Celkem 139976 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 14.08.2022


AAAAA
Finparáda | 10:00:00
Aaa


MPO navrhuje, aby se v případě nouze budovy vytápěly na nižší teplotu
eStav.cz | 00:00:53
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje, aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor.


Autofotka týdne: Projekt Colorado a SUVcabrio, to je 20 let Porsche Cayenne
Auto-iDNES.cz | 01:00:20
Před dvaceti lety z toho byl poprask. Porsche, značka zbožštěná pro svá sportovní kupátka představila auto vysoké jak stodola, s nejapným výrazem a pěti dveřmi. Cayenne éru luxusních superSUV vlastně startovalo. Špatné auto to rozhodně nebylo, jen ho purističtí porschisté nechtěli přijmout. Dnes je to nejprodávanější model značky.


KVÍZ: Pečujete o nemocného? Víte, jak vám pomůže stát?
Finance-iDNES.cz | 01:00:37
Váš blízký zůstane nemohoucí a vy se rozhodnete, že s ním zůstanete doma a budete o něj pečovat. Asi tušíte, že to bude náročné i z finanční stránky. Ale jak moc byste na takovou situaci byli připraveni? Své vědomosti si můžete ověřit v našem kvízu.


Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi
idnes.cz | 02:00:03
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.


David Prachař: Víc než z divadla jsem unavený z blbých lidí
Denik.cz | 05:30:00
Shakespearovských rolí má na svém kontě hned několik. V minulém roce k nim herec David Prachař přidal úlohu Prospera z magické komedie Bouře, která se teď zase vrátila k divákům Letních shakespearovských slavností. „Rok je docela dlouhá doba, ale ne zase tak moc, aby se během ní člověku vykouřil text hry z hlavy. Bude to samozřejmě chtít slabý rozjezd, myslím si ale, že jedna zkouška bude stačit,“ uvedl před znovuuvedením Bouře David Prachař.


Nejhorší nehoda v německých dějinách: Letoun se zlomil přímo ve vzduchu
Denik.cz | 05:00:00
Máme problémy s výtahem… a v zadní části kabiny je kouř, ohlásily letušky kapitánovi. O několik vteřin později se odlomila celá záď letadla a stroj se doslova rozlomil ve vzduchu. Havárie Iljušinu Il-62 ve východním Německu zůstává nejhorší a nejsmrtelnější havárií v německých dějinách.


Domácí vaření v inflaci ušetří peníze. Vsaďte na vnitřnosti i odpad ze zeleniny
Denik.cz | 04:00:00
S každým dalším nákupem saháme hlouběji do peněženky a řada lidí omezuje nákup surovin, které dříve běžně kupovala, a hledá levnější alternativu. Šidit tělo ani chuťové buňky nemusíme. Podle odborníků jde úspora ruku v ruce se změnou v jídelníčku, kam je dobré zařadit i vnitřnosti nebo málo využívané druhy masa i zeleniny. Pomůže také zavařování.


Počasí příští týden: Vrátí se vedra, Česko může zažít i tropickou noc
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Příští týden se do Česka vrátí tropické počasí. Během dne teploty vyrostou až na 35 °C, v noci pak mohou dosáhnout i 20 °C. Česko tak může opět potkat takzvaná tropická noc.


Počasí příští týden: Vrátí se vedra, Česko může zažít i tropickou noc
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Příští týden se do Česka vrátí tropické počasí. Během dne teploty vyrostou až na 35 °C, v noci pak mohou dosáhnout i 20 °C. Česko tak může opět potkat takzvaná tropická noc.


Zateplená okna a termoprádlo. Češi hledají alternativní způsoby, jak zvládnout zimu
E15-ekonomika | 05:30:00
Lidé se připravují na tuhou a hlavně drahou zimu. Skupují tepelná čerpadla, a dodací lhůty výrobců se tak prodlužují až na osm měsíců. Ti, kteří příležitost promrhali, se vrhají na vlněné spodní prádlo a nechávají si zateplit okna. Rostoucí poptávku oproti minulému roku zaznamenali některé okenářské firmy i řemeslníci, kteří se zaměřují na výměnu oken.


Zateplená okna a termoprádlo. Češi hledají alternativní způsoby, jak zvládnout zimu
E15-politika | 05:30:00
Lidé se připravují na tuhou a hlavně drahou zimu. Skupují tepelná čerpadla, a dodací lhůty výrobců se tak prodlužují až na osm měsíců. Ti, kteří příležitost promrhali, se vrhají na vlněné spodní prádlo a nechávají si zateplit okna. Rostoucí poptávku oproti minulému roku zaznamenali některé okenářské firmy i řemeslníci, kteří se zaměřují na výměnu oken.


Napadeného spisovatele Rushdieho odpojili od přístrojů. Už mluví a žertuje
idnes.cz | 07:23:00
Britského spisovatele Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na přednášku napaden nožem a zraněn, odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit. Na twitteru to uvedl jeho kolega Aatish Taseer. Stále však hrozí, že spisovatel přijde o oko. Zatčený útočník byl obviněn, vinu však u soudu nepřiznal.


S oblibou elektrokol přibývá vážnějších úrazů. Jsou jako autonehody, říká primář
aktuálně.cz | 07:05:32
Kola či koloběžky s elektrickým motorem dosahují mnohem vyšších rychlostí, mají vyšší hmotnost a následky nehod tak mohou být vážnější.


Československý tuzexový sen: Chrysler 180, který nebyl ani Američan, ani Francouz
aktuálně.cz | 06:32:00
Ani Američan, ani Francouz, přesto uspěl v Československu. Chrysler 180 vznikl úplně v Evropě.


Byl nebezpečný a před zákonem se ukrýval 18 let. Odhalily ho Mapy Google
Denik.cz | 07:00:00
Brazilská policie pátrala po zločinci osmnáct let. Jenže se jí dobře ukrytého muže nedařilo najít. Když už to vypadalo, že se bude po zbytek života vyhýbat vězení a užívat si svobody, zradila ho nejspíš souhra náhody a moderních technologií. Objevil se totiž na snímku v Mapách Google.


Nová data. Polsko láme rekordy v počtu obviněných kvůli pomoci při potratu
Denik.cz | 06:30:00
Policie reaguje v drtivé většině případů na udání. Vyšetřování porušení protipotratového zákona zahajuje zejména na popud rodin žen, které zamýšlely nebo dokonce provedly interrupci, nebo po získání informace od protipotratových bojovníků. A počty obviněných letí rychle vzhůru.


Povodeň 2002 den po dni: Bylo 14. srpna a povodeň zasáhla centrum Prahy
Denik.cz | 06:00:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplynulo čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to zase je 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


Leteckých nehod nad Českem přibylo. Je jich však méně než před pandemií
idnes.cz | 09:44:00
Počet nehod v českém vzdušném prostoru loni vzrostl, a to o více než desetinu. Přišlo při nich o život deset lidí. Všechny loňské nehody se týkaly malých letounů do 5700 kilo. Množství nehod i incidentů je však nižší než před pandemií koronaviru.


Při povodních zachraňovali ze vzduchu. Domů se nepodívali celý týden
idnes.cz | 09:29:00
Pro armádní piloty z Líní u Plzně byly povodně v roce 2002 druhými velkými záplavami, při kterých ze vzduchu zachraňovali lidské životy. Práce jim komplikovaly dráty elektrického vedení a stromy, museli překonávat prach zvířený proudy vzduchu od vrtulníku z půd a částí rozebraných střech. Jeden zásah střídal druhý, třetí, čtvrtý... Do bezpečí dostali 60 lidí.


OBRAZEM: Všechny barvy duhy. Šedesát tisíc lidí v Praze oslavovalo lásku
idnes.cz | 09:14:00
Duhový průvod nesoucí myšlenku hrdosti sexuálních menšin zaplnil v sobotu centrum Prahy včetně pražské Letné. Festival doprovázela hudba, tanec a smích. Účastníci vyšli v kostýmech a barevném líčení s motivem duhy, která je hlavním symbolem oslav a podpory LGBT+ komunity.


Útočník v Jeruzalémě zranil sedm lidí, pak se vzdal policii
idnes.cz | 08:59:00
V neděli ráno útočník napadl autobus v centru Jeruzaléma. Sedm lidí zranil, dva z toho těžce. Střílelo se poblíž Zdi nářků, terčem však bylo i parkoviště poblíž Davidova hrobu. Pachatel se policii vzdal po několikahodinovém pátrání.


Poprvé od konce července stoupl počet nakažených. Hospitalizací však ubývá
idnes.cz | 08:22:00
V sobotu laboratoře odhalily 570 nákaz koronavirem, je to o 51 víc než před týdnem. Poprvé od konce července tak v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů. Až následující dny ukážou, zda šlo o výjimku či trend. Stále však klesá počet hospitalizovaných s covidem.


Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT
idnes.cz | 10:00:04
Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou televizi. Co vše se ruší a co by pomohlo, líčí v rozhovoru její ředitel Petr Dvořák.


AMG nabízí vlastní kancelářské křeslo, základem je sedačka z auta
Auto.cz | 09:45:00
Chcete si v kanceláři připadat jako ve svém autě? Mercedes-AMG vám to ochotně umožní, levné to ale nebude.


Malování rtěnky na prase a konkurence Tesly podle Ark Investment - Víkendář
Kurzy.cz | 08:47:00
„Když jsem začala pracovat jako portfolio manažerka, stále jsem se věnovala i výzkumu,“ zavzpomínala v rozhovoru pro Bloomberg šéfka Ark Investment Management Cathie Wood.


Bývalý ředitel pražské zoo Petr Fejk: O povodních 2002 se mi dodnes zdají sny
Denik.cz | 08:49:00
Jedním z velkých symbolů tragických povodní z roku 2002, od kterých uplynulo přesně 20 let, se stala pražská zoo. Snad celá republika s napětím sledovala televizní záběry překotného úsilí jejích pracovníků o záchranu zvířecích obyvatel. Symbolem toho všehobyl lachtan Gaston, který odplaval živý po Labi do Drážďan, ale později podlehl následkům vyčerpání. Celkem však kvůli velké vodě uhynulo 134 zvířat a zatopená byla celá dolní část trojského areálu.


