Celkem 139932 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 14.12.2022


AAA
Finparáda | 04:00:00
Aaa


Vyplatí se hypotéka v eurech?
Finparáda | 04:00:00
Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce sice nabízejí výhodnější úrokovou sazbu, ale mají i své nevýhody. Je tedy sjednání eurové hypotéky dobrý nápad?


Allianz pojišťovna poskytuje slevu na cestovní pojištění
Finparáda | 15:00:00
Allianz pojišťovna připravila pro zimní sezónu slevu na cestovní pojištění. Pokud si turisté sjednají cestovní pojištění do konce ledna příštího roku, získají jej o 20 procent levněji. Součástí cestovního pojištění je i pojištění léčebných výloh bez omezení limitem, krytí léčebných výloh v souvislosti s onemocněním COVID-19, vysoké limity na zavazadla a stornovací poplatky bez spoluúčasti.


HELUZ dům roku 2022: Předveďte kreativitu v soutěži
eStav.cz | 00:00:49
Soutěž vyhlašuje česká rodinná firma HELUZ cihlářský průmysl ve dvou kategoriích. V kategorii Postavili jsme dům z cihel HELUZ se utkají stavitelé a architekti, kteří během posledních pěti let realizovali rodinný dům z cihel HELUZ.


Z praxe amatérského fotografa: fotíme gymnastické závody
Root.cz | 00:00:10
Seznámím vás s jedním netradičním sportem, kolem kterého se již nějakou dobu točím. Je to sport provozovaný dětmi a je nutné významné okamžiky zachytit. Budu psát o tom, čím fotím, jak fotím a o následných činnostech.


Softwarová sklizeň (14. 12. 2022): modelování diagramů UML a SysML
Root.cz | 00:00:05
Dnes si představíme nástroj pro výčet DNS záznamů, vyzkoušíme pomocníka pro modelování UML a SysML diagramů, budeme analyzovat GISAXS data a nakonec obnovíme soubory ze zfs snapshotů.


U dětí razíme liberální nevýchovu, říká designér Plecháč s manželkou
revue.idnes.cz | 01:00:03
Zpěvačka a designér. Dohromady se dali už na střední škole a mají tři děti. Markéta Plecháčová (37), která se proslavila v hudebním duu Verona, a Jan Plecháč (38) v rozhovoru pro Magazín DNES promluvili nejen o svých profesích a seznámení.


Petrolhead píše Ježíškovi: kávovar v ceně auta, reproduktory z výfuku
Auto-iDNES.cz | 01:00:06
Pro petrolheady existuje celá řada zajímavých příležitostí, jak mít něco „automobilového“ i v obýváku, kuchyni či ložnici. Je libo audio s originálním výfukem, stroj na espresso inspirovaný automobilovými motory? Nebo budík z „budíků“ klasických aut?


Nová Honda Civic Type R v akci. Okreskový raubíř je dokonalý stroj
Auto-iDNES.cz | 01:00:06
CTR je tu nanovo. S 329 koňmi, dokonalým podvozkem a manuálem – výhradně! Poznáte ho podle loga, hondí H má u ostré verze rudý podklad, jako japonská vlajka.


Spotřebitelé brzy zažijí revoluci, pravidla pro reklamace se mění
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
Již brzy vstoupí v účinnost dlouho očekávaná novela spotřebitelského práva. Implementování vícero směrnic EU do českého práva posílí práva spotřebitelů. Jaké konkrétní změny nás v souvislostí s reklamací koupeného zboží čekají, přibližuje advokát Tomáš Chmelík z AK bpv Braun Partners.


Co vás může do konce roku připravit o peníze a vysát účet
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
Během adventu až do Silvestra dochází každoročně v Česku ke škodám a karambolům, které jsou pro toto období typické. Na co si dát obzvlášť pozor, abyste se nepřidali ke smolařům a nepřišli zbytečně o peníze? Odborníci varují před kybernetickými útoky, vlastní nepozorností a problémy, které jdou na vrub alkoholu.


Co musíte udělat, když se vám změní číslo účtu?
Mesec.cz | 00:00:15
Na co nesmíte zapomenout, když se vám změní číslo bankovního účtu? A o co to budou mít lehčí klienti, kteří přešli z Equa bank pod Raiffeisenbank?


FIN (R )Evoluce 2023: investování, fintech start-upy nebo Bank ID
Mesec.cz | 00:00:10
Naše finanční konference proběhne v únoru 2023. Využijte momentálně zvýhodněné ceny vstupného.


Očista údery tyčí do hlavy. Chtěl to, tvrdila o zavražděném zubařka Saxana
idnes.cz | 02:00:01
Policie zjišťuje, zda v Kutné Hoře fungovala podivná sekta. Jeden muž zemřel po „očistě těla“, když jej mlátili tyčí. Druhého zavraždila manželka s kamarádkou. Za velmi zvláštními úmrtími stojí ještě podivnější sektářské rituály.


Byl jsem na frontě s protiruskými Čečenci. Máme stejného nepřítele, říkají
idnes.cz | 02:00:01
Čečenci mají v ukrajinské armádě pověst opravdových bojovníků. Hájí své Čečensko. „Bachmut s pomocí Alláha udržíme. Uděláme pro to všechno,“ říká v reportáži MF DNES jejich velitel nazývaný Muslim. Stoupence Kadyrova naopak označují za zrádce národa a sraby.


Recese a stále vysoká inflace, předvídají analytici vývoj české ekonomiky
idnes.cz | 02:00:02
Česká ekonomika se řítí do zimní recese. Tvrdí to analytici Raiffeisenbank, podle kterých se rostoucí životní náklady nebo stoupající úrokové sazby začínají negativně propisovat do poptávkové strany hospodářství. S tím souvisí í značný pokles spotřebitelské důvěry, který je podobný jako při poslední globální finanční krizi v roce 2008.


KONTEXT: Islámský režim v Teheránu slábne a bojí se, říká íránistka
idnes.cz | 02:00:02
Íránský režim začal popravovat první lidi zadržené během letošních nepokojů. Zároveň se objevují zprávy, že je ochoten povolit pravidla pro zahalování žen. Co to vypovídá o jeho záměrech? A v jaké kondici je Islámská republika více než čtyři dekády po pádu šáha? Hostem podcastu Kontext byla íránistka Zuzana Kříhová.


Zájem o běžecké lyžování vyprazdňuje sklady. Docházejí hlavně levnější lyže
idnes.cz | 02:00:02
Rostoucí zájem o běhání na lyžích vyprazdňuje sklady. Levných běžek v obchodech začíná být nedostatek. Za nové lyže si letos Češi budou muset připlatit. V nejlevnějších cenových kategoriích je totiž vyprodáno, za což může zčásti i výpadek výroby na Ukrajině nebo opožděné dodávky z Asie. Poptávku po běžkách navíc zřejmě opět přikrmí drahé skipasy.


Realitní trh zůstane zamrzlý. Investic do kanceláří a obchodních center v příštím roce ubude
iHned.cz | 02:00:14
Zájem o koupi českých komerčních nemovitostí příští rok opět poklesne. Naváže tak na letošní vývoj, kdy trh kvůli vysokým úrokovým sazbám a vyčkávání investorů na zlevňování prakticky zamrzl. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti CBRE, jejíž...


Padlý podnikatel s módou Michal Mička se vrací k dluhopisům, radí brněnské skupině Fipox
iHned.cz | 02:00:14
Zkrachovalý podnikatel Michal Mička, někdejší majitel českých módních značek Kara a Pietro Filipi, se vrací do byznysu s firemními dluhopisy. Podle informací Hospodářských novin se aktivně podílí na budování distribuční sítě brněnské investiční...


Finanční trhy (14. 12. 2022)
iHned.cz | 02:00:14
Zkrachovalý podnikatel Michal Mička, někdejší majitel českých módních značek Kara a Pietro Filipi, se vrací do byznysu s firemními dluhopisy. Podle informací Hospodářských novin se aktivně podílí na budování distribuční sítě brněnské investiční...\n


Lidé se budou s umělou inteligencí vyrovnávat různě. Někdo bude excelovat, jiný se urazí
Respekt | 01:09:21
Jak funguje nový „zázračný“ chatbot a proč umělá inteligence změní pracovní trh, vysvětluje oxfordský expert Jan Kulveit


Premier League se vrací! Podepíše se na favoritech mistrovství světa?
Reflex | 02:01:02
Ten nejlepší fotbal v tomto roce nekončí s finále mistrovství světa v Kataru. Hned dva dny po Vánocích nás čeká tradiční Boxing Day v rámci 17. kola Premier League! A právě v tento den se střetne většina špičkových týmů anglické nejvyšší fotbalové soutěže. Podepíší se reprezentační starty jednotlivých hvězd na výkonech favoritů nebo se žádného většího překvapení nedočkáme? Jedno je jisté. Ani o svátcích se fotbaloví fanatici nudit nebudou.


Ceny „nočního proudu“ i během dne? Týká se tato výhoda i vaší domácnosti?
Reflex | 02:01:02
Chtěli byste využívat výhod tzv. nízkého tarifu, kterému se lidově říká „noční proud“? V tom případě musí vaše domácnost spadat pod dvoutarifní distribuční sazbu. Tuto informaci najdete ve vyúčtování za elektřinu.


Doběhla vás úzkost nebo tíseň? Co vám rychle pomůže?
Reflex | 02:01:02


Češi i Slováci vyžadují kvalitní bankovní produkty, říká Martin Techman z VÚB
E15-ekonomika | 02:01:05
VÚB je druhá největší slovenská banka. V Česku ji znali donedávna především podnikatelé. Letos se ale rozhodla na český trh vstoupit s novým produktem i pro retailové klienty.


Češi i Slováci vyžadují kvalitní bankovní produkty, říká Martin Techman z VÚB
E15-politika | 02:01:09
VÚB je druhá největší slovenská banka. V Česku ji znali donedávna především podnikatelé. Letos se ale rozhodla na český trh vstoupit s novým produktem i pro retailové klienty.


S Janem Krejčím o skrytých zárubních a dveřích DORSIS
eStav.cz | 04:00:00
Moderní přímé linie a estetická čistota jsou v interiéru stále žádanější, trend minimalismu se projevuje i v řešení dveřních prostor. Jeden ze zásadních prvků minimalistické architektury – dveře se skrytými zárubněmi – jsou oblíbené pro svou designovou vyspělost, technickou kvalitu i pro cenovou dostupnost.


Poslanci změní pravidla pro výstavbu malých fotovoltaických zdrojů
idnes.cz | 05:50:00
Sněmovna projedná novelu energetického zákona, která usnadnit výstavbu malých fotovoltaických zdrojů elektřiny. Pro stavby obnovitelných zdrojů do 50 kilowattů nebude třeba povolení stavebního úřadu ani licence Energetického regulačního úřadu. Nyní není licence nutná do 10 kilowattů.


Vláda má řešit zastropování cen energií pro velké firmy či životní minimum
idnes.cz | 05:25:00
Zastropování cen energií i pro velké firmy má ve středu projednat vláda. Pro velké firmy by měl platit v příštím roce stejný cenový strop, jaký už vláda dříve stanovila pro občany i pro malé a střední firmy, když rozhodla, že půjde o 6 tisíc korun za megawatthodinu elektřiny včetně daně z přidané hodnoty a 3 tisíce korun za megawatthodinu plynu.


Rozborka nesmrtelného jawáckého motoru. Sledujeme opravu "jednobuchu" v Jawě 250
aktuálně.cz | 05:45:00
Generální oprava jawáckého motoru v Jawě 350/559 panelce v obrazech. Říká se o něm, že je nesmrtelný, vydržel i drsné zacházení.


"Město jsou jen kulisy." Přeplněný Krumlov je pryč, ale místní se do centra nevrátí
aktuálně.cz | 05:30:00
Turismus ze středu města vyhání místní lidi dál, zbývá posledních 250 obyvatel. Centrum je odsouzené stát se skanzenem, přiznává radnice.


Inspirujte se Vánočním domem. Letošním trendem je kombinace bílé se zlatou
Denik.cz | 05:17:00
Vánoční dům v Karlových Varech je nejen magickým místem pro děti obzvláště ve vánočním období, ale také inspirací pro dekorace.


Našemu desaterákovi nadělíme album i O2 arenu, říká Jindra Polák z Jelena
Denik.cz | 05:00:00
Po hudebně nabitém roce přichází odpočinek. Kapela Jelen si jej naordinovala poté, co absolvovala koncert ve vyprodané pražské hale O2 universum, Koncert pro Martu (Kubišovou) a dalších devadesát vystoupení po celé České republice v rámci festivalů, městských slavností či samostatných akcí pod širým nebem. Teď bude soustřeďovat síly na oslavu svého desetiletého výročí, které v příštím roce vyvrcholí koncertem v O2 areně.


Otužilci řádili v ledové Vltavě. Našli jsme pět důvodů, proč se k nim přidat
Denik.cz | 05:00:00
Čtenářka Deníku Vlasta Slípková se třetí adventní neděli se svými kamarády otužovala v řece Vltavě ve Vyšším Brodě. Nejprve si užili studené vody a pak se radovali i z napadlého sněhu, ve kterém dělali andělíčky. Za zaslání fotografií Vlastě Slípkové děkujeme a pro ty, kteří váhají, zda se do otužování pustit, máme pět důvodů, proč tento koníček zkusit.


Akciová euforie, nebo teprve začátek propadu? Fed naznačí, co by mohlo čekat trhy v příštím roce
Hospodářské noviny | 07:00:02
Lepší než očekávaná čísla o inflaci nakopla na začátku úterního obchodování americké akciové trhy, ve středu večer našeho času pak jejich náladu ovlivní výhled Fedu, který ukáže, kam by se mohly dostat úrokové sazby. Investoři věří, že příští rok už...


Realitní trh zůstane zamrzlý. Investic do kanceláří a obchodních center v příštím roce ubude
Hospodářské noviny | 07:00:02
Zájem o koupi českých komerčních nemovitostí příští rok opět poklesne. Naváže tak na letošní vývoj, kdy trh kvůli vysokým úrokovým sazbám a vyčkávání investorů na zlevňování prakticky zamrzl. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti CBRE, jejíž...


Padlý podnikatel s módou Michal Mička se vrací k dluhopisům, radí brněnské skupině Fipox
Hospodářské noviny | 07:00:02
Zkrachovalý podnikatel Michal Mička, někdejší majitel českých módních značek Kara a Pietro Filipi, se vrací do byznysu s firemními dluhopisy. Podle informací Hospodářských novin se aktivně podílí na budování distribuční sítě brněnské investiční...


Finanční trhy (14. 12. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:02
Zkrachovalý podnikatel Michal Mička, někdejší majitel českých módních značek Kara a Pietro Filipi, se vrací do byznysu s firemními dluhopisy. Podle informací Hospodářských novin se aktivně podílí na budování distribuční sítě brněnské investiční...\n


Sovětský „Photoshop“: V manipulaci s realitou a v cenzuře byli Rusové vždy napřed
Reflex | 06:30:00
Sovětští cenzoři si už dlouho před vynálezem Photoshopu uměli poradit. Pokud se na fotografii nacházel někdo, kdo přišel o status správného soudruha a leckdy v návaznosti na to i o život, jednoduše ho navždy vymazali. Z fotek i myslí lidí…


Česko: Zapomenuté Rychleby
Reflex | 06:10:00
Často se přiřazují k Jeseníkům, Rychlebské hory jsou ale samostatné hrdé pohoří na česko-polské hranici, které prozatím uniká pozornosti výletníků. Překvapí vás neporušenou divokou přírodou s údolími, vodopády, rozlehlými loukami a táhlými hřebeny se smrkovými lesy.


Karel Janeček: Právo a morálka zahnívají. Kampaň jsem chtěl rozjet teď. Česku hrozí digitální diktatura
Reflex | 06:00:00
Karel Janeček byl ministerstvem vnitra vyřazen z prezidentské volby a se svým následným odvoláním u Nejvyššího správního soudu neuspěl. Na prezidenta tedy kandidovat nesmí. Ještě než rozhodnutí soudu padlo, jsme s ním udělali rozhovor o tom, jakým by chtěl být prezidentem a jak by se v této roli choval.


Twitter Files zatím nejsou Watergate. Muskovi lze stěží věřit, že mu záleží na svobodě slova
E15-ekonomika | 06:30:00
Majitel Twitteru Elon Musk zpřístupnil třem vybraným novinářům interní komunikaci bývalých zaměstnanců. Žurnalisté mají zdokumentovat, jak americké úřady zasahovaly do moderování obsahu na prominentní sociální síti. Kauza je obzvláště komplikovaná, konzervativci ji zpravidla označují za obdobu Watergate, názory z druhé strany spektra se snaží věc zlehčovat.


Pod lupou: Bankovní identitu využívá stále více lidí. Nadstavbou má být evropská peněženka
E15-ekonomika | 06:00:00
Bankovní identita se v Česku používá už téměř dva roky. První banky začaly tuto službu poskytovat v únoru 2021. Bez přehánění se dá říci, že zásadně mění možnosti digitalizace české společnosti. O tom, jak se bude dál bankovní identita rozvíjet, diskutovali hosté pořadu Pod lupou. Konkrétně Petr Zíma, manažer klientské bezpečnosti České spořitelny, Jan Blažek, předseda představenstva společnosti Bankovní identita, konzultant České bankovní asociace Pavel Kolář a generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny Radovan Kouřil.


Nike versus Adidas a nástup nových hráčů. Poslechněte si první díl sneakers podcastu Botník
E15-ekonomika | 05:00:00
Magazín E15 společně s obchodem Footshop vydávají první díl společné podcastové série Botník, která nahlíží na fenomén tenisek v kontextu doby, kultury a byznysu. Podcastem provází šéfredaktor deníku E15 Nikita Poljakov spolu s byznys analytikem z Footshopu Vojtou Kubíkem a Honzou Noskem, copywriterem největšího českého streetwear retailera.


Twitter Files zatím nejsou Watergate. Muskovi lze stěží věřit, že mu záleží na svobodě slova
E15-politika | 06:30:00
Majitel Twitteru Elon Musk zpřístupnil třem vybraným novinářům interní komunikaci bývalých zaměstnanců. Žurnalisté mají zdokumentovat, jak americké úřady zasahovaly do moderování obsahu na prominentní sociální síti. Kauza je obzvláště komplikovaná, konzervativci ji zpravidla označují za obdobu Watergate, názory z druhé strany spektra se snaží věc zlehčovat.


Pod lupou: Bankovní identitu využívá stále více lidí. Nadstavbou má být evropská peněženka
E15-politika | 06:00:00
Bankovní identita se v Česku používá už téměř dva roky. První banky začaly tuto službu poskytovat v únoru 2021. Bez přehánění se dá říci, že zásadně mění možnosti digitalizace české společnosti. O tom, jak se bude dál bankovní identita rozvíjet, diskutovali hosté pořadu Pod lupou. Konkrétně Petr Zíma, manažer klientské bezpečnosti České spořitelny, Jan Blažek, předseda představenstva společnosti Bankovní identita, konzultant České bankovní asociace Pavel Kolář a generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny Radovan Kouřil.


Nike versus Adidas a nástup nových hráčů. Poslechněte si první díl sneakers podcastu Botník
E15-politika | 05:00:00
Magazín E15 společně s obchodem Footshop vydávají první díl společné podcastové série Botník, která nahlíží na fenomén tenisek v kontextu doby, kultury a byznysu. Podcastem provází šéfredaktor deníku E15 Nikita Poljakov spolu s byznys analytikem z Footshopu Vojtou Kubíkem a Honzou Noskem, copywriterem největšího českého streetwear retailera.


Panika v asijské uličce? Jak to bylo se zastavenými Binance výběry a odlivem bitcoinové likvidity
lupa.cz | 06:30:01
Pokud má kolaps FTX a pád jejího někdejšího šéfa Sama Bankman-Frieda nějakého vítěze, je to jednoznačně největší krypto burza současnosti, tedy Binance krypto miliardáře Changpenga Zhao (CZ). Ani ta ale, zdá se, není tak docela imunní vůči turbulencím, kterým CZ začátkem listopadu, byť třeba i nezáměrně, vystavil svého konkurenta.


Kandidátům na Hrad vylosuje komise volební čísla. Zeman měl šestku i sedmičku
idnes.cz | 07:29:00
Státní volební komise ve středu vylosuje volební čísla všem devíti kandidátům, kteří byli připuštěni k lednovým prezidentským volbám. Čísly budou označeny jejich hlasovací lístky, budou je také moci použít ve volebních kampaních.


Centrum Kyjeva je pod palbou, podle starosty sestřelili deset íránských dronů
idnes.cz | 07:25:00
Z historického centra Kyjeva, kde jsou i vládní budovy, jsou ve středu ráno hlášeny výbuchy. Starosta Vitalij Kličko na Telegramu napsal, že na místo jedou záchranáři, později potvrdil, že sestřelili íránské drony. Úlomek jednoho z nich zasáhl dvě administrativní budovy v Ševčenkově čtvrti. Agentura Reuters informuje, že asi 20 minut před explozemi platil protiletecký poplach v Kyjevě i Kyjevské oblasti.


Americký Senát potvrdil Sabeta velvyslancem USA v Česku. Nemůžu se dočkat, píše
idnes.cz | 07:04:00
Americký Senát schválil nominaci investora Bijana Sabeta na post velvyslance USA v Česku. Sabet o tom informoval na Twitteru. „Je to jedinečná čest, nemůžu se dočkat, až začnu pracovat,“ napsal Sabet. Post velvyslance je neobsazený od ledna 2021.


Nebezpečná ruina školy láká bezdomovce i děti, Chomutov ji nechá zbourat
idnes.cz | 06:43:00
Chomutovská radnice nechá zbourat zbylou část bývalé základní školy na Kamenném vrchu. Opuštěné místo obývají bezdomovci, nebezpečné je i pro děti. Na demolici město vyčlenilo 30 milionů korun.


Elektrárny a letiště hlídá v Peru po krvavých protestech armáda
idnes.cz | 06:23:00
Peruánské ozbrojené síly kvůli nynějším protestům převezmou kontrolu nad ochranou klíčové infrastruktury, oznámil v úterý ministr obrany Alberto Otárola. Nepokoje, které si za poslední dny vyžádaly několik lidských životů, vyvolalo sesazení prezidenta Pedra Castilla.


Senát potvrdí konec elektronické evidence tržeb, klíčového projektu ANO
idnes.cz | 06:09:00
Zrušení elektronické evidence tržeb potvrdí Senát. „Podnikatelé přestanou být sprostými podezřelými, kteří se musí 24 hodin denně sedm dní v týdnu vyviňovat a dokazovat státu, že nešvindlují, že nešidí,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura po zrušení EET ve Sněmovně.


