Celkem 139932 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 10.06.2023


Na co se ptát při koupi nemovitosti? Radí právníci ombudsmana
eStav.cz | 00:00:44
Video ukazuje, co vše je potřeba před koupí pohlídat a vyřešit. Leták, jak se nenechat napálit a nekoupit nepovolený byt (černou stavbu).


Nový developerský projektu Tři Dvory v Brně
eStav.cz | 00:00:44
Charakter rezidence je inspirován uspořádáním tradiční moravské vesnice. Jednotlivé domy obklopují rozmanitý vnitroblok členěný do tří dvorů s pečlivě upravenými parkovými plochami. Každý z těchto dvorů má svůj unikátní charakter.


Pozvánka na výstavu stavebních strojů v Brně, demonstrační veletrh
eStav.cz | 00:00:44
Jedinečná přehlídka strojů a zařízení přímo v prostorách vápencového lomu.


Umění v krajině a ve veřejném prostoru - pozvánka na seminář
eStav.cz | 00:00:44
Seminář má za cíl pojmenovat a znovu definovat některé z přístupů současného vizuálního umění vztahujících se ke konkrétnímu místu krajiny a k veřejnému prostoru. Tato stále podnětná témata, která silněji rezonují v českém vizuálním umění od 60. let, máme možnost si dát do kontextu s komponovanou barokní krajinou v okolí Lemberka. Na seminář přijali účast i zástupkyně norského Musea Kistefos, partnerského muzea současného umění v přírodě a bude tlumočen.


Opláštění sedvičovými panely od Lindabu roste mezi zákazníky na popularitě
eStav.cz | 00:00:44
Moderní způsob života, technologický pokrok či rostoucí nároky na energetické úspory a udržitelnost významně ovlivňují obor stavebnictví, včetně preference stavebního materiálu. Unikátní výrobek, rychlost montáže, široký výběr barevného provedení, kvalitní povrchová úprava a nadstandardní tepelně-izolační vlastnosti patří mezi hlavní důvody, proč se sendvičové panely od Lindabu stávají v současnosti pro zákazníky čím dál žádanějším řešením.


Mám ráda rozmazlování, patří k životu, míní Petra Nesvačilová
revue.idnes.cz | 01:00:02
Herečce a dokumentaristce Petře Nesvačilové (37) dělá radost dcera Jasmína Rikka, která se narodila loni v říjnu. Jako správnou ženu ji ovšem potěší i krásný šperk. V rozhovoru pro iDNES.cz prozradila také, jak ji změnilo mateřství a jestli je její partner moderní táta.


Výborná dře jako kůň, Bočanová se raduje z miminek a Morávková cukruje s manželem
bleskove.cz | 01:00:03
Které celebrity šly v uplynulém týdnu s kůží na trh a nechaly své fanoušky nahlédnout do svého soukromí?


Český autodesignér emigroval nadvakrát, přijali ho díky obrázkům z vězení
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Začátkem června proběhlo poslední rozloučení s Pavlem Huškem, českým automobilovým designérem, jehož tvorba měla světový formát. Pracoval pro mnoho světových značek, většinu aktivní kariéry působil v emigraci, ve věku 85 let zemřel v Praze, kde posledních třicet let žil.


Do podzámčí k Berounce přibafal více než stoletý pradědeček i mladí šviháci
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Podzámčí dobřichovického zámku přivítalo koncem května téměř 400 historických vozů, motocyklů a historické zemědělské techniky. Letos se účastníci tradičního setkání Veteráni pod zámkem sjeli do Dobřichovic neobvykle v neděli. Novinek bylo více, vyjma nejstaršího exempláře. Tím byl i letos De Dion-Bouton Type CS 2 z roku 1911.


S podnikáním začal jako student, dnes patří ke špičce v oboru
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Firmu založil v roce 1998. Zpočátku fungovali hlavně jako copycentrum, tiskli a vázali diplomové práce. Své pobočky postupně rozšiřovali. V současnosti je společnost Powerprint Zdeňka Janovce největší digitální tiskárnou knih.


Poradna: Omezení podnikání v předčasném důchodu
DumFinanci | 01:00:35
František: V listopadu 2022 jsem odešel do předčasného důchodu. Nyní od června jsem začal podnikat. Jaký mohu mít příjem, když budu podnikat pouze po část roku, abych nepřišel o důchod?


ČSSD zahájí v Plzni sjezd, v plánu má výběr vedení i změnu komunikace
ceskenoviny.cz | 00:10:00
Plzeň - Sociální demokracie dnes v Plzni zahájí dvoudenní sjezd, na kterém chce představit výrazné změny v komunikaci. Zahrnovat budou pravděpodobně i změnu loga a názvu strany. Bývalá...


V Lidicích si dnes připomenou 81 let od vyhlazení obce
ceskenoviny.cz | 00:09:00
Lidice (Kladensko) - Pietní akt v Lidicích na Kladensku dnes připomene 81 let od vyhlazení této obce nacisty. U společného hrobu popravených lidických mužů se sejdou pamětníci i politici....


Mohl by Trump kandidovat z vězení? Vyhrát v pruhovaném je určitě těžší
idnes.cz | 02:00:05
Donald Trump má další zápis do americké historie, o který jistě nestál – je prvním prezidentem, který je trestně obviněn. Tohle obvinění je to nejnebezpečnější, co Trumpa potkalo. A otvírá zajímavý rébus.


Fiala lže, zvedá daně a ničí ekonomiku, kritizuje Babiš vládu
idnes.cz | 02:00:05
Premiér Fiala není schopný řídit vládu a v každé firmě by ho už vyrazili, říká předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Jak řekl šéf nejsilnější parlamentní strany v rozhovoru pro MF DNES, vláda pětikoalice zrazuje Česko a neplní předvolební sliby.


Vyšle Česko muže i ženu? Nominace na eurokomisaře musí být genderově vyvážená
idnes.cz | 02:00:05
Kdo příští rok za Česko usedne v Evropské komisi? Tato otázka, potažmo odpověď, budou mít zřejmě daleko složitější zápletku, než se zatím zdálo. Kromě silné osobnosti s mezinárodním přesahem může ve výběru hrát významnou roli i pohlaví kandidáta. V politických kuloárech se totiž začíná mluvit o tom, že Česko by mohlo poslat do Bruselu ne jedno jméno, jako tomu bylo dosud, ale rovnou dvě – jedno mužské a jedno ženské.


Česká AI bojuje s infekcemi. Říkali, že je to sci-fi, uvádí šéf startupu
idnes.cz | 02:00:06
Jediná nemocnice za rok vyprodukuje stovky tisíc stran textu. Tím se musí každý den dlouhé hodiny prokousávat zdravotníci. Hledají v nich údaje o infekcích, které vzniknou přímo ve zdravotnickém zařízení. Technologická firma Datlowe a její šéf Jakub Kozák přišli na to, jak jim usnadnit práci. Dokumenty za ně čte umělá inteligence HAIDI.


Vejtřaska slaví v armádě sedmdesát let. Díky funkční konstrukci stále slouží
idnes.cz | 02:00:06
Vejda, vejtřaska, vétřieska, vejtra, zkrátka Praga V3S, tedy vojenský třítunový speciál. Tento nezmar, který začínal už v Československé armádě, slouží dodnes. A to již celých sedmdesát let. Většinu z nich nahradil moderní vůz Tatra, zejména typ 810, ale i 815. V armádě jich od svého prvního nasazení celkem sloužilo více než 14 tisíc.


V USA má manželství pro všechny podporu přes 70 procent občanů, u mladých je to 89 procent občanů
Britské_listy | 10:00:00
Zdá


jangleur
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Seismická data doplňují důkazy o tom, že ukrajinská přehrada Kachovka byla vyhozena Rusy do povětří
Britské_listy | 10:00:00
 Záznamy dokazují výbuch v úterý brzy ráno, podle Ukrajiny zachycený hovor dokazuje, že za něj je zodpovědné RuskoPo


Maxwell vybudoval mediální impérium. Uměl česky a jednal i s Husákem
technet.cz | 00:05:00
Vydavatelský magnát, politik a miliardář Robert Maxwell byl rozporuplná osobnost, která svého času hýbala mediálním světem. Rodák z bývalého Československa, který z ničeho vybudoval rozsáhlé impérium, býval hostem hlav států, ale i terčem nelichotivých komentářů. Narodil se před 100 lety, 10. června 1923.


SpaceX provozuje nejen vesmírnou, ale i námořní flotilu. Ta se teď mění
technet.cz | 02:00:55
SpaceX v poslední době výrazně navýšilo kadenci startů ze dříve spíše opomíjené kalifornské rampy SLC-4E. Spolu s tím firma provedla také konsolidaci své námořní flotily, která při těchto startech zajišťuje podporu přistávací plošiny a také vylovení aerodynamických krytů. Místo tří různých lodí nyní SpaceX v Kalifornii používá jen dvě.


V Annecy útočil syrský křesťan, který nechal rodinu ve Švédsku
Novinky-kultura | 04:30:00
Útočníkem, který ve čtvrtek v parku ve francouzském Annecy nožem zranil šest lidí, včetně čtyř malých dětí, je 31letý syrský uprchlík. Žil v Evropě přibližně deset let, většinou ve Švédsku, kde studoval ošetřovatelství.


Zlatý poklad z Krymu patří Ukrajině, rozhodl definitivně nizozemský soud
Novinky.cz | 05:59:00
Starobylý zlatý poklad ze čtyř muzeí na Krymu, který se v současnosti nachází v nizozemském Muzeu Allarda Piersona, patří Ukrajině. Rozhodl o tom podle agentury Reuters definitivně nizozemský nejvyšší soud v Amsterodamu.


Změny ve vedení České televize budou, říká zvolený ředitel Souček
Novinky.cz | 05:40:00
Čerstvě zvolený šéf ČT Jan Souček ve čtvrtek Právu popsal, čím při volbě přesvědčil Radu České televize. Byl to plán přechodu na digitální platformy a důraz na lepší komunikaci s vedením televize, zaměstnanci i politiky.


Netolický: Předsedou by měl zůstat Michal Šmarda
Novinky.cz | 05:20:00
Pokud se sociální demokracie dostane ve volbách v roce 2025 do Sněmovny, netlačil bych stranu do vládního angažmá. V rozhovoru pro Právo to řekl dlouholetý pardubický hejtman a místopředseda ČSSD Martin Netolický.


Psychiatr Horáček: Léčba traumat způsobených na Ukrajině se týká i nás
Novinky.cz | 05:00:00
Profesor psychiatrie Jiří Horáček z Národního ústavu duševního zdraví po návratu z Ukrajiny v rozhovoru pro Právo vysvětluje, proč je léčení traumat tamních vojáků i civilistů důležité i pro Česko.


V Annecy útočil syrský křesťan, který nechal rodinu ve Švédsku
Novinky.cz | 04:30:00
Útočníkem, který ve čtvrtek v parku ve francouzském Annecy nožem zranil šest lidí, včetně čtyř malých dětí, je 31letý syrský uprchlík. Žil v Evropě přibližně deset let, většinou ve Švédsku, kde studoval ošetřovatelství.


Kompetentní konzervativci. Co ještě můžeme od vlády čekat?
lidovky.cz | 05:00:00
Národní rozpočtová rada důrazně zpochybnila ministra financí Zbyňka Stanjuru a jím garantovaný rozpočet. To je o dost výraznější políček než nějaké opoziční povykování.


Vláda míchá smrtící koktejl, říká Zeman. Z exprezidenta se stal v důchodu zahradník se „zalévací obsesí“
lidovky.cz | 05:00:00
Vládní konsolidační balíček je tříšť nesourodých, vzájemně neprovázaných nápadů. Jeho ekonomický efekt bude nižší, než se očekává, nespokojenost občanů naopak vyšší, tvrdí v rozhovoru pro Lidovky.cz bývalý prezident Miloš Zeman. „Domnívám se, že je to svým způsobem smrtící koktejl, který otráví českou ekonomiku, ale samozřejmě i českou veřejnost,“ podotýká.


Ne vždycky se vyplatí kývnout na výhodnou nabídku. Na co si dát pozor při výběru dodavatele energií?
lidovky.cz | 05:00:00
Pokud se rozhodujete, zda odejít od stávajícího dodavatele, a hledáte nového, neřiďte se jen nejnižší cenou. Ta se totiž v případě problémů může pořádně prodražit. A jak dokládají zkušenosti uplynulého roku a půl, energetický trh je křehký a problémy mohou přijít odkudkoliv.


Narozenin se těžce nemocná žena nedožila. Dort její rodiče věnovali hospicu
Denik.cz | 05:52:00
„Děvčata z hospicu jsou andělé, pomáhaly nám se vším až do Moniččina konce, bez nich bychom péči v posledních dceřiných dnech ani nezvládli,“ říká vděčně o pracovnicích Domácího hospicu Západ z Tachova Ladislava Foltínová.


Při nárazu do stromu zemřela spolujezdkyně. Byl to okamžik, řekla řidička
Denik.cz | 05:43:00
„Byla to sekunda, vůbec nevím, co se stalo,“ řekla Ukrajinka Marta Chukhray (38), která vloni nezvládla jízdu po zasněžené silnici u Kašperských Hor a narazila do stromu.


Na jižní Moravě vede fialová. Maková pole lákají k focení
Denik.cz | 05:40:00
Fialově kvetoucí máky rozzářily jižní Moravu. Přitahují pozornost lidí. Nekonečně dlouhé barevné lány obdivují i lovci romantických snímků. Květy vlčího máku zvěčňují profesionální i amatérští fotografové. Symbol začínajícího léta kvete od června do srpna.


Jindřich I. vládne Lucembursku 20 let, pro lásku byl ochoten obětovat i korunu
Denik.cz | 05:20:00
Již přes dvacet let stojí v čele Lucemburska velkovévoda Jindřich I. Lucemburský. Je hlavou rozlohou jedné z nejmenších zemí v Evropě, zároveň ale posledního suverénního velkovévodství na světě a prosperujícího a bohatého státu. Vše ale mohlo být jinak. V Jindřichově mládí to totiž jistou dobu vypadalo, že se vlády ujme jeho mladší sourozenec. Deník přináší další díl seriálu o osudech současných evropských monarchů.


Masakr u Myall Creeku: Hromadná vražda domorodců byla potrestána, ale sporně
Denik.cz | 05:00:00
Před 185 lety, 10. června 1838, bylo v údolí potoka Myall poblíž řeky Gwydir v Novém Jižním Walesu v Austrálii zavražděno nejméně 28 domorodých Austrálců. Za tento zločin bylo souzeno 12 kolonistů, z nichž sedm bylo shledáno vinnými a oběšeno. Takový rozsudek představoval precedens, postoj k domorodcům se však měnil jen zvolna.


Co je k vidění na streamech: Schwarzeneggerův životní příběh i nový Asterix
Denik.cz | 04:30:00
Pro příznivce slavného rakouského kulturisty, herce i politika je určen nový dokument Netflixu nazvaný jednoduše Arnold. Další dokumentární seriál První pětka, který nabízí platforma HBO Max, diváky zavede do období, kdy měly ve finské vládě rozhodující slovo ženy. Na streamy míří i seriálové pokračování filmového hitu Do naha! nebo rodinná podívaná Kvík.


KVÍZ: Herec, který nikdy nic neošidil. Znáte role Vladimíra Dlouhého?
Denik.cz | 04:20:00
Na jeho pronikavé oči, za nimiž se skrýval zvláštní smutek, se nedá zapomenout. Bylo v nich nejspíš vše, o čem herec Vladimír Dlouhý ze zásady nemluvil. Šetřil slovy, sám sebe ale ani trochu. To ho také stálo život. V sobotu uplyne 65 let od jeho narození.


Češi netuší, že pojišťovny nabízejí příspěvky na sportování. Ušetřit lze tisíce
Denik.cz | 04:00:00
Chcete ušetřit za pohybové a sportovní aktivity? Všech sedm tuzemských zdravotních pojišťoven nabízí svým pojištěncům příspěvky z preventivních a bonusových programů. Deník přináší stručný přehled.


Velké finále: Czech Open, či Poland Garros? Cesta za snem a 54 miliony
iSport.cz | 04:50:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Čtvrtý rok po sobě bude mít antukové mistrovství Francie polskou či českou šampionku. Barbora Krejčíková zvedala pohár Suzanne Lenglenové v sezoně 2021, Iga Šwiateková rok předtím i sezonu poté. V cestě za hattrickem v sobotu stojí světové jedničce a velké obdivovatelce antukového triumfátora Rafaela Nadala Karolína Muchová. Opět v roli outsidera, který ale nemá limity. Od 15.00 na cihlové drti Chatrierova stadionu půjde slečna z Olomouce za životním snem.


Guardiolovo rande s osudem. Prozradil, jak City přistoupí k finále Ligy mistrů
iSport.cz | 04:40:00
Největší utkání roku je tady. Istanbulské finále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Interem Milán nabízí řadu příběhů. Jeden ovšem vyčnívá. Pep Guardiola, fotbalový revolucionář a perfekcionista, může svému klubu přinést tolik vytoužený „ušatý pohár“. Ze City by tím učinil vítěze treblu a ze sebe nejlepšího trenéra všech dob. „Musíme vyhrát, abychom se stali opravdu velkým klubem,“ uvědomuje si tíhu utkání dvaapadesátiletý Katalánec.


Jalonen zůstal celou dobu sám. Finský pomocník byla jeho jediná podmínka
iSport.cz | 04:30:00
Kari Jalonen ve čtvrtek po poledni opustil po hodině a půl grilování sídlo Českého hokeje na pražské Harfě, sjel výtahem deset pater a beze slova zamířil do podzemních garáží. Víkend už tráví v rodném Finsku. Zůstane, nebo skončí? V hokejovém velíně odložili rozhodnutí na neurčito. Mistrovství světa se po devíti letech bude konat v Česku, po neúspěchu na letošním šampionátu je třeba zodpovědně zvážit, kdo povede mužstvo do akce příště. Nejde přitom jen o Jalonena.


Májovou Toulavou: Jarní výšlap mezi Táborem a Bechyní
Reflex | 06:00:00
Stezka údolím Lužnice vedoucí oblastí Toulava se jako první česká trasa dostala mezi oficiálně uznané nejlepší pěší trasy Evropy. Kopíruje část jihočeského „camina“ a 55 km mezi Planou nad Lužnicí a Týnem nad Vltavou je rozděleno do čtyř denních etap. Prostřední dvě vymezují pouť mezi Táborem a Bechyní. Za příjemného květnového počasí snadno propadnete jejímu voňavě podmanivému kouzlu.


Nové lákadlo Země živitelky. Podle návrhu Atelieru 111 architekti vznikl restaurační pavilon
E15-ekonomika | 06:00:00
Výletní restaurace s prostornými zahrádkami a malebnými scenériemi. Fenomén, který před více než sto lety zakotvil také v českých zemích. Tehdejší architekti se rychle naučili, jak taková místa navrhovat v jednoduché a elegantní podobě, aby přitahovala pozornost a zároveň zajišťovala bezvadný servis pro mnohdy značný počet návštěvníků. Tato tradice v posledních letech znovu ožívá. Jedním z důkazů je restaurační pavilon, který Atelier 111 architekti vložil do prostoru výstaviště v Českých Budějovicích.  


Tramvaje, metra i dvoupodlažní vlaky pro celý svět. Navštívili jsme továrnu gigantu Alstom
E15-ekonomika | 05:30:00
Římany založená katalánská metropole Barcelona se těší pověsti mimořádného města. Jedním směrem do ní proudí nejlepší fotbalisté a masy turistů z celého světa, opačným tisíce nejmodernějších vlaků, tramvají či vozů metra za miliardy eur. Na „svědomí“ je má nadnárodní gigant Alstom. Jeho „mašinky“ všeho druhu brousí koleje v New Yorku, Singapuru či na Arabském poloostrově a v podobě pendolin také ve službách Českých drah. Jak probíhá výroba v hlavním evropském závodě v provincii Santa Perpètua, představil Alstom světovým médiím, mezi kterými byla i E15.


ODEMČENO: Michl si plní sen, nastává soumrak kanceláří, kvantové počítače v Česku
E15-ekonomika | 05:00:00Nové lákadlo Země živitelky. Podle návrhu Atelieru 111 architekti vznikl restaurační pavilon
E15-politika | 06:00:00
Výletní restaurace s prostornými zahrádkami a malebnými scenériemi. Fenomén, který před více než sto lety zakotvil také v českých zemích. Tehdejší architekti se rychle naučili, jak taková místa navrhovat v jednoduché a elegantní podobě, aby přitahovala pozornost a zároveň zajišťovala bezvadný servis pro mnohdy značný počet návštěvníků. Tato tradice v posledních letech znovu ožívá. Jedním z důkazů je restaurační pavilon, který Atelier 111 architekti vložil do prostoru výstaviště v Českých Budějovicích.  


Tramvaje, metra i dvoupodlažní vlaky pro celý svět. Navštívili jsme továrnu gigantu Alstom
E15-politika | 05:30:00
Římany založená katalánská metropole Barcelona se těší pověsti mimořádného města. Jedním směrem do ní proudí nejlepší fotbalisté a masy turistů z celého světa, opačným tisíce nejmodernějších vlaků, tramvají či vozů metra za miliardy eur. Na „svědomí“ je má nadnárodní gigant Alstom. Jeho „mašinky“ všeho druhu brousí koleje v New Yorku, Singapuru či na Arabském poloostrově a v podobě pendolin také ve službách Českých drah. Jak probíhá výroba v hlavním evropském závodě v provincii Santa Perpètua, představil Alstom světovým médiím, mezi kterými byla i E15.


ODEMČENO: Michl si plní sen, nastává soumrak kanceláří, kvantové počítače v Česku
E15-politika | 05:00:00Začíná šestý ročník festivalu kreativity Maker Faire
lupa.cz | 07:40:26
Silnou mezinárodní účast hlásí kreativní festival Maker Faire Prague, který dnes a zítra hostí Křižíkovy pavilony na pražském Výstavišti. K vidění bude přes 130 makerských projektů využívajících celou škálu disciplín a technologií, od 3D tisku, elektroniky, robotiky až po umělecké instalace a experimentální design.


Vláda by mohla ve středu projednávat tzv. Istanbulskou úmluvu proti násilí
ceskenoviny.cz | 06:30:00
Praha - Vláda by mohla ve středu projednávat Úmluvu Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, tedy takzvanou Istanbulskou úmluvu. Rozhodovat by měla...


V Kolumbii našli čtyři děti, které přežily pád letadla. V džungli byly 40 dní
idnes.cz | 07:13:00
V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla. Přežily údajně i díky domorodému původu.


Měla pět premiérů. Teď hledá sociální demokracie cestu z propasti zpět
idnes.cz | 07:07:00
Sociální demokracie je momentálně v politickém podpalubí. Ránu ji zasadil výsledek posledních voleb do Sněmovny, jen 4,65 procenta získaných hlasů nestačilo straně k zisku ani jednoho poslaneckého mandátu. Na volebním sjezdu v Plzni zvolí své nové vedení a hlavně bude hledat cestu z propasti zpět.


Závažná diagnóza vzala Petrovi chuť do života: Splněné přání mu znovu vykouzlilo úsměv na tváři!
blesk | 07:20:00
Petrovi lékaři diagnostikovali závažné onemocnění, které ho oddělilo od jeho manželky. Ta už sama nedokázala o partnera pečovat, a proto se o něj nyní starají v hospicu. Petr bohužel ztrácí chuť do života. V těžkých chvílích mu pomohla Sanitka přání Asociace samaritánů ČR.


Na Kladně srazilo auto psa Nicka: Řidič od nehody ujel! Majitel popsal smutné okamžiky
blesk | 06:40:00
Neznámý řidič na Kladně srazil psa Nicka, kterého měl venčit jeho páníček. Čtyřnohý přítel po nehodě utrpěl vážná zranění, kterým druhý den podlehl. Řidič bílého auta z nehody ujel a nepodařilo se ho vypátrat ani policistům. Na sociálních sítích shánějí informace o tom, kdo auto mohl řídit.


Zázrak: S rodinou se zřítilo letadlo, děti našli po 40 dnech živé v džungli!
blesk | 06:29:00
V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla, napsala agentura Reuters.


Sociální demokraté míří na sjezd do Plzně. Kdo povede nejstarší českou partaj?
blesk | 06:20:00
V sobotu 10. června proběhne v Plzni již 45. sjezd ČSSD. Sociální demokraté by si měli zvolit nového předsedu a místopředsedy či představit novou podobu  značky. 


Majitelé Miu odložili, neměli na její operaci. Nový domov našla na Festivalu Blesk tlapek
blesk | 05:50:00
Jackpot vyhrála na Festivalu Blesk tlapek fenka francouzského buldočka Mia (4) ze spolku Dočasky De De. Našla tam svou spřízněnou duši a s ní i nový milující domov. Mia, které se doposud lepila smůla na paty, si teď užívá lásky, péče a dovádění s psím parťákem Jiříkem.


Křižovatku smrti u Hodonína nahradil kruhový objezd: 25 nehod za pět let!
blesk | 05:00:00
To místo působilo napohled bezpečné a přehledné, jenže za pět let se tam stalo 25 nehod, častokrát velmi vážných. Křižovatka silnic I/55 a II/432 poblíž majáku u Hodonína byla podle pojišťoven dokonce druhá nejhorší v republice. Nyní ji nahradil kruhový objezd.


Slunce, moře a... Pohled pro Bo(r)hy!
blesk | 05:00:00
Moderátorka Televizních novin na Nově Lucie Borhyová (45)  konečně potěšila své příznivce fotkou v plavkách! Skvostný dekolt ozářený paprsky slunce a široký úsměv je pro mnohé vražedná kombinace.


Nový šéf ČT Souček pro Blesk: StarDance na obrazovku patří! Dojde na vyšší platy a pořady pro seniory?
blesk | 05:00:00
Jan Souček se stal novým generálním ředitelem České televize a Blesku sdělil, jaké chystá změny. „Potřeboval bych zjistit víc informací k tomu, co se v týmu v posledních měsících a letech dělo," řekl o pořadu Reportéři ČT. Chtěl by víc řešit kauzy a jejich dopady. Zaměří se na to, proč vedle sebe působí několik pořadů o vaření nebo zahradničení. Na nový kanál by se mohli těšit senioři. Nejdřív ale s pejskem vyrazí k moři... 


Zubařka Eva z Přeštic zdolala Mount Everest: Bylo to super, ale jednou to stačilo!
blesk | 05:00:00
Pokořila nejvyšší horu světa Mount Everest (8849 m. n. m.) jako teprve třetí Češka. Nyní je zubařka Eva Perglerová (49) z Přeštic na Plzeňsku opět ve své ordinaci a říká: „Bylo to skvělé, ale podruhé bych tam už nelezla."


Utajované dítě ministra Šojgu: S letuškou má prý syna Šebu (22). Snaží prorazit jako popstar
blesk | 05:00:00
Na pravou ruku ruského prezidenta Vladimira Putina, jeho ministra obrany Sergeje Šojgua, prasklo tajemství. Má podle všeho utajované dítě s letuškou, se kterou měl mít aféru kolem roku 2000, vedle dvou dcer s manželkou Irinou by měl být Šojgu otcem i dvaadvacetiletého Danila Šebunova, který to zkouší na poli showbyznysu. Prezentuje se jako popový zpěvák Šeba, uvedl list Daily Mail.


„Senilní pitomče! Frajere vyfutrovanej!“ Elektrokoloběžky v centru Prahy podráždily seniory
blesk | 05:00:00
Bezohlední nebo opilí řidiči koloběžek jsou trnem v oku radního Vojtěcha Ryvoly (ANO) z Prahy 1. Častěji na nich prý totiž jezdí opilí mladí lidé, než že by sloužily jako reálný dopravní prostředek. Trnem v oku jsou ale i seniorům, dva se kvůli nim dokonce v centru Prahy pohádali. Do konce srpna vzniknou striktní parkovací body. Jízdu po chodníku zatím hlídají strážníci, ale speciální kamery by jim v tomto ohledu mohly výrazně pomoci. Jaká je budoucnost elektrokoloběžek v historickém centru Prahy? 


Potlučená transgender Barbie Alvesová v bikinách: Pravda bez filtrů a make-upu!
blesk | 05:00:00
Kde jinde se dá pořádně zapařit a následně relaxovat, než na španělském ostrově Ibiza. A právě tam se vydala brazilská transgender hvězda Jessica Alvesová (39). Na lehátku si dopřála masáž a neuhlídala přitom neposlušnou bradavku, která vykoukla z plavek.


Princezna Vittoria (19) je následnicí zaniklého italského trůnu: Chlubí se životem v luxusu!
blesk | 05:00:00
Pochází ze šlechtického rodu a jednoho dne by se dokonce mohla stát královnou. Zatím si však princezna Vittoria Savojská užívá svého privilegovaného života. Devatenáctiletá následnice již zaniklého italského trůnu je hvězdou instagramu. Na sociální síti, kde má desetitisíce fanoušků, se chlubí svým životem plným luxusu.


