Celkem 139960 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 22.01.2023


KDE chystá Plasmu 5.27, revoluční ventilátory Frore Systems AirJet
Root.cz | 01:00:03
Novinky v KDE: nejen beta Plasmy 5.27, Wine 8.0-rc5 opravuje 9 chyb, vylepšený GPU ovladač pro 12 let starý Intel Sandy Bridge, Microsoft „Dzn“ kód v Mesa plní specifikaci Vulkan 1.0 z více než 99,75%.


Jsem frustrovaná ze své profese, z častého amatérismu, říká Jitka Čvančarová
revue.idnes.cz | 01:00:04
Herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová nedávno utrpěla komplikovanou zlomeninu nohy a čtvrt roku kvůli tomu ležela. V primácké Show Jana Krause vysvětlila, jako komplikace jí to způsobilo. Prozradila také, proč radši dává přednost rodině před prací.


Autofotka týdne: Francouzská a italská bohyně, Lollobrigida a Citroën DS
Auto-iDNES.cz | 01:00:07
V 95 letech zemřela 16. ledna v Římě Gina Lollobrigida. Patřila k nejznámějším herečkám italské poválečné kinematografie, proslavila se ve snímcích Fanfán Tulipán nebo Italské prázdniny. A taky se potkala s jedním z nejslavnějších aut všech dob, pózovala se slavnou francouzskou bohyní.


Virtuální, nebo osobní bankéřka. Víte, co která umí? Otestujte si své znalosti
Finance-iDNES.cz | 01:00:32
Umělá inteligence prostupuje do téměř všech oblastí našeho života a finance nejsou výjimkou. Možná už znáte bankovní virtuální asistentku. Rozumíte si s ní?


Nejen klenoty v Chrámu svatého Víta. V Česku jsou k vidění i jiné vzácné koruny
idnes.cz | 02:00:01
K Pražskému hradu se táhne fronta, na možnost spatřit na okamžik svatováclavskou korunu čekají lidé dlouhé hodiny v nepříjemné zimě. Korunovační klenoty jsou jedinečné, ale nejsou jediné. V různých českých sbírkách se dochovala řada dalších unikátních korun. Třeba na zámku v Rájci nad Svitavou mají korunu, která patřila knížeti ze Salmu. Na zámku v Bečově nad Teplou zase korunku jedné z dcer tamního vévody.


Po celé Evropě klesá zájem o biopotraviny, vyšší cena začíná vadit
idnes.cz | 02:00:02
Biopotraviny si do nákupních košíků hledají cestu čím dál obtížněji. Jak v Česku, tak v celé Evropě. Itálie, Německo či Polsko hlásí významný pokles odbytu od osmi do dvaceti procent. A podobný trend registrují i někteří čeští obchodníci a zemědělci. Nicméně ne všichni.


Izrael trápí nová vlna ruských přistěhovalců. Vláda chce kvůli nim měnit zákon
idnes.cz | 02:00:03
Nejvíc lidí s židovskými kořeny, kteří minulý rok žádali o izraelské občanství, pocházelo z Ruska. Přišlo jich třikrát víc než třeba z napadené Ukrajiny. Nová nacionalistická vláda chce kvůli tomu měnit zákon, získat občanství židovského státu může být brzo těžší.


Rusko se vrátilo do devadesátek. Díry na trhu zaplňují začínající podnikatelé
idnes.cz | 02:00:04
Západní sankce mají pro Rusko dramatické dopady. Dodavatelské vztahy se citelně pošramotily a dříve zcela běžný sortiment nyní chybí. Rusové se ale nevzdávají a snaží se poptávku po západním zboží a obchodech alespoň částečně uspokojit. Kreativními způsoby se snaží nahradit to, co tu dříve zcela běžně fungovalo a na co byli Rusové léta zvyklí.


U silnic na Plzeňsku přibylo 31 křížků. Řidiči stále častěji jezdí pod vlivem
Denik.cz | 05:43:00
Kamion jedoucí po dálnici D5na Tachovsku náhle přejíždí do protisměru a proměňuje v hromádku šrotu osobní vůz, v němž cestuje čtyřčlenná rodina. Otec a dvě malé děti, chlapeček a holčička, jsou na místě mrtví. To je nejtragičtější nehoda ze všech, které se loni staly na silnicích Plzeňského kraje.


Zoo Ostrava v turbulenci: Měla rekordní návštěvnost, válka však zvýšila náklady
Denik.cz | 05:31:00
/FOTOGALERIE/ Turbulentní. I tak by se dal nazvat loňský rok z pohledu ostravské zoologické zahrady. Ta zažila rekordní návštěvnost, kvůli energetické situaci a válce na Ukrajině však čelila i extrémním situacím.


RETRO: Poklady z půdy přivedou k nostalgii nejednoho návštěvníka
Denik.cz | 05:22:00
Staré hračky, sbírky známek nebo cenné mince či dokonce historické bicykly. Všechny tyto věci je možné najít na kdejaké půdě, které často skrývají nevídané cennosti. Ty se rozhodly dát dohromady organizátoři výstavy s názvem Poklady z půdy, která je momentálně k vidění ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v Klatovech. Tuto unikátní expozici, která vám zaručeně navodí nostalgické vzpomínky na vaše dětství, budete moci navštívit až do 29. května 2023. 


Obří ropucha přepsala Guinnessův rekord. Toadzilla vážila téměř tři kilogramy
Denik.cz | 05:20:00
Když ochránci přírody v severoaustralském deštném pralese nalezli nezvykle velkou ropuchu obrovskou, mysleli si nejdřív, že není skutečná. Nakonec však o žádný žert nešlo. Takzvaná Toadzilla byla skutečně živá a nejspíš překonala i Guinnessův rekord.


Zabiju Brežněva. Pomstít invazi do ČSSR se v roce 1969 rozhodl ruský atentátník
Denik.cz | 05:00:00
Bylo čtvrt na tři odpoledne 22. ledna 1969. Z letiště Moskva-Vnukovo přijížděla do Kremlu slavnostní kolona, vezoucí prvního tajemníka sovětské komunistické strany Leonida Iljiče Brežněva a předsedu Prezídia Nejvyššího sovětu SSSR Nikolaje Podgorného. V dalších autech jeli sovětští kosmonauti. Z přihlížejícího davu vystoupil muž s pistolemi v obou rukou a začal střílet. Důvod? Trápila ho okupace Československa.


Vláda chce jednu nižší sazbu DPH. Zlevnilo by jídlo, zdražilo třeba točené pivo
Denik.cz | 04:00:00
Vládní koalice zvažuje rošádu v systému daní, na jejímž konci může část zboží mírně zlevnit, ale část naopak zdražit. Oč jde? Nyní se u většiny zboží a služeb platí daň z přidané hodnoty (DPH) v základní sazbě 21 procent a u některých důležitých položek je to ve dvou snížených sazbách ve výši 15 a 10 procent. Nově by však měla být zřízena pouze jediná snížená sazba, ustálit by se měla zřejmě na 13 či 14 procentech.


Sjednocení snížených sazeb DPH? Dostali bychom se nad průměr EU, říká ekonom
Denik.cz | 04:00:00
Vláda sice tvrdí, že jde jen o zpřehlednění daňových sazeb, vyšší výběr daní jí však může také pomoci lépe „ukočírovat“ veřejné rozpočty. DPH je tak důležitým zdrojem příjmů, že i drobná změna sazeb znamená velké posuny pro celkový výběr daní, připomíná člen Národní rozpočtové rady vlády (NERV), ekonom Petr Zahradník.


Pavel Páral: Burzovní tarif na elektřinu je lákavý, ale má svůj rub
Reflex | 06:30:00
Že nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou, je dnes silně nekorektní, machistická, a tudíž moc nepoužívaná charakteristika našich milých žen. Ale ona by se objektivně dala vztáhnout i na četné muže, jak ukazuje čerstvá kauza „zákazu“ spotových tarifů pro dodávky elektřiny, nyní hojně ventilovaná ve veřejných diskusích.


Tuniskem po stopách Kary ben Nemsího
Reflex | 06:00:00
Tunisko, tradiční cíl turistů, může své půvaby odkrýt i trochu netradičně. Za šest dní jsme projeli 2000 km po občas bídně vyznačených silnicích ve stopách slavného Kary ben Nemsího, hrdiny pouštních románů Karla Maye. Pro něj samozřejmě nebyly dlouhé týdny v sedle arabského vraníka či jízdního velblouda žádný problém. A ještě stihl vykonat hrdinské činy!


Umělé schéma Pražáci proti venkovu neplatí. Pavla volí bohatší okresy, Babiš boduje v těch chudších
E15-ekonomika | 06:00:00
Střet mezi namyšleným a bohatým hlavním městem se zbytkem České republiky, nebo také pražská kavárna proti venkovu, jehož problémy „Pražáci“ nechápou. Tak deset let rozděloval občany končící prezident Miloš Zeman, aby si přihrával voličskou přízeň. Souboj mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem ukazuje, že toto umělé schéma neplatí.


Umělé schéma Pražáci proti venkovu neplatí. Pavla volí bohatší okresy, Babiš boduje v těch chudších
E15-politika | 06:00:00
Střet mezi namyšleným a bohatým hlavním městem se zbytkem České republiky, nebo také pražská kavárna proti venkovu, jehož problémy „Pražáci“ nechápou. Tak deset let rozděloval občany končící prezident Miloš Zeman, aby si přihrával voličskou přízeň. Souboj mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem ukazuje, že toto umělé schéma neplatí.


Slovenské referendum skončilo fiaskem. Hlasovat přišla méně než třetina voličů
idnes.cz | 07:29:00
Sobotní slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné parlamentní volby je kvůli nízké volební účasti neplatné. Účastnilo se ho 27,25 procenta voličů, informuje portál pravda.sk. Podmínkou pro platnost hlasování přitom bylo, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů.


Agrese a šikany přibývá už i ve školkách. Učitele viní covid a příliš volnou výchovu
aktuálně.cz | 07:12:49
"Nezřídka jsem byla svědkem toho, že děti na maminku křičí, tlučou ji a nadávají jí," popisuje učitelka z mateřské školy.


Kde se vzal slavný maskot nebo průvodce restauracemi? Zakladatel Michelinu má 170 let
aktuálně.cz | 06:32:00
Jeden ze zakladatelů firmy Michelin se narodil před 170 lety. Připomeňte si historii francouzské společnosti.


Evropany láká Málaga, španělské město v hledáčku lidí i firem
idnes.cz | 09:52:00
Španělské Málaze a jejímu okolí se daří v posledním roce přitahovat mnoho lidi se zájmem prosadit se ve velkých společnostech. Město zájem vyslyšelo a snaží se profilovat jako centrum pro technologické a bankovní firmy, láká je mimo jiné skrze vysoké daňové úlevy.


