Celkem 139836 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.08.2022


Jaký byl vývoj zlata za měsíc červenec?
Finparáda | 06:00:00
Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota...


Hypoteční úrokové sazby stagnují. Kde si nyní sjednat hypotéku?
Finparáda | 10:00:00
Bankovní rada České národní banky zastavila růst úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková úroková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body na 6,28 procenta ročně. Některé hypoteční úvěry


Má se pod železobetonový pozední věnec pokládat asfaltový pás? Záleží na účelu
eStav.cz | 00:00:54
Při provádění věnců se často řeší otázka, zda věnec nebo stropní konstrukci jež je věnec součástí, podložit asfaltovým pásem. Na tuto otázku není jednoduché odpovědět, nicméně jisté logické zásady je vhodné respektovat. Pro správné rozhodnutí je nutné rozlišovat, jakou funkci plní věnec v dané konstrukci.


Požární bezpečnost staveb: Odborníci na konferenci budou řešit bezpečnost fotovoltaiky a baterií
eStav.cz | 00:00:54
Přijďte si poslechnout přednášky o Průmyslovém paláci a Státní opeře od autorů jejich rekonstrukcí. Celý blok je věnován bezpečnosti baterií a fotovoltaiky v budovách. Zazní témata fasád a dřevostaveb řešená na úrovní normalizace a mnoho dalšího. Konference Požární bezpečnost staveb se koná 21. září v Praze.


Připojujeme se na sběrnici CAN z Linuxu
Root.cz | 00:00:10
V tomto článku se dozvíte, jak se připojit na sběrnici CAN z linuxové příkazové řádky pomocí adaptéru USB-CAN Analyzer (V7.10). Podíváme se, jak sběrnice funguje, a pak s ní budeme pracovat.


Letitý vztah? Zvládejte hněv a smějte se spolu krizím, radí Kopta a Vrbická
revue.idnes.cz | 01:00:06
Někdejší spolužáci Simona Vrbická (56) a Václav Kopta (57) se dali dohromady na pražské konzervatoři. Vzali se v roce 1996, mají spolu dvě dcery. V rozhovoru pro iDNES.cz herci prozradili, jak i po letech udržet fungující vztah a svěřili se s tím, co na sobě navzájem obdivují.


Dieselgate: Konec éry aut začal v roce 2015, výrobci v elektrické defenzivě
Auto-iDNES.cz | 01:00:18
Aféra Dieselgate se stala tečkou za stoletím, kdy auto mobilizovalo svět, bylo symbolem úspěchu i svobody, kulturním fenoménem. Když vypukla, odborníci ji označovali za přelomovou. Spíš než o cinknuté motory šlo však o to, že výrobci aut se z pozice kapitánů průmyslu stali odpadlíky.


Startup mopedgangu ze zaječické hospody dokončuje frajerský elektrošlapohyb
Auto-iDNES.cz | 01:00:18
Jestli jednou vznikne encyklopedie startupů, nesmí mezi všemi těmi garážovými pokusy jako je Apple a Tesla Elona Muska chybět typicky česká cesta – hospodský startup. Směs punku, recese a nadšené improvizace sesumírovaná na pivním tácku. Kdyby existovala dost malá baterka s dostatečnou kapacitou, má ji Mopedix v pekáči na nedělní oběd. Ale popořádku.


8. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pondělním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:10:34
Americké akcie uzavřely bez větších změn. Páteční zpráva o vývoji amerického pracovního trhu posílila očekávání, že americká centrální banka bude dále agresivně zvyšovat úrokové sazby.


Sazby hypoték začínají stagnovat. Co bude následovat?
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Bankovní rada ČNB zastavila růst úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body. Některé hypoteční úvěry dokonce zlevnily. Co přijde po stagnaci hypotečních sazeb?


Domácnosti mají podle odborníků revidovat své rozpočty hned teď
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Vyšší šanci zvládnout aktuální zdražování mají ty domácnosti, které ho vezmou na vědomí. To mimo jiné značí revizi rodinných a osobních financí a přípravu na vyšší měsíční výdaje. Klíčová je i finanční rezerva.


Před výpovědí vás chrání nemoc i plánovaná hospitalizace. Jak je to ale s léčením v lázních?
Mesec.cz | 00:00:10
Od kdy platí zákaz výpovědi, když jste v lázních nebo se do nich chystáte? Je pak rozdíl mezi plně a jen částečně hrazenou péčí? A co když si pobyt i léčbu plně hradíte jako samoplátce?


Tajné operace KLDR. Kimovy peníze šly přes české účty do Singapuru
idnes.cz | 02:00:03
Začátkem roku soud v americkém Washingtonu rozhodl o propadnutí částky 1,8 milionu dolarů (v přepočtu asi 43 milionů korun), které zabavila FBI. Peníze pocházely z firem, na něž byly uvaleny mezinárodní sankce kvůli tomu, že obchodují se severokorejským totalitním režimem. MF DNES nyní zjistila, že případ má rovněž důležitou českou stopu: část transakcí se odehrála pomocí tuzemských bankovních účtů.


Jaderná otočka Němců. Atomové elektrárny začínají brát jako záchranu
idnes.cz | 02:00:03
Časy se mění a pohled na jádro s tím. Přinejmenším mezi těmi, kdo jsou mladší a ekologicky orientovaní, ale i mezi částí německých Zelených. Zatímco v předchozích letech byla jaderná energie považovaná za takřka největší ekologické zlo, nyní ji mladší ročníky postupně začínají vnímat jako most na cestě od neobnovitelných zdrojů k obnovitelným.


Smršť stržených trolejí rozhýbala železnici, šéf SŽ slíbil nápravu
idnes.cz | 02:00:03
Několikahodinová zpoždění kvůli strženým trolejím koncem minulého týdne rozčílila cestující na hlavním tuzemském železničním koridoru v úseku mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Zvláště když se navíc v rozmezí dvou dnů několikrát zopakovala.


Test dámských vložek: Klidná noc vás nemusí stát víc než tři koruny
idnes.cz | 02:00:03
Některá klade důraz na pohodlí, jiná na vůni a hebký povrch, další upřednostňuje praktičnost nebo šetrnost k přírodě. Všechny ženy však chtějí, aby se mohly na jednorázové vložky spolehnout. Zvlášť v noci.


Firmy v Česku platí eurem nájmy i zboží. Od příštího roku na něj přejde i Škoda Auto
iHned.cz | 02:00:11
Zatímco čeští politici a centrální banka se k přijetí eura staví zády, v tuzemském byznysu se společná evropská měna v tichosti začíná prosazovat víc a víc: firmy si mezi sebou platí v eurech za zboží, nájmy nebo čerpají eurové půjčky. Snaží se tak...


Nobelovka pro pralesního doktora. Ocenění Alberta Schweitzera si vyvzdorovala veřejnost
iHned.cz | 02:00:11
V demokracii to tak chodí: potentáti míní, ale veřejnost mění. Přesně před 70 lety – v létě 1952 – se o tom přesvědčili i v instituci, kde obvykle víc než jinde platí pravidlo „karta leží a hra běží“. Norský Nobelův výbor se...


Finanční trhy (9. 8. 2022)
iHned.cz | 02:00:11
V demokracii to tak chodí: potentáti míní, ale veřejnost mění. Přesně před 70 lety – v létě 1952 – se o tom přesvědčili i v instituci, kde obvykle víc než jinde platí pravidlo „karta leží a hra běží“. Norský Nobelův výbor se...\n


Zemřela herečka a zpěvačka Olivia Newtonová-Johnová
Tiscali-zprávy | 00:14:34
Ve věku 73 let zemřela australská herečka a zpěvačka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v muzikálovém filmu Pomáda ze 70. let. Na instagramu o tom informoval její manžel. Herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou.


Traktůrek k neutahání. Ojetý Mercedes-Benz GLK má kvalitu prověřenou časem
aktuálně.cz | 05:55:00
Technika Mercedesu je robustní a jednoduchá, v rodinném GLK ji seženete méně ojetou než u taxikářských a ředitelských sedanů.


Mrazivá svědectví dětí z gangů v Kolumbii: Učí nás svazovat a zabíjet lidi
Denik.cz | 05:30:00
Okna dolů, jinak budeme střílet! Hrozivě vypadající nápis na zdi dává řidičům jasný příkaz. Ačkoliv Corinto na jihozápadě Kolumbie vypadá na první pohled jako obyčejné jihoamerické město, v ulicích zuří krvavé boje mezi místními gangy. Ty mají neustálé personální problémy. Logicky. Boje jsou zde kruté. I proto se zaměřily na nejzranitelnější články společnosti, které je snadné zmanipulovat: na děti. Někteří bývalí nezletilí členové těchto zločineckých skupin nyní poskytli svědectví novinářům britské BBC.


Terén v Hřensku je nebezpečný. Musíme být jako kamzíci, říká velitel hasičů
Denik.cz | 05:21:00
Pětice zástupců Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec spolu s cisternou CAS 20 Scania v neděli zamířila směr Hřensko. Skupina ve složení Lubomír Beran, Vladimír Pavlík, Lukáš Bušta, Jiří Škrabálek a Jan Zavadil se přidala ke svým kolegům a pomáhá s likvidací požáru v národním parku České Švýcarsko.


VIDEO: Sedlická krajka je v České knize rekordů. Měří přes dva a půl metru
Denik.cz | 05:14:00
V Sedlici u Blatné se v sobotu 6. srpna konaly Krajkářské slavnosti aneb Z pohádky do pohádky. Vrcholem slavností bylo vyrobení maxi krajky do České knihy rekordů. Na šířku měla 87 cm, na délku 257 centimetrů.


Povodeň 2002 den po dni: Bylo 9. srpna a hladiny klesaly
Denik.cz | 05:10:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplynulo čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to zase je 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


Češi musí v noci na pohotovost i desítky kilometrů. Ministerstvo slibuje změnu
Denik.cz | 04:00:00
Když začalo Pavla z malé obce v jižních Čechách v noci bolet břicho, zjistil, že pro lékařskou pomoc by se musel trmácet třicet kilometrů na urgentní příjem do nemocnice v Jindřichově Hradci. Netroufl si v takovém stavu řídit, veřejná doprava už nejezdila a záchranku si nechtěl volat. Vzal si proto prášek proti bolesti a ráno šel za praktikem.


I brutalita může být krásná, ukazuje nejlepší hudební festival roku, který právě začíná
Hospodářské noviny | 06:52:00
Extrém v politice je zlo, extrém v hudbě je inspirace, když mu dáte šanci a snažíte se ho pochopit. Není lepší místo, jak poznat krásy extrémní hudby, než festival Brutal Assault – kombinuje prostor vojenské pevnosti v Josefově, mimořádnou...


Firmy v Česku platí eurem nájmy i zboží. Od příštího roku na něj přejde i Škoda Auto
Hospodářské noviny | 07:00:06
Zatímco čeští politici a centrální banka se k přijetí eura staví zády, v tuzemském byznysu se společná evropská měna v tichosti začíná prosazovat víc a víc: firmy si mezi sebou platí v eurech za zboží, nájmy nebo čerpají eurové půjčky. Snaží se tak...


Nobelovka pro pralesního doktora. Ocenění Alberta Schweitzera si vyvzdorovala veřejnost
Hospodářské noviny | 07:00:06
V demokracii to tak chodí: potentáti míní, ale veřejnost mění. Přesně před 70 lety – v létě 1952 – se o tom přesvědčili i v instituci, kde obvykle víc než jinde platí pravidlo „karta leží a hra běží“. Norský Nobelův výbor se...


Finanční trhy (9. 8. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:06
V demokracii to tak chodí: potentáti míní, ale veřejnost mění. Přesně před 70 lety – v létě 1952 – se o tom přesvědčili i v instituci, kde obvykle víc než jinde platí pravidlo „karta leží a hra běží“. Norský Nobelův výbor se...\n


Svět zažívá extrémně horké počasí. Teplejší léto jsme téměř nezažili
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Dlouhotrvající a intenzivní vlna veder, která sužuje některé části severní a západní Evropy, vytváří teplotní rekordy. Letošní červenec byl celosvětově třetí nejteplejší v historii měření, uvedla evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS).


Exprezident Trump uvedl, že jeho rezidenci Mar-a-Lago prohledává FBI
Eurozpravy-zahraniční | 04:31:00
Floridský resort Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa prohledává americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). O "neohlášené razii" informoval sám Trump. Operace se týká vyšetřování někdejšího státníka ohledně nakládání s tajnými dokumenty, napsala agentura AP s odvoláním na zdroj blízký záležitosti. FBI a ministerstvo spravedlnosti razii zatím nepotvrdilo.


Svět zažívá extrémně horké počasí. Teplejší léto jsme téměř nezažili
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Dlouhotrvající a intenzivní vlna veder, která sužuje některé části severní a západní Evropy, vytváří teplotní rekordy. Letošní červenec byl celosvětově třetí nejteplejší v historii měření, uvedla evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS).


Díla slavných malířů dnes slouží jako němá svědectví o světě, který už často spolykal rozvoj moderní doby
Reflex | 06:10:00
Jak asi vypadala francouzská Riviéra před dvěma staletími? Zdá se, že se na takovou otázku vlastně ani pořádně odpovědět nedá. Cestovat časem neumíme a principy fotografie se tou dobou ještě skrývaly hodně hluboko v mozkových závitech geniálních vynálezců. Klíč nám však nabízí genialita trochu jiného druhu: neuvěřitelné schopnosti světových mistrů malířského plátna.


Budař: Herectví mi přestalo dávat smysl, české komedie mě nebaví ani jako diváka. Smrt v sobě máme všichni
Reflex | 06:00:00
Česká kinematografie se posledních 10 let ocitla v zajetí komerčních komedií, které v Janu Budařovi nevzbuzují hrdost, ani divácký zájem, proto v nich odmítá hrát. „Opakuje se, co fungovalo. Pak už to má i stejný design, takže všechny plakáty mají v sobě růžovou a fialovou barvu, zhruba podobný fond a jsou víceméně stejné, hrají v nich podobní herci, protože se myslí, že lidi přišli na ty herce v jednom filmu, tak přijdou i na další,“ říká s tím, že vzácnou výjimkou, kdy mu po dlouhé době dávalo herectví zase smysl, bylo natáčení filmu Hovory s TGM. Přípravě na roli Karla Čapka tehdy věnoval týdny a uvědomil si, že výsledek jeho práce nezávisí jen na odvedeném výkonu na place, ale především na prožitku s danou postavou mimo kameru.


Fotbalisté Plzně v odvetě 3. předkola Ligy mistrů hostí Tiraspol
Tiscali-zprávy | 05:35:47
Fotbalisté Plzně dnes mohou udělat další krok k vysněnému postupu do skupinové fáze Ligy mistrů. Úřadující čeští šampioni v odvetě 3. předkola elitní soutěže doma vyzvou Tiraspol, který minulý týden v Kišiněvě porazili 2:1. Utkání má výkop v 19 hodin.


Tomáš Pfeiler: Kdo chce akcie se slevou, musí si počkat
E15-ekonomika | 06:00:00
Vytvářet predikce je náročné. Každý profesionální investor potřebuje minimálně kvalifikovaný názor podložený relevantními daty. Po chmurném prvním pololetí zaplavila od července globální akcie vlna entuziasmu. Převážil názor, že burzy dokázaly strávit přísnější monetární politiku a kapacita firem generovat slušné a setrvale rostoucí zisky zůstává nedotčena. Opět se probouzí starý známý „buy the dip“ reflex a mnozí vyhlížejí další posilování indexů. Existuje však řada vlivů, které mohou tuto optimistickou investiční tezi vykolejit.


Úrokové sazby hypoték zamrzly rekordně vysoko. ČNB může vyvolat další zdražování splátek
E15-ekonomika | 05:30:00
Bankovní rada ČNB, v jejímž čele poprvé zasedal nový guvernér Aleš Michl, zastavila minulý týden růst úrokových sazeb hypoték a ponechala je na sedmi procentech. Podle Fincentrum Hypoindexu průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body. Některé hypoteční úvěry pak dokonce zlevnily. 


Tomáš Pfeiler: Kdo chce akcie se slevou, musí si počkat
E15-politika | 06:00:00
Vytvářet predikce je náročné. Každý profesionální investor potřebuje minimálně kvalifikovaný názor podložený relevantními daty. Po chmurném prvním pololetí zaplavila od července globální akcie vlna entuziasmu. Převážil názor, že burzy dokázaly strávit přísnější monetární politiku a kapacita firem generovat slušné a setrvale rostoucí zisky zůstává nedotčena. Opět se probouzí starý známý „buy the dip“ reflex a mnozí vyhlížejí další posilování indexů. Existuje však řada vlivů, které mohou tuto optimistickou investiční tezi vykolejit.


Úrokové sazby hypoték zamrzly rekordně vysoko. ČNB může vyvolat další zdražování splátek
E15-politika | 05:30:00
Bankovní rada ČNB, v jejímž čele poprvé zasedal nový guvernér Aleš Michl, zastavila minulý týden růst úrokových sazeb hypoték a ponechala je na sedmi procentech. Podle Fincentrum Hypoindexu průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body. Některé hypoteční úvěry pak dokonce zlevnily. 


Cítil jsem, jak se Židů v Izraeli moje role nacisty dotýká, říká český herec
idnes.cz | 07:55:00
Mezinárodní divadelní festival v Tel Avivu má za sebou teprve čtvrtý ročník. Už se ale na něm představil i soubor z Česka, v hlavních rolích Janusz Hummel a Jiří Valeš v režii Marianny Arzumanové sklidili za minimalistickou hru Adresát neznámý obrovský aplaus.


Vrchní státní zastupitelství prověří odložení reklamní větve kauzy Čapí hnízdo
idnes.cz | 07:49:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze prověří policií a dozorujícím žalobcem odloženou reklamní větev v kauze Čapí hnízdo. O odložení kauzy, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo, rozhodlo Městské státní zastupitelství v Praze letos v červenci.


Vědci našli u Řípu unikátní mohylu, v jejím nitru objevili další stavbu
idnes.cz | 07:11:00
Archeologové odkrývají a prozkoumávají mezi obcemi Račiněves, Straškov a Vražkov pod horou Říp unikátní, přes 120 metrů dlouhou mohylu. Pohřební stavba je jedinečná nejen velikostí a tvarem, ale i tím, že v jejím nitru objevili další stavbu. Podle nich jde v tomto ohledu o zásadní objev.


V Česku jsou čtyři miliony potvrzených případů covidu, zemřelo 40 tisíc lidí
idnes.cz | 06:51:00
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.


Trumpovu rezidenci prohledává FBI. Vloupala se do trezoru, tvrdí exprezident
idnes.cz | 06:45:00
Rezidenci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa prohledává Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Dle agentury AP se operace týká vyšetřování někdejšího státníka ohledně nakládání s tajnými dokumenty. FBI a ministerstvo spravedlnosti razii zatím nepotvrdilo.


Část sklepů po pivovaru chtějí zalít betonem, místní je brání peticí
idnes.cz | 06:09:00
Léta sloužily primárně ke zrání a skladování piva, ke konci druhé světové války je jako kryt protiletecké ochrany využívali místní obyvatelé. Několik posledních desetiletí však rozsáhlé historické sklepy po bývalém pivovaru v brněnských Řečkovicích pouze chátrají, zůstávají bez využití a nepřístupné.


Výdělky z brigád zaostávají za průměrem, studentům konkurují třicátníci
idnes.cz | 04:25:00
Přestože se letní prázdniny přehouply do druhé poloviny, v Olomouckém kraji je stále velký zájem o brigádníky. Kdo si chce přivydělat úklidem nebo za pultem v obchodě, může si z nabídek dokonce vybírat.


Sazby hypoték začínají stagnovat. Co bude následovat?
idnes.cz | 08:00:03
Bankovní rada ČNB zastavila růst úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body. Některé hypoteční úvěry dokonce zlevnily. Co přijde po stagnaci hypotečních sazeb?


Domácnosti mají podle odborníků revidovat své rozpočty hned teď
idnes.cz | 08:00:04
Vyšší šanci zvládnout aktuální zdražování mají ty domácnosti, které ho vezmou na vědomí. To mimo jiné značí revizi rodinných a osobních financí a přípravu na vyšší měsíční výdaje. Klíčová je i finanční rezerva.


ČEZ zvýšil zisk o 32 miliard. Akcionáře nejspíš čeká rekordní dividenda
iHned.cz | 07:42:00
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy...


Úřad Bradáčové prověří, jestli bylo v pořádku odložení reklamní větve v kauze Čapí hnízdo
iHned.cz | 07:20:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ) si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo a prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem, uvedl v úterý web iROZHLAS.cz. O odložení kauzy, ve které se kriminalisté zabývali podezřením...


Čína chce změnit status quo. Manévry se připravuje na invazi, tvrdí Tchaj-wan
iHned.cz | 07:11:00
Peking využívá svá vojenská cvičení v blízkosti Tchaj-wanu k přípravě invaze, uvedl v úterý šéf tchajwanské diplomacie Joseph Wu. Čína podle něj hledá záminky pro zahájení manévrů a jedním z nich byla návštěva šéfky Sněmovny reprezentantů USA Nancy...


Zpráva AI o Ukrajině je pochybná. Rusko ji využilo k dalším útokům na civilní cíle, říká Poleščuk
iHned.cz | 07:08:00
„Jak může být legitimním cílem Ruska země, která agresi nijak nevyprovokovala? Zpráva Amnesty International je nábojem pro ruskou propagandu a Rusko ji využilo k dalším útokům na civilní cíle,“ kritizuje analytik Andrej Poleščuk...


