Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 24.03.2023


Hindenburg znovu zasahuje. Platební firmu Block obvinil z umožňování podvodů a akcie letí dolů
iHned.cz | 00:00:22
Platební firma Block, kterou vede spoluzakladatel a bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey, umožňovala podvody a nekontroluje dostatečně dodržování předpisů. V analytické zprávě, která byla zveřejněna ve čtvrtek, to tvrdí americká investiční společnost...


Parky ve městech mohou přinést více problémů než užitku. Záleží nakolik odpovídají přirozené krajině
eStav.cz | 00:01:16
Park ve městě si spojíme s představou zeleně, odpočinku, sportu nebo romantických setkání. Považujeme je za kousek přírody. Parky ve městech rozhodně mají své důležité místo. Ale dnešní pojetí často nemá s fungující přírodou moc společného. Jsou nákladně opečovávanou zahrádkou. Pokud mají parky nevhodnou skladbu rostlin bez návaznosti na okolní krajinu, podnebí nebo vodní zdroje nefungují v nich přirozené přírodní mechanismy. Stromy a květiny v parcích mnohdy nemají šanci přežít bez lidské péče. A ta stojí mnoho energie, peněz i hmotných zdrojů, například vody. A význam nepůvodních druhů pro biodiverzitu je také velmi sporný.


Jak poznat kvalitní baterii? Zaměřte se vysokou funkčnost a perfektní design
eStav.cz | 00:01:16
Umyvadlo, vana, sprcha a úložné prostory. Při zařizování koupelny je většina pozornosti věnována dominantním prvkům. Dokonalost se ale skrývá v detailu, tedy v bateriích. Jsou designovou třešničkou na dortu, zároveň však také vysoce funkčním a technologickým prvkem. Nejenom, že zpříjemňují denní pobyt v koupelně, šetří navíc vodu i energie. Na co se zaměřit při jejich výběru?


První řada cihel rozhoduje o kvalitě celé stavby. Záleží na každém milimetru
eStav.cz | 00:01:16
Stavba domu doslova stojí na pevných základech. Právě první řada cihel rozhoduje o kvalitě celé stavby. Pokud se zdivo špatně založí, v lepším případě se investor připraví o řadu výhod, které pálené cihly poskytují. V tom horším hrozí praskání stěn, nerovnoměrné sedání stavby nebo zborcení konstrukce. Proto je vhodné si nechat u založení první řady soklových cihel poradit od zkušených odborníků.


Intel na hraně historického zlomu
Root.cz | 01:00:05
Před 7 lety bych si na akcie Intelu vsadil. Před 7 měsíci bych přemýšlel, zdali neprodat. Před 7 dny bych nevěřil, že dnes napíšu tyto řádky. Raja Koduri skončil, a to je jen začátek.


FILMOVÝ KVÍZ: Trojan, Geislerová i Macháček. Poznáte film podle fotky herce?
revue.idnes.cz | 01:00:05
Poznáte, ze kterých známých českých filmů pocházejí námi vybrané fotografie herců? Otestujte své znalosti ve velkém obrázkovém kvízu a zjistěte, jak jste na tom v porovnání s ostatními čtenáři iDNES.cz.


Katalog filmů: Na nože: Glass Onion (Glass Onion: A Knives Out Mystery)
blesk | 01:00:06

Premiéra: 23. 12. 2022
Typ díla: film
Scénář: Rian Johnson
Režie: Rian Johnson
Produkce: Netflix


Havarijní pojištění elektromobilů je až o pětinu dražší
Auto-iDNES.cz | 01:00:24
Havarijní pojištění není pro všechny stejné. Dražší je třeba pojištění vozidel využívaných k podnikání, připlatí si mladší, méně zkušení řidiči, stejně jako majitelé aut z velkých měst. Specifické je však i pojištění elektromobilů. Někteří majitelé těchto vozů se tím můžou cítit znevýhodněni.


„Stará svině“ je v Německu za 60 tisíc. Nadávání policii je drahé i v Česku
Auto-iDNES.cz | 01:00:24
Každému někdy přetečou nervy a každý si občas za volantem uleví nějakým tím sprostým slovem. Potud všechno v pořádku, ostatně stres se nemá držet uvnitř. Problém nastává ve chvíli, kdy si motorista sprostě uleví směrem k policistovi. Urážet strážníka, policistu nebo úředníka se nemusí vyplatit. Pokuty jsou dost vysoké.


Citát k zastavení utrpení pro den 24.3.2023
Kurzy.cz | 00:01:00
„Jak můžeme být v míru, když způsobujeme bolest a utrpení nevinným živým bytostem?“ Pramodaji Chitrabhanu (veganka) How can we be at peace when we cause pain and suffering to innocent living beings? Pramodai Chitrabhanu (vegan) Zdroj: Supreme Master TV


Chalup a chat na prodej přibývá. Srazí to ceny nemovitostí dolů?
Finance-iDNES.cz | 01:01:33
V období covidu trhala poptávka po chatách a chalupách jeden rekord za druhým. Stejně tak jejich ceny. Loni ale přišla studená sprcha v podobě vysoké inflace a také větší ekonomické nejistoty. Na trhu s rekreačními nemovitostmi se to již začíná výrazněji ukazovat.


Daně 2022: Zmapovali jsme nejčastější chyby ve zdanění příjmu
Finance-iDNES.cz | 01:01:33
Blíží se základní termín pro přiznání daní z příjmu. Pokud jste růžový formulář ještě neodevzdali a podáváte ho v papírové podobě, musíte dodržet předepsanou lhůtu. Tento termín se neúprosně blíží, řada lidí v tom ale chybuje a odevzdá formulář pozdě. A časté jsou i další chyby. Co si ohlídat?


Leasing mimo auta stále žije. Firmy s ním financují obchodní podíly, IT i vývoj produktů
Mesec.cz | 00:00:15
Jak na nákup hardwaru, softwaru, SW licence, obchodních podílů ve firmách, nebo zajištění financí na vývoj produktu či výstavbu optických sítí? Je možné sehnat financování nehmotných produktů a zároveň i IT technologií?


Kupní smlouva na nemovitost a její náležitosti: na co si dát pozor, aby byla platná a férová?
Mesec.cz | 00:00:10
Při nákupu či prodeji nemovitosti je vždy zapotřebí vyhotovit, podepsat a v některých případech také úředně ověřit kupní smlouvu. Aby se předešlo případným sporům a nesrovnalostem, je dnes prakticky samozřejmostí, že tuto listinu vypracovává právník. Přesto je však nutné vyhotovený dokument důkladně přečíst a na některé jeho části si dát obzvláště pozor.


Poradna: Jaký vliv má můj nízký věk na invalidní důchod?
DumFinanci | 01:01:34
Václav: Je mi pouze 31 let a kvůli zdravotním problémům jsem si požádal o invalidní důchod. Mám obavy, že i když mi bude přiznán, tak bude velmi nízký, protože mám nízký věk. O kolik se mi sníží z důvodu nízkého věku měsíční důchod?


Potvrzení od školky a daňové přiznání
DumFinanci | 01:01:34
Za rok 2022 je možné si snížit přímo o vypočtenou daň z příjmu až o 16 200 Kč na každé dítě, které chodilo do školky. Částka školkovného se v jednotlivých školkách liší. Vždy je však nutné k daňovému přiznání nárok na školkovné doložit příslušným potvrzením.


„Legálním“ konopím se kryjí dodávky na černý trh, varuje policie
idnes.cz | 02:00:02
Do konce března má národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil z ODS vládě předložit materiál, který počítá s uvolněním a regulací prodeje konopí. Policie přitom varuje, že už dílčí změny, které se kolem regulace pěstování konopí odehrály v nedávné době, dokázali využít zločinci.


Kolegy jsem nešikanoval, říká bývalý ředitel Správy Pražského hradu
idnes.cz | 02:00:03
Na Hradě skončila éra Miloše Zemana. Jedním z odcházejících úředníků je i Jan Novák, nejprve ředitel administrativní sekce kanceláře prezidenta, pak i ředitel Správy Pražského hradu. Novák zažil Hrad i za Václava Havla a málokdo pamatuje tolik co on. Zároveň je to velmi vlivný úředník. Původně chtěl zůstat i pod novým prezidentem, ale podle kritiků byl až příliš spjat s érou Vratislava Mynáře. „Probíhala i výrazná mediální kampaň,“ zdůvodňuje odchod.


PRŮZKUM: Mladí Evropané vnímají kriticky Čínu i USA. Mají je za pokrytecké
idnes.cz | 02:00:03
Ve vztahu k oběma světovým supervelmocem jsou mladí Evropané krajně podezíraví. Z průzkumu amerického Pew Research Center vyplývá, že se obávají ekonomické síly a porušování lidských práv v Číně, stejně jako snahy Spojených států uplatňovat jednostranně svou moc na globální scéně. Americké počínání považují mladí Evropané za „sobecké“.


Energošmejdi opět útočí, zákazník se jich může zbavit snáz než před krizí
idnes.cz | 02:00:04
Po nepoctivých prodejcích energií jako by se na začátku krize slehla zem. Jednak se zpřísnila legislativa a jednak kvůli pádu Bohemia Energy v říjnu roku 2021 a drahým cenám elektřiny prakticky zamrzla konkurenční soutěž mezi dodavateli. Nyní ale o sobě „energošmejdi“ zase dávají vědět.


Kulturní servis: zatančete si v dešti v Praze nebo se nechte osvítit v Plzni
Hospodářské noviny | 02:00:04
Zpívání v dešti MUZIKÁL Divadlo Hybernia, Praha, nejbližší reprízy 1. dubna a 29. dubna Všichni musí stepovat. Jinak to snad ani v amerických muzikálech nejde. A když jde o Zpívání v dešti, tak tančit, a to i v kalužích, je prostě povinné. V divadle...


Rok 2022 byl pro KKCG rekordní. Ambice je být světovou jedničkou v loteriích, říká Katarína Kohlmayer
Hospodářské noviny | 02:00:05
Od průvodkyně v Čedoku přes vysokou manažerskou pozici v Morgan Stanley po finanční ředitelku KKCG. „Manžel mi řekl, ať vezmu nejlepší nabídku, že se mnou půjde kamkoli,“ říká Katarína Kohlmayer, vítězka ankety TOP ženy Česka v kategorii...


Investiční společnost přilákala výroba kabelových svazků. Za jihlavskou Kosyku zaplatí stamiliony
Hospodářské noviny | 02:00:05
Tuzemská investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) ovládne jihlavskou společnost Kosyka, která vyrábí kabelové svazky a konektory pro výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatele pro automobilový průmysl nejen v Česku, ale...


Vítězové Ceny Wernera von Siemense
Hospodářské noviny | 02:00:05
V jubilejním pětadvacátém ročníku udělil český Siemens ceny nejlepším studentům, mladým vědcům a pedagogům. Odborné poroty vybíraly z 493 přihlášek, nominací a doporučení, 19 oceněných si rozdělilo celkem jeden milion korun. Slavnostní vyhlášení se...


Věda, která vyniká. Siemens ocenil mladé vědce, nejúspěšnější jsou ČVUT a Univerzita Karlova
Hospodářské noviny | 02:00:06
Studentka informatiky Masarykovy univerzity přesto, že je odkázána na invalidní vozík, učí programovat ostatní. Student ČVUT zase napsal tak dobrou diplomovou práci, že ji na mezinárodní konferenci vybrali jako nejlepší v kategorii doktorandů....


Mladá generace má naštěstí v otázce rovnosti pohlaví poměrně jasno
Hospodářské noviny | 02:00:06
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, jako patronka ankety TOP ženy Česka bych chtěla ze srdce poblahopřát všem oceněným i nominovaným dámám. Naplňuje mě radostí, že se v rámci letošního 18. ročníku opět sešlo tolik jedinečných žen. Za každou z nich...


Finanční trhy (24. 3. 2023)
Hospodářské noviny | 02:00:06
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, jako patronka ankety TOP ženy Česka bych chtěla ze srdce poblahopřát všem oceněným i nominovaným dámám. Naplňuje mě radostí, že se v rámci letošního 18. ročníku opět sešlo tolik jedinečných žen. Za každou z nich...\n


Havlíček versus Štúr: Proč je z Bratislavy do Moskvy blíž než z Prahy nejen zeměpisně
Hospodářské noviny | 02:00:06
Ruská agrese proti Ukrajině bude jedním z hlavních témat předčasných zářijových parlamentních voleb na Slovensku. Češi si v těch posledních sněmovních i prezidentských zvolili zástupce, kteří podporují Ukrajinu. Slováci ale možná zamíří opačným...


Útlum poptávky je znát, ale druhý půlrok bude lepší. Jsem věčná optimistka
Hospodářské noviny | 02:00:07
Energická dáma, která s odpovědí dlouho neváhá. Ivana Šachová se v kanceláři ve zrekonstruovaném vinohradském činžáku jen podívá z okna, nadechne se a na otázku, co je v byznysu důležité, obratem servíruje odpověď: „Člověk by neměl propadat...


Záhada známky za pět milionů: největší česká filatelistická loupež se možná blíží k vyřešení
Hospodářské noviny | 02:00:07
V roce 1991 zmizela z výstavy v Tokiu vzácná československá známka. Po čtvrtstoletí nečekaně vyplula na pražské aukci. Policie raritu zabavila a soud nyní rozhoduje o tom, komu patří. A nepřímo také o pověsti nejznámějšího českého sběratele.


Další náhražka cukru v podezření. Sukralóza podle testů nesvědčí imunitnímu systému
Hospodářské noviny | 02:00:07
Syntetický cukr sukralóza je šestsetkrát sladší než řepný cukr. Savci včetně člověka ho nedokážou strávit, a proto se používá jako nekalorické umělé sladidlo, které projde tělem konzumenta, aniž by jakkoli zasáhlo do životních pochodů. Tým vědců...


Vědci prozkoumali DNA tisíců odrůd vinné révy a odhalili geny odolné vůči suchu
Hospodářské noviny | 02:00:08
Počátky vinařství se dosud spojovaly s dobou před osmi tisíciletími a oblastí Kavkazu. Nový výzkum zjistil, že se vinná réva začala pěstovat o tři tisíce let dříve a také o tisíc kilometrů jinde. A že má vůbec komplikovanější historii.


„Doba nás nutí se vyhraňovat, i když třeba nechceme,“ říká spisovatelka Petra Hůlová
iHned.cz | 02:00:19
Okolo Petry Hůlové bývá rušno. V roce 2015, v době migrační krize, popudila část veřejnosti, když se zastala lidí, kteří mají obavy z uprchlíků. A smršť kritiky se na ni snesla i po nedávném vyjádření, že matky žijící ve válce si přejí mír, a to za...


Anketa HN: Koruna se stále drží na vysokých úrovních, čeká ji letos oslabení?
iHned.cz | 02:00:20
Když před koncem loňského roku dělaly HN průzkum mezi analytiky, panovala více méně shoda na tom, že česká měna letos oslabí. Před Vánoci se koruna dostala až na hranici 24,18 za euro – jedenáctileté maximum – a odborníci v anketě tehdy...


Margita Titlová Ylovsky vchází do obrazů a je absolutně svobodná
iHned.cz | 02:00:20
Významná česká výtvarnice proměnila Dům U Kamenného zvonu v imaginativní a zářivý prostor. V expozici, kterou nazvala Purpurová spirála, představuje zásadní témata, jež určují její tvorbu.


Sila jsou plná ukrajinské pšenice. Zemědělci ji nemají kam dávat a cena padá
iHned.cz | 02:00:21
Společnost JTZE, což je zemědělská část skupiny J&T, sháněla v březnu kupce pro 850 tun pšenice. Ukázalo se, že je to problém. Především sila v Německu a v Polsku jsou aktuálně plná komodity, která pravděpodobně pochází z válkou zmítané...


Kulturní servis: zatančete si v dešti v Praze nebo se nechte osvítit v Plzni
iHned.cz | 02:00:21
Zpívání v dešti MUZIKÁL Divadlo Hybernia, Praha, nejbližší reprízy 1. dubna a 29. dubna Všichni musí stepovat. Jinak to snad ani v amerických muzikálech nejde. A když jde o Zpívání v dešti, tak tančit, a to i v kalužích, je prostě povinné. V divadle...


Rok 2022 byl pro KKCG rekordní. Ambice je být světovou jedničkou v loteriích, říká Katarína Kohlmayer
iHned.cz | 02:00:22
Od průvodkyně v Čedoku přes vysokou manažerskou pozici v Morgan Stanley po finanční ředitelku KKCG. „Manžel mi řekl, ať vezmu nejlepší nabídku, že se mnou půjde kamkoli,“ říká Katarína Kohlmayer, vítězka ankety TOP ženy Česka v kategorii...


Investiční společnost přilákala výroba kabelových svazků. Za jihlavskou Kosyku zaplatí stamiliony
iHned.cz | 02:00:22
Tuzemská investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) ovládne jihlavskou společnost Kosyka, která vyrábí kabelové svazky a konektory pro výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatele pro automobilový průmysl nejen v Česku, ale...


Vítězové Ceny Wernera von Siemense
iHned.cz | 02:00:23
V jubilejním pětadvacátém ročníku udělil český Siemens ceny nejlepším studentům, mladým vědcům a pedagogům. Odborné poroty vybíraly z 493 přihlášek, nominací a doporučení, 19 oceněných si rozdělilo celkem jeden milion korun. Slavnostní vyhlášení se...


Věda, která vyniká. Siemens ocenil mladé vědce, nejúspěšnější jsou ČVUT a Univerzita Karlova
iHned.cz | 02:00:23
Studentka informatiky Masarykovy univerzity přesto, že je odkázána na invalidní vozík, učí programovat ostatní. Student ČVUT zase napsal tak dobrou diplomovou práci, že ji na mezinárodní konferenci vybrali jako nejlepší v kategorii doktorandů....


Mladá generace má naštěstí v otázce rovnosti pohlaví poměrně jasno
iHned.cz | 02:00:24
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, jako patronka ankety TOP ženy Česka bych chtěla ze srdce poblahopřát všem oceněným i nominovaným dámám. Naplňuje mě radostí, že se v rámci letošního 18. ročníku opět sešlo tolik jedinečných žen. Za každou z nich...


Finanční trhy (24. 3. 2023)
iHned.cz | 02:00:24
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, jako patronka ankety TOP ženy Česka bych chtěla ze srdce poblahopřát všem oceněným i nominovaným dámám. Naplňuje mě radostí, že se v rámci letošního 18. ročníku opět sešlo tolik jedinečných žen. Za každou z nich...\n


Havlíček versus Štúr: Proč je z Bratislavy do Moskvy blíž než z Prahy nejen zeměpisně
iHned.cz | 02:00:25
Ruská agrese proti Ukrajině bude jedním z hlavních témat předčasných zářijových parlamentních voleb na Slovensku. Češi si v těch posledních sněmovních i prezidentských zvolili zástupce, kteří podporují Ukrajinu. Slováci ale možná zamíří opačným...


Útlum poptávky je znát, ale druhý půlrok bude lepší. Jsem věčná optimistka
iHned.cz | 02:00:25
Energická dáma, která s odpovědí dlouho neváhá. Ivana Šachová se v kanceláři ve zrekonstruovaném vinohradském činžáku jen podívá z okna, nadechne se a na otázku, co je v byznysu důležité, obratem servíruje odpověď: „Člověk by neměl propadat...


Záhada známky za pět milionů: největší česká filatelistická loupež se možná blíží k vyřešení
iHned.cz | 02:00:25
V roce 1991 zmizela z výstavy v Tokiu vzácná československá známka. Po čtvrtstoletí nečekaně vyplula na pražské aukci. Policie raritu zabavila a soud nyní rozhoduje o tom, komu patří. A nepřímo také o pověsti nejznámějšího českého sběratele.


Další náhražka cukru v podezření. Sukralóza podle testů nesvědčí imunitnímu systému
iHned.cz | 02:00:26
Syntetický cukr sukralóza je šestsetkrát sladší než řepný cukr. Savci včetně člověka ho nedokážou strávit, a proto se používá jako nekalorické umělé sladidlo, které projde tělem konzumenta, aniž by jakkoli zasáhlo do životních pochodů. Tým vědců...


Vědci prozkoumali DNA tisíců odrůd vinné révy a odhalili geny odolné vůči suchu
iHned.cz | 02:00:26
Počátky vinařství se dosud spojovaly s dobou před osmi tisíciletími a oblastí Kavkazu. Nový výzkum zjistil, že se vinná réva začala pěstovat o tři tisíce let dříve a také o tisíc kilometrů jinde. A že má vůbec komplikovanější historii.


Vydání zatykače na ruského prezidenta mezinárodním trestním soudem kvůli Ukrajině ji správné. Soud však potřebuje podporu
Britské_listy | 09:00:00
Je docela pravděpodobné, že Vladimir Putin možná nikdy nebude plně pohnán k odpovědnosti za své zločiny. Možnost případné spravedlnosti se však poněkud rozjasnila s rozhodnutím mezinárodního trestního soudu z minulého týdne vydat zatykač za dohled nad únosy ukrajinských dětí, praví redakční komentář deníku Guardian.


Budoucnost evropského obranného průmyslu závisí na rychlém ukrajinském vítězství
Britské_listy | 09:00:00
Armády kontinentu by si neměly držet svůj arzenál pro budoucí potenciální konflikty – měly by ve velkém měřítku dodat systémy, které pomohou Ukrajině ve válce, nyní, píšou Lucie Bérard-Sudreau a Olivier Schmitt.


whereWithout
Britské_listy | 09:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall  
 (Videoprezentace Linefall ZDE, ZDE a ZDE)


Úřady práce jako součást boje vlivových oligarchů a jejich dobře placených politiků
Britské_listy | 09:00:00
"Lhali jsme ráno, lhali jsme večer. Bylo úplně jasné, že to, co říkáme, není pravda. Přitom jsme čtyři roky nedělali vůbec nic. Nic. Nedokážete mi říci jediné podstatné vládní opatření, na které bychom mohli být hrdí." 
(Bývalý maďarský premiér Gyurcsány)

Až jednou bude objektivní historik zkoumat komplexně současnou dobu, bude mít jeden důležitý subjekt k svému výzkumu - Úřady práce ČR a jejich třicetiletou historii. 

Tato nenápadná instituce  v devadesátých letech udělala obrovský kus práce v transformaci české ekonomiky a její zakladatel Milan Horálek by měl mít před budovou miniserstva práce a sociálních věcíp  sochu, která by připomínala všem likvidátorům této instituce, co může mravný politik dokázat.

České tunelování se v devadesátých letech této organizaci spíše vyhnulo. Byly jiné priority. Zejména kuponová privatizace.


Neměli bychom raději mluvit o bydlení a úvazcích než o porodnosti?
Britské_listy | 09:00:00
V souvislosti s důchodovou reformou se mluví o porodnosti. Je to takový evergreen. Zaujalo mne, že Filip Pertold, poradce ministra práce a sociálních věcí Jurečky, ve středu v polední publicistice Radiožurnálu popřel, že by zvyšování porodnosti bylo reálné řešení. Tak nevím, co na to panu Pertoldovi řeknou lidovci, nějak jim bourá jejich raison d'être.


Alexej Navalnyj jako komentátor sporu o iráckou invazi
Britské_listy | 09:00:00
Ještě v lednu tohoto roku se nejslavnější ruský "nesystémový" opozičník Alexej Navalnyj odmítal vyjádřit k budoucímu postavení okupovaného Krymu. V březnu se to přinejmenším potenciálně změnilo, když nově předložený plán poválečného uspořádání navrhl vrátit se k mezinárodně uznaným hranicím z roku 1991.


Iliberální týden Petra Pavla
Britské_listy | 09:00:00
Novopečený prezident v několika málo dnech zasadil vážné trhliny představám o liberální demokracii bránícím prezidentovi, které ho vynesly na Pražský hradA proč průprava bojem není nutně průpravou na boj proti vnitřnímu nepříteliPoněkud symbolicky ve dnech, kdy se některé společnosti českého energetického kolosu EPH objevily na ukrajinském seznamu sponzorů Putinovy krvelačné invaze Ukrajiny, tak Petr Pavel uvedl první ze svých hovorů, které plánuje měsíčně poskytovat redaktorovi klimaskeptických pořadů, jako je Topol Show, Michalovi Půrovi. 


Jak nás Petr Fiala tahá za nos
Britské_listy | 09:00:00
Novopečený prezident v několika málo dnech zasadil vážné trhliny představám o liberální demokracii bránícím prezidentovi, které ho vynesly na Pražský hradA proč průprava bojem není nutně průpravou na boj proti vnitřnímu nepříteliPoněkud symbolicky ve dnech, kdy se některé společnosti českého energetického kolosu EPH objevily na ukrajinském seznamu sponzorů Putinovy krvelačné invaze Ukrajiny, tak Petr Pavel uvedl první ze svých hovorů, které plánuje měsíčně poskytovat redaktorovi klimaskeptických pořadů, jako je Topol Show, Michalovi Půrovi. \n


"Zbili mě železnou tyčí a drželi mě ve sklepě." Ukrajinské děti vyprávěly, jak byly drženy v ruských táborech
Britské_listy | 09:00:00
Na Ukrajinu se vrátilo 17 dětí, které okupační úřady Charkiva v říjnu loňského roku poslaly "na dovolenou" do dětských táborů na území anektovaného Krymu. Slíbili, že děti pojedou na deset dní, ale nakonec tam strávily šest měsíců. Zpravodajka deníku Insider Taťána Popovová hovořila s vracejícími se dětmi a jejich rodiči v Kyjivě. Podle šestnáctiletého Vitalije byly v táboře "Sen" v Jevpatoriji děti, které vystupovaly za Ukrajinu, bity železnou tyčí:


Blíží se rozhodující jednání o budoucnosti rozvoje obnovitelných zdrojů v Evropě. Česko musí být ambicióznější
Britské_listy | 09:00:00
Tisková zpráva organizace Greenpeace ČR a Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech RepublicPraha - 23. března 2022: V dopise adresovaném ministru průmyslu a obchodu před rozhodujícím hlasováním o evropské energetické legislativy podporující rozvoj obnovitelných zdrojů vyzvaly organizace Greenpeace ČR a Hnutí DUHA, aby podpořil ambiciózní rozvoj obnovitelných zdrojů energie minimálně na úrovni 45 % a odmítl návrhy pro zahrnutí nízkouhlíkových zdrojů energie (tj. jaderné) do Směrnice. Navýšení celoevropského cíle pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů a jejich rychlý rozvoj jsou nevyhnutné pro zajištění energetické bezpečnosti a dosažení klimatické neutrality. 


Křetínský sponzorem války? Ukrajinské úřady tvrdí, že ano
Britské_listy | 09:00:00
 Tisková reakce organizace Re-set: platformy pro sociálně ekologickou transformaci - 23. března 2023Ukrajinská Národní agentura pro prevenci korupce přidala německý velkoobchod Metro, částečně patřící českému oligarchovi Danielovi Křetínskému, mezi sponzory války. [1] Zároveň poukázala na to, že “klíčový akcionář Daniel Křetínský je úzce spojen s ropným, plynárenským a bankovním sektorem ruské ekonomiky.”


Jak mohlo vzniknout hnutí "Říšských občanů"?
Britské_listy | 09:00:00
Jak mohlo vzniknout Reichsbürgerbewegung? Případ generála Bundeswehru se ukazuje jako příkladný. Jeho interpretace příčin 2. světové války je rozhodující. Zejména teorie slouží jako vstupní droga k radikalismu, píše Kai Burkhardt.


Německo: "Perverzní" arzenál nalezený při razii u "Reichsbürgerů"
Britské_listy | 09:00:00
Politici stran semaforové koalice jsou znepokojeni poté, co byl ve středu při prohlídkách v prostředí "Reichsbürgerů" zastřelen policista. Ministr vnitra Bádenska-Württemberska po těchto "děsivých" nálezech volá po přísnějším zákonu o zbraních.


Dnešní Florida...
Britské_listy | 09:00:00
Nejsem si úplně jist, když Karel Dolejší argumentuje, že se Američané na rozdíl od Rusů jsou schopni poučit se z předchozích politických chyb. Cenzura a zakazování knih v amerických státech sílí. Nyní to na Floridě postihlo i Michelangelova Davida.... (JČ)
PŘÍŠERNÉ: Ředitelka Tallahassee Classical School Hope Carrasquillaová byla nucena odstoupit poté, co si tři rodiče stěžovali, že hodina výtvarné výchovy v šesté třídě, v níž se vyučovalo o Michelangelově Davidovi, nejslavnější soše na světě, byla "pornografická".

Děje se tak ve státě, kde Ron DeSantis povzbudil protesty ignorantských rodičů svým křížovým tažením za odstranění učebnic dějepisu a literatury, které by mohly byť jen jednomu dítěti způsobit sebemenší známku  nepohodlí.

Ředitelka dostala ultimátum od předsedy školní rady Barneyho Bishopa, který jí řekl, že buď musí podat výpověď, nebo bude propuštěna.

Hlavními oběťmi tohoto útoku na vzdělání budou děti.

 APPALLING: Tallahassee Classical School principal Hope Carrasquilla was forced to resign after 3 parents complained that a sixth grade art lesson involving Michelangelo's David, the most famous statue in the world, was "pornographic."

This is happening in the state where Ron… pic.twitter.com/SaqnmUcW9V— Really American ???????? (@ReallyAmerican1) March 23, 2023


Haagský soud reaguje na ruské hrozby po vydání zatykače na Putina
Britské_listy | 09:00:00
Mezinárodní trestní soud (ICC) se sídlem v Haagu reagoval 23. března na hrozby Ruska a vyjádřil politování nad pokusy země bránit "mezinárodnímu úsilí o zajištění odpovědnosti" za porušení mezinárodního práva.


Ruský Vyšetřovací výbor zahájil řízení proti soudcům Mezinárodního trestního soudu v Haagu
Britské_listy | 09:00:00
Výbor zdůraznil, že trestní stíhání Putina je "nezákonné". Úřad připomněl, že v souladu s mezinárodním právem požívají hlavy států imunity vůči jurisdikci jiných zemí, upozorňuje Ilja Plameněv.


Největší švýcarská banka zahájila hromadné kontroly ruských zákazníků
Britské_listy | 09:00:00
Švýcarská banka UBS - největší z hlediska aktiv v zemi a jedna z 50 nejlepších v tomto ukazateli na světě - zahájila hromadné kontroly zákazníků ruského původu.


Rusko některým svým vojákům na Ukrajině neplatí
Britské_listy | 09:00:00
Mobilizovaným a smluvním vojákům jsou zadržovány platby a nejsou jim vypláceny slíbené platy, příspěvky a sociální dávky.


Podniky odmítly investovat do Putinových projektů: Ministerstvo financí zjistilo deficit bilionu rublů
Britské_listy | 09:00:00
Národní projekty, které byly zahájeny v roce 2018 a s jejichž pomocí prezident Vladimir Putin slíbil překonat chudobu, přivést Rusko mezi 5 největších ekonomik na světě a zajistit technologický průlom, nedokážou přilákat investory.


Ruská opozice: Chorovod s Chamberlainy
Britské_listy | 09:00:00
Mezi ruskými "disidenty" se v posledních dnech hlasitě ozývají hlasy volající po co nejrychlejším vytvoření co nejširší koalice všech, kteří se staví proti Putinově diktatuře a jí rozpoutané agresivní válce. Vzhledem k tomu, že legální opoziční činnost je v samotném Rusku prakticky nemožná a většina veřejných odpůrců režimu "provedla relokaci", jde především o vytvoření takové koalice v ruské politické emigraci, píše Alexandr Skobov.


Rusko cíleně odvádí do armády krymské Tatary
Britské_listy | 09:00:00
Mnoho neruských národů v hranicích Ruské federace tvrdí, že Moskva odvádí muže z jejich řad neúměrně ve srovnání s etnickými Rusy - a že úmrtnost nerusů v ruské armádě na Ukrajině je také vyšší.


"Obrana ruštiny", nebo diskreditace ostatních jazyků?
Britské_listy | 09:00:00
Od roku 1991 klesl podíl světové populace mluvící rusky z 5,4 % na 3,2 %. To je trend, který přiměl Kreml k závěru, že Moskva musí bránit ruský jazyk a dokonce použít sílu proti těm zemím, jako je Ukrajina, kde se domnívá, že je tam ruština zvláště ohrožena.


Maďarský anti-LGBT zákon ohrožuje lidská práva a svobody mladých Maďarů. Europoslanci vyzývají českou vládu, aby podpořila řízení proti Budapešti
Britské_listy | 09:00:00
Pirátští europoslanci spolu s Radkou Maxovou v otevřeném dopise vyzývají českou vládu, aby se připojila k řadě unijních členských států a podpořila písemnou připomínku Soudnímu dvoru EU ohledně řízení o nesplnění povinnosti proti Maďarsku kvůli „anti-LGBT“ zákonu, který země přijala v létě roku 2021.


Skvělá výbava, výkon a neuvěřitelná kvalita fotografií. Tahle mobilní novinka vás překvapí!
Reflex | 02:02:31
Novinka z oblasti fotomobilů – smartphone vivo X90 Pro – staví na silných stránkách svého předchůdce v oblasti fotografování a natáčení při slabém osvětlení a v noci. Mimo to ale přináší i výjimečnou výbavu a výkon, který se nezastaví před žádnou výzvou.


Poslanci budou jednat o zjednodušení a zrychlení povolování staveb
idnes.cz | 05:35:00
Poslanci mají schvalovat změny nového stavebního zákona. Budou hlasovat i o zákonu o jednotném environmentálním stanovisku, které má zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Stavebník by v budoucnu měl podat jen jednu žádost a výsledkem by mělo být jen jedno razítko.


Úprava zákona chce vrátit obcím peníze za pacienty lázní, ty nesouhlasí
idnes.cz | 05:03:00
Radnice lázeňských měst a obcí v Olomouckém kraji věří, že se dočkají novely zákona o místních poplatcích, která by jim vrátila peníze za některé hosty lázní. Poplatky nemusejí platit lidé na nemocenské, jimž pobyt v lázních plně hradí pojišťovna. Proti novele je Svaz lázeňských měst, který ji považuje za diskriminační.


Tajemství kakaa na dosah. Švýcarská čokoládovna láká na produkty vyrobené průlomovou technologií
iHned.cz | 06:00:16
Švýcarská značka čokolád Oro de Cacao pracuje s prémiovými kávovými boby z různých koutů světa, z nichž jedinečnou výrobní technologií uvolňuje jejich plnou chuť a aroma bez jakékoli hořkosti.


Rusky chtějí změnit zákon, tak aby se mobilizace netýkala mužů se třemi a více dětmi
Novinky.cz | 05:50:00
Skupina ruských matek už několik měsíců usiluje o změnu zákona o mobilizaci. Některé z nich Novinkám sdělily, že jim vadí, že je v rozporu s nařízením, které vydal na podzim minulého roku ruský generální štáb. Poté, co Rusko vyhlásilo mobilizaci, nařídil neodvádět muže se třemi a více dětmi. Zákon ale takovou výjimku připouští jen v případech, kdy má otec potomky čtyři.


Kde je hranice mezi dobrovolným sexem a znásilněním? To řeší v Konsentu i Kotek a Dancingerová
Novinky.cz | 05:43:00
Dva kamarádi proti sobě u soudu jako právní zástupci obžaloby a obhajoby. Nejasný případ znásilnění. Klíčovou svědkyní žena, jejíž život a svět je na hony vzdálený tomu jejich. Je ale úplně vyloučené, že by se něco podobného mohlo stát jim, když si svléknou talár a přijdou domů? Tyhle a další otázky řeší novinka pražského Činoherního klubu Konsent.


Zloděje v obchodě odhalí umělá inteligence
Novinky.cz | 05:40:00
Automatickou prodejnu řetězce ­COOP v Berouně pomáhá chránit před zloději umělá inteligence. Díky průběžným analýzám kamerových záznamů dovede odhalit nestandardní chování zákazníků, na které upozorní zaměstnance centrální ochrany nebo personál prodejny.


Výluk a zpožděných vlaků ubude
Novinky.cz | 05:30:00
Rekordní rozpočet a investice do železničních staveb bude znamenat i letos výluky a omezení pro cestující, dopad do jízdního řádu a zpoždění by ale neměl být tak dramatický jako loni, řekl v rozhovoru pro Právo ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.


Brutální protesty ve Francii, zatčeno bylo 172 lidí
Novinky.cz | 05:19:52
Při protestech proti francouzské důchodové reformě zatkla policie ve čtvrtek a v noci na pátek 172 lidí, zranění utrpělo 149 policistů, píše deník Le Monde. Demonstrací proti reformě penzí se po celé zemi účastnilo kolem 1,8 milionu lidí, odboráři tvrdí, že jich bylo dokonce 3,5 milionu.


Kim Čong-un se chlubí podvodním dronem, který vyvolá radioaktivní tsunami
Novinky.cz | 05:02:35
Severní Korea otestovala útočný podvodní dron, který je podle ní schopný nést jadernou hlavici a vyvolá „radioaktivní tsunami“, uvádí televize Sky News. Zbraň se testovala 59 hodin a severokorejský diktátor Kim Čong-un je s výsledky velmi spokojen, uvádí televize s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA.


Omrzlý obličej a zvláštní pocit. Kryštof Hádek popsal natáčení příběhu Hanče a Vrbaty
aktuálně.cz | 05:30:00
Uběhnout na lyžích tolik co Bohumil Hanč? "Já na běžkách uběhl 38 kilometrů a měl jsem dost," říká jeho filmový představitel Kryštof Hádek.


Mynář získal šest milionů nečestně a nepoctivě, řekl soud. Finanční úřad se ho zastal
aktuálně.cz | 05:30:00
Firma bývalého Zemanova kancléře dostala dotaci na stavbu penzionu. Zatajila ale, že na objekt už získal peníze Mynářem založený spolek.


Slavný Sherlock Holmes v Karviné: Zámek Fryštát s ním zahájí hlavní sezonu
Denik.cz | 05:39:00
Hlavní návštěvnická sezona na Zámku Fryštát začne netradičně a tajemně, skoro až hororově. V sobotu 1. dubna totiž návštěvníkům představí volnou adaptaci slavného románu anglického spisovatele Arthura Conana Doylea „Pes baskervillský“.


Streamy nabízejí vítěze Oscarů, pokračování Sexu ve městě i rekreaci na Měsíci
Denik.cz | 05:34:00
Na streamech tentokrát najdete letošního držitele Oscara za nejlepší film Všechno, všude, najednou i špionážní drama z doby sametové revoluce Bez vědomí. K premiérám patří titul A jak to bylo dál…, který navazuje na legendární seriál Sex ve městě, nebo nová docu-reality show o proměnách chat a chalup nazvaná České chaty snů.


Pandy ve Vídni slaví 20 let. Za tu dobu se zde povedl i jeden světový unikát
Denik.cz | 05:20:00
Už dvacet let mají lidé šanci vidět v zoologické zahradě u zámku Schönbrunn pandy velké. Vídeňská zoo je pro lidi z České republiky vůbec nejbližším místem, kde si tato vzácná zvířata mohou prohlédnout. Všechny pandy totiž vlastní Čína a propůjčila je jen hrstce zahrad z celého světa. Za dvě dekády chovu pand ve Vídni se zde dokonce povedly jeden evropský a jeden světový unikát týkající se mláďat.


FOTO: Rozkvetlé Hustopeče. Mandloňové sady s rozhlednou vás nadchnou
Denik.cz | 05:15:00
Rozkvetlé mandloňové sady s rozhlednou na Starém vrchu v Hustopečích u Brna čekají na turisty a návštěvníky letošních Slavností mandloní a vína. Ty začnou už v pátek 24. března a trvat budou do neděle 26. března. Těšit se mohou jak milovníci dobrého jídla, tak i lahodného pití.


Víte, kdo byl dlouhý Oswald a Šedivý vlk? Na Hančovy soupeře se léta zapomínalo
Denik.cz | 05:00:00
Právě dnes uplynulo 110 let od tragédie Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na Zlatém návrší v Krkonoších, kterou loni připomněl i nový film Poslední závod. Ten konečně po více než stovce let zviditelnil i příběh pražského Němce Emericha Ratha, Hančova soupeře, který nasadil život při pokusu o jeho záchranu. A kdo byl Oswald Bartel, hlavní Hančův německý sok, považovaný za favorita závodu? Zasloužil si roli padoucha?


