Celkem 139977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 26.12.2022


Digitální vánoční strom předvedl, že barvy nemají hranice
eStav.cz | 00:00:51
Naprosto imerzní, pohlcující zážitek, nabídla v roce 2019 vánoční světelná instalace v Denveru. Město ve spolupráci s mezinárodně uznávanými mistry ve hře světel, designéry studia BrutDeluxe, nabídli vpravdě brutální orgie světel. A také podívanou, jež můžete vnímat i dalšími smysly.


Češi patří mezi evropskou špičku ve vlastnickém bydlení
eStav.cz | 00:00:51
Podíl vlastnického bydlení v Česku dosahuje téměř 72 procent populace, což je o 10 procentních bodů více než je běžný průměr v zemích Evropské unie.


Ve vztahu jsem důvěřivá až naivní, přiznává Veronika Vieweghová
revue.idnes.cz | 01:00:03
Spisovatelka Veronika Vieweghová (46) prozradila, že u nejmladšího potomka změnila přístup k výchově. Zatímco u dvou starších dcer byla perfekcionistka, u syna, i s ohledem na to, že je to kluk, je benevolentnější. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvila o své nové knize i vztazích s muži.


Každý nějak začínal. První vůz nejbohatšího muže planety i šampionů F1
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Magazín Autocar vypracoval přehled značek vozů, s nimiž začínaly jezdit slavné osobnosti. Někteří usedli za volant dočista obyčejných modelů, jiní už od počátku řídili učiněné skvosty na čtyřech kolech. U všech však platí, že i když jich za život vystřídali mnoho, své poprvé nikdy nezapomněli.


Buďte v novém roce šťastnější. Zkuste techniky, které vám k tomu pomohou
Finance-iDNES.cz | 01:00:21
Většina z nás potřebuje prožívat smysl a naplnění v tom, co děláme, ať už v práci nebo doma. V opačném případě se dostavují nepříjemné pocity prázdnoty, jsme unavení, naštvaní a nešťastní. Jak se k pocitům naplnění a štěstí dopracovat, přibližuje psycholožka Radka Loja.


Zemní plyn za současnou situaci nemůže, říká šéf Pražské plynárenské
idnes.cz | 02:00:02
Zelené cíle Evropské unie jsou podle předsedy představenstva Pražské plynárenské Martina Pacovského stále dosažitelné, byť jejich plnění bude dražší, než si kdokoli představoval. Jeden z hlavních tuzemských dodavatelů plynu a tepla se nyní více zaměřil i na obnovitelné zdroje.


Ženy často hlásí týrání dětí až po rozchodu, bojí se partnera, říká advokátka
idnes.cz | 02:00:02
Případ drogově závislé matky, která neopatrným chováním způsobila svému dítěti trvalé následky a od soudu odešla s podmínkou, se může zdát absurdní. Podle
advokátky a specialistky na rodinné právo Petry Andršové není taková výše překvapením. „Přiznám se, že ještě více než týrání vlastních dětí jsem v praxi řešila týrání dětí ze strany partnerů rodičů daných dětí,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Hoří. Schne. Žerou ji brouci. Nekonečná tajga čelí zkáze
idnes.cz | 02:00:02
Táhnou se od Skandinávie přes Sibiř, od Aljašky po Kanadu. Boreální lesy. Tajga. Nezměrným hvozdům, které jsou pro přežití naší planety stejně důležité jako amazonské pralesy, ovšem zvoní hrana. V důsledku globálního oteplování se znepokojivým tempem zmenšují, píše agentura AFP.


Rovné příležitosti v Čechách? Je to tenký led
E15-ekonomika | 02:01:15
23. místo pro ČR z 27 zemí Evropské Unie v Indexu rovnosti žen a mužů, který pravidelně zveřejňuje Evropský institut pro rovnost žen a mužů (EIGE), není lichotivou vizitkou. Může se zdát, že nás toto téma příliš netrápí, protože v ČR není populární, i přesto ale výrazně ovlivňuje naši přítomnost a budoucnost.


Rovné příležitosti v Čechách? Je to tenký led
E15-politika | 02:01:22
23. místo pro ČR z 27 zemí Evropské Unie v Indexu rovnosti žen a mužů, který pravidelně zveřejňuje Evropský institut pro rovnost žen a mužů (EIGE), není lichotivou vizitkou. Může se zdát, že nás toto téma příliš netrápí, protože v ČR není populární, i přesto ale výrazně ovlivňuje naši přítomnost a budoucnost.


OBRAZEM: Nekupujte, adoptujte. V útulku čekají Mikuláš, Anička, Patron i Sabrina
Denik.cz | 05:00:00
Období Vánoc bývá i časem dobrých skutků. Jedním z nich může být adopce opuštěného psa či kočky, kteří čekají na nový domov v útulku. Městský psí útulek v Broumově vás přivítá s otevřenou náručí. Pokud máte ve svém srdci a obydlí místo, přijďte si vybrat kamaráda či kamarádku. Ve fotogalerii přinášíme snímky některých zdejších obyvatel. 


Vévoda Leopold: Život mu zkomplikovala vážná nemoc, zemřel po banální nehodě
Denik.cz | 05:00:00
Dožil se pouze třiceti let. Nejmladší syn královny Viktorie, vévoda Leopold, zdědil vážnou nemoc hemofilii. Jeho matka kvůli tomu talentovaného syna držela zkrátka. Životní štěstí zažil až poté, co se oženil, dlouho si jej ale neužil. Osudnou se mu stala na první pohled banální nehoda.


Přehledný seznam: Jak se od Nového roku změní důchody a sociální dávky
Denik.cz | 04:00:00
Rodiny s dětmi či důchodci, zejména osaměle žijící seniorky. Právě tyto skupiny obyvatel letos nejvíce trpěly neustálým zvyšováním cen a životních nákladů. Jim, ale i některým ostatním by v roce následujícím měla ulehčit život řada opatření, která připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Mnoha lidem se tak zvýší různé přídavky, příspěvky a další sociální dávky. Změny se budou týkat také důchodů. Kromě pravidelné valorizace si polepší zejména seniorky, jež vychovaly děti. O pár stovek měsíčně by naopak měli přijít někdejší komunističtí papaláši.


Někdo se zbaví DPH, na jiné padne windfall tax. Všem firmám leden nadělí datovou schránku
E15-ekonomika | 05:30:00
Pravicová vláda Petra Fialy (ODS) šla před rokem do svého volebního období s tím, že chce ulevit podnikatelům a firmám. Válka na Ukrajině a následná energetická a inflační krize však zasáhly státní kasu natolik, že vedle slibovaného snižování administrativní zátěže musela vláda najít i nové příjmy. A z daní to jde nejlépe.


Někdo se zbaví DPH, na jiné padne windfall tax. Všem firmám leden nadělí datovou schránku
E15-politika | 05:30:00
Pravicová vláda Petra Fialy (ODS) šla před rokem do svého volebního období s tím, že chce ulevit podnikatelům a firmám. Válka na Ukrajině a následná energetická a inflační krize však zasáhly státní kasu natolik, že vedle slibovaného snižování administrativní zátěže musela vláda najít i nové příjmy. A z daní to jde nejlépe.


Čína stupňuje napětí. Do tchajwanské zóny proniklo 71 letounů
idnes.cz | 07:44:00
Do tchajwanské identifikační zóny protivzdušné obrany proniklo za posledních 24 hodin 71 čínských vojenských letounů a dronů. Informovala o tom tchajpejská vláda. Jde o dosud nejrozsáhlejší hlášené proniknutí čínských strojů do zóny, připomněla tchajwanská agentura CNA.


Bělorusko straší ruskými Iskandery. Jsou připraveny k nasazení, hlásí
idnes.cz | 07:37:00
Systémy protivzdušné obrany Iskander, které Rusko rozmístilo v Bělorusku, jsou plně připraveny k provádění zamýšlených úkolů. Podle agentury Reuters to v neděli řekl vysoce postavený představitel běloruského ministerstva obrany.


Ukrajinský dron zasáhl základnu hluboko v Rusku. Tři mrtví, hlásí Moskva
idnes.cz | 07:05:00
Pád ukrajinského dronu na leteckou základnu Engels v ruské Saratovské oblasti si vyžádal životy tří vojáků, oznámilo ruské ministerstvo obrany. Základna leží 500 kilometrů od hranic s Ukrajinou. Kyjev se k útokům na ruském území nehlásí.


VIDEO: Proč rumu v láhvi přibývá? Chyby v komedii Slunce, seno...
idnes.cz | 06:00:00
Když na barrandovské schůzi Zdeněk Troška namítl, proč dovážíme italské komedie, když je můžeme točit sami, řekl mu tehdejší šéf studia, ať to tedy zkusí. Tak vznikla série Slunce, seno..., která se stala diváckým hitem - navzdory chybám.


