Celkem 139988 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 01.10.2022


Levné a účinné opatření pro snížení nákladů na vytápění
eStav.cz | 00:01:01
Zvyšování cen tepla a elektrické energie je teď nevyhnutelné a podle predikcí lze očekávat, že budou růst i během nejbližší dekády. Můžeme se na to ale připravit vhodným řízením spotřeby energie v našich domácnostech. Jedním z nejjednodušších opatření doporučovaných četnými odborníky je snížit teplotu v místnostech a namontovat termostatickou hlavici na každý radiátor ještě před nadcházející zimou.


Čtyři pomocníci, se kterými vyzrajete nad suchým vzduchem v místnosti
eStav.cz | 00:01:01
Zejména v chladných měsících, kdy startuje topná sezóna, se nejvíce bojuje se suchým vzduchem v místnosti. Co suchý vzduch způsobuje? Zejména zdravotní komplikace. Jak dosáhnout optimální vlhkosti?


Stavebnice domácích vodáren od Mistra Karla
eStav.cz | 00:01:01
Domácí vodárna z anonymního internetového tržiště nebo od skutečných specialistů? Vyberte správně, ať si nedrbete hlavu.


Pád před porotou i oholené obočí, vzpomíná Tereza Fajksová na Miss Earth
revue.idnes.cz | 01:00:09
Před deseti lety se Tereza Fajksová stala historicky první Češkou, která vyhrála Miss Earth. Kromě toho tehdy na Filipínách získala i titul Nejkrásnější pleť. „Ne každá z dívek byla schopna se postavit před porotu bez make-upu, což byla podmínka. Hodně z nich plakalo, dělalo scény,“ řekla týdeníku 5plus2.


Indický výrobce automobilových světel otevřel v Ostravě vývojové centrum
Auto-iDNES.cz | 01:00:31
Přední indický výrobce osvětlovací techniky pro automobilový průmysl Lumax Industries Limited otevřel v CTParku v Ostravě-Hrabové centrum pro vývoj špičkových technologií osvětlení. Jde o první vývojové centrum Lumaxu v Evropě, jeho vybudování přišlo řádově na desítky milionů korun. Zástupci Lumaxu to řekli při slavnostním otevření centra.


Z New Yorku do Paříže. Závod šílenců se jel půl roku, vítěz měl ztrátu čtyři dny
Auto-iDNES.cz | 01:00:31
Dojet z New Yorku do Paříže? Kudy, když je tam oceán? Přece západním směrem – přes celé Spojené státy a Sibiř. Uspořádat takový závod by bylo na hranici soudnosti i se současnou technikou a současnými silnicemi. A co pak v roce 1908? Přesto se 12. února toho roku na cestu vydalo 17 lidí v šesti autech.


Svezli jsme se na první superkoloběžce v Česku. Je to kyberpunková mašina
Auto-iDNES.cz | 01:00:31
Elektrokoloběžka s duší kyberpunkové motorky, tak by se dal označit Segway SuperScooter GT2. Je to primárně vozítko na závodní okruhy a oproti jiným modelům na trhu nabídne několik opravdu unikátních vlastností. Přinášíme dojmy z projížďky na prvním kusu v Česku.


30. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:37:02
Americké akcie v pátek, za uplynulý týden i celý měsíc klesly a v červených číslech skončily také v horizontu čtvrtletí. Wall Street tak zaznamenala už třetí ztrátový kvartál v řadě. Akciový trh tlačí dolů obavy, že zvyšování úrokových sazeb v reakci...


Začal podnikat sám a z ničeho, teď má parťačku a vydělávají miliony
Finance-iDNES.cz | 01:01:20
Štěpán Hodač se proslavil vlastním receptem na hummus a kimchi. Se svými produkty oslovil spoustu zákazníků a svou firmu a značku I love Hummus dobře rozjel. Po deseti letech se mu podařilo získat investora a spolu s ním i manažerku Kamilu Lhotákovou. A bylo to dobré rozhodnutí.


Češi začali šetřit. Místo sušiček nebo hraček kupují kamna a dětské boty
idnes.cz | 02:00:11
Zdražování, inflace a strach z vysokých cen energií nutí Čechy šetřit. Omezili zbytné věci a nakupují většinou jen to, co opravdu potřebují, aby „přežili“ blížící se zimu. Podle dat společnosti Heureka, která má MF DNES exkluzivně k dispozici, lidé omezili hlavně nákup elektroniky či módní doplňky. Poptávka naopak vzrostla po kamnech, kvalitních botách či po volně prodejných lécích.


Apokalypsa na Floridě: po ulici plaval žralok, v bazénu číhal aligátor
idnes.cz | 02:00:12
Oblast, kterou zdevastoval hurikán Ian, se nazývá Deset tisíc ostrovů. Jedná se o výjimečnou část jihozápadní Floridy, kde v bažinách žije odhadem na 200 000 aligátorů. Starostové ostrovních měst se snaží po léta udržet místní přírodu neposkvrněnou. Omezují výstavby hotelů, aby oblast nezaplavili turisté, jako třeba na druhé straně floridského poloostrova kolem Miami. Teď ráj na zemi utrpěl obrovskou ránu.


Pálenky v lahvích v ohrožení. Budoucnost možná bude v plechovkách, říká expert
idnes.cz | 02:00:12
Zdražování se nevyhne ani lihovinám, očekáváme, že lihovary zvýší ceny od příštího roku o pětinu, říká v rozhovoru pro iDNES.cz spolumajitel serveru pro prodej lihovin Lihovárek.cz a tajemník Unie destilatérů ČR Jakub Gottwald. V poslední době roste obliba oskerušovice, ale třeba i ananasovice v restauračních provozech.


KOMENTÁŘ: Válka na Ukrajině možná spěje ke konci. Pokud ano, nebude co slavit
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Ruský prezident Vladimir Putin včera stvrdil anexi čtyř ukrajinských regionů Ruskou federací. Ve svém doprovodném projevu ji ospravedlnil svérázným výkladem historie a nedávnými referendy, která ovšem postrádala elementární prvky legitimity. Zábor území cizího státu, které bylo předtím vojensky obsazeno v rámci nevyprovokované agrese, je nutné odsoudit a zasadit se o to, aby nebyl uznán jakýmkoliv relevantním mezinárodním aktérem. Zároveň není vyloučeno, že se otevírá cesta ke konci bojů na Ukrajině, avšak za podmínek, které nepřinášejí mnoho důvodů k optimismu.


Plešatíte? Přestaňte panikařit, tenhle problém se dá řešit
Reflex | 02:01:16


Lidé přicházejí o miliony. Jsou neopatrní při nákupu na internetu
Denik.cz | 05:37:00
Češi jsou stále velmi důvěřiví, a při brouzdání po internetu si nedávají pozor na nebezpečné podvodníky. Přicházejí kvůli tomu až o miliony korun.


Já vám ukážu! Připomeňte si filmové staříky, kteří život ještě nebalí
Denik.cz | 05:32:00
Na první pohled vypadají sešle a bezbranně. Občas ale překvapí. Filmoví staříci a stařenky dokazují, že život v osmdesáti rozhodně nekončí. Pojďme si některé na Mezinárodní den seniorů připomenout.


Medvědi z Červené Řečice připomněli nemoc, co může ze života udělat peklo
Denik.cz | 05:06:00
Narkolepsie. Nemoc, kterou až moc dobře zná Markéta Kamešová z Červené Řečice. Než se přišlo na správnou diagnózu u jejího syna, zažila rodina krušné chvíle. Záchvaty, pády, usínání za chůze. I tak vypadá život s narkolepsií. Aby pomohla ostatním nemocným a jejich blízkým, dělá Markéta Kamešová speciální příspěvky na svém profilu na Facebooku. Tam připomněla i Světový den narkolepsie, který připadá na 22. září.


Případ jménem Skomarovský: Podvodník a sériový vrah, kterého vyznamenal Beneš
Denik.cz | 05:00:00
Byl vítán jako partyzánský velitel a oceňovaný válečný hrdina, získal dokonce vysoké vyznamenání přímo z rukou československého prezidenta Edvarda Beneše. Ve skutečnosti však byl muž, jenž se představoval jako Jiří Skomarovský, podvodník, zloděj a zákeřný vrah, který měl na kontě nejméně tři oběti. K mystériu jeho osudu patří i to, že zmizel beze stopy.


Energetické firmy tlačí na zvýšení měsíčních záloh. Mnoha lidem se to nevyplatí
Denik.cz | 04:00:00
Do schránek mnoha domácností v posledních týdnech opět začaly chodit nepříjemné dopisy. Někteří dodavatelé energií se v nich od svých klientů dožadují razantního zvýšení měsíčních záloh. To se lidem nelíbí a na takové počínání si stěžují Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ). Zvýšení záloh by podle odborníků mělo být „uměřené“. Spíše ho doporučují chudším zákazníkům, aby se vyhnuli riziku obrovských nedoplatků. Střední a vyšší třída by ale velkým zvýšením záloh zbytečně sponzorovala energetické firmy.


Počasí se příští týden oteplí. Do Česka dorazí babí léto
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní maxima vyrostou až ke 20 stupňům.


Počasí se příští týden oteplí. Do Česka dorazí babí léto
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní maxima vyrostou až ke 20 stupňům.


Češi zvolí 24 senátorů. ANO chce vystrčit Vystrčila ze Senátu
Tiscali-zprávy | 06:35:32
Čeští v sobotu dokončí volbu 24 senátorů. Svými hlasy rozhodnou o tom, zda v Senátu posílí opoziční hnutí ANO, nebo kluby vládní koalice.


Michal Půr: Kdo jsou demonstranti z Václavského náměstí aneb Síla davu
E15-ekonomika | 06:00:00
Po každé demonstraci na Václavském náměstí se nejen v médiích rozpoutají debaty, zda bychom měli s demonstrujícími jednat, brát je vážně a zda představují někoho, kdo nabízí řešení. Tato debata není vůbec nová, odehrává se prakticky pokaždé, když se dějiny lámou. Špatná zpráva je, že ne vždy vše směřuje k lepšímu. Dobrá zpráva je, že takových situací má lidstvo za sebou tolik, že má dostatek pramenů, aby se jednou provždy poučilo.


PŘEHLEDNĚ: Fenomén Klarna dorazil do Česka. Jak funguje nakupování na splátky s aplikací
E15-ekonomika | 05:30:00
Na tuzemský trh vstupuje švédská Klarna, největší evropská fintech společnost. Ve známost vešla především díky službě „kup nyní, zaplať později“, kterou poskytuje obchodníkům i koncovým zákazníkům. Co to je Klarna? Kde s ní nakupovat a platit? Jaké jsou výhody i nevýhody systému a jaké partnery má Klarna v Česku?


ODEMČENO: Burziáni mají nervy nadranc. Češi se veksláckou cestou brání kryptoregulaci
E15-ekonomika | 05:00:00
Nervy nadranc. Psychika burziánů je nejslabší od jara, hrozí tržní zkraty, Tvrdá evropská kryptoregulace se blíží. Češi našli veksláckou cestu, jak se jí vyhnout, Porsche zachránilo pověst burzovních noviců. Vše ostatní je v Evropě neprodejné
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného. Nově si můžete předplatit veškerý prémiový obsah E15 a k tomu další tituly CNC.


Michal Půr: Kdo jsou demonstranti z Václavského náměstí aneb Síla davu
E15-politika | 06:00:00
Po každé demonstraci na Václavském náměstí se nejen v médiích rozpoutají debaty, zda bychom měli s demonstrujícími jednat, brát je vážně a zda představují někoho, kdo nabízí řešení. Tato debata není vůbec nová, odehrává se prakticky pokaždé, když se dějiny lámou. Špatná zpráva je, že ne vždy vše směřuje k lepšímu. Dobrá zpráva je, že takových situací má lidstvo za sebou tolik, že má dostatek pramenů, aby se jednou provždy poučilo.


