Celkem 139936 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 29.01.2023


Microsoft jde po Vulkanu 1.2, KDE ladí Plasmu 5.27 k dokonalosti
Root.cz | 01:00:02
Mesa ovladač Microsoft Dozen a kompatibilita s Vulkan 1.1 a 1.2, nový Vulkan 1.3.240 a DirectX Ray-Tracing, KDE s nahráváním obrazovky ve Spectacle, AMD posílá do jádra další patche pro RDNA3.


Autofotka týdne: Hrdinné Twingo poslala umělá inteligence do vesmíru
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Toho vykuleného veselého mrňouse představil Renault na autosalonu v Paříži 5. října 1992. Ovšem produkce začala až v roce následujícím. Takže Renault slaví třicáté narozeniny Twinga i letos. U té příležitosti startuje prvního února projekt „RE INVENT TWINGO“, který vyzývá účastníky, aby si představili své vlastní Twingo s využitím umělé inteligence.


Není všechno zlato, co se třpytí, až se ucho utrhne. Jak rozumíte příslovím?
Finance-iDNES.cz | 01:00:26
Možná si pamatujete tetu Kateřinu z Jirotkova Saturnina. Svou zálibou v příslovích, kterými komentuje každou situaci, otravuje okolí. Možná ale i vy občas nějaké přísloví použijete. Rozumíte jim správně? V dnešním kvízu si ověříte, jak jste na tom s jazykovou inteligencí.


Brzy se štěpení ve společnosti vyostří, Pavel musí přesvědčit, říká sociolog
idnes.cz | 02:00:01
Sobotním vyhlášením výsledků skončily dva týdny vyhrocené předvolební kampaně, v průběhu kterých se proti sobě vzájemně vymezovaly dvě části společnosti. Podle sociologa Jaromíra Mazáka z agentury STEM volby rozdíly mezi lidmi zvýraznily, zhoršení ale přijde až v návaznosti na ekonomickou krizi. „Petr Pavel má lepší pozici než by ji měl Andrej Babiš v tom, jak může pomoci společnost spojovat,“ míní.


Jak jsme gerilám komunistů překazili boj o moc, vzpomínají veteráni v Malajsii
idnes.cz | 02:00:02
Byli jsme mladí a odhodlaní zabíjet komunisty, vzpomínají veteráni z Malajsie. Zatímco na sklonku roku 1989 se kácely komunistické režimy ve střední a východní Evropě, ve stejné době zvonila hrana i jejich ideovým souputníkům na opačné straně světa.


SÓLO PRO ZELENKU: Za zločiny v kanadských školách se neomluvil jen papež
idnes.cz | 02:00:02
Názory, vzpomínky, glosy, momenty ze zákulisí. Každou sobotu píší přední osobnosti české umělecké scény pro kulturní rubriku iDNES.cz v rámci rubriky „Sólo pro“ své vlastní texty. Tento týden uveřejňujeme slovo režiséra a dramatika Petra Zelenky.


Izrael řeší, jak se ekonomicky nezadrhnout. Kvůli radikálům vláda nemusí uspět
idnes.cz | 02:00:03
Věnovat se judaismu naplno se v Izraeli vyplatí. Průměrná sekulární domácnost odvede na daních z příjmu devětkrát víc než ultraortodoxní. Jak s příchodem nové vlády spočítal izraelský server Calcalistech, sekulární a neortodoxní židovské domácnosti hradí do státní kasy 90 procent všech odvodů na daních z příjmů, sociálním i zdravotním pojištění.


Krása za peníze. Plastické operace podražily, zájem o ně přesto vzrostl
idnes.cz | 02:00:03
Zvětšení prsou, operace očních víček či liposukce – to jsou dnes nejžádanější zákroky v oblasti estetické chirurgie. Podle nejnovějších údajů Mezinárodní společnosti estetické plastické chirurgie vzrostl celosvětově počet zákroků prováděných plastickými chirurgy v roce 2021 o 19 procent.


Děsivá záhada jezera Roopkund: Himalájské pleso obklopují stovky lidských koster
Denik.cz | 05:00:00
Jezeru Roopkund, které se nachází v pětitisícové výšce nad mořem v indické části Himaláje, patří jedna z nejstrašidelnějších záhad moderní archeologie: v jeho okolí leží až 800 lidských koster, jejichž původ je dodnes nejasný. Nejdříve se mělo za to, že jde o pozůstatky japonských vojáků, později byly kostry přisuzovány pradávným obchodníkům na Hedvábné stezce, nebo poutníkům. Ale možná je odpověď úplně jiná.


Akademie Lidé a Země: Treking v Nepálu
Reflex | 06:30:00
Nepál je řazen mezi nejkrásnější státy světa a značnou měrou se na tom podílí velehorské pásmo Himálaje. V současnosti se velké oblibě těší vysokohorská turistika a nejvhodnější podmínky v nejvyšším pohoří světa nabízí právě Nepál, pro který jsou příjmy z turistického ruchu hlavním zdrojem cenných deviz.


V Babišově štábu se výsledky přestaly sledovat už ve 3 hodiny. Jak vypadala velká prohra šéfa ANO?
Reflex | 06:00:00
Že Andrej Babiš prohrál, bylo v jeho štábu jasné už kolem třetí hodiny. V tu dobu se vyklidil raut v novinářském sálu a vypla se projekce výsledků - přenos ČT24 u Babiše znovu zapnuli až před projevem šéfa ANO na tiskovce. Tohle nebyl Babišův den, ale také to rozhodně nebyl Babišův konec v politice.


Petr Pavel oslovil i opoziční voliče, může navázat na Havla, říká politolog Kopeček
E15-ekonomika | 06:00:00
Zvolený prezient Petr Pavel by mohl podle politologa Lubomíra Kopečka z Masarykovy univerzity být mnohem méně aktivistický, než byli jeho předchůdci. „Prezident má fungovat jako moderátor a někdo, kdo se nesnaží být tím klíčovým vrcholem výkonné moci, jako se to občas snažil Miloš Zeman,“ říká v rozhovoru pro E15 expert, který se českým prezidentům věnuje na akademické úrovni, politolog Lubomír Kopeček.


Petr Pavel oslovil i opoziční voliče, může navázat na Havla, říká politolog Kopeček
E15-politika | 06:00:00
Zvolený prezient Petr Pavel by mohl podle politologa Lubomíra Kopečka z Masarykovy univerzity být mnohem méně aktivistický, než byli jeho předchůdci. „Prezident má fungovat jako moderátor a někdo, kdo se nesnaží být tím klíčovým vrcholem výkonné moci, jako se to občas snažil Miloš Zeman,“ říká v rozhovoru pro E15 expert, který se českým prezidentům věnuje na akademické úrovni, politolog Lubomír Kopeček.


Policisté pátrali po ženě a jejím ročním dítěti. Našli je, jsou v pořádku
idnes.cz | 07:20:00
Pražští policisté od sobotního večera pátrali po jednatřicetileté ženě a jejím ročním dítěti. Pátrání má nakonec šťastný konec. Kriminalisté v neděli okolo jedné hodiny ranní na Twitteru informovali, že ženu s dítětem našli na Praze 4. Oba jsou v pořádku.


Milion chvilek oceňuje zvolení Pavla. Volbami však nic nekončí, dodává spolek
idnes.cz | 07:13:00
Zvolení Petra Pavla příštím prezidentem podle spolku Milion chvilek dokládá, že občanská společnost udělala obrovský krok dopředu. Ukázala, že nemůže uspět agresivní dezinformační kampaň, která se snaží vyděsit občany, ale naopak uspěly hodnoty demokratické společnosti představované Pavlem.


Pavel uspěl i v obcích, kde volili Zemana. Vyhrál i v nejchudší třetině republiky
aktuálně.cz | 07:56:51
Pavlovi k vítězství pomohl i úspěch v některých místech, kde obvykle bývá silný jeho soupeř.


Poprvé v Evropě: Když si v Hamburku půjčíte auto, přijede před váš dům samo
aktuálně.cz | 06:16:00
Nová služba společnosti Vay je kombinací taxi a carsharingu. Její provoz je zatím omezen na část Hamburku, ale plány firmy jsou mezinárodní.


Světový unikát. Za betlémem s tisícovkou figurek jezdí lidé do Třeště
Denik.cz | 06:00:00
Poslední lednový víkend se mohou zájemci vydat do Třeště, aby se podívali na unikátní betlémy v Schumpeterově domě. Až do 2. února je otevřeno každý den, po tomto datu už jen v otevírací době turistického informačního centra. Návštěvníci mohou kromě rodinných skvostů obdivovat nemalovaný betlém z lipového dřeva, který se už dvacet let rozrůstá. Nyní čítá kolem 1300 figurek. Podívejte se do galerie, snímky nám poskytla Holka na vandru. Děkujeme.


V Milířích, kde Petr Pavel krátce žil, někteří po volbách i plakali štěstím
Denik.cz | 05:35:00
Slzy štěstí tekly Rodice Račákové z Milířů na Tachovsku, když viděla volební výsledky, podle nichž se novým českým prezidentem stal Petr Pavel. Právě v jejich obci žil tři roky, než se s rodiči odstěhoval. A není jedinou, kdo je tu na generála pyšný. 


