Celkem 140021 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 14.09.2022


UniCredit Bank výrazně zdražila hypotéky. Zájem o úvěry klesá
Finparáda | 10:00:00
Aaa


Přehled všech svých půjček nově získáte na pobočkách České spořitelny. Na počkání a zdarma
Finparáda | 16:00:00
Aaa


Řízení přístupových práv v Apache 2.4: pozor na nové konfigurační volby
Root.cz | 00:00:10
Dnes lehce nakoukneme na možnosti řízení přístupových práv k jednotlivým adresářům www serveru Apache pro verzi 2.4 a vyšší. Soustředíme se na některé změny proti starším verzím, které mohou způsobit nekompatibilitu.


Softwarová sklizeň (14. 9. 2022): čtení japonských komiksů manga
Root.cz | 00:00:05
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si přečteme manga, vyzkoušíme moderní editor zdrojových kódů, přeneseme si soubory v místní síti a podíváme se na aplikaci na prohlížení Wikipedie.


Po druhém porodu jsem hodně zhubla, ale už přibírám, říká miss Fajksová
revue.idnes.cz | 01:00:13
Světovou Miss Earth 2012 Terezu Fajksovou (33) nyní plně zaměstnávají dvě děti, které jí občas dávají zabrat. U dcerky přichází období vzdoru a syn od narození špatně spí. Přesto si ale modelka udělala čas a vyrazila na módní show Fashion Night Brno, kde na molu předvedla modely českých návrhářů.


Klimaaktivisté neuspěli s žalobou proti Mercedesu, chtějí zakázat spalováky
Auto-iDNES.cz | 01:00:35
Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) neuspěla s klimatickou žalobou proti automobilce Mercedes-Benz, po které mimo jiné požadovala, aby od listopadu 2030 zastavila prodej aut s konvenčním spalovacím motorem.


Elektrický náklaďák na českých cestách. Funguje skvěle, zvládne jen něco
Auto-iDNES.cz | 01:00:35
Bílý, bzučivě si předoucí osmnáctituna je největší elektromobil, který jsme dosud projeli. Scania 25 P BEV je jedním z prvních kroků slavné švédské značky k elektromobilitě.


Kdy může OSVČ požádat o snížení záloh na zdravotním pojištění
Finance-iDNES.cz | 01:01:55
Zvyšování úrokových sazeb prodražuje osobám samostatně výdělečně činným úvěry a vysoká inflace prodražuje i jejich nákupy. Ne všem OSVČ se následně daří zvýšené výdaje promítnout v plném rozsahu do vlastních cen a jejich finanční situace se tak zhoršuje. Kdy je možné si požádat o snížení záloh na zdravotní pojištění?


Jak naložit s pojistkou, hypotékou nebo investicí v dnešní nejisté době
Finance-iDNES.cz | 01:01:55
Když nemají na chleba, ať jedí koláče. Tento výrok je přisuzován francouzské královně Marii Antoinettě. Podobně nešťastně mohou vyznít i jiné rady v době ekonomické nejistoty, jako třeba doporučení zvýšit své příjmy. Jak konkrétně upravit sjednané finanční produkty, radí odborníci společnosti Broker Trust.


Daňové přiznání bude podávat méně lidí. Kdo bude nově této povinnosti ušetřen?
Mesec.cz | 00:00:15
Ve Sněmovně leží návrh, podle kterého někteří poplatníci nově nebudou muset podávat daňové přiznání. Zatím není odhlasováno, kolik lidí se z této novinky bude moci radovat.


V Raiffeisenbank se v listopadu změní vše od ceníků po podmínky. Přehled hlavních změn
Mesec.cz | 00:00:10
Raiffeisenbank úplně mění ceník služeb, produktové podmínky i obchodní a technické podmínky. Pročetli jsme změny a vybrali ty zásadní.


Může být pouhá 16minutová absence v práci důvodem pro výpověď?
Mesec.cz | 00:00:10
Něco jiného bude neomluvená absence, když prostě zaměstnanec „jen“ nepřijde do
práce, a něco jiného předstírání přítomnosti v práci, tedy falšování docházky. Tady je Nejvyšší soud hodně přísný. Proč? Zaměstnanci jako úředníkovi obce navíc rozhodně neprospělo, že v danou dobu chystal dehonestaci místostarosty.


Zastropování cen v číslech: kolik skutečně zaplatíme za plyn a elektřinu?
idnes.cz | 02:00:06
Zastropované ceny energií přinesou odběratelům jistotu i finanční úlevu v podobě šesti korun za kWh elektřiny a tří korun za kWh za plyn. I když se ušetřené částky budou pohybovat až v desetitisících, je jasné, že i tak se domácnosti musí v roce 2023 připravit na vyšší výdaje než letos. A to výrazně. Podívejte se, co nás čeká po rozhodnutí vlády o maximálních cenách plynu a elektřiny.


ANALÝZA: Kam až dojedou Ukrajinci? Hrozí jím past jako u Stalingradu
idnes.cz | 02:00:07
Ukrajinci jsou díky ofenzivě, jíž už se začalo říkat i charkovský zázrak, momentálními pány situace podél celé fronty. Ale podle zpráv z Kyjeva už myslí na to, aby si na sebe nepřipravili stejnou past jako sovětská armáda po zdrcujícím vítězství u Stalingradu.


Drahé energie tíží podniky. Kromě pekáren mají problém i řezníci či sladovny
idnes.cz | 02:00:07
Vysoké ceny energií už mají první ekonomické oběti z řad potravinářských firem. Podle informací ze Svazu pekařů a cukrářů ČR už skončila zhruba desítka pekáren. Jde například o podniky ze skupiny PEK Group, litvínovský Japek či o benešovské Pekařství Obrusník.


Konec hádek o přepravu vozíčkářů, nejméně čtyři místa pro kola, nakáže zákon
idnes.cz | 02:00:07
Když před devíti roky vzdala společnost RegioJet na trase mezi Prahou a Ostravou přepravu cestujících na vozíku, byla to pro nového dopravce, od kterého si cestující slibovali zvýšení standardu cestování na české železnici, první zásadní kaňka v jinak úspěšném startu. Takové odmítnutí už však nebude možné.


Musíme šaškovat, aby si nás vůbec někdo všiml, říká šéf ČSSD Šmarda
idnes.cz | 02:00:08
Návrh na řešení současné krize, ze kterého podle Michala Šmardy čerpá vládní koalice, představila Česká strana sociálně demokratická už v únoru. Protože nejsme ve Sněmovně, nikdo si nás nevšímá, říká předseda ČSSD v rozhovoru pro MF DNES. Koalici SPOLU označil v za špatný projekt, přesto se on i mnoho politiků z jeho strany pokusí v komunálních volbách uspět právě v uzavřených koalicích.


Hanzlík mi řekl, že jsem laťku nastavil vysoko, vzpomíná Mang na Cirkus Humberto
idnes.cz | 02:00:08
Když mu bylo deset, stal se miláčkem národa díky tomu, že s neodolatelným šarmem zahrál hlavního hrdinu Vaška v seriálu Cirkus Humberto. Poté šel z role do role, dokonce stál i na jevišti Národního divadla po boku Josefa Kemra. Pak ale Pavla Manga potkal stejný osud jako mnoho jiných dětských hvězd. Nedostal se na konzervatoř a z hereckého světa se vytratil. Dnes je z něj vedoucí manažer v bezpečnostní agentuře a starosta obce Trubín. Občas si sice před kamerou nějakou tu postavu střihne, ale už jen tak pro radost.


Nahlásit bezpečnostní incident je vždy výhodnější, říká Tomáš Krejčí, náměstek ředitele NÚKIB
Hospodářské noviny | 02:00:14
Největší slabinou je lidský faktor. Systém může být nastaven sebelíp, ale člověk prostě může z mnoha příčin udělat chybu a ty zabezpečené dveře nechtěně otevřít, říká v rozhovoru Tomáš Krejčí, náměstek ředitele pro řízení sekce Národního centra...


Jak zkrotit výdaje na cloud? Udržte si přehled, jaké služby využíváte
Hospodářské noviny | 02:00:15
Kromě nesporných výhod mají cloudové služby také nemalá rizika. Jedna z hlavních hrozeb je spojená se správným řízením nákladů na cloud, které se snadno mohou vymknout kontrole.


Editorial
iHned.cz | 02:00:24
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, kyberútočníci se chovají podobně jako v přírodě supi a hyeny, říká v rozhovoru v tomto vydání ICT revue Tomáš Krejčí, náměstek ředitele NÚKIB. Když je nějaká krize, přiláká to jejich pozornost. Stejně jako v přírodě...


Finanční trhy (14. 9. 2022)
iHned.cz | 02:00:25
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, kyberútočníci se chovají podobně jako v přírodě supi a hyeny, říká v rozhovoru v tomto vydání ICT revue Tomáš Krejčí, náměstek ředitele NÚKIB. Když je nějaká krize, přiláká to jejich pozornost. Stejně jako v přírodě...\n


Budoucnost jsou data v cloudu
iHned.cz | 02:00:25
Bez pokročilé datové analýzy firmy v současném světě u zákazníků neuspějí. Michael Kapr se svou společností Billigence pomáhá dalším firmám tuto oblast zvládnout.


Nahlásit bezpečnostní incident je vždy výhodnější, říká Tomáš Krejčí, náměstek ředitele NÚKIB
iHned.cz | 02:00:26
Největší slabinou je lidský faktor. Systém může být nastaven sebelíp, ale člověk prostě může z mnoha příčin udělat chybu a ty zabezpečené dveře nechtěně otevřít, říká v rozhovoru Tomáš Krejčí, náměstek ředitele pro řízení sekce Národního centra...


Jak zkrotit výdaje na cloud? Udržte si přehled, jaké služby využíváte
iHned.cz | 02:00:26
Kromě nesporných výhod mají cloudové služby také nemalá rizika. Jedna z hlavních hrozeb je spojená se správným řízením nákladů na cloud, které se snadno mohou vymknout kontrole.


Vláda bude schvalovat pomoc velkým firmám kvůli cenám energií i válečnou daň
idnes.cz | 05:19:00
Pomoc velkým firmám kvůli vysokým cenám energií i dočasnou daň z mimořádných zisků, takzvanou windfall tax, které premiér Petr Fiala říká „válečná daň“, bude schvalovat vláda. Projedná také návrh státního rozpočtu na příští rok, který ministerstvo financí připravilo se schodkem 270 miliard korun, ale ještě před zastropováním cen elektřiny a plynu.


Tropická vedra ve městech zabíjí. Radnice jsou pozadu, chybí zeleň i koordinace
aktuálně.cz | 05:30:00
Třetí díl volebního speciálu Aktuálně.cz popisuje problémy, které trápí česká města v oblasti životního prostředí.


V Německu skončila sleva na benzin a naftu. Řidiči jezdí tankovat do Česka
Denik.cz | 05:41:00
Ceny benzinu, které se ještě koncem srpna pohybovaly v Německu díky tankovací slevě v přepočtu těsně nad hranicí 40 korun, se zvýšily poměrně výrazně. Zájem o tankování ze strany německých řidičů u hranic na Prachaticku roste. 


Sériový vrah Kuzmin: Zrůda z Moskvy lovila děti, těla pak házela do vody
Denik.cz | 05:00:00
V létě roku 1997 začal děsit ruskou metropoli sériový vrah žen a nezletilých Vladimir Ivanovič Kuzmin. Během tří měsíců zabil nejméně sedm lidí. Mrtvých těl se zbavoval podobně jako nechvalně známí Orličtí vrazi. Jen je namísto zasypávání louhem pálil, a ohořelé pozůstatky pak házel do moskevské umělé vodní nádrže. K vraždění začal svádět i svého nedobrovolného homosexuálního milence. 


Dřevorubci štípali špalky rychlostí blesku. Pot a třísky tak létaly všude kolem
Denik.cz | 04:30:00
Je rozhodnuto! Poslední postupová místa pro sportovní dřevorubce jsou zaplněna. Na stupně vítězů vystoupali Karel Diviš, Martin Kalina a Ladislav Fikar. Závod uzavřel kvalifikaci na vrcholnou akci sezóny, kterou bude MČR konané v sobotu 17. září v prostoru Priessnitzových lázní v Jeseníku.


Začněme skutečnou válku, zní teď z Ruska. Putin čelí kvůli Ukrajině kritice
Denik.cz | 04:00:00
Místy až panický útěk ruských jednotek před ukrajinskou ofenzivouu Charkova mnoho Rusů šokoval. Velení ruské armády i samotného Vladimira Putina kritizují zbytky prozápadních ruských demokratů i extremisté včetně komunistů.


Editorial
Hospodářské noviny | 07:00:07
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, kyberútočníci se chovají podobně jako v přírodě supi a hyeny, říká v rozhovoru v tomto vydání ICT revue Tomáš Krejčí, náměstek ředitele NÚKIB. Když je nějaká krize, přiláká to jejich pozornost. Stejně jako v přírodě...


Finanční trhy (14. 9. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:07
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, kyberútočníci se chovají podobně jako v přírodě supi a hyeny, říká v rozhovoru v tomto vydání ICT revue Tomáš Krejčí, náměstek ředitele NÚKIB. Když je nějaká krize, přiláká to jejich pozornost. Stejně jako v přírodě...\n


Budoucnost jsou data v cloudu
Hospodářské noviny | 07:00:07
Bez pokročilé datové analýzy firmy v současném světě u zákazníků neuspějí. Michael Kapr se svou společností Billigence pomáhá dalším firmám tuto oblast zvládnout.


Do Česka míří chladné počasí. Teploty začnou klesat
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Po oteplení na začátku týdne, kdy teploty šplhaly nad 20 stupňů Celsia, se dnes ochladí. Ve středu a ve čtvrtek bude pršet, nejchladněji ale bude o víkendu, kdy by se teploty přes den neměly dostat nad 15 stupňů.


Do Česka míří chladné počasí. Teploty začnou klesat
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Po oteplení na začátku týdne, kdy teploty šplhaly nad 20 stupňů Celsia, se dnes ochladí. Ve středu a ve čtvrtek bude pršet, nejchladněji ale bude o víkendu, kdy by se teploty přes den neměly dostat nad 15 stupňů.


Ikonické scény krásek 70. let: Ornella Mutiová šokovala divokým sexem s Gérardem Depardieu!
Reflex | 06:20:00
Ikona italského filmu, sexsymbol 70. let a jedna z nejkrásnějších hereček i žen celého světa. Božská Ornella Mutiová se za svůj život dočkala mnoha lichotivých přívlastků a muži se za ní otáčí dodnes i přes to, že už oslavila 67 let. A není se čemu divit, její velký hanbatý filmový debut zůstane nesmazatelně zapsán do dějin filmové kinematografie i v hlavě každého, kdo ho viděl.


Mauritánie: Tajemná, opuštěná a zapomenutá
Reflex | 06:10:00
Země tvrdě odolávající zahraničním vlivům od dob kolonizace až do dnešní globalizace. Země chránící si svoji autenticitu a původnost. Země, kde se budete stále cítit jako před sto lety, kde se často setkáte s překvapenými pohledy a někdy se budete cítit jako vetřelci. Mauritánie je cestovatelskou perlou Orientu pro všechny, kteří hledají starý svět.


Skála: Se smrtí počítám, rakev mám připravenou. Dnešní děti jsou zblblé z internetu a páchají víc sebevraždy
Reflex | 06:00:00
Téma smrti zaujalo Františka Skálu už během studentských let a neopustilo. Protože je ve společnosti stále tabuizované, považuje za důležité ho připomínat, a tak o něm zpívá za zvuků dechovky texty jako „Za řekou na stráni je krematorium, je tam pěknej chládek a kolumbárium, ve výklenkách urny mrkají na sebe, černé dýmy z nebožtíků stoupají do nebe.“ Na svůj odchod ze světa přitom nepomýšlí vůbec, prostě s ním počítá. „Většina lidí přitaká jenom tomu životu a myslí si, že smrt neexistuje a že se jich netýká. A pak se najednou diví,“ říká umělec s tím, že už má připravenou rakev, protože „je to jistota, že vás pak nedají do nějaké špatné, když si ji vyzdobíte.“ Kromě ní má ale i spoustu plánů, které přirozeně vznikají. Příležitost totiž dělá Skálu.


Zastropování cen bylo nutné, o výnosu válečné daně si nedělám iluze, říká šéf EP Energy Trading Švec
E15-ekonomika | 06:30:00
Vláda v čele s Petrem Fialou v pondělí zastropovala ceny elektřiny a plynu a tenhle manévr ji podle prvních odhadů vyjde až na 130 miliard korun. Může to ovšem být i výrazně víc. Jak na tenhle očekávaný krok zareaguje trh? A tuší už někdo, jak se bude cena plynu vyvíjet dál? Hostem další epizody E15 Castu byl Petr Švec, CEO společnosti EP Energy Trading, se kterým Nikita Poljakov mluvil nejenom o zastropování cen energií.


Dominik Stroukal: Investovat dnes může každý. Bohužel i bohudík
E15-ekonomika | 06:00:00
Už i v Česku máme dnes pár zajímavých investičních aplikací. Prakticky všechny vznikly v posledních několika letech a teprve se je učíme používat, takže se těžko soudí, jaký dopad na společnost mají. Když se podíváme více na Západ, zjistíme, že pozitiv je celá řada a patrně i převažují, ale investiční aplikace občas přinášejí i leccos negativního.


Většina ilegálních „dronerů“ nám i policii uteče domů na kafe, přiznává Letiště Praha
E15-ekonomika | 05:30:00
Boom na trhu s komerčními drony v posledních letech potěšil masy běžných uživatelů po celém světě, méně už strážce bezpečnosti letišť. Česko není výjimkou, naopak. Množství registrovaných pilotů a provozovatelů dronů, které eviduje Úřad pro civilní letectví, patří poměrově k nejvyšším v Evropě. Zároveň se ale množí incidenty v okolí největšího tuzemského letiště, které mohou ohrozit velká dopravní letadla. Většina hříšníků ale trestu uniká.


Zastropování cen bylo nutné, o výnosu válečné daně si nedělám iluze, říká šéf EP Energy Trading Švec
E15-politika | 06:30:00
Vláda v čele s Petrem Fialou v pondělí zastropovala ceny elektřiny a plynu a tenhle manévr ji podle prvních odhadů vyjde až na 130 miliard korun. Může to ovšem být i výrazně víc. Jak na tenhle očekávaný krok zareaguje trh? A tuší už někdo, jak se bude cena plynu vyvíjet dál? Hostem další epizody E15 Castu byl Petr Švec, CEO společnosti EP Energy Trading, se kterým Nikita Poljakov mluvil nejenom o zastropování cen energií.


Dominik Stroukal: Investovat dnes může každý. Bohužel i bohudík
E15-politika | 06:00:00
Už i v Česku máme dnes pár zajímavých investičních aplikací. Prakticky všechny vznikly v posledních několika letech a teprve se je učíme používat, takže se těžko soudí, jaký dopad na společnost mají. Když se podíváme více na Západ, zjistíme, že pozitiv je celá řada a patrně i převažují, ale investiční aplikace občas přinášejí i leccos negativního.


Většina ilegálních „dronerů“ nám i policii uteče domů na kafe, přiznává Letiště Praha
E15-politika | 05:30:00
Boom na trhu s komerčními drony v posledních letech potěšil masy běžných uživatelů po celém světě, méně už strážce bezpečnosti letišť. Česko není výjimkou, naopak. Množství registrovaných pilotů a provozovatelů dronů, které eviduje Úřad pro civilní letectví, patří poměrově k nejvyšším v Evropě. Zároveň se ale množí incidenty v okolí největšího tuzemského letiště, které mohou ohrozit velká dopravní letadla. Většina hříšníků ale trestu uniká.


Korporace musí do prosince uzavřít nové dodatky pro přeshraniční předávání osobních údajů
lupa.cz | 06:30:01
Evropské dozorové úřady přitáhly šrouby a předávání osobních dat do zámoří marketingovými nástroji Google nebo Facebooku poměřují přísněji. Přesto lze i po rozsudku Schrems II požadavkům strážců soukromí dostát bez omezení podnikání.


Rakev s královnou poputuje do Westminsteru. Tam ji vystaví až do pohřbu
idnes.cz | 06:33:00
Rakev s pozůstatky britské královny Alžběty II. bude ve středu převezena z Buckinghamského paláce v Londýně, oficiálního sídla zesnulé panovnice, do britského parlamentu. Ve Westminsterském sále bude na katafalku vystavena od středy až do příštího pondělí, kdy se uskuteční pohřeb.


Víc než přepadení se Brňané bojí, že je srazí auto, zjistil průzkum
idnes.cz | 06:22:00
Při představě průchodu temnou uličkou naskočí nejednomu člověku husí kůže. V případě Brňanů však ne tak často, jako když vyrazí na kole do práce nebo pěšky přecházejí přes silnici. Jaké obavy pociťují lidé v brněnských ulicích, mimo jiné zjišťoval průzkum bezpečnosti a kriminality.


Americké akcie poklesly nejvíc za dva roky. Fed bude dále zvyšovat sazby
idnes.cz | 06:18:00
Americké akcie v úterý zažily nejprudší pokles za více než dva roky. Nejnovější údaje o vývoji inflace ve Spojených státech totiž naznačily, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v agresivním zvyšování úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v úterý ztratil 3,94 procenta a uzavřel na 31.104,97 bodu.


Babišová i Faltýnek. Soud vyslechne výpovědi svědků v kauze Čapí hnízdo
idnes.cz | 06:00:00
Městský soud v Praze vyslechne ve středu svědky v kauze dotace na Čapí hnízdo. Dorazit by měla manželka Andreje Babiše Monika, jeho dcera Adriana Bobeková a bývalý šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Soud v úterý vyslechl znalce. Podle experta na písmo není jisté, zda Babiš zfalšoval podpis svého syna. Čapí hnízdo bylo podle ekonomického znalce plně závislé ne Agrofertu. Babiš i Jana Nagyová znalecké výpovědi odmítají.


Zemědělce trápí nejistota. Neví podmínky dotací a bojí se, čím budou hnojit
idnes.cz | 04:53:00
Zemědělci zažívají nelehké časy. Valí se na ně vysoké ceny energií a paliv, do toho navíc nyní stále nevědí, jak budou vypadat pravidla pro poskytování klíčových dotací na příští rok. Rovněž řeší, čím budou hnojit, neboť umělých hnojiv je na trhu i kvůli dopadům války na Ukrajině stále méně.


Rusové už ztratili téměř celou Charkovskou oblast. Ukrajinci upevňují osvobozené pozice a dál postupují
iHned.cz | 07:48:00
Ukrajinské síly pokračují v upevňování nedávných územních zisků v Charkovské oblasti a patrně vedou další ofenzivní boje s cílem postoupit dále na východ země. Ve své pravidelné analýze válečné situace na Ukrajině to uvádí americký Institut pro...


Na realitním trhu přibývá „ležáků“, makléři začínají prodávajícím doporučovat slevy
iHned.cz | 07:14:00
Trh s hypotékami v Česku se meziročně propadl o tři čtvrtiny, vyplývá z nových dat České bankovní asociace. Zároveň v nabídkách realitních kanceláří začíná přibývat nemovitostí, ze kterých si zájemci mohou vybírat. Tato kombinace ovšem znamená, že...


Petr Pavel svou minulost relativizuje. Měl štěstí, že přišel rok 89, říká historik Blažek
iHned.cz | 07:10:00
Petr Pavel by neměl být prezidentem kvůli své komunistické minulosti a kvůli tomu, že ji relativizuje,“ říká historik Petr Blažek. „Zpravodajský kurz, který studoval, organizovala nejtajnější část vojenské rozvědky. Šlo o školení lidí,...


Půjčka vs. úvěr: Kdy si berete půjčku a kdy úvěr?
Kurzy.cz | 07:33:04
Půjčka a úvěr. Co myslíte, představují tyto dva pojmy totaké? Když půjdete do banky a požádáte o finanční výpomoc v podobě úvěru, dostanete půjčku, nebo úvěr? A když vám soused půjčí před výplatou pět stovek, jedná se o úvěr, nebo půjčku? A co termín&helli


Češi svetr neobléknou, bojí se experti. Strop na ceny energií v otázkách a odpovědích
aktuálně.cz | 06:40:04
Jak konkrétně se zastropování cen energií projeví na zimní spotřebě českých domácností a nakolik se změní ceníky dodavatelů, ukazuje náš přehled.


Rusové zasáhli už 40 ropných rafinerií. Je to ekocida, říká ukrajinský ministr
aktuálně.cz | 06:10:59
Ekologické ztráty od začátku války už přesáhly trilion hřiven, uvedl pro Aktuálně.cz ukrajinský ministr životního prostředí Ruslan Strilec.


Nejlepší ojetina letošního roku? Podle Britů Škoda Karoq s litrovým tříválcem
aktuálně.cz | 06:02:00
Britský magazín našel nejlepší ojetá auta letošního roku. Na úplném vrcholu žebříčku je SUV z Kvasin.


Před 15 lety si neměl čím otevřít pivo. Nyní mužova sbírka čítá stovky otvíráků
Denik.cz | 06:30:00
Otvíráky na lahve, kam jen oko dohlédne. Tak nyní vypadá sál hostince Pod Kaštany v Líšťanech na Lounsku. Vystavuje je tam místní sběratel Petr Pilař, s jejich shromažďováním začal před patnácti lety. Za tu dobu jich nasbíral přes 2 200, všechny najednou je vystavuje vůbec poprvé.


V roce mluvil ve větách, ve čtyřech četl. Český chlapec je zázračným dítětem
Denik.cz | 06:20:00
Jan Herzig je typické zázračné dítě. Od prvních měsíců se mentálně vyvíjel neobyčejně rychle. V první třídě už četl bichle o historii, nakonec ho pohltila astronomie a vášeň pro ni předává dál. Jednou by chtěl vzletět do vesmíru.


Australana zabil jeho klokaní mazlíček. Jde o první takový případ za 86 let
Denik.cz | 06:00:00
Sedmasedmdesátiletému chovateli ze Západní Austrálie se zřejmě krutě vymstila jeho láska ke zvířatům. Policie ho našla vážně zraněného na jeho pozemku ve městě Redmond. Zaútočil na něj jeho vlastní klokan, kterého podle policie choval jako mazlíčka. Muž útok rozzuřeného zvířete nepřežil. Jde o první smrtelný útok klokana v zemi za posledních 86 let.