Miliardy českého dobra. Letošní štědrost nemá obdoby, Čechy vyburcovala ruská agrese
aktuálně.cz | 07:25:00
Češi podle odhadů letos darovali rekordních 15 miliard korun na dobročinné účely. Pomoc druhým v těžkých časech je nám zkrátka vlastní.


Předválečnými tatrovkami napříč Amerikou. Zapomenuté dobrodružství ze 70. let
aktuálně.cz | 06:07:08
V létě 1978 se čtyři čeští veteránisté vydali na Aljašku. Nechyběla jim odvaha ani štěstí. Na nejtěžší překážky narazili až po návratu domů.


PODCAST: Dějiny temné i tajemné. O nešťastném králi a jeho krutém činu
Denik.cz | 07:30:00
V roce 1378, kdy na uprázdněný český trůn nastoupil Václav IV., začalo Římskou říši sužovat papežské schizma, protože francouzský král dosadil proti římskému papeži vzdoropapeže v Avignonu. Toto schizma poznamenalo i české království, kde proti sobě postavilo dva mocné muže, krále a arcibiskupa. Napjatá situace vyústila ve vraždu generálního vikáře Jana z Pomuku. Václav IV. už nikdy nenašel klid.


Je druhý svátek vánoční. Připomíná prvního křesťanského mučedníka Štěpána
Denik.cz | 07:25:00
Druhý svátek vánoční, který připadá na pondělí, patří svatému Štěpánovi. Podle legendy položil život za víru v Krista, a stal se tak prvním křesťanským mučedníkem. Zároveň je dnem koled a vánočních zvyků. V minulosti se v tento den chodilo koledovat a například sedláci si dávali v kostelech světit osivo.


Tragická bilance. Zimní bouře si napříč USA vyžádaly nejméně 34 životů
Denik.cz | 07:18:00
Mrazivé počasí a zimní bouře si ve Spojených státech v posledních dnech vyžádaly nejméně 34 lidských obětí a očekává se, že jejich počet ještě poroste, protože někteří obyvatelé uvázli ve svých domech, uvedla v noci na pondělí agentura AP. Desetitisíce domácností a firem se ocitly bez elektřiny.  


Příběhy roku 2022: Muž přežil výbuch granátu. Ujde ale sotva sto metrů
Denik.cz | 06:00:00
Sice se narodil v březnu, ale narozeninovou svíčku si zapálil v pondělí 27. června. Uplynulo totiž deset let od chvíle, kdy se podruhé narodil. Dnes padesátiletý Antonín Skýpala ze Sušicka zázračně přežil výbuch dělostřeleckého granátu, který explodoval jen kousek od něj. Těžká zranění se ale podepsala na jeho zdravotním stavu. Ten se stále zhoršuje.


Kaplana z Rokycan dělí od rodné Nigérie sedm tisíc kilometrů
Denik.cz | 05:53:00
První záříjový den letošního roku byl významný nejen pro školáky. Na pozici kaplana nastupoval 1. září v rokycanské farnosti Emmanuel Okwudilichukwu Onuma. S Deníkem se podělil nejen o poznatky a zkušenosti, které v české republice nasbíral.


Severokorejské drony pronikly nad Jižní Koreu, ta odpověděla palbou
idnes.cz | 09:27:20
Severokorejské drony narušily vzdušný prostor Jižní Koreje, uvádí jihokorejská armáda. Soul reagoval varovnými výstřely, píše agentura Jonhap. Jeden přeletěl nad hlavním městem.


Pohádku Krakonošovo tajemství viděly na Boží hod tři miliony diváků
idnes.cz | 09:03:00
Nejsledovanějším pořadem na První svátek vánoční se stala premiérová pohádka Krakonošovo tajemství. Na ČT ji sledovaly tři miliony diváků starších 15 let, téměř dvě třetiny všech lidí sedících právě u televize.


Desítky mrtvých, zrušené lety, výpadky proudu. USA sužují extrémní zimní bouře
idnes.cz | 08:49:02
Mrazivé počasí a zimní bouře si ve Spojených státech v posledních dnech vyžádaly už nejméně 34 obětí. Očekává se, že počet ještě poroste, protože někteří obyvatelé uvázli ve svých domech. Desetitisíce domácností a firem se ocitly bez elektřiny, zrušilo se přes 1700 letů a extrémní počasí zasáhlo přes polovinu občanů. Zimní extrémy ochromily i Japonsko.


Prezident Zeman přednese své tradiční vánoční poselství. Naposledy
idnes.cz | 08:14:00
Naposledy jako prezident republiky vystoupí Miloš Zeman se svým vánočním poselstvím. Necelé tři týdny před volbou nové hlavy státu zhodnotí podesáté končící rok. Projev odvysílají od 13 hodin portál iDNES.cz, televize Nova, ČT 1, ČT 24 a CNN Prima News a lidé si ho budou moci poslechnout i na Českém rozhlase – Radiožurnál a Plus.


Nissan Micra/March K10 (1982-1992): Malé hranaté hatchbacky se prosadily i v Evropě
Auto.cz | 08:00:00
Nissan Micra se stal v roce 1982 nejmenším vozem japonské značky. Pro export ještě nesl i jméno Datsun, doma mu zase říkali March. První řada K10 je u nás nejméně známá…


Konec utajovaným mzdám a doložkám o mlčenlivosti. Česko plánuje rovné odměňování žen a mužů
iHned.cz | 10:00:21
Zaměstnavatelé možná už brzy budou muset v inzerátech na pracovní pozice uvádět také výdělek. Zrušit by se měly i takzvané doložky o mlčenlivosti o výši mzdy či platu. Upravit to má novela zákoníku práce, kterou by mělo ministerstvo práce předložit...


Do tchajwanské protivzdušné obranné zóny proniklo 71 čínských letounů, jde o dosud největší podobnou akci
iHned.cz | 10:00:21
Do tchajwanské identifikační zóny protivzdušné obrany (ADIZ) proniklo za posledních 24 hodin 71 čínských vojenských letounů a dronů. Informovala o tom v pondělí podle agentury Reuters tchajwanská vláda. Jde o dosud nejrozsáhlejší hlášené proniknutí...


V ruském Engelsu se opět objevil ukrajinský dron. Místo je přitom od frontové linie vzdáleno stovky kilometrů
iHned.cz | 10:00:21
Pád vraku sestřeleného ukrajinského dronu na leteckou základnu Engels v ruské Saratovské oblasti si vyžádal životy tří vojáků. Podle ruských tiskových agentur to v pondělí oznámilo ruské ministerstvo obrany. Letecká technika podle ministerstva...


Odkryl jsem deku a viděl jen pahýl. Po útoku málem zemřel, teď je hvězdou para hokeje
iHned.cz | 10:00:22
„Přestaly se mi prokrvovat nohy, odešly mi ledviny a játra, čtyři týdny jsem byl v umělém spánku. Když jsem se probudil, nevěděl jsem, co se stalo,“ říká Radek Zelinka, kterého před čtyřmi lety v Plzni, kde měl hrát florbalové utkání,...


Rok očima fotografa Aktuálně.cz. Zaminovaná pláž, smrtelná tlačenice i výbuch granátu
aktuálně.cz | 08:49:00
Shrnutí končícího roku 2022 ve snímcích fotografa Jakuba Plíhala.


Galerie minerálů ve Dvoře Králové táhne. Navštívilo ji už 20 tisíc turistů
Denik.cz | 08:09:00
Mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Podkrkonoší se od otevření v červenci 2021 zařadila Galerie minerálů ve Dvoře Králové nad Labem. Za tu dobu si drahé kameny ve 135 vitrínách prohlédlo na 20 tisíc návštěvníků. Galerie se v letošním roce rozrostla o tisícovku exponátů, v současnosti jich je k vidění na šest tisíc.


Na ruskou leteckou základnu spadl dron. Zemřeli tři vojáci, ohlásila Moskva
Denik.cz | 07:48:00
Pád vraku sestřeleného ukrajinského dronu na leteckou základnu Engels v ruské Saratovské oblasti si vyžádal životy tří vojáků. Podle ruských tiskových agentur to oznámilo ruské ministerstvo obrany. Letecká technika podle ministerstva poškozeno nebyla. Ukrajinská a ruská média předtím informovala o výbuších na letecké základně Engels, která je od frontové linie na Ukrajině vzdálená stovky kilometrů. Kyjev se k incidentu nijak nevyjádřil.


Lavina v Rakousku si vyžádala čtyři zraněné. Úřady již nikoho nepohřešují
Denik.cz | 07:40:00
Při nedělní lavině v západorakouské spolkové zemi Vorarlbersko se zranili čtyři lidi, z toho jeden vážně. Úřady podle aktuální znalosti situace už nikoho nepohřešují, informovala ráno agentura DPA s odvoláním na policii.


