koruny, před týdnem byl o 1,09 koruny dražší. Nafta zlevnila o 93 haléřů na 46,21 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.


ROZHOVOR: Za lesní požáry mohou v drtivé většině lidé, říká odborník. Obnovu by nechal na přírodě
Eurozpravy-domácí | 09:00:00
Hasiči se aktuálně potýkají s rozsáhlým požárem v Českém Švýcarsku, v týdnu hořely také lesy na Zlínsku. Přírodní požáry jsou v horkých a suchých letních dnech velkým rizikem pro přírodu, mohou jí ale i prospívat, například pomáhat v přirozené obnově, tvrdí odborník na požární ochranu Martin Valdhans. V rozhovoru pro server EuroZprávy.cz popsal, jaká je šance na samovznícení a proč je těžké s požáry ve volné přírodě bojovat. Podle něj by lidé jako prevenci požárů měli přestat vysazovat nepřirozené smrkové monokultury.


V Česku přibývá nakažených koronavirem i hospitalizovaných lidí
Eurozpravy-domácí | 08:16:00
Denní počty nově potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál rostou, ve středu jich testy odhalily 2979, o 220 víc než před týdnem. Oproti úterý je ale nárůst pozitivních asi o 450 nižší. Vedle toho hygienici za středu evidují zhruba tisícovku lidí s podezřením na opakovanou nákazu.


Požár v Českém Švýcarsku se nerozšířil, stále je na ploše 1000 hektarů
Eurozpravy-domácí | 08:10:00
Rozsáhlý požár v národním parku České Švýcarsko se v noci nerozšířil. Hasičům se daří držet hranice požáru na ploše o velikosti pět krát dva kilometry, tedy 1000 hektarů. Ohniska jsou uvnitř této plochy. V bezpečí před ohněm je obec Janov, která se nemusela evakuovat, a budovy v dalších obcích. Nikdo z hasičů se za celou dobu zásahu vážné nezranil.


Ukrajinská protiofenziva u Chersonu podle Britů nabírá na síle
Eurozpravy-zahraniční | 10:44:00
Ukrajinská protiofenziva u Chersonu na jihu země nabírá na síle. Město Cherson je po poškození mostů v oblasti prakticky odříznuto od ostatních Rusy okupovaných území. Ve své pravidelné analýze situace na bojišti to dnes uvedlo britské ministerstvo obrany.


Rusové podle BBC nevyvážejí z okupovaných částí Ukrajiny jen obilí
Eurozpravy-zahraniční | 10:31:00
Rusko vyváží z okupovaných ukrajinských území vedle obilí také slunečnici, tvrdí ruská redakce BBC. V loňském roce byla Ukrajina společně s Ruskem jedním z největších vývozců slunečnicového oleje, teď ale ukrajinská slunečnice končí v ruských výrobních závodech, zjistili novináři.


Papežova omluva za trýznění dětí je jen prvním krokem, řekl Trudeau
Eurozpravy-zahraniční | 09:06:00
Kanadská vláda naznačila, že papežova omluva za roli, kterou římskokatolická církev sehrála při násilné asimilaci a trýznění dětí původních obyvatel v kanadských internátních školách, není dostatečná. Napsala to dnes agentura AP. Papež František se během své "kajícné pouti" po Kanadě ve středu setkal s premiérem Justinem Trudeauem a generální guvernérkou Kanady Mary Simonovou, která zastupuje britskou královnu Alžbětu II.


Škodě za pololetí klesl provozní zisk o 30,6 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 08:25:00
Provozní zisk automobilky Škoda Auto za prvních šest měsíců letošního roku klesl na 676 milionů eur (16,6 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 974 milionů eur (23,9 miliardy Kč). Pokles způsobily hlavně vyšší náklady na výrobu a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Na výsledky má vliv také rusko-ukrajinský konflikt. Ve své výsledkové zprávě to dnes oznámil mateřský koncern Volkswagen.


V Čechách dnes budou silné bouřky, mohly by pomoc s hašením požáru
Eurozpravy-počasí | 10:54:00
V Čechách se v pátek odpoledne a v noci na sobotu místy vyskytnou silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm a silným větrem. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Spisovatelka Caitlin Moranová o potratech, o domácím vzdělávání i o poruchách příjmu potravy
Reflex | 10:00:00
CAITLIN MORANOVÁ (47) napsala za poslední tři dekády nespočet oceňovaných textů zejména pro věhlasný britský konzervativní deník The Times, sedm třeskutě vtipných knih převážně pro emancipované ženy, získala téměř 900 000 sledujících na Twitteru a stala se nejvlivnější britskou novinářkou vůbec na této sociální síti… Ale především rozesmála miliony svých čtenářek a poučila je, jak být ženou a patřičně si to užít. Čtyři její publikace – Jak být ženou, Morantologie, Jak stvořit dívku, Víc než žena – máme v češtině díky nakladatelství Host, a nyní si můžete přečíst i rozhovor s ní: v Reflexu č. 30/2022, který vychází právě dnes. A co se na pět stran tištěného čísla nedostalo?


Jednou nohou v Belgii. Francouzské Lille překvapí netypickou atmosférou
Reflex | 06:20:00
Díky časté lince Eurostar z Londýna a bývalému statutu hlavního města kultury roste obliba Lille v severní Francii coby oblíbené víkendové destinace. Nečekejte však typickou Francii – poloha města, které se nachází v blízkosti belgicko-francouzských hranic, je nejen na architektuře poměrně znát.


Marek Stoniš: Diagnózy podle Džamily, sjezd mafie STAN a komunističtí fracci aneb České panoptikum
Reflex | 06:10:00
Nejslavnější česko-kazachstánská dálková diagnostička Džamila Stehlíková, mimochodem, to je ta paní, co byla kdysi ministryní rovnosti za zelené, téměř před rokem vyjevila nález, že prezident Zeman má poškozený mozek a trpí deliriem tremens. Miloš Zeman ovšem žije, mluví, píše a těší se zdraví odpovídajícímu jeho věku a životnímu stylu. Ale nevadí, paní Džamila jede dál močálem černým kolem bílých skal. Před třemi měsíci doktorka vyšetřila dalšího prezidenta, tentokrát ruského. Podle její diagnózy trpí Vladimir Putin nádorem štítné žlázy, tachypnoamií (zrychleným dýcháním) a Parkinsonovou chorobou. Kdyby se Putin objevil v Džamilině ordinaci, doporučila by mu, aby si uspořádal poslední věci, rozloučil se s nejbližšími, protože jej čeká jen několik dnů, maximálně týdnů života. Jenže jaký div, on stále žije.


Linda Bartošová: Některé poznámky mě zraňovaly, teď už předsudky chápu. Respekt si ale zaslouží každý
Reflex | 06:00:00
Promlouvat k divákům z obrazovky je pro řadu moderátorek a moderátorů snem, který když se splní, stává se drogou. V už tak konkurenčním mediálním prostředí je proto televizní éter mimořádně prestižní záležitostí. Linda Bartošová nejenže dokázala uspět v tom veřejnoprávním, do kterého přišla coby studentka žurnalistiky a také držitelka korunky České Miss World, kvůli čemuž si vyslechla bezpočet zraňujících poznámek, ale v jednu chvíli se věnovala až pěti zpravodajským disciplínám, moderováním Událostí počínaje a živými reportérskými vstupy konče. „Je to velká zátěž nejenom na organismus, ale i na hlavu, protože se nemůžete nikdy jednomu formátu věnovat stoprocentně, a to už nechci do budoucna v ničem,“ přiznává novinářka, která od ledna čerpá kreativní volno. Rozhovor byl natočen ještě před tím, než Bartošová oznámila, že se teď do České televize vracet nebude.


Peníze na Ukrajinu trochu jinak. Český Orbit Capital pošle do tamního startupu 200 milionů
E15-ekonomika | 09:00:00
Český fond Orbit Capital investoval společně s dalšími globálními fondy do startupu s ukrajinskými kořeny Preply. Platforma pro online výuku cizích jazyků vybrala skrze soukromé lekce od všech investorů v přepočtu přes 1,2 miliardy korun, přičemž tuzemský fond přispěl částkou asi 194 milionů korun, oznámila Preply.


Německý výrobce elektromobilů e.Go jde na burzu v USA. Americké akcie zpevnily
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 209. den roku, svátek má Viktor, před 46 lety došlo k zemětřesení v čínském Tchang-šanu, které si vyžádalo stovky tisíc obětí.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Růst cen nových bytů v Praze se zastavil
E15-ekonomika | 08:49:00
Růst prodejních cen nových bytů v Praze se ve druhém čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně zastavil. Průměrná cena prodaného bytu byla 145 783 korun za metr čtvereční (m2). Z dnes zveřejněné analýzy developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group vyplývá, že se projevuje především nedostupnost stoupajících hypoték a v metropoli se prodalo 950 nových bytů, což je meziroční propad skoro 65 procent.


Pád provozního zisku skoro o třetinu. Škoda Auto v pololetí doplatila na růst nákladů
E15-ekonomika | 08:41:00
Provozní zisk automobilky Škoda Auto za prvních šest měsíců letošního roku klesl na 676 milionů eur z loňských srovnatelných 974 milionů eur. Pokles způsobily hlavně vyšší náklady na výrobu a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Na výsledky má vliv také rusko-ukrajinský konflikt. Ve výsledkové zprávě to oznámil mateřský koncern Volkswagen.


Firmy přestaly utrácet za reklamu. Matce Facebooku poprvé klesly čtvrtletní tržby
E15-ekonomika | 07:18:00
Americké firmě Meta Platforms, která je mateřskou společností Facebooku a Instagramu, poprvé klesly čtvrtletní tržby. Důvodem byly nižší výdaje za reklamu v reakci na oslabení ekonomiky a sílící konkurence TikToku. Tržby se ve druhém čtvrtletí snížily o jedno procento na 28,82 miliardy dolarů, čistý zisk se propadl o 36 procent na 6,69 miliardy dolarů, oznámila společnost.


Peníze na Ukrajinu trochu jinak. Český Orbit Capital pošle do tamního startupu 200 milionů
E15-politika | 09:00:00
Český fond Orbit Capital investoval společně s dalšími globálními fondy do startupu s ukrajinskými kořeny Preply. Platforma pro online výuku cizích jazyků vybrala skrze soukromé lekce od všech investorů v přepočtu přes 1,2 miliardy korun, přičemž tuzemský fond přispěl částkou asi 194 milionů korun, oznámila Preply.


Německý výrobce elektromobilů e.Go jde na burzu v USA. Americké akcie zpevnily
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 209. den roku, svátek má Viktor, před 46 lety došlo k zemětřesení v čínském Tchang-šanu, které si vyžádalo stovky tisíc obětí.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Růst cen nových bytů v Praze se zastavil
E15-politika | 08:49:00
Růst prodejních cen nových bytů v Praze se ve druhém čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně zastavil. Průměrná cena prodaného bytu byla 145 783 korun za metr čtvereční (m2). Z dnes zveřejněné analýzy developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group vyplývá, že se projevuje především nedostupnost stoupajících hypoték a v metropoli se prodalo 950 nových bytů, což je meziroční propad skoro 65 procent.


Pád provozního zisku skoro o třetinu. Škoda Auto v pololetí doplatila na růst nákladů
E15-politika | 08:41:00
Provozní zisk automobilky Škoda Auto za prvních šest měsíců letošního roku klesl na 676 milionů eur z loňských srovnatelných 974 milionů eur. Pokles způsobily hlavně vyšší náklady na výrobu a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Na výsledky má vliv také rusko-ukrajinský konflikt. Ve výsledkové zprávě to oznámil mateřský koncern Volkswagen.


Firmy přestaly utrácet za reklamu. Matce Facebooku poprvé klesly čtvrtletní tržby
E15-politika | 07:18:00
Americké firmě Meta Platforms, která je mateřskou společností Facebooku a Instagramu, poprvé klesly čtvrtletní tržby. Důvodem byly nižší výdaje za reklamu v reakci na oslabení ekonomiky a sílící konkurence TikToku. Tržby se ve druhém čtvrtletí snížily o jedno procento na 28,82 miliardy dolarů, čistý zisk se propadl o 36 procent na 6,69 miliardy dolarů, oznámila společnost.


Přehled dluhopisů na Finparádě za měsíc červenec
Finparáda | 12:00:00
Dluhopis, nebo také obligace či bond, je druh cenného papíru, který je pro investory jednou z možností zhodnocení peněz a pro vydavatele možností, jak si výhodně zajistit dlouhodobější zdroj financování. Na Finparádě se zaměřujeme na dluhopisy...


Nevidíme skutečnou pomoc lidem, říká k návrhu vyššího schodku Schillerová
idnes.cz | 11:44:00
Plán vlády Petra Fialy na úpravu letošního státního rozpočtu okomentovala stínová ministryně financí za ANO, šéfka klubu Alena Schillerová. „Nevidíme, že by čísla byla přetavena do pomoci občanům,“ řekla Schillerová. Vláda schválila zvýšení schodku na 330 miliard korun. „Určitě ho nepodpoříme, tak jak byl navržen,“ řekla Schillerová.


Řidička nezabrzdila a auto sjelo do Úpy, hasiči vůz tahali jeřábem
idnes.cz | 11:41:00
Do koryta řeky v Peci pod Sněžkou sjelo osobní auto, které jeho sedmadvacetiletá řidička zapomněla při parkování zabrzdit. Na břeh jej dostali hasiči, zároveň museli zachytávat chladicí kapalinu unikající do vody.


Skandál v Itálii. Kněz sloužil mši v plavkách, jako oltář použil matraci
idnes.cz | 11:37:00
Itálie řeší případ kněze, který odsloužil mši pro středoškolské studenty přímo v moři. Místo na oltář položil nezbytné propriety na nafukovací matraci plovoucí na vodě. Mattia Bernasconi se za netradiční bohoslužbu později omluvil, prokuratura ale případ začala vyšetřovat pro „urážku náboženského vyznání“.


O 5000 korun mohou lidé bez dětských přídavků žádat v půlce srpna, řekl Jurečka
idnes.cz | 11:27:00
Plný příjem žádostí pro vyřizování jednorázového příspěvku
5 000 korun pro rodiny, které nepobírají dětské přídavky, bude spuštěn od 15. srpna. Oznámil to ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Rodiny, které dětské přídavky pobírají, bude pět tisíc korun vypláceno automaticky. Na finanční pomoc od státu mají nárok domácnosti s loňským hrubým příjmem do milionu korun.


Dámská jízda. Do Benátek míří Běžná selhání s Taťjanou Medveckou
idnes.cz | 11:27:00
Počet snímků s českou stopu ve festivalových Benátkách se rozrostl o čtvrtý titul. Nově pořadatelé vybrali Běžná selhání, film s Taťjanou Medveckou a Beátou Kaňokovou v hlavních rolích, který natočila rumunská rodačka Cristina Grosanová podle scénáře Kláry Vlasákové.


Ukrajina zařadila Fica mezi dezinformátory. Jako na Slovensku, reagoval
idnes.cz | 11:15:00
Ukrajina zařadila bývalého předsedu slovenské opoziční strany Směr-SD a bývalého expremiéra Roberta Fica na seznam jedinců šířích ruskou propagandu. Fico tvrdí, že každý, kdo nemá „stejný názor“ jako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, je ihned označen za zločince.


„Je čas vykročit do neznáma.“ Bartošová definitivně končí v České televizi
idnes.cz | 10:49:00
Linda Bartošová, finalistka České Miss, ve středu na sociálních sítích oznámila svůj odchod z České televize. V tamním zpravodajství působila od roku 2013. Z médií a veřejného prostoru ale dle svých slov určitě nezmizí.


V Americe vznikla nová politická síla, chce zlomit monopol dvou stran
idnes.cz | 10:34:00
Desítky bývalých republikánů a demokratů oznámily, že založily novou celostátní politickou stranu. Cílem uskupení má být oslovení milionů voličů, kteří jsou podle jeho představitelů znepokojeni nefunkčním systémem dvou stran ve Spojených státech.


Za zneužívání chlapců dostal bývalý vychovatel pět let a musí se léčit
idnes.cz | 10:14:00
Pět let vězení dostal bývalý vychovatel dětského domova v Tachově za znásilnění a pohlavní zneužití několika svěřenců. Krajský soud v Plzni mu navíc uložil desetiletý zákaz práce s dětmi a ambulantní sexuologické léčení. Poškozeným musí zaplatit 100 tisíc korun.


