Celkem 139977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 17.06.2023


Přebytečná kila u mě moc šanci nemají, přiznává misska Tereza Budková
revue.idnes.cz | 01:00:02
První vicemiss 2009 Tereza Budková (32) chválí současnou image soutěže, ze které kdysi sama vzešla. I když s přítelem, hokejistou Ondřejem Pavelcem, slaví sedmileté výročí, zakládat rodinu se zatím nechystá. Na nedostatek práce si stěžovat nemůže, nedávno pro českou oděvní značku nafotila módní kolekci.


Daře Rolins šlape dcera na paty a Tomáš Klus varuje před katastrofou
bleskove.cz | 01:00:03
Které celebrity šly v uplynulém týdnu s kůží na trh a nechaly své fanoušky nahlédnout do svého soukromí?


Agrotec Petronas Rally po 1. etapě: Kopecký v noci zatáhl a vede
Auto.cz | 00:40:00
Osminásobný vítěz Agrotec Petronas Rally a úřadující mistr republiky Jan Kopecký (Škoda Fabia RS Rally2) vede po prvním dnu tuto jihomoravskou soutěž. Aktuálně disponuje náskokem 5,8 sekundy před největším vyzyvatelem Václavem Pechem (Ford Focus RS 06 WRC).


Výlet snů. S modrou alpinkou na plný plyn na automobilové Tour de France.
Auto-iDNES.cz | 01:00:09
Stovky startujících posádek, několik nepříjemných karambolů, bezmála dva tisíce kilometrů v itineráři, tisíce fandících diváků a výběr z těch nejkrásnějších francouzských scenérií. A letos i jedno kulaté výročí, které trošku zapadlo.


Splnila si své životní sny. Žije na tropickém ostrově a úspěšně podniká
Finance-iDNES.cz | 01:00:31
Veronika Šramatá je původem Slovenka, celé své dětství a dospívání žila v Česku. Ve svých 23 letech se přestěhovala na Jamajku. Pod značkou Double Bubble vyrábí plavky a posilovací gumy z plastů vylovených z moře. Dokázala se prosadit na mezinárodním trhu a má zákaznice nejen v Karibiku, ale i v USA, v Česku a na Slovensku.


Poradna: Podnikám a změním od července zdravotní pojišťovnu
DumFinanci | 01:00:31
Leoš: Jsem OSVČ a platím měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Od července však přejdu k jiné zdravotní pojišťovně. Jaké to má pro mě povinnosti s ohledem na platbu daní?


Česku hrozí ztráta miliard z EU na péči. Ministerstva mají čas jen do ledna
idnes.cz | 02:00:03
Česko má posledního půlroku na to, aby zlepšilo propojení mezi zdravotnickým a sociálním resortem, a to s důrazem na komfort pacientů, na zjednodušení plateb i na zkvalitnění péče o lidi, kteří potřebují pomoc. Jinak Evropská unie uzavře kohoutky, z nichž by do státní kasy mohlo přitéct až 8,5 miliardy korun.


Kde je viník řecké tragédie? Hry neziskovek i papírová azylová politika EU
idnes.cz | 02:00:04
Při potopení přeplněné lodi zahynuly tento týden u řeckých břehů desítky migrantů, další stovky jsou pohřešovány. Na rybářském člunu, který vyplul z libyjského Tobruku, byli převážně mladí muži okolo 20 let. Houstne debata, jaké jsou příčiny tragédie a jak podobným neštěstím zabránit?


Většina obilí z Ukrajiny zůstává v Evropě i Česku, říká šéf agrárníků
idnes.cz | 02:00:04
Znovuzvolený prezident Agrární komory Jan Doležal za tři roky působení zažil tři ministry zemědělství. Teď přijde čtvrtý. Bojoval s cenovou politikou nadnárodních řetězců i s covidem a energetickou krizí. Nyní ho zaměstnává úsporný vládní balíček, který má resortu zemědělství ubrat 10 miliard korun. „Čeští zemědělci mají dnes na základní platbě nejmenší podporu na hektar,“ říká.


Čas levných dovolených je pryč, ceny v Chorvatsku jsou jako na Západě
idnes.cz | 02:00:04
Je první polovina června. Přijíždíme do čtyřhvězdičkového kempu ve střední Dalmácii. V tuto chvíli má prázdniny několik německých spolkových zemí. Nejdražší první dvě řady parcel u moře jsou také vyprodané. Stejně jako ty levnější vzadu. Jen prostředek nabízí pár zbývajících míst. A není divu, kdo může, jede za příznivější cenu – v červenci tady budou stát tři noci na nejlepších parcelách rodinu s dvěma dětmi a obytným vozem čtyři sta eur.


SÓLO PRO ZELENKU: Je Feriho instagram něco jako Rudé právo 70. let?
idnes.cz | 02:00:05
Názory, vzpomínky, glosy, momenty ze zákulisí. Každou sobotu píšou přední osobnosti české umělecké scény pro kulturní rubriku iDNES.cz „Sólo pro“ své vlastní texty. Tento týden uveřejňujeme slovo režiséra a dramatika Petra Zelenky.


Splnila si své životní sny. Žije na tropickém ostrově a úspěšně podniká
idnes.cz | 02:00:05
Veronika Šramatá je původem Slovenka, celé své dětství a dospívání žila v Česku. Ve svých 23 letech se přestěhovala na Jamajku. Pod značkou Double Bubble vyrábí plavky a posilovací gumy z plastů vylovených z moře. Dokázala se prosadit na mezinárodním trhu a má zákaznice nejen v Karibiku, ale i v USA, v Česku a na Slovensku.


Někteří Romové podněcují nenávist k Ukrajincům, tak jako české elity vůči Rusům, říká redaktorka Uhlová
Český rozhlas | 00:10:00
Incident, při kterém v Brně zemřel mladý Rom, vyvolal silné emoce. Pachatelem útoku nožem byl podle dostupných informací Ukrajinec a právě tato okolnost vede k obavám z odvety Romů vůči celé ukrajinské komunitě. „Jakkoliv je to strašlivá událost, tak z hlediska toho, co se děje ve veřejném prostoru, je důležitější to, co se děje teď, než co se skutečně stalo,“ říká redaktorka magazínu Alarm Saša Uhlová.


Podle BBC chce Bridgestone nahradit Pirelli jako dodavatel pneumatik pro F1
f1sport.auto.cz | 00:40:00
Bridgestone se chce vrátit do F1 jako dodavatel pneumatik. Může uspět v souboji s Pirelli?


Nejtěžší dravý dinosaurus by v tlamě udržel automobil
technet.cz | 02:00:51
O extrémní síle pozdně křídového severoamerického teropoda druhu Tyrannosaurus rex toho bylo napsáno již mnoho. Jak těžká břemena ale dokázal zvednout svojí tlamou?


Samsung pomůže General Motors při výrobě elektrických baterií
Kurzy.cz | 02:48:26
Pod záštitou společností General Motors (GM) a Samsung SDI vznikne v americké Indianě další závod na výrobu bateriových článků pro elektromobily.


„Sr*t na ně.“ Putin se v Petrohradě odvázal při debatě o jaderných zbraních
Novinky.cz | 05:40:00
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě prohlásil, že Rusko má více jaderných zbraní než země Severoatlantické aliance (NATO). Rusko je podle něj sice nakloněno tomu arzenál omezovat, zatím se k tomu ale nechystá. Když v této souvislosti promluvil o tlaku Západu, neubránil se použití vulgárního výrazu, což u něj není obvyklé.


Bobří maso je jedlé, lze z něj udělat i klobásu
Novinky.cz | 05:30:00
Vědci Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU) zjistili, že bobří maso je jedlé, byť se na rozdíl od jiné zvěřiny nyní obvykle nekonzumuje. Jako praktický výstup výzkumu vznikly užitné vzory na zdravotně nezávadnou klobásu, případně konzervu s bobřím masem. Bobři jsou v ČR chráněni a jejich lov je umožněn pouze na povolení v místech přemnožení.


Youtubeři v lamborghini v Římě připravili o život pětiletého chlapce
Novinky.cz | 05:30:00
Mladíci, kteří natáčeli video ze zběsilé jízdy v lamborgini ulicemi Říma, způsobili tragickou nehodu, při níž zahynul pětiletý chlapec. Jeho matka a sestra při srážce utrpěly zranění. Podle informací agentury ANSA viníci nehody natáčeli video na server Youtube. Přijali výzvu jezdit 50 hodin v kuse.


Zelené dotace se přes léto zastaví
Novinky.cz | 05:20:00
Stát od července pozastaví přijímání žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Ty je možné dostat například na zateplení domu, solár­ní panely nebo tepelná čerpadla, ale i další opatření. Spustí je opět až od září.


Levná nafta láká do Česka Němce i Rakušany. Tankovací turistika vrcholí, část pumpařů mluví o cenové válce
lidovky.cz | 05:00:00
Naplnit nádrže na přívěsném vozíku naftou, u kasy zaplatit přes 20 tisíc korun v hotovosti a zpět domů do Rakouska. Zážitek čtenáře serveru Lidovky.cz s tankujícím cizincem na pumpě Benziny v jihočeském Suchdole je zřejmě ojedinělý, ale dokládá vrcholící zájem o tankovací turistiku v pohraničí.


Ecce homunkulus. Ztělesní embryo z kmenových buněk pokrok?
lidovky.cz | 05:00:00
Sledujete-li film ukazující spolupráci ras, kulturních proudů a genderů všeho druhu, napadne vás, zda to není společenská objednávka. Nevychází Hollywood vstříc vkusu progresivistů? Dejme tomu. Ale může něco podobného platit ve vědě? Řeknete si, že spíše ne, nicméně jisté zprávy takové představy probouzejí.


Amelia Earhartová: Její cesta mezi legendy začala neobvykle, v roli pasažéra
Denik.cz | 05:30:00
V červnu 1928 se Amelia Earhartová dostala na titulní strany světových novin jako první žena, která přeletěla Atlantský oceán. Přestože byla pouze cestující, okamžitě se stala celebritou. Ji samotnou však tento let úplně neuspokojil – toužila se totiž vyznamenat především svými vlastními pilotními schopnostmi. A brzy se jí to podařilo.


Francie je v šoku: U Carnacu zničili světoznámé menhiry, kvůli supermarketu
Denik.cz | 05:30:00
Stavba supermarketu pro kutily v Bretani na severozápadu Francie vyvolala velké pobouření. Podle místního archeologa totiž zničila na čtyřicet menhirů na okraji světoznámé lokality neolitických kamenných řad. Radnice se přitom snaží památku dostat do seznamu UNESCO.


KVÍZ: Radúz Činčera s Kinoautomatem udělal díru do světa. Co vše o něm (ne)víte?
Denik.cz | 04:30:00
Myšlenka na první interaktivní film na světě, který byl pod názvem Kinoautomat: Člověk a jeho dům představen na světové výstavě Expo 67 v Montrealu, se zrodila v hlavě Radúze Činčery. Po roce 1968 režimem zakázaný a v Československu nedoceněný filmařský inovátor by se dnes dožil rovné stovky. 


Podívejte se, jaká magická červnová rána jsou na přehradě Olešná
Denik.cz | 04:10:00
Přehrada Olešná u Frýdku-Místku je vyhledávaným cílem milovníků koupání, rybaření i sportování. Podívejte se, jak to tam vypadá za červnových rán. Za příspěvek děkujeme paní Dajaně Zápalkové.


Vládní úpravy důchodů jsou v pořádku, zásadní změnu už dělat nejde, tvrdí Rusnok
Denik.cz | 04:00:00
Jen málokdo v Česku zná důchodovou politiku z tolika různých stran jako bývalý guvernér České národní banky. Tématy souvisejícími s penzemi se totiž Jiří Rusnok předtím zabýval v rolích premiéra úřednické vlády, ve vedení penzijních společností, byl také náměstkem na ministerstvu práce a sociálních věcí. V rozhovoru pro Deník zdůrazňuje, že vládou navrhované reformy nepovažuje za systémovou změnu, protože zůstává průběžný systém. „Je to sice parametrická změna, ale mně nevadí, když tomu někdo bude říkat důchodová reforma. Slovíčkařit podle mě v tuhle chvíli nedává valný smysl,“ říká.


KHL oťukává hráče i trenéry. Češi odmítají cejch lokajů, až na výjimky
iSport.cz | 04:50:00
Dmitrij Jaškin z KHL volá v ruských médiích po návratu do české reprezentace. Šéf svazu Alois Hadamczik mu poradil, ať se vrátí a hraje za český klub. Hodně nešťastné. Jistě, mužstvo pro šampionát v Praze musí být co nejsilnější. Otázkou je, zda by ho povznesl zrovna on. A pokud ano, jakého by se dočkal přivítání. Na domácím mistrovství světa a ještě s cejchem lokaje, jenž ve válce stojí na opačné straně. A tím spíš, že mnozí jiní ho dostat nechtějí, i kdyby jim dávali cokoli.


Na tyhle Faeřany pozor: střelci z vesnice i bundesligy či dánský „mistr“
iSport.cz | 04:40:00
Českou reprentaci dnes v Tórshavnu čeká kvalifikační zápas o ME na Faerských ostrovech. Znáte některé hráče, kteří jsou na severu Evropy za hvězdy? Todi Jónsson je tím nejslavnějším „kopáčem“, který na přelomu tisíciletí válel za FC Kodaň. Ne nadarmo se ti nejlepší Faeřané prosazují hlavně v Dánsku. Jejich domovina je totiž autonomní součástí Dánského království. Na Čechy půjdou v sobotu oslabení. Chybí veterán Gunnar Nielsen a Hallur Hansson. Přesto se několik zajímavých hráčů, kteří prověří českou pozornost, najde…


Česká naděje Vegas chce průlom. Rulík? Americký styl! říká Šapovaliv
iSport.cz | 04:30:00
Matyáš Šapovaliv platí za jednoho z největších talentů současného českého hokeje. Byl součástí stříbrné dvacítky, k dílu přispěl sedmi asistencemi. V Ontario Hockey League zažil parádní sezonu, zapsal 56 bodů (27+29). Zároveň po loňském draftu, v němž šel na řadu ve druhém kole jako třetí z Čechů, patří aktuálním šampionům NHL z Vegas. Setká se s nimi brzy v jedné šatně?


Šampion v problémech. Zalitý krví málem padl, zachránil ho až nešťastný konec
sport.cz | 05:58:04
Šestnáct provazů a mezi nimi řežby mezi stovkami přihlížejícím divákům. Pražskou halou Královka znovu vládlo boxerské umění, které nabídlo bitvy i o to nejcennější. S rukami nahoře slavila například vycházející hvězda Lukáš Fajk, kterému se povedlo ukořistit mistrovský pás ve skvostném duelu proti Václavu Pejsarovi. Vstříc další obhajobě směřoval také elitní český boxer Vasil Ducár, jehož souboj s žebříčkově lépe postaveným Viktorem Trushem skončil smolně krvavým zraněném prvně jmenovaného a o vítězi se tedy nerozhodlo.


Licie Gachi se stará o pacienty Nemocnice Mostiště, i když je na vozíku
ceskenoviny.cz | 05:35:00
Velké Meziříčí (Žďársko) - Touha neopustit aktivní práci ve zdravotnictví přivedla Lucii Gachi na oddělení následné intenzivní péče Nemocnice svaté Zdislavy v Mostištích na Žďársku....


Vitríny české kultury pro svět přibudou, otevřou se v Srbsku i Vietnamu
idnes.cz | 09:53:00
Česká centra slaví třicáté výročí. Historie institucí, které ve světě přibližují Česko a jeho kulturní dědictví, ale sahá dále než před rok 1993. Poprvé se objevily už v roce 1949, byť se tehdy pobočky otevíraly především v zemích sovětského bloku. Teprve od devadesátých let se rozšiřovaly také na Západ.


Ukrajinci a Romové vystoupí proti násilí, v Brně bude tichá pieta
idnes.cz | 09:45:00
Na Staroměstském náměstí v Praze se v sobotu v rámci akce „Pražský Majdan“ setkají romští a ukrajinští občanští aktivisté. Jde o reakci na vraždu mladého Roma, který byl zabit ukrajinským občanem před několika dny v Brně. V moravské metropoli se uskuteční tichá pieta.


Ukrajinské síly dosáhly okrajových zisků a pokračují v ofenzivě
idnes.cz | 09:34:19
Ukrajinské síly pokračují v ofenzivě na nejméně třech úsecích fronty, podle ověřených záběrů z místa dosáhly okrajových zisků u Bachmutu, píše americký Institut pro studium války (ISW). Podle sobotního hlášení ukrajinského generálního štábu se ruské jednotky soustředí podobně jako v posledních měsících zejména u Lymanu, Bachmutu, Avdijivky a Marjinky, kde se za uplynulý den obě armády střetly v 36 případech.


Vinyly slaví comeback, meziročně se jich prodalo o 15 procent víc
idnes.cz | 09:08:00
Zájem o hudební vinylové desky v posledních deseti letech v Česku i ve světě roste. Podíl na prodeji fyzických nosičů na tuzemském hudebním trhu je u CD a vinylových desek podle údajů České národní skupiny Mezinárodní federace hudebního průmyslu přibližně stejný. Vinylové desky loni zaznamenaly meziroční nárůst o 15 procent, což ukazuje jejich setrvalou oblibu. Prodeje vinylových desek loni ve Spojených státech poprvé od roku 1987 předstihly CD.


Čína se dohodla se Saúdskou Arábií na miliardových investicích. Vliv USA slábne
idnes.cz | 09:00:00
Čína se v posledních letech snaží stále více posilovat svůj mezinárodní vliv. Nově plánuje navázat ještě hlubší vazby i na Blízkém východě, a to konkrétně v Saúdské Arábii. Čína totiž hodlá na území této ropné velmoci investovat deset miliard dolarů (asi 220 miliard korun) do těžby, rozvoje technologií i obnovitelných zdrojů energie. Prohlubující se vztahy mezi oběma zeměmi ale znepokojují Spojené státy.


Polsko pátrá po ukradených uměleckých dílech, naději dává střídání generací
idnes.cz | 07:40:00
Polsko pátrá po uměleckých dílech, které ukradli nacisté během druhé světové války. Na 600 uměleckých děl se zemi již podařilo získat zpět, ale desítky tisíc dalších ani skoro 80 let po válce stále nemá. Odborníci se domnívají, že další umělecká díla se budou objevovat v budoucnu, až se je dědici budou snažit prodat, aniž by věděli o jejich minulosti.


Ohrožení existence státu. V Turecku zakazují akce spojené s měsícem hrdosti
idnes.cz | 07:11:00
Turecká LGBT+ komunita musí v červnu, kdy na celém světě slaví svůj měsíc hrdosti, snášet v zemi řadu zákazů a ústrků. Místní úřady zakázaly v některých částech země konání setkání či pikniků a istanbulský guvernér Davut Gül v sobotu prohlásil, že neumožní pořádání žádných s komunitou souvisejících akcí, píší turecká opoziční média. K oficiálnímu zákazu všech akcí pro sexuální menšiny již přistoupily úřady některých tureckých provinciích.


Nikki Severin (31) našla u Vltavy vzkaz v lahvi. Kdo je autorem pirátské malůvky?
blesk | 08:51:00
Šla se s kolegou projít, aby vyvenčili psy. Když došli na pražskou Císařskou louku, všimla si Nikki Severin (31) ve Vltavě lahve. Coby odpad ji vytáhla, přitom si uvnitř všimla srolovaného papíru.


Střely Storm Shadow jsou nebezpečnější než raketomety HIMARS. „Loví“ ruské velitele
blesk | 08:33:00
Minulý měsíc Velká Británie oznámila, že dodá Ukrajině střely zvané Storm Shadow, které jsou vhodné k ničení bodových silně bráněných cílů. Ruskem dosazený šéf Záporožské oblasti připustil, že ruská armáda má s ničením Storm Shadow obrovské problémy. Navíc se jí údajně podařilo zabít několik vysoce postavených ruských důstojníků, informoval deník Daily Mail.


Seskoky padákem, boj i letecký simulátor. Armáda koncem června oslaví na náplavce 30. narozeniny
blesk | 08:21:00
Česká armáda oslaví na konci června na pražské náplavce 30. výročí své existence. Návštěvníky láká na seskok výsadkářů a záchranářů z vrtulníku do Vltavy, na prezentaci ženijní techniky včetně lodí i na ukázky další vojenské techniky a vybavení. Akce se bude konat celý den ve středu 28. června na obou březích Vltavy na Rašínově nábřeží a na Hořejším nábřeží v Praze. ČTK to řekla Daniela Hölzelová z ministerstva obrany.


Radnice Prahy 4 udělala z chodníku parkoviště. Místní ji za to zažalovali a soud vyhráli
blesk | 05:45:00
Loni na podzim se obyvatelé Horní ulice v Praze 4 nestačili divit, když jim místo chodníku vzniklo parkoviště. Místní se ale nedali a rozhodnutí radnice dali k soudu. Po několika měsících tahanic soud skutečně dal za pravdu obyvatelům ulice Horní a nyní musí radnice parkovací stání upravit. 


Z malé bulky na krku agresivní nádor: Po Míše (†31) zůstala Dominička (4)
blesk | 05:00:00
Dominičce z Rýmařova jsou teprve čtyři, přesto musí vyrůstat bez milované maminky. Holčičku vychovává jen tatínek, máma Míša letos v březnu v pouhých 31 letech podlehla velmi agresivní formě rakoviny.


Na první svatbě Šeredová ušetřila: Buffon platil „jen“ milion!
blesk | 05:00:00
Česká topmodelka žijící v Itálii Alena Šeredová (45) konečně našla svého „miliardáře na bílém koni“! Nejde ale o první veselku, kterou absolvovala. Jak vypadal její velký den s „italským Jardou Jágrem“ fotbalu Gigim Buffonem (45)?


První tři měsíce první dámy: Eva Pavlová pomáhá dětem. „Upřímná a přirozená,“ zní z okolí
blesk | 05:00:00
Eva Pavlová už roli první dámy vykonává 100 dní. Během té doby začala pomáhat v sociální oblasti. Podpořila už rodiny dětí s postižením či se srdeční vadou, přijela také pozdravit děti do školy. „Upřímnost, autenticita, opravdový zájem,“ popsali Blesk Zprávám ti, kteří se s ní setkali. „Nepřetvařuje se a jedná ze své přirozenosti. Konečně nás někdo poslouchá,“ uvedli další.


Exprezident Miloš Zeman pro Blesk: Pavlovi na Hrad tleskat nepřijdu! A Nečasová už trpěla dost
blesk | 05:00:00
Právě 100 dní ve funkci slaví hlava státu Petr Pavel (61). A „stovečku“ v důchodu si zároveň připomíná jeho předchůdce Miloš Zeman (78), který Blesku u této příležitosti poskytl exkluzivní rozhovor. A prozradil mimo jiné, proč ho neuvidíme 28. října ve Vladislavském sále, ani kdyby nakrásně dostal pozvánku…


Jiří Bartoška v nemocnici v Motole: Je to vážné? Proč ho léčí ve 3. patře!
blesk | 05:00:00
Prezident MFF Karlovy Vary je po těžké viróze hospitalizován na III. chirurgické klinice v pražské FN Motol. Co se s Jiřím Bartoškou (76) děje, že o něj osobně pečuje přednosta kliniky prof. Robert Lischke (57), specialista na hrudní chirurgii?


Arnošt (68) si kvůli vůdci sekty Richardovi (50) usekl malíčky na obou chodidlech. Jak krvavou scénu vylíčili svědci?
blesk | 05:00:00
Zavražděný léčitel Richard (50) se obklopil skupinou věrných oveček, kterým řídil život. Členové jeho sekty se na povel stěhovali, ubližovali jeden druhému, ale i sami sobě. O zvrácených praktikách léčitele z Kutné Hory u soudu promluvilo hned několik svědků. Muž (68), který si kvůli němu usekl malíčky na obou nohách, popsal, že cítil úlevu. Jeho žena (48) se z hrozivého pohledu pozvracela. Zubařka Magdalena (32), obžalovaná z Richardovy vraždy, měla zase měla za úkol useklý článek prstu doručit do jeho rukou.


Dovolená v Chorvatsku: Podrobný přehled letošních změn a novinek
blesk | 05:00:00
Z roku na rok prošlo Chorvatsko několika velkými změnami a další se pomalu chystají. Cesta na jih se nám výrazně usnadní a ubydou také problémy s místní měnou. Jenže to přinese i nebývalý zájem turistů a očekává se rekordní rok. Bude dráž a navíc hlava na hlavě? Blesk připravil přehled nejdůležitějších změn.


Marek Ztracený o drsném pádu na dno: Nasekal milionové dluhy, přišel o rodinu i kapelu
blesk | 05:00:00
Už jako malý kluk snil o dráze slavného zpěváka a ve chvíli, kdy se jím stal, spadl zase rychle na dno. Zpěvák Marek Ztracený (38) slávu neustál a vydělané miliony rozházel za divoké večírky. Vinou nočního života se mu nakonec rozpadla nejen kapela, ale i rodina.


Dojemné vzkazy pro znásilněnou herečku Karolínu: Prošla si peklem, myslela i na sebevraždu
blesk | 05:00:00
Herečku Karolínu před necelými třemi lety znásilnil šéf restaurace. Kromě samotného traumatizujícího zážitku se následně setkala také s nevhodným přístupem policie a se zlehčováním události od dalších lidí. Celá situace jí přinesla vážné psychické problémy, a dokonce pomýšlela na sebevraždu. Se strašnou životní zkušeností se nyní odvážila svěřit a lidé jí spolu s finanční podporou posílají dojemné vzkazy.


Bradavická profesorka nafotila lascivní fotky: Harry Potter by se červenal!
blesk | 05:00:00
Miriam Margolyesová (82), kterou si čeští televizní diváci jistě hned vybaví coby svéráznou profesorku Prýtovou z Bradavic, je pořádná divoška. Nafotila velice odvážné fotky pro britský magazín Vogue, za které by se nestyděly ani ženy o generaci, dvě, tři mladší.


Ukrajinci chodí na koncerty, nemusejí se dočkat dalšího dne, říká dirigentka. V Praze ji přivítá David Koller
blesk | 05:00:00
Potkat čistě ženský orchestr, to je docela vzácnost. A podobně vzácné je v dnešní době vidět kapelu z Ukrajiny. Ovšem právě taková možnost – dva v jednom – se brzy naskytne v Praze. Začátkem festivalu Metronome, ve středu 21. června, zahraje Queen Orchestra – dvacítka muzikantek, která nyní po Evropě předvádí, co všechno dokáže ukrajinská kultura nabídnout. Vystoupí ve spolupráci s Davidem Kollerem. „Dřív by nás nenapadlo, že bude v zahraničí tak dobře přijata,“ pochvaluje si zakladatelka kapely a dirigentka Oleksandra Korobková v rozhovoru pro Blesk Zprávy.


„Zavážu vám oči a vezmu vás do jaderného sila.“ Lukašenko rozesmál Putinovu železnou pannu atomovými hrozbami
blesk | 05:00:00
Rusko slíbilo rozmístit v Bělorusku některé své jaderné zbraně, tamní diktátor Alexandr Lukašenko už jimi chřestí. „Hned může zahynout milion lidí,“ vykresloval rozšafně v rozhovoru s ruskou moderátorkou Olgou Skabejevovou, prominentní prokremelskou propagandistkou.


