Celkem 139860 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 01.07.2023


Prvních pár úvah nad karlovarským filmovým festivalem
Britské_listy | 10:00:00
Foto: Zázračný aparát (c) KVIFFTak zdravím z Karlových Varů, milí čtenáři. Prvním filmem, který jsme tu v pátek odpoledne zhlédli, byl švédský dokumentární film To je ale fantastický přístroj, řekl král, film věnovaný aktuálnímu tématu, totiž historii fotografie, filmu, televize a sociálních sítí, především YouTube, od první fotografie vzniklé ve Francii ve třicátých letech 19. století, kdy ji vynálezce Nicéphore Niépce (1765 - 1833) musel exponovat deset hodin. 


j_coot
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Střešní okna jsou zárukou úspory v zimě i v létě
eStav.cz | 00:00:35
Pokud existuje skupina lidí, která se na přicházející léto dívá s obavami, jsou to majitelé podkrovních bytů. Střešní okna sice přináší řadu výhod, jako například fantastický výhled na noční oblohu, ale zároveň dovedou v bytě pořádně zatopit. V zimě mohou naopak potrápit s únikem tepla. Se střešními okny Roto a jejich příslušenstvím se však problémů s teplotou nemusíte obávat.


V létě oslaví narozeniny Tatiana Dyková i Monika Bagárová. Tipnete si, kolik jim je?
bleskove.cz | 00:00:06
Kteří slavní patří do skupiny červencových oslavenců? Kolik svíček na dortu letos sfouknou?


Koncern VW vyměnil šéfa Audi, značka zaostává za konkurenty
Auto-iDNES.cz | 01:00:08
Německý koncern Volkswagen, pod nějž spadá i Škoda, jmenoval nového generálního ředitele automobilky Audi. Důvodem má být to, že značka zaostává za konkurenčními automobilkami BMW a Mercedes-Benz. Čtyřiapadesátiletého Markuse Duesmanna od září v čele Audi nahradí Gernot Döllner se zkušenostmi z koncernu VW.


Expert na dětské sedačky: jde o bezpečnost, testujeme nad požadavky norem
Auto-iDNES.cz | 01:00:08
Po patnácti letech snění, vymýšlení a vynalézání se Cybex před dvěma roky pochlubil unikátní dětskou autosedačkou s airbagem, první svého druhu na světě. Celotělový vzduchový vak pomáhalo vyvíjet i české studio firmy. U jejího zrodu stál rakouský expert Franz Peleska.


Učil se od michelinského kuchaře a dává šanci i vášnivým amatérům
Finance-iDNES.cz | 01:00:28
Kvalitních kuchařů je na trhu doslova jako šafránu, a to i v nastupující generaci. Proto je o ně třeba pečovat, myslí si šéfkuchař pražského hotelu Pyramida Tomáš Pecháček. A dát šanci třeba i vášnivým amatérským kuchařům. I mezi nimi se totiž může skrývat nějaký ten talent.


Poradna: Rodičovský příspěvek a výdělek
DumFinanci | 01:00:29
Kateřina: Syn měl v květnu dva roky, rodičovský příspěvek budu pobírat do jeho tří let. Vzhledem k našim finančním problémům si chci přes léto přivydělat brigádami. Nesnížil by se mi z důvodu brigády rodičovský příspěvek? Jak by to bylo s daněmi?


Poradna: Starosta v předdůchodovém věku
DumFinanci | 01:00:29
Jaromír: Jsem starostou na malé obci s necelými 400 obyvateli, přičemž mi funkční období končí v roce 2026. Potom již nechci pokračovat. Důchodový věk mám v říjnu 2024. Co je pro mě nejvýhodnější s ohledem na důchod, vzhledem k tomu, co se děje?


V Karlových Varech začal filmový festival, Křišťálový globus převzal Russell Crowe
Hospodářské noviny | 01:00:31
Slavnostním ceremoniálem s efektní choreografií krasobruslařek začal v pátek večer ve Velkém sále hotelu Thermal v Karlových Varech 57. ročník mezinárodního filmového festivalu. Festival zahájil jeho prezident Jiří Bartoška, kterého při příchodu na...


Červencové AKTY X jsou zde! Soutěžte o zájezd nebo možnost publikace. Téma aktů tento měsíc je Světlo a stín
Reflex | 00:01:00
 S novým měsícem příchází i nové kolo populární fotografické soutěže Reflexu Aktů X. Téma pro červenec je "SVĚTLO A STÍN". Fotografové, fotografky a modelky nám mohou zasílat své aktové fotografie prostřednictvím odkazu níže a soutěžit tak o voucher na zájezd, či možnost publikace v časopise, nebo sítích Reflexu. Podrobnosti o soutěži se dočtete níže.


Dovolená politiků: Plány mají, ale i rozpaky. Záležet bude na Sněmovně
idnes.cz | 02:00:09
Až na poslední chvíli budou někteří politici řešit, jak naloží se svými prázdninami. Jejich podobu, tedy to, kdy začnou, totiž ovlivní projednávání ozdravného balíčku z dílny ministerstva financí. Vláda ho chce v prvním čtení projednat ještě před sněmovními prázdninami. Na ty se původně poslanci a poslankyně měli rozjet v pátek 14. srpna.


Solár na střeše? V posílení sítí nám brání úřady, říká klíčový distributor
idnes.cz | 02:00:09
Energetika se mění a přizpůsobit se tomu musejí i tradiční hráči. David Šafář, člen představenstva firmy EG.D, která provozuje distribuční síť elektřiny a plynu, v rozhovoru mimo jiné popisuje, jak drahá bude z pohledu distribuce zelená transformace energetiky. Zdaleka nejbolavějším místem modernizace sítí jsou podle něj povolovací procesy.


Někde přeplatíte tisíce, jinde stovky. Průzkum se zaměřil na krátkodobé úvěry
idnes.cz | 02:00:10
Půjčíte si dvacet tisíc, za měsíc vracíte skoro třicet. S jiným produktem či poskytovatelem přitom může úrok vyjít jen pár stovek. To ukázal Index odpovědného úvěrování, který srovnává poskytovatele krátkodobých úvěrů. Analýzu pravidelně připravuje organizace Člověk v tísni, která se dluhovou problematikou dlouhodobě zabývá.


Bude si Obama platit reparace? V USA řeší, jak odškodňovat za otrokářství
idnes.cz | 02:00:10
Každý žijící prezident Spojených států kromě Donalda Trumpa měl otrokářské předky. Jeho rodina totiž dorazila do Ameriky až v době, kdy už otročení černochů vyšlo z módy. Výsledky kontroverzního výzkumu se navíc objevily v době, kdy je země uprostřed debaty o reparacích a dědictví otrokářství.


Plzeň má nového majitele! Do klubu vstoupila rakousko-švýcarská skupina
FotbalPortal | 00:00:18
Do Plzně přichází společnost FCVP GmbH, která se stala většinovým vlastníkem v klubu. Po dvouročním období hledání tak Viktoria konečně našla investora, kterého hledala. V klubu zůstane Adolf Šádek, a to dokonce v roli předsedy představenstva.


Do vesmíru míří evropský dalekohled, zaměří se na záhadu temné hmoty a energie
technet.cz | 02:00:49
Euclid je projekt Evropské vesmírné agentury (ESA), jejímž cílem je prozkoumat dvě z velkých záhad vesmíru v současnosti: temnou hmotu a temnou energii. Tento 1,2metrový teleskop k tomu využije jednu kameru pro viditelné spektrum a další pak bude fungovat jako spektrometr pro oblast blízkou infračervenému záření.


GLOSA: Vláda dinosaurů skončila před 66 021 000 lety, plus minus 24 tisíc let
technet.cz | 02:00:49
Pokud se ptáte, který den v kalendáři byl pro dinosaury osudným, tak to vědci určit neumějí. Přesto může být překvapivé, co vše se o události, která poslala neptačí dinosaury do propadliště dějin, již dokázali dozvědět.


Kdo se ozve na podzim, toho už obsloužit nestihneme. S frontou na tepelné čerpadlo je potřeba počítat i letos
eStav.cz | 03:00:00
Kdo chtěl loni v říjnu topit novým tepelným čerpadlem, musel ho objednat alespoň o půl roku dříve. A přestože situace je letos výrazně klidnější, zájemci by si měli pospíšit – podle českého výrobce tepelných čerpadel Master Therm mají čas v podstatě jen několik týdnů, aby. Řada zájemců se přesto i letos nechává uchlácholit teplými dny a s objednávkou čekají na novou vlnu dotačních programů


30. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 02:07:20
Americké akcie v pátek zpevnily. Dařilo se zejména technologickým titulům - Apple jako první firma zakončil obchodování s tržní kapitalizací nad hranicí tří bilionů dolarů. V plusu skončily indexy také v týdenním, měsíčním a šestiměsíčním horizontu.


Křivda vs. křivda. Nejvyšší soud USA zrušil pozitivní diskriminaci
lidovky.cz | 05:00:00
Lze znevýhodnění jedněch napravit tím, že znevýhodníme jiné? Tu otázku klade už šedesát let americký model affirmative action (překládá se to jako podpůrná akce či pozitivní diskriminace). Je-li například na univerzitách méně černošských studentů, než by odpovídalo jejich podílu v populaci či přání po rozmanitosti, k rase se přihlíží jako k přijímacímu kritériu. Tak se dostane na vysoké školy víc Afroameričanů na úkor bělochů i jiných. Ve čtvrtek Nejvyšší soud USA rozhodl, že tento postup je protiústavní. Debata kolem je zajímavá i pro nás.


Ukrajincům v Česku se zpřísní podmínky ubytování. Hrozí jim vykořisťování i práce na černo, varují kritici
lidovky.cz | 05:00:00
Desetitisíce válečných uprchlíků z Ukrajiny se od července mohou ocitnout ve svízelné situaci. Humanitární ubytování bude nově bezplatné jen 150 dní po udělení dočasné ochrany, poté bude zdarma pouze pro takzvané zranitelné osoby.


Jak hodnotí Češi prvních 100 dní prezidenta Pavla? Nejvíc zaujal mladou generaci a vysokoškoláky
Český rozhlas | 05:00:00
Petr Pavel už je ve funkci prezidenta víc než tři měsíce. Jak si jako hlava státu zatím vede? A jak jeho prvních 100 dní ve funkci hodnotí Češi? I na to odpovídali lidé v exkluzivním průzkumu společnosti Median pro Radiožurnál, kterého se na konci června zúčastnila tisícovka respondentů. Prezidenta v něm hodnotili známkami od jedničky do pětky jako ve škole.


Norský král Harald V.: Jeho nejkrásnější chvíle ovlivnila okupace Československa
Denik.cz | 05:30:00
Pokud něco život norského krále Haralda V. opravdu nepostrádá, jsou to napětí, dobrodružství a kontroverze. Muž, který by měl za jistých okolností nárok kromě norského také na britský trůn, musel jako dítě prchat z vlastní země, aby si zachránil život. 


Když filmový horor ožije. Vymítání ďábla z těla stálo v roce 1976 ženu život
Denik.cz | 05:00:00
Je docela běžné, že nějaký mimořádný skutečný příběh získá svou filmovou podobu. Mnohem vzácnější je obrácený případ: že film pohltí někoho natolik, až se fikce stane realitou. Filmu Exorcista se právě tohle přihodilo. V hrůzné formě.


Fialová barva zbarvila pole na Břeclavsku. Přírodní krásu obdivují lidé z daleka
Denik.cz | 04:37:00
K létu tahle podívaná prostě patří. Stovky levandulí zdobí v těchto dnech na přelomu června a července pole na Levandulové farmě v Starovičkách na Břeclavsku. Místní krásu obdivují nejen lidé z okolí, ale přijíždí sem i zájemci z daleka. Tyto krásné fotky vyfotil Petr Fojtík, kterému moc děkujeme za možnost je zveřejnit. 


KVÍZ: Princ Miroslav by oslavil stovku. Jak dobře znáte Vladimíra Ráže?
Denik.cz | 04:30:00
Jméno Vladimíra Ráže bude navždy spojeno s rolí krále Miroslava z pohádky Pyšná princezna. Rodák z Nejdku u Karlových Varů měl ale mnohem pestřejší herecký rejstřík, což prokázal hlavně na jevišti Národního divadla, jehož byl dlouholetým členem. 1. srpna uplyne 100 let od hercova narození. Otestujte si, co všechno o něm víte v kvízu Deníku.


Sparta s „rezervou“: divoké mládí, kiks v premiéře i osobnosti na tribuně
iSport.cz | 04:45:00
V prvním testu hned prohra. Výsledkově určitě zklamání, herně? Skřípalo to. Sparta podlehla druholigové Jihlavě (1:2), omluvou může být sestava prošpikovaná mladíky z rezervy i navrátilci z hostování. Někteří z nich zaujali, jenže Letenští doplatili na neproměněné šance. Všemu přihlíželi jen zpovzdálí Ladislav Krejčí a spol. nebo bývalí sparťané včetně Dávida Hancka. Co všechno Pražanům ukázal nepovedený zápas?


Nároďák bez fanoušků, BPA žádala... Expert: Že si svaz poradí? Není šance
iSport.cz | 04:40:00
Změny trenérů národního týmu dospělých i dvacítek, k tomu Zlatá hokejka a policejní razie na svazu. Čtvrtek byl nabitý hokejovými událostmi. Možná tak trochu zapadla informace, že Český hokej přišel o všechny své sociální sítě. Ty pro něj od začátku spravovala agentura BPA. Ve hře byl prodej, svaz však nabídku smetl ze stolu. Rok před šampionátem mu z 675 tisíc digitálních fans nezbyl nikdo. Jaká měla být nabídka a co o jednání říká BPA?


Pogačar zbytečně riskoval, Dán má před Tour navrch, míní Tesař. Sagan to doma přehnal
iHNed_sport | 06:00:20
Tour de France dnes odstartuje a oči všech se upínají hlavně na dva kohouty. Lubor Tesař mluví v rozhovoru také o Saganovi či seriálu na Netflixu.


ODEMČENO: Zlý scénář věští pád cen bytů, NATO podpoří české startupy, Malina chce další peníze
E15-ekonomika | 05:30:00Ekonomický bedekr letní dovolené. Malý rozpočet je fuk, portmonku zruinuje jen slabá koruna
E15-ekonomika | 05:00:00
Naostro startuje čas dovolených. O tom, jak brutální bude pro rodinný rozpočet a kolik přesčasů bude muset hlava rodiny odpracovat, rozhodne hned několik klíčových proměnných. I exotická dovolená se přitom dá odžít směšně levně. Stačí vystoupit z letadla v té správné destinaci, která určitě nemusí být nezajímavá a kde i turista ze stále ještě chudého Česka bude překypovat kupní silou. Představte si takový týden dovolené se vším všudy za pět tisíc korun. Ano, je to reálné. 


ODEMČENO: Zlý scénář věští pád cen bytů, NATO podpoří české startupy, Malina chce další peníze
E15-politika | 05:30:00Ekonomický bedekr letní dovolené. Malý rozpočet je fuk, portmonku zruinuje jen slabá koruna
E15-politika | 05:00:00
Naostro startuje čas dovolených. O tom, jak brutální bude pro rodinný rozpočet a kolik přesčasů bude muset hlava rodiny odpracovat, rozhodne hned několik klíčových proměnných. I exotická dovolená se přitom dá odžít směšně levně. Stačí vystoupit z letadla v té správné destinaci, která určitě nemusí být nezajímavá a kde i turista ze stále ještě chudého Česka bude překypovat kupní silou. Představte si takový týden dovolené se vším všudy za pět tisíc korun. Ano, je to reálné. 


Počasí o víkendu: Bude se oteplovat, mohou se objevit bouřky
Globe24 | 06:30:00
Během víkendu se bude v Česku oteplovat. Denní maxima podle meteorologů vyrostou až na 27 stupňů.


ČNB se pod Michlem méně držela modelových doporučení, shodují se analytici
idnes.cz | 07:48:00
Česká národní banka (ČNB) se pod vedením guvernéra Aleše Michla méně než dříve držela modelových doporučení svého aparátu při rozhodování o měnové politice. Shodují se na tom analytici. Současně připomínají, že ČNB za Michlova působení nijak neupravila základní úrokovou sazbu, která je od loňského června na sedmi procentech.


V Dukovanech stojí dva bloky kvůli servisu, odstávka potrvá tři týdny
idnes.cz | 07:20:00
V Jaderné elektrárně Dukovany jsou od soboty v provozu dva ze čtyř bloků. Dva bloky jsou odstavené kvůli plánovanému servisu zařízení, která jsou pro ně společná. První dukovanský blok už nedodává elektřinu od 2. června. Druhý blok elektrárny přerušil dodávky do přenosové sítě v sobotu v 5:00, řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.


Lukašenko si je jistý, že nikdy nebudou použity jaderné zbraně v Bělorusku
idnes.cz | 06:58:00
Běloruský lídr Alexandr Lukašenko si je jistý, že nikdy nebudou použity taktické jaderné zbraně, které v jeho zemi rozmístilo Rusko. Podle agentury Reuters to vůdce země, která je nejbližším spojencem Moskvy, prohlásil v pátek.


Pompézní rekonstrukce Tyršova domu navržená Pleskotem stojí. Sokolové se soudí s památkáři
blesk | 05:38:00
Od roku 2019 plánuje Česká obec sokolská kompletní rekonstrukci svého ústředního sídla - Tyršova domu. Její podobu navrhl uznávaný architekt Josef Pleskot. Problém ale je, že památkáři s její podobou nesouhlasí. Nyní se přípravy rekonstrukce zastavily úplně a námitky sokolů proti rozhodnutí památkářů skončily u soudu. Co se bude dít s Tyršovým domem dál?


Růžová smršť Margot Robbieové: Barbie vyrazila do ulic!
blesk | 05:00:00
Herečka Margot Robbieová (32) vyrazila v sobotu do ulic kalifornského Los Angeles propagovat svůj nejnovější film o panence Barbie.


Slušňačka Eliška Křenková se odvázala ve Varech: S dírkou v boku!
blesk | 05:00:00
Tak odvážný model by zrovna u Elišky Křenkové (33) málokdo čekal. Drobná herečka, která se neustále tváří jako neviňátko, vynesla jeden z nejodvážnějších modelů zahajovacího ceremoniálu na letošním festivalu ve Varech. 


Boj o zkratku ČSSD: Chce nás okrást, naštvala Volfová Šmardu. Je to faul, míní politolog
blesk | 05:00:00
Koncem června vzbudilo v kruzích sociálních demokratů pozdvižení přejmenování politického uskupení Jany Volfové Česká suverenita na Česká suverenita sociální demokracie (ČSSD). Předseda SOCDEM se proti kroku exposlankyně rázně ohradil s tím, že zkratku má Sociální demokracie registrovanou jako ochrannou známku. Pro Blesk následně uvedl, že zkratku se SOCDEM patrně uhájit podaří. Poškodit Sociální demokracii se podle něj Volfová pokouší dlouhodobě, její snažení se prý však nikdy nesetkalo s úspěchem. Situaci, ze které by paradoxně SOCDEM mohla i profitovat, pro Blesk okomentoval i politolog Lukáš Jelínek. 


Je na spadnutí další pandemie covidu? Je nevyhnutelná a nejsme připraveni, varuje profesor
blesk | 05:00:00
Pandemie covidu-19 je za námi, vzpomínkou na ni jsou jen všudypřítomné dávkovače na dezinfekci a zásoba respirátorů. Nicméně z Británie, kde se přezkoumává počínání expremiéra Borise Johnsona během krize, zaznívá, že se brzy svět může potýkat s další vlnou pandemie covidu, uvedl list Daily Mail.


Čvančarová ve Varech nezklamala: Sázka na jistotu! Opět ve fuchsiové
blesk | 05:00:00
Žádný outfit nebyl tak dlouho očekávaný jako róba nejkontroverznější dámy Karlových Varů Jitky Čvančarové (45). Po šatech, které minulé ročníky zanechaly všechny lidi v úžasu, však zvolila letos velmi střízlivý až cudný design.


Prázdniny odstartovali fantasticky! Festival v Chotěboři není jen pro nerdy
blesk | 05:00:00
Už neuvěřitelný 28. ročník Festivalu Fantazie v Chotěboři na Vysočině otevřel své brány. Znovu se zavřou za týden, 9. července. Do té doby tu stejně jako v předchozích letech mohou tisíce návštěvníků prožít nezapomenutelné okamžiky plné zábavy v duchu svých oblíbených knih, filmů či seriálů.