Marian Jurečka: Odchod do důchodu? Dnešních padesátníků se změny vůbec nedotknou
Denik.cz | 04:00:00
Předseda lidovců. Bývalý ministr zemědělství, současný vicepremiér a šéf resortu práce a sociálních věcí. Nebo otec pěti dětí a bývalý farmář, který se rád fotil na traktoru. To všechno je Marian Jurečka, jemuž bylo minulý týden 42 let a teď má na krku celou penzijní reformu.


Pár Češek dobývá Brusel, Zahradilova konečná, velký Fiala. A kdo se chce v Evropě zbavit generála Pavla?
Hospodářské noviny | 07:00:03
Ještě nebylo definitivně rozhodnuto, ale koalice Spolu do dalších voleb společně nepůjde. A štěstí v nich nezkusí ani europoslanec ODS Jan Zahradil. Po 20 letech by v tom případě Evropský parlament opustil – tak dlouho v něm vydržel jako...


Po celé Praze maximálně třicítkou? Co je to zase za nápad?!
Hospodářské noviny | 07:00:03
Dobrý den z Hospodářek, je pátek 24. března. Dnes se podíváme na hodně kontroverzní téma, na možnost zavedení maximální třicetikilometrové rychlosti ve městech. Po Praze nyní týden co týden pochodují zpomalovací aktivisté, řidiči jim nadávají, takže...


Tajemství kakaa na dosah. Švýcarská čokoládovna láká na produkty vyrobené průlomovou technologií
Hospodářské noviny | 07:00:03
Švýcarská značka čokolád Oro de Cacao pracuje s prémiovými kávovými boby z různých koutů světa, z nichž jedinečnou výrobní technologií uvolňuje jejich plnou chuť a aroma bez jakékoli hořkosti.


„Doba nás nutí se vyhraňovat, i když třeba nechceme,“ říká spisovatelka Petra Hůlová
Hospodářské noviny | 07:00:04
Okolo Petry Hůlové bývá rušno. V roce 2015, v době migrační krize, popudila část veřejnosti, když se zastala lidí, kteří mají obavy z uprchlíků. A smršť kritiky se na ni snesla i po nedávném vyjádření, že matky žijící ve válce si přejí mír, a to za...


Anketa HN: Koruna se stále drží na vysokých úrovních, čeká ji letos oslabení?
Hospodářské noviny | 07:00:04
Když před koncem loňského roku dělaly HN průzkum mezi analytiky, panovala více méně shoda na tom, že česká měna letos oslabí. Před Vánoci se koruna dostala až na hranici 24,18 za euro – jedenáctileté maximum – a odborníci v anketě tehdy...


Margita Titlová Ylovsky vchází do obrazů a je absolutně svobodná
Hospodářské noviny | 07:00:04
Významná česká výtvarnice proměnila Dům U Kamenného zvonu v imaginativní a zářivý prostor. V expozici, kterou nazvala Purpurová spirála, představuje zásadní témata, jež určují její tvorbu.


Sila jsou plná ukrajinské pšenice. Zemědělci ji nemají kam dávat a cena padá
Hospodářské noviny | 07:00:05
Společnost JTZE, což je zemědělská část skupiny J&T, sháněla v březnu kupce pro 850 tun pšenice. Ukázalo se, že je to problém. Především sila v Německu a v Polsku jsou aktuálně plná komodity, která pravděpodobně pochází z válkou zmítané...


Den svatého Patrika v Arábii aneb Jak sluší zelená burka?
Reflex | 06:30:00
V Česku se podle mých soukromých zdrojů den svatého Patrika ještě moc neujal zejména proto, že tam nežije velká populace Irů. St. Patrick‘s Day (anebo goidelsky Lá 'le Pádraig) je druhý nejoblíbenější svátek hned po 26. prosinci (St. Stephen’s Day), neboť v těchto dnech je absolutně nezdvořilé neožrat se úplně na mol.


Recenze Resident Evil 4 remake: Zachraňte dceru prezidenta z vesnice plné zmutovaných Španělů
Reflex | 06:20:00
Remake čtvrtého dílu Resident Evil byl netrpělivě očekáván herní komunitou. Pro mnoha hráčů jde totiž o nejlepší díl série, který v roce 2005 změnil nejen pravidla této série, ale i značně ovlivnil herní svět jako celek. Výsledek je přitom skvělou hrou jak pro znalce originálu, tak i pro fanoušky moderních remaků předchozích dílů. Dokonce ji ale lze doporučit i úplným nováčkům, kteří si prostě chtějí jen užít adrenalinovou horrorovou jízdu po španělském venkově.


Tip na výlet: Hasičské muzeum Přibyslav
Reflex | 06:10:00
S příchodem jara se na začátku dubna rozbíhá turistická sezona. V Přibyslavi se stavte v Hasičském muzeu v místním zámku a na procházku zajděte do Havlíčkovy Borové cestou přes Žižkovu mohylu.


Rapper 7krát3 o prospěšných hejtech, nedůležitosti rádií a schopnosti fyzioterapie ovlivnit neplodnost
Reflex | 06:00:00
Přiznává, že dvojí život, který vede, vyžaduje dlouhodobé plánování, což se pořád učí, a i tak občas čelí frustraci, že nemůže být jinde. Stejně nepříjemné je mu ale vědomí, že se jednoho alter ega bude muset vzdát. Tři nominace na letošní Ceny Anděl nicméně dávají tušit, že skloubit hudební dráhu s fyzioterapeutickou praxí je čím dál těžší. „Ještě se mi nepodařilo udělat to radikální rozhodnutí, protože oboje mám rád skoro stejně,“ říká Štěpán Hebík alias rapper a zpěvák 7krát3, který s posledním březnovým dnem na dva měsíce opustí svou českobudějovickou ordinaci, aby vyrazil na první turné po republice a s Cirkem La Putyka uvedl společný projekt Horáček Gen XYZ, ve kterém nově zhudebnil texty Michala Horáčka.


Čeští fotbalisté v úvodním letošním zápase rozehrají proti Polsku kvalifikaci ME
Tiscali-zprávy | 05:28:51
Čeští fotbalisté dnes nastoupí k prvnímu letošnímu utkání a rozehrají kvalifikaci o mistrovství Evropy v příštím roce. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého začnou pětičlennou skupinu E v pražském Edenu domácím zápasem s největším favoritem Polskem a případným vítězstvím mohou hned na úvod udělat důležitý krok k postupu.


Ranní check: Čínský majitel musí zachraňovat Pivovary Lobkowicz. Premiot stále nezačal splácet
E15-ekonomika | 06:00:00
Dobré ráno! Je 83. den roku, svátek má Gabriel. V tento den v roce 1989 ztroskotal u břehů Aljašky tanker Exxon Valdez, který způsobil rozsáhlou ekologickou havárii.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Intel chystá masivní investice v Evropě. Síkela jel do USA, aby firmu nalákal do Česka
E15-ekonomika | 05:30:00
Kabinet Petra Fialy (ODS) se snaží přilákat investice od amerického čipového obra Intel. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se minulý týden během podnikatelské mise ve Spojených státech, které se zúčastnily zejména mladé technologické a IT firmy, setkal se zástupci Intelu a navštívil jeho kanceláře. Výrobce procesorů a dalších polovodičových technologií chystá masivní investice v Evropě a podle informací E15 je ve hře i Česko.


Ranní check: Čínský majitel musí zachraňovat Pivovary Lobkowicz. Premiot stále nezačal splácet
E15-politika | 06:00:00
Dobré ráno! Je 83. den roku, svátek má Gabriel. V tento den v roce 1989 ztroskotal u břehů Aljašky tanker Exxon Valdez, který způsobil rozsáhlou ekologickou havárii.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Intel chystá masivní investice v Evropě. Síkela jel do USA, aby firmu nalákal do Česka
E15-politika | 05:30:00
Kabinet Petra Fialy (ODS) se snaží přilákat investice od amerického čipového obra Intel. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se minulý týden během podnikatelské mise ve Spojených státech, které se zúčastnily zejména mladé technologické a IT firmy, setkal se zástupci Intelu a navštívil jeho kanceláře. Výrobce procesorů a dalších polovodičových technologií chystá masivní investice v Evropě a podle informací E15 je ve hře i Česko.


Každý druhý úvěr ze stavebka byl loni na rekonstrukce a renovace. Češi hledají cesty, jak uspořit na energiích.
Finparáda | 05:00:00
Úvěry ze stavebního spoření díky svým unikátním vlastnostem, které nemají na českém finančním trhu obdobu, otevírají řadě Čechů cestu k úspornému bydlení. Jen v loňském roce každý druhý úvěr ze stavebka směřoval do rekonstrukcí a renovací, z nichž mnohé řešily snížení energetické náročnosti domácností. Tento trend přitom letos ještě poroste.


České čipy poletí na Měsíc, Rusko zakazuje iPhony, z českých bankomatů bylo ukradeno 56 bitcoinů
lupa.cz | 06:30:01
Pornhub mění majitele. Huawei kvůli sankcím vyměnilo 13 tisíc součástek. Intel opouští hlavní architekt GPU. Google Glass končí. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


AI jako nejlepší novinář? Přijďte na Netclub s Petrem Koubským a Pavlem Kasíkem
lupa.cz | 06:30:00
V úterý 4. dubna pořádáme u příležitosti 25. narozenin serveru Lupa.cz první ze série diskusních setkání věnovaných současnému fenoménu umělé inteligence.


USA vrací úder za nálet dronem. Zaútočily proti skupinám napojeným na Írán
idnes.cz | 06:50:00
Spojené státy v Sýrii ve čtvrtek uskutečnily několik náletů proti skupinám napojeným na Írán, které viní z útoku dronem, při němž zemřel jeden Američan a dalších šest bylo zraněno. „Žádná skupina nebude beztrestně útočit na naše vojáky,“ uvedl v prohlášení americký ministr obrany Lloyd Austin.


Na Plzeňsku vzplanul penzion v Soběsukách, na vině je zřejmě klimatizace
idnes.cz | 06:31:00
V Soběsukách na jižním Plzeňsku začal ve čtvrtek večer hořet penzion. Oheň zasáhl celé první patro včetně krovů. Při požáru nebyl nikdo zraněn, čtyři lidé, kteří byli uvnitř, sami objekt opustili. Podle prvotních zpráv se požár začal šířit od klimatizace. Přesnou příčinu požáru i výši škody budou vyšetřovatelé ještě zjišťovat.


Pokračuje setkání evropských lídrů. Po shodě u munice pro Ukrajinu přejdou k debatě o euru
blesk | 07:31:00
Jednání o dalším prohlubování hospodářské a měnové unie eurozóny mají v pátek na programu prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. V rámci druhého dne summitu v Bruselu budou probírat také plán návratu k pozastavenému uplatňování rozpočtových a dluhových pravidel EU, na jehož podrobnostech se členské země zatím neshodují. Řeč bude podle očekávání diplomatů rovněž o stavu evropských bank v souvislosti s nedávným kolapsem švýcarské banky Credit Suisse.


Předčasně narozená Sofinka (2) bojuje s vážnou nemocí: Pomozte nám to nevzdat, prosí rodiče
blesk | 07:10:00
Sofinka se narodila už ve 27. týdnu těhotenství a musela být hned po porodu umístěna do inkubátoru. Pak přišly další komplikace, kvůli kterým musela holčička podstoupit dvě náročné operace. Když to začalo vypadat, že se Sofinka uzdraví, bohužel přišla další rána a její stav se začal zhoršovat. Rodiče to ale nevzdávají a věří, že díky náročným rehabilitacím a cvičení bude u vánočního stromečku jejich dcerka stát na vlastních nožičkách.


Stavební zákon konečně na spadnutí ve Sněmovně. Konec megaúřadu a budoucnost jen s jedním razítkem?
blesk | 07:06:00
Poslanci v pátek mají schvalovat změny nového stavebního zákona. V souvislosti s ním by měli také přijmout nový zákon o takzvaném Jednotném environmentálním stanovisku, které má spolu s upraveným stavebním zákonem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Stavebník by v budoucnu měl podat jen jednu žádost a výsledkem by mělo být jen jedno razítko. 


Překvapení dne: Legendární kapela Oasis se dává znovu dohromady!
blesk | 06:50:00
V 90. letech megapopulární britská kapela Oasis podle všeho chystá návrat na scénu! Potvrzují to obě její tváře: bratři Noel (55) a Liam (50) Gallagherovi.


Katalog seriálů (Netflix): Na místě činu: Zabiják z Times Square (Crime Scene: The Times Square Killer)
blesk | 06:00:00

Premiéra: 29. 12. 2021
Počet dílů: 3
Režie: Joe Berlinger
Produkce: Netflix


400 tisíc Čechů nemá v exekuci co dělat. Proč neplatí pravidlo jeden dlužník - jeden exekutor?
blesk | 05:50:00
77 % dlužníků má mnohočetné exekuce a 150 000 lidí má dokonce 10 a více exekucí, které mají na starosti různí exekutoři. Navíc se může velmi často stát, že dluh v Brně řeší někdo z Jablonce, což se samozřejmě promítá do navýšení nákladů, které si daný exekutor účtuje. O problémech v systému vymáhání dluhů diskutovali ve čtvrtečním Epicentru prezident Exekutorské komory Jan Mlynarčík a odborný poradce seriálu České televize „V exekuci“ a zakladatel Institutu prevence a řešení předlužení, Radek Hábl.


Dítě v ohrožení: Viktorka (13) ze Slaného nechala doma dopis na rozloučenou
blesk | 05:42:00
Policisté pátrají po třináctileté Viktorii Koklesové z obce Klobuky ve Středočeském kraji. Naposledy byla viděna ve čtvrtek okolo 18. hodiny u hřiště v Pražské ulici ve Slaném. Vzhledem k tomu, že dívka má mít sklony k sebepoškozování a doma zanechala dopis na rozloučenou, panuje podle policie důvodná obava o její život.


Krasojízda arogance moderátora Jakuba Železného pokračuje: Nadřízeným nic vysvětlovat nemusím!
blesk | 05:00:00
Po zveřejnění skandálního videa, kde se Jakub Železný (49) ostře naváží do strážníka městské policie, otevřeně promluvil o svých plánech v České televizi i o tom, jak pohlíží na incident on sám. V jednom má však na rozdíl od většiny národa jasno – jeho jméno nahrávka nepoškodila a rozhodně prý nelhal. Video Blesku však jednoznačně ukazuje něco jiného!


Po víkendovém sluníčku se vrátí zima. Pozor na déšť a sníh, sledujte radar Blesku
blesk | 05:00:00
Po teplotně výrazně nadprůměrné druhé polovině tohoto pracovního týdne, kdy se nejvyšší odpolední teploty zastavovaly až kolem 20 °C, přinese už víkend citelné ochlazení. Počátek příštího týdne ale čekejte výrazný propad teplot vzduchu a návrat zimy v plné síle. Od severu sem pronikne původem polární vzduch – sněžení se dostane i do nížin, v noci budou teploty klesat pod bod mrazu, tvořit se bude náledí. Noční mrazy budou nebezpečné zejména pro kvetoucí stromy. Pozdní zima se udrží v první polovině posledního březnového týdne, po té půjdou teploty pozvolna nahoru. Výrazné ochlazení a sněžení i v nížinách není pro konec března nic výjimečného.


Putinův kuchař Prigožin kontra úřady: „Náckovi“ starostovi prý rakve s Wagnerovci doveze až domů
blesk | 05:00:00
Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny, oligarcha Jevgenij Prigožin, stupňuje svůj boj proti úředníkům – pouští se do nejvyšších politických a vojenských představitelů, ale i do gubernátorů a starostů. Po zásobování municí se dalším jablkem sváru stává například pohřbívání padlých žoldáků, čest naverbovaných kriminálníků nebo třeba svoboda kritizovat politiky.


Z psího hospicu dům plný odpadu. Snaha o záchranu zvířat se majitelce zvrtla, případ šetří policie
blesk | 05:00:00
Na začátku všeho byl zřejmě dobrý úmysl. Snaha pomáhat zvířatům se ale Lence Pelinkové (45), která v Lupenici na Rychnovsku provozovala Domov na konci cesty, zvrtla. Její azyl je teď prázdný, veterináři jí všechny psy odebrali. A co víc, o její chov se zajímají i policisté.


„Kolaps systému.“ Ekonomové vypočítali, jak nicotné důchody dnešní mladí dostanou
blesk | 05:00:00
Současný důchodový systém je neudržitelný. Na tom se shodnou vládní i opoziční politici a dlouhá léta diskutují o reformě. Jenže ta stále nepřichází a celý systém se stále více přibližuje kolapsu. Podle analytiků ze společnosti Cyrrus už prakticky neexistuje naděje, že politici najdou smysluplné řešení, dnešní mladí lidé se tak musí připravit, že ve stáří dostanou od státu jen pouhé drobné. Které ročníky na tom budou nejhůře a co s tím mohou lidé dělat?


Katie Priceová ukázala nové tetování: Tanga s mašličkou!
blesk | 05:00:00
Britská modelka a milovnice plastik Katie Priceová (44) si pořídila nové vylepšení! A těžko uvěřit, ale dost možná zatím nejšílenější. Katie si totiž na tělo nechala vytetovat kalhotky s mašličkou. Přestává snad nosit prádlo?


Tereza H. (26) o prvním návratu z Pákistánu: V kufru vezla podivný náklad!
blesk | 05:00:00
Příběh Terezy H. (26) zná celé Česko. Tedy alespoň od chvíle, kdy ji 10. ledna 2018 zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru. Tvrdili, že v jejím kufru našli necelých devět kilogramů heroinu. Mladá blondýnka nakonec strávila téměř čtyři roky ve věznici Kot Lakhpat, než byla zproštěna všech obvinění. Nyní se rozhodla, že fanouškům prozradí, co předcházelo jejímu zatčení.


Ruské rakety trefily obytné domy v Záporoží. Spolupracovnice Blesku na místě: Při útoku lidé utíkají... pomáhat!
blesk | 05:00:00
Dál umírají civilisté, ruské rakety dál ničí obytné domy. Tak jako ve středu v ukrajinském Záporoží. Co se děje v prvních chvílích po útoku? Jak se žije za zvuků sirén? Přímo na místě je Anastasia Aharkova, která je reportérkou webu Proukrainu.cz. Ten vznikl pod záštitou Blesku.


Měla se obléct jako k táboráku. Tereza Ramba všechny překvapila v šatech s výstřihem a zcela odhalenými zády
super | 05:56:46
Herečka


Tereza Ramba (33)

byla největší ozdobou premiéry filmu Buď chlap!, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí. I když produkce dala hercům instrukce, že se mají obléct jako k táboráku, Ramba zvolila velkou večerní. A vypadala úchvatně.


Rozdíl dvou let je obrovský: Martin Zounar se svlékl před kamerou. Tentokrát o 20 kilo lehčí
super | 05:56:42
Herec


Martin Zounar (55)

v posledních letech výrazně zhubl. A i když nikdy neměl problém se svléknout v rámci role, svěřil, že s dvaceti kily dole se svršky přece jen shazují lépe.


Tohle nepředvedla snad ani v Přátelích. Jennifer Aniston šílela z úkolu, který jí v talkshow zadal známý moderátor
super | 05:56:38
Už je to skoro dvacet let, co skončil poslední díl seriálu Přátelé. Při pohledu na

Jennifer Aniston (54)

se ovšem zdá, jako by to bylo před týdnem. Nestárnoucí herečka teď byla hostem ve slavné talk show a předvedla výrazy, za které by snad zasloužila Oscara.


Zlato před inflací ochrání nejvíc, míní Češi
Novinky-kultura | 07:59:34
Inflace již delší dobu dosahuje dvouciferných hodnot, což má pochopitelně výrazný vliv i na vklady českých domácností. Češi proto spíše než tradiční spořicí produkty nejčastěji kvůli ochraně před inflací volí uložení peněz do investičního zlata, ale i nemovitostních fondů či třeba pořízení nemovitosti.


Brutální protesty ve Francii, v Bordeaux hořela radnice
Novinky-kultura | 05:19:52
Při protestech proti francouzské důchodové reformě zatkla policie ve čtvrtek a v noci na pátek 172 lidí, zranění utrpělo 149 policistů, píše deník Le Monde. Demonstrací proti reformě penzí se po celé zemi účastnilo kolem 1,8 milionu lidí, odboráři tvrdí, že jich bylo dokonce 3,5 milionu.


Naše ofenziva začne brzo, tvrdí ukrajinský velitel pozemních sil
Novinky-kultura | 07:42:44
Velitel ukrajinských pozemních sil Oleksandr Syrskyj ve čtvrtek dal najevo , že by jeho síly mohly brzo podniknout protiútok. Podle něj utrpěly silné ztráty jednotky wagnerovců na východě Ukrajiny a „docházím jim dech“, čehož míní využít. .


Kim Čong-un se chlubí podvodním dronem, který vyvolá radioaktivní tsunami
Novinky-kultura | 05:02:35
Severní Korea otestovala útočný podvodní dron, který je podle ní schopný nést jadernou hlavici a vyvolá „radioaktivní tsunami“, uvádí televize Sky News. Zbraň se testovala 59 hodin a severokorejský diktátor Kim Čong-un je s výsledky velmi spokojen, uvádí televize s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA.


Rodiče jim svatbu zakázali, tak se vzali až po 60 letech
Novinky-kultura | 07:26:47
Rodiče mladé anglické dívky na začátku šedesátých let rázně odmítli její přání vdát se za kolegu z práce. Muž se pak odstěhoval do Austrálie a svou lásku neviděl několik desítek let. Ale nakonec se přece jen znovu setkali a vzali se.


Policie hledá třináctiletou dívku, nechala dopis na rozloučenou
Novinky-kultura | 07:12:16
Policisté od čtvrtečního večera pátrají po třináctileté Viktorii Koklesové z obce Klobuky ve Středočeském kraji. Nevrátila se ze školy. Naposledy byla viděna ve čtvrtek okolo 18. hodiny u hřiště v Pražské ulici ve Slaném.


Nové knihy: Mlynářová, Slíva a Remarque
Novinky-kultura | 07:00:00
Není podstatný věk, ale přístup k životu, tvrdí autorka Marcela Mlynářová ve své knize. To si určitě myslí také mořeplavci, jejichž osudy můžeme najít v publikaci, která přináší vzpomínky z plaveb po oceánech a mořích. Dále v nabídce najdeme životní příběh unesené korejské dívky v japonských nevěstincích, klasiku od E. M. Remarqua, která je krutou obžalobou a pravdivým obrazem tragédie války, i publikaci renomovaného kreslíře a karikaturisty Jiřího Slívy, zabývající se historií svobodného zednářství v našich krajích.


Ze stadionů do ulic. Rajchl sází na agresivitu
Novinky-kultura | 06:49:43
Agresivní cílení, antisystémové a protivládní postoje, které se hodí Kremlu. Tak shrnují působení předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla, který se stal lídrem protivládní demonstrace z Václavského náměstí, Právem oslovení odborníci na extremismus a dezinformace. Sám Rajchl se však těchto nálepek snaží zbavovat.


Industriální komplex v místě bývalého lihovaru na Smíchově doplní prvky Davida Černého i skupiny Ztohoven
Novinky-kultura | 06:04:00
Vystavěn byl roku 1880 a fungoval až do začátku tohoto tisíciletí. Od roku 2002 je Zlíchovský lihovar chráněnou kulturní památkou, a paradoxně od té doby chátral. V místě nyní vzniká přes 550 bytů. Genius loci i duch bývalého lihovaru zde však zůstane zachován. Jak se tento smíchovský brownfield mění, jsme se zajeli podívat i s kamerou.


Je vaše menstruace v pořádku? Zaměřte se na pět bodů
Novinky-kultura | 06:02:00
Menstruace je od určitého věku součástí ženského života. S tím se pojí i mnohé otázky, jak by měla probíhat, co je a není v pořádku. Po kolika dnech by se měla opakovat, a značí bolesti vždy nějaký problém?


Rusky chtějí změnit zákon, tak aby se mobilizace netýkala mužů se třemi a více dětmi
Novinky-kultura | 05:50:00
Skupina ruských matek už několik měsíců usiluje o změnu zákona o mobilizaci. Některé z nich Novinkám sdělily, že jim vadí, že je v rozporu s nařízením, které vydal na podzim minulého roku ruský generální štáb. Poté, co Rusko vyhlásilo mobilizaci, nařídil neodvádět muže se třemi a více dětmi. Zákon ale takovou výjimku připouští jen v případech, kdy má otec potomky čtyři.


Kde je hranice mezi dobrovolným sexem a znásilněním? To řeší v Konsentu i Kotek a Dancingerová
Novinky-kultura | 05:43:00
Dva kamarádi proti sobě u soudu jako právní zástupci obžaloby a obhajoby. Nejasný případ znásilnění. Klíčovou svědkyní žena, jejíž život a svět je na hony vzdálený tomu jejich. Je ale úplně vyloučené, že by se něco podobného mohlo stát jim, když si svléknou talár a přijdou domů? Tyhle a další otázky řeší novinka pražského Činoherního klubu Konsent.


Zloděje v obchodě odhalí umělá inteligence
Novinky-kultura | 05:40:00
Automatickou prodejnu řetězce ­COOP v Berouně pomáhá chránit před zloději umělá inteligence. Díky průběžným analýzám kamerových záznamů dovede odhalit nestandardní chování zákazníků, na které upozorní zaměstnance centrální ochrany nebo personál prodejny.


Výluk a zpožděných vlaků ubude
Novinky-kultura | 05:30:00
Rekordní rozpočet a investice do železničních staveb bude znamenat i letos výluky a omezení pro cestující, dopad do jízdního řádu a zpoždění by ale neměl být tak dramatický jako loni, řekl v rozhovoru pro Právo ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.


Miley Cyrus přidala k prvnímu místu rádiového žebříčku ještě třetí příčku v albech
Musicserver | 08:00:00
Hned dvakrát se tento týden ocitla Miley Cyrus na stupních vítězů tuzemských hitparád. V rádiích kraluje se singlem "Flowers" již šest týdnů v řadě, v albech nově odstartovala s počinem "Endless Summer Vacation" na bronzové pozici. Vedení znovu uhájili Calin s Viktorem Sheenem.


Češi si oblíbili internetové nakupování a bankovnictví
Kurzy.cz | 07:55:35
Česko patří v současnosti mezi evropskou špičku v online nakupování a internetovém bankovnictví a jeho obyv...


Pokud nevíme, neměli bychom hrát. Není proč být nyní za investiční hrdiny, radí investor
Kurzy.cz | 05:57:00
Steve Eisman, který nyní působí v Neuberger Berman, vešel ve známost díky filmu Big Short. Nyní na CNBC hovořil o aktuálním vývoji v americké ekonomice a zejména v bankovním sektoru.


Zlato před inflací ochrání nejvíc, míní Češi
Novinky.cz | 07:59:34
Inflace již delší dobu dosahuje dvouciferných hodnot, což má pochopitelně výrazný vliv i na vklady českých domácností. Češi proto spíše než tradiční spořicí produkty nejčastěji kvůli ochraně před inflací volí uložení peněz do investičního zlata, ale i nemovitostních fondů či třeba pořízení nemovitosti.


Naše ofenziva začne brzo, tvrdí ukrajinský velitel pozemních sil
Novinky.cz | 07:42:44
Velitel ukrajinských pozemních sil Oleksandr Syrskyj ve čtvrtek dal najevo , že by jeho síly mohly brzo podniknout protiútok. Podle něj utrpěly silné ztráty jednotky wagnerovců na východě Ukrajiny a „docházím jim dech“, čehož míní využít. .


Rodiče jim svatbu zakázali, tak se vzali až po 60 letech
Novinky.cz | 07:26:47
Rodiče mladé anglické dívky na začátku šedesátých let rázně odmítli její přání vdát se za kolegu z práce. Muž se pak odstěhoval do Austrálie a svou lásku neviděl několik desítek let. Ale nakonec se přece jen znovu setkali a vzali se.


Policie hledá třináctiletou dívku, nechala dopis na rozloučenou
Novinky.cz | 07:12:16
Policisté od čtvrtečního večera pátrají po třináctileté Viktorii Koklesové z obce Klobuky ve Středočeském kraji. Nevrátila se ze školy. Naposledy byla viděna ve čtvrtek okolo 18. hodiny u hřiště v Pražské ulici ve Slaném.


Nové knihy: Mlynářová, Slíva a Remarque
Novinky.cz | 07:00:00
Není podstatný věk, ale přístup k životu, tvrdí autorka Marcela Mlynářová ve své knize. To si určitě myslí také mořeplavci, jejichž osudy můžeme najít v publikaci, která přináší vzpomínky z plaveb po oceánech a mořích. Dále v nabídce najdeme životní příběh unesené korejské dívky v japonských nevěstincích, klasiku od E. M. Remarqua, která je krutou obžalobou a pravdivým obrazem tragédie války, i publikaci renomovaného kreslíře a karikaturisty Jiřího Slívy, zabývající se historií svobodného zednářství v našich krajích.


Ze stadionů do ulic. Rajchl sází na agresivitu
Novinky.cz | 06:49:43
Agresivní cílení, antisystémové a protivládní postoje, které se hodí Kremlu. Tak shrnují působení předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla, který se stal lídrem protivládní demonstrace z Václavského náměstí, Právem oslovení odborníci na extremismus a dezinformace. Sám Rajchl se však těchto nálepek snaží zbavovat.


Industriální komplex v místě bývalého lihovaru na Smíchově doplní prvky Davida Černého i skupiny Ztohoven
Novinky.cz | 06:04:00
Vystavěn byl roku 1880 a fungoval až do začátku tohoto tisíciletí. Od roku 2002 je Zlíchovský lihovar chráněnou kulturní památkou, a paradoxně od té doby chátral. V místě nyní vzniká přes 550 bytů. Genius loci i duch bývalého lihovaru zde však zůstane zachován. Jak se tento smíchovský brownfield mění, jsme se zajeli podívat i s kamerou.


Je vaše menstruace v pořádku? Zaměřte se na pět bodů
Novinky.cz | 06:02:00
Menstruace je od určitého věku součástí ženského života. S tím se pojí i mnohé otázky, jak by měla probíhat, co je a není v pořádku. Po kolika dnech by se měla opakovat, a značí bolesti vždy nějaký problém?


V Praze je draze. Bydlení v metropoli si dovolí málokdo, výstavba míří do regionů
aktuálně.cz | 07:22:47
Bydlení ve velkých městech se pro řadu lidí stává nedostupným. Proto se poohlížejí po nemovitostech v dojezdové vzdálenosti.


Město duchů Avdijivka. Rusové lákají Ukrajince do pasti, patrně chystají pozemní úder
aktuálně.cz | 06:40:11
Město, dříve známé hlavně kvůli obrovské koksovně, stojí na frontové linii už od roku 2014.


Couvání stovkou a mrtví důstojníci. Deset aut, která jste vážně museli umět řídit
aktuálně.cz | 05:59:00
Dnešní auta jsou nudně předvídatelná. Minulost byla pro řidiče náročnější. Co kus to originál, o bezpečnost jste se museli starat sami.


Špatná energie v bytě, rezidua bytostí. Farář navštívil dům, kde se vraždilo
Denik.cz | 06:51:00
I nevěřící se často obrací o pomoc na faráře, aby požehnal domům, kde se dějí zvláštní věci. K takovým patří i dům v ulici Krále Jiřího, kde na Štědrý den roku 1949 zabil poválečný starosta svou ženu a pak spáchal sebevraždu.


Dítě v ohrožení: Pátrá se po třináctileté dívce. Zanechala dopis na rozloučenou
Denik.cz | 06:42:00
Policie hledá třináctiletou dívku z obce Klobuky na Kladensku. Ve čtvrtek se nevrátila ze školy a zanechala dopis na rozloučenou.


Při protestech ve Francii bylo zatčeno 172 lidí. Zranění utrpělo 149 policistů
Denik.cz | 06:34:00
Při protestech proti francouzské důchodové reformě zatkla policie ve čtvrtek a v noci na pátek 172 lidí, zranění utrpělo 149 policistů. Napsal to server deníku Le Monde, podle něhož v západofrancouzském Bordeaux hořela část radnice, kde má být v úterý uvítán britský král Karel III. Francouzská premiérka Élisabeth Borneová označila násilnosti za nepřijatelné.


Učitel na Ukrajině. Chrudimáka zranil šrapnel, závěť si vyřídil už před cestou
Denik.cz | 06:30:00
/FOTOGALERIE/ Milan Švrčina z Chrudimi v současnosti působí v logistice Mezinárodní legie obrany Ukrajiny a hledá možnosti, jak pomoci kamarádům, kteří přímo na frontové linii nesou tíhu války. On sám ji poznal doslova na vlastní kůži, když byl zraněn šrapnelem z granátu a v nemocnici v Charkově strávil více než měsíc. Na sociálních sítích vystupuje jako Učitel na Ukrajině.


VIDEO: Opravená vodní nádrž u Nového Boru zdobí krajinu a láká rybáře
Denik.cz | 06:20:00
Dotace z fondů Evropské unie pomohla k opravě nádrže Gabčíkovo u Nového Boru v severních Čechách. Díky dotaci udělali na nádrži protipovodňová opatření a oprava hráze pomohla také tomu, že tato vodní plocha dál zdobí zdejší krásnou přírodu. Nádrž a její okolí udržuje v dobrém stavu její majitel a bývalý zdejší zemědělec Jiří Rohlíček. A to k potěše své i lidí z osad a obcí kolem Nového Boru.


KLDR otestovala podvodní dron, může vyvolat radioaktivní cunami
Denik.cz | 06:13:00
V Severní Koreji se testovalo útočné vojenské zařízení schopné nést jadernou hlavici. Na zkoušku dohlížel i vůdce izolované země Kim Čong-un.


PODCAST: Jsem homosexuál! Děti si raději sáhnou na život, pravdy se bojí
Denik.cz | 06:00:00
Pro dětskou nebo dospívající duši je hledání vlastní sexuální identity složité a často ještě složitější je o této skutečnosti informovat rodinu a své blízké. Přinášíme vám další díl podcastu ze série Rozdělené rodiny. Tentokrát s názvem Smíření s vlastní identitou.


Velký výkon. Na Znojemsku má vyrůst přes dvacet větrných elektráren. Víme kde
Denik.cz | 06:00:00
Pohled na kopcovité panorama větrných elektráren v Rakousku nemusí být obyvatelům obcí na Znojemsku brzy už tak vzdálený. Německá společnost Meridian plánuje na české straně postavit větrné stožáry v pásu podél státní hranice. Měly by to být jedny z nejvýkonnějších větrných elektráren současné doby.


Vydání zatykače na ruského prezidenta mezinárodním trestním soudem kvůli Ukrajině je správné. Soud však potřebuje podporu
Britské_listy | 09:00:00
Je docela pravděpodobné, že Vladimir Putin možná nikdy nebude plně pohnán k odpovědnosti za své zločiny. Možnost případné spravedlnosti se však poněkud rozjasnila s rozhodnutím mezinárodního trestního soudu z minulého týdne vydat zatykač za dohled nad únosy ukrajinských dětí, praví redakční komentář deníku Guardian.


V Mynářově shořelém srubu našli samopal, případ šetří policie, exkancléř mlčí
idnes.cz | 09:56:00
V troskách vyhořelého srubu bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku našli vyšetřovatelé neregistrovanou zbraň. Podle serveru iRozhlas.cz se jednalo o samopal. Policie případ řeší kvůli podezření z nedovoleného ozbrojování. Vyšetřují, zda byla funkční před požárem a komu patřila. Mynář na dotazy ohledně zbraně nereagoval.


PPF Telecom Group zvýšila tržby na 3,5 miliardy eur, zisk se dostal na 1,5 miliardy eur
lupa.cz | 08:58:35
Konsolidované výnosy skupiny PPF Telecom Group v roce 2022 meziročně vzrostly o 5,1 procenta na 3,5 miliardy eur. Provozní zisk EBITDA se zvýšil o tři procenta na 1,5 miliardy eur. Ukazuje to nově zveřejněná účetní závěrka.


Česko zažilo rekordně teplou noc, třetina stanic přepisuje březnová maxima
idnes.cz | 09:44:00
Noc na pátek byla rekordně teplá. Na třetině stanic, které měří víc než 30 let, byl překonán rekord pro celý měsíc březen. Nejtepleji bylo v Bohumíně-Záblatí, a to 13,5 stupně Celsia. Pro konec března jsou normální noční minimální teploty kolem plus jednoho stupně, uvedl v pátek Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Češi stáhli radiátory, spotřeba tepla byla nejnižší za šest let
idnes.cz | 09:32:00
Vedle úspor elektřiny a plynu se loni Čechům dařilo snížit i spotřebu tepla z centrálních tepláren. Podle údajů Energetického regulačního úřadu se loni celkem spotřebovalo 74 petajoulů tepla, což je nejméně za šest let. Spotřeba klesala napříč všemi sektory a takřka po celý rok.


Maorský bojovník natočil záchranu vyhublého zajatce, záhy padl u Bachmutu
idnes.cz | 09:16:00
V bojích na Ukrajině přišel o život už třetí dobrovolník z Nového Zélandu. Osmatřicetiletý Kane Te Tai padl v bojích u Bachmutu. Jen před několika dny na sebe upozornil světová média, když natočil záchranu vyhublého ukrajinského spolubojovníka z ruského zajetí.


Americké úřady vyšetřují Credit Suisse a UBS kvůli obcházení protiruských sankcí
idnes.cz | 08:48:00
Americké ministerstvo financí rozeslalo předvolání představitelům švýcarských bank Credit Suisse a UBS kvůli podezření, že pomáhaly ruským oligarchům vyhnout se sankcím. S odvoláním na své zdroje to píše agentura Bloomberg. Podle ní je ze stejného důvodu vyšetřováno i několik velkých amerických bank.


Dvořák bude kandidovat na ředitele ČT. Chci pokračovat v dobré práci, uvedl
idnes.cz | 08:37:00
Petr Dvořák se rozhodl znovu kandidovat na pozici ředitele České televize. Ve vyjádření uvedl, že chce pokračovat v dobré práci a vylepšit to, co zatím nestihl dotáhnout. Dvořák je ředitelem veřejnoprávní televize od roku 2011, mandát mu vyprší na konci září.


Rusové útočili drony na Kryvyj Rih, na jihu jsou podle Kyjeva v defenzivě
idnes.cz | 08:15:00
Ukrajinští obránci za čtvrtek odrazili 79 útoků ruských sil. Ti své hlavní úsilí stále soustředí na ofenzivní operace ve směru na ukrajinská města Lyman, Bachmut, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske. Server Ukrajinska pravda informoval o ruském nočním útoku pomocí dronů Šáhed-136 íránské výroby na město Kryvyj Rih. Podle dosavadních zpráv nejsou hlášeny žádné oběti.


Francie v plamenech. V Bordeaux zapálili radnici, desítky zraněných policistů
idnes.cz | 07:26:00
Při protestech proti francouzské důchodové reformě zatkla policie ve čtvrtek a v noci na pátek 172 lidí, zranění utrpělo 149 policistů. Napsal to server deníku Le Monde, podle něhož v západofrancouzském Bordeaux hořela část radnice, kde má být v úterý uvítán britský král Karel III. Francouzská premiérka Élisabeth Borneová označila násilnosti za nepřijatelné.


Kim Čong-un otestoval podvodní dron, který může vyvolat radioaktivní tsunami
idnes.cz | 07:18:00
Severní Korea v tomto týdnu otestovala útočný podvodní dron, který je podle ní schopný nést jadernou hlavici, jež může vyvolat radioaktivní tsunami. S odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA o tom informuje agentura Reuters, podle níž na další z řady testů zbraní v posledních týdnech dohlížel i vůdce izolované země Kim Čong-un.


Diana Kobzanová ukázala třetí dceru a promluvila o předčasném porodu
revue.idnes.cz | 08:50:00
Miss ČR z roku 2001 Diana Kobzanová (40) na začátku března porodila třetí dceru. S hokejistou Michaelem Frolíkem (35) jí dali jméno Nelly. Přestože bývalá modelka a moderátorka těhotenství utajila, svým sledujícím na sociálních sítích nyní prozradila pár podrobností.