Růžové narozeniny „Barbie“ Alvesové: Na oslavě ženství něco chybělo!
blesk | 05:00:00
Možná má Jessica Alvesová (39) původní narozeniny až koncem července, ale ty druhé slaví už v půli června, kdy se oficiálně stala z Rodriga Jessicou. A to, že se tehdy konečně oficiálně představila jako žena, je pořádný důvod oslavit... v růžovém stylu jako panenka Barbie.


Udeří v létě covid-19? Epidemiolog Maďar řekl, kdy se situace zhorší a kdo by si měl dávat pozor
blesk | 05:00:00
V Česku již není povinná sedmidenní izolace po pozitivním testu na covid-19. Přesto zdravotníci radí, aby lidé nakažení koronavirem zůstávali doma a vyhýbali se kontaktu s vnímavými jednici, například staršími či chronicky nemocnými lidmi. V loňském roce se objevilo mnoho případů nákazy právě v létě, jak připomněl epidemiolog Rastislav Maďar. Podle něj zemřelo na covid-19 nejvíce lidí právě v letních měsících. Přijde další vlna? Kdo je nejvíce ohrožen?


Vzácná sbírka kaktusů bojuje o přežití: Otakar nemá desetitisíce na provoz
blesk | 05:00:00
Šest a půl tisíce měsíčně za ohřev skleníků se sbírkou kaktusů a tisíců různých exotických tropických rostlin platil Otakar Potyka (55) z Orlové. Záloha ale nestačila, dodavatel chce doplatek 180 tisíc! A to může to být likvidační…


Rozlučka se svobodou skončila tragicky: Leoš (†40) se utopil v bazénu!
blesk | 05:00:00
V bulharském letovisku Pomorí zemřel Čech Leoš H. (†40). Osudnou se mu zřejmě stala rozlučka se svobodou, během které spadl do bazénu, ve kterém se utopil. Byl to bývalý profesionální počítačový hráč, který patřil do české reprezentace. Na sociálních sítích na něj vzpomínají blízcí.


Nejvnadnější Miss s přírodním poprsím číslo 4 už není single! Měsíc po úspěchu v soutěži krásy už má chlapa
super | 09:24:00
Pátá nejkrásnější Češka ze soutěže Miss Czech Republic je zadaná.


Není pochyb, po kom jsou Heidi a Leni Klum tak krásné: Fotka s babičkou je jasná odpověď
super | 05:56:57
Německá modelingová stálice


Za postel utratila 100 tisíc, ale spí v ní sama: Denisa Nesvačilová se stěhuje po pronájmech. Na vlastní byt nemám, říká
super | 05:56:44
Nedávno se opět stěhovala. A zase do pronajatého bytu. "Ten trh s nemovitostmi je šíleně přestřelený a já jsem na hypotéku nejrizikovější skupina. Umělec, přes třicet, neprovdaná. Byla jsem na jedné schůzce v bance a dneska potřebujete mít dvacet procent částky a byty stojí devět nebo deset milionů, tak to nemám šanci," řekla Super.cz herečka


Oblíbené československé hlasatelce nepomohla ani popularita. Drsný vyhazov z televize a čtyři roky na dlažbě
super | 05:56:39
Patřila k našim nejoblíbenějším televizním hlasatelkám. Jaroslava Panýrková (*3. 6. 1939) měla kultivovaný projev, byla elegantní a k jejímu image patřil také vysoce natupírovaný účes. Narodila se v Praze, ale během okupace vyrůstala u babičky v poklidných Brdech, které byly stranou válečné vřavy. Její maminka byla vyučená švadlena, která později provozovala obchod s dětskými oděvy.


Nostalgie 90. let v Česku: Výbava aut, která vymizela s přelomem tisíciletí
Auto.cz | 09:47:00
Vzpomínáme na dobu, kdy se zámky na volantech, tenisáky na tažném háku a nálepky na autech staly ikonami českých silnic. Pojďme se vrátit do dob, kdy tyto věci byly na našich cestách běžné, a zavzpomínat na éru, kterou už dnes můžeme vidět jen na fotografiích a ve filmech.


Fiat Panda 4x4 slaví 40 let limitovanou edicí. Je krásná, ale má jeden problém
Auto.cz | 08:00:00
Fiat Panda s pohonem všech kol letos slaví už 40. narozeniny. Výrobce se je rozhodl oslavit limitovaným provedením.


Nová Lada před publikem nestartovala. Patálii řešil šéf automobilky
Auto-iDNES.cz | 09:23:00
AvtoVAZ nestíhá vyrábět. Ruští zákazníci jsou ochotni přeplácet, aby se k ladám dostali. Nový model Aura, což je protáhlý sedan vycházející ze zavedeného modelu Vesta, ovšem potkala nepříjemnost před publikem a kamerami. Nestartoval.


Proč nechávat bankám bilion korun na neúročených účtech? Lidem ročně utíkají desítky miliard
iHned.cz | 10:00:17
Když Česká národní banka před dvěma lety tlačila úroky výš a výš, stala se pro tehdejší vládu fackovacím panákem. „Rozhodnutí ČNB přehodilo výhybku hospodářské politiky na kolej typickou pro rozvojové země,“ šila do centrální banky...


Ukrajinská armáda útočí na třech úsecích fronty, s částečnými úspěchy
Novinky-kultura | 08:37:31
Ukrajinské ozbrojené síly pokračují v ofenzivě v nejméně třech sektorech fronty, přičemž v oblasti Bachmutu dosáhly okrajových územních zisků. Částečně úspěšné operace Kyjev hlásí také v západní části Doněcké oblasti, v Záporožské oblasti a na společné hranici obou regionů.


Herec Luděk Sobota: Byli jsme poslední mušketýři humoru
Novinky-kultura | 08:36:00
Luděk Sobota nedávno oslavil osmdesáté narozeniny. Vlastně neoslavil, protože oslavy nemá rád. Rád se ale ohlíží za více než půlstoletím svého života, kdy bavil diváky. Sám o sobě tvrdí, že je líný a hraní už ho moc nebaví. Jenže při vzpomínání ožije a rád připomíná kolegy, s nimiž se na své cestě potkal.


Očima Saši Mitrofanova: Petr Pavel jako lakmusový papírek Rusů
Novinky-kultura | 08:30:00
Evropou obchází strašidlo – strašidlo Petra Pavla. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojily všechny kruhy – Kreml i Navalného skupina, antiputinovští sociologové a antiputinovští novináři, ruští nacionalisté i čeští levičáci. Co tak příšerného provedl prezident České republiky? Poskytl velký rozhovor Rádiu Svoboda, v němž mimo jiné řekl názor, jak se má Západ chovat k Rusům, kteří pobývají na jeho území.


Naloží je do vagonů? Orbán narážkou na migranty připomněl Německu nacistickou minulost
Novinky-kultura | 08:23:58
Maďarský premiér Viktor Orbán důrazně odmítá nové návrhy o povinném umístění migrantů v členských státech Evropské unie a dopustil se přitom narážky na nacistickou minulost Německa. Upozornil na to web telex.hu.


Rododendrony nabízejí královskou podívanou
Novinky-kultura | 08:17:00
Díky stálezeleným rododendronům se i nezajímavá místa v zahradě stanou celoročně atraktivními. Na jaře, v době jejich největší slávy, hýří zámeckou pompou a nabízejí úchvatnou podívanou na květy jiskrných barev.


Úředníky v Tokiu nahradí umělá inteligence
Novinky-kultura | 07:33:00
Tokio do budoucna nepočítá s tím, že by v kancelářích pro zpracování textu našli uplatnění lidé. Metropolitní vláda je chce nahradit umělou inteligencí (AI). Nejde přitom o žádnou hudbu budoucnosti, proces transformace má na pracovištích nastat již od letošního srpna.


Anežka Kubátová: I po letech chci hořet pro lásku
Novinky-kultura | 07:32:00
Tvrdí o sobě, že byla vždy šedá myška, která se „plíží“ za tím, co miluje. Na jevišti a před kamerou se však Anežka Kubátová (39) mění jako mávnutím proutku v řadu plnokrevných a typově zcela odlišných postav – od slepice přes Kleopatru, manželku Jana Wericha, múzu Václava Havla až po třetí ženu režiséra Pavla Juráčka Daňu Horákovou. Další její proměnu můžete právě sledovat v komedii Život pro samouky, která běží v kinech.


Valčík s Putinem? Klidně bych si ho střihla znovu, říká rakouská exministryně
Novinky-kultura | 07:30:00
Bývalá rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová, která si před pěti lety zatancovala na své svatbě ve Štýrsku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, by si valčík s šéfem Kremlu klidně zopakovala. Podle svých slov na tom nevidí nic špatného.


Cítíte se osaměle? V Jihoafrické republice si můžete najmout profesionálního mazliče
Novinky-kultura | 07:20:00
Osamělým dnům může být jednou provždy konec. Tedy alespoň v Jihoafrické republice, kde si lze za cenu 900 randů (přes 1000 korun) na hodinu a půl najmout profesionálního mazliče. Mazlení podle zakladatelky společnosti přispívá k vyklidnění a zbavení se stresu.


Město New York uzákonilo právo na nocování venku
Novinky-kultura | 07:01:00
Město New York zavedlo nové zákony týkající se práv lidí bez domova. Zahrnuto je i právo na nocování venku. Žádné jiné velké americké město takové právo uzákoněno nemá. I když je norma k bezdomovcům vstřícnější, ozývají se i hlasy, že jim může naopak uškodit.


Ukrajina, ČR a Slovensko se dohodly na spolupráci v péči o bévépéčka
Novinky-kultura | 06:44:29
Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov v pátek oznámil podepsání deklarace se zástupci České republiky a Slovenska o možné budoucí spolupráci při nákupu a údržbě bojových vozidel pěchoty (BVP). Jak Reznikov uvedl na Twitteru, dokument podepsali česká ministryně obrany Jana Černochová a její slovenský kolega Martin Sklenár.


KVÍZ: Vyznáte se ve starých škodovkách?
Novinky-kultura | 06:10:00
Na začátku letní sezony jsme zavítali do oblíbeného muzea Svět Škodovek v Mrači nedaleko Benešova. Projděte si s námi letošní expozici pomocí kvízu - jsme zvědaví, kolik detailů budete vědět.


„Sr*t na ně.“ Putin se v Petrohradě odvázal při debatě o jaderných zbraních
Novinky-kultura | 05:40:00
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě prohlásil, že Rusko má více jaderných zbraní než země Severoatlantické aliance (NATO). Rusko je podle něj sice nakloněno tomu arzenál omezovat, zatím se k tomu ale nechystá. Když v této souvislosti promluvil o tlaku Západu, neubránil se použití vulgárního výrazu, což u něj není obvyklé.


Bobří maso je jedlé, lze z něj udělat i klobásu
Novinky-kultura | 05:30:00
Vědci Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU) zjistili, že bobří maso je jedlé, byť se na rozdíl od jiné zvěřiny nyní obvykle nekonzumuje. Jako praktický výstup výzkumu vznikly užitné vzory na zdravotně nezávadnou klobásu, případně konzervu s bobřím masem. Bobři jsou v ČR chráněni a jejich lov je umožněn pouze na povolení v místech přemnožení.


Youtubeři v lamborghini v Římě připravili o život pětiletého chlapce
Novinky-kultura | 05:30:00
Mladíci, kteří natáčeli video ze zběsilé jízdy v lamborgini ulicemi Říma, způsobili tragickou nehodu, při níž zahynul pětiletý chlapec. Jeho matka a sestra při srážce utrpěly zranění. Podle informací agentury ANSA viníci nehody natáčeli video na server YouTube. Přijali výzvu jezdit 50 hodin v kuse.


Zelené dotace se přes léto zastaví
Novinky-kultura | 05:20:00
Stát od července pozastaví přijímání žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Ty je možné dostat například na zateplení domu, solár­ní panely nebo tepelná čerpadla, ale i další opatření. Spustí je opět až od září.


VIDEO: UDG fanouškům radí vypadnout "Někam ven". Pomáhá jim herec Kryštof Bartoš
Musicserver | 08:55:00
Skupina UDG vydává singl "Někam ven" a vlastně jím uvádí vloni vydanou šestou řadovku "Přístav". Song v refrénu nese poselství: "Vypadnout někam ven, za zády nechat všechno bejt, nikdy ...


Odklon od bank je u konce, Citi zjednodušuje věci a má potenciál - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:35:00
Došlo k tomu, že v Credit Suisse probíhala honba za vyššími příjmy bez ohledu na to, jak kvalitní jsou? Šlo o další příběh, kdy hamižnost nakonec vedla k pádu? Na tyto otázky odpovídal na Bloombergu bankovní analytik ve Wells Fargo Mike Mayo.


Ukrajinská armáda útočí na třech úsecích fronty, s částečnými úspěchy
Novinky.cz | 08:37:31
Ukrajinské ozbrojené síly pokračují v ofenzivě v nejméně třech sektorech fronty, přičemž v oblasti Bachmutu dosáhly okrajových územních zisků. Částečně úspěšné operace Kyjev hlásí také v západní části Doněcké oblasti, v Záporožské oblasti a na společné hranici obou regionů.


Herec Luděk Sobota: Byli jsme poslední mušketýři humoru
Novinky.cz | 08:36:00
Luděk Sobota nedávno oslavil osmdesáté narozeniny. Vlastně neoslavil, protože oslavy nemá rád. Rád se ale ohlíží za více než půlstoletím svého života, kdy bavil diváky. Sám o sobě tvrdí, že je líný a hraní už ho moc nebaví. Jenže při vzpomínání ožije a rád připomíná kolegy, s nimiž se na své cestě potkal.


Očima Saši Mitrofanova: Petr Pavel jako lakmusový papírek Rusů
Novinky.cz | 08:30:00
Evropou obchází strašidlo – strašidlo Petra Pavla. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojily všechny kruhy – Kreml i Navalného skupina, antiputinovští sociologové a antiputinovští novináři, ruští nacionalisté i čeští levičáci. Co tak příšerného provedl prezident České republiky? Poskytl velký rozhovor Rádiu Svoboda, v němž mimo jiné řekl názor, jak se má Západ chovat k Rusům, kteří pobývají na jeho území.


Naloží je do vagonů? Orbán narážkou na migranty připomněl Německu nacistickou minulost
Novinky.cz | 08:23:58
Maďarský premiér Viktor Orbán důrazně odmítá nové návrhy o povinném umístění migrantů v členských státech Evropské unie a dopustil se přitom narážky na nacistickou minulost Německa. Upozornil na to web telex.hu.


Rododendrony nabízejí královskou podívanou
Novinky.cz | 08:17:00
Díky stálezeleným rododendronům se i nezajímavá místa v zahradě stanou celoročně atraktivními. Na jaře, v době jejich největší slávy, hýří zámeckou pompou a nabízejí úchvatnou podívanou na květy jiskrných barev.


Úředníky v Tokiu nahradí umělá inteligence
Novinky.cz | 07:33:00
Tokio do budoucna nepočítá s tím, že by v kancelářích pro zpracování textu našli uplatnění lidé. Metropolitní vláda je chce nahradit umělou inteligencí (AI). Nejde přitom o žádnou hudbu budoucnosti, proces transformace má na pracovištích nastat již od letošního srpna.


Anežka Kubátová: I po letech chci hořet pro lásku
Novinky.cz | 07:32:00
Tvrdí o sobě, že byla vždy šedá myška, která se „plíží“ za tím, co miluje. Na jevišti a před kamerou se však Anežka Kubátová (39) mění jako mávnutím proutku v řadu plnokrevných a typově zcela odlišných postav – od slepice přes Kleopatru, manželku Jana Wericha, múzu Václava Havla až po třetí ženu režiséra Pavla Juráčka Daňu Horákovou. Další její proměnu můžete právě sledovat v komedii Život pro samouky, která běží v kinech.


Valčík s Putinem? Klidně bych si ho střihla znovu, říká rakouská exministryně
Novinky.cz | 07:30:00
Bývalá rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová, která si před pěti lety zatancovala na své svatbě ve Štýrsku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, by si valčík s šéfem Kremlu klidně zopakovala. Podle svých slov na tom nevidí nic špatného.


Cítíte se osaměle? V Jihoafrické republice si můžete najmout profesionálního mazliče
Novinky.cz | 07:20:00
Osamělým dnům může být jednou provždy konec. Tedy alespoň v Jihoafrické republice, kde si lze za cenu 900 randů (přes 1000 korun) na hodinu a půl najmout profesionálního mazliče. Mazlení podle zakladatelky společnosti přispívá k vyklidnění a zbavení se stresu.


Město New York uzákonilo právo na nocování venku
Novinky.cz | 07:01:00
Město New York zavedlo nové zákony týkající se práv lidí bez domova. Zahrnuto je i právo na nocování venku. Žádné jiné velké americké město takové právo uzákoněno nemá. I když je norma k bezdomovcům vstřícnější, ozývají se i hlasy, že jim může naopak uškodit.


Ukrajina, ČR a Slovensko se dohodly na spolupráci v péči o bévépéčka
Novinky.cz | 06:44:29
Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov v pátek oznámil podepsání deklarace se zástupci České republiky a Slovenska o možné budoucí spolupráci při nákupu a údržbě bojových vozidel pěchoty (BVP). Jak Reznikov uvedl na Twitteru, dokument podepsali česká ministryně obrany Jana Černochová a její slovenský kolega Martin Sklenár.


KVÍZ: Vyznáte se ve starých škodovkách?
Novinky.cz | 06:10:00
Na začátku letní sezony jsme zavítali do oblíbeného muzea Svět Škodovek v Mrači nedaleko Benešova. Projděte si s námi letošní expozici pomocí kvízu - jsme zvědaví, kolik detailů budete vědět.


Polsko pátrá po ukradených uměleckých dílech, naději dává střídání generací
lidovky.cz | 08:05:23
Polsko pátrá po uměleckých dílech, které ukradli nacisté během druhé světové války. Na 600 uměleckých děl se zemi již podařilo získat zpět, ale desítky tisíc dalších ani skoro 80 let po válce stále nemá. Odborníci se domnívají, že další umělecká díla se budou objevovat v budoucnu, až se je dědici budou snažit prodat, aniž by věděli o jejich minulosti.


Sama si uhryzala tlapu, říká ochranářka. Pytláci na Broumovsku zabili březí vlčici
aktuálně.cz | 08:36:54
Vlčice se snažila z pasti vyprostit tím, že si nohu sama ukousala. Nebo byla tak zesláblá, že žrala, co měla v dosahu, popisuje ochranářka.


Jaderný útok na Evropu? Vyloučeno. Mafiáni v čele s Putinem jen straší, míní analytik
aktuálně.cz | 07:16:00
Použití jaderných zbraní Ruskem, dokonce ani těch velmi slabých, taktických v tento okamžik není ve hře, říká bezpečnostní analytik Otakar Foltýn.


Konec laiků v taláru. Česko plánuje omezit soudce z lidu, přísedící zůstanou jen u závažných činů
Český rozhlas | 09:53:00
V Česku možná ubyde takzvaných soudců z lidu. Tak se říká přísedícím, kteří i když nemají právnické vzdělávání, pomáhají rozhodovat o vině a trestu. Vláda jich chce část zrušit. U závažných trestných činů, třeba vražd, by ale laici v talárech měli zůstat.


Týden Společnosti nedůvěry: kdo v Česku věří v konspirace? A k čemu vede nedůvěra v systém?
Český rozhlas | 06:00:00
Po celý týden vycházely na zpravodajském webu iROZHLAS.cz texty, které prezentovaly data z unikátního výzkumu Českého rozhlasu o vlivu konspirací a dezinformací na českou společnost. Mimo jiné si mohli čtenáři vyzkoušet, nakolik se v důvěře ve vybrané konspirační výroky shodují se zbytkem společnosti a zařadit se tak do jedné z osmi skupin, které výzkum na základě této důvěry ve společnosti objevil. Připomeňte si hlavní závěry výzkumu.


Česko chystá v čele unijních zemí projekt v Zambii. Má ochránit tamní přírodu
Denik.cz | 08:05:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU V ZAMBII/ Vnitrozemská Zambie je nejen jeden z mála plně demokratických států Afriky, ale také přírodní pokladnicí s Viktoriinými vodopády a mnoha národními parky. Česko je tady klíčovou zemí v rámci celé Evropské unie, což svojí návštěvou podpořil ministr zahraničí Jan Lipavský.


PODCAST: Gilotina předsedy SOCDEM Michala Šmardy
Denik.cz | 06:25:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


Luxus vyměnil za cestování bez peněz. Mladý muž šlape pro dobrou věc
Denik.cz | 05:44:00
Tisíc kilometrů z Rumunska až do Brna. Takovou vzdálenost chtějí na kole ujet Lukáš Ticháček s kamarádem Milanem, kteří už čtvrtým rokem v projektu Šlapeme pro dobrou věc vybírají peníze pro nadaci Hope4Kids zabývající se duševním zdravím dětí. Cesta, která má charitativní podtext, je navíc pro oba muže vystoupením z komfortní zóny. Luxus vyměnili za cestování bez peněz, spoléhají se jen na pomoc druhých.


Prodal jsem třetinu bytů. Sázka mimo Prahu se vyplatila, ale bylo v tom štěstí, říká Váka
Hospodářské noviny | 10:01:00
Investiční podcast MoneyPenny tentokrát navštívil Libor Váka, jenž vlastnil 150 bytů v celkové hodnotě 200 milionů korun. Letos třetinu prodal a chystá velkou investici financovanou v eurech. David a Šimon se Libora ptali, proč s tím nemá banka...


Proč nechávat bankám bilion korun na neúročených účtech? Lidem ročně utíkají desítky miliard
Hospodářské noviny | 10:01:00
Když Česká národní banka před dvěma lety tlačila úroky výš a výš, stala se pro tehdejší vládu fackovacím panákem. „Rozhodnutí ČNB přehodilo výhybku hospodářské politiky na kolej typickou pro rozvojové země,“ šila do centrální banky...


Alonso pátek v Kanadě považuje za ostudu a výsměch fanouškům
f1sport.auto.cz | 07:56:00
Jezdec týmu Aston Martin kritizoval FIA i formuli 1 za situaci, kvůli kterým byly v prvním tréninku vyvěšeny červené vlajky.


Mercedes v Kanadě: Ani nejlepší, ani nejhorší
f1sport.auto.cz | 07:33:00
Piloti Mercedesu sice opanovali druhý volný trénink v Montrealu, Hamilton však krotí přehnaná očekávání.


Ferrari se v Kanadě blýská na lepší časy
f1sport.auto.cz | 07:07:00
Italský tým má za sebou jeden z nejpovedenějších letošních pátků, vylepšení z Barcelony by mohla začít fungovat.


Red Bull po pátku není v ideální formě
f1sport.auto.cz | 06:48:00
Podle Maxe Verstappena mají lídři šampionátu po chaotických pátečních trénincích co dělat. Auto se musí zlepšit na nerovnostech.


Otazníky před Faerskými ostrovy. Do útoku s Jurečkou a Kuchtičem, radí expert. A co gólman?
sport.cz | 09:46:47
Sázka na tradiční scénář, tedy sestava se třemi stopery, pěti záložníky a dvěma ofenzivními hroty. Tak podle expertů v pořadu Přímák bude vypadat sestava české reprezentace na cestě za třemi povinnými body z Faerských ostrovů v kvalifikaci o postup na EURO 2024. „Je to těžké. Ale v útoku bych ukázal na Vencu Jurečku a na Kuchtiče," radí bývalý reprezentant Pavel Kadeřábek ve studiu Sport.cz kouči Jaroslavu Šilhavému, koho postavit do útoku.


Šéf ukrajinského fotbalu Pavelko musí kvůli podezření z korupce do vězení
sport.cz | 09:45:08
Šéf Ukrajinského fotbalového svazu Andrij Pavelko skončil kvůli podezření z korupce ve vězení a v předběžné vazbě zůstane do poloviny srpna. S odkazem na agenturu Interfax-Ukraine o tom informovala agentura DPA.


Závod Kolem Švýcarska bude i přes tragickou smrt cyklisty dokončen
sport.cz | 09:32:49
Poslední dvě etapy závodu Kolem Švýcarska se i přes tragickou nehodu šestadvacetiletého domácího cyklisty Gina Mädera ze stáje Bahrajn Victorious uskuteční podle plánu. Na webu o tom informovali organizátoři.


Splněný sen a obrovská příležitost! Bayern Mnichov si vybral českého gólmana
sport.cz | 09:09:38
Obrovská pocta, splněný sen i velká příležitost. Talentovaného českého fotbalistu Viktora Baiera z Viktorie Plzeň si do svého jedinečného projektu vybral světový gigant Bayern Mnichov. Brankář plzeňské Viktorie a reprezentační osmnáctky se bude bezmála měsíc připravovat na kempu s mezinárodním týmem FC Bayern World Squad. S týmem už odletěl do Argentiny.


V polovině golfového US Open stále vede domácí Fowler
sport.cz | 09:06:54
V polovině golfového majoru US Open je stále ve vedení Američan Rickie Fowler. Na prvním místě má náskok jedné rány před krajanem Wyndhamem Clarkem.


Panenkovi radil s penaltou, pak ji sám zkusil a Kocek hrozil, že nejpilnějšího sběratele medailí zastřelí
sport.cz | 09:00:28
Na památný evropský šampionát v šestasedmdesátém roce ho trenéři Ježek s Venglošem povolali dodatečně, společně s brankářem Pavolem Michalíkem přiletěli do Bělehradu až na finále, partii s Německem sledovali z lavičky náhradníků. Přesto byl František Štambacher první, kdo objímal Antonína Panenku poté, co legendární penaltou rozhodl při závěrečném rozstřelu o evropském zlatu pro československou reprezentaci. „Rychlost jsem měl vrozenou. Uplatnil jsem ji na hřišti i při oslavách,“ usmíval se ve studiu Sport.cz František Štambacher při pohledu na fotografii, která bude zmíněný moment na věky věků připomínat.


Druhý trénink F1 v Kanadě ovládly Mercedesy, uspěl Hamilton před Russellem
sport.cz | 08:28:18
Druhý trénink na Velkou cenu Kanady formule 1 ovládli piloti Mercedesu. Na trati v Montrealu zvítězil Brit Lewis Hamilton, který porazil o 27 tisícin sekundy týmového kolegu a krajana George Russella. Organizátoři prodloužili trénink na devadesát minut poté, co byly první jízdy po třech minutách přerušeny a následně už nebyly restartovány kvůli závadě na kamerovém systému. Nejrychlejší čas tehdy stihl zajet Valtteri Bottas z Alfy Romeo.


Tělo se třáslo, hlava mlela z posledního. Tak jako Češi nikdo Sura Peak nezdolal
iHNed_sport | 07:03:54
Čeští horolezci Marek Holeček a Matěj Bernát si v květnu připsali velký úspěch.


Arsenal vede pokročilá jednání o podpisech Declana Rice a Kaie Havertze. V hledáčku má i oporu Southamptonu
FotbalPortal | 09:40:54
Arsenal podle posledních informací televizní stanice Sky Sports nadále vede pokročilá jednání s West Hamem United o možném podpisu záložníka Declana Rice. Přestože Kladiváři odmítli úvodní nabídku Arsenalu ve výši více než 80 milionů liber, jednání mají mít pozitivní vývoj. Vedle Rice pracují Kanonýři také na příchodu Kaie Havertze z Chelsea.


Chelsea jedná o podpisu Nicolase Jacksona. Příchod útočníka Villarrealu je téměř hotovou věcí
FotbalPortal | 09:19:24
Chelsea se svou výraznou aktivitou na přestupovém trhu zřejmě nekončí ani letos a podle informací televizní stanice Sky Sports otevřela jednání s Villarrealem o možném přestupu útočníka Nicolase Jacksona. Chelsea je navíc již údajně připravena zaplatit výkupní klauzuli v kontraktu senegalského reprezentanta.


