Celkem 150091 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 08.01.2023


Intel ukončil vývoj HAXM, OpenZFS zrychlí o desítky procent
Root.cz | 01:00:02
FEX-Emu 2301 a podpora emulace AVX/AVX2 na ARMu, OpenMandriva ROME 23.01 s jádrem 6.1.1, první dny roku 2023 v KDE: novinek méně, o to více změn UI, Lenovo Yoga Book 9i se dvěma OLED displeji.


Umím utrácet, ale nepořizuju si vyložené nesmysly, říká miliardář Bednář
revue.idnes.cz | 01:00:02
Pár tvoří deset let, manželi jsou tři roky. Český miliardář Jan Bednář (31) a jeho manželka Sabina (33) v rozhovoru pro Magazín DNES promluvili nejen o seznámení, penězích a životě v Miami. Prozradili také, kdo chtěl mít doma kuchaře.


Autofotka týdne: Nový Superb dorazí letos na podzim
Auto-iDNES.cz | 01:00:06
Nahradit aktuální generaci Superbu, který je podle mnohých nejkrásnější škodovkou novodobé historie, bude hodně delikátním úkolem. Nový Superb jsme si nechali naskicovat nezávislým designérem Petrem Siebertem.


ČSÚ zpracoval výsledky prvních voleb roku 2023
Kurzy.cz | 00:54:04
8. ledna 2023 Český statistický úřad zpracoval výsledky prvních letošních voleb. V celkem 12 obcích se v sobotu konaly dodatečné či nové volby do obecních zastupitelstev, případně opakované hlasování. O celkem 82 mandátů se ucházelo 188 platných...


FYI, to je prostě LOL! Zkratky jsou všude, jak jim rozumíte? Otestujte se ASAP
Finance-iDNES.cz | 01:00:24
Zkratky používáme zejména v osobních chatech, e-mailové komunikaci a SMS. Typické jsou hlavně pro mileniály a generaci Z. Možná vás ale překvapí, kolik vašich blízkých už je zařadilo do své slovní zásoby. Zvládnete v nich komunikovat?


„Indonéské Lidice“ rozdělilo odškodnění. Nizozemsko se omluvilo pozdě a nešikovně
idnes.cz | 02:00:02
Nizozemský premiér Mark Rutte se nedávno oficiálně omluvil za roli své země v obchodu s otroky. Problémy s vlastní minulostí této bývalé koloniální velmoci však zahrnují i násilnou kampaň vedenou v Indonésii po konci druhé světové války.


KONTEXT: Náskok favoritů zbytek nepřekoná, říká tvůrce volební kalkulačky
idnes.cz | 02:00:02
První kolo voleb je už příští týden. Značná část voličů ale stále neví, koho si z devítky kandidátů vybrat. Pomáhají průzkumy nebo volební kalkulačky. „S kandidáty je to obdobné jako vždy, jen letos je více vyhraněná trojice hlavních kandidátů,“ říká host podcastu Kontext, tvůrce volebních kalkulaček z projektu Kohovolit.eu, matematik a sociolog Michal Škop.


FYI, to je prostě LOL! Zkratky jsou všude, jak jim rozumíte? Otestujte se ASAP
idnes.cz | 02:00:03
Zkratky používáme zejména v osobních chatech, e-mailové komunikaci a SMS. Typické jsou hlavně pro mileniály a generaci Z. Možná vás ale překvapí, kolik vašich blízkých už je zařadilo do své slovní zásoby. Zvládnete v nich komunikovat?


Nemovitosti letos zlevní o patnáct procent, ale není důvod jásat, říká expert
idnes.cz | 02:00:03
Nemovitosti v roce 2023 zlevní o patnáct procent, ale není důvod jásat. Z nesmyslných covidových cen se jen klesne na úroveň drahé, říká šéf realitní kanceláře Tomáš Jelínek. V rozhovoru mluví také o tom, jak se za poslední roky zlepšila kvalita bydlení, co se děje na trhu s chalupami a chatami či jestli se někdy v budoucnosti problém nedostupného bydlení může vyřešit.


Válka pohnula ledy. Západní experti mění způsob, jakým učí o „ruském světě“
idnes.cz | 02:00:03
Válka na Ukrajině vyvětrala na západních univerzitách a akademiky, kteří léta přednášejí ruské dějiny z pohledu Ruska, donutila k zamyšlení. Začínají zpochybňovat letité učebnice i názvy kateder. Ukrajinští či středoasijští experti zase díky hrdinství napadené země získávají víc prostoru ve sféře, které dosud dominovali Rusové.


Švejk a Lipnice: Hašek měl navzdory humoru asi těžký život, soudí kastelán
Denik.cz | 05:03:00
Kastelán hradu a místostarosta v Lipnici nad Sázavou na Havlíčkobrodsku Marek Hanzlík Jaroslava Haška a jeho Švejka dlouho vůbec neznal. Potkal se s ním až na Lipnici. Tehdy si přečetl Haškovu povídku Průvodčí cizinců a měl najednou pocit osudovosti. Zvlášť, když se jeho příchod na Lipnici tomu Haškovu trochu podobal.


Ředitel Národního parku Saské Švýcarsko končí, odchází do Meklenburska
Denik.cz | 05:00:00
Nejen v Českém Švýcarsku, i v sousedním národním parku mění ředitele. S posledním březnovým dnem skončí šéf Správy Národního parku Saského Švýcarska Ulf Zimmermann, který byl ve funkci od léta 2020. Z vedení chráněného území odchází na svou žádost. Kdo Zimmermanna nahradí, zatím není jasné. Po odvolání Pavla Bendy ze Správy Národního parku České Švýcarsko tak dochází ke změně také na saské straně unikátního pískovcového území.


Záhada rakouské dobrodružky: Před 90 lety navštívila nudistický ráj, pak zmizela
Denik.cz | 05:00:00
V letech 1932 a 1933 osídlilo galapážský ostrov Floreana, zvaný také Charlesův ostrov, několik rodin německy mluvících přistěhovalců, které se tu snažily každá po svém naplnit svou představu života v tropickém ráji. Komplikované soužití různorodých osobností skončilo dodnes nevysvětlenou záhadnou smrtí.


Stát chce měnit školní jídelny. Přibude BIO ovoce, bufety či hudba
Denik.cz | 04:00:00
Špagety Amatriciana, indická korma, kuřecí kousky s pohankou nebo vepřová panenka se sušenými rajčaty. Pokrmy, které často najdeme na jídelních lístcích běžných restaurací, nejsou pro mateřskou školku Ekolandia v Brandýse nad Labem žádným výstřelkem. Jde totiž o běžný standart. „Jídelníčky pro nás vytvořil michelinský kuchař a nutriční terapeutka. Cílem bylo vytvořit zdravé, nutričně vyvážené jídlo, které je ale zároveň chutné a pestré,“ popisuje jednatelka školky Eva Slaná. 


Žádná účelovka. Babiš byl svědkem fungování právního státu
Respekt | 01:21:06
Expremiér by měl být rád: účastnil se férového procesu, soudce Jan Šott se k němu choval korektněČína po třech letech otevřela hranice, z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí
idnes.cz | 07:30:00
Čína dnes po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu-19 plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu.


Zeman nehodlá měnit odmítavé stanovisko ke jmenování Hladíka ministrem
idnes.cz | 07:24:00
Prezident Miloš Zeman informoval premiéra Petra Fialu (ODS) o svém odmítavém postoji ke kandidátovi KDU-ČSL na ministra životního prostředí Petru Hladíkovi při pondělním novoročním obědě. V pořadu Prezidentský Press klub, který dnes rádio Frekvence 1 zveřejnilo na svém webu a odvysílá ho v 18:00, také uvedl, že své stanovisko měnit nehodlá.


V Německu zatkli muže, který podle policie plánoval útok kyanidem a ricinem
idnes.cz | 07:15:00
Německá protiteroristická policie zatkla v noci na dnešek v Porúří muže, který podle prokuratury plánoval islamistický útok za použití silných jedů. Policie prohledala i bydliště zatčeného 32letého Íránce ve městě Castrop-Rauxel. Informovala o tom agentura DPA.


Demokrat na Hrad, vyzývá sdružení Milion chvilek před volbou nové hlavy státu
idnes.cz | 07:10:00
Pod okny končícího prezidenta Miloše Zemana se pět dnů před volbou nové hlavy státu po poledni uskuteční akce sdružení Milion chvilek pro demokracii nazvaná Dotáhneme změnu: Demokrat na Hrad. Rozloučí se jejím prostřednictvím s érou arogance a pohrdání lidmi, kterou podle sdružení ztělesňoval Miloš Zeman.


Kam bude expandovat trh s elektromobily - Víkendář
Kurzy.cz | 07:50:00
Analytik společnosti Roth Capital Craig Irwin má cílovou cenu u akcií Tesly nastavenou na 85 dolarů. Negativně podle něj na firmu působí některé aktivity Elona Muska, ale i fundament včetně rostoucí konkurence (viz první část rozhovoru včera).


Zlomový rok pro české lesy. Letos můžeme dostat kůrovce pod kontrolu, věří experti
aktuálně.cz | 07:01:30
Ke zlepšení přispívá zavádění účinnějších metod boje proti kůrovci, ale zejména počasí, které škůdci nepřeje.


Jak se jezdilo v Československu. Dobové fotky ukazují realitu socialistických cest
aktuálně.cz | 06:32:00
Pohled na silnice v socialistickém Československu. Připomeňte si dopravu na dobových snímcích.


Veksláci měli po revoluci dobrou startovní pozici, říká historik Adam Havlík
Denik.cz | 06:30:00
Historikovi Adamu Havlíkovi z Ústavu pro studium totalitních režimů nedávno vyšla kniha Marky, bony, digitálky, která se věnuje tématu veksláků, respektive fenoménu veksláctví v socialistickém Československu. Autor přiznává, že jedním z důvodů, proč se tímto tématem začal zabývat, byl i film Bony a klid.


Lyžníci v akci! Podívejte, jak si lidé užívali zasněžené hory v dobách minulých
Denik.cz | 06:00:00
RETRO/ I když se první lyže objevily ke konci 19. století v Praze, za kolébku českého lyžování je považován Harrachov, potažmo celé Krkonoše. V galerii historických fotek ale najdete i záběry z Jizerských hor. Děkujeme za poskytnutí snímků!


Stav učitelky z Virginie se zlepšuje. Střelba nebyla náhodná, tvrdí policie
idnes.cz | 09:47:00
Stav učitelky, kterou v pátek v americkém státě Virginie postřelil její šestiletý žák, se zlepšuje. S odkazem na místní úřady o tom informoval server BBC. Pokud by bylo dítě shledáno vinným, soudce by mohl zrušit péči rodičů o chlapce a dát ho pod dohled státu.


