Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.03.2023


Vývoj her a dem pro ZX Spectrum: vlastní vykreslovací subrutiny podruhé
Root.cz | 00:00:10
Nejdříve dokončíme problematiku tisku znaků na obrazovku. Poté si ukážeme, jak je možné vytisknout celé řetězce a následně se zaměříme na emulaci BASICovského příkazu PLOT.


Motl objasnil Exupéryho smrt, kamarádil se synem nacisty. Toužil být hercem
revue.idnes.cz | 01:00:02
Novinář a spisovatel Stanislav Motl (71) v primácké Show Jana Krause prozradil, že kdysi uvažoval o herecké dráze. Dokonce dělal přijímačky a dostal se do druhého kola. Záměr věnovat se herectví mu vymluvil přísedící herec Ota Sklenčka.


Dvanáctiválcové ferrari je rodinný supersport. Prohnali jsme ho přes Alpy
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Nejnovější Ferrari jsme protáhli přes bájný kopec italských Alp Monte Bondone. Od Trenta se na necelých dvaceti kilometrech a výškových 1 350 metrech údajně napočítá přes 180 zatáček, z nich 42 vraceček, kterými se prosmýkávají závodníci bájného závodu do vrchu, platícího za jeden z nejnáročnějších vůbec.


KOMENTÁŘ: Auta vykucháme, elektro zavedeme! Budoucnost mobility dle Cimrmana
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Nová auta, jimž politici chtějí naordinovat výhradně elektrickou trakci, budou cenově nedostupná. Automobilky už to říkají naplno. Plány, jak nás, prosté občany, nepřipravit o možnost jezdit autem, existují. Radost z nich nemáme. Buď přesedneme do přestavěných starých plechovek, nebo si koupíme továrně repasovanou ojetinu.


Konference v Lisabonu "The Positive Impact of Jewish Heritage in the European Union - the Portuguese and Czech experiences"
Kurzy.cz | 00:19:07
Dne 15. prosince 2022 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Lisabonu ve spolupráci s World Jewish Congress konferenci o významu židovského


Tradiční setkání české, švýcarské a německé mládeže v Kreuzlingenu u Bodamského jezera
Kurzy.cz | 00:19:06
Bohoslužbou na uctění památky mistra Jana Husa vyvrcholila dne 5. 3. 2023 každoroční akce Brot fűr alle


Citát k zastavení utrpení pro den 9.3.2023
Kurzy.cz | 00:01:00
„Soucitný člověk velmi pečlivě zvažuje příčinu a následky. Důvodem, proč se zdržet zabíjení, je tedy pěstování našeho soucitu.“ Ctihodný buddhistický mistr Sing Chang (vegan) “A compassionate person considers cause and effect very carefully.


SROVNÁNO: Ušetřit je reálné. Kde se nejvíce vyplatí refinancování půjček
Finance-iDNES.cz | 01:00:23
Máte více půjček a zatěžuji rozpočet vaší domácnosti? Možná se vám vyplatí refinancování neboli konsolidace. Dluhy sice nevymaže, můžete ale získat výhodnější podmínky a ještě si půjčit něco navíc. Zmapovali jsme podmínky bank i aktuální akce.


O formě výběru peněz z penzijka rozhoduje zdanění i plány do budoucna
Finance-iDNES.cz | 01:00:23
I když je jednorázový výběr penzijního spoření u řádně ukončené smlouvy lákavý, ne vždy je výhodný. Ve formě výběru penzijka sehrávají roli příspěvky od zaměstnavatele, celkové výnosy i plány do budoucna.


Tahanice o důchody: Návrh nižší valorizace prošel Senátem. Narazit může u prezidenta nebo u soudu
Mesec.cz | 00:00:15
Po několikadenních obstrukcích ve Sněmovně a dlouhé diskusi v Senátu je návrh nižší červnové mimořádné valorizace schválený. Koalice ale stále ještě nemá nic jisté. Jaké varianty navýšení penzí jsou ve hře?


Jaký plat má český prezident republiky? Jaké má výsady a hmotné výhody?
Mesec.cz | 00:00:10
Jaké jsou příjmy prezidenta republiky? Jaké má výsady? Jak vysoký je jeho plat a k tomu vyplácená finanční náhrada výdajů?


Do školy bez učebnic a po osmé třídě do práce. Základka plná romských dětí volá o pomoc
Hospodářské noviny | 02:00:02
Pohled na panelový dům v litvínovské ulici Jiřetínská připomíná záběry z válkou zničených ukrajinských měst. Rozpadlé schody vedoucí do zdemolovaného vchodu, vybitá okna, u jednoho přízemního bytu dokonce chybí celá přední stěna. Tu zadní zdobí...


Prezident Miloš Zeman se loučí. Jaká byla éra politického velikána?
idnes.cz | 02:00:03
Z politiky odchází jedna z největších postav tuzemské polistopadové éry. Málokomu je to zcela lhostejné. Zatímco části lidí je to líto, druhá se ani nesnaží skrývat radost, nebo dokonce slaví. Miloši Zemanovi je to s největší pravděpodobností jedno. Přesně na tomto kontrastu celá jeho třiatřicetiletá politická éra stála.


Úkoly psané robotem mění školství. Nebraňme se umělé inteligenci, zaznívá
idnes.cz | 02:00:04
Napsat seminární práci nebo referát byla donedávna pro středoškoláka dřina na několik hodin, možná večerů. Teď to s pomocí umělé inteligence a především nástroje ChatGPT – internetového robota – zabere jen pár minut. Nové technologie mohou zajistit „jedničky“ bez práce i ještě více znevýhodňovat chudé děti. A představují problém pro učitele.


Jak se dělá PR. Němečtí politici si notují s novináři, ti štědře inkasují
idnes.cz | 02:00:05
Hvězdná německá moderátorka Linda Zerkavisová pochází podobně jako kancléř Olaf Scholz z Hamburku. Možná proto si tolik rozumějí. Když s ním dělala rozhovor na digitálním veletrhu, vypadalo to na dokonalé souznění. Pozorovatelé měli dojem, že otázky Zerkavisové byly více než krotké. A nebyla to náhoda. Tato „výpomoc“ novináře za odměnu není v Německu ojedinělá.


Pomoc úrodě i klimatu. Farmáři zkoušejí metody, jak dostat uhlík do půdy
idnes.cz | 02:00:05
Místo aby farmář pole zoral, nechá na polích co nejdéle rostliny, které mění přebytečný oxid uhličitý v atmosféře fotosyntézou na cukry. Rostliny se po svém rozkladu dostanou do půdy, kam zanesou potřebné organické složky včetně uhlíku. Toho uhlíku, který v ovzduší přispívá ke klimatické změně, ale v půdě pomáhá k vyšší úrodě.


Evropská GPS nebude včas, vadí dopravcům. Hrozí jim zbytečné náklady navíc
idnes.cz | 02:00:05
Zařízení zaznamenávající povinné přestávky u řidičů kamionů se změní. Místo papírového kolečka budou od letošního srpna pohyb kamionů povinně hlídat družice. Mají k tomu využívat zabezpečený signál vat l evropského družicového systému Galileo, konkrétně Galileo OSNMA (Open Service Navigation Message Authentication). Problém však je, že se do léta nestihne spustit ostrý provoz systému.


Do školy bez učebnic a po osmé třídě do práce. Základka plná romských dětí volá o pomoc
iHned.cz | 02:00:19
Pohled na panelový dům v litvínovské ulici Jiřetínská připomíná záběry z válkou zničených ukrajinských měst. Rozpadlé schody vedoucí do zdemolovaného vchodu, vybitá okna, u jednoho přízemního bytu dokonce chybí celá přední stěna. Tu zadní zdobí...


Sbohem a šáteček. Hradní brány se uzavřely, Zemanovo prezidentství skončilo
Tiscali-zprávy | 00:32:08
Svěšením prezidentské standarty a uzavřením Brány gigantů na Pražském hradě o půlnoci symbolicky skončilo desetileté působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta republiky. Během několikaminutového ceremoniálu zahrála hudba Hradní stráže státní hymnu.


KONTEXT: Výzvou je udělat, co tu ještě nebylo, říká protokolář k inauguraci
idnes.cz | 04:00:02
Noční můrou hradního protokoláře Miroslava Sklenáře je malá účast ve Vladislavském sále nebo odchody z něj během inaugurace. Host podcastu Kontext, který se staral o protokol všem třem porevolučním prezidentům, se rozpovídal o tom, co bývá na organizaci podobných akcí nejtěžší i o horkých chvílích během obřadu.


Centrum biomedicíny po kritice na polích nevzniklo, má ale stále šanci
idnes.cz | 04:54:00
Odložený projekt před časem intenzivně diskutovaného nového biomedicínského centra zamýšleného v Olomouci stále žije. Plán čelil vlně nevole mimo jiné proto, že měl u sousedního Hněvotína zabrat velkou plochu na nejkvalitnější zemědělské půdě. V aktuální podobě má menší rozlohu, kromě polí se navíc nabízí i lokalita brownfieldu ve Velkomoravské ulici.


Na Ukrajinu poslal tank i raketomet. Za mrtvé ruské vojáky jsem rád, říká Ondráček
aktuálně.cz | 04:50:00
"Žijeme ve falešné představě klidu a bezpečí, ale historie se opakuje," říká spoluautor iniciativy Dárek pro Putina Martin Ondráček.


Je to tady. Mandloňový sad v Hustopečích se blíží ke svému nádhernému rozkvětu
Denik.cz | 05:55:00
Mandloňový sad v Hustopečích na Břeclavsku je unikátem. Je totiž největší nejen u nás, ale i v celé střední Evropě. Široko daleko něco podobného nenajdeme. A právě teď v březnu nastává doba, kdy kvete. Vše samozřejmě závisí na počasí, ale to je nyní teplé a první poupata už rozkvétají. Za krásné fotky děkujeme čtenářce Miroslavě Jakubčíkové.


Našli tam tělo bez hlavy. Teď jdou opuštěné drážní domky v Plzni k zemi
Denik.cz | 05:35:00
Nevyužívané drážní domky v Plzni nad Jateční ulicí byly dlouho nevábným příbytkem různých podivných existencí. V těchto dnech jdou úplně k zemi.


ANKETA: Houba, Sklo, Zahrada nebo Les? Hlasujte o pavilonu Expo 2025 v Ósace
Denik.cz | 05:20:00
Česká republika poprvé po dvaceti letech vypsala otevřenou architektonickou soutěž na pavilon výstavy Expo 2025, která se uskuteční v japonské Ósace. Představujeme vám čtveřici oceněných návrhů. Hlasujte, který z pavilonů byste pro světovou expozici vybrali vy.


Psycholožka Klicperová k Petru Pavlovi: Generálové nebývají poslušní pudlové
Denik.cz | 05:11:00
Nově zvolený prezident Petr Pavel přichází do složité doby, kdy mnohé situace nemají dobré řešení. „A to mu bude dáváno za vinu. Navíc po letech marasmu mají na něj lidé nerealistická očekávání a pak mohou být zklamaní,“ říká v rozhovoru pro Deník psycholožka Martina Klicperová z Psychologického ústavu Akademie věd a Národního institutu SYRI.


Císař Vilém I.: Ani tři atentáty ho nezlomily, při jednom ho zachránilo počasí
Denik.cz | 05:00:00
Jako první muž stanul v čele Německého císařství, sjednoceného německého národního státu, byť se původně nepočítalo, že by kdy usedl na trůn jakékoliv země. Politické úspěchy Víléma I. vyvažovaly osobní neštěstí. Kvůli svému postavení byl nucen rozejít se se svou životní láskou. Zemřel před 135 lety,


ANKETA: Zemanova éra je minulostí. Chtěl prezidentský systém, neuspěl
Denik.cz | 04:30:00
Prezidentství Miloše Zemana je definitivní minulostí. I v posledním týdnu svého mandátu ukázal, jak ho pojímal, respektive, kam ho chtěl přivést. Ve středu udělil milost firmě Energie – stavební a báňská, a. s., odsouzené v kauze ovlivňování dvousetmilionové zakázky v Lánské oboře. Podobně omilostnil lánského správce Miloše Baláka, který dostal tři roky natvrdo.


Růst cen potravin v ČR: Je šestý nejvyšší v EU. Rekordně zdražily cukr i vejce
Denik.cz | 04:00:00
Motorem inflace se stávají potraviny. V lednu v Česku meziročně zdražily o 26,2 procenta. To je víc než v sousedních státech s výjimkou Slovenska. Ceny rostly u vajec, cukru, cibule i paprik.


Škrtat se musí všude, penze čeká zásadní změna
Hospodářské noviny | 07:00:03
Rozpočet a důchody, dvě zásadní témata, která hýbou společností. Důchodová reforma je v nedohlednu, naopak vyhlídky na práci do 68 let a čím dál menší státní penzi jsou až nepříjemně blízko. Do jaké míry může pomoci stávající soukromé spoření? A jak...


Česká kreslířka a francouzská rytířka Lucie Lomová kreslí skici dní
Reflex | 06:20:00
Veteránka komiksového žánru Lucie Lomová nedávno získala hned dvě ceny Muriel za deník, do nějž si den po dni zapsala a zakreslila rok 2017, kdy byl svět ještě nedotčený covidem a válkou na Ukrajině. Knihu Každý den je nový vydal Labyrint.


Šimon Pánek: O začátku Člověka v tísni i o tom, jak nejlépe máme pomáhat lidem v nouzi
Reflex | 06:10:00
Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni si letos připomněla třicet let činnosti. Jak vznikala, jaké milníky ovlivnily její fungování a kde všude pomáhá? Na to odpovídal ten nejpovolanější – zakladatel, který v jejím čele stojí dodnes.


Viliam Buchert: V Česku i v Evropě je rozum často na dovolené, zbytek světa se nám vzdaluje
Reflex | 06:00:00
Nedávné obstrukční šílenství v Poslanecké sněmovně, které se věnovalo důchodům, vyvolává i zásadní otázku, zda si při podobných jednáních o vážných tématech rozum nevzal dovolenou a za žádnou cenu se z ní nechce vrátit. A zda nám kvůli tomu neujíždí vlak. Zda svět nepádí někam jinak. Bohužel odpovědi nejsou pozitivní.


Pomoc české ekonomice: Daňové výjimky ukrývají desítky miliard
E15-ekonomika | 06:30:00
Český daňový mix se vyznačuje mnoha rysy, o kterých se v poslední době často debatuje. Vysoké zdanění práce vůči nízkému zdanění majetku, vysoký podíl daní nazývaných jako pojištění na celkovém inkasu veřejných příjmů nebo výrazně odlišné zdanění zaměstnanců a živnostníků. Neměli bychom ale přehlížet ani další znak tuzemského daňového systému, a to velké množství daňových výjimek.


Ranní check: Rittig se v Česku vrací k podnikání, Lego má rekordní čistý zisk
E15-ekonomika | 06:00:00
Dobré ráno! je 68. den v roce, svátek má Františka a Rebeka. V tento den roku 1991 představitelé slovenských politických stran kromě VPN a KSS na setkání v Bratislavě podepsali společné prohlášení, že Moravany, považují „za moderní státotvorný národ, schopný samostatně si hospodařit na svém vlastním území a samostatně si rozhodovat o svém vlastním osudu“.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Přeplněný Hrad. Na inauguraci Pavla je tlačenice, expremiéři až na Babiše přijdou jen na přípitek
E15-ekonomika | 05:30:00
Doslova každý decimetr čtvereční usilovně hledají pracovníci Pražského hradu, aby se inaugurace Petra Pavla mohlo zúčastnit co nejvíce politiků, podporovatelů nastupující hlavy státu a dalších významných osobností. Vzhledem k omezeným kapacitám především Vladislavského sálu, který musí tentokrát pojmout přes osm set lidí, nebyli na slavnostní složení slibu čtvrtého českého prezidenta pozváni bývalí předsedové vlád vyjma Andreje Babiše, který je nyní poslancem.


Pomoc české ekonomice: Daňové výjimky ukrývají desítky miliard
E15-politika | 06:30:00
Český daňový mix se vyznačuje mnoha rysy, o kterých se v poslední době často debatuje. Vysoké zdanění práce vůči nízkému zdanění majetku, vysoký podíl daní nazývaných jako pojištění na celkovém inkasu veřejných příjmů nebo výrazně odlišné zdanění zaměstnanců a živnostníků. Neměli bychom ale přehlížet ani další znak tuzemského daňového systému, a to velké množství daňových výjimek.


Ranní check: Rittig se v Česku vrací k podnikání, Lego má rekordní čistý zisk
E15-politika | 06:00:00
Dobré ráno! je 68. den v roce, svátek má Františka a Rebeka. V tento den roku 1991 představitelé slovenských politických stran kromě VPN a KSS na setkání v Bratislavě podepsali společné prohlášení, že Moravany, považují „za moderní státotvorný národ, schopný samostatně si hospodařit na svém vlastním území a samostatně si rozhodovat o svém vlastním osudu“.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Přeplněný Hrad. Na inauguraci Pavla je tlačenice, expremiéři až na Babiše přijdou jen na přípitek
E15-politika | 05:30:00
Doslova každý decimetr čtvereční usilovně hledají pracovníci Pražského hradu, aby se inaugurace Petra Pavla mohlo zúčastnit co nejvíce politiků, podporovatelů nastupující hlavy státu a dalších významných osobností. Vzhledem k omezeným kapacitám především Vladislavského sálu, který musí tentokrát pojmout přes osm set lidí, nebyli na slavnostní složení slibu čtvrtého českého prezidenta pozváni bývalí předsedové vlád vyjma Andreje Babiše, který je nyní poslancem.


Produktové novinky bank v únoru aneb co nového pro nás banky připravily?
Finparáda | 05:00:00
Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu února letočního roku oznámily Česká spořitelna, Air Bank, Fio banka, Raiffeisenbank a ČSOB. Přehled všech produktových novinek u jednotlivých společností najdete v článku.


Kryptobanka Silvergate končí, slibuje vyplatit všechny vklady
lupa.cz | 07:36:55
Největší kryptobanka zavírá brány. Společnost Silvergate Capital Corporation oznámila, že se stáhne z bankovního bvyznysu a banku Silvergate uzavře. „Likvidace banky zahrnuje plné vyplacení všech vkladů,“ slibuje firma v tiskovém prohlášení.


Krátké vlny: Férový příplatek pro operátory, který není fér
lupa.cz | 06:30:01
Není překvapivé, že velcí operátoři volají po fair share příplatku od velkých firem, jako jsou Google nebo Netflix. Je však silně neobvyklé, že jejich volání vyslyšela Evropská komise.


PPF na nákupu v Německu. Proč ji tak zajímá ProSieben?
lupa.cz | 06:00:00
Česká finanční skupina expanduje do německy mluvících zemí. PPF vidí v ProSieben příležitost pro růst na nových trzích.


Lyžování je risk. Ale co sáňkování a bruslení?
Kurzy.cz | 07:20:27
Rakušané počítají pro aktuální sezónu 2022/23 v této alpské zemi se 2 až 3 tisíci hospitalizacemi sportovců...