Chytré monitory Samsung Smart Monitor M8, M7 a M5 s možností perzonalizace
notebook.cz | 07:00:00
Společnost Samsung Electronics představila novou řadu chytrých monitorů (Smart Monitor) pro rok 2023. Nové modely Smart Monitor M8, M7 a M5 (modelové názvy: M80C, M70C, M50C) umožňují uživatelům přizpůsobit řadu funkcí vlastním potřebám a preferencím, podle toho, zda monitor slouží ke sledováním filmů, k hraní nebo k práci.


Sovětské tanky a pěchota rozprášily během hodiny první velké dělnické povstání ve východním Německu
Reflex | 07:20:00
Rok 1953 byl ve východním bloku okamžikem vystřízlivění z poválečného nadšení. V Československu přišli lidé při měnové reformě o pracně nastřádané úspory, v Maďarsku i v Polsku se začaly objevovat známky nespokojenosti se stalinistickým režimem, které o několik let později vyústily v masová povstání. První vážný konflikt ale musela sovětská okupační vojska řešit v Německu.


Viliam Buchert: Petr Pavel nás možná ještě překvapí. O jeho názorech na domácí politiku nevíme skoro nic
Reflex | 07:00:00
Petr Pavel v těchto dnech počítá svých sto dní v úřadu prezidenta. Vzhledem k našemu ústavnímu pořádku není rozjezd výkonu mandátu prezidenta až tak zásadní, přesto Petr Pavel sám dal tomuto období velkou váhu, a to i řadou slibů, co během těchto dní plánuje vykonat. Proto jsme jeho dosavadní počínání v úřadu probrali s šéfredaktorem Reflexu Viliamem Buchertem. Splnil Petr Pavel své sliby? Co se mu zatím podařilo a v čem tápe? Dozvíte se ve videu.


Sístán a Balúčistán: Íránská provincie pro ostřílené cestovatele
Reflex | 06:00:00
Neklidná provincie na samém jihozápadě Íránu je kolébkou dějin země a pod jejím povrchem se prý skrývají pozůstatky desítek měst z doby bronzové. Cestovat dnes k nim není ale ani snadné, ani bezpečné. Jak se to zdařilo zkušené cestovatelce a znalkyni regionu Lence Hrabalové?


Prezident Petr Pavel je sto dní ve funkci, věří mu šest z deseti Čechů
Tiscali-zprávy | 09:04:03
Dnes je to sto dní od inaugurace prezidenta Petra Pavla. Průzkumy ukazují, že má důvěru šesti z deseti lidí v Česku, sám za úspěch svého dosavadního prezidentství považuje nastartování směru, kterým by rád pokračoval v příštích pěti letech. Politologové oceňují Pavlovu snahu zprostředkovávat dialog a otevírat Pražský hrad, jako pozitivní změnu po éře Miloše Zemana vidí Pavlovo působení politici vládní koalice. Opozice je v hodnocení odměřenější.


Špionážní veletrh v Praze sponzorují firmy ze sankčního seznamu americké armády
E15-ekonomika | 10:00:00
Vítejte u dalšího dílu podcastu Business Club. V České republice se každoročně koná špionážní veletrh, na němž se zástupci policie, tajných služeb i armád z celého světa setkávají se zástupci technologických firem a za stovky milionů nakupují nástroje, které se dokážou nabourat do cizího telefonu. Redaktoři deníku E15 zjistili, že firma, která veletrh sponzoruje, je zatížená skandály kvůli nabourávání soukromí a čelí sankcím. 


Proč neposlouchat Václava Smila? Jeho prohlášení jsou zkratkovitá a zbytečně provokativní
E15-ekonomika | 07:00:00
Světoznámý vědec českého původu Václav Smil svými ostrými výroky na účet Green Dealu či jaderné energetiky vzbudil nedávno v Česku nemalou pozornost. Leckteří se spokojeně usmívali, protože potvrdil jejich názor. Když mluví taková autorita, kdo by ostatně oponoval, že? Václav Smil však popřel to, čím se jinak vždy pyšnil – kontextuální myšlení.


ODEMČENO: Koruna ztrácí sílu, cínovecké lithium se mění ve zlato, komodity padají
E15-ekonomika | 05:30:00Špionážní veletrh v Praze sponzorují firmy ze sankčního seznamu americké armády
E15-politika | 10:00:00
Vítejte u dalšího dílu podcastu Business Club. V České republice se každoročně koná špionážní veletrh, na němž se zástupci policie, tajných služeb i armád z celého světa setkávají se zástupci technologických firem a za stovky milionů nakupují nástroje, které se dokážou nabourat do cizího telefonu. Redaktoři deníku E15 zjistili, že firma, která veletrh sponzoruje, je zatížená skandály kvůli nabourávání soukromí a čelí sankcím. 


Proč neposlouchat Václava Smila? Jeho prohlášení jsou zkratkovitá a zbytečně provokativní
E15-politika | 07:00:00
Světoznámý vědec českého původu Václav Smil svými ostrými výroky na účet Green Dealu či jaderné energetiky vzbudil nedávno v Česku nemalou pozornost. Leckteří se spokojeně usmívali, protože potvrdil jejich názor. Když mluví taková autorita, kdo by ostatně oponoval, že? Václav Smil však popřel to, čím se jinak vždy pyšnil – kontextuální myšlení.


ODEMČENO: Koruna ztrácí sílu, cínovecké lithium se mění ve zlato, komodity padají
E15-politika | 05:30:00Horská služba čeká v létě opět vysoký počet úrazů, mj. kvůli elektrokolům
ceskenoviny.cz | 11:46:00
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Horská služba ČR očekává v letošní letní sezoně opět vysoký počet úrazů. Jejich množství v posledních pěti letech roste, loni měli záchranáři...


V ČR hrozí silné bouřky, zejména ve středních Čechách a na Vysočině
ceskenoviny.cz | 11:37:00
Praha - V Česku se dnes odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr...


Stav zaměstnanců nemocnice, jež zranil muž mačetou, je stabilizovaný
ceskenoviny.cz | 10:19:00
České Budějovice - Stav čtyř členů personálu psychiatrického oddělení budějovické nemocnice, které v pátek napadl a zranil muž s mačetou, je stabilizovaný. Policie vytvořila vyšetřovací...


Střední Čechy a Vysočinu zasáhnou silné bouřky a vítr, varují meteorologové
idnes.cz | 11:44:00
V Česku se v sobotu odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.


Hackeři napadli Facebook ministerstva dopravy. Na nic neklikejte, varuje rezort
idnes.cz | 10:47:26
Hackeři napadli facebookovou stránku ministerstva dopravy. Ti na stránkách zveřejnili příspěvky propagující aplikaci na blokování reklamy. Resort uvedl, že na vyřešení odborníci pracují. Zároveň varuje, aby lidé neklikali na žádné odkazy.


Varšava jako malý SSSR. V ulicích se rozmohla ruština, vyvolává stud i zlobu
idnes.cz | 10:43:00
Přestože Rusové se do Polska nyní kvůli omezením souvisejícím s válkou na Ukrajině dostanou jen stěží, ruština je v zemi hojně slyšet. Podle listu The Guardian je tomu tak zejména ve Varšavě, kam se uchýlilo mnoho rusky mluvících Ukrajinců nebo Bělorusů. Některým Polákům ale ruština v ulicích není příjemná, neboť jim připomíná léta represí ze strany Kremlu.


Rozpočet klubu už jde ke sto milionům korun, říká šéf FK Pardubice Pitter
idnes.cz | 10:34:00
Předseda představenstva FK Pardubice Vladimír Pitter má za sebou extrémně těžký rok. Jeho klub se na poslední chvíli udržel v první lize a navíc sezonu komplikovala složitá dostavba CFIG Areny. Nakonec se obě mise povedly a pardubický fotbal může s optimismem vzhlížet k budoucnosti.


Pavel poletí do USA, prozradil Kolář. Dojde i na návštěvu Bílého domu? „To se uvidí“
blesk | 10:50:00
Prezident Petr Pavel by se měl v září zúčastnit zasedání Valného shromáždění OSN ve Spojených státech. V rozhovoru deníku Právo to řekl jeho poradce Petr Kolář. O dalších cestách bývalý diplomat mluvit nechtěl.


Devět osiřelých liščátek! Jako miminka je piplá zvířecí záchranář Karel
blesk | 10:35:00
Pořádné liščí nadělení se sešlo v záchranné stanici živočichů ve Studánce na Tachovsku. Zvířecí záchranář Karel Bobál tu piplá hned devět osiřelých šelmiček.


Racci u Patagonie ohrožují velrybí mláďata, krvelačně do nich klovou
idnes.cz | 10:06:00
Do vod okolo poloostrova Valdés u pobřeží argentinské Patagonie každoročně připlouvají tisíce obrovitých velryb jižních. Ty se zde páří a přivádí na svět mláďata. V případě, že se za velrybami vydáte, může se vám však naskytnout pohled, ze kterého se převrací žaludek naruby, píše list The New York Times.


Nádražím Florenc projede denně 450 autobusů, předcovidová čísla se ještě nevrátila
blesk | 10:05:00
Autobusovým nádražím Florenc projede denně zhruba 450 autobusů. Před epidemií koronaviru v roce 2019 to bylo asi 500 spojů za den. Zpět na předcovidových číslech by chtělo být nádraží do dvou let. ČTK to řekl generální ředitel ČSAD Praha holding Pavel Vráblík. Společnost nádraží provozuje a je také vlastníkem pozemků. Provoz autobusového nádraží Florenc začal 17. června 1948.


Tragédie v Letohradě: Děti vylezly na vagón kvůli selfie: Zasáhl je proud, jeden chlapec zemřel!
blesk | 10:05:00
Noční zábava v Letohradě skončila pro dva mladíky tragicky. Společně s dalšími kamarády vylezli na vagón stojící pod elektrickým vedením a dělali si selfie. Oba pak zasáhl silný proud, jeden na místě zemřel, druhý skončil v nemocnici.


Další žralok mezi dovolenkáři ve Španělsku! Zvíře plulo pouhých pár metrů od pobřeží
blesk | 09:59:00
Neuběhlo ani pár hodin, co turisty ve španělském Alicante vyděsil žralok, který se vyskytl kousek od pláže, a země znovu musí řešit, že se paryba přiblížila nebezpečně blízko k lidem. Další žralok byl pouhý den po incidentu v Alicante pozorován v přístavu Ciutadella na ostrově Menorca. Plul mezi loděmi jen pár metrů od pobřeží.


Utajená svatba české Miss World v Itálii: Nekonečný polibek, slzy u slibu a pařba do východu slunce!
blesk | 09:55:00
Krásná Miss Czech Republic 2020 Karolína Kopíncová (25) je vdanou paní! V pátek na pláži v Itálii řekla ANO snoubenci Radovanu Surému. Nechyběly slzy při slibu a nekonečný polibek novomanželů.  


Překvapení ve Znojmě: Archeologové tu našli středověký most
blesk | 09:15:00
Významný doklad středověkého stavitelství našli ve Znojmě. Při výkopových pracích v Kollárově ulici »vykoukly« na povrch pozůstatky historického mostu, ten byl před mnoha staletími zřejmě součástí obrany města.


Miloši, ty ku*vo, vyryli mu kdysi na auto diváci. Jiří Štrébl se ale za deset let stal miláčkem seriálu Ulice
super | 11:38:31
Ze začátku ho vnímali diváci hodně negativně, na auto mu vyryli nápis Miloši, ty kurvo. Dokonce ho zmlátili, až měl urvané obočí. Nevnímali, že je herec, ale spojili si ho s Milošem Knoblochem ze seriálu Ulice. Ten se zkraje choval všelijak k nevlastní dceři, jejímu pejskovi i ženě.


Kourtney Kardashian oznámila těhotenství originálně: Vytáhla na manžela transparent přímo na koncertě!
super | 10:02:47
Hodně originální způsob, jak manželovi oznámit, že bude tátou, vymyslela


Hospodářské noviny jsou nejdůvěryhodnějším tištěným médiem, uvádí studie Reuters Institute
iHned.cz | 12:00:28
Nejnovější studie Reuters Institute Digital News Report 2023 označuje Hospodářské noviny za třetí nejdůvěryhodnější titul na českém trhu. Po veřejnoprávní České televizi a Českém rozhlasu jsou zároveň nejdůvěryhodnějším soukromým a také tištěným...


Vláda požadavkem vyšší dividendy ČEZ zaskočila. Čeká se výrazný růst ceny akcií
iHned.cz | 12:00:28
Ministerstvo financí v pátek po zavření burzy zaskočilo veřejnost a evidentně i samotné vedení společnosti ČEZ, když na poslední chvíli oznámilo svůj návrh vytáhnout si přes dividendu 145 korun na jedné akcii podniku. Do té doby se totiž počítalo s...


Prodal jsem třetinu bytů. Sázka mimo Prahu se vyplatila, ale bylo v tom štěstí, říká Váka
iHned.cz | 12:00:28
Investiční podcast MoneyPenny tentokrát navštívil Libor Váka, jenž vlastnil 150 bytů v celkové hodnotě 200 milionů korun. Letos třetinu prodal a chystá velkou investici financovanou v eurech. David a Šimon se Libora ptali, proč s tím nemá banka...


Psa smýkal za vodítko výtah. Zachránil ho pohotový kolemjdoucí
Novinky-kultura | 11:47:14
Noční můra každého pejskaře se stala skutečností ve městě Čching-tao v jihovýchodní části provincie Šan-tung v Číně. Jak je vidět na záznamu z bezpečnostní kamery, psa vtáhl za vodítko výtah. Od smrti oběšením zachránil zvíře pohotový kolemjdoucí.


Česko zasáhnou silné bouřky
Novinky-kultura | 11:34:51
V sobotu odpoledne se v Česku objeví místy bouřky, mohou být i silné. Doprovázet je mohou i kroupy. Výstrahu před nebezpečným jevem vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Fiasko nové lady hned na prezentaci. Šéf Sberbank startoval marně
Novinky-kultura | 11:22:52
Lada Aura před objektivy kamer a fotoaparátů odmítla nastartovat, když se o to pokoušel šéf Sberbank Herman Gref. Údajně kvůli zařazenému rychlostnímu stupni.


Pernštejn filmaři milují. Vznikly tu nejen pohádky, ale i horor
Novinky-kultura | 11:06:00
Patří k nejhezčím i nejzachovalejším u nás a nikdy nebyl dobyt. Láká nejen turisty, ale také filmaře. Točilo se tu na pět desítek pohádek, historických filmů, ale i horor. Zmiňme alespoň Jak se budí princezny, Sedmero krkavců, Bathory, V erbu lvice či Johanku z Arku. Natáčela se tu i komedie Kam čert nemůže, jeden z příběhů Dobrodružství kriminalistiky nebo horor Van Helsing.


Na stránky ministerstva dopravy zaútočili hackeři, nabízejí filtry reklam
Novinky-kultura | 11:01:02
Facebookové stránky ministerstva dopravy se v sobotu staly terčem hackerů. Na stránkách se objevilo několik odkazů na údajné filtry reklam. Ministerstvo na Twitteru varovalo veřejnost, aby na žádný odkaz z posledních hodin neklikala.


Znásilnění jako sex bez souhlasu, navrhují Piráti
Novinky-kultura | 10:54:34
Novou definici trestného činu znásilnění z dílny ministerstva spravedlnosti kritizují koaliční Piráti. Chtějí, aby se znásilnění vykládalo jako sex bez souhlasu. Varianta, s níž přišel ministr Pavel Blažek (ODS) a která by legislativně zakotvila pojem „bezbrannost“, nepokryje většinu případů znásilnění, uvedla pirátská poslankyně Klára Kocmanová.


Spor mezi dvěma tureckými rodinami o pozemek skončil střelbou. Devět mrtvých
Novinky-kultura | 10:47:37
Devět mrtvých a dva zraněné si vyžádal v kurdské provincii Diyarbakir na jihovýchodě Turecka konflikt mezi dvěma rodinami, který přerostl v přestřelku. Důvodem byl jejich letitý spor o dvacetihektarový pozemek.


Zemědělci zlevňují. A co potraviny?
Novinky-kultura | 10:36:16
Ceny zemědělských výrobců v květnu poprvé po 26 měsících meziročně klesly, a to o více než desetinu. V rostlinné výrobě byl pokles téměř čtvrtinový, o třetinu zlevnily olejniny a o téměř čtvrtinu obiloviny. To podle analytiků znamená, že by mohly začít klesat i ceny potravin.


Mladíci si dělali selfie na vagoně. Jednoho zásah proudu zabil, druhý je v nemocnici
Novinky-kultura | 10:33:41
Nápad několika mladých lidí udělat si selfie na odstaveném vagoně se v pátek večer v Letohradě na východě Čech během několika chvil stal tragédií. Po zásahu proudem jeden mladík zemřel, druhý skončil v nemocnici. Informovala o tom policejní mluvčí Dita Holečková.


Bůh ochraňuj královnu! Biden nezvykle ukončil projev a znova vzbudil rozpaky
Novinky-kultura | 10:00:53
Americký prezident Joe Biden opět vzbudil rozpaky na veřejnosti, když hovořil na shromáždění ve West Hartfordu ve státě Connecticut věnovaném problematice bezpečnosti. Svůj páteční projev o nutnosti zpřísnění zákonů týkajících se držení zbraní zakončil slovy: „V pořádku? Bůh ochraňuj královnu“.


NAžIVO: Marek Ztracený míří do Wembley. Euforii fanoušků Poseidona z Wishe ale v Edenu brzdily technické nedodělky
Musicserver | 11:36:17
První ze tří vyprodaných Edenů má už Marek Ztracený za sebou. A česká populární hudba tak má po Kryštofech na Strahově nebo Kabátech na Vypichu v encyklopediích další velký milník, který se ještě nedávno mohl zdát nereálný. Takto tedy vypadala jeho první kapitola.


The Prodigy vyrážejí na turné a natáčejí nové songy
Musicserver | 10:44:00
The Prodigy před pár dny ohlásili nové turné "Army Of The Ants", se kterým v listopadu objedou několik britských měst. U té příležitosti si hlavní muž elektronického projektu Liam ...


Jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko – novela stavebního zákona
Kurzy.cz | 10:31:27
České stavebnictví je dlouhodobě v recesi, způsobenou jak rostoucími cenami vstupních materiálů, tak sníženou poptávkou kvůli úvěrovým podmínkám. Vláda proto přistoupila k doplňkovému řešení na oživení stavebního trhu na území České republiky a 5.6.


Psa smýkal za vodítko výtah. Zachránil ho pohotový kolemjdoucí
Novinky.cz | 11:47:14
Noční můra každého pejskaře se stala skutečností ve městě Čching-tao v jihovýchodní části provincie Šan-tung v Číně. Jak je vidět na záznamu z bezpečnostní kamery, psa vtáhl za vodítko výtah. Od smrti oběšením zachránil zvíře pohotový kolemjdoucí.


Česko zasáhnou silné bouřky
Novinky.cz | 11:34:51
V sobotu odpoledne se v Česku objeví místy bouřky, mohou být i silné. Doprovázet je mohou i kroupy. Výstrahu před nebezpečným jevem vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Fiasko nové lady hned na prezentaci. Šéf Sberbank startoval marně
Novinky.cz | 11:22:52
Lada Aura před objektivy kamer a fotoaparátů odmítla nastartovat, když se o to pokoušel šéf Sberbank Herman Gref. Údajně kvůli zařazenému rychlostnímu stupni.


Pernštejn filmaři milují. Vznikly tu nejen pohádky, ale i horor
Novinky.cz | 11:06:00
Patří k nejhezčím i nejzachovalejším u nás a nikdy nebyl dobyt. Láká nejen turisty, ale také filmaře. Točilo se tu na pět desítek pohádek, historických filmů, ale i horor. Zmiňme alespoň Jak se budí princezny, Sedmero krkavců, Bathory, V erbu lvice či Johanku z Arku. Natáčela se tu i komedie Kam čert nemůže, jeden z příběhů Dobrodružství kriminalistiky nebo horor Van Helsing.


Na stránky ministerstva dopravy zaútočili hackeři, nabízejí filtry reklam
Novinky.cz | 11:01:02
Facebookové stránky ministerstva dopravy se v sobotu staly terčem hackerů. Na stránkách se objevilo několik odkazů na údajné filtry reklam. Ministerstvo na Twitteru varovalo veřejnost, aby na žádný odkaz z posledních hodin neklikala.


Znásilnění jako sex bez souhlasu, navrhují Piráti
Novinky.cz | 10:54:34
Novou definici trestného činu znásilnění z dílny ministerstva spravedlnosti kritizují koaliční Piráti. Chtějí, aby se znásilnění vykládalo jako sex bez souhlasu. Varianta, s níž přišel ministr Pavel Blažek (ODS) a která by legislativně zakotvila pojem „bezbrannost“, nepokryje většinu případů znásilnění, uvedla pirátská poslankyně Klára Kocmanová.


Spor mezi dvěma tureckými rodinami o pozemek skončil střelbou. Devět mrtvých
Novinky.cz | 10:47:37
Devět mrtvých a dva zraněné si vyžádal v kurdské provincii Diyarbakir na jihovýchodě Turecka konflikt mezi dvěma rodinami, který přerostl v přestřelku. Důvodem byl jejich letitý spor o dvacetihektarový pozemek.


Zemědělci zlevňují. A co potraviny?
Novinky.cz | 10:36:16
Ceny zemědělských výrobců v květnu poprvé po 26 měsících meziročně klesly, a to o více než desetinu. V rostlinné výrobě byl pokles téměř čtvrtinový, o třetinu zlevnily olejniny a o téměř čtvrtinu obiloviny. To podle analytiků znamená, že by mohly začít klesat i ceny potravin.


Mladíci si dělali selfie na vagoně. Jednoho zásah proudu zabil, druhý je v nemocnici
Novinky.cz | 10:33:41
Nápad několika mladých lidí udělat si selfie na odstaveném vagoně se v pátek večer v Letohradě na východě Čech během několika chvil stal tragédií. Po zásahu proudem jeden mladík zemřel, druhý skončil v nemocnici. Informovala o tom policejní mluvčí Dita Holečková.


Bůh ochraňuj královnu! Biden nezvykle ukončil projev a znova vzbudil rozpaky
Novinky.cz | 10:00:53
Americký prezident Joe Biden opět vzbudil rozpaky na veřejnosti, když hovořil na shromáždění ve West Hartfordu ve státě Connecticut věnovaném problematice bezpečnosti. Svůj páteční projev o nutnosti zpřísnění zákonů týkajících se držení zbraní zakončil slovy: „V pořádku? Bůh ochraňuj královnu“.


Střední Čechy a Vysočinu zasáhnou silné bouřky a vítr, varují meteorologové
lidovky.cz | 11:59:43
V Česku se v sobotu odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.


Ukrajinské síly dosáhly okrajových zisků a pokračují v ofenzivě
lidovky.cz | 10:48:19
Ukrajinské síly pokračují v ofenzivě na nejméně třech úsecích fronty, podle ověřených záběrů z místa dosáhly okrajových zisků u Bachmutu, píše americký Institut pro studium války (ISW). Podle sobotního hlášení ukrajinského generálního štábu se ruské jednotky soustředí podobně jako v posledních měsících zejména u Lymanu, Bachmutu, Avdijivky a Marjinky, kde se za uplynulý den obě armády střetly v 36 případech.


Hackeři napadli Facebook ministerstva dopravy. Na nic neklikejte, varuje rezort
lidovky.cz | 10:47:00
Hackeři napadli facebookovou stránku ministerstva dopravy. Ti na stránkách zveřejnili příspěvky propagující aplikaci na blokování reklamy. Resort uvedl, že na vyřešení odborníci pracují. Zároveň varuje, aby lidé neklikali na žádné odkazy.


Vzkaz dědici Sorosova impéria. Boj mezi rodinou a Orbánovými příznivci nekončí
lidovky.cz | 10:00:00
Článek o zprávě globálního významu mi dovolte začít banální událostí z naprosto nezajímavé lokality. Státní zástupce obžaloval muže, který v městečku Kiskunhalas platil v hospodě padělanými penězi.


Kvíz: Před 81 lety se v kryptě bránili přesile. Co víte o hrdinském činu parašutistů?
aktuálně.cz | 11:08:33
Vyzkoušejte si v kvízu Aktuálně.cz, kolik toho víte o útoku na Reinharda Heydricha.


Byl to majstrštyk. Kdybychom zdanili víno, nemohl bych jezdit domů, svěřil se ministr
aktuálně.cz | 11:01:57
Končící ministr zemědělství Zdeněk Nekula se svěřil, že kdyby nevybojoval zachování nulové spotřební daně na víno, nemohl by se vrátit domů.


‚Nikdo není v ohrožení života.‘ Stav lidí z budějovické nemocnice je po útoku muže s mačetou stabilizovaný
Český rozhlas | 11:26:00
Stav čtyř členů personálu psychiatrického oddělení budějovické nemocnice, které v pátek napadl a zranil muž s mačetou, je stabilizovaný. Policie vytvořila vyšetřovací tým, sdělil v sobotu jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Muž, kterého policie zadržela, způsobil v pátek třem zdravotním sestrám a sanitářovi sečná zranění. Kuba řekl, že zaměstnance psychiatrického oddělení napadl návštěvník psychiatrie.


Fialova vláda chce regulovat lobbing. Zákon ale opomíjí největší hráče
Denik.cz | 11:35:00
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ho slibovala a nyní je hotový. Nový zákon má v Česku dát mantinely lobbování mezi politiky. Potíž je v tom, že největší vlivové skupiny se zákonem nebudou muset řídit.


OBRAZEM: Visací zámek či Wohnout. V Milovicích začal festival Votvírák
Denik.cz | 11:12:00
V pátek 16. června začal na bývalém letišti Boží dar v Milovicích na Nymbursku hudební festival Votvírák 2023. Zahrály mimo jiné kapely Visací zámek nebo Wohnout. Deník akci navštívil s redakčním objektivem. 


Chůze i promenáda v plavkách: módní soutěž v Brně ovládla dvojčata, podívejte se
Denik.cz | 11:09:00
/FOTO, VIDEO/ O vítězích módního klání Miss & Mr. Look Bella se rozhodlo v sobotu na galavečeru této prestižní soutěže v luxusních prostorách nádvoří Moravské galerie v Brně. 


Útok mačetou v nemocnici: Stav zraněných je stabilizovaný, řekl hejtman Kuba
Denik.cz | 10:46:00
Stav čtyř členů personálu psychiatrického oddělení budějovické nemocnice, které v pátek napadl a zranil muž s mačetou, je stabilizovaný. Policie vytvořila vyšetřovací tým, řekl ČTK jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Muž, kterého policie zadržela, způsobil v pátek třem zdravotním sestrám a sanitářovi sečná zranění. Kuba řekl, že zaměstnance psychiatrického oddělení napadl návštěvník psychiatrie.


Tvrz Bouda se pyšní unikátem: Model dělostřelecké výsuvné věže váží přes tunu
Denik.cz | 09:45:00
Dělostřelecká tvrz Bouda u Těchonína na Orlickoústecku má nový unikátní model dělostřelecké výsuvné otočné věže. Jedná se o zbraň, která měla být nejdůležitější součástí tvrze. Na její instalaci však před druhou světovou válkou nedošlo. Symbolicky se tak do tvrze dostal alespoň model vážící 1,2 tuny.