Ukrajinci odrazili útoky u Bachmutu, obrana může vést k vyčerpání Rusů
idnes.cz | 09:01:00
Ukrajinští vojáci v sobotu odrazili ruské útoky u deseti obcí na Donbasu včetně Bachmutu, který je už měsíce místem nejzuřivějších bojů na celé frontě, uvedl ukrajinský generální štáb. Pokračovat v obraně Bachmutu na severu Doněcké oblasti je podle analytiků z amerického Institutu pro studium války strategický krok i přes vysoké náklady, protože může vést k vyčerpání ruských vojsk.


Bangladéšští zemědělci přešli z kuřat na kachny. Výhoda je, že plavou
idnes.cz | 09:00:00
Bangladéšští farmáři hledají rozmanité cesty, jak se vypořádat s klimatickou krizí. Někteří vsadili na chov kachen, kterým nevadí záplavy, další využívají slanou vodu v orné půdě a místo pěstování rýže přešli na krevety.


Manželka mě zachránila, šijeme stínění, říká Aresta z dua MC Erik a Barbara
revue.idnes.cz | 08:57:00
Jejich hity bořily hitparády a lidé po nich šíleli. Slovenské duo MC Erik a Barbara bylo devadesátkovým fenoménem. Skladby jako Sen nebo Keď príde láska fanoušci zbožňovali. Producent a zpěvák Erik Aresta prozradil, čím se dnes živí a zda je v kontaktu s bývalou kolegyní, zpěvačkou Barbarou Haščákovou.


Bohoslužby za vlast s korunovačními klenoty se zúčastní Zeman, Pavel i Babiš
idnes.cz | 08:40:00
Bohoslužbu za vlast bude v katedrále sv. Víta na Pražském hradě sloužit od 10:00 pražský arcibiskup Jan Graubner. Mše se zúčastní prezident Miloš Zeman a zřejmě oba prezidentští kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš s manželkami. Během bohoslužby budou v transeptu katedrály umístěny korunovační klenoty a u oltáře bude vystavena lebka sv. Václava.


Vzniká zákon o hromadných žalobách. Spotřebitele spíše odradí, varují experti
idnes.cz | 08:36:00
Firma poruší smlouvu a poškodí tak stovky či tisíce zákazníků. Újma každého z nich je ale jen malá a nevyplatí se tak o ni jednotlivě soudit. Takové situace by měl vyřešit zákon o hromadných žalobách, který musí Česká republika implementovat díky Evropské unii. Jak ale upozorňují odborníci, současný návrh bude od hromadných žalob spíše zrazovat.


Kabaně prý ve Volkswagenu nahradí člověk z Bentley, nového šéfa prý nezaujaly jeho nápady
Auto.cz | 09:50:00
Slovenského designéra Jozefa Kabaně nahradí v automobilce Volkswagen šéfdesignér britské automobilové značky Bentley Andreas Mindt.


Při požáru bytu v pražských Nuslích zemřel člověk. Dalších 30 evakuovali hasiči
Denik.cz | 09:24:00
K požáru bytu v ulici Nezamyslova v Nuslích spěchali pražští hasiči v neděli po 4. hodině ranní. I za pomoci výškové techniky zachránili z budovy téměř tři desítky lidí. Další byli evakuováni. Jeden člověk požár nepřežil.


OBRAZEM: Krása v hlubinách. Fotografové v Rokycanech pod vodou bojovali o tituly
Denik.cz | 08:52:00
Krytý bazén na okraji Rokycan byl v sobotu dějištěm 19. mistrovství České republiky ve fotografování pod vodou. Oslovil jedenáct dospělých a šest dětí, kteří se utkali v rámci šampionátu, pořádaného Svazem potápěčů ČR a ve spolupráci s městem.


Ukrajinské jednotky podle generálního štábu odrazily ruské útoky u Bachmutu
Denik.cz | 08:31:00
Ukrajinští vojáci za uplynulý den odrazili ruské útoky u deseti obcí na Donbasu včetně Bachmutu, který je už měsíce místem nejzuřivějších bojů z celé fronty. Uvedl to ukrajinský generální štáb v ranním hodnocení událostí na frontě. Pokračující obrana Bachmutu na severu Doněcké oblasti je podle analytiků z amerického Institutu pro studium války (ISW) strategicky rozumným krokem i přes vzrůstající náklady a může vést k vyčerpání ruských vojsk.


Slovensko čekají předčasné volby. Referendum o nich pohořelo
Denik.cz | 08:00:00
Slovensko bude mít zřejmě ještě letos novou vládu, která vzejde z předčasných voleb. Tento týden selhal poslední pokus současného premiéra Eduarda Hegera o sestavení nové parlamentní většiny, a k vypsání předčasných voleb už vyzvala i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Sobotní referendum, v němž mohli lidé hlasovat o změně ústavních pravidel pro předčasné volby, ztroskotalo.


Střelba při oslavách čínského nového roku u Los Angeles. Na místě je několik mrtvých, zasahuje policie
Hospodářské noviny | 11:00:02
Policie zasahuje po střelbě v kalifornském městě Monterey Park. Deník Los Angeles Times s odkazem na zdroj z bezpečnostních složek píše o několika obětech. Twitterový účet informující o dopravní situaci v Los Angeles a další účty na sociálních...


Babišova sudetská bašta: Bojíme se války. Negativní kampaň zabírá v regionech hlavně na seniory
Reflex | 10:00:00
„Karlovarský kraj je historicky nejhorší ve všem,“ prohlásil šéf hnutí ANO v lednu 2021, tehdy ještě z pozice premiéra. Tamní obyvatelé Babišovi tuhle invektivu už buď odpustili, nebo na ní zapomněli. Spolu s Ústeckým krajem zde dosáhl nejlepších výsledků v prvním kole prezidentské volby. Postaví se západní Sudety za Babiše i ve druhém kole? 


Kvůli válce odešlo z Ruska jen 8,5 procenta západních firem
Tiscali-zprávy | 08:19:27
Od začátku války na Ukrajině odešlo z ruského trhu jen 8,5 procenta firem registrovaných v Evropské unii a ve skupině ekonomicky vyspělých zemí G7. Vyplývá to z analýzy švýcarského institutu IMD. Zjištění podle něj zpochybňuje tvrzení o exodu firem kvůli ruské invazi a s tím spojeným sankcím.


Kampaň je odporná, Babiš připomíná šmejdy prodávající hrnce, říká odborník na politickou reklamu
E15-ekonomika | 10:30:00
Tak vyostřenou kampaň Česko ještě nezažilo. Před druhým kolem prezidentských voleb tým Andreje Babiše usoudil, že největší šanci má, pokud odradí co nejvíce možných voličů Petra Pavla od účasti ve volbách, míní Otto Eibl, expert na politický marketing a šéf Katedry politologie a bezpečnostních studií na Masarykově univerzitě. Eibl v rozhovoru také popisuje, co může za neúspěch bývalé rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové nebo jak by měl generál Petr Pavel reagovat na výpady Andreje Babiše. 


Kampaň je odporná, Babiš připomíná šmejdy prodávající hrnce, říká odborník na politickou reklamu
E15-politika | 10:30:00
Tak vyostřenou kampaň Česko ještě nezažilo. Před druhým kolem prezidentských voleb tým Andreje Babiše usoudil, že největší šanci má, pokud odradí co nejvíce možných voličů Petra Pavla od účasti ve volbách, míní Otto Eibl, expert na politický marketing a šéf Katedry politologie a bezpečnostních studií na Masarykově univerzitě. Eibl v rozhovoru také popisuje, co může za neúspěch bývalé rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové nebo jak by měl generál Petr Pavel reagovat na výpady Andreje Babiše. 


Po kalifornských oslavách čínského Nového roku se střílelo, zemřelo devět lidí
idnes.cz | 11:56:55
Policie během sobotní noci zasahovala u střelby v kalifornském Monterey Parku, informoval deník Los Angeles Times s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek. Policisté potvrdili, že zemřelo devět lidí. Střelba se podle médií odehrála kolem desáté hodiny večerní místního času poblíž místa oslav příchodu čínského Nového roku, které jsou jedny z největších v oblasti.


Volby by vyhrál Pavel s 58 procenty hlasů, ukázal průzkum. Třetina lidí váhá
idnes.cz | 11:53:00
Petr Pavel by ve 2. kole prezidentské volby porazil Andrej Babiše se ziskem 57,6 procent hlasů, uvedl průzkum STEM pro CNN Prima News. Účast by činila 68 procent voličů. Komu dát svůj hlas stále neví zhruba 30 procent lidí.


Na východě republiky vydatně sněží, meteorologové varují před kalamitou
idnes.cz | 10:38:00
Od nedělního rána postupuje silné sněžení na jihu a východě Moravy, zde dosud napadlo až osm centimetrů nového sněhu. Silné sněžení s intenzitou nad tři centimetry za hodinu meteorologové očekávají v nejbližších hodinách i na západní Moravě, na jihu Pardubického kraje a v kraji Vysočina.


V pražských Nuslích hořel byt. Jeden člověk zemřel, další zachránili hasiči
idnes.cz | 09:21:00
Jeden člověk zemřel v neděli časně ráno při požáru bytu v pražských Nuslích. Hasiči museli z domu zachránit či evakuovat šest desítek lidí. Požár napáchal škodu odhadem milion korun, jeho příčinu budou zjišťovat vyšetřovatelé. Vyplývá to z informací mluvčí hasičů Kateřiny Suchánské a zdravotnické záchranné služby.


V Bidenově domě nalezli další tajné dokumenty, oznámil prezidentův právník
idnes.cz | 08:50:00
V domě amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu ve státu Delaware pracovníci ministerstva spravedlnosti našli v pátek šest dokumentů označených jako utajované. Dokumenty pochází z doby, kdy Biden působil jako viceprezident, měl tedy povinnost je po odchodu z funkce odevzdat. Tajné dokumenty byly již dřív nalezeny i v sídle Bidenova předchůdce Trumpa. Biden Trumpa tehdy označil za „nezodpovědného“.


Pražská burza posílila již pátý týden v řadě, když se v závěru týdne z letargie probraly akcie ČEZ
Kurzy.cz | 10:01:22
oproti minulému roku likvidita na pražské burze zůstává podprůměrná - v týdnu se uzavřely obchody za 1,94 mld. Kč; investoři nejspíše vyčkávají na výsledkovou sezónu, odstartuje v úvodu února; domácí měna pokračuje v posilování - k dolaru se dostala ...


Poslední průzkumy favorizují Pavla, připisují mu podporu až 57 procent voličů
iHned.cz | 12:00:13
Pokud by se tento týden konalo rozhodující druhé kolo volby prezidenta, ovládl by ho bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše sedm procent. Pro jeho protikandidáta Andreje Babiše (ANO) by určitě...