Janu partneři mlátili, zadlužila kvůli nim sebe i dceru: Teď přišla o byt
blesk | 09:41:00
Za partnery platila dluhy, ti ji na oplátku týrali. Jana Bejčková z Příbrami se během dalšího dílu dokumentu České televize V exekuci snažila napravit chyby, které ji připravily o střechu nad hlavou a do finanční tísně dostaly i její dceru Silvii.


Přicestoval s koníkem z Asie až do Jevišovky: Tam se zvíře zaběhlo! Našli ho v Rakousku
blesk | 09:36:00
Hodně neobvyklý případ řešili ve středu policisté na jižní Moravě. Na linku 158 volal nešťastný cestovatel z Asie, který se svým čtyřnohým parťákem podnikl cestu po Evropě. Jenže v Jevišovce, jen pár kilometrů od hranic s Rakouskem, jeho kůň zmizel!


Jak se v práci cítit skvěle? Nový průzkum mapuje preference zaměstnanců
iHned.cz | 10:00:15
Co je nejdůležitější pro to, aby se lidé v práci cítili dobře? Portál Welcome to the Jungle, který se zabývá tématy spojenými s pracovním trhem, si od výzkumné agentury Ipsos objednal průzkum, který má na tuto otázku odpovědět. Průzkumu se na...


Češi šetřili na teplu: Teplárny hlásí nejmenší spotřebu za posledních 6 let
blesk | 09:26:00
Spotřeba tepla z centrálních tepláren v Česku loni klesla meziročně o 12 procent. Celkem se spotřebovalo 74 petajoulů (PJ) tepla, což je nejméně za posledních šest let. Největší podíl měly tradičně průmysl a také domácnosti. Spotřeba klesala napříč všemi sektory a takřka po celý rok. Dnes o tom informoval Energetický regulační úřad (ERÚ).


Kdo se chce v Evropě zbavit generála Pavla, Zahradilova konečná a velký Fiala
iHned.cz | 10:00:15
Ještě nebylo definitivně rozhodnuto, ale koalice Spolu do dalších voleb společně nepůjde. A štěstí v nich nezkusí ani europoslanec ODS Jan Zahradil. Po 20 letech by v tom případě Evropský parlament opustil – tak dlouho v něm vydržel jako...


Po celé Praze maximálně třicítkou? Co je to zase za nápad?!
iHned.cz | 10:00:15
Dobrý den z Hospodářek, je pátek 24. března. Dnes se podíváme na hodně kontroverzní téma, na možnost zavedení maximální třicetikilometrové rychlosti ve městech. Po Praze nyní týden co týden pochodují zpomalovací aktivisté, řidiči jim nadávají, takže...


V Česku přibylo pacientů s odolnou tuberkulózou: Příznaky jsou nejasné, varuje pneumolog
blesk | 08:51:00
V Česku přibylo lidí, kteří mají odolnou formu tuberkulózy. Na tuto tuberkulózu běžné léky nezabírají a pacienti se z ní dostávají až dva roky. Jak uvádí pneumolog Vladimír Koblížek, choroba má velmi nejasné projevy – obraz člověka chrlícího krev do kapesníku je už dávno minulostí.


Dvořák znovu zabojuje o křeslo šéfa České televize. Rada o novém řediteli rozhodne v červnu
blesk | 08:28:00
Současný generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák bude obhajovat funkci. Serveru Seznam Zprávy sdělil, že před veřejnoprávní televizí jsou nové výzvy, kterých se chce účastnit. Dvořák stojí v čele televize druhé volební období, které mu vyprší na konci září. Rada České televize vyhlásila výběrové řízení na šéfa ČT v polovině února. Uzávěrka přihlášek je 17. dubna, vybírat ředitele s mandátem do roku 2029 budou radní v červnu.


Kim zase hrozí: KLDR otestovala dron. Je prý schopný vyvolat radioaktivní tsunami
blesk | 08:07:00
Severní Korea v tomto týdnu otestovala útočný podvodní dron, který je podle ní schopný nést jadernou hlavici, jež může vyvolat "radioaktivní tsunami". S odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA o tom informuje agentura Reuters, podle níž na další z řady testů zbraní v posledních týdnech dohlížel i vůdce izolované země Kim Čong-un.


Proč Tom Cruise opustil dcerku? Nové znepokojivé detaily!
blesk | 07:55:00
Když se Katie Holmes rozvedla s Tomem Cruisem, bylo jejich společné dcerce Suri pět let. Herec se s ní naposledy setkal v jejích sedmi letech. Dnešním rokem to bude deset let, co o ni neprojevil zájem. A to prý vše kvůli své víře ve scientologii.


Vdechněte nový život zanedbaným částem svého města. Zaslouží si to!
blesk | 10:00:20
Každé město nebo vesnice má svou odvrácenou tvář. Místo, které není na pohled zrovna oku lahodící a rozhodně není chloubou města. Často se jedná o budovy nebo prostranství, které v minulosti dobře sloužily průmyslové výrobě, v zemědělství nebo pro vojenské aktivity. Jejich sláva již pominula a nyní jsou velmi zanedbané. Tyto takzvané brownfieldy nabízejí vynikající příležitosti pro výstavbu toho, co danému městu chybí a mohlo by obyvatelům zlepšit život. Jaká skvělá nová místa vznikla díky evropským fondům právě v nevyužívaných a chátrajících budovách?


Gabriela Gášpárová poprvé promluvila o poměru svého Pítra s Miss Bezděkovou v Survivoru. Hrozí rozchod?
super | 09:41:21
Petr Havránek vypadl z reality show Survivor a řada lidí čekala, zda na něj bude doma čekat jeho přítelkyně modelka


Gabriela Gášpárová (21)

. Podle záběrů televize Nova to vypadalo, že na opuštěném ostrově v Dominikánské republice měl více než blízko k Miss

Andree Bezděkové (28)

. Ostatně při zhlédnutí prvního videa, kde nechyběly doteky Petra a Andrey, se Gabriela před televizní kamerou rozplakala.


I po osmi letech to mezi nimi jiskří. Lucie Bílá dojemně vyznala lásku svému příteli
super | 09:12:50
Poslední týdny neměla


Lucie Bílá (56)

jednoduché. V únoru musel její partner Radek Filipi podstoupit těžkou operaci páteře. Zpěvačka tak pendlovala mezi prací a nemocnicí. Teď už má svého partnera po rehabilitacích zpět doma, a mohla se tak naplno pustit do nových projektů.


Diana Kobzanová se po narození třetí dcerky poprvé ozvala: Jaké dostala holčička jméno a byl Frolík u porodu?
super | 08:51:37
ModelkaDiana Kobzanová (41)

se před čtrnácti dny stala trojnásobnou maminkou. Někdejší moderátorka si své soukromí střeží a není na sociálních sítích veřejně aktivní, a tak se jí podařilo těhotenství tajit celých devět měsíců.


Technici Tesly varovali Muska před změnou, která způsobí nehody, přesto si prosadil svou
Autoforum.cz | 07:30:00
Nechceme nijak podrývat jeho intelekt, žádný člověk ale z podstaty nemůže rozumět všemu, a tak by měl umět naslouchat i jiným. Elon Musk s tím zjevně má problémy a nedbal varování před následky osekávání nákladů až do té míry, že Tesly připraví o radary. (Petr Prokopec)


Přiznání Fordu nejlépe vysvětluje, proč jsou dnes nová auta tak neuvěřitelně drahá
Autoforum.cz | 06:00:00
Spousta lidí pořád nedokáže pochopit, proč nová auta zdražila často za jednotky let klidně o 100 procent. Přiznání Fordu v nutně upřímném výhledu pro investory na tento vývoj vrhá hodně světla. (Petr Miler)


Padesát odstínů Suzuki Jimny: Stavějí se z něj i okruhové verze!
Auto.cz | 08:53:00
Suzuki Jimny se těší takové oblibě, že jsme si zvykli vídat ho v mnoha různých podobách. Úpravy však nemusí být zaměřeny pouze na jízdu v terénu, vznikají totiž i verze pro okruhy.


Nový VW Multivan dostane verzi California ještě letos! ID. Buzz si počká
Auto.cz | 08:00:00
Volkswagen Užitkové vozy zveřejnil plány na nejbližší roky. Chce se více zaměřit na obytné verze California a rozšířit nabídku modelu ID. Buzz, jak o provedení, tak o akumulátory.


Ergonomický přešlap, nebo geniální vynález? Fascinující příběh i-Cockpitu
Autoweb | 08:07:12
Málokterý výrobce automobilů udělal tak riskantní krok jako kdysi Peugeot. Ten úplně překopal součást vozu, která se v historii automobilů vyvíjela nejméně – místo řidiče. Francouzská automobilka se rozhodla zbořit stereotypy a vydat se cestou, kterou dosud nikdo nešel. Přesně před desetiletím tak vznikl Peugeot i-Cockpit, neboli uspořádání interiéru tvořené maličkým volantem, velkým dotykovým displejem a vyvýšeným přístrojovým panelem, na který se nekouká skrz volant, jak bylo po desetiletí zvykem, ale nad volant.


ÚSTR jako skanzen myšlení? Sloupek Saši Uhlové
Novinky-kultura | 10:00:00
O Ústavu pro studium totalitních režimů jsem poprvé slyšela někdy v roce 2008, tedy rok po jeho vzniku. A hned zkraje jsem pochopila, že co ÚSTR vlastně je a kam zrovna směřuje, zajímá opravdu jen velmi málo lidí. Zato je to ale zajímá hodně.


Investoři přišli o 878 miliard. Exšéf Terrraform Labs čelí obvinění z podvodů
Novinky-kultura | 09:57:28
Američtí vyšetřovatelé obvinili To Kwona, někdejšího šéfa kryptoměnové společnosti Terrraform Labs, z řady podvodů v souvislosti s vytvořením tokenů terraUSD a luna. Tyto kryptoměny měly být podloženy hodnotou amerického dolaru a měsíčním tokenem pro platformu, ale kvůli špatnému řízení společnosti a podvodům vedeným Kwonem se trh s tokeny zhroutil.


Afghánský migrant dostal 22 let za pokus o vraždu a znásilnění
Novinky-kultura | 09:50:05
Na 22 let do vězení poslal v pátek Krajský soud v Plzni afgánského migranta Esmata Shirzada za pokus o dvojnásobnou vraždu a znásilnění. Podle rozsudku 24letý cizinec brutálně zaútočil na dvě ženy během loňské silvestrovské noci v Karlových Varech. Jednu pobodal nožem, druhou škrtil do bezvědomí a pak se na ni sexuálně ukájel. Poškozeným musí zaplatit přes milion korun za duševní útrapy.


RECENZE: Kuciak: Vražda novináře. Pavouk, jehož síť neměla být rozpletena
Novinky-kultura | 09:49:00
V den pátého výročí vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové měl na Slovensku premiéru dánský koprodukční dokument amerického novináře a filmaře Matta Sarneckého Kuciak: Vražda novináře. Dnes vstupuje v rámci festivalu Jeden svět i do české distribuce.


Obžaloba Trumpa se zamotává. Svědek je slabý
Novinky-kultura | 09:39:55
Očekávané podání obžaloby proti americkému exprezidentovi Donaldu Trumpovi v kauze platby pornoherečce Stormy Daniels se zkomplikovalo. Do konce týdne se o něm zřejmě nerozhodne, referovala ve čtvrtek s odvoláním na své zdroje z prokuratury.


Capri se má vrátit jako druhý Ford na elektrické platformě Volkswagenu
Novinky-kultura | 09:35:13
Název Capri by se podle zákulisních informací mohl do portfolia Fordu vrátit v dosud neupřesněné formě jako druhý elektromobil na platformě MEB Volkswagenu. Prvním takový vozem je nedávno uvedený explorer.


Číňanům zase vadí americký torpédoborec u sporných ostrovů
Novinky-kultura | 09:34:08
Čínské ministerstvo obrany v pátek sdělilo, že musí opět sledovat a vyhnat americký torpédoborec USS Milius, který podle něj vnikl do čínských teritoriálních vod u Paracelských ostrovů, které Peking považuje na čínské. USA popírají, že by čínské vody narušily, neoprávněné čínské nároky neuznávají a prosazují nároky na volnou plavbu.


Od herců jsem k nerozeznání, říká český kaskadér zaskakující hvězdy ve scénách na koni
Novinky-kultura | 09:30:00
Objevil se v celé řadě snímků, ale na plátně či televizní obrazovce jej pozná jen málokdo. Je totiž filmovým kaskadérem a často zaskakuje za slavné herce, pokud jim role předepisuje jízdu na koni. Loni byl k vidění jako Jan Žižka ve stejnojmenném filmu, když v náročných jezdeckých scénách nahrazoval herce Bena Fostera. Během natáčení potkal i další filmové hvězdy jako Liv Tylerovou či Morgana Freemana. Spolu jsme si tak nemohli povídat jinak než během projížďky v koňském sedle.


Exšéf Twitteru má problém. Jeho firma Block umožňovala podvody
Novinky-kultura | 09:27:24
Platební firma Block, kterou vede spoluzakladatel a bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey, umožňovala podvody a nekontroluje dostatečně dodržování předpisů. V analytické zprávě, která byla ve čtvrtek zveřejněna, to tvrdí americká investiční společnost Hindenburg Research, jež spekuluje na pokles cen. Akcie Blocku v reakci na zprávu kolem 20:00 SEČ odepisovaly přes 16 procent. Platební společnost uvedla, že se bude bránit a že proti Hindenburgu zvažuje právní kroky.


Aktivisté si stěžují na Notre-Dame. Vadí jim překlady jen do angličtiny
Novinky-kultura | 09:24:57
Skupina francouzskojazyčných aktivistů si stěžuje kvůli tomu, že nápisy v pařížské katedrále Notre-Dame jsou překládány z francouzštiny pouze do angličtiny, a nikoli do dalších jazyků. Posiluje to podle nich dominanci angličtiny a je to v rozporu se zákonem.


Motorkář při honičce s policií dojel až na přistávací dráhu letiště
Novinky-kultura | 09:22:54
Až na přistávací dráhu chebského letiště pronásledovali policisté v pondělí 43letého motorkáře. Ten se následně odmítl podrobit testu na alkohol a drogy.


Blažek: Benda by mohl být kvalitním ústavním soudcem
Novinky-kultura | 09:15:39
Postup koalice ve Sněmovně ohledně valorizace důchodů byl podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) v pořádku. Totaké tvrdí v rozhovoru pro Právo o svých dotazech žalobcům ohledně brněnské bytové kauzy. Také řekl, že poslanec Marek Benda (ODS) by byl dobrým ústavním soudcem, ale že s premiérem nebudou prezidentovi do ÚS nikoho navrhovat.


Američanka rekordmankou. Během jediného roku navštívila 55 zemí na invalidním vozíku
Novinky-kultura | 09:10:00
Američanka Renee Brunsová je novou světovou rekordmankou. Během jediného roku totiž navštívila největší počet zemí, 55, na invalidním vozíku, na nějž je kvůli svému hendikepu upoutána. Cestovala navíc sama, což popsala jako velmi děsivý, ale zároveň osvobozující zážitek. Pohybovat se po světě, který je uzpůsoben pro lidi se dvěma zdravýma nohama, není podle ženy úplně jednoduché.


Posed, z nějž myslivec zastřelil border kolii, zničil vandal
Novinky-kultura | 09:06:18
Zničení posedu v Darkovicích na Opavsku, ze kterého na konci února místní myslivec zastřelil border kolii, prověřuje policie. Neznámý vandal nejprve nařízl dřevěné trámy, kterými byl posed připevněn, a strhl ho k zemi. Policie kromě toho prověřuje i výhrůžky, kterým teď myslivec čelí ze strany veřejnosti.


Na Znojemsku praskl starý dům. Zeď se málem zřítila
Novinky-kultura | 08:55:54
Až do čtvrtečního večera řešili hasiči v části Uherčic na Znojemsku ohlášené zborcení štítové zdi domu. Telefonát o hrozbě přijalo operační středisko půl hodiny po poledni. Zasahující jednotky směřovaly do Mešovic, místní části Uherčic.


Jablka za 6 korun, brambory za 15. U farmářů je levnější ovoce i zelenina
Novinky-kultura | 08:05:48
Kilogram jablek za šest korun, brambory za patnáct a cibule za necelých 13 korun. Kdo zamíří přímo k pěstitelům či farmářům ze severu Moravy a Slezska, může při jednom nákupu ušetřit desítky korun.


Američané zaútočili v Sýrii. Trestali vražedný útok íránského dronu
Novinky-kultura | 08:46:11
Americké letectvo ve čtvrtek zaútočilo na Íránem podporované skupiny v Sýrii poté, co byl při útoku na americkou základnu zabit najatý voják. Ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že šlo o „přesné letecké údery na zařízení na východě Sýrie používané skupinami spojenými s íránskými Revolučními gardami“. Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) podle agentury AFP uvedla, že při amerických útocích zemřelo osm proíránských bojovníků.


Nesnášíte zvuky jako srkání, odkašlávání nebo mlaskání při polibku? Možná trpíte misofonií
Novinky-kultura | 08:32:00
Kašlání, čichání či usrkávání, to všechno jsou zvuky, které většina z nás nevnímá. Pro někoho jsou ale tak obtěžující, že mohou způsobit úzkost, hněv, či dokonce paniku, říkají vědci. Takový stav nazývají misofonie.


KOMENTÁŘ: Pompézní moskevské setkání v komunistickém duchu – Alex Švamberk
Novinky-kultura | 08:30:00
Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga u Vladimira Putina v Moskvě byla pompézním divadlem, které mělo ukázat, jak jsou si obě země blízké a jak se jejich vztahy prohlubují. Dokládat to měla více než desítka uzavřených dohod. Ve skutečnosti ale velkolepé setkání nic podstatného nepřineslo.


V rámci ozdravení dispozice bytu architekti uřízli kus obýváku
Novinky-kultura | 08:14:00
Světlý byt v novostavbě s velkými terasami a výhledem na Prahu byl zbytečně monumentální. Jeho dispozice tak možná udělala dojem, ale k praktickému životu rodiny se moc nehodila. Architekti tak nejprve uřízli kus obýváku, aby mohli vytvořit novou místnost, jež slouží jako pracovna, herna a pokoj pro hosty v jednom. Architekti projekt zařízení přátelsky působícího bytu nazvali příhodně – Vítejte doma.


KEMEL: Platy a důchody
Novinky-kultura | 08:07:09
A co navázat platy ústavních činitelů na důchody?


Daði Freyr přijede v září do Prahy
Musicserver | 09:33:00
Daði Freyr se svou kapelou nabídne 13. září 2023 v pražském klubu Roxy nezapomenutelnou taneční party. Islandský hudebník, celým jménem Daði Freyr Pétursson, žije v Berlíně a jeho ...


Obrat k lepšímu pro zaměstnance. Nábory násobně převyšují propouštění
Kurzy.cz | 09:48:21
Situace na trhu práce se v Česku začíná rapidně měnit. Místo propouštění zaměstnanců kvůli utahování opasků z postpandemické doby stále více zaměstnavatelů začíná s náborem nové pracovní síly.


15 nejlepších ICO v roce 2023. Do které kryptoměnové ICO je nyní nejlepší investovat?
Kurzy.cz | 09:30:00
15 nejlepších ICO v roce 2023. Do které kryptoměnové ICO je nyní nejlepší investovat?


Předpovědi cen Metacade (MCADE) a Litecoinu (LTC) na roky 2023 - 2030
Kurzy.cz | 09:30:00
Předpovědi cen Metacade (MCADE) a Litecoinu (LTC) na roky 2023 - 2030


Akciové trhy během včerejšího dne zaznamenaly další poměrně volatilní den - Ranní komentář z trhů 24. 3. 2023
Kurzy.cz | 09:28:01
Akciové trhy během včerejšího dne zaznamenaly další poměrně volatilní den; V úvodu obchodního dne zaznamenaly akcie mohutné zisky, které však v průběhu dne začaly ztrácet a velkou část těchto zisků odepsaly; Nicméně i tak uzavřely trhy se zisky


Colt CZ: Vybrané body z konferenčního hovoru po výsledcích za 4.kvartál 2022
Kurzy.cz | 09:26:26
Ředitel společnosti naznačil, že hlavním scénářem výhledu na rok 2023 bude „ambiciozní“ varianta, s očekávaným cca 10% růstem EBITDA a 15% růstem tržeb. Firma prezentovala neutrální a pesimistické varianty zejména kvůli přirozeně vyšší nejistotě v...


Trhy v USA po předešlém zasedání FED nadále posilovaly
Kurzy.cz | 09:24:23
Akciové indexy v USA včera posilovaly, kdy dále zpracovávaly středeční rozhodnutí FED, k tomu jim pomohly klesající dluhopisové výnosy, posiloval tak nejvíce Nasdaq. Trhy patrně podpořila také vyjádření ministryně financí USA Yellenové, jež opět...


USA: Trh práce nahrává ještě jednomu zvýšení sazeb
Kurzy.cz | 09:21:59
Včerejší data nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti znovu skončila pod úrovní 200 tisíc, což indikuje pokračující přehřátí na trhu práce. Z pohledu FEDu pak samotný trh práce může implikovat potřebu ještě jednoho květnového zvýšení sazeb.


Bank of England zvýšila sazby (24.3.2023)
Kurzy.cz | 09:09:26
Podle očekávání zvýšila včera britská centrální banka úrokové sazby, a to o 25 bodů. Hlavní sazba je tak nyní na 4,25 %. Jedním z důvodů je pravděpodobně nečekaně vyšší inflace v únoru, která zesílila z 10,1 % na 10,4 %. Také data HDP překvapila nahoru.


Po zimní pauze budou od 3. 4 do 30. 6. pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Řidiči tam mohou projet
Kurzy.cz | 09:09:09
A také informaci, že od 3.


Chystáme zákaz tranzitní dopravy, který má zklidnit situaci v obcích na Svitavsku - Kortyš
Kurzy.cz | 09:09:06
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Souhrnný zemědělský účet - předběžné výsledky - 2022
Kurzy.cz | 09:08:57
Hodnota produkce zemědělského odvětví vyjádřená v základních běžných cenách se dle předběžných výsledků v roce 2022 zvýšila o 19,0 % na 198 936,9 mil. Kč. Jedná se o nejvyšší hodnotu v časové řadě 1998 až 2022. Toto navýšení bylo ovlivněno růstem rostl...


ÚSTR jako skanzen myšlení? Sloupek Saši Uhlové
Novinky.cz | 10:00:00
O Ústavu pro studium totalitních režimů jsem poprvé slyšela někdy v roce 2008, tedy rok po jeho vzniku. A hned zkraje jsem pochopila, že co ÚSTR vlastně je a kam zrovna směřuje, zajímá opravdu jen velmi málo lidí. Zato je to ale zajímá hodně.


Investoři přišli o 878 miliard. Exšéf Terrraform Labs čelí obvinění z podvodů
Novinky.cz | 09:57:28
Američtí vyšetřovatelé obvinili To Kwona, někdejšího šéfa kryptoměnové společnosti Terrraform Labs, z řady podvodů v souvislosti s vytvořením tokenů terraUSD a luna. Tyto kryptoměny měly být podloženy hodnotou amerického dolaru a měsíčním tokenem pro platformu, ale kvůli špatnému řízení společnosti a podvodům vedeným Kwonem se trh s tokeny zhroutil.


Afghánský migrant dostal 22 let za pokus o vraždu a znásilnění
Novinky.cz | 09:50:05
Na 22 let do vězení poslal v pátek Krajský soud v Plzni afgánského migranta Esmata Shirzada za pokus o dvojnásobnou vraždu a znásilnění. Podle rozsudku 24letý cizinec brutálně zaútočil na dvě ženy během loňské silvestrovské noci v Karlových Varech. Jednu pobodal nožem, druhou škrtil do bezvědomí a pak se na ni sexuálně ukájel. Poškozeným musí zaplatit přes milion korun za duševní útrapy.


RECENZE: Kuciak: Vražda novináře. Pavouk, jehož síť neměla být rozpletena
Novinky.cz | 09:49:00
V den pátého výročí vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové měl na Slovensku premiéru dánský koprodukční dokument amerického novináře a filmaře Matta Sarneckého Kuciak: Vražda novináře. Dnes vstupuje v rámci festivalu Jeden svět i do české distribuce.


Obžaloba Trumpa se zamotává. Svědek je slabý
Novinky.cz | 09:39:55
Očekávané podání obžaloby proti americkému exprezidentovi Donaldu Trumpovi v kauze platby pornoherečce Stormy Daniels se zkomplikovalo. Do konce týdne se o něm zřejmě nerozhodne, referovala ve čtvrtek s odvoláním na své zdroje z prokuratury.


Capri se má vrátit jako druhý Ford na elektrické platformě Volkswagenu
Novinky.cz | 09:35:13
Název Capri by se podle zákulisních informací mohl do portfolia Fordu vrátit v dosud neupřesněné formě jako druhý elektromobil na platformě MEB Volkswagenu. Prvním takový vozem je nedávno uvedený explorer.


Číňanům zase vadí americký torpédoborec u sporných ostrovů
Novinky.cz | 09:34:08
Čínské ministerstvo obrany v pátek sdělilo, že musí opět sledovat a vyhnat americký torpédoborec USS Milius, který podle něj vnikl do čínských teritoriálních vod u Paracelských ostrovů, které Peking považuje na čínské. USA popírají, že by čínské vody narušily, neoprávněné čínské nároky neuznávají a prosazují nároky na volnou plavbu.


Od herců jsem k nerozeznání, říká český kaskadér zaskakující hvězdy ve scénách na koni
Novinky.cz | 09:30:00
Objevil se v celé řadě snímků, ale na plátně či televizní obrazovce jej pozná jen málokdo. Je totiž filmovým kaskadérem a často zaskakuje za slavné herce, pokud jim role předepisuje jízdu na koni. Loni byl k vidění jako Jan Žižka ve stejnojmenném filmu, když v náročných jezdeckých scénách nahrazoval herce Bena Fostera. Během natáčení potkal i další filmové hvězdy jako Liv Tylerovou či Morgana Freemana. Spolu jsme si tak nemohli povídat jinak než během projížďky v koňském sedle.


Exšéf Twitteru má problém. Jeho firma Block umožňovala podvody
Novinky.cz | 09:27:24
Platební firma Block, kterou vede spoluzakladatel a bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey, umožňovala podvody a nekontroluje dostatečně dodržování předpisů. V analytické zprávě, která byla ve čtvrtek zveřejněna, to tvrdí americká investiční společnost Hindenburg Research, jež spekuluje na pokles cen. Akcie Blocku v reakci na zprávu kolem 20:00 SEČ odepisovaly přes 16 procent. Platební společnost uvedla, že se bude bránit a že proti Hindenburgu zvažuje právní kroky.


Aktivisté si stěžují na Notre-Dame. Vadí jim překlady jen do angličtiny
Novinky.cz | 09:24:57
Skupina francouzskojazyčných aktivistů si stěžuje kvůli tomu, že nápisy v pařížské katedrále Notre-Dame jsou překládány z francouzštiny pouze do angličtiny, a nikoli do dalších jazyků. Posiluje to podle nich dominanci angličtiny a je to v rozporu se zákonem.


Motorkář při honičce s policií dojel až na přistávací dráhu letiště
Novinky.cz | 09:22:54
Až na přistávací dráhu chebského letiště pronásledovali policisté v pondělí 43letého motorkáře. Ten se následně odmítl podrobit testu na alkohol a drogy.


Blažek: Benda by mohl být kvalitním ústavním soudcem
Novinky.cz | 09:15:39
Postup koalice ve Sněmovně ohledně valorizace důchodů byl podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) v pořádku. Totaké tvrdí v rozhovoru pro Právo o svých dotazech žalobcům ohledně brněnské bytové kauzy. Také řekl, že poslanec Marek Benda (ODS) by byl dobrým ústavním soudcem, ale že s premiérem nebudou prezidentovi do ÚS nikoho navrhovat.


Američanka rekordmankou. Během jediného roku navštívila 55 zemí na invalidním vozíku
Novinky.cz | 09:10:00
Američanka Renee Brunsová je novou světovou rekordmankou. Během jediného roku totiž navštívila největší počet zemí, 55, na invalidním vozíku, na nějž je kvůli svému hendikepu upoutána. Cestovala navíc sama, což popsala jako velmi děsivý, ale zároveň osvobozující zážitek. Pohybovat se po světě, který je uzpůsoben pro lidi se dvěma zdravýma nohama, není podle ženy úplně jednoduché.


Posed, z nějž myslivec zastřelil border kolii, zničil vandal
Novinky.cz | 09:06:18
Zničení posedu v Darkovicích na Opavsku, ze kterého na konci února místní myslivec zastřelil border kolii, prověřuje policie. Neznámý vandal nejprve nařízl dřevěné trámy, kterými byl posed připevněn, a strhl ho k zemi. Policie kromě toho prověřuje i výhrůžky, kterým teď myslivec čelí ze strany veřejnosti.


Na Znojemsku praskl starý dům. Zeď se málem zřítila
Novinky.cz | 08:55:54
Až do čtvrtečního večera řešili hasiči v části Uherčic na Znojemsku ohlášené zborcení štítové zdi domu. Telefonát o hrozbě přijalo operační středisko půl hodiny po poledni. Zasahující jednotky směřovaly do Mešovic, místní části Uherčic.


Jablka za 6 korun, brambory za 15. U farmářů je levnější ovoce i zelenina
Novinky.cz | 08:05:48
Kilogram jablek za šest korun, brambory za patnáct a cibule za necelých 13 korun. Kdo zamíří přímo k pěstitelům či farmářům ze severu Moravy a Slezska, může při jednom nákupu ušetřit desítky korun.


Američané zaútočili v Sýrii. Trestali vražedný útok íránského dronu
Novinky.cz | 08:46:11
Americké letectvo ve čtvrtek zaútočilo na Íránem podporované skupiny v Sýrii poté, co byl při útoku na americkou základnu zabit najatý voják. Ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že šlo o „přesné letecké údery na zařízení na východě Sýrie používané skupinami spojenými s íránskými Revolučními gardami“. Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) podle agentury AFP uvedla, že při amerických útocích zemřelo osm proíránských bojovníků.


Nesnášíte zvuky jako srkání, odkašlávání nebo mlaskání při polibku? Možná trpíte misofonií
Novinky.cz | 08:32:00
Kašlání, čichání či usrkávání, to všechno jsou zvuky, které většina z nás nevnímá. Pro někoho jsou ale tak obtěžující, že mohou způsobit úzkost, hněv, či dokonce paniku, říkají vědci. Takový stav nazývají misofonie.


KOMENTÁŘ: Pompézní moskevské setkání v komunistickém duchu – Alex Švamberk
Novinky.cz | 08:30:00
Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga u Vladimira Putina v Moskvě byla pompézním divadlem, které mělo ukázat, jak jsou si obě země blízké a jak se jejich vztahy prohlubují. Dokládat to měla více než desítka uzavřených dohod. Ve skutečnosti ale velkolepé setkání nic podstatného nepřineslo.


V rámci ozdravení dispozice bytu architekti uřízli kus obýváku
Novinky.cz | 08:14:00
Světlý byt v novostavbě s velkými terasami a výhledem na Prahu byl zbytečně monumentální. Jeho dispozice tak možná udělala dojem, ale k praktickému životu rodiny se moc nehodila. Architekti tak nejprve uřízli kus obýváku, aby mohli vytvořit novou místnost, jež slouží jako pracovna, herna a pokoj pro hosty v jednom. Architekti projekt zařízení přátelsky působícího bytu nazvali příhodně – Vítejte doma.


KEMEL: Platy a důchody
Novinky.cz | 08:07:09
A co navázat platy ústavních činitelů na důchody?


Přišli v noci, nastala panika. Rus popsal, jak úředníci odvedli do války jeho přátele
aktuálně.cz | 09:34:00
Pro mnoho obyvatel žijících na východě Ruska se nejbližší a také nejsnazší destinací stalo Mongolsko.


Chlapeček chvátal na svět. Rodiče jeli do porodnice s policejním doprovodem
Denik.cz | 09:39:00
Až povyroste, bude moci klučík z Protivínska vyprávět krásnou historku o svém příchodu na svět. Jeho narození dostalo nečekaně scénář jako z akčního filmu.


VIDEO: Česká mincovna v Jablonci nad Nisou razí mince pro Dubaj, podívejte se
Denik.cz | 08:34:00
V pondělí 20. března přivítala Česká mincovna v Jablonci nad Nisou výkonného prezidenta a CEO dubajského komoditního centra DMCC – Ahmeda Sultana bin Sulayema, který si prohlédl zdejší výrobní provoz, kde se razí nejen české oběživo, ale také celá řada sběratelských a investičních mincí z drahých kovů.


Požár restaurace Angusfarm zasáhl mnoho lidí, majitelům vyjadřují podporu
Denik.cz | 08:20:00
Požár vyhlášené a oblíbené restaurace Angusfarm v Soběsukách zasáhl mnoho lidí, kteří již od večera vyjadřují majitelům podporu. Škody jdou do desítek milionů korun.


Geniální detektiv? Ne, vraždy vyšetřuje tým, shodují se elitní policisté z Plzně
Denik.cz | 07:54:00
Jaká vražda byla pro ně nejhorším zážitkem? Odpovídá vyšetřování ve filmových kriminálních příbězích realitě? Na takové a další otázky odpovídali v rozhovoru pro Deník plzeňští kriminalisté Michaela Nosková a František Müller.


Pandy ve Vídni slaví 20 let. Za tu dobu se zde povedl i jeden světový unikát
Denik.cz | 05:20:00
Už dvacet let mají lidé šanci vidět v zoologické zahradě u zámku Schönbrunn pandy velké. Vídeňská zoo je pro lidi z České republiky vůbec nejbližším místem, kde si tato vzácná zvířata mohou prohlédnout. Všechny pandy totiž vlastní Čína a propůjčila je jen hrstce zahrad z celého světa. Za dvě dekády chovu pand ve Vídni se zde dokonce povedly jeden evropský a jeden světový unikát týkající se mláďat.


Jiřina Bohdalová má plány na rok dopředu
Tyden-Lide | 09:00:00
Padesát let existence a sedm set padesát odehraných zápasů, taková je bilance věhlasného fotbalového klubu Amfora (AMatérské FOtbalové RArity), s nímž spolupracuje řada tuzemských hvězd. S klubem je dlouhodobě spojená i Jiřina Bohdalová, a tak není divu, že s ní zakladatel klubu Petr Salava počítá i příští rok, kdy má mít speciální úkol.


Cestující mezi Prahou a Brnem budou přes Vysočinu vozit rychlíky RegioJetu. Jančura linku získal na 15 let
Hospodářské noviny | 11:00:02
Dopravní společnost RegioJet podnikatele Radima Vančury vyhrála jeden z největších letošních tendrů na železnici. Od roku 2026 bude patnáct let provozovat rychlíkovou linku mezi Prahou, Brnem či Jihlavou přes Havlíčkův Brod. Vančurova firma porazila...


Nápor na Bachmut slábne. Rusové nejspíš přesouvají jednotky jinam
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ukrajinští obránci za uplynulý den odrazili 79 útoků ruských invazních sil, které své hlavní úsilí nadále soustřeďují na ofenzivní operace ve směru na ukrajinská města Lyman, Bachmut, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske. Ve své pravidelné ranní...


Do zateplování půjdou desítky miliard. Peníze dostanou i bytové domy nebo majitelé plynových kotlů
Hospodářské noviny | 11:00:02
Do programu energetických úspor domácností Nová zelená úsporám vloží ministerstvo životního prostředí 55 miliard korun z evropského Modernizačního fondu, 19 miliard korun z Národního plánu obnovy je vyčerpáno. I když ceny energií po enormním nárůstu...


Pomáhaly Rusům vyhnout se sankcím? USA kvůli podezření vyšetřují Credit Suisse a UBS
Hospodářské noviny | 11:00:03
Americké úřady vyšetřují švýcarské banky Credit Suisse a UBS, zda nepomáhaly ruským oligarchům vyhnout se sankcím, píše s odvoláním na své zdroje agentura Bloomberg. Americké ministerstvo financí podle ní rozeslalo předvolání i zaměstnancům...


Jak se v práci cítit skvěle? Nový průzkum mapuje preference zaměstnanců
Hospodářské noviny | 11:00:03
Co je nejdůležitější pro to, aby se lidé v práci cítili dobře? Portál Welcome to the Jungle, který se zabývá tématy spojenými s pracovním trhem, si od výzkumné agentury Ipsos objednal průzkum, který má na tuto otázku odpovědět. Průzkumu se na...


Únosy ukrajinských dětí ospravedlňují zatykač na Putina, prohlásila von der Leyenová. A oznámila akci na jejich záchranu
Hospodářské noviny | 11:00:03
Lídři členských států Evropské unie mají za sebou jednu z nejklidnějších vrcholných schůzek za poslední roky. Jak debata o evropské pomoci Ukrajině, tak i odpovědi na masivní dotování amerických firem na „čisté“ technologie proběhly nad...


Defenestrace Miloše Zemana na českém konzulátu. V jihokorejském Pusanu šel ze zdi obraz exprezidenta
Reflex | 09:50:00
K pikantní události došlo v pátek při návštěvě předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Adamové Pekarové v jihokorejském Pusanu. V druhém největším městě Jižní Koreje se otevírá Honorární konzulát České republiky, když se ale Pekarová sešla s konzulem Ho-chan Kangem, tak v jeho kanceláři visel na zdi obraz někdejšího prezidenta – Miloše Zemana. To nezůstalo bez reakce.


Jižní Korea může dodat zásoby nedostatkových léků. Schválit je však musí český úřad
E15-ekonomika | 10:30:00
Strategický asijský partner Česka je ochoten a schopen dodat nedostatkové léky, zejména antibiotika. Představitelé Jižní Koreje to potvrdili během jednání šéfky sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) v Soulu. Ta o tématu mluvila mimo jiné s předsedou vlády Han Tok-sunem.


Americká centrální banka Fed v boji s vysokou inflací ještě nemá vyhráno
E15-ekonomika | 09:00:00
Rozhodnutí amerického Fedu zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu trh již očekával. Dřívější úvahy o půlprocentním bodu vzaly za své v posledních týdnech, kdy padly zámořské banky SVB a Signature. Evropa do vzniklé nejistoty ohledně zdraví finančního systému přispěla vynucenou akvizicí a záchranou Credit Suisse.


Jižní Korea může dodat zásoby nedostatkových léků. Schválit je však musí český úřad
E15-politika | 10:30:00
Strategický asijský partner Česka je ochoten a schopen dodat nedostatkové léky, zejména antibiotika. Představitelé Jižní Koreje to potvrdili během jednání šéfky sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) v Soulu. Ta o tématu mluvila mimo jiné s předsedou vlády Han Tok-sunem.


Americká centrální banka Fed v boji s vysokou inflací ještě nemá vyhráno
E15-politika | 09:00:00
Rozhodnutí amerického Fedu zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu trh již očekával. Dřívější úvahy o půlprocentním bodu vzaly za své v posledních týdnech, kdy padly zámořské banky SVB a Signature. Evropa do vzniklé nejistoty ohledně zdraví finančního systému přispěla vynucenou akvizicí a záchranou Credit Suisse.


Novinka na Pinterestu: můžete inzerovat bez nutnosti mít vlastní profil
Objevit.cz | 10:58:36
Pinterest je oblíbenou platformou, kterou využívají miliony lidí po celém světě k hledání inspirace, plánování a organizaci svých projektů. Tato vizuální sociální síť se zaměřuje na sdílení obrázků a videí,...
The post Novinka na Pinterestu: můžete inzerovat bez nutnosti mít vlastní profil first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Lucie Hrubá založila vlastní marketingovou agenturu Boys & Girls
Objevit.cz | 10:52:03
Lucie Hrubá založila vlastní marketingovou agenturu Boys & Girls, která se zaměřuje na osobní přístup, kvalitu a zkušenosti seniorních expertů z oblasti marketingové komunikace, médií a public relations. Mezi klienty...
The post Lucie Hrubá založila vlastní marketingovou agenturu Boys & Girls first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Co víme o 365 Copilot?
Objevit.cz | 10:43:35
365 Copilot je výkonný nástroj pro řízení projektů, který má podnikům pomoci zefektivnit jejich činnost a zvýšit produktivitu. Tato cloudová platforma je vybavena funkcemi, které týmům umožňují spravovat úkoly, sledovat...
The post Co víme o 365 Copilot? first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Michael Jordan přemýšlí o prodeji Charlotte Hornets
Objevit.cz | 10:36:09
Basketbalová legenda Michael Jordan se chystá prodat svou franšízu Charlotte Hornets. Tento tým z NBA vlastní od roku 2010, kdy ho koupil za 180 milionů dolarů, ale nyní je jeho...
The post Michael Jordan přemýšlí o prodeji Charlotte Hornets first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Vývojáři Fortine dostali pokutu ve výši 520 milionů dolarů
Objevit.cz | 10:23:39
Výrobce Fortnite Epic Games dostal pokutu 520 milionů dolarů po obvinění, že vystavil mladé hráče možnému poškození. Společnost Epic, jejíž hodnota byla v dubnu oceněna na 32 miliard dolarů, byla...
The post Vývojáři Fortine dostali pokutu ve výši 520 milionů dolarů first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Petr Dvořák bude potřetí kandidovat na ředitele České televize
lupa.cz | 09:45:45
Generální ředitel České televize Petr Dvořák se rozhodl znovu kandidovat na tuto funkci. Potvrdil to serveru Seznam Zprávy. Pokud bude zvolen i potřetí, povede televizi do roku 2029.