Nové spotřebitelské právo od ledna 2023. Jak se mění reklamace?
idnes.cz | 08:00:06
Již brzy vstoupí v účinnost dlouho očekávaná novela spotřebitelského práva. Implementování vícero směrnic EU do českého práva posílí práva spotřebitelů. Jaké konkrétní změny nás v souvislostí s reklamací koupeného zboží čekají, přibližuje advokát Tomáš Chmelík z AK bpv Braun Partners.


Životní minimum 2023: valorizace částek životního a existenčního minima o 5,2 % rozšíří počet příjemců porodného či přídavků na děti, zvýší příspěvek při pěstounské péči a dávky v hmotné nouzi.
Kurzy.cz | 06:20:00
Částky životního a existečního minima se mají nařízením vlády zvýšit od 1. ledna 2023 o 5,2 %. Co zvýšení částek způsobí? Rozšíří nárok na porodné, na přídavky na dítě, výši nezabavitelné částky, výši příspěvku při pěstounské péči či v hmotné nouzi.


Výhled na 2023 podle Dominika Rusinka: Konec éry levných energií a recese v Evropě i v USA
Kurzy.cz | 06:06:00
Turbulentní ceny energií, spojené s invazí Ruska na Ukrajinu, výrazný nárůst spotřebitelských cen, se kterým jde ruku v ruce pokles reálných mezd. Takové jsou hlavní faktory, které ovlivňovaly ekonomické ukazatele v letošním roce a významnou roli budou...


Velké podniky získávaly navrch - V maloobchodě s nábytkem a výrobky pro domácnost za posledních 12 let výrazně posílily podniky s 250 a více zaměstnanými osobami.
Kurzy.cz | 05:37:11
V maloobchodě s nábytkem a výrobky pro domácnost za posledních 12 let výrazně posílily podniky s 250 a více zaměstnanými osobami. Maloobchod s nábytkem, svítidly a výrobky převážně pro domácnost (CZ-NACE 47.59) zahrnuje podniky, u kterých maloobchodní ...


Zničila je přílišná sebedůvěra. Jak Ukrajinci raketami, které neměli mít, zničili křižník Moskva
iHned.cz | 08:00:12
Ukrajincům pomohlo při dubnovém potopení křižníku Moskva opakovaně počasí. Jejich střely Neptun, které při útoku na vlajkovou loď ruské Černomořské flotily použili, si neúspěšně odzkoušeli už na začátku invaze. Panuje také podezření, že vývoj střel...


Na Bachmut je vedený plošný útok. Snažíme se střídat, ale je to peklo, říká český paramedik
iHned.cz | 08:00:13
„Na Bachmut je vedený plošný útok, občas jsou boje i v ulicích blízko nás, ale nejsme vojáci, nejsme tam abychom bojovali. Snažíme se v tom blázinci střídat. Je to skousnutelné, ale ne na dlouho, určitým způsobem to je peklo,“ říká český...


Odpůrci stropů na plyn se bojí poměrů jak ze socialistického řeznictví. Síkela přitvrdí
iHned.cz | 08:00:13
Ministr průmyslu Jozef Síkela (či některý z jeho poradců) se evidentně skvěle orientuje v složitých dějinách evropské diplomacie. „Pokud nemůžete najít nejlepší řešení hned, musíte přijmout to druhé druhé nebo třetí nejlepší řešení,“...


Akciová euforie, nebo teprve začátek propadu? Fed naznačí, co by mohlo čekat trhy v příštím roce
iHned.cz | 08:00:13
Lepší než očekávaná čísla o inflaci nakopla na začátku úterního obchodování americké akciové trhy, ve středu večer našeho času pak jejich náladu ovlivní výhled Fedu, který ukáže, kam by se mohly dostat úrokové sazby. Investoři věří, že příští rok už...


Čas na koupi dárku se krátí. Zde jsou nejzazší termíny, do kdy objednat pod stromeček
aktuálně.cz | 07:33:00
Doba, do které je možné objednat dárek na e-shopu tak, aby byl včas pod stromečkem, ubíhá rychle. Toto jsou termíny, do kdy nejpozději objednat.


Naverbován v ruské věznici. Zambijec šel rovnou na frontu, domů se vrátil v rakvi
aktuálně.cz | 06:36:15
Příběh zambijského studenta Lemekhaniho Nyirendy ukazuje, jak snadno život může nabrat tragický směr.


Teror na cele 2. Vězeň si v Plzni hrál na kápa, děsil a obíral nováčky
Denik.cz | 07:29:00
Když přišli letos v lednu Leoš Š. (46) a Karel Ž. (46) coby nováčci do cely číslo 2 v nástupním oddíle Věznice Plzeň, vzal si je podle obžaloby, která v úterý zazněla u plzeňského městského soudu, do parády Leon Miko z Plzně, přes svůj nízký věk zkušený recidivista. Tvrdil jim, že je ve věznici pánem, že má všude známé a že když mu nedají, co chce, nechá je zmlátit, zlikvidovat a podobně. 


Chátrající zámek se z ruiny proměnil k nepoznání. Domov v něm najdou senioři
Denik.cz | 07:23:00
Zámek v Nové Včelnici na Jindřichohradecku byl dlouho ostudou centra města. Objekt v roce 2019 odkoupila společnost SaZ z Hodonína. Nový majitel zámeckou budovu úplně opravuje a přemění ji na ubytovací zařízení i domov seniorů. Firma má s podobným projektem zkušenosti. Provedla totiž rekonstrukci zámku Borotín u Boskovic, který slouží jako dům s pečovatelskou službou.


Čerstvé a místní. Děčín pěstuje vlastní vánoční stromečky, vydrží déle
Denik.cz | 07:15:00
Vybrat si, uříznout, odvézt si domů. Již třetím rokem nabízí Děčín vlastní vánoční stromečky, které rostou přímo pod dráty vysokého napětí na Horním Oldřichově. Oproti těm kupovaným u hypermarketů mají jednu výraznou výhodu. Jsou čerstvé, a tak při dobrém zacházení déle vydrží. Stromky prodávané na parkovištích u obchodních center totiž pokáceli před několika týdny, jejich sklizeň začíná v listopadu. Z velké části se navíc vozí přes půl Evropy, například z Dánska.


Česko vyjednalo Megadeal. Orbán už ale vydíráním EU získal přes miliardu eur
Denik.cz | 06:15:00
Přestože bylo půl sedmé ráno, měl premiér Petr Fiala před svým úterním odletem na poslední unijní summit českého předsednictví dobrou náladu. „V noci na dnešek se nám podařilo dosáhnout dalšího velkého úspěchu,“ oznámil Fiala.


Jízda stylem brzda, plyn. Cestující v třebíčské MHD končí na zemi i v nemocnici
Denik.cz | 05:52:00
Autobus přijíždí ke kruhovému objezdu, v tu chvíli jeho řidička šlápne na brzdu. Cestující padají a končí v nemocnici. Podobná situace není v Třebíči neobvyklá. Takovou nehodu za poslední měsíc zažilo ve městě více lidí. Naposledy v nemocnici kvůli pádu v autobuse skončil minulý čtvrtek třebíčský důchodce. „Řidiči jezdí stylem brzda plyn. Jsou neomalení,“ podělil se o svoje zkušenosti s městskou dopravou muž.


Magické místo. Vánoční dům v Karlových Varech oslní svou výzdobou
Denik.cz | 05:17:00
Letos je to už čtrnáct let, co Jiřina Regietová otevřela v Karlových Varech svůj vysněný Vánoční dům. Ten funguje po celý rok, ale magickým místem se stává především v době okolo Vánoc, kdy do něj proudí davy lidí. Dětem se tu otevírá brána do pohádkového světa, maminky zde pak mohou nasát inspiraci nejen pro vánoční dekorace, ale i samotnou výzdobu vánočního stromku. V posledních letech je totiž trendem ladit stromek do určitých barevných variací. Jak říká majitelka Vánočního domu, již několik let je největší zájem o bílou barvu v kombinaci se zlatou nebo stříbrnou.


Náchod chce stavět vilu Platýz od Kaplického, rozhodne debata architektů
idnes.cz | 09:47:00
Radnice v Náchodě se chce pustit do stavby vily navržené světově proslulým architektem Janem Kaplickým. Původně měl Platýz stát na Konopišti jako obytný dům, vedení Náchoda však vilu vidí jako jeden z provozů budoucích lázní. Po letech by šlo v tuzemsku teprve o druhou Kaplického realizaci.


Nejbohatším člověkem světa je poprvé Evropan. Arnault sesadil Muska
idnes.cz | 09:44:00
V čele žebříčku nejbohatších lidí světa agentury Bloomberg je poprvé Evropan. Spoluvlastník módního domu LVMH Bernard Arnault sesadil z první pozice majitele Twitteru Elona Muska.


Jsem hrdou paní Affleckovou, říká po svatbě třikrát rozvedená zpěvačka
revue.idnes.cz | 09:25:00
Třiapadesátiletá zpěvačka a herečka Jennifer Lopezová se letos provdala za svou dávnou lásku, padesátiletého herce Bena Afflecka. Zpěvačka kráčela k oltáři již počtvrté, její novomanžel byl před ní ženatý jednou. Oba však mají pocit, že tentokrát je to navždy.


Nové informace o zničení křižníku Moskva: pomohlo počasí i ruské sebevědomí
idnes.cz | 09:21:00
Ukrajincům pomohlo při dubnovém potopení křižníku Moskva opakovaně počasí, a také střely Neptun, které si neúspěšně odzkoušeli už na začátku invaze. Panuje také podezření, že vývoj střel byl cílem sabotáže, analyzuje deník Ukrajinska pravda zásah a potopení ruské vlajkové lodi Černomořské flotily.


V Texasu řádila tornáda i zimní bouře. Zpozdila tisíc letů, hledají dva lidi
idnes.cz | 09:11:00
Americký stát Texas zasáhlo několik tornád a ničivá bouře, uvedla agentura AP. Přírodní živly zranily několik lidí a poničily desítky domů. Kvůli bouři došlo k přerušení u více než sta letů, víc než 1 000 letů mělo zpoždění. Živly řádily i v Oklahomě a Louisianě, kde se dva lidé pohřešují.


SsangYong stále pracuje na rozšiřování české sítě, nové dealerství má v Plzni
Auto.cz | 08:56:00
Automobilka SsangYong se pochlubila otevřením nového dealerství v Plzni, kde bude dostupný také servis


Mercedes-Maybach představuje novou luxusní limitku S-Class Haute Voiture
Auto.cz | 08:00:00
Nová limitovaná verze opulentního sedanu oslavuje módu a prémiovou kvalitu.


Prezident M. Zeman dnes jmenuje 2 nové členy bankovní rady ČNB
Kurzy.cz | 09:58:22
Prezident M. Zeman dnes jmenuje dva nové členy bankovní rady ČNB, kteří do funkcí nastoupí v polovině února, kdy vyprší šestiletý mandát současnému viceguvernérovi M. Morovi a členovi rady O. Dědkovi.


Ministři energetiky EU se včera opět nedokázali shodnout na podmínkách o zastropování ceny zemního plynu. ČR navrhuje 200-220 EUR/MWh
Kurzy.cz | 09:54:25
Ministři energetiky EU se včera opět nedokázali shodnout na podmínkách o zastropování ceny zemního plynu. České předsednictví navrhuje strop 200-220 EUR/MWh, který by byl spuštěn, pokud by cena zůstala nad touto úrovní po dobu 3-5 dnů a překročila...


Lepší než očekávaná inflační data z USA poslala akciové trhy výše
Kurzy.cz | 09:50:00
Globální akciové indexy v úterý posilovaly po amerických inflačních datech, které naznačily pokračování zpomalování inflace, což posílilo očekávání nižšího zvýšení úrokových sazeb na dnešním zasedání FED.


UK - inflace v listopadu ustoupila ze 41letého maxima
Kurzy.cz | 09:44:48
Inflace měřená indexem spotřebitelských cen ve Velké Británii v listopadu podle předběžných odhadů rostla o 10,9% a ustoupila tak z říjnového 41letého maxima na 11,1%.V meziměsíčním srovnání inflace rostla jen o 0,2% oproti říjnovým 2% a oproti trhem&hell


Stahování likvidity z Binance nebezpečně zrychluje
Kurzy.cz | 09:29:49
Za poslední tři dny exponenciálně zrychluje objem prostředků, které vybírají zákazníci Binance. Před třemi dny to bylo v hodnotě cca 1 miliarda dolarů, předevčírem 2 miliardy a včera 3 miliardy dolarů.


Průzkum Modré pyramidy: Dotace na udržitelnost by lidé rádi řešili se svojí stavební spořitelnou
Kurzy.cz | 09:24:59
2022 Čechům se líbí představa, že by jim při sjednání úvěru na bydlení v rámci stavebního spoření jejich spořitelna pomohla také s kompletním vyřízením dotací na udržitelné technologie či zateplení budov. V průzkumu Modré pyramidy ke stavebnímu spoření se


USA: Inflace zpomalila výrazněji. Inflační tlaky zůstávají ale relativně silné a to povede k dalšímu růstu sazeb směrem k/nad 5%
Kurzy.cz | 09:24:16
Hlavní událostí včerejšího dne byla americká inflace. U té se čekalo, že ze 7,7 % zpomalila v listopadu na 7,3 %. Skutečnost ale byla ještě o dvě desetiny nižší. V meziměsíčním vyjádření rostly ceny v USA o 0,1 %.


Svatý grál čisté energie je tu. Vědci provedli jadernou fúzi, při které vzniklo víc energie, než bylo spotřebováno
iHned.cz | 10:00:14
Vědcům v USA se poprvé podařilo provést jadernou fúzi, při které vzniklo více energie, než kolik se jí spotřebovalo. Vědecký průlom, o němž už v pondělí informoval americký tisk, dnes potvrdila ministryně energetiky Jennifer Granholmová, kterou...


Čeští Piráti z europarlamentu píšou Bidenovi. Žádají milost pro zakladatele WikiLeaks Assange
iHned.cz | 10:00:14
Pirátští europoslanci z Česka a Německa v otevřeném dopise žádají amerického prezidenta Joea Bidena, aby omilostnil zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Iniciativu, pro kterou nyní shánějí podporu v Evropském parlamentu, představili ČTK společně s...


Surface Pro 9 v testu: nejlepší PC tablet po deseti letech vývoje odstranil konektor pro sluchátka
iHned.cz | 10:00:14
Microsoftu se díky síle vůle podařilo téměř nemožné. Vytvořil komerčně úspěšnou a funkčně lepší odpověď na iPad od Applu. Plnohodnotné PC v těle tabletu s vysokým rozlišením, ale zároveň s použitelnou klávesnicí, která nepřidává celému systému...


Americká inflace byla nižší, co na to Fed? - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:08:34
Americká inflace za listopad byla o něco nižší jak v meziročním, tak meziměsíčním srovnání (7,1 % vs očekávaných 7,3 % meziročně, respektive 0,1 % vs 0,3 % meziměsíčně).


Wall Sreet 13.12. - zvýšená volatilita po důležitých inflačních číslech
Kurzy.cz | 09:07:58
Volatilitu na americké trhy přineslo očekávání důležitých čísel ze spotřebitelské inflace (CPI) za listopad, když trhy poskočily nahoru ještě před jejich zveřejněním. Čísla ukázala ještě výraznější zpomalení růstu, než trh čekal, a euforie byla tu.


Podíl výdajů na výzkum ze státního rozpočtu klesá
Kurzy.cz | 09:04:03
V roce 2021 podpořil stát ze svého rozpočtu výzkum a vývoj částkou 38 miliard korun, což představovalo 2,0 % z celkových výdajů státního rozpočtu. Ve srovnání s předchozím rokem zůstaly tyto výdaje téměř totožné, jejich podíl na státním rozpočtu i hrub...


Americká inflace byla nižší
Kurzy.cz | 08:36:46
Ačkoliv bezprostřední tržní reakce byla optimistická, tak stanovisko, které k číslům zaujme americká centrální banka, uvidíme teprve dnes večer a vše bude zarámováno zveřejněním nové prognózy.


Koruna okupuje hranici 24,30 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:35:57
Prezident Zeman dnes jmenuje dva nové členy bankovní rady ČNB.


Eurodolar vyčkává na zasedání Fedu (14.12.2022)
Kurzy.cz | 08:35:18
O desetinku nižší než očekávaná americká inflace poslala eurodolar raketově vzhůru, takže směřoval až k téměř 1,07.


Wall Street neudržela raketový růst
Kurzy.cz | 08:34:39
Americké akciové trhy včera otevřely strmým růstem, když Nasdaq v úvodu rostl dokonce o bezmála 4 %.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 14.12.2022
Kurzy.cz | 08:26:00
Klíčové události
• Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW v prosinci roste na -23,6 b.
• Německo: Spotřebitelské ceny v listopadu dle finálních dat klesly o 0,5 % m/m, meziročně vzrostly o 10,0 % (dle údajů harmonizovaných s EU meziměsíčně stagnov...


Rozpačitá reakce na americké CPI, dnes zasedá Fed - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:18:24
Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace, která překvapila nižším než očekávaným růstem. Okamžitá reakce na trzích byla pozitivní, ale indexy navzdory prvotnímu růstu své zisky začaly rychle odevzdávat. Seanci pak zakončily na stejných úrovní...


Až do deváté hodiny zůstává v platnosti výstraha před silným mrazem. Středeční ráno přináší silné mrazy na severovýchod území.
Kurzy.cz | 07:42:00
Avšak zatímco včera panovaly nízké teploty pod -12 °C na západě a jihozápadě republiky, středeční ráno přináší silné mrazy na severovýchod území. Na počátku noci klesaly teploty pod -12 °C také ve středních Čechách a na Českomoravské vrchovině, ale v&hell


Americká centrální banka zvýší sazby o dalších padesát bodů (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:13:25
Klíčovou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky.
Ta podle našeho i tržního odhadu zvedne sazby o dalších 50 bb. Zajímavý bude i
pohled na její nový medián výhledu úrokových sazeb. Ten se zřejmě posune na
5,0-5,25 %, což je i úrove...


Školství v Ústeckém kraji – 2021/2022 - celkem 360 mateřských škol s 1 170 třídami navštěvovalo 24 264 dětí
Kurzy.cz | 10:00:23
Meziročně jsme zaznamenali nárůst počtu dětí v mateřských školách, ale také žáků středních škol a gymnázií. Zvýšil se i počet studentů vyšších odborných škol. Naproti tomu počet žáků základních škol poklesl. Kraj se rovněž jako celá ČR potýká...


Kvůli ptačí chřipce platí od 14. prosince v celém Česku zákaz venkovního chovu drůbeže
Kurzy.cz | 10:00:24
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností (viz příloha). Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů se od středy 14....


Nejbohatším člověkem světa je poprvé Evropan. Francouz Arnault sesadil Muska
aktuálně.cz | 09:33:49
Z první příčky sesadil Elona Muska francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH.


S jakým typem kašle je nutné vyhledat pomoc? Lékař popisuje příznaky smrtelné nemoci
aktuálně.cz | 09:05:00
Sledujte druhý díl nové série První příznaky o rakovině plic.


OBRAZEM: Opravdový skvost. Obří tatranka stanovila nový český rekord
Denik.cz | 09:11:00
/FOTOGALERIE/ Asi všichni milovníci sladkých dobrot znají oplatku tatranka. Opavský závod firmy Mondelez International, který tyto oplatky vyrábí, ale nyní upekl opravdový skvost, který nemá obdoby. Tatranka je totiž dlouhá téměř metr, což představuje nový český rekord a tím i zápis do české knihy rekordů.


Další mrazivá noc. Teploty na Šumavě poklesly až k minus 18 stupňům Celsia
Denik.cz | 08:56:00
Česko zažilo další mrazivou noc, teploty klesaly hluboko pod nulu nejen na horách. V Orlickém Záhoří na východní straně Orlických hor bylo pod minus 20 stupni Celsia, skoro 18 stupňů pod bodem mrazu bylo i na některých městských stanicích na severu Moravy. Na silnicích hlavně ve vyšších polohách leží uježděný sníh a i přes den se tam mohou tvořit sněhové jazyky. Cesty byly po ránu i na horách s opatrností sjízdné, větší komplikace v dopravě zatím silničáři nehlásí.


Centrum Kyjeva se ocitlo pod palbou. Protiletecká obrana sestřelila drony
Denik.cz | 08:07:00
Z historického centra Kyjeva, kde se nachází i vládní budovy, byly ráno hlášeny výbuchy. Starosta Vitalij Kličko na telegramu napsal, že v hlavním městě a Kyjevské oblasti protiletecká obrana sestřelila deset íránských dronů Šáhed. O případných škodách neinformoval.


Podpisu smlouvy už nic nebrání. Soud povolil správkyni Sberbank prodej úvěrů banky České spořitelně
Hospodářské noviny | 11:00:03
Městský soud v Praze povolil insolvenční správkyni Sberbank CZ Jiřině Lužové prodej úvěrů banky České spořitelně. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. S prodejem úvěrů spořitelně už souhlasily Česká národní banka a Úřad pro...


Toyota chystá levnější elektromobily pro Evropu. Nezatracuje ani hybridy
Hospodářské noviny | 11:00:03
Toyota loni ohlásila globální zelenou ofenzivu, která by měla do roku 2030 vyústit ve výrobu 30 čistě elektrických modelů Toyoty a Lexusu. Ne všechny ovšem zamíří do Evropy. I pro starý kontinent ale mají Japonci konkrétní plány. Ty zahrnují pět...


Musk sesazen. V čele žebříčku nejbohatších lidí světa je poprvé Evropan
Hospodářské noviny | 11:00:03
Majitel internetové společnosti Twitter Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan,...


Svatý grál čisté energie je tu. Vědci provedli jadernou fúzi, při které vzniklo víc energie, než bylo spotřebováno
Hospodářské noviny | 11:00:03
Vědcům v USA se poprvé podařilo provést jadernou fúzi, při které vzniklo více energie, než kolik se jí spotřebovalo. Vědecký průlom, o němž už v pondělí informoval americký tisk, dnes potvrdila ministryně energetiky Jennifer Granholmová, kterou...


Čeští Piráti z europarlamentu píšou Bidenovi. Žádají milost pro zakladatele WikiLeaks Assange
Hospodářské noviny | 11:00:03
Pirátští europoslanci z Česka a Německa v otevřeném dopise žádají amerického prezidenta Joea Bidena, aby omilostnil zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Iniciativu, pro kterou nyní shánějí podporu v Evropském parlamentu, představili ČTK společně s...