Na letišti v Karlových Varech hořela hala, zasahovalo šest jednotek hasičů
idnes.cz | 09:56:00
Druhý stupeň požárního poplachu vyhlásili hasiči v noci ze sobotu na neděli. Na letišti u Karlových Varů hořela izolace v plášti letištní haly. Ještě před příjezdem hasičů se požár pokoušeli uhasit policisté ručními hasicími přístroji. Nikdo nebyl zraněný.


Rusové nahrazují vyčerpané vagnerovce konvenčními silami k oživení ofenzivy
idnes.cz | 09:49:00
Konvenční ruské síly nahrazují vyčerpané žoldáky ruské Vagnerovy skupiny, aby udržely ofenzívu proti Bachmutu. Tvrdí to americký Institut pro studium války (ISW) . Ukrajinská armáda za posledních čtyřiadvaceti hodin odrazila řadu ruských útoků v Doněcké a v Luhanské oblasti. Uvádí to zpráva ukrajinského generálního štábu.


Národní park chystá naučnou zahradu, umožní venkovní vaření i spaní v jurtách
idnes.cz | 09:43:00
U budovy Správy Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě začala proměna nevyužívaného pozemku v takzvanou Plšíkovu zahradu. Půjde o areál určený pro environmentální vzdělávání a výchovu. Sloužit bude široké veřejnosti i příměstským táborům.


U Lednice našli ochránci otráveného orla mořského. Je to již druhý případ
idnes.cz | 09:42:00
Na jihu Moravy našli ochránci přírody prvního letos otráveného orla mořského. Zvíře bylo nalezené v lese u Lednice na Břeclavsku. Ornitologové v loňském roce v kraji evidovali čtyři otravy dravců.


Dívka dala Pavlovi slona pro štěstí, jeho žena si ho vzala do volebního štábu
idnes.cz | 09:30:00
Když Petr Pavel ve středu zavítal na Staroměstské náměstí v Praze, čekalo tam na něj zhruba deset tisíc jeho příznivců. Mnozí dokonce ve flanelové košili. Na místě byla v tu dobu i dívka Sofie, která měla jediné přání. Dát Pavlovi svého slona pro štěstí. Hračka se k němu nakonec nejen dostala, ale budoucí první dáma si ho s sebou vzala v sobotu do volebního štábu.


Policie v Memphisu rozpustila jednotku, jejíž členové čelí obvinění z vraždy
idnes.cz | 09:21:00
Policie v americkém městě Memphis v sobotu rozpustila speciální jednotku, k níž patřili policisté obvinění z vraždy v případu černošského řidiče Tyrea Nicholse, který zemřel začátkem ledna po hádce během silniční kontroly. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle které byl krok oznámen v souvislosti s plánovanými protesty proti policejní brutalitě.


Pavel nemá důvod nejmenovat Hladíka, pokud na něm Fiala bude trvat
idnes.cz | 09:10:00
Pokud nevyvstaly nové okolnosti a premiér Petr Fiala si je jistý nominací Petra Hladíka na ministra životního prostředí, nemá nově zvolený prezident Petr Pavel důvod ho nejmenovat. Pavel to v sobotu večer řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Zeman začátkem roku oznámil, že má k Hladíkovi výhrady a není připraven ho do vlády jmenovat.


Malostranský zápisník: Jednou budem dál, soudruzi!
idnes.cz | 09:00:00
Proč chudáci poslanci chodí pěšky a nejedou alespoň „sockou“? Které dvě stránky ústavy se Babišovi slepily těstem na vánočku? Kdy to s angličtinou Jany Černochové začne vypadat „very optimistic“? A co byl největší kýč volební kampaně? V Malostranském zápisníku píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Na jihu Moravy vládne Pavel, v Brně dominantně. Babišovi zůstalo Znojemsko
idnes.cz | 08:45:00
V jasnou záležitost proměnil finálový souboj prezidentských voleb na jihu Moravy Petr Pavel. Svého soupeře Andreje Babiše (ANO) porazil ve druhém kole o víc než 115 tisíc hlasů. V prvním kole přitom jejich klání skončilo pouze těsným rozdílem ani ne tisícovky hlasů. Bývalý náčelník české armády nyní zvítězil i ve většině okresních měst, protože nově ovládl Břeclav, Blansko a Vyškov.


Čína může zaútočit na Tchaj-wan v roce 2025, varuje americký generál
idnes.cz | 08:34:00
Ředitel amerického velitelství vzdušné mobility generál Michael A. Minihan v memorandu varoval, že Čína může napadnout Tchaj-wan už v roce 2025. Nahrávaly by tomu podle něj geopolitické události. Příští rok totiž budou na ostrově i v USA důležité prezidentské volby. Američtí vojenští činitelé varují před hrozbou čínské agrese již opakovaně.


Stát chce evidovat přeshraniční online platby, připravuje novelu zákona
idnes.cz | 08:15:00
Poskytovatelé platebních služeb zřejmě budou muset poskytovat Finanční správě ČR informace o platbách za přeshraniční internetové nákupy. Předpokládá to novela zákona o dani z přidané hodnoty (DPH), kterou ve středu projedná vláda. Novela převádí do českého práva evropskou směrnici, která by měla přispět k účinnějšímu boji proti podvodům při platbách DPH.


Babiš ztratil statisíce příznivců z prvního kola. Pavel bezprecedentně mobilizoval
idnes.cz | 08:07:00
Pro Petra Pavla hlasovala ve druhém kole drtivá většina voličů Danuše Nerudové a Pavla Fischera, taková mobilizace se při minulé prezidentské volbě nepovedla, uvedl výzkum společnosti PAQ Research. Hlasy však získal i od části nevoličů a podporovatelů hnutí ANO. To Andrej Babiš naopak ztratil přes 400 tisíc voličů, kteří mu dali hlas v prvním kole.


Udělejme otočku, staňme se vegany
Kurzy.cz | 09:47:48
Osvícená duchovní Mistryně Ching Hai praktikující metodu Quan Yin přesně před půl rokem vyhlásila, že se lidi mají do 6 měsíců obrátit a stát se vegany. Do této doby se zavázala lidem a jejich duším, které toto rozhodnutí učiní, pomoci.


Upozornění pro občany ČR cestujících do Turecka
Kurzy.cz | 06:42:00
Upozornění pro občany ČR cestujících do Turecka


Objetí, slzy i ovace vestoje. Hospoda v Černoučku, bydlišti nového prezidenta, zažila nové Nagano
iHned.cz | 10:00:20
Cedule na silnici značící začátek obce je doplněná nápisem Pavlov. Před hospodou na návsi stojí transparenty se slogany „Pravda, láska a generál musí zvítězit“ nebo „Generál je od nás, rádi ho však na Hrad půjčíme“. Víska s...


Jak volila vaše ulice, čtvrť nebo sídliště? Nejdetailnější výsledky druhého kola
aktuálně.cz | 09:43:39
Aktuálně.cz přináší nejpodrobnější přehled výsledků finále prezidentských voleb až na úroveň jednotlivých okrsků. 


Jiná zahraniční politika. Jakou může mít Pavel roli v debatě o pomoci Ukrajině a budoucnosti Evropy?
Hospodářské noviny | 11:00:01
Končící prezident Miloš Zeman na své poslední dvě zahraniční cesty pojede do Srbska a pravděpodobně na Slovensko. Přijede se s ním také rozloučit rakouský kolega Alexander Van der Bellen. Nejspíš Zeman ještě někam do zahraničí zavolá a podepíše...


Objetí, slzy i ovace vestoje. Hospoda v Černoučku, bydlišti nového prezidenta, zažila nové Nagano
Hospodářské noviny | 11:00:01
Cedule na silnici značící začátek obce je doplněná nápisem Pavlov. Před hospodou na návsi stojí transparenty se slogany „Pravda, láska a generál musí zvítězit“ nebo „Generál je od nás, rádi ho však na Hrad půjčíme“. Víska s...


Prezident Pavel porazil Babiše o parník. Éra Klause a Zemana je u konce
Respekt | 09:19:04
Podcast s redakcí Respektu z volebních štábů Petra Pavla a Andreje Babiše se závěrečným shrnutím výsledkůO čem svědčí volební výsledek? Chybné strategie, občanské vzepětí a lidi jen tak neoblafnete
Reflex | 10:00:00
Velký politický střet je dobojován. O prezidentském stolci nerozhodl střet vláda vs. opozice, odehrával se podle jiných souřadnic. Andrej Babiš se snažil stavět legitimitu svého usilování o post hlavy státu na faktu, že reprezentuje opoziční voliče. A to nejenom ty, kteří volili strany parlamentní opozice (ANO a SPD), ale i ty, jejichž reprezentanti se do sněmovny nedostali (tedy prapodivná skupina Přísahy, ČSSD, KSČM, Trikolóry, Volného bloku apod.). Těžko říct, kdo se jej o to prosil.


Přeshraniční platby za nákupy po internetu se zřejmě budou evidovat
Tiscali-zprávy | 09:20:46
Poskytovatelé platebních služeb zřejmě budou muset poskytovat Finanční správě ČR informace o platbách za přeshraniční internetové nákupy. Předpokládá to novela zákona o dani z přidané hodnoty (DPH), kterou ve středu projedná vláda. Novela převádí do českého práva evropskou směrnici, která by měla přispět k účinnějšímu boji proti podvodům při platbách DPH.


