Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 11.01.2023


Banky snižují úrokové sazby na termínovaném vkladu
Finparáda | 05:00:00
Aaa


Jaký byl vývoj zlata za měsíc prosinec?
Finparáda | 11:00:00
Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota v dlouhodobém horizontu roste. Jak se měnila hodnota zlata a jak na změny reagoval tuzemský trh? Přinášíme přehled vývoje zlata za měsíc prosinec.


Zateplili s rozmyslem i dotacemi. Byty větrají s rekuperací tepla. Příkladná rekonstrukce bytových domů na Příbramsku
eStav.cz | 00:00:50
Na konci října minulého roku byla dokončena obnova dvaceti bytových domů na sídlišti z 50. let v Milíně nedaleko Příbrami. Komplexní stavební úpravy se týkaly zateplení, výměny oken a dveří, instalováno bylo řízené větrání se zpětným získáváním tepla; změnil se i celkový způsob vytápění. Výrazně se tak zvýšil uživatelský komfort a snížily se náklady na energie.


Inflaci nepřekonáte šetřením. Naopak, lepší je investovat. Třeba do vodárny na dešťovku
eStav.cz | 00:00:50
Dosud ještě prší zdarma bez ohledu na inflaci a daně. Dešťovku stačí jen vyčerpat.


Elektrocentrála - pomocník ve chvíli, kdy není po ruce elektřina
eStav.cz | 00:00:50
Výkonná elektrocentrála je vítaným zdrojem energie ve chvílích, kdy je výpadek proudu nebo když nemáte jinou možnost, jak přivést elektřinu tam, kam potřebujete. Podle čeho elektrocentrálu vybrat?


Boj s plísní vyřeší protiplísňové nátěry
eStav.cz | 00:00:50
Místa, kde je zvýšená vlhkost nebo v nich chybí ventilace, jsou náchylná k tvorbě plísní. Jak chránit povrchy v interiéru a exteriéru proti plísni?


Tenzometrické snímače zatížení pro komerční a průmyslové vážení
eStav.cz | 00:00:50
Společnost Vishay Precision Group (VPG), výrobce tenzometrických snímačů zatížení, přináší spolehlivé bezpečnostní řešení, které najde uplatnění na stavbách, kde dochází k těžkým zdvihacím operacím.


Softwarová sklizeň (11. 1. 2023): najděte zranitelnosti ve svém projektu
Root.cz | 00:00:10
Dnes si představíme nástroj pro organizaci úkolů a poznámek, provedeme identifikaci zranitelností v závislostech, budeme prohlížet a upravovat fotografie a nakonec prozkoumáme data MQTT brokera.


Jsi nemocný? ptali se moderátora. Petr Vojnar si nechal napíchat oči
revue.idnes.cz | 01:00:02
I kvůli práci si potrpí na svém vzhledu. Moderátor Petr Vojnar (46) v rozhovoru pro iDNES.cz prozradil, proč a co všechno si nechal vylepšit. Vysvětlil také, že to dělá hlavně sám pro sebe.


Znáte fofrklacek? Nemáte noty v čistírně? Otestujte se v hantýrce řidičů
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Vyznáte se v řidičském slangu a rozumíte hovorovým výrazům světa aut? Otestujte se znovu v jednom z nejúspěšnějších automobilových kvízů iDNES.cz. Zjistíte, co je „chrochták“, „bufík“ a kde potkáte „medvěda“. A taky hovorových výrazů pro dopravní situace, nebo auta i jejich části.


Těžká váha. Elektromobily drtí parkoviště, nejsou na ně stavěná
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Možné komplikace zaváděné elektromobility nesouvisí jen s nedostatečnou infrastrukturou dobíjecích stanic. Britští stavitelé varují, že převážná většina jejich vícepodlažních podzemních parkovišť a garážových domů není navržena na průměrnou vyšší hmotnost automobilů na baterky. Jsou příliš těžké.


I nákladní auto už se kupuje online, říká Čech, co prorazil do vedení Scanie
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Zdeněk Petrás se dostal do Scanie podle vlastních slov vlastně náhodou. A dotáhl to až na viceprezidenta celé švédské značky proslavené nákladními vozy a autobusy, která dnes patří do galaxie Volkswagenu. Petrás nyní vede zastoupení značky pro Česko, Slovensko a Maďarsko. „Řidiči si scanií často plní sen,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro iDNES.cz.


Oznámení o době a místě konání volby prezidenta republiky v Athénách
Kurzy.cz | 00:53:11
Vedoucí zastupitelského úřadu České republiky v Athénách, Řecká republika, podle § 16 písmena d) zákona č


KOMENTÁŘ: Inflace obere střední třídu o peníze, riskovat se nevyplatí
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
Česko vstoupilo do roku 2023 s vysokou inflací, která převyšuje výši úrokových sazeb. Drobní střadatelé se tomu můžou těžko bránit. Měli by ale i přesto být trpěliví, neriskovat a držet se dlouhodobé strategie, říká ve své prognóze pro 2023 investor Vladimír Brůna.


Pracovní rok 2023: Čeká nás hodně nejistot i změny v zákoně
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
Energetická krize, válka na Ukrajině a připravovaná novela zákoníku práce jsou faktory, které podle odborníků v letošním roce nejvíc ovlivní pracovní život Čechů.


Jak na daň z nemovitých věcí v roce 2023?
Mesec.cz | 00:00:15
Kdo letos musí podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, kdo se tomu vyhne a co je letos v této oblasti nového?


Twisto výrazně zvyšuje poplatky a všem snižuje úvěrové limity. Obchodní model je neudržitelný, přiznává
Mesec.cz | 00:00:10
Twisto hledá úspory, kde se dá, a osekává náklady. Od března změní ceník služeb a již v lednu jednostranně snížilo úvěrové rámce. Pro některé zákazníky to byl velký sešup dolů.


Finanční trhy (11. 1. 2023)
Hospodářské noviny | 02:00:01Pod tlakem krajní pravice. Azylovou politiku EU brzdí paradoxně Švédi
idnes.cz | 02:00:02
Počty imigrantů, kteří připlouvají k evropským břehům, se strmě zvyšují, loňský rok už překonal rekordní čísla z období vrcholící migrační krize před sedmi lety. Středomořské země apelují na zbytek sedmadvacítky, že je třeba migranty spravedlivě rozdělovat.


Postavit v Česku větrník trvá desetiletí. Větrné energii nejvíc brání úřady
idnes.cz | 02:00:02
O síle větru, která je schopná pohánět třeba polovinu národní ekonomiky, si Česko daleko od jakéhokoliv moře může nechat jen zdát. Na druhou stranu zdejší větrná flotila je titěrná a vzhledem k aktuální snaze pohnout se zelenou transformací dává její větší rozvoj smysl. Nepůjde to ale snadno. Největším zádrhelem jsou zdlouhavé povolovací procesy, kvůli kterým se projekt může protáhnout na deset, ale i patnáct let.


Nedokážu být produkt marketingu, plán B pro volby nemám, říká Nerudová
idnes.cz | 02:00:03
Danuši Nerudovou ve volbách podporují zástupy mladých. Řada z nich ale nemá volební právo. „Část těch hodně mladých jsou dobrovolníci. Ale funguje to tak, že ti mladí mě v době, kdy jsem ještě neměla takovou známost, představovali svým rodičům. Bylo to něco jako Přemluv své rodiče, aby volili Danuši,“ říká v rozhovoru pro MF DNES o své kampani Nerudová.


Embargo na ruskou naftu se blíží. Evropa vyjednala vyšší dodávky z Kuvajtu
idnes.cz | 02:00:03
Kuvajt plánuje v letošním roce zvýšit svůj vývoz nafty a leteckého paliva do Evropy. Tyto dodávky by měly celému kontinentu pomoci nahradit ruský výpadek, ke kterému dojde kvůli válce na Ukrajině. Kuvajt čeká, že do Evropy dodá asi 2,5 milionu tun nafty, což je zhruba pětkrát víc, než bylo v předchozích letech obvyklé.


Finanční trhy (11. 1. 2023)
iHned.cz | 02:00:15Obezita brání početí, může zavinit i potrat. Možné není ani umělé oplodnění
idnes.cz | 04:00:01
Počet lidí s obezitou dlouhodobě roste. Situaci podle lékařů ovlivňuje i ekonomická krize, kupování méně kvalitních potravin a omezování sportovních aktivit již z doby covidové pandemie. Jenže s tím rostou zdravotní problémy a obezita vede i k problémům s oplodněním.


Senát rozhodne o prodloužení dočasné ochrany uprchlíkům z Ukrajiny o rok
idnes.cz | 05:35:00
Prodloužení dočasné ochrany uprchlíkům z Ukrajiny před Putinovou válkou o rok do konce března 2024 ve středu schvaluje Senát. Uprchlíci se budou muset do konce března zaregistrovat elektronickým formulářem a pak ještě do konce září osobně přijít pro vízový štítek o prodloužení dočasné ochrany. V opačném případě o dočasnou ochranu přijdou.


Jawa panelka konečně zrudla. Jen perfektní lakování udělá z motorky opravdový klenot
aktuálně.cz | 05:48:00
Lakování je jednou z nejdůležitějších činností při renovaci veterána, nekvalitní práce by zkazila výsledek. Jak přesně probíhá a co při tom nezkazit?


Osobnosti radí, jak vybrat prezidenta: Netřeba supermana, ale Zeman nám ukázal dno
aktuálně.cz | 05:30:00
Osobnosti pro Aktuálně.cz radí, na základě čeho vybrat nového prezidenta. Lidé ho budou volit už tento pátek a sobotu.


Kulturní události roku 2023: Návrat českého baroka i bouřící se architekti
Denik.cz | 05:30:00
Nejen v českých kinech bude rok 2023 tématicky i žánrově rozmáchlý. Čekají nás tradiční akce, ale také různé novinky. Představujeme trojici těch nejzajímavějších.


Legendární Klub Pulp Fiction v Dědicích po letech skončil. Má mít nové využití
Denik.cz | 05:24:00
Poslední příležitost k návštěvě klubu Klub Pulp Fiction ve vyškovské místní části Dědice měli příznivci taneční zábavy koncem prosince. Od té doby je v této podobě už natrvalo zavřený, provozovatelé však nyní mají s využitím jeho prostor nové plány.


Největší hrdina zlatého věku pirátů: Černovous byl jiný, ukázal nedávný výzkum
Denik.cz | 05:00:00
Před 300 lety dozníval v Karibiku zlatý věk pirátů. Éra, v níž mezi sebou soupeřily o koloniální nadvládu Španělsko, Francie a Anglie. Bohatě naložené obchodní lodě směřující do kolonií a zpět ohrožovali námořní lupiči, mezi něž patřil i Edward Teach přezdívaný Černovous. Jeden z nejslavnějších pirátů, na jehož život vrhl nové světlo nedávný výzkum.


První ligový kapitán Litvínova Kýhos oslavil 90. Fanoušci ho překvapili pochodem
Denik.cz | 05:00:00
Vlajky, bubny a oslavná hesla. To byl narozeninový pochod fanoušků Chezy, kteří v neděli před extraligovým utkáním HC Verva s BK Mladá Boleslav šli gratulovat Vladimíru Kýhosovi nejstaršímu k 90. narozeninám. Prohlédněte si bohatou fotogalerii a pusťte video z akce.


Čechům chybí daňový patriotismus. Může za to minulý režim, říká ekonom Aleš Rod
Denik.cz | 04:30:00
„My se pořád divíme, že někde chybí peníze, ale přijde nám normální být součástí stínových transakcí, myslíme si, že neplatit daně je něco rebelského, protirežimního, ale to je největší mýlka,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz ekonom Aleš Rod, ředitel Centra ekonomických a tržních analýz. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zabývá se principy a dopady regulací, vlivem nástrojů fiskální politiky na veřejné finance, analýzou stínové ekonomiky a výzkumem v oblastech bankovnictví a ekonomie luxusu.


Řidič kamionu: Diety mi tvoří půlku platu. Co na stáří nenašetřím, to mít nebudu
Denik.cz | 04:30:00
Mnozí lidé dřou celý život, ale ve výsledku je čeká velmi nízký důchod. Někteří si za to mohou sami, protože si nechávají vyplácet peníze na ruku, jiní jakožto osoby samostatně výdělečně činné odvádí jen minimální částku na sociálním a zdravotním pojištění. Existují ale také jedinci, kteří jsou klasicky zaměstnaní, nedělají nic nelegálního, ale systém, jakým je zaměstnavatel vyplácí, jim v budoucnu stačí jen na velmi malou penzi. Jde například o dálkové řidiče, kteří vozí zboží do zahraničí.


Firmy mají před sebou další náročný rok. Inflace nebude to jediné, s čím se musí vyrovnat
Hospodářské noviny | 07:00:02
Dnes je středa 11. ledna roku 2023, tedy den, kdy Český statistický úřad zveřejní nejočekávanější údaj za celý loňský rok – jak se vyvíjela inflace. Analytici očekávají, že v prosinci ceny v meziročním srovnání poskočily o více než 16 procent....


Do Bordeaux nejen za vínem! Co musíte vidět a kde si dát nejlepší brunch?
Reflex | 06:10:00
Bordeaux jsem měla donedávna spojené jen s vínem, opak je ale pravdou. K vidění je toho mnohem víc. Třeba galerie v ponorkové základně nebo největší duna v Evropě. Kolik se toho dá za tři dny stihnout?


Klempíř: Nevolme slabé! Generál vytáhl kočičky, Danuše trhací kalendář, ale nejtvrdší kalibr je Babiš
Reflex | 06:00:00
Jakkoli to vypadá, že nemilosrdnou bitku o prezidentský úřad vede demokratický tábor proti Andreji Babišovi, skutečnost je jiná, upozorňuje Oto Klempíř. Post, o který se bojuje, otevře nejen vítězi voleb, ale také jeho rodině, přátelům, známým nebo odborníkům dálnice na Hrad a za to podle politického marketéra a hudebníka stojí všechno. A proto v první televizní debatě „kandidáti bzučeli jak hejno komárů v červenci, jenom je plácnout,“ nicméně druhý den nikoho nezajímali. I gesto odstoupivšího Josefa Středuly přebil daleko větší trumf. „Soud nahrál Andreji Babišovi, dal mu do ruky pancrfaust,“ říká Klempíř s tím, že expremiér má navíc ze strategického a taktického hlediska nejlepší kampaň.


Ranní check: Airbus ukazuje záda Boeingu. ČNB prodělala nejvíce od rozdělení Československa
E15-ekonomika | 06:00:00

Boeing i loni zůstal ve stínu svého mladšího rivala
Alza měla další rekordní rok, budoucnost tak jistá není
Boj s inflací se České národní bance značně prodražil
Odboráři vyhrožují Macronovi stávkami kvůli penzijní reformě

Dobré ráno! Je jedenáctý den roku, svátek má Bohdana, v tento den roku 2005 Apple představil svůj miniaturní počítač Mac mini. 
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin. 


Propad o 70 procent? U kryptoměn nic neobvyklého. Horší je ztráta důvěryhodnosti
E15-ekonomika | 06:00:00
Bitcoin letí dolů, něco si přejte. Prakticky u každého propadu cen kryptoměn se z nor opět vyhrabou věční kritici, kteří vám říkali: je to pyramida všech pyramid, bublina a hračka pro geeky, kteří tisknou peníze ze vzduchu.


Souboj o Hrad na sociálních sítích. Petr Pavel se rozjel i na platformách, kde dosud ztrácel
E15-ekonomika | 05:00:00
Kandidáti na prezidenta mají posledních několik dní na mobilizaci nerozhodných voličů. Kromě superdebat v nejsledovanějších televizích v tom stále důležitější roli hrají i sociální sítě, které si kandidáti po celou dobu kampaně strategicky „kultivovali“. Poslední data ukazují, že v cílové rovince nejvíce zabral Petr Pavel, kterému se začalo dařit i na platformách, jež v minulosti opanovali jeho rivalové.


Ranní check: Airbus ukazuje záda Boeingu. ČNB prodělala nejvíce od rozdělení Československa
E15-politika | 06:00:00

Boeing i loni zůstal ve stínu svého mladšího rivala
Alza měla další rekordní rok, budoucnost tak jistá není
Boj s inflací se České národní bance značně prodražil
Odboráři vyhrožují Macronovi stávkami kvůli penzijní reformě

Dobré ráno! Je jedenáctý den roku, svátek má Bohdana, v tento den roku 2005 Apple představil svůj miniaturní počítač Mac mini. 
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin. 


Propad o 70 procent? U kryptoměn nic neobvyklého. Horší je ztráta důvěryhodnosti
E15-politika | 06:00:00
Bitcoin letí dolů, něco si přejte. Prakticky u každého propadu cen kryptoměn se z nor opět vyhrabou věční kritici, kteří vám říkali: je to pyramida všech pyramid, bublina a hračka pro geeky, kteří tisknou peníze ze vzduchu.


Souboj o Hrad na sociálních sítích. Petr Pavel se rozjel i na platformách, kde dosud ztrácel
E15-politika | 05:00:00
Kandidáti na prezidenta mají posledních několik dní na mobilizaci nerozhodných voličů. Kromě superdebat v nejsledovanějších televizích v tom stále důležitější roli hrají i sociální sítě, které si kandidáti po celou dobu kampaně strategicky „kultivovali“. Poslední data ukazují, že v cílové rovince nejvíce zabral Petr Pavel, kterému se začalo dařit i na platformách, jež v minulosti opanovali jeho rivalové.


Alza hlásí za covidový rok 2021 zisk 2,5 miliardy Kč
lupa.cz | 06:50:03
Čistý obrat 45,9 miliardy Kč, zisk po zdanění necelých 2,5 miliardy korun. To jsou obchodní výsledky e-shjopu Alza.cz za rok 2021. Vyplývá to z účetní závěrky a výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku, na které jako první upozornil deník E15.


DNS4EU: Čechy vyvíjená evropská DNS nemá sloužit cenzuře, odstartuje ještě letos
lupa.cz | 06:30:01
DNS4EU nabídne placené prémiové funkce. Testovací předběžný přístup bude v provozu někdy v letošním roce. Autoři také říkají, že nebude možné ji využít k cenzuře.


Krypto sankce loni lámaly rekordy. Může být zveřejnění open source kódu, který někdo zneužije, trestné?
lupa.cz | 06:30:00
Loňský rok do kryptoměnového prostoru plíživě přinesl jednu velkou změnu. Je to téma sankcí a cenzury, které nenápadně prorostlo celým kryptoekosystémem.


Nejlepší drama i režie. Zlatý glóbus získal Spielbergův film Fabelmanovi
idnes.cz | 07:44:17
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na středu odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie. Cenu za nejlepší komedii či muzikál dostal film Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha, který měl také nejvíce nominací.


Rusové nemají nad Soledarem plnou kontrolu, tvrdí američtí experti
idnes.cz | 06:42:00
Ruským jednotkám se navzdory tvrzením některých ruských zdrojů dosud nepodařilo zcela dobýt město Soledar v Doněcké oblasti na Ukrajině. Ve své nejnovější zprávě o událostech na frontě to uvedl americký Institut pro studium války (ISW), uvedlo ruskojazyčné vydání zpravodajského serveru BBC News.


Vojáky bundeswehru v Rakousku zasypala lavina. Jednoho zachraňoval vrtulník
idnes.cz | 06:34:00
Několik německých vojáků při cvičení v rakouských Alpách zasypala lavina. Podle policie v Tyrolsku se masy sněhu v úterý uvolnily, když skupina 19 příslušníků bundeswehru ve Stubaiských Alpách hloubila ve výšce 3 150 metrů nad mořem místa pro provizorní přenocování.


Z Kremlu přichází zlo, tvrdí Varšava a formuje divizi u hranic s Běloruskem
idnes.cz | 06:28:00
Varšava oficiálně oznámila, že v reakci na ruskou válku na Ukrajině vybuduje další bojovou divizi. „Není pochyb o tom, že máme co do činění s pokusem o obnovu ruského impéria,“ prohlásil ministr obrany Mariusz Błaszczak. Až patnáct tisíc polských vojáků tak má být rozmístěno převážně v Podlaském vojvodství a jejich primárním úkolem má být obrana území u hranic s Běloruskem.


ČNB loni hospodařila s rekordní ztrátou, překonala i deficit státního rozpočtu
Kurzy.cz | 06:01:11
Hospodaření České národní banky (ČNB) nabralo v posledních dnech loňského roku ještě výraznějšího negativního směrování. Během jen Vánoc, resp. od 20. prosince se do konce roku ztráta prohloubila o dalších 102 mld. Kč.


Poslanci se vrátí ke změně volby Rady ČT, kterou blokovala opozice
idnes.cz | 06:15:00
Poslanci by se měli vrátit k vládnímu návrhu na změnu výběru radních České televize a Českého rozhlasu. Jednání o tom v úterý zabránili poslanci ANO a SPD předkládáním návrhů na změnu programu. Když je neprosadili, oznámila šéfka poslanců ANO Alena Schillerová, že hnutí vyvolá v příštích dnech hlasování o nedůvěře vládě.