Paušální daň 2023 - navýšení hranice příjmů na 2 miliony korun, rozdělení do 3 pásem kvůli rozdělení výše platby paušální daně
Kurzy.cz | 06:20:00
Výše paušální daně Jako každý rok dochází ke změně výše paušální daně . V paušální dani je obsaženo zdravotní a sociální pojištění a daň, a proto se výše každý rok mění, protože se mění i minimální výše povinných plateb na sociální a zdravotní pojištění.


Taylorovo pravidlo indikuje, že by sazby měly jít výš. A to nejen v USA, ale i v Evropě
Kurzy.cz | 06:07:00
John Taylor ze Stanford University, který stojí za známým Taylorovým pravidlem, dává do souvislosti výši sazeb na straně jedné a inflaci s ekonomickou aktivitou na straně druhé.


Těžba zlata na Aljašce aneb na Wall Street si jde pro peníze společnost U.S. GoldMining
Kurzy.cz | 06:03:09
Cena zlata v úvodním měsíci letošního roku nejprve navázala na pozitivní směrování započaté na podzim. Za trojskou unci se ke konci ledna platilo i více než 1 950 USD, tedy o více než 300 USD než při loňských dlouhodobých minimech.


Záporožská jaderná elektrárna je bez proudu. Ukrajina v noci znovu čelila vlně vzdušných útoků
iHned.cz | 08:00:16
Ruskem okupovaná Záporožská jaderná elektrárna na Ukrajině je po ruských vzdušných úderech bez proudu, uvedla ve čtvrtek na telegramu ukrajinská společnost Enerhoatom. Poškozené je podle ní poslední vedení spojující elektrárnu se sítí. Rusko v noci...


Škrtat se musí všude, penze čeká zásadní změna
iHned.cz | 08:00:18
Rozpočet a důchody, dvě zásadní témata, která hýbou společností. Důchodová reforma je v nedohlednu, naopak vyhlídky na práci do 68 let a čím dál menší státní penzi jsou až nepříjemně blízko. Do jaké míry může pomoci stávající soukromé spoření? A jak...


Daňové škrty: Zrušení výjimek zasáhne většinu lidí. Expert vysvětlil, koho nejvíce
aktuálně.cz | 06:34:43
Jaké výjimky nyní daňový systém nabízí a co by jejich "zúžení" znamenalo, vysvětluje expert Michal Jelínek.


Česko je na pár hodin bez prezidenta. Konec Zemana slavili lidé o půlnoci před Hradem
aktuálně.cz | 06:26:15
Po složení slibu vystřídá Zemana v čele státu ve čtvrtek odpoledne Petr Pavel.


Zrada spojence? Kreml podezírá Srbsko, že přes Slovensko prodává munici Ukrajincům
aktuálně.cz | 06:10:09
Srbská média spekulují, že v pozadí transakce je obchodník se zbraněmi Slobodan Tešič.


Žalobci od Bradáčové mají v rukou trestní kauzu, kvůli níž padl šéf Vojenské policie
aktuálně.cz | 06:08:42
Bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn je po odchodu druhým zástupcem náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky.


Bizarní auta jezdí po silnici i plavou ve vodě. Obojživelníky vyvíjela dokonce Škoda
aktuálně.cz | 06:02:00
Obojživelná auta byla snem mnoha konstruktérů už od 19. století. Chvíli je dokonce vyvíjeli i v Mladé Boleslavi.


Ukrajina čelila další vlně vzdušných útoků. Záporožská elektrárna je bez proudu
Denik.cz | 07:31:00
Ukrajinská města a energetická infrastruktura se v noci na dnešek staly terčem nové vlny ruských vzdušných útoků, první po zhruba třech týdnech. Sirény se rozezněly napříč celou Ukrajinou, v mnoha městech včetně Kyjeva se ozývaly výbuchy, v metropoli jsou nejméně dva zranění. Úřady uvedly, že ruské vzdušné údery zasáhly energetickou infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu a v Charkově na severovýchodě země. Ruskem okupovaná Záporožská jaderná elektrárna na Ukrajině je po útocích bez proudu, uvedla na telegramu ukrajinská společnost Enerhoatom.


Ceny pohonných hmot klesají. Oproti minulému týdnu zlevnil benzin i nafta
Denik.cz | 07:27:00
Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v Česku od minulého týdne klesla o dva haléře na 37,38 koruny. Nafta pak zlevnila o 11 haléřů na průměrných 36,08 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Před rokem platili řidiči za litr benzinu o 7,83 koruny více, za diesel o 11,39 koruny více. Do cen paliv se loni touto dobou už výrazně promítl začátek ruské invaze na Ukrajinu.


Únik plynu způsobil tragédii. Nadýchaly se ho matka a dvě děti, jedno zemřelo
Denik.cz | 06:55:00
/FOTO/ K nešťastné události, při které zemřelo dítě, došlo ve středu 8. března ve večerních hodinách v Husově ulici ve Dvoře Králové nad Labem. V domě unikal zákeřný oxid uhelnatý, kterého se nadýchaly matka a dvě děti. Jednomu už bohužel nebylo pomoci, druhé spolu s matkou jsou ve vážném stavu v nemocnici. 


David Koller: Chtěl jsem být doma za hrdinu. A tak jsem oslovil Jáchyma Topola
Denik.cz | 06:20:00
Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s novým albem nazvaným LP XXIII. Obsahuje deset písní, z nichž více než polovinu zveřejnil v posledních dvou letech jako singly doprovázené videoklipem. V českých poměrech výjimečný projekt bude v dalších měsících dotažen do úplného finále, kdy videopodobu získá celý obsah alba. Do té doby zazní písně z alba na turné, které hudebník se svou kapelou Kollerband právě podniká. Při rozhovoru jej tu a tam doplňují i jeho spoluhráči.


Pět největších lží Miloše Zemana. Končí politik, jenž svou kariéru opřel o lhaní
Denik.cz | 06:20:00
Není mnoho politiků, kteří by byli soudně usvědčeni ze lží víckrát, než Miloš Zeman. Politik, jehož působení v nejvyšší české ústavní funkci včera skončilo, postavil svou kariéru na šíření nepravdivých informací vlastně od první chvíle, kdy do politiky vstoupil, neboť už jeho první článek, jímž na sebe upoutal pozornost, obsahoval výmysl. Od šíření lží nikdy neustoupil, i když mu byly mnohokrát dokázány.


Ceny paliv za týden poklesly. Před rokem byl diesel dražší o více než 11 korun
idnes.cz | 09:44:00
Pohonné hmoty v Česku za týden opět zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v Česku od minulého týdne klesla o dva haléře na 37,38 Kč. Nafta pak zlevnila o 11 haléřů na průměrných 36,08 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.


Rodina se nadýchala oxidu uhelnatého. Jedno dítě zemřelo, druhé bojuje o život
idnes.cz | 09:33:44
Ve středu večer došlo ve Dvoře Králové nad Labem k tragédii. Matka a dvě děti se tam nadýchaly oxidu uhelnatého. Jedno dítě otravu nepřežilo, ženu s druhým dítětem transportovali záchranáři do nemocnice. Jejich stav je vážný.


Vysvobození, Hrad už nebude patogenní zóna rudé divnoparty, píší u sousedů
idnes.cz | 09:29:00
Říct, že inaugurací Petra Pavla začíná v Česku nová éra, zní s ohledem na omezené prezidentské kompetence příliš silně. Symbolicky ale ostřejší změna než v podobě Petra Pavla po jeho předchůdci v prezidentském úřadě Miloši Zemanovi ani nemůže být, napsal slovenský list Sme. Podle deníku Plus Jeden deň skončila Zemanova prezidentská éra, kterou ovlivnily také skandály. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung čtvrtek bude pro mnohé Čechy vysvobozením.


Banka Silvergate Capital je v krachu, zlikvidoval ji kolaps kryptoburzy FTX
idnes.cz | 08:52:00
Americká kryptoměnová banka Silvergate Capital se rozhodla ukončit operace a zahájit dobrovolnou likvidaci. Vedení společnosti to oznámilo ve středu v prohlášení na webu. Firma utrpěla ztráty po dramatickém kolapsu kryptoburzy FTX. Po středečním uzavření burz si akcie banky odepsaly 35 procent.


V Gruzii po masivních protestech stáhli zákon o zahraničních agentech
idnes.cz | 08:49:00
Zákonodárci gruzínské vládnoucí strany Gruzínský sen po dvou dnech protestů stáhli z parlamentu takzvaný zákon o zahraničních agentech. Ten by vyžadoval, aby se všechny organizace, které získávají více než 20 procent svých finančních prostředků ze zahraničí, registrovaly pod hrozbou vysokých pokut jako „zahraniční agenti“. Bezpečnostní složky předtím po noci plné střetů vytlačily demonstranty shromážděné na centrální Rustaveliho třídě v Tbilisi.


V bytě se roky vařily drogy, za jeho zapálení dostal narkoman 4,5 roku
idnes.cz | 08:49:00
Čtyřiapadesátiletý narkoman šermoval zapalovačem nad otevřeným kanystrem s toluenem, až došlo k výbuchu výparů a rozsáhlému požáru panelákového bytu v Hlávkově ulici v Teplicích. Okresní soud za to poslal muže na čtyři a půl roku do vězení. Podle místních fungovala v bytě dlouhodobě varna drog.


Jednání s koncernem VW o gigafactory pokračují. Bez ohledu na plánovanou továrnu v USA
Auto.cz | 08:54:00
Jednání zástupců české vlády s koncernem Volkswagen o možné výstavbě továrny na baterie do elektromobilů v Líních u Plzně nadále pokračují, stejně jako technická příprava projektu. Sdělil to mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Vojtěch Srnka.


Příští BMW M5 má dorazit také jako kombík. Vypadat může takto
Auto.cz | 08:00:00
BMW snad ještě letos představí novou generaci řady 5. V roce příštím by se měla objevit také sportovní verze M5. A ta prý po delší odmlce dorazí i jako kombík!


Ukrajina po týdnech klidu čelila náletům, Záporožská elektrárna je bez proudu
idnes.cz | 08:27:00
Ve všech ukrajinských oblastech se ve čtvrtek brzy ráno rozezněly sirény, varovaly před vzdušnými údery. Mnoho měst po celé zemi včetně Kyjeva, Lvova, Dnipra či Oděsy hlásí výbuchy. Úřady uvedly, že ruské vzdušné údery zasáhly energetickou infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu a v Charkově na severovýchodě země. Záporožská jaderná elektrárna je bez proudu. Útoky si měly vyžádat pět obětí.


V pátek až 15 stupňů, v sobotu mráz. Proměnlivé počasí přinese déšť i sníh
idnes.cz | 08:02:00
Česko čeká v dalších dnech proměnlivé počasí a teplotní skoky. Meteorologové předpovídají zataženo, déšť i sníh. Zatímco v pátek mají být nejvyšší denní teploty až 15 stupňů, v sobotu klesnou k nule a v noci na západě očekávají až minus 3 stupně a čeká se sněžení. Velmi teplý vzduch pak dorazí začátkem příštího týdne, v pondělí se oteplí až na 14 stupňů.


Rekonstrukce pošty i nábřeží v Brně vázne, prioritou nejsou ani chátrající lázně
idnes.cz | 06:18:00
Když před pěti lety jihomoravská redakce MF DNES a iDNES.cz vyhlásila anketu o nejostudnější místa v Brně, suverénně nejvíc hlasů z vybraných destinací „přistálo“ zchátralé funkcionalistické budově České pošty u hlavního nádraží. Nicméně stovky hlasů od čtenářů získaly i čtyři další zpustlé lokality. Redakce se nyní podívala, jak se jejich stav proměnil.


Podíl nezaměstnaných v Praze k 28. 2. 2023 činil 3,11 %
Kurzy.cz | 09:49:06
9. 3. 2023 K 28. 2. 2023 byl podíl nezaměstnaných osob v hl. m. Praze 3,11 % a meziročně se tak zvedl o 0,46 procentního bodu. Meziměsíčně nezaměstnanost stoupla o 0,02 p. b. Počet uchazečů o zaměstnání vzrostl meziročně oproti únoru 2022 o 11,7 %...


Zahraniční obchod se zbožím - leden 2023
Kurzy.cz | 09:48:50
Vývoz, dovoz, bilance


Antibiotika jsou nenahraditelná, ale ztrácí účinky. Co bude dál?
Kurzy.cz | 09:34:23
V posledních letech se do popředí médií stále více dostává problematika tzv. antibiotické rezistence, neboli ztráty léčivých účinků antibiotik. Studie prozrazují, že v roce 2050 by tento fenomén mohl zabíjet více lidí než rakovina. Jak je možné situaci ře


Data z trhu práce v USA nadále silná
Kurzy.cz | 09:25:34
Akciové indexy včera převážně mírně posilovaly po úterním poklesu vyvolaném více jestřábími vyjádřeními guvernéra FED Powella před senátní komisí. Ten vypovídal i včera, tentokráte před sněmovní komisí, podstatnější nové informace už ale nepřišly.


Ranní okénko - Klid před bouří, čeká se na data z amerického trhu práce
Kurzy.cz | 09:10:37
Klid před bouří dnes ukazuje ekonomický kalendář, kdy pro dnešek je vesměs prázdný a jediný významnější zápis tvoří statistika českého zahraničního obchodu za první měsíc letošního roku. Ta dorazí za několik málo minut.


Pražská burza zaznamenala včera zelený den a přidala 0,6 % d/d, hlavními tahouny domácího růstu byly bankovní domy v čele s Monetou - Ranní přehled:
Kurzy.cz | 09:07:41
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,409 bodů (+0.6% d/d); objem: 584 mil. Kč Shodně jako v okolní Evropě, tak i pražská burza zaznamenala včera zelený den a přidala 0,6 % d/d na 1409 bodů.


Ekonomika eurozóny stagnuje, sázky na březnové zvýšení sazeb Fedu o 50bps již na 77 % - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:06:52
Včera zveřejněný zpřesněný odhad HDP potvrdil, že ekonomika eurozóny se nachází v útlumu, který alespoň prozatím nevyústil v propad růstu do červených čísel.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 09.03.2023
Kurzy.cz | 08:42:00
Klíčové události
• ČR: Podíl nezaměstnaných osob v únoru stagnoval na 3,9 %.
• Eurozóna: Hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí po zpřesnění mezikvartálně stagnoval a vzrostl o 1,8 % r/r.
• Německo: Průmyslová produkce v lednu vzrostla o 3,5 % m/m a pok...


Zahraniční obchod Česka táhl nahoru vývoz aut. Po 11 měsících skončil v přebytku
iHned.cz | 10:00:21
Zahraniční obchod Česka skončil v lednu po jedenácti měsících deficitu v přebytku, který dosáhl 9,5 miliardy korun. Meziročně byl o 2,1 miliardy korun vyšší. Dovoz i vývoz vzrostl proti loňskému lednu dvojciferným tempem. Vyplývá to z předběžných...


Domácí síť tehdy a teď: Deset let starý router máte možná ještě doma, nový může být stokrát lepší
iHned.cz | 10:00:21
Někdy se může zdát, že se inovace zastavily. Jindy to vypadá, že výrobci přidávají čísla, ale fakticky se nic nemění, jen se zvedá cena. A někdy může být pravda, že staré dobré věci nemá smysl nahrazovat novými jen proto, že jsou nové. Když ale...


Posílá tanky i raketomety Ukrajině: Zbraně mají křestní listy, dnes seženete cokoliv
iHned.cz | 10:00:21
Jak jinak pomoci Ukrajině zvítězit než tím, že jí budeme posílat zbraně, říká spoluautor iniciativy Dárek pro Putina Martin Ondráček, který pomáhá od loňského května vybírat mezi Čechy peníze na nákup zbraní a vojenské techniky pro Ukrajinu....


Gruzínská opozice uspěla. Desítky tisíc lidí v ulicích donutily vládu stáhnout „ruský zákon“
iHned.cz | 10:00:21
Zákonodárci gruzínské vládnoucí strany Gruzínský sen po dvou dnech protestů opozice a jejích příznivců stáhli ze sněmovny takzvaný zákon o zahraničních agentech. Ten by vyžadoval, aby se všechny organizace, které získávají více než 20 procent svých...


Poklidné obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 08:26:05
Americké akciové trhy včera po úterním propadu prošly relativně klidným obchodováním, když hlavní indexy na Wall Street zavřely bez větších změn.


Čína zaznamenala po 60 letech populační úbytek
Kurzy.cz | 08:23:31
Během roku 2022 se čínská populace zmenšila o 850 tisíc lidí. Může za to kombinace nízké porodnosti a nejvyšší úmrtnosti od roku 1974. Je tak možné, že Čína dříve zestárne, než zbohatne. Čína zaznamenala populační úbytek naposledy v 60. letech minulého...


Americký trh práce zůstává robustní (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:52:33
Týdenní
statistiky počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti v USA potvrdí
před zítřejšími daty z nezemědělského sektoru napjatost na tamním trhu
práce a podpoří úterní slova šéfa Fedu J. Powella naznačující nutnost ještě
utaženějších měnových ...


Kostel v Čenkovicích by mohl do budoucna ožít a sloužit veřejnosti
Kurzy.cz | 10:00:30
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Grafika: Jak se stane Pavel prezidentem? Podívejte se, jak bude probíhat inaugurace
aktuálně.cz | 09:32:38
Aktuálně.cz přináší grafiku, jak bude vypadat inaugurační den nového českého prezidenta Petra Pavla.


Hrad ovládala "rudá divnoparta", píše slovenský deník k odchodu Miloše Zemana
aktuálně.cz | 09:25:18
"Ať už si o Miloši Zemanovi myslíte cokoliv, rozhodně dokázal vždy zaujmout," píší slovenská média k čtvrteční inauguraci Petra Pavla.


Foto: Pralesy a ojediněle pestrá krajina Beskyd jsou chráněny zákonem půl století
aktuálně.cz | 09:17:17
Chráněná krajinná oblast Beskydy byla vyhlášena 5. března 1973. Svou rozlohou 1160 čtverečních kilometrů je největší v republice.


Česko čekají velké výkyvy teplot. V pátek bude až 15 stupňů, víkend přinese ochlazení
aktuálně.cz | 08:28:56
Po víkendu se opět oteplí. Příští dny má provázet převážně zatažená obloha, z níž bude pršet nebo sněžit.


Gruzínská vládní strana po protestech stáhla zákon o zahraničních agentech
aktuálně.cz | 08:02:16
Proti normě demonstrovaly tisíce lidí, kteří se obávali autoritářského směřování země po vzoru Ruska, kde podobný zákon platí již přes deset let.


Uzavřením hradní Brány gigantů symbolicky skončilo prezidentství Miloše Zemana
Denik.cz | 08:16:00
/FOTOGALERIE/ Svěšením prezidentské standarty a uzavřením Brány gigantů na Pražském hradě o půlnoci symbolicky skončilo desetileté působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta republiky. Během několikaminutového ceremoniálu zahrála hudba Hradní stráže státní hymnu. Po složení slibu vystřídá Zemana v čele státu ve čtvrtek 9. března odpoledne Petr Pavel.