Česko má mít prezidenta s politickými zkušenostmi, řekl Zeman k podpoře Babiše
idnes.cz | 09:19:06
Česko by mělo mít prezidenta s politickými zkušenostmi, řekl prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1. Jako jediný ze tří favoritů podle prezidenta tuto podmínku splňuje pouze šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zeman si také nemyslí, že finišující kampaň ovlivní soudní rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo, protože o případu už společnost ví mnoho.


Ruskem jednostranně vyhlášené příměří skončilo, boje se však nezastavily
idnes.cz | 08:56:57
Na frontové linii na Ukrajině o půlnoci moskevského času (v sobotu ve 22:00 SEČ) vypršelo 36hodinové příměří, které jednostranně vyhlásilo Rusko kvůli pravoslavným Vánocům. Boje ale ve skutečnosti na Ukrajině pokračovaly celou dobu, napsal ruskojazyčný server BBC News.


Policie odložila případ nehody zpěváka Luneticu, při které zemřel muž
revue.idnes.cz | 09:01:00
Loni v květnu zpěvák skupiny Lunetic Václav Jelínek (44) srazil na dálnici přecházejícího muže. I když se mu snažil pomoci, chodec zemřel. Zpěvák měl po nehodě pozitivní dechovou zkoušku a přišel o řidičský průkaz. Policie nyní případ odložila.


Neustálé zvyšování hmotnosti nových aut nemá konce. Budeme potřebovat řidičák na náklaďák?
Auto.cz | 09:41:00
Rostoucí automobily začínají dosahovat limitu klasického řidičského oprávnění. Těžké kolosy mají vliv i na jízdní vlastnosti a bezpečnost provozu.


Centrum hazardu se má změnit. Čína z něj chce druhé Las Vegas
idnes.cz | 10:00:07
Čína se rozhodla zakročit proti světovému centru hazardu v Macau. Provozovatelé místních kasin musí nově plnit nejrůznější vládní nařízení a do budoucna musí počítat i s četnějšími kontrolami. V příštích deseti letech mají kasina zároveň investovat miliardy čínských juanů na jiné než hazardní účely, neboť čínská vláda by chtěla z Macua druhé Las Vegas. Přibýt by tak v budoucna mohla třeba wellness centra.


Moskva se snaží do války zapojit Rusy napříč generacemi. Děti vyrábí vojákům kukly, starší lidé ponožky
iHned.cz | 10:00:14
Ruští dobrovolníci vyrábějí ledvinové pásy ze psí srsti, které pomáhají udržet v teple vojáky bojující proti Ukrajině. Děti ve věku od šesti let dostávají ve škole za úkol šít kukly a vyrábět amulety, které mají vojáky ochránit. A postarší pletařské...


Konec karantén. Pro cesty do Číny stačí negativní test, Češi se tam vydají na jaře
iHned.cz | 10:00:17
Po třech letech přísných restrikcí se Čína v neděli otevřela světu. Tamní vláda umožnila lidem bez omezení cestovat mezi pevninskou částí země a Hongkongem. A mírnější pravidla začala platit i pro turisty z ciziny. Čínský komunistický režim se tak...


Dodatečné volby v Břežanech vyhrála kandidátka dosavadní starostky Surovcové
Denik.cz | 09:30:00
Vítězství na celé čáře. Tak dopadly sobotní volby do obecního zastupitelstva v Břežanech na Znojemsku. Jako v jediné obci na jihu Moravy se tam na podzim nekonaly, protože se tehdy přihlásil jediný kandidát. Nyní měli místní na výběr ze tří možností. S drtivým náskokem vyhrála kandidátka Pro Břežany v čele s dosavadní starostkou Janou Surovcovou. V devítičlenném zastupitelstvu s kolegy obsadí všech devět židlí.


Čína po třech letech otevřela hranice, z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí
Denik.cz | 08:01:00
Čína v neděli po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu-19 plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu. Napsala o tom agentura DPA. Asijské země kvůli uvolnění režimu v Číně čekají příval tamních turistů a některé už oznámily, že budou požadovat negativní testy na koronavirus.


Moskva se snaží do války zapojit Rusy napříč generacemi. Děti vyrábějí vojákům kukly, starší lidé ponožky
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ruští dobrovolníci vyrábějí ledvinové pásy ze psí srsti, které pomáhají udržet v teple vojáky bojující proti Ukrajině. Děti ve věku od šesti let dostávají ve škole za úkol šít kukly a vyrábět amulety, které mají vojáky ochránit. A postarší pletařské...


Konec karantén. Pro cesty do Číny stačí negativní test, Češi se tam vydají na jaře
Hospodářské noviny | 11:00:04
Po třech letech přísných restrikcí se Čína v neděli otevřela světu. Tamní vláda umožnila lidem bez omezení cestovat mezi pevninskou částí země a Hongkongem. A mírnější pravidla začala platit i pro turisty z ciziny. Čínský komunistický režim se tak...


Nech jdou do p*či, pravda a láska, hulákal Babiš v roce 2017. Teď doufá, že pravda a láska zvítězí
Reflex | 08:00:00
Z dotačního podvodu obžalovaný expremiér, kterému hrozí až 10 let za mřížemi, je skutečný názorový ekvilibrista. Samozřejmě je řeč o Andreji Babišovi. Současná prezidentská kampaň se nevyvíjí podle jeho představ. Bašta, zmatený senior z SPD, posiluje, u soudu se to nevyvíjí dobře a ještě se šéf hnutí ANO bojí do televizních debat. Do boje tak musel holdingový tisk. Server Lidovky, který patří do svěřenského fondu Andreje Babiše, udělal s kandidátem na prezidenta rozhovor. A kromě celé řady nestoudností se v něm Andrej Babiš otřel o Václava Havla. Pojďme mu připomenout historii.


Gorily v mlze aneb 10 míst ve Rwandě, která musíte navštívit
Reflex | 07:00:00
Rwanda má rozlohu zhruba jako Morava. Za dva týdny je možné navštívit všechna zajímavá místa a naplánovat si pestrý program.


Glamping jako byznys. Jak mohou domek na stromě nebo teepee vydělávat statisíce
E15-ekonomika | 05:30:00
Na začátku je zajímavé místo, pak na něm vyroste netradiční obydlí. Drobná chatka, jurta, stan nebo plovoucí domek. S trochou designérského cítění a precizní prezentací na webech a sociálních sítích se z něj může stát víc než jen příjemné víkendové bydlení pro majitele. Pandemie totiž udělala z příbytků všeho druhu velmi zajímavý byznys.


Glamping jako byznys. Jak mohou domek na stromě nebo teepee vydělávat statisíce
E15-politika | 05:30:00
Na začátku je zajímavé místo, pak na něm vyroste netradiční obydlí. Drobná chatka, jurta, stan nebo plovoucí domek. S trochou designérského cítění a precizní prezentací na webech a sociálních sítích se z něj může stát víc než jen příjemné víkendové bydlení pro majitele. Pandemie totiž udělala z příbytků všeho druhu velmi zajímavý byznys.


Hlava státu na inzerát. Do výběrového řízení se přihlásili Pavel a Nerudová
idnes.cz | 11:45:00
Inzerát na příští hlavu státu přes Jobs.cz i odpovědi generála Petra Pavla a bývalé rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové zveřejnilo sdružení Milion chvilek pro demokracii. „Když se otevřela tato pozice a podíval jsem se na požadavky na uchazeče, usoudil jsem, že bych pro ni mohl mít potřebné zkušenosti i kompetence,“ odvětil na inzerát Petr Pavel.


První kolo by Babiš vyhrál, v druhém by ho porazil Pavel i Nerudová, říká průzkum
idnes.cz | 11:42:04
V prvním kole prezidentských voleb by nejvíce hlasů získal Andrej Babiš, celkově 27,9 procent hlasů, vyplývá z průzkumu společnosti STEM. Na druhém místě by skončil Petr Pavel, třetí Danuše Nerudová. Oba by Babiše v druhém kole ale porazili.


Tramvaj se na Koněvově ulici střetla s autem. Zranily se dvě ženy a dítě
idnes.cz | 11:39:00
V neděli dopoledne se na pražské Koněvově ulici srazila tramvaj s osobním autem. Zranily se dvě ženy a dítě. Ulice je v jednom směru uzavřená.


Při nehodě kvůli mlze zemřelo v Číně 19 lidí, mířili do krematoria na pohřeb
idnes.cz | 11:02:00
Nejméně 19 lidí zemřelo a dalších 20 bylo zraněno při dopravní nehodě v čínské provincii Ťiang-si. Skupinu lidí smetlo projíždějící nákladní auto. Dopravní policie v regionu, kde se havárie stala, varovala řidiče kvůli silné mlze.


Česko splácí dluh na svou obranu. Silný signál i zodpovědnost, varují experti
idnes.cz | 10:21:00
V samostatné české historii jde o nevídanou věc. Možná průlom. Nový vládní zákon má zajistit, že na obranu země půjdou každoročně minimálně 2 % HDP, jak se Česko opakovaně zavázalo spolu s ostatními spojenci v NATO. Naposledy ČR této hranice dosáhla v roce 2005. Krok má zajistit stabilní financování a rozsáhlou modernizaci armády, s ruskou válkou za humny.


Při opakovaných volbách v Moldavě SPD propadla, vyhrálo hnutí starostky
idnes.cz | 10:00:00
Výsledky opakovaných voleb v Moldavě na Teplicku se od těch podzimních výrazně liší. Zatímco tehdy zvítězilo hnutí SPD, tentokrát propadlo. Vyhrálo Otevřeně ke všem starostky Lenky Novákové. Ta nechala před hlasováním ze seznamu voličů vyškrtnout 38 lidí a volební komise oproti září její zásah respektovala.


Babiš nám nic neudělal, naopak. V Průhonicích ho všichni znají, mluví o něm málokdo
idnes.cz | 10:00:00
Andreje Babiše v Průhonicích lidé samozřejmě znají. Jeho jméno však u většiny z nich vyvolává spíše obezřetnost. Jeho osobu komentovat nechtějí, a to ani v souvislosti toho, jaký je soused. Shodují se však, že se o Průhonice stará.


Policie odložila případ nehody zpěváka Luneticu, při které zemřel muž
idnes.cz | 09:01:00
Loni v květnu zpěvák skupiny Lunetic Václav Jelínek (44) srazil na dálnici přecházejícího muže. I když se mu snažil pomoci, chodec zemřel. Zpěvák měl po nehodě pozitivní dechovou zkoušku a přišel o řidičský průkaz. Policie nyní případ odložila.