Střelba při oslavách čínského Nového roku u Los Angeles. Na místě je několik mrtvých, zasahuje policie
iHned.cz | 12:00:13
Policie zasahuje po střelbě v kalifornském městě Monterey Park. Deník Los Angeles Times s odkazem na zdroj z bezpečnostních složek píše o několika obětech. Twitterový účet informující o dopravní situaci v Los Angeles a další účty na sociálních...


Ukrajinský ministr Reznikov je spokojený s výsledky jednání o zbraních, naznačuje překvapení pro Rusy
iHned.cz | 12:00:14
Rusko se nechystá stáhnout a připravuje se na dlouhou válku, NATO se proto musí zasadit o zvýšení dodávek zbraní. Těmito slovy uzavřel generální tajemník NATO Jens Stoltenberg jednání o dodávkách zbraní pro ukrajinskou armádu v Německu. Kromě...


Prezidentem by byl Pavel. Druhé kolo by vyhrál s 57,6 procenty hlasů, ukázal průzkum
aktuálně.cz | 11:50:01
Účast při volbách by podle modelu agentury STEM činila 68 procent voličů.


OBRAZEM: Na Lysé hoře v Beskydech je 80 centimetrů sněhu
Denik.cz | 11:25:00
Lysou horu v neděli dopoledne pokrylo zhruba 80 centimetrů sněhu - necelých 30 napadlo za poslední dva dny. Sníh je mokrý, podle meteorologů ideální pro tvorbu sněhuláků.  


Policie zasahuje po střelbě u Los Angeles. Na místě je nejméně deset mrtvých
Denik.cz | 11:08:00
Policie zasahuje po střelbě v kalifornském městě Monterey Park. Deník Los Angeles Times s odkazem na zdroj z bezpečnostních složek píše o několika obětech. Twitterový účet informující o dopravní situaci v Los Angeles a další účty na sociálních sítích píšou o nejméně deseti mrtvých a 16 zraněných.


V chrámu sv. Víta začala bohoslužba za vlast. Účastní se Zeman, Babiš i Pavel
Denik.cz | 10:36:00
V katedrále svatého Víta na Pražském hradě začala v neděli v 10:00 bohoslužba za vlast. Přišel na ni končící prezident Miloš Zeman i oba jeho potenciální nástupci, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, s manželkami.


Ceny nemovitostí na Krymu jdou dolů, Rusové se obávají příchodu Ukrajinců
idnes.cz | 13:49:00
Cena nemovitostí na Ruskem okupovaném ukrajinském poloostrově Krym loni výrazně klesla. Vychází to z údajů realitních kanceláří, podle nichž se vlastníci snaží kvůli současné situaci svých domů a bytů rychle zbavit, přestože to často znamená prodat je pod jejich hodnotou.


Jak postupuje digitalizace státní správy? V Rozstřelu odpoví ministr Bartoš
idnes.cz | 13:30:00
Jakou roli bude v procesu digitalizace hrát nová Digitální a informační agentura (DIA) nebo jaké budou její kompetence, zodpoví v pořadu Rozstřel ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš. Sledovat vysílání můžete živě v pondělí od 11.00.


Metnar se zastal před Černochovou Babiše. Mluví o míru a neuráží vojáky, hájil
idnes.cz | 13:14:00
Andrej Babiš si v kampani bere vojáky a armádu jako rukojmí, prohlásila v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Podle jejího předchůdce ve Lubomíra Metnara (ANO) v kampani však není nic, co by vojáky dehonestovalo či z nich dělalo válečné štváče.


Ukrajinský ministr Reznikov je spokojený s výsledky jednání o zbraních, naznačuje překvapení pro Rusy
Hospodářské noviny | 14:00:03
Rusko se nechystá stáhnout a připravuje se na dlouhou válku, NATO se proto musí zasadit o zvýšení dodávek zbraní. Těmito slovy uzavřel generální tajemník NATO Jens Stoltenberg jednání o dodávkách zbraní pro ukrajinskou armádu v Německu. Kromě...


Malostranský zápisník: Ať zbytky mozkové hmoty dál zůstávají s touto krajinou
idnes.cz | 13:00:00
Čtyřicet let bolševika a 44 let se z toho léčit? Kdo si víc dělá srandu z ústavy? Politická viróza ještě před inaugurací? Jak se genius loci podepsal na paní Markétě? A Řeporyje už se těší na dva miliony vrahů, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Na internetu se šíří falešné video s Pavlem. Upozornil na něj sám kandidát
idnes.cz | 12:44:00
Na internetu se objevilo falešné video, ve kterém kdosi sestříhal vyjádření prezidentského kandidáta Petra Pavla tak, že vybízí k válce s Ruskou federací. Upozornil na to sám kandidát a doplnil i původní vyjádření, které autoři falešného videa použili.


OBRAZEM: Končí rok Tygra, přichází Zajíc. Asie vstupuje do lunárního Nového roku
idnes.cz | 12:14:00
Asiaté letos s příchodem 22. ledna vstupují podle lunárního kalendáře do Nového roku. Ten podle čínského zvěrokruhu patří vodnímu Zajíci a střídá uplynulý rok Tygra. K oslavám Nového roku v Asii neodmyslitelně patří pestré dekorace a světelné instalace. Prohlédněte si je díky fotografiím ze zemí jihovýchodní Asie.


Odhaleno předčasně! Takhle vypadá nové BMW M3 CS
Auto.cz | 11:57:00
Oficiálně se má nové BMW M3 CS představit za týden, při příležitosti závodního víkendu 24h of Daytona. Oficiální snímky ale unikly již nyní.


Žádný systém vítězství nepřinese. Ale nejnovější dodávka zbraní má pomoci Ukrajině v ofenzivě
Respekt | 13:06:20
S analytikem Michalem Smetanou o aktuálních vojenských příslibech Západu a o tom, kdy dorazí německé tankyJak by podle vás vypadala kampaň Andreje Babiše proti Andreji Babišovi?
Respekt | 12:00:00
[image id="200274523" caption="odborník na marketing a PR" align="left"][image id="200274525" caption="ředitel Politinkers" align="left"][image id="200274524" caption="politická konzultantka a PR manažerka, zakladatelka Institutu politického marketingu" align="left"][image id="200274526" caption=…


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200274595" align="center"][image id="200274594" align="center"]


Jinak než minule
Respekt | 12:00:00
Sociologové jsou opatrní, ale průběh kampaně, data i situace z roku 2018 naznačují, že k vítězství má blíže Petr Pavel


To, co jsem tam zažil, mě vykolejilo
Respekt | 12:00:00
S Petrem Pavlem o plných náměstích, strategii proti Andreji Babišovi a podivném chování francouzského prezidenta#píšu o vědě
Respekt | 12:00:00
Vystudovaná biochemička a neurovědkyně Pavla Hubálková přeskočila na jinou a – překvapivou – kolejCo z Česka udělá Babišova volební kampaň?
Respekt | 12:00:00
Sám kandidát ANO a KSČM odpověděl na otázku, jestli je horší rozvědčík, nebo estébákMilost Janě Nečasové
Respekt | 12:00:00
Prezidentův krok nenabádá k odpouštění, ale ke spekulacím


Svobodu Pirátům
Respekt | 12:00:00
Volby dopadly tak, jak dopadly, praví staré moudro politických rutinérů. Překládá se nejčastěji tak, že vůli lidu je v určitý moment potřeba přijmout jako realitu a dohodnout nezbytné kompromisy.

V hlavním městě, kde se stále ještě čeká na zhmotnění výsledků komunálních voleb z loňského září,…


Bylo to skvělé, ale stačilo to
Respekt | 12:00:00
Jacinda Ardern ukázala, jak krásně jde odejít z vrcholné politiky


Stále spolu
Respekt | 12:00:00
V Davosu vládla často pochmurná nálada, já ale vidím důvody k optimismu


Prezident od protinožců
Respekt | 12:00:00
Od Prahy není na Zemi vzdálenějšího města než Wellington. České politické zápolení odsud připomíná obrázek v obráceném dalekohledu – detaily mizí a zůstávají jen základní obrysy. Ty přesto nabízejí pohled na to, jak prezidenti reprezentují Česko v zahraničí.

Václava Havla si novozélandská média…Občan Babiš a ti druzí
Respekt | 12:00:00
Soudce Jan Šott osvobodil Andreje Babiše a Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. Protože správně očekával, že jeho závěr popudí mnoho lidí, dal si na vysvětlení rozsudku záležet. Ač si tedy můžeme nadále myslet, že přihlásit se jako miliardář o padesátimilionovou dotaci pro malé a střední podniky je…Kam půjdou osiřelé hlasy?
Respekt | 12:00:00
Reportáž z vesnic, kde nevyhrál Babiš ani PavelPohled na Zemi z vesmíru vás změní
Respekt | 12:00:00
Vůbec ale není jasné jakRoboti ve školní brašně
Respekt | 12:00:00
Umělá inteligence umí čím dál lépe psát a počítat a učitelé přemýšlejí, zda ji využívat, či zakazovatPoslední nezhasne
Respekt | 12:00:00
Seriál The Last of Us sbližuje videohry a kinematografii. Producenti zkoušejí udělat z hráčů diváky a z diváků hráče.Mluvící psi
Respekt | 12:00:00
Miluji tě. Lidi si s touhle větou moc nevědí rady, ale pes vám to klidně řekne. Bez rozpaků, několikrát za den a hezky nahlas. Díky přístroji FluentPet získali totiž psi možnost mluvit lidskou řečí. Ne že by to dávalo vždycky smysl, ale to platí i o lidech. A když jde o vyznání lásky, člověk leccos…


Mezi světy
Respekt | 12:00:00
Je to moje interpretace Japonska, ne jeho propagace, říká o svých knihách Anna CimaZase další podivín
Respekt | 12:00:00
Josef Pánek zaujal novelou Láska v době globálních klimatických změn, za kterou v roce 2018 získal Magnesii Literu za prózu. Pod zdánlivě syrovým povrchem příběhu o setkání i míjení dvou světoběžníků se skrýval hravý, nuancovaný a znejišťující vypravěčský styl, který držel čtenáře ve střehu a…Vtahující a trýznivé
Respekt | 12:00:00
Baleťák nebo nóbl hošan, říkali dospívajícímu protagonistovi románu Shuggie Bain jeho vrstevníci v osmdesátých a devadesátých letech minulého století na sídlišti v postindustriálním Glasgowě. On sám jen cítil, že „něco je šejdrem“. Doma čelil obhroublým rozhovorům dospělých snažících si udržet…Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Smysluplný i obyčejný život
Co znamená žít obyčejný, a přesto smysluplný život? Hlavní hrdinka Andrea si tuto otázku pokládá napříč celým příběhem. Román Zuzany Kultánové zachycuje její pochybování o sobě samé i o rolích, které si zvolila nebo jí byly přisouzeny: sotva dospělá dívka z nepříliš…Dělníci kultury
Respekt | 12:00:00
Čelem k fotografovi stojí žena v šatech s bezmocně svěšenýma rukama. Za ní se skupina lidí sklání nad tělem pokládaným na nosítka, někteří na fotografa ukazují a cosi křičí. Vlevo stojí připravená sanitka a nad přízračnou scénou se tyčí letadlo Zlín Z-226 Akrobat Speciál převrácené vzhůru nohama. V…


