Celkem 139976 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 10.08.2022


Fio banka rozšiřuje nabídku platebních karet Visa. Klienti s nimi mají výběry zdarma
Finparáda | 10:00:00
Portfolio platebních karet Fio banky nově doplňují kreditní karty Visa pro občany i podnikatele. Stejně tak se rozrůstá i nabídka prémiových debetních platebních karet. Se všemi Visa kartami od Fio banky mají klienti neomezené výběry


Povinné ručení si budou muset sjednat i provozovatelé elektrokoloběžek
Finparáda | 16:00:00
Pro provozovatele silných elektrokoloběžek nastane od ledna roku 2024 změna. Na základě unijní směrnice si totiž budou muset sjednat povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Některé tuzemské pojišťovny proto pojištění elektrokoloběžek


Stavební povolení on-line, všude na kole, vzdělání na prvním místě. Vídeň se mění na ekologické a inteligentní město
eStav.cz | 00:00:57
Hlavní město Rakouska si vytklo za cíl být světovým experimentálním a inovačním centrem, jenž se postaví do čela při přechodu ke klimatické neutralitě v rámci Evropské zelené dohody. Současně s tím chce přispět ke zlepšení kvality života podporou udržitelného a integrovaného městského rozvoje prostřednictvím identifikace inovativních politik a programů.


Webinář: Zelená parkoviště, zatravněné propustné plochy AS-TTE. Instalace a pokládka
eStav.cz | 00:00:57
Webinář slouží jako seznámení se s technologií AS-TTE ROŠTů.


Bílá krokodýlí kůže na škole v Ulmu
eStav.cz | 00:00:57
Od loňského léta láká novostavba evangelické mateřské školy v Ulmu nejenom své žačky a žáky do přehledných a prostorných interiérů, kde každodenně prožívají bouřlivý začátek svého života. Celá budova vykazuje okázalou rafinovanost. Se svou kosočtverečnou šupinatou fasádou, kdy leží na zelené trávě jako bílý krokodýl, přitahuje zrak kolemjdoucích doslova jako magnet.


Softwarová sklizeň (10. 8. 2022): tvorba podnikových aplikací
Root.cz | 00:00:10
Dnes si představíme rozšiřitelný podnikový software, přemapujeme si klávesnici, přejmenujeme složky a soubory pomocí regulárních výrazů a nakonec si změníme barvy UI v nástrojích Google Docs.


Z vnoučat jsem jako každá babička úplně naměkko, přiznává Taťjana Medvecká
revue.idnes.cz | 01:00:08
Taťjana Medvecká (68) popsala, které zahraniční herečky s chutí dabovala a přiznala, že je odjakživa velká trémistka. V rozhovoru pro iDNES.cz se svěřila i s tím, co je podle ní nejdůležitější ve výchově dětí, a kteří slavní čeští herci ji kdysi okouzlili svou osobností.


Hustá americká kára: vila na kolech pro hollywoodské superstar slaví 25 let
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Impozantní kolos známe i z pražských ulic. Lincoln Navigator si nechal Anthony Denny, zakladatel sítě autocenter AAA Auto dovézt z USA jako nové a téměř 8 let se jím nechával vozit na obchodní jednání i soukromé akce po Praze a okolí.


9. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:58:51
Akcie ve Spojených státech oslabily. Ztrácely hlavně technologické společnosti kvůli nepříznivému výhledu výrobce čipů Micron Technology. Obchodníci nyní čekají na údaje o americké inflaci za červenec, které naznačí, jak moc bude centrální banka USA&helli


Tisícovka za registraci. Co (ne)musíme u lékaře platit
Finance-iDNES.cz | 01:00:33
Účtuje si váš lékař roční poplatek? Požaduje úhradu doporučených vyšetření nebo péče? Jak je to s poplatky u lékaře a jak zjistit, které výkony jsou hrazeny z veřejného pojištění a kde musíme doplácet?


Dovednosti, které stroj nezvládne, jsou žádané. Značně ovlivní kariéru
Finance-iDNES.cz | 01:00:33
Čím méně kvalifikovaná pozice, tím více se pracanti drží přesvědčení, že si se svými schopnostmi vystačí až do důchodu. Ti na druhém konci kariérního žebříčku si zachovávají atraktivitu na trhu práce dalším vzděláváním. Učarovaly jim zejména měkké dovednosti. Výrazným způsobem totiž mohou přispět ke kariernímu růstu.


Předčasný odchod do penze: Vyplatí se víc předčasný důchod nebo předdůchod?
Mesec.cz | 00:00:15
Chcete-li odejít do penze dříve než při dosažení důchodového věku, nabízejí se vám dvě alternativy. Každá má své výhody. Která je ta pravá právě pro vás?


Nejbohatší ve vládě je Balaš. Pět ministrů majetkové přiznání nedodalo
idnes.cz | 02:00:06
Nováček ve vládě Petra Fialy Vladimír Balaš vlastní nemovitosti v hodnotě desítek milionů korun a je tak nejmajetnějším ministrem z těch, kteří MF DNES poskytli svá majetková přiznání. Ta měli veřejní činitelé odevzdat do konce června.


ANALÝZA: Sbohem, Bílý dome? Trump může po razii přijít o šanci kandidovat
idnes.cz | 02:00:06
V bezprecedentní razii FBI v sídle Donalda Trumpa na Floridě nejde zdaleka jen o krabice dokumentů, které si údajně odvezl z Bílého domu. V osudí se točí mnohem větší hra, totiž Trumpův nový pokus o Bílý dům. Pokud by porušil zákon o uchování úředních záznamů, trestem by byl zákaz kandidatury na jakýkoli federální úřad. Tedy sbohem, Bílý dome.


Přímotopy jsou past na statisíce. Rodina může za rok zaplatit až čtvrt milionu
idnes.cz | 02:00:07
Domácnosti, které vytápějí elektrickými přímotopy, čekají velké problémy. Podle propočtů je roční vytápění vyjde na víc než 200 tisíc korun. Podle loňských tarifních statistik Energetického regulačního úřadu až 15 % českých domácností využívá k vytápění elektřinu, což je téměř 800 tisíc domácností z celkového počtu 5,3 milionu. Z toho má asi 40 tisíc domácností roční spotřebu vyšší než 20 MWh.


Tisícovka za registraci. Co (ne)musíme u lékaře platit
idnes.cz | 02:00:07
Účtuje si váš lékař roční poplatek? Požaduje úhradu doporučených vyšetření nebo péče? Jak je to s poplatky u lékaře a jak zjistit, které výkony jsou hrazeny z veřejného pojištění a kde musíme doplácet?


Firmy koupí pár úlů a chlubí se, jak jsou „zelené“, říká šéf včelařů
idnes.cz | 02:00:07
Celostátně působící spolek Včelí stráž má v České republice na 600 členů. Jenom čtvrtina z nich jsou přitom včelaři. Podle jeho předsedy Jiřího Cafourka by veřejné instituce měly udělat víc nejenom pro včely medonosné, ale i ostatní hmyzí opylovatele – například čmeláky, včely samotářky, pestřenky, motýly, protože se tím pomáhá rozmanitosti krajiny.


Finanční trhy (10. 8. 2022)
iHned.cz | 02:00:17


Dovolenou ještě stihnete! Poradíme, kam vyrazit i na poslední chvíli
Reflex | 02:00:58


Raiffeisenbank pomáhá s podnikáním rodinným firmám
E15-ekonomika | 02:01:01
Na konci roku 2021 se Raiffeisenbank stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem. Banka se chce ještě více zaměřit na segment rodinných firem, které mají tradici a jsou dlouhodobě prověřeny trhem.  Bude jim pomáhat v rozvoji jejich podnikání.


Raiffeisenbank pomáhá s podnikáním rodinným firmám
E15-politika | 02:01:03
Na konci roku 2021 se Raiffeisenbank stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem. Banka se chce ještě více zaměřit na segment rodinných firem, které mají tradici a jsou dlouhodobě prověřeny trhem.  Bude jim pomáhat v rozvoji jejich podnikání.


Komunálních voleb se mohou účastnit také občané zemí EU. Ale není to snadné
Denik.cz | 03:48:00
Jedním z práv občanů zemí Evropské unie je také zapojení se do voleb v zemi, kde pobývají. Naše zákony účast cizinců ze zemí EU v komunálních volbách umožňují. Mohou v nich kandidovat i sami volit. Oproti občanům České republiky se na volebních seznamech obcí neocitnou automaticky.


Jak poslat z české banky peníze do Ruska? Stále to jde, ale zrušili nám účet (TEST)
Mesec.cz | 00:00:10
„Do Ruska platby neprovádíme!“ Všechny bankovní převody do ruských bank nejsou zakázané. Zkusili jsme proto poslat platby ruskému subjektu, který není součástí sankcí. Výsledky nás překvapily.


Jak na drahé ojetiny? Hledejte výběhové modely a méně slavné značky. Máme sedm tipů
aktuálně.cz | 05:53:00
Mezi pětiletými ojetinami do 400 tisíc korun jsme našli sedm zajímavých modelů, na kterých ušetříte.


Nejprve houby, pak břízy a nakonec dub. Stopy požáru u Hřenska budou mizet 140 let
aktuálně.cz | 05:30:00
Odolný nový les ale na místě vznikne jen v případě, že národní park nechá prostor přirozené obnově, upozorňují odborníci z Akademie věd.


Masakr v Marikaně: Horníci z platinového dolu zahájili stávku. A policie palbu
Denik.cz | 05:00:00
Před 10 lety, v pátek 10. srpna 2012, zahájili horníci z jihoafrického platinového dolu stávku za trojnásobné zvýšení měsíčních platů. K akci došlo na pozadí sílících sporů mezi Národním svazem horníků navázaným na Africký národní kongres a jeho novým rivalem v podobě Asociace horníků a stavebního svazu. Protesty bohužel provázela eskalace násilí na obou stranách, jež vyústila až ve vražednou střelbu se 34 mrtvými.


Povodeň 2002 den po dni: Bylo 10. srpna a lidé odklízeli škody
Denik.cz | 04:33:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplynulo čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to zase je 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


O spoření je větší zájem. Dohnat inflaci ale zvládají jen fondy
Denik.cz | 04:00:00
Rychle rostoucí inflace zvolna mění návyky českých střadatelů. Zatímco dosud si úspory drželi zejména na běžných účtech, nyní kvůli mírně rostoucím úrokovým sazbám přecházejí k těm spořicím. Vzhledem k tomu, že i na nich je o uspořené peníze připravuje inflace, doporučují odborníci více investovat do jiných finančních nástrojů. Například do peněžních fondů.


Finanční trhy (10. 8. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:03


Půvab nervů držených na uzdě. Babišovým lžím navzdory
Respekt | 01:48:08
Česko čeká hodně nervózní podzim a složitý bude pro všechny


Dlouhodobý výhled: Teplé počasí má vydržet až do konce srpna
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Až do konce srpna má v Česku podle meteorologů pokračovat relativně teplé počasí. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Dlouhodobý výhled: Teplé počasí má vydržet až do konce srpna
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Až do konce srpna má v Česku podle meteorologů pokračovat relativně teplé počasí. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Maximová: Do Ruska se vrátit nemůžu, snad prarodiče ještě uvidím. Tělo je můj nástroj, ale s nahotou chci šetřit
Reflex | 06:00:00
Herečka Elizaveta Maximová žije v Česku od sedmi let, narodila se ale v ruské Kazani. Útok své rodné země na Ukrajinu odsoudila před zraky statisíců diváků v přímém přenosu březnového udílení cen Českých lvů. Otázkou pro ni nebylo, zda se k situaci vyjádřit, ale jak. Slova jsou to jediné, co jí zbylo. I tak je musí volit obezřetně, aby svým blízkým, kteří v Rusku žijí, nepřitížila. „Pro mě bylo důležité, že mě podpořila rodina i za tu – v uvozovkách – cenu, že se do Ruska určitou dobu nevrátím nebo neuvidím prarodiče. Doufám, že je někdy uvidím,“ nelituje svého veřejného prohlášení, které konzultovala právě s babičkou a dědou. Ostrou bolest z tragédie vystřídala po půlroce války tupá, ale pořád bolest, což je z rozhovoru patrné.


Musk prodal akcie Tesly v hodnotě téměř sedm miliard dolarů
E15-ekonomika | 06:36:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní bitvy se společností Twitter ohledně dohody o jejím převzetí chce Musk zabránit rozprodeji akcií Tesly.


Robert Malecký: Letní plavčík Šmarda nabízí záchranný kruh. Je to jen plácnutí do vody
E15-ekonomika | 06:00:00
Česká veřejnost se v těchto horkých letních dnech rozdělila na dva tábory. Na ty, kdo ještě neviděli video, v němž předseda ČSSD Michal Šmarda zachraňuje občana tonoucího v rybníce ekonomické nejistoty, a na ty, kterým se to již poštěstilo. Přitom řekněme, že ti první o moc nepřišli.


Důchody na dluh. Ministerstvu práce rostou výdaje rychleji než příjmy
E15-ekonomika | 05:30:00
Zhruba 150 miliard korun má dosáhnout rozdíl mezi letošními příjmy a výdaji ministerstva práce a sociálních věcí. Alarmující rozevření nůžek, které je o desítky miliard větší než v předchozích letech, nastává především kvůli výjimečnému růstu důchodů, některých dávek a jednorázovému pětitisícovému příspěvku na dítě. Předpokládá to novela zákona o státním rozpočtu na tento rok, jež pro rezort počítá s téměř 770 miliardami korun. Oproti loňskému návrhu minulé vlády je to přibližně o třicet miliard více.


Apple je na Číně závislý, potřebuje ale i Tchaj-wan. Nyní se mezi nimi snaží balancovat
E15-ekonomika | 05:30:00
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Musk prodal akcie Tesly v hodnotě téměř sedm miliard dolarů
E15-politika | 06:36:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní bitvy se společností Twitter ohledně dohody o jejím převzetí chce Musk zabránit rozprodeji akcií Tesly.


Robert Malecký: Letní plavčík Šmarda nabízí záchranný kruh. Je to jen plácnutí do vody
E15-politika | 06:00:00
Česká veřejnost se v těchto horkých letních dnech rozdělila na dva tábory. Na ty, kdo ještě neviděli video, v němž předseda ČSSD Michal Šmarda zachraňuje občana tonoucího v rybníce ekonomické nejistoty, a na ty, kterým se to již poštěstilo. Přitom řekněme, že ti první o moc nepřišli.


Důchody na dluh. Ministerstvu práce rostou výdaje rychleji než příjmy
E15-politika | 05:30:00
Zhruba 150 miliard korun má dosáhnout rozdíl mezi letošními příjmy a výdaji ministerstva práce a sociálních věcí. Alarmující rozevření nůžek, které je o desítky miliard větší než v předchozích letech, nastává především kvůli výjimečnému růstu důchodů, některých dávek a jednorázovému pětitisícovému příspěvku na dítě. Předpokládá to novela zákona o státním rozpočtu na tento rok, jež pro rezort počítá s téměř 770 miliardami korun. Oproti loňskému návrhu minulé vlády je to přibližně o třicet miliard více.


Apple je na Číně závislý, potřebuje ale i Tchaj-wan. Nyní se mezi nimi snaží balancovat
E15-politika | 05:30:00
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Provozovatelům sítí a IT služeb se nová kyberbezpečnostní regulace nevyhne
lupa.cz | 06:30:01
Chystaná evropská směrnice NIS2 rozšíří záběr regulovaných subjektů a zasáhne do více odvětví. Jaké změny přinese operátorům a poskytovatelům dalších ICT služeb?


Chov slepic jako nový trend. Stále mladší lidé si je pořizují i do měst
idnes.cz | 07:32:00
Zdroj vlastních vajíček, odklon od velkochovů, touha po větší soběstačnosti, ale i zábava a koníček. To všechno jsou důvody, proč stále víc lidí začíná s domácím chovem slepic. A neplatí to zdaleka jen pro vesnice. Slepice si pořizují i lidé ve městech a jejich chov se stává v podstatě trendem.


Na Szigetu kromě Justina Biebera nebo Arctic Monkeys vystoupí i Lenny
idnes.cz | 07:30:00
Arctic Monkeys, Justin Bieber, Dua Lipa, Calvin Harris nebo Kings of Leon jsou hlavní taháky letošního ročníku festivalu Sziget, který startuje ve středu 10. srpna a bude trvat celých šest dní.


Válka musí skončit osvobozením Krymu, prohlásil po tamních explozích Zelenskyj
idnes.cz | 06:36:00
Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského by rusko-ukrajinská válka měla skončit osvobozením Krymu, který před osmi lety Rusko anektovalo. Řekl to poté, co byly v úterý z ruské letecké základny na západě poloostrova ohlášeny výbuchy, jejichž příčina dosud není známá. Ukrajina se k odpovědnosti za exploze nehlásí.


Ve Veverské Bítýšce se děsí zápachu z výrobní linky, prosadili referendum
idnes.cz | 06:33:00
Obavy ze zápachu se staly předvolebním tématem ve Veverské Bítýšce. Pro třítisícové městečko na Brněnsku je závod společnosti Hartmann-Rico velkým zaměstnavatelem. Produkce zdravotnických pomůcek dává práci 850 lidem. Firma chystá další růst, a právě to je předmětem debat.


Orlík zbrzdil masy vody. Lidem dal víc času, aby se připravili na katastrofu
idnes.cz | 06:20:00
Vodní nádrž Orlík je co do objemu zadržované vody největší tuzemskou přehradou. Výstavba 91 metrů vysoké betonové hráze trvala sedm let a byla dokončena před více než 60 lety. Při velkých povodních v srpnu 2002 přehrada dokázala prodloužit čas potřebný pro evakuaci obyvatel a přípravu protipovodňových opatření v Praze i dalších městech a obcích.


Senát schvaluje vstup Finska a Švédska do NATO, Perebyjnis dostane medaili
idnes.cz | 06:04:00
Začlenění Švédska a Finska do NATO nebo zákaz některých jednorázových plastových výrobků bude schvalovat Senát. Předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil také předá Stříbrnou medaili předsedy Senátu končícímu velvyslanci Ukrajiny v České republice Jevhenu Perebyjnisovi.


Využití prázdného kláštera pro nemocné je ohroženo, památkáři mají výhrady
idnes.cz | 04:53:00
Plánovaná rekonstrukce kláštera Milosrdných bratří v Prostějově spojená s přeměnou na centrum pro lidi trpící roztroušenou sklerózou se vrací na začátek. Stavební úřad totiž sice v dubnu vydal stavební povolení, krajský úřad ale později na podnět Národního památkového ústavu (NPÚ) zrušil závazná stanoviska, o která se povolení opíralo.


Dovednosti, které stroj nezvládne, jsou žádané. Značně ovlivní kariéru
idnes.cz | 08:00:06
Čím méně kvalifikovaná pozice, tím více se pracanti drží přesvědčení, že si se svými schopnostmi vystačí až do důchodu. Ti na druhém konci kariérního žebříčku si zachovávají atraktivitu na trhu práce dalším vzděláváním. Učarovaly jim zejména měkké dovednosti. Výrazným způsobem totiž mohou přispět ke kariernímu růstu.


Babiš je zbytečně agresivní. To, že má hodně odpůrců, si zavinil i on sám, říká Sokol
iHned.cz | 07:31:00
„Andrej Babiš má tu smůlu, že má hodně velmi silných oponentů, ale to si zasloužil do jisté míry sám. Nazývat své odpůrce fašisty nebo nacisty není ani inteligentní, ani adekvátní. Kdyby se ohradil tím, že ti lidé porušují jeho právo na...


Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě téměř 7 miliard dolarů
iHned.cz | 07:10:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů (165 miliard korun). Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní...


Až statisíce lidí mohou mít problém zaplatit energie. Úsporný tarif jim ale nepomůže
iHned.cz | 07:00:00
Vláda uvažuje o speciálním zdanění mimořádného zisku výrobců elektřiny. Peníze chce použít na dotace vysokých cen, které budou muset platit domácnosti i firmy. Je situace opravdu mimořádná? Co dělají ostatní země Evropy a pomůže lidem chystaný...


Odměna notáře 2022: Z dědictví 1,5 milionu náleží notáři odměna 20 570 Kč, částka se může zvýšit až o 100 %.
Kurzy.cz | 07:30:00
Za činnost notáře náleží notáři odměna, výše odměny může být dána pevně, nebo se procentuálně odvíjí od hodnoty předmětu úkonu, který vykonává.


Den ve znamení inflace (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:04:07
V ČR i USA dnes budou zveřejněny údaje o
červencové spotřebitelské inflaci. U nás očekáváme hlavně vlivem skokového
nárůstu cen energií zrychlení cenové dynamiky na 2,9 % m/m a 19,3 % y/y. Tržní
očekávání jsou tentokrát z našeho pohledu posazena poměrn...


Británie se chystá na plynové úspory. Krizový scénář by se dotkl podniků i domácností
aktuálně.cz | 07:50:34
Britská vláda zvažuje, že pokud by v lednu přišly mrazy a zároveň by panoval nedostatek elektrické energie, zavedla by organizované odstávky plynu.


Pozor, kam klikáte, varují opět banky. Podvodníci už letos okradli Čechy o miliardu
aktuálně.cz | 06:07:42
Stačí malá nepozornost a peníze zmizí z účtu. Internetoví podvodníci v Česku vylepšili svoje triky.


Muž, který se vzepřel. Šéfa armády šokovaly Trumpovy nápady, bojoval s ním zevnitř
aktuálně.cz | 06:07:15
Generál chtěl kvůli nekompetentnosti Donalda Trumpa odejít z funkce. Nakonec zůstal, aby ho mohl kontrolovat, odhaluje nová kniha.


Ukrajina odmítá odpovědnost za výbuchy na Krymu. Útočit prý mohli partyzáni
Denik.cz | 06:58:00
Ukrajina se nehlásí k odpovědnosti za úterní výbuchy na ruské letecké základně na anektovaném Krymu. Na kanálu nezávislé ruské televize Dožď na platformě youtube to řekl poradce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak.