TELEVIZIONÁŘ: Kdo ukradl mrtvole srdce, zjistí mladý Edgar Allan Poe
idnes.cz | 08:55:00
Zpomalený novoroční čas, kdy nápor vánočních reklam odezněl a čeká se na jarní inzertní sezonu, není zrovna nakloněn přívalu televizních premiér velkých hitů. Placené streamovací služby na to však hledět nemusí.


Pražská burza v úvodním týdnu roku za podprůměrné likvidity výrazně poskočila, když nezvykle přidaly všechny emise. Přiblížila se tím však rezistencím. Akcie MONETA s rekordní vahou v indexu PX
Kurzy.cz | 10:08:01
pražská burza, měřeno indexem PX, letos zatím jen roste; Tykač v prosinci podíl v bance MONETA nezměnil; PHOTON ENERGY na konci roku pokračovala v odkupu vlastních akcií; ceny elektřiny v úvodu roku vesměs dále klesaly...


Velký případ soudce Šotta. V Babišově kauze musí vyřešit dvě zásadní otázky
iHned.cz | 12:00:18
Fotografové a kameramani měli své objektivy v největší síni Městského soudu v Praze zaměřeny na jediné místo: lavici obžalovaných, na níž seděl Andrej Babiš. Není divu. Bývalý premiér a šéf hnutí ANO čelí obžalobě z padesátimilionového dotačního...


Poslední průzkumy favorizují v prvním kole Babiše. Prezidentem by ale patrně nebyl
aktuálně.cz | 11:19:00
Danuše Nerudová podle zatím posledního modelu ztrácí na Petra Pavla několik málo procent. Oba by v druhém kole porazili Andreje Babiše.


Diktaturu ne! V Tel Avivu demonstrovaly tisíce lidí proti nové izraelské vládě
Denik.cz | 11:15:00
Tisíce lidí v sobotu večer protestovaly v Tel Avivu proti nové vládě premiéra Benjamina Netanjahua, v níž jsou i krajně pravicové strany. Demonstranti, jichž podle organizátorů přišlo přes 10 tisíc, se obávají, že zákony, které koaliční vláda chystá, ohrozí demokracii a práva menšin. Informoval o tom deník Haarec.


Řidičák až za 40 tisíc? Podle šéfa největší autoškoly ČR má cena kopírovat mzdu
Denik.cz | 10:54:00
/ANKETA ČTENÁŘŮ/ Ceny řidičských kurzů v autoškolách stoupají a vše nasvědčuje tomu, že se jen tak brzy nezastaví. Dokonce se mluví o tom, že by měly být stejné jako průměrná republiková mzda. V současné době bychom tedy zaplatili kolem čtyřiceti tisíc korun. A jaký názor máte vy? Vyjádřete se v anketě pod článkem. 


Drahota zmizí příští rok, slibuje Michl. Pokles inflace očekává už na jaře
idnes.cz | 13:50:10
Česká národní banka (ČNB) očekává výrazné snížení inflace od jara. V druhé polovině roku bude kolem 10 %, řekl guvernér Aleš Michl. Příští rok predikuje 2 % a silnou korunu. Na obyvatelstvo chce být přísný, protože veškeré dávky od státu mohou inflaci jen zrychlit. Zároveň dodal, že s přijetím eura by nespěchal.


Velký případ soudce Šotta. V Babišově kauze musí vyřešit dvě zásadní otázky
Hospodářské noviny | 14:00:02
Fotografové a kameramani měli své objektivy v největší síni Městského soudu v Praze zaměřeny na jediné místo: lavici obžalovaných, na níž seděl Andrej Babiš. Není divu. Bývalý premiér a šéf hnutí ANO čelí obžalobě z padesátimilionového dotačního...


Situace s léky je složitá v celé Evropě, zvažujeme oslovit Japonsko, řekl Válek
idnes.cz | 13:13:00
Počet pacientů s akutními respiračními obtížemi roste. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek nepočítá s tím, že poptávka po lécích opadne. Ministr v pořadu Otázky Václava Moravce také uvedl, že je nutné počítat s tím, že situace bude do konce března velmi složitá. „Situace je vážná v celé Evropě,“ prohlásil Válek.


Malostranský zápisník: Je libo drahou drahost? Nebo raději levnou levnost?
idnes.cz | 13:00:00
Homosexuální znásilnění? Tak pouta a jedem do paláce Charitas… Přece je to pravda, ministr Mikuláš Bek opravdu existuje! Dvojoký mezi slepými v premiérově týmu: Tomáš Pojar. A tradiční politické jazykové okénko, dnes o drahých cenách. Tradiční Malostranský zápisník přináší komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Lamborghini Countach číslo 9 zůstalo zapomenuté v garáži. Teď půjde do aukce
Auto.cz | 13:44:00
Countach patří k nejikoničtějším supersportům nejen značky ze Sant‘Agaty, ale historie automobilů samotné. Občas se draží kusy se zajímavou historií. Jeden takový bude zanedlouho ke koupi. Vlastně hned rovnou dva…


Rallye Dakar 2023: Podmolovi našli tři prasklé kosti
Auto.cz | 12:50:00
Několikahodinový let ze Saudské Arábie má za sebou Libor Podmol. Známý freestyle motokrosový jezdec havaroval na v první etapě dakarské rallye, když nečekaně vyletěl z motorky. V bivaku mu našli prasklý hrudní obratel, to však nebylo všechno. 


Ford série F je po 46 letech stále na špici zájmu věrných zákazníků
Auto.cz | 11:51:00
Vývoj ekologicky prezentovaných elektromobilů probíhá na plné obrátky, současně Ford nezapomíná na těžkotonážní modely zaručující prvenství na trhu. Kralování tradičně zpochybňuje přímá konkurence.


Slovenský časopis „SME Svet“ píše, že 1. ledna padaly teplotní rekordy v Dánsku, Holandsku, Polsku, Bělorusku nebo v Pobaltí. A samozřejmě také v ČR.
Kurzy.cz | 14:00:17
Na zvídavé otázky redakce proto odpovídali vedle evropských odborníků také ti čeští - klimatologové Radim Tolasz a Pavel Zahradníček z ČHMÚ. Zajímavý rozhovor zde . Podle SME Svet mnohá lyžařská střediska v současné době místo zasněžených sjezdovek&hellip


Volební model: Babiš a Nerudová před volbami ztrácí, polepšili si Pavel i Bašta
iHned.cz | 14:00:21
První kolo prezidentské volby by nyní vyhrál bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) s 27,9 procenta hlasů. Těsně za ním by skončil generál Petr Pavel s 26,7 procenta následovaný s 24,4 procenta ekonomkou Danuší Nerudovou. Vyplynulo to z volebního modelu...


V Česku umíme dělat jen schodky. Euro si teď dovolit nemůžeme, říká ekonom Kysilka
aktuálně.cz | 12:35:50
Česku hrozí, že ze stávající krize vyjde jako jedna z nejpostiženějších zemí, varuje v rozhovoru týdeníku Ekonom Pavel Kysilka.


V Německu měl plánovat útok kyanidem a ricinem. Policie extremistu zadržela
Denik.cz | 13:48:00
Německá protiteroristická policie zatkla v noci na neděli v Porúří muže, který podle prokuratury plánoval islamistický útok za použití silných jedů. Policie prohledala bydliště zatčeného 32letého Íránce ve městě Castrop-Rauxel, informovala o tom agentura DPA. Podle generálního státního zastupitelství se ale v bytě žádné jedovaté látky nenašly.


Při srážce autobusů v Senegalu zahynulo nejméně 40 lidí, další jsou zranění
Denik.cz | 13:35:00
Při srážce autobusů v Senegalu zemřelo 40 lidí, osm desítek utrpělo zranění
Při srážce dvou autobusů v Senegalu dnes zemřelo 40 lidí a osm desítek dalších osob utrpělo zranění, informovala o tom agentura DPA. Podle ní prezident této západoafrické země Macky Sall vyhlásil od pondělka třídenní státní smutek.


VIDEO: Srážka tramvaje a osobního auta v Praze. Zraněné museli vyprostit
Denik.cz | 11:36:00
V pražské ulici Koněvova došlo v neděli dopoledne ke srážce osobního vozu s tramvají. Hasiči museli řidičku i spolujezdkyni z auta vyprostit. V autě s nimi cestovalo i dítě, které bylo, stejně jako obě zraněné ženy, převezeno do nemocnice. Nehoda komplikovala provoz.


Václav Havel píše nástupcům na Hradě
Respekt | 12:00:00
Zjednodušeně řečeno: spíš než sám ‚hrát‘ měl by prezident hlídat pravidla hryJak moc věříte sami sobě, že se při politických volbách řídíte rozumem?
Respekt | 12:00:00
[image id="200273052" caption="sociolog, Sociologický ústav AV ČR " align="left"][image id="200273053" caption="umělecký ředitel Divadla Husa na provázku" align="left"][image id="200273050" caption="politoložka působící na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a v Institutu SYRI" align=…


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200273204" align="center"][image id="200273203" align="center"]


Kubismus za necelou hodinu
Respekt | 12:00:00
Marie Zákostelecká se s projektem Mapamátky snaží lidi přimět k větší interakci s městemDobrá volba
Respekt | 12:00:00
Řekněme ne králi Agrofertu I.


Vláda přiznává, že potřebuje novináře
Respekt | 12:00:00
Úřední plán na boj s dezinformacemi dává v principu smysl


Jdeme ke dnu, kapitáne
Respekt | 12:00:00
Zaoceánský parník Kerberos plný cestujících pluje v roce 1899 do Ameriky. Posádka zachytí nouzový signál, změní kurz a za temné noci dopluje k jiné lodi takée společnosti, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela. Je prázdná, jediný nalezený chlapec se zdá být němý a nelze od něj zjistit, co se…


Nekompromisně
Respekt | 12:00:00
Republikáni už vědí, že se musejí změnit


Bude líp
Respekt | 12:00:00
Rok 2023 může odhalit, že populismus je jenom velký podvod


Memento mori
Respekt | 12:00:00
Carl Gustav Jung jednou napůl v žertu pronesl, že pokud člověk před čtyřicítkou často myslí na smrt, může to být patologické. Pokud ale po čtyřicítce na smrt nemyslí vůbec, je to patologické zcela jistě. V průběhu života si zvykáme, že blízcí odcházejí, nejdřív ti ob tři, ob dvě generace, pak…Lula a já
Respekt | 12:00:00
Je rok 2002. Pohybuji se ve své kanceláři v Rio de Janeiru a sleduji, jak místní debatují o politice. Je to čas velkého rozvoje Brazílie, ale zároveň období, kdy nám místní gangy zakazují vycházet na ulici.