Případ vraždy léčitele (50) z Kutné Hory: Podle čeho si Richard vybíral členy své sekty?
blesk | 05:00:00
V pátek promluvili v případu vraždy léčitele Richarda z Kutné Hory další svědci. Jejich výpovědi poodhalily další střípky ze zákulisí sekty, kterou si kolem sebe léčitel vybudoval. Padesátiletý Richard svým „klientům“ poskytoval své léčitelské služby za jednorázové poplatky v různé výši, nejčastěji za jedno půlhodinové sezení inkasoval 500 korun. Svědci, kteří v případu vypovídali už v minulosti, uvedli, že za více než 20 let Richardova působení, pod jeho rukama mohly projít i stovky lidí. Ne všem se však „podařilo“ proniknout mezi užší okruh lidí, které si léčitel vydržoval a díky tomu s nimi také různě manipuloval.


Milan Peroutka: Tajná svatba! Vzal si kluka!
blesk | 05:00:00
Herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka (33) se oženil! Romantická svatba plná luxusu proběhla v pátek v Chateau Mcely. Tentokrát ale bez nevěsty… Peroutka si totiž vzal kluka!


Turisté na Mallorce v šoku: Do lehátkové války zasahuje ručníková policie!
blesk | 05:00:00
Zaměstnanec čtyřhvězdičkového hotelu Viva resort na Mallorce se mstí návštěvníkům! Rozhodl se učinit přítrž jejich lehátkovým válkám a sbírá ručníky, kterými si rekreanti rezervují lehátka, do plastových pytlíků. Jeden z návštěvníků resortu mu právě proto vymyslel přezdívku „ručníková policie.“ 


Klíčový svědek otevřeně o zmizení Maddie: Dívenka už nežije! Co mu prozradil hlavní podezřelý?
blesk | 05:00:00
Bývalý kamarád hlavního podezřelého v kauze zmizení Maddie McCannové poskytl rozsáhlý rozhovor německému deníku Bild. V interview Helge B. mimo jiné prozradil, co mu pedofil Christian B. řekl krátce poté, co vyšla na veřejnost zpráva o zmizení mladičké dívky.


Jako žiletky v očích! V Brně připravují kapky z krve pacienta, léčí syndrom suchého oka
blesk | 05:00:00
Svatoanenská nemocnice v Brně získala oprávnění pro přípravu sérových kapek. Ty se využívají při léčbě syndromu suchého oka. Kapky se vyrábějí z krevního séra pacienta a slouží v případech, kdy běžná léčba selhává.


Top momenty ze zahájení Varů: Darinka mandarinka, padající šaty Pořízkové a svatba Bohdalové
blesk | 05:00:00
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu je oficiálně zahájený, i když prezident festivalu Jiří Bartoška (76) přítomné hosty pěkně potrápil, když se neobjevil na červeném koberci během příchodů. Tam se již tradičně blýskla řada slavných osobností. A některé z nich nám prozradily samé pikantnosti.


Co odhalila razie u Prigožina: Dvojníci, falešné pasy i VIP léčba u Putinovy dcery
blesk | 05:00:00
Vladimir Putin po nedělní vzpouře zavrhl oligarchu Jevgenije Prigožina, jemuž se přezdívalo Putinův kuchař, neboť jeho firmy a restaurace krmily prezidenta a jeho hosty včetně světových prezidentů. Víkendová razie ovšem odhalila další z pojítek mezi těmito dvěma mocnými Petrohraďany: Prigožin byl klientem VIP kliniky Putinovy dcery.


Bartoška chyběl na koberci, pak zářil: Před zahájením kapačka!
blesk | 05:00:00
Tak to se ještě nestalo! Během deštivého zahájení 57. ročníku karlovarského filmového festivalu se na červeném koberci poprvé neobjevil jeho prezident Jiří Bartoška (76)!


O víkendu hrozí bouřky a přeháňky. Teploty porostou k 27 °C, sledujte radar Blesku
blesk | 05:00:00
O víkendu se lehce ochladí a Česko možná skropí déšť. Slunce mnohdy zůstane schované za mraky. Přijde totiž vlnící se studená fronta, která postoupí přes střední Evropu na východ. Teploty klesnou na 10 °C a opět vystoupají na 27 °C.


Milostivé léto je tu už potřetí: Pomůže od dluhů z daní nebo pojištění! Koho se týká?
blesk | 05:00:00
Stát připravil pomoc pro lidi a podnikatele či živnostníky, kteří jsou až po uši v dluzích. Další ročník tzv. Milostivého léta bude tentokrát zaměřen na dluhy, které lidé nasekali na sociálním pojištění, daních a dalších poplatcích.


Moldavci o Putinově hrozbě: Oligarchové u nás dostávají peníze z Ruska a šíří propagandu Kremlu
blesk | 05:00:00
Fake news o přijímání uprchlíků, kostelní pomluvy o bezdětné prezidentce i štědré, zato plané sliby proruských politiků a oligarchů… Kreml si snaží udržet Moldavsko ve své sféře vlivu nejrůznějšími cestami. „I bývalý prezident dostával z Ruska 40 tisíc eur měsíčně,“ popsali v rozhovoru pro Blesk Zprávy moldavští novináři-youtubeři bojující proti mediálním nepravdám.


Poznáváte Mařenku z Arabely? Za muže má slovenský sex symbol, dcera už ji předrostla
super | 05:56:54
Hanu Igondu Ševčíkovou (53) si mnozí televizí fanoušci pamatují z role už dospělé Mařenky v populárním seriálu Arabela se vrací. Dnes má o pozornost postaráno i díky divadlu, ale především díky svému znělému hlasu. Ševčíková je jednou z nejznámějších českých dabérek.


Už v srpnu bude dvojnásobným tátou. Jakub Štáfek vyrazil do společnosti s těhotnou manželkou
super | 05:56:50
Herec


Vysekaná postava v plavkách a krásná přítelkyně po boku. Cristiano Ronaldo si dovolenou umí užít
super | 05:56:39
Fotbalista


Analytik: Prigožinova vzpoura zlomí Putinovi vaz
Novinky-kultura | 07:35:00
Vojenský analytik a bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn v rozhovoru pro Právo říká, že ruského prezidenta Vladimira Putina vzpoura wagnerovců oslabila v boji o moc a zlomí mu vaz, protože ostatní silovici (lidé, kteří kontrolují bezpečnostní složky) už vědí, že není nedotknutelný.


Patricie Kaňok Fuxová: Díky Vesně zažívám pocit opravdového sesterství
Novinky-kultura | 07:25:00
Píseň o sesterství dívčí kapely Vesna zabodovala na letošní Eurovizi tak, že s ní postoupily až do finále. Diváci z mnoha zemí byli ze slovanských motivů, kterými je prodchnutá, nadšení. „Máme Evropě co nabídnout,“ tvrdí Patricie Kaňok Fuxová, jedenatřicetiletá zpěvačka, textařka a zakladatelka skupiny.


Jaderné zbraně nepoužijeme, je si jistý Lukašenko
Novinky-kultura | 06:56:28
Běloruský lídr Alexandr Lukašenko si je jistý, že nikdy nebudou použity taktické jaderné zbraně, které v jeho zemi rozmístilo Rusko. Podle agentury Reuters to vůdce země, která je nejbližším spojencem Moskvy, prohlásil v pátek.


Lidem v Kansasu dva měsíce nechodila pošta. Kvůli zlému psovi, kterého nikdo neviděl
Novinky-kultura | 06:45:00
Obyvatelé jednoho obytného bloku v Kansas City nedostávali dva měsíce poštu do svých schránek. Doručovatelé odmítli do této oblasti vstupovat kvůli zuřivému psovi, kterého však místní obyvatelé nikdy neviděli.


Herec Aleš Háma: Mám hraní na letní scéně moc rád
Novinky-kultura | 06:38:00
Aleše Hámu znají televizní diváci jako moderátora soutěže Kde domov můj?, porotce i účastníka show Tvoje tvář má známý hlas, řidiče oblíbeného Taxíku anebo zasvěceného průvodce po krásách naší vlasti. Ale Háma je i výborným hercem, účinkuje v inscenacích pražského Divadla Kalich, hostuje v Divadle A. Dvořáka v Příbrami a v muzikálech Divadla Broadway. A nedávno měla na Hvězdném létě pod Žižkovskou věží letní premiéru inscenace Za dveřmi kanceláří, kde vytváří hned několik postav.


Policie šetří tři Čechy rabující na Ukrajině i porušení sankcí
Novinky-kultura | 06:25:00
Kriminalisté ruku v ruce s pražskými vrchními žalobci řeší už tři případy rabování ve válkou zmítané Ukrajině, z kterého jsou podezřelí čeští občané. U jednoho z nich už padlo obvinění, u dalších dvou vedou detektivové zatím prověřování.


Viry se nevyhýbají ani počítačům od Applu. Tyto útočí nejčastěji
Novinky-kultura | 06:23:00
Jediný virus stojí na platformě macOS za třetinou všech detekcí, jde o škodlivý kód Pirrit. Tato hrozba ale není jediná, před kterou by se měli mít uživatelé počítačů od Applu na pozoru. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Eset.


Nové normy pro školy: společná WC, nepovinná umyvadla
Novinky-kultura | 06:12:00
Možnost společných záchodů, třídy bez povinných umyvadel. Na modernizaci hygienických pravidel čekaly školy bezmála dvacet let. Změna vyhlášky, na které se dohodla ministerstva školství, zdravotnictví i práce a sociálních věcí, jim zásadně usnadní provoz i rekonstrukce. Se zoufalým nedostatkem míst ve školách ale příliš nepomůže.


Za volantem Dongfengu T5 Evo: Na dostřel Evropanům
Novinky-kultura | 06:09:00
Velmi prostorný, ale po stránce elektronické výbavy nic moc. Krásně jezdí, ale není zrovna levný a materiály v interiéru neoslní. Takový je Dongfeng T5 Evo, čínský crossover, s nímž jsem absolvoval krátkou projížďku.


Hladké přistání a optimismus trhů podle Canaccord Genuity - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 07:47:00
Řídit se tím, co si o dalším vývoji sazeb myslí trhy, je naprostý omyl. Stačí se jen podívat na jejich očekávání z minulého roku a porovnat je se skutečným vývojem.


Dostavba pražského okruhu bude mít svého mluvčího
Kurzy.cz | 07:26:02
Dostavba dálnice D0 neboli pražského okruhu, patří k prioritám Ministerstva dopravy v celorepublikovém měřítku. Vedle samotných stavebních prací je velmi důležitá také komunikace s dotčenými městskými částmi, obcemi a veřejností.


ČEZ v noci plánovaně odstavil druhý blok Jaderné elektrárny Dukovany
Kurzy.cz | 06:19:00
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany dnes v noci plánovaně odstavili druhý výrobní blok pro plánovanou údržbu společných zařízení prvního a druhého výrobního bloku. První výrobní jednotku, kde provádí výměnu paliva a pravidelné kontroly zařízení, ene...


Daňové milostivé léto se blíží. Webové aplikace a portál MOJE daně vám pomohou zbavit se daňových dluhů
Kurzy.cz | 08:00:35
Daňové milostivé léto proběhne letos od 1. července do 30. listopadu 2023. Splacení jistiny dluhu, tedy nedoplatku na dani, vzniklého do 30. září 2022 umožní fyzickým osobám zbavit se souvisejících nedoplatků na úrocích, penále či pokutách. Vedle toho ...


Analytik: Prigožinova vzpoura zlomí Putinovi vaz
Novinky.cz | 07:35:00
Vojenský analytik a bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn v rozhovoru pro Právo říká, že ruského prezidenta Vladimira Putina vzpoura wagnerovců oslabila v boji o moc a zlomí mu vaz, protože ostatní silovici (lidé, kteří kontrolují bezpečnostní složky) už vědí, že není nedotknutelný.


Patricie Kaňok Fuxová: Díky Vesně zažívám pocit opravdového sesterství
Novinky.cz | 07:25:00
Píseň o sesterství dívčí kapely Vesna zabodovala na letošní Eurovizi tak, že s ní postoupily až do finále. Diváci z mnoha zemí byli ze slovanských motivů, kterými je prodchnutá, nadšení. „Máme Evropě co nabídnout,“ tvrdí Patricie Kaňok Fuxová, jedenatřicetiletá zpěvačka, textařka a zakladatelka skupiny.


Jaderné zbraně nepoužijeme, je si jistý Lukašenko
Novinky.cz | 06:56:28
Běloruský lídr Alexandr Lukašenko si je jistý, že nikdy nebudou použity taktické jaderné zbraně, které v jeho zemi rozmístilo Rusko. Podle agentury Reuters to vůdce země, která je nejbližším spojencem Moskvy, prohlásil v pátek.


Lidem v Kansasu dva měsíce nechodila pošta. Kvůli zlému psovi, kterého nikdo neviděl
Novinky.cz | 06:45:00
Obyvatelé jednoho obytného bloku v Kansas City nedostávali dva měsíce poštu do svých schránek. Doručovatelé odmítli do této oblasti vstupovat kvůli zuřivému psovi, kterého však místní obyvatelé nikdy neviděli.


Herec Aleš Háma: Mám hraní na letní scéně moc rád
Novinky.cz | 06:38:00
Aleše Hámu znají televizní diváci jako moderátora soutěže Kde domov můj?, porotce i účastníka show Tvoje tvář má známý hlas, řidiče oblíbeného Taxíku anebo zasvěceného průvodce po krásách naší vlasti. Ale Háma je i výborným hercem, účinkuje v inscenacích pražského Divadla Kalich, hostuje v Divadle A. Dvořáka v Příbrami a v muzikálech Divadla Broadway. A nedávno měla na Hvězdném létě pod Žižkovskou věží letní premiéru inscenace Za dveřmi kanceláří, kde vytváří hned několik postav.


Policie šetří tři Čechy rabující na Ukrajině i porušení sankcí
Novinky.cz | 06:25:00
Kriminalisté ruku v ruce s pražskými vrchními žalobci řeší už tři případy rabování ve válkou zmítané Ukrajině, z kterého jsou podezřelí čeští občané. U jednoho z nich už padlo obvinění, u dalších dvou vedou detektivové zatím prověřování.


Viry se nevyhýbají ani počítačům od Applu. Tyto útočí nejčastěji
Novinky.cz | 06:23:00
Jediný virus stojí na platformě macOS za třetinou všech detekcí, jde o škodlivý kód Pirrit. Tato hrozba ale není jediná, před kterou by se měli mít uživatelé počítačů od Applu na pozoru. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Eset.


Nové normy pro školy: společná WC, nepovinná umyvadla
Novinky.cz | 06:12:00
Možnost společných záchodů, třídy bez povinných umyvadel. Na modernizaci hygienických pravidel čekaly školy bezmála dvacet let. Změna vyhlášky, na které se dohodla ministerstva školství, zdravotnictví i práce a sociálních věcí, jim zásadně usnadní provoz i rekonstrukce. Se zoufalým nedostatkem míst ve školách ale příliš nepomůže.


Za volantem Dongfengu T5 Evo: Na dostřel Evropanům
Novinky.cz | 06:09:00
Velmi prostorný, ale po stránce elektronické výbavy nic moc. Krásně jezdí, ale není zrovna levný a materiály v interiéru neoslní. Takový je Dongfeng T5 Evo, čínský crossover, s nímž jsem absolvoval krátkou projížďku.


Násilí ve Francii eskaluje. Demonstranti v ulicích stříleli z kalašnikovů i brokovnic
aktuálně.cz | 07:25:46
Situace je podle agentury Reuters nejsložitější krizí pro prezidenta Emmanuela Macrona od protestů takzvaných žlutých vest, které začaly v roce 2018.


Roadiaq nakreslila talentovaná Agáta. Žákovskou škodovku jsme prolezli skrz naskrz
aktuálně.cz | 06:32:00
Populární žákovské koncepty mladoboleslavské Škody mají další přírůstek. Prozkoumali jsme, co všechno se dá s obytným Roadiaqem podniknout.


Odcizily jsme se, teď už je to ale zase mamka, říká dcera učitelky, která měla zavraždit léčitele Richarda
Český rozhlas | 06:00:00
Sekta kolem kutnohorského léčitele Richarda se vyznačovala psychickým nátlakem i nebezpečnými rituály. Chování lidí zapojených do společenství zásadně ovlivnilo i životy jejich blízkých. „My jsme s mamkou předtím měly hodně blízký vztah, pak to bylo jako s cizím člověkem a teď už se to zase vrací,“ říká v otevřeném rozhovoru Šárka R. Její matka Irena podle obžaloby společně se zubařkou Magdalenou samozvaného terapeuta loni v říjnu zavraždila.


Nepokoje ve Francii sílí. Demonstranti zaútočili na policejní stanice
Denik.cz | 07:42:00
Demonstranti ve Francii v pátek večer a v noci na sobotu zaútočili na několik policejních stanic, rabovali také obchody a zapalovali auta. Informuje o tom server listu Le Figaro. Policie po celé zemi zadržela 471 lidí, uvedl ministr vnitra Gérald Darmanin. Násilné nepokoje, které vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole, pokračovaly už čtvrtou noc. Situace je podle agentury Reuters nejsložitější krizí pro prezidenta Emmanuela Macrona od protestů takzvaných žlutých vest, které začaly v roce 2018.


Co je k vidění na streamech: MFF Karlovy Vary i vrazi odsouzení na doživotí
Denik.cz | 07:30:00
Pokud se letos nechystáte na filmový festival do Karlových Varů a chcete mít přehled, co se na něm děje, sledujte platformu Kviff.tv. Nové zpracování Dickensovy klasiky Nadějné vyhlídky přináší Disney+. A třeba na streamu Prima+ je k dispozici dokumentární seriál o Češích odsouzených k doživotnímu vězení. Máme pro vás i další tipy.


PODCAST: První krok ředitele České televize Jana Součka
Denik.cz | 07:25:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


Proč vyrazit do slovenských lázní?
Tyden-sport | 06:00:00
Pokud vás trápí nervová onemocnění, máte problémy s pohybovým strojím, revma, jste po těžkém úrazu či máte poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí, pak je pro vás unikátní bahno z Piešťan to pravé. Co vše nabízí tamní lázně?


Je naděje politické a občanské změny v ČR v dalších letech k snesitelnému sociálnímu státu? Domnívám se, že NE!
Britské_listy | 10:00:00
Zavřeli jsme okeniceStromy již nebudou růstLidé již nebudou prohledávati zemiNevyhrabou násJiž není hloubekAni povrchu(Paul Eluard, 1934, přeložil V. Nezval)Opět


Putin vypadá slabší než kdy jindy, ale jeho odpůrci by měli očekávat pomstu
Britské_listy | 10:00:00
Wagnerova vzpoura poškodila postavení ruského


Protesty ve Francii: téměř 500 zatčených při nepokojích v Marseille a Lyonu
Britské_listy | 10:00:00
Čtvrtou noc demonstrací bylo nasazeno 45 000 policistů, avšak úřady tvrdí, že situace je klidnějšíBěhem


TENIS ONLINE: Siniaková si v Bad Homburgu zahraje o první titul na trávě
sport.cz | 07:59:09
Tenistku Kateřinu Siniakovou dnes čeká finále turnaje v Bad Homburgu. O první titul z travnatého povrchu si sedmadvacetiletá Češka zahraje s Luciou Bronzettiovou z Itálie.


F1 ONLINE: Velká cena Rakouska odstartuje samostatně bodovaným sprintem
sport.cz | 07:12:18
Velká cena Rakouska vypukne sobotním speciálně bodovaným sprintem. Poprvé si jezdci F1 vyzkoušeli upravený formát se sprintem v Baku, kde jej ovládl Sergio Pérez z Red Bullu. Závod odstartuje v 16 hodin a 30 minut a můžete ho sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.


Poslední šance zazářit. Loučí se Tourminátor, pronásledovatel Merckxe i domácí farmář
sport.cz | 06:48:20
Dobu své největší slávy už mají za sebou, ale teď by rádi ještě naposled zvedli ruce nad hlavu. Peter Sagan, Mark Cavendish a Thibaut Pinot, tři cyklistické legendy, se už v sobotu rozjedou na svou poslední Tour de France kariéry.