Nehoda kamionu a dodávky na D1 u Jabloňova: místo je průjezdné jedním pruhem
Denik.cz | 08:11:00
Dodávka s kamionem se srazily ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ráno na vysočinské dálnici D1 ve směru na Prahu na 152,5. kilometru u Jabloňova. Místo nehody je nyní průjezdné levým jízdním pruhem.


Libeňské Docky dýchají atmosférou „libeňského Amsterodamu“
eStav.cz | 10:01:26
Návrh studia QARTA Architektura navazuje na koncepci regenerace celého území bývalých přístavních doků. Pět bytových domů vystavěných na bývalém přístavním brownfieldu evokuje atmosféru „libeňského Amsterdamu“. Domy stojí na výlučném místě, úzkém poloostrově lemovaném protějšími zelenými břehy.


Zahraniční obchod Česka táhl nahoru vývoz aut. Po 11 měsících skončil v přebytku
Hospodářské noviny | 11:00:02
Zahraniční obchod Česka skončil v lednu po jedenácti měsících deficitu v přebytku, který dosáhl 9,5 miliardy korun. Meziročně byl o 2,1 miliardy korun vyšší. Dovoz i vývoz vzrostl proti loňskému lednu dvojciferným tempem. Vyplývá to z předběžných...


Domácí síť tehdy a teď: Deset let starý router máte možná ještě doma, nový může být stokrát lepší
Hospodářské noviny | 11:00:02
Někdy se může zdát, že se inovace zastavily. Jindy to vypadá, že výrobci přidávají čísla, ale fakticky se nic nemění, jen se zvedá cena. A někdy může být pravda, že staré dobré věci nemá smysl nahrazovat novými jen proto, že jsou nové. Když ale...


Posílá tanky i raketomety Ukrajině: Zbraně mají křestní listy, dnes seženete cokoliv
Hospodářské noviny | 11:00:03
Jak jinak pomoci Ukrajině zvítězit než tím, že jí budeme posílat zbraně, říká spoluautor iniciativy Dárek pro Putina Martin Ondráček, který pomáhá od loňského května vybírat mezi Čechy peníze na nákup zbraní a vojenské techniky pro Ukrajinu....


Gruzínská opozice uspěla. Desítky tisíc lidí v ulicích donutily vládu stáhnout „ruský zákon“
Hospodářské noviny | 11:00:03
Zákonodárci gruzínské vládnoucí strany Gruzínský sen po dvou dnech protestů opozice a jejích příznivců stáhli ze sněmovny takzvaný zákon o zahraničních agentech. Ten by vyžadoval, aby se všechny organizace, které získávají více než 20 procent svých...


Záporožská jaderná elektrárna je bez proudu. Ukrajina v noci znovu čelila vlně vzdušných útoků
Hospodářské noviny | 11:00:03
Ruskem okupovaná Záporožská jaderná elektrárna na Ukrajině je po ruských vzdušných úderech bez proudu, uvedla ve čtvrtek na Telegramu ukrajinská společnost Enerhoatom. Poškozené je podle ní poslední vedení spojující elektrárnu se sítí. Rusko v noci...


Templetonová. Velvet Templetonová. Komiksová superšpiónka za časů studené války
Reflex | 10:30:00
Osobitý hold špionážním filmům, akcí nabitý příběh, který na místo Jamese Bonda či podobného agenta postavil nepolapitelnou ženu. I tak by se dal charakterizovat opulentní komiksový počin Velvet od Eda Brubakera a Steva Eptinga, jejž v loňském roce v překladu Richarda Klíčníka vydalo nakladatelství BB/art.


Digitalizace výroby i skladu
Reflex | 10:10:00
Moderní podnikový informační systém ERP výrazně usnadní digitalizaci ve výrobních firmách. stejně tak může pomoci s řízením skladu, a to včetně těch nejmodernějších automatizovaných skladových prostor.


Slib, modlitba a rychlý start. Na Hrad nastupuje Petr Pavel
Tiscali-zprávy | 09:33:50
Česko bude mít od čtvrtečního odpoledne nového prezidenta. Poté, co složí slib, se jím stane Petr Pavel, který zvítězil v lednové přímé volbě.


Smršť náletů na Ukrajinu. Záporožská jaderná elektrárna je bez proudu
Tiscali-zprávy | 09:06:52
Ukrajinská města a energetická infrastruktura se v noci na čtvrtek staly terčem nové vlny ruských vzdušných útoků, první po zhruba třech týdnech.


Městečko, které láká na impozantní klášter i unikátní muzeum
Tiscali-zprávy | 07:37:34
Milevsko je městečko, které má kolem osmi tisíc obyvatel - a řadu památek k tomu. Najdete tam nejstarší jihočeský klášter, spjatý s nedávným pozoruhodným nálezem, architektonické zajímavosti v ulicích, kuriózní muzeum ale i řadu vycházkových cílů v okolí. Prostě místo, které stojí za to si projít a pořádně prohlédnout.


„Útok“ Čechů na fotovoltaiky bude pokračovat
E15-ekonomika | 08:00:00
Přestože loni bylo v tuzemsku zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren, tedy rekordní počet a tři a půl krát více v porovnání s rokem 2021, Česko stále výrazně zaostává ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů.


„Útok“ Čechů na fotovoltaiky bude pokračovat
E15-politika | 08:00:00
Přestože loni bylo v tuzemsku zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren, tedy rekordní počet a tři a půl krát více v porovnání s rokem 2021, Česko stále výrazně zaostává ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů.


Ukrajinec dostal 15 let za škrcení těhotné expartnerky, ta se bojí jeho přátel
idnes.cz | 11:37:00
Krajský soud v Hradci Králové potrestal Ivana K. z Ukrajiny za pokus vraždy jeho expřítelkyně patnácti lety ve věznici se zvýšenou ostrahou. Podle obžaloby loni v září u nádraží v Potštejně na Rychnovsku škrtil svou bývalou partnerku lanem, pomohli jí kolemjdoucí. Žena taktaké původem z Ukrajiny byla ve třetím měsíci těhotenství.


Mynář opustil Hrad. Nejsem na tom finančně tak, abych mohl do důchodu, říká
idnes.cz | 11:32:00
Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář opustil svou funkci. Rezignaci podal prezidentovi Miloši Zemanovi ve středu, a to s účinností od čtvrtka. Ve funkci ho nahradí Jana Vohralíková, kterou si vybral nastupující prezident Petr Pavel. Mynář se prý nyní chce hlavně věnovat rodině a pravidelně se setkávat i se Zemanem.


Po sexy fotkách v magazínu Playboy se DJ Lucca fotila v plavkách
revue.idnes.cz | 09:09:00
Manželka muzikanta Michala Dvořáka Lucie (44) známá jako DJ Lucca nafotila kolekci plavek. V minulosti potěšila své fanoušky odvážnými sexy snímku v magazínu Playboy, ve kterém zazářila jako playmate i na titulní straně.


V Izraeli se stupňují protesty proti Netanjahuovi, znemožnily mu odlet ze země
idnes.cz | 11:19:00
Lidé, kteří v Izraeli protestují proti reformě soudnictví, zablokovali desítkami vozidel příjezd k Ben Gurionovu letišti. Odlet premiéra Benjamina Netanjahua do Itálie byl kvůli protestům odložen na 14:00 místního času (13:00 SEČ). Pokračování už dva měsíce trvajících protivládních protestů účastníci nazvali „dnem odporu proti diktatuře“.


První úkoly Pavla po slibu: jmenování nového ministra a zákon o penzích
idnes.cz | 11:11:00
Hned po složení prezidentského slibu čekají nového prezidenta Petra Pavla dva úkoly. Již den po inauguraci, v pátek jmenuje nového ministra životního prostředí Petra Hladíka z KDU-ČSL, což Pavlův předchůdce Miloš Zeman odmítal,
a musí také vyřešit, jak naloží se zákonem o nižším růstu penzí.


ČEZ vybuduje v Ostravě největší baterii v Česku, bude velká jako dům
idnes.cz | 10:39:00
Skupina ČEZ postaví v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku. Baterie velký jako rodinný dům pojme 9,45 MWh energie. To je trojnásobek dosud největší fungující baterie, kterou má firma v Tušimicích na Chomutovsku.


Bestie s motorem ze stíhačky Spitfire kdysi zvládala 294 kilometrů v hodině. Žere 120 l/100 km a je na prodej
Auto.cz | 10:49:00
Dvanáct válců, 27 litrů objemu, výkon 760 koní, délka 5,8 metru – to vše může být vaše, do aukce jde unikátní a pěkně šílený stroj.


Cord 810/812 (1936–1937): Americký luxus s předním pohonem
Auto.cz | 09:58:00
Luxusní automobily Cord 810 a 812 byly jedny z prvních amerických vozů s pohonem předních kol a jejich nezávislým zavěšením. Poháněly je motory Lycoming V8 4,7 litru, později opatřené přeplňováním.


Pavlovi pogratuloval Karel III. Těší se na prohlubování vztahů s Českem
idnes.cz | 10:25:00
Britský král Karel III. v dopise pogratuloval nastupujícímu prezidentovi Petru Pavlovi při příležitosti jeho dnešní inaugurace. Úzké partnerství mezi Českem a Británii je podle krále zakořeněno ve sdílené historii a společném odhodlání bránit svobodu a demokracii. Vzájemné vztahy podle něj mají pro Británii velkou důležitost.


Rusko letos na Ukrajině nedosáhne větších územních zisků, míní rozvědky USA
idnes.cz | 10:00:00
Americké zpravodajské služby nepředpokládají, že by Rusko bylo do konce roku schopné posílit své jednotky na Ukrajině natolik, aby si mohly připsat výraznější územní zisky. V americkém Senátu to ve středu řekla šéfka výzvědných složek USA Avril Hainesová. Prezentovala zprávu, podle níž se Rusko přes mezinárodní odpor proti jeho agresi může dál spoléhat na spolupráci s Čínou.


POLITICKÝ DIÁŘ: Nemá smysl hysterčit. O demokracii a vzkazu Pavla Novotného
idnes.cz | 10:00:00
Česká republika byla v posledních dvou desetiletích svědkem mnoha případů „ohrožení demokracie“. Důležité ovšem je, že nic netrvá napořád a nikdo nevládne věčně, píše zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář. Ve svém komentáři se zamýšlí nejen nad demokracií, ale i nad starostou Řeporyjí Pavlem Novotným.


Octavii třetí generace je deset let, ojetá je sázkou na jistotu
Auto-iDNES.cz | 11:00:00
Ještě na ni budeme s láskou vzpomínat. Pro mnohé obyčejné, nezajímavé auto, pro druhé zhmotněný sen o rodinné mobilitě. Servisně nenáročná, elektronikou nepřecpaná, a jak se zatím zdá, motoricky téměř bezvýhradně odolná. Taková je trojková Škoda Octavia, která se jako nová začala prodávat před deseti lety.


Mladá Boleslav odmítá přijetí normy Euro 7, limity ohrozí výrobu ve Škodě Auto
Auto-iDNES.cz | 10:23:00
Propouštění zaměstnanců, zastavení části výroby ve Škodě Auto a zásadní ekonomické i sociální dopady na celé Mladoboleslavsko. To vše může způsobit přijetí chystané emisní normy Euro 7, která zpřísňuje limity pro vypouštění škodlivin vznikajících při provozu osobních aut. Zastupitelstvo v Mladé Boleslavi vládu v boji proti přijetí normy podpořilo.


OBRAZEM: Od kouření ke „střídavě oblačnu“. Jak šel čas se Zemanem na Hradě
idnes.cz | 08:47:00
Své prezidentské období Miloš Zeman začínal jako milovník cigaret a alkoholu. Zdravotní problémy ho však proměnily, Zeman výrazně zhubl a poslední dva roky se pohybuje na invalidním vozíku. Prošel si hospitalizací, během které veřejnost spekulovala o nejčernějších scénářích. Zeman se ale zotavil, svůj aktuální stav popisuje jako „střídavě oblačno“.


TikTok jako bezpečnostní hrozba, vysvětlují odborníci
Kurzy.cz | 11:58:48
„V případě TikToku jsou největší hrozbou především čínské zákony, které tamní firmy nutí spolupracovat s vládními orgány na základě jejich žádosti bez přezkoumání soudem. Byť jsou podobné sítě na první pohled zdarma, v širším slova smyslu tomu tak není –&


Pohonné hmoty dále zlevňují. Naftu Češi tankují skoro nejlevněji v EU, za „polské“ ceny
Kurzy.cz | 11:54:54
Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Nafta nadále výrazněji než benzín. Benzín se aktuálně prodává celorepublikově průměrně za 37,38 koruny za litr, tedy o dva haléře levněji než před týdnem.


Rosenberg předpovídá brzký příchod recese
Kurzy.cz | 11:45:40
David Rosenberg, který nyní provozuje vlastní firmu Rosenberg Research, je na trhu znám jako dlouhodobý medvěd a v rozhovoru na CNBC se držel této linky.


Pokoje pod širým nebem - Balkonová a zahradní sezona se blíží
Kurzy.cz | 11:07:52
Pokoje pod širým nebem Balkonová a zahradní sezona se blíží... Je tedy nejvyšší čas zrevidovat stávající mobiliář a případně se poohlédnout po nových kouscích. Samozřejmě nejlépe v Möbelix.


Zahraniční obchod skončil přebytkem. To se však brzy změní
Kurzy.cz | 11:06:12
Český statistický úřad dnes zveřejnil data o zahraničním obchodu. Podle předběžných údajů skončila v lednu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 9,5 mld. Kč, což představuje meziroční zlepšení o 2,1 mld. Kč.


Nakupování online se brzy otřese v základech, na trh vstoupí zahraniční internetová tržiště
Kurzy.cz | 10:53:45
Nakupování online se brzy otřese v základech, na trh vstoupí zahraniční internetová tržiště


Korekce kurzu koruny
Kurzy.cz | 10:46:20
K aspoň mírné úlevě všech těch, kteří v posledních týdnech opakovali, že koruna nemá důvody dál posilovat a má důvody oslabit, koruna vůči euru v posledních dnech zřetelně oslabila: začátkem března byla kolem 23,35 a dnes ráno je už o čtvrt koruny (jedno&


Český trh práce bez větších změn
Kurzy.cz | 10:44:05
Soudě dle dat úřadů práce ke konci února 2023 je český trh práce nadále velmi napjatý: uchazečů bylo 282,5 tisíc (od ledna pokles o tisícovku; v letech 2015-2019 býval v únoru obvyklý m-m pokles o 7 tisíc) a volných pracovních míst 283,1 tisíc (od ledna&h


Počet pracovních nabídek za únor neklesl, firmy nabídly vyšší platy pro asistentky či back office pozice
Kurzy.cz | 10:34:45
Přes mírně rostoucí míru nezaměstnanosti firmy chtějí nové zaměstnance. U některých pozic dokonce se znatelně vyšší finanční odměnou.


Zaměstnavatelé nejvíc přispívají na dovolenou, pro zaměstnance to není důležité - potvrdil průzkum formou online ankety
Kurzy.cz | 10:33:08
V rámci firemních benefitů nejčastěji přispívají zaměstnavatelé na dovolenou, uvedlo 52 % firemních účastníků online ankety mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, které oslovila personální agentura Předvýběr.CZ. Poskytování příspěvků na sport a na kulturu sho


Plug Power dodá Uniperu elektrolyzéry do elektrárny Maasvlakte v Rotterdamu
Kurzy.cz | 10:31:09
Plug Power včera oznámil, že byl vybrán energetickou společností Uniper k výrobě a dodání elektrolyzérů do elektrárny Maasvlakte v Nizozemsku. Uniper si od Plugu objednal elektrolyzéry na principu PEM (Proton Exchange Membrane) s výkonem 100 MW, které&hel


Oběd se Zemanem, složení slibu, číše vína s hosty. Petr Pavel se dnes oficiálně stává prezidentem
iHned.cz | 12:00:18
Česká republika bude mít od dnešního odpoledne novou hlavu státu. Po složení slibu se oficiálně prezidentem stane Petr Pavel, který zvítězil v lednové přímé volbě. Dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi vypršelo druhé funkční období o půlnoci na...


IPO mmcité: Výrobce městského mobiliáře plánuje vstup na trh Start
Kurzy.cz | 10:18:43
Pražská burza včera přinesla souhrn informací o plánovaném vstupu české společnosti mmcité na trh Start. Zlínská firma mmcité vyrábí a instaluje městský mobiliář, tj. lavičky, stojany či čekárny do měst v ČR i v zahraničí.


Krátké zprávy z ČR: CECE index; trh práce
Kurzy.cz | 10:14:32
CECE index : Podle rozhodnutí indexové komise bude do indexu s účinností od 20.března zařazen Photon Energy , což by mohlo být pro titul mírně pozitivní. Trh práce : Míra nezaměstnanosti v ČR byl v únoru na 3,9%, stejně jako v lednu a v souladu s...


Bilance zahraničního obchodu v plusu – prozatím
Kurzy.cz | 10:07:20
Bilance zahraničního obchodu se začátkem letošního roku po několika měsících dostala do plusu, i když velmi blízko tomu měla již v prosinci se saldem prakticky na nule. V lednu dosáhl přebytek bilance 9,5 mld. Kč a skončil tak pod odhady (medián 13,1 mld.


Zahraniční obchod ČR se po roce vrací „do plusu“. Hlavně díky zlevnění energií a silné koruně
Kurzy.cz | 10:05:01
Český zahraniční obchod se po roce vrací do kladných hodnot. Poprvé od loňského ledna totiž letos v lednu vykázal přebytek. Ten čítá 9,5 miliardy korun. Jedná se nejvýraznější přebytek českého zahraničního obchodu za celé období do dubna 2021.


Na německých letištích byl loni více než dvojnásobek pasažérů
Kurzy.cz | 10:03:10
V roce 2022 na největších německých dopravních letištích odlétalo nebo přistávalo více než dvojnásobné množ...


Zahraniční obchod v lednu v přebytku (Komentář)
Kurzy.cz | 09:51:50
Lednový zahraniční obchod skončil přebytkem 9,5
miliardy CZK, což bylo ale méně než jsme my i trh očekávali. I tak byl ale
výsledek v meziročním srovnání o 2,1 mld. vyšší. Ke kladnému saldu přispěl
zejména vývoz motorových vozidel, který v meziročním s...


Plzeň čerpala nizozemskou cyklistickou inspiraci
Kurzy.cz | 09:49:37
Nizozemí si Češi nejčastěji spojují s větrnými mlýny, tulipány a jízdními koly. Právě o cyklistice byl seminář, který zorganizoval spolek Partnerství pro městskou mobilitu spolu s nizozemským velvyslanectvím. Setkání poskytlo inspiraci podloženou zkuše...


Domácnosti v Ústeckém kraji - výsledky SLDB 2021
Kurzy.cz | 09:49:07
Z dlouhodobého pohledu se v Ústeckém kraji, stejně jako v celé České republice, zvyšuje počet hospodařících domácností, ale zmenšuje se jejich velikost. Porovnání zjištěných údajů s ostatními kraji ukazuje, že Ústecký kraj má třetí nejnižší podíl...