Konec utajovaným mzdám a doložkám o mlčenlivosti. Česko plánuje rovné odměňování žen a mužů
Hospodářské noviny | 11:00:02
Zaměstnavatelé možná už brzy budou muset v inzerátech na pracovní pozice uvádět také výdělek. Zrušit by se měly i takzvané doložky o mlčenlivosti o výši mzdy či platu. Upravit to má novela zákoníku práce, kterou by mělo ministerstvo práce předložit...


Do tchajwanské protivzdušné obranné zóny proniklo 71 čínských letounů, jde o dosud největší podobnou akci
Hospodářské noviny | 11:00:02
Do tchajwanské identifikační zóny protivzdušné obrany (ADIZ) proniklo za posledních 24 hodin 71 čínských vojenských letounů a dronů. Informovala o tom v pondělí podle agentury Reuters tchajwanská vláda. Jde o dosud nejrozsáhlejší hlášené proniknutí...


V ruském Engelsu se opět objevil ukrajinský dron. Místo je přitom od frontové linie vzdáleno stovky kilometrů
Hospodářské noviny | 11:00:02
Pád vraku sestřeleného ukrajinského dronu na leteckou základnu Engels v ruské Saratovské oblasti si vyžádal životy tří vojáků. Podle ruských tiskových agentur to v pondělí oznámilo ruské ministerstvo obrany. Letecká technika podle ministerstva...


Odkryl jsem deku a viděl jen pahýl. Po útoku málem zemřel, teď je hvězdou para hokeje
Hospodářské noviny | 11:00:02
„Přestaly se mi prokrvovat nohy, odešly mi ledviny a játra, čtyři týdny jsem byl v umělém spánku. Když jsem se probudil, nevěděl jsem, co se stalo,“ říká Radek Zelinka, kterého před čtyřmi lety v Plzni, kde měl hrát florbalové utkání,...


10 nejhorších sexuálních scén v české literatuře: Zvítězila žena, prasáci jsou na ministerstvu i v České televizi
Reflex | 07:20:00
Když britský měsíčník Literary Review před dvěma lety po sedmadvaceti ročnících zrušil svou (anti)cenu za příšerně napsaný, vykloubený, případně prasácky pojatý sex v jinak kvalitních literárních dílech, musel mít nápovědu z vyšších míst. Erotických p(r)asáží v prózách totiž ubývá a románový sex se stává podobně nedostatkovým zbožím jako kvalitní kandidáti na prezidenta. S tímto varováním vám předkládáme výroční zprávu o nejméně zdařilých sexuálních scénách a scénkách, které čeští spisovatelé v roce 2022 zahrnuli do svých knížek. Překvapivě často jsme zaznamenali popisy znásilnění vyvedené v pornografické estetice, přes zjevně rostoucí celospolečenský odpor vůči jeho pachatelům. Začneme ovšem páně Vieweghovým „bezstarostným šukáním“ a přes obrazy historické deflorace, odosobněné samohany, a naopak snad až příliš osobní krve na prostěradle se dostaneme k potemnělému průchodu, kde na nás čeká… HISTORICKY PRVNÍ VÍTĚZKA REFLEXÍ BAD SEX AWARD!


Zimním Novoměstskem ve stopě mistrů
Reflex | 07:10:00
Nové Město na Moravě si získalo oprávněnou pověst Mekky všech přívrženců běhu na lyžích. Tamní terény již stihly přísně prověřit stěžejní světové soutěže i amatérští nadšenci.


Vlogování je v kurzu: Pusť se do něj díky špičkovému smartphonu od Huawei
Tiscali-zprávy | 08:00:00
Kdo zná sociální sítě, vlogy mu určitě nejsou cizí. Jde o jednoduchý videoformát, který se za poslední roky na sociálních sítích stal mimořádně populárním. S neustále rostoucí popularitou platforem s krátkými videy jako je TikTok nebo Instagram reels, přišly nové příležitosti, jak odprezentovat svůj obsah a zaujmout publikum jako nikdy dříve. Tento nový trend však přináší i nové požadavky: sledující chtějí obsah, který je krátký, ale zároveň dostatečně působivý na to, aby zaujal v průběhu neustále se zmenšujícího intervalu pozornosti diváka.


Nabídky práce v Česku budou muset informovat uchazeče o výši mzdy
E15-ekonomika | 10:00:00
Zaměstnavatelé patrně budou mít brzy povinnost uvádět v inzerátech na pracovní pozice výši mzdy. Počítá s tím novela zákoníku práce, kterou by mělo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR předložit v příštím roce. Jedná se o součást takzvaného plánu rovného odměňování žen a mužů na roky 2023 až 2026.   


Rusko je připraveno obnovit dodávky plynu do Evropy přes plynovod Jamal
E15-ekonomika | 08:30:00
Ruský vicepremiér Alexandr Novak v neděli šokoval západní svět prohlášením, že Moskva je připravena obnovit dodávky zemního plynu do Evropské unie přes plynovod Jamal-Evropa. „Dnes můžeme s jistotou říci, že poptávka po našem plynu trvá. Evropu proto nadále považujeme za potenciální trh pro prodej našich produktů,“ uvedl Novak pro ruskou zpravodajskou agenturu TASS. 


Nabídky práce v Česku budou muset informovat uchazeče o výši mzdy
E15-politika | 10:00:00
Zaměstnavatelé patrně budou mít brzy povinnost uvádět v inzerátech na pracovní pozice výši mzdy. Počítá s tím novela zákoníku práce, kterou by mělo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR předložit v příštím roce. Jedná se o součást takzvaného plánu rovného odměňování žen a mužů na roky 2023 až 2026.   


Rusko je připraveno obnovit dodávky plynu do Evropy přes plynovod Jamal
E15-politika | 08:30:00
Ruský vicepremiér Alexandr Novak v neděli šokoval západní svět prohlášením, že Moskva je připravena obnovit dodávky zemního plynu do Evropské unie přes plynovod Jamal-Evropa. „Dnes můžeme s jistotou říci, že poptávka po našem plynu trvá. Evropu proto nadále považujeme za potenciální trh pro prodej našich produktů,“ uvedl Novak pro ruskou zpravodajskou agenturu TASS. 


Solární automobil v roce 2024 již za 150.000Kč
Slunečno.cz | 09:28:00
Za veškerým tímto solární pokrokem v soukromé přepravě hledejte nizozemskou firmu Squad Mobility, která začíná s výrobou těchto revolučních vozítek na sluneční pohon, nazvaných pracovně Squad Solar City Car, za jedinečnou zaváděcí cenu 5.949 Euro. Jak samotné označení produktu napovídá, jedná se o plně elektrický automobil poháněný baterií dobíjenou solární energií ze Slunce. Squad solar city car se začne nejprve prodávat ve Spojených státech, kde...


Vyhýbal se protijedoucímu vozu, s autem skončil uprostřed nádrže
idnes.cz | 11:43:00
V retenční nádrži Fojtecké přehrady na Liberecku skončil v neděli odpoledne řidič osobního vozu. V zúžení se vyhýbal protijedoucímu autu a strhl řízení do menší z nádrží přehrady. Při nehodě se nikdo nezranil.


V Mariánských Lázních hořel supermarket, na místo jelo osm jednotek hasičů
idnes.cz | 11:33:00
K požáru jedné z prodejem v areálu supermarketu v Mariánských Lázních vyjížděli hasiči ve tři hodiny ráno v noci z neděle na pondělí. Oheň vzplál ve skladu prodejny se sportovním zbožím.


Provoz na koridoru u Uherska zbrzdil nález těla, vlaky mají zpoždění
idnes.cz | 11:29:00
Provoz na železničním koridoru na Pardubicku zastavil v pondělí dopoledne na více než hodinu nález mrtvého člověka. Vlaky nyní jezdí po jedné koleji. Zpoždění jsou do 15 minut. Informovali o tom informovali zástupci policie a Českých drah.


Lavina ve Vysokých Tatrách na Slovensku strhla polského turistu
idnes.cz | 11:24:00
Lavina v Tiché dolině ve slovenských Vysokých Tatrách v neděli strhla polského turistu. Muž přežil, má však vícero zranění – včetně poranění hlavy. Lokalizovat se ho podařilo díky mobilnímu telefonu. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba (HZS).


Nenuťte potomky, ať mají rodinu. Šťastní mohou být i bez dětí, míní Obamová
revue.idnes.cz | 10:40:00
Michelle Obamová se rozpovídala o tom, jaká v současnosti panují očekávání vůči mladým ženám. Svým dvěma dcerám přitom osmapadesátiletá manželka bývalého prezidenta Baracka Obamy radí, ať se těmito doporučeními nenechají ovlivnit a dají si v životě na čas.


Na hranicích je dva týdny klid. Kontroly kvůli uprchlíkům budou i v lednu
idnes.cz | 10:42:00
Policisté ve Zlínském kraji nezajistili druhý týden po sobě žádného běžence. V předcházejících týdnech to byly zpravidla desítky až stovky uprchlíků. Od rána v pondělí 19. prosince do pondělního rána nezadržela policie v regionu ani žádného převaděče, řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.