Z reality show až do Oktagonu: Nabídka, která se neodmítá, říká nováček. Kritiku očekával
sport.cz | 05:56:13
Překvapivá zpráva, která se v předchozích dnech stala skutečností. Do vod největší tuzemské bojové organizace Oktagonu MMA totiž vstoupilo nové jméno, jehož oznámení vyvolalo řadu rozporuplných reakcí. Éru profesionálního bojovníka totiž hodlá nastartovat teprve dvaadvacetiletý Zbyněk Vlček, kterého mnozí znají především díky působení v reality show Love Island. „Po oznámení jsem čekal, že bude kritika. Já ale nejdu dělat žádný celebrity fight, chci mezi profesionály. Věřím, že všechny překvapím!“ vysvětluje Vlček, jehož premiéra přijde již 28. července v rámci speciálního turnaje na Štvanici. V rozhovoru pro Sport.cz mimo jiné vysvětluje i samotný proces přesunu právě do Oktagonu a rovněž nabídku jiné organizace.


Barcelona rozvázala kontrakt se Samuelem Umtitim
FotbalPortal | 07:54:56
Poslední sezónu strávil v Lecce a z Itálie na něj šly velmi dobré reporty. No ještě aby ne. Jeho plat, který mu hradila Barcelona byl vyšší než plat všech jeho spoluhráčů dohromady. Zbavit se ho by bylo pro Blaugranas jistým osvobozením. Se Samuelem Umtitim se tedy klub dohodl na okamžitém rozvázání kontraktu. Francouzský mistr světa je ode dneška volným hráčem.


Kapitán Chelsea Azpilicueta se po 13 letech vrací do Španělska. Bude hrát za Atlético Madrid
FotbalPortal | 07:32:05
Posledních 13 let hrál pryč od domova. V zahraničí ale udělal parádní kariéru, jenž je spojená především s Chelsea, kterou v posledních letech vedl jako kapitán. Po 11 letech se ale rozhodl že je čas odejít a hledal si nové angažmá jako volný hráč. Ačkoliv byl údajně blízko Interu Milán, nakonec se dohodl s Atléticem, kde posílí pravý kraj obrany.


Herní monitory s OLED nebo Fast IPS panelem, ASUS ROG Swift a Strix
notebook.cz | 07:00:00
Asus představil tři herní monitory pro nadcházející sezonu.


Master & Commander s Russellem Crowem je něžný film, jaké už se v Hollywoodu netočí
Reflex | 07:10:00
I filmy mají, stejně jako lidé, své osudy. Detailně propracovaný, vysokorozpočtový, nenápadně intimní Master & Commander, v němž neúčinkuje vůbec žádná žena, neměl lehký osud. Diváci se do kina nehrnuli, jak měli, a tak si snímek své místo na slunci vydobyl až postupem let. Může to ostatně být jeden z důvodů, proč si jej Russell Crowe vybral k promítání na letošním karlovarském festivalu. Uveden bude dnes, tedy v sobotu 1. července, ve 14:00 ve Velkém sále.


Fištejn: Putina čeká buď exil, nebo smrt. Na rukou má až příliš mnoho krve
Reflex | 07:00:00
Víkendový puč, který zosnoval oligarcha a majitel žoldnéřské skupiny Wagner Jevgenij Prigožin, opět otevřel otázky ohledně budoucnosti Vladimira Putina. Jakou budoucnost zvěstuje ruskému diktátorovi publicista Jefim Fištejn?


Australsko-oceánská nej a sedmička neotřelých tipů
Reflex | 06:00:00
Z hlediska geografické terminologie hovoříme o dvou světadílech (Austrálie, Oceánie) a jednom kontinentu (Austrálie a Oceánie). Z pohledu českého cestovatele máme co do činění s těmi nejvzdálenějšími oblastmi, kam se můžeme vydat. Jaké perly nás na druhém konci světa čekají?


V noci hořelo ve dvou vodáckých táborech v Karlovarském kraji
ceskenoviny.cz | 07:48:00
Karlovy Vary - U dvou požárů ve vodáckých kempech zasahovali v noci na dnešek hasiči v Karlovarském kraji. Nejdříve vyjížděli k požáru dřevěné budovy s občerstvením v Lokti, krátce...


Na Příbramsku auto narazilo do stromu, řidič zůstal ve voze zaklíněn
idnes.cz | 09:30:00
V sobotu ráno vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému na Příbramsko. U obce Věšín třiatřicetiletý řidič narazil autem do stromu. Záchranáři ho letecky transportovali do motolské nemocnice v Praze. Nikdo další zraněn nebyl.


Zelenskyj: Mě chtějí zabít jen v Rusku, Putina chce zabít celý svět! A promluvil o protiofenzivě
blesk | 09:47:00
O ruském prezidentovi Vladimiru Putinovu, který loni v únoru rozpoutal válku proti Ukrajině, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru se španělskými novináři poznamenal, že Putin je více ohrožen než on sám. „Mě chtějí zabít jen v Rusku, ale jeho chce zabít celý svět,“ tvrdí Zelenskyj, který vzkázal, že Ukrajina chce ukázat výsledky protiofenzivy ještě před chystaným summitem NATO ve Vilniusu.


K festivalovému dění se připojila i galerie výstavou o Studiu Barrandov
idnes.cz | 09:15:00
K festivalovému dění v Karlových Varech se připojila i galerie umění. Výstavou Barrandov Studio – 90 let od první klapky představuje historii slavného studia. K vidění jsou kostýmy i velkoformátové fotografie. V průběhu festivalu je galerie otevřená denně od 10 do 17 hodin.


V Kladně srazil autobus mladíka na elektrokoloběžce, zraněním podlehl
idnes.cz | 09:14:10
V Kladně v noci na sobotu srazil autobus devatenáctiletého muže na elektrické koloběžce. Mladík utrpěl zranění, jimž podlehl. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Šéf CIA navštívil Ukrajinu, Kyjev mu představil plány o dobytí svého území
idnes.cz | 08:49:00
Šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns v červnu navštívil Ukrajinu. Během utajované cesty mu Kyjev představil svoje ambiciózní plány na dobytí okupovaných území a zahájení jednání o příměří, které by mělo začít na konci letošního roku, informoval list The Washington Post.


Ukrajinci o vzpouře wagnerovců: Posměšky na síti i naděje na růst semínka krize v Rusku
blesk | 09:00:00
Vzpoura Jevgenije Prigožina a jeho wagnerovců na sebe strhla pozornost celého světa, ruský prezident Vladimir Putin se musel minulý víkend vypořádat s tažením svého někdejšího přítele a šéfkuchaře, nicméně to ani v nejmenším neznamená, že zastavil svou brutální válku na Ukrajině. Ukrajinci byli opět terčem nelítostného bombardování, i tak ale sledovali a sledují situaci v Rusku. A přistoupili k tomu s reakcí sobě vlastní - s humorem, uvedla stanice Svobodná Evropa (RFERL).


Začátek prázdnin ve znamení požárů: Hořelo v bytech, domech, skladech i vodáckých kempech!
blesk | 08:40:00
Náročný začátek letních prázdnin za sebou mají hasiči ze všech koutů Česka. V pátek podvečer zasahovali hasiči při požáru bytu ve Frýdku-Místku, kde se nacházeli čtyři osoby. V podobnou dobu došlu k požáru dvou rodinných domů v obci Troubky - Zdislavice na Kroměřížsku. Plameny se před půlnocí objevily i v Lodhéřově na Jindřichohradecku, kde začal hořet zemědělský sklad se senem. Dvě hodiny po půlnoci se hasičské jednotky vydaly k požárům dvou vodáckých kempů na Karlovarsku. 


Na Karlovarsku v noci hořelo ve dvou vodáckých kempech, hasiči příčiny zjišťují
idnes.cz | 07:50:00
U dvou požárů ve vodáckých kempech zasahovali v noci na sobotu hasiči v Karlovarském kraji. Nejdříve vyjížděli k požáru dřevěné budovy s občerstvením v Lokti, krátce na to začal hořel pojízdný bufet v tábořišti ve Velichově na Karlovarsku. Zraněn nebyl nikdo. Příčiny hasiči zjišťují, informoval v sobotu ráno mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.


Nikola Buranská měla nehodu: Modelka nabourala auto Libora Boučka
super | 09:52:30
Modelka


Král z Pyšné princezny Vladimír Ráž oplakal smrt syna, jeho vztah s představitelkou Krasomily byl vláčen bahnem
super | 09:52:17
„Zavaž mi střevíček!“ poručí princezna Krasomila králi Miroslavovi, který se na jejím dvoře vydává za zahradníka. Ten ji pochopitelně nevyslyší, a i nadále ji nenápadně učí pokoře, což se mu nakonec podaří. Jsme přece v pohádce Pyšná princezna (1952), kterou viděl každý český (a nejspíš i slovenský) divák. Na své si v ní pokaždé přijdou i divačky, protože představitel Miroslava Vladimír Ráž (1. 7. 1923-4. 7. 2000), od jehož narození uplyne právě sto let, patřil k našim největším hereckým fešákům. Dost možná měl i nejvíc fanynek v historii čs. kinematografie.


Nejhlubší dekolty ve Varech: Peštová, Schneiderová i Prachařova Sandeva nechaly podprsenky doma
super | 09:27:02
Filmový festival v Karlových Varech už je v plném proudu. Slavnostní zahájení si nenechala ujít řada známých osobností, které se prošly po červeném koberci.


Jako padesátník hrál devatenáctiletého chlapce: Munzar v legendárním seriálu vévodil mimořádnému obsazení
super | 09:17:14
Představitel hlavy sklářského rodu Cirklů


Po loňském trapasu se Třeštíková ve Varech úplně zahalila: Na koberci se střídala s dýdžejem, se kterým ji spojovali
super | 08:38:16
Po loňském trapasu, kdy nezvládla model na opening karlovarského filmového festivalu, se spisovatelka


Jediná hvězda, která v Karlových Varech nedostala Křišťálový glóbus? Johnny Depp si vystřelil sám ze sebe
super | 08:09:30
Je již tradicí, že laureáti cen z Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se v následujících letech objeví v nové festivalové znělce. Hlavním hrdinou té letošní je


Tesla lidem prodává auta s volantem na špatné straně, zdarma k nim dává tovární teleskopické kleště
Autoforum.cz | 06:00:00
Být 1. duben, je to skvělý vtip, jenže on je začátek července a Tesla to myslí smrtelně vážně. Lidem zrušila objednávky na vozy, které chtěli, a místo toho jim dodá nevytoužené verze. Jako kompenzaci pak přidává dárek, který působí spíš jako výsměch. (Petr Miler)


Dodge Charger: Vysát trochu benzinu
Auto.cz | 09:48:00
Dneska se název Charger používá možná spíš pro označení nabíječky, ale nám připomíná něco úplně jiného – sladkou dobu nespoutaných amerických muscle cars, které už nikdy nevyjdou z módy. Provětrat jeden z těch nejvýznačnějších není nikdy nuda!


Návrat kultovního Velorexu. K mání je za šest stovek
Auto.cz | 08:00:00
Český výrobce stavebnic Merkur prodává dokonalou miniaturu ikonického hadráku. Sestavte si kovový Velorex za pár stovek a zavzpomínejte na minulost československého motorismu.


Dalších tisíc zatčených při nepokojích ve Francii, většinou mladých. Násilí ale polevuje, říká vláda
iHned.cz | 10:00:21
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo v sobotu ráno ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého...


Zahájení karlovarského festivalu proběhlo bez incidentů
Novinky-kultura | 09:41:35
Bez incidentů proběhlo v pátek večer slavnostní zahájení letošního 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) v Karlových Varech. Právo a Novinky.cz jsou hlavními mediálními partnery MFF.


Ministr zemědělství Výborný: Odborníkem na zemědělství nikdy nebudu
Novinky-kultura | 09:26:53
Odborníkem na zemědělství nikdy nebudu, řekl v podcastu PoliTalk Novinek nový ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Toho prezident Petr Pavel jmenoval ve čtvrtek. Výborný spoléhá na to, že bude schopen řídit tým expertů. Mluvil o tom, jak chce bojovat s vysokými cenami potravin, o legalizaci konopí i o tom, kde bude škrtat. Jeho předchůdce Zdeněk Nekula prý nedostal vyhazov, komunikaci resortu chce nový ministr ale změnit.


U Ohře v noci hořela dvě vodácká občerstvení
Novinky-kultura | 09:20:53
V noci na sobotu, první prázdninový den, kdy zahajuje naplno vodácká sezona, hořela u řeky Ohře v Karlovarském kraji hned dvě místa s občerstvením. Jednalo se konkrétně o velmi oblíbený srub u kempu v Lokti nad Ohří na Sokolovsku. V druhém případě pak pojízdné občerstvení v kempu ve Velichově na Karlovarsku.


Od hořícího auta v garáži chytily na Kroměřížsku dva domy
Novinky-kultura | 09:10:59
Škodu v řádu milionů způsobil páteční požár dvou rodinných domů v Troubkách-Zdislavicích na Kroměřížsku.


KOMENTÁŘ: Jsme na prahu občanské války ve Francii? – Matěj Široký
Novinky-kultura | 09:04:30
Na podzim roku 2016 vydal kontroverzní francouzský spisovatel Laurent Oberton první svazek svého třídílného románu Guérilla, ve kterém popisuje možný propad Francie do občanské války. Rozbuškou je napjatý vztah mezi policisty a obyvateli předměstí, kdy policistům ujedou nervy a zastřelí několik mladých z „problematických“ lokalit.


Nejdelší plátek krůtí slaniny na světě byste na posezení nepozřeli
Novinky-kultura | 08:45:00
Výrobce masa Godshall's Quality Meats sídlící v americkém městě Libanon v Pensylvánii si vysloužil zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Tamním zaměstnancům se totiž podařilo vyrobit nejdelší krůtí slaninu na světě - měří sedm metrů na délku a 58 centimetrů na šířku.


Očima Saši Mitrofanova: Politický coming-out v Rusku po Prigožinově akci
Novinky-kultura | 08:30:00
Po celém světě zněla v uplynulém týdnu otázka na události v Rusku spojené se jménem majitele soukromé armády Wagner Jevgenije Prigožina: „Co to vlastně bylo?“ Jedinou poctivou reakcí by mělo být: „Nevíme.“ Chybí totiž důvěryhodné informace.


Pravidlo pro hypotéky o výši splátky se uvolní
Novinky-kultura | 08:25:53
Banky nebudou muset od 1. července uplatňovat vůči žadatelům o hypotéku pravidlo, aby jejich měsíční splátka úvěru tvořila maximálně 45 procent jejich čistého příjmu. O uvolnění pravidel rozhodla počátkem června Česká národní banka (ČNB). Záleží ovšem na bankách, jak uvolnění využijí.


KVÍZ: Znáte plemena psů z knížek a filmů?
Novinky-kultura | 08:20:00
Psi provázejí člověka životem od nepaměti. Pomáhali mu s lovem potravy, v boji, střežili a střeží jeho majetek. V neposlední řadě jsou ale člověku věrným a milým společníkem. Člověk psa během staletí vyšlechtil do desítek ras. Některé v minulosti zanikly, jiné se tomuto osudu vyhnuly jen tak tak a jiné se těší nepřetržité oblibě. Psi se často objevují i v nejrůznějších knihách a filmech. Znáte ty nejznámější?


Herečka Anna Geislerová vynesla ve Varech šaty z pivní pěny
Novinky-kultura | 08:11:00
Výjimečné, jedinečné, tak se dají nazvat šaty, které na zahájení 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech vynesla herečka Anna Geislerová. Ušil je módní návrhář Jakub Polanka, a to z látky, jež vznikla z piva, konkrétně z plzeňského ležáku.


NAžIVO: Druhému dni Basinfirefestu uškodilo chladné počasí i absence headlinera
Musicserver | 09:09:00
Zatímco úvod Basinfirefestu byl ve znamení hvězdných Ghost, následující den lákal na menší jména. Přesto byl line-up plný neokoukaných, a o to atraktivnějších tváří v čele se švédskými Dark Tranquallity. Kromě metalu nabídl program třeba paganfolkové Faun i rockovější zvuk v podání vyškovských Dark Gamballe.


Zahájení karlovarského festivalu proběhlo bez incidentů
Novinky.cz | 09:41:35
Bez incidentů proběhlo v pátek večer slavnostní zahájení letošního 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) v Karlových Varech. Právo a Novinky.cz jsou hlavními mediálními partnery MFF.


Ministr zemědělství Výborný: Odborníkem na zemědělství nikdy nebudu
Novinky.cz | 09:26:53
Odborníkem na zemědělství nikdy nebudu, řekl v podcastu PoliTalk Novinek nový ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Toho prezident Petr Pavel jmenoval ve čtvrtek. Výborný spoléhá na to, že bude schopen řídit tým expertů. Mluvil o tom, jak chce bojovat s vysokými cenami potravin, o legalizaci konopí i o tom, kde bude škrtat. Jeho předchůdce Zdeněk Nekula prý nedostal vyhazov, komunikaci resortu chce nový ministr ale změnit.


U Ohře v noci hořela dvě vodácká občerstvení
Novinky.cz | 09:20:53
V noci na sobotu, první prázdninový den, kdy zahajuje naplno vodácká sezona, hořela u řeky Ohře v Karlovarském kraji hned dvě místa s občerstvením. Jednalo se konkrétně o velmi oblíbený srub u kempu v Lokti nad Ohří na Sokolovsku. V druhém případě pak pojízdné občerstvení v kempu ve Velichově na Karlovarsku.


Od hořícího auta v garáži chytily na Kroměřížsku dva domy
Novinky.cz | 09:10:59
Škodu v řádu milionů způsobil páteční požár dvou rodinných domů v Troubkách-Zdislavicích na Kroměřížsku.


KOMENTÁŘ: Jsme na prahu občanské války ve Francii? – Matěj Široký
Novinky.cz | 09:04:30
Na podzim roku 2016 vydal kontroverzní francouzský spisovatel Laurent Oberton první svazek svého třídílného románu Guérilla, ve kterém popisuje možný propad Francie do občanské války. Rozbuškou je napjatý vztah mezi policisty a obyvateli předměstí, kdy policistům ujedou nervy a zastřelí několik mladých z „problematických“ lokalit.


Nejdelší plátek krůtí slaniny na světě byste na posezení nepozřeli
Novinky.cz | 08:45:00
Výrobce masa Godshall's Quality Meats sídlící v americkém městě Libanon v Pensylvánii si vysloužil zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Tamním zaměstnancům se totiž podařilo vyrobit nejdelší krůtí slaninu na světě - měří sedm metrů na délku a 58 centimetrů na šířku.


Očima Saši Mitrofanova: Politický coming-out v Rusku po Prigožinově akci
Novinky.cz | 08:30:00
Po celém světě zněla v uplynulém týdnu otázka na události v Rusku spojené se jménem majitele soukromé armády Wagner Jevgenije Prigožina: „Co to vlastně bylo?“ Jedinou poctivou reakcí by mělo být: „Nevíme.“ Chybí totiž důvěryhodné informace.


Pravidlo pro hypotéky o výši splátky se uvolní
Novinky.cz | 08:25:53
Banky nebudou muset od 1. července uplatňovat vůči žadatelům o hypotéku pravidlo, aby jejich měsíční splátka úvěru tvořila maximálně 45 procent jejich čistého příjmu. O uvolnění pravidel rozhodla počátkem června Česká národní banka (ČNB). Záleží ovšem na bankách, jak uvolnění využijí.


KVÍZ: Znáte plemena psů z knížek a filmů?
Novinky.cz | 08:20:00
Psi provázejí člověka životem od nepaměti. Pomáhali mu s lovem potravy, v boji, střežili a střeží jeho majetek. V neposlední řadě jsou ale člověku věrným a milým společníkem. Člověk psa během staletí vyšlechtil do desítek ras. Některé v minulosti zanikly, jiné se tomuto osudu vyhnuly jen tak tak a jiné se těší nepřetržité oblibě. Psi se často objevují i v nejrůznějších knihách a filmech. Znáte ty nejznámější?


Herečka Anna Geislerová vynesla ve Varech šaty z pivní pěny
Novinky.cz | 08:11:00
Výjimečné, jedinečné, tak se dají nazvat šaty, které na zahájení 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech vynesla herečka Anna Geislerová. Ušil je módní návrhář Jakub Polanka, a to z látky, jež vznikla z piva, konkrétně z plzeňského ležáku.