Nezaměstnanost v Pardubickém kraji k 28. únoru 2023 - vykazovala třetí nejnižší údaj 3,08 % ze všech krajů
Kurzy.cz | 09:49:04
9. 3. 2023 V rámci měsíční statistiky dosáhl podíl nezaměstnaných osob v Pardubickém kraji ke konci února 2023 hodnoty 3,08 %. Nezaměstnanost pod tři procenta neměl žádný z krajů, Pardubický kraj vykazoval třetí nejnižší nezaměstnanost v...


Ekonomika eurozóny stagnuje
Kurzy.cz | 08:40:52
Včera zveřejněný zpřesněný odhad HDP potvrdil, že ekonomika eurozóny se nachází v útlumu.


Koruna oslabila až nad 23,70 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:38:34
Česká měna část ztrát umazala, nicméně bude i nadále pečlivě sledovat vývoj za hranicemi, kde vidíme v tuto chvíli hlavní rizika pro slabší korunu.


Politika NBP beze změny
Kurzy.cz | 08:37:49
Zajímavější z pohledu politiky NBP bude spíše dnešní tiskovka prezidenta NBP Glapinského.


Zvýšení sazeb Fedu o 50bps již na 77 %
Kurzy.cz | 08:34:57
Druhé vystoupení šéfa Fedu Powella v americkém Kongresu již včera nemělo na eurodolarový trh výraznější dopad.


Pardubický kraj prezentoval turistické cíle na veletrhu ve Wrocławi
Kurzy.cz | 12:00:44
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Svědectví ze zničeného Bachmutu: Útočí na nás ruští vězni, mrtvé používají jako štíty
aktuálně.cz | 11:13:49
Frontová linie bojů na Ukrajině je nyní ve městě Bachmut v Doněcké oblasti. Rusové mají navrch, přišli ale o mnoho vojáků.


Má cenu bojovat o Bachmut? Kyjev a část velitelů se neshodnou, tvrdí CNN
aktuálně.cz | 11:06:00
"Pokud se Rusové zmocní Bachmutu, budou mít otevřenou cestu k dobytí klíčových měst na východě Ukrajiny," řekl CNN prezident Volodymyr Zelenskyj.


Komentář: Neschovávejte se za e-paliva. Prostě nevíme, kdy to půjde bez benzinu
aktuálně.cz | 10:10:00
Jak a z čeho se syntetické palivo vyrábí? Je to argument pro zachování spalovacího motoru? A pomůže českému motoristovi s průměrným platem?


Červnová valorizace důchodů: Průměrná penze se přehoupne přes hranici 20 tisíc
Denik.cz | 11:42:00
Vzhledem k častým valorizacím vede rychlý růst inflace v posledních měsících k růstu průměrného důchodu. Zatímco ještě loni v prosinci činila průměrná starobní penze 18 061 korun, nyní dosáhla hodnoty 19 440 korun. Po vládou plánované červnové valorizaci dokonce podle ministerstva práce a sociálních věcí průměrný důchod poprvé přesáhne hranici 20 tisíc korun.


V ČR přibývá fingovaných nehod. Pojišťovny mají taktiku, jak podvodníka odhalit
Denik.cz | 10:09:00
Kvůli nepozornosti poničil přední část svého vozu. Oprava by motoristu vyšla na desítky tisíc korun. On se však rozhodl, že tolik peněz investovat ze svého nebude. Vymyslel proto plán, jak dostat peníze z pojišťovny. Jelikož měl uzavřené připojištění pro případ střetu se zvěří, naaranžoval nehodu. Na vozidle dokonce nechyběla ani zvířecí srst. V příběhu však byla řada nesrovnalostí. Vyšetřovací tým z pojišťovny nakonec lest odhalil. Dokonce se prokázalo, že se nejedná o srst lesní zvěře ale o štětiny z běžného kuchyňského smetáku. Muži teď za pojistný podvod hrozí až desetileté vězení.


Další firma, která nabízela dluhopisy, je v problémech. Stavitel Amesta dluží investorům 22 milionů korun
Hospodářské noviny | 14:00:03
Malý pražský developer Amesta je dalším podnikem, jehož byznys postavený na prodeji riskantních dluhopisů se zhroutil. Podle podání v insolvenčním rejstříku dluží téměř stovce investorů více než 22 milionů korun. Je to signál rostoucích problémů s...


Šéfuje vývoji Microsoft Office. Viceprezident Aleš Holeček je pořád Čech, i když mluví hodně anglicky
Hospodářské noviny | 14:00:04
Výsledky jeho rozhodnutí mají lidé na celém světě každý den před sebou. Nynější viceprezident Microsoftu Aleš Holeček se v americkém technologickém gigantu podílel na tvorbě operačního systému Windows Vista, vedl vývojáře Windows 7 i Windows 8 a již...


Konec diskriminace, v Berlíně už se nahoře bez mohou koupat i ženy
idnes.cz | 13:44:00
V Berlíně budou moci ženy v bazénech a na koupalištích nosit jen spodní díl plavek. Plavání „nahoře bez“ jim umožní nová pravidla provozu těchto zařízení, která se změnila kvůli stížnosti mladé ženy. Ta se obrátila na úřad ombudsmana s podezřením na diskriminaci, když ji kvůli odhaleným ňadrům z jednoho bazénu vykázali.


Piráti si chtějí došlápnout na majitele výrobních hal. Nechte to na nás, vzkazují obce a developeři
Hospodářské noviny | 14:00:05
Piráti by rádi využili situace kolem chystaných změn v dani z nemovitosti. Chtějí se zaměřit také na komerční objekty, jako jsou výrobní haly. Běžným majitelům bytů či rodinných domů podle nich nikdo nekompenzuje, že peníze z jejich daní jdou i na...


Jak se přihodí, že se poslancem stane i úplný hlupák
Hospodářské noviny | 14:00:06
Poslankyně hnutí ANO Berenika Peštová si ve sněmovně v rámci tradičního nadávání na Českou televizi postěžovala, že redaktoři kladou SUBMISIVNÍ otázky. Vysvětlení tohoto bizarního výroku může být dvojí. Buď paní poslankyně chtěla říci...


HN mají k dispozici návrh změn Evropské komise pro trh s energiemi. Jádro bude moci získat státní podporu jako zelené zdroje
Hospodářské noviny | 14:00:06
Jádru se dostane téměř stejného postavení jako obnovitelným zdrojům. Počítá se s tím v návrhu na novou podobu trhu s elektřinou v EU do příštích let, který připravuje Evropská komise. Podle zatím nehotové verze, kterou mají HN v dispozici, budou mít...


Mocný mediální magnát Rupert Murdoch se stal na stará kolena rukojmím Donalda Trumpa
Hospodářské noviny | 14:00:07
Nejdříve ve své rodné Austrálii, pak v Británii a nejméně poslední tři desítky let ve Spojených státech ovlivňuje mediální magnát Rupert Murdoch politické dění. Rád drží mocné v šachu, politici čekají, zda jim jeho vlivná média ukážou palec nahoru,...


Česko se plnou rychlostí řítí proti rozpočtové zdi. A v parlamentu se debatuje, jak moc ještě šlápnout na plyn
Hospodářské noviny | 14:00:08
Nepříliš pozorný sledující by při nedávné parlamentní pranici ohledně tempa valorizace důchodů mohl v důsledku okolností, jako jsou jednání do pozdních hodin a „castrovsky“ dlouhá vystoupení řečníků, nabýt dojmu, že se před očima právě...


Auta Miloše Zemana: Prodloužená Octavia a popelník z Trabantu
Auto.cz | 12:58:00
Pojďme si k příležitosti inaugurace Petra Pavla připomenout souvislosti mezi dnes již bývalým prezidentem Milošem Zemanem a automobily.


Ford Puma ST dostal automat Powershift a litrový tříválec. Výkonu ubylo, ale zvuk má parádní
Auto.cz | 11:54:00
Ostrá verze crossoveru je nyní k mání i bez „fofrklacku.“ Chce kombinovat emoce s každodenní použitelností.


Dráhy odmítly dát čtvrt miliardy za opravu pendolina, půjde na díly
idnes.cz | 12:09:00
České dráhy nenechají opravit pendolino poškozené loni v červnu v Bohumíně na Karvinsku při srážce s posunovací lokomotivou. Bylo by to neekonomické. Náklady na opravu se odhadují mezi 200 a 250 miliony korun.


Pavel se Zemanem zahájili inauguraci společným obědem. Následovat bude složení slibu
Hospodářské noviny | 14:00:11
Česká republika bude mít od dnešního odpoledne novou hlavu státu. Po složení slibu se oficiálně prezidentem stane Petr Pavel, který zvítězil v lednové přímé volbě. Dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi vypršelo druhé funkční období o půlnoci na...


Vědci ze Zlína a Brna vylepšují komunikaci živých tkání s umělými materiály
idnes.cz | 12:04:00
Už několik let se ve zlínském Centru polymerních systémů (CPS) Univerzity T. Bati zabývají tím, jak na sebe reagují a jak spolu komunikují živé buňky a umělé materiály. Teď zlínští vědci spolu s kolegy z Masarykovy univerzity v Brně posunuli výzkum dál.


Část republiky čeká dál vydatný déšť a silný vítr, hrozí i povodně
idnes.cz | 12:03:00
Část Čech čeká vydatný déšť a silný vítr, hrozí i vzestup hladin některých řek. Zvlášť šumavské řeky a řeky Českého lesa mohou dosáhnout až druhého povodňového stupně, varují meteorologové. Na Sušicku dokonce platí výstraha s vysokým stupněm nebezpečí.


Další zlevňování elektřiny, Centropol srazí cenu všem stávajícím zákazníkům
idnes.cz | 11:54:00
Dodavatel Centropol snižuje cenu elektřiny u produktu Bez závazků na dobu neurčitou. Zlevnění je automatické, stávající zákazník pro to nemusí nic dělat. Oproti cenovému stropu, který na konci minulého roku stanovila vláda, domácnost ušetří 260 korun za megawatthodinu elektřiny.


RECENZE: Nechoď, Miko, s pány na led. Jak nadšenec potkal politiku
idnes.cz | 11:43:00
Donkichotský hrdina filmu More Miko, který právě vstupuje do kin, pomohl „hodným“ politikům vyhrát volby proti „zlým“, načež zjistil, že své sny si stejně musí plnit sám.


Zlato za 2 400 USD a 5 000 USD za unci
Kurzy.cz | 13:15:34
Předseda představenstva společnosti McEwen Mining Rob McEwen věří, že zlato do roku 2027 dosáhne 5 000 dolarů za unci a stříbro 250 dolarů za unci. McEwan má téměř čtyřicet let zkušeností v těžebním průmyslu.


Co by mohl naznačovat vývoj M2 pro ekonomickou aktivitu a zisky obchodovaných firem v USA?
Kurzy.cz | 13:08:04
Na globální úrovni pozorujeme hodně silnou korelaci mezi vývojem rozvah centrálních bank zemí G4 na straně jedné a globálními akciovými trhy na straně druhé.


Online trading konference XTB proběhne už za dva týdny! Na co se můžeme těšit?
Kurzy.cz | 12:56:05
Online trading konference XTB proběhne už za dva týdny! Na co se můžeme těšit?


Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i firmy
Kurzy.cz | 12:19:36
Americký prezident Joe Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i bohaté investory a korporace. Příjmy státu z kapitálového majetku by se tak podle jeho plánu téměř zdvojnásobily.


Řidič dodávky narazil do kamionu, D1 na Vysočině byla zavřená, tvořily se kolony
idnes.cz | 10:36:57
Vážná dopravní nehoda zastavila ve čtvrtek ráno provoz na D1 na Vysočině. Nedaleko exitu Lhotka se srazila dodávka s kamionem. Pro zraněného řidiče musel vrtulník. Provoz se podařilo částečně obnovit zhruba po hodině. Kolem desáté hodiny se rozjely i kolony.


Překvapení turisté: Číňany ruch na Hradě odradil, Srbové se na inauguraci těší
idnes.cz | 10:27:00
Na Pražský hrad zamířily ve čtvrtek i skupiny zahraničních turistů. To, že zde probíhá inaugurace nového prezidenta České republiky, nikdo z nich nečekal. Návštěvníky z Číny a Británie očekávaný ruch na místě odradil, naopak skupina ze Srbska se plánuje na ceremoniál přijít podívat. „Snad bude přát počasí,“ komentoval turista.


Škoda Auto přebírá v rámci koncernu Volkswagen zodpovědnost za vývoj všech motorů řady EA 211
Kurzy.cz | 11:57:09
› K dosavadnímu vývoji motorů EA 211 MPI přebírá Škoda Auto v rámci koncernu Volkswagen v postupných krocích do roku … The post Škoda Auto přebírá v rámci koncernu Volkswagen zodpovědnost za vývoj všech motorů řady EA 211 appeared first on Škoda Storyb...


Další firma, která nabízela dluhopisy, je v problémech. Stavitel Amesta dluží investorům 22 milionů korun
iHned.cz | 14:00:32
Malý pražský developer Amesta je dalším podnikem, jehož byznys postavený na prodeji riskantních dluhopisů se zhroutil. Podle podání v insolvenčním rejstříku dluží téměř stovce investorů více než 22 milionů korun. Je to signál rostoucích problémů s...


Šéfuje vývoji Microsoft Office. Viceprezident Aleš Holeček je pořád Čech, i když mluví hodně anglicky
iHned.cz | 14:00:33
Výsledky jeho rozhodnutí mají lidé na celém světě každý den před sebou. Nynější viceprezident Microsoftu Aleš Holeček se v americkém technologickém gigantu podílel na tvorbě operačního systému Windows Vista, vedl vývojáře Windows 7 i Windows 8 a již...


Poláci předali Ukrajině slíbené Leopardy a vycvičili posádky. Se Slováky se shodují i na předání MiGů
iHned.cz | 14:00:33
Polsko předalo Ukrajině zbývajících deset ze 14 přislíbených tanků Leopard 2 německé výroby. Ukrajinští vojáci zároveň ukončili v Polsku výcvik v jejich ovládání. Polské televizi TVP Info to řekl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. První tanky...


Piráti si chtějí došlápnout na majitele výrobních hal. Nechte to na nás, vzkazují obce a developeři
iHned.cz | 14:00:33
Piráti by rádi využili situace kolem chystaných změn v dani z nemovitosti. Chtějí se zaměřit také na komerční objekty, jako jsou výrobní haly. Běžným majitelům bytů či rodinných domů podle nich nikdo nekompenzuje, že peníze z jejich daní jdou i na...


Jak se přihodí, že se poslancem stane i úplný hlupák
iHned.cz | 14:00:34
Poslankyně hnutí ANO Berenika Peštová si ve sněmovně v rámci tradičního nadávání na Českou televizi postěžovala, že redaktoři kladou SUBMISIVNÍ otázky. Vysvětlení tohoto bizarního výroku může být dvojí. Buď paní poslankyně chtěla říci...


HN mají k dispozici návrh změn Evropské komise pro trh s energiemi. Jádro bude moci získat státní podporu jako zelené zdroje
iHned.cz | 14:00:34
Jádru se dostane téměř stejného postavení jako obnovitelným zdrojům. Počítá se s tím v návrhu na novou podobu trhu s elektřinou v EU do příštích let, který připravuje Evropská komise. Podle zatím nehotové verze, kterou mají HN v dispozici, budou mít...


Mocný mediální magnát Rupert Murdoch se stal na stará kolena rukojmím Donalda Trumpa
iHned.cz | 14:00:34
Nejdříve ve své rodné Austrálii, pak v Británii a nejméně poslední tři desítky let ve Spojených státech ovlivňuje mediální magnát Rupert Murdoch politické dění. Rád drží mocné v šachu, politici čekají, zda jim jeho vlivná média ukážou palec nahoru,...


Česko se plnou rychlostí řítí proti rozpočtové zdi. A v parlamentu se debatuje, jak moc ještě šlápnout na plyn
iHned.cz | 14:00:35
Nepříliš pozorný sledující by při nedávné parlamentní pranici ohledně tempa valorizace důchodů mohl v důsledku okolností, jako jsou jednání do pozdních hodin a „castrovsky“ dlouhá vystoupení řečníků, nabýt dojmu, že se před očima právě...


Credit Suisse odložila zveřejnění výroční zprávy
Kurzy.cz | 10:24:28
Credit Suisse odložila zveřejnění výroční zprávy za minulý rok. Důvodem jsou požadavky ze strany amerického regulátora (SEC) na objasnění některých revizí ve výkazu peněžních toků za roky 2019 a 2020 a kontrol s tím spojených.


Obrazem: Petr Pavel složí slib a stane se prezidentem. Na Hrad míří davy lidí
aktuálně.cz | 13:31:44
Inaugurační den nového prezidenta sledují fotoreportéři Aktuálně.cz a HN.


Obědem Pavlových se Zemanovými začal na Hradě program před inaugurací
Denik.cz | 13:47:00
Obědem zvoleného prezidenta Petra Pavla s dosavadním prezidentem Milošem Zemanem začal na Pražském hradě program související s dnešní Pavlovou inaugurací. Ve Zlaté jídelně Pražského hradu Pavel a Zeman poobědvají s manželkami Evou Pavlovou a Ivanou Zemanovou. Podle informací ČTK se servíruje vývar a svíčková.


OBRAZEM: Pocta novému prezidentovi. Prahou projela kolona motorkářů
Denik.cz | 12:52:00
Veřejně známá náklonnost nového prezidenta České republiky k motocyklům se stala součástí inauguračního čtvrtku. Prahou projela spanilá jízda legendárních strojů Harley Davidson i motorek dalších značek.


PŘÍMÝ PŘENOS: Inaugurace prezidenta. Petr Pavel dorazil na Hrad, složí slib
Denik.cz | 12:30:00
Česká republika bude mít od dnešního odpoledne novou hlavu státu. Po složení slibu se oficiálně prezidentem stane Petr Pavel, který zvítězil v lednové přímé volbě. Dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi vypršelo druhé funkční období o půlnoci na dnešek. Celý ceremoniál můžete sledovat v přímém přenosu na Deník.cz od 14:00. Již nyní si můžete prohlédnout galerii z příjezdu Petra Pavla a první dámy Evy Pavlové.


Verdikt ostravského soudu v kauze pádu mostu ve Studénce přezkoumá Nejvyšší soud
Denik.cz | 12:08:00
V září loňského roku konečně po více než čtrnácti letech od velkého tragického vlakového neštěstí ve Studénce na Novojičínsku padl definitivní pravomocný verdikt. Ten nyní přezkoumá Nejvyšší soud v Brně. 


Muž ubodal mámu dvou holčiček. Jejich táta bojuje na frontě
Denik.cz | 11:54:00
Do 32. narozenin jí chyběly pouhé tři dny, ale už se jich nedožila. Podle obžaloby, která zazněla ve čtvrtek u Krajského soudu v Plzni, Ukrajinku M. O. ubodal na ubytovně její druh Vasyl Okhvat (30).