PŘEHLEDNĚ: Fenomén Klarna dorazil do Česka. Jak funguje nakupování na splátky s aplikací
E15-politika | 05:30:00
Na tuzemský trh vstupuje švédská Klarna, největší evropská fintech společnost. Ve známost vešla především díky službě „kup nyní, zaplať později“, kterou poskytuje obchodníkům i koncovým zákazníkům. Co to je Klarna? Kde s ní nakupovat a platit? Jaké jsou výhody i nevýhody systému a jaké partnery má Klarna v Česku?


ODEMČENO: Burziáni mají nervy nadranc. Češi se veksláckou cestou brání kryptoregulaci
E15-politika | 05:00:00
Nervy nadranc. Psychika burziánů je nejslabší od jara, hrozí tržní zkraty, Tvrdá evropská kryptoregulace se blíží. Češi našli veksláckou cestu, jak se jí vyhnout, Porsche zachránilo pověst burzovních noviců. Vše ostatní je v Evropě neprodejné
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného. Nově si můžete předplatit veškerý prémiový obsah E15 a k tomu další tituly CNC.


Začíná platit zákaz výroby a prodeje jednorázových plastových příborů
idnes.cz | 07:33:00
Sobotou 1. října nabývá účinnosti zákon, který zakazuje výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Horní hranice pokuty za porušení zákona bude až pět milionů. Změny se měly do českého práva dostat v červenci 2021, Sněmovna ale nestihla návrh Andreje Babiše do konce volebního období projednat.


Voliči v sobotu rozhodnou o zbylých čtyřiadvaceti senátorech
idnes.cz | 07:08:00
Svými hlasy Češi rozhodnou v sobotu o tom, kterých 24 senátorů zasedne v horní komoře Parlamentu, tři již totiž byli zvoleni. Hlasuje se o tom, zda v Senátu více posílí opoziční hnutí ANO, nebo kluby vládní koalice. Na Jihlavsku se finálně rozhodne, zda uspěje Miloš Vystrčil (ODS), a bude tak moci opět kandidovat na předsedu horní komory, nebo v kauze Čapí hnízdo obžalovaná Jana Nagyová.


Tatranská zubačka i metro v Bangkoku brzdí díky DAKO-CZ
idnes.cz | 07:00:00
V Evropě jsou pouze tři výrobci brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla. Jeden z nich sídlí ve východočeské Třemošnici a zejména v posledních letech zažívá nebývalý růst. Společnost DAKO-CZ se podílí na zvýšení bezpečnosti na železnici již sedm dekád, na její produkty lze narazit doslova po celém světě.


Radar na Vítkovsku za léto vydělal miliony, rekordman dostal osm pokut
idnes.cz | 06:55:00
V provozu je sice jen od poloviny července, během léta však radar v Lesních Albrechticích na Vítkovsku zachytil tolik řidičů, kteří v obci zapomněli sundat nohu z plynu, že se uložené pokuty vyšplhaly na celkových 6,6 milionu korun.


České Švýcarsko se po požáru postupně otvírá. Lidé budou moci už i na Pravčickou
Denik.cz | 06:30:00
Více než dva měsíce museli turisté kvůli rozsáhlému požáru čekat, než si budou moci znovu zblízka prohlédnout jeden z největších klenotů Českého Švýcarska. Pravčická brána bude od soboty 1. října po jedné ze dvou cest přístupná. Postupně se otevírají i další stezky. Samotné požářiště, stejně jako oblíbené soutěsky na řece Kamenici, zůstávají ale i nadále nepřístupné.


Z obézního kluka z Mostu je šťastná žena. Teď Jenny Rinn povzbuzuje ostatní
Denik.cz | 06:29:00
V dětství musela trpět jako chlapec, protože tradiční společnost to tak chtěla. Čelila výsměchu, zoufalství a nabrala váhu skoro 150 kilogramů. Ale kdesi hluboko uvnitř si stále věřila jako pohádková Malá mořská víla, se kterou se ztotožnila.


PODCAST: Proč hrozí profesoru Drulákovi vyhazov
Denik.cz | 06:00:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o novém podcastu Deníku.


Hrozba centralizace sítě Ethereum po přechodu na Proof of Stake
Kurzy.cz | 07:36:31
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank Přechod Etherea na Proof of Stake (PoS) lze považovat za jednu z nejvýznamnějších událostí v kryptosvětě. Je důležité zdůraznit, že rozhodnutí vývojářů přejít z původního konsensuálního protokolu Proof of Work (PoW) na&


Lidé přebytečné ovoce vyhodí na kompost, místo aby ho odvezli do palírny
idnes.cz | 09:50:00
Jablek i švestek se letos urodilo dost, palírny však přesto rekordní sezonu neočekávají. Kvůli drahým energiím musely zdražit své služby a lidé jsou často kvůli krizi nuceni šetřit, pálenku si tak řada z nich raději odpustí. Situaci komplikuje také celoevropský nedostatek skleněných lahví.


Do Evropy se vrací ohrožené druhy, největší comeback zažívá vlk
idnes.cz | 09:18:00
Důsledná ochrana, obnova jejich přirozeného prostředí nebo řízený návrat do přírody. To všechno uvádí odborníci v nové zprávě jako důvody pomalého návratu populace vlků, hnědých medvědů a orlů mořských do Evropy. Právě vlci zažívají z masožravců největší comeback. Tyto a další druhy zde byly dříve běžné, kvůli lidské činnosti se ale ocitly v ohrožení.


Převaděč ujížděl v dodávce s 29 migranty před policisty a havaroval
idnes.cz | 09:14:00
Na kraji Břeclavi v sobotu ráno havaroval převaděč, který převážel 29 migrantů ze Sýrie. Nehoda vznikla v důsledku ujíždění policejní hlídce. Záchranáři zatím ošetřili sedm pacientů včetně jednoho dítěte, dalším se stále věnují na místě.


Šíření covidu zrychluje. V pátek přibylo o tisíc případů více než před týdnem
idnes.cz | 09:11:00
Šíření covidu-19 v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3859 nových případů nákazy, asi o 1000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně.


Hledá se nový lídr evropského trhu s plynem. Profitovat mohou Američané
idnes.cz | 09:00:00
Evropské firmy i domácnosti bojují v posledních měsících s velmi vysokými cenami plynu. Vrcholní politici ale zatím nepřišli s tím, jaká země v pozici největšího plynárenského dodavatele nahradí v dalších letech Rusko. Některé vědecké studie se ale tímto tématem už začaly zaobírat a přišly s tím, že ze situace mohou profitovat hlavně Spojené státy americké.


TELEVIZIONÁŘ: Rudolf Hrušínský znovu vyšetřuje. Nyní Příbuzenstvo
idnes.cz | 08:55:00
Jako major Kalaš se Rudolf Hrušínský čas od času připomíná v dobových filmech Vrah skrývá tvář, Po stopách krve a Diagnóza smrti, tentokrát však vede pátrání pro změnu v hodnosti televizního kapitána.


Šance na přežití pacientů s rakovinou jater za léta výrazně vzrostla
idnes.cz | 08:51:00
Pětadvacet let uběhlo v plzeňské fakultní nemocnici od doby, kdy se zde ve velkém začala rozvíjet jaterní chirurgie. Tehdy se jednalo o dobu, kdy se téměř všichni pacienti s rakovinným nádorem jater dozvěděli, že se choroba nedá léčit. Od té doby udělala medicína obrovský skok a křivka počtu úmrtí šla výrazně dolů.


Lyman padne během 72 hodin, předvídají analytici. Rusku chybí důstojníci
idnes.cz | 08:37:00
Ukrajinská vojska nejspíše plně obklíčí či dobudou strategicky důležité město Lyman na východě Ukrajiny během nadcházejících 72 hodin, předpověděl americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinský generální štáb uvedl, že Rusko kvůli nedostatku důstojníků chystá nasadit do bojů posluchače vojenských škol


Hurikán Ian má ve Spojených státech na svědomí nejméně sedmadvacet obětí
idnes.cz | 08:27:00
Přestože předchozí zprávy hovořily asi o sedmnácti obětech ničivého hurikánu Ian ve Spojených státech amerických, po pár hodinách vystoupl počet mrtvých na sedmadvacet. Některá média ale uvádí horší bilanci, například zpravodajská stanice CNN informuje o 45 mrtvých. V Jižní Kalifornii bouře zeslábla na posttropickou cyklónu.


Ježíš na kříži, mobil i brýle. Liberecká přehrada vydává své poklady
idnes.cz | 08:02:00
Doslova ve „zlatý důl“ se proměnily obnažené břehy liberecké přehrady. Vodní dílo čeká náročná rekonstrukce, Povodí Labe tak minulý týden začalo nádrž vypouštět. Toho využili lovci pokladů vybaveni detektory kovů. Vcítit se do jejich kůže vyrazili i zástupci redakce MF DNES.


Severní Korea odpálila balistickou střelu. Dopadla do moře, tvrdí Japonsko
idnes.cz | 07:45:00
Podle Soulu odpálila Severní Korea v sobotu brzy ráno balistickou střelu. V souvislosti s nimi odeslala japonská pobřežní stráž dvě upozornění. Raketa měla podle pozorovatelů dopadnout do moře. Naposledy se k podobnému kroku KLDR odhodlala minulou neděli.


Na Moravě a ve Slezsku kdysi chrlily lávu vulkány, ukazuje olomoucká výstava
idnes.cz | 05:53:00
Dnes geologicky poklidná oblast Moravy a Slezska má bouřlivou sopečnou minulost. Vulkány pomáhaly vytvářet činnost zdejší krajiny nejen během třetihor a čtvrtohor, ale také v ještě vzdálenější minulosti.


Začal podnikat sám a z ničeho, teď má parťačku a vydělávají miliony
idnes.cz | 10:00:10
Štěpán Hodač se proslavil vlastním receptem na hummus a kimchi. Se svými produkty oslovil spoustu zákazníků a svou firmu a značku I love Hummus dobře rozjel. Po deseti letech se mu podařilo získat investora a spolu s ním i manažerku Kamilu Lhotákovou. A bylo to dobré rozhodnutí.


Nově odhalený futuristický prototyp solárního elektromobilu má dojezd 1000 mil
Auto.cz | 09:49:00
Aerodynamický elektromobil poháněný slunečními paprsky zkušebně existuje. Vývojové postupy naznačují možnosti sériové výroby už příští rok.


Rallye Nový Zéland po 2. dnu: Rovanperä je první a míří za titulem
Auto.cz | 09:35:00
Finský jezdec Kalle Rovanperä (Toyota Yaris Rally1) vede po druhém dnu Rallye Nový Zéland, který je jedenáctým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jeho největší soupeř Estonec Ott Tänak (Hyundia i20 N Rally1) je aktuálně třetí. Za této konstelace by se stal Rovanperä světovým šampionem.


Ferrari SP51 je unikátní model, který pravděpodobně nikdy nepotkáte
Auto.cz | 08:00:00
Ferrari SP51 je postavené na základech modelu 812 GTS a bylo vyrobeno pro váženého zákazníka z Taiwanu.


Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu. Přístupná je cesta ze Hřenska
aktuálně.cz | 09:25:56
Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka.


Poškozený Nord Stream má ještě jeden dopad: uvolní stovky tisíc tun metanu
aktuálně.cz | 07:19:27
Server Aktuálně.cz přináší pravidelný měsíčník o klimatické změně.


Devět mimozemšťanů středem pozornosti. Hyundai Staria je ufo, za nímž se všichni točí
aktuálně.cz | 06:02:03
Hyundai se postaral o senzaci samotným vstupem do vymírající třídy dieselových minibusů. Okořenil to vzhledem, na který lidé v ulicích doslova zírají.