Vlastní novináři prezidentů. Pavel s podcastem navazuje na trend Zemana i Havla
idnes.cz | 11:41:00
Prezident Petr Pavel nedávno oznámil, že bude vystupovat v podcastu, který ponese název Podhradí. Není však první hlavou státu, která se rozhodla pro vlastní komunikační kanál. S výjimkou Václava Klause jej měli všichni porevoluční prezidenti. Pavlův pořad moderuje šéfredaktor zpravodajského serveru Info.cz a moderátor CNN Prima News Michal Půr, Hrad si ale určuje obsah.


Západ žádá Raiffeisen Bank, aby opustila Rusko. Podle Ukrajiny dotuje válku
idnes.cz | 11:36:00
Evropská centrální banka (ECB) tlačí na skupinu Raiffeisen Bank International, aby ukončila své podnikání v Rusku. Do toho se ale bance moc nechce, podnikání v zemi je pro ni velmi výnosné. Ukrajina bankovní skupinu přidala na seznam mezinárodních sponzorů války.


Web pražské integrované dopravy zkolaboval. Vypadá to na ruský útok, uvedl ROPID
idnes.cz | 11:34:00
Internetové stránky pražské integrované dopravy (PID) dnes ráno napadli neznámí útočníci. Web zablokovali útokem DDoS, tedy prostřednictvím velkého množství zaslaných robotických dotazů. Provoz stránek se částečně podařilo obnovit zhruba v 10:15.


Vandal v České Lípě poničil desítky stromů mačetou, policie hledá svědky
idnes.cz | 11:33:00
Desítky stromů podél dvou cyklostezek v České Lípě poškodil neznámý vandal. Některé stromy celé usekl, jiným poničil kmeny a větve. Podle policie použil mačetu nebo jinou podobnou sečnou zbraň. Policie hledá případné svědky.


Na Prahu se řítí polští chuligáni, policie chystá manévry, nasadí stovky lidí
idnes.cz | 11:33:00
Kvůli páteční bitvě české a polské fotbalové reprezentace na stadionu v Edenu, kde vypukne bitva o postup na mistrovství Evropy, chystá policie mimořádná opatření a manévry. Do akce kvůli obávaným fanouškům a výtržnostem nasadí stovky lidí, varuje také před problémy a omezeními v dopravě. „Na bezpečnostních opatřeních se bude podílet několik stovek policistů,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Zlodějka se vydala krást do obchodu i se dvěma dětmi, lup ukryla v kočárku
idnes.cz | 11:26:00
Pardubičtí strážníci řešili krádež alkoholu a potravin. Zboží odcizila devětadvacetiletá žena, která s sebou měla dvě nezletilé děti. Lup ukryla v kočárku.


Jurečka po mně chtěl, abych na úřad práce dosadil „jeho“ lidi, říká Najmon
idnes.cz | 11:19:00
Bývalý ředitel Úřadu práce Viktor Najmon v rozhovoru pro MF DNES uvádí podrobnosti jednání ohledně jeho odvolání. Kromě nahrávky, kterou si pořídil při rozhovoru s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou, také tvrdí, že po něm šéf KDU-ČSL chtěl, aby na úřad dosadil lidi, kteří byli vyšetřováni v souvislosti se šikanou zaměstnanců.


Dům praskl od střechy až k zemi, hasiči ho museli zabezpečit před zřícením
idnes.cz | 11:19:00
Celé čtvrteční odpoledne mělo několik jednotek hasičů práci na zabezpečení domu v Mešovicích u Uherčic na Znojemsku. Dům praskl a bylo nutné ho zabezpečit před úplným zřícením.


Konference Radiodays Europe od neděle ovládne Prahu
idnes.cz | 11:00:00
Praha hostí od neděle 26. do úterka 28. března v Kongresovém centru největší celoevropskou konferenci pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu Radiodays Europe 2023. Hlavním spoluorganizátorem setkání profesionálů z veřejnoprávních a komerčních rádií i nezávislých tvůrců je Český rozhlas.


Miliardy na granáty i energetická reforma. EU řeší změny a „zlo“ z Ruska
idnes.cz | 10:59:00
Šéfové unijních států v pátek pokračují v jednáních na dvoudenním summitu v Bruselu. Uvítali, že EU bude postupovat společně při nákupech dělostřelecké munice, kterou Ukrajina potřebuje. Vyzvali také k dojednání reformy energetického trhu do konce tohoto roku. Na programu v pátek šéfy unijních států čeká debata o hospodářské a měnové unii eurozóny. Eurosummit bude rozšířený i o státy, které mají vlastní měnu.


Drzý vandal sprejoval po tramvaji i před cestujícími, pátrá po něm policie
idnes.cz | 10:19:00
Policisté pátrají po neznámém muži, který řádil se sprejem v brněnské tramvaji. Sedl si dozadu, po pár sekundách vytáhl sprej a začal kreslit po voze. Nejdříve uvnitř, pak ještě znovu venku. Vůbec mu nevadilo, že ho vidí jiní cestující, ani to, že jeho počínání snímají kamery.


Jet v akci: mezinárodní e-shop za čtyři hodiny počtvrté
Root.cz | 09:00:00
Dnešním dílem se zcela završí první fáze a to vytváření produktového katalogu. Do necelé půl hodiny (když nepočítám úvod, titulky částí atd) se mi podařilo dostat dost zajímavých věcí a fakticky první část projektu.


VIDEO: Motorkář ujížděl policii. Ignoroval červenou, honička skončila až v poli
idnes.cz | 10:16:00
Ulicemi města Chebu prchal před policií třiačtyřicetiletý řidič motocyklu BMW, který předtím ignoroval pokyn k zastavení při běžné kontrole. Aby pronásledující hlídce ujel, zvolil riskantní jízdu a křižovatky projížděl na červenou. Honička skončila až za městem, kde řidič zapadl v podmáčeném poli a byl zadržen.


KOMENTÁŘ: Si Ťin-pching v Moskvě aneb marné čekání na čínského Godota
idnes.cz | 10:12:00
Většina světové veřejnosti čekala, s jakou přijede do Moskvy Si Ťin-pching. Po diplomatickém úspěchu Pekingu při sjednání smíru mezi Saúdskou Arábií a Íránem čínská globální prestiž posílila. Role čínského prezidenta byla dle očekávání liberálního Západu dána výzvou, aby se od Ruska distancoval, zdržel se vojenských dodávek a přiměl Putina k jednání o míru. Nestalo se ovšem nic z toho, píše sinolog Rudolf Fürst.


Německo se chystá na velkou stávku ve veřejné dopravě. Ovlivní i české spoje
idnes.cz | 10:10:00
Německá veřejná doprava bude během pondělí citelně ochromena. Odborové svazy Verdi a EVG totiž vyhlásily stávku s cílem prosadit požadované zvýšení mezd. Podle agentury DPA se tak cestující musejí připravit na rozsáhlá omezení v železniční, letecké, lodní i místní dopravě po celém Německu. Protestní akce se dotkne i cestujících z Česka.


Dnes můžou hrát i lidi, kteří nic neumí, míní Jakub a David Prachařovi
revue.idnes.cz | 10:00:00
Do kin přichází film Buď chlap!, kde hrají tátu a syna. Při natáčení se ale potkali jenom jednou. „A zrovna se něco zkomplikovalo, takže do pěti ráno čekal venku a pod lampou si četl,“ směje se tátovi Jakub. „Bylo teplo a našel jsem si hezké místo, tak co budu dělat uvnitř,“ reaguje otec. Jaké bylo točit s medvědem? A jak se oba (ne)chystali na přijímačky na DAMU?


Afghánec, který ve Varech pobodal ženu a druhou rdousil, dostal 22 let
idnes.cz | 10:00:00
Výjimečný trest 22 let ve věznici se zvýšenou ostrahou a následné vyhoštění ze země na dobu neurčitou vyměřil v pátek plzeňský krajský soud migrantovi z Afghánistánu Asmatu Širzádovi za dvojnásobný pokus vraždy. Ten loni v Karlových Varech jednu ženu pobodal a druhou rdousil a znásilnil.


České vdolky s náplní a bez kynutí! Recept Josefa Maršálka
blesk | 11:46:00
Vůně smažených sladkých dobrot, linoucí se z babiččiny kuchyně, s sebou přináší nostalgické vzpomínky na dětství. Kdo by odolal nadýchaným zlatavým vdolkům? A zvláště, když jsou tak rychle na stole!


Švýcarský bankovní gigant Credit Suisse kromě krize čelí i vyšetřování. Pomáhal ruským oligarchům?
blesk | 11:36:00
Americké úřady vyšetřují švýcarské banky Credit Suisse a UBS, zda nepomáhaly ruským oligarchům vyhnout se sankcím, píše s odvoláním na své zdroje agentura Bloomberg. Americké ministerstvo financí podle ní rozeslalo předvolání i zaměstnancům některých velkých amerických bank.


Hrdličky z Love Islandu vydaly po vypadnutí Pítra ze Survivoru prohlášení: Ustály krizi?!
blesk | 11:15:00
Snad více než hra samotná zajímal letos diváky reality show Survivor vývoj vztahu-nevztahu modelky Andrey Bezděkové (29) a modela Petra Havránka (26). Mezi bývalými partnery to pořádně jiskřilo. Po vypadnutí Pítra ze soutěže vydal mladík společně se svou partnerkou oficiální vyjádření...


Ožrala se 2 promile: Jel jsem opatrně, pomalu i po poli, abych nikoho neohrozil
blesk | 11:08:00
Řidiče, kterému byl jeho jízdní pruh malý a proto si vypomáhal i protisměrem, si povšimla policejní hlídka v brněnské ulici Veveří. Po zastavení auta se dotaz na alkohol ukázal s ohledem na stav muže za volantem takřka zbytečný.


Fiala v Bruselu tepe Rusko: Únosy ukrajinských dětí jsou mimořádně odporná praktika
blesk | 11:02:00
Země Evropské unie jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí do Ruska a povedou k potrestání jejich strůjců. Před dnešním jednáním unijních lídrů v Bruselu to řekl český premiér Petr Fiala, který označil únosy praktikované Moskvou za "mimořádně odporné". Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po čtvrtečním prvním dni summitu prohlásila, že spolu s polským premiérem Mateuszem Morawieckým uspořádá mezinárodní konferenci s cílem získat podporu pro vyhledávaní tisíců unesených dětí a jejich navracení na Ukrajinu


Afghánec ve Varech pobodal ženu, další znásilnil: Soud ho poslal do vězení na 22 let
blesk | 10:58:00
Za pokus vraždy a znásilnění o loňském Silvestru v Karlových Varech dostal u Krajského soudu v Plzni Afghánec trest 22 let vězení. Nejdříve jednu z žen pobodal, druhou pak škrtil, až omdlela, pak ji svlékl a znásilnil.


Blik Blik v Plzni: Festival světla rozzáří městskou džungli
blesk | 10:57:00
Festival světla Blik Blik rozzáří v pátek a v sobotu večer Plzeň. Letošní přehlídka 14 instalací umělců z České republiky, Itálie, Maďarska, Nizozemí, Slovenska a Arménie provede návštěvníky podél řeky Radbuzy mezi areálem DEPO2015 a Plzeňským Prazdrojem. Hlavním motivem bude důležitost přírody v městském prostředí.


Vyhořelý srub v Osvětimanech odhalil samopal. Mynář: Je to artefakt a není můj
blesk | 10:50:00
Ve srubu bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku se po loňském březnovém požáru našel samopal. Policie vyšetřuje, zda byla zbraň před požárem funkční a komu patřila. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy a Českého rozhlasu Radiožurnálu (ČRo).


Jak na jarní úklid? Stačí nejvýš 20 minut denně, radí expertka
blesk | 10:42:00
Jaro je tady a s ním přichází i čas vymetání pavučin, mytí oken a cídění celé domácnosti. Jarní úklid sice nepatří k oblíbeným činnostem, ale dá se zvládnout v klidu a bez stresu. Jak na to?


Poslední hodiny ubodané Luisy (†12)! Před mordem s ní vražedkyně natáčely tanečky na TikTok
blesk | 10:33:00
Teprve dvanáctiletou Němku Luisu ubodaly dvě její kamarádky pilníkem na nehty. Jak se ukázalo, dívky spolu před mordem jakoby nic natáčely videa na TikTok. Proti nezletilým podezřelým se vznesla vlna hněvu. Jejich domy musí hlídat policisté. Místní se obávají, že násilnice kvůli nízkému věku uniknou trestu. Je jim třináct a dvanáct let. 


Penzion v Soběsukách lehl popelem: Hasila ho Cobra, škoda za 35 milionů!
blesk | 10:08:00
 V Soběsukách na jižním Plzeňsku shořel v noci na pátek penzion. Oheň zasáhl celé první patro včetně krovů. Škoda je odhadnutá na minimálně 35 milionů!


Rvačka v hotelu na Žižkově! Zraněný muž (27) skončil v nemocnici
blesk | 10:03:00
Rvačku v hotelu na pražském Žižkově šetří od pátečního rána pražští policisté. Dva muži se podle oznámení porvali na pokoji, jeden z nich utrpěl zranění v horní části těla. Záchranáři ho museli převézt do nemocnice.


Cestující mezi Prahou a Brnem budou přes Vysočinu vozit rychlíky RegioJetu. Jančura linku získal na 15 let
iHned.cz | 12:00:19
Dopravní společnost RegioJet podnikatele Radima Jančury vyhrála jeden z největších letošních tendrů na železnici. Od roku 2026 bude patnáct let provozovat rychlíkovou linku mezi Prahou, Brnem či Jihlavou přes Havlíčkův Brod. Jančurova firma porazila...


Daniel Hůlka nestačil zírat: Sexy operní divy vytasily své dekolty!
blesk | 09:48:00
Na představení kostýmů k premiéře opery Rusalka byl představitel Vodníka Daniel Hůlka (54) takřka v sedmém nebi. Operní divy předvedly tak bujné dekolty, že kolega chvílemi nevěděl, kam s očima!


Nápor na Bachmut slábne. Rusové nejspíš přesouvají jednotky jinam
iHned.cz | 12:00:20
Ukrajinští obránci za uplynulý den odrazili 79 útoků ruských invazních sil, které své hlavní úsilí nadále soustřeďují na ofenzivní operace ve směru na ukrajinská města Lyman, Bachmut, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske. Ve své pravidelné ranní...


Do zateplování půjdou desítky miliard. Peníze dostanou i bytové domy nebo majitelé plynových kotlů
iHned.cz | 12:00:20
Do programu energetických úspor domácností Nová zelená úsporám vloží ministerstvo životního prostředí 55 miliard korun z evropského Modernizačního fondu, 19 miliard korun z Národního plánu obnovy je vyčerpáno. I když ceny energií po enormním nárůstu...


Pomáhaly Rusům vyhnout se sankcím? USA kvůli podezření vyšetřují Credit Suisse a UBS
iHned.cz | 12:00:20
Americké úřady vyšetřují švýcarské banky Credit Suisse a UBS, zda nepomáhaly ruským oligarchům vyhnout se sankcím, píše s odvoláním na své zdroje agentura Bloomberg. Americké ministerstvo financí podle ní rozeslalo předvolání i zaměstnancům...


Únosy ukrajinských dětí jsou mimořádně odporné, řekl Fiala. Lídři EU chtějí pomoci dostat je zpátky k jejich rodičům
iHned.cz | 12:00:21
Vrcholní evropští politici prožívají jeden z nejklidnějších summitů EU za poslední roky. Jak debata o pomoci Ukrajině, tak o odpovědi na masivní dotování amerických výrobců „čistých“ technologií probíhá nad očekávání smírně. Konec...


Konečně odtajnil soukromí: Masterchef Roman Staša promluvil o malém synkovi, kterému letos budou dva roky
super | 11:33:28
Vítěz soutěže MasterChef a moderátor Víkendové Snídaně Roman Staša je tak trochu tajnůstkář. Co se týče jeho soukromí, zatajil svatbu a několik měsíců tutlal i to, že se mu narodil syn. Letos malému Samuelovi budou dva roky.


Tajná oslava 70. narozenin Dagmar Havlové: Štefan Margita odhalil střípky z velké párty
super | 10:43:38
Velkolepá párty plná hvězdných hostů.Dagmar Havlová (70)

oslavila životní jubileum se vší parádou. Na tajném večírku, který pro herečku ke kulatinám nachystali přátelé v čele se zpěvačkou Olgou Lounovou, nemohla chybět řada známých jmen.


Takhle obří výstřih ještě neměla: Pěvkyně Andrea Kalivodová ukázala téměř celé poprsí
super | 10:18:59
O modely odhalující její vnady nemá v šatníku nouzi. Takhle odvážný ale ještě nevynesla. Jelikož se jedná o kostým pro divadelní představení, vyjádřili jsme obavy, zda


Andrea Kalivodová (45)

v róbě s obřím dekoltem neukáže během opery Rusalka více, než by snad sama chtěla.


Ferrari a Lamborghini se odmítly zúčastnit souboje s novým soupeřem za zlomek jejich cen, věděly proč
Autoforum.cz | 09:00:00
Když se vrcholná italská liga bojí přímého srovnání s jiným autem, něco to už znamená. Tady dokonce zcela odmítla oficiální účast, ke srovnání ale došlo i bez jejího zapojení. A Italové dostali za vyučenou. (Petr Prokopec)


Thule Arcos: Uveze, a ještě ušetří
Auto.cz | 09:52:00
Nedostatek místa v autě je při kempování věčný problém. Zajímavé řešení představuje přepravní box na tažné zařízení Thule Arcos, který jsme vyzkoušeli.


Další zářez. Předseda slovenského parlamentu Kollár bude mít 13 dětí s 11 ženami
Novinky-kultura | 11:59:55
Třináct dětí s jedenácti ženami, to bude zanedlouho bilance předsedy slovenského parlamentu Borise Kollára (57). Týdeník Plus 7 dní odhalil, že Kollár čeká dítě s aktuální favoritkou Laurou Vizváryovou (28).


Utah omezí dětem přístup k sociálním sítím. A nebude jediný
Novinky-kultura | 11:54:55
V dnešní době jsou sociální sítě nedílnou součástí našeho života a stále více lidí, včetně dětí a náctiletých, na nich tráví neúměrné množství času. Avšak v poslední době se stále více rodičů a zákonodárců obává negativních dopadů, které mohou mít tyto aplikace na mentální zdraví mladých lidí. Proto se několik amerických států, včetně Utahu, rozhodlo přijmout zákony, které mají omezit přístup dětí k sociálním sítím.


Báječné, zhodnotila ruská kosmonautka misi na ISS i let se SpaceX
Novinky-kultura | 11:54:06
Jediná aktivní ruská kosmonautka Anna Kikinová si ve čtvrtek pochvalovala „báječnou atmosféru“ během svého pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), kam dorazila v rámci mise Crew-5 americké soukromé společnosti SpaceX. Na ISS dosud pokračuje rusko-americká spolupráce i přes válku Ruska proti Ukrajině.


Přeorat ruské pozice na Ukrajině pomůže raketomet Přemysl
Novinky-kultura | 11:53:11
Skupina STV Group ukázala ve čtvrtek v areálu Poličských strojíren repasovaný raketomet RM-70, na který se vybraly peníze v rámci projektu Dárek pro Putina. Dostal jméno Přemysl, protože salva čtyřiceti raket 122 mm dokáže doslova přeorat tři hektary.


Teploty ve Střední Evropě spadnou, pokryje ji sníh
Novinky-kultura | 11:48:10
Do střední Evropy se od západu dostává oblast nízkého tlaku vzduchu, který s sebou přinese bouřky, déšť a od neděle i sněžení. Němečtí meteorologové varují, že v noci na pondělí začne sněžit a lidé se po celé SRN probudí do zimy, píše server týdeníku Focus. Do Česka se sněhové vločky dostanou s jednodenním zpožděním, řekla Novinkám Dagmar Honsová.


Poutníkovi z Asie zmizel na Břeclavsku kůň. Odešel do Rakouska
Novinky-kultura | 11:38:51
I zkušení policisté na tísňové lince se podivili oznámení, které přijali ve středu dopoledne z Břeclavska. Muž putující z Asie Evropou oznámil ztrátu svého dopravního prostředku. Nejednalo se ale o krádež auta, zmizel mu kůň.


Až 15 let vězení. Na Slovensku zpřísní tresty pro opilé řidiče
Novinky-kultura | 11:30:48
Na Slovensku se zpřísní postih opilců za volantem. V případě, že řidič pod silným vlivem alkoholu způsobí smrt dvou a více lidí, bude mu hrozit sedm až patnáct let vězení.


Byl zbytečně hodný, hájí lidovci Jurečku
Novinky-kultura | 11:25:58
Lidovci se za svého předsedu a ministra práce Mariana Jurečku jednotně postavili. Naopak považují za skandální, že Naj­mon teď Jurečku skandalizuje.


Po Laponsku na sněžných skútrech. S koupáním v ledovém jezeře a noclehem v iglú
Novinky-kultura | 11:24:00
Laponsko je nejsevernější, největší a nejřidčeji obydlenou finskou provincií. Jak ale jeho zasněženou krajinu v zimě probádat? Třeba na sněžných skútrech, které vás zavezou do lesů, na vrcholky kopců i zamrzlá jezera. O regeneraci vašeho unaveného těla po celodenním řízení v tuhých mrazech se pak postará pořádně rozehřátá finská sauna, po níž můžete skočit do ledového jezera.


FOTO: Oheň v ulicích a zkáza zachvátily během noci francouzské ulice
Novinky-kultura | 11:22:57
Již devátým dnem trvají protesty proti důchodové reformě ve Francii, jejíž obyvatelé se proti ní bouří. Při protestech zadržela policie ve čtvrtek a v noci na pátek 457 lidí, zranění utrpělo 441 policistů. V Paříži, Lyonu nebo Štrasburku hořely zastávky a popelnice, v Bordeaux dokonce vzplála radnice podle videa, které se šíří na Twitteru. Devátého dne manifestací se podle ministerstva vnitra zúčastnilo 1,08 milionu lidí, podle odborářů až 3,5 milionu.


V hotelu na pražském Žižkově útočník pobodal hledaného muže a utekl
Novinky-kultura | 11:17:48
Policejní hlídky v pátek vyjížděly k napadení v hotelu v Praze. Útočník utekl, poškozený byl převezen do nemocnice, kde ho policisté zajistili, protože byl hledaný.


Rada ÚSTR se zastala ředitele Kudrny
Novinky-kultura | 11:14:18
Vyhrocenou situaci mezi vedením Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a částí zaměstnanců řešila Rada ÚSTR. Ve svém prohlášení se zastala ředitele ústava Ladislava Kudrny, kterého část zaměstnanců obviňuje z šikany a cenzury.


Fiala: Ruské deportace dětí jsou mimořádně odporné
Novinky-kultura | 11:10:34
Lídři unijních států na dvoudenním summitu v Bruselu razantně odsoudili páchání válečných zločinů na Ukrajině. Emoce vzbudily informace o deportování ukrajinských dětí do Ruska. Premiér Petr Fiala to v pátek označil za „nesmírně odporné“, šéfka Evropské komise v tom vidí odkaz nejtemnější historie.


Obytnou verzi California dostane nový multivan ještě letos, potvrdil Volkswagen
Novinky-kultura | 11:08:27
Divize užitkových vozů Volkswagenu měla na výroční tiskové konferenci pro milovníky obytných vozů několik dobrých zpráv. Potvrdila letošní představení obytného modelu California pro nový multivan, na cestě je také obytný elektromobil z modelu ID. Buzz.


Tlak na Raiffeisen Bank International sílí. ECB požaduje její odchod z Ruska
Novinky-kultura | 11:07:58
Evropská centrální banka (ECB) tlačí na rakouskou banku Raiffeisen Bank International (RBI), aby ukončila své vysoce ziskové podnikání v Rusku. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na pět lidí obeznámených se záležitostí. Na působení RBI v Rusku si už dříve posvítily také americké úřady.


The Weeknd má dva nové rekordy. V srpnu přijede do Prahy
Novinky-kultura | 11:06:00
The Weeknd je aktuálně jedním z nejpopulárnějších umělců na světě. Hudebník z Kanady se může pochlubit mnoha cenami i prodejními úspěchy, nyní i dvěma čerstvými zápisy do Guinnessovy knihy rekordů.


Vaření s alkoholem: Hovězí žebra, pošírovaná hruška, tagliatelle alla vodka či sorbet
Novinky-kultura | 11:04:00
Vaření s alkoholem se stalo módní záležitostí. Právem, protože sklenka whisky nebo panák rumu dokážou dát jídlu nebývalý šarm. Inspiraci vám nabízí executive chef pražské restaurace Bull & Bonito Jan Schánil.


Jedno řízení, jedno razítko. Poslanci ve vzácné shodě společně schválili stavební novelu
Novinky-kultura | 10:58:56
Sněmovna v pátek v závěrečném projednávání schválila novelu stavebního zákona. Podpořili ji jak zástupci vládních stran, tak i poslanci opozičních hnutí ANO a SPD. Podle koaličních představitelů to zajistí stabilitu, která je ve stavební legislativě nutná. Po dlouhých obstrukčních jednáních a hádkách je tak novela první, na které panuje shoda napříč politickým spektrem. Nyní míří do Senátu.


Po vládě zakázal TikTok i britský parlament
Novinky-kultura | 10:44:07
Britský parlament se inspiroval omezeními, které v minulém týdnu zavedla tamní vláda. Nově tak jeho pracovníci již nesmějí používat čínskou aplikaci TikTok. Zákaz přitom neplatí pouze na služební zařízení, ale také na ta soukromá, která se připojují k parlamentní síti. Informovala o tom agentura Reuters.


Dvořák chce dál řídit Českou televizi
Novinky-kultura | 10:31:30
Generální ředitel České televize Petr Dvořák hodlá usilovat o znovuzvolení. Stávající mandát mu vyprší v září, zájemci mohou podávat přihlášky do 17. dubna.


U plynovodu Nord Stream se objevil tajemný objekt
Novinky-kultura | 10:27:26
V blízkosti plynovodu Nord Stream 2 byl objeven neznámý objekt, který bude předmětem zkoumání. Dánská energetická agentura už pozvala vlastníka plynovodu, společnost Nord Stream 2 AG, aby se zúčastnil operace na vyzvednutí objektu, píše server dánské energetické agentury ens.dk.


Lamači levicových srdcí. Španělští policisté v přestrojení spali s aktivistkami
Novinky-kultura | 10:23:20
Kam až je možné zajít jménem zákona? Ve Španělsku zřejmě velmi daleko. Skupina barcelonských tajných policistů čelí obvinění, že v rámci infiltrace krajně levicových a ekologických kruhů navazovala s objekty zájmu intimní vztah. V pátek na to upozornila agentura AFP.


Spotřeba tepla v Česku loni klesla meziročně o 12 procent, byla nejnižší za šest let
Novinky-kultura | 10:17:03
Spotřeba tepla z centrálních tepláren v Česku loni klesla meziročně o 12 procent. Celkem se spotřebovalo 74 petajoulů (PJ) tepla, což je nejméně za posledních šest let. Největší podíl měly tradičně průmysl a také domácnosti. Spotřeba klesala napříč všemi sektory a takřka po celý rok. V pátek o tom informoval Energetický regulační úřad (ERÚ). Loni se snížila spotřeba i dalších energií, vedle počasí působily i rostoucí ceny.


Spánek a změna času. Na co si dát podle odborníků pozor
Novinky-kultura | 10:03:00
Milujete léto, teplé večery, kdy je dlouho světlo? Jedním z „ukazatelů“, že se takové období blíží, je i přechod na letní čas. Letos budeme posouvat čas o hodinu dopředu v noci ze soboty 25. na neděli 26. března. Jenže i pouhá hodina spánku, o kterou nás tento posun obere, může mnoha lidem znesnadnit na čas běžné fungování. Odborníci na spánek dávají tipy, jak se s tím co nejlépe popasovat.


VIDEO: The Killers předělali "Where The Streets Have No Name" od U2 do dojemné akustické verze
Musicserver | 11:17:00
Americká alternativně rocková skupina The Killers se v roce 2004 proslavila svým hitem "Somebody Told Me" z debutu "Hot Fuss". Svou silnou fanouškovskou základnu si pak vybudovala poměrně ...


Deutsche Bank je „další na odstřel“ po Credit Suisse? Akcie největší německé banky dnes prudce padají, pojištění proti jejímu krachu je na rekordu
Kurzy.cz | 11:55:34
Akcie největší německé banky Deustche Bank dnes prudce padají, zatím o více než dvanáct procent, přičemž ovšem se propad prohlubuje. Deutsche Bank je rovněž vůbec nejvýznamnější investiční bankou v EU, která jako jediná z Unie patří do první ligy...


Rheinmetall jedná s Německem o dodání více než 100 vozidel Boxer
Kurzy.cz | 11:28:58
Podle agentury Bloomberg podepsal australský ministr obrany Pat Conroy a státní sekretář německého ministra obrany předběžnou dohodou, která započne jednání o dodání více než 100 bojových vozidel Boxer z Austrálie do Německa.


Švýcarská centrální banka zvedla sazby o 50 bodů na 1,50 %
Kurzy.cz | 11:11:32
Švýcarská centrální banka (SNB) ve čtvrtek podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů na 1,50 %. Za strany SNB šlo o čtvrté zvýšení sazeb v řadě a úrokové sazby se dostaly na nejvyšší úrovně od podzimu 2008.


Bank of England zvýšila sazby na 4,25 % a blíží se vrcholu
Kurzy.cz | 11:10:09
Britská centrální banka Bank of England (BoE) ve čtvrtek podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 4,25 %, což je nejvyšší úroveň od října 2008. Ze strany BoE jde již o 11. zvýšení sazeb v řadě.


Ranní okénko - Křehké zlepšení situace na finančním trhu
Kurzy.cz | 11:01:32
Výnosy amerických i německých vládních dluhopisů i ve druhé polovině týdne pokračovaly převážně v sestupném trendu na pozadí nadále zvýšené opatrnosti investorů vůči riziku. Největší vlnu nejistoty už ale má finanční trh za sebou, co dokumentuje...


Colt CZ dodá granáty české armádě, vojenské zakázky vyrovnají pokles trhu v USA
Kurzy.cz | 10:48:50
Management Colt CZ včera na konf. hovoru uvedl, že komerční trh v USA letos bude zřejmě pokračovat v poklesu, ale tento pokles by už měl být pouze jednociferný (vs. loni -24 % r/r).


Požáry v Libereckém kraji v roce 2022 - na území kraje vzniklo 999 požárů a škod dosáhla 116,3 tis. Kč, zraněno bylo 95 osob a 10 osob zemřelo
Kurzy.cz | 10:43:53
V průběhu roku 2022 vzniklo na území Libereckého kraje 999 požárů, přímá škoda na 1 událost dosáhla 116,3 tis. Kč. Při požárech bylo zraněno 95 osob, 10 osob zemřelo. Podle údajů Hasičského záchranného sboru České republiky se počet požárů, které...


Indexy PMI pre Nemecko a Francúzsko sú vyššie napriek slabej výrobe
Kurzy.cz | 10:40:06
Francúzsko, indexy PMI za marec. Výroba. Skutočné: 47.7. Očakávané: 48; Predchádzajúci: 47.4 Služby. Skutočnosť: 55,5. Očakávané: 52,4 Predchádzajúce: 53,1 Nemecko, indexy PMI za marec. Výroba. Skutočné: 44,4. Očakávaný: 47 Predchádzajúci: 46....


Důvěra v ekonomiku v březnu mírně vzrostla díky vyhlídkám průmyslu. Domácnosti jsou ale pesimističtější
Kurzy.cz | 10:39:07
Ekonomická důvěra v březnu vzrostla zejména díky průmyslu, kde se citelně zlepšilo očekávání ohledně budoucí výroby. Tento ukazatel je však poslední měsíce velmi rozkolísaný, což odráží stále nejistou a rychle se měnící situaci s dodávkami potřebných d...


Pražská burza zakončila obchodování druhý den v řadě v červených číslech - Ranní přehled
Kurzy.cz | 10:38:40
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,325 bodů (-0.3% d/d); objem: 409 mil. Kč Pražská burza zakončila obchodování druhý den v řadě v červených číslech, index PX odepsal 0,25 %.


Záznam z jednání o nastavení proticyklické kapitálové rezervy
Kurzy.cz | 10:25:16
Přítomni: Aleš Michl, Jan Frait, Karina Kubelková, Tomáš Holub, Jan Kubíček, Jan Procházka.


Odborná konference 30 let ČNB – cesta českého bankovnictví - Pozvánka
Kurzy.cz | 10:25:13
Datum konání: 17. dubna 2023, 9.00 – 13.30Místo konání: Senovážné náměstí 30, Praha 1, Kongresové centrum ČNB (velký sál) Program konference 9.00 – 9.30 Úvodní slovo Jan Frait (viceguvernér České národní bank...


Krátké zprávy z ČR: daně
Kurzy.cz | 10:06:26
Hnutí STAN podle informací HN navrhuje daňové změny na podporu státního rozpočtu , jež mj. zahrnují zvýšení sazby daně z příjmu právnických osob o 1-2 % (z aktuálních 19 %), či zvýšení horní sazby DPH o 2 % na 23 % a zařazení více položek do této sazby,&h


Nálada českých spotřebitelů se v březnu přestala zlepšovat. Bojí se vleklé vysoké inflace
Kurzy.cz | 10:03:03
Důvěra v českou ekonomiku dosáhla letos v březnu úrovně 93,9 bodu. To znamená, že je na úrovni 93,9 procenta průměru let 2003 až 2022. Je tedy stále z dlouhodobé perspektivy podprůměrná. Nicméně i tak je na nejvyšší úrovni od loňského srpna.


Pozitivní vliv konopné vlákniny na lidský organismus
Kurzy.cz | 10:02:54
Prebiotická konopná vláknina patří mezi klíčové funkční potraviny, které mají podstatný vliv na lidský organismus. Již od pravěkých dob byla potrava rostlinného původu, obsahující vysoké množství prebiotické vlákniny, součástí jídelníčku našich předků.


Důvěra v ekonomiku roste (Komentář)
Kurzy.cz | 09:44:43
Březnový konjunkturální průzkum ukázal, že důvěra
v českou ekonomiku stoupá. Zlepšil se především sentiment mezi
podnikateli, kde důvěra dosáhla nejlepší úrovně od srpna loňského roku. Indikátor
stoupl o 2,7 bodu a dosáhl 95,2 bodu. Nálada stoupla před...


Další zářez. Předseda slovenského parlamentu Kollár bude mít 13 dětí s 11 ženami
Novinky.cz | 11:59:55
Třináct dětí s jedenácti ženami, to bude zanedlouho bilance předsedy slovenského parlamentu Borise Kollára (57). Týdeník Plus 7 dní odhalil, že Kollár čeká dítě s aktuální favoritkou Laurou Vizváryovou (28).


Utah omezí dětem přístup k sociálním sítím. A nebude jediný
Novinky.cz | 11:54:55
V dnešní době jsou sociální sítě nedílnou součástí našeho života a stále více lidí, včetně dětí a náctiletých, na nich tráví neúměrné množství času. Avšak v poslední době se stále více rodičů a zákonodárců obává negativních dopadů, které mohou mít tyto aplikace na mentální zdraví mladých lidí. Proto se několik amerických států, včetně Utahu, rozhodlo přijmout zákony, které mají omezit přístup dětí k sociálním sítím.


Báječné, zhodnotila ruská kosmonautka misi na ISS i let se SpaceX
Novinky.cz | 11:54:06
Jediná aktivní ruská kosmonautka Anna Kikinová si ve čtvrtek pochvalovala „báječnou atmosféru“ během svého pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), kam dorazila v rámci mise Crew-5 americké soukromé společnosti SpaceX. Na ISS dosud pokračuje rusko-americká spolupráce i přes válku Ruska proti Ukrajině.


Přeorat ruské pozice na Ukrajině pomůže raketomet Přemysl
Novinky.cz | 11:53:11
Skupina STV Group ukázala ve čtvrtek v areálu Poličských strojíren repasovaný raketomet RM-70, na který se vybraly peníze v rámci projektu Dárek pro Putina. Dostal jméno Přemysl, protože salva čtyřiceti raket 122 mm dokáže doslova přeorat tři hektary.


Teploty ve Střední Evropě spadnou, pokryje ji sníh
Novinky.cz | 11:48:10
Do střední Evropy se od západu dostává oblast nízkého tlaku vzduchu, který s sebou přinese bouřky, déšť a od neděle i sněžení. Němečtí meteorologové varují, že v noci na pondělí začne sněžit a lidé se po celé SRN probudí do zimy, píše server týdeníku Focus. Do Česka se sněhové vločky dostanou s jednodenním zpožděním, řekla Novinkám Dagmar Honsová.


Poutníkovi z Asie zmizel na Břeclavsku kůň. Odešel do Rakouska
Novinky.cz | 11:38:51
I zkušení policisté na tísňové lince se podivili oznámení, které přijali ve středu dopoledne z Břeclavska. Muž putující z Asie Evropou oznámil ztrátu svého dopravního prostředku. Nejednalo se ale o krádež auta, zmizel mu kůň.


Až 15 let vězení. Na Slovensku zpřísní tresty pro opilé řidiče
Novinky.cz | 11:30:48
Na Slovensku se zpřísní postih opilců za volantem. V případě, že řidič pod silným vlivem alkoholu způsobí smrt dvou a více lidí, bude mu hrozit sedm až patnáct let vězení.


Byl zbytečně hodný, hájí lidovci Jurečku
Novinky.cz | 11:25:58
Lidovci se za svého předsedu a ministra práce Mariana Jurečku jednotně postavili. Naopak považují za skandální, že Naj­mon teď Jurečku skandalizuje.


Po Laponsku na sněžných skútrech. S koupáním v ledovém jezeře a noclehem v iglú
Novinky.cz | 11:24:00
Laponsko je nejsevernější, největší a nejřidčeji obydlenou finskou provincií. Jak ale jeho zasněženou krajinu v zimě probádat? Třeba na sněžných skútrech, které vás zavezou do lesů, na vrcholky kopců i zamrzlá jezera. O regeneraci vašeho unaveného těla po celodenním řízení v tuhých mrazech se pak postará pořádně rozehřátá finská sauna, po níž můžete skočit do ledového jezera.


FOTO: Oheň v ulicích a zkáza zachvátily během noci francouzské ulice
Novinky.cz | 11:22:57
Již devátým dnem trvají protesty proti důchodové reformě ve Francii, jejíž obyvatelé se proti ní bouří. Při protestech zadržela policie ve čtvrtek a v noci na pátek 457 lidí, zranění utrpělo 441 policistů. V Paříži, Lyonu nebo Štrasburku hořely zastávky a popelnice, v Bordeaux dokonce vzplála radnice podle videa, které se šíří na Twitteru. Devátého dne manifestací se podle ministerstva vnitra zúčastnilo 1,08 milionu lidí, podle odborářů až 3,5 milionu.


V hotelu na pražském Žižkově útočník pobodal hledaného muže a utekl
Novinky.cz | 11:17:48
Policejní hlídky v pátek vyjížděly k napadení v hotelu v Praze. Útočník utekl, poškozený byl převezen do nemocnice, kde ho policisté zajistili, protože byl hledaný.


