Celkem 139936 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 08.10.2022


Zkazila jste mi entrée, káral Kotvald v úvodu recitálu vyrušující ženu
revue.idnes.cz | 01:00:08
Zpěvák Petr Kotvald (63) představil ve čtvrtek večer publiku v holešovickém Divadle Na Maninách svůj nový převážně chansonový recitál. Během první písně ovšem koncert na několik minut přerušil kvůli ženě, která hledala volnou židli.


Sprintující divocí koně obsadili ranvej. Poměřili síly na čtvrt míle
Auto-iDNES.cz | 01:00:26
I automobilový průmysl má své legendy. Bezesporu mezi ně patří i Ford Mustang. Tento model, který stál u zrodu kategorie pony car, má početnou fanouškovskou základnu. Platí to i pro Česko, kde se majitelé mustangů každoročně setkávají na sprintech na letišti v Tchořovicích.


Vybudoval ojedinělý, lukrativní byznys, s pádem rublu o všechno přišel
Finance-iDNES.cz | 01:00:50
Tomáš Reinbergr bere prohry jako součást procesu učení. Založil a vedl několik úspěšných pokerových klubů, teď už je patnáct let v čele největší sportovní amatérské ligy v Česku. Ta je dnes firmou s ročním obratem šest milionů korun. Kromě toho učí védskou meditaci a běhá ultramaratony.


Strop na energie míjí velké firmy. Tvařte se jako střední, radil Síkela
idnes.cz | 02:00:06
Zástupci podnikatelů na Sněmu Svazu průmyslu a obchodu popisovali, jak drahé energie napínají finance firem k prasknutí. Ačkoliv vláda před pár dny schválila cenový strop, naprosté většiny velkých společností se netýká. Šéf průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) jim na konferenci radil, ať se tváří jako malé a střední firmy. Zpětně však resort uvádí, že to ministr myslel v nadsázce.


Pět kandidátů na Hrad má splněno. Na shánění podpisů či podpory zbývá měsíc
idnes.cz | 02:00:07
Měsíc před odevzdáním kandidátek k boji o Hrad MF DNES zjišťovala, kolik kdo už má podpisů. Prezidentské kampaně jsou v plném proudu, ale kdo se nakonec probojuje na soupisku, bude jasné až na začátku listopadu.


Oběti násilí nelžou, brutalitu někdy nelze popsat, říká zakladatelka iniciativy
idnes.cz | 02:00:07
Zneužívání v dětství, týrání, znásilnění. To jsou jen některá témata, která pokrývá iniciativa Pod svícnem. Vznikla v létě a v krátkém čase dokázala pro oběti násilí vytvořit bezpečný prostor pro sdílení příběhů. „Některé byly tak brutální, že je ani nebylo možné publikovat,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz Michaela Studená, jedna ze zakladatelek.


230 tisíc korun ročně mají navíc. O koho jde? Týká se to i vás?
Reflex | 02:01:10


Stojí jako vojáci. Torza kůrovcových stromů u Ohebu chrání hmyz i vzácné houby
Denik.cz | 05:44:00
Les není záhon, aby se dočista vyplel, i když po kůrovcové kalamitě by to bylo logické. V přírodní rezervaci Oheb v blízkosti Sečské přehrady na Chrudimsku napadené stromy zůstávají, ovšem jen jako pětimetrová torza. Tento způsob je bezpečný hlavně pro turisty, kteří lokalitou procházejí. Je tu i však druhý, fauně a flóře prospěšný důvod.


Kritizovali armádu, skončili za mřížemi. Zátah na novináře stál Adenauera křeslo
Denik.cz | 05:35:00
Těžko říci, kolikrát přišla v současné mezinárodní politické situaci na přetřes připravenost evropských armád a kolikrát byl v této souvislosti kriticky zmíněn stav německé armády. Méně se ví, že nedostatky Bundeswehru tvoří v Německu politické téma už desítky let. A že před 60 lety se staly součástí aféry, jež se dotýkala i další žhavé otázky dneška: svobody slova.


OBRAZEM: Rozsáhlá oprava. Svatobarborské zvony jsou zpět v Kutné Hoře
Denik.cz | 05:08:00
V pátek 7. října se do zvonice bývalé jezuitské koleje u chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře vrátily po rozsáhlé opravě památné svatobarborské zvony, dílo kutnohorského zvonaře Ondřeje Ptáčka. Stalo se tak po bezmála roce, který strávily v péči českého zvonaře Petra Rudolfa Manouška ve zvonárně Royal Eijsbouts v nizozemském Astenu.


Kam na výlet na Moravě? Vyzkoušejte pohádkový Bouzov či impozantní Plumlov
Denik.cz | 05:02:00
Babího léta jsme se konečně dočkali, tak neváhejte a využijte krásného počasí, které stále láká k návštěvám hradů a zámků. Právě říjen je poslední měsíc roku, kdy můžete většinu těchto památek ještě navštívit. V naší bohaté galerii vám přinášíme několik tipů ze střední a severní Moravy, kam vyrazit. 


Převaděči jsou opatrnější. Většinu migrantů zadrží policie až v Česku
Denik.cz | 05:00:00
Výrazný pokles zachycených nelegálních běženců a zadržených převaděčů na hranici se Slovenskem. To je výsledek obnovených kontrol v posledních dnech. Může jít o pozitivní efekt opatření? Nebo jen organizované skupiny převaděčů hledají jiné cesty? Jak chce problém česká vláda dál řešit? Deník přináší nejčastější otázky a odpovědi na téma aktuální extrémní migrace přes Česko.


Předpověď počasí: O víkendu bude i 21 stupňů, hrozí i déšť
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Počasí se během druhého říjnového víkendu nebude výrazně lišit oproti předchozím dnům. Denní maxima dnes dokonce na některých místech v zemi překročí i dvacítku, zároveň však hrozí přeháňky.


V osvobozeném Lymanu se našlo provizorní pohřebiště s 200 těly a hromadný hrob
Eurozpravy-zahraniční | 02:09:00
V Lymanu na východě Ukrajiny se po jeho osvobození ukrajinskými silami a odchodu ruských jednotek našlo provizorní pohřebiště s 200 hroby a jeden masový hrob. Podle agentury AP to dnes uvedl doněcký gubernátor Pavlo Kyrylenko na komunikační síti Telegram.


Předpověď počasí: O víkendu bude i 21 stupňů, hrozí i déšť
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Počasí se během druhého říjnového víkendu nebude výrazně lišit oproti předchozím dnům. Denní maxima dnes dokonce na některých místech v zemi překročí i dvacítku, zároveň však hrozí přeháňky.


ODEMČENO: Obavy operátorů z blackoutu, firmy milují bizjety, top 10 akcií českých investorů
E15-ekonomika | 04:00:00
Čeští operátoři se chystají na výpadky elektřiny. Sítě přežijí bez proudu půl hodiny. České firmy milují bizjety. Trh s letadly je krizím navzdory vyprodaný. Top 10 akcií, kterým věří drobní investoři z Česka: vede Apple a Tesla.
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného. Nově si můžete předplatit veškerý prémiový obsah E15 a k tomu další tituly CNC.


ODEMČENO: Obavy operátorů z blackoutu, firmy milují bizjety, top 10 akcií českých investorů
E15-politika | 04:00:00
Čeští operátoři se chystají na výpadky elektřiny. Sítě přežijí bez proudu půl hodiny. České firmy milují bizjety. Trh s letadly je krizím navzdory vyprodaný. Top 10 akcií, kterým věří drobní investoři z Česka: vede Apple a Tesla.
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného. Nově si můžete předplatit veškerý prémiový obsah E15 a k tomu další tituly CNC.


Na mostě spojujícím Rusko a Krym hořela cisterna. Ukrajina mluví o výbuchu
idnes.cz | 07:38:00
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko a okupovaný Krym, hořela v sobotu ráno cisterna. Informovala o tom ruská agentura RIA. Ukrajinská média píší o výbuchu. Most je důležitým strategickým bodem pro Moskvu, posílá přes něj vojska útočící na Ukrajinu.


Platy poslanců mohou příští rok překročit 100 tisíc. Zvedne se i prezidentův
idnes.cz | 07:15:00
Plat řadového poslance a senátora by příští rok mohl narůst o 12,7 procenta. V reálu by to pro zákonodárce znamenalo zvýšení o 11 600 korun. Podle výpočtů ČTK by se také mohl zvýšit plat prezidenta, a to zhruba o 38 tisíc korun. Agentura odhady platů vypočítala podle předběžných údajů Českého statistického úřadu.


Pět minut po dvanácté, hlásají odbory, které svolaly demonstraci na Václavák
idnes.cz | 07:00:00
V sobotu od 12 hodin na Václavském náměstí vypukne demonstrace odborů. Ta nese název „Pět minut po dvanácté“. Na akci odboráři očekávají desítky tisíc účastníků. Lídr ČMKOS Josef Středula vyvrátil, že by šlo o extremistickou nebo proruskou akci. Odbory požadují zavedení cenové kontroly u potravin, energií nebo nájmů, volají i po zvýšení minimální mzdy.


Šance smazat dluhy. Když se vám zhroutí svět a jste v hmotné nouzi
idnes.cz | 06:30:00
Pokuta za jízdu načerno pětistovka, ale exekuce na 10 000 korun… Taková je realita vymáhání dluhů. Původní závazek se výrazně navýší kvůli úrokům z prodlení a exekutorským poplatkům. Jenže, když má někdo málo peněz, je pro něj takový dluh likvidační a možná se začnou dál nabalovat jeden na druhý.


Týrané děti vyslýchá i 47 lidí. Domácí násilí proto často nikdo nehlásí, míní experti
aktuálně.cz | 07:03:53
Ačkoliv zaznamenané případy domácího násilí na dětech meziročně poklesly, odborníci se domnívají, že ve skutečnosti rostou, jen se nehlásí.


Když je základ dobrou volbou. Nejslabší Hyundai i30 zdobí jednoduchost minulé dekády
aktuálně.cz | 06:37:00
Kompaktní rodinné kombíky za snesitelnou cenu jsou čím dál vzácnější zboží, Hyundai však jeden takový stále nabízí.


