Celkem 140021 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 25.02.2023


Hotel ze dřeva je inspirován tradiční architekturou v moderním stylu. Interiéru i fasádě vládne přírodní materiál
eStav.cz | 00:00:56
Horské oblasti inspirují architekty k mnoha zajímavým stavbám. Italský region Jižního Tyrolska, obec Maranza, se může pochlubit nevšedním hotelem od Petera Pichlera, rodáka z Milána, který prošel celou řadou významných ateliérů, aby si posléze našel svůj osobitý styl.


Na botox chodím jednou ročně, snažím se udržovat, říká Eva Decastelo
revue.idnes.cz | 01:00:03
Pro Evu Decastelo nepatřil loňský rok k nejšťastnějším. Po třinácti letech se jí rozpadlo manželství se scenáristou Reném Decastelem. Herečka je nyní zamilovaná do fotografa Tomáše Třeštíka, s nímž ji kromě lásky pojí i dlouholeté přátelství. Nejen o jejich vztahu promluvila pro týdeník 5plus2.


Ferrari za cenu fabie. Unikát zaparkuje na poličce, sahejte jen v rukavicích
Auto-iDNES.cz | 01:00:06
Znáte ten nepříjemný pocit, kdy si prostě nemůžete pořídit další sporťák jen proto, že už jich v garáži máte tucet a na další vážně není místo? My ne. Ale právě pro případy takové trýzně se nabízí elegantní řešení. Takové Ferrari Daytona SP3 si můžete opatřit ve formě funkčního modelu v měřítku 1:8.


Z původně rodinného hobby je dnes úspěšná firma, oceňují ji zákazníci i porotci
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
V devadesátých letech koupili zpustlé pole a sady. Postupně revitalizovali, opravovali sklady a plánovali co dál. Dnes jejich biofarma produkuje čerstvé i sušené ovoce, marmelády i sirupy. Pomyslné žezlo přebrala nejmladší z rodu Netíků Tereza.


Co je to za cypoviny? Jaderný reaktor nechceme, raději uhlí, zní z Karvinska
idnes.cz | 02:00:02
Záměr postavit na místě největší české černouhelné elektrárny malý jaderný reaktor místní vyhlížejí s obavami. Bojí se jak radioaktivního paliva, tak i ztráty pracovních pozic. Je navíc pravděpodobné, že v dětmarovické elektrárně pracovní uplatnění pro asi tisícovku místních nezůstane.


ANALÝZA: Rok války ukázal, jak vliv Západu ve světě klesá
idnes.cz | 02:00:02
Škoda, že fact-checkeři, kteří kontrolují kdeco, nerozpitvali, že „celosvětová koalice na podporu Ukrajiny od Atlantiku po Pacifik“, jak nyní Joe Biden řekl v Kyjevě, je ve skutečnosti jen Evropa, USA, Kanada, Japonsko a Jižní Korea.


Stát chce dostat ze živnostníků víc, zvedne odvody. Odradíte je, volají kritici
idnes.cz | 02:00:03
Při hledání cesty, jak napumpovat příjmy do poloprázdné státní kasy, upřela vláda zrak na živnostníky. Je jisté, že si na odvodech brzy připlatí. Koalice se na tom už shodla, diskutuje pouze o tom, kolik to bude. Tolik jako zaměstnanci by však živnostníci ani po zvýšení platit neměli.


Konec uhlí se posouvat nebude, platí rok 2033, říká skoroministr Hladík
idnes.cz | 02:00:03
Vláda chce přepsat své programové prohlášení kvůli dopadům války na Ukrajině a energetické krizi. Ačkoli válka v loňském roce vyvolala rekordní celosvětovou potřebu spalovat uhlí, kabinet dál počítá s tím, že se od tohoto fosilního paliva Česko odkloní už v roce 2033. V rozhovoru to uvádí náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík (za KDU-ČSL), který by se již brzy měl stát ministrem.


Z původně rodinného hobby je dnes úspěšná firma, oceňují ji zákazníci i porotci
idnes.cz | 02:00:04
V devadesátých letech koupili zpustlé pole a sady. Postupně revitalizovali, opravovali sklady a plánovali co dál. Dnes jejich biofarma produkuje čerstvé i sušené ovoce, marmelády i sirupy. Pomyslné žezlo přebrala nejmladší z rodu Netíků Tereza.


Tak se žije s mobilem v Číně. Tahají z lidí obrovské množství dat
idnes.cz | 02:00:04
Nová studie zjistila, že smartphony prodané a využívané na čínském trhu mají přístup k ohromnému množství osobních dat. Může za to předinstalovaný spyware, kterému se nevyhnou ani známé značky jako Oppo, OnePlus nebo Xiaomi.


Film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad dostal francouzskou cenu César
Tiscali-zprávy | 00:10:12
Koprodukční film české režisérky Michaely Pavlátové Moje slunce Mad dostal prestižní cenu francouzské filmové akademie César za nejlepší celovečerní animovaný film. Na dnešním slavnostním předávání cen v Paříži to oznámili organizátoři.


KVÍZ: K Beatlesákům se přidal v 15 letech. Co víte o Georgi Harrisonovi?
Denik.cz | 02:00:00
George Harrison se proslavil jako jeden z členů legendárních The Beatles, ale také jako spoluzakladatel moderní world music. Jako autor je podepsán například pod hity Here Comes The Sun nebo My Sweet Lord. 25. února by výjimečný muzikant, zpěvák a skladatel oslavil 80. narozeniny. Připomeňte si jeho život a odkaz kvízem. 


Ruským kořenům neuteču. Podvědomě cítím vinu za válku, říká zpěvačka Annet X
aktuálně.cz | 05:00:00
"Je hrozně těžké neustále hledat motivaci, když má člověk pocit, že nikoho nezajímá," říká zpěvačka a raperka Aneta Charitonová alias Annet X.


Jak vypadal takzvaný Vítězný únor? Jako v komunistických seriálech to nebylo
Denik.cz | 05:30:00
„Právě se vracím z Hradu…“ Tato slova Klementa Gottwalda ze dne 25. února 1948 znějí snad v každém filmu a seriálu ze socialistické éry, který se únorovými událostmi zabýval. Všechna tato díla ztvárňovala tento den jako vítězství „těch hodných“ nad „zlými“. Realita ale byla opačná.


Doslova královský poklad. Rodina našla na své půdě dopis z dětství Karla III.
Denik.cz | 05:00:00
Anglický pár objevil na půdě svého domu vzácný artefakt. V krabici ležel dopis psaný šestiletým princem Charlesem (současným králem Karlem III.), který adresoval své babičce, královně matce Alžbětě, před téměř sedmdesáti lety. Spolu s psaním se našly i další královské pamětihodnosti. Vše se nyní prodá v aukci.


OBRAZEM: Pohlazení na duši. V přírodě se po zimě objevují první jarní květy
Denik.cz | 05:00:00
S blížícím se jarem se začaly v přírodě, v parcích a na zahrádkách objevovat první sněženky, petrklíče, krokusy či bledule. Žlutou barvou na sebe upozornil i talovín. Podívejte se, jak předjaří zachytil Martin Novák.


Bobík válcuje i Supermana. Čtyřlístek je v ČR dál hitem, čelit ale musí Japoncům
Denik.cz | 04:30:00
Tuzemské komiksové scéně stále vládne legendární Čtyřlístek. Překonává i příběhy ze světa Marvelu a DC. Mezi fanoušky žánru v posledních letech raketově stoupá obliba japonského komiksu manga.


V ČR se šíří podvodná sms: Máte příspěvek na bydlení, uvádí. Vyluxuje však účet
Denik.cz | 04:00:00
Internetoví zloději si nedají pokoj. Přesvědčit se o tom mohla žena, která se představila jako Alena. Dostala SMS zprávu, jež oznamovala, že má k dispozici příspěvek na bydlení. Součástí zprávy byl i odkaz, který se tvářil jako adresa webu ministerstva práce a sociálních věcí. Alena na něj ale raději neklikla, a udělala dobře. O žádný příspěvek nežádala a adresa byla zkomolená, což je fígl kybernetických podvodníků, kteří se snaží z lidí vylákat peníze. Ačkoliv na podobné útoky odborníci a policisté pravidelně upozorňují, stále jich je dost a ne vždy jsou jejich příjemci prozíraví.


Nevídané. Na Tachovsku žije pět generací žen z jedné rodiny ve stejné ulici
Denik.cz | 04:00:00
Nebývalého luxusu si dopřává malá tříletá Danielka ve chvíli, kdy zavolá: „Babíííí.“ Během chvíle jsou u ní totiž hned tři ženy. Padesátiletá babička Martina, sedmašedesátiletá prababička Majka a praprababička Maruš, přezdívaná Hůlka, v 87 letech nejstarší z rodu Štýbrových.