Album týdne
Respekt | 12:00:00
Bylo to poprvé, co při skládání nových písní vyměnil kytaru za klavír a nechal se inspirovat výhledem na moře z okna svého studia ve skotské rybářské vesnici Cellardyke. Tvorba písničkáře a spisovatele Jamese Yorkstona je už roky zapuštěná v keltské tradici a navazuje na regionální linii folku.…Stavba týdne
Respekt | 12:00:00
Kdo by nechtěl romantickou vilku na předměstí? Skoro každý, dneska stejně jako před sto lety. Současnou, a přitom citlivou hru s romantikou předvedl ateliér No Architects v Praze na Smíchově při rekonstrukci řadového domu Pod Vrškem. Domy na kopci nad průmyslovou čtvrtí vystavěl developer už v roce…Výstava týdne
Respekt | 12:00:00
Galerie Havelka sídlící osmnáctým rokem v centru Prahy vedle kostela sv. Martina ve zdi je jedním z nejmenších výstavních prostorů v republice. Rozměrem, nikoli však významem. Nyní to dokládá vykročením ze své komorní místnosti do mnohem větších prostor. Své autory pod názvem Proklouznutí: Přátelé…


Audio týdne
Respekt | 12:00:00
Cyklus Téma Plus, který pro Český rozhlas Plus připravují renomovaní i začínající publicisté, nahlíží historická témata z pohledu současnosti. Málokdy se to povedlo tak dobře jako v dokumentu Nadi Revilákové Milá paní Palachová..., který vznikl k 54. výročí sebeupálení Jana Palacha.

Námět není…


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
Filmové ceny
Favoritem letošního ročníku filmových cen Český lev je mysteriózní psychodrama Arvéd režiséra a scenáristy Vojtěcha Maška. Získalo dvanáct nominací, včetně těch pro nejlepší film, režii a scénář. Uspěl i herec Michal Kern, který ztvárnil hlavní roli tajemné figury československých…Vědecká extáze
Respekt | 12:00:00
19. 1. 2000Tonyho neotravuj
Respekt | 12:00:00
Vyšel knižní životopis Anthonyho Bourdaina, který v 21. století přinesl celému světu důležité poselství, jak vnímat gastronomiiZ webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Po dlouhé době má šanci projít Zemanův kandidát na ústavního soudce
Jan Svatoň se možná stane novým ústavním soudcem, popisuje Andrea Procházková.
Babišova kampaň bude připomínat Jekylla a Hyda
Jeden z našich předvolebních podcastů, tentokrát z debaty Respektu v Knihovně Václava Havla. …


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200274520"]

Květinami, zapálením svic a usebráním si česká společnost připomněla 54. výročí oběti Jana Palacha. Na třiceti tuzemských měřicích stanicích opět s hodnotami kolem plus deseti stupňů padaly lednové teplotní rekordy, pak jarní počasí vystřídala zima, napadl sníh a noční…Přestaňme se bát
Respekt | 12:00:00
Tohle není volba mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Volíme mezi velkorysostí a malostí, slušností a hrubostí, budoucností a minulostíTajemný Omarov dopaden v Praze
Respekt | 12:00:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) v Praze zadržela na základě mezinárodního zatykače významného představitele ruskojazyčné mafie, podezřelého ze závažných zločinů. Jde o osmatřicetiletého Polada Omarova, jeho identita je známa od minulého týdne (jméno jako první zveřejnil web…Česko
Respekt | 12:00:00
Stropnický přijal dezinformátora
Ministr zahraničí Jan Lipavský vyzval velvyslance v Izraeli Martina Stropnického, aby mu v řádu dnů předal podrobný zápis, o čem jednal s představitelem proruské dezinformační scény Žarkem Jovanovičem. Stropnický se s ním sešel a vyfotil. „Přijetí takové návštěvy…Jak definovat znásilnění?
Respekt | 12:00:00
V oblasti trestního práva není moc výbušnějších témat než debata o tom, jak v zákoně definovat znásilnění a zda není namístě ho vymezit jako sexuální akt, k němuž jedna ze stran nedala souhlas. Států, které k nové definici přistoupily, stále přibývá a zástupci tří z nich – Dánska, Švédska a Velké…Odcházející Zeman a Ústavní soud
Respekt | 12:00:00
Miloš Zeman stále uvažuje o tom, že jmenuje s půlročním předstihem nového předsedu Ústavního soudu. Pavel Rychetský ve funkci končí v srpnu. Ústavní právníci prezidentův plán od začátku označují za nepřípustný, protože by si tím prodloužil vliv mimo svůj pětiletý mandát a vykradl pravomoc svého…


Kapitalismus a socialistické umění
Respekt | 12:00:00
Naši kulturu z let 1948–1989 tradičně dělíme na oficiální a neoficiální. Do první kategorie spadají autoři, kteří tvořili a živili se v rámci norem nastavených vládnoucí diktaturou. Do druhé ti, kteří tvořili buď s překážkami, anebo si museli najít jinou obživu a umění se věnovali tajně.

Ve…


Těžký ukrajinský týden
Respekt | 12:00:00
Při ruském útoku ve městě Dnipro bylo zabito minimálně 46 lidí, další desítky byly zraněny. Budovu předminulou sobotu zasáhla balistická raketa určená k sestřelování letadel, vyprošťování mrtvých a zraněných trvalo několik dní. Jde o jeden z dosud nejvražednějších ruských válečných činů, ale není…Úsvit prošedivělé Číny
Respekt | 12:00:00
Nastala historická chvíle: počet obyvatel Číny dosáhl vrcholu a začal klesat. Konkrétně podle nově zveřejněných dat čínského Národního úřadu pro statistiku vloni populace ubyla o 850 tisíc lidí. Podle demografů se jedná o začátek dlouhodobého a už nezvratného trendu. „Uvidíme Čínu, jakou neznáme.…Zelení a uhlí
Respekt | 12:00:00
Gretu Thunberg odnášejí policisté. Vodní děla rozhánějí klimatické aktivisty, uniformovaní muži do nich v bahnitém terénu buší pendreky. Německý stát proti povětšinou mladým lidem předminulý víkend vymohl svůj zájem: vyklizení vesničky Lützerath. Bude zničena kvůli těžbě hnědého uhlí. „Celé…


Nová energetická mapa světa
Respekt | 12:00:00
Nejen válka na Ukrajině, ale i snahy o omezení emisí a přechod na zelenou energetiku překopávají světový trh s energiemi. „Svět se rozdělí na bloky a ty se budou snažit si zajistit energetickou bezpečnost. Ta dnes již neznamená jenom dodávky surovin, ale i dodávky technologií například k výrobě…Americká srážka se stropem
Respekt | 12:00:00
Spojené státy čeká pět měsíců politického divadla a pak happy end – nebo velké zemětřesení. Ve čtvrtek totiž narazily na tzv. dluhový strop, tedy dosáhly hranice, nad níž si již vláda nemůže na finančních trzích půjčovat další peníze. Ty potřebuje mimo jiné ke splácení již existujících finančních…


Nový opravář Bundeswehru
Respekt | 12:00:00
Hodit ministra do vody. Jinak snad ani nelze nazvat vstup Borise Pistoriuse do funkce německého ministra obrany. Ve čtvrtek v 9.00 byl prezidentem Steinmeierem jmenován do úřadu a hned takée dopoledne měl na programu setkání se svým americkým protějškem Lloydem Austinem. Téma hovoru: dodávky…Vědci potvrzují, že firma Exxon desítky let lhala o klimatu
Respekt | 12:00:00
Vedení firmy Exxon (později ExxonMobil) již koncem sedmdesátých let minulého století dobře vědělo, že spalování ropy a zemního plynu může mít v následujících dekádách katastrofální dopad na lidskou civilizaci. Investigativní novináři ze serveru Inside Climate News potvrdili toto podezření již v…Apple polapen v Číně
Respekt | 12:00:00
Odjinud


Konec nejlepší restaurace otřásá dánskou ekonomikou i kulinářským světem 
Respekt | 12:00:00
Může uzavření jedné restaurace způsobit obavy o ekonomiku celého státu a mezinárodní rozruch v oboru pohostinství? A dokonce vyvolat debaty o současné podobě práce? Ano: přesně tyto reakce vyvolala v půlce ledna informace, že na konci příštího roku zavře dveře kodaňská restaurace Noma. Pokud byste…Peru: Oheň na březích jezera
Respekt | 12:00:00
Pohled na klidné, ledově modré vody obrovského jezera Titicaca ve výšce zhruba 4000 metrů nad mořskou hladinou patří bezpochyby k nejsilnějším zážitkům v Latinské Americe. Mír ale v těchto horách nepanuje ani náhodou. Právě peruánská provincie Puno na jeho březích se stala v uplynulých týdnech…


Vzbuzuje strach, proto Babiš
Respekt | 12:00:00
Reportáž z prolhané kampaněLehce objevitelné poselství Babišových billboardů
Respekt | 12:00:00
Pátrání po mezích politického marketinguZen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200274591" caption="Zen žen" align="right"]


Cesta tam a zase zpátky
Respekt | 12:00:00
Mám to štěstí, že má vnoučata bydlí jen 104 metrů daleko. Jsou čtyři, samozřejmě každý originál. Je spousta věcí, které s nimi bohužel podnikat nemůžu: 1. ještě nejsem v důchodu, 2. mám pohybové omezení (průkaz ZTP), takže honěná, bruslení, chození po horách, výlety do zoo, ba ani procházky s nimi…Zeman na koni už v poločase
Respekt | 12:00:00
Co jsme psali před 10 letySTEM pro CNN Prima News: Petr Pavel by ve 2. kole prezidentské volby porazil Andreje Babiše
Reflex | 11:55:00
Petr Pavel by ve druhém kole prezidentské volby porazil Andreje Babiše se ziskem 57,6 procenta hlasů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News, který televize zveřejnila dnes. Účast při volbách by podle modelu STEM činila 68 procent voličů.


Pavel by ve 2. kole porazil Babiše i podle STEM
Tiscali-zprávy | 11:49:49
Bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel by ve druhém kole prezidentské volby porazil předsedu ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše se ziskem 57,6 procenta hlasů. Babiš by měl 42,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News, který televize zveřejnila dnes. Účast při volbách by podle modelu STEM činila 68 procent voličů.