Rada ÚSTR se zastala ředitele Kudrny
Novinky.cz | 11:14:18
Vyhrocenou situaci mezi vedením Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a částí zaměstnanců řešila Rada ÚSTR. Ve svém prohlášení se zastala ředitele ústava Ladislava Kudrny, kterého část zaměstnanců obviňuje z šikany a cenzury.


Fiala: Ruské deportace dětí jsou mimořádně odporné
Novinky.cz | 11:10:34
Lídři unijních států na dvoudenním summitu v Bruselu razantně odsoudili páchání válečných zločinů na Ukrajině. Emoce vzbudily informace o deportování ukrajinských dětí do Ruska. Premiér Petr Fiala to v pátek označil za „nesmírně odporné“, šéfka Evropské komise v tom vidí odkaz nejtemnější historie.


Obytnou verzi California dostane nový multivan ještě letos, potvrdil Volkswagen
Novinky.cz | 11:08:27
Divize užitkových vozů Volkswagenu měla na výroční tiskové konferenci pro milovníky obytných vozů několik dobrých zpráv. Potvrdila letošní představení obytného modelu California pro nový multivan, na cestě je také obytný elektromobil z modelu ID. Buzz.


Tlak na Raiffeisen Bank International sílí. ECB požaduje její odchod z Ruska
Novinky.cz | 11:07:58
Evropská centrální banka (ECB) tlačí na rakouskou banku Raiffeisen Bank International (RBI), aby ukončila své vysoce ziskové podnikání v Rusku. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na pět lidí obeznámených se záležitostí. Na působení RBI v Rusku si už dříve posvítily také americké úřady.


The Weeknd má dva nové rekordy. V srpnu přijede do Prahy
Novinky.cz | 11:06:00
The Weeknd je aktuálně jedním z nejpopulárnějších umělců na světě. Hudebník z Kanady se může pochlubit mnoha cenami i prodejními úspěchy, nyní i dvěma čerstvými zápisy do Guinnessovy knihy rekordů.


Vaření s alkoholem: Hovězí žebra, pošírovaná hruška, tagliatelle alla vodka či sorbet
Novinky.cz | 11:04:00
Vaření s alkoholem se stalo módní záležitostí. Právem, protože sklenka whisky nebo panák rumu dokážou dát jídlu nebývalý šarm. Inspiraci vám nabízí executive chef pražské restaurace Bull & Bonito Jan Schánil.


Jedno řízení, jedno razítko. Poslanci ve vzácné shodě společně schválili stavební novelu
Novinky.cz | 10:58:56
Sněmovna v pátek v závěrečném projednávání schválila novelu stavebního zákona. Podpořili ji jak zástupci vládních stran, tak i poslanci opozičních hnutí ANO a SPD. Podle koaličních představitelů to zajistí stabilitu, která je ve stavební legislativě nutná. Po dlouhých obstrukčních jednáních a hádkách je tak novela první, na které panuje shoda napříč politickým spektrem. Nyní míří do Senátu.


Po vládě zakázal TikTok i britský parlament
Novinky.cz | 10:44:07
Britský parlament se inspiroval omezeními, které v minulém týdnu zavedla tamní vláda. Nově tak jeho pracovníci již nesmějí používat čínskou aplikaci TikTok. Zákaz přitom neplatí pouze na služební zařízení, ale také na ta soukromá, která se připojují k parlamentní síti. Informovala o tom agentura Reuters.


Dvořák chce dál řídit Českou televizi
Novinky.cz | 10:31:30
Generální ředitel České televize Petr Dvořák hodlá usilovat o znovuzvolení. Stávající mandát mu vyprší v září, zájemci mohou podávat přihlášky do 17. dubna.


U plynovodu Nord Stream se objevil tajemný objekt
Novinky.cz | 10:27:26
V blízkosti plynovodu Nord Stream 2 byl objeven neznámý objekt, který bude předmětem zkoumání. Dánská energetická agentura už pozvala vlastníka plynovodu, společnost Nord Stream 2 AG, aby se zúčastnil operace na vyzvednutí objektu, píše server dánské energetické agentury ens.dk.


Lamači levicových srdcí. Španělští policisté v přestrojení spali s aktivistkami
Novinky.cz | 10:23:20
Kam až je možné zajít jménem zákona? Ve Španělsku zřejmě velmi daleko. Skupina barcelonských tajných policistů čelí obvinění, že v rámci infiltrace krajně levicových a ekologických kruhů navazovala s objekty zájmu intimní vztah. V pátek na to upozornila agentura AFP.


Spotřeba tepla v Česku loni klesla meziročně o 12 procent, byla nejnižší za šest let
Novinky.cz | 10:17:03
Spotřeba tepla z centrálních tepláren v Česku loni klesla meziročně o 12 procent. Celkem se spotřebovalo 74 petajoulů (PJ) tepla, což je nejméně za posledních šest let. Největší podíl měly tradičně průmysl a také domácnosti. Spotřeba klesala napříč všemi sektory a takřka po celý rok. V pátek o tom informoval Energetický regulační úřad (ERÚ). Loni se snížila spotřeba i dalších energií, vedle počasí působily i rostoucí ceny.


Investoři se vracejí k velkým techům, Block a Coinbase včera -14 % - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:18:33
Po středečním zasedání Fedu se včera situace na trzích spíše stabilizovala. S&P500 krátce rostl dokonce o 2 %, ale seanci nakonec uzavřes se ziskem pouhých 0.3 %. Daří se i nadále hlavně velkým technologickým společnostem, které za poslední měsíc výraz...


Spánek a změna času. Na co si dát podle odborníků pozor
Novinky.cz | 10:03:00
Milujete léto, teplé večery, kdy je dlouho světlo? Jedním z „ukazatelů“, že se takové období blíží, je i přechod na letní čas. Letos budeme posouvat čas o hodinu dopředu v noci ze soboty 25. na neděli 26. března. Jenže i pouhá hodina spánku, o kterou nás tento posun obere, může mnoha lidem znesnadnit na čas běžné fungování. Odborníci na spánek dávají tipy, jak se s tím co nejlépe popasovat.


Poslanci schválili změny stavebního zákona. Kritizovaný nový centrální úřad nevznikne
aktuálně.cz | 11:57:15
Novela zachovává nynějších 694 stavebních úřadů v obcích s možností tento počet snížit.


Ukrajina dala Raiffeisen Bank na seznam sponzorů války. Na banku tlačí i ECB
aktuálně.cz | 11:39:58
Banka v prohlášení mimo jiné uvedla, že svou budoucnost v Rusku zatím vyhodnocuje.


KLDR se chlubí testem nové zbraně. Náš dron vyvolá radioaktivní tsunami, tvrdí
aktuálně.cz | 10:58:17
Země odpálila dron Haeil den po skončení společného vojenského cvičení Spojených států s Jižní Koreou.


V troskách Mynářova srubu se našel samopal. Policie vyšetřuje, komu patřil
aktuálně.cz | 10:56:27
Policie vyšetřuje, zda byla zbraň před požárem funkční a komu patřila. Zahájila úkony trestního řízení ve věci podezření z nedovoleného ozbrojování.


Spotřeba tepla v Česku byla loni nejnižší za šest let. Šetřil průmysl i domácnosti
aktuálně.cz | 10:18:34
Největší podíl měly tradičně průmysl a také domácnosti.


Rodina uvěřila konspiracím. Pár s dětmi skočil jeden po druhém ze sedmého patra
Denik.cz | 11:47:00
Případ jako vytržený z hororové knihy. Rodina podlehla konspiračním teoriím a během pandemické krize se začala chystat na nejhorší. V bytě si nakupila zásoby jako na konec světa. Když později začala válka na Ukrajině, utvrdilo to jejich představy o krutém světě, ve kterém nestojí za to žít. A tak dospělí naplánovali útěk z reality. Hromadně i s dětmi skočili ze sedmého patra vstříc smrti. K takovému závěru došli švýcarští policisté, kteří případ po roce uzavřeli.


Motorkář na Dačicku narazil do stromu. Na místě zemřel
Denik.cz | 11:17:00
Ranní tragickou nehodu motorkáře na silnici mezi Stálkovem a Matějovcem na Dačicku vyšetřují policisté. Muž na motorce zřejmě jel příliš rychle, v zatáčce vyletěl mimo silnici a trefil kmen vzrostlého stromu.


Soul si na severokorejské hrozby zvykl. Nevylučuje však vlastní jaderné zbraně
Denik.cz | 10:35:00
/Od zvláštního zpravodaje v Jižní Koreji/ Jižní Korea žije desítky let v sousedství agresivního severokorejského režimu, který navíc vlastní i jaderné zbraně. Je to situace, která zřejmě čeká střední a východní Evropu po ukončení války na Ukrajině, kdy tu stále bude nepřátelský ruský režim s jadernými zbraněmi. Deník proto zjišťoval, jak se Jihokorejcům v takové situaci žije.


Přemysl se chystá na pole. Zbývají poslední testy, sbírka mu plní raketnici
idnes.cz | 13:55:00
Nese jméno bájného oráče, místo volů se však o pohyb stará Tatra 813 a když začne „orat“, nezůstane kámen na kameni na bojovém poli o velikosti tří hektarů. Raketomet Přemysl, oficiálně RM-70, se už chystá vydat na Ukrajinu. Ve zbrojovce v Poličce ho čekají poslední testy a právě tam se na něj redakce iDNES.cz byla podívat.


Radši nejezděte, volal Macron. Stávky odložily příjezd Karla III. do Francie
idnes.cz | 13:23:00
Měla to být první zahraniční cesta britského krále Karla III. Symbolicky do Francie, aby v sousedním státě i po odchodu Británie z Evropské unie stvrdil přátelské vztahy obou zemí. Rozsáhlé protesty proti důchodové reformě tamního prezidenta Emmanuela Macrona ale na poslední chvíli plán přerušily a návštěva plánovaná na víkend se narychlo odkládá.


Morální autorita vs. pedofilie. Slavný mrtvý papež žene Poláky k volbám
idnes.cz | 13:11:00
Polskem zmítají spory o odkaz papeže Jana Pavla II. Nová obvinění, že kryl kněze obviněné ze zneužívání děti, dál prohlubují příkopy v polské společnosti a odborníci se shodují, že kontroverze kolem svatořečeného rodáka přivedou k volbám i lidi, kteří by jinak hlasovat nešli.


Muž na parkovišti německého letiště najel do lidí, několik zranil
idnes.cz | 13:06:11
Muž na parkovišti letiště Kolín nad Rýnem/Bonn najel do několika lidí a zranil je. Narazil i do několika automobilů. Muž má patrně psychické problémy.


Jedno razítko, které půjde získat rychleji a online. Vláda prosadila svoji představu o stavebním zákoně
Hospodářské noviny | 14:00:05
Roky trvající spor o pravidla, podle kterých staví velké firmy i běžní lidé, je u konce. Poslanci schválili vládní úpravu nového stavebního zákona. Ten před dvěma lety prosadil kabinet hnutí ANO, současná vláda s tehdejší podobou ale nesouhlasila a...


Nervozita roste. Deutsche Bank padá třetí den v řadě a stahuje dolů ostatní
idnes.cz | 13:00:00
Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ztrácí přes deset procent, výrazně klesají také akcie švýcarských bank Credit Suisse a UBS. Investoři proto mají obavy o stabilitu finančního sektoru. Oslabují i další evropské akcie. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 krátce po pátečním poledni odepisoval zhruba 1,6 procenta.


Mladík v metru zaútočil na muže pěstmi a okradl ho, policie hledá svědka
idnes.cz | 12:50:00
Detektivové hledají svědka brutálního fyzického napadení, ke kterému došlo v lednu v pražském metru Petřiny. Při incidentu devatenáctiletý agresor napadl a okradl dalšího muže, hrozí mu až deset let vězení.


Řidič ignoroval šrafování a najel v protisměru do rychlého pruhu dálnice
idnes.cz | 12:45:00
Horké chvilky zažili řidiči ve středu ráno na D52. Zcela nepochopitelně tam chyboval šofér, který při nájezdu na dálnici ve směru na Mikulov přejel přes vyšrafovanou část silnice a dostal se do protisměru, a to rovnou do rychlého pruhu.


Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička
revue.idnes.cz | 13:40:00
Jenovéfa Boková porodila, s informací přišel web Expres.cz. S partnerem Adamem Kolářem přivítala herečka a hudebnice na svět svého prvního potomka. Moderátorka Světlana Witowská, která chodí s bývalým velvyslancem Petrem Kolářem, se tak stala babičkou, i když zatím jen nevlastní.


Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou
revue.idnes.cz | 11:57:00
Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze života dívky zmizel. Její matka, herečka Katie Holmesová se s ním rozvedla a zakázala mu vést dceru k učení scientologické sekty. Kontroverzní církev poté herci doporučila nestýkat se s ní.


Anticenu pro úředního slídila vyzvedl osobně. Šéf NSS přišel pro inspiraci
idnes.cz | 12:39:00
Nejvyšší správní soud (NSS) se podle jeho předsedy Karla Šimky postavil k převzetí anticeny Velkého bratra pro největší slídily čelem, pro cenu si došel ve čtvrtek večer osobně. Soud získal titul Úřední slídil za verdikt, jímž potvrdil právo finančních úřadů požadovat data ze silničních kamer, které získala Policie ČR v systému tzv. Automatické kontroly vozidel.


„Multiotec“ a šéf slovenského parlamentu Kollár má „dětí jako smetí“: Přivítá již 13. dítě
blesk | 13:49:00
Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár (56) očividně nepotřebuje tichou a klidnou domácnost a do budoucna si chce užívat stáří s kupou vnoučat. Podle slovenského serveru Plus7dní totiž čeká dalšího potomka, který ponese pořadové číslo 13! A čeká jej údajně s jeho aktuální přítelkyní Laurou (28). 


Krvavá bitva o Bachmut: Šance pro Ukrajinu efektivně ničit ruské síly, míní český expert
blesk | 13:38:00
Bitva o Bachmut podle Zdeňka Petráše z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany dává Ukrajině jedinečnou příležitost efektivně ničit značnou část ruských sil. U Bachmutu se v posledních týdnech na Ukrajině bojuje zřejmě nejintenzivněji, bitva o město trvá už mnoho měsíců.


V hotelu na Žižkově se porvali dva muži, jeden je stále na útěku
idnes.cz | 12:05:00
Pražští policisté v pátek dopoledne zasahovali na pražském Žižkově u hotelu Ariston, kde se porvali dva muži. Jednoho z nich záchranná služba převezla do nemocnice. Po druhém policie pátrá.


Řidič felicie jel po dálnici u Mikulova v protisměru: Málem zavinil vážnou nehodu
blesk | 13:25:00
Perné chvilky si prožilo ve čtvrtek kolem půl osmé ráno hned několik řidičů, kteří mířili po dálnici D52 ve směru na Mikulov. U bratčického exitu (16 km) jela přímo proti nim stříbrná felicie v protisměru.


Herečka Jenovéfa Boková porodila své první miminko!
blesk | 13:15:00
Herečka Jenovéfa Boková (30) přivedla podle serveru expres.cz na svět své první dítě a po porodu odpočívá. Pohlaví i jméno miminka si s partnerem Adamem Kolářem zatím nechávají pro sebe.


Děsivá nehoda ve Zlíně: Čtyřkolka zavalila řidiče!
blesk | 12:56:00
Ve středu došlo ve Zlíně k dopravní nehodě čtyřkolky a osobního auta. Čtyřkolka se po srážce několikrát přetočila na střechu a její řidič pod ní zůstal zaklíněný. Pomohli mu svědci havárie.


Krádež v obchodím centru! Mladík v Řepích sebral ze zavřené restaurace elektroniku za 14 tisíc
blesk | 12:18:00
Nenechavec kradl v Obchodním centru Řepy v Praze! 20. ledna kolem půl desáté večer se mu podařilo prostrčit ruku staženými mřížemi u restaurace, kde z pultu sebral iPod v hodnotě 14 tisíc. Poznáte ho?


Dánsko odhalilo neidentifikovaný objekt v moři u plynovodu Nord Stream. Může jít o dýmovnici
blesk | 12:09:00
Dánsko upozornilo na neznámý válcovitý objekt, který byl nalezen v Baltském moři u poškozeného plynovodu Nord Stream 2. Dánský energetický úřad vyzval vlastníka plynovodu, společnost Nord Stream 2 AG, aby pomohla předmět vyzdvihnout z moře.


Katalog filmů: Můj policista (My Policeman)
blesk | 12:00:00

Premiéra: 21. 10. 2022
Předloha: Bethan Roberts (kniha)
Režie: Michael Grandage
Produkce: Amazon Studios, Prime Video


Brutální napadení na Petřinách! Mladík (19) útočil pěstmi a kopy, policie hledá svědka
blesk | 11:48:00
Na Nový rok útočil v metru na Petřinách! Mladík (19) se tam vrhl po muži, povalil ho na zem a začal ho mlátit pěstmi a kopat hlava nehlava. Pak mu z kapsy ukradl věci. Napadený zůstal bezvládně ležet, útočníka hned po činu zadrželi policisté. Teď hledají svědka celého incidentu, který by jim pomohl objasnit, jak se vše odehrálo. Poznáte ho?


Evropské bankovní akcie, včetně českých, se opět propadají. Investory znervóznila Deutsche Bank
iHned.cz | 14:00:35
Problémy evropských bank mají pokračování. A ohnisko nejnovějších bankovních turbulencí se jmenuje Deutsche Bank. Akcie německé investiční banky se v pátek propadly o 15 procent. Pokračuje tak nejistota, se kterou se bankovní odvětví potýká už od...


Akcie evropských bank znovu prudce klesají. ECB tlačí Raiffeisen Bank k odchodu z Ruska
iHned.cz | 14:00:35
Evropské akcie v pátek výrazně oslabují, investoři mají obavy o stabilitu finančního sektoru. Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ztrácí přes deset procent, výrazně klesají také například akcie švýcarských bank Credit Suisse a UBS....


12 celebrit, které v minulosti skončily za mřížemi. Do těch byste to nejspíš neřekli
super | 13:42:32
Některé kauzy slavných osobností jsou všeobecně známé. Jsou ale i hvězdy, do kterých byste rozhodně neřekli, že si prožily pár dní, nebo i nějaký ten rok za mřížemi. Podívejte se na dvanáct slavných, kteří ochutnali vězeňskou stravu.


Pyšný dědeček Miloš Knor dokázal utajit syna. Malému Oliverovi je 10 měsíců
super | 13:21:42
Komik a moderátor Miloš Knor je čtyřnásobným otcem. Během covidu jeho žena Evička přišla do jiného stavu a další miminko bylo na světě. Jmenuje se Oliver. Čtyři dítka mu přijdou tak akorát.


Krásná a sama: Šárka Vaňková ze SuperStar přiznala, že je opět single. Vztah s muzikantem nevyšel
super | 12:22:56
V poslední době vypadá skvěle a celá září. Láskou to ale není. Se zpěvačkou


Šárkou Vaňkovou (35)

jsme povídali na premiéře muzikálu The Bodyguard, do Hudebního divadla v Karlíně vyrazila v krásných šatech a v doprovodu kolegy

Petra Vondráčka (47)

. S tím jsou ale opravdu jen kamarádi. A přiznala nám, že dvouletý vztah s muzikantem Richardem Nálepou, kvůli kterému se vrátila zpět do Česka a do světa šoubyznysu, zkrachoval.


VW odhalil víc z nového Passatu, jasné jeho pojetí, datum premiéry i začátku prodejů
Autoforum.cz | 12:00:00
Aktuální provedení německé legendy je s námi už 9 let a dočkáme se přinejmenším jednoho jejího dalšího pokračování. Jasněji nyní máme v tom, co nabídne a kdy přijde, další budoucnost je obestřena tajemstvím. (Petr Prokopec)


Nečekejme Hitlera, čekejme trvalý společenský konflikt
iHned.cz | 14:00:39
Čtu spoustu pobavených komentářů a narážím na plejádu memů, které marginalizují nebo zesměšňují organizátory a protagonisty nedávné demonstrace na Václavském náměstí. „Když bohatý právník nedokáže dostat na Václavák víc lidí než zadlužený...


TEST Nissan X-Trail e-POWER e-4ORCE Tekna+ – Vrcholná verze nabízí víc než unikátní hybrid
Auto.cz | 12:57:00
Nová generace Nissanu X-Trail pod kapotou vždy ukrývá tříválec, dokonce i ve vrcholné verzi s pohonem všech kol a cenou přesahující 1,2 milionu korun. Není to ale tak jednoduché - malý motor je totiž součástí zajímavé hybridní soustavy.


Hazard na D52 u Brna. Řidič vjel do protisměru přímo před rozjeté auto, zachytila to kamera
Novinky-kultura | 13:54:57
Hodně perné chvilky připravil ve čtvrtek ráno zatím neznámý šofér auta značky Škoda Felicia řidičům na dálnici D52 u Brna. Nejdřív chvíli váhal, ale nakonec se rozjel do protisměru, načež po několika desítkách metrů zase z dálnice sjel. Jen díky rychlé reakci projíždějících řidičů a velkému štěstí nedošlo k nehodě. Po hazardérovi pátrají policisté.


NCOZ má čas řešit prkotiny, podivil se Kalousek kvůli prověřování konce šéfa Úřadu práce
Novinky-kultura | 13:32:23
Musí Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) řešit prkotiny? Exministr financí Miroslav Kalousek se v pátek pozastavil nad tím, že informace ohledně odvolání Viktora Najmona z čela Úřadu práce bude prověřovat elitní policejní útvar.


O fenku přivázanou na řetězu se nestarali, uhynula u boudy
Novinky-kultura | 13:35:20
Kriminalisté z Jeseníku obvinili 51letého muže a jeho o čtyři roky mladší manželku ze spáchání přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. Tak dlouho se nestarali o fenku přivázanou na řetězu, až uhynula. Právo o tom v pátek informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Prigožin se vzepřel ruské propagandě: Na Ukrajině nejsou nacisté a neválčí se s NATO
Novinky-kultura | 13:29:07
Majitel ruské soukromé Wagnerovy armády Jevgenij Prigožin v rozhovoru na kanálu Telegramu ustoupil od ostrých výpadů proti Ukrajině, naopak se vymezil proti rétorice moskevského vedení. Popřel například tradiční kremelské tvrzení, že Rusko na Ukrajině bojuje s NATO, a zpochybnil i zprávy o údajných ukrajinských nacistech. Zmírnil naopak svou kritiku ruského ministerstva obrany.


Letušky chtějí zakázat malým dětem sedět na klíně rodičů
Novinky-kultura | 13:29:00
Svaz amerického leteckého personálu AFA-CWA volá po tom, aby měl každý cestující v letadle své vlastní sedadlo. A to včetně dětí mladších dvou let, které jinak sedí rodičům na klíně. Podle zástupců odborů je to nebezpečné třeba kvůli nevyzpytatelným turbulencím, během nichž se může letadlo propadnout i o stovky metrů.


Akcie Deutsche Bank už tři dny padají a berou s sebou ostatní evropské banky
Novinky-kultura | 13:26:10
Evropské akcie v pátek výrazně oslabují, investoři mají obavy o stabilitu finančního sektoru. Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ztrácí přes deset procent, výrazně klesají také například akcie švýcarských bank Credit Suisse a UBS. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 krátce po poledni odepisoval zhruba 1,6 procenta na 439 bodů.


„Jak z jiného světa.“ Koalice s opozicí schvalovaly jeden zákon za druhým
Novinky-kultura | 13:18:11
Poslanecká sněmovna v pátek schválila čtyři zákony ve třetím čtení, mezi nimi i důležitou novelu stavebního zákona či úpravu zákona o veřejných zakázkách. Zákony prošly hlasy koalice i opozice a navíc netradičně naprosto bez jakýchkoliv obstrukcí a dlouhých proslovů, jak je v tomto volebním období ve Sněmovně zvykem.


Brutální napadení v pražském metru, policie hledá svědka z fotky
Novinky-kultura | 13:12:49
Při vyšetřování brutálního napadení z počátku roku ve stanici metra v pražských Petřinách, kde 19letý mladík zbil a zkopal muže, kterému navíc sebral věci, hledají kriminalisté důležitého svědka. Násilníka se podařilo krátce po činu zadržet a policie ho obvinila, chybí ale výpověď muže, kterého zachytila bezpečnostní kamera.


Žádná evropská značka už nevyvíjí nové spalovací motory, říká šéf Renaultu
Novinky-kultura | 13:10:00
Všechny peníze v automobilovém průmyslu jdou nyní do elektromobility a vodíku, uvedl šéf Renaultu Luca de Meo na akci serveru Politico. Současné motory podle něj již budou jen aktualizovány podle nových norem.


RECENZE: Bodyguard jako romantická lovestory
Novinky-kultura | 13:09:00
Po loňské bratislavské premiéře se muzikál The Bodyguard ve čtvrtek objevil i na pražském jevišti. V české premiéře ho uvedlo Hudební divadlo Karlín.


Obří kontejnerová loď se vřítila do přístavu a zničila molo. Můstek opanoval zpitý kapitán
Novinky-kultura | 13:03:42
Agentura Reuters v pátek zveřejnila záběry kolize obří kontejnerové lodi v přístavu na Tchai-wanu. Kapitán údajně na můstku řídil plavbu své lodi pod vlivem alkoholu, uvádí Reuters.


Řidič na letišti v Kolíně nad Rýnem najel autem do lidí
Novinky-kultura | 12:43:59
V parkovacím domě na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn na západě Německa v pátek dopoledne najel muž autem do několika lidí. Ti stačili částečně uskočit a utrpěli jen lehká zranění. Informovala o tom agentura DPA.


Karel III. odkládá návštěvu Francie
Novinky-kultura | 11:54:58
Britský král Karel III. kvůli pokračujícím protestům ve Francii odložil svou první královskou návštěvu této země. Už miliony lidí ve Francii pravidelně demonstrují svůj nesouhlas s plánovanou důchodovou reformou a na mnoha místech se protesty ve čtvrtek zvrhly v násilí a výtržnictví.


Motorkář na Jindřichohradecku narazil do stromu, na místě zemřel
Novinky-kultura | 12:27:23
Motorkář středního věku zemřel v pátek ráno při dopravní nehodě u Českého Rudolce na Jindřichohradecku. Kolemjdoucí nalezl jeho tělo v příkopu. Motorkář zřejmě nezvládl řízení a narazil do stromu.


Kybernetičtí nájezdníci sestřelili web pražské integrované dopravy
Novinky-kultura | 12:24:07
Internetové stránky pražské integrované dopravy (PID) v pátek ráno napadli neznámí útočníci. Web zablokovali útokem DDoS, tedy prostřednictvím velkého množství zaslaných robotických dotazů. Provoz stránek se částečně podařilo obnovit zhruba v 10:15. Uvedl to Filip Drápal, mluvčí městské organizace Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu.


Jak na pěstování rajčat
Novinky-kultura | 12:24:00
Rajčata tvoří díky obsahu vitaminů, železa či draslíku velmi zdravou součást připravovaných pokrmů. Rovněž jejich pěstování patří k oblíbeným domácím projektům. Není přitom nutné mít rozsáhlý skleník, vlastní úrodu můžete sklidit i na balkoně.


Maskovaná audi zachycena v Praze, automobilka testuje zřejmě novou A4 a Q6 e-tron
Novinky-kultura | 12:10:28
Dva maskované prototypy chystaných vozů značky Audi procházely testováním v pražských ulicích. Kamufláž je pečlivá, přesto z detailů lze odhadnout, že se nejspíš jedná o příští generaci A4 Avant a Q6 e-tron.


Tereza Švejdová: Mít balanc je pro mě důležité
Novinky-kultura | 12:03:00
Chtěla být malířkou, ale stala se herečkou – v dětství jí totiž učarovala kouzelnická sága o Harrym Potterovi. Tereza Švejdová studovala i akrobacii v Berlíně a právě teď ji můžete v kinech vidět v její první výrazné filmové roli, v napínavé komedii s hororovým nádechem Zatmění. Objeví se ale i v očekávaném snímku Její tělo, který sleduje proměnu profesionální sportovkyně Andrey Absolonové v pornohvězdu.


VIDEO: Mikolas Josef se vrací. Klip ke světově znějícímu singlu "Boys Don't Cry" láká na dlouho očekávané album
Musicserver | 13:04:00
Mikolas Josef je zpátky. Na rozdíl od všech velkolepých plánů, o kterých jsme si před lety povídali v obsáhlém rozhovoru, musel (podobně jako mnozí další) místo vydávání nových ...


Moody Moon Noize vol. 4: Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména
Musicserver | 12:21:00
Čtvrtý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize proběhne na konci srpna v severočeském Chomutově. Pořadatelé putovní akce - hudební magazín Full Moon a promotérské platformy ...


Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby se zlepšily
Kurzy.cz | 13:34:21
Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby v únoru podle předběžných odhadů klesly o 1 % meziměsíčně oproti revidovanému poklesu o 5 % v lednu. Trhy očekávaly zvýšení na +0,2 % meziměsíčně.


DE30 klesá o viac ako 2,2 %
Kurzy.cz | 13:30:44
Riziko eskalácie problémov bankového sektora dnes vyvíjalo tlak na pokles európskych indexov. Investori dúfali, že riziko sa stabilizuje po prevzatí Credit Suisse bankou UBS (UBSG.CH). To sa však nestalo a odkúpenie držiteľov dlhopisov AT1 vytvorilo po...


Vyšší výkonnost čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku, odrážející zejména sílící domácí poptávku - Globální ekonomický výhled - březen 2023 - Čína
Kurzy.cz | 13:26:46
Čína N ejnovější data naznačují vyšší výkonnost čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku, odrážející zejména sílící domácí poptávku. Indexy PMI ve zpracovatelském průmyslu i v nevýrobním odvětví v únoru dále výrazně vzrostly a již druhý měsíc v&


Problémy několika amerických bank otřásly důvěrou investorů - Globální ekonomický výhled - březen 2023 - Spojené státy
Kurzy.cz | 13:10:33
Spojené státy Problémy několika amerických bank otřásly důvěrou investorů nejen ve Spojených státech, ale ta ké v Evropě. První padlou bankou byla na začátku března Silvergate Capital , která utrpěla ztráty po kolapsu kryptoburzy FTX v minulém roce a&hell


Přichází, kdo přijít neměl – letní čas. Finanční úspory střídaní času žádné nepřinese, to dokonce spíše naopak, přesto se pořád „drží jako klíště“
Kurzy.cz | 13:09:51
V noci ze soboty na neděli se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už loni.


Po poklesu německé ekonomiky o 0,4 % ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku se vrací obavy z recese - Globální ekonomický výhled - březen 2023 - Německo
Kurzy.cz | 13:02:07
Německo Po poklesu německé ekonomiky o 0,4 % ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku se vrací obavy z recese . Spolkový statistický úřad Destatis předpokládal původně stagnaci ekonomiky, koncem ledna pak v prvním odhadu oznámil pokles HDP o 0,2 % a ne...


Eurozóna - inflace zvolnila v únoru méně, než se očekávalo - Globální ekonomický výhled Eurozóna březen 2023
Kurzy.cz | 12:48:12
eurozona Globální ekonomický výhled


Jak se vyvíjí trh majetkového a odpovědnostního pojištění v USA?
Kurzy.cz | 12:30:27
Renomovaný Swiss Re Institute (SRI) zveřejnil publikaci o vývoji trhu majetkového a odpovědnostního pojiště...


QE je fakticky zpět, na akcie ale ještě čas není - Perly týdne
Kurzy.cz | 12:27:43
David Zervos z Jefferies poukazuje na to, že pomoc, které se americkým bankám dostává od centrální banky, je fakticky dalším kvantitativním uvolňováním.


Graf dňa - EURGBP (24.03.2023)
Kurzy.cz | 12:26:52
Začiatok európskej seansy priniesol zvýšenú volatilitu na EUR pároch, spojenú okrem iného so zverejnením PMI, ako aj opakujúcimi sa obavami o stabilitu bankového sektora v Európe. Kurz EURGBP klesol o približne 50 pips a dosiahol kľúčovú zónu podpory ...


Logistické firmy se ještě rok od invaze potýkají s drahou ropou i nedostatkem pracovníků. Nyní očekávají pokles zakázek
Kurzy.cz | 12:16:11
Válečný konflikt na Ukrajině zasáhl do českého logistického průmyslu více než světová pandemie či ekonomická krize. I více než rok od invaze se tuzemské logistické podniky musejí vypořádávat s důsledky této situace.


Rastúce CDS posúvajú akcie Deutsche Bank o viac ako 10 % nižšie!
Kurzy.cz | 12:08:43
Akcie Deutsche Bank strácajú na začiatku tohtotýždňového posledného obchodovania viac ako 10 % v dôsledku všeobecnej averzie voči riziku na konci týždňa, masívnej vlny nákupu vládnych dlhopisov a prudko sa rozširujúceho rozpätia swapov Deutsche Bank na...


Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti - ESET
Kurzy.cz | 12:00:00
Pravidelná statistika kybernetických hrozeb od společnosti ESET v únoru opět potvrdila pře...


Návrh Komise na nový spotřebitelský balíček - Právo na opravu
Kurzy.cz | 11:15:53
V posledních desetiletích byla v případě vadnosti výrobku ve většině případů výměna upřednostňována před opravou. Návrh směrnice, který ve středu zveřejnila Evropská komise, má spotřebitelům zpřístupnit opravu namísto výměny zboží a…


Hazard na D52 u Brna. Řidič vjel do protisměru přímo před rozjeté auto, zachytila to kamera
Novinky.cz | 13:54:57
Hodně perné chvilky připravil ve čtvrtek ráno zatím neznámý šofér auta značky Škoda Felicia řidičům na dálnici D52 u Brna. Nejdřív chvíli váhal, ale nakonec se rozjel do protisměru, načež po několika desítkách metrů zase z dálnice sjel. Jen díky rychlé reakci projíždějících řidičů a velkému štěstí nedošlo k nehodě. Po hazardérovi pátrají policisté.


NCOZ má čas řešit prkotiny, podivil se Kalousek kvůli prověřování konce šéfa Úřadu práce
Novinky.cz | 13:32:23
Musí Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) řešit prkotiny? Exministr financí Miroslav Kalousek se v pátek pozastavil nad tím, že informace ohledně odvolání Viktora Najmona z čela Úřadu práce bude prověřovat elitní policejní útvar.


O fenku přivázanou na řetězu se nestarali, uhynula u boudy
Novinky.cz | 13:35:20
Kriminalisté z Jeseníku obvinili 51letého muže a jeho o čtyři roky mladší manželku ze spáchání přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. Tak dlouho se nestarali o fenku přivázanou na řetězu, až uhynula. Právo o tom v pátek informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Prigožin se vzepřel ruské propagandě: Na Ukrajině nejsou nacisté a neválčí se s NATO
Novinky.cz | 13:29:07
Majitel ruské soukromé Wagnerovy armády Jevgenij Prigožin v rozhovoru na kanálu Telegramu ustoupil od ostrých výpadů proti Ukrajině, naopak se vymezil proti rétorice moskevského vedení. Popřel například tradiční kremelské tvrzení, že Rusko na Ukrajině bojuje s NATO, a zpochybnil i zprávy o údajných ukrajinských nacistech. Zmírnil naopak svou kritiku ruského ministerstva obrany.


Letušky chtějí zakázat malým dětem sedět na klíně rodičů
Novinky.cz | 13:29:00
Svaz amerického leteckého personálu AFA-CWA volá po tom, aby měl každý cestující v letadle své vlastní sedadlo. A to včetně dětí mladších dvou let, které jinak sedí rodičům na klíně. Podle zástupců odborů je to nebezpečné třeba kvůli nevyzpytatelným turbulencím, během nichž se může letadlo propadnout i o stovky metrů.


Akcie Deutsche Bank už tři dny padají a berou s sebou ostatní evropské banky
Novinky.cz | 13:26:10
Evropské akcie v pátek výrazně oslabují, investoři mají obavy o stabilitu finančního sektoru. Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ztrácí přes deset procent, výrazně klesají také například akcie švýcarských bank Credit Suisse a UBS. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 krátce po poledni odepisoval zhruba 1,6 procenta na 439 bodů.


„Jak z jiného světa.“ Koalice s opozicí schvalovaly jeden zákon za druhým
Novinky.cz | 13:18:11
Poslanecká sněmovna v pátek schválila čtyři zákony ve třetím čtení, mezi nimi i důležitou novelu stavebního zákona či úpravu zákona o veřejných zakázkách. Zákony prošly hlasy koalice i opozice a navíc netradičně naprosto bez jakýchkoliv obstrukcí a dlouhých proslovů, jak je v tomto volebním období ve Sněmovně zvykem.


Brutální napadení v pražském metru, policie hledá svědka z fotky
Novinky.cz | 13:12:49
Při vyšetřování brutálního napadení z počátku roku ve stanici metra v pražských Petřinách, kde 19letý mladík zbil a zkopal muže, kterému navíc sebral věci, hledají kriminalisté důležitého svědka. Násilníka se podařilo krátce po činu zadržet a policie ho obvinila, chybí ale výpověď muže, kterého zachytila bezpečnostní kamera.


Žádná evropská značka už nevyvíjí nové spalovací motory, říká šéf Renaultu
Novinky.cz | 13:10:00
Všechny peníze v automobilovém průmyslu jdou nyní do elektromobility a vodíku, uvedl šéf Renaultu Luca de Meo na akci serveru Politico. Současné motory podle něj již budou jen aktualizovány podle nových norem.


RECENZE: Bodyguard jako romantická lovestory
Novinky.cz | 13:09:00
Po loňské bratislavské premiéře se muzikál The Bodyguard ve čtvrtek objevil i na pražském jevišti. V české premiéře ho uvedlo Hudební divadlo Karlín.


Obří kontejnerová loď se vřítila do přístavu a zničila molo. Můstek opanoval zpitý kapitán
Novinky.cz | 13:03:42
Agentura Reuters v pátek zveřejnila záběry kolize obří kontejnerové lodi v přístavu na Tchai-wanu. Kapitán údajně na můstku řídil plavbu své lodi pod vlivem alkoholu, uvádí Reuters.


Řidič na letišti v Kolíně nad Rýnem najel autem do lidí
Novinky.cz | 12:43:59
V parkovacím domě na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn na západě Německa v pátek dopoledne najel muž autem do několika lidí. Ti stačili částečně uskočit a utrpěli jen lehká zranění. Informovala o tom agentura DPA.


Karel III. odkládá návštěvu Francie
Novinky.cz | 11:54:58
Britský král Karel III. kvůli pokračujícím protestům ve Francii odložil svou první královskou návštěvu této země. Už miliony lidí ve Francii pravidelně demonstrují svůj nesouhlas s plánovanou důchodovou reformou a na mnoha místech se protesty ve čtvrtek zvrhly v násilí a výtržnictví.


Motorkář na Jindřichohradecku narazil do stromu, na místě zemřel
Novinky.cz | 12:27:23
Motorkář středního věku zemřel v pátek ráno při dopravní nehodě u Českého Rudolce na Jindřichohradecku. Kolemjdoucí nalezl jeho tělo v příkopu. Motorkář zřejmě nezvládl řízení a narazil do stromu.


Kybernetičtí nájezdníci sestřelili web pražské integrované dopravy
Novinky.cz | 12:24:07
Internetové stránky pražské integrované dopravy (PID) v pátek ráno napadli neznámí útočníci. Web zablokovali útokem DDoS, tedy prostřednictvím velkého množství zaslaných robotických dotazů. Provoz stránek se částečně podařilo obnovit zhruba v 10:15. Uvedl to Filip Drápal, mluvčí městské organizace Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu.


Jak na pěstování rajčat
Novinky.cz | 12:24:00
Rajčata tvoří díky obsahu vitaminů, železa či draslíku velmi zdravou součást připravovaných pokrmů. Rovněž jejich pěstování patří k oblíbeným domácím projektům. Není přitom nutné mít rozsáhlý skleník, vlastní úrodu můžete sklidit i na balkoně.


Maskovaná audi zachycena v Praze, automobilka testuje zřejmě novou A4 a Q6 e-tron
Novinky.cz | 12:10:28
Dva maskované prototypy chystaných vozů značky Audi procházely testováním v pražských ulicích. Kamufláž je pečlivá, přesto z detailů lze odhadnout, že se nejspíš jedná o příští generaci A4 Avant a Q6 e-tron.