Žně finišují. Sladovnický ječmen z Dolního Újezdu je perfektní, hlásí rolníci
Denik.cz | 06:41:00
/FOTO, VIDEO/ Tropy nahrály zemědělcům v Pardubickém kraji do karet. Žně jdou do finále, většinu obilí už mají rolníci ve stodole. „Sladovnický ječmen má letos perfektní kvalitu,“ říká hlavní agronom Josef Čejka z Dolního Újezdu u Litomyšle. Velké výnosy jsou i u řepky.


Skládky i graffiti. Řada lidí ničí přírodu, změnit to má aplikace či desatero
Denik.cz | 06:30:00
Letní turistická sezóna je v plném proudu. Po dvou letech covidových uzávěr si našli domácí i zahraniční turisté cestu zpět do přírody, ale někteří k ní přistupují ve stylu po nás potopa. Velkým hitem se poslední dobou stalo nahlašování černých skládek a nepořádku přes mobilní aplikace. Jedná se o velmi snadný a rychlý způsob, kdy není potřeba hledat, na kterou instituci se obrátit. Nejčastěji používanou mobilní aplikací pro nahlašování je Munipolis.


Roman Horký z Kamelotu: Text je pro mě osmdesát procent úspěchu písně
Denik.cz | 06:13:00
Dvanáct skladeb zařadila na svou novou desku s názvem Spasitel špička domácí folkové scény - skupina Kamelot. Jejich jediným autorem je opět Roman Horký, který letos se svou „kamelotí družinou“ vstupuje již do páté dekády uměleckého fungování.


Odškodnění za nehodu se zvěří? Podle ŘSD i zákona ne. Dálniční ploty stále chybí
Denik.cz | 05:50:00
/FOTO, VIDEO/ Vážná prosincová dopravní nehoda u Rokytna na Pardubicku v lednu upozornila na chybějí oplocení nového dálničního úseku D35. Dva lidé po srážce s divočákem a šesti selaty skončili v nemocnici. Úsek byl tehdy v provozu pouhé dva týdny a navíc ve stavu předčasného užívání. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pro vlně kritiky avizovalo, že mezi Opatovicemi nad Labem a Časy chybějící ploty urychleně dodělá. To se však nestalo. Případ se teď dostane i do Poslanecké sněmovny.


Trump splachoval dokumenty do záchoda. Tady je důkaz, ohlásila novinářka
idnes.cz | 09:30:00
Dění kolem amerického exprezidenta Donalda Trumpa začíná dosahovat bizarních rozměrů. Na veřejnosti se totiž objevily fotografie toaletních mís, ve kterých údajně splachoval důležité dokumenty v době, kdy ještě vedl Spojené státy. Jako důkaz svých tvrzení je zveřejnila respektovaná novinářka Maggie Habermanová, jež o Trumpově prezidentské éře napsala knihu.


Meziroční inflace byla v červenci na 17,5 %. Meziměsíčně stoupla nejméně od února
idnes.cz | 09:10:00
Zdražování v České republice nekončí. Český statistický úřad ve středu zveřejnil svou zprávu, podle které se ceny během července meziročně zvýšily o 17,5 procenta. To bylo o 0,3 procentního bodu víc než v červnu. Meziměsíčně pak byly ceny vyšší o 1,3 procenta. Podle ČSÚ byl tento vývoj negativně ovlivněn zejména vyššími cenami v oblasti rekreace a kultury.


Hasiči v Českém Švýcarsku nacházejí v půdě malá ohniska, dál už se nešíří
idnes.cz | 08:17:00
V oblasti požáru v Českém Švýcarsku se stále objevují malá ohniska, dál se ale už nešíří. Hasiči je nachází ve spálené půdě a mají je plně pod kontrolou. I nadále se ohniska vyskytují v místech skalnatého těžko přístupného terénu, nejčastěji v okolí Pravčické brány a na západ od Bouřňáku. Zasahovat bude přibližně 800 hasičů a budou dohašovat 60 hektarů plochy.


Musk prodal akcie Tesly za 6,9 miliardy dolarů, chystá se na boj s Twitterem
idnes.cz | 08:07:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní bitvy se společností Twitter ohledně dohody o jejím převzetí chce Musk zabránit rozprodeji akcií Tesly.


Loni mluvil o odstranění tetování Putina, teď ho má Polunin třikrát
revue.idnes.cz | 08:07:00
Ruský tanečník baletu Sergej Polunin (32) pocházející z ukrajinského Chersonu na sociálních sítích zveřejnil novou fotku se svým tetováním. Loni prohlašoval, že si nechává z hrudi odstranit obrázek Vladimíra Putina pro své čisté já. Nyní ukázal na ramenou vytetované dva nové portréty ruského prezidenta.


Meziroční inflace zrychlila potřinácté v řadě. V červenci dosáhla 17,5 procenta
iHned.cz | 09:18:00
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny...


Valníček z Portu Crypto: Kryptoměny nabízíme kvůli zájmu investorů, i když je stále část kolegů považuje za gambling
iHned.cz | 08:00:00
I když se tomu většina tuzemských bank stále brání zuby nehty, před dvěma měsíci začala investice do kryptoměn nabízet platforma Portu.cz od známé české společnosti Wood & Company. Důvod? Lidé do kryptoměn prostě investovat chtěli. Vkládaný...


Corvette dostane další karosářská provedení. Cadillac rychle obměňuje portfolio
Auto.cz | 08:54:00
Automobilový koncern General Motors šlape do elektromobility ve velkém. Z Corvette se má stát rodina elektrifikovaných modelů a Cadillac rychle obměňuje modelové portfolio.


Ford Mustang California Special má českou cenu. Čím se otevřená stylovka odlišuje?
Auto.cz | 08:00:00
Co nevidět dorazí k testu Mustang ve verzi California Special. Ta je vyhrazena kabrioletu a my už známe českou cenu i všechny její položky.


Plug Power s větší ztrátou ve 2Q, ale objednávky nad plánem a výhled potvrzen
Kurzy.cz | 10:00:18
Plug Power oznámil za 2Q 2022 tržby 151,3 mil. USD (+21 % r/r), mírně pod odhadem trhu 155,2 mil., a ztrátu na akcii -0,30 USD, rovněž pod očekáváním analytiků -0,22 USD. Tržby zaznamenaly relativně pomalý růst, který však odpovídá indikaci managementu,&h


Výsledky E.ON za 1H smíšené. Zisky klesly, ale tržby se výrazně zvýšily
Kurzy.cz | 09:53:11
Společnost E.ON reportovala za první polovinu roku meziroční pokles očištěného provozního zisku o 15% na 2,68 mld. EUR (oček. 2,56 mld.) a očištěného čistého zisku o 20 % na 1,41 mld. EUR (oček. 1,33 mld.). Celkové tržby vzrostly o 60 % na 52,85 mld. EUR.


ČNB v devizových intervencích během června prodala devizy v objemu 7,1 mld. EUR, což je výrazně vyšší objem, než se očekávalo
Kurzy.cz | 09:46:47
Česká národní banka v devizových intervencích během června prodala devizy v objemu 7,1 mld. EUR, což je výrazně vyšší objem, než se očekávalo (cca 5 mld. EUR) a než naznačovaly dílčí údaje.


Čína - inflace v červenci dosáhla 2,7% a zaostala za odhady. Mimo potraviny ceny začaly klesat
Kurzy.cz | 09:44:06
Index spotřebitelských cen v Číně v červenci dosáhl úrovně 2,7%, což zaostalo za odhady trhu nastavenými v průměru na růst o 2,9%. Červencová úroveň růstu je nejvyšší od července 2020.


Stát má strategické zásoby ropy téměř na 90 dní. Aktivovat se je nyní nechystá
Kurzy.cz | 09:23:44
Ministerstvo průmyslu a obchodu řeší situaci vzniklou pozastavením dodávek přes ropovod Družba se všemi relevantními partnery. Na možné dopady


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 10.08.2022
Kurzy.cz | 09:23:00
Klíčové události
• ČR: Devizové rezervy ČNB na konci července vykázaly přebytek ve výši 144,66 mld. eur.
• USA: Index optimismu mezi malými podniky NFIB v červenci mírně vzrostl na 89,9 b.


ČEZ: Případná mimořádná daň by neměla zatížit zisk tohoto roku
Kurzy.cz | 09:16:38
Management společnosti v rámci včerejšího konferenčního hovoru ohledně případného mimořádného zdanění řekl, že nemá žádné konkrétnější informace a jednání nyní probíhají na politické úrovni.


Česká inflace zrychlila méně, než se čekalo. Větší inflační skoky nás však čekají v srpnu a září - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:00
Česká inflace v červenci dále zrychlila na 17,5 %, a to v důsledku vyšších cen energií a dražších potravin. Čekal se ale výraznější zrychlení k hranici 18 %.


Wall Street 9.8. - před klíčovými daty z inflace se trhy ponořily do červených čísel
Kurzy.cz | 09:11:46
Akcie na Wall Street se den před klíčovými daty z inflace ponořily do červených čísel. V čele propadu stál technologický Nasdaq (-1,19 %; 12 493,93 b.), který prodloužil sérii poklesů již na třetí den v řadě.


Stavební povolení v Jihomoravském kraji v 1. až 2. čtvrtletí letošního roku - vydaly úřady 4927 stavebních povolení
Kurzy.cz | 09:04:20
Stavební úřady v Jihomoravském kraji vydaly v 1. až 2. čtvrtletí letošního roku 4 927 stavebních povolení, oproti stejnému období roku 2021 tak bylo vydáno o 32 povolení více. Orientační hodnota letos povolených staveb vzrostla o 8,8 % na 28,7 mld....


Bytová výstavba v Jihomoravském kraji v 1. až 2. čtvrtletí - celkem 2245 bytů, o 49 více než ve stejném období roku 2021
Kurzy.cz | 09:04:17
V 1. pololetí 2022 bylo v Jihomoravském kraji dokončeno celkem 2 245 bytů, což je o 49 bytů více než ve stejném období roku 2021. Přes pětinu z nich je v okrese Břeclav, další pětina připadá na Brno-venkov. Celkem byla ve sledovaném období zahájena...


Průměrná míra inflace v červenci dosáhla 10,6 %
Kurzy.cz | 09:04:16
Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců. V červenci dosáhla 10,6 %. Tato míra inflace je vhodná...


Vývoj indexů cen vývozu a dovozu zboží - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:04:14
Čtvrtletní vývoj indexů cen vývozu a dovozu zboží.


Indexy cen vývozu a dovozu zboží - červen 2022
Kurzy.cz | 09:04:13
Podrobná měsíční informace o vývoji indexů cen vývozu a dovozu zboží podle klasifikace SITC.


Indexy spotřebitelských cen - inflace - červenec 2022
Kurzy.cz | 09:04:12
Měsíční informace o vývoji indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem, domácnosti důchodců a domácnosti ž...


Poteče ruská ropa zase do Česka? Rozhodne Brusel… pokud tedy nejde o další hrátky Kremlu
Kurzy.cz | 08:59:18
Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území.


Inflace překvapila pomalejším růstem
Kurzy.cz | 08:58:46
Index spotřebitelských cen v červenci vzrostl na 1,3 % meziměsíčně a 17,5 % meziročně, přičemž trhy očekávaly růst 1,6 % m/m a 17,9 % y/y.


Musk prodal akcie Tesly za 6,9 mld. USD, kvůli Twitteru
Kurzy.cz | 08:57:01
Podle regulatorních hlášení šéf Tesly Elon Musk mezi 5. a 9. srpnem prodal na trhu 7,92 milionu akcií Tesly v hodnotě cca 6,88 mld. USD. Na konci dubna přitom Musk uváděl, že neplánuje žádné další prodeje držených akcií elektroautomobilky.


Česká inflace dál zrychlí nad 18 %
Kurzy.cz | 08:43:19
Česká inflace v červenci pravděpodobně dál zrychlí a posune se nad 18 %, a to v důsledku vyšších cen energií a dražších potravin.


Koruna stále blízko 24,50 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:42:18
Zdá se, že v posledních dnech k výraznějšímu tlaku na českou měnu nedochází.


Eurodolar bude sledovat inflaci
Kurzy.cz | 08:41:15
Eurodolar bude dnes odpoledne velmi pozorně sledovat výsledek americké inflace za červenec.


Nasdaq Composite oslabuje
Kurzy.cz | 08:40:23
Druhý obchodní den v týdnu na Wall Street se nesl v podobném duchu, jako tomu bylo i v předešlém dni.


Sektor polovodičů doplácí na obavy ze zpomalení, dnes výsledky americké inflace - Ranní komentář XTB
Kurzy.cz | 08:15:44
Akciové indexy včera zamířily do červených čísel. V USA se pod tlak dostaly tento týden hlavně akcie v sektoru polovodičů, které klesaly v reakci na update od Nvidie a Micronu, které počítají s horšími výsledky za 2Q kvůli zpomalení v celém sektoru. Ho...


Nezaměstnanost v Libereckém kraji se v červenci 2022 navýšila o 0,13 procentních bodů na 3,45%
Kurzy.cz | 08:13:39
Nezaměstnanost v Libereckém kraji se meziměsíčně navýšila o 0,13 procentních bodů na 3,45 %. V evidenci úřadů práce bylo o 337 uchazečů o zaměstnání více, nabídka volných pracovních míst se snížila o 155 příležitostí. Podíl nezaměstnaných...


ČSÚ: Překážky v práci cizinců
Kurzy.cz | 06:21:53
Údaje z loňského průzkumu ukazují překážky, kterým čelí lidé narození v zahraničí, pokud chtějí získat vhodné zaměstnání v hostitelské zemi. Ministři zemí Evropské unie v březnu 2022 v důsledku válečného vpádu do Ukrajiny oznámili aktivaci směrnice o d...


Kostel sv. Jakuba v České Třebové čekají úpravy interiéru. Kraj je připraven s obnovou pomoci
Kurzy.cz | 10:00:38
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta. Vzrostla potřinácté za sebou
Denik.cz | 09:44:00
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).


Tragická noc na Ukrajině: Při střelbě na Dněpropetrovskou oblast zemřelo 11 lidí
Denik.cz | 08:13:00
Při ruském ostřelování Dněpropetrovské oblasti na středovýchodní Ukrajině zemřelo v noci na středu 11 lidí, dalších 13 utrpělo zranění. Podle portálu Ukrajinska pravda o tom informoval šéf oblasti Valentyn Rezničenko.


Revoluce, která pomůže při výrobě léků. Umělá inteligence předpovídá strukturu většiny bílkovin
Euro | 08:25:48
Určení 3D struktury velké části známých bílkovin se díky nástroji AlphaFold zkrátilo z mnoha měsíců na pár vteřin. Umělá inteligence již vytvořila více než 200 milionů bílkovinových struktur, které jsou nyní volně dostupné na internetu. Cílem AlphaFoldu je změnit biologický výzkum a urychlit objevování nových léků.


Meziroční inflace zrychlila potřinácté v řadě. V červenci dosáhla 17,5 procenta
Hospodářské noviny | 09:18:00
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny...


Valníček z Portu Crypto: Kryptoměny nabízíme kvůli zájmu investorů, i když je stále část kolegů považuje za gambling
Hospodářské noviny | 08:00:00
I když se tomu většina tuzemských bank stále brání zuby nehty, před dvěma měsíci začala investice do kryptoměn nabízet platforma Portu.cz od známé české společnosti Wood & Company. Důvod? Lidé do kryptoměn prostě investovat chtěli. Vkládaný...


Babiš je zbytečně agresivní. To, že má hodně odpůrců, si zavinil i on sám, říká Sokol
Hospodářské noviny | 07:31:00
„Andrej Babiš má tu smůlu, že má hodně velmi silných oponentů, ale to si zasloužil do jisté míry sám. Nazývat své odpůrce fašisty nebo nacisty není ani inteligentní, ani adekvátní. Kdyby se ohradil tím, že ti lidé porušují jeho právo na...


Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě téměř 7 miliard dolarů
Hospodářské noviny | 07:10:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů (165 miliard korun). Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Agentura Reuters k tomu napsala, že s vidinou právní...


Až statisíce lidí mohou mít problém zaplatit energie. Úsporný tarif jim ale nepomůže
Hospodářské noviny | 07:00:00
Vláda uvažuje o speciálním zdanění mimořádného zisku výrobců elektřiny. Peníze chce použít na dotace vysokých cen, které budou muset platit domácnosti i firmy. Je situace opravdu mimořádná? Co dělají ostatní země Evropy a pomůže lidem chystaný...


Dividendy z ČEZu stát použije na pomoc s drahými energiemi, oznámil Stanjura. Sektorovou daň odmítl
ČT24 | 09:02:42
Dividendy z energetické společnosti ČEZ, které budou vyplaceny za letošní rok, stát opět použije na zmírnění energetické krize. Radiožurnálu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Vyloučil, že by vláda zavedla sektorovou daň pro některá odvětví. O způsobu, jak získat peníze z nadměrných zisků některých firem, vláda podle Stanjury rozhodne zhruba do 10. září.


Meziroční inflace v červenci stoupla na 17,5 procenta. Meziměsíčně však zpomaluje
ČT24 | 09:09:54
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Informoval o tom Český statistický úřad. 


LGBT+ lidé jsou využíváni k podněcování nenávisti. Česká společnost se ale posouvá kupředu, říká aktivista
ČT24 | 08:49:23
LGBT+ lidé se kvůli dezinformacím stávají obětmi politických bojů, řekl v Událostech, komentářích aktivista Kryštof Stupka, který se podílí na festivalu Prague Pride. Česká společnost je podle něj stále více tolerantní a respektující. Žijeme ale stále v zemi, kde nemáme rovná práva, upozornil.


Ohniska v Českém Švýcarsku mají hasiči pod kontrolou. Správě národního parku předali další část požářiště
ČT24 | 07:59:39
Hasiči ve středu dopoledne předali správě národního parku České Švýcarsko další část hašeného území – sektor číslo jedna na východ od Pravčické brány. Předané území z východu z velké části lemuje vytvořená linie, kterou hasiči považují za takzvaně obrannou a se správou parku ji prořezávají a čistí od dřeva, aby byla dostupná pro zásahovou techniku až na sever k hranici s Německem. Informovala o tom mluvčí hasičů Martina Götzová. Ničivý požár vypukl v rezervaci před osmnácti dny.


Hasiči předali správě národního parku další část požářiště v Českém Švýcarsku
Eurozpravy-domácí | 10:54:00
Hasiči dnes dopoledne předali správě národního parku České Švýcarsko další část hašeného území.Jedná se o část jejich sektoru číslo jedna na východ od Pravčické brány. Předané území z východu z velké části lemuje vytvořená linie, kterou hasiči považují takzvaně za obrannou a se správou parku ji prořezávají a čistí od dřeva, aby byla dostupná pro zásahovou techniku až na sever k hranici s Německem.


Inflace v Česku dál roste, v červenci dosáhla 17,5 procenta
Eurozpravy-domácí | 10:33:00
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).


Dividendy z ČEZ za letošek stát opět použije na pomoc s energiemi, uvedl Stanjura
Eurozpravy-domácí | 08:40:00
Dividendy z energetické společnosti ČEZ, které budou vyplaceny za letošní rok, stát opět použije na zmírnění energetické krize. Radiožurnálu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Vyloučil, že by vláda zavedla sektorovou daň pro některá odvětví. Jak získat peníze z nadměrných zisků některých firem, vláda podle Stanjury rozhodne zhruba do 10. září.


V úterý přibylo 2417 případů koronaviru, šíření dál zpomaluje
Eurozpravy-domácí | 08:08:00
Testy v úterý potvrdily 2417 nových případů nákazy covidem-19 v Česku. V mezitýdenním srovnání to představuje pokles zhruba o pětinu. Nižší je i počet podezření na opakovanou nákazu, kterých bylo v úterý 947, o 200 méně než ve stejný den předchozího týdne. V nemocnicích je v současnosti 1119 pacientů pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Němcům chce ministr financí kvůli inflaci snížit daně o 10 miliard eur
Eurozpravy-zahraniční | 10:59:00
Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy Kč), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.


Ukrajinci se chlubí zničením devíti ruských letadel za 24 hodin
Eurozpravy-zahraniční | 10:45:00
Ukrajinský generální štáb dnes ráno ve své pravidelné svodce informoval o devíti zničených ruských letadlech za posledních 24 hodin. Kde a jak byly letouny zlikvidovány neupřesnil, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.


Rusové ostřelovali Dněpropetrovskou oblast, zemřelo 13 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 10:39:00
Při ruském ostřelování Dněpropetrovské oblasti na středovýchodní Ukrajině zemřelo v noci na dnešek 13 lidí a dalších 11 utrpělo zranění. Informoval o tom šéf oblasti Valentyn Rezničenko. Bilance obětí se zvýšila poté, co dva zranění zemřeli v nemocnici. V obci Marhaněc, odkud je hlášena většina obětí, bylo podle Rezničenka při ostřelování poškozeno přes 20 bytových domů, škody utrpěly také dvě školy, nemocnice, kulturní dům a administrativní budovy.


Kišida podruhé za deset měsíců změnil složení japonské vlády
Eurozpravy-zahraniční | 10:20:00
Japonský premiér Fumio Kišida dnes vyměnil část ministrů své vlády, která přišla kvůli nevyjasněným kontaktům s Církví sjednocení o velkou část přízně veřejnosti. Jde o druhou zásadní personální změnu v kabinetu za deset měsíců Kišidova vedení.


Ve Francii se opět rozhořely již uhašené požáry
Eurozpravy-zahraniční | 10:14:00
Dříve uhašené požáry u francouzského Bordeaux se opět mocně rozhořely. Zasahuje tam 500 hasičů, pomáhají jim letadla Canadair a vrtulníky. Od úterního odpoledne oheň pohltil 6000 hektarů borových lesů, zničil 16 domů a 3800 lidí se muselo evakuovat. Oheň se také blíží k dálnici A63, informovala agentura AFP.


Zelenskyj chce, aby válka na Ukrajině skončila osvobozením Krymu
Eurozpravy-zahraniční | 09:56:00
Válka na Ukrajině začala obsazením poloostrova Krym Ruskem a musí skončit jeho osvobozením Ukrajinou, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném nočním projevu. V úterý byly z ruské letecké základny na západě anektovaného Krymu hlášeny silné exploze a požár, Ukrajina se k útoku ale nepřihlásila.


