Celkem 139988 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 14.05.2023


Asahi Linux chce skončit s X.Org, Intel s tajuplnou aktualizací mikrokódu CPU
Root.cz | 01:00:02
Vydán Fwupd 1.8.15 a 1.9.1, aktualizace mikrokódu CPU Intel od 8. generace výš, Wine 8.8 přináší začátek prací na podpoře ARM64EC, LibreOffice 7.6 Alpha 1 je k dispozici.


Kvíz pro znalce sexu: Lechtivé otázky na tělo, u kterých se budete červenat
bleskove.cz | 00:36:02
Znáte nejrůznější sexuální praktiky, pomůcky či úchylky? Vyzkoušejte své znalosti a nechte se inspirovat.


Vrazi, kteří si žijí jako v pohádce. Jaký je životní styl světových diktátorů?
bleskove.cz | 01:00:03
Diktátoři po celém světě mají mnoho společného. Kromě toho, že vraždí své vlastní lidi a v jejich zemích bývá velká korupce, potrpí si také na luxus.


Vyhrajte s Nedělním Bleskem vstupenky do kina
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Hrajte s Nedělním Bleskem o plážový ručník k filmu Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


V Česku jezdí 160 tisíc aut bez povinného ručení. Nehoda může řidiče zruinovat
Auto-iDNES.cz | 01:00:10
Po českých silnicích jezdí 160 tisíc automobilů bez povinného ručení. Jejich majitelé musejí škody po nehodách platit ze svého


Autofotka týdne: Velké finále fotoduelu espézetek zná vítěze
Auto-iDNES.cz | 01:00:10
Fotoduel, v němž čtenáři iDNES.cz vybírali nejoriginálnější registrační značku na přání, má po deseti dílčích kolech svého vítěze. Do velkého finále postoupilo vždy pět značek z jednotlivých kol, které měly nejvyšší skóre. Čtenáři jako nejoriginálnější značku zvolili IAM AUT00.


Citát k zastavení utrpení pro den 14.5.2023
Kurzy.cz | 00:01:00
„Být vegetariánem znamená nesouhlasit – nesouhlasit s dnešním chodem věcí. Hladomor, hlad ve světě, krutost, plýtvání, války – proti těmto věcem musíme vystoupit. Vegetariánství je mým prohlášením. A myslím, že je to silné.


Ušetřete na vytápění. Víte, jak vám pomůže dotace Nová zelená úsporám Light?
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Nebývale vysoké ceny energií udělaly doslovnou čáru před rozpočet mnohým z nás. Státní fond životního prostředí také proto spustil v lednu letošního roku nový dotační program s názvem Nová zelená úsporám Light. Víte, na co je dotace přesně určena? Jak o ni zažádat a jak ji co nejefektivněji využít? Otestujte si své znalosti.


Faktor, na který se často na realitním trhu zapomíná
DumFinanci | 01:00:31
Pokles cen nemovitostí je způsoben především měnovou politikou ČNB. Avšak to není jediný faktor, který ovlivňuje ceny nemovitostí. Majitelé nemovitostí a realitní kanceláře se nás snaží přesvědčit, že jakmile skončí přísná měnová politika, ceny nemovitostí začnou znovu stoupat. Tyto předpovědi jsou ale spíše odhady a závisí, na kterou strany barikády se na realitním trhu stavíme.


Poradna: Mám dvě děti, kdy mohu do předčasného důchodu
DumFinanci | 01:00:31
Šárka: Kdy mohu odejít do předčasného důchodu, když jsem se narodila 10. 5. 1964 a mám dvě děti. Opracovala jsem 42 let.


Poradna: Péče o blízkou osobu a odchod do důchodu
DumFinanci | 01:00:31
Sofie: V roce 2024 mi bude 61 let, starám se o maminku a uvažuji o předčasném důchodu. Údajně se lidem pečující o blízkou osobu nekrátí předčasný důchod. Je to pravda?


Ukrajinci podnikají protiútoky a prorazili u Bachmutu a Soledaru, píší ruští blogeři
Hospodářské noviny | 01:00:36
Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek večer popřelo zprávy, že ukrajinské jednotky na více místech prolomily frontovou linii, a ujistilo, že situaci má pod kontrolou. O možném zahájení dlouho očekávané ukrajinské protiofenzivy informovali ruští...


V Letech u Písku si lidé připomenou oběti romského tábora
ceskenoviny.cz | 00:30:00
Lety (u Písku) - V místě někdejšího koncentračního tábora pro Romy v Letech u Písku se dnes v poledne uskuteční tradiční pietní shromáždění k uctění památky romských obětí...


Počasí bude mít zásadní vliv, říká k opravám Barrandovského mostu šéf TSK
idnes.cz | 02:00:07
Odpověď na základní zahrádkářskou otázku Jaké bude počasí, teď mimořádně zajímá šéfa pražské Technické správy komunikací Jozefa Sinčáka. Počasí bude mít totiž zásadní vliv na zahájení druhé etapy ostře sledované opravy Barrandovského mostu a dopravu v Praze.


Zrušení dotací by malé obce nejen poškodilo, přišly by o šanci, říká Olšáková
idnes.cz | 02:00:07
Případné zrušení národních dotací by nejen malé obce poškodilo, přišly by o příležitost investovat v řádech milionů, říká šéfka Sdružení místních samospráv České republiky Eliška Olšáková. Ve výsledku by to mohlo přispět k dalšímu vylidňování venkova.


Radši jsem rodila v Česku než doma v Šanghaji aneb proč Číňanů stále ubývá
idnes.cz | 02:00:07
Rozhodování, zda rodit v Šanghaji nebo v Plzni, bylo jednoduché. V čínských velkoměstech je lékařská péče hlavně velký byznys. Nejenže se za všechno platí, ale často vás uvrtají do nepotřebných zákroků. Spousta dětí umírá právě kvůli nedostatku financí rodičů.


Nad britskými firemními večírky se smráká. Ve hře je omezení alkoholu
idnes.cz | 02:00:08
Na britské firmy se v současnosti vyvíjí stále větší tlak, aby na svých večírcích omezily konzumaci alkoholu. Až třetina dotázaných manažerů se totiž v minulosti setkala s tím, že nadměrné pití alkoholických nápojů s sebou přináší řadu problémů včetně nevhodného obtěžování.


Útok slzným plynem vyburcoval Turky. Žena v červeném však symbolem být nechtěla
idnes.cz | 02:00:08
Bezbrannou ženu v červených šatech oslepí dávka slzného plynu. Díky pohotovému fotografovi se to dozví celý svět a ze záchrany Gezi parku v Istanbulu jsou brzy masivní protivládní demonstrace. Pokud bychom měli najít moment, kdy se turecká demokracie vydala tam, kde je dnes, byl by to 28. květen 2013. Příběh symbolu protestů, Ženy v červeném, přinášíme v seriálu Slavné fotografie.


Eurovizi vyhrála Švédka Loreen, již podruhé. Vesna je desátá
Novinky.cz | 01:01:42
Vítězkou 67. ročníku písničkové soutěže Eurovision Song Contest se v noci na neděli stala v britské Liverpool Areně švédská zpěvačka Loreen s písní Tattoo. Tuto soutěž vyhrála již podruhé. Poprvé to bylo v roce 2012 se skladbou Euphoria. Česká skupina Vesna skončila s písničkou My Sister's Crown na desátém místě.


BEZR: Eurovize 2023. I bez politického vystoupení Zelenského jen tradiční přehlídka laciného kýče
lidovky.cz | 01:05:00
V sobotu večer proběhlo v Liverpoolu finále soutěže Eurovision Song Contest 2023 (zkráceně Eurovize či Eurosong), které podruhé ve své kariéře opanovala švédská zpevačka Loreen.


Nad britskými firemními večírky se smráká. Ve hře je omezení alkoholu
lidovky.cz | 00:06:42
Na britské firmy se v současnosti vyvíjí stále větší tlak, aby na svých večírcích omezily konzumaci alkoholu. Až třetina dotázaných manažerů se totiž v minulosti setkala s tím, že nadměrné pití alkoholických nápojů s sebou přináší řadu problémů včetně nevhodného obtěžování.


eternalBusker
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall    


Americká kachna byla plovoucím zázrakem a pomohla vyhrát válku
technet.cz | 02:00:49
Jedním z problémů obojživelných operací je doprava materiálu na předmostí do doby, než je možné vykládat zásoby z lodí přímo na pláže nebo než se podaří obsadit vhodný přístav. Americká armáda byla pro tento případ vybavena obojživelnými automobily DUKW, přezdívanými „Duck“ – kachna.


Eurovizi vyhrála Švédka Loreen, již podruhé. Vesna je desátá
Novinky-kultura | 01:01:42
Vítězkou 67. ročníku písničkové soutěže Eurovision Song Contest se v noci na neděli stala v britské Liverpool Areně švédská zpěvačka Loreen s písní Tattoo. Tuto soutěž vyhrála již podruhé. Poprvé to bylo v roce 2012 se skladbou Euphoria. Česká skupina Vesna skončila s písničkou My Sister's Crown na desátém místě.


Ekonom Dušek: Česko je v zajetí daňových pastí. A za vysokým deficitem stojí dřívější rozhodnutí ANO a ODS
lidovky.cz | 05:00:00
Ekonom a člen vládní NERV Libor Dušek získal doktorát v Mekce liberální ekonomie, slavné University of Chicago. Přesto naši současnost tepe spíše za příliš nízké majetkové daně a přílišné zvýhodňování některých skupin. Rostoucí deficity a setrvalá neochota omezit zájmové skupiny podle něj až příliš připomíná Řecko deset let před kolapsem.


Pábiti a zamlčovati. Fialova vláda předvedla dosud nevídanou míru arogance a sebestřednosti
lidovky.cz | 05:00:00
Věcný popis i komentáře k vládnímu balíčku najdete na rozličných místech novin. Chlívek na to půjde z druhé strany. Podívá se na umělecký dojem z čtvrtečního představení. A ten byl vpravdě neuvěřitelný.


OVĚŘOVNA: V Karlových Varech se americká základna nechystá. Šířené fotografie jsou ze cvičení
Český rozhlas | 05:00:00
Už i v řetězových e-mailech se šíří fotografie amerických vojáků na karlovarském letišti. Některé jdou ještě dál a spekulují rovnou o přípravě americké základny – a to na základě podpisu obranné dohody s USA. Šířené fotografie jsou ale ve skutečnosti z dubnového vojenského cvičení. A armáda žádnou novou základnu na karlovarském letišti nechystá, jak potvrdilo ministerstvo obrany i mluvčí armády Ivo Zelinka.


Je libo špagety s vlastní chrupavkou? Influencerka se přiznala ke kanibalismu
Denik.cz | 05:30:00
Na internetu se v poslední době stala virální zvrácená diskuse na téma konzumace lidského masa a jeho chuti. Debatu započala španělská hvězda sociálních médií Paula Gonu, která se svým fanouškům přiznala, že během romantické večeře se svým přítelem snědla vlastní kolenní chrupavku.


Zapomenutý nálet. Letecký útok na Škodovku z roku 1943 zůstal ve stínu ostatních
Denik.cz | 05:00:00
Před 80 lety, v noci na 14. května 1943, vzlétlo k náletu na Škodovy závody v Plzni z Británie celkem 168 bombardovacích letadel. Šlo o jeden z největších náletů na československé území, který však zůstal vlivem vícero faktorů trochu pozapomenut. Pozornost si však zaslouží. Jako první totiž Škodovku skutečně významněji zasáhl.


Kdo nakoupí uhlí už teď na jaře, výrazně ušetří. Klesají i ceny palivového dřeva
Denik.cz | 04:00:00
Uplynulý rok způsobil nebývalé otřesy na trhu s palivy. Důvodem byly rostoucí ceny energií způsobené zejména ruskou válkou na Ukrajině. Faktury s vyúčtováním za nedávno skončenou zimu vystrašily nemálo svých adresátů. Mnoho lidí ve snaze ušetřit změnilo způsob vytápění svých domů. Odborníci se sice vždy neshodnou na tom, jaký zdroj vytápění bude nejvýhodnější, vjednom ale mají jasno všichni. Stejně jako dosud se vyplatí na nic nečekat a zakoupit si otop na příští zimu již teď na jaře.


ZNÁMKY Sparty: Sörensen (skoro) bez chyby, Zelený roste. Mejdr kazil
iSport.cz | 04:55:00
Titul je na dosah, stačí zvládnout dva zápasy a Sparta zvedne vytoužený mistrovský pohár. Klíčovou výhru v derby se Slavií (3:2) řídil především téměř bezchybný Asger Sörensen, skvělé jarní výkony vygradoval i Jaroslav Zelený. O Ladislavu Krejčím, který opět zvládl penaltu v nastavení, nemluvě… Komu se naopak příliš nedařilo? Projděte si výkony sparťanů, jak je oznámkoval deník Sport (10 nejlepší, 1 nejhorší). Awer Mabil a Tomáš Wiesner nebyli hodnoceni, neodehráli dostatečný počet minut.


Stoch i Horňák mají jasno: Titul pro Spartu. Faul Ogbua? To byl zkrat
iSport.cz | 04:45:00
Titulové derby zná vítěze. Sparta předčila sešívaného rivala 3:2 a tři kola před koncem soutěže má luxusní pětibodový náskok. Rozhodla „tajná zbraň“ Sparty posledních týdnů. Po evidentním faulu Igoha Ogbua na Awera Mabila ve vápně domácí zahrávali penaltu. Kapitán Ladislav Krejčí si věděl rady a vystřelil výhru. Je jasno o titulu? Ve Studiu iSport.cz se vyjádřili experti Michal Horňák a Miroslav Stoch.


ZNÁMKY Slavie: Schranz je „pro vše", Ogbu udělal hloupost. Smolař Jurečka
iSport.cz | 04:40:00
První prohra v derby, ale fatální. Slavia sobotní šlágr ve skupině o titul nezvládla, Sparta ji skolila penaltou v nastaveném čase a naděje na ligové zlato jsou zřejmě definitivně pryč. Temný stín padl na výkon Igoha Ogbua, který hloupým skluzem ve vápně poslal k zemi Awera Mabila. V tradičním známkování deníku Sport si vysloužil čtyřku. A jak si vedli další svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského? 1 je nejhorší, 10 nejlepší. Hodnocení sparťanů si projděte ZDE.


Stát Izrael vznikl v květnu 1948. Hned na začátku své existence byl blízko zániku po útoku arabských zemí
Reflex | 06:00:00
Devětadvacátého listopadu 1947 přijalo Valné shromáždění OSN rezoluci doporučující rozdělení Palestiny na dva celky, z nichž jeden o rozloze 14 000 km2 měl připadnout židovskému a druhý, mající 11 000 km2, arabskému obyvatelstvu Palestiny. Pro tento většinový návrh hlasovalo 33 států včetně Československa, jež bylo navíc spolu s deseti dalšími zeměmi členem Zvláštní komise Spojených národů pro Palestinu (UNSCOP), a SSSR. Proti hlasovalo 13 států, z toho šest arabských, a deset států, mezi nimi Británie, se hlasování zdrželo.


Drahé „byty“ v letadlech jsou zlatý důl, věří aerolinky a investují miliardy dolarů
E15-ekonomika | 06:30:00
O zhruba dvě stě miliard dolarů (4,4 bilionu korun) přišly letecké společnosti v důsledku pandemie covid-19. Masivní ztráty si proto nyní - v době rychle se obnovující poptávky - hodlají alespoň částečně vykompenzovat. Potenciální zlatý důl vidí především v prémiovém segmentu cestujících. Největší hráči proto investují miliardy dolarů do úprav letadel, kde část sedadel v prvních třídách nahradí luxusní apartmá. Přestože ceny letenek v nejvyšších třídách více než desetinásobně převyšují ceny za nejnižší economy class, zájemce si spolehlivě nachází.


Sídlo pražské kavárny? To je jen nálepka Letné. Pražská čtvrť je paralelení, avšak pestrý svět
E15-ekonomika | 05:30:00
Letná je velkoměsto ve skořápce. Maloměsto uprostřed velkoměsta. Můžete si vybrat, jakému prostředí dáte přednost, nebo plynule prolínat mezi letenskými vrstvami. Na Letné se prostě žije dobře. Průvodce po Praze 7 pro e15 magazín sepsal Pavel Vondráček, autor podcastu Maxim a bývalý šéfredaktor časopisu Maxim.


Česko má za sebou tajnou realitní krizi. Milionové slevy vtáhly investory, ceny už rostou
E15-ekonomika | 05:00:00
Česko má zřejmě za sebou realitní "krizi," a to aniž by si toho takřka kdokoli všiml. Ceny sice v některých neutěšených případech dokázaly propadnout i o nižší desítky procent, trh ale zařadil vyšší rychlost a zdá se, že (nejen) laciné zboží začalo zajímat investory. Alespoň tak signalizuje měsíc lásky, během něhož celá řada českých regionů hlásí nárůst cen bytů. V Praze například na obou pólech cenového spektra, kupce zajímá kvalitní zboží na prestižních adresách, stejně jako pražská periferie, kde se dá po slevách v uplynulém roce nakoupit až překvapivě levně. 


Drahé „byty“ v letadlech jsou zlatý důl, věří aerolinky a investují miliardy dolarů
E15-politika | 06:30:00
O zhruba dvě stě miliard dolarů (4,4 bilionu korun) přišly letecké společnosti v důsledku pandemie covid-19. Masivní ztráty si proto nyní - v době rychle se obnovující poptávky - hodlají alespoň částečně vykompenzovat. Potenciální zlatý důl vidí především v prémiovém segmentu cestujících. Největší hráči proto investují miliardy dolarů do úprav letadel, kde část sedadel v prvních třídách nahradí luxusní apartmá. Přestože ceny letenek v nejvyšších třídách více než desetinásobně převyšují ceny za nejnižší economy class, zájemce si spolehlivě nachází.


Sídlo pražské kavárny? To je jen nálepka Letné. Pražská čtvrť je paralelení, avšak pestrý svět
E15-politika | 05:30:00
Letná je velkoměsto ve skořápce. Maloměsto uprostřed velkoměsta. Můžete si vybrat, jakému prostředí dáte přednost, nebo plynule prolínat mezi letenskými vrstvami. Na Letné se prostě žije dobře. Průvodce po Praze 7 pro e15 magazín sepsal Pavel Vondráček, autor podcastu Maxim a bývalý šéfredaktor časopisu Maxim.


Česko má za sebou tajnou realitní krizi. Milionové slevy vtáhly investory, ceny už rostou
E15-politika | 05:00:00
Česko má zřejmě za sebou realitní "krizi," a to aniž by si toho takřka kdokoli všiml. Ceny sice v některých neutěšených případech dokázaly propadnout i o nižší desítky procent, trh ale zařadil vyšší rychlost a zdá se, že (nejen) laciné zboží začalo zajímat investory. Alespoň tak signalizuje měsíc lásky, během něhož celá řada českých regionů hlásí nárůst cen bytů. V Praze například na obou pólech cenového spektra, kupce zajímá kvalitní zboží na prestižních adresách, stejně jako pražská periferie, kde se dá po slevách v uplynulém roce nakoupit až překvapivě levně. 


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby. Vítězství Erdogana je nejisté
idnes.cz | 07:32:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Československo patřilo před sto lety k průkopníkům rozhlasového vysílání
idnes.cz | 07:16:00
První pokusy s rozhlasovým vysíláním se na obou stranách Atlantiku objevily už před první světovou válkou. Průkopníci se objevili v Británii, Nizozemsku nebo USA, nezaostávalo ale ani nově vzniklé Československo. Pravidelné rozhlasové vysílání zde začalo 18. května 1923, zhruba půl roku po britské BBC.


Zase Erdogan, nebo Kiliçdaroglu? Turci volí prezidenta i parlament
idnes.cz | 07:00:00
Úderem sedmé hodiny SELČ v Turecku začaly parlamentní a prezidentské volby. V těch se po měsících kampaně ukáže, zda má stávající hlava státu Recep Tayyip Erdogan dostatečnou podporu na to, aby pokračoval ve funkci. Proti němu stojí šéf kemalistické Republikánské lidové strany (CHP) Kemal Kiliçdaroglu. Volební místnosti se uzavřou v 16 hodin SELČ a začne sčítání.


Na západě Burkiny Faso zabili ve čtvrtek ozbrojenci 33 lidí
idnes.cz | 06:57:00
S odvoláním na místní úřady o masakru dnes informovala agentura AFP, podle níž za útokem nejspíš stáli islamisté. Západoafrický stát s 22 miliony obyvatel je terčem podobných násilností opakovaně. Burkinou Faso zmítá násilí spojené s al-Káidou a Islámským státem již několik let.


Lodní kapitán měl upálit přítelkyni Simonu (†25): Po letech ho konečně dopadli!
blesk | 07:40:00
K brutální vraždě došlo ve středu 26. listopadu 2014. Pětadvacetiletou Simonu našli upálenou v bytě v Bratislavě. Podle policistů ji zavraždil její přítel a bývalý lodní kapitán, Nizozemec Gerrit Jan K. Ten byl sice zatčen, kvůli pochybení soudce se ale dostal na svobodu a uprchl. Na Slovensku byl odsouzen v nepřítomnosti k 22 letům vězení. Nyní byl znovu dopaden a proti rozsudku se odvolal.


Seznamte se, tahle kočka je nová Miss Czech republic
blesk | 06:56:00
Novou Miss Czech Republic 2023 je Justýna Zedníková, která bude reprezentovat na nejstarší grandslamové soutěži krásy Miss World. Justýnu korunovala Taťána Kuchařová, vítězka Miss World 2006 a naše loňská královna Krystyna Pyszková, Miss Czech Republic 2022.


Hrozí bouřky, sluníčko se příliš neukáže. Čekají nás přeháňky, sledujte radar Blesku
blesk | 06:50:00
Ačkoliv teploty budou příští týden stoupat až k 19 °C, převládat bude zatažená obloha s deštěm, ojediněle se objeví i bouřky. Mírně vyjasňovat by se mělo až příští víkend, kdy by mohlo být až 20 stupňů.


Třaskavé finále Eurovize: Jak dopadla česká dívčí skupina Vesna?
blesk | 06:11:00
V anglickém Liverpoolu se včera konal 67. ročník písňové soutěže Eurovize. Finále se zúčastnila i česká dívčí skupina Vesna, která postoupila z úterního semifinálového večera. A ani ve finále si nevedla špatně!


Ministr spravedlnosti Blažek exkluzivně v Blesku: O nových vztazích s Pavlovým Hradem
blesk | 05:00:00
V pořadí již pátým hostem exkluzivního pořadu Blesku Hráči byl rovnou ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Ten promluvil o budoucnosti české justice, novém trestním řádu či redefinici znásilnění. Poprvé ale také poodhalil, jak vypadalo jeho nedávné jednání s novým prezidentem Petrem Pavlem. Dohodli se prý, že agenda milostí, kterou kdysi Miloš Zeman „hodil“ na ministerstvo spravedlnosti, se vrátí na Hrad.


Rusové straší jadernými zbraněmi: Jak jsou připravené různé země? Bunkrů je celá řada
blesk | 05:00:00
Menší, přesnější a výkonnější – takové jsou současné jaderné zbraně. Oproti těm svrženým na Hirošimu a Nagasaki se vyvinuly do lehčí formy, ale s větším dosahem a ničivější silou. Rusko má k dispozici zbraně 50krát silnější, než byly ty svržené na Japonsko. A opakovaně jimi hrozí. Naposledy vyzýval prezidenta Vladimira Putina k jejich užití propagandista a moderátor Solovjov, o právu použít jaderné zbraně opakovaně mluví i expremiér Medveděv. Rusko má také víc prostředků, jak jaderný útok provést, ať už ze země, ze vzduchu, nebo z moře. Stále však panuje obecná víra, že takhle daleko Putin a spol. zajít zkrátka nemohou. Přesto... Jak jsou připravené některé země na případné jaderné ohrožení?


Podcast: Kde se inspirovala pikantní scéna Základního instinktu? Režisér to sám zažil!
blesk | 05:00:00
Do kin vstupuje remastrovaná verze Základního instintu z roku 1992. Thrilerový snímek, v němž to mezi Michaelem Douglesem a Sharon Stone pořádně eroticky jiskří, je známý zejména kvůli jediné scéně. Sharone Stone ve výslechové místnosti šestici policistům a taky milionům diváků ukáže, že pod bílými šaty nenosí žádné kalhostky. Jak scéna vznikla se dozvíte v Kulovém Blesku.  


Loni trhal třešně a spadl ze stromu: Jiří dnes objíždí republiku na tříkolce pro invalidy
blesk | 05:00:00
Celoživotního sportovce a milovníka hor Jiřího Vozdu (61) ze Šumperku by určitě loni ani ve snu nenapadlo, že kvůli těm nejsladším třešním na vrcholku stromu, bude sedět letos v elektrické tříkolce pro invalidy a zkoušet v ní objet republiku.


Guláš v nákupním košíku! Vládní balíček mate prodejce i zákazníky kvůli DPH na potraviny a nápoje
blesk | 05:00:00
S velkou pompou oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (59, ODS) zjednodušení daně z přidané hodnoty (DPH). Jenže, jak je českým zvykem, vypadá to spíše na pořádný guláš. Komplikace totiž nastanou u jednotlivých potravin, kdy se zopakuje pivní scénář s více sazbami.


Romové se zlobí kvůli propuštění žhářů z Vítkova: Hanba českých soudů!
blesk | 05:00:00
Před 14 lety, v noci z 18. na 19. dubna 2009, došlo k brutálnímu rasově motivovanému útoku na dům ve Vítkově, v němž žila romská rodina. Agresoři hodili na dům tři zápalné láhve a odjeli. Nejrozsáhlejší zranění utrpěla tehdy téměř  dvouletá Natálka, měla popáleniny na 80 procentech těla. Soud ve čtvrtek propustil na svobodu dva ze čtyř útočníků, odseděli si pouze dvě třetiny trestu. Rozhodnutí soudu vyvolalo pobouřené a zděšené reakce, nejen mezi Romy.


Pyšný Bohuš Matuš (49): Chlubí se krásnou, už dvacetiletou manželkou!
blesk | 05:00:00
Zpěvák Bohuš Matuš (49) je už dva roky „v chomoutu“. Slavný starý mládenec neodolal půvabům mladičké Lucie, která nyní oslavila krásné kulatiny – je jí už rovných dvacet let. To, že si vybral dobře, dokázal nejnovější fotkou své lásky na sociální síti...


Dovolené Čechů čeká tvrdá proměna. V zimě bez sněhu, v létě mimo města?
blesk | 05:00:00
Plánování dovolených v Evropě bude čím dál složitější. Kvůli extrémnímu počasí se nemůžeme spolehnout na nic, co bylo dříve zvykem. Z hor v zimě mizí sníh, vedra útočí již během brzkého jara, anebo intenzivně prší… jak klimatické změny promění naše dovolené?


Fialova ODS slibovala nezvyšovat daně, ale… Proč přišel „krvavý kompromis“ a byl slib porušen?
blesk | 05:00:00
„Krvavý kompromis,“ komentoval na ideové konferenci ODS výslednou podobu úsporného vládního balíčku místopředseda Sněmovny a ekonomický expert strany Jan Skopeček (ODS). Premiér Petr Fiala (ODS), který opakovaně sliboval, že se daně nebudou zvyšovat, mluvil o tom, že se podařilo domluvit maximum možného, i když to někdy přijme se „skřípěním zubů“. Od některých členů ODS se ozývalo, že oni by na daně skutečně nesahali. Sám Skopeček se pro Blesk Zprávy rozpovídal o tom, že sáhnout do daní není zkrátka podle jeho gusta.


Žluté Česko: Takhle řepka opět dobyla českou krajinu! Září dodaleka a tahá za nos
blesk | 05:00:00
Žlutá je barva naše. To neříkali jen Vontové v knihách Jaroslava Foglara. Česko patří mezi evropské lídry v pěstování řepky. A letos opět zežloutlo


Dvojčata Vladimíra Dlouhého Jan a Jiří: Tátu jsme poznali až díky fotkám a videím
blesk | 05:00:00
Nejen vzhled, ale i herecké schopnosti zdědili dvojčata Jan a Jiří Dlouzí (16) po svém slavném tátovi Vladimíru Dlouhému († 52). Ten bohužel zemřel, když byli ještě malí kluci, skutečně ho tak poznali až z vyprávění, fotek a jeho filmů. Teď sami excelují v seriálu Ulice, kde se z nich vyklubou darebáci.


Unesou jí dvě dcerky. Tuhle hrůzu si maminka tří dětí, legendární Jindřiška z Pelíšků, neumí představit
super | 05:56:52
Líbezná Jindřiška z kultovních Pelíšků, dcera rodičů v podání Jiřího Kodeta a Emílie Vášáryové jakoby se ani nezměnila. I když film je z roku 1999 a tehdy bylo Kristýně Novákové pouhých šestnáct. Od té doby se herečce narodily tři děti.


Slavní naháči z komedie Do naha! jsou zpět. Po 25 letech se striptéři vrátí na obrazovky téměř v původní sestavě
super | 05:56:49
Tak to bude opravdu velký comeback. Britská komedie Do naha! oslavila čtvrtstoletí a teď se diváci mohou těšit na její pokračování ve formě seriálu. Z hlavních hrdinů se neobjeví snad pouze jediný.


Nebyla jen Boženkou ze Sněženek a machrů. Kráska s kočičíma očima okouzlila jako sexy stopařka, ve světě z ní byli paf
super | 05:56:39
S pohlednou tváří, dlouhými blond vlasy a postavou modelky se původně objevila v několika reklamách. Valentina Thielová, rozená Strachovová, která by letos v březnu oslavila devadesátiny, patřila od poloviny 50. let k oblíbeným a často obsazovaným herečkám. V současnosti je zmiňována především v souvislosti se svým ztvárněním profesorky Boženky ze Sněženek a machrů (1982). Zrovna ta ale podle mínění filmových odborníků k jejím profilovým rolím nepatří.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby. Dvacetiletá vláda Erdogana může skončit
Novinky-kultura | 07:49:04
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Ekonom: Změny důchodů jsou opravdu nutné
Novinky-kultura | 07:04:29
Ekonom think-tanku IDEA při Cerge-EI a poradce ministerstva práce Filip Pertold v rozhovoru pro Právo zdůvodnil, proč jsou podle něho změny u důchodů nutné. Zamýšlí se i nad tím, jak by to mohlo být s valorizacemi penzí.


Ozbrojenci zabili na tržišti v Burkina Fasu 33 osob
Novinky-kultura | 06:53:20
Na západě Burkina Fasa zabili ve čtvrtek ozbrojenci 33 lidí. S odvoláním na místní úřady o tom v neděli informovala agentura AFP, podle níž za útokem nejspíš stáli islamisté. Západoafrický stát s 22 miliony obyvatel je terčem podobných násilností opakovaně.


Spisovatelka Lena Valenová: Denně věnuji půl hodiny knize a kapučínu
Novinky-kultura | 06:39:00
Roky bydlí v New Yorku. Splnila si tím jeden z životních snů. K těm dalším patří psát knihy, což se jí také daří. Podle jedné nyní vznikl film, který jde do českých kin. „Jmenuje se Cool Girl!“ prozrazuje spisovatelka Lena Valenová, autorka, která svou tvorbou cílí na mladé lidi v rámci literatury označované Young Adult.


Za volantem Fordu Ranger Wildtrak: Terénní dělník
Novinky-kultura | 06:06:00
Krátké seznámení s Fordem Ranger Wildtrak odhalilo, že díky technickým vylepšením lépe než dřív zvládá jízdu po asfaltu i mimo něj, stejně jako pracovní úkoly, které by po něm mohl majitel chtít. A nabízí i vznětový šestiválec.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby. Dvacetiletá vláda Erdogana může skončit
Novinky.cz | 07:49:04
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Ekonom: Změny důchodů jsou opravdu nutné
Novinky.cz | 07:04:29
Ekonom think-tanku IDEA při Cerge-EI a poradce ministerstva práce Filip Pertold v rozhovoru pro Právo zdůvodnil, proč jsou podle něho změny u důchodů nutné. Zamýšlí se i nad tím, jak by to mohlo být s valorizacemi penzí.


Ozbrojenci zabili na tržišti v Burkina Fasu 33 osob
Novinky.cz | 06:53:20
Na západě Burkina Fasa zabili ve čtvrtek ozbrojenci 33 lidí. S odvoláním na místní úřady o tom v neděli informovala agentura AFP, podle níž za útokem nejspíš stáli islamisté. Západoafrický stát s 22 miliony obyvatel je terčem podobných násilností opakovaně.


Spisovatelka Lena Valenová: Denně věnuji půl hodiny knize a kapučínu
Novinky.cz | 06:39:00
Roky bydlí v New Yorku. Splnila si tím jeden z životních snů. K těm dalším patří psát knihy, což se jí také daří. Podle jedné nyní vznikl film, který jde do českých kin. „Jmenuje se Cool Girl!“ prozrazuje spisovatelka Lena Valenová, autorka, která svou tvorbou cílí na mladé lidi v rámci literatury označované Young Adult.


Za volantem Fordu Ranger Wildtrak: Terénní dělník
Novinky.cz | 06:06:00
Krátké seznámení s Fordem Ranger Wildtrak odhalilo, že díky technickým vylepšením lépe než dřív zvládá jízdu po asfaltu i mimo něj, stejně jako pracovní úkoly, které by po něm mohl majitel chtít. A nabízí i vznětový šestiválec.


Z Kladna až na starostu Chicaga. Čermáka zabil atentátník, který mířil na prezidenta
aktuálně.cz | 07:41:40
Antonín Čermák byl prvním starostou USA, který se nenarodil v zemi. Zemřel při pokusu o atentát na amerického prezidenta.


Filmové výlety po Sicílii. Tady se natáčel hit HBO o boháčích i mafiánský Kmotr
aktuálně.cz | 07:37:16
Prohlédněte si místa, kde se před padesáti lety natáčel oscarový Kmotr nebo nyní nový oblíbený seriál Bílý lotos.


Zločinci z Wagnerovy skupiny běsní po návratu z fronty. Zůstávají za nimi mrtví
aktuálně.cz | 07:15:28
Šéf Wagnerovy skupiny slíbil, že bývalým odsouzeným žoldákům, kteří si na Ukrajině odsloužili kontrakty, pomůže, pokud se dostanou do problémů.


Všude samý Erdogan, je to už nuda, říkají lidé v Istanbulu. U voleb chtějí změnu
aktuálně.cz | 07:14:30
"Myslím, že to bude těsné, ale opozice nakonec vyhraje," říká muž na ulicích Istanbulu, který navštívila reportérka Aktuálně.cz.


Raiffeisenbank zůstává Rusku. Vadí mi to, říká hlavní ekonomka banky Horská
aktuálně.cz | 07:00:00
Pokud bych o tom mohla rozhodovat, hlasovala bych o vystoupení z ruského trhu hned na počátku konfliktu, uvádí ekonomka Helena Horská.


Vzor střední třídy slaví 50 let. Passat zachránil Volkswagen a naučil ho myslet jinak
aktuálně.cz | 06:07:08
Passat nepřinesl nic nového, důležité vlastnosti podává s německou důkladností. Na svět by však nepřišel bez svéhlavých inženýrů od Audi.