KOMENTÁŘ: Inflace obere střední třídu o peníze, riskovat se nevyplatí
idnes.cz | 08:00:21
Česko vstoupilo do roku 2023 s vysokou inflací, která převyšuje výši úrokových sazeb. Drobní střadatelé se tomu můžou těžko bránit. Měli by ale i přesto být trpěliví, neriskovat a držet se dlouhodobé strategie, říká ve své prognóze pro 2023 investor Vladimír Brůna.


Samsung zapřel sám sebe: otestovali jsme, jak se hraje na starší televizi bez Xboxu nebo PC
iHned.cz | 08:00:30
Nové grafické karty jsou drahé, zdražují i herní konzole a Nvidia i Microsoft chtějí přilákat více lidí k hraní přes internet, kdy hry běží na serverech stovky nebo i tisíce kilometrů daleko. Něco jako herní Netflix nejen placením, ale také...


Liberální šéf Sberbank a obdivovatel Jobse podporuje Putina. Sám ale vyvedl stamiliony do zahraničí
iHned.cz | 08:00:30
German Gref, dlouholetý šéf ruské Sberbank, je považován za jednoho z hlavních liberálů v okolí ruského prezidenta Vladimira Putina. Mnozí od něj čekali, že alespoň nějak vyjádří svůj nesouhlas s ruskou agresí vůči Ukrajině, ale nic takového...


Firmy mají před sebou další náročný rok. Inflace nebude to jediné, s čím se musí vyrovnat
iHned.cz | 08:00:30
Dnes je středa 11. ledna roku 2023, tedy den, kdy Český statistický úřad zveřejní nejočekávanější údaj za celý loňský rok – jak se vyvíjela inflace. Analytici očekávají, že v prosinci ceny v meziročním srovnání poskočily o více než 16 procent....


Osm tisíc mrtvých ročně. Mrtvici poznáte jednoduchým testem, pak neváhejte ani minutu
aktuálně.cz | 07:00:00
Sledujte pátý díl nové série První příznaky o cévní mozkové příhodě.


Televizní propaganda u nás přitvrdila, oslavuje i Stalina, popisuje ruská filmařka
aktuálně.cz | 06:31:52
Ksenija Sacharnovová, která utekla z Ruska do Gruzie, v rozhovoru říká, že má strach, že se Vladimir Putin nesmíří s případnou porážkou.


Postoj Evropské unie k Čapímu hnízdu? Platí. Na dotaci nemělo nárok
Denik.cz | 07:34:00
Případ Čapího hnízda, který, pokud se žalobce neodvolá, skončil osvobozujícím rozsudkem pro Andreje Babiše a Janu Nagyovou, měl i jinou rovinu. Případem se totiž vedle české policie zabýval i Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Ten už před pěti roky došel k závěru, že i podle něj v případě Čapího hnízda existuje podezření na spáchání dotačního podvodu. 


Zlatý glóbus za nejlepší drama získal film Stevena Spielberga Fabelmanovi
Denik.cz | 06:55:00
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na dnešek odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie. Cenu za nejlepší komedii či muzikál dostal na Zlatých glóbech film Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha, který měl také nejvíce nominací.


Ze sváteční parády pod květiny. Města z vánočních stromků vyrábějí kompost
Denik.cz | 06:47:00
Přes svátky dělaly parádu, teď končí pohozené u kontejnerů nebo na hromadném pohřebišti v areálech technických služeb. Ve většině měst začal v pondělí svoz použitých vánočních stromků. Lidé je mohou odnášet na sběrná místa, odložit u kontejnerů nebo si je nechat zpracovat na kompost. I technické služby materiál ze stromků často dále využívají. Naopak ve volné přírodě může špatně odzdobený stromek udělat pořádnou paseku a ublížit zvířatům. Navíc hrozí malér za vytváření černé skládky. Pro ty, kteří se drží tradice a vánoční parádu sundali v pátek na Tři krále, je nyní znovu aktuální nerudovská otázka: Kam s ním?


Případ dívky z Vatikánu: Zmizela před 40 lety, teď kauza ožívá s novými detaily
Denik.cz | 06:20:00
Vatikán od pondělí opět vyšetřuje případ, který Itálií rezonuje už čtyři desítky let. A do kterého se zapletl i Svatý stolec. Emanuele Orlandiové bylo 15 let, když se 22. června 1983 vracela z hodiny flétny v Římě. Domů už ovšem nikdy nedorazila. Zmizení vyvolalo několik spekulací, včetně té, že ji unesl gang s cílem vydírat Vatikán. Případ vyšetřovatelé znovu otevřeli po žádostech rodiny a nových odhaleních v dokumentární minisérii Netflixu, která se jednou z největších záhad nejmenšího státu světa zabývá.


Nejlépe bourat v noci a v zahraničí. Tak se prý řídily autopodvody z Ostravska
Denik.cz | 05:53:00
Do detailu zinscenované dopravní nehody v České republice, Polsku, Německu, Chorvatsku a Slovensku figurují v rozsáhlém případu, který začal rozplétat Krajský soud v Ostravě.


Svatá Kateřina má opět meč. Chrudimský oltář se pyšní památkářským „Oscarem“
Denik.cz | 05:49:00
Cenu Patrimonium pro futuro, kterou uděluje Národní památkový ústav za nejlepší počiny v památkové péči, získala restaurátorka Markéta Pavlíková. Tři roky pracovala na restaurování oltáře v chrudimském kostele Nanebevzetí Panny Marie.


Neformální dohoda o nástupci Jourové, eurokomisaře navrhne STAN s Piráty
idnes.cz | 09:47:00
Mandát eurokomisařky Věry Jourové již příští rok končí a pomalu se tak rozjíždí debata o jejím novém nástupci, který ji nahradí v unijní exekutivě. Podle serveru iROZHLAS.cz už ovšem existuje neformální dohoda. Jméno budoucího českého zástupce v Evropské komisi by měli navrhnou Starostové a Piráti.


Herečka chce role ve filmech o tradičním manželství. Nařkli ji z nenávisti
revue.idnes.cz | 09:39:00
Candace Cameron Bure (47), známá například ze seriálu Plný dům, čelí vlně kritiky. V rozhovoru pro Fox News řekla, že odchází ze stanice Hallmark, protože chce pracovat pro televizi, která ukazuje tradiční manželské svazky. Herečka byla nařčena z nenávisti vůči komunitě LGBTQA+.


V Německu vyklízejí ves kvůli těžbě. Proti aktivistům stojí stovky policistů
idnes.cz | 09:39:18
Několik stovek policistů ráno vstoupilo do západoněmecké osady Lützerath, kterou obsadili klimatičtí aktivisté na protest proti jejímu chystanému zboření kvůli rozšíření uhelného dolu. Situace na místě je napjatá, demonstranti házejí po policistech kamení a dělobuchy. Policie předem varovala, že od středy může kdykoli přikročit k vyklizení obce.


Nedostatek dílů i ruská válka. Škoda Auto loni dodala jen 731 tisíc vozů
idnes.cz | 09:38:00
Škoda Auto loni dodala zákazníkům celosvětově 731 300 vozů, což je meziročně o 16,7 procenta méně. Může za to nedostatek dílů, válka na Ukrajině, potíže v dodavatelském řetězci, rostoucí ceny energií a surovin a pokračující nejistota na globálních trzích.


Začaly prezidentské volby. Hlas smí odevzdat lidé v covidové izolaci
idnes.cz | 09:30:23
Nového prezidenta si mohou od středeční osmé hodiny vybírat ti voliči, kteří se kvůli covidu ocitli v izolaci. Drive-in stanoviště jsou pro ně otevřená až do páté hodiny. Hlasovat mohou z aut na speciálních stanovištích, kterých je pět v Praze a dále po jednom v každém okrese. Volební účast je zatím nízká.


Průměrná inflace za rok 2022 je 15,1 procenta. Táhly ji energie a potraviny
idnes.cz | 09:05:00
Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v prosinci o 15,8 procenta, což bylo o 0,4 procentního bodu méně než v listopadu. Údaj je opět ovlivněn započítáním vládních opatření na omezení cen energií. Podle odborníků to snižuje hodnotu inflace zhruba o dva procentní body. Za celý rok 2022 činila průměrná inflace 15,1 procenta a je tak nejvyšší od roku 1993.


Zemřel kardinál Pell, kdysi třetí muž Vatikánu. Za zneužívání byl rok ve vězení
idnes.cz | 08:50:00
Ve věku 81 let zemřel v úterý australský kardinál George Pell, který byl v minulosti jako prefekt ekonomického sekretariátu třetím mužem Vatikánu. Pell byl nejvýše postaveným katolickým duchovním uvězněným za sexuální zneužívání, v roce 2020 ho ale australský soud osvobodil.


Takhle demokracie nevypadá. V Moldavě čekají, kdo podá stížnost na volby
idnes.cz | 08:50:00
Opakované volby do obecního zastupitelstva v Moldavě na Teplicku skončí nejspíš u soudu. Chtějí se tak bránit především někteří z těch, které starostka Lenka Nováková před hlasováním vyškrtla ze seznamu voličů. Na podání stížnosti mají ještě několik dní.


Útočník na pařížském nádraží pobodal několik lidí, policie ho zneškodnila
idnes.cz | 08:28:28
Na pařížském nádraží Gare du Nord útočník ve středu ráno pobodal šest lidí včetně policisty, píšou francouzská média. Policisté muže zadrželi, podle agentury AFP útočníka postřelili. Na místě zasahují záchranáři, motiv činu zatím není jasný. Incident narušil železniční dopravu na severním nádraží během ranní špičky.


Při Rallye Dakar zahynul divák, srazil ho Loprais. Neměl šanci fanouška vidět
Auto.cz | 08:17:00
Letošní Rallye Dakar má první oběť. Pořadatelé oznámili, že v průběhu deváté etapy na trase z Rijádu do Harazu zemřel divák, kterého srazil jeden ze soutěžních strojů.


Které modely a značky oslaví v roce 2023 narozeniny? Seznam je pestrý
Auto.cz | 08:00:00
Letos slaví narozeniny ikonické modely jako Porsche 911, Chevrolet Corvette nebo Land Rover 90/110.


Analytici Světové Banky razantně snížili své odhady pro letošní globální ek. růst ze 3 na 1,7%. USA a Evropa se jen tak tak udrží v růstu
Kurzy.cz | 09:51:51
Analytici Světové Banky (SB) výrazným způsobem poupravili své odhady a výhledy pro letošní ekonomický vývoj ve světě. Analytici SB pro globální ekonomiku v tomto roce odhadují růst pouze na úrovni 1,7% oproti původně odhadovaným 3%.


Poradna: S výměnou oken může pomoci i stát - Na výměnu oken a vchodových dveří lze v současné době využít dotace z programu Nová zelená úsporám Light.
Kurzy.cz | 09:51:17
Uvažujeme nad tím, že bychom na našem domě vyměnili okna, protože už jsou stará, špatně těsní a také nám kvůli nim z interiéru zbytečně uniká teplo. Jsme ale již v důchodu a nová okna jsou momentálně mimo naše finanční možnosti. Měli bychom nárok na nějak


Akciové indexy, Bitcoin, ETH a On-chain, Komodity, Forex (2023-01-11) - TECHNICKÁ ANALÝZA
Kurzy.cz | 09:31:32
Akciový index SP500 předvedl falešný break vzhůru, načež se vrátil zpátky do lokálního chopu, aby nás ubezpečil, že tento týden jde pouze o CPI. Investoři zatím neslyší volání Fedu a nevěří v růst sazeb, a proto jsou i nadále swingové obchody rizikověj...


Morris (BNP Paribas AM): Vyspělé trhy ještě nejsou levné, příležitosti vidíme například v čínském technologickém sektoru
Kurzy.cz | 09:29:32
Vzhledem k tomu, jak vysoko se dostaly sazby a jak výrazně posílil dolar, nebyl uplynulý rok pro rozvíjející se trhy až tak špatný. Hospodářský výhled emerging markets podle nás zůstává celkem příznivý. Akcie na vyspělých trzích jsou i po výrazných...


ŠKODA AUTO dodala v roce 2022 celosvětově 731 300 automobilů = -16,7% r/r
Kurzy.cz | 09:16:33
Uplynulý rok byl pro společnost Škoda Auto, stejně jako pro celé automobilové odvětví, naplněn řadou výzev. Avšak navzdory přetrvávajícímu nedostatku polovodičů, válce na Ukrajině, potížím v dodavatelském řetězci, rostoucím cenám energií a surovin a&helli


Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně zpomalily růst na 15,8 pct, meziměsíčně stagnovaly
Kurzy.cz | 09:14:00
Celková úroveň spotřebitelských cen zůstala v prosinci stejná jako v listopadu (meziměsíční změna 0,0 %). Pokles cen především v oddíle doprava byl kompenzován růstem cen zejména v oddílech bydlení, rekreace a kultura a v oddíle potraviny a nealkoholic...


Rozruch v Japonsku. Prodejce textilu Uniqlo zvýší mzdy až o 40 procent
iHned.cz | 10:00:14
Japonský výrobce a prodejce módního textilu Uniqlo zvýší svým zaměstnancům v Japonsku od března mzdy až o 40 procent. Chce vyrovnat jejich odměňování se zahraničními spolupracovníky a posílit si mezinárodní konkurenceschopnost. Firma to uvedla ve...


Porazil Top Gun i Avatara. Zlatý glóbus za nejlepší drama získal Spielbergův film Fabelmanovi
iHned.cz | 10:00:15
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na středu odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie....


Vývoj indexů spotřebitelských cen - 4. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:08:41
Čtvrtletní analýza vývoje indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem.


Koruna zůstává nejsilnější ve střední Evropě, je to problém pro konkurenceschopnost? - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:07:36
Koruna vládne střední Evropě. I když pozitivní globální sentiment spojený se slabším dolarem a teplejší zimou hraje do karet všem středoevropským měnám, koruna zůstává ve zdaleka nejlepší kondici.


Indexy cen vývozu a dovozu zboží - listopad 2022
Kurzy.cz | 09:03:19
V listopadu 2022 vývozní ceny meziměsíčně klesly o 0,6 %, meziročně rostly o 9,8 %. Dovozní ceny se meziměsíčně snížily o 1,8 %, meziročně rostly o 11,4 %. Hodnota směnných relací byla meziměsíčně 101,2 %, meziročně 98,6 %.


Rakušan navrhne odstranění limitu na kompenzace poště
iHned.cz | 10:00:16
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce navrhnout zrušení ročního limitu na úhradu čistých nákladů České poště za základní služby. Nyní může pošta získat od státu maxi­málně 1,5 miliardy korun. Chce také zajistit rychlejší výplatu těchto peněz. S...


Koruna zůstává nejsilnější ve střední Evropě
Kurzy.cz | 09:00:46
Oproti úrovním před pandemií COVID 19 je v rámci střední Evropy koruna zdaleka nejsilnější.


Koruna osciluje v okolí 24,00 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:59:30
Dnešní prosincová inflace podle našich odhadů zaznamená lehké zrychlení dynamiky.


EUR/HUF zůstává pod hranicí 400
Kurzy.cz | 08:58:43
Minulý týden maďarské ministerstvo financí vydalo dolarové dluhopisy za 4,25 mld. USD.


Colt CZ se dle médií může stát dodavatelem granátů pro Ministerstvo obrany
Kurzy.cz | 08:57:19
Podle článku na serveru novinky.cz se má Colt CZ Group stát dodavatelem granátů pro Ministerstvo obrany ČR. Článek uvádí, že Colt CZ má ministerstvu dodávat ruční útočné granáty pod příslibem přenesení jejich výroby do ČR. Hodnota zakázky je 413 mil.


Eurodolar bez významějšího pohybu
Kurzy.cz | 08:52:23
Šéf Fedu Powell se včera ve svém vystoupení zdržel poznámek k současné měnové politice.


Wall Sreet 10.1. - technologie zabraly a vytáhly trhy do plusů, zemní plyn propadl o 8%
Kurzy.cz | 08:51:50
Americké obchodování se neslo v pozitivních duchu, když hlavními komponenty, které rostly v širokém indexu S&P 500, byly akcie sektoru komunikačních služeb a technologií (vynikal např. Warner Bros.


Wall Street navazuje růstem (11.1.2023)
Kurzy.cz | 08:51:31
Úterní seance na Wall Street nakonec přála býkům - přes úvodní zaváhaní nakonec indexy uzavřely v plusových hodnotách.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 11.01.2023
Kurzy.cz | 08:31:00
Klíčové události
• USA: Index optimismu NFIB mezi malými podniky v prosinci klesl na 89,8 b.


Česká inflace v prosinci klesla (Komentář,Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:57:17
Světový kalendář je dnes téměř prázdný.
Vystoupení Roberta Holzmanna z ECB ve Vídni se s největší pravděpodobností
ponese v jestřábím duchu. Na domácím poli bude nejdůležitější zprávou
prosincová inflace, která podle našeho odhadu díky nižším cenám poh...


ŘSD: Plány Správy Olomouc na rok 2023 - sekce výstavby předpokládá zahájení stavby dálnice D55 Olomouc - Kokory, do roku 2023 jsou zde v plánu opravy za cca 755 000 000 Kč bez DPH
Kurzy.cz | 07:46:50
Po skončení loňského roku se plynule začaly přibližovat nové plánované akce Ředitelství silnic a dálnic ČR v Olomouckém kraji, což je teritorium Správy Olomouc. Sekce výstavby předpokládá v letošní sezóně například zahájení stavby dálnice D55 (Olomouc–...


Čtvrtina výdajů v r. 2021 v EU připadla na bydlení. V ČR to bylo dokonce 28%
Kurzy.cz | 06:58:51
Podle Eurostatu se náklady na bydlení předloni podílely v Evropské unii na celkových výdajích domácností z 25 %. V České republice tento podíl činil 28 %. Kategorie nákladů na bydlení zahrnuje také vodu, elektřinu, plyn a další paliva. Ve srovnání s ro...


Prezidentské volby 2023 - oznámení o vzdání se kandidatury - Josef Středula
Kurzy.cz | 06:40:00
Informujeme, že u Ministerstva vnitra bylo dne 9. ledna 2023 učiněno osobní prohlášení pana Josefa Středuly o vzdání se kandidatury ve volbě


Na co si dát pozor při zpracování odhadu ceny nemovitosti v roce 2023?
Kurzy.cz | 06:00:00
Zpracování odhadu zástavní hodnoty nebylo v uplynulých zhruba 10 letech větším problémem. Na aktivním nemovitostním trhu s rostoucími cenami se prakticky nestávalo, aby výsledek šetření znalce zkomplikoval získání úvěru, pomineme-li problémy v podobě&hell


Volba prezidenta ČR - leden 2023 - Hlasovat bude možné i na Velvyslanectví v Hanoji
Kurzy.cz | 04:04:00
Předseda Senátu Parlamentu ČR vyhlásil volbu prezidenta České republiky. První kolo volby se uskuteční ve dnech 13. - 14. ledna 2023,


Nová data k růstu cen: Inflace loni překonala 15 procent, je druhá nejvyšší za 20 let
aktuálně.cz | 09:56:50
Za celý loňský rok byla průměrná míra inflace 15,1 procenta. Šlo o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné ČR.


Nerudová teď hraje o vše. Babiš jde na Novu lovit její voliče, říká sociolog
aktuálně.cz | 08:42:18
Sociolog společnosti Behavio Vojtěch Prokeš tvrdí, že racionální argumenty nehrají při volbách téměř žádnou roli. Klíčové je podvědomí.


Nejistá práce v Česku. Firmy kvůli krizi znervózněly, čtvrtina z nich chce propouštět
aktuálně.cz | 08:14:17
Skoro čtvrtina zaměstnavatelů v Česku bude v následujících měsících propouštět. Nezaměstnanost ale poroste pozvolně, pětina firem totiž naopak nabírá.


Ozbrojená loupež v Havířově. Muž si odnesl peníze ze sázkové kanceláře
Denik.cz | 08:53:00
Závažný zločin koupeže šetří kriminalisté v Havířově. 


Útočník na pařížském nádraží pobodal několik lidí. Policie ho zadržela
Denik.cz | 08:34:00
Na pařížském nádraží Gare du Nord ráno útočník pobodal několik lidí. Policie ho již zadržela, podle některých svědectví na sociálních sítích policisté muže postřelili. Na místě zasahují záchranáři. Motiv činu zatím není jasný. Incident narušil železniční dopravu během ranní špičky.


Inflace se zastavila, ceny zboží oproti listopadu dokonce klesají. Nejvíce paliva
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ekonomové v posledních měsících sledují primárně meziměsíční vývoj cen v českém hospodářství, neboť právě podle něj lze lépe předpokládat trend do dalších měsíců. A v prosinci podle čerstvých dat statistického úřadu inflace dosáhla rovné nuly, tedy...