Glosujeme živě inauguraci prezidenta Pavla: Co se děje ve Vladislavském sále, kdo přišel a kdo nepřišel?
Reflex | 13:30:00
Po deseti letech úřadování Miloše Zemana přichází na Pražský hrad nová hlava státu. Petr Pavel dorazil už ve 12:00 a poobědval s dnes už bývalým prezidentem a manželkami. Krátce po druhé hodině složí slib a stane se tak čtvrtým prezidentem v historii samostatné České republiky. Slavnostnímu aktu přihlížejí všichni poslanci a senátoři. Dorazí na mimořádnou schůzi obou komor parlamentu skutečně všichni, tedy i Andrej Babiš? O čem bude Petr Pavel hovořit ve svém projevu a jaká bude na inauguraci atmosféra? To vše glosuje přímo z Vladislavského sálu živě Martin Bartkovský.


Mnoho povyku pro prezidenta. Češi by si měli konečně vybrat, kdo jim má vládnout
Reflex | 12:50:00
Dnes probíhá na Pražském hradě inaugurace nového prezidenta Petra Pavla. A je to tradičně velká sláva. Mnohem větší než prezidentovi vzhledem k jeho pravomocem a roli v našem politickém systému přísluší.


Petr Pavel je na Hradě. Schyluje se k inauguraci
Tiscali-zprávy | 13:02:03
Petr Pavel ve čtvrtek v poledne přijel na Pražský hrad, kde složí prezidentský slib.


Revolta v Gruzii zvítězila. Vládní strana stáhla ‚putinovský‘ zákon
Tiscali-zprávy | 08:57:01
Poslanci gruzínské vládnoucí strany Gruzínský sen po dvou dnech rozsáhlých protestů oznámili, že stahují z parlamentu návrh zákona o zahraničních agentech.


Velikonoce 2023 přehledně: Termín, prázdniny a sváteční dny
E15-ekonomika | 13:42:00
Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, během kterého věřící oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Oblibu ale našly i u těch, kteří náboženský kontext příliš nevnímají. Svátky jara se tradičně nesou ve znamení velikonočních koled, pomlázek, malovaných vajec a klasických pochoutek, jako jsou mazanec, nádivka nebo velikonoční beránek.


Závody ve výstavbě bateriových úložišť: ČEZ za pár měsíců předstihne Sokolovskou uhelnou
E15-ekonomika | 13:30:00
V Česku se bude opět měnit pořadí majitelů největších bateriových úložišť. Poté, co Sokolovská uhelná na začátku roku zprovoznila dosud největší baterii s kapacitou 7,45 megawatthodin, se na pomyslné prvenství dere polostátní skupina ČEZ, která se chystá stavět baterii s kapacitou o dvě megawatthodiny vyšší. Do sítě ji chce připojit ve druhé polovině roku, odkdy má také začít pomáhat stabilizovat energetickou soustavu.


JPMorgan žaluje bývalého manažera kvůli tomu, že kryl Epsteina
E15-ekonomika | 13:22:00
Americká investiční banka JPMorgan podle serveru CNN zažalovala svého bývalého dlouholetého šéfa Jese Staleyho. Bankéře, který ve společnosti strávil více než 30 let, viní z toho, že se podílel na krytí amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Tomu za údajné sexuální zločiny hrozilo až 45 let vězení, v roce 2019 však ve vazbě spáchal sebevraždu.


Stát napumpuje do startupů přes miliardu. Podpořit chce AI nebo fintech
E15-ekonomika | 13:00:00
Podpora tuzemských startupů ze strany státu roste. Do tří fondů nyní rozdělí 55 milionů eur, které budou směřovat do startupů zabývajících se umělou inteligencí, fintechem, a do firem v rané fázi existence. Prostředky pocházejí z Národního plánu obnovy. 


Velikonoce 2023 přehledně: Termín, prázdniny a sváteční dny
E15-politika | 13:42:00
Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, během kterého věřící oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Oblibu ale našly i u těch, kteří náboženský kontext příliš nevnímají. Svátky jara se tradičně nesou ve znamení velikonočních koled, pomlázek, malovaných vajec a klasických pochoutek, jako jsou mazanec, nádivka nebo velikonoční beránek.


Závody ve výstavbě bateriových úložišť: ČEZ za pár měsíců předstihne Sokolovskou uhelnou
E15-politika | 13:30:00
V Česku se bude opět měnit pořadí majitelů největších bateriových úložišť. Poté, co Sokolovská uhelná na začátku roku zprovoznila dosud největší baterii s kapacitou 7,45 megawatthodin, se na pomyslné prvenství dere polostátní skupina ČEZ, která se chystá stavět baterii s kapacitou o dvě megawatthodiny vyšší. Do sítě ji chce připojit ve druhé polovině roku, odkdy má také začít pomáhat stabilizovat energetickou soustavu.


JPMorgan žaluje bývalého manažera kvůli tomu, že kryl Epsteina
E15-politika | 13:22:00
Americká investiční banka JPMorgan podle serveru CNN zažalovala svého bývalého dlouholetého šéfa Jese Staleyho. Bankéře, který ve společnosti strávil více než 30 let, viní z toho, že se podílel na krytí amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Tomu za údajné sexuální zločiny hrozilo až 45 let vězení, v roce 2019 však ve vazbě spáchal sebevraždu.


Stát napumpuje do startupů přes miliardu. Podpořit chce AI nebo fintech
E15-politika | 13:00:00
Podpora tuzemských startupů ze strany státu roste. Do tří fondů nyní rozdělí 55 milionů eur, které budou směřovat do startupů zabývajících se umělou inteligencí, fintechem, a do firem v rané fázi existence. Prostředky pocházejí z Národního plánu obnovy. 


Pokud zavoláte do banky, může s vámi komunikovat hlasový robot
Finparáda | 13:00:00
Digitalizace v bankovním sektoru se již dlouhodobě rozvíjí. Mimo jiné má vliv i na bankovní call centra. Řadu požadavků klientů již vyřídí místo lidského pracovníka tzv. chatbot, virtuální asistent. Pokud budete volat na call centrum České spořitelny, ČSOB, Air Bank nebo Monety Money Bank, bude s vámi komunikovat hlasový robot. Virtuální asistenti jsou využíváni i v mobilním bankovnictví určitých bank.


Žebříček doplňkového penzijního spoření v březnu
Finparáda | 11:00:00
Žebříček penzijních účastnických fondů má nové pořadí. Jedničkou pro březen se stává Generali penzijní společnost, druhé místo nadále patří České spořitelně - penzijní společnosti a na třetí místo se vyhoupla Rentea penzijní společnost.


Stránky Pražského hradu změnily svou tvář, Zeman je prezidentem minulosti
idnes.cz | 15:51:00
Webové stránky Pražského hradu zareagovaly na inauguraci nového prezidenta Petra Pavla, tomu již je věnována celá sekce prezidenta republiky. Ze stránek zcela zmizel bývalý prezident Miloš Zeman a i veškeré tiskové zprávy vydávané jeho kanceláří.


Cestovatelský Daytrip expandoval do Brazílie, Argentiny a Chile a hlásí obrat půl miliardy Kč
lupa.cz | 15:16:45
S tím, jak se po pandemii obnovila chuť lidí cestovat, vstala z popela také česká služba Daytrip. Ta cestovatelům nabízí přepravu soukromými auty s lokálními řidiči.


Velkolepý návrat standarty ukradené Ztohoven. Pavel ji nechal opravit
idnes.cz | 15:33:00
Prezident Petr Pavel dostál svému slibu z volebního období a po inauguraci vrátil prezidentskou standartu na Pražský hrad. Davu podporovatelů ji představil na balkóně poté, co ji získal od skupiny Ztohoven, která ji v minulosti vyměnila za rudé trenýrky.


Kim Basingerová si přestává být podobná, mohou za to plastiky
revue.idnes.cz | 14:02:00
Americká herečka Kim Basingerová letos v prosinci oslaví sedmdesátiny. Posledních několik let se snaží bojovat s věkem i díky vylepšením u plastických chirurgů. Nyní opět předvedla vyžehlený obličej téměř bez mimiky, když ji vyfotili na předporodní party její dcery Ireland Baldwinové (27).


Harry a Meghan už své děti titulují jako prince a princeznu
revue.idnes.cz | 12:08:00
Princ Harry (38) a vévodkyně Meghan (41) nechali ve Spojených státech pokřtít svou dceru Lilibet Dianu, které budou v červnu dva roky. V oznámení o křtu ji poprvé titulují jako princeznu. Na titul prince má nárok i jejich syn Archie Harrison (3), coby vnouče současného britského krále Karla III.


DOKUMENT: Musíme si udržet pokoru. Projev Petra Pavla po složení slibu
idnes.cz | 15:16:00
Znakem vyspělé země je solidarita, musíme podat pomocnou ruku těm, kdo si sami pomoct nemohou. K tomu mimo jiné vyzval prezident Petr Pavel v řeči, kterou pronesl po podpisu slibu. Lidem popřál také odvahu či inspiraci dobrými příklady. Přečtěte si celé znění jeho projevu.


Ukrajina chce zabít našeho lídra, tvrdí Podněstří. Provokace, vzkázal Kyjev
idnes.cz | 15:04:00
Úřady moldavského separatistického regionu Podněstří obvinily ukrajinskou tajnou službu SBU z přípravy atentátu na vůdce podněsterských separatistů Vadima Krasnoselského. Útok, který podle nich ukrajinská tajná služba připravovala, měl mít údajně za následek velké množství obětí. SBU obvinění podněsterských úřadů označila za provokaci zinscenovanou Kremlem.


Křídlo jako spotřební věc? U Astonu Martin Valkyrie se mělo měnit po 40.200 km
Auto.cz | 14:50:00
Unikátní supersport měl mít původně dost specifický servisní plán, zahrnující i výměnu části karoserie.


Dětská autíčka pro milionáře na zamrzlém jezeře? Příležitost zazávodit nevynechal ani Tom Kristensen
Auto.cz | 13:54:00
Ačkoliv je na kabriolety ještě brzo společnost Little Car Company prezentovala své portfolio na ledové dráze během International Concours of Elegance. Navzdory jejich velikosti nejsou vůbec levné...


Rusko používá „Frankensteinovy“ tanky, naznačují velký problém armády
idnes.cz | 14:45:00
Na sociálních sítích se objevily snímky, které údajně ukazují ruské „Frankensteinovy“ tanky, které vznikají tím, že na sovětské obrněné transportéry MT-LB jsou montovány námořní kanóny. Podle britské vojenské rozvědky Rusové kvůli vysokým ztrátám posílají na Ukrajinu také šedesát let staré tanky T-62. Odborníci míní, že obojí může naznačovat problémy ruské armády.


Slavného novináře viní, že ho platí Moskva. Rozhovor mu dal i Lipavský
idnes.cz | 14:14:00
Ruskou opoziční komunitou hýbe kauza Alexeje Venediktova. Jeden z nejznámějších ruských novinářů čelí obvinění, že inkasoval stamiliony rublů od moskevské radnice, stejně jako nechvalně známé tváře ruské propagandy. Někdejší šéfredaktor liberální stanice Echo Moskvy se brání, že na spolupráci nevydělal ani kopějku.


Plzeňský kraj přehodil přípravu klíčové trati na sousedy, nemá lidi
idnes.cz | 14:06:00
Plzeňský kraj dalece překročil lhůty pro rozhodování o umístění modernizované trati z Plzně do Německa přes Domažlice. Vloni koncem listopadu se proto železničáři na kraj obrátili s dotazem, kdy úřad v územním řízení rozhodne. Nyní je jasné, že se tak nestane a že o stavbě potřebné zejména pro nákladní dopravu bude rozhodovat sousední Jihočeský kraj. Prý kvůli vytíženosti úředníků.


Za smrt dvou silničářů dostal šofér náklaďáku tři roky vězení a zákaz řízení
idnes.cz | 13:57:00
Okresní soud v Uherském Hradišti vynesl rozsudek nad polským řidičem nákladního vozu, který podle obžaloby předloni v srpnu při nehodě u Kunovic zavinil smrt dvou silničářů. Za usmrcení z nedbalosti dostal tříletý trest ve věznici s ostrahou a pětiletý zákaz řízení.


Soud řidiči za srážku s vězeňským autobusem potvrdil podmínku, peněžitý trest zrušil
idnes.cz | 13:30:00
Miroslavu Kolocovi, který se se svým tahačem v květnu 2019 srazil s vězeňským autobusem, potvrdil ve čtvrtek odvolací soud tříletou podmínku s pětiletým odkladem. Soud Kolocovi sice zrušil peněžitý trest ve výši 84 600 korun, sedmiletý zákaz řízení ale nadále platí. Při nehodě zemřel třiadvacetiletý dozorce a dalších 14 lidí se zranilo.


KOMENTÁŘ: Báječná léta s „netvorem“. Hodnoťme Zemanovu éru, až usedne prach
idnes.cz | 13:00:00
Desetiletá národní katastrofa skončila. Alespoň to tak z mediálního loučení s érou Miloše Zemana vypadá, o sociálních sítích ani nemluvě. Jak moc je to realistický obraz?, zamýšlí se komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Lupiči se zbraní v ruce přepadli benzinku, při útěku poztráceli peníze
idnes.cz | 12:58:00
Policie chytila dvojici, která dva dny před loňským Štědrým dnem vyloupila čerpací stanici v pražských Košířích. Jeden z pachatelů přitom zaměstnankyni hrozil zbraní. Vystrašená žena jim dala hotovost a kartony cigaret. Před odchodem také vzali mobil zákazníkovi benzinky. Pak se dali na útěk, po cestě ztráceli bankovky i mince. Zanechané stopy vedly k jejich dopadení.


Pentagon blokuje sdílení důkazů o zločinech Rusů, obává se precedentu
idnes.cz | 12:44:00
Pentagon brání administrativě prezidenta Spojených států Joea Bidena sdílet s Mezinárodním trestním soudem v Haagu důkazy o ruských zločinech spáchaných na Ukrajině. Ve středu to uvedl list The New York Times s odkazem na současné i bývalé představitele amerického ministerstva obrany.


Narušení dominance dolaru v obchodu s ropou
Kurzy.cz | 15:38:17
Mezinárodní sankce vůči Rusku začaly narušovat desítky let trvající dominanci dolaru v mezinárodním obchodu s ropou, protože většina obchodů s Indií, hlavním ruským odbytištěm ropy z moře, byla vypořádána v jiných měnách.


Hledáte konzervativní investici? Sázkou takřka na jistotu je umění, ale i zemědělství
Kurzy.cz | 15:12:25
Nejen v období turbulencí na finančních trzích se ukazuje, jak pozitivní vliv na dlouhodobé zhodnocení investičního portfolia mají alternativní investice. Trhy s nimi totiž zpravidla nekorelují s vývojem cen akcií, dluhopisů nebo komodit...


Žádné škrty, vyšší daně. Biden tahá peníze z miliardářů, korporací a investorů
idnes.cz | 12:07:00
Joe Biden představil své plány, které se týkají amerických veřejných rozpočtů. Dodatečné příjmy do nich by rád získal skrze vyšší zdanění amerických miliardářů. Počítá hlavně s navýšením daňových sazeb z kapitálových zisků, které by se mohly dokonce zdvojnásobit. Opatření by se tak mohla dotknout také investorů nebo velkých korporací.


Město se domluvilo s investorem na zabezpečení areálu Carimex a posunutí dílčích termínů. Termín demolice se nemění
Kurzy.cz | 15:04:08
Radní města Plzně projednali posunutí dílčích termínů v rámci loni uzavřené dohody s investory, kteří chtějí stavět na pozemcích pod nezkolaudovanou budovou Carimex na Rokycanské ulici. Na termín faktického odstranění sedmipatrového zdevastovaného obje...


Slib a projev nového prezidenta Petra Pavla (video)
Kurzy.cz | 15:00:00
Vrátím důstojnost, respekt, slušnost a další hodnoty, na které se rezignovalo, řekl Petr Pavel v prvním projevu poté, co složil prezidentský slib. Česká společnost není příliš rozdělená, pouze si zvykla víc mluvit o tom, co ji rozděluje, míní nová hlava&h


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 09.03.2023
Kurzy.cz | 14:28:20
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 8.3.Změna9.3. Americký dolar USD 1 22.3790 0.00%22.3780...


Umělá inteligence pomáhá snižovat nezaměstnanost a zvyšovat efektivitu
Kurzy.cz | 14:14:13
Výsledky Českého statistického úřadu z března 2023 ukazují, že trend ve stagnaci a snižování nezaměstnanosti v České republice pokračuje. Míra nezaměstnanosti podle aktuálních dat ČSÚ ve věkové skupině 15–64letých meziročně stagnovala na hodnotě 2,2 %.


Česko navyšuje výrobu dělostřelecké munice. Za jak dlouho vystřílí Ukrajinci to, co vyrobíme za rok?
iHned.cz | 16:00:21
Ještě než skončí březen, rozjede zbrojovka STV Group ve svém závodě v Poličce novou linku na výrobu velkorážové munice. To je dobrá zpráva pro českou i ukrajinskou armádu. V areálu, kde se munice a zbraně vyrábějí od roku 1920, se nově bude moci...


Záhada Nord Stream. Vyhodili ho do vzduchu Ukrajinci, Rusové, Američané, nebo někdo jiný?
iHned.cz | 16:00:21
Po výbuších plynovodu Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři z loňského září se okamžitě začalo spekulovat, kdo je nechal vyhodit do povětří. Během necelého půl roku, který od výbuchů uplynul, je teorií o možných vinících hned několik. Poslední z nich...


Z námořníka je jediný romský učitel školy, kam chodí děti ze zpustlého sídliště. „Snažím se je povzbudit,“ říká
iHned.cz | 16:00:22
Před dvaceti lety musel Marian Dancso opustit práci, kterou si zamiloval. Jako námořník se na nákladních lodích několik let plavil po Labi a Severním moři. „Sloužil jsem na tankerech, které převážely chemikálie, benzin, naftu. Hodně času jsem...


Dvacet let prezidentského trapna aneb Poškozená země vs. nová naděje
iHned.cz | 16:00:22
Pokud se člověk ohlédne za tím, čím za posledních dvacet let pomohli prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman této republice, nebude to veselá bilance. Vlastně lovím v paměti, jaké jejich vize se chytly, čím a k čemu národ inspirovali a zda nechali...


Jasně podceněná akcie? Bez trpělivosti a vypracovaných domácích úkolů slavné investory radši nekopírujte
iHned.cz | 16:00:22
Najít v nekonečných seznamech akcií obchodovaných na světových burzách ty, které zajistí vysoce nadprůměrný výnos, to je svatý grál všech investorů. Největší růst zhodnocení zajistí pochopitelně ty, které jsou z nějakého důvodu podceněné. Třeba...


Den ve znamení slavnostní inaugurace prezidenta Petra Pavla
Kurzy.cz | 12:18:42
Petr Pavel složí dnes inaugurační slib, kterým začne jeho funkční období. Stane se tak při společné schůzi obou komor Parlamentu ve Vladislavském sále Pražského hradu. Slavnostní ceremoniál začne ve 14:00.