Surface Pro 9 v testu: nejlepší PC tablet po deseti letech vývoje odstranil konektor pro sluchátka
Hospodářské noviny | 11:00:03
Microsoftu se díky síle vůle podařilo téměř nemožné. Vytvořil komerčně úspěšnou a funkčně lepší odpověď na iPad od Applu. Plnohodnotné PC v těle tabletu s vysokým rozlišením, ale zároveň s použitelnou klávesnicí, která nepřidává celému systému...


Zničila je přílišná sebedůvěra. Jak Ukrajinci raketami, které neměli mít, zničili křižník Moskva
Hospodářské noviny | 11:00:03
Ukrajincům pomohlo při dubnovém potopení křižníku Moskva opakovaně počasí. Jejich střely Neptun, které při útoku na vlajkovou loď ruské Černomořské flotily použili, si neúspěšně odzkoušeli už na začátku invaze. Panuje také podezření, že vývoj střel...


Na Bachmut je vedený plošný útok. Snažíme se střídat, ale je to peklo, říká český paramedik
Hospodářské noviny | 11:00:04
„Na Bachmut je vedený plošný útok, občas jsou boje i v ulicích blízko nás, ale nejsme vojáci, nejsme tam abychom bojovali. Snažíme se v tom blázinci střídat. Je to skousnutelné, ale ne na dlouho, určitým způsobem to je peklo,“ říká český...


Odpůrci stropů na plyn se bojí poměrů jak ze socialistického řeznictví. Síkela přitvrdí
Hospodářské noviny | 11:00:04
Ministr průmyslu Jozef Síkela (či některý z jeho poradců) se evidentně skvěle orientuje v složitých dějinách evropské diplomacie. „Pokud nemůžete najít nejlepší řešení hned, musíte přijmout to druhé nebo třetí nejlepší řešení,“ prohlásil...


Libye, zapomenuté Belize, nebo evropská Havaj? Nejen o tom se dočtete v prosincovém čísle LaZ!
Reflex | 09:30:00
Přinášíme vám pravidelnou dávku zážitků z celého světa v novém čísle jediného českého cestovatelského měsíčníku. Tentokrát s námi zavítáte do Afriky, Střední Ameriky nebo Asie.


Dva roky to šlo i bez něj: Senát USA schválil Bijana Sabeta na post velvyslance v Česku
Tiscali-zprávy | 07:16:16
Americký Senát schválil nominaci investora Bijana Sabeta na post velvyslance USA v Česku. Sabet o tom informoval na svém účtu na twitteru.


Fotbalisté Maroka se dnes zkusí přes obhájce zlata z Francie probojovat do finále
Tiscali-zprávy | 06:53:40
V dnešním semifinále mistrovství světa v Kataru nastoupí obhájci zlata z Francie proti Maroku. Pokud africký tým vyřadí dalšího favorita, stane se prvním finalistou v historii šampionátů ze země mimo Evropu a Jižní Ameriku. Zápas v Chúru začne ve 20:00 našeho času. Jeho vítěz se v nedělním finále utká s Argentinou.


Zaměstnanecké benefity a daně. Co je dobré vědět?
E15-ekonomika | 10:43:00
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz.  Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější? 


Sleva na poplatníka 2023 za rok 2022: Výpočet a kdo ji může uplatnit
E15-ekonomika | 10:25:00
Každý daňový poplatník má nárok na základní daňovou slevu na poplatníka. Co je daňová sleva na poplatníka 2022? Co znamená základní sleva na poplatníka a jak funguje? Jak na výpočet?


Otevírací doba obchodů na Vánoce: Kdy mají obchody zavřeno a kdy otevřeno
E15-ekonomika | 09:45:00
S blížícími se vánočními svátky vrcholí nákupní horečka. Obchody i letos zavřou na tři dny v rámci státních svátků a opětovně otevřou až v úterý 27. prosince. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno? 


Ranní check: Twitter měl a má závažné potíže se svobodou projevu, prohlásil Jack Dorsey
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 348. den roku, svátek má Lýdie, před pěti lety mediální konglomerát Disney oznámil, že odkoupí konkurenční filmové studio 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů, bezmála dva biliony korun.  
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


ANKETA: Jak by mělo Česko přistoupit k prosazení Green Dealu? Ptáme se prezidentských kandidátů
E15-ekonomika | 07:30:00
Kandidáti na prezidenta se představují. Jaké zastávají hodnoty? Jaké jsou jejich ekonomické postoje? Podporují Ukrajinu? A co si myslí o odcházejícím prezidentovi Miloši Zemanovi? Každý všední den vydáváme odpovědi prezidentských kandidátů na jednu anketní otázku. Andrej Babiš a Jaroslav Bašta na dotazy deníku E15 neodpověděli.


Zaměstnanecké benefity a daně. Co je dobré vědět?
E15-politika | 10:43:00
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz.  Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější? 


Sleva na poplatníka 2023 za rok 2022: Výpočet a kdo ji může uplatnit
E15-politika | 10:25:00
Každý daňový poplatník má nárok na základní daňovou slevu na poplatníka. Co je daňová sleva na poplatníka 2022? Co znamená základní sleva na poplatníka a jak funguje? Jak na výpočet?


Otevírací doba obchodů na Vánoce: Kdy mají obchody zavřeno a kdy otevřeno
E15-politika | 09:45:00
S blížícími se vánočními svátky vrcholí nákupní horečka. Obchody i letos zavřou na tři dny v rámci státních svátků a opětovně otevřou až v úterý 27. prosince. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno? 


Ranní check: Twitter měl a má závažné potíže se svobodou projevu, prohlásil Jack Dorsey
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 348. den roku, svátek má Lýdie, před pěti lety mediální konglomerát Disney oznámil, že odkoupí konkurenční filmové studio 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů, bezmála dva biliony korun.  
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


ANKETA: Jak by mělo Česko přistoupit k prosazení Green Dealu? Ptáme se prezidentských kandidátů
E15-politika | 07:30:00
Kandidáti na prezidenta se představují. Jaké zastávají hodnoty? Jaké jsou jejich ekonomické postoje? Podporují Ukrajinu? A co si myslí o odcházejícím prezidentovi Miloši Zemanovi? Každý všední den vydáváme odpovědi prezidentských kandidátů na jednu anketní otázku. Andrej Babiš a Jaroslav Bašta na dotazy deníku E15 neodpověděli.


Generálním ředitelem TV Nova bude Daniel Grunt
lupa.cz | 11:38:37
Novým generálním ředitelem TV Nova bude od 1. ledna 2023 Daniel Grunt. Souběžně bude dál řídit digitální aktivity mateřské mediální skupiny CME, dokud se nenajde jeho nástupce na této pozici.


Twitter měl a má problémy, napsal exšéf sociální sítě. Přiznal svá pochybení
idnes.cz | 11:33:00
Spoluzakladatel a bývalý ředitel společnosti Twitter Jack Dorsey připustil, že v řízení firmy pochybil. Doplnil, že firma, kterou kdysi vedl, má stále problémy. Současného majitele Twitteru Elona Muska s tím ale výslovně do souvislosti nedal.


Američané zřídili v Jižní Koreji kosmickou jednotku. Reagují na Kimovy rakety
idnes.cz | 11:32:00
Armáda Spojených států oznámila zřízení nové jednotky amerických kosmických sil v Jižní Koreji. Jednotka vznikla v době, kdy spojenci posilují své kapacity, aby mohli lépe čelit jaderným a raketovým hrozbám ze strany KLDR.


Uzavřené ulice, deset tisíc policistů. Francie se chystá na zápas s Marokem
idnes.cz | 11:25:00
Francie a Maroko se ve středu večer utkají v semifinále fotbalového mistrovství světa a stejně jako po předchozích zápasech Maroka i tentokrát se opět očekávají násilné výtržnosti Maročanů v ulicích. Rozsah policejních příprav na zápas je podle francouzského ministerstva vnitra podobný jako v případě teroristického ohrožení.


Opustil jsi svět příliš brzy, píše Tina Turner. Zemřel i její druhý syn
revue.idnes.cz | 11:27:00
Tina Turner musí v posledních letech čelit smrti svých dětí. Před čtyřmi roky se zastřelil její starší syn Craig. Nyní zemřel i její mladší syn Ronnie, jehož měla s exmanželem, muzikantem Ikem Turnerem. Zpěvačka napsala synovi na svém instagramovém profilu dojemný vzkaz.


Já Jana Krause ale opravdu neznám, nikdo nás nikdy nepředstavil, říká Šíp
idnes.cz | 11:00:00
Dršťková polévka, konspirační teorie, třetí pohlaví. Karel Šíp se v nové knize Krotitel splašených myšlenek zamýšlí nad lecčím. S nadhledem a humorem, jak je mu vlastní. V pořadu Rozstřel pohovořil o politické korektnosti, autocenzuře i letošní silvestrovské Všechnopárty.


Sněhové jazyky a nesjízdné silnice. V pátek na východě připadne až 15 cm
idnes.cz | 10:54:00
Do střední Evropy ve středu dorazí brázda nízkého tlaku vzduchu z jihozápadu. Meteorologové z Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) očekávají tvorbu sněhových jazyků. Varují před možnými komplikacemi na silnicích a v dopravě. Na Moravě a ve Slezsku v pátek podle výhledu meteorologů připadne až 15 centimetrů nového sněhu.


Soud povolil správkyni Sberbank prodej úvěrů banky České spořitelně
idnes.cz | 10:46:00
Městský soud v Praze povolil insolvenční správkyni Sberbank CZ Jiřině Lužové prodej úvěrů banky České spořitelně. S prodejem úvěrů spořitelně už souhlasily Česká národní banka a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, takže podpisu kupní smlouvy podle Lužové už nic nebrání.


Dacie s novou identitou dorazily do Česka. Nová zelená Dusty sluší snad každému modelu
Auto.cz | 10:57:00
Šedými myškami nejsou vozy Dacia již od aktuálních generací všech modelů. Krásně prokoukly. Nové logo je tak jen třešničkou na dortu.


Honda láká na premiéru závodní verze nového Civicu Type R TCR
Auto.cz | 09:58:00
Závodní speciál nabídne ještě propracovanější aerodynamiku, vylepšený motor a další důležité drobnosti.


Prezident Zeman jmenuje dva nové členy bankovní rady ČNB
idnes.cz | 10:23:00
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje dva nové členy bankovní rady ČNB. Svou funkci začnou vykonávat od poloviny února a nahradí tak současného viceguvernéra Marka Moru a člena rady Oldřicha Dědka. Živý přenos ze jmenování sledujte živě od 15:00.


Věznice USA vytvořili nacisté, řekl But. V cele měl Putina, k jídlu burgery
idnes.cz | 10:12:00
Ruský obchodník se zbraněmi Viktor But v televizním rozhovoru s bývalou ruskou špionkou Marijou Butinovou řekl, že americké věznice jsou založené na nacistických principech. Zároveň ale prozradil, že dostával k jídlu hamburgery a v cele měl obraz ruského prezidenta Vladimira Putina. Vstoupil do nacionalistické Liberálně demokratické strany Ruska.


Nolan pro svůj film Oppenheimer natočil atomový výbuch bez využití počítače
idnes.cz | 10:08:00
Očekávaný snímek Christophera Nolana Oppenheimer vypráví osud amerického fyzika Roberta Oppenheimera, přezdívaného „otec atomové bomby“, zásadní postavu takzvaného Projektu Manhattan. Režisér tak ve filmu mimo jiné zobrazí slavný jaderný test Trinity, který prý natočil bez využití počítačových efektů.


Jiskření na předvolební talk show. Den s prezidentským kandidátem Babišem
idnes.cz | 10:00:00
Můžete říct, co udělat, aby tahle vláda skončila? Bývalý moderátor televizního pořadu ČT Medúza a dnešní poslanec hnutí ANO Aleš Juchelka čte další z dotazů diváků. V sále plzeňského hotelu Vienna House Easy Pilsen to ve čtvrtek v podvečer vypadá jako při natáčení americké talk show, jejíž podobu v Česku proslavil Jan Kraus. V červeném ušáku sedí prezidentský kandidát Andrej Babiš.


Nečas popřel lživou výpověď ve prospěch manželky. Bál jsem se o život, řekl soudu
idnes.cz | 09:58:00
Bývalý premiér Petr Nečas ve středu u soudu popřel obvinění z toho, že křivě vypovídal ve prospěch své ženy Jany (dříve Nagyové) v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Řekl, že obžalobu pokládá za nekonkrétní.


Rožnov ukončil smlouvu se stavbaři, z drahého kulturáku jsou jen základy
idnes.cz | 09:52:00
Rožnov pod Radhoštěm se dohodl se stavební firmou Navláčil, zhotovitelem hlavní stavby moderního kulturního centra, na ukončení smlouvy. Zastupitelé města v úterý schválili dohodu o narovnání mezi městem a firmou. Rekordní investice se městu nevydařila, přesto chce radnice v projektu pokračovat.


U Mladé Boleslavi se čelně srazily dva kamiony, jeden z řidičů zemřel
idnes.cz | 09:37:00
U obce Obruby nedaleko Mladé Boleslavi se ráno čelně střetly dva nákladní automobily. Hasiči vyprostili dva lidi, jeden z řidičů nehodu nepřežil, druhý je těžce zraněný. Silnice I/16 je uzavřena.


Jedinou ruskou IPO letos obstaral pronajímatel koloběžek. Whoosh si z primárního úpisu odnesla necelou polovinu částky, ve kterou doufala
Kurzy.cz | 11:57:14
Jedinou primární veřejnou nabídku tohoto roku dnes v Rusku uspořádala společnost Whoosh, i když na ruském trhu zbaveném zahraničních investorů nakonec získala méně, než s čím původně počítala.


Průmysl v eurozóně zpomalil (14.12.2022)
Kurzy.cz | 11:13:15
Průmyslová výroba v říjnu zpomalila na 3,4 % meziročně oproti revidovaným 5,1 % v září. Trhy očekávaly zpomalení na 3,3 % meziročně.


Maďary drtí inflace, prodloužili strop cen u potravin. Na vině je Brusel, tvrdí
idnes.cz | 08:42:00
Maďarská vláda do konce dubna prodloužila cenový strop na základní potraviny. V úterý o tom podle agentury MTI informoval ministerstvo zemědělství. Minulý týden naopak zrušila cenový limit na pohonné hmoty.


Pro Rusy prali peníze a sháněli nelegální technologie, hrozí jim 30 let vězení
idnes.cz | 08:05:00
Pětice Rusů a dva Američané byli ve Spojených státech obžalováni z toho, že se snažili pro Rusko obstarávat citlivé technologie a prali pro ruskou vládu špinavé peníze. U jednoho z obžalovaných rovněž podle amerického ministerstva spravedlnosti panuje podezření, že je členem ruské tajné služby FSB.


Běžný účet znížil svůj deficit
Kurzy.cz | 10:46:17
Běžný účet platební bilance v říjnu snížil svůj deficit na -34,76 mld. CZK oproti revidovaným -68,91 mld. v září. Trhy očekávaly snížení deficitu na -31,25 mld. CZK.


Výsledky Oracle za 3Q překonaly odhady trhu
Kurzy.cz | 10:45:32
Společnost Oracle se vymyká tržnímu trendu a oznámila čtvrtletní zisk a tržby, které překonaly odhady analytiků. Tržby dosáhly 12,27 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 18 %, a zářivým světlem se stala nedávná akvizice společnosti Cerner,&hel


ČNB: Karina Kubelková – Hlasování o poklesu sazeb teď není vůbec na stole
Kurzy.cz | 10:44:17
Česko bojuje s dramatickým zdražováním a kupní síla jeho mezd klesá nejbrutálnějším tempem z unijních ekonomik. V jaké fázi inflačního vývoje se nacházíme?


Portfolio v roce 2023 podle Fidelity: Defenzivní pozice, dokud neustoupí volatilita, a diverzifikace
Kurzy.cz | 10:40:47
V době, kdy se již pomalu blíží rok 2023, nemají globální trhy aktiv rozhodně nouzi o překážky. Snahy amerického Fedu o kontrolu prudce rostoucí inflace v USA vedou k výraznému zhodnocování dolaru a odlivu kapitálu z ostatních regionů.


Seriály na HBO, které nesmíte propásnout o vánočních svátcích. Přístup je zdarma
idnes.cz | 00:05:00
K vánočním svátkům se tak nějak pojí sledování televize. Pokud ovšem máte dost českých pohádek, které jste už viděli mnohokrát, zde je několik tipů na seriály, které byste rozhodně neměli propásnout. Všechny jsou na streamovací službě HBO MAX, ke které získáte přístup zdarma.


Podpisu smlouvy už nic nebrání. Soud povolil prodej úvěrů Sberbank České spořitelně
iHned.cz | 12:00:13
Městský soud v Praze povolil insolvenční správkyni Sberbank CZ Jiřině Lužové prodej úvěrů banky České spořitelně. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. S prodejem úvěrů spořitelně už souhlasily Česká národní banka a Úřad pro...


Toyota chystá levnější elektromobily pro Evropu. Nezatracuje ani hybridy
iHned.cz | 12:00:13
Toyota loni ohlásila globální zelenou ofenzivu, která by měla do roku 2030 vyústit ve výrobu 30 čistě elektrických modelů Toyoty a Lexusu. Ne všechny ovšem zamíří do Evropy. I pro starý kontinent ale mají Japonci konkrétní plány. Ty zahrnují pět...


Musk sesazen. V čele žebříčku nejbohatších lidí světa je poprvé Evropan
iHned.cz | 12:00:13
Majitel internetové společnosti Twitter Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan,...


Graf dňa - GBPUSD (14.12.2022)
Kurzy.cz | 10:24:24
Pár GBPUSD sa dnes mierne stiahol, keď obchodníci strávili najnovšie ekonomické údaje z Veľkej Británie. Včerajšia správa o zamestnanosti v Spojenom kráľovstve ukázala, že miera nezamestnanosti v období od augusta do októbra mierne vzrástla na 3,7 %, z...


Podíl výdajů na výzkum ze státního rozpočtu klesá (14.12.2022)
Kurzy.cz | 10:22:14
V roce 2021 podpořil stát ze svého rozpočtu výzkum a vývoj částkou 38 miliard korun, což představovalo 2,0 % z celkových výdajů státního rozpočtu. Ve srovnání s předchozím rokem zůstaly tyto výdaje téměř totožné, jejich podíl na státním rozpočtu i hrub...


Fed v centre pozornosti - Ekonomický kalendár
Kurzy.cz | 10:21:58
Európske indexy sú nastavené na mierne vyššie otvorenie
Rozhodnutie o sadzbách Fedu o 20:00
Správa DOE o zásobách ropy


Akciové trhy v Európe sú dnes nastavené na vyššie otvorenie, avšak pohyby sú obmedzené, pretože obchodníci sa pripravujú na veľmi...


Ranné zhrnutie (14.12.2022)
Kurzy.cz | 10:21:31
Americké indexy ukončili včerajšiu seansu vyššie, ale vymazali väčšinu skorých ziskov. S&P 500 si pripísal 0,73 %, Dow Jones sa posunul o 0,30 % vyššie a Nasdaq vyskočil o 1,01 %. Russell 2000 pridal 0,76 %

Vyššie sa obchodovali aj indexy z Ázie a T...


Do tvorby komunitní energetiky patří i podnikatelská sféra - komentář
Kurzy.cz | 10:20:06
Firmy mohou na vybudování obnovitelného zdroje energie získat dotaci. Doporučuji podnikatelům, aby si podmínky dotace, o kterou chtějí požádat, detailně prostudovali. V opačném případě mohou být nemile překvapeni, že se v budoucnu nebudou moci stát součás


Ranní okénko - Jak nižší americká inflace zamíchala s tržním očekáváním?
Kurzy.cz | 10:00:30
Americká inflace včera překvapila nižším tempem než trh očekával, a to platí jak pro celkovou tak jádrovou inflaci. Jádrová inflace meziměsíčně vzrostla o 0,1 % oproti očekáváným 0,3 % a snížila se z předchozích 0,4 %.


Pro rozvoj venkova Ústeckého kraje je na rok 2023 připraveno 54 milionů korun
Kurzy.cz | 09:24:02
Dotační programy pro rok 2023 zaměřené na podporu rozvoje venkova byly schváleny a jsou připravené otevřít své brány žadatelům. Jedná se tradičně o program Podpora komunitního života na venkově a Program obnovy venkova, a již podruhé také o Obchůdek 20...


USA: Inflace v listopadu dále zvolnila
Kurzy.cz | 09:13:55
Inflace v listopadu podruhé v řadě překvapila na straně výraznějšího zpomalení. Celková inflace v listopadu klesla na letošní minimum 7,1 % r/r (7,7 % r/r v říjnu, 8,2 % v září), což bylo větší zpomalení, než se čekalo (oček. 7,3 %).


Indexy realizovaných cen bytů - 3. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:09:24
Indexy realizovaných cen nových a starších bytů.


WEBINÁŘ Makrovýhled na rok 2023 s Janem Burešem. Nejen o Česku, koruně i energiích. 15. 12. v 15:00 (14.12.2022)
Kurzy.cz | 09:08:48
Co čekat od roku 2023 ve světové i české ekonomice, na cenách energií, z pohledu inflace a mezd, na české koruně? Hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš vás na webináři 15.


MF: Přehled cenových map
Kurzy.cz | 07:45:00
Přehled cenových map stavebních pozemků obcí (CMSP).


Ministerstvo životního prostředí přispěje půlmiliardovou dotací obcím na předcházení vzniku odpadu
Kurzy.cz | 01:00:00
Díky nové dotaci Ministerstva životního prostředí mohou obce ušetřit finanční prostředky a zároveň prospět životnímu prostředí. Pro žadatele je v Operačním programu Životní prostředí (OPŽP) připraveno pět set milionů korun z evropských fondů na projekt...


Kulturní zařízení v Moravskoslezském kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 12:00:37
Do knihoven v Moravskoslezském kraji přišlo v roce 2021 přes 3,8 milionu návštěvníků, kteří měli možnost vybrat si z více než 5,0 milionu knihovních jednotek či využít 836 počítačů s připojením k internetu. Registrovaný čtenář si v loňském roce...


Z věznice památník. Architekti ukázali proměnu míst, kde komunisté týrali své odpůrce
aktuálně.cz | 11:49:35
V areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti má vzniknout památník obětí totality. Otevření je plánované na rok 2028.


