Celkem 139960 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 28.05.2023


Intel Open Image Denoise 2.0 běží na GPU, Wine 8.9 uzavírá 17 let starou chybu
Root.cz | 01:00:02
Aktualizace ovladače GPU AMD o podporu správy barev, Linux dostane opravu hybridního SMP, aby nové notebooky nedetekovat jako stroje s 11 sockety, KDE Plasma 6.0 zase noční režim na Waylandu i s GPU Nvidia.


S Rodenem jsme měli nejvíc průšvihů, málem nás vyhodili, vzpomíná Pavel Vítek
revue.idnes.cz | 01:00:02
Pavla Vítka znají Češi roky jako zpěváka a muzikálového herce. V jeho mládí to přitom vypadalo, že se vydá na sportovní dráhu. Věnoval se totiž hokeji. „Pak jsem ale začal zpívat na tancovačkách a bylo jasno,“ říká v rozhovoru pro týdeník 5plus2 interpret hitů Mám rád vůni tvý kůže a Má svůj den, který je členem uskupení 4 Tenoři.


Překonala rakovinu, milují ji homosexuálové. Kylie Minogue byste pravý věk nehádali
bleskove.cz | 01:00:04
Australská zpěvačka Kylie Minogue se v showbyznysu drží již více než 40 let. Začínala jako školačka "od vedle" a vypracovala se na princeznu popu.


Bílé vyrostl partner, Doležalová se svlékla a Jágr zavzpomínal na mládí
bleskove.cz | 01:00:04
Které celebrity šly v uplynulém týdnu s kůží na trh a nechaly své fanoušky nahlédnout do svého soukromí?


Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania
blesk | 01:00:05
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Pappa Mia!
blesk | 01:00:05
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Maturita na jedničku: Student Jakub vyrobil pomocí 3D tisku repliku Titaniku
blesk | 01:00:05
Maturitu zvládl student 4. ročníku oboru Informační technologie Střední průmyslové školy Purkyňova Jakub Vala na jedničku a ještě sklidil obdiv spolužáků a uznání profesorů. V rámci své maturitní práce totiž vyrobil 3D model slavného Titaniku. Půlroční práce se vyplatila, jeden a půl metrů dlouhý model jako by originálu z oka vypadl!  


Autofotka týdne: Dřevěná kachna je k mání. Jezdí a má technickou
Auto-iDNES.cz | 01:00:11
Ve Francii se na začátku června bude dražit automobil Citroën 2CV, který je vyrobený ze dřeva. Odhadovaná prodejní cena plně funkčního vozu je 150 000 až 200 000 eur (3,5 až 4,7 milionu korun). Výroba truhláři zabrala pět let, auto je pojištěné a prošlo technickou kontrolou, uvedla agentura AFP.


Motorkářská sezona začala. Co víte o povinnostech a kde se nevyplatí šetřit?
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Se začátkem sezony je potřeba oprášit motorku a připravit se na všechny možné scénáře, které se s jízdou na ní pojí. Vyplatí se investovat nejen čas, ale i peníze. Prevence je totiž lepší, než později řešit nákladné následky nehody nebo jiných nepříjemností. Co víte o pojištění? Musíte mít na motorku dálniční známku? Otestujte si své znalosti.


Poradna: Dlouhé vyřizování důchodu a finance
DumFinanci | 01:00:31
Kateřina: Důchod mi vyřizují již několik měsíců, moje úspory jsou omezené, potřebovala bych to vyřídit co nejdříve. Co mám dělat?


Poradna: Jaké důchodové datum zvolit?
DumFinanci | 01:00:31
Leoš: Letos v červenci mi bude 60 let a chtěl bych jít do důchodu s výplatou. Je to dobré rozhodnutí? Nebo jakou variantu byste zvolili? Bude finanční rozdíl vysoký?


Zbytečná smrt na skalní stěně. Češi doplácejí na amatérské průvodce
idnes.cz | 02:00:03
Dvě mladé Jihočešky zemřely při zdolávání relativně jednoduchých lezeckých tras, zvaných ferraty. Nejméně dvacet Čechů ve vážném stavu zachraňovali za poslední dva roky záchranáři v Rakousku, Německu nebo třeba ve Slovinsku. Podobných případů je víc. S rozmachem lezení se v Česku objevili neoficiální průvodci lákající lidi zejména na sociálních sítích, legislativní dozor nad nimi neexistuje.


Život i smrt na největším dostihu USA. Na Kentucky Derby letos uhynulo sedm koní
idnes.cz | 02:00:03
Zúčastnila jsem se největšího dostihu Ameriky, slavného Kentucky Derby. To je něco jako Velká liverpoolská, Ascot a Velká pardubická dohromady. A také velká společenská událost.


Rostliny v Česku požírá nová ploštice, na polích řádí hraboši, říká odborník
idnes.cz | 02:00:04
Kněžice zeleninová a mramorovaná jsou jedněmi z nejnovějších škůdců na území Česka, říká v rozhovoru s iDNES.cz ředitel odboru zdraví rostlin z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Jakub Beránek. Do budoucna vidí problém v oteplování, které postihne například chmelaře.


Získat hypotéku může být brzy snazší. ČNB zvažuje uvolnění limitů
idnes.cz | 02:00:04
Česká národní banka zváží zmírnění příjmových limitů, které určují, kdo dosáhne na hypotéku a kdo je ze hry. Snazší cesta k úvěru by mohla rozpohybovat ospalý nemovitostní trh, který trpí pod tíhou přísných podmínek pro získání úvěru i vysokých úrokových sazeb. Jasno má být už na začátku června.


Dva smrtelné pracovní úrazy na horkovodu u Temelína
Britské_listy | 10:00:00
 V


Prohlášení zastupitelského klubu Piráti a občané z Prahy 1 ze dne 27. května 2023
Britské_listy | 10:00:00
My, Ivana Antalová, Martin Arden a David Bodeček, členové České pirátské strany s pozastaveným členstvím, vydáváme toto prohlášení:


Kvalifikace v Monaku: Rozhodl třetí sektor, Aston v něm ztrácí
f1sport.auto.cz | 00:03:00
Pole position na Velkou cenu Monaka vyhrál Max Verstappen, který jen těsně porazil Fernanda Alonsa.


Čech postupuje, blíží se k vytoužené soutěži
sport.cz | 00:08:47
S přehledem jde dál, český plochodrážník Jan Kvěch udělal významný krok k postupu do elitního seriálu Grand Prix, když v prvním kole kvalifikace o účast v příštím ročníku skončil třetí v italském Lonigu. Ve slovenské Žarnovici se dalším dvěma Čechům nevedlo. Václav Milík v nabité konkurenci skončil desátý, Daniel Klíma o dvě příčky za ním.


Avia B.534 byla zastaralá už v době Mnichova, ale bojovala ještě v roce 1944
technet.cz | 02:00:54
Standardní stíhačkou československého předválečného letectva byla Avia B.534. Tento týden uběhlo 90 let od vzletu jejího prvního prototypu, ke kterému došlo 25. května 1933. Ač se v polovině 30. let, kdy typ vstupoval do služby, jednalo o stroj vskutku vydařený, v době mnichovské krize už byl daleko za zenitem. Přesto vydržel ve vzduchu téměř po celou následující válku.


Web ruského patriarchy Kirilla napadli hackeři. Žehná ukrajinské protiofenzivě
Novinky.cz | 05:50:00
Oficiální webové stránky hlavního představitele ruské pravoslavné církve patriarchy Kirilla napadli hackeři. Nyní jsou na nich texty na podporu protiofenzivy ukrajinské armády. Zároveň stránka přehrává video, které na podporu protiofenzivy v sobotu zveřejnil vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj.


FBI odhalila spiknutí z 80. let s cílem zabít královnu Alžbětu II.
Novinky.cz | 05:30:00
Britská královna Alžběta II. čelila během návštěvy USA v roce 1983 hrozbě atentátu. Vyplývá to z dokumentů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), který po loňské smrti panovnice zveřejnil spisy týkající se jejích cest do Spojených států.


Jak rychle (ne)může být Ukrajina v NATO. A co dle Fukuyamy může vést k jejímu členství
lidovky.cz | 05:00:00
V článku pro svůj časopis American Purpose dochází Francis Fukuyama k závěru, že jedině členství Ukrajiny v NATO zajistí, že potom, co se konflikt zastaví, ho Rusko znovu nerozpoutá.


Kvůli rušení benefitů začnou zaměstnanci odcházet z firem, míní Vladimír Dlouhý. Jejich zvýhodnění by zachoval
lidovky.cz | 05:00:00
„Věřím, že vládní balíček nejen opticky zlepší příjmy veřejných financí, ale že je to první krok k nastartování procesu dlouhodobější stabilizace ekonomiky,“ říká Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR.


‚Budu psát celý víkend.‘ Končí lhůta na sepsání připomínek k vládnímu balíčku, byla jen sedmidenní
Český rozhlas | 05:00:00
Týden na prostudování téměř 750 stran a sepsání připomínek. Takovou lhůtu dala vláda těm, kteří mají možnost žádat úpravy reformního balíčku Fialova kabinetu. Je jich téměř 80 a patří mezi ně například zástupci obcí, odborů, zaměstnavatelů či živnostníků. Radiožurnál zjišťoval i to, jaké změny navrhují. Zazněly návrhy například na zdanění vín, odmítnutí plánu na snížení nižších sazeb DPH nebo nesouhlas se znovuzavedením nemocenského pojištění.


Na pivo bez cigarety si hospody na Vysočině většinou zvykly. Pomohly pultíky
Denik.cz | 05:50:00
/FOTOGALERIE/ Protikuřácký zákon, který začal platit od 1. června 2017 budil mezi lidmi nejprve rozporuplné reakce. Vláda tehdy vyhlásila zákaz kouření v restauracích. I ti, kteří se proti této novince nejprve bouřili, si nakonec zvykli. Potvrzují to hosté i provozovatelé na Vysočině. Některé podniky v kraji na zákon ale doplatily a zavřely. V Havlíčkově Brodě naopak vyšli kuřákům vstříc a pořídili jim ven pultíky.


Příběh Anny Boleynové: Sňatek platí, řekl arcibiskup. Byl to krok k její záhubě
Denik.cz | 05:00:00
Před 490 lety, v neděli 28. května 1533, prohlásil canterburský arcibiskup Thomas Cranmer, že sňatek mezi Annou Boleynovou a anglickým králem Jindřichem VIII., uzavřený už před více než čtyřmi měsíci ve Whitehallu (a dost možná ještě potají o dva měsíce dříve v Doveru), je platný. Mladá žena se konečně oficiálně stala novou královnou. Stálo ji to život.


Přísnější předčasné důchody? Rozhořel se spor, odbory i ombudsman tepou vládu
Denik.cz | 04:00:00
Předčasný důchod je v Česku dlouhodobě obrovský „hit“, pobírá jej více než čtvrtina všech starobních důchodců. Mají sice trvale krácené penze, na odpočinku však tráví až o pět let déle než řádní penzisté. S tím však bude od letošního září konec.


Zelená euforie! Jindřišek byl posledně sparťan, invaze majitelů na tiskovce
iSport.cz | 04:55:00
Pamatujete si, kdy hráli Bohemians naposledy v evropských pohárech? Asi těžko, takže na podzim roku 1987 prohráli v prvním kole Poháru UEFA s belgickým Beverenem. Jediný ze současného kádru, kdo si tehdejší zápasy může pamatovat, je Josef Jindřišek. Ten ale v té době neměl o budoucím klubu svého srdce ani tušení. A na předkolo Konferenční ligy nemá smlouvu. Podle šéfa klubu Dariusze Jakubowicze dohoda vázne na naturálním plnění. I když předsedu představenstva v rozmařilém sobotním podvečeru nešlo brát úplně vážně.


Last dance pro Trpišovského z Polska. Odletěl vrtulníkem, skončí i Petrášek?
iSport.cz | 04:50:00
PŘÍMO Z ČENSTOCHOVÉ | Spolu. Spolu udělali z třetiligové adresy polského mistra. Velký šéf v kabině Marek Papszun a jeho prodloužená ruka (s kapitánskou páskou) na hřišti Tomáš Petrášek. V sobotu v podvečer si po zápase s Lubinem došli pro pohár pro šampiony, jejich Raków Čenstochová dokonal sedmiletý rozmach. Éra však končí, Papszun se s klubem emotivně rozloučil, na hřišti ho dokonce vyzvedl vrtulník, Petrášek váhá na rozcestí.


Djokovič versus dvacetiletí. Na Roland Garros se čeká útok nové generace
iSport.cz | 04:30:00
Řetěz, kterým velká trojka spoutala grandslamového turnaje do svého područí, praskl. Roger Federer už je vysloužilým tenistou, chřadnoucí Rafael Nadal za ním pomalu míří a poprvé za devatenáct let nenastoupí na pařížské antuce. Novak Djokovič jde do Roland Garros, jež startuje v neděli, bez jediného antukového titulu. Naopak dvacetiletí dravci Carlos Alcaraz, Holger Rune či o rok starší Jannik Sinner hrozí rozrazit dveře novému řádu, který mužský tenis spíš dřív než později čeká.


Vyvýšené srdcovky Bronislava Jaroše
Reflex | 06:00:00
Když se chce člověk rozejít po pěkné a zajímavé krajině, asi si většinou neřekne, že pojede, dejme tomu, do Maďarska. Nebo na jinou rovinu. Jistě, i takové scenerie mohou mít co do sebe, chtěl jsem třeba spatřit nekonečné kazašské stepi. Nakonec mě ale stejně daleko víc zlákaly a ohromily tamní hory a kopce. Podobné těm v pohoří Ťan-šan jsem snad jinde neviděl. Hory jsou vůbec vždycky své a originální a nikdy se neokoukají.


Chorvatská vláda Strnadovi vystavila stopku. Podíl v přístavu Luka Rijeka mu zatím neprodá
E15-ekonomika | 05:30:00
Průmyslník Jaroslav Strnad si bude muset na plné ovládnutí největší chorvatské přístavní společnosti Luka Rijeka počkat, případně na něj rovnou zapomenout. Chorvatský státní fond pro restrukturalizaci a privatizaci podniků (CERP) tento týden oznámil, že si v provozovateli přístavu ponechá svůj zhruba čtvrtinový podíl, čímž fakticky odmítl Strnadovu nabídku na převzetí. Píše o tom agentura SeeNews.


Stanjura chystá daň pro nadnárodní korporace. Má vynášet až šest miliard ročně
E15-ekonomika | 05:00:00
Od ledna má začít v Česku platit zdanění velkých nadnárodních korporací, případně jejich vnitrostátních odnoží. Půjde o firmy podnikající především v digitální ekonomice s obratem nad 750 milionů eur ročně, jako jsou například Google, Facebook, Amazon nebo Apple. Jejich zisky se budou danit 15 procenty. Přijetí návrhu zákona Poslaneckou sněmovnou a Senátem bude překlopením evropské směrnice do českého právního řádu.


Chorvatská vláda Strnadovi vystavila stopku. Podíl v přístavu Luka Rijeka mu zatím neprodá
E15-politika | 05:30:00
Průmyslník Jaroslav Strnad si bude muset na plné ovládnutí největší chorvatské přístavní společnosti Luka Rijeka počkat, případně na něj rovnou zapomenout. Chorvatský státní fond pro restrukturalizaci a privatizaci podniků (CERP) tento týden oznámil, že si v provozovateli přístavu ponechá svůj zhruba čtvrtinový podíl, čímž fakticky odmítl Strnadovu nabídku na převzetí. Píše o tom agentura SeeNews.


Stanjura chystá daň pro nadnárodní korporace. Má vynášet až šest miliard ročně
E15-politika | 05:00:00
Od ledna má začít v Česku platit zdanění velkých nadnárodních korporací, případně jejich vnitrostátních odnoží. Půjde o firmy podnikající především v digitální ekonomice s obratem nad 750 milionů eur ročně, jako jsou například Google, Facebook, Amazon nebo Apple. Jejich zisky se budou danit 15 procenty. Přijetí návrhu zákona Poslaneckou sněmovnou a Senátem bude překlopením evropské směrnice do českého právního řádu.


Smíchal jsem dvě ingredience, potřel tím okna a špína okamžitě zmizela. To jsem ještě neviděl
AAzdraví.cz | 06:00:00
Mnoho z nás si oblíbilo úklid a mytí předmětů v domácnosti bez drahých přípravků z drogerie. Ty z vlastních zásob nám často poslouží lépe, ušetříme peníze a také méně…


Při nehodách v Karlovarském kraji zemřelo v noci na dnešek pět lidí
ceskenoviny.cz | 07:08:00
Karlovy Vary - V Karlovarském kraji zemřelo v noci na dnešek pět lidí při dopravních nehodách. Jedna se stala večer u Dolního Žandova na Chebsku, druhá nad ránem na silnici I/6 u Žalmanova...


Při nočních nehodách na neděli zemřelo v Karlovarském kraji celkem pět lidí
idnes.cz | 07:33:00
V Karlovarském kraji zemřelo v noci na neděli pět lidí při dopravních nehodách. Jedna se stala večer u Dolního Žandova na Chebsku, druhá nad ránem na silnici I/6 u Žalmanova v okrese Karlovy Vary. Při večerní nehodě se srazila dvě osobní auta, zemřeli dva lidé. Nehoda osobního auta u Žalmanova si vyžádala tři oběti, vyplývá z informací policie a hasičů.


Ruský masivní útok na Kyjev si vyžádal nejméně jednoho mrtvého a tři zraněné
idnes.cz | 07:22:00
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zemřel nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. S odvoláním na vojenskou správu města to dnes uvedla agentura Reuters. Podle agentury Ukrinform na ukrajinskou metropoli opakovaně útočily drony, ve městě bylo slyšet výbuchy, pracovala protivzdušná obrana. Letecký poplach platil i v dalších regionech Ruskem napadené země.


Krásná kutilka Eliška Bučková: Noční řádění přineslo výsledek!
blesk | 05:00:00
Když randila s rybářem Jakubem Vágnerem (41), tak ukázala, že se práce rukama nebojí. Tehdy Eliška Bučková (33) zrekonstruovala kuchyň. Teď se pro změnu pustila do sestavování zahradního nábytku a s aku vrtačkou se oháněla stejně obratně, jako s kosmetickým štětcem po obličeji. 


Luboš (23) popsal život s »jinou« tváří: Samota i úzkost, lítost nechceme!
blesk | 05:00:00
Posměšky dětí, ostych spolužáků i obyčejná lítost. To vše ve svém životě zažil Luboš Zámečník (23) z Náchoda, který se narodil s vzácnou vývojovou vadou. Jeho tvář je »jiná« než u ostatních lidí a s touto jinakostí bylo potřeba naučit se žít.


Nádherná Heidi Klumová (49) zářila v Cannes: Kosočtverec na prsou! Královna večera
blesk | 05:00:00
Topmodelka Heidi Klumová (49) umí i rok před padesátkou pořádně zamotat hlavu všem pánům - stačí k tomu rafinovaný otvor na šatech. Co ukázala?


Uchvátí Kreml Prigožin, oligarchové, nebo někdo nový? „Začala hra o trůn,“ varuje ruský reportér
blesk | 05:00:00
 „Domnívám se, že válka klanů o Putinův trůn začala,“ soudí ruský investigativní reportér Roman Anin. Pozice dlouholetých oligarchů a dalších vlivných figur kolem Kremlu nyní úspěšně torpéduje mj. šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin spolčený s Ramzanem Kadyrovem. Nebo vyvstane ještě někdo další?


„Lumbálka“ jako strašák? Není třeba se bát, nejde o šťourání v mozku jehlou, říká neurolog
blesk | 05:00:00
Pokud si lidé vyslechnou od lékaře doporučení na lumbální punkci, většina z nich netuší, co zákrok obnáší, případně se zhrozí. „Lumbálka“ je totiž v povědomí veřejnosti vnímána jako „šťourání v mozku jehlou“, což nemůže být nic příjemného. Na internetu navíc pacienti najdou celou řadu historek, jak zákrok probíhá, co po něm následuje a samozřejmě možné následky. Jak řekl Blesk Zprávám neurolog MUDr. Tomáš Uher, je třeba přestat vnímat lumbální punkci jako něco extrémně nepříjemného a zdraví ohrožujícího.


Petr Kolář exkluzivně v pořadu Hráči: Řeknu vám, proč nejsem jako Nejedlý!
blesk | 05:00:00
Kamarád prezidenta Petra Pavla (61), jeho externí poradce, který za roli nebere ani korunu, a navíc pracuje pro americkou korporaci – někteří by řekli - lobbuje. Tím vším je exdiplomat Petr Kolář (60), který byl hostem exkluzivního pořadu Blesku Hráči. Srovnání s někdejším poradcem exprezidenta Miloše Zemana (78), Martinem Nejedlým (56), které by z některých vnějších podobností mohlo vyplývat, ale tvrdě odmítá.


Tajemství zesnulé Tiny Turnerové (†83): Byla čekatelkou na eutanazii!
blesk | 05:00:00
Slavná zpěvačka Tina Turnerová (†83), která ve středu podlehla selhání ledvin, uvažovala o smrti už koncem roku 2016. Jak vylíčila ve své knize, zapsala se dokonce na seznam čekatelů na eutanazii!


Slavný herec beze stopy zmizel: Policisté jeho tělo našli nacpané v truhle!
blesk | 05:00:00
Brazilští policisté vyšetřují brutální vraždu herce Jeffersona Machady (†44). Vyšetřovatelé po něm pátrali několik týdnů. Jeho tělo nakonec našli svázané v dřevěné truhle v kůlně na pozemku u Rio de Janeira. Matka oběti uvedla, že se svým synem naposledy mluvila v lednu letošního roku. Následně jí od něj chodily podivné textové zprávy.


Brzobohatý v tom není zdaleka sám: Nej filmové »transky«!
blesk | 05:00:00
Kdekdo se převléká do ženských šatů, libůstky máme rozmanité. Ujeté, rozpustilé, více či méně deviantní, neměly by ale nikomu škodit. Teď z toho má sice Ondřej Gregor Brzobohatý (40) mrzení, ale na druhé straně aspoň zjistil, kdo je kamarád a podpořil ho a kdo odsoudil. A kteří slavní muži se během kariéry museli převléct za ženy a zvládli to s grácií?


Malebný ostrov na Bahamách se stal oblíbenou lokací hollywoodských trháků! Koupit si ho můžete za dvě miliardy
blesk | 05:00:00
Na ostrově Little Pipe Cay o rozloze patnácti hektarů se v uplynulých letech natáčelo hned několik známých filmů. Není se čemu divit. Bahamská lokace uprostřed Atlantském oceánu vyniká průzračnou vodou, dlouhými písčitými plážemi a tropickými rostlinami. Pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete si ráj koupit sami pro sebe za víc než dvě miliardy korun.


Vendula se stará o vysloužilé koně: Přišla o stáje! Zvířatům hrozí utracení
blesk | 05:00:00
Má ráda vše živé a hlavně pro koně by obětovala snad i duši. Vendula Šebková (27) má ale velký problém. Do 14. června musí zbourat jejich stájové boxy a přemístit je jinam. Nemá ale kam!


Otec fotbalového reprezentanta Polievky je v Brně bezdomovcem: Pomoc od syna odmítá
blesk | 05:00:00
Fotbalista Róbert Polievka (26) září v dresu Banské Bystrice. V aktuálním ročníku je na čele kanonýrů slovenské fotbalové ligy. Dokonce se objevily spekulace o jeho možném přestupu do některého prvoligového českého klubu. Záložníkův otec Róbert  (50) ale úspěšný život nemá, žije v Brně jako bezdomovec…


Ministr školství Bek má velké plány, vydrží ve funkci? „Zapomněl na učitele,“ říkají experti
blesk | 05:00:00
Nový ministr školství Mikuláš Bek (STAN) nastoupil do funkce v době, kdy se na středních školách projevila kriticky chybějící místa. Bek už nastínil jedno z možných řešení – děti by mohly studovat na základní škole jen do osmé třídy a pak by na dva roky přestoupily na střední. Co si o tom myslí lidé z oboru? „Je otázka, jestli by se vůbec něco takového stihlo,“ řekl Blesk Zprávám učitel na základní škole Daniel Pražák. „Zde si nevystačíte s politickými frázemi, na které si politici často navyknou v předvolební kampani,“ míní politoložka Daniela Ostrá (ČSSD).


Lela Ceterová ukázala nové rty: Byly příliš velké, chtělo to odvahu, svěřila se
super | 06:01:45
Lela Ceterová (33)


Jako čerstvě zamilovaná: Tereza Kostková se tiskla k manželovi. V šatech předvedla skvělou figuru
super | 06:01:38
Tereza Kostková (46)


Nečekaná podpora pro Brzobohatého: Střihnul jsem si to dávno před Ondřejem, napsal Rosák k fotce v šatech
super | 05:56:39
Vlna podpory pro


Jak umělá inteligence změní pracovní den
Novinky-kultura | 07:55:00
Umělá inteligence (AI) je tu s námi už léta, ale málokdy se o ní mluvilo tak často jako nyní. Spuštění aplikace ChatGPT společnosti OpenAI ji vystřelilo do povědomí mnoha lidí, kteří jí do té doby nevěnovali příliš pozornosti - nebo neměli pocit, že je pro jejich život relevantní. Ačkoli se někteří pracovníci obávají, že je AI nahradí, odborníci tvrdí, že tato technologie může ve skutečnosti pozitivně ovlivnit každodenní život pracovníků i jejich dovednosti, a dokonce zlepšit celkovou ekonomiku práce, napsal server BBC.


Dvě tragické noční nehody na Karlovarsku: Zemřelo pět lidí
Novinky-kultura | 07:34:17
V Karlovarském kraji zemřelo v noci na neděli pět lidí při dopravních nehodách. Jedna se stala v sobotu pozdě večer u Dolního Žandova na Chebsku, druhá v neděli nad ránem na silnici I/6 u Žalmanova v okrese Karlovy Vary. Vyplývá to z  informací policie a hasičů.


Andrea Růžičková: Vždycky si jdu za svým cílem, ale nikdy nejsem urputná
Novinky-kultura | 07:29:00
Herečky Andrey Růžičkové (38) si diváci poprvé všimli v úspěšné filmové komedii Rafťáci, od té doby si ji oblíbili jako Evu v seriálu Vyprávěj nebo lékařku z Ordinace v růžové zahradě. Co ji přivedlo z východního Slovenska do Prahy, jak snášela první pracovní zklamání a mluví dnes doma raději česky, nebo slovensky?


Režisérka Daniela Špinar: Jsem na vlastní vlně. Dělám si, co chci
Novinky-kultura | 06:33:00
Objal mě bůh a nic, tak se jmenuje novinka od režisérky Daniely Špinar, kterou připravila pro pražské kulturní centrum Vzlet. Obrazově-pohybový divadelní experiment o spalující vášni a nenaplněné lásce vychází z dosud nezveřejněných deníků výjimečného režiséra Petra Lébla (1965 až 1999). „Je to univerzální příběh toxického vztahu,“ říká autorka inscenace, s níž přichází poté, co sama prochází proměnou v trans ženu. Inscenace bude uvedena dnes.


V Belgii testují zelené majáky
Novinky-kultura | 06:01:00
V Kanadě a USA zelená výstražná světla slouží dobrovolným hasičům už několik let, řada jiných států je však používá i na „ostrých“ vozidlech profesionálních složek záchranného systému.


Web ruského patriarchy Kirilla napadli hackeři. Žehná ukrajinské protiofenzivě
Novinky-kultura | 05:50:00
Oficiální webové stránky hlavního představitele ruské pravoslavné církve patriarchy Kirilla napadli hackeři. Nyní jsou na nich texty na podporu protiofenzivy ukrajinské armády. Zároveň stránka přehrává video, které na podporu protiofenzivy v sobotu zveřejnil vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj.


FBI odhalila spiknutí z 80. let s cílem zabít královnu Alžbětu II.
Novinky-kultura | 05:30:00
Britská královna Alžběta II. čelila během návštěvy USA v roce 1983 hrozbě atentátu. Vyplývá to z dokumentů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), který po loňské smrti panovnice zveřejnil spisy týkající se jejích cest do Spojených států.


Jak umělá inteligence změní pracovní den
Novinky.cz | 07:55:00
Umělá inteligence (AI) je tu s námi už léta, ale málokdy se o ní mluvilo tak často jako nyní. Spuštění aplikace ChatGPT společnosti OpenAI ji vystřelilo do povědomí mnoha lidí, kteří jí do té doby nevěnovali příliš pozornosti - nebo neměli pocit, že je pro jejich život relevantní. Ačkoli se někteří pracovníci obávají, že je AI nahradí, odborníci tvrdí, že tato technologie může ve skutečnosti pozitivně ovlivnit každodenní život pracovníků i jejich dovednosti, a dokonce zlepšit celkovou ekonomiku práce, napsal server BBC.


Dvě tragické noční nehody na Karlovarsku: Zemřelo pět lidí
Novinky.cz | 07:34:17
V Karlovarském kraji zemřelo v noci na neděli pět lidí při dopravních nehodách. Jedna se stala v sobotu pozdě večer u Dolního Žandova na Chebsku, druhá v neděli nad ránem na silnici I/6 u Žalmanova v okrese Karlovy Vary. Vyplývá to z  informací policie a hasičů.


Andrea Růžičková: Vždycky si jdu za svým cílem, ale nikdy nejsem urputná
Novinky.cz | 07:29:00
Herečky Andrey Růžičkové (38) si diváci poprvé všimli v úspěšné filmové komedii Rafťáci, od té doby si ji oblíbili jako Evu v seriálu Vyprávěj nebo lékařku z Ordinace v růžové zahradě. Co ji přivedlo z východního Slovenska do Prahy, jak snášela první pracovní zklamání a mluví dnes doma raději česky, nebo slovensky?


Režisérka Daniela Špinar: Jsem na vlastní vlně. Dělám si, co chci
Novinky.cz | 06:33:00
Objal mě bůh a nic, tak se jmenuje novinka od režisérky Daniely Špinar, kterou připravila pro pražské kulturní centrum Vzlet. Obrazově-pohybový divadelní experiment o spalující vášni a nenaplněné lásce vychází z dosud nezveřejněných deníků výjimečného režiséra Petra Lébla (1965 až 1999). „Je to univerzální příběh toxického vztahu,“ říká autorka inscenace, s níž přichází poté, co sama prochází proměnou v trans ženu. Inscenace bude uvedena dnes.


V Belgii testují zelené majáky
Novinky.cz | 06:01:00
V Kanadě a USA zelená výstražná světla slouží dobrovolným hasičům už několik let, řada jiných států je však používá i na „ostrých“ vozidlech profesionálních složek záchranného systému.


Druhé kolo zažijí poprvé: Turci volí hlavu státu, favoritem je Erdogan. Jaké šance má opoziční lídr?
lidovky.cz | 07:00:00
Volební místnosti v Turecku se po dvou týdnech znovu otevřely. O křeslo hlavy státu na dalších pět let soupeří stávající autoritářský prezident Recep Tayyip Erdogan a jeho opoziční vyzyvatel Kemal Kiliçdaroglu. Pro Erdogana je to nová zkušenost – dosud byl vždy zvolen již v prvním kole hlasování.


Skoro pořád tu je zima. Američané se kvůli vedrům stěhují k hranicím s Kanadou
aktuálně.cz | 07:54:35
Američané našli útočiště před oteplování ve městě Duluth u Hořejšího jezera.


Auta tak bizarní, že je nechtěli ani Rusové. Takto se kdysi zachraňoval Moskvič
aktuálně.cz | 06:32:00
Moskvič se na přelomu století snažil zachránit pozoruhodnými modely s motory Renaultu. Neúspěšně.


SPD a Trikolora podepíšou spolupráci ‚pro všechny následující volby‘. Reagují na radikální konkurenci
Český rozhlas | 06:00:00
Na středeční demonstraci SPD a Trikolory v Liberci oznámila Zuzana Majerová, že obě strany dokončují memorandum o spolupráci ve všech následujících volbách. Serveru iROZHLAS.cz to poté potvrdil i 1. místopředseda SPD Radim Fiala. Podle politologa Aleše Michala jde o přímou reakci na snahy Jindřicha Rajchla a jeho strany PRO zasáhnout do prostoru radikální pravice a nabídnout spojené síly.


Tragická noc na západě Čech: při dvou dopravních nehodách zemřelo pět lidí
Denik.cz | 07:39:00
Jako velice nešťastná noc se do dopravních statistik zapíše ta ze soboty na neděli. U Dolního Žandova došlo k tragické dopravní nehodě, při níž zemřeli dva lidé. U Stružné pak havarovalo osobní auto, tuto nehodu nepřežili lidé tři.