VIDEO: Santovské letadlo tažené soby. Emirates zaujaly vánoční reklamou
idnes.cz | 10:20:00
Dubajská společnost Emirates zveřejnila originální video, ve kterém se největší dopravní letoun na světě Airbus A380 přeměnila na sáně Santa Clause tažené soby. Video se okamžitě stalo virálním, získalo si velkou sledovat i množství pozitivních ohlasů.


Vrátí se mráz i sníh, na silvestra však bude i 10 stupňů a občasný déšť
idnes.cz | 10:00:00
Do České republiky dorazí v polovině týdne studená fronta. Teploty klesnou v noci opět pod nulu, na horách nasněží. Koncem týdne se nicméně oteplí a do Nového roku vstoupíme při denních teplotách až okolo 10 stupňů nad nulou. Vysoké teploty má doprovázet déšť.


Ferrari 250 GT SWB spalující vodík? V12 téhle repliky to slibuje
Auto.cz | 11:43:00
Další britská společnost připravuje repliku Ferrari 250 GT SWB. Tahle má být unikátní schopností spalovat vodík, přičemž V12 pod kapotou má zůstat.


AC Schnitzer připravil sadu decentních úprav pro BMW řady 3 Touring
Auto.cz | 09:59:00
Německý úpravce AC Schnitzer se pustil do faceliftovaného BMW řady 3. Individualizační program prezentuje na šedou barvou lakovaném kombíku.


Kdo letos vedle Muska nejvíce zchudl? A naopak skokově zbohatl?
Kurzy.cz | 10:12:26
V roce 2022 divoký vývoj na akciových trzích v návaznosti zamíchal také s odhadovaným jměním nejbohatších osob světa. Před pár týdny se vůbec poprvé do čela žebříčků dostal Evropan - Francouz Bernard Arnault se svou rodinou.


Končí rok, který ukázal, jak slabé jsou dnešní velmoci
iHned.cz | 12:00:14
Britský historik Paul Kennedy napsal před více než třiceti lety knihu Vzestup a pád velmocí. Na počátku 90. let jsme ji hltali hned vedle bestsellerů, jako byl Konec dějin Francise Fukuyamy nebo Střet civilizací Samuela Huntingtona. Kennedyho...


Mobily opět s vyměnitelnou baterkou? Zní to dobře, ale unie může narazit u výrobců i zákazníků
iHned.cz | 12:00:16
Situaci, kdy jinak celkem použitelný telefon vydrží bez nabíjení nepříjemně krátkou dobu, zažil skoro každý. Týkat se může jak smartphonů nejvyšší třídy, tak přístrojů za pár tisíc. Před patnácti lety, kdy už mobilní telefon měla naprostá většina...


Foto: Mrazivé počasí a metry sněhu si v USA vyžádaly nejméně 34 životů
aktuálně.cz | 11:52:00
Spojené Státy a Kanadu sužuje sněhová bouře, která uvěznila některé lidi v jejich domovech.


Silvestr na blátě. Může být až 12 stupňů s občasným deštěm, uvádí meteorologové
aktuálně.cz | 10:06:56
Tento týden se sice ve středu mírně ochladí, ale pak budou teploty zase stoupat.


Konec roku přinese teplé počasí. Na silvestra by mohlo být až 12 stupňů
Denik.cz | 10:36:00
Na silvestra bude možná až 12 stupňů nad nulou s občasným deštěm. Tento týden se sice ve středu mírně ochladí, ale pak budou teploty zase stoupat. Mrznout bude pravděpodobně jen v noci. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po celý týden bude nejspíš zataženo a bude pršet. Jen ve vyšších polohách na horách by mohlo zasněžit.


Další provokace? Čína poslala k Tchaj-wanu rekordní počet letounů a dronů
Denik.cz | 10:29:00
Do tchajwanské identifikační zóny protivzdušné obrany (ADIZ) proniklo za posledních 24 hodin 71 čínských vojenských letounů a dronů. Informovala o tom podle agentury Reuters tchajwanská vláda. Jde o dosud nejrozsáhlejší hlášené proniknutí čínských strojů do zóny, uvedla tchajwanská agentura CNA.


Celé jen o něm, vy nuly. Naštěstí naposledy, reagují politici na Zemana
idnes.cz | 13:54:00
Prezident Miloš Zeman přednesl své poslední vánoční poselství. Bilancoval v něm politickou kariéru, vyjádřil i podporu Ukrajině. Projev okomentovali politici vládních stran. Jiří Pospíšil z TOP 09 vyjádřil radost, že jde o poslední projev, Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL zase podiv nad podporou Ukrajiny.


Sbohem a šáteček. Zeman zkritizoval ruskou agresi, vyzdvihl vztahy s Izraelem a odsoudil „zakomplexované nuly“
Hospodářské noviny | 14:00:03
Vláda podle prezidenta Miloše Zemana musí přijmout některé daňové návrhy ekonomů, které se týkají příjmů státního rozpočtu. Deficit státních financí je jedním ze zdrojů inflace, uvedl Zeman ve svém pondělním vánočním poselství ze zámku v Lánech....


Sladěné flanelky, vzpomínky na dětství i zpěv. Jak tráví Vánoce kandidáti
idnes.cz | 13:39:00
Oslavami Vánoc se pochlubili i čeští kandidáti na prezidenta. Všichni svátky trávili v pokoji domova s rodinou. S přípravou štědrovečerní večeře pomohli Petr Pavel i Josef Středula. Marek Hilšer a Petr Fischer si zase užili zpěv koled. Danuše Nerudová a Andrej Babiš občanům popřáli přímo od vánočního stromku s rodinou.


DOKUMENT: Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana
idnes.cz | 13:31:00
Prezident Miloš Zeman pronesl své poslední vánoční poselství ve funkci hlavy státu. Připomněl události končícího roku, ale také bilancoval svých 32 let v politice. Přinášíme plné znění jeho řeči.


Vysvědčení českého předsednictví – udrželi jsme jednotu proti Rusku, na řešení čeká západní Balkán, Moldavsko i Gruzie
Hospodářské noviny | 14:00:05
Při převzetí evropského předsednictví od Francouzů 1. července 2022 se to české v Radě Evropské unie rozhodlo upřednostnit pět klíčových oblastí spojených s reakcí EU na ruskou agresi proti Ukrajině. Šlo o otázky energetické bezpečnosti a obranné...


Putin hodlá do konce roku hovořit s čínským prezidentem, oznámil Kreml
idnes.cz | 13:26:00
Ruský prezident Vladimir Putin bude ještě do konce tohoto roku hovořit se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Podle agentury Interfax to v pondělí řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Detaily o tématech plánovaného rozhovoru ani o jeho formátu ale nesdělil.


Hasiči spěchali k požáru bytu, hořelo ale jen v televizním pořadu Pohoda u krbu
idnes.cz | 13:21:00
Možná až příliš realisticky působil oheň v televizním pořadu „Pohoda u krbu“. Záběr, který má evokovat pohodový pohled na skutečný oheň, vyděsil člověka, který usnul u televize. Následoval telefonát k hasičům a výjezd hned dvou cisteren do bytu ve Varnsdorfu.


Ředitel věznice poznal uprchlého vězně, za mikinu ho dovlekl k hlídce
idnes.cz | 13:20:00
Uprchlého vězně zadržel v ulicích Jablonce ředitel rýnovické věznice. Právě do ní se muž před půl rokem nevrátil z přerušení trestu. Ředitel ho poznal i přesto, že trestanec na svobodě výrazně zhubl.


Nejsledovanější videa 2022: Na prvním místě není Martin Vaculík!
Auto.cz | 13:10:00
Nejsledovanější video loňského roku nemá na svědomí Martin Vaculík. Ale je to taky legenda!


Mobily opět s vyměnitelnou baterkou? Zní to dobře, ale unie může narazit u výrobců i zákazníků
Hospodářské noviny | 14:00:07
Situaci, kdy jinak celkem použitelný telefon vydrží bez nabíjení nepříjemně krátkou dobu, zažil skoro každý. Týkat se může jak smartphonů nejvyšší třídy, tak přístrojů za pár tisíc. Před patnácti lety, kdy už mobilní telefon měla naprostá většina...


Policie vyšetřuje pokus znásilnění mezi dvěma muži. Jednoho z nich hledá
idnes.cz | 12:27:00
Policisté vyšetřují pokus o znásilnění mezi dvěma muži. Podle oznámení k němu došlo na Štědrý den v noci na Karlově náměstí v Praze.


Náhle zemřel další člen ruských armádních špiček, bývalý šéf pozemních sil
idnes.cz | 11:59:00
Bývalý vrchní velitel ruských pozemních sil Alexej Maslov zemřel náhle v neděli v moskevské nemocnici, uvedla společnost vojenské techniky Uralvagonzavod, kde působil. Příčina smrti není známa. Jedná se o další záhadné úmrtí vysoce postavených ruských činitelů.