Hubojedy, Smržov či Hřibsko: Kde najdete nejvíce obcí s houbami v názvu
Denik.cz | 05:51:00
V žádném jiném kraji byste nenašli tolik vesnic, jejichž názvy zavánějí houbami, než v tom Královéhradeckém. A některé obce je mají i ve svém znaku. Jako na tom hřibojedském, kde jsou dva hříbky. Ne zrovna pohledný, ale zato velmi chutný a voňavý smrž je součástí obecního znaku Smržova na Hradecku.


EK zastropuje elektřinu z levných zdrojů, přitvrdí vůči těžařským firmám
idnes.cz | 09:48:00
Ceny elektřiny v Evropě narazí na strop. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila plán, kdy omezí zisky výrobců elektřiny. Očekává příjem 140 miliard eur pro členské státy, které použijí na řešení energetické krize. V projevu o stavu EU oznámila také pomoc Ukrajině s obnovou škol a její zapojení do evropské roamingové zóny. Unie také pořídí společnou techniku pro hašení lesních požárů.


Scholz telefonoval s Putinem, požadoval diplomatické řešení války
idnes.cz | 09:45:00
Zhruba 90 minut v úterý mluvil německý kancléř Olaf Scholz s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Telefonovali si spolu poprvé po mnoha týdnech. Scholz naléhal na co nejrychlejší diplomatické řešení ruské války. Šéf Kremlu pak obvinil ukrajinské síly, že ostřelují města na ukrajinském Donbasu.


VIDEO: To je krám. Karel III. si při podpisu spletl datum, pak mu vyteklo pero
idnes.cz | 09:26:00
Nový britský král Karel III. zažil za krátkou dobu své vlády již druhou příhodu s perem. Poprvé to bylo v sobotu, kdy mu při podpisu listin v londýnském Svatojakubském paláci pera vadila a snažil se je několikrát odsunout. V úterý ho i královnu choť Camillu trápilo při podpisu listin na hradě v Hillsborough v Severním Irsku vytékající pero.


Musíme se stát Izraelem. Ženy v armádě jsou klíčové, říká ukrajinská politička
idnes.cz | 09:00:00
Po napadení Ukrajiny se šla učit bojovat, aby mohla bránit svou zem se zbraní v ruce. Nyní pomáhá znásilněným ženám a dětem. Ukrajinská poslankyně a předsedkyně opoziční strany Hlas Kira Rudyk v rozhovoru pro iDNES.cz uvádí, že je luxus, že se ženy mohou svobodně rozhodnout, co budou dělat. Přijetí Istanbulské úmluvy je podle ní jedna z dobrých věcí, které se za posledních pár měsíců na Ukrajině staly.


Na kyrgyzsko-tádžické hranici se střílí, dál bojují i Arménie s Ázerbájdžánem
idnes.cz | 08:46:00
Na hranici mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem propukly ve středu přestřelky. Podle kyrgyzské pohraniční stráže tádžičtí vojáci na její členy stříleli z minometů. Také pohraniční oblasti Arménie s Ázerbájdžánem od středečního rána opět čelí útokům a ostřelování. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na ministerstvo obrany v Jerevanu. V úterý zahynulo na obou stranách asi padesát vojáků.


Zemřel americký právník Ken Starr. Stál u impeachmentů Clintona i Trumpa
idnes.cz | 08:31:00
Ve věku 76 let zemřel americký žalobce Ken Starr. Vedl vyšetřování vedoucí k ústavní žalobě (impeachmentu) proti někdejšímu demokratickému prezidentovi Billu Clintonovi. Byl také členem obhajoby pozdějšího prezidenta Donalda Trumpa. O úmrtí informovala jeho rodina.


Ukrajinci upevňují pozice v Charkovské oblasti, USA chystají další pomoc
idnes.cz | 08:07:00
Ukrajinské síly pokračují v upevňování nedávných územních zisků v Charkovské oblasti a patrně vedou další ofenzivní boje s cílem postoupit dále na východ země. Ve své pravidelné analýze válečné situace na Ukrajině to uvádí americký Institut pro studium války. Americký prezident Joe Biden v proslovu v noci na středu uvedl, že brzy ohlásí další balíček vojenské pomoci Ukrajině.


Šíření covidu zrychluje devátý den v řadě. V úterý přibylo 3 027 případů
idnes.cz | 06:55:00
V úterý v Česku přibylo stejně jako předchozí den více než 3 000 nových případů covidu. Laboratoře odhalily 3 027 pozitivních testů, to je o zhruba pětinu víc než před týdnem. Dalších 1 474 lidí se nakazilo opakovaně. V nemocnicích leží s prokázanou nákazou téměř 800 pacientů, v mezitýdenním srovnání počet hospitalizovaných stoupl o 14.


V Africe mě znásilnili, viděly to i mé děti, popsala celebrita Katie Price
revue.idnes.cz | 09:40:00
Bývalá britská modelka a dnes převážně profesionální celebrita a milovnice plastických operací Katie Price promluvila o přepadení z roku 2018, při kterém byla znásilněna. V novém dokumentu Trauma and Me popisuje, že kvůli děsivému zážitku trpí psychickými problémy a pokusila se o sebevraždu.


VIDEO: To je krám. Karel III. si při podpisu spletl datum, pak mu vyteklo pero
revue.idnes.cz | 09:26:00
Nový britský král Karel III. zažil za krátkou dobu své vlády již druhou příhodu s perem. Poprvé to bylo v sobotu, kdy mu při podpisu listin v londýnském Svatojakubském paláci pera vadila a snažil se je několikrát odsunout. V úterý ho i královnu choť Camillu trápilo při podpisu listin na hradě v Hillsborough v Severním Irsku vytékající pero.


Bez účinného vládního řešení energetické krize začnou firmy hromadně zavírat, říká Petzl z AutoSAP
iHned.cz | 09:24:00
Autoprůmysl je páteří české ekonomiky, tvoří až deset procent HDP a až pět procent celkového exportu. Už přes dva roky je ale tento obor zkoušen různými krizemi, od covidových uzávěr přes nedostatek čipů a dalších komponentů až po současné prudké...


Summit stavebního rozvoje: Metropolitní plán Prahy a plánování a architektura měst
iHned.cz | 08:25:00
Strategie rozvoje Prahy a Metropolitní plán nebo nový stavební zákon patří k hlavním tématům Summitu stavebního rozvoje. Kandidáti na primátora Prahy a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na něm budou debatovat o stavebním rozvoji metropole a...


Zlegalizovat konopí a ještě na tom vydělat? Piráti představili plán, jak dostat marihuanu do obchodů
iHned.cz | 08:00:00
Řada lidí si dovršení 18. roku věku spojuje s možností dojít si legálně koupit alkohol a cigarety. Za necelé tři roky by se ale k rituálu nově dospělých mohl připojit i nákup několika gramů marihuany. Vizi, jak by legalizace mohla v Česku vypadat,...


Alpina se má více zaměřit na luxus. Vyplní mezeru mezi BMW a Rolls-Royce
Auto.cz | 08:58:00
Začátkem roku jsme si nebyli jistí, co máme očekávat od začlenění značky Alpina do skupiny BMW. Nyní začínají na povrch vyplouvat první náznaky, podle nichž se Alpina zaměří především na luxus.


Koncept ID.5 GTX Xcite je učňovský vůz v podání Volkswagenu
Auto.cz | 08:00:00
Učňovské vozy se nestaví jen ve škodovce, jejich tvorbou trénují také studenti Volkswagenu. Nejnovějším příspěvkem je sportovně pojatá studie ID.5 GTX Xcite.


Prošmejdili jsme nové čtyřdveřové Ferrari Purosangue. Neříkejte mu SUV
Auto-iDNES.cz | 09:00:00
Ferrari je výjimečné ve všem, co dělá. Dokáže kolem sebe udělat velké haló. Ale oprávněně. Umí si vysnít a postavit opravdu jedinečné auto. Plnokrevník, italsky „Purosangue“, je přesně takové. Neohrnujte nos, je samý sval, má obří kola a čtvery dveře, ale říct mu SUV by byla opravdová urážka. Byli jsme na premiéře.


Fiskální nákladnost stropů na ceny energií
Kurzy.cz | 09:55:14
Vláda v pondělí večer stanovila maximální ceny elektřiny a plynu pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky, a to ve výši 6 Kč vč. DPH za kWh silové elektřiny a 3 Kč za kWh plynu. V zálohách by se stropy měly projevit od listopadu.


Ranní okénko - Průmyslová výroba v eurozóně pod tíhou cen energií, US inflace se jen tak nevzdává
Kurzy.cz | 09:36:49
Americká inflace včera ukázala, že je vytrvalejší než se čekalo. Celková inflace sice vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně dokonce klesla na 8,3 % (čekalo se 8,1 %), ale jádrová inflace lépe zachycující domácí cenový vývoj zvýšila tempo z 0,3 % na&hel


Návrh EK na cenový strop 180 EUR/MWh? Daň z mimořádných zisků jen v energiích a rafineriích
Kurzy.cz | 09:30:16
EK dnes představí své návrhy, jak regulovat energetický trh. Klíčové body poslední pracovní verze jsou podle Bloombergu následující: • Zastropování příjmů z OZE a jádra na 180 EUR/MWh • Odvody od společností v ropném, plynárenském, uhelném a rafinérském&h


Akciové indexy v USA zaznamenaly nejprudší pokles za poslední dva roky
Kurzy.cz | 09:22:28
Hlavní akciové indexy v USA zaznamenaly největší pokles za poslední dva roky poté, co inflační data formou CPI indexu za srpen naznačila, že růst cen v USA zpomalil méně, než se očekávalo.


US PPI inflace, DOE report ropných zásob - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:19:03
Evropské trhy jsou nastaveny na nižší otevření


Údaje o PPI v USA  ve 14:30 


Potvrdí zpráva DOE masivní zásoby signalizované API?Futures trhy poukazují na mírně nižší otevření evropské seance po včerejším prudkém výprodeji. Zdá se, že sit...


Ranní shrnutí (14.09.2022)
Kurzy.cz | 09:18:25
Indexy Wall Street včera klesly po vyšší než očekávané hodnotě CPI ze Spojených států. S&P 500 klesl o 3,94 %, Dow Jones se propadl o 4,32 % a Nasdaq se propadl o 5,16 %. Russell 2000 klesl o 3,91 %


Peněžní trh naceňuje s 35% pravděpodobností zvýš...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 14.09.2022
Kurzy.cz | 09:09:46
Klíčové události
• ČR: Běžný účet platební bilance skončil v červenci schodkem ve výši 24,17 mld. Kč.
• Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW v září klesá na -60,7 b.
• Německo: Spotřebitelské ceny v srpnu dle finálních dat vzrostly o 0,3 % m/m ...


Inflace v USA za srpen opět překvapila směrem nahoru
Kurzy.cz | 09:05:21
Inflace v USA za srpen opět překvapila směrem nahoru, podobně jako tomu bylo celý poslední rok kromě července. Celková inflace v srpnu sice klesla na 8,3 % r/r (8,5 % v červenci), ale to bylo méně, než se čekalo (oček. 8,1 %).


Inflace v USA nepolevuje, Fed nebude mít slitování - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:04:00
Finanční trhy zažily včera velmi nepříjemný budíček. Před včerejším zveřejněním americké srpnové inflace v USA totiž převládalo všeobecné přesvědčení, že data jasně potvrdí, že inflační tlaky polevují.


Šéfka EK dnes představí návrhy na boj s energetickou krizí. Strop 180 EUR/MWh
Kurzy.cz | 09:01:52
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes v Evropském parlamentu představí návrhy na řešení současné energetické krize. Návrh by měl zahrnovat zastropování ceny elektřiny z elektráren jiných než plynových na 180 EUR/MWh a daň z...


Co se skrývá za rally na ropném trhu?
Kurzy.cz | 09:00:28
Ceny ropy rostou již 4 dny v řadě, protože měkký americký dolar kompenzuje obavy z globální poptávky. Kromě toho jsou rozhovory o íránské jaderné dohodě v patové situaci. West Texas Intermediate futures se vyšplhaly nad 88 USD za barel během volatilní&hel


Wall Sreet 13.9. - inflace zamávala s trhy, Nasdaq odepsal 5%, DJIA skoro 4%
Kurzy.cz | 08:58:36
Index spotrebiteľských cien otočil vývoj hlavných amerických indexov. Ešte pred zverejnením daných makroekonomických dát to vyzeralo na ďalší rastový deň v zámorí. Opak bol však pravdou, kde investorov prudko sklamala správa o ďalšom zrýchľovaní inflácie.


Výplach na akciích i bondech kvůli US inflaci. Dolar silnější na všech FX párech - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:45:44
Americké akcie si včera prošly výprodejem a rychle odevzdaly téměř veškeré zisky, které nabraly od začátku září. Index S&P500 včera ztratil 4.3 % a Nasdaq klesal dokonce o 5.2 %. To vše v reakci na výsledky americké inflace, která klesala pomaleji než ...


Inflační tlaky v USA nepolevují
Kurzy.cz | 08:39:29
V praxi to totiž bude znamenat, že Fed příští středu bez jakéhokoliv váhání zvýší úrokové sazby o dalších 75 bazických bodů, přičemž ve hře může být dokonce i navýšení o rekordních +100 bodů.


Koruna se dostala pod tlak
Kurzy.cz | 08:38:36
Koruna se během včerejšího obchodování dostala pod lehký tlak a setrvala nad 24,50 EUR/CZK.


Eurodolar zpět pod paritou
Kurzy.cz | 08:37:41
Výrazné pro-inflační překvapení v USA přivodilo dramatický nárůst amerických dolarových sazeb.


Inflační data spustila masivní výprodej
Kurzy.cz | 08:34:00
Včerejší obchodování bylo ve znamení zmařených pozitivních očekávání.


UK - inflace v srpnu zpomalila na 9,9% r/r a zaostala za odhady. Proti růstu cen potravin působil pokles cen PHM
Kurzy.cz | 08:31:37
Inflace ve Velké Británii v srpnu poněkud polevila, když v meziročním srovnání její růst zpomalil na 9,9% oproti 10,1% z července. Trh očekával další posun vzhůru směrem k 10,2%.V meziměsíčním srovnání inflace rostla o 0,5% a těsně tak zaostala za odhady.


Vysoké ceny energií brzdí evropský průmysl (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:46:20
Růst nákladů na energie si zřejmě začal
vybírat první daň v podobě poklesu průmyslové produkce v eurozóně. Ta se podle
nás v červenci mohla snížit meziměsíčně až o téměř 3 %. Předstihové indikátory
navíc nepřinášejí mnoho pozitivních signálů ani pro da...


Čtyřnásobný prezident T. G. Masaryk. Naposledy mu už museli napovídat slova slibu
aktuálně.cz | 09:26:57
Uplynulo 85 let od úmrtí T. G. Masaryka. Aktuálně.cz zmapovalo okolnosti prezidentských voleb, ve kterých se stal čtyřikrát hlavou státu.


VIDEO: Práce pokročily. Nový úsek dálnice D35 dostává svodidla
Denik.cz | 09:25:00
Na D35 v úseku Časy-Ostrov mají prozatím hlavní slovo bagry a náklaďáky. Od prosince se to změní. Aktuálně dělníci instalují svodidla na mostě přes přeložku silnice III/32269. Práce podle Ředitelství silnic a dálnic pokračují podle stanoveného harmonogramu.


Ukrajinci upevňují pozice v Charkovské oblasti, upozorňují analytici
Denik.cz | 08:45:00
Ukrajinské síly pokračují v upevňování nedávných územních zisků v Charkovské oblasti a patrně vedou další ofenzivní boje s cílem postoupit dále na východ země. Ve své pravidelné analýze válečné situace na Ukrajině to uvádí americký Institut pro studium války (ISW).


Kurýři musejí táhnout za jeden provaz. Liftago vytvořilo platformu, která má ulevit dopravě ve městech
Euro | 09:46:29
Alternativní taxislužba založená Ondřejem Krátkým spouští novou službu Liftago.network. Koncept spočívá ve sdílení zakázek mezi jednotlivými logistickými firmami. Technologie šetří čas i náklady tím, že najde pro konkrétní balík nejbližšího vhodného kurýra bez ohledu na jeho původní specializaci. To umožní zefektivnit logistiku zásilek bez přidávání dalších vozidel na silnice. Řidiči se zároveň zbaví prostojů.


Tvrdé restrikce připravily Japonsko o turisty, už brzy by jim ale mohl být konec. Tamní úřady spoléhají na rekordně slabý jen
Euro | 08:31:26
Japonsko vloni navštívilo pouhých 246 tisíc zahraničních turistů, ještě před začátkem pandemie přitom počet cizokrajných návštěvníků dosáhl úrovně 31 milionů. Na prudkém poklesu turistů mají hlavní zásluhu striktní proticovidové restrikce, v důsledku nichž mohlo až do nedávna přicestovat denně nanejvýš 20 tisíc lidí. Aktuálně však čelí japonská vláda velkému tlaku ze strany firem, aby tato omezení zcela zrušila. A dost možná se tak v brzké budoucnosti skutečně stane. O návrat turistů do země vycházejícího slunce se má mimo jiné postarat slabý jen, jehož kurz se vůči americkému dolaru nachází na nejnižší hodnotě za bezmála celé uplynulé čtvrtstoletí.


Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM
eStav.cz | 03:00:00
Připravte svou střechu na nadcházející zimu. S aktuální nabídkou firmy SATJAM si krásnou novou střechu může dopřát každý. Lehké plechové krytiny jsou nyní k dostání za akční ceny až o 14 % nižší!


Jak uspořit energie v domácnosti pomocí chytré elektroinstalace
eStav.cz | 10:01:39
Ušetřit za elektrickou energii prostřednictvím nové elektroinstalace, rekonstrukce nebo jen dílčích „upgradů“? Poradíme jak na to. Zaměříme se na prvky chytré elektroinstalace v domácnosti, jejichž fungování přináší reálné úspory.


Betony blízké budoucnosti
eStav.cz | 10:01:39
Webinář je zaměřen na směsné cementy, důvody zvyšování jejich podílu na trhu, nebo také na beton z recyklovaného kameniva.


Ahoj euroskeptiku, kde je ten diktát Bruselu? Na bitvě o cenách energií vidíš, že neexistuje
Hospodářské noviny | 10:52:00
Evropskou unii je možno považovat za dobrou nebo špatnou, oba názory jsou zcela legitimní. Ale když někdo tvrdí, že EU funguje tak, že nějací nevolení úředníci rozhodují za nás, za členské státy unie, nesděluje názor. Pouze sám na sebe prozrazuje,...


ČEZ má zelenou od antimonopolního úřadu. Může převzít firmu Škoda JS, kterou ohrožovaly protiruské sankce
Hospodářské noviny | 10:25:00
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil energetické skupině ČEZ převzít společnost Škoda JS a s ní i firmu Middle Estates, která pro Škodu spravuje a pronajímá nemovitosti. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě. Škoda JS vyrábí zařízení...


Stavební spoření nepomáhá lidem k bydlení. Stát přitom má nástroj, kterým to lze opravit
Hospodářské noviny | 10:19:00
Stavební spoření se dnes považuje za obecné spoření s podporou státu, i když by spíš mělo poskytovat občanům levné úvěry na financování jejich bytových potřeb. Je v tom rozpor, který oprávněně vyvolává diskuse. Navíc, stavební spoření ani neplní své...


Babiš jako jeden z největších hráčů na slovinském realitním trhu. V centru Lublaně plánuje postavit stovky bytů
Hospodářské noviny | 10:11:00
Andrej Babiš kupuje v centru Lublaně pozemek pro výstavbu více než 400 bytů. Transakce v odhadované hodnotě 25 milionů eur (613 milionů korun) by z bývalého českého premiéra učinila jednoho z největších hráčů na slovinském realitním trhu, informoval...


Před soudem měla dnes vypovídat Babišova manželka i její bratr. Oba to odmítli
Hospodářské noviny | 09:39:00
Rychlý průběh měly výslechy během třetího dne projednávání kauzy Čapí hnízdo, v němž je z dotačního podvodu obviněn bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Na devátou hodinu předvolal soud čtyři svědky – jeho manželku Moniku, švagra Martina...


Bez účinného vládního řešení energetické krize začnou firmy hromadně zavírat, říká Petzl z AutoSAP
Hospodářské noviny | 09:24:00
Autoprůmysl je páteří české ekonomiky, tvoří až deset procent HDP a až pět procent celkového exportu. Už přes dva roky je ale tento obor zkoušen různými krizemi, od covidových uzávěr přes nedostatek čipů a dalších komponentů až po současné prudké...


Summit stavebního rozvoje: Metropolitní plán Prahy a plánování a architektura měst
Hospodářské noviny | 08:25:00
Strategie rozvoje Prahy a Metropolitní plán nebo nový stavební zákon patří k hlavním tématům Summitu stavebního rozvoje. Kandidáti na primátora Prahy a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na něm budou debatovat o stavebním rozvoji metropole a...


Zlegalizovat konopí a ještě na tom vydělat? Piráti představili plán, jak dostat marihuanu do obchodů
Hospodářské noviny | 08:00:00
Řada lidí si dovršení 18. roku věku spojuje s možností dojít si legálně koupit alkohol a cigarety. Za necelé tři roky by se ale k rituálu nově dospělých mohl připojit i nákup několika gramů marihuany. Vizi, jak by legalizace mohla v Česku vypadat,...


Ukrajinci pokračují v tlaku na východ. Ruské jednotky nedostávají posily, hlásí analytici
Hospodářské noviny | 07:48:00
Ukrajinské síly pokračují v upevňování nedávných územních zisků v Charkovské oblasti a patrně vedou další ofenzivní boje s cílem postoupit dále na východ země. Ve své pravidelné analýze válečné situace na Ukrajině to uvádí americký Institut pro...


Na realitním trhu přibývá „ležáků“, makléři začínají prodávajícím doporučovat slevy
Hospodářské noviny | 07:14:00
Trh s hypotékami v Česku se meziročně propadl o tři čtvrtiny, vyplývá z nových dat České bankovní asociace. Zároveň v nabídkách realitních kanceláří začíná přibývat nemovitostí, ze kterých si zájemci mohou vybírat. Tato kombinace ovšem znamená, že...


Petr Pavel svou minulost relativizuje. Měl štěstí, že přišel rok 89, říká historik Blažek
Hospodářské noviny | 07:10:00
„Petr Pavel by neměl být prezidentem kvůli své komunistické minulosti a kvůli tomu, že ji relativizuje,“ říká historik Petr Blažek. „Zpravodajský kurz, který studoval, organizovala nejtajnější část vojenské rozvědky. Šlo o školení...


V Česku fungují nepsané pánské kvóty. Není to normální, říká moderátorka Sedláčková
ČT24 | 10:25:37
„Pojďme se bavit o kvótách a o tom, že není normální, aby osmdesát nebo více procent vlivových pozic v této zemi zastávali muži. Znamená to, že fungují nepsané pánské kvóty,“ říká novinářka a moderátorka Veronika Sedláčková. O rozdělujících tématech by podle ní měla společnost diskutovat – už jen proto, že dialog je to nejdůležitější, co má. Na to, proč mnozí katolíci nepodporují manželství pro všechny, nebo jak nechala před rozhovorem čekat dalajlámu, odpovídá Sedláčková v podcastu Background ČT24.


Babišova dcera, žena i její bratr odmítli vypovídat. Promluvit naopak chce Babiš mladší
ČT24 | 10:25:22
Manželka expremiéra Andreje Babiše (ANO) Monika využila svého práva nevypovídat. Svědčit měla ve středu u pražského městského soudu v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které je stíhán její muž a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Vypovídat odmítli i další předvolaní svědci – bratr Babišové Martin Herodes, expremiérova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková a Luďěk Kalivoda, jenž patřil do tehdejšího představenstva Farmy Čapí hnízdo. V pátek chce naopak přijet o případu hovořit syn bývalého předsedy vlády Andrej Babiš mladší.


Oddělení máme ze čtvrtiny obsazené covidovými pacienty, upozornil šéf ústecké infektologie. Varoval před podceněním koronaviru
ČT24 | 07:53:25
Hovořit o návratu covidu-19 v současné situaci nelze, protože počty nemocných nikdy neklesly na nulu, upozornil předseda Společnosti infekčního lékařství a vedoucí infekčního oddělení ústecké nemocnice Pavel Dlouhý. Varoval před podceňováním koronaviru, ačkoli připustil, že nynější varianty jsou méně nebezpečné, než byl virus původně. Přeočkování je podle něj důležité hlavně pro rizikové skupiny, které by neměly se čtvrtou dávkou váhat, řekl Dlouhý v rozhovoru pro Studio 6.


Smutek se míchá s očekáváním budoucnosti, popsal britský velvyslanec Archer
ČT24 | 06:08:59
Zesnulá britská panovnice po druhé světové válce spojila Velkou Británii i přes rozdílnost jednotlivých regionů. Zármutek nad jejím úmrtím je tak teď cítit jak v Anglii, tak ve Skotsku, Walesu i Severním Irsku, popsal britský velvyslanec v České republice Nick Archer. Také král Karel III. podle něj půjde ve stopách své matky. Je zkušený a moudrý, ale zároveň lidský, popsal v pořadu Události, komentáře diplomat, který s nastupujícím panovníkem řadu let spolupracoval.


Stanjura dnes nepředloží vládě návrh daně z neočekávaných zisků
Eurozpravy-domácí | 10:40:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dnes nepředloží vládě návrh daně z neočekávaných zisků, takzvanou windfall tax. Důvodem je to, že se u této daně chystá evropské řešení, které je přísnější než to, které připravuje česká vláda. Například počítá se zdaněním zisků už za letošní rok.


Babišova žena a její rodina odmítly u soudu vypovídat
Eurozpravy-domácí | 10:04:00
Manželka expremiéra Andreje Babiše (ANO) Monika využila svého práva nevypovídat. Svědčit měla dnes u pražského městského soudu v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které je stíhán její muž a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová).