Palivového dřeva je dostatek. Jeho cena ale mnohde vzrostla až třikrát
Denik.cz | 08:22:00
Čekací doba na palivové dřevo? Nyní až tři týdny. Obyvatelé, kteří chtějí kvůli energetické krizi raději topit dřevem, mohou být na jednu stranu klidní - zásoby palivového dřeva jsou dostatečné. Potíž je ale v tom, že i tato komodita enormně zdražila. 


Mrkvancobraní v Polné: Velký úspěch babičky si hrdé vnučky natočily na mobily
Denik.cz | 08:11:00
Ten nejchutnější mrkvánek upekla Vladislava, hlásí na pódiu moderátorka Helena Dvořáková a trojice děvčat zpozorní. Tak se přeci jmenuje jejich babička, která se do soutěže také zapojila. „Ty vole,“ vykřikne jedna z nich potom, co po krátké pauze zazní příjmení Repaská. Babička opravdu vítězí a hrdé vnučky si natáčí velký úspěch na mobily.


Obavy z budoucnosti. Kvůli plánované rychlodráze může rodina přijít o svůj dům
Denik.cz | 07:55:00
Těžké spaní má v těchto dnech Jitka Talášová, která bydlí v Drahotuších u Hranic v Olomouckém kraji. Její dům stojí v blízkosti železnice, kde se má stavět vysokorychlostní trať. Pokud ministerstvo dopravy zvolí nově předloženou variantu výstavby, hrozí, že rodina přijde o dům se zahradou.


Spisovatele Rushdieho odpojili od ventilátoru. Dokáže mluvit, oznámil agent
Denik.cz | 07:44:00
Britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na přednášku napaden nožem a zraněn, odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit. Na twitteru to uvedl kolega autora Satanských veršů Aatish Taseer s tím, že Rushdie i žertoval. Informaci potvrdil bez dalších podrobností spisovatelův agent Andrew Wylie, napsala agentura AP.


Miliardář Pelc: Výroba CD byla jedním z nejlepších byznysů na světě. Zasadil se o ni také Jakeš
Hospodářské noviny | 09:42:00
Výroba kompaktních disků byla v 90. letech minulého století jedním z nejlepších byznysů na světě. Pro Gramofonové závody Loděnice na Berounsku (dnes GZ Media) měla obrovský význam, protože trh s vinyly se v té době zhroutil, uvedl v rozhovoru pro...


České Švýcarsko po požáru
Respekt | 08:53:24
V Českém Švýcarsku dohořel nejrozsáhlejší lesní požár, jaký tady kdo pamatuje. Jak to vypadá po požáru se dočtete v Respektu 33/2022 v textu Jiřího Soboty.


Chcete na podzim volit ze zahraničí? Dnes končí termín pro zápis
Eurozpravy-domácí | 10:33:00
Češi, kteří mají trvalé bydliště v zahraničí, mají dnes poslední možnost požádat o zápis do seznamu voličů, pokud se chtějí na podzim zúčastnit senátních voleb. Netýká se to krajanů, kteří už v seznamech vedených zastupitelskými úřady jsou od minulých voleb.


Poprvé od konce července stoupl počet nových případů covidu
Eurozpravy-domácí | 09:27:00
Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu-19. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 víc než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2400. Až další dny ukážpu, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.


Po útoku na autobus v Jeruzalémě osm zraněných
Eurozpravy-zahraniční | 09:56:00
Izraelská policie dnes oznámila, že zatkla muže podezřelého z nočního střeleckého útoku na autobus v Jeruzalémě, při kterém bylo zraněno osm lidí, z toho dva vážně. Informují o tom izraelská média.


Prioritou ruské armády je patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic
Eurozpravy-zahraniční | 09:42:00
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to dnes uvedlo britské ministerstvo obrany.


Italy, kteří se pokoušeli prokopat do banky a vykrást ji, zasypal jejich vlastní tunel
Eurozpravy-zahraniční | 09:06:00
Italy, kteří se nejspíš pokoušeli prokopat do banky a vykrást ji, zasypal jejich vlastní tunel. Pod troskami v hloubce asi šest metrů zůstal jeden z nich dalších osm hodin, než se ho podařilo vyprostit. O případu v pátek informovala italská policie, píše AFP.


Salmana Rushdieho odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit
Eurozpravy-zahraniční | 08:46:00
Britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na přednášku napaden nožem a zraněn, odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit. Na twitteru to uvedl kolega autora Satanských veršů Aatish Taseer s tím, že Rushdie i žertoval. Informaci potvrdil bez dalších podrobností spisovatelův agent Andrew Wylie, napsala agentura AP.


Počet obyvatel Hongkongu klesl nejvíce za 60 let
Eurozpravy-zahraniční | 08:33:00
Počet obyvatel Hongkongu se meziročně snížil o 1,6 procenta na přibližně 7,29 milionu, za poslední rok město opustilo více než 113.000 obyvatel. Jedná se o největší procentuální pokles za rok od počátku záznamů v roce 1961, upozornil web Hong Kong Free Press.


Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny školy
Eurozpravy-zahraniční | 08:02:00
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Podle agentury Reuters to dnes uvedla šanghajská městská školská komise.


Počet plátců daně z přidané hodnoty v ČR přibývá nejrychleji za poslední roky
Eurozpravy-ekonomika | 10:07:00
Počet plátců daně z přidané hodnoty v ČR přibývá nejrychleji za poslední roky. Je jich aktuálně 539.218 a za první pololetí se jejich počet zvýšil o 10.167. To je víc než za jednotlivé kalendářní roky v období mezi 2018 až 2021. Informace vyplývají ze studie poradenské společnosti Dun & Bradstreet, která se zabývá analýzou tuzemské podnikatelské základny.


Bůh je v detailech, při stavbě bezbariérových stanic metra se zapomnělo nejen na něj
Reflex | 10:00:00
Praha je jediným česko-slovenským městem, ve kterém mohou její obyvatelé i návštěvníci využít k dopravě podzemní sítě metra. V posledních letech začal dopravní podnik usilovně pracovat na větší bezbariérovosti 61 stanic, a tak by v současnosti měli mít cestující s pohybovým omezením, kočárky nebo zavazadly do 46 z nich usnadněný přístup prostřednictvím nových vstupů a výtahů. Trpkou realitou je, že přístupové cesty k nim připomínají spíš překážkovou dráhu. 


Kamerun: Krásy zapomenutého národního parku Bénoué
Reflex | 07:20:00
Po určité době v kamerunských tropech se vám může stát, že už budete mít dost vší té vlhkosti, plísně a obyvatelstva jazykové skupiny bantu. Dobrá zpráva je, že máte kam utéct. Všimli jste si na mapě toho divného ostrého výběžku na severu Kamerunu? Takže – vzhůru na sever, do parku Bénoué.


Nejíte kapry? Tak je prostě přejmenujeme!
Tiscali-zprávy | 09:58:33
„Copak je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně,“ říká Julie v Shakespearově dramatu Romeovi. Přesto v americkém Illinois chtějí přejmenovat invazivní druhy kapra ve snaze podnítit zájem obyvatel o jejich konzumaci. Kaprovité ryby v Illinois ohrožují říční ekosystém už desítky let, jako potravina ale nejsou mezi lidmi populární.


Německé cyklistické klasiky i méně známé cyklotrasy
Tiscali-zprávy | 09:00:00
Bez kola by to pro mnohé nebyla ta správná letní dovolená. Ze sedla si užijete přírodu, poznáte nová místa i kulturu pěkně z blízka a rozhýbete tělo. Ať už jde o požitkářské, kulturní nebo dálkové cyklotrasy, kterých je v Německu na 250, každá skrývá nějakou zajímavost! Na cestě potěší také ubytování všech kategorií vhodné pro cyklisty.


Česká hokejová dvacítka prohrála s domácí Kanadou a na MS poprvé nebodovala
Tiscali-zprávy | 06:05:13
Česká hokejová dvacítka podlehla na mistrovství světa v Edmontonu domácí Kanadě 1:5, ve třetím vystoupení na turnaji podruhé prohrála a poprvé nebodovala. Se čtyřmi body zůstávají svěřenci trenéra Radima Rulíka v základní skupině A třetí. K jistotě postupu do čtvrtfinále potřebují, aby buď Slovensko nevyhrálo v základní hrací době nad Finskem, či získali alespoň bod s Lotyšskem. S ním se utkají o půlnoci na pondělí SELČ.


Babiš mluví jako Putin, řekla Adamová. Jedete antikampaň, míní Schillerová
idnes.cz | 11:47:00
Vláda Andreje Babiše nás přiblížila k Rusku, mluví stejným slovníkem jako Vladimir Putin, řekla v Partii na CNN Prima News šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Místopředsedkyně ANO Alena Schillerová opáčila, že současné vládní strany již nejsou v opozici, a přesto jedou kampaň antibabiš. To lidem složenky nezaplatí, dodala.


Na Jičínsku se srazila osobní auta, jeden člověk zemřel a další se zranili
idnes.cz | 11:42:00
Při čelním střetu dvou osobních vozidel VW Golf a Škoda Fabia na silnici I/16 u obce Holín na Jičínsku zemřel v neděli ráno čtyřicetiletý muž. Třiadvacetiletý muž byl se zraněním přepraven letecky do nemocnice, zranil se také sedmnáctiletý spolujezdec oběti. Řekla to policejní mluvčí Eva Pracharová. Nehoda se stala před 6:00, silnice v místě nehody se má zhruba v poledne otevřít.


RECENZE: Matoucí, fascinující i doslovný. Seriál Sandman má mnoho tváří
idnes.cz | 11:40:00
Svého času se v případě Sandmana hovořilo i o filmové adaptaci, ale seriálová forma je pro epizodický svět vládce snů Morfea a jeho sourozence z rodu Věčných mnohem příhodnější.


Kdo ostřeluje elektrárny, bude naším zvláštním cílem, varoval Zelenskyj
idnes.cz | 11:08:00
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.