Muž, který zůstal v půli cesty. Nikolaevův Kriegel uspěje spíše v televizi
Denik.cz | 07:07:00
Jediný, který neustoupil. Jméno Františka Kriegela je zásadní součástí naší novodobé historie. Se svými kolegy z vlády byl v srpnu 1968 unesen Sověty do Moskvy, na rozdíl od ostatních ale odmítl podepsat tzv. Moskevský protokol respektující invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Na svůj filmový příběh dlouho čekal. Od čtvrtka je Muž, který stál v cestě v kinech. Jaký je?


OBRAZEM: Zahájení sezony ve Vojenském technickém muzeu Lešany přálo počasí
Denik.cz | 06:59:00
Kulatiny Armády České republiky, která vznikla právě před třemi dekádami, připomněl v sobotu 27. května program zahajovacího dne ve Vojenském technickém muzeu Lešany.


Polsko před volbami: Šedá eminence ztrácí
Denik.cz | 06:00:00
Do podzimních voleb v Polsku schází už jen pár měsíců a kampaň je v plném proudu. Skoro se stejnou frekvencí, jako jsou pořádány v polských městech předvolební mítinky, se zveřejňují i předvolební průzkumy. Čísla jsou sice různá, ale trend je jasný. Mnohaletý lídr polské politické scény klopýtá.


Tematická instalace ve skanzenu ukáže, jak předkové slavili Zelené svátky
Denik.cz | 06:00:00
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Tematickou instalací ve většině objektů skanzenu připomíná do neděle 11. června Muzeum lidových staveb v Kouřimi nyní již téměř zapomenutou tradici svátků pozdního jara, mezi nimiž v minulosti dominovaly Letnice, označované také jako „Zelené svátky".


Koller o kolapsu Dortmundu: Malá tragédie, přišlo to v nejhorší moment. Bayern měl nezvykle hodně problémů
sport.cz | 07:56:58
Dobře ví, jaké je vyhrát titul s Dortmundem. Legendárnímu útočníkovi Janu Kollerovi se to povedlo hned v jeho první sezoně v černožlutém dresu. I tenkrát v roce 2002 byla Borussia po 32 kolech druhá, přesto se ještě stihla posunout na trůn. Letos to nevyšlo, po dortmundské remíze 2:2 s Mohučí znovu slavil Bayern. Už pojedenácté za sebou. „Škoda, chyběl kousek,“ říká Koller v rozhovoru pro Sport.cz. Historicky nejlepší střelec české reprezentace sledoval napínavé poslední kolo bundesligy ze svojí Smetanovy Lhoty.


TENIS ONLINE: Veselý vyzve světovou pětku Tsitsipase, v Paříži dnes začne i Muchová
sport.cz | 07:49:35
Tři čeští tenisté zahájí dnes Roland Garros, druhý grandslam sezony. Na hlavním kurtu Philippa Chatriera se představí Jiří Veselý, jehož čeká od 12:30 světová pětka a finalista z roku 2021 Řek Stefanos Tsitsipas. Na dvorci Suzanne Lenglenové nastoupí od 13:00 Karolína Muchová a ve stejný čas se představí na "devítce" úspěšná kvalifikantka Sára Bejlek. Zápasy s námi můžete sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.


FOTBAL ONLINE: Kdo s koho! Brno se Zlínem v přímé bitvě o záchranu, jeden z nich sestoupí
sport.cz | 07:06:28
Sparta dostala mistrovský pohár, slávista Jurečka se v sobotu probil do čela tabulky střelců. Fotbalová Fortuna liga nabízí tři nedělní utkání 5. kola nadstavby se začátkem v 17:00, znám bude přímý sestupující. Ve skupině o záchranu se hrají zápasy Jablonec - Teplice, Brno - Zlín a Ostrava - Pardubice. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


F1 ONLINE: Mistrovství světa pokračuje Velkou cenou Monaka, pole position má Verstappen
sport.cz | 07:05:48
Mistrovství světa formule 1 pokračuje dnes od 15:00 Velkou cenu Monaka a hlavním favoritem na vítězství je Nizozemec Max Verstappen. Dvojnásobný světový šampion z Red Bullu vyhrál v sobotu na slavném městském okruhu poprvé v kariéře kvalifikaci a díky startu z pole position bude mít velkou šanci získat v šesté Grand Prix sezony čtvrtou výhru. Závod s námi můžete sledovat na Sport.cz v podrobné reportáži.


Dallas zdramatizoval výhrou ve Vegas finále Západní konference NHL
sport.cz | 06:33:20
Hokejisté Dallasu zvítězili ve Vegas 4:2 a druhou výhrou za sebou snížili stav finále Západní konference NHL na 2:3. První hvězdou zápasu se stal hostující útočník Ty Dellandrea, který ve třetí třetině zlomil během 87 sekund dvěma góly nerozhodný výsledek 2:2.


Skvělé, patřil nám i Karlův most. Jen škoda, že mi šplíchali šampáněm do ksichtu, nic jsem neviděl, líčí Krejčí
sport.cz | 06:04:37
Závěrečná porážka s Plzní ho bolet nemusela. Ladislav Krejčí mladí po ní jako kapitán fotbalové Sparty převzal pohár pro ligového šampiona a mistrovské oslavy pak pokračovaly vesel dál i na Letenské pláni. „Jeden z největších momentů v životě. Jen škoda, že mi šplíchali do ksichtu šampáněm, nic jsem neviděl. Bylo to ale skvělé. Tohle byla taky jedna z věcí, co jsem si představoval, jak budu moci zvednout pohár s týmem. To jsou věci, na které nezapomenete,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál.


Dallas zdramatizoval výhrou ve Vegas finále konference. Rozhodl nečekaný hrdina
iHNed_sport | 07:03:06
První hvězdou zápasu se stal útočník Ty Dellandrea. Z vítězství se radoval i Radek Faksa, který odehrál patnáct minut.


Řepka: Roky očistce skončily. Jsem nadšený, ale Rosického plácat po ramenou nehodlám
iHNed_sport | 06:54:35
„Bylo to hrozně dlouhé období, navíc plné různých eskapád. Teď jsem nadšený,“ říká Tomáš Řepka.


Sněmovna rozhodne o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku za odpad
ceskenoviny.cz | 07:50:00
Praha - Sněmovna rozhodne příští týden o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za komunální odpad. Poslanci budou schvalovat také zrušení...


Kdo může hrát ve filmech gaye a lesby? Hollywood se nemůže shodnout
revue.idnes.cz | 09:09:00
V americkém filmovém průmyslu přetrvává vášnivá debata o tom, kdo by měl mít právo ztvárňovat role gayů. Mnozí se domnívají, že díky zkušenostem by to měli být pouze LGBTQ herci. Navíc by se tím zvýšila rozmanitost u filmu. Heterosexuální herci ale odporují, vytvářet jednotná pravidla prý nemá smysl.


Nastal čas. Zalužnyj dramatickým videem anoncuje začátek ofenzivy
idnes.cz | 09:33:00
Kyjev naznačil, že jeho dlouho očekávaná protiofenziva proti Rusku by mohla brzy začít, a zveřejnil video, v němž se chystá „zničit nepřátele“. Klip, který komentuje vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj, nese název „Je čas vzít si zpět, co je naše“ a zobrazuje kyjevské síly připravené k boji.


Na motokrosových závodech na Bruntálsku se zranili čtyři lidé, zasahoval vrtulník
idnes.cz | 08:04:00
Záchranáři v sobotu zasahovali u čtyř zraněných účastníků motokrosových závodů v Horním Městě na Bruntálsku, mimo jiné i u třináctiletého chlapce. Dalšího zraněného, jenž byl ve vážném stavu, přepravil do nemocnice vrtulník, informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.


Brzobohatého a »Tiffany« se zastal i Rosák: Taky jsem si to střihnul!
blesk | 09:45:00
V pondělí to bude týden, co vyšel třaskavý rozhovor s Ondřejem Gregorem Brzobohatým (40), který přiznal, že ho baví se převlékat do ženských šatů a říkat si Tiffany Ritchbitch. A nyní se našla další osobnost, co se za něj postavila. Ale možná byste to od něj nečekali!


Nový zápis v UNESCO: 12 tisíc map diplomata Molla! Unikáty jsou schované v Brně
blesk | 09:15:00
Neuvěřitelných 12 tisíc map, grafik a mapografických katalogů, které shromáždil německý diplomat Bernard Paul Moll (1697 až 1780 ), získaly exkluzivní ochranu. V rámci registru Paměť světa je nově chrání zápis do UNESCO.


Sněmovnu čeká schvalování zrušení nadbytečných předpisů a jednání o poplatku za odpad
blesk | 09:03:00
Sněmovna rozhodne příští týden o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za komunální odpad. Poslanci budou schvalovat také zrušení desítky tisíc zastaralých a nadbytečných právních předpisů a návrh nového zákona o veřejných dražbách, jehož cílem je sjednocení a zjednodušení pravidel pro jejich konání s ohledem převažující elektronickou formu. Řádná schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne.


Máma (†38) zemřela po pádu do rokliny: Její smrti přihlížely děti
blesk | 08:44:00
V největším turistickém středisku ve slovenském pohoří Malá Fatra, ve Vrátne dolině, utrpěla smrtelný pád osmatřicetiletá turistka ze Slovenska, oznámila média s odvoláním na Horskou záchrannou službu (HZS).


Tragédie na Karlovarsku: Při dvou nehodách zemřelo pět lidí!
blesk | 08:30:00
V Karlovarském kraji zemřelo v noci na neděli pět lidí při dopravních nehodách. Jedna se stala večer u Dolního Žandova na Chebsku, druhá nad ránem na silnici I/6 u Žalmanova v okrese Karlovy Vary. Při večerní nehodě se srazila dvě osobní auta, zemřeli dva lidé. Nehoda osobního auta u Žalmanova si vyžádala tři oběti, vyplývá z informací policie a hasičů. Hasiči od pátku zasahovali u dalších pěti nehod, u kterých se zranilo devět lidí.


Lukašenka otrávili? Či ho zase trápí zdraví? Při návštěvě v Moskvě u Putina skončil v nemocnici
blesk | 08:26:00
Sotva se Bělorusku v čele s diktátorem Alexandrem Lukašenkem podařilo rozptýlit spekulace o jeho špatném zdravotním stavu, na sociální sítě pronikly zprávy o tom, že během jednání v Moskvě, kde se účastnil summitu Euroasijské hospodářské unie (EAHU) a během schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem oznámil, že Rusko začalo s přesunem nestrategických jaderných zbraní do Běloruska, skončil v nemocnici. Mluví se i o možné otravě, uvedl list Ukrajinska Pravda.


Sexy Kočendová z Love Islandu v podvazcích: Hříšný šeřík!
blesk | 08:11:00
Účastnice reality show Love Island Natálie Kočendová (23) má výstavní postavu, a tak nemá problém obléct bikiny nebo spodní prádlo. Během posledního focení ale přitvrdila! 


Volby v Turecku: Ani zemětřesení Erdoganem neotřáslo. Jde si pro třetí prezidentský mandát?
blesk | 05:00:00
Poprvé v historii jdou Turci ke druhému kolu prezidentských voleb. Přímou volbu země zavedla od roku 2014, tehdy stejně jako o čtyři roky později získal Recep Tayyip Erdogan většinu hned v prvním kole. Nyní jeho pozici oslabily následky fatálního zemětřesení, zhoršené korupcí a úředním šlendriánem - i tak mu však k výhře v prvním kole chybělo překvapivě málo.


I když se k sobě přitulí, je v posteli těsno: Brazilec se šesti manželkami sdílí s fanoušky i fotky z ložnice
super | 09:24:46
Brazilec Arthur O Urso se netají tím, že žije v polygamním vztahu. Ba naopak střípky ze svého nekonvenčního rodinného života sdílí s fanoušky na sociálních sítích, kde si postěžoval, že není jednoduché vyjít s tolika ženami.


Vnoučata si užívá málo, ale o to intenzivněji. U Petra Rychlého mají bazén, domeček i trampolínu
super | 09:00:37
Herec a dabér


Survivor, moderování, seriál a teď hlavní role v Shakespearovi: Václav Matějovský spí tři hodiny denně
super | 08:59:10
Svou účast v letošní show Survivor musel


Živořící výrobce odpískal asi nejzajímavější funkci, kterou vozům může dát elektrický pohon, fungovaly by jako tanky
Autoforum.cz | 06:00:00
Automobilka ji slibovala 4 roky, nakonec z ní ale nebude nic. Zjevně nejen produkty Tesly mohou připomínat Godota, problémem se zde podle všeho stala technická složitost této funkce a jí kladené nároky na pohonné ústrojí, byla by prostě moc drahá. (Petr Miler)


Matchbox: Díky legendě ze sirek se modelům aut říká angličáky!
Auto.cz | 09:44:00
Jedním z důvodů, proč se kovovým modelům aut říká angličáky, je ostrovní značka Matchbox, která tyto zmenšeniny dostala nejen do dětských pokojů celého světa.


Nejvíc sexy závodnice světa: Tyto krásky řádí ve formulích i rallye!
Auto.cz | 08:00:00
Hledali jsme nejkrásnější a nejúspěšnější závodnice z celého světa. Vybrat finální desítku bylo nesmírně těžké, ale tady je!


Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, zemřel jeden člověk
iHned.cz | 10:00:21
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom v neděli agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku...


Bělgorodský gubernátor se ocitl pod palbou. Ani jsem nemohl vystoupit z vozu, stěžoval si
Novinky-kultura | 09:39:56
Až na druhý pokus se do ruského města Šebekino v Bělgorodské oblasti dopravil tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov. Šéf regionu se u hranic s Ukrajinou podle svých slov dostal v sobotu pod přímou palbu. Podle ruských úřadů si přitom ukrajinské ostřelování Šebekina jen v sobotu vyžádalo jednoho mrtvého a tři raněné.


Češi před letní dovolenou dostanou za koruny více než před rokem
Novinky-kultura | 09:16:23
Česká měna proti většině světových měn meziročně posílila, Češi tak před letními dovolenými dostanou za koruny více než před rokem. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Portu. K euru i dolaru česká koruna zpevnila o čtyři procenta, proti egyptské libře o 76 procent a k turecké liře o 29 procent.


Tři pětiny Čechů mají naspořeno na investice do úspory energií
Novinky-kultura | 09:14:26
Úspora energií hýbe českými domácnostmi. Češi plánují i letos investovat do úprav, které sníží náklady na energetický provoz domu nebo bytu, ve kterém žijí. Tři pětiny lidí už mají na investici naspořeno.


Indický silák zvedl dvě motorky, u toho na laně táhl náklaďák
Novinky-kultura | 09:10:00
Devětatřicetiletý kulturista známý pouze jako Kannan pocházející z indického města Kanjákumárí ve státě Tamilnádu trénuje na soutěž s názvem Arnold Classic Europe & Fitness Sports Games ve španělském Madridu. Na videu od agentury AP předvedl úctyhodné výkony.


Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA
Novinky-kultura | 09:02:16
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na neděli. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětovou ekonomiku.


Série zranění při motokrosu na Bruntálsku, zasahovat musel i vrtulník
Novinky-kultura | 08:41:36
Čtyři zraněné motocyklisty ošetřovali v průběhu soboty záchranáři na motokrosových závodech v Horním Městě na Bruntálsku. Jeden ze zraněných, mezi nimiž byl i třináctiletý chlapec, utrpěl těžká zranění. Informoval o tom mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.


Putinův dárek ke Dni Kyjeva. Na město letělo přes 40 dronů
Novinky-kultura | 08:21:48
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zemřel nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom v neděli agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské agrese. Na ukrajinskou metropoli jich zaútočilo přes 40. Nejnovější útok přichází v době, kdy si obyvatelé města připomínají každoroční Den Kyjeva – oblíbený svátek v dobách míru, napsala BBC. Svátek připadá právě na tuto neděli, metropole slaví 1541. výročí svého založení.


Motocyklista na Kutnohorsku nezvládl řízení, při nehodě zemřel
Novinky-kultura | 08:19:03
Nehodu motocyklu s postranním vozíkem na Kutnohorsku nepřežil v sobotu jeho řidič. Spolujezdkyně v sajdkáře vyvázla bez zranění. Informoval o tom mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.


KVÍZ: Poznáte plemeno kočky na obrázku?
Novinky-kultura | 08:08:00
Kočky člověka nepřestanou udivovat svou ladností, mrštností, vytrvalostí ani hravostí. Jsou ideálními společnicemi pro každého, kdo má rád blízkost inteligentního a samostatného partnera. Jsou to skvělé lovkyně a své divoké instinkty neztratily ani po staletích domestikace. Kočku domácí člověk vyšlechtil do mnoha plemen. Umíte je rozpoznat?


ROZHOVORY: Jan Fic - Vždycky se ti v životě něco pos*re, ale jde o to, jak to přijmeš
Musicserver | 09:00:00
Písničkář Jan Fic nedávno vydal své třetí album "Homunkulus", které v mnoha ohledech uzavírá příběh načatý na obou předchozích. Do jaké míry je jeho dílo autobiografické, co obnáší kytarářské řemeslo a jak došel k filozofii pozitivního nihilismu? Nejen na tato témata došlo v upřímném rozhovoru, pořízeném doslova mezi kytarami.


Za odebrání elektřiny dnes někteří domácí zákazníci nezaplatí, naopak dostanou až 1,60 Kč za každou spotřebovanou kilowatthodinu. Každopádně ulevit peněženkám by ceny elektřiny měly v následujících týdnech a napomoci tak přiblížit inflaci směrem k normálu
Kurzy.cz | 09:05:28
Jako by se spotřebitelům začalo blýskat na lepší časy. Na burzách jde sledovat v posledních dnech zintenzivnění poklesu cen dlouhodobých kontraktů jak u plynu, tak zejména elektřiny.


Bělgorodský gubernátor se ocitl pod palbou. Ani jsem nemohl vystoupit z vozu, stěžoval si
Novinky.cz | 09:39:56
Až na druhý pokus se do ruského města Šebekino v Bělgorodské oblasti dopravil tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov. Šéf regionu se u hranic s Ukrajinou podle svých slov dostal v sobotu pod přímou palbu. Podle ruských úřadů si přitom ukrajinské ostřelování Šebekina jen v sobotu vyžádalo jednoho mrtvého a tři raněné.


Češi před letní dovolenou dostanou za koruny více než před rokem
Novinky.cz | 09:16:23
Česká měna proti většině světových měn meziročně posílila, Češi tak před letními dovolenými dostanou za koruny více než před rokem. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Portu. K euru i dolaru česká koruna zpevnila o čtyři procenta, proti egyptské libře o 76 procent a k turecké liře o 29 procent.


Tři pětiny Čechů mají naspořeno na investice do úspory energií
Novinky.cz | 09:14:26
Úspora energií hýbe českými domácnostmi. Češi plánují i letos investovat do úprav, které sníží náklady na energetický provoz domu nebo bytu, ve kterém žijí. Tři pětiny lidí už mají na investici naspořeno.


Indický silák zvedl dvě motorky, u toho na laně táhl náklaďák
Novinky.cz | 09:10:00
Devětatřicetiletý kulturista známý pouze jako Kannan pocházející z indického města Kanjákumárí ve státě Tamilnádu trénuje na soutěž s názvem Arnold Classic Europe & Fitness Sports Games ve španělském Madridu. Na videu od agentury AP předvedl úctyhodné výkony.


Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA
Novinky.cz | 09:02:16
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na neděli. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětovou ekonomiku.


Série zranění při motokrosu na Bruntálsku, zasahovat musel i vrtulník
Novinky.cz | 08:41:36
Čtyři zraněné motocyklisty ošetřovali v průběhu soboty záchranáři na motokrosových závodech v Horním Městě na Bruntálsku. Jeden ze zraněných, mezi nimiž byl i třináctiletý chlapec, utrpěl těžká zranění. Informoval o tom mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.


Putinův dárek ke Dni Kyjeva. Na město letělo přes 40 dronů
Novinky.cz | 08:21:48
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zemřel nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom v neděli agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské agrese. Na ukrajinskou metropoli jich zaútočilo přes 40. Nejnovější útok přichází v době, kdy si obyvatelé města připomínají každoroční Den Kyjeva – oblíbený svátek v dobách míru, napsala BBC. Svátek připadá právě na tuto neděli, metropole slaví 1541. výročí svého založení.


Motocyklista na Kutnohorsku nezvládl řízení, při nehodě zemřel
Novinky.cz | 08:19:03
Nehodu motocyklu s postranním vozíkem na Kutnohorsku nepřežil v sobotu jeho řidič. Spolujezdkyně v sajdkáře vyvázla bez zranění. Informoval o tom mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.


KVÍZ: Poznáte plemeno kočky na obrázku?
Novinky.cz | 08:08:00
Kočky člověka nepřestanou udivovat svou ladností, mrštností, vytrvalostí ani hravostí. Jsou ideálními společnicemi pro každého, kdo má rád blízkost inteligentního a samostatného partnera. Jsou to skvělé lovkyně a své divoké instinkty neztratily ani po staletích domestikace. Kočku domácí člověk vyšlechtil do mnoha plemen. Umíte je rozpoznat?


Čína poprvé nasadila na komerční let stroj C919, překonala „košilové ponížení“
lidovky.cz | 09:40:00
V Číně uskutečnil svůj první komerční let nový dopravní letoun čínské výroby C919. Na lince China Eastern Airlines odstartoval dopoledne místního času (brzy ráno SELČ) z letiště v Šanghaji a o dvě hodiny později přistál v Pekingu. Čínští politici a média slaví triumf domácích inovátorů, kteří dokázali prolomit monopol západních výrobců.


Nastal čas. Zalužnyj dramatickým videem anoncuje začátek ofenzivy
lidovky.cz | 09:39:00
Kyjev naznačil, že jeho dlouho očekávaná protiofenziva proti Rusku by mohla brzy začít, a zveřejnil video, v němž se chystá „zničit nepřátele“. Klip, který komentuje vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj, nese název „Je čas vzít si zpět, co je naše“ a zobrazuje kyjevské síly připravené k boji.


Místo oslav výbuchy. Na Den Kyjeva město čelilo masivnímu útoku dronů
lidovky.cz | 09:24:00
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zemřel nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Podle vojenské správy města šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské agrese. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných bezpilotních letounů, není však jasné, zda všechny mířily na metropoli, poznamenala agentura Reuters.


Obrovské inflaci i zemětřesení navzdory. Proč je Erdogan stále tak oblíbený?
aktuálně.cz | 09:58:28
Do nedělního rozhodujícího kola prezidentských voleb v Turecku vstoupil Recep Tayyip Erdogan jako favorit.


Rusové v noci zaútočili na Kyjev desítkami dronů. Jeden člověk zahynul
Denik.cz | 09:54:00
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.


Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, zemřel jeden člověk
Hospodářské noviny | 10:01:03
Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom v neděli agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku...


thymeless
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall  


Kyjev: Ruský nálet v noci na neděli zabil jednoho člověka při dosud největším útoku dronů na ukrajinské hlavní město
Britské_listy | 10:00:00
  Ukrajina uvedla, že sestřelila 52 dronů. Kyjev se připravuje na oslavy dne založení země 


Bomba! Sturm: Fotbal nepřekonáme, ale Německo zažije hokejový víkend
iSport.cz | 09:10:00
PŘÍMO Z TAMPERE | Němci napsali další neskutečný příběh. Po vítězství 4:3 v prodloužení nad USA si poprvé zahrají na mistrovství světa o zlato. Po stříbru z olympiády 2018 mají už teď další medaili. Na šampionátu první po 70 letech, kdy brali rovněž stříbro. Tehdy však turnaj hrály jen čtyři týmy a tři ho dokončily. „Letos to bylo o něco těžší,“ usmál se Nico Sturm, vítěz Stanley Cupu z loňského roku, nyní útočník San Jose.


„Útok“ na Slavii. Nejžhavější zboží Jurásek, Trpišovský mluvil o posilách
iSport.cz | 09:00:00
Sezona skončila. Podruhé stříbrně. Pro Slavii je to málo. Na transferové burze bude zase aktivní. V ideálním případě by ráda získala tři přírůstky, reprezentačního útočníka Mojmíra Chytila z Olomouce už má. Zároveň se bude muset bránit útokům ze zahraničí. Nejžhavější zboží? David Jurásek! „Zatím na něj konkrétní nabídka není, ale určitě to nabere dynamiku,“ nedělá si iluze trenér sešívaných Jindřich Trpišovský. O jakých jménech a personálních pohybech hovořil po vítězné ligové derniéře se Slováckem (4:0)?


Čou dostal v FP3 čtyři pokuty za překročení rychlosti v boxech. Pirátem víkendu je ale Cunoda
f1sport.auto.cz | 09:27:00
Někteří jezdci mají v Monaku problém s rychlostí v boxech. Čou Kuan-jü dostal v posledním tréninku dokonce čtyři pokuty.


MS V HOKEJI: Lotyšsko se střetne s USA o bronz, Německo se pokusí potřetí překvapit
sport.cz | 09:28:59
Hokejisté Lotyšska a USA svedou od 14:20 bitvu o bronz. Vyvrcholení šampionátu nastane v 19:20 finálem mezi Kanadou a senzací turnaje Německem, které se pokusí po vyřazení Švýcarů a Spojených států potřetí překvapit. Obě utkání s námi můžete sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.


HOKEJ ONLINE: Lotyši budou proti USA usilovat o svou první medaili z MS
sport.cz | 09:15:07
O své první medailové umístění na mistrovství světa budou bojovat hokejisté Lotyšska. V cestě jim stojí Američané, kteří byli v semifinále senzačně vyřazeni Německem. Zápas začíná ve 14:20 a můžete jej s námi sledovat v reportáži na Sport.cz.


Svědík plánuje pokračovat ve Slovácku. Plzeň? Po sportovní stránce by mě lákala, říká
sport.cz | 08:43:41
Průnik do evropských pohárů nezopakovali, poslední naději fotbalistům Slovácka rozmetala Slavia, od které schytali v Edenu nášup 0:4. „Ale páté místo není pro Slovácko ostuda,“ poznamenal Martin Svědík, kouč celku z Uherského Hradiště. Obšírně se vyjádřil k průběhu celé sezony, přestavbě kádru i své budoucnosti, do které může promluvit potenciální zájem Plzně.


White střelou s klaksonem udržel Bostonu šanci na finále NBA
sport.cz | 08:42:28
Basketbalista Derrick White košem v poslední sekundě zařídil Bostonu vítězství 104:103 na hřišti Miami, která udržela Celtics šanci na postup do finále NBA. Boston třetím úspěchem v řadě srovnal sérii na 3:3 a pokud zvítězí v rozhodujícím sedmém utkání doma, stane se prvním týmem v historii, který otočí sérii play off z 0:3. Rozhodne se v noci na úterý v Bostonu. Na svého soupeře v boji o titul již čeká Denver.


Sparťan Sörensen: Kdyby mi v létě někdo řekl, že se stanu nejlepším obráncem, nevěřil bych mu
sport.cz | 08:25:20
Jeho transfer byl pro pražskou Spartu trefou do černého. Dánský stoper Asger Sörensen se stal jedním z klíčových mužů mistrovského týmu, k tomu získal trofej pro nejlepšího obránce české ligy v sezoně 2022/2023. „Titul se Spartou je můj největší kariérní úspěch," rozplýval se 26letý Dán po sobotním duelu s Plzní (0:1), který provázely oslavy ligového triumfu.


Nutnost vyhrát? Je to zjednodušení, tvrdí Hašek. Uvítal by, kdyby Řezníček po čase gólově udeřil
sport.cz | 08:21:59
Promrhali hodně příležitostí na to, aby se minimálně poslednímu místu a přímému sestupu z první ligy vyhnuli, a tak teď už stojí nad propastí. Pokud brněnští fotbalisté neporazí v neděli v závěrečném kole nadstavbové skupiny o záchranu Zlín, po roce sestoupí z elitní soutěže. Klíčové střetnutí bude mít na královopolském stadionu výkop v 17 hodin.


HOKEJ ONLINE: Hokejisté Kanady a senzačně Německa se utkají v Tampere o světový titul
sport.cz | 08:04:52
Hokejisté Kanady a senzačně Německa se dnes ve finském Tampere utkají o titul mistra světa. Kanaďané ho mohou získat již po osmadvacáté, Němci si zahrají finále poprvé v novodobé historii, jejich maximem je 70 let staré stříbro. Zápas o zlato začne v 19:20 SELČ a můžete ho s námi sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.


Každá desátá tenistka je Češka. Muchová? Těžší los jsem nemohla dostat, tuší Řekyně
iHNed_sport | 09:15:25
Hned úvodní den antukového grandslamu ozdobí bitva Karolíny Muchové proti osmičce Řekyni Marii Sakkariové.


Benfica je po 4 letech mistrem Portugalska. Na titulu mají podíl i bývalé hvězdy Fortuna Ligy
FotbalPortal | 09:36:56
Po roční pauze je to opět Benfica Lisabon, kdo nad hlavu zvedl trofej pro mistra Portugalska a oslavil ho se svými fanoušky. O 38. titulu rozhodli hráči suverénní výhrou nad Santa Clarou 3:0. Druhé Porto za Benficou zaostalo o pouhé 2 body. Třetí skončila Braga, čtvrtý Sporting. S Benficou titul oslavili i bývalí hráči Slavie i Sparty. Alexander Bah, Petar Musa a Mihailo Ristič.


PSG si remízou se Štrasburkem zajistilo titul. Messi se díky němu stal nejúspěšnějším hráčem historie
FotbalPortal | 08:55:19
Ačkoliv sezóna nebyla v podání PSG ani náhodou ideální, do povinného úspěšného konce to ale hráči alespoň na domácí scéně dotáhli. Včera jim k tomu stačila remíza 1:1 na hřiští Štrasburku. Jediný gól Pařížanů dal Lionel Messi. Právě on se díky tomuto titulu stal vůbec nejdekorovanějším háčem všech dob. Srovnal Daniho Alvese a teď se může pyšnit tím, že nikdo kromě něj nevyhrál tolik trofejí jako on.


Kingsley Coman vyhrál ligu každý rok od doby, kdy se stal profesionálním fotbalistou
FotbalPortal | 07:40:31
Neuvěřitelná bilance Kingsleyho Comana v počtu ligových titulů pokračovala i po dramatickém triumfu Bayernu Mnichov ve finálovém dni Bundesligy. Coman, střelec vítězného gólu ve finále Ligy mistrů 2020, vyhrál ligu v každé sezoně své kariéry od doby, kdy se stal profesionálem.


Zeleninová Sophiina volba. Máme kupovat předražené papriky, nebo si je vypěstovat z drahých semínek?
Reflex | 07:00:00
V Česku už konečně nějaký ten den panuje počasí, které odpovídá jaru. Ani nad ránem už nehrozí přízemní mrazíky a odpolední teploty atakují alespoň 20 stupňů. Zahrádkáři mají napilno. Do fóliáků či na záhony vysévají semínka zeleniny nebo sází předpěstovanou (či zakoupenou) sadbu. Teď je čeká mnoho týdnů titěrné práce a doufání, že vypěstovaná úroda alespoň na čas zacelí domácí jídelníček a oddálí nákup příslušných plodin v obchodě. Letos to doufání však bude zřejmě o dost intenzivnější – ceny sadby či semínek opět vzrostly a už dosahují takové výše, že řada pěstitelů/nesrdcařů je na vážkách, zda se to vůbec vyplatí.


Příliš tmavé filmové scény, kdy divák zhola nic nevidí. Proč to tak je?
Tiscali-zprávy | 08:21:56
Ponuré, temné, bez barev a slabě nasvícené. Tak zní častá výhrada diváků vůči některým novým filmům. Ale proč to, proboha, filmaři dělají? Odpověď je úplně jednoduchá: Protože mohou.


Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení amerického dluhového stropu
Tiscali-zprávy | 07:59:39
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek.


V Turecku začalo rozhodující kolo prezidentských voleb. Čeká se vítězství Erdoğana
E15-ekonomika | 07:30:00
V Turecku se otevřely volební místnosti pro druhé kolo prezidentských voleb. Turci rozhodují o tom, zda tuto zemi s 85 miliony obyvatel povede dál současný prezident Recep Tayyip Erdoğan, nebo jestli ho vystřídá lídr opozice Kemal Kiliçdaroğlu. Očekává se opět vítězství prezidenta Erdogana, který zemi vládne už dvacet let.


V Turecku začalo rozhodující kolo prezidentských voleb. Čeká se vítězství Erdoğana
E15-politika | 07:30:00
V Turecku se otevřely volební místnosti pro druhé kolo prezidentských voleb. Turci rozhodují o tom, zda tuto zemi s 85 miliony obyvatel povede dál současný prezident Recep Tayyip Erdoğan, nebo jestli ho vystřídá lídr opozice Kemal Kiliçdaroğlu. Očekává se opět vítězství prezidenta Erdogana, který zemi vládne už dvacet let.