Lukašenko si je jistý, že nikdy nebudou použity jaderné zbraně v Bělorusku
lidovky.cz | 08:04:55
Běloruský lídr Alexandr Lukašenko si je jistý, že nikdy nebudou použity taktické jaderné zbraně, které v jeho zemi rozmístilo Rusko. Podle agentury Reuters to vůdce země, která je nejbližším spojencem Moskvy, prohlásil v pátek.


V Dukovanech stojí dva bloky kvůli servisu, odstávka potrvá tři týdny
lidovky.cz | 08:04:41
V Jaderné elektrárně Dukovany jsou od soboty v provozu dva ze čtyř bloků. Dva bloky jsou odstavené kvůli plánovanému servisu zařízení, která jsou pro ně společná. První dukovanský blok už nedodává elektřinu od 2. června. Druhý blok elektrárny přerušil dodávky do přenosové sítě v sobotu v 5:00, řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.


Na Karlovarsku v noci hořelo ve dvou vodáckých kempech, hasiči příčiny zjišťují
lidovky.cz | 08:04:27
U dvou požárů ve vodáckých kempech zasahovali v noci na sobotu hasiči v Karlovarském kraji. Nejdříve vyjížděli k požáru dřevěné budovy s občerstvením v Lokti, krátce na to začal hořel pojízdný bufet v tábořišti ve Velichově na Karlovarsku. Zraněn nebyl nikdo. Příčiny hasiči zjišťují, informoval v sobotu ráno mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.


Bydlení zdarma jen pro zranitelné a menší příspěvky. Mění se pravidla pro pomoc ukrajinským uprchlíkům
Český rozhlas | 08:36:00
V sobotu začínají platit přísnější podmínky pro pomoc ukrajinským uprchlíkům v Česku. Ty upravil takzvaný Lex Ukrajina 5. Ruší například bezplatné hromadné ubytování pro uprchlíky pobývající v Česku déle než 5 měsíců, kteří zároveň nepatří do jedné ze zranitelných skupin. A končí také příspěvek pro solidární domácnosti poskytující běžencům zdarma bydlení.


VIDEO: Ve Frýdlantu na Ostravicí havarovalo malé letadlo. Nikdo se nezranil
Denik.cz | 09:38:00
V pátek 30. června došlo na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí k nehodě malého letounu Cessna 172. Stalo se tak při přistávacím manévru.


U Ostravice se střetli dva motorkáři s osobním autem. Jeden z řidičů nepřežil
Denik.cz | 09:24:00
/VIDEO/ Tragická nehoda s fatálními následky se udála v pátek 30. června v podvečerních hodinách poblíž Ostravice v Beskydech. Došlo tam ke střetu dvou motorkářů s osobním automobilem.


Mladík na elektrokoloběžce se v Kladně srazil s autobusem, nehodu nepřežil
Denik.cz | 09:05:00
V Kladně se srazil autobus s elektrokoloběžkou. Následky jsou tragické. Mladík na koloběžce střet nepřežil. Jak potvrdila policejní mluvčí Vlasta Suchánková, nehoda se stala v pátek v noci poslední červnový den krátce před 23. hodinou v Unhošťské ulici v Kladně Kročehlavech.


Ve dvou kempech v Karlovarském kraji hořelo. Oheň zničil budovu i pojízdný bufet
Denik.cz | 08:01:00
Hned ve dvou vodáckých kempech v Karlovarském kraji v sobotu brzy ráno vypukl požár. V Lokti shořela dřevěná budova, ve Velichově pojízdný bufet.


Matematici pracují na programu, který hledá nejlepší cestu pro kamiony
Tyden-domácí | 09:49:00
Nejrychlejší a nejlevnější cestu pro kamiony pomáhá dispečerům logistických společností hledat pokročilý trasovací software. Na jeho vývoji pracovali odborníci z Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického s brněnskou firmou Wereldo.com, která bude program komerčně využívat. O novince ČTK informovala mluvčí fakulty strojního inženýrství Iveta Hovorková.


Začátek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se obešel bez skandálu
Tyden-domácí | 09:36:00
Zahajovací večer Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a noc na dnešek byly podle strážníků a policistů letos bez vážnějších incidentů. Strážníci řešili pouze několik případů rušení nočního klidu. Na pořádek v lázeňském městě po dobu festivalu dohlížejí posílené hlídky policistů.


Ostře kritická zpráva o stažení amerických vojáků z Afghánistánu obviňuje Trumpa i Bidena
Britské_listy | 10:00:00
Závěry ministerstva zahraničí kritizují i Anthonyho Blinkena, popisují selhání agentury při rozšiřování krizové pracovní skupinyZpráva


"Stalo se to nesnesitelným." Texaské zaměstnance trápí extrémní vedra
Britské_listy | 10:00:00
 Mnoho zaměstnanců v Texasu nemá žádnou ochranu proti horku a


Soudci zakázali Bolsonarovi kandidovat na osm let kvůli "otřesným lžím"
Britské_listy | 10:00:00
 Politická budoucnost bývalého brazilského prezidenta Jaira


Začátek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se obešel bez skandálu
Tyden-sport | 09:36:00
Zahajovací večer Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a noc na dnešek byly podle strážníků a policistů letos bez vážnějších incidentů. Strážníci řešili pouze několik případů rušení nočního klidu. Na pořádek v lázeňském městě po dobu festivalu dohlížejí posílené hlídky policistů.


Kobylík o novém majiteli Plzně: Koupil ji s tím, že jde o evropský klub
iSport.cz | 09:40:00
V závěrečné fázi kariéry, v letech 2011 a 2012, kývl na nabídku z Rakouska. David Kobylík (42) nastupoval za Hartberg. Tehdy poloamatérský klub se vypracoval na prvoligovou úroveň a dnes netají smělé plány. Jeden z jeho akcionářů, Martin Dellenbach, vstoupil do vedení Viktorie Plzeň, které Západočeši oficiálně představili v pátek odpoledne.


V Silverstonu proběhne první test krytu kol, které mají omezit rozstřik vody. Zúčastní se ho Mercedes a McLaren
f1sport.auto.cz | 09:12:00
V Silverstonu se uskuteční testy krytů zadních kol. FIA si od nich slibuje omezení rozstřiku vody při dešti.


Bývalý nizozemský útočník Kluivert povede fotbalisty Demirsporu
sport.cz | 09:59:16
Bývalý nizozemský útočník Patrick Kluivert povede fotbalisty Demirsporu. Čtvrtý celek uplynulého ročníku turecké ligy dnes na sociálních sítích informoval o tom, že s ním podepsal smlouvu na dva roky.


Slovenský kapitán smlouvu neprodlouží. Zahraje si s Mbappém?
sport.cz | 09:49:57
Kapitán slovenské fotbalové reprezentace Milan Škriniar skončil v Interu Milán. Italský klub v prohlášení potvrdil, že s obráncem, který by měl nyní zamířit do Paris St. Germain, neprodlouží končící smlouvu.


TOUR ONLINE: Grand Depárt! Sledujte úvodní etapu. Zazáří v Bilbau klasikáři?
sport.cz | 09:49:47
Velká šance pro klasikáře alespoň na chvíli obléknout ten nejkrásnější trikot pro všechny cyklisty. Vítěz úvodní etapy Tour de France totiž půjde do žlutého a povede průběžné pořadí nejslavnějšího závodu světa. Grand Depárd v Bilbau je na programu už ve 12:30 a můžete ho sledovat online na Sport.cz.


Fotbalisté Panamy postoupili na Zlatém poháru do čtvrtfinále
sport.cz | 09:38:35
Fotbalisté Panamy postoupili na mistrovství Severní a Střední Ameriky do čtvrtfinále. Zajistila jim ho výhra 2:1 nad Martinikem a bezbranková remíza v druhém utkání skupiny C mezi Salvadorem a Kostarikou.


Vítězové Stanley Cupu si pojistili svou hvězdu na dva roky, vydělá si přes 200 milionů
sport.cz | 08:42:53
Hokejový gólman Adin Hill bude v NHL nadále hájit brankoviště úřadujících šampionů. S vedením týmu Vegas se dohodl na nové dvouleté smlouvě za celkem 9,8 milionu dolarů (přibližně 214 milionů korun) a nestane se tak dnes nechráněným volným hráčem. Finančně si výrazně polepší, končí mu dvouletý kontrakt s celkovým příjmem 4,35 milionu dolarů.


Brankářský hrdina play off NHL zůstává ve Vegas. Dostal výrazně přidáno
iHNed_sport | 08:35:00
Hokejový gólman Adin Hill bude v NHL nadále hájit brankoviště úřadujících šampionů.


Joao Félix je vysněnou posilou Luise Enriqueho pro PSG
FotbalPortal | 08:49:46
PSG převezme Luis Enrique. S klubem je už dva týdny podepsáno a čeká se jen na vyhazov Galtiera. Španělský kouč už tedy projednává budoucnost pařížského klubu a první posily. Tou jeho vysněnou má být Joao Félix. Ten poslední půlrok hostoval v Chelsea. Ta ho ale natrvalo nepřivede a PSG by ho tak z Atlética Madrid mohlo vykoupit. Mluví se ale jen o astronomických částkách.


Real Madrid může během čekání na Mbappého přivést na hostování Vlahoviče z Juventusu
FotbalPortal | 08:28:03
Situace Realu Madrid je aktuálně složitá, co se týče postu útočníka. Karim Benzema se z ničeho nic rozhodl pro odchod do Saudské Arábie a z jeho náhradníka Joselua má být jeho přímá náhrada? Zjevně ano. Peréz žádný přestup neplánuje. Ale co hostování a následně počkat na Mbappého pokud to bude možné? Spekuluje se o této variantě v souvislosti s Dušanem Vlahovičem.


Francouzská revolta, noc čtvrtá: hořící auta, střelba, tisíc zadržených
Tiscali-zprávy | 09:50:19
Ve Francii pokračovala v noci na sobotu čtvrtou nocí vlna násilí i přes to, že proti protestujícím po celé zemi bylo nasazeno na 45 000 policistů a četníků s obrněnými vozidly a vrtulníky.


Na 40°C už nikdy prát nebudu. Instalatér mi prozradil věc, kterou nám výrobci tají
AAzdraví.cz | 09:00:00
Praní na 40°C je jedno z nejčastějších. Ne vždy je třeba prát na tuto teplotu, ale stačí vám i nižší. Cedulky na prádle vám udávají maximální…


Francouzská vláda hlásí, že násilí pomalu polevuje
Tyden-zahraniční | 10:03:00
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole.


Na silnicích zemřelo v prvním pololetí 225 lidí
ceskenoviny.cz | 11:18:00
Praha - V prvním pololetí zemřelo při dopravních nehodách v Česku 225 lidí. Je to podobný počet jako ve stejném období loňského roku, kdy na silnicích při haváriích zemřelo 226 lidí....


Král Miroslav, milovník žen i hlas Shatterhanda. Vladimír Ráž by slavil 100 let
revue.idnes.cz | 10:00:00
Podmanivý hlas, vysoká postava a charakterní herecký výraz. Vladimír Ráž bude už navždy spojen s rolí krále Miroslava v pohádce Pyšná princezna nebo s hlasem Old Shatterhanda. Jako typický filmový milovník měl mnoho ctitelek a během tří manželství si prošel řadou peripetií i osobní tragédií. V sobotu 1. července by se dožil 100 let.


Na silnicích zemřelo v prvním pololetí 225 lidí. Nejtragičtější byl červen
idnes.cz | 11:54:00
V prvním pololetí zemřelo při dopravních nehodách v Česku 225 lidí. Je to podobný počet jako ve stejném období loňského roku, kdy na silnicích při haváriích zemřelo 226 lidí. Zatím nejtragičtějším měsícem letošního roku byl červen s 52 mrtvými. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.


Smrt Ukrajině, sláva Putinovi, křičel před strážníky hajlující muž. Nezatkli ho
idnes.cz | 11:34:00
Pražští strážníci údajně nezasáhli proti muži, jenž na veřejnosti hajloval a vykřikoval „smrt Ukrajině“. Jejich postupem se bude zabývat inspekce pražské městské policie. Na případ upozornil server Seznam Zprávy.


Postup vojsk u Dněpru komplikují nánosy bahna. V Kyjevě je premiér Španělska
idnes.cz | 11:26:00
Ukrajinská armáda vytvořila předmostí na levém východním břehu Dněpru na jihu Ukrajiny, informovala britská vojenská rozvědka. Ukrajinské síly už přibližně týden přepravují vojáky na levý břeh u zničeného Antonivského mostu u Chersonu. Předmostí ale budou komplikovat záplavy a nánosy bahna po zničení Kachovky, uvedlo britské ministerstvo obrany. Do Kyjeva podle médií přicestoval španělský premiér Pedro Sánchez, jehož země se v sobotu ujala předsednictví v EU


Senior narazil na přechodu do dvou malých dívek. Z místa nehody ujel
idnes.cz | 10:39:00
Dvěma malým dívkám na přechodu v centru Turnova nedal přednost řidič bílé dacie. Narazil do nich, lehce je zranil a z místa incidentu odjel. Policie ho již dopadla.


Zemní plyn v Evropě zlevnil o polovinu. Díky teplé zimě i snížené poptávce
idnes.cz | 10:23:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to v sobotu uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků či pokles poptávky v Evropské unii.


Trička, vlajky, klíčenky. Zboží s logem wagnerovců po vzpouře raketově zdražilo
idnes.cz | 10:12:00
Ceny zboží s logem wagnerovců po vzpouře, o kterou se skupina pokusila minulý týden, v Rusku prudce vzrostly. Kupující si ale produkty pochvalují. Vlajka je vynikající, napsal v recenzi jeden ze zákazníků. Pět hvězdiček a kladné hodnocení po nákupu přidávají na internetu i další podporovatelé skupiny.


Přehrada Nové Heřminovy má povolení: Zadrží tisíciletou vodu! Přeloží i silnici
blesk | 10:35:00
Hotovo. Přehrada v Nových Heřminovech na řece Opavě na Bruntálsku získala územní rozhodnutí. Se započetím stavby se počítá okolo roku 2027. Potvrdilo to Povodí Odry.


Třeštíková opět šokovala: Omluva za „ubrus a bikiny“. Návrhářka se mě bála
blesk | 10:19:00
Znovu bruslí na tenkém ledě povoleného dress codu. Zatímco loni na večerní gala v Karlových Varech spisovatelka Radka Třeštíková (42) dorazila téměř nahá v ubrusu a s obojkem na krku, letos se zahalila od hlavy k patě do roláku. Blesku vysvětlila proč.


Aňa Geislerová na zahájení v exkluzivních šatech! Na látku se použilo 300 litrů piva
blesk | 10:04:00
Tak jako Pilsner Urquell patří na plátno filmů, které jsou základem karlovarského festivalu, patří i na samotný red carpet! Herečka Aňa Geislerová (47) na slavnostní zahájení vynesla netradiční róbu, kterou z pivní látky vytvořil módní návrhář Jakub Polanka. 


Alena Mihulová s dcerou na červeném koberci: Rozchod s přítelkyní!
blesk | 09:52:00
Dcera režiséra Karla Kachyni (†79) a herečky Aleny Mihulové (58) Karolína Kachyňová (28) se rozešla s přítelkyní Natalií. Roky spolu chodily do společnosti a dělaly garde Aleně, ale s tím je konec. 


Týnuš Třešničková ukázala jizvy v celé kráse: Nechce se už skrývat!
blesk | 09:25:00
Influencerka a youtuberka Týnuš Třešničková (27), jejíž skutečné jméno je Kristýna Třešňáková, utrpěla v roce 2018 popáleniny, které na jejím těle zanechaly rozsáhlé jizvy. Na sociální síti se mladá kráska pochlubila tím, že si konečně může začít trochu opalovat i bříško.


Ohrožení rybáci na jihu Moravy osidlují plovoucí ostrovy: Mají první mláďata
blesk | 09:15:00
První mladé vyvedli rybáci, kteří na rybnících jižní Moravy začali postupně osídlovat nové plovoucí hnízdní ostrovy. Ty jim tam sestrojili přírodovědci.


Místo prázdnin smrt: Chlapce (†19) na koloběžce srazil autobus
blesk | 09:02:00
Tragický začátek prázdnin v noci na dnešek zasáhl Kladno. Autobus zde srazil devatenáctiletého muže na elektrické koloběžce. Mladík utrpěl zranění, jimž podlehl.


Ve Frýdlantu nad Ostravicí havaroval letoun, vyjel z dráhy a zaryl se do země
idnes.cz | 08:40:00
Dvě hasičské jednotky zasahovaly v pátek 30. června u nehody malého letounu Cessna 172 ve Frýdlantu nad Ostravicí. Podle hasičů letoun při přistání vyjel z dráhy a zaryl se vrtulí do země. „Nikomu z jeho dvoučlenné posádky se nic nestalo,“ informoval mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Jakub Kozák.


Na festival do Varů dorazil o holi! Bolek Polívka musí pod kudlu, čeká ho operace
super | 10:45:08
Herec


Tajná svatba Milana Peroutky: Zpěvák řekl ano svému partnerovi na zámku
super | 10:44:52
Zpěvák


Šéf Alfy Romeo se otevřeně vysmál EU. Euro 7 je kravina, politici zdražili auta na dvojnásobek
Autoforum.cz | 07:30:00
Alfa Romeo je jednou ze značek, které chtějí přejít na elektrický pohon velmi brzy, to ale samo o sobě neznamená, že to udělat chtějí. Šéf značky je ke krokům EU extrémně kritický, Evropě prý vládnou byrokraté, kteří o autech neví vůbec nic. (Petr Miler)


Stylový společník, kterého lze řídit do 16 let? Jmenuje se Rodster a váží jen 450 kg
Autoweb | 10:24:38
Unikátní vůz ze slovenské dílny, který je kompaktní, můžete mít ve své garáži se ve spalovací nebo elektrické verzi.


Ukrajinský plán: Dostat se na dostřel Krymu a pak začít jednat o příměří
Novinky-kultura | 11:49:47
Ředitel americké zpravodajské služby CIA William Burns se v červnu v Kyjevě diskrétně sešel s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskym. Ten mu nastínil ukrajinský plán dostat do konce roku dělostřelectvo na dostřel Krymu. Teprve pak chce Kyjev s Rusy začít jednat o příměří. Se zprávou přišel deník The Washington Post. Cestu Burnse do Kyjeva následně potvrdila další americká média.


Tesla slaví 20 let. Je průkopníkem masové výroby elektromobilů
Novinky-kultura | 11:49:00
Americká automobilka Tesla byla založena 1. července 2003. První auto však poslala na trh až o pět let později. Dnes je i přes dlouhou řadu kontroverzí a problémů včetně mnohamiliardových ztrát automobilkou s největší tržní hodnotou na světě.


Ukrajinští vojáci se přes bahno snaží překonat Dněpr
Novinky-kultura | 11:39:34
Ukrajinští vojáci už asi týden rozmisťují své jednotky na východním břehu Dněpru poblíž zříceného Antonivského mostu. Komplikuje jim to bahno a voda v krajině, která zůstala po zničené Kachovské přehradě. Informovalo o tom v sobotu britské ministerstvo obrany.


OBRAZEM: Festivalové zahájení ve velkém hudebním stylu
Novinky-kultura | 11:23:00
Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhlo v pátek také ve velkém hudebním stylu. Koncerty si nenechaly tisíce lidí.


Na chodbě domu v Praze našli zavražděného člověka
Novinky-kultura | 11:15:56
Násilnou smrt cizince, jehož tělo bylo nalezeno na chodbě domu v Dolních Měcholupech, prošetřují od pátečního večera kriminalisté z pražské mordparty. Podezřelého z tohoto činu dopadli policisté v Libereckém kraji, jen několik kilometrů od hranic.


Pražští strážníci nezasáhli proti muži, který hajloval
Novinky-kultura | 11:14:25
Inspekce pražské městské policie se bude zabývat postupem strážníků, kteří podle webu Seznam Zprávy nezasáhli proti muži, jenž na veřejnosti hajloval a vykřikoval „smrt Ukrajině“.


RECENZE: Za dveřmi kanceláří. Každý má nějaký problém
Novinky-kultura | 11:01:00
Komedie Za dveřmi kanceláří, kterou uvádí pražské divadlo Komorní Kalich, měla ve středu svou letní premiéru na festivalu Prima Hvězdné léto pod Žižkovskou věží. Její autor kanadský dramatik Norm Foster není na české scéně nováčkem. Jeho komedie hraje řada divadel a objevily se už i na repertoáru letní scény v Mahlerových sadech.