Šíření covidu zrychluje devátý den po sobě, nakazilo se 4500 lidí
Eurozpravy-domácí | 08:02:00
Šíření koronaviru v Česku zrychluje devátý den v řadě. V úterý přibylo stejně jako předchozí den víc než 3000 nových případů covidu. Laboratoře odhalily 3027 pozitivních testů, to je o zhruba pětinu víc než před týdnem. Dalších 1474 lidí se nakazilo opakovaně.


Evropský soud podpořil EK ve sporu s Googlem
Eurozpravy-zahraniční | 10:50:00
Tribunál Soudního dvora Evropské unie dnes z velké části potvrdil rozhodnutí Evropské komise, že společnost Google zneužívala svůj operační systém Android k potlačení konkurence. Aby zohlednil závažnost a délku jednání v této věci, rozhodl se snížit pokutu na 4,125 miliardy eur (101,4 miliardy Kč) z původních rekordních 4,34 miliardy eur. Vyplývá to z dnešního prohlášení soudu.


EU omezí nadměrné zisky výrobců energií, chce zastropovat ceny elektřiny
Eurozpravy-zahraniční | 10:17:00
Evropská komise navrhuje zastropovat ceny elektřiny vyráběné z neplynových zdrojů, z jejíhož prodeje mají výrobci nebývalé zisky v souvislosti s rekordním růstem cen.


Podpora krále Karla III. po nástupu na trůn mezi lidmi strmě vzrostla
Eurozpravy-zahraniční | 09:58:00
Dokud byl nový britský král Karel III. ještě následníkem trůnu princem Charlesem, domnívala se v průzkumech stabilně jen asi třetina lidí, že by byl dobrým panovníkem. Po smrti jeho matky Alžběty II. ale podpora lidí strmě vzrostla a za dobrého panovníka nového krále nyní považuje 63 procent oslovených, ukázal nový průzkum společnosti YouGov. Lidí, kteří nevěří, že panovník svou roli zvládne, výrazným způsobem ubylo.


Papež: Náboženství nesmí ospravedlňovat válku a Bůh se nesmí stát rukojmím touhy po moci
Eurozpravy-zahraniční | 09:50:00
Náboženství nesmí nikdy ospravedlňovat válku a Bůh se nesmí stát rukojmím lidské touhy po moci. Na úvod světového setkání náboženských vůdců v Kazachstánu to dnes uvedl papež František. Podle agentury Reuters se tak vyjádřil ve zjevné narážce na ruského patriarchu Kirilla, který opakovaně podpořil ruskou invazi na Ukrajinu. Kirill účast na shromáždění minulý měsíc bez vysvětlení zrušil.


Von der Leyenová pojede se Zelenskou na Ukrajinu. EU nepoleví v sankcích, řekla
Eurozpravy-zahraniční | 09:39:00
Evropská unie bude dál solidárně pomáhat Ukrajině v jejím obraně proti ruskému agresorovi a nepoleví v sankcích vůči Rusku. V tradičním poselství o stavu EU to dnes řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která si jako čestného hosta do Štrasburku pozvala ukrajinskou první dámu Olenu Zelenskou.


Rakev s pozůstatky britské královny Alžběty II. bude převezena z Buckinghamského paláce
Eurozpravy-zahraniční | 09:05:00
Rakev s pozůstatky britské královny Alžběty II. bude dnes převezena z Buckinghamského paláce, oficiálního sídla zesnulé panovnice, do britského parlamentu. Ve Westminsterském sále bude na katafalku vystavena ode dneška až do příštího pondělí, kdy se uskuteční pohřeb.


Ukrajinské síly zřejmě vedou další ofenzivní boje s cílem postoupit dále na východ
Eurozpravy-zahraniční | 08:14:00
Ukrajinské síly pokračují v upevňování nedávných územních zisků v Charkovské oblasti a patrně vedou další ofenzivní boje s cílem postoupit dále na východ země. Ve své pravidelné analýze válečné situace na Ukrajině to uvádí americký Institut pro studium války (ISW).


Návrh na podporu velkých firem kvůli cenám energií počítá s pomocí pro 8000 podniků
Eurozpravy-ekonomika | 10:33:00
Návrh na podporu velkých firem kvůli vysokým cenám energií počítá s pomocí zhruba pro 8000 podniků. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) dnes vládě navrhne vyčlenit na to 30 miliard korun.


Tempo meziroční míry inflace na Slovensku v srpnu zrychlilo na 14 procent
Eurozpravy-ekonomika | 09:23:00
Tempo meziroční míry inflace na Slovensku v srpnu zrychlilo na 14 procent z 13,6 procenta v červenci, informoval dnes ČTK slovenský statistický úřad. Ceny zboží a služeb v zemi tak rostly nejrychleji od června roku 2000.


Babiš kupuje pozemek v centru Lublaně, může na něm postavit přes 400 bytů
E15-ekonomika | 10:24:00
Investiční fond Hartenberg bývalého premiéra Andreje Babiše kupuje spolu se slovenskou developerskou firmou Corwin pozemek v centru Lublaně pro výstavbu více než 400 bytů. Transakce v odhadované hodnotě 25 milionů eur (613 milionů korun) by z bývalého českého premiéra učinila jednoho z největších hráčů na slovinském realitním trhu, informoval investigativní server Necenzurirano.si.


Škoda JS se stane součástí ČEZ. „Válečnou“ akvizici schválil antimonopolní úřad
E15-ekonomika | 09:58:00
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil v prvostupňovém rozhodnutí převzetí společnosti Škoda JS energetickou skupinou ČEZ. Rozhodnutí nabylo právní moci. Škoda JS se zabývá výrobou zařízení pro jadernou energetiku. Před několika lety se stala součástí ruské strojírenské skupiny OMZ ovládané Gazprombankou. Proto se na ni vztahovaly protiruské sankce, což představovalo riziko pro skupinu ČEZ, které dodává klíčové komponenty jaderných elektráren.


Do Česká přichází specialista na financování obnovitelných zdrojů domácností, estonská Inbank
E15-ekonomika | 09:40:00
Na český trh vstupuje estonská fintechová banka Inbank, která se specializuje na financování obnovitelných zdrojů energií pro koncové uživatele. Celkem v Česku působí 44 bank s licencí České národní banky.


Německá vláda prodala akcie Lufthansy. Americké burzy se propadly nejvíce za dva roky
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 257. den roku, svátek má Radka, před 21 lety se mezinárodní arbitrážní soud ve Stockholmu vyslovil ve sporu mezi americkou společností CME a tuzemskou TV Nova v neprospěch české strany a rozhodl, že ČR musí americkému podnikateli Ronaldu Lauderovi vyplatit odškodné. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Babiše na plakátech nepotřebuji, nejsem produkt marketingu, říká pražský lídr ANO Nacher
E15-ekonomika | 08:20:00
Pražský lídr kandidátky ANO Patrik Nacher nechce předjímat, s kým by po volbách jednal o koalici a kdo je jako partner nepřijatelný. Například v kritice cyklopruhů se shoduje s ODS. Chce také jednotnou parkovací kartu pro celé město. „Je to férové řešení, byť se levicovým progresivistům nelíbí,“ říká. Na druhé straně hnutí slibuje lidem s ohledem na energetickou krizi řadu slev, včetně nižších cen vodného a stočného. I jízdné ve veřejné dopravě by podle Nachera mělo být dočasně zdarma.


Česko dobývá vesmír. Tuzemské firmy umějí analyzovat ekonomiku z orbity i zkoumat podzemí Měsíce
E15-ekonomika | 08:20:00
Právě čtete nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Babiš kupuje pozemek v centru Lublaně, může na něm postavit přes 400 bytů
E15-politika | 10:24:00
Investiční fond Hartenberg bývalého premiéra Andreje Babiše kupuje spolu se slovenskou developerskou firmou Corwin pozemek v centru Lublaně pro výstavbu více než 400 bytů. Transakce v odhadované hodnotě 25 milionů eur (613 milionů korun) by z bývalého českého premiéra učinila jednoho z největších hráčů na slovinském realitním trhu, informoval investigativní server Necenzurirano.si.


Škoda JS se stane součástí ČEZ. „Válečnou“ akvizici schválil antimonopolní úřad
E15-politika | 09:58:00
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil v prvostupňovém rozhodnutí převzetí společnosti Škoda JS energetickou skupinou ČEZ. Rozhodnutí nabylo právní moci. Škoda JS se zabývá výrobou zařízení pro jadernou energetiku. Před několika lety se stala součástí ruské strojírenské skupiny OMZ ovládané Gazprombankou. Proto se na ni vztahovaly protiruské sankce, což představovalo riziko pro skupinu ČEZ, které dodává klíčové komponenty jaderných elektráren.


Do Česká přichází specialista na financování obnovitelných zdrojů domácností, estonská Inbank
E15-politika | 09:40:00
Na český trh vstupuje estonská fintechová banka Inbank, která se specializuje na financování obnovitelných zdrojů energií pro koncové uživatele. Celkem v Česku působí 44 bank s licencí České národní banky.


Německá vláda prodala akcie Lufthansy. Americké burzy se propadly nejvíce za dva roky
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 257. den roku, svátek má Radka, před 21 lety se mezinárodní arbitrážní soud ve Stockholmu vyslovil ve sporu mezi americkou společností CME a tuzemskou TV Nova v neprospěch české strany a rozhodl, že ČR musí americkému podnikateli Ronaldu Lauderovi vyplatit odškodné. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Babiše na plakátech nepotřebuji, nejsem produkt marketingu, říká pražský lídr ANO Nacher
E15-politika | 08:20:00
Pražský lídr kandidátky ANO Patrik Nacher nechce předjímat, s kým by po volbách jednal o koalici a kdo je jako partner nepřijatelný. Například v kritice cyklopruhů se shoduje s ODS. Chce také jednotnou parkovací kartu pro celé město. „Je to férové řešení, byť se levicovým progresivistům nelíbí,“ říká. Na druhé straně hnutí slibuje lidem s ohledem na energetickou krizi řadu slev, včetně nižších cen vodného a stočného. I jízdné ve veřejné dopravě by podle Nachera mělo být dočasně zdarma.


Česko dobývá vesmír. Tuzemské firmy umějí analyzovat ekonomiku z orbity i zkoumat podzemí Měsíce
E15-politika | 08:20:00
Právě čtete nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Obří prohra Googlu: za zneužití dominance v Androidu má zaplatit 101 miliard Kč. V případu jde i o Seznam.cz
lupa.cz | 10:35:57
Google u evropského soudu dosáhl zrušení jen malé části pokuty, kterou mu v roce 2018 udělila Evropská komise. Vydělá na tom nejspíš i český Seznam.cz.


Zlegalizujete konopí a stát na daních ročně získá až dvě miliardy, tvrdí Piráti
idnes.cz | 11:44:00
Stát by mohl po legalizaci užívání konopí ročně získat na daních 650 milionů až 1,8 miliardy korun, uvedli ve středu Piráti na základě své studie. Strana navrhuje různé možnosti regulace trhu s marihuanou včetně povinné registrace uživatelů, dokument předloží příští týden vládním koaličním partnerům.


Muž v Krnově po hádce zavraždil přítelkyni, motivem byla žárlivost
idnes.cz | 11:40:00
Sedmadvacetiletý muž zavraždil na jednom z krnovských sídlišť po hádce svou o tři roky mladší partnerku. Policie jej zadržela a obvinila. Motivem činu byla žárlivost.


Řidička vjela mezi dvě tramvaje, které auto doslova slisovaly
idnes.cz | 11:38:00
V pražské ulici Zenklova se ve středu před půl desátou dopolední srazilo auto a dvě tramvaje, konkrétně na zastávce U Kříže. Provoz je plně obnoven. Jeden člověk byl zraněný.


Pohřeb je pro Londýn velký byznys. Výrazně zdražily hotely, letenky i služby
idnes.cz | 11:31:00
Ceny hotelů v Londýně a letenek do britského hlavního města před pondělním pohřbem královny Alžběty prudce stouply. Od oznámení jejího úmrtí se průměrná sazba za noc v Londýně zvýšila z 6 tisíc korun na téměř 10 tisíc korun, letenky z evropských měst se zdražily i na násobky běžných cen.


Hodiny v dešti a rychlé přesuny. Jak se fotí rakev královny v ulicích Londýna
idnes.cz | 11:29:00
Rakev s ostatky královny Alžběty II. dorazila v úterý večer do jejího oficiálního sídla v centru Londýna. Cestu od letiště Northolt k Buckinghamskému paláci lemovaly davy lidí. Britové stáli v dešti několik hodin, aby naposledy zamávali své nejdéle vládnoucí panovnici. Atmosféru v Londýně zachytil fotograf iDNES.cz Jan Zátorský.


Byl jsem v tranzu, tvrdí bývalý boxer souzený za ubití a upálení muže
idnes.cz | 11:10:00
Krajský soud v Brně zahájil hlavní líčení s Alainem Banongem, který je obžalovaný z několika trestných činů včetně vraždy a loupeže. Třicetiletý muž podle spisu loni v létě v brněnské Slatině ubil nářadím muže a potom ho zapálil v autě. Pak při krádeži dalších aut napadl další lidi. Hrozí mu až doživotní trest.


Na jihozápad Čech se valí silné bouřky a vítr, udeří odpoledne varuje předpověď
idnes.cz | 10:55:00
Přes západní a jižní Čechy přejdou ve středu večer a v noci na čtvrtek silné bouřky s nárazy větru kolem 70 km/h. V menší míře je může provázet přívalový déšť a kroupy. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí od 17 hodin pro pět krajů, skončí dvě hodiny po půlnoci.


Topná sezona začíná, spotřeba se zatím drží o 15 procent níže oproti loňsku
idnes.cz | 10:47:00
Teplárny zahájí dodávky tepla svým odběratelům tento týden. Vzhledem k předpovědi počasí začnou některé topit již ve čtvrtek a do pondělí se začne topit zřejmě všude, uvedlo Teplárenské sdružení ČR. Podle dlouhodobých průměrů začíná topná sezóna každoročně kolem 17. září, letošek tak nebude výjimečný.


Nikdo z Babišovy rodiny nemá u soudu co dělat. Nagyová nečekaně promluvila
idnes.cz | 10:29:00
V soudní síni, kde se projednává žaloba v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, nastal nečekaný zvrat. Během středečního dopoledne se o slovo přihlásila obžalovaná Jana Nagyová a překvapivě se začala omlouvat rodině Andreje Babiše, který je společně s ní v kauze stíhaný. „Nikdo z Babišovy rodiny tady u soudu nemá co dělat,“ řekla Nagyová.


Královna vybrala dceru, aby provázela její rakev. Je mi ctí, říká princezna
revue.idnes.cz | 11:18:00
Byla s matkou poslední hodiny života a Alžběta II. pro ni vybrala těžký úkol. Královna požádala princeznu Annu (72), aby provázela její rakev na poslední cestě ze Skotska do Londýna. Jediná dcera královny vydala prohlášení.


Nechci si stěžovat, prostě nás čekají těžké časy, říká Martin Finger
idnes.cz | 10:00:00
Když někomu dáš slovo, uzavíráš s ním vlastně smlouvu, zaznívá v novém filmu režisérky Beáty Parkanové Slovo. Martin Finger v něm ztvárnil hlavní roli. „Jako umělecký šéf v divadle, navíc vyškolen svým věkem, bych nerad dával slova, která nemohu splnit, říká v Rozstřelu.


Dodržuju disciplínu, zavřel jsem pusu. Ukrajinci doufají opatrně, aby úspěch nezakřikli
iHned.cz | 11:05:00
Den stý devadesátý pátý, 6. září Ukrajina už víc než týden pozorně sleduje protiútok své armády na frontě – s napětím, ale zdrženlivě. „Konečně“ – říkají Ukrajinci, jejichž 20 procent území je obsazeno, a to po šesti měsících...


Nejprodávanější a (skoro) nejlevnější: k instalaci chytrého zvonku Blink od Amazonu nepotřebujete ani vrtačku
iHned.cz | 11:00:00
Chytrý zvonek křížený s bezpečnostní kamerou a vysílačkou by chtěl mít doma každý. Přínos takové hračky je jasný – vidíte, kdo zvoní, na návštěvníka vás zařízení upozorňuje nejen doma, ale i ve vašem mobilu a můžete si s lidmi před dveřmi...


Ahoj euroskeptiku, kde je ten tvůj diktát Bruselu? Na bitvě o cenách energií vidíš, že neexistuje
iHned.cz | 10:52:00
Evropskou unii je možno považovat za dobrou nebo špatnou, oba názory jsou zcela legitimní. Ale když někdo tvrdí, že EU funguje tak, že nějací nevolení úředníci rozhodují za nás, za členské státy unie, nesděluje názor. Pouze sám na sebe prozrazuje,...


ČEZ má zelenou od antimonopolního úřadu. Může převzít firmu Škoda JS, kterou ohrožovaly protiruské sankce
iHned.cz | 10:25:00
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil energetické skupině ČEZ převzít společnost Škoda JS a s ní i firmu Middle Estates, která pro Škodu spravuje a pronajímá nemovitosti. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě. Škoda JS vyrábí zařízení...


Stavební spoření nepomáhá lidem k bydlení. Stát přitom má nástroj, kterým to lze opravit
iHned.cz | 10:19:00
Stavební spoření se dnes považuje za obecné spoření s podporou státu, i když by spíš mělo poskytovat občanům levné úvěry na financování jejich bytových potřeb. Je v tom rozpor, který oprávněně vyvolává diskuse. Navíc, stavební spoření ani neplní své...


Babiš jako jeden z největších hráčů na slovinském realitním trhu. V centru Lublaně plánuje postavit stovky bytů
iHned.cz | 10:11:00
Andrej Babiš kupuje v centru Lublaně pozemek pro výstavbu více než 400 bytů. Transakce v odhadované hodnotě 25 milionů eur (613 milionů korun) by z bývalého českého premiéra učinila jednoho z největších hráčů na slovinském realitním trhu, informoval...


Před soudem měla dnes vypovídat Babišova manželka i její bratr. Oba to odmítli
iHned.cz | 09:39:00
Rychlý průběh měly výslechy během třetího dne projednávání kauzy Čapí hnízdo, v němž je z dotačního podvodu obviněn bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Na devátou hodinu předvolal soud čtyři svědky – jeho manželku Moniku, švagra Martina...


Čtyři chyby v energetické krizi, které by bylo lépe neudělat
iHned.cz | 09:15:00
Ve chvíli, kdy máme takřka důvod k oslavě toho, jak rychle se daří snižovat závislost na ruských palivech, a zdá se, že zimu Evropa zvládne bez větších omezení, napětí spojené s touto krizí dramaticky roste. Základní ekonomický mechanismus, kdy je...


Němečtí ekologové neuspěli s klimatickou žalobou proti automobilce Mercedes
Auto.cz | 10:52:00
Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) neuspěla s klimatickou žalobou proti automobilce Mercedes-Benz, po které mimo jiné požadovala, aby od listopadu 2030 zastavila prodej aut s konvenčním spalovacím motorem. 


Toyota roadshow Beyond Zero: Vyzkoušejte i vodíkovou Toyotu Mirai!
Auto.cz | 09:56:00
První osobní auto na vodíkové články prodávané v Česku nese jméno Mirai a chlubí se dojezdem 650 kilometrů. Natankování zabere pět minut.


Bitcoin se kvůli US inflaci propadl o 9% a vrátil se k 20 000 USD
Kurzy.cz | 11:59:56
Cena bitcoinu se včera propadla o více jak 9% směrem k 20 250 USD kvůli nečekaně silné inflační zprávě z USA. Tak silný pokles byl nejhorším od poloviny letošního června. Před poklesem se bitcoin dostal na hodnotu svého měsíčního maxima na úrovni 22 764&h


Japonská vláda chce stabilizovat jen!
Kurzy.cz | 11:44:22
Hirokazu Matsuno, hlavní tajemník japonského kabinetu, sdělil, že vláda je připravena učinit jakékoli možné rozhodnutí, aby stabilizovala současnou volatilitu japonského jenu. V reakci na tyto komentáře a pokus o oživení ostatních měn vůči americkém...


Síkela (MPO): Na podporu podniků vyčleníme cca 30 mld. Kč. Místo zastropování se půjde cestou kompenzací za ztráty
Kurzy.cz | 11:30:31
Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely návrh na podporu velkých firem kvůli vysokým cenám energií počítá s kompenzací ztrát a to v rozsahu cca 30 mld. Kč. Podle Síkely není bohužel kvůli evropské legislativě možné, aby u velkých podniků (zhruba&h


Akce námořní přepravy LNG: Zima přichází
Kurzy.cz | 11:14:26
UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na přepravní společnosti LNG, minulý týden rostl p 0,63 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 získaly 3,65 %.


Průzkum Bank of America ukazuje rekordně nízké alokace do akcií. Strašákem zůstává recese, inflace a energetická krize
Kurzy.cz | 10:55:35
Investoři ve strachu z recese hromadně prchají z akcií. Alokace do akcií jsou tak na rekordních minimech, a naopak hotovostní expozice na historických maximech, ukázal průzkum Bank of America.


Německo prodalo veškerý podíl v Deutsche Lufthansa získaný během pandemie. Transakce přinesla značný výnos
Kurzy.cz | 10:51:42
Německo získalo prodejem celého státního podílu v Deutsche Lufthansa 760 milionů eur. Prodalo tak veškerý holding, který získalo za poskytnutí pomoci této letecké společnosti během pandemie Covid-19.


Von der Leyenová (EK): Energetický trh projde radikálními změnami. Zdanění nadměrných fosilních zisků přinese 140 mld. EUR, které se rozdělí mezi státy unie
Kurzy.cz | 10:47:21
Šéfka EK Ursula von der Leyenová dnes představila unijní plány na zásadní a komplexní proměnu energetického trhu, kterou si vyžádala stávající energetická krize.Podle Leyenové by měli spotřebitelé využívat výhod nízkonákladových obnovitelných zdrojů a k&h


BTC po americké inflaci klesá
Kurzy.cz | 10:25:32
Včera jsme naznačili, že bitcoin bude klesat. Ukázalo se, že je to pravda, digitální aktivum kleslo již během dne. Propad o 2 200 dolarů samozřejmě není pro kryptoměnovou vlajkovou loď významný.


Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?
Kurzy.cz | 10:18:30
Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup&he


Zamrazilová (ČNB): Při vyšším růstu mezd bych hlasovala pro zvýšení sazeb
Kurzy.cz | 10:16:07
V rozhovoru pro agenturu Reuters viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová k dalšímu vývoji měnové politiky sdělila: „Zatím to vypadá, že je stabilita sazeb [na zářijovém jednání ČNB - pozn. MS] pravděpodobná. (...


Projev předsedkyně Komise von der Leyenové o stavu Unie v roce 2022
Kurzy.cz | 10:11:18
Předsedkyně Komise von der Leyenová pronesla v Evropském parlamentu svůj třetí projev o stavu Unie.


Dědek (ČNB): Koruna nás neochránila, nezajistí nám nižší inflaci
Kurzy.cz | 10:08:47
Oldřich Dědek v rozhovoru pro portál Czechcrunch.cz nadhazuje hypotézu, že slovenská inflace je nižší než ta česká, polská nebo maďarská (ačkoli Slovensko je členem eurozóny, kde je měnová politika v posledních čtvrtletích nastavena volněji) proto, že&hel


Ve středu večer zasáhnou západ a jih Čech silné bouřky. Mohou se objevit i kroupy
aktuálně.cz | 11:32:43
Varování před silnými bouřkami začne ve středu v 17:00 a skončí dvě hodiny po půlnoci.


Neplatné bankovky s úzkým proužkem a obchodníci - Zákon jim nezakazuje, aby se na základě vlastního uvážení rozhodli, že budou neplatné bankovky akceptovat.
Kurzy.cz | 09:49:08
Platnost starších vzorů bankovek z let 1995–1999 skončila 30. června 2022. Po tomto datu nejsou obchodníci ze zákona povinni neplatné bankovky nominálních hodnot 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč a 2 000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem přijímat k placení.


Exnáměstek ministra zahraničí nahrává ruské propagandě. Stát ho musí platit dál
aktuálně.cz | 11:02:45
"Nepřijímám noty od Kremlu. Jde mi o český zájem," tvrdí Petr Drulák. Působí jako seniorní výzkumník v instituci zřízené ministerstvem.


Zaměstnanci úřadů práce se bouří kvůli přetížení. Zkolabuje výplata dávek, varují
aktuálně.cz | 10:56:08
Podle odborářů, kteří petici sepsali, je řada z pracovníků na hranici psychických a fyzických sil. MPSV se podle svých slov situací zabývá.


Síkela chce energetickou pomoc pro několik tisíc firem. Cenový strop nenavrhne
aktuálně.cz | 10:44:00
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) ve středu vládě navrhne, aby na pomoc vyčlenila 30 miliard korun.


Zákon obchodníkům neukládá, aby dál přijímali bankovky s úzkým proužkem, uvedla banka
aktuálně.cz | 10:43:31
Platnost bankovek s úzkým stříbřitým proužkem skončila 30. června 2022. Výjimkou je bankovka v nominální hodnotě 5000 korun z roku 1999.


Antimonopolní úřad povolil ČEZu převzetí Škody JS. Firmu ohrožovaly protiruské sankce
aktuálně.cz | 10:28:17
Firma Škoda JS se před několika lety stala součástí ruské strojírenské skupiny OMZ ovládané Gazprombankou.


Babiš bude v Lublani stavět stovky bytů. S projektem začal hned po prohraných volbách
aktuálně.cz | 10:10:07
Slovinsko, kde tehdy stál v čele vlády jeho blízký politický spojenec Janez Janša, bylo jedním z prvních podnikatelských cílů Andreje Babiše.


Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo. Babišova rodina odmítla vypovídat
aktuálně.cz | 09:23:00
Odpoledne má v případu svědčit někdejší šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.


Policie poslala ženu v utajení s kamerou za dealerem, ten ji brutálně znásilnil
Denik.cz | 11:30:00
Jen těžko uvěřitelný případ policejního selhání, který se loni odehrál v Louisianě, v těchto dnech šokoval americkou veřejnost. Místní policie poslala ženu vybavenou mikrofonem a skrytou kamerou do drogového doupěte, aby při zinscenovaném obchodu koupila pervitin, a pomohla tak usvědčit známého dealera. Informátorku však policisté nesledovali v reálném čase a v nebezpečné situaci ji nechali zcela bez dozoru. Dealer ženu dvakrát brutálně znásilnil.