Zemřel režisér Juraj Jakubisko, Fellini Východu
Tiscali-zprávy | 03:33:30
Ve věku 84 let zemřel v Praze slovenský režisér Juraj Jakubisko. Slovenské stanici RTVS to potvrdila jeho dcera Janette Jakubisková.


Parkování není nárok, ale ryze ekonomický statek, který musí být řádně zpoplatněn
E15-ekonomika | 06:00:00
Mohou auta do centra, nebo ne? Je parkování u divadla záruka svobody pohybu, nebo důkazem zpátečnictví? Komu patří ulice? Nekonečné debaty mohou vést až ke klausovským absurditám jako dělení řízků na levicové a pravicové podle masa v trojobalu. V diskuzích se běžně setkáte s názory, že omezování aut a parkování v ulicích je bolševicko-cykloteroristicko-levicové, zato možnost přijet do centra a zaparkovat tam je pravicové.


ODEMČENO: Berňák si jde pro daně z krypta, bankovní megadeal se blíží, investoři milují Česko
E15-ekonomika | 05:30:00

Bankovní megadeal se přiblížil. Miliardáři dali zelenou prodeji portfolia Sberbank
Investoři milují Česko. Stát díky tomu šetří miliardy, zhatit flirt může nezvládnutá inflace
Berňák si jde pro kryptoinvestory. Urputněji než kdy dřív doměří daně z rekordních zisků

Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
 


České firmy si rozdělily výrobu švédských bojových vozidel za desítky miliard
E15-ekonomika | 05:30:00
Korby, zbraňové věže, optické přístroje, kabeláž a simulátory. To je pět oblastí dodávky a provozu švédských bojových vozidel pěchoty CV90, na nichž se bude podílet stěžejní pětice českých firem. Takzvanými keypartners zakázky na 210 pásových obrněnců za 51,7 miliardy korun jsou státní zbrojovka VOP CZ, Excalibur Army, Meopta, Ray Sevice a VR Group. Ta je součástí podniku LOM Praha, který ovládá ministerstvo obrany. Do historicky největšího armádního kontraktu se zapojí další tři desítky tuzemských firem.


Binární alarm spustil. Kryptoinvestoři už zase skáčou přes kaluže a nakupují sporťáky
E15-ekonomika | 05:00:00
Armáda genetických skeptiků ruku v ruce s ortodoxními analytickými materialisty dlouhé měsíce společně pohřbívali svět kryptoměn. Na pozadí prolité kryptokrve se pronášely soudy o tom, že ona zbytečná třída aktiv konečně mizí ze scény a do budoucna nestojí za povšimnutí. Tak je to ostatně pokaždé, když je krypto zrovna na dně své popularity a nevynáší. Téhle éře je ale konec a trh virtuálních mincí dokázal jako bájný Fénix povstat z popela a vydělávají zase tučná procenta. Proč tomu tak je a jak dlouho éra kryptoměnového hippies vydrží? Co konkrétního na trhu stojí za to zvážit? A jak naskočit do kryptovlaku, vydělat na něm a přitom nekoupit ani jednu minci? Pusťte si naše zatím poslední Z(a)tracená čísla. 


Parkování není nárok, ale ryze ekonomický statek, který musí být řádně zpoplatněn
E15-politika | 06:00:00
Mohou auta do centra, nebo ne? Je parkování u divadla záruka svobody pohybu, nebo důkazem zpátečnictví? Komu patří ulice? Nekonečné debaty mohou vést až ke klausovským absurditám jako dělení řízků na levicové a pravicové podle masa v trojobalu. V diskuzích se běžně setkáte s názory, že omezování aut a parkování v ulicích je bolševicko-cykloteroristicko-levicové, zato možnost přijet do centra a zaparkovat tam je pravicové.


ODEMČENO: Berňák si jde pro daně z krypta, bankovní megadeal se blíží, investoři milují Česko
E15-politika | 05:30:00

Bankovní megadeal se přiblížil. Miliardáři dali zelenou prodeji portfolia Sberbank
Investoři milují Česko. Stát díky tomu šetří miliardy, zhatit flirt může nezvládnutá inflace
Berňák si jde pro kryptoinvestory. Urputněji než kdy dřív doměří daně z rekordních zisků

Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
 


České firmy si rozdělily výrobu švédských bojových vozidel za desítky miliard
E15-politika | 05:30:00
Korby, zbraňové věže, optické přístroje, kabeláž a simulátory. To je pět oblastí dodávky a provozu švédských bojových vozidel pěchoty CV90, na nichž se bude podílet stěžejní pětice českých firem. Takzvanými keypartners zakázky na 210 pásových obrněnců za 51,7 miliardy korun jsou státní zbrojovka VOP CZ, Excalibur Army, Meopta, Ray Sevice a VR Group. Ta je součástí podniku LOM Praha, který ovládá ministerstvo obrany. Do historicky největšího armádního kontraktu se zapojí další tři desítky tuzemských firem.


Binární alarm spustil. Kryptoinvestoři už zase skáčou přes kaluže a nakupují sporťáky
E15-politika | 05:00:00
Armáda genetických skeptiků ruku v ruce s ortodoxními analytickými materialisty dlouhé měsíce společně pohřbívali svět kryptoměn. Na pozadí prolité kryptokrve se pronášely soudy o tom, že ona zbytečná třída aktiv konečně mizí ze scény a do budoucna nestojí za povšimnutí. Tak je to ostatně pokaždé, když je krypto zrovna na dně své popularity a nevynáší. Téhle éře je ale konec a trh virtuálních mincí dokázal jako bájný Fénix povstat z popela a vydělávají zase tučná procenta. Proč tomu tak je a jak dlouho éra kryptoměnového hippies vydrží? Co konkrétního na trhu stojí za to zvážit? A jak naskočit do kryptovlaku, vydělat na něm a přitom nekoupit ani jednu minci? Pusťte si naše zatím poslední Z(a)tracená čísla. 


Sněžení na Liberecku komplikuje dopravu, kamiony nesmí do Polska
idnes.cz | 07:46:00
Sněžení, které předpovídali meteorologové, komplikuje na Liberecku dopravu. Od 6 hodin silničáři uzavřeli pro nákladní auta nad 3,5 tuny frekventovanou silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Autobusy a osobní auta tudy projedou. Meteorologové varují, že v Krkonoších a Jizerkách může do zítra napadnout až 60 centimetrů nového sněhu.


V centru Prahy vjelo auto na zastávce do lidí. Pět zraněných, řidič dostal záchvat
idnes.cz | 07:16:40
Zhruba v jednu hodinu v noci vjelo v Praze osobní auto Škoda Superb na chodník v prostoru tramvajové zastávky I. P. Pavlova. Řidič podle záchranářů dostal záchvat. Zraněno bylo podle záchranářů celkem pět lidí, řidič a jeden z chodců vážně. Nehoda zhruba na hodinu a půl zastavila provoz tramvají v centru Prahy.


Pro poskytnutí bojových letadel F-16 Ukrajině není nyní důvod, řekl Biden
idnes.cz | 07:02:00
Pro dodávku bojových letadel F-16 Ukrajině není podle americké armády nyní důvod. V rozhovoru se stanicí ABC News to řekl americký prezident Joe Biden, který zaslání těchto zbraní Kyjevu znovu odmítl. Podle něj Washington v současnosti poskytuje Ukrajině zbraně, které její armáda potřebuje k dosažení územních zisků na jaře a létě.


Zemřel legendární režisér Juraj Jakubisko, „Fellinimu východu“ bylo 84 let
idnes.cz | 06:21:00
Zemřel legendární slovenský režisér Juraj Jakubisko. Bylo mu 84 let. Jakubisko patřil k nejznámějším slovenským tvůrcům a přezdívalo se mu „Fellini východu“. Během své kariéry natočil několik desítek hraných i dokumentárních filmů. K jeho nejznámějším dílům patří Tisícročná včela, Perinbaba, Nejasná zpráva o konci světa či velkofilm Bathory.


"Západ dodává nacistům zbraně." Reportéři vyzpovídali Rusy v Moskvě k roku války
aktuálně.cz | 07:00:00
"Válka je samozřejmě špatná, ale tento rok ukázal, že jiné rozhodnutí udělat nešlo," říká obyvatelka Moskvy Marina v anketě agentury Reuters.


Kia Sorento po měsíci testu: za slibovaný litr a půl nejezdí, ale úsporná je dost
aktuálně.cz | 06:05:04
Plug-in hybrid je stále dražší než ostatní varianty. Rozdíl je ale menší než v minulosti a hybrid má co nabídnout i v jiných ohledech.