Jedna věc v lednici vám sežere spoustu elektřiny. Na konci roku se pak už nedoplatíte
AAzdraví.cz | 10:00:00
Mnoho lidí si neuvědomuje, že jedna věc v jejich domácnosti může být odpovědná za vysokou spotřebu elektřiny a značně zatížit jejich rozpočet. Tento žrout energie…


Zákaz táboráků! Meteorologové rozšířili požární výstrahu na většinu Čech. Sledujte radar Blesku
blesk | 11:50:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Známého influencera zabila šílená výzva: Fanoušci jsou v šoku!
blesk | 11:43:00
Tragicky zemřel čínský influencer, který na sociální síti vystupoval pod jménem „Sanqiange“. Čtyřiatřicetiletý muž v živém vysílání před očima svým fanoušků vypil nejméně sedm lahví alkoholického likéru. O několik hodin později jej našli bez známek života.


Stovka ježků šla do světa: Přezimování u ochranářů stojí statisíce
blesk | 11:15:00
Téměř sto ježků se poprvé vydalo na různých místech Beskyd prozkoumat svět. Zimu strávili bodlináči v teple v bartošovické záchranné stanice na Novojičínsku. Tu stála péče o ně několik set tisíc korun.


Kouzelná oslava narozenin pro Ruminku: Na Muradova Bagárová zapomněla?!
blesk | 11:10:00
Monika Bagárová (28) se vznáší na obláčku zamilovanosti. A poznat je to i z toho, jakým způsobem slavila třetí narozeniny své dcery Ruminky. Koho ale vůbec nezmínila?


OBRAZEM: Fronta na letce Šonku nebo auta versus letadlo na Aviatické pouti
idnes.cz | 11:37:00
Krásné počasí připravilo skvělou kulisu 31. ročníku Aviatické pouti. Na vzduchu i na zemi připravili organizátoři bohatý program, který je na letišti k vidění po oba víkendové dny.


Sex a hampejzy před sto lety: Josefov nabízel chuťovku, rusovlasou nymfomanku Janu
blesk | 10:00:00
Večerní ulice 19. a začátku 20. století se staly rejdištěm prostitutek a sexuchtivých mužů. Na území celého města rostly „bordely“ jako houby po dešti. Nejdivočejší to bylo v tehdejší čtvrti Josefov. Kněžky lásky obšťastňovaly jak boháče na služebních cestách v Maiselově ulici, tak kolemjdoucí v dnešní Josefské ulici. Kousek od Cikánské synagogy v dnešní U Radnice zase klienty i sebe uspokojovala zrzatá nymfomanka. Jedna ulice tehdy dokonce připomínala dnešní Amsterdamský „Red Lights District“ plný nevěstinců.


Když prezident přikuloval. Autor slavné fotky naučil pít Havla pivo
idnes.cz | 11:27:00
Disident a dramatik Václav Havel v pivovaru v Trutnově pracoval v 70. letech jen osm měsíců, přesto se o něm vyprávějí legendy. Skromně říkal, že tu přikuloval, což však ve skutečnosti nebyla úplně pravda. Příběh snímku přinášíme v seriálu Slavné fotografie.


Po srážce s autem skončil autobus s cestujícími v příkopu. Řidič seatu jel opilý
idnes.cz | 11:20:00
Krátce před půl šestou ráno se opilý řidič v osobním vozidle Seat Leon střetl u Dobranova na Českolipsku s autobusem. Náraz odmrštil auto mimo silnici, autobus skončil v příkopě. Cestující i řidič autobusu vyvázli bez zranění, řidiče Seatu odvezla záchranná služba do českolipské nemocnice.


Vzpouzel se Putinově starosti o věřící, přišel o místo. V Rusku se přou o ikonu
idnes.cz | 11:19:00
Moskevský patriarchát zbavil funkce šéfa expertní rady pravoslavné církve pro církevní umění Leonida Kalinina kvůli obstrukcím proti přenesení slavné ikony svaté Trojice od Andreje Rubleva ze státní galerie do moskevské katedrály Krista Spasitele. Prezident Putin přikázal galerii, aby jednu z nejslavnějších ruských ikon z patnáctého století vrátila ruské pravoslavné církvi. Proti jsou i další odborníci.


Při čelní srážce dvou aut na Klatovsku se zranilo šest lidí, včetně dětí
idnes.cz | 10:56:00
Zraněním šesti osob včetně dětí skončila čelní srážka dvou osobních aut, k níž došlo v sobotu odpoledne u Štěpánovic na Klatovsku. Letecká záchranná služba transportovala dítě ve vážném stavu s matkou se středně těžkým zraněním na emergency FN Lochotín.


Aukce láká na neznámou Toyen i ženský akt od začínajícího Kupky
idnes.cz | 10:00:00
Dvě dosud nepříliš známá plátna Toyen i rané Kupkovo dílo patří k vrcholům aukce, kterou v neděli pořádá Galerie Kodl. Průběh události na pražském Žofíně můžete na iDNES.cz od 12:00 sledovat v přímém přenosu.


Turistka v Malé Fatře zemřela po pádu do rokle, přihlížely tři malé děti
idnes.cz | 09:57:00
V největším turistickém středisku ve slovenském pohoří Malá Fatra, ve Vrátne dolině, utrpěla smrtelný pád osmatřicetiletá turistka ze Slovenska, informovala média s odvoláním na Horskou záchrannou službu.


Nahé focení Dominiky Myslivcové: V 7. měsíci těhotenství ukázala tělo v celé kráse
super | 11:20:29
Nastávající maminka


Pohádkové narozeniny malé Ruminky: Monika Bagárová uspořádala dceři snovou oslavu
super | 10:37:43
Monika Bagárová (28)


USA odvrátily hrozbu bankrotu. Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu
iHned.cz | 12:00:18
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním...


Prolomili jsme monopol Západu. Čínský letoun má konkurovat Boeingu a Airbusu, v neděli poprvé letěl s cestujícími
iHned.cz | 12:00:18
Nový dopravní letoun čínské výroby C919 má za sebou svůj první komerční let. Na lince společnosti China Eastern Airlines odstartoval v neděli dopoledne místního času (brzy ráno SELČ) z letiště v Šanghaji a o dvě hodiny později přistál v Pekingu,...


Tajemný zmrzlík z Vamberka: Mumie, která straší mnohé dodnes
Novinky-kultura | 11:49:14
Ctihodné měšťany a sluhy Páně vamberecké pohřbili v temné, chladné, suché kostelní kryptě. Pohodlně je uložili k věčnému spánku v rakvích zdobených lebkami. Jen jeden zesnulý zůstal stát. A možná ani nezemřel… Fext.


Dítě ubodané na ulici v Mostě se stalo obětí incidentu mezi dvěma muži
Novinky-kultura | 10:06:46
Malé dítě, které bylo v sobotu ubodáno na ulici v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži. Policie na místě tragédie nyní pátrá po předmětech, které mohou mít s událostí souvislost.


Nastal čas vzít si zpět, co je naše. Zalužnyj zveřejnil emotivní video k zahájení protiofenzivy
Novinky-kultura | 11:29:05
Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj zveřejnil na svém telegramovém účtu emotivní video k zahájení ukrajinské protiofenzivy. Nese název Je čas vzít zpět to, co je naše.


Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry
Novinky-kultura | 11:11:31
Meteorologové v neděli rozšířili výstrahu před nebezpečím vzniku požárů na většinu území Čech. Kvůli půdnímu suchu a očekávanému slunečnému počasí beze srážek by lidé měli zvážit i hospodaření s vodou.


Úsvit: Baťovci, Eliška Křenková a jedna záhadná vražda
Novinky-kultura | 11:06:00
Rozpočet 90 milionů korun. Režie Matěj Chlupáček, jehož mnozí označují za nastupující hvězdu české kinematografie. Herecké obsazení? Eliška Křenková, Martha Issová, Milan Ondrík či Marián Mitaš. To je nové detektivní drama Úsvit, který zavádí diváky do první republiky, do prostředí baťovců. Do kin vstoupí 16. listopadu. Film zveřejnil první ukázky.


RETRO HOKEJ: Debakl s Kanadou český tým nepoložil, čekání na medaili prolomil Pastrňák
Novinky-kultura | 10:30:00
Letošní hokejové mistrovství světa v lotyšské Rize a finském Tampere finišuje závěrečnými boji už bez české účasti. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.


VIDEO: Taste The Lemon v debutovém singlu "Narrow Lane" řeší komplikované vztahy mezi rodiči a dětmi
Musicserver | 11:15:00
Novicové na hudební scéně, tak to jsou Taste The Lemon. Skupina funguje od loňského roku a tvoří ji zkušení muzikanti, které během lockdownů svedla dohromady touha hrát opět naživo. ...


Na pražské burze jako by se v týdnu nic nestalo. Ale stalo se. V očekávání další dividenda a také uzavření výsledkové sezóny
Kurzy.cz | 11:20:50
Například v sousedním Německu či na Wall Street prakticky až do pátku, kdy došlo k nádechu, mířily v týdnu akcie na jih. Pražská burza jako by na daný vývoj tentokrát vůbec nehleděla.


Fed nesmí signalizovat, že je hotov - Víkendář
Kurzy.cz | 10:07:00
Pokaždé, když vláda zasáhla a problémy v bankovním systému se utišily, panovaly naděje, že už se nevrátí. Nicméně tyto naděje se nenaplňují a řešením tak nejsou další pravidla a ještě složitější regulace.


Tajemný zmrzlík z Vamberka: Mumie, která straší mnohé dodnes
Novinky.cz | 11:49:14
Ctihodné měšťany a sluhy Páně vamberecké pohřbili v temné, chladné, suché kostelní kryptě. Pohodlně je uložili k věčnému spánku v rakvích zdobených lebkami. Jen jeden zesnulý zůstal stát. A možná ani nezemřel… Fext.


Dítě ubodané na ulici v Mostě se stalo obětí incidentu mezi dvěma muži
Novinky.cz | 10:06:46
Malé dítě, které bylo v sobotu ubodáno na ulici v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži. Policie na místě tragédie nyní pátrá po předmětech, které mohou mít s událostí souvislost.


Nastal čas vzít si zpět, co je naše. Zalužnyj zveřejnil emotivní video k zahájení protiofenzivy
Novinky.cz | 11:29:05
Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj zveřejnil na svém telegramovém účtu emotivní video k zahájení ukrajinské protiofenzivy. Nese název Je čas vzít zpět to, co je naše.


Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry
Novinky.cz | 11:11:31
Meteorologové v neděli rozšířili výstrahu před nebezpečím vzniku požárů na většinu území Čech. Kvůli půdnímu suchu a očekávanému slunečnému počasí beze srážek by lidé měli zvážit i hospodaření s vodou.


Úsvit: Baťovci, Eliška Křenková a jedna záhadná vražda
Novinky.cz | 11:06:00
Rozpočet 90 milionů korun. Režie Matěj Chlupáček, jehož mnozí označují za nastupující hvězdu české kinematografie. Herecké obsazení? Eliška Křenková, Martha Issová, Milan Ondrík či Marián Mitaš. To je nové detektivní drama Úsvit, který zavádí diváky do první republiky, do prostředí baťovců. Do kin vstoupí 16. listopadu. Film zveřejnil první ukázky.


RETRO HOKEJ: Debakl s Kanadou český tým nepoložil, čekání na medaili prolomil Pastrňák
Novinky.cz | 10:30:00
Letošní hokejové mistrovství světa v lotyšské Rize a finském Tampere finišuje závěrečnými boji už bez české účasti. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.


Meteorologové varují před požáry, sucho se rozšiřuje na většinu Čech
lidovky.cz | 11:45:00
Severozápadní Čechy i Prahu zasáhla sucha, kvůli kterým hrozí v daných oblastech požáry. Meteorologové neočekávají v následujících dnech výrazné srážky, a výstraha je proto platná až do odvolání. V dalších dnech se výstraha rozšiřuje na další území Čech. Lidé by podle meteorologů neměli rozdělávat ohně v přírodě a měli by šetřit vodou.


Vzpouzel se Putinově starosti o věřící, přišel o místo. V Rusku se přou o ikonu
lidovky.cz | 11:44:59
Moskevský patriarchát zbavil funkce šéfa expertní rady pravoslavné církve pro církevní umění Leonida Kalinina kvůli obstrukcím proti přenesení slavné ikony svaté Trojice od Andreje Rubleva ze státní galerie do moskevské katedrály Krista Spasitele. Prezident Putin přikázal galerii, aby jednu z nejslavnějších ruských ikon z patnáctého století vrátila ruské pravoslavné církvi. Proti jsou i další odborníci.


Turistka v Malé Fatře zemřela po pádu do rokle, přihlížely tři malé děti
lidovky.cz | 10:09:00
V největším turistickém středisku ve slovenském pohoří Malá Fatra, ve Vrátne dolině, utrpěla smrtelný pád osmatřicetiletá turistka ze Slovenska, informovala média s odvoláním na Horskou záchrannou službu.


Turci v rozhodujícím kole volí prezidenta, zřejmě se jím opět stane Erdogan
aktuálně.cz | 11:48:36
Hlasování postupuje rychleji než v prvním kole před dvěma týdny, kdy se volil i parlament, a dříve by měly být známy i výsledky.


Při hádce dvou mužů v Mostě zemřelo malé dítě, utrpělo bodná zranění
aktuálně.cz | 10:38:23
Policie zadržela dvě osoby a případ vyšetřují kriminalisté.


Smrt malého dítěte z Mostu má zřejmě na svědomí incident dvou mužů
Tyden-domácí | 09:15:00
Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to dnes uvedla na twitteru. Regionální policejní mluvčí Miroslava Glogovská v odpovědi na dotaz ČTK dodala, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn.


Brankář Kovář bude nadále i v příští sezóně hrát za Spartu
Tyden-Kultura | 11:30:00
Brankář Matěj Kovář věří, že bude i v příštím ročníku chytat za fotbalisty Sparty. Třiadvacetiletý gólman na Letnou přišel na začátku září na hostování z Manchesteru United a hned v první sezoně získal s Pražany svůj premiérový ligový titul. V rozhovoru s novináři si pochvaloval, jak mu Sparta přirostla k srdci. Je přesvědčen, že Letenští se v létě mohou probojovat do skupiny Ligy mistrů.


Očekávanou trofej v Saudské Arábii za první sezónu Ronaldo nezískal
Tyden-Lide | 10:45:00
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho an-Nasr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Pobodané dítě předškolního věku zemřelo v Mostě kvůli konfliktu mezi dvěma muži
Český rozhlas | 11:27:00
Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to v neděli uvedla na twitteru. Regionální policejní mluvčí Miroslava Glogovská dodala, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn.


Evangeličtí faráři budou moci žehnat párům stejného pohlaví. Pro je 78 procent členů synodu
Český rozhlas | 10:23:00
Faráři a farářky českobratrské církve evangelické budou moci oficiálně žehnat svazkům osob stejného pohlaví, pokud o to požádají. Usneslo se na tom vedení církve na svém třídenním jednání v Praze. Dosud církev rozhodnutí ponechávala plně v kompetenci farářek, farářů a jednotlivých farních sborů. V tiskové zprávě to v sobotu uvedl mluvčí církve Jiří Hofman. Vedení katolické církve požehnání svazků osob stejného pohlaví odmítá


Erdogan, nebo Kilicdaroglu? V Turecku začalo druhé kolo prezidentských voleb
Denik.cz | 11:16:00
V Turecku se otevřely volební místnosti pro druhé kolo prezidentských voleb. Turci rozhodují o tom, zda tuto zemi s 85 miliony obyvatel povede dál současný prezident Recep Tayyip Erdogan, či ho vystřídá lídr opozice Kemal Kilicdaroglu. Očekává se opět vítězství prezidenta Erdogana, který zemi vládne už dvacet let.


USA kráčí k odvrácení platební neschopnosti. Biden s McCarthym našli dohodu
Denik.cz | 11:07:00
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.


Lihovarníci: Zvýšením daně na alkohol si zaděláváme na další metanolovou aféru
Denik.cz | 11:00:00
Vládní balíček, který má za úkol snížit schodek rozpočtu, v sobě ukrývá i plán zvýšit spotřební daň na tvrdý alkohol. Lihovarníci tento krok nechápou a poukazují na to, že se kvůli tomu rozroste černý trh s alkoholem. Podle nich by se mohla opakovat situace z doby před deseti lety, kdy při takzvané metanolové aféře zemřelo na otravu načerno vypálenými lihovinami 47 Čechů.


Skokem z Černé věže v Klatovech se rozhodl ukončit život další člověk
Denik.cz | 10:02:00
Nedělní ráno si pro ukončení života vybral člověk, který skočil po deváté hodině z Černé věže v Klatovech.


Roland Garros ONLINE: Veselý o senzaci na centru, v akci i dvě Češky
iSport.cz | 11:00:00
Tři čeští tenisté zahájí dnes Roland Garros, druhý grandslam sezony. Na hlavním kurtu Philippa Chatriera se představí Jiří Veselý, jehož čeká světová pětka a finalista z roku 2021 Řek Stefanos Tsitsipas. Na dvorci Suzanne Lenglenové nastoupí Karolína Muchová a na „devítce“ úspěšná kvalifikantka Sára Bejlek. České zápasy sledujte ONLINE na iSport.cz!


Svědíka by Plzeň lákala, ale: Musí si něco dořešit, teď myslím na Slovácko
iSport.cz | 10:25:00
Po dvou letech končí Slovácko hůř než čtvrté, v pohárové v Evropě bude chybět. Pro smutnou definitivu si dojelo na Slavii, kde ztroskotalo 0:4. V tabulce setrvá páté. V klubu cítí, že přebudování kádru je nutností. Dostat do kabiny, potažmo na hřiště, více mládí, energie a nadšení je zcela zásadním letním úkolem pro vedení klubu. Otázkou je, zda se na uvažovaném průvanu bude podílet trenér Martin Svědík. V zákulisí se čile debatuje o interesu Plzně. „Sportovně by mě nabídka z Viktorie lákala,“ pokýval hlavou.


Kovář o oslavách i titulu: Bláznovství, jako ze snu. Nastínil svou budoucnost
iSport.cz | 09:55:00
V létě chtěl zůstat v Anglii, plán nakonec selhal. Smutek? Kdepak... Za pár měsíců Matěj Kovář jásá na Spartě s pohárem pro ligového mistra. „Bláznovství," vzpomíná třiadvacetiletý brankář na nedávný návrat do Česka. „Vyhrál jsem titul hned v první sezoně. To je pro mě splněný sen, jsem za to rád.“ Po posledním zápase soutěžního ročníku promluvil o Manchesteru United i důvodu, proč jsou Letenští po devíti letech šampioni.


F2: Přerušený hlavní závod v Monaku ovládl Vesti. Staněk bodoval sedmým místem
f1sport.auto.cz | 11:08:00
Frederik Vesti zvítězil v Monaku stylem start-cíl. Roman Staněk po startu z poslední pozice dojel sedmý, když vydělal na výjezdu safety caru a následném přerušení závodu.


Wolff nebyl nadšený z nanebevzetí vozu Lewise Hamiltona po třetím tréninku
f1sport.auto.cz | 10:39:00
Mercedes v pátek nasadil dlouho očekávaný balík úprav. Asi nejviditelnější jsou nové bočnice, ale nová je třeba také podlaha. Díky specialitě Monaka jsme si ji mohli hned v sobotu prohlédnout.


Z Anglie až na pláň. Bláznovství se Kovářovi vyplatilo, ve Spartě chce pokračovat
sport.cz | 11:33:06
Byl protagonistou akce Kulový blesk. Začátkem září přiletěl z Anglie a hned po pár hodinách se v utkání 8. kola postavil v Teplicích mezi tyče. Hostování z Manchesteru United proměnil v triumf. Nedlouho po svých květnových 23. narozeninách získal Matěj Kovář s fotbalovou Spartou mistrovský titul, navíc byl vyhlášen nejlepším brankářem Fortuna ligy. K triumfu přispěl deseti vychytanými čistými konty. Na Letné by chtěl pokračovat.


Neuhortová vybojovala na ME ve veslování bronzovou medaili
sport.cz | 11:30:44
Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová vybojovala zásluhou skvělého finiše bronzovou medaili na mistrovství Evropy ve veslování. Na jezeře Bled se z vítězství radovala Rumunka Ionela Cozmiucová, stříbro v neolympijské disciplíně získala Evangelia Anastasiaduová z Řecka.


Kouzelník Veselý vrátil do Ďolíčku radost. Cena pro trenéra sezony by mu slušela
sport.cz | 11:24:21
Bohemians si po 36 letech zahrají pohárovou Evropu a hlavní strůjce úspěchu je jasný, ačkoliv sám by se takto nikdy neoznačil. Trenér Jaroslav Veselý ale každopádně z mužstva, které před rokem bojovalo o udržení ligové příslušnosti v baráži, udělal fantasticky fungující skvadru. A i když kouč Sparty Brian Priske odvedl obrovský kus práce a vybojoval pro klub první mistrovský titul od roku 2014, nemohu se zbavit pocitu, že trofej pro nejlepšího trenéra sezóny mohla – nebo možná dokonce měla – místo Letné putovat právě do Ďolíčku…


Legenda nekončí. Nejdřív ale budeme slavit, těší se Jindřišek. Pár slov prohodil i majitel se sklenkou v ruce
sport.cz | 10:57:16
„Ne, ať si lidi myslí, že jsem profík,“ odvětil s nadsázkou Josef Jindřišek na dotaz, zdali si k pozápasové tiskové konferenci nechce zakousnout něco málo z občerstvení pro novináře. A jako by jeho odpověď předeslala celé vystoupení, které se neslo ve velmi uvolněném duchu. 42letý záložník totiž mužstvo Bohemians i přes poslední prohru s Olomoucí (0:1) dovedl do předkol evropských pohárů a je již skoro jisté, že bohatou kariéru si minimálně ještě o rok prodlouží. Aby také ne, když i přes svůj věk odehrál v uplynulém ročníku 34 ligových utkání ze 35 možných.


Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal
sport.cz | 10:49:03
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho an-Nasr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


S Nadalem odejde i část mě, řekl Djokovič před Roland Garros
sport.cz | 10:42:31
Z tenisových velikánů posledních let se na Roland Garros představí Novak Djokovič jako jediný a při absenci antukového krále Rafaela Nadala má jedinečnou šanci vylepšit grandslamový rekord. Šestatřicetiletý Srb vtipkoval, že se mu ulevilo, když Nadal není v Paříži, ale zároveň mu vyjádřil velký respekt.


Tlak necítím, jdu vyhrát! Dvořák si před bojem v UFC věří, odletěl i po boku šampiona
sport.cz | 10:25:20
Hurá do Vancouveru. Aktuálně jeden ze čtyř českých bojovníků v UFC David Dvořák zamířil za svým šestým duelem mezi elitou. Na souboj s osmičkou muší váhy Mattem Schnellem odletěl zhruba čtrnáct dnů před konáním galavečeru (10. června) v Kanadě, což zároveň pro rodáka z Hořic bude premiérová návštěva rozlohou druhé největší země světa. „Necítím na sobě tlak. Jdu vyhrát!“ hlásí odhodlaně Dvořák, kterého doprovází i jeho kamarád a trenér Patrik Kincl.


Jílek: Lehká závist tam je, ale Bohemians si to zasloužili. Šesté místo je úspěch, potřebujeme nahradit Chytila
sport.cz | 10:21:14
Nevděčná, šestá příčka. Fotbalisté Olomouce sice zakončili sezónu výhrou 1:0 na hřišti Bohemians, slavili ale poražení, neboť i tak zůstali čtvrtí a zahrají si v létě druhé předkolo Konferenční ligy. „Lehká závist tam určitě je, tohle jsou krásné pocity. Bohemce je ale třeba pogratulovat, zasloužila si to,“ sportovně uznal kouč Sigmy Václav Jílek.


Místo slavení máme další problém, řekl po titulu Bayernu trenér Tuchel
sport.cz | 10:06:33
Sobotní oslavy jedenáctého titulu fotbalistů Bayernu Mnichov za sebou po dramatickém průběhu posledního 34. kola německé ligy zastínilo nečekané rozhodnutí dozorčí rady klubu. Na jeho základě bezprostředně po udržení bundesligové nadvlády skončili sportovní ředitel Hasan Salihamidžič a generální ředitel Oliver Kahn, jemuž prý klub nedovolil na zápas do Kolína nad Rýnem odcestovat. Jejich odvolání překvapilo i trenéra Thomase Tuchela.


Hvězda bez úspěchu. Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal
iHNed_sport | 11:47:00
An-Nasr v předposledním ligovém kole v Saúdské Arábii remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Kajakář Dostál vyhrál pětistovku v Poznani. Portugalce přetlačil v těsném finále
iHNed_sport | 11:41:00
Kajakář Josef Dostál ovládl závod na 500 metrů na Světovém poháru v Poznani.


Chelsea chce dostat Vinícia ze Španělska a chystá 150 milionů eur
FotbalPortal | 11:05:00
Vinícius to v La Lize vůbec nemá lehké. Je často terčem rasistických útoků a vyvrcholilo to incidentem ve Valencii, kdy už to přešlo všechny meze a brazilský křídelník vybouchnul. Přestože všichni tvrdí, že Vinícius Real Madrid miluje, objevují se tu spekulace o tom, že jsou kluby, které by ho chtěli ze Španělska dostat. Jedním z nich má být Chelsea, která chystá 150 milionů eur.


Premier League dnes čeká tvrdý boj o záchranu. Co pro ní musí Everton, Leicester a Leeds udělat?
FotbalPortal | 10:07:21
O titulu, top 4 a Evropské lize je už v Premier League rozhodnuto. Zbývá bitva o poslední místo v Konferenční lize, o které se popere Aston Villa, Brentford a Tottenham a především bitva o udržení. Do ní je namočen Everton, Leicester a Leeds. Dva z těchto tří klubů spadnou a budou se muset vypořádat s tvrdou Championship. Co musí tyto kluby udělat, aby měly místo mezi elitou i za rok?


Lionel Messi překonal rekord Cristiana Ronalda v celkovém počtu gólů v pěti nejlepších ligách světa
FotbalPortal | 09:16:28
Lionel Messi překonal další rekord, který předtím vytvořil Cristiano Ronaldo, když otevřel skóre zápasu PSG se Štrasburkem. Messi a Ronaldo mají na svém kontě 12 vítězství ve Zlatém míči a celou řadu individuálních ocenění, jejich kariéry tak jdou bok po boku a pravidelně se o nich mluví v jedné větě.


Canneský deník Šimona Šafránka 10: v „odvážné“ sekci vyhrálo How to Have Sex, nejdůležitější film festivalu
Reflex | 12:45:00
Vedlejší program canneského festivalu Un certain regard vyhrálo drama o dospívajících How to Have Sex od Molly Manning Walker. Uspěla i vizionářsky občerstvující cesta do nitra Konga s názvem Augure od belgického režiséra Balojiho Tshianiho. Oba filmy jsou debuty.


Týmy se mohou registrovat do zářijové výzvy Pěšky do školy
ceskenoviny.cz | 12:22:00
Praha - Mateřské, základní a střední školy, jednotlivé třídy, týmy sousedů či spřátelených rodičů s dětmi se mohou registrovat do dalšího ročníku akce Pěšky do školy, která...


Meteorologové rozšířili výstrahu na nebezpečí požárů na většinu Čech
ceskenoviny.cz | 11:30:00
Praha - Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních...


Policie: Mrtvé dítě v Mostě bylo zřejmě obětí incidentu dvou mužů
ceskenoviny.cz | 10:18:00
Most - Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to dnes uvedla...


Média o mně neinformují, nařídil to Kreml, stěžuje si Prigožin
idnes.cz | 13:39:00
Majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině, Jevgenij Prigožin tvrdí, že jej státní média Ruska ignorují. Na příkaz vysokých představitelů z Kremlu o něm údajně záměrně neinformují. Uvedla to agentura Reuters. Prigožin dodal, že se jim to vymstí.


Láska je láska, oslavuje herečka Jamie Lee Curtisová svou transgender dceru
revue.idnes.cz | 12:50:00
Jamie Lee Curtisová je dvojnásobnou maminkou, obě děti adoptovala. I když byla původně matkou dcery a syna, už tři roky má dcery dvě. Z jejího syna Thomase je teď dcera Ruby. Americká herečka její příběh připomněla o Mezinárodním dni transgender viditelnosti.


Česku hrozí inflační spirála, mohou za to rostoucí mzdy, míní ekonom Holub
idnes.cz | 13:32:00
Česko se dostává do inflační spirály. Můžou za to stále rostoucí mzdy, které ovlivňují inflaci, uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub v Otázkách Václava Moravce. Řešením by podle něj mohlo být zvednutí výše úrokových sazeb v centrální bance. Ekonom Jan Švejnar oponoval, že za inflační spirálu může pokles HDP.


Rodičovský příspěvek může být čerpán rychleji, shodli se Jurečka s Juchelkou
idnes.cz | 13:01:00
Rodičovský příspěvek by bylo možné čerpat rychleji, shodli se dnes ministr práce a sociálních věci (MPSV) Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem z opozičního hnutí ANO Alešem Juchelkou. Uvedli to v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima. Šéf MPSV také sdělil, do kdy dojde k výpočtu důchodů u zbylých osmnácti tisíc žádostí.


Malostranský zápisník: Fiala a Babiš na ledě – za koho z nich bylo hokejově líp?
idnes.cz | 13:00:00
Jak souvisí osoba premiéra s výkony národního hokejového mužstva? Jak Stanjura měnil, až tři sazby DPH za jiné tři sazby vyměnil. A vojáci nazdar: jak moc milujete svou paní ministryni obrany? ptá se komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Musíme pracovat na míru a čelit východní agresi, řekl Bek na sudetoněmeckém sjezdu
Tiscali-zprávy | 13:06:06
Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti, a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru. Dnes to na hlavním shromáždění na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně prohlásil český ministr školství Mikuláš Bek, který sudetské Němce pozdravil jako ‚milé krajany‘. Šéf sudetských Němců Bernd Posselt se po Bekově projevu omluvil za podíl sudetských Němců na nacismu.


Bek pozdravil sudetské Němce jako milé krajany. Posselt se omluvil za nacismus
idnes.cz | 12:23:00
Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru. Dnes to na hlavním shromáždění na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně prohlásil český ministr školství Mikuláš Bek, který sudetské Němce pozdravil jako milé krajany. Šéf sdružení Bernd Posselt se omluvil za podíl sudetských Němců na vzestupu národního socialismu před druhou světovou válkou.


Rusovlasá Krampolova múza: Poslala ho k vodě!
blesk | 13:45:00
Sexy rusovláska Kateřina Bláhová (27), kterou jsme vídali ve společnosti po boku Jiřího Krampola (84), už má za českého Belmonda náhradu. Herečka ze seriálu Modrý kód a Vyprávěj teď chodí s hercem malých rolí Markem Václavíkem (45). Krampol zůstal na ocet.


Domov důchodců pro jezevčíky: Petra se stará o 80 vozíčkářů
blesk | 13:44:00
Všichni mají svoje misky, svoje postýlky, svoje pyžama a svoje vozíčky. Petra Petroš (40) se už 10 let stará o zhruba 80 různě handicapovaných jezevčíků. Teď ji situace donutila se z Olomoucka přestěhovat. Aby si lidé nestěžovali na štěkot, aby měli invalidé výběh v létě i v zimě a klid. Takové místo na samotě našla v Bílově na Novojičínsku.


Meteorologové varují před požáry, sucho se rozšiřuje na většinu Čech
idnes.cz | 11:34:00
Severozápadní Čechy i Prahu zasáhla sucha, kvůli kterým hrozí v daných oblastech požáry. Meteorologové neočekávají v následujících dnech výrazné srážky, a výstraha je proto platná až do odvolání. V dalších dnech se výstraha rozšiřuje na další území Čech. Lidé by podle meteorologů neměli rozdělávat ohně v přírodě a měli by šetřit vodou.


Experti varují: Česko se dostává do inflační spirály. Jak z toho ven? Na tom se neshodují
blesk | 13:30:00
Inflaci v Česku stále přiživují rostoucí mzdy, Česko se tak dostává do mzdově inflační spirály. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Centrální banka by proto podle něj měla opět brzy zvýšit úrokové sazby. S tím naopak nesouhlasil ekonom a ředitel centra IDEA CERGE-EI v Praze Jan Švejnar, podle něj je problémem pokles HDP.


Arogance vlády! Soptí Juchelka a slibuje obstrukce. Jurečka: Na připomínky k balíčku bude dost času
blesk | 13:01:00
Rodičovský příspěvek by bylo možné čerpat rychleji, shodli se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem a stínovým ministrem práce ANO Alešem Juchelkou z ANO, jež ho chce ale zvýšit o 50 tisíc korun více než vláda. Kromě rodičovského příspěvku politici v pořadu Partie stanice CNN Prima News řešili samozřejmě i konsolidační, „ozdravný“, vládní balíček. Jurečka hájil krátké – pětidenní - připomínkové řízení s tím, že připomínky a další návrhy bude možné podávat, až do druhého čtení, tj. zhruba 2 a půl měsíce. Juchelka to označil jako „skutečnou aroganci vlády“ a poznamenal, že opozice je připravená obstruovat.