Rozruch v Japonsku. Prodejce textilu Uniqlo zvýší mzdy až o 40 procent
Hospodářské noviny | 11:00:02
Japonský výrobce a prodejce módního textilu Uniqlo zvýší svým zaměstnancům v Japonsku od března mzdy až o 40 procent. Chce vyrovnat jejich odměňování se zahraničními spolupracovníky a posílit si mezinárodní konkurenceschopnost. Firma to uvedla ve...


Porazil Top Gun i Avatara. Zlatý glóbus za nejlepší drama získal Spielbergův film Fabelmanovi
Hospodářské noviny | 11:00:02
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na středu odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie....


Samsung zapřel sám sebe: otestovali jsme, jak se hraje na starší televizi bez Xboxu nebo PC
Hospodářské noviny | 11:00:02
Nové grafické karty jsou drahé, zdražují i herní konzole a Nvidia i Microsoft chtějí přilákat více lidí k hraní přes internet, kdy hry běží na serverech stovky nebo i tisíce kilometrů daleko. Něco jako herní Netflix nejen placením, ale také...


Liberální šéf Sberbank a obdivovatel Jobse podporuje Putina. Sám ale vyvedl stamiliony do zahraničí
Hospodářské noviny | 11:00:02
German Gref, dlouholetý šéf ruské Sberbank, je považován za jednoho z hlavních liberálů v okolí ruského prezidenta Vladimira Putina. Mnozí od něj čekali, že alespoň nějak vyjádří svůj nesouhlas s ruskou agresí vůči Ukrajině, ale nic takového...


Rakušan navrhne odstranění limitu na kompenzace poště
Hospodářské noviny | 11:00:03
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce navrhnout zrušení ročního limitu na úhradu čistých nákladů České poště za základní služby. Nyní může pošta získat od státu maxi­málně 1,5 miliardy korun. Chce také zajistit rychlejší výplatu těchto peněz. S...


Česko hledá prezidenta v Brně
Respekt | 09:43:28
V brněnském kině Scala se včera uskutečnila debata Respektu Česko hledá prezidenta, za účasti Andrey Procházkové, Mariána Leška, Erika Taberyho a Štěpána Sedláčka.Stresuje mě být mezi lidmi, mívám i výpadky z reality. Filip (18) popisuje svůj boj s duševní nemocí
Reflex | 10:20:00
Deprese, úzkosti, extrémní výkyvy nálad. U osmnáctiletého Filipa propukly psychické problémy před rokem, po několika měsících musel vyhledat akutní psychiatrickou pomoc. Jaká je jeho zkušenost s fungování psychiatrické péče v Česku? V krizi mu prý pomohla hospitalizace v psychiatrické nemocnici. Jako důležitější ale vidí následnou dlouhodobou léčbu. I on hledal ambulantní péči psychiatra obtížně, pomohlo mu ale to, že ho jako téměř zletilého vzal do péče dřív psychiatr pro dospělé. 


Právě vychází lednové číslo LaZ ve znamení pohody, potápění a líbezné Malajsie!
Reflex | 08:00:00
Věříme, že už při letmém prolistování lednového čísla LaZ na vás dýchne hřejivá pohoda – ať už se s námi vypravíte do „té opravdové“ Asie, do egyptské hippie oázy, nebo se budeme společně toulat méně známým moravským pohořím s magickým nádechem.


Kdo bude novým eurokomisařem? Mluví se o Bekovi, Farském či Síkelovi
Tiscali-zprávy | 08:43:43
Mezi vládními stranami existuje podle iROZHLAS.cz neformální dohoda, že jméno budoucího českého zástupce v Evropské komisi navrhnou Starostové a Piráti. Nejvíce se zatím skloňuje jméno ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka, bývalého poslance Jana Farského či ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (všichni STAN). Kandidaturu podle serveru zvažuje i pirátský europoslanec Marcel Kolaja.


Letos už byla ‚diverzita‘ OK: Zlatý glóbus za nejlepší drama získali Spielbergovi Fabelmanovi
Tiscali-zprávy | 08:04:17
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie. Cenu za nejlepší komedii či muzikál dostal na Zlatých glóbech film Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha, který měl nejvíce nominací.


Zemřel poslední řecký král Konstantin II., bratranec Karla III.
Tiscali-zprávy | 01:30:58
V Aténách ve věku 82 let zemřel poslední řecký král Konstantin II. V zemi vládl do roku 1967, kdy ho vojenská junta, s níž dříve spolupracoval, donutila opustit zemi. Jeho vláda patřila k nejvíce neklidným obdobím v historii moderního Řecka.


SROVNÁNÍ: Nerudová, nebo Pavel? V čem se liší dva největší soupeři Andreje Babiše
E15-ekonomika | 10:20:00
Nadcházející prezidentské volby budou zcela jistě napínavé. O dvě postupující místa pravděpodobně zabojuje trojice uchazečů Andrej Babiš, Danuše Nerudová a Petr Pavel. Zatímco Babiš oslovuje specifickou skupinu voličů, zbývající dva kandidáti loví v takřka stejných vodách a pro některé voliče jsou téměř k nerozeznání. Co oba kandidáty spojuje a v čem se liší?


Inflace v prosinci zpomalila. Za loňský rok byla druhá nejvyšší od vzniku České republiky
E15-ekonomika | 09:15:00
Spotřebitelské ceny v České republice v prosinci meziročně rostly o 15,8 procenta. Oproti listopadu, kdy tempo růstu činilo 16,2 procenta, tak zaznamenaly zpomalení růstu. Za celý loňský rok byla průměrná míra inflace v Česku 15,1 procenta, což je druhá nejvyšší hodnota od vzniku České republiky. Uvedl to Český statistický úřad.


Seznam chce převzít Novinky.cz. Spojení uškodí českému mediálnímu trhu
E15-ekonomika | 08:00:00
Technologická společnost Seznam je jedním z nejmocnějších hráčů na českém mediálním trhu a její vliv v letošním roce zřejmě ještě posílí, jelikož hodlá úplně ovládnout společnost Borgis, která provozuje například server Novinky.cz nebo deník Právo. V té dosud společnost miliardáře Iva Lukačoviče držela třetinový podíl. Seznam se na větší proniknutí do mediálního byznysu připravuje i po formální stránce, v minulém roce vyčlenil divizi Seznam Média do samostatné firmy. 


Tomáš Havránek: Vyšší sazby opravdu mohou zvýšit inflaci
E15-ekonomika | 06:55:00
Studenty ekonomie od prvního ročníku učíme, že vyšší úrokové sazby tlumí inflaci. Proto je matoucí, když možnost opaku zdůrazňuje nejen prezident, ale i vedení České národní banky a experti kalibru profesora Jana Švejnara. Je to absurdní popření základního principu, jako když jablko padá ze stromu vzhůru?


SROVNÁNÍ: Nerudová, nebo Pavel? V čem se liší dva největší soupeři Andreje Babiše
E15-politika | 10:20:00
Nadcházející prezidentské volby budou zcela jistě napínavé. O dvě postupující místa pravděpodobně zabojuje trojice uchazečů Andrej Babiš, Danuše Nerudová a Petr Pavel. Zatímco Babiš oslovuje specifickou skupinu voličů, zbývající dva kandidáti loví v takřka stejných vodách a pro některé voliče jsou téměř k nerozeznání. Co oba kandidáty spojuje a v čem se liší?


Inflace v prosinci zpomalila. Za loňský rok byla druhá nejvyšší od vzniku České republiky
E15-politika | 09:15:00
Spotřebitelské ceny v České republice v prosinci meziročně rostly o 15,8 procenta. Oproti listopadu, kdy tempo růstu činilo 16,2 procenta, tak zaznamenaly zpomalení růstu. Za celý loňský rok byla průměrná míra inflace v Česku 15,1 procenta, což je druhá nejvyšší hodnota od vzniku České republiky. Uvedl to Český statistický úřad.


Seznam chce převzít Novinky.cz. Spojení uškodí českému mediálnímu trhu
E15-politika | 08:00:00
Technologická společnost Seznam je jedním z nejmocnějších hráčů na českém mediálním trhu a její vliv v letošním roce zřejmě ještě posílí, jelikož hodlá úplně ovládnout společnost Borgis, která provozuje například server Novinky.cz nebo deník Právo. V té dosud společnost miliardáře Iva Lukačoviče držela třetinový podíl. Seznam se na větší proniknutí do mediálního byznysu připravuje i po formální stránce, v minulém roce vyčlenil divizi Seznam Média do samostatné firmy. 


Tomáš Havránek: Vyšší sazby opravdu mohou zvýšit inflaci
E15-politika | 06:55:00
Studenty ekonomie od prvního ročníku učíme, že vyšší úrokové sazby tlumí inflaci. Proto je matoucí, když možnost opaku zdůrazňuje nejen prezident, ale i vedení České národní banky a experti kalibru profesora Jana Švejnara. Je to absurdní popření základního principu, jako když jablko padá ze stromu vzhůru?


Jablotron hledá kupce na ziskového českého výrobce plošných spojů JabloPCB
lupa.cz | 10:58:08
Zakladatel Jablotronu Dalibor Dědek se připravuje na možný prodej společnosti JabloPCB, která je součástí celé skupiny. Podnik zabývající se osazováním plošných spojů a montáží chce nabídnout možným zájemcům, napsal Forbes. První nabídky už dorazily, cena prozatím není veřejná.


Tisíce žádostí za pouhé dva dny. O Novou zelenou úsporám Light je obří zájem
idnes.cz | 11:44:00
Za dva dny ministerstvo životního prostředí přijalo 2265 žádostí o podporu na energetické úspory v nízkopříjmových domácnostech v celkové hodnotě 271 milionů korun. Dalších 987 žádostí je v systému rozpracováno.


Soud projednává úniky z policejních spisů, obžalovaní jsou i lidé z kauzy Stoka
idnes.cz | 11:41:00
Krajský soud v Brně zahájil projednávání obžaloby 28 lidí v souvislosti s únikem informací z policejních spisů. Mezi obviněnými je osm tehdejších policistů, jeden bývalý celník, jeden pracovník Generální inspekce bezpečnostních sborů a také někteří obžalovaní z brněnské korupční kauzy Stoka.


Čínský Dongfeng v Česku vstává z popela! Levná SUV můžete mít prakticky hned, konečně je zajištěn i adekvátní servis
Auto.cz | 10:52:00
Zatím na třech místech v České republice koupíte modely od čínského giganta Dongfeng. Nabídka je skutečně obrovská.


Anketa Auto roku 2023 v ČR zná nominace. Škoda chybí, VW reprezentují elektromobily
Auto.cz | 09:53:00
Tradiční anketa Auto roku 2023 v České republice představuje seznam nominovaných aut, ze kterých se nyní vybírají finalisté.


Mercedes 450 SLC byl prvním autem s V8 a automatem, které vyhrálo na WRC. Nyní je jeden na prodej
Auto.cz | 08:53:00
Upravené kupé s 5,0litrovým motorem V8 a automatickou převodovkou obsadilo všechna místa na bedně i bramborovou pozici. Jedno z nich teď může být vaše.


Síkela vydraží „slavné“ mikiny, výtěžek pomůže Ukrajině při blackoutech
idnes.cz | 11:24:00
Ruské rakety už několik měsíců cílí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Pomoc v podobě dodávek náhradních energetických zařízení zatím vázne. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela přišel se svérázným nápadem, jak získat finanční prostředky na generátory a další zařízení. Bude dražit mikiny s podpisy premiéra Petra Fialy či bývalého hokejisty Dominika Haška.


Muž s osmi exekucemi nezaplatil pohřeb, chytili ho díky přestupku známého
idnes.cz | 11:20:00
Čelil hned osmi exekucím za skoro 400 tisíc korun a byl bez práce, i tak se jednapadesátiletý muž před časem rozhodl, že zařídí své příbuzné pohřeb v Českých Budějovicích. Ani ten však nezaplatil. Soud pak vydal souhlas se zadržením muže. To se policistům povedlo i s trochou štěstí při kontrole auta, v němž se muž vezl jako spolujezdec.


Ozbrojený muž přepadl sázkovou kancelář v Havířově, s penězi utekl
idnes.cz | 11:13:00
Sázkovou kancelář v Havířově přepadl v úterý odpoledne ozbrojený lupič, který donutil obsluhu k vydání peněz a utekl. Závažný trestný čin vyšetřují kriminalisté.


Medveděva znepokojuje modernizace tanků v Česku. Musíme jednat, vyzývá
idnes.cz | 11:08:00
Místopředseda ruské bezpečnostní rady a někdejší prezident Dmitrij Medveděv vyjádřil znepokojení nad českou modernizací tanků sovětské výroby T-72. Vyzval k vylepšení vlastních tanků, aby ruská armáda držela krok. Česká zbrojařská Excalibur Army modernizuje zhruba stovku tanků T-72, které zamíří na Ukrajinu.


Dozorce obviněné z mučení vězněné ženy okresní soud opět zprostil obžaloby
idnes.cz | 11:03:00
Okresní soud v Havlíčkově Brodě znovu zprostil obžaloby všechny dozorce souzené kvůli údajnému mučení odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Státní zástupce Lukáš Vodička, který pro pět mužů a dvě ženy z vězeňské služby požadoval podmíněné tresty a zákaz činnosti, se proti rozhodnutí na místě odvolal.


Místo sexu v sauně ho zbili a okradli, nahý pak lupiče pronásledoval
idnes.cz | 10:59:00
Plzeňští kriminalisté obvinili z loupeže dva muže a ženu, která vylákala do sauny jiného muže s nabídkou sexu. Tam však roztouženého zájemce její kumpáni zmlátili a ukradli mu všechny věci. Nahý muž se ale nechtěl jen tak vzdát a začal trojici pronásledovat. Když jednoho člena bandy doběhl, zavolali na naháče šokovaní sousedé policii.


Biskupství postavilo kněze mimo službu kvůli obvinění ze zneužití dívky
idnes.cz | 10:47:00
Biskupství brněnské pozastavilo výkon služby kněze ze Znojemska a přikázalo mu pobývat mimo farnost kvůli nařčení ze sexuálního zneužití nezletilé dívky. O případu jako první informoval Deník, podle biskupství jde nicméně o záležitost už z roku 2006.


Vláda kvůli událostem zreviduje program. Výměnu ministrů Fiala nechystá
idnes.cz | 10:30:00
Ke změnám ministrů či výměně úřadů mezi jednotlivými stranami vládní koalice v souvislosti s připravovanou revizí programového prohlášení nedojde. Ve středu o tom informoval premiér Petr Fiala. Revize je podle něj nutná, při práci na původní verzi se podle něj nemohlo počítat s válkou na Ukrajině a jejími důsledky.


Horší než před pěti lety. Vědomostní kvíz pro kandidáty na Hrad skončil i nulou
idnes.cz | 10:30:00
Dokážete vyjmenovat státní symboly podle ústavy? A co třeba, kdy se narodil Masaryk? Znáte správné odpovědi? Pokud ne, nemusíte zoufat. Bezvýsledně si nad nimi lámali hlavy i někteří prezidentští kandidáti. MF DNES jim dala pět otázek, které nějakým způsobem souvisejí s vykonáváním mandátu hlavy státu. A výsledek?


Upevnění rodinného vlivu. Arnault jmenoval svou dceru šéfkou značky Dior
idnes.cz | 10:24:00
Zakladatel a ředitel francouzského koncernu LVMH Bernard Arnault ve firmě upevňuje rodinný vliv. Svou dceru Delphine Arnaultovou jmenoval šéfkou značky Christian Dior, která je součástí koncernu.


Vladimír Pikora: Inflace brzdí, vrchol ji ale teprve čeká
Kurzy.cz | 11:51:27
Český statistický úřad dnes zveřejnil data o inflaci za prosinec. Spotřebitelské ceny meziměsíčně stagnovaly, ale meziročně vzrostly o 15,8 %. To představuje mírné zpomalení. V listopadu totiž ceny rostly ještě o 16,2 %.


Britská policie vyšetřuje nález uranu na letišti Heathrow
idnes.cz | 10:15:00
Britská protiteroristická policie vyšetřuje nález malého množství uranu na londýnském letišti Heathrow. Celníci našli kontaminovaný materiál 29. prosince během rutinní kontroly nákladu letu z Ománu.


Trhy opět podceňují inflaci, varují správci aktiv největších světových fondů
Kurzy.cz | 11:39:00
Někteří z největších světových správců aktiv, jako je BlackRock, Fidelity Investments a Carmignac, varují, že trhy podceňují jak inflaci, tak horní výši amerických sazeb.


Liberec: Celkem 397 milionů vyšších daňových příjmů z loňského roku míří zejména na opravy silnic, posílení dotačního fondu a krajské investice
Kurzy.cz | 11:28:42
Daňové příjmy pro kraj za rok 2022 byly o téměř 803 milionů vyšší, než byl předpoklad.


Tuzemská inflace v prosinci zaostala za očekáváními (Komentář)
Kurzy.cz | 11:23:07
Česká inflace
v meziročním vyjádření zpomalila z listopadových 16,2 % na
15,8 % v prosinci. To bylo plně v souladu s naší na
trhu nejnižší prognózou. Konsensus analytiků pro prosinec počítal se stagnací
meziroční inflace na 16,2 %, a to při pásmu odhad...


Euro area quarterly balance of payments and international investment position: third quarter of 2022
Kurzy.cz | 10:53:32
The European Central Bank (ECB) is the central bank of the 19 European Union countries which have adopted the euro. Our main task is to maintain price stability in the euro area and so preserve the purchasing power of the single currency.


Inflace: nahoru a dolů
Kurzy.cz | 10:24:41
Spotřebitelské ceny v závěru roku meziměsíčně stagnovaly, zatímco v listopadu vzrostly o 1,2 % po předchozím poklesu o 1,4 %. Rozkolísanost je dána zejména vlivem fiskálních opatření tlumící dopad růstu cen energií.


Průměrná roční míra inflace v ČR v roce 2022 byla 15,1 % což bylo o 11,3 procentního bodu více než v roce 2021.
Kurzy.cz | 10:19:14
Průměrná roční míra inflace v České republice v roce 2022 byla 15,1 % Potvrzení (výpis) průměrné míry inflace je k dispozici pod odkazem https://www.czso.cz/csu/czso/mira_inflace[1] Potvrzení o inflaci vystavené na konkrétní jméno či firmu si...


Inflace se zastavila, ceny zboží oproti listopadu dokonce klesají. Nejvíce u paliv
iHned.cz | 12:00:16
Ekonomové v posledních měsících sledují primárně meziměsíční vývoj cen v českém hospodářství, neboť právě podle něj lze lépe předpokládat trend do dalších měsíců. A v prosinci podle čerstvých dat statistického úřadu inflace dosáhla rovné nuly, tedy...


Chystané změny DPH zdraží vodu a léky a zvýší zisky obchodním řetězcům. Budou nejspíše maskovaným zvýšením daně občanům, v rozporu se sliby vládních stran
Kurzy.cz | 10:16:15
Chystané změny daně z přidané hodnoty budou nejspíše maskovaným zvýšením daně. Ministerstvo financí má pravdu v tom, že zamýšlené snížení počtu sazeb DPH, ze tří na dvě, představuje zjednodušení daňového systému. To je kýžené.


Mohou za extrémní inflaci centrální banky? Ano, špatně přečetly ekonomiku
iHned.cz | 12:00:16
V roce 2023 se Češi ze všeho nejvíce bojí inflace a znehodnocení peněz. Přes 90 procent z nich má strach právě z toho, že i letos přijdou o podstatnou část kupní síly svých úspor a mezd. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Median. Ekonomové...


Ranní shrnutí (11.01.2023)
Kurzy.cz | 10:11:16
Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše, akcie s malou kapitalizací a technologickými akciemi překonaly ostatní indexy. Dow Jones si připsal 0,56 %, S&P 500 se posunul o 0,70 % výše a Nasdaq rostl o 1,01 %. Russell 2000 rostl o 1,49 %


...


Powell (Fed): Obnovit stabilitu cen si může vyžádat nepopulární kroky. Růst sazeb bude pravděpodobně dále pokračovat
Kurzy.cz | 10:10:48
Šéf amerického Fedu Jerome Powell včera připomněl, že centrální banka ve své snaze zajistit cenovou stabilitu, která je pro zdravou ekonomiku naprosto zásadním a klíčovým předpokladem, může přijít s politicky krátkodobě nepopulárními opatřeními.


Vyšla nová ročenka genderových statistik: Rozdíl mezi průměrnou hrubou měsíční mzdou mužů a žen v roce 2021 činil 7 tisíc korun v prospěch mužů. Hodnoty u naděje dožití jak žen, tak mužů vlivem pandemie koronaviru klesly na úroveň roku 2010.
Kurzy.cz | 10:03:34
Rozdíl mezi průměrnou hrubou měsíční mzdou mužů a žen v roce 2021 činil 7 tisíc korun v prospěch mužů. Hodnoty u naděje dožití jak žen, tak mužů vlivem pandemie koronaviru klesly na úroveň roku 2010. Ženy tvořily jen desetinu z celkového počtu osob, kt...