V Lymanu se našlo provizorní pohřebiště s 200 těly a hromadný hrob
Denik.cz | 07:45:00
V Lymanu na východě Ukrajiny se po jeho osvobození ukrajinskými silami a odchodu ruských jednotek našlo provizorní pohřebiště s 200 hroby a jeden masový hrob. Podle agentury AP to v sobotu uvedl doněcký gubernátor Pavlo Kyrylenko na komunikační síti Telegram.


Koncertní tipy: Od Rybiček až k Alphaville. Česko zažije nabitý zbytek roku
Denik.cz | 07:00:00
S koncerty českých i zahraničních hvězd se roztrhl pytel. Do konce roku se jich uskuteční na desítky, ne-li stovky. Přinášíme tipy na některé z nich.


Nadšenci opravují protiatomový kryt. Udělali kus práce, nyní shání odborníky
Denik.cz | 06:30:00
Připadáte si jako v jiném světě a době. Nalevo visí výukové plakáty, jak překonat území zamořené zbraněmi hromadného ničení. Jak se dekontaminovat. Projdete do místnosti s velkou škatulí na stole a ani netušíte, co to může být. Nejspíš ve své době něco důležitého, když se to nachází v protiatomovém krytu v Radešíně. V jiném kamrlíku vám zrak padne na nástěnku, kde je polopatě vysvětleno, jak řešit problémy se spojením. V tu chvíli vám dojde, že ta skříňka neskrývá šicí stroj nebo tlusté vlněné ponožky, ale vysílačku. 


KVÍZ: Slavní žáci III. B. Jak dobře znáte večerníček o Machovi a Šebestové?
Denik.cz | 06:00:00
Asi nejslavnějším žákům III. B už je čtyřicet let. Premiéra prvního dílu televizního večerníčku Mach a Šebestová se totiž odehrála 6. října roku 1982. Co o fenoménu, na kterém vyrostlo několik generací dětí, (ne)víte?


PODCAST: Dvě cedule ministra financí Stanjury
Denik.cz | 06:00:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o novém podcastu Deníku.


Na Brněnsku hořel dům s dílnou, při zásahu se zranili tři hasiči
idnes.cz | 09:33:00
Při pátečním požáru dílny a přístavby rodinného domu v Troskotovicích na Brněnsku se zranili čtyři lidé, z toho tři hasiči. S plameny bojovalo třináct jednotek hasičů čtyři hodiny. Předběžnou škodu vyšetřovatel odhadl na pět milionů korun.


Navzdory krizi večírky firmy neruší. Od prosincových termínů však upouštějí
idnes.cz | 09:00:00
Někteří provozovatelé restaurací letos zaznamenali enormní zájem o vánoční večírky konané s předstihem. Tradiční setkání některé firmy uspořádaly již v září, ale častěji si rezervují také říjnový či listopadový termín. Podle majitelů restaurací se zřejmě chtějí vyhnout případnému dalšímu zdražování v gastroprovozech, nebo dokonce riziku vypnutých topení. Zároveň je trendem také posunutí termínu vánočního večírku až na leden.


TELEVIZIONÁŘ: Ženy se ztrácejí, muži myslí nahlas. Přichází Chaos
idnes.cz | 08:59:00
Když někdo pojmenuje film Chaos (v originále Chaos Walking čili Chaos přichází), přivolává na sebe chaos i v reálu. Což je případ premiérové sobotní sci-fi.


Případů covidu ve srovnání s minulým týdnem ubylo. Roste zájem o očkování
idnes.cz | 08:53:00
V pátek v Česku přibylo 2 865 nakažených covidem-19, je to téměř o tisíc méně než před týdnem. V tomto týdnu je to již třetí mezitýdenní pokles. Mírně ubylo i hospitalizovaných s koronavirem, v péči nemocnic je nyní 1 721 nakažených, o 18 méně než před týdnem. Naopak roste zájem o očkování, v pátek si pro vakcínu přišlo téměř 18 tisíc lidí.


Ukrajinci našli v Lymanu další masový hrob. Jsou v něm těla vojáků i civilistů
idnes.cz | 08:35:00
V Lymanu na východě Ukrajiny se po jeho osvobození ukrajinskými silami našlo provizorní pohřebiště s 200 hroby a jeden masový hrob. Uvedl to doněcký gubernátor Pavlo Kyrylenko na Telegramu. Ukrajinské ozbrojené síly od začátku protiofenzivy osvobodily celkem 2 434 kilometrů čtverečních na východě země, řekl v pravidelném videoprojevu prezident Volodymyr Zelenskyj.


Lyžařské areály budou šetřit, skipasy chtějí zdražovat jen mírně
idnes.cz | 08:16:00
Méně zasněžování i svícení. Provozovatelé skiareálů v kraji hledají možnosti, jak uspořit. Kvůli nárůstu cen energií nechtějí zdražovat skipasy. I tak to však vypadá, že ve většině areálů si lyžaři připlatí.


Miliony na opravu parní lokomotivy ve sbírce nezískali, i tak ji opraví
idnes.cz | 08:14:00
Na nezbytnou velkou opravu parní lokomotivy chtěli nadšenci z Iron Monument Clubu Plzeň získat ve sbírce přes tři miliony korun. Po tři čtvrtě roce sbírka skončila, dárci poslali 237 804 korun. I když se nepodařilo vybrat cílenou částku, lokomotivu chtějí zachránit.


Výstava vzdává hold tvorbě fotografa Nováka, vernisáž nabídla i živý akt
idnes.cz | 06:51:00
Netradiční vernisáž s názvem Obývák Karla Nováka zahájila v Muzeu a galerii Prostějov ve čtvrtek festival současného umění. Součástí bylo umělecké představení studentů ateliéru Nová média 2 při AVU v Praze a někteří účastníci vystoupili nazí. Známý prostějovský fotograf, který zemřel loni v únoru v 84 letech, se totiž prosadil především jako autor ženských aktů.


Vybudoval ojedinělý, lukrativní byznys, s pádem rublu o všechno přišel
idnes.cz | 10:00:09
Tomáš Reinbergr bere prohry jako součást procesu učení. Založil a vedl několik úspěšných pokerových klubů, teď už je patnáct let v čele největší sportovní amatérské ligy v Česku. Ta je dnes firmou s ročním obratem šest milionů korun. Kromě toho učí védskou meditaci a běhá ultramaratony.


Část Kerčského mostu se zřítila, podle Ruska na něm vybuchla nálož
iHned.cz | 10:00:17
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, se v sobotu po požáru cisteren zřítila část vozovky. Podle ruského protiteroristického výboru oheň způsobil výbuch bomby nastražené v autě, napsal ruskojazyčný server BBC....


Reklama v novinách z roku 1922 ukazuje, jak se ceny aut změnily za posledních 100 let
Auto.cz | 08:00:00
Prokazatelný vývoj cen osobních aut konkretizuje stoleté srovnání. Změnilo se množství automobilek i jejich požadavky za prodej nového vozu prvnímu majiteli.


Část Kerčského mostu se zřítila, podle Ruska na něm vybuchla nálož
Denik.cz | 09:34:00
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, se dnes po požáru cisteren zřítila část vozovky. Podle ruského protiteroristického výboru oheň způsobil výbuch bomby nastražené v autě, napsal ruskojazyčný server BBC.


OBRAZEM: Scooter zavítal do Čech. Německá skupina roztančila zimák v Ústí
Denik.cz | 08:16:00
V pátek 7. října se v Ústí nad Labem konal koncert německé skupiny Scooter. Ta v rámci svého světového turné „GOT SAVE THE RAVE“ vystoupila na zimním stadionu.


Část Kerčského mostu se zřítila, podle Ruska na něm vybuchla nálož
Hospodářské noviny | 11:00:07
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, se v sobotu po požáru cisteren zřítila část vozovky. Podle ruského protiteroristického výboru oheň způsobil výbuch bomby nastražené v autě, napsal ruskojazyčný server BBC....


Čeští policisté na hranicích se Slovenskem zadrželi dalších 157 migrantů a čtyři převaděče
Eurozpravy-domácí | 10:37:00
Za posledních 24 hodin zadrželi čeští policisté na hranicích se Slovenskem dalších 157 migrantů a čtyři převaděče. Z 30.657 kontrolovaných osob nesplnili podmínky pro vstup do Česka 47 lidí a 84 cizinců policie vrátila na Slovensko. Policie to dnes uvedla na twitteru.


Testy v pátek odhalily v Česku 2865 nových případů nemoci covid-19
Eurozpravy-domácí | 08:48:00
Testy v pátek odhalily v Česku 2865 nových případů nemoci covid-19, což je téměř o tisíc méně než před týdnem. Jde o třetí mezitýdenní pokles v tomto týdnu. Mírně ubylo i hospitalizovaných s prokázaným koronavirem - v péči nemocnic je nyní 1721 nakažených, o 18 méně než minulý pátek.


Plat řadového poslance a senátora by mohl příští rok vzrůst na 102.400 korun
Eurozpravy-domácí | 08:23:00
Plat řadového poslance a senátora by mohl příští rok vzrůst o 11.600 korun na 102.400 korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu ČTK z předběžného údaje Českého statistického úřadu o průměrné hrubé měsíční nominální mzdě na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství za loňský rok, od níž se platy vrcholných politiků odvíjí.


Prezidentští kandidáti: Česko musí dál podporovat Ukrajinu, měla by vstoupit do EU a NATO
Eurozpravy-domácí | 08:00:00
Česko by mělo i nadále podporovat Ukrajinu v její obraně před Ruskem, shodla se v anketě ČTK většina prezidentských kandidátů. Domnívají se také, že by měla Česká republika Ukrajině dodávat zbraně. ČTK se hlavních uchazečů o post prezidenta zeptala, jaký je jejich názor na Ukrajinu a zda souhlasí, aby ji Česko i nadále podporovalo, a to i dodávkami zbraní.


Postup na severovýchodě a jihu podle experta potvrzuje, že ukrajinské síly převzaly iniciativu
Eurozpravy-zahraniční | 10:14:00
Aktuální ukrajinský postup na severovýchodě a jihu země podle Richarda Stojara z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany potvrzuje, že ukrajinské síly převzaly iniciativu. Vzhledem k nadcházející zimě a vyčerpanosti obou stran očekává snížení intenzity bojů. Případné použití jaderných zbraní označil za velmi nepravděpodobnou variantou. Stojar to řekl ČTK.