I brutalita může být krásná, ukazuje nejlepší hudební festival roku, který právě začíná
iHned.cz | 06:52:00
Extrém v politice je zlo, extrém v hudbě je inspirace, když mu dáte šanci a snažíte se ho pochopit. Není lepší místo, jak poznat krásy extrémní hudby, než festival Brutal Assault – kombinuje prostor vojenské pevnosti v Josefově, mimořádnou...


Růst cen komodit na trzích i zisk z tradingu. Zlepšený celoroční výhled ČEZ slibuje rekordní dividendu
Kurzy.cz | 07:51:00
Skupina ČEZ dosáhla ve druhém čtvrtletí letošního roku provozního zisku před odpisy (EBITDA) 15,6 miardy korun a čistého zisku 6,9 mld. Kč. Za celé I.


Silniční daň 2022: už se mnohých vůbec netýká. Zrušení záloh a platby až za nákladní automobily a přípojná vozidla nad 12 tun.
Kurzy.cz | 07:30:00
Novela zcela zrušila silniční daň pro osobní automobily a dodávky do hmotnosti 12 tun, a to zpětně od 1. ledna 2022. Za nákladní auto s karoserií BA, BB a 2 nápravami nově zaplatíte od 800 do 7.200 Kč.


Tlak na oslabení koruny jen tak nezmizí (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 06:51:37
ČNB dnes zveřejní kolik činily její
devizové rezervy na konci července a současně objem devizových intervencí proti
oslabení koruny za červen. Ten podle nás vzrostl z květnových 3,5 mld. EUR na
přibližně 5 mld. EUR. Ještě více pak centrální banka vynal...


Pod 30 korun už benzin nebude. Ceny ale dál klesnou, pumpy si nyní "dohánějí" marže
aktuálně.cz | 07:50:53
Ceny na čerpacích stanicích v Česku dál klesají z rekordních úrovní. Benzin zlevnil za týden skoro o dvě koruny za litr.


Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě
aktuálně.cz | 07:50:19
Se zjištěním přišel server iROZHLAS.cz.


Rusové lžou. Ukrajinská poslankyně popisuje okolnosti smrtícího útoku na věznici
aktuálně.cz | 07:02:38
Při útoku v Olenivce zemřelo 53 ukrajinských zajatců. Inna Sovsunová v souvislosti s invazí kritizuje také OSN.


Čína se připravuje na invazi, tvrdí tchajwanská diplomacie
aktuálně.cz | 06:56:05
Čína podle Tchaj-wanu hledá záminky pro zahájení manévrů a jedním z nich byla návštěva šéfky Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiové.


Problém zaplatit jídlo i nájem. Jak rychlé zdražování dopadá na mladé v Česku
aktuálně.cz | 06:13:20
Přibývá lidí od 18 do 29 let, kteří svou finanční situaci nehodnotí dobře. Řešením mohou být vyšší výdělky z brigád bez odvodů pojistného.


Peking se manévry připravuje na invazi, domnívá se tchajwanská diplomacie
Denik.cz | 07:07:00
Peking využívá svá vojenská cvičení v blízkosti Tchaj-wanu k přípravě invaze, uvedl šéf tchajwanské diplomacie Joseph Wu. Čína podle něj hledá záminky pro zahájení manévrů a jedním z nich byla návštěva šéfky Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiové.


Trumpovu rezidenci prohledává FBI. Vloupali se i do trezoru, tvrdí exprezident
Denik.cz | 06:44:00
Floridský resort Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa prohledává americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). O „neohlášené razii“ informoval sám Trump. Operace se týká vyšetřování někdejšího státníka ohledně nakládání s tajnými dokumenty, napsala agentura AP s odvoláním na zdroj blízký záležitosti. FBI a ministerstvo spravedlnosti razii zatím nepotvrdilo. Bílů dům odmítl záležitost komentovat.


Covidem se v Česku nakazily nejméně čtyři miliony lidí. Počet případů nyní klesá
Denik.cz | 06:39:00
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.


Vše začalo plakátem. Bugatti složenou v bednách renovoval muž 12 let
Denik.cz | 06:34:00
Jakub Stauch už léta s vozy Bugatti jezdí do Litomyšle na Vzpomínkovou jízdu na Elišku a Čeňka Junkovy. Za jeho velkým snem stojí jeden plakát s autem Bugatti. Prezident Českého Bugatti Clubu chce postavit vůz, se kterým právě Junkovi odstartovali sportovní kariéru. 


Brzy bude hotovo. Opravy věže kostela Všech svatých v Litoměřicích finišují
Denik.cz | 06:30:00
Už jen několik málo dní bude dominantu litoměřického Mírového náměstí – městskou věž u kostela Všech svatých – zakrývat lešení a ochranné sítě. Po zhruba tříměsíční rekonstrukci se její bílá fasáda a opravené ciferníky hodin kolemjdoucím v plné kráse opět ukážou v polovině srpna.


Stará řemesla Šumavy. Stožec po covidových letech znovu ožil tradičním jarmarkem
Denik.cz | 06:13:00
Výroba dřeváků tradiční obuvi starých Šumaváků, dlabání žlabů či okapů předváděli volarští mistři tohoto řemesla ve Stožci na Prachaticku. V environmentální dílně si děti mohly vyrobit památku z pravé ovčí vlny a něco navíc. Nechyběl ani kolovrátek a předení s paní přadlenou a ukázka výroby páteříků.


Russia Today neuspěla se žalobou proti blokování v EU
lupa.cz | 09:24:06
Zákaz šířit obsah ruských státních médií je platný a není v rozporu s evropským právem. Soudní dvůr Evropské unie na konci července zamítl žalobu francouzské odnože stanice Russia Today, v níž se domáhala zrušení příslušných nařízení. Televize financovaná ruskou vládou považuje sankce za diskriminační, argumentovala také údajným porušením svobody projevu a svobody podnikání.


Lepší připojení, ale příliš pomalá digitalizace. Jak Česko dopadlo v evropském hodnocení DESI?
lupa.cz | 06:30:01
Evropská komise opět rozdávala vysvědčení v oblasti digitální ekonomiky. V čem vynikáme a kde má česká digitální ekonomika nedostatky?


Na shledanou, necháváme zde kousek srdce, loučil se ukrajinský velvyslanec
idnes.cz | 09:47:00
Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis po pěti letech působení v České republice končí. V rozlučkovém videu, které zveřejnil na svém twitterovém účtu, poděkoval společně se svou ženou Olgou Česku za solidaritu a odhodlanost bránit demokracii a svobodu. Dále také za pomoc, kterou Česko poskytlo ukrajinským ženám a dětem prchajícím před válkou.


Muž posilněný alkoholem zbil družku, odvezli ji v kritickém stavu
idnes.cz | 09:46:00
Osmatřicetiletý muž z Jičínska zmlátil pěstmi přítelkyni v jejím bytě. Vážně zraněnou ji našli přivolaní policisté. Muž je již obviněn z těžkého ublížení na zdraví.


Obsazeno, řekli na plážích ve Francii „barevným“. Na „bílé“ se pak dostalo
idnes.cz | 09:43:00
Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky arabského nebo černošského původu, ale přijaly bělochy.


Veřejné toalety pod Priorem končí, na WC se v Jihlavě chodí do restaurací
idnes.cz | 08:35:00
Už před lety za primátora Jaroslava Vymazala (ODS) plánovalo vedení jihlavské radnice, že zruší veřejné toalety pod Priorem na Masarykově náměstí a vybuduje nové v jiné části centra. Dodnes se tak ale nestalo. Tak šéfové magistrátu zvolili jiné řešení, domluvili se s provozovateli restaurací.


ČEZ měl za pololetí zisk přes 33 miliard, slibuje vysokou dividendu
idnes.cz | 08:34:00
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) pak stoupl meziročně o 27,7 miliardy na 59,3 miliardy korun. Podle firmy za pozitivní výsledky může enormní růst cen komodit na velkoobchodních trzích.


Opatření v Ostravě-Hrušově lidem klid zatím nepřinesla. Drancování trvá
idnes.cz | 08:08:00
Krádeže, rabování i hluk. To vše tížilo obyvatele Vývozní ulice a okolí v ostravské části Hrušov v listopadu 2020, tedy v době reportáže MF DNES o tamní situaci. Po zhruba dvaceti měsících jsme se vrátili.


Hasičům zbývá v Českém Švýcarsku dohasit desetinu původní plochy
idnes.cz | 08:04:00
V Českém Švýcarsku hoří již sedmnáct dní. Nyní hasičům zbývá dohasit asi 100 hektarů, tedy desetina původní plochy. Počet hasičů, kteří na místě zasahují, se snížil na 850. Noc byla klidná, hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, které momentálně likvidují.


Prý jsem umělá s kačeří hubou. Můj mozek nikoho nezajímá, říká Růžičková
revue.idnes.cz | 09:09:00
Marie Růžičková (34) si postěžovala na negativní zprávy, týkající se jejího vzhledu, které jí píší uživatelky Instagramu. O třiadvacet let mladší druhé manželce hokejového trenéra Vladimíra Růžičky (59) vadí ponižování a urážky. S tím, jak vypadá, je spokojená. Opakovaně říká, že přirozenost ji neláká.


Nové SUV-kupé Fiat Fastback nafoceno na denním světle. Stále vám přijde atraktivní?
Auto.cz | 09:28:00
Italská novinka se svažující se zádí se zatím představila jen na dvou oficiálních fotografiích. Teď už víme, jak vypadá v reálném světě.


Organizace IIHS začala testovat boční srážku aut s SUV, výsledky zatím nejsou oslnivé
Auto.cz | 08:55:00
Americká organizace aktualizovala crash-testy automobilů střední velikosti, aby lépe reflektovaly srážky s neustále početnějšími SUV a crossovery na silnicích.


MG poodhaluje svůj vlajkový sedan MG7, prvního člena prémiové série Black Label
Auto.cz | 08:00:00
Automobilka MG poodhaluje svůj vlajkový sedan se spalovacím motorem, který má stát v čele útoku značky na prémiový segment.


Ranní shrnutí (09.08.2022)
Kurzy.cz | 09:57:56
Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P 500 klesl o 0,12 %, Dow Jones klesl o 0,09 % a Nasdaq klesl o 0,10 %. Russell 2000 vyskočil o 1,01 %

Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly většinou výše. S&P/ASX 200 přidal 0,02 %, zatím...


ČEZ: Výsledky za 2Q pod odhady konsenzu, výhled naopak silně pozitivní
Kurzy.cz | 09:53:44
EBITDA zisk ve druhém kvartále dosáhl 15,6 mld. Kč (meziročně +34 %) , což bylo 19 % pod konsensem Reuters kvůli nižšímu než očekávanému růstu v segmentu výroby (‚jen‘ +94 % meziročně).


V úvodu týdne akciové indexy v USA uzavřely téměř beze změny
Kurzy.cz | 09:47:47
Hlavní indexy Wall Street v pondělí uzavřely téměř beze změny, poté co v úvodu obchodování rostly a zotavily se ze ztrát vyvolaných silnými daty z trhu práce v USA minulý týden, která přispěla k očekáváním agresivnějšího přístupu FED.


Barrick Gold: Zisk mírně nad odhady, potvrzen výhled
Kurzy.cz | 09:38:48
Těžař zlata Barrick Gold včera oznámil tržby za 2Q22 ve výši 2,86 mld. USD, mírně pod odhadem trhu 2,98 mld., avšak díky lepší kontrole nákladů dosáhl upraveného zisku 0,24 USD na akcii, nad odhadem trhu 0,23 USD.


Alibaba požádala o primární listing v Hongkongu
Kurzy.cz | 09:36:13
Alibaba v pondělí dle očekávání požádala o tzv. primární listing na burze v Hongkongu. Společnost od primárního listingu očekává větší likviditu obchodování a také přístup k tzv. Stock Connectu, který spojuje Hongkong s pevninskou Čínou.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 09.08.2022
Kurzy.cz | 09:24:17
Klíčové události
• ČR: Stavební produkce v červnu meziročně poskočila o 0,8 procenta. Průmyslová produkce v témže měsíci meziročně rovněž vzrostla a to o 1,7 procenta. Zahraniční obchod skončil v červnu schodkem ve výši 12,1 miliardy korun. Podíl nezam...


Spotřeba vybraných ropných produktů a zemní plyn - květen 2022
Kurzy.cz | 09:24:09
Vybrané údaje z bilance ropy a ropných produktů a bilance zemního plynu na trhu v ČR podle mezinárodní metodiky IEA, které jsou prezentovány v časové řadě tří let.


Avast: Stagnace tržeb a pokles ziskovosti v 1H22 dle očekávání
Kurzy.cz | 09:24:07
Avast dnes oznámil hosp. výsledky za 1. polovinu roku. Tržby byly meziročně téměř beze změny ve výši 472,0 mil. USD (+0,2 % r/r), přičemž organický růst bez vlivu divestic a měnových kurzů činil +2,7 % r/r.


Cestovní ruch na Vysočině v 1. až 2. čtvrtletí 2022 – počet hostů v kraji se v prvním pololetí letošního roku dostal na úroveň prvních šesti měsíců 2019
Kurzy.cz | 09:24:06
V průběhu 1. až 2. čtvrtletí roku 2022 uvítala hromadná ubytovací zařízení (hotely, penziony, chaty atd.) v České republice přes 7,8 milionu hostů, což představovalo více než čtyřnásobek skutečnosti stejného období 2021, to byla ovšem doba tvrdých...


Návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení Prahy ve 2. čtvrtletí...
Kurzy.cz | 09:24:05
09. 08. 2022 Příjezdový cestovní ruch v Praze je na vzestupu. Po odstranění ochranných opatření spojených s pandemií covid-19 v Praze opět rychle přibývá turistů. Ve 2. čtvrtletí 2022 přijelo do Prahy 1,6 mil. hostů, z toho 1 179 701 ze zahraničí a...


Výrazný nárůst návštěvníků v Plzeňském kraji za 1. pololetí 2022
Kurzy.cz | 09:24:05
V Plzeňském kraji došlo v 1. pololetí 2022 k výraznému meziročnímu nárůstu návštěvnosti i počtu přenocování. Na celkové návštěvnosti ČR měl region v mezikrajském porovnání 9. podíl. Průměrná délka pobytu při přepočtu na jednoho hosta se mírně...


Cestovní ruch v Jihomoravském kraji ve 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:14:17
Ve 2. čtvrtletí 2022 se v hromadných ubytovacích zařízeních Jihomoravského kraje ubytovalo 533,1 tis. hostů, v 1. až 2. čtvrtletí 2022 využilo ubytování na jižní Moravě 738,7 tis. návštěvníků. Tři čtvrtiny tvořili tuzemští hosté. Meziročně je...


Maďarská inflace vzrostla (9.8.2022)
Kurzy.cz | 09:09:19
Index spotřebitelských cen v červenci vzrostl na 13,7 % meziročně oproti 11,7 % v červnu. Trhy očekávaly růst 13 % meziročně.


ČEZ: I přes slabší čísla za 2Q další výrazné zvýšení výhledu pro tento rok
Kurzy.cz | 09:07:16
ČEZ dnes ráno oznámil výsledky za druhý kvartál tohoto roku. Tržby byly meziročně vyšší o 11 % na úrovni 54,50 mld. Kč, EBITDA vzrostla o 34 % na 15,6 mld. Kč a očištěný čistý zisk o 142 % na 6,9 mld. Kč.


Živočišná výroba - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:04:16
Výroba masa pokračovala ve 2. čtvrtletí v mírném poklesu a dosáhla 113 089 tun, meziročně byla o 2,7 % nižší. Největší snížení bylo zaznamenáno u hovězího (-6,6 %), nejméně klesla výroba drůbežího (-1,9 %). Ceny zemědělských výrobců jatečných zvířat st...


Služby - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:04:15
Ve 2. čtvrtletí se tržby očištěné o kalendářní vlivy meziročně reálně zvýšily o 12,1 %.
Mezičtvrtletně tržby ve službách1) po očištění o sezónní vlivy vzrostly reálně o 2,4 %.


Cestovní ruch - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:04:14
Ve druhém čtvrtletí 2022 se v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo celkem 5 milionů hostů, v tom bylo 3,1 milionu domácích a 1,9 milionu ze zahraničí. Počet přenocování se zvýšil o 190 % na 12 milionů nocí.


Wall Sreet 8.8. - týden začal růstem, ale až do konce dne pozitivní nálada nevydržela
Kurzy.cz | 09:02:20
Americké akciové trhy vstúpili do nového obchodného týždňa na rastovej vlne, kde v úvodu dňa prevládal optimizmus medzi investormi. Ten sa však postupom dňa vytratil a hlavné indexy kompletne zmazali svoje zisky.


Evropa soutěží s Asií o americký plyn (a zatím vyhrává), cena elektřiny láme nové rekordy - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:02:00
Situace na trhu s energiemi se za poslední asi měsíc všechno jen ne uklidnila. Cena ropy, která za běžné situace přitahuje z energetických komodit nejvíce pozornosti, klesla pod 100 USD/barel a zlevňují i benzín s naftou.


Skupina ČEZ ve II. čtvrtletí vydělala 6,9 mld. Kč, za pololetí 33,6 mld. Kč
Kurzy.cz | 08:48:36
Ve II. čtvrtletí dosáhl provozní zisk před odpisy (EBITDA) výše 15,6 mld. Kč a čistý zisk hodnoty 6,9 mld. Kč. Za I. pololetí EBITDA činila 59,3 mld. Kč. Meziroční růst o 27,7 mld. Kč reflektuje enormní růst cen komodit na velkoobchodních trzích, vysok...


Drahé hypotéky nutí některé developery k bonusovým akcím. Dočkáme se auta k bytu zdarma?
Kurzy.cz | 08:45:57
Rostoucí sazby hypoték zmrazují realitní trh hluboko pod nulu. Ceny nemovitostí v České republice zažívají právě svůj peak. Tedy vrchol v růstu. Tento rok odhadují optimisté růst pouze v řádu jednotek procent.


Zisk Avastu meziročně klesl, tržby kosmeticky vyšší než loni. Podmíněná dividenda ve výši 4,8 dolarů by mohla být vyplacena během srpna
Kurzy.cz | 08:45:00
Avast vykázal tržby za první polovinu roku 2022, které meziročně v podstatě stagnovaly a skončily kosmeticky výše než minulý rok na 470,3 mil. USD. Upravený provozní zisk EBITDA klesl meziročně o 7,6 % na 249,7 mil.


Zisk Avastu meziročně klesl, tržby kosmeticky vyšší než loni. Podmíněná dividenda ve výši 4,8 centů by mohla být vyplacena během srpna
Kurzy.cz | 08:45:00
Avast vykázal tržby za první polovinu roku 2022, které meziročně v podstatě stagnovaly a skončily kosmeticky výše než minulý rok na 470,3 mil. USD. Upravený provozní zisk EBITDA klesl meziročně o 7,6 % na 249,7 mil.


Měli jste zaplacenou dovolenou v Českém Švýcarsku? Storno pobytů není tak jednoduché
Kurzy.cz | 08:43:47
Požár v Českém Švýcarsku zkomplikoval život mnohým tamním obyvatelům, hasičům i lidem, kteří se do této oblíbené lokality chystali na dovolenou. Ubytovatelé se potýkají s řadou stornovaných pobytů a lidé se zaplacenou dovolenou řeší, na koho se obrátit.


ČEZ příští rok vyplatí rekordní dividendu, stát se může těšit až na 36 miliard. Ziskovost ČEZ však ve 2Q zaostala za očekáváním
Kurzy.cz | 08:41:33
Energetická společnost ČEZ vykázala ve druhém letošním čtvrtletí provozní zisk před opisy (EBITDA) ve výši 15,6 miliardy korun. Tento údaj zaostává za odhady všech analytiků oslovených agenturou Bloomberg.


Výsledky Avast za 1H s mírným růstem tržeb na 472 mil. USD
Kurzy.cz | 08:39:14
Skupina Avast dosáhla solidních výsledků, organický růst objemu fakturace a úrovně ziskovosti byly v souladu s výhledem. Objem fakturace činil 483,7 mil. USD a vzrostl o 0,2 % při aktuálních měnových kurzech, přičemž organický růst činil 6,9 %, což je v&h


Evropa soutěží s Asií o americký plyn
Kurzy.cz | 08:37:28
Cena elektřiny opět láme rekordy.


Koruna v těsné blízkosti 24,50 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:36:42
Koruna se včera držela v těsné blízkosti 24,50 EUR/CZK a prakticky nereagovala na příchozí makrodata z tuzemské ekonomiky.


Forint čeká na výsledek inflace
Kurzy.cz | 08:35:55
Forint bude dnes sledovat výsledek maďarské inflace za měsíc červenec.


Eurodolar opanovala letní nuda
Kurzy.cz | 08:35:15
Eurodolarový trh opanovala letní nuda, když se měnový pár není schopen odlepit od hodnoty 1,02.


Wall Street zahajuje týden opatrně
Kurzy.cz | 08:34:01
Obchodování na Wall Street začalo tento týden v pozitivním duchu.


Silnější dolar zmírnil obavy z recese
Kurzy.cz | 08:31:04
V pátek byla zveřejněna zpráva o zaměstnanosti v USA, nejdůležitější zpráva týdne. Ekonomové očekávali, že minulý měsíc vznikne dalších 258 000 nových pracovních míst. Zpráva ministerstva práce ukázala, že americká ekonomika zaznamenala minulý měsíc&helli


Nezaměstnanost v Jihočeském kraji se ke konci července mírně zvýšila - evidováno bylo celkem 10 574 uchazečů
Kurzy.cz | 08:23:17
V Jihočeském kraji bylo na úřadech práce ke konci července 2022 evidováno celkem 10 574 uchazečů, kteří hledali zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,4 % a mezi kraji byl druhý nejnižší. Oproti konci června vzrostl počet uchazečů (+5,1 %)...