EU investuje více než 116 milionů eur do strategických projektů v oblasti ochrany přírody, životního prostředí a klimatu. - Program LIFE
Kurzy.cz | 12:06:57
Komise dnes oznámila investice ve výši více než 116 milionů eur na strategické projekty nového programu LIFE.


Smlouva o sociálním zabezpečení mezi Českou republikou a Mongolskem
Kurzy.cz | 11:59:00
Smlouva o sociálním zabezpečení mezi Českou republikou a Mongolskem, podepsaná dne 20. 5. 2019 (dále jen „Smlouva“), vstoupila v platnost dne 1. 3. 2023. K její aplikaci byl sjednán prováděcí dokument – Správní ujednání k provádění Smlouvy o sociálním ...


Kriminalita v Moravskoslezském kraji v roce 2022 - bylo spácháno 21 884 registrovaných trestných činů, což bylo o 22,5 % více než v před rokem
Kurzy.cz | 10:54:05
Podle předběžných údajů Policejního prezidia České republiky bylo v Moravskoslezském kraji během roku 2022 spácháno 21 884 registrovaných trestných činů, což bylo o 22,5 % více než před rokem. Objasněno bylo 11 390 skutků a objasněnost tak dosáhla...


Zemědělská nej... kraje Vysočina v roce 2022
Kurzy.cz | 10:54:00
Pro Vysočinu je zemědělství tradičním odvětvím. O tom svědčí nejlépe výčet některých statistických nej…, která vyplývají z porovnání všech krajů České republiky v posledních letech. Údaje Českého statistického úřadu charakterizují Vysočinu jako...


Má teď smysl koupit ojetinu? Zánovní auta sice chybí, plusem je ale silná koruna
aktuálně.cz | 15:03:00
Tak dostupná jako před covidem už ojetá auta nebudou nikdy. Další prudké výkyvy cen však nehrozí a kurz koruny zlevňuje dovoz.


Energetický úřad se obává návratu "energošmejdů". Řeší stále více stížností občanů
aktuálně.cz | 14:43:00
Podle úřadu vzrůstající trend napovídá tomu, že se po loňském útlumu nepoctiví zprostředkovatelé vracejí "na scénu".


Záznam: Inaugurace Petra Pavla
aktuálně.cz | 14:04:00
Zvolený prezident Petr Pavel na společné schůzi obou komor parlamentu ve Vladislavském sále složí předepsaný slib hlavy státu. Sledujte živé vysílání.


Koruna nadále kraluje. Kde Češi ušetří? V Německu u ojetin i last minute zájezdů
Denik.cz | 15:45:00
Silná česká koruna působí částečně protiinflačně. Čechům zvýhodňuje nákupy i pobyty v zahraničí. Ojetá auta z Německa jsou o desetitisíce korun levnější než před rokem. Zpevněná měna také zlevňuje dovoz do země.


Outfit v českých barvách. První dáma Eva Pavlová oblékla šaty návrhářky ze Zlína
Denik.cz | 15:29:00
Během dnešní inaugurace nového českého prezidenta Petra Pavla se pozornost obrací i k nové první dámě Evě Pavlové. Na slavnostní oběd s bývalým prezidentem Milošem Zemanem si oblékla šaty od přední české návrhářky Zuzany Kubíčkové, rodačky ze Zlína.


Pavel na inauguraci: Slova o (ne)rozdělené společnosti, slušnosti i jeho plánech
Denik.cz | 15:20:00
Česká společnost není příliš rozdělená, pouze si zvykla víc mluvit o tom, co ji rozděluje. Těmito slovy doprovodil nový český prezident Petr Pavel svou čtvrteční inauguraci. Výsledek prezidentských voleb podle něj ukázal, že lidé v Česku dávají přednost pravdě a slušnosti před nenávistnými útoky a překrucováním reality. Dal také příležitost k návratu hodnotové politiky, míní.


OBRAZEM: Letňanským výstavištěm burácely silné motory
Denik.cz | 15:00:00
První březnový víkend se konala 23. Výstava motocyklů, čtyřkolek a příslušenství. Součástí veletrhu byla i expozice custom staveb a přestaveb Bohemian Custom Motorcycles. Návštěvníci tak mohli vidět nejlepší stavitele těchto motocyklů nejen z ČR, ale i dalších evropských zemí. Pět hal letňanského výstaviště zaplnily motocykly, skútry, čtyřkolky, sportovní a závodní motocykly, přípojná vozidla k motocyklům, díly a příslušenství, doplňky. A také módní přehlídka stylového oblečení na motorky, tentokrát u značky Harley-Davidson. 


Je nebezpečný. TikTok opouštějí ministerstva, riziko hrozí i běžným občanům
Denik.cz | 14:07:00
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před užíváním sociální sítě TikTok. Označil ji za bezpečnostní hrozbu. Podle něj je nástrojem špionáže Číny. Kromě státních institucí hrozí riziko zneužití informací i od běžných občanů.


Není naděje, že bychom dokázali uhlí do roku 2030 nahradit. Mírný deficit ve výrobě elektřiny nemusí vadit
Hospodářské noviny | 17:00:02
Roky 2030 či 2033 v současnosti nejčastěji zaznívají jako termíny pro konec uhelné energetiky v Česku. Podle šéfa strategie poradenské společnosti EGÚ Brno Michala Macenauera je zcela nereálné, aby se do té doby podařilo výkon...


Česko chystá novou energetickou koncepci. Má se stát jadernou velmocí a část elektřiny dovážet
Hospodářské noviny | 17:00:02
Stát se chystá na masivní výstavbu nových jaderných bloků. Ani tyto ambiciózní plány ovšem nemusí Česku zajistit dostatek elektřiny po odchodu od uhlí.


Vyšší příspěvek pro rodiče, kteří se u dítěte vystřídají. Stát hledá cesty, jak splnit domácí úkol
Hospodářské noviny | 17:00:03
Rodičovský příspěvek čekají letos změny. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je potřeba ho navýšit. Zbývá mu se ale ještě vypořádat s dávkou navíc, která má motivovat zejména otce, aby se zapojili do výchovy dětí a dali...


Česko navyšuje výrobu dělostřelecké munice. Za jak dlouho vystřílí Ukrajinci to, co vyrobíme za rok?
Hospodářské noviny | 17:00:03
Ještě než skončí březen, rozjede zbrojovka STV Group ve svém závodě v Poličce novou linku na výrobu velkorážové munice. To je dobrá zpráva pro českou i ukrajinskou armádu. V areálu, kde se munice a zbraně vyrábějí od roku 1920, se nově bude moci...


Záhada Nord Stream. Vyhodili ho do vzduchu Ukrajinci, Rusové, Američané, nebo někdo jiný?
Hospodářské noviny | 17:00:03
Po výbuších plynovodu Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři z loňského září se okamžitě začalo spekulovat, kdo je nechal vyhodit do povětří. Během necelého půl roku, který od výbuchů uplynul, je teorií o možných vinících hned několik. Poslední z nich...


Z námořníka je jediný romský učitel školy, kam chodí děti ze zpustlého sídliště. „Snažím se je povzbudit,“ říká
Hospodářské noviny | 17:00:03
Před dvaceti lety musel Marian Dancso opustit práci, kterou si zamiloval. Jako námořník se na nákladních lodích několik let plavil po Labi a Severním moři. „Sloužil jsem na tankerech, které převážely chemikálie, benzin, naftu. Hodně času jsem...


Dvacet let prezidentského trapna aneb Poškozená země vs. nová naděje
Hospodářské noviny | 17:00:03
Pokud se člověk ohlédne za tím, čím za posledních dvacet let pomohli prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman této republice, nebude to veselá bilance. Vlastně lovím v paměti, jaké jejich vize se chytly, čím a k čemu národ inspirovali a zda nechali...


Jasně podceněná akcie? Bez trpělivosti a vypracovaných domácích úkolů slavné investory radši nekopírujte
Hospodářské noviny | 17:00:04
Najít v nekonečných seznamech akcií obchodovaných na světových burzách ty, které zajistí vysoce nadprůměrný výnos, to je svatý grál všech investorů. Největší růst zhodnocení zajistí pochopitelně ty, které jsou z nějakého důvodu podceněné. Třeba...


Poláci předali Ukrajině slíbené Leopardy a vycvičili posádky. Se Slováky se shodují i na předání MiGů
Hospodářské noviny | 17:00:04
Polsko předalo Ukrajině zbývajících deset ze 14 přislíbených tanků Leopard 2 německé výroby. Ukrajinští vojáci zároveň ukončili v Polsku výcvik v jejich ovládání. Polské televizi TVP Info to řekl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. První tanky...


Rekordní rok pro české aukční síně. Loni se v nich prodala umělecká díla za 1,6 miliardy
Hospodářské noviny | 17:00:04
Dva zájemci ve finále licitují během květnové aukce Galerie Kodl o obraz Bohumila Kubišty Staropražský motiv z roku 1911. Jeden přihazuje přímo v sále a druhý draží přes telefon. Z vyvolávací částky 25 milionů korun se už cena dostala přes sto...


Seriály tlačí diváka do kómatu, my sázíme na sdílený filmový zážitek
Respekt | 15:20:30
S Václavem Kadrnkou, členem skupiny filmařů, kteří budou provozovat pražské kino AtlasPrvní prezidentský projev Petra Pavla: Budu pracovat hlavně v podhradí
Reflex | 16:00:00
Petr Pavel složil ve Vladislavském sále Pražského hradu prezidentský slib a zahájil tím své pětileté funkční období. Ceremoniálu se účastní poslanci, senátoři, členové vlády, hejtmani a další ústavní činitelé a čestní hosté.Po složení slibu pronesl svůj první prezidentský projev, který přinášíme v celém znění.


Petr Havlík: Civilní rozměr naplňování prezidentského mandátu přináší kupodivu voják
Reflex | 15:00:00
Odchodem Miloše Zemana a jeho kamarily se uzavírá více než třicetiletá etapa novodobé české státnosti po pádu železné opony. Václav Havel byl takřka ve všech směrech jiným prezidentem než Václav Klaus a Miloš Zeman, ale všichni tři byli tak či onak produkty své doby.


Jaký druh steliva je pro vaši kočku nejlepší?
Reflex | 17:01:47
Výběr správného kočičího steliva se může zdát jako náročný úkol. Na trhu se totiž nachází opravdu velké množství různých druhů steliv pro kočky, ze kterých musíte vybrat to, které bude vaší kočce vyhovovat. Spoustě majitelům koček tak mnohdy nezbývá nic jiného, než zvolit metodu pokus – omyl. Ačkoliv je tedy každá kočka jiná a může mít své vlastní preference, existují určitá obecná „pravidla“, které vám pomohou zvýšit pravděpodobnost úspěšného výběru. Pojďme se na ně podívat.


Standarta vyměněná za trenýrky se vrátila na Hrad
Tiscali-zprávy | 15:26:23
Na Pražský hrad se ve čtvrtek vrátila prezidentská standarta, kterou v roce 2015 skupina Ztohoven vyměnila za rudé trenýrky na protest proti politice tehdejšího prezidenta Miloše Zemana.


Rovnátka – kdy o nich uvažovat?
Tiscali-zprávy | 14:54:43
Zubní rovnátka představují citlivý a účinný způsob léčby i vážných nedokonalostí chrupu u dětí, dospívajících i dospělých. Rovnátka přitom již dávno nejsou synonymem pro nevzhledné a nepohodlné dráty, které pacient musí ve svých ústech trpět po několik let. Zároveň, díky moderním technologiím klesá potřeba trhání zubů či opakovaných návštěv o ordinacích ortodontisty.


Složil slib, podal ruku, podepsal. Petr Pavel se stal prezidentem
Tiscali-zprávy | 14:26:31
Česko má nového prezidenta.


Brány se otvírají. Petr Pavel je na Hradě, schyluje se k inauguraci
Tiscali-zprávy | 13:02:03
Petr Pavel ve čtvrtek v poledne přijel na Pražský hrad, kde složí prezidentský slib.


Pavel Česko vrátí do evropského proudu. Zeman polarizoval, píší v zahraničí
idnes.cz | 17:53:45
„Jde o výměnu rozporuplného vůdce, který prosazoval užší vztahy s Čínou, za člověka prosazujícího pevnější transatlantické vazby,“ píše Bloomberg o změně na Pražském hradě. Inauguraci Petra Pavla označuje za „posun čela české politiky“ po působení Miloše Zemana, jenž si svou podporou Pekingu a Moskvy znepřátelil spojence v EU. Pavlova nástupu si všímají i další média.


Kvůli inauguračnímu razítku se na Pražském hradě stála fronta
idnes.cz | 17:44:00
Poštovní úřad na Pražském hradě zažil v den inaugurace nového prezidenta nebývalý nápor. Lidé stáli frontu, aby si na pohlednice nebo do památníku otiskli speciální razítko. Pošta také prodávala speciální aršík známek s motivem Hradčan a tematické obálky. Lidé razítko brali jako upomínku na tento den i jako symbol výletu do Prahy.


Lotyšská vláda zabavuje auta opilým řidičům, posílá je vojákům na Ukrajinu
idnes.cz | 17:36:00
Lotyšsko letos začalo zabavovat vozy opilým řidičům. Odstavná parkoviště se brzy začala plnit, a tak vláda přišla s neotřelým nápadem. Už v únoru navrhla, aby se auta posílala vojákům a lékařům na Ukrajinu. Nyní se první „várka“ vydala na svou novou misi. Ve sněhové vánici přívěs odvezl sedm aut.


Jako na koncertě. Petr Pavel byl hrdinou nádvoří, rozdával podpisy i selfie
idnes.cz | 17:26:00
Na třetím nádvoří Pražského hradu i Hradčanském náměstí byla od rána atmosféra jako na koncertě populární hudby. Nového prezidenta přijeli podpořit lidé z celé republiky. Vítali ho jako celebritu, řada z nich si s ním chtěla potřást rukou. Petr Pavel se jim snažil vyhovět, rozdal několik podpisů, stihl i „selfie“. První dámu Evu Pavlovou pak dojala píseň Časy se mění.


Muž nutil spoluvězně, aby si na své jméno nechali posílat balíčky s drogami
idnes.cz | 16:36:00
Policisté obvinili dva muže a jednu ženu z distribuce drog do příbramské věznice a z maření výkonu úředního rozhodnutí. Jeden z mužů, který zřejmě operaci organizoval prostřednictvím telefonních hovorů, je také podezřelý z vydírání. Hrozí jim až pětiletý trest vězení.


První den nové první dámy: převleky, slzy na balkoně a uznání od manžela
idnes.cz | 16:19:00
Eva Pavlová prožila hektický den plný emocí. Inaugurace pro ni znamenala být po boku manžela Petra Pavla a podporovat ho při všech oficialitách. Emoce dala najevo slzami při zpěvu na balkoně Hradu. Nový prezident její podporu ocenil při projevu ve Španělském sále a nastínil, že se bude mimo jiné věnovat tématům prevence vážných onemocnění, problematikou péče či rovnosti žen.


Kdo má odvahu a neuspěje, posouvá společnost, řekla na Hradě Nerudová
idnes.cz | 16:12:00
Ekonomku Danuši Nerudovou, která dorazila na inauguraci Petra Pavla, nejvíce zaujalo, když nový prezident mluvil o lidech, kteří neváhají to znovu a znovu zkoušet. „Nejdůležitější bylo, že zaznělo něco o odvážných lidech, kteří třeba neuspějí. Je třeba, abychom si těchto lidí vážili a podporovali je,“ řekla Nerudová ve Vladislavském sále Pražského hradu.


Mladý řidič kličkoval ve sdíleném autě, strážníkům přiznal patnáct piv
idnes.cz | 15:39:00
V Krymské ulici v Praze 10 si strážníci všimli auta s nebezpečným stylem jízdy, řidiče sdíleného vozidla proto zastavili. Jednadvacetiletý muž, ze kterého byl silně cítit alkohol, jim nejprve tvrdil, že opilý není, poté uvedl dvě piva. Po dechové zkoušce jich nakonec přiznal mnohonásobně víc.


Vrahové a znásilňovači sedí ve vězení se ženami. Stačí, že se cítí „trans“
idnes.cz | 15:00:00
Těžcí zločinci v Kanadě dobře pochopili, že jim stát nabízí úžasnou šanci, aby za mřížemi byli králi chodby i vězeňského dvora, ale po nocích třeba také kavalců svých spoluvězeňkyň.
Ano, spoluvězeňkyň. Stačí, když řeknou, že i oni se cítí vlastně jako ženy. Slovo transgender je kouzelný klíč, který jim otevírá cestu z drsných mužských kriminálů do ženských.


OBRAZEM: Přítel po boku či hokejista. Na inauguraci dorazily i celebrity
idnes.cz | 14:45:00
Podobně jako do volebního štábu, také na inauguraci dorazily slavné osobnosti, aby zvolenému prezidentu Petru Pavlovi vyjádřili podporu. Chybět nesměl „přítel po boku“ Petr Kolář, podporovatelé, ale také například režisér Jan Hřebejk, hokejista Jiří Hrdina, herci Bolek Polívka či Eva Holubová. Na slavnostní ceremoniál přišli také další významní současní či bývalí státníci.


Stačí, aby byl slušný a nerozděloval nás, přejí si lidé od nového prezidenta Petra Pavla
iHned.cz | 18:00:14
Tisíce lidí z celé republiky zaplnily třetí nádvoří Pražského hradu, aby mohly být co nejblíže inauguraci čtvrtého českého prezidenta – Petra Pavla. Ten po deseti letech nahradil na Hradě Miloše Zemana, během jehož prezidentského projevu ve...


Není naděje, že bychom dokázali uhlí do roku 2030 nahradit. Mírný deficit ve výrobě elektřiny nemusí vadit
iHned.cz | 18:00:14
Roky 2030 či 2033 v současnosti nejčastěji zaznívají jako termíny pro konec uhelné energetiky v Česku. Podle šéfa strategie poradenské společnosti EGÚ Brno Michala Macenauera je zcela nereálné, aby se do té doby podařilo výkon...


Česko chystá novou energetickou koncepci. Má se stát jadernou velmocí a část elektřiny dovážet
iHned.cz | 18:00:14
Stát se chystá na masivní výstavbu nových jaderných bloků. Ani tyto ambiciózní plány ovšem nemusí Česku zajistit dostatek elektřiny po odchodu od uhlí.


Vyšší příspěvek pro rodiče, kteří se u dítěte vystřídají. Stát hledá cesty, jak splnit domácí úkol
iHned.cz | 18:00:14
Rodičovský příspěvek čekají letos změny. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je potřeba ho navýšit. Zbývá mu se ale ještě vypořádat s dávkou navíc, která má motivovat zejména otce, aby se zapojili do výchovy dětí a dali...


Rekordní rok pro české aukční síně. Loni se v nich prodala umělecká díla za 1,6 miliardy
iHned.cz | 18:00:17
Dva zájemci ve finále licitují během květnové aukce Galerie Kodl o obraz Bohumila Kubišty Staropražský motiv z roku 1911. Jeden přihazuje přímo v sále a druhý draží přes telefon. Z vyvolávací částky 25 milionů korun se už cena dostala přes sto...