Eurovize přepisovala historii. Podruhé vyhrála zpěvačka Loreen, Vesna desátá
Denik.cz | 07:08:00
Vítězkou mezinárodní písňové soutěže Eurovize se podruhé stala švédská zpěvačka Loreen. Uspěla s písní Tattoo. Na druhém místě skončil finský zpěvák Käärijä, třetí Izraelka Noa Kirelová. Česká dívčí skupina Vesna obsadila ve finále desáté místo, což je pro ČR zatím druhé nejlepší umístění. Loni zvítězila ukrajinská skupina Kalush Orchestra. Kvůli válce na Ukrajině se ale letošní finále místo této východoevropské země uskutečnilo v Británii.


OBRAZEM: Stovky kusů techniky, přelety letadel. Takové byly Slavnosti svobody
Denik.cz | 06:00:00
Do května roku 1945 se při tradičních Slavnostech svobody opět po roce vrátila Plzeň.


Studovali v ní i prezidenti. Pražská škola v Londýnské oslavila 130. výročí
Denik.cz | 05:45:00
Jedna z nejznámějších pražských škol, ZŠ v Londýnské ulici na Vinohradech, oslavila v sobotu velkolepou slavností sto třicet let své existence. Škola, která je známá svými moderními vzdělávacími metodami a podporou inkluzivního vzdělávání, má na prvním a druhém stupni kolem šesti set žáků. Od letošního roku má i speciální ukrajinskou třídu, ale školáci tu jsou mnoha různých národností - od Vietnamu, Spojených států přes Rusko až třeba po Řecko či Turecko. 


Navrátil sestřelil Plzeň po jedenácti letech. Výhru si hodně užíváme, radoval se záložník Sigmy
sport.cz | 07:34:08
Jako jediný ze současného týmu fotbalové Olomouce byl u dvou posledních výher nad Plzní. Zkušený záložník Jan Navrátil byl před jedenácti lety součástí mužstva kouče Petra Uličného, které porazilo Viktorii 4:0. Stejně jako tehdy ve Štruncových sadech se střelecky prosadil i v sobotu. Pečetil vítězství Hanáků 3:1 v Doosan Aréně, díky němuž jsou ve hře o čtvrtou příčku, která jistí účast v předkolech Konferenční ligy.


Naděje na titul mizí. Jediný lék jsou tři výhry, tvrdí Trpišovský. Cítí, že Slavia potřebuje zlepšit souboje
sport.cz | 06:59:46
Titul je po porážce 2:3 na Spartě pro fotbalovou Slavií utopií, na rivala z Letné ztrácí tři kola před koncem nadstavby pět bodů. „Cítím velké zklamání a naštvání. Bodový rozdíl je velký. Nic samozřejmě nevzdáváme, ale umíme počítat,“ povzdechl si kapitán sešívaných Tomáš Holeš.


Seattle srovnal sérii s Dallasem, rozhodne se v sedmém zápase
sport.cz | 06:12:07
Hokejisté Seattlu dokázali v sobotním zápase play off NHL porazit na domácí půdě Dallas Stars 6:3. Srovnali tak sérii na 3:3 a rozhodovat se bude v sedmém zápase na půdě Dallasu. Za Hvězdy si připsal jednu asistenci český forvard Radek Faksa.


Stále neporažen! Šampion potvrdil nadvládu a ztrestal váhového hříšníka
sport.cz | 06:21:08
Stále neporažen. Elitní český postojář Václav Sivák dokázal na turnaji RFA 10 v Havířově uhájit pás šampiona K-1 v kategorii do 66 kilogramů. Rakušan s dagestánskými kořeny Ruslan Tokharov, který během pátečního vážení přeskočil limit o dva kilogramy a do zápasu vstupoval bez možnosti dosáhnout na titul, nakonec ve čtvrtém kole nerozdýchal koleno na břicho a sudí odmával konec. Pro Siváka se jednalo o třiadvacáté vítězství v kariéře.


FOTBAL ONLINE: Ďolíček zažije bitvu o čtvrtou příčku, také u dna je rušno
sport.cz | 06:15:03
Sparta se výhrou v sobotním derby se Slavií výrazně přiblížila vysněnému cíli. Na řadě teď jsou také další. Fotbalová Fortuna liga nabízí čtyři nedělní utkání 2. kola nadstavby. Ve skupině o titul Bohemians od 18:00 hostí Slovácko. Ve skupině o záchranu se od 15:00 hrají zápasy Jablonec - Ostrava, Brno - Pardubice a Teplice - Zlín. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Zemětřesení u českého soupeře. Kazachstán překvapil čistkou, hráč si ji pochvaluje
iHNed_sport | 07:19:33
Poprvé od roku 2006 hraje Kazachstán na mistrovství světa v hokeji bez naturalizovaných cizinců.


Crucial T700 - M.2 SSD s rychlostí až 12,4 GB/s
notebook.cz | 07:00:00
Společnost ASBIS, distributor pevných disků a pamětí Crucial, představuje novou generaci NVMe SSD disků Crucial T700. Nový disk nabízí dosud nejvyšší rychlost, která díky použití nejmodernějšího rozhraní PCIe Express 5.0 ×4 a 232vrstvé 3D NAND technologii, činí až 12,4 GB/s. Crucial T700 se tak řadí k aktuálně nejrychlejším SSD diskům na trhu.


Do USA jsme se s rodinou odstěhovali kvůli šikaně, vzpomíná Dejdar
revue.idnes.cz | 09:00:00
Z televizních obrazovek ho nejspíš znáte jako vysmátého a vtipkujícího chlapíka. Jenže herec Martin Dejdar (58) zažil i chvíle, kdy mu do smíchu rozhodně nebylo. V novém podcastu iDNES.cz NAD LEDEM promluvil nejen o milovaném hokeji, ale i o šikaně, kterou zažíval jeho syn v české škole.


Muž v Ostravě přecházel koleje ve stanici, střet s vlakem nepřežil
idnes.cz | 09:31:00
Čtyřicetiletý muž z Karvinska zemřel v sobotu večer v železniční stanici Polanka nad Odrou v Ostravě. Muž podle všeho ve stanici přecházel koleje, když ho srazil projíždějící vlak.


Podkrkonoší přidá kilometry cyklostezek. Nová stezka již roste u Kuksu
idnes.cz | 09:21:00
Kilometry stezek pro cyklisty přibudou letos a v příštím roce v Podkrkonoší. Dvůr Králové nad Labem už buduje dlouho očekávaný úsek Labské stezky ze Stanovic do Žirče, Mladé Buky staví cyklostezku v Hertvíkovicích. Obě obce připravují další pokračování tras, ta ze Dvora povede až k přehradě Les Království.


Žádná nemoc bílých vláken neexistuje, říkají veterináři i odborníci
idnes.cz | 09:18:00
Nemocná kuřata, která se prodávají prakticky v každém obchodu. Tak zněl verdikt aktivistického hnutí Obrana zvířat (Obraz). Podle veterinářů jde ale o nepochopení toho, jak funguje svalovina u obratlovců.


Zelenskyj přijel do Berlína, chce mluvit o zbraních i Evropské unii
idnes.cz | 09:13:21
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci přijel do Berlína. V Německu se ráno setkal s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem, poté zamíří za kancléřem Olafem Scholzem. V neděli také převezme prestižní Cenu Karla Velikého. V Berlíně, který Ukrajině poskytuje k obraně před ruskou invazí zbraně, od počátku války Zelenskyj nebyl.


Ruské síly v noci ostřelovaly Ternopil, zasáhly sklady i civilní objekty
idnes.cz | 08:58:03
Dva lidé utrpěli zranění při nočním ruském ostřelování západoukrajinského města Ternopil. Ruské síly na město zaútočily hned dvakrát. Letecký poplach byl v noci na neděli vyhlášen opět nad velkou částí Ukrajiny. Exploze byly slyšet i v Chersonské a Sumské oblasti.


Zelenskyj v Německu: Sejde se s prezidentem i kancléřem Scholzem, převezme Cenu Karla Velikého
blesk | 08:05:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je dnes na návštěvě Německa, kde se podle dříve uniklých informací setká s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem a kancléřem Olafem Scholzem. Poté převezme prestižní Cenu Karla Velikého.


Příšovická panelárna půjde k zemi, na jejím místě vyroste logistický areál
idnes.cz | 08:21:00
Areál bývalé panelárny v Příšovicích má nového majitele. Je jím developerská firma Logicor, která plánuje budovy zbourat a na jejich místě vystavět logistický areál. Celá přestavba by měla být hotová v prvním čtvrtletí příštího roku.


Touhu odejít z Dejvického divadla jsem si dlouho vyčítala, říká Khek Kubařová
idnes.cz | 07:00:00
Asi to paradoxně rozjel pořad StarDance, popisuje Veronika Khek Kubařová svůj náhlý nástup do muzikálového žánru. A od taneční soutěže mne láká pohybové divadlo, naznačila k dalším plánům herečka, která po osmi letech končí angažmá v Dejvickém divadle.


Poslední práce před porodem: Misska Čerešňáková se v 9. měsíci pochlubila bříškem a prozradila, kolik kilo má nahoře
super | 09:52:38
Modelka


Mix češtiny i ukrajinštiny vynesl Česku druhé nejlepší umístění na Eurovizi v historii. Soutěž vyhrála už podruhé Švédka
super | 08:34:01
Česká dívčí skupina Vesna skončila ve finále 67. ročníku písňové soutěže Eurovize na krásném desátém místě. V Eurovizi je to náš druhý nejlepší výsledek. Česko dosud nejlépe skončilo šesté, před pěti lety uspěl zpěvák Mikolas Josef.


Lexus chystá nové SUV se třemi řadami sedadel. Model TX by mohl vypadat takto
Auto.cz | 09:44:00
Lexus v blízké budoucnosti představí nové SUV, které ponese označení TX. Podívejte se, jak by mohlo vypadat.


Zelenskyj přiletěl do Německa. V zámeckém sídle ho přivítal prezident Steinmeier
iHned.cz | 10:00:17
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier v neděli ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setká také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v...


Hyundai nabízí faceliftovaný model i20. Sází na sportovní a barevný design
Autoweb | 08:38:33
Inovovaný Hyundai i20 nabídne mild-hybridní ústrojí a nespočet barevných kombinací.


Egyptské Údolí králů: Příběhy o kráse, smrti i zločinu
Novinky-kultura | 09:50:00
Údolí králů je nejslavnějším hřbitovem světa. Několik set let tu kněží v utajení pohřbívali egyptské faraony a další významné osobnosti. Organizované skupiny zlodějů tu zároveň hroby vykrádaly. Dnes sem jezdí tisíce turistů, kteří obdivují vše, co z někdejší nádhery zbylo. Dokládá to pozoruhodnou vyspělost říší, kterým faraoni vládli více než 3500 let.


Ukrajinští finalisté Eurovize nastupovali na pódium jen pár chvil poté, co na jejich domovské město dopadly ruské rakety
Novinky-kultura | 09:18:38
Když ukrajinské hudební uskupení Tvorchi vystupovalo v sobotu večer na Eurovision Song Contest v britském Liverpoolu se skladbou Heart of steel (Srdce z oceli), opěvující vojáky bojující v Mariupolu v ocelárnách Azovstal proti okupantům, Rusové už podnikli první ze dvou raketových útoků na jejich domovské město Ternopil.


V Ostravě-Polance zabil vlak muže, který přecházel koleje
Novinky-kultura | 09:05:54
Čtyřicetiletého muže z Karvinska srazil v sobotu večer na ostravské železniční stanici Polanka nad Odrou vlak. Muž, který patrně přecházel přes koleje a před vlakem nestihl uskočit, nehodu nepřežil.


Sára Affašová: Tatínek žije na střídačku tady i v Sýrii. Docela mě mrzí, že neumím arabsky
Novinky-kultura | 08:32:00
„Žádost o ruku už proběhla,“ říká osmadvacetiletá herečka se syrskými kořeny Sára Affašová. „Po svatbě plánujeme Sýrii navštívit,“ dodává. Jak a kde se seznámila se svým budoucím manželem Martinem Donutilem? Jaké bylo seznámení se slavným tchánem? A proč se nestala molekulární bioložkou?


Hry, které vyjdou draho. Viry pustí do mobilu lidé sami
Novinky-kultura | 08:21:00
Mobilní gaming se těší stále větší popularitě. Nebavíme se přitom pouze o bezplatných hříčkách, ale také o placených titulech. Vědomi jsou si toho však i kyberzločinci, kteří stále častěji šíří po síti falešné verze mobilních her. Ty představují pro uživatele velké riziko, obsahují totiž viry.


Tommy Lee z Mötley Crüe konečně prodal dům, ve kterém prý straší duch
Novinky-kultura | 08:14:00
Sedm let se marně snažil prodat svůj dům v kalifornském městě Calabasas americký hudebník Tommy Lee z rockové skupiny Mötley Crüe. Pestrobarevné sídlo si našel kupce teprve až nedávno, a to ještě musel muzikant hodně slevit na ceně. Nakonec dostal o 49 milionů korun méně, než za kolik nemovitost před 16 lety koupil. Na vině může být historka o duchovi.


V Eurovizi vyhrála podruhé Loreen, Vesna skončila desátá
Musicserver | 08:41:56
Britští bookmakeři se v tom hlavním nemýlili - letošní Eurovision Song Contest opravdu vyhrála Loreen. Švédská zpěvačka se tak stala první umělkyní, která eurovizní trůn dobyla ...


Po vytěsnění minoritních akcionářů O2 si následně PPF z firmy loni vytáhla přes 27 miliard korun
Kurzy.cz | 09:05:14
Zveřejněná výroční zpráva domácí telekomunikační společnosti O2 za loňský rok poodkryla nejen značně pozitivní běžné hospodaření firmy, ale celou řadu výrazných kroků skupiny PPF, která firmu po vytěsnění minoritních akcionářů plně ovládla.


Egyptské Údolí králů: Příběhy o kráse, smrti i zločinu
Novinky.cz | 09:50:00
Údolí králů je nejslavnějším hřbitovem světa. Několik set let tu kněží v utajení pohřbívali egyptské faraony a další významné osobnosti. Organizované skupiny zlodějů tu zároveň hroby vykrádaly. Dnes sem jezdí tisíce turistů, kteří obdivují vše, co z někdejší nádhery zbylo. Dokládá to pozoruhodnou vyspělost říší, kterým faraoni vládli více než 3500 let.


Ukrajinští finalisté Eurovize nastupovali na pódium jen pár chvil poté, co na jejich domovské město dopadly ruské rakety
Novinky.cz | 09:18:38
Když ukrajinské hudební uskupení Tvorchi vystupovalo v sobotu večer na Eurovision Song Contest v britském Liverpoolu se skladbou Heart of steel (Srdce z oceli), opěvující vojáky bojující v Mariupolu v ocelárnách Azovstal proti okupantům, Rusové už podnikli první ze dvou raketových útoků na jejich domovské město Ternopil.


V Ostravě-Polance zabil vlak muže, který přecházel koleje
Novinky.cz | 09:05:54
Čtyřicetiletého muže z Karvinska srazil v sobotu večer na ostravské železniční stanici Polanka nad Odrou vlak. Muž, který patrně přecházel přes koleje a před vlakem nestihl uskočit, nehodu nepřežil.


Sára Affašová: Tatínek žije na střídačku tady i v Sýrii. Docela mě mrzí, že neumím arabsky
Novinky.cz | 08:32:00
„Žádost o ruku už proběhla,“ říká osmadvacetiletá herečka se syrskými kořeny Sára Affašová. „Po svatbě plánujeme Sýrii navštívit,“ dodává. Jak a kde se seznámila se svým budoucím manželem Martinem Donutilem? Jaké bylo seznámení se slavným tchánem? A proč se nestala molekulární bioložkou?


Hry, které vyjdou draho. Viry pustí do mobilu lidé sami
Novinky.cz | 08:21:00
Mobilní gaming se těší stále větší popularitě. Nebavíme se přitom pouze o bezplatných hříčkách, ale také o placených titulech. Vědomi jsou si toho však i kyberzločinci, kteří stále častěji šíří po síti falešné verze mobilních her. Ty představují pro uživatele velké riziko, obsahují totiž viry.


Tommy Lee z Mötley Crüe konečně prodal dům, ve kterém prý straší duch
Novinky.cz | 08:14:00
Sedm let se marně snažil prodat svůj dům v kalifornském městě Calabasas americký hudebník Tommy Lee z rockové skupiny Mötley Crüe. Pestrobarevné sídlo si našel kupce teprve až nedávno, a to ještě musel muzikant hodně slevit na ceně. Nakonec dostal o 49 milionů korun méně, než za kolik nemovitost před 16 lety koupil. Na vině může být historka o duchovi.


Zase Erdogan, nebo Kiliçdaroglu? Turci volí prezidenta i parlament
lidovky.cz | 09:43:00
Úderem sedmé hodiny SELČ v Turecku začaly parlamentní a prezidentské volby. V těch se po měsících kampaně ukáže, zda má stávající hlava státu Recep Tayyip Erdogan dostatečnou podporu na to, aby pokračoval ve funkci. Proti němu stojí šéf kemalistické Republikánské lidové strany (CHP) Kemal Kiliçdaroglu. Volební místnosti se uzavřou v 16 hodin SELČ a začne sčítání.


Ruské síly v noci ostřelovaly Ternopil, zasáhly sklady i civilní objekty
lidovky.cz | 09:30:51
Dva lidé utrpěli zranění při nočním ruském ostřelování západoukrajinského města Ternopil. Ruské síly na město zaútočily hned dvakrát. Letecký poplach byl v noci na neděli vyhlášen opět nad velkou částí Ukrajiny. Exploze byly slyšet i v Chersonské a Sumské oblasti.


Zelenskyj přijel do Berlína, chce mluvit o zbraních i Evropské unii
lidovky.cz | 09:13:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci přijel do Berlína. V Německu se ráno setkal s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem, poté zamíří za kancléřem Olafem Scholzem. V neděli také převezme prestižní Cenu Karla Velikého. V Berlíně, který Ukrajině poskytuje k obraně před ruskou invazí zbraně, od počátku války Zelenskyj nebyl.


Expert: Pořádat vlastní přijímačky je pro školy složité, hodnocení je subjektivní
aktuálně.cz | 08:15:29
Třídění dětí na základě pohovorů a motivace ke studiu je nejednotné a subjektivní, řekl předseda Unie školských asociací ČR - CZESHA Jiří Zajíček.


Před dvaceti lety 40 tisíc korun, teď až dva miliony. Ve Víru postavili dětské hřiště, tentokrát za dotace
Český rozhlas | 09:54:00
Před dvaceti lety postavili ve Víru první hřiště s dětskými prolézačkami za 40 tisíc korun, o deset let později to už bylo za desetinásobek. Teď, po další dekádě, mají nové skoro za dva miliony korun – a sami se už do stavby nepouští.


Květinářství očekávají třetí nesilnější prodeje v roce, slaví se Den matek
Denik.cz | 09:25:00
Květinářství očekávají třetí nejsilnější prodeje v roce, slaví se Den matek. Zájem bude především o růže, lilie nebo tulipány. Za květiny jsou Češi v tento den ochotni utratit více než 1000 korun. Vyplývá to z informací květinářství, které oslovila ČTK. Se zvýšeným provozem počítají také rozvážkové služby. Kromě květin podle nich zákazníci poptávají i drobné dárky.


Zelenskyj přiletěl do Německa. V zámeckém sídle ho přivítal prezident Steinmeier
Hospodářské noviny | 10:00:58
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier v neděli ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setká také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v...


Giro 2023: etapy a trasa 106. ročníku. Kdo jsou favorité a co Češi?
iSport.cz | 09:15:00
V minulém roce bylo Giro d'Italia z českého pohledu nejúspěšnějším podnikem z trojice Grand Tours. Jan Hirt tam totiž vyhrál nejtěžší etapu celého ročníku přes zlověstné Mortirolo. To sice v letošním itineráři není, zato si organizátoři nachystali celou řadu jiných perliček a brutalit. Třeba časovku s celkovým převýšením přes tisíc metrů. I tentokrát je na startu Hirt, i když už v jiném týmu. Jaké další Čechy můžeme vidět a kdo jsou hlavní favorité?


Kníže dopřál Rytmusovi v ringu tvrdou školu. Ten ale odolával až do konce
iSport.cz | 09:15:00
Je proslulý svou tvrdostí. A to dokázal i ve svém vůbec prvním boxerském zápase. Pětačtyřicetiletý nestor mezi MMA bojovníky Petr Kníže předvedl v ringové bitvě s rapperem Patrikem Vrbovským, alias Rytmusem, že se geny skutečného válečníka promítnou v jakémkoliv bojovém sportu. Sotva hlavní zápas na Fight Night Challenge 4 začal, legendární „Monster“ rozjel mezi šestnácti provazy takový tlak, že udával tempo po celou dobu duelu. A byl to pořádný kvapík. Slavný muzikant však dokázal odolávat tvrdosti profesionálního bijce plná tři kola. 


AlphaTauri doma v Imole nasadí novou podlahu. Čekáme velký posun vpřed, zní z týmu
f1sport.auto.cz | 09:22:00
Italský tým AlphaTauri letos zatím vybojoval pouhé dva body a zůstává za očekáváním. Stáj nicméně věří, že po nasazení nové podlahy by se rychlost jejího vozu měla zlepšit.


Prekérní situace. Parťáky ohrožoval nožem, teď s nimi hraje o body
sport.cz | 09:55:26
Citlivý zápas čeká druholigový Varnsdorf. Do Šluknovského výběžku míří ambiciózní Táborsko, kde od jara působí Bojan Dordič. Horkokrevný Srb ještě na podzim za Varnsdorf hrál, jenže na konci října se dostal do konfliktu s jeho realizačním týmem a dostal padáka.


HOKEJ ONLINE: Po favoritovi outsider. Američané hrají s Maďarskem
sport.cz | 09:54:27
Probíhá Mistrovství světa v ledním hokeji. Finské Tampere uvidí dopoledne utkání mezi Spojenými státy a Maďarskem. Zápas začíná v 11:20 a vysílá ČT Sport Plus. Online reportáž nabízí web Sport.cz.


Proti Kazachstánu změní Češi sestavu, zraněný Chlapík netrénuje
sport.cz | 09:52:37
Hokejová reprezentace do nedělního večerního zápasu proti Kazachstánu (19.20) nastoupí se změnami v sestavě. Do hry se dostanou Daniel Voženílek i Martin Kaut, které vedení týmu v sobotu dopsalo na soupisku, na tribuně tentokrát zůstane Ondřej Beránek a rovněž zraněný Filip Chlapík. Ten ani neabsolvoval dopolední rozbruslení. „Je v péči lékařů,“ řekl o něm asistent trenéra Libor Zábranský.


HOKEJ ONLINE: Švýcarsko začalo MS kanonádou, přijde i proti Norsku gólová smršť?
sport.cz | 09:42:10
Hokejisté Norska nastoupí v neděli na mistrovství světave skupině B proti rozjetému favoritovi ze Švýcarska. Zápas, který začíná v 15:20, můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz a po skončení duelu zde najdete také sestřih ze zápasu.


Pro Plzeň je vedoucí gól martýrium. Na jaře tak ztratila už pátý zápas!
sport.cz | 09:38:35
Když dala první gól v uplynulé mistrovské sezoně, bylo jisté, že dokráčejí k výhře. Zvítězila dokonce i ve spoustě zápasů, ve kterých prohrávala. Na jaře ale jede fotbalová Plzeň podle úplně jiných not. Hned v sedmi případech, kdy vedla, utkání nevyhrála (5 proher, 2 remízy). Naposledy v sobotu doma s Olomoucí (1:3).


Poláci nezlomili prokletí. Do Prahy přijedou dva lídři
sport.cz | 09:35:30
Švéd Fredrik Lindgren vyhrál ve Varšavě plochodrážní Grand Prix Polska a po dvou závodech mistrovství světa se dělí o vedení s obhájcem titulu Bartoszem Zmarzlikem. Hvězdný polský jezdec po předchozím triumfu v Chorvatsku obsadil v domácím klání třetí místo, poté co ve fotofiniši podlehl australskému soupeři Jacku Holderovi. Poláci na domácí dráze postavené na Národním stadionu vždy jen pro závody GP stále nezlomili prokletí, ještě nikdy na ní netriumfovali. Další závod je na programu za tři týdny v Praze na Markétě.


HOKEJ ONLINE: Švédsko chce dosáhnout na druhé vítězství, naposledy mu stačil jeden gól
sport.cz | 09:27:08
Hokejisté Švédska nastoupí v neděli ve druhém duelu na mistrovství světa v Tampere proti Rakousku. Utkání skupiny A začíná v 19:20 a vy jej můžete v podrobné online reportáži sledovat na Sport.cz, kde najdete po skončení duelu také sestřih ze zápasu.


Půltucet od Bayernu na odhodlání Schalke nic nezměnil. Na záchranu máme, zní od spoluhráčů Alexe Krále
sport.cz | 09:15:53
Během jara vstali z mrtvých, po dvou výhrách v řadě fotbalisté Schalke po dlouhých měsících opustili sestupové příčky. V sobotu na půdě Bayernu ale narazili do zdi, v duelu německé ligy dostali šestigólový nářez (6:0). Tým z Gelsenkirchenu, za který odehrál celý zápas reprezentační záložník Alex Král, je dvě kola před koncem na barážové pozici. Naopak Bayern udělal krok k titulu.


HOKEJ ONLINE: Češi narazí na MS na Kazachstán, Černoch by měl hrát
sport.cz | 09:12:15
Čeští hokejisté po vítězném startu proti Slovensku (3:2) nastoupí v neděli na mistrovství světa v Rize od 19:20 proti Kazachstánu. Hrát by měl i útočník Jiří Černoch, jenž i po faulu obránce Mislava Rosandiče dokončil úvodní zápas. Nejistý je stav ůtočníka Filipa Chlapíka, který po zákroku Patrika Kocha ramenem do hlavy nakonec odstoupil ze hry a zůstává v péči lékaře. Zápas vysílá ČT sport, v podrobné online reportáži ho můžete sledovat na Sport.cz, kde po konci najdete také sestřih zápasu. Od 18:30 můžete sledovat pořad PŘÍKLEP EXTRA na Sport.cz, kde duel hodnotí experti Ondřej Pavelec a Martin Kézr.


HOKEJ ONLINE: Kanada se pokusí o další body proti Slovinsku
sport.cz | 09:06:55
Pokračuje hokejové Mistrovství světa v ledním hokeji. Ve lotyšské Riga Aréně je na programu další utkání skupiny B, ve kterém změří síly Kanada a Slovinsko. Utkání začíná v 11:20 a vysílá ho živě ČT Sport Plus. Online reportáž nabízí web Sport.cz.


Liberec miluje, ten mu po zázraku ukončil sezonu. Přejel nás, přiznal Zápotočný
sport.cz | 08:32:56
S Libercem na den přesně před 17 lety slavil jako jeho kapitán mistrovský titul, teď se k Nise Tomáš Zápotočný vrátil poprvé jako trenér Českých Budějovic. A Slovan jeho současné mužstvo v odvetě semifinále skupiny o umístění rozebral 4:0 (první zápas 2:3) a na jeho úkor postoupil do finále prostředí skupiny.


Haraslínovy přímé kopy trumfem v derby. Po Mandousovi nachytal i Koláře
sport.cz | 08:20:46
Popírá rčení, že nelze dvakrát vstoupit do e řeky. Dvakrát si v derby na přibližně stejném místě postavil míč - a dvakrát ho z přímého kopu poslal do sítě. Jeho trefy dělí více jak půldruhého roku, nebyly však ledajaké. V 10. ligovém kole minulé sezony zajistil Lukáš Haraslín fotbalistům Sparty výhru nad Slavií 1:0, první od března 2016 a 14 soutěžních derby bez výhry. V sobotu pak precizní standardkou položil základ k vítězství 3:2, kterým tým v rudých dresech rozrazil bránu k vysněnému mistrovskému titulu po devíti letech dokořán.


MS V HOKEJI: Nároďak čeká Kazachstán. Kanada i Spojené státy hrajou proti outsiderům
sport.cz | 08:17:00
Pokračuje Mistrovství světa v ledním hokeji v lotyšské Rize a finském Tampere. Ve třech hracích časech se v neděli odehraje hned šestice zápasů. Mezi nimi je i utkání české reprezentace proti Kazachstánu. Všechny zápasy vysílá živě ČT Sport. Online reportáž u všech utkání nabízí web Sport.cz, u zápasu českého týmu je k dispozici i audiokomentář.


Zpátky do minulosti. Video ukazuje, jak Frank Lampard zachránil Cristiana Ronalda od červené karty
FotbalPortal | 09:24:33
Objevil se videozáznam, na kterém bývalý kapitán Chelsea Frank Lampard zachraňuje Cristiana Ronalda před vyloučením během jeho prvního působení v Manchesteru United.


Bývalý spolubydlící Erlinga Haalanda prozradil, jakou má útočník zálibu v televizi a jaké to je s ním bydlet
FotbalPortal | 08:55:49
Bývalý spolubydlící Erlinga Haalanda prozradil, jakou má útočník zálibu v televizi, a umožnil tak fanouškům nahlédnout do podivného světa hvězdy Manchesteru City. Zatímco Haalandovu existenci na hřišti je snadné kvantifikovat - je to stroj na góly. O jeho životě mimo kamery se toho ví méně.


Glosujeme volby v Turecku online: Skončí po dvaceti letech éra Recepa Erdogana?
Reflex | 10:00:00
Turecko je v evropském i světovém kontextu důležitá země. Má silný vliv na Blízký východ i oblast Černého moře a také druhou největší armádu v NATO. Již dvacet let v Turecku vládne kontroverzní prezident Recep Erdogan, který tuto zemi zásadním způsobem proměnil. Nyní je možné, že bude v čele země nahrazen, čímž by se turecká politika proměnila jak doma, tak i navenek. 


Skalní stěna La Esfinge: Po žule vzhůru na peruánskou Sfingu
Reflex | 08:00:00
Sedíme na skalní římse metr krát metr a namačkaní jako sardinky se opíráme o stěnu, která se tyčí 400 metrů nad námi. Stejnou hloubku máme pod sebou. Vítr kvílí a nebe křižují blesky. Děsíme se, co si na nás Sfinga ještě vymyslí.


Vítězkou soutěže Eurovize se už podruhé stala švédská zpěvačka Loreen
Tiscali-zprávy | 09:16:33
Vítězkou mezinárodní písňové soutěže Eurovize se už podruhé stala švédská zpěvačka Loreen. Uspěla s písní Tattoo. Na druhém místě skončil finský zpěvák Käärijä, třetí Izraelka Noa Kirelová. Česká dívčí skupina Vesna obsadila ve finále desáté místo, což je pro ČR zatím druhé nejlepší umístění. Loni zvítězila ukrajinská skupina Kalush Orchestra. Kvůli válce na Ukrajině se ale letošní finále místo této východoevropské země uskutečnilo v Británii.


Někteří Češi začali na špinavé oblečení patlat máslo. Zjistili, že to funguje dokonale
AAzdraví.cz | 10:08:12
Máte-li skvrny na oblečení, může vám s jejich vyčištěním pomoci i máslo. Nelze ho však využít na všechny látky. Před odstraňováním skvrny je vždy nutné vzít…


Zelenskyj navštívil Berlín, setkal se s kancléřem i prezidentem
Tyden-zahraniční | 10:30:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


ANO v prohlášení stínové vlády odmítá růst daní, chce diskusi o návratu EET
ceskenoviny.cz | 09:42:00
Praha - Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové...


Při čelní srážce dvou aut na Náchodsku se zranilo pět lidí
idnes.cz | 11:48:00
Při čelním střetu dvou aut poblíž České Skalice na Náchodsku se zranilo pět lidí, z toho čtyři ženy. Záchranná služba na místo vyslala pět posádek včetně vrtulníku. Silnice je v místě srážky uzavřená.


Vyšší DPH u nápojů mířila hlavně na ty slazené, říká Stanjura
idnes.cz | 11:35:00
Při vyjednávání o vyšší DPH pro nápoje chtěly některé koaliční strany zatížit hlavně slazené nezdravé nápoje, řekl v televizi Prima ministr financí Zbyněk Stanjura. Protože nakonec převážil zájem mít sazby jednoduché, zamíří do standardní 21procentní sazby všechny nápoje.


Nepálský Šerpa vyrovnal rekord výstupů na Everest. Byl tam šestadvacetkrát
idnes.cz | 11:20:00
Nepálský Šerpa Pasang Dava v neděli vystoupil po šestadvacáté na nejvyšší horu světa Mount Everest. Vyrovnal tak rekord svého krajana Kamiho Rity. I on je ale nyní rovněž na cestě na vrchol Everestu, takže by mohl rekord brzy překonat. Pouze pokud bude jeho expedice úspěšná.


Jak správně stát a hýbat se? Děti i rodiče to naučí nová knížka ze Zlína
idnes.cz | 11:11:00
Nová kniha s názvem Nezapomeň na nohy ukáže lidem cviky, správnou péči, výhody chození na boso i vhodné druhy obuvi. Edukační publikaci připravili na zlínské Univerzitě Tomáše Bati a sloužit má dětem, ale i jejich rodičům a učitelům.


Na Znojemsku zemřel mladý řidič po nárazu do stromu, jel moc rychle
idnes.cz | 10:09:00
Dvaadvacetiletý řidič zemřel v neděli brzy ráno při nehodě u obce Šumná na Znojemsku. Zřejmě kvůli vysoké rychlosti nezvládl v zatáčce řízení a narazil s autem do stromu.


GLOSA: Evropská píseň roku? Spíš Tvoje tvář má neznámý hlas i obličej
idnes.cz | 10:00:00
Eurovision Song Contest 2023 má za sebou finále 67. ročníku prý největší hudební soutěže světa. Jak kde. Ani první, ani druhé semifinále se v Česku nedostalo mezi osm nejsledovanějších pořadů večera a nelze se tomu divit.


Dominika Myslivcová ve velkém stylu odhalila pohlaví očekávaného dítěte
blesk | 11:43:00
V únoru letošního roku odhalila profesionální celebrita a influencerka Dominika Myslivcová (28) světu krásnou novinku, že je v jiném stavu. Nyní se prostřednitvím sociálních sítí podělila s fanoušky o další krásný detail svého těhotenství - zda čeká holčičku nebo chlapečka.


Jaroslav (65) se odstřihl od elektřiny: Po roce si lebedí, funguje z vlastních zdrojů
blesk | 11:37:00
Je vůbec možné v současné době fungovat bez připojení k elektrické síti a nevzdat se přitom moderních vymožeností? Jaroslav Hofmann (65) z Tachovska dokazuje, že ano! Dodávku elektřiny si vyřešil po svém a je spokojený. Vyžaduje to podle něj ale propočty a plánování.


Politici děkují na Den matek: „Maminka vás vždycky podrží,“ pobavil hejtman
blesk | 11:13:00
Den matek je tu, svým maminkám děkují na sociálních sítích i politici napříč politickým spektrem. Pobavil Jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), foto s maminkou přidal třeba i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).


Dekolt Simony Krainové zboural celou Miss: Cože, téhle kočce je padesát?
blesk | 10:51:00
Téhle kočce že je padesát?! Těžko se tomu věří! Modelka Simona Krainová na Miss Czech Republic 2023 opět dokázala, že se pyšní jednou z nejvíce sexy postav v naší zemi a může si dovolit přijít na takovou akci ve více než odvážném outfitu, který odhalil málem celé její poprsí...