Hospodářské noviny jsou nejdůvěryhodnějším tištěným médiem, uvádí studie Reuters Institute
Hospodářské noviny | 12:01:13
Nejnovější studie Reuters Institute Digital News Report 2023 označuje Hospodářské noviny za třetí nejdůvěryhodnější titul na českém trhu. Po veřejnoprávní České televizi a Českém rozhlasu jsou zároveň nejdůvěryhodnějším soukromým a také tištěným...


Vláda požadavkem vyšší dividendy ČEZ zaskočila. Čeká se výrazný růst ceny akcií
Hospodářské noviny | 12:01:13
Ministerstvo financí v pátek po zavření burzy zaskočilo veřejnost a evidentně i samotné vedení společnosti ČEZ, když na poslední chvíli oznámilo svůj návrh vytáhnout si přes dividendu 145 korun na jedné akcii podniku. Do té doby se totiž počítalo s...


Závod Kolem Švýcarska se dokončí i po smrti Mädera (†26), tři stáje odstoupily
iSport.cz | 11:30:00
Poslední dvě etapy závodu Kolem Švýcarska se i přes tragickou nehodu šestadvacetiletého domácího cyklisty Gina Mädera ze stáje Bahrajn Victorious uskuteční podle plánu. Na webu o tom informovali organizátoři.


Hvězdy NHL draftu: rakouský bek, esa z Kanady i Ruska, Šalé a Will Smith
iSport.cz | 10:40:00
Výběr hokejových talentů do nejslavnější ligy světa se blíží. Už 28. června v Nashvillu první volbou vykopne letošní draft do NHL Chicago. Koho si vybere, je celkem jasné. Do Blackhawks zamíří generační talent Connor Bedard. Ale co další hráči, kteří by se měli vtěstnat do TOP10? Zařadí se mezi ně i nějaký Čech či Slovák? Bude nejvýše draftovaný bek z Rakouska? A jak vysoko sáhne některý z týmů po největším ruském talentu od výběru Ovečkina s Malkinem? Projděte si náš přehled nejzajímavějších mladíků.


Faeřané nemají Čechy v lásce... Křivda kvůli gólu Šmicra v roce 1998. Proč?
iSport.cz | 09:20:00
PŘÍMO Z FAERSKÝCH OSTROVŮ | Žalostné představení v Moldavsku s nedostatkem kreativity a schopnosti vstřelit branku je stále čerstvé. Z paměti nevymazané. V sobotu se Česko v kvalifikaci o mistrovství Evropy setká s dalším outsiderem - Faerskými ostrovy. Opakovat marnost z březnového Kišiněva je nemyslitelné, nepřijatelné. Reprezentace musí v Tórshavnu jasně deklarovat výrazné zlepšení. Výsledkem i předvedeným výkonem. „Chceme Moldavsko napravit,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý. Ale pozor, domácí nemají Čechy vůbec v lásce…


Kouč brazilských fotbalových mistrů světa Scolari se vrací k trénování
sport.cz | 11:51:31
Trenér brazilských fotbalových mistrů světa z roku 2002 Luiz Felipe Scolari se rozhodl obnovit kariéru. Čtyřiasedmdesátiletý kouč povede Atlético Mineiro. Klub o tom informoval na webu.


Zrada Messiho a hádky s trenérem. Bývalý fotbalista byl v Barceloně problémový
sport.cz | 11:43:22
Někdy věci nejsou tak růžové, jako se na první pohled může zdát. Potvrzuje to případ bývalého španělského obránce Gerarda Piquého. Kolumbijská hudební superstar Shakira a exmanželka šestatřicetiletého Katalánce prozradila, že kvůli hádkám s trenérem Pepem Guardiolou, který působil jako trenér na Camp Nou mezi lety 2008 až 2012, byl Piqué blízko návratu do Manchesteru United a zároveň se nepřímo podílel na odchodu Lionela Messiho do Paris Saint-Germain.


Kauza Barák? Zůstane to v kabině, říká kapitán. Je škoda, že chybí, míní Uhrin
sport.cz | 10:36:55
Když se na pátečním tréninku na umělé trávě na stadionu Tórsvøllur proháněli čeští fotbaloví reprezentanti, jeho blonďaté vlasy nikde nevykukovaly. Zatímco národní tým se chystá na třetí zápas kvalifikace o EURO (dnes od 20.45), záložník Antonín Barák z italské Fiorentiny, se kterou se dostal v sezoně do dvou velkých finále (v italském poháru a Konferenční lize), už čerpá dovolenou. „Je škoda, že není v nominaci. Máme málo hráčů, kteří hrají na takové úrovni,“ zamyslel se trenér Dušan Uhrin mladší, který Baráka před lety vedl ve Slavii.


Bitva o Vémolu: Nejprve titul, pak Karlose sesadím z jeho rádoby trůnu, troufá si tvrdý válečník
sport.cz | 10:18:38
Téměř po měsíci je největší česko-slovenská bojová organizace Oktagon MMA zpět. Navíc již podruhé během letošního roku zamíří do Německa, tentokráte do Oberhausenu, kde bude korunován prozatímní šampion polotěžké váhy. Právě z bitvy mezi Němcem Alexandrem Poppeckem a Slovákem Pavolem Langerem vzejde soupeř pro současného krále divize do 93 kilogramů Karlose Vémolu. „Nejprve získám titul a pak se probojuji ke Karlosi Vémolovi a sesadím ho z jeho rádoby trůnu,“ hlásí sebevědomě tvrďák Poppeck. Na turnaji s pořadovým číslem 44 dojde i na čtvrtfinálové pokračování milionového projektu Tipsport Gamechanger.


Závod Kolem Švýcarska bude pokračovat. Souhlasí s tím i Mäderova rodina
iHNed_sport | 11:56:04
Poslední dvě etapy závodu Kolem Švýcarska se i přes tragickou nehodu domácího cyklisty Gina Mädera uskuteční podle plánu.


"Šmejdi," stěžovali si fanoušci. Řekové rozptylovali irského brankáře laserem
iHNed_sport | 11:00:00
Fotbalisté Irska museli v kvalifikaci na Euro v Řecku bojovat i s laserovým paprskem mířícím na ně z hlediště. Zápas prohráli.


Ducár v souboji českých hvězd krvácel, pás šampiona si ale udržel
iHNed_sport | 10:15:47
Souboj dvou nejlépe postavených českých profesionálních boxerů Vasila Ducára a Viktora Trushe byl předčasně ukončen.


Naše reprezentanty dnes čeká kvalifikační duel na Faerských ostrovech
FotbalPortal | 11:36:14
Po bídné remíze v Moldavsku čeká naše reprezentanty další těžký úkol a to je zápas na Faerských ostrovech. Pro náš tým hraje do karet akorát úplně rozdílná kvalita kádru, jinak nic. Umělá tráva, drsné podmínky a těžká mentální práce, kdy soupeře nesmí podcenit. Naši tento zápas musí zvládnout, aby se naplnil hladký predikovaný průběh kvalifikačního cyklu.


Euro U21: Hvězdy skupiny D
FotbalPortal | 10:47:45
Už za pár dní nám startuje Euro do 21 let. Událost, kde se nejlepší mladí hráči s rokem narození 2000 a výše, utkají o trofej mistrů Evropy a ukáží, že jsou zralí na přechod do seniorské reprezentace. Představí se na něm i Češi, kteří vyzvou Izrael, Anglii a Německo. My se ale zatím přesuneme do skupiny D, kde bude hrát Francie, Norsko, Itálie a Švýcarsko. Koho v této skupině sledovat?


Kyle Walker by mohl být řešením problému Bayernu Mnichov
FotbalPortal | 10:02:03
Bayern Mnichov už dlouho řeší post pravého obránce. Nevyřešil ho ani Joao Cancelo, jenž se vrací do Manchesteru City. Stanišič není hráčem pro Bayern (zatím), Sarr je vyřízený a Benjamin Pavard je zřejmě na odchodu. Lépe mu je navíc jako stoperovi. Bayern to chce nyní vyřešit jistotou. Připravuje oficiální nabídku na jednoho z nejlepších pravých beků poslední dekády. Kyle Walker.


Last Train Home: Dokážete dostat naše legionáře v bezpečí domů?
Reflex | 12:22:00
Českých her o české historii není nikdy dost. A když už je nějaká hra, která točí kolem naší historie, většinou se nějakým způsobem týká husitů. Last Train Home nicméně hodlá vytěžit možná nejvíc badass moment československých dějin - strastiplnou cestu československých legionářů přes celou Rus. 


Helena Vondráčková zazpívala pro početné publikum
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Na Konopišti se uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, kterého se zúčastnilo deset tisíc návštěvníků. Jednou z hvězd akce byla i zlatá slavice Helena Vondráčková. Zajímá vás, jak to tam vypadalo?


Policie obvinila útočníka z českobudějovické nemocnice, hrozí mu 12 let vězení
idnes.cz | 13:48:00
Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který zranil v pátek v českobudějovické nemocnici čtyři zaměstnance, z těžkého ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. Útočníkovi hrozí pět až 12 let vězení.


KOMENTÁŘ: Česko jako užitečný idiot ve sporu velmocí
idnes.cz | 13:00:00
Prahu oficiálně navštívil ministr zahraničí Tchaj-wanu, tedy formálně neexistujícího státu. Silné české angažmá v napětí mezi pevninskou a ostrovní Čínou může být kontraproduktivní, píše ve svém komentáři pro MF DNES sinolog a vydavatel portálu Asiakop.cz Vít Vojta.


Chceme určovat trend, některé sešity voní i po ovoci, říká ředitel papíren
idnes.cz | 12:22:00
Až do roku 1953 sahá historie brněnského podniku, jehož výrobek držel v ruce snad každý, minimálně jako žák základní školy. Právě před 70 lety totiž začaly v Křenové ulici vznikat sešity pod značkou Papírny Brno.


Euro má na ceny jen minimální vliv, tvrdí šéf chorvatské turistické asociace
idnes.cz | 12:00:00
O Chorvatsko je letos v porovnání s minulým rokem nebývalý zájem. „Aktuální čísla uskutečněných nocí od počátku ledna do konce května jsou o 27 procent vyšší než za to období loni,“ řekl MF DNES Veljko Ostojić, šéf asociace Hrvatska udruga turizma, která zastřešuje největší turistické firmy a nejdůležitější profesní turistická sdružení v zemi.


Bůh ochraňuj královnu! Bidenův projev vyvolal pochyby o jeho zdraví
idnes.cz | 11:57:00
Americký prezident Joe Biden v pátek vystoupil na Národním summitu o bezpečnějších komunitách v Connecticutu, kde vyzval ke zpřísnění zákonů o kontrole zbraní. Svá slova zakončil britským heslem „Bůh ochraňuj královnu“, čímž znejistil publikum. Video matoucího projevu, který opět vyvolal rozpaky o prezidentově zdraví, koluje sociálními sítěmi.


Co tím myslel? Biden zakončil projev slovy „Bůh ochraňuj královnu“, Američané nechápou
blesk | 13:20:00
O pozdvižení vyvolávající otázky, v jaké kondici se nachází americký prezident, se opět postaral Joe Biden. V pátek svůj projev v americkém státě Connecticut, jenž se věnoval zpřísnění kontroly držení zbraní, zakončil slovy „Bůh ochraňuj královnu“. Američtí novináři netuší, co tím americký prezident myslel, informuje televize BBC.


Hasiči zachraňovali z hnízda malá čápata, jejich maminka zmizela
blesk | 12:53:00
Malá čápata z vysokého komína v Teplé na Chebsku snesli dolů místní hasiči. Na mláďata, kterým zmizela maminka, upozornili tamní obyvatelé.


Po smrtícím tornádu extrémní vedra. Texas se hrozí tropů až 43 °C, zřizuje „chladící centra“
blesk | 12:36:00
Miliony obyvatel Texasu se připravují na extrémní vedra, která tento americký stát zasáhnou o víkendu. Podle předpovědí pocitová teplota místy přesáhne 40 stupňů Celsia. Úřady se proto například chystají pro lidi bez domova otevřít centra, kde se budou moci ochladit. Děje se tak jen několik dní poté, co tornádo v Texasu usmrtilo tři lidi.


Varhanice Alena slaví 100. narozeniny: Hudba a sport je recept na dlouhověkost
blesk | 12:13:00
V době nacistické okupace, ve svých 19 letech, poprvé vyzkoušela hru na varhany. Zůstala jim věrná a získala s nimi světovou proslulost. Alena Štěpánková Veselá z Brna 7. července oslaví 100. narozeniny. Energie z bývalé rektorky Janáčkovy akademie múzických umění a také nadšené horolezkyně stále jen sálá.


Teroristický útok na školu: 41 mrtvých, z toho 38 studentů, po úderu džihádistů v Ugandě
blesk | 11:52:00
Při džihádistickém útoku na školu na západě Ugandy zahynulo nejméně 41 lidí, včetně 38 studentů, píše agentura AP s odvoláním na místního starostu. Původně policie informovala o 25 obětech. Podle ugandské armády ozbrojenci také několik lidí, zejména dívek, unesli.


Do Česka se řítí silné bouřky, hrozí vichr a kroupy. Kde platí výstraha? Sledujte radar Blesku
blesk | 11:49:00
V Česku se dnes odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Českým pavilonem mohou projít až dva miliony lidí, říká komisař pro EXPO 2025 Ondřej Soška
E15-ekonomika | 11:00:00
Na jeho bedrech leží zodpovědnost za úspěšnou prezentaci Česka na Světové výstavě EXPO 2025 v Tokiu. Pro tuto událost musí od firem a sponzorů sehnat čtvrt miliardy korun. I proto chystá celou škálu doprovodných akcí, aby společnostem umožnil prezentovat se nejen v Japonsku, ale i v Česku. „Nejsem zvyklý se jen doprošovat podpory a peněz. Díky velikosti projektu a šíři záběru můžeme nabídnout konkrétní protiplnění,“ říká generální komisař české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2025 v japonské Ósace Ondřej Soška. Velké ambice jeho projektu ale mají svá opodstatnění: jednak není troškař, jednak chce navázat na velký mezinárodní úspěch československého pavilonu na EXPO 1970, o kterém se v tuzemsku z politických důvodů ve své době příliš nemluvilo.


Srnčata před sekačkami zachraňují i pomocí dronu. Má to smysl, míní dobrovolníci
idnes.cz | 08:41:00
Podle odhadu zahyne každoročně při sečení luk 60 tisíc srnčat. Ochránit mláďata před neúprosnými noži sekaček se snaží myslivci, ale i dobrovolníci. Pomocníkem jim je leckdy také dron. Na jednu takovou záchrannou misi s nimi vyrazila i redaktorka MF DNES.


Velká párty už den před svatbou! Nejlepší kamarádka Šeredové přiletěla tryskáčem, ženich divoce tančil s tchánem
super | 13:32:13
Modelka


Sexy Bond girl Ana de Armas vyrazila do Řecka: Také vám v bikinách od Vuittona připomíná cibulák?
super | 12:38:14
Původem kubánsko-španělská herečka Ana de Armas odjela za zaslouženým odpočinkem do Řecka, kde si společně s přáteli užívá pohodičku na pláži. Kráska, která se zřejmě nejvíc vepsala do paměti filmových diváků jako Bond girl Paloma v poslední bondovce Není čas zemřít z roku 2021, zvolila zajímavé bikiny známé francouzské značky.


184 centimetrů vysoká Misska se vdala! Ano řekla v Itálii. Takhle to nevěstě slušelo
super | 12:17:00
Vítězka Miss Czech Republic


Strach Lucie Vondráčkové o partnera, zápasníka Zdeňka: Tři dny před zápasem nejí ani nepije, modlím se, aby to tělo vydrželo
super | 12:01:39
Protože jsme se potkali na otevření pekárny, probrali jsme s


Karosárna Lady chce ve vlastní režii vyrábět „novou” Nivu ve verzi, která by okouzlila české zahrádkáře
Autoforum.cz | 06:00:00
Slovo „nová” berte opravdu s rezervou, neboť jde jen o novější iteraci Nivy, která se nedávno dočkala rozsáhlého faceliftu. Teď by se mohla dočkat i verze pick-up díky iniciativě společnosti AAT. (Petr Prokopec)


Českým pavilonem mohou projít až dva miliony lidí, říká komisař pro EXPO 2025 Ondřej Soška
E15-politika | 11:00:00
Na jeho bedrech leží zodpovědnost za úspěšnou prezentaci Česka na Světové výstavě EXPO 2025 v Tokiu. Pro tuto událost musí od firem a sponzorů sehnat čtvrt miliardy korun. I proto chystá celou škálu doprovodných akcí, aby společnostem umožnil prezentovat se nejen v Japonsku, ale i v Česku. „Nejsem zvyklý se jen doprošovat podpory a peněz. Díky velikosti projektu a šíři záběru můžeme nabídnout konkrétní protiplnění,“ říká generální komisař české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2025 v japonské Ósace Ondřej Soška. Velké ambice jeho projektu ale mají svá opodstatnění: jednak není troškař, jednak chce navázat na velký mezinárodní úspěch československého pavilonu na EXPO 1970, o kterém se v tuzemsku z politických důvodů ve své době příliš nemluvilo.


Nové BMW M5 vykresleno v křiklavé podobě. Ale nechybí mu něco?
Auto.cz | 13:47:00
Příjezd ostré M5 je hotová věc i v nové generaci. Zatím ale stále čekáme na potvrzení, co vlastně bude pracovat v jeho útrobách.


Ostrá Toyota GR Corolla se představuje ve vtipné reklamě s kaskadérskými kousky
Auto.cz | 11:46:00
Držte si klobouky! Toyota uvádí novou reklamu na sportovní modelovou řadu od Gazoo Racing, jejíž hlavní hvězdou je rychlá GR Corolla pro Ameriku. Předvádí parádní kaskadérské kousky!


Při útoku na školu v Ugandě zahynulo přes 40 lidí. Za činem údajně stojí islamistická skupina ADF
iHned.cz | 14:00:23
Při džihádistickém útoku na školu na západě Ugandy zahynulo nejméně 41 lidí, včetně 38 studentů. Při džihádistickém útoku na školu na západě Ugandy zahynulo nejméně 41 lidí, včetně 38 studentů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místního...


Tipy, jak si poradit s únavou za volantem. Nezapomeňte si zacvičit
Autoweb | 10:35:00
Energiťák, rádio co nejvíc nahlas, otevřené okénko a opětovný energetický nápoj. jedná se o velmi častý recept na únavu za volantem při dlouhé cestě. Ale není asi správný, že?


Tahle válka skončí smrtí západního globalismu, říká Lavrov
Novinky-kultura | 13:32:29
Až konflikt na Ukrajině utichne, bude Kyjev smířen se ztrátou části území a západní globalismus mrtev. V rozhovoru pro arabskou mutaci serveru RT to prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Dodal, že Rusko už zárukám Západu věřit nebude. Narážel tak na mírové dohody z Minsku, které prý Západ a Ukrajina posvětily, jen aby získaly čas zbrojit.


Policie obvinila útočníka z českobudějovické nemocnice
Novinky-kultura | 13:07:53
Jihočeští kriminalisté v sobotu obvinili z těžkého ublížení na zdraví devětadvacetiletého muže, který v pátek zranil v nemocnici čtyři lidi. Právu to v sobotu odpoledne sdělil Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policie. Oběti útoku jsou ve stabilizovaném stavu.


Islamisté zaútočili v Ugandě na školu mačetami a ohněm, 41 mrtvých
Novinky-kultura | 12:04:18
Nejméně 41 lidí, mezi nimi 38 studentů, zahynulo při útoku džihádistických extremistů na školu v jihozápadní Ugandě. Dalších osm osob je v kritickém stavu a blíže neupřesněný počet lidí extremisté unesli. Místní představitel Joe Walusimbi řekl, že obětem bylo 16 a více let.


Německá policie zatkla řidiče, který usmrtil italského cyklistu Rebellina
Novinky-kultura | 12:37:35
Policie v Německu zatkla řidiče kamionu, který loni v listopadu zavinil smrt italského cyklisty Davidea Rebellina. Podle italského státního zástupce se čeká na to, až německá justice rozhodne o jeho vydání z Německa do Itálie. Muž je obviněn z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.


Auto v Plzni srazilo seniora na přechodu, je v bezvědomí
Novinky-kultura | 12:37:28
V Plzni v sobotu ráno srazilo auto šestasedmdesátiletého seniora. Šel po přechodu pro chodce na zelenou. Je vážně zraněný a v bezvědomí na jednotce intenzivní péče plzeňské fakultní nemocnice.


Syndrom spolubydlících aneb Když ze vztahu vyprchala vášeň a intimita
Novinky-kultura | 12:21:00
Vyprchala z vašeho vztahu vášeň a intimita a jste spolu spíše ze zvyku či z přátelství? Sdílíte spolu domácnost, ale už ne polibky, pohlazení a obejmutí? Pokud ano, je pravděpodobné, že zažíváte syndrom spolubydlících. Je vůbec možné s tím něco udělat?


RECENZE: O malých věcech. Povídky s humorem černějším než bota
Novinky-kultura | 12:05:00
Jméno mladého herce Denise Šafaříka vstoupilo do diváckého povědomí titulní rolí v televizní pohádce Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito. Jeho přijetí bylo však tehdy až překvapivě nevlídné.


Test modernizovaného BMW X7 M60i: Klidná, ale brutální síla
Novinky-kultura | 12:01:00
Má v označení číslo 60, ale dvanáctiválec nikde. Je velké jak panelák, ale přesto úspornější oproti minulosti. A ta dvojitá světla na přídi nakonec zase nejsou tak ošklivá, přinejmenším naživo. To nejlepší - ale zároveň zdroj největšího zklamání - na modernizovaném BMW X7 M60i ale zažijete, až ho pořádně protáhnete na dlouhé trase napříč Evropou.


Legendy amerického funku Tower of Power, všestranný kytarový mág Cory Wong nebo Grammy oceňovaná Judith Hill. Festival Groove Brno 2023 zve na
Musicserver | 13:32:00
Groove Brno, největší tuzemský festival funkové, soulové a R&B hudby, představuje letní část svého programu. Červencové koncerty odstartují legendární Tower of Power, kteří 16. ...


Čaká nás prvá vlna horúčav? Tropických dní sme si zatiaľ na našom území veľa neužili. Situácia sa začne výraznejšie meniť v nedeľu a najmä začiatkom budúceho týždňa.
Kurzy.cz | 13:46:57
Tropických dní sme si zatiaľ na našom území veľa neužili. Vyskytol sa len jeden a aj to len na jednej z našich automatických staníc, v Ožďanoch sme 2.6. namerali 30,1 °C. V najbližšom týždni takýchto dní pribudne a to na mnohých staniciach, predovšetkým&h


Dnešní bouřky by mohly být v pásu od Středočeského kraje po západní část Jihomoravského kraje a SV část Jihočeského kraje poněkud zajímavější, než v předchozích dnech.
Kurzy.cz | 11:45:00
Dnešní bouřky by mohly být v pásu od Středočeského kraje po západní část Jihomoravského kraje a SV část Jihočeského kraje poněkud zajímavější, než v předchozích dnech. I nadále nás bude ovlivňovat výšková tlaková níže nad Polskem a Německem, ale postupně&


Tahle válka skončí smrtí západního globalismu, říká Lavrov
Novinky.cz | 13:32:29
Až konflikt na Ukrajině utichne, bude Kyjev smířen se ztrátou části území a západní globalismus mrtev. V rozhovoru pro arabskou mutaci serveru RT to prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Dodal, že Rusko už zárukám Západu věřit nebude. Narážel tak na mírové dohody z Minsku, které prý Západ a Ukrajina posvětily, jen aby získaly čas zbrojit.


Policie obvinila útočníka z českobudějovické nemocnice
Novinky.cz | 13:07:53
Jihočeští kriminalisté v sobotu obvinili z těžkého ublížení na zdraví devětadvacetiletého muže, který v pátek zranil v nemocnici čtyři lidi. Právu to v sobotu odpoledne sdělil Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policie. Oběti útoku jsou ve stabilizovaném stavu.


Islamisté zaútočili v Ugandě na školu mačetami a ohněm, 41 mrtvých
Novinky.cz | 12:04:18
Nejméně 41 lidí, mezi nimi 38 studentů, zahynulo při útoku džihádistických extremistů na školu v jihozápadní Ugandě. Dalších osm osob je v kritickém stavu a blíže neupřesněný počet lidí extremisté unesli. Místní představitel Joe Walusimbi řekl, že obětem bylo 16 a více let.


Německá policie zatkla řidiče, který usmrtil italského cyklistu Rebellina
Novinky.cz | 12:37:35
Policie v Německu zatkla řidiče kamionu, který loni v listopadu zavinil smrt italského cyklisty Davidea Rebellina. Podle italského státního zástupce se čeká na to, až německá justice rozhodne o jeho vydání z Německa do Itálie. Muž je obviněn z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.


Auto v Plzni srazilo seniora na přechodu, je v bezvědomí
Novinky.cz | 12:37:28
V Plzni v sobotu ráno srazilo auto šestasedmdesátiletého seniora. Šel po přechodu pro chodce na zelenou. Je vážně zraněný a v bezvědomí na jednotce intenzivní péče plzeňské fakultní nemocnice.


Syndrom spolubydlících aneb Když ze vztahu vyprchala vášeň a intimita
Novinky.cz | 12:21:00
Vyprchala z vašeho vztahu vášeň a intimita a jste spolu spíše ze zvyku či z přátelství? Sdílíte spolu domácnost, ale už ne polibky, pohlazení a obejmutí? Pokud ano, je pravděpodobné, že zažíváte syndrom spolubydlících. Je vůbec možné s tím něco udělat?


RECENZE: O malých věcech. Povídky s humorem černějším než bota
Novinky.cz | 12:05:00
Jméno mladého herce Denise Šafaříka vstoupilo do diváckého povědomí titulní rolí v televizní pohádce Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito. Jeho přijetí bylo však tehdy až překvapivě nevlídné.


Test modernizovaného BMW X7 M60i: Klidná, ale brutální síla
Novinky.cz | 12:01:00
Má v označení číslo 60, ale dvanáctiválec nikde. Je velké jak panelák, ale přesto úspornější oproti minulosti. A ta dvojitá světla na přídi nakonec zase nejsou tak ošklivá, přinejmenším naživo. To nejlepší - ale zároveň zdroj největšího zklamání - na modernizovaném BMW X7 M60i ale zažijete, až ho pořádně protáhnete na dlouhé trase napříč Evropou.


Zbaví se Evropa letadel na krátké trasy? Vnitrostátní spoje by po Francii mohly zakázat Německo a Španělsko
lidovky.cz | 12:00:00
Po Francii už se člověk jen tak neproletí. Země galského kohouta se na konci května stala prvním státem Evropské unie, který sáhl k zákazu některých vnitrostátních letů. Opatření se týká spojů, které mohou být nahrazeny cestou vlakem pod 2,5 hodiny. Francouzský ministr dopravy Clément Beaune krok označil za „silný symbol“ boje proti klimatické změně.


Víc než jen škrtací ambice. Vyšší zdanění nejmajetnějších prospěje společnosti
lidovky.cz | 12:00:00
Všichni se shodují na tom, že je potřeba dát veřejné finance do pořádku. Teprve po zvládnutí tohoto úkolu se můžeme dostat k prosperitě a stabilitě společnosti. K tomuto vede několik různých cest, přičemž vládní strategie určovaná ODS se soustřeďuje na škrty, osekávání veřejných služeb, úspory a opatrné zvyšování daní.