Bydlení u letiště může nepatrně zvýšit riziko infarktu, tvrdí studie
Novinky-kultura | 10:28:00
Lidé, kteří žijí v blízkosti letišť, mohou být nepatrně náchylnější k infarktu. Vyplývá to ze studie Královské univerzity v Londýně, během níž experti analyzovali příjem do nemocnic kvůli kardiovaskulárním onemocněním, a to u obyvatel, kteří žijí na trase letů britského letiště Heathrow. Nejpostiženější kategorií byli muži nad 65 let.


Mikroskopická kabelka se prodala za téměř 1,5 milionu. Je „nepraktická“
Novinky-kultura | 10:19:39
Na špičce prstu je vidět zejména díky své svítivě zelené barvě. Řeč je o miniaturní kabelce, která byla vyrobena speciální technologií 3D tisku a její vznik má poukazovat na to, co v dnešní době drahé kabelky znamenají.


Hunter Biden nedá nemanželské dceři slavné příjmení
Novinky-kultura | 10:03:52
Dohodou skončila dlouhá právní bitva mezi synem amerického prezidenta Hunterem Bidenem a bývalou striptérkou Lunden Robertsovou, která je matkou jeho čtyřleté dcery. Holčička nakonec místo slavného příjmení dostane obrazy, které potomek šéfa Bílého domu začal malovat, když se léčil ze závislosti na drogách a alkoholu.


Nejradostnější kapela na světě: The 502s vystoupí v Praze
Musicserver | 11:31:00
Kapela The 502s přináší sluneční energii floridských pláží, kamkoliv přijede. Jejich čirá energie jim vysloužila nálepku té nejradostnější kapely na světě. Hit "Just A Little ...


Ukrajinský plán: Dostat se na dostřel Krymu a pak začít jednat o příměří
Novinky.cz | 11:49:47
Ředitel americké zpravodajské služby CIA William Burns se v červnu v Kyjevě diskrétně sešel s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskym. Ten mu nastínil ukrajinský plán dostat do konce roku dělostřelectvo na dostřel Krymu. Teprve pak chce Kyjev s Rusy začít jednat o příměří. Se zprávou přišel deník The Washington Post. Cestu Burnse do Kyjeva následně potvrdila další americká média.


Tesla slaví 20 let. Je průkopníkem masové výroby elektromobilů
Novinky.cz | 11:49:00
Americká automobilka Tesla byla založena 1. července 2003. První auto však poslala na trh až o pět let později. Dnes je i přes dlouhou řadu kontroverzí a problémů včetně mnohamiliardových ztrát automobilkou s největší tržní hodnotou na světě.


Ukrajinští vojáci se přes bahno snaží překonat Dněpr
Novinky.cz | 11:39:34
Ukrajinští vojáci už asi týden rozmisťují své jednotky na východním břehu Dněpru poblíž zříceného Antonivského mostu. Komplikuje jim to bahno a voda v krajině, která zůstala po zničené Kachovské přehradě. Informovalo o tom v sobotu britské ministerstvo obrany.


OBRAZEM: Festivalové zahájení ve velkém hudebním stylu
Novinky.cz | 11:23:00
Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhlo v pátek také ve velkém hudebním stylu. Koncerty si nenechaly tisíce lidí.


Na chodbě domu v Praze našli zavražděného člověka
Novinky.cz | 11:15:56
Násilnou smrt cizince, jehož tělo bylo nalezeno na chodbě domu v Dolních Měcholupech, prošetřují od pátečního večera kriminalisté z pražské mordparty. Podezřelého z tohoto činu dopadli policisté v Libereckém kraji, jen několik kilometrů od hranic.


Pražští strážníci nezasáhli proti muži, který hajloval
Novinky.cz | 11:14:25
Inspekce pražské městské policie se bude zabývat postupem strážníků, kteří podle webu Seznam Zprávy nezasáhli proti muži, jenž na veřejnosti hajloval a vykřikoval „smrt Ukrajině“.


RECENZE: Za dveřmi kanceláří. Každý má nějaký problém
Novinky.cz | 11:01:00
Komedie Za dveřmi kanceláří, kterou uvádí pražské divadlo Komorní Kalich, měla ve středu svou letní premiéru na festivalu Prima Hvězdné léto pod Žižkovskou věží. Její autor kanadský dramatik Norm Foster není na české scéně nováčkem. Jeho komedie hraje řada divadel a objevily se už i na repertoáru letní scény v Mahlerových sadech.


Bydlení u letiště může nepatrně zvýšit riziko infarktu, tvrdí studie
Novinky.cz | 10:28:00
Lidé, kteří žijí v blízkosti letišť, mohou být nepatrně náchylnější k infarktu. Vyplývá to ze studie Královské univerzity v Londýně, během níž experti analyzovali příjem do nemocnic kvůli kardiovaskulárním onemocněním, a to u obyvatel, kteří žijí na trase letů britského letiště Heathrow. Nejpostiženější kategorií byli muži nad 65 let.


Mikroskopická kabelka se prodala za téměř 1,5 milionu. Je „nepraktická“
Novinky.cz | 10:19:39
Na špičce prstu je vidět zejména díky své svítivě zelené barvě. Řeč je o miniaturní kabelce, která byla vyrobena speciální technologií 3D tisku a její vznik má poukazovat na to, co v dnešní době drahé kabelky znamenají.


Hunter Biden nedá nemanželské dceři slavné příjmení
Novinky.cz | 10:03:52
Dohodou skončila dlouhá právní bitva mezi synem amerického prezidenta Hunterem Bidenem a bývalou striptérkou Lunden Robertsovou, která je matkou jeho čtyřleté dcery. Holčička nakonec místo slavného příjmení dostane obrazy, které potomek šéfa Bílého domu začal malovat, když se léčil ze závislosti na drogách a alkoholu.


Prigožin v roli Gladiátora. Jaký bude jeho další osud?
lidovky.cz | 11:00:00
Australský herec Russell Crowe na filmovém festivalu v Karlových Varech převzal Křišťálový globus. Proslavilo ho drama Gladiátor, kde hraje římského generála Maxima, který jako vojevůdce v roce 180 po Kristu v čele svých legií zvítězil nad germánskými kmeny. Císař Marcus Aurelius po něm chtěl, aby se ujal vlády nad Římem coby regent.


Zemní plyn v Evropě zlevnil o polovinu. Díky teplé zimě i snížené poptávce
lidovky.cz | 10:50:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to v sobotu uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků či pokles poptávky v Evropské unii.


Dobové zápisky z 50. let: Čech nahlédl do vzpurného Tibetu a pomohl čínské propagandě
aktuálně.cz | 11:27:41
Jan Vinař navštívil Tibet jen pár měsíců po povstání v roce 1959. Vybrala si ho přímo čínská propaganda.


Mrtvých na silnicích je podobně jako loni. Riziko roste o prázdninách, policie chystá bezpečnostní akce
Český rozhlas | 11:48:00
V prvním pololetí zemřelo při dopravních nehodách v Česku 225 lidí. Je to podobný počet jako ve stejném období loňského roku, kdy na silnicích při haváriích zemřelo 226 lidí. Zatím nejtragičtějším měsícem letošního roku byl červen s 52 mrtvými. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.


Z panelového domu v Klatovech vyskočil starší muž. Resuscitace byla marná
Denik.cz | 11:15:00
Červenec v Klatovech nezačal vesele. Skokem z panelového domu se rozhodl ukončit svůj život starší muž.


Každý metr stojí životy. Výsledky ofenzivy chce Kyjev ukázat před summitem NATO
Denik.cz | 10:03:00
Ukrajina chce ukázat výsledky své protiofenzivy na bojišti ještě před nadcházejícím summitem Severoatlantické aliance, řekl v rozhovoru se španělskými novináři ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Současně vyzval evropské spojence k další vojenské pomoci Kyjevu. Summit NATO začne ve Vilniusu 11. července. Španělsko se v sobotu ujímá předsednictví v Evropské unii a v Kyjevě je očekáván španělský premiér Pedro Sánchez.


Ruská agrese na Ukrajině: Šéf CIA na tajné návštěvě Kyjeva: americký generál předpovídá "velmi dlouhou" protiofenzívu
Britské_listy | 10:00:00
Foto: Generál Mark Milley


Francouzská vláda hlásí, že násilí pomalu polevuje
Tyden-sport | 10:03:00
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole.


Cena zemního plynu v Evropě klesla na polovinu
Tyden-sport | 09:58:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to dnes uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků a pokles poptávky v Evropské unii.


Matematici pracují na programu, který hledá nejlepší cestu pro kamiony
Tyden-sport | 09:49:00
Nejrychlejší a nejlevnější cestu pro kamiony pomáhá dispečerům logistických společností hledat pokročilý trasovací software. Na jeho vývoji pracovali odborníci z Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického s brněnskou firmou Wereldo.com, která bude program komerčně využívat. O novince ČTK informovala mluvčí fakulty strojního inženýrství Iveta Hovorková.


Cena zemního plynu v Evropě klesla na polovinu
Tyden-Byznys | 09:58:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to dnes uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků a pokles poptávky v Evropské unii.


Dalších tisíc zatčených při nepokojích ve Francii, většinou mladých. Násilí ale polevuje, říká vláda
Hospodářské noviny | 12:01:06
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo v sobotu ráno ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého...


Startuje Tour de France: tíha leží na Dánovi, ale co čekat od Pogačara?
iSport.cz | 10:20:00
Jonas Vingegaard loni překazil plány Tadeje Pogačara na hattrick na Tour de France. V tu chvíli bylo jasné, že letos se máme opravdu na co těšit, protože mladý Slovinec bude extrémně nabuzený, aby loňský kolaps napravil. Jenže přišlo zranění a hned je všechno jinak. Jak tedy na tom dva největší adepti na žlutý trikot v Paříži jsou a co čekat od úvodních etap v Baskicku?


Online: Rozstřel pro sprint v rámci Grand Prix Rakouska 2023
f1sport.auto.cz | 11:49:00
Vítejte u online přenosu z letošního druhého rozstřelu.


Pokuta 50 000 Kč a vyhození z WhatsAppu. Ve Spa padla kuriozní penalizace kvůli emotikonu
f1sport.auto.cz | 10:18:00
Kuriozní penalizace z kuriozních důvodů padla během závodu FRECA ve Spa.


Potvrzeno: Plzeň definitivně získala střelce, upsal se jí na tři roky!
sport.cz | 11:43:57
Fotbalový útočník Rafiu Durosinmi oficiálně přestoupil z Karviné do Plzeň, která uplatnila opci na jeho odkup. O tom, že k tomuto kroku dojde, se mluvilo od konce uplynulé sezony, v sobotu došlo k definitivnímu oznámení transferu. Dvacetiletý Nigerijec, který v Doosan Areně na jaře hostoval, podepsal smlouvu na tři roky. Kluby se dohodly, že přestupovou částku nebudou komentovat. Podle informací Sport.cz by se měla pohybovat kolem 18 milionů korun.


GLOSA: Plzeň našla stabilitu. Bude to ale stačit na pražská S?
sport.cz | 11:27:20
Fotbalová Plzeň po více než roční snaze našla nového majitele. V pátek večer oznámila, že do klubu vstupuje rakousko-švýcarská podnikatelská skupina FCVP GmbH. S tím, že dosavadní vlastník Viktorie Adolf Šádek zůstává v roli generálního ředitele. Navenek je to pro Plzeň, která v uplynulé sezoně balancovala na hraně bankrotu, příznivá zpráva. Jaká ale bude realita? Může s poměrně nepříliš známým vlastníkem v zádech znovu konkurovat pražským S, která jí celkově utekla?


Ustojí Vingegaard větší tlak? Formu i tým má excelentní, ale Pogačar je silnější, tvrdí cyklista
sport.cz | 11:13:37
Obhájce prvenství na Tour de France Jonas Vingegaard znovu patří mezi hlavní favority. Formu vyladil parádně. Podle dvojnásobného účastníka Staré dámy Petra Vakoče ale není psychicky tak dobře odolný jako jeho hlavní konkurent Tadej Pogačar. Potvrdí se to už v úvodních etapách nejslavnějšího cyklistického závodu, který startuje v sobotu v Bilbau?


Nečekaný hit! Tohle jsme ještě nezažili, žasli Češi nad bouřlivou kulisou
sport.cz | 11:07:06
Evropské hry v Polsku tribuny příliš neplní, ale jsou i výjimky. Třeba jeden z nejmladších sportů v programu teqball, který se hraje přímo v srdci Krakova, na náměstí Rynek Glówny. Na zápasy ve skupinách ještě ne, ale na páteční finálový blok byly tribuny úplně plné.


Bývalý kapitán Wheeler skončil ve Winnipegu, klub ho vykoupil ze smlouvy
sport.cz | 10:42:40
Zkušený útočník Blake Wheeler se stal v NHL krátce před otevřením trhu nechráněným volným hráčem. Bývalého kapitána týmu vykoupil ze smlouvy Winnipeg, kde šestatřicetiletý Američan působil od roku 2011 a v letech 2016 až 2022 ho vedl jako kapitán. Před Wheelerem byl ještě rok z pětiletého kontraktu na celkem 41,25 milionu dolarů, který podepsal na začátku září 2018. Klub o tom informoval na webu.


Pod křídly hokejové ikony. Spal jsem u něj na vodní posteli, vzpomíná Čech
sport.cz | 10:32:18
Vyhrál domácí i německou nejvyšší soutěž, rovněž má bronz z hokejového MS či Zimních olympijských her 1992 v Albertville. Bývalý hokejový útočník a v současné době trenér Patrik Augusta ale v minulosti okusil i atmosféru slavné NHL. „Bylo to úžasné období mé kariéry. Ve 20 letech jsem odcházel z Česka po MS, olympiádě a titulu s Duklou Jihlavu,“ vzpomíná dnes již třiapadesátiletý Augusta, host hokejového pořadu Příklep, ve kterém si rovněž vybavil i několik vtipných historek právě z období, kdy v zámoří začínal.


Síň slávy NHL? Možná to vyjde s Jardou Jágrem, směje se legendární útočník
sport.cz | 10:12:29
Parádní kariéra, kdy získal dva Stanley Cupy a v základní části NHL posbíral více než tisíc bodů, Patrik Eliáš zcela jistě patří mezi legendy New Jersey Devils. Když ale přijde řeč na jméno bývalého českého reprezentanta v souvislosti se Síni slávy NHL, může jen pokrčit rameny. „Už jen to, že se v této souvislosti každý rok zmiňuje moje jméno, je pocta," říká skromně Eliáš v pořadu Příklep na Sport.cz. „Možná to vyjde až s Jardou," naráží s úsměvem na to, že v poslední době spojuje nové členy Síně slávy nějaké společné téma, a tak by se mohl slávy dočkat jednou po boku Jaromíra Jágra.


Nashville vykoupil útočníka Duchenea ze smlouvy, měl před sebou ještě tři roky
sport.cz | 10:06:56
Hokejový útočník Matt Duchene nebude už v NHL hájit barvy Nashvillu. Predators ho vykoupili ze zbytku smlouvy. Dvaatřicetiletý Kanaďan měl přitom před sebou ještě další tři roky z celkem sedmiletého kontraktu na 56 milionů dolarů, který s Nashvillem podepsal začátkem července 2019. Stal se tak volným hráčem. Klub o tom informoval na webu.


Typický Američan. Nabral jsem svaly, jsem favorit Wimbledonu, šokoval Korda
iHNed_sport | 10:33:57
Sebevědomí by mohl rozdávat. Syn jednoho z nejlepších tenistů české historie Sebastian Korda sám sebe označil za jednoho z favoritů Wimbledonu.


David de Gea už je volným hráčem. Může podepsat s kýmkoliv
FotbalPortal | 10:23:28
Tak dlouho se protahovalo jednání o nové smlouvě, až ta stávající vypršela. David de Gea je oficiálně volným hráčem a může si vybrat jakoukoliv nabídku. Manchester United nicméně věří, že se nakonec se španělským gólmanem dohodne na novém kontraktu. Zajímá se však o Andrého Onanu z Interu. David de Gea se tento víkend žení, takže tyto věci aktuálně neřeší.


Matěj Kovář se vrací do Manchesteru United. S týmem by měl začít letní přípravu
FotbalPortal | 10:20:09
I přes těžký začátek, nepovedené derby a spoustu pochyb se stal Matěj Kovář veledůležitým článkem titulového mužstva pražské Sparty a jeho výkony bedlivě sledovali i v Manchesteru United, jemuž patří. Právě tento slavný klub nyní oznámil, že s týmem začne letní přípravu. To tedy znamená, že na setrvání na Letné to nevypadá. A co teď? Že by Tomáš Vaclík?


Jak typické – zatímco Francie hoří a gangy rabují, elitář Macron křepčil na koncertu Eltona Johna
Reflex | 11:15:00
O francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi se vždy tvrdilo, že je k některým věcem odtažitý a spíše je to mluvka než politik, který dokáže vnímat realitu. Teď ve svém programovém elitářství postoupil ještě dál. Zatímco jeho země se zmítá v křeči a ulice ovládly nepokoje a rabování, které vyvolalo zastřelení sedmnáctiletého Nahela Merzouka při policejní dopravní kontrole v Nanterre na předměstí Paříže, Macron křepčil s manželkou na koncertu zpěváka Eltona Johna. Tvrdě také kritizoval sociální sítě, že mezi teenagery podněcují současné násilí, ale zcela nepatřičně se na Instagramu v době ničení francouzských radnic či knihoven objevila fotka, na které se objímá a usmívá se zmíněnou anglickou hudební celebritou.


Gettysburg: Jak nejkrvavější bitva rozhodla v červenci 1863 americkou občanskou válku
Reflex | 10:00:00
Prvního ledna 1863, v den, kdy 16. prezident Spojených států a první z řad Republikánské strany Abraham Lincoln vyhlásil Emancipační proklamaci, osvobozující a zrovnoprávňující černochy v USA, čímž zasadil Jihu smrtelnou ránu, se už výrazně projevovala celková převaha Unie v průmyslu, a zejména v lidských zdrojích nad Konfederovanými státy americkými (CSA). Armáda Severu čítala 698 802 vojáky proti 304 015 jižanským.


Žák zapálil v Bratislavě školu pro nadané děti, sám při požáru uhořel
Tiscali-zprávy | 13:21:23
Nadaný žák v sobotu ráno podpálil školu, sám v ní nalezl smrt.


Lex Ukrajina se mění, podpora uprchlíků se omezí
Tiscali-zprávy | 11:56:04
Podpora uprchlíků se od soboty 1. července mění. Nouzové ubytování v zařízeních uhradí stát dospělým, kteří mohou pracovat, jen pět měsíců. Dál ho bude platit pouze dětem, seniorům, invalidům a dalším zranitelným jedincům.


Kde jsou peníze z Bruselu? ptal se Orbán. U tvých kamarádů v Maďarsku, dostal odpověď
Tiscali-zprávy | 11:21:05
Maďarský premiér zazářil na twitteru.


Milan Peroutka uzavřel registrované partnerství, píše bulvár. Obřad tajil
revue.idnes.cz | 11:00:00
Zpěvák Milan Peroutka (33) podle Blesku uzavřel registrované partnerství. S partnerem Dominikem (25), se kterých údajně chodí několik měsíců, měli utajený obřad v pátek na zámku Chateau Mcely.


Festival ve Varech nabídl digitálně restaurovaný film Každý den odvahu
ceskenoviny.cz | 13:35:00
Karlovy Vary - Herec Jan Kačer a kameraman Ivan Šlapeta dnes na festivalu v Karlových Varech uvedli premiéru digitálně restaurovaného filmu Každý den odvahu. Snímek režiséra Evalda Schorma...


Praha se stěhuje do Varů. Slavné restaurace otevírají na festivalu své pop-up podniky
E15-ekonomika | 11:00:00
Karlovarský filmový festival, který v pátek začíná, je unikátní byznysovou příležitostí pro mnoho podniků. A nejen těch místních. Do Varů se sjíždějí celebrity z filmové i umělecké branže, miliardáři, podnikatelé, novináři i tisíce turistů. Pohostit je chtějí známé pražské restaurace – i ty michelinské – a bary, které si po dobu festivalu ve zdejších palácích a domech otevírají dočasné podniky.