20 let od devastujících povodní. Metro či domy v Karlíně se opravují dodnes
idnes.cz | 11:01:00
Záplavy v srpnu 2002 byly nejničivější v novodobé historii České republiky. Nejpostiženějším regionem byla Praha, kde povodeň zaplavila celé čtvrtě, stanice metra, některé památky i část zoologické zahrady. Evakuováno bylo na 50 tisíc lidí. Se škodami způsobenými povodní se Praha potýká i po 20 letech.


Na Brněnsku hořel dům, u zásahu se poranil hasič. Škoda je dva miliony
idnes.cz | 10:37:00
Škoda kolem dvou milionů korun vznikla v sobotu večer při požáru rodinného domu v Radosticích na Brněnsku. Uvedl to mluvčí hasičů Jan Dvořák. Při zásahu se lehce zranil dobrovolný hasič, pro kterého ale podle mluvčího nebylo potřeba volat záchrannou službu.


Násilí na Babišových mítincích? Živná půda pro agresivní kampaň, míní experti
idnes.cz | 10:00:00
Na posledních mítincích expremiéra Andreje Babiše je rušno. Vzduchem létají facky i vulgarity. Podle Karla Komínka z Institutu politického marketingu mohou takové incidenty s agresivními odpůrci dodat expremiérovi munici. „Aby se opět mohl vykreslit jako oběť, což je jeho typická strategie a jeho příznivci to budou akceptovat,“ říká.


Nezbylo nic, jen velký smutek. Syn Anne Heche zanechal dojemný vzkaz
revue.idnes.cz | 10:15:00
Na zprávu o úmrtí oblíbené herečky Anne Heche (53), která se proslavila rolemi v seriálech Ally McBealová a 6 dní, 7 nocí, reagovala řada slavných osobností; s jednou z nejdojemnějších vzpomínek se pak podělila i její nejbližší rodina.


Britové potřebují peníze. Pro majitele zastaváren nastávají zlaté časy
idnes.cz | 09:00:00
Britové hledají způsoby, jak si finančně vypomoct v nepříjemné době. Část z nich míří do zastaváren, kde přinášejí nejrůznější věci. Zastavárny tak zažívají postpandemický boom.


Zastřelte si jelena. Ale eticky. Nová slovenská hra jde po stopách Kingdom Come
iHned.cz | 01:33:00
Spousta lidí myslivce nesnáší a nejí zvěřinu. Banda vypitých buranů, kteří střílí hejna kachen a stáda srnců hnaných na smrt špalírem pohůnků, je obraz známý z filmů, a pokud jste měli smůlu, zažili jste ho i na vlastní kůži. Ve skutečnosti ale není...


Miliardář Pelc: Výroba CD byla jedním z nejlepších byznysů na světě. Zasadil se o ni také Jakeš
iHned.cz | 09:42:00
Výroba kompaktních disků byla v 90. letech minulého století jedním z nejlepších byznysů na světě. Pro Gramofonové závody Loděnice na Berounsku (dnes GZ Media) měla obrovský význam, protože trh s vinyly se v té době zhroutil, uvedl v rozhovoru pro...


Jedno z pěti Subaru WRX STI nemá střechu a je na prodej
Auto.cz | 11:40:00
Čtyřkolka k proplétání klidně i rozbitých okresek násobí jízdní zážitek zprostředkováním adrenalinu přes otevřené nebe. Kabrioletů WRX STI bylo jen pět, jeden se prodává už podruhé.


Které protiruské sankce mají nejvíc zničující efekt aktuálně a které později? Pomůže Čína? VIDEO
Kurzy.cz | 10:03:34
Fungují sankce proti Rusku? Dokázalo někdy v historii Rusko být v průmyslu, inovacích, technologiích a ve výzkumu konkurenceschopné vůči západu a nezávislé na západu?


Drony objevily v neděli ráno v Českém Švýcarsku sedm míst se zvýšenou teplotou
aktuálně.cz | 11:33:13
Hraniční přechod do Německa zůstává po požáru v Českém Švýcarsku zavřený, na německé straně se dohašuje. Uzavřená je i cesta po Labi.


V opilosti bodl známého. Pachatel útoku v Přerově sám přišel na policii
Denik.cz | 11:38:00
Kriminalisté obvinili pachatele krvavého útoku, ke kterému došlo v noci na sobotu na parkovišti u obchodního centra v Přerově. Tragédii předcházela opilecká hádka. Podezřelému, který má trestní minulost, hrozí až 20 let vězení.


Velká změna pro majitele ekoloběžek: Na silné stroje bude potřeba povinné ručení
Denik.cz | 11:16:00
Popularita elektrických koloběžek stoupá. Nejen u Čechů, ale v rámci celé Evropské unie. Není se čemu divit. Oproti kolům jsou skladné, rychlé a při jízdě kromě řízení a brzdění nemusíte vyvinout žádnou jinou fyzickou aktivitu. Dalším benefitem je úspora za drahá paliva či jízdenky v městské hromadné dopravě. Jenže s rostoucím počtem přibývá kolizí s vážnými zraněními a škodami.


Při požáru kostela v egyptské Gíze zahynulo nejméně 41 lidí
idnes.cz | 13:24:00
Při požáru koptského kostela v egyptském městě Gíza v neděli zahynulo nejméně 41 lidí a dalších nejméně 14 jich bylo zraněno, uvedla podle agentury AP egyptská koptská církev s odkazem na zdravotníky. Agentura Reuters s odkazem na dva nejmenované bezpečnostní zdroje píše o nejméně 35 mrtvých a 45 zraněných.


Malostranský zápisník: Letem tím naším českým fašistickým světem
idnes.cz | 13:00:00
Jeden povinný fašista do každé české rodiny! Bartošovo ministerstvo podporuje Prague Pride, jenom vrátný trochu pochybuje. A s českými zpravodajskými službami až na konec světa, nebo minimálně do Berouna! Pro MF DNES komentuje Miroslav Korecký.


Střelec způsobil statisícovou škodu na vlaku ve Volarech. Policie hledá pachatele
idnes.cz | 12:45:00
Policisté pátrají po pachateli, který v sobotu večer střílel ze vzduchovky po vlaku. Ke střelbě mělo dojít nedaleko ubytovny v Tolarově ulici ve Volarech. Škoda na vlaku dosáhla 100 tisíc korun, nikdo se nezranil.


Zastřelte si jelena. Ale eticky. Nová slovenská hra jde po stopách Kingdom Come
Hospodářské noviny | 01:33:00
Spousta lidí myslivce nesnáší a nejí zvěřinu. Banda vypitých buranů, kteří střílí hejna kachen a stáda srnců hnaných na smrt špalírem pohůnků, je obraz známý z filmů, a pokud jste měli smůlu, zažili jste ho i na vlastní kůži. Ve skutečnosti ale není...


Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média
idnes.cz | 12:08:00
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.


Použití dronů v zemědělství brzdí hlavně legislativa, říká jejich prodejce
idnes.cz | 12:00:00
Stačila by drobná změna v legislativě, aby se stříkání přípravků na ochranu rostlin dronem do sedmi metrů nad zemí nepovažovala za leteckou aplikaci a nepodléhala tak speciálnímu povolení. Používání dronů v českém zemědělství by se tím velmi zjednodušilo, říká jednatel společnosti DJI Telink prodávají tato zařízení Jaroslav Řešátko.


Kam v noci pro léky? V některých krajích nikam. Není to potřeba, tvrdí úřady
idnes.cz | 12:00:00
V životě každého mohou nastat situace, kdy potřebujeme využít pohotovostní službu – lékařskou, ale i lékárenskou. Jenže v některých krajích v České republice nejsou lékárny, které by fungovaly 24 hodin denně a 7 dní v týdnů. Podle vyjádření některých mluvčích nejsou potřeba, případně o ně nebyl dostatečně velký zájem.


Alec Baldwin musel stisknout spoušť, potvrdila zpráva FBI
revue.idnes.cz | 13:38:00
Americký Federální úřad pro vyšetřování dospěl k závěru, že Alec Baldwin (64) musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust omylem zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou. Herec doposud trval na tom, že spoušť nezmáčkl.


Strastiplný restart ČSSD: na kandidátkách je často inkognito nebo v osamění, stranická značka netáhne
iHned.cz | 13:39:00
Sociální demokraté vzali výzvu svého předsedy Michala Šmardy k hledání spojenců pro letošní komunální volby skutečně vážně. Ve většině krajských i velkých městech jdou totiž oproti dřívějším zvyklostem v koalicích. A snaží se tak, podobně jako se to...


Ferrari F50 po Miku Tysonovi by se mohlo vydražit za neskutečnou cenu
Auto.cz | 13:43:00
Co se stane, když zkombinujete exkluzivní auto, slavného prvního majitele, nízký nájezd a perfektní stav? Tohle Ferrari F50 by se mohlo prodat za obrovské peníze.


Ceny nových aut stouply v červenci o 8,7 procenta, o půlku proti inflaci
Auto.cz | 12:30:00
Ceny nových osobních aut na českém trhu stouply v červenci meziročně o 8,7 procenta. Rostly tak o polovinu méně, než byla meziroční inflace.


Příští týden uveřejní výsledky u nás VIG, dále Home Depot, Macy’s, Uniper, z makročísel především US maloobchodní tržby
Kurzy.cz | 13:52:03
Akciové trhy v zámoří tento týden pokračovaly v optimistickém sentimentu, k němuž nejvíce přispěla středeční makroekonomická data. Spotřebitelská inflace v USA dosáhla v červenci 8,5 % r/r, což bylo pod očekáváním trhu 8,7 % a pod červnovým údajem 9,1 %.


Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie. „Na ulicích teče krev“, takže míní, že je nejlepší čas k výhodné investici
Kurzy.cz | 13:44:14
Nejlepší doba k nákupu akcií je tehdy, „když na ulicích teče krev“, zní starý poznatek. Nemusí to nutně být doslova. I obrazně. Zkrátka v makroekonomicky či sociálně těžkých časech. Zkušení investoři v USA si to berou k srdci.


Pražská burza díky i akciím KB v týdnu solidně přidala, banka však přišla o kvalifikovaného akcionáře. Na akciích ČEZ insider prodeje
Kurzy.cz | 11:59:59
akcie PHOTON ENERGY přidaly již šestý týden v řadě a ještě výrazněji tak letos kralují pražské burze; výhled letošního zisku ČEZ indikuje možnou rekordní dividendu blížící se hranici 100 korun; člen představenstva ČEZ Tomáš Pleskač se zbavil ...