Rusové jsou "posedlí" západní technikou. Vypisují odměny za zničení tanků Leopard
aktuálně.cz | 13:09:56
Ruské ministerstvo obrany bude vyplácet vojákům prémie za zničení západních tanků a transportérů.


Z Prahy do Brna za hodinu vlakem. Správa železnic chce začít stavět vysokorychlostní tratě do tří let
Český rozhlas | 13:40:00
Správa železnic chystá první úseky vysokorychlostní železnice, stavět chce začít do tří let. Všechny úseky jsou zatím v přípravě, nejdál je budoucí trať z Přerova do Ostravy. Ministerstvo dopravy chce ještě v červnu představit analýzu financování tohoto úseku. Nevylučuje ani takzvaný PPP projekt, kdy stavbu zaplatí soukromý investor, dalších několik let se bude o železnici starat a stát mu za to zaplatí.


Odpoledne a večer hrozí silné bouřky. Objeví se zejména ve středních Čechách a na Vysočině
Český rozhlas | 12:45:00
V Česku se v sobotu odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Útočníka z budějovické psychiatrie policisté obvinili z ublížení na zdraví
Denik.cz | 13:33:00
Obvinění z těžkého ublížení na zdraví čelí devětadvacetiletý muž, který v pátek 16. června útočil na psychiatrickém oddělení českobudějovické nemocnice mačetou. Zranil při tom čtyři zaměstnance nemocnice.


Pokus o selfie na vagónu skončil tragicky. Mladík zemřel
Denik.cz | 12:55:00
Obrovskou tragédií skončila zábava mladých lidí v pátek v noci v Letohradě na Orlickoústecku. Parta nezletilých totiž dostala po desáté hodině večer u odstaveného vagónu s obilím v železniční stanici Letohrad hloupý nápad.


Do Česka míří silné bouřky, varují meteorologové. Doprovázet je mohou kroupy
Denik.cz | 12:36:00
V Česku se v sobotu odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Helena Vondráčková zazpívala pro početné publikum
Tyden-sport | 12:00:00
Na Konopišti se uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, kterého se zúčastnilo deset tisíc návštěvníků. Jednou z hvězd akce byla i zlatá slavice Helena Vondráčková. Zajímá vás, jak to tam vypadalo?


Helena Vondráčková zazpívala pro početné publikum
Tyden-Lide | 12:00:00
Na Konopišti se uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, kterého se zúčastnilo deset tisíc návštěvníků. Jednou z hvězd akce byla i zlatá slavice Helena Vondráčková. Zajímá vás, jak to tam vypadalo?


Při útoku na školu v Ugandě zahynulo přes 40 lidí. Za činem údajně stojí islamistická skupina ADF
Hospodářské noviny | 14:01:19
Při džihádistickém útoku na školu na západě Ugandy zahynulo nejméně 41 lidí, včetně 38 studentů. Při džihádistickém útoku na školu na západě Ugandy zahynulo nejméně 41 lidí, včetně 38 studentů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místního...


Kmenový způsob uvažování je cesta do pekla
Britské_listy | 10:00:00
Je nesmírně zajímavé, jak intenzivně a nemyslivě v ČR funguje kmenovost. Lidem stačí jeden drobný signál a už si vás podle něho zařadí do konkrétní "nepřátelské" skupiny, jakoby tento jediný signál znamenal, že máte zároveň desítky dalších charakteristik, které se údajně s tímto signálem sdržují. Takže napíšete, že od Petra Pavla bylo obrovskou mezinárodní botou zmiňovat se o internaci Japonců v USA za druhé světové války jako o příkladu jednání pro dnešek, přestože je to čin, za nějž se Spojené státy dnes hluboce stydí, a hned jste stoupenec Vladimíra Putina. A Jaroslavu Mikovi se děje to. Ale skutečnost je vždy složitější (JČ) :


Ruská agrese na Ukrajině: Ukrajinská protiofenzíva zaznamenává "taktické úspěchy" a vojáci postupují na jih
Britské_listy | 10:00:00
Ukrajinští vojenští představitelé konstatují,  že postupně dosahují pokroku při vytlačování ruských sil z jižních sektorů země


Češi ovládli na SP v Tacenu vodní slalom. Prskavec první, Přindiš druhý
iSport.cz | 13:20:00
Vodní slalomáři Jiří Prskavec s Vítem Přindišem obsadili na Světovém poháru v Tacenu první dvě místa v závodě kajakářů a zopakovali výsledek z Prahy. Prskavec zvítězil o čtyři a půl sekundy a připsal si druhé letošní prvenství.


Divočina v americké Lize národů: čtyři červené, homofobní pokřiky a návrat
iSport.cz | 13:15:00
Semifinále Ligy národů CONCACAF (Severní a Střední Amerika) byla pěkná divočina. Souboj tradičních velmocí USA - Mexiko vyzněl 3:0 jednoznačně pro domácí. A sudí tasili čtyři červené! Na vyloučení došlo i ve druhé dvojici, kompletní nedohrála Panama, se kterou potvrdila výsledkem 2:0 pozici favorita Kanada. Vítězové jdou do finále, které se hraje v neděli.


Mise splněna! Žižkov v odvetě přejel Domažlice a vrací se do druhé ligy
iSport.cz | 12:16:00
Nejlepší možný dárek ke 120. výročí založení klubu si nadělila Viktoria Žižkov. Tradiční pražský klub potvrdil v baráži o Fortuna národní ligu roli favorita a před vyprodaným stadionem smetl Domažlice 4:0. Po pouhém roce stráveném v ČFL se tedy Viktoriáni vrací do druhé nejvyšší soutěže.


Fernando by mohl závodit bez inženýra nebo stratéga, říká Steiner
f1sport.auto.cz | 13:19:00
Nico Hülkenberg a Kevin Magnussen nejspíše zůstanou u Haasu také v roce 2024.


FOTBAL ONLINE: Češi se pokusí na Faerských ostrovech odčinit remízu s Moldavskem
sport.cz | 13:46:49
Čeští fotbalisté dnes odehrají na Faerských ostrovech třetí utkání kvalifikace mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zkusí částečně odčinit minulou nečekanou remízu 0:0 v Moldavsku. Národní tým se bude muset v Tórshavnu vyrovnat s umělou trávou, i tak jsou jeho jasným cílem tři body. Český celek vyhrál všech sedm dosavadních vzájemných duelů, vloni v listopadu v přípravě v Olomouci rozdrtil Faeřany 5:0.


Dvojskif Cincibuch, Podrazil i Šantrůčková postoupili ve Varese do finále
sport.cz | 13:40:10
Dvojskif Jan Cincibuch, Jakub Podrazil i skifařka Anna Šantrůčková postoupili na Světovém poháru ve veslování ve Varese do finále. Obě české posádky obsadily v semifinále třetí místo. V neděli pojede o medaile ještě mužská osma.


Čeští kajakáři ovládli i SP v Tacenu, vyhrál Prskavec před Přindišem
sport.cz | 12:36:00
Vodní slalomáři Jiří Prskavec s Vítem Přindišem obsadili na Světovém poháru v Tacenu první dvě místa v závodě kajakářů a zopakovali výsledek z Prahy. Prskavec zvítězil o čtyři a půl sekundy a připsal si druhé letošní prvenství.


Šokující nehoda. Španělský závodník rozlomil motorku soupeře na dva kusy
sport.cz | 13:27:22
Španělský motocyklový závodník Marc Márquez neprožívá nejšťastnější sezonu. Jezdec MotoGP letos kvůli pádům nedokončil jeden jediný závod. Na druhém tréninku v Německu navíc srazil soupeře Johanna Zarca, jemuž přelomil motorku na dva kusy.


Bookmaker: Pokud nebudou padat na ostrovech v bouřlivých vodách Atlantiku trakaře, Češi musejí vyhrát
sport.cz | 12:53:18
Výhra je pro národní tým povinností. Čeští fotbalisté se večer v kvalifikaci mistrovství Evropy představí na půdě papírově slabšího soupeře Faerských ostrovů. Oba reprezentační celky se spolu střetly v podzimním přípravném utkání v Olomouci, kde družina trenéra Šilhavého zvítězila 5:0, a i tentokrát je český výběr jasným favoritem. Na jeho výhru se sází v kurzu 1,24:1, na remízu je kurz 6,08:1 a na výhru domácích v poměru 13,7:1.


Policie zatkla řidiče, který usmrtil italského cyklistu Rebellina
sport.cz | 12:41:55
Německá policie zatkla řidiče kamionu, který loni v listopadu zavinil smrt italského cyklisty Davidea Rebellina. Podle italského státního zástupce se čeká na to, až německá justice rozhodne o jeho vydání z Německa do Itálie. Muž je obviněný z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.


Živá voda! Faerské ostrovy mohou před kvalifikačním duelem pomoci Česku. Neudělají to, tuší expert
sport.cz | 12:33:22
Červnové teploty sice šplhají až ke třiceti stupňům, české fotbalové reprezentanty ale čeká v kvalifikaci o postup na EURO 2024 zápas na Faerských ostrovech, kde se bude hrát na umělé trávě. „Bude to těžký, ale pokud povrch Faeřané pokropí, tak balon rychle jezdí a mohlo by to Čechům pomoci," myslí si v pořadu Přímák bývalý reprezentant Pavel Kadeřábek. Sám prý hrál naposledy na tomto povrchu mistrovský zápas před deseti lety.


Česká síla mezi brankami. V závodě SP v Tacenu vyhrál Prskavec před Přindišem
iHNed_sport | 13:01:10
Vodní slalomář Jiří Prskavec vyhrál na Světovém poháru v Tacenu závod kajakářů a zopakoval vítězství z Prahy. Vít Přindiš byl druhý.


Podle Ronalda si Zlatý míč zaslouží Messi
FotbalPortal | 12:54:37
Sám má doma dva Zlaté míče. V době své vrcholné formy byl nezastavitelný a je dodnes považován za jednoho z nejlepších útočníků, jaké jsme kdy měli možnosti vidět hrát. Brazilská ikona Ronaldo nyní prozradila, komu přeje Zlatý míč a kdo by ho podle něj měl vyhrát. Přeje Lionelu Messimu a důvod je jediný a naprosto jasný. Konečně dobyl mistrovství světa.


Polsko se rozloučilo s legendárním Jakubem Blaszczykowskym. U toho porazilo Německo
FotbalPortal | 12:15:00
Je jedním ze jmen, které v posledních 20 letech symbolizovalo polský fotbal. Jakub Blaszczykowski se nyní rozloučil s polským národním týmem, když dostal na symbolických 16 minut šanci v zápase s Německem. Tento přátelský duel jeho spoluhráči dovedli do úspěšného konce a plný Stadion Narodowy ve Varšavě této legendě naposledy zatleskal.


Tovární komín v Mikulášovicích na Děčínsku padl při odstřelu k zemi
ceskenoviny.cz | 12:21:00
Mikulášovice (Děčínsko) - Čtyřicet metrů vysoký komín u bývalé továrny v Mikulášovicích ve Šluknovském výběžku dnes padl k zemi. Odstřelu poblíž vlakového nádraží přihlížely...


Vždy jsem chtěl přicházet věcem na kloub, říká hvězda Zlaté labutě Vacula
revue.idnes.cz | 15:00:00
Ve srovnání s postavou Petra Kučery, kterou ztvárňuje v seriálu Zlatá labuť, je herec Adam Vacula ve skutečnosti vyšší, hezčí, sympatičtější, vřelejší a vtipnější. Navíc má už něco odžito, takže si nehraje na hvězdu, i když jí momentálně skutečně je. „Je důležité najít si životní cestu a být jí věrný,“ říká v rozhovoru pro Týdeník Televize a ví, o čem mluví.


Karel III. oslavil své první oficiální narozeniny v roli panovníka
revue.idnes.cz | 14:19:00
Britský král Karel III. dnes oslavil první oficiální narozeninovou přehlídku v roli panovníka. Majestátní událost začala slavnostním vojenským průvodem a pokračovala vystoupením celé rodiny na balkonu Buckinghamského paláce. Ceremoniál do britské metropole přilákal tisíce příznivců a účastnilo se jej také přibližně 1 400 vojáků, 400 hudebníků a 200 koní.


Sezona pro bohaté začala, Itálie a Středomoří je zaplaveno jachtami
idnes.cz | 15:00:00
U italských břehů je nyní více superjachet než kdekoliv jinde na světě. Z nedávných titulků o Jeffu Bezosovi a Leonardu DiCapriovi lze s jistotou odvodit, že letní sezona pro bohaté z celého světa je v plném proudu, napsala agentura Bloomberg.


Polovina Čechů počítá s tím, že na důchod s úsporami nevyjde, říká průzkum
idnes.cz | 14:00:00
Sedm z deseti Čechů si spoří na důchod. I přesto polovina obyvatel počítá s tím, že na důchod se svými úsporami nevyjde. Vyplývá to z průzkumu společnosti Broker Consulting od agentury Ipsos.


Kolářovu chatu na Slavíči sežrala dřevomorka: Staví novou, ale bez povolení
blesk | 15:00:00
Jedna tatra za druhou šplhá do prudkého kopce k vrcholu hory Slavíč v Beskydech a pak zase sjíždějí dolů. Odvážejí sutiny ze zbourané Kolářovy chaty, na jejímž místě majitel Michal Cháňa staví její repliku. Původní stavbu totiž doslova sežrala dřevomorka. Kvůli nedodržování zákonů však čelí palbě kritiky.


Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, posty obhájili i místopředsedové
blesk | 14:58:00
Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. Dnes na krajském sněmu post předsedy obhájil. V tiskové zprávě to ČTK sdělil krajský manažer TOP 09 Praha Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.


Hrůza v Hradci Králové: Maličká holčička v haldách odpadků! Z drogového doupěte ji zachránili strážníci
blesk | 14:52:00
Hradeckým strážníkům se naskytl šokující pohled, když v drogovém doupěti objevili matku s holčičkou. Ta tam společně s dalším mužem pobývala v otřesných podmínkách mezi odpadky. Žena se pak přiznala, že je uživatelkou drog. Dítě skončilo v nemocnici, věc šetří policie.


Pracujete s pesticidy? Máte větší riziko vzniku zákeřné plicní nemoci. Expert řekl víc
blesk | 14:43:00
Pokud je člověk během své práce často vystavován pesticidům, hrozí mu zvýšené rizko vzniku chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). S tímto zjištěním přišla rozsáhlá britská studie zveřejněná v časopise Thorax. S CHOPN se v Česku léčí přibližně 250 000 lidí a dalších 450 000 o tom, že nemoc má, neví. Blesk Zprávy oslovily přednostu Kliniky nemocí plicních a TBC FN Brno Milana Sovu, aby přiblížil, jaké profese jsou v Česku nejvíce ohrožené. Podle odborníka se na rozvoji nemoci může podívat i znečištěné ovzduší.


Tady jedou novomanželé! Alena Šeredová si vzala dědice Fiatu!
blesk | 14:07:00
Tak to byla rychlovka! Ačkoli se v hotelovém rezortu u sicilské Katanie pařilo až do noci, svatba Aleny Šeredové (45) a dědice Fiatu Alessandra Nasiho (49) proběhla už kolem poledne. Ostré sluníčko nebylo překážkou. Dvojice byla v ulicích Nota spatřena krátce poté, když v zeleném fiatku v kabrio úpravě projížděli šnečí rychlostí. Na autě nechyběl tradiční nápis "Just married" a na zadní nárazník přivázané plechovky. 


Zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravy: Praha pokračuje v boji za zklidnění obytných čtvrtí
blesk | 13:50:00
V Praze dochází k rozšíření zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun přes rezidenční části města. Technická správa komunikací (TSK) začala s instalací dopravního značení zakazující vjezd náklaďáků a kamionů na Praze 5 a 6. Podle prvního náměstka primátora pro oblast dopravy Zdeňka Hřiba (Piráti) by mělo být do konce června rozmístěno na 150 podobných značek a dodatkových tabulek.


Při focení na vagóně v Letohradě zemřel po zásahu proudem mladý muž
idnes.cz | 10:27:00
V Letohradě v pátek večer zemřel mladík po zásahu proudem poté, co se chtěl se skupinou mladých vyfotit na odstaveném vagóně. Další zasažený proudem skončil v nemocnici. Informovala o tom policejní mluvčí Dita Holečková. Bližší informace vzhledem k věku zúčastněných policie poskytovat nebude, dodala.


Ředitel školy obnovuje ovocný sad, který jeho praděda založil před 80 lety
idnes.cz | 09:48:00
Václav Meškan pečuje o jabloně u Bavorova, které tam zasadil jeho praděda, a prodejem jablek si pak vydělal na dům. „Rodí i po osmdesáti letech,“ říká nový majitel části sadu.


Londýn ožil královskými oslavami: Kate v zelené září do daleka a malého nezbedu Louise si hlídá v kočáře
super | 14:45:14
V červnu se Londýn každoročně promění ve město královských oslav. V rámci slavností Trooping the Colour se i letos představila velkolepá vojenská přehlídka a ulicemi zaplněnými lidmi v okolí Buckinghamského paláce v kočárech projíždějí členové královské rodiny... Událost, která byla již tradičně součástí oslav narozenin Alžběty II., se letos poprvé koná bez zesnulé královny.


Sexy závodník je dvojnásobným otcem! Jan Charouz se pochlubil holčičkou, které dal královské jméno
super | 14:10:37
Bývalý automobilový závodník Jan Charouz je dvojnásobným otcem. 13. června porodila jeho manželka Nela dceru, které dali krásné jméno Elizabeth. "Obě jsou v naprostém pořádku. Jsem strašně moc šťastný,“ řekl nám dojatý Jan Charouz a ukázal fotky teprve třídenní holčičky.


Opel příští rok představí nový Crossland a Grandland, jeden už bude pouze elektrický
Auto.cz | 15:46:00
Menší Crossland nabídne i v nové generaci spalovací motor, větší Grandland přesedlá už jen na elektrický pohon.


Romové před divadlem v Brně zapalují svíčky za zavražděného mladíka
Novinky-kultura | 14:30:31
Zhruba půl hodiny před ohlášeným začátkem shromáždění, které zorganizovali brněnští Romové i přes to, že nejprve avizovali, že žádná podobná akce se konat nebude, se před Janáčkovo divadlo začaly scházet desítky lidí. Pod schody u hlavního vchodu byla umístěna fotografie mladého Roma, který zemřel minulý týden po potyčce s ukrajinským mladíkem.


Do lomu Velká Amerika se zřítil muž, na místě zemřel
Novinky-kultura | 15:56:45
U Mořiny na Berounsku se v sobotu odpoledne zřítil 25letý muž do lomu Velká Amerika. Na místě zemřel, potvrdila policejní mluvčí.


Influencerka nepřežila kúru v odtučňovacím kempu
Novinky-kultura | 15:52:18
Životem zaplatila mladá čínská influencerka za snahu shodit v rekordním čase víc než polovinu své váhy a inspirovat další cvalíky. V odtučňovacím táboře na severozápadě Číny chtěla zhubnout o rovný metrák. Vůle 21leté dívky sice drastickou dietu a enormní zátěž vydržela, zradilo ji však tělo. Zemřela na selhání organismu.


Hygienici se více zaměří na staré školy. Rizikem je azbest či olovo ve vodě
Novinky-kultura | 15:33:18
Odborníci z krajských hygienických stanic se více zaměří na staré budovy škol. Měřit budou výskyt olova ve vodě z olověných rozvodů, o výskytu azbestu má vzniknout databáze. Kromě škol v ní budou ostatní veřejné, možná i soukromé budovy. Azbestová a minerální vlákna mohou při vdechování poškozovat plíce, olovo ve vodě může být rizikem po těhotné či malé děti, ovlivňuje vývoj mozku.


Od července končí solidární příspěvek, náhrada není jasná
Novinky-kultura | 15:26:19
Už za tři týdny by měl skončit solidární příspěvek, který dostávají domácnosti ubytovávající ukrajinské uprchlíky. Nahradit jej mají takzvané započitatelné náklady na ubytování. Ty nově mají v rámci humanitární dávky obdržet přímo běženci. Předávat peníze pak mají svým „domácím“. Stále však není jasné, kolik budou dostávat.


Do Varů míří Minulé životy, filmový hit z festivalů Sundance i Berlinale
Novinky-kultura | 14:31:00
Debut americké režisérky korejského původu Celine Song oslnil nejprve diváky na festivalech Sundance a Berlinale. Jmenuje se Minulé životy a díky distribuční společnosti Aerofilms se citlivá romance podívá i do českých kin.


Toyota plánuje elektromobil s dojezdem 1000 kilometrů, akcie firmy v reakci na zveřejněné vize vedení automobilky zažily nejlepší týden od roku 2009
Kurzy.cz | 14:08:34
Již několik let největší světová automobilová skupina Toyota, udržující roční produkci okolo 10 milionu vozů, v týdnu poodkryla své budoucí plány. Středeční valná hromada pak stvrdila již letošní dřívější změny ve vedení, kdy se mj. od 1.


Romové před divadlem v Brně zapalují svíčky za zavražděného mladíka
Novinky.cz | 14:30:31
Zhruba půl hodiny před ohlášeným začátkem shromáždění, které zorganizovali brněnští Romové i přes to, že nejprve avizovali, že žádná podobná akce se konat nebude, se před Janáčkovo divadlo začaly scházet desítky lidí. Pod schody u hlavního vchodu byla umístěna fotografie mladého Roma, který zemřel minulý týden po potyčce s ukrajinským mladíkem.


Do lomu Velká Amerika se zřítil muž, na místě zemřel
Novinky.cz | 15:56:45
U Mořiny na Berounsku se v sobotu odpoledne zřítil 25letý muž do lomu Velká Amerika. Na místě zemřel, potvrdila policejní mluvčí.


Influencerka nepřežila kúru v odtučňovacím kempu
Novinky.cz | 15:52:18
Životem zaplatila mladá čínská influencerka za snahu shodit v rekordním čase víc než polovinu své váhy a inspirovat další cvalíky. V odtučňovacím táboře na severozápadě Číny chtěla zhubnout o rovný metrák. Vůle 21leté dívky sice drastickou dietu a enormní zátěž vydržela, zradilo ji však tělo. Zemřela na selhání organismu.


Hygienici se více zaměří na staré školy. Rizikem je azbest či olovo ve vodě
Novinky.cz | 15:33:18
Odborníci z krajských hygienických stanic se více zaměří na staré budovy škol. Měřit budou výskyt olova ve vodě z olověných rozvodů, o výskytu azbestu má vzniknout databáze. Kromě škol v ní budou ostatní veřejné, možná i soukromé budovy. Azbestová a minerální vlákna mohou při vdechování poškozovat plíce, olovo ve vodě může být rizikem po těhotné či malé děti, ovlivňuje vývoj mozku.


Od července končí solidární příspěvek, náhrada není jasná
Novinky.cz | 15:26:19
Už za tři týdny by měl skončit solidární příspěvek, který dostávají domácnosti ubytovávající ukrajinské uprchlíky. Nahradit jej mají takzvané započitatelné náklady na ubytování. Ty nově mají v rámci humanitární dávky obdržet přímo běženci. Předávat peníze pak mají svým „domácím“. Stále však není jasné, kolik budou dostávat.


Do Varů míří Minulé životy, filmový hit z festivalů Sundance i Berlinale
Novinky.cz | 14:31:00
Debut americké režisérky korejského původu Celine Song oslnil nejprve diváky na festivalech Sundance a Berlinale. Jmenuje se Minulé životy a díky distribuční společnosti Aerofilms se citlivá romance podívá i do českých kin.


S nákupem letenek neváhejte. Kolik stojí nejlevnější přímé spoje z Prahy?
lidovky.cz | 16:00:00
Prázdniny jsou za dveřmi a pro ty, kdo nechali nákup dovolené na poslední chvíli, se může nabídka cestovních kanceláří zdát již poněkud přebraná. Pak se nabízí zorganizovat si dovolenou k moři po vlastní ose. S nákupem letenek ale není dobré váhat.


Černí, bílí, spojme síly, volal dav v Brně. V Praze aktivisté ukázali jednotu
lidovky.cz | 15:11:00
Na Staroměstském náměstí v Praze se v sobotu v rámci akce „Pražský Majdan“ setkali romští a ukrajinští občanští aktivisté. Šlo o reakci na smrt mladého Roma, který byl zabit ukrajinským občanem před několika dny v Brně. Pietní akce se konala také v moravské metropoli. Zúčastnila se ji zhruba tisícovka lidí.


Jak dlouho potrvá srbské jaro? Vučić zvolil strategii, že nejlepší obranou je útok
lidovky.cz | 15:00:00
Již pošesté za sebou se shromáždily minulý týden v centru Bělehradu tisíce lidí, aby vyjádřily nespokojenost s politickou situací v Srbsku. Protesty začaly původně v polovině května jako reakce na dvě hromadné střelby v rozmezí několika dní, které si vyžádaly 18 obětí, mezi nimi i několik dětí.


Nulová daň u vína? Velmi šikovný lobbing po desítky let, tvrdý alkohol má bohužel špatnou pověst, říká šéf Stocku
lidovky.cz | 14:19:00
Vláda chystá další výrazné zdanění, a tedy zdražení tvrdého alkoholu – na rozdíl od piva a zejména tichého vína. Jenže spotřeba lihovin v Česku i bez toho klesá. „Zásadní posun vidíme v přesunu konzumace z gastronomie do obchodních řetězců,“ říká Jan Havlis, generální ředitel božkovského Stocku, největšího výrobce lihovin v Česku.


Policie obvinila útočníka z českobudějovické nemocnice, hrozí mu 12 let vězení
lidovky.cz | 14:18:43
Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který zranil v pátek v českobudějovické nemocnici čtyři zaměstnance, z těžkého ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. Útočníkovi hrozí pět až 12 let vězení.


Čínská elektroauta mají náskok. Tlačí na Muskovu Teslu a ve výrobě vozů překonala i Japonce
lidovky.cz | 14:00:00
Hrozba elektromobilů z Číny je ozvěnou úspěchu japonských aut v 70. letech, soudí historik Niall Ferguson.


Pachatel se bude moci vyplatit ze znásilnění, kritizuje návrh zákona právnička
Český rozhlas | 15:00:00
Česko připravuje novou definici trestného činu znásilnění. Ministerstvo spravedlnosti představilo dvě varianty novely, které čelí kritice odborné veřejnosti. Podle právničky specializující se na domácí a sexuální násilí je navrhovaný zákon zhoršením současné situace. „Celý systém by se měl změnit od základu,“ říká v rozhovoru Tereza Otavová. Domnívá se, že oběti znásilnění často nic nenahlašují kvůli bagatelizaci ze strany policie i společnosti.


‚Zvýšil se počet elektrocyklistů, starší lidé se vrátili do hor.‘ Horská služba očekává vysoké počty úrazů
Český rozhlas | 14:48:00
Horská služba očekává v letošní letní sezoně opět vysoký počet úrazů. Jejich množství v posledních pěti letech roste, loni měli záchranáři v létě 2918 zásahů. Na nárůstu počtu úrazů má největší podíl rozvoj horské cyklistiky, řekl dnes novinářům náčelník Horské služby René Mašín. Stále více se to podle něj týká lidí na elektrokolech.


Další makak v kleci. V lese v Děčíně už zůstává jen poslední opice, hlásí zoo
Denik.cz | 15:10:00
Šestý den na útěku byl pro dalšího makaka z děčínské zoo posledním, který strávil mimo zahradu. V sobotu 17. června odpoledne zoo oznámila, že se jej podařilo lapit. V přírodě tak už zůstává jen poslední opice z devítičlenné tlupy.