Pět měsíců po porodu dcery se radují z dalšího miminka: Chrissy Teigenová a John Legend mají čtvrté dítě!
blesk | 14:00:00
Početná rodina modelky Chrissy Teigenové (37) a zpěváka Johna Legenda (44) se rozrostla o dalšího člena! Slavný pár si nechal odnosit náhradní matkou dalšího potomka, z něhož se novopečení čtyřnásobní rodiče radují pouhých 5 měsíců po narození dcery Esti...


Proč je Pazderková v Česku sama? Partnera z Turecka za ní nepustí!
blesk | 13:52:00
Herečka a komička Iva Pazderková (43) se v Karlových Varech jen mihla, a nešla ani na slavnostní zahájení MFF KV! Místo toho si vychutnávala koncert Vojty Dyka v Mattoni Life Baru. A Blesku prozradila, proč ji ve Varech nedoprovází partner!


Ruské ostřelování Chersonu: Zemřeli dva muži, dvě děti utrpěly zranění
blesk | 13:43:00
Dvě děti, devítiletá dívka a patnáctiletý chlapec, byly zraněny, když dnes ruská vojska ostřelovala obytné čtvrti Chersonu na jihu Ukrajiny, oznámil šéf oblastní správy Oleksandr Prokudin. Zraněné děti jsou v péči lékařů. V pátek při ostřelování Chersonu zahynuli dva civilisté.


Turista (27) s přítelkyní vyryl jména do Kolosea: Vandala odhalili! Hrozí mu až 5 let a mastná pokuta
blesk | 13:28:00
Vyrazil do Věčného města - a zohyzdil zeď slavného římského Kolosea! Turista, který byl identifikovaný jako trenér fitness Ivan Dimitrov (27), byl však přistižen při činu a natočen kolemjdoucím mužem. Italská policie již oznámila, že se vandala podařilo identifikovat, tleská tomu i tamní ministr kultury. Podle britského Daily Mailu mu hrozí za vandalství až 5 let vězení a pořádně mastná pokuta.


Tajemství vnuka Klausové: Ve Varech inkognito! A děda exprezident? Smutné povinnosti
blesk | 13:09:00
Na filmový festival v Karlových Varech jezdí pravidelně spolu. Možná ani jeho babička Livia Klausová (79) ovšem netuší, že si tu kdysi vnuk přivydělával prodejem vstupenek. Vnuk Vojta (26) brigádničil samozřejmě inkognito.


Student (†18) chtěl podpálit budovu školy, v plamenech sám zahynul! Studoval tu i vrah z baru Tepláreň
blesk | 13:07:00
Nepopsatelný šok zažívají první prázdninový den obyvatelé slovenské Bratislavy. Teprve osmnáctiletý student nejprve podpálil několik motorových vozidel v Teplické ulici, pak skrze žebřík pronikl i do budovy tamního gymnázia, kde sám studoval, a založil v prvním patře požár. V plamenech podle slovenských médií zemřel.


Nejlepší cifry ve verbuňku vystřihl vinař Marek (21): Splněný sen!
blesk | 13:00:00
Nejlepší verbuňk na světě tancuje vinař Marek Salay (21) z Charvátské Nové Vsi u Břeclavi. Mladík, který se věnuje folkloru od dětství, uspěl už podruhé.


Poslední rozloučení s ředitelem jabloneckého divadla a přítelem celebrit Pavlem Žurem (†57): Plakali slavní i děti!
blesk | 12:55:00
V pátek se rodina, přátelé a kolegové rozloučili a dlouholetým ředitelem Městského divadla Jablonec nad Nisou Pavlem Žurem (†57) a kde jinde, než právě v divadle.


Agresor řval na ukrajinského taxikáře: »Smrt Ukrajincům, Sláva Putinovi, Sieg Heil« a hajloval. Strážníci nezasáhli
blesk | 12:43:00
Inspekce pražské městské policie se bude zabývat postupem strážníků, kteří podle webu Seznam Zprávy nezasáhli proti muži, jenž na veřejnosti hajloval a vykřikoval „smrt Ukrajině“. Podle mluvčí městské policie Ireny Seifertové rozhodne inspekce o tom, zda případ předá státní policii. Za podporu nacismu a projevy nenávisti vůči skupinám osob přitom v Česku hrozí až pět let vězení, připomíná server.


Mahulena Bočanová ve Varech s chlapem! Návrat k potetovanému exmilenci
blesk | 12:15:00
Po letech se na filmovém festivalu v Karlových Varech objevila Mahulena Bočanová (55). Česká Salma Hayek ale nepřijela sama. Doprovod jí dělá urostlý potetovaný fešák! 


Mrtvý cizinec na chodbě v paneláku v Dolních Měcholupech: Kdo ho ubodal?
blesk | 11:50:00
K strašlivému činu došlo v jednom z panelových domů v Dolních Měcholupech. Jeden cizinec tam ubodal druhého. Mrtvolu pak nechal ležet na chodbě a utekl. Na místo dorazili policisté a ihned se rozjelo pátrání, které bylo úspěšné.


Zachráněný vlk Bubla se zřejmě usadil v Sasku! Fotograf ho zachytil poblíž Drážďan
blesk | 11:49:00
Když na podzim loňského roku našli houbaři nedaleko Horní Blatné sraženého vlka Bublu, vypadalo to s několikaměsíčním zvířetem bledě. Samce se ale naštěstí podařilo zachránit a po několika měsících byl vypuštěn zpět do volné přírody. Podle nejnovějších informací se Bubla zřejmě usadil v okrese Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory. Tam ho před pár dny vyfotil německý fotograf.


Uvolnilo se pravidlo u výše splátek hypoték. Expert: Teď záleží na bankách
blesk | 11:44:00
Ode dneška banky nemusí uplatňovat u žadatelů o hypotéku limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). O uvolnění pravidel rozhodla počátkem června Česká národní banka (ČNB), platnost nabývají dnes. Odborník, kterého ČTK oslovila, ale upozornil na to, že i když je parametr DSTI formálně pryč, je třeba sledovat, jak moc budou jednotlivé banky slevovat ze svých interních požadavků na žadatele o hypotéku.


První afterparty ve Varech: Dolů šly boty i gatě! Trojanovo cigárko, rozjetí StarDance, líbačka Šlégra
blesk | 11:25:00
57. ročník filmového festivalu v Karlových Varech byl včera slavnostně zahájen.  Největší hvězdy se prošly po červeném koberci v dešti, podle všeho to ale vypadá, že i tak si užily jak zahájení festivalu, tak i příjemnou pozdější zábavu. Někdy to byla i pořádná divočina…


Praha se stěhuje do Varů. Slavné restaurace otevírají na festivalu své pop-up podniky
E15-politika | 11:00:00
Karlovarský filmový festival, který v pátek začíná, je unikátní byznysovou příležitostí pro mnoho podniků. A nejen těch místních. Do Varů se sjíždějí celebrity z filmové i umělecké branže, miliardáři, podnikatelé, novináři i tisíce turistů. Pohostit je chtějí známé pražské restaurace – i ty michelinské – a bary, které si po dobu festivalu ve zdejších palácích a domech otevírají dočasné podniky.


Dcera Dary Rolins Laura (15) poprvé ve společnosti: Ve večerní róbě zářila ve Varech a vypadala skvěle
super | 13:17:39
Úplně poprvé dorazila na karlovarský filmový festival zpěvačka


Aňa Geislerová přišla na červený koberec oděná do 300 litrů piva: Ve Varech překvapila unikátními šaty
super | 12:43:13
Herečka


Dojemné vítání ve Varech: Ewan McGregor dorazil s manželkou i synkem, starší dcera už na ně čekala před Puppem
super | 11:53:08
Do Karlových Varů v sobotu dorazila další zahraniční hvězda. Herec Ewan McGregor přiletěl před polednem na karlovarské letiště, kde se krátce pozdravil s fanoušky a poté se odjel ubytovat do hotelu Pupp. Přicestoval i s manželkou Mary Elizabeth Winstead a malým synkem Lauriem.


Porsche už brzdí s plánovaným koncem spalovacích modelů, vidí, komu všemu elektromobily neprodá
Autoforum.cz | 09:00:00
Porsche není elektromobily až tak posedlé, přesto mělo seriózně v plánu skončit třeba se spalovacím Macanem za dva až tři roky. Už teď ví, že to rozumně nepůjde. A Němcům můžeme prozradit tajemství - ono to rozumně nepůjde ani potom, u Macanu rozhodně ne. (Petr Miler)


Před 70 lety se začala vyrábět první generace Chevroletu Corvette
Auto.cz | 11:57:00
Továrna Chevrolet, která je součástí koncernu General Motors, se začátkem 50. let rozhodla rozčeřit stojaté vody automobilového designu a 30. června 1953 představila sportovní vůz Corvette.


Ukrajinci bojují o udržení předmostí na levém břehu Dněpru
iHned.cz | 14:00:31
Ukrajinská armáda si podle poznatků britské vojenské rozvědky vytvořila předmostí na levém, východním břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Ukrajinské síly už asi týden přepravují vojáky na levý břeh řeky u zničeného Antonivského mostu u Chersonu. Britské...


Praktici chtějí předepisovat víc léků. Narážejí u kolegů
Novinky-kultura | 13:26:04
Praktičtí lékaři usilují o to, aby mohli předepisovat část léků, pro které teď musí chodit lidé ke specialistům. Třeba na cukrovku, ředění krve nebo kožní nemoci. Trvají na tom, že jsou k tomu dostatečně kompetentní a pacientům to odlehčí. U některých kolegů ale narážejí na nedůvěru, protože praktik nemusí mít přístup ke všem informacích o konkrétní nemoci pacienta. Změnám je ale vedení ministerstva zdravotnictví nakloněno.


Dřív než regionálním politikem, byl fanouškem světového filmu
Novinky-kultura | 13:03:00
Dávno před tím, než vstoupil nespokojený s tehdejší situací na karlovarském magistrátu do regionální politiky a stal se postupně primátorem a nyní hejtmanem Karlovarského kraje, byl Petr Kulhánek (za STAN) především velkým milovníkem a obdivovatelem světového filmového umění. Před jednatřiceti lety tak zakládal s přáteli u rejstříkového soudu spolek Filmový klub Karlovy Vary.


KEMEL: Medvěd a ježek
Novinky-kultura | 13:02:28
Au, ježku! Ty jsi typickej chciválek!!!


Čeští stavbaři v Německu staví unikátní most
Novinky-kultura | 12:30:34
Majestátní dálniční mosty klenoucí se přes údolí jsou hlavně za hranicemi často velmi fascinující. Jeden takový momentálně vzniká nedaleko česko-německých hranic nad Gottleubským údolím v saské Pirně. Ve výšce 70 metrů zde čeští stavbaři instalovali metodou postupného vysouvání zatím celkem čtyři části mostní konstrukce. Nejdelší měřila 124 metrů a průběh její montáže přinesl opravdu dechberoucí podívanou.


Kostel s farou a hřbitovem na prodej aneb Když jen nadšení nestačí
Novinky-kultura | 12:27:00
Že se prodává fara, budiž, ale kostel? A k tomu zpovědnice, zvon, varhany, márnice a přilehlý hřbitov… Kdo si takovou památku koupí? A proč? To jsme se vypravili zjistit do severočeských Roudníků. Tamní gotický kostel svatého Václava je totiž po deseti letech opět na prodej.


Žák zapálil bratislavskou školu pro nadané děti, sám při tom uhořel
Novinky-kultura | 12:25:16
V Bratislavě se v sobotu pokusil osmnáctiletý žák školy a gymnázia pro mimořádně nadané děti podpálit budovu školy. Založil oheň v jednom z pater a zapálil i auta zaparkovaná před školou. Sám ovšem uhořel. O případu informoval web štandard.sk.


Alicia Vikanderová pro Novinky.cz: Lara Croft? Nevím, jestli jsem nová Angelina Jolie
Novinky-kultura | 12:21:00
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začal v pátek večer. Mezi nejslavnější osobnosti v sále hotelu Thermal, které zahájení sledovaly, patřila beze sporu švédská herečka Alicia Vikanderová. Při ceremoniálu získala Cenu prezidenta MFF KV. Našla si i několik minut na rozhovor pro Novinky.cz.


Praktici chtějí předepisovat víc léků. Narážejí u kolegů
Novinky.cz | 13:26:04
Praktičtí lékaři usilují o to, aby mohli předepisovat část léků, pro které teď musí chodit lidé ke specialistům. Třeba na cukrovku, ředění krve nebo kožní nemoci. Trvají na tom, že jsou k tomu dostatečně kompetentní a pacientům to odlehčí. U některých kolegů ale narážejí na nedůvěru, protože praktik nemusí mít přístup ke všem informacích o konkrétní nemoci pacienta. Změnám je ale vedení ministerstva zdravotnictví nakloněno.


Dřív než regionálním politikem, byl fanouškem světového filmu
Novinky.cz | 13:03:00
Dávno před tím, než vstoupil nespokojený s tehdejší situací na karlovarském magistrátu do regionální politiky a stal se postupně primátorem a nyní hejtmanem Karlovarského kraje, byl Petr Kulhánek (za STAN) především velkým milovníkem a obdivovatelem světového filmového umění. Před jednatřiceti lety tak zakládal s přáteli u rejstříkového soudu spolek Filmový klub Karlovy Vary.


KEMEL: Medvěd a ježek
Novinky.cz | 13:02:28
Au, ježku! Ty jsi typickej chciválek!!!


Čeští stavbaři v Německu staví unikátní most
Novinky.cz | 12:30:34
Majestátní dálniční mosty klenoucí se přes údolí jsou hlavně za hranicemi často velmi fascinující. Jeden takový momentálně vzniká nedaleko česko-německých hranic nad Gottleubským údolím v saské Pirně. Ve výšce 70 metrů zde čeští stavbaři instalovali metodou postupného vysouvání zatím celkem čtyři části mostní konstrukce. Nejdelší měřila 124 metrů a průběh její montáže přinesl opravdu dechberoucí podívanou.


Kostel s farou a hřbitovem na prodej aneb Když jen nadšení nestačí
Novinky.cz | 12:27:00
Že se prodává fara, budiž, ale kostel? A k tomu zpovědnice, zvon, varhany, márnice a přilehlý hřbitov… Kdo si takovou památku koupí? A proč? To jsme se vypravili zjistit do severočeských Roudníků. Tamní gotický kostel svatého Václava je totiž po deseti letech opět na prodej.


Žák zapálil bratislavskou školu pro nadané děti, sám při tom uhořel
Novinky.cz | 12:25:16
V Bratislavě se v sobotu pokusil osmnáctiletý žák školy a gymnázia pro mimořádně nadané děti podpálit budovu školy. Založil oheň v jednom z pater a zapálil i auta zaparkovaná před školou. Sám ovšem uhořel. O případu informoval web štandard.sk.


Alicia Vikanderová pro Novinky.cz: Lara Croft? Nevím, jestli jsem nová Angelina Jolie
Novinky.cz | 12:21:00
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začal v pátek večer. Mezi nejslavnější osobnosti v sále hotelu Thermal, které zahájení sledovaly, patřila beze sporu švédská herečka Alicia Vikanderová. Při ceremoniálu získala Cenu prezidenta MFF KV. Našla si i několik minut na rozhovor pro Novinky.cz.


Macocha je po tragédii otevřená, úmrtí matky a dětí policie stále šetří
lidovky.cz | 13:52:45
Policie nadále vyšetřuje tragickou smrt ženy a dvou malých dětí, které skočily do propasti Macocha v Moravském Krasu. Pro turisty v sobotu v oblasti neplatí žádná omezení, uvedl mluvčí Správy jeskyní ČR Pavel Gejdoš.


Řidiče čekají levné prázdniny. Růst mezd předběhl zvýšení cen pohonných hmot
lidovky.cz | 13:00:00
Příznivá cena u čerpacích stanic a vedle toho utěšeně rostoucí mzdy. Kombinace obou faktorů zvyšuje – s výjimkou loňského extrémního zdražení – dostupnost pohonných hmot. Optimistická zpráva je to pro peněženky řidičů zejména letos v létě.


Cizinec v Dolních Měcholupech ubodal muže, policisté ho dopadli nedaleko hranic
lidovky.cz | 12:59:06
Policisté v Libereckém kraji v sobotu dopadli muže, který je podezřelý z vraždy. K té došlo v Dolních Měcholupech předchozí den večer, mrtvý měl několik bodných ran. Oba jsou cizí národnosti. Policie se případem intenzivně zabývá.


Žák v Bratislavě zapálil školu pro nadané děti, sám při požáru uhořel
lidovky.cz | 12:58:00
Student v Bratislavě podpálil školu, předtím měl ještě podpálit několik vozů na parkovišti. Sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala v sobotu časně ráno.


Hackerský útok na weby Českého rozhlasu nejspíš byl politicky motivovaný, soudí novinář Koubský
Český rozhlas | 12:29:00
Weby Českého rozhlasu na den vyřadil hackerský útok. Vyděračský virus zašifroval multimediální data na serverech dodavatelské firmy Algotech, která provozuje redakční systém Drupal. Útočníci poškodili zálohy dat, takže se údaje musí obnovovat z jiných zdrojů a weby dosud fungují v omezeném režimu. Pachatelé neposlali požadavky na výkupné, nabízí se proto hypotéza, zda útok neměl narušit konferenci Média a Ukrajina, kterou Český rozhlas pořádal.


Na chodbě panelového domu v Praze našli ubodaného muže. Podezřelý byl zadržen
Denik.cz | 13:00:00
V pátek večer bylo nalezeno tělo mrtvého muže v chodbě panelového domu v Dolních Měcholupech. Mrtvý muž utrpěl několik bodných ran. Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání, které skončilo po několika hodinách úspěšně a podezřelého z vraždy zadrželi jen pár kilometrů od hranic.


Žák v Bratislavě zapálil školu pro nadané děti. Sám při požáru uhořel
Denik.cz | 12:55:00
Student v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala v sobotu časně ráno. „Šlo o bezproblémového žáka, který předměty zvládal na výbornou. Bylo mu 18 let a zůstával mu ještě rok (studia) na gymnáziu,“ napsal list s odvoláním na nejmenovaný zdroj.


Požár ve Lhenicích, den třetí: Ze sena ve shořelých halách stále šlehají plameny
Denik.cz | 12:40:00
/FOTO, VIDEO/ Plameny, praskání ohně a všeprostupující kouř, stále viditelný ze širokého okolí. Tak to vypadá ve Lhenicích, kde ve čtvrtek zachvátil požár dvě velké haly plné balíků uskladněného sena. Podívejte se na záběry přímo z místa.


Společná obrana NATO: Připraveno bude 1400 letadel a stovky lodí, říká Landovský
Denik.cz | 12:28:00
V litevském Vilniusu se za deset dnů sejde jednatřicet lídrů členských států NATO, aby projednali další postup Aliance ve společné obraně a podpoře Ukrajiny. Deník má k dispozici čerstvá čísla, která se vážou k alianční vojenské strategii.


Vystoupení Morcheeby na karlovarském festivalu hatil déšť. Fanoušci ale vydrželi
Denik.cz | 12:18:00
Takové zahájení už dlouho karlovarský festival nezažil. Předpovědi meteorologů se tentokrát naplnily, a tak výjimečné vystoupení kapely Morcheeba hatil déšť. Ještě před samým začátkem lilo jako z konve, proto musela kapela vymetat vodu z pódia. „Hadry, potřebujeme spoustu hadrů,“ předávali vzkaz zaměstnanci security.


Písařovicová a Brzobohatý demonstrovali lásku
Tyden-sport | 12:00:00
Královna zloba Taťána Kuchařová doúřadovala, teď je čas na lásku. Moderátorka Daniela Písařovicová a hudebník Ondřej G. Brzobohatý potvrdili nejen to, že se nedávno zasnoubili, ale dokonce už plánují miminko!


Písařovicová a Brzobohatý demonstrovali lásku
Tyden-Lide | 12:00:00
Královna zloba Taťána Kuchařová doúřadovala, teď je čas na lásku. Moderátorka Daniela Písařovicová a hudebník Ondřej G. Brzobohatý potvrdili nejen to, že se nedávno zasnoubili, ale dokonce už plánují miminko!