Pražští hasiči se nevyspali: Hořel „obytňák“ a bouchaly propan-butanové lahve
blesk | 10:38:00
Půlnoční Prahou houkaly sirény hasičských vozů. Požárníci zasahovali u hořícího obytného auta v ulici Kostelecká. „Obytňák“ lehnul popelem, další dvě auta byla poškozena a ohořel také živý plot. Odhadovaná škoda činí 3 miliony korun. Práci hasičům komplikovaly tři explodující propan-butanové lahve. 


Královské ratolesti v dospělosti: Frajer Archie a drsná Charlotte! Odhad, jak budou vypadat
blesk | 10:38:00
Královská drobotina – a to hlavně děti princů Williama (41) a Harryho (38) – fascinuje celý svět. Jak ale budou malí raubíři vypadat, až vyrostou? Podívejte se na odhady webu Cosmetify!


ANO vydalo souhrn kritiky Fialovy vlády: Šije do zvyšování daní i chyb v balíčku, chce návrat EET
blesk | 10:14:00
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


Turci volí prezidenta. Nervózní Erdogan: „Biden vydal rozkaz svrhnout mě, Rusko je náš spojenec“
blesk | 09:33:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Dny fajne rodiny: Měsíc pikniků, ochutnávek, prohlídek i slavnostní
blesk | 09:15:00
Více než stovku akcí nabídne v Ostravě čtvrtý ročník přehlídky aktivit pro rodiny Dny Fajne rodiny. Začnou při příležitosti mezinárodního dne rodiny 15. května potrvají do 18. června.


Prohlédněte si pořádně novou královnu krásy v bikinách. Justýna Zedníková s přírodními čtyřkami vás nenechá v klidu
super | 11:27:22
V noci ze soboty na neděli se stala novou královnou krásy Česka vnadná blondýnka Justýna Zedníková. Byla horkovou favoritkou čtenářů Super.cz, odnesla si také titul fanoušků Miss popularity. Nová Miss Czech Republic se pyšní přírodními čtyřkami, průzračně modrýma očima, dokonalým úsměvem a blond vlasy.


Tahle výstřední dáma s dlouhými nehty pracuje jako automechanička. V práci nosí punčocháče a minisukně
super | 10:31:38
Peyton Cicconi z Oklandu v Kalifornii patří k neotřelým dámám, které vynikají v oboru, kde moc žen nenajdete. Pětadvacetiletá žena se živí jako automechanička. A ne jen tak ledajaká! Občas si odskočí k modelingu a svou práci hravě zvládne i s se superostrými drámy, za které během posledních pěti let neváhala zaplatit více než 1,3 milionu korun.


Nepálský Šerpa Pasang Dava vyrovnal rekord v počtu výstupů na Everest
iHned.cz | 12:00:15
Nepálský Šerpa Pasang Dava v neděli vystoupil po 26. na nejvyšší horu světa Mount Everest, čímž vyrovnal rekord svého krajana Kamiho Rity. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. Kami Rita je ale nyní rovněž na cestě...


ODS na opakované lhaní o nezvyšování daní doplatí. Historie na to má jeden hezký příklad
iHned.cz | 12:00:15
Těžko oponovat vládě v tom, že se s rozpočtem něco udělat muselo. Můžeme se sice přít o to, jestli se mělo škrtat právě tam, kde se vláda rozhodla škrtat, jestli se měly zvýšit právě ty daně, které se vláda rozhodla zvýšit a jestli nejsou v balíčku...


Nová Zelda překonává očekávání, něco si vypůjčila i z Fortnite a zaslouží si lepší konzoli
iHned.cz | 12:00:15
Říct cokoliv negativního o herní sérii The Legend of Zelda hraničí s rouháním. Nintendu se podařilo vytvořit kouzelné království Hyrule s ikonickým hrdinou, krásnou princeznou a démonickým záporákem. A také se mu povedlo na stejném základě vytvořit...


Při výbuchu domu na Slovensku přišel jeden člověk o život
Novinky-kultura | 11:43:01
Dva zraněné a jeden lidský život si vyžádal sobotní mohutný výbuch plynu v obytném domě v obci Biely Kostol v okrese Trnava na Slovensku. Podle místních médií jej způsobil muž z nešťastné lásky.


Pět zraněných při nehodě dvou aut na Náchodsku
Novinky-kultura | 11:21:42
Pět zraněných si v neděli dopoledne vyžádala nehoda dvou osobních aut u České Skalice, tři z nich mají vážná zranění. „Silnice I/33 na Náchod je uzavřena,“ řekla mluvčí krajské policie Iva Kormošová. Na místo byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby.


GLOSA: Jak dal život Varům za pravdu a co na to v Cannes
Novinky-kultura | 11:15:00
Celosvětově známé hnutí žen proti sexuálnímu násilí a zneužívání Mee Too sice vzniklo už v roce 2006, kdy ho použila jedna z obětí, aktivistka Tarana Burke, ale do širokého povědomí se dostalo díky kauze mocného hollywoodského producenta Harweyho Weinsteina, který byl obviněn ze sexuálního zneužívání a násilí na desítkách žen, které zaměstnával.


ANO odmítá růst daní, chce návrat EET nebo 75procentní slevu pro studenty a seniory
Novinky-kultura | 11:13:18
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET), navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


RETRO HOKEJ: Z idyly bylo drama. Se zlatou tečkou proti Slovákům
Novinky-kultura | 10:56:00
Letošní hokejové mistrovství světa se už naplno rozběhlo v lotyšské Rize a finském Tampere. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.


Trump si dál kope svůj hrob, říká bývalý armádní vyšetřovatel
Novinky-kultura | 10:43:25
Bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa od šíření lží odradí leda vězeňská cela. Myslí si to bývalý armádní vyšetřovatel a současný právní analytik televize MSNBC Glenn Kirschner. Ten tak reagoval na Trumpovo středeční vystoupení ve veřejné debatě, kterou vysílala CNN.


Zelenskyj se v Německu setkal s prezidentem Steinmeierem i kancléřem Scholzem
Novinky-kultura | 10:26:28
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier v neděli ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem, který ho přijal s vojenskými poctami.


VIDEO: Dark Gamballe v novém klipu prosí, abychom nenaslouchali "Špatným věcem"
Musicserver | 10:26:00
Poslední album temných alternativců Dark Gamballe "Romance panenky a kladiva" sice vyšlo teprve před dvěma lety, ale mezitím si workoholik a lídr formace Desed střihl ještě druhý zářez ...


Máte vlastnosti účetní? Využijte je pomocí rekvalifikačních kurzů!
Kurzy.cz | 11:23:10
Účetnictví, jakožto dynamický a módní obor, vyžaduje porozumění finančním konceptům, schopnost analyticky přemýšlet a pozornost k detailům. Pokud chcete s účetnictvím začít nebo si rozšířit své obzory v tomto oboru dál, můžete využít rekvalifikační kurzy.


Při výbuchu domu na Slovensku přišel jeden člověk o život
Novinky.cz | 11:43:01
Dva zraněné a jeden lidský život si vyžádal sobotní mohutný výbuch plynu v obytném domě v obci Biely Kostol v okrese Trnava na Slovensku. Podle místních médií jej způsobil muž z nešťastné lásky.


Pět zraněných při nehodě dvou aut na Náchodsku
Novinky.cz | 11:21:42
Pět zraněných si v neděli dopoledne vyžádala nehoda dvou osobních aut u České Skalice, tři z nich mají vážná zranění. „Silnice I/33 na Náchod je uzavřena,“ řekla mluvčí krajské policie Iva Kormošová. Na místo byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby.


GLOSA: Jak dal život Varům za pravdu a co na to v Cannes
Novinky.cz | 11:15:00
Celosvětově známé hnutí žen proti sexuálnímu násilí a zneužívání Mee Too sice vzniklo už v roce 2006, kdy ho použila jedna z obětí, aktivistka Tarana Burke, ale do širokého povědomí se dostalo díky kauze mocného hollywoodského producenta Harweyho Weinsteina, který byl obviněn ze sexuálního zneužívání a násilí na desítkách žen, které zaměstnával.


ANO odmítá růst daní, chce návrat EET nebo 75procentní slevu pro studenty a seniory
Novinky.cz | 11:13:18
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET), navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


RETRO HOKEJ: Z idyly bylo drama. Se zlatou tečkou proti Slovákům
Novinky.cz | 10:56:00
Letošní hokejové mistrovství světa se už naplno rozběhlo v lotyšské Rize a finském Tampere. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.


Trump si dál kope svůj hrob, říká bývalý armádní vyšetřovatel
Novinky.cz | 10:43:25
Bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa od šíření lží odradí leda vězeňská cela. Myslí si to bývalý armádní vyšetřovatel a současný právní analytik televize MSNBC Glenn Kirschner. Ten tak reagoval na Trumpovo středeční vystoupení ve veřejné debatě, kterou vysílala CNN.


Zelenskyj se v Německu setkal s prezidentem Steinmeierem i kancléřem Scholzem
Novinky.cz | 10:26:28
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier v neděli ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem, který ho přijal s vojenskými poctami.


Nejznámějším dílem sochaře Willibalda Russe je patrně unikátní rozhledna
lidovky.cz | 10:48:36
Téměř zapomenutý sochař Willibald Russ je autorem unikátních kamen i krásenské rozhledny. Letos v červenci uplyne už 135 let ode dne, kdy se ve starobylém, kdysi královském horním městě Krásně, narodil.


Žádná nemoc bílých vláken neexistuje, říkají veterináři i odborníci
lidovky.cz | 10:35:51
Nemocná kuřata, která se prodávají prakticky v každém obchodu. Tak zněl verdikt aktivistického hnutí Obrana zvířat (Obraz). Podle veterinářů jde ale o nepochopení toho, jak funguje svalovina u obratlovců.


Za válečné zločiny stanuli byznysmeni před soudem. Jejich impéria vydělávají doteď
aktuálně.cz | 11:39:16
Němečtí průmyslníci a bankéři v poválečném období setřásli nacistickou minulost i odsuzující rozsudky a vyhoupli se mezi nejbohatší Evropany.


České děti mluví hůř a hůř, rodiče volí odklad. Změnit to mají školní logopedové
Denik.cz | 11:00:00
Patlají, koktají, a celkově mají problém mluvit. Řeč je o dětech, které čeká školní docházka. Když měly pedagogicko-psychologické poradny jmenovat nejčastější důvody, pro něž vydaly doporučení o odkladu docházky, ve více než osmdesáti procentech zmiňovaly celkovou nezralost dítěte a ve více jak padesáti procentech právě logopedické vady a poruchy řeči.


KVIZ: Eurovize v toku času. Co (ne)víte o historii slavné pěvecké soutěže?
Denik.cz | 11:00:00
Je známý další vítěz televizní Eurovize – o víkendu vyhrála švédská zpěvačka Loreen, která soutěž ovládla už podruhé. Česka kapela Vesna skončila na desátém místě. A jaká je vlastně česká stopa v této populární soutěži? Víte, že se jí v roce 1968 účastnil Karel Gott, který ovšem tehdy nezastupoval Československo? A že místo Lenky Filipové, která nedostala povolení vycestovat, soutěžila v roce 1988 dnes světově známá Celine Dionová? Vyzkoušejte si kvíz Deníku.


Stovky čechů nevědí, že žijí s HIV
Tyden-domácí | 11:30:00
V ČR žije podle odhadů asi 620 lidí, kteří nevědí o své nákaze virem HIV, kolem 350 z nich jsou cizinci. Diagnózu se dozvědí průměrně asi tři roky od nákazy. Vyplývá to z návrhu Národního plánu řešení problematiky HIV/AIDS v ČR na období 2023 až 2027, který má ČTK k dispozici. Jedním z jeho cílů je vědět o 95 procentech nakažených, současný odhad je 83 procent. Návrh plánu by měla ve středu projednat vláda.


Hnutí ANO kritizuje růst daní, mluví o návratu EET
Tyden-domácí | 09:30:00
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


Nepálský Šerpa Pasang Dava vyrovnal rekord v počtu výstupů na Everest
Hospodářské noviny | 12:00:57
Nepálský Šerpa Pasang Dava v neděli vystoupil po 26. na nejvyšší horu světa Mount Everest, čímž vyrovnal rekord svého krajana Kamiho Rity. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. Kami Rita je ale nyní rovněž na cestě...


ODS na opakované lhaní o nezvyšování daní doplatí. Historie na to má jeden hezký příklad
Hospodářské noviny | 12:00:57
Těžko oponovat vládě v tom, že se s rozpočtem něco udělat muselo. Můžeme se sice přít o to, jestli se mělo škrtat právě tam, kde se vláda rozhodla škrtat, jestli se měly zvýšit právě ty daně, které se vláda rozhodla zvýšit a jestli nejsou v balíčku...


Nová Zelda překonává očekávání, něco si vypůjčila i z Fortnite a zaslouží si lepší konzoli
Hospodářské noviny | 12:00:58
Říct cokoliv negativního o herní sérii The Legend of Zelda hraničí s rouháním. Nintendu se podařilo vytvořit kouzelné království Hyrule s ikonickým hrdinou, krásnou princeznou a démonickým záporákem. A také se mu povedlo na stejném základě vytvořit...


Ruská agrese na Ukrajině: Zelenskij přijel do Berlína poté, co Německo oznámilo další vojenskou pomoc ve výši 2,7 miliardy eur
Britské_listy | 10:00:00
- Ruské rakety zasáhly domovské město ukrajinských soutěžících v EuroviziTernopil, domovské město univerzitního dua elektronické hudby


Zbuzany nenastoupily v Plzni! Klub neplatí, hráči stávkují proti majiteli
iSport.cz | 11:25:00
Nedělní utkání ČFL mezi Viktorií Plzeň B a Zbuzany bylo odloženo, hosté se nedostavili k utkání. Důvod? Hráči pražského celku protestují proti situaci v klubu. Vedení jim dluží peníze a nezajišťuje potřebný servis. Pod dopisem zaslaným na FAČR je podepsáno šestnáct členů kádru.


Na Kazachy bez Chlapíka. Má nehoráznou smůlu, řekl Zábranský
iSport.cz | 11:15:00
Bez zraněného Filipa Chlapíka a náhradníka Ondřeje Beránka nastoupí český tým v 19:20 ke svému druhému zápasu. Proti Kazachstánu nastoupí Martin Kaut a Daniel Voženílek. Jiří Smejkal, který má zlomenou čelist, bude hrát s obličejovým krytem. Chlapík, který se zranil v prvním duelu proti Slovensku, na ranním rozbruslení chyběl. „Je v péči lékaře. Ten rozhodne, kdy bude moct nastoupit. Snad to bude brzy,“ řekl novinářům asistent trenéra Libor Zábranský.


MS ONLINE: Kanada a Spojené státy proti outsiderům z Evropy
iSport.cz | 11:00:00
Hokejové mistrovství světa v Tampere a Rize pokračuje třetím dnem. Víkendový program opět startuje už v 11:20, kdy jdou do akce favorité ze zámoří. Kanada v „české“ skupině B hraje proti Slovinku. USA ve skupině A čeká Maďarsko. Od 15:20 jde do akce Francie proti Dánsku a Norsko proti Švýcarsku. Večerní program kromě zápasu Česka s Kazachstánem uzavře Švédsko proti Rakousku. Všechna utkání a posléze také sestřihy z nich sledujte po celý den ONLINE.


Bucha: Nenacházím slova. Bílkův konec? K zamyšlení i pro hráče
iSport.cz | 10:10:00
Plzeňská ztráta proti Olomouci (1:3) celý domácí tým hodně bolela. Inkasované branky byly zbytečné, navíc favorit nevyužil slušné první půle, aby zápas rozhodl. Pavel Bucha (25) promarněné utkání hodnotil velmi složitě. „Měli jsme to pod kontrolou,“ mrzelo záložníka Viktorie. Stejně jako jeho parťáci se vypořádává s koncem trenéra Michala Bílka, jenž se po sezoně s mužstvem rozloučí.  


Trenér Spalletti prodloužil podle médií smlouvu v mistrovské Neapoli
sport.cz | 11:12:45
Fotbalisté Neapole budou v příští sezoně usilovat o obhajobu mistrovského titulu v italské lize nadále pod vedením trenéra Luciana Spallettiho. Čtyřiašedesátiletý kouč, jenž klubu pomohl získat první trofej po 33 letech, se podle informací italského listu Gazzetta dello Sport dohodl s majitelem Aureliem De Laurentiisem na dvouletém prodloužení smlouvy do roku 2025.


Ty Nichols z Děčína dostal trest na 3 zápasy za napadení soupeře
sport.cz | 10:53:17
Lídr děčínských basketbalistů Ty Nichols dostal od disciplinární komise NBL třízápasový trest za napadení soupeře po sobotním čtvrtém semifinále ligového play off v Pardubicích. Pro amerického rozehrávače či křídelního hráče to znamená, že do série již nezasáhne. Děčín v Pardubicích prohrál i druhý zápas a stav semifinále hraného na čtyři vítězství je nerozhodný 2:2. Vedle nepodmíněného trestu zákazu startů dostal Nichols také pokutu 25.000 korun, oznámila NBL na webu soutěže.


Zemřel vítěz 13 grandslamů v deblu
sport.cz | 10:37:29
Ve věku 79 let zemřel v pátek bývalý australský tenista Owen Davidson, vítěz třinácti grandslamových turnajů ve čtyřhře. Dvě trofeje získal v mužském deblu, ostatní v mixu, z toho osm po boku legendární Američanky Billie Jean Kingové. O jeho úmrtí informovala mezinárodní tenisová Síň slávy.


Ani v Kuvajtu mu zápasy Floridy neuniknou. Gudas chválí syna. I proti Carolině se musí tvrdě, říká
sport.cz | 10:23:28
Doma Leo Gudas schraňuje čtyři medaile z mistrovství světa i olympijský bronz, jeho syn Radko má letos možnost rozšířit rodinnou sbírku dokonce o Stanley Cup. Hokejisté Floridy po Bostonu vyřadili i další favorizovaný tým - Toronto a chystají se na Carolinu. Sedmapadesátiletý bývalý obránce by byl rád u toho, v sobotu měl ale ještě práci v Kuvajtu, kde vede tamní reprezentační tým.


Po vyřazení v play off skončil u basketbalistů Phoenixu kouč Williams
sport.cz | 10:20:29
Po vyřazení ve druhém kole play off NBA skončil u basketbalistů Phoenixu trenér Monty Williams. Klub jej v sobotu odvolal po čtyřech sezonách, z nichž nejlepší byla ta předminulá, v níž Suns nestačili až ve finále na Milwaukee.


HOKEJ ONLINE: Dánsko se poměří na MS s Francií, ve hře bude druhé vítězství
sport.cz | 10:01:32
Hokejisté Dánska nastoupí v nedělí na mistrovství světa ve skupině A proti Francii. Utkání startuje v 15:20 a vy jej v podrobné online reportáži můžete sledovat na Sport.cz. Na stejném místě také najdete po skončení duelu sestřih ze zápasu.


Disciplinárka nepotrestala Kocha za faul na Chlapíka. On takhle hraje, řekl Zábranský
iHNed_sport | 10:35:42
Do sestavy českých hokejistů v druhém utkání na mistrovství světa v Rize proti Kazachstánu se zařadí nově útočníci Martin Kaut a Daniel Voženílek.


Hokejisté Seattlu si vynutili proti Dallasu sedmý zápas
iHNed_sport | 10:07:15
Hokejisté Seattlu porazili v sobotním utkání play off NHL Dallas 6:3 a o prvním finalistovi Západní konference rozhodne až sedmý zápas.


Sparťan Krejčí po vítězném derby: Rádi bychom hráli fotbal, ale jde o titul
iHNed_sport | 07:05:00
Kapitán fotbalistů Sparty Ladislav Krejčí mladší po vítězství 3:2 v pražském derby se Slavií vyzdvihl obětavý výkon svého týmu.


Jindřich Trpišovský: Soupeř si to zasloužil, ale je to strašné zklamání
FotbalPortal | 10:11:24
Cesta k titulu je pro Slavii nyní obrovsky složitá. Prohra se Spartou znamená, že by Letešntí museli rovnou dvakrát prohrát a Sešívaní musí vše zvládnout za 3 body. Jen taková je cesta k titulu, který se včera vzdálil po penaltě Ladislava Krejčího v 97. minutě. Co na to zklamání a svůj výkon řikají trenér Jindřich Trpišovský a útočník Ivan Schranz?


Glosujeme živě akci hnutí ANO v Brně: Babiš, Schillerová a Havlíček vezou dětem Bohuše Matuše
Reflex | 13:30:00
Ne, to není vtip. Andrej Babiš, Alena Schillerová a Karel Havlíček svolali akci pro děti v Brně. A jako hlavní hudební program oznámili zpěváka Bohuše Matuše. Ten je známý tím, že má, kulantně řečeno, k dětem velmi vřelý vztah. Pro hnutí ANO se jedná o první veřejné vystoupení po debaklu, který utrpěli v prezidentských volbách. Naposledy se tu pokoušeli agitovat v lednu a byli vypíškáni. Jak to dopadne tenokrát? Obměkčí brněnská srdce skákací hrad a bizarní zpěvák? Uvidíme. Akci glosuje živě přímo z brněnského Zelného trhu Martin Bartkovský.


Satelit z cihel, nafukovací stanice a další zaniklé koncepty vesmírných stanic
Reflex | 12:00:00
Letos 14. května uběhlo přesně půl století od okamžiku, kdy Spojené státy vypustily na oběžnou dráhu svou první vesmírnou stanici. Skylab měl být prvním stupněm procesu kolonizace oběžné dráhy Země a následných vesmírných letů. Zanedlouho se ukázalo, že projekt takového rozsahu přesahuje možnosti jednotlivých států a vesmírný program se postupně překlopil do podoby mezinárodní, převážně vědecké spolupráce. Než ale optimismus opadl, vzniklo mnoho konceptů, jak orbitální stanice využít.


OBRAZEM: Sláva i vězení. Jak dopadly děti z filmů o Harrym Potterovi?
revue.idnes.cz | 12:00:00
Harry Potter se brzy dočká seriálového zpracování. Herecké obsazení bude nové, protože dětští herci z filmové verze zatím dospěli. Představitelé Harryho, Hermiony, Rona i Draca jsou stále populární. Jak ovšem dopadli představitelé dalších studentů z Bradavic?


Zelenskyj se v Berlíně setkal s německým prezidentem a následně s kancléřem
Tiscali-zprávy | 12:17:10
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


Babiš dal Moravcovi košem, Fiala hájil škrty: Generální stávky se nebojí a nátlaku neustoupí
blesk | 13:23:00
Do studia ČT k Václavu Moravcovi dorazil v neděli na debatu o vládním úsporném balíčku premiér Petr Fiala (ODS). Před kamery předstoupil bez oponenta - pozvání totiž dostal expremiér Andrej Babiš (ANO), který ale přijít odmítl a chtěl za sebe vyslat do horkého křesla Karla Havlíčka, což televize odmítla. Fiala hájil vládní kroky, opět čelil dotazům, zda porušil sliby, které dal před volbami - přeevším ten, že se nebudou zvyšovat daně. Z hrozeb generální stávkou, kterou tasily odbory, obavu nemá.


Stanjura otevřeně o úsporném balíčku: Čekal jsem, že naštveme lidi. „Škrtáte blbě,“ čelil kritice
blesk | 12:01:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v neděli v Partii na CNN Prima News dál bránil vládní úsporný balíček. Je přesvědčen, že předvolební slib o nezvyšování daní koalice SPOLU neporušila, protože i když se některé daně zvyšují, tak jiné se snížily. Stanjura ve studiu čelil opoziční kritice Radima Fialy (SPD), podle kterého vláda škrtá blbě a koalice svůj předvolební slib jasně porušila.


Šťastný konec vánočního překvapení: Zachráněná ještěrka si užívá jarní přírody
blesk | 12:00:00
Vzornou péči si měsíce užívala u zvířecích záchranářů na Plzeňsku ještěrka. Tu loni přinesla v květníku s vánočním stromkem mladá rodina z Plzně. Plaza teď ochránci vrátili do přírody. 


Zvýšení DPH na noviny může poškodit česká média, kritizuje vládní reformu Jourová
E15-ekonomika | 11:30:00
Rozhodnutí vlády více než zdvojnásobit daň z přidané hodnoty na tištěné noviny může podle eurokomisařky Věry Jourové významně poškodit česká média. Trendem v Evropské unii je podle ní spíše odstraňování daňových břemen než jejich navyšování. Jourová je autorkou nové mediální normy, která má v EU posílit svobodu médií. „Chceme zachovat pozitivní trend, který se snaží podpořit celou plejádu médií a nevhánět lidi do situace, aby četli zprávy jen na internetu,” tvrdí eurokomisařka.


Dobrý den, vnady ven. Na finále Miss Czech Republic provokovaly výstřihem nejen Krainová a Kuchařová
super | 13:20:49
Předepsaný dress code na finále Miss Czech Republic byl creative black tie, ale skoro to vypadalo, že tam bylo tučným písmem napsáno: Vnady ven! Takhle vyprsený galavečer už jsme dlouho nezažili.


Po děsivé nehodě, kterou zázrakem přežila, poprvé ve společnosti: Eva Decastelo má prášky na bolest a opět pracuje
super | 12:17:39
Sice utlumená prášky proti bolesti, ale přesto s úsměvem na tváři a s partnerem Tomášem Třeštíkem po boku vyrazila moderátorka


Prodeje aut v Německu děsí „zelené”. Uprostřed „elektrické revoluce” přišla benzinová renesance
Autoforum.cz | 07:00:00
Není země Evropské unie, která by v tuto chvíli byla do elektrifikace aut zblázněná více než Německo, i celý tamní automobilový průmysl je snad s výjimkou BMW této myšlence stále více oddán. Sami Němci ale dávají svými peněženkami najevo jiné preference. (Petr Miler)


Připraví Alfa Romeo ostrý model Tonale? Quadrifoglio vznikne jedině s pořádným výkonem
Auto.cz | 13:55:00
Alfa nemá v plánu vytvořit ze značky Quadrifoglio marketingový tahák se sportovními odznaky.


Lexus poodhaluje další novinku, terénní SUV GX
Auto.cz | 11:52:00
Z prvních snímků je zřejmé, že se novinka nezalekne terénu.


Recividistu podezřelého z pobodání dvou lidí policie obvinila
Novinky-kultura | 13:24:04
Kvůli dvěma útokům nožem ve Vrchlabí policie obvinila pětatřicetiletého muže. V pátek navečer vážně zranil na autobusovém nádraží o dva roky staršího muže, který musel být letecky transportován do nemocnice. Útočník o několik minut dříve napadl nožem, údery a kopy dalšího devětačtyřicetiletého muže, jenž rovněž skončil v nemocnici, uvedla v neděli mluvčí krajské policie Iva Kormošová.


Volby by vyhrálo ANO, těsně by prošla ČSSD. Vládní koalice by nesložila většinu
Novinky-kultura | 13:11:20
V dubnových hypotetických volbách do Poslanecké sněmovny by podle nejnovějšího modelu agentury Kantar TNS pro Českou televizi zvítězilo hnutí ANO se ziskem 31 procent. Na druhém místě by skončila koalice Spolu s 25 procenty. Z průzkumu také vyplývá, že současná vládní koalice by již nesložila většinu ve Sněmovně.


Fiala: Nenecháme se zastrašit stávkami
Novinky-kultura | 13:04:08
Ani pod hrozbou generální stávky neustoupíme od konsolidačního balíčku, řekl v Otázkách Václava Moravce v České televizi premiér Petr Fiala (ODS). Připustil však, že pokud se objeví mezi úspornými opatřeními nějaká chyba, tak ji vláda v legislativním procesu opraví.


Šerpa vyrovnal rekord v počtu výstupů na Everest, na „střeše světa“ stanul po šestadvacáté
Novinky-kultura | 12:36:08
Nepálský Šerpa Pasang Dava v neděli vystoupil po 26. na nejvyšší horu světa Mount Everest, čímž vyrovnal rekord svého krajana Kamiho Rity. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. Kami Rita je ale nyní rovněž na cestě na vrchol Everestu, takže by mohl rekord brzy překonat, pokud bude jeho expedice úspěšná, píše Reuters.


Nebinární děti: Fenomén moderní doby
Novinky-kultura | 12:35:00
Počet dětí, které pochybují o své sexuální orientaci, případně příslušnosti k mužskému či ženskému rodu, v poslední době významně roste. Nejistotu a experimentování, které k dospívání běžně patří, prokazatelně umocnila vynucená sociální izolace během pandemie. Homosexualita dnešní rodiče už nezaskočí, ale co znamená, když dítě prohlásí, že je nebinární?


Hnědnou vám banány příliš rychle? Jednoduché triky je udrží čerstvé déle
Novinky-kultura | 12:31:35
Banány jsou oblíbeným ovocem dospělých i dětí. Bohužel však mají tendenci rychle dozrávat a měnit svou strukturu. Jak nejlépe uskladnit banány tak, aby vydržely co nejdéle čerstvé a jak naopak urychlit proces zrání?


Zbytečná nehoda karavanu v USA připomene, jak nepředjíždět na dálnicích
Novinky-kultura | 12:09:00
Že je někdy lepší počkat než předjíždět kamion zprava, se tvrdě přesvědčil řidič obytného vozu v americkém Oregonu.


FOTOGALERIE: Ozvěny z karpatských lesů se prohnaly pražským klubem Underdogs: vystoupili zde Dordeduh, Heiden a Besna
Musicserver | 13:15:00
Smíchovský, skutečně undergroundový, přesto atmosférický klub Underdogs zažil v sobotu famózní hudební večer. Vedle sebe zde vystoupili slovenská blackmetalová Besna, čeští progresivci Heiden a celé to uzavřely ozvěny z karpatských lesů v podobě úžasných black/paganmetalových Rumunů Dordeduh. Koukněte se na fotky.


Taylor Swift pokračuje ve znovuvydávání starších alb. V červenci dojde na "Speak Now"
Musicserver | 12:04:00
Jen málokterá ze současných popových hvězd se svou pracovitostí může vyrovnat Taylor Swift. Ta loni na podzim vydala svou desátou studiovku "Midnights", aktuálně ji zaměstnává ...


Gross o deflační umělé inteligenci, poklesu inflace a investicích - Víkendář
Kurzy.cz | 13:39:00
V akcích regionálních bank již může být skrytá hodnota, investoři ale kvůli zvýšenému riziku stále váhají. Pro Bloomberg to uvedl bývalý investiční ředitel společnosti Pimco Bill Gross (viz první část rozhovoru v odkazech pod textem).


Akcie ČEZ v týdnu ovládly pražskou burzu - postaraly se o téměř tři čtvrtiny obchodů. V nadcházejícím týdnu další dividendy, na pořadu také START Day
Kurzy.cz | 12:14:26
ve zkráceném týdnu se zobchodovaly akcie ČEZ za 3,48 mld. Kč, postaraly se tak o 74 % všech obchodů na akciích ERSTE došlo na tzv. insider prodej v pondělí a v úterý se na pražské burze uskuteční jarní START Day (možno sledovat on-line) naposledy v&hellip


Sněmovna se vrátí k návrhu zapojení senátorů do volby radních České televize
Tyden-domácí | 13:30:00
Poslanci by měli příští týden pokračovat ve schvalování sporného návrhu na zapojení Senátu do volby radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Shoda mezi koalicí a opozicí naopak panuje nad dvojící předloh, které by lidem či firmám usnadnily zbavit se dluhů na daních či sociálních odvodech a které jsou rovněž v závěrečném kole. Další řádná schůze dolní komory začne v úterý odpoledne. V pátek se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, na níž se vládní tábor pokusí prosadit zpřísnění zákazu vlastnictví médií vrcholnými politiky v zákoně o střetu zájmů. Projednání předlohy brzdí řadu měsíců opoziční hnutí ANO.


Sabina Laurinová zažila horké chvilky na place
Tyden-Lide | 12:00:00
Herečku Sabinu Laurinovou znají diváci z účinkování v muzikálech, na divadle i z televizních seriálů. Během natáčení aktuálního primáckého kriminálního seriálu se sympatická blondýnka dostala i do nekomfortních situací, které však zvládla s pravou hereckou profesionalitou.


Žádný slib o daních jsme neporušili a prostor pro zásadní změny balíčku tu není, říká Fiala
Hospodářské noviny | 14:01:09
Podle premiéra Petra Fialy (ODS) vláda takzvaným konsolidačním balíčkem neporušila závazek programového prohlášení nezvyšovat daně. Předseda vlády to uvedl v debatě pro Českou televizi. „Neporušil jsem žádný slib. Chápu, že se opatření lidem...


„Škrtání dotací“ jako další příklad příliš velké vládní improvizace
Hospodářské noviny | 14:01:09
Rozhodli jsme se omezit neinvestiční dotace, prohlásil ve čtvrtek v projevu zahájeném „za pět minut dvanáct“ premiér Petr Fiala. Znělo to slibně, zvlášť když padla i suma: 46 miliard korun. Šlo by o hodně citelnou úsporu, vždyť i na...


Podle ukrajinského generálního štábu ruské útoky na frontě sílí
Tyden-zahraniční | 12:30:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí. Tvrdě se bojuje v oblasti Bachmutu, kde ukrajinští vojáci pokračují v protiútocích, napsal americký Institut pro studium války (ISW).


Kantar: Sněmovní volby by vyhrálo ANO, vládní koalice by většinu nezískala
ceskenoviny.cz | 13:31:00
Praha - Sněmovní volby by na přelomu dubna a května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent hlasů. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) by získala 25 procent hlasů. Vyplývá to z modelu...


V zásadních věcech není u úsporného balíčku prostor pro změny, řekl Fiala
ceskenoviny.cz | 12:32:00
Praha - V zásadních věcech není prostor pro změnu vládního úsporného balíčku na ozdravení veřejných financí, řekl v pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) premiér...


Fritzl ve vězení píše paměti. Tvrdí, že je dobrý muž, a nechápe odchod ženy
idnes.cz | 13:54:00
Osmaosmdesátiletý Rakušan Josef Fritzl, který téměř čtvrtstoletí věznil a sexuálně zneužíval vlastní dceru, píše knihu o svém životě. Informoval o tom deník Bild, podle něhož s tím zločinci pomáhá jeho advokátka. Fritzl tvrdí, že by se se svou rodinou rád znovu setkal, a doufá, že se mu podaří před smrtí dostat na svobodu.


Sněmovní volby by vyhrálo ANO, koalice by nesložila většinu, říká model
idnes.cz | 13:51:00
Sněmovní volby by na přelomu dubna a května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent hlasů. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) by získala 25 procent hlasů. Vyplývá to z modelu agentury Kantar pro ČT, který vznikl před oznámením vládního úsporného balíčku. V součtu s PirSTAN by vládní koalice většinu ve Sněmovně nezískala, měla by 43 procent hlasů.


Nebudeme ustupovat žádnému nátlaku, řekl premiér Fiala k balíčku
idnes.cz | 13:25:00
Podle premiéra Petra Fialy je třeba učinit všechny opatření, jinak stát zkrachuje. Předchozí populistické vlády podle jeho slov neudělaly vůbec nic. „My to děláme ve prospěch každého občana a ve prospěch celé republiky,“ obhajoval v neděli kroky své vlády premiér Petr Fiala v pořadu Otázky Václava Moravce. Dodal, že kabinet nebude ustupovat žádnému nátlaku.