Alex Mynářová má strach o syna: Nemocné ledviny!
blesk | 05:00:00
Přestože se nejstarší syn moderátorky Alex Mynářové (40) a bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře (55) narodil předčasně, zdálo se, že bude zcela v pořádku a zdráv. Po několika letech se ale přihlásilo vážné onemocnění!


Nestyda Kate Hudsonová: Horní díl plavek? K čemu?
blesk | 05:00:00
Americká herečka Kate Hudsonová (44), dcera ještě slavnější herečky Goldie Hawnové, si umí léto opravdu užít. Ve své vilce u bazénu se opalovala téměř nahá jak biblická Eva a nezapomněla celou tuto událost řádně zdokumentovat!


Dojemné momenty z pohřbu Anety (†18) ve Skutči: První jízda na nové motorce ji stála život!
blesk | 05:00:00
První motorku dostala od táty a jízdu na ní si zamilovala. Za dva roky s rodinou i přáteli najezdila tisíce kilometrů. Splnila si i svůj sen mít řidičák na auto a větší motorku, na kterou si našetřila. Avšak první jízda na nové motorce se jí stala osudnou!


Hurghada po smrtícím útoku žraloka na turistu (†23): Zavřené pláže i občasný strach
blesk | 05:00:00
Pláže v oblíbeném egyptském letovisku Hurghada a dalších částech země směrem na jih po čtvrtečním smrtícím útoku žraloka zůstávají stále uzavřené. Znovu budou mít turisté možnost si v Rudém moři zaplavat až v neděli. Někteří odvážlivci se ale i přes zákaz egyptských úřadu snaží dostat do vody, jak informovali čeští turisté užívající si dovolenou v Hurghadě.


Hodně nečekaná dvojice: Bill Murray (72) prý randí se zpěvačkou Kelis (43), které loni zemřel manžel v 37 letech
super | 05:56:51
Podle zahraničních médií se v šoubyznysu zrodil nový a poměrně nečekaný hvězdný pár. Herec a komik Bill Murray (72) prý randí s o téměř tři dekády mladší zpěvačkou Kelis, která je autorkou hitu Milkshake. Dvojice, která byla společně zvěčněna i na Twitteru hip-hopové skupiny Children of Zeus, se prý romanticky sblížila po smutné události, která loni zpěvačku postihla.


Monika Binias ve Výměně manželek? Šla bych minimálně za 700 tisíc, Ornella by měla z ostudy kabát
super | 05:56:46
Výměna manželek s


Sara Sandeva a Sandra Nováková jako z bondovky: Herečky poslaly z Chorvatska pozdrav v plavkách
super | 05:56:38
Herečka


Dalibor Gondík: Nemám žádnou ambici, chci jen mít radost
Novinky-kultura | 07:26:00
Na Dalibora Gondíka (53) narazíte v rozhlase, televizi, divadle, skládá hudbu, zpívá, hraje na bicí a na klavír, režíruje, učí na konzervatoři, moderuje. Někdo by byl z toho všeho na nervy, on je však v pohodě. Prý ze dvou důvodů: za měsíc uběhne 400 kilometrů a zásadně nebývá urputný.


Herečka Šárka Krausová: Nemám ráda neznámé hlubiny
Novinky-kultura | 06:39:00
Proslulé herecké příjmení Vaculíková po loňské svatbě s kolegou z branže Ondřejem Krausem vyměnila za neméně zažité. Herečka Šárka Krausová (36), která se loni ukázala jako potrhlá nevěsta Jakuba Štáfka v celovečerním pokračování hitu Vyšehrad, teď ztvárňuje značně odlišnou roli uvědomělé říční policistky v seriálu Pod hladinou.


„Radost pro celou zemi!“ V Kolumbii po 40 dnech našli děti ztracené po pádu letadla
Novinky-kultura | 06:20:05
V Kolumbii po 40 dnech našli čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla, napsala agentura Reuters.


5 tipů, jak bojovat s únavou na cestách
Novinky-kultura | 06:07:00
Únavu za volantem se nevyplatí podceňovat, neboť mikrospánek může způsobit vážnou nehodu. Zde je několik tipů, jak přílišné únavě předcházet a co dělat, když už se dostaví.


Zlatý poklad z Krymu patří Ukrajině, rozhodl definitivně nizozemský soud
Novinky-kultura | 05:59:00
Starobylý zlatý poklad ze čtyř muzeí na Krymu, který se v současnosti nachází v nizozemském Muzeu Allarda Piersona, patří Ukrajině. Rozhodl o tom podle agentury Reuters definitivně nizozemský nejvyšší soud v Amsterodamu.


Změny ve vedení České televize budou, říká zvolený ředitel Souček
Novinky-kultura | 05:40:00
Čerstvě zvolený šéf ČT Jan Souček ve čtvrtek Právu popsal, čím při volbě přesvědčil Radu České televize. Byl to plán přechodu na digitální platformy a důraz na lepší komunikaci s vedením televize, zaměstnanci i politiky.


Netolický: Předsedou by měl zůstat Michal Šmarda
Novinky-kultura | 05:20:00
Pokud se sociální demokracie dostane ve volbách v roce 2025 do Sněmovny, netlačil bych stranu do vládního angažmá. V rozhovoru pro Právo to řekl dlouholetý pardubický hejtman a místopředseda ČSSD Martin Netolický.


Psychiatr Horáček: Léčba traumat způsobených na Ukrajině se týká i nás
Novinky-kultura | 05:00:00
Profesor psychiatrie Jiří Horáček z Národního ústavu duševního zdraví po návratu z Ukrajiny v rozhovoru pro Právo vysvětluje, proč je léčení traumat tamních vojáků i civilistů důležité i pro Česko.


Dalibor Gondík: Nemám žádnou ambici, chci jen mít radost
Novinky.cz | 07:26:00
Na Dalibora Gondíka (53) narazíte v rozhlase, televizi, divadle, skládá hudbu, zpívá, hraje na bicí a na klavír, režíruje, učí na konzervatoři, moderuje. Někdo by byl z toho všeho na nervy, on je však v pohodě. Prý ze dvou důvodů: za měsíc uběhne 400 kilometrů a zásadně nebývá urputný.


Herečka Šárka Krausová: Nemám ráda neznámé hlubiny
Novinky.cz | 06:39:00
Proslulé herecké příjmení Vaculíková po loňské svatbě s kolegou z branže Ondřejem Krausem vyměnila za neméně zažité. Herečka Šárka Krausová (36), která se loni ukázala jako potrhlá nevěsta Jakuba Štáfka v celovečerním pokračování hitu Vyšehrad, teď ztvárňuje značně odlišnou roli uvědomělé říční policistky v seriálu Pod hladinou.


„Radost pro celou zemi!“ V Kolumbii po 40 dnech našli děti ztracené po pádu letadla
Novinky.cz | 06:20:05
V Kolumbii po 40 dnech našli čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla, napsala agentura Reuters.


5 tipů, jak bojovat s únavou na cestách
Novinky.cz | 06:07:00
Únavu za volantem se nevyplatí podceňovat, neboť mikrospánek může způsobit vážnou nehodu. Zde je několik tipů, jak přílišné únavě předcházet a co dělat, když už se dostaví.


Na Beats for Love dorazí přes 480 umělců, festival rozzáří i nová obří scéna
lidovky.cz | 07:46:07
Osmnáct pódií, přes 480 umělců z tuzemska i zahraničí, hvězdy světového formátu a bohatý mimohudební program. To vše čeká na návštěvníky devátého ročníku největšího festivalu elektronické a taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love, který odstartuje již 5. července v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.


V Kolumbii našli čtyři děti, které přežily pád letadla. V džungli byly 40 dní
lidovky.cz | 07:18:00
V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla. Přežily údajně i díky domorodému původu.


Našly se. Čtyři děti přežily po pádu letadla čtyřicet dní samy v amazonské džungli
aktuálně.cz | 07:18:49
Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla v Kolumbii.


K čemu by Češkám byla prezidentka? Jejich postavení tohle nezlepší, říká Druhá směna
aktuálně.cz | 07:00:56
“Muži by z emancipace neměli mít strach,” říkají autorky magazínu Druhá směna Eliška Koldová a Maja Vusilović.


Telička: Orbán je skutečně tragický úkaz a trojský kůň. EU si s ním neumí poradit
aktuálně.cz | 07:00:00
Maďarsko pod vedením premiéra Viktora Orbána nyní do značné míry slouží zájmům ruského agresora, míní bývalý diplomat Telička.


Jak Feri vyklouzl z případu, v němž prozradil jméno ženy. Podle zákona nebyla obětí
aktuálně.cz | 06:59:35
Aktuálně.cz získalo rozhodnutí úřadu, podle něhož ze znásilnění obžalovaný Dominik Feri nespáchal přestupek, když řekl jméno ženy ze své kauzy.


Exkluzivní test Bentley Flying Spur. Jízda krále Karla aneb Nikdo není dokonalý
aktuálně.cz | 06:33:00
Bentley už dvacet let slouží jako oficiální limuzína britské hlavy státu. Nad jiné povznášející je i jízda ve „volně prodejném“ sedanu Flying Spur.


Hasiči dohašují požár haly ve Žďanicích na Hodonínsku. Začne vyšetřování příčiny a výše škody
Český rozhlas | 07:30:00
Hasiči u požáru haly ve Žďánicích na Hodonínsku v sobotu ráno stáhli výškovou techniku, uvnitř haly nyní dohašují ohniska. Na místě jsou asi čtyři jednotky hasičů, v noci jich tam byly tři desítky. Několik hasičů se lehce zranilo, podle předběžných informací čtyři. Ošetřeni byli na místě. Řekl to mluvčí hasičů Jan Dvořák. Dopoledne se bude zjišťovat příčina požáru, také výše škody, která podle Dvořáka nebude malá.


Mléko za osmnáct, obědy za lidovku. Bludovští zemědělci sází na vlastní produkty
Denik.cz | 07:30:00
Když se řekne zemědělec, lidem se vybaví pole, traktor nebo krávy na louce. V Bludově to však znamená také šunka, klobásy, škvarky, ale i knedlíky, sýry, tvaroh nebo máslo. A nebo také obědy za příznivou cenu. Místní zemědělci část produkce zpracovávají na vlastní výrobky. A také z ní vaří.


Maďarsko odmítá řešit problémy demokracie, raději se chce vzdát peněz z fondů EU
Denik.cz | 07:30:00
Maďarsko, které se původně dohodlo s Evropskou komisí na změnách ve fungování soudů a dalších zákonů, jež měly zlepšit stav právního státu a demokracie výměnou za obnovení výplaty miliard euro z fondů Evropské unie, z dohody couvá. Vláda Viktora Orbána chce dát přednost upevnění svého režimu.


Nudistka: Nehodnotíme na pláži těla druhých jako textiláci. U nás není co tajit
Denik.cz | 06:46:00
/FOTO, VIDEO/ U vody nahoře bez nebo úplně nahý je nejen v Česku stále kontroverzním tématem. Také článek Deníku o největší nudistické pláži ve Lhotě nedaleko Brandýsa nad Labem vyvolal řadu ohlasů. Mezi nimi se objevil i komentář Kateřiny Novotné, která pláž navštěvuje už dvacet let. Samozřejmě bez plavek. Nebála se promluvit, v čem ji nahota obohacuje a co se jí nelíbí na nových pravidlech v areálu přírodního koupaliště.


Zkáza u Kachovské přehrady zasáhla i zvířata. Pomáhají také Češi, vznikla sbírka
Denik.cz | 06:15:00
Před několika dny se po světě rozšířila zpráva o protržení Kachovské přehrady na jižním toku Dněpru na Ukrajině. Většina oblastí okolo Chersonu, města šedesát kilometrů po proudu od zničené přehrady, je pod vodou, navíc hrozí kontaminace Černého moře. Katastrofu to znamená nejen pro statisíce lidí, ale také pro zvířata, která je třeba evakuovat. Milovníci zvířat v Česku proto spustili sbírku, která má zasaženým němým tvářím pomoci.


ONLINE: Muchová vs. Šwiateková. Češka o první grandslamovou trofej
iSport.cz | 07:00:00
Největší zápas v kariéře! Karolína Muchová se v dnešním finále v Paříži utká se světovou jedničkou a obhájkyní prvenství Igou Šwiatekovou z Polska o titul na Roland Garros. Šestadvacetiletá Češka má šanci získat premiérovou grandslamovou trofej, utkání na antuce hlavního kurtu Philippa Chatriera začne v 15:00. ONLINE přenos sledujte na webu iSport.cz.


LM ONLINE: City - Inter. Guardiola a spol. útočí ve finále na treble
iSport.cz | 07:00:00
Mezi Manchesterem City a Interem Milán se dnes v Istanbulu rozhodne o šampionovi fotbalové Ligy mistrů. Jasným favoritem je anglický tým, který usiluje o premiérový triumf v nejprestižnější klubové soutěži. Pokud svěřenci trenéra Pepa Guardioly uspějí, na závěr sezony zkompletují tzv. treble po výhrách v Premier League a Anglickém poháru. Výkop je v 21:00. ONLINE přenos z utkání sledujte na webu iSport.cz.


Přehled: Bývalí jezdci F1, kteří se účastní letošního Le Mans
f1sport.auto.cz | 07:41:00
Již zítra vypukne v Le Mans 91. ročník nejslavnějšího čtyřiadvacetihodinového závodu světa. Přímo na dráze se objeví i několik bývalých pilotů z formule 1. O koho jde?


Boj. Chci ho přivítat, jak se sluší a patří! hlásí fighter Dvořák. Soupeři se podíval do očí
sport.cz | 07:18:51
Kanadský Vancouver se s napětím chystá na další akci slavné bojové organizace UFC, která přichystá galavečer s pořadovým číslem 289. Poprvé se číslované akce zúčastní také aktuálně jeden ze čtyř českých bojovníků mezi elitou David Dvořák, který během pátečního dne shodil poslední zbytky do stanoveného váhového limitu pro muší divizi. Souboji proti Australanovi Stevu Ercegovi, který mezi elitou zažije debut, tak nic nebrání. „Chci mu ukázat něco, co v Austrálii nezažil,“ hlásí český ranař, který půjde od akce v neděli 11. června zhruba v 01:30 SEČ.


TENIS ONLINE: Muchová ve finále vyzve světovou jedničku Šwiatekovou
sport.cz | 06:34:15
Karolína Muchová se v dnešním finále v Paříži utká se světovou jedničkou a obhájkyní prvenství Igou Šwiatekovou z Polska o titul na tenisovém Roland Garros. Šestadvacetiletá Češka má šanci získat premiérovou grandslamovou trofej, utkání na antuce hlavního kurtu Philippa Chatriera začne v 15:00 SELČ. Zápas vysílá živě Eurosport 1. Online reportáž nabízí web Sport.cz.


FOTBAL ONLINE: Manchester City může poprvé vyhrát Ligu mistrů, poslední překážkou je Inter Milán
sport.cz | 06:11:40
Vrchol pohárové sezony. V sobotním finále fotbalové Ligy mistrů proti sobě v Istanbulu stojí Manchester City a Inter Milán. Jasným favoritem je anglický tým, který usiluje o premiérový triumf v nejprestižnější klubové soutěži. Pokud svěřenci trenéra Pepa Guardioly uspějí, na závěr sezony zkompletují tzv. treble po výhrách v Premier League a Anglickém poháru. Zápas má výkop ve 21:00 SELČ, přímý přenos vysílá Nova Sport 3. Finále můžete sledovat v online reportáži s audiokomentářem na Sport.cz.


Inter odvrací italský finálový krach. Bát se můžete vrahů, ne fotbalistů, zní z klubu
sport.cz | 06:02:07
Další prohru už zažít nechtějí. Italské fotbalové kluby se prokousaly do závěrečné bitvy všech třech evropských soutěžích, jenže mají poslední možnost získat alespoň jednu trofej. Navíc Inter Milán rozhodně není v istanbulském finále Ligy mistrů proti hvězdami nabitému Manchesteru City favoritem. „Bát se můžete vrahů, ne fotbalistů. Bylo by chybou mluvit o strachu, cítíme jen správné napětí a radost," hlásí obránce milánského celku Alessandro Bastoni.


Útok v Hurghadě nebyl jediný, jsou další zranění. Žraloků mohlo být víc
idnes.cz | 09:40:00
Útok žraloka, po kterém v egyptské Hurghadě zemřel ruský mladík, nebyl v místě jediný. Na druhé straně zálivu totiž byli zraněni další dva lidé. Uvedla to jedna slovenská turistka, která byla svědkem i medializované krvavé události.


Na Litoměřicku narazilo auto do zdi, ve zdemolovaném autě zemřel řidič
idnes.cz | 09:18:00
V sobotu ráno vzlétl vrtulník k vážné havárii auta u Libochovan na Litoměřicku. Řidič narazil do zdi, bohužel na místě zemřel. Tragická nehoda zkomplikovala dopravu z Litoměřic na Ústí nad Labem, provoz je nyní řízen kyvadlově.


Znovu jsem se narodil, řekl po vážné nehodě zakladatel Milionu chvilek Minář
idnes.cz | 08:42:00
Mikuláš Minář, který se do veřejného povědomí dostal jako organizátor protestů spolku Milion chvilek, měl v pátek večer vážnou nehodu. Srazil se s protijedoucím autem, které vjelo do protisměru. Účastníky nehody převezli do nemocnice, měli však jen drobná zranění. „Mohlo to být daleko horší. Mám pocit, že každý den je teď navíc,“ napsal k nehodě Minář.


Chladící nádrži Záporožské elektrárny hrozí protržení, varuje Greenpeace
idnes.cz | 08:35:00
Hráz velké chladící nádrže ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny je na vnitřní straně po zničení nedaleké Kachovské přehrady vystavena rostoucímu tlaku, varovala Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Organizace Greenpeace tvrdí, že hrozí protržení.


Velká proměna na Černé louce: Z výstaviště bude divadlo
blesk | 09:15:00
Bývalý výstavní pavilon v areálu výstaviště Černá louka se změní na divadelní sál a zkušebnu. Využívat jej po rekonstrukci bude Národní divadlo moravskoslezské (NDM) jako svou studiovou scénu s kapacitou pro 220 diváků.


Univerzitní archiv ukázal kuriozity: 100letý index, Masarykovo věnování i rektorský řetěz
blesk | 09:15:00
Zatímco pro badatele je archiv Masarykovy univerzity takřka denním chlebem, veřejnost se do něj dostane jen výjimečně. V rámci mezinárodního dne archivů se nyní dostalo na desítky zájemců. Spatřili některé univerzitní relikvie, prošli se depozitáři s doklady o více než stoleté historii vzdělávacího ústavu.


Pirát z Karibiku Johnny Depp: Přiletí s upíry do Slavkova!
blesk | 09:00:00
Celé dva dny plné hudby čekají návštěvníky letošního ročníku festivalu Slavkov Open. Už v červenci tu zakotví i nejoblíbenější pirát na světě Johnny Depp (59). Tentokrát hrábne do strun.


Hvězda ZOO předvedla tělo v plavkách: Půvabná Míša Pecháčková si užívá u moře
super | 09:28:38
Hvězda seriálu ZOO


Vladimír Dlouhý (✝52) zemřel před premiérou svého posledního filmu. Jeho synové září v Ulici
super | 09:01:39
Tenkrát se tomu ještě neříkalo casting a neživili se tím specialisté, kteří mají prostor v titulcích hned vedle scenáristů, kameramanů a režisérů. Jeden z nich - Karel Kachyňa (✝79) - prostě poslal svou pomocnou režisérku do základní školy, aby mu tam našla kluka pro titulní roli do chystaného filmu Už zase skáču přes kaluže. Přivedla mu ho. Bylo mu 12, chodil do šesté třídy a ještě nikdo netušil, jakou se stane hvězdou, než předčasně zemře. Jmenoval se Vladimír Dlouhý (10. 6. 1958 - 20. 6. 2010) a letos by oslavil 65. narozeniny.


Ukázala vnady i tetování! Takhle odvážná krásná Denisa Dvořáková dlouho nebyla
super | 08:34:24
Modelka


Bývalá hvězda Ulice bude brzy bydlet ve svém: Anna Kadeřávková ve 25 letech dokončuje dům snů
super | 08:01:39
Loni v létě herečka


Přitažlivý nový konkurent Škody Superb se začal prodávat v Evropě, s cenami se Číňané nemažou
Autoforum.cz | 06:00:00
Pokud máte pocit, že Superb je „to auto”, které je vizuálně sympatické, velké, vybavené a přesto relativně dostupné, pak nevíte, co dnes dokážou nabídnout Číňané. Mimo jejich domovinu jim ale zjevně nechybí ani sebevědomí. (Petr Miler)


Alfa Romeo vybízí fanoušky: Vyberte jméno novému modelu! A prozrazuje jeho proporce
Auto.cz | 09:43:00
Málokterá automobilová značka má takovou fanouškovskou základnu jako Alfa Romeo. Ta se nyní může zapojit do vytváření její budoucnosti.


Dříve vysmívané Formule E mají tisíce nových fanoušků. Zvládnou 300 km/h a nabíjejí se půl hodiny
Auto.cz | 08:50:00
Tisíce nových fanoušků, adrenalinové závody i překonávání hranic e-mobility v přímém přenosu


Rychlotest SsangYong Musso Grand 2.2 e-XDI se střešním stanem: Bejvák pro tři za super peníze!
Auto.cz | 08:00:00
Na cestu k moři jsme letos zvolili netradičně pořádně velký pick-up SsangYong Musso Grand. Díky víceprvkové zadní nápravě a vysokému výkonu se hodí i na tak dlouhé cesty.


Taliban začal bojovat proti drogám. A je hodně úspěšný. Ceny opia stoupají
iHned.cz | 10:00:16
Když islámský Talibán bojoval v Afghánistánu proti vládě, financoval svůj boj hlavně příjmy z pěstování máku. Ten je surovinou pro výrobu opia a heroinu. Před necelými dvěma lety ale povstalci více než dvacetiletý boj vyhráli a znovu získali...


Vejtřaska slaví v armádě sedmdesát let. Díky funkční konstrukci stále slouží
Auto-iDNES.cz | 10:00:16
Vejda, vejtřaska, vétřieska, vejtra, zkrátka Praga V3S, tedy vojenský třítunový speciál. Tento nezmar, který začínal už v Československé armádě, slouží dodnes. A to již celých sedmdesát let. Většinu z nich nahradil moderní vůz Tatra, zejména typ 810, ale i 815. V armádě jich od svého prvního nasazení celkem sloužilo více než 14 tisíc.


Ukrajinci místy prorazili první linie ruské obrany, okupanti zmatkují, píší Britové
Novinky-kultura | 09:50:56
Ukrajina podle britské vojenské rozvědky v některých místech fronty za uplynulé dva dny prolomila první ruskou obrannou linii, jinde je pokrok menší. Podle amerického Institutu pro výzkum války (ISW) ukrajinská armáda v pátek pokračovala v protiofenzivě na nejméně čtyřech místech fronty.


Pětitisícovka na dítě. Je tu poslední šance
Novinky-kultura | 09:37:38
Rodiny, které si doposud nezažádaly o jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě, jež stát kvůli drahotě začal vyplácet loni, na to mají poslední tři týdny. Žádost je potřeba podat do prázdnin.


V Mogadišu byl zlikvidován útok islamistů na hotel, bilance je nejasná
Novinky-kultura | 09:31:05
Příslušníci somálských bezpečnostních sil dnes ráno ukončili operaci proti bojovníkům islamistické militantní skupiny Šabáb, kteří v pátek 9. června večer zaútočili na jeden z hotelů v metropoli Mogadišu. Bilance celé akce je nejasná.


Téměř nevidomý Australan brázdí skatepark s holí v ruce
Novinky-kultura | 09:20:00
Australan Richard Moore trpí dědičným onemocněním sítnice, kvůli čemuž ztratil z devadesáti pěti procent zrak. I navzdory svému hendikepu však zvládá jezdit na skateboardu. Diagnózu se dozvěděl před pěti lety. Nejprve se proto naučil chodit s holí pro nevidomé a potom s ní začal jezdit i na prkně.


Noční ruské útoky drony na Oděsu: tři mrtví. Terčem bylo i vojenské letiště v Myrhorodu
Novinky-kultura | 08:51:05
Při nočních útocích ruských dronů na jihoukrajinskou Oděsu zemřeli tři lidé a dalších 26 utrpělo zranění, informovalo jižní velitelství ukrajinské armády. Terčem ruského útoku se v noci na sobotu stalo také vojenské letiště v Myrhorodu v Poltavské oblasti.


Do sedmi let v ČR fotovoltaika jako výkon sedmi Temelínů?
Novinky-kultura | 08:36:52
Ze zdrojů z evropských fondů je v Česku do roku 2030 možné vystavět fotovoltaiky o výkonu 15,3 gigawattu a větrné elektrárny s výkonem dva gigawatty.


Očima Saši Mitrofanova: Europoslanci jednali s ruskou opozicí
Novinky-kultura | 08:30:00
V pondělí 5. a v úterý 6. června jednali europoslanci v bruselské budově Evropského parlamentu s početnou skupinou představitelů ruské opozice. Byla zastoupena především její exilová část, ale v utajení měli přijet i lidé z Ruska.


Mezi bylinkami najdeme klid a energii
Novinky-kultura | 08:11:00
Na bylinkové zahrádce je cosi zvláštního, co dráždí fantazii a prospívá tělu i duši. Jako by tam spojily své síly všecky povzbuzující energie. Nechme je účinkovat a užijme si bylinky na co nejvíc způsobů!


Odpojte naši oblast od internetu, žádá indonéský domorodý kmen
Novinky-kultura | 08:04:31
Zástupci domorodého kmene v Indonésii požádali o odpojení oblasti, kterou kmen obývá, od internetu, aby se zmenšil „negativní dopad“ internetového světa, píše agentura AFP s odkazem na indonéské představitele.


VIDEO: PJ Harvey zpívá v animovaném černobílém videoklipu "I Inside the Old I Dying" o lásce a vzkříšení
Musicserver | 08:56:00
Koncem dubna jsme fanoušky PJ Harvey potěšili hned dvěma novinkami. Za prvé - oblíbená hudebnice již brzy vydá desátou řadovku "I Inside The Old Year Dying", kterou představí i českému ...


Ropná centrální banka a další výhled na této komoditě - Víkendář
Kurzy.cz | 08:09:00
Saúdská Arábie se nyní považuje za jakousi centrální banku ropného trhu. Proto se rozhodla, že sníží těžbu. Chce totiž stabilizovat ceny ropy za každou cenu.


Ukrajinci místy prorazili první linie ruské obrany, okupanti zmatkují, píší Britové
Novinky.cz | 09:50:56
Ukrajina podle britské vojenské rozvědky v některých místech fronty za uplynulé dva dny prolomila první ruskou obrannou linii, jinde je pokrok menší. Podle amerického Institutu pro výzkum války (ISW) ukrajinská armáda v pátek pokračovala v protiofenzivě na nejméně čtyřech místech fronty.


Pětitisícovka na dítě. Je tu poslední šance
Novinky.cz | 09:37:38
Rodiny, které si doposud nezažádaly o jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě, jež stát kvůli drahotě začal vyplácet loni, na to mají poslední tři týdny. Žádost je potřeba podat do prázdnin.


V Mogadišu byl zlikvidován útok islamistů na hotel, bilance je nejasná
Novinky.cz | 09:31:05
Příslušníci somálských bezpečnostních sil dnes ráno ukončili operaci proti bojovníkům islamistické militantní skupiny Šabáb, kteří v pátek 9. června večer zaútočili na jeden z hotelů v metropoli Mogadišu. Bilance celé akce je nejasná.


Téměř nevidomý Australan brázdí skatepark s holí v ruce
Novinky.cz | 09:20:00
Australan Richard Moore trpí dědičným onemocněním sítnice, kvůli čemuž ztratil z devadesáti pěti procent zrak. I navzdory svému hendikepu však zvládá jezdit na skateboardu. Diagnózu se dozvěděl před pěti lety. Nejprve se proto naučil chodit s holí pro nevidomé a potom s ní začal jezdit i na prkně.


Noční ruské útoky drony na Oděsu: tři mrtví. Terčem bylo i vojenské letiště v Myrhorodu
Novinky.cz | 08:51:05
Při nočních útocích ruských dronů na jihoukrajinskou Oděsu zemřeli tři lidé a dalších 26 utrpělo zranění, informovalo jižní velitelství ukrajinské armády. Terčem ruského útoku se v noci na sobotu stalo také vojenské letiště v Myrhorodu v Poltavské oblasti.


Do sedmi let v ČR fotovoltaika jako výkon sedmi Temelínů?
Novinky.cz | 08:36:52
Ze zdrojů z evropských fondů je v Česku do roku 2030 možné vystavět fotovoltaiky o výkonu 15,3 gigawattu a větrné elektrárny s výkonem dva gigawatty.