ČNB by se mohla zabývat alternativami k inflačnímu cílování
Kurzy.cz | 10:01:48
Cílování průměrné inflace je něco mezi cílováním inflace a cenové hladiny. Pokud mu lidé rozumí, mohou upravovat svá inflační očekávání, čímž pomáhají centrální bance. Má to však předpoklad silné racionality. Lidé však mnohdy vůbec nerozumí, co vlastně...


Inženýrská komora varuje před neodbornou přípravou a montáží fotovoltaiky – zvyšuje nebezpečí požáru
Kurzy.cz | 10:01:15
Usnadnění povolování střešních fotovoltaických elektráren by nemělo být na úkor bezpečnosti. Takový je komentář České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) k probíhající novelizaci energetického zákona a souběžného stavební


Poslední úpravy, stěhování nových nájemníků.Technologický park TechTower v Plzni se slavnostně otevře ve středu 1. února
Kurzy.cz | 09:58:44
Prostory o celkové ploše deset tisíc metrů čtverečních se už pomalu plní, své nové působiště v TechToweru najdou inovativní firmy, které budou mít k dispozici řadu moderních technologií.


Prosincová inflace zaostala za očekáváním
Kurzy.cz | 09:55:44
Inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziroční dynamika proto zvolnila z listopadových 16,2 % na 15,8 %. Klíčová bude lednová inflace.


MF: Informace o předávání operativních účetních záznamů do Centrálního systému účetních informací státu (CSÚIS) pro rok 2023
Kurzy.cz | 09:45:00
Ministerstvo financí zveřejňuje informaci o předávání operativních účetních záznamů do Centrálního systému účetních informací státu (CSÚIS) pro rok 2023.


Škoda Auto dodala v roce 2022 celosvětově 731 300 automobilů
Kurzy.cz | 09:31:33
Mladá Boleslav, 11. ledna 2023 – Uplynulý rok byl pro společnost Škoda Auto, stejně jako pro celé automobilové odvětví, naplněn řadou výzev. Avšak navzdory přetrvávajícímu nedostatku polovodičů, válce na Ukrajině, potížím v dodavatelském řetězci, rosto...


DOE report, projevy členů ECB - Ekonomický kalendář XTB - Evropské indexy otevírají výše
Kurzy.cz | 09:10:53
Evropské indexy otevírají výše Zpráva DOE po masivním růstu zásob signalizovaném daty API Projevy členů ECB Navzdory smíšenému obchodování v Asii se evropské indexy ve středu ráno obchodovaly výše. Část jednodenních zisků byla umazána těs...


Průměrná míra inflace v roce 2022 dosáhla 15,1 %
Kurzy.cz | 09:08:43
Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců. V prosinci dosáhla 15,1 %. Tato míra inflace je vhodná...


ČR - inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziročně zpomalila růst na 15,8%
Kurzy.cz | 09:03:17
Celková úroveň spotřebitelských cen zůstala v prosinci stejná jako v listopadu (meziměsíční změna 0,0 %). Pokles cen především v oddíle doprava byl kompenzován růstem cen zejména v oddílech bydlení, rekreace a kultura a v oddíle potraviny a nealkoholic...


Škoda loni prodala méně aut. Lídrem zůstává Octavia, dařilo se elektrickému Enyaqu
aktuálně.cz | 11:57:28
Škoda loni prodala o skoro 17 procent automobilů méně než v roce 2021. Nejoblíbenějším modelem zůstává Octavia.


Výměnu ministrů nechystám, řekl Fiala. Kvůli válce na Ukrajině vláda upravuje program
aktuálně.cz | 11:27:42
Revize vládního programu je podle premiéra nutná kvůli válce na Ukrajině a jejím důsledkům, se kterými se při práci na původní verzi nemohlo počítat.


Stát začne dražit mikiny s podpisem. Peníze chce dát na obnovu energetiky na Ukrajině
aktuálně.cz | 10:55:04
V crowfundigové kampani a aukci bude stát nabízet asi 70 mikin, některé z nich jsou podepsané politiky a dalšími známými osobnostmi.


Kdy s dítětem na pohotovost a kdy je to zbytečné? Odpovídáme na nejčastější otázky
aktuálně.cz | 10:42:16
Kdy je na čase vyrazit s dítětem k lékaři a kdy ho lze zatím léčit doma? Aktuálně.cz přináší odpovědi na nejčastější otázky.


Do přípravy dálnice znovu zasáhlo ministerstvo. Územní řízení nemůže pokračovat
Denik.cz | 10:10:00
Příprava středočeské části D3 udělala krok vzad. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) už podruhé zrušilo rozhodnutí plzeňského krajského úřadu o výjimkách z ochrany zvláště chráněných druhů živočichů. Věc vrátilo do Plzně k novému projednání. Bez rozhodnutí o výjimkách nemůže pokračovat ani územní řízení, žádost o územní rozhodnutí podalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začátkem prosince na Krajském úřadu Středočeského kraje.


Český VSHosting vstupuje do Maďarska, chce se tam stát tržní jedničkou
lupa.cz | 13:11:56
Česká společnost VSHosting vstupuje na maďarský trh. Od letošního roku tam začíná působit pod stejným názvem.


Sjednotit daň z přidané hodnoty není problém. Ten nastává ve chvíli, kdy má vláda jasně říct, koho podpoří
Hospodářské noviny | 14:00:02
Třísetmiliardové schodky, z toho dvě stě miliard strukturálního deficitu (který vypovídá o tom, že povinné výdaje jsou o tuto částku vyšší než nastavené příjmy), to už je důvod k reformě. Což samozřejmě rozpočtově zodpovědná (jak si ráda říká) vláda...


Že není koho volit? Nesmysl, kandidáti nejsou vůbec špatní, to nejdůležitější kritérium (snad) splňuje i Babiš
Hospodářské noviny | 14:00:03
Havel? Sukničkář, docela intrikán, původně podlehl iluzi, že NATO už nebude potřeba. Churchill? Alkoholik, rasista i na poměry své doby a člověk, který se kromě Hitlera prakticky ohledně všeho mýlil. Masaryk? Upjatý moralista, zasahoval do činnosti...


Potravinová spolupráce pod dohledem Křetínského. Metro kupuje čtvrtinu Košík.cz
Hospodářské noviny | 14:00:03
Když si v online supermarketu Košík.cz objednáte nákup z Moravy nebo jižních Čech, přijede k vám z prodejny Makro. Velkoobchod s potravinami, který patří do nadnárodní sítě společnosti Metro, už s Košíkem úzce spolupracuje od roku 2020. Nově...


Během dvou dnů si lidé zažádali o dotace na energetické úspory za více než čtvrt miliardy korun
Hospodářské noviny | 14:00:03
Až 150 tisíc korun mohou vybrané domácnosti získat na energetická úsporná opatření v rodinných domech. Jde například o výměnu oken, dveří nebo zateplení stropu či fasády. V pondělí spuštěný program Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light) slibuje...


Jak na druhé kolo bez Babiše? Uberme hlasy Pavlovi, zní z tábora Nerudové
idnes.cz | 13:23:00
Český režisér Jan Látal zveřejnil taktiku, díky které by údajně do druhého kola prezidentské volby nepostoupil Andrej Babiš, ale Petr Pavel a Danuše Nerudová. Pro všechny nerozhodné voliče či podporovatele jiných kandidátů se z přehledného plánku jeví podle něj jako nejlepší volba bývalá rektorka Mendelovy univerzity. Pro tu dokumentarista natočil volební spot.


Vykrádali firmy po celém Česku, kvůli rychlému útěku loupili u dálnic
idnes.cz | 13:18:00
Na soud čeká dvojice zlodějů, které svitavští kriminalisté zadrželi loni v říjnu. Lupiči po republice vykrádali firmy poblíž hlavních silničních tahů. Způsobili tím škodu za sedm milionů korun.


Mohou za extrémní inflaci centrální banky? Ano, špatně přečetly ekonomiku
Hospodářské noviny | 14:00:05
V roce 2023 se Češi ze všeho nejvíce bojí inflace a znehodnocení peněz. Přes 90 procent z nich má strach právě z toho, že i letos přijdou o podstatnou část kupní síly svých úspor a mezd. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Median. Ekonomové...


Rallye Dakar 2023: Loprais končí! Nepustili ho na start další etapy
Auto.cz | 13:15:00
Vedoucí jezdec kategorie kamionů na 45. ročníku Rallye Dakar - Aleš Loprais, nemůže pokračovat v soutěži. Musí být k dispozici orgánům, které vyšetřují nehodu s tragickými následky, ke které došlo v předchozí deváté etapě.


TEST VW Multivan T7 eHybrid – Nejpraktičtější plug-in hybrid dneška
Auto.cz | 12:50:00
Myšlenka testu velkého plug-in hybridu v zimních podmínkách nebyla vůbec špatná. Kdyby si letošní prosinec nehrál na jaro…


Roman Staněk pojede formuli 2 s týmem Trident!
Auto.cz | 12:41:00
Česká republika bude mít po jedenácti letech opět svého zástupce krok od formule 1. Roman Staněk bude letos závodit v šampionátu formule 2 s týmem Trident.


Potvrzeno: Škoda letos představí nový Kodiaq a Superb. A dva facelifty
Auto.cz | 11:43:00
Škoda chystá na letošní rok několik zajímavých novinek. Těmi nejdůležitějšími jsou jistě nové generace modelů Superb a Kodiaq.


Cizinec zavraždil svou známou, policistům se přiznal na cestě ze záchytky
idnes.cz | 12:31:00
Až dvacetileté vězení hrozí cizinci, který v Brně zavraždil svou krajanku v jejím bytě a následně s její kartou platil v obchodě. Policistům se k činu přiznal, když jej odváželi ze záchytky.


Kvůli programu se rodí víc dětí, „chválil“ ČT poslanec SPD Kobza
idnes.cz | 12:12:00
Programy, které nabízí veřejnoprávní Česká televize, přispívají podle poslance opoziční SPD Jiřího Kobzy k vyšší porodnosti v České republice. Kobza o tom ve středu vtipkoval při projednávání novely zákona o České televize a Českém rozhlase.


Lidi v obcích kolem Vrbětic zaskočily nové plány na výrobu granátů
idnes.cz | 12:12:00
Starostové obcí kolem muničního areálu ve Vrběticích, v němž v roce 2014 vybuchl uskladněný materiál, jsou nepříjemně zaskočení plány ministerstva obrany. To chce do muničních skladů směřovat část výroby granátů. Záměr potvrdila i někdejší uherskobrodská zbrojovka, která má výrobu na starosti.


Návštěva ve výhodnou dobu, píší ve Francii o Babišovi. Připomínají vyšetřování
idnes.cz | 12:10:00
Úterní návštěva bývalého českého premiéra a současného kandidáta na prezidenta Andreje Babiše u francouzského prezidenta Emmanuela Macrona přišla pro Babiše ve „velmi výhodnou chvíli“, pouhé tři dny před prvním kolem prezidentských voleb v České republice, píše francouzský deník Le Monde. O Babišovi mluví jako o „populistickém kandidátovi“ a připomíná předběžné vyšetřování jeho možných daňových úniků ve Francii.


Inflace byla loni druhá nejvyšší v historii ČR, průměrně 15,1 %. Vysoké jsou náklady na bydlení
Kurzy.cz | 13:51:45
Inflace byla loni v Česku druhá nejvyšší v historii samostatné České republiky, průměrně činila 15,1 procenta. Vyšší byla pouze v roce 1993. Ceny zboží úhrnem v roce 2022 vzrostly o 16,8 procenta a ceny služeb o 12,3 procenta, vyplývá to z aktuálních dat&


Kdo v ANO Babiše nevolí? Mnozí výběr tají, někteří preferují Pavla
idnes.cz | 11:39:27
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a ostravský primátor Tomáš Macura z hnutí ANO v týdnu uvedli, že v prezidentské volbě nedají hlas šéfovi hnutí Andreji Babišovi. Expremiér může počítat s hlasem ústeckého hejtmana Jana Schillera či primátorů Tomáše Navrátila a Petra Vrány. Další straničtí politici si své rozhodnutí chtějí nechat pro sebe.


DOKUMENT: Co vše řekl v rozhovoru premiér Petr Fiala pro agenturu ČTK
idnes.cz | 11:31:00
Premiér Petr Fiala poskytl rozhovor agentuře ČTK. Mimo jiné se vyjádřil k plánované revizi vládního programu, pomoci Ukrajině i k zastropování cen energií. Redakce iDNES.cz přináší kompletní přepis rozhovoru.


DE30 přeskakuje hranici 15 000 bodů
Kurzy.cz | 13:08:04
Evropské akciové indexy těží z rizikové nálady, která se projevila během včerejší seance na Wall Street. DE30 poprvé od konce února 2022 překonal hranici 15 000 bodů a obchoduje se nad úrovní před invazí. Trhy se obávaly, že Powell během svého včerejší...


12 h - Evropa dopoledne roste nehledě na snížení výhledu od SB, na BCPP jde Erste proti ČEZu a domácím bankám, koruna neudržela ranní posilování, ropa kolem 80 USD
Kurzy.cz | 12:23:47
Evropské akciové trhy v polovině týdne v průběhu dopoledne dále posilují. V plusech je většina hlavních sektorů, nejvíce se daří maloobchodu s růstem indexu o cca 1,7%, klesá sektor pojišťovacích služeb s oslabením o 1,1%.


Ústí na Orlicí: Prezidentské volby 2023 začaly. Jako první mohou hlasovat z auta lidé, kteří jsou v izolaci či karanténě s covid-19.
Kurzy.cz | 12:15:00
Jedno ze čtyř drive-in stanovišť v Pardubickém kraji je v Ústí na Orlicí, v provozu bude do 17.00 hodin. Do dnešní, tedy středeční 16. hodiny je možné zajít na úřad v místě trvalého bydliště a požádat o voličský průkaz.


Zásoby plynu v Česku k 9.1.2022 - zásobníky naplněny z 86%
Kurzy.cz | 12:13:45
Zvýšená zimní energetická spotřeba se nadále projevuje pouze mírně na poklesu stavu zásob plynu. Nicméně dané komodity se zdá stále dostatek, když v zásobnících se nachází ekvivalent 32022,1 GWh. Naplněny jsou z 86,86%.


Wells Fargo se hodlá stáhnout z US hypotečního trhu, přitom je stále jeho No1
Kurzy.cz | 12:01:45
Vedení americké banky Wells Fargo oznámilo, že kvůli regulatorním požadavkům a růstu sazeb mění svůj cíl ohledně své pozice na tamním hypotečním trhu a lidově řečeno šlape na brzdu a řadí zpátečku s cílem tento segment ve svých aktivitách dramaticky&helli


Sjednotit daň z přidané hodnoty není problém. Ten nastává ve chvíli, kdy má vláda jasně říct, koho podpoří
iHned.cz | 14:00:22
Třísetmiliardové schodky, z toho dvě stě miliard strukturálního deficitu (který vypovídá o tom, že povinné výdaje jsou o tuto částku vyšší než nastavené příjmy), to už je důvod k reformě. Což samozřejmě rozpočtově zodpovědná (jak si ráda říká) vláda...


Že není koho volit? Nesmysl, kandidáti nejsou vůbec špatní, to nejdůležitější kritérium (snad) splňuje i Babiš
iHned.cz | 14:00:22
Havel? Sukničkář, docela intrikán, původně podlehl iluzi, že NATO už nebude potřeba. Churchill? Alkoholik, rasista i na poměry své doby a člověk, který se kromě Hitlera prakticky ohledně všeho mýlil. Masaryk? Upjatý moralista, zasahoval do činnosti...


Potravinová spolupráce pod dohledem Křetínského. Metro kupuje čtvrtinu Košík.cz
iHned.cz | 14:00:23
Když si v online supermarketu Košík.cz objednáte nákup z Moravy nebo jižních Čech, přijede k vám z prodejny Makro. Velkoobchod s potravinami, který patří do nadnárodní sítě společnosti Metro, už s Košíkem úzce spolupracuje od roku 2020. Nově...


Během dvou dnů si lidé zažádali o dotace na energetické úspory za více než čtvrt miliardy korun
iHned.cz | 14:00:23
Až 150 tisíc korun mohou vybrané domácnosti získat na energetická úsporná opatření v rodinných domech. Jde například o výměnu oken, dveří nebo zateplení stropu či fasády. V pondělí spuštěný program Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light) slibuje...


Prezidentské volby 2023 začaly. Jako první mohou v Mostě hlasovat lidé, kteří jsou v izolaci či karanténě s covid-19.
Kurzy.cz | 10:24:00
Volit z auta na drive-in stanovišti, které bylo zřízeno na parkovišti u zimního stadionu, je možné až do 17 hodin. Druhou variantu, kterou mohou nakažení využít, je požádat telefonicky 775 868 535 krajský úřad o příchod speciální komise, která dorazí v&he


Prosincová inflace je nečekaně nízká, bez vládních zásahů by však opět přesahovala 19%. Nyní pomohlo také zlevnění ropy a pohonných hmot
Kurzy.cz | 10:18:12
Prosincová inflace, meziročně 15,8 procenta, zaostala za drtivou většinou expertních odhadů. Pozadu zůstal také meziměsíční údaj. Mezi listopadem a prosincem totiž ceny stagnovaly, což také prakticky nikdo nečekal.


Hodonín, prezidentské volby 2023. Jako první dnes mohou v prezidentských volbách volit lidé v izolaci kvůli nemoci covid-19.
Kurzy.cz | 10:15:00
Jako první dnes mohou v prezidentských volbách volit lidé v izolaci kvůli nemoci covid-19. Hlasovat mohou z auta na volebním stanovišti drive in, které je v každém okrese. Pro voliče z Hodonína a Hodonínska je stanoviště drive in na parkovišti u...


Vystoupení J.Powella ve Stockholmu nepřineslo nové informace k dalším krokům FED
Kurzy.cz | 10:14:19
Akciové indexy v USA navzdory pondělním jestřábím komentářům členů FOMC R.Bostica a M. Dalyové vzrostly. Ti naznačili, že úrokové sazby se budou pravděpodobně po většinu roku 2023 pohybovat nad úrovní 5%.


Středočeský kraj ode dneška přijímá žádosti o dotace ze dvou fondů zaměřených na životní prostředí - v těchto dvou fondech je dohromady 27 milionů korun
Kurzy.cz | 09:59:06
Středočeský kraj ode dneška přijímá žádosti o dotace ze dvou fondů zaměřených na životní prostředí. Jeden je primárně zaměřen na projekty, které pomáhají chránit krajinu před suchem i povodněmi, druhý se týká environmentálního vzdělávání, výchovy a osv...


Liberecký - Dnešním dnem začíná volba prezidenta ČR 2023. Dohlížíme na klidný průběh voleb
Kurzy.cz | 09:40:00
Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje Dohlížíme na klidný průběh voleb KRAJ - Dnešním dnem začíná volba prezidenta České republiky 2023. Dnešním dnem začínají v České republice prezidentské volby.


Největší špionka studené války. Kubánská agentka je na svobodě a zpátky v Karibiku
aktuálně.cz | 13:29:40
Kubáncům vyzrazovala obranné plány USA, neváhala přitom zradit svoji rodinu. Federální věznici v Texasu opustila Ana Montesová v pátek.


Česká účastnice mise v Afghánistánu přišla o prověrku od NATO, silně opilá bourala
aktuálně.cz | 12:41:36
Podle zjištění Aktuálně.cz bude mít vojákyně Eva V. kvůli incidentu s alkoholem extrémně ztíženou možnost znovu vyrazit na misi.


Babišova návštěva u Macrona? Předvolební kampaň, soudí francouzský deník
Denik.cz | 13:06:00
Úterní návštěva bývalého českého premiéra a současného kandidáta na prezidenta Andreje Babiše u francouzského prezidenta Emmanuela Macrona přišla pro Babiše ve „velmi výhodnou chvíli“, pouhé tři dny před prvním kolem prezidentských voleb v České republice, píše francouzský deník Le Monde. O Babišovi mluví jako o „populistickém kandidátovi“ a připomíná předběžné vyšetřování jeho možných daňových úniků ve Francii.


PODCAST: Čechům vláda pomohla dvacetkrát víc než Ukrajincům, říká Lipavský
Denik.cz | 12:00:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský na konkrétních číslech dokládá, že vláda Petra Fialy pomohla českých občanům mnohonásobně větší částkou, než kterou věnovala na pomoc Ukrajině a Ukrajincům


Vloupání vynesla mužům sedm milionů korun. Skončili ve vazbě
Denik.cz | 10:52:00
/VIDEO/ "Dostaneš, pouta, žádné prudké pohyby, budeš poslouchat, co ti řekneme…" Vloupačky v Nové Vsi u Litomyšle a Hradci nad Svitavou mají na svědomí dva recidivisté, kteří kradli v šesti krajích republiky. Po vloupání na Moravě ale spadla klec. Oba muži jsou ve vazbě. Účet osmnáct skutků a škoda sedm milionů korun možná nebude konečný. Podívejte se na zadržení ve videu.