S Deníkem na Ukrajině: Do Kyjeva válka nedošla, do měst v jeho sousedství ano
Denik.cz | 07:32:00
/Od zvláštních zpravodajů v Kyjevě/ Buča, letiště Hostomel, Irpiň. Tady se hned po začátku ruské agrese rozhodovalo o osudu Ukrajiny. Plánem ruské armády byl překvapivý úder z Běloruska, od jehož hranic je Kyjev vzdálen jen něco přes sto kilometrů, a letecký výsadek na letišti Hostomel na severu Kyjeva, odkud měli ruští vojáci rychle dobýt a obsadit hlavní město Ukrajiny a zabít nebo zajmout ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.


Zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Bylo mu 84 let
Denik.cz | 07:12:00
Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Slovenské stanici RTVS to potvrdila jeho dcera Janette Jakubisková. Jakubisko patřil k nejznámějším slovenským tvůrcům a přezdívalo se mu „Fellini východu“. Za své kariéry natočil několik desítek hraných i dokumentárních filmů. K jeho nejznámějším dílům patří Tisícročná včela, Perinbaba, Nejasná zpráva o konci světa či velkofilm Bathory.


PODCAST: Rupnikova Evropa a Rusko
Denik.cz | 06:20:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


Akce připomenou výročí ruského vpádu na Ukrajinu, součástí bude i videomapping
idnes.cz | 09:40:00
V pátek uběhl rok od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. U této příležitosti se v sobotu v Praze koná několik akcí, které smutnou událost mají připomenout. K výročí války promluví od 15:00 i nově zvolený prezident Petr Pavel. Od 17:30 je také plánovaná akce na pražské Letné či videomapping na budově ministerstva vnitra.


Producent filmu Rust, při jehož natáčení zemřela kameramanka, zaplatí pokutu
revue.idnes.cz | 08:30:00
Společnost RMP, producent westernového snímku Rust, při jehož vzniku zemřela kameramanka Halyna Hutchinsová, se dohodla na pokutě za porušení pravidel bezpečnosti práce při natáčení. RMP zaplatí úřadům v Novém Mexiku 100 tisíc dolarů, tedy přes dva miliony korun. Podle právních zástupců producenta dohoda usnadní pokračování natáčení filmu, které je zastavené od tragického incidentu v roce 2021.


Vyrobili jsme střelu s plochou dráhou letu a doletem 1650 km, tvrdí Írán
idnes.cz | 09:07:00
Írán tvrdí, že vyvinul novou střelu s plochou dráhou letu a doletem až 1 650 kilometrů. Íránský raketový program sklízí kritiku od evropských zemí i Spojených států. Teherán však tvrdí, že má jen obranný a odstrašující charakter.


Porsche přidává na oficiální paletu laků vlastní barvu dlouholetého zákazníka
Auto.cz | 09:43:00
Brčálovitá varianta Porsche bude k individuálnímu prodeji od března. Inspirací pro zvláštní zelenou se stal originální vkus věrného zákazníka značky.


Ford představil nový Edge L. Sedmimístné SUV zaujme i 27palcovou obrazovkou
Auto.cz | 08:00:00
Automobilka Ford v Číně představila nový Edge L. Jde o SUV nabízející tři řady sedadel, dvě motorizace a zajímavě navrženou palubní desku.


Vznikne u nás první velká mechanická baterie? Nevyužité šachty dolů na Ostravsku k tomu lákají
Kurzy.cz | 09:25:02
Probíhající transformace energetiky výrazně směřující k obnovitelným zdrojům nevyvolává ani tak otázky nemožnosti získat ekologicky v budoucnu dostatek elektřiny, jako spíše v potřebný okamžik.


Trhy už přestávají bojovat s Fedem - Víkendář
Kurzy.cz | 08:39:00
Minulý rok se nesl v duchu obav z vysoké inflace a samozřejmě běžel jeden z nejprudších cyklů zvedání sazeb v historii. Na počátku letošního roku trhy přepnuly do určitého uvolnění těchto obav, ale nakonec to trochu přehnaly.


Virtuální prohlídka: Zde našel svou smrt Jan Zajíc. Upálil se inspirován Palachem
aktuálně.cz | 09:58:33
Podívali jsme se na místo, kde se Jan Zajíc k činu připravoval a kde kvůli ideálům demokracie zemřel. Osudová místa na panoramatických snímcích.


U tramvajové zastávky v Praze najelo auto do lidí. Řidič měl záchvat
Denik.cz | 07:23:00
/FOTOGALERIE/ U tramvajové zastávky u I.P. Pavlova v Praze v noci z pátku na sobotu vjelo auto na chodník a narazilo do několika chodců. Poté nabouralo do vchodu pekařství. Záchranáři  tam ošetřovali pět lidí.


Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Říkalo se mu Federico Fellini Východu
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Slovenské stanici RTVS to potvrdila jeho dcera Janette Jakubisková. Jakubisko patřil k nejznámějším slovenským tvůrcům a přezdívalo se mu „Fellini Východu“. Za své kariéry natočil...


Požitkářství s čistým svědomím. V Jižním Tyrolsku vědí, jak skloubit luxus a ekologii
Reflex | 10:00:00
Jezdit na hory do Alp už jsme si zvykli. Jižní Tyrolsko, historické území v severní Itálii, ale zůstává v mnoha ohledech výjimečné. Elegantně se tu potkávají zdánlivě rozdílné světy: tradice, luxus a komfort spolu s ekologickou udržitelností.


Zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Tvůrci známého seriálu Tisícročná včela bylo 84 let
Reflex | 08:10:00
Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Slovenské stanici RTVS to potvrdila jeho dcera Janette Jakubisková. Jakubisko patřil k nejznámějším slovenským tvůrcům a přezdívalo se mu "Fellini východu". Za své kariéry natočil několik desítek hraných i dokumentárních filmů. K jeho nejznámějším dílům patří Tisícročná včela, Perinbaba, Nejasná zpráva o konci světa či velkofilm Bathory.


Company of Heroes 3 je v podstatě stejné jako předchozí díly, což je moc dobře
Reflex | 07:20:00
Nově přidaná strategická mapa, ale jinak víc toho samého jako před lety, alespoň tak to vypadalo z trailerů, které v posledních měsících vycházely k čerstvě vydané RTS strategii Company of Heroes 3. Byl tenhle dojem oprávněný? Ano. A to je moc dobře. CoH je pořád stejná zábava jako před lety, fanoušci série budou chrochtat blahem a vyleštěný vizuál spolu s širokým výběrem obtížností potěší i občasného hráče.


Existuje země bez odpadků, korupce a zločinu? Budete překvapeni, která to je
Reflex | 07:10:00
Dvacet let po genocidě Tutsiů a umírněných Hutuů se Rwanda snaží být nejmodernějším místem v Africe. Některé kroky vlády jsou nejisté a možná kontroverzní, přesto se země znatelně rozvíjí.


Vlach: Ukrajina si na válku zvykla, většina země funguje normálně. Rusové nejsou tak neschopní, jak se tvrdí
Reflex | 07:00:00
Je to rok, co Rusové vpadli na Ukrajinu. Od 24. února 2022 proběhla ve válce řada zvratů a nyní se zdá, že je konflikt na mrtvém bodě. Jaká jsou možná východiska války, jak probíhá běžný život na Ukrajině a jak to celé dopadne, jsme probrali s reportérem Tomášem Vlachem, který válku mapuje od jejího prvního dne.


Přibývá lidí, kteří se léči sami, říká nový šéf Dr. Maxe Jiří Navrátil
E15-ekonomika | 09:00:00
Síť Dr. Max provozuje kromě kamenných lékáren také online lékárenský prodej. O spotřebitelských trendech v oblasti lékárenství a vývoji firmy mluvil v rozhovoru ředitel e-commerce Dr. Maxe Jiří Navrátil. Na jeho přednášku se mohou těšit návštěvníci letošního ročníku E15 International E-commerce Summitu.


Přibývá lidí, kteří se léči sami, říká nový šéf Dr. Maxe Jiří Navrátil
E15-politika | 09:00:00
Síť Dr. Max provozuje kromě kamenných lékáren také online lékárenský prodej. O spotřebitelských trendech v oblasti lékárenství a vývoji firmy mluvil v rozhovoru ředitel e-commerce Dr. Maxe Jiří Navrátil. Na jeho přednášku se mohou těšit návštěvníci letošního ročníku E15 International E-commerce Summitu.


Matějská pouť se otevřela. Nabízí přes stovku atrakcí, ale za dražší ceny
idnes.cz | 11:09:54
Své brány v sobotu v 10 hodin otevřela Matějská pouť na pražském Výstavišti. Bude trvat až do Velikonočního pondělí.


Ve Zlíně vlak srazil ženu, vstoupila mu těsně pod kola s mobilem v ruce
idnes.cz | 11:08:00
V pátek večer se na železnici ve Zlíně stala tragická nehoda. V městské části Malenovice srazil vlak dvaadvacetiletou ženu, která přecházela trať s mobilem v ruce. Po převozu do nemocnice zemřela.