Očima Saši Mitrofanova: Europoslanci jednali s ruskou opozicí
Novinky.cz | 08:30:00
V pondělí 5. a v úterý 6. června jednali europoslanci v bruselské budově Evropského parlamentu s početnou skupinou představitelů ruské opozice. Byla zastoupena především její exilová část, ale v utajení měli přijet i lidé z Ruska.


Mezi bylinkami najdeme klid a energii
Novinky.cz | 08:11:00
Na bylinkové zahrádce je cosi zvláštního, co dráždí fantazii a prospívá tělu i duši. Jako by tam spojily své síly všecky povzbuzující energie. Nechme je účinkovat a užijme si bylinky na co nejvíc způsobů!


Odpojte naši oblast od internetu, žádá indonéský domorodý kmen
Novinky.cz | 08:04:31
Zástupci domorodého kmene v Indonésii požádali o odpojení oblasti, kterou kmen obývá, od internetu, aby se zmenšil „negativní dopad“ internetového světa, píše agentura AFP s odkazem na indonéské představitele.


Ruské drony útočily v noci na Oděsu. Zemřeli tři lidé, šestadvacet je zraněných
lidovky.cz | 09:43:00
Při nočních útocích ruských dronů na jihoukrajinskou Oděsu zemřeli tři lidé a dalších 26 utrpělo zranění, informovalo jižní velitelství ukrajinské armády. Trosky bezpilotního letounu sestřeleného ukrajinskou protileteckou obranou dopadly na výškový dům, který začal hořet. Tlaková vlna vyvolaná výbuchem poškodila několik dalších panelových domů v okolí.


Litoměřice a Terezín spojila lodní linka, nabídne unikátní pohled na Ohři
lidovky.cz | 08:44:18
Mezi Litoměřicemi a Terezínem začala jezdit roky plánovaná lodní linka. Cestující vozí menší loď s ponorem pouze 30 centimetrů a kapacitou 12 lidí, protože řeka je v úseku kolem Terezína pro velké lodě nesplavná. Linku provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary, která v Litoměřicích zajišťuje MHD.


Chladící nádrži Záporožské elektrárny hrozí protržení, varuje Greenpeace
lidovky.cz | 08:39:00
Hráz velké chladící nádrže ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny je na vnitřní straně po zničení nedaleké Kachovské přehrady vystavena rostoucímu tlaku, varovala Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Organizace Greenpeace tvrdí, že hrozí protržení.


,Dáváme se do kupy.‘ ČSSD na sjezdu zvolí vedení, řešit bude změnu značky i vlastní úsporný balíček
Český rozhlas | 08:00:00
V Plzni v sobotu odpoledne začne sjezd ČSSD, na kterém delegáti vyberou nové nejužší vedení strany. O post předsedy se ucházejí dosavadní šéf sociální demokracie a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda a taky současný místopředseda strany a starosta Brna-Líšně Břetislav Štefan. Kromě volebních bodů delegáty celkem dvoudenního sjezdu čeká ještě jednání o změně značky ČSSD.


Kontrola kvality kohoutkové vody v Česku se zpřísní. Kvůli legionelle i olovu
Denik.cz | 10:00:00
Kontroly kvality kohoutkové vody v Česku se zpřísní. Nově se budou týkat i domovních rozvodů. Důraz budou hygienici klást na rizika přítomnosti bakterie legionella a olova.


Výbuch plynovodu Nord Stream: Sabotážní tým měl mít operační základnu v Polsku
Denik.cz | 08:34:00
Němečtí vyšetřovatelé se zabývají důkazy, podle nichž sabotážní tým využil k poškození plynovodu Nord Stream jako operační základnu Polsko. Napsal to v sobotu deník The Wall Street Journal (WSJ). Německý spolkový kriminální úřad a polská kancelář předsedy vlády na žádosti agentury Reuters o komentář zatím nereagovaly. Potrubí plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2, kterými Rusko posílalo a plánovalo posílat plyn do Německa a dále do Evropy, loni v září poškodily dosud nevysvětlené výbuchy.


Taliban začal bojovat proti drogám. A je hodně úspěšný. Ceny opia stoupají
Hospodářské noviny | 10:00:57
Když islámský Talibán bojoval v Afghánistánu proti vládě, financoval svůj boj hlavně příjmy z pěstování máku. Ten je surovinou pro výrobu opia a heroinu. Před necelými dvěma lety ale povstalci více než dvacetiletý boj vyhráli a znovu získali...


Legenda Kodeš žene Muchovou. Tři hodiny ve vedru, ukázal jizvu
iSport.cz | 09:35:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | V sedmasedmdesáti letech stále žije tenisem. O to víc, když v posledních kolech grandslamu hraje Češka. Dvojnásobný šampion Roland Garros Jan Kodeš dorazil jako tradičně osobně do Paříže, i když letos o něco později. „Ještě v úterý jsem musel na rehabilitaci,“ vysvětloval. Po operaci kolene už odložil berle i hůl, ale pořád je v rekonvalescenci. To mu však nic neubírá na elánu. Vytáhne si nohavici a ukáže jizvu, s nadšením vypráví o velkém semifinále Karolíny Muchové s Arynou Sabalenkovou. Proseděl ho celé na prezidentské tribuně, tři hodiny v silném slunečním žáru.


Clash of the Stars v TV: kde sledovat hlavní zápas Datel vs. Dynamo živě?
iSport.cz | 09:15:00
Organizace Clash of the Stars je tu s dalším turnajem, který se pokusí hranice bizáru posunout na další úroveň. Vrcholem večera bude souboj o titul, ve kterém se představí youtubeři Marek „Datel“ Valášek a Tomáš „Dynamo“ Križan. Velmi sledovaný bude i zápas kickboxera Tadeáše Růžičky a jeho jmenovce Veselého. Kde sledovat turnaj Clash of the Stars 5 živě?


Denver je výhru od titulu, Jokič objímal rodinu. Neymar zdravil hvězdu
iSport.cz | 08:40:00
Basketbalisty Denveru dělí už jen jedna výhra od zisku premiérového titulu v NBA. Ve čtvrtém finálovém duelu zvítězili v hale Miami 108:95 a zvýšili vedení v sérii na 3:1. Triumf mohou zpečetit v úterý v domácí Ball Areně. Nejlepším střelcem pátečního utkání byl s 27 body křídelní hráč Denveru Aaron Gordon. Nuggets vyhráli i druhý zápas v Miami, poté co předtím v domácím prostředí po úvodním triumfu zaváhali.


Legendárnímu tenistovi připomíná cesta Muchové triumf Krejčíkové
sport.cz | 09:34:38
Dvojnásobnému vítězi Roland Garros Janu Kodešovi připomíná letošní cesta Karolíny Muchové turnajem částečně předloňské tažení Barbory Krejčíkové. Aby olomoucká rodačka zakončila pařížský grandslam stejně jako Krejčíková triumfem, musí v dnešním finále porazit světovou tenisovou jedničku Igu Šwiatekovou. Kodeš, jenž dříve pomáhal Muchové jako mentor, novinářům řekl, že to pro českou hráčku bude těžký debut v grandslamovém finále. Přesto není proti favoritce bez šance.


West Ham i Sparta s jistotou v Evropě. Jsou podíly Křetínského v obou klubech problém?
sport.cz | 09:22:45
Z pozice majitele a spoluvlastníka fotbalových klubů má za sebou český miliardář Daniel Křetínský veleúspěšný měsíc. Sparta získala domácí titul, West Ham ovládl Konferenční ligu. Oba týmy mají pro další sezonu jistou účast v evropských pohárech a opět se tak nabízí otázka, zda Křetínského majetkový podíl v obou klubech není překážkou. Zatím ne.


Italskému sudímu jsem facku nedal, zato Jačiansky mi jednu pořádnou fláknul, přiznává bouřlivák Galis
sport.cz | 09:03:24
Vzpomenete si ještě? Na Slovensku se 30. října roku 1975 nepracovalo. To proto, že na bratislavském Tehelném poli se hrál klíčový zápas kvalifikace o postup na evropský šampionát do Jugoslávie s Anglií. Odložený, protože den před tím se sice hrát začalo, ale po šestnácti minutách zahalila stadion tak hustá mlha, že italský sudí Michelotti utkání ukončil. Hrálo se druhý den ve dvě odpoledne, a právě v tomto střetnutí se stal národním hrdinou dnešní host pořadu Kopačky na hřebíku Dušan Galis. On to byl, kdo dvě minuty po přestávce překonal hlavou anglického brankáře Clemense. Jeho trefa totiž znamenala nejen vítězství československé reprezentace, ale i první místo ve skupině a postup do čtvrtfinále.


Denver uspěl v Miami a od prvního triumfu v NBA ho dělí jediná výhra
sport.cz | 08:13:41
Basketbalisty Denveru dělí už jen jedna výhra od zisku premiérového titulu v NBA. Ve čtvrtém finálovém duelu zvítězili v hale Miami 108:95 a zvýšili vedení v sérii na 3:1. Triumf mohou zpečetit v úterý v domácí Ball Areně. Nejlepším střelcem pátečního utkání byl s 27 body křídelní hráč Denveru Aaron Gordon. Nuggets vyhráli i druhý zápas v Miami, poté co předtím v domácím prostředí po úvodním triumfu zaváhali.


Opora basketbalové reprezentace před Evropou neskrývá optimismus: Máme na postup
sport.cz | 08:30:26
České basketbalistky mají za sebou přípravný kemp před nadcházejícím mistrovstvím Evropy, které začíná příští týden ve Slovinsku a Izraeli. Opora národního celku Petra Holešínská věří, že jsou Češky na šampionát dobře připravené. Vyhrály šest ze sedmi duelů. "Mám z přípravy fakt dobrý pocit. Doufám, že si sebevědomí přivezeme i na mistrovství Evropy," tvrdí.


Kam se ztratil "Kámo" a kdo září v Hongkongu. I to jsou osudy nedávných hvězd Slavie
iHNed_sport | 07:30:00
Víte, kde teď působí třeba Simon Deli nebo Michael Ngadeu-Ngadjui?


Vejtřaska slaví v armádě sedmdesát let. Díky funkční konstrukci stále slouží
technet.cz | 10:01:04
Vejda, vejtřaska, vétřieska, vejtra, zkrátka Praga V3S, tedy vojenský třítunový speciál. Tento nezmar, který začínal už v Československé armádě, slouží dodnes. A to již celých sedmdesát let. Většinu z nich nahradil moderní vůz Tatra, zejména typ 810, ale i 815. V armádě jich od svého prvního nasazení celkem sloužilo více než 14 tisíc.


Nemusí to skončit katastrofou. Změnu klimatu ještě můžeme zvrátit a řešení známe
Respekt | 08:20:47
Podcast: Příběhy klimatické změny #2 s odborníkem na environmentální vzdělávání Petrem Danišem mimo jiné o jeho knize Klima je příležitost


Monoskopy: Galerie toho nejnudnějšího, co kdy bylo v televizi k vidění
Reflex | 10:00:00
Stejně jako domácí telefony, magneťáky, batika nebo Lunetic se i monoskopy tiše vytratily z našich životů. A přitom byly kdysi na obrazovce každý den. A jakkoliv bylo a bývá televizní vysílání často nudné, monoskopy, pojmenované po elektronce, která je vytvářela, byly pravděpodobně nejnudnější. I to zrnění, které dávali po nich, se alespoň hýbalo. 


Kocovina v Londýně: Návrat do 80. let na skvělých černobílých snímcích, podívejte se
Reflex | 07:20:00
Trevor Fletcher je rodákem z anglického Portsmouthu a v britském hlavním městě střídavě žil a přespával u přátel celá 80. léta. Jeho snímky působí jako stroj času a přenesou vás do období umírajícího punku, rabování v chudinských čtvrtích a těžkých sobotních rán.


Tomáš Vlach: Ukrajinská ofenzíva ještě nezačala. Je možné, že Kachovku zničili Rusové omylem
Reflex | 07:00:00
Zdá se, že poslední dobou se na Ukrajině dějí zlomové okamžiky. Výpady na ruské území, zničená Kachovská přehrada, ale i dlouho očekávaná ukrajinská ofenzíva. Jsou tyto události opravdu zásadní? Jaké jsou jejich příčiny a důsledky? Spěje konflikt k akceleraci, nebo bude dále zamrzlý? Dozvíte se ve videu.


Havel & Partners: Vidíme ženy růst. Důvodem je ale nižší průměrný věk mužů
E15-ekonomika | 09:30:00
Objem majetku nejbohatších žen v Česku roste. Jen v rozmezí let 2017 a 2021 se zvýšil téměř desetinásobně na úroveň 290 miliard korun, uvedl David Neveselý, partner advokátní kanceláře Havel & Partner, při představení projektu NextŽeny. Za tím stojí právě advokátní kancelář společně s poradenskou firmou RSM CZ, mezinárodním partnerem je švýcarská banka UBS. Na fenomén přechodu financí do rukou žen se projekt zaměřil i podrobně ve studii „Vidíme ženy růst“, kterou pro něj vypracovala výzkumná agentura Ipsos. Výsledky potvrzují postupný přechod významného podílu majetku nejbohatších lidí Česka do rukou žen. Ty ho přitom mají podle Neveselého získávat především od svých zesnulých partnerů. 


Havel & Partners: Vidíme ženy růst. Důvodem je ale nižší průměrný věk mužů
E15-politika | 09:30:00
Objem majetku nejbohatších žen v Česku roste. Jen v rozmezí let 2017 a 2021 se zvýšil téměř desetinásobně na úroveň 290 miliard korun, uvedl David Neveselý, partner advokátní kanceláře Havel & Partner, při představení projektu NextŽeny. Za tím stojí právě advokátní kancelář společně s poradenskou firmou RSM CZ, mezinárodním partnerem je švýcarská banka UBS. Na fenomén přechodu financí do rukou žen se projekt zaměřil i podrobně ve studii „Vidíme ženy růst“, kterou pro něj vypracovala výzkumná agentura Ipsos. Výsledky potvrzují postupný přechod významného podílu majetku nejbohatších lidí Česka do rukou žen. Ty ho přitom mají podle Neveselého získávat především od svých zesnulých partnerů. 


Přehnaným cvičením jsem si zničila tělo, říká Jennifer Anistonová
revue.idnes.cz | 10:40:00
Hvězda seriálu Přátelé Jennifer Anistonová (54) přiznala, že byla posedlá štíhlostí a cvičila tak intenzivně, že tím svému tělu škodila. Teď už k tomu přistupuje s rozumem a cítí se v lepší kondici než když jí bylo dvacet. Zdůrazňování věku nesnáší.


Lesy v Česku ze čtyř pětin obnovuje člověk, příroda by to nestihla
idnes.cz | 11:46:00
V Česku se loni obnovilo přes 50 tisíc hektarů lesů, což je zhruba stejná rozloha jako v roce 2021. Z toho 39 970 hektarů vysadili lesníci a přirozeně se obnovilo 10 088 hektarů. Vysadilo se přes 225 milionů stromů, přes polovinu (141,5 milionu) tvořily listnáče, kterých se podle dat ministerstva zemědělství sází stále více. Cílem je vytvořit smíšené, druhově pestré lesy odolné vůči změnám klimatu.


Šéf ruské banky VTB předpovídá konec dominance amerického dolaru
idnes.cz | 11:07:00
Konec dominance amerického dolaru se blíží, protože čínský jüan je na vzestupu a řada zemí vidí rizika v souvislosti s neúspěšnou snahou Západu dostat Rusko na kolena kvůli Ukrajině. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin, který patří mezi nejmocnější bankéře v Rusku.


Online výuka místo úřadu práce. Nepřijatí deváťáci mají další možnost
idnes.cz | 11:04:00
Řada rodin, jejichž potomci se nedostali na střední školu, řeší situaci studiem v zahraničí. Existuje ovšem další možnost jak školu v cizině studovat. Mnoho vzdělávacích institucí funguje čistě v online prostředí. Výhodou takového studia je kromě nižšího školného i částečné smazání sociálních či zdravotních bariér.


Internet ohrožuje zvyky i morálku, míní indonéský kmen a chce se od něj odpojit
idnes.cz | 11:03:00
Zástupci domorodého kmene obývajícího oblast v Indonésii požádali o odpojení místa od internetu, aby se zmenšil „negativní dopad“ internetového světa. Připojení však potřebují například vnější členové, kteří na internetu podnikají. Uvedla to agentura AFP s odkazem na indonéské představitele.


Dálnici u Olomouce uzavřela havárie kamionu, jeřáb překládá náklad
idnes.cz | 10:56:00
Až na pět hodin je uzavřena dálnice D35 u Olomouce na Ostravu. Ráno zde havaroval kamion a nyní probíhá překládka nákladu.


Bezejmenné děti z jurty. Rodiče čtyři roky tajili úřadům existenci dvou dcer
idnes.cz | 10:00:00
Dvě holčičky ve věku 2,5 a 4 roky. Alternativně žijící rodiče z Broumovska je až dosud ukrývali před světem a úřady v jurtě na Broumovsku. Děti neměly jména, rodná čísla ani rodné listy. Nejsou v evidenci obyvatel, nikdy je neviděl lékař a nebyly nikdy ani očkovány. Přišlo se na ně náhodou, když policie loni v březnu provedla razii kvůli pěstování marihuany na statku v Otovicích. V mongolské jurtě zde kromě drog objevila i děvčátka, o kterých nikdo netušil.


Ukrajina na několika místech fronty prolomila obranné linie, boje neustávají
idnes.cz | 09:57:00
Během posledních dvou dní ukrajinská armáda provedla významné operace v některých místech na východní a jižní Ukrajině. Informuje o tom britská vojenská rozvědka. Podle amerického Institutu pro výzkum války (ISW) ukrajinská armáda v pátek pokračovala v protiofenzivě na nejméně čtyřech místech fronty.


„V Pavlovi mají ženy velkého spojence," míní Polčák. Pro Vondru je Istanbulská úmluva slepá ulička
blesk | 11:10:00
Vláda by mohla ve středu projednávat Úmluvu Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, tedy takzvanou Istanbulskou úmluvu. Rozhodovat by měla o tom, zda dokument pošle k ratifikaci do Parlamentu.  Pokud by se to v tomto termínu podařilo, bylo by to podle europoslance Stanislava Polčáka jasné znamení. „Děsil bych se toho, kdyby tu úmluvu Parlament neratifikoval. Byl by to po Turecku první signál takového kroku,“ sdělil Blesk Zprávám Polčák. Istanbul totiž od úmluvy odstoupil a v současnosti tak platí v 36 zemích.


Řidiči pozor! Od pondělí omezení provozu v Hornoměcholupské ulici
blesk | 10:55:00
Silničáři začnou v pondělí 12. června opravovat pražskou Hornoměcholupskou ulici, a to v úseku mezi ulicemi Mantovská a Na Křečku. Technická správa komunikací (TSK) opraví mimo jiné vozovku, chodníky nebo zastávky autobusů. Provoz bude částečně omezen, práce potrvají do neděle 3. září. Práce navazují na loňskou rekonstrukci mezi Novopetrovickou a Mantovskou ulicí. 


Přísný zákon v Polsku má další oběť: Dorotě (†33) lékaři odmítli potrat, zemřela na septický šok
blesk | 10:45:00
Dorotě bylo 33 let a bylo ve 20 týdnu těhotenství, když přišla do nemocnice kvůli předčasnému odtoku plodové vody. Lékaři jí řekli, ať leží s nohama nahoře. O tři dny později mladá žena zemřela. Pitva prokázala, že šlo zřejmě o septický šok. Právnička rodiny řekla portálu OKO.press, že zdravotníci se nejspíše domnívali, že vyvolání potratu by bylo protizákonné. Nejde o první smrt v Polsku poté, co vstoupil v platnost přísný potratový zákon.


Nejstarší sauně v Brně hrozí zánik: Magistrát chce, aby si ji lidé za 10 milionů opravili
blesk | 10:35:00
Již téměř 50 let využívají v Brně přibližně tři stovky lidí saunu poblíž Arnoldovy vily k utužení těla a ke komunitnímu setkávání. Dlouhodobě jim ji pronajímá magistrát. Sauna ale léty zchátrala a potřebuje opravu. Magistrát tvrdí, že je na obnovu potřeba 10 milionů korun, a ty členové komunity nemají. Jsou přesvědčeni, že by stačila i pouhá čtvrtina této sumy. Viní magistrát, že ceny nadnesl, aby je o saunu připravil.


Autobus v příkopu v Dřevčicích: Měl 30 lidí na palubě, jedna žena v nemocnici
blesk | 10:13:00
Vyhýbání se auto skončilo nehodou! V Dřevčicích u Prahy sjel autobus se třiceti cestujícími do příkopu. Zraněna byla jedna žena, která byla následně převezena do Fakultní nemocnice Bulovka. 


Průlom na frontě! Ukrajina postupuje na východě a jihu, Rusové chaoticky utíkají
blesk | 09:55:00
Ukrajinská armáda za uplynulých 48 hodin provedla významné operace v některých místech na východní a jižní Ukrajině, informuje dnes ve svém pravidelném hlášení o vývoji ruské invaze do sousední země britská vojenská rozvědka. Podle amerického Institutu pro výzkum války (ISW) ukrajinská armáda v pátek pokračovala v protiofenzivě na nejméně čtyřech místech fronty.


Před 81 lety nacisté vypálili Lidice: Za smrt Hitlerova oblíbence pykaly stovky nevinných lidí!
blesk | 09:45:00
Uplynulo už 81 let od zkázy obce Lidice, kterou nacisté vyhladili v rámci teroru po úspěšném atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha (†38). Ten spáchali 27. května 1942 parašutisté z výsadku Anthropoid. Za smrt prominentního nacisty a Hitlerova oblíbence pykalo mnoho nevinných lidí. Všichni muži z Lidic byli zastřeleni, ženy putovaly do koncentračních táborů a většina dětí skončila v plynových komorách. Co přesně se dělo od chvíle, kdy proběhl atentát? 


Veronika Kopřivová opět frnkla k moři: Břicho jako skála vystavuje tentokrát v Řecku
super | 11:33:24
Je to pár týdnů, co si


Hanku Gelnarovou čeká po Survivoru další výzva: Ženská terminátorka míří do klece na pořádnou štípanou
super | 11:06:38
Influencerka a účastnice Survivoru Hanka Gelnarová se utká pod organizací Clash of the Stars v dalším zápase. Už jen proto, že ve své minulé bitvě ukončila soupeřku do dvaceti sekund, je tentokrát velkou favoritkou na výhru. Fanoušci si na ni dokonce vsadili téměř milion korun.


V šedesáti stále sexy. Herečka Vilma Cibulková si drží šmrnc a elán díky každodennímu koupání v ledové vodě
super | 10:36:39
Oblíbená herečka


Dnes se na Roland Garros porve o titul! Karolína Muchová patří mezi největší tenisové kočky. Takhle jí to sluší v bikinách
super | 10:06:39
Karolína Muchová, tenistka, která patří k nejlepším u nás může dnes přepsat historii a stát se třetí českou šampiónkou grandslamového turnaje Roland Garros. Před ní to dokázaly jen Hana Mandlíková a Barbora Krejčíková. Karolína dnes ve finále v Paříži vyzve světovou jedničku, Polku Igu Šwiatekovou.


63letá žena totálně nezvládla jízdní zkoušku v autoškole, auto i testovací centrum jsou na kaši
Autoforum.cz | 07:30:00
Už jsme viděli různě nepovedená představení při podobných příležitostech, toto je ale zjevně nový vrchol. Žena nejenže nezvládla test, dlouho na ni bude vzpomínat použitý vůz i simulované prostředí běžného provozu. (Petr Miler)


Chevrolet Deluxe (1940–1952): Auto, které se dobře prodávalo před válkou i po válce
Auto.cz | 11:46:00
Oblíbené modely Chevrolet Deluxe měly pohon zadních kol řadovým šestiválcem s rozvodem OHV, objemem 3,6 a 3,9 litru a výkony 84 až 105 koní.


TEST: DS 9 zašlape designem a výkonem hybridní Superb do země, ale provětrá vám peněženku
Autoweb | 10:39:00
Vyzkoušeli jsme vlajkovou loď automobilky DS v nejvyšší specifikaci. Čím vás dostane a co se naopak moc nepovedlo?


Ceny nájmů opět šplhají nahoru. Kromě Brna
Novinky-kultura | 11:41:38
Ceny nájmů opět pozvolna rostou. Výjimkou je jen Brno, kde však v nejlepších čtvrtích nejsou nájmy o moc nižší než v hlavním městě.


Dálnici D35 u Olomouce zablokovala havárie kamionu. Musí se přeložit náklad
Novinky-kultura | 10:59:24
Kvůli překládce nákladu z havarovaného kamionu byla v sobotu kolem 10:00 uzavřena dálnice D35 u Olomouce ve směru na Ostravu. Předpoklad uzavření úseku mezi exity Holice a Přáslavice je až pět hodin.


Metnar: Smlouva s USA je nevyvážená, ale důležitá
Novinky-kultura | 10:58:12
Předseda branného výboru Sněmovny a exministr obrany Lubomír Metnar (ANO) podle svých slov vnímá důležitost česko-americké obranné smlouvy, ale neví, zda ji podpoří všichni poslanci ANO. Uvedl to v rozhovoru pro Právo.


Revoluce v nízkonákladovém letectví? Designér představil dvoupatrové sedadlo
Novinky-kultura | 10:47:00
Značný rozruch způsobil mezi fanoušky letectví návrh španělského designéra Alejandra Núñeze Vicenta. Ten na nedávném veletrhu Aircraft Interiors Expo v Hamburku představil nejnovější verzi dvoupatrového sedadla pro třídy economy. Už první verze uvedená v loňském roce přitom vyvolala mezi lidmi značné pozdvižení, designér však tvrdí, že nic jako špatná publicita neexistuje.


Nejméně pět mrtvých po explozi v továrně na výrobu raket v Ankaře
Novinky-kultura | 10:05:29
Nejméně pět lidí zemřelo a další byli zraněni při sobotním výbuchu a následném požáru v továrně na výrobu raket a výbušnin na předměstí turecké Ankary. Oznámilo to podle listu Hürriyet turecké ministerstvo obrany.


V Lidicích si lidé připomínají výročí vyhlazení obce
Novinky-kultura | 10:31:33
V Lidicích na Kladensku si v sobotu lidé připomínají 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Položením věnce u hromadného hrobu lidických mužů uctil památku obětí prezident Petr Pavel, následují ho i další politici.


Rock For People jako komplexní festival moderního střihu
Novinky-kultura | 10:04:51
Multižánrovost, to by asi byl nejvýstižnější jednoslovný termín vyjadřující podstatu festivalu Rock For People, jehož druhý den se uskutečnil v pátek na letišti v Hradci Králové. Už při pohledu do programu bylo jasné, že cílem pořadatelů je rozevřít vějíř kulturních nabídek co nejvíce. A netýkalo se to jen hudební složky, protože kdo měl chuť, mohl se pobavit u vystoupení stand up komiků, užít si přednášky či oblíbenou vědomostní soutěž AZ kvíz.


NAžIVO: Divokej Bill v Dačicích rozeskákal publikum a bavil
Musicserver | 11:04:00
Čtvrt století, to už je pořádná časová délka, která si zaslouží oslavit. Kapela Divokej Bill se při této příležitosti rozhodla udělat 25 koncertů po celé České republice. V pořadí třetí zastávka byla v Dačicích. I přes určité obavy nakonec všechno klaplo a večer dopadl velmi dobře.


FOTOGALERIE: Machine Gun Kelly na Rock For People v obrazech
Musicserver | 10:20:09
Není to tak dlouho, co se Machine Gun Kelly zastavil v pražské Sportovní hale se svojí "Mainstream Sellout Tour". Na letošní festivalovou sezónu ovšem její podobu významně obměnil, a tak se měli jeho fanoušci, kteří se na něj vypravili na druhý den Rock For People, opět na co dívat.


Na Wall Street klid před bouří? Před rozhodnutím Fedu index strachu VIX u minim, shorty se přitom drží u letošních maxim
Kurzy.cz | 10:50:20
Na většině předních světových trhů je znát přetrvávající optimismus. Německé akcie v květnu zaznamenaly historická maxima a nadále se drží vlastně nedaleko. Japonské akcie v červnu vystoupaly podobně na nová maxima, resp. úrovně nevídané od roku 1990.


Zlato: Oheň uhašen, kouř zůstává
Kurzy.cz | 10:20:58
Měsíc květen ve zpětném pohledu World Gold Council: • Zlato v květnu kleslo o 0,9 %, kdy významným faktorem byly pohyby měn, takže mimo USA a Kanadu zlato zaznamenalo zisky • Globální zlaté fyzické fondy přidávali do držby zlato třetí měsíc v řadě, ale&he


záložáci cvičili ochranu elektrárny - Dlouhé stráně
Kurzy.cz | 02:10:00
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně poskytla azyl vojákům aktivní zálohy Krajského vojenského ředitelství Olomouc, kteří v rozhlehlém areálu v rámci cvičení SAFEGUARD 2023 nacvičovali součinnost při řešení mimořádných situací. Hlavním námětem c...