Tento týden nabídne dividendy od Deere, Goldman Sachs BDC, Annaly Capital, Xerox a spousty dalších
Kurzy.cz | 13:51:22
Prosinec bývá pro akcie na Wall Street obvykle pozitivním měsícem. Letos však jakoby jen stvrzoval celoroční pochmurný výsledek. Index S&P 500 v prosinci zatím každý týden ztratil.


Sbohem a šáteček. Zeman zkritizoval ruskou agresi, vyzdvihl vztahy s Izraelem a odsoudil „zakomplexované nuly“
iHned.cz | 14:00:26
Vláda podle prezidenta Miloše Zemana musí přijmout některé daňové návrhy ekonomů, které se týkají příjmů státního rozpočtu. Deficit státních financí je jedním ze zdrojů inflace, uvedl Zeman ve svém pondělním vánočním poselství ze zámku v Lánech....


Starostové jsou poraženými roku. Z funkcí se kvůli kauzám poroučeli zakladatelé hnutí
iHned.cz | 14:00:27
Začátkem letošního roku měli dle průzkumů více než deset procent hlasů voličů. Byli podstatně úspěšnější než jejich koaliční partner Piráti. A vypadalo to, že horší pohroma než zamlčený odjezd jejich tehdejšího místopředsedy a poslance Jana Farského...


Vysvědčení českého předsednictví – udrželi jsme jednotu proti Rusku, na řešení čeká západní Balkán, Moldavsko i Gruzie
iHned.cz | 14:00:27
Při převzetí evropského předsednictví od Francouzů 1. července 2022 se to české v Radě Evropské unie rozhodlo upřednostnit pět klíčových oblastí spojených s reakcí EU na ruskou agresi proti Ukrajině. Šlo o otázky energetické bezpečnosti a obranné...


Rusové ohrožují celosvětovou i českou bezpečnost, řekl Zeman. Podpořil pomoc Ukrajině
aktuálně.cz | 13:05:21
Ruská agrese podle prezidenta republiky ohrožuje celosvětovou i českou bezpečnost.


Radí lidem podle planet. Nic nezaručuji, to ani finanční poradci, říká chronoekonom
aktuálně.cz | 12:05:11
Richard Stříbrný se věnuje takzvané chronoekonomii. Jde o odvětví, které se snaží na základě postavení planet sestavovat ekonomické predikce.


Plně podporuji pomoc Ukrajině, uvedl Zeman ve svém posledním vánočním poselství
Denik.cz | 13:22:00
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech své tradiční vánoční poselství. Již na začátku projevu přitom upozornil, že tentokrát bude delší než obvykle, aby mohl složit účty. Rozhodl se totiž zhodnotit svých 32 let v české politice. 


Jihokorejský vzdušný prostor narušily drony z KLDR. Soul odpověděl střelbou
Denik.cz | 13:06:00
Do vzdušného prostoru Jižní Koreje proniklo pět severokorejských dronů, na což jihokorejská armáda reagovala nasazením stíhaček a vrtulníků a pokusy o sestřelení bezpilotních letounů. S odvoláním na jihokorejské činitele o tom informují světové zpravodajské agentury. Soul také oznámil, že po narušení svého vzdušného prostoru provedl výzvědný let nad KLDR.


Sbohem a šáteček: Hájil jsem hlavně české národní zájmy, řekl Zeman ve svém posledním vánočním projevu
Reflex | 13:40:00
Prezident Miloš Zeman ve svém dnešním posledním vánočním poselství ve funkci hlavy státu uvedl, že jako prezident se hlavně snažil hájit české národní zájmy. Pro ty je klíčová podpora exportu, která souvisí s ekonomickou diplomacií a korektními vztahy s pokud možno všemi významnými světovými zeměmi, řekl. Ve větší části projevu ze zámku v Lánech dnes Zeman rekapituloval svou více než třicetiletou politickou kariéru.


TOP 10: Objevte coloradská městečka, která byla domovem ziskuchtivých zlatokopů
Reflex | 13:00:00
Po objevení zlata se Colorado stalo destinací, kam lidé odcházeli s vidinou rychlého zbohatnutí. Díky hustému osidlování vzniklo na konci 19. století v blízkosti dolů mnoho městeček. Některá z nich zkrachovala a změnila se v města duchů, jiná vyhořela do základů. Naštěstí se mnohá z nich dobře zachovala dodnes, a každý rok přitahují mnoho návštěvníků, kteří po stopách zlatokopů mohou vyrazit za dobrodružstvím.  


Bude možné mluvit s drahými zesnulými? Vědci už na tom pracují
idnes.cz | 15:44:00
Zůstat v kontaktu s milovaným člověkem po jeho smrti se jeví jako nemožné. Podle vědců zabývajících se virtuální realitou či umělou inteligenci se to však v budoucnu může změnit. Mnozí z nich totiž s pomocí technologií pracují na tvorbě chatbotů nebo avatarů, kteří mohou zesnulé věrohodně napodobovat, a pomoci tak truchlícím v překonání jejich bolesti.


Zbavte Rusko členství v OSN a Radě bezpečnosti, žádá Ukrajina členské státy
idnes.cz | 15:29:00
Ukrajina vyzvala k vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti OSN. Ukrajinské ministerstvo zahraničí to sdělilo ve svém pondělním prohlášení. Vyloučeno by mělo Rusko podle něj být i z celé organizace. Agentura AFP k tomu uvedla, že Kyjev nemá šanci požadavek prosadit, protože Rusko má v Radě bezpečnosti právo veta. Ukrajina se už více než deset měsíců brání ruské vojenské agresi.


Na obrazovce jsem takřka od jejího vynalezení, žertuje Saskia Burešová
revue.idnes.cz | 14:35:00
Kapr, salát, stromeček… a hlasatelé. To bývaly po dlouhá desetiletí československé Vánoce spojené s oblíbenými televizními pořady. „Kdo neměl děti, ten se na štědrovečerní službu těšil. Televize nám dokonce nechala ušít speciální róby,“ řekla týdeníku 5plus2 hlasatelská legenda Saskia Burešová.


„Baba“ je často silnější než chlap. Jazyk společnost mění, říká lingvistka
idnes.cz | 14:40:00
Jako první v Česku se zabývala rolí žen a mužů v českém jazyce. Za více než třicet let po revoluci se situace podle lingvistky Jany Valdrové mění, ačkoli velmi pomalu. Úskalí navíc pořád způsobuje zastaralá metodika při výběru křestních jmen nebo neochota připustit, že jazyk může změnit společnost.


Otužilci ve Vltavě bojovali se silným proudem. Pořadatelé museli měnit trasu
idnes.cz | 14:19:00
Tradiční vánoční plavání ve Vltavě si v pondělí na 76. ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma na Slovanském ostrově v Praze dopřálo 350 milovníků otužování. Museli bojovat nejen s vodou o teplotě 4,9 stupně Celsia, ale také se silným proudem. Pořadatelé kvůli tomu změnili trasu.


VIDEO: Rodiče děsí děti v převleku Grinche, psychoanalytici to odsuzují
idnes.cz | 12:30:00
Na videoplatformě TikTok letos frčí bizarní vánoční žertík. Rodiče v převlecích vánoční postavičky Grinche straší své potomky. Mnohé z dětí na videích však ze strachu pláčou, pokouší se s domnělým padouchem bojovat nebo s křikem utíkají. Scény některé odborníky znepokojují. Strach může mít u dětí traumatizující dopad a trvalé následky, varují.


Akcie či dluhopisy? Příští rok se pozornost investorů zaměří jiným směrem
iHned.cz | 16:00:20
Závěr roku vybízí k tradičnímu bilancování roku odcházejícího a výhledu na ten nadcházející. Letošní rok na kapitálových trzích byl bez přehánění zcela mimořádný. Dlouhodobé státní dluhopisy propadly nejvíce za několik desetiletí a investorům...


FOTO: Tento lovecký zámek je díky kůrové fasádě unikátní v Evropě
Denik.cz | 15:00:00
Na výpravu do opuštěných míst se mohou naši čtenáři vydat díky fotografiím Petra Mareše. Ctíme pravidla urbexerů, a přesné místo, kde se budova nachází, zůstane v utajení. Děkujeme za poskytnutí fotografií.


Pohádka Krakonošovo tajemství slaví úspěch. Sledovaly ji tři miliony diváků
Denik.cz | 13:52:00
Letošní pohádková novinka České televize (ČT) Krakonošovo tajemství měla největší sledovanost ze všech pohádek vysílaných 25. prosince za dobu měření televizní sledovanosti, tedy od roku 1997. ČTK to sdělila mluvčí ČT Karolína Blinková. Na Krakonošovo tajemství se v neděli večer podle ní dívalo 3,22 milionu diváků ve věku čtyři a více let. Byly to téměř dvě třetiny všech lidí, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi.