Litvínov vypne každou třetí lampu, chce tak ušetřit za energie
idnes.cz | 11:05:00
Litvínov na Mostecku chce ušetřit na veřejném osvětlení, proto ve spolupráci s městskou policií vypne každou třetí lampu. Výjimkou budou křižovatky a také světla v blízkosti škol. Osvětlení zůstane zapnuté také v rizikových lokalitách, mezi které patří například oblast u zámku, hotelového domu a podobně.


Juraj byl v mnoha směrech geniální, vzpomínají Jakubiskovi spolupracovníci
idnes.cz | 10:21:00
Jedinečný filmař s osobitým vnímáním světa kolem sebe. Múzický člověk, pro něhož je dílo nikdy nekončící proces. Tak na zesnulého režiséra Juraje Jakubiska vzpomínají jeho spolupracovníci.


Manažer Hyundaie chce vidět DeLoreanu podobný sporťák ve výrobě
Auto.cz | 11:45:00
Loňský koncept N Vision 74 automobilky Hyundai nechal chladným jen málokoho. Viceprezident divize N by rád viděl DeLoreanu podobný sporťák ve výrobě.


Německý účet za brzký přechod na zelenou energii přesáhne bilion dolarů
idnes.cz | 10:01:00
Německo vyčlenilo více než 260 miliard eur (6,2 bilionu korun) na řešení bezprostřední hrozby energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu. Úplné vyřešení problému bude ale mnohem nákladnější a je otázkou, zda to země vůbec zvládne. Agentura BloombergNEF odhaduje, že náklady na zajištění budoucnosti energetického systému země do roku 2030 překonají jeden bilion USD (22,4 bilionu korun).


Druhá Perinbaba zůstane Jakubiskovým posledním pohádkovým snem
idnes.cz | 09:59:00
Juraj Jakubisko měl vždy spoustu snů a plánů, jeho posledním dotočeným dílem však zřejmě zůstane pohádka. Snímek Perinbaba a dva světy, který svou premiéru kvůli covidu odkládal, je volným pokračováním Perinbaby z roku 1985.


Policie zastavila jízdu přetíženého kamionu s dřevem, vážil o 14 tun více
idnes.cz | 09:56:00
V pátek dopoledne ukončili policisté jízdu přetíženého kamionu na Trutnovsku. Při kontrole totiž zjistili, že kamion s návěsem přepravující dřevo překročil povolenou maximální hmotnost téměř o 14 tun.


Limity na počty letů i cestující. Letiště se vyhýbají chaosu, chybí personál
idnes.cz | 09:00:00
Letiště a dopravní společnosti se aktuálně připravují na letošní sezonu dovolených. Podnikají příslušné kroky k tomu, aby se neopakovala situace z loňského roku, kdy mnoho dopravních uzlů zasáhl kolaps. Propouštění letištního personálu i posádek během pandemie si totiž loni vybralo svou daň.


Jihočeský kraj získal ocenění za péči o válečné hroby
Kurzy.cz | 02:07:08
Jihočeský kraj získal ocenění za péči o válečné hroby
ext-hocke
Pá, 24.02.2023 - 14:05


Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Říkalo se mu Federico Fellini Východu
iHned.cz | 12:00:15
Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Slovenské stanici RTVS to potvrdila jeho dcera Janette Jakubisková. Jakubisko patřil k nejznámějším slovenským tvůrcům a přezdívalo se mu „Fellini Východu“. Za své kariéry natočil...


Depresivní Češi začínají roztávat k optimismu, Fruitisimo jde na Západ a mmcité na burzu
iHned.cz | 12:00:17
Kombinace inflace a chmurných nálad vymazala útraty Čechů. Loni v prosinci poklesly útraty za potraviny nejvíce v historii měření a o moc lépe na tom nebyly ani celkové maloobchodní tržby (pokles o 7,3 procenta). To táhlo ekonomiku dolů, i když...


Místo rovnosti propast. Španělky dostaly menstruační volno, u expertů budí rozpaky
aktuálně.cz | 11:21:31
Třídenní až pětidenní dovolená je plně hrazená ze státní pokladny. Nedosáhne na ni však každá žena. Pro získání volna je třeba potvrzení od lékaře.


Víkend v Česku začal sněžením. Na horách mohou napadnout i desítky centimetrů
aktuálně.cz | 10:11:36
V Jizerských horách a Krkonoších může podle meteorologů napadnout během víkendu až 60 centimetrů sněhu.


Nový bodový systém pro řidiče je o něco blíže: Jaké hlavní změny přinese
Denik.cz | 11:00:00
Platnost nového bodového systému je po tomto týdnu zase o něco blíže. Poslanecká sněmovna návrh podpořila v prvním čtení. Nyní budou moci zákonodárci podávat případné pozměňovací návrhy. Jak se bodový systém v případě schválení změní? Kdy by mohl začít platit? A za které prohřešky si řidiči nejvíce připlatí? Deník připravil přehled nejdůležitějších otázek a odpovědí.


Sníh komplikuje dopravu v horách. Silnice na Harrachov je pro kamiony uzavřená
Denik.cz | 10:44:00
Do Česka se vrátila zima, na mnoha místech sněží, řidiči by podle silničářů měli být při jízdě velmi opatrní. V Libereckém kraji kvůli intenzivnímu sněžení od časného rána uzavřeli pro nákladní auta nad 3,5 tuny frekventovanou silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. V Krkonoších zatím napadlo kolem deseti centimetrů sněhu, sněží i v Orlických horách nebo Jeseníkách. Podle meteorologů může během víkendu v Jizerských horách a Krkonoších napadnout až 60 centimetrů sněhu, jinde v horských oblastech nasněží mezi deseti až 30 centimetry. Kvůli větru hrozí sněhové jazyky, v nižších polohách se může náledí či zmrazky.


EU schválila desátý balík sankcí proti Rusku. Zasáhne banky i export technologií
idnes.cz | 13:51:00
EU oficiálně schválila další, už desátý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho vpádu na Ukrajinu. Nová opatření zasáhnou banky i export technologií.


Rusku zřejmě došly íránské drony, posílilo bojovou flotilu v Černém moři
idnes.cz | 13:28:00
Ruská armáda pravděpodobně vyčerpala své zásoby íránských bezpilotních letounů, uvedlo britské ministerstvo obrany. Soudí to z toho, že zhruba od 15. února nebyly zaznamenány žádné zprávy o použití těchto dronů na Ukrajině. Podle vyjádření ukrajinské armády Moskva v sobotu výrazně navýšila počet bojových lodí, které působí v Černém moři. Očekává se, že je použije k útoku.


Zachránil ženu s probodeným srdcem. Některé věci mi dojdou až před spaním, říká
idnes.cz | 13:11:00
Když záchranáři Karlu Kirsovi onoho prosincového večera na semaforech v Novodvorské ulici zaklepal neznámý člověk na okno sanitky s prosbou, zda by s kolegyní nemohli ošetřit nedaleko ležící zraněnou ženu, jen stěží mohl tušit, co ho v následujících minutách čeká. „Když jsem poprvé uviděl tu paní na ty 2-3 metry, tak jsem myslel, že půjde o „běžnou“ resuscitaci. Byla pobledlá a vypadala, že se jí udělalo nevolno,“ říká.


KOMENTÁŘ: Dvojnásob nespravedlivá. Vpád na Ukrajinu podle teorie vedení válek
idnes.cz | 13:00:00
Válka, či speciální vojenská operace? Ať už tomu, co provádí na Ukrajině, říká Rusko jakkoliv, z hlediska teorie spravedlivé války je i po roce jednoznačné, o jaký typ konfliktu tu jde, píše ve svém komentáři pro MF DNES David Černý z Ústavu státu a práva a Ústavu informatiky Akademie věd ČR.


Zeman se chystá stěhovat do bungalovu v Lánech, dcera dokončuje přípravy
idnes.cz | 12:46:00
Ač dosluhující prezident Miloš Zeman ve funkci oficiálně skočí až 9. března, kdy proběhne inaugurace Petra Pavla, tak se již chystá přestěhovat do svého nově postaveného bungalovu v Lánech. Fotograf iDNES.cz v něm v sobotu ráno zachytil jeho dceru Kateřinu Zemanovou, která tam přijala návštěvu.


Cenový strop na ropu má slabiny, Rusko ji dokázalo prodávat výrazně dráž
idnes.cz | 12:06:00
Ruské společnosti v prvních týdnech po zavedení cenového stropu na vývoz získaly z prodeje ropy mnohem více, než stanovuje limit. Dokazují to výpočty odborníků z Institutu mezinárodních financí, Kolumbijské univerzity a Kalifornské univerzity. Výsledky výzkumu oslabují myšlenku, že cenové limity omezí příjmy Moskvy, kterými financuje válku na Ukrajině, uvádí agentura Bloomberg.