ANALÝZA: Pavel ztratil část voličů z prvního kola, Babiš získával nové hlavně u SPD
E15-ekonomika | 08:00:00
Prezidentské volby skončily přesvědčivým vítězstvím Petra Pavla. Ten ovládl jak nejmenší obce v Česku, tak velká města. Z analýz přesto vyplývá, že Pavel přišel o poměrně významnou část svých voličů z prvního kola. A to dokonce o obdobný počet, o jaký přišel před pěti lety Jiří Drahoš. Andreji Babišovi se ale nepodařilo významněji oslovit voliče hnutí ANO, kteří ho v prvním kole nepodpořili. Nové hlasy tak získával především od voličů SPD a z řad nevoličů.


ANALÝZA: Pavel ztratil část voličů z prvního kola, Babiš získával nové hlavně u SPD
E15-politika | 08:00:00
Prezidentské volby skončily přesvědčivým vítězstvím Petra Pavla. Ten ovládl jak nejmenší obce v Česku, tak velká města. Z analýz přesto vyplývá, že Pavel přišel o poměrně významnou část svých voličů z prvního kola. A to dokonce o obdobný počet, o jaký přišel před pěti lety Jiří Drahoš. Andreji Babišovi se ale nepodařilo významněji oslovit voliče hnutí ANO, kteří ho v prvním kole nepodpořili. Nové hlasy tak získával především od voličů SPD a z řad nevoličů.


Íránskou zbrojovku napadly drony. Není jasné, co vyrábí ani kdo na ni útočil
idnes.cz | 11:39:00
Tři drony zaútočily na zbrojovku ve městě Isfahán v centrální části země, uvedlo íránské ministerstvo obrany. Jednomu se podařilo poškodit střechu zařízení, informovalo vojsko, íránská média hovoří o opakovaných explozích. Není jasné, kdo je za útokem ani, co se ve zbrojovce vyrábí.


Když dítě utrácí peníze svých rodičů. EU si došlápne na nákupy ve hrách
idnes.cz | 11:38:00
Evropská komise má na stole návrh, který by mohl změnit poměry v prostředí online her. V zájmu ochrany spotřebitelů chce například umožnit zákaz nákupů herních doplňků. Zejména děti totiž mohou bez rozmyslu utrácet peníze svých rodičů za výhody či virtuální majetek v oblíbených hrách. Někteří europoslanci však kritizují zásah do soukromí hráčů.


Pavel bude odpoledne telefonovat se Zelenským a prezidentkou Tchaj-wanu
idnes.cz | 11:14:00
Zvolený prezident Petr Pavel v neděli odpoledne bude telefonicky mluvit s prezidentem Ukrajiny a prezidentkou Tchaj-wanu, potvrdil to v debatě na CNN Prima News. Kromě toho věří, že v pondělí bude hovořit i s končícím prezidentem Milošem Zemanem.


Když doma měli všichni to samé... Výstava ukáže hračky ze 70. a 80. let
idnes.cz | 11:06:00
Stavebnice, hry, skládačky, auta, postavičky, panenky a mnohé další hračky potěší návštěvníky všech věkových kategorií. Nejvíce spokojeni však budou z výstavy v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou odcházet čtyřicátníci a padesátníci. Nostalgicky budou vzpomínat, s čím si oni sami v 70. a 80. letech minulého století hráli.


Zemřel kunsthistorik Jiří Šetlík, přední osobnost české výtvarné scény
idnes.cz | 11:00:00
Ve 93 letech zemřel historik umění Jiří Šetlík. Oznámila to jeho dcera Michaela Beňová Šetlíková. Patřil v šedesátých letech k předním osobnostem české výtvarné scény. Publikoval v několika výtvarných periodikách, vedl Sbírku moderního umění Národní galerie, byl ředitelem Uměleckoprůmyslového muzea (UPM), působil jako pedagog.


Pákistánský černý den. Na lodi zemřelo deset dětí, shořel autobus plný lidí
idnes.cz | 10:50:00
Po potopení lodi na jezeře v Pákistánu zahynulo podle policie deset dětí, informovaly tamní agentura. Neštěstí se stalo na severozápadě země. Podobně tragická nehoda se stala týž den i na jihozápadě země, kde autobus plný lidí sjel z mostu a začal hořet. Podle prvních informací při nehodě zahynulo čtyřicet lidí.


Ne VW. Hlavním konkurentem Tesly bude podle Muska čínská automobilka
Auto.cz | 11:47:00
Hlavním konkurentem Tesly se patrně stane některá z čínských automobilek. Analytikům to po zveřejnění hospodářských výsledků amerického výrobce elektromobilů řekl šéf Tesly Elon Musk. Informovala o tom agentura Bloomberg.


Tvůrci Fulminey o výkonu přes 2.000 koní prosí o peníze na Nürburgring
Auto.cz | 09:48:00
Sériový model hybridního hypersportu snad zazáří v červnu, poté tvůrci spočítají charitativní dary a možná vyrazí na Nürburgring. Nová technika by měla být nejrychlejší.


Jiná zahraniční politika. Jakou může mít Pavel roli v debatě o pomoci Ukrajině a budoucnosti Evropy?
iHned.cz | 12:00:15
Končící prezident Miloš Zeman na své poslední dvě zahraniční cesty pojede do Srbska a pravděpodobně na Slovensko. Přijede se s ním také rozloučit rakouský kolega Alexander Van der Bellen. Nejspíš Zeman ještě někam do zahraničí zavolá a podepíše...


Rozdělené Česko kvůli volbám? Vzpomeňte si na Rakousko v roce 2016. A teď
Denik.cz | 11:20:00
/ANALÝZA/ České prezidentské volby byly především kvůli brutální kampani Andreje Babiše, která strašila lidi válkou, velmi vyhrocené a velmi nechutné. Oproti rakouským prezidentským volbám v roce 2016 to však byla procházka voličským růžovým sadem.


Britský premiér odvolal z vlády šéfa konzervativců. Kvůli pochybení s daněmi
Denik.cz | 11:08:00
Britský premiér Rishi Sunak odvolal z vlády předsedu Konzervativní strany Nadhima Zahawiho kvůli jeho pochybení při platbě daní. Podle nezávislého vyšetřování Zahawi vážné porušil ministerský kodex, uvedla agentura Reuters. Zahawiho odvolání žádala i opozice.


OBRAZEM: Desátý Ples jako Brno ozdobili Švantnerová, Laffita nebo Špaček
Denik.cz | 09:21:00
Celebrity, krásné ženy, luxusní róby. Po dvouleté pauze se do brněnské Fait Gallery vrátil Ples jako Brno. Večer, který si nenechal ujít například módní návrhář Osmany Laffita, mistr etikety Ladislav Špaček nebo těhotná modelka Nikol Švantnerová, rozproudila skupina Olympic.


Vuhledar se dál brání, Rusové přehánějí své úspěchy. Velký útok chystají na 24. února
Hospodářské noviny | 14:00:02
Ukrajinské armádě se v posledních 24 hodinách podařilo odrazit útoky ruských sil v Doněcké a Luhanské oblasti. Uvedl to v sobotu generální štáb ukrajinské armády. Podle Kyjeva se stále bojuje o Vuhledar, který se snaží dobýt ruská armáda. Tvrzení...


Pavel promluví se Zelenským, pak chce s Čaputovou vyrazit do Kyjeva. Spojí se i s Tchaj-wanem
Hospodářské noviny | 14:00:03
Nově zvolený prezident Petr Pavel doufá, že se společná cesta do Kyjeva se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou uskuteční na jaře před summitem Severoatlantické aliance (NATO). Ten se bude konat v červenci ve Vilniusu. V neděli si Pavel zhruba...


Strojové učení stačí i na dokončení univerzity: ChatGPT uspěl u zkoušek z práv i ekonomie
Hospodářské noviny | 14:00:03
Odborníci i veřejnost brojí proti biflování dat ve školství, ale aktuální test schopností umělé inteligence ukázal, že i nedokonalý chatbot zvládne úspěšně složit zkoušky ze čtyř předmětů na Minnesotské univerzitě a další zkoušku na Wharton School...


Brooklyn Beckham rozzlobil fanoušky receptem na tagliatelle s lanýži
revue.idnes.cz | 09:15:00
Třiadvacetiletý syn Davida a Victorie Beckhamových se v poslední době intenzivně věnuje vaření a často se na sociálních sítích chlubí svými výtvory. Jeho nejnovější recept, ve kterém připravil krémové tagliatelle s lanýži, však fanoušci příliš neocenili a Brooklyna odsoudili za to, že v době krize používá drahé ingredience.


Zklamal jste. Příznivci SPD viní Okamuru z Babišovy prohry
idnes.cz | 13:02:00
SPD se před druhým kolem prezidentských voleb rozhodlo, že nepodpoří Andreje Babiše. Předseda hnutí Tomio Okamura v minulém týdnu řekl, že všichni voliči jsou dostatečně inteligentní a dává jim různé možnosti. Jenže po výhře Petra Pavla se na Okamurově Facebooku strhla kritika. Podle příznivců zklamal, když Babiše nepodpořil. „Chce se mi z vás zvracet,“ stojí také v reakcích.