Mapa WC, lopatka či kurz pro děti. Český ráj bojuje proti „podpapírákům“
Denik.cz | 08:17:00
Do Českého ráje každoročně přijíždějí statisíce turistů navštívit památky, přírodní krásy a skalní města. Kromě všech pozitiv, která cestovní ruch do regionu přináší, s sebou ale davy turistů přivážejí zátěž v podobě znečištění přírody. Už vloni se Sdružení Český ráj spojilo s agenturou Travelbakers za účelem boje proti „lidským stopám“, které v přírodě po turistické sezoně zůstávají ještě dlouhé roky.


Vedro, kam se podíváš. Světové metropole bojují s nadměrnými teplotami pomocí stromů, bílé barvy i starobylých technik
Euro | 08:08:12
Při současných extrémních teplotách se velká města stále častěji zabývají tím, jak na svém území snížit teplotu. Metropole zkoušejí hlavně vysazování stromů a budování nových vodních ploch, mnohdy ale ani to nestačí. Na řadu proto přichází i způsoby využívající lokálních specifik, jako je třeba antický akvadukt.


FBI prohledala Trumpovu rezidenci. Exprezident podle úřadů ničil dokumenty z Bílého domu
Hospodářské noviny | 09:58:00
Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) prohledali rezidenci někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floridě, odkud odnesli několik krabic. Trump vzápětí akci označil za „obležení“ a politický útok. Zdroje...


Půlku portfolia vsaďte na současné, půlku na nežijící umělce, říká galeristka Margolin
Hospodářské noviny | 09:43:00
Investiční podcast MoneyPenny se tentokrát zaměřil na investice do umění. David a Šimon se v něm moc nevyznají, proto si pozvali galeristku Katie Margolin z Katie Feygie Art Gallery, jež skládala sbírku marockému králi. Její pomyslný podpis visí...


Test: Samsung Smart Monitor M8 je hezký jako Apple Studio Display, ale je chytřejší a šikovnější
Hospodářské noviny | 08:15:00
Vymyslet u počítačových monitorů něco nového je hodně náročné. Příslušenství pro počítače je daleko v závěsu za inovacemi ve světě moderních televizí. To nejlepší, co za poslední roky do světa monitorů dorazilo, tak pochází od největšího výrobce...


Dekarbonizace těžkého průmyslu se kvůli válce na Ukrajině stává náročnější a urgentnější
Hospodářské noviny | 08:09:00
Snížení emisí z těžkého průmyslu se stává po válce na Ukrajině velkým oříškem. Zemní plyn jako plánované „přechodové“ médium pravděpodobně neobstojí a je potřeba najít jiné zdroje energie pro energeticky náročná odvětví. Transformace...


ČEZ zvýšil zisk o 32 miliard. Akcionáře nejspíš čeká rekordní dividenda
Hospodářské noviny | 07:42:00
Energetická skupina ČEZ ve výsledcích za první pololetí potvrdila, že její letošní hospodaření bude lepší než čekala. Za první pololetí 2022 měl největší výrobce elektřiny v Česku čistý zisk 33,6 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA)...


Úřad Bradáčové prověří, jestli bylo v pořádku odložení reklamní větve v kauze Čapí hnízdo
Hospodářské noviny | 07:20:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ) si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo a prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem, uvedl v úterý web iROZHLAS.cz. O odložení kauzy, ve které se kriminalisté zabývali podezřením...


Čína chce změnit status quo. Manévry se připravuje na invazi, tvrdí Tchaj-wan
Hospodářské noviny | 07:11:00
Peking využívá svá vojenská cvičení v blízkosti Tchaj-wanu k přípravě invaze, uvedl v úterý šéf tchajwanské diplomacie Joseph Wu. Čína podle něj hledá záminky pro zahájení manévrů a jedním z nich byla návštěva šéfky Sněmovny reprezentantů USA Nancy...


Zpráva AI o Ukrajině je pochybná. Rusko ji využilo k dalším útokům na civilní cíle, říká Poleščuk
Hospodářské noviny | 07:08:00
„Jak může být legitimním cílem Ruska země, která agresi nijak nevyprovokovala? Zpráva Amnesty International je nábojem pro ruskou propagandu a Rusko ji využilo k dalším útokům na civilní cíle,“ kritizuje analytik Andrej Poleščuk...


Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií
ČT24 | 10:27:54
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). 


Požár se daří zažehnat. Hasičům v Českém Švýcarsku zbývá dohasit posledních sto hektarů
ČT24 | 07:58:54
V Českém Švýcarsku zbývá hasičům dohasit asi sto hořících hektarů, což je desetina původního rozsahu zdejšího požáru. Noc na úterý proto byla i díky tomu klidná. Hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, která likvidují. Počet hasičů se snížil z původních 1000 na 850, informovala o tom mluvčí hasičů Martina Götzová.


Bradáčová chce prověřit odložení případu reklamy na Čapím hnízdě, píše iRozhlas.cz
ČT24 | 07:10:22
Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ) si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. Prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem, uvedl web iROZHLAS.cz. O odložení takzvané reklamní větve kauzy Čapí hnízdo, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo, rozhodlo Městské státní zastupitelství v Praze letos v červenci. 


Vědci oživili orgány „mrtvých“ prasat. Pokus může vést k přehodnocení definic smrti i ke změnám u transplantací
Respekt | 08:56:34
Podle etiků může jít o podobný průlom, jako když se lékaři naučili znovu rozběhnout lidské srdce a připojit tělo na ventilátor


Hasičům u Hřenska zbývá dohasit 100 hektarů, desetinu původní plochy požáru
Eurozpravy-domácí | 10:59:00
V Českém Švýcarsku, kde před sedmnácti dny vypukl lesní požár, zbývá hasičům dohasit asi 80 hektarů, což je méně než desetina původní plochy. Dnes ráno hasiči předali správě národního parku další uhašené území, Jde o část jejich třetího sektoru, který se nachází severozápadně od Vysoké Lípy. Na návrat evakuovaných to ale zatím nemá vliv. Hasiči to uvedli na twitteru.


Vrchní státní zastupitelství má prověřit případ reklamy na Čapím hnízdě
Eurozpravy-domácí | 10:33:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ) si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo a prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem, uvedl dnes web iROZHLAS.cz. O odložení kauzy, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo, rozhodlo Městské státní zastupitelství v Praze letos v červenci.


V Česku už se za epidemii covidu nakazily čtyři miliony lidí, 40 tisíc jich zemřelo
Eurozpravy-domácí | 08:18:00
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291.000 případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v ČR 40.587 lidí pozitivně testovaných.


Přívalové deště zaplavily Soul, osm lidí zahynulo
Eurozpravy-zahraniční | 10:41:00
Nejméně osm lidí zemřelo při přívalových deštích, které v noci na dnešek zaplavily jihokorejskou metropoli Soul a její okolí. Zranilo se 14 lidí a sedm se pohřešuje, informovala agentura Reuters. Liják, jaký jihokorejská metropole nepamatuje 80 let, proměnil ulice v řeky, zastavil metro a způsobil výpadky energie. Podle předpovědi má déšť pokračovat.


Rusové opět ostřelovali Charkov, zatím nejsou zprávy o obětech
Eurozpravy-zahraniční | 08:23:00
Ruské síly na Ukrajině v noci na dnešek opět ostřelovaly Charkov a poškodily elektrický sloup a tramvajové koleje. Střepiny také poničily dvoupodlažní dům, který nemá nic společného s vojenskou infrastrukturou, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda. Zatím nejsou žádné zprávy o obětech nebo zraněných.


Čína se připravuje na invazi, domnívá se tchajwanská diplomacie
Eurozpravy-zahraniční | 08:05:00
Peking využívá svá vojenská cvičení v blízkosti Tchaj-wanu k přípravě invaze, uvedl dnes šéf tchajwanské diplomacie Joseph Wu. Čína podle něj hledá záminky pro zahájení manévrů a jedním z nich byla návštěva šéfky Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiové.


Čistý zisk ČEZ je meziročně o 32 miliard korun vyšší
Eurozpravy-ekonomika | 10:38:00
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy Kč na 59,3 miliardy Kč a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích. Skupina o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Tržby ve službách stouply na jaře o 12,1 procenta, rostly páté čtvrtletí za sebou
Eurozpravy-ekonomika | 10:35:00
Tržby ve službách v letošním druhém čtvrtletí meziročně stouply o 12,1 procenta, rostly tak pátý kvartál za sebou. Dařilo se většině odvětvím, nejvíce ale službám souvisejícím s turistikou. Vyplynulo to z dnešních informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) na webu. Mezičtvrtletně byly tržby ve službách po očištění o sezonní vlivy vyšší o 2,4 procenta.


Olivia Newton-John zemřela, představitelce Sandy z Pomády bylo 73 let
Reflex | 07:36:00
Ve věku 73 let zemřela australská herečka a zpěvačka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v muzikálovém filmu Pomáda ze 70. let. V příspěvku na instagramu o tom informoval její manžel. Herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou.


Boj krále Itálie startuje. Na trůnu sedí milánské AC, o slovo se ale opět hlásí Inter, Juventus nebo Mourinhův AS Řím.
Tiscali-zprávy | 08:00:00
Titul může mít jen jeden, přesto je kandidátů na triumf v italské Serii A hned několik. Logickou volbou je AC Milán, který je stávajícím šampionem. Loni dokráčel k vytouženému Scudettu po dlouhých jedenácti letech. Přesto je tentokrát největším favoritem Inter, který vyhrál rok před AC, v loňské sezoně skončil druhý a v létě na rozdíl od městského rivala kvalitně posílil sestavu. O slovo se hlásí i Juventus. Tradičně nejúspěšnější italský klub se trápí a po devíti titulech v řadě teď dvakrát neslavil. To budou letos chtít posílení svěřenci Massimiliana Allegriho napravit. Podceňovat nelze ani Neapol nebo Mourinhův AS Řím, který přivedl do kádru hvězdného Argentince Paula Dybalu.


Skupina ČEZ meziročně zvýšila svůj čistý zisk o 32 miliard
E15-ekonomika | 10:30:00
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy korun na 59,3 miliardy korun a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích. 


Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě
E15-ekonomika | 10:30:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo a prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem, uvedl web iROZHLAS.cz. O odložení kauzy, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízd, rozhodlo Městské státní zastupitelství v Praze letos v červenci. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.


Rezidenci Donalda Trumpa prohledala FBI, Peking se chystá na invazi, tvrdí Tchaj-Wan
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 221. den roku, svátek má Roman, před sedmasedmdesáti lety byla na japonské město Nagasaki Američany svržena atomová bomba Fat Man, zemřelo kolem 70 tisíc lidí.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Skupina ČEZ meziročně zvýšila svůj čistý zisk o 32 miliard
E15-politika | 10:30:00
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy korun na 59,3 miliardy korun a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích. 


Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě
E15-politika | 10:30:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo a prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem, uvedl web iROZHLAS.cz. O odložení kauzy, ve které se kriminalisté zabývali podezřením na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízd, rozhodlo Městské státní zastupitelství v Praze letos v červenci. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.


Rezidenci Donalda Trumpa prohledala FBI, Peking se chystá na invazi, tvrdí Tchaj-Wan
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 221. den roku, svátek má Roman, před sedmasedmdesáti lety byla na japonské město Nagasaki Američany svržena atomová bomba Fat Man, zemřelo kolem 70 tisíc lidí.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Národní park Yasuní
Slunečno.cz | 09:06:00
foto:depositphotos Mastofauna je zastoupena 204 druhy (11 řádů a 31 čeledí). 80 % druhů je nočních a tvoří je výhradně velcí savci. Nejhojnějšími druhy jsou netopýři s různými biotopy, včetně primitivních hmyzožravců Myotis sp. a netopýra upířího (Desmodus rotundus), který se živí krví. Biosférická rezervace Yasuni je jednou z nejrozmanitějších ornitologických lokalit na světě, je zde registrováno 610 druhů ptáků. Mnoho registrovaných druhů...


Aeroflot a spol. mají nedostatek dílů. Kvůli sankcím rozebírají jiná letadla
idnes.cz | 11:52:00
Ruské letecké společnosti včetně státem kontrolované aerolinie Aeroflot rozebírají kvůli nedostatku náhradních dílů svá letadla. Rusko totiž kvůli uvaleným sankcím ze strany Západu nemůže potřebné součástky do letadel nakupovat.


Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze
idnes.cz | 11:51:00
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.


Opilá žena na stopce nabourala strážníky, sváděla to na covid
idnes.cz | 11:49:00
Přes dvě promile alkoholu v dechu měla pětačtyřicetiletá žena, která v pátek v Pardubicích nedobrzdila na stopce a nabourala auto městské policie. Prý kvůli covidu.


Zahraniční výbor Senátu jednomyslně podpořil přijetí Finska i Švédska do NATO
idnes.cz | 11:05:00
Český parlament začal schvalovat přijetí Finska a Švédska do NATO. Jednomyslně to podpořil zahraniční výbor Senátu. „Putin se rozhodl, že změní Evropu a podařilo se mu to,“ glosoval rozšiřování NATO v Senátu náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák. Senát jako celek bude přijetí obou zemí schvalovat ve středu. Sněmovna by se k tomu měla dostat po letních prázdninách.


Loď s kukuřicí, která jako první opustila Ukrajinu, trčí ve Středomoří
idnes.cz | 10:50:00
Nákladní loď Razoni, která jako první vyplula po ukončení blokády z Ukrajiny s nákladem kukuřice, bloudí Středozemním mořem. Libanonský kupec náklad nepřevzal a nový zájemce se teprve hledá.


Do akce na záchranu mexických horníků v zaplaveném dole půjde miniponorka
idnes.cz | 10:50:00
Mexiko se pokusí poslat dálkově ovládanou miniponorku do uhelného dolu, kde je od minulého týdne uvězněno deset horníků. Záběry, které by stroj měl pořídit, by mohly úřadům pomoci rozhodnout, jestli je možné do zaplaveného dolu poslat potápěče, aniž by se vystavili riziku.


V Karlštejně hořel motorový rychlík, průvodčí se lehce nadýchal kouře
idnes.cz | 10:19:00
Provoz na železniční trati mezi Berounem a Prahou zastavil ráno požár osobního vlaku ve stanici Karlštejn. Průvodčí se lehce nadýchal zplodin, jinak se událost obešla bez zranění. Doprava na trati byla zhruba na hodinu zcela přerušena, poté začaly jezdit vlaky po dvou nezávislých kolejích a provoz byl dál omezen.


Řidič se nevešel s plošinou pod most, po nárazu se rameno ulomilo
idnes.cz | 10:19:00
Pod železniční most v Rokycanech se ráno nevešlo nákladní auto s vysunutou vysokozdvižnou plošinou. Její rameno narazilo do konstrukce viaduktu a utrhlo se.


Další rána pro Rusy. Ukrajina dostala rakety, jimiž má konečně ovládnout nebe
idnes.cz | 10:08:00
Americké ministerstvo obrany oznámilo v úterý, že na Ukrajinu poslalo dříve neoznámené protiradarové střely AGM-88 HARM určené k ničení například protiletadlových radarových systémů. To znamená, že by ukrajinské letectvo už mělo konečně ovládnout nebe. Pentagon neuvedl kdy a jaký počet těchto střel Ukrajině poskytl.


Muži donutili fackami dívku k orálnímu sexu, policie po nich pátrá
idnes.cz | 10:03:00
Policisté pátrají po dvou mužích, kteří v Plzni znásilnili mladou dívku. Ženu fackami a pod pohrůžkami dalšího násilí donutili k orálnímu sexu.


Na paušální dani lidé prodělávají desetitisíce. Na přeplatek nemají nárok
idnes.cz | 10:00:00
Pan F. z Havlíčkova Brodu podniká v práci se dřevem. Loni se přihlásil k paušální dani, protože si spočítal, že tato novinka pro něj bude výhodná. Jenže během roku porušil jednu z podmínek paušálního režimu – vedle podnikání se nechal zaměstnat, a tak mu vznikla povinnost podat daňové přiznání a vyúčtovat své příjmy a výdaje.


Partner mě opakovaně vmanipuloval do trojky, vzpomíná hvězda Americké krásy
revue.idnes.cz | 11:30:00
Mena Suvari (43) promluvila o sexuálním zneužívání, které zažila se svým expartnerem. Hvězda filmu Americká krása, která má se současným manželem ročního syna, popsala, jak vztah z minulosti pokřivil její pohled na sex.


FBI prohledala Trumpovu rezidenci. Exprezident podle úřadů ničil dokumenty z Bílého domu
iHned.cz | 09:58:00
Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) prohledali rezidenci někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floridě, odkud odnesli několik krabic. Trump vzápětí akci označil za „obležení“ a politický útok. Zdroje...


V zahraničí teď jede Kupka, přeprodej obrazů pořád vynáší, říká galeristka Margolin
iHned.cz | 09:43:00
Investiční podcast MoneyPenny se tentokrát zaměřil na investice do umění. David a Šimon se v něm moc nevyznají, proto si pozvali galeristku Katie Margolin z Katie Feygie Art Gallery, jež skládala sbírku marockému králi. Její pomyslný podpis visí...


Test: Samsung Smart Monitor M8 je hezký jako Apple Studio Display, ale je chytřejší a šikovnější
iHned.cz | 08:15:00
Vymyslet u počítačových monitorů něco nového je hodně náročné. Příslušenství pro počítače je daleko v závěsu za inovacemi ve světě moderních televizí. To nejlepší, co za poslední roky do světa monitorů dorazilo, tak pochází od největšího výrobce...


Dekarbonizace těžkého průmyslu se kvůli válce na Ukrajině stává náročnější a urgentnější
iHned.cz | 08:09:00
Snížení emisí z těžkého průmyslu se stává po válce na Ukrajině velkým oříškem. Zemní plyn jako plánované „přechodové“ médium pravděpodobně neobstojí a je potřeba najít jiné zdroje energie pro energeticky náročná odvětví. Transformace...


Bod zlomu? Elektromotor prý umí podávat vysoký výkon po nekonečně dlouhou dobu
Auto.cz | 11:53:00
Společnost Mahle GmbH vyvinula nový elektromotor, který může poskytovat vysoký výkon nekonečně dlouho. Postaven může být i bez vzácných prvků.


Hondu Jazz čeká lehké osvěžení. Dokonce dostane i sportovnější verzi RS
Auto.cz | 10:50:00
Honda pro svůj model Jazz plánuje drobnou modernizaci, ke které nyní zveřejnila první informace. Plné odhalení proběhne na podzim, ale již teď víme, že se můžeme těšit na sportovnější verzi RS.


Koruna, zlotý a spol. ve stínu aktivity centrálních bank: Co čekat od měn zemí střední Evropy?
Kurzy.cz | 11:34:59
Inflace v zemích střední a východní Evropy je nadále vysoká a podle analytiků její meziroční míra ještě poroste. Pro měny jako českou korunu nebo polský zlotý to není zrovna podpůrný faktor.


Cestovní ruch ve Středočeském kraji ve 2. čtvrtletí 2022 se meziročně zvýšil o 171%, počet přenocování o 135%
Kurzy.cz | 11:33:24
9. 8. 2022 Ve druhém čtvrtletí roku 2022 se ve Středočeském kraji meziročně zvýšil počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních o 171 % a počet jejich přenocování o 135 %. Kraj navštívilo přes 320 tis. hostů a ti přenocovali celkem 665tisíckrát,...


Srpen na zahradě - na jaké škůdce si dát pozor
Kurzy.cz | 11:22:19
Srpen na zahradě znamená období klidu, pohody, odpočinku, ale také sklizně. A právě ta může být narušena různými škůdci, kteří se velmi rádi do úrody pouští. Ale jací nezvaní hosté se na vaší zahradě mohou objevit? Ptactvo V první řadě si musíme dávat&hel


Doge je lepší než bitcoin, říká Musk
Kurzy.cz | 11:22:06
Ve 4hodinovém časovém rámci dosáhly včera kotace BTC 24 350 USD. Cena již dosáhla této úrovně třikrát. Může se zdát, že bitcoin včera strmě rostl, ale není tomu úplně tak. Získal pouhých 1500 dolarů.


Cestovní ruch v Libereckém kraji ve 2. čtvrtletí 2022 - návštěvnost zahraničních hostů vzrostla šestinásobně
Kurzy.cz | 11:14:04
Ve 2. čtvrtletí roku 2022 do Libereckého kraje zavítalo 249 189 turistů, tj. 2,5krát více než ve stejném období předchozího roku. Návštěvnost zahraničních hostů vzrostla dokonce šestinásobně. Ve 2. čtvrtletí roku 2022 se v hromadných ubytovacích...


Petr Markvart jmenován partnerem Cushman & Wakefield
Kurzy.cz | 11:12:46
Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Petra Markvarta z týmu pronájmu kancelářských prostor partnerem. Petr Markvart (44), vedoucí týmu zastupování pronajímatelů v oddělení kancelářských prostor, byl jmenován partnerem.


Fincentrum Hypoindex srpen 2022: Sazby začínají stagnovat. Co bude následovat?
Kurzy.cz | 11:07:18
Bankovní rada ČNB zastavila růst úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body. Některé hypoteční úvěry dokonce zlevnily.


HB Index: Tempo růstu cen bytů a domů poprvé zpomaluje. Pozemky naopak překonaly nový rekord
Kurzy.cz | 11:01:09
Tempo růstu cen nemovitostí ve druhém kvartále mírně zpomalilo především na trhu bytových jednotek a rodinných domů. I přesto se ale u bytů jedná o nadprůměrný růst přesahující kvartálně 4 %. Byty meziročně podražily o 21 %, rodinné domy o 19,9 %.