Vláda zreviduje své programové prohlášení. Nejvíce změn bude v oblasti daní a energetiky
E15-ekonomika | 13:15:00
Vláda pravděpodobně vypustí ze svého programového prohlášení záměr snížit odvody firem na sociální pojištění zaměstnanců. Ty plánovala snížit o dva procentní body. Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce. Důvodem je podle něj především velký tlak na státní kasu, která si nemůže dovolit další výpadek příjmů.


Vláda zreviduje své programové prohlášení. Nejvíce změn bude v oblasti daní a energetiky
E15-politika | 13:15:00
Vláda pravděpodobně vypustí ze svého programového prohlášení záměr snížit odvody firem na sociální pojištění zaměstnanců. Ty plánovala snížit o dva procentní body. Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce. Důvodem je podle něj především velký tlak na státní kasu, která si nemůže dovolit další výpadek příjmů.


Český designérský nástroj Avocode po akvizici za stovky milionů končí
lupa.cz | 14:04:27
Původem český designérský nástroj Avocode skončil, vypnutý byl letos v lednu. Avocode, respektive za ní stojící firmu Abdoc, v listopadu roku 2021 za stovky milionů korun koupila americká společnost Ceros.


Ukrajinští autoři očekávané hry S.T.A.L.K.E.R. 2 kvůli válce přesunuli 200 lidí do Prahy
lupa.cz | 13:39:39
Většina týmu ukrajinské herní společnosti GSC Game World, která aktuálně dokončuje titul S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, pracuje z Prahy. O přesunu GSC do Česka kvůli ruské vojenské invazi se už několik měsíců ví, firma ale doposud oficiálně nic nekomentovala. Nyní pro Wired uvedla, že v Praze působí 200 vývojářů.


Lidé platí za výsadbu stromů, která je povinná ze zákona. Na reklamu jde milion
idnes.cz | 15:30:00
Zaplatit výsadbu nového rozmanitého lesa místo toho, který zničil kůrovec, a těšit se z pocitu, že pomáhám obnově, potažmo bojuji s klimatickou změnou. To nabízí dárcům společnost Sázíme Česko, která dala za reklamu na sociálních sítích v prosinci více než mnozí prezidentští kandidáti. Majitelé však mají zalesnění holin dáno ze zákona a kritici společnosti vyčítají zneužití „zeleného tématu“.


Součástí květnových oslav korunovace Karla III. bude koncert i dobrovolnictví
revue.idnes.cz | 13:00:00
Britská královská rodina chystá na oslavu korunovace krále Karla III. a jeho manželky Camilly velký koncert na hradě Windsor a plánuje vyzvat lidi, aby se jeden den věnovali dobrovolnictví. V sobotu o tom informoval Buckinghamský palác. Británie naposledy zažila korunovaci před 70 lety.


Bankéři si před krizí přišli na desítky milionů. Zisky ale dlouho nezopakují
idnes.cz | 15:00:00
Počet bankéřů a obchodníků v Evropské unii, kteří vydělávají více než jeden milion eur, v přepočtu téměř 24 milionů korun, dosáhl v roce 2021 rekordních výšin. Firmám obchodujícím s cennými papíry totiž v tomto období přitekly mimořádně vysoké příjmy. Výsledku pomohl i brexitový přesun zaměstnanců investičních bank do zemí EU.


V australské jeskyni vandalové poničili vzácné otisky. Hrozí jim vězení
idnes.cz | 15:00:00
Australské úřady řeší případ poškození prastarých uměleckých artefaktů, které se nacházejí v jeskyni Koonalda na jihu země. „Vandalové odstranili části plotu z ostnatého drátu, který ji chránil, dostali se dovnitř a pak nápisem nenávratně poškodili vrchní část domorodého uměleckého díla,“ uvedl ministr pro záležitosti domorodců státu Jižní Austrálie Kyam Maher. Pachatelům hrozí až šest měsíců vězení nebo pokuta 10 000 dolarů.


Zeman otevřel zrekonstruovanou restauraci Vikárka na Hradě, připomněl Havla
idnes.cz | 14:57:00
V areálu Pražského hradu se v neděli zčásti otevřela známá restaurace Vikárka v ulici těsně přiléhající ke katedrále svatého Víta. V poledne se jejího otevření zúčastnil prezident Miloš Zeman a provozu požehnal pražský arcibiskup Jan Graubner.


Stát spustí pozitivní kampaň, aby Češi vycházeli s uprchlíky i na trhu práce
idnes.cz | 14:44:00
Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje komunikační kampaň k integraci ukrajinských uprchlíků na českém trhu práce. Resort smlouvu za 150 tisíc korun bez DPH zveřejnil již v polovině prosince. Spoty například vyvrací domněnky, že „uprchlíci z Ukrajiny kradou českým lidem práci.“


Nižší odvody se už nestihnou, řekl Jurečka. Čeká mimořádné zvýšení důchodů
idnes.cz | 13:55:00
Při revizi programového prohlášení vláda pravděpodobně vypustí záměr snížit odvody firem na sociální pojištění zaměstnanců o dva procentní body, řekl v České televizi ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. V současné situaci si podle něj stát nemůže dovolit výpadek příjmů. Kvůli inflaci se podle jeho odhadu mimořádně zvýší důchody už v červnu, až o tisíc korun.


Patrové postele a zóny pro protažení. Oceánské aerolinky bojují o zákazníky
idnes.cz | 12:00:00
Letecké společnosti Qantas a Air New Zealand mezi sebou bojují o zákazníky na šestnáctihodinové tichomořské trase z Oceánie do New Yorku. Plánují proto do svých letadel zavést nové prvky pro pohodlnější cestování, a to včetně patrových postelí nebo vyhrazených zón pro protažení.


Vláda firmám slíbila snížení odvodů, teď z něj couvá. Výpadek příjmů si nemůžeme dovolit, říká Jurečka
Hospodářské noviny | 17:00:01
Vláda možná při plánované revizi svého programového prohlášení vypustí záměr snížit odvody firem na sociální pojištění zaměstnanců o dva procentní body. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr práce a vicepremiér Marian...


Mladí nejsou líní. Jen pochopili, že život se neodehrává nutně v kanceláři
Hospodářské noviny | 17:00:02
Ve svém týmu mám mnoho mladých lidí a musím říci, že to jsou srdcaři, kteří své práci dávají obrovské množství energie, elánu, práce je baví a rozhodně tento problém nemají, doplnil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka na svém Twitteru...


Skrze Babišovu kampaň sledujeme největší dezinformační operaci v historii. Je klíčovým testem odolnosti celého Česka
Hospodářské noviny | 17:00:02
Kdo vyhraje prezidentské volby, zatím s jistotou říci nelze, ač průzkumy jednoznačně favorizují Petra Pavla. Co ale můžeme konstatovat už teď: volby přinesly zřejmě nejintenzivnější dezinformační kampaň v historii Česka. Probíhá ve prospěch...


Poslední průzkumy favorizují Pavla, připisují mu podporu až 57 procent voličů
Hospodářské noviny | 17:00:02
Pokud by se tento týden konalo rozhodující druhé kolo volby prezidenta, ovládl by ho bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše sedm procent. Pro jeho protikandidáta Andreje Babiše (ANO) by určitě...


Soundtrack k narozkám Jima Jarmusche: S Youngem ve skladu, s Waitsem na baru a s RZA na parkovišti
Reflex | 16:00:00
Jim Jarmusch dnes slaví sedmdesáté narozeniny. Zhruba padesát let z toho věnoval natáčení těžkotonážních artefilmů. V jeho filmografii najdete indie dramata, smutné komedie, komické westerny, nostalgické road-movies, příběhy osamělých samurajů, příběhy osamělých upírů, a dokonce i cosi o zombiích. Jestli má Jarmuschova tvorba jednu společnou linku, tak je to hudba. Stojí tedy za to, připomenout si zásadní skladby, které v jeho filmech zazněly.


Hromada drátů kolem amsterdamského nádraží zmizí pod vodou
Tiscali-zprávy | 13:49:18
Odvěký problém se spoustou nevzhledných jízdních kol zaparkovaných kolem hlavního nádraží v Amsterdamu bude snad už za pár dnů minulostí. Kola by totiž měla zmizet pod zemí, nebo vlastně doslova pod vodou.


Dodávání zbraní Ukrajině povede ke globální katastrofě, míní Volodin
idnes.cz | 17:41:00
Dodávky západních zbraní Ukrajině, které dosáhnou na ruské území, povedou ke globální katastrofě, uvedl v neděli předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Odpovědí Ruska na vyzbrojování Ukrajiny podle něj bude použití silnějších zbraní.


Jsou trochu divocí a smutní, říkají o ruských vojácích na cvičení v Bělorusku
idnes.cz | 17:34:00
Ve vojenském prostoru u města Osipoviči běloruští instruktoři cvičí do války proti Ukrajině ruské vojáky, nedávno odvedené do armády. Místní se jim vyhýbají. „Mnozí se tváří zasmušile. Výběr zboží v obchodech je šokuje,“ říkají. Tvrdí také, že ruští vojáci se v jejich městě objevují pravidelně od loňské zimy, kdy se ve vojenském prostoru, vzdáleném asi deset kilometrů, konaly manévry.


Ženy u fronty nemohou kojit, vozíme i mléko pro děti, říká český dobrovolník
idnes.cz | 17:10:00
Sanitky, ale i další zejména zdravotnické vybavení, vozí dobrovolníci z Česka přímo na Ukrajinu k frontové linii. Tým je složený z vojáků aktivní zálohy, analytiků, zdravotníků, ale i bývalých pozorovatelů mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Jan Heřmánek se k týmu připojil před rokem, po útoku Ruska na Ukrajinu.


VIDEA TÝDNE: Fronta na klenoty, boj o Hrad a unikátní zákrok
idnes.cz | 16:57:00
Výstava českých korunovačních klenotů na Pražském hradě přilákala davy lidí. Kvůli enormnímu zájmu se Hrad výstavu rozhodl prodloužit až do úterý. Prezidentská kampaň vrcholí a Andrej Babiš i Petr Pavel se snaží získat hlasy nerozhodnutých voličů. Senior se řítil v po dálnici v protisměru v domnění, že jede po souběžné silnici a lékaři týmovou prací zachránili ženu napadenou nožem.


Fotografa demonstrace ve Francii zbil policista, muž přišel o varle
idnes.cz | 16:45:00
Mladý muž ve čtvrtek v Paříži podle své právničky přišel o varle, když ho během protestního pochodu proti plánované důchodové reformě policista prudce udeřil obuškem do rozkroku. Na policejní zásah, který podle napadeného vedl k amputaci, si chce 26letý muž stěžovat. Pařížský policejní prefekt žádá prošetření okolností incidentu.