Šok pro Williama a Kate: Setkání a spolupráce s usvědčeným vrahem!
blesk | 12:45:00
Pár milých úsměvů a zdvořilostních frází, tak obvykle vypadá setkání s princem Williamem (40) a princeznou Kate (41). Stejné pocty se ale dostalo i Paulu Carberrymu (60), který je přitom odsouzeným vrahem... Jak se to mohlo stát? 


Putinovi vojáci jsou vyčerpaní a nemají munici, zhodnotil někdejší ruský velitel
blesk | 12:33:00
Bývalý ruský velitel Igor Girkin, známý jako Igor Strelkov, komentoval stav ruské armády, vojáci bojující ve válce, kterou loni v únoru rozpoutal prezident Vladimir Putin, jsou podle něj nadmíru vyčerpaní. Girkin proslul svou kritikou Kremlu a toho, jak vede válku na Ukrajině, uvedl server Newsweek.


Historický projev, chválí šéf sudetských Němců ministra Beka. Ten mluvil o práci na míru
blesk | 12:20:00
Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru. Dnes to na hlavním shromáždění na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně prohlásil český ministr školství Mikuláš Bek, který sudetské Němce pozdravil jako milé krajany. Bek se po Danielu Hermanovi a Pavlu Bělobrádkovi stal třetím úřadujícím členem české vlády, který se sudetoněmeckého setkání zúčastnil. Šéf sudetských Němců Bernd Posselt se po Bekově projevu omluvil za podíl sudetských Němců na nacismu.


Byla Eva Longoria pod průsvitnými šaty zcela nahá? Herečka zamotala fanouškům hlavu
super | 13:31:16
Herečka


Stejně jako její matka (✝41) se předávkovala. Z posledního postu modelky Peaches Geldof (✝25) mrazí
super | 13:29:19
Obě psaly o rodičovství, obě si vzaly hudebníky, obě daly před šoubyznysem přednost rodinnému životu, ale ani jedna bohužel neuměla odolat heroinu. Ten zabil jak moderátorku Paulu Yates, tak i její mladičkou dceru Peaches. Za životem Yates se ohlíží dokument stanice Channel 4.


Pobere jedno jeviště tolik krásy? Jitka Boho, dcera Václava Kopty Jana a další kočky se objeví v novém muzikálu
super | 13:16:31
Potěší diváky nejen svým hlasem. V nově připravovaném historickém muzikálu Troja nebude nouze o půvabné zpěvačky. V hlavní roli se vedle ostřílených muzikálových hvězd objeví i držitelka korunky krásy, která dosud na jevišti nestála.


Červený koberec vs. ulice: Hvězdu Stmívání byste nepoznali. V soukromí nepotřebuje šminky ani hřeben
super | 12:18:26
Zatímco na červené koberce se ráda nechá opečovat stylisty, vizážisty a kadeřníky, v soukromí dává herečka


Malého syna dosud do divadla nebrala: Zpěvačka popsala, jak stíhá mateřství a práci na jevišti
super | 12:16:44
Po mateřské dovolené už je Kateřina Bohatová zpět v pracovním kolotoči. Muzikálová zpěvačka je ráda, že se mohla naplno vrátit k tomu, co ji baví nejvíce, a za podpory manžela a své rodiny zvládá roli maminky, ale také zkoušky na nový muzikál.


K mání je naprosto raritní, dodnes nejetá vzpomínka na dobu, kdy normální rodinné auto mohlo mít motor 2,0 V6
Autoforum.cz | 09:00:00
Z interiéru devadesátky tryskají proudem, z motorového prostoru ale také. Dnes se vám u dealera obvykle vysmějí, když budete chtít obyčejné nové auto s dvoulitrovou atmosférou, tehdy to byla norma. A mít mohla i šest válců v jen trochu ambicióznější verzi normálního rodinného vozu. (Petr Miler)


Srovnejte si nové BMW řady 5 s tím starším, udiví vás, jak se jeví jedno vedle druhého
Autoforum.cz | 07:30:00
Nové pětkové BMW opět způsobilo rozruch, i když se zdá, že se jej bavorská značka snažila dělat tak, aby přesně k tomu nedošlo. I proto je přímé srovnání s předchozí generací udivující, obě auta působí velmi podobně. Tedy až na jejich výšku. (Petr Miler)


Nissan se pochlubil parádním průhledným motorem V6 z nového modelu Z
Auto.cz | 13:50:00
Průhledný motor s pochromovanými komponenty nabízí parádní mechanickou show.


ČNB by měla brzy zvýšit sazby, inflaci přiživují rostoucí mzdy, říká Holub z centrální banky
iHned.cz | 14:00:24
Inflaci v Česku stále přiživují rostoucí mzdy, Česko se tak dostává do mzdově inflační spirály. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Centrální banka by proto podle...


Tvrdá manažerka se sametovým kladivem. Elon Musk dosadil do čela Twitteru hvězdu reklamního byznysu
iHned.cz | 14:00:24
Od doby, kdy Elon Musk převzal Twitter, neuplynul týden, kdy by se o něm kvůli vlastnictví sociální sítě nepsalo v médiích. Úspěšný podnikatel a vynálezce dokončil převzetí firmy loni v říjnu za 44 miliard dolarů. Teď si do čela Twitteru jako...


Mini Cooper přijíždí v limitované edici. S manuální převodovkou a chutí trhat asfalt
Autoweb | 10:25:53
Výroba speciálního modelu MINI John Cooper Works 1to6 Edition je omezena na 999 kusů a auto nabídne čtyřválcový dvoulitrový motor twinpower turbo.


Nebezpečí požárů se týká většího území, ČHMÚ aktualizoval výstrahu
Globe24 | 11:51:00
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli rozšířil výstrahu před nebezpečím požárů, které hrozí kvůli velkému půdnímu suchu a očekávanému slunnému počasí beze srážek. Nově se varování týká větší části Čech.


Úřední šiml ztěžuje život talentům v zahraničí
Novinky-kultura | 13:39:41
Nejen úřady práce nestíhají. Na tři tisíce nevyřízených žádostí o uznání studia v zahraničí má na stole ministerstvo školství.


Ruští školáci dostanou učebnici o válce na Ukrajině. Napsal ji vnuk Stalinova ministra
Novinky-kultura | 13:28:24
Nová učebnice se svérázným výkladem války na Ukrajině čeká od 1. září na žáky ruských škol. Kniha určená mládeži ve věku 16 až 17 let mimo jiné ruskou invazi líčí jako „preventivní opatření“ a tvrdí, že Západ chtěl použít Ukrajinu jako „odrazový můstek pro útok Severoatlantické aliance“ a „pěst namířenou proti Rusku“.


Zájem o soláry sílí. Pozor na dodavatele
Novinky-kultura | 12:50:24
Zájem o instalace fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel nadále sílí. Podle Státního fondu životního prostředí počet žádostí o dotaci na soláry letos meziročně vzrostl trojnásobně na 21 500. Lidé by ale měli pečlivě vybírat dodavatele, kteří soláry namontují a zprovozní. Přibývá totiž stížností na neplnění závazků.


Tálibové hrozí tažením na Írán. Ovládneme ho do 24 hodin, tvrdí
Novinky-kultura | 12:41:45
Konflikt mezi šíitským Íránem a sunnitskými fundamentalisty z Tálibánu ovládajícími Afghánistán se vyostřuje. Po přeshraničních střetech, které si vyžádaly několik mrtvých, zveřejnil jeden z regionálních lídrů Tálibánu video, v němž hrozí tažením na íránskou metropoli Teherán. Napětí mezi oběma muslimskými zeměmi eskalovalo kvůli sporům o přístup k vodním zdrojům.


Posselt se omluvil za podíl sudetských Němců na vzestupu nacismu
Novinky-kultura | 11:54:10
Šéf sudetských Němců Bernd Posselt se na sjezdu v Řezně v neděli omluvil za podíl sudetských Němců na vzestupu nacismu. Označil to za odpověď na slova českého prezidenta Petra Pavla, který mu minulý týden poděkoval za zlepšení česko-německých vztahů. Zároveň označil projev českého ministra školství Mikuláše Beka, jenž se sudetoněmeckého setkání rovněž zúčastnil, za historický.


Mladí sběratelé umění: Nejsou boháči, ale investují do krásy
Novinky-kultura | 12:26:00
Je jim okolo třiceti a místo toho, aby jezdili na exotické dovolené nebo si kupovali auta, investují do umění. Vyvracejí tím mýtus, že sbírání výtvarných děl je jen pro ty nejmovitější. Jak tito mladí lidé artefakty získávají, kteří umělci je zaujmou a co by poradili začínajícím sběratelům?


Na připomínky k balíčku máme málo času. Juchelka se přel s Jurečkou v Partii
Novinky-kultura | 12:21:37
Sporem o podobu a způsob předložení vládního konsolidačního balíčku se v neděli v Partii na televizi Prima přeli ministr sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem hnutí ANO Alešem Juchelkou. Juchelkovi vadil krátký čas na připomínkové řízení, Jurečka oponoval, že předchozí kabinet zásadní změnu klidně předložil formou pozměňovacího návrhu. Politici se přeli i o navýšení rodičovského příspěvku.


Asistenční pes získal vysokoškolský diplom. S majitelkou se zúčastnil všech přednášek
Novinky-kultura | 12:21:35
Soukromá vysoká škola Seton Hall University v americkém New Jersey si do svých záznamů připsala velmi výjimečného absolventa. Stal se jím asistenční pes Justin, jenž svou majitelku věrně doprovázel na všech přednáškách.


Legendy 2023: Nový Ford Mustang naživo: Kůň, jak ho známe
Novinky-kultura | 12:10:00
Nový Ford Mustang nemá tak zamračený vzhled a panel s displeji na palubní desce už není tak originální, jako dvě velké kapličky, ale hlavně - pod kapotou je pořád krásně znějící V8.


Turistika na pobřeží: Švédsko je pro ni jako stvořené
Novinky-kultura | 12:09:00
Pro milovníky přírody a pohybu existuje mnoho důvodů, proč na letní dovolenou zamířit právě na sever. Každého asi napadne ten hlavní, totiž podnebí, které člověku umožňuje i něco více než se na celý den naložit do vody. Západní pobřeží Švédska, kam se v létě stahují i mnozí seveřané, patří k nejatraktivnějším turistickým oblastem.


Maďar ze žárlivosti zavraždil těhotnou manželku, zemřelo i dítě
Novinky-kultura | 12:03:03
Jednatřicetiletý muž z maďarské obce Nyírkáta na severovýchodě Maďarska zavraždil v sobotu svou 34letou těhotnou manželku. Nepřežilo ani nenarozené dítě.


NAžIVO: Bára Poláková zasněně, něžně, křehce i radostně
Musicserver | 13:24:00
Bára Poláková není žádná "Kráva" ani "Nafrněná" a s přehledem zvládne zpívat jinak, pro sedící publikum, v jiných aranžmá, aniž by písně ztratily své kouzlo. "Něhy tour" zavítala i na pražskou Střechu Radost, kde zpěvačka zhmotnila rok starý projekt do ještě živější verze. Nezapomněla představit songy z právě vycházející desky.


Úřední šiml ztěžuje život talentům v zahraničí
Novinky.cz | 13:39:41
Nejen úřady práce nestíhají. Na tři tisíce nevyřízených žádostí o uznání studia v zahraničí má na stole ministerstvo školství.


Ruští školáci dostanou učebnici o válce na Ukrajině. Napsal ji vnuk Stalinova ministra
Novinky.cz | 13:28:24
Nová učebnice se svérázným výkladem války na Ukrajině čeká od 1. září na žáky ruských škol. Kniha určená mládeži ve věku 16 až 17 let mimo jiné ruskou invazi líčí jako „preventivní opatření“ a tvrdí, že Západ chtěl použít Ukrajinu jako „odrazový můstek pro útok Severoatlantické aliance“ a „pěst namířenou proti Rusku“.


Zájem o soláry sílí. Pozor na dodavatele
Novinky.cz | 12:50:24
Zájem o instalace fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel nadále sílí. Podle Státního fondu životního prostředí počet žádostí o dotaci na soláry letos meziročně vzrostl trojnásobně na 21 500. Lidé by ale měli pečlivě vybírat dodavatele, kteří soláry namontují a zprovozní. Přibývá totiž stížností na neplnění závazků.


Tálibové hrozí tažením na Írán. Ovládneme ho do 24 hodin, tvrdí
Novinky.cz | 12:41:45
Konflikt mezi šíitským Íránem a sunnitskými fundamentalisty z Tálibánu ovládajícími Afghánistán se vyostřuje. Po přeshraničních střetech, které si vyžádaly několik mrtvých, zveřejnil jeden z regionálních lídrů Tálibánu video, v němž hrozí tažením na íránskou metropoli Teherán. Napětí mezi oběma muslimskými zeměmi eskalovalo kvůli sporům o přístup k vodním zdrojům.


Posselt se omluvil za podíl sudetských Němců na vzestupu nacismu
Novinky.cz | 11:54:10
Šéf sudetských Němců Bernd Posselt se na sjezdu v Řezně v neděli omluvil za podíl sudetských Němců na vzestupu nacismu. Označil to za odpověď na slova českého prezidenta Petra Pavla, který mu minulý týden poděkoval za zlepšení česko-německých vztahů. Zároveň označil projev českého ministra školství Mikuláše Beka, jenž se sudetoněmeckého setkání rovněž zúčastnil, za historický.


Mladí sběratelé umění: Nejsou boháči, ale investují do krásy
Novinky.cz | 12:26:00
Je jim okolo třiceti a místo toho, aby jezdili na exotické dovolené nebo si kupovali auta, investují do umění. Vyvracejí tím mýtus, že sbírání výtvarných děl je jen pro ty nejmovitější. Jak tito mladí lidé artefakty získávají, kteří umělci je zaujmou a co by poradili začínajícím sběratelům?


Na připomínky k balíčku máme málo času. Juchelka se přel s Jurečkou v Partii
Novinky.cz | 12:21:37
Sporem o podobu a způsob předložení vládního konsolidačního balíčku se v neděli v Partii na televizi Prima přeli ministr sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem hnutí ANO Alešem Juchelkou. Juchelkovi vadil krátký čas na připomínkové řízení, Jurečka oponoval, že předchozí kabinet zásadní změnu klidně předložil formou pozměňovacího návrhu. Politici se přeli i o navýšení rodičovského příspěvku.


Asistenční pes získal vysokoškolský diplom. S majitelkou se zúčastnil všech přednášek
Novinky.cz | 12:21:35
Soukromá vysoká škola Seton Hall University v americkém New Jersey si do svých záznamů připsala velmi výjimečného absolventa. Stal se jím asistenční pes Justin, jenž svou majitelku věrně doprovázel na všech přednáškách.


Legendy 2023: Nový Ford Mustang naživo: Kůň, jak ho známe
Novinky.cz | 12:10:00
Nový Ford Mustang nemá tak zamračený vzhled a panel s displeji na palubní desce už není tak originální, jako dvě velké kapličky, ale hlavně - pod kapotou je pořád krásně znějící V8.


Turistika na pobřeží: Švédsko je pro ni jako stvořené
Novinky.cz | 12:09:00
Pro milovníky přírody a pohybu existuje mnoho důvodů, proč na letní dovolenou zamířit právě na sever. Každého asi napadne ten hlavní, totiž podnebí, které člověku umožňuje i něco více než se na celý den naložit do vody. Západní pobřeží Švédska, kam se v létě stahují i mnozí seveřané, patří k nejatraktivnějším turistickým oblastem.


Maďar ze žárlivosti zavraždil těhotnou manželku, zemřelo i dítě
Novinky.cz | 12:03:03
Jednatřicetiletý muž z maďarské obce Nyírkáta na severovýchodě Maďarska zavraždil v sobotu svou 34letou těhotnou manželku. Nepřežilo ani nenarozené dítě.


Rodičovský příspěvek může být čerpán rychleji, shodli se Jurečka s Juchelkou
lidovky.cz | 13:35:06
Rodičovský příspěvek by bylo možné čerpat rychleji, shodli se dnes ministr práce a sociálních věci (MPSV) Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem z opozičního hnutí ANO Alešem Juchelkou. Uvedli to v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima. Šéf MPSV také sdělil, do kdy dojde k výpočtu důchodů u zbylých osmnácti tisíc žádostí.


Špion si home office neužije. Německá tajná služba řeší, jak sehnat mladé
lidovky.cz | 12:40:37
Německá zpravodajská služba BND má potíže s náborem nových zaměstnanců. Po koronavirové pandemii, která se promítla do stylu fungování mnoha pracovišť, je pro ni totiž stále obtížnější zaujmout mladou generaci. Ta touží zejména po flexibilitě. „Špioni prostě nemůžou pracovat z domova,“ zoufá si šéf BND, podle kterého mladým vadí i podmínka, že si špioni nemohou nosit mobil do práce.


Co dělat, aby se vlk nažral a koza zůstala celá? Lepší než omezit počet vlků je zabezpečit hospodářská zvířata
lidovky.cz | 12:30:00
Je to téměř deset let. Tehdy se do naší krajiny začali po dlouhé přestávce trvale vracet vlci. To na jedné straně vyvolalo radost z obohacení naší přírody o šelmu, která do ní patří, na druhé straně obavy, zejména chovatelů hospodářských zvířat.


Bek pozdravil sudetské Němce jako milé krajany. Posselt se omluvil za nacismus
lidovky.cz | 12:23:00
Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru. Dnes to na hlavním shromáždění na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně prohlásil český ministr školství Mikuláš Bek, který sudetské Němce pozdravil jako milé krajany. Šéf sdružení Bernd Posselt se omluvil za podíl sudetských Němců na vzestupu národního socialismu před druhou světovou válkou.


Mléko do škol: ředitelům by zrušení projektu nevadilo. Žáky podle nich učí plýtvání
lidovky.cz | 12:00:00
Rozsáhlé škrty v dotacích, které by na ministerstvu zemědělství měly dosáhnout 10,2 miliardy korun, projekt Mléko do škol přežije. „Státní příspěvek byl již v minulosti výrazně snížen a v současné době činí 90 milionů korun,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí resortu Vojtěch Bílý o projektu, jehož cílem je především zvýšení obsahu vápníku v dětské stravě, ale i zajištění odbytu mléka pro zemědělce.


Bernd Posselt se omluvil za nacismus, ocenil také projev ministra školství Beka
aktuálně.cz | 13:32:23
Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti, a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru, řekl v Řezně ministr školství Mikuláš Bek.


Když všichni přišli téměř o vše. Komunisté měnovou reformu tajili do poslední chvíle
aktuálně.cz | 13:03:57
Před 70 lety vyvrcholila měnová reforma. Stačil jediný den a úspory většiny Čechoslováků zmizely.


Drogy i špatná zdravotní péče. Výcvik pro elitní mariňáky Navy Seals je tvrdý až moc
aktuálně.cz | 12:23:45
Nová vyšetřovací zpráva, která vznikla po smrti 24letého vojáka, pranýřuje výcvikový kurz amerického námořnictva.


Meteorologové rozšířili kvůli suchu výstrahu před požáry na většinu území Česka
Český rozhlas | 12:39:00
Meteorologové v neděli kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělí se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátku zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Nebezpečí požárů: Meteorologové rozšířili výstrahu před suchem na celou ČR
Denik.cz | 13:46:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Podívejte se: Na megakoncert Rybiček 48 dorazily do Kutné Hory tisíce fanoušků
Denik.cz | 12:45:00
Sobotní megakoncert domácí kapely Rybičky 48 se těšil mimořádnému zájmu fanoušků. Podle odhadu organizátorů přilákal celodenní hudební program v parku pod Vlašským dvorem o víkendu do města okolo 15 tisíc lidí.


Jede traktor, je to Zetor. Traktoriádu v Tvořihrázi ovládly ženy. Podívejte se
Denik.cz | 12:25:00
/VIDEO/ Traktory v hlavní roli. Taková byla poslední květnová sobota v Tvořihrázi na Znojemsku. Podle pořadatelů se mohlo přijít pobavit na patnáct stovek lidí. Letošní akce se konala po nuceném přerušení v roce 2019.


Nebezpečí požárů bylo rozšířeno na většinu Česka
Tyden-domácí | 13:50:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Festival Ekofilm určil své hlavní téma, je jím voda
Tyden-Kultura | 12:55:00
Hlavním tématem letošního 49. ročníku mezinárodním festivalu Ekofilm bude voda. Filmoví tvůrci už mohou přihlašovat své snímky. Pořadatelé festivalu o tom informovali v tiskové zprávě. Do soutěžního finále se probojuje 25 filmů, které se utkají o ceny v jednotlivých soutěžních sekcích. Festival se uskuteční v první polovině října v Brně.


Linda Finková koupila Genzerovi auto
Tyden-Lide | 12:00:00
Zpěvačka Linda Finková pracuje od rána do večera, a tak není divu, že už dokázala vydělat miliony. Co s penězi dělá a čím těší své nejbližší?


ČNB by měla brzy zvýšit sazby, inflaci přiživují rostoucí mzdy, říká Holub z centrální banky
Hospodářské noviny | 14:01:14
Inflaci v Česku stále přiživují rostoucí mzdy, Česko se tak dostává do mzdově inflační spirály. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Centrální banka by proto podle...


Tvrdá manažerka se sametovým kladivem. Elon Musk dosadil do čela Twitteru hvězdu reklamního byznysu
Hospodářské noviny | 14:01:14
Od doby, kdy Elon Musk převzal Twitter, neuplynul týden, kdy by se o něm kvůli vlastnictví sociální sítě nepsalo v médiích. Úspěšný podnikatel a vynálezce dokončil převzetí firmy loni v říjnu za 44 miliard dolarů. Teď si do čela Twitteru jako...


USA odvrátily hrozbu bankrotu. Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu
Hospodářské noviny | 14:01:15
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním...


Prolomili jsme monopol Západu. Čínský letoun má konkurovat Boeingu a Airbusu, v neděli poprvé letěl s cestujícími
Hospodářské noviny | 14:01:15
Nový dopravní letoun čínské výroby C919 má za sebou svůj první komerční let. Na lince společnosti China Eastern Airlines odstartoval v neděli dopoledne místního času (brzy ráno SELČ) z letiště v Šanghaji a o dvě hodiny později přistál v Pekingu,...


Rodinám našich kolegů vyjadřujeme tu nejhlubší soustrast
Britské_listy | 10:00:00
Vyjádření společnosti ČEZJsme


ONLINE: Kanada - Německo. Javorové listy opět ve finále. Ukončí pohádku?
iSport.cz | 12:40:00
Před čtyřmi lety založili tradici, která trvá. Kanaďané s výjimkou zrušeného šampionátu vinou koronavirové pandemie nechyběli čtyřikrát v řadě ve finále. V předchozích třech případech vyzvali Finsko, tentokrát se utkávají s odvážnými Němci. Ti zopakovali kousek z olympiády v Jižní Koreji, kde rovněž pronikli do boje o zlato. Tehdy podlehli Sportovcům ruského olympijského výboru. Dovedou svůj sen k dokonalosti na mistrovství světa? Finále šampionátu sledujte od 19.20 ONLINE na webu iSport.cz.


ONLINE: USA - Lotyšsko. Souboj o bronz, outsider usiluje o první medaili
iSport.cz | 12:30:00
Už teď překonali své nejlepší umístění. Přesto jsou lotyšští reprezentanti po postupu ze čtvrtfinále a slibném semifinále s Kanadou, která otáčela až ve třetí části, dál namlsaní. Proti stojí Američané. Ti dopustili další velké překvapení letošního mistrovství světa v hokeji, když do boje o zlato pustili Německo, přestože ještě v 59. minutě vedli. Podepíše se nečekaná porážka na USA, nebo skončí pohádka jednoho z hostitelů turnaje „bramborovou“ tečkou? Sledujte ONLINE z utkání o bronz v neděli od 14.20 na iSport.cz.


Koule málem přeletěla sektor. Crouser má další rekord a míří do Ostravy
iSport.cz | 12:15:00
Promotér Miroslav Černošek musí šetřit korunky. Americký koulař Ryan Crouser, jedna z hlavních tváří letošní Zlaté tretry, v noci v Los Angeles vylepšil svůj vlastní světový rekord megavrhem 23,56 metru. Těžká koule přitom po dopadu narazila na kovové hrazení sektoru, jehož rozměr málem nestačil. Crouserův má navíc stále rezervy, o rekordní bonus může bojovat i v Ostravě.


Ronaldo v Saúdské Arábii bez trofeje. Nepomohla pohádková gáže ani góly
iSport.cz | 12:00:00
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho Al Nassr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první Al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Alfa Romeo by mohla zůstat ve F1. Spekuluje se o dohodě s Haasem
f1sport.auto.cz | 13:11:00
Alfa Romeo je oficiálně na odchodu z formule 1. Možná se to ale ještě změní. Od Sauberu by mohla italská automobilka přejít k Haasu.


Do Síně slávy IIHF vstoupili Zetterberg, Leetch, Huet, Ouelletteová a Foster
sport.cz | 13:02:15
Švédský útočník Henrik Zeterberg, americký obránce Brian Leetch a francouzský brankář Cristobal Huet byli uvedeni do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Při slavnostním ceremoniálu v dějišti mistrovství světa v Tampere se stejné pocty dostalo také kanadské útočnici Caroline Ouelletteové a in memoriam britskému gólmanovi Jimmymu Fosterovi.


Příběh hráče, jaký Anglie nepamatuje. Postup do Premier League? Celé léto budeme pařit
sport.cz | 12:54:45
Když v prosinci 2013 debutoval v dresu anglického Lutonu, sledovalo utkání tamní páté fotbalové ligy na hřišti Alfretonu 1 279 diváků. V sobotu napsal Pelly-Ruddock Mpanzu další kapitolu svého neuvěřitelného příběh, tnetokrát ve Wembley před téměř 86 tisíci fanoušky. Mpanzu je prvním hráčem v anglické historii, který s jedním klubem dokráčel z páté ligy až do Premier League. „Mám pocit, že dokončil svůj fotbalový sen, můžu jít do důchodu," hlásal v sobotu nadšeně.


Sabalenková zvládla vstup do Roland Garros, porazila Ukrajinku Kosťukovou
sport.cz | 12:52:15
Světová dvojka a vítězka letošního Australian Open Aryna Sabalenková z Běloruska vstoupila úspěšně do Roland Garros,ukrajinskou tenistku Martu Kosťukovou porazila 6:3, 6:2. V dalším kole vyzve krajanku Irynu Šymanovičovou.


Bronz? Já za cílem nevěděla vůbec nic, přiznávala Neuhortová po parádní stíhačce
sport.cz | 12:50:32
Poslední český závod na veslařském mistrovství Evropy na jezeře Bled přinesl vytouženou medaili zásluhou Kristýny Neuhortové.


Program F1 2023: Kompletní kalendář a výsledky závodů Formule 1
sport.cz | 00:30:00
Fanoušci nejrychlejších strojů se mají v roce 2023 na co těšit. Dvojnásobný vítěz F1 Max Verstappen bude útočit na titulový hattrick, ke kterému mu nově poslouží rekordní počet závodů. Sezóna Formule 1 začala již 5. března Velkou cenou Bahrajnu a s 23 podniky potrvá do 26. listopadu, kdy se koná závěrečný závod v Abú Zabí. Na Sport.cz naleznete kompletní informační servis, včetně kalendáře, programu i výsledků závodů.


Staněk zajel v Monaku nejlepší výsledek v F2, po startu z 22. místa byl sedmý
sport.cz | 12:09:48
Český pilot Roman Staněk dojel sedmý v hlavním závodě formule 2 v Monte Carlu a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Devatenáctiletý jezdec týmu Trident, který startoval z posledního 22. místa, se stal díky posunu o 15 míst skokanem dne. Pomohla mu pozdější zastávka v boxech po nehodě Australana Jacka Doohana a výjezdu zpomalovacího vozu. Zvítězil Dán Frederik Vesti a ujal se vedení v průběžném pořadí šampionátu.


Kajakář Dostál vyhrál pětistovku na Světovém poháru v Poznani
sport.cz | 12:02:01
Kajakář Josef Dostál vyhrál pětistovku na Světovém poháru v Poznani. Úřadující mistr světa porazil o 32 setin sekundy Portugalce Fernanda Pimentu a navázal na sobotní triumf kanoisty Martina Fuksy na kilometru.


Sabalenková zvládla vstup do Roland Garros, publikum bučelo na Ukrajinku
iHNed_sport | 13:54:52
Poražená Marta Kosťuková po zápase odmítla podat Bělorusce ruku. Vysloužila si za to bučení diváků.


Máte ve finštině hokej? I ten se řekne jinak. V Tampere vrcholí MS, zkuste si kvíz
iHNed_sport | 12:16:19
Ugrofinské jazyky včetně finštiny se od zbytku Evropy naprosto liší. Vyzkoušejte si v testu, zda dokážete dešifrovat alespoň hokejové pojmy.


Bojíte se o data? Začněte s externím diskem.
notebook.cz | 07:00:00
Externí úložiště jsou v digitální době stále důležitější. Umožňují nám přenášet, ukládat a zálohovat naše cenná data, jako jsou rodinné fotografie, videa, e-maily i důležité dokumenty. Pokud hledáte spolehlivé a jednoduché řešení a nechcete se spoléhat na online připojení, externí disk je skvělou volbou.


Dopisy
Respekt | 11:07:47Kdybyste mohli vyučovat vlastní vysněný školní předmět, co byste v něm chtěli žáky naučit?
Respekt | 10:22:35My Češi takto fungujeme. Ale teď to půjde změnit.
Respekt | 00:10:37
S ministrem školství o krachu letošních přijímaček, unijních miliardách a velkých plánech na příští dva roky


Rodičovský příspěvek může být čerpán rychleji, shodli se Jurečka a Juchelka
ceskenoviny.cz | 11:53:00
Praha - Rodičovský příspěvek by bylo možné čerpat rychleji, shodli se dnes ministr práce a sociálních věci Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem z opozičního hnutí ANO Alešem Juchelkou....


AI „odpálila“ Pentagon. Odhalit podvod už skoro nejde, varují experti
idnes.cz | 15:42:00
Obsahu na internetu generovaného umělou inteligencí je čím dál více. AI se v rukou dezinformátorů stává mocnou zbraní, podle expertů lze internetové trolly také hůře identifikovat, protože mají možnost si vytvářet důvěryhodné profilové obrázky. Pomoci rozpoznávat, co je a co není autentické, může právě umělá inteligence.


Rusové umírají. Dobře jsme utratili peníze. Americký senátor rozčílil Kreml
idnes.cz | 15:20:00
Ruští představitelé pobouřeně reagují na slova, která měl pronést americký republikánský senátor Lindsey Graham během páteční návštěvy Kyjeva. „Rusové umírají. Nikdy jsme tak dobře neutratili peníze,“ zazní na videu, které zveřejnil prezident Zelenskyj. Může však jít o sestřih dvou výroků.


Británie netáhne. Po brexitu vysychá přiliv pracovní síly ze zbytku Evropy
idnes.cz | 15:00:00
Ještě pár let nazpět byla Velká Británie častým cílem pracovníků ze zemí jižní a východní Evropy. Po odchodu z Evropské unie ale tento příliv pracovní síly opadl. Důvodů je podle analytiků několik. Míra nezaměstnanosti se v zemích EU postupně snižuje a rozdíl ve mzdové úrovni už není mezi státy tak dramatický jako dřív.


Zestátnit ČEZ za miliardy? Jestli je stát má, ať neškrtá důchody, míní expert
idnes.cz | 14:53:00
Odkoupení podílů minoritních vlastníků by stát stálo až 200 miliard korun, uvedl v nedělních Otázkách Václava Moravce bývalý generální ředitel ČEZ Jaroslav Míl. Dodal také, že jednou z lepších možností je například odkoupení Dukovan státem.


Prigožin si stěžuje na cenzuru Kremlu: Ruská média mají pokyn ignorovat wagnerovce
blesk | 15:46:00
Jevgenij Prigožin, majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině, tvrdí, že jej ruská státní média na příkaz vysokých představitelů z Kremlu záměrně ignorují a neinformují o něm. Dodal, že se jim to vymstí. 