Tereza Švejdová: Mít balanc je pro mě důležité
Novinky.cz | 12:03:00
Chtěla být malířkou, ale stala se herečkou – v dětství jí totiž učarovala kouzelnická sága o Harrym Potterovi. Tereza Švejdová studovala i akrobacii v Berlíně a právě teď ji můžete v kinech vidět v její první výrazné filmové roli, v napínavé komedii s hororovým nádechem Zatmění. Objeví se ale i v očekávaném snímku Její tělo, který sleduje proměnu profesionální sportovkyně Andrey Absolonové v pornohvězdu.


Foto: Během protestů ve Francii hořela i radnice. Král Karel III. odložil návštěvu
aktuálně.cz | 13:32:59
Dramatické dění ve Francii zachytili fotografové agentury Reuters.


Tohle Brusel nezažil 20 let. Summit o Ukrajině je nevídaně klidný, spory se odkládají
aktuálně.cz | 12:16:15
Summit EU řešil také únosy ukrajinských dětí. "Rusko se tím přibližuje k nejhorším režimům, jaké známe z minulosti," řekl k tomu Petr Fiala.


Zlodějka se pro lup vydala i s dítětem v kočárku. Navíc byla v podmínce
Denik.cz | 13:19:00
Běžící prodavačka po třídě Karla IV. zaujala projíždějící hlídku pardubických strážníků. Neobvyklý sportovní výkon uprostřed pracovní doby měl dobrý důvod: Prodavačka se pokoušela dostihnout zákaznici, která před chvílí v obchodě kradla. Netrvalo dlouho a strážníci devětadvacetiletou ženu chytili. 


Muž na parkovišti letiště u Kolína nad Rýnem najel do lidí. Několik jich zranil
Denik.cz | 13:08:00
V parkovacím domě na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn na západě Německa v pátek dopoledne cíleně najížděl muž automobilem do lidí. Ti podle policejního mluvčího, na něhož se odvolává agentura DPA, dokázali nejspíš uskočit, a utrpěli převážně jen lehká zranění. Řidič také narazil do několika dalších automobilů. Podle mluvčího existují náznaky, že muž má psychické problémy.


Novela stavebního zákona prošla Sněmovnou. Babišův superúřad stát nebude
Denik.cz | 13:05:00
Plánovaný Nejvyšší stavební úřad ani jemu podřízená soustava krajských úřadů nevzniknou. Jejich zrušení schválila Sněmovna v novele stavebního zákona. Stavební úřady tak zůstanou dál při obcích. Vznikne pouze Dopravní a energetický stavební úřad podřízený ministerstvu dopravy, který bude mít na starosti hlavně dopravní a energetické stavby. Novela nového stavebního zákona má také ve schválené podobě zrychlit a zjednodušit stavební řízení. Nyní ji dostane k projednání Senát. Poté ji dostane k podpisu prezident.


Fiala: Ruské únosy ukrajinských dětí jsou odporné, jsme připraveni jim bránit
Denik.cz | 12:05:00
Země Evropské unie jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí do Ruska a povedou k potrestání jejich strůjců. Před jednáním unijních lídrů v Bruselu to řekl český premiér Petr Fiala, který označil únosy praktikované Moskvou za „mimořádně odporné“.


Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, se ve srovnání s únorem zvýšil o 2,2 bodu na hodnotu 93,9. Konjunkturální průzkumy - březen 2023
Kurzy.cz | 09:03:38
Nejaktuálnější výsledky konjunkturálních průzkumů.


Seniorka přišla o více než milion. Podvodník z ní peníze vylákal přes bitcoinmat
Denik.cz | 11:12:00
Už druhý podvod s podobnou zápletkou řeší tento týden hradečtí policisté. Sedmdesátiletá žena vložila 1,2 milionu korun do bitcoinmatu, své úspory možná už nikdy neuvidí. Falešnému bankéři, který z ženy peníze vylákal, hrozí až 8 let ve vězení.


Trh americké centrální bance těžce nevěří
Kurzy.cz | 08:54:46
Americká centrální banka dle slov guvernéra Powella se snižováním sazeb letos nepočítá. Trh je opačného názoru. Aktuální úrokové pásmo je podle něj v podstatě konečné, od července již plně zaceňuje snížení o 25 bodů. Do konce roku jsme pak na snížení o...


Ženy v Česku vydělávají měsíčně v průměru o sedm tisíc korun méně než muži
Kurzy.cz | 08:50:27
Česká republika se v rámci Indexu rovnosti žen a mužů za rok 2022 umístila na 23. pozici z 27 zemí Evropské unie. Dle těchto dat jsou největšími problémy absence žen v rozhodovacích pozicích a nerovnosti na trhu práce.


Kdo další proletí čelním sklem?
Kurzy.cz | 08:38:52
Na finančních trzích se traduje: „kdykoli šlápne Fed na brzdu, někdo proletí čelním sklem. Jen nikdy nevíte, kdo to bude.“


Koruna dále svižně posilovala - Koruna během včerejší seance dále svižně posilovala a obchodování zakončila až u hranice 23,60 EUR/CZK.
Kurzy.cz | 08:37:59
Česká měna se tak již nachází na úrovni, na které se obchodovala před propuknutím finančních turbulencí, respektive pádem americké banky SVB.


Dolar včera umazal část ztrát
Kurzy.cz | 08:36:51
Švýcarská centrální banka zvyšuje sazby o 50bps, britská o 25bps.


Mrazivá smrt lyžařů Hanče a Vrbaty: Ani hrdinský čin soupeře neodvrátil tragédii
Denik.cz | 05:00:00
Právě dnes uplynulo 110 let od tragédie Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na Zlatém návrší v Krkonoších, kterou loni připomněl i nový film Poslední závod. Ten konečně po více než stovce let zviditelnil i příběh pražského Němce Emericha Ratha, Hančova soupeře, který nasadil život při pokusu o jeho záchranu. A kdo byl Oswald Bartel, hlavní Hančův německý sok, považovaný za favorita závodu? Zasloužil si roli padoucha?


Moje osudová londýnská sledovačka aneb Nedoporučená turistická činnost
Reflex | 13:20:00
Pronásledování neznámých kolemjdoucích? Ano, někomu to možná bude připadat zvláštní a podivné, ale právě to bylo mou nejoblíbenější činností během volných dní strávených v hlavním městě Velké Británie.


Zdravá konkurence mezi obchodníky? Tak to nyní na pokles cen potravin můžeme zapomenout
Reflex | 12:00:00
Na Slovensku od začátku tohoto týdne zavedly největší obchodní řetězce cenové stropy na vybrané potraviny. V dubnu ke stejnému kroku přistoupí obchody ve Francii. Cíl je zřejmý. Zkrotit divokou inflaci a zároveň ulehčit peněženkám obyčejných lidí, které trpí vysokými cenami jídla. V České republice k takovému opatření (zatím) nedojde. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula totiž předpokládá, že i u nás dojde k poklesu cen. Ale stane se tak skrze zdravou konkurenci mezi obchodníky a nějaké direktivní nařízení nebude potřeba. Obávám se, že pan ministr ani my se však nějakého viditelného zlevnění v nejbližší době nedočkáme. K poklesu cen sice zřejmě dojde, ale až mnohem později a z úplně jiných příčin.


Medvědi nevědí, že Pražáci nejsou chlapi. Komedie Buď chlap! vypráví o tom, že dospět můžete i před čtyřicítkou
Reflex | 11:00:00
Jeden ve vysokohorské bystřině, druhá po pás v bahně, třetí na skále a úplně v háji. Oddychová jarní podívaná Michala Samira s Jakubem Prachařem, Terezou Rambou a Ondřejem Sokolem v hlavních rolích léčí mamánkovství a nedostatek sebevědomí nádhernou divočinou Vysokých Tater.


ECB tlačí na rakouskou Raiffeisen Bank, aby opustila ruský trh
Tiscali-zprávy | 13:53:35
Evropská centrální banka (ECB) se snaží přimět rakouský finanční ústav Raiffeisen Bank International (RBI), aby se zbavil svých vysoce ziskových aktivit v Rusku. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informovala agentura Reuters. V lednu začaly RBI kvůli aktivitám v Rusku vyšetřovat americké úřady, které mají na starosti sankce. Podle zdrojů Reuters se toto vyšetřování zaměřuje na možné porušování sankcí.


Nejvyšší stavební úřad nevznikne, rozhodla sněmovna
Tiscali-zprávy | 13:18:57
Plánovaný Nejvyšší stavební úřad ani jemu podřízená soustava krajských úřadů nevzniknou. Jejich zrušení dnes schválila sněmovna v novele stavebního zákona.


Akcie bank opět padají. Důvodem je strach o osud Deutsche Bank
E15-ekonomika | 13:45:00
Na finanční trhy se pár dní po záchraně švýcarské banky Credit Suisse vrátila nervozita. A opět se dotýká zejména cenných papírů finančních institucí. Index Stoxx 600 Banks, který měří vývoj cen akcií evropských bank, odepisuje v pátek přes čtyři procenta. Podobně je na tom například i index britských bank. Důvodem jsou obavy investorů, že Credit Suisse nemusí být poslední bankou v problémech.


Evropská centrální banka chce vidět plán na odchod Raiffeisen Bank International z Ruska
E15-ekonomika | 13:00:00
Evropská centrální banka tlačí na rakouskou matku tuzemské Raiffeisenbank, aby ukončila své vysoce ziskové podnikání v Rusku. S odvoláním na své zdroje to uvedla agentura Reuters. Druhý největší finanční ústav v Rakousku je také podle Reuters již od ledna vyšetřován americkými úřady, které banku podezírají z obcházení protiruských sankcí. Cenné papíry společnosti padají.    


Poslanci schválili stavební zákon. Povolování má zrychlit, stavební úřady zůstanou v obcích
E15-ekonomika | 11:45:00
Poslanci napříč politickými kluby v pátek jednomyslně schválili novelu stavebního zákona, nyní ji dostanou na stůl senátoři. V souvislosti s novelou přijali zákonodárci také nový zákon o takzvaném jednotném environmentálním stanovisku, který má společně s revidovaným stavebním zákonem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Novela zároveň ruší soustavu státních stavebních úřadů, se kterou počítal původní zákon přijatý minulou vládou.


Akcie bank opět padají. Důvodem je strach o osud Deutsche Bank
E15-politika | 13:45:00
Na finanční trhy se pár dní po záchraně švýcarské banky Credit Suisse vrátila nervozita. A opět se dotýká zejména cenných papírů finančních institucí. Index Stoxx 600 Banks, který měří vývoj cen akcií evropských bank, odepisuje v pátek přes čtyři procenta. Podobně je na tom například i index britských bank. Důvodem jsou obavy investorů, že Credit Suisse nemusí být poslední bankou v problémech.


Evropská centrální banka chce vidět plán na odchod Raiffeisen Bank International z Ruska
E15-politika | 13:00:00
Evropská centrální banka tlačí na rakouskou matku tuzemské Raiffeisenbank, aby ukončila své vysoce ziskové podnikání v Rusku. S odvoláním na své zdroje to uvedla agentura Reuters. Druhý největší finanční ústav v Rakousku je také podle Reuters již od ledna vyšetřován americkými úřady, které banku podezírají z obcházení protiruských sankcí. Cenné papíry společnosti padají.    


Poslanci schválili stavební zákon. Povolování má zrychlit, stavební úřady zůstanou v obcích
E15-politika | 11:45:00
Poslanci napříč politickými kluby v pátek jednomyslně schválili novelu stavebního zákona, nyní ji dostanou na stůl senátoři. V souvislosti s novelou přijali zákonodárci také nový zákon o takzvaném jednotném environmentálním stanovisku, který má společně s revidovaným stavebním zákonem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Novela zároveň ruší soustavu státních stavebních úřadů, se kterou počítal původní zákon přijatý minulou vládou.


Policie našla dívku z Kladenska, která doma nechala dopis na rozloučenou
idnes.cz | 15:51:00
Policisté našli třináctiletou dívku, která se ve čtvrtek 23. března po dvanácté hodině nevrátila domů ze školy. Je v pořádku. Policie při pátrání prosila o pomoc veřejnost s tím, že existují důvodné obavy o její život. Doma totiž nechala dopis na rozloučenou, také může mít sklony k sebepoškozování.


Rusko své vojáky v Podněstří do bojů na Ukrajině nenasadí, míní čeští diplomaté
idnes.cz | 15:41:00
Nasazení ruských vojáků v Podněstří do bojů na Ukrajině nebo napadení Moldavska není pravděpodobné, míní bývalý český velvyslanec v Moldavsku, Rumunsku a Maďarsku Jaromír Plíšek. Tvrdí ale, že Rusko může v oblasti připravovat jiné diverzní akce. „V Podněstří je zhruba 6 000 ruských vojáků,“ odhaduje současný velvyslanec v Kišiněvě Stanislav Kázecký.


Telefonním firewallem chce T-Mobile omezit podvodná volání
lupa.cz | 08:53:10
Operátor T-Mobile testuje ochranu před spoofingem. Nové řešení má uživatele chránit před podvodným voláním snažícím se vylákat z nich citlivé údaje. Zatím je dostupné zdarma pouze pro firemní zákazníky. Ti si mohou zapnout službu telefonního firewallu, která dokáže výrazně omezit zneužití definovaných telefonních čísel díky filtrování hovorů, pracujícím se seznamy povolených a blokovaných číselných řad. T-Mobile o tom informoval v tiskové zprávě.


Doktor Vševěd se opět utká se soutěžícím, který ho už jednou porazil
revue.idnes.cz | 15:45:00
Jiří Martínek je známý ze soutěže Na lovu jako Doktor Vševěd. Nejlepší hráč show Štěpán Slabý, který se svým týmem porazil i Doktora Vševěda a vyhrál sto čtyřicet tisíc, se objeví v Superlovu. Tam soutěžící nehrají v týmu, ale sami za sebe, utkávají se proti dvěma až pěti lovcům a mohou vyhrát milion korun.


Začne velký screening osteoporózy. Kosti budou vyšetřovat i gynekologové
idnes.cz | 15:00:00
Až 800 tisíc lidí v zemi trpí řídnutím kostí, ale mnozí se neléčí, protože o své osteoporóze nevědí. V Česku je totiž málo specialistů na léčbu kostí a především nedostatek denzitometrů – přístrojů na měření hustoty kostí. To se ale změní.


Skvělá volba, chválí vojáci nové pistole. Armáda přezbrojuje bojové jednotky
idnes.cz | 14:54:00
Armáda postupně přezbrojuje jednotky novými pistolemi CZ P-10 C. A vojáci si novou zbraň pochvalují. Je kompaktnější a snadněji se ovládá, tvrdí. Obrana jich pro vojáky u České zbrojovky objednala přes 21 tisíc kusů. Předchozími pistolemi pak budou přezbrojeni aktivní záložníci.


Česko dá neziskovkám pro pomoc Ukrajině 100 milionů, oznámil Lipavský
idnes.cz | 14:46:00
Ministr Jan Lipavský poděkoval představitelům českých nevládních organizací, které na Ukrajině pomáhají zvládat dopady ruské invaze. Šéf diplomacie se v návaznosti na toto téma potká v pondělí s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem, společně chtějí probrat mezinárodní situaci ve východní Evropě.


Proruské žoldáky teď láká Konvoj. Pojistil si výplaty, verbuje i Wagnerovce
idnes.cz | 14:41:00
Šéf ruské okupační správy poloostrova Krym Sergej Aksjonov založil novou soukromou vojenskou společnost s názvem Konvoj. Ve velení Konvoje jsou bývalí spolupracovníci žoldnéřské Wagnerovy vojenské společnosti.


Sexem k informacím? Španělští tajní policisté infiltrovali aktivistky po svém
idnes.cz | 14:21:00
Skupina barcelonských tajných policistů čelí obvinění, že infiltrovali krajně levicové a zelené skupiny a navázali intimní vztah s aktivisty, aby získali jejich důvěru a informace. Kvůli kauze se ocitl pod palbou kritiky i španělský premiér Pedro Sánchez. „Policie informace za sex nevyměňuje,“ odmítá nařčení ministr vnitra.


13. komnata dvojčete Radka Bangy: Moderátor České televize trpí nemocí ledvin a problémy se srdcem!
blesk | 15:43:00
Patrik Banga (40), dvojče možná známějšího Radka (40), našel uplatnění jako novinář, hudebník a spisovatel. Dokázal se prosadit přes rasismus, se kterým se jako Rom musel nejednou potýkat, a především - navzdory velmi závažnému onemocnění...


Velkolepá premiéra muzikálu Bodyguard: Burešová se zánětem průdušek, mlsný kocour Slováček s brunetou!
blesk | 15:35:00
Praha se konečně dočkala premiéry celosvětového muzikálového hitu The Bodyguard. Hlavní role se zhostila Eva Burešová (29), i když už několik dní bojuje s těžkým zánětem průdušek, tak to v rámci možností zvládla.


Vlna násilí v Havířově: Gauner zbil a okradl děti, gang napadl pro zábavu cyklistu!
blesk | 15:22:00
Projíždění se na čemkoli začíná být v Havířově poslední dobou doslova nebezpečným sportem. Strážníci řešili v krátkém sledu dvě brutální napadení. U jednoho z nich se kradlo, k dalšímu musela jet pro zmláceného sanitka!


Pomsta! Myslivec zastřelil Dixie (†10), vražedný posed někdo podřezal
blesk | 15:04:00
Případ, kdy myslivec údajně omylem místo lišky zastřelil border kolie Dixie (†10) v Darkovicích na Opavsku, nabírá na obrátkách. Padají trestní oznámení a kdosi podřízl posed, ze kterého padl smrtelný výstřel!


Dělníci kopali v Mešovicích přeložku: Praskl celý dům!
blesk | 14:48:00
Odshora dolů, od střechy až po samotné základy z ničeho nic praskl starý dům v Mešovicích na Znojemsku. V jeho blízkosti totiž kopali dělníci energetickou přeložku.


Drogová scéna v Praze 5 hlásí přetlak. Jediné zbývající kontaktní centrum je přetížené
blesk | 14:31:00
Kontaktní centrum pro uživatele drog organizace Sananim na pražském Smíchově je přetížené poté, co Praha 5 loni vypověděla nájem druhému centru Progressive. Počet klientů se mu zvýšil o čtvrtinu a zrušení dalšího centra znamená, že se celkový počet vyměněných injekčních stříkaček snížil o 700 denně. ČTK to v tiskové zprávě sdělila mluvčí Sananimu Anna Jarmarová. Centrum Progressive bez náhrady skončilo koncem loňského roku, nyní jsou v Praze pouze dvě kontaktní centra.


Kontroly na hranicích zabraly. Proudí k nám méně migrantů, chválí Česko německá ministryně
blesk | 14:20:00
Migrační situace na hranicích s Českou republikou se zlepšila. Dnes to v Berlíně na tiskové konferenci prohlásila německá ministryně vnitra Nancy Faeserová, která zároveň případné obnovení stálých hraničních kontrol označila za krajní řešení. Ministryně dnes jednala s kolegy z Belgie, Francie, Itálie, Španělska a Švédska o nezbytnosti reformy azylového systému Evropské unie. Pokud by reforma ztroskotala, ohrozilo by to podle spolkové ministryně budoucnost schengenského prostoru bez vnitřních hranic.


Nedostatek léků potrvá až do léta, přiznal Válek. Česko je shání i v Austrálii
idnes.cz | 12:15:00
Nedostatek některých léčiv bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka trvat do letních prázdnin, resort je pro podzimní chřipkovou vlnu shání i v zahraničí. Válek to řekl v pátek na kongresu praktických lékařů. S výpadky některých léků, zejména antibiotik nebo léků proti horečce včetně dětských sirupů, se Česko i další země EU potýkají od loňského prosince.


Rakouská krajní pravice opět sílí. Po letech útlumu by teď vyhrála volby
idnes.cz | 12:02:00
Rostoucí ceny a inflace, válka a světová nejistota, k tomu dlouhodobé obavy z masové imigrace a ztráty vlastní identity. Před čtyřmi lety byla Svobodná strana Rakouska (FPÖ) po korupčních skandálech a kauzách v rozkladu. V poslední době ale rychle posiluje: Nedávno se jí dařilo v zemských volbách a pokud by se nyní konaly i volby parlamentní, stala by se krajní pravice nejsilnější silou Národní rady.


Vzácné sbírky poničené požárem v Banské Štiavnici pomůžou zachránit Češi
idnes.cz | 12:00:00
Experti z Národního muzea se od pondělí 27. března zapojí do záchranných prací ve Slovenském hornickém muzeu, jehož budovu zasáhl ničivý požár v Banské Štiavnice. Víkendový požár, jehož příčina se stále zjišťuje, zasáhl sedm budov ve městě, historická část je památkovou rezervací a je na seznamu světového dědictví UNESCO.


Zabahněná Denisa Pfauserová se předvedla v plavkách u Mrtvého moře: Místo sexy bříška teď vystavuje to těhotenské
super | 15:54:58
Požehnaný stav se jí podařilo tutlat až do pátého měsíce. Teď už

Denisa Pfauserová (34)

nic neskrývá. Ba naopak. Svým rostoucím bříškem se herečka ráda pochlubí. A to dokonce v plavkách. Zatímco dřív předváděla v bikách svou vysportovanou figuru, kterou si udržovala během a cvičením jógy, nyní se chlubí bříškem těhotenským.


Jenovéfa Boková utajila porod. Herečka má prvního potomka se synem blízkého přítele prezidenta Petra Pavla
super | 14:58:17
Herečka


Jenovéfa Boková (30)

se stala maminkou. Na svět přivedla svého prvního potomka. Herečka, která si své soukromí přísně střeží, zatím neprozradila jméno, a dokonce ani pohlaví.


Monacký knížecí pár se prý po 12 letech rozchází. Kníže Albert a Charlene konečně prolomili hradby mlčení
super | 14:46:10
Manželství monackého knížete Alberta a jeho ženy Charlene rozhodně není procházkou růžovou zahradou. Na jejich dvanáct let trvajícím svazku se podepsala řada potíží. Podle magazínu Royauté je dokonce nyní pár v procesu odloučení, což se nyní manželé rozhodli veřejně dementovat.


Italská zpěvačka zpackala britskou hymnu a propukla v pláč. Nejhorší vystoupení všech dob, drtí ji fanoušci
super | 14:12:23
Dost možná nejhorší den v životě má za sebou po svém čtvrtečním vystoupení během fotbalového zápasu mezi Anglií a Itálií zpěvačka Ellynora. Ta se přes noc stala hvězdou sociálních sítí i médií, bohužel ale určitě ne tak, jak by si představovala.


Ojeté elektromobily dramaticky ztrácí na ceně, na trhu je jich víc než koupěchtivých zákazníků
Autoforum.cz | 13:30:00
Už léta tvrdíme, že přirozený zájem o elektromobily je minimální a společně s nutně kratší životností těchto aut se postupem času postará o drastický propad hodnoty ojetin neznámý ze světa spalovacích vozů. Dění ve Velké Británii tuto tezi jen potvrzuje. (Petr Prokopec)


Toyota Camry na domácím trhu po 43 letech končí. Důvod můžete dvakrát hádat
Auto.cz | 14:54:00
Velký sedan končí naštěstí jen na domácím trhu, kde byla nízká poptávka. V jiných koutech světa bude prodej pokračovat.


Jedno razítko, které půjde získat rychleji a online. Vláda prosadila svoji představu o stavebním zákoně
iHned.cz | 16:00:22
Roky trvající spor o pravidla, podle kterých staví velké firmy i běžní lidé, je u konce. Poslanci schválili vládní úpravu nového stavebního zákona. Ten před dvěma lety prosadil kabinet hnutí ANO, současná vláda s tehdejší podobou ale nesouhlasila a...


Je Česká pošta zralá na privatizaci?
iHned.cz | 16:00:29
V České poště se objevují ztráty, které dosahují v posledních letech až miliardových částek. Pokud stát nebude ochoten pokrývat tyto ztráty ze státního rozpočtu, situace se bude muset řešit poměrně radikálně. Stát má motivaci držet poštu ve svých...


Rusko čeká novou vlnu mobilizace. Vojenské správy si znovu předvolávají brance
iHned.cz | 16:00:31
Po pěti letech studia si Igor, absolvent prestižního Moskevského leteckého institutu, přišel pro diplom. Na studijním oddělení na něj ovšem čekal důstojník a předal mu předvolání na vojenskou správu. Bez toho mu diplom odmítli vydat. Z celého Ruska...


Lékaři v Itálii vrátili zrak slepému muži
Novinky-kultura | 15:34:53
Lékaři v italském Turíně vrátili zrak třiaosmdesátiletému muži, který byl na jedno oko slepý 30 let a na druhé přestal vidět před asi deseti lety. Muž oslepl kvůli dvěma různým očním onemocněním. Provedená operace byla podle zpravodajských agentur unikátní.


Korunovační klenoty stále ukrývají tajemství
Novinky-kultura | 15:20:00
Když byly letos mezi 17. a 21. lednem vystaveny v Chrámu svatého Víta na Pražském hradě české korunovační klenoty, neváhali zájemci stát dlouhé hodiny ve frontě, aby si mohli tuto národní kulturní památku prohlédnout. Také my jsme tehdy klenoty navštívili. Kdo nestihl na Hrad vyrazit osobně, může si teď klenoty „prohlédnout“ alespoň naším prostřednictvím.


Nástupce Lamborghini Aventador bude mít sedm jízdních režimů včetně městského
Novinky-kultura | 15:14:47
Lamborghini znovu poutá na svůj chystaný hypersportovní model s kódovým označením LB744. Tentokrát se italští inženýři pochlubili vizualizacemi digitálního přístrojového štítu a tím, že elektrifikovaný nástupce modelu Aventador dostane hned sedm jízdních režimů včetně čistě elektrického s názvem City.


Nové Diablo IV si může vyzkoušet kdokoliv zadarmo. Ale jen nakrátko
Novinky-kultura | 15:12:19
Premiéra očekávané videohry Diabo IV se blíží. Přestože by tento titul měl vyjít až v červnu, tvůrci již nyní zpřístupnili nedočkavým hráčům betaverzi s 25 levely. Tu je možné hrát zadarmo, ale jen během nadcházejícího víkendu.


Andrea Bocelli zazpíval fanouškům na Times Square
Novinky-kultura | 15:09:00
Italský tenor Andrea Bocelli vystoupil v čtvrtek na newyorském náměstí Times Square. Propagoval tím svůj nový film The Journey: A Music Special from Andrea Bocelli. Do kin má jít 2. dubna.


První farma na chov chobotnic vyvolala mezi ochranáři značné obavy
Novinky-kultura | 15:05:33
U Kanárských ostrovů má vzniknout farma na chov chobotnic. Společnost Nueva Pescanova v roce 2019 přišla na způsob, jak je v zajetí rozmnožovat. V plánu má dodávat obchodníkům na milion chobotnic ročně. Ochranáři mají obavy z krutého zacházení.


Jakub Rákosník: Jak nejlépe naplnit cíl ÚSTR?
Novinky-kultura | 15:00:00
Když se v letech 2006 a 2007 mezi historiky vášnivě diskutoval vznik Ústavu pro studium totalitních režimů, považoval jsem jeho ustavení za slibný krok. Od té doby ale jen sleduji, jak se periodicky stává obětí proměn složení Senátu, který jmenuje jeho nejvyšší orgán – Radu ÚSTR. A s ještě větší pravidelností čtu o tom, jak v návaznosti na proměny senátní většiny někdo bojuje za historickou pravdu proti jejímu dosavadnímu znásilňování.


Schváleno. Švédsko daruje Ukrajině houfnice Archer a protiletecké systémy RBS 97
Novinky-kultura | 14:49:39
Švédský parlament ve čtvrtek odsouhlasil návrh vlády o vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě téměř 13 miliard korun. Stockholm Kyjevu poskytne tanky Leopard 2, dělostřelecké systémy Archer a také systémy protiletecké obrany RBS 97.


Kryptoměnová burza Binance má technické problémy, zastavila vklady i výběry
Novinky-kultura | 13:53:46
Největší kryptoměnová burza Binance v pátek pozastavila vklady i výběry. Společnost se potýká s technickým problémem, který ovlivňuje spotové obchodování. Na Twitteru to napsal ředitel podniku Changpeng Zhao.


Právník: Jurečkovo jednání je horší než trafiky z kauzy Nagyová
Novinky-kultura | 14:20:26
Za trapné, možná i nezákonné označil ve čtvrtek jednání ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) advokát Jaroslav Ortman. Dle něj je případ, kdy měl ministr žádat generálního ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona o rezignaci s mimořádnou odměnou, horší než případ trafik pro tři bývalé poslance ODS z tzv. kauzy Nagyová.


V Ostravě spustili pilotní projekt. Chtějí vrátit do škol zubní prohlídky
Novinky-kultura | 14:05:06
Autobus se 40 školáky vyrazil v pátek ráno ze dvou základních škol na Karvinsku do Ostravy k zubaři. Zubní klinika AJNA spustila pilotní projekt, v jehož rámci chce vrátit zpět do škol preventivní zubní prohlídky. Stav chrupu školáků a předškoláků je totiž alarmující, navíc v Moravskoslezském kraji je velký nedostatek zubařů.


Vánoce můžete oslavit i v O2 areně s Krajčem, Burešovou či Margitou
Musicserver | 15:26:00
Unikněte na jeden večer předvánočnímu shonu a nalaďte se na příjemnou a pohodovou sváteční atmosféru! 21. prosince 2023 se v pražské O2 areně sejdou hvězdy populární hudby, aby vás ...


Hollywood Undead zvou podruhé do "Hotelu Kalifornia" a na Rock for People
Musicserver | 14:18:00
Hollywood Undead, přední zástupci současného rap rocku, loni rozšířili svou diskografii o osmý studiový zásek "Hotel Kalifornia". Fanoušky oceňovaná deska se nyní, před startem letní ...


Tomáš Pardubický rezignoval na post v dozorčí radě MONETA Money Bank
Kurzy.cz | 15:47:13
Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP HOLDING, se rozhodl rezignovat na funkci člena dozorčí rady MONETA Money Bank.


Společnost Air Products vydává první zelené dluhopisy v objemu 600 milionů dolarů a 700 milionů eur
Kurzy.cz | 15:46:06
Společnost Air Products (NYSE:APD) vydala první emisi zelených dluhopisů a stává se tak první americkou chemickou společností s investičním stupněm, která vydává dluhopisy určené na podporu zeleného a modrého vodíku.


Prezident podepsal vznik České komory zeměměřičů, bude dohlížet nad kvalitou služeb i odborným rozvojem oboru
Kurzy.cz | 15:20:28
Od ledna 2024 bude v Česku nad ověřováním zeměměřických činností nově dohlížet Česká komora zeměměřičů. Novelu zeměměřického zákona, která zahrnuje i vznik komory, ve čtvrtek 23. března 2023 podepsal prezident Petr Pavel.


Nervozita kvůli stavu bank se na trzích přelévá i do jiných odvětví. Nakupuji ve slevě Komerční banku, ale třeba i těžební firmy, říká zkušený investor
Kurzy.cz | 15:19:59
Světové trhy se v březnu rozkolísaly v důsledku pádů a převzetí několika významných bank v čele s Credit Suisse a Silicon Valley Bank. Neztrácely jen akcie ve finančním sektoru, nižší ceny otevřely nákupní příležitosti i v jiných oblastech...


US PMI indexy nad očekávání!
Kurzy.cz | 15:17:07
US S&P Global US Výrobní PMI Mar P: 49.3 (exp 47.0; prev 47.3) - US S&P Global US Služby PMI Mar P: 53.8 (exp 50.3; prev 50.6) - US S&P Global US Složený PMI Mar P: 53.3 (exp 49.5; prev 50.1) Americké společnosti signalizovaly v březnu obnovenou e...


Objednávky tovarov dlhodobej spotreby v USA pod očakávaniami!
Kurzy.cz | 14:46:31
USA, objednávky tovarov dlhodobej spotreby za február. Skutočné: -1,0 % m/m. Očakávané: 0,2 % m/m. Predošlé: -4,5 % m/m – bez dopravy z feb. P: 0,0 % (predpoklad 0,2 %; predchádzajúce 0,4 %) - mimo obrany a telectva Feb P: 0,2 % (predpoklad -0,2 %; p...


Bitcoin za 1 milion dolarů
Kurzy.cz | 14:46:23
V době bankovní krize a agresivní politiky Fedu s dalším zpřísňováním začíná být bitcoin a širší krypto trh vnímán jako bezpečný přístav. Podle Roberta Kiyosakiho, autora knih o osobních financích, končí nadvláda amerického dolaru na pozici světové&hellip


Nové kryptoměnové projekty na začátku roku 2023. Jakých je 12 nejlepších nových kryptoměn, do kterých je nyní vhodné investovat?
Kurzy.cz | 14:45:00
Nové kryptoměnové projekty na začátku roku 2023. Jakých je 12 nejlepších nových kryptoměn, do kterých je nyní vhodné investovat?


Krátkodobá dynamika na začátku roku naznačuje pozitivní trend vývoje Ruské ekonomiky - Globální ekonomický výhled - břežen 2023 - Rusko
Kurzy.cz | 14:38:00
Rusko Krátkodobá dynamika na začátku roku naznačuje pozitivní trend . Koincidenční ukazatele se zlepšují. Zatímco únorový PMI ve zpracovatelském průmyslu stoupl o jeden bod na hodnotu 53,6, PMI ve službách poprvé od loňského září opustil pásmo recese a&


Přišla změna investičního režimu. Akcie již mají alternativy, věří investor
Kurzy.cz | 14:32:04
Steve Eisman z Neuberger Berman se domnívá, že velké americké banky sice mohou těžit z odlivu klientů bank menších, ale to ještě neznamená, že velké banky jsou zajímavou investicí.


Investice do ropy a plynu klesají
Kurzy.cz | 14:28:48
Britská komise pro energetickou transformaci ve své nedávné zprávě uvedla, že pro přechod na čistou planetu s nulovými emisemi do roku 2050 se investice do energetické transformace musí zvýšit na 3,5 bilionu dolarů ročně.


Kurzovní lístek ČNB na pátek 24.03.2023
Kurzy.cz | 14:28:20
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.3.Změna24.3. Americký dolar USD 1 21.7480 +1.32%22.0370...


Dopravní nehody v Kraji Vysočina v roce 2022
Kurzy.cz | 14:23:51
V roce 2022 bylo způsobeno na území Kraje Vysočina 4 912 dopravních nehod, z toho 153 nehod se stalo pod vlivem alkoholu nebo drog (tj. 3,1 % z celkového počtu). Proti předchozímu roku se počet nehod zvýšil o 2,9 %. Důsledky: 30 osob zemřelo, 92...


Japonská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zklamala očekávání a při mezičtvrtletním růstu o méně než jedno promile se jen těsně vyhnula technické recesi - Globální ekonomický výhled březen 2023 - Japonsko
Kurzy.cz | 14:14:19
Japonsko Japonská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zklamala očekávání a při mezičtvrtletním růstu o méně než jedn o promile se jen těsně vyhnula technické recesi . Soukromá spotřeba vzrostla mezikvartál ně o 0,3 %, zatímco investice zaznamenaly pokles o&hel


Vztahy mezi EU a Spojeným královstvím: Smíšený výbor se dohodl na nových ujednáních ohledně Windsorského rámce, Rada partnerství hledí do budoucnosti
Kurzy.cz | 14:14:00
V Londýně se dnes konalo desáté zasedání smíšeného výboru EU – Spojené království a druhé zasedání Rady partnerství EU – Spojené království. Evropskou unii zastupoval místopředseda Komise Maroš Šefčovič, Spojené království pak ministr zahraničních věcí...


Bitcoin klesá pod hladinu 28 000 dolárov. Kryptomeny sú v korekcii
Kurzy.cz | 14:03:42
Najväčšia kryptomena klesla pod hladinu 28 000 USD na vlne všeobecnej averzie k rizikovým aktívam na burzách a správ z burzy Binance. Ethereum a menšie projekty tiež strácajú pôdu pod nohami. Pohyb smerom nadol sa zrýchlil po tom, čo najväčšia kryptome...


Pracovní skupina ministra pro legislativu Michala Šalomouna projednala parametry chystané novely, která vytvoří institut dětského ombudsmana - TZ
Kurzy.cz | 13:58:43
Praha, 24. března 2023 – Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ombudsmana. Rýsují se parametry v chystané novele zákona o veřejném ochránci práv, která tento institut do českého právního řádu zavede. Dnes je projednala pracovní s...


Britská ekonomika se již od konce loňského roku potýká se stávkami ve veřejném sektoru a též s krizí životních nákladů - Globální ekonomický výhled - březen 2023 - Spojené Království
Kurzy.cz | 13:54:54
Spoj ené království BoE naznačila na pozadí prozatímního ubránění se recesi, že sazby jsou blízko své ho vrcholu. Britská ekonomika se již od konce loňského roku potýká se stávkami ve veřejném sektoru a také s krizí životních nákladů.


Novela stavebního zákona prošla jednomyslně Poslaneckou sněmovnou. Zajistí stabilitu i zkvalitnění s
Kurzy.cz | 13:40:59
Poslanecká sněmovna definitivně schválila klíčovou novelu nového stavebního zákona, která zajistí rychlé, jednoduché a transparentní stavební řízení pod zásadou „jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko“. Podporu pro něj se podařilo vyjednat napříč poli...


Lékaři v Itálii vrátili zrak slepému muži
Novinky.cz | 15:34:53
Lékaři v italském Turíně vrátili zrak třiaosmdesátiletému muži, který byl na jedno oko slepý 30 let a na druhé přestal vidět před asi deseti lety. Muž oslepl kvůli dvěma různým očním onemocněním. Provedená operace byla podle zpravodajských agentur unikátní.


Reakce na článek iRozhlas.Titulek článku je zavádějící a neodpovídá celkovému vyznění článku
Kurzy.cz | 13:33:41
24. března 2023 vydal server iRozhlas článek „‚Spojka‘ a znalec. Se Zemanovou stížností na ‚ústavní puč‘ pomohli i ministr Blažek a epidemiolog Prymula. Titulek článku je zavádějící a neodpovídá celkovému vyznění článku, který je v dalším ohledu...


Nástupce Lamborghini Aventador bude mít sedm jízdních režimů včetně městského
Novinky.cz | 15:14:47
Lamborghini znovu poutá na svůj chystaný hypersportovní model s kódovým označením LB744. Tentokrát se italští inženýři pochlubili vizualizacemi digitálního přístrojového štítu a tím, že elektrifikovaný nástupce modelu Aventador dostane hned sedm jízdních režimů včetně čistě elektrického s názvem City.


Nové Diablo IV si může vyzkoušet kdokoliv zadarmo. Ale jen nakrátko
Novinky.cz | 15:12:19
Premiéra očekávané videohry Diabo IV se blíží. Přestože by tento titul měl vyjít až v červnu, tvůrci již nyní zpřístupnili nedočkavým hráčům betaverzi s 25 levely. Tu je možné hrát zadarmo, ale jen během nadcházejícího víkendu.


Andrea Bocelli zazpíval fanouškům na Times Square
Novinky.cz | 15:09:00
Italský tenor Andrea Bocelli vystoupil v čtvrtek na newyorském náměstí Times Square. Propagoval tím svůj nový film The Journey: A Music Special from Andrea Bocelli. Do kin má jít 2. dubna.


První farma na chov chobotnic vyvolala mezi ochranáři značné obavy
Novinky.cz | 15:05:33
U Kanárských ostrovů má vzniknout farma na chov chobotnic. Společnost Nueva Pescanova v roce 2019 přišla na způsob, jak je v zajetí rozmnožovat. V plánu má dodávat obchodníkům na milion chobotnic ročně. Ochranáři mají obavy z krutého zacházení.


Jakub Rákosník: Jak nejlépe naplnit cíl ÚSTR?
Novinky.cz | 15:00:00
Když se v letech 2006 a 2007 mezi historiky vášnivě diskutoval vznik Ústavu pro studium totalitních režimů, považoval jsem jeho ustavení za slibný krok. Od té doby ale jen sleduji, jak se periodicky stává obětí proměn složení Senátu, který jmenuje jeho nejvyšší orgán – Radu ÚSTR. A s ještě větší pravidelností čtu o tom, jak v návaznosti na proměny senátní většiny někdo bojuje za historickou pravdu proti jejímu dosavadnímu znásilňování.