Ceny nájmů opět šplhají nahoru. Kromě Brna
Novinky.cz | 11:41:38
Ceny nájmů opět pozvolna rostou. Výjimkou je jen Brno, kde však v nejlepších čtvrtích nejsou nájmy o moc nižší než v hlavním městě.


Dálnici D35 u Olomouce zablokovala havárie kamionu. Musí se přeložit náklad
Novinky.cz | 10:59:24
Kvůli překládce nákladu z havarovaného kamionu byla v sobotu kolem 10:00 uzavřena dálnice D35 u Olomouce ve směru na Ostravu. Předpoklad uzavření úseku mezi exity Holice a Přáslavice je až pět hodin.


Metnar: Smlouva s USA je nevyvážená, ale důležitá
Novinky.cz | 10:58:12
Předseda branného výboru Sněmovny a exministr obrany Lubomír Metnar (ANO) podle svých slov vnímá důležitost česko-americké obranné smlouvy, ale neví, zda ji podpoří všichni poslanci ANO. Uvedl to v rozhovoru pro Právo.


Revoluce v nízkonákladovém letectví? Designér představil dvoupatrové sedadlo
Novinky.cz | 10:47:00
Značný rozruch způsobil mezi fanoušky letectví návrh španělského designéra Alejandra Núñeze Vicenta. Ten na nedávném veletrhu Aircraft Interiors Expo v Hamburku představil nejnovější verzi dvoupatrového sedadla pro třídy economy. Už první verze uvedená v loňském roce přitom vyvolala mezi lidmi značné pozdvižení, designér však tvrdí, že nic jako špatná publicita neexistuje.


Nejméně pět mrtvých po explozi v továrně na výrobu raket v Ankaře
Novinky.cz | 10:05:29
Nejméně pět lidí zemřelo a další byli zraněni při sobotním výbuchu a následném požáru v továrně na výrobu raket a výbušnin na předměstí turecké Ankary. Oznámilo to podle listu Hürriyet turecké ministerstvo obrany.


V Lidicích si lidé připomínají výročí vyhlazení obce
Novinky.cz | 10:31:33
V Lidicích na Kladensku si v sobotu lidé připomínají 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Položením věnce u hromadného hrobu lidických mužů uctil památku obětí prezident Petr Pavel, následují ho i další politici.


Rock For People jako komplexní festival moderního střihu
Novinky.cz | 10:04:51
Multižánrovost, to by asi byl nejvýstižnější jednoslovný termín vyjadřující podstatu festivalu Rock For People, jehož druhý den se uskutečnil v pátek na letišti v Hradci Králové. Už při pohledu do programu bylo jasné, že cílem pořadatelů je rozevřít vějíř kulturních nabídek co nejvíce. A netýkalo se to jen hudební složky, protože kdo měl chuť, mohl se pobavit u vystoupení stand up komiků, užít si přednášky či oblíbenou vědomostní soutěž AZ kvíz.


Lesy v Česku ze čtyř pětin obnovuje člověk, příroda by to nestihla
lidovky.cz | 11:52:16
V Česku se loni obnovilo přes 50 tisíc hektarů lesů, což je zhruba stejná rozloha jako v roce 2021. Z toho 39 970 hektarů vysadili lesníci a přirozeně se obnovilo 10 088 hektarů. Vysadilo se přes 225 milionů stromů, přes polovinu (141,5 milionu) tvořily listnáče, kterých se podle dat ministerstva zemědělství sází stále více. Cílem je vytvořit smíšené, druhově pestré lesy odolné vůči změnám klimatu.


Šéf ruské banky VTB předpovídá konec dominance amerického dolaru
lidovky.cz | 11:34:37
Konec dominance amerického dolaru se blíží, protože čínský jüan je na vzestupu a řada zemí vidí rizika v souvislosti s neúspěšnou snahou Západu dostat Rusko na kolena kvůli Ukrajině. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin, který patří mezi nejmocnější bankéře v Rusku.


Dálnici u Olomouce uzavřela havárie kamionu, jeřáb překládá náklad
lidovky.cz | 11:33:14
Až na pět hodin je uzavřena dálnice D35 u Olomouce na Ostravu. Ráno zde havaroval kamion a nyní probíhá překládka nákladu.


Internet ohrožuje zvyky i morálku, míní indonéský kmen a chce se od něj odpojit
lidovky.cz | 11:10:14
Zástupci domorodého kmene obývajícího oblast v Indonésii požádali o odpojení místa od internetu, aby se zmenšil „negativní dopad“ internetového světa. Připojení však potřebují například vnější členové, kteří na internetu podnikají. Uvedla to agentura AFP s odkazem na indonéské představitele.


Na Litoměřicku narazilo auto do zdi, ve zdemolovaném autě zemřel řidič
lidovky.cz | 10:24:06
V sobotu ráno vzlétl vrtulník k vážné havárii auta u Libochovan na Litoměřicku. Řidič narazil do zdi, bohužel na místě zemřel. Tragická nehoda zkomplikovala dopravu z Litoměřic na Ústí nad Labem, provoz je nyní řízen kyvadlově.


Ukrajina na několika místech fronty prolomila obranné linie, boje neustávají
lidovky.cz | 10:13:00
Během posledních dvou dní ukrajinská armáda provedla významné operace v některých místech na východní a jižní Ukrajině. Informuje o tom britská vojenská rozvědka. Podle amerického Institutu pro výzkum války (ISW) ukrajinská armáda v pátek pokračovala v protiofenzivě na nejméně čtyřech místech fronty.


Útok v Hurghadě nebyl jediný, jsou další zranění. Žraloků mohlo být víc
lidovky.cz | 10:12:54
Útok žraloka, po kterém v egyptské Hurghadě zemřel ruský mladík, nebyl v místě jediný. Na druhé straně zálivu totiž byli zraněni další dva lidé. Uvedla to jedna slovenská turistka, která byla svědkem i medializované krvavé události.


Zpět na vrchol? ČSSD chce prorazit do sněmovny, ale neví jak
lidovky.cz | 10:00:00
Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. I touhle groteskní zkratkou lze charakterizovat „politický program“ Michala Šmardy, dosavadního a po sobotě možná i staronového předsedy sociálních demokratů. A změna názvu strany k téhle operetní představě o lákání voličů patří, jako kdyby přejmenováním na Stranu krasavců členstvo zčista jasna zkrásnělo.


V Ostravě se otevřela lávka Josefa Pleskota spojující Vítkovice s centrem města
Český rozhlas | 11:57:00
Lávka přes Ostravici poblíž centra Ostravy je od pátu otevřená. Stavbu navrhl Josef Pleskot. Určená je hlavně cyklistům, kteří se teď tak pohodlně dostanou z Dolní oblasti Vítkovice do centra města.


Před 81 lety nacisté vypálili obec Lidice. Pietního aktu se zúčastnili také vrcholní politici a prezident
Český rozhlas | 11:32:00
Česko si v sobotu připomíná 81 let od vypálení středočeské obce Lidice. Nacisté se k činu rozhodli v roce 1942 po úspěšném atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Přímo ve vsi o život přišlo 173 mužů, další desítky žen a dětí nacisté odvlekli a zavraždili v koncentračních a vyhlazovacích táborech.


Legendární nákladní automobil Praga V3S letos slaví 70 let, nadšenci si výročí připomenou ve Vyškově
Český rozhlas | 10:00:00
Letos má rovných sedmdesát let. Konstruktéři ho vyvinuli jak pro civilní využití, tak pro armádu. Ta také odebrala většinu ze 130 tisíc vyrobených kusů. Řeč je o nákladním automobilu Praga V3S, lidově nazývaném vejtřaska. „Projede skoro všechno, a kdyby se nestyděla, jezdila by i po zdi,“ říkají o autě jeho řidiči.


Tři mrtví, 26 zraněných. Na Oděsu v noci zaútočily ruské drony, uvedli Ukrajinci
Denik.cz | 10:30:00
Při nočních útocích ruských dronů na jihoukrajinskou Oděsu zemřeli tři lidé a dalších 26 utrpělo zranění, informovalo jižní velitelství ukrajinské armády. Trosky bezpilotního letounu sestřeleného ukrajinskou protileteckou obranou dopadly na výškový dům, který začal hořet. Tlaková vlna vyvolaná výbuchem poškodila několik dalších panelových domů v okolí.


Umělecké legendy na jednom místě. V rozhlase bylo veselo
Tyden-sport | 12:00:00
Sto let rozhlasu, třicet tři let pořadu Tobogan a křest nové knihy Aleše Cibulky – to jsou tři důvody, proč se na jedno jediné místo sjely nejzářivější hvězdy showbyznysu a bylo veselo!


Umělecké legendy na jednom místě. V rozhlase bylo veselo
Tyden-Byznys | 12:00:00
Sto let rozhlasu, třicet tři let pořadu Tobogan a křest nové knihy Aleše Cibulky – to jsou tři důvody, proč se na jedno jediné místo sjely nejzářivější hvězdy showbyznysu a bylo veselo!


Elektronický podpis je vlastně k ničemu!
Britské_listy | 10:00:00
Navazuji na svůj článek nazvaný Češi


Ruská agrese na Ukrajině: Ukrajina v některých oblastech pronikla skrze ruské linie, konstatuje Velká Británie
Britské_listy | 10:00:00
 Ministerstvo obrany Spojeného království sděluje, že Ukrajina


Ministerstvo spravedlnosti ČR definici znásilnění spíš zhorší
Britské_listy | 10:00:00
tisková zprávaTZ:


Johnson odchází s ostudou - reakce britských politiků
Britské_listy | 10:00:00
 - Labouristický poslanec Chris Bryant, předseda výboru pro


Prskavec v Troji válí, po kajaku o medaili i na kánoi. Fišerová bez finále
iSport.cz | 11:35:00
Páteční vítěz závodu kajakářů Jiří Prskavec ovládl na Světovém poháru ve vodním slalomu v Troji semifinále i na kánoi. Týden po zisku bronzu v Augsburgu bude ve své doplňkové disciplíně bojovat na domácím kanálu v Praze o další medaili. Do finále se dostalo pět ze šesti českých lodí. Loňský triumf neobhájí Tereza Fišerová, která kvůli šesti trestným sekundám obsadila v semifinále 12. místo se ztrátou 56 setin na postup.


Calhanoglu chce být první turecký vítěz LM. Předvede opět orlí tanec?
iSport.cz | 11:25:00
Istanbul se probudil do výjimečného rána. Už za několik hodin vypukne na národním Atatürk Olympic Stadium řežba o ušatý grál pro vítěze Champions League. Favorita z Manchesteru City vyzve poněkud překvapivý sok. Inter Milán může navázat na odkaz Mourinhovy party z roku 2010, kdy italský klub celou soutěž opanoval. Pro jednoho hráče „Nerazzurri“ však nyní půjde ještě o víc. Hakan Calhanoglu bude hrát finále ve své zemi a může se stát prvním Turkem, který se s pohárem Ligy mistrů polaská.


Proč vyhraje Inter, nebo City: finálový mág, totální dominance i hvězdné duo
iSport.cz | 10:05:00
Stačí se už jen převalit přes jednoho soka a Liga mistrů je dobyta. Velkým favoritem dnešního finále je Manchester City, který útočí v této sezoně na zkompletování treblu. Pep Guardiola vytasí nejúčinnější zbraně včetně ofenzivního dua Kevin De Bruyne a Erling Haaland. Naproti tomu se Inter Milán může spolehnout na finálového mága i zkušenou obranu. Projděte si důvody, proč vyhraje jeden, či druhý tým.


Rosberga překvapilo, že Mercedes nezlákal nějaké inženýry Red Bullu
f1sport.auto.cz | 10:45:00
Nico Rosberg je překvapen, že se Mercedes při snaze o návrat na vrchol nesnaží přetáhnout lidi z jiných týmů.


Splnili slib a vrátili trenérovi ukradený volant. Fanoušci ukázali svou originalitu
sport.cz | 11:45:11
V Neapoli momentálně panuje dobrá nálada. Aby také ne, když tým ze třetího největšího města Itálie dokázal po 33 letech zvednout nad hlavu mistrovský titul. Místo na několik dní zachvátily masivní oslavy fanoušků plné euforie. A právě skalní část z nich se odvděčila hlavnímu trenérovi Luccianu Spallettimu poněkud bizarním způsobem.


Prskavec po závodě kajakářů ovládl v Troji i semifinále na kánoi
sport.cz | 11:23:36
Páteční vítěz závodu kajakářů Jiří Prskavec ovládl na Světovém poháru ve vodním slalomu v Troji semifinále i na kánoi. Týden po zisku bronzu v Augsburgu bude ve své doplňkové disciplíně bojovat na domácím kanálu v Praze o další medaili. Do finále se dostalo pět ze šesti českých lodí. Loňský triumf neobhájí Tereza Fišerová, která kvůli šesti trestným sekundám obsadila v semifinále 12. místo se ztrátou 56 setin na postup.


Sprinterský duel s Messim? "Rychlík" z NFL vyzval argentinskou hvězdu k závodu
sport.cz | 10:24:40
Hvězda týmu Miami Dolphins v lize amerického fotbalu NFL Tyreek Hill vyzval fotbalovou superstar a budoucí posilu Interu Miami v MLS Lionela Messiho ke sprinterskému duelu. Pokud by k němu došlo, jednalo by se o souboj slavných desítek, protože Hill i Messi právě toto číslo nosí na svých dresech, ale argentinský útočník by byl přes svou nespornou hbitost prakticky bez šance.


Real Madrid oficiálně oznámil příchod Frana Gracíi z Rayo Vallecano
FotbalPortal | 11:10:36
Již déle avizovaný přestup Frana Gracíi zpět do Realu Madrid je oficiální. 23letý levý obránce se do klubu vrací po 3 letech v Rayu Vallecanu opravdu za hubičku a bude mít za úkol zvýšit konkurenci na levé straně obrany, která je slabým článkem sestavy Los Blancos. Je v něm velký potenciál a v aktuálním kádru se určitě neztratí. Ztratit nemá co ani on a ani Real Madrid.


Florin Nita v Pardubicích pokračovat nebude. Nahradit ho má Kinský ze Slavie
FotbalPortal | 10:52:23
Dříve opora Sparty, která se stala nepotřebnou a své místo opět našla až na hostování v Pardubicích. Rumunský gólman Florin Nita byl naprosto klíčovým hráčem pro pardubickou záchranu, ačkoliv pro zranění nemohl odchytat baráž. V Pardubicích tento 35letý brankář pokračovat nebude. Pardubice to s nabídkou vlastně jen zkusily. Nahradit by ho měl na hostování ze Slavie Antonín Kinský.


Glosujeme živě demonstraci na podporu Ruska: Čermák a spol. podporují Putina před ambasádou
Reflex | 13:30:00
Odsouzený a v několikrát kauzách stále ještě souzený dezinformátor Tomáš Čermák svolal na dnešní 14. hodinu před ruskou ambasádu v Praze akci s názvem "Rusko není náš nepřítel". Manifestace se koná jen dva dny poté, co byl Čermák u soudu za pronásledování biolog Flégra a lékaže Kubka během covidu. Účast na akci přislíbila i celá řada dalších tváří české dezinfo scény. Před ambasádu se ale chystají i podporovatelé Ukrajiny a Ukrajinci žijící v Česku. Dění přímo z místa glosuje živě Martin Bartkovský.


Halina Trsková: Cizinci ze třetích zemí platí za zdravotní pojištění méně než Češi. To je špatně
Reflex | 12:00:00
Podle Haliny Trskové, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP (PVZP), která nabízí komerční pojištění osob a firem, politici v dubnu přijali zákon o azylu, který je nejenom postavený na hlavu, ale i diskriminační vůči českým občanům. Upozorňuje, že ve zbytku Evropské unie i světa je to naopak – státy upřednostňují vlastní občany a cizinci si musí za stejné služby zaplatit víc. Ale u nás v případě zdravotního pojištění ne. Což je podle Trskové nespravedlnost a problém.


Tvrdili nám, že se za dva dny vrátíme. Lidická žena Jaroslava Skleničková vzpomíná na červen 1942
Reflex | 11:00:00
Jaroslav Suchánek se zastavil u vrátek a svou mladší dceru objal kolem ramen. „Jaří, nikdy nezapomeň na Boha. A dá-li Bůh, snad se ještě sejdeme,“ řekl jí. Jaroslava Skleničková tehdy se svým otcem mluvila naposledy. Bylo nad ránem 10. června 1942. Ve všech domech v Lidicích se už svítilo.


Umělecké legendy na jednom místě. V rozhlase bylo veselo
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Sto let rozhlasu, třicet tři let pořadu Tobogan a křest nové knihy Aleše Cibulky – to jsou tři důvody, proč se na jedno jediné místo sjely nejzářivější hvězdy showbyznysu a bylo veselo!


Scholz chce opět telefonovat Putinovi, vyzve ho ke stažení vojsk z Ukrajiny
idnes.cz | 13:17:00
Německý kancléř Olaf Scholz se chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a vyzvat ho ke stažení ruských vojsk z Ukrajiny. Prohlásil to na sjezdu německé protestantské církve v Norimberku. Kanadský premiér Justin Trudeau v sobotu neohlášeně přijel do Kyjeva, aby zemi vyjádřil podporu v době, kdy podle západních zdrojů zahájila očekávanou protiofenzivu.


VIDEO: Žena začala rodit v autě. Do porodnice dojela za doprovodu policie
idnes.cz | 13:12:00
Rychlou akci zvládli pražští policisté. Na tísňovou linku zavolal muž, že veze těhotnou ženu do porodnice. Ta však začala rodit již v autě. Policisté proto muže dojeli, zapnuli maják a poskytli mu eskortu rušnými ulicemi centra Prahy až do porodnice v Podolí. Žena v pořádku odrodila.


Odpojte nás od internetu, žádá domorodý kmen na Jávě. Informační síť nás kazí
Tiscali-zprávy | 11:58:42
Internet bourá naše tradice a kazí morálku, říkají zástupci domorodého kmene na indonéském ostrově Jáva a žádají o odpojení oblasti, kterou obývají, od internetového signálu.


Boris Johnson se odporoučí ze sněmovny. Dohnala ho aféra s večírkem za covidu
Tiscali-zprávy | 11:17:53
Britský expremiér Boris Johnson oznámil, že se vzdává poslaneckého mandátu. Reagoval tím na zprávu parlamentního výboru, který zkoumal jeho kroky během pandemie covidu-19, zejména aféru spojenou s večírky v době nejpřísnějších covidových uzávěr.


Ukrajina na několika místech fronty prolomila ruskou obranu
Tiscali-zprávy | 10:41:37
Ukrajinská armáda za uplynulých 48 hodin provedla významné operace v některých místech na východní a jižní Ukrajině, informuje v sobotu ve svém pravidelném hlášení o vývoji ruské invaze do sousední země britská vojenská rozvědka.


Za pět dvanáct: Policisté v Praze pomáhali při porodu
blesk | 13:30:00
Policisté na pohotovosti zasahovali u netradiční situace, proráželi cestu pro auto, ve kterém rodila žena. Po svižném dojezdu do porodnice páru pomohli až na sál. Miminko se narodilo zdravé hodinu po zásahu. Dojatý tatínek pak policistům poděkoval. 


Sabotéři, kteří poničili Nord Stream, měli operační základnu v Polsku, píše list
idnes.cz | 12:05:00
Němečtí vyšetřovatelé se zabývají důkazy, podle nichž sabotážní tým k poškození plynovodu Nord Stream využil jako operační základnu Polsko. Německý spolkový kriminální úřad a polská kancelář premiéra na žádosti o komentář nereagovaly. Potrubím plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 Rusko posílalo a plánovalo posílat plyn do Německa a dál do Evropy, v září ho poškodily dosud nevysvětlené výbuchy.


Děsivé záběry velkého požáru na chorvatském ostrově: Z hořící plachetnice turisty zachránili místní
blesk | 13:18:00
Obrovský požár vypukl minulou neděli na moři nedaleko chorvatského ostrova Drvenik Veli poblíž oblíbené pláže Krknjaši. Vzplál tam katamarán s desítkou turistů na palubě. Cestující zachránili místní, plachetnice pak hořela téměř hodinu než se potopila do moře. Lidé se obávají obrovského znečištění.


Nečekaná návštěva v Kyjevě: Kanadský premiér Trudeau se poklonil padlým vojákům
blesk | 12:49:00
Na neohlášenou návštěvu dnes do Kyjeva přijel kanadský premiér Justin Trudeau. Podle agentury Reuters chce dát Ukrajině najevo podporu v době, kdy podle západních zdrojů zahájila očekávanou protiofenzivu a kdy i místa vzdálená stovky kilometrů od frontové linie jsou terčem ruských vzdušných úderů.


Alana násilníci bodali do hlavy a nakonec podřízli: Policisté jsou bezradní, o pomoc prosí české kolegy!
blesk | 12:38:00
Neměl nepřátele, všichni ho měli rádi, v malé anglické vesničce pracoval Alan Wood v místním supermarketu. Koncem října roku 2009 to ale bylo naposledy, co ho někdo viděl. O několik dní později ho našli u něj doma brutálně zavražděného. Vrah, nebo vrazi ho mučili. Policisté dodnes neví proč. Teď se obrací s prosbou o pomoc na české kolegy.


Pavel ucti památku obětí z Lidic a přidal varování: Jsou živé příběhy, které se mohou opakovat
blesk | 12:32:00
Lidická tragédie je podle prezidenta Petra Pavla symbolem, který je stále aktuální. I dnes je po světě množství konfliktů, při nichž umírá civilní obyvatelstvo, upozornil Pavel v Lidicích na Kladensku při dnešním pietním aktu k 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Vzpomínky se zúčastnilo několik stovek lidí.


Bachtyar čeká v Ostravě na ledvinu: Operovat ho měli v den, kdy začala válka
blesk | 12:15:00
Obří životní veletoč potkal Bachtyara Selimkhanova (53) z ukrajinského Dnipra. Nutně potřeboval transplantaci ledviny, ale v den operace Rusko vpadlo na Ukrajinu. Po strastiplné cestě do Česka muži svitla nová naděje v Ostravě.


Petra Němcová pořádala luxusní gala v Praze: Polibek za milion, pozvala první dámu i kamaráda modela
blesk | 12:00:00
Světová topmodelka českého původu Petra Němcová (43) na pražském Žofíně pořádala tradiční superluxusní galavečer své nadace Happy Hearts. Na akci, která díky charitativní dražbě vynesla miliony, dorazila první dáma Eva Pavlová (58), herečka Hana Vagnerová (40) či Petřin letitý kamarád, model Jan Doseděl (29).


KOMENTÁŘ: Čas vodíku přijde. Efektivní investici však nabídne jen málokomu
idnes.cz | 09:00:00
Vodík vyráběný z elektřiny z obnovitelných zdrojů je vedle biometanu hlavním podporovaným plynným médiem, které má nahradit zemní plyn, ropu a uhlí v energetické bilanci. „V současnosti se vodík v Evropě vyrábí dominantně ze zemního plynu, v Česku pak hlavně z ropných zbytků,“ vysvětluje v komentáři analytik společnosti EGÚ Brno Michal Kocůrek.


Neoblíbená účastnice Survivoru Nikola Čechová je po rozchodu opět zamilovaná: Bylo to magické setkání na Bali, svěřila se
super | 13:46:38
Moderátorka a influencerka Nikola Čechová, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Shopaholic Nicol, byla jednou z nejméně oblíbených účastnic minulé série Suvivoru. Po návratu z reality show jí zkrachoval i slepovaný vztah s přítelem Jakubem Mahdalem. Super.cz prozradila, jak se jí teď žije, že je čerstvě zamilovaná a zhodnotila i novou sérii boje o přežití na pustém ostrově.


'Potvora' Alexis z Dynastie odhalila ramena a slavila 90! Teď ukázala i fešného syna. Je stejný ročník jako její manžel!
super | 12:52:55
Před dvěma týdny oslavila v Londýně herečka


Zadek mám lepší než před těhotenstvím! Olga Lounová půl roku po porodu vypadá parádně
super | 12:11:39
Zpěvačka


Nespokojení zákazníci Tesly mohou automobilce beztrestně vrátit tisíce aut, udělala hloupou chybu
Autoforum.cz | 09:00:00
Beztrestné vrácení koupené věci do 14 dnů známe všichni, ale co takhle 1 rok a 14 dnů? Přesně taková možnost se nyní otevřela nespokojeným německým kupcům Tesel v Německu. A stovky z nich jí hodlají využít. (Petr Miler)


Mercedes porazil Teslu, autonomní auta začne v Kalifornii prodávat první
Auto.cz | 13:44:00
Řidiči vozů Mercedes-Benz třídy S a EQS budou moci naprosto legálně sundat ruce z volantu a přestat sledovat silnici.


Unian: Rusové prchají ze základny na Arabatské kose
Novinky-kultura | 13:27:24
Rusové spěšně vyklízejí základnu, kterou si zřídili v rekreačním středisku na Arabatské kose v okupované části Chersonské oblasti. Podle agentury Unian je k tomu přimělo ukrajinské ostřelování.


V rybníku na Pardubicku uhynulo asi 800 kilogramů ryb. Hasiči ředí vodu
Novinky-kultura | 13:04:07
Asi 800 kilogramů ryb uhynulo v sobotu v rybníku v Drozdicích u Pardubic. Příčina znečištění vody a úhynu zatím není známa. Hasiči rybník ředí čistou vodou.


Scholz bude zase volat Putinovi. A vyzve ho ke stažení ruských vojsk z Ukrajiny
Novinky-kultura | 12:37:35
Německý kancléř Olaf Scholz se chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Scholz to prohlásil v sobotním projevu na sjezdu německé protestantské církve v Norimberku. Putina chce vyzvat ke stažení ruských vojsk z Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters.


Policisté z vrtulníku opět natáčeli pomalé předjíždění kamionů na dálnici
Novinky-kultura | 12:25:56
Nevěnování se řízení, nedodržování bezpečné vzdálenosti, nesprávná jízda v jízdních pruzích a nesprávné předjíždění. To je několik z nejčastějších nešvarů, na které si v těchto dnech posvítili jihomoravští dopravní policisté při akci, kdy jim hříšníky na dálnici D2 pomáhal ze vzduchu odhalovat i vrtulník.


Zdravotní benefity neoholených intimních míst
Novinky-kultura | 12:25:00
Holit si oblast intimních míst dnes považují mnozí z nás za naprostou samozřejmost. Jeví se nám to jako věc, která je mnohem hygieničtější, příjemnější a také praktičtější. V poslední době ale přibývá těch, kdo sází na přirozenost – a podle odborníků to není od věci. I chloupky v oblasti intimních míst mají svou funkci a mohou být i přínosem pro naše zdraví.


Výroční koncept Porsche Mission X hledí do budoucnosti
Novinky-kultura | 12:03:00
Porsche si k výročí nadělilo koncept elektrického hypersportu, který má mít tisíc koní na tunu, zcela novou architekturu elektrického ústrojí a má být nejrychlejším silničním vozem na Severní smyčce Nürburgringu.


AUDIO: Semisonic o sobě po třech letech dávají vědět pozitivním singlem "Little Bit of Sun"
Musicserver | 13:52:00
Semisonic jsou zpět, a to v plné síle. O uplynulém víkendu zahájili své první turné po 20 letech a v pondělí ráno vypustili do světa novou píseň "Little Bit of Sun". Po Dogstar Keanu ...


FOTOGALERIE: Silný druhý den Rock For People přes skla objektivů
Musicserver | 12:19:00
Vedle Machine Gun Kellyho, jehož fotky jsme vám představili již v předstihu, byl i druhý den hradecké přehlídky plný zážitků a skvělých koncertů. Postarali se o ně například Ashnikko, Mod Sun, Set It Off, Hollywood Undead, LØLØ, Palaye Royale, Upsahl, Vistas, Call Me Karizma nebo čeští Hentai Corporation a Vypsaná fiXa.


Jak se projevuje syndrom vyhoření a jak se léčí? Důležité je chronický stres odlišit od sezónní afektivní poruchy, říká lékař
Kurzy.cz | 14:00:00
Nejprve je důležité vysvětlit pojmy, syndrom vyhoření (Burn out syndrome-BOS) a sezónní afektivní porucha (Seasonal affective disorder-SAD). Tyto dva syndromy jsou často zaměňovány širokou veřejností.


Unian: Rusové prchají ze základny na Arabatské kose
Novinky.cz | 13:27:24
Rusové spěšně vyklízejí základnu, kterou si zřídili v rekreačním středisku na Arabatské kose v okupované části Chersonské oblasti. Podle agentury Unian je k tomu přimělo ukrajinské ostřelování.