Depresivní Češi začínají roztávat k optimismu, Fruitisimo jde na Západ a mmcité na burzu
Hospodářské noviny | 14:00:06
Kombinace inflace a chmurných nálad vymazala útraty Čechů. Loni v prosinci poklesly útraty za potraviny nejvíce v historii měření a o moc lépe na tom nebyly ani celkové maloobchodní tržby (pokles o 7,3 procenta). To táhlo ekonomiku dolů, i když...


Věřím, že Ukrajina získá zemi zpět, Rusko není supervelmoc, říká generál Opata
idnes.cz | 11:00:00
Evropané do poslední chvíle odmítali věřit tajným americkým informacím o chystané ruské invazi na Ukrajinu. Podle tehdejšího náčelníka generálního štábu Aleše Opaty evropští lídři upřednostnili ekonomické zájmy nad bezpečností. „Nemyslím si, že je Rusko neporazitelný soupeř nebo supervelmoc,“ říká v rozhovoru.


Zlato: může jít níže, ovšem nyní je čas strategicky nakupovat
Kurzy.cz | 12:34:57
Nyní je čas, aby investoři budovali strategické pozice na trhu se zlatem, podle názoru známého tržního stratéga, přestože očekává, že ceny budou v blízké budoucnosti pod tlakem kvůli rostoucím výnosům dluhopisů na krátkém konci křivky.


5 hlavních trendů realitního jara 2023, které se vyplatí sledovat
Kurzy.cz | 12:30:00
Letošní rok je zatím – alespoň co se týče dění v realitní oblasti – o poznání klidnější, než by se ještě před pár měsíci zdálo. Jaký vývoj však definitivně nabere, to se uvidí za pár týdnů. Za zlomové je totiž možné považovat letošní jaro. Ty nejzásadnějš


Ekologický vzdělávací program budí zájem škol. Za první tři dny si ho stáhlo více než 350 škol z celé České republiky
Kurzy.cz | 12:30:00
Inovovaný vzdělávací program Odpad není k zahození si za první tři dny stáhlo více než 350 škol. Společnost REMA Systém připravila pro ekologickou výchovu zábavné pracovní listy rozšířené o online interaktivní hry. Děti ocení hravou formu, s níž se o prob


Macron oznámil cestu do Číny, s Pekingem chce jednat o ruské invazi na Ukrajinu
iHned.cz | 14:00:27
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes oznámil, že na začátku dubna navštíví Čínu, přesné datum ale neuvedl. Informovala o tom agentura AFP, podle které chce Macron vyzvat Peking, aby spojencům Ukrajiny pomohl „vyvinout tlak na Rusko, aby...


Policista pracoval pro filmaře. Dostal vyhazov, podmínku a vrací statisíce z výsluhy
aktuálně.cz | 13:01:41
Bývalý pražský policista Antonín Vostárek musí vrátit 407 tisíc korun z výsluhy, protože dostal trest za zneužití pravomoci a podplacení.


Rajchl, internetový Vůdce: Pochodeň antisystémového odporu převzal po Vrabelovi právník s tahem na branku
Reflex | 13:00:00
Když před týdnem vysílala strana PRO na facebookovém profilu jejího předsedy Rajchla tiskovou konferenci nazvanou Česko proti bídě, video mělo téměř sto padesát tisíc zhlédnutí. Rajchl během konference mimo jiné oznámil protivládní demonstraci v Praze, chystanou na jedenáctého března. Národovecká scéna zjevně našla novou hvězdu.


Do Česka se vrací zima a sníh
Tiscali-zprávy | 10:57:52
Dopravu v zemi komplikuje sníh. Na některých místech v Libereckém a Královéhradeckém kraji ho mohou napadnout desítky centimetrů, varuje Český hydrometeorologický ústav.


Ve Vltavě na Smíchově plavalo tělo. Policie zatím nezná totožnost mrtvého
idnes.cz | 15:46:00
Od sobotního poledne se zabývají pražští kriminalisté nálezem mrtvého muže ve Vltavě na Smíchově. Zatím neznají jeho totožnost. Na místě policisté vyloučili cizí zavinění smrti muže.


Rusko pozastavilo dodávky ropy do Polska, země na to byla připravena
idnes.cz | 15:18:00
Rusko přestalo dodávat ropu severní větví ropovodu Družba, která vede do Polska. Na Twitteru o tom informoval šéf rafinerské společnosti PKN Orlen Daniel Obajtek. Podle něj to dodávky zákazníkům neovlivní, protože Polsko získávalo v poslední době z Ruska pouze desetinu své spotřeby surové ropy a dodávky nahradí z jiných zdrojů.


Hiltonová plánuje další děti, rodit je nehodlá kvůli strachu z porodu
revue.idnes.cz | 14:02:00
Dědička hotelového řetězce Paris Hiltonová (42) prozradila, že si prvního syna nechala odnosit kvůli strachu z porodu. Ovlivnilo ji natáčení vlastní reality show i další profesionální celebrita Kim Kardashianová. Příště to hodlá udělat stejně.


Náš výrobek je udržitelný. Britské úřady vyhlásily válku greenwashingu
idnes.cz | 15:00:00
Firmám, které ve svých marketingových praktikách využívají takzvaný greenwashing, hrozí nově ve Spojeném království vysoké pokuty. Za klamavá tvrzení by podle chystaných právních předpisů mohly společnosti dostat pokutu až do výše desítek milionů liber. Ke změně legislativy dochází poté, co mnohé společnosti uváděly při propagaci svých produktů neprokázaná ekologická tvrzení.


Zpomalení londýnské dopravy snížilo počet úmrtí o čtvrtinu
Auto.cz | 13:48:00
Klidné silnice v Londýně jsou přisuzovány preventivnímu opatření zahrnující mimo jiné i omezení rychlosti hlídané aktivními strážníky. Světové metropole se chtějí inspirovat.


Here Comes The Sun. Tichý Beatle George Harrison by se dožil osmdesáti
idnes.cz | 13:46:00
Kytarista a zpěvák George Harrison, který se narodil 25. února 1943, byl ve slavných Beatles spíše mužem v pozadí, zastínil ho autorský tandem John Lennon – Paul McCartney. Vývoj skupiny přesto výrazně ovlivnil, přivedl ostatní k indické hudbě a orientálnímu mysticismu. Je i autorem několika slavných písní čtveřice.


Dovednosti a plat spolu souvisejí jen do určitého momentu, zjistila studie
idnes.cz | 12:00:00
Pohádkově bohatí lidé nemusí být nutně ti nejbystřejší s nejlepšími známkami ve škole. Podle nové švédské studie inteligence a výše platu koreluje jen do určité míry, v přepočtu zhruba od sta tisíc korun měsíčně už intelekt roli nehraje.


TELEVIZIONÁŘ: Máme tu ducha, vzkazuje tvůrce paranormální ságy
idnes.cz | 10:42:00
Dva díly série Všechno nejhorší či Slečna bestie patří do rodiny hororových komedií Christophera Landona, který se autorsky podílel i na projektu Paranormal Activity. Teď režisér vesele straší znovu, ale v rodinném duchu, ve snímku Máme tu ducha, jehož premiéru nasazuje Netflix.


Podívejte se válce do očí. Film ve virtuální realitě ukazuje život v ruinách Charkova
aktuálně.cz | 15:43:57
Česko-ukrajinský film Fresh Memories: The Look nahlíží do života obyvatel Charkova, který několik měsíců okupovaly ruské jednotky.


Trneme, jaký dárek Putin Ukrajině přichystá, popisuje Natálie život ve válce
Denik.cz | 15:00:00
/Od zvláštního zpravodaje na Ukrajině/ Natálie utekla před válkou do Polska, kde už koncem léta měla zajištěnou dobrou existenci. Přesto se i s malým synem vrátila zpět do Kyjeva, aby byla nablízku svému manželovi, který slouží v ukrajinské armádě na frontě u hranic s Ruskem.


OBRAZEM: Boží Dar jako na dlani. Snímky zachycují nejvýše položené české město
Denik.cz | 14:51:00
Boží Dar je město v Krušných horách. Nachází v nadmořské výšce okolo 1020 metrů, a je tak nejvýše položeným městem v Česku.


Centrální Turecko zasáhlo zemětřesení o síle 5,2 stupně. Oběti nejsou hlášeny
Denik.cz | 14:38:00
Centrální Turecko dnes zasáhlo zemětřesení o síle 5,2 stupně. Informovalo o tom evropské seismologické středisko EMSC. Zemětřesení bylo v hloubce deset kilometrů. Škody ani oběti na životech zatím nejsou hlášené.