Fiskální uvolnění jen zvýší potřebu razantního monetárního utažení - Víkendář
Kurzy.cz | 09:09:00
Mezinárodní měnový fond vyzývá britskou vládu, aby přehodnotila plánované snížení daní. Centrum pozornosti je ale na Bank of England, která v případě výrazného fiskálního uvolnění bude muset reagovat a agresivně zvedat sazby.


Autu vrací tvar, urychlí tím záchranu. V Budislavi cvičí hasiči z české armády
Denik.cz | 08:46:00
/FOTO, VIDEO/ Motorkář přejetý těžkou plošinou, osobní auto na boku a vybuchlé airbagy. V Budislavi cvičili hasiči z Armády České republiky. Běžně na dopravní nehody nevyjíždějí, ale i v rozsáhlých vojenských areálech může dojít k vážným kolizím. „Musíme cvičit a být připraveni na nenadálou událost, jakkoli vzácnou,“ říká Josef Řeháček z Agentury logistiky Armády ČR ve Staré Boleslavi. Starý sklad v Budislavi se na dva dny proměnil ve cvičiště hasičů, kde je školí instruktoři z Rescue Profi Academy.


Dodávka s 29 migranty bourala u Břeclavi po honičce s policií, zraněné je i dítě
Denik.cz | 08:27:00
/BUDEME AKTUALIZOVAT/ U Břeclavi havarovala dodávka s devětadvaceti migranty. Na místě byli zranění lidé, včetně jednoho dítěte. Převadeč při honičce ujížděl policii a snažil se vytlačit ze silnice policejní auto. U nehody zasahovaly všechny složky IZS. 


Vlna ženu strhla do oceánu. Počet obětí hurikánu Ian v USA vzrostl na nejméně 27
Denik.cz | 08:09:00
Oficiální počet obětí ničivého hurikánu Ian ve Spojených státech vzrostl na nejméně 27 poté, co úřady na Floridě potvrdily několik utonulých a dalších mrtvých. Informovala o tom v noci na sobotu agentura AP. Předchozí bilance hovořila o 17 obětech. Některá média uvádějí ještě horší bilanci, například zpravodajská televize CNN 45 mrtvých. Při postupu státem Jižní Karolína bouře zeslábla na posttropickou cyklónu. Přesto tam ničila mola na pobřeží a zaplavila ulice.


Deset let od srážky trajektů v Hongkongu: Řada chyb dala vzpomenut na Titanic
Denik.cz | 05:00:00
Kapitán trajektu stočil své plavidlo v rozporu s předpisy a narazil do jiné lodi. Výsledkem námořní katastrofy bylo 39 mrtvých. Od srážky dvou převozních lodí u hongkongského ostrova Lamma uplynulo deset let. Šlo o nejtragičtější námořní nehodu v Hongkongu od roku 1971.


Převaděč s migranty havaroval u Břeclavi, záchranáři ošetřili 21 zraněných včetně dětí
ČT24 | 09:20:39
Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se od hraničního přechodu snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět dětí, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.


Policie pátrá po chlapci z Kroměřížska, naposledy byl spatřen ve Zlíně
ČT24 | 08:42:16
Policie pátrá v režimu dítě v ohrožení po šestnáctiletém Kevinu Ghoubrialovi z Kroměřížska, kterého od pátku pohřešují jeho rodinní příslušníci. „Chlapec odešel v 10:00 z gymnázia v Kroměříži, kde studuje, a doposud se nevrátil domů. Mobilní telefon u sebe nemá,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.


Volební místnosti se otevřely, sobota je poslední den letošních senátních voleb
ČT24 | 06:53:20
V Česku začal druhý den závěrečného kola letošních senátních voleb. Volební místnosti se otevřely v sobotu v osm ráno. Hlasování skončí o šest hodin později, tedy ve dvě hodiny odpoledne. Jeho výsledky včetně jmen 24 nových či staronových senátorů by měly být známy před setměním. Senátní finále provází nízký zájem oprávněných voličů.


Převaděč na útěku před policií boural s dodávkou plnou migrantů. 21 zraněných
Eurozpravy-domácí | 10:42:00
Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie, dnes ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se od hraničního přechodu snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.


Šíření covidu-19 zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3859 nových případů nákazy
Eurozpravy-domácí | 10:05:00
Šíření covidu-19 v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3859 nových případů nákazy, asi o 1000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Sněmovna by měla schvalovat návrh státního rozpočtu koncem listopadu
Eurozpravy-domácí | 08:39:00
Sněmovna by měla schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok na schůzi, která začne 29. listopadu, tedy nejspíše ve středu 30. listopadu. Předpokládá to schválený harmonogram projednávání rozpočtu. Rozpočet na letošní rok schválila dolní komora v souvislosti se změnou vlády až 10. března.


Česká pošta od dnešního dne zpoplatnila SIPO
Eurozpravy-domácí | 08:30:00
Česká pošta od dnešního dne zpoplatnila službu SIPO i pro bezhotovostní platby formou inkasa z bankovního účtu. Pokud zákazník vyžadoval potvrzení pouze e-mailem, byla služba dosud zdarma. Nově za ní podnik vybírá pět korun. Důvodem jsou rostoucí náklady.


Začal druhý den senátních voleb. Výsledky budou už dnes odpoledne
Eurozpravy-domácí | 08:03:00
V Česku začal druhý den závěrečného kola letošních senátních voleb. Volební místnosti se otevřely dnes v 08:00. Hlasování skončí o šest hodin později. Jeho výsledky včetně jmen 24 nových či staronových senátorů by měly být známy před setměním.


Ukrajinská vojska nejspíše získají Lyman do 72 hodin
Eurozpravy-zahraniční | 10:41:00
Ukrajinská vojska nejspíše plně obklíčí či dobudou strategicky důležité město Lyman na východě Ukrajiny během nadcházejících 72 hodin, předpověděl americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci na dnešek poděkoval armádě za úspěchy na frontě a ohlásil osvobození obce Jampol u Lymanu.


Kvůli oteplování se ve Francii množí případy horečky dengue
Eurozpravy-zahraniční | 10:35:00
Krvácivá horečka dengue je nebezpečná nemoc, která se dosud vyskytovala téměř výhradně v tropických oblastech. Se stále teplejším počasím v Evropě s ní ale v závěru letošního léta musel bojovat i jih Francie, která už eviduje desítky případů. Úřady se snaží ohrožení snížit postřiky insekticidy, které hubí komáry tygrované, přenašeče této nemoci, píší francouzská média.


Ruská hlídka násilím zadržela generálního ředitele Záporožské jaderné elektrárny
Eurozpravy-zahraniční | 10:15:00
Ruská hlídka násilím zadržela generálního ředitele Záporožské jaderné elektrárny Ihora Murašova na cestě z okupované elektrárny a se zavázanýma očima jej odvezla na neznámé místo, uvedl dnes na svém webu list Ukrajinska pravda. Odvolává se na šéfa ukrajinské společnosti Enerhoatom Petra Kotina.


Jižní Korea neuznává výsledky Moskvou organizovaných hlasování v oblastech Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 09:46:00
Jižní Korea neuznává výsledky Moskvou organizovaných hlasování ve čtyřech okupovaných oblastech Ukrajiny a jejich následnou anexi Ruskem. Prohlásil to dnes podle agentury Reuters mluvčí jihokorejského ministerstva zahraničí.


Ženy v uniformách, pochodující děti a práce na poli. Tak vypadaly příjemnější okamžiky života za Kim Ir-sena
Reflex | 07:20:00
Korejská lidově demokratická republika je již téměř sedmdesát let v područí diktátorské dynastie Kimů. Vše začalo krátce po válce, kdy se vlády ujal Kim Ir-sen a krátce na to zemi proměnil v neizolovanější stát na světě. Svých odpůrců se zbavoval popravami a vězněním v krutých pracovních táborech. Ještě v 80. letech ale jakoby se Severní Korea snažila světu ukázat v lepším světle. Propagační snímky z té doby ale těžce kolidují s otřesnou realitou.


Podivuhodný svět zvířat: Na vrchol svých sil
Reflex | 07:10:00
Aniž to tušíme, rozkládají se všude kolem nás nehmotné propasti i vrcholy. Vítejte ve virtuálním světě plném skutečného nebezpečí. V krajině, kde za běžných okolností neexistuje cesta zpět. Na planetě nesčetných hor, na které se nevědomky drápeme úplně všichni bez rozdílu – od prvoků po slony.


Jihlavská laboratoř hnutí ANO aneb Nejsledovanější duely druhého kola senátních voleb
Reflex | 07:00:00
 Ve druhém kole senátních voleb strhává největší pozornost kvůli masivnímu nasazení týmu ANO souboj na Jihlavsku. Post senátora tu obhajuje šéf Senátu Miloš Vystrčil, stojící proti Babišově manažerce Janě Nagyové. Zajímavé střety se odehrají i v jiných obvodech.


Dokázalo by nás Rusko ochromit útokem na internetové kabely?
Tiscali-zprávy | 09:50:17
Bombové útoky na plynovody Nord Stream vyvolaly obavy o bezpečí podmořských sítí. Proudí jimi nejen plyn, ale také informace, na kterých jsou západní společnosti životně závislé.


Zavedení investičního penzijního účtu odstraní dosavadní diskriminaci, říká šéfka AKAT
E15-ekonomika | 10:00:00
I přes letošní propady na světových akciových i dluhopisových trzích tuzemští investoři v masivnějších objemech nevyprodávají své investice v podílových fondech, říká v rozhovoru pro deník E15 ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani. V rozhovoru se rovněž vyjádřila k plánům vlády ohledně mimořádného zdanění některých velkých firem a také k oživenému plánu na zavedení daňově zvýhodněného investičního penzijního účtu. Ten by mohl být pro část investorů alternativou ke stávajícím penzijním fondům.


Limit 40 milionů korun na prezidentskou kampaň chtějí vyčerpat Pavel a Nerudová
E15-ekonomika | 07:30:00
Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze dva kandidáti - generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši jednotek milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace.


Zavedení investičního penzijního účtu odstraní dosavadní diskriminaci, říká šéfka AKAT
E15-politika | 10:00:00
I přes letošní propady na světových akciových i dluhopisových trzích tuzemští investoři v masivnějších objemech nevyprodávají své investice v podílových fondech, říká v rozhovoru pro deník E15 ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani. V rozhovoru se rovněž vyjádřila k plánům vlády ohledně mimořádného zdanění některých velkých firem a také k oživenému plánu na zavedení daňově zvýhodněného investičního penzijního účtu. Ten by mohl být pro část investorů alternativou ke stávajícím penzijním fondům.


Limit 40 milionů korun na prezidentskou kampaň chtějí vyčerpat Pavel a Nerudová
E15-politika | 07:30:00
Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze dva kandidáti - generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši jednotek milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace.


Pavel Vítek oslavil šedesátiny. Začínal se švihadlem místo mikrofonu
revue.idnes.cz | 10:00:00
Ve velkém stylu oslavil v pátek večer v pražské Lucerně svoje šedesáté narozeniny zpěvák Pavel Vítek. Popřála mu například Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Josef Zíma nebo spolužačka z DAMU Veronika Žilková. Koncert připravil Vítkův životní partner Janis Sidovský.


V Británii znovu nejezdí vlaky, stávkuje přes 50 tisíc železničářů
idnes.cz | 11:32:00
Přes 50 tisíc zaměstnanců několika odborových organizací v Británii stávkuje, požadují zvýšení mezd s ohledem na rostoucí životní náklady. Ve velké části země vůbec nejezdí vlaky, do druhého dne protestu vstoupili zaměstnanci Královské pošty. Generálním tajemníkům odborů se již povedlo setkat s ministryní dopravy, považují to za „dobrý začátek“.