Znáte? Toto je historie výuky řízení v BMW M Driving Experience
Auto.cz | 13:41:00
Cvičení rozjezdu po tělocviku se rozrostlo do mezinárodního konceptu odborných školení. Profesionální instruktoři vedou zážitkové expedice i milimetrově přesné průlety okruhů.


Zesílí vítr i sněžení, na horách pozor na jazyky a závěje
idnes.cz | 12:01:00
Ve vyšších polohách Česka hrozí od pondělí do čtvrtka sněhové jazyky, někde i závěje, varují meteorologové. Už v pondělí bude na většině území silně foukat.


Pavel se zastal své mluvčí: Bylo to adekvátní atmosféře, hodnotil její emoce
idnes.cz | 12:01:00
Petr Pavel se zastal své mluvčí Markéty Řehákové. Ta na sebe v sobotu výrazně upozornila živelným projevem poté, co novinářům a Pavlovým podporovatelům ohlašovala na tiskové konferenci příchod nově zvoleného prezidenta. Podle Pavla ale emoce Řehákové nepřekročily hranici, na Hradě s ní počítá.


VIDEO: Muž chtěl skočit z mostu přes Svratku, včas ho zachránili policisté
idnes.cz | 11:55:00
Ve čtvrtek dopoledne rychlá reakce brněnských policistů zachránila život muži, který chtěl skočit z mostu přes Svratku. Policisté s ním začali komunikovat, aby odvedli jeho pozornost, následně ho přetáhli přes zábradlí mostu zpět na chodník. Skončil v péči záchranářů.


Mimořádně levné hodnotové akcie a jejich „rovnováha“ vůči růstovým titulům - Víkendář
Kurzy.cz | 12:28:00
Rob Arnott z Research Affiliates hovořil na Bloombergu o velkém valuačním posunu, který nastal v posledních letech. Řada investičních strategií tak podle něj opět nabyla na zajímavosti.


Pražská burza díky akciím ČEZ vzrostla již šestý týden v řadě. Před zahájením výsledkové sezóny se dostala nejvýše od června
Kurzy.cz | 12:01:07
za posledních šest růstových týdnů v řadě si index PX polepšil již o více než 14 %, od počátku roku roste o více než desetinu; likvidita v týdnu nejvyšší za poslední 3 měsíce - uzavřely se obchody za ...


Vuhledar se dál brání, Rusové přehánějí své úspěchy. Velký útok chystají na 24. února
iHned.cz | 14:00:33
Ukrajinské armádě se v posledních 24 hodinách podařilo odrazit útoky ruských sil v Doněcké a Luhanské oblasti. Uvedl to v sobotu generální štáb ukrajinské armády. Podle Kyjeva se stále bojuje o Vuhledar, který se snaží dobýt ruská armáda. Tvrzení...


Pavel promluví se Zelenským, pak chce s Čaputovou vyrazit do Kyjeva. Spojí se i s Tchaj-wanem
iHned.cz | 14:00:34
Nově zvolený prezident Petr Pavel doufá, že se společná cesta do Kyjeva se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou uskuteční na jaře před summitem Severoatlantické aliance (NATO). Ten se bude konat v červenci ve Vilniusu. V neděli si Pavel zhruba...


Strojové učení stačí i na dokončení univerzity: ChatGPT uspěl u zkoušek z práv i ekonomie
iHned.cz | 14:00:34
Odborníci i veřejnost brojí proti biflování dat ve školství, ale aktuální test schopností umělé inteligence ukázal, že i nedokonalý chatbot zvládne úspěšně složit zkoušky ze čtyř předmětů na Minnesotské univerzitě a další zkoušku na Wharton School...


Fialův optimismus je třeba brzdit. Vyhrál Babiš, i když prohrál? A rozsype se jeho projekt?
iHned.cz | 14:00:35
Takřka paralelně s vyhlášením výsledků druhého kola prezidentských voleb, ve kterých suverénně zvítězil Petr Pavel, začalo kolo třetí: Souboj o interpretaci a důsledky pro budoucnost české politiky. A nutno říci, že na rozdíl od samotného výsledku,...


Do čtvrtka hrozí na horách jazyky a závěje, v pondělí bude vát silný vítr
aktuálně.cz | 12:02:51
V pondělí a v úterý ráno bude foukat silný vítr, v nárazech může dosáhnout až 70 kilometrů v hodině.


Začátkem týdne zasáhne Česko silný vítr. Na horách hrozí tvorba sněhových jazyků
Denik.cz | 12:24:00
Ve vyšších polohách Česka hrozí od pondělí do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí. V pondělí a v úterý ráno pak bude na většině území foukat silný vítr. V nárazech může dosáhnout až 70 kilometrů v hodině, na horách i více. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Mobilizace: Na co je potřeba se připravit
Respekt | 11:50:52NE: Nemůžou být pořád Vánoce
Respekt | 11:31:20
Mají se trvale vystavit korunovační klenoty?


Babiš dělal „účelovku“
Respekt | 11:18:27
S ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou o regionech, které volily Andreje Babiše, a budoucnosti hnutí ANOJak Česko volilo
Respekt | 11:13:52Dopisy
Respekt | 10:58:14
\n


Z Karolina do Kalahari
Respekt | 10:45:35
Absolventi Univerzity Karlovy zvedají úroveň zdravotnictví na jihu AfrikyNaslouchat nestačí
Respekt | 10:19:12
Jak může výsledek prezidentské volby proměnit českou politickou scénuSázka na Babiše nevyšla
Respekt | 10:17:07
Šéf hnutí ANO se už chystá na další volbyFlanel jako nový samet
Respekt | 10:15:53
Reportáž z odpoledne, kdy se Petr Pavel stal prezidentemHistorická šance
Respekt | 10:08:31
Populismus prohrál. Realisty ale čeká tvrdá práce.Miloš Zeman sám sebe odsoudil
Respekt | 10:05:55
Vláda, která toleruje zloděje a tuneláře, je sama objektivně vládou zlodějů a tunelářů, řekl v devadesátých letech. Souhlasíme a pojďme dálRushdie s hranolky
Respekt | 00:36:33
Zábavný, ale opožděný velký americký románVolby v datech: Rekordní účast, přeběhlíci a každá podpora se počítá
Reflex | 12:00:00
Rekordní volební účast, podpora vládních stran i neúspěných kandidátů. To jsou jen některé faktory, které pomohly rozhodnout druhé kolo prezidetnských voleb. Připravili jsme pro vás přehledné infografiky, které detailně mapují rozložení sil a těžiště voličské podpory obou kandidátů.


Lubomír Kopeček: Babišovi marketéři nedomysleli, že strach z války je jiný než Zemanův strach z migrantů
Reflex | 11:00:00
Porážka Andreje Babiše není pro ANO katastrofou. Už dnes kontroluje většinu opozičního prostoru a prezidentskými volbami dále nakročilo k zvětšení této dominance, říká politolog Lubomír Kopeček. Tím spíš, že šéf hnutí, který už deset let zpochybňuje liberální demokracii a při vládnutí předvedl velmi sporné výsledky, nehodlá z politiky odejít. Na nervózních reakcích Tomia Okamury před druhým kolem bylo vidět, že si je toho dobře vědom.


Britský premiér odvolal z vlády kvůli daním předsedu Konzervativní strany
Tiscali-zprávy | 12:38:04
Britský premiér Rishi Sunak dnes odvolal z vlády předsedu Konzervativní strany Nadhima Zahawiho kvůli jeho pochybení při platbě daní. Podle nezávislého vyšetřování Zahawi vážné porušil ministerský kodex, uvedla agentura Reuters. Zahawiho odvolání žádala i opozice.


Pavel: Cesta do Kyjeva by měla být na jaře, dnes budu telefonovat se Zelenským
Tiscali-zprávy | 11:32:38
Nově zvolený prezident Petr Pavel doufá, že se společná cesta do Kyjeva se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou uskuteční na jaře před summitem Severoatlantické aliance (NATO). Ten se uskuteční v červenci ve Vilniusu. Dnes si Pavel zhruba v 14:30 bude telefonovat s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News.


Výsledky prezidentských voleb sledovalo nejvíc lidí na ČT24
lupa.cz | 14:01:48
Zpravodajská stanice ČT24 se v sobotu 28. ledna 2023 stala nejsledovanějším programem v zemi. Volební vysílání katapultovalo její podíl na sledovanosti nad 17 %. Nadstandardní zájem byl také o soukromou CNN Prima News.


Aby soudružky měly čas. Ceaušeskovy „hladové cirkusy“ potkal zvláštní osud
idnes.cz | 15:36:00
Řada velkolepých staveb, zdánlivě postavených za účelem nakrmit obyvatelstvo Bukurešti, přežila kolaps komunismu. Nyní některé představují symboly volného trhu, popisuje Rádio Svobodná Evropa (RFE/RL) jedenáct budov, které místní obyvatelé během posledních let diktátora Nicolae Ceaušeska hořce překřtili na „hladové cirkusy“.