Macron oznámil cestu do Číny, s Pekingem chce jednat o ruské invazi na Ukrajinu
Hospodářské noviny | 17:00:02
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes oznámil, že na začátku dubna navštíví Čínu, přesné datum ale neuvedl. Informovala o tom agentura AFP, podle které chce Macron vyzvat Peking, aby spojencům Ukrajiny pomohl „vyvinout tlak na Rusko, aby...


Do amerických firem se zakousla inflace. Jejich ziskovost klesá
Hospodářské noviny | 17:00:03
V řeči ekonomů se pravidelně objevuje pojem „recese“, který je definován jako dva kvartály po sobě jdoucích poklesů ekonomického výkonu země. V řeči investorů se čas od času objeví pojem zisková recese neboli pokles ziskovosti veřejně...


Rok války očima reportérů a reportérek Respektu. Bez vás by to nešlo
Respekt | 13:18:08
Podcast: Debata s Ivanou Svobodovou, Ondřejem Kundrou a Tomášem Brolíkem o jejich reportérských cestách na Ukrajinu, které by se nekonaly bez podpory předplatitelůMonstra slouží jen našemu uspokojení. Nemusíme se zamýšlet, jestli je správné je zabíjet
Respekt | 12:59:45
S mediálním vědcem Jaroslavem Švelchem o knize, v níž zkoumá historii digitálních příšer a příčiny jejich oblibyJeden z nejslavnějších sportovců světa vzýval Alláha a svůj největší boj svedl s americkou byrokracií
Reflex | 16:00:00
Před 59 lety vyhrál Cassius Marcellus Clay poprvé boxerský titul mistra světa v těžké váze. Porážka Sonnyho Listona pro něj byla absolutně zásadní. Oficiálně se z něj stala celebrita, a navíc využil pozápasové tiskové konference, aby veřejně oznámil, že konvertoval k islámu. Později toho roku si navíc změnil jméno na Muhammad Ali a pozornost médií se k němu stočila ještě o něco víc. Ali byl ale ten poslední, komu by vadilo být středem zájmu.


Vladimír Mertlík: Nic na světě se nemění – válka (a Putin) je vůl!
Reflex | 14:30:00
Čas od času vkládá Zpětné zrcátko do textu svých knih historicky dokumentárního charakteru rčení „Nic na světě se nemění – jen kostýmy a kulisy“ a dějiny potvrzují jeho oprávněnost s železnou pravidelností. Platí to i v případě ruské agrese vůči Ukrajině zahájené 24. února 2022. To to letí! Stačí pár set tisíc mrtvých, násobky zraněných, ti i ti převážně z řad civilistů, území několikanásobně větší než Česko srovnané se zemí a rok je pryč! Těmito větami se dá shrnout největší vojenská agrese proti sousední zemi od konce 2. světové války v Evropě, často omylem uváděná jako první agrese takového charakteru od 9. května 1945.


Bohatým Číňanům se nedostává tryskáčů. Majetných je tolik, že není čím létat
E15-ekonomika | 15:30:00
V reakci na znovuotevření Číny světu výrazně narostla už tak značná poptávka Číňanů po soukromých letech. I bohatší klientelu tak musí dopravci v řadě případů odmítat, protože nemají volné kapacity. Ty je nutné rezervovat ne dny, jak bylo zvykem, ale týdny předem v případě nejpoptávanějších tras, informovaly Financial Times.


Bohatým Číňanům se nedostává tryskáčů. Majetných je tolik, že není čím létat
E15-politika | 15:30:00
V reakci na znovuotevření Číny světu výrazně narostla už tak značná poptávka Číňanů po soukromých letech. I bohatší klientelu tak musí dopravci v řadě případů odmítat, protože nemají volné kapacity. Ty je nutné rezervovat ne dny, jak bylo zvykem, ale týdny předem v případě nejpoptávanějších tras, informovaly Financial Times.


Pomník Sovětské armády má zmizet v bedně pro Putina, přeje si iniciativa
idnes.cz | 17:33:00
Občanská iniciativa Za odstranění pomníku nazvaného Čest a sláva Sovětské armádě v Jiráskových sadech v Litoměřicích v sobotu u tohoto pomníku uspořádala veřejné shromáždění, kterého se zúčastnilo více než 100 lidí. Hlavním cílem iniciativy je, jak uvádí ve svém prohlášení: „odstranit legálně tento okupačně-normalizační symbol, který je ostudou (nejen) Litoměřic.“


Z neznámého politika hvězdou. Nový ministr obrany prolamuje smůlu bundeswehru
idnes.cz | 17:13:00
Za svůj první měsíc ve funkci už nový německý ministr obrany Boris Pistorius stihl víc, než jeho neslavná předchůdkyně Christine Lambrechtová za celý rok. Původně neznámý politik, který dosud působil jen na zemské úrovni, si navíc rychle dokázal získat přízeň i opozice a veřejnosti. A to natolik, že se podle posledních průzkumů stal dokonce nejoblíbenějším politikem v zemi.


Dálnice na Rozvadov u Plzně stála hodinu, srazilo se zde auto a náklaďák
idnes.cz | 16:53:17
V sobotu odpoledne uzavřela nehoda dálnici D5 na Rozvadov zhruba na hodinu. Při nehodě se lehce zranili dva muži. Srážka auta a nákladního vozu se stala na úrovni obce Letkov na 69. kilometru.


Berlíňané demonstrují proti posílání zbraní Ukrajině, chtějí mírová jednání
idnes.cz | 16:29:00
Nejméně deset tisíc lidí se v sobotu ve dvě hodiny odpoledne shromáždilo v Berlíně na demonstraci proti dalšímu posílání zbraní Ukrajině a za zahájení mírových jednání s Ruskem. Informace přinesla německá agentura DPA s odvoláním na sdělení policie. Ta předpokládá, že počty účastníků manifestace budou vyšší.


Kuchař, pedikérka, záchranář: Budeme trosky, do důchodu v 68 to nezvládneme
idnes.cz | 16:00:00
Ze zvažovaného odchodu do důchodu v 68 letech budou výjimky pro náročná povolání. Ale co těžce pracující, kteří se na tento seznam nedostanou? Kuchař, instalatér, pedikérka i nožíř se pro iDNES.cz shodli, že jejich povolání nelze vykonávat mnohdy ani do 60 let. A ani zdravotnický záchranář, který úlevu mít bude, si nemyslí, že se důchodu dožije ve zdraví. To potvrzují i odborníci.


Nejhorší je za námi. Léky na astma nebo tlak ale chybí dlouhodobě, říká lékárník
idnes.cz | 15:00:00
Situace s antibiotiky se mírně zlepšila, ale stále je napjatá. A to především pro lékárny, které pro distributory nejsou prioritní. „Nemáme za sebou žádný velký majetkový gigant, takže jsme trochu „odřízlí“, hodnotí vedoucí lékárník Lékárny Magnus. Nějaké léky už roky nemůže objednat. „Když už se do naší nezávislé lékárny dostanou, tak za nějaký čas, v malém objemu, někdy vůbec,“ tvrdí lékárník.


Do amerických firem se zakousla inflace. Jejich ziskovost klesá
iHned.cz | 18:00:11
V řeči ekonomů se pravidelně objevuje pojem „recese“, který je definován jako dva kvartály po sobě jdoucích poklesů ekonomického výkonu země. V řeči investorů se čas od času objeví pojem zisková recese neboli pokles ziskovosti veřejně...


TikTok má v Bruselu problémy. Zaměstnanci Evropské komise ho musí smazat z mobilů
aktuálně.cz | 17:13:02
Zaměstnanci Evropské komise už brzy nebudou mezi uživateli čínské aplikace TikTok. Jejich data by mohla zneužít čínská vláda.


OBRAZEM: Na nákupy do Polska v sobotu? Obchody za hranicemi jsou plné Čechů
Denik.cz | 16:10:00
/ANKETA/ Ani během tohoto víkendu nepolevil zájem našinců o nákup u polských sousedů. Na parkovištích před obchody v příhraničních městech v Polsku dominovala vozidla s českou registrační značkou.  


Mladou ženu ve Zlíně usmrtil vlak, neviděla jej při přecházení trati
Denik.cz | 12:13:00
Dvaadvacetiletá žena zemřela v pátek večer poté, co ji na železniční trati ve zlínské části Malenovice srazil vlak. 


One-off Ferrari Testarossa od švýcarské společnosti posílilo na 510 koní
Auto.cz | 17:48:00
O 120 koní vyšším výkonem proti sériovému modelu se tak blíží číslům, kterých dosahují daleko mladší supersporty.


Táta vyrobil pojízdný Rolls-Royce 6x6 ze dřeva pro malého syna
Auto.cz | 15:49:00
Šestikolová hračka je dotažena do detailu. Ručně vyráběná zmenšenina má všechny prvky reálného automobilu, přitom veškerou práci inženýrů, návrhářů, konstruktérů, designérů zastoupil jeden pilný otec.