Za pobodání dvou mužů ve Vrchlabí hrozí recidivistovi 12 let za mřížemi
idnes.cz | 13:14:00
Z těžkého ublížení na zdraví obvinili policisté pětatřicetiletého muže, který v pátek navečer pobodal ve Vrchlabí nožem dva lidi. Jednoho z nich přepravil ve vážném stavu do nemocnice vrtulník.


Malostranský zápisník: To neděláš dobře s těmi volebními sliby, Jaromíre!
idnes.cz | 13:00:00
Nezvýšit žádné daně znamená zvýšit daň korporátní, spotřební, DPH, fyzických osob, nemovitostní, zdravotní pojištění, odvody OSVČ a zavést windfall tax. Co je na tom komu proboha nejasného?


V Lužné chrlí dým Kremák i Všudybylka. K záchraně další lokomotivy pomůže pivo
idnes.cz | 12:45:00
Šest roztopených parních lokomotiv mohli o víkendu obdivovat v muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka fanoušci železnic. Vlakem taženým parní lokomotivou mohli do muzea přijet třeba rovnou z Prahy.


Jediným vítězem jsou veřejné finance, řekla Kovářová k rozpočtovým škrtům
idnes.cz | 12:45:00
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová v nedělní debatě Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News diskutovala o rozpočtových škrtech a vyšších daních s poslancem Markem Výborným, Patrikem Nacherem a europoslankyní Kateřinou Konečnou. „Chceme udržitelné penze,“ řekla Kovářová a argumentovala špatným hospodařením předchozí vlády.


Letos představíme Tatru s alternativním pohonem, říká šéf automobilky
idnes.cz | 12:00:00
Do Tatry přišel v dubnu nový generální ředitel Lukáš Andrýsek s úkolem zvednout výrobu během několika let až na 2 500 vozidel. To, co by u masové automobilky byla banalita, je ve specializované Tatře, kde je skoro každé vozidlo unikát, náročný úkol. „A do toho počtu navíc nezahrnujeme CKD sady, tedy rozmontované podvozky, které se dokončují v zahraničí,“ uvádí Lukáš Andrýsek.


Speciální síly USA se učí od Ukrajinců, znalosti by využily ve válce s Čínou
idnes.cz | 12:00:00
Americké speciální síly už používají jisté znalosti, které se naučily od svých ukrajinských protějšků. Prozradil to šéf Amerického velitelství pro speciální operace (USSOCOM), generál Bryan Fenton. Američané pečlivě studují způsoby, jakými Ukrajinci používají drony a provádějí informační operace. Neskrývají, že nabyté zkušenosti hodlají uplatnit v možném konfliktu s Čínou.


Ušetřete na vytápění. Víte, jak vám pomůže dotace Nová zelená úsporám Light?
idnes.cz | 14:02:18
Nebývale vysoké ceny energií udělaly doslovnou čáru před rozpočet mnohým z nás. Státní fond životního prostředí také proto spustil v lednu letošního roku nový dotační program s názvem Nová zelená úsporám Light. Víte, na co je dotace přesně určena? Jak o ni zažádat a jak ji co nejefektivněji využít? Otestujte si své znalosti.


Žádný slib o daních jsme neporušili a prostor pro zásadní změny balíčku tu není, říká Fiala
iHned.cz | 14:02:22
Podle premiéra Petra Fialy (ODS) vláda takzvaným konsolidačním balíčkem neporušila závazek programového prohlášení nezvyšovat daně. Předseda vlády to uvedl v debatě pro Českou televizi. „Neporušil jsem žádný slib. Chápu, že se opatření lidem...


„Škrtání dotací“ jako další příklad příliš velké vládní improvizace
iHned.cz | 14:02:22
Rozhodli jsme se omezit neinvestiční dotace, prohlásil ve čtvrtek v projevu zahájeném „za pět minut dvanáct“ premiér Petr Fiala. Znělo to slibně, zvlášť když padla i suma: 46 miliard korun. Šlo by o hodně citelnou úsporu, vždyť i na...


Protiofenzivy se už dožadují i Rusové. Čekání na nevyhnutelný ukrajinský útok – kdy, kde, jak a proč
iHned.cz | 14:02:27
O blížící se ofenzivě ukrajinské armády se už několik měsíců na různých úrovních hovoří nejen na Ukrajině, ale i na Západě, a dokonce i v Rusku. Z pohledu úředníků, vojenských expertů a novinářů to vypadá jako natolik nevyhnutelná událost, že se už...


Mladé ženy v politice? Hejty typu „Ať tě znásilní migranti“ jsou běžné, říká Markéta Pekarová Adamová
iHned.cz | 14:02:27
Mladá žena v české politice musí být obalená teflonem. Hejty vyhrožující znásilněním nebo útoky typu „A jak to, že nemáte děti?“ jsou na denním pořádku. Nezvykle otevřeně o tom v dalším dílu podcastu „Boomer & Danuše“...


Malina je v úpadku. Insolvenční soud vyzval věřitele, aby přihlásili své pohledávky
iHned.cz | 14:02:27
Energetický Holding Malina, který má problémy se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku, je v úpadku. Rozhodl o tom insolvenční soud. Ten zároveň určil insolvenčního správce, kterým bude Insolvenční agentura se sídlem v Karlových...


Chudoba, kapitalismus a Mary's Meals
iHned.cz | 14:02:33
V současné době Českou republiku navštěvuje Magnus MacFarlane-Barrow, jehož charita Mary’s Meals se snaží nakrmit 200 milionů hladovějících dětí denně. Kapitalismus jako systém je nejlepším systémem, jaký kdy lidstvo ve velkém vyzkoušelo. Být...


Biden si proti Trumpovi fandí. Ale teď by možná prohrál
iHned.cz | 14:02:33
Prezident Joe Biden věří, že do druhého souboje s Donaldem Trumpem o Bílý dům by šel jako vítěz. Už jednou Trumpa porazil, a republikánský exprezident se navíc mezitím opakovaně zdiskreditoval. Neuznal svoji volební porážku, je trestně stíhaný v...


Sestřelení Putinovy chlouby ukázalo, jak Ukrajinci zvládli západní zbraně. Na ofenzivu jich ale nemají dost
iHned.cz | 14:02:34
S očima upřenýma na mapu analyzují tento týden mnozí západní experti, co se děje u ukrajinského Bachmutu, kde ukrajinská armáda zatlačila o několik kilometrů na jih od města ruské jednotky. Je tohle už ona očekávaná ofenziva? A jak jsou na ni...


Raketa jménem EPH. Křetínského energetická skupina vydělala 87 miliard čistého, meziročně třikrát více
iHned.cz | 14:02:34
Loňská divočina na trhu s energiemi přihrála producentům elektřiny a tepla rekordní ekonomické zisky. To bezezbytku platí také pro českého miliardáře Daniela Křetínského a jeho skupinu EPH, která loni skokově narostla. Čistý zisk skupiny, která...


Investiční závod 2023 je ve své třetině. Kdo vede?
iHned.cz | 14:02:34
Třetina letošního roku je za námi, a tak je na čase podívat se, kdo je v mezičase průběžným vítězem a kdo je na chvostu v závodě o co nejvyšší investiční výnos za co nejmenší investiční riziko roku 2023. Tradičním účastníkem klání jsou akcie, zřejmě...


Recividistu podezřelého z pobodání dvou lidí policie obvinila
Novinky.cz | 13:24:04
Kvůli dvěma útokům nožem ve Vrchlabí policie obvinila pětatřicetiletého muže. V pátek navečer vážně zranil na autobusovém nádraží o dva roky staršího muže, který musel být letecky transportován do nemocnice. Útočník o několik minut dříve napadl nožem, údery a kopy dalšího devětačtyřicetiletého muže, jenž rovněž skončil v nemocnici, uvedla v neděli mluvčí krajské policie Iva Kormošová.


Volby by vyhrálo ANO, těsně by prošla ČSSD. Vládní koalice by nesložila většinu
Novinky.cz | 13:11:20
V dubnových hypotetických volbách do Poslanecké sněmovny by podle nejnovějšího modelu agentury Kantar TNS pro Českou televizi zvítězilo hnutí ANO se ziskem 31 procent. Na druhém místě by skončila koalice Spolu s 25 procenty. Z průzkumu také vyplývá, že současná vládní koalice by již nesložila většinu ve Sněmovně.


Fiala: Nenecháme se zastrašit stávkami
Novinky.cz | 13:04:08
Ani pod hrozbou generální stávky neustoupíme od konsolidačního balíčku, řekl v Otázkách Václava Moravce v České televizi premiér Petr Fiala (ODS). Připustil však, že pokud se objeví mezi úspornými opatřeními nějaká chyba, tak ji vláda v legislativním procesu opraví.


Šerpa vyrovnal rekord v počtu výstupů na Everest, na „střeše světa“ stanul po šestadvacáté
Novinky.cz | 12:36:08
Nepálský Šerpa Pasang Dava v neděli vystoupil po 26. na nejvyšší horu světa Mount Everest, čímž vyrovnal rekord svého krajana Kamiho Rity. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. Kami Rita je ale nyní rovněž na cestě na vrchol Everestu, takže by mohl rekord brzy překonat, pokud bude jeho expedice úspěšná, píše Reuters.


Nebinární děti: Fenomén moderní doby
Novinky.cz | 12:35:00
Počet dětí, které pochybují o své sexuální orientaci, případně příslušnosti k mužskému či ženskému rodu, v poslední době významně roste. Nejistotu a experimentování, které k dospívání běžně patří, prokazatelně umocnila vynucená sociální izolace během pandemie. Homosexualita dnešní rodiče už nezaskočí, ale co znamená, když dítě prohlásí, že je nebinární?


Hnědnou vám banány příliš rychle? Jednoduché triky je udrží čerstvé déle
Novinky.cz | 12:31:35
Banány jsou oblíbeným ovocem dospělých i dětí. Bohužel však mají tendenci rychle dozrávat a měnit svou strukturu. Jak nejlépe uskladnit banány tak, aby vydržely co nejdéle čerstvé a jak naopak urychlit proces zrání?


Zbytečná nehoda karavanu v USA připomene, jak nepředjíždět na dálnicích
Novinky.cz | 12:09:00
Že je někdy lepší počkat než předjíždět kamion zprava, se tvrdě přesvědčil řidič obytného vozu v americkém Oregonu.


Vyšší DPH u nápojů mířila hlavně na ty slazené, říká Stanjura
lidovky.cz | 13:44:14
Při vyjednávání o vyšší DPH pro nápoje chtěly některé koaliční strany zatížit hlavně slazené nezdravé nápoje, řekl v televizi Prima ministr financí Zbyněk Stanjura. Protože nakonec převážil zájem mít sazby jednoduché, zamíří do standardní 21procentní sazby všechny nápoje.


Nebudeme ustupovat žádnému nátlaku, řekl premiér Fiala k balíčku
lidovky.cz | 13:32:00
Podle premiéra Petra Fialy je třeba učinit všechny opatření, jinak stát zkrachuje. Předchozí populistické vlády podle jeho slov neudělaly vůbec nic. „My to děláme ve prospěch každého občana a ve prospěch celé republiky,“ obhajoval v neděli kroky své vlády premiér Petr Fiala v pořadu Otázky Václava Moravce. Dodal, že kabinet nebude ustupovat žádnému nátlaku.


V Zambii z nouze kreslila portréty, Afrika její tvorbu ovlivňuje doteď
lidovky.cz | 13:00:26
Vystudovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Brně a poté pracovala jako tisková grafička. Při práci a starosti o tři děti se však Libuše Obrdlíková začala více věnovat volné tvorbě. Svými obrazy se snaží ztvárnit zážitky, vzpomínky, ale i pocity, které načerpala při návštěvách cizích zemí.


Speciální síly USA se učí od Ukrajinců, znalosti by využily ve válce s Čínou
lidovky.cz | 12:51:25
Americké speciální síly už používají jisté znalosti, které se naučily od svých ukrajinských protějšků. Prozradil to šéf Amerického velitelství pro speciální operace (USSOCOM), generál Bryan Fenton. Američané pečlivě studují způsoby, jakými Ukrajinci používají drony a provádějí informační operace. Neskrývají, že nabyté zkušenosti hodlají uplatnit v možném konfliktu s Čínou.


Tahle válka připravila Rusy o duši. Jsou jako zombie, říká ruský psycholog
lidovky.cz | 12:00:00
Kolektivní zombie, ať už všechny, nebo každou zvlášť, nelze o ničem přesvědčit. To bude možné pouze tehdy, až skončí válka,“ říká známý ruský psycholog Boris Novoděržkin o lidech, kteří se poddali válečné propagandě. Větší část ruské společnosti podle něj žije v pokroucené fikční realitě, která je nakažlivá a stejně nebezpečná jako zombie virus z apokalyptických sci-fi filmů.


Nátlaku neustoupíme. Není prostor pro větší změny úsporného balíčku, řekl Fiala
aktuálně.cz | 12:40:04
Kabinet podle něj nebude ustupovat žádnému nátlaku, přistoupit k úpravám by mohl jedině v případě nedokonalostí v návrzích či evidentních chyb.


Snížení DPH u potravin? Nikdo dolů s cenou nepůjde, peníze si nechají obchodníci, namítá šéf poslanců SPD
Český rozhlas | 13:18:00
Vládou navrhované snížení sazby DPH u potravin o tři procentní body na 12 procent bude znamenat snížení příjmu veřejných rozpočtů o zhruba 12 miliard korun. Tuto částku uspoří daňoví poplatníci, ale jen v případě, že obchodníci snížení sazby plně promítnou do cen. V diskusním pořadu Partie televize Prima to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). V diskuzi se střel s šéfem poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou.


Fiala: V zásadních věcech není prostor měnit úsporný balíček. Kabinet neustoupí nátlaku ani stávce
Český rozhlas | 12:40:00
V zásadních věcech není prostor pro změnu vládního úsporného balíčku na ozdravení veřejných financí, zdůraznil v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce České televize premiér Petr Fiala (ODS). Kabinet podle něj nebude ustupovat žádnému nátlaku, přistoupit k úpravám by mohl jedině v případě nedokonalostí v návrzích či evidentních chyb.


Česko je horší než Maďarsko. Slušné evropské země noviny podporují, říká Jourová
Denik.cz | 13:00:00
Nejvyšší zdanění novin, které navrhla vláda Petra Fialy, je něco, co neudělal ani Viktor Orbán, uvedla pro Deník místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Evropská komise vyzvala členské státy k co nejnižšímu zdanění a podpoře novin. Francie, Německo či skandinávské země to dělají. I proto, že noviny hrají zásadní roli při obraně starší generace před ruskými dezinformacemi, které mají podle Jourové za cíl ukončit podporu Ukrajiny v jejím boji s ruskou agresí.


Podívejte se, jak se bavili tisíce návštěvníků plzeňského majálesu
Denik.cz | 12:58:00
/OBRAZEM/ Majáles – tradiční studentské slavnosti jara vyvrcholily v sobotu v Plzni příjemným Open Air fesťákem s nadupaným programem na ploché dráze hned naproti kampusu Západočeské univerzity. Na dvou podiích s dlouhým molem mezi diváky se odehrálo více než deset koncertů, na kterých vystoupili známí čeští interpreti různých žánrů od folku až po rap. Ani chladné a zamračené počasí neodradilo tisíce nejen studentů, kteří kromě hudební produkce shlédli kandidáty na nového studentského krále.


VIDEO: Jsou extrémy jen pro šílence? Redaktor Deníku gladiátorem v Ostravě
Denik.cz | 12:00:00
/FOTOGALERIE/ V Ostravě u Avion Shopping Parku i v korytu řeky Odry se už počtvrté konal běžecký překážkový závod Gladiator Race. „To jsou ti šílenci,“ lze zaslechnout mezi lidmi. Je to skutečně tak? Redaktor Deníku Petr Jiříček proto závod na vlastní kůži vyzkoušel a v reportáži popisuje své dojmy. Kdo si na závod může troufnout?


Vondroušová v Římě přehrála favoritku, v osmifinále je po obratu i Muchová
iSport.cz | 13:43:00
Tenistky Markéta Vondroušová a Karolína Muchová postoupily na antukovém turnaji v Římě do osmifinále. Vondroušová v duelu dvou někdejších semifinalistek porazila devátou nasazenou Marii Sakkariovou z Řecka 7:5, 6:3. Muchová otočila ve 3. kole duel s domácí Camilou Giorgiovou a zvítězila 7:6, 6:2.


„Mayweather“ Sivák: Můžete vidět moje dva styly, jeden je bitka, druhý je oko
iSport.cz | 13:39:00
Na turnaji RFA v Havířově opět předvedl své umění. Václav Sivák je zkrátka automat na atraktivní zápasy. Soupeř z Rakouska Ruslan Tokhtarov sice předvedl výdrž, ale souboj probíhal pod taktovkou Siváka, který rivala finálně zastavil ve čtvrtém kole tvrdým kopem na tělo. Diváci v hokejové hale byli nadšení, většina zjevně dorazila právě díky Sivákovi. Přesto šampion RFA říká: „Lidi nemají rádi ty, kteří mají úspěch. Respektive je to tak padesát na padesát. Život je boj. A někteří lidé se se životem neumí pobít, a proto si vylévají zlost na ty, kterým se daří,“ myslí si vítěz.


Béčko Slavie nasázelo Jihlavě sedm gólů a je mimo sestup. Řádil Beran
iSport.cz | 13:30:00
Fotbalisté B-týmu Slavie ve 27. kole druhé ligy doma deklasovali Jihlavu 7:2 a už nejsou poslední. Čtyřmi góly se blýskl Štěpán Beran. Pražané mají na 14. místě tabulky dvoubodový náskok na sestupové pásmo, v němž jsou Opava s Třincem. Do konce sezony zbývají tři zápasy.


ONLINE: Stuttgart - Leverkusen. Hosté s Hložkem hrají o poháry
iSport.cz | 13:30:00
Fotbalisté Leverkusenu v závěru sezony hrají o účast v evropských pohárech pro příští ročník. Tu si mohou zajistit i vítězstvím v Evropské lize, kde jsou v semifinále. V úvodním zápase padli na trávníku AS Řím 0:1. Dnes je na programu ale německá bundesliga a střet se Stuttgartem, jenž se pere o záchranu. Duel startuje v 15:30. ONLINE přenos sledujte na iSport.cz.


ONLINE: Brentford - West Ham. Souček a spol. se mohou definitivně zachránit
iSport.cz | 13:30:00
Fotbalisté West Hamu se domácí výhrou nad Manchesterem United (1:0) téměř definitivně zachránili, k jistotě chybí už jen málo. Razítko na oficiální účast v dalším ročníku Premier League mohou dodat v 36. kole na hřišti Brentfordu. To by musel ale klub českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala vyhrát. Duel začíná v 15:00. ONLINE přenos sledujte na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Brno - Pardubice. Kritický souboj o naději pro oba
iSport.cz | 13:00:00
Fotbalisté Zbrojovky ve skupině o záchranu ve FORTUNA:LIZE přivítají v kritickém zápase Pardubice, které z předposledního místa ztrácí na to, aby se vyhnuly baráži sedm bodů. Brno pak čtyři. Oba dnešní celky v tom prostě jsou namočené a do konce nadstavby by se musely hodně ohánět, aby se zřekly soubojů s druholigovými týmy. Duel má výkop v 15:00. ONLINE přenos a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Teplice - Zlín. Vrbova parta hraje u dna o zázrak
iSport.cz | 13:00:00
Fotbalisté Teplic naposledy ve skupině o záchranu v nadstavbě FORTUNA:LIGY zdolali Pardubice (1:0) a vytvořili s čtyřbodový náskok na barážové příčky. Dnes si mohou svoji pozici ještě vylepšit, hostí Zlín. Ten ale hraje o holý život. Na předposlední Pardubice ztrácí jen bod, ty navíc hrají v Brně, které je před Vrbovou partou o čtyři body. Při určité konstelaci se to může pořádně zamotat. Prvním předpokladem ale je, aby Zlín vyhrál. Duel začíná v 15:00. ONLINE přenos a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Jablonec - Baník. Záchrana pro oba téměř na dosah
iSport.cz | 13:00:00
Fotbalisté Jablonce ve druhém kole nadstavby FORTUNA:LIGY ve skupině o záchranu hostí Ostravu. Oba celky jsou již celkem blízko k definitivní jistotě toho, že se vyhnou baráži, přesto oficiální razítko ještě nemají. Proto je pořád o co hrát. Nikdy nevíte, co se může stát... Vzájemný duel startuje v 15:00. ONLINE přenos a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.


Zbědovaní Kazaši. Cizinci se zřekli druhého pasu, kouč nedostal vízum
iSport.cz | 12:35:00
Mnoho opravdových Kazachů jste dřív v národním týmu Kazachstánu nenašli. Ještě před rokem přivezli na hokejové mistrovství světa deset hráčů, kteří měli v rodném listě v kolonce místo narození jiný stát. Teď je ale vše jinak. Letos v Rize se poprvé představuje vskutku kazašský tým. Kvalita razantně utrpěla. Co je důvodem změny a jaká je aktuálně hodnota výběru, který se dnes večer od 19.20 hodin postaví Česku?


Penalta v derby: faul se pískat mohl, Černý měl přehled. Chyba u ofsajdu
iSport.cz | 12:30:00
Třetí derby v řadě soudcoval Dalibor Černý. V hlubokém nastavení si za nerozhodného stavu 2:2 dovolil extravaganci a odpískal pokutový kop ve prospěch Sparty. Kapitán Ladislav Krejčí složitou chvíli ustál a výrazně přiblížil rudé k titulu. Jak to bylo s penaltou? Podle názoru deníku Sport a webu iSport.cz talentovaný sudí nechyboval, faul se mohl pískat.


Hokej dnes v TV: program zápasů na MS v hokeji 2023 a studio iSport.cz
iSport.cz | 10:15:00
V Rize a Tampere pokračuje 87. mistrovství světa v ledním hokeji. Fanoušci se mohou těšit na šest zápasů. Pozornost poutá především večerní duel české reprezentace proti Kazachstánu včetně studia iSport.cz. Prohlédněte si jaké další hokejové zápasy dnes můžete sledovat na vašich televizních obrazovkách,


Salač se při jubileu zaskvěl druhým místem
sport.cz | 13:07:03
Tisící Grand Prix v historii MS silničních motocyklů přinesla v Le Mans skvělý výsledek Filipa Salače, jenž dojel druhý v závodě Moto2 a potřetí v kariéře se tak dostal na pódium. V cíli byl 21letý jezdec stáje Gresini jen šest desetin za vítězným Italem Arbolinem.


Nejlepší bikerkou v Novém Městě byla Pieterseová, Čábelická dojela 32
sport.cz | 13:10:21
Závod žen Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě vyhrála Nizozemka Puck Pieterseová. Češka Jitka Čábelická obsadila ve Vysočina Areně 32. místo.


Rezerva Slavie rozdrtila Jihlavu a už není poslední
sport.cz | 13:05:52
Fotbalisté B-týmu Slavie ve 27. kole druhé ligy doma deklasovali Jihlavu 7:2 a už nejsou poslední. Čtyřmi góly se blýskl Štěpán Beran. Pražané mají na 14. místě tabulky dvoubodový náskok na sestupové pásmo, v němž jsou Opava s Třincem. Do konce sezony zbývají tři zápasy.


Vondroušová i Muchová postoupily na tenisovém turnaji v Římě do osmifinále
sport.cz | 13:16:09
Tenistky Markéta Vondroušová a Karolína Muchová postoupily na antukovém turnaji v Římě do osmifinále. Vondroušová v duelu dvou někdejších semifinalistek porazila devátou nasazenou Marii Sakkariovou z Řecka 7:5, 6:3. Muchová otočila ve 3. kole duel s domácí Camilou Giorgiovou a zvítězila 7:6, 6:2.


Sedmnáctiletý Menšík získal v Praze první titul v kariéře na challengeru
sport.cz | 12:47:48
Sedmnáctiletý tenista Jakub Menšík získal na antuce v Praze první titul v kariéře na challengeru. Vítěz pěti turnajů ITF porazil při debutu ve finále této kategorie šestého nasazeného Němce Dominika Koepfera 6:4, 6:3 a slaví nejcennější trofej.


GLOSA: Sparta míří k titulu, dík posílá i do Hradce. Ale ještě není konec
sport.cz | 12:41:45
Když zazněl v sobotu večer konečný hvizd z píšťalky sudího Dalibora Černého, vypukla na Letné možná roky nevídaná euforie, v pochopitelných emocích byly k vidění skoro až mistrovské oslavy. Sparta udělala vítězstvím 3:2 v derby nad Slavií velký krok k titulu. Jenže ještě není konec a ultradefenzivní taktika, která tentokrát přinesla i s přispěním chyb sešívaných ovoce, by se v ideálním případě opakovat neměla.


Výsledky Velké ceny Francie silničních motocyklů
sport.cz | 12:08:49
Velká cena Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:


Blokař Klajmon získal francouzský volejbalový titul s Tours
sport.cz | 12:03:07
Český blokař Jakub Klajmon slaví francouzský volejbalový titul. Dvacetiletý člen širšího reprezentačního kádru pro tuto sezonu jej získal s Tours po finálovém vítězství nad Chaumontem s dalšími českými hráči Janem Galabovem a Patrikem Indrou.


"Nejlepší závod kariéry." Salačovi v Le Mans uniklo vítězství jen o šest desetin
iHNed_sport | 13:03:37
Filip Salač obsadil druhé místo v dramatické Velké ceně Francie silničních motocyklů třídy Moto2 a vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek v kariéře.


Vondroušová pomstila Strýcovou. Sakkariové nedala šanci a je v osmifinále
iHNed_sport | 12:56:40
Markéta Vondroušová postoupila na antukovém turnaji v Římě do osmifinále.


Jako mazák. Sedmnáctiletý Menšík proměnil finálový debut v první titul na challengeru
iHNed_sport | 12:38:49
Sedmnáctiletý tenista Jakub Menšík získal na antuce v Praze první titul v kariéře na challengeru.


Sekta v Keni nutila své členy hladovět, děti umíraly jako první
Tyden-zahraniční | 15:30:00
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem "bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji". Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřily členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalého vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Více než 600 lidí se stále pohřešuje.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, podle průzkumů by Erdogan mohl prohrát
Tyden-zahraniční | 14:30:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


VIDEA TÝDNE: Ukrajinský postup, auto v plamenech a smrtka na korunovaci
idnes.cz | 15:41:00
Ukrajinská armáda tento týden podnikla v okolí Bachmutu několik úspěšných protiútoků. Svědci nehody v Brně pohotově pomohli pasažérům z auta, které po nárazu do sloupu začalo hořet. Zápasník MMA Karlos Vémola nás nechal nahlédnout do svého zvěřince, řidič dodávky při předjíždění málem smetl auto v protisměru a na korunovaci Karla III. se mihla záhadná smrtka.


Slušné evropské země noviny podporují, říká eurokomisařka Jourová
idnes.cz | 15:23:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


V Thajsku skončily parlamentní volby, výsledky mohou přinést změnu režimu
idnes.cz | 14:45:00
V Thajsku se v neděli konaly parlamentní volby. Největší šance na vítězství se připisují opoziční Straně Thajců, která je spojena s miliardářskou rodinou Šinavatrů, a straně Budoucnost vpřed, kterou podporují hlavně mladí lidé. Volby by tak mohly přinést změnu režimu, neboť zemi už devět let vede bývalý armádní generál Prajutch Čan-Oča.


V soužití s Romy jsou stále rezervy, řekl prezident Pavel u památníku v Letech
idnes.cz | 14:18:00
Pietního shromáždění při příležitosti 80 let od transportu 420 uvězněných Romů do Osvětimi se v Letech u Písku sešly stovky lidí včetně čelných představitelů státu, kteří položili květiny u romského památníku. „Potřeba obhajovat svobodu a lidská práva je v současné době stejná jako v minulosti,“ řekl na místě prezident Pavel.


Rozkopaná památka. Hledači zničili naleziště drahokamů, kde těžil i Karel IV.
idnes.cz | 14:00:00
Drahokamy z Ciboušova, zapadlé lokality v Krušných horách, zdobí nejcennější části Karlštejna a chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Národní přírodní památka u Klášterce nad Ohří je však zničena. Rozkopali ji zřejmě hledači drahokamů a obchodníci s minerály.


Zuzana se deset let živí sexem. Po chvíli máte pocit, že na nic jiného nemáte, říká
bleskove.cz | 15:47:04
Studovala, nedařilo se jí sehnat zaměstnání a potřebovala rychle zaplatit nájem. Sociálně motivovaná prostituce se tak stala jejím osobním příběhem.


Karta na týden od 15. května: Užívejte si hezké dny, ale nepleťte si požitky s láskou
bleskove.cz | 14:34:00
Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů.


Pavel: „Odkup vepřína byl nedůstojný.“ V Letech na místě romského koncentráku byl naposledy Havel
blesk | 15:44:00
 Odkup vepřína v Letech na Písecku, na jehož místě stál v době druhé světové války koncentrační tábor pro Romy, byl podle prezidenta Petra Pavla dlouhý a nedůstojný. Tuto část historie bychom měli popsat a přiznat na ní svůj díl viny, řekl novinářům po pietní akci, která připomněla výročí 80 let od transportu tamních vězňů do Osvětimi. Na pietě se sešly stovky lidí včetně čelných představitelů státu, kteří položili květiny u památníku. Pavel pietu navštívil teprve jako druhý prezident ČR, naposledy před 28 lety přijel prezident Václav Havel.


Špaldoto, čočka s kešu nebo guláš z hlívy: Menzy MUNI vaří i pro vegany
blesk | 15:00:00
Studenti Masarykovy univerzity (MUNI), kteří odmítají živočišnou potravu, mají důvod k radosti. Univerzita nově zařadila do stálého jídelníčku svých šesti menz nabídku minimálně jednoho veganského jídla denně. Zohlednila i zkušenosti z šesti let provozu svého Veggie baru.


Exsnoubenka českého milionáře Kanta jde s holou kůží na trh: Je z ní hvězda stránky pro dospělé!
blesk | 14:50:00
V roce 2019 obletěly svět snímky s česko-švýcarským milionářem Milošem Kantem, který na červeném koberci filmového festivalu v Cannes teatrálně žádal o ruku portugalskou krásku Margaridu Aranhovou. Místo před oltářem ale dvojice skončila před soudem! Aranhová má Kantovi nyní zaplatit odškodné. Na svůj dluh si zřejmě hodlá vydělat prodejem odvážných fotografí na platformě OnlyFans.


Půvabná dcerka Johnnyho Deppa se nezdá: Lily-Rose randí se známou rapperkou!
blesk | 14:44:00
Modelka a herečka Lily-Rose Deppová (23) se rozhodně nezdá. Dcera slavných rodičů je totiž již nějaký čas zamilovaná - když však odhalila, do koho se to vlastně zakoukala, velice tím překvapila více než 7 milionů followerů svých fanoušků na sociální síti...


Den matek očima českých celebrit: Fotky z dětství i dojemná vyznání!
blesk | 14:43:00
České celebrity oslavují Den matek! Z jejich vyznání na sociálních sítích vyzařuje láska a vděčnost k ženám, co jim daly život, a které jim vždy dodávaly (a některým ještě stále dodávají) sílu. Některé osobnosti našeho šoubyznysu dokonce prozradily, jaké jsou to pro ně samotné pocity být matkami... a jaký vliv to má na jejich život.


Kamílka (†8) utýral nevlastní otec: Peklo na zemi si prožil kvůli shozenému telefonu!
blesk | 14:03:00
Polskem před několika dny otřásla tragická zpráva o úmrtí teprve osmiletého Kamilka. Toho měl podle prokuratury brutálně týrat jeho otčím David B. (27). Chlapečka koncem března hodil do sprchy, kde ho svlékl, polil vroucí vodou a poté posadil na rozpálené kamna. Dítě utrpělo popáleniny na 25% těla, zemřel na multiorgánové selhání.


Uriáš z Letovic je úředně nejtěžším psem v Česku: Váží 124 kg!
blesk | 14:00:00
Hrdě si vykračuje městem a sklízí obdivné pohledy i respekt. Anglický mastif Uriáš se od dubna honosí titulem nejtěžšího psa v Česku. Tenhle Maxipes váží ve dvou letech téměř 124 kilogramů! A coby teenager ještě pár kil zcela určitě přibere.


Počasí v Praze: déšť a zima. Ve středu teplota klesne k 8 stupňům
blesk | 14:00:00
Nový pracovní týden bude bohatý na déšť. V pondělí spadne 5 až 25 mm vody, vydatně pršet bude i z úterý na středu. Oblačnost a srážky začnou ustávat až během středečního odpoledne. Zbytek týdne už se přeháňky objeví spíše ojediněle. Ani teploměr Pražany nepotěší. Průměrná teplota se bude přes pracovní týden pohybovat kolem 15 stupňů, ale víkend přinese oteplení mezi 17 až 23 stupni.  


Vážná dopravní nehoda u České Skalice: Pět lidí se zranilo, zasahoval i vrtulník
blesk | 13:57:00
Pět zraněných si v neděli dopoledne vyžádala nehoda dvou osobních aut u České Skalice, tři z nich mají vážná zranění. Silnice I/33 na Náchod byla asi tři hodiny uzavřená, řekla to mluvčí krajské policie Iva Kormošová. Na místo byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby.


Lesbický pár Veronika Biasiol a Barbora Mlejnková prochází těžkou krizí. Blogerka přiznala poměr s jinou ženou
super | 15:22:43
Influencerka Veronika Biasiol a Barbora Mlejnková z show Survivor poskytli Super.cz exkluzivní osobní zpověď. Přiznaly, že spolu měsíc nebyly a procházely velkou vztahovou krizí. Důvodem byla Veroničina déle trvající nevěra. Pár společně vyrazil na finále Miss Czech Republic.


Oficiální dealer Opelu prodává dodnes nejetou legendu 80. a 90. let, skoro všechny sežrala rez
Autoforum.cz | 07:30:00
Člověk si nutně bude připadat, jako by právě vystoupil ze stroje času, až vkráčí do showroomu tohoto německého prodejce. Místo nových modelů aut jej jako první praští do očí prakticky nová Omega A 2,0i. (Petr Miler)


Portugalská rallye v cíli: Rovanperä s přehledem vyhrál a vede mistrovství
Auto.cz | 15:15:00
Úřadující mistr světa Kalle Rovanperä (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Portugalskou rallye, která byla pátým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Dvaadvacetiletý Fin zvítězil letos poprvé a současně se dostal na první místo v šampionátu.


Stát zavede jednodenní dálniční známku za 200 korun. Chce také víc postihovat přetížené kamiony
iHned.cz | 16:00:19
Ministerstvo dopravy od března příštího roku zavede jednodenní dálniční známku. Bude stát 200 korun. Zatímco roční známka má zdražit z 1500 na 2300 korun, desetidenní kupon zlevní o 40 korun na 270 korun a měsíční bude stát 430 korun místo 440...


Zákon ke konopí chci do konce roku, říká Vobořil
Novinky-kultura | 15:48:34
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) pro Právo popsal, jak těžké bude najít shodu na jeho návrhu k regulaci konopí. Nejtěžší souboj podle něj nebude politický, ale se státní byrokracií.


Nedostatek léků pocítila i rodina ministra Válka, museli pro ně do ciziny
Novinky-kultura | 15:31:31
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) považuje za aktuálně největší problém přetrvávající nedostatek léků, který poznal i sám v rodině. V podcastu PoliTalk, který bude uveden příští týden zdůraznil, že nedostatek se netýká jen České republiky.