„Je to komunista,“ zvýšeným hlasem s lehkou naléhavostí vstupuji do debaty o…Dopisy
Respekt | 12:00:00
Prezidentské volby
Respekt 51–52/2022

Jestli jsem se nepřehlédl, žádný z prezidentských kandidátů se ve svém návrhu novoročního projevu nezmínil o ekologii nebo životním prostředí. Myslím, že to celkem odpovídá malému zájmu o udržitelnost života v naší společnosti.

Jedním z projevů určité…


I cesta je cíl
Respekt | 12:00:00
S Danuší Nerudovou o nutnosti naslouchat nešťastným, symbolu pro mladé ženy a největším prezidentském kroku v tomto stoletíPochybovat o sobě je správné
Respekt | 12:00:00
S Petrem Pavlem o konci blbé nálady, úkolech rozvědčíků a o naději, plánu, klidu a řáduRozhovor, který nebyl
Respekt | 12:00:00
S Andrejem Babišem o jeho francouzských majetcích, trpícím Česku a o tom, proč je dobré vojensky nepomáhat UkrajiněCo rozhodne volby
Respekt | 12:00:00
Nerudová i Pavel mohou porazit Babiše, kdo má ale větší šanci?Česko
Respekt | 12:00:00
[pull-quote author=""]„Diskuse byla jednoznačná. Krok prezidenta není v souladu s ústavou.“[/pull-quote]

Tak shrnul adept na post ministra životního prostředí Petr Hladík páteční jednání lidoveckého vedení, kde se dohodla klička na Miloše Zemana, odmítajícího Hladíka jmenovat. Úřad dál povede…Recept na  obstrukce
Respekt | 12:00:00
Pokud se chystáte volit prezidenta ze zahraničí, možná vás v loňském roce zarmoutila zpráva o tom, že se koalici nepodařilo prosadit slibovanou korespondenční volbu. Norma byla jednou z mnoha, jejíž schválení se opozice rozhodla obstruovat. I proto se teď koalice shodla na „minimalistických…Ministr Blažek a kárná žaloba na soudce
Respekt | 12:00:00
Pozornost odborné veřejnosti v posledním týdnu vzbudila informace, že ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal kárnou žalobu na brněnského soudce Aleše Dufka. Podle Blažka se tento místopředseda městského soudu dopustil porušení povinností, když v rámci svých pravomocí kladně posoudil novinářskou…Nezvykle silná koruna
Respekt | 12:00:00
Kurz koruny minulý týden krátce zpevnil pod hranici 24 Kč za euro, což je rekord od roku 2008. Silná měna pomáhá tlumit inflaci, protože zlevňuje dovoz, ztěžuje ale život exportérům, což v otevřené ekonomice zdejšího typu přiživí recesi a odebere firmám zdroje na zvedání mezd. Aby měna trhala…


Devět hlav pro český stát
Respekt | 12:00:00
Retro Respekt: Co jsme psali před 10 letyIrelevantní Andrej Babiš
Respekt | 12:00:00
Končí první soudní dějství v kauze Čapí hnízdo – a v době, kdy držíte toto číslo v rukou, byste už měli znát rozsudek. Vše ostatní u soudu už proběhlo minulý týden, včetně závěrečných řečí státního zástupce, tří obhájců a obžalovaných Jany Nagyové a Andreje Babiše.

Žalobce, obhájci i Nagyová…ČT a logisticky náročná akce
Respekt | 12:00:00
Dějiny jsou plné masového zabíjení, až moderní doba ovšem přinesla potřebu dát i těm nejhorším aktům páchaným despoty aspoň trochu líbivější prezentaci, balení, v němž by šlo jakkoli odpudivé činy předložit veřejnosti. Tak se přišlo na to, že pokud se při popisu zabíjení použije odosobněný…


Pandemické déjà-vu: Čína platí cenu za neomezenou moc prezidenta Si Ťin-pchinga
Respekt | 12:00:00
Tříletá „karanténa“, v jejímž rámci se Čína odstřihla od zbytku světa, končí. Číňané museli od vypuknutí pandemie zapomenout na vysněné dovolené a zahraniční návštěvníci po příletu do „říše středu“ putovali do izolace v důkladně střežených hotelích. Všechna tato nařízení jsou od 8. ledna passé. A…Svět
Respekt | 12:00:00
Tchajwanci musejí na rok na vojnu
Čína aktuálně vydává na obranu zhruba jednadvacetkrát více než Tchaj-wan. Demokraticky spravovaný ostrov, který Čína považuje za vzbouřeneckou provincii, proto zvyšuje obranu proti případnému napadení. Nově od roku 2024 pro muže zavádí roční povinnou vojenskou…


Lulova zelená ruka
Respekt | 12:00:00
Tvář týdneTálibán zakázal Afghánkám pracovat pro nevládní organizace, které v reakci na to pozastavily činnost
Respekt | 12:00:00
Více než dva týdny poté, co afghánská vláda nařídila domácím i zahraničním nevládním organizacím vyřadit z týmů ženy, se klube naděje, že by se drakonické opatření ještě mohlo změnit. Jednak se ukázalo, že jednotný názor na nařízení, které padlo loni na Štědrý den a bylo vágně zdůvodněno tím, že…Slovenská krize identity
Respekt | 12:00:00
Výzkumníci slovenského Institutu pro veřejné otázky (IVO) zveřejnili výsledky průzkumu, který se pídil po postojích Slováků k rozpadu společného státu a vzniku samostatné Slovenské republiky. Výsledky ukázaly rekordně nízkou úroveň hodnocení obojího. Rozdělení státu hodnotí jako „převážně…Správci tradic
Respekt | 12:00:00
Zeitgeist


Polské volby se blíží, zákon se mění
Respekt | 12:00:00
Polská vláda se pokouší pojistit pozice pro příští parlamentní volby. Ty jsou v plánu na podzim tohoto roku a zatím všechno nasvědčuje tomu, že výsledek bude velmi  těsný. Strana Právo a spravedlnost (PiS) může udržet svůj rozhádaný vládní tábor pohromadě a dosáhnout na většinu v Sejmu, ale stejně…Nový svět z ruin toho starého
Respekt | 12:00:00
Odjinud


Povede boj proti klimatické změně k obchodní válce mezi Evropou a USA? 
Respekt | 12:00:00
Termín obchodní válka mezi Evropou a Amerikou jako by zaváněl „dávno minulou“ érou Donalda Trumpa. Do americko-evropských vztahů se ale strašák obchodního konfliktu vrátil i nyní, za vládnutí jinak vzorného zastánce transatlantické spolupráce Joea Bidena. Paradoxně za to může americká snaha o boj s…Chaos, nebo život
Respekt | 12:00:00
Buňky lidského mozku ve zkumavce se naučily hrát počítačovou hru. Co to prozrazuje o podstatě živých organismů a inteligence?A teď zpátky do bezpečí
Respekt | 12:00:00
Co zažívá pražská rodina se čtyřmi dětmi, která se v létě vydala do světa za dobrodružstvímSlzy pod přilbou
Respekt | 12:00:00
Pavlu Bastlovou alias Tokyo Drift fascinuje rychlost a melancholická hudbaChytré pití
Respekt | 12:00:00
Dnes pro vás máme kvíz. Malý zábavný test. Jaký se pro vás hodí chytrý drink? Chcete po něm rozkvést do svého nejautentičtějšího já? Pokud ano, máte bod. Chcete zářit a bublat? Další bod.

Chytré čili smart drinky, nápoje na zlepšení mozkové činnosti, nálady, zdraví a pro krásnější všechno, jsou…


Jsi vítěz, baby!
Respekt | 12:00:00
Příběh muže, který vyvedl drag z nočních klubů do obývákůNakonec se podle všeho i milují
Respekt | 12:00:00
Michel Houellebecq se tentokrát snaží, aby k sobě jeho postavy našly cestuKnižní tipy
Respekt | 12:00:00
Míň Pottera, víc strachu z prázdnoty
Druhý díl vesmírné ságy malého astronauta, výjimečnými schopnostmi nadaného „pátrače“ Tomáše Nebuly. Po Písečnících a bludném asteroidu, jimiž se profesor v oboru aplikované mechaniky Václav Dvořák etabloval na české scéně, přicházejí Písečníci a probuzení…Dělníci kultury
Respekt | 12:00:00
Nejdůležitější módní doplněk podle ní byla kniha. A tomu také odpovídal vzhled oblečení z její dílny. Pokud Sex Pistols pochopili, jak má punk znít, pak Vivienne Westwood vymyslela, jak punk vypadá. Návrhářka, která zemřela na sklonku loňského roku ve věku 81 let, spojila to, co bývalo nespojitelné…


Seriál týdne
Respekt | 12:00:00
Studená válka neskončila. Aspoň pro veterány britské tajné služby MI5, kteří sice aktuálně prodávají vibrátory, ale poznají bývalé agenty KGB, které jsou schopní sledovat přes celý Londýn. Na konci je z nich mrtvola na sedadle autobusu. Verdikt: infarkt. Mrtvý ale stihl zanechat zprávu, že Rusové…Stavba týdne
Respekt | 12:00:00
Žijeme v éře rekonstrukcí a konverzí. A zvykáme si, že účel budovy se může úplně změnit. Například z obchodního domu, kde se prodávalo levné čínské oblečení, se může stát reprezentativní budova Českého rozhlasu Olomouc – tak jak to nyní proběhlo na Hané podle projektu Atelieru 38.

V historickém…Výstava týdne
Respekt | 12:00:00
Jak se můžete dočíst na další dvoustraně této rubriky, pražská AVU má nové vedoucí malířských ateliérů. Tomu s názvem Malba 3 budou ale nadále šéfovat Jakub Hošek a Josef Bolf. Druhý jmenovaný svou aktuální výstavou v DSC Gallery Nádech surreálna: Vzdálené světy včera i dnes nejlépe dokládá, že má…Audio týdne
Respekt | 12:00:00
Český rozhlas tradičně rozdává nejvíce dárků ve vánoční době. Není tak divu, že i nyní se v jeho vysílání objevily premiéry rozhlasových her, které jsou stále ke slyšení na jeho internetových stránkách.