"Nemáme nic, personál umírá. Je to hova**na." Video s ruskými vojáky vyvolalo bouři
aktuálně.cz | 16:30:00
Celá četa byla podle slov velitele nečekaně převezena na frontu v Doněcku, kde bez jakýchkoliv informací museli přepadat vesnice.


Musíme vědět, co od státní správy chceme, říká superúředník Jindřich Fryč
Denik.cz | 16:17:00
Je úředníků moc a kdo to určí? Na tuto otázku hledají vládnoucí garnitury odpověď už od vzniku České republiky. ODS slibovala před volbami anulovat třináct procent míst, tedy propustit asi deset tisíc lidí. Zatím jich Fialova vláda zrušila 800. Co na to nejvyšší státní tajemník Jindřich Fryč, který je ve funkci „superúředníka“ od loňského listopadu?


Dodávka na Děčínsku kličkovala mezi spuštěnými závorami. Řidiče hledá policie
Denik.cz | 16:11:00
/VIDEO/ Neuvěřitelně riskantně se choval řidič dodávky tento týden v Rybništi. Pravděpodobně se mu nechtělo čekat než projede vlak a prokličkoval mezi spuštěnými závorami. Nyní jej hledá policie.


Princ a princezna. Děti Harryho a Meghan získaly oficiální královské tituly
Denik.cz | 15:59:00
Děti prince Harryho a jeho manželky Meghan jsou nově na oficiálních stránkách královské rodiny oficiálně uváděny jako princ a princezna, informoval server BBC News. Stalo se tak den poté, co vévoda a vévodkyně ze Sussexu oznámili, že jejich dcera Lilibet byla pokřtěna a poprvé v souvislosti s ní použili titul princezna.


Projev Petra Pavla: Experti ocenili nekonfliktnost i apel na snahu nevzdávat se
Denik.cz | 15:50:00
Politology zaujal v inauguračním projevu nového prezidenta Petra Pavla apel na snahu poučit se z neúspěchu, nemalomyslnět a zkoušet věci znovu. Stanislav Balík i Ladislav Mrklas také v komentářích pro ČTK ocenili, že Pavel si na rozdíl od svého předchůdce Miloše Zemana nevyřizoval účty. Balík projev obsahově označil za zajímavý mix témat a poukázal na to, že Pavel příliš nezmiňoval vnitrostátní politiku. Podle Mrklase je to tak v pořádku, protože prezident by měl vnitrostátní politiku komentovat jen obecně a umírněně.


Po Latovi Kopecký. Ostravskou univerzitu už vede nový rektor, jaké má plány
Denik.cz | 15:35:00
Ostravskou univerzitu vede od prvních březnových dní nový rektor Petr Kopecký. Ve funkci vystřídal po osmi letech Jana Latu, který se nyní coby lékař věnuje mimo jiné ambulantní praxi.


Do čela Daktely přechází Skaba, Baar se zaměří na rozvoj produktů
lupa.cz | 18:46:33
Softwarová společnost Daktela, která poskytovala například IT systém pro call centrum Chytré karantény, mění vedení. Novým CEO se stal Martin Skaba. V této funkci nahradí jednoho ze dvou zakladatelů společnosti Richarda Baara. Ten se bude věnovat strategickému řízení firmy a rozvoji produktů.


Stát poskytne 1,3 miliardy na investice do startupů zabývajících se moderními technologiemi
lupa.cz | 15:55:32
Český stát pošle 1,3 miliardy korun do podpory zdejších startupů zabývajících se moderními obory s vysokou přidanou hodnotou jako jsou umělá inteligence, mikroelektronika nebo zdroje energií. Prostředky budou poskytnuty z Národního plánu obnovy a bude je rozdělovat Evropský investiční fond (EIF).


Maluje líp než Gott? Uličník ze 4TETu ukázal své obrazy, je o ně zájem
revue.idnes.cz | 16:00:00
Tenor David Uličník (51) z pěveckého uskupení 4TET vděčí covidu za to, že se z něj stal malíř. V době, kdy se nesmělo koncertovat a zpěváci měli prázdné diáře, se naplno pustil do malování obrazů a koníček ho začal živit. Teď část svých děl poprvé veřejně vystavil.


Nový Airstream Caravel 16RB je malý karavan s tradičním vzhledem a bohatou výbavou
Auto.cz | 18:55:00
Tradiční americký výrobce karavanů se pochlubil novinkou, která nabízí tradiční vzhled a komfort i na malém půdorysu.


BMW chce vypínat displeje, když na ně řidič kouká moc dlouho
Auto.cz | 17:59:00
Mnichovská automobilka BMW požádala o patent na systém hlídající pozornost řidiče. Systém by vypnul displej na palubní desce, pokud by rozeznal, že na něj řidič hledí příliš dlouho.


Prahou projela spanilá jízda motorkářů na podporu Petra Pavla
Auto.cz | 16:52:00
Prahou dnes projela více než stovka motorkářů při příležitosti inaugurace nového prezidenta Petra Pavla. Akci pořádal klub Harley-Davidson Praha. 


Tahle Mazda MX-5 ukrývá zajímavé překvapení, motor z Chevroletu Camaro
Auto.cz | 15:54:00
Světle modrá Mazda MX-5 druhé generace s motorem V8 je prakticky dokonalý sleeper.


ČR svolává schůzku ministrů dopravy EU kvůli emisím z aut
Auto-iDNES.cz | 17:00:00
Česká republika svolává na pondělí 13. března do Štrasburku schůzku skupiny ministrů dopravy zemí Evropské unie kvůli současným sporům o emise z automobilové dopravy. Potvrdil to mluvčí ministerstva dopravy Filip Medelský. Sejdou se na ní ministři států, které mají výhrady k navržené podobě emisní normy Euro 7.


Počet mrtvých na silnicích je nižší než před pandemií
Kurzy.cz | 17:53:34
Evropská komise zveřejnila předběžné údaje o smrtelných nehodách na silnicích za rok 2022. V loňském roce p...


Jaký je vlastně býčí příběh pro americké akcie?
Kurzy.cz | 17:31:04
Zakladatel společnosti Trivariate Adam Parker hovořil na CNBC o vývoji v americké ekonomice a na trzích. Začal ale pohledem na Apple. Tomu se totiž podle svých slov poslední dobou více věnoval a zaujalo ho, že během posledních deseti let čistý zisk tét...


Evropské akcie válcují ty na Wall Street. Otázkou je, na jak dlouho / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 6. 3. 2023
Kurzy.cz | 17:17:01
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 6. 3. 2023.


Povinnosti a pravomoce prezidenta Petra Pavla jako vrchního velitele ozbrojených sil
Kurzy.cz | 17:14:45
Česko má nového prezidenta, armáda má nového vrchního velitele ozbrojených sil. Vojáci ho při inauguraci doprovodili tradičními výstřely ze speciálních salvových kanonů. Petr Pavel je sice armádní generál ve výslužbě, jeho role prezidenta je ale ve vzt...


Studenti MU si vyzkoušeli, jak vypadá jednání OSN
Kurzy.cz | 17:14:42
Studenti fakulty sociálních studií uspořádali o víkendu konferenci FSS MUN, která simuluje jednání Organizace společných národů (OSN). Řešili tematiku klimatické krize, rozvoje ekonomiky i lidských práv.


Dolar mírně korigoval zisky z předchozích dní (Komentář)
Kurzy.cz | 16:41:28
Tuzemská
lednová bilance zahraničního obchodu skončila s přebytkem 9,5 mld. CZK (NSA), což
bylo za tržním očekáváním (13,1 mld. CZK). Po sezonním očištění tak
byl lednový výsledek (-2,5 mld. CZK) opět negativní poté, co
v prosinci zaznamenal zahraniční...


Pražská burza celý den klesala a uzavřela na minimech (Komentář)
Kurzy.cz | 16:39:10
Evropské burzy dnes většinou otevřely
poklesem, ale zbytek dne se snažily ztráty smazat. To ale nebyl osud pražské
burzy, která prakticky celý den jen klesala.
Z makrodat dnes snad stojí za
zmínku další porce čísel z amerického trhu práce. Na rozdíl o...


Národní překladatelská soutěž středoškoláků zná své vítěze
Kurzy.cz | 16:31:33
Ve čtvrtek 9. března vyhlásili pořadatelé českého kola překladatelské soutěže Juvenes Translatores jména vítězů a držitelů čestných uznání. Vítězkou se stala Klára Glosová z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě.


ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 2,5 % (9.3.2023)
Kurzy.cz | 16:28:55
Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 2,5 %. ...


Volné kapacity v ekonomice v podstatě nejsou - Taylor
Kurzy.cz | 16:26:23
John Taylor ze Stanford University na CNBC připomněl, že jím vytvořené pravidlo pro optimální výši sazeb tu je již asi třicet let. Americká centrální banka se k němu opakovaně přiklání a podle ekonoma mu věnuje pozornost i nyní.


Commission amends General Block Exemption rules to further facilitate and speed up green and digital transition - State aid
Kurzy.cz | 16:21:36
The European Commission has endorsed a targeted amendment to the General Block Exemption Regulation ('GBER') to further facilitate, simplify and speed up support for the EU's green and digital transitions.


Commission adopts Temporary Crisis and Transition Framework to further support transition towards net-zero economy - State aid
Kurzy.cz | 16:20:55
The European Commission has adopted today a new Temporary Crisis and Transition Framework to foster support measures in sectors which are key for the transition to a net-zero economy, in line with the Green Deal Industrial Plan.


Z prádelny je špičkové lékařské pracoviště. Olomoucký kraj do něj investoval milióny korun
Kurzy.cz | 16:18:28
Budova nyní bude sloužit novému účelu – provozu magnetické rezonance.


Mladaá Boleslav - V Klaudiánově nemocnici vloni hospitalizovali téměř 20 tisíc lidí
Kurzy.cz | 16:00:32
Klaudiánova nemocnice hospitalizovala v roce 2022 celkem 19 189 pacientů (v roce 2021 to bylo o téměř dva tisíce méně, 17 404) a 618 pacientů v oddělení následné péče. Ambulantně bylo ošetřeno 562 185 lidí, rok předtím ukázaly statistiky 488 778 ošetře...


Hypoteční sazby nepatrně klesly, stále jsou ale velmi vysoko. Výraznější propad se letos nečeká
Kurzy.cz | 15:58:47
Zdánlivě dobrá zpráva přišla na začátku března z hypotečního trhu. Úrokové sazby hypoték klesly nejvýrazněji za poslední dva roky. To by mohlo vypadat jako pozitivní, bohužel je nutno dodat podstatnou věc.


Náměstek Kozák se zúčastnil zasedání ministrů pro rozvoj ve Stockholmu
Kurzy.cz | 15:51:00
První náměstek MZV Jiří Kozák se ve dnech 8. – 9. března zúčastnil zasedání ministrů pro rozvoj členských zemí Evropské unie


Prezident Petr Pavel složil slib. Brzy zveřejní cíle pro prvních 100 dní ve funkci
Kurzy.cz | 15:16:00
Petr Pavel složil dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu prezidentský slib a zahájil tím své pětileté funkční období. Ceremoniálu se účastnili poslanci, senátoři, členové vlády, hejtmani a další ústavní činitelé a čestní hosté.


Do dozorčí rady společnosti Škoda Auto byli jmenováni noví členové
Kurzy.cz | 15:04:52
Mladá Boleslav, 9. března 2023 – Na zasedání dozorčí rady společnosti Škoda Auto byli dnes poprvé přítomni dva nově jmenovaní členové dozorčí rady a tři zvolení zástupci zaměstnanců.


Zelenější města odolná proti horku a suchu. Na podporu zelené infrastruktury jsme připravili př - MMR
Kurzy.cz | 14:10:49
Na revitalizaci zelených prostranství, ale i snížení dopadů klimatických změn ve městech a obcích cílí tři výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Žadatelé získají podporu například na výsadbu stromů, projekty zaměřené na hospodaře...


Komise navrhla balíček opatření k posílení bezpečnosti silničního provozu
Kurzy.cz | 14:00:14
V loňském roce přišlo na silnicích EU o život více než 20 000 lidí. Evropská komise zveřejnila návrh balíčku opatření k posílení bezpečnosti silničního provozu, včetně modernizace pravidel pro vydávání…


Většina absolventů si platí rekvalifikační kurz účetnictví sami
Kurzy.cz | 13:24:19
Uvažujete o rekvalifikačním kurzu účetnictví? Rekvalifikace už dávno není pouze výsadou nabídek úřadů práce pro nezaměstnané. Stále častěji kurzy absolvují lidé, kteří si chtějí rozšířit svou stávající kvalifikaci, nebo získat zcela nové znalosti.


O umělé inteligenci musíme přemýšlet jako o mimozemšťanovi - Petr Koubský, novinář
Kurzy.cz | 13:13:24
Hostem je Petr Koubský, novinář. Chatování s umělou inteligencí v mobilní aplikaci je nejnovější technologická móda. Novinář Petr Koubský se ale tímhle fenoménem zabývá mnohem déle a soustavněji než většina z nás. Hrajeme si my s umělou inteligencí, ne...


Pracovní program pro Erasmus+ na rok 2023: Komise navyšuje roční rozpočet a zaměřuje se na studenty a pracovníky z Ukrajiny
Kurzy.cz | 12:00:00
Komise dnes přijala revidovanou verzi pracovního programu pro Erasmus+ na rok 2023.


Ze Seattlu na Hradčany. Za Pavla sem budu létat víc, říká Čech žijící v USA
idnes.cz | 19:29:00
Inauguraci nového prezidenta Petra Pavla sledovali ve čtvrtek Češi i zahraniční turisté. Speciální výlet do Prahy si však udělal i Čech žijící dlouhodobě v zahraničí. Viktor Navara přiletěl ze Seattlu a na Hradčanské náměstí se vydal se svým otcem Ivanem. Oba tuto slavnostní událost silně prožívají. „Po zvolení Petra Pavla prezidentem už budu do Česka létat častěji,“ říká Viktor.


Nastane maďarský obrat? Orbán naznačil možné přehodnocení vztahů s Ruskem
Hospodářské noviny | 20:00:02
Maďarsko možná bude muset v budoucnu přehodnotit své výhodné vztahy s Ruskem kvůli změně geopolitické reality v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, naznačil ve čtvrtek maďarský premiér Viktor Orbán. Není jasné, zda Orbán, jehož spolupracovníci údajně...


Časem možná budeme muset přehodnotit vztahy s Ruskem, naznačil Orbán
idnes.cz | 19:00:00
Maďarsko možná bude muset přehodnotit své výhodné vztahy s Ruskem kvůli změně geopolitické reality po ruské invazi na Ukrajinu. Ve čtvrtek to naznačil maďarský premiér Viktor Orbán. Není jasné, zda tím Orbán, jehož tým údajně podniká technické přípravy setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, signalizoval možný obrat v politice.


Pavel v katedrále uctil svatováclavské relikvie, dočkal se řady požehnání
idnes.cz | 18:56:00
Petru Pavlovi v kapli sv. Václava při ekumenické modlitbě ve svatovítské katedrále požehnali reprezentanti katolické a evangelické církve i vrchní zemský rabín. Prezident poté uctil relikvie sv. Václava, hlavního patrona českých zemí, a prohlédl si Svatováclavský meč.


STALO SE DNES: Petr Pavel složil slib, Rusko modifikuje své transportéry
idnes.cz | 18:19:00
Česko má nového prezidenta. Ruská armáda na obrněné transportéry montuje námořní kanóny. Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář opustil svou funkci. Prezident Petr Pavel vrátil prezidentskou standartu na Pražský hrad. V Berlíně budou moci ženy nosit jen spodní díl plavek. Přinášíme přehled čtvrtečních událostí.


Inaugurace obrazem. Od krátkých kalhot po kravatu v ruských barvách
idnes.cz | 18:12:00
Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. První na inauguraci oblékl krátké kalhoty, druhého proslavilo nepíšící pero. A třetí muž v úřadu prezidenta čelil kritice kvůli kravatě s barvami ruské federace. Podívejte se na fotky z okamžiků, kdy předchozí českoslovenští a čeští prezidenti nastoupili do svého úřadu.


Nevyřizoval si účty, ocenili politologové první projev prezidenta Pavla
idnes.cz | 17:59:00
Projev čerstvě inaugurovaného prezidenta Petra Pavla ocenili politologové. Mluvil více o společnosti než o politice, apeloval na poučení se z neúspěchu a snahu zvednout se, jít dál a zkusit věci znovu. Zaujala také neobvyklost avizovaného plánu konkrétních cílů na prvních sto dní ve funkci, která u prezidenta v parlamentním režimu není příliš obvyklá.


Oprava trati na dva roky zastaví vlaky mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi
idnes.cz | 17:51:00
Od neděle 12. března se zhruba dva roky zastaví provoz vlaků mezi pražskými stanicemi Masarykovo nádraží a Dejvice. Důvodem je oprava trati mezi Bubny a Dejvicemi. V době výluky mají cestující pro přesun mezi stanicemi využít městskou hromadnou dopravu, řekl mluvčí Českých drah (ČD) Petr Pošta.


Nastane maďarský obrat? Orbán naznačil možné přehodnocení vztahů s Ruskem
iHned.cz | 20:00:18
Maďarsko možná bude muset v budoucnu přehodnotit své výhodné vztahy s Ruskem kvůli změně geopolitické reality v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, naznačil ve čtvrtek maďarský premiér Viktor Orbán. Není jasné, zda Orbán, jehož spolupracovníci údajně...


Zklidnění, důstojnost a pozitivní energie. Co čekají osobnosti od nového prezidenta?
aktuálně.cz | 19:02:11
Zvolený prezident Petr Pavel se ujímá úřadu. Osobnosti od něj očekávají návrat důstojnosti či odvahu nepodléhat většině, je-li to třeba.


Inaugurace očima občanů? Nádvořím zněl potlesk i uznání. Na někoho se pískalo
Denik.cz | 19:00:00
Přišli lidé různého naturelu a temperamentu. Část lidí, kteří na třetím nádvoří Pražského hradu sledovali inauguraci nového prezidenta Petra Pavla, pískali a volali 'fuj' v momentě, kdy se na instalované obrazovce zjevili jeho neúspěšný protikandidát Andrej Babiš či bývalý prezident Miloš Zeman. Jiní v takových chvílích naopak kroutili hlavou a říkali, že to je zbytečné, že přišli slavit, nikoli se vymezovat.


Stafordi živoří na vrakovišti v Kladně mezi odpadky. Živí se vlastními výkaly
Denik.cz | 18:33:00
/FOTOGALERIE/ Psi, kteří střeží areál autovrakoviště u bývalé huti Koněv v Kladně, mají odrazovat zloděje, místo respektu ale budí soucit. Dva američtí stafordšírští teriéři jsou uvězněni v kotcích, kde žijí mezi odpadky a pneumatikami. Nemají dostupné krmivo, vodu v jediném hrnci plnou špíny a leží ve vlastních výkalech, které z nouze dokonce pojídají. Případ řeší policie.