Velká Británie se v krizovém plánu chystá na organizované odstávky plynu
Eurozpravy-zahraniční | 08:04:00
Britská vláda zvažuje, že pokud by v lednu přišly mrazy a zároveň by v zemi panoval nedostatek elektrické energie, zavedla by organizované odstávky plynu pro průmyslové podniky, a dokonce i domácnosti. V úterý o tom informovala agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené s krizovým scénářem.


Ukrajina se nehlásí k odpovědnosti za výbuchy na Krymu, řekl poradce Zelenského
Eurozpravy-zahraniční | 07:57:00
Ukrajina se nehlásí k odpovědnosti za úterní výbuchy na ruské letecké základně na anektovaném Krymu. Na kanálu nezávislé ruské televize Dožď na platformě youtube to řekl poradce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak.


Nelly Rasmussenová: Kuchyňská etnografka
Reflex | 10:00:00
Česká cestovatelka, etnografka a spisovatelka vyrážela i za dob tuhé normalizace do světa. Obvykle sama, se stanem a spacákem, nejčastěji do polárních krajin. O své zážitky se od 70. let minulého století dělila i se čtenáři našeho časopisu. Jaký byl její osobitý příběh?


Coca-Cola v letní kampani sází na hudbu. Kdo je jejím hlavním ambasadorem?
Reflex | 11:00:50
Coca-Cola v červenci spustila novou marketingovou kampaň zaměřenou na hudbu a zážitky s ní spojené. Mezi hlavní komunikační pilíře kampaně patří jednak nové televizní moodové spoty a také spoty, které komunikují atraktivní spotřebitelskou soutěž pro všechny.


Hokejová dvacítka porazila na úvod MS Slovensko 5:4
Tiscali-zprávy | 08:40:36
Česká hokejová dvacítka vstoupila do odloženého mistrovství světa v Edmontonu výhrou nad Slovenskem 5:4. Svěřenci trenéra Radima Rulíka sice prohrávali po první třetině 0:2, ale otočili stav na 4:2. Soupeř ještě dokázal vyrovnat, ale v čase 58:10 rozhodl útočník Gabriel Szturc. 


Inflace stoupla na 17,5 procenta. Ceny nadále rostou, nejvíce potraviny a energie
E15-ekonomika | 09:15:00
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).


Kyjev tvrdí, že za útokem na krymskou základnu mohou být partyzáni. Musk znovu prodával akcie Tesly
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 222. den roku, svátek má Vavřinec, před třinácti lety při výbuchu plynu v Dole Handlová na Slovensku zahynulo 11 záchranářů a 9 horníků.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Dividendy ČEZu opět použijeme na zmírnění energetické krize, řekl Stanjura
E15-ekonomika | 09:00:00
Dividendy z energetické společnosti ČEZ, které budou vyplaceny za letošní rok, stát opět použije na zmírnění energetické krize. Radiožurnálu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Vyloučil, že by vláda zavedla sektorovou daň pro některá odvětví. Jak získat peníze z nadměrných zisků některých firem, vláda podle Stanjury rozhodne zhruba do 10. září.


Desetinásobek Stromovky. Pražský park Soutok ochrání před povodněmi a nabídne i pikniky
E15-ekonomika | 08:00:00
Na jižní hranici Prahy na soutoku Berounky s Vltavou vznikne přírodní park Soutok. Institut plánování a rozvoje vyhlašuje mezinárodní soutěž na výběr  krajinářských architektů a urbanistů, kteří na ploše tisíci hektarů navrhnou příměstský park. Vítězný návrh bude znám v dubnu.


Inflace stoupla na 17,5 procenta. Ceny nadále rostou, nejvíce potraviny a energie
E15-politika | 09:15:00
Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).


Kyjev tvrdí, že za útokem na krymskou základnu mohou být partyzáni. Musk znovu prodával akcie Tesly
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 222. den roku, svátek má Vavřinec, před třinácti lety při výbuchu plynu v Dole Handlová na Slovensku zahynulo 11 záchranářů a 9 horníků.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Dividendy ČEZu opět použijeme na zmírnění energetické krize, řekl Stanjura
E15-politika | 09:00:00
Dividendy z energetické společnosti ČEZ, které budou vyplaceny za letošní rok, stát opět použije na zmírnění energetické krize. Radiožurnálu to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Vyloučil, že by vláda zavedla sektorovou daň pro některá odvětví. Jak získat peníze z nadměrných zisků některých firem, vláda podle Stanjury rozhodne zhruba do 10. září.


Desetinásobek Stromovky. Pražský park Soutok ochrání před povodněmi a nabídne i pikniky
E15-politika | 08:00:00
Na jižní hranici Prahy na soutoku Berounky s Vltavou vznikne přírodní park Soutok. Institut plánování a rozvoje vyhlašuje mezinárodní soutěž na výběr  krajinářských architektů a urbanistů, kteří na ploše tisíci hektarů navrhnou příměstský park. Vítězný návrh bude znám v dubnu.


Video: Televize Markíza má nový vizuální styl
lupa.cz | 11:05:35
Slovenská televize Markíza začala od středy 10. srpna používat na všech svých stanicích novou grafiku. Vyrobila ji londýnská agentura Red Bee Creative, kterou loni angažovala také televize Nova, když potřebovala předělat vizuální styl svých doplňkových stanic.


Německý ministr financí chce lidem ulevit, plánuje snížit daně
idnes.cz | 11:52:00
Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard eur (244,3 miliardy Kč), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Ve středu to oznámil německý ministr financí, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Počítá i s navýšením plošného příspěvku na děti.


Kreml má důvod, proč neobviňovat Ukrajinu z úderů na panikařící Krym
idnes.cz | 11:49:00
Pro Kreml nemusí být výhodné obvinit Ukrajinu z úterního útoku na ruskou leteckou základnu na Krymu. Pokud by totiž za způsobenými škodami nebyla nehoda, jak se ruské zdroje snaží zatím naznačovat, pak by Rusko muselo také přiznat, že se už neumí účinně bránit, soudí americký Institut pro studium války (ISW).


Slovnaft zaplatil poplatky za ropovod Družba, ropa začne téct během hodin
idnes.cz | 11:47:00
Slovenská rafinerie Slovnaft zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Udělala to po souhlasu Ukrajiny a Ruska. Slovenský ministr hospodářství Richard Sulík čeká, že dodávky ropy obnoveny během několika hodin, zřejmě ještě během středy.


Řekněte jasně, jak pomůžete s energiemi, nebo odstupte, píše majitel pivovaru
idnes.cz | 11:19:00
Kvůli nejasnému postupu vlády, kdy a jak přesně pomůže lidem a firmám s rostoucími cenami plynu a elektřiny, se na premiéra Petru Fialu otevřeným dopisem obrátil majitel pivovaru Malý Janek v Jincích Jiří Janeček. „Buď do 14 dnů zveřejníte jasná pravidla, nebo odstupte z funkce premiéra,“ napsal předsedovi vlády Janeček.


Osmnáctiletá řidička nezvládla předjíždění, nárazem převrátila traktor
idnes.cz | 11:19:00
Osmnáctiletá řidička v osobním autě značky Audi nezvládla na Jičínsku předjíždění traktoru. o manévr se pokusila v úseku, kde je předjíždění zakázáno. Navíc zřejmě přehlédla, že řidič traktoru bliká a chystá se odbočovat. Tři lidé skončili v nemocnici, škoda přesahuje milion korun.


Zdražení o 63 procent pro nové zákazníky. Pražská energetika mění ceníky
idnes.cz | 11:16:00
Pražská energetika od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky, kteří nechtějí fixovat cenu. Současný produkt nahrazuje jiným, dražším. Cena za megawatthodinu tak stoupla o 63 procent z 4174 Kč na 6800 korun, uvedl mluvčí PRE Karel Hanzelka. Kvůli růstu velkoobchodních cen zvyšují výrazně ceny i další dodavatelé.


Letní vlna covidu odchází, role kentauru na podzim je otázkou, říká Prymula
idnes.cz | 11:10:00
Máme za sebou další vlnu epidemie covidu, tentokrát uprostřed léta. Na podzim dle dostupných parametrů přijde vlna další, tentokrát by však mohla být mírnější. A její průběh může ovlivnit i případný vstup nových vakcín na trh, uvedl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula.


Britská vláda má krizový plán na zimu, zvažuje odstávky plynu
idnes.cz | 10:44:00
Pokud by v lednu přišly mrazy a zároveň by v Británii panoval nedostatek elektrické energie, země by mohla přistoupit k organizovaným odstávkám plynu. Měly by se týkat průmyslových podniků i domácností. V úterý o tom informovala agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené s krizovým scénářem.


Zničili jsme devět ruských letadel, hlásí Ukrajinci po explozích na Krymu
idnes.cz | 10:42:00
Ukrajinský generální štáb ve své pravidelné svodce informoval ve středu o devíti zničených ruských letadlech za posledních 24 hodin. Kde a jak byly letouny zlikvidovány neupřesnil. Naopak to učinily ukrajinské vzdušné síly, které na sociálních sítích napsaly, že se tak stalo na Krymu.


Na Tachovsku se srazily dva větroně, piloti stačili včas vyskočit
idnes.cz | 10:34:00
U Starého Sedla na Tachovsku se ve vzduchu srazila dvě bezmotorová letadla. Pilotům se nic nestalo, pomocí záchranných padáků přistáli bezpečně na zemi.


Spící weby se probudily, další vznikly. Ruské dezinformace obcházejí zákazy
idnes.cz | 10:12:00
Po únorové invazi Ruska na Ukrajinu Evropská unie zablokovala RT a Sputnik, dva hlavní kremelské kanály šířící propagandu a dezinformace o válce. Téměř půl roku poté se počet stránek, které šíří stejný obsah, zvýšil, protože Rusko našlo způsoby, jak zákaz obcházet. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová minulý měsíc označila dezinformace za „rostoucí problém v EU“.


Lanovka na Špilberk uleví parku, reálná je do tří let, říká hradní pán
idnes.cz | 10:03:00
Brňané sice vědí, že nad městem mají hrad Špilberk, ale spousta z nich nemá potřebu ho navštívit. A to se má podle ředitele Muzea města Brna Zbyňka Šolce změnit. V srpnu uplynul rok od chvíle, kdy se stal novým ředitelem muzejní instituce. Vystřídal dlouholetého předchůdce Pavla Cipriana.


Motoristé sobě i Praha bez chaosu. Strany sází na boj proti „cyklofanatikům“
idnes.cz | 10:00:00
Mnoho politiků v kampani před podzimními komunálními volbami vsadilo na nenávist vůči cyklistům. Patrné je to zejména v Praze. Uskupení zabývající se hlavně dopravou se ale najdou i v dalších městech.


Slovnaft Ukrajincům zaplatil tranzitní poplatky. Obnovení dodávek ropovodem Družba očekává v nejbližších dnech
iHned.cz | 11:28:00
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Očekává proto, že v nejbližších dnech budou dodávky ropy obnoveny. ČTK o tom ve středu informoval mluvčí Slovnaftu...


Syn prezidenta Bidena Hunter přišel s odůvodněním svých nahých selfies
revue.idnes.cz | 11:53:00
Syn současného prezidenta Spojených států Joea Bidena vzbudil pozornost obsahem svého notebooku. Nachází se na něm nebývalé množství fotek, jejichž hlavním opakujícím se motivem je právě více či méně (ne)oblečený Hunter Biden.


Přišla jsem za lékaři a ten den mě řízli, říká Kubišová o akutní operaci
revue.idnes.cz | 10:10:00
Zpěvačka Marta Kubišová je od sobotního podvečera zpátky doma z Nemocnice Na Homolce, kde prodělala po perforaci střev akutní operaci. Svěřila se s tím, že většinu času od návratu domů zatím prospala a cítí se nyní mnohem lépe. Nově musí dodržovat bezezbytkovou dietu.


Bentley Mulliner poodhaluje nový model Batur, nástupce projektu Bacalar
Auto.cz | 11:54:00
Karosárna Bentley Mulliner odhalila první ukázku nového modelu Batur, jehož představení proběhne v srpnu.


Chcete silnější Mercedes-AMG GT 63 S? PerformMaster posouvá výkon o kus dál
Auto.cz | 10:56:00
S čísly od německého tuningového úpravce se Mercedes-AMG GT 63 S přibližuje výkonnější plug-in hybridní verzi AMG GT 63 S E Performance.


BMW M2 možná nabídne xDrive, naznačují interní dokumenty
Auto.cz | 09:50:00
Očekávané kompaktní sportovní kupé si od většího sourozence pravděpodobně vypůjčí i možnost pohonu všech kol.


Do školy na pláž, úkoly napsat v karavanu. Výuka na cestách je efektivnější
Auto-iDNES.cz | 11:00:00
A jak to budeme dělat se školou? Řeší často rodiče, kteří s sebou na cesty berou své ratolesti. Naše rodina cestuje s dětmi od mala. Ještě než našim holkám školní docházka začala, počítali jsme s tím, že s ní celé karavanové dobrodružství skončí a my se vrátíme do běžného života. Ale pozor, ono to jde!


Slovnaft zaplatil poplatky za dodávky ropy. Družba může být funkční do několika hodin
aktuálně.cz | 11:34:20
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba.


Osa Polsko-Maďarsko se rozpadá. Ruská invaze rozbila hluboké spojenectví
aktuálně.cz | 11:24:53
Polsko a Maďarsko propojovaly konzervativní vlády a společný odpor proti některým krokům Bruselu. Teď je všechno jinak.


Takhle si dovolenou nevysnili. Videa zachycují chaos na Krymu po explozích
aktuálně.cz | 11:22:00
Videa zveřejněná na sociálních sítích ukazují, jak ve chvíli exploze mezi návštěvníky propukla panika.


Podcast: Válka na Ukrajině zatím překazila sny bosenských Srbů o nezávislosti
aktuálně.cz | 10:57:00
Romana Burianová žije a studuje v Sarajevu. V podcastu Středoevropanka mluví o snech svých bosenských spolužáků, i o tom, čím jí Bosna učarovala.


Nejstarší čtvrť Zátory. Tajuplná holešovická "Stínadla", která zničil až socialismus
aktuálně.cz | 10:01:21
Kdysi v okolí holešovického nádraží stála svébytná čtvrť úzkých uliček, několika činžáků a krámků drobných živnostníků.


Červencová inflace překvapila pomalejším růstem
Kurzy.cz | 11:06:52
Česká inflace v červenci pravděpodobně dál zrychlila, ovšem o poznání méně, něž jsme očekávali my i trh.


Těsný souboj. Keňa sčítá hlasy a vyhlíží vyhlášení výsledků prezidentských voleb
aktuálně.cz | 09:57:49
Keňané v pondělí volili nového prezidenta, hlavními favority jsou bývalý premiér Raila Odinga a končící viceprezident William Ruto.


Inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta. Vzrostla potřinácté za sebou
aktuálně.cz | 09:34:21
Ceny zboží v červenci meziročně vzrostly úhrnem o pětinu. Ceny služeb se zvýšily 14 procent.


Ranní okénko - Inflace v USA může prohloubit inverzi výnosové křivky
Kurzy.cz | 10:47:37
Dnes je na řadě inflace. Červencová statistika bude zveřejněna v ČR a během odpoledne dorazí z USA. Tuzemské spotřebitelské ceny pravděpodobně výrazně vzrostly z 17,2 % k 18 % či dokonce ještě výš kvůli zvýšení cen energií pro domácnosti.


Stát použije dividendy ČEZ na pomoc s energiemi, řekl Stanjura. Sektorovou daň odmítá
aktuálně.cz | 09:04:43
Valná hromada, která o vyplacení dividend za letošek rozhoduje, bude příští rok v červnu.


Nemáte nárok, slýchává seniorka. Z důchodu zbývá minimum, o příspěvky žádá marně
Denik.cz | 11:09:00
Seniorce z Orlickoústecka zbývají na každý měsíc necelé tři tisíce korun. Většinu peněz dá za nájem a energie, na potravinách musí výrazně šetřit. Na dávky ale nedosáhne. I kvůli nestandardní smlouvě na byt.


Nemocná běluha ze Seiny je na cestě kamionem do Normandie. Veze se na seně
Denik.cz | 10:33:00
Běluhu severní, která před týdnem zabloudila do řeky Seiny, ve středu záchranný tým převáží chlazeným kamionem do Ouisterhamu v Normandii. Naložení kytovce trvalo celou noc, za úsvitu se výprava pomalým tempem vydala na severozápadní pobřeží Francie. Veterináři při prohlídce samce zjistili, že nepřijímá potravu a nefunguje mu trávení. Stav zvířete je podle nich velmi znepokojivý. O vývoji záchranné operace informovala agentura AFP.


Válka na Ukrajině musí skončit osvobozením Krymu, prohlásil Zelenskyj
Denik.cz | 10:24:00
Válka na Ukrajině začala obsazením poloostrova Krym Ruskem a musí skončit jeho osvobozením Ukrajinou, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném nočním projevu. V úterý byly z ruské letecké základny na západě anektovaného Krymu hlášeny silné exploze a požár, Ukrajina se k útoku ale nepřihlásila.


V Česku ubývají ovce po tisících. Farmáři to s vlkem už vzdávají
Denik.cz | 10:17:00
V České republice se chová nejméně ovcí od roku 2010, meziročně se snižují počty ve stádech téměř o pět procent. Chovatelé ztrácejí motivaci po návratu vlků do krajiny, kteří stáda decimují, místo ovcí zřizují chovy krav. V části republiky útoky nabraly na agresivitě, samosprávy volají po odstřelu. Stát zřídí vyšetřovací skupiny.


V Číně objevili nový virus: Zvířata nakazila 35 lidí, přenos může být smrtelný
Denik.cz | 10:16:00
Ve dvou čínských provinciích se objevil nový, potenciálně smrtelný henipavirus Langya. Příznaky má podobné chřipce. Nešíří se však stejně rychle jako covid-19. Podle prvotních zpráv se pravděpodobně přenesl na člověka z rejsků.


Šest hodin zpožděné vlaky? Železničáři slíbili nápravu. Pozdě, míní strojvedoucí
Denik.cz | 10:13:00
Porucha trakčního vedení, poškozený sběrač, a především naštvaní a neinformovaní cestující – tak vypadal uplynulý víkend na železnici v kraji. Na hlavní trati mezi Ostravou a Prahou vlaky čekaly i šest hodin. Důvodů bylo během dvou dnů více. Správa železnic z nedělního incidentu v úterý vyvodila důsledky, mimo jiné i změny technologických postupů při rekonstrukci frekventované trati. Cestující mají několik možností, jak žádat o kompenzace.


VIDEO: Honička se zdrogovaným řidičem: Muž chtěl ujet policii na kradené motorce
Denik.cz | 10:10:00
/FOTOGALERIE/ Řidič se snažil ujet policistům na kradené motorce. Měl již druhý zákaz řízení a byl pod vlivem drog.


Pod drobnohledem jsou data americké inflace - Ekonomický kalendář XTB
Kurzy.cz | 09:26:00
Evropské indexy otevřely v červených číslech Americká inflace by měla zpomalit Čekáme nadata ropných zásob DoE Evropa otevřela do záporu a prodlužuje tak negativní náladu z asijské seance. Horší náladu lze pozorovat také na trhu drahých kovů a kryp...


ICRI 2022 - Mezinárodní konference o výzkumných infrastrukturách v Brně ve dnech 19. až 21. října
Kurzy.cz | 12:00:57
V roce 2022 bude jednou z hlavních akcí v oblasti mezinárodní spolupráce ve vědě, které se budou konat v České


V rámci středočeské veřejné dopravy může docházet k občasným výpadkům spojů v souvislosti s onemocněním COVID-19
Kurzy.cz | 12:00:57
Na území Středočeského kraje může docházet zejména v souvislosti s onemocněním COVID-19 u řidičů k občasnému rušení vybraných spojů autobusových linek. Prioritou organizátorů dopravy je i přes tuto nepříznivou situaci zajištění maximálního rozsahu prov...


Předlužení klienti, nezůstávejte na své starosti sami - Webinář
Kurzy.cz | 12:00:57
Webinář: Předlužení klienti, nezůstávejte na své starosti sami drupal8 St, 10.08.2022 - 09:25


Na veletrhu ITEP se představí stovka vystavovatelů z Čech i zahraničí
Kurzy.cz | 12:00:57
Na veletrhu ITEP se představí stovka vystavovatelů z Čech i zahraničí obrazek 10. srpna 2022 09:53, Ing. Helena Frintová Turistické a cestovní informace z různých koutů Česka i světa, mapy a brožury, inspirativní přednášky nejen o cestování,...


Mladá Boleslav: Prostor před knihovnou zkrášlily lavičky z Metalového sympozia
Kurzy.cz | 12:00:58
Před městskou knihovnou na třídě V. Klementa byly v úterý 9. srpna instalovány tři dřevěné lavičky. Byly vytvořeny v rámci Metalového sympozia v roce 2021. Dřevořezbářští umělci tvořili na téma literatura a právě proto padlo rozhodnutí umístit jejich d...


Pro planetu jedině dobře, říká o nynější krizi v dodavatelském řetězci šéf Logia. Budoucnost vidí v automatizovaných skladech
Euro | 11:11:24
Narušené dodavatelské řetězce nejsou ani tak důsledkem pandemie jako spíše rostoucího sektoru e-commerce a skutečnosti, že Čína naráží na limit svých vlastních logistických kapacit. Takový názor alespoň zastává Marek Šucha, šéf tuzemské technologicko-poradenské společnosti Logio, která má s daným odvětvím 18leté zkušenosti. Ceny přepravy zboží z Asie do Evropy se podle něj na své dřívější úrovně již nevrátí. Firmám proto nezbude než přesměrovat výrobu blíž. Problém s chybějícími skladovými prostorami by v brzké budoucnosti měly vyřešit takzvané automatizované sklady plné robotů namísto lidí.