Vakcína z obchoďáku je zpět. Ministerstvo novou kampaň zamíří i na odmítače
idnes.cz | 10:00:00
V Česku se v minulých dnech rozeběhlo očkování čtvrtou dávkou. Jakákoliv mediální podpora mu ale zatím chybí. Start první části kampaně na podporu vakcíny proti covidu se plánoval na 1. srpna, nakonec to bude až o čtrnáct dnů později. Osvětová kampaň přijde na desítky milionů a má oslovit jak lidi ochotné k očkování, občany Ukrajiny, tak i neočkované a odmítače.


Mladí neonacisté všech zemí se spojují. Investigativní novináři popsali, jak globální síť teroristů teenagerů funguje
iHned.cz | 10:10:00
Novináři německých novin Welt am Sonntag, investigativního serveru Politico a webu Insider společně zmapovali a popsali, jak se tvoří a funguje globální síť teenagerů neonacistů. Někteří z nich se začínají radikalizovat už ve věku jedenácti let a...


Nový Ford Mustang se možná představí již za dva měsíce!
Auto.cz | 10:52:00
Sedmá generace Fordu Mustang by se dle informací novinářů z Automotive News mohla představit již v září na autosalonu v Detroitu.


Porsche 911 GT3 RS zná datum premiéry. Dočkáme se brzy!
Auto.cz | 09:53:00
Tradiční okruhové monstrum Porsche 911 GT3 RS se v plné parádě představí již příští měsíc. 


Maserati míří zpět do závodů FIA GT, příští rok nasadí MC20 GT2
Auto.cz | 08:52:00
Krátce po oznámení zákaznického okruhového speciálu, který nebude určen pro žádnou závodní kategorii, Maserati přináší zprávy o návratu do závodů FIA GT. Pro zákaznické týmy chystá MC20 GT2.


Fed sazby zvýšil, ale mluvil opatrněji
Kurzy.cz | 11:55:55
Americká centrální banka naplnila tržní očekávání a zvýšila cílový interval pro sazbu Fed Funds rate o 3/4 procentního bodu na 2,25-2,50 %. Přesto však vůči euru dolar v dalších hodinách oslabil téměř o 1 %.


EURJPY (28.07.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 11:37:40
Včerejší rozhodnutí FOMC o sazbách bylo klíčovou událostí týdne a nyní se pozornost zaměřuje na další důležitý fundament - zveřejnění reportu vývoje americké ekonomiky za Q2 2022. Nicméně čekáme také další důležitá data. Jedním z nich jsou statistiky i...


Foto: Jak rozpálený je orloj nebo socha svatého Václava? Praha nasnímaná termokamerou
aktuálně.cz | 11:29:24
Podívejte se, které části pražského orloje, katedrály svatého Víta nebo Staroměstského náměstí nasávají během horkých dní nejvíce tepla.


Meta s prvým poklesom tržieb v histórii - VIDEO
Kurzy.cz | 11:20:01
Spoločnosť Meta včera nesplnila očakávania tržieb a ani ziskov a pridala sa tak k Alphabetu a Microsoftu, ktoré očakávania nesplnili tiež. Meta ale výrazne znížila svoj výhľad na ďalší kvartál a spomínala viacero problémov. V rámci výsledkov však prišl...


Zlevňování pohonných hmot bude pokračovat
Kurzy.cz | 11:10:56
„Zatímco pokles ceny ropy umožňuje zlevňovat pohonné hmoty, kurz koruny vůči dolaru se nevyvíjí příznivě. Posilování dolaru prodražuje dovoz do České republiky, což brání výraznějšímu snížení cen u čerpacích stanic,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.


Muž na úřadě ve Zlíně zastřelil bývalou přítelkyni. Sám se potom pokusil o sebevraždu
aktuálně.cz | 10:43:00
Útočník je pod dohledem policistů v nemocnici. Má těžké poranění hlavy a je v ohrožení života.


Ropný gigant Shell vykázal rekordní zisk. Kvůli drahým energiím za to čelí kritice
aktuálně.cz | 10:34:28
K zisku, který v přepočtu přesáhl 270 miliard korun, přispěly vysoké ceny ropy, marže rafinerií a solidní výsledky v obchodování s plynem.


Kvíz: To je maglajz. Znáte původ slov, která jsou zvláštní, ale běžně je používáme?
aktuálně.cz | 10:30:26
Každý den používáme při řeči slova, aniž bychom se zamysleli nad tím, odkud se vlastně vzala. Původem slov se zabývá obor zvaný etymologie.


O víkendu se ochladí, v sobotu bude pršet. Déšť se očekává i v Českém Švýcarsku
aktuálně.cz | 10:24:02
Čtvrtek má být podle meteorologů ještě beze srážek. V pátek část Čech zasáhnou silné bouřky.


Prodeje téměř neklesly, i tak Škoda vydělává méně. Provozní zisk klesl skoro o 31 %
aktuálně.cz | 09:52:53
Škodě za první pololetí letošního roku klesl provozní zisk. Prodeje nových aut se propadly o 3,5 procenta.


Doktor Mráček, Důra i dělnice Helenka. Jaké filmové příběhy vznikly u vody?
Denik.cz | 11:30:00
Plovárna, lázně, voda. Vděčné kulisy filmových příběhů, včetně českých. Dá se v nich krásně lenošit, navazovat známosti, klábosit o životě, ba se i topit. Připomeňme si některé snímky, jež se více či méně odehrávaly u zčeřených vodních hladin.


Muž v Ostravě neunesl hospodské ponížení. Vrátil se s nožem, aby se pomstil
Denik.cz | 11:05:00
Kopnutí do zadku a ponižující vyhození z hospody neunesl Pavel z Ostravy. V návalu vzteku se do restaurace vrátil, protivníka povalil na zem, sedl si na něj a dvakrát ho bodl vystřelovacím nožem do hrudi. V dalším běsnění mu naštěstí zabránil opodál stojící host. Pavel K. (44 let) ve čtvrtek stanul před Krajským soudem v Ostravě, kde čelil žalobě z pokusu o vraždu. Hrozilo mu dvanáct až dvacet let vězení.


Na krajském úřadě ve Zlíně se střílelo. Muž v budově zabil bývalou partnerku
Denik.cz | 10:38:00
V budově Krajského úřadu Zlínského kraje ve Zlíně se ve čtvrtek 28. července dopoledne střílelo. Na místo byla vyslána posádka Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a v okolí 21. budovy někdejšího baťovského a svitovského areálu se sjelo množství policejních vozů a policisté hlídkovali před vchodem.


Masová konzerva za stovku? O hotovky v plechu či plastu je i přes zdražení zájem
Denik.cz | 10:30:00
Mnoho Čechů si neumí kempování, turistické túry či čundr představit bez levnějších masových konzerv. V letní sezoně ale některé spotřebitele zaskočila jejich vysoká cenovka. Producenti to vysvětlují zdražením snad všech výrobních nákladů, od masa z jatek, přes energie až po obaly.


Struktura mezd zaměstnanců v Olomouckém kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 09:53:42
28. 7. 2022 Podle výsledků strukturálního šetření mezd zaměstnanců v roce 2021 přesáhla průměrná měsíční mzda v Olomouckém kraji 37 tis. Kč a medián mezd překročil hodnotu 33 tis. Kč. Český statistický úřad ve spolupráci s Ministerstvem práce a...


Oznámení o aukci SPP 4 T 29/07
Kurzy.cz | 09:30:00
Oznámení Ministerstva financí o aukci státních pokladničních poukázek
(číslo emise SPP 861)


Strasti inflačního cílovače
Kurzy.cz | 09:27:37
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.


Moneta: Podstatný růst čistého zisku kvůli rozpouštění opravných položek - Komentář k výsledkům hospodaření
Kurzy.cz | 09:25:49
Moneta Money Bank dnes ráno oznámila výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku, které podstatně
vzrostly v meziročním srovnání. Pozitivní vliv mají vysoké úrokové sazby a na úrovni čistého zisku rozpouštění opravných
položek. Výsledky jsou ve shodě s kon...


Konsolidované výsledky hospodaření Koncernu Pražská plynárenská za rok 2021
Kurzy.cz | 09:13:14
Konsolidované výsledky hospodaření Koncernu Pražská plynárenská za rok 2021 vranek Čt, 28.07.2022 2021 2020 Tržby 17 959 745 tis. Kč ...


Koruna v rozmezí 24,50-24,60 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:30:19
Koruna včera při absenci nových makro čísel, potažmo komentářů centrálních bankéřů setrvala v úzkém rozmezí 24,50-24,60 EUR/CZK.


Čistý zisk skupiny MONETA za první polovinu roku vzrostl meziročně o 100,7 procenta a dosáhl výše 2,9 miliardy korun
Kurzy.cz | 08:17:53
MONETA Money Bank („MONETA“ nebo „skupina MONETA“) dnes oznámila neauditované výsledky za první polovinu roku 2022. Čistý zisk meziročně významně vzrostl o 100,7 procenta na 2,9 miliardy korun, což vedlo k návratnosti hmotného kapitálu ve výši 22,6 pro...


Olomouc: Šikovným žákům opět přilepšila stipendia, kraj na ně uvolnil 1,3 mil korun
Kurzy.cz | 12:00:57
Za druhé pololetí uplynulého školního roku na ně kraj uvolnil 1,3 miliónu korun. Podpora směřovala k žákům oborů zakončených maturitou.


Střední a východní Evropa je pro velké globální firmy jako černá skříňka. Vyrůst chceme minimálně pětkrát, říká zakladatel Daktely
Euro | 10:23:24
Společnost Daktela poskytuje vlastní software pro firemní komunikaci napříč jednotlivými kanály a přenos hlasu po internetu. Má za sebou 15 let existence. V současné době dosahuje ročního obratu 250 milionů korun a expanduje zároveň do východní i západní Evropy. U nás vešla do povědomí především jako spoluautor Chytré karantény a informační linky 1221.


Video: Konec legendárních stožárů. Vysílač Topolná byl odstřelen
lupa.cz | 13:20:48
Ve čtvrtek dopoledne byl řízeně odstřelen nepoužívaný vysílač Topolná. Stožáry do konce minulého roku šířily signál Radiožurnálu na dlouhé vlně, pak pro ně nebylo žádné využití. Objevily se snahy prohlásit vysílač za technickou památku, ale ani ty nebyly nakonec úspěšné.


Jako za studené války. Západ a Rusko se přetahují o vliv v Africe
idnes.cz | 13:25:00
Představitelé Ruska, Francie a Spojených států křižují Afriku, aby získali podporu pro své postoje ohledně války na Ukrajině. Podle některých názorů svádějí na tomto kontinentu nejintenzivnější souboj o vliv od dob studené války, píše agentura AP.


POLITICKÝ DIÁŘ: Vít Rakušan v elektronické tužce. Jak si vedl na sněmu STAN?
idnes.cz | 13:00:00
Jeden z půvabů televizních sportovních přenosů tkví v tzv. elektronické tužce. Ve studiu se s ní srozumitelně vysvětluje, co se na hřišti odehrálo. V politice se, bohužel, taková tužka nepoužívá. Přesto si pojďme na elektronickou tužku ze sněmu, na němž si hnutí STAN volil nové vedení, zkusit zahrát, píše v Politickém diáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Zastávky v pražských tramvajích a autobusech nově ohlásí dabér Vondráček
idnes.cz | 12:58:00
Pražané si vybrali nový hlas pro tramvaje a autobusy. Bude jím dabér, hlasatel a herec Jan Vondráček. Lidé se rozhodovali mezi čtyřmi hlasy v anketě na webu pražského dopravního podniku, hercův hlas byl ukrytý pod číslem dvě. Vondráček vyhrál i v anketě čtenářů iDNES.cz, hlasovalo pro něj 62 procent lidí.


Právníky Zemanovi nemá platit stát, míní Šarapatka. Žalobce povolal detektivy
idnes.cz | 12:54:00
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se budou zabývat tím, z jakých peněz jsou placeny právní služby za zastupování prezidenta Miloše Zemana v soukromém sporu s bývalým členem Rady České televize (ČT) Zdeňkem Šarapatkou. Trestní oznámení podal začátkem července Šarapatka. Státní zástupce ho předal NCOZ, který nyní rozhodne o dalším postupu.


Na krajském úřadu ve Zlíně se střílelo, útočník zastřelil úřednici
idnes.cz | 12:39:00
V sídle krajského úřadu ve Zlíně se střílelo. Podle policie tam 29letý muž zastřelil zaměstnankyni úřadu, svoji bývalou partnerku. Následně se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Žena na místě zemřela, střelec je pod dohledem policie v nemocnici.


Policie má indicie vzniku požáru, ale potřebuje konkrétní svědectví
idnes.cz | 11:58:00
Policie má určité náznaky a indicie, které by objasnily příčinu vzniku požáru v Českém Švýcarsku. Chybí ji ale konkrétní svědectví. Policie bude pátrat po ohniscích požáru, vyšetřování v místě ale může nastat až po uhašení.


Eva Klepáčová byla moje jediná láska, přiznává devadesátiletý Josef Zíma
revue.idnes.cz | 12:00:00
Pro mnohé zůstane princem Radovanem z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Občas sice Josef Zíma (90) o této roli mluví jako o prokletí, přesto ji má rád. Herec a zpěvák bude jedním z hostů pohádkových letních 7 pádů Honzy Dědka, které se natáčely na hradě Špilberk.


Stát začne rozesílat pětitisícové příspěvky na dítě. Nárok na dávku proti drahotě má víc než milion domácností
iHned.cz | 13:50:00
Od příštího týdne začnou lidem chodit první pětitisícové příspěvky na dítě. Stát chce touto mimořádnou dávkou pomoci rodinám s dětmi zvládnout rostoucí ceny energií. Automaticky začnou chodit těm, které pobírají přídavky na dítě. Ostatní rodiny si o...


Alfa Romeo prý chystá supersport s motorem z Giulie GTA. Jako rozlučku se spalováky
Auto.cz | 12:52:00
Přestože se v souvislosti se značkou Alfa Romeo aktuálně hovoří především o nových crossoverech, existuje prý naděje, že bychom se v blízké budoucnosti mohli od Italů dočkat také supersportovního auta.


Porsche kupuje polovinu Red Bullu. Čeká se už jen na tiskovou zprávu
Auto.cz | 11:50:00
Dvě značky Volkswagenu vstoupí do formule 1. Porsche by se mělo stát partnerem a zřejmě také spolumajitelem Red Bullu.


Rakušané se těší po pandemii na dovolenou, budou ale šetřit
Kurzy.cz | 13:59:12
Nálada na cestování je i přes obavy z rusko-ukrajinské války nebo nové šíření covidu-19 mezi Rakušany dobrá. S ohledem na zdražovaní však hraje nicméně v uvažování, jak volno s nejbližšími v létě strávit, finanční aspekty stále větší roku.


Předlužení lidé raději čelí exekuci, než by šli do insolvence
Kurzy.cz | 13:41:30
Když dlužníkům hrozí exekuce, málokterý z nich zkusí zažádat o insolvenci, a to i přesto, že by pro ně byla výhodnějším řešením. Argumentují, že by museli jít k soudu a vyřídit spoustu pro ně nedosažitelného papírování.


Zamrazilová (ČNB): vidí první efekty zvyšování sazeb + symetrické odůvodnění devizových intervencí
Kurzy.cz | 12:02:54
Zamrazilová (ČNB) 1: vidí první efekty zvyšování sazeb Ve včera na webu ČNB umístěném rozhovoru pro Český rozhlas uvedla někdejší členka bankovní rady ČNB a teď dokonce viceguvernérka Eva Zamrazilová že „pokud by si zaměstnanci (...


Pajkrova flošna již má svého projektanta
Kurzy.cz | 11:56:00
V průběhu roku 2024 by Hradec Králové měl mít veškerou dokumentaci, kterou potřebuje pro výběr stavební firmy na rekonstrukci Pajkrovy flošny. Tuto část hradecké pevnosti z 18. století město plánuje ve spolupráci s vysokými školami přestavět na student...


Ve Zlíně se střílelo na krajském úřadu
Kurzy.cz | 11:25:51
V budově krajského úřadu ve Zlíně se střílelo, pachatel na zaměstnankyni úřadu útočil z osobních důvodů (zastřelil svoji bývalou partnerku) a pak se pokusil zastřelit sebe. Žena na místě zemřela, útočník je pod dohledem policie v nemocnici.