Pavlova inaugurace: Nerudová ocenila důstojnost, Babiš nechtěl projev komentovat
Denik.cz | 18:09:00
Ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová ocenila, že inaugurace nového prezidenta Petra Pavla byla důstojná a na rozdíl od roku 2018 se jí zúčastnili rektoři. Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl Pavlův projev příliš komentovat. Babiš s Pavlem prohrál v druhém kole prezidentské volby, Nerudová skončila v prvním kole třetí.


Připomeňme si hodnoty, které se začaly v poslední době citelně vytrácet
Respekt | 18:46:10
Petr Pavel složil slib a ujal se funkceKate NV skládá hudbu, jako by byla znovu dítětem
Respekt | 16:59:59
Výtvarné umění: Karolína Netolická zachcuje tvory napojené na jakési zvláštní vesmírné sílyZelenskyj nechce opustit pevnost Bachmut - západním náznakům navzdory
Respekt | 16:57:33
Šéf Wagnerovy skupiny tvrdí, že už dobyli východ města, Ukrajinci mluví o "posledních zoufalých pokusech"Chlast vypili, podlahu vytrhali, měděné dráty ze zdí vyrvali aneb Seznam věcí, které na Hradě ještě zbyly
Reflex | 18:30:00
Desetileté řádění Vráti Mynáře a obecně celé party kolem Miloše Zemana zanechalo na Pražském hradě nesmazatelnou stopu. Ona nesmazatelná stopa je patrně jedna z mála věcí, kterou na Hradě, popřípadě v Lánech tato parta zanechala, neboť všechno ostatní zmizelo.


12 skvělých aktů podle znamení zvěrokruhu. Líbí se vám to vaše?
Reflex | 18:10:00
Polský fotograf Arkadiusz Branicki vytvořil sérii dvanácti aktů, ve které každou z fotografovaných dívek stylizoval do znamení zvěrokruhu. Branicki zároveň miluje jednoduchost, proto snímky nejsou nikterak přestylizované, naopak se vyznačují spíše skromností a estetickou čistotou.


Kalousek v Reflexích: Prezidentu Pavlovi přeji úspěch, je to v zájmu nás všech
Reflex | 18:00:00
Politická kariéra odcházejícího prezidenta Miloše Zemana a předpověď, co můžeme čekat od nastupující hlavy státu Petra Pavla, byly tématem dnešního pořadu Reflexe Miroslava Kalouska a Marka Stoniše. Ten se postavil proti převládající atmosféře „kopání do prezidenta Zemana“ a prohlásil, že jeho politická kariéra nebyla jen černočerná. „Je na místě připomenout jeho zásluhu na tom, že od poloviny devadesátých let tady probíhal standardní souboj idejí mezi levicí a pravicí, a to díky tomu, že pozvedl jako předseda Českou stranu sociálně demokratickou,“ řekl. Miroslav Kalousek dodává, že kdyby Miloš Zeman nebyl zvolen prezidentem, za mnohé by si jej mohl vážit. Dokonce v nadsázce lituje, že současná vláda není aspoň z poloviny tak rozpočtově odpovědná jako někdejší vláda Miloše Zemana. „Sice vládla díky opoziční smlouvě, ale řadu kroků, které učinila, bych podpořil,“ vysvětluje.


Důchody táhnou Česko k okraji dluhové propasti, varuje rozpočtová rada
Tiscali-zprávy | 18:01:12
Nerovnováha důchodového systému je největší problém veřejných financí, upozorňuje v pravidelném čtvrtletním stanovisku Národní rozpočtová rada.


Je to po dvaceti letech úleva, říkají příznivci Petra Pavla, kteří se přišli podívat na inauguraci
E15-ekonomika | 18:30:00
Česká republika má nového prezidenta. Při slavnostní inauguraci složil Petr Pavel ve čtvrtek odpoledne prezidentský slib a ujal se úřadu. Ve svém prvním projevu přislíbil občanům, že bude pracovat zejména v podhradí. Dlouho plánovaná inaugurace proběhla v klidné atmosféře, v přímém kontrastu s posledními týdny prezidentské kampaně, které v lednu završil Pavel vítězstvím nad svým protivníkem Andrejem Babišem.


Neřešme v politice jen fake news, ale i influencery. Nejsou naivní, dělají tvrdý byznys
E15-ekonomika | 18:00:00
Řešíme vliv dezinformací na volby a jak jsou data lidí zneužívána v politických kampaních. Co se týče influencerů, unikají zatím pozornosti dohledových úřadů a často i novinářů. Jejich vliv na výsledek voleb přitom může být nemalý. Je načase pro tuhle šedou zónu stanovit jasnější pravidla a během voleb ji podrobněji hlídat.


Je to po dvaceti letech úleva, říkají příznivci Petra Pavla, kteří se přišli podívat na inauguraci
E15-politika | 18:30:00
Česká republika má nového prezidenta. Při slavnostní inauguraci složil Petr Pavel ve čtvrtek odpoledne prezidentský slib a ujal se úřadu. Ve svém prvním projevu přislíbil občanům, že bude pracovat zejména v podhradí. Dlouho plánovaná inaugurace proběhla v klidné atmosféře, v přímém kontrastu s posledními týdny prezidentské kampaně, které v lednu završil Pavel vítězstvím nad svým protivníkem Andrejem Babišem.


Neřešme v politice jen fake news, ale i influencery. Nejsou naivní, dělají tvrdý byznys
E15-politika | 18:00:00
Řešíme vliv dezinformací na volby a jak jsou data lidí zneužívána v politických kampaních. Co se týče influencerů, unikají zatím pozornosti dohledových úřadů a často i novinářů. Jejich vliv na výsledek voleb přitom může být nemalý. Je načase pro tuhle šedou zónu stanovit jasnější pravidla a během voleb ji podrobněji hlídat.


V Tel Avivu útočil palestinský terorista. Tři lidi zranil, policie ho zneškodnila
idnes.cz | 21:55:25
Střelba v Tel Avivu si ve čtvrtek večer vyžádala tři raněné, z nichž jeden je v kritickém stavu.
Podle agentury AP útočil Palestinec a policie se domnívá, že šlo o terorismus. Policisté na místě muže zneškodnili. Útok se odehrál v době zvýšeného napětí na Západním břehu Jordánu a také protestů proti soudní reformě.


Bývalý bankéř Goldman Sachs dostal deset let. Vyváděl peníze z fondu
idnes.cz | 21:44:00
Bývalého bankéře společnosti Goldman Sachs Rogera Ng odsoudili k deseti letům ve vězení za pomoc při převedení miliard dolarů z malajsijského státního investičního fondu 1MDB. Ng byl šéfem divize investičního bankovnictví banky v Malajsii a soud ho již loni uznal vinným.


Opozice vás donutí jíst červy! Polskem hýbe nezvyklá předvolební debata
idnes.cz | 20:58:00
Debata před nadcházejícími parlamentními volbami v Polsku se stočila na značně neobvyklé téma. Politici z vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) a opoziční Občanské platformy (PO) si totiž v posledních dnech vyměnili obvinění, že druhá strana chce výrazně omezit spotřebu masa a donutit obyvatele k jedení hmyzu, konkrétně červů. Obě partaje nařčení odmítají.


Zemanův Hrad stihl pronajmout prostory spřízněné firmě, smlouva je v registru
idnes.cz | 19:54:00
Ve středu, poslední den prezidentského mandátu Miloše Zemana, Pražský hrad kývl na pronájem svých prostor pro potřeby nadcházejících velikonočních trhů. Kontrakt, který získala firma Astacus, ve čtvrtek dopoledne zveřejnil registr smluv. Informaci přinesl portál Seznam Zprávy.


Tuto krásnou motorku pohání letecký osmiválec. Vznikla v Česku!
Auto.cz | 19:53:00
Letecké motory si občas úpravci vybírají k pohonu unikátních automobilů. Jeden český šikula však okolo leteckého motoru postavil motorku!


Česká republika má nového prezidenta. Petr Pavel se ujal úřadu
Kurzy.cz | 18:43:03
Nový prezident České republiky Petr Pavel složil ve čtvrtek 9. března 2023 slavnostní prezidentský slib a ujal se úřadu. Stalo se tak na společné schůzi obou komor Parlamentu ve Vladislavském sále, které se zúčastnili i členové české vlády včetně premi...


Řada západních firem nijak neomezuje své aktivity v Rusku. Jiné si kupují čas
iHned.cz | 22:00:20
Francouzský maloobchodní řetězec Auchan plánuje otevřít v Rusku nový obchod, v němž bude prodávat téměř výhradně výrobky vlastních značek. Zdvojnásobí tak svou přítomnost na trhu, kterému se mnoho jiných západních maloobchodních firem vyhýbá kvůli...


Energetičtí šmejdi se vracejí na scénu
Kurzy.cz | 13:00:00
Zatímco ve druhém loňském pololetí stížností na nekalé praktiky zprostředkovatelů výrazně ubylo, od počátku tohoto roku, zejména v posledních týdnech, řešil Energetický regulační úřad (ERÚ) již několik desítek podání na tzv. energošmejdy. Stížnosti spo...


Na Pražský hrad se vrátila standarta, kterou umělci vyměnili za rudé trenýrky
Denik.cz | 20:10:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na Pražský hrad se vrátila prezidentská standarta, kterou v roce 2015 skupina Ztohoven vyměnila za rudé trenýrky na protest proti politice tehdejšího prezidenta Miloše Zemana. Standarta prošla restaurováním a vrátily se na ni symboly, které umělci odstranili a rozstříhali. Prezident Petr Pavel ji ve čvrtek 9. března rozvinul z balkonu při své promluvě k lidem na třetím hradním nádvoří a uvedl, že standarta bude součástí prohlídkového okruhu na Pražském hradě.


Řada západních firem nijak neomezuje své aktivity v Rusku. Jiné si kupují čas
Hospodářské noviny | 23:00:01
Francouzský maloobchodní řetězec Auchan plánuje otevřít v Rusku nový obchod, v němž bude prodávat téměř výhradně výrobky vlastních značek. Zdvojnásobí tak svou přítomnost na trhu, kterému se mnoho jiných západních maloobchodních firem vyhýbá kvůli...


Stačí, aby byl slušný a nerozděloval nás, přejí si lidé od nového prezidenta Petra Pavla
Hospodářské noviny | 23:00:02
Tisíce lidí z celé republiky zaplnily třetí nádvoří Pražského hradu, aby mohly být co nejblíže inauguraci čtvrtého českého prezidenta – Petra Pavla. Ten po deseti letech nahradil na Hradě Miloše Zemana, během jehož prezidentského projevu ve...


Střídání stráží na Hradě aneb Jak Zeman nezničil Respekt
Respekt | 22:21:58
Podcast: s šéfredaktorem Erikem Taberym o inauguraci nového prezidenta Petra Pavla a nenávisti, kterou choval Miloš Zeman vůči týdeníku RespektVnímáme pozici prezidenta a jeho manželky jako službu vám všem
Respekt | 19:40:09
Vrácená standarta, vážná i odlehčená slova. Jak se lišila inaugurace Petra Pavla a jeho předchůdcůReportáž z inaugurace Petra Pavla ve Španělském sále: Emoce stříkaly, davy hlučely, bubáci chyběli
Reflex | 20:00:00
Kdo zažil někdy ve Španělském sále a přiléhajících místnostech Pražského hradu akce za Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana, musel být ve čtvrtek odpoledne při neformální části inaugurace nového prezidenta Petra Pavla, překvapený. Tolik emocí a povznesené nálady tato místa nepamatují. Jistě, veselili se především příznivci a podporovatelé Pavla, protože tvořili většinu pozvaných, ale přesto to bylo něco nebývalého.


Při střelbě v Hamburku zemřelo nejméně šest lidí, policie po pachatelích pátrá
idnes.cz | 23:42:33
Při střelbě v kostele Svědků Jehovových v německém Hamburku zemřelo ve čtvrtek večer několik lidí, další utrpěli zranění. Policie hovoří o situaci velkého rozsahu a vyzývá občany, aby se místu vyhnuli, informovala agentura DPA. Média píší až o sedmi obětech.


Konec Escobarových hrochů. Kolumbijské úřady už vymyslely, jak se zvířat "zbavit"
aktuálně.cz | 22:05:15
Kolumbijci si hrochy oblíbili, a tak je nebylo možné zabít. Zvířata nyní skončí v zoo a rezervacích.


Tragédie v Hamburku: Při střelbě u svědků Jehovových zemřelo nejméně šest lidí
Denik.cz | 22:43:00
Nejméně šest lidí podle médií zahynulo ve čtvrtek večer při střelbě v německém Hamburku, další jsou vážně zranění. Policie hovoří o situaci velkého rozsahu. O tragédii dnes večer informovala agentura DPA.


Při střelbě v hamburské modlitebně svědků Jehovových zahynulo šest lidí
Tiscali-zprávy | 23:46:50
Během střelby v německém Hamburku zemřelo ve čtvrtek večer nejméně šest lidí, další utrpěli zranění.


Při střelbě v hamburské modlitebně svědků Jehovových zahynulo osm lidí
Tiscali-zprávy | 23:46:50
Během střelby v německém Hamburku zemřelo ve čtvrtek večer osm lidí, další utrpěli zranění.


Platí na sítích „náš zákazník, náš pán“? Nastavte komunikaci jako Liftago | Martina Bechyňová
Mladý Podnikatel | 07:57:37
Případová studie: Komunikace na sociálních sítích Liftaga se musela výrazně změnit. Některé reakce firmy se dostaly i do médií. Inspirujte se její strategií.
The post Platí na sítích „náš zákazník, náš pán“? Nastavte komunikaci jako Liftago | Martina Bechyňová first appeared on MladýPodnikatel.cz.


K mání je jedna z posledních nejetých francouzských hvězd střední třídy, je to levná cesta k zánovnímu velkému autu
Autoforum.cz | 18:00:00
Platí a zřejmě už navždy bude platit za jeden z posledních velkých francouzských hitů ve své třídě, od jeho doby už se automobilky ze země galského kohouta s takovými auty jen trápí. Téměř všechny jsou dnes dávno odjeté, tento je zánovní, přesto nestojí nijak velké peníze. (Petr Miler)


Vrcholný evropský Ford láká už po pár letech extrémním poklesem hodnoty, možná ani nevíte, že se tu prodává
Autoforum.cz | 16:30:00
Ford a Evropa, to je pro mnohé pořád jen Fiesta, Focus, Mondeo a pár SUV k tomu. Realita je ale dnes trochu jiná a na samém vrcholu nabídky značky najdete vůz, který přijde na 2,1 milionu korun. Tedy jako nový, ojetý je po chvíli za polovinu. (Petr Prokopec)


Veteráni Tesly zkusili vyřešit problém mizerného dojezdu elektromobilů při tažení přívěsu, jen ho ale zviditelnili
Autoforum.cz | 15:00:00
Co na první pohled vypadá jako řešení, to je ve skutečnosti jen dokonalou ukázkou limitů elektrického pohonu a faktické neřešitelnosti jeho omezené praktické využitelnosti v případě některých aplikací. (Petr Prokopec)


V Belgii brojí proti rychlému ježdění autem tak moc, že trestné bude dokonce o něm jen mluvit
Autoforum.cz | 13:30:00
Zní to jako aprílový žertík, ale bohužel, je to krutá realita. Země vaflí a čokolády letos zavede zákon, který bude postihovat jakékoli nikoli negativně pojaté zmínky o ježdění autem za hranicí předpisů. (Petr Prokopec)


Nad evropským rájem elektromobilů se stahují mračna, lidé je stále více odmítají z neřešitelných důvodů
Autoforum.cz | 12:00:00
Měla to být jedna ze zemí, která na elektrický pohon aut úplně přepne mezi prvními, takhle to ale nepůjde. Hned čtyři z deseti dotázaných vůbec neshledávají bateriový pohon přitažlivým. Zbytek by jej bral, ale jen za podmínek, které snad ani nemohou nastat. (Petr Prokopec)


Zloději ukradli šest 818koňových aut během 40 sekund, při honičce v 300 km/h zmizeli policii
Autoforum.cz | 10:30:00
Husarský kousek svého druhu se povedl šestici kriminálníků. Stačila jim necelá minuta k tomu, aby odcizili auta v hodnotě přes 13 milionů korun. Pět aut bylo později nalezeno, z pachatelů byl ale dopaden jediný. (Petr Prokopec)


První evropská země zkouší postavit stavidla přívalu čínských aut. Možná hloupě, ale aspoň to zkouší
Autoforum.cz | 09:00:00
Asi jen slepý může nevidět, že čínská auta při současném vývoji dříve nebo později vezmou Evropu ztečí. EU mlčí a místní automobilový průmysl svými kroky jen potápí, Turci ho zkouší chránit. Nevíme, zda jdou zrovna ideální cestou, ale aspoň to zkouší. (Petr Prokopec)


Mostecký safety car Škoda Octavia RS míří do aukce
Autoweb | 12:36:16
"Bába“, jak se safety caru přezdívá, bude mít svou deriniéru v dubnu na aukci. Výtěžek z ní poté bude věnován na dobročinné účely.


Peugeot 205 slaví své čtyřicátiny
Autoweb | 07:52:52
Na konci února 1983 se automobilka Peugeot postarala o rozruch, když uvedla na trh model 205. Jak s populární "dvěstěpětkou" šel čas?


Češi versus Valentýn: Slavíme ho? A jak?
DumFinanci | 16:20:44
Dávno jsou pryč doby, kdy se u nás svátek svatého Valentýna slavil jen výjimečně a byl záležitostí teenagerů, kteří se o něm dozvěděli ve školách. Čechům do 40 let dnes vůbec není cizí a nebojí se za něj ani utrácet.


Platí na sítích „náš zákazník, náš pán“? Nastavte komunikaci jako Liftago | Martina Bechyňová
Mladý Podnikatel | 07:57:37
Případová studie: Komunikace na sociálních sítích Liftaga se musela výrazně změnit. Některé reakce firmy se dostaly i do médií. Inspirujte se její strategií.


Češi versus Valentýn: Slavíme ho? A jak?
DumFinanci | 16:20:44
Dávno jsou pryč doby, kdy se u nás svátek svatého Valentýna slavil jen výjimečně a byl záležitostí teenagerů, kteří se o něm dozvěděli ve školách. Čechům do 40 let dnes vůbec není cizí a nebojí se za něj ani utrácet.


Češi versus Valentýn: Slavíme ho? A jak?
DumFinanci | 16:20:44
Dávno jsou pryč doby, kdy se u nás svátek svatého Valentýna slavil jen výjimečně a byl záležitostí teenagerů, kteří se o něm dozvěděli ve školách. Čechům do 40 let dnes vůbec není cizí a nebojí se za něj ani utrácet.


Češi versus Valentýn: Slavíme ho? A jak?
DumFinanci | 16:20:44
Dávno jsou pryč doby, kdy se u nás svátek svatého Valentýna slavil jen výjimečně a byl záležitostí teenagerů, kteří se o něm dozvěděli ve školách. Čechům do 40 let dnes vůbec není cizí a nebojí se za něj ani utrácet.Return to top