Po výbuchu se zřítila část Kerčského mostu. Video zachytilo masivní explozi
Eurozpravy-zahraniční | 10:00:00
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, se dnes po požáru cisteren zřítila část vozovky. Podle ruského protiteroristického výboru oheň způsobil výbuch bomby nastražené v autě, napsal ruskojazyčný server BBC. Provoz na mostě byl přerušen.


Větrná a solární energie se podílejí na globální výrobě elektřiny 11 procenty
Eurozpravy-zahraniční | 09:06:00
Globální energetický sektor za poslední desetiletí vzrostl. Téměř všeho je více - elektráren ve výstavbě, produkce elektráren, více obnovitelných zdrojů, ale také více uhlí a plynu. Výstavba nových energetických zařízení je ale geograficky velmi koncentrovaná a převážná většina nových kapacit připadá na malý počet trhů. Nejvíce je tato koncentrace patrná u výroby elektřiny z větru a slunce. Upozornila to organizace BloombergNEF.


Kerčský most v plamenech. Dvacet kilometrů dlouhá stavba je Putinova chlouba i vojenský cíl
Reflex | 10:15:00
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, se dnes po požáru cisteren zřítila část vozovky. Podle ruského protiteroristického výboru oheň způsobil výbuch bomby nastražené v autě, napsal ruskojazyčný server BBC. Provoz na mostě byl přerušen.


Konec Turků na Balkáně. Před 110 lety armády Balkánského svazu smetly vojska Osmanské říše
Reflex | 10:00:00
Členské státy Balkánského svazu, vzniklého na základě tajné dohody mezi Bulharskem a Srbskem z 13. března 1912, podporované Ruskem a předpokládající rozdělení turecké Makedonie, a jehož členy se do podzimu téhož roku stalo i Řecko a Černá Hora, využily oslabení „nemocného muže na Bosporu“ válkou s Itálií a čistkami proti mladoturkům v důstojnickém sboru a rozhodly se řešit dlouhodobé rozpory s odvěkým nepřítelem silou zbraní. Jako první vyhlásila válku Turecku 8. října 1912 Černá Hora, k níž se během deseti dnů připojily ostatní státy aliance.


Podivuhodný svět zvířat: Společnými silami
Reflex | 07:20:00
Spolu se to lépe táhne. Pochopily to nejen novomanželské páry u svatebního oltáře, ale i celé zástupy nejrůznějších živočichů. Uzavírají oboustranně výhodná spojenectví pod vodní hladinou, na souši, a dokonce i v našich příbytcích. Díky jejich společnému úsilí vznikají ty nejúžasnější stavby zvířecího světa či vzájemné vztahy, které fungují lépe než nejspolehlivější aliance v lidské historii.


Měsíční plat řadového zákonodárce by mohl napřesrok vzrůst na 102 400 korun
Tiscali-zprávy | 09:32:12
Plat řadového poslance a senátora by mohl příští rok vzrůst o 11 600 korun na 102 400 korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu ČTK z předběžného údaje Českého statistického úřadu o průměrné hrubé měsíční nominální mzdě na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství za loňský rok, od níž se platy vrcholných politiků odvíjejí. Jejich odměny by se podle něj proti nynějšku zvýšily o zhruba 12,7 procenta. Plat prezidenta by příští rok mohl činit 341 200 korun, o 38 500 korun víc než teď.


San Jose se pokusí oplatit Nashvillu páteční porážku
Tiscali-zprávy | 09:19:39
Hokejisté San Jose a Nashvillu dnes odehrají v pražské O2 areně druhý z plánovaných zápasů na úvod nové sezony NHL. Kalifornský klub se pokusí oplatit soupeři porážku 1:4 z pátečního utkání, v němž jediný gól Sharks vstřelil český útočník Tomáš Hertl. Zápas sledovalo přes 16 tisíc diváků.


Kerčský most v provozu od roku 2018. Nyní se část zřítila
E15-ekonomika | 10:21:00
Přinášíme vybrané údaje o Kerčském mostu, který spojuje ruskou pevninu s anektovaným Krymem 


Kerčský most v provozu od roku 2018. Nyní se část zřítila
E15-politika | 10:21:00
Přinášíme vybrané údaje o Kerčském mostu, který spojuje ruskou pevninu s anektovaným Krymem 


Nespočet otázek, odložené řešení. Summit ukázal rozpory v názorech na krizi
idnes.cz | 11:54:00
Představitelé Evropského společenství nechali v pátek na závěr summitu v Praze bez odpovědi nespočet otázek a odložili konečné rozhodnutí o boji proti vysokým cenám energií na příští zasedání. Páteční setkání trvalo mnohem déle, než se předpokládalo. To ukazuje na hluboké rozpory mezi zeměmi ohledně toho, jak nejlépe snížit náklady na energie, uvedl portál Politico.


Do koksovny v Ostravě vnikli ekologičtí aktivisté, bojují za ovzduší
idnes.cz | 11:51:08
V sobotu ráno pronikly desítky klimatických aktivistů do areálu koksovny Svoboda v Ostravě-Přívoze. Účastníci klimakempu, který pořádá hnutí Limity jsme my, chtějí upozornit na to, že koksovna podle nich dlouhodobě znečišťuje ovzduší a firma OKK Koksovny to přehlíží a bagatelizuje. Na místě je policie.


V Českých Velenicích hořela výrobní hala, evakuovalo se přes šedesát lidí
idnes.cz | 11:29:00
V noci na sobotu vypukl požár haly v Českých Velenicích v okrese Jindřichův Hradec. Evakuovat se muselo 64 lidí. Hala patří firmě Magna Cartech, která vyrábí díly pro automobilový průmysl. Předběžná škoda je deset milionů korun. Možnými příčinami požáru jsou nedbalost nebo technická závada.


Na Novojičínsku se čelně střetla dvě auta, jedno z nich řídil podnapilý
idnes.cz | 11:10:00
V sobotu ráno se čelně střetla dvě auta u Mošnova na Novojičínsku. Jeden vůz řídil podnapilý řidič. Při nehodě se zranilo pět lidí. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku.


Výbuch na čerpací stanici v Irsku má sedm obětí. Policie příčinu vyšetřuje
idnes.cz | 10:51:43
Nejméně sedm obětí si vyžádala páteční exploze na čerpací stanici na severu Irska, oznámila podle agentury Reuters místní policie. Záchranáři pracovali i přes noc, aby našli přeživší a vyprostili těla ze sutin. Příčina exploze zatím není známá.


Nástěnku s rekordy jsem už dlouho nepřepisoval, říká učitel tělocviku
idnes.cz | 10:23:00
Oproti období před covidem děti zlenivěly. Zhoršení se ukázalo především u nejmladších žáků, kteří nastoupili do prvních tříd během pandemie, a nezapojili se tak do pravidelného sportování. „Vinu často nesou i rodiče, kteří je k pohybu nevedou,“ říká v rozhovoru pro MF DNES Vladimír Zeman, učitel tělocviku a zeměpisu na 5. Základní škole v Kolíně.


Newyorské nemocnice vyplatí miliony dolarů ženám. Obtěžoval je gynekolog
idnes.cz | 10:16:00
Dvě nemocnice v New Yorku se dohodly na odškodném se 147 ženami, které obvinily bývalého gynekologa ze sexuálního zneužívání a nevhodného chování. Celkem jim nemocnice vyplatí více než 165 milionů USD (4,1 miliardy Kč). Mezi oběťmi byla i Evelyn Yangová, manželka bývalého prezidentského kandidáta a kandidáta na starostu New Yorku Andrewa Yanga.


Staré pneumatiky poslouží na hřiště, pro děti je takový povrch bezpečný
idnes.cz | 09:30:00
Desítky tisíc tun použitých pneumatik zrecyklovala od roku 1999 společnost Monstav CZ z Dolního Rychnova na Sokolovsku. Herní prvky z jejích recyklovaných pneumatik využívá třeba mateřská škola v habartovské Okružní ulici, nejnovějším přírůstkem je tam čtvercové dopravní hřiště.


Světelské sklárny se brání krizi. Masivně investují a zvyšují výrobu
idnes.cz | 09:11:00
Jako zjevení se v současné době zdají sklárny Crystal Bohemia ve Světlé nad Sázavou. Zatímco obdobné provozy v republice trnou, co s nimi udělá zdražení energií, a omezují, či dokonce zastavují výrobu, ve Světlé je trend opačný. Produkce skláren se tam zvyšuje za doprovodu masivních investic.


Když máte pěkný výraz, vrásky vůbec nevnímáte, říká Jitka Zelenková
revue.idnes.cz | 10:56:00
Miluje slunce a opalování, ať už v zimě na horách, nebo v létě u moře. Mohlo by se zdát, že Jitka Zelenková (72) proto hodně investuje do kosmetiky na slunění. Zpěvačka ovšem prozradila, že mnohem víc utratí ze prostředky na vlasy.


Byznys podle Luďka Vainerta: Muskův Twitter, válečná daň, čím dál zelenější Křetínský a Macron o budoucnosti energetiky
iHned.cz | 12:00:21
Odvolávám, co jsem odvolal. Za těch 44 miliard dolarů vás tedy koupím. Nejbohatší člověk planety Elon Musk po měsících, kdy zahrnoval vedení Twitteru výsměchem, najednou souhlasí, že sociální síť převezme za podmínek, které navrhoval na jaře. Což je...


Rolls-Royce vyhlásil neobvyklou svolávačku, obě auta byla v showroomu
Auto.cz | 11:10:00
Dvojice limuzín, které měly problém se světlomety, nebyl problém najít.


Pole position na Velkou cenu Japonska 2022 získal Max Verstappen. O 1 setinu porazil Leclerca
Auto.cz | 10:15:00
Pole position na Velkou cenu Japonska 2022 získal Max Verstappen, který o 1 setinu sekundy porazil Charlese Leclerca.


V Irsku zahynulo při explozi na čerpací stanici sedm lidí, mnoho dalších je zraněno
aktuálně.cz | 10:38:20
O zraněné pečují lékaři v univerzitní nemocnici v Letterkenny, která kvůli jejich vysokému počtu aktivovala nouzový plán.