Babiš nemůže spoléhat na Zemanovy voliče. Zásadní bude, koho podpoří příznivci SPD
Respekt | 13:07:52
Podle dostupných dat šéf ANO dostane maximálně polovinu voličů současného prezidenta z roku 2018Drahé energie nebo digitální diktatura. Co je podle kandidátů na prezidenta největší problém ČR?
Reflex | 12:00:00
Rozdělená společnost, drahé energie, zhoršená bezpečnostní situace nebo vysoká inflace. Názory na to, co je v současnosti největší problém České republiky, se různí. Jestli v tom mají jasno kandidáti na prezidenta, se dozvíte ve videu.


Pssst! Věž, koupíš věž? Never more veksláckému způsobu, jakým se arcibiskupství zbavuje Jindřišské věže
Reflex | 11:20:00
Máte věž? A můžu ji vidět? Může ji vidět každý, už docela dlouho stojí u kostela sv. Jindřicha v Praze. Patří Arcibiskupství pražskému, které ji ale prodává způsobem ne zas tak starým – připomínajícím kšeftování s bony a valutami před sotva čtyřiceti lety. A to si kus památkové rezervace zapsané na seznamu dědictví UNESCO nezaslouží. Lepší vizuální identitu než tu čerstvou by si možná zasloužilo pražské Výstaviště. A pořádně napráskat si naopak zaslouží kruhy blízké švédské nobelovské akademii za sexuální násilí, které odkryla kniha Kruh.


Podporu saúdské kandidatury na pořádání fotbalového MS prý Ronaldo ve smlouvě nemá
Tiscali-zprávy | 10:52:14
Vedení klubu an-Nasr odmítlo spekulace médií, podle nichž má hvězdný fotbalový útočník Cristiano Ronaldo ve smlouvě s klubem lukrativní klauzuli o podpoře kandidatury Saúdské Arábie na pořádání mistrovství světa v roce 2030.


Křetínského rošády. Metro kupuje čtvrtinu Košíku
E15-ekonomika | 12:22:00
Společnost Metro, která na českém trhu funguje pod značkou Makro, vstupuje do českého dovozce potravin Košík.cz. Nově získává čtvrtinový podíl, jenž se může rozšířit až na 30 procent. Největším akcionářem německého velkoobchodníka s potravinami jsou přitom miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří jsou zároveň většinovými vlastníky společnosti Košík.


Ondřej Malý: Evropská regulace platforem bude vzorem i pro Američany
E15-ekonomika | 12:00:00
Evropská unie je bezpochyby celosvětová regulační velmoc, což se v poslední době ukazuje hlavně v oblasti digitální ekonomiky. Třeba už řadu let funkční nařízení o ochraně údajů GDPR je vzorem pro celou řadu podobných legislativních norem po celém světě – od Číny přes Thajsko, Japonsko, Brazílii až po americký stát Kalifornie. Akt o digitálních službách, který má za cíl regulovat fungování především velkých vyhledávačů a platforem, jako je Google, Facebook nebo Instagram, bude nejspíš dalším regulačním exportním artiklem Evropy.


Křetínského rošády. Metro kupuje čtvrtinu Košíku
E15-politika | 12:22:00
Společnost Metro, která na českém trhu funguje pod značkou Makro, vstupuje do českého dovozce potravin Košík.cz. Nově získává čtvrtinový podíl, jenž se může rozšířit až na 30 procent. Největším akcionářem německého velkoobchodníka s potravinami jsou přitom miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří jsou zároveň většinovými vlastníky společnosti Košík.


Ondřej Malý: Evropská regulace platforem bude vzorem i pro Američany
E15-politika | 12:00:00
Evropská unie je bezpochyby celosvětová regulační velmoc, což se v poslední době ukazuje hlavně v oblasti digitální ekonomiky. Třeba už řadu let funkční nařízení o ochraně údajů GDPR je vzorem pro celou řadu podobných legislativních norem po celém světě – od Číny přes Thajsko, Japonsko, Brazílii až po americký stát Kalifornie. Akt o digitálních službách, který má za cíl regulovat fungování především velkých vyhledávačů a platforem, jako je Google, Facebook nebo Instagram, bude nejspíš dalším regulačním exportním artiklem Evropy.


V Radě Českého rozhlasu usedne Jiří Dohnal
lupa.cz | 15:35:51
Dlouholetý redaktor hudebního nakladatelství Českého rozhlasu Jiří Dohnal usedne v kontrolním orgánu tohoto veřejnoprávního média. V tajném hlasování o tom rozhodli poslanci.


Interní komise ČT nezjistila v případu Wollner žádný trestný čin
lupa.cz | 15:20:15
Česká televize se nadále zabývá podnětem na bossing v redakci pořadu Reportéři ČT. Dnes vyprší termín, kdy se má moderátor a dramaturg Marek Wollner vyjádřit k závěrečné zprávě interní komise.


E-maily v Outlooku napříště sepíše umělá inteligence, plánuje Microsoft
lupa.cz | 14:12:38
Společnost Microsoft údajně experimentuje se zabudováním jazykové umělé inteligence (AI) do svých aplikací Word, PowerPoint a Outlook. Podle serveru The Information Microsoft už začlenil neznámou verzi modelu GPT společnosti OpenAI do Wordu. Umožňuje generování textu v rámci funkce automatického dokončování.


Byl to nejtěžší rok života, říká partnerka Cristiana Ronalda o ztrátě dítěte
revue.idnes.cz | 15:40:00
Přítelkyně slavného fotbalisty Cristiana Ronalda, o devět let mladší modelka Georgina Rodriguezová, se rozhovořila o tom, jak tragickým se pro ni a jejího partnera stal uplynulý rok. Těšili se na dvojčata, syna a dceru – porod však přežilo pouze jedno z dětí.


Móda z Glóbů: Celebrity předvedly těhotenská břicha, bujné vnady i nevkus
revue.idnes.cz | 12:57:00
Na letošních Zlatých glóbech se opět mohly celebrity předvést na červeném koberci. Některé dámy opravdu zazářily, zatímco jiným se výběr outfitu moc nepovedl. Nezaostali ani pánové, kteří ne vždy vsadili na černou.


Embargo na ruskou ropu zabírá, tvrdí Finové. Moskva tratí 160 milionů eur denně
idnes.cz | 15:21:00
Embargo na ruskou ropu začíná fungovat a citelně snižuje příjmy z Ruska z obchodu s energetickými surovinami, uvedlo finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA). Jeho analytici spočítali, že kvůli embargu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně.


Kandidovat lze po vyhlášení voleb, podpisy exposlanců neplatí, odmítl ÚS Rohanovou
idnes.cz | 15:20:23
Ústavní soud (ÚS) ve středu na tiskové konferenci oznámil, proč zamítl stížnost Denisy Rohanové proti vyloučení z kandidatury na prezidentku. Rohanová požadovala také odklad voleb. Kandidátku je možné podat jen po vyhlášení voleb, nelze použít podpisy exposlanců, komentoval rozhodnutí soud.


Porsche představuje polepy pro 911 Dakar. Nejsou ale inspirované Dakarem
Auto.cz | 15:54:00
Automobilka Porsche v listopadu představila terénní verzi svého nejznámějšího modelu 911. Ta dostala s odkazem na legendární vytrvalostní závod přídomek Dakar.


2023 rallye v České republice: Kalendář MČR v rally i rallysprintu
Auto.cz | 15:30:00
V ČR se v roce 2023 samozřejmě pojede Mistrovství České republiky v rally, série Rallysprint i amatérské podniky. Tento rok sem však zavítá také WRC!


Na černé listině Bugatti má být i Tom Cruise, důvodem byl malý problém s dveřmi
Auto.cz | 14:56:00
Drobný problém s otvíráním dveří před všudypřítomnými fotoaparáty a kamerami prý slavnému herci zavřel dveře k objednání dalšího vozu Bugatti.


WRC 2023: Kalendář, jezdci, auta a základní info. Jede se i v ČR!
Auto.cz | 14:30:00
WRC ročník 2023 slibuje pořádnou podívanou. Extrémně rychlá auta i nadlidská generace jezdců. A na konci října se světový šampionát pojede i v ČR!


Citroën C4 X má české ceny. Se slevou je i elektrická verze pod milion. Potěší také možností dieselu
Auto.cz | 13:59:00
Nový francouzský crossover se chystá k zákazníkům v České republice. Nabídka motorizací i výbav je velmi pestrá.


Kvůli opravě stropní desky bude letos stanice Florenc zavřená osm víkendů
idnes.cz | 14:39:00
Oprava stropní desky na pražské Florenci zastaví metro na lince C v úseku mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží. Metro nepojede v sobotu 14. a v neděli 15. ledna. Cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu XC nebo tramvaj číslo 36. Sedm dalších výluk se uskuteční postupně během roku.


Pracovníci útulku zavolali strážníky na opilého řidiče, ten hlídce zpíval operu
idnes.cz | 14:22:00
Nečekaný kulturní zážitek dopřál opilý řidič brněnským strážníkům, kteří jej zastavili po cestě ze zvířecího útulku. Po přiznání, že vypil sklenku whiskey a několik piv, začal zpívat část Prodané nevěsty. Hlídku tím však neobměkčil.


Německo chce mít 15 milionů elektroaut v roce 2030. Levná nebudou, varuje BMW
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
Německo v zájmu dosažení klimatických závazků musí urychlit nástup elektrické dopravy. Na jednání s kancléřem Olafem Scholzem se na tom shodli zástupci automobilového průmyslu, kteří rovněž potvrdili dřívější cíl v podobě nejméně 15 milionů elektrických aut na německých silnicích do roku 2030.


Ukrajinské komando během bleskové operace vymazalo celou ruskou jednotku
idnes.cz | 14:15:00
Ukrajinské speciální jednotky mají na kontě úspěšný zásah při bojích u Bachmutu. Při bleskové operaci zabily 15 ruských vojáků a dalších šest zajaly poté, co je v noci k pozicím ruských vojáků navedl dron.


Povinnost zveřejnit dárce splnili jen čtyři kandidáti, ostatním hrozí pokuta
idnes.cz | 14:11:00
Jen čtyři prezidentští kandidáti zcela splnili povinnost zveřejnit své dárce. Dva nezveřejnili potřebné údaje vůbec. Ve středu to uvedl Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Podle něj dárce nezveřejnili Tomáš Zima a Josef Středula, na kterého se povinnost vztahuje i přes to, že v neděli z volby odstoupil.


Výhled na zlato v roce 2023 - v první polovině roku by mohla cena dále růst
Kurzy.cz | 15:53:39
„V roce 2022 byla cena zlata podpořena vysokou inflací, geopolitickými konflikty a pádem kryptoměn. V první polovině letošního roku by se zlatu mohlo nadále dařit, nicméně ve druhém pololetí zřejmě bude ubývat důvodů pro další růst ceny vzácného kovu,“&he


Nemáme právo předat svět dalším generacím v horším stavu, říká manažerka
idnes.cz | 14:00:00
Její křestní jméno voní po heřmánku a příjmení vibruje pozitivními emocemi. Kamila Šťastná, vedoucí marketingu firmy Sonnentor, má bylinky jako pracovní náplň. Dělá, co ji těší a baví. Vděčí za to svému jménu? Kdo ví? Ale bez píle, pokory a nadšení by to určitě nešlo.


Senát dal zelenou nové vlně obnovitelných zdrojů. Pod revoluční novelou Lex OZE 1 zbývá už jen podpis prezidenta
Kurzy.cz | 15:44:05
Senátoři dnes schválili novelu zákona nazývanou Lex OZE 1, která přinese přelomové změny vedoucí k rozvoji solární i větrné energetiky v Česku. Novela usnadní výstavbu obnovitelných zdrojů energie, například instalaci malých elektráren, u kterých zvyšuje&


Kuřáci si kvůli spotřební dani připlatí nejméně čtyři koruny za krabičku
idnes.cz | 13:25:00
Krabička cigaret letos kvůli zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků zdraží nejméně o čtyři koruny. Do konce března musí skončit prodej produktů s loňskými cenami.


EURCHF překonává hlavní rezistenci
Kurzy.cz | 15:13:04
Euro je ve středu nejúspěšnější měnou skupiny G10, zatímco švýcarský frank je nejhorší. Euro nadále posiluje díky nedávným jestřábím výrokům několika členů ECB. Tento narativ včera posílil jeden z agresivnějších představitelů, a to Isabel Schnabelová, ...


Návrat dlouhodobě nízkých sazeb spíše nepřijde, domnívá se ekonom Larry Summers
Kurzy.cz | 15:12:40
Posledních třicet let doprovázel soustavný pokles sazeb, který trval až donedávna. Šlo o prostředí, kdy se velká část ekonomických úvah točila kolem takzvané dlouhodobé stagnace, kterou charakterizuje slabá poptávka a právě tlak na nižší sazby.


Zeman se nechce omlouvat za lež o neschopnosti Šarapatky, podal dovolání
idnes.cz | 13:17:00
Prezident Miloš Zeman podal dovolání ve sporu se svým bývalým poradcem Zdeňkem Šarapatkou. Tomu se měl omluvit za výrok, že ho vyhodil pro neschopnost. Mluvčí Okresního soudu v Rakovníku Marcel Lehečka to řekl serveru Seznam Zprávy. O omluvě pravomocně rozhodl Krajský soud v Praze loni v listopadu.


Banksyho online aukci napadli ruští trollové. Umělec pomáhá Ukrajině
idnes.cz | 13:05:00
Internetová aukce kolekce padesáti kusů Banksyho grafiky dražené na pomoc Ukrajině se stala terčem tisíců nepřátelských útoků z ruských IP adres, odhalila charitativní organizace Legacy of War Foundation. Světoznámý a anonymní umělec oznámil prodej svých děl v limitované edici, aby získal finanční prostředky na podporu „přátel na Ukrajině“.


„Pakt svobodných měst jede do svobodného a hrdého Kyjeva.“ Hřib navštíví s dalšími primátory Ukrajinu
iHned.cz | 16:00:15
Primátoři Prahy, Varšavy, Bratislavy a Budapešti se ve středu vypravili na návštěvu Kyjeva. Uvedla to polská stanice Polsat News. Čtveřice komunálních politiků podle ní měla v plánu v ukrajinské metropoli mimo jiné setkání se svým kyjevským...


Primátorka Brna vymáhala dluhy z jízdenek pro firmu hazardního krále. Tvrdý byznys vynesl desítky milionů
iHned.cz | 16:00:15
Když Markéta Vaňková (ODS) poprvé v roce 2018 usedla na křeslo brněnské primátorky, média včetně HN připomněla, že mezi roky 2007 až 2011 jako advokátka vymáhala dluhy původně patřící ostravskému dopravnímu podniku. A to pro neprůhlednou offshorovou...


Elon Musk se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Pomohly mu padající akcie Tesly
iHned.cz | 16:00:16
Vizionář Elon Musk ve své kariéře překonal už mnoho milníků a rekordů. S firmou SpaceX dokázal, že znovupoužitelné rakety nejsou žádné sci-fi, s Teslou zase zcela radikálně změnil automobilový průmysl. Nyní se ale zapsal přímo do Guinessovy knihy...


Západní embargo na ruskou ropu omezuje schopnost financovat válku. Moskvu denně připravuje o 160 milionů eur
iHned.cz | 16:00:16
Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to ve středu nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na...


Američané zrušili zákaz odletů ze všech letišť v zemi. Zavedli ho kvůli závadě na varovném systému
iHned.cz | 16:00:16
Americký Úřad pro civilní letectví (FAA) zrušil zákaz odletů ze všech letišť ve Spojených státech, který ve středu přechodně zavedl kvůli technické závadě. Úřad to oznámil na twitteru. Závada se týkala systému, který poskytuje pilotům a pozemnímu...


Rodinný byznys LVMH. Novou ředitelkou Dioru je nejstarší dcera Bernarda Arnaulta
iHned.cz | 16:00:16
Po prosincovém nástupu syna Antoina na pozici generálního ředitele holdingové společnosti Christian Dior SE rodina nejbohatšího muže planety Bernarda Arnaulta dále posiluje své postavení v rámci koncernu LVMH. Do čela módního domu Dior se nyní...


Rekordní ztráta ČNB. Za loňský rok centrální banka prodělala 412 mld. Kč
Kurzy.cz | 14:08:27
Česká národní banka za celý loňský rok inkasovala ztrátu téměř 412 miliard korun (výsledek s ještě může změnit po dodatcích, ale změna bude pravděpodobně jen miniaturní). Jedná se o historicky rekordní ztrátu, která stáhla čisté jmění ČNB historicky&helli


Tuzemská inflace v prosinci zaostala za očekáváními (Analýza makroindikátorů)
Kurzy.cz | 13:57:41
Česká inflace v meziročním vyjádření zpomalila z
listopadových 16,2 % na 15,8 % v prosinci. To bylo plně v souladu s naší na
trhu nejnižší prognózou. Konsensus analytiků počítal se stagnací meziroční
inflace na 16,2 %, a to při pásmu odhadů od 15,8 % d...


Ministr spravedlnosti projednal se zástupci ČAK novelu zákona o advokacii
Kurzy.cz | 13:48:52
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek se zúčastnil jednání s předsedou a představenstvem České advokátní komory. Společně diskutovali o výši odměn advokátů i o chystané novele zákona o advokacii. Další ze společných jednání ministra spravedlnosti a...


Rusko letos bude přicházet o 200 miliard korun měsíčně jen kvůli zastropování cen ropy a ropných produktů v režii Západu. Už v prosinci přitom Kreml měl historicky nejhlubší rozpočtový schodek
Kurzy.cz | 13:39:20
Rusko bude letos kvůli embargu EU a zastopování cen ropy a ropných produktů přicházet v přepočtu o zhruba 200 miliard korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.


Inflace v prosinci 2022 zpomalila - Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v prosinci 2022
Kurzy.cz | 13:36:49
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v prosinci 2022 Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v prosinci 2022 cenová hladina meziročně o 15,8 %. Inflace tak ve srovnání s listopadem zpomalila, nadále se však nacházela vysoko nad horní...


Jak vybrat správné osvětlení pro každou místnost
Kurzy.cz | 13:23:20
Nároky na osvětlení v interiéru se mění dle činností, jaké v dané místnosti nejčastěji vykonáváme. Základem je sice prosvětlení prostoru přirozeným denním světlem, ale bez doplňujícího umělého zdroje se dnes už neobejdeme.


Fiala a Rakušan mě budou volit, sdílel Babiš smyšlené vyslovení podpory
aktuálně.cz | 15:53:29
Andrej Babiš sdílel zfalšované koláže, v nichž mu vyjadřuje podporu premiér Petr Fiala či předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová.


Zdražení dálniční známky je téměř jisté. Ministr dopravy Kupka nastiňuje, o kolik
aktuálně.cz | 15:49:00
Dálniční známka v Česku stojí deset let stejně, to se má od příštího roku změnit. Nyní probíhají debaty, o kolik kupony zdraží.


Řidič autobusu nadýchal přes tři promile, vezl více než 20 lidí. Případ řeší policie
aktuálně.cz | 14:41:50
Policie vyzvala také cestující a další svědky, aby se jí přihlásili.


Zemřel kardinál Pell, nejvýznamnější katolický duchovní vězněný za zneužívání
aktuálně.cz | 14:32:31
Kardinál George Pell byl v minulosti jako prefekt ekonomického sekretariátu třetím mužem Vatikánu.


Foto: Nakažení volí prezidenta. Za dopoledne jich na nejrušnější místo přijelo pět
aktuálně.cz | 14:30:12
V prezidentských volbách odvolili první lidé. Pro 2700 Čechů s pozitivním testem na covid zřídil stát volební místa, kde mohou hlasovat z auta.


Kvíz: Bez první dámy a bez dětí. Co víte o českých a československých prezidentech?
aktuálně.cz | 14:24:28
Česko bude už v pátek a sobotu v 1. kole voleb vybírat, kdo usedne jako třináctý prezident na Pražském hradě. Co víte o jeho předchůdcích?


Výroba granátů ve Vrběticích? Slíbili jste, že už nikdy, připomínají lidé
Denik.cz | 15:17:00
Vrbětice a jejich muniční sklad se opět dostávají do popředí zájmu. V areálu zdejšího státního podniku Vojenského technického ústavu (VTÚ) by se měly začít vyrábět granáty pro českou armádu.


RETRO: Takhle se měnil Cheb v průběhu času. Některé domy jsou nenávratně pryč
Denik.cz | 15:00:00
Prohlédněte si naši galerii a zavzpomínejte, jak Cheb v minulosti vypadal. Poznáváte všechny domy? Odhadnete, které stavby už ve městě nenajdete? 