Pionýr poprvé vede žena. Víc než minulost nás trápí, jak vše zaplatíme, říká
idnes.cz | 11:20:00
Spolek Pionýr poprvé v historii povede žena. Jeho novou vedoucí se stala Darina Zdráhalová, která v něm má bohaté zkušenosti. Jak uvádí, spolek se rozvíjí dlouho a trvale, socialistická tradice jej v současnosti netrápí tak jako možné ekonomické výzvy. „Připravujeme se na to, že nás nečeká klidná doba, takže potřebujeme řízení spíše krizové. S tím jsem do toho šla,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Násilím ho odvedli. Ukrajina obviňuje Rusy z únosu ředitele elektrárny
idnes.cz | 10:23:00
Ruská hlídka násilím zadržela generálního ředitele Záporožské jaderné elektrárny Ihora Murašova na cestě z okupované elektrárny a se zavázanýma očima jej odvezla na neznámé místo. Tvrdí to šéf ukrajinské společnosti Enerhoatom Petra Kotin.


Koalice SPOLU může získat většinu v Senátu. Má potom říci, koho chce na Hradě
idnes.cz | 10:13:00
Strany vládní pětikoalice mají jistotu, že si udrží většinu v Senátu, ať dopadne druhé kolo voleb jakkoli. Vzhledem k výsledkům prvního kola jde teď o to, zda většinu v horní komoře parlamentu nezíská sama koalice SPOLU a zda šéfem Senátu zůstane Miloš Vystrčil z ODS.


Svatomartinské menu v době obří inflace. Restauratéři řeší, co s cenami hus
idnes.cz | 10:01:00
Pro tuzemské chovatele hus znamenají svatomartinské oslavy hlavní zdroj příjmů. Někteří restauratéři ale zvažují, že husu letos vůbec nebudou nabízet, a to kvůli tomu, že nákupní cena je proti loňsku zhruba dvojnásobná. Zvýšení budou nuceni provozovatelé restaurací zohlednit v konečné ceně nebo velikosti porcí letošního svatomartinského menu.


KOMENTÁŘ: Jak (ne)sesadit Si Ťin-pchinga. Měli bychom o Asii více číst
idnes.cz | 10:00:00
O minulém víkendu byl čínský prezident Si Ťin-pching po vojenském puči odstaven od moci a skončil v domácím vězení. Pak se ukázalo, že to celé byla jenom fáma. Jak vznikla a co o Západu vypovídá, že jí tak snadno uvěřil? Svůj pohled na aktuální dění v Číně nabízí provozovatel webu asiascop.cz Vít Vojta.


Rusové utíkají před mobilizací, Ukrajinci čistí zbraně a škodolibě se usmívají
iHned.cz | 12:00:23
Dvě stě šestnáctý den „Občan Ruska? Národností Rus? Mluvíte kazašsky se silným přízvukem? Tak to je špatně… A ještě jedna otázka: Čí je Krym? Vy nevíte? Musíme Vás tedy odmítnout!“ Tyto vtípky jsou teď populární v Kazachstánu...


Toyota bZ4X: Poprvé čistě elektricky
Auto.cz | 11:46:00
Model k názvem bZ4X je vůbec prvním z řady nových toyot s označením BZ = Beyond Zero aneb Za nulovou hranicí emisí. Nabízí výrazný design, velký vnitřní prostor a schopnosti pravověrného SUV. Stojí 1,3 milionu.


Očekáváme závažnou epidemii chřipky, varuje lékař. Zájemců o očkování však nepřibývá
aktuálně.cz | 11:09:49
Ideální doba, kdy se nechat očkovat proti chřipce, je od října do prosince. Nejvíce se očkování doporučuje lidem nad 50 let a chronicky nemocným.


Převaděč v Břeclavi ujížděl policii a havaroval. V dodávce vezl 29 migrantů
aktuálně.cz | 10:16:07
Převaděč ujížděl až do Břeclavi, kde nezvládl průjezd křižovatkou, narazil do dvou zaparkovaných aut, dopravní značky a domu.


1. říjen patří seniorům: Ostrý zrak jim pomůže užít si aktivní podzim života
Kurzy.cz | 12:00:00
Každoročně se po celém světě oslavuje 1. říjen jako Mezinárodní den seniorů. Tradice je spojená s řadou akcí plných hudby i doprovodného programu, které se v průběhu října konají také napříč celou Českou republikou. Víte však, že aby si senioři užili nejr


Tři stovky už stačit nebudou. Stát mění podmínky na penzi
Denik.cz | 10:30:00
Bude v budoucnu dost peněz na důchody? Ministerstvo financí přišlo s návrhem zákona, který by je měl zajistit. Chystá například zavést nový investiční penzijní účet nebo zvýšit minimální platbu, kterou vzniká nárok na státní příspěvek ve třetím penzijním pilíři. Některé tyto návrhy umožní střadatelům investovat do výnosnějších produktů, avšak za cenu vyššího rizika.


Na D1 u Vyškova bourala dvě auta. Blokovala provoz ve směru na Brno
Denik.cz | 10:21:00
Dopravní nehoda dodávky s přívěsným vozíkem a nákladního auta zablokovala v sobotu po půl deváté ráno provoz na dálnici D1. Došlo k ní na 226 kilometru u Vyškova ve směru na Brno.


Downův syndrom Magdu v plnění snů nezastavil. Své umění vystavila v Balbineu
Denik.cz | 09:59:00
Magdalena Fejfarová měla tvořivého ducha odjakživa. Už jako malou dívku ji bavilo vystřihování a vytváření sešitů, do kterých si lepila obrázky svých oblíbených seriálových hrdinů. Později si je začala překreslovat. Magda se narodila s Downovým syndromem, který ji v běžném životě limituje, přesto ale už dlouho snila o tom, že uspořádá výstavu svých obrázků. To se jí nyní díky spolupráci s jičínskou organizací Apropo a Balbineem podařilo a 28. září v galerii Prostor v jezuitské koleji uvedla spolu se svou mentorkou Radkou Mizerovou svou první vernisáž.


Na trase z Budějovic do Prahy začal sloužit obchvat Olbramovic
Denik.cz | 08:49:00
Po třicet let končil u Olbramovic sjezd z mostu nebezpečným "esíčkem". Znali ho všichni řidiči mířící na jih. Od pátku 30. září je "esíčko" minulostí. Hlavní pomocí dopravě má být D3. Ředitelství silnic a dálnic předpokládá zahájení výstavby středočeské části dálnice D3 v roce 2026.


Rusové utíkají před mobilizací, Ukrajinci čistí zbraně a škodolibě se usmívají
Hospodářské noviny | 14:00:06
Dvě stě šestnáctý den „Občan Ruska? Národností Rus? Mluvíte kazašsky se silným přízvukem? Tak to je špatně… A ještě jedna otázka: Čí je Krym? Vy nevíte? Musíme Vás tedy odmítnout!“ Tyto vtípky jsou teď populární v Kazachstánu...


Bosenské volby zlomenou ekonomiku nespasí. Vládě je to jedno, zlobí se voliči
idnes.cz | 13:04:00
S blížícími se volbami, které v Bosně a Hercegovině proběhnou 2. října, se stupňuje i nacionalistická rétorika jednotlivých kandidátů. Mnozí voliči kvůli ní pochybují, že hlasování povede k nástupu nových lídrů, kteří by se zaměřili na reformy v oblasti ekonomiky. Ta je podle nich dysfunkční a blokuje zemi možnost vstoupit do Evropské unie.


KOMENTÁŘ: Vynález tištěné knihy změnil svět. Dnes však hledá své místo
idnes.cz | 13:00:00
Před 570 lety, 30. září 1452, byla zásluhou Johannese Gutenberga vytištěna první kniha. Tím odstartovala éra masového šíření informací. Klasická kniha dnes hledá své místo ve světě médií, filmu a především internetu, píše komentátor Českého rozhlasu Tomáš Procházka.


Musk představil humanoidního robota. Cesta k budoucnosti bez chudoby, věří
idnes.cz | 12:24:00
Šéf Tesly Elon Musk představil humanoidního robota pojmenovaného Optimus, o němž v minulosti prohlásil, že by měl zastat „nudnou práci“. Věří, že roboti jsou cesta k budoucnosti bez chudoby a hodlá jich vyrábět miliony. Ne všechny ale přesvědčil.


Nákupy oblečení inflace neovlivnila, Češi raději ztlumí topení
idnes.cz | 12:00:00
Mírný nárůst cen oblečení zaznamenala polovina Čechů, redukovat sezonní nákupy přesto nebudou. Jako důvod uvedli, že oblečení do chladného počasí potřebují. Češi pořizování oblečení nijak neplánují a pro nové se pětina vydává, jakmile je jim ve stávajícím chladno. Více než čtvrtina národa pak plánuje snížit účet za topení tím, že natáhne víc vrstev.


Multivan T7 se v tichosti pochlubil spacím paketem. Víme, kdy dorazí do Česka
Auto.cz | 13:48:00
Poslední generace populárního Volkswagenu Multivan, někdy označovaná jako T7, se během veletrhu IAA konečně pochlubila praktickým spacím paketem.


Kvalifikace motocyklové VC Thajska 2022: V MotoGP zlomil rekord Marco Bezzecchi
Auto.cz | 12:10:00
Nejrychlejší časy vybojovali při jednostopé Grand Prix Thajska v jednotlivých kubaturách Marco Bezzecchi (MotoGP), domácí Somkiat Chantra (Moto2) a Dennis Foggia (Moto3).


Do metropole Burkiny Faso se po převratu vrátil klid. Osud svrženého vůdce je nejasný
aktuálně.cz | 13:31:43
Ačkoliv v ulicích je už klid, jednotky junty nadále obsazují budovy národní televize a náměstí Place de la Nation v centru metropole.


K senátním volbám chodí výrazně méně lidí než před týdnem
Eurozpravy-domácí | 13:58:00
Volební účast v druhém kole voleb do třetiny Senátu nepřesáhne v některých obvodech 20 procent. Poměrně velký zájem je v obvodu Jihlava, kde o křeslo senátora soupeří předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) s Janou Nagyovou (za ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Účast se tam pohybuje kolem 30 procent, někde i více. Vyplývá to z ankety ČTK. Hlasování v obvodech, které ČTK oslovila, se obešlo bez problémů.


Statement by President von der Leyen at the inauguration of the Gas Interconnector Greece-Bulgaria
Kurzy.cz | 11:45:25
Thank you President Radev for inviting us to this very special occasion, Presidents, Prime Ministers, Excellencies, Ladies and Gentlemen, The project of the gas interconnector between Bulgaria and Greece has been on the table for over ten...


Při útoku ve škole v Kábulu zemřelo 35 lidí. Oběťmi jsou hlavně mladé dívky
Denik.cz | 12:28:00
Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánského Kábulu si v pátek vyžádal nejméně 35 mrtvých a 82 zraněných, informovala agentura AFP s odvoláním na Organizaci spojených národů. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. Většina obětí jsou dívky, k útoku se zatím nikdo nepřihlásil.


Ukrajinci obklíčili Lyman, v pasti jsou tisíce ruských vojáků, tvrdí Kyjev
Denik.cz | 11:42:00
Ukrajinské jednotky na východě Ukrajiny obklíčily město Lyman, kde se v obklíčení ocitlo přes pět tisíc nepřátel, uvedl mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Připustil podle agentury Reuters, že počet Rusů může být nižší kvůli ztrátám a pokusům prorazit z obklíčení. Obklíčení „více než pět tisíc ruských vojáků“ v Lymanu ohlásil podle ukrajinských médií také gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj.


Sebevražedný útok ve škole v Kábulu připravil o život nejméně 35 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 11:33:00
Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných, informovala agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.


Začal platit zákaz jednorázových plastových příborů a brček
Tiscali-zprávy | 11:25:44
Brčka, plastové příbory, kelímky nebo plastové tyčinky do uší. To vše má v Česku od 1. října utrum.