Za výroby výbušnin hrozí muži z Letňan až pět let. Případ posoudí státní zástupce
aktuálně.cz | 10:15:40
Chemické látky a další příslušenství muž podle policie přechovával v letňanském panelovém bytu a sklepní kóji domu.


Češi šetří, zájem o použité zboží roste. Nakupují ho i přes internet
Denik.cz | 10:55:00
Dámské kalhoty za desetikorunu, pánská bunda za necelých 50 korun a dětské tričko jen za jedinou korunu. Takové ceny nyní nabízí ostravský Megasekáč, který zákazníci najdou v areálu bývalé tamější tiskárny. Tak jako v něm láká na lidové ceny po celém Česku řada second handů zákazníky, kterým kvůli inflaci a rychlému růstu cen již nezbývají peníze na nákup nového oblečení. Průzkumy potvrzují, že takových lidí rychle přibývá.


Rusko je izolované, a proto straší jadernými zbraněmi. To je nepřijatelné, říká americká diplomatka
Hospodářské noviny | 14:00:12
Ruské řeči o použití taktických jaderných zbraní, nebo dokonce o celosvětové atomové válce jsou zcela nepřijatelné. Říká to v rozhovoru pro HN náměstkyně amerického ministra zahraničí Karen Donfriedová. Podle ní je Rusko v čím dál větší izolaci,...


Lhostejnost k druhým otevírá dveře zlu. Tisíce odborářů demonstrují za zastropování cen či vyšší mzdy
Hospodářské noviny | 14:00:13
Odboráři na sobotní demonstraci na pražském Václavském náměstí vyzývají vládu k pomoci lidem i firmám. Zaznívají požadavky na zvýšení platů či zastropování cen. Předseda Odborového svazu Kovo Roman Ďurčo varoval před tím, že akce nemusí být poslední...


Na severu Německa se zastavily vlaky. Nadále hrozí zpoždění i rušení spojů
idnes.cz | 13:04:00
Německé železniční společnosti Deutsche Bahn se podařilo po několika hodinách odstranit technickou závadu, která si v sobotu ráno na severu země vynutila úplné zastavení provozu dálkových a regionálních vlaků. Podle vyjádření dopravce byl problém v komunikačním systému. Zatím zatím není jasné, co závadu způsobilo.


KOMENTÁŘ: Babiš, Pavel a velký pardon. To je ta změna, kterou koalice slibovala
idnes.cz | 13:00:00
Co jsme si, to jsme si! Aneb: padouch, nebo hrdina, my jsme jedna rodina! Díky koalici SPOLU za podporu kandidatury generála Pavla. Teď konečně v Česku zavládne klid a mír! píše v komentáři pro MF DNES politický komentátor Petr Holec.


Co nás přivedlo? Ceny, nejistota, zdražování a důchod, říkají demonstranti
idnes.cz | 12:01:00
Odboráři čekají na sobotní demonstraci asi padesát tisíc lidí na Václavském náměstí. S každým z nich se ale pojí konkrétní příběh, konkrétní motivace, která každého z účastníků demonstrovat do centra Prahy dovedla. Redakce iDNES.cz s několika účastníky ještě před začátkem protestu mluvila.


Fast foody lákají na rostlinné alternativy. Zákazníci nabídku vítají
idnes.cz | 12:00:00
V posledních letech dochází celosvětově k pozitivnímu posunu ve vnímání rostlinné stravy. V reakci na to se výrobci potravin a poskytovatelé služeb snaží své výrobky inovovat, vyrábět a nabízet potraviny, které by uspokojily rostoucí poptávku po rostlinných produktech. Tyto změny nepřehlédly ani řetězce rychlého občerstvení, které se novým spotřebitelským požadavkům přizpůsobují.


Rusko je izolované, a proto straší jadernými zbraněmi. To je nepřijatelné, říká americká diplomatka
iHned.cz | 14:00:19
Ruské řeči o použití taktických jaderných zbraní, nebo dokonce o celosvětové atomové válce jsou zcela nepřijatelné. Říká to v rozhovoru pro HN náměstkyně amerického ministra zahraničí Karen Donfriedová. Podle ní je Rusko v čím dál větší izolaci,...


Lhostejnost k druhým otevírá dveře zlu. Tisíce odborářů demonstrují za zastropování cen či vyšší mzdy
iHned.cz | 14:00:19
Odboráři na sobotní demonstraci na pražském Václavském náměstí vyzývají vládu k pomoci lidem i firmám. Zaznívají požadavky na zvýšení platů či zastropování cen. Předseda Odborového svazu Kovo Roman Ďurčo varoval před tím, že akce nemusí být poslední...


DS 4 brzy pořídíte v nové výbavě. Hybrid potěší delším dojezdem
Auto.cz | 13:00:00
Francouzský výrobce luxusních automobilů DS Automobiles si připravil pár novinek pro hatchback DS 4. Jde především o upravenou nabídku výbav a vylepšení dojezd plug-in hybridního provedení.


Klienti bank by mohli díky připravované bankovní dani více vydělat na spořících účtech
Kurzy.cz | 11:15:06
Ministerstvem financí (MF) představený návrh zákona o zavedení daně z neočekávaných zisků vyvolává otázky o smysluplnosti především v případě bank. Diskutabilní je už jen zaměření na pouze velké banky, což vnáší na trh vlastně nerovné podmínky pro...


Hoří ruský most přes Kerčský průliv na Krym
Kurzy.cz | 10:09:00
Krymský most je kvůli výbuchu v části pro auta mimo provoz. Na spojnici okupovaného Krymu s Ruskem při explozi také vzplála železniční souprava s palivem. Na videích z místa je vidět i propadlá dálnice.


Základní scénář vývoje v USA podle Goldman Sachs - Víkendář
Kurzy.cz | 09:11:00
Na trzích se začíná diskutovat o tom, že Fed bude muset přerušit zvedání sazeb, aby nenarušil stabilitu finančního systému. Co si o tomto pohledu myslí hlavní stratég Goldman Sachs David Kostin? Ten na Bloombergu uvedl, že Fed celkově utahuje finanční...


V centru Prahy demonstrovali odboráři. Bojujeme proti chudobě, tvrdí Středula
aktuálně.cz | 13:55:38
Vláda bohužel svou nečinností nechala dojít situaci do současného kritického stavu, kdy máme jednu z nejvyšších inflací v unii, stěžuje si Středula.


Exploze Kerčského mostu a její důsledky v otázkách a odpovědích
aktuálně.cz | 12:38:02
Co výbuch zapříčinilo? Co Rusku poničení klíčové dopravní tepny způsobí? Jaký to bude mít vliv na jeho agresi vůči Ukrajině? A jak Kreml zareaguje?


Video, foto: Odboráři přišli demonstrovat na Václavské náměstí v Praze
Denik.cz | 12:30:00
Demonstrace nespokojených zástupců zaměstnanců a občanů se uskutečnila v sobotu 8. října po poledni na Václavském náměstí v Praze. Trvala necelé dvě hodiny. Protestní setkání svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Podívejte se s Deníkem, jak to v centru metropole vypadalo.


ŽIVĚ: Odboráři v Praze demonstrují proti chudobě
Eurozpravy-domácí | 12:33:00
Odborová demonstrace proti chudobě začala. Protestující zatím zaplnili zhruba horní čtvrtinu pražského Václavského náměstí. Mají hlavně vlajky odborových svazů, ale jsou mezi nimi i příznivci neparlamentních ČSSD a KSČM s vlastními vlajkami. Příznivci ČSSD také přinesli transparent podporující prezidentskou kandidaturu předsedy Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly.


Představitelé EU nechali v pátek na závěr summitu v Praze bez odpovědi nespočet otázek
Eurozpravy-domácí | 11:05:00
Představitelé Evropské unie nechali v pátek na závěr summitu v Praze bez odpovědi nespočet otázek a odložili konečné rozhodnutí o boji proti vysokým cenám energií na příští zasedání. Páteční setkání trvalo mnohem déle, než se předpokládalo, což ukazuje na hluboké rozpory mezi zeměmi ohledně toho, jak nejlépe snížit náklady na energie, a nepřineslo žádný konkrétní pokrok v řadě návrhů, včetně kontroverzního stropu pro ceny plynu, uvedl server Politico.


Záporožská jaderná elektrárna je po ruském ostřelování odpojena od sítě
Eurozpravy-zahraniční | 13:58:00
Záporožská jaderná elektrárna je po ostřelování plně odpojená od sítě a provoz zařízení nyní zajišťují záložní generátory, oznámila ukrajinská společnost Enerhoatom. Ruskem okupovaný areál podle ní krátce po půlnoci ostřelovali ruští vojáci. Ruská okupační správa naopak tvrdí, že v noci na dnešek na elektrárnu zaútočily ukrajinské ozbrojené síly a poškodily vedení. Odpojení od sítě potvrdila i Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).


Proti chudobě a za zastropované ceny. Josef Středula svolal odborářskou demonstraci na Václavské náměstí
Reflex | 13:00:00
Odboráři na dnešní demonstraci na pražském Václavském náměstí vyzývají vládu k pomoci lidem i firmám. Zaznívají požadavky na zvýšení platů či zastropování cen. Předseda Odborového svazu Kovo Roman Ďurčo varoval před tím, že dnešní akce nemusí být poslední a že odbory mohou být i tvrdší. Vyzval vládu k činům, český průmysl se podle něj potápí. Podle policejního odhadu se demonstrace účastní jednotky tisíc lidí.


Katastrofy agenta Putina: Výbuch na Krymském mostě, zpotvořená mobilizace a prohry na bojišti
Reflex | 12:45:00
Bombastická stavba Krymského mostu (nazývaného také Kerčský) měla být jedním ze symbolů ruské nadřazenosti směrem k okupovanému ukrajinskému Krymu. Symbol, který zločinecká kremelská propaganda opakovaně využívala. Symbol, s kterým si hrál i prezident Vladimir Putin. Symbol, na kterém ale v sobotu ráno vybuchla bomba (nebo byl zasažen ukrajinskou raketou?), část dálnice určená pro osobní auta se zřítila do vod Kerčského průlivu a na vedlejším mostě pro vlaky vybuchovaly a hořely cisterny. V rámci ukrajinské války je to pro Rusko i Putina obrovská reputační katastrofa, která navíc přichází v době zpotvořené mobilizace a několika porážkách Rusů na východní a jižní Ukrajině. Dá se proto očekávat, že reakce Putina bude vražedná.