Rozzuřená žena v nemocnici rozmlátila robotickou sestřičku
Novinky-kultura | 15:17:41
Svoji zlost si vybila frustrovaná žena ve fakultní nemocnici v čínském městě Sü-čou, v prefektuře provincie Ťiang-su, na robotické sestře – recepční. Do nebohého stroje se za mohutného řevu pustila dřevěnou pálkou s takovou vervou, až kolem létaly kusy plastu.


Děti se postily na slunci, aby umíraly rychleji. O keňské sektě vypovídal kazatel
Novinky-kultura | 15:11:36
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem „bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji“. Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřila členům sekty.


Polovina Čechů chce přísnější sankce vůči Rusku. Klesá ale ochota Ukrajinu podporovat
Novinky-kultura | 15:06:04
Téměř polovina Čechů by byla pro další zpřísnění sankcí vůči Rusku a jeho vlivným občanům, plyne z aktuálního průzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi. Necelých dvacet procent by sankce naopak zrušilo. Meziročně se ale o deset procent snížil počet lidí, kteří se domnívají, že je česká podpora napadené Ukrajiny, včetně té vojenské, správná.


Poláci v pondělí dostanou své první salvové raketomety HIMARS
Novinky-kultura | 15:00:20
Do výzbroje polské armády v pondělí přibudou první salvové raketomety HIMARS. Oznámil to podle webu radiokielce.pl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak.


Mengeleho sluha: Muž, který přežil šest koncentráků
Novinky-kultura | 14:40:48
Artur Radvanský strávil celou válku v koncentračních táborech. Viděl a zažil hrůzy, které ho v nočních můrách pronásledovaly celý život. V Buchenwaldu mu zemřel v náručí táta. V Osvětimi myl a masíroval záda obávanému Josefu Mengelemu. V Ebensee byl svědkem kanibalismu.


Práci pro charitu vyměnila za rakety
Novinky-kultura | 14:27:17
„Než jsem se dala k vojákům, byla jsem technikou naprosto nepolíbená. Neuměla jsem si zkontrolovat ani olej v osobním autě,“ říká s úsměvem dvaatřicetiletá četařka Veronika Vidlášová z Vimperku, která již pátým rokem slouží u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích.


Je to absurdní, komentují vyšší DPH výrobci nealkoholických nápojů
Novinky-kultura | 14:23:25
Zařazení nealkoholických nápojů do vyšší sazby DPH je podle Svazu minerálních vod nepochopitelné. Jde o nepromyšlený a diskriminační krok, uvedl v neděli svaz v prohlášení. Změna je součástí balíčku úsporných opatření, který ve čtvrtek představila koaliční vláda Petra Fialy (ODS). Sazba daně z přidané hodnoty na nealkoholické nápoje by se podle vlády měla změnit z 15 na 21 procent. Skupina Mattoni 1873 a společnost Kofola, které jsou součástí svazu, už uvedly, že záměr považují za absurdní.


Prezident u památníku v Letech: V soužití s Romy jsou stále rezervy
Novinky-kultura | 14:21:39
„Potřeba obhajovat svobodu a lidská práva je v současné době stejná jako v minulosti,“ řekl v neděli na místě někdejšího koncentračního tábora pro Romy v Letech u Písku prezident Petr Pavel. V soužití s Romy jsou podle něj stále rezervy. Pavel pietu navštívil teprve jako druhý prezident ČR, naposledy před 28 lety přijel prezident Václav Havel.


U elektromotorů nejde vždy o dojezd a infrastrukturu. Důležitý je i zážitek z jízdy
Kurzy.cz | 14:48:00
Společnost Curtiss Motorcycle by podle některých názorů mohla být Teslou v odvětví elektrických motocyklů. Její ředitel Matt Chambers na Yahoo Finance popisoval strategii této společnosti (viz první část rozhovoru zde).


Zákon ke konopí chci do konce roku, říká Vobořil
Novinky.cz | 15:48:34
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) pro Právo popsal, jak těžké bude najít shodu na jeho návrhu k regulaci konopí. Nejtěžší souboj podle něj nebude politický, ale se státní byrokracií.


Nedostatek léků pocítila i rodina ministra Válka, museli pro ně do ciziny
Novinky.cz | 15:31:31
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) považuje za aktuálně největší problém přetrvávající nedostatek léků, který poznal i sám v rodině. V podcastu PoliTalk, který bude uveden příští týden zdůraznil, že nedostatek se netýká jen České republiky.


Rozzuřená žena v nemocnici rozmlátila robotickou sestřičku
Novinky.cz | 15:17:41
Svoji zlost si vybila frustrovaná žena ve fakultní nemocnici v čínském městě Sü-čou, v prefektuře provincie Ťiang-su, na robotické sestře – recepční. Do nebohého stroje se za mohutného řevu pustila dřevěnou pálkou s takovou vervou, až kolem létaly kusy plastu.


Děti se postily na slunci, aby umíraly rychleji. O keňské sektě vypovídal kazatel
Novinky.cz | 15:11:36
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem „bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji“. Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřila členům sekty.


Polovina Čechů chce přísnější sankce vůči Rusku. Klesá ale ochota Ukrajinu podporovat
Novinky.cz | 15:06:04
Téměř polovina Čechů by byla pro další zpřísnění sankcí vůči Rusku a jeho vlivným občanům, plyne z aktuálního průzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi. Necelých dvacet procent by sankce naopak zrušilo. Meziročně se ale o deset procent snížil počet lidí, kteří se domnívají, že je česká podpora napadené Ukrajiny, včetně té vojenské, správná.


Poláci v pondělí dostanou své první salvové raketomety HIMARS
Novinky.cz | 15:00:20
Do výzbroje polské armády v pondělí přibudou první salvové raketomety HIMARS. Oznámil to podle webu radiokielce.pl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak.


Mengeleho sluha: Muž, který přežil šest koncentráků
Novinky.cz | 14:40:48
Artur Radvanský strávil celou válku v koncentračních táborech. Viděl a zažil hrůzy, které ho v nočních můrách pronásledovaly celý život. V Buchenwaldu mu zemřel v náručí táta. V Osvětimi myl a masíroval záda obávanému Josefu Mengelemu. V Ebensee byl svědkem kanibalismu.


Práci pro charitu vyměnila za rakety
Novinky.cz | 14:27:17
„Než jsem se dala k vojákům, byla jsem technikou naprosto nepolíbená. Neuměla jsem si zkontrolovat ani olej v osobním autě,“ říká s úsměvem dvaatřicetiletá četařka Veronika Vidlášová z Vimperku, která již pátým rokem slouží u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích.


Je to absurdní, komentují vyšší DPH výrobci nealkoholických nápojů
Novinky.cz | 14:23:25
Zařazení nealkoholických nápojů do vyšší sazby DPH je podle Svazu minerálních vod nepochopitelné. Jde o nepromyšlený a diskriminační krok, uvedl v neděli svaz v prohlášení. Změna je součástí balíčku úsporných opatření, který ve čtvrtek představila koaliční vláda Petra Fialy (ODS). Sazba daně z přidané hodnoty na nealkoholické nápoje by se podle vlády měla změnit z 15 na 21 procent. Skupina Mattoni 1873 a společnost Kofola, které jsou součástí svazu, už uvedly, že záměr považují za absurdní.


Prezident u památníku v Letech: V soužití s Romy jsou stále rezervy
Novinky.cz | 14:21:39
„Potřeba obhajovat svobodu a lidská práva je v současné době stejná jako v minulosti,“ řekl v neděli na místě někdejšího koncentračního tábora pro Romy v Letech u Písku prezident Petr Pavel. V soužití s Romy jsou podle něj stále rezervy. Pavel pietu navštívil teprve jako druhý prezident ČR, naposledy před 28 lety přijel prezident Václav Havel.


Stane se z Indie globální velmoc? Pouhý růst populace nestačí, zní ze země
lidovky.cz | 15:12:23
Na konci dubna letošního roku se Indie oficiálně stala nejlidnatější zemí světa. Někteří odborníci ale opakovaně upozorňují, že pouhý počet obyvatel nestačí k tomu, aby Indie byla v kontextu vnímání celého světa označena za globální velmoc. Zároveň ale dodávají, že tato země může do budoucna čerpat z příznivé demografické dividendy.


V Thajsku skončily parlamentní volby, výsledky mohou přinést změnu režimu
lidovky.cz | 14:54:45
V Thajsku se v neděli konaly parlamentní volby. Největší šance na vítězství se připisují opoziční Straně Thajců, která je spojena s miliardářskou rodinou Šinavatrů, a straně Budoucnost vpřed, kterou podporují hlavně mladí lidé. Volby by tak mohly přinést změnu režimu, neboť zemi už devět let vede bývalý armádní generál Prajutch Čan-Oča.


Fritzl ve vězení píše paměti. Tvrdí, že je dobrý muž, a nechápe odchod ženy
lidovky.cz | 14:27:00
Osmaosmdesátiletý Rakušan Josef Fritzl, který téměř čtvrtstoletí věznil a sexuálně zneužíval vlastní dceru, píše knihu o svém životě. Informoval o tom deník Bild, podle něhož s tím zločinci pomáhá jeho advokátka. Fritzl tvrdí, že by se se svou rodinou rád znovu setkal, a doufá, že se mu podaří před smrtí dostat na svobodu.


Nezvýšíme daně, hlavu na to. Vládní koalice nesplnila svůj hlavní slib, problém české ekonomiky ale tkví jinde
lidovky.cz | 14:00:00
Vládní balíček zvyšování daní a škrtů představuje natolik komplikovaný, nepřehledný a nedovařený konglomerát nesourodých věcí, že jen důkladné studování jednotlivých opatření bude trvat týdny i erudovaným účetním.


Odkup vepřína v Letech byl nedůstojný, je třeba přiznat díl viny, tvrdí Petr Pavel
aktuálně.cz | 15:41:59
Pavel pietu navštívil teprve jako druhý prezident Česka.


Krvavý hrabě v bitvě u Slivice. Poslední boj války, který provází hororový mýtus
aktuálně.cz | 14:28:27
Bitva z 12. května 1945 si vyžádala více než tisíc padlých. Údajná svědectví Sovětů mluví o nepříteli jako o "nesmrtelných" zombie vojácích.


Sněmovní volby by vyhrálo ANO s 31 procenty, vládní koalice by většinu nezískala
aktuálně.cz | 14:27:47
Vyplývá to z modelu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT), který vznikl před oznámením vládního úsporného balíčku.


Pavel navštívil pietu v Letech, kde vzniká památník holocaustu. V soužití s Romy máme stále rezervu, řekl
Český rozhlas | 15:28:00
Odkup vepřína v Letech na Písecku, na jehož místě stál v době druhé světové války koncentrační tábor pro Romy, byl podle prezidenta Petra Pavla dlouhý a nedůstojný. Tuto část historie bychom měli popsat a přiznat na ní svůj díl viny, řekl novinářům po pietní akci, která připomněla výročí 80 let od transportu tamních vězňů do Osvětimi. Na pietě se sešly stovky lidí včetně čelných představitelů státu, kteří položili květiny u památníku.


Sněmovní volby by na jaře vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu by neměla většinu ani s podporou Pirátů a STAN
Český rozhlas | 14:21:00
Sněmovní volby by na přelomu dubna a května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent hlasů. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) by získala 25 procent hlasů. Vyplývá to z modelu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT), který vznikl před oznámením vládního úsporného balíčku.


Chci ukázat cestu romským dětem, říká vysokoškolák a futsalový talent Balog
Denik.cz | 15:30:00
Čekají ho bakalářské zkoušky na vysoké škole v Praze, kde studuje kriminalistiku. Jedenadvacetiletý Dominik Balog si také zahraje finále české futsalové ligy v dresu mistrovské Chrudimi, je i oporou české mládežnické reprezentace. Byl i členem delegace úspěšných romských studentů, s nimiž prezidentský pár nedávno na Pražském hradě projednával možnosti lepší integrace Romů do české společnosti. „Důležité je nesoudit podle prvního pohledu. Nejprve člověka poznat a pak si teprve o něm vytvořit obrázek. Na první pohled nepoznáte nic. Plno zdánlivě solidních lidí ve skutečnosti nestojí za nic. A naopak,“ vyzývá společnost mladík.


Úspěch mladé windsurfařky z Jablonce. Z evropského šampionátu přivezla stříbro
Denik.cz | 15:00:00
Alexandra Lojínová získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy juniorské třídy Techno 293 na italském jezeře Lago di Garda! Éra velmi úspěšných mladých windsurfařek stále pokračuje.


Přijíždí elektromobil, u něhož baterie nenabíjíte, ale vyměňujete. Za stejný čas jako čerpání benzínu
Hospodářské noviny | 16:01:00
Průzkumy ukazují, že jednou z největší překážek pro koupi elektromobilu je čas, který - zejména na cestě - stráví řidič jeho dobíjením. Záleží na výkonu nabíječky, ale minimálně půl hodiny u stojanu strávíte, než je baterie opět aspoň z 80 procent...


Chtěli Floridu, dostali ji a vypadli. Toronto zase zklamalo, přijde třesk?
iSport.cz | 15:00:00
Další silný hokejový trh je v NHL ze hry. Toronto tedy mocně slavilo velký postup přes Tampu v prvním kole. Ale dál se nevytáhlo, prohrálo s Floridou 1:4 na zápasy. Maple Leafs mají ofenzivní esa, která nevítězí. Generální manažer Kyle Dubas má za sebou pětiletku, kdy tým jen jednou vyhrál sérii play off. Pravda, zlomilo se prokletí po 19 letech, ale stejně: sakra málo. Čekají se velké změny.


Rus porazil Krpálka, pak bral zlato. Neutrál? Putin mu hned gratuloval
iSport.cz | 14:25:00
Žádná národní vlajka, žádná národní hymna, dokonce ani název státu. Judista Arman Adamjan vyhrál na mistrovství světa v judu polotěžkou váhu jako neutrální sportovec. Válečné Rusko v čele s bossem Vladimirem Putinem si ale jeho zlatou medaili, kterou v Dauhá získal na úkor Lukáše Krpálka, přesto přivlastňuje. „Napsal jste světlou stránku do slavné kroniky národní školy juda,“ gratuloval mu Putin.


Souboj mého syna s Verstappenem připomíná rivalitu mezi Sennou a Prostem, říká Antonio Pérez
f1sport.auto.cz | 14:04:00
Otec Sergia Péreze tvrdí, že mu souboj mezi jeho synem a Maxem Verstappenem připomíná bitvy Ayrtona Senny s Alainem Prostem z konce osmdesátých let.


Olympijský vítěz na kajaku Prskavec se dostal do reprezentace i na kanoi
sport.cz | 15:34:57
Olympijský vítěz na kajaku Jiří Prskavec se dostal do reprezentace ve vodním slalomu i na kanoi. V Troji v dnešním čtvrtém závodě Českého poháru, který byl zároveň čtvrtým nominačním závodem, vyhrál obě své disciplíny.


Francouzská fotbalová liga - 35. kolo: Clermont - Lyon 2:1
sport.cz | 15:16:11
Francouzská fotbalová liga - 35. kolo: Clermont - Lyon 2:1 (25. z pen. a 65. Kyei - 22. Lacazette),


Mistr světa Rovanperä obhájil vítězství v Portugalské rallye a vede MS
sport.cz | 14:36:28
Mistr světa Kalle Rovanperä vyhrál po roce opět Portugalskou rallye. Finský pilot týmu Toyota v závěrečné etapě uhájil vedení před španělským soupeřem Danim Sordem a vybojoval premiérový triumf v sezoně. Zároveň se ujal vedení v šampionátu, ze třetího místa se posunul před týmové kolegy Elfyna Evanse, který už v pátek v Portugalsku havaroval, a dosavadního lídra seriálu Sébastiena Ogiera, jenž nebyl na startu.


Italská fotbalová liga - 35. kolo:
sport.cz | 14:35:29
Italská fotbalová liga - 35. kolo: Hellas Verona - FC Turín 0:1 (29. Vlašič),


Jamajčan Hibbert vylepšil světový juniorský rekord v trojskoku na 17,87
sport.cz | 14:11:42
Osmnáctiletý Jamajčan Jaydon Hibbert vytvořil juniorský světový rekord v trojskoku. Na mítinku v Baton Rougue v Louisianě dolétl do vzdálenosti 17,87 metru a dosavadní vlastní absolutní maximum z březnového halového závodu v Albuquerque vylepšil o 33 centimetrů.


Rovanperä vyhrál v Portugalsku a je v čele MS. Cais měl znovu problémy, trefil kámen
iHNed_sport | 14:25:08
Sledujte s námi aktuální výsledky světového šampionátu v rallye, který díky nové Středoevropské rallye letos poprvé zavítá také do České republiky.


Hokejisté USA deklasovali na MS Maďarsko 7:1, Slovinci proti Kanadě ovládli třetinu
iHNed_sport | 13:55:30
Hokejisté USA deklasovali na mistrovství světa v Tampere Maďarsko 7:1 a vyhráli i druhé utkání na turnaji.


Protiofenzivy se už dožadují i Rusové. Čekání na nevyhnutelný ukrajinský útok – kdy, kde, jak a proč
Hospodářské noviny | 16:01:03
O blížící se ofenzivě ukrajinské armády se už několik měsíců na různých úrovních hovoří nejen na Ukrajině, ale i na Západě, a dokonce i v Rusku. Z pohledu úředníků, vojenských expertů a novinářů to vypadá jako natolik nevyhnutelná událost, že se už...


Mladé ženy v politice? Hejty typu „Ať tě znásilní migranti“ jsou běžné, říká Markéta Pekarová Adamová
Hospodářské noviny | 16:01:03
Mladá žena v české politice musí být obalená teflonem. Hejty vyhrožující znásilněním nebo útoky typu „A jak to, že nemáte děti?“ jsou na denním pořádku. Nezvykle otevřeně o tom v dalším dílu podcastu „Boomer & Danuše“...


Malina je v úpadku. Insolvenční soud vyzval věřitele, aby přihlásili své pohledávky
Hospodářské noviny | 16:01:04
Energetický Holding Malina, který má problémy se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku, je v úpadku. Rozhodl o tom insolvenční soud. Ten zároveň určil insolvenčního správce, kterým bude Insolvenční agentura se sídlem v Karlových...


Stát zavede jednodenní dálniční známku za 200 korun. Chce také víc postihovat přetížené kamiony
Hospodářské noviny | 16:01:04
Ministerstvo dopravy od března příštího roku zavede jednodenní dálniční známku. Bude stát 200 korun. Zatímco roční známka má zdražit z 1500 na 2300 korun, desetidenní kupon zlevní o 40 korun na 270 korun a měsíční bude stát 430 korun místo 440...


Chudoba, kapitalismus a Mary's Meals
Hospodářské noviny | 16:01:09
V současné době Českou republiku navštěvuje Magnus MacFarlane-Barrow, jehož charita Mary’s Meals se snaží nakrmit 200 milionů hladovějících dětí denně. Kapitalismus jako systém je nejlepším systémem, jaký kdy lidstvo ve velkém vyzkoušelo. Být...


Penze se začnou snižovat už za tři roky. Deset bodů, které změní podobu současných důchodů
Hospodářské noviny | 16:01:09
Očekávané změny důchodového systému jsou již venku. Reforma by měla státu ročně ušetřit miliardy a dotkne se už těch, kteří do penze zamíří za tři roky. Počítá se zvyšováním věku odchodu do důchodu, snižováním penzí, znevýhodněním předčasných...


Biden si proti Trumpovi fandí. Ale teď by možná prohrál
Hospodářské noviny | 16:01:09
Prezident Joe Biden věří, že do druhého souboje s Donaldem Trumpem o Bílý dům by šel jako vítěz. Už jednou Trumpa porazil, a republikánský exprezident se navíc mezitím opakovaně zdiskreditoval. Neuznal svoji volební porážku, je trestně stíhaný v...


Sestřelení Putinovy chlouby ukázalo, jak Ukrajinci zvládli západní zbraně. Na ofenzivu jich ale nemají dost
Hospodářské noviny | 16:01:09
S očima upřenýma na mapu analyzují tento týden mnozí západní experti, co se děje u ukrajinského Bachmutu, kde ukrajinská armáda zatlačila o několik kilometrů na jih od města ruské jednotky. Je tohle už ona očekávaná ofenziva? A jak jsou na ni...


Raketa jménem EPH. Křetínského energetická skupina vydělala 87 miliard čistého, meziročně třikrát více
Hospodářské noviny | 16:01:09
Loňská divočina na trhu s energiemi přihrála producentům elektřiny a tepla rekordní ekonomické zisky. To bezezbytku platí také pro českého miliardáře Daniela Křetínského a jeho skupinu EPH, která loni skokově narostla. Čistý zisk skupiny, která...


Investiční závod 2023 je ve své třetině. Kdo vede?
Hospodářské noviny | 16:01:10
Třetina letošního roku je za námi, a tak je na čase podívat se, kdo je v mezičase průběžným vítězem a kdo je na chvostu v závodě o co nejvyšší investiční výnos za co nejmenší investiční riziko roku 2023. Tradičním účastníkem klání jsou akcie, zřejmě...


Půl roku volna a plat k tomu. Výměny úředníků stojí stovky milionů, vláda jim plánuje upustit „bazén“
Hospodářské noviny | 16:01:12
Byla označována za jednoho z hlavních strůjců toho, že se v Česku pandemie covidu šířila rychleji než v jiných zemích. Při rostoucích počtech nakažených nesvolala Eva Gottwaldová coby hlavní hygienička jednání, na kterém se měla řešit nutná...


Fialova vláda se dostává pod tlak kvůli „Istanbulu“. EU chce úmluvu proti násilí na ženách schválit v létě
Hospodářské noviny | 16:01:12
Výraznou většinou 472 proti 62 hlasům posvětili europoslanci ve středu přistoupení Evropské unie k úmluvě o potírání domácího a sexuálně motivovaného násilí. Švédové coby nynější předsedové EU tak mohou celý proces započatý před dvěma lety dokončit...


Úspěšný den. Akcie ČEZ se dostaly na nejvyšší cenu téměř za 15 let, zdražily na 1222 korun za kus
Hospodářské noviny | 16:01:12
Akcie energetické firmy ČEZ se ve středu dostaly na nejvyšší cenu téměř za 15 let. Zdražily o 1,83 procenta na 1222 korun za akcii. Vyšší byla jejich cena naposledy v září roku 2008. Index PX pražské burzy právě hlavně díky růstu emise ČEZ stoupl o...


Jak se zvýší daně a kde si utáhneme opasky. Vláda představí úsporný balíček, shodla se hlavně na neřestech
Hospodářské noviny | 16:01:13
Vláda ve čtvrtek na tiskové konferenci v symbolickém čase za pět minut dvanáct představí balíček opatření, která mají příští rok snížit deficit o 70 miliard korun. Poslední detaily přitom kabinet řešil na svém středečním jednání. Ministři potvrdili,...


Brusel chce skoncovat se švarcsystémem. Kurýři jsou proti zaměstnání, bojí se ztráty některých výhod
Hospodářské noviny | 16:01:13
Samostatná výdělečná činnost, nebo nelegální zaměstnávání pomocí takzvaného švarcsystému? Tato otázka se objeví vždy, když se začne mluvit o podmínkách práce v rozrůstajícím se odvětví takzvaných digitálních platforem – mobilních aplikací,...


Malina ve svém majetku pro insolvenci uvádí i fotovoltaiky, které už jsou na střechách klientů
Hospodářské noviny | 16:01:17
Čím dříve se tisíce poškozených klientů Energetického Holdingu Malina přihlásí se svými pohledávkami u insolvenčního soudu, tím lépe, shodují se advokáti oslovení HN. Holding od svých zákazníků vybral stovky milionů korun na zálohách za solární...


Tomu já neříkám mladická blbost
Respekt | 13:01:50
Jak vnímá matka popálené Natálky, že dva ze čtyř útočníků byli podmínečně propuštěni po odpykání dvou třetin trestu


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 00:47:31Českoslovenští komunisté: začali jako reformátoři a skončili jako poskokové Moskvy
Reflex | 15:40:00
Před listopadem 1989 se její kulatá výročí zpravidla bombasticky oslavovala. To sice letos nehrozí, její nástupkyně – Komunistická strana Čech a Moravy – už není pár let ani součástí parlamentu. Ke stému výročí vzniku KSČ jsme před dvěma lety připravili následující text mapující její historii. 


Viliam Buchert: Zápasy s Rusáky na hokejovém šampionátu chybí, i když je absence ruské říše zla správná
Reflex | 15:00:00
Rusko nestartuje kvůli válce na Ukrajině ani na letošním mistrovství světa v hokeji. Je to správný trest, protože putinovskou vládu i ruskou veřejnost to bolí. Hokej je totiž s fotbalem nejpopulárnějším sportem v zemi, ruští hokejisté patří k nejlepším na světě (letos jich hrálo 57 v prestižní NHL) a mistrovství se navíc původně letos mělo konat v Petrohradu. Jako jeden z důvodů pokračující ruské absence je i tvrzení, že by účast na právě probíhajícím šampionátu v lotyšské Rize a finském Tampere využila pro své cíle propaganda této říši zla. I to je pravda, ale propaganda by mohla za účasti Rusů výrazně fungovat i proti nim. Navíc, to si nemusíme nic namlouvat, vždy hojně sledované zápasy s Rusáky na šampionátu prostě chybí.


Velká pěchotní kasárna, která „hrála“ v nacistické potěmkiádě, se hroutí
Reflex | 14:00:00
Když nacisté chtěli světu ukázat, jak krásně se Židé v Terezíně mají, natočili propagandistický film, ve kterém se v koncentračním táboře například radostně hraje fotbal. Kulisy této hrůzné podívané jsou nyní na spadnutí. Na opravu by přitom stačilo pár ročních odměn ředitele VZP...


Model Kantar: Sněmovní volby by vyhrálo ANO, vládní koalice by většinu nezískala
Tiscali-zprávy | 15:32:03
Sněmovní volby by na přelomu dubna a května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent hlasů. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) by získala 25 procent hlasů. Vyplývá to z modelu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT), který vznikl před oznámením vládního úsporného balíčku. V součtu s Piráty a STAN by vládní koalice většinu ve Sněmovně nezískala, měla by 43 procent hlasů.


Odbyt maců a iPadů se propadá. Apple čelí nedostatku součástek
E15-ekonomika | 16:00:00
Americký technologický gigant Apple zaznamenal už dvě čtvrtletí po sobě pokles tržeb daný především poklesem prodeje „vlajkových“ produktů, tedy macbooků a ipadů. Navíc servis těchto výrobků dlouhodobě čelí nedostatku součástek. Ekonomiku Applu zachraňují v posledních letech placené služby. Situaci naopak nepomáhá přesun výroby části součástek do Indie kvůli tamní nevalné kvalitě.


Daňový balíček se v zásadních věcech měnit nebude, neustoupíme nátlaku, řekl Fiala
E15-ekonomika | 14:11:00
Vládou představená úsporná opatření jsou finální, opravit se mohou případně jen technické chyby, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v neděli v České televizi. Vláda podle svého předsedy nebude ustupovat nátlaku žádné ze zájmových skupin. Kabinet se chystá projednat konsolidační balíček v pondělí se zástupci zaměstnavatelů a odborů na zasedání tripartity.


Češi na mzdách chudnou. Další roky potrvá, než si celkově polepší
E15-ekonomika | 14:00:00
Inflace v loňském roce značně předehnala růst mezd a ani letos tomu spíš nebude jinak. I když by se situace mohla v dalším roce obrátit, nevykompenzuje ztrátu, kterou si domácnosti v průběhu posledních dvou let nabraly. Návrat na předkrizovou úroveň potrvá například podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila i pět až šest let.


Odbyt maců a iPadů se propadá. Apple čelí nedostatku součástek
E15-politika | 16:00:00
Americký technologický gigant Apple zaznamenal už dvě čtvrtletí po sobě pokles tržeb daný především poklesem prodeje „vlajkových“ produktů, tedy macbooků a ipadů. Navíc servis těchto výrobků dlouhodobě čelí nedostatku součástek. Ekonomiku Applu zachraňují v posledních letech placené služby. Situaci naopak nepomáhá přesun výroby části součástek do Indie kvůli tamní nevalné kvalitě.


Daňový balíček se v zásadních věcech měnit nebude, neustoupíme nátlaku, řekl Fiala
E15-politika | 14:11:00
Vládou představená úsporná opatření jsou finální, opravit se mohou případně jen technické chyby, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v neděli v České televizi. Vláda podle svého předsedy nebude ustupovat nátlaku žádné ze zájmových skupin. Kabinet se chystá projednat konsolidační balíček v pondělí se zástupci zaměstnavatelů a odborů na zasedání tripartity.


Češi na mzdách chudnou. Další roky potrvá, než si celkově polepší
E15-politika | 14:00:00
Inflace v loňském roce značně předehnala růst mezd a ani letos tomu spíš nebude jinak. I když by se situace mohla v dalším roce obrátit, nevykompenzuje ztrátu, kterou si domácnosti v průběhu posledních dvou let nabraly. Návrat na předkrizovou úroveň potrvá například podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila i pět až šest let.


Zvýšení DPH na noviny může poškodit česká média, kritizuje vládní reformu Jourová
E15-politika | 11:30:00
Rozhodnutí vlády více než zdvojnásobit daň z přidané hodnoty na tištěné noviny může podle eurokomisařky Věry Jourové významně poškodit česká média, a dokonce může být i likvidační. 


Kvanta Čechů neodletí na dovolenou. Zaplatili velké částky, ale prachy jsou fuč. Ztratily se desítky milionů
AAzdraví.cz | 14:00:00
Je to neuvěřitelné, ale i takovéto případy se stále dějí. Podle všeho jsme v minulých měsících byli svědky skutečně masivního podvodu na všechny důvěřivce, kteří…


Během bojů v doněcké oblasti zahynuli dva ruští plukovníci, uvedlo ministerstvo obrany
Tyden-zahraniční | 17:30:00
Rusko dnes oznámilo smrt dvou svých vojenských důstojníků na frontě v ukrajinské Doněcké oblasti. Oba padli zřejmě u města Bachmut, o který svádějí ukrajinská a ruská armáda v posledních měsících nejtvrdší boje, uvedl ruskojazyčný servis BBC. Podobná oznámení ruské armády nejsou obvyklá, podotkla agentura AFP.


Na ostravské haldě leželo ohořelé tělo bezdomovce, vrah utíká již 11 let
idnes.cz | 17:45:00
Mezi nevyřešenými policejními případy, které i letos policie připomíná ve speciálním kalendáři, je v měsíci únoru zmínka o pátrání po pohřešované ženě a vraždě bezdomovce. Právě jeho ohořelé tělo našli v únoru 2012 na jedné ze starých hald v Ostravě. Následná nařízená pitva prokázala, že muže někdo zabil.


Dálnici u Mirošovic zastavila hromadná nehoda, jeden člověk je zraněný
idnes.cz | 17:21:00
Hromadná nehoda pěti aut zkomplikovala odpoledne provoz na D1 poblíž Mirošovic. Na dálnici se utvořila několik kilometrů dlouhá kolona. Jeden člověk se lehce zranil.


Lukašenko neudrží rovnováhu a je vážně nemocný, tvrdí běloruská opozice
idnes.cz | 17:15:00
Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se neobjevil na ceremonii k poctě státní vlajky, která se konala v Minsku. Stalo se tak poprvé po 29 letech. Osmašedesátiletého vůdce zastoupil premiér Raman Haloučanka. To přiživilo spekulace o jeho zhoršujícím se zdravotním stavu. Ukrajinská média dokonce informovala, že je v nemocnici.


EU chce víc dělostřelecké munice pro Ukrajinu. Jenže chybí lidé i borovice
idnes.cz | 15:55:00
EU vyzvala členské státy k okamžitému poskytnutí velkorážné munice Ukrajině. Evropská komise představila návrh, který má pomoci evropskému průmyslu zvýšit kapacitu výroby a plán na společné nákupy pro doplnění chybějících zásob. Čeští zbrojaři se k tomu staví ale skepticky a poukazují nejen na množství spotřebovávané munice na Ukrajině, ale i chybějící suroviny a zaměstnance ve výrobě.


RECENZE: Jako vypravěč Viewegh ztrácí na síle. Humorista v něm ale roste
idnes.cz | 15:00:00
Nový Michal Viewegh – tentokrát na globálně aktuální téma: válka na Ukrajině. Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva. Konjunkturální próza, trocha hyenismu? Ani nápad! Ta brutální válka dává příběhu, žánrově rozepsanému spíš jako novela, nanejvýš kulisy. V jádru tady jde o něco jiného, obecnějšího.


Přijíždí elektromobil, u něhož baterie nenabíjíte, ale vyměňujete. Za stejný čas jako čerpání benzínu
iHned.cz | 18:00:09
Průzkumy ukazují, že jednou z největší překážek pro koupi elektromobilu je čas, který - zejména na cestě - stráví řidič jeho dobíjením. Záleží na výkonu nabíječky, ale minimálně půl hodiny u stojanu strávíte, než je baterie opět aspoň z 80 procent...


Zajíček chce být šéfem Hospodářské komory, když uspěje, odejde z vedení ODS
iHned.cz | 18:00:09
Místopředseda ODS Zdeněk Zajíček oznámil, že chce kandidovat na prezidenta Hospodářské komory, nyní je jejím viceprezidentem. Volební sněm bude 31. května, kandidovat chce také bývalý ministr za ČSSD Martin Pecina. Zajíček je vlivný člen ODS, kromě...


Znásilňování, pálení žhavým železem, elektrošoky – to si připravili ruští mučitelé pro své oběti na Ukrajině
Novinky.cz | 17:11:53
Znásilňování, pálení žhavým železem, škrcení, dušení v nefunkčních plynových maskách. Zní to jako popis scén z filmového hororu, ale ve skutečnosti jde o velmi reálné osudy Ukrajinců držených ruskými jednotkami v žalářích a mučírnách v okupovaných oblastech Ukrajiny.


Lukašenko nedorazil na ceremonii v Minsku, spekuluje se o vážné nemoci
Novinky.cz | 17:06:38
Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se v neděli neobjevil na ceremonii k poctě státní vlajky, která se konala v Minsku. Jak napsala agentura DPA, stalo se tak poprvé po 29 letech. Osmašedesátiletého vůdce zastoupil premiér Raman Haloučanka, což přiživilo spekulace o Lukašenkově zhoršujícím se zdravotním stavu. Ukrajinská média dokonce informovala, že je Lukašenko v nemocnici.


Jaroslav Plesl: Z postelových scén už mívám obavu
Novinky.cz | 16:38:00
Do českých kin se dostala nová komedie režisérky Jitky Rudolfové Život pro samouky. Vedle Jany Plodkové v hlavní roli se diváci mohou těšit mimo jiné i na Davida Švehlíka, Václava Neužila nebo Jaroslava Plesla. „Je to chytrá, svěží a vtipná komedie,“ láká je do kin první jmenovaný.


Vládní balíček vyjde rodiny na tisíce ročně
Novinky.cz | 16:28:02
Rodiny přijde vládní úsporný balíček v souhrnu na tisíce korun ročně. Procento se přičte k procentu, položka k položce. Na jedné straně sehrají svoje výrazně větší odvody zejména živnostníků a redukce daňových úlev, na druhé vyšší daň z přidané hodnoty u služeb nutných pro bydlení a návrat většího zdanění nafty.