VIDEO DNE: Elon Musk ukázal světu novinku. Humanoidního robota jménem Optimus
E15-ekonomika | 13:35:00
Šéf technologické společnosti Tesla Elon Musk představil v rámci akce „AI Day“ (Den umělé inteligence) humanoidního robota Optima. Ten má podle excentrického miliardáře zastat nudnou lidskou práci a být zbraní proti chudobě. Musk uvedl, že Tesla by robotů mohla v budoucnu vyrábět miliony. Stroj má být levnější než nový automobil


Rusové podle Kyjeva zadržují ředitele Záporožské jaderné elektrárny
E15-ekonomika | 12:30:00
Ruská hlídka násilím zadržela generálního ředitele Záporožské jaderné elektrárny Ihora Murašova na cestě z okupovaného závodu a se zavázanýma očima jej odvezla na neznámé místo. V sobotu to na svém webu uvedl list Ukrajinska pravda. Odvolává se na šéfa ukrajinské společnosti Enerhoatom Petra Kotina.


VIDEO DNE: Elon Musk ukázal světu novinku. Humanoidního robota jménem Optimus
E15-politika | 13:35:00
Šéf technologické společnosti Tesla Elon Musk představil v rámci akce „AI Day“ (Den umělé inteligence) humanoidního robota Optima. Ten má podle excentrického miliardáře zastat nudnou lidskou práci a být zbraní proti chudobě. Musk uvedl, že Tesla by robotů mohla v budoucnu vyrábět miliony. Stroj má být levnější než nový automobil


Rusové podle Kyjeva zadržují ředitele Záporožské jaderné elektrárny
E15-politika | 12:30:00
Ruská hlídka násilím zadržela generálního ředitele Záporožské jaderné elektrárny Ihora Murašova na cestě z okupovaného závodu a se zavázanýma očima jej odvezla na neznámé místo. V sobotu to na svém webu uvedl list Ukrajinska pravda. Odvolává se na šéfa ukrajinské společnosti Enerhoatom Petra Kotina.


Senátní volby: Spolu porazilo ANO, STAN propadl, Vystrčil zvítězil nad Nagyovou
idnes.cz | 15:52:10
Vládní koalice Spolu přesvědčivě porazila opoziční hnutí ANO v letošních senátních volbách, z nichž expremiér Andrej Babiš chtěl udělat jakési referendum o současném kabinetu premiéra Petra Fialy. Vyplývá to z téměř konečných výsledků sčítání odevzdaných hlasů. Své křeslo si v nejsledovanějším souboji udržel předseda horní komory Miloš Vystrčil.


Vystrčil povede Senát, je to pro něj velká osobní satisfakce, řekl Jurečka
idnes.cz | 15:50:00
Ani senátní, ani komunální volby se nestaly žádným referendem o vládě, řekl v rozhovoru pro iDNES.cz předseda lidovců Marian Jurečka. Předpokládá, že Senát znovu povede Miloš Vystrčil. „Je to ohromná osobní satisfakce pro Miloše Vystrčila,“ řekl Jurečka, protože šéf Senátu čelil nenávistným osobním útokům. Za dobrý považuje Jurečka i výsledek lidovců.


Úřad práce nestíhá, dávky chodí pozdě. Lidem hrozí, že nezaplatí nájem
idnes.cz | 15:00:00
Týdny nebo i měsíce. A dávky od úřadu práce, které měly dávno přijít, stále nikde. S takovou situací se setkává čím dál více žadatelů. Pracovníci jsou totiž přetížení a nestíhají. Problém připouští i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který chce problém řešit dálkovou výpomocí zaměstnanců z jiných pracovišť.


Evropa může mít dvakrát více plynu od Kaspického moře, vázne infrastruktura
idnes.cz | 14:30:00
Kapacita potrubí přivádějícího plyn od Kaspického moře do Evropy by se mohla zdvojnásobit. Ázerbájdžán to v sobotu začal konzultovat s partnery. Bulharsko, Rumunsko, Maďarska a Slovensko již nabídly svou infrastrukturu.


Byznys podle Milana Mikulky: Pár rad, jak rychle snížit spotřebu o 15 až 20 procent
iHned.cz | 16:00:23
Ochladilo se, blíží se zima, ceny energií jsou pořád vysoko. Každý je pocítí ve svém vyúčtování, na sociálních sítích se objevují fotky teploměrů ukazující, kdo jakou zimu doma vydrží. Původně měl být tento newsletter o kritice úsporného tarifu jako...


Online: Kvalifikace na GP Singapuru 2022
Auto.cz | 15:07:00
Průběžné zpravodajství a výsledky z kvalifikace v Singapuru.


Senát druhé kolo - výsledky obvod Most
Kurzy.cz | 15:33:43
Volby do Senátu Parlamentu ČR konané dne 23.9. – 24.9.2022 Výsledky hlasování Obvod: 4 – Most Výsledky hlasování – Obvod 4 – Most – souhrnné informace - Okrsky Voliči v seznamu Vydané obálky Volební účast v % Odevzdané obálky Platné hlasy %...


Senát druhé kolo - výsledky obvod Ústí nad Labem
Kurzy.cz | 15:33:35
Volby do Senátu Parlamentu ČR konané dne 23.9. – 24.9.2022 Výsledky hlasování Obvod: 31 – Ústí nad Labem Výsledky hlasování – Obvod 31 – Ústí nad Labem – souhrnné informace - Okrsky Voliči v seznamu Vydané obálky Volební účast v % Odevzdané...


Přehledně: Kde se jedná a kde je rozhodnuto. Povolební dění ve 30 největších městech
aktuálně.cz | 14:03:47
Aktuálně.cz sleduje průběh vyjednávání a jeho výsledky ve 30 největších českých městech.


V této budově měl sídlit německý spolek Lebensborn. Šlo o "továrnu na děti"
Denik.cz | 15:00:00
/FOTOGALERIE/ Na výpravu do opuštěných míst se mohou naši čtenáři vydat díky fotografiím Petra Mareše. Ctíme pravidla urbexerů, a přesné místo, kde se budova nachází, zůstane v utajení. Děkujeme za poskytnutí fotografií.


Rusové zadrželi ředitele Záporožské jaderné elektrárny, píší Ukrajinci
Denik.cz | 14:45:00
Ruská hlídka násilím zadržela generálního ředitele Záporožské jaderné elektrárny Ihora Murašova na cestě z okupované elektrárny a se zavázanýma očima jej odvezla na neznámé místo, uvedl dnes na svém webu list Ukrajinska pravda. Odvolává se na šéfa ukrajinské společnosti Enerhoatom Petra Kotina.


Elon Musk odhalil humanoidního robota Optima, bude prý zalívat květiny i pracovat v továrně
Hospodářské noviny | 17:00:06
Excentrický miliardář Elon Musk slavnostně představil prototyp humaniodního robota jménem Optimus. Tvrdí, že jeho automobilka Tesla bude schopna jich vyrábět miliony a prodávat je za méně než 20 tisíc dolarů, tedy za třetinu co stojí jeho...


Byznys podle Milana Mikulky: Pár rad, jak rychle snížit spotřebu o 15 až 20 procent
Hospodářské noviny | 17:00:07
Ochladilo se, blíží se zima, ceny energií jsou pořád vysoko. Každý je pocítí ve svém vyúčtování, na sociálních sítích se objevují fotky teploměrů ukazující, kdo jakou zimu doma vydrží. Původně měl být tento newsletter o kritice úsporného tarifu jako...


Předseda Senátu Vystrčil obhájit mandát. Poděkoval voličům i občanské společnosti
Eurozpravy-domácí | 16:26:00
Znovuzvolený senátor Miloš Vystrčil (ODS) poděkoval voličům v obvodu Jihlava za to, že se nenechali zmást kampaní, kterou vedl zejména šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. V České televizi uvedl, že je dojatý podporou občanské společnosti, bez níž by jeho úspěch nebyl možný. Doplnil, že zatím neví, zda bude pokračovat jako předseda Senátu, či jako řadový senátor.


Senátorem za Prahu 10 bude nově známý kardiochirurg Pirk
Eurozpravy-domácí | 16:23:00
Senátorem ve volebním obvodu Praha 10 bude chirurg Jan Pirk (TOP 09). Ve druhém kole senátních voleb získal 60,44 procenta hlasů. Dosavadní senátorka Renata Chmelová (STAN) dostala 39,55 procenta hlasů, a křeslo v horní komoře tak neobhájila. Vyplývá to z výsledku sčítání na www.volby.cz.


Místopředseda TOP 09 Czernin bude i nadále senátorem za Jičín
Eurozpravy-domácí | 15:51:00
Senátorem ve volebním obvodu Jičín bude opět Tomáš Czernin (TOP 09). Ve 2. kole senátních voleb získal 53,83 procenta hlasů. Druhý Jaromír Dědeček (ANO) dostal 46,16 procenta hlasů. Vyplývá to z výsledku sčítání na www.volby.cz.


Referendum o vládě se nekonalo, řekl Jurečka a podpořil Vystrčila
Eurozpravy-domácí | 15:46:00
Předseda lidovců Marian Jurečka uvedl k průběžným výsledkům voleb, že referendum o vládě se nekonalo. Voliči pochopili, že hlasovali v komunálních volbách a do Senátu, řekl České televizi. Doplnil, že lidovci podpoří znovuzvoleného Miloše Vystrčila (ODS) jako předsedu horní komory Parlamentu, sami budou chtít post místopředsedy.


Na neformální summit EU má do Prahy dorazit turecký prezident Erdogan
Eurozpravy-zahraniční | 16:57:00
Na neformální summit EU, který začne ve čtvrtek v Praze, přijede i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Serveru Lidovky.cz to dnes potvrdil turecký velvyslanec v ČR Egemen Bagis. Pozvánku na summit dostalo kromě lídrů sedmadvacítky také 17 nečlenských zemí, vedle Turecka například i Británie či Ukrajina.


Slovensko zavedlo hlídky na vybraných přechodech s Maďarskem
Eurozpravy-zahraniční | 16:18:00
Slovensko v souvislosti s nelegální migrací nasadilo hlídky na čtyři vybrané hraniční přechody s Maďarskem a posiluje společné policejní hlídky, které pracují v Maďarsku v příhraničí se Slovenskem. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva vnitra Zuzana Eliášová. Kvůli náporu migrantů kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem zavedly ve čtvrtek Česko a Rakousko.


Itálie dnes nedostane plyn z Ruska Tranzit přes Rakousko není možný
Eurozpravy-zahraniční | 15:43:00
Itálie dnes nedostane žádný plyn z Ruska. Uvedla to italská energetická společnost ENI s odkazem na informaci od ruské společnosti Gazprom. Podle ruské firmy totiž není možné zaručit tranzit přes Rakousko kvůli regulačním změnám. Před válkou Itálie pokrývala dovozem z Ruska na 40 procent své spotřeby plynu.


Rusové rozstříleli auta s civilisty. Podle Kyjeva zabili 20 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 14:25:00
Nejméně dvě desítky lidí, včetně deseti dětí, přišly o život v ruské palbě na kolonu aut s evakuovanými civilisty, kteří se snažili uniknout do bezpečí před ruským ostřelováním nedávno osvobozených míst na severovýchodě Ukrajiny. Oznámila to dnes ukrajinská média s odvoláním na gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova a šéfa ukrajinské tajné služby SBU Vasyla Maljuka.


Česko odsuzuje zneužití práva veta ze strany Ruska v Radě bezpečnosti OSN
Eurozpravy-zahraniční | 13:56:00
Česká republika důrazně odsuzuje další zneužití práva veta ze strany Ruska v Radě bezpečnosti OSN. Na twitteru to dnes uvedlo ministerstvo zahraničních věcí (MZV). Rusko v pátek v Radě bezpečnosti OSN vetovalo rezoluci, která anexi čtyř ukrajinských regionů odsuzuje jako porušení mezinárodního práva. Informovaly o tom tiskové agentury.