Motorista je dojnou krávou státního rozpočtu. OPEC ukázal, že nám nepomůže, naopak ropu zdraží
Reflex | 12:00:00
Zatímco Evropa neustále přemýšlí, jak by to udělala, aby zlevnila ceny energií, zbytek světa to tak nemá. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem se tento týden dohodli, že sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně. To znamená, že se budou snažit o to, aby ropa zdražila na úroveň, kde byla v létě. Cena ropy pochopitelně ihned zareagovala. Začala růst. Není sice tam, kde byla v červnu, kdy se pohybovala nad 120 dolary za barel, ale už se blíží 90 dolarům, kde byla naposledy v polovině září. To se pochopitelně propíše i do cen pohonných hmot. Budou dražší.


Pomáhejte lidem a firmám, vyzval Středula vládu na odborářské demonstraci
Tiscali-zprávy | 13:06:28
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Sředula na úvod dnešní demonstrace na pražském Václavském náměstí vyzval vládu, aby pomáhala lidem i firmám. Pokud se tak nestane, má před sebou Česko obrovské problémy, řekl. Podle policejního odhadu se demonstrace účastní tisíce lidí. 


Dárek k Putinovým narozeninám? Zřítila se část Kerčského mostu, podle Ruska zde vybuchla nálož
Tiscali-zprávy | 10:55:05
Na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymem, se dnes nad ránem po požáru cisteren zřítila část vozovky. Podle ruského protiteroristického výboru oheň způsobil výbuch bomby nastražené v autě.


Nissan tlačí na Renault, aby snížil podíl v automobilce
E15-ekonomika | 13:24:00
Japonská automobilka Nissan Motor  naléhá na svého partnera, francouzskou automobilku Renault, aby snížil svůj podíl v Nissanu a zreorganizoval jejich více než 20 let starou alianci. Napsal to list The Wall Street Journals odvoláním na informované zdroje.


Krize zrodila nový byznys s byty. Mohl by být benefitem ve firmách, říká zakladatel Ownestu
E15-ekonomika | 11:00:00
Nedostupnost bydlení nahrává alternativním možnostem bydlení, od nájmů až po návrat družstev. Objevila se i novinka v podobě modelu rent-to-own, neboli od pronájmu k bydlení, kterému dokonce věří realitní skupina EHS, a proto start-up Ownest, který s novým byznys modelem přišel, dokonce z padesáti procent koupila. Model ale vzbudil už při prvotní prezentaci nedůvěru na sociálních sítích, proto jsme o něm promluvili s bankami, hypotečními specialisty i sociology. Ani ti skepsí nešetřili. Spoluzakladatel Ownestu Martin Machala ale modelu věří. V rozhovoru vysvětluje, proč podle něj může uspět jak u fondů, tak jako silný zaměstnanecký benefit.


Nissan tlačí na Renault, aby snížil podíl v automobilce
E15-politika | 13:24:00
Japonská automobilka Nissan Motor  naléhá na svého partnera, francouzskou automobilku Renault, aby snížil svůj podíl v Nissanu a zreorganizoval jejich více než 20 let starou alianci. Napsal to list The Wall Street Journals odvoláním na informované zdroje.


Krize zrodila nový byznys s byty. Mohl by být benefitem ve firmách, říká zakladatel Ownestu
E15-politika | 11:00:00
Nedostupnost bydlení nahrává alternativním možnostem bydlení, od nájmů až po návrat družstev. Objevila se i novinka v podobě modelu rent-to-own, neboli od pronájmu k bydlení, kterému dokonce věří realitní skupina EHS, a proto start-up Ownest, který s novým byznys modelem přišel, dokonce z padesáti procent koupila. Model ale vzbudil už při prvotní prezentaci nedůvěru na sociálních sítích, proto jsme o něm promluvili s bankami, hypotečními specialisty i sociology. Ani ti skepsí nešetřili. Spoluzakladatel Ownestu Martin Machala ale modelu věří. V rozhovoru vysvětluje, proč podle něj může uspět jak u fondů, tak jako silný zaměstnanecký benefit.


Ruské armádě na Ukrajině velí nový muž. Má zkušenosti z Čečny i Sýrie
idnes.cz | 15:29:00
Ruské ministerstvo obrany v sobotu jmenovalo nového velitele ruských jednotek nasazených na Ukrajině. Stal se jím dosavadní velitel Jižního vojenského okruhu a velitel ruských vzdušných a kosmických sil Sergej Surovikin. S odkazem na mluvčího resortu Igora Konašenkova o tom informovala agentura Interfax.


Jak se hrálo za covidu. Regulérní Ceny Thálie večer udělí po dvou letech
idnes.cz | 15:00:00
Nejen celoživotní ceny pro Františka Němce či Veroniku Forejtovou předá v sobotu na jevišti Národního divadla pořádající Herecká asociace. Po dvou letech totiž konečně dojde i na udílení regulérních cen za výkony v šesti oborech.


Turecká inflace i kvůli Erdoganovi dál sílí. Pěstitelé tabáku tam živoří
idnes.cz | 15:00:00
Pěstitelé tabáku v Turecku bojují o přežití. Drtí je stále rostoucí náklady, kvůli kterým přestává být tato činnost rentabilní. Může za to i strategie tureckého prezidenta Erdogana, který v rozporu s tradiční ekonomickou teorií i přes vysokou inflaci stále snižuje úrokové sazby. Tím podle ekonomů růst inflace ještě přiživuje.


Všechno nejlepší, Vladimire. Internet se baví útokem na Kerčský most
idnes.cz | 14:41:00
Den po sedmdesátých narozeninách ruského vládce došlo na okupovaném Krymském poloostrově k výbuchu a následnému zřícení části strategického Kerčského mostu. Událost neunikla vtipům na sociálních sítích. Někteří přejí Vladimiru Putinovi opožděně vše nejlepší k narozeninám, jiní přichází s originálními postřehy.


Malují jinak a jsou Veselí. Trio z Brna zkrášluje trafostanice i mosty
idnes.cz | 14:37:00
Malujeme jinak. Tak si říká trojice brněnských umělců, která maluje na veřejné plochy v Brně i Praze a má stále více fanoušků. Jsou autory i velkoplošných maleb na fasádách budov. Nedávno na sebe upoutali díky malbě trafostanice v Novém Lískovci, které vdechli podobu panelového domu s hrajícími si dětmi.


Záporožskou elektrárnu odpojili od sítě. V noci ji ostřelovali Rusové
idnes.cz | 14:26:00
Záporožská jaderná elektrárna je po ostřelování plně odpojena od sítě a provoz zařízení nyní zajišťují záložní generátory, oznámila ukrajinská společnost Enerhoatom. Ruskem okupovaný areál podle ní krátce po půlnoci ostřelovali ruští vojáci.


Most jako symbol. Ukrajina se Putinova jaderného štvaní nebojí, píše list
idnes.cz | 14:10:00
Kerčský most vedoucí na okupovaný Krymský poloostrov byl klenotem v koruně infrastrukturních projektů Vladimira Putina. Když po něm ruský prezident 15. května 2018 slavnostně projížděl v oranžovém kamazu, chlubil se jeho významem. V ruských médiích ho označovali za stavbu století. Nyní jeho chlouba utrpěla povážlivé šrámy, píše britský Guardian.


Rusko vyměnilo velení vojsk na Ukrajině. Válku nově povede šéf letectva Sergej Surovikin
iHned.cz | 16:00:13
Ruské ministerstvo obrany v sobotu jmenovalo nového velitele ruských jednotek nasazených na Ukrajině – stal se jím dosavadní velitel Jižního vojenského okruhu a velitel ruských vzdušných a kosmických sil Sergej Surovikin. S odkazem na mluvčího...


Muž číslo dva v NHL o akci Dominika Haška: Ruští hráči nejsou zodpovědní za to, co dělá jejich vláda
iHned.cz | 16:00:13
Bill Daly neskrýval nadšení, že se NHL vrátila do Prahy. „Moc rádi sem jezdíme. Je to krásné město plné hokejového nadšení, do kterého je vždy radost přijet,“ říká zástupce komisaře zámořské soutěže s odkazem na dvojzápas mezi San Jose...


Náklaďák Tesla Semi se konečně vyrábí! První kousky dostane Pepsi
Auto.cz | 15:10:00
Po několika komplikacích a odkladech do výroby konečně míří náklaďák Semi od americké společnosti Tesla. První zákazníci se mají dočkat ještě před koncem letošního roku.


Moskva jmenovala nového velitele ruských sil nasazených na Ukrajině
Denik.cz | 15:15:00
Ruské ministerstvo obrany v sobotu jmenovalo nového velitele ruských jednotek nasazených na Ukrajině - stal se jím dosavadní velitel Jižního vojenského okruhu a velitel ruských vzdušných a kosmických sil Sergej Surovikin. S odkazem na mluvčího resortu Igora Konašenkova o tom informovala agentura Interfax.


Takhle se juchalo v Dolních Bojanovicích. Plac „Pod Zeleným“ patřil ženáčům
Denik.cz | 15:00:00
Svatováclavské hody jsou vrcholem folklorních akcí v Dolních Bojanovicích. Konají se na počest patrona místního kostela, svatého Václava a každoročně jsou velkou událostí. Místní chasa se na hody připravuje několik měsíců dopředu a hospodyňky jsou v pohotovosti. Při hodech se musí jejich domácnosti lesknout a stoly být zaplněné koláčky. Hody v Dolních Bojanovicích jsou jedinečným zážitkem autentických lidových tradic. Děkujeme panu Purmenskému za text a panu Kosíkovi za poskytnutí fotografií.