Přes Česko přejdou silné bouřky. Může je provázet přívalový déšť
Denik.cz | 11:21:00
Ve středu pozdě odpoledne, večer a v noci přejdou přes západní a jižní Čechy silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. V menší míře je může provázet i přívalový déšť a malé kroupy. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Češi se vrhli na krby a kamna: Jsou pořadníky, řemeslníkům docházejí kachle
Denik.cz | 10:30:00
Takový zájem o nákup krbů a kamen jejich prodejci ani výrobci nepamatují. Jsou za tím obavy z nepříznivého vývoje cen plynu a elektřiny. Češi vykupují vše, co mají prodejci nejen ve výloze, ale i na skladu. Zásoby se však tenčí, výrobci totiž nestíhají vyrábět.


Soud k Čapímu hnízdu: Babišová, její bratr i dcera expremiéra odmítli vypovídat
Denik.cz | 10:28:00
Manželka expremiéra Andreje Babiše (ANO) Monika využila svého práva nevypovídat. Ve středu měla svědčit u pražského městského soudu v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které je stíhán její muž a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Vypovídat odmítli i další na středeční dopoledne předvolaní svědci - Moničin bratr Martin Herodes, expremiérova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková a Luděk Kalivoda, jenž patřil do tehdejšího představenstva Farmy Čapí hnízdo. 


Nahota, Stouni a litry krve. V Plzni se koná jubilejní ročník festivalu Divadlo
Denik.cz | 10:20:00
Do Plzně se vrací Mezinárodní festival Divadlo, který slaví letos 30. výročí. Nabídne 38 představení souborů z Finska, Francie, Kanady, Litvy, Maďarska, Slovenska, Španělska i České republiky. Na scéně potkáme Emíliou Vášáryovou, Stanislava Majera i babičku Červené Karkulky. Přehlídka potrvá do 21. září.


Emirátská firma přeměňuje mořskou vodu na sladkou. Pomocí plovoucí farmy chce zavlažit vyprahlé oblasti
Euro | 09:45:22
Startup Manhat se sídlem v Abú Dhabí pracuje na solárním destilačním zařízení, které je schopné přeměnit slanou vodu na sladkou. Svoji technologii plánuje použít v takzvaných plovoucích farmách. Pomocí těch by bylo možné zavlažovat úrodu bez nutnosti transportu vody, čímž by došlo ke snížení emisí. Nevýhodou zařízení je, že zatím dovede vyprodukovat pouze litr a půl vody denně. Cílem společnosti je zvýšit tento objem na 20 litrů. Dalším způsobem, na který společnosti v tomto směru sází, je klasické odsolování. To má ale negativní vliv nejen na ovzduší, nýbrž i na mořský ekosystém.


Rozhlasový poplatek musí odvádět téměř všechny domácnosti a podnikatelé. Existují ale i výjimky
Euro | 07:00:43
Ne každý občan České republiky je seznámen s tím, že mu ze zákona vzniká povinnost k úhradě poplatků spojených se službami rozhlasu a televize. Tato povinnost se navíc netýká pouze


Poslanci ANO chtějí zrušit televizní poplatky pro důchodce
lupa.cz | 12:56:48
Skupina poslanců opozičního hnutí ANO připravila novelu zákona, která by osvobodila od placení televizních a rozhlasových poplatků další skupiny obyvatel. Podle návrhu Andreje Babiše a dalších poslanců by nemuseli poplatky hradit starobní a invalidní důchodci, držitelé průkazů lidí se zdravotním postižením a nezaopatřené děti.


Vlastník českého T-Mobilu v jádru sítě nahradí Huawei technologií vyvíjenou i v Brně
lupa.cz | 12:26:43
Majitel českého T-Mobilu, německý kolos Deutsche Telekom, v jádru (core) mobilní sítě nahradí Huawei. Místo čínského dodavatele nasadí technologie od mimo branži méně známé americké společnosti Mavenir. Ta má vývojové centrum také v Brně, které zaměstnává 330 lidí a podílí se i na vývoje 5G core.


Nejlepší heslo pro Babiše? „Už budu hodný, na shledanou,“ říká politický marketér Hussar
Hospodářské noviny | 12:00:00
Nechtěl bych být v kůži těch, kdo prezentují Andreji Babišovi prezidentské průzkumy. V zasedačce musí být dost husto, říká Jakub Hussar. Politický marketér, který v posledních prezidentských volbách vytáhl Pavla Fischera z nuly na třetí místo,...


Dodržuju disciplínu, zavřel jsem pusu. Ukrajinci doufají opatrně, aby úspěch nezakřikli
Hospodářské noviny | 11:05:00
Den stý devadesátý pátý, 6. září Ukrajina už víc než týden pozorně sleduje protiútok své armády na frontě – s napětím, ale zdrženlivě. „Konečně“ – říkají Ukrajinci, jejichž 20 procent území je obsazeno, a to po šesti měsících...


Nejprodávanější a (skoro) nejlevnější: k instalaci chytrého zvonku Blink od Amazonu nepotřebujete ani vrtačku
Hospodářské noviny | 11:00:00
Chytrý zvonek křížený s bezpečnostní kamerou a vysílačkou by chtěl mít doma každý. Přínos takové hračky je jasný – vidíte, kdo zvoní, na návštěvníka vás zařízení upozorňuje nejen doma, ale i ve vašem mobilu a můžete si s lidmi před dveřmi...


Piráta z Adršpachu poslal soud do vězení, porušil podmínku za předchozí smrt
idnes.cz | 12:03:00
Náchodský soud poslal za dřívější skutek do vězení osmatřicetiletého řidiče Jana Č., který je obviněný, že v srpnu v Adršpachu smrtelně zranil autem dva muže a od nehody ujel. Muž byl do letošního května v podmínce za smrt seniorky z roku 2016. Ve zkušební době však spáchal dalších pět deliktů, proto mu soud podmínku přeměnil na nepodmíněný trest.


Šance pro děti s genetickými poruchami. Pojišťovny začaly proplácet moderní léky
idnes.cz | 12:00:00
Dochází do druhé třídy, ale kvůli poruše růstu potřebuje osmiletý Max z Prahy asistentku, která mu pomáhá se školní taškou, podává věci, na které nedosáhne. Léčba vzácných nemocí je drahá, stojí miliony. Teď ale mají děti jako Max větší šanci, že lék získají. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) oznámila, že lék uhradí všem klientům, pro které je vhodný. Umožní to dokument, který včera podepsali zástupci pojišťovny a odborné lékařské společnosti.


Čtyři chyby v energetické krizi, které by bylo lépe neudělat
Hospodářské noviny | 09:15:00
Ve chvíli, kdy máme takřka důvod k oslavě toho, jak rychle se daří snižovat závislost na ruských palivech, a zdá se, že zimu Evropa zvládne bez větších omezení, napětí spojené s touto krizí dramaticky roste. Základní ekonomický mechanismus, kdy je...


Apple a jeho bezpečnostní novinky: Jak telefon a hodinky poznají nehodu?
Auto.cz | 13:53:00
Tato funkce se bude týkat nových telefonů iPhone řady 14 a nových hodinek Apple Watch Series 8.


Škoda Kodiaq 2.0 TDI/110 kW DSG 4x4 Sportline – Geniálně normální auto
Auto.cz | 12:52:00
Kodiaq už sice vyhlíží novou generaci, v současné podobě ale s námi ještě nějaký ten čas zůstane. Jak jezdí se slabším turbodieselem?


Předvolební Silničář: Co politici slibují řidičům v Ostravě? A jak chtějí zlepšit dopravu?
Auto.cz | 11:58:00
Volby jsou za rohem, a tak jsme se rozhodli zaměřit na předvolební debaty a zjišťovali, co kteří politici slibují stran motorismu a dopravy.


Vedení městské části Praha 13 nabízí registrovaným sportovním a kulturním organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, možnost získání mimořádné individuální dotace na pokrytí rapidně se zvyšujících nákladů na provoz, a to až do výše 50 tisíc
Kurzy.cz | 13:50:02
„Chceme zachovat volnočasové aktivity na třináctce finančně dostupné co nejširší veřejnosti, a proto jsme v rozpočtu vyhradili finance, které organizacím pomohou. Aktivní využití volného času je velmi důležitou součástí péče o zdraví a životní pohody.


Jak si vybavit domácí posilovnu?
Kurzy.cz | 13:17:09
Funkční domácí posilovnu lze vybavit už za 5 tisíc Kč. Větší investice zahrnují olympijskou osu, posilovací klec a polohovatelnou lavici. Začněte nejprve s jednoduchými pomůckami, které mají univerzální použitelnost.


12.h - Evropa nejistá a v očekávání návrhů na unijní řešení en. krize, BCPP koriguje předchozí růst, měny, ropa a zlato vyčkávají
Kurzy.cz | 12:19:37
Evropské akciové trhy jsou dnes v průběhu dopoledne poněkud nejisté. Trhy odmítly následovat včerejší silné propady z USA, které přineslo zklamání trhu z pokračování sílící inflace v zámoří a z toho odvozovaná hrozba dalšího silného růstu sazeb a z toho&h


Před 85 lety zemřel Tomáš Garrigue Masaryk. Na prvního prezidenta se vzpomíná v Lánech i Hodoníně
ČT24 | 13:01:07
Ve středu uběhlo 85 let od smrti prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Vzpomínalo se na něj na zámku v Lánech, na Pražském hradě, ale i v jeho rodném Hodoníně. Šéfka sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) řekla, že je potřeba připomínat si i Masarykovy myšlenky, jako například „nebát se a nekrást“. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) zase připomněl Masarykovu odvahu hovořit i o věcech, které nejsou populární, a stát si za svými názory. 


Meteorologové varují před silnými bouřkami na západě a jihu Čech
ČT24 | 11:02:00
Ve středu pozdě odpoledne, večer a v noci přejdou přes západní a jižní Čechy silné bouřky s nárazy větru kolem sedmdesáti kilometrů v hodině. V menší míře je může provázet i přívalový déšť a malé kroupy. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Síkela chce kvůli cenám energií podporu pro osm tisíc firem, navrhuje vyčlenit třicet miliard
ČT24 | 10:53:13
Návrh na podporu velkých firem kvůli vysokým cenám energií počítá s pomocí zhruba pro osm tisíc podniků. Na to ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) ve středu vládě navrhne vyčlenit třicet miliard korun. Se stanovením maximálních cen energií pro firmy nepočítá, protože to neumožňuje evropská legislativa. Podpora bude formou kompenzací za ztráty, o kompenzace by si firmy mohly žádat ještě letos. Energetický tarif by podle něj měl do budoucna fungovat jako motivace k úsporám.


Průmysl v eurozóně zpomalil (14.9.2022)
Kurzy.cz | 11:23:07
Průmyslová výroba v červenci zpomalila na -2,4 % meziročně oproti revidovaným 2,2 % v červnu. Trhy očekávaly zpomalení na 0 % meziročně.


Soud v kauze Čapí hnízdo: Babiš mladší chce vypovídat, obhajoba doplnit důkazy
Respekt | 13:00:34
Syn expremiéra v minulosti tvrdil, že nepodepsal dokumenty o nabytí akcí farmy


MŠMT podpoří integraci dětí z UA do církevních škol
Kurzy.cz | 10:50:00
Praha, 14. září 2022 - Až 40 milionů korun rozdělí MŠMT mezi církevní školy a školská zařízení v rámci výzvy na poskytování vzdělávání a školských služeb pro děti, žáky a studenty uprchlé z Ukrajiny v souvislosti s letošním ozbrojeným konfliktem.


Rezidenci české ambasády v Kodani rozezněly Lego kostky a bystré dětské myšlenky
Kurzy.cz | 10:35:00
Dne 8. září proběhla v prostorách Velvyslanectví ČR v Kodani ve spolupráci se světoznámou dánskou firmou The Lego Group,


Předseda Senátu uctil památku prezidenta TGM slovy: Politika se má dělat poctivě, odvážně a s úctou k druhým
Kurzy.cz | 09:49:13
Předseda Senátu Miloš Vystrčil14. září 2022, Lány. Předseda Senátu Miloš Vystrčil v den 85. výročí úmrtí bývalého prezidenta T. G. Masaryka uctil jeho památku u rodinné hrobky Masarykových v Lánech.


České předsednictví bude podle Fialy spolupracovat s EK na snížení cen energií
Eurozpravy-domácí | 13:51:00
České předsednictví bude spolupracovat s Evropskou komisí (EK) na snížení cen energií, včetně revize trhu s elektřinou. V návaznosti na dnešní projev šéfky EK Ursuly von der Leyenové v Evropském parlamentu to na twitteru uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Podporuje i pokračování všeobecné pomoci Ukrajině.


Podle náměstka nenastoupilo do škol asi 10 tisíc uprchlíků, kteří se zapsali
Eurozpravy-domácí | 13:47:00
V českých školách je v současnosti zapsáno asi 66.000 ukrajinských uprchlíků, z nichž kolem 10.000 zatím do výuky nenastoupilo. Na jednání sněmovního školského výboru to dnes řekl náměstek ministerstva školství pro vzdělávání Jan Mareš. Nejvíc Ukrajinců, a to kolem 51.000, se podle něj zapsalo do základních škol. Přesné údaje bude mít ministerstvo po konci září.


Úřady vyplatily zatím pětitisícovou dávku na téměř 966 tisíc dětí
Eurozpravy-domácí | 13:30:00
Úřady práce vyplatily do začátku tohoto týdne jednorázový příspěvek 5000 korun na 965.900 dětí. Dosavadní výdaje činí přes 4,78 miliardy korun. Poslancům sněmovního sociálního výboru to dnes řekl generální ředitel úřadu práce Viktor Najmon.


Práci v Česku má zhruba 120 tisíc uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 13:14:00
Práci v Česku má zhruba 120.400 uprchlíků z Ukrajiny s vízem k ochraně. Úřadům práce jejich přijetí ohlásili zaměstnavatelé. V srpnu úředníci vyplatili běžencům 173.100 humanitárních dávek. Domácnosti pak na uytování příchozích získaly přes 22.500 solidárních příspěvků. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl generální ředitel úřadu práce Viktor Najmon.


Lékaři v Česku zachytili 62 případů opičích neštovic, 50 v Praze
Eurozpravy-domácí | 12:45:00
V Česku bylo dosud zachyceno 62 případů opičích neštovic. Vyplývá to z hlášení případů do Evropského centra pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) k úterý 13. září. V Praze hygienici evidují 50 případů, za uplynulý týden přibylo pět případů, což je o tři méně než v uplynulém týdnu. Na webu o tom informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Všichni nakažení jsou mladší 50 let, polovina z nich jsou jsou třicátníci a jeden mladší 19 let.


Školský výbor podpořil požadavek na navýšení rozpočtu VŠ
Eurozpravy-domácí | 12:43:00
Rozpočet vysokých škol by se měl v příštím roce navýšit tak, aby univerzity měly dost peněz na zvládnutí současné ekonomické a energetické situace. Shodl se na tom dnes sněmovní školský výbor, který podpořil záměr ministerstva školství vyjednat pro vysoké školy víc peněz.


Gripeny ráno vzlétly k nekomunikujícímu letounu, pak ho doprovodily do Berlína
Eurozpravy-domácí | 12:35:00
Pohotovostní armádní letouny Gripen dnes brzo ráno vzlétly k civilnímu letadlu, které nekomunikovalo s řídicí věží. Spojení se nakonec podařilo navázat, gripeny poté letoun doprovodily do Berlína. Na twitteru o tom informovala česká armáda.


Ekologové: Návrhy EK a vlády proti cenám energií jsou slučitelné, domácnosti si přesto připlatí
Eurozpravy-domácí | 11:48:00
Opatření Evropské komise (EK) a české vlády proti vysokým cenám energií jsou slučitelné. Domácnosti ale budou muset přesto platit více než dosud, jsou proto potřeba další návrhy na národní úrovni. V dnešní tiskové zprávě to uvedly ekologické organizace Hnutí Duha a Greenpeace ČR.


ROZHOVOR: Zásadní zvrat může přinést jen ruský jaderný úder, říká vojenský historik Řepa. Válka podle něj letos neskončí
Eurozpravy-domácí | 11:20:00
Podle vojenského historika Tomáše Řepy, který působí na Univerzitě obrany v Brně, se válka rozhodne jedině na bojišti. „Mám obavy, že Ukrajina by sice chtěla válku vítězně ukončit do zimy, ale dosavadní politika Kremlu mnoho racionálních scénářů nenabízí, pokud by na ruské straně nedošlo k naprostému kolapsu,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy. Jednoznačně potvrdil, že válka zřejmě potrvá až do příštího roku. „Řada jednotek je na frontě dlouho, jejich situace není dobrá a myslím, že i s omezenými, ale motivovanými silami může i jinde dojít k ukrajinskému průlomu jako u Charkova,“ myslí si historik.


Úsporný tarif má motivovat k úsporám. Příští rok ho nahradí zastropování
Eurozpravy-domácí | 11:03:00
Úsporný tarif by mohl do budoucna fungovat jako motivace k úsporám. Vláda by mohla finančně motivovat domácnosti, aby šetřily energie, řekl dnes před jednáním vlády ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Zelenskyj navštívil osvobozený Izjum. Poděkoval vojákům a vztyčil ukrajinskou vlajku
aktuálně.cz | 13:28:59
Ruskou invazi na Ukrajinu sledujeme v online reportáži.


"Je to válka proti našim energiím." Von der Leyenová promluvila o cenách elektřiny
aktuálně.cz | 12:03:51
Ursula von der Leyenová měla výroční projev o stavu Evropské unie, kde se věnovala hlavně vysokým cenám energií.


Zelenskyj navštívil osvobozené město Izjum
Eurozpravy-zahraniční | 12:54:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Izjum, které ukrajinská armáda dobyla minulý týden při své ofenzivě v Charkovské oblasti. Zúčastnil se tam vztyčování ukrajinské vlajky a poděkoval přítomným vojákům.


Inspekce zakázala prodej magnetické stavebnice. Kuličky mohou poranit trávicí trakt
aktuálně.cz | 11:22:41
Výrobek nevyhovuje požadavkům na bezpečnost magnetických hraček. Pokud by dítě polklo větší množství kuliček, mohlo by si poranit trávicí trakt.


Vliv Moskvy v bývalých sovětských státech oslabují ruské vojenské neúspěchy na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 11:30:00
Ruské vojenské neúspěchy na Ukrajině pravděpodobně oslabují vliv Moskvy v dalších částech bývalého Sovětského svazu. V kontextu nových bojů mezi Arménií a Ázerbájdžánem, kde se Moskva snaží hrát úlohu mírotvorce, to uvedl americký Institut pro studium války (ISW).


Energetická krize ovlivňuje přes 80 procent firem, ukázal průzkum
Eurozpravy-ekonomika | 12:58:00
Energetická krize ovlivňuje přes 80 procent českých firem. Téměř dvě třetiny podnikatelů aktuálně považují energetickou krizi společně s inflací za největší bariéru v jejich podnikání. Nejvíce zasaženými jsou společnosti nad 500 zaměstnanců a průmyslové firmy. Vyplývá to z červencového průzkumu, který pro společnosti The Ship uskutečnila agentura Ipsos mezi 300 podniky.


Průmyslová výroba v rámci unie v červenci klesla meziměsíčně o 1,6 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 12:24:00
Průmyslová výroba v Evropské unii v červenci klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 1,6 procenta po červnovém zvýšení o jedno procento. Hlavní podíl na poklesu měla produkce kapitálového zboží, které se používá k výrobě finálních produktů a je odrazem podnikových investic. V meziročním srovnání výroba klesla o 0,8 procenta. Uvedl to ve své dnešní zprávě evropský statistický úřad Eurostat.


OBRAZEM: Ve Vyškově dokončili výcvik noví záložníci. Obstálo i 32 žen
Denik.cz | 12:29:00
Dalších téměř sto čtyřicet absolventů a absolventek kurzu základní přípravy pro nováčky Aktivní zálohy uspělo na Velitelství výcviku-Vojenské akademii ve Vyškově. Ve výzvě mezi nimi obstálo celkem dvaatřicet žen.


Ministr Lipavský se v Praze setkal s Josefem Chromým
Kurzy.cz | 06:27:00
Ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský se setkal s panem Josefem Chromým, významným australským krajanem a držitelem ceny Gratias Agit,


Chytání dešťovky a protipovodňová opatření podpoříme dvěma a půl miliardami - Ministryně Hubáčková
Kurzy.cz | 02:00:00
S deštěm a srážkami je v době výkyvů teplot a nestálého počasí třeba velmi cíleně hospodařit. Na jedné straně chránit životy a majetek před ničivými přívaly deště, na druhé straně srážkovou vodu maximálně využívat. Proto právě startují nové evropské do...


Babišova žena, její bratr i expremiérova dcera odmítli v kauze Čapí hnízdo před soudem vypovídat
Reflex | 12:00:00
Manželka expremiéra Andreje Babiše (ANO) Monika využila svého práva nevypovídat. Svědčit měla dnes u pražského městského soudu v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které je stíhán její muž a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Vypovídat odmítli i další na dnešní dopoledne předvolaní svědci - Moničin bratr Martin Herodes, expremiérova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková a Luďěk Kalivoda, jenž patřil do tehdejšího představenstva Farmy Čapí hnízdo. V pátek chce naopak přijet o případu hovořit syn bývalého předsedy vlády Andrej Babiš mladší.


Tragické osudy horolezkyň: Mumie první ženy, kterou zabil Everest, seděla u cesty na vrchol dlouhá desetiletí
Reflex | 11:20:00
Stala se první Němkou, která se dostala až na vrchol Mount Everestu. Také se ale bohužel stala první ženou, která na jeho úpatí zemřela. Řeč je o Hannelore Schmatz, devětatřicetileté Němce, která pověstnou horu zdolávala i s manželem, v té době nejstarším pokořitelem. Ale on dobrodružství v Himalájích přežil. Její tělo dlouhé roky střežilo jednu z cest na vrchol, než ho vítr shodil do propasti...


Zelenskyj navštívil osvobozený Izjum: Pouze vpřed a k vítězství
Tiscali-zprávy | 12:55:58
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Izjum, které ukrajinská armáda dobyla minulý týden při své ofenzivě v Charkovské oblasti. Zúčastnil se tam vztyčování ukrajinské vlajky a poděkoval přítomným vojákům.


Kvůli smutečnímu průvodu míří do londýnského centra davy lidí
Tiscali-zprávy | 11:57:42
Do centra Londýna, kudy odpoledne projede smuteční průvod s rakví královny Alžběty II., dnes míří davy lidí, kteří budou lemovat celou trasu od Buckinghamského paláce k parlamentu. Pietní atmosféru ve městě nemají narušovat ani přelétávající letadla - letiště Heathrow nebude v době převozu rakve navádět letadla k přiblížení přes střed metropole, což povede ke zpožděním i rušení některých letů.


Kauza Čapí hnízdo: Babišova žena, její bratr i expremiérova dcera odmítli vypovídat
Tiscali-zprávy | 11:31:05
Manželka expremiéra Andreje Babiše (ANO) Monika využila svého práva nevypovídat. Svědčit měla dnes u pražského městského soudu v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které je stíhán její muž a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Vypovídat odmítli i další na dnešní dopoledne předvolaní svědci - Moničin bratr Martin Herodes, expremiérova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková a Luďěk Kalivoda, jenž patřil do tehdejšího představenstva Farmy Čapí hnízdo. V pátek chce naopak přijet o případu hovořit syn bývalého předsedy vlády Andrej Babiš mladší.


Zpráva o stavu EU: Vodík má potenciál, omezíme nadměrné zisky, Ukrajinu nedáme
Tiscali-zprávy | 10:09:43
Evropská unie musí za současné energetické krize usilovat o „změnu paradigmatu“, nikoli pouze o rychlou náplast na palčivé problémy, řekla dnes v projevu v Evropském parlamentu šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Vyzdvihovala při tom potenciál vodíku a ohlásila vytvoření nové „banky“, která má pomoci vybudovat trh s tímto zdrojem. Kromě rozvoje udržitelné energetiky zdůrazňovala také digitální transformaci ekonomiky a význam surovin, jako je litium. Také znovu hovořila o potřebě rozsáhlé reformy trhu s elektřinou.


Primark otevřel druhý obchod v Česku. Po Brně chystá další expanzi do Bratislavy
E15-ekonomika | 13:58:00
Irský oděvní řetězec Primark ve středu v 10 hodin dopoledne otevřel svou druhou pobočku v Česku. Konkrétně v OC Olympia v Brně. Podobně jako při otevření první prodejny v Praze na Václavském náměstí stáli lidé dlouhé fronty, aby se do obchodu dostali.


Developeři brzdí. Kvůli nejistému vývoji stavějí „na sklad“ nebo prodávají projekty
E15-ekonomika | 11:30:00
Ještě před pár měsíci se v prodejních centrech developerů tvořily pořadníky na byty. Dnes někteří stavějí či projektují do zásoby a řeší, zda byty nabídnout do prodeje nebo si je ponechat pro nájemní bydlení, i když zatím nemají investora, který by od nich balík nemovitostí koupil. Firmy, na které tlačí banky se splácením úvěrů, už nabízejí pozemky s projekty konkurenci. Slovo, které rezonuje napříč stavebním trhem, je „nejistota“.


Síkela slibuje pomoc těžebnímu průmyslu nebo chovatelům, chce jim kompenzovat drahé energie
E15-ekonomika | 11:06:00
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) navrhuje podporu velkých firem kvůli vysokým cenám energií, pomoci má zhruba 8000 podniků. Po vládě žáda, aby na toto opatření vyčlenila 30 miliard korun. Se stanovením maximálních cen energií pro firmy ministr nepočítá, protože to neumožňuje evropská legislativa. Podpora bude formou kompenzací za ztráty, o kompenzace by si firmy mohly žádat ještě letos.


Primark otevřel druhý obchod v Česku. Po Brně chystá další expanzi do Bratislavy
E15-politika | 13:58:00
Irský oděvní řetězec Primark ve středu v 10 hodin dopoledne otevřel svou druhou pobočku v Česku. Konkrétně v OC Olympia v Brně. Podobně jako při otevření první prodejny v Praze na Václavském náměstí stáli lidé dlouhé fronty, aby se do obchodu dostali.