Dovolená na španělské pláži není lidské právo. Proč by Rusové neměli dostávat víza pro vstup do EU
Hospodářské noviny | 10:07:00
V posledních dnech se na sociálních sítích čím dál častěji objevují obrázky, jak nějaký ruský turista v členské zemi Evropské unie slovně a někdy i fyzicky napadá Ukrajince a hlásí se k agresi, kterou Ruská federace vede proti Ukrajině a ještě se...


Amnesty International čerpala od lidí z filtračních táborů, tvrdí Ukrajinci
idnes.cz | 13:38:00
Kontroverze kolem zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) o ohrožování civilistů ukrajinskými ozbrojenými silami neutichá. Centrum pro strategickou komunikaci uvedlo, že organizace čerpala podklady od lidí z filtračních táborů na Rusy okupovaných územích. Zprávě se v Rusku dostalo velké pozornosti, i když organizace je zde zakázaná.


Kontrola u exekutora Podkonického. Exekuce oživily podivné korunové platby
idnes.cz | 13:23:00
Na úřad exekutora Juraje Podkonického míří další kontrola z ministerstva spravedlnosti. Měl totiž obcházet novelu exekučního řádu, která ukládá povinnost zastavovat bagatelní exekuce, u nichž nebylo v posledních třech letech nic vymoženo. V několika případech se totiž pár dní před vypršením lhůty objevila ve spisu uhrazená jedna koruna.


Když všechno vidíme černě. Jak negativní myšlenky ničí náš život
Hospodářské noviny | 11:40:00
Když jedou na dovolenou k moři, dopředu si představují, že tam určitě bude celou dobu pršet. Své děti jen s obavami pouští na venkovní hřiště, protože si z hlavy nemohou vyhnat obraz toho, jak je na přechodu sráží nákladní auto. A když potomek...


Muž dostal pět let za znásilnění třináctileté dcery. Tvrdí, že ho sváděla
idnes.cz | 13:03:00
Pětiletý trest vězení dostal obžalovaný Luděk T. u Krajského soudu v Brně. Podle obžaloby loni v září v opilosti znásilnil svoji tehdy třináctiletou dceru. Dívce má podle zatím nepravomocného rozsudku také zaplatit 50 tisíc korun jako odškodnění.


KOMENTÁŘ: Rozpoutají zákroky na Babišově akci vajíčkiádu jako za Paroubka?
idnes.cz | 13:00:00
Ministr vnitra volá po trestech za policejní zákroky na Babišových mítincích. Policisté jsou naštvaní, jejich prezident hledá cestu ven. Do toho hrozí větší přestřelky mezi odpůrci a příznivci šéfa ANO. Přerostou ve vajíčkiádu jako za Paroubka? ptá se zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


V USA zachránili 4000 bíglů určených na pokusy, psi nyní hledají domov
idnes.cz | 12:50:00
Ochránci zvířat ve Spojených státech hledají nový domov pro asi čtyři tisíce bíglů z chovné stanice uzavřené kvůli porušování předpisů. Chovné středisko psy prodávalo na pokusy laboratořím vyvíjejícím léky.


Podporou Ukrajiny bráníte i sebe, řekl Perebyjnis. Vystrčil mu dal medaili
idnes.cz | 12:50:00
Předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil z ODS předal Stříbrnou medaili předsedy Senátu loučícímu se velvyslanci Ukrajiny v České republice Jevhenu Perebyjnisovi. „Odvedl pro svou vlast Ukrajinu a troufám si říci, že i pro Českou republiku, obrovský kus práce,“ řekl Vystrčil. „Posílil vědomí českých občanů, že je třeba bránit svobodu a nezávislost,“ uvedl šéf Senátu.


Nový šéf špionů se stýkal s obviněným Redlem. Vztah byl pracovní, hájí ho Rakušan
idnes.cz | 12:41:00
Nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace Petr Mlejnek měl minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr, zjistil server SeznamZprávy. Ministr vnitra Vít Rakušan sdělil, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a za rozhodnutím si stojí.


Vláda zvažuje zavedení válečné daně. Čirý populismus, říká opozice
idnes.cz | 12:40:00
Vláda vážně debatuje o zavedení válečné daně, uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura pro CNN Prima News. Na rozdíl od sektorové daně by se ta válečná týkala především firem s mimořádnými zisky, které plynou z vnějších okolností. Zástupci hnutí ANO označili tento krok za populismus, proti je také SPD.


Když bude málo plynu, sníží teplárny teplotu. Ministerstvo chystá vyhlášku
idnes.cz | 12:36:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu návrhem své nové vyhláškou reaguje na případný nedostatek paliva v teplárnách, který může nastat v souvislosti s dlouhotrvajícím rusko-ukrajinským konfliktem. V českých bytech a kancelářích se bude topit méně, návrh vyhlášky se tím snaží předejít stavu nouze.


Kvůli chybě při doručování se vyvlastnění pozemků u Jaroměře vrátí k soudu
idnes.cz | 12:29:00
Manželé Kučerovi, kteří vedou soudní spory kvůli pozemkům pro stavbu obchvatu Jaroměře na Náchodsku, dosáhli dílčího úspěchu u Nejvyššího správního soudu (NSS). Krajský úřad Královéhradeckého kraje podle něj chyboval při doručování rozhodnutí o vyvlastnění pozemků v katastru Hořenic.


Třetinový nárůst. I tak jsou ale vlaky prázdnější než před covidem
idnes.cz | 12:15:00
Po dvouletém útlumu se opět začínají vlaky plnit cestujícími. Během prvního pololetí přepravily vlaky Českých drah 75 milionů cestujících. To je o 25 milionů více než ve stejném období v loňském roce. Rychleji se pasažéři vrací do dálkových vlaků, což se projevuje i prodloužením průměrné ujeté vzdálenosti na 48 kilometrů.


Místo Normandie eutanázie. Zbloudilou běluhu ze Seiny už nezachránili
idnes.cz | 12:13:00
Nemocná běluha severní, která minulý týden zabloudila do řeky Seiny, nepřežila transport do Normandie. Záchranáři kytovce ve středu ráno po noční akci naložili do kamionu. Podle veterinářky z prefektury Calvados byl ale stav zvířete velmi špatný.


Zoopark ve Vyškově je zavřený, u vstupu shořely balíky slámy i autobus
idnes.cz | 11:59:00
Desítky balíků slámy a zaparkovaný autobus shořely v noci na dnešek před zooparkem ve Vyškově. Areál zůstává kvůli jejich dohašování na parkovišti po celý den uzavřený, návštěvníci by jej nemohli využít a odstavit tam svá auta. Nepřístupný je zároveň také místní dinopark, protože nefunguje kyvadlová doprava zajišťovaná vláčky od zooparku. Zvířata uvnitř jsou v pořádku.


Pokud vážíš 50 a méně, přijď na grilovačku, zval dívky na TikToku muž z Brna
revue.idnes.cz | 13:20:00
Uživatel sociální sítě TikTok říkající si Filas Sherminator zaskočil mnohé sledující jedním ze svých dvou videí zveřejněných na této platformě. Zval na grilovačku s kamarády do Brna všechny dívky, které váží maximálně padesát kilogramů.


Dovolená na španělské pláži není lidské právo. Proč by Rusové neměli dostávat víza pro vstup do EU
iHned.cz | 10:07:00
V posledních dnech se na sociálních sítích čím dál častěji objevují obrázky, jak nějaký ruský turista v členské zemi Evropské unie slovně a někdy i fyzicky napadá Ukrajince a hlásí se k agresi, kterou Ruská federace vede proti Ukrajině a ještě se...


Výrobci přikrývek a ponožek navyšují výrobu. Čekají, že lidé budou v zimě doma topit méně
iHned.cz | 12:07:00
Pokud se budou ceny elektřiny a plynu dál výrazně zvyšovat, plánuje na energiích šetřit osm z deseti Čechů, zjistil červencový průzkum agentury Ipsos. Až 65 procent domácností v tom případě plánuje snížit teplotu v celém obydlí, během noci by méně...


Zemní plyn i drahé hospody. Co za rok zdražilo nejvíc a co má na inflaci největší vliv
iHned.cz | 12:00:00
Článek i infografika byly aktualizovány o červencová data.


Když všechno vidíme černě. Jak negativní myšlenky ničí náš život
iHned.cz | 11:40:00
Když jedou na dovolenou k moři, dopředu si představují, že tam určitě bude celou dobu pršet. Své děti jen s obavami pouští na venkovní hřiště, protože si z hlavy nemohou vyhnat obraz toho, jak je na přechodu sráží nákladní auto. A když potomek...


Cupra Ateca Limited Edition VZ – Já jsem pořád tady!
Auto.cz | 12:52:00
První model samostatné značky Cupra se po příchodu Formentoru stáhl do ústraní. Teď se Ateca snaží připomenout limitkou pro pár vyvolených.


Inflace v červenci 2022 pod prognózou ČNB
Kurzy.cz | 13:59:34
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v červenci 2022 Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v červenci 2022 cenová hladina meziročně o 17,5 %. Inflace se tak dále mírně zvýšila a nacházela se vysoko nad horní hranicí tolerančního...


USD před zveřejněním CPI oslabuje
Kurzy.cz | 13:58:50
Pozornost investorů se dnes zaměří na zprávu o inflaci z největší světové ekonomiky. Informace s největším tržním významem je samozřejmě inflace z USA, která nastíní další kroky amerického Fedu v monetární politice. Dnes ve 14:30 vytvoří zpráva velkou ...


Příspěvky do Garančního systému finančního trhu opět vzrostly. Finanční instituce zaplatily přes šest miliard korun
Kurzy.cz | 13:57:01
Banky, družstevní záložny, stavební spořitelny a vybraní obchodníci s cennými papíry v rámci pravidelných příspěvků do Garančního systému finančního trhu letos odvedly částku 6 332,1 milionů korun.


Vše, co potřebujete vědět o venkovní kuchyni
Kurzy.cz | 13:26:45
Zahradním kuchyním se začala věnovat větší pozornost až během posledních let, ale téměř okamžitě získaly obrovské množství fanoušků. Ať už rádi grilujete, milujete pizzu právě vyndanou z pece, nebo jen potřebujete více prostoru v kuchyni, vaření venku je&


Inflace v červenci zrychlila výrazně méně, než jsme čekali (Analýza makroindikátorů)
Kurzy.cz | 12:52:09
Tuzemská inflace v červenci překvapila tím, že nadále
zpomalovala. Meziměsíční růst spotřebitelských cen se snížil z 1,6 % na 1,3
%, po sezonním očištění pak z 1,4 % na 1,2 %. Překvapení je to především proto,
že podle již zveřejněných ceníků jednotliv...


Šéf civilní rozvědky se stýkal s obviněným Redlem. Rakušan o tom věděl, píší Seznam Zprávy
ČT24 | 12:01:35
Nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl podle serveru Seznam Zprávy minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhán v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) serveru řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Na Twitteru později doplnil, že si za jmenováním Mlejnka stojí. Nového šéfa ÚZSI považuje za profesionála s úctyhodným kariérním profilem.


Senát schválil zákaz některých jednorázových plastů. Odsouhlasil i širší možnosti uvalování sankcí
ČT24 | 11:23:27
Výroba a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček budou v Česku zakázány v souladu s předpisy Evropské unie. Ve středu to schválil Senát. Normu, pro niž hlasovalo 49 ze 69 přítomných senátorů, nyní dostane k posouzení prezident. Horní komora také podpořila předlohu, podle níž celníci dostanou právo zadržet majetek, na který se vztahují mezinárodní sankce. Budou moci i zadržet dopravní prostředek, který takový majetek přepravuje. Porušení mezinárodních sankcí bude trestným činem. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) také udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny Jevhenovi Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu.


12.h - Evopa čeká na klíčová US data, BCPP dále roste díky ČEZu, koruna posiluje, ropa oslabuje, zlato vyhlíží US data
Kurzy.cz | 12:37:13
Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne vyčkávají na klíčovou odpolední zprávu o vývoji americké inflace. Inflace v červenci v Číně sice dále rostla, ale naznačila možnost určitého zmírnění tlaku na další růst.


Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak osloví stávajícího nájemce
Kurzy.cz | 12:34:22
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) je organizační složkou státu a je součástí resortu Ministerstva financí. Mezi jeho základní agendy patří zastupování státu v majetkových právních jednáních, hospodaření s vymezeným státním majetk...


Červnové tržby pražských hotelů pětkrát vyšší než loni
Kurzy.cz | 12:30:11
Cena za pokoj již dosáhla předkrizové úrovně, obsazenost 80 procent tehdejší hodnoty


Deliveroo v 1H zpomaluje růst tržeb a prohlubuje ztrátovost. Zahájí odkup vlastních akcí
Kurzy.cz | 12:06:41
Britská služba doručování jídla Deliveroo za první pololetí tohoto roku vykázala meziroční růst tržeb o 12% na 1 mld. GBP, ale současně také meziroční růst hrubé ztráty o 54% na výsledných 147,3 mil. GBP.


Síkela chce v krizi vytápět budovy na méně stupňů. Dotklo by se to škol i domácností
aktuálně.cz | 13:14:52
Cílem vyhlášky, kterou navrhuje ministerstvo průmyslu a obchodu, je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor.


Česká národní banka po sérii zvyšování úrokových sazeb drží úrokové sazby na uzdě
Kurzy.cz | 11:49:21
Česká národní banka (ČNB) poprvé po více než roce ponechala úrokové sazby beze změny. Česká diskontní sazba zůstává na 6 %, lombardní sazba na 8 % a dvoutýdenní repo sazba na 7 %.


Musk znovu prodává akcie Tesly
Kurzy.cz | 11:45:47
Dokumenty americké Komise pro cenné papíry (SEC) odhalily, že Musk se zbavil akcií Tesly mezi 5. a 9. srpnem. Celkový počet prodaných akcií byl asi 7,92 milionu v celkové hodnotě téměř 7 miliard dolarů. Musk prodal za průměrnou cenu 869 dolarů za akcii...


Británie čelí růstu energetické chudoby. Od ledna by jí mohlo čelit až 32% domácností
Kurzy.cz | 11:44:42
A skyrocketing energy price cap and eyewatering rental prices are just two factors contributing to the U.K.’s deepening cost-of-living crisis, described by Legal and General CEO Nigel Wilson as “a tragedy for many, many people.


Náklady na bydlení neustále rostou a ženou vzhůru celkovou inflaci. Ta už dosáhla 17,5 procenta
Kurzy.cz | 11:38:11
Náklady na bydlení v Česku pokračují v růstu a výrazně zvyšují i celkovou inflaci. Ta podle dnešních aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) v červenci meziročně vzrostla na 17,5 procenta. Meziměsíčně tak narostla o 1,3 procenta a navýšila rekord


MONETA darovala znevýhodněným rodinám počítače a nábytek za 4,7 milionu korun
Kurzy.cz | 11:33:37
Vyřazené služební počítače, notebooky, tiskárny a nadbytečný kancelářský nábytek v tržní hodnotě 4,7 milionu korun předala včera dopoledne MONETA zástupcům neziskových organizací SOS dětské vesničky, Fóru mobilních hospiců a české Diakonii. V rámci spo...


Lidé vs. roboti. Automaty v budoucnu vezmou práci účetním nebo auditorům
Denik.cz | 13:45:00
Lidi čeká souboj s roboty o některá pracovní místa. Už nyní je přitom možné říct, že řada lidí v tomto zápase prohrává. Odborníci očekávají, že v dohledné době stroje nahradí například účetní nebo prodavačky u pokladen. Některé pracovní pozice ale naopak vzniknou. Jen dnes ještě není jasné, jaké to budou.


Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně. Slibuje svobodu a bohatství, píše CNN
Denik.cz | 13:31:00
Rusko má do armády bojující na Ukrajině nově verbovat vězně. Za krvavý boj na frontě jim slibuje svobodu a bohatství, na což mnozí z nich kývnou. Nábor má zajišťovat soukromý vojenský dodavatel, společnost Wagner, jejíž majitel je spojovaný s Vladimirem Putinem. S informacemi přišla americká CNN. Na žádost o vyjádření ruské ministerstvo obrany ani vězeňská služba CNN neodpověděly.


Jak se vám líbí? Projděte se po lipenském mole, které vyrostlo přímo nad pláží
Denik.cz | 13:00:00
/ANKETA/ Léto je v plném proudu a v Lipně nad Vltavou je spousta turistů. Mnozí z nich vyrážejí okouknout nové sto padesát metrů dlouhé dřevěné molo s restaurací, které vyrostlo přímo nad pláží.  


VIDEO: Dva zloději v Praze zbili a okradli kolemjdoucího. Třetí hlídal okolí
Denik.cz | 12:57:00
Dva agresoři napadli v Bělehradské ulici v Praze pod viaduktem kolemjdoucího a ukradli mu mobil. Třetí vše sledoval zpovzdálí a hlídal.


Tragédie v Napajedlích na Zlínsku: U přístaviště našli utonulého muže
Denik.cz | 12:53:00
V řece poblíž přístaviště v Napajedlích na Zlínsku našli ve středu dopoledne utonulého muže. Informaci Deníku potvrdil mluvčí záchranky Jakub Omelka.


OBRAZEM: Hlavní tepna v Ostravě-Porubě mění svou tvář, takto nyní vypadá
Denik.cz | 12:51:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V porubském obvodu vzniká nejdelší úsek nejmodernější tratě v Ostravě. Dopravní podnik Ostrava (DPO) v místě buduje tišší a zatravněnou tramvajovou trať. Podle vedení DPO zde práce probíhají téměř nepřetržitě, včetně víkendů. Jak situace aktuálně vypadá, můžete vidět na snímcích fotografa Deníku Lukáše Kaboně.


Žena v Německu vypadla při jízdě z horské dráhy. Na místě zemřela
Denik.cz | 12:46:00
V zábavním parku Klotti v německém Klottenu se v neděli 7. srpna stala tragická nehoda, při které sedmapadesátiletá žena vypadla z horské dráhy ve výšce zhruba osmi metrů. Na místě zemřela.


Osm litrů vody denně a o pět kilo lehčí. Hasiči z Letohradu se vrátili z Hřenska
Denik.cz | 12:45:00
/FOTOGALRIE/ Otevřít oči po noci strávené pod hvězdami, vydatně se nasnídat a na nohy obout těžké zásahové boty – tak začínaly dny letohradských hasičů, kteří spolu s ostatními kolegy z kraje na konci minulého týdne vyrazili na pomoc do Hřenska. „Dokud nejste přímo v zasažené lokalitě a nevidíte rozsah požáru, tak si to zkrátka nedovedete představit,“ říká letohradský hasič Roman Čada.


KVÍZ: Devadesátiny Vladimíra Párala. Jak dobře znáte jeho život a knihy?
Denik.cz | 12:28:00
Vladimír Páral je nejen inženýr chemie a originální spisovatel, po kterém je dokonce pojmenován styl psaní, ale také milovník žen a čelný představitel české erotické literatury. Narodil se 10. srpna 1932 v Praze a možná i díky své zálibě v józe a meditaci dnes slaví krásné 90. narozeniny.


Ukrajinský velvyslanec dostal Stříbrnou medaili předsedy Senátu od Vystrčila
Eurozpravy-domácí | 13:15:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny v Praze Jevhenu Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu. Nově jmenovaný náměstek ukrajinského ministra zahraničí Perebyjnis obdržel ocenění na slavnostním ceremoniálu v Hlavním sále Valdštejnského paláce. Perebyjnise označil Vystrčil za člověka, který v tuzemsku odvedl obrovský kus práce pro Ukrajinu, a tím i pro Česko.


KOMENTÁŘ: Inflace stále ještě roste. Populisté ji svým chováním a hesly o lepších zítřcích nesníží
Eurozpravy-domácí | 13:00:00
Čeští voliči mají před blížícím se závěrem letošního roku nejeden úkol. Ten hlavní je vybrat nové reprezentace do místních zastupitelstev a magistrátů. A i když nejen politologové, ale i další odborníci většinou říkají, že komunální volby by se s těmi parlamentními spojovat neměly (nejen proto, že ony reprezentace mají zcela odlišná práva a povinnosti), tak tomu v našich končinách zas tak moc není. Už nyní se třeba ukazuje, a nejen podle voličských preferencí, že lidem se líbí nejen „spanilé“ jízdy v cizí zemi soudem uznaného spolupracovníka totalitní československé Státní bezpečnosti, ale hlavně hesla o tom, že za něj bude zase líp, oproti nějakým argumentům, snažícím se vysvětlit, co v komunálu změnit, ale navíc nálada ukazuje, že snahy samotných lidí deagrofertizovat společnost, nemusí už být tou hlavní motivací ve volbách. Bez ohledu na to, které to jsou.


Ministerstvo zdravotnictví zařadilo výrobce léků mezi prioritní v dodávce plynu
Eurozpravy-domácí | 12:46:00
Ministerstvo zdravotnictví zařadilo výrobce léků mezi prioritní obory v dodávkách zemního plynu v případě jeho nedostatku. Musejí mu dodat odhady spotřeby do konce září příštího roku, potom za ně podá žádost. Od začátku srpna platí takto upravená novela vyhlášky o stavu nouze v plynárenství, ministerstvo o ní informovalo na webu.


Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, schválil Senát
Eurozpravy-domácí | 12:19:00
Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Schválil to dnes Senát v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu, pro niž hlasovalo 49 ze 69 přítomných senátorů, nyní dostane k posouzení prezident.


V Praze žije podle analýzy o asi 300 tisíc lidí víc než podle oficiální statistiky
Eurozpravy-domácí | 12:14:00
V hlavním městě žije více obyvatel, než uvádí oficiální sčítání obyvatel. Podle analýzy Institutu Plánování a rozvoje (IPR) je jich namísto oficiálních asi 1,3 milionu o zhruba 300.000 více. Počet obyvatel institut zjistil na základě anonymních údajů od mobilních operátorů. Přes den pak přibudou další statisíce lidí, kteří přijedou za prací. ČTK to řekl ředitel IPR Ondřej Boháč.