Jak se chytá mafián. Denaro třicet let unikal policii, přitom seděl doma
idnes.cz | 16:26:00
Největšího sicilského mafiána Mattea Messinu Denara konečně dopadla italská policie. Muž, který se rád chlubil tím, že sám svými oběťmi zaplnil celý hřbitov, se dlouhá léta dokázal skrývat před úřady. V podstatě se ale nikdy příliš nevzdálil od domova. Chránil ho totiž kruh nejbližších, které si jako jediné pustil k tělu.


Řidič auta zemřel na Lounsku po srážce s autobusem. Další lidé jsou zranění
idnes.cz | 16:20:00
U Rané na Lounsku v neděli při srážce osobního auta a autobusu zemřel jeden člověk a jeden se těžce zranil. Další tři lidi převezla sanitka na vyšetření do nemocnice. Řekl to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Policie odklání dopravu v místě nehody přes Břvany a Lenešice.


Polsko pošle Ukrajině tanky Leopard i bez souhlasu Berlína, řekl Morawiecki
idnes.cz | 15:33:00
Polsko je připraveno poslat Ukrajině tanky německé výroby Leopard 2 i bez souhlasu Berlína, řekl v neděli agentuře PAP polský premiér Mateusz Morawiecki. Německou pozici označil za „nepřijatelnou“. Varšava chce podle něj vybudovat koalici, která bude ochotná Ukrajině tanky a další vybavení poslat. Ukrajina a Evropa válku vyhrají, ať už s Německem, nebo bez něj, dodal premiér.


Ukrajinský baron Prášil. „Hlavní uklidňovač“ lhal o raketách, jako poradce prezidenta skončil
iHned.cz | 18:00:10
Došlo k rozkolu mezi spolupracovníky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a hlavou státu? Otazníky kolem prezidentova týmu se objevily poté, co rezignoval na post poradce Oleksij Arestovyč. „Muž, který předpověděl ruskou invazi už tři...


Vláda firmám slíbila snížení odvodů, teď z něj couvá. Výpadek příjmů si nemůžeme dovolit, říká Jurečka
iHned.cz | 18:00:10
Vláda možná při plánované revizi svého programového prohlášení vypustí záměr snížit odvody firem na sociální pojištění zaměstnanců o dva procentní body. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr práce a vicepremiér Marian...


Mladí nejsou líní. Jen pochopili, že život se neodehrává nutně v kanceláři
iHned.cz | 18:00:10
Ve svém týmu mám mnoho mladých lidí a musím říci, že to jsou srdcaři, kteří své práci dávají obrovské množství energie, elánu, práce je baví a rozhodně tento problém nemají, doplnil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka na svém Twitteru...


Skrze Babišovu kampaň sledujeme největší dezinformační operaci v historii. Je klíčovým testem odolnosti celého Česka
iHned.cz | 18:00:10
Kdo vyhraje prezidentské volby, zatím s jistotou říci nelze, ač průzkumy jednoznačně favorizují Petra Pavla. Co ale můžeme konstatovat už teď: volby přinesly zřejmě nejintenzivnější dezinformační kampaň v historii Česka. Probíhá ve prospěch...


Loučení se "Štrougalovým Mordorem". Fotky největšího domu v zemi, který navždy zmizí
aktuálně.cz | 17:06:17
Skoro půl století byl brutalistní komplex Ústřední telekomunikační budovy dominantou této části Prahy, viditelnou z širého okolí.


Firma na loupeže. Růžoví panteři využívají krásných žen, zatím nakradli za stamiliony
aktuálně.cz | 16:01:32
Růžoví panteři jsou se stovkami členů dobře fungující zločineckou firmou. Deník Aktuálně.cz přináší čtvrtý díl seriálu Slavné loupeže.


OBRAZEM: Na zaplněném zimním stadionu začala Olympiáda dětí a mládeže
Denik.cz | 17:05:00
Olympijská vlajka, zapálení olympijského ohně a složení slibu. Na vyprodaném zimáku v Hradci Králové začala velkolepou show Olympiáda dětí a mládeže. Víc než tisíc českých sportovních nadějí se přesunuje do Krkonoš, které budou až do čtvrtka hostit jednotlivé soutěže.


Měla jsem problém sníst i malý kousek jablka, říká Chytrová o boji s anorexií
revue.idnes.cz | 16:00:00
Byla mimořádným sportovním talentem, dětství prožila na kladině a na gymnastickém koberci. V deseti letech ji vybrali do střediska vrcholového sportu, ale o čtyři roky později se ocitla na pokraji života a smrti, když bojovala s mentální anorexií. „Nutili nás hubnout. Počítali nám každé deko navíc,“ vzpomíná herečka Simona Chytrová, jež dnes otevírá jiné těžké osudy a provází známé osobnosti v pořadu 13. komnata. „Většinou jsou příběhy takové, že se máte o co opřít, ti lidé se vám otevřou a dokážou mluvit o svých trápeních,“ říká herečka, které zůstal i po letech dívčí půvab Janinky z Tankového praporu.


Ford F-150 Lightning: Elektrický pick-up z jiného světa
Auto.cz | 17:55:00
Jeden ze symbolů amerických silnic nabízí kromě spalovacích motorů i čistě elektrickou verzi, která umí překvapit svými schopnostmi. 


V Bratislavě už začala předsériová výroba modelů Superb a Passat
Auto.cz | 17:55:00
V bratislavské továrně německé automobilky Volkswagen už začala předsériová výroba nové generace modelů Škoda Superb a Volkswagen Passat, začátek jejich sériové výroby je naplánován na konec letošního roku. sdělil to mluvčí slovenské divize Volkswagenu Lucia Kovarovič Makayová.


MG HS přijíždí na český trh, sympatické SUV pořídíte od 663.940 korun
Auto.cz | 15:55:00
Značka MG, která na český trh vstoupila před půl rokem, zahajuje prodej svého třetího modelu.


Rallye Monte Carlo v cíli: Ogier vyhrál, Cais zaslouží potlesk
Auto.cz | 15:55:00
Osminásobný mistr světa Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) vyhrál Rallye Monte Carlo, které bylo úvodním podnikem letošního světového šampionátu. S devíti výhrami na „Monte“ se stal historicky novým rekordmanem slavného soutěže.


Majitel Bugatti Centodieci nadělil svému kousku ikonický závodní design. Vypadá úžasně!
Auto.cz | 13:49:00
Bugatti dodalo do světa 10 kusů modelu Centodieci, tento je z nich jednoznačně nejhezčí.


Bohoslužba, nábojnice a průzkumy s jasným favoritem. Co přinesl poslední předvolební víkend
Hospodářské noviny | 20:00:02
Už příští víkend budou Češi znát jméno nové hlavy státu. Předvolební atmosféra je vypjatá a poslední průzkumy opět očekávají vysokou účast. Agentury i sázkaři nyní za jasného favorita označují bývalého generála Petra Pavla, jehož pozice posiluje. V...


Vinylová mánie naráží na strop, raketový růst zpomalil. Gramofon má jen polovina kupujících
Hospodářské noviny | 20:00:02
Kdyby nebylo Taylor Swift, prodeje gramofonových desek by po sedmnácti letech dvouciferného růstu narazily do zdi. Ještě předloni se jich ve Velké Británii a ve Spojených státech prodalo meziročně o 50 procent více, loni už ale tempo růstu bylo...


Ukrajinský baron Prášil. „Hlavní uklidňovač“ lhal o raketách, jako poradce prezidenta skončil
Hospodářské noviny | 20:00:02
Došlo k rozkolu mezi spolupracovníky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a hlavou státu? Otazníky kolem prezidentova týmu se objevily poté, co rezignoval na post poradce Oleksij Arestovyč. „Muž, který předpověděl ruskou invazi už tři...


Setkání s Habsburky bylo unikátní, říká hrabě Kinský, průvodce osudy české šlechty
idnes.cz | 19:00:00
Na televizní obrazovky se vrátil seriál Modrá krev, věnovaný potomkům české šlechty a jejich osudům. „Diváky provedeme dalšími příběhy aristokratických rodů, které jsou spojeny s historií a tradicí Čech a Moravy,“ říká František Kinský, který se opět ujal moderování pořadu.


Do debaty v České televizi dorazí jen Pavel. Babiš pozvání odmítl
idnes.cz | 18:34:00
Měla to být jedna z klíčových televizních předvolebních debat, ale pozvání České televize do Prezidentského duelu se rozhodl přijmout jen vítěz prvního kola volby hlavy státu, generál Petr Pavel. Jeho soupeř, bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš, pozvání veřejnoprávní televize odmítl. ČT se rozhodla i tak Prezidentský duel odvysílat.


Hlášení úrazů i nemocí. Japonští chovatelé wagyu sází na technologie
idnes.cz | 18:00:00
Poptávka po drahém hovězím wagyu v poslední době znatelně vzrostla. Zájem mají hlavně bohatí Asiaté, kteří se nebojí za tuto pochoutku utratit násobně víc než za běžné hovězí maso. I proto se tamní chovatelé snaží na rostoucí poptávku reagovat a čím dál více aplikují do praxe i nové technologie, které jim s chovem pomáhají.


Bohoslužba, nábojnice a průzkumy s jasným favoritem. Co přinesl poslední předvolební víkend
iHned.cz | 20:00:16
Už příští víkend budou Češi znát jméno nové hlavy státu. Předvolební atmosféra je vypjatá a poslední průzkumy opět očekávají vysokou účast. Agentury i sázkaři nyní za jasného favorita označují bývalého generála Petra Pavla, jehož pozice posiluje. V...


Vinylová mánie naráží na strop, raketový růst zpomalil. Gramofon má jen polovina kupujících
iHned.cz | 20:00:16
Kdyby nebylo Taylor Swift, prodeje gramofonových desek by po sedmnácti letech dvouciferného růstu narazily do zdi. Ještě předloni se jich ve Velké Británii a ve Spojených státech prodalo meziročně o 50 procent více, loni už ale tempo růstu bylo...


Misionář nové informatiky Šafl: Školy tápou, jak využívat moderní technologie
Denik.cz | 19:30:00
Stovky základních škol a gymnázií navštívil Pavel Šafl. Pomáhá jim s přechodem výuky na novou informatiku. Podle mladého zakladatele projektu OMG Robotics řada škol zaspala, přestože se o revizi hovořilo již dlouho. „Noví učitelé jsou na ni připravováni až v posledních dvou třech letech,“ tvrdí v rozhovoru pro Deník.