Jiří Hubička přispěl pokračováním detektivního cyklu příběhů poručíka Vláčila a rotné, nyní…


Bušící srdce na Václaváku
Respekt | 12:00:00
5. 1. 1887Hollywoodská vajíčková
Respekt | 12:00:00
Jaké redukční diety byly v Československu hitemTykání v Tenerife
Respekt | 12:00:00
Je 9. prosince, pátek, a já už tady, v Los Cristianos, na jihu ostrova Tenerife, žiju tři měsíce. Bydlím tady obklopena prostředím plným dovolenkářů, kde je angličtina slyšet téměř tak často jako místní španělština. Přestože je pátek, škola dneska není. Teda vlastně je, neodpadla, ale nikomu se…Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200273129" caption="Zen žen" align="left"]


Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Babiš musí udržet nervy na uzdě, Pavel nebýt stroj a Nerudová zvládnout přímou konfrontaci
O tom, co kandidáty čeká v debatách, mluvila s politologem Milošem Gregorem Barbora Chaloupková.
Blažek a kárná žaloba na soudce: úlet a chyba, nebo vyjasňování pravidel?
Ivana Svobodová pátrala po důvodu…


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200273126"]

Uplynulo 70 let od chvíle, kdy se v pařížském divadle Théâtre de Babylone poprvé hrálo Čekání na Godota. Prvním letos narozeným českým dítětem se stala osm minut po půlnoci ve šternberské porodnici narozená Anička. Političtí představitelé i veřejnost si v pražském…10 důvodů, proč se těšit na seriálovou adaptaci kultovní postapokalyptické videohry THE LAST OF US
Reflex | 12:00:00
Prý nejlepší hra minulé generace. Atmosférická, dojemná, syrová, se silnými a detailně propracovanými postavami. První část, která byla představena v roce 2013, si koupilo 37 milionů uživatelů na celém světě, druhé pokračování 10 milionu lidí. THE LAST OF US je zajímavá v tom, že neřeší celý svět, ale hlavně vztahy mezi lidmi v dlouhodobě vypjaté, krizové situaci. Ti „poslední z nás“ se v ní pokoušejí zachránit nejen sebe, ale i planetu, zničenou virovou nákazou. Očekávaný devítidílný televizní seriál THE LAST OF US, který začíná v neděli 15. ledna (v brzkém ránu v pondělí 16. ledna českého času) na platformě HBO, byl napsán a natočen právě podle této stejnojmenné, kritiky i fanoušky ceněné videohry.


Čína po třech letech otevřela hranice, z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí
Tiscali-zprávy | 12:35:08
Pevninská Čína dnes po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu-19 plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu. Toho hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel poloautonomního Hongkongu. Informovala o tom agentura DPA.


Své stanovisko ke jmenování Hladíka ministrem nezměním, trvá na svém Zeman
Tiscali-zprávy | 10:13:14
Prezident Miloš Zeman informoval premiéra Petra Fialu (ODS) o svém odmítavém postoji ke kandidátovi KDU-ČSL na ministra životního prostředí Petru Hladíkovi při pondělním novoročním obědě. V pořadu Prezidentský Press klub, který dnes rádio Frekvence 1 zveřejnilo na svém webu a odvysílá ho v 18:00, také uvedl, že své stanovisko měnit nehodlá.


Turecko chce za schválení vstupu Švédska do NATO příliš, řekl švédský premiér
idnes.cz | 15:39:00
Turecko, které blokuje vstup Švédska a Finska do Severoatlantické aliance, má požadavky, které Švédsko nemůže a nechce splnit. Podle agentury Reuters to v neděli prohlásil švédský premiér Ulf Kristersson. Zároveň ale vyjádřil přesvědčení, že Ankara nakonec členství Švédska v NATO schválí.


Udělat pyré a nádivku. Deváťáci si vyzkoušeli, jak vypadá den na učilišti
idnes.cz | 14:42:00
Zatímco gymnázia v Praze praskají ve švech, odborná učiliště jsou mnohdy poloprázdná – mezi dětmi ze základních škol a jejich rodiči není o řemesla a manuální práci zájem. Změnit se to snaží magistrát ve spolupráci s pražskou Hospodářskou komorou, zřídili proto polytechnická hnízda, v nichž si žáci přiblíží práci se dřevem nebo se učí vařit a péct.


Z vás tragéd nebude. Stanislav Neumann toužil po velkých, charakterních rolích
revue.idnes.cz | 15:00:00
Přes drobnou postavu byl dnes legendární herec Stanislav Neumann nepřehlédnutelný. Poděkovat za to mohl mimice toulavého psa a skřehotavému, snad až plačtivému hlasu. Šlo však o dvojsečnou zbraň.


Putin přitvrzuje vůči LGBTQ. Chce odvést pozornost od války
idnes.cz | 13:25:00
Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci podepsal zákon, podle něhož je „chvála“ vztahů lidí stejného pohlaví nebo jejich „propagace“, jak Rusko podporu LGBTQ skupiny nazývá, nezákonná. Lidskoprávní organizace tvrdí, že zákon záměrně podněcuje homofobii. Členové menšiny se shodují, že nařízení má za cíl vyvolat zmatek a odvést pozornost od probíhající války s Ukrajinou.


Prodej osobních aut v Česku loni klesl o 7,2 procenta na 192.087 vozů
Auto.cz | 15:50:00
Prodej nových osobních aut v Česku v minulém roce klesl meziročně o 7,2 procenta na 192.087 vozů. Důvodem poklesu byl nedostatek vozidel kvůli komponentové krizi a v posledních měsících stále více také nepříznivý ekonomický vývoj. V samotném prosinci odbyt klesl o 10,2 procenta. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů.


Autorka románů předstírala svou smrt, teď hlásí comeback. Fanoušci zuří
idnes.cz | 12:34:00
Autorka milostných románů Susan Meachenová, která měla údajně před několika lety spáchat sebevraždu, se nyní ozvala svým fanouškům a ohlásila návrat. Za jejím rozhodnutím zmizet ze světa prý stála těžká životní situace a rodinné problémy.


V Náchodě náhle uhynula medvědice Dáša. Byla symbolem tamního zámku
idnes.cz | 12:31:00
Jeden ze symbolů náchodského zámku, medvědice Dáša, o tomto víkendu náhle uhynula. V posledních dnech ji trápily zdravotní komplikace a byla pod dohledem veterináře.


Směr cyklické akcie. S nákupem technologií by expert Credit Suisse ještě počkal
Kurzy.cz | 14:59:00
Jonathan Golub z Credit Suisse se domnívá, že pravděpodobnost recese v USA je nyní nižší než před pár měsíci. Tento názor zakládá na klesajících inflačních očekáváních, které jdou ruku v ruce se silnějším růstem mezd.


Uprchlíci dosud vyšli na desítky miliard. Většina peněz se ale Česku vrátí na pracujících Ukrajincích
iHned.cz | 16:00:16
Pomoc ukrajinským uprchlíkům vyšla nakonec Česko ani ne na polovinu z odhadovaných 50 miliard korun, s nimiž původně počítala vláda. Desetitisíce Ukrajinců navíc po příchodu začaly pracovat a část peněz se tak ve formě daní a odvodů do tuzemské...


Rekordní kampaň na mobilní bankovnictví. Spořitelna vyplatila na slevách v Albertu a Globusu 260 milionů
iHned.cz | 16:00:16
Češi zažili loni největší cashback akci v historii tuzemského bankovnictví. Česká spořitelna ve dvou vlnách nabídla svým klientům vratky z nákupů – určitá procenta z utracených částek. Akce proběhla u řetězců Albert a Globus a banka lidem...


Vůdcova milovaná dcera. Kim vodí desetiletou dívku mezi vojáky a má s ní velké plány
aktuálně.cz | 15:30:56
Dceři Kim Čong-una by mělo být mezi devíti a deseti lety. Kim Ču-e severokorejská média označují za "milovanou dceru" vůdce.


Při nočním ostřelování na východě Ukrajiny zemřeli dva lidé, uvádí AFP
Denik.cz | 15:51:00
Ruské ostřelování oblastí na východě Ukrajiny si v noci na dnešek vyžádalo nejméně další dva mrtvé a devět zraněných. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na poradce ukrajinského prezidenta Kyryla Tymošenka. Jeden člověk zahynul v Charkovské oblasti a další v Soledaru v Doněcké oblasti. Šéf Chersonské oblasti Jaroslav Januševyč uvedl, že ruská armáda ostřelovala v noci na dnešek region zakázanou zápalnou municí.


Jako by se tam zastavil čas. Nahlédněte do Kamenné kolonie v Brně
Denik.cz | 15:00:00
Kamenná kolonie je kultovní oblastí Brna. Vznikla nelegálně v roce 1925 ve vytěženém pískovcovém lomu jako nouzová kolonie chudých dělníků. Už v roce 1929 tam bylo přes sto domů, nyní jich tam stojí asi sto třicet. V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století se do takzvané Kamenky začali stěhovat umělci a bohémové. Nahlédněte do této části Brna s jedinečnou atmosférou prostřednictvím krásných fotografií Amálky Mrkosové. Děkujeme za možnost zveřejnění.


V Kamenné na Trhovosvinensku vybuchl v neděli před polednem v bytovce plyn
Denik.cz | 13:07:00
Výbuch nahromaděného plynu otřásl krátce po půl dvanácté bytovkou v Kamenné nedaleko Trhových Svinů na Českobudějovicku.


Uprchlíci dosud vyšli na desítky miliard. Většina peněz se ale Česku vrátí na pracujících Ukrajincích
Hospodářské noviny | 17:00:01
Pomoc ukrajinským uprchlíkům vyšla nakonec Česko ani ne na polovinu z odhadovaných 50 miliard korun, s nimiž původně počítala vláda. Desetitisíce Ukrajinců navíc po příchodu začaly pracovat a část peněz se tak ve formě daní a odvodů do tuzemské...


Rekordní kampaň na mobilní bankovnictví. Spořitelna vyplatila na slevách v Albertu a Globusu 260 milionů
Hospodářské noviny | 17:00:01
Češi zažili loni největší cashback akci v historii tuzemského bankovnictví. Česká spořitelna ve dvou vlnách nabídla svým klientům vratky z nákupů – určitá procenta z utracených částek. Akce proběhla u řetězců Albert a Globus a banka lidem...


Volební model: Babiš a Nerudová před volbami ztrácí, polepšili si Pavel i Bašta
Hospodářské noviny | 17:00:01
První kolo prezidentské volby by nyní vyhrál bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) s 27,9 procenta hlasů. Těsně za ním by skončil generál Petr Pavel s 26,7 procenta následovaný s 24,4 procenta ekonomkou Danuší Nerudovou. Vyplynulo to z volebního modelu...


Atentát na Karla Kramáře spáchal mladík, který měl ještě život před sebou… Velmi pozoruhodný život
Reflex | 14:00:00
Před sto čtyřmi lety vylezl premiér Karel Kramář ze své kanceláře, aby se přivítal se svým přítelem a místo toho koupil kulku do hrudníku. O tom nejspíš víte. Co ale možná nevíte je to, že střelec se později stal spisovatelem nebo vojákem US Army. 


Dylan Moran se po sedmi letech vrací do Prahy s novou show We Got This
Reflex | 13:15:00
Dylan Moran je označován jako “Oscar Wilde komedie”, což je tak neurčité a nehorázné, že se mu to určitě musí líbit. Jeden z nejlepších stand-up komiků současnosti se po dlouhých sedmi letech vrací do Česka se svou nejnovější show We Got This.  