Ultra low cost expedice vyjela naposledy. Auta za 3000 Kč míří do Polska
Auto-iDNES.cz | 18:30:00
Dvanáct aut s pořizovací cenou maximálně do 3000 korun se v sobotu 25. února po 13:00 vydalo od muzea Svět Škodovek u Čerčan na Benešovsku na cestu k moři do polského Gdaňsku, zpět pojedou po severní hranici Česka. Během týdne je čeká cesta dlouhá 2220 kilometrů, první den účastníci Expedition Scrab dorazí na česko-polskou hranici.


Armádní generál ve výslužbě Emil Boček slaví 100 let
Kurzy.cz | 17:49:57
Dnes 25. února 2023 slaví své 100. narozeniny armádní generál ve výslužbě Emil Boček.


Kdo je tady zvýhodněný: OSVČ, nebo zaměstnanci?
Kurzy.cz | 17:44:02
U příležitosti vládou zvažovaného zvýšení odvodů osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) se opět rozjela veřejná diskuse o tom, zda a jak jsou zvýhodněny. Jenže srovnávat OSVČ či živnostníky a zaměstnance je jako porovnávat jablka a hrušky.


V Moskvě roste zahraničním investorům hromada hotovosti, šance dostat se k ní je ale mizivá
Kurzy.cz | 16:07:00
V Moskvě se hromadí miliardy dolarů mimo dosah jejich zahraničních vlastníků. Dividendy z akcií, úroky z dluhopisů a vše ostatní, co západní investoři neprodali před válkou jsou součástí hromady peněz, které byly uvězněny sankcemi.


Strasti s hledáním bydlení. Uprchlíci se místo na KACPU spoléhají na známé
idnes.cz | 19:30:00
Téměř rok od vypuknutí války na Ukrajině se stále někteří uprchlíci snaží v Česku najít bydlení. Některé solidární domácnosti totiž potřebují místa uvolnit, třeba k podnikání. Týká se to i paní Renaty, která nabídla část svého domu rodině, nyní ji ale potřebuje zpět. Mladé mamince se třemi dětmi sháněla byt, dlouho se ale nedařilo žádný sehnat.


Bitva o Bachmut pokračuje. Dobyli jsme přilehlou vesnici, tvrdí Prigožin
idnes.cz | 19:20:00
Jednotky ukrajinské a ruské armády dál svádějí bitvu o město Bachmut a jeho okolí, kam v posledních týdnech napřeli Rusové své síly. Ukrajinské obránce tam v sobotu navštívil velitel pozemních sil Oleksandr Syrskyj, uvedl server Ukrajinska pravda. Šéf ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin podle agentury Reuters tvrdí, že jeho jednotky dobyly vesnici Jahidne, která leží při severozápadním okraji Bachmutu.


Vojenské oblečení a málo nábytku. Zelenskyj ukázal, kde od počátku války žije
idnes.cz | 18:01:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nechal u příležitosti výročí začátku války na Ukrajině nahlédnout do svého soukromí. Kameře novináře Dmytra Komarova ukázal, kde od počátku ruské invaze žije, a diváky pustil i do svého šatníku, v němž převažuje vojenské oblečení.


KONTEXT: Stát má vypínat dezinfo weby, ale musíme hlídat hlídače, míní Kartous
idnes.cz | 18:00:00
Podle Petra Fialy Česko Akční plán pro čelení dezinformacím propuštěného vládního zmocněnce Michala Klímy nepotřebuje. Host podcastu Kontext Bohumil Kartous ale soudí, že je to chyba. Premiér se pouze lekl reakce, kterou podle něj dobře připravený akční plán vyvolal. Mluvčí Českých elfů mluví také o podmínkách, za jakých máme vypínat stránky s fake news.


Prosili jsme duchy, aby zapršelo. Pěstitelé růží ve Francii přišli o úrodu
idnes.cz | 18:00:00
Francouzské město Grasse ležící asi dvacet kilometrů od Cannes je již stovky let považováno hlavní město průmyslu parfémů. Právě zde se totiž pěstují květiny pro některé z největších světových luxusních brandů včetně značek Dior a Chanel. Ty za tuto exkluzivní surovinu z tohoto regionu utrácejí značné částky. Sucho však rozhodlo jinak.


Z kotelny do politiky. Pavel Dostál proslul šálami, se Zemanem si říkali Bimbo
idnes.cz | 17:00:00
Spisovatel, scenárista, komentátor, dramatik, režisér, topič, skladník, ředitel divadla, poslanec a ministr kultury. Osmdesáté narozeniny by dnes oslavil muž mnoha profesí, ale především milovník umění, Pavel Dostál. V roce 2005 jeho život po dlouhém boji ukončila rakovina slinivky.


40 tisíc odsouzených na jednom místě. V Salvadoru otevřeli největší věznici na světě
aktuálně.cz | 19:38:49
"Buňku po buňce eliminujeme rakovinu společnosti," komentoval boj proti gangům salvadorský ministr spravedlnosti Gustavo Villatoro.


Lidé šetří už i na zvířatech. Odkládají návštěvy veterináře, utíkají bez placení
Denik.cz | 19:00:00
Týden řešila Lucie Mia Hartmanová co si počít se svoji fenkou Ellinkou. „Nechtěla jíst, klepala se a byla celá malátná. Vůbec jsem nevěděla, co se děje,“ popsala první dny s nemocným psem žena. Návštěvu zvěrolékaře zprvu odmítala. Ne, že by fenku Jack Russell teriéra neměla ráda, ale tušila, že ji případný chirurgický zákrok pořádně provětrá peněženku. V současné době není s odkládáním návštěvy zvěrolékaře mezi chovateli výjimkou. Právě rostoucí drahota je odrazuje.


Srážka auta s kamionem u Ejpovic: Nehoda si vyžádala dvě zranění
Denik.cz | 17:50:00
Dvě lehčí zranění si vyžádala dopravní nehoda osobního automobilu a kamionu na D5 u Ejpovic ve směru na Rozvadov, která se stala v sobotu odpoledne.


Glosujeme živě pro Ukrajinu: Výroční videomapping, protest před ruskou ambasádou, koncert před ukrajinskou
Reflex | 17:20:00
Včera to byl přesně rok, kdy Vladimir Putin poslal ruskou armádu na Ukrajinu, která tam odstartovala sérii válečných zločinů. Vraždění, znásilňování, mučení a mrzačení civilistů je tam na denním pořádku. Lidem v Praze to rozhodně není jedno, a tak se několik organizací spojilo dohromady (organizátory jsou starosta Tetína Matěj Hlavatý, Dárek pro Putina, Paměť národa, Milion chvilek pro demokracii, Ukrajinská ambasáda a další) a 366 dní po začátku invaze odstartovala večerní vzpomínkovou akci s názvem Vidíme jasně, co je třeba udělat. Začíná se videomappingem na budovu Ministerstva vnitra, pokračuje se pochodem k ruské ambasádě, odkud se zamíří k ambasádě ukrajinské, kde zahrají koncert ukrajinští TNMK, zazpívá dětský sbor a zahraje i David Koller. Celou akci přímo z místa živě glosuje Martin Bartkovský.


Rusové zavřeli kohouty na ropovodu do Polska. Nevadí, vzkázali Poláci
Tiscali-zprávy | 18:32:43
Rusko přestalo dodávat ropu severní větví ropovodu Družba, která vede do Polska.


Maďaři se ‚poturčili‘. Váhají se schválením vstupu Finska a Švédska do NATO
Tiscali-zprávy | 17:06:29
Ředitel kanceláře maďarského premiéra Viktora Orbána v sobotu naznačil další zpoždění schválení vstupu Finska a Švédska do NATO. Agentuře Reuters řekl, že hlasovat o tomto tématu se může nejdřív až v druhé polovině března.


Nehrát ruské klasiky? Nesmysl, říká šéf České filharmonie David Mareček
idnes.cz | 20:00:00
„Byli jsme jeden z mála orchestrů na světě, který tak hrál celou pandemii. Velkým nebezpečím byl pro všechny pořadatele úbytek diváků. Tomu jsme se ani my nevyhnuli, ale máme věrné abonenty.“ Ředitel České filharmonie David Mareček rozebírá situaci v hudebním světě po covidu, vztahy k ruským umělcům i vyhlídky na nový koncertní sál v Praze.


Euro 7 zařízne Kamiqa i Fabii. Odhady, jak auta zdraží, se liší o sto tisíc
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Navrhovaná emisní norma Euro 7 zabrání Škodě Auto vyrábět a homologovat malé vozy, jako jsou Kamiq, Scala a Fabia. V novém vydání magazínu Škodovácký odborář to uvedl předseda podnikové rady Škody Jaroslav Povšík.