Developeři brzdí. Kvůli nejistému vývoji stavějí „na sklad“ nebo prodávají projekty
E15-politika | 11:30:00
Ještě před pár měsíci se v prodejních centrech developerů tvořily pořadníky na byty. Dnes někteří stavějí či projektují do zásoby a řeší, zda byty nabídnout do prodeje nebo si je ponechat pro nájemní bydlení, i když zatím nemají investora, který by od nich balík nemovitostí koupil. Firmy, na které tlačí banky se splácením úvěrů, už nabízejí pozemky s projekty konkurenci. Slovo, které rezonuje napříč stavebním trhem, je „nejistota“.


Síkela slibuje pomoc těžebnímu průmyslu nebo chovatelům, chce jim kompenzovat drahé energie
E15-politika | 11:06:00
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) navrhuje podporu velkých firem kvůli vysokým cenám energií, pomoci má zhruba 8000 podniků. Po vládě žáda, aby na toto opatření vyčlenila 30 miliard korun. Se stanovením maximálních cen energií pro firmy ministr nepočítá, protože to neumožňuje evropská legislativa. Podpora bude formou kompenzací za ztráty, o kompenzace by si firmy mohly žádat ještě letos.


Microsoft obarvil příkazový řádek ve Windows
lupa.cz | 15:36:35
Konzolové rozhraní PowerShell ve Windows známé v české lokalizaci jako Příkazový řádek získá na barevnosti. Microsoft tento týden přidal do tohoto rozhraní plnou podporu motivů. Uživatelé si tak od verze 1.16 mohou měnit vzhled karet, okna i vybírat obrázky na pozadí konzole.


Avast a NortonLifeLock se spojily. Změníme odvětví kybernetické bezpečnosti, uvedla firma
lupa.cz | 14:56:11
Avast a NortonLifeLock už jsou svoji. Dříve konkurenti z Česka a Spojených států se spojují do většího kyberbezpečnostního hráče, a to v transakci za 8,6 miliardy dolarů. Po odkládaném schválení ze strany britského regulátora se tak může rozjet integrace.


Plán EU je na světě. Chce povinné snížení spotřeby elektřiny o pět procent
idnes.cz | 15:48:00
Evropská komise ve středu odpoledne detailněji popsala svůj plán na řešení současné energetické krize. Počítá s povinným snížením spotřeby v těch nejvytíženějších hodinách a počítá i se zavedením speciálního solidárního příspěvku. Podle místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse je klíčem k řešení současné situace i trvající silná podpora zelené energetické politice EU.


Profil kandidátky za SPD hrozí lidem popravou. Zneužili ji, tvrdí Okamura
idnes.cz | 15:46:00
„Neboj ty děvko, celou tvou rodinu popravíme před tebou a pak tebe,“ stojí v jedné z mnoha zpráv, které lidem chodí z internetového účtu Světlany Ekateriny Tomaštik, kandidátky za SPD s podporou Trikolory v Pardubicích. Šéf SPD Tomio Okamura tvrdí, že její jméno zneužila politická konkurence. Žena na Facebooku, kde si založila účet ve středu odpoledne, napsala, že věc řeší policie. Profil však po několika desítkách minut zase zmizel.


EU nadiktovala minimální mzdy, přijdou do dvou let. V Česku přesáhne 20 tisíc
idnes.cz | 15:33:00
Evropský parlament ve středu odhlasoval nová pravidla pro minimální mzdy. Nově bude platit ve všech státech, ovšem v odlišné výši. V České republice minimální mzda dnes činí 16 200 korun a podle směrnice stoupne zhruba o čtyři tisíce. Novinkou je její navázání na průměrnou či mediánovou mzdu a také automatická valorizace.


Tahanice o Babišova syna. Soud odmítl řešit jeho zdraví, otec u výpovědi nebude
idnes.cz | 15:17:00
První týden soudního jednání o dotaci v kauze Čapí hnízdo v pátek završí výslech Andreje Babiše mladšího. Ten se po dřívějších nejasnostech k soudu dostaví, uvedl ve středu soudce Jan Šott. Kvůli líčení přijede ze Švýcarska. Expremiér Andrej Babiš se na čtvrtek i pátek z jednání omluvil. „Nechce přijít, aby ho znervózňoval. On chce syna šetřit,“ řekl Babišův advokát Eduard Bruna.


Zelenskyj nečekaně navštívil osvobozený Izjum. Vpřed a k vítězství, děkoval
idnes.cz | 15:10:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval vojákům za osvobození Izjumu. Učinil tak přímo z města, které se do ukrajinských rukou vrátilo minulý týden. Ve městě slavnostně vztyčil vlajku. Scény z Izjumu přirovnal k hrůzám napáchaným v ukrajinské Buče.


Na přehlídce Prix Bohemia Radio budou letos soutěžit i podcasty
idnes.cz | 15:00:00
Olomouc i letos bude hostit soutěžní přehlídku rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas. Čestným prezidentem 38. ročníku festivalu, který se koná od 10. do 13. října, bude opět herec Igor Bareš. Tři tradiční soutěžní kategorie Dokument, Drama a Reportáž letos poprvé doplní sekce Podcast.


Peskov vyzdvihl „pluralitu“, protiputinovskou iniciativu už úřady rozhánějí
idnes.cz | 14:46:00
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov vyzdvihl pluralitu názorů po kritice vojenského debaklu ruské armády na Ukrajině. Svobodně se vyjádřit se pokusili i odpůrci prezidenta Vladimira Putina, kteří vyzvali k jeho odstoupení. Podle očekávání se úřady už pustily do jejich potlačování.


Pitbul roztrhal boloňského psíka, sousedé se bojí chodit ven s dětmi
idnes.cz | 14:34:00
V Přezleticích u Prahy napadl osamoceně pobíhající pitbul menšího psa. Sedmašedesátiletá žena utrpěla malou tržnou ránu na prstu, když se svého mazlíčka snažila bránit. Zasáhl pohotový soused a zvířata od sebe oddělil. Malého psa s vážnými zraněními pak převezli na veterinární kliniku.


Případ holčičky nalezené v kontejneru míří k soudu, jednání začne na podzim
idnes.cz | 14:23:00
Policie uzavřela případ novorozence, jenž se našel letos v lednu v popelnici na jednom z pardubických sídlišť. Z činu viní jeho 35letou matku a spatřuje v něm závažný zločin pokusu o vraždu nezletilce. Spis teď zamířil k soudu, jednání bude na podzim.


Policie vymyslela příběh, který se nestal, řekl Faltýnek o Čapím hnízdě
idnes.cz | 14:14:00
U Městského soudu v Praze skončil třetí den jednání kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo. Soud odpoledne povolal exšéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Obžalovanému bývalému premiérovi Andreji Babišovi se podle něj nevyplatilo páchat podvod kvůli dotaci, která představovala pět procent z celkové investice. Případ byl podle něj uměle vytvořen s cílem odstranit Babiše z politiky.


Muž dal „řidiči v nesnázi“ deset tisíc na benzin, získal bankovky za 80 korun
idnes.cz | 14:12:00
Cizinci vydávající se za řidiče v nesnázích obměnili svůj dávný trik. Zatímco dříve z kolemjedoucích šoférů mámili peníze „na benzin“ výměnou za falešné šperky, na Českolipsku nyní obelstili důvěřivého muže neplatnými bankovkami.


Květináři v Londýně mají žně, Britové nosí královně i sendviče
idnes.cz | 14:00:00
Až trojnásobně vyskočila cena květin v Londýně po úmrtí královny Alžběty II. Některým Britům stačí jedna lilie, jiní se plácnou přes kapsu a koupí celý pugét. Situace využívají i pohotoví podnikavci.


Civilní letoun nekomunikoval s věží, musely vzlétnout vojenské gripeny
idnes.cz | 13:54:00
Pohotovostní armádní letouny Gripen musely ve středu ráno vzlétnout k civilnímu letadlu. Posádka letadla totiž nekomunikovala s řídící věží. Po opětovném navázání spojení gripeny doprovodily civilní letadlo do Berlína. Příčinu toho, proč letadlo s věží nekomunikovalo armáda neví, uvedla mluvčí Generálního štábu armády ČR Vlastimila Cyprisová.


Noid a Mašková místo Zimy a Filipovské. Slavný orchestr Karla Vlacha omlazuje
idnes.cz | 13:51:00
Orchestr Karla Vlacha funguje od roku 1939, má za sebou statisíce najetých kilometrů za posluchači po celém světě. Pravidelně s ním vystupovali Josef Zíma, Yvetta Simonová či Pavlína Filipovská. A právě oni symbolicky předali žezlo mladší pěvecké generaci.


Stovky policistů cvičí na Náchodsku zásah proti extremistům. Za plného provozu
idnes.cz | 13:48:00
Antikonfliktní týmy a pořádkové jednotky policie z celé republiky se zapojily do akce nazvané Josefov 2022. Přibližně devět set policistů a figurantů nacvičuje za plného provozu v ulicích pevnostního města Josefov na Náchodsku zásahy při demonstracích či pochodech extremistů.


Mluv bíle! Vzpomínky na dětství jej dovedly až ke třídním střetům 60. let
idnes.cz | 13:45:00
Dorazit měl do Plzně už loni, kvůli tehdejším celosvětovým problémům s koronavirem se to však nakonec zrealizovat nepovedlo. Hlavní hvězdou mezinárodní plzeňské přehlídky Divadlo se tak kanadský herec, režisér a výtvarník Robert Lepage stává až letos. Na festival, jehož 30. ročník začíná ve středu, veze svůj projekt 887.


Je cenový strop skutečně protiinflační?
iHned.cz | 15:54:00
Jedním z faktorů, které v posledním roce přispěly k inflaci, ale opravdu pouze jedním z nich, jsou ceny energií. Vzhledem k jejich váze ve spotřebním koši a protože se jedná o nezbytný statek, bez nějž se drtivá většina domácností ani firem...


Stávka v Nexenu může přijít už za měsíc. Vedení se s odbory stále nedohodlo na růstu mezd, čas se přitom krátí
iHned.cz | 15:25:00
Stávka zaměstnanců jihokorejského výrobce pneumatik Nexen Tire v obří továrně na Lounsku začíná být čím dál pravděpodobnější. K přerušení výroby v závodě by mohlo dojít už příští měsíc. „Velká část lidí ve fabrice je ze současné situace...


Charles byl vstřícný, stav Jezeří ho zasáhl, berana ale neochutnal, vzpomínají účastníci na rok 1991
iHned.cz | 14:50:00
Elegantní, ve skvěle padnoucím tmavém obleku působil následník britského trůnu princ Charles v kulisách zpustošeného severočeského barokního zámku Jezeří trochu nepatřičně. Na terase nad hnědouhelným velkolomem Československé armády hleděl podle...


I v kryptu jsou sluníčkáři. Státu bychom ale preventivně neměli věřit, říká kryptoanarchista Wilder
iHned.cz | 14:30:00
Útok amerických úřadů na „mixér“ Tornado Cash vyděsil velkou část kryptoscény. Tamní regulátor OFAC umístil kus kódu na stejný sankční seznam, na kterém je Severní Korea či ruský prezident Vladimir Putin. A ukázalo se, že blockchain ani...


Inflace je bezesporu na cestě dolů. Blíží se okamžik, kdy chcete držet akcie
iHned.cz | 14:30:00
Ve Spojených státech inflace klesla za minulý měsíc meziročně z 8,5 procenta na 8,3 procenta. To víceméně potvrdilo, že jsme s největší pravděpodobností v červnu, kdy dosáhla 9,1 procenta, viděli její vrchol. Na první pohled tedy vesměs pozitivní...


Čínu sužují lockdowny. Ekonomika poroste pomaleji, než se čekalo
iHned.cz | 13:04:00
Zhruba pětina obyvatel Číny se aktuálně potýká s různým stupněm omezení kvůli covidu. V některých metropolích země, která uplatňuje politiku nulové tolerance, platí plnohodnotná uzávěra, kdy lidé mohou ven jen z daných důvodů. Jinde mohou ze své...


Je to válka proti našim energiím. Von der Leyenová promluvila o cenách elektřiny, stropy ale nezmínila
iHned.cz | 12:08:00
Vladimir Putin vede válku nejen proti Ukrajině, ale také proti evropské ekonomice, našim hodnotám, budoucnosti a také proti našim energiím. Těmito slovy uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová svůj výroční projev o stavu EU, jehož...


Nejlepší heslo pro Babiše? „Už budu hodný, na shledanou,“ říká politický marketér Hussar
iHned.cz | 12:00:00
Nechtěl bych být v kůži těch, kdo prezentují Andreji Babišovi prezidentské průzkumy. V zasedačce musí být dost husto, říká Jakub Hussar. Politický marketér, který v posledních prezidentských volbách vytáhl Pavla Fischera z nuly na třetí místo,...


Cena benzínu se již blíží úrovni před válkou
Kurzy.cz | 15:36:03
Ceny ropy se minulý týden dostaly poprvé pod úroveň před propuknutím války na Ukrajině. V dalších dnech mírně zdražila a ropa WTI se nyní stabilizovala kolem 88 USD za barel a ropa brent kolem 94 USD.


Řešení problému vysokých cen energií a energetická bezpečnost v EU
Kurzy.cz | 15:34:02
Současná geopolitická situace a realita na energetickém trhu vyžadují, aby Evropská unie zvýšila energetickou nezávislost Evropy na nespolehlivých dodavatelích a nestálých fosilních palivech a urychlila přechod na čistou energii. Závislost…


Druhé výroční česko – slovenské sympózium v Curychu
Kurzy.cz | 15:31:00
V pátek 9. září 2022 pořádal spolek CometX – Come and Meet Slovak and Czech Expats in Switzerland – za přispění ZÚ


US - zájem o hypotéky v uplynulém týdnu poklesl o 29% r/r
Kurzy.cz | 15:30:28
Podle statistik americké asociace poskytovatelů hypoték zájem o úvěry na bydlení v uplynulém týdnu v USA poklesl o dalších 1,2%. V meziročním srovnání je pak zájem o hypotéky slabší už o cca 29%.


US - výrobní ceny v srpnu klesly o 0,1% respektive zpomalily růst na 8,7% r/r
Kurzy.cz | 15:23:21
Index výrobních cen PPI v USA v srpnu zaznamenal meziměsíčně pokles o 0,1%, což bylo v souladu s odhady trhu.V meziročním srovnání pak PPI zpomalil svůj růst na 8,7% oproti 9,8% z července.


Česko nabízí pomoc Ukrajině – mobilní ordinace a komplexní řešení pro zdravotnictví
Kurzy.cz | 15:14:00
Podpora obyvatel Ukrajiny trpících ruskou agresí je klíčovou prioritou české vlády a českého předsednictví v Radě EU. I proto


USD po zveřejnění PPI dat mírně posiluje
Kurzy.cz | 15:13:59
Ceny výrobců v USA se v srpnu meziročně snížily z červencových 9,8 % na 8,7 % a skončila pod tržní očekávání 8,9 %.

Ceny výrobců pro konečnou poptávku v USA bez potravin a energií se v srpnu meziročně snížily na 7,3 % po 7,6% červencovém růstu a skonč...


Špatné počasí bude mít i nadále velký dopad na kapitálové trhy
Kurzy.cz | 15:06:00
POČASÍ: Meteorologové budou mít i nadále velký vliv na kapitálové trhy, neboť podle předpovědi se na severní polokouli již potřetí v řadě objeví meteorologický jev La Nia. Jednalo by se o rekordní trojí výskyt v řadě a hrozí tak ještě větší narušení&helli


Vláda schválila snížení spotřební daně na naftu o 1,50 Kč na litr do konce roku 2023
Kurzy.cz | 15:00:00
Ministerstvo financí předložilo vládě návrh na pokračování snížené spotřební daně na motorovou naftu o 1,50 Kč na litr. Vláda návrh schválila a v pátek 16. září by ho měla začít projednávat Sněmovna ve zrychleném procesu legislativní nouze.


EK navrhuje cenový strop 180 EUR/MWh a mimořádnou daň jen v energiích a rafinaci
Kurzy.cz | 14:57:07
Evropská komise navrhuje mimořádnou intervenci na evropských trzích s energií s cílem řešit nedávný dramatický nárůst cen. EU se potýká s důsledky vážného nesouladu mezi poptávkou po energii a její nabídkou, který je do značné míry způsoben tím, že Rusko&


Kdy začíná stáří? Pro Čechy v 68 letech
Kurzy.cz | 14:55:55
Do důchodu odcházíme ještě mladí. Stáří totiž podle Čechů začíná až v 68 letech, v Polsku dokonce až v třiasedmdesáti. Estonci, na druhou stranu, spojují začátek podzimu života právě s odchodem do penze v 62 letech.


IEA: Poptávky po ropě ve 4Q22 přestane růst, jak začne působit ek. oslabení. V r. 2023 dojde k silnému oživení poptávky
Kurzy.cz | 14:50:45
Analytici agentury IEA odhadují, že globální růst poptávky po ropě se ve 4Q roku zastaví v reakci na prohlubování globálního ekonomického zpomalování. K silnému oživení poptávky by mělo ale dojít v roce 2023.


Proč se (zatím) neschovat na starém kontinentu aneb Špatný rok pro evropské akcie může být ještě horší
Kurzy.cz | 14:35:02
Evropské akciové indexy prožívají jeden z nejméně povedených roků v historii. To nejhorší je přitom možná teprve čeká.


Ceny v průmyslu klesly
Kurzy.cz | 14:32:50
Index cen v průmyslu v srpnu klesl na 8,7 % meziročně oproti 9,8 % v červenci. Trhy očekávaly pokles na 8,8 % meziročně.


Kurzovní lístek ČNB na středu 14.09.2022
Kurzy.cz | 14:28:24
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 13.9.Změna14.9. Americký dolar USD 1 24.1250 +1.72%24.5420...


Zájem o hypotéky zásadně propadl, kvůli zdražení a přísnějším podmínkám na ně nemá ani střední třída
Kurzy.cz | 14:26:00
Se sny o vlastním bydlení se musí rozloučit stále vice lidí. Jasně to vyplývá z vývoje hypotečního trhu, který letos zásadně propadl. Zájem o hypoteční financování klesá s tím, jak hypotéky zdražují.


Akcionáři Twitteru schválili prodej, ale o dohodě se rozhodne až u soudu
Kurzy.cz | 14:21:06
‚‚Cena akcií Twitteru je téměř o 24 % nižší, než kolik Elon Musk za tuto společnost nabízel v dubnu, a proto není překvapením, že akcionáři od dohody upustili. I když je dnešní hlasování důležité a jasně naznačuje ochotu akcionářů přijmout Muskovu...


Energetická krize byla hlavním tématem česko-slovinského parlamentního setkání
Kurzy.cz | 14:08:27
Setkání předsedy Senátu s předsedou Národní rady Slovinska14. září 2022, Praha. Předseda Senátu Miloš Vystrčil se na půdě horní parlamentní komory setkal s předsedou Národní rady Slovinska Alojzem Kovšcou. Společně diskutovali o řešení energetické kriz...


Zasedání Výboru pro Evropský výzkumný prostor a inovace
Kurzy.cz | 13:30:27
Praha, 14. září 2022 – Od pondělí 12. září do středy 14. září zasedal v Praze Výbor pro Evropský výzkumný prostor a inovace (ERAC) sdružující generální ředitele členských států EU, zemí asociovaných k rámcovému programu EU pro výzkum a inovace Horizont...


Výzvy v oblasti kyberbezpečnosti byly tématem vědecké konference v Brně
Kurzy.cz | 13:00:00
Kyberbezpečnost. Tato priorita českého předsednictví EU byla hlavním tématem mezinárodní vědecké konference European Conference on Security Research in Cyberspace, která se konala 12. až 14. září v Brně. Uspořádaly ji Masarykova univerzita, Vysoké učen...


Ministr Reinsalu diskutoval s velvyslanci zemí EU
Kurzy.cz | 12:53:00
V úterý 13. září Velvyslanectví České republiky v Estonsku zorganizovalo v rámci druhého předsednictví ČR v Radě Evropské unie


Jednání velvyslanců zemí EU s ministrem zahraničních věcí J. M. Albaresem
Kurzy.cz | 12:11:00
Dne 12. září 2022 se v rámci českého předsednictví v Radě EU uskutečnila pracovní snídaně velvyslanců členských států EU se


"Žužu diplomacie" skončila. K Alžbětě v USA vzhlíželi, u Karla III. to zatím neplatí
aktuálně.cz | 15:36:46
Alžbětu II. měli Američané, včetně prezidentů, velmi rádi. Měla jejich úctu a respekt. Pro jejího syna, krále Karla III., to zatím neplatí.


Konečně elektrické kombi. Kombinaci baterek a pořádného kufru přiveze Peugeot E-308
aktuálně.cz | 15:34:00
Zatímco ostatní uvádějí zvláštní platformy, Peugeot na elektřinu předělává konvenční auta. Včetně něčeho tak nemoderně praktického jako rodinné kombi.


Hlaváček: Bez filharmonie propadneme k buranství. Kdo o Hlubučkovi věděl, měl konat
aktuálně.cz | 14:11:06
"Já vůbec nic nevěděl. Nikdy jsme si nebyli blízcí," říká o vztahu s obviněným exnáměstkem Hlubučkem jeho kolega a pražský lídr STAN.


Na 900 policistů a figurantů nacvičovalo zásahy proti demonstrantům nebo extremistům
aktuálně.cz | 14:02:35
Jde o největší celorepublikové cvičení za posledních deset let. Unikátní je i tím, že se konalo za běžného provozu.


Velvyslanectví uspořádalo koncert pro diplomatické partnery
Kurzy.cz | 10:49:00
V pátek 12. září u příležitosti druhého českého předsednictví v Radě Evropské unie velvyslanec Král pozval představitele ostatních


Café Evropa: Co vyplývá z projevu o stavu EU? Zlevní nám Unie energie?
Denik.cz | 15:00:00
Projev o stavu Evropské unie je každoroční klíčové vystoupení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové na plénu Evropského parlamentu. Vystoupení a následná debata s europoslanci mapuje dosavadní činnosti a vývoj v EU a vytyčuje další směřování. 


VIDEO: Jede traktor, je to Zetor. Sraz v Ohnišťanech vyvrcholil spanilou jízdou
Denik.cz | 15:00:00
Spanilá jízda traktorů byla vrcholem Srazu Zetorů v Ohnišťanech. Šoféři ukázali, že koně pod kapotou plně ovládají, zájemci o svezení zaplnili valníky, všude veselo a dobrá nálada. Podívejte se na krásné fotografie pana Václava Masindy, za které děkujeme. 


Londýnem projíždí smuteční průvod. Do centra města dorazily tisíce lidí
Denik.cz | 14:52:00
Do centra Londýna, kudy dnes odpoledne projíždí smuteční průvod s rakví královny Alžběty II., míří davy lidí, kteří lemují celou trasu od Buckinghamského paláce k parlamentu. Pietní atmosféru ve městě nemají narušovat ani letadla - letiště Heathrow nebude v době převozu rakve navádět letadla k přiblížení přes střed metropole, což povede ke zpožděním i rušení některých letů.


Faltýnek: Babišovi se nevyplatilo kvůli dotaci na Čapí hnízdo páchat podvod
Denik.cz | 14:34:00
Bývalý první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek u pražského městského soudu uvedl, že se kauza kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo nestala tak, jak uvedla policie. Obžalovanému bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se podle něj nevyplatilo páchat podvod kvůli dotaci, která představovala pět procent z celkové investice. Případ byl podle něj uměle vytvořen s jediným cílem - odstranit Babiše z politiky.


Rozhodnost místo ústupků. Leyenová hovořila o současné krizi i budoucnosti EU
Denik.cz | 14:28:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ukrajinou začínala a také končila zpráva o stavu Evropské unie (EU), kterou ve středu přednesla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Velká část projevu ovšem patřila tomu, jak se Evropa vyrovná se současnou energetickou krizí.


Nezapomenutelný zážitek. Charles zanechal silný dojem, vzpomínají v Hostětíně
Denik.cz | 13:59:00
„Obsluhovala jsem anglického krále.“ I to může - samozřejmě s lehkou nadsázkou - jednou říct svým dětem Lenka Šlahorová. Ta totiž před dvanácti lety obsluhovala tehdejšího britského prince Charlese, dnes Karla III., při jeho návštěvě v Hostětíně, který se nachází ve Zlínském kraji. Na setkání vzpomíná dodnes.


Těžká situace. Fronta se blíží k území, které si nárokuje LNR, tvrdí separatisté
Denik.cz | 13:50:00
Frontová linie se na severovýchodě Ukrajiny přiblížila velice blízko k hranicím území, které si nárokuje samozvaná Luhanská lidová republika (LNR), řekl ruské agentuře TASS představitel tohoto separatistického a proruského útvaru Andrej Maročko. Situace na bojišti je podle něj „složitá“.


Topná sezona v Česku začíná. Spotřeba se zatím drží níže než v loňském roce
Denik.cz | 13:40:00
Teplárnám začne vzhledem k předpovědi počasí tento týden topná sezona. Některé začnou topit již ve čtvrtek a do pondělí se bude topit zřejmě všude. Podle dlouhodobých průměrů se začíná s topením kolem 17. září, letošek tak nebude nijak výjimečný. V tiskové zprávě o tom informovalo Teplárenské sdružení ČR.


Na počest britské královny. První letošní dítě z babyboxu v Třebíči je Elisabeth
Denik.cz | 13:21:00
Deset minut před středeční jedenáctou hodinou vrzla dvířka třebíčkého babyboxu a za chvíli se již dětský lékař Jaroslav Belvončík radoval. Do babyboxu totiž někdo odložil čerstvě narozenou holčičku. 


OBRAZEM: Brněnský Primark otevřel. Jsem trochu sebemrskač, smál se zákazník
Denik.cz | 12:51:00
Situaci v tomto autobusu lze popsat jediným slovem: narváno. A to až tak, že stát snad musí i řidič. Veze desítky lidí mířících v Brně do nákupního centra Olympia, kde v deset hodin dopoledne otvírá novou prodejnu řetězec s levným oblečením Primark. Odpočítávání může začít.