Koalice si posvítí na odklady školní docházky
Novinky.cz | 16:13:58
Odklady nástupu povinné školní docházky jsou v ČR tradičně nadměrné, každé páté dítě jde do první třídy o rok později. Dětem to ale mnohdy bývá na škodu a stojí to zbytečné výdaje. Tak zdůvodňují politici vládní koalice záměr se s odklady vypořádat zpřísněním legislativy.


Lukašenko neudrží rovnováhu a je vážně nemocný, tvrdí běloruská opozice
lidovky.cz | 17:55:17
Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se neobjevil na ceremonii k poctě státní vlajky, která se konala v Minsku. Stalo se tak poprvé po 29 letech. Osmašedesátiletého vůdce zastoupil premiér Raman Haloučanka. To přiživilo spekulace o jeho zhoršujícím se zdravotním stavu. Ukrajinská média dokonce informovala, že je v nemocnici.


Dálnici u Mirošovic zastavila hromadná nehoda, jeden člověk je zraněný
lidovky.cz | 17:27:42
Hromadná nehoda pěti aut zkomplikovala odpoledne provoz na D1 poblíž Mirošovic. Na dálnici se utvořila několik kilometrů dlouhá kolona. Jeden člověk se lehce zranil.


Vinařská lobby dopálila lihovarníky i lékaře. „Krabičák stojí méně než chleba,“ kroutí hlavou odborníci
lidovky.cz | 17:00:00
Brutální privilegování jedné skupiny, nepochopitelné selhání nebo precedens pro další vlivové skupiny. Ekonomové a lékaři nešetří kritikou na adresu vládního ozdravného balíčku, ve kterém koaliční strany pod tlakem lidovců vypustily návrh na zavedení spotřební daně z tichého vína. Stěžují si i lihovarníci.


EU chce víc dělostřelecké munice pro Ukrajinu. Jenže chybí lidé i borovice
lidovky.cz | 16:59:00
EU vyzvala členské státy k okamžitému poskytnutí velkorážné munice Ukrajině. Evropská komise představila návrh, který má pomoci evropskému průmyslu zvýšit kapacitu výroby a plán na společné nákupy pro doplnění chybějících zásob. Čeští zbrojaři se k tomu staví ale skepticky a poukazují nejen na množství spotřebovávané munice na Ukrajině, ale i chybějící suroviny a zaměstnance ve výrobě.


Slušné evropské země noviny podporují, říká eurokomisařka Jourová
lidovky.cz | 16:39:47
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Další pán na holení. Bankéře Ódora čeká boj o samotné uznání jeho pozice premiéra
lidovky.cz | 16:00:00
Pět měsíců před parlamentními volbami se Slovensko ještě dočká nové vlády. Po dlouhé vládní krizi se prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla jmenovat kabinet úředníků, který by měl nejen překlenout období do voleb, ale také upokojit společnost, ve které převládá velké rozčarování.


Erdogan vede v tureckých prezidentských volbách, sečteno je 10 procent okrsků
aktuálně.cz | 17:54:26
Kandidát opozičního bloku Kemal Kiliçdaroglu má zhruba 35 procent, ukazují první výsledky.


Nejdřív Vysočina, pak celé Česko. Sousedské hlídání dětí uleví školkám už od léta
aktuálně.cz | 16:59:40
Od června budou obce na Vysočině testovat sousedské hlídání předškolních dětí. Experti ale upozorňují, že to nestačí.


Lipavský o možném návratu Fica: Přál bych si, aby ustoupil od svých naprosto nehorázných výroků
Český rozhlas | 16:15:00
Možný návrat slovenského politika Roberta Fica do funkce premiéra je něco, co je nutné velmi pozorně sledovat. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to řekl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti). V souvislosti s Ficovou kritikou Evropské unie či protiruských sankcí Lipavský řekl, že by si přál, aby šlo pouze o předvolební rétoriku


Nevěřím tomu, že noviny přestanou vycházet, brání se Fiala kritikům zvýšení daně
Denik.cz | 17:00:00
U časopisů nedokážeme odlišit ty vědecké, kulturní a odborné od ostatních, noviny s takto přidanou hodnotou neznám. Tak vysvětlil v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi premiér Petr Fiala vyšší daně na tištěné noviny než na časopisy. Noviny totiž spadají od ledna příštího roku pod vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) ve výši jednadvaceti procent, zatímco časopisy pod nižší sazbu dvanácti procent. 


Blíží se konec stravenek a benefitů? Podívejte se, co by vládní návrh způsobil
Denik.cz | 16:00:00
Jedním z 58 opatření proti prohlubujícímu se deficitu státního rozpočtu, které ve čtvrtek představila vládní koalice, je i konec daňové úlevy u zaměstnaneckých benefitů. Pokud nakonec tento bod projde, ohrozí to dle oslovených firem nejen benefity jako takové, ale nebude to mít ani kýžený efekt - tedy více peněz do státní kasy. Proti návrhu se postavili odboráři i někteří podnikatelé.


Sparta obětovala aktivitu na oltář titulu, Slavia ale dojela na jarní bolest
iSport.cz | 17:30:00
Vezměte si balon, vezměte si území. Klidně i kontrolu nad zápasem. My si necháme body... Brian Priske se v sobotním derby zpronevěřil své fotbalové filozofii. Vědomě, účelově. S jedinou vidinou: přiblížit svůj tým mistrovskému titulu. To se Spartě díky výhře 3:2 nad Slavií povedlo, mezi oběma „S“ je tři kola před finišem už pětibodová propast. „K naší filozofii se samozřejmě vrátíme. Teď jsme obětovali sami sebe, protože je hlavním cílem získat titul,“ prohlásil dánský odborník.


Lotyšsko jako starý známý. Obrana z extraligy, proč je Česko tak oblíbené?
iSport.cz | 17:20:00
Třetí zápas ve skupině pro českou družinu Kariho Jalonena na MS v ledním hokeji 2023 bude něčím specifický. Češi totiž v Rize narazí na domácí výběr Lotyšska. Je přitom více než pravděpodobné, že defenziva pobaltského hostitele bude z drtivé většiny složena z borců, kteří hráli či hrají českou nejvyšší soutěž. Kouč Harijs Vitolins povolal hned sedm beků, které moc dobře známe.


Čelůstka: návrat bez minuty, pak létal do vzduchu. Zajímavé gesto s Krejčím
iSport.cz | 16:20:00
Vítězné derby, mohutný krok k titulu a nečekaný hrdina. Ondřej Čelůstka po triumfu nad Slavií (3:2) stanul uprostřed oslavného kolečka, bouřil a burcoval všechny okolo. Parťáci ho dokonce na rukou vynášeli do vzduchu. Nedal gól, proti rivalovi neodehrál ani minutu. Ale sparťanský stoper je zpět, v nominaci A týmu Letenských chyběl kvůli zranění rok a tři měsíce. „Jsem rád, že tohle s náma zažil,“ líčil upřímně kapitán Ladislav Krejčí, který po zápase oblékl jeho dres.


ONLINE + VIDEO: Bohemians - Slovácko. Klíčový střet o čtvrté místo
iSport.cz | 16:00:00
Čtvrté místo ve skupině o titul ve FORTUNA:LIZE zaručuje účas v předkole Evropské konferenční ligy. A právě o to se dnes v přímém souboji poperou fotbalisté Bohemians doma proti Slovácku. Oba celky přitom v tabulce dělí jen bod, ten mají k dobru svěřenci trenéra Jaroslava Veselého. Ti se musí posbírat z přídělu od Slavie (0:6), hosté jsou naopak posilnění bodem z Plzně (2:2). Duel má výkop v 18:00. ONLINE přenos a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.


Neporažený Jardin Michelet! Žokej Florian oslavil stovku v jarní klasice
iSport.cz | 15:43:00
Třetí start, třetí vítězství. Tříletý hnědák Jardin Michelet ze stáje Cardboard vyhrál s žokejem Adamem Florianem 102. ročník Conseq Velké jarní ceny. Trenér Zdeněk Seménka si připsal druhé klasické vítězství a Florian stylově oslavil sté vítězství kariéry. „Krásný pocit! Co víc si přát? Klasika a sté vítězství,“ radoval se Adam Florian při předávání cen.


Skvělý Salač! Bojoval o vítězství, skončil druhý. Závod ovlivnily pády
iSport.cz | 15:11:00
Motocyklový jezdec Filip Salač obsadil druhé místo v závodě Moto2 ve Velké ceně Francie. V jubilejní 1000. Grand Prix v historii silničního šampionátu prohrál jen s Italem Tonym Arbolinem a vyrovnal si maximum v mistrovství světa. Italského vítěze měla také královská MotoGP, pro výhru si v závodě plném pádů dojel Marco Bezzecchi. Jubilejní Velkou cenu sledovalo na historickém okruhu rekordních 278.805 diváků.


Německá fotbalová liga - 32. kolo:
sport.cz | 17:48:58
Stuttgart - Leverkusen 1:1 (57. Guirassy z pen. - 70. Palacios z pen.), 17:30, Lipsko - Brémy.


Šichta pro Muradova. V kleci přivítá rváče, který bojoval i proti šampionovi
sport.cz | 17:44:42
Po problémech s rukou je konečně jasno o dalším boji v kleci. Uzbecký zápasník Machmud Muradov, který se v minulosti proslavil i na česko-slovenské scéně, půjde znovu do akce 22. července na turnaji slavné organizace UFC v Londýně, kde narazí na velezkušeného Američana Bryana Barberenu. Třiatřicetiletý rodák z uzbecké Bukhary půjde zpět do klece po dvou porážkách mezi elitou.


Evenepoel vyhrál na Giru i druhou časovku a oblékl se opět do růžového
sport.cz | 17:13:09
Belgický cyklista Remco Evenepoel vyhrál i druhou časovku na Giru d'Italia a po deváté etapě se vrátil do čela průběžného pořadí. Lídr týmu Soudal-Quick Step porazil na 35 rovinatých kilometrech o pouhou sekundu Brita Gerainta Thomase, třetí byl o další sekundu zpět jeho krajan a kolega ze stáje Ineos Tao Geoghean Hart.


Prodej to! Fanouškům v Brně došla trpělivost s vedením. Korunu všemu nasadil Řezníček
sport.cz | 17:11:31
Fanouškům brněnských fotbalistů došla trpělivost. Po čtyřech zápasech bez vítězství a propadu na čtrnácté barážové místo v ligové tabulce požadovali v zápase s Pardubicemi odchod majitele klubu Václava Bartoňka.


Citizens se přiblížili titulu
sport.cz | 17:04:09
Fotbalisté Manchesteru City se vítězstvím 3:0 nad sestupem ohroženým Evertonem přiblížili k titulu. Dvěma góly přispěl k výhře Ilkay Gündogan.


Fila dvěma góly zařídil výhru nad Zlínem a přiblížil Teplice záchraně
sport.cz | 17:01:57
Fotbalisté Teplic ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu porazili na svém hřišti Zlín 2:1, prodloužili sérii bez porážky na pět utkání a výrazně se přiblížili záchraně v nejvyšší soutěži. Domácí poslal do vedení v 18. minutě Daniel Fila, v 72. minutě srovnal Dominik Simerský, o sedm minut později ale rozhodl druhou trefou Fila. Dvanáctí Severočeši mají tři kola před koncem sezony náskok sedm bodů na barážové příčky, přímý sestup jim už nehrozí. Naopak Ševci ztrácejí na posledním místě už čtyři body na předposlední Pardubice.


Východočeši se dotáhli na Zbrojovku, kanonýr Řezníček nedal dvě penalty
sport.cz | 16:58:02
Fotbalisté Pardubic vyhráli ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu v Brně 2:0. Ve 34. minutě otevřel skóre Martin Chlumecký a v nastavení přidal pojistku střídající Ladislav Krobot. Domácí kanonýr Jakub Řezníček neproměnil v rozmezí šesti minut druhé půle dva pokutové kopy, obě střely mu chytil brankář Florin Nita. Hosté vyhráli venku po šesti zápasech a bodově srovnali krok se Zbrojovkou, na barážových příčkách mají čtyřbodový náskok na poslední Zlín.


Remíza vyhovuje, oba týmy mají blízko k záchraně
sport.cz | 16:54:32
Fotbalisté Jablonce v druhém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu remizovali s Ostravou 1:1. Severočechy poslal v 35. minutě do vedení z penalty Jan Chramosta, krátce po změně stran srovnal Brazilce Cadu. Baník sice v lize v Jablonci podevatenácté za sebou nezvítězil, ale v nejvyšší soutěži potřetí po sobě neprohrál a na čele skupiny mu k definitivě udržení chybí bod. Velmi blízko k záchraně jsou i třináctí Severočeši, byť v nadstavbě podruhé jen remizovali 1:1 a už osm kol naplno nebodovali.


SP v moderním pětiboji v Sofii - smíšené štafety:
sport.cz | 16:47:42
1. Brysonová, Brown (Brit.) 1346, 2. Oliverová, Hernández (Mex.) 1339, 3. Gomesseová, Mourcia (Fr.) 1325, ...6. Novotná, Tůma (ČR) 1294.


Cyklistický etapový závod Kolem Maďarska - konečné pořadí:
sport.cz | 16:38:24
1. Hirschi (Švýc.) 17:19:28, 2. Tulett (Brit.) -10, 3. Voisard (Švýc.) -13, ...32. Turek -2:37, 33. Otruba -2:40, 67. Petruš (všichni ČR) -22:14. Závěrečná 5. etapa byla kvůli dešti neutralizována.


Zápas Groningenu s Ajaxem byl kvůli řádění fanoušků předčasně ukončen
sport.cz | 16:13:25
Zápas 32. kola nizozemské fotbalové ligy mezi Groningenem a Ajaxem byl za stavu 0:0 přerušen a předčasně ukončen kvůli chování fanoušků. Na trávníku dvakrát přistály světlice a na hřiště také pronikl jeden muž.


Španělská fotbalová liga - 34. kolo
sport.cz | 16:06:32
Celta Vigo - Valencie 1:2 (60. Seferovic - 8. Kluivert, 88. Marí), 16:15, Elche - Atlético Madrid, 18:30, Valladolid - FC Sevilla, 21:00, Espaňol Barcelona - FC Barcelona.


Citizens se přiblížili titulu, zářil fenomenální Gündogan. West Ham nezvládl derby
iHNed_sport | 17:33:00
Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 36. kole anglické ligy sestupem ohrožený Everton a přiblížili se k titulu.


Řezníček nedal dvě penalty, Brno padlo s Pardubicemi. Zlínu teče do bot
iHNed_sport | 17:28:00
Ve skupině o udržení si dobrou pozici pojistili fotbalisté Ostravy, Jablonce a Teplic. Ve velkých problémech už je Zlín. Pardubice vyhrály v Brně.


Poklady z archivu Trumpových: Ivanka na Den matek vzpomíná na zesnulou maminku Ivanu
blesk | 18:32:00
Smutek, ale i krásné vzpomínky. Ivanka Trumpová na Den matek složila poklonu své mamince Ivaně, rozené Zelníčkové, která zemřela loni 14. července ve věku 73 let. Dcera Ivanka se podělila na instagramu o poklady z rodinného fotoarchivu. A to jak o snímky své matky za mlada, tak i svých dětí. Dcera Donalda Trumpa má ratolesti hned tři.


Trauma dětské hvězdy Míši Kudláčkové: Prostřílený kočárek cestou z porodnice!
blesk | 18:04:00
Už od malička se dětská hvězda seriálu My všichni školou povinní Michaela Kudláčková (54) bála smrti. A není se také čemu divit. Sotva se narodila, už smrti čelila. Při vpádu sovětských vojsk do Prahy v srpnu 1968, Rusové rozstříleli kočárek, ve kterém si ji rodiče vezli domů z porodnice. A trauma si z toho nese dodnes.


Šetřivá princezna na korunovaci: RECY-KATE!
blesk | 17:59:00
Možná to byl jeden z nejdůležitějších týdnů jejího života, přesto však Kate Middletonová (41), nyní známější jako princezna Catherine, během korunovačních oslav dokázala, že stále stojí oběma nohama pevně na zemi. Místo drahých nových rób „recyklovala“ starší kousky svého šatníku!


Tereza H. o bachařkách v pákistánském vězení: Chtěly být krásné jako já!
blesk | 17:41:00
Příběh šestadvacetileté Terezy H. zná celé Česko. V roce 2018 byla zadržena na letišti v pákistánském Láhauru. V jejím kufru bylo údajně 9 kilogramů heroinu. Mladá Češka nakonec strávila za mřížemi čtyři roky, než byla zproštěna všech obvinění. Nyní na platformě HeroHero vypráví celý svůj příběh. V nejnovějším videu popsala, jaké byly v pákistánském vězení bachařky a jak se k ní chovaly.


Rodina ruského zbrojaře má v Česku dům i byty za 188 milionů a sankcím uniká. Lipavský řekl, proč
blesk | 17:40:00
Rodina Rusa Borise Obnosova, šéfa ruského zbrojařského holdingu Taktičeskoje raketnoje vooruženije, který figuruje na seznamu unijních sankcí, vlastní v České republice nemovitosti o hodnotě zhruba osm milionů eur (asi 188 milionů korun). Podle portálu Meduza na to upozornila reportáž spolupracovníků ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Jak uvedla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová v pořadu ČT Otázky Václava Moravce, Česko by tomuto případu mělo věnovat velkou pozornost. Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že ruští oligarchové se na následky ruské agrese připravovali delší dobu. Zároveň případ Obnosova vzbudil řadu otázek, zda sankce, které EU a svět uvalili na Rusko, jsou vůbec funkční.


Ptejte se premiéra na úspory, daně či důchody: Petr Fiala v Blesku již ve čtvrtek 18. května
blesk | 16:20:00
Premiér Petr Fiala (ODS) chce trpělivě vysvětlovat, proč vláda musela sáhnout k úspornému balíčku, který představila minulý týden. Obhajovat jej bude ve Sněmovně, ale již 18 května od 11:30 i ve studiu Blesku během dalšího dílu pořadu Ptám se, pane premiére. Fiala upozorňuje, že šlo o kompromis pěti koaličních stran, ale také na to, že úspory jsou skutečně nutné, abychom se vyhnuli katastrofě. Nevidí přitom důvod, aby se kvůli ozdravnému balíčku svolávaly stávky, vládní návrh označuje za promyšlený a sociálně spravedlivý. Je spravedlivá i chystaná důchodová reforma a proč Fiala nakonec musel svolit ke zvyšování daní, i když před volbami tvrdil opak? Ptát se na to, co Vás zajímá, přitom můžete již nyní i Vy. A to prostřednictvím formuláře níže. Některé ze slušně formulovaných a podepsaných dotazů pak zazní přímo během našeho živého vysílání, během kterého premiéra vyzpovídá moderátor Jakub Kopřiva.


Jourová varuje před vyšším DPH u novin: Trend v Evropě je jiný, pro někoho to bude likvidační
blesk | 16:03:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Poprvé oblékla historický kostým: Herečka Marie Křížová si musela nasadit klobouk větší než její hlava
super | 18:41:39
Podobný kostým oblékla za více než desetiletou divadelní kariéru poprvé. Model završený pořádným kokrhelem na klobouku si prý Marie Křížová pořádně užila. "Cítím se v tom skvěle, kostýmní návrhář uměl nejen vystihnout ženskou krásu, ale i ten klobouk skvěle drží," pochvalovala si.


Její dmoucí se ňadra jsou zárukou, že broky na střelnici půjdou na dračku. Bára Mottlová to s Prachařem rozjede na pouti
super | 18:01:39
Diváci se už v neděli mohou těšit na desetidílný seriál Přijela pouť, který vznikl pod scenáristickou taktovkou


Největší bizár na finále Miss: Tenhle mladík přišel v dámských šatech, krásky včetně Kuchařové o ně zakopávaly
super | 17:22:39
O největší bizár na finále Miss Czech Republic se postaral mladík oblečený v ženských šatech. O jeho vlečku zakopla i Taťána Kuchařová.


Den matek u našich celebrit. Vzpomínka Dagmar Havlové, pusa pro Lucii Bílou i Agáta s dětmi včetně malé Rozárky
super | 16:43:15
V neděli se slavil Den matek. Svým maminkám vzdaly hold i české celebrity, některé z nich pak slavily i své vlastní mateřství, další vzpomínaly na své maminky, které už bohužel nejsou mezi námi. Takto vzpomínala například někdejší první dáma


Tomu se říká rodinný podnik: Manželka Karla Heřmánka mladšího nepracuje jen pro jeho divadlo, ale i pro jeho tetu
super | 16:14:11
Tady rodinný byznys jede na plný plyn. S


Nařizování elektrických aut dostalo další těžkou ránu, politici v Nizozemsku se zalekli svých vlastních cílů
Autoforum.cz | 09:00:00
Mnohokrát jsme konstatovali, že to, co se dnes některým jeví jako jasná budoucnost, zase tak jasnou budoucností být nemusí. Politický plán, který se nesejde s technickou, ekonomickou či jinou realitou, nebude tím či oním způsobem uskutečněn. Další takový padl v Nizozemsku. (Petr Miler)


MotoGP: Vítězem jubilejní 1000. Grand Prix se stal Bezzecchi
Auto.cz | 18:17:00
Marco Bezzecchi se raduje z výhry ve Velké ceně Francie, která byla jubilejní 1000. Grand Prix. Na podium jej doprovodili Jorge Martin a Johann Zarco.


Vypadá ještě jako Ferrari? Purosangue s příměsí polského tuningu ve vás vyvolá rozporuplné reakce
Auto.cz | 17:51:00
Zelená nepatří k nejvyužívanějším barvám na vozech automobilky z italského Maranella.


Keyvany připravil na géčko od Mercedesu úpravy, za které by se nestyděli ani v Mansory
Auto.cz | 15:58:00
Upravený Mercedes-AMG G63 je nacpaný karbonem až k prasknutí.


Izraelský Štít a šíp: všichni se cítí být vítězi
Novinky-kultura | 18:52:05
Spokojenost hlásí obě strany bojů v rámci izraelské operace Štít a šíp namířené proti palestinskému Islámskému džihádu, kterou prozatím ukončilo křehké příměří. Palestinská strana rovnou vyhlásila vítězství, izraelský premiér Benjamin Netanjahu pochválil armádu a tajné služby za „výborný výkon“.


Ukrajinští lékaři sami léčit nemohou
Novinky-kultura | 18:48:02
Oksana Denysiuková, lékařka z Kyjeva, uprchla z rodné země před ruskou agresí už loni v březnu. Od listopadu pracuje jako asistentka praktického lékaře v pražské ordinaci. Stejně jako padesátka dalších ukrajinských lékařů, kteří utekli před válkou, nemůže pacienty léčit kvůli přísným podmínkám. Na zmírnění tlačí někteří praktici přes odpor lékařské komory.


Znásilňování, pálení žhavým železem, elektrošoky – to si připravili ruští mučitelé pro své oběti na Ukrajině
Novinky-kultura | 17:11:53
Znásilňování, pálení žhavým železem, škrcení, dušení v nefunkčních plynových maskách. Zní to jako popis scén z filmového hororu, ale ve skutečnosti jde o velmi reálné osudy Ukrajinců držených ruskými jednotkami v žalářích a mučírnách v okupovaných oblastech Ukrajiny.


Lukašenko nedorazil na ceremonii v Minsku, spekuluje se o vážné nemoci
Novinky-kultura | 17:06:38
Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se v neděli neobjevil na ceremonii k poctě státní vlajky, která se konala v Minsku. Jak napsala agentura DPA, stalo se tak poprvé po 29 letech. Osmašedesátiletého vůdce zastoupil premiér Raman Haloučanka, což přiživilo spekulace o Lukašenkově zhoršujícím se zdravotním stavu. Ukrajinská média dokonce informovala, že je Lukašenko v nemocnici.


Jaroslav Plesl: Z postelových scén už mívám obavu
Novinky-kultura | 16:38:00
Do českých kin se dostala nová komedie režisérky Jitky Rudolfové Život pro samouky. Vedle Jany Plodkové v hlavní roli se diváci mohou těšit mimo jiné i na Davida Švehlíka, Václava Neužila nebo Jaroslava Plesla. „Je to chytrá, svěží a vtipná komedie,“ láká je do kin první jmenovaný.


Vládní balíček vyjde rodiny na tisíce ročně
Novinky-kultura | 16:28:02
Rodiny přijde vládní úsporný balíček v souhrnu na tisíce korun ročně. Procento se přičte k procentu, položka k položce. Na jedné straně sehrají svoje výrazně větší odvody zejména živnostníků a redukce daňových úlev, na druhé vyšší daň z přidané hodnoty u služeb nutných pro bydlení a návrat většího zdanění nafty.


Koalice si posvítí na odklady školní docházky
Novinky-kultura | 16:13:58
Odklady nástupu povinné školní docházky jsou v ČR tradičně nadměrné, každé páté dítě jde do první třídy o rok později. Dětem to ale mnohdy bývá na škodu a stojí to zbytečné výdaje. Tak zdůvodňují politici vládní koalice záměr se s odklady vypořádat zpřísněním legislativy.


VIDEO: Queens Of The Stone Age ohlásili nové album. Lákají na něj klipem "Emotion Sickness"
Musicserver | 16:30:00
Po měsících spekulací a nápověd na svém webu přišli konečně Queens Of The Stone Age s napětím vyhlíženým oznámením: nová řadovka je na cestě! Bude se jmenovat "In Times New ...


Vyšší DPH u tisku podle Fialy noviny neohrozí
Tyden-domácí | 16:30:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Samsung chce vybudovat pobočku v Japonsku, má se zaměřovat na výrobu čipů
Tyden-sport | 18:30:00
Společnost Samsung vybuduje v Japonsku nový závod na vývoj čipů. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei. Závod bude stát v Jokohamě, kde má jihokorejská firma centrum pro výzkum a vývoj Samsung R&D Institute Japan. Investice přesáhne 30 miliard jenů (4,8 miliardy Kč). Více než třetinou by formou dotací měla přispět japonská vláda. Vývojové centrum bude samostatnou jednotkou.


Během bojů v doněcké oblasti zahynuli dva ruští plukovníci, uvedlo ministerstvo obrany
Tyden-sport | 17:30:00
Rusko dnes oznámilo smrt dvou svých vojenských důstojníků na frontě v ukrajinské Doněcké oblasti. Oba padli zřejmě u města Bachmut, o který svádějí ukrajinská a ruská armáda v posledních měsících nejtvrdší boje, uvedl ruskojazyčný servis BBC. Podobná oznámení ruské armády nejsou obvyklá, podotkla agentura AFP.


Vyšší DPH u tisku podle Fialy noviny neohrozí
Tyden-sport | 16:30:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Sekta v Keni nutila své členy hladovět, děti umíraly jako první
Tyden-sport | 15:30:00
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem "bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji". Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřily členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalého vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Více než 600 lidí se stále pohřešuje.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, podle průzkumů by Erdogan mohl prohrát
Tyden-sport | 14:30:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Sněmovna se vrátí k návrhu zapojení senátorů do volby radních České televize
Tyden-sport | 13:30:00
Poslanci by měli příští týden pokračovat ve schvalování sporného návrhu na zapojení Senátu do volby radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Shoda mezi koalicí a opozicí naopak panuje nad dvojící předloh, které by lidem či firmám usnadnily zbavit se dluhů na daních či sociálních odvodech a které jsou rovněž v závěrečném kole. Další řádná schůze dolní komory začne v úterý odpoledne. V pátek se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, na níž se vládní tábor pokusí prosadit zpřísnění zákazu vlastnictví médií vrcholnými politiky v zákoně o střetu zájmů. Projednání předlohy brzdí řadu měsíců opoziční hnutí ANO.


Podle ukrajinského generálního štábu ruské útoky na frontě sílí
Tyden-sport | 12:30:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí. Tvrdě se bojuje v oblasti Bachmutu, kde ukrajinští vojáci pokračují v protiútocích, napsal americký Institut pro studium války (ISW).


Stovky čechů nevědí, že žijí s HIV
Tyden-sport | 11:30:00
V ČR žije podle odhadů asi 620 lidí, kteří nevědí o své nákaze virem HIV, kolem 350 z nich jsou cizinci. Diagnózu se dozvědí průměrně asi tři roky od nákazy. Vyplývá to z návrhu Národního plánu řešení problematiky HIV/AIDS v ČR na období 2023 až 2027, který má ČTK k dispozici. Jedním z jeho cílů je vědět o 95 procentech nakažených, současný odhad je 83 procent. Návrh plánu by měla ve středu projednat vláda.


Zelenskyj navštívil Berlín, setkal se s kancléřem i prezidentem
Tyden-sport | 10:30:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


Hnutí ANO kritizuje růst daní, mluví o návratu EET
Tyden-sport | 09:30:00
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


Sabina Laurinová zažila horké chvilky na place
Tyden-sport | 12:00:00
Herečku Sabinu Laurinovou znají diváci z účinkování v muzikálech, na divadle i z televizních seriálů. Během natáčení aktuálního primáckého kriminálního seriálu se sympatická blondýnka dostala i do nekomfortních situací, které však zvládla s pravou hereckou profesionalitou.


Zajíček chce být šéfem Hospodářské komory, když uspěje, odejde z vedení ODS
Hospodářské noviny | 19:00:32
Místopředseda ODS Zdeněk Zajíček oznámil, že chce kandidovat na prezidenta Hospodářské komory, nyní je jejím viceprezidentem. Volební sněm bude 31. května, kandidovat chce také bývalý ministr za ČSSD Martin Pecina. Zajíček je vlivný člen ODS, kromě...


Všechny životy mají mít stejnou hodnotu. Prezident navštívil romský památník v Letech
Respekt | 16:08:28
V proslovu řekl, že v soužití s Romy jsou stále rezervy, a vyzdvihl důležitost vzdělávání


Samsung chce vybudovat pobočku v Japonsku, má se zaměřovat na výrobu čipů
Tyden-zahraniční | 18:30:00
Společnost Samsung vybuduje v Japonsku nový závod na vývoj čipů. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei. Závod bude stát v Jokohamě, kde má jihokorejská firma centrum pro výzkum a vývoj Samsung R&D Institute Japan. Investice přesáhne 30 miliard jenů (4,8 miliardy Kč). Více než třetinou by formou dotací měla přispět japonská vláda. Vývojové centrum bude samostatnou jednotkou.


Barbar Conan udělal z Arnolda Schwarzeneggera filmovou megastar, kterou je dnes! Vrátí se někdy?
Reflex | 17:00:00
Právě 14. května 1982 proběhla v Americe slavnostní premiéra jednoho z největších trháků roku - Barbara Conana. Epická fantasy o nejslavnějším barbarovi světové literatury stála nějakých dvacet až třicet milionů dolarů, ale vydělala k osmdesáti milionům. A odstartovala hromadu fenomenálních kariér, v čele, samozřejmě, s představitelem hlavní role Arnoldem Schwarzeneggerem.


Jak na Čechy dopadnou změny penzí, zhodnotí v Rozstřelu Martin Potůček
idnes.cz | 19:15:00
Vláda představila spolu s úsporným balíčkem i obrysy chystaných změn důchodů. Mezi hlavní novinky patří postupné prodlužování věku pro odchod do penze a pomalejší nárůst nových důchodů. Vládní plány zhodnotí v pondělí od 10.45 v pořadu Rozstřel expert Marin Potůček.


Když „kulturní jed“ nevadí. Dětem elit pouští v KLDR při angličtině disneyovky
idnes.cz | 19:07:00
Studenti na škole v severokorejské metropoli Pchjongjangu se na hodinách anglické konverzace učí za pomoci animovaných filmů americké společnosti Disney. Vzhledem k tomu, že oficiální politika země „kulturní jed“ ze Západu přísně zapovídá, jde o velmi neobvyklou událost. Zřejmě ale nelze očekávat, že by režim KLDR chystal opatření ohledně zahraniční kultury plošně rozvolnit.


Rusové stupňují své útoky, těžké boje probíhají v Bachmutu, hlásí Ukrajina
idnes.cz | 18:38:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí.


Stoletých bude přibývat i v Česku, říká demografka Jitka Rychtaříková
idnes.cz | 18:00:00
Sílí hlasy, které tvrdí, že dojde k zásadním objevům, které zařídí lidskou dlouhověkost, třeba až do sto šedesáti let, říká v rozhovoru pro MF DNES demografka Jitka Rychtaříková.


Lukašenko se neobjevil na ceremonii v Minsku, média spekulují o vážné nemoci
Tiscali-zprávy | 19:31:40
Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se dnes neobjevil na ceremonii k poctě státní vlajky, která se konala v Minsku. Jak napsala agentura DPA, stalo se tak poprvé po 29 letech. Osmašedesátiletého vůdce zastoupil premiér Raman Haloučanka, což přiživilo spekulace o Lukašenkově zhoršujícím se zdravotním stavu. Ukrajinská média dokonce informovala, že je Lukašenko v nemocnici.


Odkup vepřína v Letech byl nedůstojný, je třeba přiznat díl viny, řekl Pavel
Tiscali-zprávy | 16:26:10
Odkup vepřína v Letech na Písecku, na jehož místě stál v době druhé světové války koncentrační tábor pro Romy, byl podle prezidenta Petra Pavla dlouhý a nedůstojný. Tuto část historie bychom měli popsat a přiznat na ní svůj díl viny, řekl novinářům po pietní akci, která připomněla výročí 80 let od transportu tamních vězňů do Osvětimi. Na pietě se sešly stovky lidí včetně čelných představitelů státu, kteří položili květiny u památníku. Pavel pietu navštívil teprve jako druhý prezident ČR, naposledy před 28 lety přijel prezident Václav Havel.


Model Kantar: Sněmovní volby by vyhrálo ANO, vládní koalice by většinu nezískala
Tiscali-zprávy | 15:32:10
Sněmovní volby by na přelomu dubna a května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent hlasů. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) by získala 25 procent hlasů. Vyplývá to z modelu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT), který vznikl před oznámením vládního úsporného balíčku. V součtu s Piráty a STAN by vládní koalice většinu ve Sněmovně nezískala, měla by 43 procent hlasů.


Banky přitvrdily vůči Rusům a ruší jim bez varování účty. Jsou rizikoví, brání se
E15-ekonomika | 19:00:00
Ruská komunita v České republice upozornila na neohlášené rušení bankovních účtů ze strany některých v tuzemsku působících bank. Postiženi jsou především Rusové a Bělorusové, kteří pobývají v Česku na pracovní nebo studentská víza. Zástupci komunity tvrdí, že banky ruší jejich účty bez důvodu. Banky oponují, že jednají v souladu s legislativou a tyto občany považují za vysokorizikové.


Elektřina zlevňuje, obří e-shop Allegro vstupuje do Česka, spekulanti s byty se přepočítali
E15-ekonomika | 17:30:00Banky přitvrdily vůči Rusům a ruší jim bez varování účty. Jsou rizikoví, brání se
E15-politika | 19:00:00
Ruská komunita v České republice upozornila na neohlášené rušení bankovních účtů ze strany některých v tuzemsku působících bank. Postiženi jsou především Rusové a Bělorusové, kteří pobývají v Česku na pracovní nebo studentská víza. Zástupci komunity tvrdí, že banky ruší jejich účty bez důvodu. Banky oponují, že jednají v souladu s legislativou a tyto občany považují za vysokorizikové.