A teď už bez ideologického balastu
Respekt | 12:00:00
Vláda musí hledat peníze všude, tedy i u těch, kteří na krizi vydělávají


Zkouška ohněm
Respekt | 12:00:00
Revoluce s člověkem dokáže zatřást. A to, co se v uplynulých třech týdnech odehrálo v Českém Švýcarsku, za divoký zvrat ve vývoji událostí rozhodně považovat lze. Nejrozsáhlejší lesní požár, jaký ve střední Evropě kdo pamatuje, proměnil deset kilometrů čtverečních relativně vlídné krajiny v úplně…


Ruská země, nebo poušť
Respekt | 12:00:00
Počínání Ruska v obsazené atomové elektrárně vede k otázce, jak v podpoře Ukrajiny přitvrdit


Mám vztek
Respekt | 12:00:00
Jak pracovat se svým hněvem. A co s tím, když přerůstá do společnosti.


Policie vprostřed hněvu
Respekt | 12:00:00
Co se dozvědí velitelé na školení k politickým mítinkům


Anketa
Respekt | 12:00:00
Podle některých odborníků roste ve společnosti hněv. Máte stejný dojem a chystáte se s tím něco dělat?
Jak byste si přáli, aby se vaši podporovatelé chovali na akcích vašich politických protivníků?

[image id="200263027" caption="MARIAN JUREČKA" align="center"]

Marian Jurečka
ministr…


Tam musíme bejt
Respekt | 12:00:00
První vazba pro dezinformátory: přitvrzuje česká justice?


Česko
Respekt | 12:00:00
Národní divadlo zdražuje
Národní divadlo od září zvýší ceny vstupného, ceny činoherních představení se s novou sezonou plošně zdraží asi o 15 procent, u baletu se o stejnou sumu navýší ceny vybraných představení. Divadlo odhaduje, že letos zaplatí za energie o 285 procent více než loni. Cena za…


Dvojí pardon
Respekt | 12:00:00
Na rozdíl od většiny českých médií tento týdeník už několik let nepřechyluje a dobře tak, protože redaktoři se tím mimo jiné vyhnou chybám při přechylování těžších ženských příjmení. Autorka těchto řádků konkrétně několikrát špatně přechýlila předsedkyni Evropského parlamentu, která se jmenuje…


Svět
Respekt | 12:00:00
Otrávená Odra?
Cosi velmi podivného se odehrává v druhé největší polské řece Odře. V toku, který pramení v Česku, po tisících umírají ryby. Úřady doporučují místním i turistům se vodě vyhýbat. Příčina hynutí ryb je dosud nejasná. Možný přirozený důvod, kdy poklesne množství kyslíku ve vodě, to…


Čí je svoboda?
Respekt | 12:00:00
Být free, svobodný, to je to, na čem je Amerika původně postavená a oč v jejím kolektivním podvědomí stále běží. Republikáni na to nikdy nezapomněli. O demokratech totaké říci nelze.

V tuto chvíli se vlastně zdá, že si svobodu pro sebe zabrala americká pravice. Drží si ji v ekonomice, volný trh…


Covid v italském hotelu
Respekt | 12:00:00
Poslední den dovolené v italských Benátkách mě přepadla bolest hlavy, žaludek na vodě a horečka, sotva jsem lezla. Do Benátek jsem vzala osmiletou neteř, chtěla vidět město, kde místo silnic teče voda, a večer jsme měly odlétat domů.

Lékárna byla kousek. Došla jsem tam krok sun krok a žádala…


Na konci i na začátku
Respekt | 12:00:00
V Českém Švýcarsku dohořel nejrozsáhlejší lesní požár, jaký tady kdo pamatuje


Zrada rodiny Cheneyů
Respekt | 12:00:00
Republikánka, která se vzepřela Trumpovi, stojí před rozhodným okamžikem


Není to jen o Srí Lance
Respekt | 12:00:00
Bankrot Srí Lanky předznamenává vážné problémy, kterým čelí desítky dalších států


Buď vyhrajeme, nebo skončíme zpátky před rokem 1989
Respekt | 12:00:00
S ekonomkou Janou Matesovou o síle sankcí, rozpínavé ruské povaze a novém utahování opasků


Duch maršála Tita
Respekt | 12:00:00
Co dokázal a v čem selhal vůdce státu, který byl kdysi pro mnohé Čechy zemí zaslíbenou


Osvěžit se Krobotem
Respekt | 12:00:00
Bylo parné léto a cestou do kina jsem si zavzpomínala na Brazílii, kde jsem strávila skoro devět let a kde takovéhle vedro bylo skoro každý den a nehrozilo, že by skončilo za čtrnáct dnů. Vlekla jsem se na předpremiéru posledního filmu Miroslava Krobota Velká premiéra. Jedna moje kamarádka…


Pořád ho milujeme
Respekt | 12:00:00
Animovaný seriál South Park slaví čtvrt století na obrazovkách a neztrácí nic ze své drzosti


Fénix v akci
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá spisovatelka MARKÉTA PILÁTOVÁ


Česká stopa v Atomovém dómu
Respekt | 12:00:00
6. 8. 1945


Až do hrdel a statků
Respekt | 12:00:00
Fenomén národních jídel má hlavně historické souvislosti. Především je to ale hra pro radost a užitek.


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200263063"]

Po dvouleté covidové pauze se v pevnosti Josefov opět konal Brutal Assault. Kvůli zvýšenému riziku dlouhodobého přerušení dodávek plynu z Ruska změnila agentura Moody’s rating výhledu Česka ze stabilního na negativní; „Česká republika nemá za ruský plyn dostatečnou náhradu…


Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Kdo tu ve skutečnosti útočí na rodinu
Silvie Lauder komentuje snahy zakotvit jeden recept na rodinu do ústavy.
V létě se může zhoršit zdraví každému. Seniorům se to ale stane rychle a nečekaně.
S lékařkou Dagmar Malotovou o nástrahách veder mluvil František Trojan.
Půvab nervů držených na uzdě.…


Nešťastná bloudící mysl
Respekt | 12:00:00
Hlavní text tohoto čísla věnujeme hněvu. Stále častěji slyšíme o rostoucí agresivitě, napětí ve společnosti, téma se řeší i v souvislosti se střety na politických mítincích. Protože se zlost rozebírá na jiných stránkách našeho časopisu, zkusím se v krátkosti zastavit u tématu, které by mohlo…


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200263118" align="center"][image id="200263117" align="center"]


Rakušan ve mlejnku života
Respekt | 12:00:00
Ministr vnitra musí v případu šéfa špionů mluvit otevřeně


Ameriku dohání váhavost a ledabylost
Respekt | 12:00:00
Před rokem padl Kábul. Nabízí nám to několik poučení.


Konec pohody na Krymu
Respekt | 12:00:00
Zásah ruské základny na okupovaném poloostrově ukazuje ukrajinské schopnosti a možná ohlašuje novou fázi války


Riziko, které nevidíme
Respekt | 12:00:00
Prezident vrátil do sněmovny novelu zákona o státních pojištěncích – a s ní otázku, kolik za ně má stát platit


Jak Babiš k zámečku přišel
Respekt | 12:00:00
Francouzi prošetřují českého expremiéra kvůli praní špinavých peněz


Déjà vu s Trumpem
Respekt | 12:00:00
USA řeší, jak policejní vyšetřování ovlivní případnou exprezidentovu další kandidaturu


Kreslíř živé nostalgie
Respekt | 12:00:00
Zemřel slavný francouzský výtvarník Jean-Jacques Sempé


Tiše nepracovat
Respekt | 12:00:00
Děda Libor celý život pracoval v továrně, kde se vyráběly rovnáky na vohejbáky. Nebo cokoli jiného stejně užitečného. Prostě poctivá práce, děda Libor tam chodil každý den a makal u pásu nebo vyplňoval tabulky v účtárně, pracoval a pracoval, až to dopracoval na tabuli cti mezi nejpracovitější…


Jakou lásku zvolit
Respekt | 12:00:00
Skládačka židovských dějin je bohatší o jeden neznámý dílek


Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Nevyhovující ráj
Lze se změnit k nepoznání? Nebo člověk zůstává v něčem stejný i po proměně? A co vlastně obnáší v životě něco hledat? Je to toužení po něčem známém, nebo něčem úplně neznámém? To jsou otázky, na něž během svého putování hledá odpovědi ústřední dvojice hrdinů – Gabriel a Helena – v…


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
DĚLNÍCI KULTURY
Strážci morálky přísahající na negativní vliv médií by měli zbystřit. Beavis a Butt-Head, dva asociální, hloupí, apatičtí, sebedestruktivní, sebestřední animovaní výrostci se zálibou ve vandalismu a metalu (a amatérští hudební kritici k tomu) jsou zpět na scéně v pokračování série…


Zlatej Žluťák
Respekt | 12:00:00
Zazvoním, bzučák a vcházíme po umělé trávě na dvorek, vstříc dětskému výskotu. Gogo, rogor char? Modiakch! Jak se máš, holčičko? Pojď sem! Učitelky ze školky se hrnou k našim dcerám, berou je do náruče a hladí po hlavě. Odcházím s klidnou duší rodiče, který ví, že jeho děti se ve školce mají dobře…


Bez hlasu
Respekt | 12:00:00
Spisovatel Salman Rushdie byl napaden na pódiu při veřejném vystoupení


Neplav daleko od břehu, jo?
Respekt | 12:00:00
Dnešek měl být největší pohoda pod sluncem. Doslova. Už přes týden jsem s přítelem v Barceloně a na pláži jsme byli jenom jednou.

Naplánovali jsme si tedy výlet vlakem na pláž kousek od Barcelony. Sbalili jsme sendviče, meloun, opalovací krém a jeli. Uvelebili jsme se na pěkném místečku hned u…


Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200263114" caption="Zen žen" align="left"]


Kostel v egyptské Gíze zachvátily plameny. Zemřelo nejméně 41 lidí
Denik.cz | 13:33:00
Při požáru koptského kostela v egyptském městě Gíza zahynulo nejméně 41 lidí a dalších nejméně 14 jich bylo zraněno, uvedla podle agentury AP egyptská koptská církev s odkazem na zdravotníky. Agentura Reuters s odkazem na dva nejmenované bezpečnostní zdroje píše o nejméně 35 mrtvých a 45 zraněných.