Chystá Pavlův Hrad změny? Podle jeho poradce se debatuje o zapojení Senátu do jmenování rady ČNB
blesk | 14:47:00
Prezidentův poradce a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) David Marek uvedl, že na Pražském hradě se debatuje o možné změně ústavy, která by do budoucna podmínila jmenování bankovní rady ČNB souhlasem Senátu. Marek to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Nyní je jmenování členů bankovní rady výhradní pravomocí hlavy státu. Prezident nemá zákonodárnou pravomoc, eventuální změnu ústavy by tak musel navrhnout někdo, kdo ji má, nejpravděpodobněji zřejmě vláda.


Zdemolované garáže hrozí zřícením: Majitelé prosí radnici o pomoc, ta dává ruce pryč!
blesk | 13:30:00
Začalo to nouzovým stavem. Zatímco lidé seděli doma, různá individua měla venku napilno. Ve Slezské Ostravě vykradla polovinu z 30 garáží, a zbavila je všeho kovového od vrat po výztuž z betonu a v demolici pokračují dodnes.


Stát chce dávat na boj se suchem 25 miliard ročně, neřeší ale financování Povodí
idnes.cz | 12:00:00
Do roku 2027 chce stát každoročně vynaložit na zmírňování dopadů sucha zhruba 25 miliard korun ročně. Od roku 2017 přerozděloval zhruba 16 miliard korun, jde tak o zvýšení zdrojů, přestože se současný vládní kabinet snaží snižovat rozpočtový schodek.


Poznáváte mrchu Alexis z Dynastie? Devadesátku Joan Collins přivítala v šik topu s holými rameny
super | 15:55:52
Herečka


Moderátor Petr Vágner je šťastný po boku vnadné blondýnky Silvy: Kdy bude svatba?
super | 15:55:41
Moderátor


Regina Řandová se pochlubila vnuky: Staršího syn vyženil, ale rozdíly mezi nimi nedělám, říká
super | 14:39:09
Oblíbená herečka Regina Řandová si užívá babičkovské radosti, kdykoli má volný čas mezi dabingem a natáčením. Svými vnuky se nám pochlubila na koncertě dětmi oblíbené zpěvačky Míši Růžičkové.


Čína poprvé nasadila na komerční let stroj C919, překonala „košilové ponížení“
idnes.cz | 10:13:41
V Číně uskutečnil svůj první komerční let nový dopravní letoun čínské výroby C919. Na lince China Eastern Airlines odstartoval dopoledne místního času (brzy ráno SELČ) z letiště v Šanghaji a o dvě hodiny později přistál v Pekingu. Čínští politici a média slaví triumf domácích inovátorů, kteří dokázali prolomit monopol západních výrobců.


Dacie mohly vypadat skvěle už před 25 lety, ale... Znáte sedan D33?
Auto.cz | 15:46:00
V 90. letech minulého století na tom rumunská automobilka Dacia nebyla příliš dobře. Pomoci jí měl nový model s moderním italským designem.


Online: Velká cena Monaka 2023
Auto.cz | 14:48:00
Průběžné zpravodajství z Velké ceny Monaka 2023.


Změna ve jmenování centrálních bankéřů? Teď je v režii prezidenta, Pavel zvažuje zapojit i Senát
iHned.cz | 16:00:22
Prezidentův poradce a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) David Marek uvedl, že na Pražském hradě se debatuje o možné změně ústavy, která by do budoucna podmínila jmenování bankovní rady ČNB souhlasem Senátu. Marek to v neděli řekl v pořadu...


Útočník na dítě v Mostě byl na drogách, tvrdí svědci. Pobodání viděla patnáctiletá dívka
Novinky-kultura | 15:50:40
Na místě u mostecké základní školy v Rozmarýnové ulici, kde v sobotu večer muž bodnul dítě, které následně zemřelo, vzniklo pietní místo. Podle místních obyvatel byl útočníkem drogově závislý muž. Policie informovala, že dítě zemřelo při incidentu mezi dvěma muži.


Štědrý Erdogan před volební místností rozdával peníze
Novinky-kultura | 15:24:08
Peníze před volební místností rozdával příznivcům obhajující turecký prezident Recep Tayyip Erdogan poté, co hlasoval v druhém kole voleb hlavy státu. Vyvolal tak spekulace, zda neporušil zákon, který kandidátům zakazuje v den voleb vést kampaň. Odvolil i Erdoganův sok Kemal Kiliçdaroglu. První výsledky hlasování se čekají v neděli večer.


Držitelé Ceny Anděl Beata Hlavenková a HRTL rozezní Bořislavku
Novinky-kultura | 15:05:00
Poslední květnové úterý čeká návštěvníky foyer pražského Bořislavka Centra netradiční hudební zážitek. V rámci série benefičních koncertů Piana do škol se představí klavíristka, skladatelka Beata Hlavenková s performerem, „hráčem“ na modulární syntezátor Leošem Hortem (alias HRTL). S nimi vystoupí i skladatel Karel Havlíček, autor hudby k filmům či seriálům.


Lhal, že učitelé podporují Rusko, žádal vyhazov
Novinky-kultura | 15:02:54
Jsou proputinovsky orientovaní a schvalují ruskou invazi na Ukrajinu. Měli by být okamžitě propuštěni ze zaměstnání. Tato e-mailová zpráva od prezidenta hnutí a nadace Slavonic Europe (Slovanská Evropa) se sídlem v Bruselu Davida Chmelíka (55) zaskočila loni na jaře vedení Západočeské univerzity a klatovského gymnázia.


Česká ekonomika se dostává do mzdové inflační spirály, řekl člen rady ČNB
Novinky-kultura | 14:51:46
Inflační tlaky podporuje růst mezd, díky čemuž se česká ekonomika dostává do mzdově inflační spirály. Tvrdí to člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Rostou totiž i mzdy v odvětvích, která zasáhla recese, míní člen Národní ekonomické rady vlády a prezidentův poradce David Marek. Oba spolu s ekonomem a ředitelem centra IDEA CERGE-EI v Praze Janem Švejnarem diskutovali v nedělních otázkách Václava Moravce. Švejnar vidí jako největší problém pokles HDP.


Američan spěchal na letiště, tak si ukradl buldozer
Novinky-kultura | 14:27:40
Policie v americkém státě Illinois obvinila muže z krádeže buldozeru. Ten do něj naskočil kvůli časové tísni, protože potřeboval stihnout letadlo. Se strojem ujel zhruba šestnáct kilometrů.


Prigožin už zase spílá Kremlu: Všem se snaží zavřít pusu, lidi to vyburcuje
Novinky-kultura | 14:02:08
Šéf žoldnéřské Wagnerovy armády Jevgenij Prigožin je přesvědčený, že představitelé Kremlu zakázali ruským státním médiím, aby o něm informovala. Velitel soukromé armády zároveň varoval, že tento postup během několika měsíců vyvolá u ruské veřejnosti odpor.


Dojemný a zemitý folk rock Matthew and The Atlas znovu ožívá, Hegarty s kapelou přijedou do Prahy
Musicserver | 15:36:00
Napříč svou diskografií vždy ladně kombinovali akustický folk, jemnou elektroniku a alt-rockové kytary. Srovnání s Bon Iver, které jim dopřál magazín Q, proto dává maximální smysl. ...


Útočník na dítě v Mostě byl na drogách, tvrdí svědci. Pobodání viděla patnáctiletá dívka
Novinky.cz | 15:50:40
Na místě u mostecké základní školy v Rozmarýnové ulici, kde v sobotu večer muž bodnul dítě, které následně zemřelo, vzniklo pietní místo. Podle místních obyvatel byl útočníkem drogově závislý muž. Policie informovala, že dítě zemřelo při incidentu mezi dvěma muži.


Štědrý Erdogan před volební místností rozdával peníze
Novinky.cz | 15:24:08
Peníze před volební místností rozdával příznivcům obhajující turecký prezident Recep Tayyip Erdogan poté, co hlasoval v druhém kole voleb hlavy státu. Vyvolal tak spekulace, zda neporušil zákon, který kandidátům zakazuje v den voleb vést kampaň. Odvolil i Erdoganův sok Kemal Kiliçdaroglu. První výsledky hlasování se čekají v neděli večer.


Držitelé Ceny Anděl Beata Hlavenková a HRTL rozezní Bořislavku
Novinky.cz | 15:05:00
Poslední květnové úterý čeká návštěvníky foyer pražského Bořislavka Centra netradiční hudební zážitek. V rámci série benefičních koncertů Piana do škol se představí klavíristka, skladatelka Beata Hlavenková s performerem, „hráčem“ na modulární syntezátor Leošem Hortem (alias HRTL). S nimi vystoupí i skladatel Karel Havlíček, autor hudby k filmům či seriálům.


Lhal, že učitelé podporují Rusko, žádal vyhazov
Novinky.cz | 15:02:54
Jsou proputinovsky orientovaní a schvalují ruskou invazi na Ukrajinu. Měli by být okamžitě propuštěni ze zaměstnání. Tato e-mailová zpráva od prezidenta hnutí a nadace Slavonic Europe (Slovanská Evropa) se sídlem v Bruselu Davida Chmelíka (55) zaskočila loni na jaře vedení Západočeské univerzity a klatovského gymnázia.


Česká ekonomika se dostává do mzdové inflační spirály, řekl člen rady ČNB
Novinky.cz | 14:51:46
Inflační tlaky podporuje růst mezd, díky čemuž se česká ekonomika dostává do mzdově inflační spirály. Tvrdí to člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Rostou totiž i mzdy v odvětvích, která zasáhla recese, míní člen Národní ekonomické rady vlády a prezidentův poradce David Marek. Oba spolu s ekonomem a ředitelem centra IDEA CERGE-EI v Praze Janem Švejnarem diskutovali v nedělních otázkách Václava Moravce. Švejnar vidí jako největší problém pokles HDP.


Američan spěchal na letiště, tak si ukradl buldozer
Novinky.cz | 14:27:40
Policie v americkém státě Illinois obvinila muže z krádeže buldozeru. Ten do něj naskočil kvůli časové tísni, protože potřeboval stihnout letadlo. Se strojem ujel zhruba šestnáct kilometrů.


Prigožin už zase spílá Kremlu: Všem se snaží zavřít pusu, lidi to vyburcuje
Novinky.cz | 14:02:08
Šéf žoldnéřské Wagnerovy armády Jevgenij Prigožin je přesvědčený, že představitelé Kremlu zakázali ruským státním médiím, aby o něm informovala. Velitel soukromé armády zároveň varoval, že tento postup během několika měsíců vyvolá u ruské veřejnosti odpor.


Rusové umírají. Dobře jsme utratili peníze. Americký senátor rozčílil Kreml
lidovky.cz | 15:42:55
Ruští představitelé pobouřeně reagují na slova, která měl pronést americký republikánský senátor Lindsey Graham během páteční návštěvy Kyjeva. „Rusové umírají. Nikdy jsme tak dobře neutratili peníze,“ zazní na videu, které zveřejnil prezident Zelenskyj. Může však jít o sestřih dvou výroků.


Česku hrozí inflační spirála, mohou za to rostoucí mzdy, míní ekonom Holub
lidovky.cz | 14:34:00
Česko se dostává do inflační spirály. Můžou za to stále rostoucí mzdy, které ovlivňují inflaci, uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub v Otázkách Václava Moravce. Řešením by podle něj mohlo být zvednutí výše úrokových sazeb v centrální bance. Ekonom Jan Švejnar oponoval, že za inflační spirálu může pokles HDP.


Média o mně neinformují, nařídil to Kreml, stěžuje si Prigožin
lidovky.cz | 14:23:46
Majitel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která bojuje spolu s ruskou armádou na Ukrajině, Jevgenij Prigožin tvrdí, že jej státní média Ruska ignorují. Na příkaz vysokých představitelů z Kremlu o něm údajně záměrně neinformují. Uvedla to agentura Reuters. Prigožin dodal, že se jim to vymstí.


Proč lidé naslouchají Rajchlovi, i když nic konkrétního nenabízí? Ztotožní se s ním všichni nespokojení, míní expert
lidovky.cz | 14:00:00
Předseda strany PRO a hlasitý kritik vlády Jindřich Rajchl chystá další protestní akce. „Teď už nepůjde jen o demonstraci, chceme stávky nebo blokády, které budou mít celorepublikový efekt,“ potvrdil pro Lidovky.cz Rajchl. Datum prý ještě není stanovené, termín ladí s jednotlivými krajskými odbory.


Nové palivo ve starém stroji. Spalovací motory by mohly chytit druhou mízu
lidovky.cz | 14:00:00
I když se v souvislosti s rokem 2035 mluví o zákazu spalovacích motorů, nebo dokonce povinné elektromobilitě, není to tak docela přesné. Požadavky na „bezemisní“ provoz splní i spalovací motory na syntetická paliva či auta na vodík, ať už spalovací, nebo s palivovými články. Mohou ale hrát nějakou významnější roli?


Za úmrtí dravců mohou lidé. Chráněné druhy zabíjejí záměrně i omylem, líčí výzkumník
aktuálně.cz | 15:44:56
Lidé dravce tráví, protože jim žerou ryby z rybníka. Nebo se snaží zabít lišku nebo kunu, a návnadu sežere pták, popisuje rizika odborník.


Foto: Dostávají pamlsky i očkování. Istanbul je plný toulavých psů a koček
aktuálně.cz | 14:46:27
Po istanbulských ulicích se procházejí stovky tisíc psů a koček.


Vyšší DPH na noviny? Jejich zánik by pomohl dezinformační scéně
Denik.cz | 15:00:00
Noviny a časopisy jsou podle posledního průzkumu agentury Median důležitým zdrojem informací. Do kontaktu s nimi přijdou v průběhu roku více než čtyři pětiny obyvatel ve věku 12 až 79 let. Mezi lidmi nad 50 let je tento podíl dokonce 90 procent. Jak zároveň ukazují další průzkumy, Češi považují tisk po televizi a rádiu za nejdůvěryhodnější zdroj informací. Jeho vydávání by ale mohlo ohrozit zamýšlené zvýšení DPH na noviny. 


Nevíte kam na netradiční výlet? Zkuste zámek Valeč, nebudete litovat
Denik.cz | 15:00:00
Rekonstrukce renesančního zámku ve Valči proběhla v roce 2009 až 2013. Předtím to byla ruina, dnes je to skvost. 


Malý chlapec, který v Mostě zemřel po ráně nožem, byl obětí šarvátky dvou mužů
Denik.cz | 13:53:00
/FOTO, VIDEO/ Před základní školu, kde se tragédie odehrála, lidé nosí svíčky a hračky. Obětí se stal čtyřletý chlapec. Policisté při rozsáhlé pátrací akci pročesávají okolí, aby zajistili stopy.


Změna ve jmenování centrálních bankéřů? Teď je v režii prezidenta, Pavel zvažuje zapojit i Senát
Hospodářské noviny | 16:01:03
Prezidentův poradce a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) David Marek uvedl, že na Pražském hradě se debatuje o možné změně ústavy, která by do budoucna podmínila jmenování bankovní rady ČNB souhlasem Senátu. Marek to v neděli řekl v pořadu...


F1 ONLINE: Verstappen vyrazil skvěle, Sainz málem sestřelil Ocona
iSport.cz | 15:28:00
Poté, co se kvůli záplavám nekonala VC Itálie se kolotoč Formule 1 přesunul do Monaka. Do závodu vyjíždí z pole position vedoucí muž seriálu Max Verstappen, naopak jeho stájový kolega Sérgio Pérez kvůli nárazu do bariéry v kvalifikaci startuje jako poslední. Z druhého místa tak odlepí svůj monopost Fernando Alonso, Lewis Hamilton se musí spokojit s 5. místem na startovním roštu. Online reportáž ze závodu sledujte od 15.00 na webu iSport.cz.


Sparta má v Evropě jistotu skupiny. Trnitá cesta pro Plzeň a Bohemians
iSport.cz | 14:50:00
Fotbalisté Sparty mají jistotu, že si v příští sezoně zahrají v evropských pohárech skupinu. Po sobotním vítězství Interu Milán nad Bergamem se Pražané coby český šampion posunou do 3. předkola Ligy mistrů a přinejhorším je čeká hlavní fáze Evropské konferenční ligy. Slavia vstoupí do pohárů ve 3. předkole Evropské ligy a k jistotě skupiny potřebuje zdolat aspoň jednoho ze dvou soupeřů. Plzeň a Bohemians 1905 začnou ve 2. předkole Konferenční ligy a musejí přejít přes tři protivníky.


Kratochvíl je zpět po utrženém koleni. Musel ho brzdit kondiční trenér
iSport.cz | 14:25:00
Urostlá elegance je zpět. Na konci sezony se chce Miloš Kratochvíl, klíčový záložník Jablonce, naladit na příští ročník fotbalové ligy. A otestovat, zda je jeho tělo v topu. Důvod? Čtyři měsíce nehrál kvůli zpropadenému kolenu.Psal se 4. únor, v Jablonci vládl klasický nečas, zima jak v psírně. Na Střelnici dorazil Zlín, domácí trenér David Horejš - samozřejmě - poslal do sestavy i Miloše Kratochvíla. Tenhle chlap je klíčovou postavou týmu, zásadním hráčem. Celá liga ví, že kdyby posunul produktivitu, byl by dávno na jiné adrese.


ONLINE + VIDEO: Jablonec - Teplice. Severočeši se loučí se sezonou
iSport.cz | 14:20:00
Záchranářské starosti jsou pryč, tenhle zápasu bude bez stresu. Fotbalisté Jablonce i Teplice už se o prvoligovou příslušnost strachovat nemusí a nadstavbu zakončují bez tlaku. Zápas začíná v 17 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků. 


ONLINE + VIDEO: Ostrava - Pardubice. Hosté hrají o příjemnější pozici pro baráž
iSport.cz | 14:14:00
Fotbalisté Baníku Ostrava se chtějí po zpackané sezoně rozloučit s domácím stadionem výhrou. Ve Vítkovicích hostí Pardubice, které jdou jistě do baráže, výhrou si mohou zajistit výhodnější 14. místo. Utkání začíná v 17 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových událostí. 


ONLINE + VIDEO: Brno - Zlín. Klíčový zápas, Zbrojovka potřebuje výhru
iSport.cz | 13:59:00
Po vyvrcholení bojů na špici tabulky se na závěr FORTUNA:LIGY rozsekne i skupina o udržení. Klíčový zápas se hraje v Brně, kde Zbrojovka hostí Zlín. Pokud tým Martina Haška nezvítězí, čeká ho přímý sestup. Utkání začíná v 17 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků. 


Skandální chování Francouzů na Roland Garros. Bučeli na Ukrajinku
iSport.cz | 13:56:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Byl to nejméně překvapivý moment prvního hracího dne tenisového Roland Garros. Marta Kosťuková podlehla favoritce Aryně Sabalenkové (3:6, 2:6), ani se nezastavila u sítě, potřásla pravicí pouze umpirové rozhodčí a odkráčela. Takhle to ukrajinská tenistka praktikuje od chvíle, co její zemi napadlo Rusko s podporou Běloruska. Přesto si diváci na centrálním dvorci Philippa Chatriera neodpustili bučení, které se sneslo na hlavu rodačky z Kyjeva. Ta se přitom do slunné neděle probudila s vědomím, že na její zemi zase v noci útočilo pět desítek dronů a snažilo se pokračovat v ničení jejího domova.


Po Fuksovi úřadoval i Dostál a vyhrál pětistovku na SP v Poznani
iSport.cz | 13:51:00
Kajakář Josef Dostál vyhrál pětistovku na Světovém poháru v Poznani. Úřadující mistr světa porazil o 32 setin sekundy Portugalce Fernanda Pimentu a navázal na sobotní triumf kanoisty Martina Fuksy na kilometru.


FNL ONLINE: Karviná má blízko návrat mezi elitu. Slávisté o záchranu
iSport.cz | 13:04:00
Posledním kolem vrcholí Fotbalová národní liga. Už je jisté, že si postupové a dvě barážová místa rozdělí Karviná, Vyškov a Příbram. Ale jak? Nejblíže k přímému postupu mají Slezané, kteří vedou tabulku o 2 body před Vyškovem. Až poslední kolo rozluští také boj o záchranu. Třinec už je jistý sestupující do MSFL. Klidně se k němu může připojit Opava či Jihlava. Nic jistého nemá například ani rezerva Slavie. Online reportáž ze všech zápasů 30. kola FNL sledujte na webu iSport.cz od 17.00.


Online: Velká cena Monaka 2023
f1sport.auto.cz | 14:08:00
Průběžné zpravodajství z Velké ceny Monaka 2023.


PROGRAM FRENCH OPEN: Plíšková nastoupí v Paříži na hlavním dvorci, hrát bude sedm českých tenistů
sport.cz | 15:26:18
Během druhého hracího dne Roland Garros se představí sedm českých tenistů. Karolína Plíšková v pondělí zahájí v 11:45 program na hlavním Kurtu Philippa Chatriera, o postup se nasazená šestnáctka utká s Američankou Sloane Stephensovou. Úvodní zápas na pařížské antuce čeká také Petru Kvitovou, Kateřinu Siniakovou, Markétu Vondroušovou, Terezu Martincovou, Lindu Fruhvirtovou a Jiřího Lehečku.


Náhradní brankář PSG Rico je po pádu z koně ve vážném stavu
sport.cz | 15:20:24
Náhradní brankář Paris St. Germain Sergio Rico je po pádu z koně ve vážném stavu v nemocnici. Bez dalších podrobností o tom informoval francouzský klub, podle médií si španělský fotbalista poranil mozek.


Fotbalisty Verony po remíze s Empoli čeká boj o udržení až do posledního kola
sport.cz | 15:06:29
Fotbalisté Verony v italské lize po inkasované brance v nastavení remizovali 1:1 s Empoli a o záchranu budou bojovat až do posledního kola. Jsou na 18. místě se stejným počtem bodů jako Spezia, která má však lepší skóre. Sestupem ohrožené je i Lecce, které si dnes může zajistit záchranu mezi elitou v zápase s Monzou.


Dallas komplikuje floridské čekání na finále. Nenápadný hrdina zařídil stěhování do Texasu
sport.cz | 14:34:04
Hokejisté Floridy budou na finále Stanley Cupu pěkně odpočinutí. Jejich čekání na soupeře se nadále prodlužuje. V souboji o krále Západní konference odvrátil Dallas i druhý mečbol Vegas a série se po výhře Stars 4:2 stěhuje k šestému utkání znovu do Texasu. Už teď je ale jisté, že Panthers se herní pauza protáhne až do startu finále v sobotu 3. června.


Kouč Slavie Trpišovský prahne po třech posilách. Hrozí však ztráta velkých opor
sport.cz | 14:25:20
Tuší, že klidného léta se asi nedočká a že bude muset být neustále v pozoru, jestli se mu za pochodu nebude měnit kádr na novou sezonu. Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský ví, že bude muset nahrazovat křídelníka Petera Olayinku, do ofenzivy si přeje dva hráče. „Soubojové. A jednoho do defenzivy, takže celkem tři, pokud nikdo další neodejde. Zbytek by se odvíjel podle odchodů nebo podle průběhu přípravy,“ konstatoval Trpišovský po posledním zápase se sezony se Slováckem, které sešívaní přejeli 4:0.


Nová disciplína, nové jméno. Zvykám si, usmívá se Lukšová před bojem o čtvrtou olympiádou
sport.cz | 14:16:16
Od minulé sezony nová disciplína, od letošní nové jméno. Na samé novinky si zvyká Lenka Lukšová, která do svatby se svým koučem závodila pod příjmením Antošová. „Je pravda, že občas mě to jméno překvapí, ale už jsem si docela zvykla,“ usmívá se 31letá veslařka.


V Monaku suverénně vede Verstappen. Čeká se, zda přijde déšť
iHNed_sport | 14:44:08
Podrobná on-line reportáž ze 6. závodu mistrovství světa formule 1 v Monte Carlu.


Sparta má v pohárech jistotu účasti ve skupině. Máme na Ligu mistrů, věří Kovář
iHNed_sport | 14:34:00
Po sobotním vítězství Interu Milán nad Bergamem se Pražané coby český šampion posunou do 3. předkola Ligy mistrů.


Glosujeme živě turecké volby: Prodlouží Erdogan o dalších pět let svou dvacetiletou vládu?
Reflex | 16:30:00
V Turecku dnes odpoledne skončilo druhé kolo prezidentských voleb, jehož výsledek bude důležitý nejen pro 85 milionů obyvatel země. Někdy problematický člen Severoatlantické aliance je totiž klíčovým hráčem v regionu a případná změna jeho vedení by mohla zlepšit vztahy s USA a Evropskou unií či obnovit například zamrzlá jednání o rozděleném Kypru. Podle průzkumů i podle analytiků je ale velmi pravděpodobné, že vítězně z voleb opět vyjde prezident Recep Tayyip Erdogan, který Turecku vládne už dvacet let. Volby online komentuje politolog Petr Sokol.


Na hranicích směrem na Balkán a do Řecka čekejte zdržení kvůli uprchlíkům
Reflex | 14:25:00
Příliv uprchlíků opět zesílil. Největší a velmi početné vlny sice do Evropy míří v posledních měsících od břehů Afriky, problémy jsou tedy hlavně na jihu Itálie a ve Španělsku, ovšem i do Řecka tečou z Turecka jak po moři, tak po pevnině nepřetržité proudy migrantů. Podle odhadů bude navíc počet uprchlíků během letošního léta dál ještě sílit.


Korespondenční volba se kvůli ANO a SPD zase odkládá. Měla fungovat už dávno
Reflex | 11:35:00
Zavedení korespondenčního hlasování v českých volbách se zase odkládá kvůli pravděpodobným obstrukcím ANO a SPD. Vláda ji i tak chce stihnout schválit ještě v tomhle volebním období. Je nepochopitelné, že volby na dálku pro krajany v zahraničí už nemáme dávno. Téměř v celé Evropě fungují dlouho a bez problémů. Současná koalice je ale zjevně prosazuje i ze zištných důvodů – ve volbách pomůžou právě jí.


EPH odvádí práci, kterou jiní nesvedou. Musíme něčím svítit, hájí svůj byznys Křetínský
E15-ekonomika | 16:00:00
Jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský poskytl své úplně první interview pro britská média, konkrétně novinám The Sunday Times. Sedmačtyřicetiletý miliardář, jenž málokdy vystupuje na veřejnosti a ve Spojeném království si proto vysloužil přezdívku „česká sfinga“, v něm otevřeně promluvil o svých byznysových plánech. Prozradil také, proč investuje do zpravodajských médií a tvrdě se ohradil vůči nařčením, že je sponzorem války na Ukrajině.


Trutnovská Tate Modern. Novou galerii moderního umění postavil byznysmen Kasper
E15-ekonomika | 15:00:00
Galerie EPO1, nové centrum současného umění, otevřela dveře a přináší zcela nový koncept pro vystavování uměleckých děl. Tato rozsáhlá galerie, která vznikla rekonstrukcí bývalé poříčské elektrárny v Trutnově, nabízí umělcům a návštěvníkům možnost prozkoumat a prožít prostorově náročné instalace, objekty, sochy a plastiky, které běžné galerie nemohou pojmout. S rozmanitým programem plným výstav, workshopů a vzdělávacích akcí si EPO1 klade za cíl přivést umění blíže veřejnosti.


Spojené státy se zřejmě vyhnou platební neschopnosti. Biden se dohodl s McCarthym
E15-ekonomika | 10:45:00
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na neděli. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.


EPH odvádí práci, kterou jiní nesvedou. Musíme něčím svítit, hájí svůj byznys Křetínský
E15-politika | 16:00:00
Jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský poskytl své úplně první interview pro britská média, konkrétně novinám The Sunday Times. Sedmačtyřicetiletý miliardář, jenž málokdy vystupuje na veřejnosti a ve Spojeném království si proto vysloužil přezdívku „česká sfinga“, v něm otevřeně promluvil o svých byznysových plánech. Prozradil také, proč investuje do zpravodajských médií a tvrdě se ohradil vůči nařčením, že je sponzorem války na Ukrajině.


Trutnovská Tate Modern. Novou galerii moderního umění postavil byznysmen Kasper
E15-politika | 15:00:00
Galerie EPO1, nové centrum současného umění, otevřela dveře a přináší zcela nový koncept pro vystavování uměleckých děl. Tato rozsáhlá galerie, která vznikla rekonstrukcí bývalé poříčské elektrárny v Trutnově, nabízí umělcům a návštěvníkům možnost prozkoumat a prožít prostorově náročné instalace, objekty, sochy a plastiky, které běžné galerie nemohou pojmout. S rozmanitým programem plným výstav, workshopů a vzdělávacích akcí si EPO1 klade za cíl přivést umění blíže veřejnosti.


Spojené státy se zřejmě vyhnou platební neschopnosti. Biden se dohodl s McCarthym
E15-politika | 10:45:00
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na neděli. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.


Skončila oblíbená česká banka. Hlavně do ní nepošlete peníze, to by nebylo dobré
AAzdraví.cz | 15:50:00
Doby, kdy si Češi mohli vybírat z široké nabídky bankovních domů, pomalu, ale jistě končí. Po roce 2010 vzniklo hned několik bank, které vyzvaly ty…


Tchyně má úžasně zářivé záclony a závěsy. Koupe je jednou ročně ve speciálním roztoku
AAzdraví.cz | 14:00:00
Záclony a závěsy jsou nádherným bytovým doplňkem, pokud tedy nechytají nepřitažlivý odstín i odér. Od koho jiného se naučit tajemství zářivých, nadýchaných a voňavých záclon…


Zloději v Česku přišli na nový způsob krádeže automobilů. Jsou enormně úspěšní
AAzdraví.cz | 12:00:00
Z policejních statistik vyplývá, že dochází k nárůstu trestné činnosti. Výjimkou nejsou krádeže aut nebo jen krádež obsahu, který je v autě uložen. Zloději využívají celou řadu pomocníků,…


Obraz Toyen z roku 1950 se dnes prodal za 37,44 mil Kč
ceskenoviny.cz | 15:59:00
Praha - Obraz malířky Toyen Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se dnes na aukci v Praze prodal za 37,44 milionu korun včetně aukční přirážky. Jde o nejdražší dílo malířky...


Policie obvinila muže z usmrcení dítěte v Mostě, viní ho i z pokusu o vraždu
idnes.cz | 17:56:32
Policie obvinila jednoho ze zadržených mužů v Mostě z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti. Při sobotním incidentu zemřelo po bodném zranění malé dítě. Muži se měli pohádat, jeden z nich držel dítě a obviněný muž ho bodnul. Přes snahu záchranářů dítě zemřelo.


Kanál v Benátkách se zbarvil do zelené, podezřelými jsou aktivisté
idnes.cz | 17:39:00
Do benátského Velkého kanálu (Canal Grande) se dostala záhadná tekutina, která hlavní vodní cestu ve městě zbarvila do fluoreskující zelené. Čin je aktuálně předmětem vyšetřování a podezřelými jsou klimatičtí aktivisté. Aktivistická skupina Ultima Generazione (Poslední generace) odpovědnost za zbarvení kanálu odmítla.


Bez benefitů lidé cvičení omezí, často chodí díky nim, říkají sportoviště
idnes.cz | 17:38:00
Avizované zdanění volnočasových firemních benefitů podle odborníků dopadne především na menší sportoviště. Redakce iDNES.cz oslovila několik desítek z nich v krajích. Provozovatelé se bojí odlivu „multisportkářů“, kteří u některých tvoří až polovinu klientely. A to museli meziročně zdražit vstupné.


Platbám za TV a rádio se vyhne méně domácností. Zdražovat mají pravidelně
idnes.cz | 16:58:00
Vlastníci chytrých telefonů a počítačů by měli platit koncesionářské poplatky za poslech Českého rozhlasu (ČRo) a sledování České televize (ČT). Počítá s tím mediální novela ministerstva kultury. Změnu vítají i mediální analytici, s vybíráním poplatků by podle nich mohli pomoci mobilní operátoři. Nastavení systému ale bude záležet na politicích.


Čtyři dny strachu a pak zázrak. Dvouletou holčičku našli v lese živou
idnes.cz | 16:55:00
Ztracenou dvouletou dívku z obce Skrypaj v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny policie našla po čtyřech dnech nepřetržitého pátrání. Byla vyděšená, dehydrovaná, vyhladovělá a poškrábaná, ale živá. Celou dobu strávila v hustém lese jen pár kilometrů od domova.


Král v ženském šatu a s růží v ústech. Vlčnov ožil Jízdou králů
idnes.cz | 16:14:00
Vlčnovem na Uherskohradišťsku projela družina s králem, kterého v ženském šatu s růží v ústech představoval třináctiletý Filip Šobáň. Tradice Jízdy králů je od roku 2011 zapsaná na seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Dnes ulice obce lemovaly stovky diváků, kteří průvod sledovaly.


Vyšetřovatelé zkoumají smrt nováčka při výcviku SEALs. Je příliš rizikový
idnes.cz | 15:58:00
Nová vyšetřovací zpráva kritizuje výcvikový program elitní jednotky amerického námořnictva, takzvaných Navy SEALs. Vznikla poté, co loni během výcviku zemřel jeden z vojáků, teprve 24letý Kyle Mullen. Vstup do kurzu podle ní vystavuje účastníky vysokému riziku zranění nebo rovnou smrti.