Jak ušetřit na letních festivalech: Pomohou slevy z karet i spolujízda
Denik.cz | 15:01:00
Sezona hudebních festivalů je tu. Jako součást projektu Česko za babku přináší Deník čtenářům deset tipů, díky kterým si užijí letní kulturu, aniž by finančně vykrváceli.


OBRAZEM: Pietní akce v Brně. Lidé přišli uctít památku romského mladíka
Denik.cz | 14:51:00
Pietní akce za uctění památky třiadvacetiletého romského mladíka, který o minulém víkendu zemřel po útoku muže pravděpodobně ukrajinské národnosti, se koná před Janáčkovým divadlem v Brně.


V Dolní Lukavici rozkvetla botanická rarita. Hmyz láká na zápach shnilého masa
Denik.cz | 13:54:00
Paní Alena Pirníková vypěstovala na své zahradě v Dolní Lukavici na Plzeňsku opravdovou raritu. Robustní bylina aron dračí ( drakovec) s velkým páchnoucím sytě purpurovým květenstvím může dosáhnout až 90 centimetrů. 


Brněnské déjà vu - Praha ruší sociální bydlení
Britské_listy | 10:00:00
Motto: Koho si zvolíte, toho pak máte. Když si zvolíte stranu, která má v programu třeba likvidaci židů, nemůžete být překvapeni, že to pak realizuje. Jenže většině voličů v ČR to prostě nevadí. Tak je to se vším. (JČ)


Diskrétní přitom odvážná. Přestavba měšťanského domu má dvě tváře
eStav.cz | 14:50:44
Prodělal velkou změnu, ale lidé jdoucí po ulici z ní uvidí jen střípky. Takové, které docení. Třeba lavičku před domem, vybízející k posezení u výlohy malého domáckého ateliéru. Fasáda tu příkladně zachovává to, co se od domu ve městě sluší. Málokdo tuší, jak působivě a neusazeně tento dům vypadá z jiné strany.


Truhlíky plné květin vyžadují pevné ukotvení
eStav.cz | 16:00:58
Plánujete zateplení domu s vidinou krásné nové fasády? Určitě jí budou slušet i truhlíky plné květin. Aby rostliny nebránily výhledu, můžete truhlíky umístit pod okna. Jak na to?


Tiafoe je ve Stuttgartu poprvé ve finále turnaje na trávě
sport.cz | 15:47:39
Americký tenista Frances Tiafoe si na turnaji ve Stuttgartu zahraje první finále na okruhu ATP na trávě. Třetí nasazený hráč, který ve druhém kole vyřadil Jiřího Lehečku, porazil v semifinále Maďara Mártona Fucsovicse 6:3, 7:6. Jeho finálovým soupeřem bude buď domácí Jan-Lennard Struff, nebo Polák Hubert Hurkacz.


Salač v kvalifikaci Moto2 v Německu obsadil 13. místo
sport.cz | 15:21:10
Český motocyklista Filip Salač odstartuje do Velké ceny Německa z páté řady. V dnešní kvalifikaci třídy Moto2 obsadil jezdec stáje Gresini třinácté místo.


Druhá liga se vrací na Žižkov. Ambice kapitána? Další postup
sport.cz | 15:15:20
„Druholigoví, druholigoví, už jsme zase druholigoví,“ znělo žižkovským stadionem v Seifertově ulici, zatímco fotbalisté domácí Viktorie slavili pod kotlem svých věrných příznivců. Dosáhli totiž přesně toho cíle, který si určili před začátkem sezony, a po roce se vrací zpět do druhé nejvyšší soutěže. „Splnili jsme misi, Viktorka je zpátky tam, kam patří. Teď začíná nová éra,“ radostně líčil útočník Radek Voltr po vítězné barážové odvetě proti Domažlicím (4:0).


Fantastický výkon! Česká naděje se skvělým časem zařadila za legendární Kratochvílovou
sport.cz | 15:06:27
Devatenáctiletá sprinterka Karolína Maňasová obsadila na pátečním mítinku ve Štýrském Hradci druhé místo v běhu na 100 metrů časem 11,26 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo českých historických tabulek. Rychleji v minulosti zvládla tuto trať z domácích běžkyň jen legendární Jarmila Kratochvílová, jejíž národní rekord z roku 1981 má hodnotu 11,09 sekundy.


Pech vyhrál popáté Rallye Hustopeče, domácí šampionát vede Kopecký
sport.cz | 14:54:02
Václav Pech si dojel pro páté vítězství na Rallye Hustopeče v kariéře. Vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky si upevnil druhým místem Jan Kopecký, který za svým dlouholetým rivalem zaostal o 2,7 sekundy.Třetí místo obsadil s odstupem 69 sekund Dominik Stříteský.


Fotbalisté Slavie odcestovali na první soustředění bez Traorého a Ewertona
sport.cz | 14:49:39
Fotbalisté Slavie zahájili letní přípravu a odcestovali na první ze dvou soustředění v Rakousku. Na převážně kondiční kemp už s druhým týmem uplynulé ligové sezony neodjeli záložníci Ibrahim Traoré s Ewertonem, kteří mají namířeno z Edenu do jiných klubů. Ve výpravě chybějí také reprezentanti, trenér Jindřich Trpišovský proto vzal i několik mladíků.


Od posměšků k medailím i poctě s vlajkou. Držkopády za to stály, ohlíží se Mills
iHNed_sport | 15:12:10
Legenda českého hokeje Alena Mills uzavřela bohatou reprezentační kariéru. V rozhovoru vypráví o dlouhé cestě a velké proměně, k níž sama přispěla.


Policie zatkla řidiče, který usmrtil cyklistu Rebellina. Už dříve ujel od nehody
iHNed_sport | 12:15:18
Německá policie zatkla řidiče kamionu, který loni v listopadu zavinil smrt italského cyklisty Davide Rebellina.


Zlatý míč 2023: bookmakeři favorizují Lionela Messiho, Haaland, De Bruyne a Vinícius ztrácí
FotbalPortal | 14:41:34
Souboj o Ballon d’Or za rok 2023 se blíží ke konci a kdo se stane nástupcem Karima Benzemy, se dozvíme již 30. října v Paříži. Klubová sezóna již skončila, a sázkové kanceláře tak začínají sepisovat zajímavé kurzy. Cena byla zavedena v roce 1956, kdy ji vyhrál Stanley Matthews z Blackpoolu. Vždy byla udělována za kalendářní rok, nyní však organizátoři systém upravili a hodnotí se celá předešlá sezóna.


Zlatan Ibrahimovic jedná o nové funkci ve vedení AC Milán
FotbalPortal | 14:10:33
Zlatan Ibrahimovič jedná o tom, že se stane něco jako klubovým manažerem AC Milán jen několik dní poté, co oznámil odchod do fotbalového důchodu. Případná nová funkce by nespočívala v nahrazení současného manažera. Zlatan by působil jako spojka mezi týmem a vedením, kde my mohl využít své bohaté hráčské zkušenosti.


Podle Ronalda si Zlatý míč zaslouží Lionel Messi
FotbalPortal | 12:54:37
Sám má doma dva Zlaté míče. V době své vrcholné formy byl nezastavitelný a je dodnes považován za jednoho z nejlepších útočníků, jaké jsme kdy měli možnosti vidět hrát. Brazilská ikona Ronaldo nyní prozradila, komu přeje Zlatý míč a kdo by ho podle něj měl vyhrát. Přeje Lionelu Messimu a důvod je jediný a naprosto jasný. Konečně dobyl mistrovství světa.


Útok u Târgoviște: Noc, kdy se z Draculy stala krvavá legenda
Reflex | 15:00:00
Bram Stoker použil jméno Dracula ve svém románu čistě proto, že to bylo jméno rumunské a líbilo se mu, jak zní. Pravděpodobně nevěděl nic o krvavé historii Vlada III., jemuž přízvisko náleželo. A přesto byste v historii těžko našli postavu, která by se hororovému monstru blížila víc, než právě reálný Dracula. Noční přepad u Târgoviște je toho dokladem. 


Útočník z českobudějovické nemocnice je obviněn z těžkého ublížení na zdraví
Tiscali-zprávy | 14:51:20
Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který zranil v pátek v českobudějovické nemocnici čtyři zaměstnance, z těžkého ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. 


Tesla je blízko k plně autonomní jízdě, prohlásil Musk. Akcie firmy dál rychle rostou
E15-ekonomika | 15:39:00
Americká automobilka Tesla je blízko k dosažení plně autonomní jízdy svých vozů. Tedy té úrovně autonomity, kdy se posádka automobilu skutečně pouze veze a řízení jde plně za systémy výrobce. Tvrdí to alespoň zakladatel a spolumajitel Tesly Elon Musk. Akcie Tesly reagovaly růstem o více než tři procenta, hodnota Tesly tak vyšplhala na více než osmiměsíční maximum.


Česká ekonomika je jako narkoman, co si zvykl na stále větší dávky, říká ekonom Hampl
E15-ekonomika | 14:00:00
Veřejné finance v posledních letech zažívají velké rodeo. Oproti dřívějšku, kdy rozpočet veřejných financí většinou končil červenou nulou, zažíváme nyní deficity v řádu stovek miliard korun. Co hůř, musíme si půjčovat na samotný provoz státu. „Je vidět zlom v myšlení po roce 2019 a zejména v roce 2021, kdy jsme velmi silně změkčili pravidla rozpočtové odpovědnosti. Nejdřív jsme je rozvolnili, pak dokonce vypnuli a jen s velkými obtížemi se vracíme nazpátek,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ ekonom a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. 


Tesla je blízko k plně autonomní jízdě, prohlásil Musk. Akcie firmy dál rychle rostou
E15-politika | 15:39:00
Americká automobilka Tesla je blízko k dosažení plně autonomní jízdy svých vozů. Tedy té úrovně autonomity, kdy se posádka automobilu skutečně pouze veze a řízení jde plně za systémy výrobce. Tvrdí to alespoň zakladatel a spolumajitel Tesly Elon Musk. Akcie Tesly reagovaly růstem o více než tři procenta, hodnota Tesly tak vyšplhala na více než osmiměsíční maximum.


Česká ekonomika je jako narkoman, co si zvykl na stále větší dávky, říká ekonom Hampl
E15-politika | 14:00:00
Veřejné finance v posledních letech zažívají velké rodeo. Oproti dřívějšku, kdy rozpočet veřejných financí většinou končil červenou nulou, zažíváme nyní deficity v řádu stovek miliard korun. Co hůř, musíme si půjčovat na samotný provoz státu. „Je vidět zlom v myšlení po roce 2019 a zejména v roce 2021, kdy jsme velmi silně změkčili pravidla rozpočtové odpovědnosti. Nejdřív jsme je rozvolnili, pak dokonce vypnuli a jen s velkými obtížemi se vracíme nazpátek,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ ekonom a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. 


Počasí: V Česku odpoledne a večer udeří silné bouřky
Globe24 | 13:29:00
Dnes odpoledne a večer se v Česku očekávají bouřky, přičemž ty nejsilnější se mohou vyskytnout v oblasti od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje.


Kaufland rozjel parádní novinku. Češi nakupují jako diví, to tu chybělo
AAzdraví.cz | 17:00:00
Nebývalý úspěch slaví obchodní řetězec Kaufland se svým novým projektem, který je pro mnohé překvapivý, protože nesouvisí s prodejem potravin v kamenných obchodech, na což…


Zahrádkář ukázal parádní způsob, kterým likviduje slimáky na první dobrou. Nemá s nimi vůbec problémy
AAzdraví.cz | 13:33:09
Každý zahrádkář zná tento problém – jakmile se objeví první kapky deště, zahrady začnou okupovat slimáci, kteří se pochutnávají na všem, co potkají, a mohou…


Vzpomenout na mrtvého Roma přišlo v Brně asi tisíc lidí, kritizovali vládu
ceskenoviny.cz | 16:09:00
Brno/Praha - Asi tisíc lidí přišlo odpoledne podle odhadu policie na prostranství před Janáčkovým divadlem v Brně, kde zavzpomínali na mrtvého Roma. Pieta se nesla v duchu protivládní...


Do lomu Velká Amerika se zřítil muž, letěl pro něj vrtulník
idnes.cz | 16:54:00
V sobotu v odpoledních hodinách spadl do lomu Velká Amerika na Berounsku mladý muž. V lomu zasahovaly záchranné složky včetně dvou vrtulníků. Muž ale svým zraněním na místě podlehl.


V Děčíně chytili dalšího makaka. Na útěku zůstává poslední uprchlík
idnes.cz | 16:48:00
V Děčíně se v sobotu chytil další makak chocholatý. Na svobodě byl mimo zoologickou zahradu od pondělí. Poblíž areálu se pohybuje poslední z devíti uprchlých opic. Řekla to mluvčí zoo Alena Houšková. Všechny opice, které pobývaly na svobodě, jsou v pořádku.


KOMENTÁŘ: Ďábel v migračním eurodetailu: co podepsal Rakušan?
idnes.cz | 16:47:00
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kývl na dohodu o reformě migračních pravidel Evropské unie, která zavádí takzvanou povinnou solidaritu členských zemí při přerozdělování uprchlíků. Přitom je to jen prosté nastavení kvót, Rakušan navíc jednal bez mandátu. Vláda tak ohrožuje bezpečnost Česka, píše v komentáři pro MF DNES předseda hnutí ANO Andrej Babiš.


KVÍZ: Jízda na motorce a cesty do krajů. Pamatujete si prvních sto dní Pavla?
idnes.cz | 16:46:00
Ještě před svým zvolením ve druhém kole sliboval Petr Pavel voličům, že bude aktivním a usmiřujícím prezidentem. Od jeho inaugurace již uplynulo sto dní, ve kterých stihl zahraniční návštěvy, výjezdy do krajů, věnoval se ale i domácí politice. Pamatujete si všechny jeho zásadní okamžiky v úřadu? Otestujte se v kvízu.


V Česku ubývá žen v zemědělství, říká statistika. Stát chce trend zvrátit
idnes.cz | 16:00:00
V českém zemědělství dlouhodobě ubývá žen. Zatímco v roce 2000 jich bylo na tuzemských farmách zaměstnaných ještě 63 tisíc, jejich počty následně klesly na 42 tisíc, podle posledních dat se tedy snížily o třetinu, mužů v té době bylo zhruba dvakrát tolik, uvádí Eurostat.


Armáda v Hradci povozila po nebi hendikepované. Z Kbel dorazila Casa a turbolet
idnes.cz | 15:47:00
Hradecké letiště hostilo v sobotu leteckou show pro hendikepované. Na charitativní akci Open Skies for Handicapped mohli využít možnosti od armády a proletět se nad městem a jeho okolím. 24. základna dopravního letectva v pražských Kbelích na akci vyslala L-410 Turbolet a letoun CASA C-295.


Staronové vedení pražské TOP 09. Krajskou organizaci nadále povede Jiří Pospíšil
iHned.cz | 18:00:09
Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. Dnes na krajském sněmu post předsedy obhájil. Sdělil to krajský manažer Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města...


Nález těla mrtvého v kolejišti v Lázních Bělohrad přerušil provoz na trati
Novinky.cz | 17:53:25
Kvůli nálezu mrtvého člověka v kolejišti v Lázních Bělohrad byl po 16. hodině přerušen provoz na trati Chlumec nad Cidlinou - Trutnov. Bližší okolnosti zatím policisté zjišťují, informovala mluvčí krajské policie Šárka Pižlová. České dráhy zavedly v úseku náhradní autobusovou dopravu.


Bestie z Blaenau? Velšského kurýra překvapila velká kočka
Novinky.cz | 17:27:41
Řidič rozvážkové služby 22letý Morgan Taylor spatřil při zavážce do Rassau, vesnice ve velšském hrabství Gwent, u silnice obrovskou kočku. Natolik velkou, že ji musel natočit na kameru. A diváci na sociálních sítích se dohadují, zda jde o rysa, nebo dokonce malého leoparda.


Do konce měsíce hodlá Virgin Galactic zahájit komerční lety do vesmíru
Novinky.cz | 16:50:19
Soukromá vesmírná společnost Virgin Galactic zahájí komerční lety do kosmu do konce tohoto měsíce. Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, plánuje start letu s názvem Galactic 01 na období od 27. do 30. června.


Při požáru horkovzdušného balonu ve Švýcarsku utrpělo zranění 7 lidí
Novinky.cz | 16:28:03
Ve vesnici ve středním Švýcarsku se v sobotu ráno při vzletu vznítil horkovzdušný balon. Při požáru bylo zraněno sedm lidí, z toho tři vážně. Uvedla to agentura AP s odvoláním na oznámení úřadů kantonu Zug. Příčina požáru zatím není jasná.


Rony Plesl: Skleněné stromy a tanec sekyr
Novinky.cz | 16:09:00
Rony Plesl patří mezi naše významné sochaře a designéry. Jeho oblíbenou hmotou je sklo, u kterého zkoumá především jeho estetické a výrazové možnosti.


V Děčíně chytili dalšího makaka. Na útěku zůstává poslední uprchlík
lidovky.cz | 17:17:01
V Děčíně se v sobotu chytil další makak chocholatý. Na svobodě byl mimo zoologickou zahradu od pondělí. Poblíž areálu se pohybuje poslední z devíti uprchlých opic. Řekla to mluvčí zoo Alena Houšková. Všechny opice, které pobývaly na svobodě, jsou v pořádku.


Konec napětí mezi USA a Čínou je zatím daleko. Šéfdiplomat míří do Pekingu, má před sebou obtížnou misi
lidovky.cz | 16:30:00
Šéfdiplomat USA Antony Blinken vyráží do Pekingu na obtížnou misi. „Vztahy mezi oběma zeměmi jsou dnes na nejhorší úrovni od 70. let,“ konstatuje analytik Filip Šebok z Asociace pro mezinárodní otázky.


Zakáže Západ diamanty z Ruska? Na trhu vládne nervozita, Moskvě s vývozem do světa pomáhají Indové
lidovky.cz | 16:04:00
Západní státy zvažují, že stopnou obchodování se surovými ruskými diamanty, což by se dotklo i belgických Antverp. Zatím ale chybí nástroje, jak odhalit skutečný původ drahokamů.


Dvakrát tolik zvířat než lidí. Jak Kludští vybudovali cirkusový gigant
aktuálně.cz | 16:40:51
Tři generace rodu Kludských vybudovaly proslulý cirkus, s nímž od poloviny 19. století objížděly středoevropská města a Itálii.


Foto: První povstání v sovětském bloku. Před 70 lety střílely tanky do dělníků v NDR
aktuálně.cz | 16:06:14
Začalo to jako pracovní stávka, skončilo střelbou sovětských tanků do lidí. Od největších protestů ve východním Německu uplynulo 70 let.


Jakých bylo 100 dnů prezidenta Pavla? Zavládla ‚symbolická politika‘ a Hrad se otevřel veřejnosti
Český rozhlas | 16:14:00
100 dní v úřadě, konec hájení. Za dosavadního prezidentování se Petru Pavlovi podařilo splnit některé z krátkodobých cílů, které si předsevzal, dal zakusit také dlouhodobou vizi, skrze kterou chce Česko reprezentovat. Kromě zpřístupnění Pražského hradu, jmenoval nové generály a ústavní soudce nebo navštívil Ukrajinu. Pavel si dává záležet na budování dobré image. Politolog Lukáš Valeš o něm proto mluví jako o „marketingovém prezidentovi“.


strangeRecord
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Majitel Žižkova: Prošli jsme si peklem. Děkoval koučům, nastínil plány klubu
iSport.cz | 17:34:00
Jeden rok a stačilo. Viktoria Žižkov ovládla ČFL a opět se vrací do druhé nejvyšší soutěže. Návrat jí zajistilo barážové vítězství 4:0 nad Domažlicemi. „Jsou to krásné pocity. Prošli jsme si peklem a toto je pro nás třešničkou na dortu. Každému bych přál si toto prožít,“ radoval se ze splněného cíle spolumajitel Viktorky Milan Richter, jenž je zároveň předsedou představenstva. Za postup děkoval trenérům a rovnou nastínil nejbližší plány klubu.


ONLINE: Faerské ostrovy - Česko. Souček a spol. hrají na půdě outsidera
iSport.cz | 16:30:00
Českou reprezentaci dnes čeká třetí duel v kvalifikaci na EURO 2024. Ve skupině E se představí na Faerských ostrovech, kde se hraje na povrchu s umělou trávou. Tým trenéra Jaroslava Šilhavého má po dvou březnových duelech na kontě čtyři body, když doma porazil Polsko a pak remizoval v Moldavsku. Další zaváhání proti outsiderovi už nesmí přijít. Utkání začíná ve 20:45, sledujte ONLINE přenos na iSport.cz.


Kadlec (31) po postupu s Žižkovem končí kariéru: Takhle to nemá smysl...
iSport.cz | 16:09:00
Fotbalisté Viktorie Žižkov se po roce probojovali zpět do druhé ligy. V odvetě play off ČFL svěřenci trenérů Václava Kotala a Michala Horňáka porazili doma Domažlice jednoznačně 4:0, první zápas na soupeřově hřišti skončil bez branek. V závěru nastoupil za pražský tým i bývalý reprezentační útočník Václav Kadlec, pro kterého to bylo nejspíš poslední utkání v kariéře. Pro iSport TV prozradil, že kvůli zdravotním problémům zřejmě v 31 letech definitivně s fotbalem skončí.


Konec ve Spartě mě rozladil, nekousal jsem to dobře, říká legenda Letenských
sport.cz | 17:54:08
Po zimním konci u rezervy Sparty dostal laso z Viktorie Žižkov, kterou společně s Václavem Kotalem coby kouč dovedl k postupu do druhé ligy. Michal Horňák si po barážové odvetě s Domažlicemi (4:0) mohl oddychnout. I proto, že z Letné neodcházel v nejlepším rozpoložení. „Nekousal jsem ten konec dobře,“ přiznal. „Za nabídku z Viktorky jsem rád, dostal jsem do sebe jiskru a energii,“ pokračoval Horňák, jenž se nyní již chystá coby asistent trenéra Jana Suchopárka pomoci českému výběru U21 k úspěchu na nadcházejícím evropském šampionátu.


Kvalifikace ME 2024 ve fotbale: Skupina G: Litva - Bulharsko 1:1
sport.cz | 17:21:31
Kvalifikace ME 2024 ve fotbale: Skupina G: Litva - Bulharsko 1:1 (1:1). Branky: 15. Girdvainis - 27. Petkov. ČK: 17. Lasickas (Litva).


Čeští volejbalisté budou hrát Final Four zlaté Evropské ligy
sport.cz | 17:08:56
Čeští volejbalisté budou hrát Final Four zlaté Evropské ligy. Na Slovensku vedou 2:0 na sety a mají jisté vítězství ve skupině C.


Limberský o hrozbě vězení: Omlouvám se, nemohu o tom nijak mluvit
sport.cz | 16:35:24
Do Domažlic přišel uzavřít bohatou kariéru, jarní část uplynulé sezony ale kvůli poraněnému kolenu musel vynechat. Bývalý reprezentant David Limberský tak pouze sledoval, jak jeho spoluhráči v barážové odvetě o účast v příštím ročníku druhé nejvyšší soutěže podlehli Viktorii Žižkov 0:4. Pomůže tedy západočeskému celku alespoň v další sezoně? „Je to otevřené. Věřím, že za měsíc nebo dva budu stoprocentně připraven. Pokud ne, zvažoval bych úplný konec,“ svěřil se pětinásobný mistr ligy.


Napoleaová se po třetím kole golfového German Masters dělí o vedení
sport.cz | 16:14:08
Golfistka Kristýna Napoleaová se po třetím kole German Masters posunula do čela průběžného pořadí. O první místo na turnaji Ladies European Tour se dělí s Angličankou Carou Gainerovou. Obě mají 13 ran pod par. Za nimi následuje s odstupem dvou úderů Dikša Dagarová z Indie.


Šílené srovnání. Za jednoho Angličana třiadvacet Čechů
sport.cz | 16:23:50
Zatímco Lvíčata ladí formu na nadcházející fotbalové EURO do 21 let v Benicích nedaleko Prahy, první soupeř českých mladíků z Anglie se připravoval v národním tréninkovém středisku St George's Park. Právě úvodní duel ve čtvrtek 22. června hodně napoví, v jakém rozpoložení týmy, které na sebe narazily už v kvalifikaci, do Gruzie přicestovaly. O favoritovi není pochyb, což jen dokládá enormní rozdíl v hodnotě kádrů. Pravda však vždy leží na trávníku.


Česká golfistka útočí na životní úspěch. Po třetím kole German Masters vede
iHNed_sport | 17:39:21
Kristýna Napoleaová se posunula do čela průběžného pořadí German Masters. O první místo na turnaji Ladies European Tour se dělí s Angličankou.


Alexis Sánchez se chce vrátit do Arsenalu. Sám se nabídl Artetovi
FotbalPortal | 16:57:10
V Arsenalu byl modlou, ale dopadl neslavně. Šel za větší slávou a penězi do Manchesteru United, kde naprosto vyhořel. Aktuálně skončil fantastickou sezónu s Olympique Marseille a i přes zájem ze Saudské Arábie by se chtěl do Anglie vrátit a opět očarovat Emirates Stadium. 34letý Alexis Sánchez údajně volal Mikelu Artetovi. S velkým porozuměním se ale asi nesetkal.


Luka Modrič odmítl nabídku 200 milionů liber, aby následoval Karima Benzemu do Saúdské Arábie
FotbalPortal | 16:43:49
Zatímco mnoho fotbalistů již v posledních letech přestoupilo do Saudi Pro League, jedna ze superhvězd Realu Madrid zatím není připravena jít v jejich stopách. Modrič údajně odmítl obrovskou nabídku a rozhodl se pro své setrvání ve Španělsku. Chce být součástí týmu i pro další sezónu.


PSG kontaktovalo Mikela Artetu. Galtier by měl klub brzy opustit
FotbalPortal | 16:30:19
Po této sezóně PSG opustí kouč Christophe Galtier a pokračuje hledání nového lodivoda, který by konečně dovedl PSG k vysněnému triumfu v Lize mistrů. Julian Nagelsmann nevyšel, jednání nedávno zkolabovala. Sportovní ředitel Luis Campos tak udělal hodně odvážný pokus a kontaktoval trenéra Arsenalu Mikela Artetu. Opravdu jde ale jen o výstřel a samo PSG je hodně skeptické.


Očista v Chelsea již započala. Klub potvrdil, že před začátkem přípravy na novou sezónu propustil 13 hráčů
FotbalPortal | 16:07:06
Chelsea se před sezónou 23/24 rozloučila s 13 hráči. Pro klub ze Stamford Bridge byla sezóna 22/23 jednou z nejhorších své historie. Nepodařilo se naplnit očekávání a ani postoupit do evropských pohárů. Klub ve svém oficiálním prohlášení potvrdil, že se již rozloučil s řadou hráčů.


Nejznámější fotbalový hlas končí. Martin Tyler před novou sezónou opustí Sky Sports
FotbalPortal | 15:51:57
Před novou sezónou opustí Sky Sports legendární komentátor Martin Tyler. Sedmasedmdesátiletý Tyler po 33 letech ve společnosti Sky Sports odchází ze své funkce. Je jedním z nejznámějších hlasů v anglickém fotbale, komentoval mimo jiné Premier League a Ligu mistrů. Fanouši ho znají také z jeho role v oblíbené hře FIFA.