V rybníku na Pardubicku uhynulo asi 800 kilogramů ryb. Hasiči ředí vodu
Novinky.cz | 13:04:07
Asi 800 kilogramů ryb uhynulo v sobotu v rybníku v Drozdicích u Pardubic. Příčina znečištění vody a úhynu zatím není známa. Hasiči rybník ředí čistou vodou.


Scholz bude zase volat Putinovi. A vyzve ho ke stažení ruských vojsk z Ukrajiny
Novinky.cz | 12:37:35
Německý kancléř Olaf Scholz se chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Scholz to prohlásil v sobotním projevu na sjezdu německé protestantské církve v Norimberku. Putina chce vyzvat ke stažení ruských vojsk z Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters.


Policisté z vrtulníku opět natáčeli pomalé předjíždění kamionů na dálnici
Novinky.cz | 12:25:56
Nevěnování se řízení, nedodržování bezpečné vzdálenosti, nesprávná jízda v jízdních pruzích a nesprávné předjíždění. To je několik z nejčastějších nešvarů, na které si v těchto dnech posvítili jihomoravští dopravní policisté při akci, kdy jim hříšníky na dálnici D2 pomáhal ze vzduchu odhalovat i vrtulník.


Zdravotní benefity neoholených intimních míst
Novinky.cz | 12:25:00
Holit si oblast intimních míst dnes považují mnozí z nás za naprostou samozřejmost. Jeví se nám to jako věc, která je mnohem hygieničtější, příjemnější a také praktičtější. V poslední době ale přibývá těch, kdo sází na přirozenost – a podle odborníků to není od věci. I chloupky v oblasti intimních míst mají svou funkci a mohou být i přínosem pro naše zdraví.


Výroční koncept Porsche Mission X hledí do budoucnosti
Novinky.cz | 12:03:00
Porsche si k výročí nadělilo koncept elektrického hypersportu, který má mít tisíc koní na tunu, zcela novou architekturu elektrického ústrojí a má být nejrychlejším silničním vozem na Severní smyčce Nürburgringu.


Hejno ryb uhynulo v rybníku v Pardubicích. Příčina znečištění vody není známa
lidovky.cz | 13:37:08
Hasiči zasahují části Pardubic - Drozdicích, kde v místním rybníku uhynulo na 800 kilogramů ryb. Příčina neštěstí není známa. Hasiči rybník ředí čistou vodou.


Scholz chce opět telefonovat Putinovi, vyzve ho ke stažení vojsk z Ukrajiny
lidovky.cz | 13:24:59
Německý kancléř Olaf Scholz se chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a vyzvat ho ke stažení ruských vojsk z Ukrajiny. Prohlásil to na sjezdu německé protestantské církve v Norimberku. Kanadský premiér Justin Trudeau v sobotu neohlášeně přijel do Kyjeva, aby zemi vyjádřil podporu v době, kdy podle západních zdrojů zahájila očekávanou protiofenzivu.


Konflikt miliardářů eskaluje. Jaké jsou pro a proti v kauze Musk vs. Soros
lidovky.cz | 13:00:00
Konflikt mezi nejbohatším mužem světa Elonem Muskem (51) a zastánci neméně ikonické postavy globálního byznysu George Sorose (92) bobtná. Jádro kauzy se týká vášnivé diskuse o tom, zda kritici finančního spekulanta a filantropa Sorose jsou a priori antisemité.


Lidická tragédie je symbolem, který je stále aktuální, řekl prezident Pavel
lidovky.cz | 12:57:47
V sobotu dopoledne proběhl v Lidicích pietní akt k 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Vzpomínky se zúčastnilo několik stovek lidí včetně prezidenta Petra Pavla. Podle něj je lidická tragédie symbolem, který je stále aktuální. I dnes je po světě množství konfliktů, při nichž umírá civilní obyvatelstvo, upozornil.


Sabotéři, kteří poničili Nord Stream, měli operační základnu v Polsku, píše list
lidovky.cz | 12:31:25
Němečtí vyšetřovatelé se zabývají důkazy, podle nichž sabotážní tým k poškození plynovodu Nord Stream využil jako operační základnu Polsko. Německý spolkový kriminální úřad a polská kancelář premiéra na žádosti o komentář nereagovaly. Potrubím plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 Rusko posílalo a plánovalo posílat plyn do Německa a dál do Evropy, v září ho poškodily dosud nevysvětlené výbuchy.


"Ukažme, že nejsme parta tlučhubů." Začal sjezd ČSSD, ve hře je změna názvu i loga
aktuálně.cz | 13:49:09
V čele sociální demokracie chce pokračovat dosavadní předseda a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.


Návrat po 40 letech. Kriminalisté našli ztracenou sochu svatého Zachariáše
Český rozhlas | 13:54:00
Kriminalistům se ve spolupráci s pracovníky Národního památkového ústavu podařilo nalézt ztracenou sochu svatého Zachariáše, která zmizela v roce 1985 z kaple svaté Anny v Jaroměři. Socha světce z druhé poloviny 18. století se už vrátila římskokatolické farnosti.


Situace je pro ČSSD příznivá. Strana by měla zvedat i témata, která trápí mladé, míní politoložka
Český rozhlas | 13:31:00
Bývalá vládní strana ČSSD, která je od posledních voleb nedokázala dostat do dolní komory Parlamentu, bude na svém sjezdu o víkendu hlasovat o několika změnách. Předně si zvolí nové vedení a dojít by mohlo i ke změně názvu strany a loga. To ale nestačí. „Strana by se měla snažit uchopit sociálně-ekologická témata, aby oslovila mladé,“ říká politoložka a vedoucí Masarykova ústavu vyšších studií na ČVUT Vladimíra Dvořáková.


Umělecké legendy na jednom místě. V rozhlase bylo veselo
Tyden-Lide | 12:00:00
Sto let rozhlasu, třicet tři let pořadu Tobogan a křest nové knihy Aleše Cibulky – to jsou tři důvody, proč se na jedno jediné místo sjely nejzářivější hvězdy showbyznysu a bylo veselo!


Republikový unikát v Beskydech, nonstop prodejna funguje bez obsluhy
Denik.cz | 05:20:00
Jsme velice potěšeni a určitě se zase stavíme – to byl první vzkaz v „Knize přání“ v samoobslužné nonstop prodejně na Čeladné. Nejen beskydský, ale i celorepublikový unikát otevřela v prvním červnovém týdnu lokální rodinná firma FUBI.


Z nepotřebného superstar. Střelec Vegas ve finále trestá bývalý klub
iSport.cz | 13:35:00
Největší jeviště světového hokeje nemělo být pro něj. Hraješ pod svoje možnosti. Jsi příliš malý a pomalý. Tohle před lety slýchal Jonathan Marchessault často. Do NHL se naplno prosadil až ve 26 letech na Floridě. V dresu Panthers zářil. O to větším šokem bylo, že si ho klub nepojistil při rozšiřovacím draftu v roce 2017, kdy do ligy vstupovalo Vegas. Nováček po maličkém střelci sáhnul. Marchessault teď ve finále Stanley Cupu řádí, trestá bývalého zaměstnavatele. Píše úžasný příběh.


Liga mistrů v TV: kde sledovat finále Manchester City - Inter živě?
iSport.cz | 13:35:00
Letošní ročník Ligy mistrů vrcholí. Nejslavnější klubová soutěž nabídne 10. června finálový duel z Istanbulu. Kde sledovat duel Manchester City - Inter Milán živě s českým komentářem?


Hancko Plíšková z jiného úhlu: umí už nizozemsky? Promluvila o návratu
iSport.cz | 12:35:00
Jedenatřicetiletá Kristýna Hancko Plíšková si kvůli mateřským povinnostem musela dát od tenisu pauzu. Hráčka, která dokázala vystoupat na 35. pozici světového ženského žebříčku prozradila, zda chystá návrat. Nyní s manželem - fotbalistou Dávidem Hanckem, jenž hraje za Feyenoord, žijí v Rotterdamu. Tam za ní dorazil i štáb videodokumentu, který sportovkyni představil „Z JINÉHO ÚHLU".


V Prostějově triumfoval domácí Svrčina
sport.cz | 13:36:43
Dvacetiletý Dalibor Svrčina triumfoval na 30. ročníku antukovém challnengeru v Prostějově, když v českém finále zdolal Tomáše Macháče 6:4, 6:2. Na své konto si připsal 16020 eur a do světového žebříčku ATP získal 100 bodů.


Dosavadní dočasný prezident Diallo se stal řádným šéfem francouzského fotbalu
sport.cz | 12:28:11
Francouzskou fotbalovou federaci povede až do konce roku 2024 Philippe Diallo. Dosavadního prozatímního šéfa FFF potvrdili ve funkci velkou většinou delegáti svazu v dnešních volbách. Devětapadesátiletý Diallo se dočasně posunul do řídící pozice z postu místopředsedy letos v lednu po obvinění předchůdce Noëla Le Graëta ze sexuálního obtěžování a šikany. Na valné hromadě v Paříži nyní Diallo obdržel 91 procent hlasů a dokončí ve vrcholné funkci aktuální volební období.


Berdych se vrátil na kurty a místo show překvapil kvalitou. Menšík na něj nevyzrál
sport.cz | 12:09:45
Kdo čekal, že někdejší světová čtyřka, sedmatřicetiletý Tomáš Berdych v exhibici s talentovaným Jakubem Menšíkem, kterou spolu odehráli v rámci 30. ročníku tenisového antukového challengeru v Prostějově, bude předvádět zábavnou show, byl zklamán. Borec, který v průběhu kariéry vybojoval třináct titulů a mimo jiné nasázel 8022 es, však fanoušky nadchl. Ukázal, že ze svého umění nic nezapomněl a o 20 let mladšího soupeře ve zkráceném setu porazil 3:2. Za to si vysloužil zasloužené ovace.


Zverev hrál semifinále s Ruudem se zraněním, nyní vynechá Stuttgart
sport.cz | 12:00:30
Německý tenista Alexander Zverev přiznal, že do semifinálového duelu s Casperem Ruudem na Roland Garros nastoupil se zraněním stehenního svalu. Norskému soupeři na pařížské antuce podlehl 3:6, 4:6, 0:6 a rok po těžkém úrazu kotníku se nedočkal vysněného postupu do finále. Nyní se po poradě s lékaři rozhodl odložit vstup do travnaté části sezony.


Závody v kánoích přinesly v Troji českému týmu bronz zásluhou Gabriely Satkové
iHNed_sport | 12:54:58
Gabriela Satková obsadila třetí místo na Světovém poháru v Troji a postarala se o jedinou medaili pro domácí reprezentaci v závodech na kánoích.


Obětovali ho, teď je potápí. Jágrova exparťáka i tak shazují: Není to žádný McDavid
iHNed_sport | 12:00:00
Jonathan Marchessault může získat Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off.


Hvězdný kapitán Feyenoordu Kökcu se upsal Benfice Lisabon
FotbalPortal | 13:40:06
Po loňské sezóně, kdy Feyenoord došel až do finále Konferenční ligy, se kádr musel obměnit. O hráče jako Sinisterra nebo Malacia byl obří zájem. Letos získal ligový titul a tento úspěch už hlásí první oběť, která byla i u toho loňského. Do Benficy Lisabon přestupuje nadějný turecký záložník Orkun Kökcu. Výstupní klauzuli bude mít nastavenou na 120 milionů eur. Benfica větří další velké peníze.


Před ruským velvyslanectvím jsou skupiny proruských i protiruských aktivistů
ceskenoviny.cz | 14:13:00
Praha - Před ruské velvyslanectví v Praze dnes přišly dvě skupiny lidí, jedna na podporu Ukrajiny v boji proti ruské invazi, druhá tvrdí, že demonstruje proti rusofobii. Obě skupiny postávají...


Sjezd ČSSD živě: Sociální demokracie volí nové vedení strany
ceskenoviny.cz | 15:00:00
Plzeň - Sociální demokracie musí ukázat, že je prospěšná a není to parta "tlučhubů", řekl dnes delegátům sjezdu v Plzni stranický předseda Michal Šmarda. Dříve vládní...


Před ruské velvyslanectví dorazili odpůrci a stoupenci Moskvy. A policie
idnes.cz | 15:42:28
Před ruské velvyslanectví v Praze v sobotu přišly dvě skupiny lidí. Jedna přišla podpořit Ukrajinu v boji proti ruské invazi, druhá tvrdí, že demonstruje proti rusofobii. Obě skupiny postávají daleko od sebe, na místě je množství policistů v uniformách i v civilu. Počet účastníků v obou skupinách byl před začátkem akce přibližně stejný, asi tři desítky lidí.


VIDEO: Policie kontrolovala přestupky na D2 z vrtulníku. A rozdávala pokuty
idnes.cz | 15:18:00
Policisté ze vzduchu i na zemi kontrolovali řidiče na dálnici D2 a zaměřili se na jejich nešvary. Při páteční dopravní akci odhalili několik hříšníků, kterým rozdali pokuty. Jako problémové uvádějí například pomalé předjíždění kamionů či nevěnování se řízení.


OBRAZEM: Hollywoodský den na Rock for People vyvrcholil dronovou show
idnes.cz | 14:52:00
Americké rockové hvězdy opanovaly druhý den 27. ročníku hradeckého festivalu Rock for People. Největší show nejen na obřím pódiu Fat Lady předvedla parta z Los Angeles Hollywood Undead, Kanaďané Billy Talent, výstřední rapperka Ashnikko a punker, rapper a hollywoodský herec Richard Colson Baker alias Machine Gun Kelly. Překvapením večera byla světelná exhibice tvořená drony.


Rusku se nedaří v náboru nových vojáků, na obzoru je nová vlna mobilizace
idnes.cz | 14:24:00
Rusku se pravděpodobně nedaří plnit cíle své rozsáhlé náborové kampaně, v rámci které chce letos do armády přivést několik set tisíc vojáků. Kreml urychleně potřebuje doplnit stavy na bojišti, kde se v těchto dnech zřejmě rozjíždí ukrajinská protiofenziva. Pokud Moskva nezíská dostatek nových mužů, podle expertů bude nucena sáhnout k další vlně mobilizace.


Hejno ryb uhynulo v rybníku v Pardubicích. Příčina znečištění vody není známa
idnes.cz | 14:21:28
Hasiči zasahují části Pardubic - Drozdicích, kde v místním rybníku uhynulo na 800 kilogramů ryb. Příčina neštěstí není známa. Hasiči rybník ředí čistou vodou. Podle policie, která se případem také zabývá, škoda předběžně činí asi 100 tisíc korun.


Sexuální pracovnice jsou tolerantní, ale paničky z nich nebudou, říká expertka
idnes.cz | 13:56:00
Vysokoškolská pedagožka Hana Malinová si během „boomu“ sexuálních služeb v 90. letech řekla, že chce začít pomáhat sexuálním pracovnicím. Z akademické půdy se vydala rovnou do ulic rozdávat klientkám kondomy a příručky bezpečného sexu. Její organizace Rozkoš bez rizika dnes funguje ve 13 krajích. „Ženy v sexbyznysu mají řadu dobrých vlastností,“ říká v rozhovoru pro seriál iDNES.cz Inspirativní ženy.


Pátrání po tonoucím se muži: V kojetickém lomu zmizel pod hladinou
blesk | 15:15:00
Slunečný letní den láká k vodě. V zatopeném lomu v Kojeticích se šel v sobotu 10. června odpoledne muž vykoupat do vody. Ponořil se a na povrch už nevyplaval. Na místo dorazili středočeští hasiči, pražští potápěči i potápěči policistů. Vrtulník se vrátil prázdný, pátrání pokračuje. 


Tomáška s atrofií svalů vzali do školky: Měl žít dva roky, už chodí!
blesk | 15:00:00
Chlapeček, kterému lékaři dávali dva roky života, půjde do školky! Nejen to! Tomášek Fiala (3) z Ostravy, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), díky léčbě a cvičení dohání zdravé děti. Sám se postaví a s oporou obchází nábytek. Umístit ale nemocné dítě mezi vrstevníky nebyl pro rodiče lehký úkol.


Detaily smrtícího útoku žraloka v Hurghadě: Turistu (†23) rozervala březí samice
blesk | 15:00:00
Nejoblíbenější egyptské letovisko Hurghada se vzpamatovává z útoku žraloka, který ve čtvrtek zabil třiadvacetiletého ruského turistu před očima přítelkyně a dalších lidí. Vykoupat se na úseku delším než 70 kilometrů je minimálně do neděle téměř nemožné. Plavání či šnorchlování na pobřeží Rudého moře úřady zakázaly. V resortech se návštěvníci mohu šplouchat jen v lagunách nebo úplně na kraji. A úřady už také přišly s variantou, proč paryba zaútočila jen pár metrů od břehu – zřejmě šlo o březí samici.


Itálie vyhlásila válku bezohledným turistům: Vstup na proslulé pláže jen za poplatek!
blesk | 14:48:00
Letní prázdniny se blíží a italské úřady se připravují na nával turistů. Mezi zahraničními turisty jsou velmi populární ostrovy Sicílie a Sardinie. Ovšem právě tam se rozhodly úřady zavést řadu opatření omezujících dovolenkáře. Mají totiž už plné zuby bezohledných turistů, kteří po sobě na plážích nechávají nepořádek. Italové některé pláže proto zpoplatnili a rozhodli se, že zavedou denní limit počtu návštěvníků!


Hackeři napadli Rock for People: Podivný symbol na pódiu!
blesk | 14:45:00
Zvláštní skandál řeší festival Rock for People. Před čtvrtečním koncertem skupiny Slipknot se totiž hackeři nabourali do sítě a na obrazovky hlavního pódia promítli zvláštní symbol kříže a trojúhelníku.


Návrat „ztraceného syna": Kriminalisté vypátrali ztracenou sochu sv. Zachariáše
blesk | 14:32:00
Kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Národního památkového ústavu nalezli sochu sv. Zachariáše, která zmizela v roce 1985 z kaple sv. Anny v Jaroměři. Její hodnota se odhaduje na částku v rozmezí 100 až 200 tisíc korun. Téměř po čtyřiceti letech byla nakonec vrácena Římskokatolické farnosti v Jaroměři. 


Šárka (52) zachraňuje tradici horňáckých oděvů: Košili vyšívá i 100 hodin
blesk | 14:30:00
S vyšíváním začala v osmi letech. Záliba ji vydržela už přes 40 let. Šárka Hlahůlková (52) z Velké nad Veličkou zdobí výšivkou mužské i ženské kroje. Dosud přitom nepoužívá brýle.


 „Vy jste se znova narodil!“ Zakladatel Milionu chvilek Minář popsal děsivou nehodu
blesk | 13:26:00
Mikuláš Minář popsal na svém twitteru děsivou autonehodu, ze které se svou kolegyní vyvázl s pár pohmožděnimi a šrámy. Při pohledu na auto, které si Minář dle svých slov pořídil v bazaru v roce 2019 před největšími demonstracemi Milion chvilek, se i policistům tajil dech.


Svůj věk si nepřipouští: Už teď má ale Bohuš Matuš jasno, jak své srpnové kulatiny oslaví
super | 15:36:40
Jeho manželka Lucie nedávno oslavila 20. narozeniny. Zpěváka


Čtyřnásobná máma Lejla Abbasová: Na módní show předvedla štíhlou figuru jako proutek
super | 15:06:39
S modelingem začínala


Loni přivedla na svět svého třetího potomka: Houslistka Muzikářová ve 48 letech promluvila o čtvrtém dítěti
super | 14:22:39
Loni v červnu přivítala Markéta Muzikářová na světě svého třetího potomka, syna Maxe. S manželem se o miminko dlouho snažili a napotřetí se jí podařilo otěhotnět díky bylinkám od slavného léčitele. Houslistka nyní promluvila o tom, zda plánuje zkusit otěhotnět ještě počtvrté.


Na ruský trh náklaďáků útočí Čína, Kamaz bojuje kopiemi. Na vrchol se derou nové značky
Auto.cz | 15:45:00
Kvůli sankcím odešli z Ruska všichni evropští výrobci a úplně se zastavily dodávky všech dovážených komponentů pro automobilky - Daimler, ZF, WABCO, Cummins a tak dále. Trh však neklesl, ale naopak roste: +51,3 % za první tři měsíce letošního roku.


Mareš, Železný i Musk. Podvody s celebritami se šíří jako lavina
Novinky-kultura | 15:11:44
Jako lavina se na internetu šíří podvody, které zneužívají jména známých osobností i nejrůznějších médií, a to včetně serveru Novinky.cz. Cíl kybernetických zločinců je ale vždy stejný – přimět důvěřivce ke smyšleným investicím. Kdo to udělá, spláče nad výdělkem. Před množícími se phishingovými podvody varovali výzkumníci z oddělení Avast Threat Labs společnosti Gen.


Odpůrci i podporovatelé Ruska protestují u ambasády
Novinky-kultura | 14:51:04
Podporovatelé Ruska i Ukrajiny ve válečném konfliktu na Ukrajině se zároveň vydali v sobotu 10. června demonstrovat před ruskou ambasádu v pražské Bubenči. Na protest dohlíží policie.


Laichterův dům nadchne architekturou i literární minulosti. Patřil k němu i Masaryk
Novinky-kultura | 14:13:00
Nedaleko pražských Riegrových sadů stojí dům, který nemůže uniknout pozornosti žádného milovníka architektonické moderny, a zpozornět by měli i milovníci literatury. Laichterův dům, postaven mezi lety 1908-1910, je původním sídlem nakladatelství Jana Laichtera. Jeho prapravnuk Štěpán Laichter nyní s láskou odkrývá rodinný poklad veřejnosti.


Panenské početí: vědci zaznamenali první případ samobřezosti u krokodýlů
Novinky-kultura | 14:08:20
První případ samobřezosti u samičky krokodýla amerického zaznamenali vědci v zoologické zahradě v Kostarice. Plod, který se vyvinul ve vajíčku, byl z 99,9 procenta geneticky identický s matkou, což potvrzuje, že nemá žádného otce.


NAžIVO: Machine Gun Kelly na Rock For People zaslouženě vyvolával vášně
Musicserver | 14:37:00
Druhý festivalový den patřil z pohledu headlinerů někdejšímu rapperovi, současnému pop-punkovému velikánovi a budoucímu "asi zase rapperovi" Machine Gun Kellymu. Ten u nás hraje od svého prvního českého koncertu v roce 2015 skoro každý rok a i tentokrát přijel ukázat zase něco trochu jiného.


Rusko se chytilo do rupiové pasti, v zahraničí mu leží miliardy
Kurzy.cz | 14:59:00
Nerovný obchodní vztah s Indií nutí Rusko každý měsíc nashromáždit až 1 miliardu dolarů v rupiích. Ty zůstávají mimo jeho území, a zvětšují tak zásoby hotovosti, které Rusko od invaze na Ukrajinu nashromáždilo v zahraničí.


Mareš, Železný i Musk. Podvody s celebritami se šíří jako lavina
Novinky.cz | 15:11:44
Jako lavina se na internetu šíří podvody, které zneužívají jména známých osobností i nejrůznějších médií, a to včetně serveru Novinky.cz. Cíl kybernetických zločinců je ale vždy stejný – přimět důvěřivce ke smyšleným investicím. Kdo to udělá, spláče nad výdělkem. Před množícími se phishingovými podvody varovali výzkumníci z oddělení Avast Threat Labs společnosti Gen.


Odpůrci i podporovatelé Ruska protestují u ambasády
Novinky.cz | 14:51:04
Podporovatelé Ruska i Ukrajiny ve válečném konfliktu na Ukrajině se zároveň vydali v sobotu 10. června demonstrovat před ruskou ambasádu v pražské Bubenči. Na protest dohlíží policie.


Laichterův dům nadchne architekturou i literární minulosti. Patřil k němu i Masaryk
Novinky.cz | 14:13:00
Nedaleko pražských Riegrových sadů stojí dům, který nemůže uniknout pozornosti žádného milovníka architektonické moderny, a zpozornět by měli i milovníci literatury. Laichterův dům, postaven mezi lety 1908-1910, je původním sídlem nakladatelství Jana Laichtera. Jeho prapravnuk Štěpán Laichter nyní s láskou odkrývá rodinný poklad veřejnosti.


Panenské početí: vědci zaznamenali první případ samobřezosti u krokodýlů
Novinky.cz | 14:08:20
První případ samobřezosti u samičky krokodýla amerického zaznamenali vědci v zoologické zahradě v Kostarice. Plod, který se vyvinul ve vajíčku, byl z 99,9 procenta geneticky identický s matkou, což potvrzuje, že nemá žádného otce.


ČSSD se pře o nový název, zkratku i logo, okvětní lístek růže v cihlové barvě
lidovky.cz | 15:43:00
Sociální demokracie je připravena dát České republice naději, prohlásil na volebním sjezdu v Plzni předseda strany Michal Šmarda. Sociální demokracie dříve dominovala, momentálně je ale v politickém podpalubí. Ránu jí zasadil výsledek posledních voleb do Sněmovny, jen 4,65 procenta získaných hlasů nestačilo k zisku ani jednoho poslaneckého mandátu.


Před ruské velvyslanectví dorazili odpůrci a stoupenci Moskvy. A policie
lidovky.cz | 15:42:00
Před ruské velvyslanectví v Praze v sobotu přišly dvě skupiny lidí. Jedna přišla podpořit Ukrajinu v boji proti ruské invazi, druhá tvrdí, že demonstruje proti rusofobii. Obě skupiny postávají daleko od sebe, na místě je množství policistů v uniformách i v civilu. Počet účastníků v obou skupinách byl před začátkem akce přibližně stejný, asi tři desítky lidí.


Rusku se nedaří v náboru nových vojáků, na obzoru je nová vlna mobilizace
lidovky.cz | 14:40:28
Rusku se pravděpodobně nedaří plnit cíle své rozsáhlé náborové kampaně, v rámci které chce letos do armády přivést několik set tisíc vojáků. Kreml urychleně potřebuje doplnit stavy na bojišti, kde se v těchto dnech zřejmě rozjíždí ukrajinská protiofenziva. Pokud Moskva nezíská dostatek nových mužů, podle expertů bude nucena sáhnout k další vlně mobilizace.


Nejdřív ‚velký úklid‘ strany, potom republiky. ČSSD musí ukázat, že je prospěšná, říká Šmarda
Český rozhlas | 14:53:00
Sociální demokracie musí ukázat, že je prospěšná a není to parta „tlučhubů“, řekl v sobotu delegátům sjezdu v Plzni stranický předseda Michal Šmarda. Dříve vládní straně, která předloni na podzim vypadla ze Sněmovny, se podle něj povedlo stabilizovat hospodaření a nyní se musí připravit na evropské, krajské a senátní volby.


V Chorvatsku letos budou Češi i o dvě hodiny rychleji, slibuje Miodrag Mlačić
Denik.cz | 15:00:00
Chorvatsko je tradičně oblíbeným prázdninovým cílem pro české rekreanty. Loni jich do země na Jadranu vyrazilo rekordních 894 tisíc. Letos země očekává ještě větší nápor, protože Čechům, stejně jako většině ostatních obyvatel Evropské unie, na cestě odpadla překážka: hranice Schengenského prostoru. „Budou si ale muset připlatit,“ připouští v rozhovoru pro Deník ředitel českého zastoupení Chorvatského turistického sdružení Miodrag Mlačić.


S Italem v kuchyni. Slavný Emanuele Ridi vařil v Selském Dvoře ve Vyškově
Denik.cz | 15:00:00
Gastro zážitek si po své hosty připravil na začátku června Selský Dvůr ve Vyškově. Na návštěvníky čekalo čtyř chodové menu, které vznikalo pod rukama slavného italského kuchaře Emanuele Ridiho. Nechyběl ani stylový hudební doprovod i ochutnávka premierové zmrzliny. Celý večer nejlépe dokumentují fotky od čtenářky Marie Nezbedové. Slibujeme, že se vám budou sbíhat sliny. 


Rybník na Opavsku zatraktivnil, pomůže také ochraně rostlin a živočichů
Denik.cz | 05:20:00
Vzácná vážka, husa polní, vstavač májový nebo želva bahenní. Tyto i další druhy flóry a fauny pomůže chránit revitalizovaný rybník Štěpán, tvořící teď krásný přírodní kout.


V semifinále smáznul kanoisty. Hustý, řekl si Prskavec. Pořád ale vidí mezery
iSport.cz | 14:44:00
Jeho cíl před touto sezonou, když šel do prvních závodů ve své stále doplňkové kategorii, byl kanoisty v domácích nominacích potrápit. Olympijský vítěz v kajaku Jiří Prskavec však začíná dělat těžkou hlavu i specialistům v disciplíně C1 na světové úrovni. Doma v pražské Troji ovládl v pátek kajak a den nato i semifinále na kanoi. „To bylo hustý,“ smál se, když se probojoval znovu do finále. Tentokrát v něm skončil devátý.


Potřebujeme lehčí vůz, říká prezident FIA o změnách pro rok 2026
f1sport.auto.cz | 15:19:00
Kromě nových pohonných jednotek mají v roce 2026 přijít také nové vozy. FIA i formule 1 chtějí, aby byly lehčí než současné monoposty.