Špion si home office neužije. Německá tajná služba řeší, jak sehnat mladé
idnes.cz | 12:37:00
Německá zpravodajská služba BND má potíže s náborem nových zaměstnanců. Po koronavirové pandemii, která se promítla do stylu fungování mnoha pracovišť, je pro ni totiž stále obtížnější zaujmout mladou generaci. Ta touží zejména po flexibilitě. „Špioni prostě nemůžou pracovat z domova,“ zoufá si šéf BND, podle kterého mladým vadí i podmínka, že si špioni nemohou nosit mobil do práce.


Jak omezit přetížené kamiony na dálnicích? Potřebujeme on-line přístup k datům z registru, říká starosta
iHned.cz | 18:00:09
K řešení problému s přetíženými kamiony na českých dálnicích mohou přispívat takzvané vysokorychlostní váhy. Ty dokážou automaticky sbírat, bez nutnosti zpomalení, data o všech přetížených vozidlech. Příslušné obce ale nechtějí jejich data využívat....


Co si vzít z Václava Smila. Slavný vědec je mnohem „zelenější“ než jeho český obraz
iHned.cz | 18:00:09
Václav Smil je uznávaný vědec a nepřehlédnutelná osobnost, ovšem žije za oceánem, do české kotliny cestuje velmi zřídka a do veřejné debaty prakticky nevstupuje. O to intenzivnější byl „nálet“ takřka osmdesátiletého Smila na českou...


Turci rozhodli o prezidentovi, Erdogan vede
Novinky.cz | 16:24:02
V Turecku voliči rozhodli o tom, zda tuto zemi s 85 miliony obyvatel povede dál prezident Recep Tayyip Erdogan, či ho vystřídá lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu. Po sečtení poloviny odevzdaných hlasů vede Erdogan s 56 procenty. Jeho vítězství se očekává. Analytici se shodují, že velkou roli budou hrát výsledky hlasování turecké diaspory. V zahraničí žije 3,5 milionu Turků z celkových 64 milionu voličů.


Voda v Benátkách se zbarvila do fluoreskující zelené
Novinky.cz | 17:28:58
Neobvyklý jev zaznamenali v neděli ráno občané Benátek. Ve velkém kanálu (Canal Grande) poblíž slavného mostu Rialto se totiž voda zbarvila do zeleně zářivé barvy. Místní úřady odebraly vzorky vody a příčinu zbarvení zjišťují. Informoval o tom britský server BBC.


Obtěžování na Univerzitě Karlově nedořešeno, děkanka se obětem omluvila
Novinky.cz | 17:25:00
Kauza údajného obtěžování studentek dvěma kantory na Univerzitě Karlově (UK) se táhne už několik měsíců. A stále není jasné, jak bude případ na Fakultě humanitních studií uzavřen. Zpráva ombudsmanky UK je sice už od dubna hotová, není však přístupná. Mluvčí UK Václav Hájek nyní Právu nicméně sdělil, že děkanka byla se studentkami, které podnět podaly, v kontaktu.


Ficův Směr získal z Ruska peníze na manipulaci voleb, tvrdí exministr
Novinky.cz | 17:03:17
Občan Slovenské republiky měl v Rusku převzít peníze ve prospěch opoziční strany Směr – sociální demokracie expremiéra Roberta Fica k manipulaci zářijových předčasných parlamentních voleb. V televizi Markíza to v neděli řekl bývalý ministr obrany Jaroslav Naď (Demokraté).


Obraz Toyen z roku 1950 se prodal za 37,44 milionu korun
Novinky.cz | 16:52:17
Obraz malířky Toyen Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se v neděli na aukci v Praze prodal za 37,44 milionu korun včetně aukční přirážky. Jde o nejdražší dílo malířky z jejího poválečného období, vyvolávací cena byla 15 milionů korun.


Dvouletou Ukrajinku hledali čtyři dny v lese. Našli ji živou
Novinky.cz | 16:32:28
Po čtyřech dnech nepřetržitého pátrání se podařilo najít dvouletou dívku, která celou dobu strávila sama ztracená v hustém lese, asi deset kilometrů od svého domova ve vsi Skrypaj v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny. Violetta byla vyděšená, dehydrovaná a vyhladovělá, ale je živá a není v kritickém stavu. Policie hovoří o „neuvěřitelném zázraku“, napsala ukrajinská redakce BBC na svém webu.


Cena plynu je nejnižší za dva roky, není poptávka
Novinky.cz | 16:07:39
Situace na velkoobchodních trzích s energiemi se v posledních měsících uklidnila, což je pro Evropu po loňském roce, kdy se ceny elektřiny a plynu vyšplhaly na historické rekordy, vítanou úlevou. Cena plynu na burze v Nizozemsku se tento týden dokonce propadla na nejnižší úroveň za poslední dva roky a další pokles přitom není vyloučen. Jaké jsou hlavní důvody toho, proč je plyn nyní tak levný?


RECENZE: Paranoidní Ceaucescu, CIA a agent na útěku
Novinky.cz | 16:01:00
Mezi Západem a strnulou komunistickou říší s vrtošivým diktátorem v čele se pohybuje agent Victor, hlavní postava seriálu Spy/Master. Kdo si stěžuje na díla se smířlivým pohledem na minulost, přijde si na své.


Policie obvinila muže z usmrcení dítěte v Mostě, viní ho i z pokusu o vraždu
lidovky.cz | 17:56:00
Policie obvinila jednoho ze zadržených mužů v Mostě z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti. Při sobotním incidentu zemřelo po bodném zranění malé dítě. Muži se měli pohádat, jeden z nich držel dítě a obviněný muž ho bodnul. Přes snahu záchranářů dítě zemřelo.


Erdogan blíž vítězství. Turci sčítají výsledky prezidentských voleb
lidovky.cz | 17:49:00
Úderem šestnácté hodiny středoevropského času v Turecku skončily prezidentské volby a začaly se sčítat odevzdané hlasy. Ve druhém kole proti sobě stáli dosavadní hlava státu Recep Tayyip Erdogan a šéf opozice Kemal Kilicdaroglu. O vítězi bude jasno zřejmě už během nedělního večera. Při více než 70 procentech sečtených hlasů vede Erdogan.


Kanál v Benátkách se zbarvil do zelené, podezřelými jsou aktivisté
lidovky.cz | 17:40:51
Do benátského Velkého kanálu (Canal Grande) se dostala záhadná tekutina, která hlavní vodní cestu ve městě zbarvila do fluoreskující zelené. Čin je aktuálně předmětem vyšetřování a podezřelými jsou klimatičtí aktivisté. Aktivistická skupina Ultima Generazione (Poslední generace) odpovědnost za zbarvení kanálu odmítla.


Dva pro vítězství, jeden pro kompromis? Peking jako proruský mírotvorce by mohl sklidit úspěch na globálním Jihu
lidovky.cz | 17:30:00
O víkendu obletěla svět zpráva, že Moskva nabízí požadavky pro mír na Ukrajině. A hned po ní informace, že své požadavky předložil i Kyjev. Je to posun ke konci krveprolití? Ano i ne, tedy jak v čem. Moskva a Kyjev spolu už rok nekomunikují. I skeptik si tedy může říci, že se třeba na obzoru rýsuje řešení. Ale…


Čtyři dny strachu a pak zázrak. Dvouletou holčičku našli v lese živou
lidovky.cz | 17:19:12
Ztracenou dvouletou dívku z obce Skrypaj v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny policie našla po čtyřech dnech nepřetržitého pátrání. Byla vyděšená, dehydrovaná, vyhladovělá a poškrábaná, ale živá. Celou dobu strávila v hustém lese jen pár kilometrů od domova.


Menší důchod, zato delší dobu. Léta v penzi nahrávají ženám
lidovky.cz | 17:00:00
Seniorky čerpají důchod v průměru o devět let déle než senioři. Chystané změny penzí s tím moc nenadělají. Mohou ale vyrovnat rozdíl ve výši pobíraných penzí.


Král v ženském šatu a s růží v ústech. Vlčnov ožil Jízdou králů
lidovky.cz | 16:20:18
Vlčnovem na Uherskohradišťsku projela družina s králem, kterého v ženském šatu s růží v ústech představoval třináctiletý Filip Šobáň. Tradice Jízdy králů je od roku 2011 zapsaná na seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Dnes ulice obce lemovaly stovky diváků, kteří průvod sledovaly.


Erdogan zřejmě obhájil funkci tureckého prezidenta, ukazují průběžné výsledky
aktuálně.cz | 16:34:28
V Turecku dnes voliči rozhodli o tom, zda tuto zemi povede dál prezident Recep Tayyip Erdogan, či ho vystřídá lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu.


Vláda se zatím euru brání. V ODS však jeho příznivců přibývá, připouští Stanjura
aktuálně.cz | 16:05:29
Premiér Petr Fiala prohlásil, že vzhledem k aktuální ekonomické situaci není přijetí eura v Česku tématem.


VIDEO: Pestrobarevná jízda králů se opět valila Vlčnovem. Podívejte se
Denik.cz | 16:34:00
Jedna vtipná vyvolávka za druhou se v neděli 28. května po poledni nesly Vlčnovem, kde královská družina legrútů ročníku 2005 za slunečného počasí doprovázela při jízdě svého třináctiletého krále Filipa Šobáně, který převzal vládu v sobotu večer od svého předchůdce Zdeňka Janči. Úžasné, tleskaly studentky ze zámoří.


Kvadratura kruhu poptávky
Britské_listy | 10:00:00
Nedělní


Bříza nejen o Jalonenovi: Vysát trenéra umíme, ale nemáme jich plný sklad
iSport.cz | 16:35:00
Pouze jedenáct měsíců měli na přípravu organizátoři letošního mistrovství světa. Finsko a Lotyšsko však uspořádaly kvalitní turnaj. „A to, že hrálo Lotyšsko o medaile a Němci postoupili do finále, je skvělá zpráva. Přijede víc fanoušků za rok do Prahy,“ usmál se Petr Bříza při rozhovoru s českými novináři. Senior viceprezident IIHF a viceprezident Českého hokeje mluvil i o vztazích s NHL a vrátil se k vystoupení českého týmu.


Strach o hvězdu z PSG. Gólman je po pádu z koně ve vážném stavu
iSport.cz | 16:08:00
Náhradní brankář Paris St. Germain Sergio Rico je po pádu z koně ve vážném stavu v nemocnici. Bez dalších podrobností o tom informoval francouzský klub, podle médií si španělský fotbalista poranil mozek.


Válkou poznamenanou ukrajinskou ligu vyhrál Šachtar
sport.cz | 17:36:05
Ukrajinskou fotbalovou ligu, kterou výrazně ovlivnila ruská invaze, vyhrál Šachtar Doněck a získal čtrnáctý titul. V předposledním kole zvítězil v azylu na stadionu ve Lvově 3:0 nad Dniprem-1 a v čele tabulky má před svým dnešním soupeřem nedostižný osmibodový náskok.


Znovu ztracený zápas v prodloužení dovedl USA k zoufalství. Čeká nás hořký večer, smutnil Perbix
sport.cz | 17:32:57
Američané prošli jako jediní základní část mistrovství světa bez porážky, ve čtvrtfinále lehce přejeli český národní tým 3:0, jenže zápasy o medaile v Tampere nezvládli. Dvě prohraná prodloužení shodným výsledkem 3:4 pro ně znamenají, že stejně jako loni skončili čtvrtí.


Pro Grosse nazrál čas k návratu, už začal poznávat české hokejové prostředí
sport.cz | 17:10:43
Trenérské renomé získal Pavel Gross v Německu, kde v 90. letech někdejší centr končil hráčskou kariéru a plynule přešel do role kouče. Byl na střídačce hodně úspěšný, dokonce dovedl hokejisty Mannheimu k ligovému triumfu. Nyní je po 33 letech zpátky ve Spartě.


Černý pomohl gólem a asistencí k výhře Twente v posledním kole nad Ajaxem
sport.cz | 17:06:58
Reprezentační záložník Václav Černý se podílel brankou a asistencí na výhře Twente nad Ajaxem Amsterodam 3:1 v posledním kole nizozemské fotbalové ligy. Jeho tým skončil v základní části na pátém místě a postoupil do play off o Konferenční ligu, které zahájí semifinálovým dvojzápasem s osmým Heerenveenem. Ajax obsadil třetí místo za Feyenoordem a druhým PSV a poprvé od roku 2010 bude chybět v Lize mistrů.


Osmnáctiletá Kvasničková skončila třetí na Tour de Feminin
sport.cz | 16:41:51
Cyklistický závod Tour de Feminin vyhrála Ukrajinka Olha Kulynyčová před Polkou Dominikou Wlodarczykovou a Eliškou Kvasničkovou. Čtvrtá skončila další česká závodnice Julia Kopecky, která si v dnešní závěrečné čtvrté etapě z Varnsdorfu do Krásné Lípy zopakovala druhé místo ze soboty. Poslední etapový triumf vybojovala Francouzka Chloé Charpentierová.


Vybučená Ukrajinka: Měli byste se stydět, co budete dělat, až válka skončí? vzkázala fanouškům
sport.cz | 16:13:52
Teprve první desítky minut odkrojil ze svého programu druhý grandslamový turnaj roku French Open a už si nejen tenisoví fanoušci mají o čem povídat. Postarala se o to ukrajinská tenistka Marta Kosťuková v souboji s hvězdnou Běloruskou Arynou Sabalenkovou. Více než vítězství favoritky (6:3, 6:2) však vzbudily pořádné emoce chvíle bezprostředně po proměněném mečbolu světové dvojky.


Hokejová pohádka končí bronzem. Lotyši udolali USA v prodloužení a jsou třetí
iHNed_sport | 16:55:00
Hokejisté Lotyšska slaví historický zisk medaile na MS. V utkání o 3. místo porazili v Tampere USA 4:3 v prodloužení. V čase 61:22 rozhodl Rubins.


Verstappena nerozhodil ani déšť, pilot Red Bullu v Monaku suverénně vládl
iHNed_sport | 16:52:52
Max Verstappen v Red Bullu vyhrál Velkou cenu Monaka formule 1 a upevnil si vedení v seriálu. Pérez, jeho největší pronásledovatel, dnes nebodoval.


Brno - Zlín 0:0. Bezbrankový stav po půli udržuje na barážové pozici hosty
iHNed_sport | 16:00:00
Sledujte on-line přenos z pátého kola skupiny o udržení v rámci fotbalové Fortuna:Ligy mezi Zbrojovkou Brno a Zlínem.


Tenistka Bejlek do 2. kola Roland Garros neprošla, skončil i Veselý
iHNed_sport | 15:52:28
Tenistka Sára Bejlek dohrála při svém debutu na Roland Garros v 1. kole, Rusce Kamille Rachimovové podlehla za necelou hodinu 0:6, 3:6.


Transgender dračice Jessica Alvesová: Všichni na kolena! Pikantní focení
blesk | 18:30:00
Jessica Alvesová (39) se zapsala všem do paměti množstvím plastických operací, kdy se nejprve stala živým Kenem a posléze živou Barbie, když si uvědomila, že se cítí být ženou. A teď dává své ženské křivky všem pořádně na odiv. Z tohohle půjdou zase všichni do kolen...


„Přítel“ Orbán Babišovi pořádně zavařil: Eurostrana mu dává stopku. Co popudilo liberály?
blesk | 18:10:00
Evropská strana ALDE zakročila proti Andreji Babišovi (ANO). A to proto, že se v Maďarsku zúčastnil Konference pro konzervativní politickou činnost (CPAC), mezinárodního setkání konzervativců. Úvodní slovo tam měl premiér Viktor Orbán z konzervativní strany Fidesz.


Zemětřesení v Kyjevě? Nikoli, jen převoz nových zbraní, vysvětlil Kličko
blesk | 18:02:00
Kyjevský starosta Vitalij Kličko dnes vysvětloval otřesy a vibrace, které pocítili obyvatelé ukrajinského hlavního města během noci na dnešek. Nešlo podle něj o zemětřesení, ale přes metropoli armáda převážela nové zbraně na frontu. „To zbraně jedou na frontu, nové a silné. S tím asi souvisely vibrace,“ řekl Kličko v televizi podle listu Ukrajinska pravda.


Pobodáním chlapečka (†4) skončila hádka na sídlišti v Mostě: Táta ho odnesl na smrt!
blesk | 17:50:00
Byly mu čtyři roky a ocitl se uprostřed hádky táty s kamarádem své mámy. Vystrašenýma hnědýma očima těkal z jednoho na druhého, ze strachu začal natahovat. Když ho tatínek vzal na ruku, křečovitě se mu pověsil na krk. Bezpečí v náručí nenašel. Použil ho otec jako štít, jak teď tvrdí matka?


Krize Pítra a Gábiny z Love Islandu: Vzduchem létají talíře!
blesk | 17:30:00
Vztah modelů Petra Havránka (26) alias Pítra a Gabriely Gášpárové (22), kteří se dali dohromady během reality show Love Island, prošel obrovskou zkouškou během Pítrova pobytu v soutěži Survivor. Jak se zdá, ani po návratu domů ale není všechno zalité sluncem... Pár nyní přiznal, že doma vzduchem létají talíře i další předměty! 


Pátrání po Maddie v okolí přehrady: Na místě našli podivnou svatyni!
blesk | 16:33:00
V případu zmizení Maddie McCannové vysvitla po letech naděje, že její případ bude vyřešen. Německá a portugalská policie se vrátila k přehradě Arade, kde pátrá po důkazech. S šokující informací přišel britský pár. Manželé uvedli, že u přehrady několik měsíců po zmizení dívenky našli její svatyni!


Náhlý skon herce Heribana (†43): Příčina smrti odhalena!
blesk | 16:30:00
Herec a textař Dano Heriban (†43) působil jako zdravý člověk a do posledních chvil si stěžoval jen na bolesti zad. Pak ale přišla rána - nečekaně zemřel, navíc jen krátce před premiérou svého nového filmu. Co se mu stalo? 


Počasí v Praze: Nebe bez mráčků a letní teploty
blesk | 16:01:00
Konečně! Počasí se umoudřilo a poté, co bylo jako na houpačce, bude následující týden v české metropoli stabilně krásně a příjemnými až letními teplotami. Ideální bude tak návštěva koupaliště.


Z loňského skandálu na červeném koberci se nepoučila: Britská lady Cannes znovu ukázala poprsí
super | 18:24:44
Do Cannes jako každý rok vyrazila vybavená několika výraznými róbami, které v průběhu celého trvání festivalu vynesla na červený koberec. Lady Victoria Hervey si potrpí na štrasové zdobení, průhledné materiály a hluboké dekolty.


Je pyšná na své tělo. Sabina Laurinová má stejnou velikost oblečení jako její dvě dcery
super | 17:08:26
O herečce


Majitel dostal peníze za to, že neprodal své auto, i taková zdánlivá absurdita je dnes možná
Autoforum.cz | 12:00:00
Žijeme ve zvláštní době, kdy není problém prodat některá auta za větší peníze, než za které jste je pořídili. To pochopitelně láká, některým automobilkám to ale vadí. A tak klidně platí lidem za to, že si vůz nechají. (Petr Miler)


Německá policie provedla razii v 15 sídlech aktivistů lepících se k silnicím, zabavila jim lepidla
Autoforum.cz | 10:30:00
Už i Němci zjevně pochopili, že podobně bezohledné chování k ostatním nejenže nelze tolerovat, je proti němu třeba aktivně bojovat. Sedm aktivistů ve věku 22 až 38 let může skončit za mřížemi kvůli vytváření či podpoře zločinecké skupiny. (Petr Miler)


Pohled do kabiny Tesly Cybertruck ukazuje další experimenty s volantem
Auto.cz | 17:48:00
Snímky ukazují jednoduchou kabinu s velkou obrazovkou a nevšedně tvarovaným volantem.


Kyjev zažil nejmasivnější útok dronů od začátku invaze
Novinky-kultura | 18:58:00
Při rozsáhlém nočním útoku drony na Kyjev zemřel jeden člověk. Na Ukrajinu letělo 59 dronů, protivzdušná obrana až na jeden všechny sestřelila. Nejvíc jich mířilo právě na hlavní město, poplach trval pět hodin.


Turci zvolili prezidenta, Erdogan ve sčítání vede
Novinky-kultura | 16:24:02
V Turecku voliči rozhodli o tom, zda tuto zemi s 85 miliony obyvatel povede dál prezident Recep Tayyip Erdogan, či ho vystřídá lídr opozice Kemal Kiliçdaroglu. Ve sčítání vede Erdogan s 54,47 procenta hlasů, uvedla volební komise po sečtení 55 procent okrsků. Jde o první oficiální výsledek.


Muže přimáčkla ke stromu vlastní čtyřkolka
Novinky-kultura | 18:16:35
Muži, kterého ke stromu přimáčkla jeho vlastní čtyřkolka, pomáhali v neděli odpoledne v lesním porostu poblíž ulice Hradská ve Zlíně hasiči. Informovala o tom jejich mluvčí Lucie Javoříková.


Policie obvinila muže, který zabil v Mostě dítě, z pokusu o vraždu a usmrcení
Novinky-kultura | 17:34:18
Policie v neděli v souvislosti se sobotním úmrtím dítěte předškolního věku v Mostě obvinila z pokusu o vraždy a z usmrcení z nedbalosti jednatřicetiletého muže. Pokusu o vraždu se podle kriminalistů dopustil při konfliktu se šestačtyřicetiletým mužem, který v té době držel dítě v náruči. Dítě při potyčce utrpělo bodnořezné zranění, jemuž na místě podlehlo. Uvedla to mluvčí policie Miroslava Glogovská.


Voda v Benátkách se zbarvila do fluoreskující zelené
Novinky-kultura | 17:28:58
Neobvyklý jev zaznamenali v neděli ráno občané Benátek. Ve velkém kanálu (Canal Grande) poblíž slavného mostu Rialto se totiž voda zbarvila do zeleně zářivé barvy. Místní úřady odebraly vzorky vody a příčinu zbarvení zjišťují. Informoval o tom britský server BBC.


Obtěžování na Univerzitě Karlově nedořešeno, děkanka se obětem omluvila
Novinky-kultura | 17:25:00
Kauza údajného obtěžování studentek dvěma kantory na Univerzitě Karlově (UK) se táhne už několik měsíců. A stále není jasné, jak bude případ na Fakultě humanitních studií uzavřen. Zpráva ombudsmanky UK je sice už od dubna hotová, není však přístupná. Mluvčí UK Václav Hájek nyní Právu nicméně sdělil, že děkanka byla se studentkami, které podnět podaly, v kontaktu.


Ficův Směr získal z Ruska peníze na manipulaci voleb, tvrdí exministr
Novinky-kultura | 17:03:17
Občan Slovenské republiky měl v Rusku převzít peníze ve prospěch opoziční strany Směr – sociální demokracie expremiéra Roberta Fica k manipulaci zářijových předčasných parlamentních voleb. V televizi Markíza to v neděli řekl bývalý ministr obrany Jaroslav Naď (Demokraté).


Obraz Toyen z roku 1950 se prodal za 37,44 milionu korun
Novinky-kultura | 16:52:17
Obraz malířky Toyen Puis, plus tard (Potom, později) z roku 1950 se v neděli na aukci v Praze prodal za 37,44 milionu korun včetně aukční přirážky. Jde o nejdražší dílo malířky z jejího poválečného období, vyvolávací cena byla 15 milionů korun.


Dvouletou Ukrajinku hledali čtyři dny v lese. Našli ji živou
Novinky-kultura | 16:32:28
Po čtyřech dnech nepřetržitého pátrání se podařilo najít dvouletou dívku, která celou dobu strávila sama ztracená v hustém lese, asi deset kilometrů od svého domova ve vsi Skrypaj v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny. Violetta byla vyděšená, dehydrovaná a vyhladovělá, ale je živá a není v kritickém stavu. Policie hovoří o „neuvěřitelném zázraku“, napsala ukrajinská redakce BBC na svém webu.


Cena plynu je nejnižší za dva roky, není poptávka
Novinky-kultura | 16:07:39
Situace na velkoobchodních trzích s energiemi se v posledních měsících uklidnila, což je pro Evropu po loňském roce, kdy se ceny elektřiny a plynu vyšplhaly na historické rekordy, vítanou úlevou. Cena plynu na burze v Nizozemsku se tento týden dokonce propadla na nejnižší úroveň za poslední dva roky a další pokles přitom není vyloučen. Jaké jsou hlavní důvody toho, proč je plyn nyní tak levný?


RECENZE: Paranoidní Ceaucescu, CIA a agent na útěku
Novinky-kultura | 16:01:00
Mezi Západem a strnulou komunistickou říší s vrtošivým diktátorem v čele se pohybuje agent Victor, hlavní postava seriálu Spy/Master. Kdo si stěžuje na díla se smířlivým pohledem na minulost, přijde si na své.


VIDEO: Ashnikko ve videoklipu "Possession Of Weapon" oslavuje sílu ženského těla
Musicserver | 17:41:00
Modrovlasá popová naděje Ashnikko vydala před pár dny u Warner Records svou dosud nejosobnější a nejpolitičtější skladbu. Jmenuje se "Possession of a Weapon".


Praha 8 -Karlínská část cyklostezky A2 láká cyklisty i pěší na zbrusu nový povrch
Kurzy.cz | 08:22:31
V?pátek 26. května 2023 městská část Praha 8 slavnostně zahájila obnovení provozu na zpevněném a rozšířeném úseku páteřní cyklostezky od Negrelliho viaduktu po Breifeldovu ulici. Cyklostezka A2, která spojuje centrum Prahy s?okrajem města je díky své a...


Erdogan podle průběžných výsledků v tureckých prezidentských volbách vede
Hospodářské noviny | 19:00:33
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle průběžných výsledků dnešního druhého kola prezidentských voleb vede. Po sečtení zhruba 82 procent odevzdaných hlasů má zhruba 53 procent hlasů. Jeho vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu dostal podle průběžných...


Jak omezit přetížené kamiony na dálnicích? Potřebujeme on-line přístup k datům z registru, říká starosta
Hospodářské noviny | 19:00:33
K řešení problému s přetíženými kamiony na českých dálnicích mohou přispívat takzvané vysokorychlostní váhy. Ty dokážou automaticky sbírat, bez nutnosti zpomalení, data o všech přetížených vozidlech. Příslušné obce ale nechtějí jejich data využívat....


Co si vzít z Václava Smila. Slavný vědec je mnohem „zelenější“ než jeho český obraz
Hospodářské noviny | 19:00:34
Václav Smil je uznávaný vědec a nepřehlédnutelná osobnost, ovšem žije za oceánem, do české kotliny cestuje velmi zřídka a do veřejné debaty prakticky nevstupuje. O to intenzivnější byl „nálet“ takřka osmdesátiletého Smila na českou...


Afroameričanky v USA hledají dárce spermatu stejné rasy, volí kompromisy
idnes.cz | 19:44:00
Americké ženy tmavé pleti se potýkají s palčivým problémem. Nedaří se jim sehnat dárce takového spermatu, aby mohly mít děti stejné rasy. Musí se tedy uchylovat ke kompromisům. Afroameričané mají v USA obecně značnou nedůvěru k zdravotnickým zařízením, mnozí z dárců také nesplňují přísná kritéria dárcovství.


Kyjevany vyděsilo noční zemětřesení. To jedou zbraně na frontu, reagoval Kličko
idnes.cz | 18:41:00
Otřesy a vibrace, které obyvatelé ukrajinského hlavního města mohli pocítit v noci ze soboty na neděli, byly prý způsobené převozem zbraní na frontu. Uvedl to kyjevský starosta Vitalij Kličko. „Zbraně jedou na frontu, nové a silné. S tím asi souvisely vibrace,“ řekl v televizi podle listu Ukrajinská pravda.


Rusko se mění v kybernetický gulag. Velký bratr má své občany pod kontrolou
idnes.cz | 18:29:00
Rusko za vlády prezidenta Vladimira Putina využívá digitální technologie k tomu, aby sledovalo, cenzurovalo a kontrolovalo obyvatelstvo. Uvádějí to ochránci lidských práv, podle nichž tak v zemi vzniká jakýsi kybernetický gulag, což odkazuje na pracovní tábory pro politické vězně z dob Sovětského svazu. Nyní jde ale o něco zcela nového i pro zemi s dlouhou historií špehování svých občanů.


Historička: Metternich milenky nevybíral náhodně, věřil v politické schopnosti žen
idnes.cz | 18:00:00
Vlastnil majetky v Kynžvartu a Plasích, měl romanci s „paní kněžnou“ z Babičky Boženy Němcové, ale hlavně potlačoval národní hnutí a vůbec vše pokrokové. To je asi maximum toho, co zůstalo v obecném povědomí o Klemensi Metternichovi, ministru zahraničí (od roku 1809) a kancléři (od roku 1821) Rakouského císařství. Historička Barbora Pásztorová upozorňuje, že skutečnost je složitější.


Takhle vyrábí Kia v Žilině. „O výrobu elektromobilů bojujeme s vlastním koncernem“
E15-ekonomika | 19:00:00
Manažeři závodů automobilek v Evropě neprožívají zrovna klidné období rekordní produkce a tučných odměn. Naopak bojují o přežití svěřených továren. Ty čeká postupný přechod od výroby aut se spalovacím motorem pod kapotou k těm s baterií pod podlahou. Závody, do nichž vedení automobilek neumístí výrobu aut s budoucností na trhu – elektromobilů – přijdou o vlastní budoucnost. Dobře to ví i viceprezident žilinského závodu Kia Roman Kraľovanský: „Nebojujeme až tak s konkurenčními skupinami jako spíš s vlastním koncernem.“


Jurečka chystá zásah do penzijka, Malina dluží Bohemce, Allegro přilákalo tisíce obchodníků
E15-ekonomika | 17:00:00Takhle vyrábí Kia v Žilině. „O výrobu elektromobilů bojujeme s vlastním koncernem“
E15-politika | 19:00:00
Manažeři závodů automobilek v Evropě neprožívají zrovna klidné období rekordní produkce a tučných odměn. Naopak bojují o přežití svěřených továren. Ty čeká postupný přechod od výroby aut se spalovacím motorem pod kapotou k těm s baterií pod podlahou. Závody, do nichž vedení automobilek neumístí výrobu aut s budoucností na trhu – elektromobilů – přijdou o vlastní budoucnost. Dobře to ví i viceprezident žilinského závodu Kia Roman Kraľovanský: „Nebojujeme až tak s konkurenčními skupinami jako spíš s vlastním koncernem.“


Jurečka chystá zásah do penzijka, Malina dluží Bohemce, Allegro přilákalo tisíce obchodníků
E15-politika | 17:00:00Ukrajina zlákala dalšího českého podnikatele. Hodlá tam vybudovat miliardový realitní byznys
iHned.cz | 20:00:17
Také čeští investoři chtějí být u toho, až na Ukrajinu začnou proudit peníze na její obnovu. Ta si vyžádá investice v řádu stamiliard dolarů a přinese mnoho byznysových příležitostí, k nimž budou mít blíže ti, kteří zemi během střetu s Ruskem...


Erdogan podle průběžných výsledků v tureckých prezidentských volbách vede
iHned.cz | 20:00:17
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle průběžných výsledků dnešního druhého kola prezidentských voleb vede. Po sečtení zhruba 82 procent odevzdaných hlasů má zhruba 53 procent hlasů. Jeho vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu dostal podle průběžných...


Tisíce Čechů pobírají nižší důchod, než na jaký mají nárok. Tak to ruplo, tohle je zlé
AAzdraví.cz | 20:00:00
Také jste se domnívali, že když vám Česká správa sociálního zabezpečení jednou vyměří důchod, potom je to konečné, neměnné a především správné rozhodnutí? Že už…


Děsivá rána pro Česko. Blíží se drsná věc, na Ukrajinu prý ihned zapomeneme
AAzdraví.cz | 19:00:00
V Evropě a Českou republiku nevyjímaje by to brzy nemuselo dopadnout vůbec dobře. Takové přesvědčení panuje v Rusku, kde hledají slabiny starého kontinentu a nebojí…


Jan Cina: Při natáčení „To se vysvětlí, soudruzi!“ se pohybujeme v hezké nostalgii
Novinky.cz | 19:16:00
V Československu v 80. letech minulého století existoval ústav, který se zabýval paranormálními jevy. Tím se inspirovali tvůrci osmidílného komediálního seriálu „To se vysvětlí, soudruzi!“, který nyní natáčí Česká televize v koprodukci s německou ZDF. Jednu z hlavních rolí v něm má Jan Cina, který si užívá natáčení i fakt, že hraje s Jiřím Macháčkem.