Ze specialistů pomocníci. V příjmové chudobě žije třetina ukrajinských uprchlíků
Denik.cz | 14:59:00
Sociologický ústav Akademie věd a výzkumná organizace PAQ Research zkoumaly, jaké je současné ekonomické postavení Ukrajinců, kteří do Česka utekli před ruskou agresí. Zjistili, že v příjmové chudobě žije přes 35 procent uprchlíků oproti necelým deseti procentům Čechů. Před propadem do totální chudoby je chrání zejména humanitární dávka, kterou pobírá zhruba 80 procent z nich, a bydlení poskytnuté zdarma. Alespoň částečnou podporu v bydlení má 65 procent uprchlíků. Bez této pomoci by chudobou trpělo přes 80 procent uprchlíků.


Rusko vyměnilo velení vojsk na Ukrajině. Válku nově povede šéf letectva Sergej Surovikin
Hospodářské noviny | 17:00:06
Ruské ministerstvo obrany v sobotu jmenovalo nového velitele ruských jednotek nasazených na Ukrajině – stal se jím dosavadní velitel Jižního vojenského okruhu a velitel ruských vzdušných a kosmických sil Sergej Surovikin. S odkazem na mluvčího...


Muž číslo dva v NHL o akci Dominika Haška: Ruští hráči nejsou zodpovědní za to, co dělá jejich vláda
Hospodářské noviny | 17:00:06
Bill Daly neskrýval nadšení, že se NHL vrátila do Prahy. „Moc rádi sem jezdíme. Je to krásné město plné hokejového nadšení, do kterého je vždy radost přijet,“ říká zástupce komisaře zámořské soutěže s odkazem na dvojzápas mezi San Jose...


Byznys podle Luďka Vainerta: Muskův Twitter, válečná daň, čím dál zelenější Křetínský a Macron o budoucnosti energetiky
Hospodářské noviny | 17:00:07
Odvolávám, co jsem odvolal. Za těch 44 miliard dolarů vás tedy koupím. Nejbohatší člověk planety Elon Musk po měsících, kdy zahrnoval vedení Twitteru výsměchem, najednou souhlasí, že sociální síť převezme za podmínek, které navrhoval na jaře. Což je...


Odboráři v Praze protestovali proti zdražování. Vyzvali vládu, aby pomohla lidem
ČT24 | 12:42:05
Na pražském Václavském náměstí demonstrovaly odbory proti zdražování a propadu životní úrovně v Česku. Vyzvaly vládu, aby neprodleně pomohla lidem i firmám zvládnout složitou situaci. Zároveň žádaly po kabinetu zastropování cen a zajištění důstojného života lidí. Protestní akci, která trvala zhruba hodinu a půl, uzavřela státní hymna. Podle policie se demonstrace zúčastnily jednotky tisíc lidí a byla bez problémů.


Do koksovny v Ostravě pronikli ekologičtí aktivisté, policie jich část odvezla
Eurozpravy-domácí | 15:02:00
Policie dnes před polednem zajistila část ekologických aktivistů, kteří ráno pronikli do koksovny Svoboda v Ostravě-Přívoze. Policejní autobus je odvezl z areálu k podání vysvětlení na policejní služebnu. Druhá část ekologů poté zůstala na střeše jedné z budov a podle organizátorů protestu blokovali nákladiště, odkud koks odvážejí vlaky. Průběžně komunikovali s policisty a zástupci podniku. Před 14:00 začali podle zpravodajky ČTK slézat dolů. Policie na twitteru uvedla, že nyní začne zjišťovat jejich totožnost.


V Irsku explodovala čerpací stanice, zemřelo nejméně deset lidí
Eurozpravy-zahraniční | 16:39:00
Nejméně deset obětí si vyžádala páteční exploze na čerpací stanici na severovýchodě Irska, oznámil dnes server Independent.ie. Záchranáři pracovali v noci i dnes, aby našli přeživší a vyprostili ze sutin těla. Příčina exploze zatím není známá a dál se pátrá po nezvěstných. Osm lidí se při výbuchu zranilo.


Jak funguje ruský byznys s ukradeným ukrajinským obilím? Česko neohrozí, jiné země ano
Eurozpravy-zahraniční | 16:22:00
Dohoda podepsaná v Turecku mezi Ukrajinou, Ruskem a OSN o uvolnění exportu obilí z Ukrajiny vstoupila v platnost již více než dva měsíce zpět. Blokáda ukrajinského pobřeží loďstvem okupantů donutila obránce ponechat všechno toto obilí zahnívat ve skladech. Nicméně dobytá území byla pro ruskou válečnou mašinerii doslova rájem. Investigativním novinářům z agentury AP se po intenzivním vyšetřování podařilo prokázat, že si obilí Rusové odvážejí do svých přístavů, kde je smícháno s tím jejich. Díky tomu pak mohou pod falešnou dokumentací ručit za to, že jde o jejich obilí, nikoliv to kradené z Ukrajiny.


Vlaky na severu Německa zastavila sabotáž na kabelech
Eurozpravy-zahraniční | 15:49:00
Technickou závadu, která ráno zastavila vlaky na severu Německa, způsobila sabotáž na kabelech. Uvedla to státní železniční společnost Deutsche Bahn (DB). Zatím není jasné, kdo za incident může. Mluvčí DB agentuře DPA řekla, že vyšetřování se ujaly příslušné bezpečnostní orgány.


Ruské ministerstvo obrany vyměnilo velitele jednotek nasazených na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 15:17:00
Ruské ministerstvo obrany dnes jmenovalo nového velitele ruských jednotek nasazených na Ukrajině - stal se jím dosavadní velitel Jižního vojenského okruhu a velitel ruských vzdušných a kosmických sil Sergej Surovikin. S odkazem na mluvčího resortu Igora Konašenkova o tom informovala agentura Interfax.


Slovenští odboráři na demonstraci vyzvali vládu, aby přijala opatření proti snižování životní úrovně
Eurozpravy-zahraniční | 14:59:00
Slovenští odboráři dnes na demonstraci v centru Bratislavy vyzvali vládu, aby v době současné vysoké inflace přijala opatření proti snižování životní úrovně lidí. Protest ve slovenské metropoli, kterého se podle odhadu slovenských médií zúčastnilo několik tisíc lidí, se konal souběžně s podobnou akcí v Praze, kterou svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).


I na esportu může být atmosféra jako na hokeji. Vrcholí milionová Sazka eLEAGUE. Sledujte Grandfinále!
Reflex | 16:30:00
Ve světě vyprodává esport velké arény a i v Česku zažívá boom. Největší tuzemská liga, která jen letos rozdá prize money v hodnotě 4 milionu korun má svůj vrchol právě teď na herním festivalu For Games.


Před, během a po orgasmu: Erotikou nabité portréty dívek během chvil nejvyšší rozkoše
Reflex | 15:00:00
Ach, ten ženský orgasmus. Ne všechny ho zažily, ale přesto anebo snad právě proto se o něm všude mluví. Brazilský fotograf Marcos Alberti se právě do tajů ženské sexuality snaží proniknout a ve své sérii snímků ukazuje ženy před, během a po orgasmu.


Odpoledne skončil protest ekologických aktivistů v koksovně Svoboda
Tiscali-zprávy | 14:48:00
Policie dnes před polednem zajistila část ekologických aktivistů, kteří ráno pronikli do koksovny Svoboda v Ostravě-Přívoze, a odvezla je k podání vysvětlení na policejní služebnu. Druhá část ekologů poté zůstala na střeše jedné z budov a podle organizátorů protestu blokovali nákladiště, odkud koks odvážejí vlaky. Průběžně komunikovali s policisty a zástupci podniku. Před 14:00 začali slézat dolů. Policie na twitteru uvedla, že nyní začne zjišťovat jejich totožnost.


Pomáhejte lidem a firmám, vyzvali odboráři vládu na pražské demonstraci
Tiscali-zprávy | 14:27:44
Odbory dnes na pražské demonstraci vyzvaly k zavedení cenové regulace, k zastavení poklesu reálných mezd nebo k zestátnění kritické infrastruktury v energetice. Vláda se podle nich musí zasadit o ochranu nízkopříjmových skupin i střední třídy, na něž nejvíc dopadá současná krize, a zachovat sociální smír.


Odboráři demonstrovali za regulaci cen, lidem ubývají peníze
E15-ekonomika | 14:49:00
Odbory na pražské demonstraci vyzvaly k zavedení cenové regulace, k zastavení poklesu reálných mezd nebo k zestátnění kritické infrastruktury v energetice. Vláda se podle nich musí zasadit o ochranu nízkopříjmových skupin i střední třídy, na které nejvíc dopadá současná krize, a zachovat sociální smír. 


Studenti v Nizozemsku spí ve stanech v parku. Ubytovací krize se nejvíce týká těch zahraničních
E15-ekonomika | 14:00:00
Někteří zahraniční, a tedy i čeští studenti v Nizozemsku tento rok na univerzitu nenastoupí, a to i když byli úspěšně přijati. Nedaří se jim totiž najít ubytování. Nizozemsko se už několik let potýká s ubytovací krizí, která se po pandemii covidu ještě prohloubila. Je to také důsledkem nárůstu počtu zahraničních studentů po odchodu Velké Británie z EU. Momentálně je pro ně Nizozemsko nejpopulárnější evropskou destinací, následované Německem. 


Odboráři demonstrovali za regulaci cen, lidem ubývají peníze
E15-politika | 14:49:00
Odbory na pražské demonstraci vyzvaly k zavedení cenové regulace, k zastavení poklesu reálných mezd nebo k zestátnění kritické infrastruktury v energetice. Vláda se podle nich musí zasadit o ochranu nízkopříjmových skupin i střední třídy, na které nejvíc dopadá současná krize, a zachovat sociální smír. 


Studenti v Nizozemsku spí ve stanech v parku. Ubytovací krize se nejvíce týká těch zahraničních
E15-politika | 14:00:00
Někteří zahraniční, a tedy i čeští studenti v Nizozemsku tento rok na univerzitu nenastoupí, a to i když byli úspěšně přijati. Nedaří se jim totiž najít ubytování. Nizozemsko se už několik let potýká s ubytovací krizí, která se po pandemii covidu ještě prohloubila. Je to také důsledkem nárůstu počtu zahraničních studentů po odchodu Velké Británie z EU. Momentálně je pro ně Nizozemsko nejpopulárnější evropskou destinací, následované Německem. 