Starostové jsou poraženými roku. Z funkcí se kvůli kauzám poroučeli zakladatelé hnutí
Hospodářské noviny | 17:00:02
Začátkem letošního roku měli dle průzkumů více než deset procent hlasů voličů. Byli podstatně úspěšnější než jejich koaliční partner Piráti. A vypadalo to, že horší pohroma než zamlčený odjezd jejich tehdejšího místopředsedy a poslance Jana Farského...


Končí rok, který ukázal, jak slabé jsou dnešní velmoci
Hospodářské noviny | 17:00:02
Britský historik Paul Kennedy napsal před více než třiceti lety knihu Vzestup a pád velmocí. Na počátku 90. let jsme ji hltali hned vedle bestsellerů, jako byl Konec dějin Francise Fukuyamy nebo Střet civilizací Samuela Huntingtona. Kennedyho...


Akcie či dluhopisy? Příští rok se pozornost investorů zaměří jiným směrem
Hospodářské noviny | 17:00:04
Závěr roku vybízí k tradičnímu bilancování roku odcházejícího a výhledu na ten nadcházející. Letošní rok na kapitálových trzích byl bez přehánění zcela mimořádný. Dlouhodobé státní dluhopisy propadly nejvíce za několik desetiletí a investorům...


Nudný Miloš Zeman vzpomínal a zamlčel své chyby
Respekt | 14:30:14
Prezidentovo poselství mělo rozměr denní situační zprávy - naštěstí


Bohumil Pečinka: Co všechno nemůže říct Miloš Zeman?
Reflex | 15:30:00
Problémem posledního vánočního poselství prezidenta Zemana nebylo, co řekl, ale co neřekl. Přesněji řečeno, co by říct mohl a měl, ale neřekl.


Sbohem a šáteček, básnil Zeman v poslední vánoční řeči
Tiscali-zprávy | 13:50:36
Jako prezident jsem se vždy snažil hájit české zájmy, ujišťoval Miloš Zeman ve vánočním projevu, ve kterém bilancoval své prezidentství.


Deset dobrých skutků: Stovky odložených dětí dostanou kufřík na cestu životem
E15-ekonomika | 14:00:00
Na ten okamžik Iva Barnincová vzpomíná dodnes. Spolu s Martinou Wojtylovou Opava si povídala s její kamarádkou Michaelou Chmelařovou, která v té době pracovala jako vrchní sestra novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Setkání skončilo tím, že sestra musí jít připravovat balíček pro novorozeně, které zůstalo v porodnici bez rodiny. Obě ženy to zarazilo a zároveň je z toho zamrazilo. Řekly si, že tudy povede jejich cesta pomoci.


Vláda bude muset podle Zemana zvýšit daně. Jako prezident se prý snažil hájit národní zájmy
E15-ekonomika | 13:30:00
Miloš Zeman v pondělí přednesl své poslední vánoční poselství ve funkci prezidenta České republiky. Zeman v něm zhodnotil největší úspěchy své politické kariéry, vyjádřil podporu válkou zasažené Ukrajině či vyzval vládu, aby provedla daňové reformy. Deficit státního rozpočtu je podle prezidenta jedním ze zdrojů současné vysoké inflace. Neodpustil si také tradiční kritiku svých politických rivalů a Evropské unie. 


Deset dobrých skutků: Stovky odložených dětí dostanou kufřík na cestu životem
E15-politika | 14:00:00
Na ten okamžik Iva Barnincová vzpomíná dodnes. Spolu s Martinou Wojtylovou Opava si povídala s její kamarádkou Michaelou Chmelařovou, která v té době pracovala jako vrchní sestra novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Setkání skončilo tím, že sestra musí jít připravovat balíček pro novorozeně, které zůstalo v porodnici bez rodiny. Obě ženy to zarazilo a zároveň je z toho zamrazilo. Řekly si, že tudy povede jejich cesta pomoci.


Vláda bude muset podle Zemana zvýšit daně. Jako prezident se prý snažil hájit národní zájmy
E15-politika | 13:30:00
Miloš Zeman v pondělí přednesl své poslední vánoční poselství ve funkci prezidenta České republiky. Zeman v něm zhodnotil největší úspěchy své politické kariéry, vyjádřil podporu válkou zasažené Ukrajině či vyzval vládu, aby provedla daňové reformy. Deficit státního rozpočtu je podle prezidenta jedním ze zdrojů současné vysoké inflace. Neodpustil si také tradiční kritiku svých politických rivalů a Evropské unie. 


VIDEO: O život jde v poli pořád. Jak vypadá výbuch v bezprostřední blízkosti
idnes.cz | 17:56:00
Uprostřed bojů na Ukrajině za sebou techniku zanechává jak ukrajinská, tak ruská strana. Ani kus funkční vojenské techniky by však neměl přijít nazmar, vojáci proto pro její záchranu kolikrát riskují životy. Obdobný nervy drásající zákrok ukrajinských vojáků se podařilo zachytit na videu.


Jižní Korea povolila dovážet panny na sex. Nesmí ale vypadat jako děti
idnes.cz | 17:30:00
Jižní Korea formálně zrušila zákaz dovozu panen na sex. Celní správa bude omezovat jen dovoz těch, které znázorňují konkrétní jedince nebo vypadají jako děti. Vyhověla tak stížnostem dovozců sexuálních pomůcek, které se vymezovaly proti konzervativním zvyklostem.


Zeman se mýlil, izraelský řád dostali dřív Obama, Clinton či Merkelová
idnes.cz | 17:21:00
Prezident Miloš Zeman vystoupil na Štěpána se svým posledním poselstvím ve funkci hlavy státu. Dopustil se však ve svém projevu nepřesnosti, a to když hovořil o vyznamenání, které prý dostal od izraelského prezidenta jako první zahraniční politik.


KONTEXT: V podcastu bodovala Ukrajina či učitelé. Poslechněte si nejlepší epizody
idnes.cz | 16:31:00
V uplynulém roce lidi nejvíc zajímalo dění na Ukrajině a v Rusku. Zpravodajský podcast Kontext tak přinesl mnoho epizod s odborníky a odbornicemi o nejpalčivějších problémech války. Objevila se ale také odlehčenější témata, například epizody o zajímavých osobnostech českého školství. Poslechněte si výběr nejlepších epizod.


Přišel, viděl, zmizel. Cameron zadělal na brexit, teď učí o státech v rozkladu
idnes.cz | 16:29:00
Bývalý britský premiér David Cameron se z veřejného světa vytratil již poněkolikáté. Poprvé poté, co kvůli osobním ambicím spustil referendum o brexitu, pak po lobbistickém skandálu, kdy se snažil ovlivnit členy britské vlády ve prospěch soukromé finanční společnosti. Teď z obojího udělal svou přednost. Studentům na arabské univerzitě bude přednášet o tom, jak vládnout státům v době rozvratu.


Trh práce s otazníkem. Personalisté nahlédli do příštího roku, popsali největší změny
aktuálně.cz | 17:58:45
Válečný konflikt na Ukrajině a energetická krize se přesouvají do nového roku a firmy netuší, co je čeká. Co trhu práce předpovídají personalisté?


Foto: Poslední belgický mořský vlk. Rybář v důchodu se dostal až na poštovní známku
aktuálně.cz | 17:01:06
Osmasedmdesátiletý Marius Dugardein strávil celý život na moři a nyní se v důchodu věnuje tradičnímu lovu krevet na koních.


Miluje moře a umí číst vlny. Poslední mořský vlk Belgie teď na koni loví krevety
aktuálně.cz | 17:00:46
Osmasedmdesátiletý Marius Dugardein strávil většinu života na moři. "Nejkrásnější pocit je celé dny nevidět pevninu," říká v reportáži.


Zimní výletní loď osud Titaniku potkat nemůže, říká kapitán z Dalešické přehrady
Denik.cz | 17:30:00
Utéct od talířů s cukrovím a zbytků bramborového salátu k plavbě lodí se rozhodlo na svatého Štěpána hned několik desítek lidí. Svátky si zpestřili netradičním zážitkem na Dalešické přehradě u Kramolína na Třebíčsku, když na lodi obhlédli okolí Wilsonovy skály.


Tajemná vlašská kniha: Klíčovou roli nehraje jen ve vánoční pohádce
Denik.cz | 16:39:00
Viděli jste na první svátek vánoční pohádku České televize Krakonošovo tajemství? Pak určitě dobře víte, že klíčovou roli v příběhu o vládci hor a lidské touze po bohatství sehrála vlašská kniha. Ta pomáhala hledačům najít cestu k pokladům v horách a v televizní pohádce ho skutečně našli.


Najdeme si vás. Jak Rusové hledají, mučí a umlčují vlivné Ukrajince
Denik.cz | 15:40:00
Tři dny poté, co na Ukrajinu dopadly první ruské bomby, přišel Andrij Kupraš, starosta vesnice severně od Kyjeva, do lesa poblíž svého domu a začal kopat. Nepřestal, dokud nevydlabal mělkou jámu, dostatečně velkou pro muže, jako byl on. Bylo to jeho místo pro všechny případy, místo, kde se mohl v případě potřeby ukrýt. Agentura Associated Press mluvila s Ukrajinci, kteří se stali terčem ruských sil.