Ukrajinci bojují o udržení předmostí na levém břehu Dněpru
Hospodářské noviny | 14:01:17
Ukrajinská armáda si podle poznatků britské vojenské rozvědky vytvořila předmostí na levém, východním břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Ukrajinské síly už asi týden přepravují vojáky na levý břeh řeky u zničeného Antonivského mostu u Chersonu. Britské...


Fanoušci v Baskicku cyklistiku milují a nejsou drzí. Vakoč: Top atmosféra
iSport.cz | 13:50:00
Na mnoha místech po celém světě si cyklisté pochvalují vynikající atmosféru. Právě Baskicko, které letos hostí Grand Départ, je jedním z nich. „Baskicko je super, protože je to totálně cyklistická oblast a fanoušci tam jsou úžasní,“ vzpomíná na závodní léta Petr Vakoč, jenž se Tour de France zúčastnil ve své kariéře dvakrát.


Prskavec je pošesté mistrem Evropy, Česku zajistil místo na olympiádě
iSport.cz | 13:20:00
Kajakář Jiří Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve vodním slalomu. Na Evropských hrách v Krakově obhájil třicetiletý reprezentant loňský triumf a zároveň zajistil České republice účastnické místo na olympijských hrách v Paříži v příštím roce. Sedmé místo ve finále obsadil Jakub Krejčí, úřadující mistr světa Vít Přindiš po 18. místě v semifinále v bojích o medaile chyběl.


Tour de France ONLINE: slavný závod startuje, první etapa v Bilbau
iSport.cz | 12:20:00
Dnes ve 12:55 začíná úvodní etapou v Bilbau nejslavnější cyklistický závod Tour de France. Stejně jako loni není ani letos na startu „Staré dámy“ žádný český jezdec. V pořadí 110. ročník ostře sledovaného etapového závodu má dva hlavní favority, kteří mají mít podle předstartovních odhadů zcela rovnocenné šance na celkový triumf - Slovince Tadeje Pogačara a Dána Jonase Vingegaarda. Sledujte ONLINE přenos ze závodu na iSport.cz.


Tragédie ve Spa. Při závodě série FRECA zemřel Dilano van 't Hoff
f1sport.auto.cz | 13:12:00
Tragická zpráva přišla ze Spa. Na následky nehody zemřel nizozemský pilot Dilano van 't Hoff.


Kvalifikaci na sprint F1 v Rakousku ovládli Verstappen s Pérezem
sport.cz | 13:44:56
Kvalifikaci na dnešní sprint na Velké ceně Rakouska formule 1 ovládli jezdci stáje Red Bull. První místo ve Spielbergu obsadil Max Verstappen před Sergiem Pérezem. Sprint odstartuje v 16:30.


Nejlepší česká fotbalista Stašková vyměnila Atlético Madrid za AC Milán
sport.cz | 13:34:15
Nejlepší česká fotbalistka posledních dvou let Andrea Stašková se vrací z Atlética Madrid do Itálie. Zamířila do AC Milán, kde se potká s dvojčaty Kamilou a Michaelou Dubcovými. Informovala o tom agentura Sportegy, která útočnici zastupuje.


Kajakář Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve slalomu, Fišerová získala bronz
sport.cz | 13:25:25
Kajakář Jiří Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve vodním slalomu. Na Evropských hrách v Krakově obhájil třicetiletý reprezentant loňský triumf a zároveň zajistil České republice účastnické místo na olympijských hrách v Paříži v příštím roce. Tereza Fišerová vybojovala na kajaku bronz, její čas překonaly pouze Němka Ricarda Funková a Klaudia Zwoliňská z Polska.


Kovář v přípravě Rudých ďáblů? Kluby stále jednají, přání Sparty se nemění
sport.cz | 13:13:12
Stále není jasné, jaká bude budoucnost gólmana Sparty Matěje Kováře, kterému s koncem června skončilo na Letné hostování z Manchesteru United. Mezi fanoušky vzbudil velký rozruch text na stránkách Rudých ďáblů, který lze pochopit i tak, že český brankář začne letní přípravu v Anglii. Podle informací Sport.cz ale stále probíhají jednání a na postoji Sparty, která chce hostování prodloužit, se nic nemění.


Hokejisty Karlových Varů posílí švédský útočník Zetterberg
sport.cz | 13:09:23
Švédský hokejový útočník Lukas Zetterberg se stal posilou extraligových Karlových Varů. Šestadvacetiletý hráč doposud působil ve druholigovém švédském týmu Västeras IK. Na západě Čech podepsal Zetterberg roční smlouvu, klub o tom informoval na svém oficiálním webu.


Slalomáři Prskavec a Krejčí ovládli semifinále kajakářů na ME, Přindiš vypadl
sport.cz | 12:25:27
Semifinále kajakářů na Evropských hrách a mistrovství Evopy ve vodním slalomu vyhrál Jiří Prskavec před Jakubem Krejčí. V Krakově naopak neuspěl úřadující mistr světa Vít Přindiš, který obsadil 18. příčku a byl daleko od účasti ve finále. Z tria českých kajakářek postoupila jen Tereza Fišerová, která obsadila v semifinále čvrtou příčku.


Návrat blatníků do formule 1? FIA bude v Silverstonu provádět speciální testy za deštivého počasí
sport.cz | 12:02:00
Týmy Mercedesu a McLaren jako první vyzkouší nové blatníky formule 1, které mají zlepšit podmínky závodníků v deštivém počasí. Testy proběhnou 13. července na britském okruhu Silverstone pod dozorem Mezinárodní automobilové federace FIA.


Prskavec je pošesté mistrem Evropy ve slalomu, Česku zajistil místo na olympiádě
iHNed_sport | 13:13:50
Na Evropských hrách v Krakově obhájil kajakář Jiří Prskavec loňský triumf.


Siniaková - Bronzettiová. Češka zabojuje o čtvrtý singlový titul proti Italce
iHNed_sport | 12:30:00
Sledujte online přenos z finálového utkání ženského tenisového turnaje v Bad Homburgu mezi Kateřinou Siniakovou a Lucií Bronzettiovou z Itálie.


Vary 2: Co je moderní? V dobové detektivce Úsvit se potkává Baťa, intersex a slovenský folklor
Respekt | 13:11:54
S režisérem Matějem Chlupáčkem o preferenci historických témat, přiznané inspiraci a zahraničních šancích české kinematografie


Jsem jediný držitel Oscara, kterého tarantule ojela do krku! Russell Crowe otevřel varský festival
Reflex | 12:30:00
Russell Crowe si na zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary nejen převzal cenu za celoživotní přínos světové kinematografii, ale taky před hotelem Thermal odehrál poslední koncert světového turné. A bylo to zahájení na správnou notu. 


Odlévali mi celý trup těla, říká Eliška Křenková o natáčení filmu Úsvit, který začíná hrůzným nálezem
Reflex | 12:15:00
Úsvit nad Vary. Eliška Křenková vypravuje o svém prvním velkofilmu. Je to film, o němž se bude po jeho dnešní večerní premiéře ve Velkém sále Thermalu mluvit. Ke konverzaci totiž přímo vybízí, protože když jej sledujete, dlouho tápete, jakým směrem vás jeho příběh povede. Český dobový film Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka se přelévá z partnerského dramatu do detektivky i svědectví o nečekaném spojenectví. Scenárista Miro Šifra psal hlavní roli Heleny, manželky ředitele moderní továrny v podhůří Tater, na tělo herečce Elišce Křenkové. Ta hraje ženu v kleštích, která si až příliš pozdě uvědomuje, že se s ní nepočítá. Hodně prozrazuje i anglický názvem snímku: We Have Never Been Modern.


Hřbitov zaniklé osady Pelhřimovy na Bruntálsku doplnila díla vytvořená studenty
ceskenoviny.cz | 15:00:00
Slezské Rudoltice (Bruntálsko) - Hřbitov u gotického kostela svatého Jiří, jenž je jediným pozůstatkem zaniklé osady Pelhřimovy na Bruntálsku, od tohoto týdne doplňuje 13 objektů, které...


Terapie drogami? Australští lékaři mohou jako první na světě předepisovat extázi
idnes.cz | 15:54:00
V sobotu vstoupila v Austrálii v platnost změna zákona, díky které je nově možné využívat psychotropní látky, jako extázi nebo halucinogen psilocybin, k léčbě psychických potíží. Jsou tak první zemí na světě, kde mohou lékaři vystavovat předpisy na tyto substance. Zatímco si někteří pacienti a odborníci změnu pochvalují, australské lékařské a psychiatrické organizace jsou k nim kritické.


Chcete si číst tweety? Přihlašte se. Twitter zkouší novinku, „dočasné“ opatření
idnes.cz | 15:45:00
Twitter nově umožňuje čtení tweetů pouze zaregistrovaným uživatelům. Majitel společnosti Elon Musk tento krok označil za „dočasné nouzové opatření“. Nepřihlášení uživatelé, kteří se pokusí zobrazit obsah na síti Twitter, jsou vyzváni, aby se přihlásili do existujícího účtu, nebo aby si účet založili.


KVÍZ: Česko řeší manželství pro všechny. Znáte jeho výhody a historii?
idnes.cz | 15:19:00
Českou debatu opět rozproudily sňatky pro stejnopohlavní páry. Poslanci ve čtvrtek poslali do druhého čtení zákon, který by práva homosexuálů narovnal a umožnil jim uzavírat manželství. Víte, kde všude manželství pro všechny funguje, jestli má dopady na výchovu dětí a o jaká práva stejnopohlavní páry v Česku připravuje institut registrovaného partnerství?


VIDEO: Loď jako tři hřiště. Kontejnerová rekordmanka zahájila testy
idnes.cz | 15:00:00
Nová kontejnerová loď MSC Mariella, která je největší svého druhu na světě, zahájila sérii námořních testů. Posádka i s lodí je podstupují v čínském přístavním městě Su-čou na západním pobřeží poblíž Šanghaje.


Výpověď vedoucího pátrací skupiny po ponorce Titan: Byla tam spousta emocí, sdělil se slzami v očích!
blesk | 15:02:00
V neděli 18. června se vydala ponorka Titan k vraku slavné výletní lodi Titanik. Necelé dvě hodiny po ponoru došlo k přerušení spojení a po zmizelém plavidle s pěti lidmi na palubě se začalo ihned pátrat. O čtyři dny později byly americkou pobřežní stráží nalezeny trosky ponorky, která v hlubinách implodovala. Na záchranné akci se podílel i Edward Cassano, který byl vedoucím pátracího týmu. Na tiskové konferenci tento pátek emotivně popsal, jak celá mise probíhala.


Kde je dům holubí? Na gymnáziu v Bílovci! Michaela chce ptáky dostat z náměstí
blesk | 15:00:00
Unikátní projekt rozjíždí Michaela Klimšová (28) z Ostravy. Hodlá vybudovat v Česku síť městských holubníků, které mají dostat holuby z veřejných prostor, mít je v dobré kondici a ještě chytře snížit jejich stavy. „Také jim vylepšit image,“ dodává.


Desítky let v Zoo Plzeň: Po mámě a tátovi tu pracuje i syn
blesk | 15:00:00
Celý život zasvětili péči o zvířata a svoji lásku k nim přenesli i na syna. Manželé Růžena (63) a Tomáš (63) Weberovi byli 40 let nedílně spojeni s plzeňskou zoo. V jejich šlépějích jde teď i syn Tomáš (33). 


Smutná statistika: V Praze při dopravních nehodách letos zemřelo už 8 lidí
blesk | 14:24:00
Při dopravních nehodách v Praze zemřelo v letošním prvním pololetí osm lidí, meziročně o třetinu méně. Za červen do statistik žádná oběť dopravní nehody nepřibyla. Vyplývá to z předběžných údajů dopravní policie.


Zasadí se nový ministr o nižší ceny potravin? Neurčuji ceny rohlíků a mléka, vzkázal Výborný
blesk | 14:10:00
Snižování cen potravin nahrává nižší inflace, pomoci by mohla i letošní úroda, která by podle dosavadních vyhlídek mohla být v Česku nadstandardní, řekl dnes ČTK ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) na farmářských trzích v Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Ministerstvo zemědělství může podle ministra ovlivňovat trh s potravinami jen nepřímo.


Rakovina jí podrazila nohy: Deprese úspěšnou pornoherečku (†31) dohnaly k sebevraždě
blesk | 14:01:00
Pornohvězda (†31) po zdrcující diagnóze skončila na ulici. S rakovinou v termálním stadiu přežívala ve svém autě, kde ji policisté nalezli s prostřelenou hlavou. Peníze na její pohřeb poslala i Stormy Daniels (44), Nemesis bývalého amerického prezidenta.


Izraelské zemědělství se robotizuje. Pomáhají opylovací traktory i drony
idnes.cz | 12:00:00
Celosvětový nárůst populace a postupující změny klimatu představují stále větší výzvu i pro zemědělce. Izraelští technologové ale v poslední době přišli s řadou pokročilých nástrojů, jež mají k řešení takových výzev přispět. Testuje se třeba umělé opylování, které má potenciál zvýšit výnosy sázených plodin.


Zrzka střídá zrzku: Holena ze Tří bratrů je po rozchodu, její ex vyvedl ve Varech známou zpěvačku
super | 15:54:36
Herečka


Sarah Jessica Parker propásla starý dobrý facelift: Herečka se nebojí vrásek ani šedin
super | 15:53:39
Pár dní poté, co měla na HBO premiéru druhé série rebootu Sexu ve městě s názvem And Just Like That..., se hlavní představitelka seriálového hitu


Žádná Čvančarová, letos ve Varech šaty jako stan vynesla Ornella Koktová! Chtěla jsem něco extravagantního, řekla
super | 14:34:56
Předloni celé Karlovy Vary nemluvily o ničem jiném než o obřích modrých šatech, které vynesla na zahájení filmového festivalu herečka


Britney je zase „ve formě“. Fanouškům hojně předvádí vnady, teď ovšem pod dohledem manžela
super | 14:28:17
Britney Spears (41)


Bony a klid slaví 35 let od premiéry. Jak dnes vypadá legendární Evička Tričko?
super | 14:27:08
Když 1. července 1988 přišel do kin vekslácký thriller Bony a klid (1987), způsobil všeobecné pozdvižení a okamžitě se stal kasovním trhákem. Film si totiž dovolil veřejně ukázat to, co všichni dávno tušili: provázanost podsvětí s policií a soudy. Působivé drama natočil režisér Vít Olmer (81) podle scénáře Radka Johna (68), který při jeho psaní využil svých bohatých reportérských zkušeností.


Opel končí se svým dosavadním logem, náhrada nebude milá každému už kvůli tomu, co symbolizuje
Autoforum.cz | 10:30:00
Také německá automobilka by ráda vstoupila do nové éry a bez jakékoli vazby na přání zákazníků chce už od roku 2028 nabízet jen auta s elektrickým pohonem. I proto skončila se svým dosavadním logem, které nahradila poněkud více elektrizující alternativou. (Petr Prokopec)


Ve Vizovicích vzplály v autě výpary, muž má popáleniny na 40 procentech těla
idnes.cz | 09:59:00
V pátek odpoledne vyrazili záchranáři včetně leteckých na pomoc popálenému muži do Vizovic. Popáleniny druhého stupně mu způsobilo vzplanutí benzinových výparů v autě. Muž skončil v brněnské fakultní nemocnici.


Rozstřel v Rakousku vyhrál Max Verstappen. Katastrofální výsledek Mercedesu
Auto.cz | 14:12:00
Kvalifikaci na odpolední sprint vyhrál v Rakousku Max Verstappen před Sergiem Pérezem a Landem Norrisem. Na chladnější trati se nedařilo Ferrari a zejména Mercedesu.


Do dražby míří speciální Subaru Impreza STi 22B. Prvním majitelem byl Colin McRae
Auto.cz | 13:56:00
Do dražby míří legendární Subaru Impreza STi z roku 1998 ve speciální edici 22B. Jedná se o jeden ze tří exemplářů, který vlastnil světoznámý závodník Colin McRae. 


Změny od července: zavřené finanční úřady, Milostivé léto a dostupnější hypotéky
idnes.cz | 09:00:00
Sobota 1. července 2023 s sebou přináší hned několik novinek. Své dveře zavře hned 77 územních pracovišť finančních úřadů a na tři stovky poboček České pošty. Česká národní banka pak vypne ukazatel DSTI, což by mělo lidem usnadnit cestu k vlastnímu bydlení. V neposlední řadě začíná Milostivé léto a mění se stavební zákon.


Velmi osobní věc. V Baťově památníku v létě vystaví jeho hodinky
idnes.cz | 08:47:00
Zlínský Památník Tomáše Bati, který je jedním z architektonických skvostů města, za necelé čtyři roky od jeho otevření v nové podobě navštívilo přes třicet tisíc lidí. Jeho možnosti jsou však daleko větší a v budoucnosti by měla čísla růst, věří vedoucí památníku Dana Macourková.


Kajakář Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve slalomu. Fišerová má bronz
iHned.cz | 16:00:22
Jiří Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve vodním slalomu. Na Evropských hrách v polském Krakově obhájil třicetiletý reprezentant loňský triumf a zároveň zajistil České republice účastnické místo na olympijských hrách v Paříži v příštím roce. V...


Motorkář u Brna narazil do odbočujícího auta
Novinky-kultura | 15:36:17
Předjíždění kolony se v sobotu stalo osudné motorkáři u Modřic na Brněnsku. Zemřel po nárazu do vozu, který odbočoval vlevo. Záchranářům se jej nepodařilo resuscitovat. O nehodě informoval mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.


Cestu k moři zdrží kolony u Brna i v Rakousku
Novinky-kultura | 15:35:31
Začaly prázdniny a rodiny v hojném počtu vyrážejí na jih k moři. Musejí ale počítat s kolonami na dálnicích, zvlášť o sobotách. Jak na těch tuzemských, tak za hranicemi. Před cestou je vhodné projít si na webu i další informace a rady. Třeba o tom, že nákup rakouské dálniční známky v českém pohraničí vyjde dráž, protože prodejci si účtují přirážku.


Russell Crowe na karlovarském festivalu: Proč se mě tu všichni ptáte na pivo?
Novinky-kultura | 14:01:03
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu pokračuje druhým dnem. Mezi nejdůležitější akce patří ty, jichž se účastní herec Russell Crowe. Od čtvrt na tři odpoledne uvedl ve Velkém sále hotelu Thermal snímek Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003), v němž hraje hlavní roli. O pár minut později promluvil na tiskové konferenci, kterou Novinky.cz přenášely živě.


Tálibán v tichosti zrealizoval největší protidrogovou operaci v historii lidstva
Novinky-kultura | 14:50:28
Nejen krutovládou se vyznačuje staronový režim Tálibánu v Západem opuštěném Afghánistánu. Radikálním islamistům se podařilo během prvního roku vlády snížit produkci opia o 80 %, čímž v tichosti realizovali největší protidrogovou operaci v dějinách lidstva.


Mladík zastřelený policistou ve Francii řídil auto z polské půjčovny
Novinky-kultura | 14:12:29
Nepokoje, které vypukly ve Francii, když při policejní kontrole v Nanterre u Paříže v úterý zemřel sedmnáctiletý Nahel, mají i polskou stopu. Mladík jel autem s polskými registračními značkami, napsal server Onet.pl.


VIDEO: Moritz Jahn vydává uvolněný surfařský videoklip k singlu "Was Du Brauchst"
Musicserver | 14:18:00
Moritz Jahn je hudebník a herec z Hamburku. Svou kariéru započal v roce 2007, proslavil ho pak především německý seriál "Dark", který se na Netflixu těšil obrovské popularitě.


Motorkář u Brna narazil do odbočujícího auta
Novinky.cz | 15:36:17
Předjíždění kolony se v sobotu stalo osudné motorkáři u Modřic na Brněnsku. Zemřel po nárazu do vozu, který odbočoval vlevo. Záchranářům se jej nepodařilo resuscitovat. O nehodě informoval mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.


Cestu k moři zdrží kolony u Brna i v Rakousku
Novinky.cz | 15:35:31
Začaly prázdniny a rodiny v hojném počtu vyrážejí na jih k moři. Musejí ale počítat s kolonami na dálnicích, zvlášť o sobotách. Jak na těch tuzemských, tak za hranicemi. Před cestou je vhodné projít si na webu i další informace a rady. Třeba o tom, že nákup rakouské dálniční známky v českém pohraničí vyjde dráž, protože prodejci si účtují přirážku.