Paříž dává sbohem papírové jízdence na metro. Sloužila víc než sto dvacet let
idnes.cz | 16:56:00
Inspirovala francouzské filmaře a skladatele, byla užitečná kuřákům marihuany a estetikům, sloužila jako nouzová záložka nebo poznámkový blok. Nyní se však ikonická papírová jízdenka na pařížské metro vydává na jednosměrnou cestu do historie dopravy. Město se rozhodlo, že ji od roku 2025 plně nahradí čipové karty či mobilní telefony.


Jak polidštit justici. Ministerstvu radí děti, na soudech vzniká nová pozice
idnes.cz | 16:19:00
Nezletilé dítě versus formální prostředí soudu. To je situace, která může třeba v rámci složitých rozvodů vést až k vytvoření traumatu. Ministerstvo spravedlnosti si proto dalo za úkol zkušenost dětí, které si procesem projdou, zlepšit. Zajistit to má třeba testovaná pozice soudního sociálního pracovníka, přímo soudcům pak mají dát doporučení samotné děti.


Příběh ukrajinské prvňačky: Mami, mluvme česky, žádá někdy po vyučování
idnes.cz | 16:10:00
Šestiletá Ukrajinka Viktorija navštěvuje dvě školy. Do jedné první třídy nastoupila v Ostravě, kam v březnu utekla se svou maminkou a malou sestrou, druhou navštěvuje online v rodném Dnipru na východě Ukrajiny. Příběh školačky popisuje její matka Hanna.


Jídlo nazeleno. Žebříček porovnal řetězce dle nabídky pro vyznavače rostlinné stravy
aktuálně.cz | 17:18:33
Fastfoody stále ještě neumějí vyjít dostatečně vstříc českým zákazníkům, kteří v jídelníčku omezují maso či mléko, tvrdí organizace ProVeg.


Musím si hlídat prsty, když píšu. Palestinští novináři se bojí o svou pověst i životy
aktuálně.cz | 16:49:57
"Už raději nepíšu o žádných vojenských operacích. Nemohu zajistit, že to bude bezpečné," říká v reportáži z místa novinář.


Oblibu dýní živí atrakce i sociální sítě. Poradíme, kam na ně zajet
Denik.cz | 16:00:00
Barevný list nebo jablko? Už dávno ne! Jasnou královnou a symbolem podzimu je zcela jasně dýně. Právě v těchto dnech se otevírají dýňové zahrady, dvory a nastal nejvyšší čas naostřit lžíce. Deník poradí, kam pro ně zajet i jak vybrat tu nejlepší do kuchyně.


Dělnice jeviště Vlasta Fabianová. Trpěla útiskem režimu i ztrátou blízkých
revue.idnes.cz | 17:00:00
Byla snad až příliš krásná, nadaná a noblesní. To se v totalitě, kde vládla průměrnost, neodpouštělo. Herečka Vlasta Fabianová vytvořila rekord Národního divadla, dostala nejvyšší maďarské vyznamenání, stala se docentkou. Navzdory všem oceněním patřila během svého života mezi lidi, které režim s potěšením dusil, ničil a šikanoval.


Modernizovaný GMC Sierra HD přijíždí jako pracant s luxusní kabinou a 6,6litrovým dieselem
Auto.cz | 17:10:00
Nedlouho po novém Fordu Super Duty přijíždí na scénu i modernizovaná verze trucku GMC Sierra HD.


Někdy se nevejdou do kufru. Ukrajinci sbírají těla Rusů, mění je za krajany
idnes.cz | 19:37:00
Ve válce na Ukrajině zemřely už desetitisíce ruských vojáků. Těla mnoha z nich stále leží na bojištích napříč zemí. Ukrajinská armáda neúnavně pracuje na jejich nalezení, vyzvednutí a identifikaci s cílem vyměnit je s nepřítelem za své padlé. „Chci, aby ukrajinské matky mohly pohřbít naše chlapce doma. Ty ruské mě nezajímají,“ říká jeden z těch, jenž se na úsilí podílí.


Velkou atrakcí železničního dne v Příbrami byly bardotky i retro motorák
idnes.cz | 19:35:00
Desítky příznivců železnice, rodiny s dětmi i bývalí zaměstnanci dráhy se v sobotu bavili od 10 do 18 hodin v Příbrami na nádraží na Železničním dni PID (Pražské integrované dopravy).


V přelidněné Gaze dochází místo. Živí o ně svádějí boj s mrtvými
idnes.cz | 18:43:00
Pásmu Gaza už patnáct let vládne teroristické hnutí Hamas. Své občany přivedlo do naprosté bídy a kromě všech ostatních problémů Palestince trápí i krize bydlení. Na přelidněném kousku půdy dochází místo a živí o ně mnohdy svádějí boj s mrtvými. I hřbitovy je totiž třeba rozšiřovat. Jenže není kam. A na nynějších hrobech si lidé bez domova stavějí nová obydlí.


STALO SE DNES: Výbuch na Kerčském mostu. Odboráři demonstrovali proti vládě
idnes.cz | 18:42:00
Část Kerčského mostu z Ruska na Krym se po výbuchu zřítila, k události došlo den po sedmdesátých narozeninách Vladimira Putina. Na Václavském náměstí demonstrovali odboráři, kritizovali vládu kvůli inflaci. Vlakovou dopravu na severu Německa přerušila sabotáž na kabelech. Páteční exploze na irské čerpací stanici si vyžádala nejméně deset obětí.


Nejlepší bar planety je v Barceloně, žebříček ovládly evropské podniky
idnes.cz | 18:00:00
Londýn nebo New York, zajeté modly globální koktejlové scény, musely letos ustoupit stranou. Titul pro šampiona světových barů v respektovaném žebříčku World’s 50 Best Bars si odnesla Barcelona. O úspěchu tamní barové scény napovídá i fakt, že v první desítce se ocitly hned tři barcelonské podniky.


Čeští vědci objevili geny sucha. Mohou tak pěstovat odolnější dřeviny
ČT24 | 18:14:33
Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM) objevil u některých stromů geny spojené s lepší odolností vůči suchu. Vědci tak dokážou vypěstovat dřeviny odolnější vůči nedostatku srážek. Ústav také spustil projekt, kdy hledá směs dřevin, která bude nejlepší pro zalesnění holin po kůrovci.


Středula-odborář dnes Václavské náměstí nezaplnil, Středulu-prezidenta to prý netrápí
Respekt | 17:17:43
V Praze se dnes odehrála odborářská demonstrace proti vládní politice


Polská vláda chce příští rok udržovat snížené ceny elektřiny pro většinu podniků
Eurozpravy-zahraniční | 19:56:00
Polská vláda bude příští rok udržovat náklady na elektřinu na snížené úrovni až pro 98 procent polských podniků. Uvedl to dnes podle agentury PAP polský ministr rozvoje Waldemar Buda.


Několik tisíc lidí v centru Berlína demonstrovalo proti energetické politice vlády
Eurozpravy-zahraniční | 19:08:00
Několik tisíc lidí dnes v centru Berlína demonstrovalo proti energetické politice vlády kancléře Olafa Scholze a proti rostoucím cenám. Pod heslem Energetická bezpečnost a ochrana před inflací akci svolala strana Alternativa pro Německo (AfD), která má v zemi nálepku populistické a až krajně pravicové.


NATO musí dělat víc pro svou ochranu před Putinem, řekla německá ministryně
Eurozpravy-zahraniční | 17:11:00
Severoatlantická aliance musí dělat víc pro svou ochranu před počínáním ruského prezidenta Vladimira Putina. V Litvě to dnes prohlásila německá ministryně obrany Christine Lambrechtová. Německo má v této pobaltské zemi velet bojové brigádě, která podle agentury DPA bude mít 3000 až 5000 vojáků.


Putin převedl provoz projektu Sachalin 1 na nově vytvořený ruský podnik
Eurozpravy-ekonomika | 18:10:00
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který převádí provoz projektu na těžbu ropy a zemního plynu Sachalin 1 na nově vytvořený ruský podnik. Dekret dává ruské vládě právo rozhodnout, zda si na ruském Dálném východě budou moci zachovat své podíly zahraniční firmy. Informovaly o tom agentury Reuters a Bloomberg. Projekt doposud provozovala americká společnost Exxon Mobil, která v něm vlastní třicetiprocentní podíl.


Bohumil Pečinka: Václavák proti chudobě a Středula proti vládě
Reflex | 17:00:00
Z Václavského náměstí se od září stalo místo řady protestů. Začala to v září stotisícovou demonstrací pod heslem Česká republika na prvním místě. Organizátoři, říkejme jim podle jejich vůdce Vrábelovci, se etablovali jako protestní skupina vůči směřování Česka a požadující odchod z NATO, EU, a především dohodu s Moskvou ve věci okupované části Ukrajiny.


Výhodný benzin i ekologické trasy. Aplikace pro řidiče nabízejí unikátní funkce
Denik.cz | 19:15:00
Navigace v chytrých telefonech se staly nedílnou součástí života většiny tuzemských řidičů. Ty nejpopulárnější navíc získaly v poslední době řadu vylepšení. Nejenže dokáží dovést řidiče do požadovaného cíle nejkratší či nově i nejekologičtější trasou, ale šetří i peníze řidičům. Poradí, kde výhodně natankovat.


Retailoví investoři dál nakupují akcie automobilky Tesla ve velkém. Propadům navzdory
E15-ekonomika | 17:00:00
Ani akciím automobilky Tesla se nevyhýbají letošní burzovní výprodeje. I tak se společně s cennými papíry dalších velkých technologických firem nadále těší obrovské oblibě zejména individuálních investorů.


Retailoví investoři dál nakupují akcie automobilky Tesla ve velkém. Propadům navzdory
E15-politika | 17:00:00
Ani akciím automobilky Tesla se nevyhýbají letošní burzovní výprodeje. I tak se společně s cennými papíry dalších velkých technologických firem nadále těší obrovské oblibě zejména individuálních investorů.


Rusové začali v Moskvě zatýkat v řadách armády, tvrdí ukrajinská rozvědka
idnes.cz | 20:32:00
V Moskvě začalo zatýkání v řadách armády, elitní jednotka ruské gardy míří do centra města. Na Twitteru to uvedla ukrajinská tajná služba, její tvrzení ale nelze z jiných zdrojů ověřit. Podle rozvědky jsou přísně kontrolovány i výjezdy z města. Podle ukrajinské tiskové agentury Unian do centra ruské metropole míří také policejní jednotky.