Elektřina zlevňuje, obří e-shop Allegro vstupuje do Česka, spekulanti s byty se přepočítali
E15-politika | 17:30:00Zelenskyj chtěl zničit ropovod Družba, kterým teče ropa i do Česka. WP získal odposlechy
Novinky.cz | 19:50:02
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj není jen stoickým vůdcem národa odolávajícího brutální ruské agresi. Uniklé odposlechy, které získal list The Washington Post, odhalují jeho agresivní instinkty. Ukrajinský vůdce podle nich plánoval nejen odvážné útoky uvnitř Ruska, ale i zničení ropovodu Družba.


Seděli doma v New Jersey, když jim střechou proletěl meteorit
Novinky.cz | 19:28:32
Podle amerických úřadů prolétl meteorit střechou domu v americkém New Jersey na severovýchodě USA ve chvíli, kdy byli jeho obyvatelé uvnitř. Stalo se tomu tak v pondělí 8. května v odpoledních hodinách.


Měla poslední šanci, dceru jí porodila sestra
Novinky.cz | 19:19:39
O náhradním mateřství, tedy situaci, kdy dítě odnosí a porodí jiná žena, se mluví jako o šedé zóně. Přitom celý proces se děje pod dohledem soudů a sociálních pracovnic. Právu se podařilo zmapovat jeden z případů náhradního mateřství, který ukazuje, že lidé uchylující se k této variantě to nedělají z rozmařilosti, ale protože jinou šanci mít vlastní dítě už nemají.


Izraelský Štít a šíp: všichni se cítí být vítězi
Novinky.cz | 18:52:05
Spokojenost hlásí obě strany bojů v rámci izraelské operace Štít a šíp namířené proti palestinskému Islámskému džihádu, kterou prozatím ukončilo křehké příměří. Palestinská strana rovnou vyhlásila vítězství, izraelský premiér Benjamin Netanjahu pochválil armádu a tajné služby za „výborný výkon“.


Ukrajinští lékaři sami léčit nemohou
Novinky.cz | 18:48:02
Oksana Denysiuková, lékařka z Kyjeva, uprchla z rodné země před ruskou agresí už loni v březnu. Od listopadu pracuje jako asistentka praktického lékaře v pražské ordinaci. Stejně jako padesátka dalších ukrajinských lékařů, kteří utekli před válkou, nemůže pacienty léčit kvůli přísným podmínkám. Na zmírnění tlačí někteří praktici přes odpor lékařské komory.


Přijímačky na střední za rok také z angličtiny. Expert: „Testy jsou důležité, známky často neodpovídají vědomostem,“
lidovky.cz | 19:45:00
Přijímací zkoušky na střední školy čeká od příštího roku změna. Deváťáci se totiž kromě češtiny a matematiky budou muset někde popasovat i s angličtinou. „Test by byl na úrovni A2,“ vysvětluje Miroslav Krejčí, ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat).


Test Čínou. Řekne Západ předem ne? Válka na Ukrajině může skončit jako ta v Koreji
lidovky.cz | 18:45:00
Máme brát vážně snahu Číny o mír na Ukrajině? Považovat Čínu za neutrála, ba možného partnera pro jednání, či za jasného nepřítele? Za spojence světa agresivity, autokracie a „nových pořádků“?


Církev chce na Hradě poklad. Pokud vše posvětí Vatikán, vystaví také korunovační kříž Karla IV.
lidovky.cz | 18:20:00
Lebka svatého Václava i další vzácné kousky z takzvaného svatovítského pokladu, který střeží církev od dob prvních Přemyslovců. Nově by mohl být trvale vystaven v komplexu Pražského hradu. Arcibiskupství pražské připravilo projekt rekonstrukce Jiřského kláštera, ve kterém by měla sídlit sbírka unikátních církevních předmětů, jež souvisejí se vznikem české státnosti.


Soudce jako oběť. Jeho rodiče tragicky zahynuli, pozůstalí dostali bolestné miliony
aktuálně.cz | 18:49:51
Nejvyšší soud uzavřel případ odškodnění, které žádal soudce Okresního soudu v Mělníku Jan Veselý.


Barrandovský most se opět rekonstruuje. Řidiči musí ve špičkách počítat až se čtvrthodinových zpožděním
Český rozhlas | 18:04:00
Na pražském Barrandovském mostě začne v pondělí další etapa oprav. Některá omezení provozu už na místě platí, uzavřená je nájezdová rampa z ulice K Barrandovu. Řidiči místo musí objíždět přes Pražský okruh a Strakonickou ulici. V úsecích se ale můžou zejména v ranní a podvečerní špičce tvořit zhruba patnáctiminutové kolony. Další omezení by tam ale řidiče potkat neměly, tvrdí Jozef Sinčák, ředitel pražské Technické správy komunikací (TSK).


Horolezci spadli v Adršpachu ze skály poblíž Milenců. Zachraňovaly je vrtulníky
Denik.cz | 19:07:00
Náročný zásah za sebou mají hasiči a záchranáři v Adršpašsko-teplických skalách. V neděli po čtrnácté hodině tady ze skály spadli dva horolezci. Záchranáři využili i vrtulník.


Hancko v ráji! Feyenoord má titul, exsparťana chválí ikona: Lídr ve všem
iSport.cz | 19:40:00
Možná se nechal inspirovat u svých kamarádů ze Sparty, kteří po zvládnutém derby proti Slavii pomalu vyhlížejí titul. Zatímco parta z Letné ještě nemůže stoprocentně jásat, bývalá opora rudých řad Dávid Hancko už teď ví, že přesun do Feyenoordu Rotterdam je pozlacen. Po jednoznačné výhře 3:0 nad Go Ahead Eagles už Hancko a spol. nemohou být předstiženi. Králem Nizozemska je Feyenoord.


Házenkářské drama pokračuje. Plzeň doma zabrala, zářil matador Stehlík
iSport.cz | 19:15:00
Finále házenkářů Chance play off extraligy mezi Plzní a Karvinou nekončí. Nejlepší tým základní části po dvou úvodních prohrách (31:32, 25:28 po sedmičkách) doma zabral. Plzeňští ani jednou neprohrávali, vyhráli 36:29 (19:16) a snížili stav série na 1:2. Zářil osmatřicetiletý matador Jakub Stehlík, autor sedmi branek. Karviné k obhajobě titulu stále chybí jedno vítězství, ve středu se hraje na půdě Baníku (17).  Extraligový bronz slaví Lovosice.


Sestupující Elche zaskočilo Atlétiko. Důležitá výhra pro Valencii
iSport.cz | 18:40:00
Fotbalisté Atlética Madrid prohráli ve 34. kole španělské ligy na hřišti sestupujícího Elche 0:1 a druhé místo v tabulce přenechali městskému rivalovi Realu. Valencie vyhrála na hřišti Celty Vigo 2:1 a získala důležité body v boji o záchranu. Utkání rozhodl v závěru svým prvním ligovým gólem v kariéře střídající Alberto Marí. Valencie se posunula v neúplné tabulce na 14. pozici a má náskok tří bodů na sestupové pásmo, Celta je třináctá.


Prskavec vládne i kanoistům, má dvě místa v reprezentaci. Na kajaku trpěl
iSport.cz | 18:37:00
Olympijský vítěz na kajaku si stále umí hledat nové výzvy. Kromě toho, že už letos zahájí Jiří Prskavec boj o nominaci na olympijské hry v Paříži, pustil se ještě do další disciplíny. Nejprve jako rozptýlení začal po kajakářských trénincích jezdit i na kanoi. O uplynulém víkendu si navíc místo v reprezentaci vybojoval i v kategorii C1. Co říká na olympiádu v obou kategoriích?


Řezníček nedal dvě penalty a poprvé brečel: Asi nejhorší moment v kariéře
iSport.cz | 18:30:00
Zápas končil v slzách. Úplně zničený, sebezpytující. Jakub Řezníček (34), kapitán Zbrojovky a nejlepší střelec FORTUNA:LIGY, osudově selhal v klíčové záchranářské bitvě proti Pardubicím (0:2), když nedal dvě penalty. Rumunský démon Florin Nita ho během pár minut opakovaně vyčapal. „Kvůli fotbalu jsem asi nikdy předtím nebrečel. Ani když jsem udělal nějaké průsery,“ marně vzpomínal Řezníček.


Plzeň: zbouraný Mosquera i problém dlouhána Chorého. Bílek faul neviděl
iSport.cz | 18:25:00
Plzeň polyká další hořkou ztrátu. Do sobotního duelu s Olomoucí (1:3) paradoxně vstoupila velmi dobře. Už v sedmnácté minutě slavila gól Filipa Kaši, po zhlédnutí videa ale sudí Marek Radina branku odvolal. V závěru první půle nepískl ani možný penaltový zákrok Jana Navrátila na Jhona Mosqueru. „Tohle je škoda,“ komentoval situaci západočeský kouč Michal Bílek. Po přestávce se naopak favorit rozložil a po zbytečných úderech si připsal už sedmou jarní prohru.


Mistrovská kocovina, Monza porazila Neapol. Barák u výhry Fiorentiny
iSport.cz | 17:55:00
Fotbalisté Neapole podlehli ve 35. kole italské ligy na hřišti Monzy 0:2, již jistý mistr prohrál čtvrté utkání v sezoně. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě porazila Udine 2:0. Verona podlehla FC Turín 0:1 a je na 17. místě před osmnáctou Spezií pouze díky lepšímu skóre.


Giro: Evenepoel vyhrál i druhou časovku. O 9 setin. Vrací se do růžové
iSport.cz | 17:54:00
Belgický cyklista Remco Evenepoel vyhrál i druhou časovku na Giru d'Italia a po deváté etapě se vrátil do čela průběžného pořadí. Lídr týmu Soudal-Quick Step porazil na 35 rovinatých kilometrech o pouhých 9 setin sekundy Brita Gerainta Thomase, třetí byl o další sekundu zpět jeho krajan a kolega ze stáje Ineos Tao Geoghean Hart.


Hamilton by si rád vyzkoušel klasický vůz ze seriálu Indycar
f1sport.auto.cz | 18:19:00
Lewis Hamilton sice neuvažuje, že by si v dohledné době vyzkoušel jinou disciplínu než F1, ale v rámci testu by se rád projel ve starším voze ze seriálu Indycar.


Fotbalová Fortuna liga - skupina o titul, 2. kolo:
sport.cz | 19:58:38
Bohemians 1905 - Slovácko 0:0.


Řezníček nedal? Penaltu asi není sranda kopat, reagoval Chramosta po splněném snu
sport.cz | 19:49:58
Dva nejlepší střelci ligy prožili ve skupině o záchranu dva diametrálně odlišné penaltové příběhy. Zatímco devatenáctigólový Jakub Řezníček dvě desítky za Brno v krátkém časovém rozmezí po střelách k tyči neproměnil, jablonecký Jan Chramosta si splnil svůj dávný exekutorský sen.


Manchester City se výhrou nad Evertonem přiblížil k titulu
sport.cz | 17:04:09
Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 36. kole anglické ligy sestupem ohrožený Everton a přiblížili se k titulu. Obhájci prvenství mají v čele tabulky tři utkání před koncem náskok čtyř bodů a jednoho zápasu před Arsenalem, jenž překvapivě podlehl v domácím utkáním Brightonu 0:3 a už mu zbývají odehrát jen dva duely. Citizens tak stačí k třetímu ligovému titulu za sebou jediná výhra, první šanci budou mít svěřenci Pepa Guardioly příští neděli proti Chelsea.


PŘÍKLEP EXTRA: Kazachstán pod tlakem fauluje, Kubalík dává gól. To jsme tipovali, chválí se expert
sport.cz | 18:30:32
PŘÍKLEP EXTRA, hokejový pořad na Sport.cz k mistrovství světa v Rize a v Tampere, má v neděli na programu druhý díl. Čeští hokejisté na úvod MS vyhráli nad Slovenskem 3:2, nyní bojují s Kazachstánem. "Čekám výraznější výhru než nad Slovenskem, tipuji 4:1," říká šéfredaktor Sport.cz Martin Kézr. Ještě optimističtější je trenér Martin Pešout. "Skončí to 5:0," tvrdí expert. "Začátek byl dobrý, nepodcenili jsme to. A konečně přišel i gól," dodává Pešout ve studiu Sport.cz. S aktualitami přímo z Rigy se přihlásili Jan Škvor a Robert Sára. Sport.cz také nabízí sestřihy ze všech utkání MS.


Bayer přišel remízou se Stuttgartem o důležité body v boji o Evropu
sport.cz | 17:48:58
Fotbalisté Leverkusenu přišli remízou 1:1 ve 32. německé ligy s předposledním Stuttgartem o důležité body v boji o evropské poháry. Obě branky padly v druhém poločase z penalty. Lipsko dvěma góly v závěru otočilo zápas proti Werderu Brémy a po výhře 2:1 se posunulo na třetí místo.


Jinde se tohle píská, ale VAR si to vždycky nějak obhájí. Vrba a spol. se po prohře v Teplicích zlobí na video
sport.cz | 19:33:13
„Rád si přečtu vaše komentáře, jestli jste nestranní, objektivní a napíšete, co se dneska dělo.“ Těmito slovy začal tiskovou konferenci se zástupci médií po zápase v Teplicích Pavel Vrba, trenér fotbalistů Zlína. Jeho svěřenci ve veledůležitém záchranářském utkání prohráli 1:2, přičemž hned ve třech klíčových situacích duelu vstoupil do hry VAR a každou ke smůle Zlína vyhodnotil v jeho neprospěch. Ševci tak zůstávají přikovaní na dně tabulky se čtyřbodovou ztrátou na barážové příčky. A to už do finiše ligy zbývají jen tři kola…


Smáli se mi a oprávněně, přiznal Prskavec po svém výjimečném počinu
sport.cz | 19:28:05
Po své zlaté jízdě na olympijských hrách v Tokiu Jiří Prskavec nadhodil, že si by ke své parádní kategorii kajakářů mohl přidat i singlkanoi. Jako motivaci i prostředek k dalšímu zlepšování na kajaku. O necelé dva roky později ovládl tento výjimečný vodní slalomář v kánoi domácí nominaci. Před dalším olympijským medailistou Lukášem Rohanem i exmistrem světa Václavem Chaloupkou…


Řezníček nedal dvě penalty a poprvé kvůli fotbalu brečel. Za majitelem Zbrojovky stojí
sport.cz | 19:24:31
Opouštěl hřiště se slzami v očích. Kapitán brněnských fotbalistů a nejlepší ligový kanonýr Jakub Řezníček neproměnil ve druhé půli záchranářské bitvy s Pardubicemi za stavu 1:0 pro východočeský tým ani jeden ze dvou nařízených pokutových kopů. Zbrojovka nakonec padla 0:2 a po třetím ligovém nezdaru v řadě ji čekají ve zbytku sezony ještě velké starosti.


Házenkáři Karviné první mečbol ve finále nevyužili, Plzni podlehli 29:36
sport.cz | 18:50:22
Házenkáři Karviné první mečbol ve finále play off extraligy nevyužili. Obhájci titulu dnes na palubovce Plzně prohráli 29:36 a dovolili Západočechům snížit v sérii na 1:2. Čtvrtý zápas je na programu ve středu v Karviné.


Vrba se zlobil a vyzýval novináře. Trenér v Česku pravdu říkat nemůže, prohlásil
iHNed_sport | 19:49:00
Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba byl po porážce 1:2 v Teplicích hodně nespokojený s výroky hlavního sudího Lukáše Nehasila i videorozhodčího.


Česko - Kazachstán 2:0. Češi navyšují náskok, přesilovku využil Kubalík
iHNed_sport | 18:53:59
Sledujte on-line přenos z utkání základní skupiny B v rámci MS v hokeji mezi Českem a Kazachstánem.


Dva zápasy, skóre 10:0. Švýcaři na MS řádí, dvě výhry mají i Dánové
iHNed_sport | 18:22:00
Švýcarští hokejisté vyhráli na mistrovství světa v Rize nad Norskem 3:0, mají na kontě po dvou zápasech plný počet bodů a ještě neinkasovali.


Německá vesnice se chlubí energetickou soběstačností. Ale pořád znečišťuje
idnes.cz | 20:02:00
Německá vesnice Feldheim se pyšní tím, že je energeticky naprosto soběstačná. Prostřednictvím větrných turbín vyrábí více elektřiny, než spotřebuje. Má nižší ceny plynu než zbytek Německa. Nicméně, obyvatelé stále používají auta na spalovací motor a ke znečištění stále přispívají i některá ekologicky šetrná zařízení.


Z DNA poznáme, jestli má dítě hudební nebo horolezecký gen, říká genetička
idnes.cz | 20:00:00
Ve výzkumném ústavu Genomac, v jehož čele stojí genetička Lucie Benešová, nabízejí zájemcům možnost zjistit pomocí genetické analýzy jejich kořeny. Objasnit, zda jsou předkové spíše germánského, slovanského či jiného původu. Na tomto pracovišti dokážou experti odhalit také sportovní či hudební vlohy potomků. Jejich analýzy DNA slouží vědě, ale mají bohaté využití i v medicínské praxi.


V tureckých prezidentských volbách zatím vede Erdogan, opozice to zpochybňuje
iHned.cz | 20:31:30
Po sečtení zhruba 40 procent okrsků vede v tureckých prezidentských volbách nynější hlava státu Recep Tayyip Erdogan. Ukazují to průběžné výsledky, které zveřejnila turecká provládní média. Opozice však vyzvala, aby údajům státní agentury Anadolu,...


Po sečtení pětiny okrsků vede v tureckých prezidentských volbách Erdogan
iHned.cz | 20:31:30
Po sečtení zhruba pětiny okrsků vede v tureckých prezidentských volbách nynější hlava státu Recep Tayyip Erdogan se zhruba 55 procenty hlasů. Kandidát opozičního bloku Kemal Kiliçdaroglu má zhruba 39 procent. Ukazují to první výsledky, které...


ChatGPT jako zakladatel a CEO. Jak si vede firma, kterou vymyslela a řídí umělá inteligence
iHned.cz | 20:31:31
ChatGPT usnadňuje spoustu lidských činností: píše za nás e-maily, vytváří prezentace, sumarizuje texty, odpovídá na otázky… Dokáže ale řídit firmu? Portugalský podnikatel João Ferrão dos Santos to zkusil a byl překvapený, co umělá...


Volby v Turecku: Erdogan po sečtení poloviny hlasů vede
Novinky.cz | 20:14:31
Po sečtení zhruba poloviny okrsků vede v tureckých prezidentských volbách současná hlava státu Recep Tayyip Erdogan. Na svém kontě má 51,79 procenta hlasů, jeho vyzyvatel Kemal Kiliçdaroglu 42,36. Prezidentovy zisky s tím, jak přicházejí na řadu hlasy z velkých měst ale postupně klesají.


Když „kulturní jed“ nevadí. Dětem elit pouští v KLDR při angličtině disneyovky
lidovky.cz | 20:27:42
Studenti na škole v severokorejské metropoli Pchjongjangu se na hodinách anglické konverzace učí za pomoci animovaných filmů americké společnosti Disney. Vzhledem k tomu, že oficiální politika země „kulturní jed“ ze Západu přísně zapovídá, jde o velmi neobvyklou událost. Zřejmě ale nelze očekávat, že by režim KLDR chystal opatření ohledně zahraniční kultury plošně rozvolnit.


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Dvakrát Igor Orozovič, nová marvelovka nebo počátky slavného brandu
Euro | 20:09:03
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 15. května? Conor McGregor patří mezi aktuálně nejpopulárnější sportovce na světě, vedle umění v zápasení se ale proslavil i prostořekými, někdy až kontroverzními komentáři. Nová dokumentární minisérie shrne jeho kariéru a nabídne tak nová, dosud nevídaná tajemství z McGregorova života.


Vrba nechtěl platit: Jsem zvědavý, co napíšete. Už si z toho dělám srandu...
iSport.cz | 20:10:00
Gól v devadesáté minutě jim mohl přihrát remízu, přiznejme, že pro fotbalisty Zlína by byl i bod zlatý. Jenže branka Libora Kozáka nebyla uznána pro pofiderní ruku, proto Teplice nakonec zápas ve skupině o udržení v lize vyhrály na svém stadionu 2:1. Pavel Vrba, kouč hostů, byl tuze rozezlen, což dokázal na tiskové konferenci. Jel naplno, to on umí - a to hned od první klasické otázky.


MS v judu v Dauhá - smíšená družstva:
sport.cz | 20:25:15
1. Japonsko, 2. Francie, 3. Gruzie a Nizozemsko.


Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
sport.cz | 20:08:36
Opava - Nymburk 84:77 (18:27, 42:46, 67:67). Nejvíce bodů: Šiřina 17, Zbránek 16, Švandrlík 13 - Kříž 14, Autrey a Lockett po 12, Kovář 11. Stav série: 2:1.


Bohemians zůstali před Slováckem o bod čtvrtí
sport.cz | 19:58:38
Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o titul se Slováckem bez branek. Pražané zůstali na čtvrtém místě o bod před nedělním soupeřem z Uherského Hradiště. Oba týmy nevyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži.


Qubity: Kvantový procesor z uvězněných iontů, Laser Processing Unit, IBM a šifrování
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Zelenskyj je na návštěvě Francie, s Macronem bude jednat o další podpoře
idnes.cz | 21:34:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli večer přiletěl do Francie. V Paříži se setká na pracovní večeři s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Budou jednat o francouzské podpoře Ukrajině v humanitární i vojenské oblasti, uvedl Elysejský palác.


Babi Homolková neměla na růžích ustláno. Kvůli pochybám trpěla celý život
revue.idnes.cz | 19:00:00
Odpočívá ve stejné hrobce jako žena, která si vzala jejího manžela. Osud Marie Motlové, kterou proslavila role „babi“ ve filmové sérii o rodině Homolkových, se rád ubíral křivolakými cestičkami a několikrát přitom zcela zabloudil.


Zboží pod sankcemi jde do Ruska přes postsovětské republiky, zjistila analýza
idnes.cz | 20:51:00
Zboží nacházející se na sankčních seznamech USA a EU zřejmě ve velkém množství proudí do Ruska přes postsovětské republiky. Ukazuje to analýza údajů o zahraničním obchodě, kterou zveřejnil deník The Wall Street Journal. Ukazuje prudké zvýšení dovozu západního zboží do Arménie, Gruzie, Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu a výrazný nárůst exportu z těchto zemí do Ruska.


Cyklon Mocha udeřil v Asii: Zabíjel, ničil lodě, způsobil záplavy. Obří uprchlický tábor ušetřil
blesk | 20:58:00
Vysoké vlny, vyvolané cyklonem Mocha, dnes zaplavily část barmského města Sistwei ležícího na pobřeží Bengálského zálivu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ale cyklon převážně ušetřil oblast s největším uprchlickým táborem na světě, který se nachází u města Cox's Bázár v sousedním Bangladéši. V Barmě přišli v důsledku bouře o život nejméně tři lidé.


Špatná zpráva pro milovníky pejsků: Corgi královny Alžběty nahradí aktivnější plemeno!
blesk | 20:30:00
Do Buckinghamského paláce vždycky patřili pejskové! Zesnulá královna Alžběta II. (†96) si oblíbila zejména rasu corgi, která se stala v Británii velmi populární. To se však nyní možná s nástupem Karla III. (74) na trůn změní. Ten totiž preferuje docela jiné čtyřnohé mazlíčky!


Hororový porod: Lékař prý utrhl dítěti hlavu, otec miminka celou hrůzu viděl!
blesk | 20:11:00
Strašná událost se měla odehrát 1. května v brazilském městě Belo Horizonte. Lékař se údajně při porodu pokusil dítě rychle vyndat z těla matky a při tom mu v podstatě utrhl hlavu. Celou hrůzu sledoval otec miminka.


Průzkum: ANO vede s 30,5 procenty, SPOLU dá dohromady 25, Bartoše těší třetí Piráti
blesk | 19:04:00
Sněmovní volby by na přelomu dubna a května vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent hlasů. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) by získala 25 procent hlasů. Vyplývá to z modelu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT), který vznikl před oznámením vládního úsporného balíčku. Analytička přitom zhodnotila, co se pod současný výsledek podepsalo.


Britské melouny na španělské pláži. Katie Price slavila korunovaci v bikinách, do kterých se její ňadra málem nevešla
super | 21:06:40
Glamour modelka


V 10 měsících její nejmladší syn procestoval spoustu zemí: Ušetřím za letenku, chválí si dovolené s miminkem známá houslistka
super | 20:51:38
Loni v létě porodila třetí dítě a jako by jí zároveň narostla vrtule v zadní části těla. Houslistku Markétu Muzikářovou vídáme spíš na sociálních sítích na snímcích od moře než v koncertních sálech. A většinou právě jen s nejmladším potomkem, synem Maxem.


Pořád slaví 50 a váha leze nahoru: Bojím se, aby mi neodletěly stříbrné knoflíky u vesty, přiznal Marian Vojtko
super | 20:25:59
Tenhle oblek má jen na významné akce. Koncert


Vnady jí div nevypadly: Andrea Pomeje začala uvažovat o zmenšení silikonového poprsí
super | 19:14:47
Skoro jsme se báli za ni, aby odvážný model od návrhářky Sandy Markové, který na finále Miss Czech Republic vynesla, udržel její bujné vnady. "Kdybych teoreticky mohla dvě hodiny před akcí jít na operaci a ta prsa zmenšit, tak bych to udělala," řekla Super.cz


Končí nadvláda Red Bullu ve Formuli 1? Od Silverstone dostanou monoposty jiné pneumatiky
Autoforum.cz | 12:00:00
Fanoušci rudých býků budou se současným stavem věcí spokojeni, organizátorům šampionátu ale nepochybně nedá spát, že se mistrovství světa po pár závodech zdá být rozhodnuté. A tak roztáčí kolotoč změn, které dříve nebo později situaci změní. (Petr Miler)


Honda s dodnes nejlepším motorem bez turba ukázala na dálnici, co dovede, když jí přidáte přeplňování
Autoforum.cz | 10:30:00
Motor F22C1 je jedním z absolutních vrcholů evoluce, který ani dnes nezklame kohokoli, komu v žilách koluje vysokooktanový benzin. A co když mu přidáte další výkon s pomocí kompresoru? Ječí pořád stejně, akorát ještě víc jede. (Petr Miler)


Rusové si mohli letouny v Brjanské oblasti sestřelit sami, naznačil Prigožin
Novinky-kultura | 21:31:23
Čtyři letouny, které se podle ruských médií zřítily v sobotu v Brjanské oblasti, si mohli Rusové sestřelit sami. V neděli to naznačil šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin.


Konsolidační balíček počítá i s pomalejší valorizací platů ústavních činitelů
Novinky-kultura | 21:22:50
Platy ústavních činitelů mají růst pomalejším tempem. Vládní konsolidační balíček počítá se šestiprocentním snížením základny, ze které se platy ministrů, poslanců, ale i soudců a státních zástupců počítají. Kabinet rozhodnutí zdůvodnil solidaritou s reálně klesajícími platy v ekonomice, upozornila v neděli Česká televize (ČT). Podle ní předpokládaná úspora činí 400 milionů korun.


Sankcionované zboží proudí do Ruska přes postsovětské země, píše WSJ
Novinky-kultura | 21:06:27
Zboží, které se nachází na sankčních seznamech USA a Evropské unie, zřejmě ve velkém množství proudí do Ruska přes postsovětské republiky. Ukazuje to analýza údajů o zahraničním obchodě, kterou v neděli zveřejnil deník The Wall Street Journal.


Volby v Turecku: Erdogan po sečtení poloviny hlasů vede
Novinky-kultura | 20:14:31
Po sečtení zhruba poloviny okrsků vede v tureckých prezidentských volbách současná hlava státu Recep Tayyip Erdogan. Na svém kontě má 51,79 procenta hlasů, jeho vyzyvatel Kemal Kiliçdaroglu 42,36. Prezidentovy zisky s tím, jak přicházejí na řadu hlasy z velkých měst ale postupně klesají.


Zelenskyj chtěl zničit ropovod Družba, kterým teče ropa i do Česka. WP získal odposlechy
Novinky-kultura | 19:50:02
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj není jen stoickým vůdcem národa odolávajícího brutální ruské agresi. Uniklé odposlechy, které získal list The Washington Post, odhalují jeho agresivní instinkty. Ukrajinský vůdce podle nich plánoval nejen odvážné útoky uvnitř Ruska, ale i zničení ropovodu Družba.


Seděli doma v New Jersey, když jim střechou proletěl meteorit
Novinky-kultura | 19:28:32
Podle amerických úřadů prolétl meteorit střechou domu v americkém New Jersey na severovýchodě USA ve chvíli, kdy byli jeho obyvatelé uvnitř. Stalo se tomu tak v pondělí 8. května v odpoledních hodinách.


Měla poslední šanci, dceru jí porodila sestra
Novinky-kultura | 19:19:39
O náhradním mateřství, tedy situaci, kdy dítě odnosí a porodí jiná žena, se mluví jako o šedé zóně. Přitom celý proces se děje pod dohledem soudů a sociálních pracovnic. Právu se podařilo zmapovat jeden z případů náhradního mateřství, který ukazuje, že lidé uchylující se k této variantě to nedělají z rozmařilosti, ale protože jinou šanci mít vlastní dítě už nemají.


Valná hromada Erste schválila dividendu, výsledková sezóna pokračuje
Kurzy.cz | 21:56:19
Minulý týden nám kromě zveřejnění inflace přinesl pokračování výsledkové sezóny na pražské burze. Mimo jiné zasedala valná hromada rakouské banky Erste, která schválila dividendu ve výši 1,90 EUR na akcii.


Stávka na německé železnici od 14.5.2023 do 16.5.2023 odvolána
Kurzy.cz | 19:25:00
Stávka Německých drah (Deutsche Bahn), která měla začít v neděli 14.05.2023 od 22:00 a trvat 50 hodin do 16.05.2023 24:00, je odvolána.


Nové bydlení v Jablonci zapadne do krajiny i zástavby
Kurzy.cz | 19:19:47
12.05.2023 - V pátek 12. května podepsali jablonecký primátor Miloš Vele, jeho náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík a jednatel společnosti Byty Jablonec, s.r.o., Martin Stašák smlouvu o spolupráci na stavebním záměru obytného souboru Park ...


Rusové si mohli letouny v Brjanské oblasti sestřelit sami, naznačil Prigožin
Novinky.cz | 21:31:23
Čtyři letouny, které se podle ruských médií zřítily v sobotu v Brjanské oblasti, si mohli Rusové sestřelit sami. V neděli to naznačil šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin.


Konsolidační balíček počítá i s pomalejší valorizací platů ústavních činitelů
Novinky.cz | 21:22:50
Platy ústavních činitelů mají růst pomalejším tempem. Vládní konsolidační balíček počítá se šestiprocentním snížením základny, ze které se platy ministrů, poslanců, ale i soudců a státních zástupců počítají. Kabinet rozhodnutí zdůvodnil solidaritou s reálně klesajícími platy v ekonomice, upozornila v neděli Česká televize (ČT). Podle ní předpokládaná úspora činí 400 milionů korun.


Sankcionované zboží proudí do Ruska přes postsovětské země, píše WSJ
Novinky.cz | 21:06:27
Zboží, které se nachází na sankčních seznamech USA a Evropské unie, zřejmě ve velkém množství proudí do Ruska přes postsovětské republiky. Ukazuje to analýza údajů o zahraničním obchodě, kterou v neděli zveřejnil deník The Wall Street Journal.


Zelenskyj je na návštěvě Francie, s Macronem bude jednat o další podpoře
lidovky.cz | 21:52:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli večer přiletěl do Francie. V Paříži se setká na pracovní večeři s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Budou jednat o francouzské podpoře Ukrajině v humanitární i vojenské oblasti, uvedl Elysejský palác.


Zboží pod sankcemi jde do Ruska přes postsovětské republiky, zjistila analýza
lidovky.cz | 21:26:09
Zboží nacházející se na sankčních seznamech USA a EU zřejmě ve velkém množství proudí do Ruska přes postsovětské republiky. Ukazuje to analýza údajů o zahraničním obchodě, kterou zveřejnil deník The Wall Street Journal. Ukazuje prudké zvýšení dovozu západního zboží do Arménie, Gruzie, Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu a výrazný nárůst exportu z těchto zemí do Ruska.


Rusové stupňují své útoky, těžké boje probíhají v Bachmutu, hlásí Ukrajina
lidovky.cz | 21:04:30
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí.


Mejdan skončil. Fialu triumfální průvod nečeká, někdo s nápravou ekonomického šílenství začít musel
lidovky.cz | 21:00:00
Proti zvýšení daní se začalo protestovat ještě dřív, než se ministr Jurečka odplížil na vratkých nohou od mikrofonů, kde pod bombastickým nápisem Česko ve formě oznámil obyvatelstvu, že finanční přísnost dolehne na...


V tureckých prezidentských volbách zatím vede Erdogan, opozice to zpochybňuje
Hospodářské noviny | 22:01:00
Po sečtení více než 70 procent okrsků vede v tureckých prezidentských volbách nynější hlava státu Recep Tayyip Erdogan. Ukazují to průběžné výsledky, které zveřejnila turecká provládní média. Opozice však vyzvala, aby údajům státní agentury Anadolu,...


Po sečtení pětiny okrsků vede v tureckých prezidentských volbách Erdogan
Hospodářské noviny | 22:01:00
Po sečtení zhruba pětiny okrsků vede v tureckých prezidentských volbách nynější hlava státu Recep Tayyip Erdogan se zhruba 55 procenty hlasů. Kandidát opozičního bloku Kemal Kiliçdaroglu má zhruba 39 procent. Ukazují to první výsledky, které...


Svědík o bodu z Ďolíčku: Tým hraje na maximum. Plzeň? Víte víc než já
iSport.cz | 21:40:00
Po velmi náročném podzimu můžu pořád věřit v další sezonu v pohárové Evropě. Martin Svědík veze se Slováckem bod za remízu 0:0 s Bohemians a udržel klokany v přijatelném odskoku. Závěr ligy ale znamená tři zápasy v jednom týdnu, což je situace, které Východomoravanům v sezoně nechutnala. Úspěšný trenér také reagoval na informace o zájmu Plzně.


Česko - Lotyšsko na MS v hokeji 2023: kdy se hraje a kde sledovat třetí duel?
iSport.cz | 21:25:00
Ve třetím duelu na MS v hokeji 2023 v Rize se česká hokejová reprezentace utká v pondělí 15. května s domácím Lotyšskem. Prohlédněte si přehled vzájemných zápasů mezi českou a lotyšskou reprezentací i možnosti sledování utkání včetně informací k vstupenkám, které stále zbývají v prodeji. Kde sledovat Česko - Lotyšsko živě?


Kováč o Pardubicích: Už jste nás viděli mrtvé. Řezníček je prý hráč sezony
iSport.cz | 21:10:00
Zase byl v pekelných nervech. Dvě penalty proti jeho týmu během pár minut? Emotivního Radoslava Kováče málem kleplo. Jenže fantom Florin Nita v obou případech Jakuba Řezníčka vyčapal a trenér Pardubic si mohl ve finále úlevně vydechnout: „My nemůžeme vyhrát normálně. Byl to mentálně neskutečně náročný zápas.“


NHL ONLINE: Odvrátí McDavid a spol. konec? Vegas si mohou zajistit postup
iSport.cz | 21:00:00
Hokejisté Edmontonu budou v noci odvracet vyřazení ve druhém kole play off NHL. V sérii s Vegas totiž prohrávají 2:3 na zápasy. Golden Knights si v případě výhry mohou zajistit postup do finále konference. Proti budou ale Connor McDavid s Leonem Draisaitlem, kterým se určitě ještě končit nechce. ONLINE přenos z utkání sledujte na iSport.cz.