VIDEO: Obchodním centrem v Jerevanu otřásla exploze. Zemřel nejméně jeden člověk
Denik.cz | 13:25:00
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Při výbuchu skladu zahynul jeden člověk, 20 dalších utrpělo zranění, uvedla následně arménská média s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Počet obětí ještě může narůst, zranění jsou odváženi do několika nemocnic.


Návrat na D4. Po dálnici se zřejmě znovu proháněl řidič ve formuli
Denik.cz | 13:15:00
Na dálnici D4 se zřejmě znovu vydal řidič červenobílé formule, kterému kvůli jízdě ve stejném úseku mezi Příbramí a Dobříší hrozila před třemi roky pokuta a pozastavení řidičského oprávnění. Vůz zachytili na kameru tehdy i nyní kolemjedoucí svědci.


Sociální pracovníci na internetu: Snažíme se zachytit volání teenagerů o pomoc
Denik.cz | 13:01:00
„Zbystříme, když teenageři píšou o nudě, samotě, sebepoškozování, nebo ventilují silné emoce,“ popsali sociální pracovnice neziskovky Klídek z Hradce Králové. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež funguje pro klienty ve věku od 10 do 22 let, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci. Působí v celém Královéhradeckém kraji, ale také celorepublikově na internetu v rámci služby Online v Klídku. Jak vysvětlují, mají-li být teenagerům nablízku, musí působit i v zákoutích online světa.


OBRAZEM: Desítky lahví k degustaci. V Hulíně oslavili den rumu
Denik.cz | 12:58:00
Stovky prvotřídních lahví, doutníky a pohodová atmosféra. Takový byl páteční Den rumu v Hulíně. Do malého města na Kroměřížsku přilákal milovníky lahodného destilátu z celé republiky, ale také řadu expertů.


OBRAZEM: Oslavy v Mezné. Obyvatelé evakuované obce se mohli vrátit domů
Denik.cz | 12:44:00
Naposledy byli ve svých domovech a chalupách 25. července, vrátit se do nich mohli až v sobotu 13. srpna. Velký návrat oslavili obyvatelé Mezné u Hřenska v místním kulturním domě, jak přezdívají velké zastávce s pláckem, na který rozložili stoly a lavice.


Smrt kameramanky: Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, dokládá zpráva FBI
Denik.cz | 12:35:00
Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou, informuje web ABC News.


Obří exploze otřásla obchodním centrem v Jerevanu
Eurozpravy-zahraniční | 13:55:00
Obří exploze dnes otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Při výbuchu skladu zahynul jeden člověk, 20 dalších utrpělo zranění, uvedla následně arménská média s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Počet obětí ještě může narůst, zranění jsou odváženi do několika nemocnic.


Na Krymu byl údajně zadržen bývalý velitel ruských separatistů na Donbasu Igor Girkin
Eurozpravy-zahraniční | 13:08:00
Na Krymu byl zadržen bývalý velitel ruských separatistů na Donbasu Igor Girkin, známý také jako Strelkov. O zadržení informovala některá ruská a ukrajinská média, oficiálně ho ale nikdo nepotvrdil. Girkin si údajně oholil svůj typický knírek a snažil se na falešný pas pod jménem Sergej Runov dostat na frontu do Chersonské oblasti, kde chtěl bojovat proti Ukrajině. Proč ho Rusové zadrželi, není jasné.


Do Británie se zatím letos přes Lamanšský průliv pokusilo dostat více než 20.000 migrantů
Eurozpravy-zahraniční | 12:54:00
Do Británie se zatím letos přes Lamanšský průliv pokusilo dostat více než 20.000 migrantů, uvedlo ve svém prohlášení britské ministerstvo obrany. Za pouhých 24 hodin z pátku na sobotu podniklo nebezpečnou cestu na malých lodích 607 lidí, což je jedno z nejvyšších čísel za poslední rok, poznamenala k tomu agentura AFP.


Ekologičtí aktivisté zalili golfové jamky betonem
Tiscali-zprávy | 12:20:31
Ekologičtí aktivisté v jižní Francii zabetonovali na hřištích v okolí Toulouse golfové jamky na protest proti výjimkám z omezení na spotřebu vody, které v době extrémního sucha platí pro golfová hřiště.


Případná mimořádná daň by prošla legislativním procesem do konce roku, říká šéfka sněmovny Adamová
E15-ekonomika | 12:18:00
Zvláštní daň z mimořádných či neočekávaných zisků, které generuje inflace a válka na Ukrajině, by prošla legislativním procesem do konce roku. Parametry jsou zatím v jednání, debatovat se o nich bude v příštích týdnech a měsících, řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
 
Sazba by od příštího roku dopadla na banky, energetický sektor včetně polostátní firmy ČEZ a možná i na další subjekty. Ministerstvo financí nyní propočítává vliv nového odvodu na státní rozpočet. Peníze chce kabinet využít na opatření, která by lidem a podnikům ulevila od vysokých výdajů včetně stále dražšího plynu a elektřiny.


Případná mimořádná daň by prošla legislativním procesem do konce roku, říká šéfka sněmovny Adamová
E15-politika | 12:18:00
Zvláštní daň z mimořádných či neočekávaných zisků, které generuje inflace a válka na Ukrajině, by prošla legislativním procesem do konce roku. Parametry jsou zatím v jednání, debatovat se o nich bude v příštích týdnech a měsících, řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
 
Sazba by od příštího roku dopadla na banky, energetický sektor včetně polostátní firmy ČEZ a možná i na další subjekty. Ministerstvo financí nyní propočítává vliv nového odvodu na státní rozpočet. Peníze chce kabinet využít na opatření, která by lidem a podnikům ulevila od vysokých výdajů včetně stále dražšího plynu a elektřiny.


Na leteckém dni v Chebu se zřítilo letadlo
idnes.cz | 15:54:00
Na leteckém dni v Chebu v neděli odpoledne havaroval letou Hawker Hurricane Mk. IV. Podle svědka z řad diváků letoun při otáčce najednou ztratil výšku a zmizel z očí. „Pak se tam sjeli policisté a hasiči. Zatím tady nikdo nic neví,“ uvedl svědek.


Na Tchaj-wan dorazila delegace amerického Kongresu, zdrží se dva dny
idnes.cz | 15:21:00
Na Tchaj-wan v neděli dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými představiteli, mimo jiné s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.


Toskánské město terorizují mračna mušek. Turistická sezona je v ohrožení
idnes.cz | 15:10:00
Italské přímořské město Orbetello musí čelit nemilému problému. Úřady tam totiž vyzvaly obyvatele, aby měli okna zavřená a nevyvěšovali ven prádlo. Důvodem je přemnožení mušek, které už několik týdnů trápí místní obyvatele i turisty. Výskytem hmyzu trpí i provozovatelé a majitelé restaurací a barů ve městě. Musejí totiž na zahrádkách zavírat dřív.


Pivaři se na nás dívali skrze prsty, vzpomíná Pavel Vajčner ze Znovínu Znojmo
idnes.cz | 14:28:00
Přišel s mnoha revolučními nápady, které se ostatním nepozdávaly, ale dnes jsou neodmyslitelnou součástí vinařského byznysu. I nadále je otevřený novinkám a fandí nastupující generaci vinařů.


Řidič motorky nepřežil srážku s osobním autem v Kladně, stála i trať
idnes.cz | 14:13:00
Jednu oběť si vyžádala nedělní nehoda osobního auta a motocyklu v Kladně. Havárii nepřežil motorkář, dva cestující v automobilu vyvázli bez zranění. Příčinu nehody policisté vyšetřují, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Jak zloději z řad dětí kradou auta jen pomocí USB kabelu
Auto.cz | 15:46:00
Epidemie krádeží ohrožuje Milwaukee. Majitelé korejských značek mohou do minuty přijít o své auto, které snadno způsobí nehodu. Díky USB se ulicemi prohání mladí kriminálníci bez povědomí o dopravních předpisech.  


Obchodním centrem v Jerevanu otřásla exploze. Zahynula malá dívka, 45 lidí je zraněno
aktuálně.cz | 15:55:29
Podle mluvčího jerevanských úřadů k výbuchu došlo ve skladu zábavní pyrotechniky.


S bezpečností na internetu si Češi hlavu nelámou. Průzkum ukázal na nejčastější chyby
aktuálně.cz | 15:15:31
Češi se v online prostředí stále neumí pohybovat bezpečně, ukazuje průzkum. Připomeňte si, na co je potřeba dbát, aby vás zloději neobrali.


Obrazem: Tak před 20 lety vypadaly povodně v Písku a v Českém Krumlově
aktuálně.cz | 14:17:51
Jihočeské město Písek patřilo mezi místa, která byla v roce 2002 povodněmi zasažena nejvíce.


Při požáru v kostele v egyptské Gíze zahynulo 41 lidí, zřejmě došlo ke zkratu
aktuálně.cz | 13:28:15
Většinu z obětí podle agentury Reuters tvoří děti. Dalších více než 50 lidí utrpělo zranění.


Červená formule je zpět. Auto se prohánělo po dálnici D4, policie po řidiči pátrá
aktuálně.cz | 13:06:30
Incident s formulí na dálnici D4 se opakoval po třech letech, šoféra se tehdy nepovedlo potrestat.


Napíšeme premiérovi, ať odvolá Rakušana, uvedla šéfka poslanců ANO Schillerová
aktuálně.cz | 12:28:00
Ředitel rozvědky Petr Mlejnek spadající pod ministerstvo vnitra se opakovaně stýkal s pravomocně odsouzenými či vyšetřovanými lidmi.


OBRAZEM: Další úhyn. Na Dyji v Bulharech se znovu objevily mrtvé ryby
Denik.cz | 15:41:00
Na řece Dyji u jezu v Bulharech na Břeclavsku v neděli odpoledne znovu plavaly zdechliny desítek ryb. Stalo se tak jen krátce poté, co tam uhynulo asi čtyřicet tun ryb, zřejmě kvůli nedostatku kyslíku. 