Exšéf Twitteru přiznal chyby při řízení sociální sítě. Teď volá po vhodném algoritmu
aktuálně.cz | 11:41:39
Jack Dorsey uvedl, že firma, kterou kdysi vedl, má stále problémy. Nynějšího majitele Twitteru Elona Muska s tím ale výslovně do souvislosti nedal.


Vyhrožovali nám zabitím, policejní ochrance jsem nevěřil, řekl expremiér Nečas soudu
aktuálně.cz | 11:28:24
Petr Nečas u soudu popřel obvinění z toho, že křivě vypovídal ve prospěch své ženy Jany Nečasové v kauze zneužití Vojenského zpravodajství.


Až příliš záhadné zmizení. Šestnáct Ukrajinců je v rukou Rusů, tvrdí jejich rodiny
aktuálně.cz | 11:20:00
Šestnáct námořníků z Ukrajiny se pohřešuje od té doby, co ruské jednotky v Černém moři potopily dvě lodě.


Žádný rychlý pád Ukrajiny ani slabý Západ. Putin se přepočítal, řekl kancléř Scholz
aktuálně.cz | 10:35:11
Invazi na Ukrajinu nadále sledujeme v online reportáži.


VIDEO: Pohled z dronu. Na dálnici D35 mezi Časy a Ostrovem finišují práce
Denik.cz | 10:46:00
Co probíhalo během listopadu na úseku dálnice D35 Časy - Ostrov na Pardubicku, který se za osm dní otvírá? Nabízíme malé poohlédnutí v podobě nové vizualizace pohledem z dronu od Ředitelství silnic a dálnic. Na trasu už se sněhovou nadílkou vyjely i první pluhy.


Expremiér Nečas u soudu popřel, že nepravdivě svědčil ve prospěch manželky
Denik.cz | 10:15:00
Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) u soudu popřel obvinění z toho, že křivě vypovídal ve prospěch své ženy Jany (dříve Nagyové) v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Řekl, že se cítí nevinný a že obžalobu pokládá za nejasnou a nekonkrétní. Trvá na své verzi, že jako předseda vlády měl oprávněné obavy ze sledování sebe i své rodiny, a že proto požádal tehdejší šéfku svého kabinetu Nagyovou, aby mu zprostředkovala pomoc od zpravodajců.


Musk sesazen. Nejbohatším člověkem světa se poprvé stal Evropan
Denik.cz | 09:43:00
Majitel internetové společnosti Twitter Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan, uvedla agentura Bloomberg.


Nápaditá chata pro milovníky přírody s velkorysým výhledem na vodní hladinu
eStav.cz | 12:01:07
Prostředí okolo Vranovské přehrady zvané Moravský Jadran milovali hlavně moravští trampové. Zdejší louky a lesy svádějí k nostalgii, odpočinku i vodním sportům a stále se řadí k nejvíce vyhledávaným lokalitám jižní Moravy. Nahlédněme do nevelké chaty ve Vranově nad Dyjí, ke které hravě připlujete na kajaku.


Do čela Novy míří Daniel Grunt. Zaměří se mimo jiné na růst placené streamovací platformy Voyo
Hospodářské noviny | 14:00:01
Novým generálním ředitelem TV Nova bude od ledna dosavadní šéf digitálních médií CME sedmačtyřicetiletý Daniel Grunt. Nahradí současné ředitele Jana Vlčka a Kláru Brachtlovou, kteří se posunou do vedení mateřské skupiny CME, jejíž vlastníkem je...


Nejen Patrioty. Ukrajinci potřebují západní protiraketové zbraně, zásoby sovětských systémů S-300 a Buk docházejí
Hospodářské noviny | 14:00:01
Nemine den, aby ukrajinští obránci nehlásili sestřelení ruských raket nebo dronů. Ukrajinská protiraketová obrana je málo viditelnou, ale o to důležitější součástí úsilí zvládnout útoky, které mají především pomocí likvidace ukrajinské energetiky...


Hilšer mezi svými: Odstoupil bych, ale žádnou Čaputovou mezi kandidáty nevidím
Hospodářské noviny | 14:00:01
Do dveří žižkovské hospody vstoupí sám, ve žluté bundě a džínách. Prochází kolem baru do menší místnosti, kde u stolů sedí s pivem asi 17 lidí. Z nich jsou asi čtyři z jeho týmu. Senátor a prezidentský kandidát Marek Hilšer se usadí na židli,...


Volnočasově, a přesto vkusně. Jak nosit pohodlné oblečení a zůstat stylový
Hospodářské noviny | 14:00:02
Sportovní oblečení je znovu v kurzu, k čemuž přispěly i poslední dva roky, které jsme trávili většinou doma. Jak ho ale nosit a pořád vypadat stylově? Na to odpovídá čtvrtý díl seriálu Stylový muž, který vznikl ve spolupráci PročNe a módního domu...


Přestaňme fantazírovat o tom, jak válka na Ukrajině skončí. Chce to stratégy, ne snílky
Hospodářské noviny | 14:00:02
Politici se občas chovají jako fotbaloví fanoušci. Skandují slogany, aby mobilizovali své voliče, podobně jako když diváci na zápase chtějí pohnat k lepšímu výkonu svůj tým. Je to normální, k politice to patří. Ale – politici si, na rozdíl od...


Mám dvě děti, ale bez podpory skvělého partnera by to nešlo, říká Špotáková
revue.idnes.cz | 13:36:00
Oštěpařka Barbora Špotáková letos oznámila konec své výjimečné kariéry. Nyní promluvila o správné technice hodu oštěpem, ale i vděku k partnerovi Lukášovi Novotnému a hlídacím babičkám. Bez těch by jako profesionální sportovkyně jen těžko zvládala rodinné povinnosti a vrcholové výkony zároveň.


Není to zázrak, ale díky za to, hodnotí průmyslníci strop na ceny energií
idnes.cz | 13:45:20
Vláda se ve středu chystá projednat nařízení upravující cenový strop u energií pro velké podniky. Podle předlohy by pro velké podniky měly platit stejné ceny, jaké už vláda dříve nastavila pro ostatní odběratele, tedy 5 Kč za kWh elektřiny a 2,50 za kWh plynu bez DPH. Zástupci firem takové řešení vítají, i když řadu věcí bude ještě třeba dopracovat.


KOMENTÁŘ: Macronův závazek sebelásky. Jeho domácí kredit děsí Ukrajinu i Polsko
idnes.cz | 13:25:00
Snaha, s jakou chce francouzský prezident Emmanuel Macron ovlivnit běh mezinárodní politiky, není malá. Výsledky jsou ale mnohdy v řádu optického klamu – a pro Ukrajinu navíc varovné, píše ve svém komentáři pro MF DNES konzultant Institute of European Democrats Josef Brož.


Policie navrhla obžalovat viníka výbuchu v Koryčanech, kde zemřeli dva hasiči
idnes.cz | 13:14:00
Policie v souvislosti s loňským výbuchem rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku, při němž zahynuli dva dobrovolní hasiči, navrhla obžalovat jednoho člověka z obecného ohrožení z nedbalosti. Potvrdil to státní zástupce Jiří Láníček, který případ dozoruje.


Renault Megane Grandtour Blue dCi 115 – Příjemný kombík ze staré školy
Auto.cz | 13:29:00
Neohromí sice výkonem ani technologickými hračičkami, nabízí však příjemnou vnitřní ergonomii, dostatek prostoru a velmi nízkou spotřebu.


GLOSA: Z přímé volby už je polopřímá. Kdo skutečně rozhoduje?
idnes.cz | 13:00:00
Úterní rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o třech sporných prezidentských kandidátech lze vnímat různě. Věcně vzato o nic moc nejde, je to spíš taková právnická lahůdka, píše ve své glose komentátor Miroslav Korecký.


Zdrogovaného řidiče zastavily až výstřely. Při honičce způsobil dvě nehody
idnes.cz | 12:34:00
Policie si při večerní hlídce v pražské Roztocké ulici všimla podezřelého vozidla. Jakmile policisté rozsvítili majáky, řidič auta začal zběsile ujíždět. Během úprku způsobil dvě dopravní nehody. Ve finále zaparkoval na polní cestě a dal se na útěk pěšky. Zabrzdilo ho až použití varovných výstřelů a taseru.


Mír ano, ovšem bez ústupků. Většina Rusů odmítá vrátit Krym i Donbas
idnes.cz | 12:25:00
Až 78 procent Rusů je proti tomu, aby se poloostrov Krym vrátil Ukrajincům. Ukázal to nový průzkum ruské agentury Levada a organizace Chicago Council on Global Affairs. Právě získání anektovaného území je přitom hlavní podmínkou Kyjeva pro jednání s ruským agresorem. Pro mírové rozhovory jsou přitom i sami Rusové. Ovšem bez ústupků.


Moderátor slavné show Top Gear se zranil při nehodě během natáčení
Auto-iDNES.cz | 13:30:00
Andrew ‚Freddie‘ Flintoff, jeden z moderátorů motoristické show Top Gear boural při natáčení, informuje BBC. Flintoff v pořadu působí od roku 2019, moderuje spolu s Paddym McGuinnessem a Chrisem Harrisem.


Obchody prodlužují před Vánocemi otevírací dobu, některé 24. zavřou
idnes.cz | 12:03:00
Řada potravinových řetězců před Vánocemi a na silvestra prodlužuje otevírací dobu, aby si zákazníci stihli nakoupit. Na Štědrý den ale některé obchody budou mít zavřeno. Obchody nad 200 metrů čtverečních, jako jsou supermarkety či nákupní centra, mohou mít na Štědrý den otevřeno do 12:00.


Novým generálním ředitelem Novy bude Grunt, dosud vedl digitální média CME
idnes.cz | 12:00:00
Nova oznámila, že jejím novým generálním ředitelem bude od 1. ledna 2023 Daniel Grunt. Zaměří se na další upevnění pozice TV Nova jako lídra na trhu, jejího inovativního přístupu k programování a digitální transformaci s důrazem na pokračování růstu Voyo. Ve funkci nahradí Kláru Brachtlovou a Jana Vlčka.


Benzín již levnější než před válkou. Čeká nás zdražení?
Kurzy.cz | 13:56:27
Ceny pohonných hmot pokračovaly v uplynulém týdnu v dalším zlevňování. To dokonce nabralo nejrychlejší spád za dlouhou dobu. Litr benzínu v průměru zlevnil o 1,73 Kč na současných 36,74 Kč a poprvé se tak dostal pod cenu před začátkem války.


Commission welcomes political agreement on REPowerEU under the Recovery and Resilience Facility
Kurzy.cz | 13:39:42
The European Commission welcomes the political agreement reached between the European Parliament and the Council on financing REPowerEU and enabling Member States to introduce REPowerEU chapters in their recovery and resilience plans.


Vysoká inflace nám zatím nebrání ve splácení, ukazují dlužnické registry
Kurzy.cz | 13:26:51
Barometr úvěrového trhu, který pravidelně vydává Czech Credit Bureau, ukazuje, že i ve 3. čtvrtletí tohoto roku jsme se o další kousek vylepšili ve splácení svých závazků.


Delta očekává v roce 2023 téměř zdvojnásobení zisku díky robustnímu růstu poptávky po cestování
Kurzy.cz | 13:24:48
Americké Delta Air Lines pro příští rok odhadují růst očištěného zisku téměř o 100% směrem k 6 USD na akcii při růstu tržeb o 15-20% směrem k 45,5 mld. USD. Vedení předních US aerolinek pro příští rok počítá s výrazným růstem poptávky po letecké...


Hartman (FXstreet.cz): Dolar již výrazněji posilovat nebude, okolo parity s eurem bych byl LONG EUR/USD
Kurzy.cz | 13:17:55
Americký dolar potvrdil v náročném roce 2022 svou výlučnou pozici bezpečné měny. Dolarový index vystoupal na dvacetileté maximum a EUR/USD se na čas obchodoval pod jedničkou, tedy pod úrovní parity americké a společné evropské měny...


Dash 2 Trade získal v rámci ICO už téměř 10 milionů USD a brzy začne 30denní období od zalistování na CEX
Kurzy.cz | 13:17:45
Dash 2 Trade , sociální a obchodní platforma pro obchodníky, získala v rámci svého předprodeje už téměř 10 milionů dolarů. Zároveň s tím tým Dash 2 Trade oznámil, že jakmile prodej tokenů zdolá pomyslnou hranici 10 milionů dolarů, spustí se odpočítávání&h


12 h - Evropa před rozhodováním hlavních centrálních bank klesá, čeká se posun všech sazeb o 50 bodů, ale důležitější budou opět hlavně doprovodné komentáře, ropa nad 80 USD za barel Brentu
Kurzy.cz | 12:16:05
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne oslabují. Pozitivní vliv včerejší překvapivě slabší inflace z USA vyprchal. Trh si uvědomuje, že sice došlo k poklesu výsledného tempa růstu, ale zároveň je z dat celkem dobře patrné, že silnější růst&hel


Byla to nedbalost, soud snížil trest za výbuch varny v ostravském paneláku
idnes.cz | 10:30:00
Vrchní soud v Olomouci snížil Karlu Janáčovi trest za explozi varny v panelovém domě v Ostravě-Hrabůvce ze 14 na deset let. Podle verdiktu nešlo o úmyslné obecné ohrožení, ale o nedbalost. Exploze tehdy zranila šest lidí a narušila statiku pětipatrového domu. Škoda přesáhla 12 milionů korun.


Bank of England na cestě ke zvýšení sazeb
Kurzy.cz | 11:59:33
Po mírně nižších údajích o inflaci předpokládáme, že BoE stejně jako Fed a ECB zůstane u 50 bazických bodů.


Do čela Novy míří Daniel Grunt. Zaměří se mimo jiné na růst placené streamovací platformy Voyo
iHned.cz | 14:00:24
Novým generálním ředitelem TV Nova bude od ledna dosavadní šéf digitálních médií CME sedmačtyřicetiletý Daniel Grunt. Nahradí současné ředitele Jana Vlčka a Kláru Brachtlovou, kteří se posunou do vedení mateřské skupiny CME, jejíž vlastníkem je...


Nejen Patrioty. Ukrajinci potřebují západní protiraketové zbraně, zásoby sovětských systémů S-300 a Buk docházejí
iHned.cz | 14:00:24
Nemine den, aby ukrajinští obránci nehlásili sestřelení ruských raket nebo dronů. Ukrajinská protiraketová obrana je málo viditelnou, ale o to důležitější součástí úsilí zvládnout útoky, které mají především pomocí likvidace ukrajinské energetiky...


Deficit běžného účtu platební bilance se v říjnu zmírnil (Komentář)
Kurzy.cz | 11:11:30
Běžný účet platební bilance skončil v říjnu
v deficitu ve výši 34,76 mld. CZK. To zhruba
odpovídalo tržnímu konsenzu (-31,25 mld. CZK). Po srpnovém rekordu (-101,13
mld. CZK) tak pokračuje zmírňování schodku běžného účtu. Po sezónním očištění
došlo pod...


Volnočasově, a přesto vkusně. Jak nosit pohodlné oblečení a zůstat stylový
iHned.cz | 14:00:25
Sportovní oblečení je znovu v kurzu, k čemuž přispěly i poslední dva roky, které jsme trávili většinou doma. Jak ho ale nosit a pořád vypadat stylově? Na to odpovídá čtvrtý díl seriálu Stylový muž, který vznikl ve spolupráci PročNe a módního domu...


Přestaňme fantazírovat o tom, jak válka na Ukrajině skončí. Chce to stratégy, ne snílky
iHned.cz | 14:00:25
Politici se občas chovají jako fotbaloví fanoušci. Skandují slogany, aby mobilizovali své voliče, podobně jako když diváci na zápase chtějí pohnat k lepšímu výkonu svůj tým. Je to normální, k politice to patří. Ale – politici si, na rozdíl od...


Zastropování cen energií pro velké podniky přichází. Hrozí „maďarský scénář“? Je to krajně nepravděpodobné.
Kurzy.cz | 10:38:50
Vláda dnes projedná zavedení zastropování cen energií pro velké podniky. Na ně se zatím zastropování cen nevztahuje, platí totiž nyní jen pro domácnosti, malé a střední podniky a organizace financované z veřejných rozpočtů, jakou jsou třeba městské&hellip


Co je bezregresní faktoring
Kurzy.cz | 10:37:52
Pan Richard jezdí s kamionem a vozí zboží po celé střední Evropě. Vynáší mu to, ale jeho zákazníci mu kvůli současné nejisté situaci proplácejí faktury čím dál později. Třeba i dva týdny po splatnosti. Jenže Richard musí svým lidem platit včas.


Ray (nový CEO FTX): Za pádem FTX stojí stará dobrá zpronevěra ze strany původního vedení
Kurzy.cz | 10:37:41
Nový šéf zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX John J. Ray před vyšetřovací komisí regulátorů trhu uvedl, že původní vedení burzy provádělo starou dobrou zpronevěru, která navíc nebyla nijak zvlášť sofistikovaná.


Roční provoz největšího parkoviště s fotovoltaickou elektrárnou u nás naplnil očekávání a přilákal stovky řidičů
Kurzy.cz | 10:32:00
První rok provozu má za sebou největší tuzemská fotovoltaika zastřešující parkoviště, tzv. carport, který se nachází přímo u Jaderné elektrárny Dukovany. Vedle dosažení očekávaných výsledků výroby, kterou tento bezemisní zdroj s výkonem 831 kWp dosáhl...


Pořídit si solární panely na dům bude snazší. Poslanci kývli na jednodušší podmínky
aktuálně.cz | 13:30:00
Pro stavbu solární elektrárny s výkonem do 50 kilowattů nebude třeba povolení stavebního úřadu ani licence Energetického regulačního úřadu.


Znárodníme McDonald's, je náš, tvrdí Lukašenko. Totéž chce udělat i s dalšími podniky
aktuálně.cz | 12:53:34
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko doporučil znárodnit podniky, jejichž zahraniční vlastníci pod vlivem západních sankcí ze země odešli.


FOTO: Křišťálové údolí otevřelo brány. Lidé si vyzkoušeli práci sklářů
Denik.cz | 14:00:00
Poslední letošní akcí v Křišťálovém údolí na severu Čech byl víkend otevřených sklářských provozů a ateliérů, který návštěvníky naladil na vánoční atmosféru. Napříč Libereckým krajem lidé mohli vidět práci sklářských mistrů a řemeslo si i vyzkoušet.


Lidé kritizují nové přístřešky v Brně. Před deštěm a větrem neochrání, tvrdí
Denik.cz | 13:46:00
Nové červené a bílé přístřešky mají chránit cestující na brněnském Mendlově náměstí před deštěm či sněhem, někteří cestující však o jejich správné funkci pochybují. „Architektonicky možná fajn, ale prakticky nic moc,“ konstatovala například Miluše Špičková.


Vánoční klid zbraní? S ničím takovým nepočítáme, upozornila Moskva
Denik.cz | 13:37:00
Vánoční či novoroční klid zbraní na Ukrajině není na ruském pořadu dne, řekl podle agentury TASS ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí vyzval Rusko, aby z Ukrajiny stáhlo vojáky, a učinilo tak první krok k možnému mírovému urovnání současné války. Jako vhodný termín pro stažení navrhl Vánoce.


O 200 korun více. Přídavky na dítě se od nového roku zvýší, schválil senát
Denik.cz | 12:47:00
Přídavky na dítě se zvýší od ledna o 200 korun na 830 korun až 1580 korun měsíčně. Senát to dnes schválil v novele o státní sociální podpoře. Předlohu, která také například srovnává podmínky příspěvku na bydlení, nyní dostane k posouzení prezident.


Obchody s potravinami prodlužují otevírací dobu. Některé na Štědrý den zavřou
Denik.cz | 12:15:00
Některé potravinové řetězce budou mít na Štědrý den zavřeno. Řada dalších před Vánoci a na silvestra prodlužuje otevírací dobu, aby si zákazníci stihli nakoupit. Obchody nad 200 metrů čtverečních, jako jsou supermarkety či nákupní centra, mohou mít na Štědrý den otevřeno do 12:00. Na první a druhý svátek vánoční i Nový rok musí zůstat zavřené, stanovuje zákon o prodejní době. Výjimku mají čerpací stanice, lékárny či obchody na letištích a vlakových nádražích.


PODCAST: Poslední summit předsednictví Česka v EU. Finiš, nebo doklus?
Denik.cz | 12:00:00
Premiér Petr Fiala se účastní jako premiér předsednické země dnes a zítra posledních summitů EU v půlroce českého šéfování Evropě. Podaří se na závěr velký úspěch?


Není to přízrak. EU navrhla způsob obrany proti nejvíc podceňované hrozbě
Respekt | 13:35:52
Hybridní nebezpečí se týkají každého z nás, ať tomu věříme, nebo ne - a prostupují našimi běžnými životy, aniž si toho musíme všimnout


Vláda musí stavět byty, vyznamenal bych Marka Ebena, říká prezidentský kandidát Diviš
Reflex | 12:00:00
Do boje o Pražský hrad se vrací podnikatel a bývalý sportovní komentátor Karel Diviš. Ačkoli působil v České televizi, nemyslí si, že je teď potřeba zvyšovat televizní poplatky. „Nejprve je třeba najít úspory, pak se můžeme bavit o zvýšení poplatku,“ říká Diviš v rozhovoru Prezident X. Proč je přesvědčen že má šanci vyhrát a jak chce modernizovat českou armádu?


Nečas popřel křivé svědectví: Jak můžete vědět, co jsem před deseti lety cítil?
Tiscali-zprávy | 12:22:28
Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dnes u soudu popřel obvinění z toho, že křivě vypovídal ve prospěch své ženy Jany (dříve Nagyové) v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Řekl, že se cítí nevinný a že obžalobu pokládá za nejasnou a nekonkrétní. Trvá na své verzi, že jako předseda vlády měl oprávněné obavy ze sledování sebe i své rodiny, a že proto požádal tehdejší šéfku svého kabinetu Nagyovou, aby mu zprostředkovala pomoc od zpravodajců.


Nejbohatším člověkem na světě je poprvé Evropan
Tiscali-zprávy | 10:17:54
Majitel internetové společnosti Twitter Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan, uvedla agentura Bloomberg.


Česko dostalo výjimku. Cenový strop na energie pro velké firmy okopíruje ty malé
E15-ekonomika | 13:22:00
Maximálně pět korun za každou kilowatthodinu elektřiny a 2,5 koruny bez DPH za kilowatthodinu zemního plynu. Takové budou cenové stropy na energie pro velké firmy, oznámil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Vláda kvůli tomu dojednala u Evropské komise výjimku z unijních pravidel.