Čínská armáda tvrdí, že úspěšně splnila úkoly v okolí Tchaj-wanu
Eurozpravy-zahraniční | 13:58:00
Čínská armáda dnes uvedla, že po zhruba týdnu cvičení v okolí Tchaj-wanu "úspěšně splnila různé úkoly", napsala agentura Reuters. Východní velení čínské armády na sociální síť Weibo oznámilo, že bude situaci v Tchajwanském průlivu i nadále sledovat, pravidelně hlídkovat a pokračovat ve výcviku, aby byla armáda bojeschopná.


Slovnaft zaplatil tranzitní poplatky, dodávky se mají obnovit odpoledne
Eurozpravy-zahraniční | 13:25:00
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Očekává proto, že v nejbližších dnech budou dodávky ropy obnoveny. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Slovnaftu Anton Molnár.


Z potravin od začátku roku nejvíce zdražilo máslo a eidam
Eurozpravy-ekonomika | 13:54:00
Ze základních potravin si Češi od začátku roku zhruba do poloviny července podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) nejvíce připlatili za máslo. Za kilogram zaplatili o 34,6 koruny více, tedy 249,5 Kč, v meziročním srovnání zdražil kilogram másla o 62,5 koruny.


Léčky byrokratického humanismu: Amnesty je mimo realitu a morální aspekt války zcela přehlíží
Reflex | 12:10:00
Poslední zpráva mezinárodní organizace Amnesty International o ruské agresi na Ukrajině vyvolala značný rozruch. Kyjevská pobočka AI se dokonce od zprávy distancovala a doznala v té souvislosti personálních změn. Z většiny mezinárodních míst nepodporujících kremelský nápad na zničení ukrajinské samostatnosti na adresu AI zazněla tvrdá kritika.


Nový šéf civilní rozvědky se stýkal se stíhaným Redlem, Rakušanovi to nevadí
Tiscali-zprávy | 12:32:50
Nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl podle serveru SeznamZprávy minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) serveru řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní.


Zelenskyj: Krymem to začalo, Krymem to musí skončit
Tiscali-zprávy | 10:12:56
Válka na Ukrajině začala obsazením poloostrova Krym Ruskem a musí skončit jeho osvobozením Ukrajinou, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném nočním projevu. V úterý byly z ruské letecké základny na západě anektovaného Krymu hlášeny silné exploze a požár, Ukrajina se k útoku ale nepřihlásila.


Slovnaft zaplatil poplatky za tranzit ropy v ropovodu Družba. Dodávky se obnoví odpoledne
E15-ekonomika | 13:25:00
Ukrajina potvrdila, že dostala na bankovní účet poplatek za tranzit ruské ropy přes své území dál do Maďarska a na Slovensko. Oznámila to ruská společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Firma také podle agentury RIA uvedla, že v 16:00 moskevského času (tedy v 15:00 středoevropského času) začne do jižní větvě ropovodu Družba opět pumpovat ropu. Ta netekla od čtvrtka minulého týdne.


Senát schválil zákaz výroby a prodeje jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček
E15-ekonomika | 13:15:00
Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Schválil to ve středu Senát v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu, pro niž hlasovalo 49 ze 69 přítomných senátorů, nyní dostane k posouzení prezident.


Ukrajinci zničili devět ruských letadel na krymském letišti
E15-ekonomika | 11:46:00
Ukrajinský generální štáb ve středu ráno ve své pravidelné svodce informoval o devíti zničených ruských letadlech za posledních 24 hodin. Kde a jak byly letouny zlikvidovány neupřesnil, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Ukrajinské vzdušné síly ale na svém facebookovém učtu napsaly, že se tak stalo na ruském vojenském letišti Saky (rusky Saki) u Novofedorivky (rusky Novofjodorovky) na Moskvou anektovaném poloostrově Krym, kterým předešlý den otřásly exploze. Příčiny výbuchů nejsou dosud zcela vyjasněné.


Německý ministr financí Lindner chce bojovat proti inflaci snížením daní o 10 miliard eur
E15-ekonomika | 11:00:00
Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy korun), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.


Slovnaft zaplatil poplatky za tranzit ropy v ropovodu Družba. Dodávky se obnoví odpoledne
E15-politika | 13:25:00
Ukrajina potvrdila, že dostala na bankovní účet poplatek za tranzit ruské ropy přes své území dál do Maďarska a na Slovensko. Oznámila to ruská společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Firma také podle agentury RIA uvedla, že v 16:00 moskevského času (tedy v 15:00 středoevropského času) začne do jižní větvě ropovodu Družba opět pumpovat ropu. Ta netekla od čtvrtka minulého týdne.


Senát schválil zákaz výroby a prodeje jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček
E15-politika | 13:15:00
Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Schválil to ve středu Senát v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu, pro niž hlasovalo 49 ze 69 přítomných senátorů, nyní dostane k posouzení prezident.


Ukrajinci zničili devět ruských letadel na krymském letišti
E15-politika | 11:46:00
Ukrajinský generální štáb ve středu ráno ve své pravidelné svodce informoval o devíti zničených ruských letadlech za posledních 24 hodin. Kde a jak byly letouny zlikvidovány neupřesnil, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Ukrajinské vzdušné síly ale na svém facebookovém učtu napsaly, že se tak stalo na ruském vojenském letišti Saky (rusky Saki) u Novofedorivky (rusky Novofjodorovky) na Moskvou anektovaném poloostrově Krym, kterým předešlý den otřásly exploze. Příčiny výbuchů nejsou dosud zcela vyjasněné.


Německý ministr financí Lindner chce bojovat proti inflaci snížením daní o 10 miliard eur
E15-politika | 11:00:00
Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy korun), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.


Čekání na nejúčinnější lék proti covidu. Česku se nedaří dohodnout s Pfizerem
idnes.cz | 15:53:00
Od konce loňského roku Česká republika jedná s firmou Pfizer o dodávkách léků proti covidu-19 paxlovid. Na konci července ministr zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že lék dorazí do země do dvou týdnů. To se ovšem nestalo. Čeští zástupci s firmou ještě nepodepsali smlouvu. Přitom na Slovensko již minulý týden dorazilo prvních několik tisíc balení léčivého přípravku.


Útok v hlubokém ruském týlu mohly provést ukrajinské zvláštní jednotky
idnes.cz | 15:49:00
Nejmenovaný ukrajinský vládní činitel řekl listu The Washington Post, že za výbuchy na letišti na Krymu jsou odpovědné ukrajinské zvláštní jednotky. Další ukrajinští činitelé uvedli, že exploze jsou varovným signálem Rusům a označují tvrdý start ukrajinské protiofenzívy.


Patologický hráč prosázel firmě 300 milionů, půjde do vězení a musí se léčit
idnes.cz | 15:27:00
Za mimořádně vysokou zpronevěru téměř 300 milionů korun z účtů strojírenské firmy ve Fulneku na Novojičínsku si její bývalý hlavní ekonom David Sukup definitivně odpyká osm let vězení. Rozhodl o tom Vrchní soud v Olomouci.


Budu cizince zabíjet dál. Vrah tří Australanů žije v Kábulu v luxusu
idnes.cz | 15:16:00
Terorista známý jako Hekmatulláh, který ještě coby příslušník afghánské armády zastřelil trojici neozbrojených australských vojáků, žije v luxusním domě v Kábulu. Tálibánská vláda, která je u moci od loňského srpna, usvědčeného vraha oslavuje jako hrdinu a dopřává mu mnoho požitků.


Jestli chtěl Putin oslabit NATO, povedl se mu pravý opak, řekla Černochová
idnes.cz | 15:04:00
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který schválil Senát. Kývne také na přijetí Finska a Švédska do NATO. „Jestli chtěl Putin oslabit NATO, povedl se mu pravý opak,“ řekla ministryně obrany Jana Černochová.


Mezi soukromými rádii opět vede Impuls, nejposlouchanější je Radiožurnál
idnes.cz | 15:00:00
Z nejnovějších výsledků Radioprojektu za první pololetí 2022, který realizují agentury Median, STEM/MARK a Nielsen Admosphere, opět vyšlo Rádio Impuls jako vítěz každodenní poslechovosti mezi soukromími stanicemi. Nejposlouchanějším rádiem byl v Česku opět Radiožurnál. Bronz si udržela Evropa 2.


Památky šetří a noří se do tmy. Zkrátí se i nasvícení Pražského hradu
idnes.cz | 15:00:00
České památky jsou pod tlakem. Poslední dva roky musely kličkovat ve složité době covidových restrikcí, které zasáhly do návštěvnosti. Čísla z poloviny prázdnin nicméně ukazují, že ani teď o ně není takový zájem jako před pandemií. Provoz navíc prodražují ceny energií a kasteláni hledají cesty, jak ušetřit.


Příliv migrantů na moravské hranici. Policie má záchytů jako během krize
idnes.cz | 14:46:00
Policisté na hranicích mají v posledních týdnech napilno. Důvodem jsou migranti, kteří se snaží dostat přes Česko do Německa či dále na západ. Podle policie počty zadržených migrantů za poslední dva měsíce dokonce převyšují migrační krizi v roce 2015. „Nějakou velkou migrační vlnu neočekáváme,“ mírní obavy specialista na migraci Robert Stojanov z brněnské Mendelovy univerzity.


Další šéf pobočky Amnesty International rezignoval kvůli zprávě o Ukrajině
idnes.cz | 14:41:00
Spoluzakladatel švédské pobočky lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) Per Wästberg rezignoval na protest proti zprávě, která obviňuje ukrajinské síly z ohrožování civilistů. Podle něj se AI vzdálila od svého původního cíle. Je už druhým vysoce postaveným činitelem organizace, který rezignoval.


VIDEO: Zdrogovaný muž na motorce havaroval na chodníku a utekl do křoví
idnes.cz | 14:15:00
Policisté chtěli minulý týden zkontrolovat řidiče motorky na Vršovické ulici v Praze 10. Ten však místo zpomalení začal ujíždět. Brzy ovšem havaroval a nevyšel mu ani útěk po svých do křoví. Hlídka zjistila, že je muž zdrogovaný, navíc měl i platný zákaz řízení.


Čína hlásí úspěšné splnění úkolů, výcvik u Tchaj-wanu zatím neukončí
idnes.cz | 14:13:00
Čínská armáda ve středu uvedla, že po bezmála týdenním cvičení v okolí Tchaj-wanu „úspěšně splnila různé úkoly,“ informovala o tom agentura Reuters. Východní velení čínské armády plánuje i nadále situaci v průlivu sledovat. Na sociální síti Weibo uvedlo, že bude pokračovat ve výcviku, aby byla armáda bojeschopná.


Velké dilema Němců, komu dát plyn? Plány na krizové přidělování budí emoce
idnes.cz | 14:00:00
Evropské země se snaží napěchovat zásobníky plynu, takže na začátku zimy by mohly být plné z 80 procent. Politici apelují na lidi, aby šetřili energiemi. Tedy méně klimatizace, osvětlení, sprchování či topení. Ani to ale nemusí stačit, v případě výpadků či hodně tuhé zimy přijde stav nouze. Co bude potom?


Hrobník křižníku Moskva, americká raketa nebo odhozený nedopalek. Co se stalo na Krymu?
iHned.cz | 15:49:00
Rusko vstřebává šok z útoku na vojenské letiště Saky (rusky Saki) na západním pobřeží Krymu. Šlo o první útok na tento poloostrov, jejž Rusko anektovalo v roce 2014. Nehledě na válku, která zuří zhruba 200 kilometrů daleko, desetitisíce Rusů odjely...


Skládačky, kam se podíváš: Samsung obrnil Galaxy Z Fold4 i Flip4 a nejlepším hodinkám sebral kroužek
iHned.cz | 15:00:00
Není to tak dávno, co se o ohebných displejích v telefonech vášnivě diskutovalo a na první možnost podívat se na prototyp zavřený ve skleněné skříni se stála hodinová fronta. Dnes Samsung ukázal už pátou generaci skládacích telefonů (navzdory...


Čeká nás nový normál: dvouciferná inflace a rozpočtové schodky přes tři sta miliard?
iHned.cz | 14:23:00
Inflace v červenci překonala další metu. Tentokrát hranici 17 % a prozatím se usadila na 17,5 %. Jednou z mála dobrých zpráv je, že přírůstky mezi měsíci polevují a třetí měsíc v řadě nezrychlují. Tím ale výčet dobrých zpráv končí. I kdyby...


Rýn rychle vysychá. Černá můra pro německý průmysl a energetiku se vrací
iHned.cz | 11:57:00
Nákladní lodě, které převáží chemikálie, uhlí nebo stavební materiál, plují po Rýně naplněné ani ne z poloviny. Jednu z nejdůležitějších nejvytíženějších řek v Evropě trápí sucho. Voda je tak nízko, že kapitáni nemohou lodě naložit na plnou...


Skutečně čínský průlom? Great Wall se domluvil s jedním z největších evropských dealerů
Auto.cz | 14:55:00
Čínský automobilový gigant navázal spolupráci s jedním z největších dealerů automobilů na starém kontinentu. Ještě letos tak můžeme očekávat příchod minimálně jedné nové čínské značky.


BMW M3 Competition v péči Manhartu posílilo o 140 koní
Auto.cz | 13:57:00
Německý úpravce Manhart si vzal do parády sportovní sedan BMW M3 Competition, ze kterého vykřesal vyšší výkon a točivý moment.


Martin Novák (ČEZ): Ceny elektřiny jsou určovány cenami zemního plynu, energie ale kvůli ekonomickým limitům odběratelů nemohou zdražovat donekonečna
Kurzy.cz | 14:56:42
Energetická skupina ČEZ v úterý ráno zveřejnila silné hospodářské výsledky za první pololetí. Finančního ředitele společnosti Martina Nováka jsme se zeptali, jak čísla za prvních šest měsíců roku hodnotí a co bude z hlediska hospodaření klíčové...


USD po zveřejnění CPI oslabuje
Kurzy.cz | 14:42:01
Právě byla zveřejněna široce sledovaná zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že růst cen mírně zvolnil, nicméně inflační tlaky nadále zůstávají zvýšené, proto nelze vyloučit zářijové zvýšení úrokových sazeb o 75 bp. Čísla byla pod očekáváním analytik...


US - inflace v červenci rostla "jen" o 8,5%, zpomalila tempo a zaostala za odhady trhu. Pod odhady také jádrová složka. Pokles cen energií a PHM
Kurzy.cz | 14:39:17
Americká inflace v červenci překvapila, když index spotřebitelských cen rostl meziročně pouze o 8,5%. Trh přitom počítal s posunem o 8,7%.


Americká inflace klesla
Kurzy.cz | 14:32:54
Index spotřebitelských cen v červenci klesl na 8,5 % meziročně oproti 9,1 % v červnu. Trhy očekávaly pokles na 8,7 %. Jádrová inflace stagnovala na 5,9 % jako v červnu, přičemž trhy očekávaly růst na 6,1 % meziročně.


Kurzovní lístek ČNB na středu 10.08.2022
Kurzy.cz | 14:26:47
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 9.8.Změna10.8. Americký dolar USD 1 23.9690 -0.71%23.7980...


Reálné sazby musí jít výrazně výš, Fed by neměl otáčet kvůli slabší ekonomice, říká Larry Summers
Kurzy.cz | 14:21:36
Larry Summers má podle svých slov radost z toho, kolik americká ekonomika podle posledních čísel vytváří pracovních míst. Zároveň tu ale jsou inflační tlaky dané přehříváním hospodářství.


Do/po České republice se začíná cestovat podobně jako před covidem
Kurzy.cz | 14:17:20
Příjezdy do České republiky (ČR) ve 2. letošním čtvrtletí ve srovnání s loňskem vzrostly. A to 3,3 x. Zvýšily se také počty přenocování – 2,9 x. Vyplývá to z informací Institutu Turismu, které na základě dnes vydaných dat Českého statistického úřadu&helli


Rusko dnes obnoví dodávky ropy jižní větví Družby. Slovenský Slovnaft uhradil potřebný tranzitní poplatek
Kurzy.cz | 14:10:43
Ruská společnost Transněfť oznámila, že ve středu odpoledne obnoví dodávky ruské ropy v jižní větvi ropovodu Družba, jež byly zastaveny od minulého čtvrtka. Podle agenturních zpráv Ukrajina dostala na příslušný bankovní účet za tranzit ruské ropy přes&hel


Evropu berou útokem další čínská auta. Jedno z nich má skutečně bizarní jméno
aktuálně.cz | 15:29:00
V Německu se ještě letos začnou prodávat další čínské automobily. Ora a Wey z portfolia Great Wallu doplňuje i BYD.


Mina tu nedávno utrhla muži hlavu. Nové video z Oděsy ukazuje bezmocné policisty
aktuálně.cz | 15:27:00
Před dvěma měsíci se koupání v zaminovaném moři u Oděsy tragicky vymstilo otci rodiny.


Finanční úřad může při kontrole knihy jízd použít záznam o pohybu vozidla
Kurzy.cz | 13:57:53
Policie ČR provozuje systém automatické kontroly vozidel, který obsahuje pro správu daní využitelné údaje o pohybu vozidel. Finanční úřad má nyní dle rozsudku možnost si takto ověřit informace uvedené například v knize jízd pro vozidlo určité státní pozná


Nový šéf civilní rozvědky se stýkal s obviněným Redlem. Rakušan za ředitelem stojí
aktuálně.cz | 14:32:20
Petr Mlejnek se minimálně od roku 2012 setkával s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr.


Student MU a nevidomý sportovec spolu na tandemu
Kurzy.cz | 13:28:28
Paralympiáda v Paříži a každý rok světový šampionát v tandemu na dráze. To jsou plány nevidomého cyklisty Aleše Moravce a jeho trenéra, doktoranda z Fakulty sportovních studií MU Luďka Helise.


Stanjura: Sektorová daň nebude! Stát využije dividendy ČEZ na zmírnění energetické krize
Kurzy.cz | 12:39:05
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí enormní zisk přes 33,5 miliardy korun. Oproti loňsku je to o 32 miliard víc. Zisk pro letošní rok ČEZ očekává kolem 60 až 65 miliard korun.


Fed to nyní se sazbami určitě nepřehání, stahovat se ale bude muset dřív, než si bude většina myslet, varuje ekonom Blinder
Kurzy.cz | 12:38:09
Bank of England čelí podobnému problému, jako americký Fed. Jen je v jejím případě násobeno jeden a půl krát, až dvakrát. Příčinou jsou ceny energií, které doléhají na Evropu, i když Británie „někdy nerada slyší, že je součástí Evropy“.


Až 1200 českých vojáků na východě NATO. Senát schválil armádní mise
Denik.cz | 14:58:00
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který schválil Senát. Souhlas s vysláním musí dát také Sněmovna. Celkem by v zahraničních misích mohlo v roce 2023 a 2024 působit podle vládního návrhu až 1362 vojáků. 


Vážná nehoda v Rudné u Prahy: Osobní auto odhodilo dodávku do stromu
Denik.cz | 14:15:00
Škoda Octavia narazila zezadu do Fordu Transit a odmrštila ho do stromu. Oba řidiči skončili se zraněním v nemocnici. Vážná nehoda se stala ve středu po 9. hodině v Rudné u Prahy v ulici Karlovotýnská.


Voličský průkaz pro volbu prezidenta
Kurzy.cz | 12:02:00
! Upozornění ! O voličský průkaz pro Volbu prezidenta ČR lze požádat poštou nebo datovou schránkou do 06.01.2023 (1. kolo) resp. do 20.01


Inflace po dlouhé době překvapuje nižším než očekávaným tempem
Kurzy.cz | 11:27:32
V posledních měsících jsme si zvykli spíše na vyšší než odhadovanou inflaci, červencová statistika ale ukazuje opak. Namísto meziročního tempa o 17,9 % (medián tržního odhadu) a 18,8 % (odhad ČNB), inflace dosáhla jen 17,5 %. V červnu dosahovala 17,2 %.


Inflace v Česku i přes velké zdražení dovolených po dlouhé době zaostala za očekáváním. Je to nadějná zpráva hlavně pro novou bankovní radu ČNB
Kurzy.cz | 10:54:06
Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci činila meziročně 17,7 procenta, zatímco ČNB počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal 17,9 procenta. Meziměsíčně inflace dosáhla 1,3 procenta, trh přitom čekal až 2,9 procenta, v konsensu&hel


Účet 200 000 Kč za vytápění rodinného domu se stane brzy realitou
Kurzy.cz | 10:50:47
Zima ohrozí lidi na vesnicích: dvě třetiny rodinných domů jsou nezateplené


Hlavní body konferenčního hovoru ČEZ za 2. kvartál 2022
Kurzy.cz | 10:31:49
Zvýšený výhled na rok 2022 je tažen hlavně vysokými spotovými cenami, když ČEZ na krátkodobém trhu prodává za ceny i kolem 400 EUR/MWh. Vedení ČEZ nemá o nyní diskutované dani z neočekávaných zisků žádné bližší informace.


Červencová inflace překvapila pomalejším růstem - Jan Bureš
Kurzy.cz | 10:30:00
Česká inflace v červenci dál zrychlila, ovšem o poznání méně, něž jsme očekávali my i trh. Meziměsíčně vzrostly ceny o 1,3 % (oproti odhadu 2,6 %) a meziročně tak zrychlila “pouze” na 17,5 %.


Míra inflace v ČR v červenci 2022 - průměrná roční míra inflace v ČR v roce 2021 byla 3,8%
Kurzy.cz | 10:28:57
Průměrná roční míra inflace v České republice v roce 2021 byla 3,8 % Potvrzení (výpis) průměrné míry inflace je k dispozici pod odkazem https://www.czso.cz/csu/czso/mira_inflace[1] Potvrzení o inflaci vystavené na konkrétní jméno či firmu si...


US akciové trhy klesaly před dnešními inflačními daty
Kurzy.cz | 10:27:16
Vývoj na akciových trzích den před zveřejněným inflačních dat v USA byl negativní. Výrazněji klesal technologický index Nasdaq poté co po Nvidii, další výrobce čipů Micron snížil prognózu tržeb v aktuálním čtvrtletí a varoval před negativním volným&hellip


Zažádat o 5.000 korun na dítě bude možné od pondělí 15. srpna také na Krajském úřadě Libereckého kraje
Kurzy.cz | 10:21:30
O dávku mimořádného příspěvku ve výši 5.