Propojení telefonu Pavla se Zelenským. Vše je práce protokolu, říká Svoboda
idnes.cz | 15:20:00
Nový prezident Petr Pavel by se měl nejdřív sblížit se státníky sousedních zemí. „Měli by se oslovovat křestními jmény nebo si i tykat,“ míní bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda. Pavel již oznámil, že si bude volat s prezidentkou Tchaj-wanu a hlavou Ukrajiny Zelenským. Telefonáty bývají prací protokolu, mluví se o předem dohodnutém tématu, vysvětluje Svoboda.


Rolí senilního admirála Bensona ohromil. Lloyd Bridges stvořil nový herecký typ
revue.idnes.cz | 15:00:00
V 78 letech už leckdo tráví život podřimováním v houpacím křesle, ale Lloyd Bridges teprve startoval ke hvězdné kariéře. Z pronásledovaného vyvrhele se stal miláček davů.


V Lánech zlikvidovali chov kachen, kvůli ptačí chřipce vybili deset tisíc kusů
idnes.cz | 15:01:00
Během pátku zlikvidovali hasiči společně s pracovníky veterinární správy a zaměstnanci farmy chov kachen v Lánech na Kladensku. Kvůli výskytu ptačí chřipky zde museli utratit nejméně deset tisíc kusů drůbeže. Zásah byl náročný, neboť probíhal v ochranných prostředcích.


Jak prezidentské volby rozdělily Čechy? V Rozstřelu odpoví sociolog Pilnáček
idnes.cz | 14:43:00
Letošní prezidentské volby provázela vyhrocená atmosféra, zvláště pak v posledních týdnech, kdy se veřejnost ostře rozdělila na tábory voličů Andreje Babiše a Petra Pavla. Jaká témata nejvíce názorově půlí Čechy? V pondělním Rozstřelu otázku zodpoví sociolog z Centra pro výzkum veřejného mínění Matouš Pilnáček. Přenos můžete sledovat živě od 11:00 na iDNES.cz


Rusové je přizabili, teď se zranění ukrajinští vojáci léčí v Darkově
idnes.cz | 14:39:00
Místo aby si užíval důchodu, 67letý Rustem M., původem Krymský Tatar, bránil ukrajinský domov před Rusy. Málem zemřel. Teď rehabilituje i s dalším zraněným ukrajinským vojákem v karvinských Lázních Darkov. „Narukoval jsem, abych pomáhal. Jsem sice už starší chlap, ale mám co nabídnout. Nemohl bych jen sedět,“ líčí poručík Rustem, který si z bezpečnostních důvodů nepřeje zveřejnit příjmení.


OBRAZEM: Den D pro Pavla. Havlova koloběžka, pivo, úsměv i oslavy
idnes.cz | 14:26:00
Petr Pavel zažil v sobotu velmi náročný a úspěšný den. Krátce po příjezdu do svého volebního štábu v pražském Karlíně ale mohl začít slavit. Následoval projev, děkování či odjezd na první velký rozhovor do Národního muzea. Připomeňte si zvolení Petra Pavla očima fotoreportérů iDNES.cz.


Budu civilní, slíbil Pavel. Výjezdy chce bez pompy a s menší ochrankou
idnes.cz | 14:16:00
Nově zvolený prezident Petr Pavel chce být co nejblíž lidem. V České televizi oznámil, že po inauguraci nejprve vyrazí do regionů. Přitom chce působit civilně, zvažuje proto zúžení ochranky i eskorty, která hlavy států na cestách doprovází. Na formality si prý příliš nepotrpí. S lidmi bude promlouvat napřímo a jejich problémy pak přetlumočí vládě.


Konečně budu hrdý Čech, hodnotí celebrity. Kvůli podpoře Pavla čelily nadávkám
idnes.cz | 14:11:00
Nadšení, satisfakce, výhra zdravého rozumu a slušnosti, světlé zítřky, hodnotí vítězství Petra Pavla celebrity, které ho přišly podpořit do jeho volebního štábu. Za projevy přízně však řada z nich dříve schytala urážky. „Psali mi, že jsem Němka, že jsem nemohoucí,“ popisuje operní zpěvačka Dagmar Pecková. „Přáli mi, ať se mi narodí děti mrzáci,“ řekl moderátor Honza Dědek.


Lidé na volby prosázeli přes půl miliardy. Nejvyšší výhra byla 2,7 milionu
idnes.cz | 13:31:00
Lidé na letošní prezidentské volby prosázeli více než půl miliardy korun. Šlo o rekordní počin, před pěti lety to bylo „jen“ 285 milionů. Podle sázkových kanceláří byl zájem srovnatelný se sportovními událostmi.


Přeběhl bohnický panelák od Pavla k Babišovi? Modrá anomálie lidi udivila
idnes.cz | 13:22:00
I když městskou část Prahu 8 ovládl se 73,69 procenty hlasů Petr Pavel, lidé na sociálních sítích se pozastavují nad jedním okrskem. Tím je volební okrsek číslo 8090, kde v druhém kole zvítězil Andrej Babiš. Přitom Pavel tam vyhrál v tom prvním. „Proč tu máme jeden okrsek, který hlasoval úplně opačně než celý zbytek sídliště? Čím se ten panelák liší?“ pozastavují se lidé na sítích.


Válečný hrdina, který dostal Řád čestné legie, píšou o Pavlovi ve Francii
idnes.cz | 13:14:00
Francouzská média ve svých zprávách o výsledcích českých prezidentských voleb vyzdvihují, že nová hlava státu obdržela Francii vyznamenání pro válečné hrdiny. Podle nich ve volbách zvítězil jednoznačně proevropský politik. Připomínají ale také jeho komunistickou minulost.


Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas
idnes.cz | 13:04:00
Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas mnoho let jako reportér. Zákulisí ruské politiky zná jako málokdo. Stejně jako ruského prezidenta Vladimira Putina. „Je obrovský stratég, který sní o obnovení sovětského impéria. Zemi vede silnou rukou a Rusům se to nejspíš líbí,“ říká novinář.


KVÍZ: Jak znáte nového prezidenta Petra Pavla
idnes.cz | 13:00:00
V sobotu 28. ledna si Češi zvolili novým prezidentem Petra Pavla. Napsalo se o něm mnohé. Jak dobře ho ale opravdu znáte? Přinášíme kvíz, díky kterému si můžete znalosti připomenout.


Proměna Meloniové: Italská premiérka vzešla z fašismu, ale vládne jako umírněná politička
iHned.cz | 16:00:23
Když byla Giorgia Meloniová v opozici, slíbila, že zastaví migranty pomocí válečných lodí. Chtěla je rozmístit ve Středomoří s tím, že by plavidla s žadateli o azyl blokovaly . Poté co se na podzim stala italskou premiérkou, se ale o splnění tohoto...


Trh kryptoměn může otřást světem financí. Jen dobrá rada už nestačí, říká Dědek z ČNB
aktuálně.cz | 15:45:45
Potřeba regulovat obchod s kryptoměnami dospěla po úpadcích některých z nich i celé kryptoburzy do stadia, kdy se v Evropě chystají jednotná pravidla.


Navalného právnička roky škodí Prigožinovi. V kritice pokračuje i za hranicemi Ruska
aktuálně.cz | 15:00:16
Ljubov Sobolová v minulosti několikrát kritizovala Jevgenije Prigožina a spojila ho i s kauzou kolem otráveného jídla pro moskevské školáky.


Muzeum v Milevsku je jeden velký masopust. Je jediné svého druhu v republice
Denik.cz | 15:00:00
Čas masopustního veselí začíná a někteří z vás už možná přemýšlejí, jakou masku zvolit do průvodu. Pomoci vám v tom může prohlídka Muzea milevských maškar, jediného muzea tohoto druhu v České republice, jehož stálá expozice je věnována největšímu masopustu v Česku.


Pavlův tým pro Hrad se rýsuje. Požádá o experty Nerudovou, Kolář zůstane neoficiálním poradcem
Hospodářské noviny | 17:00:01
Hned v pondělí začne nově zvolený prezident Petr Pavel se sestavováním týmu, který s ním půjde na Pražský hrad. Je třeba chystat inauguraci, která proběhne 9. března, první zahraniční cesty a zároveň se ujímat řízení prezidentské kanceláře, Správy...


Proměna Meloniové: Italská premiérka vzešla z fašismu, ale vládne jako umírněná politička
Hospodářské noviny | 17:00:01
Když byla Giorgia Meloniová v opozici, slíbila, že zastaví migranty pomocí válečných lodí. Chtěla je rozmístit ve Středomoří s tím, že by plavidla s žadateli o azyl blokovaly . Poté co se na podzim stala italskou premiérkou, se ale o splnění tohoto...


Fialův optimismus je třeba brzdit. Vyhrál Babiš, i když prohrál? A rozsype se jeho projekt?
Hospodářské noviny | 17:00:02
Takřka paralelně s vyhlášením výsledků druhého kola prezidentských voleb, ve kterých suverénně zvítězil Petr Pavel, začalo kolo třetí: Souboj o interpretaci a důsledky pro budoucnost české politiky. A nutno říci, že na rozdíl od samotného výsledku,...