Cestovní ruch v Pardubickém kraji ve 2. čtvrtletí 2022 (předběžné...
Kurzy.cz | 10:53:26
9. 8. 2022 V hromadných ubytovacích zařízeních Pardubického kraje se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo 2,5krát více hostů než ve stejném období vloni, ve srovnání s druhým čtvrtletím předcovidového roku 2019 byl přitom počet hostů vyšší...


Cestovní ruch v Ústeckém kraji ve 2. čtvrtletí 2022 - i přes nárůst byl celkový počet o 14,4% nižší ve srovnání s předcovidovým 2. čtvrtletím 2019
Kurzy.cz | 10:53:19
Za druhé čtvrtletí letošního roku vzrostl v Ústeckém kraji meziročně počet hostů o 186,0 % a počet přenocování se zvýšil o 160,1 %. I přes tento nárůst byl celkový počet návštěvníků o 14,4 % nižší ve srovnání s předcovidovým 2. čtvrtletím 2019,...


Do vedení českého Boltu nastoupila Lucie Krahulcová, na starosti má vztahy s městy
Kurzy.cz | 10:53:03
Vedení české pobočky Bolt, první evropské superaplikace slučující služby odvozu autem, sdílené mobility a doručování jídel i potravin, se dočkalo významné posily. Lucie Krahulcová (33) nastupuje na pozici manažerky veřejné politiky pro služby...


Návštěvnost v Karlovarském kraji ve 2. čtvrtletí 2022 (předběžné...
Kurzy.cz | 10:53:00
9. srpna 2022 Ve druhém čtvrtletí 2022 se v hromadných ubytovacích zařízeních Karlovarského kraje ubytovalo celkem 290 500 hostů, v tom bylo 157 852 rezidentů a 132 698 nerezidentů. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se počet přenocování zvýšil...


Do zahraničních rukou letos přešlo 1 311 firem. Nejvíc nakupovali Ukrajinci a Slováci
Kurzy.cz | 10:47:47
Zahraniční podnikatelé v prvním pololetí koupili 1 311 českých firem. To je o necelých osm procent více než ve stejném období loňského roku a nejvíc za poslední tři roky. Nejvíc firem získali Ukrajinci, za nimi následují Slováci.


Cestovní ruch v Olomouckém kraji ve 2. čtvrtletí 2022 - meziroční zvýšení o 171,3%
Kurzy.cz | 10:33:18
9. 8. 2022 V průběhu 2. čtvrtletí 2022 se v hromadných ubytovacích zařízeních na území Olomouckého kraje ubytovalo 184,4 tis. hostů. Meziročně se jednalo o zvýšení o 171,3 %, ale ve srovnání s hodnotou za 2. čtvrtletí 2019, tedy v „předcovidovém...


Etiopie vyváží elektřinu do sousedních zemí, posiluje přenosovou síť
Kurzy.cz | 10:17:13
ETIOPIE VYVÁŽÍ ELEKTŘINU DO SOUSEDNÍCH ZEMÍ, POSILUJE PŘENOSOVOU SÍŤ Etiopie se od listopadu 2022 stane klíčovým dodavatelem elektrické energie pro Keňu na základě dohody společností Kenya Power a Ethiopia Electric Power....


Miliony navíc pro potravinové banky: Ministerstvo přidalo na jejich provoz dalších 20 milionů
Kurzy.cz | 10:16:00
Ministerstvo zemědělství (MZe) v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu a zhoršení finanční situace sociálně slabších skupin obyvatel rozdělí mezi potravinové banky navíc 20 milionů korun. Cílem potravinových bank je snížit plýtvání potravinami a rozdělit...


ČNB, nevynucená chyba a závazek
Kurzy.cz | 10:15:52
Lekce z komunikace 101: když nechcete, aby se stala situace A, tak neříkejte, že čekáte, že se A stane. Uvedu náhodný příklad: jste centrální banka. Třeba ČNB, ať nechodíme daleko.


Cestovní ruch ve Zlínském kraji ve 2. čtvrtletí 2022 - meziročně se počet hostů zvýšil o 129,7 tis. osob
Kurzy.cz | 10:08:25
Ve 2. čtvrtletí letošního roku navštívilo Zlínský kraj a současně se na jeho území v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo 214,4 tis. hostů, z toho 26,1 tis. ze zahraničí. Meziročně se počet hostů zvýšil o 129,7 tis. osob (nárůst 153,0 %)....


Ranní okénko - Jak rychle využívá ČNB devizové rezervy?
Kurzy.cz | 10:03:30
Úterý by mělo být na finančních trzích spíše více poklidné, a to alespoň z pohledu ekonomických dat. V Česku bude zajímavá statistika devizových rezerv ke konci července, která ukáže jak nákladná byla snaha ČNB udržet korunu na silnějších úrovních, a to&h


Devizové rezervy se snižují
Kurzy.cz | 10:02:48
Devizové rezervy ČNB se v červenci snížily na 144,7 mld. EUR oproti revidovaným 148,9 mld. v červnu.


OIL (09.08.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 09:59:53
Dnes později večer bude zveřejněna zpráva API o zásobách ropy, která může mít dopad na ceny černého zlata. Z technického hlediska se cena ropy v poslední době pohybuje níže. Při pohledu na interval H1 poslední korekce zasáhla klíčovou rezistenci na 96,...


Andorra, malý kousek ráje
Kurzy.cz | 09:57:00
Když se řekne léto a Pyrenejský poloostrov, většině z nás se patrně hned vybaví slunce, úžasná kuchyně, ale hlavně moře. Ponoření do


Hospodářské výsledky zveřejní Coinbase a Plug Power - Ekonomický kalendář XTB
Kurzy.cz | 09:39:43
Evropské indexy otevřely smíšeně Večer je na programu API report zásob ropy Dočkáme se hospodářských výsledků Coinbase a Plug Power Evropské indexy otevřely smíšeně. Německý DAX mírně ztrácí. Asijská seance byla docela klidná bez výrazné volatility...


Čína míří k rekordnímu počtu elektroaut a plug-in hybridů. Letos jich prodá 6 milionů
aktuálně.cz | 11:37:13
V Číně by se letos mělo prodat rekordní množství aut s plně nebo částečně elektrickým pohonem. Mělo by jich být až šest milionů.


ČEZ: Růst čtvrtletních výsledků, zvýšení celoroční projekce a výhled na vysokou dividendu - Komentář k výsledkům hospodaření
Kurzy.cz | 09:32:59
ČEZ reportoval dnes výsledky za druhý kvartál tohoto
roku. Podstatně vzrostly v meziročním srovnání. Zisk EBITDA vzrostl o 34 %
na 15,6 mld. CZK a čistý zisk o 137 % na 6,9 mld. CZK. ČEZ letos již podruhé zvýšil celoroční cíle pro zisk
EBITDA a čistý z...


Agenti FBI prohledali soukromou rezidenci Donalda Trumpa. Odnesli několik krabic
aktuálně.cz | 09:21:32
Zdroje blízké vyšetřování i Trumpovi uvedly, že věc se týká údajného špatného zacházení s dokumenty Bílého domu včetně utajovaných materiálů.


Zdražování hypoték zpomalilo, měsíční splátka stoupla o 77 korun. Pokles ale nepřijde
aktuálně.cz | 09:15:03
Růst úrokových sazeb u hypoték zpomalil, ukazuje nový Fincetrum Hypoindex. Průměrná sazby teď činí 6,28 procenta.


VIDEO: V 84 letech youtuberem. Bývalý učitel natáčí videa o rodném městě
Denik.cz | 11:36:00
Je mu 84 let a když mu řeknete, že je youtuber, tak ho to potěší. Nechanický rodák Zdeněk Zajfrt učil 42 let na místní škole fyziku a matematiku a v důchodu se naplno věnuje svému koníčku - točení videí o milovaných Nechanicích.


Milující a inspirativní. Osobnosti truchlí nad smrtí Olivie Newton-Johnové
Denik.cz | 11:15:00
Hollywood i filmové fanoušky kultovního filmového muzikálu Pomáda zahalil smutek. V pondělí totiž po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou na svém ranči zemřela australská zpěvačka a herečka Olivia Newton-Johnová, která nezapomenutelně ztvárnila roli středoškolačky Sandy. 


OBRAZEM: Historická točna začne opět fungovat. Její stáří obestírá tajemství
Denik.cz | 11:13:00
Kolínská řepařská drážka je cílem mnoha návštěvníků nejen ze středních Čech a Prahy. Zdejší projížďky historickými vláčky z kolínských Sendražic do Býchor a zpět dělají radost dětem i dospělým. Parta nadšenců, která drážku provozuje, neustále pracuje na nějakém zlepšování. Aktuálně ve stanici Býchory instaluje historickou točnu.


Situace v Českém Švýcarsku: Hasiči objevili několik ohnisek díky dronům
Denik.cz | 09:56:00
V Českém Švýcarsku, kde před sedmnácti dny vypukl lesní požár, zbývá hasičům dohasit asi 80 hektarů, což je méně než desetina původní plochy. Dnes ráno hasiči předali správě národního parku další uhašené území. Jde o část jejich třetího sektoru, který se nachází severozápadně od Vysoké Lípy. Na návrat evakuovaných to ale zatím nemá vliv. Hasiči to uvedli na twitteru.


Přemýšlet je nepříjemné. Rusové by podpořili jakékoliv rozhodnutí Putina o Ukrajině
Hospodářské noviny | 12:41:00
Asi 60 procent ruských občanů by podpořilo rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zahájit novou ofenzivu na Kyjev, ale 65 procent by také souhlasilo i s jeho rozhodnutím "speciální operaci", tedy ruskou válku na Ukrajině, zastavit a podepsat mírovou...


Nejméně dostupné vlastní bydlení v Evropě. Byt loni Čechy vyšel na 13,3 ročního platu
Hospodářské noviny | 12:19:00
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana ČR loni na 13,3 průměrného hrubého ročního platu. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením...


Tohle už tady bylo. Vraždou zajatých bojovníků Azova vstoupila válka do nové fáze
Hospodářské noviny | 12:03:00
Den stý šedesátý první, 3. srpna Během posledních dnů se v našich rozhovorech s přáteli z řad vojáků nebo veteránů často objevovalo téma v podobě jedné nebo dvou frází – však víš, jasně, ale co k tomu říct... Není možné se o tom nebavit a...


ČNB využila v květnu a červnu na obranu koruny více než osm procent svých devizových rezerv
Hospodářské noviny | 11:38:00
Česká národní banka (ČNB), která brání takzvanými intervencemi korunu před oslabováním, už na tyto operace vynaložila v květnu a červnu více než 10 miliard eur (260 miliard korun) , tedy asi osm procent celkových devizových rezerv. Ukazují do...


Klienti H-Systemu budou opět platit. Soud potvrdil milion za nájem pozemků
idnes.cz | 13:56:00
Stavební bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit konkurznímu správci zhruba milion korun jako nájemné za pozemky pod řadovými domy v Horoměřicích u Prahy. Nájemné se vztahuje na pozemky pod řadovými domy, které byly v minulosti vyňaté z konkurzu H-Systemu.


Rusko na začátku srpna přerušilo export ropy přes Družbu. Kvůli poplatkům
idnes.cz | 13:50:00
Rusko na začátku srpna přerušilo export ropy jižní větví ropovodu Družba. Ta vede do Maďarska, na Slovensko a do Česka. Agentura Reuters upozornila, že důvodem přerušení dodávek jsou problémy kolem tranzitních poplatků. Informace potvrdila také ruská společnost Transněfť.


Kohout Magda celý den kokrhá. Slepicím by chyběl, brání se vlastník u soudu
idnes.cz | 13:28:00
Kolik kokrhání za den už je příliš? Sousedé kohouta Magdy z německého lázeňského města Bad Salzuflen mají pocit, že to jsou dvě stovky. Říkají, že jsou oběťmi mučení. Kohouta i s jeho vlastníkem proto dali k soudu a žádají, aby se muž zvířete zbavil. Ten však tvrdí, že to nemůže udělat. Jeho slepicím by prý samec chyběl.


Bylo vám v červenci vedro? Podle meteorologů šlo o průměrný měsíc
idnes.cz | 13:17:00
Letošní červenec se s průměrnou teplotou 18,6 stupně Celsia výrazněji nelišil od hodnot, které jsou v této části roku pro Česko obvyklé. Výjimečné nebylo ani množství srážek, vyplývá z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Mírně vyšší bylo množství slunečního svitu, kdy sluneční paprsky dopadaly na zem po dobu 254 hodin, což představuje 109 procent normálu.


Traktoristovi se převrátil přívěs s pšenicí, těžce zranil cyklistku
idnes.cz | 13:13:00
Policisté na Chebsku vyšetřují vážnou dopravní nehodu, při níž traktor těžce zranil cyklistku. Při jízdě se mu totiž převrátil přívěs s pšenicí. Žena skončila v nemocnici.


Zloděj ukradl kolo přímo pod kamerou, zámek přeštípl za půl minuty
idnes.cz | 13:00:00
Dva zloděje jízdních kol dopadli kriminalisté v Moravskoslezském kraji. Jednomu z nich podle videa stačily jen malé kleště k tomu, aby za necelou půl minutu přeštípl zámek a na bicyklu odjel.


Kauzu Altnera a ČSSD soud přerušil. Rozhodne nejdřív o podílu jeho kolegů
idnes.cz | 12:50:00
Spor o odměnu za právní zastupování sociální demokracie řeší justice již přes 20 let. Rozhodnutí o tom, zda bude ČSSD platit dědicům advokáta Zdeňka Altnera stamiliony korun za právní zastupování ve sporu o Lidový dům, je nyní přerušené a odložené na neurčito.


Souhlasíme, ať Putin rozhodne tak, nebo úplně jinak, míní dvě třetiny Rusů
idnes.cz | 12:49:00
Přibližně šedesát procent Rusů by podle průzkumu podpořilo rozhodnutí Vladimíra Putina zahájit novou ofenzivu na Kyjev. Zároveň ale 65 procent ruských občanů by souhlasilo s Putinovým rozhodnutím ruskou speciální operaci na Ukrajině zastavit, informoval deník Kommersant. Podle odborníků problém pramení z neochoty lidí přemýšlet nad složitými politickými problémy.


Dividendy ČEZ mohou sloužit jako prostředek státní pomoci, radí analytici
idnes.cz | 12:39:00
Analytici namítají, že stát může využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění.


Zelené střechy, mlžítka v ulicích, stromy. Vlny veder mění podobu měst
idnes.cz | 12:36:00
Jezírko mezi paneláky na Jižních Svazích ve Zlíně už je nějakou dobu napuštěné, a přestože na kolaudaci teprve čeká, jeden ze svých úkolů už plní – přispívá k tomu, aby se okolí příliš nepřehřívalo. Teplotní komfort se letos v létě dostal na hranici snesitelnosti.


Ivánku, kamaráde se vrací. Čekáme, až si sedne Berbr, říká Čtvrtníček
idnes.cz | 12:34:00
Legendární představení Ivánku, kamaráde, které Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus sestavili z odposlechů fotbalového podsvětí, se v úterý dočká obnovené premiéry. Po tři večery bude k vidění na pražské letní scéně Prima hvězdné léto pod Žižkovskou věží. Od podzimu pak v Divadle Kalich.


Od invaze k izolaci. Čína nacvičuje blokádu Tchaj-wanu, firmy plánují útěk
idnes.cz | 12:03:00
Čínská armáda v úterý oznámila cvičení zaměřené na obklíčení a blokádu Tchaj-wanu. Oproti původním očekáváním, kdy manévry zaměřené na trénování invaze na ostrov měly již pominout, tak vojenské napětí v oblasti trvá dál. Obranná cvičení s ostrými střelami vede proto i Tchaj-wan.


Při průzkumu Velké kotliny se našly rostliny považované za vyhynulé
idnes.cz | 11:56:00
Odborníci objevili při nedávném mimořádném průzkumu nepřístupných skalnatých částí Velké kotliny v Jeseníkách kriticky ohroženou ostřici vláskovitou. V České republice roste pouze v Krkonoších, v Jeseníkách byla naposledy zaznamenána v roce 1951.


Kia XCeed zná české ceny. S akční slevou se vejdete do půlmilionu!
Auto.cz | 12:51:00
Nedávno představená faceliftovaná podoba úspěšného crossoveru Kia XCeed dostává české ceny. Hned zkraje je k dostání akční sleva, se kterou se cena základní výbavy vejde do půlmilionu.


Přemýšlet je nepříjemné. Rusové by podpořili jakékoliv rozhodnutí Putina o Ukrajině
iHned.cz | 12:41:00
Asi 60 procent ruských občanů by podpořilo rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zahájit novou ofenzivu na Kyjev, ale 65 procent by také souhlasilo i s jeho rozhodnutím "speciální operaci", tedy ruskou válku na Ukrajině, zastavit a podepsat mírovou...


Nejméně dostupné vlastní bydlení v Evropě. Byt loni Čechy vyšel na 13,3 ročního platu
iHned.cz | 12:19:00
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana ČR loni na 13,3 průměrného hrubého ročního platu. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením...


Tohle už tady bylo. Vraždou zajatých bojovníků Azova vstoupila válka do nové fáze
iHned.cz | 12:03:00
Den stý šedesátý první, 3. srpna Během posledních dnů se v našich rozhovorech s přáteli z řad vojáků nebo veteránů často objevovalo téma v podobě jedné nebo dvou frází – však víš, jasně, ale co k tomu říct... Není možné se o tom nebavit a...


ČNB využila v květnu a červnu na obranu koruny více než osm procent svých devizových rezerv
iHned.cz | 11:38:00
Česká národní banka (ČNB), která brání takzvanými intervencemi korunu před oslabováním, už na tyto operace vynaložila v květnu a červnu více než 10 miliard eur (260 miliard korun) , tedy asi osm procent celkových devizových rezerv. Ukazují do...


Maďarská inflace je nejvýše od roku 1998
Kurzy.cz | 13:50:39
Maďarský statistický úřad zaznamenal červencové meziroční zvýšení spotřebitelských cen o 13,7 %, zatímco v červnu činil CPI index 11,7 %. Analytici pak na červenec odhadovali 13,1% meziroční růst.


Maďarská inflace dosáhla nejvyšší úrovně od roku 199...


Zimní stadion Nikolajka končí. Pro nový stadion Pětka vyjednala investora, s magistrátem jedná o pozemku
Kurzy.cz | 13:48:08
Populární kluziště, které na svém místě stojí od roku 1961, využívají pro své zápasy stovky dětí i dospělých, hokejisté z HC Smíchov, krasobruslaři z klubu Stadion Praha i široká veřejnost.


Rusko zastavuje vývoz ropy do ČR, na Slovensko a do Maďarska přes Družbu
Kurzy.cz | 13:44:51
Agentura RIA uvedla, že Transněft zastavil dodávky ropy do zemí Střední Evropy skrze ropovod Družba, který vede přes Ukrajinu. Rusko pozastavilo dodávky kvůli údajnémým problémům s tranzitními platbami. Transněft měl zaplatit poplatek, ale platba byla ...


Burgernomika nám dává mnoho podnětů k zamyšlení
Kurzy.cz | 13:26:37
Big Mac index je užitečnou zkratkou pro měnové ocenění a má dobré výsledky. Vytvořil ho časopis The Economist v roce 1986 jako odlehčený způsob porovnávání ocenění měn a jeho teorie (Purchasing Power Parity) říká, že směnné kurzy by se měly dlouhodobě&hel


Neradostné, ale nutné. Ke zkrocení inflace podle Citi není jiné cesty, než sražení poptávky
Kurzy.cz | 12:43:31
Je možné, že část inflačních tlaků pramení z tenzí na nabídkové straně ekonomiky. Ve výsledku jde ale vždy o interakci mezi nabídkou a poptávkou. A pokud není možné vyrábět více polovodičů či třeba aut, jediný způsob, jak ochladit růst cen, je utlumit ...


Nový informační portál usnadní obchod s Kazachstánem
Kurzy.cz | 12:39:17
NOVÝ INFORMAČNÍ PORTÁL USNADNÍ OBCHOD S KAZACHSTÁNEM Čeští podnikatelé, kteří se zajímají o obchodní příležitosti v Kazachstánu, mohou od července najít komplexní a aktuální informace na novém online portálu. Tyto informace...


12.h - optimismus z US dat vyprchal, čeká se na US inflaci, BCPP v plusu díky ČEZu, dolar oslabuje, ropa a zlato vyčkávají
Kurzy.cz | 12:25:17
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne odevzdávají včerejší optimismus a oslabují. Včerejší optimismus z poměrně silných dat z amerického trhu práce vyprchal a investoři nyní vyhlížejí především zítřejší zprávu o vývoji americké inflace,&helli


Za první polovinu letošního roku Češi sebrali téměř 1 100 tun přenosných baterií
Kurzy.cz | 12:16:46
Z recyklovaného materiálu může vzniknout přes 107 000 nových saxofonů


Místopředseda Jiří Oberfalzer debatoval v Senátu se zástupkyní Jeho Svatosti dalajlámy v Ženevě mj. o návštěvě premiéra tibetské exilové vlády v Praze
Kurzy.cz | 12:01:33
Zleva: Jiří Oberfalzer a Thinlay Chukki9. srpna 2022, Praha. Místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer se na půdě horní parlamentní komory setkal s nově jmenovanou zástupkyni Jeho Svatosti dalajlámy a Ústřední tibetské správy Tibet Bureau Geneva Thinlay Chu...