VIDEO: Ballerina v Česku. Ve Štramberku točí očekávaný film s Johnem Wickem
Denik.cz | 14:50:00
Okouzlující Štramberk na Novojičínsku se v těchto dnech stává místem, kde vzniká nový americký film Ballerina. Ten navazuje na sérii příběhů o Johnu Wickovi. V hlavní roli Keanu Reeves, zabijáckou baletku Ballerinu, coby hlavní hrdinku filmu, ztvární herečka Ana de Armas. Jak vypadají přípravy na natáčení v praxi? Podívejte se na bohatou obrazovou reportáž redaktora Deníku Ivana Pavelka. 


Stovky zpožděných letů: Úřad v USA kvůli technické závadě zastavil odlety
Denik.cz | 14:27:00
Americký Úřad pro civilní letectví (FAA) dnes nařídil aerolinkám, aby do 09:00 východoamerického času (15:00 SEČ) zastavily všechny plánované odlety. Důvodem je závada na systému, který varuje piloty před různými riziky. Zpoždění kvůli tomu nabralo už více než 1200 letadel, která směřují do Spojených států, opačným směrem, ale i ta, která přes americké území jen přelétávají. Podle sdělení Bílého domu zatím nejsou žádné náznaky, že jde o kybernetický útok, informují tiskové agentury.


Na nový byt chybí peníze. Nákup nebo pronájem nemovitosti si loni rozmyslela třetina Čechů
Hospodářské noviny | 17:00:01
Většina lidí plánuje v následujících pěti letech zůstat ve svém dosavadním bytě nebo domě. Ochlazení ekonomiky, vysoká inflace a drahé hypotéky navíc od případného stěhování odrazují i značnou část těch, kteří dříve o změně bydliště uvažovali. Podle...


Plynové sporáky mohou vést u dětí k rozvoji astmatu. Spojené státy zvažují jejich zákaz
Hospodářské noviny | 17:00:01
Ve Spojených státech v posledních měsících nabírá na síle diskuse, zda by bylo správným krokem zakázat plynové sporáky v domácnostech. Tyto úvahy vycházejí z výzkumů, které poukazují na spojitost mezi zplodinami produkovanými plynovými sporáky a...


„Pakt svobodných měst jede do svobodného a hrdého Kyjeva.“ Hřib navštíví s dalšími primátory Ukrajinu
Hospodářské noviny | 17:00:01
Primátoři Prahy, Varšavy, Bratislavy a Budapešti se ve středu vypravili na návštěvu Kyjeva. Uvedla to polská stanice Polsat News. Čtveřice komunálních politiků podle ní měla v plánu v ukrajinské metropoli mimo jiné setkání se svým kyjevským...


Pravda vítězí? Prezidentem se může opět stát největší lhář a dezinformátor
Hospodářské noviny | 17:00:01
Začala doba největších faulů, podrazů a leváren v prezidentské kampani. Někteří kandidáti v zájmu toho, aby se dostali na Hrad, pod stožár, na kterém vlaje vlajka s nápisem Pravda vítězí, začali lhát o sto šest. A jediné, čím si můžeme být jisti, je...


Primátorka Brna vymáhala dluhy z jízdenek pro firmu hazardního krále. Tvrdý byznys vynesl desítky milionů
Hospodářské noviny | 17:00:01
Když Markéta Vaňková (ODS) poprvé v roce 2018 usedla na křeslo brněnské primátorky, média včetně HN připomněla, že mezi roky 2007 až 2011 jako advokátka vymáhala dluhy původně patřící ostravskému dopravnímu podniku. A to pro neprůhlednou offshorovou...


Posilující koruna pomáhá ČNB, situace se ale může rychle obrátit. Třeba s Babišem na Hradě
Hospodářské noviny | 17:00:02
Silný přelom roku pomohl domácí měně vůči euru k pokoření 24korunové hranice, kde je sice již známým návštěvníkem, za samotnou bránu se ale podívá málokdy. Naposledy na pár dní v roce 2011, předtím také jen na krátko před krachem Lehman Brothers v...


Elon Musk se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Pomohly mu padající akcie Tesly
Hospodářské noviny | 17:00:02
Vizionář Elon Musk ve své kariéře překonal už mnoho milníků a rekordů. S firmou SpaceX dokázal, že znovupoužitelné rakety nejsou žádné sci-fi, s Teslou zase zcela radikálně změnil automobilový průmysl. Nyní se ale zapsal přímo do Guinessovy knihy...


Západní embargo na ruskou ropu omezuje schopnost financovat válku. Moskvu denně připravuje o 160 milionů eur
Hospodářské noviny | 17:00:02
Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to ve středu nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na...


Američané zrušili zákaz odletů ze všech letišť v zemi. Zavedli ho kvůli závadě na varovném systému
Hospodářské noviny | 17:00:02
Americký Úřad pro civilní letectví (FAA) zrušil zákaz odletů ze všech letišť ve Spojených státech, který ve středu přechodně zavedl kvůli technické závadě. Úřad to oznámil na twitteru. Závada se týkala systému, který poskytuje pilotům a pozemnímu...


Dior má novou šéfku. Bernard Arnault svěřil slavný módní dům své prvorozené dceři
Hospodářské noviny | 17:00:02
Rodina nejbohatšího muže planety Bernarda Arnaulta posiluje své postavení v koncernu luxusních značek LVMH. Po prosincovém nástupu syna Antoina na pozici generálního ředitele holdingové společnosti Christian Dior SE se do čela módního domu Dior...


ANO vyslalo do voleb krále konfliktu a prokazuje státu věrolomnou službu
Respekt | 15:24:24
Hejtman Vondrák a primátor Macura udeřili odmítnutím Babiše jako prezidenta hřebík přímo na hlavičkuBabiš si privatizuje zvláštní komoditu, nespokojené voliče
Respekt | 15:01:14
Stručné připomenutí kariéry prezidentského kandidáta Konec prudkého zdražování se stále vzdaluje. Optimismus ČNB není přesvědčivý
Reflex | 16:30:00
Statistici nám spočítali, že ceny v Česku byly v prosinci o 15,8 procenta vyšší než v prosinci loňském a průměrná inflace za celý rok 2022 byla 15,1 procenta. Běžný spotřebitel, který právě v samoobsluze koupil deset vajec a litr mléka, nad tím nejspíše zakroutí hlavou. Má pocit, že se ceny zbláznily a s těmi čísly už dávno nemají nic společného.


Vsaď si a pak běž zvolit svého prezidenta aneb Volba prezidenta pobláznila národ, ale i sázkaře
Reflex | 15:00:00
Již tento pátek ve 14 hodin se otevřou volební místnosti a začne první kolo historicky třetí přímé volby prezidenta České republiky. O stolec na Pražském hradě se nakonec bude pokoušet jen osm uchazečů. Zatímco z této osmičky nakonec zvítězí jen jeden, mezi Čechy vítězi mohou být a nejspíš i budou stovky či tisíce lidí. Tito „šťastlivci“ si totiž na výsledek voleb vsadili nebo ještě v posledních hodinách před volbami vsadí a správně tipnou vítěze nebo speciální sázku (například kolik % hlasů získá dotyčný kandidát). Podle vyjádření sázkových kanceláří volba nového prezidenta celkově roztočí mnoho stovek milionů korun.


Rusové mají doma to, co přáli Evropě. Na Sibiři klesají teploty pod -60 stupňů
Tiscali-zprávy | 15:46:05
Ruská propaganda na konci loňského roku vykreslovala Evropu jako kontinent sevřený třeskutými mrazy a Evropany líčila jako bezmocně mrznoucí tvory bez zemního plynu ze Sibiře (tady a zde). Nastala ale opačná situace.


„Albánský Stalin“ vyhlásil před 77 lety podivný komunistický stát
Tiscali-zprávy | 14:21:55
Jedenáctého ledna 1946 vyhlásil Enver Hodža Albánskou lidovou republiku. Nastolil v zemi jeden z nejtvrdších režimů v Evropě a vládl železnou rukou až do své smrti.


Povinnost zveřejnit dárce zcela splnili jen čtyři prezidentští kandidáti
Tiscali-zprávy | 13:54:23
Povinnost zveřejnit své dárce zcela splnili jen čtyři kandidáti na prezidenta, dva nezveřejnili potřebné údaje vůbec. V tiskové zprávě to dnes uvedl Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Dárce podle něj nezveřejnili Tomáš Zima a Josef Středula, který z volby v neděli odstoupil, ale povinnost se na něj vztahuje. Další uvedli neúplné údaje. Ve správním řízení jim hrozí pokuta od 20 000 do 300 000 korun. Zima za důvod uvedl, že jeho web čelil kyberútoku. Dodal, že potřebné údaje poskytl i přímo úřadu.


Polsko předá Ukrajině rotu tanků Leopard. Ukrajina se bez podpory neubrání, uvedl prezident Duda
E15-ekonomika | 16:14:00
Polsko se rozhodlo předat Ukrajině rotu tanků Leopard 2, stane se tak v rámci mezinárodní koalice, řekl polský prezident Andrzej Duda podle zpravodajské televize TVN 24. Až dosud Západ i přes ukrajinské naléhání poskytoval zemi, která se od loňského února brání ruské ozbrojené agresi, jen tanky ještě sovětské konstrukce či jejich modernizované verze.


Polsko předá Ukrajině rotu tanků Leopard. Ukrajina se bez podpory neubrání, uvedl prezident Duda
E15-politika | 16:14:00
Polsko se rozhodlo předat Ukrajině rotu tanků Leopard 2, stane se tak v rámci mezinárodní koalice, řekl polský prezident Andrzej Duda podle zpravodajské televize TVN 24. Až dosud Západ i přes ukrajinské naléhání poskytoval zemi, která se od loňského února brání ruské ozbrojené agresi, jen tanky ještě sovětské konstrukce či jejich modernizované verze.


Zmocněncem pro rekonstrukci Ukrajiny je Kopečný, premiér vybízí ke koupi mikin
idnes.cz | 17:55:50
Zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny jmenovala vláda. Bude jím Tomáš Kopečný, který koncem roku odešel z funkce náměstka pro průmyslovou spolupráci na ministerstvu obrany, řekl po jednání vlády ministr zahraničí Jan Lipavský. Premiér Petr Fiala také přispěl k iniciativě Rozsvěcíme Ukrajinu.


Stát převede své weby pod jednotnou doménu. Sjednotí se i podoba stránek
idnes.cz | 17:48:00
Vláda ve středu schválila návrh místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše týkající se migrace ústředních orgánů státní správy na jednotnou doménu gov.cz a záměr jednotné podobu webů státních správy. „Dlužíme občanům stát, který působí přehledně, bezpečně a důvěryhodně,“ komentoval novinku Bartoš.


Půlrok policejního Ferrari: několik srazů a nic víc. Najelo 14 kilometrů denně
idnes.cz | 17:45:00
Agresivní řidiči či zloději aut mají od loňského července nového soupeře. Policie právě tehdy do služby zapojila Ferrari F 142 - 458 Italia, které pocházelo z trestné činnosti. Po velkolepém policejním oznámení o nasazení vozu do služby ale mohou řidiči na českých silnicích a dálnicích mluvit o štěstí, pokud vůz vůbec zahlédnou projíždět. Natož v ostré akci.


Rusům bude na Ukrajině velet Gerasimov, ve funkci vystřídá Surovikina
idnes.cz | 17:17:03
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve středu jmenoval velitelem ruských jednotek nasazených na Ukrajině náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova. Nově utvořený post v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu dosud zastával Sergej Surovikin, který se nyní stal Gerasimovým zástupcem.


Fiala volí Babiše, Babiš je pro Fialu. Sítěmi kolují falešné podpory kandidátů
idnes.cz | 17:15:00
Tři dny před prezidentskými volbami se sítěmi začaly šířit falešné zprávy vládních politiků, podle kterých slibují svou podporu Andreji Babišovi. Sdílel je i sám bývalý premiér. Podle politologa Lukáše Valeše mu to však může paradoxně uškodit.


Srážku vlaků u Přerova zavinila nezkušenost strojvůdce. Místo výcviku létal
idnes.cz | 17:07:00
Drážní inspekce dokončila vyšetřování loňské nehody dvou nákladních vlaků u Prosenic na Přerovsku, která dočasně omezila provoz na železničním koridoru a škody dosáhly 28,5 milionu korun. Za viníka inspektoři označili jednoho ze strojvůdců, navíc odhalili řadu pochybení a dokonce také podvádění s vykazováním výcviku i praxe.


Klaus se k volbám nechystá. Je to ostudné, je to smutné, komentoval svůj krok
idnes.cz | 17:06:00
Bývalý prezident Václav Klaus se podle svých slov nechystá jít volit v prvním kole prezidentských voleb. Prohlásil to v rozhovoru na XTV. Klaus krok odůvodnil slovy, že prostě nemá koho volit. „Nedovedu si představit, že bych šel v prvním kole dát někomu svůj hlas. V žádném případě nepůjdu,“ řekl Klaus.


Babiš cítí, že mu Bašta může vzít hlasy a zabránit v postupu, míní politolog
idnes.cz | 16:57:00
S blížícími se volbami zaujal postoj proti dalšímu kandidátovi i Andrej Babiš. Politolog Lukáš Jelínek jeho jednání přisuzuje tomu, že se Babiš obává ztráty části cenných hlasů ve prospěch Jaroslava Bašty. Toto riziko by se totiž podle politologa nemělo podceňovat.


Dáme vám rotu tanků Leopard, slíbilo Polsko Ukrajině. Co na to Němci?
idnes.cz | 16:53:37
Polsko se rozhodlo předat Ukrajině rotu tanků Leopard 2, stane se tak v rámci mezinárodní koalice. Ve středu to řekl polský prezident Andrzej Duda. Až dosud Západ i přes ukrajinské naléhání poskytoval zemi, která se od loňského února brání ruské ozbrojené agresi, jen tanky ještě sovětské konstrukce či jejich modernizované verze.


Chybí informace, Wollner trestný čin nespáchal, vyhodnotila komise ČT
idnes.cz | 16:35:29
Marek Wollner nespáchal trestný čin, oznámil na zasedání Rady České televize generální ředitel Petr Dvořák. Podle něj zpráva neobsahovala informace, které by vedly k podezření. Šéfredaktora reportážní publicistiky Marka Wollnera obvinily v lednu jeho kolegyně ze sexuálního obtěžování, šikany a bossingu.


Prima nabídne debatu tří hlavních kandidátů na Hrad. Zřejmě bez Babiše
idnes.cz | 16:30:00
Ve středu od 20:15 odstartuje na CNN Prima NEWS další předvolební debata. Tentokrát se v ní utkají tři hlavní kandidáti, a to Danuše Nerudová, Petr Pavel a Andrej Babiš. Poslední zmíněný však svou účast prozatím nepotvrdil.


Ojedinělý nátlak na Putina. Stovky ruských lékařů žádají péči pro Navalného
idnes.cz | 16:08:00
Už téměř pět set ruských lékařů veřejně žádá Kreml, aby vězněnému opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému umožnil přístup k lékařské péči. Samotného diktátora Vladimira Putina v nezvykle otevřeném dopise upozorňují, že je garantem ruské ústavy, jež i odsouzeným přiznává patřičná práva. A s Navalným se podle nich zachází tak špatným způsobem, že mu jde o život.


Hřib vyrazil do Kyjeva. Doprovázejí ho primátoři Varšavy, Bratislavy a Budapešti
idnes.cz | 15:57:00
Primátoři Prahy, Varšavy, Bratislavy a Budapešti se vypravili na návštěvu Kyjeva. Plánují se setkat se starostou města Vitalijem Kličkem. Cestu uskutečnili v rámci takzvaného Paktu svobodných měst, do něhož ukrajinskou metropoli zvou.


Hradu vadí, že Pavel se Ztohoven vyjednal vrácení ukradené standarty
idnes.cz | 15:45:00
Prezidentská kancelář ve středu kritizovala oznámení prezidentského kandidáta Petra Pavla, že se se skupinou Ztohoven dohodl na vrácení prezidentské standarty na Pražský hrad. Tu organizace před lety ze střechy Hradu odnesla. Kancelář doufá, že se okolnostmi dohody bude zabývat policie.


Letecký provoz v USA se vrací k normálu, úřad pátrá po příčině kolapsu systému
idnes.cz | 15:42:00
Americký Úřad pro civilní letectví (FAA) zrušil zákaz odletů ze všech letišť ve Spojených státech. Ten předtím zavedl kvůli závadě na varovném systému a uzemnit museli tisíce letů. Problémy pocítily aerolinky i jinde ve světě, včetně Evropy.


RECENZE: Nic nového pod sluncem. Novinka Petry Soukupové se však skvěle čte
idnes.cz | 15:35:00
„Nová Soukupová, tak jak ji znáte a máte rádi“ – stojí na obálce desáté knížky Petry Soukupové. Takže stereotyp, repete? Recyklace úspěšných próz, ať pro dospělé, nebo pro děti a mládež, jako K moři, Pod sněhem, Bertík a čmuchadlo? Co od titulu Nikdo není sám čekat?


Připojená území dosáhnou celoruské úrovně v roce 2030, odhaduje Putin
idnes.cz | 15:25:00
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu uvedl, že situace na ukrajinských územích, která Moskva prohlašuje za svá, je složitá. Členům vlády zároveň nařídil, aby řešili problémy tamních obyvatel. Rusko má podle něj všechny potřebné zdroje a úroveň v regionech brzy dotáhne na tu ruskou.


Pirát z Adršpachu, který přejel dva horolezce, se obcí řítil devadesátkou
idnes.cz | 15:23:00
Kriminalisté ukončili vyšetřování tragické dopravní nehody v Adršpachu na Náchodsku, při níž loni v srpnu auto srazilo dva chodce. Vyšetřování ukázalo, že řidič v obci překročil rychlost o 40 km/h a měl v krvi 0,2 promile alkoholu. Zároveň vyšlo najevo, že poškození šli prostředkem silnice.


Řidič autobusu měl přes tři promile. Po ránu si dal litr tvrdého alkoholu
idnes.cz | 15:03:00
Více než tři promile alkoholu nadýchal řidič autobusu, který v úterý po poledni vezl na Břeclavsku přes dvacet cestujících. Policisté muže zkontrolovali poté, co kvůli svému stavu potřeboval pomoc záchranářů.


KOMENTÁŘ: Pandořina skříňka vlády a politické hledání pravdy
idnes.cz | 15:00:00
Už téměř rok jsme svědky snah vlády omezit svobodu slova a přístup k informacím. Odehrává se to ve vlnách, kdy vládní představitelé za podpory řady novinářů vyjadřují nutnost omezit svobodu slova v politické oblasti, aby vzápětí svá prohlášení relativizovali, píše ve svém komentáři pro MF DNES právník Jan Kudrna z Katedry ústavního práva Právnické fakulty UK.


Tajné vládní dokumenty měl v pracovně i Biden. Ne stohy jako Trump, ale vysvětlovat musí také
iHned.cz | 18:00:09
Když dva dělají totaké, není to totaké. V politice ovšem toto přísloví často neplatí. Různé kauzy mohou být sice věcně odlišné, jejich společenská rezonance ale může být velmi podobná. Aktuálně se o tom přesvědčil americký prezident Joe Biden. Ten v...


Spalovací motory by měly mít šanci i po roce 2035, zaznělo v Berlíně. Němečtí Zelení jsou ostře proti
iHned.cz | 18:00:09
Do roku 2030 by mělo na německých silnicích jezdit nejméně 15 milionů aut na elektrický pohon, převážně čistě bateriových. Tento ambiciózní cíl, zakotvený i ve smlouvě tříbarevné vládní koalice, byl tento týden potvrzen na poradě, kterou do Berlína...


Na nový byt chybí peníze. Nákup nebo pronájem nemovitosti si loni rozmyslela třetina Čechů
iHned.cz | 18:00:10
Většina lidí plánuje v následujících pěti letech zůstat ve svém dosavadním bytě nebo domě. Ochlazení ekonomiky, vysoká inflace a drahé hypotéky navíc od případného stěhování odrazují i značnou část těch, kteří dříve o změně bydliště uvažovali. Podle...


Plynové sporáky mohou vést u dětí k rozvoji astmatu. Spojené státy zvažují jejich zákaz
iHned.cz | 18:00:10
Ve Spojených státech v posledních měsících nabírá na síle diskuse, zda by bylo správným krokem zakázat plynové sporáky v domácnostech. Tyto úvahy vycházejí z výzkumů, které poukazují na spojitost mezi zplodinami produkovanými plynovými sporáky a...


Pravda vítězí? Prezidentem se může opět stát největší lhář a dezinformátor
iHned.cz | 18:00:10
Začala doba největších faulů, podrazů a leváren v prezidentské kampani. Někteří kandidáti v zájmu toho, aby se dostali na Hrad, pod stožár, na kterém vlaje vlajka s nápisem Pravda vítězí, začali lhát o sto šest. A jediné, čím si můžeme být jisti, je...


Posilující koruna pomáhá ČNB, situace se ale může rychle obrátit. Třeba s Babišem na Hradě
iHned.cz | 18:00:10
Silný přelom roku pomohl domácí měně vůči euru k pokoření 24korunové hranice, kde je sice již známým návštěvníkem, za samotnou bránu se ale podívá málokdy. Naposledy na pár dní v roce 2011, předtím také jen nakrátko před krachem Lehman Brothers v...