Mladá Boleslav - Vyhlášení nejlepších leteckých sportovců proběhlo v leteckém muzeu
Kurzy.cz | 15:34:42
Nejlepším sportovním letcem České republiky za rok 2022 je Jiří Krajča – mistr světa v ultralehkém létání. Na 20. ročníku akce Letecký sportovec České republiky vyhlásily v pátek 24. února 2023 v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi organiz...


Evropské město sportu 2023 - Poděbrady
Kurzy.cz | 12:29:16
Titul Evropské město sportu je každoročně udělován jednomu či více evropským městům. Cílem projektu je ocenit důležitost sportu v daném městě a podpořit jeho další sportovní rozvoj. Kromě Poděbrad si…


Vojenské lesy zvou do Brd na noční výpravu za sovím houkáním
Kurzy.cz | 11:00:19
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou veřejnost příští pátek na večerní naučnou výpravu do brdských lesů za sovami. Akci lesníci pořádají ve spolupráci s ornitology z obecně prospěšné společnosti Ochrana fauny ČR. Vedle poslechu zvuků nočních dravců, k...


Rok od ruského vpádu tisíce lidí na Letné vyjádřily podporu Ukrajině
Denik.cz | 19:36:00
Několik tisíc lidí se rok a den po vpádu ruských vojsk na území Ukrajiny sešlo v sobotu v podvečer v Praze na Letné. Průvod se následně vydal k ukrajinské ambasádě, kde vystoupil i nově zvolený prezident Petr Pavel. Celou akci s názvem Vidím jasně, co je třeba udělat, zakončil koncert.


Banky, wagnerovci i vývoz technologií. Evropská unie uvalila na Rusko desátý balík sankcí
Tiscali-zprávy | 18:33:15
Evropská unie v sobotu potvrdila další, už desátý balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.


Zlatého medvěda za nejlepší film získal na Berlinale dokument Na Adamantu
Denik.cz | 22:42:00
Zlatého medvěda za nejlepší film 73. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale dnes v německé metropoli získal francouzsko-japonský dokument Sur l'Adamant (Na Adamantu) režiséra Nicolase Philiberta. O Zlatého medvěda, který je hlavním oceněním festivalu, se letos ucházelo 19 snímků. Český mezi nimi stejně jako loni chyběl.


Česko si připomínalo výročí invaze. Pavel přirovnal Putina k Hitlerovi
Tiscali-zprávy | 23:35:24
V Praze si v sobotu tisíce lidí připomínaly první výročí ruského vpádu na Ukrajinu.


Na silnici I/11 mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí začínají práce na zvýšení bezpečnosti provozu
Kurzy.cz | 23:59:26
Na silnici I/11 mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí začínají práce na zvýšení bezpečnosti provozu. V sobotu 25.2. budou zahájeny první práce na plánované stavbě „I/11 Vamberk – Rybná nad Zdobnicí – zvýšení bezpečnosti provozu“. Po dobu několika nadchá...


Silnici I/55 v břeclavské části Poštorná v Hraniční ulici začneme opravovat už 1. března
Kurzy.cz | 23:59:25
Silnici I/55 v břeclavské části Poštorná v Hraniční ulici začneme opravovat už příští středu 1. března. Půjde o výměnu krytu vozovky I/55 v km 136,838 – 137,849. Na základě výsledků diagnostiky dojde k odfrézování krytu vozovky, posouzení a následné l...


Volná ruka na trhu potravin
Respekt | 23:12:53
Dohody o zdražování se dějí za tiché účasti antimonopolního úřadu


Kdo zabil Nohemi Gonzalez?
Respekt | 15:44:50
Dohody o zdražování se dějí za tiché účasti antimonopolního úřadu\n


Svět
Respekt | 15:43:01
Dohody o zdražování se dějí za tiché účasti antimonopolního úřadu\\n\n


Klenoty pod pultem
Respekt | 15:38:58
Dohody o zdražování se dějí za tiché účasti antimonopolního úřadu\\\\n\\n\n


Klimatická žaloba narazila, ale není to definitivní
Respekt | 15:37:03
Dohody o zdražování se dějí za tiché účasti antimonopolního úřadu\\\\\\\\n\\\\n\\n\n


Nejsme jako my
Respekt | 15:35:17
Co jsme psali před 25 letyRiziko Huawei přichází z Německa
Respekt | 15:34:31Česko
Respekt | 15:33:29Album týdne
Respekt | 15:31:25To byl zase hezkej den…
Respekt | 14:11:03Kultura/mix
Respekt | 14:09:13Výstava týdne
Respekt | 14:08:43
\n


Stavba týdne
Respekt | 14:07:57Film týdne
Respekt | 14:07:07Dělníci kultury
Respekt | 14:06:17
\n


Knižní tipy
Respekt | 14:03:49Vzdělaný žalář
Respekt | 13:55:33Zachraňují to věci srdce
Respekt | 13:53:38Aby se na to někdo podíval
Respekt | 13:51:53
Podle čeho se v Česku vybírají filmy na Oscara a proč se nedaří ho získatPád do prázdna
Respekt | 12:59:33
Hudebnice Pink na novém albu Trustfall sází na křehkost duše a sílu tělaHledám manžela, zn. i bez diplomu
Respekt | 12:57:24
Jak zamíchá milostnými vztahy zvyšující se vzdělanost ženOd přilby k tanku 
Respekt | 12:53:42
Německo rok po útoku: obstálo v ruské válce na Ukrajině? Nepředbíhejme
Respekt | 12:47:56
Čínsko-ruské přátelství je realitou, pevná aliance přesto ještě nevznikla


Co když mě nevezmou?
Respekt | 12:43:07
Česko zapomnělo na svůj nejsilnější populační ročník a dál trestuhodně mrhá talentyHlavně nepanikař
Respekt | 12:36:47
Studentka Veronika Kamenská propojuje technologii s medicínouRespekt/Despekt
Respekt | 12:34:56
Studentka Veronika Kamenská propojuje technologii s medicínou\n\n


Ukrajinští mamánci šokovali svět
Respekt | 12:32:20
Možné je cokoli, netušíme, co bychom dělali ve chvíli zásadní historické výzvy. Můžeme maximálně doufat, že bychom obstáliUplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 10:35:04Z webu Respektu
Respekt | 10:33:58
\n


Zen žen
Respekt | 10:32:38
\\n\n


Až na dřeň kuchařovy duše
Respekt | 10:31:33
Filmy o znepokojivých podmínkách v restauračním průmyslu vznikají opakovaně. Nový snímek Menu nad ně vyniká tím, že bere diváka do hry.Svržení boha
Respekt | 10:29:52
25. 2. 1956Ne, fakt nemáme vystaráno
Respekt | 10:28:44
S náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou o ruské touze po pomstě, pudu sebezáchovy a nutnosti mluvit s lidmi férKdy, když ne teď
Respekt | 10:21:23
Program plný reformních slibů, pohodlná parlamentní většina, nový prezident-spojenec a k tomu rok „klidu na práci“. K čemu Fialova vláda tak výhodnou konstelaci využije?Druhý vrchol Jimmyho Cartera
Respekt | 10:03:44Putin o koze, Biden o voze
Respekt | 10:02:37Spojeni deštěm
Respekt | 10:01:33
Odjinud


Mění se Izrael v autoritativní stát?
Respekt | 10:00:45Odpočiňte si. Ale správně.
Respekt | 09:58:34
Jak různí lidé hledají cesty ke klidné duši a zdravému těluDopisy
Respekt | 09:51:38
Jak různí lidé hledají cesty ke klidné duši a zdravému tělu\n\n


Nikdo není povinen obětovat vše práci
Respekt | 09:50:36Roald Dahl, mistr ironie
Respekt | 09:48:52Na křídlech rozpočtu
Respekt | 09:47:25
Bidenova vláda se pouští do organizování ekonomiky


Rychlejší než Kratochvílová
Respekt | 09:43:54
Bidenova vláda se pouští do organizování ekonomiky\n


Jak si zařizujete čas na odpočinek?
Respekt | 09:42:08
Bidenova vláda se pouští do organizování ekonomiky\\n\n


Počasí v Česku komplikuje dopravu, řidiči by měli být opatrní
Globe24 | 11:57:00
Do Česka se vrátila zima, na mnoha místech sněží, řidiči by podle silničářů měli být při jízdě velmi opatrní. V Libereckém kraji kvůli intenzivnímu sněžení od časného rána uzavřeli pro nákladní auta nad 3,5 tuny frekventovanou silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. V Krkonoších zatím napadlo kolem deseti centimetrů sněhu, sněží i v Orlických horách nebo Jeseníkách. Podle meteorologů může během víkendu v Jizerských horách a Krkonoších napadnout až 60 centimetrů sněhu, jinde v horských oblastech nasněží mezi deseti až 30 centimetry. Kvůli větru hrozí sněhové jazyky, v nižších polohách se může náledí či zmrazky.Return to top