Alena Šeredová se podruhé vdala. Dědice Fiatu si vzala na Sicílii
revue.idnes.cz | 16:49:00
Česká modelka Alena Šeredová (45) se opět stala nevěstou. Své ano řekla v sobotu v pravé poledne už druhému Italovi; miliardáři a dědici automobilky Fiat Alessandru Nasimu (49), s nímž má dvouletou dceru Vivienne.


Ukrajinská protiofenziva zatím neoslňuje. Předehra k větší operaci, hodnotí analytici
blesk | 18:12:00
Ukrajinská protiofenziva proti ruské armádě okupující její území zatím nenabrala takový spád, jak někteří optimističtější pozorovatelé předpokládali. V analýze dosavadního ukrajinského postupu to píše server stanice CNN, podle kterého ovšem současné ukrajinské snahy vypadají jako „předehra k rozsáhlejším operacím“.


Ve Velké Americe uklouzl mladý muž a zemřel: Na místě zasahovaly dva vrtulníky
blesk | 17:25:00
Po pádu do lomu Velká Amerika na Berounsku v sobotu odpoledne zemřel mladý muž. S největší pravděpodobností uklouzl na skále a utrpěl zranění, jimž na místě podlehl. 


Chcete bydlet na idylickém ostrově? Irsko vám na to dá skoro 2 miliony, má to ale háček
blesk | 17:20:00
Se zajímavou nabídkou přišly irské úřady. Lidem zaplatí až 84 tisíc eur (1,9 milionů korun), pokud se dobrovolně nastěhují na vybrané idylické ostrovy. Iniciativa se jmenuje Our Living Islands a irská vláda k ní přistoupila, aby zvýšila tamní populaci, informuje server Euronews.travel. 


Romové v Brně uctili zavražděného Nikolase (†23): Naštval je prezident Petr Pavel
blesk | 16:26:00
Desítky zapálených svíček a stovky smutných lidí. Romové přišli v sobotu uctít zavražděného Nikolase D. (†23). Účastníky piety rozzlobilo, že se jí nezúčastnil prezident, ani nikdo z vlády.


Zombie SSSR je na nohou, z historického traumatu je válka, říká ruský spisovatel Sorokin
blesk | 16:12:00
Nacistické Německo zažilo totální porážku, východoevropské země svou komunistickou minulost pohřbily. Mrtvolu Sovětského svazu však nikdo nezakopal a teď zase povstala a ohrožuje svět jaderným kyjem, říká ruský - exilový - spisovatel Vladimir Sorokin (67). „Z historických traumat vzešla válka,“ uvedl v rozhovoru pro Rádio Svoboda.


Výstřední tchyně Aleny Šeredové: Na předsvatebním mejdanu jako rudá Sonja!
blesk | 16:05:00
Tchyně Aleny Šeredové (45) Daniela Remmertová nechyběla na předsvatební party. Výstřední dáma, která na sociální síti předvádí nevšední kombinace oblečení v pestrých barvách, se na mejdan v luxusním hotelu na Sicílii oblékla do červených šatů, které doladila doplňky ve stejné barvě. 


Narozeniny Karla III. zase ukradly děti: Dědo, to smrdí, ksichtil se Louis na přehlídce! A ten rámus
blesk | 16:04:00
Britský král Karel III. v sobotu v Londýně majestátní přehlídkou oslavil své první oficiální narozeniny v roli panovníka. Nechyběly na ní samozřejmě ani jeho královská vnoučata, která opět bavila jak fotografy, tak hlavně přítomné hosty. Malý princ Louise se neudržel a jasnými gesty světu ukázal, že vézt se královským kočárem mezi desítkami koní není nic příjemného. A co potom ten rambajz při přeletu letectva!


Louis opět nezklamal! Salutující princ (5) na balkoně paláce pobavil i královnu a předvedl ještě něco lepšího
super | 17:49:45
Vrcholem oslav Trooping the Colour je každoročně mávání královské rodiny z balkonu Buckinghamského paláce. Loni si veškerou pozornost ukradl pro sebe malý princ Louis, přestože královna Alžběta II. slavila diamantové jubilem svého vládnutí. A ne jinak tomu bylo i letos. Pětiletý princ opět zaválel.


Italský miliardář už patří jen jí: Alena Šeredová se podruhé vdala
super | 16:27:07
Modelka


Český Benny Goodman byl velký recesista. Máš absolutní sluch, slyšíš absolutní h...o, říkal s oblibou
super | 16:04:15
„Závidíte mi, že jsem udělal slabikář pro děti, podle kterýho se učej už deset let,“ stěžuje si Ferdinand Havlík (✝85) jako akademický malíř Junek v jedné ze scén kultovního filmu oscarového Jiřího Menzela (✝82) Slavnosti sněženek. Vnímat ale fenomenálního klarinetistu a velkého recesistu (17. 6. 1928 - 28. 10. 2013), který se narodil před 95 roky, jen jako filmového herce, by bylo zavádějící.


Prý úchvatný rekord elektromobilu po pár týdnech překonalo 7 let staré, už nevyráběné auto se spalovacím motorem
Autoforum.cz | 07:30:00
Měla to být ukázka dominance elektrického pohonu nad vším ostatním, celý rekord ve zrychlení a následném zpomalení Rimacu Nevera se ale tak trochu otočil proti jeho strůjcům. Už nevyráběné, o stovky koní slabší auto s jednou poháněnou osou ho obratem smázlo. (Petr Miler)


Mercedes Vision One-Eleven je koncept elektrického hypersportu s odkazem na minulost
Auto.cz | 17:45:00
Nově představený koncept One-Eleven odkazuje na historický koncept C 111 z konce šedesátých let.


Agrotec Petronas Rally v cíli: Pech porazil Kopeckého o 2,7 sekundy
Auto.cz | 16:47:00
Vítězem 18. ročníku Agrotec Petronas Rally, která byla čtvrtým podnikem PSG mistrovství republiky v automobilových soutěžích, se stal Václav Pech s vozem Ford Focus RS 06 WRC. Navázal tak na své výhry na této rallye z let 2008, 2010, 2014 a 2021.


Mírové návrhy ze zahraničí obsahují „nápady, které by mohly fungovat“, tvrdí Zacharovová
Novinky-kultura | 18:52:58
Návrhy na urovnání konfliktu na Ukrajině, s nimiž přicházejí různé země, obsahují podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové „nápady, které by mohly fungovat“. Problémem ale je, že Kyjev je všechny blokuje, uvedla mluvčí.


Stran Ukrajiny jsem otevřen férové diskuzi, řekl Putin lídrům Afriky
Novinky-kultura | 18:35:01
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu řekl skupině zástupců afrických zemí, že vítá jejich vyvážený postoj ke konfliktu na Ukrajině a je otevřený konstruktivnímu dialogu. Delegace vedená jihoafrickým prezidentem Cyrilem Ramaphosou se s Putinem sešla v Petrohradu, předtím jednala v Kyjevě.


U Domažlic boural osobní vůz, zranilo se pět lidí, z toho čtyři děti
Novinky-kultura | 18:21:35
Na okraji Domažlic narazil osobní automobil do betonového mostku. Zranilo se pět lidí, z toho čtyři děti. Dvě děti transportoval do nemocnice vrtulník a další dvě odvezly sanitky, řekl velící důstojník krajských hasičů. Děti mají středně těžká a lehká zranění.


Nález těla mrtvého v kolejišti v Lázních Bělohrad přerušil provoz na trati
Novinky-kultura | 17:53:25
Kvůli nálezu mrtvého člověka v kolejišti v Lázních Bělohrad byl po 16. hodině přerušen provoz na trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov. Bližší okolnosti zatím policisté zjišťují, informovala mluvčí krajské policie Šárka Pižlová. České dráhy zavedly v úseku náhradní autobusovou dopravu.


Bestie z Blaenau? Velšského kurýra překvapila velká kočka
Novinky-kultura | 17:27:41
Řidič rozvážkové služby, 22letý Morgan Taylor, spatřil při zavážce do Rassau, vesnice ve velšském hrabství Gwent, u silnice obrovskou kočku. Natolik velkou, že ji musel natočit na kameru. A diváci na sociálních sítích se dohadují, zda jde o rysa, nebo dokonce malého leoparda.


Do konce měsíce hodlá Virgin Galactic zahájit komerční lety do vesmíru
Novinky-kultura | 16:50:19
Soukromá vesmírná společnost Virgin Galactic zahájí komerční lety do kosmu do konce tohoto měsíce. Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, plánuje start letu s názvem Galactic 01 na období od 27. do 30. června.


Při požáru horkovzdušného balonu ve Švýcarsku utrpělo zranění 7 lidí
Novinky-kultura | 16:28:03
Ve vesnici ve středním Švýcarsku se v sobotu ráno při vzletu vznítil horkovzdušný balon. Při požáru bylo zraněno sedm lidí, z toho tři vážně. Uvedla to agentura AP s odvoláním na oznámení úřadů kantonu Zug. Příčina požáru zatím není jasná.


Rony Plesl: Skleněné stromy a tanec sekyr
Novinky-kultura | 16:09:00
Rony Plesl patří mezi naše významné sochaře a designéry. Jeho oblíbenou hmotou je sklo, u kterého zkoumá především jeho estetické a výrazové možnosti.


VIDEO: Pro Matúše a Juraje. Katarzia, TEZA, Jan Cina a další bojují klipem "Propojený" proti queerfobii
Musicserver | 16:28:00
Katarzia je známá dlouhodobou podporou queer lidí. Ke spolupráci na své hudbě nebo videoklipech si často zve reprezentanty a reprezentantky sexuálních či genderových menšin a o otázkách ...


S komerčními realitami to není tak zlé. Banky jsou stabilní a výrobní nemovitosti jsou na tom 'docela dobře' - Elliott (video)
Kurzy.cz | 15:23:00
Investoři čekali na to, zde se problémy v některých regionálních bankách stanou systematickým jevem. V tuhle chvíli se zdá, že byly spíše koncentrovány do několika málo bank, zatímco většina z nich je ve skutečnosti velmi dobře spravována.


Staronové vedení pražské TOP 09. Krajskou organizaci nadále povede Jiří Pospíšil
Hospodářské noviny | 19:00:32
Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. Dnes na krajském sněmu post předsedy obhájil. Sdělil to krajský manažer Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města...


Poslední veřejná poprava gilotinou proběhla v roce 1937, ale sériový vrah se nedal zadarmo
Reflex | 19:00:00
Herec Christopher Lee vedl zajímavý život. Bojoval u Monte Casina za druhé světové války, stal se popkulturní ikonou sci-fi, fantasy i hororu, natočil metalové album, znal se s Tolikenem i Muhammadem Alim… A když mu bylo sedmnáct, v Paříži viděl poslední veřejnou popravu gilotinou. To je poměrně známý fun fact. Méně známá už je historka o tom, jak těžké bylo pachatele pod tu gilotinu dostat.


Plavidlo na regatě školáci věnovali Disneymu, mají dokonalou kopii hradu
idnes.cz | 19:34:32
V pořadí jedenáctý ročník rodinného hudebního festivalu Holešovská regata vrcholí v sobotu koncertem legendární kapely Olympic v prostorách zámeckého parku. Pozdní odpoledne už tradičně patřilo soutěži netradičních plavidel. Ten se koná na vodním trojzubci, který je součástí historické zahrady.


V Sokolově se utkaly posádky dračích lodí, konal se druhý ročník závodu
idnes.cz | 19:33:00
Více než dvanáct metrů dlouhé dračí lodě rozčeřily v sobotu odpoledne hladinu přírodního koupaliště Michal u Sokolova. Konal se tu 2druhý ročník Závodů dračích lodí, který na třísetmetrové trati nabídl divákům napínavé souboje plné adrenalinu a emocí.


Jsme otevřeni konstruktivnímu dialogu o Ukrajině, řekl Putin africkým lídrům
idnes.cz | 18:32:00
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu řekl skupině zástupců afrických zemí, že vítá jejich vyvážený postoj ke konfliktu na Ukrajině a je otevřený konstruktivnímu dialogu. Delegace vedená jihoafrickým prezidentem Cyrilem Ramaphosou se s Putinem sešla v Petrohradu, předtím jednala v Kyjevě.


Šéfové státních podniků si loni přišli na milionové platy i statisícové odměny
idnes.cz | 18:00:00
Oproti ministrům či vysoce postaveným úředníkům se z platového hlediska mají mnohdy lépe ředitelé státních institucí. Například generální ředitel Správy železnic si loni vydělal 4,2 milionu a k tomu na odměnách získal 2,8 milionu korun. Redakce iDNES.cz přináší přehled platů a odměn v největších institucí zřizované státem či ministerstvem.


Největší luxus je na peníze vůbec nemyslet, shodují se Američané
idnes.cz | 18:00:00
Američané potřebují 2,2 milionů dolarů, v přepočtu tedy asi padesát milionů korun, aby je druzí považovali za zámožné. Pocit bohatství podle nového průzkumu závisí z velké části na tom, s kým se lidé porovnávají, a to i na sociálních sítích. Sedmdesát procent potom tvrdí, že být bohatý není otázka milionů, ale spíše pocitu dovolit si o penězích vůbec nepřemýšlet.


Zpátky na scéně. Lukáš Macháček po pěti letech znovu nakopl svůj módní byznys
iHned.cz | 20:00:25
Není tomu ani půl roku od chvíle, kdy návrhář a stylista Lukáš Macháček rozvázal dlouholetou spolupráci s Luxury Brand Management. Důvod byl prostý, získat prostor a hlavně tvůrčí svobodu na to dělat věci opět po svém. A vrhl se do toho po hlavě....


Procházka časem a pamětí na festivalu Tanec Praha
Novinky.cz | 19:09:00
Festival, který nenechá nikoho v klidu, tedy pětatřicátý ročník mezinárodního festivalu tanec Praha je v plném proudu. V pětadvaceti městech a obcích České republiky se díky němu bude tančit až do 28. června.


Vznikne nový spořicí produkt na stáří
Novinky.cz | 19:08:10
Ministerstvo financí nově navrhuje i vznik takzvaného dlouhodobého investičního produktu (DIP) coby alternativy k nyní již státem podporovaným produktům na trhu (účastnické a transformované fondy a životní pojištění) zaměřeným na finanční zabezpečení ve stáří.


Mírové návrhy ze zahraničí obsahují „nápady, které by mohly fungovat“, tvrdí Zacharovová
Novinky.cz | 18:52:58
Návrhy na urovnání konfliktu na Ukrajině, s nimiž přicházejí různé země, obsahují podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové „nápady, které by mohly fungovat“. Problémem ale je, že Kyjev je všechny blokuje, uvedla mluvčí.


Stran Ukrajiny jsem otevřen férové diskuzi, řekl Putin lídrům Afriky
Novinky.cz | 18:35:01
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu řekl skupině zástupců afrických zemí, že vítá jejich vyvážený postoj ke konfliktu na Ukrajině a je otevřený konstruktivnímu dialogu. Delegace vedená jihoafrickým prezidentem Cyrilem Ramaphosou se s Putinem sešla v Petrohradě, předtím jednala v Kyjevě.


U Domažlic boural osobní vůz, zranilo se pět lidí, z toho čtyři děti
Novinky.cz | 18:21:35
Na okraji Domažlic narazil osobní automobil do betonového mostku. Zranilo se pět lidí, z toho čtyři děti. Dvě děti transportoval do nemocnice vrtulník a další dvě odvezly sanitky, řekl velící důstojník krajských hasičů. Děti mají středně těžká a lehká zranění.


Jsme otevřeni konstruktivnímu dialogu o Ukrajině, řekl Putin africkým lídrům
lidovky.cz | 19:09:00
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu řekl skupině zástupců afrických zemí, že vítá jejich vyvážený postoj ke konfliktu na Ukrajině a je otevřený konstruktivnímu dialogu. Delegace vedená jihoafrickým prezidentem Cyrilem Ramaphosou se s Putinem sešla v Petrohradu, předtím jednala v Kyjevě.


Dobrá zpráva pro ženy. Test na rakovinu děložního čípku jim nabídnou praktici, hrazené testování se rozšíří
lidovky.cz | 18:00:00
Rakovina děložního čípku postihuje tisíce žen v Česku. Na pravidelné screeningy nechodí až třetina populace, odborníci se proto rozhodli vyjít jim vstříc podle hesla „Když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře“.


Výroba nerovností a pnutí. Financování školství je nesystémové a nerozumné
lidovky.cz | 18:00:00
Na začátku června byla schválena úprava platů učitelů a jejich zafixování na 130 procentech průměrné mzdy. A to vše v situaci vysoce deficitního státního rozpočtu a v kontextu značných škrtů v celkových výdajích ministerstva školství, které by v příštím roce mělo přijít o nejvíce prostředků ze všech rozpočtových kapitol.


Neuplatňujme kolektivní vinu na Ukrajince, uklidňoval řečník rozčilené Romy v Brně
aktuálně.cz | 18:00:37
Několik stovek lidí, převážně Romů, v Brně protestovalo proti vládě a pomoci Ukrajincům, protože ze nedávné smrti Roma je podezřelý právě Ukrajinec.


Na svobodě zůstává poslední makak. Děčínské zoo se povedlo odchytit dalšího uprchlého primáta
Český rozhlas | 19:26:00
V Děčíně se v sobotu chytil další makak chocholatý. Na svobodě byl mimo zoologickou zahradu od pondělí. Poblíž areálu se pohybuje poslední z devíti uprchlých primátů, potvrdila mluvčí zoo Alena Houšková. Všichni makakové, kteří pobývali na svobodě, jsou v pořádku.


Pieta i nesouhlas s vládou. Vzpomenout na mrtvého romského mladíka přišlo Brně asi tisíc lidí
Český rozhlas | 18:57:00
Asi tisíc lidí přišlo v sobotu odpoledne podle odhadu policie na prostranství před Janáčkovým divadlem v Brně, kde zavzpomínali na mrtvého Roma. Pieta se nesla v duchu protivládní demonstrace, ač mělo jít o poklidné setkání a plánovaná demonstrace byla zrušena. Pietu vyjádřili na společném setkání Ukrajinců a Romů i lidé v Praze na Staroměstském náměstí.


Ohledně Ukrajiny jsem otevřen férové diskuzi, řekl Putin africkým lídrům
Denik.cz | 19:18:00
Ruský prezident Vladimir Putin řekl skupině zástupců afrických zemí, že vítá jejich vyvážený postoj ke konfliktu na Ukrajině a je otevřený konstruktivnímu dialogu. Delegace vedená jihoafrickým prezidentem Cyrilem Ramaphosou se s Putinem sešla v Petrohradu, předtím jednala v Kyjevě.


Volejbalisté drží šanci na obhajobu zlaté Evropské ligy. Postoupili do Final Four
iSport.cz | 18:21:00
Čeští volejbalisté budou hrát Final Four zlaté Evropské ligy a drží šanci na obhajobu triumfu. Na Slovensku v sobotu vyhráli 3:0 a zajistili si první místo ve skupině C bez ohledu na výsledek večerního zápasu Finska s Estonskem. Ve vyvrcholení soutěže se svěřenci Jiřího Nováka představí příští víkend v Zadaru s domácím Chorvatskem, Tureckem a Ukrajinou.


Traoré a Ewerton chybí. Slavia bere do Aigenu Plavšiče i nigerijský talent
iSport.cz | 17:55:00
Rakouský Aigen, místo zaslíbené pro letní přípravu fotbalistů pražské Slavie, kam v sobotu ráno vyrazili na kondiční kemp po dovolené. S týmem Jindřicha Trpišovského odcestovalo celkem 5 brankářů a 19 hráčů do pole včetně navrátilce z Baníku Ostrava Srdjana Plavšiče. Pochopitelně chybí hráči, kteří si plní reprezentační povinnosti. Dvě zajímavá jména však Pražané nechali doma, což posiluje spekulace o jejich odchodu z Edenu.


Poslední trénink se odjel za deště. Nejrychlejší byl Verstappen, Sainz boural
f1sport.auto.cz | 19:30:00
Třetí trénink na Velkou cenu Kanady 2023 vyhrál Max Verstappen před Leclercem a Alonsem. Carlos Sainz boural a postaral se o červené vlajky.


Technická analýza: Aston Martin nasadil v Kanadě novinky
f1sport.auto.cz | 17:57:00
Vypadl Aston Martin z boje o stupně vítězů, nebo bylo Španělsko jen jednorázová záležitost? Lawrence Stroll chce v Kanadě vidět oba jezdce na pódiu. Pomoci má i balíček vylepšení.


Zmlácený a na dně. Zabiju se! Bývalá česká fotbalová hvězda lítá v dalším průšvihu
sport.cz | 18:21:43
Měl před sebou hvězdnou kariéru. Nebo aspoň tak mu to většina fotbalových expertů i fanoušků předpovídala. Když Martin Fenin získal v roce 2007 na mistrovství světa hráčů do 20 let stříbrnou medaili, fotbalový svět před ním otevřel dveře dokořán. To vše je však dávná minulost. Po řadě eskapád se dnes 36letý fotbalista topí v řadě problémů. A do jeho smutné sbírky přibyl další...


Silné emoce ve Švýcarsku den po tragickém úmrtí. Vítěz zdravil do nebe
sport.cz | 18:06:10
Předposlední sedmou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál po úniku v posledních kilometrech belgický cyklista Remco Evenepoel a v cíli uctil památku zesnulého švýcarského kolegy Gina Mädera. Kvůli jeho pátečnímu úmrtí po tragické nehodě nenastoupilo do dnešní etapy 36 jezdců.


Čeští volejbalisté vyhráli na Slovensku a jsou ve Final Four zlaté Evropské ligy
sport.cz | 17:08:56
Čeští volejbalisté budou hrát Final Four zlaté Evropské ligy a drží šanci na obhajobu triumfu. Na Slovensku dnes vyhráli 3:0 a zajistili si první místo ve skupině C bez ohledu na výsledek večerního zápasu Finska s Estonskem. Ve vyvrcholení soutěže se svěřenci Jiřího Nováka představí příští víkend v Zadaru s domácím Chorvatskem, Tureckem a Ukrajinou.


Faerské ostrovy - Česko. Ofenzivní sestava Čechů, nechybí v ní Jurečka ani Černý
iHNed_sport | 19:35:00
Sledujte on-line přenos z utkání kvalifikace o postup na fotbalové Euro 2024 mezi Faerskými ostrovy a Českem.


Volejbalisté drží šanci na obhajobu triumfu. Po výhře na Slovensku jsou ve Final Four
iHNed_sport | 18:07:21
Češi mohou po roce opět vyhrát zlatou Evropskou ligu.


Vesmír jednou skončí, může se to stát i teď najednou, říká šéf planetária
technet.cz | 20:00:00
Je možná jediným ředitelem, který do své kanceláře vchází skrz simulátor raketoplánu. Jakub Rozehnal zběhl od chemie k astronomii a už pátým rokem šéfuje pražským hvězdárnám a planetáriu, které plánuje zásadní modernizaci. Co Rozehnala na vesmíru tak fascinuje, proč je důležité ho zkoumat a jaké jsou scénáře jeho zániku?


Ptačí apokalypsa. Sýčci, koroptve i skřivani mizí, vrabec je sotva k vidění
idnes.cz | 20:00:00
Skřivan polní, čejka chocholatá, koroptev polní, sýček obecný, strnad zahradní, vrabec polní. Další generace už je budou znát možná jen z učebnic. Počty ptáků totiž za posledních 40 let rapidně prořídly. U zmíněných druhů o více než polovinu.


Vševěd to ví: Cesta prvního českého hadžiho vedla z Mekky až ke kolaboraci
idnes.cz | 20:00:00
Čestný titul hadži či hádždží může užívat muslim, který podstoupí pouť do Mekky. Příběh prvního Čecha s tímto titulem je hodně pohnutý a končí kolaborací s nacisty a osmiletým trestem vězení. Za zapomenutou osobností se ohlíží Jiří Martínek, známý jako Doktor Vševěd z televizní soutěže Na lovu a populární vědec, který se o své znalosti v pravidelných sloupcích dělí se čtenáři iDNES Premium.


Řek zemřel na služební cestě v Itálii. V ovocném sadu ho kousl pavouk
Novinky.cz | 20:12:06
Osmapadesátiletého muže našli mrtvého v hotelovém pokoji v Sabaudii ve střední Itálii jen několik hodin poté, co ho kousl pavouk. Podle lékařů zřejmě utrpěl anafylaktický šok, tedy prudkou alergickou reakci celého organismu.


Zřícení Kachovské přehrady nebyla nehoda. Naznačují to důkazy, píší New York Times
aktuálně.cz | 20:37:41
Podle listu The New York Times o náhodu nešlo se Kachovská přehrada neprotrhla náhodou.


Zastavit se, nebo couvnout je někdy větší výkon než jít se všemi vpřed, zamýšlí se filozofka Matějčková
Český rozhlas | 20:28:00
„Žijeme ve společnosti, ve které je důležitá specializace – ať každý dělá to, co umí. Problém je, že když budu stále dělat jen to, co umím, tak se nic dalšího nenaučím. A to je škoda,“ říká filozofka Tereza Matějčková. Co vlastně znamená slovo rezignace? A proč by mohla být v určitých situacích pro člověka přínosná?


Famózní obrat Skotů, gól Haalanda nestačil. Ostrované v závěru otočili
iSport.cz | 20:30:00
Fotbalisté Skotska v kvalifikaci mistrovství Evropy zvítězili v Norsku po obratu v závěru 2:1 a ve skupině A po třech kolech zůstali stoprocentní. Domácím nepomohla k premiérové výhře v bojích o Euro 2024 ani proměněná penalta kanonýra Erlinga Haalanda, jenž v kvalifikaci nastoupil poprvé.


Vakho o Gruzii před EURO: Batumi je malá Dubaj. Ale Rusové nejsou vítáni!
iSport.cz | 20:20:00
Treky po horách Kavkazu, divoká příroda i relax na plážích Černého moře. K tomu výtečné levné jídlo a domácí pálenka, po jejíž nadměrné konzumaci taky nemusíte najít cestu zpět do hotelu. Gruzie je masovým turismem nedotčená země, na kterou nezapomenete a budete se do ní chtít vrátit. Před šampionátem jednadvacítek o tom přesvědčuje Vakhtang Čanturišvili, fotbalovým jménem Vakho (29), který čtyři roky působil ve Zlíně, než aktuálně přestoupil do Jablonce.


Haalandův gól nestačil. Norsko v kvalifikaci prohrálo
sport.cz | 17:21:31
Fotbalisté Skotska v kvalifikaci mistrovství Evropy zvítězili v Norsku po obratu v závěru 2:1 a ve skupině A po třech kolech zůstali stoprocentní. Domácím nepomohla k premiérové výhře v bojích o Euro 2024 ani proměněná penalta kanonýra Erlinga Haalanda, jenž v kvalifikaci nastoupil poprvé.


Haalandův gól Norům nepomohl, Skotové jsou po obratu i dále stoprocentní
iHNed_sport | 20:31:00
Erling Haaland nastoupil v kvalifikaci o Euro 2024 poprvé, jeho proměněná penalta však Norům body nepřinesla.


Závod historických automobilů vyhrál Verdonič s vozem Tatra 57 Sport Cabrio
ceskenoviny.cz | 21:05:00
Praha - Absolutním vítězem závodu historických automobilů 1000 mil československých se stal Peter Verdonič s vozem Tatra 57 Sport Cabrio z roku 1932. Účastníci tradičního závodu dorazili...