Manažeři ČEZ loni naposledy využili opce z kontroverzního programu. Obratem vydělali desítky milionů
iHned.cz | 18:00:10
V minulém roce definitivně skončil opční program pro manažery polostátního energetického kolosu ČEZ, který byl od svého vzniku před více než dvaceti lety často kritizován. „Loni zcela doběhl akciový opční program a stal se tak minulostí. V...


Odsuďte Válka za vlastizradu, vyzývali voliči Baštu. On je nabádal, ať nevolí Babiše
aktuálně.cz | 17:45:11
"Nikdo z těch, kdo to myslí s touto republikou dobře, by neměl volit Andreje Babiše," říkal Bašta voličům.


Babiš použil v kampani vylhané fotomontáže, internetoví vtipálci mu to vrátili
Denik.cz | 17:30:00
Došlo Whatsappem. Jestli je to pravda, tak díky. Těmi slovy komentoval Andrej Babiš na svém oficiálním facebookovém profilu fotomontáže, na nichž byly fotografie předsedy vlády Petra Fialy a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéty Pekarové Adamové s vylhanými popisky, že budou v prezidentské volbě volit Babiše. Na sociálních sítích dostal expremiér vzápětí odpověď.


Vláda schválila migraci ministerských domén pod gov.cz
lupa.cz | 17:45:02
Vláda na druhý pokus schválila přesun domén ministerstev a dalších ústředních orgánů státní správy pod jednotnou doménu gov.cz. Týkat se to tak bude například i Českého telekomunikačního nebo Českého statistického úřadu. Záměr předložil místopředseda vlády pro digitalizaci a mnistr pro místní rozvoj Ivan Bartoš už na minulé zasedání kabinetu. Tehdy tento bod vláda odložila. Součástí dnes schváleného materiálu je i plán sjednotit podobu webů celé státní správy.


Dostane nová Mazda MX-5 mrkající LEDky? Takto by chystaný sporťák mohl vypadat
Auto.cz | 18:57:00
Japonská automobilka představila závěrem loňského roku koncept sportovního auta, ze kterého by se mohla vyklubat nová generace MX-5.


Video: Nezapomněli jsme! Tady máte nejlepší hlášky Martina Vaculíka za rok 2022
Auto.cz | 17:50:00
Úspěšně jsme vstoupili do nového roku 2023, z toho loňského vám však dlužíme ještě jeden vypečený sestřih: hlášky Martina Vaculíka!


Příprava oprav Barrandovského mostu začne ve druhém čtvrtletí, dopravu neomezí
Auto.cz | 16:54:00
Přípravné práce letošních oprav pražského Barrandovského mostu začnou ve druhém čtvrtletí a dopravu neomezí. Práce, které vyžadují omezení dopravy, jsou plánované na květen a opravy skončí v srpnu. Řekl to dosluhující náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).


To nejlepší na konec? Poslední edice Audi R8 je dokonalé sportovní auto
Auto-iDNES.cz | 16:00:00
Za volantem Audi R8 GT RWD si uvědomíte podstatu a kouzlo klasického sportovního vozu s motorem uprostřed. Desetiválec, který musíte točit, ostrá převodovka a obratnost motokáry vytvářejí fantastický celek. Všech 333 kusů této limitované edice je závěrečným představením jedné úspěšné éry.


Čína se otevírá. Budeme opět tankovat za 50 Kč?
Kurzy.cz | 17:30:41
Ceny pohonných hmot se v uplynulých dnech navrátily ke klesajícímu trendu. Litr nafty v průměru zlevnil o 36 haléřů na 37,49 Kč. Již se tak na rozdíl jediné koruny přiblížil k ceně z konce minulého února, tedy před začátkem války.


Ropa se po zveřejnění týdenních zásob v USA pohybuje mírně výše
Kurzy.cz | 17:15:44
Zveřejnění dnešní zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo menší pohyby na trhu s ropou. Surové zásoby nečekaně vyskočily nad 18 mil. barelů, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. V údajích o zásobách destilátů došlo k přek...


Souhrn 11.1. - US a evropské trhy dnes výrazněji posilují v očekávání US inflace a díky citelnému zhoršení výhledu SB, BCPP nedokázala navázat, euro pokračuje v posilování, ropa nad 81 USD
Kurzy.cz | 17:15:18
Pražská burza v polovině týdne při podprůměrné likviditě pouze lehce rostla. Evropské trhy opětovně výrazněji posilovaly. Většina sektorů byla v plusech v čele s maloobchodem, jehož souhrnný index posílil o cca 1,7%.


Hodnoty firem v předchozím ekonomickém režimu a vliv jeho možné změny – pohled přes privátní transakce v USA a eurozóně
Kurzy.cz | 17:15:00
S nižšími sazbami a výnosy vládních dluhopisů se obvykle pojí vyšší valuace firem, a naopak. Třeba Natixis tvrdí, že kvůli vyšším sazbám klesnou valuace v USA v privátních transakcích velmi výrazně.


Vyhlášky pro rok 2023 – pro účetnictví státu
Kurzy.cz | 17:15:00
Dne 16. září 2022 byla v částce č. 124 Sbírky zákonů zveřejněna vyhláška č. 269/2022 Sb., kterou se mění vyhláška č. 410/2009 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro některé vy...


V průměru loni tuzemská inflace činila 15,1 % (Komentář)
Kurzy.cz | 17:06:01
Tuzemské
spotřebitelské ceny v prosinci meziměsíčně stagnovaly,
v meziročním vyjádření tak došlo ke zpomalení inflace z listopadových
16,2 % na 15,8 %. To bylo v souladu s naším odhadem, ale pod
konsensem analytiků, který předpovídal stagnaci na 16,2 %...


Dnes se akciové trhy opět zelenaly (Komentář)
Kurzy.cz | 16:49:01
Dnes byla zveřejněna
tuzemská inflace. Překvapivě zaostala za očekáváním – byla podstatně nižší, než
činil tržní konsensus.  Okolní evropské burzy dnes
přidávají kolem 0,6 %. Za mořem otevírá trh růstem o +0,5 %. Zítra budou
investoři bedlivě sledovat ...


Euro po komentáři Rehna z ECB prudce stoupá
Kurzy.cz | 16:20:29
Euro nadále stoupá vzhůru podpořeno dalším souborem jestřábích komentářů představitelů ECB. Po Schnabelovi a Villeroyovi se dnes k jestřábímu sboru přidal i Rehn. Politik uvedl, že sazby budou muset ještě výrazně vzrůst a dosáhnout restriktivních úrovn...


Amper Meteo: Češi úspěšně šetřili plynem, v uplynulém roce spotřeba klesla o 13 %
Kurzy.cz | 16:15:50
Ve čtvrtém kvartále byly úspory plynu po očištění o vliv počasí 14,2 % a celkově za uplynulý rok 12,9 %. Úspory ve spotřebě elektřiny jsou řádově nižší a to o 4,1 % v posledním kvartále a za celý rok 2 %.


Kdy se akciové trhy dotknou svého dna?
Kurzy.cz | 16:00:27
„Lokalizace dna u medvědího trhu je obtížná disciplína. Lze však předpokládat, že dno je stále před námi,“ říká analytik BHS Timur Barotov. Vyčkávání V současné situaci, kdy americká ekonomika čelí protivětru vytvořeného FEDem a s tím související...


Praha: Expert/ka v oblasti FinTech. Platová třída: 15. Předpokládaný nástup: březen až duben 2023
Kurzy.cz | 15:54:12
Náplň inzerované pozice spočívá v řešení problematiky rozvoje inovací na finančním trhu, věnuje se dopadům užívání umělé inteligence, technologie DLT a smart contracts, virtuální reality a dalších disruptivních technologií na finančním trhu. Konkrétně ...


Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu o 160 milionů eur denně, počítá institut
Kurzy.cz | 15:48:42
Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ro...


Z deseti na 50 kW se zvýší limit výkonu pro menší obnovitelné zdroje včetně solárních elektráren - senát schválil novelu, která zjednoduší povolovací řízení pro menší obnovitelné zdroje
Kurzy.cz | 15:34:30
Z deseti na 50 kW se zvýší limit výkonu pro menší obnovitelné zdroje včetně solárních elektráren, od kterého musejí majitelé žádat o


Nový zlatý věk pro čínský investiční sektor
Kurzy.cz | 15:14:19
Rychle rostoucí odvětví investic a správy majetku v Číně přichází do svého zlatého věku. Pevninské čínské trhy jsou prostě příliš velké na to, aby je bylo možné ignorovat, a pro zbytek světa budou atraktivní dlouhodobou investiční destinací.


Realitní trh ve Švédsku přestává fungovat, ceny nemovitostí výrazně klesají kvůli rychlému růstu sazeb
Kurzy.cz | 15:12:22
Ceny nemovitostí ve Švédsku v poslední době výrazným způsobem klesají a tamní realitní trh přestává plnit svou obvyklou funkci. Tento vývoj je reakcí na růst základních sazeb a s tím spojený růst sazeb hypoték.


IDC: Prodeje PC vloni celosvětově klesly o 16,5% na 292,3 milionu zařízení
Kurzy.cz | 14:41:44
Podle statistik a odhadů výzkumné společnosti International Data Corporation (IDC) ve 4Q loňského roku klesl meziročně celosvětový prodej PC meziročně o 28% na 67,2 milionů zařízení.


Akt o digitálních službách (DSA). Akt o digitálních trzích (DMA). Balíček digitálních služeb Evropské unie: Vývoj a základní charakteristiky
Kurzy.cz | 14:36:45
Digitální prostor je neustále měnícím se dynamickým prostředím, které vyžaduje flexibilní a pravidelně aktualizovanou legislativu. V roce 2020 předložila Komise návrh dvou legislativních iniciativ k modernizaci pravidel upravujících digitální služby…


Česká rada pro šetrné budovy CZGBC připravuje zásadní dokument, který pomůže k dosažení uhlíkové neutrality českého stavebnictví
Kurzy.cz | 14:35:45
Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) se připojila k projektu BuildingLife Světové rady pro šetrné budovy (World Green Building Council - WorldGBC), jehož cílem je nastínit cestu k uhlíkově neutrální Evropě. V rámci tohoto projektu připravuje CZGBC za po


Celosvětové výdaje za videohry pro mobily se loni snížily o 5% na 110 mld. USD
Kurzy.cz | 14:32:01
Podle statistik a odhadů analytické společnosti Data.ai se celosvětové výdaje spotřebitelů za videohry pro mobilní zařízení snížily v loňském roce meziročně o 5% na cca 110 mld. USD.


TOP 10 kryptoměnových projektů vhodných pro investování v roce 2023
Kurzy.cz | 14:31:25
Začátek obchodního roku je vždy o analyzování minulé a současné tržní situace a to vše s cílem predikovat budoucí cenové pohyby, které by mohly vést ke zhodnocení kapitálu. Kryptoměnový trh je právě ve fázi, ve které se rodí mnoho projektům, ovšem jen&hel


Kurzovní lístek ČNB na středu 11.01.2023
Kurzy.cz | 14:28:19
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 10.1.Změna11.1. Americký dolar USD 1 22.3680 -0.04%22.3570...


Trh čeká letos snížení korunové repo sazby o 1pb
Kurzy.cz | 14:11:39
Když už jsme u úroků, které ČNB vyplácí bankám: samotné banky v posledních týdnech snižují svá očekávání, že příslušná úroková sazba (repo sazba) vydrží na nynější sedmiprocentní úrovni.


Akcie leteckých společností jsou pod tlakem, protože závada FAA ovlivnila lety v USA
Kurzy.cz | 14:08:50
Akcie leteckých společností ve středu v premarketu mírně klesly poté, co výpadek počítačů Federálního úřadu pro letectví způsobil rozsáhlá zpoždění a zrušení mnoha letů v USA. Úřad FAA pracuje na obnovení systému oznamování letů uvedl úřad FAA ve st...


Krajská nemocnice Liberec vybrala dodavatele stavby Centra urgentní medicíny
Kurzy.cz | 11:29:08
Diskuse nad novou podobou a umístěním Krajské nemocnice Liberec se vedou léta, nicméně konkrétní obrysy projekt modernizace začal dostávat v roce 2012, kdy na základě iniciativy tehdejšího předsedy kolegia primářů a současného generálního ředitele MUDr.


Zákaz spotových tarifů zvýhodňuje velké dodavatele, zlobí se malé firmy. Ministr Síkela to odmítá
Hospodářské noviny | 20:00:03
Menší dodavatelé energií dávají najevo svou nevoli ohledně zákazu uzavírání smluv na bázi burzovních cen. Omezí to podle nich konkurenci a může to být nevýhodné i pro stát.


Kompetenční žaloba nemá smysl, říká Hladík. Chce snížit energetickou závislost
idnes.cz | 18:55:00
Tři dny je ve funkci 1. náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), o den méně běží nový dotační program Nová zelená úsporám - light. Jaké jsou jeho první dny na ministerstvu a jaký je zájem o dotační peníze? Hladík odpovídá v rozhovoru pro MF DNES.


STALO SE DNES: Ukrajinci bleskově zničili ruskou jednotku. Klaus volit nepůjde
idnes.cz | 18:44:00
Ukrajinské komando během bleskové operace vymazalo celou ruskou jednotku. Bývalý prezident Václav Klaus se k volbám nechystá. Povinnost zveřejnit dárce splnili jen čtyři kandidáti, ostatním hrozí pokuta. Zlatý glóbus získal Spielbergův film Fabelmanovi. Divák zemřel po kolizi s Lopraisem, ten následně z Dakaru odstoupil. Přinášíme přehled středečních zpráv.


Jak Prigožin získává kanónenfutr. Putin vězně tajně omilostnil už loni v létě
idnes.cz | 18:06:00
Ruský prezident Vladimir Putin tajně omilostnil ruské vězně bojující na Ukrajině za žoldnéřskou Vagnerovu skupinu už loni v červenci. Tvrdí to Eva Merkačevová z prezidentské rady pro lidská práva. Propouštění ruských trestanců na svobodu šéfem vagnerovců Jevgenijem Prigožinem vyvolalo otázky, jakým způsobem je celý proces právně ošetřen.


Spotové tarify u energií jsou morální hazard, tvrdí ministr průmyslu a obchodu Síkela
Hospodářské noviny | 20:00:05
Zákaz v minulosti hojně kritizovaných spotových tarifů by za normálních okolností zřejmě vyvolal spíše pozitivní reakce. Šťastnou či možná nešťastnou shodou okolností však burzovní ceny elektřiny a plynu po vánočních svátcích zamířily prudce dolů a...


Proč jsou akcie Intelu tak levné? Hodně řekne příběh procesoru, s nímž právě přišel na trh
Hospodářské noviny | 20:00:05
Procesorový gigant Intel se nyní dá koupit za devítinásobek svého ročního zisku. Jak to, že špičková technologická firma je k mání takto lacino? Burzy jsou sice nyní v útlumu, ale i tak si dobrých technologických titulů cení podstatně víc. A Intel...


Manažeři ČEZ loni naposledy využili opce z kontroverzního programu. Obratem vydělali desítky milionů
Hospodářské noviny | 20:00:07
V minulém roce definitivně skončil opční program pro manažery polostátního energetického kolosu ČEZ, který byl od svého vzniku před více než dvaceti lety často kritizován. „Loni zcela doběhl akciový opční program a stal se tak minulostí. V...


Panorama české inflace připomíná Manhattan. Mrakodrapy po měsících přestávají růst
Hospodářské noviny | 20:00:09
Článek i infografika byly aktualizovány o prosincová data.


Zákaz spotových tarifů zvýhodňuje velké dodavatele, zlobí se malé firmy. Ministr Síkela to odmítá
iHned.cz | 20:00:14
Menší dodavatelé energií dávají najevo svou nevoli ohledně zákazu uzavírání smluv na bázi burzovních cen. Omezí to podle nich konkurenci a může to být nevýhodné i pro stát.


Firmy budou muset uvádět, kolik platí. K rovnému odměňování pracovníků to ale vést nemusí
iHned.cz | 20:00:15
Skladník v brněnské Ikee bere až 30 tisíc korun měsíčně, manažer ve skladu v Lidlu 45 tisíc korun, bezpečnostní kontrola letiště až 43 800 korun. Zatímco před pěti lety byla výše mzdy uvedena jen u poloviny inzerátů, dnes je to zhruba u každého...


Spotové tarify u energií jsou morální hazard, tvrdí ministr průmyslu a obchodu Síkela
iHned.cz | 20:00:15
Zákaz v minulosti hojně kritizovaných spotových tarifů by za normálních okolností zřejmě vyvolal spíše pozitivní reakce. Šťastnou či možná nešťastnou shodou okolností však burzovní ceny elektřiny a plynu po vánočních svátcích zamířily prudce dolů a...


Proč jsou akcie Intelu tak levné? Hodně řekne příběh procesoru, s nímž právě přišel na trh
iHned.cz | 20:00:16
Procesorový gigant Intel se nyní dá koupit za devítinásobek svého ročního zisku. Jak to, že špičková technologická firma je k mání takto lacino? Burzy jsou sice nyní v útlumu, ale i tak si dobrých technologických titulů cení podstatně víc. A Intel...


Panorama české inflace připomíná Manhattan. Mrakodrapy po měsících přestávají růst
iHned.cz | 20:00:20
Článek i infografika byly aktualizovány o prosincová data.


Vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny dá při obnově země prostor českým firmám
aktuálně.cz | 19:35:10
Vláda ve středu zřídila funkci zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny a rovnou do ní jmenovala bývalého náměstka ministerstva obrany Tomáše Kopečného.


Mezi republikány nabírá na síle radikální křídlo. V čele stojí Trumpův muž z Floridy
aktuálně.cz | 18:25:36
"Matt Gaetz je podvodník," zaznívá mezi republikány. Floridský politik minulý týden vyvolal ve straně chaos.


Inflace v prosinci klesla. Přesto je za rok 2022 druhá nejvyšší od vzniku ČR
Denik.cz | 19:32:00
V prosinci bylo v Česku stejně draho jako v listopadu. Inflace tak meziročně zvolnila z listopadových 16,2 procenta na 15,8 procenta. Za celý loňský rok přesáhla 15 procent, což je nejvyšší hodnota od roku 1993.


Zeman se Šarapatkovi za výrok o neschopnosti neomluvil, podal dovolání
Denik.cz | 18:56:00
Prezident Miloš Zeman podal dovolání ve sporu se svým bývalým poradcem Zdeňkem Šarapatkou o omluvu za výrok, že ho vyhodil pro neschopnost. Serveru Seznam Zprávy to řekl mluvčí Okresního soudu v Rakovníku Marcel Lehečka. Krajský soud v Praze loni v listopadu pravomocně rozhodl, že se Zeman omluvit musí. Zemanův právník Marek Nespala rozhodnutí převzal v pondělí, Zeman má sedm dnů od převzetí na to, aby omluvu Šarapatkovi zaslal.


Srazil dva lidi a ujel. Řidiči, který zabíjel v Adršpachu, hrozí šest let vězení
Denik.cz | 18:43:00
Recidivistovi, který na konci srpna srazil v Adršpachu dva chodce a ujel od nehody, hrozí prodloužení vězení až o šest let. Kriminalisté teď navrhli jeho obžalování. Muž je ve vězení, protože v době zločinu byl v podmínce. Podle znalců byl v době nehody pod vlivem alkoholu a v obci jel rychlostí 90 kilometrů za hodinu.


Vládním zmocněncem pro rekonstrukci Ukrajiny vláda jmenovala Tomáše Kopečného
Denik.cz | 18:12:00
Vládním zmocněncem pro rekonstrukci Ukrajiny dnes kabinet Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) jmenoval bývalého náměstka na ministerstvu obrany Tomáše Kopečného. Novinářům to řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti), který návrh předložil.


Nerudová v Kutné Hoře
Respekt | 18:27:58
Ve středu, dva dny před volbami, se Danuše Nerudová setkala se svými příznivci v kutnohorském GASKu.Janeček má smůlu. Po odstoupení Středuly z voleb zaujme jeho místo náhradnice Bobošíková
Reflex | 18:30:00
Odborář a bývalý kandidát na prezidenta Josef Středula nezvládl debatu kandidátů na prezidenta v České televizi natolik, že na jejím konci ohlásil, že ze souboje o Hrad odstupuje. Josef Středula podle odborníků špatně pochopil účel debaty.


Romantický výlet s expřítelem. Dobrý nápad, nebo nekonečná muka?
Reflex | 18:10:00
Hovňous se rok po rozvodu stále nevzdal a k narozeninám mě pozval na „romantický víkend“ spojený s pobytem v hotelu ve Fujaiře a následnou horskou túrou v horách Hajar. „A von jako nepojede na motorky?“zajímala se kamarádka. „Nepojede.“ „To teda čumím. Tak mi napiš, až se zase pohádáte,“ napsala mi I. H., která již zná všechny nuance mých nepravidelných návštěv s Hovňousem. „Jo, jasně, to bude tak do půl hodiny,“ odhadla jsem romantický výlet a měla pravdu.