Video: Martin Vaculík radí, jak jezdit úsporně. Tentokrát zadarmo!
Auto.cz | 17:52:00
Čtvrtý a závěrečný díl miniseriálu Martina Vaculíka o úsporné jízdě je zde. Tentokrát normální Octavii mění za mild-hybridní a soustředí se na plynulost jízdy.


Rallye Dakar 2023: Co dokáží Češi?
Auto.cz | 16:50:00
Osmatřicet českých vlajek je ve startovní listině 45. ročníku Rallye Dakar a objeví se v šesti kategoriích. Start soutěže je poslední den letošního roku.


Poslední dva roky a pár rychle (po)zapomenutých ekonomických myšlenek
Kurzy.cz | 18:32:17
Einstein letí v letadle a dá se do hovoru se svým sousedem. Je to takový všeználek, a tak mu Einstein po chvíli říká: Pojď, budeme si dávat otázky. Když ty nebudeš znát odpověď na tu moji, dáš mi dolar.


Globální výhled pro ETF na rok 2023: Franklin Templeton radí hrát obranu a taktické investování
Kurzy.cz | 16:32:51
Co čeká v roce 2023 globální fondy obchodované na burze (ETF)? Jason Xavier, ředitel Franklin Templeton pro ETF na kapitálových trzích pro region EMEA vysvětluje, kde vidí oblasti růstu a příležitostí – včetně smart-beta ETF, strategií zaměřených na ...


Zeman ve vánočním projevu potvrdil, že nově jmenovaní radní ČNB úrokové sazby chtít zvedat nebudou. Jeho apel za zvyšování daní zřejmě Fialova vláda nevyslyší, nemá k tomu vlastně ani žádný akutní důvod
Kurzy.cz | 16:29:43
Z ekonomického hlediska je poslední vánoční projev prezidenta Miloše Zemana zajímavý především proto, že hlava státu potvrdila dobře tušené. Tedy to, dva noví členové bankovní rady České národní banky, dříve v tomto měsíci jmenovaní Jan Procházka a Jan&he


Vezměte už konečně prezidentovi nekontrolovanou moc nad ČNB. Zeman shazuje i ty, jež do národní banky dosadil
Hospodářské noviny | 20:00:01
Prezident Miloš Zeman znovu ukázal, jak nebezpečnou slabinu obsahuje česká ústava. Stačila mu k tomu jedna krátká pasáž jeho rozlučkového „vánočního poselství“ pronesená ještě před tím, než ve zcela tradičním duchu bilancoval svou...


Ukrajina chce v únoru uspořádat mírový summit na půdě OSN, uvedl Kuleba
idnes.cz | 19:24:00
Ukrajina by chtěla uspořádat do konce února příštího roku mírový summit, nejlépe na půdě OSN. V pondělí zveřejněném rozhovoru to agentuře AP řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Prostředníkem na jednáních, která by se měla uskutečnit v době prvního výročí ruské invaze na Ukrajinu, by podle Kyjeva měl být generální tajemník OSN António Guterres.


K volbám ze zahraničí se přihlásilo přes 14 tisíc Čechů, uvedlo ministerstvo
idnes.cz | 19:14:00
Na českých zastupitelských úřadech v zahraničí se do seznamu voličů pro lednové prezidentské volby zapsalo 14 370 Čechů. O zhruba 2 tisíce více, než přišlo v cizině k posledním prezidentským volbám. Informovalo o tom na webu ministerstvo zahraničí. Další lidé v zahraničí mohou přijít volit s voličským průkazem, podle úřadu jich budou řádově tisíce.


Čína nebude od 8. ledna požadovat karanténu, pouze negativní PCR test
idnes.cz | 19:07:00
Čína přestane od 8. ledna vyžadovat, aby se lidé přijíždějící do země podrobili karanténě. Bude jim stačit negativní PCR test na covid-19. S odvoláním na čínské zdravotní úřady o tom informovala agentura Reuters, která to označuje za velký krok ke zmírnění omezení na hranicích, které byly od roku 2020 pro cizince z velké části uzavřeny.


Mluvil o ruském teroru na Ukrajině, pak se opravil. Přesto vypadl z okna
idnes.cz | 19:03:00
Ruský podnikatel a poslanec vládní strany Jednotné Rusko Pavel Antov nečekaně zemřel při pádu z okna ze třetího patra hotelu v Indii. Muž, který byl v žebříčku nejbohatších Rusů časopisu Forbes, spáchal zřejmě podle místní policie sebevraždu. Pár dní před incidentem zemřel ve stejném hotelu i jeho kamarád.


Války se nevyhrávají dětskou výživou, říká spoluautor Dárku pro Putina
idnes.cz | 18:00:00
Iniciativa Dárek pro Putina vznikla nedlouho poté, co vypukla válka na Ukrajině. Prostřednictvím projektu se například podařilo vybrat na tank či munici pro ukrajinskou armádu. Nyní probíhá sbírka na mobilní protivzdušnou obranu. „Války se nevyhrávají dětskou výživou,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz spoluautor iniciativy Martin Ondráček.


Vezměte už konečně prezidentovi nekontrolovanou moc nad ČNB. Zeman shazuje i ty, jež do národní banky dosadil
iHned.cz | 20:00:15
Prezident Miloš Zeman znovu ukázal, jak nebezpečnou slabinu obsahuje česká ústava. Stačila mu k tomu jedna krátká pasáž jeho rozlučkového „vánočního poselství“ pronesená ještě před tím, než ve zcela tradičním duchu bilancoval svou...


Tajemství ikonického snímku. Slavnou fotku dělníků na mrakodrapu zinscenoval fotograf
aktuálně.cz | 18:50:07
Muži ze slavného snímku z roku 1932 jen pózovali fotografům a seděli nad již dostavěným patrem.


Čína polevuje v boji proti covidu, už nebude požadovat po návštěvnících karanténu
aktuálně.cz | 18:40:24
Doposud museli cestující po překročení čínských hranic strávit nejméně pět dní v přísné izolaci a pod dohledem na hotelovém pokoji.


Trefa! Ředitel věznice chytil ve svém volnu uprchlého trestance
Denik.cz | 17:59:00
Neobvyklý kousek se podařil řediteli Věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou Petru Veselému. Doslova do vlastních rukou chytil vězně na útěku, který se před půl rokem nevrátil z přerušeného výkonu trestu zpět za mříže do Rýnovic.


Hodina dějepichu - otázkový speciál: Měla Tereza s Honzou někdy sex a v čem jsou konzervativní?
Reflex | 18:00:00
Protože Vánoce jsou svátky klidu, míru a pokoje, místo klasické epizody Hodiny dějepichu, našeho podcastu o historii sexu, sexuality a erotiky, vám přinášíme rozhovorový speciál. Autoři podcastu budou odpovídat na profesionální otázky svého kolegy… i na vaše zvrhlé dotazy. 


Důchody spolknou 700 miliard, o polovinu víc než před čtyřmi roky. Věk odchodu chce vláda zvýšit
E15-ekonomika | 19:30:00
Důchody v posledních letech příliš rychle rostou, systém udržují vyrovnaný pouze stále vyšší půjčky. Zatímco v letech 2013 až 2017 vzrostly výdaje o třicet miliard korun, za poslední čtyři roky o 150 miliard. Příští rok spolknou penze rekordních 670 miliard. To je o polovinu více než v roce 2018. Navíc stárne populace. Lidí ve věku nad 65 let je téměř 2,2 milionu, tvoří už pětinu všech obyvatel. Před deseti lety jich bylo 1,7 milionu.


Omlouvám se, odpusťte mi, prosím. Co v prezidentském projevu nezaznělo
E15-ekonomika | 18:00:00
Miloš Zeman pronesl své poslední vánoční poselství k národu ve funkci prezidenta. Bylo jich deset a byla by zhola zbytečná, nebýt toho, že jsme na desetileté pouti časem mohli sledovat duševní chátrání muže, který si na břitkosti svých bonmotů a jasnosti mysli kdysi stavěl svůj společenský a politický kredit.


Šéf chorvatské centrální banky očekává, že euro přinese prosperitu. Rýpnul si do české koruny
E15-ekonomika | 17:00:00
Chorvatsko se už o nadcházejícím víkendu stane dvacátým členem eurozóny a vstoupí také do schengenského prostoru. Země s necelými čtyřmi miliony obyvatel věří, že oba kroky výrazně nakopnou její hospodářský růst. Zároveň se jedná o vyvrcholení mnohaletých snah Záhřebu o bližší integraci s Evropskou unií. 