Pane řediteli, už je čas. Digitální revoluce rozdělila školy, brzdí ji i učitelé
Denik.cz | 19:30:00
České školství přechází do digitálního světa nové generace. Do výuky nové informatiky se začlenila zatím asi polovina základních škol. Brzdou ve využívání moderních technologií je přístup a nepřipravenost některých učitelů, ale i rodičů. Na pokročilé pomůcky dá stát celkem pět miliard korun. Deník navštívil jednu z nejmenších škol na východě Moravy, o to progresivnější. Učí s 3D tiskem, ve virtuální realitě, chtějí oslovit i giganta Google.


VIDEO: Rozlučka po dvaceti letech. V trolejbuse 22Tr se v Brně svezli naposledy
Denik.cz | 18:47:00
Poslední šanci měli v neděli cestující a fanoušci městské hromadné dopravy na svezení s trolejbusem 22Tr. Brněnský dopravní podnik vypravil rozlučkové jízdy se dvěma posledními kusy– 3603 a 3605, které ještě z původních osmi zůstávaly v provozu.


Hasiči v Beskydech museli improvizovat. Pomáhali zdravotníkům u zraněné ženy
Denik.cz | 18:18:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Kreativitu a schopnost improvizace prokázali v neděli hasiči, kteří na Frýdecko-Místecku pomáhali s transportem ženy k sanitce. Zatímco v sobotu se sněhem bojovali, v neděli se stal jejich pomocníkem. Do záchranné akce zapojili i souseda, který jim poskytl saně.


Na Břeclavsku se na I/52 srazila dvě auta. Jeden člověk zemřel, pět se zranilo
Denik.cz | 18:09:00
Vážná nehoda se stala v neděli po páté hodině odpoledne na silnici I/52 u Perné na Břeclavsku. Srazila se tam dvě osobní auta, na místě jsou zranění.


Střet auta s autobusem u Rané na Lounsku si vybral krutou daň. Řidič zahynul
Denik.cz | 17:56:00
Lidský život si vyžádala dopravní nehoda u obce Raná na Lounsku, kde se střetl osobní automobil s autobusem. Jak uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník, řidič osobního automobilu utrpěl velmi vážná zranění. „Těm na místě podlehl. Řidiče autobusu jsme s podezřením na vážná zranění odvezli do chomutovské nemocnice. Od dopravní nehody jsme odvezli další tři lidi s lehkým zraněním do mostecké nemocnice. Ostatní nezraněné cestující si převzali hasiči do náhradního autobusu,“ informoval.


Appka na horách aneb Hi-tech lyžování 21. století v Nízkých Tatrách. Ale taky retro vlek kulerváč
Reflex | 19:00:00
Lyžařská střediska bojují se stále sílící hrozbou klimatických změn a tím pádem válčí i mezi sebou o klienty. Pokud jste stejně jako já pár let na lyžích nestáli, může vás zaskočit, jak to dneska na svahu vypadá. Satelity, aplikace, hypermoderní lanovky a multifunkční karty, to všechno je dneska ve větších lyžařských střediscích standardem. A všechny tyhle moderní technologické zázraky jsou jenom o jedné jediné věci – o pohodlí lyžaře.


Váleční veteráni vyzývají Andreje Babiše, aby ve své kampani přestal s urážením vojáků i generálů
Reflex | 17:30:00
Rotný v záloze Tomáš Sláma je spoluautorem Stanoviska novodobých válečných veteránů Armády ČR a Policie ČR k výrokům Andreje Babiše. Ve svém prohlášení váleční veteráni mimo jiné uvádějí: „Viděli jsme válku na vlastní oči a zažili ji na vlastní kůži. A právě proto uděláme vše, abychom válku udrželi co nejdál od našich domovů a od našich drahých. … Nikdo z nás, kdo sloužil s českou vlajkou na rukávu, nechce být zneužíván, urážen a osočován v rámci předvolebního boje.“


Vejce za pětku? Ministr bude mít parlamentu co vysvětlovat
Tiscali-zprávy | 16:29:29
Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov byl pozván do parlamentu, aby vysvětlil nákupy údajně předražených potravin pro armádu, o kterých informovala ukrajinská média. Ukrajinské ministerstvo obrany dnes vydalo prohlášení, ve kterém slíbilo provést kontrolu nákupů. Novináře ale obvinilo z manipulace, píše BBC.


Pavlovi přibývají nepřímí sponzoři. Česko je blíž zisku gigafactory, Disney ve sporu s investorem
E15-ekonomika | 17:30:00

Boleslav vyčkává na propouštění agenturních zaměstnanců
Tchaj-wan a první velká investice na česko-slovenském trhu
Petr Pavel získal další peníze pro kampaň od sponzorů
Jsme blízko k získání gogafactory
Potíže v říši myšáka Mickeyho. Investor kritizuje vedení Disney

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Konečně sníh. Do lyžařských areálů se o víkendu nahrnuly tisíce lidí
E15-ekonomika | 17:00:00
Po velmi teplém začátku roku, kdy na českých horách ležely pouhé zbytky sněhu a mnoho lyžařských středisek dokonce zastavovalo provoz, přinesl uplynulý týden opět teploty pod bodem mrazu a víkend i kýžený sníh. A Češi vzali sjezdovky útokem. Na některých z nich si totiž zalyžovali naposledy o Vánocích. Vlekaři mají za sebou nejúspěšnější víkend v tomto roce.


Pavlovi přibývají nepřímí sponzoři. Česko je blíž zisku gigafactory, Disney ve sporu s investorem
E15-politika | 17:30:00

Boleslav vyčkává na propouštění agenturních zaměstnanců
Tchaj-wan a první velká investice na česko-slovenském trhu
Petr Pavel získal další peníze pro kampaň od sponzorů
Jsme blízko k získání gogafactory
Potíže v říši myšáka Mickeyho. Investor kritizuje vedení Disney

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Konečně sníh. Do lyžařských areálů se o víkendu nahrnuly tisíce lidí
E15-politika | 17:00:00
Po velmi teplém začátku roku, kdy na českých horách ležely pouhé zbytky sněhu a mnoho lyžařských středisek dokonce zastavovalo provoz, přinesl uplynulý týden opět teploty pod bodem mrazu a víkend i kýžený sníh. A Češi vzali sjezdovky útokem. Na některých z nich si totiž zalyžovali naposledy o Vánocích. Vlekaři mají za sebou nejúspěšnější víkend v tomto roce.


Qubity: Počítače z neutrálních atomů, stolní kvantové počítače, rostoucí nasazení PQC
lupa.cz | 19:00:00
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Na Slovensku budou 30. září předčasné parlamentní volby, oznámil premiér Heger
idnes.cz | 21:54:36
Strany bývalé čtyřčlenné slovenské vládní koalice se dohodly na vypsání předčasných parlamentních voleb na 30. září, řekl v neděli novinářům dosluhující premiér Eduard Heger. Jeho menšinovému kabinetu sněmovna v prosinci vyslovila nedůvěru.


Berlín obrací. Dodávce tanků Leopard na Ukrajinu nebude stát v cestě
idnes.cz | 21:46:34
Pokud by Polsko odeslalo tanky německé výroby Leopard Ukrajině, Berlín by nic nenamítal. Podle agentury Reuters to v neděli řekla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková ve vysílání francouzské stanice LCI. Německý kancléř Olaf Scholz přitom dosud dodávky tanků Leopard Kyjevu třetími zeměmi odmítal.


Při nehodě u Bavor na Břeclavsku zemřel člověk, dalších pět je zraněných
idnes.cz | 21:17:04
Jeden člověk zemřel a dalších pět lidí se zranilo při podvečerní nehodě dvou osobních aut u Bavor na Břeclavsku. Silnice z Brna na Mikulov je mezi odbočkami na Dolní Dunajovice a Březí uzavřená, na místě se tvoří kolony, řekl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala. Záchranáři na místě ošetřili pět pacientů, z toho dvě děti, doplnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.


Chtěli „husté“ fotky na internet. Co všechno je za novoročním násilím v Berlíně
idnes.cz | 20:00:00
Silvestrovské oslavy v Německu se ochráncům pořádku vymkly z rukou. Úřady zaznamenaly téměř tři stovky útoků na policisty, hasiče i záchranáře, nejvíce z nich v Berlíně. Tři týdny po novoročním násilí v německých městech začínají o událostech přicházet první detaily. Sociální pracovníci soudí, že motivy útočníků byly zčásti velmi banální, včetně snahy pořídit si „zábavný“ obsah na sociální sítě.


Nechcete děti, nemáte mít sex. Ženy stále čelí předsudkům kvůli pilulce „po“
idnes.cz | 20:00:00
Prasklý kondom, vynechaný prášek nebo prosté zapomenutí. To jsou důvody, proč ženy musí do lékárny pro nouzovou antikoncepci, takzvanou pilulku „po“. Tyto ženy se však často setkávají s odmítavými i nepřátelskými reakcemi ze strany lékárnic a lékárníků. „Jednou z největších překážek je naše kultura zahanbování žen za jejich sexuální aktivitu,“ uvádí organizace Beat Sexism.


Další krok k zelené energetice. Španělsko a Francii spojí vodíkové potrubí
idnes.cz | 19:13:00
Německo se připojí k projektu výstavby podmořského vodíkového potrubí H2Med mezi Španělskem a francouzským městem Marseille, oznámil v neděli francouzský prezident Emmanuel Macron po jednání s německým kancléřem Olafem Scholzem.


11 otázek a odpovědí k dluhopisům a dluhopisovým emisím
Kurzy.cz | 20:20:50
1. Jaké jsou právní požadavky na vydání dluhopisu? Dluhopisy může vydat kdokoliv, tedy nejen firmy ale i fyzické osoby či zájmové organizace. Podmínky pro vydání dluhopisů jsou…


Počasí: Po víkendovém sněžení mírná obleva
Kurzy.cz | 17:35:25
V Česku o víkendu dost sněžilo. Sněžení postupovalo převážně od východu a místy napadlo přes 5 cm sněhu. Samozřejmě je mnoho míst, kde sněžilo méně. Pásmo srážek bylo rozbité a reagovalo na vrchoviny a hory, kde se vytvořil návětrný efekt.


Babiš se po bohoslužbě za vlast rozhodl přijít do debaty. S Pavlem se pohádali. Zkuste aspoň někdy mluvit pravdu, vyzval Babiše generál
iHned.cz | 22:00:15
Vzájemná ostrá obviňování charakterizovala nedělní debatu prezidentských kandidátů v České televizi mezi bývalým vysokým představitelem české armády a NATO Petrem Pavlem a někdejším premiérem Andrejem Babišem (ANO). Babiš o Pavlovi například znovu...


Babiš se po bohoslužbě za vlast rozhodl přijít do debaty. A v ní se vyslovil pro rozbití jednoho ze základních kamenů NATO
Hospodářské noviny | 23:00:01
Vzájemná ostrá obviňování charakterizovala nedělní debatu prezidentských kandidátů v České televizi mezi bývalým vysokým představitelem české armády a NATO Petrem Pavlem a někdejším premiérem Andrejem Babišem (ANO). Babiš o Pavlovi například znovu...