Fed zvýší úroky na nejvyšší úroveň za patnáct let. Odhalí, jak bude bojovat s inflací v příštím roce
E15-ekonomika | 13:12:00
Rada guvernérů americké centrální banky Fed letos naposledy jedná o měnové politice. Svůj verdikt k výši úrokových sazeb oznámí už ve středu večer středoevropského času. Podle českých analytiků bude však pro trhy klíčový především následný projev šéfa Fedu Jerome Powella, jenž naznačí, jak budou centrální bankéři krotit současnou vysokou inflaci v roce 2023.


Babiš chce nižší úroky, ČNB prý nedokáže porazit šejky. Nerudová by naopak ještě přitvrdila
E15-ekonomika | 12:45:00
Šéf hnutí ANO a jeden z favoritů prezidentských voleb Andrej Babiš v rozhovoru pro deník E15, který vyjde ve čtvrtek, zkritizoval současnou výši základní úrokové sazby. V případě zvolení hlavou státu by se snažil přesvědčit guvernéra ČNB a svého bývalého ekonomického poradce Aleše Michla, aby jím vedená bankovní rada centrální banky sazby co nejdříve snížila.


Česko dostalo výjimku. Cenový strop na energie pro velké firmy okopíruje ty malé
E15-politika | 13:22:00
Maximálně pět korun za každou kilowatthodinu elektřiny a 2,5 koruny bez DPH za kilowatthodinu zemního plynu. Takové budou cenové stropy na energie pro velké firmy, oznámil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Vláda kvůli tomu dojednala u Evropské komise výjimku z unijních pravidel.


Fed zvýší úroky na nejvyšší úroveň za patnáct let. Odhalí, jak bude bojovat s inflací v příštím roce
E15-politika | 13:12:00
Rada guvernérů americké centrální banky Fed letos naposledy jedná o měnové politice. Svůj verdikt k výši úrokových sazeb oznámí už ve středu večer středoevropského času. Podle českých analytiků bude však pro trhy klíčový především následný projev šéfa Fedu Jerome Powella, jenž naznačí, jak budou centrální bankéři krotit současnou vysokou inflaci v roce 2023.


Babiš chce nižší úroky, ČNB prý nedokáže porazit šejky. Nerudová by naopak ještě přitvrdila
E15-politika | 12:45:00
Šéf hnutí ANO a jeden z favoritů prezidentských voleb Andrej Babiš v rozhovoru pro deník E15, který vyjde ve čtvrtek, zkritizoval současnou výši základní úrokové sazby. V případě zvolení hlavou státu by se snažil přesvědčit guvernéra ČNB a svého bývalého ekonomického poradce Aleše Michla, aby jím vedená bankovní rada centrální banky sazby co nejdříve snížila.


Češi prodávají zásoby drahých kovů. Do úspor sahají kvůli inflaci
idnes.cz | 15:49:00
Vysoká inflace stále častěji nutí Čechy k prodeji úspor, které mají v drahých kovech. Podle společnosti Zlaťáky.cz se zájem o výkup investičního zlata a stříbra zvýšil meziročně až čtyřnásobně. Trend potvrzují i další firmy.


Požár zničil důkazy newyorské policie. Týkaly se případů starých i desítky let
idnes.cz | 15:41:00
Rozsáhlý požár, který v úterý zachvátil objekt newyorské policie v Brooklynu, pravděpodobně zničil velkou část důkazů, které tam policie uchovávala. Oznámili to zástupci policie a hasičů na tiskové konferenci. Při neštěstí se lehce zranilo osm lidí včetně tří hasičů, uvedly úřady.


Reklamní bloky v televizi jsou delší, ukazují první analýzy
lupa.cz | 14:36:55
České komerční televize začaly zvyšovat stopáž reklamních bloků. Reagují tím na novou právní úpravu, která zrušila pevný hodinový limit.


Blokování webů nebo vynucení hesel. T-Mobile spouští zabezpečené mobilní tarify
lupa.cz | 13:40:13
Tuzemský T-Mobile spouští takzvané zabezpečené mobilní tarify. Jde o tradiční balík volání, SMS a dat skrze 5G i LTE síť, ke kterým jsou přilepeny možnosti kybernetické bezpečnosti. Součástí jsou konkrétně dvě služby, a to OnNet Security a MDM (Mobile Device Management).


Dáme jídlo nově vede Adam Kolesa
lupa.cz | 12:31:32
Platforma Dáme jídlo mění vedení. Na pozici šéfa společnosti nastupuje někdejší šéf Mall Pay Adam Kolesa. Po více než čtyřech letech střídá současného CEO Filipa Fingla.


VIDEO: Rasputica úřaduje. Ukrajinský transportér se topí v bahně
idnes.cz | 15:15:00
Na ukrajinských bojištích je v současnosti tak rozbahněný terén, že přesuny těžké techniky jsou prakticky nemožné. Dokazuje to video obrněného transportéru brodícího se přes podmáčené a rozbahněné pole.


Nurofenová krize dočasně zažehnána, Válek vyjednal dodávku dětského léku
idnes.cz | 15:04:00
Ministerstvo zdravotnictví v úterý vyjednalo dodávku 300 tisíc balení Nurofenu pro děti do České republiky. Do Vánoc by měla dorazit první část, zhruba třetina. Novinářům to ve středu před jednáním vlády řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Problém s nedostatkem sirupu je podle něj celoevropský.


Fantomové drogerií nakradli po Česku zboží skoro za půl milionu korun
idnes.cz | 14:59:00
Jihočeští policisté pátrají po dvou mužích, kteří mají za první polovinu listopadu letošního roku na svědomí sérii nejméně osmadvaceti krádeží v drogeriích po celé republice. Celková škoda přesahuje částku 465 tisíc korun.


Ústav jaderného výzkumu potvrdil krádež dat. Případem se zabývá NCOZ
idnes.cz | 14:56:00
Při hackerském útoku na Ústav jaderného výzkumu Řež na začátku prosince došlo ke krádeži osobních i obchodních informací. Zjistila to společnost CzechmateCZ, která se zabývá bezpečností internetu. Ústav původně uvedl, že byly napadeny ekonomické systémy. „Nešlo o únik dat, soubory nám byly odcizeny,“ potvrdil mluvčí ÚJV Řež Milan Mika.


OBRAZEM: Blankytné nebe a až 70 čísel sněhu. Lyžaři v Peci zahájili sezonu
idnes.cz | 14:54:00
V Peci pod Sněžkou v úterý zahájili lyžařskou sezonu. Za poslední dny v Krkonoších napadlo kolem 30 centimetrů nového sněhu, na některých místech tak leží až 70centimetrová sněhová pokrývka. Na Černé hoře a v Peci je v provozu zatím 10 kilometrů sjezdovek, další budou následovat.


Dokreslili i prostěradlo. Rusové zcenzurovali gay sex v seriálu Bílý lotos
idnes.cz | 14:45:00
Narážky na sex mezi dvěma muži či pohled na nahé mužské hýždě zcela zmizely z ruského vysílání závěrečných dílů druhé řady seriálu Bílý lotos. Populární a vysoce hodnocený seriál z dílny HBO se přitom zaobírá kritikou přetvářky.


Janeček žádá odložení voleb. Neuznané podpisy vysvětluje odmocninou
idnes.cz | 14:36:00
Stížnosti Karla Janečka ohledně podpisů Nejvyšší správní soud (NSS) nevyhověl. Podle soudu totiž mezi jeho podpisy bylo příliš mnoho chybných údajů, a voleb se tak nezúčastní. Janeček si však stěžuje, že tímto rozhodnutím byla poškozena jeho ústavní práva. Současně také poukazuje na chybovost při kontrole podpisů.


Muzejníci z Jeseníků mluví s pamětníky, příběhy hledají i po hospodách
idnes.cz | 14:18:00
Pracovníci Vlastivědného muzea Jesenicka (VMJ) vymysleli originální projekt, který oslovuje pamětníky. Zapisují v něm mizející příběhy z kraje pod Pradědem. Projekt má rozšířit i povědomí o tom, jak se v regionu pracovalo, jaké nástroje lidé používali nebo jak se chovali ke zvířatům.


Ukrajinci naznačují novou ofenzivu. Artilerie oťukává cestu na Melitopol
idnes.cz | 14:04:00
Z okupovaných oblastí Záporožské oblasti přicházejí v posledních dnech zprávy o množících se dělostřeleckých a raketových útocích i diverzních akcích. Spekuluje se, že ukrajinská armáda si připravuje půdu pro útok na Melitopol, kterým by přeťala ruský pozemní koridor na Krym.


Šestnáctiletou prodávala za dva tisíce na hodinu, teď stojí před soudem
idnes.cz | 13:59:00
Krajský soud v Ostravě se zabývá případem třiašedesátileté ženy z Českého Těšína na Karvinsku, která podle obžaloby na Karvinsku dlouhodobě organizovala prostituci nejméně pro devět žen či dívek, jedné z nich bylo teprve 16 let. Obžalovaná odmítla dohodu se státním zastupitelstvím, soud tak případ řeší v klasickém hlavním líčení.


Nové Volvo C40 Recharge. Elektrický crossover, který je ukázkově kultivovaný
Auto-iDNES.cz | 15:00:00
Nenechte se zmást aerodynamicky tvarovanou karoserií a dvojicí elektromotorů s výkonem přes 400 koní. Tento čistě elektrický crossover má sportovní ambice pouze na papíře. V reálném světě je naopak skvěle sladěný a kultivovaný.


Nová jména bankovní rady ČNB jsou známa. Jejím posledním „jestřábem“ tak od února bude Holub, Tomáš Holub
Kurzy.cz | 15:44:10
Noví členové bankovní rady jsou známi. Prezident Miloš Zeman dnes jimi jmenoval Jana Procházku, dosavadního šéfa pojišťovny EGAP a Jan Kubíčka, šéfa Úřadu Národní rozpočtové rady.


IEA: Rusko v listopadu utržilo z prodeje ropy 15,8 mld. USD
Kurzy.cz | 15:42:43
Podle pravidelné měsíční statistiky IEA Rusko v listopadu utržilo za prodej své ropy na trzích cca 15,8 mld. USD při meziměsíčním poklesu o cca 700 mil. USD. Celkový objem vývozu se zvýšil.


Tisková zpráva - Občané EU stojí při Ukrajině, zjistil průzkum Eurobarometru
Kurzy.cz | 15:19:58
Nejdůležitější hodnotou, kterou by měl Parlament podle občanů EU prosazovat, zůstává demokracie. 72 % respondentů si myslí, že jejich země těží z členství v EU. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Vyjádření MF k situaci nájemníků bytových domů v Harrachově
Kurzy.cz | 15:18:38
Vyjádření Ministerstva financí k nepřesnostem a zavádějícím informacím k situaci nájemníků bytových domů v Harrachově.


Kauza Katargate: europoslanci prošetří, jestli Katar „uplatil“ dohodu o letecké dopravě
iHned.cz | 16:00:12
Kvůli skandálu spojenému s podezřením na korumpování vysokých evropských představitelů ze strany Kataru budou europoslanci prověřovat, zda emirát neovlivňoval i uzavření klíčové dohody o letecké dopravě. Informoval o tom vlivný web Politico s tím,...


Více fotovoltaiky na střechu za snazších podmínek. Poslanci schválili větší rozvoj obnovitelných zdrojů
iHned.cz | 16:00:12
Majitelům domů a firem, kteří si chtějí na střechu pořídit větší množství fotovoltaických panelů, se již brzy zjednoduší jejich instalace. Zatímco nyní musí u všech větších solárních elektráren s výkonem nad 10 kilowattů složitě žádat o licenci na...


Zeman jmenoval Procházku a Kubíčka do vedení ČNB. Jejich názor na sazby není známý
iHned.cz | 16:00:13
Prezident Miloš Zeman ve středu dokončil obměny v nejvyšším vedení České národní banky. Do nejdůležitější ekonomické instituce v zemi prezident jmenoval Jana Procházku a Jana Kubíčka, tedy ekonomy, kteří poslední roky působili ve státních...


Navzdory zpomalující inflaci jsou akcie stále drahé
iHned.cz | 16:00:13
Inflační hrozba je v americké ekonomice věcí minulosti. Podobně velikášské výroky zaznívaly bezprostředně po zveřejní cenové statistiky za listopad. Navzdory tomu, že jsme se pravděpodobně již stali svědky vyvrcholení inflace, je deklarace konečného...


Aut bude méně a budou dražší. Chybí mi debata, jak zajistit dostupná auta všem, říká šéf Continentalu
iHned.cz | 16:00:13
Během příštích deseti let se podle šéfa tuzemského Continental Automotive Tomáše Vondráka automobilový průmysl nevrátí na rekordní úroveň z let 2017 nebo 2018. Tehdy se po celém světě každoročně vyrobilo přes 95 milionů vozů. „Aut se bude...


Migranti se vracejí a upřený pohled na východ. Co všechno prozrazuje Babišova cesta do Maďarska
iHned.cz | 16:00:13
Pozor! Do české prezidentské volební kampaně opět vstupují migranti. Tedy nikoli vlastní vinou, ale vtahuje je do hry kandidát Andrej Babiš, který ve čtvrtek zamíří do Maďarska. Tam se má setkat s tamní prezidentkou Katalin Novákovou, s níž pak...


Povinné zásoby a pravidla pro objednávání. Ministerstvo navrhuje, jak předcházet výpadkům léků
iHned.cz | 16:00:13
S výpadkem léčiv se už několik týdnů potýká celá Evropa. Nesehnatelné jsou základní léky na kašel nebo horečku, ale také antibiotika, zejména penicilin. Ministerstvo zdravotnictví má plán, jak alespoň některým podobným výpadkům v budoucnu...


Kryptoměny čeká před rozhodnutím FOMC vyšší volatilita
Kurzy.cz | 14:35:21
Kryptoměny čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Tiskové konference Federálního rezervního systému letos pokaždé způsobily nárůst volatility mezi digitálními aktivy. Bitcoin se drží poblíž 18 000 dolarů, zatímco za Ethereum investoři aktuálně ...


Kurzovní lístek ČNB na středu 14.12.2022
Kurzy.cz | 14:28:18
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 13.12.Změna14.12. Americký dolar USD 1 23.0300 -1.00%22.7980...


Hilšer mezi svými: Odstoupil bych, ale žádnou Čaputovou mezi kandidáty nevidím
iHned.cz | 16:00:14
Do dveří žižkovské hospody vstoupí sám, ve žluté bundě a džínách. Prochází kolem baru do menší místnosti, kde u stolů sedí s pivem asi 17 lidí. Z nich jsou asi čtyři z jeho týmu. Senátor a prezidentský kandidát Marek Hilšer se usadí na židli,...


Marek Mora – Vláda nám boj s inflací neulehčuje
Kurzy.cz | 14:24:31
Marek Mora a Tomáš Holub jsou dva členové bankovní rady České národní banky [ČNB], kteří jako jediní v sedmičlenné radě hlasují pro zvýšení základních úrokových sazeb. V podcastu FinTag.cz Marek Mora říká, proč je důležité sazby dál zvýšit.


'Epický' konec roku Teslu nečeká. Místo toho se objevila řada problémů, se kterými se ještě nemusela potýkat
Kurzy.cz | 14:20:52
Predikce Elona Muska, že Tesla zažije „epický“ konec roku, vypadá den ode dne méně pravděpodobně. Na optimistický výhled, který generální ředitel nastínil během posledního hovoru k výsledkům automobilky, dopadlo snižování cen i výroby v Číně.


KPMG: Objem i počet nových IPO realizovaných na LSE letos dramaticky poklesl
Kurzy.cz | 14:05:28
Podle analytiků banky KPMG počet nových IPO na londýnské burze LSE v letošním roce výrazně poklesl a spolu s tím se dramaticky snížil také celkový objem nově upsaných prostředků.Od začátku roku na LSE proběhlo pouze 40 nových IPO oproti 123 z loňska.


Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) 14.–15. 12. 2022: prodej pod 1 812 USD (+2/8 Murray – 21 SMA)
Kurzy.cz | 12:15:49
Zlato (XAU/USD) se obchoduje poblíž 1 810 a ukazuje úrovně vyčerpání a technickou korekci po rally, která nastala na americké seanci v úterý. Zlato prudce vzrostlo uprostřed slabého amerického dolaru po zveřejnění indexu CPI v USA.


Globální problémy s bydlením se začínají projevovat
Kurzy.cz | 10:51:15
BYDLENÍ : Vlivem agresivního zvyšování úrokových sazeb na úroveň, která byla naposledy zaznamenána před více než deseti lety, jsou nemovitosti celosvětově pod tlakem. Globální akcie realitních společností se letos propadly o 24 %, což je horší než 17%&hel


Stát vyjednal dodávku Nurofenu pro děti, třetina dorazí do Vánoc. Chybí v celé Evropě
aktuálně.cz | 15:52:42
Výrobce do Česka nyní nedodává ani dětské čípky, které se používají na snížení horečky a zmírnění bolesti.


"Nemáme na to vyhrát válku. Zbývá jediné." Ruský velitel volá po jaderné eskalaci
aktuálně.cz | 14:30:00
Výcvik vojáků probíhá, armáda se snaží rotovat s těmi, kteří bojují, aby si odpočinuli. "Ale víme, že naše zdroje mají limity," tvrdí Chodakovskij.


Kdo je Francouz a kdo Maročan? Svět vyhlíží jedinečný zápas, který není jen o fotbale
aktuálně.cz | 14:07:58
Francouzská policie se připravuje na nepokoje, ať semifinále fotbalového mistrovství světa dopadne jakkoliv.


Videokomentář: Věci, kvůli kterým se strany nemohou ani cítit, jejich voliče neštvou
aktuálně.cz | 14:02:09
Spíše než podle politických preferencí Češi souzní nebo se naopak rozcházejí na základě věku, vzdělání a bohatství.


Zelená, kam se podíváš. Navštívili jsme nový showroom Dacie
aktuálně.cz | 14:02:00
Jiné logo, vybavení prodejen i "filozofie značky". Dacia udělala za svou lowcostovou minulostí tlustou čáru.


Evropa stojí na vaší straně. Sacharovova cena letos míří na Ukrajinu
Denik.cz | 15:11:00
Ukrajinský starosta okupovaného Melitopolu Ivan Fedorov a zakladatelka evakuační záchranářské jednotky Taiřini andělé Julia Pajevská ve středu dorazili do Štrasburku, aby převzali Sacharovovu cenu za rok 2022. Tu uděluje Evropský parlament (EP) a jejím letošním laureátem byl statečný ukrajinský lid.


Kartelové dohody se u pumpařů nepotvrdily. Stejně dopadly kontroly cen potravin
Hospodářské noviny | 17:00:01
Během letních prázdnin se ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) rozhodl posvítit si na byznys provozovatelů čerpacích stanic. Marže, kterých některé z nich dosahovaly letos v červenci, se mu zdály příliš vysoké. „Na exponovaných místech...


„Velvyslanec francouzských dějin a kultury.“ Jak se vidí král luxusu a zároveň nejbohatší muž světa
Hospodářské noviny | 17:00:01
Francouzský miliardář Bernard Arnault, který kontroluje největšího světového výrobce luxusního zboží LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton, ve svých třiasedmdesáti letech na odchod do důchodu vůbec nepomýšlí. Od své rodiny a dalších...


Kauza Katargate: europoslanci prošetří, jestli Katar „uplatil“ dohodu o letecké dopravě
Hospodářské noviny | 17:00:01
Kvůli skandálu spojenému s podezřením na korumpování vysokých evropských představitelů ze strany Kataru budou europoslanci prověřovat, zda emirát neovlivňoval i uzavření klíčové dohody o letecké dopravě. Informoval o tom vlivný web Politico s tím,...


Více fotovoltaiky na střechu za snazších podmínek. Poslanci schválili větší rozvoj obnovitelných zdrojů
Hospodářské noviny | 17:00:02
Majitelům domů a firem, kteří si chtějí na střechu pořídit větší množství fotovoltaických panelů, se již brzy zjednoduší jejich instalace. Zatímco nyní musí u všech větších solárních elektráren s výkonem nad 10 kilowattů složitě žádat o licenci na...


Zeman jmenoval Procházku, Kubíčka do ČNB. Podle analytiků posílí křídlo odpůrců vyšších sazeb
Hospodářské noviny | 17:00:02
Prezident Miloš Zeman ve středu dokončil obměny v nejvyšším vedení České národní banky. Do nejdůležitější ekonomické instituce v zemi prezident jmenoval Jana Procházku a Jana Kubíčka, tedy ekonomy, kteří poslední roky působili ve státních...


Navzdory zpomalující inflaci jsou akcie stále drahé
Hospodářské noviny | 17:00:02
Inflační hrozba je v americké ekonomice věcí minulosti. Podobně velikášské výroky zaznívaly bezprostředně po zveřejnění cenové statistiky za listopad. Navzdory tomu, že jsme se pravděpodobně již stali svědky vyvrcholení inflace, je deklarace...


Aut bude méně a budou dražší. Chybí mi debata, jak zajistit dostupná auta všem, říká šéf Continentalu
Hospodářské noviny | 17:00:02
Během příštích deseti let se podle šéfa tuzemského Continental Automotive Tomáše Vondráka automobilový průmysl nevrátí na rekordní úroveň z let 2017 nebo 2018. Tehdy se po celém světě každoročně vyrobilo přes 95 milionů vozů. „Aut se bude...


Migranti se vracejí a upřený pohled na východ. Co všechno prozrazuje Babišova cesta do Maďarska?
Hospodářské noviny | 17:00:02
Pozor! Do české prezidentské volební kampaně opět vstupují migranti. Tedy nikoli vlastní vinou, ale vtahuje je do hry kandidát Andrej Babiš, který ve čtvrtek zamíří do Maďarska. Tam se má setkat s tamní prezidentkou Katalin Novákovou, s níž pak...


Aby si lékárny nehromadily zásoby. Ministerstvo navrhlo, jak předcházet výpadkům léků
Hospodářské noviny | 17:00:02
S výpadkem léčiv se už několik týdnů potýká celá Evropa. Nesehnatelné jsou základní léky na kašel nebo horečku, ale také antibiotika, zejména penicilin. Ministerstvo zdravotnictví má plán, jak alespoň některým podobným výpadkům v budoucnu...