Ranní shrnutí (10.08.2022)
Kurzy.cz | 10:21:10
Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P 500 klesl o 0,42 %, Dow Jones klesl o 0,18 % a Nasdaq klesl o 1,19 %. Russell 2000 se propadl o 1,66 %


Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly většinou ve ztrátě. Nikkei klesl o 0,74 %, S&P...


Inflace nakonec zrychlila výrazně méně, než jsme čekali (Komentář)
Kurzy.cz | 10:10:27
Tuzemská inflace
v červenci překvapila tím, že nadále zpomalovala. Meziměsíční růst
spotřebitelských cen se snížil z 1,6 % na 1,3 %, po sezonním
očištění pak z 1,4 % na 1,2 %. Překvapení je to především proto,
že podle již zveřejněných ceníků jednotliv...


Konec dlouhého čekání. Americké úřady povolily Boeingu obnovení dodávek problematických dreamlinerů
Euro | 10:54:38
Boeing může obnovit dodávky svých dálkových letounů B787 Dreamliner. Rozhodl o tom americký letecký úřad. Dodávky byly v uplynulých dvou letech hned několikrát přerušeny z důvodu nespokojeností úředníků s kvalitou výrobního procesu. Potíže s Dreamlinery vyšly amerického výrobce na zhruba 132 miliard korun.


Až opadne kryptokocovina, budou slavit připravení
Hospodářské noviny | 16:19:00
Během zlaté horečky prodávej lopaty. Poučka pocházející z doby před více než 170 lety, kdy do Kalifornie proudily tisíce prospektorů přesvědčených, že to budou oni, kteří díky nálezu zlata zbohatnou, může inspirovat i dnes. Na horečce spojené s...


Hrobník křižníku Moskva, americká raketa nebo odhozený nedopalek. Co se stalo na Krymu?
Hospodářské noviny | 15:49:00
Rusko vstřebává šok z útoku na vojenské letiště Saky (rusky Saki) na západním pobřeží Krymu. Šlo o první útok na tento poloostrov, jejž Rusko anektovalo v roce 2014. Nehledě na válku, která zuří zhruba 200 kilometrů daleko, desetitisíce Rusů odjely...


Tentokrát se výsadkáři v Moskvě neporvali. Někteří z nich totiž považují válku na Ukrajině za zločin
Hospodářské noviny | 15:27:00
Osobní prožitky z Ruska nám popsala novinářka z Moskvy. Nechce veřejně prozradit své jméno, protože se bojí o svou bezpečnost, redakce ale její totožnost zná.


Na inflační očekávání se spolehnout nelze. Na schopnost politiků i ČNB vyrobit recesi ano
Hospodářské noviny | 15:15:00
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen dosáhlo 17,5 procenta. Ceny rostly kapku méně, než se čekalo. V meziměsíčním srovnání dokonce nejméně od února. Otázka ovšem je, jestli je červencová inflace pomyslným vrcholem, nebo jen přestávkou k další...


Skládačky, kam se podíváš: Samsung obrnil Galaxy Z Fold4 i Flip4 a nejlepším hodinkám sebral kroužek
Hospodářské noviny | 15:00:00
Není to tak dávno, co se o ohebných displejích v telefonech vášnivě diskutovalo a na první možnost podívat se na prototyp zavřený ve skleněné skříni se stála hodinová fronta. Dnes Samsung ukázal už pátou generaci skládacích telefonů (navzdory...


Čeká nás nový normál: dvouciferná inflace a rozpočtové schodky přes tři sta miliard?
Hospodářské noviny | 14:23:00
Inflace v červenci překonala další metu. Tentokrát hranici 17 % a prozatím se usadila na 17,5 %. Jednou z mála dobrých zpráv je, že přírůstky mezi měsíci polevují a třetí měsíc v řadě nezrychlují. Tím ale výčet dobrých zpráv končí. I kdyby...


Výrobci přikrývek a ponožek navyšují výrobu. Čekají, že lidé budou v zimě doma topit méně
Hospodářské noviny | 12:07:00
Pokud se budou ceny elektřiny a plynu dál výrazně zvyšovat, plánuje na energiích šetřit osm z deseti Čechů, zjistil červencový průzkum agentury Ipsos. Až 65 procent domácností v tom případě plánuje snížit teplotu v celém obydlí, během noci by méně...


Zemní plyn i drahé hospody. Co za rok zdražilo nejvíc a co má na inflaci největší vliv
Hospodářské noviny | 12:00:00
Článek i infografika byly aktualizovány o červencová data.


Rýn rychle vysychá. Černá můra pro německý průmysl a energetiku se vrací
Hospodářské noviny | 11:57:00
Nákladní lodě, které převáží chemikálie, uhlí nebo stavební materiál, plují po Rýně naplněné ani ne z poloviny. Jednu z nejdůležitějších nejvytíženějších řek v Evropě trápí sucho. Voda je tak nízko, že kapitáni nemohou lodě naložit na plnou...


Transněfť obnovila dodávky ropy jižní větví Družby. Do Česka nicméně proudit nebude
Hospodářské noviny | 11:28:00
Dodávky ropy ropovodem Družba do České republiky jsou zatím stále přerušeny, řekla po 16:00 Barbora Putzová, mluvčí společnosti Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL. Ruská společnost Transněfť přitom...


Ministerstvo navrhuje tepelné úspory. V kancelářích by mělo být osmnáct stupňů, v učebnách 19
ČT24 | 12:47:53
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje, aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor. Cílem Evropské komise je snížit spotřebu plynu v evropských zemích o patnáct procent. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na osmnáct stupňů, ve školních učebnách na devatenáct stupňů.


Ukrajina ukázala, že dosáhne hluboko za ruské linie. Pro Rusy už Krym není bezpečná zóna
Respekt | 13:19:44
Příčiny výbuchů na letecké základně Novofedorivka jsou zatím nejasné, ale raketový útok je nejpravděpodobnější


V létě se může zhoršit zdraví každému. Seniorům se to ale stane rychle a nečekaně
Respekt | 09:42:59
S expertkou na celostní medicínu Dagmar Malotovou o tom, jak se (nejen) starší lidé mohou ochránit před městským horkem


Práci si podle ministerstva našlo přes 101 tisíc ukrajinských běženců
Eurozpravy-domácí | 16:57:00
Práci v Česku si našlo přes 101.000 ukrajinských uprchlíků, kteří do ČR utekli před ruskou invazí. Na twitteru to dnes uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Údaj podle něj vychází z informací, které má úřad práce od zaměstnavatelů. Podle zveřejněných statistik úřadu práce mělo na konci července v ČR celkem zaměstnání přes 248.900 lidí z Ukrajiny. Je to zhruba o 39.300 víc než na konci února. Přibylo zaměstnaných ukrajinských žen, počet mužů se nezměnil.


Fiala chce mluvit s Rakušanem o šéfovi civilní rozvědky s kontakty na Rédla
Eurozpravy-domácí | 16:21:00
Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje promluvit si s ministrem vnitra a šéfem hnutí STAN Vítem Rakušanem o kontaktech nového šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Jednání se má uskutečnit příští týden. Fiala ČTK prostřednictvím Úřadu vlády na dotaz sdělil, že nyní vychází z toho, že Mlejnek má prověrku na stupeň tajné a prochází prověřováním na stupeň nejvyšší.


Praha eviduje za týden dalších pět případů opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 15:50:00
V Praze dosud hygienici zaznamenali 27 případů opičích neštovic. Za poslední týden jich přibylo pět, což je nejvíc od konce května. Někteří nakažení pobývali v Maďarsku či Španělsku. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy.


Senát souhlasí s nasazením až 1200 českých vojáků na východní hranici NATO
Eurozpravy-domácí | 15:02:00
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který dnes téměř jednomyslně schválil Senát. Souhlas s vysláním musí dát také Sněmovna.


Exprezident Trump má pod přísahou vypovídat na newyorské prokuratuře
Eurozpravy-zahraniční | 14:54:00
Exprezident Spojených států Donald Trump bude dnes u newyorské prokuratury pod přísahou vypovídat v případu občanského sporu ohledně svých obchodních praktik. Dnešnímu svědectví se Trump měsíce snažil vyhnout. Může přinést průlom ve vyšetřování jeho i jeho rodinného podnikání, píše list The New York Times.


Morawiecki viní EU z imperialistického chování vůči menším členským zemím
Eurozpravy-zahraniční | 14:10:00
Polský premiér Mateusz Morawiecki obvinil Evropskou unii z imperialistického chování vůči menším členským státům. Podle agentury Reuters to napsal v komentáři, který dnes publikoval německý server Welt. Vyzval v něm zároveň k "hluboké reformě, která postaví obecné dobro a rovnost zpět do popředí principů" evropské sedmadvacítky.


Potvrzeno. Na Letnou míří další zvučná posila, opět reprezentant a exslávista zároveň
Eurozpravy-sport | 16:57:00
To, o čem se spekulovalo v posledních dnech a týdnech, se nyní ve středu potvrdilo. Fotbalovou Spartu posílí během tohoto letního přestupového období další zvučná posila a po obránci Jaroslavu Zeleném a útočníkovi Janu Kuchtovi míří na Letnou další bývalý slávista a zároveň reprezentant, tentokrát záložník Jakub Jankto. Tento šestadvacetiletý fotbalista, jenž naposledy oblékal dres Getafe, se nakonec s klubem domluvil na ročním hostování z opcí.


Děti košického Luníku IX, největšího romského ghetta Evropy
Reflex | 16:15:00
Při pohledu na snímky Michaela Biacha si pravděpodobně všichni Češi rychle vzpomenou na nechvalně proslulý Chanov. Na panelákové sídliště, které vypadalo podobně hrozivě a dlouhou dobu plnilo přední stránky novin. Jenže zatímco situace na severu Čech se od té doby výrazně změnila, zlepšení v případě Luníku IX v nejbližší době očekávat nejde.


Aktivní zálohy: Těžká dřina, zranění a stres. Možnost dobrovolně odejít nás drží nad vodou
Reflex | 15:00:00
V posledních měsících eviduje Armáda České republiky zvýšený zájem o vstup do aktivních záloh. Hlásí se lidé ze všech koutů republiky, různého věku a profese. Během měsíčního kurzu základní přípravy se z nich ve Vyškově snaží udělat vojáky. Proces je to náročný a mnoho kadetů jej nezvládne ať už psychicky či zdravotně. Přinášíme rozhovory s těmi, kteří měli vůli a odolnost kurzem projít.


Na Summer Camp Evropy 2 dorazí Ben Cristovao, Tomáš Klus, Mirai, Leoš Mareš, Tomáš Zástěra a další
Reflex | 14:00:00
Letos již počtvrté Evropa 2 pro své mladé posluchače organizuje letní rádiový tábor. Role hlavního vedoucího se opět ujme zkušený celoživotní táborník a moderátor Tomáš Zástěra. Vedle oblíbených moderátorů Evropy 2 čele s Leošem Marešem, Zorkou Hejdovou, Luckou Bechynkovou, Pavlem Cejnarem, Ondrou Urbanem, Petrem Říbalem a Kubou „Koťákem“ Kotkem se za dětmi chystají také Ben Cristovao, Tomáš Klus a kapela Mirai.


Slovnaft Ukrajincům zaplatil tranzitní poplatky, dodávky ropy se odpoledne obnovily
Tiscali-zprávy | 15:55:22
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Ukrajina potvrdila přijetí platby na účet, ruská společnost Transněfť následně začala v 16:00 moskevského času (15:00 SELČ) do jižní větvě ropovodu Družba opět pumpovat ropu. Ta netekla od čtvrtka minulého týdne, zmíněná trasa ropovodu vede také do České republiky.


Polský premiér obvinil EU z imperialistického chování vůči menším členským zemím
Tiscali-zprávy | 14:54:34
Polský premiér Mateusz Morawiecki obvinil Evropskou unii z imperialistického chování vůči menším členským státům. V komentáři, který dnes publikoval server německého deníku Die Welt, zároveň vyzval k „hluboké reformě, která postaví obecné dobro a rovnost zpět do popředí principů“ evropské sedmadvacítky.


Německý ministr financí chce snížit daně: Lidé se bojí inflace, musíme jednat
Tiscali-zprávy | 14:48:55
Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy Kč), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.


Záleží vám na zdraví, ale nestíháte se o sebe starat? Zkuste to jinak!
Tiscali-zprávy | 13:47:17
Pro ty, kteří sice oceňují kvalitu služeb českého zdravotnictví, ale špatně se orientují v tom, na co mají z jeho služeb nárok, přináší řešení Generali Česká pojišťovna. Její nová asistenční služba pomůže s organizací preventivních prohlídek, ale nabízí také lékařské konzultace po telefonu i další užitečnou pomoc.
document.write("");


Trumpovy právní problémy se vrší. Mohou ho stát šanci v příštích prezidentských volbách
E15-ekonomika | 16:04:00
Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí prohledali floridskou rezidenci někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pátrali po dokumentech, které si nelegálně odvezl z Bílého domu, když opouštěl funkci, a které přes opakované výzvy odmítal vrátit. Nejedná se o jediný právní problém, jemuž exprezident v poslední době čelí.


Česká armáda posílí východní hranici NATO, počítá se s až dvanácti sty vojáky ročně
E15-ekonomika | 15:30:00
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který dnes schválil Senát. Souhlas s vysláním musí dát také Sněmovna. Celkem by v zahraničních misích mohlo v roce 2023 a 2024 působit podle vládního návrhu až 1362 vojáků. Současné mise jsou platné do konce letošního roku.


Třetinu Prahy může vytápět odpadní voda. Zajistí to tepelná čerpadla na Císařském ostrově
E15-ekonomika | 15:00:00
Praha připravuje na Vltavě rozsáhlý energetický projekt. V příštích deseti letech chce omezit spotřebu plynu díky tepelným čerpadlům, která budou získávat teplo z odpadních vod. První energetické centrum by mělo vzniknout v blízkosti čistírny odpadních vod na Císařském ostrově a postupně by mělo zásobit teplem až 200 tisíc domácností. Investice ve výši pěti miliard korun má navíc potenciál v chlazení.


Pražský Palác Broadway se nevydražil ani na třetí pokus
E15-ekonomika | 15:00:00
Pražský Palác Broadway se v aukci nepodařilo prodat ani na třetí pokus, informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na svých webových stránkách. Ten nyní osloví stávajícího nájemce společnost M.I.C.C. Prague k podání nabídky o odkup nemovitosti. 


Trumpovy právní problémy se vrší. Mohou ho stát šanci v příštích prezidentských volbách
E15-politika | 16:04:00
Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí prohledali floridskou rezidenci někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pátrali po dokumentech, které si nelegálně odvezl z Bílého domu, když opouštěl funkci, a které přes opakované výzvy odmítal vrátit. Nejedná se o jediný právní problém, jemuž exprezident v poslední době čelí.


Česká armáda posílí východní hranici NATO, počítá se s až dvanácti sty vojáky ročně
E15-politika | 15:30:00
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který dnes schválil Senát. Souhlas s vysláním musí dát také Sněmovna. Celkem by v zahraničních misích mohlo v roce 2023 a 2024 působit podle vládního návrhu až 1362 vojáků. Současné mise jsou platné do konce letošního roku.


Třetinu Prahy může vytápět odpadní voda. Zajistí to tepelná čerpadla na Císařském ostrově
E15-politika | 15:00:00
Praha připravuje na Vltavě rozsáhlý energetický projekt. V příštích deseti letech chce omezit spotřebu plynu díky tepelným čerpadlům, která budou získávat teplo z odpadních vod. První energetické centrum by mělo vzniknout v blízkosti čistírny odpadních vod na Císařském ostrově a postupně by mělo zásobit teplem až 200 tisíc domácností. Investice ve výši pěti miliard korun má navíc potenciál v chlazení.


Pražský Palác Broadway se nevydražil ani na třetí pokus
E15-politika | 15:00:00
Pražský Palác Broadway se v aukci nepodařilo prodat ani na třetí pokus, informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na svých webových stránkách. Ten nyní osloví stávajícího nájemce společnost M.I.C.C. Prague k podání nabídky o odkup nemovitosti. 


Lékař musel ošetřit paraglidistu se zraněnou páteří rovnou na stromě
idnes.cz | 17:45:00
K paraglidistovi, který uvízl na stromě v těžko přístupném terénu Beskyd v oblasti Dolní Bečvy, a při pádu si vážně poranil páteř, vyjížděli v úterý odpoledne členové horské služby Beskydy a letečtí záchranáři z Ostravy. Lékaře museli k pacientovi vysadit přímo z vrtulníku pomocí palubního jeřábu.


VIDEO: Karlův most bránily při povodních 2002 tanky. Držely nebezpečnou loď
idnes.cz | 17:40:00
Před dvaceti lety přijely na pražské Smetanovo nábřeží tanky, které měly za úkol ukotvit restaurační loď. Panovaly obavy, že by se mohla kvůli velké vodě utrhnout a prorazit Karlův most. Magistrát tehdy uvažoval i o tom, že v krajním případě loď odstřelí a potopí.


Motorkář zřejmě nedal přednost náklaďáku, do nemocnice ho převážel vrtulník
idnes.cz | 17:32:00
Letecky museli záchranáři po střetu s nákladním autem transportovat do nemocnice motorkáře, který havaroval na silnici mezi Malou a Velkou Skrovnicí na Orlickoústecku. Muž utrpěl zranění horní poloviny těla.


Vnitro prověřilo první kandidátku na prezidenta, dorazila již před dvěma roky
idnes.cz | 17:25:00
Půl roku před prezidentskými volbami dorazila na ministerstvo vnitra jediná kandidátka. Má to ale háček. Na resort přišla již před dvěma roky a přiložené podpisové archy zjevně nesplňují náležitosti. Na prvního formálního kandidáta tak Česko stále čeká.


Britské univerzity chrání city studentů, vyřazují díla o otroctví i sebevraždě
idnes.cz | 17:23:00
Některé britské univerzity se rozhodly proškrtat svou povinnou literaturu. Vyhazují knihy, které se zabývají otroctvím či násilím. Profesoři se totiž obávají, že by romány či divadelní hry s takovým obsahem mohly studenty zbytečně rozhodit. Víc než tisícovka děl pak dostala výstrahu. Varování se nevyhnul ani Sen noci svatojánské nebo román 1984.


Potřebujeme víc zbraní, řekl Perebyjnis. Cíl být v NATO Ukrajina nevzdává
idnes.cz | 17:21:00
Bude se mi stýskat po České republice, protože v této zemi jsem prožil více než dvanáct let, mám k ní vztah velmi speciální, řekl v Senátu končící velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis. „Od pátku bude ambasádu řídit chargé d’affaires,“ uvedl Perebyjnis. Nějakou dobu to tak ještě bude, jméno nového velvyslance Ukrajiny zatím není známo.


STALO SE DNES: Ukrajina zničila devět letadel, Slovnaft zaplatil za ropu
idnes.cz | 17:14:00
Zničili jsme devět ruských letadel, hlásí ukrajinský generální štáb po explozích na Krymu. Rusové mají důvod, proč neobviňovat Ukrajinu z úterních výbuchů na letecké základně. Slovnaft zaplatil poplatky za ropovod Družba, produkt už opět teče. Vláda zvažuje zavedení válečné daně. Trump splachoval do záchodu důležité listiny, mám důkaz, tvrdí novinářka. Přinášíme přehled středečních zpráv.


Ropa už proudí, ale jen na Slovensko a do Maďarska. Česko problém dál řeší
idnes.cz | 16:47:00
Dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba do České republiky obnoveny nebudou, oznámil ve středu slovenský přepravce ropy Transpetrol. Na Slovensko ropa zmíněným ropovodem už znovu proudí. To, že jsou dodávky ropy do Česka stále přerušeny, potvrdila i společnost Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL.


Morawiecki: Proti imperialismu Bruselu je třeba bojovat jako proti Rusku
idnes.cz | 16:29:00
Polský premiér Mateusz Morawiecki obvinil Evropskou unii z imperialistického chování vůči menším členským státům. Napsal to v komentáři, který publikoval německý server Welt. Podle něj je proti unijnímu imperialismu je třeba bojovat stejně jako proti imperialismu ruskému.


Pes v Rakousku strhl českého turistu ze srázu, byl k němu připoután
idnes.cz | 16:10:00
V rakouských Alpách poblíž Bad Gasteinu se v úterý těžce zranil pěší turista z České republiky. Jeho pád ze srázu zavinil pes, který byl ke svému devětapadesátiletému pánovi připoután.


Před 20 lety se Praha potopila. Událost v Rozstřelu připomene šéf Povodí Vltavy
idnes.cz | 16:00:00
Více než třetinu území České republiky zasáhly před 20 lety mohutné záplavy. Co znamenala tehdejší tisíciletá voda pro státní podnik Povodí Vltavy? Jakou úlohu sehrála při záplavách Prahy vltavská kaskáda? A jak se za těch 20 let posunula protipovodňová ochrana? Hostem čtvrtečního Rozstřelu bude Petr Kubala, generální ředitel Povodí Vltavy. Rozstřel nabídne iDNES.cz živě ve čtvrtek od 10:00.


Technická kanibalizace. Ruské aerolinky demontují své „vánoční stromečky“, aby se udržely ve vzduchu
iHned.cz | 17:30:00
Ruské letecké společnosti, včetně státem kontrolovaného Aeroflotu, nahrazují tolik potřebné náhradní díly, součástky a přístroje, které nemohou kvůli západním sankcím dovážet, jednoduchým způsobem – rozebírají odstavená letadla. Vzhledem k...


Výrobci léků budou mít přednost při dodávkách plynu
iHned.cz | 16:59:00
Ministerstvo průmyslu zařadilo výrobce léků mezi prioritní obory v dodávkách zemního plynu v případě jeho nedostatku. Musí mu dodat odhady spotřeby do konce září příštího roku, potom za ně podá žádost. Od začátku srpna platí takto upravená novela...