První kolo voleb by vyhrál Babiš před Pavlem a Nerudovou, ve 2.kole by ho ale porazili
Tiscali-zprávy | 15:40:47
První kolo prezidentské volby by nyní vyhrál bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) s 27,9 procenta hlasů. Těsně za ním by skončil generál Petr Pavel s 26,7 procenta následovaný s 24,4 procenta ekonomkou Danuší Nerudovou. Vyplynulo to z lednového volebního modelu agentury STEM pro CNN Prima News. 


Odveta za Makijivku: Moskva tvrdí, že zlikvidovala stovky ukrajinských vojáků
E15-ekonomika | 14:26:00
Ruské síly v uplynulých 24 hodinách při raketovém úderu zlikvidovaly přes 600 ukrajinských vojáků v Kramatorsku na východě Ukrajiny, uvedlo podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany. Úder označilo za odvetu za ukrajinský útok na dočasnou základnu ruské armády v ukrajinské Makijivce v noci na Nový rok. Moskva přiznala smrt 89 ruských vojáků v Makijivce, Kyjev tvrdí, že ruských obětí byly stovky. Prohlášení jednotlivých stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně nezávisle ověřit.


Odveta za Makijivku: Moskva tvrdí, že zlikvidovala stovky ukrajinských vojáků
E15-politika | 14:26:00
Ruské síly v uplynulých 24 hodinách při raketovém úderu zlikvidovaly přes 600 ukrajinských vojáků v Kramatorsku na východě Ukrajiny, uvedlo podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany. Úder označilo za odvetu za ukrajinský útok na dočasnou základnu ruské armády v ukrajinské Makijivce v noci na Nový rok. Moskva přiznala smrt 89 ruských vojáků v Makijivce, Kyjev tvrdí, že ruských obětí byly stovky. Prohlášení jednotlivých stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně nezávisle ověřit.


Za sociální sítě nejvíc utrácí Babiš. Kandidátům fungují hlavně fotky ze života
idnes.cz | 17:30:00
Statisíce korun měsíčně. Tolik nyní utrácejí favorité nadcházejících prezidentských voleb za to, aby lidé viděli jejich obsah na svých sociálních sítích. Nejvíc takto za poslední měsíc zaplatil expremiér Andrej Babiš. Novinkou je, že více než politický obsah na voliče zabírají spíše fotky či videa „ze života“.


Ne bojům! Ruští protiváleční umělci se odmítají vzdát Putinovu režimu
idnes.cz | 17:09:00
Od počátku invaze na Ukrajině se v ulicích ruských měst objevovalo protiválečné umění, které tvořili lidé odhodlaní vzdorovat režimu prezidenta Vladimira Putina. Někteří z nich ve své práci pokračují i po deseti měsících konfliktu, ačkoli jim za to v případě dopadení hrozí vysoké pokuty či léta za mřížemi. Umění totiž vidí jako způsob, jak otevřít lidem oči.


VIDEA TÝDNE: Íránští vůdci ve vagíně, útočník z autobusu a dopadení lupiče
idnes.cz | 17:01:00
Po hádce v autobusu v pražských Kobylisích dostal muž ránu pěstí a kopanec do hlavy. Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo opět pobouřil íránské představitele nevybíravou karikaturou. V Praze se policistům podařilo zadržet muže, který před 27 lety vyloupil vůz bezpečnostní agentury. Výtržník ve Frýdku-Místku zdemoloval piano v podchodu a žena v USA bezdůvodně srazila holčičku do kolejiště.


Méně sněhu, přesto víc úrazů. Svahy jsou plné, není kam uhnout, varují experti
idnes.cz | 16:23:00
Zima v evropských skiareálech je spíše zelená než bílá, nedostatek sněhu na sjezdovkách je přitom důvodem častých nehod. Kvůli pádu mimo zasněžené úseky se zvýšil také počet smrtelných nehod. Odborníci varují před kvalitou sněhu a nabádají příležitostné lyžaře a snowboardisty, aby nepřeceňovali své síly a přizpůsobili jízdu svým možnostem.


Přetěžování energetických sítí? V Německu hrozí i omezení nabíjení elektromobilů
idnes.cz | 15:00:00
Německá energetika není na pokračující Green Deal a současnou energetickou krizi zatím připravena. V dalších měsících hrozí časté přetěžování sítí a provozovatelé musí přemýšlet, jak by takovou situaci případně řešili. Spolková síťová agentura přišla s tím, že přistoupit by se mohlo k omezování činnosti tepelných čerpadel nebo nabíjení elektromobilů.


Žižkovský tunel se na dva týdny uzavře. Jiná zkratka není, lidé musí MHD
idnes.cz | 14:38:00
Ve dnech 16. do 29. ledna se úplně uzavře 303 metrů dlouhý Žižkovský tunel. Důvodem je oprava vstupního portálu na jižní, tedy žižkovské straně. Pěší budou muset využívat městské hromadné dopravy.


To nejlepší CES 2023: Dárek od Applu pro všechny, notebook s inkoustem i televize bez drátů
iHned.cz | 18:00:08
Obří obrazovky, notebooky s několika obrazovkami nebo třeba aplikátor rtěnky pro lidi s omezenou hybností rukou a automatická analýza moči patří mezi nejvýraznější novinky veletrhu CES 2023. Větší praktický vliv na svět budou mít obyčejnější...


Novinka na silnicích: Po autoškole dostanou lidé řidičák jen na zkoušku
Denik.cz | 17:30:00
Ve výuce mladých řidičů se schyluje k zásadní změně. Už od příštího roku by po českých silnicích mohli jezdit sedmnáctiletí absolventi autoškol. Vedle sebe na sedadle spolujezdce však bude muset sedět zkušený šofér, nejčastěji rodič. To však není jediná novinka. Všichni úspěšní absolventi autoškol dostanou řidičské oprávnění na dva roky takzvaně na zkoušku. Změny jsou součástí novely zákona o silničním provozu, který včera začala projednávat vláda. „Cílem je zlepšení výchovy mladých začínajících řidičů a úbytek nehod zaviněných právě nezkušeností,“ říká ministr dopravy Martin Kupka (ODS).


Dotáhneme změnu. Demonstrace u Hradu upozornila na důležitost prezidentské volby
Denik.cz | 16:00:00
Na druhém nádvoří Pražského hradu se v neděli odpoledne sešly stovky lidí, aby se symbolicky rozloučili s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman, a také aby upozornili na důležitost prezidentské volby. Shromáždění s názvem Dotáhneme změnu: Demokrat na Hrad, které se konalo několik dní před prvním kolem prezidentské volby, zorganizoval spolek Milion chvilek. Shromáždění asi po hodině a půl zakončili účastníci zpěvem české hymny.


Uhynula medvědice Dáša, jeden ze symbolů náchodského zámku
Denik.cz | 14:25:00
Odešla do medvědího nebe, informovala na svých facebookových stránkách o smutném konci medvědice Dáši správa státního zámku v Náchodě.


Opel Zafira-e Life L 75 kWh Elegance: Střet s realitou
Auto.cz | 18:30:00
Dlouhých 20 let býval Opel Zafira typickým kompaktním MPV. Nyní známé jméno nosí výrazně větší osobní dodávka. A výhradně elektrická.


Rallye Dakar 2023 – 8. etapa: Macík vyhrál etapu, Prokop si polepšil
Auto.cz | 17:15:00
Český trucker Martin Macík vyhrál kromě prologu již čtvrtou etapu na 45. ročníku Rallye Dakar. Vedoucí jezdec kategorie kamionů Aleš Loprais zvýšil o třináct minut svůj náskok. Na sedmé místo si polepšil v automobilové kategorii Martin Prokop.


Hackeři loni nelenili a ukradli tokeny v hodnotě 3,9 miliardy dolarů
Kurzy.cz | 17:03:22
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank.cz Uplynulý loňský rok se zařadí v kryptografickém odvětví mezi ty horší, když se propadnul ze svého vrcholu z roku 2021 ve výši těsně pod 3 biliony dolarů (10.11.2021; 2914,81 mld.


Stovky tisíc blesků a oblak popela. Výbuch sopky na Tonze zlomil rekordy
idnes.cz | 19:38:00
Mohutná erupce sopky na tichomořském souostroví Tonga začátkem loňského roku vytvořila nejvyšší oblak popela, jaký byl kdy na Zemi zaznamenán, uvedli vědci. Zjistili také, že během erupce padl další rekord, a to v počtu blesků, které se nad sopkou vyskytovaly. V momentě výbuchu se zde koncentrovala polovina všech blesků na světě, vyplývá z dat společnosti Vaisala zabývající se sledováním bouří.


Ozbrojenec v Texasu přepadl restauraci. Jeden z hostů ho zastřelil, byl v právu
idnes.cz | 18:58:00
Maskovaný muž v pátek večer přepadl restauraci v jihozápadním Houstonu a se střelnou zbraní v ruce od hostů požadoval peníze. Jeden ze zákazníků v nepozorovaný moment vytáhl vlastní pistoli a lupiči zasadil nejméně devět ran, z místa následně uprchl. Policie po ozbrojeném zákazníkovi pátrá, ačkoliv jednal podle texaských zákonů.


Francouzi jsou něčím zvláštní, jejich stávky stále nechápu, říká zpravodaj Šmíd
idnes.cz | 18:00:00
Jsou nafoukaní, na cizince koukají spatra a neznají žádnou cizí řeč. Ze všeho nejradši stávkují nebo se vášnivě baví o jídle. Tohle se o Francouzích traduje dlouhá léta. Je to pořád pravda? Odpovídá zahraniční zpravodaj České televize Jan Šmíd, který ve Francii žije a pracuje.


To nejlepší CES 2023: Dárek od Applu pro všechny, notebook s inkoustem i televize bez drátů
Hospodářské noviny | 20:00:03
Obří obrazovky, notebooky s několika obrazovkami nebo třeba aplikátor rtěnky pro lidi s omezenou hybností rukou a automatická analýza moči patří mezi nejvýraznější novinky veletrhu CES 2023. Větší praktický vliv na svět budou mít obyčejnější...


Pavel posílil a vyhrál by první kolo, Nerudová výrazněji ztratila, uvádí Kantar
aktuálně.cz | 19:38:44
Ve druhém kole by Babiš prohrál s Pavlem i Nerudovou. V případě duelu Pavla s Nerudovou by prohrála Nerudová.


Vaření při teplotě hluboko pod nulou. Na Antarktidě nafotili, co s jídlem udělá mráz
aktuálně.cz | 18:41:25
Vědec Cyprien Verseux strávil několik měsíců na polární stanici na Antarktidě. Ve volném čase fotil, co dokáže mráz.