Martin Bartkovský: Babiš překvapil a na poslední chvíli do ČT dorazil. Pak roztočil kolotoč lží a útoků
Reflex | 20:05:00
Až do poslední chvíle nebylo jasné, zda Andrej Babiš přeci jen nedorazí do prezidentské debaty České televize. Nakonec ale všechny překvapil a pár minut před začátkem do Národního muzea dorazil. Máme tu tak plnohodnotný duel. Jak dopadl? Přečtěte si záznam živého glosáře Martina Bartkovského.


Babiš na debatu ČT s Pavlem nakonec dorazil, přeli se kvůli válce, ekonomice i vlastní minulosti
Tiscali-zprávy | 21:04:31
Vzájemná ostrá obviňování charakterizují dnešní debatu prezidentských kandidátů v České televizi mezi bývalým vysokým představitelem české armády a NATO Petrem Pavlem a někdejším premiérem Andrejem Babišem (ANO).


Otevřený dopis Andreji Babišovi: Přestaňte strašit válkou a zkuste naopak lidi spojit
E15-ekonomika | 21:47:00
Vážený pane předsedo,
dostal jste se do druhého kola prezidentských voleb a už v sobotu se můžete stát novým českým prezidentem. Kampaň, kterou od tiskové konference po prvním kole vedete, vůbec není hodna úřadu českého prezidenta. Je plná zášti, šíření strachu i pokrytectví. Prezident by měl být v Česku zejména mravním vzorem, ne pragmatikem, který nehledí na vlastní chování, aby dosáhl svých cílů.


Otevřený dopis Andreji Babišovi: Přestaňte strašit válkou a zkuste naopak lidi spojit
E15-politika | 21:47:00
Vážený pane předsedo,
dostal jste se do druhého kola prezidentských voleb a už v sobotu se můžete stát novým českým prezidentem. Kampaň, kterou od tiskové konference po prvním kole vedete, vůbec není hodna úřadu českého prezidenta. Je plná zášti, šíření strachu i pokrytectví. Prezident by měl být v Česku zejména mravním vzorem, ne pragmatikem, který nehledí na vlastní chování, aby dosáhl svých cílů.


Polsko chce poslat Kyjevu leopardy i bez souhlasu Berlína, řekl Morawiecki
Denik.cz | 22:47:00
Polsko je připraveno poslat Ukrajině tanky německé výroby Leopard 2 i bez souhlasu Berlína. Agentuře PAP to řekl polský premiér Mateusz Morawiecki, který německou pozici označil za „nepřijatelnou“. Varšava chce podle Morawieckého vybudovat menší koalici, která bude ochotná Ukrajině napadené Ruskem dodat tanky a další vybavení. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková dnes ve vysílání stanice LCI uvedla, že pokud by Polsko odeslalo tanky německé výroby Leopard Ukrajině, Berlín by nic nenamítal.


Policie v Kalifornii obklíčila dodávku, kde může být podezřelý ze střelby
Denik.cz | 22:44:00
V kalifornském městě Torrance se odehrává policejní zásah, který pravděpodobně souvisí s dřívější střelbou ve městě Monterey Park, při které zahynulo deset lidí. Informovala o tom stanice CNN na svém webu s odvoláním na zdroj z policie. Podle médií policie možná obklíčila muže podezřelého ze střelby. Na záběrech amerických médií je vidět bílá dodávka, kterou zepředu i zezadu zablokovala obrněná policejní auta.


Viliam Buchert: V debatě ČT Babiš lhal, ale zabodoval, Pavel byl neosobní a moderátor Řezníček zklamal
Reflex | 22:50:00
Původně se předpokládalo, že Petr Pavel bude v nedělní debatě v České televizi dvě hodiny bojovat s prázdným křeslem, na kterém měl sedět Andrej Babiš. Jenže Babiš přišel, všechny zaskočil a jeho výkon nebyl špatný, zejména při lapání nerozhodnutých voličů. Jistě, někdy lhal a vymýšlel si, ale pro jeho příznivce to nebude hrát žádnou roli. Pavel, který předtím oznámil, že je nemocný, působil v části debaty příliš neosobně a málo naléhavě. Moderátor Martin Řezníček pak předvedl velmi průměrný výkon a v určitých momentech spíše stranil generálovi, což se ani nesnažil maskovat.      


Pokud by Polsko odeslalo Leopardy Ukrajině, Berlín by nic nenamítal
Tiscali-zprávy | 23:14:58
Pokud by Polsko odeslalo tanky německé výroby Leopard Ukrajině, Berlín by nic nenamítal, uvedla dnes německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková ve vysílání francouzské stanice LCI. Německý kancléř Olaf Scholz přitom dosud dodávky tanků Leopard Kyjevu třetími zeměmi odmítal. Německý ministr obrany Boris Pistorius pak ve vysílání ARD řekl, že očekává brzké rozhodnutí o dodávce tanků na Ukrajinu, ať už bude jakékoli.


Letí na nás 300 ruských jaderných raket. Jak odpovíte, pane prezidente?
Tiscali-zprávy | 23:59:33
Mrazivá simulace zkoumala odhodlání k odvetnému jadernému protiútoku na Rusko.


Žádný systém vítězství nepřinese. Ale nejnovější dodávka zbraní má pomoci Ukrajině v ofenzivě
Respekt | 13:06:20
S analytikem Michalem Smetanou o aktuálních vojenských příslibech Západu a o tom, kdy dorazí německé tankyÚsvit prošedivělé Číny
Respekt | 12:00:00Zase další podivín
Respekt | 12:00:00Roboti ve školní brašně
Respekt | 12:00:00
Umělá inteligence umí čím dál lépe psát a počítat a učitelé přemýšlejí, zda ji využívat, či zakazovatUplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00#píšu o vědě
Respekt | 12:00:00
Vystudovaná biochemička a neurovědkyně Pavla Hubálková přeskočila na jinou a – překvapivou – kolejAudio týdne
Respekt | 12:00:00
Vystudovaná biochemička a neurovědkyně Pavla Hubálková přeskočila na jinou a – překvapivou – kolej\n\n


Nová energetická mapa světa
Respekt | 12:00:00Vzbuzuje strach, proto Babiš
Respekt | 12:00:00
Reportáž z prolhané kampaněPřestaňme se bát
Respekt | 12:00:00
Tohle není volba mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Volíme mezi velkorysostí a malostí, slušností a hrubostí, budoucností a minulostíPohled na Zemi z vesmíru vás změní
Respekt | 12:00:00
Vůbec ale není jasné jakTo, co jsem tam zažil, mě vykolejilo
Respekt | 12:00:00
S Petrem Pavlem o plných náměstích, strategii proti Andreji Babišovi a podivném chování francouzského prezidentaOdcházející Zeman a Ústavní soud
Respekt | 12:00:00
S Petrem Pavlem o plných náměstích, strategii proti Andreji Babišovi a podivném chování francouzského prezidenta\n\n


Jak by podle vás vypadala kampaň Andreje Babiše proti Andreji Babišovi?
Respekt | 12:00:00
S Petrem Pavlem o plných náměstích, strategii proti Andreji Babišovi a podivném chování francouzského prezidenta\\n\\n\n


Milost Janě Nečasové
Respekt | 12:00:00
Prezidentův krok nenabádá k odpouštění, ale ke spekulacím


Jinak než minule
Respekt | 12:00:00
Sociologové jsou opatrní, ale průběh kampaně, data i situace z roku 2018 naznačují, že k vítězství má blíže Petr Pavel


Bylo to skvělé, ale stačilo to
Respekt | 12:00:00
Jacinda Ardern ukázala, jak krásně jde odejít z vrcholné politiky


Americká srážka se stropem
Respekt | 12:00:00
Jacinda Ardern ukázala, jak krásně jde odejít z vrcholné politiky\n


Vědci potvrzují, že firma Exxon desítky let lhala o klimatu
Respekt | 12:00:00Stavba týdne
Respekt | 12:00:00Lehce objevitelné poselství Babišových billboardů
Respekt | 12:00:00
Pátrání po mezích politického marketinguKam půjdou osiřelé hlasy?
Respekt | 12:00:00
Reportáž z vesnic, kde nevyhrál Babiš ani PavelVýstava týdne
Respekt | 12:00:00
Reportáž z vesnic, kde nevyhrál Babiš ani Pavel\n\n


Stále spolu
Respekt | 12:00:00
V Davosu vládla často pochmurná nálada, já ale vidím důvody k optimismu


Cesta tam a zase zpátky
Respekt | 12:00:00Jak definovat znásilnění?
Respekt | 12:00:00Tonyho neotravuj
Respekt | 12:00:00
Vyšel knižní životopis Anthonyho Bourdaina, který v 21. století přinesl celému světu důležité poselství, jak vnímat gastronomiiČesko
Respekt | 12:00:00Zeman na koni už v poločase
Respekt | 12:00:00
Co jsme psali před 10 letyKapitalismus a socialistické umění
Respekt | 12:00:00
Co jsme psali před 10 lety\n\n


Poslední nezhasne
Respekt | 12:00:00
Seriál The Last of Us sbližuje videohry a kinematografii. Producenti zkoušejí udělat z hráčů diváky a z diváků hráče.Konec nejlepší restaurace otřásá dánskou ekonomikou i kulinářským světem 
Respekt | 12:00:00Zen žen
Respekt | 12:00:00
\n


Apple polapen v Číně
Respekt | 12:00:00
Odjinud


Mluvící psi
Respekt | 12:00:00
Odjinud\n


Mezi světy
Respekt | 12:00:00
Je to moje interpretace Japonska, ne jeho propagace, říká o svých knihách Anna CimaVtahující a trýznivé
Respekt | 12:00:00Dělníci kultury
Respekt | 12:00:00
\n


Nový opravář Bundeswehru
Respekt | 12:00:00Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
\n


Knižní tipy
Respekt | 12:00:00Peru: Oheň na březích jezera
Respekt | 12:00:00
\n


Vědecká extáze
Respekt | 12:00:00
19. 1. 2000Občan Babiš a ti druzí
Respekt | 12:00:00Svobodu Pirátům
Respekt | 12:00:00
\n


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00Těžký ukrajinský týden
Respekt | 12:00:00Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
\n


Album týdne
Respekt | 12:00:00Co z Česka udělá Babišova volební kampaň?
Respekt | 12:00:00
Sám kandidát ANO a KSČM odpověděl na otázku, jestli je horší rozvědčík, nebo estébákTajemný Omarov dopaden v Praze
Respekt | 12:00:00Prezident od protinožců
Respekt | 12:00:00Zelení a uhlí
Respekt | 12:00:00
\nReturn to top