L'Etape Czech Republic by Tour de France, 3. ročník cyklistického silničního závodu (142 km):
sport.cz | 15:13:04
Muži: 1. Otruba (ČR) 3:37:48, 2. Dina (Maď.) -1:48, 3. Fiala (ČR) -1:56. Ženy: 1. Slámová 3:00,26, 2. Hovorková -10:34, 3. Macháčková (všechny ČR) -13:39.


Prodavač dodal klid, v cíli přišlo nadšení. Povedla se škola i závody, zářila česká medailistka
sport.cz | 14:12:34
Opět na stožáru vlála česká vlajka, také sobotní program Světového poháru v pražské Troji přinesl domácím fanouškům radost! Obstarala ji bronzová kanoistka Gabriela Satková, která i ve svých 21 letech už má s úspěchy na domácí trati dost zkušeností. Před třemi lety se tu stala mistryní Evropy.


Muchová - Šwiateková. Světová jednička povolila Češce v první sadě pouhé dva gemy
iHNed_sport | 14:10:00
Sledujte on-line přenos z finálového utkání tenisového French Open mezi Karolínou Muchovou a Igou Šwiatekovou z Polska.


Trpišovský do Celticu? Jaroslav Trvdík a trenérův agent to vyvrací
FotbalPortal | 14:35:46
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský je v posledním týdnu spojován s pozicí hlavního trenéra v Celticu, který hledá náhradu za Ange Postecogloua. Jaroslav Tvrdík i trenérův agent však spekulace o odchodu odmítají.


Nová učebnice soudobých dějin pro 9. ročník ZŠ a víceletá gymnázia je paskvil
Reflex | 16:00:00
„Existence disentu vyvolávala a dodnes vyvolává řadu otázek,“ píše se v učebnici dějepisu, pod kterou je podepsané bývalé osazenstvo vzdělávacího oddělení Ústavu pro studium totalitních režimů. Řadu otázek ale vyvolává spíš sama publikace.


Erich von Manstein byl Hitlerův nejlepší generál. Rozdrtil Francouze a na východě dobyl „nedobytný“ Sevastopol
Reflex | 14:00:00
Během existence Hitlerovy Třetí říše v řadách Wehrmachtu působilo celkem 24 důstojníků, kteří dosáhli hodnosti generál polní maršál. Každý z nich se nějakým způsobem zapsal do dějin. Nicméně pokud bychom měli ukázat na někoho, kdo je historiky a vojenskými teoretiky považován za nejschopnějšího německého velitele, byl by jím nepochybně Erich von Manstein. Od jeho smrti dnes uplynulo rovné půlstoletí.


‚Zázrak‘ v džungli. Vojáci po 40 dnech nalezli živé děti ztracené po pádu letounu
Tiscali-zprávy | 12:21:08
Kolumbijští vojáci po 40 dnech našli čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Sourozenci ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let objevili nedaleko místa nehody letadla, píše agentura Reuters.


Ukrajina na několika místech prolomila ruskou obranu
Tiscali-zprávy | 10:41:37
Ukrajinská armáda za uplynulých 48 hodin provedla významné operace v některých místech na východní a jižní Ukrajině, informuje v sobotu ve svém pravidelném hlášení o vývoji ruské invaze do sousední země britská vojenská rozvědka.


Pilulka zahájila druhé kolo prodeje nových akcií. Analytici brokerských domů jsou opatrní
E15-ekonomika | 16:15:00
Provozovatel kamenných i online lékáren Pilulka v závěru týdne zahájil na trhu Start pražské burzy druhé kolo úpisu nových akcií. V tom prvním mohli cenné papíry poptávat přednostně stávající akcionáři. Druhá část sekundární nabídky je otevřená i ostatním investorům. Někteří analytici jsou však ohledně doporučení k nákupu akcií opatrní.


Musíme si zvyknout, že peníze už nebudou zadarmo, říká šéf Komerční banky
E15-ekonomika | 11:30:00
Brzdou tuzemského hypotečního trhu jsou vysoké úrokové sazby, avšak ani v případě jejich snížení se trh z hlediska objemů hned tak nevrátí na úrovně předloňského rekordního roku. „Roky 2020 a 2021, kdy zde byla kombinace peněz takřka zadarmo a velmi nízké nezaměstnanosti, se už budou těžko opakovat,“ říká v rozhovoru pro E15 generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Vyjadřuje se také k digitální přeměně Komerční banky, vývoji okolo Národního rozvojového fondu, fintech firmám či k příležitostem, které Česku i samotné bance nabízí energetická transformace globální ekonomiky. 


Pilulka zahájila druhé kolo prodeje nových akcií. Analytici brokerských domů jsou opatrní
E15-politika | 16:15:00
Provozovatel kamenných i online lékáren Pilulka v závěru týdne zahájil na trhu Start pražské burzy druhé kolo úpisu nových akcií. V tom prvním mohli cenné papíry poptávat přednostně stávající akcionáři. Druhá část sekundární nabídky je otevřená i ostatním investorům. Někteří analytici jsou však ohledně doporučení k nákupu akcií opatrní.


Musíme si zvyknout, že peníze už nebudou zadarmo, říká šéf Komerční banky
E15-politika | 11:30:00
Brzdou tuzemského hypotečního trhu jsou vysoké úrokové sazby, avšak ani v případě jejich snížení se trh z hlediska objemů hned tak nevrátí na úrovně předloňského rekordního roku. „Roky 2020 a 2021, kdy zde byla kombinace peněz takřka zadarmo a velmi nízké nezaměstnanosti, se už budou těžko opakovat,“ říká v rozhovoru pro E15 generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Vyjadřuje se také k digitální přeměně Komerční banky, vývoji okolo Národního rozvojového fondu, fintech firmám či k příležitostem, které Česku i samotné bance nabízí energetická transformace globální ekonomiky. 


Jak přestat platit poplatek České televizi. Nedám už jim ani korunu, lidé přišli na způsob
AAzdraví.cz | 17:00:00
Česká televize je médiem, které má v tuzemsku jednoznačně nejvyšší rozpočet ze všech. Hospodaří s více než sedmi miliardami korun, které jí lidé naposílají v…


Babička mi ukázala kytku, která odežene všechny mouchy z domu
AAzdraví.cz | 15:01:54
Mouchy jsou obzvlášť dotěrná zvířata. Ač nám neubližují, stejně je doma nikdo nechceme. Můžete se snažit je neustále vyhnat otevřenými okny, aby vzápětí zase vlétly…


Vhoďte zamačkaný alobal do pračky. Budete koukat, co se následně bude dít
AAzdraví.cz | 11:32:16
Hliníková fólie má v kuchyni bezpochyby své místo. Zabalením potravin do fólie je můžeme uchovat čerstvé, nebo ji můžeme využít při pečení a grilování. Ale co…


Před deseti lety nasedl na kolo, od té doby ho neviděli. Čepici našli v polích
idnes.cz | 17:30:00
Naposledy ho viděli před půlnocí 9. března 2013. Od té doby po Milanu Šimčíkovi z Přerovska policie marně pátrá. Mladý muž beze stopy zmizel. Jediné, co se podařilo najít, je jeho čepice a kolo. Policisté případ zařadili do „kalendáře pomníčků“, kdy na každý měsíc připadají dva nevyřešené zločiny. Vedle ztraceného muže hledají také pachatele pokusu o vraždu.


OBRAZEM: Nebeské show, zasažené mrakodrapy. Nejlepší snímky lovců blesků
idnes.cz | 17:08:00
Noční obloha osvětlená roztančenými blesky přitahuje pozornost všech fotografů, a to především lovců bouřek. Při troše zručnosti a trpělivosti totiž mohou vzniknout dechberoucí snímky temného nebe protnutého bílými či barevnými výboji. Zde se můžete podívat na ty nejkrásnější fotografie bouří napříč světem.


V síni slávy Pelhřimova – města rekordů je hybatel soch Pavel Pavel
idnes.cz | 16:52:00
Festival Pelhřimov – město rekordů dnes uvedlo do své Rekordmanské síně slávy Pavla Pavla. Šestašedesátiletý technik a experimentální archeologa v roce 1986 po letech příprav dokázal rozpohybovat kamenné sochy moai na Velikonočním ostrově.


Na Hradě byl Dětský den. Nechyběly kolotoče, kočka Micka ani prezident
idnes.cz | 16:15:00
Venkovní areál Pražského hradu v sobotu z velké části patřil rodičům a dětem. Ti mohli navštívit Královskou zahradu a Horní Jelení příkop, kde se konal Dětský den. Návštěvníci se mohli svést na historicky vyhlížejících kolotočích nebo si vyzkoušet tradiční řemesla. Pomyslnou průvodkyni po areálu představovala prezidentská kočka Micka.


KOMENTÁŘ: Přespat v kalhotkách a bez obtěžování? Ženy nechápou, jak funguje svět
idnes.cz | 13:00:00
Ministerstvo spravedlnosti představilo tento týden dvě varianty trestného činu „sexu bez souhlasu“. Je to jen další z projevů sílící snahy o deintimizaci společnosti. Stát chce stále více zasahovat do vztahů mezi lidmi, zestátnit naše duše i těla, píše pro MF DNES bývalá ministryně spravedlnosti a nezávislá senátorka Daniela Kovářová.


Lidická tragédie je symbolem, který je stále aktuální, řekl prezident Pavel
idnes.cz | 12:34:00
V sobotu dopoledne proběhl v Lidicích pietní akt k 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Vzpomínky se zúčastnilo několik stovek lidí včetně prezidenta Petra Pavla. Podle něj je lidická tragédie symbolem, který je stále aktuální. I dnes je po světě množství konfliktů, při nichž umírá civilní obyvatelstvo, upozornil.


Trudeau přivezl do Kyjeva další vojenskou pomoc v přepočtu za osm miliard korun
Novinky.cz | 17:53:16
Další balík vojenské pomoci v hodnotě 500 milionů kanadských dolarů (asi 8,2 miliardy korun) během sobotní návštěvy Kyjeva slíbil ukrajinské armádě kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámil také, že Kanada se připojí k zemím, které se budou podílet na výcviku ukrajinských pilotů bojových letadel.


U Poličky zachytili tornádo. Letos už podruhé
Novinky.cz | 17:41:09
Obci Lubná nedaleko Poličky nejspíše zasáhlo v sobotu opět tornádo. Informovali o tom lovci bouřek z neziskové organizace Czech Thunderstorm Research Association. Po sítích už kolují fotografie i videa, jež prudce rotující sloupec vzduchu zachycují. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na základě průzkumu lokality přitom již dříve potvrdil, že právě na tomto místě se slabé tornádo objevilo už na konci dubna.


FOTO: Pozor na vlasy! Vědecké experimenty přilákaly do pražských Letňan malé i velké
Novinky.cz | 17:14:47
Přes sto expozic nabízí letos Veletrh vědy, který se koná od čtvrtka do soboty v pražských Letňanech. Veletržní areál hostí již sedmý ročník největší vědecké události v ČR. Pomocí působivých experimentů nebo zábavných her se snaží dětem a dospělým přiblížit různá vědecká odvětví. Návštěvníci se tak mohou dozvědět, že se i ryby očkují nebo že rozdrcená kaštanová větvička svítí pod UV světlem.


RECENZE: Drogy. 1. světová válka. Cirkus i děcák. Raci v hlavě, velkolepá pouť 20. stoletím
Novinky.cz | 17:08:00
Miku z dětského domova kdesi na severu Čech, 90. léta. Taryk, malá holčička, která se se svým ochráncem Nestorem setká v roce 1914. Dva rozlišné osudy, jež spojí neklidné 20. století. To je pozoruhodný románový debut Rudolfa Krále Raci v hlavě.


Hřbitov zvířat a nebezpečné smetiště. To je moře po zkáze Kachovky
Novinky.cz | 17:00:22
Ve hřbitov zvířat a nebezpečné smetiště se mění pobřeží při ústí Dněpru a u Oděsy po zkáze Kachovské přehrady, o níž se hovoří jako o ekocidě. Podle ukrajinských pohraničníků v tomto moři plují kusy domů, domácí spotřebiče či auta, informoval list Ukrajinska pravda.


Papež se po operaci dobře zotavuje, ale v nemocnici zůstane i příští týden
Novinky.cz | 16:50:10
Po operaci břicha se papež František úspěšně zotavuje, uvedli v sobotu lékaři. Podle nich ale bude nutná hospitalizace v nemocnici Gemelli i v příštím týdnu. Na tiskové konferenci o tom informoval chirurg Sergio Alfieri.


Japonci navštěvují kurzy usmívání. V pandemii to pod rouškami zapomněli
Novinky.cz | 16:27:00
Japonská populace během dvou pandemických let zapomněla, jak se usmívat, a tak se to s pomocí instruktorů znovu učí. Nejde však jen o nějakou manýru, správný úsměv hraje důležitou roli například na trhu práce.


ČSSD mění jméno i logo
Novinky.cz | 16:08:12
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) je odhodlaná vrátit se do vrcholné politiky a oprostit se od chyb z minulosti. I proto strana na svém sobotním 45. sjezdu v Plzni představila jakýsi restart, který tvoří změna stylu komunikace, loga i jména. Nově se tak strana bude jmenovat „Sociální demokracie“.


Největší dražený rubín vynesl 767 milionů korun. Má 55,22 karátu
Novinky.cz | 16:00:35
Za 34,8 milionu dolarů (skoro 767 milionů korun) se tento týden v newyorské aukční síni Sotheby´s prodal největší rubín, který se kdy do dražby dostal. Legendární mosambický kámen váží 55,22 karátu, přičemž vybroušené rubíny s hmotností nad pět karátů jsou mimořádné vzácné.


Trudeau dorazil do Kyjeva. Ukrajině slíbil vojenskou pomoc v hodnotě přes osm miliard korun
lidovky.cz | 16:58:00
Další balík vojenské pomoci v hodnotě 500 milionů kanadských dolarů (asi 8,2 miliardy korun) během sobotní návštěvy Kyjeva slíbil ukrajinské armádě kanadský premiér Justin Trudeau. Na tiskové konferenci s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským také řekl, že Kanada se připojí k zemím, které se budou podílet na výcviku ukrajinských pilotů bojových letadel.


Na Hradě byl Dětský den. Nechyběly kolotoče, kočka Micka ani prezident
lidovky.cz | 16:21:04
Venkovní areál Pražského hradu v sobotu z velké části patřil rodičům a dětem. Ti mohli navštívit Královskou zahradu a Horní Jelení příkop, kde se konal Dětský den. Návštěvníci se mohli svést na historicky vyhlížejících kolotočích nebo si vyzkoušet tradiční řemesla. Pomyslnou průvodkyni po areálu představovala prezidentská kočka Micka.


Mikroplasty jsou v oceánech už všude. Odhalily to vzorky ze závodu plachetnic
lidovky.cz | 16:09:51
Při letošním ročníku asi nejslavnějších jachtařských závodů světa The Ocean Race vyšlo najevo, že koncentrace plastů přítomných ve vodě i v odlehlých oceánských oblastech je až 18krát vyšší než během předchozího ročníku 2017-18. Účastníci letošního ročníku, kteří testovali vodu během klání, našli mikroplasty v každém vzorku.


Vkrádání pochybností. Průzkumy mezi Rusy ukazují na postupnou otupělost z války
lidovky.cz | 16:09:00
O tom, že současné ruské vedení rozhodně neplánovalo, že by se měla válka proti Ukrajině (či „speciální vojenská operace“, jak ji ruská strana nazývá) protáhnout ještě do roku 2023, asi pochybuje málokdo. Ujišťování, že jde vše podle plánu, pak znějí vyloženě komicky. Přesto ruská veřejnost prozatím projevovala až podivuhodnou míru apatie.


Noční můra pro Japonsko. Kvůli válce na Ukrajině dělá nevídané změny v obraně
aktuálně.cz | 16:07:23
Japonsko uvalilo sankce na Rusko a posílá neprůstřelné vesty na Ukrajinu. Ještě před deseti lety by to bylo nemyslitelné.


Zapínání bezpečnostních pásů lidé podceňují. V Česku přibývá těch, kteří se nepoutají
Český rozhlas | 17:04:00
Bezpečnostní pás patří mezi nejdůležitější vynálezy automobilistické éry, který prokazatelně zachraňuje lidské životy. Přesto v Česku přibývá lidí, kteří se při jízdě autem nepoutají. Vyplynulo to z loňských statistik Přestupků a trestných činů, které eviduje ministerstvo dopravy. Loni se zvýšil počet přestupků za nepoužití pásu téměř o deset tisíc na více než 56 tisíc.


ČSSD se mění na SOCDEM. Delegáti schválili i nové logo v mírně upravené stranické cihlové barvě
Český rozhlas | 16:18:00
Česká strana sociálně demokratická - tedy ČSSD - si bude říkat jen Sociální demokracie. Zkráceně SOCDEM.. Bude mít taky nové logo a mírně upravenou stranickou barvu - cihlovou. Změny schválili delegáti na sjezdu v Plzni. ČSSD se chce vrátit na politickou scénu a hledá cestay, jak oslovit voliče.


Jihoamerické opory. Poslední triumf v LM zařídili Interu tihle borci
iSport.cz | 16:30:00
Lautaro, Džeko, Lukaku... Největší hvězdy současného Interu, který čeká v sobotu večer finále Ligy mistrů proti Manchesteru City, byste vyjmenovali na počkání. Vzpomenete si ale, kdo milánský velkoklub táhl pod vedením Josého Mourinha v roce 2010 k poslednímu triumfu v nejprestižnější evropské soutěži? V základní sestavě v rozhodujícím zápase s Bayernem (2:0) bylo sedm Jihoameričanů.


Svrčinovi k titulu gratulovali Lendl i Berdych. K nim jsem vzhlížel, prohlásil
iSport.cz | 16:10:00
Jubilejní třicátý ročník prostějovského challengeru měl ryze české finále. Dalibor Svrčina dokázal na domácí antuce na druhý pokus zvítězit. Loňský finalista porazil pátého nasazeného Tomáše Macháče 6:4, 6:2 a blahopřáli mu hosté turnaje Ivan Lendl a Tomáš Berdych. Dvacetiletý rodák z Ostravy navíc nadělil dárek k narozeninám své mamince, která nechyběla na tribuně. „Úplně jsem to nesliboval, ale snažil jsem se,“ smál se. Svěřenec Jaroslava Navrátila díky zisku druhého titulu poskočil ve světovém žebříčku zpět do druhé stovky.


Cyklistický závod L'Etape vyhráli Otruba a Slámová
sport.cz | 15:13:04
Cyklistický závod L'Etape Czech Republic by Tour de France vyhráli Jakub Otruba a Denisa Slámová. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která ovládla úvodní dva ročníky, skončila desátá. Akce pro profesionální i amatérské jezdce se zúčastnilo téměř tři tisíce cyklistů.


Čtvrtkařka Vondrová vyhrála v Ženevě, o setinu zaostala za osobním rekordem
sport.cz | 17:24:50
Lada Vondrová vyhrála běh na 400 metrů na mítinku Kontinentální Tour bronzové kategorie v Ženevě. Časem 51,14 sekundy česká atletka zaostala o jedinou setinu za svým osobním rekordem z loňského mistrovství republiky v Hodoníně.


Frühauf se vrací do Hradce Králové po sedmi letech jako Martincův asistent
sport.cz | 17:01:38
Bývalý slovenský hokejový obránce Peter Frühauf doplní na postu asistenta trenéra realizační tým vicemistrovského Hradce Králové. Čtyřicetiletý kouč zaplnil uvolněné místo po Petru Svobodovi, který v polovině května oznámil po dvou sezonách odchod z rodinných důvodů. Ve stříbrném celku uplynulé sezony extraligy Frühauf doplnil hlavního kouče Tomáše Martince a asistenta Tomáše Hamaru.


Drakům vzala semifinále jedna nepovedená směna
sport.cz | 16:50:21
Posun k lepšímu. Letošní Evropský pohár v baseballu v Nizozemsku byl z českého pohledu mnohem úspěšnější než loňský. Nechybělo moc, a oba čeští zástupci si dokonce mohli zahrát o medaile. Nakonec ale Draci Brno i Arrows Ostrava udrželi místenku pro český baseball pro příští rok.


Salač odstartuje v Mugellu z druhé řady, sprint MotoGP přinesl rychlostní rekord
sport.cz | 16:19:44
Český motocyklový jezdec Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Itálie ve třídě Moto2 z druhé řady. Jednadvacetiletý pilot týmu Gresini Racing zajel v dnešní kvalifikaci v Mugellu pátý čas. Ve sprinterském závodě MotoGP byl okruh Autodromo Internazionale del Mugello svědkem rekordu, o který se postaral Brad Binder. Jihoafričan dosáhl maximální rychlosti 366,1 km/h, což je nejvyšší naměřená hodnota v historii mistrovství světa. Závod vyhrál lídr šampionátu Francesco Bagnaia.


Vingegaard má po druhém vítězství na dosah triumf na Critériu du Dauphiné
sport.cz | 16:05:32
Dánský cyklista Jonas Vingegaard vyhrál sedmou etapu Critérium du Dauphiné a před nedělním finišem má na dosah celkové prvenství. Vingegaard o vítězství rozhodl únikem pět kilometrů před vrcholem Col de la Croix de Fer, posledního z trojice sobotních náročných stoupání. V závěru ještě dokázal zrychlit a ukázal, že před obhajobou triumfu na Tour de France je ve formě.


Ještě žiju, říkával Vladimír Dlouhý. Jeho přístup však byl až sebezničující
revue.idnes.cz | 14:00:00
Jekyll a Hyde. Provokatér. Něžná duše. Hrubián. Mučedník. O Vladimíru Dlouhém se říkalo leccos, ale jen ti nejbližší věděli, co z toho je pravda. A mnohdy ani ti ne. „Lepší je život prožít než jen prokličkovat nebo nějak proplazit,“ tvrdil herec, který by právě dnes, 10. června oslavil teprve 65. narozeniny.


Ohnivé peklo v Kazachstánu: Zemřelo 14 lidí, hoří plocha velikosti Šumavy
blesk | 18:35:00
Při lesních požárech na východě Kazachstánu zemřelo 14 lidí, uvedlo dnes podle agentury TASS ministerstvo pro mimořádné situace středoasijské země. Plameny se rozšířily na 60.000 hektarů, což odpovídá bezmála rozloze českého Národního parku Šumava. Hoří na celkem devíti místech.


Tornádo znovu zasáhlo Lubnou u Poličky! Škody napáchalo během pár vteřin
blesk | 18:33:00
Lubnou u Poličky na Svitavsku v sobotu zhruba po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo. Uvedl to na facebooku Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle jeho zveřejněných snímků tornádo shodilo většinou jen tašky na střechách. Starosta obce Josef Chadima (SNK obce Lubná) řekl, že vítr kolem 12:30 poškodil tašky na čtyřech střechách a vše podle něj trvalo asi deset vteřin.


Václavák zaplavili motorkáři! Pořádali charitativní akci proti svalové dystrofii
blesk | 18:30:00
Největší motocyklová charitativní akce v ČR, to byl 15. ročník charitativní akce MDA RIDE 2023. V sobotu 10. června se v prostoru mezi budovami Národního muzea na Václavském náměstí v Praze pořádaly koncerty, vystavovaly se americké automobily a odpoledne odstartovala spanilá jízda motocyklů. 


Pavel přijal napadenou ukrajinskou holčičku na Hradě! Spolužáci se omluvili
blesk | 18:22:00
„Děti dovedou být krutější než dospělí,“ napsala k otřesnému videu na sociální síti twitteru spoluzakladatelka iniciativy Hlas Ukrajiny Anastasia Sihnaievska. Na záběrech je vidět malá ukrajinská dívka, které hrubě nadávají její spolužáci. Dokonce jí jeden z nich plivne do obličeje. Útok odsoudil prezident Petr Pavel a řada dalších politiků. Prezident dívenku přijal na Hradě. Advokát Petr Němec posléze oznámil, že se situaci podařilo úspěšně vyřešit. 


Tragická smrt horolezce v Malé Fatře: Rasťovi (†39) už záchranáři nedokázali pomoci
blesk | 17:32:00
Devětatřicetiletý horolezec Rastislav se zřítil v v pátek při slaňování skály Mních v pohoří Malá Fatra na Slovensku. Přestože na místo ihned vyrazili záchranáři, muži už nedokázali pomoci, pád nepřežil. Na zesnulého vzpomínají blízcí.


Bizár v Úhonicích u Prahy: Vězni ukradli BMW a nabourali do plotu
blesk | 17:31:00
Dva odsouzenci se rozhodli provést kriminální výlet během své povolené vycházky v Kladně. Ukradli automobil BMW a vyrazili na cestu. Plán se zhroutil, když narazili na policisty. Pokusili se ujet, ale po chvilce narazili do zídky. Policisté je zadrželi pomocí donucovacích prostředků. Oběma odsouzencům hrozí nejen další trest za krádež, ale také za porušení podmínek výkonu trestu. Škoda na vozidle i na zídce bude ještě vyčíslena.


Česká Edith Piaf se pochlubila synem Oskarem: Nohu už má větší než ona a zpěvačku brzy přeroste
super | 18:49:14
Zpěvačka


V srpnu porodí třetí dítě! Takhle to sluší těhotné Hadašové v 7. měsíci těhotenství. Dočká se po dvou dcerách syna?
super | 17:52:50
Modelka


Sexbomba Samantha ze Sexu ve městě: Dřív se bála jít pod kudlu, v 66 poprvé přiznala, co všechno dělá pro krásu
super | 17:06:39
Herečka Kim Cattrall (66) nedávno vzbudila senzaci tím, že se alespoň v jednom záběru vrátí do pokračování seriálu Sex ve městě. A teď překvapila znovu. Zatímco dřív byla velkou odpůrkyní estetických zákroků, teď už se změnám nebrání.


Andrea Bezděková reaguje na drsné obvinění Martina Konečného ze Survivoru! Tohle mu vzkazuje
super | 16:36:39
Modelka


Sexy Inna Puhajková předvedla v plavkách snědé opálení: Sporťačka se na Maledivách odvážila koupat s rejnoky
super | 16:06:39
Je to pár měsíců, co si


První šéf zavedené automobilky otevřeně přiznal, že Číňané nejsou jen hrozba, už jí berou zákazníky
Autoforum.cz | 10:30:00
Mnozí mají pocit, že čínská auta jsou něco jako Godot, takže jen přicházejí, přicházejí, ale nikdy vlastně nepřijdou. Omyl, jsou tady a nejvíce je to znát na australském trhu, kde se letos prodalo už víc čínských než korejských aut. Právě šéf tamní Kie přiznává, že zle už je. (Petr Prokopec)


Vězni ukradli u Prahy auto. Policistům neujeli
Novinky-kultura | 18:46:41
Dva vězni na vycházce měli v sobotu ukrást auto, se kterým pak nedaleko Prahy ujížděli policistům. Jejich pokus o ujetí skončil v Úhonicích na Praze západ nehodou.


Ve Španělsku spustili na vodu funkční loďku z prošlé čokolády
Novinky-kultura | 18:44:00
Na začátku června byla v baskickém městečku Pasaia vedle San Sebastianu spuštěna na vodu osmimetrová veslice vyrobená z čokolády. Na vodě strávila zhruba půl hodiny a byla prohlášena za způsobilou k plavbě.


Maxová chce vést kandidátku Sociální demokracie do EP
Novinky-kultura | 18:16:55
O první místo na kandidátce do Evropského parlamentu za Sociální demokracii si řekla Radka Maxová. Europoslankyně za soc.dem, která se do EP dostala v roce 2019 za hnutí ANO a po dvou letech změnila dres, to řekla ve videozdravici, kterou zaslala straně na jejich volební sjezd do Plzně.


Sociální demokracii povede dál Šmarda. Chce stranu vrátit do vlády
Novinky-kultura | 18:09:56
Michal Šmarda, dosavadní předseda ČSSD, v sobotu na 45. sjezdu v Plzni obhájil post šéfa strany a povede ji tak dál. Pod jeho taktovkou se mění název na Sociální demokracii a strana dostane i nové logo.


Rusové pocítí, že jim nezbývá čas. Zelenskyj potvrdil zahájení protiofenzivy
Novinky-kultura | 18:02:05
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu potvrdil dlouho očekávanou protiofenzivu ze strany ukrajinské armády. „Probíhá protiofenziva a obranné akce. A myslím, že to pocítíme,“ uvedl v sobotu Zelenskyj po setkání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.


Trudeau přivezl do Kyjeva další vojenskou pomoc v přepočtu za osm miliard korun
Novinky-kultura | 17:53:16
Další balík vojenské pomoci v hodnotě 500 milionů kanadských dolarů (asi 8,2 miliardy korun) během sobotní návštěvy Kyjeva slíbil ukrajinské armádě kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámil také, že Kanada se připojí k zemím, které se budou podílet na výcviku ukrajinských pilotů bojových letadel.