Glosujeme živě prezidentskou Superdebatu ČT: Osm statečných, nový moderátor a Babiš se bojí
Reflex | 19:45:00
Kolotoč prezidentských debat před prvním kolem startuje. Od 20:00 se v České televizi utká osmička soupeřů. Čelit budou "novému" moderátorovi. Po Václavu Moravcovi a Světlaně Witowské přebírá štafetu Martin Řezníček. Šéf hnutí ano a obžalovaný expremiér Andrej Babiš se opět bál do televizní debaty přijít a jeho židle tak zůstala prázdná. Místo debat totiž navštěvuje primárně soud, kde čelí žalobě z dotačního podvodu. Dále pak jezdí na své servilní talk show či dává rozhovory médiím, která vlastní. Prezidentskou superdebatu České televize glosujeme živě.


Jak vypadá opravdová hysterie? Prohlédněte si historické fotografie
Reflex | 17:00:00
Označení psychické poruchy v našem slovníku zdomácnělo a získalo pejorativní význam. Tato diagnóza si odbyla svůj vrchol v 19. století. Ve své době byla neméně „populární“ jako dnes úzkostné poruchy a deprese. Zpočátku byla zaměňována se sexuální dysfunkcí a úzce spojována s dělohou (koneckonců hystera znamená ve starořečtině právě děloha). Tuto neurotickou poruchu, která je dnes klasifikována jako histriónská porucha osobnosti, doprovází citová labilita, vzdorovitost, výbušnost, sebestřednost se sklony k teatrálnímu chování plnému nafouknutých gest a scén, emotivních výlevů a afektů.


Valorizace důchodů přijde i letos. Čínské elektromobily dobývají EU. Stát přispěje na okna
E15-ekonomika | 17:00:00

Český T-Mobile se štěpí do dvou firem
Důchodci si polepší o dalších 700 korun, Stanjura musí nalézt peníze
Čínské elektromobily přicházejí do Evropské unie

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Valorizace důchodů přijde i letos. Čínské elektromobily dobývají EU. Stát přispěje na okna
E15-politika | 17:00:00

Český T-Mobile se štěpí do dvou firem
Důchodci si polepší o dalších 700 korun, Stanjura musí nalézt peníze
Čínské elektromobily přicházejí do Evropské unie

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Diviš útočil v debatě: Babiš je srab, Pavel dezertér a Nerudová zneužila LGBT
idnes.cz | 21:54:00
Superdebata prezidentských kandidátů v České televizi začala ostrou konfrontací. Jeden z outsiderů bližících se voleb Karel Diviš se ostře vymezil vůči favoritům volebních průzkumů. Andreje Babiše, který do debaty nedorazil, označil za sraba. Petra Pavla obvinil z dezerce a Danuši Nerudovou ze zneužití komunity LGBT při shánění podpisů ke kandidatuře.


Příznivci brazilského exprezidenta Bolsonara pronikli do budovy parlamentu
idnes.cz | 20:53:03
Příznivci bývalého brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, kteří nesouhlasí s jeho nástupcem Luizem Ináciem Lulou da Silva, v neděli vtrhli do budovy parlamentu a areálu některých ministerstev. Dostali se také na parkoviště paláce Planalto, který je pracovištěm brazilského prezidenta v hlavním městě Brasílii. Demonstranti vzali útokem i budovu nejvyššího soudu, informuje agentura AFP.


Na severním Plzeňsku se střetla sanitka a osobní auto, pět lidí je zraněných
idnes.cz | 20:07:00
Sanitka s pacientkou a osobní auto se v neděli střetly na silnici z Plzně na Plasy u odbočky na Horní Břízu na severním Plzeňsku. Při srážce se zranilo pět lidí. Dva dospělí a malé dítě z osobního auta mají středně těžká zranění, posádka sanitky byla zraněna lehce. Převážená pacientka neutrpěla žádné zranění, sdělila mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová.


Qubity: Kauza čínského prolomení RSA, pokroky ve skládání proteinů a kvantové optice
lupa.cz | 19:00:00
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Od světlých zítřků k Putinově temnotě. McDonald’s v Rusku dostal tvrdou lekci
idnes.cz | 20:00:00
Americká ikona rychlého občerstvení přetavila v Rusku mleté, housku a brambory v symbol třiceti let práce kapitalismu. Značka nejen změnila způsob podnikání v zemi, ale překonala i všechny hospodářské krize, vrtochy kleptokratických úředníků i postupy oportunistických konkurentů, aniž výrazně změnila svůj přístup. Jenže pak Vladimir Putin napadl Ukrajinu a i McDonald’s musel nakonec přiznat porážku a ze země odejít, píše portál Bloomberg.


Prezidentské volby 2023: Role prezidenta během ekonomické krize (video). Téma pro dva bývalé premiéry Mirka Topolánka a Jiřího Rusnoka
Kurzy.cz | 21:27:58
Kandidáti na prezidenta slibují, že pomohou zemi vyvést z ekonomické krize, podpoří zvýšení platů nebo budou prosazovat zavedení eura. Jaké má ale hlava státu skutečné možnosti ovlivnit ekonomiku Česka? Ekonomická analytička Českého rozhlasu Jana Klímová&


Vysoké ceny energií řeší také města a obce Moravskoslezském kraji.
Kurzy.cz | 18:30:00
Města a obce hledají úspory za drahé energie Města šetří energií. Vysoké ceny energií řeší také města a obce. Řadě z nich totiž skončily zafixované ceny. Pořizují proto fotovoltaické panely, vyměňují zastaralé lampy nebo omezují provoz veřejného...


Teplé počasí pokračuje. Jen na horách střídavě zasněží
Kurzy.cz | 17:42:44
Počasí ve střední Evropě ovlivňuje dynamické západní proudění , jednotlivé frontální systémy postupují do Česka a počasí v nížinách je převážně teplé. Proudění ve výšce se vlivem front rozkolísá, chvilku bude na hladině 850 hPa (asi 1 500 m n. m.


Volba prezidenta České republiky 13. a 14. ledna 2023 v Bangkoku
Kurzy.cz | 06:15:00
Volba prezidenta České republiky se na Velvyslanectví ČR v Bangkoku uskuteční 13. 1. 2023 od 14 do 22 hod. a 14. 1. 2023 od 8 do 14


Od 9. 1. 2023 by všichni cestovatelé starší 18 let při odletu do Thajska měli předložit potvrzení o očkování/prodělání nemoci COVID - Podmínky cestování do Thajska
Kurzy.cz | 06:08:00
Dle předběžných informací thajské vlády budou od 9. 1. 2023 muset všichni cestovatelé starší 18 let při odletu do Thajska předložit potvrzení, že jsou plně očkováni proti covid-19, nebo lékařské potvrzení o absolvování nemoci v posledních 180 dnech.


Jako útok na Kongres. Příznivci brazilského exprezidenta pronikli do parlament
aktuálně.cz | 21:27:41
Na fotografiích a záběrech šířících se na sociálních sítích jsou vidět davy lidí v areálu brazilského parlamentu v metropoli Brasília.


"Zneužily zranitelné mozky." Školy v Seattlu žalují sociální sítě kvůli zdraví dětí
aktuálně.cz | 19:40:41
Firmy Google, Meta, Snap a TikTok mají podle škol vinu na zhoršení psychického zdraví mladých a na rozvoji úzkostí, deprese i poruchy příjmu potravy.


Skupina škol v Seattlu žaluje Instagram, TikTok či YouTube. Kvůli psychice dětí
Denik.cz | 20:50:00
Skupina veřejných škol různých úrovní v americkém městě Seattle zažalovala technologické giganty provozující sociální sítě TikTok, Instagram, Facebook, YouTube a Snapchat. Platformy podle nich nesou zodpovědnost za krizi mentálního zdraví mezi mladými lidmi, napsala dnes agentura AP.


Kino Atlas: Zaplavila ho voda i fekálie. Smolař mezi kiny nyní zavřel své brány
Denik.cz | 18:02:00
/PROSLULÉ PRAŽSKÉ PODNIKY/ Starých biografů se v Praze dochovalo hned několik. Patří mezi ně i kino Atlas, které byste našli na ulici Sokolovská v Karlíně. Desítky let trvající tradici před Vánoci přerušilo zdražení energií i neshoda mezi provozovateli a majiteli budovy.


Dotáhneme změnu. Demonstrace u Hradu upozornila na důležitost prezidentské volby
Denik.cz | 16:00:00
Na druhém nádvoří Pražského hradu se v neděli odpoledne sešly stovky lidí, aby se symbolicky rozloučili s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman, a také aby upozornili na důležitost prezidentské volby. Shromáždění s názvem Dotáhneme změnu: Demokrat na Hrad, které se konalo několik dní před prvním kolem prezidentské volby, zorganizoval spolek Milion chvilek. Shromáždění asi po hodině a půl zakončili účastníci zpěvem české hymny.


Bytovkou na Českobudějovicku otřásl výbuch. Mohl za něj nahromaděný plyn
Denik.cz | 13:07:00
Výbuch nahromaděného plynu otřásl krátce po půl dvanácté bytovkou v Kamenné nedaleko Trhových Svinů na Českobudějovicku.


Sředula končí v boji o Hrad, podpořil Nerudovou. Díky němu posílí spíš Babiš, míní politologové
Hospodářské noviny | 23:00:02
Dlouholetý šéf největší české odborové centrály ČMKOS Josef Středula na závěr superdebaty na České televizi odstoupil z prezidentského klání. Své voliče vyzval, aby volili Danuši Nerudovou. „Jsem přesvědčen, že je to žena, která potvrdí své...


Prezidentská superdebata
Respekt | 21:37:14
Zákulisí předvolební superdebaty České televize z Národního muzea v Praze.Josef Středula stahuje svou kandidaturu na prezidenta, ve volbě podpořil Danuši Nerudovou
Reflex | 22:09:00
Josef Středula oznámil, že se vzdává kandidatury na prezidenta. Řekl to v dnešním diskusním pořadu České televize, pět dní před prvním kolem voleb hlavy státu. Podpořil kandidaturu bývalé rektorky Mendelovy Univerzity Danuše Nerudové. Poděkoval svým sympatizantům.


Středula odstoupil z boje o Hrad. Podpořil Nerudovou
Tiscali-zprávy | 22:19:59
Odborový předák Josef Středula oznámil, že se vzdává kandidatury na prezidenta. Řekl to v dnešním diskusním pořadu České televize, pět dní před prvním kolem voleb hlavy státu. Podpořil kandidaturu bývalé rektorky Mendelovy Univerzity Danuše Nerudové. Poděkoval svým sympatizantům.