Chorvatsko zavádí Euro, má nejvyšší rating v historii, je to signál i pro české investory
Kurzy.cz | 11:15:12
Hlavní CHORVATSKO ZAVÁDÍ EURO, MÁ NEJVYŠŠÍ RATING V HISTORII. JE TO SIGNÁL I PRO ČESKÉ INVESTORY Hlavní mezinárodní ratingové agentury v reakci na potvrzené zavedení eura v Chorvatsku zvýšily hodnocení země na dosud nejvyšší úroveň..


Hejtman Kuba představil program pro nízkopříjmové skupiny v Jihočeském kraji. Pomůže jim zvládnout nárůst cen energií a inflaci
Kurzy.cz | 11:11:41
Hejtman Kuba představil program pro nízkopříjmové skupiny v Jihočeském kraji. Pomůže jim zvládnout nárůst cen energií a inflaci ext-hocke Čt, 28.07.2022 - 11:11


Pohonné hmoty v ČR mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky (28.7.2022)
Kurzy.cz | 10:57:25
Řidičům v Česku letos tak jako nikdy hrozí zdražování, jaké nepamatují. Největší americká banka JP Morgan totiž prognózuje, že cena ropy může v důsledku ruské odvety za nové sankce, které Západ nyní chystá, vyletět až na úroveň 380 dolarů za barel (viz&he


Meta Platforms: Meziroční pokles tržeb, výhled pod odhady
Kurzy.cz | 10:39:48
Meta Platforms , mateřská společnost Facebooku , včera po zavření trhu oznámila čísla za 2Q 2022. Tržby meziročně klesly o 1 % na 28,82 mld. USD a čistý zisk na akcii dosáhl 2,46 USD.


OPAP zveřejnil emisní cenu v rámci výplaty dividendy ve formě akcií; Akcie se dnes naposledy obchodují s nárokem na výplatu 0,9 EUR na akcii
Kurzy.cz | 10:37:38
Společnost zveřejnila cenu, za kterou bude emitovat nové akcie a distribuovat je formou dividendy investorům, kteří tuto formu zvolili. Cena byla stanovena jako vážený průměr (podle objemu) ceny akcie v období od 20. do 26. 7.


Mercedes zvýšil výhled díky produktovému mixu a cenové síle
Kurzy.cz | 10:34:50
Automobilka Mercedes-Benz včera před trhem reportovala tržby 36,44 mld. EUR, nad odhadem trhu 35,22 mld., a provozní zisk (EBIT) 4,94 mld., výrazně nad odhadem analytiků 4,23 mld.


Inflace v Británii láme rekordy. A nejen tam.
Kurzy.cz | 10:19:04
Británie se „chlubí“ nechtěným rekordem. V červnu dosáhla míra inflace v zemi nejvyšší úrovně za posledních čtyřicet let, konkrétně od roku 1982.


Svízel a naděje agrárního obchodu
Kurzy.cz | 10:11:29
Putino SVÍZEL A NADĚJE AGRÁRNÍHO OBCHODU Putinova agrese na Ukrajině prohlubuje důsledky covidové i klimatické krize. Jak energetika, tak zemědělství čelí cenovým šokům, které způsobuje narušený obchod, ale také panika a spekulanti,.


Volkswagen překonal očekávání, čeká zlepšení situace s komponenty
Kurzy.cz | 10:10:37
Skupina Volkswagen Group oznámila za 2Q 2022 tržby 69,54 mld. EUR (+3,3 % r/r), nad oček. trhu 66,6 mld., a upr. provozní zisk 4,74 mld., výrazně nad očekáváním 4,1 mld. EUR. Management společnosti uvedl, že napjatá situace na trhu s polovodiči postupně&h


V malých vesnicích je hitem Osvětlení za korunu, obcím snižuje spotřebu elektřiny o 80 procent
Kurzy.cz | 10:04:00
Program Osvětlení za korunu, který nabízí společnost ČEZ Energetické služby z ČEZ ESCO, zaujal hlavně starosty malých vesnic, kteří chtěli pro své občany zmodernizovat veřejně osvětlení, ušetřit na provozních nákladech a přitom nezruinovat obecní pokla...


Skryté hrozby na talíři. Pozor na potravinovou alergii či intoleranci. Dokážou pěkně potrápit!
Kurzy.cz | 10:01:59
Páteční večeře při svíčkách, když v tom vás najednou přepadnou návaly horka, bolest břicha či nutkavá potřeba vzít toaletu útokem. Potravinová alergie či intolerance si nevybírá a objevuje se i v situacích, kdy to nejméně čekáte.


Hasiči pátým dnem bojují s požárem v Českém Švýcarsku. Pomáhají jim italské letouny i zdravotnický Golem
ČT24 | 12:37:11
Hasičům se podařilo zastavit šíření požáru v Národním parku České Švýcarsko. S ohněm bojují na místě stovky hasičů, několik vrtulníků a také letadla. V některých lokalitách už porost vyhořel a na dalších vybraných místech nechávají odborníci požár kontrolovaně dohořet.


Déšť zkropí České Švýcarsko v pátek večer a v sobotu. Bude však slabší, říká meteoroložka ČT
ČT24 | 12:56:00
Do Českého Švýcarska dorazí déšť v pátek odpoledne a sobotu, podle meteoroložky ČT Aleny Zárybnické však bude slabší, než ukazovaly modely ze středy. Srážky mohou pomoci nejen hasičům při likvidaci ohnisek požáru, ale také s pročištěním ovzduší. Kvůli nižším teplotám v oblasti se totiž prachové částice rozptylují pomaleji. Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou bouřky hrozit i v dalších krajích, někde může spadnout až 40 milimetrů srážek.


Obnova systémů ŘSD po kyberútoku stála desítky milionů. Brzy má opět fungovat i web s dopravními informacemi
ČT24 | 12:44:39
Do konce týdne spustí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) web s dopravními informacemi, který je mimo provoz od květnového hackerského útoku. Generální ředitel organizace Radek Mátl uvedl, že náklady na obnovu systémů se vyšplhaly k 30 milionům korun, ale nemusí to být konečný účet.


Policie prověří, z jakých peněz se platí právní služby pro Zemana ve sporu se Šarapatkou
ČT24 | 12:32:43
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se budou zabývat tím, z jakých peněz jsou placeny právní služby za zastupování prezidenta Miloše Zemana v soukromém sporu s bývalým poradcem Zdeňkem Šaparatkou. Trestní oznámení podal Šarapatka, státní zástupce ho předal NCOZ, který nyní rozhodne o dalším postupu. Serveru Seznam Zprávy to řekl obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek. Podle serveru stát, konkrétně Kancelář prezidenta republiky, ve sporu zaplatil přes 97 tisíc korun. Podle Šarapatky za Zemana v této věci nemůže platit právní služby stát.


Plameny nad Hřenskem a hasiči na žebřících
Respekt | 09:41:13
Reportáž: Z dýmu na hrotu skal je občas možné zahlédnout oheň; zafouká a doutnající země se změní v hořícíPovstalci v Barmě se budou bránit jako Ukrajinci
Respekt | 09:32:25
S Igorem Blaževičem o zapomenuté občanské válce v jihovýchodní AsiiŠlo o unikátní vyděračský útok, řekl šéf silničářů. Obnova systému bude stát miliony
aktuálně.cz | 13:52:04
Náklady na obnovu informačních systémů Ředitelství silnic a dálnic a na zvýšení zabezpečení se pohybují kolem 30 milionů korun.


Oproti umělé inteligenci jsme šimpanzi. Zničí nás spíš než jaderná válka, říká vědec
aktuálně.cz | 13:42:51
Systém inteligentnější než my nás může ohrozit způsoby, které ani nebudeme chápat, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz vědec z Oxfordu Jan Kulveit.


Chorvaté otevřeli kontroverzní most. K Dubrovníku se dojede o půl hodiny dřív
aktuálně.cz | 13:40:00
Proti stavbě, kterou zbudovala čínská firma, se bouřila Bosna a Hercegovina, přes kterou se projíždí při cestě do Dubrovníku.


Dva muži vyloupili banku v Bratislavě a utekli. Mohou být ozbrojení, varuje policie
aktuálně.cz | 13:23:39
Lupiči podle slovenské policie ukradli finanční hotovost a utekli neznámým směrem.


Francie i Německo hasí požáry. Policie zatkla podezřelé, včetně dobrovolného hasiče
aktuálně.cz | 13:19:40
Na jihu Francie dál hoří několik rozsáhlých požárů vegetace. V Německu hasiči zasahují v Saském Švýcarsku.


Pražané vybrali nový hlas hromadné dopravy. Hazdrovou nahradí herec Jan Vondráček
aktuálně.cz | 13:15:12
Nový hlas do městské dopravy vybírali cestující ze čtyř nahrávek. Do ankety se zapojilo celkem 200 013 lidí, Vondráček získal 124 316 hlasů.


Aktuálně+ | Skalní brána i smrt císaře Karla IV. Poznáte místa podle fotky?
aktuálně.cz | 13:00:00
Protiepidemická opatření posledních dvou let cestování nepřála, teď je možné vrátit se na hrady či rozhledny a otestovat znalosti v kvízu.


Zahalená kouřem, ale stojí. Hasičský dron obletěl Pravčickou bránu ze všech stran
aktuálně.cz | 11:58:00
Pravčická brána i výletní zámeček s restaurací Sokolí hnízdo v Hřensku vypadají podle šéfa hasičů Ústeckého kraje v pořádku.


Politici vyslyšeli filmaře. Letošní pobídky navýší o chybějící půl miliardy
Denik.cz | 13:02:00
Dobrá zpráva pro český fimový průmysl. Vláda ve čtvrtek rozhodla o navýšení částky pro filmové pobídky, jejichž žadatelé dostali kvůli chybějícím prostředkům v lednu stopku a v důsledku toho některé zahraniční štáby zamířily do sousedních zemí, mimo jiné na Slovensko.


Manželé ze Žďáru zmizeli v Alpách, našlo se jen auto. Doma je čekají dvě dcery
Denik.cz | 13:00:00
Záchranáři ve francouzských Alpách hledají učitele angličtiny Marka Papouška a jeho ženu Pavlu Marečkovou ze Žďáru nad Sázavou. Po páru se začali shánět příbuzní a kamarádi poté, co se minulý pátek nevrátili z dovolené. Jejich auto našla horská služba v pondělí 25. července na parkovišti v Národním parku Écrins. Sportovně zdatní manželé odtud s největší pravděpodobností plánovali výstup na vrchol Écrins. Rodina, přátelé i studenti mají strach, že se jim mohlo stát něco hrozného.


Elektronický formulář pro příspěvek na dítě začne fungovat v polovině srpnu
Eurozpravy-domácí | 11:19:00
Elektronický formulář na klientském portálu ministerstva práce a sociálních věcí pro vyřizování příspěvku 5000 korun pro rodiny, které nepobírají dětské přídavky, bude spuštěn v pondělí 15. srpna. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Nehammer se setkal s Orbánem a zastal se maďarského postoje k invazi
Eurozpravy-zahraniční | 14:00:00
Maďarsko dává stejně jako zbytek Evropské unie najevo nesouhlas s ruskou invazí na Ukrajinu, řekl dnes ve Vídni rakouský kancléř Karl Nehammer po setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Na kancléře se před dnešní Orbánovou návštěvou v Rakousku snesla kritika, že přijímá tohoto maďarského politika, který o víkendu pronesl kontroverzní projev o "nesmíšené maďarské rase".


Ve Francii hasiči zastavili další požár, v Saském Švýcarsku se plameny dál šíří
Eurozpravy-zahraniční | 13:55:00
Lesní požár v Národním parku Saské Švýcarsko se rozšiřuje, uvedl dnes ráno podle serveru Sachsische.de Thomas Kunz, mluvčí zemského okresu Saské Švýcarsko-Východní Krušnohoří. Proti plamenům na asi 250 hektarech lesa bojuje 275 hasičů, během dneška by jim měli přijít na pomoc další kolegové. V provozu je podle agentury DPA osm hasicích vrtulníků.


Boj s požáry je střetem s klimatickou krizí, řekl řecký premiér
Eurozpravy-zahraniční | 13:44:00
Boj s požáry je střetem s klimatickou krizí, kterou zhoršuje lidská nedbalost, řekl dnes na zasedání vlády řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Jeho země už osmým dnem bojuje s požárem národního parku Dadia u hranic s Tureckem. Oheň se již podařilo více méně zastavit, píše server ekathimerini.com.


Slovenská policie pátrá po dvojici mužů, kteří vyloupili banku v Bratislavě
Eurozpravy-zahraniční | 12:52:00
Dva dosud neznámí muži dnes dopoledne vyloupili banku v bratislavské čtvrti Ružinov. Policie po pachatelích pátrá a veřejnost upozorňuje, že dvojice může být ozbrojená.


Wu-chan uzavře kvůli čtyřem případům covidu téměř milion lidí
Eurozpravy-zahraniční | 12:06:00
Úřady v čínském městě Wu-chan nařídily uzávěru pro téměř milion lidí poté, co tam byly odhaleny čtyři případy nákazy koronavirem. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Wu-chan je známý jako město, kde byl virus SARS-CoV-2 zaznamenán vůbec poprvé.


V sovětské armádě vyžaduje víc odvahy ustoupit než postupovat aneb Krutá historie zadržovacích oddílů
Reflex | 13:00:00
„Ani krok zpět!“ bylo ústřední heslo Stalinova rozkazu č. 227 z léta roku 1942, který přinesl mnoho osobních tragédií a který ukazuje mnohem krutější přístup sovětského velení k vlastním vojákům, než jaký vůči svým provinilcům praktikovali Němci. Generální tajemník komunistické strany Stalin (tehdy měl i funkci lidového komisaře obrany – tehdejší sovětský ekvivalent ministra) totiž nejen v rozkaze zakázal jakýkoliv ústup vojáků a nižších vojenských útvarů bez souhlasu velení, ale nařídil i vznik trestných jednotek, kam měli být provinilci posíláni, a také vznik zajišťovacích bojových útvarů, které měly chytat dezertéry a ustupující vojáky a přímo na místě je soudit a případně popravovat.


Kanadská prozaička Shari Lapena má v oblibě příšerné lidi
Reflex | 11:00:00
Debata s kanadskou autorkou detektivek Shari Lapenou na červnovém festivalu Svět knihy a posléze její autogramiáda přitáhly pěkných pár set nadšených čtenářů. Její románová novinka Nepříliš šťastná rodina vyšla koncem května v překladu Nadi Špetlákové v nakladatelství Kalibr.


Muž na úřadě ve Zlíně zastřelil bývalou přítelkyni, sám je v ohrožení života
Tiscali-zprávy | 11:07:40
Devětadvacetiletý muž dnes podle policie v budově Krajského úřadu ve Zlíně zastřelil svou bývalou přítelkyni, která na úřadě pracovala. Útočník se následně neúspěšně pokusil o sebevraždu, nyní je pod dohledem policistů v nemocnici, uvedla policie na twitteru. Mluvčí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Dana Lipovská potvrdila, že muž byl přijat v nemocnici a je v ohrožení života. Má těžké poranění hlavy a mozku.


Šíření požáru v Českém Švýcarsku se podařilo zastavit, pomohou speciální letadla
Tiscali-zprávy | 10:32:29
Rozsáhlý požár v národním parku České Švýcarsko se v noci nerozšířil. Hasičům se daří držet jeho hranice na ploše o velikosti pět krát dva kilometry, tedy 1000 hektarů. Podařilo se jim zastavit jeho šíření k lesnímu zámečku u Krásné Lípy


Správa hmotných rezerv zrušila tendr na nákup ropy. V zásobách mohla skončit i surovina z Ruska
E15-ekonomika | 13:25:00
Až se na Správě hmotných rezerv otevřou obálky se jmény zájemců o strategické dodávky ropy, může se naplno ukázat schizofrenní vztah Česka k Rusku. Země na jedné straně odsuzuje jeho válečnou agresi vůči Ukrajině, na druhé postavilo tendr tak, že může nakoupit ruskou ropu. A pokud ji některý obchodník nabídne, má v roky odkládaném tendru velkou šanci uspět. Výsledek tendru měl už nyní znám, Správa hmotných rezerv ho ale na poslední chvíli zrušila a vypíše jej znovu.