NP České Švýcarsko shání dobrovolné hasiče kvůli dohledu nad předanými oblastmi
Eurozpravy-domácí | 13:34:00
Správa národního parku České Švýcarsko shání jednotky dobrovolných hasičů, které potřebuje pro dohled nad místy, kde hasiči už ukončili hašení požáru. Původně se předpokládalo, že na předaná místa budou dohlížet dobrovolní hasiči zejména z Ústeckého kraje, ti jsou ale často vyčerpaní.


Senátní zahraniční výbor podpořil začlenění Finska a Švédska do NATO
Eurozpravy-domácí | 13:18:00
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance (NATO). Horní komora o návrhu rozhodne ve středu. Oba severské státy se rozhodly požádat o vstup do NATO kvůli ruské invazi na Ukrajinu a ukončit svou neutralitu, na což poukázal předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý).


Vlastní byt za více než 13 ročních platů. Česko v dostupnosti bydlení dál propadá
aktuálně.cz | 12:49:03
Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě, tvrdí studie Deloitte.


Zástupci ANO jsou v úzkém kontaktu s radnicemi kvůli mítinkům, uvedl Babiš
Eurozpravy-domácí | 12:14:00
Krajské organizace ANO jsou nyní v ještě užším kontaktu s místními radnicemi, aby byli všichni na mítinky hnutí připraveni. ČTK to dnes sdělil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil na shromážděních hlasitým protestům svých odpůrců. V pondělí uvedl, že hnutí nově na mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Policejní prezident Martin Vondrášek ale večer řekl, že preventivní rozdělování členů shromáždění by bylo protizákonné a protiústavní.


Byt loni vyšel Čecha na 13,3 ročního platu, je to nejvíce v Evropě
Eurozpravy-domácí | 12:05:00
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana ČR loni na 13,3 průměrného hrubého ročního platu. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě. Předposlední je Slovensko, kde na koupi takového bytu občané vynaloží 12,8 průměrného hrubého ročního platu, vyplývá z výsledků studie Deloitte Property Index 2022, kterou má ČTK k dispozici.


Soud přerušil spor mezi Altnerovými dědici a ČSSD, musí rozhodnout o jiné žalobě
Eurozpravy-domácí | 11:21:00
Rozhodnutí o tom, zda bude ČSSD platit dědicům advokáta Zdeňka Altnera stamiliony korun za právní zastupování ve sporu o Lidový dům, bude muset počkat. Soudkyně Dagmar Stamidisová na dotaz ČTK odpověděla, že řízení přerušila a odročila na neurčito. Nejdříve potřebuje rozhodnout o žalobě notáře Václava Halbicha a pozůstalých po právníkovi Václavu Hájkovi, kteří chtějí do sporu vstoupit.


Stát může podle analytiků pomoci lidem s energiemi prostřednictvím dividendy ČEZ
Eurozpravy-domácí | 11:17:00
Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění. Oslovení analytici to dnes řekli ČTK.


KOMENTÁŘ: Jít na jedno se nám nejspíš prodraží. Kolik může výhledově stát pivo?
Eurozpravy-domácí | 11:10:00
Milí Češi, tohle se vám ale opravdu nebude líbit. Při přerušení dodávek zemního plynu, se kterým už počítá v rychle se blížící topné sezóně snad celá Evropa, by tuzemské pivovary, alespoň tak to uvedla agentura ČTK, byly schopné vyrábět a prodávat (pivo) jen v omezeném množství. ČTK říká, že podle nejznámějšího domácího pivovaru, tedy Plzeňského Prazdroje, by přerušení dodávek plynu mělo zásadní vliv na celé pivovarnictví včetně dodavatelů. Když tohle člověk slyší, říká si, zda pak bude platit i pro vládu země, která za tohle může, lidové moudro o tom, že právě taková vláda, která zdraží pivo, padne.


To se v dějinách USA ještě nestalo. Trumpovi po razii v jeho sídle může hrozit vězení
aktuálně.cz | 10:21:00
Donald Trump naznačuje, že bude znovu kandidovat na prezidenta. Plány mu ale kazí hned několik závažných vyšetřování.


Rusko přerušilo export jižní větví ropovodu Družba. Vede i do Česka
Denik.cz | 13:26:00
Rusko začátkem srpna přerušilo export ropy prostřednictvím jižní větve ropovodu Družba, která vede mimo jiné do České republiky. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací a následně potvrdila ruská společnost Transněfť. Důvodem přerušení dodávek jsou problémy kolem tranzitních poplatků.


Komunitní energetika: Odvážní starostové ušetří peníze obyvatelům svých vesnic
Denik.cz | 13:00:00
Běh na dlouhou trať, který ovšem přináší dobré výsledky. Někdy lidem sice moc nevoní, ale rozhodně prospěje jejich peněženkám. O čem je řeč? O takzvané komunitní energetice, tedy obcích či jiných společenstvích, kde si sami vyrábějí teplo nebo elektrickou energii, vesměs z obnovitelných zdrojů. Třeba z bioplynu či biomasy.


VIDEO: Nový úsek dálnice D35 už dostává asfalt. Silničáři montují i ploty
Denik.cz | 12:39:00
Na D35 na budovaném 13kilometrovém úseku Časy - Ostrov probíhá pokládka asfaltových vrstev. Silničáři pracují na úseku přechodové oblasti mezi otočeným mostem u železniční stanice Uhersko a úsekem dálnice ve směru na Časy. Montují také ochranné ploty před zvěří.


Rusové by podpořili jakékoli Putinovo rozhodnutí o Ukrajině, ukázal průzkum
Eurozpravy-zahraniční | 12:32:00
Asi 60 procent ruských občanů by podpořilo rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zahájit novou ofenzivu na Kyjev, ale 65 procent by také souhlasilo i s jeho rozhodnutím "speciální operaci", tedy ruskou válku na Ukrajině, zastavit a podepsat mírovou dohodu. Vyplývá to z nového sociologického průzkumu, o němž dnes informoval deník Kommersant.


Na okupovaných územích podle AP sílí ukrajinský odpor
Eurozpravy-zahraniční | 12:25:00
Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu Kremlu nad regiony a ohrožuje jeho plány na uspořádání referend, jež mají umožnit Moskvě území anektovat. Informovala o tom dnes agentura AP. Partyzánské jednotky věrné Kyjevu podle ní zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají ukrajinské armádě při identifikaci klíčových cílů.


Moskva je ve vývozu ropy čím dál více závislá na Indii a Číně
Eurozpravy-zahraniční | 11:08:00
Rusko je při prodeji své ropy stále více závislé na Indii a Číně. Minulý měsíc na tyto dvě asijské země připadlo více než 40 procent ruských dodávek suroviny, což je proti loňskému červenci téměř dvojnásobek. S odvoláním na analytickou společnost Kpler to dnes uvedla agentura Reuters.


Pirát z Pacifiku: El Draque byl postrachem moří i vlastní posádky
Reflex | 13:00:00
Sir Francis Drake (asi 1540-1596) patří k velmi kontroverzním historickým osobnostem. Na jedné straně obchodník s otroky a nemilosrdný korzár přepadající španělské lodě a přístavy, na straně druhé skvělý mořeplavec, stratég námořních bitev a objevitel. Tato rozporuplnost je dobře vidět na jeho vnímání v různých zemích: v Anglii je většinově považován za vlastence a hrdinu, ve Španělsku za piráta a vraha. Dokonce i jeho pravděpodobně největší počin – plavba kolem světa v letech 1577-1580 se neobejde bez kontroverzí.


Zemanův Hrad si to ještě chce užít. Veto na státní pojištěnce jako jedna z posledních her
Reflex | 12:00:00
Diplomaticky, nebo spíš ironicky řečeno, prezident Miloš Zeman už delší dobou veřejný prostor zrovna moc nezahlcuje. Z Pražského hradu zaznívá k řadě aktuálních událostí mlčení, případně jen strohá reakce. Občas se více dozvíme z jeho vystoupení v Partii na televizi CNN Prima News či jinde. Jinak ale panuje hradní, respektive lánský klid.


Rusko je ve vývozu ropy čím dál více závislé na Indii a Číně
Tiscali-zprávy | 12:02:21
Rusko je při prodeji své ropy stále více závislé na Indii a Číně. Minulý měsíc na tyto dvě asijské země připadlo více než 40 procent ruských dodávek suroviny, což je proti loňskému červenci téměř dvojnásobek, uvedla s odvoláním na analytickou společnost Kpler agentura Reuters. Čína je největší světový dovozce ropy, Indie pak třetí největší. Západní země po začátku únorové invaze ruských vojsk na Ukrajinu dovoz ruské ropy omezily.


Dva a půl roku s covidem: V Česku se nakazily nejméně čtyři miliony lidí
Tiscali-zprávy | 11:22:34
Pozitivní test na covid-19 měly v ČR za téměř 2,5 roku od začátku epidemie více než čtyři miliony lidí. V dalších více než 291 000 případech se nákaza novým typem koronaviru potvrdila vícekrát. Od začátku epidemie zemřelo v ČR 40 587 lidí pozitivně testovaných.


FBI prohledala Trumpovu rezidenci, údajně jde o utajované materiály z doby prezidentování
Tiscali-zprávy | 10:10:11
Agenti amerického federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) prohledali rezidenci někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floridě, odkud odnesli několik krabic. Trump vzápětí akci označil za „obležení“ a politický útok. Zdroje blízké vyšetřování i Trumpovi uvedly, že věc se týká údajného špatného zacházení s dokumenty Bílého domu včetně utajovaných materiálů.


Místo steaku buchtičky se šodó. Inflace mění polední nabídky restaurací
E15-ekonomika | 13:30:00
Se zdražováním některých surovin musejí šéfové luxusnějších podniků přehodnocovat polední menu. „Hovězí maso zdražilo přibližně o dvacet procent, takže vaříme častěji i z vepřového. Do polední nabídky častěji implementujeme sladká či bezmasá jídla,“ vysvětluje šéf táborské zážitkové restaurace Goldie Jan Horký.


Rusko přerušilo export ropy jižní větví ropovodu Družba, který vede i do Česka
E15-ekonomika | 13:05:00
Rusko začátkem srpna přerušilo export ropy prostřednictvím jižní větve ropovodu Družba, která vede mimo jiné do České republiky. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací a následně potvrdila ruská společnost Transněfť. Důvodem přerušení dodávek jsou problémy kolem tranzitních poplatků.


Německo kvůli válce na Ukrajině přijde o 260 miliard eur z přidané hodnoty
E15-ekonomika | 12:06:00
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu a vysokým cenám energií Německo do roku 2030 přijde o 260 miliard eur (6,4 bilionu korun) z přidané hodnoty, což bude mít negativní dopad na trh práce. S odvoláním na studii institutu pro výzkum trhu práce IAB o tom informovala agentura Reuters. Ve srovnání s výhledem, který počítal v Evropě s mírem, bude hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o ceny v příštím roce v Německu o 1,7 procenta nižší, uvádí studie.


Avast vykázal v pololetí pokles provozního zisku o 7,6 procenta
E15-ekonomika | 11:46:00
Antivirová firma Avast v pololetí vykázala meziroční pokles provozního zisku EBITDA o 7,6 procenta na 249,7 milionu dolarů, tedy asi šest miliard korun. Tržby vzrostly o 0,2 procenta na 472 milionů dolarů, což je zhruba 11,3 miliardy korun. 


Moskva je ve vývozu ropy čím dál více závislá na Indii a Číně
E15-ekonomika | 11:13:00
Rusko je při prodeji své ropy stále více závislé na Indii a Číně. Minulý měsíc na tyto dvě asijské země připadlo více než 40 procent ruských dodávek suroviny, což je proti loňskému červenci téměř dvojnásobek. S odvoláním na analytickou společnost Kpler to dnes uvedla agentura Reuters. Čína je největší světový dovozce ropy, Indie pak třetí největší. Západní země po začátku únorové invaze ruských vojsk na Ukrajinu omezily dovoz ruské ropy.


Místo steaku buchtičky se šodó. Inflace mění polední nabídky restaurací
E15-politika | 13:30:00
Se zdražováním některých surovin musejí šéfové luxusnějších podniků přehodnocovat polední menu. „Hovězí maso zdražilo přibližně o dvacet procent, takže vaříme častěji i z vepřového. Do polední nabídky častěji implementujeme sladká či bezmasá jídla,“ vysvětluje šéf táborské zážitkové restaurace Goldie Jan Horký.


Rusko přerušilo export ropy jižní větví ropovodu Družba, který vede i do Česka
E15-politika | 13:05:00
Rusko začátkem srpna přerušilo export ropy prostřednictvím jižní větve ropovodu Družba, která vede mimo jiné do České republiky. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací a následně potvrdila ruská společnost Transněfť. Důvodem přerušení dodávek jsou problémy kolem tranzitních poplatků.


Německo kvůli válce na Ukrajině přijde o 260 miliard eur z přidané hodnoty
E15-politika | 12:06:00
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu a vysokým cenám energií Německo do roku 2030 přijde o 260 miliard eur (6,4 bilionu korun) z přidané hodnoty, což bude mít negativní dopad na trh práce. S odvoláním na studii institutu pro výzkum trhu práce IAB o tom informovala agentura Reuters. Ve srovnání s výhledem, který počítal v Evropě s mírem, bude hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o ceny v příštím roce v Německu o 1,7 procenta nižší, uvádí studie.


Avast vykázal v pololetí pokles provozního zisku o 7,6 procenta
E15-politika | 11:46:00
Antivirová firma Avast v pololetí vykázala meziroční pokles provozního zisku EBITDA o 7,6 procenta na 249,7 milionu dolarů, tedy asi šest miliard korun. Tržby vzrostly o 0,2 procenta na 472 milionů dolarů, což je zhruba 11,3 miliardy korun. 


Moskva je ve vývozu ropy čím dál více závislá na Indii a Číně
E15-politika | 11:13:00
Rusko je při prodeji své ropy stále více závislé na Indii a Číně. Minulý měsíc na tyto dvě asijské země připadlo více než 40 procent ruských dodávek suroviny, což je proti loňskému červenci téměř dvojnásobek. S odvoláním na analytickou společnost Kpler to dnes uvedla agentura Reuters. Čína je největší světový dovozce ropy, Indie pak třetí největší. Západní země po začátku únorové invaze ruských vojsk na Ukrajinu omezily dovoz ruské ropy.


Dekádu přežije polovina českých startupů, vyplývá z analýzy StartupJobs. Vedeme si líp než mladé firmy za oceánem
Euro | 12:28:58
Podle průzkumu portálu StartupJobs překoná milník deseti let svého fungování zhruba polovina českých startupů. Momentálně je v Česku aktivních 60 procent ze zhruba čtyř tisíc mladých firem registrovaných na tomto portálu, což je poměrově více než například v USA. Tam v průběhu let zanikne devět z deseti začínajících společností. Pohled na rozjíždějící se firmy je v současnosti jiný než před lety. Startupy vidí stále více lidí jako oblast, jež zaměstnává tisíce pracovníků.


NÚKIB se i přes zpoždění stává vnitrostátním orgánem certifikace kyberbezpečnosti
lupa.cz | 13:39:46
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost se stal vnitrostátním orgánem certifikace kybernetické bezpečnosti. Tato role mu připadá na základě novely zákona o kybernetické bezpečnosti, která byla o víkendu zveřejněna ve sbírce zákonů.


T-Mobile v honu za optikou definitivně pohltil providera AIM, Planet A v rámci fúze zaniká
lupa.cz | 13:00:43
Český T-Mobile definitivně pohltil společnost Planet A provozující internetového providera AIM. T-Mobile firmu koupil v roce 2019 a udělal z ní samostatnou dceřinou společnost. Podle nových údajů v obchodním rejstříku jí nyní plně fúzoval a Planet A zaniká.


Avastu spadl zisk o téměř osm procent. Firma investuje do blockchainu a decentralizace
lupa.cz | 12:55:01
Původem české kyberbezpečnostní společnost Avast v posledním půlroce meziročně spadl zisk EBITDA o 7,6 procenta na 250 milionů dolarů, což dělá kolem šesti miliard korun. Marže klesla z 55 na 52,9 procenta. Čísla jsou podle Avastu v souladu s očekáváním. Marže měla být ovlivněna vysokými investicemi do získávání a udržení zákazníků, segmentu Digital Trust Services a akvizicí společnosti SecureKey.


Meta veřejně testuje chatbot BlenderBot 3, jeho výroky se ale nedají brát vážně
lupa.cz | 12:50:00
Americká firma Meta (dříve známá jako Facebook) zveřejnila k veřejnému testování demo AI chatbota BlenderBot 3. Konverzovat s ním mohou zatím jen uživatelé z USA. Podle Meta jde o prvního veřejně dostupného chatbota, který zahrnuje 175 miliard parametrů.


Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad
idnes.cz | 15:52:00
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.


Prostitutka na Chebsku zkusila okrást vozíčkáře, ten ji pobodal nožem
idnes.cz | 15:40:00
Objednávka erotických služeb od vozíčkáře se pro prostitutku na Chebsku zvrtla v boj o život. Žena se totiž pokusila svého zákazníka okrást, přičemž muž bleskově zareagoval vytažením nože a útokem.


Na Krymu explodují a hoří ruská letecká základna a muniční sklady
idnes.cz | 15:33:00
Ukrajinské ozbrojené síly přesunuly podle všeho válku na území Krymu. Očití svědkové z místa hlásí exploze a požár na místní ruské letecké základně a muničních skladech. V oblasti letiště došlo k nejméně deseti výbuchům, uvádí místní zdroje.


Brněnský šaman z éry mamutů měl tmavou kůži a bolesti. Muzeum má jeho figurínu
idnes.cz | 15:33:00
Šaman pohřbený v místech dnešní Francouzské ulice v Brně za života v době lovců mamutů trpěl silnými bolestmi. Podle antropologického výzkumu je to patrné ze zbytků kostí postižených dlouhodobým zánětem. Experti v Moravském zemském muzeu vytvořili jeho figurínu.


Povodně 2002 způsobil jev ve střední Evropě unikátní, zjistili po letech vědci
idnes.cz | 14:55:00
Záplavy v srpnu 2002 způsobila dvojice extrémně silných dešťů, které jim předcházely. Tyto srážkové události patří mezi desítku největších od konce 60. let 20. století. Vyplývá to z analýzy vědců z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR.


Soud znovu otevřel případ Arména, který před šesti lety střílel na Zličíně
idnes.cz | 14:54:00
Pražský městský soud znovu otevřel případ Arména Norajra Caturjana, který podle obžaloby v létě 2016 střílel na dva muže před obchodním centrem na Zličíně Před pěti lety jako uprchlý dostal 15 lety vězení, muž ale po dopadení požádal o opětovné projednání kauzy. V novém řízení ho soudy nesmí potrestat přísněji než napoprvé. Třiapadesátiletý cizinec střelbu nepopřel, uvedl však, že muži zbraně vytáhli první.


Auto dostalo smyk na vrstvě hrachu, přistálo na boku v příkopu
idnes.cz | 14:42:00
Řidička osobního vozu Kia Soul havarovala na Chrudimsku do příkopu poté, co dostala smyk na vrstvě hrachu na vozovce. Plodinu zřejmě poztrácel řidič jiného vozu. Policie hledá svědky.


Během dvou hodin se rychlík střetl se dvěma lidmi. Mrtvých na kolejích přibývá
idnes.cz | 14:41:00
V pondělí večer se v úseku Praha - Beroun střetl vlak se dvěma lidmi na dvou různých místech. Jeden člověk nehodu nepřežil. Provoz na trati byl po dvou přerušeních znovu obnoven po půlnoci. Podle statistik je letos na českých železnicích oproti minulému roku skoro o 40 procent více mrtvých.


Tady se jí dotýkej. Lektoři intimity kazí sexuální scény, říká Sean Bean
revue.idnes.cz | 13:13:00
Herec Sean Bean (63) má na lektory intimity neboli asistenty, kteří v Hollywoodu dohlížejí na natáčení sexuálních scén, zcela jasný názor. Tvrdí, že jejich přítomnost ničí veškerou hereckou spontánnost a celý proces i výsledek je proto příliš technický.


Předpověď první vlnu podcenila, povodně odborníci vyhodnocovali několik let
idnes.cz | 14:31:00
Půda už tak hodně nasycená vodou, mimořádné deště na velké ploše a opakování dvou silných srážkových epizod bezprostředně po sobě. Tato souhra okolností způsobila před 20 lety záplavy, které předčily i stoletou vodu. Jak velká voda Jihočeský kraj zasáhla, překvapilo i odborníky.


Na Nikolajce se už bruslit nebude, Praha 5 uvažuje o vlastním stadionu
idnes.cz | 14:14:00
Zimní stadion Nikolajka v Praze 5, který funguje už od roku 1961, využívají pro své zápasy hokejisté z HC Smíchov, krasobruslaři z klubu Stadion Praha i široká veřejnost nebo školy. Soukromý majitel jim však oznámil, že ho v září již neotevře. Jako důvody uvádí havarijní stav strojovny, vysoké ceny energií a další možné vlny pandemie.


Nemocní psi žili mezi harampádím. Majitel ani nevěděl, kolik jich má
idnes.cz | 14:10:00
Na čtyři desítky psů včetně tuctu štěňat žijících ve zcela nevyhovujících podmínkách narazili inspektoři Státní veterinární správy (SVS), kteří vyjeli do Rapotína na Šumpersku prověřit oznámení o pravděpodobné množírně. Jednání chovatele bude kvůli podezření na týrání vyšetřovat policie.


Návrat Růžových panterů. Banda uhlazených lupičů s palicí se zase ozvala
idnes.cz | 14:00:00
Nakradli toho víc než Fantomas, jsou nepolapitelnější než Arséne Lupin, i když rafinovaní jsou asi jako kasař Mlíko. Vyznávají práci s pořádným kladivem. Ale už jim to vychází skoro čtvrt století. A nakradli prý až za půl miliardy eur. Právě zveřejněný kamerový záběr z Maastrichtu ukázal, jak to dělají.