10 věcí o filmu Avatar: The Way of Water aneb jak to je s objímáním tulkunů a zadržováním dechu a moči
Reflex | 16:30:00
Do kin přichází pokračování Avatara, dosud nejvýdělečnějšího filmu historie. Výroba snímku Avatar: The Way of Water trvala několik let, během kterých astronomicky stoupal rozpočet i počet nových dílů a divoce se měnila data premiér, ale na veřejnost uteklo jen minimum informací o ději. Vědělo se hlavně, že hlavním tématem bude rodina. Superhrdinům od Marvela by se z tohohle dobrodružství rozklepala kolena,“ říká o Avatarovi 2 scenárista a režisér James Cameron. Co dál víme?


Kandidáta vyřadit, pak zařadit. Prezidentské volby jsou neférové, selhává ministerstvo vnitra i politici
Reflex | 15:30:00
V roce 2012 ministerstvo vnitra odmítlo prezidentskou kandidaturu Jany Bobošíkové s odůvodněním, že nemá dostatečný počet platných podpisů občanů. Jenže Nejvyšší správní soud (NSS) pak označil výpočty ministerstva za chybné a Bobošíkovou vrátil do hry. Mezitím ale uplynulo několik týdnů kampaně, tyto volby se tak dají označit za neférové. Uplynulo 10 let a situace se opakuje, jen se týká Karla Diviše. A opět – k Divišovi je to neférové jednání státních úřadů, které volby ovlivnilo. Selhává u toho jak ministerstvo vnitra, tak celá politická scéna, která mohla dávno podmínky volby prezidenta upravit.


Erotické motivy na katolických kostelech: obří penis, masturbující muž i soulož. Proč tam jsou?
Reflex | 14:20:00
Muž s obrovským penisem na katolickém kostele? Nebo vousatý muž, který masturbuje? Či žena, která vystavuje na odiv svoji vulvu, a pár uprostřed pohlavního aktu. Tyto překvapivé motivy se dají najít na některých velmi starých katolických kostelech především na území severního Španělska. Kde se tam vzaly? A je to na křesťanských chrámech vůbec přípustné? Na to hledaly odpověď prestižní španělské noviny El País.


Sankce nejsou překážkou: Mikročipy ze Západu končí v Rusku, které je používá ve střelách
Tiscali-zprávy | 15:36:50
Mikročipy západní výroby se i přes sankce dostávají do Ruska, upozornila agentura Reuters s odvoláním na vyšetřování, které vedla společně s britským think-tankem Royal United Services Institute (RUSI). Mikročipy vyrobené západními firmami se přitom používají ve střelách, kterými Rusko útočí na Ukrajinu. Díky celé plejádě obskurních dodavatelů a vývozců proudí do agresorské země nadále polovodiče a další technologie z míst, jako jsou Turecko, Hongkong i jiná centra obchodu, stojí ve zprávě.


Čísla kandidátů vylosována: Fišer je jednička, šťastnou zemanovskou sedmu má Babiš
Tiscali-zprávy | 14:53:50
Bývalý premiér a předseda ANO Andrej Babiš bude v lednu usilovat o prezidentský post s číslem sedm, se kterým v předchozích volbách kandidovala současná hlava státu Miloš Zeman. Bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová získala číslo šest a někdejší představitel české armády a NATO Petr Pavel obdržel čtyřku. Čísla dnes všem devíti kandidátům, kteří je budou moci využít ve volební kampani, vylosovala Státní volební komise.


Česko by mohlo v zastropování cen plynu Němce přehlasovat, Fiala dává přednost shodě
Tiscali-zprávy | 13:41:50
Česko by v roli předsedající země Evropské unie mohlo v pondělí na Radě EU pro energetiku přikročit k přehlasování ostatních členských států v otázce zastropování cen plynu. Na brífinku v Bruselu to dnes naznačil český premiér Petr Fiala. Doufá ale, že dohody bude dosaženo shodou a o stanovení maximálních cen plynu nebude nutno rozhodnout na základě kvalifikované většiny. Jednou ze zemí, která omezení cen plynu odmítá, je Německo.


Do bankovní rady míří Procházka a Kubíček. Z Rusnokova týmu zbude od února už jen Holub
E15-ekonomika | 15:35:00
V bankovní radě ČNB usednou od února dosavadní šéf EGAP Jan Procházka a vedoucí úřadu Národní rozpočtové rady Jan Kubíček. Jejich jmenování dnes oznámil prezident Miloš Zeman.


Proč se stále vyplácí čekat na jadernou fúzi dvacet let
E15-ekonomika | 15:20:00
Energetická krize je vyřešena, už nebudeme muset spoléhat na uhlí, jádro ani fotovoltaiku či vítr, a „zelená“ energie bude dostupná každému a v nadbytečném množství. A právě díky jaderné fúzi a popsaným efektům, které způsobí, dojde k pompézně rychlému socioekonomickému rozvoji lidstva a ... a to už jen zhruba za 20 až 25 let. Opět.


Koupili jsme si čas, abychom se mohli nadechnout, říká expert o energetické krizi
E15-ekonomika | 14:46:00
Kdyby válka na Ukrajině vypukla o dva roky později, mohlo být daleko hůř, míní odborník na energetiku Jiří Matoušek. Pesimistický vývoj by podle něj měla na svědomí zvyšující se závislost na obnovitelných zdrojích energie, které mají být paradoxně řešením budoucnosti. Evropa se ale při jejich začlenění do energetického mixu přepočítala a ve svých plánech nezohlednila proměnlivost klimatických prvků. Třeba fakt, že někdy fouká míň, což se stalo loni, kdy produkce větrných elektráren nesplnila očekávání. Jako nestabilní se přitom v souvislosti s extrémními suchy jeví i vodní zdroje, které patří z hlediska výkonu k největším evropským alternativním zdrojům energie. Matoušek je proto přesvědčen, že „v Evropě se bez jaderné energie neobejdeme.“


Do bankovní rady míří Procházka a Kubíček. Z Rusnokova týmu zbude od února už jen Holub
E15-politika | 15:35:00
V bankovní radě ČNB usednou od února dosavadní šéf EGAP Jan Procházka a vedoucí úřadu Národní rozpočtové rady Jan Kubíček. Jejich jmenování dnes oznámil prezident Miloš Zeman.


Proč se stále vyplácí čekat na jadernou fúzi dvacet let
E15-politika | 15:20:00
Energetická krize je vyřešena, už nebudeme muset spoléhat na uhlí, jádro ani fotovoltaiku či vítr, a „zelená“ energie bude dostupná každému a v nadbytečném množství. A právě díky jaderné fúzi a popsaným efektům, které způsobí, dojde k pompézně rychlému socioekonomickému rozvoji lidstva a ... a to už jen zhruba za 20 až 25 let. Opět.


Koupili jsme si čas, abychom se mohli nadechnout, říká expert o energetické krizi
E15-politika | 14:46:00
Kdyby válka na Ukrajině vypukla o dva roky později, mohlo být daleko hůř, míní odborník na energetiku Jiří Matoušek. Pesimistický vývoj by podle něj měla na svědomí zvyšující se závislost na obnovitelných zdrojích energie, které mají být paradoxně řešením budoucnosti. Evropa se ale při jejich začlenění do energetického mixu přepočítala a ve svých plánech nezohlednila proměnlivost klimatických prvků. Třeba fakt, že někdy fouká míň, což se stalo loni, kdy produkce větrných elektráren nesplnila očekávání. Jako nestabilní se přitom v souvislosti s extrémními suchy jeví i vodní zdroje, které patří z hlediska výkonu k největším evropským alternativním zdrojům energie. Matoušek je proto přesvědčen, že „v Evropě se bez jaderné energie neobejdeme.“


Lidé bez domova mrznou
Slunečno.cz | 16:25:00
,,Nevíme jistě, zda slova dovedou pokažedé zachránit život. Je ale nad slunce jasné, že mlčení zabíjí."Jemes Orbinski, bývalý mezinárodní prezident Lékařů bez hranic


Jedna razie za druhou. Na řadě jsou v Německu ekoaktivisté a arabská mafie
idnes.cz | 17:39:00
Německo v posledních dnech provádí razie na všechny strany. Po největším zátahu na krajně pravicové říšské občany přišli na řadu levicoví extremisté spojení kolem klimatického protestního hnutí Poslední generace. Policie zasáhla i proti rozvětvenému mafiánskému klanu z Libanonu, který mimo jiné zneužíval vládní covidovou podporu a sociální dávky.


Twitter zrušil účet sledující polohu Muskova privátního letadla
idnes.cz | 17:24:00
Twitter zrušil účet, který na základě veřejně dostupných letových údajů sleduje polohu soukromého letounu Elona Muska. Účet, který založil americký vysokoškolák Jack Sweeney, nasbíral přes půl milionu sledujících. Musk v říjnu společnost Twitter koupil za 44 miliard dolarů.


Už žijeme v absolutní totalitě? Orwellovo 1984 je nejstahovanější knihou v Rusku
idnes.cz | 17:06:00
Žebříčku nejprodávanějších románů ve formě elektronických knih nebo audioknih teď v Rusku vévodí antiutopické dílo o totalitním režimu 1984 britského spisovatele George Orwella. Podle ruské předkladatelky je kniha o „totalitárním liberalismu“ vládnoucím na Západě.


Oblíbený starosta Istanbulu musí do vězení. Verdikt pomáhá Erdoganovi
idnes.cz | 16:58:00
Soud ve středu poslal istanbulského starostu Ekrema Imamoglua za urážku volební komise na dva roky a sedm měsíců do vězení. Verdikt otevírá cestu k politikově sesazení, pokud ho potvrdí soud vyšší instance. O Imamogluovi se přitom mluví jako o jednom z nejvážnějších opozičních soupeřů prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v červnových volbách.


Uvolněnější než Marinová. Irského vicepremiéra přistihli v nočním klubu
idnes.cz | 16:48:00
Záběry místopředsedy irské vlády Lea Varadkara v nočním gay klubu obletěly sociální sítě. V zemi se nyní vede diskuze, zda tento typ videí není porušením práva na soukromí. Kritici namítají, že veřejní činitelé si musejí zvyknout na vyšší míru pozornosti. Podobnou debatu vedly i další země, v poslední době především Finsko.


Kryptoburza FTX používala cinklý software, umožnil zneužití peněz klientů
idnes.cz | 16:38:00
Hlavní inženýr zkrachovalé kryptoburzy FTX udělal v polovině roku 2020 tajnou změnu burzovního softwaru. Upravil strojový kód tak, aby si spřízněná společnost Alameda Research mohla půjčovat od FTX peníze bez ohledu na své zajištění. Díky kroku inženýra Nishada Singha tak nedocházelo k automatickému odprodeji aktiv společnosti Alameda, když by měla burza problém s plněním svých závazků.


Hostem čtvrtečního Rozstřelu bude Jaroslav Bašta, prezidentský kandidát hnutí SPD
idnes.cz | 16:00:00
Proč se uchází o post prezidenta? Jaké by v případě zvolení byly jeho priority? Co prezidentský úřad v současné době nutně potřebuje? Otázky ve čtvrtečním Rozstřelu zodpoví kandidát na prezidenta za hnutí SPD Jaroslav Bašta, bývalý disident, ministr ve vládě Miloše Zemana a nynější poslanec. Přenos můžete sledovat prostřednictvím portálu iDNES.cz živě od 12:30.


ANO podpoří Svobodu ve volbě primátora Prahy, členem rady ale nebude
idnes.cz | 15:57:00
Hnutí ANO podpoří na čtvrtečním jednání zastupitelů volbu lídra Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslava Svobody primátorem Prahy. Ve funkci nahradí Zdeňka Hřiba (Piráti). Členem rady však nebude, ale bude mít pravomoci primátora. Menšinovou radu Spolu, kterou nabídlo podpořit ANO, zastupitelé ve čtvrtek volit nebudou.


Igráčci Pat a Mat v domku předpovídají počasí, nahradili panenku s panáčkem
idnes.cz | 15:51:00
Výrobce her a hraček Efko-karton rozšířil sortiment figurek Igráčků o řadu s podcastovými pohádkami. Závod z Nového Veselí na Žďársku dodává také hry s postavičkami Pata a Mata. Novinkou je domeček na předpověď počasí, kde slavní kutilové z animovaného seriálu nahradili tradiční panenku s panáčkem.


Po zběsilé honičce s policisty na D1 narazil do jejich vozu, dostal pět let
idnes.cz | 15:33:00
Až dvousetkilometrovou rychlostí ujížděl v létě policistům nejprve po dálnici D1 a poté i ulicemi Brna jednatřicetiletý muž. Zpomalila ho až zácpa před semaforem, definitivně však zastavil ve chvíli, kdy narazil do policejního auta. Ve středu potvrdil Krajský soud v Brně zběsilému řidiči pětileté vězení.


Noví hráči na trhu s čipy. Součástky proudí do Ruska sankcím navzdory
idnes.cz | 15:26:00
Mikročipy vyrobené západními firmami používané ve střelách, kterými Rusko útočí na Ukrajinu, se i přes sankce dále dostávají do Ruska. Díky celé plejádě dodavatelů a vývozců proudí do agresorské země také polovodiče a další technologie z míst, jako jsou Turecko, Hongkong i jiná centra obchodu.


Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 295 miliard korun
idnes.cz | 15:24:00
Prezident Zeman oznámil, že podepsal rozpočet na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Řekl, že vláda z toho bude mít radost. Ocenil meziroční snížení deficitu, stále je to ale podle něho málo. Své rozhodnutí Zeman oznámil při jmenování nových členů bankovní rady České národní banky.


Co bylo, bylo. Do čela Prahy míří Bohuslav Svoboda, lídra z ODS podpoří zastupitelé ANO
iHned.cz | 18:00:10
Hnutí ANO podpoří na čtvrtečním jednání zastupitelů volbu lídra Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslava Svobody primátorem Prahy. Ve funkci nahradí Zdeňka Hřiba (Piráti). Členem nyní dosluhující rady však nebude, ale bude mít pravomoci primátora....


Lidé šetří a kupují méně aut, čekací doby na nové vozy se zkracují
iHned.cz | 18:00:10
Z automobilového trhu konečně přicházejí pro zákazníky dobré zprávy. Čekací doby a lhůty pro dodání aut z továren se postupně zkracují. Má to především dva důvody: situace ve výrobnách se zlepšuje a automobilky nové vozy chrlí rychleji než před pár...


Nejen malé firmy. Také ty velké budou mít zastropované ceny elektřiny a plynu, vyjde to na 170 miliard
iHned.cz | 18:00:10
Vláda ve středu schválila zastropování cen elektřiny a plynu i pro velké firmy. Ty budou v příštím roce platit stejné ceny, jaké už vláda dříve nastavila pro ostatní odběratele. Stejně jako v případě malých firem bude zastropování platit do 80...


Kartelové dohody se u pumpařů nepotvrdily. Stejně dopadly kontroly cen potravin
iHned.cz | 18:00:10
Během letních prázdnin se ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) rozhodl posvítit si na byznys provozovatelů čerpacích stanic. Marže, kterých některé z nich dosahovaly letos v červenci, se mu zdály příliš vysoké. „Na exponovaných místech...


„Velvyslanec francouzských dějin a kultury.“ Jak se vidí král luxusu a zároveň nejbohatší muž světa
iHned.cz | 18:00:10
Francouzský miliardář Bernard Arnault, který kontroluje největšího světového výrobce luxusního zboží LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton, ve svých třiasedmdesáti letech na odchod do důchodu vůbec nepomýšlí. Od své rodiny a dalších...


Do Gruzie jel za vínem, teď tam staví hotel pro české kupce. Válka zájemce vyděsila, říká developer
iHned.cz | 18:00:11
Možnost vlastnit rezidenci u moře zlákala v posledních letech řadu Čechů. Nejčastěji kupovali apartmány nebo domy v klasických dovolenkových destinacích jako Chorvatsko, Španělsko či Itálie. Podnikatel Petr Zapletal věří, že Čechy budou lákat i jiné...


United se s Boeingem dohodly na rekordní objednávce letadel
iHned.cz | 18:00:13
Americké aerolinky United Airlines si objednaly od společnosti Boeing 100 letadel 787 Dreamliner a dalších 100 letadel 737 Max. Pro Boeing je to největší objednávka strojů Dreamliner (na snímku) a pro United největší objednávka velkých letadel s...


Sídlí v Dubaji, přeprodávají zboží z Číny. Na část rizikových e-shopů inspekce nemůže
aktuálně.cz | 17:20:17
Problémové jsou hlavně zprostředkovatelské stránky, které napodobují e-shopy. Zaplaceného zboží se však zákazník často nedočká a o peníze přijde.


ANO pomůže zvolit Svobodu primátorem Prahy. Rada ale zůstává v současném složení
aktuálně.cz | 16:59:10
Menšinovou radu Spolu, kterou nabídlo podpořit ANO, zastupitelé ve čtvrtek ale volit nebudou.


Vláda schválila zastropování cen elektřiny a plynu i pro velké firmy
Denik.cz | 16:44:00
Vláda dnes schválila zastropování cen elektřiny a plynu i pro velké firmy. Ty budou v příštím roce platit stejné ceny, jaké už vláda dříve nastavila pro ostatní odběratele. Stejně jako v případě malých firem bude zastropování platit do 80 procent nejvyšší měsíční spotřeby z posledních pěti let, což má motivovat firmy k úsporám. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Vláda rozhodla o zvýšení životního minima. Od ledna se zvedne ze 4620 na 4860
Denik.cz | 16:35:00
Životní minimum se od ledna zvýší. Pro člověka, který žije sám, se zvedne z 4620 na 4860 korun. Vzroste tak o 5,2 procenta. Stejně se upraví i minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Upraví se také existenční minimum z 2980 na 3130 korun. Nařízení ve středu schválila vláda.


Když se v Ostravě krade máslo ve velkém. Zloděje zachytila kamera, chtěl se rvát
Denik.cz | 15:56:00
/VIDEO/ Raketový nárůst cen prakticky veškerého zboží přináší i zvyšující se počet krádeží v obchodech. Prakticky každý den zasahují ochranky, strážníci a policisté v prodejnách. Zloději nejčastěji berou potraviny a drogistické zboží. Případy jsou hlášeny ze všech regionů České republiky. V rámci Moravskoslezského kraje se nejčastěji krade v Ostravě, kde policisté v těchto dnech vyšetřují velkou máslovou krádež.


Rádio DAB Praha zahájí vysílání v pásmu FM a změní název
lupa.cz | 16:00:26
Regionální stanice Českého rozhlasu Rádio DAB Praha, která doposud vysílala pouze digitálně, spustí 2. ledna 2023 pro území Prahy analogové vysílání na frekvenci 107,1 MHz.


Hospodářská komora ČR se spojila s Huawei, společně školí ženy v technologiích
lupa.cz | 15:55:33
Čínská společnost Huawei, která to má od bezpečnostního varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost s mnohými zdejšími institucemi a organizacemi složitější, našla partnera v podobě Hospodářské komory České republiky. Společně začaly provozovat program Women in Tech, který chce podporovat zapojení žen podnikatelek do technologického byznysu.


S Hutchencem z INXS jsme se rozhádali kvůli drogám, vzpomíná Bono Vox
revue.idnes.cz | 16:00:00
Frontman irské skupiny U2 Bono Vox promluvil o přátelství se zesnulým muzikantem Michaelem Hutchencem. Vysvětlil také, proč musel nakonec se zpěvákem skupiny INXS úplně přerušit kontakt.


Mercedes-Benz 190 (W201): S Baby-Benzem vstoupila trojcípá hvězda do střední třídy (1. díl)
Auto.cz | 18:55:00
Přelomový sedan Mercedesu s kódem W201 slaví kulatých čtyřicet let od debutu. Značka s ním zamotala hlavu konkurenci ve střední třídě. Přinesl také technické inovace, hlavně zadní pětiprvkové zavěšení.


Porsche prý vyvíjí nový hypersport, nová vlajková loď ale nedorazí před rokem 2025
Auto.cz | 17:54:00
Práce na novém hypersportu byly odloženy kvůli vývoji elektromobilů, které teď mají přednost.


Závodnice Gabi Jílková o simulátorech: První mě nebavil, dnes je to součást přípravy
Auto.cz | 16:54:00
Pravděpodobně nejrychlejší česká jezdkyně Gabriela Jílková má se závodními simulátory zkušenosti již od svých čtrnácti let. Jednou by ráda pomáhala i s jejich vývojem.


Tahle Mazda MX-5 Speedster začala jako designové cvičení, nakonec se ale bude vyrábět
Auto.cz | 15:53:00
Stylová grafická skica nadšence se nakonec díky tuningové společnosti stane realitou.


Zmenšená replika Bugatti za cenu dvou Superbů. Je z karbonu a pořízení má podmínku
Auto.cz | 14:52:00
Obdivujete historické bugattky, ale protože stojí majlant, pokukujete po replikách? Tahle zmenšená z karbonu stojí jako dva slušně vybavené Superby a její pořízení má podmínku.


WEBINÁŘ Makrovýhled na rok 2023 s Janem Burešem. Nejen o Česku, koruně i energiích. JIŽ ZÍTRA 15. 12. v 15:00
Kurzy.cz | 18:01:37
Co čekat od roku 2023 ve světové i české ekonomice, na cenách energií, z pohledu inflace a mezd, na české koruně? Hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš vás na webináři JIŽ ZÍTRA, ve čtvrtek 15.


Inflační přirozený experiment a pokles sazeb v příštím roce
Kurzy.cz | 17:11:00
Před časem jsem tu ukazoval výstupy dvou modelů predikujících vývoj inflace v USA. Byly z dílny Johna Cochraneho, lišily se jen v jednom „detailu“, ale předpovídaly úplně rozdílný vývoj inflace.


Ropa klesá po masivním nárůstu zásob v USA
Kurzy.cz | 17:09:04
Právě byla zveřejněna oficiální vládní zpráva o zásobách ropy v USA. Zatímco včera zveřejněná zpráva API naznačovala velký nárůst zásob ropy o 7,82 mb, oficiální údaje ukázaly ještě větší nárůst o 10,23 milionů barelů. Zásoby benzínu také vzrostly více...


Souhrn 14.12. - Evropa v očekávání rozhodnutí hlavních centrálních bank světa lehce oslabila, US trhy naopak lehce posilují, BCPP málo aktivní, koruna posílila, Brent roste dále nad 80 USD
Kurzy.cz | 17:08:26
Pražská burza v polovině týdne při mimořádně slabé likviditě lehce oslabila a následovala tak obecného evropského příkladu. Evropské akciové trhy v očekávání rozhodnutí Fedu (dnes), ECB a BoE (zítra) o dalším nastavení sazeb lehce oslabily.