OBRAZEM: Nebeská podívaná. Pozorování noční oblohy zpestřily Perseidy
Denik.cz | 15:30:00
Každoroční nebeská podívaná dosáhla letos vrcholu. Lidé mohli při bedlivém pozorování spatřit meteorický roj Perseid, i když ho částečně zastínil Měsíc. Perseidy jsou jeden z nejlépe pozorovatelných meteorických rojů na severní polokouli. Zájemci dorazili v noci mezi 12. a 13. srpnem na Jizerku, která je součástí Jizerské oblasti tmavé oblohy. Zabírá zhruba 75 kilometrů čtverečních a rozkládá se na území dvou států.


Finanční pomoc. Na pohřebné zřejmě budou mít nárok i rodiče nenarozených dětí
Denik.cz | 15:26:00
Navzdory tomu, že Jiřina ze Slaného o svých pocitech téměř nemluvila, vnímala je intenzivně. „Když jsem s ní na sklonku jejího života navštívila psychiatrii, kam docházela kvůli problémům s dědou, svěřila se i s tím, že kdysi dávno přišla o dítě, které nedostalo ani jméno,“ svěřila se Deníku její vnučka Alice.


Strastiplný restart ČSSD: na kandidátkách je často inkognito nebo v osamění, stranická značka netáhne
Hospodářské noviny | 13:39:00
Sociální demokraté vzali výzvu svého předsedy Michala Šmardy k hledání spojenců pro letošní komunální volby skutečně vážně. Ve většině krajských i velkých měst jdou totiž oproti dřívějším zvyklostem v koalicích. A snaží se tak, podobně jako se to...


Při leteckém dni v Chebu spadlo letadlo na dům. Pilot zemřel
ČT24 | 16:17:23
Při mezinárodním leteckém dni v Chebu odpoledne spadlo letadlo na dům, uvedli hasiči. Jeho pilot zemřel a jeden člověk utrpěl lehké zranění, řekl mluvčí záchranné služby Radek Hes.


Letos se po dvou letech pandemie opět naplno oživila letní sezona festivalů. Jaké to je, jedná se o comeback v plné síle?
Respekt | 12:00:00
[image id="200263019" caption="mluvčí a spoluorganizátorka letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest" align="left"][image id="200263017" caption="ředitel Národního ústavu lidové kultury a Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice" align="left"][image id="200263018" caption="ředitel…


Na leteckém dni v Chebu se zřítilo letadlo, spadlo na dům
Eurozpravy-domácí | 16:57:00
Po dnešním pádu letadla na dům při leteckém dni v Chebu zemřel pilot. Jeden člověk utrpěl lehké zranění, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Radek Hes. Hasiči uvedli, že letoun se zřítil na hranici pole a rodinného domu. Šlo o historické letadlo Hawker Hurricane Mk.IV., poslední letuschopný stroj této verze na světě, řekl ČTK mluvčí leteckého dne Jiří Poór. Letecký den byl ukončen, lidé odjíždějí.


Česko v sobotu neudělilo uprchlíkům z Ukrajiny žádné vízum
Eurozpravy-domácí | 15:11:00
Česko v sobotu neudělilo uprchlíkům z Ukrajiny žádné vízum dočasné ochrany, stejně jako oba dny minulého víkendu. V pátek dostalo dočasnou ochranu 882 žadatelů. Od začátku ruské invaze získalo víza, která jejich majitelům umožňují mimo jiné pobývat v zemi až rok, 411.575 lidí, informovalo dnes na twitteru ministerstvo vnitra.


Po dálnici D4 v sobotu jezdila formule. Řidiče hledá policie
Eurozpravy-domácí | 13:40:00
Po dálnici D4 v sobotu jezdila formule, její jízdu na video zachytili a na sociálních sítích zveřejnili další řidiči, uvedl server auto-mania.cz. Podle policie podobná závodní auta na silnice nesmějí, nesplňují pravidla pro provoz na pozemních komunikacích, nemají například registrační značku ani blinkry.


Mimořádná daň by podle Adamové Pekarové prošla legislativním procesem ještě letos
Eurozpravy-domácí | 12:19:00
Případné zavedení mimořádné daně z neočekávaného zisku by mělo legislativním procesem projít do konce roku. Parametry jsou zatím v jednání, debatovat se o nich bude v příštích týdnech a měsících, řekla dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.


ANO zašle otevřený dopis Fialovi, bude žádat výměnu ministra Rakušana
Eurozpravy-domácí | 12:09:00
Poslanecký klub opozičního hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. V pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News to řekla šéfka klubu Alena Schillerová.


V Českém Švýcarsku byl v noci klid, ráno drony objevily šest míst se zvýšenou teplotou
Eurozpravy-domácí | 11:34:00
V národním parku České Švýcarsko byl v noci klid, ráno drony při kontrole objevily šest míst se zvýšenou teplotou v okolí Pravčické brány a jedno v oblasti Gabrieliny stezky, nikde ale nehoří.Průjezdná je od soboty silnice 62 do Hřenska, dál do Německa směrem na Bad Schandau ale motoristé neprojedou.


Na Tchaj-wan dnes přiletěla pětičlenná delegace amerického Kongresu
Eurozpravy-zahraniční | 14:44:00
Na Tchaj-wan dnes dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými představiteli, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.


Při požáru koptského kostela v Egyptě dnes zahynulo nejméně 41 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 14:25:00
Při požáru koptského kostela v egyptském městě Gíza dnes zahynulo nejméně 41 lidí a dalších nejméně 14 jich bylo zraněno, uvedla podle agentury AP egyptská koptská církev s odkazem na zdravotníky. Agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje píše o nejméně 40 mrtvých a 45 zraněných.


Reklamní větev kauzy Čapí hnízdo se odkládá. Manažeři zřejmě vyváznou, Babiš je za podvodníka více než dřív
Reflex | 16:00:00
Trestní stíhání v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo se odkládá, podezření, že firmy z koncernu Agrofert platily své “sesterské” farmě Čapí hnízdo za fiktivní nebo předraženou reklamu s cílem ušetřit na daních, se nepotvrdilo. Tehdejší manažeři Babišových firem mají důvod k oslavě, samotný Andrej Babiš z kauzy ale dobře nevychází.


Objevte smrtící kouzlo černých albínů. V Keňi proběhla jejich první soutěž krásy
Reflex | 14:00:00
Věděli jste, že v subsaharské Africe je albinismus mnohem častější než kdekoliv jinde na světě? Ale bohužel právě v těchto končinách znamená pro dotyčné celoživotní diskriminaci, šikanu, v nejhorším případě amputaci končetiny nebo smrt. Albinism society of Kenya minulý týden poprvé uspořádala pro albíny z východní Afriky soutěž krásy. Ta si však klade bohulibější cíle než porovnávání domnělých standardů krásy.


ANO otevřeným dopisem požádá Fialu o výměnu ministra vnitra Rakušana
Tiscali-zprávy | 13:44:13
Poslanecký klub opozičního hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. V pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News to řekla šéfka klubu Alena Schillerová. Vyvolání hlasování o nedůvěře kabinetu ve sněmovně nevyloučila.


Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu
E15-ekonomika | 14:22:00
Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými představiteli, mimo jiné s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.


Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu
E15-politika | 14:22:00
Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými představiteli, mimo jiné s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.


VIDEA TÝDNE: Výbuchy na Krymu, potrestaná Ruska a formule na dálnici
idnes.cz | 17:55:00
Tento týden byl na iDNES.tv bohatý na netradiční videa. Největší úspěch měla a má „nechvalně známá formule“ nebo přistávající letadlo. Na ruské letecké základně na Krymu tento týden explodovaly muniční sklady. I události na Krymu tedy měly velkou pozornost.


Takovou katastrofu žádné metro nezažilo, vzpomíná na rok 2002 exnáměstek DPP
idnes.cz | 17:14:00
Osmnáct stanic metra a celkem 19,6 kilometru kolejí zatopily v srpnu 2002 v Praze ničivé povodně. Škody se tehdy vyšplhaly na sedm miliard korun. „Taková katastrofa v dějinách metra nebyla nikde na světě,“ vzpomíná Josef Janeček, bývalý technický náměstek pražského dopravního podniku.


Ztrácet dvanáct let dítě je horší než holokaust, říká knihovnice z Osvětimi
idnes.cz | 17:00:00
Oba se narodili v pražské židovské rodině a prošli Terezínem i Osvětimí. Ota Kraus († 79) jako vychovatel, Dita Krausová (92) jako osvětimská knihovnice. Spolu prožili 51 let života, který ani po válce nebyl jednoduchý. Jak se manželský pár dokázal vypořádat s ranami osudu? Nejen z toho se osvětimská knihovnice vyznává ve své nové knize Život s Otou.


Ostravské stopy: Na mejdan na Stodolní stále vzpomínáme, říká Aleš Cibulka
idnes.cz | 16:55:00
Knižní festival na Černé louce uvítal řadu zajímavých hostů a populárních tváří. Jednou z nich byl oblíbený moderátor a znalec kinematografie pro pamětníky Aleš Cibulka. Mezi pauzou prozradil něco o svém vztahu k Ostravě, kam pracovně často zajíždí.


Snímek Parazit se stává skutečností, 13 obyvatel Soulu se utopilo ve sklepích
idnes.cz | 16:46:00
Rekordní úhrn srážek a následné záplavy, které Jižní Korea zažila tento týden, si vyžádaly 13 obětí, převážně obyvatele podzemních a polopodzemních domů ve stylu oscarového snímku Parazit. Informace o úmrtí vyvolaly zděšení veřejnosti a výzvy k odpovědnosti vlády. Ta slíbila, že některé z nejchudších rodin ve městě přesune. Podle odborníků však vládní slib problém nevyřeší.


Do bariér u Kongresu najelo auto. Řidič několikrát vystřelil, pak se zabil
idnes.cz | 16:35:00
Zatím neznámý muž najel v neděli ráno automobilem do zátarasů u amerického Kapitolu, sídla Kongresu, ve Washingtonu. Začal střílet do vzduchu a nakonec obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Motiv jeho činu zatím není znám. Incident podle všeho trval jen několik vteřin, policisté ani nestihli opětovat palbu.