Vražd i loupežných přepadení přibývá, případů je víc než před covidem
idnes.cz | 20:00:00
Koncem září otřásla obcí u Prahy trojnásobná vražda a sebevražda. V polovině června kriminalisté řešili tragédii na Rychnovsku, kde pachatel zastřelil manželku a svého čtyřletého syna. Pak otočil zbraň proti sobě. To je jen krátký výčet letošních vícenásobných vražd v rodině. Právě za prvních osm měsíců policie vyšetřuje nejvíce vražd od roku 2018, a to 102. K tomu přibývá i loupeží.


Šťáry u advokátů: stát změnou vyjde vstříc detektivům. Ztratíme vliv, zní z komory
idnes.cz | 20:00:00
Velké změny pro advokáty na spadnutí. Obávají se, že přijdou o kontrolu nad tím, co jim policie může zabavit. S novou novelou o prohlídkách ale nesouhlasí Česká advokátní komora.


Nové Maserati GranCabrio dorazí v příštím roce, nabídne V6 i elektromotor
Auto.cz | 18:50:00
Nová generace otevřeného Maserati GranCabrio bude kopírovat nabídku modelu GranTurismo, díky čemuž by měla mít na trhu výsadní postavení


Mohutné záplavy v Pákistánu neustupují
Kurzy.cz | 20:20:00
Stovky vesnic pod vodou, stovky tisíc lidí bez přístupu ke zdravotní péči nebo čisté vodě. Pákistán se stále vypořádává s následky rozsáhlých povodní. V zasažených oblastech navíc začíná řádit malárie, cholera a horečka dengue.


Počasí: Krásný podzim s teplotami kolem 16 °C
Kurzy.cz | 18:09:12
Počasí ve střední Evropě bude v dalším období převážně pod vlivem tlakové výše . V této fázi podzimu to znamená velmi pěkné počasí , ojediněle však s mlhami a nízkou oblačností . Kombinace většinou slunečního svitu a zbarvených stromů bude nádherná.


Vládo, rozděluješ Česko na bohaté a chudé, hřímali v Praze odboráři
aktuálně.cz | 19:11:05
Tisíce lidí v sobotu na pražském Václavském náměstí protestovali proti vládní politice. Akci svolaly odbory


Cenu Thálie v oboru činohra letos obdrželi Korytářová a Rašilov
Denik.cz | 20:55:00
Za nejlepší výkon v činohře letos Cenu Thálie získali Veronika Korytářová a Saša Rašilov. Korytářová ji obdržela za ztvárnění komika Vlasty Buriana v životopisné hře Burian, kterou uvedlo liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Rašilov byl oceněn za roli Borcherta v inscenaci Moje říše je z tohoto světa, která byla uvedena ve Studiu Hrdinů Praha. Cenu pro činoherce do 33 let si odnesl herec divadla Husa na provázku Dalibor Buš.


V Moskvě začalo zatýkání v řadách armády, tvrdí ukrajinská rozvědka
Denik.cz | 20:15:00
V Moskvě začalo zatýkání v řadách armády, oznámila ukrajinská tajná služba, jejíž tvrzení nelze z jiných zdrojů ověřit. Elitní jednotka ruské gardy míří do centra města, výjezdy z města jsou přísně kontrolovány, uvedla ukrajinská tajná služba na Twitteru. Ukrajinská tisková agentura Unian píše, že do centra ruské metropole míří také policejní jednotky.


Pošta zřejmě znovu zdraží. Podle ředitele jinak nebudou peníze na provoz poboček
ČT24 | 17:03:24
Česká pošta plánuje další zdražení, kromě toho listopadového bude zřejmě ceníky znovu přepisovat i po Novém roce. Podle končícího ředitele Romana Knapa nebude totiž bez výraznějších změn dost peněz na provoz poboček ve stávajícím rozsahu.


Prezident se bude volit „jen“ klasicky. Korespondenční volbu už vláda nestihne prosadit
ČT24 | 14:32:30
Možnost vybírat nového prezidenta i korespondenčně definitivně padá. Zákon, který by usnadnil hlasování Čechům v zahraničí, prosazuje vládní koalice, opozice je ale proti a hnutí  ANO i SPD ve sněmovně dávají najevo, že jsou připravena normu blokovat i dál. Do výběru nástupce Miloše Zemana v nejvyšší ústavní funkci už se celý legislativní proces reálně stihnout nedá.


Putinova chlouba trčí z moře, Ukrajina se baví a slaví - a co Rusko?
Respekt | 19:40:27
Málokterý vojenský zásah má tak podstatný praktický i symbolický význam jako pobořený Kerčský most


Brněnští strážníci zasahovali u konfliktu fanoušků fotbalové Zbrojovky Brno a Sparty Praha
Eurozpravy-domácí | 21:23:00
Brněnští strážníci dnes večer zasahovali u konfliktu fanoušků fotbalové Zbrojovky Brno a Sparty Praha v Berkově ulici nedaleko stadionu. Tři fanoušci jsou zranění, podle strážníků jde o příznivce hostujícího celku. Strážníci k nim kvůli podezřením na zlomeniny přivolali zdravotníky, oznámil novinářům mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.


Severní Korea vypálila další dvě balistické střely směrem do východních vod
Eurozpravy-zahraniční | 21:16:00
Severní Korea vypálila další dvě balistické střely směrem do svých východních vod. Oznámila to jihokorejská armáda. Severní Korea tak uskutečnila již sedmé kolo testů balistických střel za poslední dva týdny.


V Moskvě začalo zatýkání v řadách armády, tvrdí ukrajinská tajná služba
Eurozpravy-zahraniční | 20:13:00
V Moskvě začalo zatýkání v řadách armády, oznámila dnes ukrajinská tajná služba, jejíž tvrzení nelze jiných zdrojů ověřit. Elitní jednotka ruské gardy míří do centra města, výjezdy z města jsou přísně kontrolovány, uvedla ukrajinská tajná služba na twitteru. Ukrajinská tisková agentura Unian píše, že do centra ruské metropole míří také policejní jednotky.


Vynález, který před 77 lety ohlásila rozteklá čokoláda
Tiscali-zprávy | 16:55:33
Zakousnout si během práce něco malého, když člověka přepadne hlad, je vždycky dobrý nápad. Jedné takové drobné svačince vděčíme i za vynález přístroje, bez něhož by se dnes už leckdo neobešel.


Ceny Thálie 2022 přehledně: Podívejte se na všechny oceněné
Denik.cz | 20:55:00
Za nejlepší výkon v činohře letos Cenu Thálie získali Veronika Korytářová a Saša Rašilov. Korytářová ji obdržela za ztvárnění komika Vlasty Buriana v životopisné hře Burian, kterou uvedlo liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Rašilov byl oceněn za roli Borcherta v inscenaci Moje říše je z tohoto světa, která byla uvedena ve Studiu Hrdinů Praha. Cenu pro činoherce do 33 let si odnesl herec divadla Husa na provázku Dalibor Buš.


Nashville vyhrál i druhý pražský zápas proti San Jose
Tiscali-zprávy | 23:22:58
Hokejisté Nashvillu vyhráli na úvod nové sezony NHL i druhý zápas v Praze proti San Jose, tentokrát 3:2. Sharks dvakrát vedli, ale ani to jim na úspěch nestačilo. Dva góly vítězů, kteří stejně jako v pátek při vítězství 4:1 rozhodli duel ve druhé třetině, dal švýcarský útočník Nino Niederreiter.


Senioři jsou častým cílem internetových podvodníků. Nová vzdělávací pomůcka radí, jak se mohou chránit
ČT24 | 14:14:28
Internetoví podvodníci zdokonalují svoje praktiky a využívají k tomu nebezpečné e-maily. Zejména starší lidé mají problém jejich triky rozpoznat. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost proto vytvořil preventivní pomůcku s názvem SENIOR, která má  penzistům jednoduchou formou pomoci podvod odhalit. Navíc počítač dnes občas užívá každý třetí starší člověk. S tím u nich narůstá strach a obavy, aby něco nepokazili.


Regionální projekty ohrožené inflací o dotace z EU nepřijdou, je možné je dokončit
ČT24 | 18:26:34
Část projektů, kterým kvůli inflaci a potížím dodavatelů hrozilo úplné odebrání evropských dotací, se podaří zachránit. Evropský parlament v týdnu odsouhlasil zmírnění pravidel pro čerpání peněz. Jde o českou iniciativu podpořenou dalšími zeměmi.


Ekologičtí aktivisté několik hodin protestovali v areálu koksovny v Ostravě
Tiscali-zprávy | 14:48:00
Policie dnes před polednem zajistila část ekologických aktivistů, kteří ráno pronikli do koksovny Svoboda v Ostravě-Přívoze, a odvezla je k podání vysvětlení na policejní služebnu. Druhá část ekologů poté zůstala na střeše jedné z budov a podle organizátorů protestu blokovali nákladiště, odkud koks odvážejí vlaky. Průběžně komunikovali s policisty a zástupci podniku. Před 14:00 začali slézat dolů. Policie na twitteru uvedla, že nyní začne zjišťovat jejich totožnost.


Rusové začali v Moskvě zatýkat v řadách armády, tvrdí ukrajinská rozvědka
Denik.cz | 20:15:00
V Moskvě začalo zatýkání v řadách armády, oznámila ukrajinská tajná služba, jejíž tvrzení nelze z jiných zdrojů ověřit. Elitní jednotka ruské gardy míří do centra města, výjezdy z města jsou přísně kontrolovány, uvedla ukrajinská tajná služba na Twitteru. 


Putinova chlouba trčí z moře, Ukrajina se baví a slaví - a co Rusko?
Respekt | 19:40:27
Málokterý vojenský zásah má tak podstatný praktický i symbolický význam jako pobořený Kerčský most


Středula-odborář Václavské náměstí nezaplnil, Středulu-prezidenta to prý netrápí
Respekt | 17:17:43
V Praze se v sobotu odehrála odborářská demonstrace proti vládní politiceReturn to top