Méně rozpadlých koalic a obcházení vítězů. Jak se vládlo v okresních městech po minulých volbách
E15-ekonomika | 12:00:00
Česko se chystá na komunální volby v pátek a sobotu 23. a 24. září. Za méně než dva měsíce si tak lidé zvolí nové vedení svých obcí a měst. Z analýzy webu E15 vyplývá, že se komunální politika v posledních čtyřech letech významně stabilizovala. Zatímco po komunálních volbách v roce 2014 se koalice rozpadla v každém třetím okresním městě, v končícím volebním období to bylo pouze v každém pátém. Při sestavování vládnoucích koalic se také o něco méně obcházeli vítězové voleb, a to jen zhruba v šestině případů.


Správa hmotných rezerv zrušila tendr na nákup ropy. V zásobách mohla skončit i surovina z Ruska
E15-politika | 13:25:00
Až se na Správě hmotných rezerv otevřou obálky se jmény zájemců o strategické dodávky ropy, může se naplno ukázat schizofrenní vztah Česka k Rusku. Země na jedné straně odsuzuje jeho válečnou agresi vůči Ukrajině, na druhé postavilo tendr tak, že může nakoupit ruskou ropu. A pokud ji některý obchodník nabídne, má v roky odkládaném tendru velkou šanci uspět. Výsledek tendru měl už nyní znám, Správa hmotných rezerv ho ale na poslední chvíli zrušila a vypíše jej znovu.


Méně rozpadlých koalic a obcházení vítězů. Jak se vládlo v okresních městech po minulých volbách
E15-politika | 12:00:00
Česko se chystá na komunální volby v pátek a sobotu 23. a 24. září. Za méně než dva měsíce si tak lidé zvolí nové vedení svých obcí a měst. Z analýzy webu E15 vyplývá, že se komunální politika v posledních čtyřech letech významně stabilizovala. Zatímco po komunálních volbách v roce 2014 se koalice rozpadla v každém třetím okresním městě, v končícím volebním období to bylo pouze v každém pátém. Při sestavování vládnoucích koalic se také o něco méně obcházeli vítězové voleb, a to jen zhruba v šestině případů.


Jsem přesvědčena, že Babiš bude na Hrad kandidovat, říká Schillerová
idnes.cz | 15:45:00
Přesně za půl roku bude znát Česko jméno nového prezidenta. Osmadvacátého ledna budou mít dva kandidáti za sebou druhý den druhého kola volby. Bookmakeři to vidí na souboj mezi expremiérem Andrejem Babišem a generálem Petrem Pavlem. Babiš má u největší sázkové kanceláře zemi, Tipsportu, kurs 2,4 ku jedné. Jen o chloupek vyšší kurs 2,6:1, naznačující nižší šanci, má Petr Pavel.


Inflace v Německu opět klesla, hlásí statistici. Unijní metodika tvrdí opak
idnes.cz | 15:44:00
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v červenci zpomalilo na 7,5 procenta z červnových 7,6 procenta. Informoval o tom ve čtvrtek v předběžné zprávě německý statistický úřad. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie se německá inflace naopak překvapivě zvýšila, a to na 8,5 procenta z červnových 8,2 procenta.


USA hrozí recese, jejich ekonomika poklesla. Analytici předpovídali růst
idnes.cz | 15:25:00
Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok překvapivě klesla o 0,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to ve čtvrtek oznámilo americké ministerstvo obchodu. Největší ekonomika světa vykázala pokles již druhé čtvrtletí za sebou, v prvním kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 1,6 procenta.


Trosky čínské rakety se blíží k Zemi. Místo a čas dopadu není možné určit
idnes.cz | 15:11:00
Trosky čínské rakety Dlouhý pochod 5B, která nekontrolovaně sestupuje k Zemi, vstoupí do atmosféry pravděpodobně o víkendu. Vláda v Pekingu uvedla, že bude situaci pozorně sledovat, trosky ale podle ní představují jen minimální riziko.


Požár podcenili, senátor volal vnitro. Pro park bylo suché dřevo sranda, říká
idnes.cz | 14:57:00
Když získal místostarosta Krásné Lípy a senátor Zbyněk Linhart v pondělí dojem, že se požár v Českém Švýcarsku podcenil, zvedl mobil a volal o pomoc do Prahy. Nejprve generálnímu řediteli hasičů Vladimíru Vlčkovi, poté ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi. „Do hodiny se začaly dít věci, ale věděli jsme léta, že máme problém,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Při srážce auta se sanitkou na Benešovsku zemřela převážená pacientka
idnes.cz | 14:19:00
U Votic na Benešovsku bouralo před 13. hodinou osobní auto a sanitka převážející pacientku. Žena kvůli nehodě zemřela. Havárie si vyžádala tři zraněné, z toho dva těžce. Budějovický a pražský záchranářský vrtulník je přepravily do pražských nemocnic. Silnice je v místě nehody uzavřená.


Zloděj chtěl ukrást spáči řetízek. Měl jsem o něj strach, tvrdil hlídce
idnes.cz | 14:07:00
Spící mladík na lavičce před brněnským hlavním nádražím zaujal kolemjdoucího třicátníka. Po chvíli si ke spáči přisedl a snažil se jej okrást. Když si toho všimli strážníci, tvrdil, že měl jen strach o mladíkův zdravotní stav.


Už žádné pivo do plastu. Prazdroj demontuje linku na stáčení do PET láhví
idnes.cz | 14:05:00
Plzeňský Prazdroj demontuje linku na stáčení piva do PET láhví, definitivně tak s těmito obaly skončil. Poslední litry moku do nich pivovar stočil loni v prosinci, od té doby je nevyužívá. Největší český pivovar tak nyní plní všechny své produkty pouze do sudů, tanků, skleněných láhví a plechovek.


Valil se kouř, stihli jsme vzít pohledy. Odchod ze Sokolího hnízda byl kvapný
idnes.cz | 14:00:00
Když jsme opouštěli Sokolí hnízdo, valil se za za námi rudý kouř a praskaly větve, říká jeho provozovatelka Karla Jiráková. Místo opouštěla v pondělí jako jedna z posledních. V rozhovoru pro iDNES.cz popsala, že si zaměstnanci stačili vzít pouze osobní věci, neměli čas řešit peníze ani počítače. Kolega ještě vybral schránku s pohledy, dodala.


Při opilecké hádce v baru pobodal chovatel ovcí jiného muže, dostal šest let
idnes.cz | 13:02:00
Šest let vězení dostal u Krajského soudu v Ostravě 44letý Pavel K., který loni v listopadu pobodal v jednom z barů v ostravské části Poruba svého známého. Při jednání obžalovaný opakovaně plakal.


Tati, to je krása! Jezero obklopily desítky lidí obdivujících hasicí letouny
idnes.cz | 13:00:00
„Oni sem neletí, letí na Děčín!“ křičí šestiletý Martin na tátu. Oba stojí u jezera Milada kousek od Ústí nad Labem a podobně jako desítky dalších čekají na parkovišti u vodní plochy na dva speciální italské letouny, které od čtvrtečního dopoledne pomáhají s hašením rozsáhlého požáru v Národním parku České Švýcarsko a v jezeře nabírají vodu.


Dcera herce Aleca Baldwina prozradila, že byla v pubertě znásilněná
revue.idnes.cz | 15:25:00
Modelka a dcera herce Aleca Baldwina Ireland (26) se svěřila, že se v pubertě stala obětí znásilnění. Na sociální síti TikTok nedávno popsala, že k incidentu došlo, když byla v bezvědomí. Baldwinová také popsala svoji pozdější zkušenost s potratem.


Hvězda pokračování Sexu ve městě přiznala, že uvažovala o sebevraždě
revue.idnes.cz | 14:01:00
Jedna z hvězd seriálového pokračování Sexu ve městě s názvem A jak to bylo dál… Sara Ramirezová (46) se svěřila, že měla během pandemie koronaviru sebevražedné sklony. Představitelka Che Diaz je stejně jako její postava nebinární a při oslovování vyžaduje používání zájmena oni.


Zahoďte telefon a jděte na výšlap. Češi na dovolených neumí zapomenout na práci
iHned.cz | 14:45:00
Okolo dvou třetin lidí neumí na dovolené naplno odpočívat a i na pláži kontrolují svůj pracovní e-mail, ukazují průzkumy. Občasné vypnutí hlavy a odpoutání se od každodenní reality je přitom zásadní, jelikož zvyšuje produktivitu a motivaci k práci....


Spojené státy míří do recese, tamní ekonomika se už podruhé za sebou propadla
iHned.cz | 14:39:00
Americká ekonomika se podle nově zveřejněných dat za druhé čtvrtletí letošního roku propadla při přepočtu na celý rok o 0,9 procenta, jde tak o druhý propad za sebou. Tím je splněna obecná definice recese, která říká, že recese nastává, pokud dojde...


Okolí zničily bomby, jemu zůstalo i vychlazené pivo. Sládek teď restartuje podnik o stovky kilometrů dál
iHned.cz | 14:29:00
Patřil k vycházejícím hvězdám mezi ukrajinskými pivovarníky. Jeho piva sbírala ocenění na různých festivalech, byť svůj minipivovar Zen Brewery založil teprve před třemi lety. Jenže vše se změnilo 24. února, kdy Miroslava Ťjurina probudily výbuchy...


Průtok Labe na hašení požáru v Českém Švýcarsku nestačí. Povodí proto navyšuje odtok z vltavské kaskády
iHned.cz | 14:24:00
Průtok Labe podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) nedostačuje pro hašení požáru, který od neděle likvidují hasiči v okolí Hřenska na Děčínsku. Povodí Vltavy proto navyšuje odtok z nádrží vltavské kaskády do Vltavy, tekoucí do Labe....


Wim Hof má znaky šarlatána. Jeho metoda je dobrá, rakovinu ale neléčí, říká Šindelář
iHned.cz | 14:24:00
„Wim Hofův výrok, že nepotřebujeme nemocnice, je velmi nebezpečný. Svoji metodu propaguje jako bájný všelék. Nechci říct, že je šarlatán, ale zrovna tyto znaky to naznačují,” říká Miloslav Šindelář, zakladatel Institutu moderní výživy....


Volání po odchodu Česka z V4 je špatně. Opustit by ji naopak mělo orbánovské Maďarsko
iHned.cz | 13:58:00
Pokaždé když v posledních letech pronese maďarský premiér Viktor Orbán provokativní výrok, který ho staví blíže autoritářským a nedemokratickým režimům, následuje místy až hysterická debata na sociálních sítích o tom, že by Česko mělo opustit...


Po Audi Quattro další ikonické sporťáky. ELegend chystá dva nové elektromobily
Auto.cz | 15:53:00
Německá společnost ELegend AG se rozhodla pro stavbu elektrických aut inspirovaných ikonickými sportovními vozy historie. Po Audi Quattro představí další dva modely na stejné platformě.


U Singeru si už restomod 911 neobjednáte. Místo základu se firma zaměří na 911 Turbo a Safari
Auto.cz | 14:51:00
Kalifornská společnost Singer Vehicle Design přestala přijímat objednávky na základní provedení restomodu Porsche 911. Zaměří se na restomody 911 Turbo a v případě zájmu také 911 Safari.


Sebastian Vettel oznámil odchod z formule 1
Auto.cz | 13:50:00
Sebastian Vettel si včera založil účet na Instagramu. A dnes oznámil odchod z formule 1 na konci sezóny.


Licenční auta hýbala Evropou. Nejen na Východě jezdila slavná automobilová dvojčata
aktuálně.cz | 14:10:45
Češi mají tendenci spojovat licence jen se státy východního bloku, především s Ladou a Dacií. Přitom automobilových dvojčat bylo hodně i na Západě.


Amerika technicky v recesi
Kurzy.cz | 15:39:47
HDP ve Spojených státech se za druhý kvartál překvapivě snížil o 0,9 procenta, zatímco se čekalo +0,5 pct.


Evropská politika na poli velkých technologických společností
Kurzy.cz | 15:16:39
Velké technologické společnosti, často přezdívané „Big Tech“, jsou právem označovány za hráče na globální úrovni. Vzhledem ke kapitálu a síle, které pojímají, se firmy spravující Twitter, Instagram, Google či Facebook…


Americká ekonomika nečekaně klesla i ve druhém čtvrtletí a naplnila technickou definici recese - FLASH
Kurzy.cz | 14:56:00
Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok překvapivě klesla o 0,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu.


Amerika technicky v recesi. Trhy mají jasno, co na to Fed?
Kurzy.cz | 14:56:00
HDP ve Spojených státech se za druhý kvartál překvapivě snížil o 0,9 procenta, zatímco se čekalo +0,5 pct. Údaj za předchozí čtvrtletí byl navíc revidován k horšímu na -1,6 pct (jako obvykle jde o mezikvartální anualizovaná čísla).


DE30 se stabilizuje nad důležitými retracementy
Kurzy.cz | 14:41:06
Německý benchmark potřebuje nový impuls. Graf v intervalu D1 DE30 již týden šlape vodu - rýsuje se sedmá změna směru v řadě? Pozitivní je, že býci mohou ustát prodejní tlak. Na druhou stranu je potřeba prolomit rezistenci na 13 419 bodech pro vznik ...


USD oslabuje po slabší zprávě o HDP
Kurzy.cz | 14:40:21
Americká ekonomika se ve druhém čtvrtletí meziročně snížila o 0,9 % a po poklesu 1,6 %v předchozím tříměsíčním období, což je výrazně pod odhadem analytiků, kteří odhadovali 0,5% nárůst. USA je tak v technické recesi.

Současně byla zveřejněna data z a...


DE30 po údajích o německé inflaci mírně klesá
Kurzy.cz | 14:39:35
Roční míra inflace v Německu spadla z červnových 7,6 % na červencových 7,5 %, což je nad odhadem trhu, který činil 7,4 %; Na měsíční bázi se inflace zvýšila z červnových 0,1 % na nynějších 0,9 % (trh očekával 0,6 %)


Vláda schválila na návrh MPO záměr vybudovat u Plzně podnikatelský park pro průmysl 4.0
Kurzy.cz | 14:34:00
Na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu schválila vláda vybudování nového strategického podnikatelského parku na letišti v Líních u


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 28.07.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 27.7.Změna28.7. Americký dolar USD 1 24.2120 +0.34%24.2960...


Náměstek Kozák se zúčastnil zahájení výstavy u příležitosti 100. výročí navázání diplomatických vztahů s Mexikem
Kurzy.cz | 14:23:00
Náměstek Jiří Kozák na výstavě ve Strahovském klášteře vystoupil s proslovem o historii a významu bilaterální relace ČR s Mexikem.


MZV podniklo další kroky pro vystoupení Česka z postsovětských bank MBHS a MIB
Kurzy.cz | 14:20:00
Ministerstvo zahraničních věcí v minulých dnech podniklo další důležitý procesní krok vedoucí k vystoupení Česka z Mezinárodní banky


I domácí mazlíčci mohou trpět na úpal a úžeh. Jak se připravit na parné letní dny?
Kurzy.cz | 14:15:41
V posledních se letech se stále častěji setkáváme s nadprůměrně teplými léty. Zejména u psů, které musíme brát pravidelně na procházky, bez ohledu na počasí a kteří s námi cestují mnohem častěji než kočky, je potřeba brát v potaz zdravotní rizika souvisej


CTP naplňuje svůj ambiciózní solární plán, jen v České republice počítá s instalací fotovoltaických elektráren o výkonu 200 až 250 MWp a s růstem portfolia dokonce až 300 MWp
Kurzy.cz | 14:05:46
CTP, největší developer průmyslových a komerčních nemovitostí v Česku, pokračuje s budováním fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách průmyslově-logistických hal ve svých CTParcích.


Důslednější zálohování dat či dvojfázové přihlašování, resort dopravy zvyšuje kyberbezpečnost
Kurzy.cz | 13:52:53
„Jde nám o to, aby se naše instituce staly co odolnějším vůči kybernetickým hrozbám. Nikdy nelze zabránit úplně všemu, ale dodržováním postupů a doporučení je možné včas identifikovat útok nebo se proti němu pojistit v podobě lepšího zálohování dat,“ ř...


Opravdu hustej sklad. Český startup IdeaStorage uvádí na trh své unikátní skladové řešení, které místo lidí ,zaměstnává‘ roboty
Euro | 15:21:06
IdeaStorage je původní česká společnost zabývající se problematikou skladové vytíženosti. Ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) vyvinula systém, který dokáže zhustit kapacitu stávajících skladů na dvojnásobek. Řešení připomíná obří skládačku. Její součástí je kovová konstrukce osazená kolejnicemi, po kterých se pohybují speciálně navržené roboty. Systém od IdeaStorage používá například Česká pošta. Během příštích dvou let by se počet dodaných řešení měl navýšit na celé stovky.