Stíhačka Hurricane, která patří majiteli Seznamu Lukačovičovi, se zřítila na leteckém dni. Video uvnitř
iHned.cz | 17:15:00
Při leteckém dni v Chebu dnes odpoledne došlo k pádu letadla na dům. Pilot zemřel a jeden člověk utrpěl lehké zranění. Hasiči uvedli, že letoun se zřítil na hranici pole a rodinného domu v městské části Podhrad. Letecký den byl ukončen, lidé...


Soul zakáže sklepní byty jako z Parazita. Při povodních v nich umírali lidé
aktuálně.cz | 17:02:22
Ve sklepních bytech žije okolo pěti procent obyvatel Soulu. Většinou jsou velmi chudí.


Při leteckém dni v Chebu spadlo na dům historické letadlo, jeho pilot zemřel
aktuálně.cz | 16:58:07
Šlo o letadlo Hawker Hurricane Mk.IV, které létalo za druhé světové války.


Muž střílel u sídla amerického Kongresu ve Washingtonu, pak se zabil
aktuálně.cz | 16:08:00
Motiv jeho činu zatím není znám. Incident podle všeho trval jen několik vteřin, policisté ani nestihli opětovat palbu.


Mimo kontrolu. Rozsáhlý požár ve Španělsku si vyžádal evakuaci stovek lidí
Denik.cz | 17:15:00
Rozsáhlý požár na severovýchodě Španělska se přes noc rychle rozšířil a je mimo kontrolu. Vyžádal si evakuaci osmi vesnic a 1500 lidí v provincii Zaragoza, informovali podle agentury AP hasiči. Francouzské úřady mezitím potvrdily, že hasiči už zkrotili požár, který nedaleko obce Landiras, jižně od Bordeaux, spálil 7400 hektarů lesa.


Na leteckém dnu v Chebu spadla stíhačka z druhé světové války. Pilot zahynul
Denik.cz | 16:26:00
Nedělní program leteckého dne v Chebu ukončila havárie. Při jednom z jeho vrcholů se zřítil letoun Hawker Hurricane Mk. IV.
 
 


Sexy život mi hodně dal i vzal, vzpomíná Jitka Asterová na svůj pořad
revue.idnes.cz | 16:00:00
Je to dvacet let, co hlas Jitky Asterové poprvé zazněl na rádiových vlnách. Dnes má pořad Byl jednou jeden rok a novinek, a nejen těch rozhlasových, v jejím životě rozhodně přibylo, například účinkování v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Navíc na podzim chystá velkou spanilou dámskou jízdu.


Volkswagen Caddy California 2.0 TDI 4MOT – Není to už příliš málo?
Auto.cz | 17:57:00
Toužíte po kompaktním bydlíku, který ale na první pohled neprozrazuje svůj skrytý talent? Caddy California může být odpověď, připravte se ale na ústupky.


Topení ve státním: ministerstva jedou na plyn, nyní zkouší rychle zateplovat
idnes.cz | 19:37:00
Většina ministerstev vytápí budovy, ve kterých sídlí, plynovými kotli a už předem avizují, že nastávající zimu sníží teplotu na kterou dosud kanceláře vytápěla, zjistila redakce iDNES.cz. Pro větší energetické úspory navíc některé resorty své budovy zateplují a mění okna, jiné zacházejí ještě dál a přechází na vytápění tepelnými čerpadly, fotovoltaika pro většinu není reálná.


Vnitro chystá vylepšenou lustraci cizinců. Současná kontrola není stoprocentní
idnes.cz | 19:24:00
Ministerstvo vnitra chystá vylepšený systém na kontrolu nově příchozích cizinců. Podle resortu by digitalizace měla výrazně zjednodušit celý proces ověřování a převést řadu úkonů do elektronické podoby. Současná kontrola není podle resortu totiž stoprocentní. Část nové agendy vypracuje firma, která vyhraje veřejnou zakázku. Její cena je stanovena 2,8 milionů korun.


Ve Zdislavické se v obchodě pohádaly dvě skupiny. Policie zadržela čtyři lidi
idnes.cz | 19:17:00
U supermarketu Albert ve Zdislavické ulici na Kamýku došlo v neděli v pozdním odpoledni k hádce dvou skupin. Na místo byla přivolána policie, která incident uklidnila. Dva lidé jsou podezřelí z napadení policisty, další dva z výtržnictví.


Vojáky na frontě povzbuzují erotické snímky ukrajinských žen i mužů
idnes.cz | 18:12:00
Dvojice Ukrajinek přišla s neotřelým nápadem, jak dopřát mužům a ženám na frontě podporu i potěšení. Na sociální síti založily kanál, na kterém lidé vojákům v první linii zasílají své erotické fotografie doplněné povzbuzujícím textem. „Válka nám nesmí vzít naši sexualitu,“ uvedla jedna z uživatelek kanálu.


Jaké to je, když v Itálii chytíte covid? Čeká vás povinně hotel, trauma je v zemi stále živé
iHned.cz | 18:48:00
Poslední den dovolené v italských Benátkách mě přepadla bolest hlavy, žaludek na vodě a horečka, sotva jsem lezla. Do Benátek jsem vzala osmiletou neteř, chtěla vidět město, kde místo silnic teče voda, a večer jsme měly odlétat domů. Lékárna byla...


Na Krym jezdili Gottwald, Husák i pionýři. Teď ruští turisté opouštějí pláže a hotely
aktuálně.cz | 19:02:15
Tento týden došlo na letecké základně na Krymu k několika výbuchům. Následovaly dlouhé kolony aut, když turisté prchali z poloostrova.


Na Tchaj-wan dorazila delegace amerického Kongresu. Čínská letadla opět vzlétla
aktuálně.cz | 14:04:00
Čína považuje návštěvu za projev nezájmu o stabilitu regionu a za zasahování do vnitřních záležitostí.


OBRAZEM: Krása nadupaných strojů. Vytuněná auta ovládla vyškovské letiště
Denik.cz | 19:43:00
Už z dálky bylo slyšet hučení motorů i skřípění brzd. Fanoušci upravených aut se sjeli v pátek a v sobotu na vyškovské letiště. Řidiči se svými nadupanými stroji předvedli své mistrovství především při víkendové exhibici. Návštěvníci akce se zájmem sledovali jízdy zručnosti, driftování i sprinty. 


Bílý dům vydá zprávu obhajující stažení armády z Afghánistánu před rokem
Eurozpravy-zahraniční | 19:00:00
Bílý dům se chystá dát v Kongresu do oběhu zprávu hájící postup administrativy prezidenta Joea Bidena při loňském stahování americké armády z Afghánistánu. Podle serveru Axios v ní stojí, že stažení posílilo národní bezpečnost, jelikož uvolnilo vojáky a členy tajné služby. Zpráva má být odpovědí na kritiku republikánů, kteří dnes zveřejnili vlastní stanovisko ke kroku z loňského srpna.


Polsko uvažuje o omezení vydávání víz ruským občanům
Eurozpravy-zahraniční | 18:23:00
Polská vláda začala zvažovat omezení vydávání víz ruským občanům. Agentuře PAP to řekl náměstek polského ministra zahraničí Piotr Wawrzyk. Polsko by tak následovalo příkladu Estonska a Lotyšska.


Neznámý muž najel autem do zátarasů u amerického Kapitolu, pak se zastřelil
Eurozpravy-zahraniční | 17:27:00
Zatím neznámý muž najel dnes ráno automobilem do zátarasů u amerického Kapitolu, sídla Kongresu, ve Washingtonu. Začal střílet do vzduchu a nakonec obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Motiv jeho činu zatím není znám. Incident podle všeho trval jen několik vteřin, policisté ani nestihli opětovat palbu.


Cholerik, dotační šíbr i covidový lhář. To je Babiš. Fakt by někdo chtěl takového prezidenta?
Reflex | 18:10:00
Pokud se něco Miloši Zemanovi podařilo dokonale, tak to, že dlouho váženou funkci prezidenta republiky zneuctil. To, co předvedl od roku 2013 byl jeden z nejhorších výkonů na české politické scéně od listopadové revoluce. Bohužel se zdá, že část národa toho ještě nemá dost a koketuje s myšlenkou, že by na Pražský hrad ráda vyslala bývalého člena zločinecké komunistické strany, který měl pletky s tajnou policií StB. Člověka obžalovaného z dotačního podvodu, který lhal v době koronavirové pandemie. Politika, který se chová jako cholerik, je nedůtklivý, útočný, vznětlivý a vrtkavý. Andreje Babiše. Zda bude expremiér kandidovat na prezidenta, ještě nevíme. Víme ale, že velká část společnosti ho naprosto odmítá, a to se nikdy nezmění. Pokud by byl prezidentem, musel by obrazně chodit kanálem. Takovou hlavu státu někdo chce?


Stadion Strahov. Unikátní obr bez budoucnosti, jehož oprava bude stát miliardy
E15-ekonomika | 18:50:00
Hostil spartakiády, Rolling Stones i Jana Pavla II., dnes je ostudou města. Pro unikátní Strahovský stadion se Praze už roky nedaří najít smysluplné využití. Rozseknout by to měla ideová architektonická soutěž, kterou chce město vyhlásit na začátku příštího volebního období. Velké plány na přestavbu, která by měla ze stadionu udělat moderní vědecké a technologické centrum střední Evropy, budou stát miliardy.


Co vám (ne)uteklo: Windfall tax vynese miliardy, PPF staví mýtné impérium, VW naráží na obce
E15-ekonomika | 17:30:00
Windfall tax by státu vynesla až 40 miliard korun. Ve hře jsou tři pásma. PPF buduje mezinárodní mýtné impérium. Systém pro české dálnice jí vydělává čím dál více. Janeček, Klus i Dušek. Do české baterie HE3DA investovali prezidentský kandidát i umělci. Odpor ke gigafactory VW sílí. Škoda Auto by mohla koupit byty pro přemístěné dělníky. Westernizujeme ruskou armádní techniku, zájem o opravy vrtulníků roste, říká šéf LOM Praha.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Stadion Strahov. Unikátní obr bez budoucnosti, jehož oprava bude stát miliardy
E15-politika | 18:50:00
Hostil spartakiády, Rolling Stones i Jana Pavla II., dnes je ostudou města. Pro unikátní Strahovský stadion se Praze už roky nedaří najít smysluplné využití. Rozseknout by to měla ideová architektonická soutěž, kterou chce město vyhlásit na začátku příštího volebního období. Velké plány na přestavbu, která by měla ze stadionu udělat moderní vědecké a technologické centrum střední Evropy, budou stát miliardy.