Uteč, schovej se, bojuj. Medvídek Pú v Texasu učí malé děti, jak se chovat při střelbě ve škole
Novinky.cz | 19:14:36
Mnoho malých dětí v oblasti texaského města Dallas dostalo velmi zvláštní knížku. Vystupuje v ní medvídek Pú a jeho přátelé, kteří dětem radí, jak se chovat, když se ve škole začne střílet.


Babiš si s Orbánem zavařil, na ANO si posvítí evropští liberálové
Novinky.cz | 19:11:49
Evropská liberální frakce ALDE, jejíž součástí je i české hnutí ANO, vydala v neděli prohlášení k účasti předsedy ANO Andreje Babiše na květnové konferenci konzervativců (CPAC), které hostil maďarský premiér Viktor Orbán. ALDE uvedla, že prověří, zda ještě ANO vyznává liberální hodnoty.


Kyjev zažil nejmasivnější útok dronů od začátku invaze
Novinky.cz | 18:58:00
Při rozsáhlém nočním útoku drony na Kyjev zemřel jeden člověk. Na Ukrajinu letělo 59 dronů, protivzdušná obrana až na jeden všechny sestřelila. Nejvíc jich mířilo právě na hlavní město, poplach trval pět hodin.


Muže přimáčkla ke stromu vlastní čtyřkolka
Novinky.cz | 18:16:35
Muži, kterého ke stromu přimáčkla jeho vlastní čtyřkolka, pomáhali v neděli odpoledne v lesním porostu poblíž ulice Hradská ve Zlíně hasiči. Informovala o tom jejich mluvčí Lucie Javoříková.


Policie obvinila muže, který zabil v Mostě dítě, z pokusu o vraždu a usmrcení
Novinky.cz | 17:34:18
Policie v neděli v souvislosti se sobotním úmrtím dítěte předškolního věku v Mostě obvinila z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti jednatřicetiletého muže. Pokusu o vraždu se podle kriminalistů dopustil při konfliktu se šestačtyřicetiletým mužem, který v té době držel dítě v náruči. Dítě při potyčce utrpělo bodnořezné zranění, jemuž na místě podlehlo. Uvedla to mluvčí policie Miroslava Glogovská.


Kyjevany vyděsilo noční zemětřesení. To jedou zbraně na frontu, reagoval Kličko
lidovky.cz | 19:14:14
Otřesy a vibrace, které obyvatelé ukrajinského hlavního města mohli pocítit v noci ze soboty na neděli, byly prý způsobené převozem zbraní na frontu. Uvedl to kyjevský starosta Vitalij Kličko. „Zbraně jedou na frontu, nové a silné. S tím asi souvisely vibrace,“ řekl v televizi podle listu Ukrajinská pravda.


Rusko se mění v kybernetický gulag. Velký bratr má své občany pod kontrolou
lidovky.cz | 18:39:50
Rusko za vlády prezidenta Vladimira Putina využívá digitální technologie k tomu, aby sledovalo, cenzurovalo a kontrolovalo obyvatelstvo. Uvádějí to ochránci lidských práv, podle nichž tak v zemi vzniká jakýsi kybernetický gulag, což odkazuje na pracovní tábory pro politické vězně z dob Sovětského svazu. Nyní jde ale o něco zcela nového i pro zemi s dlouhou historií špehování svých občanů.


Babiše prověřují evropští liberálové. Dočasně ho přestanou zvát na akce
aktuálně.cz | 19:34:02
Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), jejíž součástí je i ANO, prověří věrnost hnutí a jejího vedení liberálním hodnotám a poslání ALDE.


Pojízdným prodejnám zvoní umíráček. Nahradí je inteligentní obchody
Denik.cz | 19:00:00
V mnoha českých vesnicích zanikají obchody a místní vítají každou možnost, jak nakoupit bez cesty do vzdáleného města. Spásou pro ně jsou pojízdné prodejny. I těch ale ubývá, boom z devadesátých let je dávno pryč. S pokrokem v technologiích je na návsích začínají nahrazovat automatické prodejny.


Kriminalisté obvinili muže, který v Mostě bodl čtyřleté dítě. Chlapec zemřel
Denik.cz | 18:05:00
/FOTO, VIDEO/ Dvojímu obvinění čelí 31letý muž, kterého policie zadržela v souvislosti s pobodáním čtyřletého chlapce v Mostě. Krajský vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu, kterého se měl dopustit vůči dalšímu muži ve věku 46 let. Právě ten při potyčce držel v náruči chlapce.


ČEZ odmítl odpovědět na závažné otázky týkající se úmrtí dvou jeho pracovníků
Britské_listy | 10:00:00
Jak jsme informovali, po zveřejnění prohlášení společnosti ČEZ reagující na článek  Oldřicha Maděry ohledně úmrtí dvou pracovníků, požádali jsme mluvčího ČEZu o vysvětlení závažných otázek týkajících se této záležitosti. V odpovědi se těmito závažnými otázkami mluvčí ČEZu odmítl zabývat:Vážený pane Šuleři,


Leicester padá z Premier League, Everton se udržel. Brighton do Evropy
iSport.cz | 19:19:00
Leicester se ve 38. kole Premier League rval, ale ani výhra 2:1 nad West Hamem neodvrátila sestup. Po sedmi letech od památného titulu. V nejvyšší soutěži končí také Leeds. Citizens a Arsenal doplní pro Ligu mistrů Manchester United a Newcastle. Evropská liga zbyla na Liverpool a Brighton. Do Evropy se vrací také Aston Villa. West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem zakončil sezonu na 14. místě. 


Měli jsme duši a srdce. Kluci blokovali střely i obličejem, líčil Dzierkals
iSport.cz | 18:40:00
Jako by se do Tampere přestěhovalo celé Lotyšsko. Fanoušků v nachových dresech byly plné ulice a natřískaná Nokia Arena. V 62. minutě zápasu proti Američanům tahle masa explodovala. Kristians Rubins vystřelil bronz, pobaltský stát má první medaili v historii. „Po vítězném gólu se mi zatmělo. Nemůžu tomu uvěřit. Ani teď,“ smál se šťastný Martins Dzierkals s lotyšskou vlajkou přes ramena. Extraligu hrál v Plzni a Českých Budějovicích. Teď patří k bronzovým hrdinům.


Lotyšský hrdina v bronzové euforii: Díky, Česko! Jsem u vás asi Rock Star
iSport.cz | 18:20:00
PŘÍMO Z TAMPERE | Jak vypadá ryzí radost? Najdete ji v očích lotyšských hrdinů. Když po historickém bronzu procházeli kolem novinářů, někteří měli slzy v očích. Obránce Ralfs Freibergs, jenž naposledy hrál v Litvínově, měl kolem sebe obmotanou vlajku. Medaili. A když zjistil, že ho zpovídají reportéři z Česka, jako první řekl: „Chci říct, že moc děkuju za podporu! Cítil jsem ji velkou.“ Tenhle sympaťák si získal srdce lidí i tím, jak upřímně mluvil v nedávném rozhovoru pro ČT…


Stáž u Evertové, grandslamový hattrick. Bejlek: Vrátím se silnější
iSport.cz | 17:47:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Teprve v lednu jí bylo sedmnáct, je třetí nejmladší tenistkou, která si vysloužila start v hlavní soutěži Roland Garros. Přesto si Sára Bejlek, drobná sympatická rodačka z Hrušovan nad Jevišovkou, na svá bedra naložila příliš. V Paříži zvládla třetí grandslamovou kvalifikaci za sebou, poprvé však v hlavní soutěži cítila, že jí los přihrál soupeřku k poražení. „Svázalo mě to nečekaně hodně a taky to tak podle toho vypadalo,“ klopila Bejlek hlavu po krachu 0:6, 3:6 s Ruskou Kamillou Rachimovovou, jíž patří až 82. místo na žebříčku.


Ocon slaví v Monaku třetí stupně vítězů v kariéře F1
f1sport.auto.cz | 19:26:00
Esteban Ocon dosáhl v letošní Velké ceně Monaka na třetí stupně vítězů v kariéře formule 1. Francouz v barvách týmu Alpine dojel v ulicích Monte Carla na třetím místě.


Proti Maxovi jsme neměli šanci, uznává Alonso
f1sport.auto.cz | 19:02:00
Aston Martin chtěl ve Velké ceně Monaka formule 1 porazil Red Bull odlišnou strategií. Druhý v cíli Fernando Alonso ale přiznal, že Max Verstappen byl v ulicích Monte Carla nad jejich síly.


Verstappen: Náraz do zdi mi pomohl zastavit smyk
f1sport.auto.cz | 18:30:00
Že trefit v Monaku zeď může být i žádoucí? Potvrdil to Max Verstappen, který si na městské trati dojel pro druhý triumf ve Velké ceně Monaka v kariéře formule 1.


Grand Prix Monaka 2023: Nejrychlejší kola a strategie
f1sport.auto.cz | 18:04:00
Nejrychlejší kolo zajel v Grand Prix Monaka Lewis Hamilton.


Jezdcem dne se v GP Monaka 2023 stal Esteban Ocon
f1sport.auto.cz | 17:04:00
Fanoušci vybrali za jezdce dne v Grand Prix Monaka 2023 Estebana Ocona.


PŘÍKLEP EXTRA: Rychlé vyrovnání s Němci nezamává, na Kanaďany jsou zvyklí, soudí Duda
sport.cz | 18:20:36
PŘÍKLEP EXTRA, hokejový pořad na Sport.cz k mistrovství světa v Rize a v Tampere, má v neděli na programu další díl. O zlato bojují Kanada a Německo. Zámořský tým sice inkasoval jako první, velmi brzy ale ještě v první třetině vyrovnal. "Věřím, že to s Němci nezamává," soudí bývalý hokejový útočník a skills kouč Radek Duda. "Oni jsou na Kanaďany zvyklí, nezblázní se z toho," dodává. Druhým z hostů je šéfredaktor Sport.cz Martin Kézr. Sport.cz také nabízí sestřihy ze všech utkání MS, i audiokomentář.


Everton se zachránil
sport.cz | 19:37:42
Everton se díky vítězství 1:0 nad Bournemouthem v posledním kole zachránil v anglické fotbalové lize. Do druhé ligy sestoupily Leeds a Leicester.


Roglič vyhrál poprvé Giro d'Italia, v Římě triumfoval Cavendish
sport.cz | 18:43:13
Slovinský cyklista Primož Roglič dovezl růžový trikot bezpečně do cíle 21. etapy a poprvé v kariéře vyhrál Giro d'Italia. Poslední etapové vítězství 106. ročníku třítýdenního italského závodu si v Římě po 126 km připsal Brit Mark Cavendish, jenž po sezoně ukončí kariéru.


Opava znovu slaví a má na dosah pátý titul v historii
sport.cz | 19:19:20
Basketbalisté Opavy zvítězili v druhém finálovém utkání ligového play off nad Děčínem 85:82. V sérii vedou 2:0 a mají na dosah pátý titul v historii.


Pardubice vyhrály 3 z posledních 4 kol
sport.cz | 18:58:20
Fotbalová liga: Ostrava - Pardubice 2:4 (1. a 74. z pen. Tijani - 45. a 51. Darmovzal, 48. Krobot, 83. Lima). Pardubice vyhrály 3 z posledních 4 kol.


Brno po roce zase opouští elitu
sport.cz | 18:57:07
Fotbalisté Brna po jediné sezoně sestoupili z první ligy. Zbrojovka doma v přímém souboji o udržení v nejvyšší soutěži musela Zlín porazit, ale v duelu posledního pátého kola nadstavbové skupiny o záchranu s ním pouze uhrála bezbrankovou remízu. "Ševce" čeká příští týden baráž o udržení s Vyškovem.


Teplice v přímém souboji o dvanácté místo v tabulce vyhrály v Jablonci
sport.cz | 18:56:18
Fotbalisté Teplic v závěrečném pátém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu nečekaně zvítězili v Jablonci 2:0. Hosty poslal v přímém souboji o konečné 12. místo v tabulce po půlhodině do vedení jejich nejlepší střelec Abdallah Gning a hned po pauze přidal pojistku Matěj Radosta.


Fotbalisté Karviné se po roce vracejí do první ligy
sport.cz | 18:52:47
Fotbalisté Karviné se po roční odmlce vracejí do nejvyšší soutěže. V závěrečném 30. kole druhé ligy doma udolali jistého sestupujícího Třinec 1:0 a ovládli tabulku o čtyři body před Vyškovem.


Fotbalisté Heidenheimu si poprvé zahrají v bundeslize, Hamburk musí do baráže
sport.cz | 18:07:04
Fotbalisté Heidenheimu si v příští sezoně poprvé v historii zahrají v nejvyšší německé soutěži. Do bundesligy postoupili díky vítězství 3:2 na hřišti sestupujícího týmu Jahn Regensburg v dramatickém zápasu posledního kola druhé ligy. Přímý postup unikl Hamburku, tradiční klub musí stejně jako loni do baráže.


Fotbalisté Karviné udolali Třinec a po roce se vracejí do první ligy
iHNed_sport | 19:10:10
Fotbalisté Karviné se po roční odmlce vracejí do nejvyšší soutěže. V závěrečném 30. kole druhé ligy doma udolali jistého sestupujícího Třinec 1:0.


Vrba se Zlínem uhrál v Brně baráž. Sázka na Haška Zbrojovce nevyšla a sestupuje
iHNed_sport | 18:57:00
Fotbalisté Brna po jediné sezoně sestoupili z první ligy. V posledním 5. kole skupiny o záchranu remizovali 0:0 se Zlínem, který bude hrát baráž.


Kanada - Německo 1:1. První třetina nabídla vyrovnaný souboj favorita s outsiderem
iHNed_sport | 18:43:31
Sledujte on-line přenos z finále hokejového mistrovství světa mezi Kanadou a Německem.


Roglič vyhrál poprvé Giro d'Italia, v Římě triumfoval Cavendish
iHNed_sport | 18:37:43
Slovinský cyklista Primož Roglič dovezl růžový trikot bezpečně do cíle 21. etapy a poprvé v kariéře vyhrál Giro d'Italia.


Brankář PSG Sergio Rico se vážně zranil při pádu z koně. Do nemocnice ho přepravil vrtulník
FotbalPortal | 18:36:31
Pamatovat si ho budete zřejmě asi díky jeho skvělým výkonům v Seville, které ho dostaly až do PSG. 29letý gólman Sergio Rico se sice nikdy neprosadil, ale svým kolegům spolehlivě kryl záda, přestože minut dostával vždy minimum. Ve Španělsku ale spadl z koně a vážně se zranil. Vrtulník ho převezl do nemocnice, kde bojuje ve vážném stavu. Více informací zatím nemáme.


Real Madrid zvažuje Roberta Firmina jako alternativu za Karima Benzemu
FotbalPortal | 18:13:25
O jeho konci v Liverpoolu už je rozhodnuto. Roberto Firmino se v minulém kole na Anfield Road rozloučil s fanoušky a přijde pro něj nové dobrodružství. Mluví se o Barceloně, MLS nebo Saudské Arábii, ale Fabrizio Romano přišel s tím, že Firmina má mít na listu vysněných posil Real Madrid, který chce posílit útok, kde prakticky nemá náhradu za Benzemu.


Qubity: Sto tisíc qubitů od IBM, hybridní qubity, kvantový opakovač a stav současných QPU
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


V Rumburku na Děčínsku se srazil vlak s autem, dva lidé zemřeli
idnes.cz | 21:06:00
V neděli v podvečer zemřeli dva lidé poté, co se v Rumburku na Děčínsku srazilo osobní auto s motorovým vlakem. Jeden další člověk je zraněný. U nehody zasahovaly čtyři jednotky hasičů.


Horolezec v Českém ráji spadl ze skály, záchranáři k němu slanili z vrtulníku
idnes.cz | 20:05:00
V sobotu v podvečer se v Sedmihorkách v Českém ráji zranil horolezec. Při boulderingu poblíž věže Sfinga spadl z výšky asi šesti metrů. Kvůli nepřístupnému terénu k němu museli záchranáři slanit. Muže, kterého ošetřili mezi skalními věžemi, poté přepravil vrtulník na šedesátimetrovém podvěsu. Po pádu utrpěl zranění hlavy, záchranářům si stěžoval také na bolesti krku a ruky.


Jak se v Brdech „vyrábí“ konopí. Většinu zákazníků pěstírny tvoří důchodci
idnes.cz | 20:00:00
Býval to starý dům v zapadlé vísce v Brdech. Dnes se z něj line omamná citrusová vůně. Ale ovoce se zde nepěstuje. Podkroví se zelená květináči s konopnými rostlinami. MF DNES zjistila, jak funguje legální, ale předsudky zatížený obor.


Zázrak v lese u Charkova: Dvouletou Violettu našli po čtyřech dnech vyděšenou, ale živou
blesk | 20:05:00
Po čtyřech dnech nepřetržitého pátrání se podařilo najít dvouletou dívku, která celou dobu strávila sama ztracená v hustém lese, asi deset kilometrů od svého domova ve vsi Skrypaj v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny. Violetta byla vyděšená, dehydrovaná a vyhladovělá, ale je živá a není v kritickém stavu. Policie hovoří o „neuvěřitelném zázraku“, napsala ukrajinská redakce BBC na svém webu.


V Rumburku se střetl vlak s autem: Při nehodě zemřeli dva lidé!
blesk | 19:40:00
Dva lidé zemřeli v neděli navečer při střetu osobního auta a osobního motorového vlaku v Rumburku na Děčínsku. Oba cestovali ve voze, třetí pasažér z auta utrpěl velmi vážné zranění. ČTK to řekla regionální mluvčí policie Miroslava Glogovská.


Do kapely Lucie se nedostal: Pavel Batěk ale na konkurz vzpomíná dodnes
super | 21:56:39
Pavla Baťka známe ze seriálů jako Odznak Vysočina nebo Sedm schodů k moci či z filmu Děti Nagana. Sympatický herec ale prozradil, že svého času měl další umělecký sen. Chtěl se stát členem skupiny Lucie. Dokonce se vydal na konkurz.


Syn Venduly Pizingerové oslavil plnoletost: Cestu osudu nemá Kuba jednoduchou
super | 20:53:50
Starší syn


Řidička se na sjezdu z D6 srazila s kamionem
Novinky-kultura | 21:32:12
Řidička osobního vozu byla v neděli v podvečer zraněna při srážce s kamionem na okraji Velké Dobré na Kladensku. Ženu transportovali do nemocnice záchranáři vrtulníkem.


Přidejte se k nám a Putin vám dá jaderné zbraně, vyzývá státy Lukašenko
Novinky-kultura | 20:56:01
Rusko poskytne jaderné zbraně všem zemím, které se připojí ke svazu Ruska a Běloruska. Řekl to prezident druhé jmenované země Alexandr Lukašenko.


Tesařinu pověsil na hřebík a kočuje se včelími úly
Novinky-kultura | 20:07:01
Od dětství žije Jaroslav Juráň na rozhraní Valašska a Moravské brány. Už jako kluk získal silný vztah k přírodě, bavila ho práce se dřevem. Vyučil se tesařem, teď je ale úspěšným včelařem, majitelem včelí farmy.


Deset mrtvých při víkendových nehodách
Novinky-kultura | 20:03:48
O víkendu zemřelo v Česku při dopravních nehodách dohromady zatím deset lidí. V sobotu bylo obětí nehod pět a za neděli zatím do večera také pět. Jde tak o nejtragičtější dny letošního roku spolu s 21. dubnem, kdy rovněž zahynulo při haváriích pět lidí. Vyplývá to z informací policie.


Jan Cina: Při natáčení „To se vysvětlí, soudruzi!“ se pohybujeme v hezké nostalgii
Novinky-kultura | 19:16:00
V Československu v 80. letech minulého století existoval ústav, který se zabýval paranormálními jevy. Tím se inspirovali tvůrci osmidílného komediálního seriálu „To se vysvětlí, soudruzi!“, který nyní natáčí Česká televize v koprodukci s německou ZDF. Jednu z hlavních rolí v něm má Jan Cina, který si užívá natáčení i fakt, že hraje s Jiřím Macháčkem.


Uteč, schovej se, bojuj. Medvídek Pú v Texasu učí malé děti, jak se chovat při střelbě ve škole
Novinky-kultura | 19:14:36
Mnoho malých dětí v oblasti texaského města Dallas dostalo velmi zvláštní knížku. Vystupuje v ní medvídek Pú a jeho přátelé, kteří dětem radí, jak se chovat, když se ve škole začne střílet.


Babiš si s Orbánem zavařil, na ANO si posvítí evropští liberálové
Novinky-kultura | 19:11:49
Evropská liberální frakce ALDE, jejíž součástí je i české hnutí ANO, vydala v neděli prohlášení k účasti předsedy ANO Andreje Babiše na květnové konferenci konzervativců (CPAC), které hostil maďarský premiér Viktor Orbán. ALDE uvedla, že prověří, zda ještě ANO vyznává liberální hodnoty.


Hrozba bankrotu USA je odvrácena, zítra by se proto mělo dařit českým akciím i koruně
Kurzy.cz | 20:33:44
Republikánští vyjednávači se dnes nad ránem středoevropského času dohodli s Bílým domem na navýšení stropu amerického veřejného zadlužení. Podařilo se jim tak odvrátit platební neschopnost USA, která by v případě nedohody nastala letos v červnu.


Příští týden makročísla a dění okolo dluhového stropu USA, u nás Kofola a VIG
Kurzy.cz | 19:17:23
Poslední celý květnový týden se nesl opětovně v relativně klidném tempu. Summit GT (19. - 21. 5.) nepřinesl dle očekávání větší impulz pro finanční trhy a víceméně šlo o další vyjádření podpory Ukrajině.


Ve sporu s řetězci dává akademická půda za pravdu zemědělcům. Řetězce a obchodníci si prý loni a jen na cukru „namastili kapsu“ 500 miliony korun navíc
Kurzy.cz | 19:10:36
Kdo může za drahé potraviny? Ve sporu zemědělců a obchodních řetězců se akademická půda staví na stranu zemědělců. Například jen na cukru si řetězce a obchodníci loni „namastili kapsu“ půlmiliardou korun navíc, vypočítává ekonom Provozně ekonomické&hellip


Průměrný věk prvorodiček v EU je bezmála 30 let
Kurzy.cz | 19:06:32
Ženy rodí své první dítě stále později, tento fakt se týká mnoha států Evropské unie. V roce 2021 měly ženy...


Řidička se na sjezdu z D6 srazila s kamionem
Novinky.cz | 21:32:12
Řidička osobního vozu byla v neděli v podvečer zraněna při srážce s kamionem na okraji Velké Dobré na Kladensku. Ženu transportovali do nemocnice záchranáři vrtulníkem.


Přidejte se k nám a Putin vám dá jaderné zbraně, vyzývá státy Lukašenko
Novinky.cz | 20:56:01
Rusko poskytne jaderné zbraně všem zemím, které se připojí ke svazu Ruska a Běloruska. Řekl to prezident druhé jmenované země Alexandr Lukašenko.


Tesařinu pověsil na hřebík a kočuje se včelími úly
Novinky.cz | 20:07:01
Od dětství žije Jaroslav Juráň na rozhraní Valašska a Moravské brány. Už jako kluk získal silný vztah k přírodě, bavila ho práce se dřevem. Vyučil se tesařem, teď je ale úspěšným včelařem, majitelem včelí farmy.


Deset mrtvých při víkendových nehodách
Novinky.cz | 20:03:48
O víkendu zemřelo v Česku při dopravních nehodách dohromady zatím deset lidí. V sobotu bylo obětí nehod pět a za neděli zatím do večera také pět. Jde tak o nejtragičtější dny letošního roku spolu s 21. dubnem, kdy rovněž zahynulo při haváriích pět lidí. Vyplývá to z informací policie.


NEFF: Devalvace pojmu. Dokud křičíte koni pod ocasem, jste dezinfo, s 5 a více procenty můžete do televize
lidovky.cz | 21:30:00
Z Ruska se vyklubala nepřátelská mocnost a skutečně proti nám vede propagandistickou válku. Má svá specializovaná pracoviště a má u nás své placené lidi i dobrovolné stoupence. To musí být soudnému člověku zřejmé. V čem je tedy problém s takzvanou dezinformační scénou? Toho pojmu se používá běžně a stal se z něj terminus technicus politické hantýrky.


Horolezec v Českém ráji spadl ze skály, záchranáři k němu slanili z vrtulníku
lidovky.cz | 20:12:03
V sobotu v podvečer se v Sedmihorkách v Českém ráji zranil horolezec. Při boulderingu poblíž věže Sfinga spadl z výšky asi šesti metrů. Kvůli nepřístupnému terénu k němu museli záchranáři slanit. Muže, kterého ošetřili mezi skalními věžemi, poté přepravil vrtulník na šedesátimetrovém podvěsu. Po pádu utrpěl zranění hlavy, záchranářům si stěžoval také na bolesti krku a ruky.


Šéf hejtmanů Kuba: Střední Čechy a Praha se školáky zaspaly, vinu na nedostatku míst má i vláda
lidovky.cz | 20:00:00
Jsou premianty, v přijímačkách získali vysoký počet bodů, přesto se na vysněnou střední školu nedostali. Je plno. Hledá se viník. Vláda ukazuje na zřizovatele – kraje. Předseda Asociace krajů ČR a jihočeský hejtman Martin Kuba ale upozorňuje, že u nových tříd musí spolupracovat s ministerstvem školství: „Hejtman si nemůže sám od sebe navýšit počty všeobecných gymnázií,“ říká pro Lidovky.cz.


Dočká se Fiala kazašské ropy? Evropské sankce hatí českou zahraniční politiku
lidovky.cz | 20:00:00
Někteří vykladači východních tradičních doktrín tvrdí, že muž a žena se o sexuální spojení snaží tak často proto, že se jim to ještě nikdy nepodařilo dotáhnout k dokonalé vzájemné spokojenosti. Tento pozoruhodný výklad mne napadl, když jsem si přečetl zprávu o tom, že Evropská unie začala jednat už o jedenáctém sankčním balíku v souvislosti s válkou na Ukrajině.


Občanka v mobilu: Obavy nejsou na místě. Kdyby nás stát chtěl sledovat, může už teď, míní Koubský
Český rozhlas | 20:33:00
Už příští rok se mají čeští občané dočkat možnosti nosit s sebou občanku a další úřední průkazy v mobilním telefonu. Na mobilní aplikaci eDokladovka, která to má umožnit, začne pracovat nová státní Digitální a informační agentura, která má digitalizaci státu na starosti. Vláda teď schválila usnesení, které start prací na prototypu umožní. I když ještě nejsou schváleny potřebné novely zákonů.


Ne ozdravný, ale daňový balíček
Tyden-domácí | 19:20:00
Politická scéna je opět ve varu a začíná nám to pěkně bobtnat. O co jde? Naprostou většinu vládních úspor, prezentovaných ve vládním ozdravném balíčku – nyní mám na mysli úspory na straně výdajů – má tvořit škrtnutí národních dotací.


Ukrajina zlákala dalšího českého podnikatele. Hodlá tam vybudovat miliardový realitní byznys
Hospodářské noviny | 22:01:07
Také čeští investoři chtějí být u toho, až na Ukrajinu začnou proudit peníze na její obnovu. Ta si vyžádá investice v řádu stamiliard dolarů a přinese mnoho byznysových příležitostí, k nimž budou mít blíže ti, kteří zemi během střetu s Ruskem...


Babiš blahopřál diktátoru Erdogfanovi, věznícímu stovky novinářů, k vítězství ve "volbách". Hnus
Britské_listy | 10:00:00
Je to varování, jakým směrem by se vydala ČR pod Babišovým vedením


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Indiana Jones, konec Manifestu či cannský hit Idol
Euro | 20:16:47
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 29. května? Jeden z nejúspěšnějších seriálů posledních let, který po jeho zdánlivém zrušení Netflix ještě obnovil pro poslední sérii, končí. Po několika šokujících událostech včetně jedné smrti na konci první půlky čtvrté řady se nyní uzavře dobrodružství přeživších letu číslo 828. Jak to celé dopadne?


Díky, Beyoncé! Muchovou naladil koncert, v Paříži se stává hrozbou
iSport.cz | 21:08:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Zazářit, když se to nejvíc počítá. Tenhle talent v sobě Karolína Muchová má. Proto ani nepřekvapilo, že v 1. kole Roland Garros znovu stopla jednu z hvězd. Po roce to opět v Paříži odnesla Maria Sakkariová, aktuální světová osmička. Tu v zápase takřka identickém, jakým bylo loňské druhé kolo, přemohla rodačka z Olomouce 7:6 (5), 7:5. A nemohla si vzpomenout, kdy se na kurtu cítila tak dobře jako poslední měsíce. „V tréninku hraju ještě líp,“ dávala naději k velkým věcem. Třeba už v Paříži…


Nekonečný bojovník Roglič. Triumf v domovských horách, pak telemark se synem
iSport.cz | 21:00:00
Slovinsko zase mohutně slaví. Nekonečná trofej připadla nekonečnému bojovníkovi. Tak by se dal shrnout výsledek letošního Gira d´Italia. Primož Roglič růžový dres získal skvělým výkonem v předposlední den 106. ročníku, kdy se jela horská časovka. Planinu krásných dívek na Tour de France 2020 si tak tentokrát připomněl jako vítěz. Velký příběh napsal výhrou v Římě také sprinter Mark Cavendish.


Ostuda Zbrojovky, díl třetí. Fanoušci útočili na majitele. Zůstane Řezníček?
iSport.cz | 20:47:00
Tragédie pro Brno! Další sestup, třetí za posledních pět let. Zbrojovka totálně zmastila jaro, na což dala razítko chudičkou remízou 0:0 se Zlínem. „Bartoňku vylez ven,“ skandovali rozlícení fanoušci pod okny hlavní budovy směrem k majiteli klubu Václavu Bartoňkovi. „Zmrvili jsme to,“ ulevil si útočník Jakub Řezníček. Hostům remíza stačí k průniku do baráže, mise kouče Pavla Vrby bude pokračovat ve dvojzápase proti Vyškovu.


Mohl být v Baníku, teď ho sestřelil. Darmovzal: Mám radost i za Opavu
iSport.cz | 20:45:00
To se tak někdy sejde, že vám dva góly vstřelí hráč, o kterého jste měli před rokem zájem. A ještě k tomu vás s oním kanonýrem převeze i trenér, jenž byl loni jednou nohou na Bazalech taky. Denis Darmovzal a Radoslav Kováč, záložník a kouč Pardubic, byli ústředními postavami nedělní výhry 4:2 v Ostravě, kde vítkovický stadion zhodnotil výroční sezonu mohutným pískotem a pokřikem „My chceme Baník!“. Slezané mají dovolenou, Východočeši jdou v baráži na Příbram.


Papadopulos končí kariéru, loučí se postupem: Na první ligu si už nevěřím
iSport.cz | 20:18:00
Parádní a emotivní rozlučka s fotbalovou kariérou! Michal Papadopulos (38) se loučil s medailí na krku, mistrovským pohárem pro vítěze a postupem s MFK Karviná mezi fotbalovou elitu. „Super, euforie!“ radoval se v objetí fanoušků borec, který si v Anglii zahrál za Arsenal a v Německu za Leverkusen. také osprchovaný šampaňským. Karviná v posledním kole porazila sestupující Třinec 1:0, gól vstřelil v 87. minutě Daniel Bartl a tým se po roční pauze vrací mezi elitu. Papadopulos už měl v tu chvíli jasno, že končí parádní kariéru. „Je to definitivní, amatérsky si samozřejmě rád půjdu zahrát, fotbal je moje vášeň, celoživotní láska. Ale profesionálně je to definitivní.“


Vrba se potil ve svetru. A pak se usmíval: Nafetovanej nejsem, ujistil
iSport.cz | 20:13:00
I když bylo teplo, Pavel Vrba odkoučoval celý zápas v Brně v modrém svetru. Z pověrčivosti. Prostě úspěšný oděv se nemění. Tohle je jeho dlouholetá tradice. „Vy víte, že mám takové úlety. Kdysi jsem chodíval v červenci v obleku,“ pousmál se kouč Zlína po remíze, kterou jeho tým odvrátil přímý sestup. Když bude ve čtvrtek v prvním duelu baráže s Vyškovem třicetistupňový hic, bude ho mít na sobě zase.


Opava krok od titulu! Infarktový závěr rozsekl Zbránek
iSport.cz | 20:04:00
Prohospodařili jedenáctibodový náskok a těžce vybojovaná venkovní výhra mohla přijít vniveč. Opavské basketbalisty však spasil vítěznou trojkou v poslední sekundě Filip Zbránek. Svěřenci kouče Petra Czudka doma zdolali Děčín 85:82 a v úterý mohou vybojovat pátý titul v nejvyšší české soutěži. „Vyhrál šťastnější tým,“ uznal kouč Slezanů po infarktovém finále číslo 2.