Přívrženci brazilského exprezidenta pronikli do parlamentu a vládních budov
Tiscali-zprávy | 20:54:07
V Brazílii pronikli příznivci bývalého prezidenta Jaira Bolsonara, kteří nesouhlasí s jeho nástupcem Luizem Ináciem Lulou da Silva, do budovy parlamentu a areálu některých ministerstev,


Středula odstoupil z prezidentské volby. Podpoří Nerudovou
idnes.cz | 23:21:43
Odborový předák Josef Středula odstoupil z prezidentské volby. Rozhodl se tak v přímém přenosu superdebaty prezidentských kandidátů v České televizi, pět dní před volbou hlavy státu. Podpořil kandidaturu Danuše Nerudové. Dál hodlá pracovat jako šéf odborové organizace ČMKOS. Odstoupení zhodnotila prostřednictvím Twitteru řada českých politiků jako sympatické gesto.


Příběhy statečných Ukrajinek. Šéfovala firmě, teď omývá raněným vojákům zadky
idnes.cz | 20:00:00
MF DNES zmapovala osudy žen na Ukrajině, které se různě zapojily do pomoci vojákům i osiřelým dětem. Matka starající se dohromady o 8 dětí nebo bývalá šéfka, která teď umývá zraněným vojákům zadky.


Středula odstoupil z voleb a podpořil Nerudovou. Nechci, aby prohrála slušnost, řekl
aktuálně.cz | 23:53:04
"Jsem přesvědčen, že je to žena, která potvrdí své sociální cítění a zasadí se o důstojný život občanů," uvedl šéf odborů.


Výhody a nevýhody drátových a bezdrátových zabezpečovacích systémů pro komerční objekty
eStav.cz | 00:00:00
Potřebujete zabezpečit firemní nebo soukromý objekt a váháte, který systém je lepší? Vybrali jsme pro vás pro a proti bezdrátových a drátových bezpečnostních systémů, které vám pomohou se rozhodnout.


Pohodlnější vytápění domů díky akumulačním nádržím
eStav.cz | 00:00:00
Akumulační nádrže umožňují lepší hospodaření s tepelnou energií a v případě kombinovaných akumulačních nádrží dochází i k ohřevu teplé užitkové vody.


Snímače zatížení Zemic a výtahové systémy
eStav.cz | 00:00:00
Každý výtahový systém musí pracovat 100% bezpečně. K tomu slouží detektory přetížení, které jsou zároveň optimalizovány pro energetickou úspornost a ochranu dětí.


Jak oživit zanedbaný pozemek po zimě? Vsaďte na správné postupy i zahradní techniku
eStav.cz | 00:00:00
Říká se, že čert nikdy nespí. A stejně tak ani zahrada. Byť vždy s příchodem zimy otřeme pot z čela a oddychneme si při myšlence na zimní spánek přírody, nestačíme mnohdy ani pořádně vydechnout a zahrada opět volá. Jakmile roztaje poslední sníh a sluníčko začne mít trochu sílu, dokáže nám procházka po zahradě mnohdy prohloubit vrásky na čele – a obzvlášť tehdy, když jsme úplně nezvládli podzimní péči… Vše začíná růst doslova před očima, a tak nezbývá nic jiného, než co nejrychleji namasírovat svaly a pustit se do jarní péče. Jak na ni? Trávník se nemusí zmátořit za jedinou sezónu!


Bývalý šéf státních IT podniků Dzurilla nově vede Asseco Central Europe, velkého dodavatele státu
lupa.cz | 20:30:09
Vladimír Dzurilla, který donedávna vedl státní podniky NAKIT a SPCSS a působil také jako vládní zmocněnec pro digitalizaci, má nové angažmá. Nastoupil na pozici šéfa (oficiálně Country Manager) společnosti Asseco Central Europe. Usedl také v představenstvu.


Bezbožná Piargy. Ivo Trajkov oživuje žánr filmové balady
Denik.cz | 23:54:00
Bujará masopustní noc nabírá na divokých obrátkách, taneční rej, sexuální vášně utržené z uzdy. Stranou davu a zavržená začíná v chalupě mezi horami rodit mladá žena. Pak celou vesnici náhle zavalí nemilosrdná sněhová vlna a smete osadu z povrchu zemského.


Bohumil Pečinka: Superdebata připomínala spíš casting na film o volbě prezidenta
Reflex | 23:50:00
Dvouhodinová prezidentská debata na České televizi nepříjemně připomínala casting na roli ve filmu o vybírání prezidenta. Ani následná debata nic nikam neposunula a vedení ČT si může odškrtnout jednu nepsanou veřejnoprávní povinnost.


Zemřel režisér a básník Miloš Horanský, osobnost českého divadla
idnes.cz | 22:48:00
Ve věku 90 let v sobotu zemřel režisér a pedagog Miloš Horanský. Byl i autorem divadelních adaptací či básníkem, v říjnu 2021 získal za významnou pedagogickou práci pro české divadlo zlatou medaili AMU. Obdržel i ocenění ministerstva kultury za šíření české kultury.


Prezidentská superdebata
Respekt | 21:37:14
Zákulisí předvolební superdebaty České televize z Národního muzea v Praze.Hollywoodská vajíčková
Respekt | 12:00:00
Jaké redukční diety byly v Československu hitemKnižní tipy
Respekt | 12:00:00A teď zpátky do bezpečí
Respekt | 12:00:00
Co zažívá pražská rodina se čtyřmi dětmi, která se v létě vydala do světa za dobrodružstvímPochybovat o sobě je správné
Respekt | 12:00:00
S Petrem Pavlem o konci blbé nálady, úkolech rozvědčíků a o naději, plánu, klidu a řáduCo rozhodne volby
Respekt | 12:00:00
Nerudová i Pavel mohou porazit Babiše, kdo má ale větší šanci?Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Nerudová i Pavel mohou porazit Babiše, kdo má ale větší šanci?\n\n


ČT a logisticky náročná akce
Respekt | 12:00:00
Nerudová i Pavel mohou porazit Babiše, kdo má ale větší šanci?\\n\\n\n


Rozhovor, který nebyl
Respekt | 12:00:00
S Andrejem Babišem o jeho francouzských majetcích, trpícím Česku a o tom, proč je dobré vojensky nepomáhat UkrajiněSprávci tradic
Respekt | 12:00:00
Zeitgeist


Tálibán zakázal Afghánkám pracovat pro nevládní organizace, které v reakci na to pozastavily činnost
Respekt | 12:00:00Zen žen
Respekt | 12:00:00
\n


Dobrá volba
Respekt | 12:00:00
Řekněme ne králi Agrofertu I.Dopisy
Respekt | 12:00:00
Řekněme ne králi Agrofertu I.\n\n


Česko
Respekt | 12:00:00Nekompromisně
Respekt | 12:00:00
Republikáni už vědí, že se musejí změnit


Nakonec se podle všeho i milují
Respekt | 12:00:00
Michel Houellebecq se tentokrát snaží, aby k sobě jeho postavy našly cestuLula a já
Respekt | 12:00:00Irelevantní Andrej Babiš
Respekt | 12:00:00Chaos, nebo život
Respekt | 12:00:00
Buňky lidského mozku ve zkumavce se naučily hrát počítačovou hru. Co to prozrazuje o podstatě živých organismů a inteligence?Tykání v Tenerife
Respekt | 12:00:00Vláda přiznává, že potřebuje novináře
Respekt | 12:00:00
Úřední plán na boj s dezinformacemi dává v principu smysl


Pandemické déjà-vu: Čína platí cenu za neomezenou moc prezidenta Si Ťin-pchinga
Respekt | 12:00:00Výstava týdne
Respekt | 12:00:00Povede boj proti klimatické změně k obchodní válce mezi Evropou a USA? 
Respekt | 12:00:00Lulova zelená ruka
Respekt | 12:00:00
Tvář týdnePolské volby se blíží, zákon se mění
Respekt | 12:00:00Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
\n


Svět
Respekt | 12:00:00
\\n\n


Kubismus za necelou hodinu
Respekt | 12:00:00
Marie Zákostelecká se s projektem Mapamátky snaží lidi přimět k větší interakci s městemNezvykle silná koruna
Respekt | 12:00:00
Marie Zákostelecká se s projektem Mapamátky snaží lidi přimět k větší interakci s městem\n\n


Jdeme ke dnu, kapitáne
Respekt | 12:00:00
Marie Zákostelecká se s projektem Mapamátky snaží lidi přimět k větší interakci s městem\\n\\n\n


Chytré pití
Respekt | 12:00:00
Marie Zákostelecká se s projektem Mapamátky snaží lidi přimět k větší interakci s městem\\\\n\\\\n\\n\n


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
Marie Zákostelecká se s projektem Mapamátky snaží lidi přimět k větší interakci s městem\\\\\\\\n\\\\\\\\n\\\\n\\n\n


Ministr Blažek a kárná žaloba na soudce
Respekt | 12:00:00Recept na  obstrukce
Respekt | 12:00:00Slzy pod přilbou
Respekt | 12:00:00
Pavlu Bastlovou alias Tokyo Drift fascinuje rychlost a melancholická hudbaDevět hlav pro český stát
Respekt | 12:00:00
Retro Respekt: Co jsme psali před 10 letySeriál týdne
Respekt | 12:00:00Slovenská krize identity
Respekt | 12:00:00I cesta je cíl
Respekt | 12:00:00
S Danuší Nerudovou o nutnosti naslouchat nešťastným, symbolu pro mladé ženy a největším prezidentském kroku v tomto stoletíVáclav Havel píše nástupcům na Hradě
Respekt | 12:00:00
Zjednodušeně řečeno: spíš než sám ‚hrát‘ měl by prezident hlídat pravidla hryBude líp
Respekt | 12:00:00
Rok 2023 může odhalit, že populismus je jenom velký podvod


Memento mori
Respekt | 12:00:00Stavba týdne
Respekt | 12:00:00Bušící srdce na Václaváku
Respekt | 12:00:00
5. 1. 1887Audio týdne
Respekt | 12:00:00
5. 1. 1887\n\n


Jsi vítěz, baby!
Respekt | 12:00:00
Příběh muže, který vyvedl drag z nočních klubů do obývákůDělníci kultury
Respekt | 12:00:00
Příběh muže, který vyvedl drag z nočních klubů do obýváků\n\n


Jak moc věříte sami sobě, že se při politických volbách řídíte rozumem?
Respekt | 12:00:00
Příběh muže, který vyvedl drag z nočních klubů do obýváků\\n\\n\n


Nový svět z ruin toho starého
Respekt | 12:00:00
Odjinud


Žádná účelovka. Babiš byl svědkem fungování právního státu
Respekt | 01:21:06
Expremiér by měl být rád: účastnil se férového procesu, soudce Jan Šott se k němu choval korektně
Return to top