Ukrajinci podle odhadů obklíčili v Lymanu tisíce ruských vojáků
Eurozpravy-zahraniční | 13:27:00
Ukrajinské jednotky na východě Ukrajiny obklíčily město Lyman, kde se v obklíčení ocitlo asi 5000-5500 nepřátel, uvedl mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Připustil podle agentury Reuters, že počet Rusů může být nižší kvůli ztrátám a pokusům prorazit z obklíčení.


Senátní volby vyhrála ODS, ANO posílilo a poprvé vytvoří senátorský klub
Reflex | 15:55:00
Senátní volby letos vyhrála ODS se ziskem osmi mandátů z 27. Žádná jiná strana či hnutí ji podle propočtu ČTK v počtu senátorů nepřekonají. KDU-ČSL má šanci obhájit šest mandátů ze sedmi, ANO může mít čtyři letos zvolené senátory, o jednoho více než dosud. Celkem bude mít nejméně pět senátorů, díky čemuž by poprvé v historii mohlo mít hnutí Andreje Babiše vlastní stranický klub.


Babišova slavná prohra: štangle salámu, pivo zdarma a lži dotačních šíbrů neporazily Vystrčila
Reflex | 15:25:00
Někteří odborníci na marketing a PR pořád opakují, že Andrej Babiš a jeho tým dělají skvělé kampaně. V některých případech to možné je, ale dělají i zcela hloupé kampaně. Jednou z nich byla zuřivá podpora Jany Nagyové, kandidátky ANO obžalované z dotačního podvodu, při senátních volbách v obvodě Jihlava. Většina hlasujících dala hlas soupeři – předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS). Někteří voliči si sice vzali od babišovců zdarma rozdávané štangle salámu a pivo, ale Nagyové to nepomohlo. Babiš a jeho posluhovači si udělali na Vysočině jenom ostudu. Kdyby zde ANO vybralo důstojného kandidáta či kandidátku, kterou Nagyová rozhodně není, byl by to jiný souboj, ale takhle je to slavná Babišova porážka, protože se na ní zaměřila enormní pozornost média i příspěvky na sociálních sítích.


Koalice v senátních volbách poráží ANO, Vystrčil obhájil
Tiscali-zprávy | 15:09:10
Po sečtení více než devadesáti procent okrsků vedli v senátním finále kandidáti ODS v osmi obvodech, zástupci ANO a KDU-ČSL ve třech, TOP 09 ve dvou.


Slovensko zavedlo kvůli migrantům hlídky na vybraných přechodech s Maďarskem
E15-ekonomika | 16:20:00
Slovensko v souvislosti s nelegální migrací nasadilo hlídky na čtyři vybrané hraniční přechody s Maďarskem a posiluje společné policejní hlídky, které pracují v Maďarsku v příhraničí se Slovenskem. V sobotu o tom informovala mluvčí ministerstva vnitra Zuzana Eliášová. Kvůli náporu migrantů kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem zavedly ve čtvrtek Česko a Rakousko.


Slovensko zavedlo kvůli migrantům hlídky na vybraných přechodech s Maďarskem
E15-politika | 16:20:00
Slovensko v souvislosti s nelegální migrací nasadilo hlídky na čtyři vybrané hraniční přechody s Maďarskem a posiluje společné policejní hlídky, které pracují v Maďarsku v příhraničí se Slovenskem. V sobotu o tom informovala mluvčí ministerstva vnitra Zuzana Eliášová. Kvůli náporu migrantů kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem zavedly ve čtvrtek Česko a Rakousko.


Do Senátu jdou zastánkyně sexuálního obtěžování a proruská demonstrantka
idnes.cz | 17:39:00
Senát po letošních volbách doplní dvě kontroverzní kandidátky. Senátorkou v obvodu Plzeň-město bude Daniela Kovářová, která soudí, že sexuální obtěžování je přirozená věc. Na Kroměřížsku zvítězila o 233 hlasů nezávislá právnička Jana Zwyrtek Hamplová, která na sebe upozornila jako kritička opatření přijímaných kvůli pandemii covidu. Také se začala ukazovat na proruských a protivládních demonstracích.


Mám už v Senátu výuční list, vtipkoval Töpfer. Na Hradě by rád viděl Pavla
idnes.cz | 17:33:00
Do Senátu se vrací herec Tomáš Töpfer, kandidát ODS, kterého podpořili voliči v Brně. V prvním rozhovoru s novináři po zvolení podpořil zvýšení koncesionářských poplatků pro Českou televizi a na Hrad generála Petra Pavla. V této napjaté době, kdy za humny je válka, není tak špatné mít generála jako vrchního velitele vojsk, řekl iDNES.cz Töpfer.


Chtěli jsme víc, ale bojovali jsme proti pěti stranám, řekla Schillerová
idnes.cz | 17:10:00
Místopředsedkyně ANO Alena Schillerová doufala, že opoziční hnutí získá víc senátorských mandátů. Výsledek senátních voleb přesto vnímá pozitivně. „Musíme si uvědomit, že jsme bojovali proti pěti stranám. To je realita,“ řekla. Poděkovala současně všem lidem, kteří přišli k volbám.


Putin anexí téměř znemožnil konec války, míní šéf unijní diplomacie
idnes.cz | 16:53:00
Anexí dalších ukrajinských území ruský prezident Vladimir Putin téměř znemožnil konec války, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Vyzval také k dalším protiruským sankcím a k dodávkám zbraní Ukrajině a rovněž k větší izolaci Ruska na mezinárodní scéně. Podle Borrella však vstup Ukrajiny do NATO nyní nepředstavuje „zásadní otázku“.


Letuška v kalhotách, stevard v sukni. Virgin Atlantic zrušil dresscode
idnes.cz | 16:00:00
Personál aerolinek Virgin Atlantic už nebude spoutaný pravidly pro oblékání podle pohlaví. Nově tak pasažéři budou moci potkat letušky v obleku, stevardy v kostýmku, nebinárního pilota třeba v něčem mezi. Zaměstnanci si podle posledního rozhodnutí firmy už mají uniformu vybírat podle toho, jak se skutečně cítí.


Jak dopadly volby: Výsledky ze všech senátních obvodů v jedné mapě
iHned.cz | 18:00:12
Kde vyhráli kandidáti vládní koalice, kde naopak uspěli zástupci opozice? Plošky jednotlivých senátních obvodů jsou obarveny podle barvy strany či hnutí, která vítěze druhého kola senátního klání navrhla.


Elon Musk odhalil humanoidního robota Optima, bude prý zalévat květiny i pracovat v továrně
iHned.cz | 18:00:12
Excentrický miliardář Elon Musk slavnostně představil prototyp humanoidního robota jménem Optimus. Tvrdí, že jeho automobilka Tesla bude schopna jich vyrábět miliony a prodávat je za méně než 20 tisíc dolarů, tedy za třetinu toho, co stojí jeho...


ANO ve volbách do Senátu propadlo, Vystrčil vyhrál. Referendum o vládě se nekonalo
aktuálně.cz | 17:55:55
Ve druhém kole zvítězili pouze dva kandidáti hnutí ANO, jako předseda Senátu bude pokračovat Miloš Vystrčil (ODS).


Ohroženi klimatem: Afghánistán vypouští jen minimum emisí, následky ale nese obrovské
aktuálně.cz | 17:20:25
Nový seriál Aktuálně.cz představuje země, které nejvíc ohrožují následky klimatických změn.


Slovensko posiluje kvůli migraci hlídky. Policie ohlídá čtyři přechody s Maďarskem
aktuálně.cz | 16:30:39
Slovensko kvůli migraci nasadilo hlídky na čtyři vybrané hraniční přechody s Maďarskem a posiluje společné policejní hlídky.


Tři roky od smrti Karla Gotta. Vdova Ivana ukázala nové fotky
revue.idnes.cz | 18:40:00
Od smrti Karla Gotta uplynuly přesně tři roky. Vdova Ivana Gottová (46) na sociálních sítích příznivcům zpěváka ukázala jeho zatím nepublikované fotky. Několikanásobný Zlatý slavík na nich pózoval fotografce Lence Hatašové.


Rallye Pačejov po 1. dnu: Šampion Kopecký vede, ale Mareš je hodně blízko
Auto.cz | 18:28:00
Devítinásobný mistr republiky Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 evo) zatím vede po prvním dnu Invelt Rally Pačejov, která je sedmým podnikem SONAX mistrovství republiky v automobilových soutěžích. 


Alpine láká na premiéru okruhově zaměřené A110 R
Auto.cz | 16:42:00
Úspěšná Alpine A110 se dočká okruhově zaměřené verze R, která se představí již začátkem příštího týdne. Informací máme zatím pomálu, ale náznaky automobilky slibují skutečnou specialitu.


Rusko dnes vypnulo plyn Itálii. Je to výhrůžka nové italské vládě, nebo jen důsledek nových přepravních podmínek v Rakousku?
Kurzy.cz | 18:37:40
Ruský plynárenský gigant Gazprom dnes nečekaně pozastavil své dodávky plynu Itálii. Dále se tak stupňuje energetická krize EU. Italský energetický podnik Eni dnes uvedl, že jej Gazprom informoval, že není s to zajistit dodávky přes Rakousko.


Zlato: COT ukazuje na rekordní krátké pozice
Kurzy.cz | 17:46:44
Managed Money (hedžové fondy a obchodníci s komoditami) prohloubili čisté krátké pozice ve futures na zlatě o 6,4 tisíce kontraktů (na -43 tisíc), dle páteční zprávy COT (data vždy z úterý).


Voliči rozhodli o novém složení Senátu
Kurzy.cz | 17:13:35
Český statistický úřad ukončil zpracování výsledků voleb do Senátu Parlamentu ČR. Po druhém kole volby jsou tak známa jména všech 27 nových senátorek a senátorů. Do senátorských lavic voliči vyslali 18 mužů a 9 žen.


Kritik ruského režimu Zubov míří do Brna, bude učit na Masarykově univerzitě
idnes.cz | 19:56:39
Ruský historik Andrej Zubov, známý svým nesouhlasem se současnou vládou v Rusku, míří přes Finsko do Brna. Bude učit na místní Masarykově univerzitě, která mu v roce 2019 udělila čestný doktorát.


V lotyšských volbách pohořela strana ruské menšiny, do parlamentu se nedostane
idnes.cz | 19:45:47
Do lotyšského parlamentu se podle odhadů neprobojovala sociální demokracie, která zastupuje ruskou menšinu a měla nejsilnější parlamentní klub. Volby podle prvních odhadů pro agenturu Leta a televizi LSM vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Odhady jí dávají 22 procent hlasů, napsala agentura Reuters.


Slovensko zavedlo hlídky na hranicích s Maďarskem, zadrželo stovky migrantů
idnes.cz | 19:18:00
Slovensko v souvislosti s nelegální migrací nasadilo hlídky na čtyři hraniční přechody s Maďarskem. Posiluje také společné policejní hlídky, které pracují v Maďarsku v příhraničí. Informovala o tom mluvčí ministerstva vnitra Zuzana Eliášová. Kvůli náporu migrantů kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem zavedly ve čtvrtek Česko a Rakousko.


Z Nord Streamu již neuniká plyn, na summit do Prahy přijede i Erdogan
idnes.cz | 19:07:00
Na neformálním summitu lídrů Evropské unie, který se uskuteční příští týden v Praze, budou politici jednat o ochraně plynovodů. Uvedl to předseda Evropské rady Charles Michel, který hovořil s dánskou premiérkou Mette Frederiksonovou o poškození plynovodu Nord Stream. Z něj už podle Dánska patrně plyn neuniká. Na megasummit do Prahy přijede také turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.