Chystá se úchvatná úprava Porsche 911 GT3, jmenuje se GTL Coupe a přijde na šílené peníze
Auto.cz | 14:58:00
Poměrně mladá společnost, jejíž zakladatel je součástí rodiny Porsche, poodhaluje svůj první model. A zřejmě se máme na co těšit.


Nechcete Raptor ani TRX? Callaway nabízí Silverado s výkonem 602 koní
Auto.cz | 13:59:00
Kdo touží po výkonném full-size pick-upu, pravděpodobně bude nakonec vybírat mezi Fordem F-150 Raptor a RAM 1500 TRX. Existují však i další varianty.


Zelená pro další drancování pralesa. Bolsonaro chce obnovit dálnici v srdci Amazonie
iHned.cz | 15:24:00
Přímo v srdci Amazonie vede „dálnice“ BR-319, která spojuje zbytek Brazílie se zhruba dvoumilionovým městem Manaus. Tomu se někdy přezdívá vstupní brána do amazonského pralesa a leží nedaleko soutoku Amazonky a řeky Rio Negro. K dálnicím...


Pražská burza pod tlakem politických nejistot mimořádných daní
iHned.cz | 14:34:00
Procházíme finančně možná nejnáročnějším obdobím za dobu své samostatné existence České republiky. Ekonomika se nestačila vzpamatovat z koronaviru a čelí dopadům ruské invaze na Ukrajinu. Současná vláda také převzala státní kasu ve špatném stavu,...


Jižní větví ropovodu Družba neteče ropa, týká se to i Česka. Ukrajina zastavila tranzit kvůli sporu o poplatky
iHned.cz | 14:31:00
Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Podle agentury Interfax to oznámil ruský provozovatel ropovodů Transněfť. Ukrajinský provozovatel ropovodů Ukrtransnafta podle...


Continental čeká růst automobilové produkce ve 2. polovině roku
Kurzy.cz | 15:24:39
Německý koncern Continental za 2Q roku potvrdil předběžné oznámené výsledky za 2Q roku. Hospodaření skončilo čistou ztrátou ve výši 251 mil. EUR při konsolidovaných tržbách na úrovni 9,4 mld. EUR a EBIT marži na úrovni 4,4%.


ČEZová dividendová lobby aneb opravdu by měl ČEZ pomoci s energetickou krizí přes dividendu a rozdat miliardy "právnickým osobám" ?
Kurzy.cz | 15:03:50
Česko čelí energetické krizi a hledá možnosti a formy jejího řešení. Velmi často se pracuje s formulacemi jako jsou cílená pomoc případně pomoc potřebným míněno tedy pomoc chudším či středním vrstvám obyvatelstva, na které současná krize nejvíce doléhá.


Nezaměstnanost v Pardubickém kraji k 31. červenci 2022
Kurzy.cz | 14:43:21
9. 8. 2022 Ke konci července 2022 činil podíl nezaměstnaných osob v Pardubickém kraji 2,33 %, což bylo nejméně v mezikrajském srovnání. Nejnižší mírou nezaměstnanosti se může kraj prezentovat již dvacet sedm měsíců v řadě. Oproti předchozímu měsíci...


Kurzovní lístek ČNB na úterý 09.08.2022
Kurzy.cz | 14:28:15
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 8.8.Změna9.8. Americký dolar USD 1 24.0390 -0.29%23.9690...


MIMOŘÁDNOST - Lesní požár, Děčín - Hřensko - Mezná, 434, 435, 438, U28 (uzavřené komunikace)
Kurzy.cz | 14:22:38
Informace ohledně omezení provozu na autobusových linkách 434, 435, 438 a vlakové lince U28, kvůli lesnímu požáru v Národním parku České Švýcarsko.


Rusko v červenci vyvezlo 40% své ropy do Číny a Indie, růst také pro Turecko
Kurzy.cz | 14:15:59
Podle statistik a odhadů analytické společnosti Kpler Rusko v červenci vyváželo celkově 4,47 milionu barelů ropy denně. Plných 1,85 milionu barelů, což odpovídá 41,4%, připadlo na vývoz do Číny a Indie. Před rokem to přitom bylo pouze 21,7%.


Výše cílových sazeb se může zvednout, trh práce na recesi neukazuje, domnívá se ekonomka Pimco
Kurzy.cz | 14:14:00
Hlavní ekonomka pro Spojené státy ve společnosti Pimco Tiffany Wilding míní, že i přes silná čísla z amerického trhu práce je nyní stále nejpravděpodobnější zářijový růst sazeb o 75 bazických bodů.


Akcie výrobců vakcín klesají. Novavax si připisuje v premarketu 30% ztrátu
Kurzy.cz | 14:10:17
Akcie výrobce vakcín Novavax se v předburzovním prodeji obchodují o 30 % níže. Společnost snížila odhady a reportovala kvartální výsledky, které byly pod očekáváním analytiků. Akcie v letošním roce ztratily již více než 60 %. Padají i akcie dalších výr...


Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji ve 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 14:09:03
Ve druhém čtvrtletí letošního roku se potvrdil očekávaný nárůst návštěvnosti, jež byla v předchozích obdobích utlumena opatřeními souvisejícími s pandemií koronaviru. Celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v Moravskoslezském kraji...


Náměstek Tlapa přijal velvyslance Japonska
Kurzy.cz | 13:29:00
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se setkal dne 9. srpna 2022 s velvyslancem Japonska v České republice Hideo


Novým ředitelem chomutovské nemocnice Krajské zdravotní je Michal Zeman
Kurzy.cz | 13:08:55
Krajská zdravotní, a. s., (KZ), která sdružuje sedm zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji, má od 1. srpna 2022 nového ředitele ve své chomutovské nemocnici. Na pozici ředitele odštěpného závodu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., n...


Samoobslužná Balíkovna nově v síti výdejních boxů OX Point
Kurzy.cz | 11:31:00
Do sítě výdejních schránek společnosti OX Point se během měsíce integroval druhý velký dopravce. Doručovací boxy OX Point nově začne od 8. srpna využívat síť Balíkovna. Tu využívají tisíce e-shopů a pro své zásilky bude mít k dispozici 150 samoobslužný...


Jižní větví ropovodu Družba neteče ropa, ohlásili Rusové. Vede i do Česka
aktuálně.cz | 15:29:07
Příčinou jsou podle ruské strany západní sankce. Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.


Reportáž: Silná německá houfnice už "řádí" na Ukrajině. Rusové se raději stahují
aktuálně.cz | 12:59:00
Reportéři navštívili na frontě ukrajinskou pětičlennou jednotku, která obsluhuje německé samohybné houfnice PzH 2000.


Klamete spotřebitele, viní úřad Teslu. Padla žaloba kvůli Autopilotovi
aktuálně.cz | 12:43:00
Kalifornskému Úřadu pro motorová vozidla (DMV) se nelíbí, že Tesla v prospektech Autopilotovi přisuzuje vlastnosti, které nemá.


Partyzáni útočí na Rusy i jejich vlaky. Život okupantů bude nesnesitelný, vzkazují
aktuálně.cz | 12:41:16
Ukrajinští partyzáni zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají armádě identifikovat klíčové cíle.


Oběti heydrichiády dostaly po 80 letech jména. Známy jsou teď i osudy jejich vrahů
aktuálně.cz | 12:02:02
Historik Vojtěch Šustek vůbec poprvé zveřejňuje jména a osudy stovek lidí, kteří řádění gestapa a popravčích čet v roce 1942 nepřežili.


Výbuchy na Krymu: Svědkové hlásí exploze poblíž ruské letecké základny
Denik.cz | 15:19:00
Oblastí v okolí ruské letecké základny Novofedorivka na západě poloostrova Krym otřásly v úterý hlasité exploze. Trojice svědků agentuře Reuters potvrdila, že po sérii výbuchů z místa stoupal hustý černý dým.


Vlastní byt? Češi na něj vydělávají přes 13 let, nejdéle v Evropě
Denik.cz | 15:19:00
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana ČR loni na 13,3 průměrných hrubých ročních platů. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě. Předposlední je Slovensko, kde na koupi takového bytu občané vynaloží 12,8 průměrných hrubých ročních platů, vyplývá z výsledků studie Deloitte Property Index 2022, kterou má ČTK k dispozici.


Muž se v Brně podřezal a skončil na dně skruže. Podívejte se na video
Denik.cz | 15:12:00
/VIDEO/ Dramatické chvíle, ve kterých šlo doslova o život, zažili minulý pátek odpoledne policisté z oddělení hlídkové služby v Brně.


VIDEO: Unikátní záběry. Hasiči bojují s požárem v Českém Švýcarsku
Denik.cz | 13:33:00
Více než dvě stovky hasičů z jihu Moravy se už protočily u zásahu v Národním parku České Švýcarsko. Kolegům tam pomáhají dohašovat obří lesní požár. V úterý do této lokality vyrazil další autobus s čerstvými posilami.


OBRAZEM: Mikrobus, který se řídí sám. Po pražském Výstavišti jezdí autonomní vůz
Denik.cz | 13:31:00
Pojme až osm cestujících a výhled nekazí clonící řidič za volantem. Jezdí totiž pod dohledem kamer, senzorů a laserů. Řeč je o autonomním autobusu, který se od poloviny července „prohání“ v okolí Výstaviště v pražských Holešovicích. „Prvních pár týdnů se tu náš minibus učil celou trasu. Od začátku srpna však už nastoupil do řádné služby a nyní bude po Výstavišti vozit pasažéry v ostrém režimu,“ řekl při představení elektrického minibusu Toufik Dallal z organizace PowerHUB, jež novinku na českých silnicích do Prahy přivezla z Estonska. Autonomní autobus tu bude jezdit minimálně do konce srpna.


Třpytivá jako diamant. Po moři by mohla plout jachta inspirovaná šperkem od Cartiera
Euro | 08:05:52
Italští designéři navrhli superluxusní jachtu, která má připomínat slavný 128karátový diamant od Cartiera. Cestujícím nabídne kino, klavírní salon i panoramatický výhled na oceán. Součástí bude několik VIP kajut, ale i velký apartmán se zabudovaným stropním akváriem. Projekt je zatím ve fázi konceptu. Zda se nakonec dočká realizace, designéři zatím neuvedli.


Od svatého Javelinu po Mojžíše M777. Ukrajinský panteon západních zbraní, které jim pomáhají bránit se ruské agresi
Hospodářské noviny | 16:45:00
Chcete tričko se svatým Javelinem? Nebo nálepku se svatou Zuzanou? Co třeba mikina se svatým Himarsem? Ne, žádná církev nezařadila na seznam mučedníků nová jména. To jen Ukrajinci žertují na téma zahraničních zbraní, které jim pomáhají bránit se...


Šťáru FBI u exprezidenta v USA ještě nezažili. Ale nejen pro Trumpa může být ještě o dost hůře
Hospodářské noviny | 16:00:00
Pondělní domovní prohlídka FBI v rezidenci Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Floridě je špatnou zprávou pro republikánského exprezidenta. Ale nejen pro něho. Bezesné noci teď před sebou může mít i ministr spravedlnosti Merrick Garland. Patrně jej čeká...


Zelená pro další drancování pralesa. Bolsonaro chce obnovit dálnici v srdci Amazonie
Hospodářské noviny | 15:24:00
Přímo v srdci Amazonie vede „dálnice“ BR-319, která spojuje zbytek Brazílie se zhruba dvoumilionovým městem Manaus. Tomu se někdy přezdívá vstupní brána do amazonského pralesa a leží nedaleko soutoku Amazonky a řeky Rio Negro. K dálnicím...


PR akce zimu z domovů nevyženou. Ochrana ohrožených energetickou krizí je slabá
Hospodářské noviny | 15:06:00
Dobrý den, přišli jsme vám odpojit elektroměr, protože jste nezaplatili zálohy a nereagovali na upomínky… Věta, se kterou se ve svém životě setkalo podstatně víc lidí, než kolik jich záměrně rezignovalo na platby. Podle energetického zákona...


Sto tun zlata v sejfech ČNB? Jako když plivne do rezerv
Hospodářské noviny | 15:04:00
Národní banka bude znovu kupovat zlato. A nejen proto, aby mohla razit pamětní mince. Množství cenného kovu ve svém držení chce ČNB skoro zdesateronásobit a nemusí to být konečná. Laikům to zní v divokých inflačních časech jako rajská hudba. Vždyť...


Pražská burza pod tlakem politických nejistot mimořádných daní
Hospodářské noviny | 14:34:00
Procházíme finančně možná nejnáročnějším obdobím za dobu své samostatné existence České republiky. Ekonomika se nestačila vzpamatovat z koronaviru a čelí dopadům ruské invaze na Ukrajinu. Současná vláda také převzala státní kasu ve špatném stavu,...


Nevidíme žádný důvod k panice, ropy máme dost, i když z Ruska neteče, říká šéf českého ropovodu Mero
Hospodářské noviny | 14:31:00
Ruská ropa potrubím Družba v Česku neteče. Ukrajina totiž od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Výpadek dodávek může podle odhadů Jaroslava Pantůčka, generálního ředitele...


Družstvo Svatopluk musí zaplatit milion za pozemky pod domy v Horoměřicích. Potvrdil to odvolací soud
ČT24 | 11:25:02
Bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit konkurznímu správci zhruba milion korun jako nájemné za pozemky pod řadovými domy v Horoměřicích. Pravomocně o tom rozhodl Krajský soud v Praze, který potvrdil rozsudek Okresního soudu Praha-Západ. Jeho mluvčí Dominik Duchoň to uvedl pro Českou televizi. Konkurzní správce Josef Monsport žaluje družstvo Svatopluk ještě o dalších jednadvacet milionů s úroky.


Neplaťte účty za energie! Britové reagují na ohromné tržby energetických firem
Respekt | 14:32:07
Tak jednoduché to nebude. Stejně jako není tak prosté danění těžařů a obchodníků s energiemi


Dráždivá nevinnost, kterou publikum chtělo. I v socialistickém Československu. Zemřela Olivie Newton-John
Respekt | 12:11:31
Muzikál Pomáda herečku globálně proslavil. Zároveň nastartoval proměnu její úspěšné kariéry v country


Ukrajina podle Transněftu zastavila tranzit ropy jižní větví ropovodu Družba
Eurozpravy-zahraniční | 16:08:00
Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Podle agentury Interfax to oznámil ruský provozovatel ropovodů Transněfť. Ukrajinský provozovatel ropovodů Ukrtransnafta podle něj přestal ropu posílat dál kvůli neuhrazení tranzitních poplatků.


Z ukrajinského přístavu vypluly další dvě lodě s obilím
Eurozpravy-zahraniční | 15:35:00
Z ukrajinského přístavu Čornomorsk na pobřeží Černého moře vypluly další dvě lodě s obilím a slunečnicí, informovalo na twitteru turecké ministerstvo obrany. Obnovení vývozu umožnila dohoda o odblokování ukrajinských přístavů, kterou na konci července uzavřela Ukrajina s Ruskem za zprostředkování Turecka a OSN.


Rusko minulý týden v pátek obnovilo dodávky plynu do Lotyšska
Eurozpravy-zahraniční | 15:29:00
Rusko v pátek 5. srpna obnovilo dodávky zemního plynu do Lotyšska. Podle agentury Reuters to ukazují záznamy provozovatele systému pro přepravu plynu Conexus Baltic Grid. Ruská státní plynárenská společnost Gazprom zastavila dodávky do Lotyšska 30. července, zdůvodnila to porušením podmínek pro odběr suroviny.


Tisíce lidí opustily vesnice v jižní Francii kvůli požárům
Eurozpravy-zahraniční | 13:39:00
Přes 3000 lidí na jihu Francie bylo dnes evakuováno kvůli postupujícímu lesnímu požáru, který spálil už nejméně 700 hektarů vegetace. Mezi evakuovanými jsou obyvatelé vesnic i turisté. O událostech informovala agentura AFP.


Aktivní zálohy: Ve Vyškově z vás Ramba nikdo neudělá. Dobrovolná služba je lepší než povinná vojna
Reflex | 16:00:00
V posledních měsících zaznamenala Armáda České republiky zvýšený zájem o vstup do aktivních záloh. Válka na Ukrajině, zhoršená mezinárodní situace anebo vlastenectví a touha sloužit vlasti. To jsou jen některé z důvodů, které vedou lidi do armády. O tom, jací lidé se do služby hlásí a co se v kurzu základní přípravy naučí, jsme si povídali se štábním praporčíkem Pavlem Konvalinkou, který má celý proces na starosti.


Petr Havlík: Licoměrnost udává ráz doby ve světovém veřejném prostoru
Reflex | 15:00:00
Licoměrný člověk je pokrytecký, neupřímný, falešný a lživý. Bývá mistrem přetvářky. Je mu vlastní obojakost a rozpor mezi skutečnými a předstíranými cíli a hodnotami. Je vypočítavý. Pokrytectví je popsáno již v Bibli ve starozákonní Knize žalmů a mnohem častěji v Novém zákoně. Popis licoměrnosti používal z evangelistů nejvíce sv. Matouš. Dle jeho slov Ježíš Kristus pranýřoval nejenom skrývání zlých úmyslů, ale také na odiv stavěnou zbožnost, která však nebyla skutečnou vírou v Boha.


Průkopník letectví, který svému snu obětoval život
Tiscali-zprávy | 15:36:56
Svými přístroji položil německý konstruktér, vynálezce a letecký průkopník Otto Lilienthal v 19. století nové základy letectví. Je považován za prvního člověka, který úspěšně a opakovaně prováděl klouzavé lety se stroji těžšími než vzduch. Jeho vášeň se mu 9. srpna 1896 stala osudnou.


Ukrajina zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba
Tiscali-zprávy | 15:14:41
Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Podle agentury Interfax to oznámil ruský provozovatel ropovodů Transněfť. Ukrajinský provozovatel ropovodů Ukrtransnafta podle něj přestal ropu posílat dál kvůli neuhrazení tranzitních poplatků. Příčinou jsou podle ruské strany západní sankce. Tranzitu ropy severní větví se spor netýká.


Ať Putin rozhodne o Ukrajině jakkoliv, může počítat s podporou obyvatelstva
Tiscali-zprávy | 13:58:40
Asi 60 procent ruských občanů by podpořilo rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zahájit novou ofenzivu na Kyjev, ale 65 procent by také souhlasilo i s jeho rozhodnutím „speciální operaci“, tedy ruskou válku na Ukrajině, zastavit a podepsat mírovou dohodu. Vyplývá to z nového sociologického průzkumu, o němž dnes informoval deník Kommersant. Podle osloveného politologa tento zdánlivý rozpor souvisí s neochotou lidí přemýšlet o složitých politických problémech.


Pořízení bytu vyšlo loni Čecha na 13,3 ročního platu, nejvíce v Evropě
E15-ekonomika | 15:44:00
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana Česka loni na 13,3 průměrného hrubého ročního platu. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě. Předposlední je Slovensko, kde na koupi takového bytu občané vynaloží 12,8 průměrného hrubého ročního platu, vyplývá z výsledků studie Deloitte Property Index 2022.


Nokia válčí s čínskými mobily. V Německu platí zákaz prodeje značek Oppo a OnePlus
E15-ekonomika | 15:25:00
Dlouho se zdálo, že tažení čínských telefonů napříč globálním trhem nemůže nic narušit. Teď ovšem německý soud rozhodl o zákazu prodeje čínských mobilů značek Oppo a OnePlus, poté co na ně podal žalobu finský telekomunikační gigant Nokia kvůli zneužití patentu technologií 4G a 5G (telekomunikační standardy mobilní sítě – pozn. red). Obě značky spadající pod konglomerát BBK Electronics musejí navíc zaplatit odškodné za každý prodaný telefon. Ohrožuje to i další čínské výrobce telefonů. 


Pořízení bytu vyšlo loni Čecha na 13,3 ročního platu, nejvíce v Evropě
E15-politika | 15:44:00
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana Česka loni na 13,3 průměrného hrubého ročního platu. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě. Předposlední je Slovensko, kde na koupi takového bytu občané vynaloží 12,8 průměrného hrubého ročního platu, vyplývá z výsledků studie Deloitte Property Index 2022.


Nokia válčí s čínskými mobily. V Německu platí zákaz prodeje značek Oppo a OnePlus
E15-politika | 15:25:00
Dlouho se zdálo, že tažení čínských telefonů napříč globálním trhem nemůže nic narušit. Teď ovšem německý soud rozhodl o zákazu prodeje čínských mobilů značek Oppo a OnePlus, poté co na ně podal žalobu finský telekomunikační gigant Nokia kvůli zneužití patentu technologií 4G a 5G (telekomunikační standardy mobilní sítě – pozn. red). Obě značky spadající pod konglomerát BBK Electronics musejí navíc zaplatit odškodné za každý prodaný telefon. Ohrožuje to i další čínské výrobce telefonů. 


Zákaznická podpora: Nejčastější chyby a nevyužité příležitosti | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)
Mladý Podnikatel | 00:00:48
Jaké nejčastější chyby dělají e-shopy ve své zákaznické podpoře? A jaké příležitosti jim v rámci customer supportu unikají? Odpoví Juraj Harkabuzík z CustomerHero.
The post Zákaznická podpora: Nejčastější chyby a nevyužité příležitosti | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Turkmenistán brutálně vybíjí toulavé psy, oběťmi se stávají i mazlíčci
idnes.cz | 17:39:00
Úřady v autoritářském Turkmenistánu si vysloužily kritiku ochránců zvířat poté, co přitvrdily ve své brutální kampani proti toulavým psům a kočkám. Lidé pověření jejich odchytem v druhém největším městě Turkmenabat údajně dostali za úkol denně polapit a usmrtit nejméně sedm pouličních zvířat. Obyvatelé si však stěžují, že za oběť jim někdy padnou i domácí mazlíčci.