Leclerc s helmou v barvách Gillese Villeneuva narazil u Kanaďanovy helmy
f1sport.auto.cz | 20:23:00
Charles Leclerc v Kanadě nasadil helmu v barvách, které používal Gilles Villeneuve. Po pátku se ale musel vrátit ke své obvykle helmě.


Alpine řešil s Gaslym komunikační strategii, aby se neopakovala dvojitá penalizace ze Španělska
f1sport.auto.cz | 20:09:00
Pierre Gasly se v Barceloně kvalifikoval na čtvrté místo. Dostal ale dvě penalizace za blokování soupeřů v kvalifikaci a klesl tak o šest míst.


Lukaku odmítl přestup do Al-Hilalu, chce pokračovat v Interu Milán
FotbalPortal | 21:23:33
Al-Hilal v předchozích dnech nabídl belgickému obrovi přestup s ročním platem přes 23 milionů eur. Romelu Lukaku ale jednání ukončil hned v zárodku. K přestupu do saudskoarabské ligy se nechystá a rád by pokračoval v Interu Milán. Italský klub se ale bude muset nejdříve domluvit s Chelsea, zda přistoupí na obnovení hostování.


Cristiano Ronaldo slaví vtipné výročí, kdy v dresu reprezentace předvedl možná jeho nejhorší pokus o zahrání volného kopu
FotbalPortal | 21:16:48
V pátek uplynulo 8 let, kdy volný kop Cristiana Ronalda obletěl svět. V dresu portugalské reprezentace, se jakožto ozkoušený střelec postavil k míči, aby mohl zahrávat volný kop z přibližné dálky 40 metrů. Tento pokus se dá považovat, za nejvíc nepovedený v jeho kariéře.


Polské volby 2023: Obhájí PiS své kroky před voliči?
blesk | 20:49:00
Polsko čekají na podzim 2023 nové volby do Sejmu a Senátu. Vláda pravicové strany Právo a Spravedlnost v ní bude bojovat o třetí volební období v řadě. Proti tomu se postaví koalice největších opozičních stran. Předvolební dění přitom provází i masivní protesty proti některým vládním krokům.


Vyšší trest pro bývalého funkcionáře Dědečka? Rodiče zabitých studentů rozzuřilo rozhodnutí soudu
blesk | 19:29:00
Bývalý sportovní funkcionář Dušan Dědeček minulý rok v říjnu opilý vjel na autobusovou zastávku v Bratislavě a zabil pět mladých lidí. Soud ho ve čtvrtek 8. června poslal do vězení na patnáct let. Rozsudek zklamal rodiče obětí i část veřejnosti, přejí si vyšší trest. Prokurátor reagoval na výzvy rodičů a proti rozsudku se odvolá.


Obavy z turistů v žabkách: Ve Vysokých Tatrách je pořád sníh, varují slovenští záchranáři
blesk | 19:23:00
Slovenská horská záchranná služba (HZS) podle médií upozornila na výskyt souvislých sněhových polí ve vysokohorských oblastech. Učinila tak u příležitosti startu letní sezony a ukončení sezonního zákazu vstupu na vybrané turistické stezky ve Vysokých Tatrách. Ty jsou nejvyšším pohořím v zemi a častým cílem také návštěvníků z Česka.


Motorkáři, pozor! Sexy právnička vás pozvala na jízdu na Harleyi. Její obleček možná nerozdýcháte
super | 21:16:16
Pohledná brazilská právnička Denise Rocha, která se před osmi měsíci připojila po řadě nákladných úprav zevnějšku ke známé platformě sdílející placený obsah, potěšila své příznivce velice pikantními fotkami. Především motorkáři by měli zpozornět, protože nejnovější příspěvek byl věnován především jim...


Šokující rozvod Donny z Beverly Hills: Tori Spelling a Dean McDermott se po 18 letech a pěti dětech rozešli
super | 19:46:51
Manželství


Zákon o „přídělech elektřiny” pro elektromobily ukazuje, co Němci chystají na jejich majitele
Autoforum.cz | 09:00:00
Pokud vám někdo slibuje, že elektrické energie pro nabíjení aut bude vždy a všude dostatek, a to o vysokém výkonu, lže. Nikdo to vědět nemůže a Němci se to s návrhem nového zákona v rukou už ani nepokoušejí zastřít. (Petr Miler)


Češky jsou čtvrté nejvyšší ženy na světě
Novinky-kultura | 21:58:21
Může to být pro leckoho překvapením, avšak podle platformy Our World in Data, za kterou stojí univerzita v Oxfordu, jsou Češky v průměru čtvrtými nejvyššími ženami na světě, Slovenky jsou pak šesté. Češky narozené v roce 1996 podle studie měří v průměru 168,46 centimetru, Slovenky zhruba o centimetr méně. Nejvyšší jsou celkem jednoznačně Lotyšky s průměrnou výškou 169,8 centimetru.


Řek zemřel na služební cestě v Itálii. V ovocném sadu ho kousl pavouk
Novinky-kultura | 20:12:06
Osmapadesátiletého muže našli mrtvého v hotelovém pokoji v Sabaudii ve střední Itálii jen několik hodin poté, co ho kousl pavouk. Podle lékařů zřejmě utrpěl anafylaktický šok, tedy prudkou alergickou reakci celého organismu.


Procházka časem a pamětí na festivalu Tanec Praha
Novinky-kultura | 19:09:00
Festival, který nenechá nikoho v klidu, tedy pětatřicátý ročník mezinárodního festivalu tanec Praha je v plném proudu. V pětadvaceti městech a obcích České republiky se díky němu bude tančit až do 28. června.


Vznikne nový spořicí produkt na stáří
Novinky-kultura | 19:08:10
Ministerstvo financí nově navrhuje i vznik takzvaného dlouhodobého investičního produktu (DIP) coby alternativy k nyní již státem podporovaným produktům na trhu (účastnické a transformované fondy a životní pojištění) zaměřeným na finanční zabezpečení ve stáří.


Ministerstvo financí překvapivým návrhem vyšší dividendy zaskočilo i ČEZ, chce si z jeho zisku vzít o 11 miliard více, než s čím podnik počítal. V pondělí lze čekat výrazný růst akcií ČEZ, až o 7 %
Kurzy.cz | 19:20:22
Ministerstvo financí včera po zavření burzy zaskočilo veřejnost a evidentně i samotné vedení ČEZ, když na poslední chvíli oznámilo svůj návrh dividendy 145 korun na akcii podniku.


Příští týden bude ve čtvrtek zasedat domácí ČNB, změna sazeb se opět neočekává
Kurzy.cz | 19:13:01
Uplynulý týden patřil sledovaným centrálním bankám . Fed ve středu podle očekávání ponechal úrokové sazby beze změny (5,00 - 5,25 %), když je předchozích 10 zasedání v řadě opakovaně zvyšoval.


Dobrovolní hasiči města Česká Třebová dnes na náměstí slaví 150 let od svého založení
Kurzy.cz | 14:42:18
Oslavy založení místního SDH zahájil průvod od hasičské zbrojnice v ulice Chorinova do centra oslav na Starém náměstí. Pochodu se účastnili nejenom členové místního sboru, ale také příslušníci spřátelených a družebních sborů. Mezi čestnými hosty, kteří...


Češky jsou čtvrté nejvyšší ženy na světě
Novinky.cz | 21:58:21
Může to být pro leckoho překvapením, avšak podle platformy Our World in Data, za kterou stojí univerzita v Oxfordu, jsou Češky v průměru čtvrtými nejvyššími ženami na světě, Slovenky jsou pak šesté. Češky narozené v roce 1996 podle studie měří v průměru 168,46 centimetru, Slovenky zhruba o centimetr méně. Nejvyšší jsou celkem jednoznačně Lotyšky s průměrnou výškou 169,8 centimetru.


Zpátky na scéně. Lukáš Macháček po pěti letech znovu nakopl svůj módní byznys
Hospodářské noviny | 22:01:06
Není tomu ani půl roku od chvíle, kdy návrhář a stylista Lukáš Macháček rozvázal dlouholetou spolupráci s Luxury Brand Management. Důvod byl prostý, získat prostor a hlavně tvůrčí svobodu na to dělat věci opět po svém. A vrhl se do toho po hlavě....


Kvalifikace na Grand Prix Kanady 2023
f1sport.auto.cz | 21:50:00
Průběžné zpravodajství z kvalifikace v Montrealu.


Počet útoků kosatek na čluny se zvyšuje a vědci si nejsou jistí proč
Reflex | 20:30:00
Jenom v prvním týdnu června zaútočily kosatky na lidské čluny alespoň jednou denně. 8. června proběhly útoky dva a 3. června útoky dokonce čtyři. Rybáři i jachtaři po celém světě začínají být tímto trendem lehce znervózněni… obzvláště proto, že si nejsme jisti, proč kosatky na čluny vlastně útočí. 


Před sedmdesáti lety rozdrtily východoněmecké povstání sovětské tanky
Tiscali-zprávy | 20:44:20
Desítky mrtvých a zraněných a tisíce uvězněných byly před sedmdesáti lety důsledkem násilného potlačení spontánní celonárodní revolty v Německé demokratické republice. Východoněmeckým komunistům tehdy přijely na pomoc sovětské tanky.


Na české domácnosti jde v roce 2023 tvrdá rána. Horší než zdražování, tohle už vás zlomí
AAzdraví.cz | 22:50:46
Co může být horší než drtivé zdražování, které nás sužovalo především v loňském roce a které pokračuje i v roce letošním, byť už v menší…


Babička přišla na to, jak zesílit chuť česneku. I ten čínský pak chutná jako český
AAzdraví.cz | 20:37:38
Cibule a česnek je oblíbenou ingrediencí v řadě pokrmů. Některé recepty české kuchyně by bez česneku ani nemohly existovat. Gurmáni se dělí na dva tábory. Jedni…


Rusové se pochlubili odražením útoku na čerpací stanici Družby
Novinky.cz | 22:39:20
Protivzdušná obrana v ruské Brjanské oblasti v noci na sobotu odrazila útok ukrajinských bezpilotních letounů na čerpací stanici ropovodu Družba. Uvedl to na telegramu šéf oblasti Alexandr Bogomaz.


Válčící frakce v Súdánu se dohodly na novém třídenním příměří
Novinky.cz | 22:10:13
Súdánská armáda a polovojenské milice RSF se dohodly na novém příměří v délce 72 hodin. Platit má od nedělního rána. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení zveřejněné zprostředkovateli příměří, Saúdskou Arábií a Spojenými státy.


Deštivou kvalifikaci v Montrealu ovládl Verstappen, druhý nečekaně Hülkenberg
iSport.cz | 23:45:00
Deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Kanady formule 1 vyhrál Max Verstappen z Red Bullu. Lídr šampionátu a obhájce loňského vítězství porazil na trati v Montrealu o 1,244 sekundy nečekaně druhého Nica Hülkenberga z Haasu. Třetí byl Fernando Alonso z Aston Martinu. Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa Sergio Pérez, který ztrácí na Verstappena 53 bodů, doplatil na náročné podmínky a skončil až dvanáctý.


Brazilští fotbalisté upozornili na rasismus černými dresy v přípravě
sport.cz | 23:38:02
Brazilští fotbalisté v dnešním přípravném zápase v Barceloně nastoupili v černých dresech, aby upozornili na problém s rasismem, jemuž čelil jejich spoluhráč Vinícius Júnior. Útočník Realu Madrid čelil rasistickým projevům při venkovních duelech španělské ligy. Dnes gólem z penalty pečetil Vinícius výhru 4:1 nad Guineou.


Deštivou kvalifikaci v Kanadě vyhrál Verstappen, překvapení na druhém místě
sport.cz | 23:20:37
Deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Kanady formule 1 vyhrál Max Verstappen z Red Bullu. Lídr šampionátu a obhájce loňského vítězství porazil na trati v Montrealu o 1,244 sekundy nečekaně druhého Nica Hülkenberga z Haasu. Třetí byl Fernando Alonso z Aston Martinu. Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa Sergio Pérez, který ztrácí na Verstappena 53 bodů, doplatil na náročné podmínky a skončil až dvanáctý.


Kulusevski přestoupil z Juventusu za 25 milionů liber do Tottenhamu
sport.cz | 23:09:13
Švédský fotbalový reprezentant Dejan Kulusevski přestoupil z Juventusu do Tottenhamu, kde už rok a půl hostoval. Londýnský klub podle BBC zaplatil za třiadvacetiletého křídelního hráče 25 milionů liber (697 milionů korun). Kulusevski podepsal s Tottenhamem smlouvu na pět let.


Odčinili jsme Moldavsko, přístupem i výsledkem, libuje si Krejčí
sport.cz | 22:52:56
Jak slíbili, tak tentokrát udělali. Dali zapomenout na remízu v Moldavsku a na druhý pokus venku vyhráli. Fotbalová reprezentace zvítězila na Faerských ostrovech 3:0 a upevnila si první příčku ve skupině E kvalifikace mistrovství Evropy 2024. „Jednoznačně jsme splnili cíl, snad budeme pokračovat na vítězné vlně i dál,“ kvituje autor první branky Ladislav Krejčí mladší.


Češi slaví: Zářil střelec Černý, průměrně zahrál Hložek
sport.cz | 22:49:46
Čeští fotbaloví reprezentanti zvládli roli favorita, v sobotu večer zvítězili na Faerských ostrovech 3:0. V duelu kvalifikace o postup na Euro 2024 se nejvíc dařilo autorovi dvou branek Václavu Černému, na jedničku zahráli také obránci David Jurásek a Tomáš Holeš. Naopak vidět příliš nebyl Adam Hložek, který obdržel trojku, stejně tak Jan Kuchta. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.


Oštěpaři Vadlejch a Gillarová vyhráli v Kuortane
sport.cz | 22:10:22
Oštěpaři Jakub Vadlejch a Irena Gillarová zvítězili na mítinku Kontinentální Tour stříbrné kategorie v Kuortane. Stříbrný olympijský medailista z Tokia navázal na čtyři dny staré prvenství v jiném finském městě Turku. Vadlejch dnes hodil nejdál 86,83 metru a porazil o metr olympijského vítěze z Londýna Keshorna Walcotta z Trinidadu a Tobaga. Za výkonem z Turku, kde vytvořil letošní světové maximum 89,51 metru, zaostal o necelé tři metry.


Déšť Verstappena nezaskočil, radoval se i Haas. V kvalifikaci znovu selhal Pérez
iHNed_sport | 23:14:35
Deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Kanady formule 1 ovládl Max Verstappen. Za jezdcem Red Bullu překvapivě skončil Nico Hülkenberg v Haasu.


Úkol splněn. Fotbalisté vezou z Faerských ostrovů tři body, dvakrát se trefil Černý
iHNed_sport | 22:36:41
Čeští fotbalisté porazili v sobotní kvalifikaci Eura 2024 domácí tým Faerských ostrovů 3:0. Dvěma góly se o to postaral Václav Černý.


Z Faerských ostrovů si vezeme výhru 3:0. Řádil Václav Černý
FotbalPortal | 22:42:43
Po domácí výhře nad Polskem a bídném remízovém výkonu v Moldavsku na naše reprezentanty čekal další nevyzpytatelný soupeř v podobě Faerských ostrovů na jejich vlastním stadionu. Žádná senzace se ale tentokráte nekonala. Domů jedeme s povinnou výhrou 3:0. Jeden gól dal Ladislav Krejčí a rovnou dvěma góly se zaskvěl muž zápasu Václav Černý. A góly to byly parádní.


Tottenham uplatil opci, z Juventusu přestupuje Kulusevski
FotbalPortal | 22:04:09
Švédský reprezentační záložník, Dejan Kulusevski, po osmnáctiměsíčním hostování v Tottenhamu v klubu zůstane natrvalo. Tottenham Hotspur se dohodl s Juventusem na přestupu ve výši 30 milionů eur. Dejan Kulusevski tak definitivně dělá čáru za neúspěšným působením v Turíně, kde se zapsal pouhými sedmi góly v 74 oficiálních zápasech.


Japonské restaurace bojují se sushi teroristy: Výrostci se baví olizováním cizího jídla!
blesk | 22:30:00
Mladí Japonci objevili nový typ zábavy. Chodí do takzvaných running sushi bister, kde olizují jednotlivé pokrmy nebo k nim připravené omáčky a pak je vracejí na pás, takže takto upravené pokrmy může nevědomky zkonzumovat další zákazník. Videa z nechutných akcí poté výtečníci umisťují na internet. Provozovatelé restaurací se bojí úbytku zákazníků, a proto začali jednat. Po jednom z chycených strávníků žádají vysoké odškodné.


Obrovské překvapení na koncertě Ztraceného v Edenu: Svatba se snoubenkou Marcelou!
blesk | 22:19:00
Zpěvák Marek Ztracený (38) už po dva večery předvedl bezkonkurenční show v pražském Edenu, a v sobotu ji dokonce korunoval tím, že s fanoušky sdílel nejintimnější okamžik svého života! Svou svatbu s Marcelou, kterou se mu podařilo utajit!


Začalo zasedání komunistů v KLDR. Strana vedená Kimem řeší „změněnou mezinárodní situaci“
blesk | 22:01:00
Severní Korea zahájila klíčové zasedání vládnoucí strany, které má rozhodnout o diplomatické a obranné strategii, jak se vyrovnat se „změněnou mezinárodní situací“. Informuje o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA, podle níž se jednání účastní i vůdce komunistické země Kim Čong-un.


V O2 areně se zasnoubil, na Edenu Marek Ztracený oznámil, že se oženil! Jeho Marcela byla krásná nevěsta
super | 22:19:57
Zpěvák


Škoda své zákazníky škube jako slepice, v Austrálii prodává Fabii za dvojnásobek ceny, kterou nesla teprve před pár lety
Autoforum.cz | 10:30:00
Pokud jste v minulosti marně přemýšleli, co značí ona „prostřelená slepice” v logu značky Škoda, teď to máte před sebou. Jde o oškubaného zákazníka značky, kterého právě trefil, popř. ho trefilo z nového ceníku automobilky. (Petr Prokopec)


Rusové se pochlubili odražením útoku na čerpací stanici Družby
Novinky-kultura | 22:39:20
Protivzdušná obrana v ruské Brjanské oblasti v noci na sobotu odrazila útok ukrajinských bezpilotních letounů na čerpací stanici ropovodu Družba. Uvedl to na telegramu šéf oblasti Alexandr Bogomaz.


Válčící frakce v Súdánu se dohodly na novém třídenním příměří
Novinky-kultura | 22:10:13
Súdánská armáda a polovojenské milice RSF se dohodly na novém příměří v délce 72 hodin. Platit má od nedělního rána. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení zveřejněné zprostředkovateli příměří, Saúdskou Arábií a Spojenými státy.


Helena Vondráčková zazpívala pro početné publikum
Tyden-domácí | 12:00:00
Na Konopišti se uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, kterého se zúčastnilo deset tisíc návštěvníků. Jednou z hvězd akce byla i zlatá slavice Helena Vondráčková. Zajímá vás, jak to tam vypadalo?


Čeští fotbalisté vyhráli v kvalifikaci o ME na Faerských ostrovech 3:0
Tiscali-zprávy | 22:45:08
Čeští fotbalisté zvítězili na Faerských ostrovech 3:0 a bodovali i ve třetím kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu. V prvním poločase skórovali Ladislav Krejčí mladší a Václav Černý, který po změně stran dalším gólem stanovil konečný výsledek.


Je to nečekané. Hülkenberg v mokré kanadské kvalifikaci zazářil druhým místem
f1sport.auto.cz | 23:56:00
Nico Hülkenberg z týmu Haas překvapil v mokré kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Kanady druhým místem!


VW v Evropě testuje levný čínský model, možná našel cestu, jak udržet dostupná spalovací auta v prodeji
Autoforum.cz | 12:00:00
VW se tváří, že jde „all in” do elektromobilů, ale může si to dovolit? Podle nás potřebuje udržet v nabídce i dostupná spalovací auta a jejich dovoz z Číny vypadá jako schůdná cesta. (Petr Prokopec)


Cristiano Ronaldo slaví vtipné výročí, když v dresu reprezentace předvedl možná jeho nejhorší pokus o zahrání volného kopu
FotbalPortal | 21:16:48
V pátek uplynulo 8 let, kdy volný kop Cristiana Ronalda obletěl svět. V dresu portugalské reprezentace, se jakožto ozkoušený střelec postavil k míči, aby mohl zahrávat volný kop z přibližné dálky 40 metrů. Tento pokus se dá považovat, za nejvíc nepovedený v jeho kariéře.


Středověcí mniši zahlédli, jak se Měsíc rozdělil vejpůl… a vědci s nimi dlouhou souhlasili
Reflex | 10:00:00
V kronice města Canterbury existuje jeden mimořádně zajímavý zápis z druhé poloviny dvanáctého století. Podle tehdejšího kronikáře Gervase z Canterbury za ním přišla pětice mnichů místního opatství s tím, že 18. června těsně po setmění viděli, jak se vrcholek srpku měsíce “rozlomil ve dví”. Gervasovi mniši tvrdili, že z místa zlomu “do velké vzdálenosti vystřelovaly plápolající louče, jiskry a kusy hořícího uhlí” a že Měsíc sebou třásl jako “raněný had”. Tenhle jev se podle všeho opakoval nejméně tucetkrát, než se naše družice vrátila zpátky do původního stavu. 


Donedávna nejrychlejší naftový kombík světa se stovkou pod 5 s dnes koupíte pěkný za cenu základní Octavie
Autoforum.cz | 13:30:00
Je to auto, které na sebe sotva něco prozradí, ve výsledku ale dokáže zrychlit na stovku za 4,9 sekundy a rozjet se bez omezovače až k 280 km/h. A současně pobrat 1 670 litrů nákladu. (Petr Miler)


Zen žen
Respekt | 20:12:17Dnes křtíme Václavák
Respekt | 14:08:44Barbie a víla
Respekt | 13:59:33
\n


Jen tu být pro své děti
Respekt | 13:49:56
Jak vznikl a co říká výklad pravidel pro přítomnost rodičů v nemocnici


Řecko po kolonoskopii
Respekt | 13:46:18
Nejrychlejší růst v eurozóně, rozpočtová disciplína, ústup populistů. Co se to pod Akropolí děje?


Tragédie (kolikátá už?) ve Středomoří 
Respekt | 12:34:56Další krůček v případu Nord Stream
Respekt | 12:33:57
\n


Svět
Respekt | 12:31:17
\\n\n


Nahlédli jsme do Severní Koreje
Respekt | 11:17:14Svůdník Berlusconi a jeho odkaz 
Respekt | 11:15:55Ďábel jde do důchodu. George Soros předává své impérium.
Respekt | 11:13:42Solární elektrárny v kosmu? Podle vědců to možné je.
Respekt | 11:10:17Chůzi zdar, elektrokola nechte dole
Respekt | 11:08:06
\n


Prodá Babiš svoje noviny?
Respekt | 11:06:44
\\n\n


Konzervativci, nesouhlas a nová definice znásilnění
Respekt | 11:04:44
\\\\n\\n\n


Odebírání dětí: místy obří problém, jinde neznámá věc
Respekt | 11:02:34Český teenager 2012
Respekt | 11:00:48Na bodu mrazu
Respekt | 10:58:52
S ředitelem organizace Romea Zdeňkem Ryšavým o vraždě Roma v Brně


Jak se dolovaly peníze v Mostecké uhelné
Respekt | 10:56:28Česko
Respekt | 10:55:36
\n


Země plné peněz
Respekt | 10:38:55
Vzestup Perského zálivu mění svět


Opravdová kuráž
Respekt | 10:37:49
Vzestup Perského zálivu mění svět\n


Já, Silvio
Respekt | 10:36:44
Když se politika točí kolem jednoho muže, tak to předznamenává velké problémy


„Šlachtův puč“ je mýtus
Respekt | 10:35:16
Zásah na Úřadu vlády napomohl nástupu populistů k moci, hlavní příčinou ale nebyl


Naslouchejme umělcům
Respekt | 10:28:55
Pokud rychle nezměníme zdejší systém, nezbude z naší kultury moc zajímavého


Z webu Respektu
Respekt | 09:58:10
Pokud rychle nezměníme zdejší systém, nezbude z naší kultury moc zajímavého\n


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 09:57:19Maso bez výčitek
Respekt | 09:54:23
V debatě o tom, čím nahradit maso průmyslově chovaného dobytka, zaznívá v Česku ohlušující ticho. Pojďme zjistit, kudy by se mohla začít odvíjet.


„Unabomber“ Kaczynski: vizionář, nebo jen vrah?
Respekt | 09:51:23
10. 6. 2023


Kultura/mix
Respekt | 09:48:54Stavba týdne
Respekt | 09:45:51Audio týdne
Respekt | 09:41:37
\n


Album týdne
Respekt | 09:07:53Stand-up týdne
Respekt | 09:07:09Dělníci kultury
Respekt | 09:06:10
\n


Jako kusy syrového masa
Respekt | 09:04:03
Ve věku 89 let zemřel spisovatel Cormac McCarthy


Turistka přítomnosti
Respekt | 09:01:35
Zpěvačka Janelle Monáe na novém albu opouští futuristické motivy a soustředí se na slast


Jako by za mnou stála zubatá
Respekt | 08:53:06
Příběh režiséra Jana Friče, který míří z Národního divadla na pracovní úřad


Proměnám světa nezabráníme
Respekt | 08:46:36
S poslankyní Marií Jílkovou (KDU-ČSL) o manželství pro všechny, větší otevřenosti lidovců a složitých volbách, které ženy v politice (zatím) musejí podstupovat


Kde leží můj otec?
Respekt | 08:30:04
S historikem Alešem Kýrem o překvapivém nálezu pohřebiště 87 politických vězňů v Praze


Kladivo na náhradní matky
Respekt | 08:22:08
Zakáže Česko párům, které nemohou mít vlastní děti, domluvu se ženami, jež jsou ochotné jejich děti porodit?


Potraviny, které škodí
Respekt | 08:08:21
Nové výzkumy nabízejí překvapivý pohled na jídlo, které konzumujeme  každý den


Být, či nebýt?
Respekt | 08:07:29HWTL!
Respekt | 08:06:48Dopisy
Respekt | 08:05:12
\n


Cesta z města až Naokraj
Respekt | 08:03:27
Lukáš Pumpr a Petr Polák inspirují ostatní pro žití na vesnici


Respekt/Despekt
Respekt | 08:01:49
Lukáš Pumpr a Petr Polák inspirují ostatní pro žití na vesnici\n


Čím je pro vás odcházející George Soros? Jaký je jeho odkaz?
Respekt | 08:01:13
Lukáš Pumpr a Petr Polák inspirují ostatní pro žití na vesnici\\n\n


Neumlčujme ženský hlas
Respekt | 07:59:22
Svět by byl nepochybně lepší místo, kdyby lidé psali své výhrady, postřehy do zpráv, kde je ostatní nevidí


Helena Vondráčková zazpívala pro početné publikum
Tyden-Byznys | 12:00:00
Na Konopišti se uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, kterého se zúčastnilo deset tisíc návštěvníků. Jednou z hvězd akce byla i zlatá slavice Helena Vondráčková. Zajímá vás, jak to tam vypadalo?


Helena Vondráčková zazpívala pro početné publikum
Tyden-Kultura | 12:00:00
Na Konopišti se uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, kterého se zúčastnilo deset tisíc návštěvníků. Jednou z hvězd akce byla i zlatá slavice Helena Vondráčková. Zajímá vás, jak to tam vypadalo?Return to top