Tři roky od smrti Karla Gotta. Vdova Ivana ukázala nové fotky
idnes.cz | 18:40:00
Od smrti Karla Gotta uplynuly přesně tři roky. Vdova Ivana Gottová (46) na sociálních sítích příznivcům zpěváka ukázala jeho zatím nepublikované fotky. Několikanásobný Zlatý slavík na nich pózoval fotografce Lence Hatašové.


Jako lovení veverek v parku. Dobrovolník popsal boje o Lyman
idnes.cz | 18:31:00
Americký dobrovolník vylíčil, jak vypadaly boje o strategicky významné město Lyman v Doněcké oblasti. Popisuje řady mrtvých a prchajících Rusů postrádajících munici. Myslí si, že Ukrajinci nyní zamíří dobýt město Kreminna v Luhanské oblasti.


Opozice nezmobilizovala naštvané voliče, hodnotí experti senátní volby
idnes.cz | 18:13:00
V senátních volbách jednoznačné zvítězily strany vládní koalice. Opozice nevyužila příležitost a naštvanou část voličů se ji do druhého kola zmobilizovat nepodařilo. Výsledky kopírují dlouhodobý trend, o volby se zajímají jen aktivnější voliči, dominantně příznivci současné vlády, i to rozhodlo o výsledku. Na tom se shodují politologové Michal Pink a Josef Mlejnek.


Babiš spatřil v senátních volbách svou prezidentskou prohru. Koalice ale nemůže slavit, na vzestupu je sexismus a putinismus
iHned.cz | 20:00:17
Senátní volby skončily, sedmadvacet křesel, tedy třetina senátu, má nové či staronové obsazení. Jaké je hlavní vyznění? Babiš prohrál, ale pokud by se demokraté radovali, byli by, mírně řečeno, blázni. Vezměme to postupně, v pěti bodech. 1. Babiš...


Analýza: ANO Senát prostě neumí
ČT24 | 19:36:05
Volby do třetiny Senátu mají své vítěze. Celkem 48 kandidátů se utkalo v duelech, aby si rozdělili 24 senátních křesel, o které se bojovalo v druhém kole volby. Jména tří senátorů byla známá už minulý týden. ANO do voleb vkládalo velké naděje, do druhého kola postoupilo 18 kandidátů, kteří byli nominováni hnutím Andreje Babiše. Dopadlo to fiaskem. Ale překvapení se nekoná, píše v analýze politolog a analytik ČT Kamil Švec.


Volby do Senátu: Babišův debakl, drtivé vítězství Spolu a jak se nevyplácí mlčet
Respekt | 19:16:05
Ve volbách uspělo rekordních devět žen. Jsou mezi nimi i dvě antisystémové právničky podporované dezinfoscénou


Fiala po úspěchu v senátních volbách ocenil projekt Spolu. Babiš je zklamán
Eurozpravy-domácí | 19:33:00
ládní koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) získala při započtení všech podporovaných kandidátů při obměně třetiny Senátu 20 z 27 mandátů. Jde o jednoznačný výsledek, komentoval druhé kolo senátních voleb premiér Petr Fiala (ODS). Ve štábu Spolu v Brně poděkoval voličům společně s předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou a šéfem lidovců Marianem Jurečkou.


Babiš volal po referendu o vládě. Zástupci koalice Spolu v Senátu ještě posílili
aktuálně.cz | 19:05:44
Zástupci vládnoucí koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) vyhráli v celkem dvaceti obvodech a v horní komoře posílili.


Volební koalice Spolu oznámí svůj postup ohledně kandidáta na Hrad v úterý
Eurozpravy-domácí | 19:15:00
Koalice Spolu oznámí svůj postup ve výběru prezidentského kandidáta v úterý 4. října. Na dnešní tiskové konferenci v Brně k výsledkům druhého kola senátních voleb to řekl premiér a předseda ODS Petr Fiala. Dříve hovořil o tom, že informace k prezidentské volbě zveřejní do konce září. Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš dnes zopakoval, že jeho hnutí se k prezidentskému kandidátovi vyjádří 27. října.


Druhé kolo je úspěchem vládních stran, hodnotí politologové výsledky voleb
Eurozpravy-domácí | 18:08:00
Druhé kolo senátních voleb je úspěchem stran vládní koalice a porážkou pro hnutí ANO. Výsledky ale ovlivnila tradičně nízká volební účast, shodli se politologové, které oslovila ČTK. Významný je podle nich zejména volební výsledek v Jihlavě, kde byl znovu zvolen Miloš Vystrčil (ODS), který porazil kandidátku ANO Janu Nagyovou.


Schillerová očekávala více senátorských mandátů pro ANO. Výsledek hodnotí pozitivně
Eurozpravy-domácí | 17:09:00
Místopředsedkyně ANO Alena Schillerová očekávala, že opoziční hnutí získá víc senátorských mandátů, přesto vnímá výsledek senátních voleb pozitivně. "Musíme si uvědomit, že jsme bojovali proti pěti stranám. To je realita," řekla na dotaz ČTK. Poděkovala současně všem lidem, kteří přišli k volbám.


Volby v Lotyšsku vyhrála strana premiéra Kariňše, ukazují odhady
Eurozpravy-zahraniční | 19:54:00
Dnešní parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Podle lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM získala 22 procent hlasů, napsala agentura Reuters. To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů.


Švédsko přestane teenagerům doporučovat očkování proti covidu-19
Eurozpravy-zahraniční | 18:13:00
Švédská agentura pro veřejné zdraví dnes oznámila, že dětem mezi 12 a 17 lety přestane doporučovat očkování proti covidu-19, jelikož nemoc pro ně představuje "velmi malé riziko". Nové doporučení vejde v platnost 31. října, informoval server The Local.


Exotický ježek potřebuje kolotoč. I to se lidé dozvěděli na výstavě v Ostravě
Denik.cz | 14:06:00
Velkému zájmů dospělých i dětských návštěvníků se dnes těšila první mezinárodní výstava exotických ježků ve Staré aréně v Ostravě. Kromě toho, že si některé ježky mohli pohladit, se o nich lidé dozvěděli i řadu zajímavostí - například, že ježek se neobejde bez kolotoče a že se při něm člověk moc nevyspí.


Počet obětí hurikánu Ian v USA vzrostl na nejméně 27
Eurozpravy-zahraniční | 17:14:00
Oficiální počet obětí ničivého hurikánu Ian ve Spojených státech vzrostl na nejméně 27 poté, co úřady na Floridě potvrdily několik utonulých a dalších mrtvých. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP. Předchozí bilance hovořila o 17 obětech. Některá média uvádějí ještě horší bilanci, například zpravodajská televize CNN 45 mrtvých.


Umožníme lidem očichávat filmy, tvrdí izraelský vynálezce Avner Gal
E15-ekonomika | 19:30:00
Přes dvacet let vyvíjel elektronické obranné systémy pro izraelské námořnictvo. Teď přichází na trh s unikátním zařízením, které obohatí domácí zábavu či online nákupy o vůně. Šéf startupu iRomaScents Avner Gal přesto upozorňuje, že technologie mají své limity. „Nevěřím, že budeme někdy masově používat autonomní vozidla,“ říká v rozhovoru pro deník E15. Gal bude hostem veletrhu Týden inovací ČR 2022, který se koná 10. října v Praze.    


Koalice Spolu oznámí svůj postup ohledně kandidáta na Hrad v úterý, hnutí ANO 27. října
E15-ekonomika | 18:45:00
Vládní koalice Spolu oznámí svůj postup ve výběru prezidentského kandidáta v úterý 4. října. Na dnešní tiskové konferenci v Brně k výsledkům druhého kola senátních voleb to řekl premiér a předseda ODS Petr Fiala. Dříve hovořil o tom, že informace k prezidentské volbě zveřejní do konce září. Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš zopakoval, že jeho hnutí se k prezidentskému kandidátovi vyjádří 27. října.


Výsledky senátních voleb ovlivnila nízká účast. Uspěla vládní koalice, shodli se politologové
E15-ekonomika | 18:15:00
Druhé kolo senátních voleb je úspěchem stran vládní koalice a porážkou pro hnutí ANO. Výsledky ale ovlivnila tradičně nízká volební účast, shodli se politologové, které oslovila ČTK. Významný je podle nich zejména volební výsledek v Jihlavě, kde byl znovu zvolen Miloš Vystrčil (ODS), který porazil kandidátku ANO Janu Nagyovou. Šlo zřejmě o nejsledovanější duel. Nagyová je obžalovaná spolu s předsedou ANO Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo.


Senátní volby ovládla koalice Spolu v čele s Vystrčilem. ANO uspělo jen ve třech obvodech
E15-ekonomika | 17:30:00
Vládní strany ovládly druhé kolo senátních voleb a udrží si většinu v horní komoře. Občanští demokraté, lidovci a TOP 09 – na řadě míst sdružených v koalici Spolu – si dohromady připsali dvacet vítězství. V ostře sledovaném souboji přemohl dosavadní šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) svoji soupeřku Janu Nagyovou (ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Starostové a nezávislí naopak pohořeli, z šesti obhajovaných obvodů uspěli jen v jednom. Opět se také potvrdilo, že hnutí ANO se nedaří prolomit prokletí druhého kola, ze sedmnácti soubojů uspělo jen ve třech. Volební účast dosáhla 19,44 procent.


Umožníme lidem očichávat filmy, tvrdí izraelský vynálezce Avner Gal
E15-politika | 19:30:00
Přes dvacet let vyvíjel elektronické obranné systémy pro izraelské námořnictvo. Teď přichází na trh s unikátním zařízením, které obohatí domácí zábavu či online nákupy o vůně. Šéf startupu iRomaScents Avner Gal přesto upozorňuje, že technologie mají své limity. „Nevěřím, že budeme někdy masově používat autonomní vozidla,“ říká v rozhovoru pro deník E15. Gal bude hostem veletrhu Týden inovací ČR 2022, který se koná 10. října v Praze.    


Koalice Spolu oznámí svůj postup ohledně kandidáta na Hrad v úterý, hnutí ANO 27. října
E15-politika | 18:45:00
Vládní koalice Spolu oznámí svůj postup ve výběru prezidentského kandidáta v úterý 4. října. Na dnešní tiskové konferenci v Brně k výsledkům druhého kola senátních voleb to řekl premiér a předseda ODS Petr Fiala. Dříve hovořil o tom, že informace k prezidentské volbě zveřejní do konce září. Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš zopakoval, že jeho hnutí se k prezidentskému kandidátovi vyjádří 27. října.


Výsledky senátních voleb ovlivnila nízká účast. Uspěla vládní koalice, shodli se politologové
E15-politika | 18:15:00
Druhé kolo senátních voleb je úspěchem stran vládní koalice a porážkou pro hnutí ANO. Výsledky ale ovlivnila tradičně nízká volební účast, shodli se politologové, které oslovila ČTK. Významný je podle nich zejména volební výsledek v Jihlavě, kde byl znovu zvolen Miloš Vystrčil (ODS), který porazil kandidátku ANO Janu Nagyovou. Šlo zřejmě o nejsledovanější duel. Nagyová je obžalovaná spolu s předsedou ANO Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo.


Senátní volby ovládla koalice Spolu v čele s Vystrčilem. ANO uspělo jen ve třech obvodech
E15-politika | 17:30:00
Vládní strany ovládly druhé kolo senátních voleb a udrží si většinu v horní komoře. Občanští demokraté, lidovci a TOP 09 – na řadě míst sdružených v koalici Spolu – si dohromady připsali dvacet vítězství. V ostře sledovaném souboji přemohl dosavadní šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) svoji soupeřku Janu Nagyovou (ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Starostové a nezávislí naopak pohořeli, z šesti obhajovaných obvodů uspěli jen v jednom. Opět se také potvrdilo, že hnutí ANO se nedaří prolomit prokletí druhého kola, ze sedmnácti soubojů uspělo jen ve třech. Volební účast dosáhla 19,44 procent.