KONTEXT: Druhý Černobyl v Záporoží nebude. Nejhůř zamoří okolí, říká Drábová
idnes.cz | 17:36:00
Ze záporožské jaderné elektrárny si o víkendu Rusové zase udělali střelnici. Podle hosta podcastu Kontext Dany Drábové, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, toho elektrárna s reaktorem stejným jako v Dukovanech a Temelíně vydrží hodně, ale ne všechno. V případě havárie nebude druhým Černobylem, ale Fukušimou.


Kvůli srnci na silnici se srazila dvě auta, nakonec přejela i zvíře
idnes.cz | 16:54:00
Na silnici první třídy u Třebechovic pod Orebem na Královéhradecku se srazila dvě osobní auta kvůli přebíhajícímu srnci. Zatímco šofér v prvním voze před zvířetem téměř zastavil, druhý řidič se autu před sebou pokusil vyhnout, ale skončilo to nárazem. Tři lidé se zranili, srnec nepřežil.


STALO SE DNES: Ukrajina může ovládnout nebe, na Krymu hoří letecká základna
idnes.cz | 16:51:00
Ukrajina dostala od Spojených států amerických rakety, jimiž má konečně ovládnout nebe. Export ropy jižní větví ropovodu Družba se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky. Na ruské letecké základně na Krymu explodoval muniční sklad. Trumpovu rezidenci prohledala FBI. Klienti H-Systemu budou opět platit, soud potvrdil milion za nájem pozemků. Přinášíme přehled úterních zpráv.


VIDEO: Vysmívala se Ukrajinkám. Pak Ruska brečela, že ji vyhodili z hotelu
idnes.cz | 16:35:00
Smích rychle přešel ruskou turistku, která se na ulici v rakouském Salcburku vysmívala dvěma procházejícím Ukrajinkám. Poté, co své odporné chování natočila na video a zveřejnila, jí totiž neupřesněný hotel pravděpodobně zrušil rezervaci. Na dalších videích už totiž Ruska pláče, že má zničenou dovolenou.


Vyhazují mosty a značkují cíle, na okupovaných územích sílí ukrajinský odpor
idnes.cz | 16:28:00
Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu Kremlu a ohrožuje jeho plány na uspořádání referend, které mají umožnit Moskvě oblast anektovat. Partyzánské jednotky věrné Kyjevu zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají ukrajinské armádě při identifikaci klíčových cílů, informuje agentura AP.


Sochy vyprávějící pověst za války zmizely, Děčín je chce na kašnu vrátit
idnes.cz | 16:15:00
V Děčíně hledají umělce, který dodělá ztracené sochy na kašnu z roku 1907. Bude mít při tvorbě bájných postav i vcelku volné pole působnosti, protože předloha pro ně už neexistuje.


KOMENTÁŘ: Proč je třeba chránit policii a nenásledovat americký trend
idnes.cz | 16:00:00
Policisté nás chrání před zločinci, chuligány a asociály. Dělají nevděčnou práci, při níž musí snášet výsměch, urážky a agresivitu delikventů, laxnost justice i alibismus šéfů, kteří jsou připraveni je kdykoliv obětovat, píše Petr Drulák, bývalý náměstek ministra zahraničí.


Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí
idnes.cz | 14:36:00
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.


Další krach v textilním průmyslu. V insolvenci je varnsdorfská Velveta, podnik s 245 let starými kořeny
iHned.cz | 17:52:00
Výroba textilu v Česku utrpěla další ztrátu. Akciová společnost Velveta kvůli pandemii následované energetickou krizí nebyla schopna dostát svým závazkům vůči věřitelům, které přesahují tři sta milionů korun. Byla proto nucena podat na sebe...


Pražské hotely se dostaly z nejhoršího a chystají se na další zdražení. Stále jim ale chybí cizinci
iHned.cz | 17:45:00
Po dvou letech strádání a sčítání ztrát mají pražští hoteliéři opět prostor začít vydělávat. „Oba naše hotely v centru Prahy máme bezmála vyprodané a co se týče cen za pokoj, jsme téměř zpět na cenách před covidem,“ říká majitel sítě...


Od svatého Javelinu po Mojžíše M777. Ukrajinský panteon západních zbraní, které jim pomáhají bránit se ruské agresi
iHned.cz | 16:45:00
Chcete tričko se svatým Javelinem? Nebo nálepku se svatou Zuzanou? Co třeba mikina se svatým Himarsem? Ne, žádná církev nezařadila na seznam mučedníků nová jména. To jen Ukrajinci žertují na téma zahraničních zbraní, které jim pomáhají bránit se...


Šťáru FBI u exprezidenta v USA ještě nezažili. Ale nejen pro Trumpa může být ještě o dost hůře
iHned.cz | 16:00:00
Pondělní domovní prohlídka FBI v rezidenci Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Floridě je špatnou zprávou pro republikánského exprezidenta. Ale nejen pro něho. Bezesné noci teď před sebou může mít i ministr spravedlnosti Merrick Garland. Patrně jej čeká...


PR akce zimu z domovů nevyženou. Ochrana ohrožených energetickou krizí je slabá
iHned.cz | 15:06:00
Dobrý den, přišli jsme vám odpojit elektroměr, protože jste nezaplatili zálohy a nereagovali na upomínky… Věta, se kterou se ve svém životě setkalo podstatně víc lidí, než kolik jich záměrně rezignovalo na platby. Podle energetického zákona...


Sto tun zlata v sejfech ČNB? Jako když plivne do rezerv
iHned.cz | 15:04:00
Národní banka bude znovu kupovat zlato. A nejen proto, aby mohla razit pamětní mince. Množství cenného kovu ve svém držení chce ČNB skoro zdesateronásobit a nemusí to být konečná. Laikům to zní v divokých inflačních časech jako rajská hudba. Vždyť...


Pro poradkyni hejtmana z ANO vyvedl z krajské firmy statisíce, pracuje v ní však dál
aktuálně.cz | 17:51:16
Bývalý ředitel Krajské zdravotní Ústeckého kraje vytvořil fiktivní pozice pro členku ANO. Ve firmě přesto působí dál, zjistilo Aktuálně.cz.


Jourová: Češi mohou navrhnout odebrání hlasovacích práv Maďarsku, nemusí na nic čekat
aktuálně.cz | 17:07:59
Brusel ve svých analýzách došel k závěru, že maďarská vláda premiéra Viktora Orbána omezila nezávislost justice a médií v zemi.


Školka i obchod do 15 minut pěšky. Praha chce být dostupnější a omezit zbytečné cesty
aktuálně.cz | 16:22:01
"Lidé ušetří čas, který mohou využít k tomu, aby žili spokojenější a šťastnější život," vysvětluje vědec a autor konceptu patnáctiminutového města.


Žena zemřela během letu přímo před očima dětí a manžela
Denik.cz | 16:53:00
Helen Rhodesová, která se s rodinou vracela z Hongkongu do Spojeného království po více než patnácti letech strávených v zahraničí, do své rodné země již nedocestovala. Zemřela přímo v letadle, a to před očima svých dvou dětí a manžela. Příčina jejího náhlého úmrtí zůstává záhadou.


Do Českého Švýcarska nastoupily požární hlídky, správa shání další jednotky
Denik.cz | 16:30:00
/FOTOGALERIE/ Část druhého sektoru uhašeného lesa si v úterý 9. srpna ráno převzala Správa Národního parku České Švýcarsko od hasičů. Po domluvě s nimi musí nejméně do konce srpna zajistit na více než tisícovce hektarů, které historicky největší lesní požár v Česku zasáhl, dohled dobrovolných hasičů. Poté, co hasiči předají všechna uhašená místa, bude potřeba umístit dobrovolné jednotky na až sedm míst. Správa parku má nyní problém se zajištěním dostatečného počtu hasičů, dojíždět tak budou i ti z velké dálky.


V Rakousku zachraňovali dva české turisty. Bez výbavy nocovali v Alpách
Denik.cz | 15:49:00
V Rakousku záchranáři vyzvedli dva české turisty, kteří nocovali pod širým nebem v Alpách, aniž by k tomu měli patřičnou výbavu. Informovala o tom dnes rakouská tisková agentura APA. Stalo se to na masivu Dachstein v okrese Gmunden ve spolkové zemi Horní Rakousko. Česká turistka byla podle policie viditelně podchlazená.


Neúspěšný pokus o sebevraždu? Srážku muže s vlakem v Lesné vyšetřuje policie
Denik.cz | 11:10:00
Hasiči, policisté, záchranka. Provoz na železnici v brněnské části Lesná přerušila v úterý ráno nehoda. Před pátou hodinou tam v ulici Okružní zranil projíždějící vlak sedmatřicetiletého muže. Policisté okolnosti střetu vyšetřují. Nevylučují, že mohlo jít o sebevraždu a muž chtěl pod koly vlakové soupravy dobrovolně ukončit svůj život.


Menzelovi jsme jako dárek věnovali striptérku, vzpomíná Václav Vydra
revue.idnes.cz | 16:00:00
Václav Vydra (66) zavzpomínal, čím přiváděl k šílenství Jiřího Menzela (†82) a proč mu jako jeden z posledních dárků věnoval s kolegy k narozeninám striptérku. Se slavným režisérem pojilo herce letité přátelství, přestože ho nikdy neobsadil do žádného ze svých filmů.


Další změny u Tesly Cybertruck: Zvýšení cen i úprava parametrů!
Auto.cz | 18:51:00
Elon Musk se na setkání s akcionáři nechal slyšet, že výroba Cybertrucku odstartuje v polovině příštího roku. Špatnou zprávou je zvýšení cen a změna parametrů.


Maskované Lamborghini Urus na Pikes Peak slibuje novou dimenzi výkonu
Auto.cz | 17:52:00
Italská automobilka poodhaluje další maskovanou novinku, která by mohla být představena ještě letos.


Čína předpokládá, že se v zemi letos prodá rekordních šest milionů elektromobilů
Auto.cz | 16:55:00
Prodej elektromobilů v Číně letos dosáhne rekordních šesti milionů, poptávka po ekologičtějších autech tam prudce roste. Oznámil to Čínský svaz osobních automobilů (CPCA), který tak zvýšil výhled z původních 5,5 milionu.


Nový Mercedes třídy E vyzrazen na patentových snímcích. Není vám povědomý?
Auto.cz | 15:56:00
Příští třída E se sice představí až v příštím roce, obrázek o podobě auta si však díky úniku z patentového úřadu můžeme udělat už nyní.


Souhrn 9.8. - optimismus se z trhů potichu vytratil, čeká se na zítřejší inflaci v USA, BCPP v plusu díky ČEZu a jeho silnému výsledkovému a dividendovému výhledu, euro slabší, ropa rostla na 99 USD a zlato ťuklo do hranice 1800 USD
Kurzy.cz | 17:26:31
Pražská burza dnes při téměř průměrné likviditě rostla a šla tak proti obecnému akciovému vývoji ve světě. Evropské akciové trhy opustil včerejší optimismus ze silných dat z pracovního trhu v USA a zamířily do společné a poměrně výrazné korekce.


Nadhodnocení nemovitostí v ČR aneb co nás čeká na realitním trhu v dalších letech
Kurzy.cz | 17:26:27
Na trhu se objevují články, které předpovídají trhu nemovitostí snad všechny možné směry – další růst determinovaný růstem cen materiálů, stagnaci i (prudký) propad. ČNB zmiňuje, že nemovitosti mohou být nadhodnoceny až o 40 %, ale zároveň dodává, že je&h


Intervence ČNB proti oslabení koruny v červnu zesílily (Komentář)
Kurzy.cz | 16:42:43
ČNB v červnu intervenovala v objemu 7,1
mld. EUR, po květnových 3,5 mld. EUR. Rozsah spotových
operací tak překonal náš odhad na základě bilance ČNB (5,1 mld. EUR). Zveřejněn
byl také stav devizových rezerv centrální banky ke konci července, který dosá...


Do Česka neproudí ruská ropa. Ceny paliv mohou vyletět, hrozí také přídělové hospodaření s nimi
Kurzy.cz | 16:42:36
Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území.


TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne (9.8.2022)
Kurzy.cz | 16:28:56
Letní měsíce bývají co do objemu obchodování spíše pomalejší, hospodářské výsledky však do trhů vnáší zvýšenou volatilitu, které se obchodníci snaží využít. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za první srpnový týden.


Chceme se připojit k Rusku, zní z Podněstří. Moldavsko se obává útoku
idnes.cz | 19:27:00
Představitelé separatistického Podněstří Moldavsku hrozí, že se chtějí připojit k Rusku. Země se kromě toho od začátku léta bez ustání potýká s výhrůžkami bombovými útoky, kvůli kterým musela mimo jiné opakovaně uzavřít své mezinárodní letiště. Podle Kišiněva mohou být události předehrou k budoucí proruské vojenské operaci v Moldavsku.


Rétorika Trumpových příznivců přiostřuje. Na sítích volají po občanské válce
idnes.cz | 19:02:00
Po zprávách o domovní prohlídce v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa následoval nárůst násilné rétoriky na sociálních sítích, upozorňují američtí novináři a analytici. Fanoušci někdejšího prezidenta začali podle nich více mluvit o blížící se „občanské válce“. Republikánští politici situaci využívají k politickým útokům, místo aby volali po klidu, píše americká televize NBC News.


Dodávky ropy Družbou se mají obnovit během dní, hlásí její provozovatel
idnes.cz | 18:49:00
K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní. ČTK to sdělila v tiskové zprávě společnost Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL.


Ceny energií už začínají být pro část zákazníků ekonomický problém, říká finanční ředitel ČEZ
Hospodářské noviny | 18:43:00
Ceny energií jsou na svých historických maximech, a i když spotřebitele z toho může polévat hrůza, výrobci elektřiny zažívají nejlepší roky v historii. V čele evropských energetik je pak ČEZ, který by mohl letos vůbec poprvé vydělat v provozním...


Ledovce ve Švýcarsku odhalily lidské ostatky. Tělo milionáře to asi nebylo
idnes.cz | 18:22:00
Rekordně vysoké teploty, které v současnosti vládnou v Alpách, způsobují, že tající ledovce postupně odhalují svá tajemství. Turisté ve Švýcarsku narazili na dvě skupiny neidentifikovaných lidských ostatků, nedávno led vydal vrak letadla ztracený více než před půl stoletím.


Požár Hřenska připomněl zkázu Moravské Sahary, deset let poté je obnovená
idnes.cz | 18:21:00
V lese na Moravské Sahaře, jak se přezdívá národní přírodní památce Váté písky u Bzence na Hodonínsku, rostou až čtyřmetrové borovice a po rozsáhlém požáru tady po deseti letech nejsou prakticky žádné viditelné stopy.


Zalando zklamalo investory. Internetový obchodník s módou doplácí na inflaci a návrat lidí do kamenných obchodů
iHned.cz | 19:42:00
Německá společnost Zalando letos v květnu šokovala investory. Evropský lídr online obchodu s módním zbožím ohlásil první čtvrtletní ztrátu od svého založení v roce 2008. Investory nepotěšila firma ani nyní. Za druhé čtvrtletí dosáhla jenom mírného...


Topit v obýváku bude možné jen na 18 stupňů. Navrhuje to nová ministerská vyhláška
iHned.cz | 19:23:00
Pokud bude v zimě hrozit nedostatek paliva, české obýváky, kuchyně, ale i kanceláře se budou moci vytápět na méně stupňů, než je tomu doposud. Například v obýváku, pokud se na tom dohodnou dvě třetiny nájemníků, bude možné topit jen na 18 stupňů. V...


Změna klimatu byla pro požár v Českém Švýcarsku klíčová. Za 60 let se teplota zvedla o více než dva stupně
iHned.cz | 18:50:00
Ohledně již déle než dva týdny trvajícího požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko se od samého začátku vedou debaty, nakolik se na něm podepsala klimatická změna a růst teplot. Data Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i výpovědi expertů...


Ceny energií už začínají být pro část zákazníků ekonomický problém, říká finanční ředitel ČEZ
iHned.cz | 18:43:00
Ceny energií jsou na svých historických maximech, a i když spotřebitele z toho může polévat hrůza, výrobci elektřiny zažívají nejlepší roky v historii. V čele evropských energetik je pak ČEZ, který by mohl letos vůbec poprvé vydělat v provozním...


Cichanouská vytváří v exilu prozatímní vládu Běloruska. Počítá i se zastoupením v Praze
iHned.cz | 18:33:00
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská v úterý na konferenci ve Vilniusu ohlásila vytvoření prozatímní exilové vlády, uvedl na svém webu běloruský opoziční list Naša Niva. Cichanouská se v projevu zmínila, že počítá s otevřením zastoupení...


Družstvo bývalých klientů H-Systemu musí zaplatit milion jako nájemné
iHned.cz | 18:09:00
Stavební bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit konkurznímu správci zhruba milion korun jako nájemné za pozemky pod řadovými domy v Horoměřicích u Prahy. Uvedla to v úterý...


Předražené zakázky, omezení konkurence: NKÚ chce kontrolovat hospodaření Senátu
iHned.cz | 18:08:00
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se připravuje na kontrolu hospodaření Kanceláře Senátu. Reaguje tak na zjištění HN, že z rozpočtu kanceláře, která zajišťuje chod horní komory parlamentu, odtékaly statisíce na účty lidí a firem spřízněných s kancléřkou...


Sedm věcí z pololetních výsledků energetické firmy ČEZ, které stojí za pozornost
iHned.cz | 17:38:00
Pololetní výsledky energetické skupiny ČEZ potvrdily, že její letošní hospodaření bude mnohem lepší, než dříve čekala. Za první pololetí 2022 měl největší výrobce elektřiny v Česku rekordní čistý zisk 33,6 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy...


Češi nakupují přímotopy a elektrická kamna, jako by byl listopad. Zájem se zvedl až o 3000 procent
Hospodářské noviny | 10:08:00
Nejistá situace ohledně dodávek a ceny plynu se projevuje na nákupním chování Čechů. I v nejteplejších měsících roku ve velkém shánějí přímotopy, elektrická topidla a kamna. Tuzemské e-shopy i kamenné obchody hlásí mnohonásobný nárůst zájmu, někde...


Češi nakupují přímotopy a elektrická kamna, jako by byl listopad. Zájem se zvedl až o 3000 procent
iHned.cz | 10:08:00
Nejistá situace ohledně dodávek a ceny plynu se projevuje na nákupním chování Čechů. I v nejteplejších měsících roku ve velkém shánějí přímotopy, elektrická topidla a kamna. Tuzemské e-shopy i kamenné obchody hlásí mnohonásobný nárůst zájmu, někde...


Po razii u Trumpa sítě zaplavila nenávistná rétorika, fanoušci mluví o válce a palbě
aktuálně.cz | 19:36:06
Ve skupině na sociální síti Reddit, kde se sdružují radikální příznivci, bylo bezprostředně po razii nejlépe hodnocené sdělení "připravit k palbě".


Boj o písek: Čínské lodě těží v tchajwanských vodách. Ostrov nemá jak se bránit
aktuálně.cz | 19:30:42
Čína zakázala vývoz písku na Tchaj-wan. Surovinu přitom částečně získává nelegální těžbou v ostrovních vodách.


Cichanouská ohlásila vytvoření exilové vlády, zastoupení bude mít i v Praze
aktuálně.cz | 18:27:45
Hlavním cílem nové vlády bude zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb.


Ministerstvo chce šetřit. Navrhuje zrušit okresní správy sociálního zabezpečení
Denik.cz | 19:12:00
Ministerstvo práce a sociálních věcí by rádo zrušilo 77 poboček okresních správ sociálního zabezpečení. Počítá s tím návrh zákona, který úřad poslal do připomínkového řízení. Tímto opatřením chce stát ušetřit na platech vedoucích pracovníků a přitom by se změna neměla dotknout služeb, které pobočky nyní poskytují.


Dívka spadla z vyhlídky, zachránily ji keře a stromy
Denik.cz | 18:06:00
V úterý 9. srpna odpoledne spadla v Děčíně v oblasti Kvádrberku dívka ze skalní vyhlídky. Na místo okamžitě vystartoval záchranářský vrtulník. Dívka nakonec skončila v děčínské nemocnice, kam ji převezla sanitka.


Sucho ohrožuje listnaté lesy. Už v létě vypadají stromy bez listí jako na podzim
ČT24 | 13:00:08
Letošní vysoké teploty a nedostatek vláhy ohrožují nejenom jehličnaté, ale už i listnaté stromy. Rozsáhlé schnutí listnatých lesů v Chřibech na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku odhalil letecký průzkum Arcibiskupských lesů. Četné dubové a bukové partie jsou bez listí a už na začátku srpna vypadají jako na podzim. Stromy tak reagují na dlouhodobý nedostatek srážek.


Dana Drábová: To, co Rusko dělá v jaderné elektrárně v Záporoží, je terorismus a hra se strachem
Respekt | 17:41:18
Havárie tamní elektrárny by se podle šéfky Úřadu pro jadernou bezpečnost podobala scénáři z japonské Fukušimy


Odbory a zaměstnavatelé požadují mimořádnou tripartitu kvůli zdražování
Eurozpravy-domácí | 19:00:00
Odbory a zaměstnavatelé žádají vládu o svolání mimořádného jednání tripartity na září kvůli zdražování. Hrozí podle nich propouštění zaměstnanců. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).