Několik fotbalistů Toulouse odmítlo nastoupit k utkání na podporu homosexuálů
sport.cz | 21:30:22
Několik fotbalistů Toulouse odmítlo nastoupit k nedělnímu ligovému utkání s Nantes (0:0), které bylo stejně jako další zápasy 35. kola součástí kampaně proti homofobii. Informovala o tom agentura Reuters.


Kvěch se kvalifikoval do seriálu mistrovství Evropy na ploché dráze
sport.cz | 21:12:50
Plochodrážní jezdec Jan Kvěch postoupil do seriálu mistrovství Evropy, který vyvrcholí stejně jako loni v září v Pardubicích. Dvaadvacetiletý český závodník obsadil v nedělním finále kvalifikace v maďarském Nagyhalászi třetí místo a bezpečně se vešel mezi pět postupujících.


Nováček z Monzy porazil již jistého vítěze italské ligy
sport.cz | 14:35:29
Fotbalisté Neapole podlehli ve 35. kole italské ligy na hřišti Monzy 0:2, již jistý mistr prohrál čtvrté utkání v sezoně. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě porazila Udine 2:0. AS Řím po vítězství v semifinále Evropské ligy nad Leverkusenem ztratil v lize body popáté za sebou, zápas v Boloni skončil bezbrankovou remízou. Verona podlehla FC Turín 0:1 a je na 17. místě před osmnáctou Spezií pouze díky lepšímu skóre.


ChatGPT jako zakladatel a CEO. Jak si vede firma, kterou vymyslela a řídí umělá inteligence
Hospodářské noviny | 22:01:04
ChatGPT usnadňuje spoustu lidských činností: píše za nás e-maily, vytváří prezentace, sumarizuje texty, odpovídá na otázky… Dokáže ale řídit firmu? Portugalský podnikatel João Ferrão dos Santos to zkusil a byl překvapený, co umělá...


Švédové na MS podruhé neinkasovali, Rakousko dostalo pět gólů
iHNed_sport | 21:58:00
Hokejisté Švédska porazili na mistrovství světa Rakousko 5:0 a vyhráli i druhý zápas na turnaji bez inkasované branky.


Další výhra, Češi si poradili s Kazachy. Kubalík dal dva góly, opět zářil Sedlák
iHNed_sport | 21:47:00
Čeští hokejisté v druhém zápase na MS v Rize porazili Kazachstán 5:1 a zůstávají bez ztráty.


Pogbův první start v základní sestavě skončil zraněním po dvaceti minutách
FotbalPortal | 21:38:33
Francouzský záložník Juventusu, Paul Pogba, se sotva po vleklých problémech vrátil do základní sestavy, aby mohl rozdávat fanouškům radost a svým spoluhráčům přesné přihrávky, a už opět skončil v péči lékařů. Po dvaadvaceti minutách utkání byl Pogba z hřiště stažen a jeho místo převzal Arkadius Milik.


O titulu v Premier League je zřejmě rozhodnuto. Po selhání Arsenalu je Manchester City velmi blízko
FotbalPortal | 20:42:21
Aby měl Arsenal alespoň teoretickou šanci na zisk titulu, musel vyhrát ideálně všechny zápasy a spoléhat na ztrátu Manchesteru City, na který ztrácel 1 bod a Citizens měli zápas k dobru. Dnes vyhráli 3:0 nad Evertonem a Arsenal naopak překvapivě doma padl se skvělým Brightonem 0:3. Pokud Guardiolova družina v příštím zápase zvítězí, je hotovo.


Never more ohrožování brněnského kina Scala v neprůhledné kauze
Reflex | 21:00:00
Brněnské Univerzitní kino Scala si za téměř sto let své existence užilo svoje a už jednou málem zaniklo. Teď mu to hrozí podruhé. Do zákulisí dění zatím moc vidět není, ale osobnosti kulturní scény nebijí na poplach jen tak pro nic za nic. Evergreenem jsou čachry s DPH na kulturu. A ani Russell Crowe, kterého v létě uvidíme ve Varech, si od herectví k režii neodběhl poprvé a výsledek je opět rozpačitý.


Dialog s dětmi je mojí nejoblíbenější částí tvorby, říká Jean-Christophe Roger, vítěz festivalu Anifilm
Reflex | 20:00:00
Myška Celestina rozbije svému parťákovi, medvědu Ernestovi, housle. Vyrazí proto do jeho rodné Breptánie, aby je nechala opravit. Netuší ale, že Breptánie je totalitní zemí, kde je nejvíce ze všeho zakázaná hudba... Režisér Jean-Christophe Roger a jeho kolega Julien Chheng natočili už několikátou adaptaci příběhů pro děti od belgické autorky Gabrielle Vincent. Půvabný film Myška a medvěd na cestách byl nominován na prestižní cenu César, na letošním Anifilmu získal cenu pro nejlepší celovečerní snímek pro děti a je právě k vidění i v našich kinech.


Glosa: Češi bez Pastrňáka, Kazaši se 14 hráči z KHL. Začalo druhořadé mistrovství světa
Reflex | 17:37:00
Už je to tady. Po ulicích českých měst se prohání auta vyzdobená národní trikolórou v různých variacích, v hospodách a barech se zase vedou věčné debaty na téma „jak to trenér Jalonen postavil“ – větší část České republiky zkrátka znovu po roce pohltila tradiční dvoutýdenní hokejová horečka. Národní tým se zlaté medaile každopádně dočkal naposledy před dlouhými 13 let, podaří se mu rekordně dlouhé čekání na největší úspěch prolomit i bez největší hvězdy Davida Pastrňáka? A jak se to vlastně má s prestiží světového šampionátu?


Čeští hokejisté zdolali Kazachstán 5:1 a vyhráli i druhý duel na MS
Tiscali-zprávy | 21:54:54
Čeští hokejisté zvítězili v druhém duelu na mistrovství světa nad Kazachstánem 5:1 a zůstali bez bodové ztráty na třetím místě skupiny B za Švýcarskem a Kanadou. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena navázali na páteční výhru nad Slovenskem 3:2. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohl útočník Lukáš Sedlák, který už na startu turnaje dvakrát skóroval. Další duel čeká obhájce bronzu v pondělí od 19:20 SELČ proti domácímu Lotyšsku.


Erdogan a opozice se kritizují kvůli volebnímu sčítání, hrozí druhé kolo
Tiscali-zprávy | 20:44:29
V Turecku panuje nejistota ohledně výsledku prezidentských voleb. Podle některých agentur v nich vede s výrazným náskokem nynější prezident Recep Tayyip Erdogan. Opozice ale tvrdí, že je v čele její kandidát Kemal Kiliçdaroglu. Podle zdrojů z obou táborů, se kterými mluvila agentura Reuters, je pravděpodobné, že nikdo nezíská přes 50 procent hlasů a bude nutné druhé kolo. Podle stanice BBC se stále čeká na prohlášení nejvyššího volebního orgánu YSK, které se čeká v příštích hodinách.


Češi začali do záchodu strkat PET láhev. Má to jednoduchý důvod
AAzdraví.cz | 21:00:00
Už se vám někdy zničehonic ucpal záchod? A právě ve chvíli, kdy jste neměli po ruce zvon ani žádný jiný nástroj, který by dokázal „špunt“…


Přísný režim pro Čechy v Chorvatsku. Cože? Tohle si připravili, tady končí legrace
AAzdraví.cz | 19:00:00
Pakliže se v letošním roce chystáte na dovolenou do Chorvatska, měli byste být obeznámeni s řadou změn, které se v této zemi odehrály. Vše jde…


Strašná finanční rána pro Čechy. Přijdou o střechu nad hlavou i peníze. To tu ještě nebylo
AAzdraví.cz | 18:00:00
Mohlo by se zdát, že české domácnosti mají to nejhorší za sebou, protože loňský rok přeci z hlediska nárůstu cen potravin či energií nemůže nic…


Konsolidační balíček počítá i s pomalejší valorizaci platů ústavních činitelů
ceskenoviny.cz | 20:56:00
Praha - Platy ústavních činitelů mají růst pomalejším tempem. Vládní konsolidační balíček počítá se šestiprocentním snížením základny, ze které se platy ministrů, poslanců,...


OBRAZEM Ostrava: Vznik města provázely bouřlivé diskuse. Slezsko nechtělo pustit své obce
Český rozhlas | 22:55:00
Ostrava je krajské město Moravskoslezského kraje. Před sto lety měla zhruba 113 000 obyvatel, fungovaly železárny, fáralo se do dolů, ženy oblékly kratší sukně a poprvé odhalily lýtka a kotníky. Město bylo prašné a udržet oblečení čisté bylo náročné. Podle statistických údajů k 1. lednu roku 2022 žilo v Ostravě už 279 791 obyvatel.


Langhamer: Těžký zápas. Možná jsme měli v hlavách, že Filip odstoupil
iSport.cz | 23:41:00
PŘÍMO Z RIGY | V prvním zápase chytal Šimon Hrubec, proti Kazachstánu ukázali trenéři na něj. Marek Langhamer čelil jen 14 střelám, párkrát však uhasil hrozící pohromu. „Byl to těžký zápas. Ve druhé třetině jsme ustoupili od naší hry a Kazachstán dostal do hry. Možná jsme měli v hlavách, že Filip Chytil odstoupil,“ přiznal 28letý gólman po vítězství 5:1.


Dvě výhry! Ale strach o Chytila. Po zápase to nevypadalo dobře…
iSport.cz | 23:07:00
PŘÍMO Z RIGY | To hlavní na úvod. Češi vstup do šampionátu zvládli! Dva zápasy, dvě výhry. Po Slovácích přišlo vítězství nad Kazachstánem (5:1). To jsou ty dobré zprávy na úvod. Ovšem teď jsou ty horší. Mužstvo kosí zranění. Už před utkáním čítali lékaři stehy a dráty, po něm přišla další starost. Zranil se Filip Chytil, klíčový útočník. Dostal během první třetiny hokejkou do obličeje. „Uvidíme, jak to bude vypadat. Teď se necítí moc dobře,“ řekl krátce po zápase kouč Kari Jalonen.


Šok na Giru: favorit Evenepoel končí, má covid. S těžkým srdcem děkoval
iSport.cz | 22:54:00
Romana BarboříkováGiro d´Italia zasáhla zcela nečekaná a šokující zpráva. Remco Evenepoel odevzdal v neděli večer pozitivní test na covid a z italské Grand Tour musel odstoupit. Stalo se tak po vítězné druhé časovce, kterou ovládl o pouhých devět setin sekundy před Geraintem Thomasem. Ten se také nyní dostává na průběžné první místo.


Hodně věcí jsme jim dali. S nájezdy je konec, usmál se dvougólový Kubalík
iSport.cz | 22:42:00
PŘÍMO Z RIGY | Pět puků v síti Kazachstánu, další tři body pro český tým. Ale zápas připomínal jízdu na divokém koni. Dlouho se hrálo na jednu branku, jenže v prostřední části se soupeř přiblížil na dostřel. „Hodně věcí jsme jim dávali, až zbytečně. Ale důležité je, že jsme vyhráli,“ hodnotil po výhře 5:1 Dominik Kubalík, který se po ráně bez přípravy dvakrát trefil a v prostřední části neproměnil trestné střílení.


Měl našprtaná zakončení soupeře. A tak Langhamer dopředu věděl, jak zneškodnit únik Michajlise
sport.cz | 23:29:19
Je to důkaz, jak důležité je dávat na předzápasových poradách pozor. Brankář Marek Langhamer předvedl ve 33. minutě duelu s Kazachstánem možná klíčový zákrok. Za stavu 2:1 se na něj od půlky hnal osamocený Nikita Michajlis, mohl vyrovnat, ale... „Věděl jsem, co bude dělat. Takže jsem tam tu nohu dal schválně ještě před tím, než vystřelil," přiznal brankář po utkání.


Barcelona slaví s předstihem ligový titul
sport.cz | 16:06:32
Fotbalisté Barcelony získali po čtyřech letech ligový titul. Po dnešní výhře 4:2 v městském derby s Espaňolem má Barcelona čtyři kola před koncem v čele tabulky nedostižný náskok 14 bodů před druhým Realem Madrid. Barca získala 27. mistrovský titul v klubové historii.


Veselý po bezgólové bitvě se Slováckem: Bylo by kruté, kdyby někdo vyhrál. Nadstavba může být zrádná
sport.cz | 22:57:12
Šestatřicet let. Tak dlouho si Bohemians nezahráli v pohárové Evropě. Letos můžou půst utnout: i po druhém kole nadstavby drží klíčové čtvrté místo. Pořád o jediný bod před Slováckem, s kterým doma v Ďolíčku remizovali 0:0 a udrželi ho pod sebou. „Klasický remízový zápas. Bylo by kruté, kdyby někdo vyhrál,“ říkal po dietní partii Jaroslav Veselý, trenér Klokanů. Došlo i na jeho pohled na nadstavbu či na zranění brankáře Martina Jedličky.


Já a nájezdy? Utrpení, říkal Kubalík. A teď už je zase po všem, hořce se usmál po trestném střílení
sport.cz | 22:44:56
Góly od něj národní tým očekává a útočník Dominik Kubalík své střelecké kvality na mistrovství světa v Rize proti Kazachstánu při výhře 5:1 potvrdil.


OČIMA MISTRA: Kubalda je pan střelec. V přesilovkách konečně pálíme z první
sport.cz | 22:35:15
Na zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem jsem se jel podívat přímo do Rigy. A po prvním zápase a vítězství 5:1 jsem spokojený. Protože vím, že tyhle duely s outsiderem umí být pěkně složité. Obzvlášť, když se dlouho nedaří dát gól. Naštěstí se povedlo skórovat rychle.


Final Four Ligy mistrů v basketbalu v Málaze:
sport.cz | 22:15:25
Finále: Bonn - Hapoel Jeruzalém 77:70 (37:28). O 3. místo: Tenerife - Málaga 84:79 (53:38).


Basketbalisté Opavy se v semifinále play off s Nymburkem ujali vedení
sport.cz | 20:08:36
Basketbalisté Opavy v semifinále ligového play off porazili 84:77 Nymburk a po druhé výhře za sebou se nad obhájcem titulu ujali vedení 2:1 na zápasy. Repríza loňského finále bude pokračovat ve Slezsku v pondělí.


Lídr Gira odstupuje. Nejprve slavil, pak měl Evenepoel pozitivní test na covid
iHNed_sport | 23:04:00
Útok belgického cyklisty Remca Evenepoela na vítězství na Giru d'Italia zastavil koronavirus.


Barcelona má titul. Trofej nepřevzala, fanoušci Espaňolu zahnali hráče do šatny
iHNed_sport | 22:58:00
Fotbalisté Barcelony mají po čtyřech letech ligový titul. Sedmadvacáté vítězství v domácí soutěži si zajistili výhrou 4:2 v derby s Espaňolem.


Češi mají problém, největší hvězda nedohrála. Necítí se dobře, přiznává Jalonen
iHNed_sport | 22:53:00
Filip Chytil nedohrál na MS zápas s Kazachy, necítí se dobře po zásahu pukem.


Riga českým hokejistům přeje. Tentokrát jim fandili i Slováci
iHNed_sport | 22:20:28
Prohlédněte si fotografie z druhého zápasu českých hokejistů na MS, v němž porazili Kazachstán 5:1.


Barcelona si v derby na hřišti Espanyolu zajistila titul. Domácí fanoušci po zápase vtrhli na hřiště
FotbalPortal | 23:03:24
Ačkoliv byl titul Barcelony díky častým zaváháním Realu Madrid a lépe zvládnutým vzájemným duelům jasnou zálěžitostí, právě dnes si ho měla výhrou v barcelonském derby na hřišti Espanyolu oficiálně zajistit. Vše vyšlo podle plánu a i přes to, že v závěru dala Espanyolu hodně prostoru, došla si pro pohodlnou výhru a získává svůj historicky 27. ligový titul.


Thomas Müller vyloučil spekulace o odchodu po sezóně
FotbalPortal | 22:02:25
Veterán Bayernu Mnichov, útočník Müller, od příchodu Thomase Tuchela na lavičku bavorského klubu nastupuje v základní sestavě výrazně méně, což podle německých médií mělo vést k tomu, že hráč zvažuje odchod z klubu na konci sezóny. Takové spekulace ale vyvrací samotný Müller, který tvrdí, že něco podobné nikdy nezvažoval a v Bayernu je spokojený.


Samsung chce vybudovat pobočku v Japonsku, má se zaměřovat na výrobu čipů
Tyden-domácí | 18:30:00
Společnost Samsung vybuduje v Japonsku nový závod na vývoj čipů. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei. Závod bude stát v Jokohamě, kde má jihokorejská firma centrum pro výzkum a vývoj Samsung R&D Institute Japan. Investice přesáhne 30 miliard jenů (4,8 miliardy Kč). Více než třetinou by formou dotací měla přispět japonská vláda. Vývojové centrum bude samostatnou jednotkou.


Během bojů v doněcké oblasti zahynuli dva ruští plukovníci, uvedlo ministerstvo obrany
Tyden-domácí | 17:30:00
Rusko dnes oznámilo smrt dvou svých vojenských důstojníků na frontě v ukrajinské Doněcké oblasti. Oba padli zřejmě u města Bachmut, o který svádějí ukrajinská a ruská armáda v posledních měsících nejtvrdší boje, uvedl ruskojazyčný servis BBC. Podobná oznámení ruské armády nejsou obvyklá, podotkla agentura AFP.


Sekta v Keni nutila své členy hladovět, děti umíraly jako první
Tyden-domácí | 15:30:00
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem "bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji". Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřily členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalého vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Více než 600 lidí se stále pohřešuje.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, podle průzkumů by Erdogan mohl prohrát
Tyden-domácí | 14:30:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Podle ukrajinského generálního štábu ruské útoky na frontě sílí
Tyden-domácí | 12:30:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí. Tvrdě se bojuje v oblasti Bachmutu, kde ukrajinští vojáci pokračují v protiútocích, napsal americký Institut pro studium války (ISW).


Zelenskyj navštívil Berlín, setkal se s kancléřem i prezidentem
Tyden-domácí | 10:30:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


Sabina Laurinová zažila horké chvilky na place
Tyden-domácí | 12:00:00
Herečku Sabinu Laurinovou znají diváci z účinkování v muzikálech, na divadle i z televizních seriálů. Během natáčení aktuálního primáckého kriminálního seriálu se sympatická blondýnka dostala i do nekomfortních situací, které však zvládla s pravou hereckou profesionalitou.


Samsung chce vybudovat pobočku v Japonsku, má se zaměřovat na výrobu čipů
Tyden-Kultura | 18:30:00
Společnost Samsung vybuduje v Japonsku nový závod na vývoj čipů. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei. Závod bude stát v Jokohamě, kde má jihokorejská firma centrum pro výzkum a vývoj Samsung R&D Institute Japan. Investice přesáhne 30 miliard jenů (4,8 miliardy Kč). Více než třetinou by formou dotací měla přispět japonská vláda. Vývojové centrum bude samostatnou jednotkou.


Během bojů v doněcké oblasti zahynuli dva ruští plukovníci, uvedlo ministerstvo obrany
Tyden-Kultura | 17:30:00
Rusko dnes oznámilo smrt dvou svých vojenských důstojníků na frontě v ukrajinské Doněcké oblasti. Oba padli zřejmě u města Bachmut, o který svádějí ukrajinská a ruská armáda v posledních měsících nejtvrdší boje, uvedl ruskojazyčný servis BBC. Podobná oznámení ruské armády nejsou obvyklá, podotkla agentura AFP.


Vyšší DPH u tisku podle Fialy noviny neohrozí
Tyden-Kultura | 16:30:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Sekta v Keni nutila své členy hladovět, děti umíraly jako první
Tyden-Kultura | 15:30:00
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem "bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji". Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřily členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalého vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Více než 600 lidí se stále pohřešuje.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, podle průzkumů by Erdogan mohl prohrát
Tyden-Kultura | 14:30:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Sněmovna se vrátí k návrhu zapojení senátorů do volby radních České televize
Tyden-Kultura | 13:30:00
Poslanci by měli příští týden pokračovat ve schvalování sporného návrhu na zapojení Senátu do volby radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Shoda mezi koalicí a opozicí naopak panuje nad dvojící předloh, které by lidem či firmám usnadnily zbavit se dluhů na daních či sociálních odvodech a které jsou rovněž v závěrečném kole. Další řádná schůze dolní komory začne v úterý odpoledne. V pátek se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, na níž se vládní tábor pokusí prosadit zpřísnění zákazu vlastnictví médií vrcholnými politiky v zákoně o střetu zájmů. Projednání předlohy brzdí řadu měsíců opoziční hnutí ANO.


Podle ukrajinského generálního štábu ruské útoky na frontě sílí
Tyden-Kultura | 12:30:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí. Tvrdě se bojuje v oblasti Bachmutu, kde ukrajinští vojáci pokračují v protiútocích, napsal americký Institut pro studium války (ISW).


Stovky čechů nevědí, že žijí s HIV
Tyden-Kultura | 11:30:00
V ČR žije podle odhadů asi 620 lidí, kteří nevědí o své nákaze virem HIV, kolem 350 z nich jsou cizinci. Diagnózu se dozvědí průměrně asi tři roky od nákazy. Vyplývá to z návrhu Národního plánu řešení problematiky HIV/AIDS v ČR na období 2023 až 2027, který má ČTK k dispozici. Jedním z jeho cílů je vědět o 95 procentech nakažených, současný odhad je 83 procent. Návrh plánu by měla ve středu projednat vláda.


Zelenskyj navštívil Berlín, setkal se s kancléřem i prezidentem
Tyden-Kultura | 10:30:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


Hnutí ANO kritizuje růst daní, mluví o návratu EET
Tyden-Kultura | 09:30:00
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


Sabina Laurinová zažila horké chvilky na place
Tyden-Kultura | 12:00:00
Herečku Sabinu Laurinovou znají diváci z účinkování v muzikálech, na divadle i z televizních seriálů. Během natáčení aktuálního primáckého kriminálního seriálu se sympatická blondýnka dostala i do nekomfortních situací, které však zvládla s pravou hereckou profesionalitou.


Samsung chce vybudovat pobočku v Japonsku, má se zaměřovat na výrobu čipů
Tyden-Byznys | 18:30:00
Společnost Samsung vybuduje v Japonsku nový závod na vývoj čipů. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei. Závod bude stát v Jokohamě, kde má jihokorejská firma centrum pro výzkum a vývoj Samsung R&D Institute Japan. Investice přesáhne 30 miliard jenů (4,8 miliardy Kč). Více než třetinou by formou dotací měla přispět japonská vláda. Vývojové centrum bude samostatnou jednotkou.


Během bojů v doněcké oblasti zahynuli dva ruští plukovníci, uvedlo ministerstvo obrany
Tyden-Byznys | 17:30:00
Rusko dnes oznámilo smrt dvou svých vojenských důstojníků na frontě v ukrajinské Doněcké oblasti. Oba padli zřejmě u města Bachmut, o který svádějí ukrajinská a ruská armáda v posledních měsících nejtvrdší boje, uvedl ruskojazyčný servis BBC. Podobná oznámení ruské armády nejsou obvyklá, podotkla agentura AFP.


Vyšší DPH u tisku podle Fialy noviny neohrozí
Tyden-Byznys | 16:30:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Sekta v Keni nutila své členy hladovět, děti umíraly jako první
Tyden-Byznys | 15:30:00
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem "bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji". Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřily členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalého vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Více než 600 lidí se stále pohřešuje.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, podle průzkumů by Erdogan mohl prohrát
Tyden-Byznys | 14:30:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Sněmovna se vrátí k návrhu zapojení senátorů do volby radních České televize
Tyden-Byznys | 13:30:00
Poslanci by měli příští týden pokračovat ve schvalování sporného návrhu na zapojení Senátu do volby radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Shoda mezi koalicí a opozicí naopak panuje nad dvojící předloh, které by lidem či firmám usnadnily zbavit se dluhů na daních či sociálních odvodech a které jsou rovněž v závěrečném kole. Další řádná schůze dolní komory začne v úterý odpoledne. V pátek se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, na níž se vládní tábor pokusí prosadit zpřísnění zákazu vlastnictví médií vrcholnými politiky v zákoně o střetu zájmů. Projednání předlohy brzdí řadu měsíců opoziční hnutí ANO.


Podle ukrajinského generálního štábu ruské útoky na frontě sílí
Tyden-Byznys | 12:30:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí. Tvrdě se bojuje v oblasti Bachmutu, kde ukrajinští vojáci pokračují v protiútocích, napsal americký Institut pro studium války (ISW).


Stovky čechů nevědí, že žijí s HIV
Tyden-Byznys | 11:30:00
V ČR žije podle odhadů asi 620 lidí, kteří nevědí o své nákaze virem HIV, kolem 350 z nich jsou cizinci. Diagnózu se dozvědí průměrně asi tři roky od nákazy. Vyplývá to z návrhu Národního plánu řešení problematiky HIV/AIDS v ČR na období 2023 až 2027, který má ČTK k dispozici. Jedním z jeho cílů je vědět o 95 procentech nakažených, současný odhad je 83 procent. Návrh plánu by měla ve středu projednat vláda.


Zelenskyj navštívil Berlín, setkal se s kancléřem i prezidentem
Tyden-Byznys | 10:30:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


Hnutí ANO kritizuje růst daní, mluví o návratu EET
Tyden-Byznys | 09:30:00
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


Sabina Laurinová zažila horké chvilky na place
Tyden-Byznys | 12:00:00
Herečku Sabinu Laurinovou znají diváci z účinkování v muzikálech, na divadle i z televizních seriálů. Během natáčení aktuálního primáckého kriminálního seriálu se sympatická blondýnka dostala i do nekomfortních situací, které však zvládla s pravou hereckou profesionalitou.


Samsung chce vybudovat pobočku v Japonsku, má se zaměřovat na výrobu čipů
Tyden-Lide | 18:30:00
Společnost Samsung vybuduje v Japonsku nový závod na vývoj čipů. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei. Závod bude stát v Jokohamě, kde má jihokorejská firma centrum pro výzkum a vývoj Samsung R&D Institute Japan. Investice přesáhne 30 miliard jenů (4,8 miliardy Kč). Více než třetinou by formou dotací měla přispět japonská vláda. Vývojové centrum bude samostatnou jednotkou.


Během bojů v doněcké oblasti zahynuli dva ruští plukovníci, uvedlo ministerstvo obrany
Tyden-Lide | 17:30:00
Rusko dnes oznámilo smrt dvou svých vojenských důstojníků na frontě v ukrajinské Doněcké oblasti. Oba padli zřejmě u města Bachmut, o který svádějí ukrajinská a ruská armáda v posledních měsících nejtvrdší boje, uvedl ruskojazyčný servis BBC. Podobná oznámení ruské armády nejsou obvyklá, podotkla agentura AFP.


Vyšší DPH u tisku podle Fialy noviny neohrozí
Tyden-Lide | 16:30:00
Vyšší daň z přidané hodnoty (DPH) u denního tisku nezpůsobí zastavování vydávání novin. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové může být však růst sazby z deseti na 21 procent, s kterým počítá vládní úsporný balíček, likvidační hlavně pro regionální tituly.


Sekta v Keni nutila své členy hladovět, děti umíraly jako první
Tyden-Lide | 15:30:00
Děti byly donuceny umírat jako první, vypověděl o keňské sektě nutící své členy k hladovění jeden z jejích bývalých kazatelů. Listu The New York Times Titus Katana řekl, že dětem "bylo nařízeno postit se na slunci, aby zemřely rychleji". Policie již v lese Shakahola na východě Keni objevila přes 200 těl, o kterých se domnívá, že patřily členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalého vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Více než 600 lidí se stále pohřešuje.


V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, podle průzkumů by Erdogan mohl prohrát
Tyden-Lide | 14:30:00
V Turecku začaly prezidentské a parlamentní volby, které by mohly ukončit dvacetiletou vládu autoritářského prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle průzkumů by ho mohl už v dnešním prvním kole porazit dlouholetý lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu, jehož podporují všechny velké opoziční strany.


Sněmovna se vrátí k návrhu zapojení senátorů do volby radních České televize
Tyden-Lide | 13:30:00
Poslanci by měli příští týden pokračovat ve schvalování sporného návrhu na zapojení Senátu do volby radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Shoda mezi koalicí a opozicí naopak panuje nad dvojící předloh, které by lidem či firmám usnadnily zbavit se dluhů na daních či sociálních odvodech a které jsou rovněž v závěrečném kole. Další řádná schůze dolní komory začne v úterý odpoledne. V pátek se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, na níž se vládní tábor pokusí prosadit zpřísnění zákazu vlastnictví médií vrcholnými politiky v zákoně o střetu zájmů. Projednání předlohy brzdí řadu měsíců opoziční hnutí ANO.


Podle ukrajinského generálního štábu ruské útoky na frontě sílí
Tyden-Lide | 12:30:00
Ruské jednotky podle ukrajinského generálního štábu znatelně zesílily své útoky na frontě. Za poslední den odrazily ukrajinské ozbrojené síly 57 nepřátelských útoků, což je podstatně více než v předchozích dnech, uvedl ukrajinský štáb ve svém pravidelném ranním shrnutí. Tvrdě se bojuje v oblasti Bachmutu, kde ukrajinští vojáci pokračují v protiútocích, napsal americký Institut pro studium války (ISW).


Stovky čechů nevědí, že žijí s HIV
Tyden-Lide | 11:30:00
V ČR žije podle odhadů asi 620 lidí, kteří nevědí o své nákaze virem HIV, kolem 350 z nich jsou cizinci. Diagnózu se dozvědí průměrně asi tři roky od nákazy. Vyplývá to z návrhu Národního plánu řešení problematiky HIV/AIDS v ČR na období 2023 až 2027, který má ČTK k dispozici. Jedním z jeho cílů je vědět o 95 procentech nakažených, současný odhad je 83 procent. Návrh plánu by měla ve středu projednat vláda.


Zelenskyj navštívil Berlín, setkal se s kancléřem i prezidentem
Tyden-Lide | 10:30:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes ráno přivítal ve svém berlínském sídle na zámku Bellevue hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského. Ten se následně setkal také se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Zelenského návštěvu v Německu, která je první od loňského napadení Ukrajiny ruskou armádou, doprovází rozsáhlá bezpečnostní opatření.


Hnutí ANO kritizuje růst daní, mluví o návratu EET
Tyden-Lide | 09:30:00
Místo zvyšování daní důsledně bránit daňovým únikům či zahájit diskusi o trvalém návratu k elektronické evidenci tržeb (EET) navrhuje opoziční ANO v prohlášení své stínové vlády. Předseda stínového kabinetu ANO Karel Havlíček v úvodu téměř 90 stran dlouhého dokumentu uvedl, že opoziční hnutí plánuje prohlášení předkládat každý rok. Vládě Petra Fialy (ODS) vyčetl, že nezvládá odbornou práci ani komunikaci.


Škoda Felicia s nejlepším motorem je výhodně k mání nejetá po 1. majiteli, taková už se nevidí
Autoforum.cz | 13:30:00
Je jistě zajímavé vidět v prodeji auta, která si někdo koupil s cílem je po dekádách výhodně prodat, a proto je schválně schoval do stodoly. Ještě zajímavější je ale vidět podobné vozy, které prostě vznikly jejich téměř nulovým využitím. Tohle je jeden z nich. (Petr Miler)


Výsledky tureckých voleb se nejspíše rozhodnou až v druhém kole
Tyden-zahraniční | 19:00:00
O příštím tureckém prezidentovi se zřejmě rozhodne až v druhém kole voleb. Současný prezident Recep Tayyip Erdogan podle státní agentury Anadolu v první kole voleb sice stále s náskokem vede, po sečtení zhruba 90 procent okrsků ale jeho zisk klesl pod 50 procent. Výsledek pod 50 procenty Erdoganovi přisuzuje i agentura ANKA, kterou citují opoziční média. Druhým je podle obou agentur kandidát opozice Kemal Kiliçdaroglu. Pokud se potvrdí, že žádný z kandidátů nezískal v prvním kole více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo voleb v neděli 28. května.


Výsledky tureckých voleb se nejspíše rozhodnou až v druhém kole
Tyden-sport | 19:00:00
O příštím tureckém prezidentovi se zřejmě rozhodne až v druhém kole voleb. Současný prezident Recep Tayyip Erdogan podle státní agentury Anadolu v první kole voleb sice stále s náskokem vede, po sečtení zhruba 90 procent okrsků ale jeho zisk klesl pod 50 procent. Výsledek pod 50 procenty Erdoganovi přisuzuje i agentura ANKA, kterou citují opoziční média. Druhým je podle obou agentur kandidát opozice Kemal Kiliçdaroglu. Pokud se potvrdí, že žádný z kandidátů nezískal v prvním kole více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo voleb v neděli 28. května.


Výsledky tureckých voleb se nejspíše rozhodnou až v druhém kole
Tyden-Byznys | 19:00:00
O příštím tureckém prezidentovi se zřejmě rozhodne až v druhém kole voleb. Současný prezident Recep Tayyip Erdogan podle státní agentury Anadolu v první kole voleb sice stále s náskokem vede, po sečtení zhruba 90 procent okrsků ale jeho zisk klesl pod 50 procent. Výsledek pod 50 procenty Erdoganovi přisuzuje i agentura ANKA, kterou citují opoziční média. Druhým je podle obou agentur kandidát opozice Kemal Kiliçdaroglu. Pokud se potvrdí, že žádný z kandidátů nezískal v prvním kole více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo voleb v neděli 28. května.


Výsledky tureckých voleb se nejspíše rozhodnou až v druhém kole
Tyden-Lide | 19:00:00
O příštím tureckém prezidentovi se zřejmě rozhodne až v druhém kole voleb. Současný prezident Recep Tayyip Erdogan podle státní agentury Anadolu v první kole voleb sice stále s náskokem vede, po sečtení zhruba 90 procent okrsků ale jeho zisk klesl pod 50 procent. Výsledek pod 50 procenty Erdoganovi přisuzuje i agentura ANKA, kterou citují opoziční média. Druhým je podle obou agentur kandidát opozice Kemal Kiliçdaroglu. Pokud se potvrdí, že žádný z kandidátů nezískal v prvním kole více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo voleb v neděli 28. května.


Výsledky tureckých voleb se nejspíše rozhodnou až v druhém kole
Tyden-domácí | 19:00:00
O příštím tureckém prezidentovi se zřejmě rozhodne až v druhém kole voleb. Současný prezident Recep Tayyip Erdogan podle státní agentury Anadolu v první kole voleb sice stále s náskokem vede, po sečtení zhruba 90 procent okrsků ale jeho zisk klesl pod 50 procent. Výsledek pod 50 procenty Erdoganovi přisuzuje i agentura ANKA, kterou citují opoziční média. Druhým je podle obou agentur kandidát opozice Kemal Kiliçdaroglu. Pokud se potvrdí, že žádný z kandidátů nezískal v prvním kole více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo voleb v neděli 28. května.Return to top