Až opadne kryptokocovina, budou slavit připravení
iHned.cz | 16:19:00
Během zlaté horečky prodávej lopaty. Poučka pocházející z doby před více než 170 lety, kdy do Kalifornie proudily tisíce prospektorů přesvědčených, že to budou oni, kteří díky nálezu zlata zbohatnou, může inspirovat i dnes. Na horečce spojené s...


Tentokrát se výsadkáři v Moskvě neporvali. Někteří z nich totiž považují válku na Ukrajině za zločin
iHned.cz | 15:27:00
Osobní prožitky z Ruska nám popsala novinářka z Moskvy. Nechce veřejně prozradit své jméno, protože se bojí o svou bezpečnost, redakce ale její totožnost zná.


Na inflační očekávání se spolehnout nelze. Na schopnost politiků i ČNB vyrobit recesi ano
iHned.cz | 15:15:00
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen dosáhlo 17,5 procenta. Ceny rostly kapku méně, než se čekalo. V meziměsíčním srovnání dokonce nejméně od února. Otázka ovšem je, jestli je červencová inflace pomyslným vrcholem, nebo jen přestávkou k další...


Ropa přes jižní větev Družby opět teče. Do Česka ale dodávky zatím znovu neproudí
aktuálně.cz | 17:04:06
Slovenský přepravce ropy Transpetrol uvedl, že dodávky ropovodem Družba do Česka obnoveny nebudou.


Policisté podali návrh na obžalobu čtyř celníků v lihové kauze kolem Radka Březiny
aktuálně.cz | 16:46:23
Policisté obvinili šest lidí, čtyři z nich byli toho času spjatí s Celní správou. Obvinění jsou z příjímání úplatku nebo zneužívání pravomocí.


Označit miliony Čechů za fašisty si Babiš nesmí dovolit, říká Rychlík. Chystá protest
aktuálně.cz | 16:28:33
"Můžeme se dočkat strašidelných postav, které ovládnou naši zemi, nejšílenějších populistů, jaké si lze jen představit," varuje režisér.


Psi budou mít registr, údaje o majiteli zapíše veterinář po čipování nebo očkování
aktuálně.cz | 16:06:57
Dosud existují jen dílčí databáze a lidé nemusí čipované zvíře zaregistrovat, což například komplikuje strážníkům hledání majitele zatoulaného psa.


Ukrajina zřejmě použila na Krymu upravené protilodní střely. Ruská obrana selhala
aktuálně.cz | 15:14:30
Ruskou leteckou základnou na západě Krymu v úterý otřásly mohutné exploze. Ukrajina ani Rusko ale zatím jasně neřekly, co je způsobilo.


Boom obytných aut v Moravském krasu: Kempování chceme omezit, říkají ochránci
Denik.cz | 17:48:00
/FOTO/ Do obytného auta naskládat jídlo, oblečení, napustit vodu. Ještě jízdní kola a hurá na čtrnáctidenní dovolenou, křížem krážem po republice. Auto odstavíme v kempu. Některou noc přespíme někde v přírodě. Žádný problém. V chráněné krajinné oblasti Moravský kras na Blanensku se po boomu tohoto typu cestování začínají potýkat s problémy. Především s odpadky a odpadními vodami z obytných vozů.


Ministerstvo průmyslu proti Putinovi. Vydalo manuál, jak ušetřit na energiích
Denik.cz | 16:35:00
Vyměňte žárovky, zbytečně netopte a raději pěšky než výtahem. To radí úředníkům ministerstvo průmyslu a obchodu, které vypracovalo manuál, jak ušetřit na energiích. Kvůli jejich vysokým cenám a omezeným dodávkám plynu z Ruska se totiž nejen úředníci musejí připravit na nepohodlnou zimu.


Jižní větví Družby znovu teče ropa. Dodávky do Česka však obnoveny nebyly
Denik.cz | 16:21:00
Ruská společnost Transněfť ve středu obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na Slovensko, do Maďarska a do Česka. Obnovení dodávek potvrdilo Slovensko. Slovenský přepravce ropy Transpetrol však ČTK napsal, že dodávky ropy ropovodem Družba do Česka obnoveny nebudou. Výpadek dodávek nijak neomezuje výkon českých rafinerií, uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. S Polskem hledá řešení, jak tok ropy do ČR obnovit.


Pes v Rakousku strhl českého turistu ze srázu. Ke svému pánovi byl připoután
Denik.cz | 16:16:00
V rakouských Alpách poblíž Bad Gasteinu se těžce zranil pěší turista z České republiky. Jeho pád ze srázu zavinil pes, který byl ke svému 59letému pánovi připoután, informovala agentura APA.


Od začátku požárů uběhlo 18 dnů. Ve Hřensku stále pracují stovky hasičů
Denik.cz | 15:56:00
Cisterna střídá cisternu, do prudkých strání vyráží dvojice hasičů s vaky naplněnými vodou na zádech. I po osmnácti dnech od začátku požáru ve Hřensku mají hasiči stále plné ruce práce. Během středy 10. srpna byli ještě na přibližně 60 hektarech. Jedním z míst, které se ještě stále nevrátilo správě národního parku, je také Mlýnská cesta u Mezné a její okolí.


Tajemné Lamborghini Urus si na Pikes Peak dojelo pro rekord mezi SUV
Auto.cz | 17:53:00
Maskovaný vůz pokořil rekord Bentley Bentayga mezi sériovými SUV o působivých 17 sekund.


Jak aktuálně vypadá startovní rošt pro rok 2023?
Auto.cz | 16:54:00
Jak vypadají aktuálně jezdecké sestavy pro sezónu 2023 šampionátu formule 1?


Porsche Taycan Turbo S stanovilo nový rekord na Nürburgringu. Tesla je smutná...
Auto.cz | 15:57:00
S časem 7:33 vylepšila německá automobilka rekord Tesly Model S Plaid o téměř 2 sekundy.


Souhrn 10.8. - nadějná US inflační data vyslala silnou nákupní vlnu do celého světa, BCPP se také svezla, dolar silně oslabil, koruna silně posílila, ropa rozkolísaná, zlato testovalo úrovně nad 1800 USD za unci
Kurzy.cz | 18:01:00
Pražská burza v polovině týdne při průměrné likviditě lehce rostla a s určitým odstupem tak následovala obecného pozitivního příkladu ve světě. Evropské akciové trhy v první polovině dne vyčkávaly na klíčová data o vývoji americké inflace v červenci.


Jak jsou na tom v době ekonomického útlumu s valuací „obranné“ sektory a kde nacházíme extrémy?
Kurzy.cz | 17:25:00
Energetika se v USA obchoduje s PE, které dosahuje jen asi třetiny očekávaného růstu zisků. Její PE je konkrétně něco nad 8, očekávaný růst pro následujících pět let znatelně na 25 %.


Inflace překvapila na obou stranách Atlantiku (Komentář)
Kurzy.cz | 17:17:35
Tuzemská inflace v červenci
meziročně zrychlila výrazně méně, než se čekalo. Meziměsíční dynamika totiž
nadále zpomalovala po sezónním očištění z červnových 1,4 % na 1,2 % m/m.
Náš odhad počítal především s vyššími cenami energií, které dle již
zveřejn...


Management Vestas čeká v roce 2023 konečně obrat k lepšímu - Komentář analytika
Kurzy.cz | 17:10:48
Kvartální výsledky za 2Q22 překvapily vesměs negativně, nicméně na ty stejně nikdo nekouká. Podstatný je budoucí vývoj, a tam je díky rostoucím prodejním cenám nových objednávek vidět konečně světlo na konci tunelu.


Zásoby ropy v USA předčily očekávání!
Kurzy.cz | 17:10:34
V 16:30 byl zveřejněn report DOE o zásobách ropy v USD


Zásoby ropy: Actual: +5,457 mb, Expected: +0.073 mb (API: +2.15 mb)

Zásoby benzínu: Actual: -4.978 mb, Expected: -0.633 mb (API: -0.63 mb)


Zásoby destilátů: Actual: +2.166 mb, Expected: ...


„Válečná daň“ je jen jiné označení pro sektorovou daň. Fialova vláda ji chce novým názvem marketingově prodat veřejnosti, i když stále jde o porušení slibu voličům a o vykrádání KSČM
Kurzy.cz | 16:28:49
Fialova vláda nově uvádí, že zvažuje zavedení takzvané válečné daně. To je však jen jiné označení pro daň z mimořádného či také neočekávaného zisku. A tato daň je jedním z typu sektorové daně.


Elon Musk prodává akcie Tesly
Kurzy.cz | 16:03:53
Investoři očekávají, že Elon Musk prodá velké množství akcií Tesly do konce roku 2022. V průzkumu asi 75 % respondentů, včetně portfoliových manažerů a retailových traderů uvedlo, že Musk odstoupí od smlouvy o akvizici Twitteru, kvůli které v dubnu&hellip


Čínou se šíří nový virus, 35 lidí se pravděpodobně nakazilo od rejsků
idnes.cz | 19:40:00
Východočínskými provinciemi Šan-tung a Čche-nan se šíří nový henipavirus Langya (LayV), který infikoval několik desítek lidí. Předpokládá se, že se virem nakazili od zvířat. Přirozenými hostiteli tohoto viru jsou převážně rejsci. Vědci uvedli, že zatím není jasné, zda se virus může přenášet mezi lidmi. Příznaky nemoci jsou podobné chřipce.


Bývalí ministři či umělci. Volební kandidátky odhalily zajímavá jména
idnes.cz | 19:12:00
Bývalí poslanci, umělci či zatím neznámá jména se objevují na kandidátních listinách pro podzimní volby, zveřejnil je ve středu Český statistický úřad (ČSÚ). Pro volby do zastupitelstev obcí bylo zatím zaregistrováno něco přes 23 tisíc kandidátních listin a o 27 křesel v Senátu se utká 179 zájemců, uvádí úřad.


Benátkám hrozí, že vymřou. Město má strach, že se z něj stane skanzen
idnes.cz | 19:02:00
Hlavní benátský ostrov, kdysi srdce mocné námořní republiky, přišel od počátku padesátých let minulého století o více než 120 000 obyvatel. Ty z města kanálů vyhnaly nesčetné problémy spjaté především s masovým cestovním ruchem. Městská rada však situaci tak černě nevidí. Má plán, co s tím. Místní soudí, že nefunguje.


Evakuovaní lidé z Českého Švýcarska se možná vrátí domů během víkendu
idnes.cz | 18:15:00
Hasiči mají možný plán návratu evakuovaných obyvatel z Hřenska a jeho částí Mezné a Mezní Louky. Pokud bude pokračovat zásah hasičů v Českém Švýcarsku podle předpokladu, měli by předat správě parku poslední část požářiště do pátku. Lidé by se tak mohli vrátit už v sobotu. Jasno bude nejpozději v pátek.


Osobní vlak se na přejezdu ve Frýdku-Místku srazil s nákladním vozem
idnes.cz | 18:13:00
Další nehoda na železničním přejezdu se ve středu odpoledne stala ve Frýdku-Místku. Střetl se tam osobní vlak s nákladním automobilem, ve kterém byli zraněni dva lidé.


Atmosféra strachu. Lidé z okolí Záporožské elektrárny se chystají na nejhorší
idnes.cz | 18:01:00
Obyvatelé ukrajinského Enerhodaru, u kterého leží největší evropská jaderná elektrárna, žijí v atmosféře úzkosti a strachu z nukleární havárie. Zatímco v okolí komplexu zuří boje, oni zalepují okna a drží se v blízkosti svých domovů. Kremlem dosazení úředníci mezitím připravují referendum, které má rozhodnout o připojení Záporožské oblasti k Rusku.


Technická kanibalizace. Ruské aerolinky demontují své „vánoční stromečky“, aby se udržely ve vzduchu
Hospodářské noviny | 17:30:00
Ruské letecké společnosti, včetně státem kontrolovaného Aeroflotu, nahrazují tolik potřebné náhradní díly, součástky a přístroje, které nemohou kvůli západním sankcím dovážet, jednoduchým způsobem – rozebírají odstavená letadla. Vzhledem k...


Výrobci léků budou mít přednost při dodávkách plynu
Hospodářské noviny | 16:59:00
Ministerstvo průmyslu zařadilo výrobce léků mezi prioritní obory v dodávkách zemního plynu v případě jeho nedostatku. Musí mu dodat odhady spotřeby do konce září příštího roku, potom za ně podá žádost. Od začátku srpna platí takto upravená novela...


Česko je ve výdejních boxech v evropské špičce. Jejich boom ale zdaleka nekončí
Hospodářské noviny | 15:14:00
Výdejní místa v kamenných obchodech a samoobslužné boxy pětadvacetiletý Dan Vindiš občas využíval už před pandemií. S celostátními uzávěrami a rozšířením podobných služeb se ale tento způsob doručení pro něj stal neodmyslitelnou součásti nakupování...


Inflace v červenci rostla pomaleji, než se očekávalo. Podle analytiků si jen dává pauzu, než znovu udeří
Hospodářské noviny | 09:39:00
O dobrých zprávách se v souvislosti s inflací dá dnes mluvit těžko, přesto Český statistický úřad ve středu doručil alespoň jejich opatrné náznaky. Ceny v červenci meziročně dále rostly, ale pomaleji, než očekávali analytici i centrální banka....


Nový šéf civilní rozvědky se stýkal s obviněným podnikatelem Redlem. Ministr Rakušan za ředitelem stojí
iHned.cz | 19:44:00
Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje promluvit si s ministrem vnitra a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem o kontaktech nového šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Jednání se má...


U koho jsou energie nejlevnější a na jak dlouho podepsat smlouvu? HN srovnaly nabídky největších dodavatelů elektřiny a plynu
iHned.cz | 19:06:00
Loni na podzim to vypadalo, jako by vznikla nová olympijská disciplína. Milion lidí přišel o dodavatele a hledal nového. A experti „závodili“ v radách, jaký nový tarif si vybrat. Spot, nebo fixace? Na rok, nebo na tři? A vezme vás vůbec...


Senátorka chce do ústavy dostat právo platit hotově. Není to telefonní seznam, říká právník
iHned.cz | 18:58:00
S rostoucí digitalizací se někteří lidé obávají, že v budoucnu budou muset platit výhradně kartou, domnívá se senátorka Jitka Chalánková z klubu ODS a TOP 09. Přišla proto s návrhem ústavního zákona, který by zaručil právo na platbu platnými...


Vstupné do národních parků vybírat nebudeme. Jsou pro všechny, míní náměstek ministryně Tesař
iHned.cz | 18:58:00
Na zdi visí obrazy různých typů krajin, na stole působí rozečteným dojmem kniha Život v půdě. Že je Tomáš Tesař politický náměstek na ministerstvu životního prostředí, prozrazuje až prezidentská podobizna Václava Havla na zdi. „To víte, TOP...


Když bude málo plynu, v bytě s ústředním topením se moc neohřejete. Kontrola ale bude složitá
iHned.cz | 18:45:00
Pokud bude v zimě hrozit nedostatek paliva, budovy napojené na centrální či ústřední topení citelně ochladnou. Vyplývá to z návrhu nové vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu, která stanovuje teploty pro jednotlivé druhy budov a místností. Jejím...


Ukrajinské děti mají v září nastoupit do škol, stát o nich ale zatím přehled nemá
iHned.cz | 18:22:00
Osmiletá Sofia z Ukrajiny od září nastoupí do základní školy v Plzni. Do Česka přijela s maminkou během března a pravidelně tu navštěvovala adaptační skupinu. Ty ale s prázdninami skončí a děti budou muset nastoupit povinnou školní docházku....


Česko je ve výdejních boxech v evropské špičce. Jejich boom ale zdaleka nekončí
iHned.cz | 15:14:00
Výdejní místa v kamenných obchodech a samoobslužné boxy pětadvacetiletý Dan Vindiš občas využíval už před pandemií. S celostátními uzávěrami a rozšířením podobných služeb se ale tento způsob doručení pro něj stal neodmyslitelnou součásti nakupování...


Inflace v červenci rostla pomaleji, než se očekávalo. Podle analytiků si jen dává pauzu, než znovu udeří
iHned.cz | 09:39:00
O dobrých zprávách se v souvislosti s inflací dá dnes mluvit těžko, přesto Český statistický úřad ve středu doručil alespoň jejich opatrné náznaky. Ceny v červenci meziročně dále rostly, ale pomaleji, než očekávali analytici i centrální banka....


Plošné pozastavení víz pro Rusy v zemích EU může být další účinnou sankcí, míní Lipavský
ČT24 | 17:09:03
Plošné pozastavení víz pro ruské občany členskými státy Evropské unie by mohlo být další účinnou sankcí, řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) k debatám, které se aktuálně o vydávání krátkodobých schengenských víz pro občany Ruské federace vedou. Otázku chce otevřít na jednání ministrů zahraničních věcí zemí EU na konci srpna v Praze.


Soud zamítl žalobu Imex Group kvůli Babišovým výrokům o explozích ve Vrběticích
ČT24 | 16:50:51
Obvodní soud pro Prahu 2 znovu zamítl žalobu firmy Imex Group kvůli výrokům Andreje Babiše (ANO) po explozích muničních skladů ve Vrběticích. Na dotaz ČT to bez dalších podrobností uvedla mluvčí soudu Marcela Pröllerová. Firma žádá po státu odškodnění patnáct milionů korun za Babišova slova, která ji údajně poškodila. Soudy už dříve žalobě nevyhověly, případ ale po dovolání společnosti částečně otevřel Nejvyšší soud. Rozhodnutí není pravomocné.


Už jich v Praze zůstává jen pět. Ruské velvyslanectví opustil zkušený diplomat
aktuálně.cz | 18:20:49
Podle zjištění Aktuálně.cz na konci července opustil Česko jeden z nejzkušenějších ruských diplomatů Sergej Kočin.


Lipavský připustil plošné pozastavení víz pro Rusy jako jednu z dalších sankcí
Eurozpravy-domácí | 17:22:00
Plošné pozastavení víz pro ruské občany členskými státy Evropské unie by mohlo být další účinnou sankcí. Ve vyjádření to dnes ČTK sdělil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) k debatám, které se aktuálně o vydávání krátkodobých schengenských víz pro občany Ruské federace vedou. Otázku chce otevřít na jednání ministrů zahraničních věcí zemí EU na konci srpna v Praze.


Hasiči mají plán návratu evakuovaných do Hřenska, jasno má být v pátek
Eurozpravy-domácí | 17:11:00
Hasiči mají možný plán návratu evakuovaných obyvatel z Hřenska a jeho částí Mezné a Mezní Louky. Pokud bude pokračovat zásah hasičů v Českém Švýcarsku podle předpokladu, měli by hasiči předat správě parku poslední část požářiště do pátku. ČTK to dnes řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.


Hokkaidó zasáhlo zemětřesení o síle 5,1 stupně
Eurozpravy-zahraniční | 19:46:00
Sever Japonska zasáhlo kolem půlnoci místního času (podvečer SELČ) zemětřesení o síle 5,1 stupně, informovala agentura Reuters s odkazem na japonskou meteorologickou agenturu. Hypocentrum zemětřesení se nacházelo v oblasti Soja na severním ostrově Hokkaidó, který je druhým největším ostrovem země, v hloubce tří kilometrů.


V Japonsku přibylo rekordních 250 tisíc nových případů covidu-19
Eurozpravy-zahraniční | 17:07:00
V Japonsku dnes přibylo rekordních více než 250.000 nových případů covidu-19, napsala agentura Kjódó. V průměru v Japonsku v posledním týdnu přibývalo 215.000 nakažených denně, což je o 22 procent více než před dvěma týdny. Premiér Fumio Kišida oznámil vstup do "nové fáze k životu s koronavirem".


Můj muž se omylem připletl k Prague Pride a teď je z něho homosexuál, stěžovala si žena a podala na žalobu
Reflex | 18:30:00
Bylo teplé odpoledne. Kadeřník Jiří Ryšavý, ženatý muž se dvěma dětmi, se zrovna vracel domů z práce. Měl to být den jako každý jiný. Pan Jiří si jako každé odpoledne, když se vrací domů, navlékl latexový obleček s připevněným dildem v oblasti pasu. Spokojeně procházel ulicemi Prahy, když tu se omylem nachomýtl k průvodu Prague Pride. Mohlo to trvat maximálně pár minut, protože po chvíli pan Jiří odbočil do postranní uličky a pokračoval směrem k domů. Během těch pár minut v průvodu se z něho však stal homosexuál.


Krásná ve své nedokonalosti: Modelka se vzácnou genetickou vadou oslnila svět
Reflex | 18:15:00
Dokonalý vzhled není všechno. To naplno dokazuje šestadvacetiletá německá modelka Ilka Brühlová. Dívka se narodila se vzácnou genetickou poruchou, ale díky své vůli a píli se nyní stala hvězdou modelingu a dokázala, že ani těžká vrozená nemoc na kráse neubírá. Podle jejích slov je „potřeba ukazovat, že každý člověk je krásný“. A ona sama to dělá každý den.


Příšerný začátek slavných United. Fanoušci pískali, Ronaldo touží odejít
Tiscali-zprávy | 17:08:52
Po tristní sezoně přišla velká očekávání. Roky se trápícího giganta měl pozvednout nový trenér, slavný Manchester United převzal Erik ten Hag. Jeho vstup do angažmá ale dopadl příšerně – anglický velkoklub doma prohrál s Brightonem, fanoušci na stadionu zuřivě pískali a po odchodu toužící Cristiano Ronaldo házel jako náhradník na lavičce jeden otrávený obličej za druhým.


Slovnaft zaplatil, ropa opět teče, do Česka ale dodávky obnoveny nebudou
Tiscali-zprávy | 17:06:27
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Ukrajina potvrdila přijetí platby na účet, ruská společnost Transněfť následně začala v 16:00 moskevského času (15:00 SELČ) do jižní větvě ropovodu Družba opět pumpovat ropu. Ta netekla od čtvrtka minulého týdne. Dodávky ropy do Česka ale obnoveny nebudou.