U Poličky zachytili tornádo. Letos už podruhé
Novinky-kultura | 17:41:09
Obci Lubná nedaleko Poličky nejspíše zasáhlo v sobotu opět tornádo. Informovali o tom lovci bouřek z neziskové organizace Czech Thunderstorm Research Association. Po sítích už kolují fotografie i videa, jež prudce rotující sloupec vzduchu zachycují. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na základě průzkumu lokality přitom již dříve potvrdil, že právě na tomto místě se slabé tornádo objevilo už na konci dubna.


FOTO: Pozor na vlasy! Vědecké experimenty přilákaly do pražských Letňan malé i velké
Novinky-kultura | 17:14:47
Přes sto expozic nabízí letos Veletrh vědy, který se koná od čtvrtka do soboty v pražských Letňanech. Veletržní areál hostí již sedmý ročník největší vědecké události v ČR. Pomocí působivých experimentů nebo zábavných her se snaží dětem a dospělým přiblížit různá vědecká odvětví. Návštěvníci se tak mohou dozvědět, že se i ryby očkují nebo že rozdrcená kaštanová větvička svítí pod UV světlem.


RECENZE: Drogy. 1. světová válka. Cirkus i děcák. Raci v hlavě, velkolepá pouť 20. stoletím
Novinky-kultura | 17:08:00
Miku z dětského domova kdesi na severu Čech, 90. léta. Taryk, malá holčička, která se se svým ochráncem Nestorem setká v roce 1914. Dva rozlišné osudy, jež spojí neklidné 20. století. To je pozoruhodný románový debut Rudolfa Krále Raci v hlavě.


Hřbitov zvířat a nebezpečné smetiště. To je moře po zkáze Kachovky
Novinky-kultura | 17:00:22
Ve hřbitov zvířat a nebezpečné smetiště se mění pobřeží při ústí Dněpru a u Oděsy po zkáze Kachovské přehrady, o níž se hovoří jako o ekocidě. Podle ukrajinských pohraničníků v tomto moři plují kusy domů, domácí spotřebiče či auta, informoval list Ukrajinska pravda.


Papež se po operaci dobře zotavuje, ale v nemocnici zůstane i příští týden
Novinky-kultura | 16:50:10
Po operaci břicha se papež František úspěšně zotavuje, uvedli v sobotu lékaři. Podle nich ale bude nutná hospitalizace v nemocnici Gemelli i v příštím týdnu. Na tiskové konferenci o tom informoval chirurg Sergio Alfieri.


Japonci navštěvují kurzy usmívání. V pandemii to pod rouškami zapomněli
Novinky-kultura | 16:27:00
Japonská populace během dvou pandemických let zapomněla, jak se usmívat, a tak se to s pomocí instruktorů znovu učí. Nejde však jen o nějakou manýru, správný úsměv hraje důležitou roli například na trhu práce.


ČSSD mění jméno i logo
Novinky-kultura | 16:08:12
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) je odhodlaná vrátit se do vrcholné politiky a oprostit se od chyb z minulosti. I proto strana na svém sobotním 45. sjezdu v Plzni představila jakýsi restart, který tvoří změna stylu komunikace, loga i jména. Nově se tak strana bude jmenovat „Sociální demokracie“.


Největší dražený rubín vynesl 767 milionů korun. Má 55,22 karátu
Novinky-kultura | 16:00:35
Za 34,8 milionu dolarů (skoro 767 milionů korun) se tento týden v newyorské aukční síni Sotheby´s prodal největší rubín, který se kdy do dražby dostal. Legendární mosambický kámen váží 55,22 karátu, přičemž vybroušené rubíny s hmotností nad pět karátů jsou mimořádné vzácné.


NAžIVO: Druhý den na Rock for People byl ve znamení podivné twerkující Ashnikko i emotivního Mod Suna
Musicserver | 18:13:00
Rock For People je v plném proudu, a my vám proto přinášíme přehled nejzajímavějších momentů druhého dne. Kromě headlinera Machine Gun Kellyho bylo možné vidět rozporuplnou Ashnikko, ředitele festivalu Michala Thomese s kytarou, emotivního Mod Suna či našlapaný punk rock Set It Off.


FOTOGALERIE: Fenomenální Michal Prokop se svou kapelou zahrál po letech opět v Olomouci
Musicserver | 16:05:46
Michal Prokop tentokrát ne v triu, ale v plné sestavě s kapelou Framus Five doslova uhranul publikum zcela napěchovaného olomouckého klubu Bounty Rock Cafe. Ve stále skvělé formě zahrál řadu nezapomenutelných písní a neopomenul ani poslední desku "Mohlo by to bejt nebe...". Mrkněte na fotky.


Staré primky a auta. Pro milovníky československé hodinářské značky vzniklo jen pár speciálních kousků. Podvodníci lákají na padělky za tisíce
Hospodářské noviny | 19:00:33
Vypadají pěkně, na číselníku mají historický název Škoda a uprostřed buď „embéčko“ neboli 1000 MB, nebo slavné „erko“ – kupé 110 R. Kdo má v garáži škodováckého veterána, nadskočí radostí, že by mu k němu na zápěstí...


Potenciálně nebezpečný asteroid velký jako mrakodrap se blíží k Zemi. Hrozí něco? Můžete ho i pozorovat
Reflex | 18:15:00
Možná srážka planety Země s velkým objektem z vesmíru straší lidi od dávnověku. Další „potenciálně nebezpečný asteroid“ s označením 1994 XD, který má podle odhadů průměr 370 až 830 metrů, takže je zhruba stejně velký jako nejvyšší budova světa, kterou je mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji, mine Zemi v noci z neděle na pondělí. 


Lubnou na Svitavsku po zhruba měsíci opět zasáhlo slabé tornádo
ceskenoviny.cz | 18:14:00
Praha/Lubná (Svitavsko) - Lubnou u Poličky na Svitavsku dnes zhruba po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo. Uvedl to na facebooku Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle snímků,...


Na škody způsobené zničením Kachovské přehrady poukázal happening v Praze
ceskenoviny.cz | 18:25:00
Praha - Pozornost kolemjdoucích dnes na Staroměstském náměstí v Praze upoutal happening, kterým chtěla organizace Hlas Ukrajiny vyjádřit svůj nesouhlas s názorem, že by za protržením...


Ve vězení zemřel terorista Unabomber. Při 16 pumových útocích zabil tři lidi
idnes.cz | 19:28:21
Terorista Theodore Kaczynski zvaný Unabomber zemřel v americkém vězení. Při 16 bombových útocích z let 1978 až 1995 zabil celkem tři lidi.


Tornádo se po měsíci vrátilo do stejné obce na Svitavsku. Čechralo střechy
idnes.cz | 19:08:27
Lubnou u Poličky na Svitavsku zasáhlo v sobotu po měsíci opět slabé tornádo, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vítr zasáhl obec přibližně kolem 12:30, trvalo asi deset sekund a poškodil tašky na čtyřech střechách, uvedl starosta Lubné Josef Chadima.


To Rusové, pamatujte. Ukrajinci si připomněli zkázu Kachovské přehrady
idnes.cz | 18:51:00
Pozornost kolemjdoucích v sobotu na Staroměstském náměstí v Praze upoutal happening, kterým chtěla organizace Hlas Ukrajiny vyjádřit svůj nesouhlas s názorem, že by za protržením Kachovské přehrady stála ukrajinská armáda. Za jednoznačného viníka označila Rusko.


Maxová chce vést kandidátku SOCDEM ve volbách do Evropského parlamentu
idnes.cz | 18:24:00
Europoslankyně Radka Maxová sjezdu Sociální demokracie oznámila, že má zájem vést kandidátku strany do Evropského parlamentu. Strana má podle ní kandidovat samostatně jak do europarlamentu, tak ve volbách do Poslanecké sněmovny. Maxová byla v roce 2019 zvolena za hnutí ANO, ale rozešla se s ním.


Na dlabaném člunu přes Egejské moře: expedice vypravila plavidlo do Řecka
idnes.cz | 18:14:00
Členové experimentální archeologické expedice Monoxylon IV vypravili v sobotu z Hradce Králové do Řecka dlabaný člun, ve kterém chtějí přeplout Egejské moře z východu na západ. Plavba začne 19. června a potrvá čtyři týdny, uvedl archeolog a organizátor expedice Radomír Tichý. Cílem výpravy je přispět k poznání o šíření raných zemědělských kultur ve Středomoří.


Fascinoval ji pohled na ženy za volantem, nyní Pavlína řídí vojenskou tatru
idnes.cz | 18:00:00
Desátnice Pavlína Karásková je řidičkou u 13. dělostřeleckého pluku v Jincích. Rodiče svým rozhodnutím vstoupit do armády nepřekvapila. Vždy byla dobrodružná povaha a nevadilo jí ušpinit se. Od doby, kdy v armádě usedá za volant tatry, má podle svých slov i zcela jiný pohled na řidiče kamionů či autobusů.


Uspěje Vision Pro? Fiasko technologických novinek je časté, má ho za sebou i Apple
E15-ekonomika | 19:00:00
Představení nového headsetu pro rozšířenou a virtuální realitu Vision Pro od Applu rozproudilo diskuze, zda se tato technologická novinka může na trhu uchytit. Historie totiž ukazuje, že se ani těm největším firmám nevyhýbají momenty, kdy jejich produkty u zákazníků pohoří, či dokonce doslova vzplanou. Technologický trh je nelítostný a případné ztráty jdou do stovek milionů dolarů.


ČSSD na sjezdu změnila po třiceti letech název. Předsedou zůstává Šmarda
E15-ekonomika | 18:35:00
Česká strana sociálně demokratická změní po 30 letech název na Sociální demokracie i současnou zkratku ČSSD na SOCDEM. Rozhodl o tom stranický sjezd v Plzni značnou většinou delegátských hlasů. O změně názvu se rozpoutala debata, ozývaly se i kritické hlasy. Sociální demokraté představili na sjezdu rovněž nový vizuální styl.


S Čínou chceme vyváženější partnerství, už žádné výhrůžky, říká náměstek ministra zahraničí
E15-ekonomika | 18:05:00
Politika vůči Číně prošla v posledních letech významnou evolucí. Před několika lety v Česku panovalo nadšení z očekávaných čínských investic, nicméně nastala poměrně značná deziluze, když se ukázalo, že se velkolepé plány nikdy neuskuteční. „Dnes přistupujeme k roli Číny ve světě pragmaticky, reagujeme na příležitosti, ale i na rizika, která s sebou spojení s Čínou přináší,“ říká náměstek ministra zahraničí Jiří Kozák (ODS), který má v kompetenci nové oddělení vědecké diplomacie, jež letos na ministerstvu vzniklo.


Uspěje Vision Pro? Fiasko technologických novinek je časté, má ho za sebou i Apple
E15-politika | 19:00:00
Představení nového headsetu pro rozšířenou a virtuální realitu Vision Pro od Applu rozproudilo diskuze, zda se tato technologická novinka může na trhu uchytit. Historie totiž ukazuje, že se ani těm největším firmám nevyhýbají momenty, kdy jejich produkty u zákazníků pohoří, či dokonce doslova vzplanou. Technologický trh je nelítostný a případné ztráty jdou do stovek milionů dolarů.


ČSSD na sjezdu změnila po třiceti letech název. Předsedou zůstává Šmarda
E15-politika | 18:35:00
Česká strana sociálně demokratická změní po 30 letech název na Sociální demokracie i současnou zkratku ČSSD na SOCDEM. Rozhodl o tom stranický sjezd v Plzni značnou většinou delegátských hlasů. O změně názvu se rozpoutala debata, ozývaly se i kritické hlasy. Sociální demokraté představili na sjezdu rovněž nový vizuální styl.


S Čínou chceme vyváženější partnerství, už žádné výhrůžky, říká náměstek ministra zahraničí
E15-politika | 18:05:00
Politika vůči Číně prošla v posledních letech významnou evolucí. Před několika lety v Česku panovalo nadšení z očekávaných čínských investic, nicméně nastala poměrně značná deziluze, když se ukázalo, že se velkolepé plány nikdy neuskuteční. „Dnes přistupujeme k roli Číny ve světě pragmaticky, reagujeme na příležitosti, ale i na rizika, která s sebou spojení s Čínou přináší,“ říká náměstek ministra zahraničí Jiří Kozák (ODS), který má v kompetenci nové oddělení vědecké diplomacie, jež letos na ministerstvu vzniklo.


Staré primky a auta. Pro milovníky československé hodinářské značky vzniklo jen pár speciálních kousků. Podvodníci lákají na padělky za tisíce
iHned.cz | 20:00:16
Vypadají pěkně, na číselníku mají historický název Škoda a uprostřed buď „embéčko“ neboli 1000 MB, nebo slavné „erko“ – kupé 110 R. Kdo má v garáži škodováckého veterána, nadskočí radostí, že by mu k němu na zápěstí...


Lidl v Česku spustil nehorázné slevy. Lidé jásají, někteří budou nakupovat i zadarmo
AAzdraví.cz | 18:00:00
Možná vás to překvapí, protože Lidl je momentálně nejúspěšnějším obchodním řetězcem v Česku. Ve skutečnosti k tomu ale měl nejtěžší pozici, protože z těch, které…


„Odsuzuji šikanu“. Pavel se setkal s ukrajinskou dívkou, které české děti plivly do tváře
Novinky.cz | 19:34:52
Prezident Petr Pavel se v sobotu na Pražském hradě setkal s ukrajinskou dívkou, kterou šikanovali její čeští vrstevníci. Na videu, které se tento týden objevilo na sociálních sítích, jí české děti plivly do tváře, nadávaly a vyzdvihovaly Rusko, které vloni vojensky napadlo Ukrajinu. Prezident šikanu odsoudil.


Vězni ukradli u Prahy auto. Policistům neujeli
Novinky.cz | 18:46:41
Dva vězni na vycházce měli v sobotu ukrást auto, se kterým pak nedaleko Prahy ujížděli policistům. Jejich pokus o ujetí skončil v Úhonicích na Praze západ nehodou.


Ve Španělsku spustili na vodu funkční loďku z prošlé čokolády
Novinky.cz | 18:44:00
Na začátku června byla v baskickém městečku Pasaia vedle San Sebastianu spuštěna na vodu osmimetrová veslice vyrobená z čokolády. Na vodě strávila zhruba půl hodiny a byla prohlášena za způsobilou k plavbě.


Maxová chce vést kandidátku Sociální demokracie do EP
Novinky.cz | 18:16:55
O první místo na kandidátce do Evropského parlamentu za Sociální demokracii si řekla Radka Maxová. Europoslankyně za soc.dem, která se do EP dostala v roce 2019 za hnutí ANO a po dvou letech změnila dres, to řekla ve videozdravici, kterou zaslala straně na jejich volební sjezd do Plzně.


Sociální demokracii povede dál Šmarda. Chce stranu vrátit do vlády
Novinky.cz | 18:09:56
Michal Šmarda, dosavadní předseda ČSSD, v sobotu na 45. sjezdu v Plzni obhájil post šéfa strany a povede ji tak dál. Pod jeho taktovkou se mění název na Sociální demokracii a strana dostane i nové logo.


Rusové pocítí, že jim nezbývá čas. Zelenskyj potvrdil zahájení protiofenzivy
Novinky.cz | 18:02:05
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu potvrdil dlouho očekávanou protiofenzivu ze strany ukrajinské armády. „Probíhá protiofenziva a obranné akce. A myslím, že to pocítíme,“ uvedl v sobotu Zelenskyj po setkání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.


Ve vězení zemřel terorista Unabomber. Při 16 pumových útocích zabil tři lidi
lidovky.cz | 19:28:00
Terorista Theodore Kaczynski zvaný Unabomber zemřel v americkém vězení. Při 16 bombových útocích z let 1978 až 1995 zabil celkem tři lidi.


Tornádo se po měsíci vrátilo do stejné obce na Svitavsku. Čechralo střechy
lidovky.cz | 19:25:00
Lubnou u Poličky na Svitavsku zasáhlo v sobotu po měsíci opět slabé tornádo, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vítr zasáhl obec přibližně kolem 12:30, trvalo asi deset sekund a poškodil tašky na čtyřech střechách, uvedl starosta Lubné Josef Chadima.


To Rusové, pamatujte. Ukrajinci si připomněli zkázu Kachovské přehrady
lidovky.cz | 19:10:22
Pozornost kolemjdoucích v sobotu na Staroměstském náměstí v Praze upoutal happening, kterým chtěla organizace Hlas Ukrajiny vyjádřit svůj nesouhlas s názorem, že by za protržením Kachovské přehrady stála ukrajinská armáda. Za jednoznačného viníka označila Rusko.


Maxová chce vést kandidátku SOCDEM ve volbách do Evropského parlamentu
lidovky.cz | 18:49:00
Europoslankyně Radka Maxová sjezdu Sociální demokracie oznámila, že má zájem vést kandidátku strany do Evropského parlamentu. Strana má podle ní kandidovat samostatně jak do europarlamentu, tak ve volbách do Poslanecké sněmovny. Maxová byla v roce 2019 zvolena za hnutí ANO, ale rozešla se s ním.


Vládní balíček: všechno zaplatí občané. Velkých firem se Fialův „paket“ příliš netýká
lidovky.cz | 18:30:00
Za prvních pět měsíců roku dosáhl státní rozpočet schodku 271 miliard korun. Odhady střízlivých ekonomů mluví o tom, že schodek se v tomto roce bude pohybovat mezi 350–400 miliardami. Vláda něco musí udělat, aby tuto dluhovou povodeň zastavila. Ale přišla na místo koncepčního řešení spíše s improvizací, chaotickými návrhy směřujícími jen k tomu, aby si lidé více utáhli řemeny.


Zbrojaři se snaží dostat k výhodnějším úvěrům. Evropa se na poli obrany nachází v hluboké minulosti, říká Kovanda
lidovky.cz | 18:00:00
Získat úvěry či jiné finanční produkty je složité, stěžují si výrobci zbraní a techniky. Změnit by to mohla válka na Ukrajině i Čína, soudí ekonom Lukáš Kovanda.


Nejistý osud artefaktů. Jak vypadají beninské bronzy, které se mají vrátit do Afriky
aktuálně.cz | 19:02:09
Cenné africké artefakty měly skončit v nově vybudovaném nigerijském muzeu, nyní ale kolem budoucnosti beninských bronzů panuje nejistota.


Máte možnosti, plaťte více. Norsko zdanilo boháče, ti se raději stěhují ze země
aktuálně.cz | 18:28:02
Norská vláda zvýšila daň z bohatství loni. Jedním z důsledků je, že ubývá bohatých Norů, kteří v rodné zemi chtějí zůstat.


Lubnou u Poličky po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo. Vítr shodil tašky na několika střechách
Český rozhlas | 18:31:00
Lubnou u Poličky na Svitavsku v sobotu zhruba po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo. Uvedl to na facebooku Český hydrometeorologický ústav. Podle jeho zveřejněných snímků tornádo shodilo většinou jen tašky na střechách. Starosta obce Josef Chadima (SNK obce Lubná) řekl, že vítr kolem 12.30 poškodil tašky na čtyřech střechách a vše podle něj trvalo asi deset vteřin.


Covid ukázal jak na to. Online studiem se teď řeší i nedostatek míst na školách
Denik.cz | 19:00:00
Mají zájem o všeobecné vzdělávání, tlačenice na gymnáziích je ale směruje na školy, na které nechtějí. Někteří rodiče dnešních středoškoláků proto hledají i alternativní cesty, jak svým dětem studia zajistit. Roste proto zájem o studium na školách za mořem, kde je české zázemí a výuka probíhá online, podobně jako v době nejtužšího covidu. Pokud uspějí, složí maturitu uznatelnou i pro další studium na vysoké škole.


Nožem zranil dospělé i děti. Útočníka z Francie vyšetřují pro podezření z vraždy
Denik.cz | 17:43:00
Muže zadrženého při čtvrtečním útoku ve východofrancouzském městě Annecy vyšetřují úřady pro pokus o vraždu, uvedla prokuratura. Podezřelý je ve vazbě. Nožem útočil v parku na břehu jezera, kde poranil šest lidí, z toho čtyři děti. Podle prokurátorky nikdo z nich není v ohrožení života.


Stříbrné slzy. Muchovou dostal aplaus, vítězné Polce upadl kus poháru
iSport.cz | 18:50:00
Nechybělo moc a mohly to být slzy štěstí po životním triumfu. Karolína Muchová ale ve finále Roland Garros další fantastický obrat nedotáhla, po téměř třech hodinách slavila obhajobu titulu polská světová jednička Iga Šwiateková. A zatímco šestadvacetiletou Češku zlomil k slzám potlesk fanoušků, Polka vzbudila poprask, když jí upadlo víko od Poháru Suzanne Lenglenové...


SMEČE JANA KUKALA: Muchové patří ovace, technicky lepší hráčka teď na okruhu není
sport.cz | 19:56:58
Ke skvostnému pařížskému tažení tenistky Karolíny Muchové, kterou až ve finále Roland Garros zastavila obhájkyně titulu Iga Šwiateková, se vrací ve svém komentáři expert Sport.cz Jan Kukal.


Volejbalisté poprvé prohráli
sport.cz | 19:35:52
Čeští volejbalisté utrpěli ve čtvrtém utkání v Evropské lize první porážku. V Tartu podlehli domácímu Estonsku 0:3 po setech 15:25, 24:26 a 21:25.


Spilková se na smíšeném turnaji ve Stockholmu propadla o 29 míst
sport.cz | 19:21:34
Golfistce Kláře Davidson Spilkové nevyšlo třetí kolo smíšeného turnaje Scandinavian Mixed u Stockholmu. Česká jednička dnes zahrála 75 ran, tři nad par, a klesla z 28. místa na 57. pozici. Soutěž, v níž hrají společně muži a ženy z elitních evropských sérií DP World Tour a Ladies European Tour, dál vede Angličan Dale Whitnell.


Hvězdy v pelotonu a bouřlivá atmosféra. Sáblíková, Vacek nebo Štybar bavili na L'Etape
sport.cz | 19:05:31
Strahovský stadion byl obklopen tisícovkami cyklistických nadšenců, kteří se chystali na start třetího ročníku L'Etape, jenž přibližuje atmosféru slavné Tour de France. Všude stály typické černožluté bannery a vlály plachty s barvami Staré dámy. A na startu zářily hvězdy. Nechyběli totiž úspěšní cyklisté Ján Svorada, Karel Vacek, Zdeněk Štybar nebo Tomáš Bábek, ale i rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková, pro kterou je kolo pevnou součástí přípravy.


Šavrda: Účast Muchové ve finále je úspěch, byla pár míčků od triumfu
sport.cz | 18:56:24
Účast Karolíny Muchové ve finále Roland Garros je obrovský úspěch, česká tenistka byla pár míčků od triumfu. Pokud zůstane zdravá, může grandslam vyhrát někdy příště. Tak hodnotí tenisový trenér Vladislav Šavrda, který zápas mezi Muchovou a Polkou Igou Šwiatekovou sledoval na Štvanici se členy I. ČLTK Praha.


Sparta má další titul, v přímém souboji porazila Baník
sport.cz | 18:22:37
Vydařená sezona. Fotbalisté Sparty se ve Fortuna lize dočkali po devíti letech mistrovského titulu. Teď na ně v I. Celostátní dorostenecké lize navázal také výběr do 19 let. V závěrečném kole soutěže musel svést přímý souboj o všechno s Baníkem Ostrava. Pražané ho na Strahově zvládli a po výhře 2:1 mohou slavit.


Muchová nedokonala senzaci. Šwiatekové po napínavé bitvě podlehla
iHNed_sport | 19:56:53
Tenistka Karolína Muchová nestačila ve finále Roland Garros v Paříži na favorizovanou Polku Igu Šwiatekovou.


Fenomenální jízda Paříží skončila slzami. Muchovou utěšovala Evertová i celý stadion
iHNed_sport | 18:05:00
Pouhé dva gemy dělily Karolínu Muchovou od dalšího senzačního obratu, kterým by dotáhla svou skvělou jízdu tenisovou Paříží.


Real Madrid oficiálně oznámil příchod Frana Garcíi z Rayo Vallecano
FotbalPortal | 11:10:36
Již déle avizovaný přestup Frana Gracíi zpět do Realu Madrid je oficiální. 23letý levý obránce se do klubu vrací po 3 letech v Rayu Vallecanu opravdu za hubičku a bude mít za úkol zvýšit konkurenci na levé straně obrany, která je slabým článkem sestavy Los Blancos. Je v něm velký potenciál a v aktuálním kádru se určitě neztratí. Ztratit nemá co ani on a ani Real Madrid.


Pavel přijal ukrajinskou dívku, kterou šikanovali čeští spolužáci
ceskenoviny.cz | 20:19:00
Praha - Případnou šikanu, ponižování a násilí ve školách prezident Petr Pavel obecně odsuzuje, v případě dítěte, které muselo opustit svoji zemi kvůli válce, jsou podle něj ale...


Dětský den na Pražském hradě přilákal do zahrad množství návštěvníků
ceskenoviny.cz | 12:04:00
Praha - Velká část venkovního areálu Pražského hradu dnes patřila dětem s rodiči. V Královské zahradě a Horním Jelením příkopu se konal Dětský den, který především dětem nabídl...


Vězni na vycházce ukradli auto, při policejní honičce s ním havarovali
idnes.cz | 20:49:00
Pražští policisté zadrželi v sobotu po pronásledování dva muže v kradeném vozidle. Ukázalo se, že jde o vězně, kteří byli na povolené vycházce. Oběma mužům nyní hrozí další trest.


Tvoje nahé fotky uvidí všichni spolužáci. Na internetu častěji útočí děti
idnes.cz | 20:00:00
Ne „klasičtí“ sexuální predátoři, ale mnohem častěji vrstevníci jsou pachatelé takzvané sextortion, vydírání na základě intimních fotografií či videí. Podle nejnovějších poznatků jde nejčastěji o dospívající a mladé dospělé ve věku mezi 17 až 23 lety, existují však i případy mnohem mladších – dětí kolem 10 nebo 12 let.


Polští nadšenci objevili podzemí nacistické koleje: Mohly by vést do ztracené Jantarové komnaty!
blesk | 20:52:00
Skupina historických nadšenců tvrdí, že možná narazili na cestu vedoucí k úkrytu, v němž by se mohla nacházet ztracená Jantarová komnata. Pokud se jejich hypotéza potvrdí, bude se jednat o přelomový objev!


Podchod na Hlavním nádraží: Před dvěma lety ho otevřeli, už je zase rozkopaný
blesk | 20:50:00
Podchod, který spojuje Hlavní nádraží se Žižkovem, otevřela Správa železnic s velkou pompou v roce 2021. Po dvou letech je však podchod zase rozkopaný. Dlaždice, které zde byly provizorně zasazené do písku, se už pěkně dlouhou dobu kývaly. Proto nyní Správa železnic povrch vymění a dlaždice zalije do betonu. Proč se k tomuto kroku nepřistoupilo rovnou?


Terorista Unabomber (†81) zemřel ve vězení. Spojené státy děsil 17 let bombovými útoky
blesk | 19:50:00
Americký terorista Theodore Kaczynski zvaný Unabomber dnes zemřel v americkém vězení. Agentuře AP to sdělila americká správa věznic. Při 16 bombových útocích z let 1978 až 1995 zabil Kaczynski celkem tři lidi, v roce 1998 byl odsouzen na doživotí.


Velké tajemství Jana Rosáka: Na 16 let přišel o bratra!
blesk | 19:28:00
Šikana, strach při odmítnutí spolupráce, zabránění postupu v práci, stopka na zahraniční dovolenou. I tak vypadal život Jana Rosáka (75) za socialismu. Proč mu to soudruzi dělali? Kvůli bratru Karlovi (†79), který emigroval do Švýcarska!


Jaromír Soukup je po vážné operaci! Leží upoután na lůžko v nemocnici
super | 21:58:40
Mediální magnát


Stylová Demi Moore vzala dceru, měsíční vnučku i milovaného Pilafa ven. Jako babička vypadá senzačně!
super | 21:05:22
Herečka


S touto ženou tráví Rey Koranteng mnoho času. Jejich vztah je delší než leckteré manželství
super | 19:29:32
Moderátor televizního zpravodajství


Nové logo i jméno. ČSSD odmítla Zaorálka, přejmenuje se na SOCDEM a povede ji dál Šmarda
iHned.cz | 22:00:15
Máme skvělou historii a před sebou ještě lepší budoucnost. Ambice Michala Šmardy (ČSSD) po jeho znovu zvolení do čela sociální demokracie nejsou vůbec malé. Podle něj nastává nová etapa, která povede k návratu strany do Sněmovny. Pomoci má hlavně...