Důchody spolknou 700 miliard, o polovinu víc než před čtyřmi roky. Věk odchodu chce vláda zvýšit
E15-politika | 19:30:00
Důchody v posledních letech příliš rychle rostou, systém udržují vyrovnaný pouze stále vyšší půjčky. Zatímco v letech 2013 až 2017 vzrostly výdaje o třicet miliard korun, za poslední čtyři roky o 150 miliard. Příští rok spolknou penze rekordních 670 miliard. To je o polovinu více než v roce 2018. Navíc stárne populace. Lidí ve věku nad 65 let je téměř 2,2 milionu, tvoří už pětinu všech obyvatel. Před deseti lety jich bylo 1,7 milionu.


Omlouvám se, odpusťte mi, prosím. Co v prezidentském projevu nezaznělo
E15-politika | 18:00:00
Miloš Zeman pronesl své poslední vánoční poselství k národu ve funkci prezidenta. Bylo jich deset a byla by zhola zbytečná, nebýt toho, že jsme na desetileté pouti časem mohli sledovat duševní chátrání muže, který si na břitkosti svých bonmotů a jasnosti mysli kdysi stavěl svůj společenský a politický kredit.


Šéf chorvatské centrální banky očekává, že euro přinese prosperitu. Rýpnul si do české koruny
E15-politika | 17:00:00
Chorvatsko se už o nadcházejícím víkendu stane dvacátým členem eurozóny a vstoupí také do schengenského prostoru. Země s necelými čtyřmi miliony obyvatel věří, že oba kroky výrazně nakopnou její hospodářský růst. Zároveň se jedná o vyvrcholení mnohaletých snah Záhřebu o bližší integraci s Evropskou unií. 


Emigrace Rusům otevírá oči. Víc věří lidem kolem sebe než doma
idnes.cz | 20:37:00
Rusové, kteří po ruském únorovém vpádu na Ukrajinu odjeli z vlasti, zchudli, ale začali více důvěřovat lidem. K takovému závěru dospěl nezávislý průzkum sociologů sdružených v projektu OutRush a projektu Noda. Z něj rovněž vychází, že ruští emigranti také častěji věří, že se jejich život v budoucnu zlepší.


Hledání souvislostí i vlastních názorů. Školy přecházejí na badatelský dějepis
idnes.cz | 20:30:00
Tytam jsou doby, kdy byl dějepis pouze synonymem pro memorování letopočtů, míst a událostí. Badatelská metoda si klade za cíl u dětí rozvíjet kritické myšlení, formulaci vlastních názorů a hlavně žákům historii přiblížit v souvislostech. Nutí je nad minulostí, která se v mnoha ohledech opakuje, přemýšlet.


Rozběhat virózu? Pro srdce riziko. Bolest svalů je varování, říká kardiolog
idnes.cz | 20:00:00
Lidské srdce za den přečerpá pět až sedm tisíc litrů krve a stáhne se až stotisíckrát. Je to stroj, který nemá obdoby a pracuje téměř bezúdržbově. Nebo to aspoň tak vypadá. „Srdce a cévy potřebují, abychom se aspoň trochu hýbali,“ říká kardiolog Vladimír Tuka.


Bývalý námořník učí v romském ghettu. Vzdát se je chyba, říká. Sám hodně trpěl
idnes.cz | 20:00:00
Vysněnou kariéru u armády mu zhatil útok spolužáků, práci námořníka poznamenala fatální nehoda, tak se dal Marian Dancso úplně jiným směrem. Rovných 20 let působí na základní škole na litvínovském sídlišti Janov. Rom učí Romy z ghetta. Snaží se jim vštěpovat, že každou životní překážku lze překonat. Bez ohledu na původ. Jeho příběh budiž důkazem.


Očkovat se budeme každý rok. Na covid i chřipku dohromady, říká Chlíbek
idnes.cz | 19:30:00
Očkování proti covidu-19 bude podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka zřejmě potřeba každý rok před očekávanou sezonou. V roce 2023 by už podle něj mohla být dostupná kombinovaná vakcína proti koronaviru a chřipce. Zájem Čechů o očkování je ale nižší oproti státům západní Evropy, Češi spoléhají spíše na léčbu než na prevenci.


Range Rover Sport D300: Skvělý prémiový společník
Auto.cz | 20:05:00
Menší, lehčí, elegantnější a dostupnější, přesto s bohatou výbavou, patřičným luxusem, výkonem i komfortem. Třetí generace Range Roveru Sport tasí opravdu silné karty.


Peugeot chystá novou 3008. Dorazit by měla se sportovnějšími tvary, bude vypadat takto?
Auto.cz | 19:10:00
Současná generace Peugeotu 3008 se světu představila v září roku 2016, francouzská automobilka se tedy už pomalu chystá na premiéru nástupce.


Extrémní vánoční počasí - Sněhové závěje na Staroměstském náměstí, lidé bruslící na zamrzlé Vltavě
Kurzy.cz | 19:55:00
Sněhové závěje na Staroměstském náměstí, lidé bruslící na zamrzlé Vltavě i dalších řekách, ale také třeba Vánoce s jarním počasím. Podívejte se, jaké tu byly zimy v minulém století.


Jak na Nový rok, tak po celý rok? V takovém případě by totiž byl rok 2023 extrémně teplý
Kurzy.cz | 09:16:00
Doufejme, že se příští rok nenaplní klasická novoroční věta „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. V takovém případě by totiž byl rok 2023 extrémně teplý. Silvestr a Nový rok by měly být z celého období „vánoční oblevy“ totiž vůbec nejteplejšími dny s&hellip


České skiareály vyhlížejí ochlazení. Návštěvnost ovlivnily svátky i obleva
Denik.cz | 19:44:00
Návštěvnost skiareálů v posledních dnech negativně ovlivnily vánoční svátky i obleva. Provozovatelé středisek proto vyhlížejí blížící se krátké ochlazení a silvestrovské návštěvníky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi provozovateli lyžařských areálů.


Jak začít znovu - jinak a lépe? O literární příloze Respektu a letošní velké úrodě knih
Respekt | 19:07:43
Podcast: Se Silvií Lauder a Janem H. Vitvarem o literární příloze Respektu a jejich  tipech na knihy roku 2022


Výše mzdy bude v inzerátech povinná. Ženám to může pomoci k vyšším výdělkům
Tiscali-zprávy | 22:22:56
Zaměstnavatelé patrně už brzy budou muset v inzerátech na pracovní pozice uvádět také výdělek.


Mráz z Kremlu do Česka zatím nedorazí. Na silvestra bude 12 nad nulou
Tiscali-zprávy | 20:51:22
Pokud se vyplní rčení „jak na Nový rok, tak po celý rok“, zásoby plynu nám nedojdou a spousta hořlavého fosilu v zásobnících zůstane ještě na jaře.


Exšéf Roskosmosu je po složité operaci, byl zraněn při ostřelování
idnes.cz | 22:14:00
Bezpečnostní poradce Kremlu a bývalý šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin, který minulý týden utrpěl zranění při ostřelování ukrajinského Doněcku, podstoupil úspěšnou operaci.


Podivný pád z okna hotelu. V Indii zemřel ruský politik, který kritizoval válku
Denik.cz | 23:07:00
Po pádu z okna indického hotelu zemřel v sobotu ruský politik Pavel Antov, který v minulosti kritizoval Ruskem vedenou válku na Ukrajině. Informoval o tom ruský web Meduza či britský bulvární server listu Daily Mail, podle něhož ve čtvrtek v témže hotelu na infarkt zemřel Antovův přítel. Podle médií je to další podezřelé úmrtí některého z vlivných Rusů.


Bohatí a vlivní Rusové umírají jako mouchy
Tiscali-zprávy | 22:58:00
Skáčou z oken, přepadávají přes zábradlí, padají ze schodů, střílí se do hlavy, dávají si oprátky kolem krku, zabíjejí své manželky i děti a přemáhají je náhlé zdravotní komplikace. Rusové s velkými majetky i vlivem umírají jeden po druhém. 


Jak začít znovu - jinak a lépe? O literární příloze Respektu a letošní velké úrodě knih
Respekt | 19:07:43
Podcast: Se Silvií Lauder a Janem H. Vitvarem o literární příloze Respektu a jejich  tipech na knihy roku 2022


Nudný Miloš Zeman vzpomínal a zamlčel své chyby
Respekt | 14:30:14
Prezidentovo poselství mělo rozměr denní situační zprávy - naštěstí


Solární automobil v roce 2024 již za 150.000Kč
Slunečno.cz | 09:28:00
Za veškerým tímto solární pokrokem v soukromé přepravě hledejte nizozemskou firmu Squad Mobility, která začíná s výrobou těchto revolučních vozítek na sluneční pohon, nazvaných pracovně Squad Solar City Car, za jedinečnou zaváděcí cenu 5.949 Euro. Jak samotné označení produktu napovídá, jedná se o plně elektrický automobil poháněný baterií dobíjenou solární energií ze Slunce. Squad solar city car se začne nejprve prodávat ve Spojených státech, kde...Return to top