Bohumil Trampota: Vyšší dividenda z ČEZ je pro stát jednoduché, transparentní a rychlé řešení
E15-ekonomika | 19:30:00
Energetická společnost ČEZ oznámila v úterý výsledky za první polovinu roku. Čistý zisk dosáhl 33,6 miliardy korun, což je ve srovnání s minulým rokem téměř trojnásobek. Vedení společnosti letos již podruhé zvýšilo cíle pro tento rok. Čistý zisk by měl dosáhnout 60–65 miliard korun (předchozí projekce byla 45–49 miliard). Není tajemstvím, že čistý zisk slouží jako základna pro výpočet dividendy. Kolik si z tohoto zisku ukrojí stát, který vlastní asi 70 procent všech akcií firmy?


Galaxy Unpacked: Samsung představil nové generace ohebných telefonů a hodinky s extrémní výdrží
E15-ekonomika | 19:00:00
V létě se toho v technologickém světe obecně moc neděje. Letošní rok je ale trochu výjimkou, protože hned v červenci jsme se dočkali zajímavého telefonu Nothing Phone (1). Revoluci, kterou ale jeho výrobce hlásil do světa, nezpůsobil. Nedá se to říci ani o novinkách Samsungu, i když je pravda, že evoluce je to velice příjemná.


Senát schválil členství Švédska a Finska v NATO, Fiala očekává stejný průběh i ve Sněmovně
E15-ekonomika | 18:30:00
Senát podle očekávání hladce schválil rozšíření Severoatlantické aliance (NATO) o Finsko a Švédsko. Oba severské státy o vstup do aliance požádaly počátkem července kvůli ruské invazi na Ukrajinu, a rozhodly se tak ukončit svou neutralitu. Souhlas za Česko se začleněním obou skandinávských zemí do NATO musí dodat ještě Sněmovna, která by se k tomu mohla sejít koncem srpna, a podepsat prezident. Jeho mluvčí napsal, že Miloš Zeman vstup obou zemí do aliance od začátku podporoval.


Tchaj-wan požaduje, aby se firma Foxconn vzdala podílu v čínském výrobci čipů
E15-ekonomika | 18:09:00
Zástupci národní bezpečnosti Tchaj-wanu chtějí přinutit firmu Foxconn, aby upustila od investice 800 milionů dolarů (19,1 miliardy korun) do čínského výrobce čipů Tsinghua Unigroup. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times. Připomněl, že Tchaj-wan se vzhledem k eskalaci napětí mezi Pekingem a Tchaj-pejí snaží více spolupracovat se Spojenými státy. Tchaj-pej i Washington také pozorněji sledují ambice Číny posílit svůj polovodičový sektor.


Bohumil Trampota: Vyšší dividenda z ČEZ je pro stát jednoduché, transparentní a rychlé řešení
E15-politika | 19:30:00
Energetická společnost ČEZ oznámila v úterý výsledky za první polovinu roku. Čistý zisk dosáhl 33,6 miliardy korun, což je ve srovnání s minulým rokem téměř trojnásobek. Vedení společnosti letos již podruhé zvýšilo cíle pro tento rok. Čistý zisk by měl dosáhnout 60–65 miliard korun (předchozí projekce byla 45–49 miliard). Není tajemstvím, že čistý zisk slouží jako základna pro výpočet dividendy. Kolik si z tohoto zisku ukrojí stát, který vlastní asi 70 procent všech akcií firmy?


Galaxy Unpacked: Samsung představil nové generace ohebných telefonů a hodinky s extrémní výdrží
E15-politika | 19:00:00
V létě se toho v technologickém světe obecně moc neděje. Letošní rok je ale trochu výjimkou, protože hned v červenci jsme se dočkali zajímavého telefonu Nothing Phone (1). Revoluci, kterou ale jeho výrobce hlásil do světa, nezpůsobil. Nedá se to říci ani o novinkách Samsungu, i když je pravda, že evoluce je to velice příjemná.


Senát schválil členství Švédska a Finska v NATO, Fiala očekává stejný průběh i ve Sněmovně
E15-politika | 18:30:00
Senát podle očekávání hladce schválil rozšíření Severoatlantické aliance (NATO) o Finsko a Švédsko. Oba severské státy o vstup do aliance požádaly počátkem července kvůli ruské invazi na Ukrajinu, a rozhodly se tak ukončit svou neutralitu. Souhlas za Česko se začleněním obou skandinávských zemí do NATO musí dodat ještě Sněmovna, která by se k tomu mohla sejít koncem srpna, a podepsat prezident. Jeho mluvčí napsal, že Miloš Zeman vstup obou zemí do aliance od začátku podporoval.


Tchaj-wan požaduje, aby se firma Foxconn vzdala podílu v čínském výrobci čipů
E15-politika | 18:09:00
Zástupci národní bezpečnosti Tchaj-wanu chtějí přinutit firmu Foxconn, aby upustila od investice 800 milionů dolarů (19,1 miliardy korun) do čínského výrobce čipů Tsinghua Unigroup. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times. Připomněl, že Tchaj-wan se vzhledem k eskalaci napětí mezi Pekingem a Tchaj-pejí snaží více spolupracovat se Spojenými státy. Tchaj-pej i Washington také pozorněji sledují ambice Číny posílit svůj polovodičový sektor.


Křišťálová Lupa 2022: nominace končí už příští týden
lupa.cz | 20:34:49
Co vás za poslední rok na českém internetu nejvíce zaujalo? Už jen do příští středy můžete nominovat své favority v anketě Křišťálová Lupa 2022. Pošlete nám své tipy.


Ukrajina hlásí vyřazení mostu u Chersonu, Rusové připravují referendum
idnes.cz | 21:25:00
Ukrajinské ozbrojené síly vyřadily z provozu Kachovský most v okupované Chersonské oblasti na jihu země, napsal ve středu na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na jižní velitelství ukrajinských sil a chersonskou oblastní správu. Po pondělním poškození Antonivského mostu v Chersonu ukrajinskou palbou se tak dále zkomplikuje zásobování ruských vojsk na pravém břehu Dněpru. Ruské úřady nadále pokračují v přípravách referenda o připojení Chersonské oblasti k Rusku.


Zelenskyj bude mít svou akční figurku. Část peněz z prodeje půjde na Ukrajinu
idnes.cz | 20:59:00
Newyorská společnost FCTRY získala v kickstarterové kampani 120 tisíc dolarů (2 800 000 Kč) na výrobu akční figurky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Firma uvádí, že z každé prodané figurky půjde 1 dolar na Ukrajinu. Očekává se, že k mání bude v březnu příštího roku.


V polské Odře uhynuly tuny ryb. Úřady jsou liknavé, lidé chtějí znát viníka
idnes.cz | 20:07:00
V řece Odře hromadně hynou ryby, úřady zatím zkoumají vzorky vody a tvrdí, že stav řeky průběžně kontrolují. O úhynu začali rybáři hovořit již koncem minulého měsíce a nyní množství mrtvých ryb počítají v tunách. Zdroj znečištění stále není znám. Podle tisku lidé bili na poplach už dávno, ale úřady varování ignorovaly.


Češka zachraňovala běžence na potápějících se člunech. Zažila i ozbrojené napadení
idnes.cz | 20:00:00
Během humanitární krize ve Středomoří, kdy do Evropy proudily davy afrických migrantů, zachraňovala běžence uvízlé na potápějících se člunech, kde je nechali libyjští pašeráci. Starala se o vyčerpané, nemocné, nebo i postřelené. Dětská zdravotní sestra Jitka Kosíková, která má za sebou osm humanitárních misí pro Lékaře bez hranic, sloužila na záchranné lodi Bourbon Argos.


Festival SodaPop se i kvůli válce na Ukrajině přesouvá na rok 2023
idnes.cz | 15:37:00
Ve dnech 12. a 13. srpna se měl v multifunkčním areálu Parku 360 v Hradci Králové konat první ročník nově vzniklého hudebního festivalu SodaPop s hvězdami jako Jason Derulo, Anne-Marie nebo Ben Cristovao. Festival v plánovaném termínu neproběhne a přesouvá se na rok 2023. Takto své rozhodnutí v oficiálním vyjádření komentují pořadatelé:


Tajné technické centrum Renaultu v Aubevoye slaví 40 let existence. Mohli jsme nakouknout
Auto.cz | 18:57:00
Renault nechal nahlédnout za bránu testovacího centra v Aubevoye. Zkoušejí se tu všemožné prototypy a ještě oslavuje kulatiny. Dosud o něm věděl málokdo…


Blíží se jednání o Euro 7. Vystaví spalovacím autům stop už v roce 2025?
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Evropský parlament schválil začátkem června návrh, který by měl od roku 2035 de facto zakázat prodej nových osobních aut a lehkých užitkových vozů se spalovacími motory. Už o deset let dříve ovšem může vstoupit v platnost emisní norma Euro 7, která by v praxi mohla znamenat mnohem rychlejší přechod k elektromobilitě.


Trump a jeho podporovatelé šíří fámu, že mu FBI při razii nastrčila do domu důkazy
aktuálně.cz | 21:40:13
Trump si v příspěvku na sociálních sítích stěžoval, že agenti FBI nenechali při razii asistovat jeho právníky.


Soud opět zamítl žalobu Imexu za Babišovy výroky po výbuchu ve Vrběticích
aktuálně.cz | 21:32:41
Babiš tvrdil, že obdobným problémům jako ve Vrběticích čelil podnik i v Bulharsku a že vyvážel zbraně do Konga navzdory embargu.


OBRAZEM: Potepini - Šola zdravja. Na Krnovsko zavítalo unikátní šlapací vozítko
Denik.cz | 20:42:00
Hlemýžď se pohybuje neuvěřitelně pomalu, ale nevadí mu to, protože si kdykoliv může odpočinout ve skromném zázemí své ulity. Na Krnovsku vzbudilo značnou pozornost šlapací vozítko s logem šneka.


Megatech v Hlinsku končí, o práci přijde 180 lidí. Stávková pohotovost trvá
Denik.cz | 20:24:00
Vedení firmy Megatech Industries v Hlinsku na Chrudimsku skončí v prosinci příštího roku výrobu plastových dílů pro automobily. O práci tak přijde přibližně 180 lidí, a to včetně těch agenturních. Sto zaměstnanců přitom žije v Hlinsku a okolí, kde není mnoho pracovních příležitostí. Odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost už v polovině července, a to na časově neomezenou dobu.


Osm litrů vody denně a o pět kilo lehčí. Hasiči z Letohradu se vrátili z Hřenska
Denik.cz | 12:45:00
Otevřít oči po noci strávené pod hvězdami, vydatně se nasnídat a na nohy obout těžké zásahové boty – tak začínaly dny letohradských hasičů, kteří spolu s ostatními kolegy z kraje na konci minulého týdne vyrazili na pomoc do Hřenska. „Dokud nejste přímo v zasažené lokalitě a nevidíte rozsah požáru, tak si to zkrátka nedovedete představit,“ říká letohradský hasič Roman Čada.


ČSÚ zveřejnil kandidátní listiny pro podzimní volby
Kurzy.cz | 16:34:00
Český statistický úřad dnes zveřejnil na webu volby.cz seznam kandidátů a kandidátních listin pro nadcházející volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu. Zveřejněné registry budou až do voleb průběžně aktualizovány podle pokynů registračních úřadů.


US100 (10.08.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 11:07:51
Během dnešní seance se investoři zaměří na data o inflaci v USA, která budou zveřejněna ve 14:30. Ekonomové předpokládají, že inflace CPI se mírně zmírní. Pokud by však cenový tlak nadále zrychloval, pak by měl Fed další argument pro zvýšení úrokových ...


Nový šéf civilní rozvědky se stýkal s obviněným podnikatelem Redlem. Ministr Rakušan za ředitelem stojí
Hospodářské noviny | 19:44:00
Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje promluvit si s ministrem vnitra a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem o kontaktech nového šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Jednání se má...


U koho jsou energie nejlevnější a na jak dlouho podepsat smlouvu? HN srovnaly nabídky největších dodavatelů elektřiny a plynu
Hospodářské noviny | 19:06:00
Loni na podzim to vypadalo, jako by vznikla nová olympijská disciplína. Milion lidí přišel o dodavatele a hledal nového. A experti „závodili“ v radách, jaký nový tarif si vybrat. Spot, nebo fixace? Na rok, nebo na tři? A vezme vás vůbec...


Senátorka chce do ústavy dostat právo platit hotově. Není to telefonní seznam, říká právník
Hospodářské noviny | 18:58:00
S rostoucí digitalizací se někteří lidé obávají, že v budoucnu budou muset platit výhradně kartou, domnívá se senátorka Jitka Chalánková z klubu ODS a TOP 09. Přišla proto s návrhem ústavního zákona, který by zaručil právo na platbu platnými...


Vstupné do národních parků vybírat nebudeme. Jsou pro všechny, míní náměstek ministryně Tesař
Hospodářské noviny | 18:58:00
Na zdi visí obrazy různých typů krajin, na stole působí rozečteným dojmem kniha Život v půdě. Že je Tomáš Tesař politický náměstek na ministerstvu životního prostředí, prozrazuje až prezidentská podobizna Václava Havla na zdi. „To víte, TOP...


Když bude málo plynu, v bytě s ústředním topením se moc neohřejete. Kontrola ale bude složitá
Hospodářské noviny | 18:45:00
Pokud bude v zimě hrozit nedostatek paliva, budovy napojené na centrální či ústřední topení citelně ochladnou. Vyplývá to z návrhu nové vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu, která stanovuje teploty pro jednotlivé druhy budov a místností. Jejím...


Ukrajinské děti mají v září nastoupit do škol, stát o nich ale zatím přehled nemá
Hospodářské noviny | 18:22:00
Osmiletá Sofia z Ukrajiny od září nastoupí do základní školy v Plzni. Do Česka přijela s maminkou během března a pravidelně tu navštěvovala adaptační skupinu. Ty ale s prázdninami skončí a děti budou muset nastoupit povinnou školní docházku....


Pískat se může, dávat kravatu ne. Rozhovor se ženou, o které Andrej Babiš rozhlašuje, že chtěla jeho fanynce ukousnout prst
Respekt | 19:50:22
S Petrou Vavříkovou o tom, proč chodí protestovat na náměstí a jestli chce ještě někdy s šéfem ANO mluvit


Soud opět zamítl žalobu Imexu za Babišovy výroky po výbuchu ve Vrběticích
Eurozpravy-domácí | 21:11:00
Obvodní soud pro Prahu 2 opět zamítl žalobu firmy Imex Group za výroky bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) po explozích muničních skladů Imexu ve Vrběticích na Zlínsku. Uvedla to dnes Česká televize (ČT) s odvoláním na vyjádření mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcely Pröllerové.


Senát souhlasí s členstvím Finska a Švédska v NATO
Eurozpravy-domácí | 18:34:00
Senát dnes podle očekávání hladce schválil rozšíření Severoatlantické aliance (NATO) o Finsko a Švédsko. Oba severské státy o vstup do aliance požádaly počátkem července kvůli ruské invazi na Ukrajinu, a rozhodly se tak ukončit svou neutralitu.


Čína hrozí silou, pokud USA budou bránit jejímu sjednocení s Tchaj-wanem
Eurozpravy-zahraniční | 22:03:00
Čína dnes pohrozila použitím síly, pokud Spojené státy budou bránit Pekingu v jeho snaze o sjednocení Tchaj-wanu s pevninskou Čínou tím, že budou podporovat separatisty. Informovala o tom japonská tisková agentura Kjódó s odkazem na takzvanou Bílou knihu, kterou Čína pravidelně věnuje problematice obrany a vztahům s Tchaj-wanem.


Trump se spojenci šíří spekulaci, že FBI při prohlídce nastrčila důkazy
Eurozpravy-zahraniční | 21:18:00
Zatímco pondělní zásah Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v sídle amerického exprezidenta Donalda Trumpa dál obklopovaly nejasnosti, tábor někdejšího šéfa Bílého domu v úterý a dnes pokračoval v šíření spekulací o politicky výbušné operaci. Nově exprezident a jeho spojenci bez důkazů naznačují, že agenti FBI v Trumpově floridské rezidenci nebo po prohlídce nastrčili kompromitující materiály. Fáma se šíří mimo jiné prostřednictvím populární televize Fox News.


Čína hrozí silou, pokud budou USA podporovat "separatisty" z Tchaj-wanu
aktuálně.cz | 22:50:04
Peking také označil Američany za hlavní strůjce krize na Ukrajině.


Čína hrozí silou, pokud USA budou bránit jejímu sjednocení s Tchaj-wanem
Denik.cz | 22:28:00
Čína pohrozila použitím síly, pokud Spojené státy budou bránit Pekingu v jeho snaze o sjednocení Tchaj-wanu s pevninskou Čínou tím, že budou podporovat separatisty. Informovala o tom japonská tisková agentura Kjódó s odkazem na takzvanou Bílou knihu, kterou Čína pravidelně věnuje problematice obrany a vztahům s Tchaj-wanem. Peking, která je vnímán jako spojenec Moskvy, navíc označil Američany za hlavní strůjce krize na Ukrajině, uvedla agentura Reuters.


Stát by mohl zadržet majetek lidí na mezinárodních sankčních seznamech. Novelu posoudí sněmovna
ČT24 | 18:30:57
Celní správa dostane právo zadržet majetek, na který se vztahují mezinárodní sankce. Senát schválil novelu zákona, která počítá s tím, že jejich porušení bude zároveň trestným činem. V tuzemsku totiž i dál působí řada firem napojených na lidi blízké režimu Vladimira Putina, kteří se zatím vyhýbají sankcím. Jde například o společnost Segezha s vazbami na ruského oligarchu Vladimira Jevtušenka.


Fotbalisté Realu porazili Frankfurt 2:0 a mají pátý Superpohár UEFA
Tiscali-zprávy | 23:11:37
Fotbalisté Realu Madrid získali pátý Superpohár UEFA, čímž vyrovnali rekordní bilanci Barcelony a AC Milán. Úřadující vítěz Ligy mistrů porazil na Olympijském stadionu v Helsinkách posledního šampiona Evropské ligy Eintracht Frankfurt 2:0. Za „Bílý balet“ se v prvním poločase trefil David Alaba a po změně stran Karim Benzema.


Nedávat víza ruským turistům považuji za správné. Jinak si neuvědomí, že jsou agresory, řekl Vystrčil
ČT24 | 23:13:45
Česko by nemělo dávat víza ruským turistům a ani ruským sportovcům, řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pořadu Události, komentáře. Je podle něj třeba Rusům zamezit, aby si v Evropě užívali toho, co doma sami nemají. Tento tlak má podle Vystrčila Rusům umožnit si uvědomit, že musí počítat s reakcí na agresi své země.


Evropská unie: Vnitřní trh v červenci 2022
Kurzy.cz | 23:55:00
Rada přijala poslední požadované právní akty týkající se vstupu Chorvatska do eurozóny


Evropská unie: Hospodářská soutěž v červenci 2022
Kurzy.cz | 23:49:00
Komise chce zjednodušit státní podporu pro „zelenou” dopravu, Komise přijala závazky českých mobilních operátorů na ochranu hospodářské soutěže, Komise upravuje dočasný krizový rámec v reakci na válku na Ukrajině, Komise schválila státní podporu pro Če...


Evropská unie: Spotřebitelé v červenci 2022
Kurzy.cz | 23:46:00
Rada přijala postoj k nařízení o obecné bezpečnosti výrobků


Evropská unie: Energie v červenci 2022
Kurzy.cz | 23:32:00
Členské státy chtějí snížit spotřebu plynu o 15 %, Plénum EP nebrání zahrnutí jádra a plynu do taxonomie


Evropská unie: Vnější obchodní vztahy v červenci 2022
Kurzy.cz | 23:26:00
Komise činí další kroky kvůli neplnění protokolu k brexitu ze strany Velké Británie


Evans podporuje pozici dolaru
Kurzy.cz | 19:15:17
Nižší než očekávaná inflace v USA zapříčinila výprodej na dolaru. Zdá se však, že dnešní data nemusí nikterak změnit postoj Fedu. Člen Fedu Evans, který je známý pro svůj holubičí postoj, ve svém prohlášení uvedl, že vidí úroveň úrokových sazeb v tomto...


Křehká krása 2022 se vydařila - 11. ročník národní výstavy bižuterie a skla proběhl v Jablonci nad Nisou
Kurzy.cz | 18:14:13
V neděli skončil 11.


Senát schválil novelu informačního zákona
Kurzy.cz | 16:36:00
Implementace evropského práva a úpravy reagující na nejpalčivější problémy současné aplikační praxe. To jsou hlavní účely novely zákona o svobodném přístupu k informacím, kterou dnes, 10. srpna 2022, schválil Senát. Návrh nyní zamíří k podpisu prezid...


Před 125 lety vznikl zázračný lék, jehož účinky nikdo nedokázal vysvětlit
Tiscali-zprávy | 20:30:20
Odborná zvídavost, láska k otci a tvrdé hospodářské zájmy. To jsou tři hlavní důvody úspěchu aspirinu – nejprodávanějšího léku všech dob, který byl poprvé vyroben 10. srpna 1897.


Nenormální věci se ve válce stávají normálními. Nahrávka umírajícího muže by byla šokující, teď už je to jen video
iHned.cz | 11:47:00
Den stý šedesátý šestý, 8. srpna Ukrajinští vojáci začali nedávno používat nový typ zbraně – dron, který shazuje miny. Jedná se téměř o domácí výrobu – k malému civilnímu dronu je připevněn držák s minou určenou pro standardní minomet, a...


Nenormální věci se ve válce stávají normálními. Nahrávka umírajícího muže by byla šokující, teď už je to jen video
Hospodářské noviny | 11:47:00
Den stý šedesátý šestý, 8. srpna Ukrajinští vojáci začali nedávno používat nový typ zbraně – dron, který shazuje miny. Jedná se téměř o domácí výrobu – k malému civilnímu dronu je připevněn držák s minou určenou pro standardní minomet, a...


Technologie pro vaši logistiku | Konstantin Margaretis (Skladon)
Mladý Podnikatel | 00:00:09
Jaké technologie využít ve vaší logistice a jak nad nimi přemýšlí Skladon? Poslechněte si jeho šéfa Konstantina Margaretise.
The post Technologie pro vaši logistiku | Konstantin Margaretis (Skladon) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top