Terorista Unabomber je po smrti. Zemřel v cele
Novinky-kultura | 21:59:01
Unabomber zemřel, hlásí americká média. Takto titulovala už před několika dekádami teroristu Theodora Kaczynskiho, který v letech 1978 a 1995 spáchal v USA 16 bombových útoků. Při nich zabil tři lidi, za což si odpykával doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění.


Přestaňte podporovat Rusko, opřel se Macron do Íránu kvůli dronům
Novinky-kultura | 21:23:34
Během telefonického rozhovoru s íránským prezidentem Ebráhímem Raísím vyzval francouzský prezident Emmanuel Macron Írán k okamžitému ukončení dodávek dronů Rusku. Podle něj takováto podpora Ruska přispívá k válečnému úsilí na Ukrajině. Upozornila na to agentura Reuters.


Registrovaní si budou moci na omezené ploše pro sebe pěstovat konopí, navrhují experti
Novinky-kultura | 20:49:42
Návrh zákona k regulaci konopí, který prosazuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) se svou pracovní skupinou, přinese kromě přísně nastaveného trhu také dostupnost skrze samopěstování u dospělých, kteří se zapíšou do speciálního registru.


Horská dráha měla výpadek proudu, lidé zůstali viset hlavami dolů
Novinky-kultura | 20:07:00
V čínském zábavním parku došlo v úterý k velmi nepříjemné situaci. Výpadek elektřiny totiž nastal zrovna ve chvíli, kdy se několik lidí na horské dráze zrovna nacházelo hlavami dolů.


„Odsuzuji šikanu“. Pavel se setkal s ukrajinskou dívkou, které české děti plivly do tváře
Novinky-kultura | 19:34:52
Prezident Petr Pavel se v sobotu na Pražském hradě setkal s ukrajinskou dívkou, kterou šikanovali její čeští vrstevníci. Na videu, které se tento týden objevilo na sociálních sítích, jí české děti plivly do tváře, nadávaly a vyzdvihovaly Rusko, které vloni vojensky napadlo Ukrajinu. Prezident šikanu odsoudil.


Nový podpisový systém MPC přináší menší revoluci do DeFi
Kurzy.cz | 21:33:26
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank.cz Nedávno prodělaná dlouhá a vleklá kryptozima, kterou prodlužovaly různé bankroty, daly vzniknout nové řadě kryptopeněženek. Jejich vývoj umocnila i potřeba uživatelů pamatovat si dlouhé a nesourodé seed fráze a&helli


Terorista Unabomber je po smrti. Zemřel v cele
Novinky.cz | 21:59:01
Unabomber zemřel, hlásí americká média. Takto titulovala už před několika dekádami teroristu Theodora Kaczynskiho, který v letech 1978 a 1995 spáchal v USA 16 bombových útoků. Při nich zabil tři lidi, za což si odpykával doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění.


Přestaňte podporovat Rusko, opřel se Macron do Íránu kvůli dronům
Novinky.cz | 21:23:34
Během telefonického rozhovoru s íránským prezidentem Ebráhímem Raísím vyzval francouzský prezident Emmanuel Macron Írán k okamžitému ukončení dodávek dronů Rusku. Podle něj takováto podpora Ruska přispívá k válečnému úsilí na Ukrajině. Upozornila na to agentura Reuters.


Registrovaní si budou moci na omezené ploše pro sebe pěstovat konopí, navrhují experti
Novinky.cz | 20:49:42
Návrh zákona k regulaci konopí, který prosazuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) se svou pracovní skupinou, přinese kromě přísně nastaveného trhu také dostupnost skrze samopěstování u dospělých, kteří se zapíšou do speciálního registru.


Horská dráha měla výpadek proudu, lidé zůstali viset hlavami dolů
Novinky.cz | 20:07:00
V čínském zábavním parku došlo v úterý k velmi nepříjemné situaci. Výpadek elektřiny totiž nastal zrovna ve chvíli, kdy se několik lidí na horské dráze zrovna nacházelo hlavami dolů.


Vězni na vycházce ukradli auto, při policejní honičce s ním havarovali
lidovky.cz | 21:06:00
Pražští policisté zadrželi v sobotu po pronásledování dva muže v kradeném vozidle. Ukázalo se, že jde o vězně, kteří byli na povolené vycházce. Oběma mužům nyní hrozí další trest.


Lubnou na Svitavsku zhruba po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo
Denik.cz | 19:43:00
Lubnou u Poličky se v sobotu opět přehnalo slabé tornádo. Na facebooku to potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Naposledy přitom obec na Svitavsku tornádo zasáhlo na konci dubna. Tornádo i tentokrát stejně jako v dubnu poničilo střechy.


Dva vězni na vycházce ukradli BMW. Při honičce s policií u Prahy havarovali
Denik.cz | 19:20:00
Vozidlo značky BMW ukradené v sobotu 10. června okolo 14. hodiny v Kladně spatřila policejní hlídka a ihned se jej vydala pronásledovat. Akce však trvala jen několik minut, řidič zřejmě nezvládl řízení a naboural do plotu. Následně policisté zjistili, že se jedná o vězně, jenž se nevrátil z vycházky.


Nové logo i jméno. ČSSD odmítla Zaorálka, přejmenuje se na SOCDEM a povede ji dál Šmarda
Hospodářské noviny | 22:00:59
Máme skvělou historii a před sebou ještě lepší budoucnost. Ambice Michala Šmardy (ČSSD) po jeho znovu zvolení do čela sociální demokracie nejsou vůbec malé. Podle něj nastává nová etapa, která povede k návratu strany do Sněmovny. Pomoci má hlavně...


Reklama pro ženský tenis. Muchová má nejlepší techniku ze všech
iSport.cz | 21:31:00
KOMENTÁŘ JANA KUKALA | Vynikající finále Roland Garros přineslo skvělou reklamu pro ženský tenis. Karolína Muchová začala opatrně, s respektem, protože Iga Šwiateková neztratila během turnaje ani jediný set. Když rozjede svoji „strojovku“, hlavně fantastické returny, hrozí soupeřkám rychlá porážka. Brzy se ale Karolína Igy chytila a měla šanci otočit už i první set.


Muchová: Není klišé, že se vrátím silnější. Evertová ji dojala
iSport.cz | 21:27:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Při ceremoniálu na Chatrierově stadionu slzela, na tiskovou konferenci už ale Karolína Muchová dorazila vyrovnaná. Ač finále Roland Garros ztratila se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou bolestivě ve třech setech (2:6, 7:5, 4:6), byla schopná se dívat na dva pařížské týdny s nadhledem.


Kouč Muchové: Byla nemocná, pálily ji plíce. Na Wimbledon nebude úplně fit
iSport.cz | 20:00:00
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Seděl vyčerpaně na židli v hráčské restauraci. Dramatický průběh finále Roland Garros se podepsal i na Emilu Miškem, jednapadesátiletém kouči Karolíny Muchové. Po porážce s Igou Šwiatekovou odhalil, že jeho tenistka uspěla navzdory velkým obtížím. Byla nemocná stejně jako třeba Kazaška Jelena Rybakinová, která během turnaje raději odstoupila.


Pro nás je Kája vítězkou, řekl trenér Muchové Miške, ocenil její vůli
sport.cz | 21:09:31
S trenérem Karolíny Muchové Emilem Miškem cloumaly po prohraném finále na Roland Garros s Igou Šwiatekovou smíšené emoce. Litoval těsné porážky, protože vítězství a první grandslamový titul byl blízko, ocenil ale vůli, s níž česká hráčka překonávala během turnaje řadu překážek. Vedle soupeřek si musela poradit také s nemocí, která byla podle slovenského kouče horší, než se zdálo. I proto Miške novinářům řekl, že pro něj je Muchová vítězkou.


Poland Garros. U sousedů oslavují staronovou šampionku. A Muchová? Čarodějka s magickými údery
sport.cz | 20:38:02
Emoce dosáhly zenitu, o drama nebyla nouze. Polští tenisoví fanoušci jsou po roce zase na vrcholu blaha. Iga Šwiateková rozšířila svou grandslamovou sbírku na čtyři tituly, z toho tři sebrala na Roland Garros. Ze všech se ale nejvíc nadřela na ten poslední, což je zásluha velkého představení Karolíny Muchové.


Volejbalisté prohráli v Estonsku a poprvé v Evropské lize neuspěli
sport.cz | 19:35:52
Čeští volejbalisté utrpěli ve čtvrtém utkání v Evropské lize první porážku. V Tartu podlehli domácímu Estonsku 0:3 po setech 15:25, 24:26 a 21:25. Přesto svěřenci trenéra Jiřího Nováka dál vedou tabulku skupiny C. V předposledním kole je čeká ve středu zápas proti Finsku v Tampere.


"Šíleně ji pálilo na plicích." Muchová trpěla, trenér nechápal, kde brala energii
iHNed_sport | 21:17:20
S trenérem Karolíny Muchové Emilem Miškem cloumaly po prohraném finále na Roland Garros s Igou Šwiatekovou smíšené emoce.


Manchester City - Inter 0:0. Oslabení pro Citizens, De Bruyne kvůli zranění dohrál
iHNed_sport | 20:34:04
Sledujte on-line přenos z finálového utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Interem Milán.


Tenisový svět se klaní Muchové a její hře. Zůstaň zdravá, prosí Češku fanoušci
iHNed_sport | 20:12:54
Česká tenistka Karolína Muchová i přes porážku ve finále Roland Garros sklidila na sociálních sítích obdiv.


Muchová byla krůček od titulu na Roland Garros. Pohrála po bitvě
Tiscali-zprávy | 20:02:25
Tenistka Karolína Muchová životní tažení Roland Garros ziskem premiérového grandslamového titulu nezakončila. Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce podlehla na pařížské antuce za dvě hodiny a 49 minut obhájkyni prvenství a světové jedničce Polce Ize Šwiatekové 2:6, 7:5, 4:6.


Sociální demokraté změnili název, přemalovali logo a chtějí v Česku dělat pořádek
Tiscali-zprávy | 16:47:00
S novým názvem a nových logem se nejstarší česká strana pokusí o návrat na politické výsluní.


Směšné a nepodložené, reagoval Trump na obvinění z federálního zločinu
idnes.cz | 22:27:00
Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění své osoby z federálních zločinů za směšné a nepodložené. K obvinění se vyjádřil na sobotním sjezdu republikánů v Georgii. Trumpovo obvinění souvisí s přechováváním tajných dokumentů, které byl povinný při svém odchodu z Bílého domu odevzdat. Celé obvinění potvrzené velkou porotou zveřejnil floridský soud v pátek.


Silné deště v Pákistánu mají už 25 obětí, hrozí evakuace přímořských oblastí
idnes.cz | 21:42:00
Severozápad Pákistánu zasáhly v sobotu silné deště. Ty si podle agentury AP vyžádaly nejméně 25 obětí a 145 zraněných. Bouře s kroupami vyvracela stromy a poničila elektrické sloupy, několik domů se zřítilo. Cyklon pokračuje na jih země, kde se úřady připravují na možné evakuace obyvatel.


Po střelbě ve Stockholmu zemřel 15letý mladík
Novinky.cz | 23:00:44
Při střelbě na jihu Stockholmu přišel o život jeden člověk, další tři lidé utrpěli zranění, informoval švédský list Aftonbladet. Policie přijala hlášení o střelbě ve čtvrti Farsta krátce po šesté hodině večer.


Dva airbusy se srazily při pojíždění na letišti v Tokiu
Novinky.cz | 23:06:00
Airbusy thajských aerolinek Thai Airways a tchajwanské letecké společnosti EVA Air se v sobotu brzy ráno srazily při pojíždění na tokijském letišti Haneda. Potvrdilo to japonské ministerstvo dopravy a cestovního ruchu s tím že incident se obešel bez zranění, informoval web simpleflying.com.


Největší setkání makerů ve střední Evropě ovládne Křižíkovy pavilony
Novinky.cz | 22:48:14
3D tisk, roboti či chytré stavebnice. To všechno bylo k vidění během prvního víkendového dnu na pražském Maker Fairu, festivalu novodobých kutilů. Návštěvníci si mohou kromě vystavených exponátů užívat také nejrůznější workshopy a přednášky.


Šmarda: Vláda není sociálně citlivá. Kdyby byla, nemohla by uvalit vyšší DPH na kojeneckou vodu než na pornočasopisy
lidovky.cz | 23:49:00
Poslední rok a půl stál Michal Šmarda v čele sociálních demokratů, kteří se při posledních sněmovních volbách do dolní komory Parlamentu nedostali. V sobotu na sjezdu strany svůj post obhájil a započal novou kapitolu na cestě k záchraně SOCDEM, jak se nyní strana jmenuje. „Tradice mohou být kotvou, ale nesmí to být okovy, které vás brzdí,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.


Směšné a nepodložené, reagoval Trump na obvinění z federálního zločinu
lidovky.cz | 22:59:05
Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění své osoby z federálních zločinů za směšné a nepodložené. K obvinění se vyjádřil na sobotním sjezdu republikánů v Georgii. Trumpovo obvinění souvisí s přechováváním tajných dokumentů, které byl povinný při svém odchodu z Bílého domu odevzdat. Celé obvinění potvrzené velkou porotou zveřejnil floridský soud v pátek.


Pákistán zasáhly silné deště. Vyžádaly si nejméně 25 mrtvých
lidovky.cz | 22:17:00
Silné deště, které v sobotu zasáhly severozápad Pákistánu, si vyžádaly nejméně 25 mrtvých a 145 zraněných, uvedla agentura AP s odvoláním na místní úřady.


"Je to hon na čarodějnice." Trump označil obvinění své osoby za směšné a nepodložené
aktuálně.cz | 22:22:47
Obvinění souvisí s přechováváním tajných dokumentů po odchodu bývalého prezidenta z Bílého domu.


Podívejte se: V Lidicích si připomněli 81. výročí vyhlazení obce nacisty
Denik.cz | 20:44:00
V Lidicích na Kladensku si v sobotu lidé připomněli 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Položením věnce u hromadného hrobu lidických mužů uctil památku obětí prezident Petr Pavel, následovali ho i další politici. Vzpomínky se zúčastnili mimo jiné předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), místopředsedové dolní komory Věra Kovářová (STAN) a Jan Skopeček nebo ministr dopravy Martin Kupka (oba ODS). Pavel přišel na pietní vzpomínku v doprovodu ředitele Památníku Lidice Eduarda Stehlíka, někteří lidé se s ním fotografovali.


Lubnou na Svitavsku zhruba po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo
Denik.cz | 19:43:00
Lubnou u Poličky se v sobotu opět přehnalo slabé tornádo. Na facebooku to potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Naposledy přitom obec na Svitavsku tornádo zasáhlo na konci dubna. Tornádo i tentokrát stejně jako v dubnu poničilo střechy.


Kolem Švýcarska: generálka na Tour láká na Van Aerta, z Čechů jede Bittner
iSport.cz | 22:15:00
Ty největší hvězdy světové cyklistiky už před Tour de France jinde než právě zde neuvidíte. Týdenní etapový podnik Kolem Švýcarska láká na taková jména jako Wout van Aert, po odstoupení kvůli covidu z Giro d´Italia se ukáže i Remco Evenepoel. V osmi etapách, z nichž budou dvě časovky, uvidíte na kole také českého zástupce z týmu DSM Pavla Bittnera, v ředitelském voze Bahrain-Victorious zase Romana Kreuzigera.


NHL ONLINE: Florida - Vegas. Finále č. 4, Panthers chtějí vyrovnat sérii
iSport.cz | 22:00:00
Letošní finále Stanley Cup napíše svůj čtvrtý příběh. Florida usiluje na domácí ledě o srovnání série proti Vegas, v posledním duelu snížil stav na 1:2 na zápasy vítěznou trefou v prodloužení Carter Verhaeghe. Golden Knights mají nicméně další příležitost se výrazně přiblížit prvnímu Poháru ve své historii. Pokud v noci na neděli uspějí, už v úterý mohou slavit doma. Čtvrté finále startuje ve 2:00 SEČ, sledujte ONLINE přenos na iSport.cz.


Velký smolař De Bruyne zase nedohrál, tentokrát však místo zklamání slaví
sport.cz | 23:33:15
Jako by pro něj finále Ligy mistrů byla zakletá. Jeden z klíčových hráčů Manchesteru City Kevin de Bruyne znovu nedohrál poslední zápas o „ušatý“ pohár kvůli zranění. Tentokrát však tým Pepa Guardioly i bez svého klíčového hráče vyhrál. Citizens porazili Inter Milán 1:0. "Dlouho jsme na tohle dřeli, je to úžasné," jásal.


Muchová: Prohrané finále je hořké, bylo to blízko, ale vrátím se silnější
sport.cz | 22:30:28
Tenistka Karolína Muchová měla po prohraném finále Roland Garros se světovou jedničkou Polkou Igou Šwiatekovou lehce hořké pocity. Po porážce 2:6, 7:5, 4:6 a takřka tříhodinovém boji cítila, že první grandslamový titul byl na dosah. Životní vystoupení jí ale dodalo novou motivaci, stejně jako ji potěšila po utkání slova legendární Američanky Chris Evertové. Na zdravotní potíže, které měla během turnaje, se nechtěla vymlouvat a uvedla, že se vrátí ještě silnější.


Citizens poprvé ovládli Ligu mistrů. Ve snové sezoně zkompletovali treble
iHNed_sport | 23:51:50
Fotbalisté Manchesteru City ve finále Ligy mistrů v Istanbulu porazili Inter Milán 1:0 gólem Rodriho.


Smutná Muchová: Můj největší zápas, chyběl kousíček. Vrátím se ještě silnější
iHNed_sport | 23:48:05
enistka Karolína Muchová měla po prohraném finále Roland Garros se světovou jedničkou Polkou Igou Šwiatekovou lehce hořké pocity.


Manchester City zlomil kletbu a je poprvé vítězem Ligy mistrů. Životním gólem rozhodl Rodri
FotbalPortal | 23:12:58
Konec sezóny a její velké finále. Obrovská šance favorizovaného Manchesteru City získat treble. Na druhé straně finalista z Itálie v podobě Interu Milán. Ačkoliv se rozhodně nevzdal a dostal se z role outsidera, na soupeře z Manchesteru to nestačilo. Zápas rozhodl jediný gól Rodriho a skvělé zákroky Edersona na samotném konci zápasu. Manchester City je vítězem Ligy mistrů.


Elektromobilu VW se začíná říkat ID.Buch, jeden z nich při dobíjení explodoval, po pár dnech začal hořet
Autoforum.cz | 12:00:00
Oficiální jméno ID.Buzz je svérázné, a tak si o legrační přezdívky vyloženě říká. VW by možná ani nebyl proti, pokud by ale ty první nenarážely na podstatu bizarního incidentu, který se odehrál ve Finsku. (Petr Prokopec)


Po střelbě ve Stockholmu zemřel 15letý mladík
Novinky-kultura | 23:00:44
Při střelbě na jihu Stockholmu přišel o život jeden člověk, další tři lidé utrpěli zranění, informoval švédský list Aftonbladet. Policie přijala hlášení o střelbě ve čtvrti Farsta krátce po šesté hodině večer.


Dva airbusy se srazily při pojíždění na letišti v Tokiu
Novinky-kultura | 23:06:00
Airbusy thajských aerolinek Thai Airways a tchajwanské letecké společnosti EVA Air se v sobotu brzy ráno srazily při pojíždění na tokijském letišti Haneda. Potvrdilo to japonské ministerstvo dopravy a cestovního ruchu s tím že incident se obešel bez zranění, informoval web simpleflying.com.


Největší setkání makerů ve střední Evropě ovládne Křižíkovy pavilony
Novinky-kultura | 22:48:14
3D tisk, roboti či chytré stavebnice. To všechno bylo k vidění během prvního víkendového dnu na pražském Maker Fairu, festivalu novodobých kutilů. Návštěvníci si mohou kromě vystavených exponátů užívat také nejrůznější workshopy a přednášky.


Umělecké legendy na jednom místě. V rozhlase bylo veselo
Tyden-domácí | 12:00:00
Sto let rozhlasu, třicet tři let pořadu Tobogan a křest nové knihy Aleše Cibulky – to jsou tři důvody, proč se na jedno jediné místo sjely nejzářivější hvězdy showbyznysu a bylo veselo!


Pavel se setkal s ukrajinskou holčičkou, které čeští spolužáci plivli do tváře
Tiscali-zprávy | 23:30:15
Prezident Petr Pavel se v sobotu setkal s ukrajinskou holčičkou, která schytala urážky od českých dětí a plivnutí do tváře. Na twitteru sdílel ze setkání fotografii s krátkým komentářem.


Češi našli způsob, jak v obchodě za jídlo ušetřit velké peníze. Kaufland a Lidl ale doslova zuří
AAzdraví.cz | 23:26:20
Velké obchodní řetězce dnes nepatří zrovna mezi oblíbence českých zákazníků, ba právě naopak. Lidé by v nich nejraději za ty přemrštěné ceny nenakupovali, avšak nic…


Dejte si pozor na nechutnou praktiku, kterou muži obtěžují ženy. Dívka v baru to zažila na vlastní kůži
AAzdraví.cz | 23:06:32
Pryč jsou doby, kdy si ženy nechaly od mužů všechno líbit. V moderním světe sice ještě stále nejsou muži a ženy absolutně rovnocenní, ale rozhodně se…


Citizens vyhráli Ligu mistrů a mají treble!
Tiscali-zprávy | 23:33:00
Fotbalisté Manchesteru City poprvé vyhráli elitní Ligu mistrů.


Muchová byla krůček od titulu na Roland Garros. Prohrála v tříhodinové bitvě
Tiscali-zprávy | 20:02:25
Tenistka Karolína Muchová životní tažení Roland Garros ziskem premiérového grandslamového titulu nezakončila. Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce podlehla na pařížské antuce za dvě hodiny a 49 minut obhájkyni prvenství a světové jedničce Polce Ize Šwiatekové 2:6, 7:5, 4:6.


VIDEO: Tanec dvou. Drony nad přehradou ztvárnily příběh Čecha a Slovenky
idnes.cz | 21:07:00
Třicáté výročí rozdělení Československa si v sobotu v Brně lidé připomněli díky speciálnímu dronovému představení. Nad Brněnskou přehradou tak lidé mohli pozorovat příběh Čecha a Slovenky nazvaný „Tanec dvou“. Přípravy na show trvaly měsíce, kromě technických náležitostí museli organizátoři splnit také bezpečnostní zásady.


První majitel prodává možná poslední dodnes originální VW Golf VR6, jeho cena zraje jako víno
Autoforum.cz | 10:30:00
Už jsme ani nevěřili, že ho ještě uvidíme někde jinde než v muzeu Volkswagenu, ale stalo se to. I po 23 letech existence nejenže vypadá výborně, ale je dokonale originální. Jeho cenu posuďte sami. (Petr Miler)


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 19:16:54Z webu Respektu
Respekt | 19:15:42
\n


Zen žen
Respekt | 19:13:29
\\n\n


Za růžovým obzorem
Respekt | 19:13:07Udělat dobře žaludku
Respekt | 19:11:52
Pelyněk černobýl je nejen svatojánskou bylinou, ale především schopnou léčivkou. Dobře poslouží také jako koření na husu, coby přísada do piva či při výrobě absintu. 


Malá velká žena
Respekt | 19:10:54
4. 6. 1928


Kultura/mix
Respekt | 19:10:07Stavba týdne
Respekt | 19:08:39Album týdne
Respekt | 19:08:06Seriál týdne
Respekt | 19:07:28Dělníci kultury
Respekt | 19:06:53
\n


Knižní tipy
Respekt | 19:05:18Tyranie obrazů
Respekt | 19:03:55My, Slované
Respekt | 19:03:04Pradávné bokaši
Respekt | 18:59:49
\n


Líbej mě k smrti
Respekt | 18:58:14
Režisér Luca Guadagnino ve své kanibalské love story Do morku kostí testuje hranice lásky i toho, co je znepokojivé


Čím hrůznější, tím lepší
Respekt | 18:54:34
S Andresem Serranem o kráse, skandálech a focení Donalda Trumpa


Nevíme líp než vy, jak svět funguje
Respekt | 18:50:31
Se Saskií Esken, předsedkyní německé sociální demokracie (SPD), o mamince na útěku, problémech levice na východ od bývalé železné opony a vizi čtyřdenního pracovního týdne


Nový hit: vize školy
Respekt | 18:46:49
České vzdělávání objevuje vstřícnou komunikaci, sdílení a přesun odpovědnosti na děti


Zbraně bez munice jako by nebyly
Respekt | 18:45:17
Reportáž o firmě, která dodává výzbroj na Ukrajinu


Ticho ministra Reznikova
Respekt | 18:42:20
Ukrajinská ofenziva je v plném proudu a experti říkají, že odstřelená přehrada ji neovlivní


Jsem knězem církve Svaté korony
Respekt | 18:41:15
Úsměvy advokáta Naxery, který skanduje u soudu


Česká ekonomika v revizi
Respekt | 18:37:11
Chceme dál bohatnout? Dosavadní postupy přestávají zabírat, a tak vzniká nový manuál, jak dál.


Alternativa pro Německo je na vzestupu
Respekt | 18:36:23Suché jahody
Respekt | 18:35:36Evropské veřejné mínění: tvrdé k Rusku, jemné k Číně
Respekt | 18:34:32
\n


Francie: rekordní obranný rozpočet
Respekt | 18:33:50
\\n\n


Ženské sporty na vzestupu
Respekt | 18:33:04Pomáhá Jihoafrická republika Putinovi?
Respekt | 18:32:17Revoluce, které si nikdo nevšiml
Respekt | 18:31:24
\n


Velké posuny ve výzkumu endometriózy
Respekt | 18:30:15
\\n\n


Svět
Respekt | 18:28:46
\\\\n\\n\n


Fašistka, nebo demokratka? Jak Itálii vládne Giorgia Meloni.
Respekt | 18:27:40Zabít pohledem, povzbudit lidi doma
Respekt | 18:26:55
\n


Tah Němcovou
Respekt | 18:25:53Nákup „ústeckého metra“ vzbuzuje podezření z korupce
Respekt | 18:24:35Únava Dvořákem. Radní ředitelem zvolili Součka z Brna.
Respekt | 18:23:42Česko
Respekt | 18:22:17Za láhev rumu do vězení, za znásilnění podmínku?
Respekt | 18:17:29
Jak se v Česku trestá. Mýty a skutečnost.


Sex, drogy, pop a male gaze
Respekt | 18:16:30
Sára Zeithammerová


Vidět dál, rozumět rizikům
Respekt | 18:15:46Osvícení ve Washingtonu
Respekt | 18:14:43
Zbytek světa nevidí Čínu stejně jako Amerika


Hlas ANO je důležitý
Respekt | 18:13:52
Začala debata o obranné smlouvě. Jak skončí?


Přílišná úcta k atomu
Respekt | 18:13:04
Začala debata o obranné smlouvě. Jak skončí?\n


Kvóty out, solidarita in
Respekt | 18:12:16
Státy EU se shodly, že si v migraci pomohou. Pomohou?


Český karambol s 21. stoletím
Respekt | 18:11:14
Čekání na vládu, která chce řešit naši budoucnost, stále trvá


Ve žlutém pekle
Respekt | 18:10:05
Basketbalová Opava sesadila neotřesitelného hegemona – a všechny tím překvapila


Respekt/Despekt
Respekt | 18:09:20
Basketbalová Opava sesadila neotřesitelného hegemona – a všechny tím překvapila\n


Jak vnímáte aktuální sněmovní debatu k tématu manželství pro všechny?
Respekt | 18:08:03
Basketbalová Opava sesadila neotřesitelného hegemona – a všechny tím překvapila\\n\n


Česko na běžícím pásu
Respekt | 18:07:28
Basketbalová Opava sesadila neotřesitelného hegemona – a všechny tím překvapila\\\\n\\n\n


Umělecké legendy na jednom místě. V rozhlase bylo veselo
Tyden-Kultura | 12:00:00
Sto let rozhlasu, třicet tři let pořadu Tobogan a křest nové knihy Aleše Cibulky – to jsou tři důvody, proč se na jedno jediné místo sjely nejzářivější hvězdy showbyznysu a bylo veselo!


Diamantová liga 2023: program a průběžné výsledky atletických mítinků
iSport.cz | 18:37:00
Diamantová liga se jako nástupce populární Zlaté ligy koná od roku 2010. Vítězem se stává atlet finálového mítinku, v minulosti několik úspěchů posbíraly i české barvy zásluhou oštěpařského tria Špotáková, Vadlejch, Veselý a překážkářky Hejnové. Jak se českým barvám bude dařit letos? Prohlédněte si kompletní program Diamantové ligy 2023.


GM a OneD Battery Sciences spolupracují na společném výzkumu efektivnějších baterií pro elektromobily
Objevit.cz | 14:34:43
Společnosti General Motors Co. a OneD Battery Sciences dnes oznámily uzavření dohody o společném výzkumu a vývoji zaměřeném na potenciální využití křemíkové nanotechnologie společnosti OneD v bateriových článcích GM Ultium,...Return to top