Hradní kandidáti očima odborníků: Pavel až moc vyčkává, Nerudová myslí hlavně na mladé a Janeček je egomaniak
Hospodářské noviny | 16:47:00
Do prezidentských voleb zbývá necelého půl roku. Zejména pro méně známé kandidáty to znamená, že už by měli mít naplno rozjetou kampaň, aby mezi třemi desítkami konkurentů přesvědčili Čechy, že právě oni jsou ti praví. HN oslovily trojici odborníků...


První Leopardi letos, švédské obrněnce příští rok, plánuje Černochová. Chce rozjet jednání i o F-35
Hospodářské noviny | 16:39:00
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) požádala svůj švédský protějšek o ustavení vyjednávacího týmu k chystanému nákupu pásových bojových vozidel pěchoty CV90. První obrněnce by mohly do ČR dorazit příští rok, ministerstvo obrany už v rozpočtu...


Farmu budoucnosti obhospodařují roje dronů. V Česku ale nový trend brzdí legislativa
Hospodářské noviny | 16:22:00
Na okraji pole stojí neobvyklá bouda připomínající úl. Na její střeše jsou solární panely a místo včel z ní vylétává dron. Několik minut krouží nad lány a pomocí kamery zaznamenává stav plodin pod sebou. Poté se vrací zpět do úlu, z kterého brzy...


Zahoďte telefon a jděte na výšlap. Češi na dovolených neumí zapomenout na práci
Hospodářské noviny | 14:45:00
Okolo dvou třetin lidí neumí na dovolené naplno odpočívat a i na pláži kontrolují svůj pracovní e-mail, ukazují průzkumy. Občasné vypnutí hlavy a odpoutání se od každodenní reality je přitom zásadní, jelikož zvyšuje produktivitu a motivaci k práci....


Spojené státy míří do recese, tamní ekonomika se už podruhé za sebou propadla
Hospodářské noviny | 14:39:00
Americká ekonomika se podle nově zveřejněných dat za druhé čtvrtletí letošního roku propadla při přepočtu na celý rok o 0,9 procenta, jde tak o druhý propad za sebou. Tím je splněna obecná definice recese, která říká, že recese nastává, pokud dojde...


Okolí zničily bomby, jemu zůstalo i vychlazené pivo. Sládek teď restartuje podnik o stovky kilometrů dál
Hospodářské noviny | 14:29:00
Patřil k vycházejícím hvězdám mezi ukrajinskými pivovarníky. Jeho piva sbírala ocenění na různých festivalech, byť svůj minipivovar Zen Brewery založil teprve před třemi lety. Jenže vše se změnilo 24. února, kdy Miroslava Ťjurina probudily výbuchy...


Průtok Labe na hašení požáru v Českém Švýcarsku nestačí. Povodí proto navyšuje odtok z vltavské kaskády
Hospodářské noviny | 14:24:00
Průtok Labe podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) nedostačuje pro hašení požáru, který od neděle likvidují hasiči v okolí Hřenska na Děčínsku. Povodí Vltavy proto navyšuje odtok z nádrží vltavské kaskády do Vltavy, tekoucí do Labe....


Wim Hof má znaky šarlatána. Jeho metoda je dobrá, rakovinu ale neléčí, říká Šindelář
Hospodářské noviny | 14:24:00
„Wim Hofův výrok, že nepotřebujeme nemocnice, je velmi nebezpečný. Svoji metodu propaguje jako bájný všelék. Nechci říct, že je šarlatán, ale zrovna tyto znaky to naznačují,” říká Miloslav Šindelář, zakladatel Institutu moderní výživy....


Volání po odchodu Česka z V4 je špatně. Opustit by ji naopak mělo orbánovské Maďarsko
Hospodářské noviny | 13:58:00
Pokaždé když v posledních letech pronese maďarský premiér Viktor Orbán provokativní výrok, který ho staví blíže autoritářským a nedemokratickým režimům, následuje místy až hysterická debata na sociálních sítích o tom, že by Česko mělo opustit...


Stát začne rozesílat pětitisícové příspěvky na dítě. Někteří o něj musí požádat na Czech Pointech
Hospodářské noviny | 13:50:00
Od příštího týdne začnou lidem chodit první pětitisícové příspěvky na dítě. Stát chce touto mimořádnou dávkou pomoci rodinám s dětmi zvládnout rostoucí ceny energií. Automaticky začnou chodit těm, které pobírají přídavky na dítě. Ostatní rodiny si o...


Ostravská nemocnice zavádí povinné respirátory, jinde jsou důrazně doporučené
ČT24 | 14:39:23
Fakultní nemocnice v Ostravě od pátku zavádí povinnost pro návštěvy a ambulantní pacienty nosit respirátor v celém areálu. V nemocnici v Havlíčkově Brodě nebo v oblastním špitále v Mladé Boleslavi takové opatření platí na některých odděleních. Další zařízení ochranu dýchacích cest doporučují. Omezení návštěv většina velkých nemocnic zatím nezavádí, potvrdila ČT oslovená zdravotnická zařízení.


Vláda navýší finance pro filmové pobídky až do roku 2024
ČT24 | 13:33:24
Navýšení peněz pro filmové pobídky bude pokračovat i v letech 2023 a 2024. Strop na jeden projekt bude 150 milionů korun, což vytvoří větší prostor pro více projektů a dává šanci i českým producentům, oznámil ministr kultury Martin Baxa (ODS). V současnosti filmové pobídky nestačí pokrýt zájem filmařů. Asociace producentů v audiovizi (APA) navýšení pobídek oceňuje, nové nastavení systému bylo poslední dobou důvodem napětí mezi producenty a resortem.


Lidem se líbí, když si o vraždách odlehčeně povídají dvě kamarádky
Respekt | 14:05:42
S autorkami nejposlouchanějšího českého podcastu Opravdové zločiny o jejich stylu, fascinaci temnotou i nalezené opatrnostiMinisterstvo životního prostředí nezakáže vstup do Českého Švýcarska
Eurozpravy-domácí | 15:20:00
Vstup do Národního parku České Švýcarsko ministerstvo životního prostřední plošně nezakáže. Ministryně Anna Hubáčková (KDU-ČSL) to dnes na místě rozsáhlého požáru probrala se starosty. Na tiskové konferenci avizovala lokální uzávěry po uhašení, které budou zřejmě vyhlašovat obce s rozšířenou působností.


Nekula vyzval obchodní řetězce, aby nabízely více českých potravin
Eurozpravy-domácí | 15:15:00
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) vyzval obchodníky, aby do své nabídky zařadili větší množství potravin z domácí produkce. Poukázal na to, že v obchodech se často objevují totožné produkty dostupné od domácích producentů dovezené ze zahraničí.


Povodí zvyšuje odtok z Vltavské kaskády pro zajištění vody na hašení požáru
Eurozpravy-domácí | 15:11:00
růtok Labe podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) nedostačuje pro hašení požáru, který od neděle likvidují hasiči v okolí Hřenska na Děčínsku, Povodí Vltavy proto zvyšuje odtok z nádrží Vltavské kaskády do Vltavy, tekoucí do Labe. Ministr o tom dnes informoval na twitteru.


Ve Sněmovně je opět novela, která by chránila manželství jako svazek muže a ženy
Eurozpravy-domácí | 15:05:00
Ve Sněmovně je opět novela, která by ústavně zakotvila ochranu manželství jako svazku muže a ženy. Návrh na úpravu listiny základních práv a svobod podala skupina pěti desítek poslanců z vládních KDU-ČSL, ODS a TOP 09 a z opozičních ANO a SPD v čele s lidovcem Markem Výborným.


Schillerová kritizuje rozpočtovou novelu, lidem a firmám prý nepomáhá
Eurozpravy-domácí | 13:23:00
Vládní rozpočtová novela prohlubující letošní schodek na 330 miliard korun je "obrovsky neúsporná", a navíc nepomáhá lidem ani firmám, řekla dnes novinářům předsedkyně sněmovního klubu opozičního ANO Alena Schillerová. Poslanci hnutí budou při sněmovním projednávání úpravy letošního rozpočtu, jak ji navrhl koaliční kabinet Petra Fialy (ODS), překládat pozměňovací návrhy. Novelu jako celek ANO nepodpoří.


NCOZ má řešit, kdo platí Zemanovi právníky ve sporu se Šarapatkou
Eurozpravy-domácí | 12:11:00
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se budou zabývat tím, z jakých peněz jsou placeny právní služby za zastupování prezidenta Miloše Zemana v soukromém sporu s bývalým členem Rady České televize (ČT) Zdeňkem Šaparatkou. Trestní oznámení podal Šarapatka, státní zástupce ho předal NCOZ, který nyní rozhodne o dalším postupu.


V horách ve Francii zemřela dvojice Čechů ze Žďáru nad Sázavou
Eurozpravy-zahraniční | 16:55:00
Policie ve Francii nalezla těla dvojice pohřešovaných Čechů ze Žďáru nad Sázavou. Informovala o tom dnes francouzská stanice BFM TV. Četníci je objevili dnes kolem poledne. Úmrtí podle média potvrdila i regionální prokuratura. Ministerstvo zahraničí ČTK bez bližších informací potvrdilo, že ve Francii zemřeli dva čeští občané.


Afrika nemá vakcíny proti opičím neštovicím, ačkoliv tam lidé umírali
Eurozpravy-zahraniční | 16:28:00
Afrika nemá ani jednu dávku vakcíny proti opičím neštovicím, ačkoliv je jediným kontinentem s potvrzeným úmrtím na toto onemocnění. Oznámil to dnes úřadující zástupce afrického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Ahmed Ogwell, jehož citovala agentura AP.


Doma není nikdo prorok: Pro Maďary je hrdina, pro Němce velký vládce a pro Čechy prohnaná Liška ryšavá
Reflex | 16:00:00
Proradný král, který získal kvůli barvě svých vlasů přezdívku Liška ryšavá. Který nechal upálit Jana Husa, navíc přitom nedodržel slib bezpečnosti, jenž kazateli dal. Který v čele křížových výprav drancoval zemi, dokud ho husité neporazili. Takovou má u nás – i zásluhou Františka Palackého a posléze komunistického výkladu historie – pověst Zikmund Lucemburský. Přitom v cizině se mluví o jednom z největších panovníků pozdního středověku, vládci obřího území, které předznamenalo Rakousko-Uherskou monarchii, a člověka téměř „renesančních“ rozměrů, který mluvil sedmi jazyky (uměl víc jazyků než jeho otec Karel IV.!), chytal obří ryby v Dunaji, omamoval ženy a jako jeden z prvních evropských vládců bojoval s Turky. Jeho životopis je víc než pestrý na to, aby se omezil na pouhou Lišku ryšavou.


Never more kácení stromů kvůli mrzkému kšeftu
Reflex | 15:00:00
Je to už pravda dvacet let a řetězec Lidl si od té doby dlouhodobě zlepšuje reputaci, ale přesto mu tu kauzu s kácením stromů nemůžeme zapomenout. Protože bez stromů nám bude ještě větší horko než nedávno Londýňanům v bezprecedentních čtyřicítkách. Uprostřed globálních problémů nás aspoň pobavil náš lokální Slávek Jandák.


Tragédie, ale s rekordem: Když do nejvyšší budovy světa narazilo letadlo
Tiscali-zprávy | 13:56:02
Čtrnáct mrtvých si před 77 lety vyžádala tragédie, při níž bombardér narazil do tehdy nejvyšší budovy na světě – newyorského mrakodrapu Empire State Building. Na rozdíl od událostí z 11. září 2001 nešlo o teroristický útok, ale o nehodu.


Itálie po volbách zahne ostře doprava. Favoritem je Meloniová, vrátit se může Berlusconi
E15-ekonomika | 16:40:00
Italové se po nečekaném pádu vlády Maria Draghiho připravují na předčasné volby, které byly vypsány na 25. září a už teď se zdá, že třetí největší ekonomiku Evropské unie čekají výrazné změny. Do premiérského křesla by na základě posledních průzkumů mohla usednout Giorgia Meloniová, šéfka krajně pravicových Bratrů Itálie. Ekonomové se podle listu The Financial Times obávají, zda země kvůli výměně vedení stihne provést reformy nutné k získání tučného balíku peněz z unijních fondů.       


Musím někoho zmlátit, abych vydělal a toho lva nebo třeba slona uživil, říká Karlos Vémola
E15-ekonomika | 16:00:00
Je stále zřejmě nejpopulárnější figurou českého MMA. V duelech smíšených bojových umění nejčastěji dominuje díky svým wrestlerským kvalitám. Soupeř, kterého na zemi přiškrtí, je zpravidla nucen se vzdát. Karlíto, jak kamarádi Karlose „Terminátora“ Vémolu často oslovují, se stejně sebevědomě jako v zápasnické kleci prezentuje i v civilním životě. Třeba teď si chce ke svým domácím žralokům a lvům pořídit slona.


Itálie po volbách zahne ostře doprava. Favoritem je Meloniová, vrátit se může Berlusconi
E15-politika | 16:40:00
Italové se po nečekaném pádu vlády Maria Draghiho připravují na předčasné volby, které byly vypsány na 25. září a už teď se zdá, že třetí největší ekonomiku Evropské unie čekají výrazné změny. Do premiérského křesla by na základě posledních průzkumů mohla usednout Giorgia Meloniová, šéfka krajně pravicových Bratrů Itálie. Ekonomové se podle listu The Financial Times obávají, zda země kvůli výměně vedení stihne provést reformy nutné k získání tučného balíku peněz z unijních fondů.       


Musím někoho zmlátit, abych vydělal a toho lva nebo třeba slona uživil, říká Karlos Vémola
E15-politika | 16:00:00
Je stále zřejmě nejpopulárnější figurou českého MMA. V duelech smíšených bojových umění nejčastěji dominuje díky svým wrestlerským kvalitám. Soupeř, kterého na zemi přiškrtí, je zpravidla nucen se vzdát. Karlíto, jak kamarádi Karlose „Terminátora“ Vémolu často oslovují, se stejně sebevědomě jako v zápasnické kleci prezentuje i v civilním životě. Třeba teď si chce ke svým domácím žralokům a lvům pořídit slona.


Ve francouzských Alpách pátrali po dvojici turistů ze Žďáru, našli je mrtvé
idnes.cz | 17:37:00
Francouzská policie našla těla dvojice českých turistů ze Žďáru nad Sázavou, po kterých pátrala. Pětačtyřicetiletý muž a jeho o dva roky starší partnerka byli nalezeni ve francouzských Alpách pod čtyřtisícovým vrcholem Barre de Écrins, který měli v plánu zdolat. Domů z dovolené se oba horolezci měli vrátit už minulý pátek. V úterý napomohl francouzské policii v pátrání nález jejich auta.


Recidivista jel k soudu se zákazem řízení, na motorce se světlem z papíru
idnes.cz | 17:21:00
Neukázněného motorkáře, který nerespektoval pravidla silničního provozu, pronásledovali v úterý odpoledne pražští policisté. Ti si totiž všimli, že má zadní světlo z papíru. Jeho zběsilou jízdu ukončila až dopravní nehoda. Policisté navíc zjistili, že jel zrovna k soudu, a to kvůli tomu, že několikrát usedl za řídítka i se zákazem řízení.


KOMENTÁŘ: Ti naivní vědci snad se svou doktrínou zkouší, co ekosystém vydrží
idnes.cz | 17:00:00
Jaký vliv má na sílu ničivého požáru v Českém Švýcarsku dnešní způsob ochrany přírody a nesmyslná doktrína bezzásahovosti v našich národních parcích? Je třeba diskusi otevřít a vinu pojmenovat, píše ve svém komentáři pro MF DNES Tomáš Jirsa, senátor za ODS a starosta Hluboké nad Vltavou.


Řidič ujel bez placení od pumpy, zastavily ho až prostřelené pneumatiky
idnes.cz | 16:24:00
Z čerpací stanice v Plané nad Lužnicí ujel ve středu ráno bez zaplacení řidič s vozem Jeep Grand Cherokee. Policisté auto pronásledovali na výpadovce z města směrem na Chýnov, nakonec mu museli prostřelit pneumatiky.