Lidé vsadili na volby prezidenta přes půl miliardy, více než rekord z roku 2018
Tiscali-zprávy | 14:04:53
Lidé vsadili na výsledek prezidentských voleb více než půl miliardy korun. Objem sázek byl rekordní, výrazně překonal předchozí prezidentské volby v roce 2018, kdy dosáhl 285 milionů korun. Podle sázkových kanceláří byl zájem srovnatelný s velkými sportovními událostmi. U Fortuny převažovaly sázky na vítěze voleb Petra Pavla, u Chance na jeho soupeře Andreje Babiše (ANO), který sám ve čtvrtek na twitteru vyzval, aby si na něj lidé vsadili ve výhodném kurzu.


Holding Malina má problémy, rodinné impérium Siko prodělává, Liberty má vrátit peníze
E15-ekonomika | 17:00:00

Energetickému holdingu Malina se kupí problémy
Důchodci si mimořádně polepší až o 1000 korun
Rodinné impérium Siko poprvé za třicet let prodělá
ChatGPT je fenomén a sílí. Čeští kryptoexperti popsali, co hrozí lidstvu
Ostravská Liberty se zotavila z pandemie, Gupta chce zpět darované miliardy

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Hlavolam rovnoprávnosti. Personalisti neví, jak budou vysvětlovat rozdíly ve mzdách
E15-ekonomika | 14:00:00
Firmy budou v budoucnu muset nabízenou mzdu uvádět již v inzerátu, velké podniky budou navíc nucené povinně kontrolovat případné genderově nerovné odměňování. To udává evropská směrnice o transparentním odměňování, kterou schválily členské státy Evropské unie na konci prosince v rámci již zakončeného českého předsednictví v Radě EU. Ačkoli se firemní personalisti shodují, že směrnice do jisté míry pomoci může, se zveřejňováním mzdy jsou podniky stále opatrné a varují, že bude potřeba případné rozdíly důsledně vysvětlovat. Dohoda navíc neřeší příčinu, ale až dopady celého problému.


Holding Malina má problémy, rodinné impérium Siko prodělává, Liberty má vrátit peníze
E15-politika | 17:00:00

Energetickému holdingu Malina se kupí problémy
Důchodci si mimořádně polepší až o 1000 korun
Rodinné impérium Siko poprvé za třicet let prodělá
ChatGPT je fenomén a sílí. Čeští kryptoexperti popsali, co hrozí lidstvu
Ostravská Liberty se zotavila z pandemie, Gupta chce zpět darované miliardy

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Hlavolam rovnoprávnosti. Personalisti neví, jak budou vysvětlovat rozdíly ve mzdách
E15-politika | 14:00:00
Firmy budou v budoucnu muset nabízenou mzdu uvádět již v inzerátu, velké podniky budou navíc nucené povinně kontrolovat případné genderově nerovné odměňování. To udává evropská směrnice o transparentním odměňování, kterou schválily členské státy Evropské unie na konci prosince v rámci již zakončeného českého předsednictví v Radě EU. Ačkoli se firemní personalisti shodují, že směrnice do jisté míry pomoci může, se zveřejňováním mzdy jsou podniky stále opatrné a varují, že bude potřeba případné rozdíly důsledně vysvětlovat. Dohoda navíc neřeší příčinu, ale až dopady celého problému.


KOMENTÁŘ: Babiš, stroj na úspěch, se zadrhl. Půjde do šrotu?
idnes.cz | 17:15:00
Jeden míří nahoru na Pražský hrad – ale kam s tím druhým? Prohrané, dokonce výrazně prohrané volby pochopitelně otevírají otázku, co bude dál s Andrejem Babišem. A vlastně s celým hnutím ANO, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Babišova výzva, aby lidé sázeli na něho, čelí kritice. Havlíček ho hájil
idnes.cz | 17:11:00
Výzva neúspěšného kandidáta a expremiéra Andreje Babiše, aby lidé těsně před druhým kolem sázeli na něho, pobouřila nejen veřejnost, ale také politiky, včetně Martina Baxy a Ivana Bartoše. „Nechci být sprostý,“ komentoval to předseda Pirátů v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.


Klid a rozvahu má po tátovi, vzpomíná žena na Pavla v jeho rodných Milířích
idnes.cz | 16:59:00
První krůčky ve svém životě udělal nově zvolený prezident Petr Pavel v malé vesničce Milíře vzdušnou čarou asi šest kilometrů od Tachova a 16 od Plané, ve které se v listopadu 1961 narodil. V Milířích žije nyní zhruba 180 obyvatel. Pamatují si ještě na něj a jak na něj vzpomínají?


Prezident Zelenskyj volal Pavlovi. Gratuloval mu a pozval ho na Ukrajinu
idnes.cz | 16:41:00
Ukrajinský prezident Zelenskyj po telefonu v neděli osobně poblahopřál Pavlovi ke zvolení prezidentem České republiky. Poděkoval jemu i Čechům za neochvějnou podporu Ukrajiny napadené Ruskem. Pozval ho také na návštěvu země. Zelenskyj to dnes uvedl na Twitteru. Pavel se k hovoru zatím nevyjádřil.


Osamocený tříletý hoch jezdil trolejbusem v Brně, neznal své příjmení
idnes.cz | 16:40:00
Strážníci městské policie v Brně našli domov ztraceného tříletého chlapce. Ten jezdil v pátek sám v trolejbusu, neznal své příjmení ani adresu. Strážníci dítě naložili do auta a projížděli s ním trasu trolejbusu, až chlapec poznal zastávku a později ulici a dům, odkud odešel.


Na přímou konfrontaci s Ruskem jsme připraveni, říká admirál NATO
idnes.cz | 16:06:00
Předseda vojenského výboru NATO admirál Rob Bauer uvedl, že Severoatlantická aliance je připravena na přímou vojenskou konfrontaci s Ruskem. Ta ale nastane jen ve chvíli, kdy jeho vojska překročí hranice členského státu aliance. Zhoršená bezpečnostní situace v Evropě vyvolává potřebu válečné ekonomiky v mírových časech, naznačuje Bauer, který v současnosti zastává post, na kterém dříve působil generál Petr Pavel.


KONTEXT: Pavla si zvolili mladí. Jako prezidenta, který ctí úřad, říká politolog
idnes.cz | 15:38:00
Nový český prezident Petr Pavel drtivě porazil šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle politologa Michala Pinka z Masarykovy univerzity rozhodla mladá generace, která jinak ignoruje sněmovní a krajské volby. Volba prezidenta je čitelná a prvovoliči chtějí ovlivnit, jak bude vypadat příštích pět až deset let, říká v podcastu Kontext.


V Japonsku začali nabízet velrybí maso z automatů. Cynické, křičí aktivisté
idnes.cz | 12:00:00
Japonská velrybářská společnost Kyodo Senpaku po úspěšném testovacím provozu otevřela na dvou místech Tokiu a Jokohamě první automaty, v nichž si zákazníci mohou koupit v zemi tolik oblíbené velrybí maso. Vysloužila si tím rozhořčenou reakci tamních bojovníků za práva zvířat. Lidé krok vítají, Japonsko se velrybářství stále nechce vzdát, třebaže řemeslo prý uvadá.


Babiše by asi porazila i Nerudová. Povedlo se mu ale přitáhnout i chronické volební absentéry
iHned.cz | 18:00:12
Nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi se vyplatila sázka na neútočnou kampaň. Poražený Andrej Babiš naproti tomu šel do souboje, o němž předem věděl, že ho nejspíš nevyhraje. Vsadil proto všechno na agresivní kampaň. Díky ní získal nové voliče a...


Pavlův tým pro Hrad se rýsuje. Požádá o experty Nerudovou, Kolář zůstane neoficiálním poradcem
iHned.cz | 18:00:12
Hned v pondělí začne nově zvolený prezident Petr Pavel se sestavováním týmu, který s ním půjde na Pražský hrad. Je třeba chystat inauguraci, která proběhne 9. března, první zahraniční cesty a zároveň se ujímat řízení prezidentské kanceláře, Správy...


Deset zajímavostí voleb: U Pavla se blýskalo, Babiš v cizině neprohrál jen v Rusku
aktuálně.cz | 16:10:51
Nikdo u voleb nezískal tolik hlasů jako Petr Pavel, hlavu státu vybíral dosud nejvyšší počet lidí. Překvapení přineslo i dění ve štábech.


Pavel je extrémně pracovitý, ale dejte mu čas. Změny nebudou hned, říká šéfka kampaně
aktuálně.cz | 16:03:42
"Nedělá dva kroky dopředu a jeden dozadu, ale raději je dělá stále dopředu, byť jsou pomalejší a menší," říká Pavla Nýdrle o novém prezidentovi.


Móda z plesu v Brně: Dechberoucí Puhajková i Jezerní královna Boudová
revue.idnes.cz | 17:55:00
Na letošní Ples jako Brno opět zamířily známé tváře, aby mohly předvést své nejlepší šaty na červeném koberci. Kdo z hostů zazářil a kdo přestřelil? Hvězdné i ty méně povedené outfity ohodnotil módní policista Jakub Eliáš.


TEST Toyota Proace City EV: Ekologie na úkor praktičnosti
Auto.cz | 17:50:00
Praktické auto, které by mohlo být ideálním kandidátem na rodinný vůz, bohužel pohořelo v několika zásadních detailech. 