STALO SE DNES: Vystrčil zůstane senátorem, Ukrajinci vstoupili do Lymanu
idnes.cz | 20:47:00
V senátních volbách koalice Spolu přesvědčivě porazila opoziční hnutí ANO. Ukrajinské jednotky vstoupily do města Lyman na východě země. Kapacita potrubí přivádějícího plyn od Kaspického moře do Evropy by se mohla zdvojnásobit. Nabývá účinnosti zákon, který zakazuje výrobu a prodej jednorázových plastových příborů. Šéf Tesly Elon Musk představil humanoidního robota. Přinášíme přehled sobotních zpráv.


Poprvé jsme byli v druhém kole, i to je úspěch, míní o prohře Okamura
idnes.cz | 20:13:00
Za pozitivní výzvu pro příští volby označil předseda SPD Tomio Okamura, že se hnutí podařilo poprvé dostat kandidáta do druhého kola senátních voleb. Jediná finalistka SPD nakonec prohrála v obvodu Karlovy Vary s kandidátkou ANO. Okamura je však s celkovým výsledkem SPD v uplynulých komunálních a senátních volbách spokojený.


Nejen Lyman, prchající Rusové dávají klíče od brány do Luhanské oblasti
idnes.cz | 20:01:00
Po zprávě o vstupu do Lymanu ukrajinskými vojáky ze sobotního odpoledne se sociálními sítěmi začínají šířit záběry, z nichž se zdá, že ruská okupační vojska prchají i z obce Kreminna. Ukrajinská armáda obchvatem Lymanu už částečně vkročila do okupované Luhanské oblasti, teď se jí ale otevírá cesta do větší hloubky obsazeného území.


KOMENTÁŘ: Fialova vláda může být dva roky v klidu, pokud si to sama nezkazí
idnes.cz | 20:00:00
Komunální pohlavek vládě z minulého víkendu se v dojezdu senátních voleb prakticky rozplynul. Opozice, reprezentovaná hlavně hnutím ANO, nedokázala vládu trestat i v Senátu. V těchto volbách však vůbec nešlo o horní komoru parlamentu.


ANALÝZA: Volby připomněly Babišovi, že dvoukolový systém ANO nepomáhá
idnes.cz | 20:00:00
Senátní volby nebyly referendem o vládě. Už jen proto, že k jejich druhému kolu přišlo jen 19,44 procenta voličů. Zjevně spíš ti, kteří jsou o smyslu horní komory parlamentu přesvědčeni. Výsledky voleb jsou ale také připomínkou bývalému premiérovi Andreji Babišovi, že dvoukolový systém voleb jeho hnutí nepomáhá. Což je důležité kvůli prezidentské volbě.


Nové nebezpečí. V ­Českém Švýcarsku padají kameny z rozpukaných skal
idnes.cz | 20:00:00
Měsíc po uhašení požáru Národního parku České Švýcarsko řeší jeho pracovníci nové nebezpečí: ohněm narušené skalní bloky hrozí zřícením. Obrovské kameny o váze i několik tun ztratily stabilitu a musí se kontrolovaně shazovat do údolí. Jinak by mohly zabít lidi, s jejichž postupným návratem na turistické stezky se ještě letos počítá. MF­ DNES vyrazila s­ geology a skalní četou správy parku zmapovat nejnebezpečnější místa.


Deník Ukrajinky: Platíme za jízdné, snad se na nás přestanou zle dívat
idnes.cz | 16:10:00
Anna Rybak je mladá Ukrajinka z města Dnipro. Se svými malými syny uprchla před válkou. Společně s dalšími ženami a dětmi našla po strastiplné cestě zázemí v Ostravě. iDNES.cz vydává její deník se zážitky a postřehy v zemi, která jí i dětem poskytla azyl.


ANO šlo do senátních voleb naplno. Pokus o oranžové tsunami ve verzi 2022 však zkrachoval. Na řadě je boj o Hrad
iHned.cz | 22:00:18
Měla to být sázka na podobnou taktiku, jakou tehdy nejsilnější opoziční strana ČSSD v roce 2008 svým oranžovým tsunami ovládla kraje a Senát: Udělat z voleb referendum o vládě. Předseda ANO Andrej Babiš se ale tento víkend přesvědčil, že byť je jeho...


Manhart vyladil Nissan Patrol Nismo, teď nabídne až 650 koní
Auto.cz | 18:55:00
Mohutný offroad s osmiválcem dostal přeplňování kompresorem, kromě výkonu ale nabídne i tradiční okázalost.


Evropané vyšli do ulic na podporu íránských demonstrantů. Ženy si stříhaly vlasy
aktuálně.cz | 21:19:15
V Íránu pokračují demonstrace proti vládě a policii. Dění zasáhlo i obyvatele evropských měst, kteří vyšli do ulic na podporu íránských demonstrantů.


Kritik režimu Zubov opustil Rusko a míří do Česka. Bude učit na Masarykově univerzitě
aktuálně.cz | 20:16:26
Historik Andrej Zubov, který je známým kritikem ruského režimu, míří přes Finsko do Brna. Na Masarykově univerzitě má přednášet o dějinách Ruska.


Je to vítězství patriotů, v Senátu chci pomoci chudým regionům, říká překvapivý vítěz
aktuálně.cz | 20:12:42
Historik, publicista a městský zastupitel Martin Krsek ve druhém kole senátních voleb výrazně porazil ústeckého primátora z hnutí ANO.


Příspěvky pro pěstouny a děti z náhradní rodinné péče se od října zvýší
Kurzy.cz | 22:00:53
Příspěvky pro pěstouny a děti, které vyrůstají v náhradních rodinách, se od začátku letošního října zvýší. Vládní nařízení počítá s tím, že o 27 % vzroste příspěvek na úhradu potřeb dítěte, jednorázový příspěvek při převzetí dítěte, který nebyl...


ANO šlo do senátních voleb naplno. Pokus o oranžové tsunami ve verzi 2022 však zkrachoval. Na řadě je boj o Hrad
Hospodářské noviny | 23:00:06
Měla to být sázka na podobnou taktiku, jakou tehdy nejsilnější opoziční strana ČSSD v roce 2008 svým oranžovým tsunami ovládla kraje a Senát: Udělat z voleb referendum o vládě. Předseda ANO Andrej Babiš se ale tento víkend přesvědčil, že byť je jeho...


Babiš spatřil v senátních volbách svou prezidentskou prohru. Koalice ale nemůže slavit, na vzestupu je sexismus a putinismus
Hospodářské noviny | 23:00:07
Senátní volby skončily, sedmadvacet křesel, tedy třetina senátu, má nové či staronové obsazení. Jaké je hlavní vyznění? Babiš prohrál, ale pokud by se demokraté radovali, byli by, mírně řečeno, blázni. Vezměme to postupně, v pěti bodech. 1. Babiš...


Jak dopadly volby: Výsledky ze všech senátních obvodů v jedné mapě
Hospodářské noviny | 23:00:07
Kde vyhráli kandidáti vládní koalice, kde naopak uspěli zástupci opozice? Plošky jednotlivých senátních obvodů jsou obarveny podle barvy strany či hnutí, která vítěze druhého kola senátního klání navrhla.


Analýza: Senát opouští další známá jména, úspěch slavili nováčci
ČT24 | 21:40:23
Horní komora parlamentu se po letošních volbách, kdy voliči rozhodovali o třetině křesel, personálně promění. Z oné třetiny 27 senátorů jich pět svůj mandát neobhajovalo. Dalších pět jich nepostoupilo do kola druhého. A pro dalších pět skončilo druhé kolo neúspěchem. Přehled, kdo neuspěl v druhém kole, zpracoval politolog a analytik ČT Kamil Švec.


STAN a ČSSD přijdou po senátních volbách o peníze. ODS si polepší
ČT24 | 20:37:27
Letošní senátní volby budou znamenat propad příjmů z každoročních státních příspěvků za mandáty zejména pro hnutí Starostové a nezávislí a pro sociální demokracii. Nejvíce si naopak polepší pokladna občanských demokratů. Vyplývá to z výpočtů ČTK na základě údajů ze serveru volby.cz.


Historik Zubov opouští Rusko. Putinův kritik bude učit na Masarykově univerzitě
ČT24 | 20:13:44
Ruský historik Andrej Zubov, známý svým nesouhlasem se současnou vládou v Rusku, míří přes Finsko do Brna, kde bude učit na Masarykově univerzitě. Na svém facebookovém profilu napsal, že hranice do Finska překročil „na poslední chvíli před jejich zavřením“. Doufá, že Rusko opouští pouze na krátkou dobu. Mluvčí Masarykovy univerzity Radim Sajbot potvrdil, že Zubov by měl mít na půdě univerzity cyklus přednášek o dějinách Ruska ve 20. století.


Česko začíná implementovat unijní dohodu o energiích
ČT24 | 18:19:59
Takzvané zastropování cen elektřiny a plynu už ministerstvo průmyslu poslalo do připomínkového řízení. Návrh stanoví maximální možnou cenu energií pro domácnosti a malé podniky. S financováním tohoto opatření mají státu pomoct i odvody z mimořádných zisků výrobců proudu, na kterých se aktuálně dohodli unijní ministři pro energetiku.


Krymem otřásl výbuch, podle místní správy vzplálo letadlo
Eurozpravy-zahraniční | 21:48:00
Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se dnes večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian. Ukrajinská média zveřejnila záběry, na nichž je vidět sloup černého dýmu stoupající k nebi nedaleko pláže s koupajícími se lidmi. Gubernátor Sevastopolu Michail Razvožajev uvedl, že na letišti vzplálo při přistání letadlo.


Vyhrál polistopadový kartel, pravil frustrovaný Babiš
Tiscali-zprávy | 20:25:17
Výsledek druhého kola senátních voleb je pro ANO zklamáním, přiznal v sobotu v Karlových Varech vůdce hnutí Andrej Babiš. Upozornil ale, že to nebyla jeho osobní porážka, protože do Senátu „nekandidoval ani nikdy kandidovat nebude“.


Koalice v senátních volbách porazila ANO, Vystrčil obhájil
Tiscali-zprávy | 15:09:10
Vládní strany ustály volby do Senátu. ANO v nich utrpělo porážku. Rozhodlo o tom sobotní druhé kolo voleb.


Na hranici chudoby žije půl milionu seniorů. Ohrožují je mimo jiné rostoucí ceny energií
ČT24 | 13:30:47
V Česku momentálně žije přes dva miliony seniorů. Se stárnutím populace jejich počet roste. Většina je odkázaná jen na starobní důchod a má obavy z vysoké inflace. Životní úroveň tak u starších lidí často výrazně klesá. Na hranici chudoby jich podle odhadů žije půl milionu.


Analýza: Nízká volební účast? V senátních volbách ani to neplatí vždy
ČT24 | 23:38:02
Tématem po téměř každém hlasování do horní komory je nízká účast. Dokonce se pro odpůrce a nepřátele Senátu stává argumentem, proč ho zrušit, nebo alespoň změnit volební systém na většinový jednokolový. Malá atraktivita pro voliče ale není pravidlem. Jsou ochotni přijít i k druhému kolu, když vědí proč a když v tom vidí smysl, píše analytik ČT Kamil Švec.


O druhé Milostivé léto je velký zájem, dlužníci ale často nesplňují podmínky
ČT24 | 12:54:31
Už měsíc se mohou dlužníci snadněji zbavit exekucí, a to díky druhé akci Milostivé léto. Podle oslovených poraden je zájem dlužníků velký, jen část z nich ale splňuje podmínky. Akce se vztahuje pouze na dluhy u veřejných institucí.Return to top