U šumavských jezer se těží kůrovcové dřevo, turisté mají zvolit jiné trasy
idnes.cz | 16:22:00
Kvůli odstraňování kůrovcem napadeného dřeva u Černého a Čertova jezera na Šumavě doporučují lesníci turistům, aby zvolili jiné trasy. Kůrovcové dřevo aktuálně zpracovávají v hospodářských lesích u Železné Rudy v místech, kudy vede i oblíbená Stezka Českem.


V Saském Švýcarsku hasí devět vrtulníků, požár je proti Česku čtvrtinový
idnes.cz | 16:03:00
Lesní požár v Saském Švýcarsku hasí devět německých vrtulníků, rozsah zasaženého území je oproti Česku asi čtvrtinový. Pokud by se situace zhoršila, je možné, že Německo požádá o mezinárodní pomoc. Proti plamenům na asi 250 hektarech lesa nyní bojuje více než tři sta německých hasičů.


Ruský Gazprom přiškrtil Nord Stream 1 a drží Evropu v šachu. Má však starosti, co s nadbytkem plynu
iHned.cz | 17:41:00
Stalo se to, co mnozí experti očekávali. Baltský plynovod Nord Stream 1, kontrolovaný ruským Gazpromem, jede po desetidenní plánované technické odstávce, jež skončila 21. července, jenom na pětinu své přepravní kapacity. Do Německa, kde končí, nyní...


Provozovatel optických sítí Quantcom kupuje firmu Softlink. Podnikům nabídne i řízení energetické spotřeby
iHned.cz | 17:27:00
Na poli takzvaného internetu věcí (IoT) vzniká v Česku silný hráč zaměřený na řízení energetických nákladů a na vzdálené odečty spotřeby pomocí senzorů. Provozovatel optických sítí Quantcom koupil minulý měsíc společnost Softlink. Od spojení si...


Hradní kandidáti očima odborníků: Pavel až moc vyčkává, Nerudová myslí hlavně na mladé a Janeček je egomaniak
iHned.cz | 16:47:00
Do prezidentských voleb zbývá necelého půl roku. Zejména pro méně známé kandidáty to znamená, že už by měli mít naplno rozjetou kampaň, aby mezi třemi desítkami konkurentů přesvědčili Čechy, že právě oni jsou ti praví. HN oslovily trojici odborníků...


První Leopardi letos, švédské obrněnce příští rok, plánuje Černochová. Chce rozjet jednání i o F-35
iHned.cz | 16:39:00
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) požádala svůj švédský protějšek o ustavení vyjednávacího týmu k chystanému nákupu pásových bojových vozidel pěchoty CV90. První obrněnce by mohly do ČR dorazit příští rok, ministerstvo obrany už v rozpočtu...


Ozdravit rozpočet? Žádný problém, stačí sáhnout na důchody a počítat s volebním výpraskem
iHned.cz | 16:38:00
Po zveřejnění návrhu novely státního rozpočtu se snesl na ministerstvo financí a vládu úplný déšť rad, jejichž splnění má dostat veřejné finance znovu do kondice. Není divu – vládě, v níž k pravici patří premiér i ministr financí a která se...


O inflaci jinak – o filozofii peněz, o duši společnosti a naší kolektivní víře
iHned.cz | 16:32:00
Současná vysoká míra inflace ukazuje na mnoho pozoruhodných vlastností peněz. O penězích lze uvažovat jako o nehmotné duši ekonomiky dané společnosti. Peníze jsou samy o sobě nehmotné, neskládají se z atomů, nemají žádnou váhu a nezabírají žádné...


Farmu budoucnosti obhospodařují roje dronů. V Česku ale nový trend brzdí legislativa
iHned.cz | 16:22:00
Na okraji pole stojí neobvyklá bouda připomínající úl. Na její střeše jsou solární panely a místo včel z ní vylétává dron. Několik minut krouží nad lány a pomocí kamery zaznamenává stav plodin pod sebou. Poté se vrací zpět do úlu, z kterého brzy...


Foto: Černý jestřáb či italské speciály. Podívejte se, čím hasiči bojují s požárem
aktuálně.cz | 17:52:02
Požár v Českém Švýcarsku hasí téměř 500 hasičů a pomáhá jim jedenáct vrtulníků a letadel, další policejní stroj řídí letecký provoz.


Ve francouzských Alpách zemřela dvojice Čechů. Našli je na dně hluboké trhliny
aktuálně.cz | 17:00:57
"Pár byl nalezen na dně zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně Barre des Écrins ve výšce zhruba 3900 metrů," uvedl prokurátor.


Miliony korun pro obce, ovoce a salámy pro hasiče. Lidé pomáhají v boji s požárem
aktuálně.cz | 16:40:21
Lidé mohou přispět na pomoc obcím a lidem zasaženým požárem v Národním parku České Švýcarsko. Sbírek vzniklo hned několik.


Z vlastního pohledu. Italští letci natočili, jak hasí požár u Hřenska
aktuálně.cz | 16:25:00
Italská letadla operovala během čtvrtka nad Hlubokým dolem. Pojmou až šest tisíc litrů vody, kterou čerpají z jezera Milada u Ústí nad Labem.


Příspěvek 5000 korun na dítě: První rodiny jej dostanou už v srpnu
Denik.cz | 16:50:00
Ministerstvo práce a sociálních věcí představilo některé podrobnosti, jak se bude vyplácet slíbený jednorázový příspěvek ve výši 5000 korun na dítě. Pomoci vyrovnat se s inflací by měl rodičům 1,6 milionu dětí, celkem jde zhruba o 1,1 milionu rodin. Ty, které mají nárok na přídavky na dítě, se podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) nemusí prakticky o nic starat. Spolu s nimi jim tento příspěvek přijde v obvyklém výplatním termínu, obvykle v první polovině srpna.


Zemědělci šroubují ceny, říká ministr Zdeněk Nekula
Denik.cz | 15:04:00
Není důvod, aby se potraviny zdražovaly, naopak jejich ceny by měly jít dolů. Tvrdí to lidovecký ministr zemědělství Zdeněk Nekula v rozhovoru pro Deník: „Zhruba před dvěma měsíci velice výrazně začala klesat cena obilí, takže logicky bude klesat i cena mouky. A když to nastane, mělo by se to propsat do ceny pečiva včetně toho rohlíku.“ 


Nekončící utrpení. Sourozence nejdřív týrali rodiče, pak přišel teror u pěstounů
Denik.cz | 14:40:00
Roky muselo třináct sourozenců z americké Kalifornie přežívat týrání a mučení od vlastních rodičů. Když byly děti v roce 2018 konečně rodině odebrány, agentura šest z nich umístila do pěstounské péče, kde měly dostat lepší život. Jenže hrůza se opakovala. Sourozenci Turpinovy byli znovu vystaveni psychickému a fyzickému nátlaku, a dokonce i sexuálnímu zneužívání. Utrpení trvalo další tři roky. Ačkoliv sociální služba o teroru, který se v domě odehrával, věděla, nijak nezareagovala. Sourozenci nyní podali žaloby.


PŘEHLEDNĚ: Čím topit? Přečtěte si, kolik stojí nový kotel či solární panely
Denik.cz | 14:15:00
Čím budu topit v příští sezoně? Tuto otázku si klade stále víc lidí, které děsí aktuální raketový růst cen některých druhů paliva. V případě plynového vytápění se u mnoha z nich navíc množí obavy, zda Rusové nevypnou svoje kohoutky u plynovodu také Česku, které označují za nepřátelskou zemi.


Tramvaje a autobusy v Praze mají nový hlas. Zastávky namluví Jan Vondráček
Denik.cz | 14:03:00
Informace o provozu autobusů a tramvají na linkách Pražské integrované dopravy (PID) bude od podzimu nově předávat hlas herce a dabéra Jana Vondráčka. V anketě, kterou letos v květnu a červnu uskutečnil Dopravní podnik (DPP) pro něj hlasovalo více než 62 % z celkem 200 013 respondentů. Jan Vondráček vystřídá v této roli po jednoznačném vítězství Dagmar Hazdrovou, která byla hlasem pražských autobusů a tramvají více než 26 let. První nahrávky s Janem Vondráčkem začnou vznikat v následujících týdnech, v MHD je DPP nasadí v průběhu několika příštích měsíců.


U Votic se srazilo osobní auto se sanitou, převážená pacientka nehodu nepřežila
Denik.cz | 12:52:00
Srážku osobního vozu s převozovou sanitou na silnici I/3 poblíž opravovaného mostu nad výpadovkou z Votic na Jankov nepřežila ve čtvrtek 28. července jedna žena. Další tři lidé utrpěli zranění.


Policie prověřuje letce s drony, létal nad vrtulníky hasícími požár ve Hřensku
Denik.cz | 11:04:00
Kromě ochrany evakuovaných území a připravování vyšetřování příčin požáru se policie zabývá také člověkem, který létal nad požářištěm s drony. Nad národním parkem přitom platí celoroční zákaz létání, nyní navíc létaly dokonce nad vrtulníky hasícími národní park.


Rostlinná strava i mléko z laborky: Trendy, které v byznysu popostrčila pandemie
Euro | 07:21:31
Nová úprava na největším dopravním letadle světa má přinést snížení emisí uhlíku o přibližně 20 procent. Motor má být ekologičtější než jakýkoliv jiný používaný, pohánět ho má udržitelné letecké palivo (SAF). Airbus odhaduje, že upravené letadlo by se u aerolinek mohlo objevit v druhé polovině této dekády.\n


Toyota, Daihatsu a Suzuki zřejmě chystají malý sporťáček na podvozku GR Yaris
Auto.cz | 17:50:00
Znovu se vynořují spekulace o přípravě malého sportovního vozu s motorem uprostřed ze spolupráce Toyoty, Daihatsu a Suzuki. Tentokrát včetně informací o technice, termínu a ceně.


Benzin i nafta zlevnily od minulého týdne zhruba o korunu
Auto.cz | 16:51:00
Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dál zlevnily, tempo zrychlilo.


Rozhovor s MMA zápasnicí Lucií Pudilovou: V autoškole na mě instruktor řval!
Auto.cz | 16:40:00
Osmadvacetiletá Lucie Pudilová je jednoznačně nejlepší českou MMA zápasnicí. Rodačka z Příbrami se aktuálně připravuje a žije v Dublinu, kde také řídí. Jaká je irská metropole z motoristického pohledu? Vypravili jsme se za ní pro odpovědi!


Bezvadné výsledky Total nejsou překvapením, zklamaly nízké buybacky
Kurzy.cz | 17:47:50
Bezvadné kvartální výsledky nejsou v ropném sektoru při současných cenách ropy a zemního plynu ničím překvapivým. Total samozřejmě není žádnou výjimkou.


Který trh má pravdu? / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 25. 7. 2022
Kurzy.cz | 17:46:44
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 25. 7. 2022 .


NATGAS po zpráve EIA mírně klesá
Kurzy.cz | 17:08:13
Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že se domácí zásoby zemního plynu v týdnu končícíim 22. července zvýšily pouze o 15 miliard kubických stop, zatímco o týden dříve to bylo 32 mld. kubických stop. Analytici odhadovali 22 miliard kubi...


Býčí pauzy
Kurzy.cz | 17:06:08
Jak moc se rýmuje historie co se týče zvedání sazeb, recese a vývoje na akciovém trhu? Pohled na vývoj od roku 1980 potvrzuje právě to, že historie se neopakuje, ale rýmy tu najdeme.


USA v technické recesi (Komentář)
Kurzy.cz | 16:57:14
Ekonomika USA ve druhém čtvrtletí navzdory očekáváním
trhů poklesla. Mezičtvrtletně v anualizovaném vyjádření se ekonomická
aktivita snížila o 0,9 %, oproti očekávanému růstu o 0,5 %. Po poklesu o 1,6 %
v letošním prvním čtvrtletí se tak jedná již o dr...


Meta Platforms pod odhady. Co ukáže Apple a Amazon?
Kurzy.cz | 16:52:26
Meta Platforms (META.US) - komentář výsledků Výsledky Meta Platforms skončily pod odhady analytiků. Pro společnost je to první období, kdy meziročně vykázala pokles. Zpráva přispěla k poklesu sentimentu kolem technologických společností, i když se zdá...


Kryptoměny po zvýšení sazeb Fedem prudce rostou
Kurzy.cz | 16:43:11
Kryptoměny se dnes obchodují výše. Vyšší zisky kryptoměn způsobil růst hlavních akciových indexů v návaznosti na včerejší rozhodnutí amerického Fedu. Udrží si digitální aktiva býčí dynamiku? Celková tržní kapitalizace je zpět nad trilionem americkýc...


Drahá ropa přinesla vysoký zisk
Kurzy.cz | 16:35:14
Společnost Shell zveřejnila rekordní hospodářské výsledky , přičemž zisk 11,5 miliardy dolarů ve druhém čtvrtletí překonal předchozí rekord, kterého dosáhnul před pouhými třemi měsíci, a to díky silnému obchodování s plynem a ztrojnásobení zisku z...


Návrat legendárního prasete nevyšel. Soud posílá Čezetu do konkurzu
Hospodářské noviny | 19:47:00
Městský soud v Praze dnes prohlásil konkurz na majetek společnosti Čezeta Motors, která v Prostějově vyráběla elektrické skútry Čezeta a kvůli milionovým dluhům je od loňského února v insolvenčním řízení. ČTK informaci získala z insolvenčního...


Si varoval Bidena: Ohledně Tchaj-wanu si nezahrávejte s ohněm. Můžete se jedině spálit
Hospodářské noviny | 19:16:00
Čínský prezident Si Ťin-pching řekl, že Spojené státy by si neměly "zahrávat s ohněm", pokud jde o přístup ke Tchaj-wanu. Upozornil na to amerického prezidenta Joea Bidena během jejich čtvrtečního telefonátu. Podle agentur Reuters a AFP to uvádí...


Museli jsme odčerpat šest tun plynu. Kdyby se k nám požár dostal, hotel by zmizel, říká provozní z Mezní Louky
Hospodářské noviny | 19:09:00
V národním parku České Švýcarsko hoří už čtvrtým dnem. Tisíc hektarů lesa skrápí vrtulníky a letadla z Čech i zahraničí a snaží se zabránit šíření požáru. Tvrdou ránu to znamená pro turistický ruch nejen v parku, ale i jeho okolí. Provozní hotelu...


Česko začalo prověřovat investory ze zemí mimo EU. Dva už své projekty raději vzdali
Hospodářské noviny | 18:23:00
Evropa chce zabránit tomu, aby firmy ze zemí, jako je Čína nebo Rusko, ohrozily fungování států Evropské unie. Třeba tím, že vypnou mobilní sítě nebo ohrozí energetické dodávky. Proto před dvěma lety unie vytvořila pravidla na prověřování...


Ruský Gazprom přiškrtil Nord Stream 1 a drží Evropu v šachu. Má však starosti, co s nadbytkem plynu
Hospodářské noviny | 17:41:00
Stalo se to, co mnozí experti očekávali. Baltský plynovod Nord Stream 1, kontrolovaný ruským Gazpromem, jede po desetidenní plánované technické odstávce, jež skončila 21. července, jenom na pětinu své přepravní kapacity. Do Německa, kde končí, nyní...


My budeme hubený, když ostatní budou studený, říká k možné krizi ve stavebnictví majitel sítě Pro-Doma
Hospodářské noviny | 17:27:00
Pro druhou největší českou síť stavebnin Pro-Doma bude letošní rok přelomový. Její zakladatel Josef Mařinec starší (71) letos předal otěže ve firmě, kterou před 32 lety založil, svým dvěma synům Janovi a Josefovi. Pro-Doma také bude...


Provozovatel optických sítí Quantcom kupuje firmu Softlink. Podnikům nabídne i řízení energetické spotřeby
Hospodářské noviny | 17:27:00
Na poli takzvaného internetu věcí (IoT) vzniká v Česku silný hráč zaměřený na řízení energetických nákladů a na vzdálené odečty spotřeby pomocí senzorů. Provozovatel optických sítí Quantcom koupil minulý měsíc společnost Softlink. Od spojení si...


Důvěra v českou ekonomiku je nejnižší v historii. Propadá se již téměř půl roku
idnes.cz | 18:00:00
Důvěra v českou ekonomiku v červenci meziměsíčně klesla o 2,6 bodu na 95,7 bodu. Snížila se u podnikatelů i spotřebitelů. Pesimismus spotřebitelů sílí pět měsíců a v prvním prázdninovém měsíci se jejich důvěra propadla na nejnižší hodnotu od ledna 2003, tedy od začátku zjišťování důvěry. Informoval o tom Český statistický úřad.