Dodávky ropy Družbou do Česka mají být obnoveny během několika dní
Eurozpravy-domácí | 18:03:00
K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě společnost Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL. Podle ní jsou v současnosti dodávky zastavené.


Němečtí hasiči v Saském Švýcarsku pokročili v likvidaci žhnoucích uhlíků
Eurozpravy-zahraniční | 18:08:00
Situace v Saském Švýcarsku, kde na 800 německých hasičů bojuje s lesním požárem, se od pondělí zlepšila. Zasahujícím jednotkám se v německé části národního parku daří likvidovat oblasti se žhnoucími a doutnajícími uhlíky. Pokrok byl znatelný především v katastru pohraničního města Sebnitz, který přímo sousedí s Českem.


Ruská letecká základna na Krymu se stala terčem útoku, píše Kommersant
Eurozpravy-zahraniční | 17:05:00
Na západě anektovaného Krymu byla napadena ruská letecká základna a muniční sklady, uvedl dnes na svém webu ruský list Kommersant. Očití svědci ohlásili exploze a stoupající dým. Na místo se vypravil šéf správy anektovaného poloostrova Sergej Aksjonov, který nařídil vytvořit okolo letiště pětikilometrovou bezpečnostní zónu.


Babiš na mítinku pověřil policii, aby střílela ostrými do skupiny hlučných sirotků, a nechal zbít několik vdov
Reflex | 18:30:00
Poslanec Andrej Babiš ve svém obytném voze jezdí po republice, podepisuje lidem knihy, které za něj napsal někdo jiný, vlídným slovem pohovoří se seniorkami a občas nechá svou ochočenou policii někoho zmlátit nebo zastřelit. Klasické léto Andreje Babiše.


Do senátu chce Jan Pirk i žokej Váňa, obhajuje Vystrčil. O co hrají vládní strany?
Reflex | 18:00:00
V letošních volbách do senátu bude mandát obhajovat mimo jiné jeho předseda Miloš Vystrčil. Do senátu chce ale spousta zajímavých osobností, včetně ex-primátorů Prahy a Brna, bývalých ministrů, i nepolitických tváří jako žokej Josef Váňa nebo kardiochirurg Jan Pirk. Jaké obvody bude nejzajímavější sledovat?


Zrůdy v sukních: Krásná cukrářka rozřezala manžela i milence motorovkou: Kusy těl ukryla v mrazáku vedle zmrzliny
Reflex | 17:00:00
Když drobná a pohledá brunetka stanula v Rakousku před soudem, jen málokdo by věřil, že má na svědomí dvě chladnokrevné vraždy a zcela psychopatický způsob zbavení se těl svých obětí. Rozená Mexičanka byla psychology uznána za velice nebezpečnou, a tak se na svobodu snad už nikdy nepodívá.


Nová strana hodlá usnadnit život řidičům: „Nechceme žít ve městě napadeném piráty“
Tiscali-zprávy | 12:08:39
O místo pražského primátora se bude ucházet v zářijových komunálních volbách v nové politické straně Motoristé sobě mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Strana chce odstraňovat z ulic bariéry bránící jízdě motoristů, prosadit jednu parkovací kartu pro celé město, zavést metro zdarma nebo umožnit návštěvníkům parkovat přes den v nevyužívaných parkovacích zónách zdarma. Novinářům to dnes řekl Macinka společně s dalšími zástupci strany.


Ruská letecká základna na Krymu byla napadena, explodovaly muniční sklady
E15-ekonomika | 17:57:00
Na západě anektovaného Krymu byla napadena ruská letecká základna a muniční sklady, uvedl dnes na svém webu ruský list Kommersant. Očití svědci ohlásili exploze a stoupající dým. Na místo se vypravil šéf správy anektovaného poloostrova Sergej Aksjonov, který nařídil vytvořit okolo letiště pětikilometrovou bezpečnostní zónu.


Ruská letecká základna na Krymu byla napadena, explodovaly muniční sklady
E15-politika | 17:57:00
Na západě anektovaného Krymu byla napadena ruská letecká základna a muniční sklady, uvedl dnes na svém webu ruský list Kommersant. Očití svědci ohlásili exploze a stoupající dým. Na místo se vypravil šéf správy anektovaného poloostrova Sergej Aksjonov, který nařídil vytvořit okolo letiště pětikilometrovou bezpečnostní zónu.


Biden podepsal přihlášku Švédska a Finska do NATO. Vyzval spojence k akci
idnes.cz | 21:44:00
Spojené státy v úterý dokončily ratifikaci finské a švédské přihlášky do NATO, když příslušný návrh po schválení v Kongresu podepsal americký prezident Joe Biden. USA jsou tak 23. členem aliance, který rozšíření o skandinávskou dvojici odsouhlasil. Zbývá ještě dalších sedm zemí včetně Česka. Biden tyto spojence vyzval, aby co nejrychleji následovali USA a další státy.


Putinův přítel Steven Seagal navštívil Donbas. Svět nezná pravdu, říká herec
idnes.cz | 21:31:00
Někdejší hvězda akčních amerických filmů Steven Seagal, který je v posledních letech známý i jako přívrženec ruského prezidenta Vladimira Putina, navštívil separatisty ovládanou část regionu Donbas na východě Ukrajiny. Mimo jiné vězení Olenivka, kde nedávno přišla o život více než padesátka ukrajinských válečných zajatců. O Seagalově návštěvě referovala ruská a následně i ukrajinská média.


Ničíte náš plot, obviňuje Bělorusy Polsko. Proudí tam osmdesát uprchlíků denně
idnes.cz | 20:45:00
Polská hraniční stráž obviňuje běloruské bezpečnostní složky, že ničí plot, který Poláci postavili na hranici s cílem zabránit ilegální migraci z Běloruska. Mluvčí Polské hraniční stráže Anna Michalská agentuře PAP řekla, že se změnila strategie, jakou Bělorusové používají.


Zájem turistů o Česko se blíží době před covidem, vede Praha, říká průzkum
idnes.cz | 20:08:00
V České republice se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo celkem pět milionů hostů, což bylo o 229 procent více než v loňském roce. Přes tři miliony přitom tvoří domácí a bezmála dva miliony pak zahraniční návštěvníci. Turisté nejvíce navštěvovali Prahu, Jihomoravský a Jihočeský kraj, uvádí Český statistický úřad.


Obcím došly peníze na dobrovolné hasiče. Dvoutýdenní požár nikdo nečekal
idnes.cz | 20:00:00
Nehořlavé boty měly veliteli jednotky sboru dobrovolných hasičů Krásná Lípa Václavu Danitovi vydržet roky. V Českém Švýcarsku, ve kterém pomáhají hasit požár národního parku, byl ale v prvních dnech zásahu takový žár, že mu chytly. Dalším hasičům z jeho jednotky oheň zničil oděvy či přilby.


Mádl: Někdo mě má za prosťáčka, ale ženám docela rozumím. Na dítě se mě neptejte
revue.idnes.cz | 20:00:00
Herec, režisér a nově spisovatel. Jiří Mádl nedávno vydal svoji literární prvotinu. A hned román: Přitažlivost planety Krypton. Co si myslí o sociálních sítích, kde se velká část příběhu odehrává? Rozumí teď víc ženám, když se musel vcítit do své hlavní hrdinky?


Rodiče dostanou dva měsíce volna navíc. Koalice ladí detaily i jak to zvládnou firmy
iHned.cz | 19:59:00
Rodiče dětí do věku osmi let by už příští rok mohli mít klidnější léto. Místo převážení dětí mezi babičkami, tábory a kamarády by si mohli o prázdninách vzít delší volno, které by jim částečně zaplatil stát. Počítá s tím směrnice Evropského...


Policisté na Frýdlantsku rozprášili drogový gang. Pomáhali kolegové z Polska
Denik.cz | 19:36:00
Liberecký krajský TOXI tým ve spolupráci se polskými kolegy z Centrálního úřadu vyšetřování CBŚP v Kaliszi provedl na několika místech Libereckého kraje a v Polské republice koordinovaný zásah proti dovozcům a distributorům drog. V rámci akce „Faworyt“ tak v polovině července rozprášili organizovanou skupinu výrobců a distributorů drog.


V Ostravě začínají vozit cestující v MHD váleční uprchlíci z Ukrajiny
Denik.cz | 17:59:00
Nedostatek řidičů řeší městské dopravní podniky po celé republice. V Ostravě začínají vozit cestující v MHD váleční uprchlíci z Ukrajiny. Mluvčí dopravního podniku Ostrava (DPO) v úterý upozornila na kurzy pro řidiče a řidičky tramvají z Ukrajiny, které začnou v září.


Rodiče dostanou dva měsíce volna navíc. Koalice ladí detaily i jak to zvládnou firmy
Hospodářské noviny | 19:59:00
Rodiče dětí do věku osmi let by už příští rok mohli mít klidnější léto. Místo převážení dětí mezi babičkami, tábory a kamarády by si mohli o prázdninách vzít delší volno, které by jim částečně zaplatil stát. Počítá s tím směrnice Evropského...


Zalando zklamalo investory. Internetový obchodník s módou doplácí na inflaci a návrat lidí do kamenných obchodů
Hospodářské noviny | 19:42:00
Německá společnost Zalando letos v květnu šokovala investory. Evropský lídr online obchodu s módním zbožím ohlásil první čtvrtletní ztrátu od svého založení v roce 2008. Investory nepotěšila firma ani nyní. Za druhé čtvrtletí dosáhla jenom mírného...


Topit v obýváku bude možné jen na 18 stupňů. Pro stav nouze to navrhuje nová ministerská vyhláška
Hospodářské noviny | 19:23:00
Pokud bude v zimě hrozit nedostatek paliva v teplárnách, české obýváky, kuchyně, ale i kanceláře se budou moci vytápět na méně stupňů, než je tomu doposud. Například v centrálně vytápěných obývácích by mohla teplota klesnout až na 18 stupňů. V...


Změna klimatu byla pro požár v Českém Švýcarsku klíčová. Za 60 let se teplota zvedla o více než dva stupně
Hospodářské noviny | 18:50:00
Ohledně již déle než dva týdny trvajícího požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko se od samého začátku vedou debaty, nakolik se na něm podepsala klimatická změna a růst teplot. Data Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i výpovědi expertů...


Cichanouská vytváří v exilu prozatímní vládu Běloruska. Počítá i se zastoupením v Praze
Hospodářské noviny | 18:33:00
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská v úterý na konferenci ve Vilniusu ohlásila vytvoření prozatímní exilové vlády, uvedl na svém webu běloruský opoziční list Naša Niva. Cichanouská se v projevu zmínila, že počítá s otevřením zastoupení...


Družstvo bývalých klientů H-Systemu musí zaplatit milion jako nájemné
Hospodářské noviny | 18:09:00
Stavební bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit konkurznímu správci zhruba milion korun jako nájemné za pozemky pod řadovými domy v Horoměřicích u Prahy. Uvedla to v úterý...


Předražené zakázky, omezení konkurence: NKÚ chce kontrolovat hospodaření Senátu
Hospodářské noviny | 18:08:00
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se připravuje na kontrolu hospodaření Kanceláře Senátu. Reaguje tak na zjištění HN, že z rozpočtu kanceláře, která zajišťuje chod horní komory parlamentu, odtékaly statisíce na účty lidí a firem spřízněných s kancléřkou...


Další krach v textilním průmyslu. V insolvenci je varnsdorfská Velveta, podnik s 245 let starými kořeny
Hospodářské noviny | 17:52:00
Výroba textilu v Česku utrpěla další ztrátu. Akciová společnost Velveta kvůli pandemii následované energetickou krizí nebyla schopna dostát svým závazkům vůči věřitelům, které přesahují tři sta milionů korun. Byla proto nucena podat na sebe...


Pražské hotely se dostaly z nejhoršího a chystají se na další zdražení. Stále jim ale chybí cizinci
Hospodářské noviny | 17:45:00
Po dvou letech strádání a sčítání ztrát mají pražští hoteliéři opět prostor začít vydělávat. „Oba naše hotely v centru Prahy máme bezmála vyprodané a co se týče cen za pokoj, jsme téměř zpět na cenách před covidem,“ říká majitel sítě...


Byli jsme překvapení tvrzením Rohlíku. Soud nám ale dal za pravdu, říká šéfka Tesca
Hospodářské noviny | 17:43:00
Tesco zmenšuje prodejny. „Už není v trendu mít obrovský obchod, kde nachodíte spoustu metrů,“ říká v rozhovoru pro HN ředitelka české části řetězce Katarína Navrátilová. Skupina nyní odprodává velká nákupní centra.


Sedm věcí z pololetních výsledků energetické firmy ČEZ, které stojí za pozornost
Hospodářské noviny | 17:38:00
Pololetní výsledky energetické skupiny ČEZ potvrdily, že její letošní hospodaření bude mnohem lepší, než dříve čekala. Za první pololetí 2022 měl největší výrobce elektřiny v Česku rekordní čistý zisk 33,6 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy...


Finům vadí Rusové proudící přes jejich zemi. Navrhli proto pro ně omezit víza
ČT24 | 16:00:21
Sankce uvalené na Rusko ztížily turistům z této země cestování. Spousta z nich proto jezdí do Finska, které je jedinou zemí EU, jež s Ruskem sousedí a zároveň nadále vydává ruským občanům turistická víza. Ruští turisté ale začínají Finům vadit, a tak finská opoziční konzervativní strana tento týden navrhla, aby vydávání nových víz bylo zastaveno. V Česku je vydávání víz pro Rusy od začátku března v omezeném režimu, úplne zrušení se však podle informací ministerstva vnitra neplánuje.


Hasiči by rádi Českému Švýcarsku předali další území, sčítají se škody
Eurozpravy-domácí | 21:25:00
Hasiči by chtěli ve středu správě národního parku České Švýcarsko předat další uhašené území. Zda se tak stane, rozhodne velicí štáb. Novinářům to dnes řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. V pondělí hasiči správě předali sektor u Janova, dnes část třetího sektoru severozápadně od Vysoké Lípy. Škody z požáru se budou teprve sčítat, místní podnikatelé už je ale částečně vyčíslili.


Macron a Johnson se znovu zavázali k podpoře Ukrajiny, dokud bude nutná
Eurozpravy-zahraniční | 21:46:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron a britský premiér Boris Johnson znovu potvrdili svůj závazek podporovat Ukrajinu, kterou v únoru napadlo Rusko, dokud to bude nutné. Státníci také chtějí nadále spolupracovat při poskytování vojenské či humanitární pomoci. S odvoláním na prohlášení Elysejského paláce to dnes uvedla agentura Reuters.


USA s podpisem Bidena ratifikovaly přihlášky severských zemí do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 21:31:00
Spojené státy dnes dokončily ratifikaci finské a švédské přihlášky do NATO, když příslušný návrh po schválení v Kongresu podepsal americký prezident Joe Biden. USA jsou 23. členem aliance, který rozšíření o skandinávskou dvojici odsouhlasil. Zbývá ještě dalších sedm zemí včetně Česka, přičemž Biden tyto spojence vyzval, aby co nejrychleji následovali USA a další státy.


Ve USA zřejmě ustupuje zatím poslední vlna covidu-19
Eurozpravy-zahraniční | 20:59:00
Ve Spojených státech od konce července klesají počty nově registrovaných infekcí koronavirem, což signalizuje ústup nákazy po měsících nárůstu hlavních ukazatelů. Nejnovější vlna americké epidemie nebyla zdaleka tak vážná jako ty předchozí, přinesla nicméně značný nárůst vytíženosti nemocnic. I počet hospitalizovaných s covidem-19 v posledních dnech začal klesat, ukazují statistiky na webech amerických médií.


Ruští hackeři vyřadili z provozu stránky finského parlamentu
Eurozpravy-zahraniční | 20:25:00
Stránky finského parlamentu jsou ode dnešního odpoledne mimo provoz. Portál se podle prohlášení zákonodárného sboru stal cílem kybernetického útoku. K tomu se později na síti Telegram přihlásila skupina ruských hackerů, kteří zdůvodnili své počínání snahou sousední země stát se členem NATO, uvedla agentura DPA.


Čína usiluje o podporu Jižní Koreje v době rostoucího napětí s USA
Eurozpravy-zahraniční | 20:02:00
Čína dnes vyzvala Jižní Koreu, aby si zachovala nezávislost a samostatnost, uvedla agentura Kjódó, podle které se Peking zjevně snaží získat podporu Soulu v době rostoucího napětí v čínsko-amerických vztazích.


Plzeň si další výhrou 2:1 nad Tiraspolem zajistila postup do play-off Ligy mistrů
Eurozpravy-sport | 21:48:00
Český úřadující mistr Viktoria Plzeň je zase o krok blíže k postupu do hlavní fáze prestižní fotbalové Ligy mistrů, když po prvním zápase v moldavském Kišiněvě zvládla se Sheriffem Tiraspol i násldnou domácí odvetu a to stejným výsledkem - výhrou 2:1. O první plzeňský gól se před domácím publikem tentokráte postarl Kliment, Chorý pak tentokrát neproměnil pokutový kop a i když krátce po přestvce na 1:1 vyrovnal Rasheed Ibrahim Akanbi, vítěznou trefu si připsal Jhon Mosquera. Duel navíc hosté z Moldavska dohrávali v deseti a o vítězi tohoto dvojzápasu tak tedy bylo rozhodnuto.


Plzeň porazila Tiraspol i v domácí odvetě 2:1 a postoupila do play off Ligy mistrů
Tiscali-zprávy | 21:24:58
Fotbalisté Plzně postoupili do závěrečného play off Ligy mistrů. Úřadující čeští šampioni v domácí odvetě 3. předkola porazili Tiraspol 2:1 a zopakovali výsledek z úvodního utkání v Moldavsku.


Je třeba najít správný mix, shodli se Kuchař a Nacher v souvislosti s možným zdaněním energetických firem
ČT24 | 20:41:54
Vláda zvažuje zdanění energetických společností. Pro pomoc lidem s vyššími cenami energií by mohla podle odborníků také využít dividendy ČEZu. Člen sněmovního rozpočtového výboru a místopředseda poslaneckého klubu STAN Jan Kuchař v 90'ČT24 řekl, že by se měl zvolit správný mix, aby to pomohlo nejvíce lidem. S tím souhlasí také poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Oba se shodli také na tom, že v současné situaci by nebylo dobré vrátit superhrubou mzdu. 


Zmizelo 50 tisíc volných míst. Firmy omezují nábor a na řadu pozic už nastoupili Ukrajinci
iHned.cz | 10:34:00
Během posledního roku přibylo v závodu společnosti Continental v Brandýse nad Labem 500 nových zaměstnanců. „Většinu nabízených míst se nám podařilo postupně obsadit a nyní již zbývá jen malé množství otevřených pozic,“ říká mluvčí...


Zmizelo 50 tisíc volných míst. Firmy omezují nábor a na řadu pozic už nastoupili Ukrajinci
Hospodářské noviny | 10:34:00
Během posledního roku přibylo v závodu společnosti Continental v Brandýse nad Labem 500 nových zaměstnanců. „Většinu nabízených míst se nám podařilo postupně obsadit a nyní již zbývá jen malé množství otevřených pozic,“ říká mluvčí...


Brno musí zajistit byty hlavně pro Brňany. Soud Babiše nám neuškodí, je to směšná věc, říká tamní lídr ANO Černý
Hospodářské noviny | 09:39:00
O příštím primátorovi či primátorce Brna se rozhodne pravděpodobně mezi hnutím ANO a ODS. Lídr ANO a místostarosta městské části Řečkovice René Černý v rozhovoru pro HN říká, že nedostatek bytů by řešil oprášením družstevního bydlení. „A k...


Brno musí zajistit byty hlavně pro Brňany. Soud Babiše nám neuškodí, je to směšná věc, říká tamní lídr ANO Černý
iHned.cz | 09:39:00
O příštím primátorovi či primátorce Brna se rozhodne pravděpodobně mezi hnutím ANO a ODS. Lídr ANO a místostarosta městské části Řečkovice René Černý v rozhovoru pro HN říká, že nedostatek bytů by řešil oprášením družstevního bydlení. „A k...


Kdy vám musí schválit neplacené volno + VZOR
Jenpráce.cz | 17:06:12
Pokud si potřebujete v práci vzít neplacené volno, poradíme vám, kdy máte nárok a kdy se se zaměstnavatelem musíte domluvit a požádat jej o souhlas. Ukážeme si, jak napsat žádost o neplacené volno.


Výpovědní lhůta a vše, co potřebujete znát
Jenpráce.cz | 16:47:51
Chystáte se podat výpověď v práci nebo jste výpověď dostali? Pak je tento článek právě pro vás. Dozvíte se vše o výpovědní době, jak na ni nahlíží zákoník práce, jak se výpovědní doba počítá, jak je to s nemocí ve výpovědní době a mnoho dalších zajímavých a užitečných informací.


Pracovní doba - vaše nároky a povinnosti
Jenpráce.cz | 16:27:24
Povíme si vše, co potřebujete vědět o pracovní době. Jak se rozvrhuje, kdo určuje začátek a konec vaší pracovní doby. Jaký je rozdíl mezi rovnoměrnou a nerovnoměrnou pracovní dobou? Co to je klouzavá pracovní doba a jak jí můžete dosáhnout? Chcete zkrácený úvazek, poradíme, zda máte nárok.


Kdy máte nárok na odstupné a v jaké výši?
Jenpráce.cz | 16:03:37
Poradíme vám, kdy máte nárok na odstupné dle zákoníku práce. Jak se počítá výše odstupného, jaké se odvádějí povinné odvody. Vše si ukážeme na konkrétních příkladech. V článku naleznete i případy, kdy nárok na odstupné nevzniká, nebo zaniká.Return to top