Drive Shack se kvůli plánům na stažení z burzy propadá o více než 60 %
Kurzy.cz | 17:04:32
Drive Shack (DS.US) je dnes jednou z nejhorších amerických akcií, jejíž cena za den klesla o více než 60 %. Společnost Drive Shack včera oznámila, že hodlá dobrovolně stáhnout své akcie z burzy a zrušit jejich registraci. Společnost pak plánuje kótovat...


Únorová rošáda v bankovní radě ČNB nezmění kurz směřování (Komentář)
Kurzy.cz | 16:40:32
Dnešní jmenování nových členů
bankovní rady, kteří v únoru nahradí M. Moru a O. Dědka nevyvolalo na
trzích větší reakci. Novými
radními se stanou J. Kubíček, z Národní rozpočtové rady, a J. Procházka,
ředitel EGAPu. Bez ohledu na postoje nových členů b...


WizzAir a TUI pod tlakem
Kurzy.cz | 16:35:11
Wizz Air (WIZZ.UK) Nízkonákladové letecké společnosti jsou zatíženy rizikem hospodářského zpomalení a z toho vyplývající nižší poptávkou trhu, který dává přednost levné letecké dopravě. Akcie dnes ztrácejí 7,5 %; Ve Spojeném království byly letec...


Autobazary vyprazdňují sklady a nabízejí až neuvěřitelné slevy, obezřetnost je ale na místě. Evropský trh poklesl o 10%
Kurzy.cz | 16:18:30
Evropský trh ojetin se v prodejích meziročně propadl o více než deset procent Prodejci reagují statisíci ojetin nabízených se slevou Ve srovnání s letošním lednem jsou ojetiny dostupnější, medián cen poklesl Průměrný nájezd se ve stejném období zvedl o&he


Obměna bankovní rady nepřinese změnu v politice ČNB
Kurzy.cz | 16:10:42
Prezident Miloš Zeman jmenoval dva nové členy bankovní rady - Jana Kubíčka a Jana Procházku.


Zastropování cen energií pro velké firmy pomůže udržet konkurenceschopnost českého průmyslu a celé ekonomiky (14.12.2022)
Kurzy.cz | 16:03:45
Vláda dnes projedná nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje zastropování cen i pro velké podniky. Pro ty budou platit od 1. 1.


Morgani navyšují své odhady pro růst HDP Číny v příštím roce, očekávají dřívější a rychlejší covidové zotavení
Kurzy.cz | 15:18:08
Analytici americké banky Morgan Stanley očekávají pro rok 2023 pro Čínu rychlejší růst tamního HDP než se doposud očekávalo při předpokládaném rychlejším a razantnějším zotavováním tamní ekonomiky z covidových omezení.


Přestárlou lednici plánuje vyměnit téměř čtvrtina českých domácností. Úsporný spotřebič může ročně ušetřit tisíce
Kurzy.cz | 15:17:06
Kvůli strmému nárůstu cen energií uvažuje nad výměnou starých domácích elektrospotřebičů za nové čtvrtina českých domácností. Ta by jim totiž dokázala každoročně ušetřit i několikatisícové částky. Vyplývá to z průzkumu společnosti DATART zkoumajícího


Projev guvernéra Aleše Michla po jmenování nových členů bankovní rady dne 14. prosince 2022
Kurzy.cz | 15:15:00
Aleš Michl, guvernér ČNB Jmenování nových členů bankovní rady ČNBPraha, 14. prosince 2022 Vážený pane prezidente, děkuji Vám za jmenování pana viceguvernéra a za doplnění bankovní rady o dva nové členy.


Prezident Miloš Zeman jmenoval nového viceguvernéra a dva nové členy bankovní rady ČNB - Jan Kubíček, Jan Procházka
Kurzy.cz | 15:15:00
Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval dva nové členy bankovní rady České národní banky. Funkce se od 13. února 2023 ujmou Jan Kubíček a Jan Procházka. ...


Poslanci dali zelenou rychlejší výstavbě obnovitelných zdrojů a posílení české energetické bezpečnosti
Kurzy.cz | 14:51:14
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili novelu zákona nazývanou Lex OZE I včetně několika důležitých pozměňovacích návrhů. Výsledek hlasování mimo jiné znamená největší úspěch pro rozvoj větrné energetiky v Česku za poslední roky.


Zhao (Binance): Situace se stabilizovala. V úterý z burzy odteklo "jen" cca 1,14 mld. USD
Kurzy.cz | 14:48:24
Zakladatel a majitel kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao dnes uvedl, že situace s odlivem prostředků z burzy se po několika obtížnějších dnech stabilizovala. V úterý klienti z burzy vybrali prostředky v objemu cca 1,14 mld. USD.


Zastropování cen energií pro velké firmy pomůže udržet konkurenceschopnost českého průmyslu a celé ekonomiky
Kurzy.cz | 14:45:00
Vláda dnes projedná nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje zastropování cen i pro velké podniky. Pro ty budou platit od 1. 1. 2023 do konce příštího roku stejné ceny, jaké kabinet již dříve nastavil pro domácnosti a malé a střední fi...


Poslanecká sněmovna schválila úplné zrušení EET od příštího roku
Kurzy.cz | 14:26:04
Návrh Ministerstva financí na zrušení zákona o evidenci tržeb, který by měl nabýt účinnosti k 1. lednu 2023, dnes schválil Senát. To znamená, že se od příštího roku již nevrátí zákonná povinnost elektronicky evidovat tržby, která byla od konce března 2...


Dvě miliardy korun z programu TREND pomohou firmám s průmyslovým výzkumem a vývojem
Kurzy.cz | 12:34:11
Technologická agentura ČR (TA ČR) zveřejnila vyhodnocení žádostí o podporu projektů průmyslového výzkumu a vývoje v programu


Vyříznuté psí oči a zkrvavená kladiva. Co předznamenávají ruské vlajky na demonstracích po Evropě?
Hospodářské noviny | 20:00:02
Den dvoustý devadesátý první, 11. prosince. Ruské vlajky, žluto-černé stuhy. Malý, ale hlučný a vzrušený dav. Někdy se zdá, že je napůl opilý. Známé výrazy obličeje – zmatené a často zamračené, soustředěné, jako by se jejich majitelé zabývali...


Velké podniky mají jasno, za kolik bude elektřina a plyn. Detaily, jak o podporu žádat, se dozvědí až v lednu
Hospodářské noviny | 20:00:02
Už od jara tlačí tuzemský průmysl vládu k tomu, aby mu pomohla s obřími náklady na energie. Přednost před nimi dostaly domácnosti spolu s malými a středními podniky, jimž vláda v říjnu zastropovala ceny elektřiny a plynu. Velké firmy, kterým...


Poslední důležité rozhodnutí roku. Americký Fed udá směr akciím na příští rok
Hospodářské noviny | 20:00:02
Nejdůležitější okamžik měsíce přichází. Americká centrální banka má podle očekávání znovu zvýšit úrokové sazby. Analytici věří, že tentokrát bude zvýšení pozvolnější, a to o 0,5 procentního bodu. Horní hranice klíčové sazby by se tak měla vyšplhat...


Zeman navrhl Senátu na ústavního soudce Jana Svatoně. Podle Rychetského jde o kvalitního kandidáta
Hospodářské noviny | 20:00:02
Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na jmenování do funkce soudce Ústavního soudu (ÚS) Jana Svatoně, bývalého děkana brněnské právnické fakulty. Informoval o tom ve středu v tiskovém prohlášení mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předseda ÚS Pavel Rychetský...


Jaderná fúze je závod o svatý grál s rychlostí české železnice. Čistá energie by přitom mohla spasit svět
Hospodářské noviny | 20:00:03
V roce 1929 fyzik Fritz Houtermans využil zřejmě nejlepší balicí hlášku historie. V den, kdy měl schůzku s Charlotte Riefenstahlovou, totiž došel k zásadnímu objevu a pod hvězdnou oblohou tak mohl na rande prohlásit, že jako jediný člověk na světě...


Já jsem to nepsal, jen podepsal, brání se Nečas obžalobě z křivé výpovědi kvůli manželce
Hospodářské noviny | 20:00:03
Lhal, či nelhal bývalý premiér Petr Nečas v kauze stíhání své tehdejší milenky – a nyní manželky – Jany v souvislosti se zátahem na Úřadu vlády v červnu 2013? A pokud ano, tak kdy a jak? Tuto otázku nyní zodpovídá Obvodní soud pro Prahu...


Své podporovatele zná Hilšer často osobně. Kampaň si platí převážně ze státních příspěvků
Hospodářské noviny | 20:00:03
Ještě na začátku prosince brázdil Prahu na červené Vespě. To je ale asi největší „výstřelek“, který během prezidentské kampaně senátor Marek Hilšer využívá – karavany, ale ani milionové příspěvky se ho netýkají. Na transparentním...


Obchodník se smrtí koketuje s politikou. A chce bojovat za ruského hackera zadrženého v Praze
Hospodářské noviny | 20:00:03
Po čtrnácti letech strávených v americkém vězení neztrácí ruský obchodník se zbraněmi Viktor But čas. Krátce po své výměně za americkou basketbalovou hvězdu Brittney Grinerovou, odsouzenou za držení necelého gramu kanabisového oleje na osm let,...


Babiš jede na maďarské hranice. Na migraci může získat body, míní odborník
Hospodářské noviny | 20:00:04
Jako řadový poslanec šéf ANO Andrej Babiš aktivitou nevyniká. Naopak, je jediný z opozičních poslanců, který není členem žádného výboru ani podvýboru. Co do počtu absencí je s výjimkou jeho kolegy z hnutí, vážně nemocného poslance Milana Wenzla,...


Co bylo, bylo. Do čela Prahy míří Bohuslav Svoboda, lídra z ODS podpoří zastupitelé ANO
Hospodářské noviny | 20:00:04
Hnutí ANO podpoří na čtvrtečním jednání zastupitelů volbu lídra Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslava Svobody primátorem Prahy. Ve funkci nahradí Zdeňka Hřiba (Piráti). Členem nyní dosluhující rady však nebude, ale bude mít pravomoci primátora....


Lidé šetří a kupují méně aut, čekací doby na nové vozy se zkracují
Hospodářské noviny | 20:00:04
Z automobilového trhu konečně přicházejí pro zákazníky dobré zprávy. Čekací doby a lhůty pro dodání aut z továren se postupně zkracují. Má to především dva důvody: situace ve výrobnách se zlepšuje a automobilky nové vozy chrlí rychleji než před pár...


Nejen malé firmy. Také ty velké budou mít zastropované ceny elektřiny a plynu, vyjde to na 170 miliard
Hospodářské noviny | 20:00:04
Vláda ve středu schválila zastropování cen elektřiny a plynu i pro velké firmy. Ty budou v příštím roce platit stejné ceny, jaké už vláda dříve nastavila pro ostatní odběratele. Stejně jako v případě malých firem bude zastropování platit do 80...


Do Gruzie jel za vínem, teď tam staví hotel pro české kupce. Válka zájemce vyděsila, říká developer
Hospodářské noviny | 20:00:07
Možnost vlastnit rezidenci u moře zlákala v posledních letech řadu Čechů. Nejčastěji kupovali apartmány nebo domy v klasických dovolenkových destinacích jako Chorvatsko, Španělsko či Itálie. Podnikatel Petr Zapletal věří, že Čechy budou lákat i jiné...


United se s Boeingem dohodly na rekordní objednávce letadel
Hospodářské noviny | 20:00:11
Americké aerolinky United Airlines si objednaly od společnosti Boeing 100 letadel 787 Dreamliner a dalších 100 letadel 737 Max. Pro Boeing je to největší objednávka strojů Dreamliner (na snímku) a pro United největší objednávka velkých letadel s...


Vyříznuté psí oči a zkrvavená kladiva. Co předznamenávají ruské vlajky na demonstracích po Evropě?
iHned.cz | 20:00:14
Den dvoustý devadesátý první, 11. prosince. Ruské vlajky, žluto-černé stuhy. Malý, ale hlučný a vzrušený dav. Někdy se zdá, že je napůl opilý. Známé výrazy obličeje – zmatené a často zamračené, soustředěné, jako by se jejich majitelé zabývali...


Velké podniky mají jasno, za kolik bude elektřina a plyn. Detaily, jak o podporu žádat, se dozvědí až v lednu
iHned.cz | 20:00:14
Už od jara tlačí tuzemský průmysl vládu k tomu, aby mu pomohla s obřími náklady na energie. Přednost před nimi dostaly domácnosti spolu s malými a středními podniky, jimž vláda v říjnu zastropovala ceny elektřiny a plynu. Velké firmy, kterým...


Poslední důležité rozhodnutí roku. Americký Fed udá směr akciím na příští rok
iHned.cz | 20:00:15
Nejdůležitější okamžik měsíce přichází. Americká centrální banka má podle očekávání znovu zvýšit úrokové sazby. Analytici věří, že tentokrát bude zvýšení pozvolnější, a to o 0,5 procentního bodu. Horní hranice klíčové sazby by se tak měla vyšplhat...


Zeman navrhl Senátu na ústavního soudce Jana Svatoně. Podle Rychetského jde o kvalitního kandidáta
iHned.cz | 20:00:15
Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na jmenování do funkce soudce Ústavního soudu (ÚS) Jana Svatoně, bývalého děkana brněnské právnické fakulty. Informoval o tom ve středu v tiskovém prohlášení mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předseda ÚS Pavel Rychetský...


Jaderná fúze je závod o svatý grál s rychlostí české železnice. Čistá energie by přitom mohla spasit svět
iHned.cz | 20:00:15
V roce 1929 fyzik Fritz Houtermans využil zřejmě nejlepší balicí hlášku historie. V den, kdy měl schůzku s Charlotte Riefenstahlovou, totiž došel k zásadnímu objevu a pod hvězdnou oblohou tak mohl na rande prohlásit, že jako jediný člověk na světě...


Já jsem to nepsal, jen podepsal, brání se Nečas obžalobě z křivé výpovědi kvůli manželce
iHned.cz | 20:00:15
Lhal, či nelhal bývalý premiér Petr Nečas v kauze stíhání své tehdejší milenky – a nyní manželky – Jany v souvislosti se zátahem na Úřadu vlády v červnu 2013? A pokud ano, tak kdy a jak? Tuto otázku nyní zodpovídá Obvodní soud pro Prahu...


Své podporovatele zná Hilšer často osobně. Kampaň si platí převážně ze státních příspěvků
iHned.cz | 20:00:15
Ještě na začátku prosince brázdil Prahu na červené Vespě. To je ale asi největší „výstřelek“, který během prezidentské kampaně senátor Marek Hilšer využívá – karavany, ale ani milionové příspěvky se ho netýkají. Na transparentním...


Obchodník se smrtí koketuje s politikou. A chce bojovat za ruského hackera zadrženého v Praze
iHned.cz | 20:00:16
Po čtrnácti letech strávených v americkém vězení neztrácí ruský obchodník se zbraněmi Viktor But čas. Krátce po své výměně za americkou basketbalovou hvězdu Brittney Grinerovou, odsouzenou za držení necelého gramu kanabisového oleje na osm let,...


Babiš jede na maďarské hranice. Na migraci může získat body, míní odborník
iHned.cz | 20:00:16
Jako řadový poslanec šéf ANO Andrej Babiš aktivitou nevyniká. Naopak, je jediný z opozičních poslanců, který není členem žádného výboru ani podvýboru. Co do počtu absencí je s výjimkou jeho kolegy z hnutí, vážně nemocného poslance Milana Wenzla,...


"Svatý grál energie." Jaderná fúze hlásí průlom, může být zdrojem budoucnosti
aktuálně.cz | 18:46:39
Úspěch ohlásili v úterý američtí vědci. Radomír Pánek z Akademie věd vysvětluje význam pokusu pro budoucnost energetiky.


Senát schválil zrušení automatického zakládání datových stránek lidem v Česku
aktuálně.cz | 18:32:51
Novelu, kterou ve středu schválil Senát, a která ruší automatické zřízení datových schránek, ještě dostane k podpisu prezident.


Některé služby notářů podraží. Za velké dědictví až dvojnásobně
Denik.cz | 19:30:00
Zdražování služeb kvůli rostoucí inflaci neskončí ani v příštím roce. Již za pár týdnů by se totiž kupříkladu měly zvýšit odměny notářům za jejich práci při řízeních o pozůstalosti. Lidé, kteří budou dědit peníze či majetky po svých blízkých, si proto nově více připlatí. Počítá s tím novela vyhlášky o takzvaném notářském tarifu, kterou nyní ministerstvo spravedlnosti předložilo do připomínkového řízení. „Byli bychom rádi, aby některé tarify začaly platit již od 1. ledna,“ řekla mluvčí ministerstva spravedlnosti Marcela Nevšímalová.


Mráz mu svědčí. Jihlavské náměstí zdobí socha ledového anděla
Denik.cz | 18:15:00
Ledová socha anděla zdobí od neděle jihlavské náměstí. Stojí pod vánočním stromem a kolemjdoucí často vytahují mobilní telefony, aby si téměř dva a půl metru vysoké umělecké dílo vyfotili.


Rakovnický střelec Ondra si v Berlíně vylepšil své osobní maximum
Denik.cz | 18:00:00
V neděli 11. prosince 2022 se konalo další kolo malorážkové ligy v berlínské Walther aréně. Ondra střílí tamní ligu a ve 3 kole se mu povedl pěkný výsledek. Vylepšil své osobní maximum na hodnotu 585 z 600 možných bodů.


Unikát v druhé elektrárně v Dukovanech. Parkoviště vyrábí energii z odlesků aut
Denik.cz | 16:19:00
Už rok funguje u Jaderné elektrárny Dukovany parkoviště s fotovoltaickou elektrárnou. Auta zde stojí pod stříškami, které jsou osazené solárními panely.


Nástup Nerudové: Bere si od slabších kandidátů, je známější a boduje nejen u mladých
Respekt | 18:45:31
Proč se bývalá rektorka dostala do čela prezidentského souboje


Stropy budou i pro velké firmy - skoro jako v Německu
Respekt | 17:55:21
Vláda na poslední chvíli dotáhla drahou, ale nutnou a vcelku férovou pomoc


Zuřivé seniorky se porvaly o to, kdo uplete Babišovi čepici. Vzduchem létaly pletací jehly i zubní protézy
Reflex | 18:30:00
Kandidát na prezidenta Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi zveřejnil prosbu směrem ke svým fanynkám v letech, že shání nějakou babičku, která by mu za odměnu upletla teplou čepici nebo šálu z merino vlny, kterou dostal. Možná ani on netušil, jakou bombu touto výzvou odpálil.


Zastropované ceny energií průmysl nespasí. Zelená ideologie bude škodit dál
Reflex | 18:10:00
Tak se nakonec dočkaly i velké průmyslové podniky a vláda potvrdila, že i na ně se budou vztahovat stropy na ceny energií ve stejné výši, jako platí v případě domácností a malých a středních firem. I průmyslové podniky budou tedy platit šest korun za kilowatthodinu elektřiny a tři koruny za kilowatthodinu plynu. Cena bude omezena na osmdesát procent nejvyšší denní spotřeby dosažené v jednom z posledních pěti let.


Žena vypleněná jak středověká vesnice. Michal Viewegh předvádí v nové knize „báječný“ sex pod psa
Reflex | 18:00:00
Erotických p(r)asáží v prózách ubývá a románový sex se stává podobně nedostatkovým zbožím jako Nurofen, zemní plyn a kvalitní kandidáti na prezidenta. S tímto varováním vám předkládáme výroční zprávu o nejméně zdařilých sexuálních scénách a scénkách, které čeští spisovatelé v kalendářním roce 2022 zahrnuli do svých knížek. Překvapivě často jsme zaznamenali popisy znásilnění vyvedené v pornografické estetice, začneme však „bezstarostným šukáním“ Michala Viewegha. Letos v naší výroční anketě Bad Sex in Fiction Award Reflexu, čili soutěži o nejhůře napsané erotické scény v nejsoučasnější české próze, tento chrlič vzpomínek na lepší časy obsadil čestné 10. místo.


Vláda schválila zastropování cen elektřiny a plynu i pro velké firmy
Tiscali-zprávy | 19:27:15
Vláda dnes schválila zastropování cen elektřiny a plynu i pro velké firmy. Ty budou v příštím roce platit stejné ceny, jaké už vláda dříve nastavila pro ostatní odběratele. Stejně jako v případě malých firem bude zastropování platit do 80 procent nejvyšší měsíční spotřeby z posledních pěti let, což má motivovat firmy k úsporám. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Životní minimum se od ledna zvýší o 240 korun
Tiscali-zprávy | 19:19:02
Životní minimum se od ledna zvýší. Pro člověka, který žije sám, se zvedne z 4620 na 4860 korun. Vzroste tak o 5,2 procenta. Stejně se upraví i minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Upraví se také existenční minimum z 2980 na 3130 korun. Nařízení schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Jana Steckerová: Evropská centrální banka ve zvyšování úrokových sazeb ubere plyn
E15-ekonomika | 20:00:00
K jednacímu stolu dnes, ve čtvrtek 15. prosince, opět zasedne Evropská centrální banka (ECB). Ta podle našeho odhadu zvýší sazby o padesát bazických bodů po říjnových sedmdesáti pěti. Tempo zpřísňování měnových podmínek skrze úrokové sazby tak sice již zvolňuje, na řadu ale bude muset přijít diskuze o omezování obří bilanční sumy ECB. 


Chceme stavět i zbylé tři české reaktory. Jejich cena bude nižší, říká člen vedení Westinghouse
E15-ekonomika | 19:00:00
Závod o zakázku desetiletí, na výstavbu dukovanského jaderného bloku, se s podáním úvodních nabídek dostal do další fáze. Vítěz bude znám nejdříve v březnu příštího roku. Už nyní ale americká firma Westinghouse, Francouzská EDF i jihokorejská KHNP, které o zakázku usilují, hledají partnery pro případnou výstavbu. „Už jsme podepsali dohody se zhruba 40 partnery a náš stavební partner Bechtel s dalšími desítkami. A to jsme teprve na začátku. Myslím, že na konci můžeme mít klidně dvě stovky takových společností,“ říká David Durham, člen vedení Westinghouse, který má na starosti nové jaderné projekty.


Ruský automobilový trh se obrací k východu. Ukazuje, kudy se může vydat celá ekonomika
E15-ekonomika | 18:00:00
Prodeje nových automobilů v Rusku se po hlubokém propadu z konce jara a začátku léta začínají zvedat. A protože západní automobilky odešly, využili uvolněného prostoru čínští výrobci. Vývoj na automobilovém trhu by mohl předpovídat směr, kterým se vydá celá ruská ekonomika, píše agentura Bloomberg.