Hřebčín v Mimoni se prodal za 25,5 milionu, zdejší koně patřili mezi špičku
idnes.cz | 17:54:00
Věhlasný hřebčín v Mimoni má nového majitele. V elektronické dražbě za rozsáhlý zemědělský areál nabídl 25,5 milionu. Do hřebčína se tak možná opět vrátí koňské ržání i mnohaletá tradice chovu anglických plnokrevníků.


Ozdravit rozpočet? Žádný problém, stačí sáhnout na důchody a počítat s volebním výpraskem
Hospodářské noviny | 16:38:00
Po zveřejnění návrhu novely státního rozpočtu se snesl na ministerstvo financí a vládu úplný déšť rad, jejichž splnění má dostat veřejné finance znovu do kondice. Není divu – vládě, v níž k pravici patří premiér i ministr financí a která se...


O inflaci jinak – o filozofii peněz, o duši společnosti a naší kolektivní víře
Hospodářské noviny | 16:32:00
Současná vysoká míra inflace ukazuje na mnoho pozoruhodných vlastností peněz. O penězích lze uvažovat jako o nehmotné duši ekonomiky dané společnosti. Peníze jsou samy o sobě nehmotné, neskládají se z atomů, nemají žádnou váhu a nezabírají žádné...


STALO SE DNES: Řeky navýší kvůli hašení průtok. Ve Francii našli mrtvé Čechy
idnes.cz | 17:20:00
Kvůli hasebním pracím v Českém Švýcarsku navýší povodí Labe i Vltavy průtok v nádržích. Požár ve Hřensku se hasičům daří udržovat na ploše asi 1000 hektarů. Policie pátrá po svědcích, kteří by pomohli určit viníky tragédie. Ukrajinci zaznamenali úspěchy u Chersonu, s jeho osvobozením ale Rusové nepočítají. Dva české turisty našli ve Francii mrtvé. Čínu a Rusko propojí nový plynovod.


Ceny ojetin narazily na svůj strop. Některé ročníky už začaly zlevňovat
Hospodářské noviny | 14:44:00
Zdražování ojetých aut je u svého konce. Stejně jako časy, kdy cenovky zánovních vozů letěly vzhůru rychleji než těch nových a snižovaly se rozdíly v jejich ceně. „Řekl bych, že dál ojeté vozy už zdražovat nebudou. Buď takto zůstanou, nebo...


Klimatická změna nemůže za konkrétní požáry, ale zvyšuje jejich četnost a intenzitu, říká Přibyla
Hospodářské noviny | 12:07:00
Ohromný lesní požár, který v uplynulých dnech zasáhl tisíc hektarů lesů v Národním parku České Švýcarsko, vede k otázce, nakolik za něj může klimatická změna způsobená vlivem skleníkových plynů vypouštěných člověkem. Podle Ondráše Přibyly,...


Návrat legendárního prasete nevyšel. Soud posílá Čezetu do konkurzu
iHned.cz | 19:47:00
Městský soud v Praze dnes prohlásil konkurz na majetek společnosti Čezeta Motors, která v Prostějově vyráběla elektrické skútry Čezeta a kvůli milionovým dluhům je od loňského února v insolvenčním řízení. ČTK informaci získala z insolvenčního...


Si varoval Bidena: Ohledně Tchaj-wanu si nezahrávejte s ohněm. Můžete se jedině spálit
iHned.cz | 19:16:00
Čínský prezident Si Ťin-pching řekl, že Spojené státy by si neměly "zahrávat s ohněm", pokud jde o přístup ke Tchaj-wanu. Upozornil na to amerického prezidenta Joea Bidena během jejich čtvrtečního telefonátu. Podle agentur Reuters a AFP to uvádí...


Museli jsme odčerpat šest tun plynu. Kdyby se k nám požár dostal, hotel by zmizel, říká provozní z Mezní Louky
iHned.cz | 19:09:00
V národním parku České Švýcarsko hoří už čtvrtým dnem. Tisíc hektarů lesa skrápí vrtulníky a letadla z Čech i zahraničí a snaží se zabránit šíření požáru. Tvrdou ránu to znamená pro turistický ruch nejen v parku, ale i jeho okolí. Provozní hotelu...


Česko začalo prověřovat investory ze zemí mimo EU. Dva už své projekty raději vzdali
iHned.cz | 18:23:00
Evropa chce zabránit tomu, aby firmy ze zemí, jako je Čína nebo Rusko, ohrozily fungování států Evropské unie. Třeba tím, že vypnou mobilní sítě nebo ohrozí energetické dodávky. Proto před dvěma lety unie vytvořila pravidla na prověřování...


My budeme hubený, když ostatní budou studený, říká k možné krizi ve stavebnictví majitel sítě Pro-Doma
iHned.cz | 17:27:00
Pro druhou největší českou síť stavebnin Pro-Doma bude letošní rok přelomový. Její zakladatel Josef Mařinec starší (71) letos předal otěže ve firmě, kterou před 32 lety založil, svým dvěma synům Janovi a Josefovi. Pro-Doma také bude...


Ceny ojetin narazily na svůj strop. Některé ročníky už začaly zlevňovat
iHned.cz | 14:44:00
Zdražování ojetých aut je u svého konce. Stejně jako časy, kdy cenovky zánovních vozů letěly vzhůru rychleji než těch nových a snižovaly se rozdíly v jejich ceně. „Řekl bych, že dál ojeté vozy už zdražovat nebudou. Buď takto zůstanou, nebo...


Klimatická změna nemůže za konkrétní požáry, ale zvyšuje jejich četnost a intenzitu, říká Přibyla
iHned.cz | 12:07:00
Ohromný lesní požár, který v uplynulých dnech zasáhl tisíc hektarů lesů v Národním parku České Švýcarsko, vede k otázce, nakolik za něj může klimatická změna způsobená vlivem skleníkových plynů vypouštěných člověkem. Podle Ondráše Přibyly,...


Kdo si hraje s ohněm, může se spálit, řekl Si Ťin-pching Bidenovi ohledně Tchaj-wanu
aktuálně.cz | 19:37:47
Si Ťin-pching vyzval USA, aby ctily princip "jedné Číny", podle kterého Tchaj-wan patří do sféry vlivu Pekingu.


Lustrování novinářů i živé přenosy jen naoko. Jak ruské stanice utahují šrouby
aktuálně.cz | 19:02:36
Méně zábavy, více propagandy. Novináři z největších ruských státních televizí anonymně popsali, jak invaze na Ukrajinu proměnila vysílání.


Požár v Českém Švýcarsku? Peklo, popisuje hasič, který bránil před plameny Janov
Denik.cz | 18:51:00
Šest let působí v hasičské jednotce z Postoloprt. V uplynulých dnech pomáhal v Janově nedaleko Hřenska v boji proti ničivému lesnímu požáru. „Neuvěřitelné. Nic většího a horšího jsem neviděl. Všude dým a plameny,“ popsal pro Deník Vojtěch Zsemlye.


Na Ukrajinu jsem jela napsat vysvědčení. Teď už chci zůstat v Praze, říká Iryna
Denik.cz | 17:48:00
Dvaačtyřicetiletá Iryna pochází z vesnice ve Lvovské oblasti. Na střední škole učila ukrajinštinu. Její manžel pracuje už dvaadvacet let v Česku, dělá kuchaře. Když Rusové vpadli na Ukrajinu, vydala se proto se svými dvěma syny za ním do Prahy.


VIDEO: Slovácké „eiffelovky“ šly k zemi. Podívejte se jak padaly
Denik.cz | 17:44:00
Slovácko přišlo o jednu ze svých výrazných dominant. K zemi se ve čtvrtek 28. července, po více než 70letech, poroučely oba 270metrové vysílače u Topolné na Uherskohradišťsku. Ty byly až do konce loňského roku funkční a do éteru po celé zeměkouli šířily signál Českého rozhlasu na středních a dlouhých vlnách.


V Praze přibyly čtyři nové případy opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 17:44:00
Pražští hygienici dnes zaznamenali čtyři nové případy nákazy opičími neštovicemi. Je to nejvyšší denní přírůstek od 24. května, kdy byl oznámen první případ. V celém Česku dosud bylo potvrzeno 20 případů nákazy, z toho 19 v hlavním městě a jeden v Ústeckém kraji. Na webu to uvedla pražská hygienická stanice.


Si Ťin-pching adresoval Bidenovi varování ohledně Tchaj-wanu
Eurozpravy-zahraniční | 19:15:00
Čínský prezident Si Ťin-pching řekl, že Spojené státy by si neměly "zahrávat s ohněm", pokud jde o přístup ke Tchaj-wanu. Upozornil na to amerického prezidenta Joea Bidena během jejich dnešního telefonátu. Podle agentur Reuters a AFP to uvádí čínská státní média.


Čína zachová strategii nulového covidu i v druhé polovině roku 2022
Eurozpravy-zahraniční | 17:54:00
Čína dnes rozhodla o zachování přísné strategie nulového covidu i v druhé polovině roku 2022. Vedoucí představitelé země se zavázali k dosažení co nejlepších výsledků, informovala agentura Kjódó s odkazem na státní média.


Ukrajina slavila státnost. Zelenskyj v projevu ocenil hrdinství v boji s Ruskem
Eurozpravy-zahraniční | 17:07:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v dnešním projevu v parlamentu při příležitosti nově zavedeného Dne ukrajinské státnosti ocenil hrdinství Ukrajinců při obraně vlasti před ruskou agresí. Zároveň předpověděl vítězství ve válce, po které Ukrajinci budou učit druhé národy, jak se bránit.


Hokejové Kladno v nové sezóně povede člen legendární Blue Line Otakar Vejvoda
Eurozpravy-sport | 18:18:00
O největší senzaci v hokejovém Kladně se postaral příchod nového trenéra. Tím se stala totiž klubová legenda a člen neméně legendární Blue Line, kterou svého času tvořil v Kladně společně s Martinem Procházkou a Pavlem Paterou, Otakar Vejvoda. Světový šampion z roku 1996 se vrací do svého mateřského klubu poté ,co dlouhých sedm let působil ve Švédsku Lidingö juniorku.


Oheň v Českém Švýcarsku je vodou na mlýn klimatických hysterek. Fakta nepotřebují
Reflex | 18:00:00
Požár v Českém Švýcarsku se ještě ani pořádně nerozhořel a klimatičtí hysterici a hysterky už měli jasno, že za vše může lidmi zaviněná změna podnebí. Krásná ukázka toho, jak ti, kdo s oblibou označují své odpůrce za popírače tzv. vědeckého konsensu, tmáře a šiřitele dezinformací, sami bez skrupulí šíří své přesvědčení a vydávají je za nespornou pravdu bez jakýchkoliv věcných důkazů.


Traktor táhne ruský tank: Ukrajina slavila státnost, Zelenskyj předpověděl vítězství ve válce
Tiscali-zprávy | 19:11:06
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v dnešním projevu v parlamentu při příležitosti nově zavedeného Dne ukrajinské státnosti ocenil hrdinství Ukrajinců při obraně vlasti před ruskou agresí. Zároveň předpověděl vítězství ve válce, po které Ukrajinci budou učit druhé národy, jak se bránit.


Trosky čínské rakety vstoupí o víkendu do zemské atmosféry, mohly by zasáhnout Evropu
Tiscali-zprávy | 18:59:28
Trosky čínské rakety Dlouhý pochod 5B, která nekontrolovaně sestupuje k Zemi, vstoupí do atmosféry pravděpodobně o víkendu. Vláda v Pekingu uvedla, že bude situaci pozorně sledovat, trosky ale podle ní představují jen minimální riziko. Podle Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) by trosky mohly zasáhnout vzdušný prostor nad Jižní Evropou.


Příšerné výkony, hráči toužící po odchodu. Na sezonu nejsme připraveni, hřímá kouč Chelsea
Tiscali-zprávy | 16:47:08
Šílené výkony v přípravě, téměř žádné posily. Zato sestava plná hráčů, kteří by v klubu už nejraději nebyli. Fotbalová Chelsea nezažívá před startem nové sezony Premier League příjemné týdny a trenér Thomas Tuchel začíná být neklidný. Vyjde mu nové klubové vedení vstříc?


EU dává státům protichůdné rady kolem plynu, kritizoval rakouský kancléř
Tiscali-zprávy | 15:56:53
Evropská komise dává členským státům Evropské unie protichůdné instrukce ohledně zajišťování plynu, a přitom neplní své vlastní sliby, řekl rakouský kancléř Karl Nehammer. Kritická slova na adresu Evropské komise pronesl po vídeňském jednání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.


Čezeta jde do konkurzu, předlužený výrobce elektrických skútrů nenašel investory
E15-ekonomika | 19:44:00
Městský soud v Praze dnes prohlásil konkurz na majetek společnosti Čezeta Motors, která v Prostějově vyráběla elektrické skútry Čezeta a kvůli milionovým dluhům je od loňského února v insolvenčním řízení. Informace pochází z insolvenčního rejstříku. Soud o konkurzu rozhodl krátce poté, co se k insolvenčnímu návrhu na firmu Čezeta Motors tento týden připojil i druhý ze dvou jednatelů Daniel Gašpar. Ten se dosud snažil pro předluženou společnost najít investory.


Recese vyplázla jazyk na Česko. Polibek smrti přijde napřesrok, s věnováním od Putina
E15-ekonomika | 18:30:00
Do roka a do dne tu může být. Přijede na černém koni a potlesk určitě nevyvolá. Česká recese. Na pozadí přezaměstnanosti v české, podle mnohých stále ještě montovně zatím není tak dobře vidět, své kontury ale už dostává. Smůlou pro Česko je, že režisérem české recese bude Vladimir Putin. Právě jeho ruka na plynovém kohoutu totiž určí její intenzitu. Utopický scénář samozřejmě počítá s tím, že recese zůstane ve slovníku cizích slov. A jak to bývá, budoucnost vyvažuje černý scénář. Zadýchané čekárny na úřadech práce a co více, chybějící moment epického odrazu zpátky nahoru. Covidovou recesi dokázalo Česko pokrýt za cenu sebedestruktivních státních financí a inflaci budící politice nulových úroků centrální banky. Válečná recese se ale bude muset prohnat ekonomikou. A může to být fičák. 


Když zelená barva není dost zelená. Sprite mění ikonický vzhled lahví, aby zvýšil recyklaci
E15-ekonomika | 17:00:00
Sprite, který patří mezi pět nejpopulárnějších značek slazených nápojů ve světě, bude od prvního srpna nahrazovat své slavné zelené lahve průhlednými. Děje se tak jako součást kampaně World Without Waste alias Svět bez odpadu, kterou vede vlastník nápojáře Coca-Cola. Výměna se letos koná v sedmdesáti státech, ve 47 zemích, především asijských, už proběhla loni.


Čezeta jde do konkurzu, předlužený výrobce elektrických skútrů nenašel investory
E15-politika | 19:44:00
Městský soud v Praze dnes prohlásil konkurz na majetek společnosti Čezeta Motors, která v Prostějově vyráběla elektrické skútry Čezeta a kvůli milionovým dluhům je od loňského února v insolvenčním řízení. Informace pochází z insolvenčního rejstříku. Soud o konkurzu rozhodl krátce poté, co se k insolvenčnímu návrhu na firmu Čezeta Motors tento týden připojil i druhý ze dvou jednatelů Daniel Gašpar. Ten se dosud snažil pro předluženou společnost najít investory.


Recese vyplázla jazyk na Česko. Polibek smrti přijde napřesrok, s věnováním od Putina
E15-politika | 18:30:00
Do roka a do dne tu může být. Přijede na černém koni a potlesk určitě nevyvolá. Česká recese. Na pozadí přezaměstnanosti v české, podle mnohých stále ještě montovně zatím není tak dobře vidět, své kontury ale už dostává. Smůlou pro Česko je, že režisérem české recese bude Vladimir Putin. Právě jeho ruka na plynovém kohoutu totiž určí její intenzitu. Utopický scénář samozřejmě počítá s tím, že recese zůstane ve slovníku cizích slov. A jak to bývá, budoucnost vyvažuje černý scénář. Zadýchané čekárny na úřadech práce a co více, chybějící moment epického odrazu zpátky nahoru. Covidovou recesi dokázalo Česko pokrýt za cenu sebedestruktivních státních financí a inflaci budící politice nulových úroků centrální banky. Válečná recese se ale bude muset prohnat ekonomikou. A může to být fičák. 