Platí v politice presumpce viny? Kdo z kandidátů na prezidenta by jmenoval trestně stíhaného premiéra
Reflex | 18:00:00
V zemích s vyspělou demokracií bývá zvykem, že v politice na rozdíl od práva platí spíše presumpce viny a že lidé, u kterých je podezření z nezákonného jednání se z veřejného života stahují. Alespoň do doby, než je takové podezření vyvráceno. Takhle to ale rozhodně nevnímal Miloš Zeman, který i přes silný veřejný tlak jmenoval tehdy trestně stíhaného Andreje Babiše premiérem. Jak by se v této situaci zachovali kandidáti na prezidenta, se dozvíte ve videu.


Vládním zmocněncem pro rekonstrukci Ukrajiny byl jmenován Tomáš Kopečný
Tiscali-zprávy | 18:36:10
Vládním zmocněncem pro rekonstrukci Ukrajiny dnes kabinet Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) jmenoval bývalého náměstka na ministerstvu obrany Tomáše Kopečného. Novinářům to řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti), který návrh předložil.


Jak vy k my, tak my k vy: Koalice a opozice si vyměňují žertovné memy se smyšlenou podporou
Tiscali-zprávy | 17:16:50
Kandidát na prezidenta Andrej Babiš na svém facebookovém profilu sdílel smyšlenou podporu od premiéra Petra Fialy (ODS) a předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Na příspěvek, který doprovodil smějícím se emotikonem, reagovala šéfka dolní komory nadsázkou, že šlo o diskrétní podporu a že po jejím zveřejnění své rozhodnutí změní ve prospěch dalšího kandidáta Jaroslava Bašty.


Sníh v Alpách mizí lyžařům přímo pod nohama. Přežijí patrně jen výše položená střediska
E15-ekonomika | 19:00:00
Nezvykle teplá zima v Evropě dopadá i na mnohá alpská lyžařská střediska, která strádají nedostatkem sněhu. Část jich funguje omezeně, jiná musela zavřít. Lidé se tak snaží přesouvat do areálů ve vyšších polohách, kde se dá lyžovat. Stále více se hovoří o tom, že jedině tyto sjezdovky jsou budoucností evropských zimních radovánek, zatímco níže položené resorty zřejmě skončí.


Sníh v Alpách mizí lyžařům přímo pod nohama. Přežijí patrně jen výše položená střediska
E15-politika | 19:00:00
Nezvykle teplá zima v Evropě dopadá i na mnohá alpská lyžařská střediska, která strádají nedostatkem sněhu. Část jich funguje omezeně, jiná musela zavřít. Lidé se tak snaží přesouvat do areálů ve vyšších polohách, kde se dá lyžovat. Stále více se hovoří o tom, že jedině tyto sjezdovky jsou budoucností evropských zimních radovánek, zatímco níže položené resorty zřejmě skončí.


Muže v Řepích srazila tramvaj. Po vyproštění nadýchal přes jedno promile
idnes.cz | 20:55:00
Pražští hasiči zasahovali v Plzeňské ulici, kde se střetla tramvaj s chodcem. Muž zůstal zaklíněný pod tramvají, po vyproštění nadýchal přes jedno promile. Podle mluvčí pražské záchranné služby utrpěl vážná zranění a záchranáři ho museli uvést do umělého spánku.


Expert: Ukrajinci se v Bachmutu dostali do pasti, Rusové hrají o čas
idnes.cz | 20:00:00
Ruské jednotky po dlouhé době ohlásily úspěch v bojích v Donbasu. Postoupily do centra města Soledar a ze severu hrozí obklíčením ukrajinských jednotek v Bachmutu. „Jeden z ruských cílů u Bachmutu může být vyčerpání a vázání ukrajinských sil. Hrají tak o čas,“ vysvětluje bezpečnostní analytik Vojtěch Bahenský, proč Rusové napínají své úsilí právě na toto místo fronty.


Bůhví, jak by dopadlo, kdybych film o ženě Stalina dokončila, říká Pavlásková
revue.idnes.cz | 20:00:00
Ve svých osmadvaceti natočila Čas sluhů, debut, jaký se těžko překonává. Následovaly další filmy s vážnými tématy jako Corpus delicti či Zemský ráj to napohled. Paradoxně jediný film, kterým se režisérka Irena Pavlásková mohla vypořádat s pohnutým osudem rodiny své matky, byl zastaven po týdnu natáčení. A nedávno ze své filmografie docela odbočila: vánoční komedií.


Rallye Dakar 2023 – 10. etapa: Loprais nejede a Prokopovi se motala hlava
Auto.cz | 19:03:00
Bez Aleše Lopraise pokračoval 45. Ročník Rallye Dakar a čeští jezdci udrželi své pozice. Lopraise vyšetřují místní orgány za střet s divákem. Devětašedesátiletý Ital zemřel o několik hodin později na infarkt.


Šojguová v Dubaji? Žádný problém. Zatímco ruští představitelé řeční o vlastenectví, jejich děti si užívají v cizině
iHned.cz | 22:00:14
Děti ruských představitelů si užívají odpočinku v cizině, zatímco jejich rodiče řeční o vlastenectví. Už po vypuknutí války Ruska proti Ukrajině, kterou Moskva interpretuje i jako boj proti rozpínavosti Západu a zejména Severoatlantické aliance, si...


Prezidentský duel na Primě: Petr Pavel vs. Danuše Nerudová 2:0
Hospodářské noviny | 23:00:03
Televize Prima hledala ve středu večer v televizní debatě prezidenta, ale samozřejmě žádného nenašla. To by bylo naivní čekat. Hledala spíše sledovanost, což je pořádku, je to komerční televize a zkrátka nešlo o prezidentskou debatu v pravém slova...


Šojguová v Dubaji? Žádný problém. Zatímco ruští představitelé řeční o vlastenectví, jejich děti si užívají v cizině
Hospodářské noviny | 23:00:03
Děti ruských představitelů si užívají odpočinku v cizině, zatímco jejich rodiče řeční o vlastenectví. Už po vypuknutí války Ruska proti Ukrajině, kterou Moskva interpretuje i jako boj proti rozpínavosti Západu a zejména Severoatlantické aliance, si...


Firmy budou muset uvádět, kolik platí. K rovnému odměňování pracovníků to ale vést nemusí
Hospodářské noviny | 23:00:03
Skladník v brněnské Ikee bere až 30 tisíc korun měsíčně, manažer ve skladu v Lidlu 45 tisíc korun, bezpečnostní kontrola letiště až 43 800 korun. Zatímco před pěti lety byla výše mzdy uvedena jen u poloviny inzerátů, dnes je to zhruba u každého...


Tajné vládní dokumenty měl v pracovně i Biden. Ne stohy jako Trump, ale vysvětlovat musí také
Hospodářské noviny | 23:00:03
Když dva dělají totaké, není to totaké. V politice ovšem toto přísloví často neplatí. Různé kauzy mohou být sice věcně odlišné, jejich společenská rezonance ale může být velmi podobná. Aktuálně se o tom přesvědčil americký prezident Joe Biden. Ten v...


Spalovací motory by měly mít šanci i po roce 2035, zaznělo na autosummitu v Berlíně
Hospodářské noviny | 23:00:03
Do roku 2030 by mělo na německých silnicích jezdit nejméně 15 milionů aut na elektrický pohon, převážně čistě bateriových. Tento ambiciózní cíl, zakotvený i ve smlouvě tříbarevné vládní koalice, byl tento týden potvrzen na poradě, kterou do Berlína...


Glosovali jsme prezidentskou debatu na Primě: Babiš se opět bál přijít. Pavel převálcoval Nerudovou
Reflex | 19:50:00
Po vystoupení v České televizi přebrala štafetu prezidentských "superdebat" Prima. Ta dnešní měla název Superdebata: Hledá se prezident a na komerční TV stanici bylo největší záhadou, jestli diskutujícími bude trio, nebo duo. Andrej Babiš ale potvrdil, že je strašpytlem letošní prezidentské kampaně a nepřišel. V sérii otázek byl pohotovější, vtipnější a údernější Petr Pavel, který Danuši Nerudovou převálcoval nejen rétoricky, ale i v diváckém hlasování. Dění v prezidentské superdebatě živě glosoval Martin Bartkovský.


Ať české firmy omezí vývoz do Číny, přeje si Nerudová. I u Pavla mají přednost lidská práva
E15-ekonomika | 21:45:00
Předposlední debata prezidentských kandidátů, tentokrát na CNN Prima News, skončila. Petr Pavel a Danuše Nerudová se shodli na potřebě obezřetnějšího postoje k Číně. Naopak si navzájem vyčetli hrozící střet zájmů. Třetí z favorizovaných kandidátů Andrej Babiš navzdory pozvání nedorazil.


Ať české firmy omezí vývoz do Číny, přeje si Nerudová. I u Pavla mají přednost lidská práva
E15-politika | 21:45:00
Předposlední debata prezidentských kandidátů, tentokrát na CNN Prima News, skončila. Petr Pavel a Danuše Nerudová se shodli na potřebě obezřetnějšího postoje k Číně. Naopak si navzájem vyčetli hrozící střet zájmů. Třetí z favorizovaných kandidátů Andrej Babiš navzdory pozvání nedorazil.


Webbův teleskop objevil svou první exoplanetu, dosahuje 99 procent průměru Země
aktuálně.cz | 22:37:53
Evropská kosmická agentura zároveň zveřejnila nový snímek hvězdokupy NGC 346, jedné z nejdynamičtějších oblastí zrodu hvězd v blízkých galaxiích.


11. ledna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:15:41
Americké akcie zpevnily. Nejvýrazněji posílil index technologického trhu Nasdaq Composite. Investoři cítí optimismus před čtvrteční statistikou o vývoji inflace ve Spojených státech, která by mohla americké centrální bance poskytnout prostor pro méně&hell


O lokalitě hlubinného úložiště jaderného odpadu by měla rozhodnout vláda i s poslanci a senátory
Kurzy.cz | 20:53:56
O výběru finální lokality pro hlubinné úložiště by mohly spolurozhodovat s vládou obě komory Parlamentu ČR. Do procesu hledání a


CarMax roste i přes snížení ratingu JPMorgan
Kurzy.cz | 19:49:18
Akcie společnosti CarMax (KMX.US) smazaly ztráty z premarketu a ve středu se obchodují mírně výše, přestože banka JPMorgan snížila hodnocení prodejce ojetých automobilů na


Co očekávat od výsledků velkých amerických bank?
Kurzy.cz | 18:52:24
Největší finanční instituce v USA zveřejní své výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2022 v pátek a na začátku příštího týdne. S ohledem na pesimistické ekonomické prognózy nelze očekávat senzační překvapení, nicméně existuje několik důležitých aspektů, kt...


Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny, připravila i pravidla pro výstavbu úložiště jaderného odpadu
Kurzy.cz | 18:52:24
Koordinace státní i nestátní pomoci Ukrajině během válečného konfliktu, ale především při její poválečné obnově bude nejdůležitějším úkolem nového vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny. Tuto funkci zřídila vláda Petra Fialy na jednání ve středu ...


Koncepce pro boj se suchem: Česká republika má dobrou prevenci, opatření vedou k omezení následků sucha a nedostatku vody
Kurzy.cz | 18:43:00
S plněním Koncepce ochrany před následky sucha pro území ČR, kterou připravila Mezirezortní komise VODA-SUCHO, se dnes seznámila vláda. Dokument vyhodnocuje pokrok v oblasti strategických cílů, které resorty zemědělství a životního prostředí, ale i prů...


US100 testuje klíčovou rezistenci❗
Kurzy.cz | 18:39:56
Pokles, který byl na Wall Street zaznamenán na konci pondělní seance, byl rychle smazán. Ve středu US100 vyskočil o 1 % směrem k maximům ze začátku týdne - 11390 bodů. Při pohledu na graf H1 z hlediska technické analýzy působí tato zóna jako krátkodobá...


Jak ochránit klíčovou součást demokracie? - Svoboda médií
Kurzy.cz | 18:26:28
Svoboda médií, jejich pluralita a přístup k informacím představují velice důležité prvky evropské demokracie. Významu těchto hodnot si je plně vědoma i Evropská unie a další mezinárodní organizace státní i nestátní…


Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš předložil vládě jednotnou podobu státních webů. „Dlužíme občanům stát, který působí přehledně a bezpečně"
Kurzy.cz | 18:09:15
Vláda dnes schválila návrh místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše týkající se migrace ústředních orgánů státní správy na jednotnou doménu gov.cz a záměr jednotné podobu webů státních správy. Materiál prošel meziresortním řízením a byl předl...


Postoj ČNB k záznamům (video)hovorů a další komunikace při poskytování investičních služeb.
Kurzy.cz | 18:04:17
Česká národní banka zveřejnila stanovisko o jejím přístupu k záznamům telefonických hovorů a elektronické komunikace při poskytování investičních služeb. Níže uvádíme přehled…


Výsledky jednání vlády 11. ledna 2023
Kurzy.cz | 17:58:57
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. B. K projednání s rozpravou: 1. Návrh zákona o řízeních souvisejících s hlubinným úložištěm radioaktivního odpadu...


Jednání rakouského ministra zahraničí Alexandra Schallenberga s velvyslanci EU a zastoupením Evropské komise
Kurzy.cz | 17:25:00
Jednání rakouského ministra zahraničí Alexandra Schallenberga s velvyslanci EU a zastoupením Evropské komise 16.12.2022 / 19:15 | Aktualizováno: 11.01.2023 / 17:25 Na závěr akcí v rámci českého předsednictví v Radě EU na českém...


Evropská dvojí tranzice. Jak se EU daří pokračovat v digitální a zelené tranzici?
Kurzy.cz | 15:35:32
Mezi hlavní cíle současné Evropské komise patří tzv. dvojí tranzice EU. Zelená a digitální transformace evropského hospodářství ale nezávisí pouze na institucích Evropské unie, ale důležitou roli při naplňování cílů…


Babiš nemá na prezidenta dostatečnou trpělivost a příliš rozděluje společnost
Respekt | 23:44:51
S moravskoslezským hejtmanem za ANO Ivo Vondrákem o jeho prohlášení, že nebude volit šéfa hnutí Andreje Babiše prezidentemPrima generál, CNN Nerudová
Respekt | 23:11:06
Druhá televizní diskuse rozehrála docela napínavý souboj Pavla a Nerudové – a generála posunula blíž k fináleOktagon na Primě vyhrál Pavel. Zpráva pro Babiše zní: tohle nejsou Drahošové
Reflex | 22:40:00
Petr Pavel a Danuše Nerudová si na začátku dnešní superdebaty předali dárky. Nic nemohlo lépe podtrhnout počáteční atmosféru prezidentského přáteláku, který však Prima zasadila do kulis MMA. Pavel s Nerudovou se časem přizpůsobili a vyměnili si dost úderů, a i když oba působili ve formě, generáll byl uvolněnější a jistější. A neúčast Andreje Babiše dala televize expremiérovi sežrat asi nejlépe, jak to šlo.


Rockový svět truchlí. Zemřel Jeff Beck, jeden z nejlepších kytaristů vůbec
idnes.cz | 23:46:00
Ve věku 78 let zemřel jeden z nejlepších kytaristů všech dob Jeff Beck, držitel několika cen Grammy a člen rokenrolové síně slávy. Muzikantovi, který ještě loni v létě koncertoval spolu s Johnnym Deppem v Praze, se stala osudnou bakteriální meningitida. Smutek vyjadřují rockové veličiny od Jimmyho Page po Ozzyho Osbournea.


Mladá Boleslav: Kvůli cyklokrosovému závodu budou v neděli 15. ledna dopravní omezení
Kurzy.cz | 16:59:56
V neděli 15. ledna se koná na tradičním okruhu u lesoparku Štěpánka mistrovství repubiky v cyklokrosu. Řidiči musí počítat s dopravními omezeními v přilehlé oblasti, které si závod vyžádá.


Chcete obdarovat ženu? Náušnice jsou ta správná volba! Jak ale vybrat ty pravé?
Reflex | 00:00:00
Náušnice jsou jedním z nejoblíbenějších šperků, které mají ženy ve šperkovnici. Jsou symbolem ženství a jsou jednoduše nepřehlédnutelné, a proto jsou ideální volbou pro jakýkoli výjimečný okamžik, kdy je možné je darovat. Poslouží jako věčná památka, nadčasová a elegantní klasika, proto se vyplatí do nich investovat. Jak ale vybrat ty správné?


Raiffeisenbank nabízí úvěr na financování fotovoltaiky se státní dotací ve výši 35 % ceny projektu
E15-ekonomika | 00:00:00
Raiffeisenbank nabízí úvěr na nákup fotovoltaické elektrárny (FVE) a souvisejících technologií jako energetického řešení pro firmu s cílem zvýšení energetické samostatnosti a bezpečnosti firmy a snížení nákladů na energie.


Raiffeisenbank nabízí úvěr na financování fotovoltaiky se státní dotací ve výši 35 % ceny projektu
E15-politika | 00:00:00
Raiffeisenbank nabízí úvěr na nákup fotovoltaické elektrárny (FVE) a souvisejících technologií jako energetického řešení pro firmu s cílem zvýšení energetické samostatnosti a bezpečnosti firmy a snížení nákladů na energie.


Vláda chystá dvě sazby DPH. Zdražily by léky či voda, ale některé zboží a služby by zlevnily
E15-ekonomika | 12:15:00
Vládní koalice se obecně shoduje na návrhu ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) zjednodušit daňový systém zavedením pouze dvou sazeb daně z přidané hodnoty místo stávajících tří. Šéf státní pokladny by zrušil desetiprocentní sazbu a prostřední 15procentní by snížil o dva až jeden procentní bod. To zřejmě vyvolá spory o to, jaké zboží a služby zatížit vyšším odvodem a jaké sníženou sazbou. Desetiprocentní DPH se nyní vztahuje na léky, kojeneckou výživu, vodné a stočné, stravování a ubytování nebo periodika a knihy. Piráti a lidovci volají po kompenzacích pro rodiny s dětmi.


Vláda chystá dvě sazby DPH. Zdražily by léky či voda, ale některé zboží a služby by zlevnily
E15-politika | 12:15:00
Vládní koalice se obecně shoduje na návrhu ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) zjednodušit daňový systém zavedením pouze dvou sazeb daně z přidané hodnoty místo stávajících tří. Šéf státní pokladny by zrušil desetiprocentní sazbu a prostřední 15procentní by snížil o dva až jeden procentní bod. To zřejmě vyvolá spory o to, jaké zboží a služby zatížit vyšším odvodem a jaké sníženou sazbou. Desetiprocentní DPH se nyní vztahuje na léky, kojeneckou výživu, vodné a stočné, stravování a ubytování nebo periodika a knihy. Piráti a lidovci volají po kompenzacích pro rodiny s dětmi.


Babiš nemá na prezidenta dostatečnou trpělivost a příliš rozděluje společnost
Respekt | 23:44:51
S moravskoslezským hejtmanem za ANO Ivo Vondrákem o jeho prohlášení, že nebude volit šéfa hnutí Andreje Babiše prezidentemPrima generál, CNN Nerudová
Respekt | 23:11:06
Druhá televizní diskuse rozehrála docela napínavý souboj Pavla a Nerudové – a generála posunula blíž k fináleNerudová v Kutné Hoře
Respekt | 18:27:58
Ve středu, dva dny před volbami, se Danuše Nerudová setkala se svými příznivci v kutnohorské galerii  GASK.ANO vyslalo do voleb krále konfliktu a prokazuje státu věrolomnou službu
Respekt | 15:24:24
Hejtman Vondrák a primátor Macura udeřili odmítnutím Babiše jako prezidenta hřebík přímo na hlavičkuBabiš si privatizuje zvláštní komoditu, nespokojené voliče
Respekt | 15:01:14
Stručné připomenutí kariéry prezidentského kandidáta Babiš nemůže spoléhat na Zemanovy voliče. Zásadní bude, koho podpoří příznivci SPD
Respekt | 13:07:52
Podle dostupných dat šéf ANO dostane maximálně polovinu voličů současného prezidenta z roku 2018Česko hledá prezidenta v Brně
Respekt | 09:43:28
V brněnském kině Scala se včera uskutečnila debata Respektu Česko hledá prezidenta, za účasti Andrey Procházkové, Mariána Leška, Erika Taberyho a Štěpána Sedláčka.Low-code technologie jako budoucnost on-line byznysu? | Dalibor Houfek (Jetveo)
Mladý Podnikatel | 00:00:39
Moc firem o low-code techologiích neví. Řekl mi to Dalibor Houfek z Jetveo, který s nimi už dávno pracuje a pro klienty připravuje různé projekty od webů po interní systémy a mnoho dalšího.
The post Low-code technologie jako budoucnost on-line byznysu? | Dalibor Houfek (Jetveo) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top