Piloti Ferrari si v závodě nepolepšili
f1sport.auto.cz | 20:43:00
S dvanácti body odjíždí z Velké ceny Monaka formule 1 tým Ferrari.


Fotogalerie: Velká cena Monaka 2023
f1sport.auto.cz | 20:38:00
Výběr fotografií z Velké ceny Monaka 2023, kterou ovlivnil déšť. Závod vyhrál Max Verstappen před Fernandem Alonsem a Estebanem Oconem.


Russell lituje chyby. V klidu jsme mohli být třetí, říká
f1sport.auto.cz | 20:19:00
George Russella mrzí chyba, která jej podle jeho slov stála „pohodlné třetí místo“ v deštěm poznamenané Velké ceně Monaka formule 1.


Češi vyhráli na MS v parahokeji
sport.cz | 21:24:34
Mistrovství světa v parahokeji v Moose Jaw (Kanada) - skupina A:


Seemanová vyhrála všechny své závody v Šamoríně, zlepšila si motýlkářský rekord
sport.cz | 21:16:07
Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová proměnila ve vítězství všechny čtyři starty na mítinku v Šamoríně, kde vstoupila do sezony. Po pátečním splnění limitu na mistrovství světa na kraulařské dvoustovce vyhrála také závody na 50 a 100 metrů volným způsobem a 100 metrů motýlek. Na doplňkové motýlkářské trati si výrazně vylepšila osobní rekord.


Melichová a Kousková se v poslední den zlepšily v Belgii na 16. místo
sport.cz | 21:09:31
Golfistky Jana Melichová a Sára Kousková se díky vydařenému závěrečnému kolu posunuly na turnaji Ladies European Tour ve Wanze na konečnou 16. pozici. Obě Češky dnes na Belgian Open zahrály čtyři rány pod par a s celkovým výsledkem -3 poskočily oproti sobotě o 22 míst.


Fotbalisté San Sebastianu si i přes porážku zahrají po deseti letech Ligu mistrů
sport.cz | 21:04:05
Fotbalisté San Sebastianu doplní v Lize mistrů ze španělské nejvyšší soutěže Barcelonu, Real Madrid a Atlético Madrid. V předposledním 37. kole sice prohráli 1:2 s třetím Atléticem, pátý Villarreal však podlehl Vallecanu a společně s Betisem Sevilla si zahraje v Evropské lize.


Házenkáři Füchse Berlín vyhráli EL
sport.cz | 20:52:45
Final Four Evropské ligy házenkářů ve Flensburgu:


Oštěpařka Ogrodníková vstoupila do sezony hodem za 60 m, v Rehlingenu byla druhá
sport.cz | 20:43:05
Oštěpařka Nikola Ogrodníková vstoupila do sezony hodem za 60 metrů. Na mítinku stříbrné kategorie Kontinentální tour v Rehlingenu dnes hodila 60,73 metru a nestačila jen na Rakušanku Victorii Hudsonovou (61,99).


Papadopulos napsal tečku za kariérou splněným slibem. Je super, že Karviná bude zase prvoligová, řekl
sport.cz | 20:38:25
K potvrzení postupu potřebovali fotbalisté Karviné doma s posledním Třincem získat v posledním kole nejméně bod. Zásluhou gólu střídajícího Daniela Bartla z 87. minuty získali tři a po výhře 1:0 se tak po roční přestávce vracejí do první ligy. V ní vystřídají Brno.


Fotbalové zklamání tišila lotyšská hokejová euforie. Hodně velký úspěch, raduje se z něj Ikaunieks
sport.cz | 20:32:47
Poslední zápas v sezoně útočník Davis Ikaunieks s Jabloncem s Teplicemi před vlastními fanoušky prohrál 0:2, malou náplastí na fotbalové zklamání však pro něj představuje alespoň bronz pro jeho Lotyšsko na MS v hokeji. Pobaltská země porazila v boji o třetí místo USA 4:3 v prodloužení a slaví historický úspěch.


Lotyšský zázrak dokonal Rubins: Necítím se jako hrdina, bez fanoušků bychom bronz neměli
sport.cz | 20:00:25
Neuvěřitelný lotyšský příběh má bronzovou tečku. Malá baltská země dokráčela pro premiérovou medaili z hokejového mistrovství světa. Lotyši se oklepali ze semifinálové porážky s Kanadou a vyhecovali se na závěrečný souboj o bronz s USA. Dvakrát vedli, pak však museli dotahovat. A vše zařídil nečekaný hrdina Kristians Rubins.


Everton se udržel v anglické lize
sport.cz | 19:37:42
Everton se díky vítězství 1:0 nad Bournemouthem v posledním kole zachránil v anglické fotbalové Premier League. Do druhé ligy sestoupily Leeds, Leicester a Southampton, které nahradí Burnley, Sheffield United a Luton. Leeds podlehl Tottenhamu 1:4 a Leicesteru nestačila ani výhra 2:1 nad Westem Hamem. Southampton, o jehož sestupu se rozhodlo již dříve, remizoval s Liverpoolem 4:4. Aston Villa porazila Brighton 2:1 a po 13 letech si zahraje evropské poháry. Brentford překvapivě porazil mistra Manchester City 1:0, Arsenal se rozloučil s ligou vysokým vítězstvím nad Wolverhamptonem 5:0.


Pardubice bleskový úder Baníku nesrazil
sport.cz | 18:58:20
Fotbalisté Pardubice zvítězili v závěrečném pátém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu v Ostravě 4:2. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče triumfovali v nejvyšší soutěži ve třetím z posledních čtyř zápasů, skončili čtrnáctí a příští týden je proti Příbrami čeká baráž o udržení. Baník se s ligovou sezonou rozloučil druhou porážkou po sobě a jedenáctým místem, které už měl jisté před dnešním utkáním.


Němci senzaci nedotáhli, Kanaďané zvládli finále a v počtu titulů překonali Rusy
iHNed_sport | 21:33:00
Hokejisté Kanady vybojovali 28. titul na mistrovství světa! Ve finále šampionátu v Tampere porazili senzaci turnaje Němce 5:2.


Pokazilo se snad všechno. Zmrvili jsme celou půlsezonu, hořekoval Řezníček po sestupu
iHNed_sport | 21:07:56
Jen velmi těžce kousal závěr ligové sezony útočník a kapitán brněnských fotbalistů Jakub Řezníček.


Everton se díky výhře nad Bournemouthem udržel v anglické lize
iHNed_sport | 20:13:40
Everton se díky vítězství 1:0 nad Bournemouthem v posledním kole zachránil v anglické fotbalové Premier League.


Leicester a Leeds sestupují z Premier League. Aston Villa zabrala poslední místo v evropských pohárech
FotbalPortal | 20:41:25
V Premier League je dobojováno. 38. kolo nám skončilo a už je jasno i o týmu, který si zahraje Konferenční ligu a i o dvojici sestupujících, kteří doplní Southampton. Evropskou pozici si udržela Aston Villa a do druhé ligy míří Leeds s Leicesterem. Poslední kolo zároveň nabídlo i překvapivé výsledky, jako je třeba osmigólová rozlučková remíza Southamptonu s Liverpoolem.


Víkend končí: Erdogan opět vítězem, korespondenční volba v Česku nebude a Kanaďané mistry světa
Reflex | 21:55:00
Skončil poslední květnový víkend, který nabídl mnoho zajímavého. Svět sledoval hlavně volby v Turecku, které opět vyhrál prezident Erdogan. Co dalšího se o víkendu stalo? Podívejte se.


Canneský deník Šimona Šafránka 11: Zlatou palmu získala francouzská režisérka Justine Triet, teprve třetí žena v historii
Reflex | 21:25:00
Vítězným snímkem letošního ročníku festivalu v Cannes se stalo soudní drama Anatomy of a Fall jedné z favoritek programu, Justine Triet. Dostalo se i na kritikou i diváky obdivované novinky Jonathana Glazera, Akiho Kaurismäkiho a Wima Wenderse.


Tureckým prezidentem bude dál Erdogan, poděkoval voličům
Tiscali-zprávy | 22:49:37
Tureckým prezidentem byl dnes na další pětileté období po 20 letech u moci opět zvolen Recep Tayyip Erdogan. Potvrdila to večer ústřední volební komise v Ankaře při oznámení oficiálních výsledků druhého kola prezidentských voleb po sečtení téměř sta procent hlasů.


Kanadští hokejisté mají rekordní 28. titul, ve finále zdolali Němce 5:2
Tiscali-zprávy | 21:34:48
Hokejisté Kanady získali 28. titul mistrů světa. Ve finále v Tampere zdolali Německo 5:2, přestože inkasovali jako první a ještě po 37 minutách prohrávali 1:2. Dvěma góly pomohl k obratu útočník Samuel Blais, jehož druhý zásah v čase 44:51 byl vítězný.


Lotyši porazili USA a získali na hokejovém MS historický bronz
Tiscali-zprávy | 17:36:15
Hokejisté Lotyšska slaví historickou medaili na velké akci. V utkání o třetí místo na mistrovství světa v Tampere porazili Spojené státy americké 4:3 v prodloužení. Hrdinou zápasu se stal obránce Kristians Rubins, který v 55. minutě vyrovnal na 3:3 a po 82 sekundách nastavení svým druhým gólem v utkání také rozhodl. Američané hráli o bronz potřetí za sebou a uspěli jen v roce 2021 v Rize. Loni také v Tampere podlehli Česku 4:8.


Pódium Pražského jara patřilo umělkyním z Ukrajiny a vítězům festivalové soutěže
ceskenoviny.cz | 21:32:00
Praha - Pódium Pražského jara dnes v Rudolfinu patřilo umělkyním z Ukrajiny a vítězům loňské festivalové soutěže. PKF - Prague Philharmonia vedla Oksana Lynivová, v cyklu písní pro...


Túra v Tatrách skončila smrtí, turista vyrazil na výšlap v teniskách a tričku
idnes.cz | 22:09:00
Na túře na polské straně pohoří Tater zemřel mladý Polák po pádu do až 150 metrů hluboké propasti. Informovala o tom polská rozhlasová stanice RMF FM. Šel na túru spolu s dalším turistou, na cestu vyrazili jen v lehké sportovní obuvi a v tričkách s krátkým rukávem.


Každý druhý delikt spáchá recidivista
Novinky.cz | 22:23:13
Česko má problém s recidivou. Podle aktuálních dat ne­ustále stoupá a její celková míra se pohybuje kolem padesáti procent. U krádeží pak dokonce šplhá až na 75 procent. To znamená, že tři ze čtyř odsouzených zlodějů po odpykání trestu zase kradou a jsou stíháni opakovaně.


Giroud trefil Ligu mistrů pro AC Milán. Lazio je druhé, Lecce slaví záchranu
iSport.cz | 23:16:00
Fotbalisté AC Milán si vítězstvím 1:0 na hřišti Juventusu Turín po gólu Oliviera Girouda zajistili v předposledním kole italské ligy účast v Lize mistrů. Semifinalista aktuálního ročníku prestižní soutěže se připojil k Neapoli, Laziu a městskému rivalu Interu.


Real Sociedad do Ligy mistrů. Prohra nevadila, pomohlo selhání Villarrealu
iSport.cz | 22:59:00
Fotbalisté Realu Sociedad doplní v Lize mistrů ze španělské nejvyšší soutěže Barcelonu, Real Madrid a Atlético Madrid. V předposledním 37. kole sice prohráli 1:2 s třetím Atléticem, pátý Villarreal však podlehl Vallecanu a společně s Betisem Sevilla si zahraje v Evropské lize.


A zase ta Kanada! Odmítla druhou pohádku. Nejslabší tým? Zlato říká vše
iSport.cz | 22:50:00
V Nokia Areně byl prostor na veřejné čtení jenom jedné pohádky. Té lotyšské. O historickém bronzu a totálně poblázněné zemi. Na tu německou už se nedostalo. Místo toho zněl klasický příběh o kanadské síle. Zámořská velmoc se rozjížděla pomalu, byla rozkodrcaná. Ale pak zažehla motory a slaví 28. zlato v historii. Ve finále porazila srdnaté a statečné Němce 5:2. To je prostě Kanada… Šampionát je minulostí. Jen pro smutné připomenutí. Češi berou osmé místo.


Vyhrát MS je sladké, řekl Lucic a chválil Weegara. Middleton tančil
iSport.cz | 22:41:00
Jako první se přihnal Jacob Middleton. „Něco vám řeknu. Chlapík z médií se mě zeptal, jestli jsme byli nejslabší kanadský tým. Tak jsem mu ukázal zlatou medaili,“ pravil kníratý bek Minnesoty. Tým javorových listů porazil Německo ve finále mistrovství světa 5:2 a po dvou letech vybojoval titul mistrů světa. Z ledu je nedoprovázel vítězný ryk, ale byli rozjásaní, vysmátí a šťastní.


Katastrofa, říká Švancara o sestupu. Zklamal ho Hašek, zastal se majitele
iSport.cz | 22:34:00
Za katastrofu označil přímý sestup fotbalistů Brna do druhé ligy bývalý hráč klubu Petr Švancara. Řekl to v rozhovoru s ČTK. Zbrojovka opustila elitu po jediné sezoně po domácí bezbrankové remíze se Zlínem v přímém souboji o udržení v nejvyšší soutěži. Jednou z hlavních příčin bylo podle Švancary to, že po dubnovém příchodu trenéra Martina Haška se mužstvo vůbec nikam neposunulo a vyhrálo jediný z devíti zápasů pod jeho vedením. Fotbalový bavič se zastal majitele klubu Václava Bartoňka, jehož fanoušci po utkání vyzvali k rezignaci.


Pocta pro Kubalíka. Střelecký rekordman je v All Star týmu MS
iSport.cz | 22:16:00
Český útočník Dominik Kubalík, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize, se dostal do All Star týmu turnaje v hlasování akreditovaných novinářů. Sedmadvacetiletý útočník Detroitu byl s 12 body z osmi utkání druhým nejproduktivnějším hráčem za Američanem Roccem Grimaldim a objevil se mezi oceněnými jako jediný hráč z týmů, které vypadly už ve čtvrtfinále.


Třikrát červené vlajky a boj až do konce: Newgarden vyhrál Indy 500!
f1sport.auto.cz | 22:45:00
Konečně se dočkal a spolu s ním stovky tisíc amerických fanoušků. Josef Newgarden z týmu Penske na dvanáctý pokus vyhrál Indy 500. O svém triumfu ve 107. ročníku legendárního závodu IndyCar rozhodl ...


Proč Alonso nepřezul na pneumatiky do přechodných podmínek?
f1sport.auto.cz | 21:58:00
Fernando Alonso zajel po 54 kolech do boxů. Místo pneumatik do přechodných podmínek ale nazul znovu slicky (střední). O kolo později byl v boxech znovu. Tentokrát už musel nasadit přechodné.


Kubalík vládl na MS střelcům, v produktivitě skončil druhý za Grimaldim
sport.cz | 23:49:14
Český útočník Dominik Kubalík se stal s osmi brankami z osmi zápasů nejlepším střelcem hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize. S 12 body skončil druhý v produktivitě za Američanem Roccem Grimaldim, který v 10 duelech zaznamenal 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Brankář Karel Vejmelka byl s úspěšností zákroků 94,35 procenta druhý za Slovákem Stanislavem Škorvánkem (95,37). S průměrem 1,78 obdržené branky se Vejmelka zařadil na páté místo.


Přišel o korunu pro nejlepšího střelce, navíc Zbrojovka sestoupila. Jaro jsme neskutečně zmrvili, trápí Řezníčka
sport.cz | 23:37:39
Stadion v brněnském Králově Poli se zahalil do smutku. Fotbalisté Zbrojovky v závěrečném kole nadstavbové skupiny o záchranu navzdory velké převaze jen remizovali se Zlínem 0:0 a zůstali na posledním sestupovém místě. Po roce se tak s elitní soutěží loučí.


Americký pilot Newgarden vyhrál poprvé závod Indianapolis 500
sport.cz | 23:34:04
Slavný automobilový závod 500 mil Indianapolis vyhrál poprvé v kariéře Josef Newgarden. Dvaatřicetiletý americký pilot v závěru předjel Švéda Marcuse Ericssona, jenž těsně nedosáhl na obhajobu loňského vítězství.


Pekelně těžká skupina pro domácí MS. Hokejisty by v Praze mělo čekat i Finsko, USA či Švýcarsko
sport.cz | 23:06:53
Hokejisté České republiky by se v základní skupině příštího mistrovství světa, které bude hostit Praha a Ostrava, měli v české metropoli utkat s Finskem, USA, Švýcarskem, Dánskem, Norskem, Rakouskem a Velkou Británií.


Ševci díky výborné defenzívě potřebný bod v Brně získali. Teď nás čeká v baráži další krok k záchraně, ví Vrba
sport.cz | 23:04:25
K zajištění účasti v baráži jim stačilo získat v posledním utkání nadstavbové skupiny o záchranu na hřišti posledního Brna bod, a tomu podřídili taktiku. Fotbalisté Zlína uhráli především díky výtečné obraně v klíčové moravské bitvě bezbrankovou remízu a odsoudili Zbrojovku k sestupu. Sami teď mají možnost uhájit příslušnost v nejvyšší soutěži proti Vyškovu, který obsadil ve druhé lize druhou příčku.


Čínští stolní tenisté ovládli na MS všech pět soutěží
sport.cz | 23:02:04
Tituly ve dvouhře na mistrovství světa ve stolním tenisu v Durbanu získaly světové jedničky, čínský favorit Fan Čen-tung a jeho krajanka Sun Jing-ša. V Jihoafrické republice na rozdíl od loňského šampionátu v Houstonu ovládli zástupci asijské velmoci všech pět soutěží.


Olympijský vítěz El Bakkali zaběhl v Rabatu nejrychlejší steeple od roku 2012
sport.cz | 22:08:10
Olympijský vítěz a mistr světa Sufján El Bakkali zaběhl na Diamantové lize v Rabatu nejrychlejší závod na 3000 metrů překážek od roku 2012. Sedmadvacetiletý Maročan se vzepjal před domácím publikem ke zlepšení pět let starého osobního maxima téměř o sekundu a půl na 7:56,68 a posunul se na osmé místo historických tabulek.


Český útočník Kubalík se dostal do All Star týmu MS
sport.cz | 22:07:00
Český útočník Dominik Kubalík, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize, se dostal do All Star týmu turnaje v hlasování akreditovaných novinářů. Sedmadvacetiletý útočník Detroitu byl s 12 body z osmi utkání druhým nejproduktivnějším hráčem za Američanem Roccem Grimaldim a objevil se mezi oceněnými jako jediný hráč z týmů, které vypadly už ve čtvrtfinále.


V Indianapolisu mířilo utržené kolo na tribunu, vítězství se dočkal šampion IndyCar
iHNed_sport | 23:23:27
Legendární závod 500 mil Indianapolis vyhrál poprvé v kariéře Josef Newgarden. Během podniku vypsaného na 200 kol bylo blízko k tragédii.


Kubalík se dostal do All Star týmu MS. Jako jediný z týmů, které neprošly do čtyřky
iHNed_sport | 22:07:31
Sedmadvacetiletý útočník Detroitu se mezi oceněnými jako jediný hráč z týmů, které vypadly už ve čtvrtfinále.


Hašek s Brnem selhal a sestoupil. Fanoušci Zbrojovky žádají odchod majitele Bartoňka
FotbalPortal | 22:11:08
Brněnská Zbrojovka nedokázala využít ani poslední šance, která jí byla v boji o sestup nabídnuta. Po domácím utrápeném zápase se Zlínem, kde se diváci nedočkali branky, se Brno loučí s Fortuna:ligou. Po poměrně vydařeném podzimu by to tipoval asi jen málokdo.


Každý druhý delikt spáchá recidivista
Novinky-kultura | 22:23:13
Česko má problém s recidivou. Podle aktuálních dat ne­ustále stoupá a její celková míra se pohybuje kolem padesáti procent. U krádeží pak dokonce šplhá až na 75 procent. To znamená, že tři ze čtyř odsouzených zlodějů po odpykání trestu zase kradou a jsou stíháni opakovaně.


Festival Ekofilm určil své hlavní téma, je jím voda
Tyden-domácí | 12:55:00
Hlavním tématem letošního 49. ročníku mezinárodním festivalu Ekofilm bude voda. Filmoví tvůrci už mohou přihlašovat své snímky. Pořadatelé festivalu o tom informovali v tiskové zprávě. Do soutěžního finále se probojuje 25 filmů, které se utkají o ceny v jednotlivých soutěžních sekcích. Festival se uskuteční v první polovině října v Brně.


Brankář Kovář bude nadále i v příští sezóně hrát za Spartu
Tyden-domácí | 11:30:00
Brankář Matěj Kovář věří, že bude i v příštím ročníku chytat za fotbalisty Sparty. Třiadvacetiletý gólman na Letnou přišel na začátku září na hostování z Manchesteru United a hned v první sezoně získal s Pražany svůj premiérový ligový titul. V rozhovoru s novináři si pochvaloval, jak mu Sparta přirostla k srdci. Je přesvědčen, že Letenští se v létě mohou probojovat do skupiny Ligy mistrů.


Očekávanou trofej v Saudské Arábii za první sezónu Ronaldo nezískal
Tyden-domácí | 10:45:00
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho an-Nasr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Zdravě jíst musíme děti naučit
Tyden-domácí | 08:00:00
O tom, jak by měla vypadat ideální dětská strava, kolikrát denně bychom měli jíst a proč jsou důležité svačiny, jsme si povídali s nutriční specialistkou MARKÉTOU VEVERKOVOU.


Linda Finková koupila Genzerovi auto
Tyden-domácí | 12:00:00
Zpěvačka Linda Finková pracuje od rána do večera, a tak není divu, že už dokázala vydělat miliony. Co s penězi dělá a čím těší své nejbližší?


Od nástupu husitství už univerzity v českých zemích neoslňovaly
Respekt | 21:58:10
S historikem Petrem Svobodným o rozchodu s Římem, jezuitské konkurenci a rozvoji středních škol


Babiš blahopřál diktátoru Erdoganovi, věznícímu stovky novinářů, k vítězství ve "volbách". Hnus
Britské_listy | 10:00:00
Je to varování, jakým směrem by se vydala ČR pod Babišovým vedením


Ne ozdravný, ale daňový balíček
Tyden-Byznys | 19:20:00
Politická scéna je opět ve varu a začíná nám to pěkně bobtnat. O co jde? Naprostou většinu vládních úspor, prezentovaných ve vládním ozdravném balíčku – nyní mám na mysli úspory na straně výdajů – má tvořit škrtnutí národních dotací.


Nebezpečí požárů bylo rozšířeno na většinu Česka
Tyden-Byznys | 13:50:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Festival Ekofilm určil své hlavní téma, je jím voda
Tyden-Byznys | 12:55:00
Hlavním tématem letošního 49. ročníku mezinárodním festivalu Ekofilm bude voda. Filmoví tvůrci už mohou přihlašovat své snímky. Pořadatelé festivalu o tom informovali v tiskové zprávě. Do soutěžního finále se probojuje 25 filmů, které se utkají o ceny v jednotlivých soutěžních sekcích. Festival se uskuteční v první polovině října v Brně.


Brankář Kovář bude nadále i v příští sezóně hrát za Spartu
Tyden-Byznys | 11:30:00
Brankář Matěj Kovář věří, že bude i v příštím ročníku chytat za fotbalisty Sparty. Třiadvacetiletý gólman na Letnou přišel na začátku září na hostování z Manchesteru United a hned v první sezoně získal s Pražany svůj premiérový ligový titul. V rozhovoru s novináři si pochvaloval, jak mu Sparta přirostla k srdci. Je přesvědčen, že Letenští se v létě mohou probojovat do skupiny Ligy mistrů.


Očekávanou trofej v Saudské Arábii za první sezónu Ronaldo nezískal
Tyden-Byznys | 10:45:00
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho an-Nasr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Smrt malého dítěte z Mostu má zřejmě na svědomí incident dvou mužů
Tyden-Byznys | 09:15:00
Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to dnes uvedla na twitteru. Regionální policejní mluvčí Miroslava Glogovská v odpovědi na dotaz ČTK dodala, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn.


Zdravě jíst musíme děti naučit
Tyden-Byznys | 08:00:00
O tom, jak by měla vypadat ideální dětská strava, kolikrát denně bychom měli jíst a proč jsou důležité svačiny, jsme si povídali s nutriční specialistkou MARKÉTOU VEVERKOVOU.


Linda Finková koupila Genzerovi auto
Tyden-Byznys | 12:00:00
Zpěvačka Linda Finková pracuje od rána do večera, a tak není divu, že už dokázala vydělat miliony. Co s penězi dělá a čím těší své nejbližší?


Ne ozdravný, ale daňový balíček
Tyden-Kultura | 19:20:00
Politická scéna je opět ve varu a začíná nám to pěkně bobtnat. O co jde? Naprostou většinu vládních úspor, prezentovaných ve vládním ozdravném balíčku – nyní mám na mysli úspory na straně výdajů – má tvořit škrtnutí národních dotací.


Nebezpečí požárů bylo rozšířeno na většinu Česka
Tyden-Kultura | 13:50:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Očekávanou trofej v Saudské Arábii za první sezónu Ronaldo nezískal
Tyden-Kultura | 10:45:00
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho an-Nasr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Smrt malého dítěte z Mostu má zřejmě na svědomí incident dvou mužů
Tyden-Kultura | 09:15:00
Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to dnes uvedla na twitteru. Regionální policejní mluvčí Miroslava Glogovská v odpovědi na dotaz ČTK dodala, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn.


Zdravě jíst musíme děti naučit
Tyden-Kultura | 08:00:00
O tom, jak by měla vypadat ideální dětská strava, kolikrát denně bychom měli jíst a proč jsou důležité svačiny, jsme si povídali s nutriční specialistkou MARKÉTOU VEVERKOVOU.


Linda Finková koupila Genzerovi auto
Tyden-Kultura | 12:00:00
Zpěvačka Linda Finková pracuje od rána do večera, a tak není divu, že už dokázala vydělat miliony. Co s penězi dělá a čím těší své nejbližší?


Ne ozdravný, ale daňový balíček
Tyden-Lide | 19:20:00
Politická scéna je opět ve varu a začíná nám to pěkně bobtnat. O co jde? Naprostou většinu vládních úspor, prezentovaných ve vládním ozdravném balíčku – nyní mám na mysli úspory na straně výdajů – má tvořit škrtnutí národních dotací.


Nebezpečí požárů bylo rozšířeno na většinu Česka
Tyden-Lide | 13:50:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Festival Ekofilm určil své hlavní téma, je jím voda
Tyden-Lide | 12:55:00
Hlavním tématem letošního 49. ročníku mezinárodním festivalu Ekofilm bude voda. Filmoví tvůrci už mohou přihlašovat své snímky. Pořadatelé festivalu o tom informovali v tiskové zprávě. Do soutěžního finále se probojuje 25 filmů, které se utkají o ceny v jednotlivých soutěžních sekcích. Festival se uskuteční v první polovině října v Brně.


Brankář Kovář bude nadále i v příští sezóně hrát za Spartu
Tyden-Lide | 11:30:00
Brankář Matěj Kovář věří, že bude i v příštím ročníku chytat za fotbalisty Sparty. Třiadvacetiletý gólman na Letnou přišel na začátku září na hostování z Manchesteru United a hned v první sezoně získal s Pražany svůj premiérový ligový titul. V rozhovoru s novináři si pochvaloval, jak mu Sparta přirostla k srdci. Je přesvědčen, že Letenští se v létě mohou probojovat do skupiny Ligy mistrů.


Smrt malého dítěte z Mostu má zřejmě na svědomí incident dvou mužů
Tyden-Lide | 09:15:00
Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to dnes uvedla na twitteru. Regionální policejní mluvčí Miroslava Glogovská v odpovědi na dotaz ČTK dodala, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn.


Zdravě jíst musíme děti naučit
Tyden-Lide | 08:00:00
O tom, jak by měla vypadat ideální dětská strava, kolikrát denně bychom měli jíst a proč jsou důležité svačiny, jsme si povídali s nutriční specialistkou MARKÉTOU VEVERKOVOU.


Mercedes už se zjevně připravuje na to, že si majitelé spalovacích modelů nechají svá auta navěky
Autoforum.cz | 13:30:00
Mercedes míří čistě elektrickým směrem a musí být smířen s tím, že podstatnou část zákazníků tím ztratí a už si u něj nic nekoupí. Pořád ale může pracovat s těmi, kteří u něj nakupují dnes. A tak je bude motivovat k tomu, aby si auta nechali klidně po dekády a milion kilometrů. (Petr Prokopec)


Pouliční lampa z Chile bude součástí projektu „Light removes darkness“ českého výtvarníka Krištofa Kintery v Praze
Kurzy.cz | 23:15:00
Zástupci Magistrátu čtvrti Las Condes, kde se nachází velvyslanectví ČR, v pátek 26. května 2023 slavnostně předali


Chystá se další antibyrokratický balíček. Zrušíme potravinářské průkazy, plánuje ministr - TV Nova Napřímo
Kurzy.cz | 13:53:04
V pořadu Napřímo v rámci Víkendové Snídaně vyzpovídala moderátorka Bára Divišová ministra pro legislativu Michala Šalomouna (za Piráty). Ten vládě chystá předložit druhý antibyrokratický balíček. Mimo jiné by měl zrušit potravinářské průkazy.


Ne ozdravný, ale daňový balíček
Tyden-sport | 19:20:00
Politická scéna je opět ve varu a začíná nám to pěkně bobtnat. O co jde? Naprostou většinu vládních úspor, prezentovaných ve vládním ozdravném balíčku – nyní mám na mysli úspory na straně výdajů – má tvořit škrtnutí národních dotací.


Nebezpečí požárů bylo rozšířeno na většinu Česka
Tyden-sport | 13:50:00
Meteorologové dnes kvůli suchu rozšířili území, kde do odvolání bude platit výstraha na nebezpečí požárů. Zatím se varování týkalo severozápadních a části středních Čech včetně Prahy, od pondělního rána se rozšíří na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Kvůli výstraze už pražský magistrát a Středočeský kraj vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.


Festival Ekofilm určil své hlavní téma, je jím voda
Tyden-sport | 12:55:00
Hlavním tématem letošního 49. ročníku mezinárodním festivalu Ekofilm bude voda. Filmoví tvůrci už mohou přihlašovat své snímky. Pořadatelé festivalu o tom informovali v tiskové zprávě. Do soutěžního finále se probojuje 25 filmů, které se utkají o ceny v jednotlivých soutěžních sekcích. Festival se uskuteční v první polovině října v Brně.


Brankář Kovář bude nadále i v příští sezóně hrát za Spartu
Tyden-sport | 11:30:00
Brankář Matěj Kovář věří, že bude i v příštím ročníku chytat za fotbalisty Sparty. Třiadvacetiletý gólman na Letnou přišel na začátku září na hostování z Manchesteru United a hned v první sezoně získal s Pražany svůj premiérový ligový titul. V rozhovoru s novináři si pochvaloval, jak mu Sparta přirostla k srdci. Je přesvědčen, že Letenští se v létě mohou probojovat do skupiny Ligy mistrů.


Očekávanou trofej v Saudské Arábii za první sezónu Ronaldo nezískal
Tyden-sport | 10:45:00
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo v první sezoně v Saúdské Arábii trofej nezískal. Jeho an-Nasr v předposledním ligovém kole remizoval 1:1 s Ittifákem a na první al-Ittihád má nesmazatelnou ztrátu pět bodů.


Smrt malého dítěte z Mostu má zřejmě na svědomí incident dvou mužů
Tyden-sport | 09:15:00
Dítě předškolního věku, jež zemřelo v sobotu večer v Mostě, se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži, při němž utrpělo bodnořezné zranění. Policie to dnes uvedla na twitteru. Regionální policejní mluvčí Miroslava Glogovská v odpovědi na dotaz ČTK dodala, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn.


Zdravě jíst musíme děti naučit
Tyden-sport | 08:00:00
O tom, jak by měla vypadat ideální dětská strava, kolikrát denně bychom měli jíst a proč jsou důležité svačiny, jsme si povídali s nutriční specialistkou MARKÉTOU VEVERKOVOU.


Linda Finková koupila Genzerovi auto
Tyden-sport | 12:00:00
Zpěvačka Linda Finková pracuje od rána do večera, a tak není divu, že už dokázala vydělat miliony. Co s penězi dělá a čím těší své nejbližší?


Ne ozdravný, ale daňový balíček
Tyden-zahraniční | 19:20:00
Politická scéna je opět ve varu a začíná nám to pěkně bobtnat. O co jde? Naprostou většinu vládních úspor, prezentovaných ve vládním ozdravném balíčku – nyní mám na mysli úspory na straně výdajů – má tvořit škrtnutí národních dotací.Return to top