Když zelená barva není dost zelená. Sprite mění ikonický vzhled lahví, aby zvýšil recyklaci
E15-politika | 17:00:00
Sprite, který patří mezi pět nejpopulárnějších značek slazených nápojů ve světě, bude od prvního srpna nahrazovat své slavné zelené lahve průhlednými. Děje se tak jako součást kampaně World Without Waste alias Svět bez odpadu, kterou vede vlastník nápojáře Coca-Cola. Výměna se letos koná v sedmdesáti státech, ve 47 zemích, především asijských, už proběhla loni.


Nezahrávejte si s ohněm, varoval čínský prezident USA ohledně Tchaj-wanu
idnes.cz | 20:48:00
Čínský prezident Si Ťin-pching při čtvrtečním telefonátu se šéfem Bílého domu Joem Bidenem řekl, že Spojené státy by si neměly „zahrávat s ohněm“, pokud jde o přístup k Tchaj-wanu. Biden během rozhovoru zdůraznil, že americká politika ohledně Tchaj-wanu se nezměnila a že USA jsou proti „jednostranným snahám“ měnit stávající stav, sdělil Bílý dům.


Čeští nezávislí prodejci rostli nejrychleji v EU. Amway i Herbalife táhnou
idnes.cz | 20:00:00
Tržby v přímém prodeji, jemuž se věnují například společnosti Amway, Herbalife či Oriflame, loni v České republice dosáhly rekordních deseti miliard korun. Meziročně stouply o 23 procent, v rámci Evropské unie tak rostly nejrychleji. Dařilo se především prodejům kosmetiky a produktů péče o zdraví. Říká to Asociace osobního prodeje (AOP).


Ruští vojáci zabili kolegu, který chránil Ukrajinky. Propaganda ho zneužila
idnes.cz | 19:38:00
Ruský voják zemřel při palbě z vlastních řad, když se pokoušel před kulkami svých kolegů chránit dvě ukrajinské ženy. Prozradila to jedna z nich. Ruská propaganda vykreslila příběh jinak. Voják podle ruských médií chránil ženy před Ukrajinci. Jeho samotného ale nejmenovala. Rusko vojáka pohřbilo v tichosti.


KRNAP mohl dopadnout jako České Švýcarsko. V Krkonoších někdo rozdělal oheň
idnes.cz | 19:28:00
Přestože v Krkonošském národním parku (KRNAP) platí varování před požáry, ne všichni turisté ho považují za důležité, a to ani v době probíhajícího boje s požárem v Českém Švýcarsku. V noci na čtvrtek někdo na hřebenech Krkonoš totiž rozdělal oheň, k čemuž navíc z nedostatku dřeva využil tyče Horské služby.


Obří dinosaurus se prodal za 144 milionů, vědci s aukcí fosilie nesouhlasí
idnes.cz | 19:23:00
Kompletní fosilie obřího masožravého gorgosaura se ve čtvrtek v New Yorku prodala za více než šest milionů dolarů (145 milionů korun). Nový majitel tohoto 77 milionů let starého dinosaura s mohutnými čelistmi plnými ostrých zubů a s drobnými předními končetinami není známý.


Saúdové ukázali fotky zrcadlového města budoucnosti, bude dlouhé 170 kilometrů
idnes.cz | 19:00:00
Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán v pondělí představil nové podrobnosti o futuristické provincii NEOM, která má vzniknout na pobřeží Akabského zálivu a přitáhnout investice z celého světa. V centru projektu stojí 170 kilometrů dlouhé město nazvané The Line, kde nebudou jezdit žádná auta a jeho obyvatelé se budou těšit z visutých zahrad i mostů.


Nad Židy v Rusku se stahují mračna, varoval rabín před nárůstem antisemitismu
idnes.cz | 18:25:00
V Rusku se nad Židy stahují temná mračna a hrozí zde nárůst antisemitismu. Ve čtvrtek to prohlásil někdejší hlavní moskevský rabín, který opustil Rusko na protest proti invazi na Ukrajinu. Ruská židovská komunita podle něj válku nepodporuje, kvůli čemuž na ní ruští úředníci vyvíjejí nátlak a vyhrožují zrušením některých organizací.


Tahle Lada Niva se účastnila Dakaru Classic 2022. Teď může být vaše
Auto.cz | 18:52:00
Tým, který se na Dakar Classic 2022 vydal s Ladou Niva z roku 1984, se rozhodl pro prodej svého závodního vozu. Nyní může být váš, a to včetně náhradních dílů a instruktáže.


Hledání viníka požáru bude komplikované. Malinový důl je oblíbeným místem pro popíjení
ČT24 | 19:18:49
Hledá se viník požáru v národním parku České Švýcarsko, což může být složité. Ukazuje to historická zkušenost právě z této oblasti. U drtivé většiny požárů lesů se dodnes neví, kdo je způsobil. Policie už má indicie, ale na místo se zatím kvůli zásahu hasičů nedostala. K případu teď hledá hlavně svědky, zatím nevyloučila úmysl ani nedbalost. Vodítkem může být Malinový důl –⁠ místo, kde požár začal a které je oblíbeným místem pro popíjení. Hořet tam začalo v noci ze soboty na neděli.


S požárem v Českém Švýcarsku pomáhají i výkonná čerpadla. Hasiči tahají vodu šest kilometrů
ČT24 | 19:16:54
Hasičům během požáru v národním parku České Švýcarsko zásadně pomáhá jejich vlastní moderní technika. Nově využívají například výkonná čerpadla určená pro dálkovou přepravu vody. Díky nim poprvé v historii tahají vodu z Labe na vzdálenost téměř šest kilometrů. 


Pomoc mohla přijít minimálně o pár hodin dřív, říká senátor k požáru u Hřenska
Eurozpravy-domácí | 20:36:00
Senátor za Děčínsko a místostarosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart (za STAN) míní, že pomoc do Českého Švýcarska, kde v neděli začal hořet les, mohla přijít minimálně o pár hodin dřív. V pondělí mu podle něj volali hasiči s tím, že situaci nezvládají, senátor proto "nestandardně" volal ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN). Linhart to dnes řekl ČTK.


Ukrajina zvýší svůj vývoz elektřiny do Evropské unie
Eurozpravy-zahraniční | 21:46:00
Ukrajina zvýší svůj vývoz elektřiny do Evropské unie na 250 megawattů (MW) denně z dosavadních 100 MW. Šéf provozovatele ukrajinské rozvodné sítě dnes oznámil, že získal povolení k rozšíření vývozu od Evropského sdružení provozovatelů přenosových soustav elektřiny (ENTSO-E). Informovala o tom agentura Reuters.


Sparta v závěru odvety zkolabovala a končí v Evropě, Slavia si pohrála se St. Joseph´s
Eurozpravy-sport | 22:05:00
Zase a znova. Fanoušci fotbalové Sparty zase jednou prožila hrůzný start do nové sezóny, když vypadla na úvod předkol evropských pohárů. Tentokrát je to ještě o to více trpké vyřazení, že není šancena opravu v některé z dalších evropských soutěží a v nadcházející sezóně se svěřenci kouče Briana Priskeho bude muset spokojit jen s ligou a domácím pohárem. A navíc se dospělo k vyřazení Sparty tím způsobem, že v nastavení odvety s Vikingem Stavanger chybovali v rozehrávce Dávid Hancko s gólmanem Dominikem Holcem a díky tomu tak norský tým vyhrál 2:1. Naprosto odlišný čtvrteční večer prožila pražská Slavia. Pro ni se jednalo o formalitu poté, co před týdnem v Gibraltaru nad tamním St. Joseph´s vyhrála 4:0. V Edenu totiž vyhrála vysoko 7:0 a nyní se musí řádně připravit na daleko těžšího soupeře: Panathibnaikos Atény.


EKL: Slavia po rekordní výhře postupuje, Sparta končí
Tiscali-zprávy | 21:16:00
Fotbalisté Slavie v odvetném zápase 2. předkola Evropské konferenční ligy rozdrtili doma St Joseph's 7:0,  připsali si své historicky nejvyšší vítězství v pohárech a postupují. Fotbalisté Sparty prohráli na hřišti norského Vikingu Stavanger 1:2 a po úvodní domácí bezbrankového remíze z minulého týdne v soutěži skončili.


Výsledky technologických obrů: Facebook tone v potížích, Amazon září. Dařilo se i Applu
E15-ekonomika | 22:45:00
Po letech divokého růstu se technologičtí obři, tedy Amazon, Alphabet, Apple, Meta a Microsoft, musejí vyrovnat s tím, že se dramaticky změnila ekonomická situace. Nejvíce to pocítila mateřská společnost Facebooku Meta, která poprvé v historii pocítila meziroční pokles tržeb a více než třetinový pokles zisku. Naopak Amazon prokázal i v dobách krize silnou odolnost, což ocenily trhy, když hodnota akcií vzrostla o jedenáct procent. Dařilo se také Applu. 


Michal Semotan: Tech akcie velí k obratu, do konce roku můžou umazávat ztrátu
E15-ekonomika | 20:00:00
Červen zakončil na akciových trzích prudkým propadem a zamknul akciové indexy v hlubokém minusu za první pololetí letošního roku. Aby to nebylo tak monotónní, americké akcie vedené technologickými tituly zavelely od července k obratu. Investoři si uvědomili, že minus 30 procent na indexu je přeci jen dost, a první odvážní vytáhli své drápky, tedy spíše dolary, se kterými se vrhli na slevy, za něž by se nestyděly ani některé velké potravinové řetězce.


Výsledky technologických obrů: Facebook tone v potížích, Amazon září. Dařilo se i Applu
E15-politika | 22:45:00
Po letech divokého růstu se technologičtí obři, tedy Amazon, Alphabet, Apple, Meta a Microsoft, musejí vyrovnat s tím, že se dramaticky změnila ekonomická situace. Nejvíce to pocítila mateřská společnost Facebooku Meta, která poprvé v historii pocítila meziroční pokles tržeb a více než třetinový pokles zisku. Naopak Amazon prokázal i v dobách krize silnou odolnost, což ocenily trhy, když hodnota akcií vzrostla o jedenáct procent. Dařilo se také Applu. 


Michal Semotan: Tech akcie velí k obratu, do konce roku můžou umazávat ztrátu
E15-politika | 20:00:00
Červen zakončil na akciových trzích prudkým propadem a zamknul akciové indexy v hlubokém minusu za první pololetí letošního roku. Aby to nebylo tak monotónní, americké akcie vedené technologickými tituly zavelely od července k obratu. Investoři si uvědomili, že minus 30 procent na indexu je přeci jen dost, a první odvážní vytáhli své drápky, tedy spíše dolary, se kterými se vrhli na slevy, za něž by se nestyděly ani některé velké potravinové řetězce.


Bilionová investice do výroby čipů. Američané chtějí konkurovat Číně
idnes.cz | 22:38:00
Spojené státy americké chtějí investovat do výroby čipů a vědeckého výzkumu a zvýšit tím svou konkurenceschopnost vůči Číně. Cílem je zároveň navýšit počet pracovních míst. Balík 289 miliard dolarů (6,8 bilionu korun) ve čtvrtek schválil americký kongres. Zbývá ještě podpis prezidenta Joea Bidena.


Akcie společností zabývajících se solární energií prudce rostou
Kurzy.cz | 19:25:01
Akcie několika společností, které se zabývají solární energií během čtvrteční seance prudce vzrostly poté, co senátor za demokraty Joe Manchin podpořil zákon, jež vytvoří pobídky pro přechod na čistou energii. Cílem zákona je taktaké zvýšit korporátní d...


Zlato se obchoduje nad 1 750 USD
Kurzy.cz | 18:50:04
Navzdory včerejšímu jestřábímu rozhodnutí Fedu trh zaznamenal, že by mohlo dojít ke zpomalování zvyšování úrokových sazeb. Navíc pád USA do technické recese vede k oslabení dolaru. Aktuálně se 10leté dluhopisy obchodují nejníže od konce března letošní...


Začal se vyplácet jednorázový příspěvek ve výši 5 000 korun na dítě, požádat bude možné od poloviny srpna. Kdo o příspěvek může žádat?
Kurzy.cz | 16:31:00
První příspěvky na dítě ve výši 5 000 korun se začaly vyplácet. Týká se to všech, kteří v červnu měli nárok na přídavky na děti a splňují podmínky nároku na jednorázový příspěvek. Peníze lidé dostanou na účty nejpozději v průběhu srpna. Ostatní si o...


Otázky a odpovědi k příspěvku 5 tisíc korun na dítě
Kurzy.cz | 16:16:53
Kdo má nárok na jednorázový příspěvek na dítě? Nárok má dítě: • narozené od 2. srpna 2004 do 31. prosince 2022 • které má v ČR trvalý pobyt (popř. dlouho- dobý pobyt za účelem sloučení rodiny, popř.


Úspěch českého předsednictví: Ukrajinské řidičské průkazy budou uznávat všechny země EU
Kurzy.cz | 15:50:32
„Tato evropská legislativa odbourává zbytečnou byrokracii a pomáhá v každodenním životě uprchlíků. Jsem rád, že můžeme i takto pomoci ukrajinským občanům na útěku před válkou,“ říká ministr dopravy Martin Kupka. Od zahájení ruské agrese vůči Ukrajin...


IROP spouští první výzvy pro nové programové období 2021 - 2027 zaměřené na rozvoj knihoven
Kurzy.cz | 15:27:17
Integrovaný regionální operační program (IROP) 2021-2027, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, se rozjíždí. Právě totiž byly vyhlášeny dvě výzvy na rozvoj a revitalizaci knihoven. Připraveno je pro ně téměř 950 milionů korun.


Průtoky na řekách klesají, některé obce už omezily nakládání s povrchovými vodami
ČT24 | 14:29:52
Hluboko pod červencové průměry klesají průtoky na českých řekách. V povodí Moravy a Dyje jsou až tři desítky toků na hranici hydrologického sucha. Na žádost vodohospodářů proto některé obce už omezily nakládání s povrchovými vodami. Jak zjistila ČT, nízký stav vody postihl i další řeky napříč republikou. Podle správ povodí jsou na tom toky hůř než v předchozích dvou letech. Podle Povodí Labe je situace podobná jako v období extrémního sucha mezi lety 2015 až 2018. Některé menší řeky jsou pro vodáky na hranici sjízdnosti.


Čísla z nemocnic jsou uklidňující, tvrdí Svrčinová. Restrikce podle ní nejsou namístě
ČT24 | 16:34:23
Letní vlna covidu-19 nabírá na síle. V těchto dnech dosahujeme vrcholu, na podzim čekáme další vlnu, řekla v Interview ČT24 hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V současné situaci podle ní nejsou namístě žádné restrikce, ale pouze doporučení. Na případná opatření pak bude mít vliv primárně stav v nemocnicích.


Rakouská indexace rodinných přídavků, daňové slevy na dítě a dalších daňových úlev je minulostí
Kurzy.cz | 21:21:00
Doplatky rodinných přídavků a daňové slevy na dítě budou vypláceny automaticky na bankovní účet.


V souvislosti s požárem jednáme o zapojení letadel ze Španělska nebo Švédska, uvedl unijní koordinátor
ČT24 | 23:16:19
Italská letadla, která pomáhala s požárem v Českém Švýcarsku, ale musela se vrátit, by mohly nahradit obdobně vybavené letouny ze Španělska nebo Švédska. Koordinátor naléhavé pomoci Marcin Pater ze Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události při Evropské unii potvrdil, že se o jejich zapojení jedná. V pořadu Události, komentáře také uvedl, že systém mezinárodní pomoci podle něj v případě požáru zafungoval. 


Začal opravou veterána. Teď má Pavel Zima muzeum a vystavuje unikátní kousky automobilové historie ve Světě škodovek
Hospodářské noviny | 11:40:00
Škoda 1202 bylo první rodinné auto, které si Pavel Zima pamatoval z dětství. Miloval, když ho nechali při cestách za babičkou spát v kufru. Už jako dospělý pak jednu rezavějící „stejšnu“, jak znělo lidové označení vozu, zkoušel opravovat...


Začal opravou veterána. Teď má Pavel Zima muzeum a vystavuje unikátní kousky automobilové historie ve Světě škodovek
iHned.cz | 11:40:00
Škoda 1202 bylo první rodinné auto, které si Pavel Zima pamatoval z dětství. Miloval, když ho nechali při cestách za babičkou spát v kufru. Už jako dospělý pak jednu rezavějící „stejšnu“, jak znělo lidové označení vozu, zkoušel opravovat...Return to top