Co vám (ne)uteklo: Windfall tax vynese miliardy, PPF staví mýtné impérium, VW naráží na obce
E15-politika | 17:30:00
Windfall tax by státu vynesla až 40 miliard korun. Ve hře jsou tři pásma. PPF buduje mezinárodní mýtné impérium. Systém pro české dálnice jí vydělává čím dál více. Janeček, Klus i Dušek. Do české baterie HE3DA investovali prezidentský kandidát i umělci. Odpor ke gigafactory VW sílí. Škoda Auto by mohla koupit byty pro přemístěné dělníky. Westernizujeme ruskou armádní techniku, zájem o opravy vrtulníků roste, říká šéf LOM Praha.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


VIDEO: Svědek natočil zblízka pád letadla v Chebu. Těsně minulo diváky
idnes.cz | 21:06:00
Havarovaný letoun Hawker Hurricane Mk. IV. na leteckém dni v Chebu těsně minul přihlížející obecenstvo. Podle místních se motor letounu vytrhl z trupu a odletěl deset metrů do ulice. Pilot neštěstí nepřežil. Podle natočených záběrů, které zachycují přímo pád stroje, ale mohly být následky ještě tragičtější.


Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí
idnes.cz | 20:00:00
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.


Plošné testování je zbytečné, sám jsem nebyl ani jednou, říká primář Dlouhý
idnes.cz | 20:00:00
Už je dlouhé roky primářem v nemocnici, ale známou osobností se stal až v souvislosti s covidem, léčil první české pacienty. Odborník na infekce Pavel Dlouhý nyní pracuje na učebnici, ve které se bude mimo jiné věnovat diagnostice a léčbě infekčního onemocnění. V rozhovoru mluví i o případném podzimním lockdownu či nutnosti čtvrtého očkování.


Alpina B4 Gran Coupé dorazila na český trh. Na kolik vyjde 495 koní?
Auto.cz | 19:30:00
Alpina B4 Gran Coupé je auto, které tak trochu vyplňuje mezeru v nabídce modelů BMW M3 a M4. Koupit si ho už můžete i v Česku.


PŘEHLEDNĚ: Černá skříňka i omezovač rychlosti. Co vše nově dohlédne na řidiče
Denik.cz | 20:01:00
Více asistenčních systémů, více bezpečnosti. Tak lze ve stručnosti charakterizovat nařízení Evropské komise. Podle něho musí automobilky do všech vozidel schválených pro provoz instalovat celou řadu nových asistentů. Úředníci si od toho slibují snížení počtu smrtelných nehod. Za dva roky už nebude v Evropské unii možné koupit nové auto bez nich. Deník připravil přehled nejdůležitějších zařízení.


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Superhrdinská právnička, nálož animáků a svaly z Bruselu
Euro | 20:51:45
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si


Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně. Mohl být zabit i Prigožin
Hospodářské noviny | 22:12:00
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na twitteru o tom dnes...


Jaké to je, když v Itálii chytíte covid? Čeká vás covid hotel, trauma je v zemi stále živé
Hospodářské noviny | 18:48:00
Poslední den dovolené v italských Benátkách mě přepadla bolest hlavy, žaludek na vodě a horečka, sotva jsem lezla. Do Benátek jsem vzala osmiletou neteř, chtěla vidět město, kde místo silnic teče voda, a večer jsme měly odlétat domů. Lékárna byla...


Stíhačka Hurricane, která patří majiteli Seznamu Lukačovičovi, se zřítila na leteckém dni. Video uvnitř
Hospodářské noviny | 17:15:00
Při leteckém dni v Chebu dnes odpoledne došlo k pádu letadla na dům. Pilot zemřel a jeden člověk utrpěl lehké zranění. Hasiči uvedli, že letoun se zřítil na hranici pole a rodinného domu v městské části Podhrad. Letecký den byl ukončen, lidé...


Ministerstvo navrhuje, jak omezit vytápění budov v případě nedostatku plynu
ČT24 | 18:29:04
Vyhláška ministerstva průmyslu a obchodu by mohla určit nižší průměrné teploty v budovách během topné sezony. Ministerstvo tím reaguje na případný výpadek dodávek ruského plynu a návrh označuje za záchrannou síť. Minimální přípustné teploty chce zveřejnit v následujících dnech. Vyhláška ještě musí projít schvalovacím procesem.


Vláda zvažuje snížení či zrušení státní podpory stavebního spoření
ČT24 | 15:55:54
Vláda začíná hledat úspory na příští rok. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že by kabinet mohl snížit nebo zrušit státní podporu stavebního spoření. To využívají víc než tři miliony lidí. Stát by zrušením podpory ušetřil zhruba čtyři miliardy.


Přes 40 států vyzvalo ruské vojáky k odchodu ze Záporožské jaderné elektrárny
Eurozpravy-zahraniční | 21:20:00
Více než 40 států včetně České republiky a Evropská unie se podepsaly pod společnou výzvu k odchodu ruských vojáků z okupované Záporožské jaderné elektrárny nedaleko jihoukrajinského města Enerhodar. Rusko podle nich porušuje bezpečnostní zásady, k jejichž dodržování se zavázaly všechny členské státy Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE).


V mexickém dole, kde jsou uvězněni horníci, prudce stoupla voda
Eurozpravy-zahraniční | 20:41:00
V mexickém dole, kde je od 3. srpna uvězněno deset horníků, prudce stoupla voda, což komplikuje záchranné práce. S odvoláním na mexické úřady o tom dnes informovala agentura AFP.


Po bronzu i zlato. Adam Ondra se stal mistrem Evropy v lezení na obtížnost
Eurozpravy-sport | 20:04:00
Poté, co v rámci mistrovství Evropy v Mnichově nejprve v sobotu získal bronz na tzv. boulderingu, přidal lezec Adam Ondra k tomuto cennému kovu z tohoto šampionátu i kov nejcennější a to v lezení na obtížnost. Stříbro získal Slovinec Luka Potočar a bronz si pak veze do Španělska Alberto Ginés.


Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu
Tiscali-zprávy | 21:17:36
Na Tchaj-wan dnes dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými představiteli, mimo jiné s prezidentkou Cchaj Jing-wen. Čína považuje návštěvu za projev nezájmu o stabilitu regionu a za zasahování do vnitřních záležitostí.


Vláda zvažuje snížení či zrušení státní podpory stavebního spoření
E15-ekonomika | 20:52:00
Při hledání úspor ve státním rozpočtu na příští rok se pozornost vlády zaměřila na stavební spoření. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že by kabinet mohl snížit nebo zrušit státní podporu stavebního spoření. To využívají více než tři miliony lidí. Stát by opatřením ušetřil zhruba čtyři miliardy korun.


Vláda zvažuje snížení či zrušení státní podpory stavebního spoření
E15-politika | 20:52:00
Při hledání úspor ve státním rozpočtu na příští rok se pozornost vlády zaměřila na stavební spoření. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že by kabinet mohl snížit nebo zrušit státní podporu stavebního spoření. To využívají více než tři miliony lidí. Stát by opatřením ušetřil zhruba čtyři miliardy korun.


Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař
idnes.cz | 22:39:00
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“. Informaci o zásahu na místě zatím nepotvrdily nezávislé zdroje.


Současné ohodnocení trhů dlouho nevydrží. Buď to praskne, nebo vystřelí zisky firem
iHned.cz | 22:58:00
Americká inflace v červenci zpomalila, což podpořilo růst sebevědomí investorů, kteří přehlíží rizika ve světové ekonomice. Ocenění firem je v průměru hodně velmi vysoké. Končící výsledková sezona přinesla sice solidní, ale nejhorší výsledky firem v...


Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně. Mohl být zabit i Prigožin
iHned.cz | 22:12:00
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na twitteru o tom dnes...


Výpalné na splátky. Firmy platí hackerům miliony a pak řeší, jak dát náklady do účetnictví
Hospodářské noviny | 22:00:00
Byla sobota, jedenáct dopoledne, když šéfovi jedné z největších českých projekčních kanceláří zazvonil telefon. Volal mu ajťák, že všechny firemní systémy jsou zašifrované a nic nejde otevřít. Ukázalo se, že jde o vyděračský program, takzvaný...


Současné ohodnocení trhů dlouho nevydrží. Buď to praskne, nebo vystřelí zisky firem
Hospodářské noviny | 22:58:00
Americká inflace v červenci zpomalila, což podpořilo růst sebevědomí investorů, kteří přehlíží rizika ve světové ekonomice. Ocenění firem je v průměru hodně velmi vysoké. Končící výsledková sezona přinesla sice solidní, ale nejhorší výsledky firem v...


Výpalné na splátky. Firmy platí hackerům miliony a pak řeší, jak dát náklady do účetnictví
iHned.cz | 22:00:00
Byla sobota, jedenáct dopoledne, když šéfovi jedné z největších českých projekčních kanceláří zazvonil telefon. Volal mu ajťák, že všechny firemní systémy jsou zašifrované a nic nejde otevřít. Ukázalo se, že jde o vyděračský program, takzvaný...


Ministr Jan Lipavský vyjádřil podporu ke vstupu Švédska do NATO
Kurzy.cz | 21:07:00
V rámci návštěvy Švédska 2. června 2022 ministr zahraničí Jan Lipavský potvrdil plnou podporu Švédska při jejich vstupu do NATO


Letecký den skončil tragicky. Zahynul roudnický pilot Petr Pačes
Denik.cz | 18:17:00
V neděli 14. srpna se na leteckém dni v Chebu zřítil historický letoun Hurricane, jediný svého druhu na světě. V jeho troskách zahynul zkušený pilot a letecký instruktor Petr Pačes, který byl členem roudnického aeroklubu.Return to top