Policisté v USA marně pronásledovali traktor, pomohla až střelba a paralyzér
Auto.cz | 15:48:00
Traktory zdržují dopravu, ale stačí na ujetí početné policejní patrole. Honičku známého recidivisty doprovodila střelba a závěrečný zákrok paralyzérem.


Další vlna snižování klasifikací ESG fondů se otáčí k aktivům v objemu více než 4 bilionů eur
Kurzy.cz | 17:42:00
Největší evropská třída fondů ESG čelí vlně snižování ratingu, což potenciálně může změnit trh tohoto regionu u produktů zaměřených na životní prostředí, sociální politiku a správu, uvádí analýza Commerzbank AG.


Nebýt kůl v plotě. ANO čeká debata, jak vyvést hnutí z izolace a přilákat koaliční partnery
Hospodářské noviny | 20:00:02
Andrej Babiš i celé hnutí ANO stojí před otázkou, co bude dál. Přivedl je k ní výsledek prezidentských voleb, v nichž Babiš utrpěl zatím největší prohru v historii přímé volby hlavy státu. On sám zatím ani nedokázal odpovědět na otázku, zda zůstane...


Tisíce lidí vyslyšely Babiše a vsadily si na jeho vítězství. Teď hnutí čelí kritice za oklamání voličů
Hospodářské noviny | 20:00:02
Celkem půl miliardy korun si vsadili lidé na výhru expremiéra Andreje Babiše v prezidentské volbě. Na výši sumy měl vliv i sám předseda opozičního hnutí ANO, jenž několik dní před finále boje o Hrad vyzval své příznivce k sázce. Opoziční hnutí teď...


Pavel se chystá vyjet do oblastí, kde žije romská menšina. Chce vypracovat strategii, jak jim pomáhat
Hospodářské noviny | 20:00:02
Úspěch ve druhém kole prezidentských voleb zaznamenal Andrej Babiš (ANO) jen ve třech krajích – v Moravskoslezském, Karlovarském a Ústeckém. Do posledního z nich plánuje nově zvolený prezident Petr Pavel v rámci návštěv regionů vyrazit mezi...


Nesměli jsme udělat chybu jako Andrej Babiš. Mnoho lidí v kampani popudil, říká šéfka vítězné kampaně
Hospodářské noviny | 20:00:03
Touto dobou měla být ještě na cestě kolem světa. Po půlroce na oceánu se jim ale zlomil stěžeň na lodi a dobrodružství skončilo předčasně. V dubnu loňského roku pak Pavla Nýdrle naskočila do týmu Petra Pavla jako volební manažerka. A i když do té...


Babiše by asi porazila i Nerudová. Povedlo se mu ale přitáhnout i chronické volební absentéry
Hospodářské noviny | 20:00:03
Nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi se vyplatila sázka na neútočnou kampaň. Poražený Andrej Babiš naproti tomu šel do souboje, o němž předem věděl, že ho nejspíš nevyhraje. Vsadil proto všechno na agresivní kampaň. Díky ní získal nové voliče a...


Nebýt kůl v plotě. ANO čeká debata, jak vyvést hnutí z izolace a přilákat koaliční partnery
iHned.cz | 20:00:19
Andrej Babiš i celé hnutí ANO stojí před otázkou, co bude dál. Přivedl je k ní výsledek prezidentských voleb, v nichž Babiš utrpěl zatím největší prohru v historii přímé volby hlavy státu. On sám zatím ani nedokázal odpovědět na otázku, zda zůstane...


Tisíce lidí vyslyšely Babiše a vsadily si na jeho vítězství. Teď hnutí čelí kritice za oklamání voličů
iHned.cz | 20:00:20
Celkem půl miliardy korun si vsadili lidé na výhru expremiéra Andreje Babiše v prezidentské volbě. Na výši sumy měl vliv i sám předseda opozičního hnutí ANO, jenž několik dní před finále boje o Hrad vyzval své příznivce k sázce. Opoziční hnutí teď...


Pavel se chystá vyjet do oblastí, kde žije romská menšina. Chce vypracovat strategii, jak jim pomáhat
iHned.cz | 20:00:20
Úspěch ve druhém kole prezidentských voleb zaznamenal Andrej Babiš (ANO) jen ve třech krajích – v Moravskoslezském, Karlovarském a Ústeckém. Do posledního z nich plánuje nově zvolený prezident Petr Pavel v rámci návštěv regionů vyrazit mezi...


Nesměli jsme udělat chybu jako Andrej Babiš. Mnoho lidí v kampani popudil, říká šéfka vítězné kampaně
iHned.cz | 20:00:20
Touto dobou měla být ještě na cestě kolem světa. Po půlroce na oceánu se jim ale zlomil stěžeň na lodi a dobrodružství skončilo předčasně. V dubnu loňského roku pak Pavla Nýdrle naskočila do týmu Petra Pavla jako volební manažerka. A i když do té...


VIDEO: Vlčnovského krále představili na krojovém plese. Podívejte na tu krásu
Denik.cz | 17:00:00
V pochodovém rytmu za doprovodu tónů dechové hudby Vlčnovjanka byl zahájen v sobotu 28. ledna večer ve velkém sále Klubu sportu a kultury ve Vlčnově krojový ples. Letošní legrůti tam nakráčeli se svým králem na ramenou, aby jej poprvé ukázali veřejnosti.


Petr Pešek: Nový prezidentský styl. Generál Pavel nabízí vstřícnost a komunikaci, ale vše má své limity
Reflex | 18:20:00
Změna, která zanedlouho proběhne na Pražském hradě, není jen osobnostní. Tedy, že místo politického matadora Miloše Zemana převezme žezlo hlavy státu penzionový generál Petr Pavel. Neboli člověk, pro nějž je politická aréna vlastně novým prostředím. Jak potvrdil v nedělní Partii na CNN Prima News, chce do prezidentské funkce přinést i nový styl.


Petr Pavel na fotkách z inaugurace, kde hrál jednu z hlavních rolí. V roce 2013 s Milošem Zemanem
Reflex | 18:00:00
Prezident Miloš Zeman 8. března 2013 složil při své inauguraci slib hlavy státu a v ten den se mu jako novému vrchnímu veliteli ozbrojených sil představila na Pražském hradě i Armáda České republiky. Vojenské přehlídky se tehdy zúčastnilo 240 vojáků a příslušníků Hradní stráže. Přítomna byla samozřejmě i generalita armády v čele s náčelníkem Generálního štábu, kterým byl tehdy generálporučík Petr Pavel. Ten tak inauguraci i přehlídku zažije 9. března znovu, jen v jiné roli, v roli prezidenta. 


Pavel zatím se Zemanem nehovořil, možná se tak stane už v pondělí
Tiscali-zprávy | 16:49:17
Vítěz prezidentské volby Petr Pavel zatím nemluvil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Pavel předpokládá, že se tak stane možná už v pondělí. V České televizi Pavel uvedl, že pravděpodobně jmenuje soudci státní zástupce Petra Babku a Marka Bodláka, které Zeman odmítl jmenovat.


Pavel mluvil se Zelenským, začíná skládat svůj tým na Hrad, vyrazí do krajů
Tiscali-zprávy | 11:32:38
Nově zvolený prezident Petr Pavel se připravuje na převzetí úřadu, kterého se ujme 9. března složením slibu na společné schůzi poslanců a senátorů na Pražském hradě. Funkci chce vykonávat civilně, bez zbytečné okázalosti. Začne sestavovat svůj tým, plánovat výjezdy po republice, harmonogram zahraničích cest či setkání s ústavními činiteli. Dnes Pavel telefonoval s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, který poděkoval jemu osobně i Čechům za podporu Ukrajiny po napadení Ruskem a pozval ho na návštěvu země. 


Prezident se musí více věnovat regionálním rozdílům, říká bývalý guvernér ČNB Tůma
E15-ekonomika | 20:00:00
Bývalý guvernér České národní banky a předseda dozorčí rady ČSOB Zdeněk Tůma působil před volbami ve sboru expertů, kteří radili Petru Pavlovi v ekonomických otázkách. Po Pavlově zvolení se ale na Hrad nechystá. Přesto má návrhy, jak změnit některé prezidentské pravomoci. „Viděli jsme, že v horizontu několika měsíců došlo prakticky ke kompletní obměně bankovní rady. Bohužel se nikdy nepovedlo nastavit, že by tam byly překrývající se mandáty podobně jako v Senátu, kde se vždy jednou za dva roky mění třetina komory,“ zmiňuje příklad možné změny. 


Rusko a Ukrajina už v IT pro Česko nejsou konkurence, říká Ivo Horský z EnOcean
E15-ekonomika | 19:00:00
Kvůli probíhající válce nedaleko našich hranic ubyla Česku konkurence v podobě Ruska a Ukrajiny coby populární a relativně levné destinace pro zakládání vývojových center společností zaměřených na informační technologie. Americké IT firmy a startupy zase rozjely masivní propouštění, což se opět může pozitivně projevit na našem trhu. Alespoň si to myslí Ivo Horský, ředitel softwarového vývoje německé společnosti EnOcean. Tento spin-off Siemensu zaměřený na vývoj senzorů pro chytré budovy a průmysl začal v Praze budovat vývojářskou a testovací centrálu.