Podcast: Slovensko ztratilo stabilitu, ale proukrajinský kurs ne, říká politolog
Denik.cz | 12:00:00
Dnes se vydáme na Slovensko, kde vzniká nová menšinová vláda premiéra Eduarda Hegera, do níž nastoupili včera noví ministři. Šéfem diplomacie se stal dosavadní velvyslanec v Česku Rastislav Kačer. Na to, co změny ve vládě znamenají, jsme se zeptali slovenského politologa Grigorije Mesežnikova.   


Milion dolarů proti šikaně. Jiří Hlavenka znovu investuje do aplikace, která bojuje za lepší kulturu na pracovištích
Euro | 14:32:33
Vývojáři aplikace Nenech to být získali od investorů s Jiřím Hlavenkou a společností Scio v čele další finanční injekci. Celkově od nich vybrali už 24,5 milionu korun. Původní platformu založili tři studenti gymnázia, aby zabránili šikaně na školách. Před dvěma lety se však začali zaměřovat i na firemní klienty, jimž pomáhají vylepšovat vztahy na pracovišti. Pod názvem FaceUp působí ve 20 zemích a v expanzi hodlají pokračovat. Pro školy je aplikace zdarma, firmy za ni ročně platí řádově 35 tisíc korun.


Je cenový strop skutečně protiinflační?
Hospodářské noviny | 15:54:00
Jedním z faktorů, které v posledním roce přispěly k inflaci, ale opravdu pouze jedním z nich, jsou ceny energií. Vzhledem k jejich váze ve spotřebním koši a protože se jedná o nezbytný statek, bez nějž se drtivá většina domácností ani firem...


Pomoc pro průmysl. Velkoodběratelé energií budou moci od listopadu čerpat podporu, vláda vyčlenila 30 miliard
Hospodářské noviny | 15:52:00
Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle premiéra Petra Fialy (ODS) od 1. listopadu čerpat podporu kvůli vysokým cenám energií. Na program je připraveno 30 miliard korun. Řekl to ve středu po jednání vlády. Ministr průmyslu a obchodu Jozef...


Stávka v Nexenu může přijít už za měsíc. Vedení se s odbory stále nedohodlo na růstu mezd, čas se přitom krátí
Hospodářské noviny | 15:25:00
Stávka zaměstnanců jihokorejského výrobce pneumatik Nexen Tire v obří továrně na Lounsku začíná být čím dál pravděpodobnější. K přerušení výroby v závodě by mohlo dojít už příští měsíc. „Velká část lidí ve fabrice je ze současné situace...


Charles byl vstřícný, stav Jezeří ho zasáhl, berana ale neochutnal, vzpomínají účastníci na rok 1991
Hospodářské noviny | 14:50:00
Elegantní, ve skvěle padnoucím tmavém obleku působil následník britského trůnu princ Charles v kulisách zpustošeného severočeského barokního zámku Jezeří trochu nepatřičně. Na terase nad hnědouhelným velkolomem Československé armády hleděl podle...


I v kryptu jsou sluníčkáři. Státu bychom ale preventivně neměli věřit, říká kryptoanarchista Wilder
Hospodářské noviny | 14:30:00
Útok amerických úřadů na „mixér“ Tornado Cash vyděsil velkou část kryptoscény. Tamní regulátor OFAC umístil kus kódu na stejný sankční seznam, na kterém je Severní Korea či ruský prezident Vladimir Putin. A ukázalo se, že blockchain ani...


Inflace je bezesporu na cestě dolů. Blíží se okamžik, kdy chcete držet akcie
Hospodářské noviny | 14:30:00
Ve Spojených státech inflace klesla za minulý měsíc meziročně z 8,5 procenta na 8,3 procenta. To víceméně potvrdilo, že jsme s největší pravděpodobností v červnu, kdy dosáhla 9,1 procenta, viděli její vrchol. Na první pohled tedy vesměs pozitivní...


Čínu sužují lockdowny. Ekonomika poroste pomaleji, než se čekalo
Hospodářské noviny | 13:04:00
Zhruba pětina obyvatel Číny se aktuálně potýká s různým stupněm omezení kvůli covidu. V některých metropolích země, která uplatňuje politiku nulové tolerance, platí plnohodnotná uzávěra, kdy lidé mohou ven jen z daných důvodů. Jinde mohou ze své...


„Je to válka i proti našim energiím.“ Von der Leyenová přednesla řeč o stavu unie, moc konkrétní ale nebyla
Hospodářské noviny | 12:08:00
Rusko vede válku nejen proti Ukrajině, ale také proti evropské ekonomice, našim hodnotám, budoucnosti a také proti našim energiím. Těmito slovy uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová svůj výroční projev o stavu EU, jehož hlavní...


Poslanci přerušili projednávání novely, která by umožnila očkování v lékárnách
Eurozpravy-domácí | 16:52:00
Poslanci přerušili projednávání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, která by umožnila očkování v lékárnách a ordinacích stomatologů. Proti byli zejména poslanci ANO z řad lékařů, nesouhlas vyjádřili v otevřeném dopise ministrovi zdravotnictví také zástupci pěti odborných společností lékařů včetně vakcinologů a praktických lékařů. Novela byla reakcí na epidemii covidu-19, možnost očkovat navrhovala ale jen do konce letošního roku. Lékárníci ji chtěli prodloužit a rozšířit i na chřipku.


Příspěvek na zaměstnávání postižených vzroste na 14 200 korun, oznámil Jurečka
Eurozpravy-domácí | 16:38:00
Příspěvek od státu na výdělek lidí s handicapem se od října zvedne o 600 korun. Firmy s více než polovinou postižených pracovníků tak mohou měsíčně na zaměstnance získat místo nynějších nejvýš 13.600 korun až 14.200 korun. Počítá s tím nařízení, které dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Vláda uvolnila peníze na odměny a náklady za hašení v Českém Švýcarsku
Eurozpravy-domácí | 16:33:00
Více než 225 milionů korun uvolnila dnes vláda hasičům, policistům a dalším subjektům na odměny a další náklady spojené s nedávným zásahem proti rozsáhlému požáru v Národním parku České Švýcarsko. Novinářům to po zasedání kabinetu řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).


Vláda na dnešním zasedání schválila prodloužení snížení spotřební daně z nafty
Eurozpravy-domácí | 16:16:00
Vláda na dnešním zasedání schválila prodloužení snížení spotřební daně z nafty o 1,50 koruny na litr do konce příštího roku. ČTK to potvrdil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Snížení spotřební daně zatím platí do konce září.


Síkela popsal rozdíly mezi národním a celoevropském řešením energetické krize
Eurozpravy-domácí | 15:42:00
Opatření české vlády stanoví maximální ceny energií, představené unijní opatření určí maximální výnosy výrobců a zajistí finanční prostředky do státních rozpočtů na pomoc odběratelům zasaženým vysokými cenami energií. Rozdíl v národním a celoevropském řešení na twitteru krátce popsal ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Faltýnek: Kauza kolem dotace na stavbu Čapího hnízda se nestala tak, jak uvedla policie
Eurozpravy-domácí | 15:30:00
Bývalý první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek dnes u pražského městského soudu uvedl, že kauza kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo se nestala tak, jak uvedla policie. Obžalovanému bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se podle něj nevyplatilo páchat podvod kvůli dotaci, která představovala pět procent z celkové investice. Případ byl podle něj uměle vytvořen s jediným cílem - odstranit Babiše z politiky.


Babiš v pátek k soudu nepřijde, výpovědi syna se nezúčastní
Eurozpravy-domácí | 15:21:00
Advokáti bývalého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) požádali soudce Jana Šotta, který má na starosti kauzu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, aby nechal vyšetřit duševní stav expremiérova syna Andreje Babiše mladšího před jeho páteční výpovědí. Předseda trestního senátu však návrhu nevyhověl, podle něj je muž schopný svědčit.


Evropa v době energetické krize mění svůj pohled na jadernou energetiku, tvrdí exředitel Temelína
Eurozpravy-domácí | 14:50:00
Evropa v době současné energetické krize a vysokých cen elektřiny a plynu mění svůj pohled na jadernou energetiku, řekl dnes ČTK jaderný expert, bývalý ředitel jaderné elektrárny (JE) Temelín František Hezoučký. Podle něj musí dnes Česká republika, respektive skupina ČEZ, připravovat stavbu ne jednoho bloku v jaderné elektrárně Dukovany, ale šesti bloků.


Češi plánují dovolené i na podzim. Chtějí na nich strávit osm dní s útratou 6000 korun
Eurozpravy-domácí | 14:27:00
Za podzimní dovolenou v tuzemsku plánují Češi podle průzkumu státní agentury CzechTourism utratit průměrně 5913 korun za osobu, meziročně o 120 korun více. Největší část z této sumu vydají za ubytování, a to 46 procent.


Stát nakoupí elektřinu pro železnici za zastropované ceny
Eurozpravy-domácí | 14:07:00
Stát nakoupí na příští rok trakční elektřinu pro provoz na železnici za zastropované ceny. Potřebný objem pro celý rok už má rezervovaný, detaily nákupu dokončí v příštích dnech až týdnech. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo dopravy.


Putin chce desítky tisíc nových vojáků. Experti se diví a mluví o Potěmkinově armádě
Eurozpravy-zahraniční | 16:10:00
Ruský prezident Vladimir Putin koncem srpna oznámil, že ruskou armádu posílí 137 tisíc nových vojáků. Analytici si však myslí, že pro Moskvu je takový počet nedosažitelný. Putin chce významně posílit ofenzívu na Ukrajinu. Rozšířením o takový počet vojáků by kompletní stav ruského vojenského personálu stoupl na 1,15 milionu aktivních profesionálních bojovníků. Navíc takové zvýšení by bylo nejvyšší od roku 2017. Tehdy ruská armáda posílila o 13 698 vojáků.


Lídři europarlamentu vyjádřili podporu energetickým návrhům von der Leyenové
Eurozpravy-zahraniční | 13:35:00
Lídři největších politických klubů v Evropském parlamentu dnes volali po dramatických intervencích na zmírnění energetické krize v EU a vyjádřili podporu návrhům, které představila šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Čínský prezident je na první zahraniční cestě od začátku pandemie covidu
Eurozpravy-zahraniční | 13:25:00
Čínský prezident Si Ťin-pching dnes přicestoval na návštěvu Kazachstánu. Jde o první zahraniční cestu čínského prezidenta od vypuknutí pandemie nemoci covid-19. Následně se Si vydá do Uzbekistánu, kde by se měl na okraj summitu Šanghajské organizace pro spolupráci setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.


Primark už je na dvou místech v Česku, otevřel prodejnu v Brně
Eurozpravy-ekonomika | 14:22:00
Primark dnes otevřel v obchodním centru Olympia v Brně svou druhou prodejnu v České republice. Otevření předcházela investice v hodnotě více než 220 milionů korun. Nová pobočka o rozloze 3600 m2 nabízí zákazníkům z Moravy výjimečný zážitek z nakupování, který je oblíbený u zákazníků z celého světa.


Podzimní Švédsko, Tibet jako srdcovka a vůně Mosambického průlivu – vychází zářijové Lidé a Země!
Reflex | 16:50:00
V novém vydání jediného českého cestovatelského měsíčníku vám přinášíme pravidelnou dávku zážitků z celého světa. Tentokrát s námi zavítáte do severní Evropy, Afriky a Střední Ameriky.


Babiš se u soudu děsí výpovědi syna, který přijede v pátek. Ostatní zatím zarytě mlčí. Kdy se dozvíme pravdu?
Reflex | 14:00:00
Třetím dnem pokračuje soud s Andrejem Babišem a Janou Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. Dnešní dopolední jednání bylo zatím to vůbec nejkratší. U soudu měli vypovídat čtyři svědkové, všichni ale ze zákonných důvodů svou výpověď odmítli. Stejně jako obžalovaný Babiš se ani svědkové neobtěžují mluvit před soudem a proklamovaná pravda, kterou expremiér u soudu sliboval, se stále nedostavuje.


Nejdivnější japonské TV soutěže: Roztahování nohou, odkrývání nahé dívky i uspokojování rukou při karaoke
Reflex | 13:30:00
Ze všech těch pro nás skutečně podivných soutěží, které běží v japonské televizi se na západ nedostalo prakticky nic. Takeshiho hrad a Ninja faktor jsou patrně dvě z těch nejfádnějších, jaké byste mohli vidět na obrazovkách v jejich domovině. Japonci mají pověst ujetého národa a to, v čem jsou schopní soutěžit, jejich reputaci rozhodně nijak nevylepšuje.


SAZKAmobil rozšiřuje Šťastné tarify: neomezené volání i výhodný tarif do 200 Kč
Reflex | 17:00:41
SAZKAmobil osvěžil nabídku Šťastných tarifů. Nově lze pořídit vylepšený Šťastný tarif 499 s neomezeným voláním do všech sítí nebo výhodný Šťastný tarif 199, který v základu obsahuje volné minuty, data i SMS, jen za 199 Kč měsíčně. Využívejte mobilních služeb s tarify od SAZKA mobilu a užívejte si surfování po internetu, volání i SMS za skvělé ceny.


Čapí hnízdo: Babišova žena i dcera odmítly vypovídat, podle Faltýnka by se dotační podvod nevyplatil
Tiscali-zprávy | 15:23:13
Manželka expremiéra Andreje Babiše (ANO) Monika využila svého práva nevypovídat. Svědčit měla dnes u pražského městského soudu v kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které je stíhán její muž a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Vypovídat odmítli i další na dnešní dopoledne předvolaní svědci - Moničin bratr Martin Herodes, expremiérova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková a Luďěk Kalivoda, jenž patřil do tehdejšího představenstva Farmy Čapí hnízdo. V pátek chce naopak přijet o případu hovořit syn bývalého předsedy vlády Andrej Babiš mladší.


Pomoc průmyslu s energiemi vyjde stát na 30 miliard. Žádat o ni mohou od listopadu
E15-ekonomika | 16:17:00
Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle premiéra Petra Fialy (ODS) od 1. listopadu čerpat podporu kvůli vysokým cenám energií. Na program je připraveno 30 miliard korun, řekl ve středu po jednání vlády. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) upřesnil, že k 1. listopadu by měla být připravena výzva k dotačnímu titulu.


Pomoc průmyslu s energiemi vyjde stát na 30 miliard. Žádat o ni mohou od listopadu
E15-politika | 16:17:00
Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle premiéra Petra Fialy (ODS) od 1. listopadu čerpat podporu kvůli vysokým cenám energií. Na program je připraveno 30 miliard korun, řekl ve středu po jednání vlády. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) upřesnil, že k 1. listopadu by měla být připravena výzva k dotačnímu titulu.


Kvůli úsporám omezí nasvícení Eiffelova věž i další veřejné budovy
idnes.cz | 17:47:00
Paříž zkrátí dobu osvětlení Eiffelovy věže, sníží teplotu vody v městských bazénech a zpozdí začátek topné sezóny ve veřejných budovách. Francie si od plánovaných opatření pro letošní zimu slibuje ušetření části výdajů na cenách energií, které vzrostly po omezení dodávek plynu z Ruska.


Očkování v lékárnách vázne, k novele mají výhrady lékaři mezi poslanci
idnes.cz | 17:30:00
Poslanci přerušili projednávání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, která by umožnila očkování v lékárnách a ordinacích stomatologů. Vznikla v reakci na covid-19, měla platit do konce roku a lékárníci ji chtěli rozšířit i na chřipku. Proti jsou především lékaři z ANO. Protestovala i odborná společnost.


Berou si mě do huby košťata, reagoval Novotný na Zemanův výrok o pitomcích
idnes.cz | 17:17:00
Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se ohradil proti výrokům prezidenta Miloše Zemana o pitomcích v čele obcí. Hlava státu politika ODS kritizovala za názor, že by měla být použita vodní děla proti protivládním demonstrantům, kteří se počátkem září shromáždili na Václavském náměstí v Praze.


Manžel mě znásilnil dva týdny po porodu. Žaloba nemá smysl, říká Anna
idnes.cz | 17:00:00
Anna si ve vztahu s bývalým manželem prošla peklem. Situace se zhoršila během jejího těhotenství a vyústila ve znásilnění krátce po porodu. „Nikdy předtím jsem se v životě tak hrozně necítila,“ vzpomíná mladá žena. Přestože má za sebou přes čtyři roky zneužívání, ze zákona by jako znásilnění mohl nejspíš být klasifikován jen jeden akt.


Hodonínský soudce ztratil pistoli půjčenou od policie, přijde o část platu
idnes.cz | 16:33:00
Vypůjčil si pistoli jako předmět doličný k provedení vyšetřovacího pokusu. Místo jejího vrácení se však soudce okresního soudu v Hodoníně Ladislav Sobotka nechal napálit mužem, který se vydával za policistu. Za trest bude necelý půlrok pobírat plat snížený o deset procent.


Přibývá lidí v nouzi. Potravinové banky jim nově vedle jídla rozdávají i oblečení
iHned.cz | 17:25:00
Při pohledu na cenovku musí zboží odložit zpět do regálu. Počet lidí v těžké finanční situaci, pro které je obtížné koupit teplý svetr nebo trička pro dítě, aktuálně roste. Klub svobodných matek proto spustil textilní banku, která bude lidem v...


Kvůli drahým energiím končí desítky vesnických obchodů. Stát přišel se zastropováním cen pozdě, tvrdí asociace
iHned.cz | 17:00:00
Zatímco loni se Středočeský kraj jako jeden z mála nezapojil do státní podpory vesnických obchodů, letos představitelé kraje názor změnili. A to především kvůli rostoucím cenám energií, které podle Asociace českého tradičního obchodu už...


Levná móda z Primarku dorazila do Brna. Na rozdíl od Prahy bez mnohahodinových front
iHned.cz | 17:00:00
Na levné oblečení či bytové doplňky láká módní řetězec Primark nově i zákazníky na jižní Moravě. Ve středu dopoledne otevřel v brněnském obchodním centru Olympia svou druhou českou prodejnu. Firma do ní investovala více než 220 milionů korun. Irský...


Pomoc pro průmysl. Velkoodběratelé energií budou moci od listopadu čerpat podporu, vláda vyčlenila 30 miliard
iHned.cz | 15:52:00
Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle premiéra Petra Fialy (ODS) od 1. listopadu čerpat podporu kvůli vysokým cenám energií. Na program je připraveno 30 miliard korun. Řekl to ve středu po jednání vlády. Ministr průmyslu a obchodu Jozef...


Zemanovo odůvodnění nejmenovat Bodláka je podle Unie státních zástupců nepřijatelné
aktuálně.cz | 17:37:00
Bodlák dosud na pražském vrchním státním zastupitelství řídil odbor závažné hospodářské a finanční kriminality.


Vláda pomůže velkoodběratelům energií peněžní podporou. Vyčlení na ni 30 miliard
aktuálně.cz | 16:49:27
Velkoodběratelé budou podporu kvůli vysokým cenám energií moci čerpat od 1. listopadu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS).


Google chce Čechy "očkovat" proti dezinformacím. Funguje to, tvrdí vedoucí výzkumu
aktuálně.cz | 16:45:23
"Chceme, aby si lidé více uvědomili, jak s nimi dezinformátoři mohou manipulovat, což je přinutí nad těmito věcmi více přemýšlet," říká Roozenbeek.


Omezme povinně spotřebu elektřiny ve špičkách o pět procent, navrhuje Evropská komise
aktuálně.cz | 15:03:50
Evropská komise to navrhla v rámci krizového balíčku zaměřeného na zmírnění dopadu vysokých cen energií.


Tragédie v Bělči: Autonehodu nepřežila žena, zemřela na místě
Denik.cz | 17:17:00
Tragický konec měla autonehoda v Bělči. Záchranáři se snažili pomoct ženě, která však svým zraněním na místě podlehla. Incident, který se stal ve středu odpoledne, si vyžádal ještě dvě středně zraněné osoby.


Z venčení se stal horor. Pitbul roztrhal seniorce boloňského psíka
Denik.cz | 16:44:00
Pitbul napadl boloňského psíka a roztrhal ho. Událost se stala v Přezleticích u Prahy v pondělí kolem poledne, když psíka venčila jeho majitelka. Seniorka se snažila mazlíčka před agresivním zvířetem bránit, utrpěla přitom poranění na prstech ruky. 


Drahé energie: Firmy dostanou od státu podporu ve výši 30 miliard
Denik.cz | 16:30:00
Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle premiéra Petra Fialy (ODS) od 1. listopadu čerpat podporu kvůli vysokým cenám energií. Na program je připraveno 30 miliard korun. Řekl to dnes po jednání vlády. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) upřesnil, že k 1. listopadu by měla být připravena výzva k dotačnímu titulu.


Na svatbě zkolabovala matka ženicha. Naštěstí zasáhli muži zákona z Ostravy
Denik.cz | 16:00:00
/FOTOGALERIE/ Měl to být den plný lásky, radosti a oslav. A zpočátku opravdu byl. Později se však změnil v boj o život, bohudík se šťastným koncem.


Pohřeb Alžběty II. odvysílá ČT24, TV Nova i CNN Prima News
lupa.cz | 18:14:25
Poslední rozloučení s britskou královnou Alžbětou II. uvidí čeští diváci na třech televizních stanicích. Celosvětově sledovanou událost zprostředkuje v pondělí 19. září veřejnoprávní ČT24, soukromá CNN Prima News a také televize Nova.


OBRAZEM: William a Harry kráčeli za rakví královny, opět bok po boku
revue.idnes.cz | 17:14:00
Královská rodina vyprovodila Alžbětu II. na poslední cestě z Buckinghamského paláce. Rakev s jejími ostatky bude ve Westminsterském sále vystavena do pohřbu, který bude 19. září. V průvodu nechyběli ani vnuci královny, princové William a Harry.


Místo Hollywoodu život na zámku. Kněžna Grace tragicky zahynula před 40 lety
revue.idnes.cz | 14:00:00
Monacká kněžna a někdejší filmová hvězda Grace Kelly platila v USA i ve světě za módní ikonu. Přesto jí ještě nebylo třicet, když vyměnila stříbrné plátno za aristokratické výsluní monackého dvora. Její oslnivý život měl krutý konec – tragicky zahynula při autonehodě 14. září 1982 v dvaapadesáti letech.


Šestikolová bestie Hennessey VelociRaptor 6x6 se vrací ve třetí generaci
Auto.cz | 18:54:00
Hennesseyho šestikolová terénní monstra baví. Jeho třetí generace modelu VelociRaptor, vycházející z Fordu F-150 Raptor, proto znovu dostává provedení 6x6. Levná sranda to ale není.


Chrysler 300C je finální verzí modelu. 6,4litrový Hemi se na chvíli vrací
Auto.cz | 17:56:00
Stávající generace Chrysleru 300, která se vyrábí od roku 2010, míří do důchodu. Automobilka se se svým dlouhověkým modelem loučí limitovanou finální edicí s  6,4litrovým Hemi pod kapotou.


Dobíjení elektromobilů zdražilo od začátku roku až o 80 %, náklady někdy překonávají benzin
Auto.cz | 16:51:00
Dobíjení elektromobilů u veřejných dobíjecích stanic od začátku roku podražilo až o 80 procent. V některých případech je tak jízda na elektřinu dražší než na benzin či naftu. Při dobíjení elektromobilů doma nebo v práci ale motoristé stále proti vozům se spalovacím motorem ušetří. Vyplývá to z informací firem z oboru.


Kupujete Corvette a chcete si sami postavit její motor? Chevrolet vám to umožní
Auto.cz | 15:55:00
Plánujete nákup Chevroletu Corvette Z06 a rádi byste byli zapojeni do procesu jeho stavby? Chevrolet vám dá možnost postavit si motor svého auta. Levné to ale nebude.


Brabus s osmiválcem na moři? Nový člun s výkonem 900 koní je kombinací luxusu a síly na vodě
Auto.cz | 14:57:00
Mimo úprav vozů značky Mercedes-Benz a Smart se známá společnost soustředí také na vodu. V portfoliu má již několik zajímavých kousků, ten poslední vypadá opravdu úžasně.


ESG a ropné 'neopouštěj staré známé pro nové'
Kurzy.cz | 17:32:00
Morgan Stanley ve vztahu ke komoditnímu trhu již nějaký čas hovoří o „pomstě staré ekonomiky“. Je celkem zřejmé, co tím analytici banky míní, mně se ale podobné výrazy moc nelíbí.


Výsledky jednání vlády 14. září 2022
Kurzy.cz | 17:31:51
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. B. K projednání s rozpravou: 1. Návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2023 včetně rozpočtové...


Na čem bude Apple vydělávat desítky miliard USD ročně? - VIDEO
Kurzy.cz | 17:31:35
Společnost Apple prošla za poslední roky velkými změnami. I když je z hlediska tržeb pro firmu stále nejpodstatnějším produktem iPhone, stále důležitější jsou služby, u kterých má velmi vysoké marže. Apple ovšem pomalu proniká i do segmentu reklamy. Pr...


Ropa po týdenních údajích o zásobách klesá (14.9.2022)
Kurzy.cz | 17:31:22
Zveřejnění obou zpráv amerického ministerstva energetiky způsobilo na trhu s ropou drobné pohyby. Zásoby ropy vyskočily více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu klesly více, než kolik činil odhad analytiků. V údajích o zásobách destilátů došlo k ...


Souhrn 14.9. - Evropa se dočkala unijního návrhu řešení en. krize a s úlevou si oslabila, US trhy korigují včerejší výplach, BCPP v minusu při růstu ČEZu, ropa v plusu, měny a zlato vyčkávají
Kurzy.cz | 17:21:51
Pražská burza v polovině týdne při nadprůměrné likviditě oslabila. Evropské akciové trhy většinu dne strávily v minusech, které se směrem k závěru postupně prohlubují.Investoři se dočkali unijních návrhů na širší řešení energetické krize a následně&hellip


Evropský průmysl dusí vysoké ceny energií i klesající poptávka (Komentář)
Kurzy.cz | 17:03:13
Průmyslová produkce v eurozóně v červenci výrazně
meziměsíčně poklesla a překonala již tak pesimistická očekávání.
Meziměsíčně byla nižší o 2,3 %, zatímco se čekal pokles o 1,1 %. Z
geografického hlediska zaznamenalo největší pokles Irsko (meziměsíčně ...


Společnost Roblox čekají změny
Kurzy.cz | 17:02:31
Oblast digitální zábavy je na vzestupu a Roblox je dnes v tomto odvětví velmi diskutovanou společností. Společnost má za sebou divokou jízdu, kdy její akcie v květnu prudce klesly, a zdá se, že se blýská na lepší časy.


Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste
Kurzy.cz | 16:34:22
Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen. Souhrnný indikátor předních evropských společností STOXX Europe 600 tedy v době&hel


Opening remarks by Executive Vice-President Timmermans and Commissioner Simson at the press conference on an emergency intervention to address high energy prices
Kurzy.cz | 15:37:13
Opening remarks by Executive Vice-President Timmermans


Transportéry s čínskými pneumatikami. Ruští vojáci chaoticky prchají a zanechávají po sobě na Ukrajině šrot
Hospodářské noviny | 19:56:00
Mohutná ofenziva ukrajinské armády proti ruským vetřelcům na severovýchodě země pokračuje. Podle posledních prohlášení ukrajinské strany se podařilo osvobodit území o rozloze šesti až osmi tisíc čtverečních kilometrů, avšak Rusové stále ještě...


Pomoc pro osm tisíc firem. Některé mohou získat až 200 milionů korun
Hospodářské noviny | 19:55:00
Na pomoc by měly dosáhnout také malé a střední podniky, kterých se netýká cenový strop energií. Stát jim slibuje proplatit až 80 procent výrobních nákladů. Nejasné je zatím zdanění bank prostřednictvím windfall tax.


Česko v době dluhů: Zdražování energií není jediným viníkem firemních krizí, řada z nich zavírá oči před vnitřními problémy
Hospodářské noviny | 18:52:00
Firmy nyní čelí všeobecnému zdražování vstupů energií a některé z nich byly již přinuceny přistoupit k ukončení činnosti. Odborníci tak očekávají nárůst počtu insolvenčních řízení. Ta však není dle nich třeba vnímat zbytečně negativně. Podnikatelé...


Nečekaně vysoká inflace v USA srazila světové burzy. Propad může dál pokračovat
Hospodářské noviny | 18:03:00
Americké kapitálové trhy zaznamenaly v úterý největší pád od června 2020, kdy se investoři báli dopadů koronavirové pandemie. Klíčový ukazatel největší světové burzy v New Yorku – index S&P 500 – se propadl o 4,3 procenta a trh...


Lídr Bohuslav Svoboda? ODS mělo v Praze radši vést do voleb sako Petra Fialy
Hospodářské noviny | 17:49:00
Jsou nápady dobré, méně dobré a úplně nedobré. Když koalice Spolu učinila lídrem v pražských komunálních volbách Bohuslava Svobodu, zprvu to vypadalo jako nápad prvního typu. Realita ale ukázala, že ve skutečnosti byl tenhle nápad někde na pomezí...


Udělal už Fed pro zastavení inflace dost? Burzy se bojí, že ještě hodně přitvrdí
Hospodářské noviny | 17:40:00
Rostoucí sazby, velké ztráty, ale zatím jen slabé známky paniky, shrnul list Financial Times dění v ekonomice a na burzách v první části prázdnin. Dva měsíce nato se už známky sílící nervozity až paniky na Wall Street najít dají. Nejdůležitější...


Přibývá lidí v nouzi. Potravinové banky jim nově vedle jídla rozdávají i oblečení
Hospodářské noviny | 17:25:00
Při pohledu na cenovku musí zboží odložit zpět do regálu. Počet lidí v těžké finanční situaci, pro které je obtížné koupit teplý svetr nebo trička pro dítě, aktuálně roste. Klub svobodných matek proto spustil textilní banku, která bude lidem v...


Kvůli drahým energiím končí desítky vesnických obchodů. Stát přišel se zastropováním cen pozdě, tvrdí asociace
Hospodářské noviny | 17:00:00
Zatímco loni se Středočeský kraj jako jeden z mála nezapojil do státní podpory vesnických obchodů, letos představitelé kraje názor změnili. A to především kvůli rostoucím cenám energií, které podle Asociace českého tradičního obchodu už...


Levná móda z Primarku dorazila do Brna. Na rozdíl od Prahy bez mnohahodinových front
Hospodářské noviny | 17:00:00
Na levné oblečení či bytové doplňky láká módní řetězec Primark nově i zákazníky na jižní Moravě. Ve středu dopoledne otevřel v brněnském obchodním centru Olympia svou druhou českou prodejnu. Firma do ní investovala více než 220 milionů korun. Irský...


Transportéry s čínskými pneumatikami. Ruští vojáci chaoticky prchají a zanechávají po sobě na Ukrajině šrot
iHned.cz | 19:56:00
Mohutná ofenziva ukrajinské armády proti ruským vetřelcům na severovýchodě země pokračuje. Podle posledních prohlášení ukrajinské strany se podařilo osvobodit území o rozloze šesti až osmi tisíc čtverečních kilometrů, avšak Rusové stále ještě...


Pomoc pro osm tisíc firem. Některé mohou získat až 200 milionů korun
iHned.cz | 19:55:00
Na pomoc by měly dosáhnout také malé a střední podniky, kterých se netýká cenový strop energií. Stát jim slibuje proplatit až 80 procent výrobních nákladů. Nejasné je zatím zdanění bank prostřednictvím windfall tax.


Česko v době dluhů: Zdražování energií není jediným viníkem firemních krizí, řada z nich zavírá oči před vnitřními problémy
iHned.cz | 18:52:00
Firmy nyní čelí všeobecnému zdražování vstupů energií a některé z nich byly již přinuceny přistoupit k ukončení činnosti. Odborníci tak očekávají nárůst počtu insolvenčních řízení. Ta však není dle nich třeba vnímat zbytečně negativně. Podnikatelé...


Nečekaně vysoká inflace v USA srazila světové burzy. Propad může dál pokračovat
iHned.cz | 18:03:00
Americké kapitálové trhy zaznamenaly v úterý největší pád od června 2020, kdy se investoři báli dopadů koronavirové pandemie. Klíčový ukazatel největší světové burzy v New Yorku – index S&P 500 – se propadl o 4,3 procenta a trh...


Lídr Bohuslav Svoboda? ODS mělo v Praze radši vést do voleb sako Petra Fialy
iHned.cz | 17:49:00
Jsou nápady dobré, méně dobré a úplně nedobré. Když koalice Spolu učinila lídrem v pražských komunálních volbách Bohuslava Svobodu, zprvu to vypadalo jako nápad prvního typu. Realita ale ukázala, že ve skutečnosti byl tenhle nápad někde na pomezí...


Udělal už Fed pro zastavení inflace dost? Burzy se bojí, že ještě hodně přitvrdí
iHned.cz | 17:40:00
Rostoucí sazby, velké ztráty, ale zatím jen slabé známky paniky, shrnul list Financial Times dění v ekonomice a na burzách v první části prázdnin. Dva měsíce nato se už známky sílící nervozity až paniky na Wall Street najít dají. Nejdůležitější...


ŽIVĚ: Kandidáti na brněnského primátora představují priority v debatě ČT
ČT24 | 17:15:23
Česká televize pokračuje v sérii debat před obecními volbami. Po té s ostravskými kandidáty na primátora se nyní voličům představují lídři kandidátek v Brně. Své návrhy na fungování města představují za SPOLEČNĚ - ODS a TOP 09 Markéta Vaňková, za Lidovce a Starosty (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí) Petr Hladík, za ANO 2011 René Černý, za Českou pirátskou stranu Marek Lahoda, za Zelené a Žít Brno s podporou Idealistů Jana Drápalová, za SPD, TRIKOLORU, MORAVANY a NK Tomáš Skřička a za ČSSD VAŠI STAROSTOVÉ Jiří Oliva.


Šíření covidu v Česku zrychluje. Jsme v jiné situaci než minule, rizikové skupiny by se ale měly očkovat, řekl Dušek
ČT24 | 17:50:57
Šíření covidu v Česku zrychluje a podle predikcí i dál bude. Za úterý přibylo, stejně jako za pondělí, přes tři tisíce případů. V nemocnicích leží v souvislosti s nákazou kolem osmi set pacientů. Podle odborníků čísla během podzimu porostou.


Muži, který letos usmrtil v Adršpachu autem dva lidi, soud zpřísnil trest za usmrcení ženy při couvání v roce 2017
ČT24 | 16:26:04
Soud v Náchodě poslal do vězení na rok a tři měsíce Jana Července, který před třemi týdny srazil a usmrtil dva chodce v Adršpachu. Trest se ale týká případu z roku 2017, kdy při couvání v Červeném Kostelci usmrtil ženu. Rozsudek je zatím nepravomocný, muž totiž během pětileté zkušební doby spáchal na silnicích dalších pět deliktů, a to i přesto, že měl zákaz řízení. Případem usmrcení chodců v Adršpachu se policie dál zabývá.


Vláda schválila prodloužení snížené spotřební daně z nafty i zvýšení příspěvku na zaměstnávání handicapovaných
ČT24 | 17:16:38
Vláda na středečním zasedání schválila prodloužení snížení spotřební daně z nafty a zvýšení příspěvku od státu na výdělek lidí s handicapem o 600 korun. Ministři také zahájili jednání o rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí navrhuje schodek 270 miliard korun, předloha však neobsahuje opatření na řešení energetické krize či nově schválené snížení daně z nafty. Někteří členové vlády navíc nesouhlasí s miliardovými škrty pro své resorty.


Chvilka pro Andreje Babiše
Respekt | 14:25:22
Co je špatně okolo soudního procesu v kauze Čapí hnízdo


Pro oceláře je pomoc vlády zklamáni, chemici vítají aspoň nějakou
Eurozpravy-domácí | 18:57:00
Pro Ocelářskou unii je rozhodnutí vlády o podpoře velkoodběratelů elektřiny a plynu zklamáním, podle předsedy představenstva Daniela Urbana unie doufala v zastropování cen. Svaz chemického průmyslu podle předsedy Ivana Součka vítá, že český kabinet alespoň něco udělal a konečně využil dočasný krizový rámec Evropské unie. Oba to řekli ČTK v reakci na dnešní rozhodnutí vlády.


Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle Fialy od 1. listopadu čerpat podporu
Eurozpravy-domácí | 18:28:00
Velkoodběratelé elektřiny a plynu budou moci podle premiéra Petra Fialy (ODS) od 1. listopadu čerpat podporu kvůli vysokým cenám energií. Na program je připraveno 30 miliard korun. Řekl to dnes po jednání vlády. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) upřesnil, že k 1. listopadu by měla být připravena výzva k dotačnímu titulu.


Zástupci zemí EU prodloužili na dalších šest měsíců sankce proti Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 19:39:00
Zástupci zemí Evropské unie dnes prodloužili na dalších šest měsíců platnost sankčního seznamu spojeného s útokem Ruska na Ukrajinu. Soupis nadále zahrnuje 1206 ruských jednotlivců a 108 organizací, oznámila Rada EU. Dalším termínem pro obnovení či přehodnocení individuálních sankcí je 15. březen.


Ukrajina: Moskva chce zastavit postup ukrajinských vojsk, tlačí Kyjev do mírových jednání
Eurozpravy-zahraniční | 18:45:00
Moskva v poslední době ve snaze zastavit postup ukrajinských vojsk naléhá na Kyjev, aby souhlasil s návratem k mírovým jednáním, uvedla ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová. Ukrajina ale dialog v současné situaci odmítá, doplnila podle ruskojazyčného webu stanice BBC Stefanišynová.


"Vymývání mozků." V ruských školách mají nové besedy, učí děti o smrti pro vlast
aktuálně.cz | 18:49:52
Žáci na školách v Rusku od září vztyčují vlajku, zpívají hymnu a učí se o tom, co znamená být vlastenec.


Babišovi svědci trpí krátkou pamětí. Obžalovaným teď ztíží spánek hlavně páteční vystoupení Babiše juniora
Reflex | 19:15:00
Ve spolupráci s advokátní kanceláří Kučera & Associates přinášíme právní analýzu procesu s Andrejem Babišem. Třetí den soudního líčení soudce konečně udělal jasno v otázce připuštění výpovědi Andreje Babiše mladšího. Jeho plánované páteční vystoupení před soudem zřejmě obžalovaným hodně ztíží spánek.


Královna Alžběta bude předpohřbena na Pražském hradě, aby se pohřbu mohl účastnit i Zeman
Reflex | 18:30:00
Velký diplomatický úspěch hraničící takřka se zázrakem se podařil týmu kolem prezidenta Miloše Zemana. Královna Alžběta bude takzvaně předpohřbena na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman totiž není natolik mobilní, aby se mohl účastnit pohřbu ve Velké Británii, a proto podle rčení když nemůže Mohamed k hoře, přijde hora k Mohamedovi, se pohřeb zesnulé královny přesune na Pražský hrad, aby i český prezident mohl vzdát hold.


Božská mrcha Gala Dalí: Slavnému malíři prakticky stále zahýbala, milence živila z jeho peněz, on ji miloval až za hrob
Reflex | 18:10:00
Byla mu múzou ale také zhoubou. Gala byla pro svého manžela Salvadora Dalí vším, co si jen mohl přát, její neukojitelný sexuální apetit a rozhazovačné tendence ale malíře velice trápily. Bez Galy ale nedokázal žít, a tak přetrpěl zástupy mladých milenců a milionové výdaje za tretky pro ni i třeba vilu pro jednoho z jejích zajíčků. Když zemřela, Dalímu se rozpadl svět.


Putinova ostuda: Ruská armáda připomíná válečnou potěmkinovskou vesnici
Reflex | 18:00:00
Neuplynul snad jediný den, aby hlásná trouba ruské propagandy, web Sputnik (byl dostupný i v češtině, teď je zablokovaný), nepsal o fantastických nových zbraních Ruské federace, kterých se musí bát celý svět bát. Letadlová loď Varan s elektromagnetickým katapultem, mezikontinentální hypersonická „nezranitelná“ raketa Avangard, jaderné torpédo Poseidon 2M39, jež může způsobit radioaktivní vlny nebo neviditelná stíhačka Suchoj SU-75 určená i pro kosmické síly. Ovšem válka na Ukrajině odhalila jinou tvář ruských a proruských armád – neschopnost, neefektivitu, neorganizovanost, nepřipravenost, nedostatky v logistice i chybějící motivaci. I proto jim teď Ukrajinci uštědřili vydatný políček v Charkovské oblasti.


Situace v osvobozených charkovských městech: Úleva, strach a informační bublina
Denik.cz | 19:39:00
Silnici lemují vyhořelé tanky a nákladní auta s bílým písmenem Z. V podzemním bunkru zůstaly provizorní postele, stohy papírů a granátové pasti. Škola je pohřbená pod troskami a zřícený most pokrývají značky varující před nášlapnými minami. Známky destrukce ale tentokrát znamenají ukrajinské vítězství. Z okolí totiž po půl roce zmizeli ruští vojáci. Světová média přinášejí první svědectví z osvobozených měst v Charkovské oblasti na severovýchodní Ukrajině.


Obrazem: Lucie Bílá jako svobodná matka. Zpěvačka uvede nový muzikál Maminy
Denik.cz | 18:15:00
Prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina. Čtyři ženy se setkávají na předporodním večírku a sdílejí strasti i radosti mateřství. To je rámec muzikálu Maminy, který v české premiéře chystá Divadlo Lucie Bílé.


Rakev s královnou Alžbětou II. je do pondělí vystavena ve Westminsterském sále
Tiscali-zprávy | 18:35:44
Smuteční průvod dnes v Londýně doprovodil pozůstatky britské královny Alžběty II. z Buckinghamského paláce do sídla parlamentu - Westminsterského paláce. Osm příslušníků granátnické gardy tam umístilo rakev na katafalk ve Westminsterském sále, kam se veřejnost může přijít naposledy s královnou rozloučit až do pondělního rána, kdy se uskuteční státní pohřeb.


Velkoodběratelé energií si rozdělí 30 miliard, daň z nafty bude snížena do konce roku 2023
Tiscali-zprávy | 17:07:43
Vláda na dnešním zasedání schválila prodloužení snížení spotřební daně z nafty o 1,50 koruny na litr do konce příštího roku. Snížení spotřební daně zatím platí do konce září. Kvůli vysokým cenám energií budou moci velkoodběratelé elektřiny a plynu od 1. listopadu čerpat podporu, na program je připraveno 30 miliard korun.


Zpráva o stavu EU: Vodík má potenciál, omezíme nadměrné zisky, budeme šetřit a Ukrajinu nedáme
Tiscali-zprávy | 10:09:43
Evropská unie musí za současné energetické krize usilovat o „změnu paradigmatu“, nikoli pouze o rychlou náplast na palčivé problémy, řekla dnes v projevu v Evropském parlamentu šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Vyzdvihovala při tom potenciál vodíku a ohlásila vytvoření nové „banky“, která má pomoci vybudovat trh s tímto zdrojem. Kromě rozvoje udržitelné energetiky zdůrazňovala také digitální transformaci ekonomiky a význam surovin, jako je litium. Také znovu hovořila o potřebě rozsáhlé reformy trhu s elektřinou a chce, aby členské země povinně omezily její spotřebu v nejvytíženějších hodinách o pět procent.


Drahé energie se staly hitem voleb. V Praze strany soutěží v nabídkách
E15-ekonomika | 19:30:00
K tradičním pražským komunálním tématům, jako jsou přetížená dopravní infrastruktura či nedostatek bytů, se před blížícími se volbami razantně přidaly stoupající ceny plynu a elektřiny. Příležitosti se chopilo hnutí ANO, které využívá situaci ke kritice vlády Petra Fialy. Pozadu se svými sliby v Praze nezůstávají opoziční ODS a další strany.


Vláda chce výrazně zvýšit počet lidí, kteří mají nárok na příspěvek na bydlení
E15-ekonomika | 18:05:00
Oproti září loňského roku zdraží ceny elektřiny a plynu na začátku příštího roku o téměř 200 procent, odhaduje analýza ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Resort sociálních věcí a práce proto připravil změnu parametrů příspěvku na bydlení tak, aby na něj dosáhlo více domácností. Zvýšení finanční pomoci se týká zejména jedno a dvojčlenných domácností. Rozšíření okruhu příjemců by mohlo státní rozpočet vyjít až na skoro 600 milionů korun. Od příštího roku by ovšem měl platit nový zákon, který se v současné chvíli připravuje na ministerstvu práce a sociálních věcí. 


OBRAZEM: Královská garda a celé procesí doprovázelo rakev Alžběty II., trasu lemovaly desetitisíce lidí
E15-ekonomika | 17:37:00
Lafetu s rakví zahalenou v královské standartě doprovázela královská garda, členové jednotky královského jízdního dělostřelectva a také vojenský orchestr. Na rakvi je položená koruna britského impéria a věnec.
Tisíce lidí už stojí také ve frontě, kde čekají na možnost poklonit se rakvi s královnou, která bude do pondělního rána uložená ve Westminsterském sále. Sál se pro veřejnost otevře ve středu v 18 hodin. 


Praha a ČVUT chtějí proměnit Strahov v globální startupový hub. Pomůže i Prusa Research
E15-ekonomika | 17:33:00
Zanedbaný strahovský spartakiádní stadion projde přerodem ve startupový hub a testovací centrum. Projekt neskrývá vysoké ambice: soustředit nejnadějnější startupy z celého světa. Příslušné memorandum, které má být podepsáno příští týden, je stvrzením společné vize pražského magistrátu a Českého vysokého učení technického (ČVUT) za podpory předsednictví v Evropské unii a programu NATO. Partnery přestavby za 485 milionů eur, zhruba 11,9 miliardy korun, budou i tuzemský výrobce 3D tiskáren Prusa Research a investiční fond DLTG.


Jaromír Gec: V celé debatě o proinflačnosti mzdového růstu chybí její zasazení do kontextu
E15-politika | 20:00:00
V poslední době slýcháme, že zvyšovat nominální mzdy o inflaci by přineslo roztočení mzdově-inflační spirály, a proto ke zkrocení inflace potřebujeme, aby zaměstnanci přistupovali k požadavkům ohledně růstu svých nominálních mezd pro příští rok umírněně a tím pomohli inflaci zastavit. V celé debatě o proinflačnosti mzdového růstu ale chybí její zasazení do kontextu vývoje tuzemské reálné produktivity práce.


Drahé energie se staly hitem voleb. V Praze strany soutěží v nabídkách
E15-politika | 19:30:00
K tradičním pražským komunálním tématům, jako jsou přetížená dopravní infrastruktura či nedostatek bytů, se před blížícími se volbami razantně přidaly stoupající ceny plynu a elektřiny. Příležitosti se chopilo hnutí ANO, které využívá situaci ke kritice vlády Petra Fialy. Pozadu se svými sliby v Praze nezůstávají opoziční ODS a další strany.


Vláda chce výrazně zvýšit počet lidí, kteří mají nárok na příspěvek na bydlení
E15-politika | 18:05:00
Oproti září loňského roku zdraží ceny elektřiny a plynu na začátku příštího roku o téměř 200 procent, odhaduje analýza ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Resort sociálních věcí a práce proto připravil změnu parametrů příspěvku na bydlení tak, aby na něj dosáhlo více domácností. Zvýšení finanční pomoci se týká zejména jedno a dvojčlenných domácností. Rozšíření okruhu příjemců by mohlo státní rozpočet vyjít až na skoro 600 milionů korun. Od příštího roku by ovšem měl platit nový zákon, který se v současné chvíli připravuje na ministerstvu práce a sociálních věcí. 


OBRAZEM: Královská garda a celé procesí doprovázelo rakev Alžběty II., trasu lemovaly desetitisíce lidí
E15-politika | 17:37:00
Lafetu s rakví zahalenou v královské standartě doprovázela královská garda, členové jednotky královského jízdního dělostřelectva a také vojenský orchestr. Na rakvi je položená koruna britského impéria a věnec.
Tisíce lidí už stojí také ve frontě, kde čekají na možnost poklonit se rakvi s královnou, která bude do pondělního rána uložená ve Westminsterském sále. Sál se pro veřejnost otevře ve středu v 18 hodin. 


Praha a ČVUT chtějí proměnit Strahov v globální startupový hub. Pomůže i Prusa Research
E15-politika | 17:33:00
Zanedbaný strahovský spartakiádní stadion projde přerodem ve startupový hub a testovací centrum. Projekt neskrývá vysoké ambice: soustředit nejnadějnější startupy z celého světa. Příslušné memorandum, které má být podepsáno příští týden, je stvrzením společné vize pražského magistrátu a Českého vysokého učení technického (ČVUT) za podpory předsednictví v Evropské unii a programu NATO. Partnery přestavby za 485 milionů eur, zhruba 11,9 miliardy korun, budou i tuzemský výrobce 3D tiskáren Prusa Research a investiční fond DLTG.


Konec pandemie je na dohled. Očkování je ale stále nutnost, říká šéf WHO
idnes.cz | 21:29:00
Počet hlášených případů úmrtí na covid-19 byl podle šéfa Světové zdravotnické organizace (WHO) T.A. Gebreyesuse v uplynulém týdnu nejnižší od března 2020. „Ještě nikdy jsme nebyli v příznivější pozici na ukončení pandemie,“ řekl. „Ještě tam nejsme, ale konec je na dohled.“ Očkovací úsilí však nyní podle něj nesmí polevit.


Putin nepochopil, že invaze na Ukrajinu byla chyba, míní po telefonátu Scholz
idnes.cz | 21:02:00
Vladimir Putin nezměnil postoj k válce a nepochopil, že invaze na Ukrajinu byla chyba, říká německý kancléř Olaf Scholz, který s ruským prezidentem telefonicky hovořil. Kancléř během devadesátiminutového telefonátu s šéfem Kremlu probral zejména válku na Ukrajině a její důsledky pro Evropu. I přes neshodu názorů je však dle Scholze nutné s Vladimirem Putinem i nadále hovořit a hledat diplomatická řešení.


Švédská premiérka uznala porážku ve volbách, chystá se podat demisi
idnes.cz | 20:47:00
Švédská sociálnědemokratická premiérka Magdalena Anderssonová ve středu uznala porážku v nedělních parlamentních volbách a oznámila, že podá demisi. Volby vyhrál blok čtyř pravicových stran s nacionalisticky populistickým hnutím Švédských demokratů. Ten dostane jako první příležitost sestavit novou vládu, píše agentura Reuters.


KOMENTÁŘ: Švédská volební bomba znamená konec ponižování ve vlastní zemi
idnes.cz | 20:00:00
Nedělní volby přepsaly politickou mapu ve Švédsku. Vypadá to na porážku dosavadní vlády levého středu a nástup pravicového bloku v čele s protiimigrantskými Švédskými demokraty, píše spisovatelka a žurnalistka Kateřina Janouchová, která žije ve Švédsku od roku 1974.


Babiše obhajuje těžká váha české advokacie. Bruna hájil i Čunka a Nečasovou
idnes.cz | 20:00:00
Expremiéra Andreje Babiše obhajují u soudu v kauze údajného dotačního podvodu Čapí hnízdo hned dva advokáti, k Michaelu Bartončíkovi se přidala těžká váha české advokacie Eduard Bruna. Ten stál v minulosti po boku hlavních aktérů klíčových politických kauz –⁠ někdejšího předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka nebo bývalé ředitelky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové.


STALO SE DNES: EU schválila pravidla pro minimální mzdy, rakev s královnou dorazila do parlamentu
idnes.cz | 19:53:00
Evropský parlament odhlasoval nová pravidla pro minimální mzdy. U Městského soudu v Praze pokračoval soud v souvislosti s kauzou Čapího hnízda. Pohraniční oblasti Arménie s Ázerbájdžánem opět čelí útokům a ostřelování. Rakev s pozůstatky britské královny Alžběty II. se ve středu odpoledne přesunula do britského parlamentu. Velké firmy, jichž se netýká zastropování cen silové elektřiny a plynu, budou moci čerpat 30 miliard kvůli vysokým cenám energií.


Odvažte tygra, který v Gripenu dřímá! Umí mnohem víc, říká testovací pilot
idnes.cz | 19:24:00
Švédský Saab představí poprvé na víkendových Dnech NATO v Ostravě novou generaci bojového letounu Gripen E. Předchozí generaci stroje, kterou má ve výzbroji česká armáda, chce vláda nahradit a vyjednává o nákupu amerických superstíhaček F-35. „Gripen má tolik schopností, které české vzdušné síly zatím nevyužívají,“ tvrdí experimentální testovací pilot švédského výrobce Rickard M. Örnhagen.