Schváleno. Švédsko daruje Ukrajině houfnice Archer a protiletecké systémy RBS 97
Novinky.cz | 14:49:39
Švédský parlament ve čtvrtek odsouhlasil návrh vlády o vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě téměř 13 miliard korun. Stockholm Kyjevu poskytne tanky Leopard 2, dělostřelecké systémy Archer a také systémy protiletecké obrany RBS 97.


Kryptoměnová burza Binance má technické problémy, zastavila vklady i výběry
Novinky.cz | 13:53:46
Největší kryptoměnová burza Binance v pátek pozastavila vklady i výběry. Společnost se potýká s technickým problémem, který ovlivňuje spotové obchodování. Na Twitteru to napsal ředitel podniku Changpeng Zhao.


Právník: Jurečkovo jednání je horší než trafiky z kauzy Nagyová
Novinky.cz | 14:20:26
Za trapné, možná i nezákonné označil ve čtvrtek jednání ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) advokát Jaroslav Ortman. Dle něj je případ, kdy měl ministr žádat generálního ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona o rezignaci s mimořádnou odměnou, horší než případ trafik pro tři bývalé poslance ODS z tzv. kauzy Nagyová.


V Ostravě spustili pilotní projekt. Chtějí vrátit do škol zubní prohlídky
Novinky.cz | 14:05:06
Autobus se 40 školáky vyrazil v pátek ráno ze dvou základních škol na Karvinsku do Ostravy k zubaři. Zubní klinika AJNA spustila pilotní projekt, v jehož rámci chce vrátit zpět do škol preventivní zubní prohlídky. Stav chrupu školáků a předškoláků je totiž alarmující, navíc v Moravskoslezském kraji je velký nedostatek zubařů.


"Situace je stabilně v pr..li." U Bachmutu jde lidem o život nejen kvůli bombám
aktuálně.cz | 14:56:13
Odvážný dobrovolník Jevhen Tkačov riskuje život v ukrajinské Doněcké oblasti, aby lidé ve frontových obcí neumřeli žízní. Podívejte se na reportáž.


Obrazem: Stromem roku je polský dub Fabrykant, porazil dračí dub i ukrajinskou jabloň
aktuálně.cz | 14:29:22
Česko v soutěži zastupovala hrušeň hnilička, které hlasy podporovatelů stačily k jedenáctému místu mezi 16 finalisty.


OBRAZEM: Velikonoční tradice. Strom v Kuřimi zdobí přes tisíc vyfouknutých vajec
Denik.cz | 14:45:00
Už druhým rokem uspořádalo město Kuřim a Kuřimský dámský klub akci s názvem Zdobení velikonočního stromu. Tradice vychází ze středoevropského zvyku zdobit pár týdnů před Velikonocemi stromy v obcích. Děkujeme Soně Šmahelové za krásný příspěvek.


Index ISM ve službách roste
Kurzy.cz | 10:10:01
Index nákupních manažerů ve službách v březnu podle předběžných odhadů vzrostl na 55,6 b. oproti 52,7 b. v únoru. Trhy očekávaly pokles na 52,5 b. Index ISM v průmyslu klesl na 47,1 b. oproti 48,5 b. v únoru, ačkoliv trhy očekávaly růst na 49 b.


NEWTON Business Summit živě: 2. ročník konference profesního vzdělávání
Tyden-Byznys | 14:00:00
V prvních jarních dnech 21. 3. – 24. 3. 2023 proběhne na půdě Vysoké školy NEWTON první ročník NEWTON Research & Innovation Week. Jedná se o týden špičkové vědy, byznys trendů a networkingu.


David Uličník si plní umělecké sny
Tyden-Lide | 15:00:00
Zpěvák David Uličník vstoupil do druhé poloviny svého života s plným nasazením. Nejenže má dvouletou dceru, která ho naplňuje štěstím, ale ještě začal realizovat své umělecké sny – maluje a prodává obrazy.


Dobrý den, pane řidiči, tady policejní a lidová kontrola
Hospodářské noviny | 17:00:04
Náramnou radost udělala Městská policie Praha všem odpůrcům zpravodajství České televize, když zveřejnila video, v němž „anonymně“ upozornila na nevhodné chování moderátora Jakuba Železného. Záznam hádky se strážníky kvůli špatně...


Stát chce přidat vysokoškolským pedagogům. Rozpočet univerzit mimořádně navýší o necelou miliardu
Hospodářské noviny | 17:00:05
Rozpočet univerzit by se měl v letošním roce mimořádně navýšit zhruba o 901 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu pracovní skupiny, která se na ministerstvu školství věnuje mzdové politice na vysokých školách. Finance by podle dokumentu měly být...


Jurečka uplácí a vydírá! Hezká opoziční rána, ale úplně vedle
Hospodářské noviny | 17:00:05
Je přirozené, že opozice dělá všechno, aby očernila vládu. Někdy se to povede, zejména když pro očernění existuje solidní fundament. Jindy to vyznívá poněkud dutě, zvláště pokud je dutý fundament sám. Aktuální útok Babišova mediálně-politického...


Čeští byznysmeni už euro přijali. Politici to nechtějí vidět a riskují, že svůj dlouhý běh zakončí nárazem do zdi
Hospodářské noviny | 17:00:06
Když v Česku některý politik prohlásí, že jde o běh na dlouhou trať, pak si může člověk se stoprocentní pravděpodobností výhry vsadit na to, že ona věc nikdy nebude. Většinou navíc nejde o nic světoborného. Nikdo neočekává, že by se tady běžně...


Pohovory již začaly. První kandidáty na Ústavní soud navrhneme hned po Velikonocích, říká Kysela
Hospodářské noviny | 17:00:06
Výběr nových ústavních soudců již začal. Sedmičlenná komise vedená Janem Kyselou odstartovala pohovory s prvními adepty na místa, která se letos uvolní. Již 3. května totiž vyprší mandát třem soudcům – Miladě Tomkové, Jaroslavu Fenykovi a Janu...


Evropské bankovní akcie, včetně českých, se opět propadají. Investory znervóznila Deutsche Bank
Hospodářské noviny | 17:00:07
Problémy evropských bank mají pokračování. A ohnisko nejnovějších turbulencí se jmenuje Deutsche Bank. Akcie německé investiční banky se v pátek propadly o 15 procent. Pokračuje tak nejistota, se kterou se odvětví potýká už od předminulého týdne....


Akcie evropských bank znovu prudce klesají. ECB tlačí Raiffeisen Bank k odchodu z Ruska
Hospodářské noviny | 17:00:08
Evropské akcie v pátek výrazně oslabují, investoři mají obavy o stabilitu finančního sektoru. Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ztrácí přes deset procent, výrazně klesají také například akcie švýcarských bank Credit Suisse a UBS....


Nečekejme Hitlera, Česku chybí nacionální, náboženský nebo jiný ideologický motiv. Konflikt ale bude
Hospodářské noviny | 17:00:11
Čtu spoustu pobavených komentářů a narážím na plejádu memů, které marginalizují nebo zesměšňují organizátory a protagonisty nedávné demonstrace na Václavském náměstí. „Když bohatý právník nedokáže dostat na Václavák víc lidí než zadlužený...


Je Česká pošta zralá na privatizaci?
Hospodářské noviny | 17:00:29
V České poště se objevují ztráty, které dosahují v posledních letech až miliardových částek. Pokud stát nebude ochoten pokrývat tyto ztráty ze státního rozpočtu, situace se bude muset řešit poměrně radikálně. Stát má motivaci držet poštu ve svých...


Rusko čeká novou vlnu mobilizace. Vojenské správy si znovu předvolávají brance
Hospodářské noviny | 17:00:36
Po pěti letech studia si Igor, absolvent prestižního Moskevského leteckého institutu, přišel pro diplom. Na studijním oddělení na něj ovšem čekal důstojník a předal mu předvolání na vojenskou správu. Bez toho mu diplom odmítli vydat. Z celého Ruska...


Z Roudnice přes Říp do Černoučku: krajinou plnou rozhledů, mýtů i politiky
Respekt | 15:07:28
Ve všední den nezbývá než se po výstupu posilnit jen duchovní potravouStavění bude snazší, protesty těžší. Prošel nový stavební zákon
Respekt | 15:06:31
Souhrn dne: Britský král Karel III. odložil kvůli protestům návštěvu FrancieKosmetický hit evropské šlechty aneb Do Kolína za vůní století
Reflex | 16:50:00
Před třemi sty lety ji šlechta používala k zakrytí tělesného pachu. Dnes je symbolem pro intelektuály, politiky a vysokou společnost.


Never more spisovatelům, kteří se nedrží na uzdě na sociálních sítích
Reflex | 16:00:00
Petra Hůlová na Facebooku vede akademické úvahy o „míru za každou cenu“, mimózní paralely napříč staletími a zkrátka „chcimíruje“. Petr Stančík na takée sociální síti okopává kotníky nominovaným na cenu Magnesia Litera i akci jako takové. Možná by oba literáti měli věnovat větší péči vlastním prozaickým pokusům. Nebo by své talenty mohli propůjčit budování nových světů marvelovského univerza, které nám zjevně kolabuje.


Pamatuj na smrt, vzkazují Depeche Mode a s novou deskou vyrážejí na světové turné
Reflex | 15:00:00
Jaro je pro britskou kultovní kapelu Depeche Mode zjevně obdobím oblíbeným k vydávání desek. Z patnácti studiových alb, které ve své více než čtyřicetileté historii stvořila, jich devět spatřilo světlo světa právě v tomto ročním období.


Násilí neustoupíme, hlásí Macron po demonstracích. Karel III. kvůli nim odložil návštěvu
Tiscali-zprávy | 15:05:12
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes ostře odsoudil čtvrteční násilnosti v ulicích francouzských měst při protestech proti důchodové reformě. Na tiskové konferenci po summitu EU v Bruselu ujistil, že jeho vláda se nepodvolí násilí. Ohledně penzijní reformy pak vyčká rozhodnutí francouzského nejvyššího soudu.


Kurýry nenutíme, hlásí se jich k nám stále víc, říká šéf českého Woltu
E15-ekonomika | 14:11:00
Říká se jim shadow, nebo dark kitchen a navzdory označení, které evokuje nekalý byznys, v nich nic nelegálního neprobíhá. Specifický je jejich způsob fungování. „Restaurace se otvírají v prostorách, které nemusí být na nějaké viditelné ulici, mít místa k sezení, ale je tam kuchyň, nebo jich může být i několik, klidně různé restaurace, a jsou provozovatelé, co ty kuchyně staví a pak je pronajímají jednotlivým brandům, aby tam šly vařit a ten provoz měly jenom pro rozvoz,“ popisuje Jan Foret globální trend, který coby šéf tuzemského zastoupení rozvážkové firmy Wolt registruje i v Česku. K tomu, že by se u nás stavěly nové byty bez kuchyní jako v některých asijských zemích, kde se rozvoz jídla rozmohl natolik, že se doma už nevaří, podle něj zatím nesměřujeme. Zájem zákazníků ale roste.


Kurýry nenutíme, hlásí se jich k nám stále víc, říká šéf českého Woltu
E15-politika | 14:11:00
Říká se jim shadow, nebo dark kitchen a navzdory označení, které evokuje nekalý byznys, v nich nic nelegálního neprobíhá. Specifický je jejich způsob fungování. „Restaurace se otvírají v prostorách, které nemusí být na nějaké viditelné ulici, mít místa k sezení, ale je tam kuchyň, nebo jich může být i několik, klidně různé restaurace, a jsou provozovatelé, co ty kuchyně staví a pak je pronajímají jednotlivým brandům, aby tam šly vařit a ten provoz měly jenom pro rozvoz,“ popisuje Jan Foret globální trend, který coby šéf tuzemského zastoupení rozvážkové firmy Wolt registruje i v Česku. K tomu, že by se u nás stavěly nové byty bez kuchyní jako v některých asijských zemích, kde se rozvoz jídla rozmohl natolik, že se doma už nevaří, podle něj zatím nesměřujeme. Zájem zákazníků ale roste.


Zkušený bankéř rezignoval na post v dozorčí radě MONETA Money Bank
Finparáda | 14:00:00
Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP HOLDING, se rozhodl rezignovat na funkci člena dozorčí rady MONETA Money Bank.


Kimova dcera si oblékla bundu za desetitisíce, zatímco obyvatelé KLDR hladoví
idnes.cz | 17:27:00
Dcera severokorejského diktátora Kim Čong-una na sebe strhla pozornost západních médií poté, co na test mezikontinentální balistické rakety zřejmě přišla v bundě, jež v přepočtu stojí desetitisíce korun. Jihokorejští zpravodajci rovněž vynesli nové informace o dívčině životě. Volný čas podle nich nejradši tráví jízdou na koni nebo lyžováním.


Útok v německém vlaku. Muž sekerkou vážně zranil sedmnáctiletou dívku
idnes.cz | 17:15:00
Incident se odpoledne odehrál v německém regionálním vlaku. Na trase z Chotěbuzi do Frankfurtu nad Odrou tam cestující ohrožoval sedmatřicetiletý muž. Předmětem podobným sekerce tam zranil sedmnáctiletou dívku.


Putinovým fetišem je síla. Nesnese pocit, že prohrál, míní autor jeho projevů
idnes.cz | 17:00:00
Logický a racionální Vladimir Putin kdysi projevoval emoce jen v případě, že mu někdo něco vyčetl. Ale dnes už je úplně jiným člověkem, říká ruský politolog Abbas Galljamov, který šéfovi Kremlu před lety psal projevy. Dnešní Putin podle něj říká jen prázdné fráze. Jenže lidé očekávají akci. Pád režimu je tak podle Galljamova nevyhnutelný.


Rusa vinili z kšeftů se zbraněmi a ropou, Italům utekl z domácího vězení
idnes.cz | 16:52:00
Ruský podnikatel Arťom Uss, který v Miláně čekal na vydání do Spojených států, utekl z domácího vězení. Zmizel jen krátce poté, co odvolací soud potvrdil jeho předání americkým úřadům, píše dnes deník La Stampa. Čtyřicetiletého podnikatele Spojené státy vyšetřují kvůli porušování sankcí proti Rusku a Venezuele.


Děti umí napsat větu, co má hlavu a patu. Rodiče ne, říká romská koordinátorka
idnes.cz | 16:40:00
Komunitní koordinátorka Markéta Horneková z Velkých Hamrů bez příkras přibližuje práci s rodinami, které žijí na okraji společnosti. Za deset let se stala součástí jejich každodenního života.


Co s těžce raněnými? Ukrajina vrátila Rusy dle úmluvy, naopak to nefunguje
idnes.cz | 16:14:00
Ukrajina Rusku bez jakýchkoliv podmínek předala všechny těžce raněné a nemocné od počátku války zajaté ruské vojáky, kteří byli schopni přepravy. V pátek to uvedl koordinační štáb, který má problematiku válečných zajatců na starosti. Přesný počet předaných Rusů štáb neupřesnil.


Nejlepší učitelkou je Daniela Krátká, češtinářka z lesnické akademie v Trutnově
idnes.cz | 16:10:00
Zlatého Ámose pro nejoblíbenějšího učitele v Česku letos vyhrála češtinářka Daniela Krátká z České lesnické akademie Trutnov. Ta zvítězila také u dětské poroty. Letos se konal už 30. ročník soutěže, korunu Krátké předal v pátek v pražském hotelu Olšanka ministr školství Vladimír Balaš.


STAN ukázal miliardy. Daň z příjmu může začít na 17 procentech, řekl Bernard
idnes.cz | 15:59:00
Hnutí STAN má vlastní představu, kde má vláda hledat desítky miliard korun, aby se dobrala k nižším schodkům státního rozpočtu. Šéf rozpočtového výboru za STAN Josef Bernard řekl iDNES.cz, že návrh jeho hnutí pro jednání ve vládní koalici počítá se zvýšením daně z příjmu fyzických osob a více sazbami i vyšší základní sazbou DPH.


KOMENTÁŘ: Vlajky české i nečeské. Umlčovat debatu se dříve či později vymstí
idnes.cz | 14:00:00
Malá „bitva o Národní muzeum“ poukázala na jeden problém: část české veřejnosti nelibě nese už více než roční vyvěšování žlutomodrých vlajek na úředních budovách. Mají lidé na takový názor právo? ptá se prezidentka Unie rodinných advokátů a senátorka Daniela Kovářová.


Seznam drog se rozšíří, míří na něj deriváty konopí HHC. Kupují se v automatech
idnes.cz | 13:59:00
Od července se rozšíří seznam návykových látek, ministerstvo zdravotnictví na něj umístí hexahydrokannabinol (HHC). Často se dá pořídit v automatech. Prodejci o látce získávané z konopí tvrdí, že nejde o THC, ale nabízí podobný zážitek. Návrh ministerstva ještě míří do připomínkového řízení.


Heroická Buča Kombuča s chutí citrusu? Ukrajinští poslanci chtějí v reklamě zakázat parazitování na válce
iHned.cz | 18:00:11
V ukrajinském parlamentu se objevil návrh zákona, který by zakázal v reklamě a obchodu používat válečnou tematiku. V zemi se už prodává „heroický“ nápoj Buča Kombuča, ředkvičky Azovstal či předražené kyjevské pivo Hrdinové neumírají,...


Dobrý den, pane řidiči, tady policejní a lidová kontrola
iHned.cz | 18:00:11
Náramnou radost udělala Městská policie Praha všem odpůrcům zpravodajství České televize, když zveřejnila video, v němž „anonymně“ upozornila na nevhodné chování moderátora Jakuba Železného. Záznam hádky se strážníky kvůli špatně...


Stát chce přidat vysokoškolským pedagogům. Rozpočet univerzit mimořádně navýší o necelou miliardu
iHned.cz | 18:00:11
Rozpočet univerzit by se měl v letošním roce mimořádně navýšit zhruba o 901 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu pracovní skupiny, která se na ministerstvu školství věnuje mzdové politice na vysokých školách. Finance by podle dokumentu měly být...


Jurečka uplácí a vydírá! Hezká opoziční rána, ale úplně vedle
iHned.cz | 18:00:11
Je přirozené, že opozice dělá všechno, aby očernila vládu. Někdy se to povede, zejména když pro očernění existuje solidní fundament. Jindy to vyznívá poněkud dutě, zvláště pokud je dutý fundament sám. Aktuální útok Babišova mediálně-politického...


Čeští byznysmeni už euro přijali. Politici to nechtějí vidět a riskují, že svůj dlouhý běh zakončí nárazem do zdi
iHned.cz | 18:00:11
Když v Česku některý politik prohlásí, že jde o běh na dlouhou trať, pak si může člověk se stoprocentní pravděpodobností výhry vsadit na to, že ona věc nikdy nebude. Většinou navíc nejde o nic světoborného. Nikdo neočekává, že by se tady běžně...


Pohovory již začaly. První kandidáty na Ústavní soud navrhneme hned po Velikonocích, říká Kysela
iHned.cz | 18:00:11
Výběr nových ústavních soudců již začal. Sedmičlenná komise vedená Janem Kyselou odstartovala pohovory s prvními adepty na místa, která se letos uvolní. Již 3. května totiž vyprší mandát třem soudcům – Miladě Tomkové, Jaroslavu Fenykovi a Janu...


Starlink je dvousečný. Rusové podle něj umějí najít ukrajinské vojáky
Novinky.cz | 17:39:55
Pro úspěch ukrajinských jednotek na počátku války bylo klíčové použití satelitní komunikace přes síť Starlink. Ovšem příslušníci speciálních ukrajinských jednotek, kteří podnikají diverzní akce v Rusku, dobře vědí, že pokud se přes něj budou pokoušet komunikovat, Rusové je rychle odhalí.


RECENZE: Tesknota i laskavost Depeche Mode
Novinky.cz | 17:39:00
Velký příběh pokračuje. Loni v květnu zemřel Andy Fletcher, člen britské skupiny Depeche Mode, tehdy tříčlenné. Zbyli zpěvák Dave Gahan a kytarista Martin Gore, dva kohouti na jednom smetišti. Rozhodli se, že budou pokračovat dál, a nahráli album Memento Mori.


Rozpočet VŠ by se měl letos na mzdy mimořádně zvýšit o 901 milionů korun
Novinky.cz | 17:14:02
Rozpočet univerzit by se měl v letošním roce mimořádně navýšit o zhruba 901 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu pracovní skupiny, která se na ministerstvu školství věnuje mzdové politice na vysokých školách. Dokument má k dispozici ČTK. Finance by podle něj měly být určené na odměňování vysokoškolských pedagogů.


Na Krymu vznikla nová ruská soukromá vojenská společnost
Novinky.cz | 17:12:43
Šéf ruské okupační správy poloostrova Krym Sergej Aksjonov založil novou soukromou vojenskou společnost s názvem Konvoj. Její vznik oznámil tento měsíc. Ve velení Konvoje jsou bývalí spolupracovníci Wagnerovy skupiny, uvedl ruský investigativní portál Važnyje istorii.


Jubilejním 30. Zlatým Ámosem je lesnická učitelka Daniela Krátká
Novinky.cz | 16:07:14
Korunku pro nejoblíbenějšího učitele ankety Zlatý Ámos letos získala učitelka češtiny a literatury z České lesnické akademie Trutnov Daniela Krátká. Zlato jí na hlavu posadil ministr školství Vladimír Balaš (STAN) a putovní žezlo předal předchozí vítěz ankety Marek Valášek.


Vědci detailně rozebrali úspěšný test planetární obrany
Novinky.cz | 16:10:36
Již delší dobu je známo, že americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně vyzkoušel metodu tzv. kinetického impaktoru, která může ochránit Zemi před mnoha asteroidy. Musíme mít ovšem dost času na přípravu a vypuštění sondy, která k dotyčnému asteroidu přiletí a včas ho svým dopadem velkou rychlostí odkloní z kolizního kurzu s naší planetou.


Slovenský parlament zablokoval TikTok
Novinky.cz | 16:01:14
Informační systémy slovenského parlamentu začaly na služebních zařízeních blokovat čínskou aplikaci TikTok. V pátek o tom informoval Denník N s odvoláním na vedoucího kanceláře slovenského parlamentu Daniela Guspana.


Korunovační klenoty stále ukrývají tajemství
Novinky.cz | 15:20:00
Když byly letos mezi 17. a 21. lednem vystaveny v Chrámu svatého Víta na Pražském hradě české korunovační klenoty, neváhali zájemci stát dlouhé hodiny ve frontě, aby si mohli tuto národní kulturní památku prohlédnout. Také my jsme tehdy klenoty navštívili. Kdo nestihl na Hrad vyrazit osobně, může si teď klenoty „prohlédnout“ alespoň naším prostřednictvím.


Chce si splnit sen. Ukrajinka buduje pizzerii, pomáhají jí české kamarádky i dárci
aktuálně.cz | 17:59:14
Iryna si po útěku z Ukrajiny přála otevřít si v Česku pizzerii. Neměla ale pec, prostory, vybavení ani peníze. Její sen se přesto začíná plnit.


Kariéru by měli přerušit i muži, platy kolegů nemají být tajné, říká socioložka
aktuálně.cz | 17:19:22
"U nás je nevýhodné, aby muž využíval rodičovskou. V důsledku toho ženy na dlouhou dobu vypadávají z trhu práce," říká socioložka Alena Křížková.


Učitelkou roku je Daniela Krátká. Cenu bych poslala všem dobrým kolegům, říká
aktuálně.cz | 16:29:24
Češtinářka z České lesnické akademie Trutnov zvítězila ve 30. ročníku ankety Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku.


Unikátní operace. Lékaři v italském Turíně vrátili zrak slepému muži
Denik.cz | 16:03:00
Lékaři v italském Turíně vrátili zrak třiaosmdesátiletému muži, který byl na jedno oko slepý 30 let a na druhé přestal vidět před asi deseti lety. Muž oslepl kvůli dvěma různým očním onemocněním. V turínské nemocnici mu provedli autotransplantaci celého očního povrchu (rohovky, části skléry a spojivky), což byla podle agentury APA a deníku La Stampa ve světovém měřítku jedinečná operace.


Kde končí vysloužilé cigarety? Nepálí se. Tímto způsobem se mění v drť
Denik.cz | 16:03:00
Každý rok se v České republice zlikvidují desítky milionů krabiček klasických i zahřívaných cigaret. Jedny končí v důsledku konce platnosti kolků, jiné zase kvůli jejich absenci při pašování. Panuje mýtus, že se cigarety pálí. To však není pravda, tabákové laskominy totiž končí v drtičce. Jako hnojivo je však použít nelze.


Byly rozdány Ceny Velkého bratra za rok 2022
Britské_listy | 09:00:00
tisková zpráva Iuridicum Remedium, z. s. - http://www.iure.org
Výsledky osmnáctého ročníku Cen Velkého bratra (Big Brother Awards) -- anticen pro největší slídily pořádaných nevládní organizací Iuridicum Remedium byly ve čtvrtek vyhlášeny v Praze. Devítičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků či novinářů vybírala vítěze nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny udělované ve čtyřech kategoriích získali společnost Microsoft a Seznam, 9. senát Nejvyššího správního soudu nebo ministr Marian Jurečka. Pozitivní cena pak putuje ke spolku NoLog.Dlouhodobý slídilVítěz: Microsoft za dlouhodobý netransparentní masivní sběr uživatelských dat


Neštěstí v Horních Měcholupech: Vlak srazil muže, který přecházel, kde neměl. Je v kritickém stavu
blesk | 18:47:00
V Praze-Horních Měcholupech v pátek odpoledne srazil vlak člověka. Muž je v kritickém stavu. Vyplývá to z informací tiskových mluvčích pražské policie a záchranné služby. Kvůli nehodě je zastavený provoz vlaků mezi Hostivaří a Uhříněvsí na frekventované trati mezi hlavním městem a jihem Čech. Podle odhadu na webu Českých drah by provoz měl být obnoven do 18:50.


Zatčení Putina by bylo vyhlášením války, hřímá Medveděv. A hrozí zničením německého parlamentu
blesk | 18:20:00
Mezinárodní soud v Haagu vydal minulý týden zatykač na Vladimira Putina a zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Mariju Lvovovou-Bělovovou. Moskva na vydání zatykače odpověděla tím, že Mezinárodní soud neuznává a že zahájí vlastní vyšetřování této instituce. Místopředseda Bezpečností rady Ruské federace Dmitrij Medveděv navíc uvedl, že případné zatčení Putina by znamenalo vyhlášení války, píše Daily Mail.


Katalog seriálů (Netflix): Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (The Jeffrey Dahmer Story)
blesk | 18:00:00

Premiéra: 21. 9. 2022
Počet dílů: 10
Scénář: Janet Mock, Ryan Murphy, Ian Brennan, David McMillan, Reilly Smith, Todd Kubrak
Režie: Carl Franklin, Clément Virgo, Jennifer Lynch, Paris Barclay, Gregg Araki
Produkce: Netflix


Prokleté sídliště Petržalka: Po rodinné tragédii přišla další rána, žena skočila ze střechy paneláku!
blesk | 17:52:00
Jen pár dní poté, co na slovenském sídlišti Petržalka v Bratislavě přišli o život Marek (†27), jeho sestra Michaela (†39) a teprve devítiletý Šimonek, otřásla místními další tragédie. Třiapadesátiletá žena skočila ze střechy panelového domu!


Marek s Michaelou skočili z okna, Šimonka (†9) někdo ubodal: Uznávaný vědec přišel o děti i vnoučka!
blesk | 17:51:00
Obrovskou záhadou je pro slovenské policisty tragédie na bratislavském sídlišti Petržalka. Skokem z okna si tam v neděli vzali postupně život muž Marek (†27) i jeho sestra Michaela (†39). V bytě pak policisté našli mrtvého devítiletého chlapce Šimonka. Jak se ukázalo, šlo o rodinu špičkového vědce a profesora Michala N. (75).


Uplynulo 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty: Z příběhu odhodlání a obětavosti mrazí dodnes!
blesk | 17:40:00
Na datum 24. března každoročně připadá v České republice Den Horské služby. Vznikl na památku dvou lyžarů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Z jejich příběhu mrazí dodnes. Oba v roce 1913 zahynuli v Krkonoších po obdivuhodném boji o život. Od tragédie uplynulo 110 let. 


Rozjařená premiéra Bodyguarda: Laškující Felix, nadupané dekolty a Vladyka s paní „Columbovou“
blesk | 17:30:00
Na dlouho očekávané premiéře muzikálu The Bodyguard se celebrity chtěly blýsknout nejenom outfity, ale i svým doprovodem. Dámy, které jsou single, ovšem raději vsadily na nadupané dekolty. 


Těžce nemocný slovenský herec v šoku: Pojišťovna mu léčbu rakoviny neproplatí!
blesk | 17:15:00
Vážně nemocný slovenský herec Marcel Nemec (51), jenž se už více než rok potýká v rakovinou ve finálním stádiu, si vyslechl drsný ortel. Přestože zdravotní výsledky jsou aktuálně dobré, ty horší mu sdělila jeho zdravotní pojišťovna. Léčbu mu neproplatí...


Princ William v LGBT restauraci ve Varšavě: Náhoda, nebo vzkaz?
blesk | 16:55:00
Nejstarší syn krále Karla III. (74), princ William (40), překvapil bleskovou návštěvou Polska. Nejprve navštívil vojenskou základnu Řešov, kde poděkoval britským vojákům za pomoc Ukrajině, poté se zastavil ve Varšavě.


Nečekaný zvrat v otřesném případu domácího násilí: „Já už ani nevím, co jsem policii říkala,“ překvapila soud oběť
blesk | 16:53:00
Jakub B. (37) v pátek opět stanul před Městským soudem v Praze kvůli údajnému psychickému i fyzickému týrání, kterého se měl dopouštět na své družce (29). Partneři se seznámili v roce 2018 a zpočátku žili naprosto běžný život. Změnilo se to až v roce 2020, kdy Jakub přišel o práci a jejich společný sen o idylické domácnosti se postupně začal rozplývat. Jakub začal laškovat s drogami, kvůli kterým se se svou přítelkyní čím dál tím častěji dostávali do konfliktů, které časem začaly být násilné. Poškozená žena v pátek řekla soudu svou verzi příběhu.


Máša (12) nakreslila obrázek podporující Ukrajinu, skončila v dětském domově. Jejímu tátovi hrozí vězení
blesk | 16:53:00
Dvanáctiletá Máša Moskalevová z ruského města Jefremov ve škole nakreslila obrázek podporující Ukrajinu, její otec nyní čeká na rozsudek v domácím vězení, zatímco holčička byla převezena do dětského domova bez možnosti jakéhokoli kontaktu s rodinou. Muž čelí obvinění z diskreditace ruské armády kvůli protiválečným příspěvkům na sociální síti, dále mu bylo ruskými úřady vytčeno, že svou dceru vychovává špatně.


Top momenty oslavy Havlové: Vyčerpaná Ramba, vyjukaný Strach i přílet na poslední chvíli!
blesk | 16:29:00
Věřte tomu, nebo ne, ale herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová se od 22. března počítá mezi sedmdesátníky - ačkoliv na to, ruku na srdce, vůbec nevypadá. Kulatiny oslavila ve velkolepém stylu na soukromé, utajené párty. Pojďme si společně projet nejzajímavější chvíle této narozeninové oslavy!


Radní hlavního města a místostarosta Prahy 4 najednou? Michal Hroza (TOP 09) si ponechá jen jednu funkci
blesk | 16:19:00
Nový pražský radní Michal Hroza (TOP 09) rezignuje na funkci místostarosty Prahy 4. Ve vedení městské části skončí v dubnu před zasedáním zastupitelstva městské části a zůstane řadovým zastupitelem. ČTK to sdělil Hroza. Na jeho místo nastoupí dosavadní radní Filip Vácha (TOP 09). V Praze 4 se na koalici domluvily ODS, TOP 09 a ANO, kteří mají v zastupitelstvu se 45 členy těsnou většinu 23 hlasů. Starostou je Ondřej Kubín (ODS).


Únosy a mučení dětí, znásilňování, hromadné popravy. Komisař OSN popsal válečné hrůzy
blesk | 15:50:00
Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) potvrdil další tisíce civilních obětí během druhého půlroku války na Ukrajině. Ve sledovaném období od začátku srpna 2022 do konce ledna 2023 podle dnes zveřejněné zprávy zemřelo nebo bylo zraněno 5987 civilistů. Mezi oběťmi je také 21 lidí, které popravily ruské síly nebo zemřeli při útoku cíleném přímo na jejich osobu.


Austin Butler Oscara nezískal. Je pohled na jeho Kaiu Gerber v bikinách dostatečnou cenou útěchy?
super | 18:36:38
Austin Butler (31)

se sice za své obdivuhodné ztvárnění Elvise Presleyho musel spokojit se Zlatým glóbem, ale po neproměněném Oscaru truchlit nemusí, má totiž po svém boku trofej nejcennější, kterou je jedna z nejpůvabnějších modelek současnosti


Kaia Gerber (21)

.


Další těžkou krizi vztahu neustáli. Vojta Drahokoupil a jedna z nejkrásnějších českých hereček se rozešli
super | 17:45:34
Zpěvák


Vojta Drahokoupil (27)

a herečka Aneta Vrzalová se rozešli. Po téměř tříleté známosti s několika pauzami oznámila Super.cz Aneta definitivní konec vztahu.


Móda na slavnostní premiéře muzikálu Bodyguard: Sexy Burešová, Vaňková i Machálková. Hruška a Genzer za pět
super | 17:01:38
Zaslouží si slavnostní muzikálová premiéra v Hudebním divadle v Karlíně velkou večerní? Dress code sice na představení The Bodyguard, v němž excelovala v premiérovém obsazení


Eva Burešová (29)

společně s


Dashou (41)

, určen nebyl, nicméně dlouhých šatů se v sále i ve foyer našlo celkem dost.


Znáte je z obrazovky, ale jak se oblékají v civilu? Hvězda Kukaček, seriálová vražedkyně a další herečky představily novou hru
super | 16:38:40
Hvězdné obsazení bude mít nová divadelní hra Konsent v Činoherním klubu. Diváci uvidí i řadu tváří známých z obrazovek, jako jsou Marta Dancingerová,Elizaveta Maximová (31)

, Ondřej Rychlý anebo

Vojtěch Kotek (35)

.


Nový čínský soupeř Octavie je už 14. nejprodávanější auto v zemi, s jeho cenou a technikou Škodu rozmetal
Autoforum.cz | 15:00:00
Už po prvním představení bylo jasné, že tohle auto bude bodovat. Že se ale natolik vzepře současným trendům a nejenže rozmetá Octavii, ale bude i na vrcholu celého automobilového trhu, je překvapení. (Petr Miler)


Policie nechápe, Polák v prťavém Fiatu převážel 1,5 tuny až skoro 9metrových klád dřeva
Autoforum.cz | 10:30:00
Poláci svého času prosluli schopností využít malá auta do mrtě a zjevně jim to zůstalo v genech. Že by vůbec mohlo být technicky možné převážet ve Fiatu Cinquecento takové množství takového materiálu, dosud nenapadlo snad nikoho. (Petr Miler)


Američan staví terénní Dodge Viper! Je to blázen nebo génius?
Auto.cz | 17:51:00
Americký konstruktér se pustil do stavby terénního Dodge Viper. Počítá mimo jiné se zakázkovou přední nápravou nebo výměnou manuální převodovky za automat.


Škoda se pochlubila přípravou servisů na elektromobily, odvézt je lze prakticky kamkoliv
Auto.cz | 16:55:00
Servis elektromobilů je v mnohém odlišný, mladoboleslavská automobilka se však pochlubila, že její autorizovaní servisní partneři jsou na něj již důkladně připraveni.


Nový VW Passat by měl na trh dorazit již v září, ovšem pouze jako kombi
Auto.cz | 15:52:00
Nov generace VW Passat by měla na trhy dorazit ještě před Škodou Superb, dostupná však bude pouze jako kombík.


Řidička na Českokrumlovsku nedala přednost. Střet s kamionem nepřežila
Novinky-kultura | 18:34:10
Řidička osobního automobilu zemřela v pátek před půl pátou odpoledne při havárii na silnici I/3 u Holkova na Českokrumlovsku. Vyjížděla z vedlejší silnice a nedala přednost kamionu. Provoz na vozovce, která vede z Českých Budějovic k rakouským hranicím řídili v podvečer policisté.


V sobotu se kolem Země prosmýkne 60metrový asteroid. Bude blíž než Měsíc
Novinky-kultura | 18:28:31
Kolem Země prolétá asteroid s označením 2023 DZ2. Nejblíže bude v sobotu 25. března ve 20:51 SEČ, a to na vzdálenost 174 640 kilometrů, což je zhruba polovina dráhy mezi Zemí a Měsícem. Průměr tělesa činí 40 až 100 metrů, přičemž nejčastěji se uvádí údaj 64 metrů. Objeveno bylo teprve nedávno, naši planetu ale bezpečně mine.


Buchtík: Protestní síla PRO nestačí k volebnímu úspěchu
Novinky-kultura | 18:26:08
Strana PRO Jindřicha Rajchla nemá moc šancí uspět ve volbách, řekl v rozhovoru pro Právo šéf agentury STEM Martin Buchtík. Poukazuje na další projekty z nedávné minulosti, které zkrachovaly.


Jezevci způsobují chaos na nizozemské železnici
Novinky-kultura | 18:21:06
Cestující v Nizozemsku čelí železničnímu chaosu kvůli jezevcům, kteří se zavrtávají pod koleje. Úřady se proto snaží tyto chráněné lasicovité šelmy vylákat z jejich nor pod zvýšenými náspy.


Starlink je dvousečný. Rusové podle něj umějí najít ukrajinské vojáky
Novinky-kultura | 17:39:55
Pro úspěch ukrajinských jednotek na počátku války bylo klíčové použití satelitní komunikace přes síť Starlink. Ovšem příslušníci speciálních ukrajinských jednotek, kteří podnikají diverzní akce v Rusku, dobře vědí, že pokud se přes něj budou pokoušet komunikovat, Rusové je rychle odhalí.


RECENZE: Tesknota i laskavost Depeche Mode
Novinky-kultura | 17:39:00
Velký příběh pokračuje. Loni v květnu zemřel Andy Fletcher, člen britské skupiny Depeche Mode, tehdy tříčlenné. Zbyli zpěvák Dave Gahan a kytarista Martin Gore, dva kohouti na jednom smetišti. Rozhodli se, že budou pokračovat dál, a nahráli album Memento Mori.


Rozpočet VŠ by se měl letos na mzdy mimořádně zvýšit o 901 milionů korun
Novinky-kultura | 17:14:02
Rozpočet univerzit by se měl v letošním roce mimořádně navýšit o zhruba 901 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu pracovní skupiny, která se na ministerstvu školství věnuje mzdové politice na vysokých školách. Dokument má k dispozici ČTK. Finance by podle něj měly být určené na odměňování vysokoškolských pedagogů.


Na Krymu vznikla nová ruská soukromá vojenská společnost
Novinky-kultura | 17:12:43
Šéf ruské okupační správy poloostrova Krym Sergej Aksjonov založil novou soukromou vojenskou společnost s názvem Konvoj. Její vznik oznámil tento měsíc. Ve velení Konvoje jsou bývalí spolupracovníci Wagnerovy skupiny, uvedl ruský investigativní portál Važnyje istorii.


Jubilejním 30. Zlatým Ámosem je lesnická učitelka Daniela Krátká
Novinky-kultura | 16:07:14
Korunku pro nejoblíbenějšího učitele ankety Zlatý Ámos letos získala učitelka češtiny a literatury z České lesnické akademie Trutnov Daniela Krátká. Zlato jí na hlavu posadil ministr školství Vladimír Balaš (STAN) a putovní žezlo předal předchozí vítěz ankety Marek Valášek.


Vědci detailně rozebrali úspěšný test planetární obrany
Novinky-kultura | 16:10:36
Již delší dobu je známo, že americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně vyzkoušel metodu tzv. kinetického impaktoru, která může ochránit Zemi před mnoha asteroidy. Musíme mít ovšem dost času na přípravu a vypuštění sondy, která k dotyčnému asteroidu přiletí a včas ho svým dopadem velkou rychlostí odkloní z kolizního kurzu s naší planetou.