Bahrajnská aktivistka obviňuje Zdechovského z korupce. Lže, brání se český europoslanec
E15-ekonomika | 17:30:00
Bojovnice za lidská práva Maryam al-Khawaja z Bahrajnu ve středu na Twitteru ostře zkritizovala europoslance a bývalého místopředsedu KDU-ČSL Tomáše Zdechovského. Humanitární aktivistka tvrdí, že v Evropském parlamentu hájí zájmy Bahrajnu, protože mu tamní autoritářský režim platí luxusní pobyty v této zemi. Zdechovský v rozhovoru s deníkem E15 toto nařčení striktně odmítl a vzkázal Maryam al-Khawaja, aby „si zametla před vlastním prahem“.


Jana Steckerová: Evropská centrální banka ve zvyšování úrokových sazeb ubere plyn
E15-politika | 20:00:00
K jednacímu stolu dnes, ve čtvrtek 15. prosince, opět zasedne Evropská centrální banka (ECB). Ta podle našeho odhadu zvýší sazby o padesát bazických bodů po říjnových sedmdesáti pěti. Tempo zpřísňování měnových podmínek skrze úrokové sazby tak sice již zvolňuje, na řadu ale bude muset přijít diskuze o omezování obří bilanční sumy ECB. 


Chceme stavět i zbylé tři české reaktory. Jejich cena bude nižší, říká člen vedení Westinghouse
E15-politika | 19:00:00
Závod o zakázku desetiletí, na výstavbu dukovanského jaderného bloku, se s podáním úvodních nabídek dostal do další fáze. Vítěz bude znám nejdříve v březnu příštího roku. Už nyní ale americká firma Westinghouse, Francouzská EDF i jihokorejská KHNP, které o zakázku usilují, hledají partnery pro případnou výstavbu. „Už jsme podepsali dohody se zhruba 40 partnery a náš stavební partner Bechtel s dalšími desítkami. A to jsme teprve na začátku. Myslím, že na konci můžeme mít klidně dvě stovky takových společností,“ říká David Durham, člen vedení Westinghouse, který má na starosti nové jaderné projekty.


Ruský automobilový trh se obrací k východu. Ukazuje, kudy se může vydat celá ekonomika
E15-politika | 18:00:00
Prodeje nových automobilů v Rusku se po hlubokém propadu z konce jara a začátku léta začínají zvedat. A protože západní automobilky odešly, využili uvolněného prostoru čínští výrobci. Vývoj na automobilovém trhu by mohl předpovídat směr, kterým se vydá celá ruská ekonomika, píše agentura Bloomberg.


Bahrajnská aktivistka obviňuje Zdechovského z korupce. Lže, brání se český europoslanec
E15-politika | 17:30:00
Bojovnice za lidská práva Maryam al-Khawaja z Bahrajnu ve středu na Twitteru ostře zkritizovala europoslance a bývalého místopředsedu KDU-ČSL Tomáše Zdechovského. Humanitární aktivistka tvrdí, že v Evropském parlamentu hájí zájmy Bahrajnu, protože mu tamní autoritářský režim platí luxusní pobyty v této zemi. Zdechovský v rozhovoru s deníkem E15 toto nařčení striktně odmítl a vzkázal Maryam al-Khawaja, aby „si zametla před vlastním prahem“.


Ve Francii kvůli fotbalu hlídkují tisíce policistů, Macron vyzval k respektu
idnes.cz | 21:55:14
Francouzský prezident Emmanuel Macron před semifinále fotbalového mistrovství světa mezi Francií a Marokem vyzval k respektu a přátelství mezi oběma národy a zároveň i k povzbuzení národního týmu. Ve Francii žije početná marocká menšina, kvůli probíhajícímu zápasu ve francouzských ulicích hlídkují desetitisíce policistů, očekávají se nepokoje.


Na Vyškovsku se senior nevrátil z procházky. Policie po něm pátrá
idnes.cz | 21:34:00
Policisté na Vyškovsku pátrají v terénu po devětašedesátiletém Miroslavu Smolenickém z Bučovic. Ve středu ráno odešel na procházku a do večerních hodin o sobě nepodal zprávu. O pátrání v tiskové zprávě informoval mluvčí policie Pavel Šváb.


Zdechovský čelí otázkám kvůli soukromé cestě do Bahrajnu, píše britský deník
idnes.cz | 21:06:54
Český lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský čelí podle britského listu The Guardian otázkám kvůli své neohlášené cestě do Bahrajnu. Je totiž jedním ze spoluautorů návrhu rezoluce o tamním politickém vězni, ta je podle některých jeho kolegů z Evropského parlamentu jednostranná. Europoslanec sám tvrdí, že nijak nepochybil.


Berlín schválil nákup letounů F-35. Přeberou roli v jaderném odstrašení Ruska
idnes.cz | 20:53:00
Rozpočtový výbor německého Spolkového sněmu ve středu schválil nákup 35 nejmodernějších amerických stíhaček F-35 a několik dalších miliardových investic pro armádu. Podpisu dohody s výrobcem strojů tak nic nebrání. Berlín chce první letadla do výzbroje v roce 2026. Mají nahradit zastarávající letouny Tornado, které slouží jako nosiče jaderných zbraní.


Sněžení v Česku opět komplikuje dopravu. Nehoda kamionu zablokovala D5
idnes.cz | 20:20:32
Sněžení v Česku opět může komplikovat dopravu. V Praze a okolí jsou zpožděné některé spoje MHD, vyplývá z webu Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a organizátora integrované dopravy Ropid. Počasí komplikuje dopravu i ve zbytku republiky. Silničáři poslali do terénu sypače a pluhy, silnice jsou většinou se zvýšenou opatrností sjízdné.


Írán vyloučili ze skupiny OSN hájící rovnost žen. Krok navrhly USA
idnes.cz | 20:17:05
Írán byl ve středu vyloučen ze skupiny OSN pro rovnost pohlaví a zmocnění žen (UN Women). Stalo se tak kvůli potlačování práv žen a dívek v zemi, uvedla agentura Reuters. Vyloučení navrhly Spojené státy v reakci na brutální postup Teheránu proti pokračujícím protestům vyvolaným smrtí dvaadvacetileté Mahsy Amíníové ve vazbě.


Volají nám i lidé, kteří tři dny nejedli, říká šéf poradny pro seniory
idnes.cz | 20:00:00
O strachu ze zdražování, hladu a zoufalství, ale i o naději, tvořivosti a pestré nabídce aktivit mluví Jiří Hrabě, ředitel organizace Elpida, která začala před dvaceti lety učit důchodce pracovat s počítačem. Dnes vzdělává a propojuje desetitisíce seniorů mnoha způsoby a také pro ně provozuje krizovou telefonickou linku, která přijme 25 tisíc hovorů ročně.


Našli jsme ruské mučírny pro „rebelující“ děti, tvrdí ukrajinský komisař
idnes.cz | 19:08:00
Ukrajinci v Chersonské oblasti objevili ruské mučírny pro děti. Uvedl to komisař ukrajinského parlamentu pro lidská práva Dmytro Lubinec. Do takzvaných „dětských cel“ Rusové dávali ty nezletilé, kteří podle nich projevovali odpor. Nedávali jim jídlo a podrobovali psychologickému teroru, dodal komisař.


Pobyt v sociálních službách zdraží. Na ulici neskončíte, slibují domovy seniorům
idnes.cz | 19:03:00
Za pobyt v sociálních službách si lidé od nového roku připlatí. Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž připravilo novou úhradovou vyhlášku, která byla před několika dny schválena. Důvodem jsou drahé energie a potraviny. Ředitelka domova seniorů U Biřičky v Hradci Králové Daniela Lusková však zdůraznila, že ani zdražení současné náklady nepokryje.


Král luxusu Arnault miluje přítmí. V čele impéria chce zůstat co nejdéle
idnes.cz | 18:09:00
Francouzský magnát Bernard Arnault, který stojí za společností LVMH zabývající se výrobou luxusního zboží, v úterý v žebříčku miliardářů agentury Bloomberg překonal majitele Twitteru Elona Muska. Podobného úspěchu dosud nikdy předtím nedosáhl žádný Francouz ani nikdo z Evropy. Na rozdíl od Muska nový nejbohatší člověk světa netweetuje, podobně úzkostlivě si chrání i svoje soukromí.


STALO SE DNES: Prezidentští kandidáti mají čísla. Janeček žádá odložení voleb
idnes.cz | 17:56:00
Volební komise vylosovala čísla prezidentských kandidátů. Karel Janeček si je jistý, že nasbíral víc než 50 000 podpisů. Až 78 procent Rusů je proti tomu, aby se poloostrov Krym vrátil Ukrajincům. Vláda schválila zastropování cen energií i pro velké firmy. Nejbohatším člověkem světa je poprvé Evropan. Přinášíme přehled středečních událostí.


FOMC rozhodl o zvýšení úrokových sazeb o 50 bazických bodů na úroveň 4,25-4,50 % - Klíčové body z tiskové konference Jerome Powella
Kurzy.cz | 20:47:53
FOMC rozhodl o zvýšení úrokových sazeb o 50 bazických bodů na úroveň 4,25-4,50 %, což bylo rozhodnutí v souladu s očekáváním trhu. Akciové indexy se však v souvislosti s tímto rozhodnutím propadly, protože doprovodné ekonomické projekce ukazovaly na vy...


US500 po rozhodnutí Fedu testuje 4 000 bodů
Kurzy.cz | 20:20:44
Rozhodnutí FOMC o sazbách dopadlo v souladu s očekáváním trhu - americká centrální banka zvýšila sazby o 50 bb na 4,25-4,50 %. Rozhodnutí o zvýšení sazeb o 50 bb bylo jednomyslné, což signalizuje, že nikdo z členů Fedu neviděl potřebu ještě menšího zvý...


Fed zpomalil tempo zvyšování sazeb. Příští rok je však vidí na 5,1 procenta
Kurzy.cz | 20:17:00
Americká centrální banka dnes zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů. Fed tak v silně očekávaném kroku zvolňuje dosud agresivní tempo zvedání výpůjčních nákladů.


Bitcoin dosahuje měsíčního maxima a obchoduje se nad 18 000 USD
Kurzy.cz | 18:55:48
Zisky kryptoměn pokračují i dnes, kdy na globálních finančních trzích obecně panuje riziková nálada před zasedáním FOMC. Bitcoin, nejznámější kryptoměna, rovněž těží ze zvýšeného apetitu k riziku a poprvé od první poloviny listopadu prolamuje hranici 1...


Bude CRISPR Therapeutics přínosem v boji proti rakovině?
Kurzy.cz | 18:46:36
Výsledky buněk CAR-T modifikovaných technologií editace genů společnosti CRISPR Therapeutics (CRSP.US) představují podle analytiků GlobalData významný krok v léčbě rakoviny. Po nedávných pozitivních výsledcích vakcíny společnosti Moderna a imunoterapie...


Do Prahy dorazil raritní růžový diamant. Jeho koupě může být i výnosnou investicí
iHned.cz | 22:00:12
Růžové diamanty jsou ztělesněním krásy a luxusu, navíc jsou vzácné. Sběratelé za ně platí ohromující sumy. Jeden z nich teď doputoval z Austrálie do Česka.


Volba prezidenta ČR v lednu 2023 na GK Sao Paulo
Kurzy.cz | 18:06:00
První kolo volby prezidenta České republiky proběhne v Česku ve dnech 13. a 14. ledna 2023, případné druhé kolo se uskuteční ve


🔼 US100 posiluje před rozhodnutím FOMC
Kurzy.cz | 17:55:07
Indexy na Wall Street navazují na včerejší zisky, protože se blíží rozhodnutí FOMC o sazbách. Všechny hlavní indexy amerického akciového trhu se v době zveřejnění článku obchodují o více než 0,5 % výše, přičemž Dow Jones (US30) a Nasdaq-100 (US100) ved...


Komise podepsala dohodu s EBRD o uvolnění 2,1 miliardy eur na udržitelnou infrastrukturu, zelenou ekonomiku a digitalizaci - Program InvestEU
Kurzy.cz | 17:39:17
Evropská komise a Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes podepsaly dohodu o zárukách Programu InvestEU v hodnotě až 450 milionů eur.


Vláda schválila zastropování cen energií pro velké firmy a zvýšila životní a existenční minimum
Kurzy.cz | 16:44:53
Velké průmyslové podniky a další firmy, na které se až dosud nevztahovalo vládou nařízené zastropování cen energií budou od 1. ledna 2023 platit za elektřinu a plyn stejné maximální částky jako domácnosti či malí a střední podnikatelé. Příslušnou novel...


Komplikace v dopravě - vánoční problémy při cestování budou ve Spojeném království a zejména v Londýně na konci roku 2022 pravděpodobně umocněny vlnou stávek
Kurzy.cz | 16:34:00
Velvyslanectví České republiky v Londýně upozorňuje na možné komplikace při cestování v průběhu nadcházejících vánočních svátků.


Vylosovaná čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky pro volbu prezidenta republiky 2023
Kurzy.cz | 16:11:20
Na základě § 28 odst. 1 zákona č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky), ve znění pozdějších předpisů, vylosovala dne 14.


Energetická krize: Poslanci EP podpořili plány na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie
Kurzy.cz | 15:23:21
Navrhovaným zákonem se urychlí postup udělování povolení pro nové elektrárny na výrobu energie z obnovitelných zdrojů, jako jsou solární panely anebo větrné elektrárny.Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Ve španělském Cádizu se uskutečnila ministerská konference o migraci
Kurzy.cz | 14:00:00
Ve dnech 13. – 14. prosince 2022 se uskutečnilo ve španělském Cádizu 6. ministerské jednání euro-afrického dialogu k migraci a rozvoji, tzv. Rabatského procesu. Delegaci ČR na jednání vedl náměstek ministra vnitra Radek Kaňa.


Zdechovský čelí otázkám kvůli své cestě do Bahrajnu. Tvrdí, že nepochybil
aktuálně.cz | 20:49:37
Zdechovský je přitom jedním ze spoluautorů návrhu rezoluce ohledně bahrajnského politického vězně. Podle některých europoslanců je návrh jednostranný.


V Británii zemřel i čtvrtý chlapec, který v neděli spadl do ledové vody jezera
Denik.cz | 21:00:00
Čtvrtou obětí nedělního neštěstí, při kterém několik dětí spadlo do ledové vody jezera nedaleko Birminghamu, se stal šestiletý chlapec. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na britskou policii.


Dopravu na jižní Moravě komplikuje sníh. Brzdí i vlaky z Brna do Tišnova
Denik.cz | 20:44:00
Provoz na silnicích na jižní Moravě komplikuje sníh. Policie řeší několik dopravních nehod. Silnice na sousední Vysočině jsou kvůli sněhovým přeháňkám sjízdné s opatrností.


Rigidní vinylové podlahy Gerflor využijete v privátním sektoru i v komerčních prostorách
eStav.cz | 22:01:17
SPC vinylové podlahy Gerflor DESIGNART využijete v privátním sektoru i v komerčních prostorách. Podlaha je vysoce odolná, snadno se udržuje, je příjemná na došlap a vyrábí se v mnoha dekorech.


Gerflor Rigid 55 Lock Acoustic - podlaha pro náročné domácnosti i komerční prostory
eStav.cz | 22:01:17
Pokud máte na podlahu vysoké nároky, sáhněte po plovoucí vinylové podlaze Gerflor Rigid 55 Lock Acoustic, která kombinuje krásu, odolnost a snadnou pokládku.


Zimní pracovní obuv, která zahřeje
eStav.cz | 22:01:17
Při vykonávání zaměstnání, kdy jste v chladu nebo pracujete venku v zimě, je důležité vybrat vhodnou a správnou zimní pracovní obuv.


Do Prahy dorazil raritní růžový diamant. Jeho koupě může být i výnosnou investicí
Hospodářské noviny | 23:00:01
Růžové diamanty jsou ztělesněním krásy a luxusu, navíc jsou vzácné. Sběratelé za ně platí ohromující sumy. Jeden z nich teď doputoval z Austrálie do Česka.


Naděje na obhajobu zlata stále žije: Francie porazila Maroko a je ve finále
Tiscali-zprávy | 22:01:46
Fotbalisté Francie v druhém semifinále na mistrovství světa v Kataru porazili Maroko 2:0 a podruhé za sebou si zahrají o zlato. Obhájce titulu poslal už v páté minutě do vedení obránce Théo Hernandez a v 79. minutě přidal pojistku premiérovým reprezentačním gólem střídající Randal Kolo Muani. Francie v nedělním finále vyzve Argentinu a může se stát prvním týmem od roku 1962, který na světovém šampionátu obhájí titul.


Korupční kauza v Evropském parlamentu. Tři ze čtyř zadržených zůstávají ve vazbě
aktuálně.cz | 21:49:41
O osudu řecké europoslankyně Evy Kailiové soud rozhodne až příští týden.


Senát schválil zákon rušící automatické zřizování datovek nepodnikatelům
lupa.cz | 19:00:08
Senát vpodvečer schválil návrh novely zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi. Návrh ruší pravidlo, že stát od 1. ledna 2023 zřídí fyzické osobě nepodnikající datovou schránku (pokud jí ještě nemá) po prvním přihlášení přes Identitu občana.


14. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:52:21
Americké akcie ve středu oslabily. Centrální banka Spojených států sice snížila tempo zvyšování úrokových sazeb, guvernér Fedu Jerome Powell ale naznačil, že se sazby mohou nakonec dostat výše, aby centrální banka zajistila cenovou stabilitu.


Fed vidí sazby nad 5 %, trh však stále nesouhlasí - Komentář Jana Čermáka
Kurzy.cz | 22:14:00
Úrokové sazby Fedu se sice vyšplhaly již do intervalu 4,25-4,5 %, ale šéf americké centrální banky si stále nemyslí, že jsou na dostatečně restriktivní úrovni.


Vyšší sazby pomalejším tempem. Přesedlá Fed na čtvrt procentního bodu?
Kurzy.cz | 22:12:10
Americká centrální banka zvýšila sazby dle očekávání o půl procentního bodu. V rámci aktualizované prognózy posunula odhadovaný vrchol úroků v cyklu nad hranici pěti procent. Zároveň otevřela prostor pro potenciální debatu o ještě pomalejším tempu úpra...


Zachováme stavební úřady ve městech a obcích - Bartoš
Kurzy.cz | 18:44:08
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednala v prvním čtení klíčovou novelu nového stavebního zákona, kterou předložilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Cílem předkládané úpravy je změnit nový stavební zákon tak, aby nevznikaly nové státní úřady a bylo ...


Olomouc: Primátor dá podnět ke změně ochranného pásma - Východní tangenta
Kurzy.cz | 13:50:27
Budoucností východního obchvatu Olomouce se zabývalo v pátek olomoucké zastupitelstvo. V roce 2020 byly zpřísněny podmínky ochranného pásma vodních zdrojů (OP) společnosti Olma. Současná situace neumožňuje podle zástupce ŘSD bez vyřešení pokračovat v p...


Teréňák, který jen tak někdo nemá. Do aukce míří Teledyne Continental Cheetah, 1 z 11
Auto.cz | 19:53:00
Na konci 70. let začala armáda Spojených států amerických hledat "vysoce mobilní víceúčelové kolové vozidlo". Do služby se přihlásil také vůz Teledyne Continental Cheetah.


Do Vánoc 🌲 zbývá již jen 10 dní. Z meteorologického hlediska je to sice stále dost daleko, nicméně už nyní se můžeme podívat, jak právě předvánoční počasí vidí některé meteorologické modely a jak to vypadá s nejistotou předpovědi
Kurzy.cz | 19:22:00
První obrázek nám ukazuje, jak vidí dva numerické modely – americký GFS a evropský ECMWF, počasí 23.12. Snímek znázorňuje teplotu v hladině 850 hPa, což odpovídá výšce cca. 1500 m n.m. a jedná se o určitou meteorologickou referenční hladinu.


Předvánoční půjčka: Chce to dávku opatrnosti
E15-ekonomika | 00:00:00
Podle dat České bankovní asociace 92 % Čechů půjčku na vánoční dárky odmítá. I přes tento fakt stoupá koncem roku zájem o půjčky. A ne vždy to bývá dobrý nápad. Otestujte se, jestli úvěr doopravdy potřebujete a zjistěte, jak na rozumnou, a hlavně fér půjčku.


Předvánoční půjčka: Chce to dávku opatrnosti
E15-politika | 00:00:00
Podle dat České bankovní asociace 92 % Čechů půjčku na vánoční dárky odmítá. I přes tento fakt stoupá koncem roku zájem o půjčky. A ne vždy to bývá dobrý nápad. Otestujte se, jestli úvěr doopravdy potřebujete a zjistěte, jak na rozumnou, a hlavně fér půjčku.


Roční úspora až 80 000 Kč za energie? I díky úvěru na dosah
Tiscali-zprávy | 09:20:50
Věděli jste, že domácí fotovoltaická elektrárna i ekologické vytápění se dají pořídit na splátky? Bez vstupních nákladů tak můžete získat špičková energetická zařízení, díky kterým snížíte roční výdaje za elektřinu až o 80 000 Kč. A to i po započítání splátek.


Jak stabilizovat vlastní firmu a investovat peníze? | Zbyněk Poulíček
Mladý Podnikatel | 00:00:21
Byznys by neměla být jediná investice podnikatele. Pro diverzifikaci jeho investic by měl uvažovat i nad dalšími aktivy a v určitý moment začít investovat i jinam. Jako Zbyněk Poulíček.
The post Jak stabilizovat vlastní firmu a investovat peníze? | Zbyněk Poulíček first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Stropy budou i pro velké firmy - skoro jako v Německu
Respekt | 17:55:21
Vláda na poslední chvíli dotáhla drahou, ale nutnou a vcelku férovou pomoc


Není to přízrak. EU navrhla způsob obrany proti nejvíc podceňované hrozbě
Respekt | 13:35:52
Hybridní nebezpečí se týkají každého z nás, ať tomu věříme, nebo ne - a prostupují našimi běžnými životy, aniž si toho musíme všimnout


Lidé se budou s umělou inteligencí vyrovnávat různě. Někdo bude excelovat, jiný se urazí
Respekt | 01:09:21
Jak funguje nový „zázračný“ chatbot a proč umělá inteligence změní pracovní trh, vysvětluje oxfordský expert Jan Kulveit


Nástup Nerudové: Bere si od slabších kandidátů, je známější a boduje už nejen u mladých
Respekt | 18:45:31
Proč se bývalá rektorka dostala do čela prezidentského soubojeReturn to top