Střet dvou stropů. Jeden je pro spotřebitele, druhý pro výrobu
idnes.cz | 19:01:00
Evropská komise i Česká republika v uplynulých dnech ohlásily, že v boji proti současné energetické krizi chtějí přistoupit k cenovým stropům na energie. Evropské a české řešení se ale od sebe odlišuje.


Lidé skupují oblíbený královnin drink, smuteční přípitek nechávají do soukromí
idnes.cz | 18:50:00
V davu kolem trasy, kudy pojede smuteční průvod s rakví zesnulé královny Alžběty II., je pozoruhodná naprostá absence alkoholu. Lidé tu pijí hektolitry kávy nebo čaje, pivo ani víno tu však vidět nejsou. Smuteční přípitek si příznivci královské rodiny zřejmě nechávají do soukromí. A velmi pravděpodobně oblíbeným Alžbětiným aperitivem, který po její smrti v Británii i mnoha dalších zemích zmizel z obchodů.


Žádný ústup, ale rafinovaná taktika, káže Kadyrov „gaučovým ignorantům“
idnes.cz | 18:47:00
Proruský vůdce Čečenska Ramzan Kadyrov prohlásil, že informace o ústupu ruských sil v Charkovské oblasti jsou jen „falešnými zprávami a západní provokací“. Jedná se prý pouze o dobře promyšlenou strategii, která nemusí být na první pohled zřejmá. Lidé by se tak „neměli nechat oklamat“, Rusové na ústupu nejsou, tvrdí.


Policista a strážník na svatbě kolegy zachránili život ženichově matce
idnes.cz | 18:05:00
V drama se proměnila svatba, která se udála na konci srpna v Ostravě-Třebovicích. Ženichova matka pozdě večer nečekaně upadla do bezvědomí, život jí ale včasným zásahem zachránili dva hosté, oba v profesním životě zastávající pozici strážců zákona. Nyní se zachránci dočkali ocenění z rukou ostravského primátora.


VIDEO: Ať se mrtví kupí, hlavně že ruština přežije, učí se děti od okupantů
idnes.cz | 18:02:00
Rusko poslalo na okupovanou část Ukrajiny stovky učitelů, kteří vštěpují od začátku školního roku tamějším dětem nové osnovy. Ukrajinské učební plány byly zničeny, nastal ruský standard. I v tomto ohledu začala ruské záměry nicméně kazit čerstvá ukrajinská protiofenziva, která vedla k osvobození oblastí na východě i jihu země.


Moskva naléhá na Ukrajinu, chce obnovit mírová jednání, tvrdí Kyjev
idnes.cz | 17:53:00
Moskva ve snaze zastavit postup ukrajinských vojsk během posledních dní naléhá na Kyjev, aby souhlasil s návratem k mírovým jednáním. Uvedla to ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová. Ukrajina však dialog v současné situaci odmítá, doplnila podle ruskojazyčného webu stanice BBC Stefanišynová.


Přelom ve Švédsku. Šanci sestavit vládu dostanou i nacionalisté, dřív spolupráce s nimi byla tabu
iHned.cz | 19:58:00
Švédská sociálnědemokratická premiérka Magdalena Anderssonová ve středu uznala porážku v nedělních parlamentních volbách a oznámila, že podá demisi. Vítězný blok čtyř pravicových stran, včetně nacionalisticky populistických Švédských demokratů,...


Záchranáři budou za pacienty vyjíždět z nové výjezdové stanice v Benátkách nad Jizerou
Kurzy.cz | 16:14:29
Od dnešního dne budou záchranáři vyjíždět za pacienty z nové výjezdové stanice v Benátkách nad Jizerou. Nová základna, která vznikla za podpory vedení Středočeského kraje a města Benátky nad Jizerou, zkrátí čas dojezdu záchranářů a zlepší dostupnost pé...


V Hradci Králové je nové hřiště pro streetball
Kurzy.cz | 15:54:58
25. srpna bylo na Slezském Předměstí mezi ulicemi Třebechovická, Tichá a Stará Polní otevřeno zrekonstruované basketbalové hřiště. Na revitalizaci se podílelo Tepelné hospodářství Hradec Králové a Technické služby Hradec Králové.


Ve Starém Plzenci otevřeli nový úsek cyklotrasy č. 31
Kurzy.cz | 14:54:32
Ve Starém Plzenci otevřeli nový úsek cyklotrasy č. 31 obrazek 14. září 2022 13:22, aktualizováno 13:24, Ing. Helena Frintová Více jak jeden kilometr nové cyklostezky, která je součástí dálkové cyklotrasy č. 31 vedoucí ze Štruncových sadů do Blatné...


Stavba obchvatu Benátek nad Jizerou na stavbě propojky silnic II/272 a III/27212 zahájena, naopak silniční průtah Litole dokončen
Kurzy.cz | 14:34:46
Silniční síť Středočeského kraje do roku 2024 zhoustne. Dnes byly slavnostně zahájeny přípravné práce na stavbě propojky silnic II/272 a III/27212 v těsné blízkosti Benátek nad Jizerou. Naopak skončily práce na rekonstrukci silničního průtahu Lysé nad ...


Výměny semaforů v Hradci se blíží ke konci, nový dopravní systém bude postupně nabíhat do plného provozu
Kurzy.cz | 14:14:46
Posledních pět křižovatek zbývá dokončit v rámci budování inteligentního dopravního systému (IDS) v Hradci Králové. Postupně se tak nastavují a koordinují jednotlivé dopravní tahy městem, jako celek se systém bude „ladit“ až po výměně semaforů na všech...


Evropský Parlament podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie a úspory energie
Kurzy.cz | 13:47:54
Evropský parlament požaduje mnohem vyšší využívání obnovitelných zdrojů energie a výrazné snížení spotřeby energie do roku 2030.Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Pardubice: O značku Automatické mlýny se podělí čtyři majitelé budov v areálu
Kurzy.cz | 13:43:37
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Plzeň: Modrozelená perla Slovan. Tak představuje budoucnost Jiráskova náměstí výstava. Čtvrteční vernisáž doplní program pro děti
Kurzy.cz | 13:43:35
Už v příštím roce 2023 by měla začít rekonstrukce Jiráskova náměstí a klášterní zahrady v Plzni. Tento pro Plzeň ojedinělý projekt přibližuje nová výstava Jiráskovo náměstí – modrozelená perla Slovan. Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 15. září od 1...


Stav Evropské Unie: Ukrajina, energetika, změna klimatu, ekonomika
Kurzy.cz | 13:34:48
Ve výroční rozpravě o stavu Evropské unie se poslanci dotazovali předsedkyně Komise Ursuly von der Leyenové na práci Komise v uplynulém roce a na její nadcházející plány. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Evropský Parlament přijal nová pravidla pro přiměřené minimální mzdy všech pracovníků v EU
Kurzy.cz | 13:34:42
Minimální mzdy ve všech zemích EU by měly zajišťovat důstojné životní a pracovní podmínky a členské státy by měly podporovat kolektivní vyjednávání o mzdách.Výbor pro zaměstnanost a sociální věci Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Regulace kryptoaktiv v České republice
Kurzy.cz | 13:28:48
Náš zakládající partner Lumír Schejbal přispěl k programu na letošním ChainCampu, největší bitcoinové akci v České republice, přednáškou o blížící se regulaci regulaci kryptoaktiv…


Bitcoin ubránil úroveň 20 000 USD
Kurzy.cz | 13:13:38
Ceny kryptoměn včera po americké inflaci prudce klesly. Bitcoin však pokles zastavil a aktuálně se obchoduje nad 20 000 USD: Řetězec Starbucks oznámil partnerství s kryptoměnou Polygon za účelem zpřístupnění nákupu a sběru unikátních NFT tokenů. Sta...


Evropská komise zakáže produkty nucené práce na trhu eu
Kurzy.cz | 13:12:26
Komise dnes navrhla, aby na trhu EU byly zakázány produkty nucené práce.


Za září se zatím zaregistrovalo ve Středočeském kraji 640 ukrajinských uprchlíků. Nový systém KACPU funguje bez obtíží
Kurzy.cz | 12:58:54
Regionální pracoviště zajišťující činnost Krajského asistenčního centra pomoci uprchlíkům (KACPU) pro Středočeský kraj zaregistrovala od začátku září celkem 640 ukrajinských uprchlíků. Pro 158 uprchlíků pak zajišťovala ubytování, a to včetně takzvaného...


Jiří Tyleček, Lukáš Kovanda, Jan Šura a Tomáš Prouza - Energetická krize 2022
Kurzy.cz | 12:53:26
Energetická krize je bezpochyby klíčovým tématem současnosti. Úzce souvisí s inflací a celkovou situací v ekonomice i na finančních trzích. Jak dlouho s námi bude a jaké dopady bude mít na společnost a trhy? Právě tato a další klíčová témata se budou ...


Hejtmanka a radní navštívili Vlašim
Kurzy.cz | 12:52:46
Tradiční výjezdy radních a hejtmanky do středočeských obcí s rozšířenou působností pokračují i v září. V úterý byla na seznamu Vlašim na Benešovsku. V úvodu programu byla návštěva zdejšího gymnázia a diskuse s jeho vedením. Sedmdesátiletou historií ...


Olomoucí na kole, bezpečně to teď půjde podél rušné Chválkovické ulice
Kurzy.cz | 12:52:30
Téměř kilometr dlouhá cyklostrasa vyrostla podél frekventované Chválkovické ulice. Pohodlně a hlavně bezpečně teď nasměruje cyklisty mimo rušnou výpadovku a postará se o výrazné zlepšení dopravní situace v městské části Chválkovice.


Přelom ve Švédsku. Šanci sestavit vládu dostanou i nacionalisté, dřív spolupráce s nimi byla tabu
Hospodářské noviny | 19:58:00
Švédská sociálnědemokratická premiérka Magdalena Anderssonová ve středu uznala porážku v nedělních parlamentních volbách a oznámila, že podá demisi. Vítězný blok čtyř pravicových stran, včetně nacionalisticky populistických Švédských demokratů,...


Lídři kandidátek v brněnských komunálních volbách diskutovali o dostupném bydlení pro občany
ČT24 | 18:46:13
Lídři kandidátek v Brně diskutovali v druhé části debaty ČT před komunálními volbami o tom, jak zlepšit dostupnost bydlení pro obyvatele města. Své návrhy představili za SPOLEČNĚ - ODS a TOP 09 Markéta Vaňková, za Lidovce a Starosty (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí) Petr Hladík, za ANO 2011 René Černý, za Českou pirátskou stranu Marek Lahoda, za Zelené a Žít Brno s podporou Idealistů Jana Drápalová, za SPD, TRIKOLORU, MORAVANY a NK Tomáš Skřička a za ČSSD VAŠI STAROSTOVÉ Jiří Oliva.


Král Karel III. nebude aktivně prosazovat zájmy prince Charlese
Respekt | 21:53:01
Způsobem, jak upevnit autoritu a oblibu nového panovníka, mohou být změny v chodu královské rodiny


Miloš Zeman má vlastní výklad zákonů a spravedlnosti
Respekt | 21:08:39
Prezident není kvalifikovaný soudit justici


Očkování zachraňuje životy, lékaři popírající covid mohou za úmrtí řady lidí, jsou jako popírači holokaustu, řekl Válek
Eurozpravy-domácí | 20:25:00
Lékaře, kteří popírají covid-19, přirovnal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) k popíračům holokaustu. Mezi odborníky je podle něj shoda, že očkování zachraňuje životy, řekl na konferenci České lékařské komory (ČLK) ke covidu-19.


Ukrajina: Rusko vypálilo osm střel s plochou dráhou letu, je to teroristický čin
Eurozpravy-zahraniční | 21:56:00
Rusko vypálilo osm střel s plochou dráhou letu na Kryvyj Rih na jihu Ukrajiny se záměrem narušit ve městě dodávky vody nebo ho zatopit, uvedl dnes večer na sociálních sítích zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko. Podle agentury Unian ruský útok poškodil hráz Karačunivské přehrady, následkem čehož stoupla hladina řeky Inhulec protékající městem.


Von der Leyenová chce dále pomáhat Ukrajině. Představila krizový plán k cenám energií
Eurozpravy-zahraniční | 21:42:00
Evropská unie bude dále podporovat Ukrajinu, která se úspěšně brání ruské invazi, a nepoleví v sankcích proti Moskvě. Prohlásila to dnes v Evropském parlamentu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v tradičním projevu o stavu EU, v němž mimo jiné představila návrhy na zmírnění dopadů vysokých cen energií.


WHO: Konec pandemie covidu-19 je na dohled, počet úmrtí klesá
Eurozpravy-zahraniční | 21:28:00
Konec pandemie covidu-19 je na dohled. Řekl to dnes v Ženevě podle agentury DPA šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Očkovací úsilí však nyní podle něj nesmí polevit.


Švédská premiérka Anderssonová po prohraných volbách oznámila demisi
Eurozpravy-zahraniční | 20:34:00
Švédská sociálnědemokratická premiérka Magdalena Anderssonová dnes uznala porážku v nedělních parlamentních volbách a oznámila svou demisi. Vítězný blok čtyř pravicových stran, včetně nacionalisticky populistických Švédských demokratů, dostane podle agentury Reuters jako první příležitost sestavit novou vládu.


Tragické nešťastné náhody připravily umělkyni o děti - a nakonec i o život
Tiscali-zprávy | 20:41:57
Před 95 lety tragicky zahynula slavná tanečnice, která se vymykala dobovým konvencím a jejíž život provázely skandály a tragédie.


Vláda chce podpořit velkoodběratele energií, s daní na nečekané zisky čeká na EU
Tiscali-zprávy | 17:07:43
Po pondělním stanovení maximálních cen elektřiny a zemního plynu pro domácnosti, živnostníky a další maloodběratele dnes vláda schválila podporu pro velké firmy. Velkoodběratelé elektřiny a plynu si budou moci rozdělit 30 miliard korun, peníze mohou čerpat od listopadu, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). O nastavení daně z neočekávaných zisků, která má dolehnout na velké energetické a petrolejářské podniky i banky, vláda nerozhodla. Čeká na výsledky jednání na evropské úrovni. Kabinet ale schválil prodloužení snížení spotřební daně z nafty do konce roku 2023.


EU omezí nadměrné zisky výrobců energií. Peníze poputují do domácností, řekla von der Leyenová
E15-ekonomika | 20:30:00
Jen několik dní po klíčovém jednání rady ministrů pro energetiku, kterou vedla předsedající Česká republika, přichází Evropská komise s prvními návrhy, které mají v členských zemích pomoci zkrotit vysoké ceny energií. Šéfka komise Ursula von der Leyenová ve své Zprávě o stavu Unie, kterou přednesla na středečním plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku, vyzvala domácnosti, ale i vlády k úsporám.


Jaromír Gec: V celé debatě o proinflačnosti mzdového růstu chybí její zasazení do kontextu
E15-ekonomika | 20:00:00
V poslední době slýcháme, že zvyšovat nominální mzdy o inflaci by přineslo roztočení mzdově-inflační spirály, a proto ke zkrocení inflace potřebujeme, aby zaměstnanci přistupovali k požadavkům ohledně růstu svých nominálních mezd pro příští rok umírněně a tím pomohli inflaci zastavit. V celé debatě o proinflačnosti mzdového růstu ale chybí její zasazení do kontextu vývoje tuzemské reálné produktivity práce.


EU omezí nadměrné zisky výrobců energií. Peníze poputují do domácností, řekla von der Leyenová
E15-politika | 20:30:00
Jen několik dní po klíčovém jednání rady ministrů pro energetiku, kterou vedla předsedající Česká republika, přichází Evropská komise s prvními návrhy, které mají v členských zemích pomoci zkrotit vysoké ceny energií. Šéfka komise Ursula von der Leyenová ve své Zprávě o stavu Unie, kterou přednesla na středečním plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku, vyzvala domácnosti, ale i vlády k úsporám.


Švédská premiérka Anderssonová uznala porážku ve volbách a podá demisi
Denik.cz | 22:17:00
Švédská sociálnědemokratická premiérka Magdalena Anderssonová dnes uznala porážku v nedělních parlamentních volbách a oznámila, že podá demisi. Vítězný blok čtyř pravicových stran, včetně nacionalisticky populistických Švédských demokratů, dostane podle agentury Reuters jako první příležitost sestavit novou vládu.


Ethereum Merge přijde již tento týden
Kurzy.cz | 21:17:19
Jedná se o jednu z nejvýznamnějších událostí v oblasti kryptoměn, které jsme v historii byli svědky. Přechod druhé největší kryptoměny z hlediska celkové tržní kapitalizace z PoW na PoS bude nepochybně náročnou zkouškou, která může určit budoucí směřov...


Česká republika na konferenci Koalice pro rovná práva (ERC) v Buenos Aires
Kurzy.cz | 21:11:00
Ve dnech 8. a 9. září 2022 se uskutečnila na MZV Argentiny v Buenos Aires globální konference LGBTI 2022


Česká účast na kazachstánské vodárenské výstavě Aquatherm Almaty 2022
Kurzy.cz | 20:29:00
České firmy Kubíček VHS, TopolWater, Dekonta, IN-EKO Team a Česká vodárenská aliance se představily ve dnech 7.-9. září 2022


Evropa dnes opět ztrácela, do čela zisků PX se vrátil ČEZ
Kurzy.cz | 20:11:01
Dnešní obchodní seance pokračovala v podobném duchu jako ta včerejší. Jediným evropským indexem, který nezaznamenal pokles byl italský FTSE MIB (ITA40). Zatímco německý blue chip benchmark DAX (DE30) odepsal 1,22 % a uzavřel obchodování na 13 028 bodec...


Nucor se propadá kvůli pochmurnému výhledu
Kurzy.cz | 19:05:47
Akcie společnosti Nucor (NUE.US) se ve středu propadly téměř o 10 % poté, co výrobce oceli vydal slabý finanční výhled pro 3. čtvrtletí. Společnost odhaduje zisk na akcii v rozmezí 6,30 až 6,40 dolaru ve srovnání se 7,28 dolaru na akcii ve třetím čtvrt...


Do sloučení Etherea zbývá 12 hodin! 📱🔌
Kurzy.cz | 18:59:42
Google před dvěma dny zpřístupnil sledovač 'Ethereum Merge'. Transformace proběhne při obtížnosti TTD 58750000 t.j. za cca 12,5 hodiny. S ohledem na čas zveřejnění analýzy (18:30) proběhne sloučení kolem 6:30, 15. září. Zdroj: Google Druhá největší kr...


Vláda schválila pomoc pro firmy na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu. Podnikatelé mohou čerpat také z dříve vypsaných programů, navíc jim s úsporami poradí manuál
Kurzy.cz | 18:54:08
Vláda schválila program podpory pro firmy na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádného růstu cen


Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?
Kurzy.cz | 18:51:27
Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse? Závan opti...


Vláda schválila podporu velkoodběratelům energií postiženým vysokými cenami, prodloužit chce i nižší spotřební daň na naftu
Kurzy.cz | 18:17:19
Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 14. září 2022 projednala podmínky pomoci velkoodběratelům elektřiny a plynu s dopady aktuálních vysokých cen energií. Schválila také návrh na prodloužení snížené spotřební daně na naftu, odměny a náhrady škod vzni...


Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Kurzy.cz | 17:03:30
Romantické zákoutí uprostřed Jizerských hor – takovým je přehrada položená v lesnatém údolí říčky Černá Nisa nedaleko od Bedřichova.


Odborníci ve Zlínském kraji diskutují o kybernetické bezpečnosti i řešení krizových situací
Kurzy.cz | 17:01:15
ZLÍNSKÝ KRAJ – Hned dvě odborné konference připravila v těchto dnech Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Fakulta aplikované informatiky dnes pořádá konferenci zaměřenou na kybernetickou bezpečnost. Fakulta logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti ...


Litva hodlá rozšířit a modernizovat letiště v kaunasu
Kurzy.cz | 16:11:42
LITVA HODLÁ ROZŠÍŘIT A MODERNIZOVAT LETIŠTĚ V KAUNASU Litevské ministerstvo dopravy a inovací hodlá co nejrychleji rozšířit a modernizovat mezinárodní letiště ve druhém největším litevském městě Kaunasu. Cílem je zvýšení...


Ve Zlíně uctili památku T. G. Masaryka
Kurzy.cz | 16:08:16
ZLÍN - Zástupci Zlínského kraje, Statutárního města Zlína, Krajského vojenského velitelství a další veřejní činitelé dnes uctili památku prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrique Masaryka.


Příspěvky na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením se zvýší zpětně od července
Kurzy.cz | 16:02:00
Maximální částka příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce se zpětně od 1. července 2022 zvyšuje z 13 600 Kč na 14 200 Kč. Rozhodla o tom dnes vláda na návrh, který předložil ministr práce a sociálních...


225 mil. Kč pro hasiče a policisty. Vláda schválila mimořádné prostředky za likvidaci požáru ve Hřensku
Kurzy.cz | 15:42:00
Pokrytí nákladů při zásahu, provozní výdaje, platy a odměny pro zasahující hasiče a policisty, dotace pro zřizovatele jednotek sborů dobrovolných hasičů. Ministerstvo vnitra od vlády získalo mimořádné prostředky pro složky IZS zasahující u požáru ve Hř...


Největší výhodou plovoucích terminálů na zkapalněný plyn je rychlost výstavby.
Kurzy.cz | 15:39:00
Největší výhodou plovoucích terminálů na zkapalněný plyn je rychlost výstavby. Zatímco stavba běžného terminálu na pevnině trvá i kvůli povolovacím procesům tři až pět let, speciální plovoucí terminály mohou být zprovozněny během několika měsíců.


Pražany nejvíce trápí nedostupné bydlení. Politici se přou, zda má vedle developerů stavět i město
iHned.cz | 20:00:00
Koupit si vlastní byt je v současnosti prakticky nemožné i pro průměrně vydělávajícího Pražana. Byty se prodávají zhruba za 150 tisíc korun za metr čtvereční, takže průměrná 70metrová nemovitost vyjde na 10,5 milionu korun. Lidé kvůli tomu stále...


Pražany nejvíce trápí nedostupné bydlení. Politici se přou, zda má vedle developerů stavět i město
Hospodářské noviny | 20:00:00
Koupit si vlastní byt je v současnosti prakticky nemožné i pro průměrně vydělávajícího Pražana. Byty se prodávají zhruba za 150 tisíc korun za metr čtvereční, takže průměrná 70metrová nemovitost vyjde na 10,5 milionu korun. Lidé kvůli tomu stále...


Je třeba zastropovat ceny energií pro velké firmy, míní Havlíček. Chceme o tom dál jednat, ujišťuje Kupka
ČT24 | 23:34:01
Bývalý ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO) tvrdí, že i pro velké firmy je třeba ceny energií zastropovat. Podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) to ale není možné s ohledem na unijní legislativu, a vláda proto přikročila k podpoře formou kompenzací za ztráty. Dodal nicméně, že kabinet chce na úrovni EU o možnosti zastropování dál jednat. Oba politici diskutovali v Událostech, komentářích.


Stanovování cen energií se stane součástí politických programů, očekává Hampl
ČT24 | 17:45:07
Současná energetická krize bude mít pro státní rozpočet kvůli trvající nejistotě zásadnější dopady než pandemie koronaviru, míní předseda národní rozpočtové rady vlády Mojmír Hampl. Zásadním problémem do budoucna podle něj bude upouštění od nynějších nutných podpůrných opatření. Stanovování cen energií se dle Hampla stane zásadním předmětem politických programů. Někdejší viceguvernér České národní banky to uvedl v pořadu Interview ČT24.


Trdelníky. Jak funguje byznys, do kterého se může zapojit každý? | Radek Klein (Trdlokafé)
Mladý Podnikatel | 00:00:27
Trdlokafé provozuje 50 prodejen po celém Česku. Přidat se mezi ně můžete i vy. V rozhovoru Radek Klein popisuje frančízový byznys firmy.
The post Trdelníky. Jak funguje byznys, do kterého se může zapojit každý? | Radek Klein (Trdlokafé) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Návrat klaunovy boty? Jak by se vám líbilo moderní BMW Z4 Coupé?
Auto.cz | 19:52:00
Vzpomínáte si na BMW Z3 Coupé, zvláštní auto, které si kvůli tvaru karoserie vysloužilo přezdívku "klaunova bota"? 


Kandidáti na brněnského primátora debatovali o řešení dopravní situace ve městě
ČT24 | 18:54:42
Jedním z největších problémů města Brna je podle jeho obyvatel doprava. V průzkumu agentury Kantar pro ČT ji 93 procent respondentů označilo za zásadní či středně velký problém. Své vize pro řešení dopravní situace ve městě představili v předvolební debatě ČT lídři brněnských kandidátek: za SPOLEČNĚ - ODS a TOP 09 Markéta Vaňková, za Lidovce a Starosty (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí) Petr Hladík, za ANO 2011 René Černý, za Českou pirátskou stranu Marek Lahoda, za Zelené a Žít Brno s podporou Idealistů Jana Drápalová, za SPD, TRIKOLORU, MORAVANY a NK Tomáš Skřička a za ČSSD VAŠI STAROSTOVÉ Jiří Oliva.


Omán, epická krajina i klid u moře
Reflex | 19:00:00
Omán je cestovatelským zjevením – patří mezi nejstabilnější, nejbezpečnější, nejtradičnější i nejpřívětivější arabské země. Najdete zde pyšné pevnosti, staré horské vesnice, nedotčenou krajinu, fantastické písečné duny, vysoké hory a dnes i mnoho dobrých hotelů pro turisty.


Baťova dobrá voda. Ve městě, jež stojí místo brazilského pralesa, zní čeština dodnes
aktuálně.cz | 15:42:00
Město Bataypora založil v roce 1953 československý podnikatel Jan Antonín Baťa. Jeho potomci zde dosud žijí.


Zábava pro celou rodinu
Reflex | 19:00:00
Zkratka MMA (Mixed Martial Arts) znamená v překladu smíšená bojová umění. Je to název pro divácky stále oblíbenější sport, který se odehrává mezi dvěma bojovníky v kleci. V posledních letech se stává mainstreamovou zábavou. Česko-slovenský fenomén se v tomto případě jmenuje OKTAGON MMA a marketingový stratég v jeho službách Nikolas Pátek nám k němu řekl více.Return to top