Slovenský parlament zablokoval TikTok
Novinky-kultura | 16:01:14
Informační systémy slovenského parlamentu začaly na služebních zařízeních blokovat čínskou aplikaci TikTok. V pátek o tom informoval Denník N s odvoláním na vedoucího kanceláře slovenského parlamentu Daniela Guspana.


Bývalý frontman Kasabian Tom Meighan připravuje sólový debut
Musicserver | 17:41:00
Kasabian se do povědomí publika dostali především díky Tomu Meighanovi. Snad i proto to byl takový šok, když před třemi lety kapela ohlásila jeho odchod. A to vše kvůli napadení ...


NAžIVO: Prvnímu velkému koncertu Marcellovy sólové kariéry přihlíželo narvané Rock Café
Musicserver | 16:35:00
Jarní turné zavede Marcella ještě do Zlína, Olomouce, Brna, Ostravy a Liberce, vůbec první zastávka se ale uskutečnila v pražském klubu Rock Café. Tam zpěvák pozval mimo jiné také zástupce musicserveru. A jak je jeho dobrým zvykem, léčil. Tentokrát hudbou.


Urbanizace, nedostatečná nabídka bytů a růst střední třídy jsou hlavními hnacími silami trhu s bydlením ve střední a východní Evropě
Kurzy.cz | 18:43:07
Zájem nájemců o zelené a energeticky úsporné budovy silně roste, zejména kvůli finančním přínosům


Loni ženy v Německu vydělávaly za hodinu o 18 % méně než muži
Kurzy.cz | 18:17:17
V roce 2022 vydělávaly německé ženy za hodinu v průměru o 18 % méně než němečtí muži. Zatímco ženy obdržely...


Ropa může jít krátkodobě na 55 dolarů za barel - PTP
Kurzy.cz | 17:34:00
Zatímco ještě nedávno někteří experti hovořili o znatelném růstu cen ropy, nyní se objevují druhé extrémy. Bob Iaccino z Path Trading Partners dokonce na Yahoo Finance hovořil o tom, že ceny ropy WTI by se mohly podívat na 45 dolarů za barel.


Příští týden bude na domácí scéně pokračovat výsledková sezóna: Philip Morris ČR a bude zasedat ČNB
Kurzy.cz | 17:30:16
V uplynulém týdnu se vše točilo pořád kolem bankovního sektoru. Tentokrát byla v centru dění Evropa, kde došlo ještě o víkendu k dohodě o prodeji Credit Suisse (CS) jejímu švýcarskému rivalu UBS .


Výzkum ukázal, že problémy s energiemi ovlivňují konkurenceschopnost podniků, pracovní sílu a dekarbonizaci
Kurzy.cz | 17:10:09
• 92 % vedoucích pracovníků podniků se domnívá, že kolísající náklady na energie a nestabilita dodávek nadále ohrožují jejich konkurenceschopnost. • Problémy s energiemi dopadají i na pracovní sílu – podniky snižují investice do náboru, školení, rozvoje&h


Zemětřesení v Turecku přineslo vyšší škody než dosavadní odhady
Kurzy.cz | 17:00:00
Hospodářské škody způsobené zemětřesením v pohraniční oblasti mezi Tureckem a Sýrií jsou zjevně podstatně v...


Týden na akciových trzích: Pražská burza, na rozdíl od evropských, klesla - Komentář
Kurzy.cz | 16:53:01
Nejsledovanější událostí týdne bylo
samozřejmě rozhodnutí Fedu o měnové politice. Podle očekávání se sazby zvýšily
o 25 bb. Doprovodný komentář guvernéra Powella byl spíše holubičí. Trhy ale
zamávala ministryně financí J. Yellenová, když jeden den řekl...


EURUSD bez reakce na komentáře Bularda z Fedu
Kurzy.cz | 16:43:46
Po komentářích Raphaela Bostica, šéfa atlantského Fedu, jehož názor je, že scénář americké recese je nepravděpodobný a bankovní sektor je silný, se v podobném duchu vyjádřil i šéf St Louis Fedu James Bullard, známý svým jestřábím postojem. Podle jeho n...


Krok k rychlejšímu povolování staveb, na přesné dopady nové legislativy si však počkáme
Kurzy.cz | 16:12:20
Deset procent ceny nového bytu jde na vrub průtahům při povolování stavby. Kupující tak kvůli složité stavební byrokracii zaplatí o stovky tisíc až miliony korun více. Povolování nových staveb je totiž v Česku dlouhodobě jedno z nejsložitějších a...


Trhy zase pracují pro Fed. Ale jen na povrchu
Kurzy.cz | 16:05:13
Když se podíváme na index finančních podmínek sestavovaný Fedem v Chicagu, vidíme, že během roku 2022 docházelo k jejich utahování. Ale někdy v říjnu nastal obrat a finanční podmínky se navzdory dalšímu růstu sazeb uvolňovaly.


Volatilní týden končí koruna silnější (Komentář)
Kurzy.cz | 15:54:09
I tématem tohoto týdne
byla situace v bankovním sektoru na obou stranách Atlantického oceánu. Po výrazném nárůstu rizikové averze
v minulém týdnu se většina toho týdne nesla ve znamení zmírňování napětí,
když Fed i ECB trhy uklidňovaly existencí robust...


Poslanci schválili novelu zakázkového zákona. Omezí korupci i plýtvání penězi ve státní správě
Kurzy.cz | 13:49:38
Úprava zákona o veřejných zakázkách sníží administrativní zátěž, zabrání firmám s nečistou minulostí uspět ve veřejných tendrech a umožní úřadům sdílet zdroje mezi sebou. Novelou se teď budou zabývat senátoři.


Výdaje na dávky nemocenského pojištění v Libereckém kraji se meziročně snížily o více než jednu desetinu
Kurzy.cz | 13:29:26
Objem vyplácených dávek nemocenského pojištění se v Libereckém kraji meziročně snížil o více než jednu desetinu. Meziročně vyšší byly částky v případě dlouhodobého ošetřovného, vyrovnávacího příspěvku v těhotenství a mateřství a především otcovské...


NEWTON Business Summit živě: 2. ročník konference profesního vzdělávání
Tyden-sport | 14:00:00
V prvních jarních dnech 21. 3. – 24. 3. 2023 proběhne na půdě Vysoké školy NEWTON první ročník NEWTON Research & Innovation Week. Jedná se o týden špičkové vědy, byznys trendů a networkingu.


Hovory Kalousek Soukup 23. 3. 2023 už nyní v našem YouTube archivu
Tyden-sport | 12:23:00
Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.


Všestranný headset LAMAX Heroes General1 zvládne i ty nejnáročnější questy
Tyden-sport | 18:00:00
Neslyšíte kroky nepřátel a epický herní soundtrack zní mdle? Asi je čas zahodit stará sluchátka a poohlédnout se po upgradu. Výběr správného headsetu je důležitý, ať už utápíte hodiny v jakémkoliv herním žánru. Nemusíte přitom utrácet vysoké částky, dobrá sluchátka pořídíte i za rozumný peníz.


David Uličník si plní umělecké sny
Tyden-sport | 15:00:00
Zpěvák David Uličník vstoupil do druhé poloviny svého života s plným nasazením. Nejenže má dvouletou dceru, která ho naplňuje štěstím, ale ještě začal realizovat své umělecké sny – maluje a prodává obrazy.


Jiřina Bohdalová má plány na rok dopředu
Tyden-sport | 09:00:00
Padesát let existence a sedm set padesát odehraných zápasů, taková je bilance věhlasného fotbalového klubu Amfora (AMatérské FOtbalové RArity), s nímž spolupracuje řada tuzemských hvězd. S klubem je dlouhodobě spojená i Jiřina Bohdalová, a tak není divu, že s ní zakladatel klubu Petr Salava počítá i příští rok, kdy má mít speciální úkol.


Popravčí četo, nástup! Pro mnohé je to humánnější smrt, chybí také smrtící léky
idnes.cz | 19:05:00
Zákonodárci amerického státu Idaho schválili návrh zákona, prostřednictvím kterého se snaží znovu zavést popravčí čety. Ty popravovaly vězně, kteří byli odsouzeni k trestu smrti. V současné době takovými zákony disponují jen čtyři další státy v USA. Podle expertů by šlo o humánnější způsob smrti. Dalším faktorem je i nedostatek léků, které slouží k přípravě smrtících injekcí.


Jednat o vstupu do EU chceme ještě letos, řekl bývalý ukrajinský velvyslanec
idnes.cz | 19:03:00
Ukrajina by chtěla zahájit jednání o vstupu do EU letos v prosinci, uvedl náměstek ukrajinského ministra zahraničí Jevhen Perebyjnis. Předseda Senátu Miloš Vystrčil po jejich schůzce uvedl, že by tomu mohla pomoct i konference šéfů parlamentů zemí EU a kandidátských států. Oba se shodli, že je potřeba, aby se Ukrajina stala také členem NATO.


STALO SE DNES: Poslanci umožnili urychlení staveb, Deutsche Bank oslabila korunu
idnes.cz | 19:00:00
Poslanecká sněmovna schválila zákon, který zjednoduší povolování staveb. Akcie Deutsche Bank ztratily 12 procent a oslabily korunu i pražskou burzu. Polští fotbaloví fanoušci se sjeli do Prahy, policie se obává výtržností. Britský král Karel III. odložil plánovanou cestu do Francie, kde lidé protestují proti důchodové reformě. Ve vyhořelém srubu bývalého hradního kancléře Mynáře se našla zbraň. Přinášíme přehled pátečních událostí.


První dáma Eva Pavlová sestavuje svůj tým, oslovuje externí poradce
idnes.cz | 18:27:00
Eva Pavlová momentálně buduje svůj tým, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Hradu Markéta Řeháková. Pavlová mimo jiné oslovuje externí poradce a připravuje témata, kterým by se během následujících pěti let v roli první dámy chtěla věnovat. Už dříve uvedla, že by se mělo jednat především o sociální oblast včetně pomoci matkám samoživitelkám.


Hříchy ruské stínové flotily. Tankery s ropou bez dohledu ohrožují oceány
idnes.cz | 18:08:00
Ruská stínová flotila pro obchodování s ropou měla podle odborníků v loňském roce hned několik nehod. Některé z nich zároveň vedly k tomu, že po srážkách znečistily kvůli unikajícímu palivu životní prostředí. Riziko nehody se v případě této flotily navyšuje i kvůli tomu, že tankery jsou povětšinou zastaralé a z technického pohledu nepříliš udržované. Kvůli sankcím je dohled nad nimi velmi omezený.


Netanjahu štve čím dál víc Izraelců, kvůli korupci nesmí řešit reformu justice
idnes.cz | 17:57:00
Izraelská státní zástupkyně označila osobní zapojení premiéra Benjamina Netanjahua do prosazování justiční reformy za nelegální. Podle ní se jedná o střet zájmů. Netanjahovy kroky a výroky vyvolaly rozsáhlé protesty, demonstranti se obávají oslabení izraelské demokracie. Premiér, který čelí obvinění z korupce, uvedl, že reformu bude prosazovat dál.


Řidička na Českokrumlovsku nedala přednost. Střet s kamionem nepřežila
Novinky.cz | 18:34:10
Řidička osobního automobilu zemřela v pátek před půl pátou odpoledne při havárii na silnici I/3 u Holkova na Českokrumlovsku. Vyjížděla z vedlejší silnice a nedala přednost kamionu. Provoz na vozovce, která vede z Českých Budějovic k rakouským hranicím řídili v podvečer policisté.


V sobotu se kolem Země prosmýkne 60metrový asteroid. Bude blíž než Měsíc
Novinky.cz | 18:28:31
Kolem Země prolétá asteroid s označením 2023 DZ2. Nejblíže bude v sobotu 25. března ve 20:51 SEČ, a to na vzdálenost 174 640 kilometrů, což je zhruba polovina dráhy mezi Zemí a Měsícem. Průměr tělesa činí 40 až 100 metrů, přičemž nejčastěji se uvádí údaj 64 metrů. Objeveno bylo teprve nedávno, naši planetu ale bezpečně mine.


Buchtík: Protestní síla PRO nestačí k volebnímu úspěchu
Novinky.cz | 18:26:08
Strana PRO Jindřicha Rajchla nemá moc šancí uspět ve volbách, řekl v rozhovoru pro Právo šéf agentury STEM Martin Buchtík. Poukazuje na další projekty z nedávné minulosti, které zkrachovaly.


Jezevci způsobují chaos na nizozemské železnici
Novinky.cz | 18:21:06
Cestující v Nizozemsku čelí železničnímu chaosu kvůli jezevcům, kteří se zavrtávají pod koleje. Úřady se proto snaží tyto chráněné lasicovité šelmy vylákat z jejich nor pod zvýšenými náspy.


Generace X je v Americe motorem nenávisti (aneb jak jsou bývalí anarchisté současnými fašisty)
Britské_listy | 09:00:00
Obrázek od Jeanine První znamení přišlo od mé spolubydlící z kolejí na vysoké škole, Jeanine. Bissexuální feministka, která punkovým stylem malovala své halucinogenní drogové zážitky. Takové, které děsily konzervativní společnost její éry. Sdílela pokoj s mužem, protože se soudila s univerzitou o rovná práva. Dnes si nejen myslí, že Donald Trump vyhrál volby, ale také že covidová pandemie byl podvod, do vakcín se vkládá čip, který mění naši RNA, Hillary Clintonová je vůdkyně pedofilů, Američané nikdy nepřistáli na Měsíci a Země je možná placatá. Kdyby to byla jen ona, došel bych k závěru, že je výjimka, ztracený pták. Ale když jsem si prohlédl seznam 77 bývalých přátel z dob, kdy jsem byl anarchistou ve Spojených státech, šokovalo mě zjištění, že 56 z nich se stalo stejnými jako Jeanine. 


Dějepis pod tlakem: Nedopusťme, aby mladí lidé přišli o možnost vytvořit si na dějiny 20. století kritický názor.
Britské_listy | 09:00:00
 Zaměstnanci Oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů varují Radu ÚSTR před destrukcí vzdělávací činnosti ze strany ředitele Ladislava Kudrny. Své rozhodnutí vysvětlují šikanou, cenzurními zákroky a ohrožením moderního historického vzdělávání v ČR.

Výzva Radě ÚSTR


Výzva k zastavení destrukce vzdělávací činnosti Ústavu pro studium totalitních režimů
Vážený pane předsedo, vážená paní místopředsedkyně, vážení radní,
jako pracovníci Oddělení vzdělávání (dále OV) reagujeme na řadu rozhodnutí ředitele ÚSTR Ladislava Kudrny a jeho prvního náměstka Kamila Nedvědického, která dle nás natolik negativně ovlivňují fungování ústavu, že je ohroženo plnění cílů, k nimž byl zřízen. Informujeme o situaci veřejně, protože zjednání nápravy nesnese odkladu kvůli hrozícím, ale i již nastalým škodám. Pokusíme se stručně osvětlit povahu a negativní dopady těchto rozhodnutí. Podrobnější a aktualizované informace naleznete na webu dejepispodtlakem.cz.


Vysoké ceny paprik vyhnaly lidi do ulic. „Kašleme vám na triky, zlevněte nám papriky!“ volají davy
Reflex | 18:30:00
Zatímco ceny paprik jsou každou zimu oproti létu vysoké jednoduše z toho důvodu, že se v zimě dovážejí z daleka, popřípadě se prodávají skleníkové exempláře, letošní zdražení paprik bylo již pro drtivou část národa neúnosné a dost možná likvidační.


Usledovat divadelní festivaly je nadlidský úkol i pro superženu s robotickými schopnostmi
Reflex | 18:20:00
Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis, přehlídka nového divadla Malá inventura, festival nezávislého umění Bazaar – akcí věnujících se divadlu dokonce i v jeho nemainstreamových podobách rozhodně není málo. Divácký maratón neusnadňují ani témata jako například omezení, ani sedačky nejrůznějších stupňů (ne)pohodlnosti.


Hořící odpadky i radnice v plamenech. Francouzi zuřivě protestují proti odchodu do důchodu v 64 letech
Reflex | 18:00:00
441 policistů bylo zraněno a 457 lidí zatčeno v noci ze čtvrtka na pátek při demonstracích proti důchodové reformě. Tu prosadila francouzská vláda minulý čtvrtek spolu s prezidentem Emmanuelem Macronem i díky kontroverznímu užití článku 49.3 ústavy, díky němuž může vláda přijmout zákon bez hlasování poslanců. Francouzi by tak měli chodit do důchodu místo současných 62 let až v 64 letech. Zvýšení důchodového věku a forma jeho prosazení vyvolala dlouhou řadu vyhrocených protestů – po celé zemi je zablokovaná železniční a částečně i letecká doprava, část čerpacích stanic je bez pohonných hmot, kvůli stávkujícím popelářům jsou navíc ulice Paříže už druhým týdnem přeplněné odpadky, které demonstrující navíc zapalují.


Netanjahuovo prosazování justiční reformy je podle prokuratury nelegální
Tiscali-zprávy | 17:31:29
Izraelská státní zástupkyně dnes označila osobní zapojení premiéra Benjamina Netanjahua do prosazování justiční reformy za nelegální. Podle ní se jedná o střet zájmů.


Návrat výměnkového bydlení. U rodinných domů budou smět vyrůst stavby pro děti nebo prarodiče
E15-ekonomika | 19:00:00
Kdysi zvyklost u venkovských statkářů, nyní možné řešení bytové krize. Poslanci v pátek v rámci novely stavebního zákona schválili zavedení takzvaného výměnkového bydlení, které umožní na pozemku rodinného domu postavit další menší dům, například pro děti nebo starší rodiče. Stavební zákon, jehož cílem je zjednodušení a zrychlení stavebního řízení, musejí ještě schválit senátoři a podepsat prezident.


Jihlavskou průmyslovou firmu Kosyka koupili čeští investoři. Zaplatili nižší stovky milionů
E15-ekonomika | 17:00:00
Private equity fond Central Europe Industry Partners II pořídil do svého portfolia již druhou firmu, když koupil 90procentní podíl ve společnosti Kosyka. Jihlavská firma se věnuje průmyslové výrobě kabelových svazků a konektorů pro výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatelů v oboru automotive v Německu, Švýcarsku i v České republice.


Návrat výměnkového bydlení. U rodinných domů budou smět vyrůst stavby pro děti nebo prarodiče
E15-politika | 19:00:00
Kdysi zvyklost u venkovských statkářů, nyní možné řešení bytové krize. Poslanci v pátek v rámci novely stavebního zákona schválili zavedení takzvaného výměnkového bydlení, které umožní na pozemku rodinného domu postavit další menší dům, například pro děti nebo starší rodiče. Stavební zákon, jehož cílem je zjednodušení a zrychlení stavebního řízení, musejí ještě schválit senátoři a podepsat prezident.


Jihlavskou průmyslovou firmu Kosyka koupili čeští investoři. Zaplatili nižší stovky milionů
E15-politika | 17:00:00
Private equity fond Central Europe Industry Partners II pořídil do svého portfolia již druhou firmu, když koupil 90procentní podíl ve společnosti Kosyka. Jihlavská firma se věnuje průmyslové výrobě kabelových svazků a konektorů pro výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatelů v oboru automotive v Německu, Švýcarsku i v České republice.


Trump zastrašoval žalobce. Trestní obvinění povede ke smrti a zkáze, napsal
idnes.cz | 21:30:00
Donald Trump na své sociální síti varoval, že jeho trestní obvinění by mohlo vést ke „smrti a zkáze“. Bývalý americký prezident se svým vyjádřením přišel krátce poté, co newyorští prokurátoři uvedli, že se nenechají zastrašit. Prokuratura se zabývá Trumpovou údajnou platbou pornoherečce za mlčenlivost.


Spolužačce zasadil 114 smrtelných ran. Šestnáctiletý vrah teď dostal doživotí
idnes.cz | 21:23:00
Floridský soud v pátek poslal na doživotí do vězení šestnáctiletého Aidena Fucciho, který před dvěma lety na Den matek nejméně 114 zásahy ubodal třináctiletou spolužačku Tristyn Baileyovou. K činu se mladík přiznal těsně před zahájením procesu během letošního února. Na trest smrti neměl nárok z důvodu nízkého věku v době vraždy.


V Rusku vyskočily prodeje vodky, národ zahání stresy z války
idnes.cz | 20:58:00
V Rusku loni výrazně vyskočila spotřeba tvrdého alkoholu, především vodky a koňaku. Může za to vyšší míra stresu v době války, ale i zdražování piva a vína. Demografové se obávají, že vyšší konzumace lihovin se dál negativně projeví na statistikách úmrtnosti.


Stormy Daniels: Kdo je pornoherečka, kvůli které natahují Trumpa na skřipec
idnes.cz | 20:00:00
Ona říká, že se to stalo, on říká, že ne. I kdyby byl jen vymyšlený, pro Donalda Trumpa to stejně může být nejdražší sex jeho života. Ta paní se jmenuje Stephanie Cliffordová, ale všichni ji znají pod pracovním jménem Stormy Daniels, Bouřlivá Danielsová. Takže asi chápete, že se neživí vyšíváním.


Plachetnice se střetla s velrybou a šla ke dnu: Čtveřice kamarádů strávila hodiny na otevřeném moři!
blesk | 21:55:00
Na dobrodružnou plavbu na plachetnici z Galapág do Francouzské Polynésie se vydala čtveřice kamarádů. Plavba ale nedopadla podle plánů. Loď se střetla s obří velrybou a během pouhých patnácti minut šla ke dnu! Přátelé tak zůstali sami na záchranných člunech ve vodách, které inspirovaly spisovatele Hermana Melvilla k napsání knihy Bílá velryba.


Fiala a Morawiecki jako „soupeři“: Premiéři vyrazili v Praze na fotbal!
blesk | 21:01:00
Dvojice nečekaných VIP hostů dorazila na úvodní zápas kvalifikace mistrovství Evropy mezi Českou republikou a Polskem. Přímo na tribuně v pražském Edenu fandí premiéři Petr Fiala (ODS) a Mateuzs Morawiecki. Do Prahy dorazili ze summitu EU v Bruselu.


První dáma promluvila o cestách k sousedům. Emoce v Berlíně i srdečná setkání
blesk | 19:30:00
Přestože Eva Pavlová navštívila spolu se svým manželem-prezidentem Slovensko, Polsko i Německo, ne vždy strávila všechen čas po jeho boku. Ve třech sousedních zemích se totiž věnovala tématům, jako je podpora samoživitelů, rovné příležitosti pro ženy či sociální otázky. Blízké jí byly také oblasti týkající se dětí, jako je vzdělávání či psychologická podpora. Petr Pavel mezitím absolvoval například jednání mezi čtyřma očima s důležitými státníky.


Ředitel školy Viktor (†57) se synem bránili Bachmut proti Rusům: Došlo k obrovské tragédii
blesk | 19:26:00
Ředitel školy v Popasné Viktor Šulik se se synem Denysem po začátku ruské okupace vydali bránit Ukrajinu. Společně nasazovali svůj život napříč zemí, až skončili v těžkými boji sužovaném Bachmutu. Tam došlo ke strašlivé tragédii. Vystudovaný historik Viktor po jednom z ruských útoků zemřel. Jeho syn Denys popsal naprosté rozčarování, ale také smutnou reakci své maminky Valentyny. 


Železný z ČT o svém incidentu s policií: O videu lhal! Věděl o něm od neděle
blesk | 19:19:00
Aféra kolem videa Městské policie Praha, na němž je zachycen moderátor ČT Jakub Železný (49) s mimořádně arogantním chováním, se každým dnem rozrůstá. Nově se ukázalo, že Železný rozhodně lhal.


Po rozchodu s přítelem radikálně zhubla. Teď chodí v latexu a je připravena být příští Bondovou šéfkou ‚M‘
super | 21:41:40
Anglická herečka a spisovatelka Daisy May Cooper proslula rolí v sitcomu This Country, který zároveň se svým bratrem Charliem napsala. Podle britských médií ale nyní sedmatřicetiletá herečka prý jedná s tvůrci bondovek o možném obsazení do ještě daleko prestižnější role - šéfky agenta 007, známé jako M!


To tady dlouho nebylo: Čerstvě zasnoubená Andrea Pomeje se předvedla ve vaně zcela nahá
super | 21:17:38
Je to čtrnáct dní, co dala


Andrea Pomeje (34)

svým potenciálním nápadníkům definitivně najevo, že mají prostě smůlu. Dýdžejka se během pracovní dovolené v Thajsku, kde hrála v klubech, romanticky zasnoubila.


Za miliónovou zpronevěru mu hrozí vězení. Brazilská policie žádá Česko o vydání hvězdy reality show VyVolení
super | 20:58:12
Pamatujete si exotického Daniela alias Pluta z reality show VyVolení? Byl hvězdou druhé řady oblíbené reality show a také se živil jako rapper. Poslední roky se ale dal na podnikání, a jak to tak vypadá, dost nezákonného. Brazilská policie žádá Českou republiku o jeho vydání, píší Seznam Zprávy.


Žádná superhvězda, ale normální uklízečka. Monika z Přátel zveřejnila další video, ze kterého šli fanoušci do kolen
super | 19:32:35
Courteney Cox (58)

si našla zálibu ve sdílení vtipného obsahu na sociální síti. Teď fanouškům ukázala, jak se stará nejen o svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.


Audi Quattro jelo i Dakar. Jen mělo s originálem společného pramálo…
Auto.cz | 18:58:00
Vozy se čtyřmi kruhy ve znaku se objevily na Dakaru už v osmdesátých letech minulého věku. Ital Franco de Paoli postavil zajímavé speciály, v jejich případě však slavné logo skrývalo techniku z úplně jiných aut.


Křetínského společnost kritizuje zapsání na ukrajinskou černou listinu
Novinky-kultura | 20:40:25
Zařazení na ukrajinský seznam mezinárodních sponzorů války je v rozporu s podporou, kterou německý obchodní koncern Metro AG poskytuje Ukrajině a ukrajinským zaměstnancům. Uvedl to mluvčí společnosti Metro AG, kterou ukrajinská agentura pro předcházení korupci NAZK zařadila na černou listinu.


VIDEO: Larkin Poe převedly svou blues-rockovou magii s "Bad Spell v show Jimmyho Kimmela
Musicserver | 19:35:08
Popularita sesterského dua Rebeccy a Megan Lovellových - alias Larkin Poe - roste. Stačí se jen podívat na jejich české koncerty. Před lety začínaly v Paláci Akropolis (a i tam byla akce ...


Konference ministrů spravedlnosti na podporu nezávislého vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině
Kurzy.cz | 18:11:00
Náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák oznámil na konferenci v Londýně český příspěvek na podporu Mezinárodního trestního soudu


Stavba nové nemocnice v britském Cornwallu otevírá příležitosti i pro české firmy
Kurzy.cz | 16:24:00
Nemocnice Women and Children’s Hospital, která se bude nacházet v samotném srdci nemocničního areálu Royal Cornwall Hospital v


Válka na Ukrajině prohloubila spolupráci státu a nevládního sektoru
Kurzy.cz | 16:23:00
V Černínském paláci se 24. března sešli zástupci českých nevládních organizací, které na Ukrajině působí při poskytování humanitární pomoci


Inaugurace výstavy „Česko – klenot v srdci Evropy“ v Paraguayi
Kurzy.cz | 16:17:00
Dne 14. března 2023 Velvyslanectví České republiky v Buenos Aires inaugurovalo v paraguayském Ciudad del Este výstavu


Premiér Petr Fiala v Bruselu důrazně odsoudil únosy ukrajinských dětí do Ruska
Kurzy.cz | 15:46:02
Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 23. a 24. března zúčastnil jednání Evropské rady a následně i eurosummitu. Hlavními tématy byly tentokrát hospodářství a konkurenceschopnost, jednotný trh, energetika a Ukrajina. K jednání se ve čtvrtek na dálku...


Delegace českých firem v oblasti těžební techniky zkoumala exportní příležitosti v Marockém království
Kurzy.cz | 15:05:00
Ve dnech 12. – 16. 3. 2023 navštívila Maroko delegace českých firem v oblasti těžební techniky pod vedením náměstka ministra


Křetínského společnost kritizuje zapsání na ukrajinskou černou listinu
Novinky.cz | 20:40:25
Zařazení na ukrajinský seznam mezinárodních sponzorů války je v rozporu s podporou, kterou německý obchodní koncern Metro AG poskytuje Ukrajině a ukrajinským zaměstnancům. Uvedl to mluvčí společnosti Metro AG, kterou ukrajinská agentura pro předcházení korupci NAZK zařadila na černou listinu.


V Plzni začíná stavební sezona, některé rekonstrukce ulic ovlivní dopravu
Kurzy.cz | 14:00:00
Mezi první velké akce budou patřit rekonstrukce vozovky v ulicích Kalikova a Radčická, rekonstrukce plynovodu na Klatovské a v Zámečnické ulici, oprava Rokycanské ulice ve směru do centra města a další. Právě větší stavby s sebou nesou dopravní omezení...


Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, se ve srovnání s únorem zvýšil o 2,2 bodu na hodnotu 93,9 - Konjunkturální průzkumy - březen 2023
Kurzy.cz | 13:29:22
Nejaktuálnější výsledky konjunkturálních průzkumů.


V průběhu roku 2022 vzniklo na území Libereckého kraje 999 požárů, přímá škoda na 1 událost dosáhla 116,3 tis. Kč - Požáry v Libereckém kraji v roce 2022
Kurzy.cz | 13:29:16
V průběhu roku 2022 vzniklo na území Libereckého kraje 999 požárů, přímá škoda na 1 událost dosáhla 116,3 tis. Kč. Při požárech bylo zraněno 95 osob, 10 osob zemřelo. Podle údajů Hasičského záchranného sboru České republiky se počet požárů, které...


V Jihočeském kraji vyjíždělo za prací nebo do školmimo obec obvyklého bydliště 175 615 obyvatel kraje, naopak mimo obec nemuselo vyjíždět 187 425 osob.
Kurzy.cz | 13:23:41
Informace o vyjížďce a dojížďce do zaměstnání a škol, jako velice důležitém sociálním jevu, jsou důležité pro posouzení ekonomické struktury daného území. Data ukazují na úroveň koncentrace obyvatel na daném území a na rozmístění pracovních...


Kdyby chtěl Putin ukončit válku, polovina Rusů by byla proti. Proč je český Chcimír tak rusofobní?
Britské_listy | 09:00:00
Téměř každý druhý Rus by podle nezávislých průzkumů nesouhlasil s tím, kdyby chtěl ruský diktátor ukončit "Putinovu" válku proti Ukrajině. 


Spojené státy bohužel pravděpodobně mohou ohrozit naši existenci ještě více než Putin
Britské_listy | 09:00:00
V podstatě mě nezajímá argument Karla Dolejšího, že srovnávání nebezpečí, které pro nás zosobňují Spojené státy a nebezpečí, které pro nás znamená Putinovo Rusko, je možná archaickým pozůstatkem doby, kdy bylo Rusko považováno za světovou velmoc stejně jako USA. Samozřejmě jí dnes Rusko není, přesto svou válkychtivostí ohrožuje okolní svět.Karel Dolejší má pravdu, že velká část dnešních Rusů je natolik zblblá dlouholetou putinovskou propagandou, že agresivně podporují útočnou válku proti celému světu (nevědouce, že Rusko pro něco takového nemá prostředky). 


Heroická Buča Kombuča s chutí citrusu? Ukrajinští poslanci chtějí v reklamě zakázat parazitování na válce
Hospodářské noviny | 23:00:02
V ukrajinském parlamentu se objevil návrh zákona, který by zakázal v reklamě a obchodu používat válečnou tematiku. V zemi se už prodává „heroický“ nápoj Buča Kombuča, ředkvičky Azovstal či předražené kyjevské pivo Hrdinové neumírají,...


Tendr na druhý úsek metra D se protáhl
Novinky.cz | 23:09:12
Soutěž na zhotovitele druhého úseku nově plánované trasy metra D mezi stanicemi Olbrachtovou a Novodvorskou ulicí v Praze nabrala nejméně měsíc zpoždění.


Je snad Severní Korea "zvládnutelná", jestliže je slabší než USA?
Britské_listy | 09:00:00
V podstatě mě nezajímá názor Jana Čulíka, že USA ohrožovaly svět, když byly imperialistické, a ohrožují jej prý stejně nebo dokonce snad ještě více, když jsou izolacionistické. Takový argument je absurdní - je totiž buď a priori odvozen z nesmyslné představy, nebo přinejmenším ve svých důsledcích vede k nesmyslné představě, že USA jsou prostě špatné a nejhorší na světě, ať se tam děje naprosto cokoliv. 


Zahrádkám ve Vysočanech hrozí zánik. Magistrát zasahuje za minutu dvanáct, podaří se je zachránit?
blesk | 21:13:00
Zahrádkářské kolonii ve Vysočanech hrozí zánik. Majitelé pozemku-dominikánská církev, chce pozemek prodat developerovi, aby zde mohl začít stavět. To se nelíbí nejen místním, ale také městské části, která už několik let požaduje po hlavním městě, aby pozemky vykoupil. Vznikla dokonce už druhá petice a včera se problém podařilo dostat až na jednání pražského zastupitelstva.


Tendr na druhý úsek metra D se protáhl
Novinky-kultura | 23:09:12
Soutěž na zhotovitele druhého úseku nově plánované trasy metra D mezi stanicemi Olbrachtovou a Novodvorskou ulicí v Praze nabrala nejméně měsíc zpoždění.


K dnešnímu prohlášení JUDr. Petry Lastovecké uvádí ministr spravedlnosti Pavel Blažek následující:
Kurzy.cz | 16:43:47
„Česká republika je parlamentní republikou. Právo členů Poslanecké sněmovny interpelovat jakékoliv orgány výkonné moci je ústavním právem každého poslance či poslankyně a nelze ho nijak omezovat. Každý člen parlamentu má tím i ústavní právo na...


Pokračování generálních stávek a demonstrací ve Francii, ohlašovaných nebo spontánních (další generální stávka 28.3.)
Kurzy.cz | 14:20:00
Po sérii stávek a v důsledku nepopulárního rozhodnutí vlády ohledně použití článku 49.3. je nutno až do odvolání počítat s ohlášenými


Setkání velvyslance Michala Fleischmanna s honorární konzulkou ČR pro Guadeloupe
Kurzy.cz | 14:11:00
Velvyslanec Michal Fleischmann dne 20.3.2023 přivítal na zastupitelském úřadě v Paříži Honorární konzulku pro Guadeloupe paní Veroniku


Zlínský Kraj pořídil první dva elektromobily, využijí je v domovech pro osoby se zdravotním postižením
Kurzy.cz | 13:41:26
ZLÍNSKÝ KRAJ – Dva zbrusu nové elektromobily Huyndai Kona Electric převzali dnes před budovou krajského úřadu zástupci domovů pro osoby se zdravotním postižením z Valašského Meziříčí a Zašové. Vozidla, která pro ně zakoupil Zlínský kraj, využijí napřík...


Zlínský Kraj hodlá půl milionem korun podpořit obnovu turistického značení
Kurzy.cz | 13:39:09
Obnovu celkem 910 km turistických tras a kontrolu a doznačení 1400 km cyklotras plánuje letos ve Zlínském kraji Klub českých turistů. Zlínský kraj tuto činnost dlouhodobě podporuje, letos pro ni má připraveno půl milionu korun. Turistické značení v Čes...


Mladá Boleslav - Na Staroměstském náměstí začaly pravidelné páteční Farmářské trhy
Kurzy.cz | 13:35:10
Po zimní přestávce začaly v trochu pošmourném počasí v pátek 24. března opět Farmářské trhy na Staroměstském náměstí. Trhy probíhají každý pátek až do Vánoc v čase 7.30-13 hodin a jsou organizovány ve spolupráci se statutárním městem Mladá Boleslav. Ku...


Čeští fotbalisté v úvodním zápase kvalifikace ME porazili Polsko 3:1
Tiscali-zprávy | 22:48:21
Čeští fotbalisté vstoupili do kalendářního roku a kvalifikace mistrovství Evropy domácí výhrou 3:1 nad Polskem a hned v úvodu udělali důležitý krok k postupu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého rozhodli zahajovací utkání s favoritem skupiny E ve vyprodaném Edenu bleskovým začátkem: po 27 sekundách vstřelil nejrychlejší gól reprezentačního „áčka“ od rozdělení federace Ladislav Krejčí mladší a na startu třetí minuty zvýšil rovněž premiérovou trefou v národním A-týmu Tomáš Čvančara.


Jediný český test letních pneu pro rok 2023 vzal v potaz česká auta i možnosti místních řidičů
Autoforum.cz | 16:30:00
Testy nových pneumatik z dílen Němců jsou příhodné, trochu ale dojíždí na to, že možnosti německých řidičů jsou přece jen jiné než těch českých. Místní test tak srovnat menší obutí a rozdělil jej do dvou cenových kategorií. (Petr Prokopec)


Akt o datech - členské státy schválily společný postoj ke spravedlivému přístupu k datům a jejich využívání
Kurzy.cz | 19:40:00
Členské státy schválily společný postoj ke spravedlivému přístupu k datům a jejich využívání (akt o datech) pro účely budoucích rozhovorů s Evropským parlamentem.


NEWTON Business Summit živě: 2. ročník konference profesního vzdělávání
Tyden-zahraniční | 14:00:00
V prvních jarních dnech 21. 3. – 24. 3. 2023 proběhne na půdě Vysoké školy NEWTON první ročník NEWTON Research & Innovation Week. Jedná se o týden špičkové vědy, byznys trendů a networkingu.


Hovory Kalousek Soukup 23. 3. 2023 už nyní v našem YouTube archivu
Tyden-zahraniční | 12:23:00
Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.


Všestranný headset LAMAX Heroes General1 zvládne i ty nejnáročnější questy
Tyden-zahraniční | 18:00:00
Neslyšíte kroky nepřátel a epický herní soundtrack zní mdle? Asi je čas zahodit stará sluchátka a poohlédnout se po upgradu. Výběr správného headsetu je důležitý, ať už utápíte hodiny v jakémkoliv herním žánru. Nemusíte přitom utrácet vysoké částky, dobrá sluchátka pořídíte i za rozumný peníz.


David Uličník si plní umělecké sny
Tyden-zahraniční | 15:00:00
Zpěvák David Uličník vstoupil do druhé poloviny svého života s plným nasazením. Nejenže má dvouletou dceru, která ho naplňuje štěstím, ale ještě začal realizovat své umělecké sny – maluje a prodává obrazy.


Jiřina Bohdalová má plány na rok dopředu
Tyden-zahraniční | 09:00:00
Padesát let existence a sedm set padesát odehraných zápasů, taková je bilance věhlasného fotbalového klubu Amfora (AMatérské FOtbalové RArity), s nímž spolupracuje řada tuzemských hvězd. S klubem je dlouhodobě spojená i Jiřina Bohdalová, a tak není divu, že s ní zakladatel klubu Petr Salava počítá i příští rok, kdy má mít speciální úkol.


Hovory Kalousek Soukup 23. 3. 2023 už nyní v našem YouTube archivu
Tyden-Byznys | 12:23:00
Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran.


Všestranný headset LAMAX Heroes General1 zvládne i ty nejnáročnější questy
Tyden-Byznys | 18:00:00
Neslyšíte kroky nepřátel a epický herní soundtrack zní mdle? Asi je čas zahodit stará sluchátka a poohlédnout se po upgradu. Výběr správného headsetu je důležitý, ať už utápíte hodiny v jakémkoliv herním žánru. Nemusíte přitom utrácet vysoké částky, dobrá sluchátka pořídíte i za rozumný peníz.


David Uličník si plní umělecké sny
Tyden-Byznys | 15:00:00
Zpěvák David Uličník vstoupil do druhé poloviny svého života s plným nasazením. Nejenže má dvouletou dceru, která ho naplňuje štěstím, ale ještě začal realizovat své umělecké sny – maluje a prodává obrazy.


Jiřina Bohdalová má plány na rok dopředu
Tyden-Byznys | 09:00:00
Padesát let existence a sedm set padesát odehraných zápasů, taková je bilance věhlasného fotbalového klubu Amfora (AMatérské FOtbalové RArity), s nímž spolupracuje řada tuzemských hvězd. S klubem je dlouhodobě spojená i Jiřina Bohdalová, a tak není divu, že s ní zakladatel klubu Petr Salava počítá i příští rok, kdy má mít speciální úkol.Return to top