Prezident se musí více věnovat regionálním rozdílům, říká bývalý guvernér ČNB Tůma
E15-politika | 20:00:00
Bývalý guvernér České národní banky a předseda dozorčí rady ČSOB Zdeněk Tůma působil před volbami ve sboru expertů, kteří radili Petru Pavlovi v ekonomických otázkách. Po Pavlově zvolení se ale na Hrad nechystá. Přesto má návrhy, jak změnit některé prezidentské pravomoci. „Viděli jsme, že v horizontu několika měsíců došlo prakticky ke kompletní obměně bankovní rady. Bohužel se nikdy nepovedlo nastavit, že by tam byly překrývající se mandáty podobně jako v Senátu, kde se vždy jednou za dva roky mění třetina komory,“ zmiňuje příklad možné změny. 


Rusko a Ukrajina už v IT pro Česko nejsou konkurence, říká Ivo Horský z EnOcean
E15-politika | 19:00:00
Kvůli probíhající válce nedaleko našich hranic ubyla Česku konkurence v podobě Ruska a Ukrajiny coby populární a relativně levné destinace pro zakládání vývojových center společností zaměřených na informační technologie. Americké IT firmy a startupy zase rozjely masivní propouštění, což se opět může pozitivně projevit na našem trhu. Alespoň si to myslí Ivo Horský, ředitel softwarového vývoje německé společnosti EnOcean. Tento spin-off Siemensu zaměřený na vývoj senzorů pro chytré budovy a průmysl začal v Praze budovat vývojářskou a testovací centrálu.


Qubity: Rozlousknutí RSA od Fujitsu, patenty v EU, detekce jednotlivých fotonů skrze nanodrátky
lupa.cz | 19:00:00
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Na trati z Brna do Jihlavy byl tři hodiny přerušený provoz, vlak srazil člověka
idnes.cz | 21:20:00
Na trati z Brna do Jihlavy byl v neděli večer asi tři hodiny přerušený provoz. Vlak srazil člověka u Náměšti nad Oslavou. Provoz na trati České dráhy (ČD) obnovily kolem 21:00. Člověk, který se pohyboval v kolejišti, je zraněný. Národní dopravce zajistil náhradní autobusovou dopravu.


Od párků do nejvyšších pater Kremlu. Kdo je Prigožin a kam až může zajít
idnes.cz | 20:39:00
Po téměř deseti letech, které Jevgenij Prigožin strávil ve vězení, byl jeho vzestup k moci mimořádný. Roky byl aktivní v zákulisí a teď si zakladatel Vagnerovy skupiny vychutnává záři reflektorů jako jeden z nejmocnějších exponentů Putinovy klaky. Mnozí se ptají, kde leží hranice jeho ambicí. Ti, kteří ho znali, popisují jeho spletitou cestu na vrchol.


Generála ne, použije naše atomovky. Romy při volbách ovládl strach
idnes.cz | 20:00:00
Skoro sto procent hlasů v mosteckém Chanově, 92 v litvínovském Janově, vysoký náskok i ve varnsdorfském okrsku kolem Žitavské ulice a lokality Kovářská, podobně v Předlicích, Trmicích a Mojžíři v Ústí nad Labem. Ve všech okrscích na severu Čech, které jsou nazývány jako ghetta nebo vyloučené lokality, bodoval v prezidentských volbách Andrej Babiš.


Za útokem dronů na íránskou zbrojní továrnu stojí Izrael, píší média
idnes.cz | 19:02:00
Drony, které napadly v noci ze soboty na neděli íránskou zbrojní továrnu, poslal Izrael. Židovský stát incident nicméně nekomentoval. Íránské ministerstvo obrany hovoří o minimálních škodách a úspěšném sestřelení tří bezpilotních letounů.


VIDEA TÝDNE: Pavlova mluvčí, volby a útok policistů v Americe
idnes.cz | 18:23:00
Nedělní bilance videí na iDNES.tv má jasné výsledky. Největší pozornost získala mluvčí nově zvoleného prezidenta Petra Pavla. Jen den staré video z tiskové konference nasbíralo nejvíc zhlédnutí.


Vítali se s otevřenou náručí. Zemana přijal srbský prezident Vučič
idnes.cz | 18:15:00
Prezident Miloš Zeman se v neděli setkal v Bělehradě se srbským protějškem Aleksandarem Vučičem. Během dvoudenní návštěvy se zúčastní otevření Českého domu, za jehož zřízení se v posledních letech opakovaně zasazoval. Oficiální část programu bilaterální návštěvy se uskuteční v pondělí.


Pavel si nepřeje aby Zeman jmenoval předsedu Ústavního soudu. S šéfem ČNB chce mluvit o možném příchodu Kruliše
iHned.cz | 22:00:17
Vítěz prezidentské volby Petr Pavel zatím nemluvil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Řekl to v televizi CNN Prima News. Zeman novinářům na návštěvě Srbska řekl, že pokud Pavel o schůzku požádá, rád se s ním setká. Zatím se tak nestalo....


Pavel sesbíral příznivce „kolegů“, Babiš nevoliče. Zároveň si šéf ANO odpudil stovky tisíc původních voličů
iHned.cz | 22:00:18
Boj o Hrad vyhrál Petr Pavel s nejvyšším ziskem hlasů v historii přímé prezidentské volby. Úspěch slaví i díky tomu, že na rozdíl od Jiřího Drahoše před pěti lety získal na svou stranu příznivce neúspěšných kandidátů. K porážce Andreje Babiše skoro...


"Odborníci a zároveň srdcaři." Kolem prezidenta Pavla se tvoří nový tým pro Hrad
aktuálně.cz | 20:02:09
Aktuálně.cz přináší profily některých členů budoucího hradního týmu i lidí z jeho volebního týmu, kteří splnili svůj úkol a se spoluprací končí.


Komise v Bohnicích omylem připsala výhru Babišovi, výsledky už neopraví
aktuálně.cz | 19:53:00
Volební komise mají 24 hodin na opravu případných chyb, Praha 8 ale tuto lhůtu nestihla.


Pavel si nepřeje aby Zeman jmenoval předsedu Ústavního soudu. S šéfem ČNB chce mluvit o možném příchodu Kruliše
Hospodářské noviny | 23:00:02
Vítěz prezidentské volby Petr Pavel zatím nemluvil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Řekl to v televizi CNN Prima News. Zeman novinářům na návštěvě Srbska řekl, že pokud Pavel o schůzku požádá, rád se s ním setká. Zatím se tak nestalo....


Pavel sesbíral příznivce „kolegů“, Babiš nevoliče. Zároveň si šéf ANO odpudil stovky tisíc původních voličů
Hospodářské noviny | 23:00:02
Boj o Hrad vyhrál Petr Pavel s nejvyšším ziskem hlasů v historii přímé prezidentské volby. Úspěch slaví i díky tomu, že na rozdíl od Jiřího Drahoše před pěti lety získal na svou stranu příznivce neúspěšných kandidátů. K porážce Andreje Babiše skoro...


Na co se připravuje generál Řehka
Respekt | 11:50:52Volby se staly referendem o Andreji Babišovi, soudí Zeman
Tiscali-zprávy | 20:40:02
Prezident Miloš Zeman si myslel, že volby budou referendem o vládě, staly se ale referendem o Andreji Babišovi (ANO). Připomněl také své dřívější vyjádření, že se Babiš měl více než svému mírotvorectví věnovat ekonomické a energetické krizi. Zeman to řekl českým novinářům v Bělehradě, kam dnes přijel na státní návštěvu Srbska. Řekl, že s Babišem, který prohrál souboj o funkci prezidenta, zatím nemluvil.


Erdogan by přednostně schválil vstup Finska do NATO, ale bez Švédska
idnes.cz | 22:11:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v neděli naznačil, že by Ankara mohla dát přednostně souhlas Finsku, které zažádalo o vstup do NATO. Turecko by to provedlo bez ohledu na Švédsko, se kterým má stále napjatější vztahy. Problémem má být podle Ankary údajné poskytování švédského útočiště kurdským radikálům.


Hrad i Lány mají být pro lidi, míní Pavel. Zátarasům nerozumí
idnes.cz | 21:52:00
Nově zvolený prezident Petr Pavel se v nedělním rozhovoru na Nově vyjádřil o opatřeních, které by chtěl ve své nadcházející funkci učinit. Jedním z nich je fyzické i informační otevření Hradu a zpřístupnění Lánské obory a zámku. „Podobné nápady jsou mi sympatické. Lánský zámek nebudu trvale obývat jako Zeman,“ uvedl Pavel. Dále se Pavel také rozpovídal o charitativní činnosti manželky Evy Pavlové.


Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice, je v ohrožení života
revue.idnes.cz | 21:05:00
František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce. Informaci následně potvrdil Čechův syn s tím, že šlo o cévní mozkovou příhodu. Jeho stav je zatím nejasný.


Egypt - zrušení akreditivů a aktuální informace k situaci ohledně omezení dovozu
Kurzy.cz | 09:04:00
Dne 29. prosince 2022 byl konečně v důsledku dohody s MMF (Mezinárodním měnovým fondem) centrální bankou Egypta stažen požadavekReturn to top