Russell Crowe na karlovarském festivalu: Proč se mě tu všichni ptáte na pivo?
Novinky.cz | 14:01:03
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu pokračuje druhým dnem. Mezi nejdůležitější akce patří ty, jichž se účastní herec Russell Crowe. Od čtvrt na tři odpoledne uvedl ve Velkém sále hotelu Thermal snímek Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003), v němž hraje hlavní roli. O pár minut později promluvil na tiskové konferenci, kterou Novinky.cz přenášely živě.


Tálibán v tichosti zrealizoval největší protidrogovou operaci v historii lidstva
Novinky.cz | 14:50:28
Nejen krutovládou se vyznačuje staronový režim Tálibánu v Západem opuštěném Afghánistánu. Radikálním islamistům se podařilo během prvního roku vlády snížit produkci opia o 80 %, čímž v tichosti realizovali největší protidrogovou operaci v dějinách lidstva.


Mladík zastřelený policistou ve Francii řídil auto z polské půjčovny
Novinky.cz | 14:12:29
Nepokoje, které vypukly ve Francii, když při policejní kontrole v Nanterre u Paříže v úterý zemřel sedmnáctiletý Nahel, mají i polskou stopu. Mladík jel autem s polskými registračními značkami, napsal server Onet.pl.


Postup vojsk u Dněpru komplikuje bahno. V Kyjevě je premiér Španělska
lidovky.cz | 15:08:02
Ukrajinská armáda vytvořila předmostí na levém východním břehu Dněpru na jihu Ukrajiny, informovala britská rozvědka. Ukrajinské síly už týden přepravují vojáky na levý břeh u zničeného Antonivského mostu u Chersonu. Práce ale komplikují záplavy a nánosy bahna po zničení Kachovky. Do Kyjeva přicestoval španělský premiér Pedro Sánchez.


Rozervané Rusko. Putin řídí stát jako manažer válčících klik
lidovky.cz | 14:30:00
V Rusku bude konečně po letech zaveden pořádek a stát znovu získá monopol na legální násilí. Aspoň to tak vypadá. Do dneška totiž měli bojovníci soukromých armád uzavřít smlouvu s ruským ministerstvem obrany. Ovšem dopadnout to může trochu jinak.


Česko přebírá Visegrád bez lesku. Středoevropský blok rozkládají vnitřní problémy
lidovky.cz | 14:00:00
Česko se dnes ujímá na rok předsednictví visegrádské čtyřky (V4), kterou kromě České republiky tvoří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Štafetu přebírá už posedmé. Heslem „V4 pro občany“ chce premiér Petr Fiala (ODS) vyslat jasnou zprávu: v centru pozornosti budou stát občané.


Nový Zéland má plán, jak zachránit jedinečné ptáky: vyhubí všechny zavlečené krysy
aktuálně.cz | 14:30:45
Krysy chytají do pastí i děti. Na jedné škole například soutěží, kdo chytí nejchlupatější zvíře.


Vnitro zveřejnilo seznam rodově neutrálních jmen. Pomůže trans* osobám na matrikách
Český rozhlas | 15:11:00
Ministerstvo vnitra zveřejnilo seznam rodově neutrálních jmen, který má zjednodušit zápis jmen do matrik u lidí, jejichž genderová identita není v souladu s biologickým pohlavím. Seznam vznikl na základě znaleckých posudků a odborných vyjádření. Jméno, které je v něm uvedené, zapíše matriční úřad do matriční knihy bez dalšího ověřování. Rozhodnutí resortu na twitteru ocenila zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.


Knížata z Lichtenštejna. Páni země opavské a krnovské
Denik.cz | 14:30:00
Mezi aristokratickými rody zemí Koruny české nejvíce rozporů vzbuzují Lichtenštejnové. Diskuse o konání královského místodržitele Karla I. z Lichtenštejna v raně pobělohorské době i konfiskaci lichtenštejnského majetku dle tzv. Benešových dekretů v roce 1945 a lichtenštejnskou stranou vyvolaných soudních sporech (pro Lichtenštejny neúspěšných) mnohdy provázejí „vášně“, avšak v „půtkách“ zaniká nestranné posouzení dějinné úlohy Lichtenštejnů, neboť je dokazatelné, že jejich panství Lednice a Valtice (ve vlastnictví od středověku) byla do roku 1920 územím Dolních Rakous.


Priske o LM i Vitíkovi: Je po vyšetření, měli jsme obavy. Pešek? Velký progres
iSport.cz | 15:35:00
Sparta den po nevydařeném přípravném utkání s Jihlavou (1:2) odtajnila spolupráci s novým generálním partnerem Kaizen Gaming, což je mateřská společnost online provozovatele kurzového sázení Betano. U této příležitosti došlo také na setkání s hlavním trenérem Sparty Brianem Priskem, který se svěřil, jak to vypadá se zdravotním stavem Jakuba Peška či Martina Vitíka, ale také prozradil jestli preferuje v předkole Ligy mistrů FC Kodaň, tedy klub z Dánska, odkud kouč Pražanů pochází.


Reprezentant Sklenička míří do KHL. Důvod, proč scházel na šampionátu
iSport.cz | 15:30:00
Hokejový obránce David Sklenička bude navzdory pokračující ruské invazi na Ukrajinu působit v KHL. Dosavadní hráč švédského Brynäs podepsal roční smlouvu s Barysem Astana. Klub z metropole Kazachstánu o tom informoval na svém webu.


Tkáčův druhý restart: Na hlavu těžké. Ale kdo se s tím nepopere, nemá na to
iSport.cz | 15:00:00
Ve dvaceti letech absolvuje talentovaný David Tkáč další restart své kariéry. Rok fotbalu mu vzalo dlouho neobjevené zranění třísla, a když se na jaře pomalu vracel do zápasů, zastavil ho bolavý sval. Teď už je konečně fit, ale pořád s kondičním mankem a bez dostatečné herní praxe. „Rozhodně jsem hodně daleko od formy, kterou jsem měl předloni na podzim,“ přiznal záložník Zlína po přípravě s Opavou. (0:0) Každopádně věří, že má to nejhorší za sebou a v novém ročníku mateřskému klubu pomůže.


F1 ONLINE: Jede se sprint v Rakousku, kvalifikaci ovládl Red Bull
iSport.cz | 15:00:00
Kvalifikaci na dnešní sprint na Velké ceně Rakouska formule 1 ovládli jezdci stáje Red Bull. První místo ve Spielbergu obsadil Max Verstappen před Sergiem Pérezem. Sprint odstartuje v 16:30, ONLINE přenos sledujte ZDE>>>


Sparta (zatím) bez Kováře, vrací se do United. Priske: Není to tolik na nás
iSport.cz | 14:05:00
Spartě vychytal titul a jasně dal najevo: „Chci zůstat". Matěj Kovář loni v létě zamířil na Letnou na roční hostování z Manchesteru United. Jeho působení v kádru českého mistra oficiálně skončilo k poslednímu červnu. A budoucnost talentovaného brankáře je nejistá. Pražané o Kováře dál stojí, jenže anglický klub v sobotu dopoledne oznámil, že český gólman zahájí přípravu s týmem kouče Erika ten Haga.


Leclerc dostal za blokování Piastriho penalizaci. Mohl za to tým, uvedli stewardi
f1sport.auto.cz | 14:27:00
Charles Leclerc je dalším z jezdců, kteří letos dostali penalizaci za blokování soupeře.


Bude to bolet a to je dobře! Famózní Prskavec se cítil jako Pogačar před nejtěžší etapou
sport.cz | 15:24:05
Před slavnostním vyhlášením hrál na krakovském kanále hit The Best, v němž Tina Turner zpívá o tom, že jsi nejlepší a lepší než všichni ostatní. Na nikoho nesedí více než na kajakáře Jiřího Prskavce. Už pošesté se stal mistrem Evropy a pro Česko na Evropských hrách získal olympijskou místenku.


Tragédie ve formuli. Pilot nepřežil těžkou havárii
sport.cz | 15:38:37
Na slavném okruhu Spa-Francorchamps zahynul při formulovém závodě nadějí osmnáctiletý nizozemský pilot Dilano van't Hoff. Talentovaný jezdec, vítěz předloňského seriálu španělské F4, měl těžkou havárii na mokré vozovce. Přesné okolnosti kolize zatím nejsou známé, podle nizozemského listu AD se Van't Hoffův stroj roztočil a vzápětí do něj narazil jiný vůz.


Staněk si šestým místem ve sprintu ve Spielbergu vylepšil maximum v F2
sport.cz | 15:11:06
Český jezdec Roman Staněk obsadil ve sprintu formule 2 ve Spielbergu šesté místo. Pro nováčka ze stáje Trident jde o nejlepší výsledek v dosavadní kariéře. Hlavní závod je na programu v neděli.


Do KHL míří navzdory válce další Čech
sport.cz | 14:47:05
Hokejový obránce David Sklenička bude navzdory pokračující ruské invazi na Ukrajinu působit v KHL. Dosavadní hráč švédského Brynäs podepsal roční smlouvu s Barysem Astana. Klub z metropole Kazachstánu o tom informoval na svém webu.


Show na Letné. Černý výroční dres vynesl do vzduchu vrtulník
sport.cz | 14:44:48
Ve velkém stylu pojala fotbalová Sparta první prázdninový den. Na Letné za pomoci žlutého vrtulníku představila nový dres pro po výroční sezonu k příležitosti 130 let založení klubu. Motiv? Černá a zlatá a na hrudi jen písmeno S. Klub zároveň potvrdil změnu generálního partnera, Tipsport střídá jiná sázková kancelář Betano a její mateřská společnost Kaizen Gaming.


Pistoláři nestačili na Evropských hrách v týmové rychlopalbě jen na Francouze
sport.cz | 14:26:16
Pistoláři Martin Podhráský, Matěj Rampula a Martin Strnad obsadili na Evropských hrách v Polsku druhé místo v rychlopalbě družstev. Ve finálovém souboji na střelnici ve Vratislavi české trio nestačilo na Francouze, v jejichž sestavě byli vítěz individuální soutěže a úřadující mistr Evropy Clément Bessaguete, jeho předchůdce na kontinentálním trůnu a olympijský vítěz Jean Quiquampoix a aktuální juniorský evropský šampion Yan Chesnel.


Plzeň v přípravě válí. Vybojovala další jasnou výhru
sport.cz | 14:23:22
Fotbalisté Plzně si v letní přípravě připsali další vysoké vítězství. Západočeši rozstříleli druholigovou Chrudim 6:0 a vyhráli i čtvrtý zápas v rámci přípravy na novou sezonu. Ve všech případech Viktoria porazila soupeře z nižších soutěží.


Do KHL navzdory válce. Český reprezentant mění Švédsko za Astanu
iHNed_sport | 14:43:52
David Sklenička bude navzdory pokračující ruské invazi na Ukrajinu působit v KHL.


Tragédie na legendárním okruhu. Nizozemský mladík se zabil v závodě nižší formule
iHNed_sport | 14:12:17
Na okruhu ve Spa-Francorchamps dnes zahynul 18letý jezdec Dilano van ‘T Hoff. Nizozemec se stal obětí nehody v závodě nižšího formulového seriálu.


Šaty z piva. Na výrobu róby Ani Geislerové padlo 300 litrů plzeňského ležáku. Jak držely pohromadě?
Reflex | 14:00:00
Mezi ostatními hvězdami českého filmu zářila letos Aňa Geislerová o trochu víc, než obvykle. Bylo to i díky unikátní róbě, ve které přišla na červený koberec na zahájení 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Její šaty byly totiž z piva. Padlo na ně přes 300 litrů ležáku Pilsner Urquell a vytvořili je vědci v Austrálii a přední český módní návrhář Jakub Polanka. Jak se jim to podařilo? Nejen to se dozvíte v článku níže.


Děda ukázal, jak nabrousit nůžky jako břitvu. Místo brusky použil zubní pastu
AAzdraví.cz | 15:32:26
Dnešní doba je už taková, že věci, které pomalu dosluhují, vyhodíme, aniž bychom se přesvědčili, jestli se náhodou nedají opravit. S nůžkami je to zrovna tak.…


Crowe se představí ve filmu o norimberském procesu
ceskenoviny.cz | 16:46:00
Karlovy Vary - Russell Crowe připravuje akční filmy podle komiksů i film o norimberském procesu, ve kterém má hrát zakladatele gestapa Hermanna Göringa. Crowe to dnes řekl novinářům na...


Osm desítek lidí přišlo v Brně na pochod na podporu Ukrajiny
ceskenoviny.cz | 16:50:00
Brno - Osm desítek lidí se dnes odpoledne sešlo před bývalým konzulátem Ruské federace v brněnské ulici Hlinky. Právě tam začínala trasa pochodu nazvaného Ukrajina v Brně - Jedna rodina,...


Do ukázky k 157. výročí bitvy na Chlumu se zapojilo 400 lidí
ceskenoviny.cz | 16:40:00
Chlum (Hradecko) - Bitevní ukázku k letošnímu 157. výročí bitvy na Chlumu u Hradce Králové v roce 1866 dnes odpoledne sledovaly tisíce lidí. Rekonstrukce boje se zúčastnilo na 400 příznivců...


Vrah manžele a jejich psa ubodal šroubovákem, noži a nůžkami. Uniká už 19 let
idnes.cz | 17:48:00
Po brutálním vrahovi, který zavraždil manželský pár a jejich psa, kriminalisté pátrají již devatenáct let. Zbývá tedy poslední rok do promlčení zločinu. Případ se odehrál v lednu roku 2004, tehdy neznámý pachatel ženu a muže v jejich domě ubodal za pomocí nožů, šroubováku a nůžek. Ubodán byl i pes. Policisté nyní případ zařadili do kalendáře s nevyřešenými zločiny.


OBRAZEM: Všechno bílé a se sedmi patry. Nové turkmenské město má i koňovu ulici
idnes.cz | 17:33:00
Turkmenský prezident Serdar Berdymuhamedov ve čtvrtek ve své zemi slavnostně otevřel první „chytré“ město. Na zelené louce postavené místo pojme až 70 tisíc obyvatel a nese název Arkadag (Ochránce) na počest prezidentova otce, jenž tento titul užíval během své dlouholeté vlády.


Nechápu, co tady pořád máte s tím pivem, divil se Russell Crowe ve Varech
idnes.cz | 16:52:00
Prokázal nejen vtip, šarm a muzikantské vlohy, ale také nekonečnou trpělivost, v níž čerstvý nositel čestné ceny karlovarského festivalu herec Russell Crowe odpovídal na otázky novinářů. Zejména na ty politické.


Žádám o odpuštění, omlouval se za roli své země v otroctví nizozemský král
idnes.cz | 16:30:00
Nizozemský král Willem-Alexander se v sobotu omluvil za roli své země v otroctví. Během svého projevu k 160. výročí zrušení otroctví v Nizozemsku a jeho karibských koloniích dále požádal o odpuštění.


Běloruský azyl pro wagnerovské žoldáky rychle ožívá, potvrzují satelity
idnes.cz | 16:01:00
Dlouho nevyužívaná běloruská vojenská základna Tseľ v posledních dnech rychle ožívá. Právě tam má vznikat nové „azylové“ zázemí pro žoldáky ruské Wagnerovy soukromé vojenské společnosti Jevgenije Prigožina po pokusu o vojenskou vzpouru a tažení na Moskvu z minulého víkendu. Nebývale velký pohyb potvrdila analýza satelitních snímků české společnosti SpaceKnow.


Na festival dorazila další hvězda. Ewan McGregor večer převezme cenu
idnes.cz | 15:57:00
Skotský herec Ewan McGregor už dorazil na karlovarský festival. Další z hereckých hvězd je na přehlídce jen na skok. Večer převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta a osobně uvede nový snímek, kde si zahrál se svou dcerou Clarou.


Jiří Bartoška je báječný šéf. Umí pochválit, prozrazuje mluvčí festivalu Donátová
idnes.cz | 14:00:00
„Obdivuju způsob, jakým dokáže tmelit tým. Jak lidi dokáže nadchnout, aby všichni táhli za jeden provaz,“ říká tisková mluvčí karlovarského filmového festivalu Uljana Donátová o jeho prezidentovi Jiřím Bartoškovi. Ve festivalovém Rozstřelu promluvila také o Johnny Deppovi nebo muzikálu Biograf lásky s písněmi Hany Zagorové, který napsala.


Macocha je po tragédii otevřená, úmrtí matky a dětí policie stále šetří
idnes.cz | 13:29:00
Policie nadále vyšetřuje tragickou smrt ženy a dvou malých dětí, které skočily do propasti Macocha v Moravském Krasu. Pro turisty v sobotu v oblasti neplatí žádná omezení, uvedl mluvčí Správy jeskyní ČR Pavel Gejdoš.


AI pomáhá vytvářet falešné doklady, náboráři jsou na ně často krátcí
idnes.cz | 13:29:00
Programátor s falešným doporučením a falešnou praxí. Může mít třeba asijské vzezření a evropský pas. Tuzemským firmám je nabízeno stále větší množství neexistujících pracovníků, kteří mohou po nástupu zneužít jejich citlivé údaje. Digitální detektivové neboli společnosti provádějící takzvaný background check pro prověření kandidátů tak teď mají mnohem více práce.


Žák v Bratislavě zapálil školu pro nadané děti, sám při požáru uhořel
idnes.cz | 12:54:00
Student v Bratislavě podpálil školu, předtím měl ještě podpálit několik vozů na parkovišti. Sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala v sobotu časně ráno.


Cizinec v Dolních Měcholupech ubodal muže, policisté ho dopadli nedaleko hranic
idnes.cz | 12:29:00
Policisté v Libereckém kraji v sobotu dopadli muže, který je podezřelý z vraždy. K té došlo v Dolních Měcholupech předchozí den večer, mrtvý měl několik bodných ran. Oba jsou cizí národnosti. Policie se případem intenzivně zabývá.


RECENZE: Crowe přivezl hudbu na tancovačku. Bavil sebe a proto i publikum
idnes.cz | 11:00:00
Pověst srdečného, dobře naladěného chlapíka, který si náležitě užívá výlet se svou rodinou, potvrdil herec Russell Crowe i v pátek v noci. Vrcholem zahajovacího večera karlovarského festivalu totiž byl koncert jeho kapely Indoor Garden Party, který se podle tradice konal před Hotelem Thermal zcela zdarma.


Horké léto Jaromíra Soukupa. „Optimalizaci“ byznysu kolem Barrandova budou režírovat dravci z Brna
iHned.cz | 18:00:15
Letos to na okurkovou sezonu v tuzemské byznysu příliš nevypadá. Tím méně z pohledu významných insolvenčních kauz. Koncem července se definitivně rozhodne o osudu skupiny Arca Investments, obřím krachu s dluhy přes 19 miliard korun. O pár dní...


Ve Francii pohřbili mladíka, kterého zastřelil policista. Bez účasti veřejnosti
Novinky.cz | 17:07:16
V Nanterre u Paříže se v sobotu blízcí rozloučili se 17letým Nahelem, kterého v úterý zastřelil při dopravní kontrole policista. Podle agentury AFP se pohřeb konal bez účasti veřejnosti. Nahelova smrt vyvolala ve Francii masové protesty.


Oddalují výcvik našich pilotů na F-16. Po Zalužném kritizuje Západ i Zelenskyj
Novinky.cz | 16:53:42
Den poté, co se vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj obul do Západu za to, že kritizuje pomalé tempo protiofenzívy, aniž by Ukrajině dodal stíhačky, se do kritiky západních spojenců pustil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Obvinil západní partnery, že zdržují schvalování harmonogramů výcviku ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16.


Kuk. Russell Crowe vyběhl schody, aby pozdravil půlroční Matyldu
Novinky.cz | 16:29:00
Je jí půl roku a až bude jednou mluvit, může jako jedna z mála říct: „Jako malá jsem potkala slavného hollywoodského herce. Dokonce se kvůli mně otočil na schodech, vrátil se nahoru, aby se se mnou mohl seznámit.“ Ta holčička se jmenuje Matylda. A Russella Crowea potkala v sobotu, krátce poté, co ukončil tiskovou konferenci na karlovarském festivalu.


RECENZE: Zázračný aparát. Punkově o historii (audio)vizuálních médií
Novinky.cz | 16:14:00
Fotíme. Natáčíme. Sdílíme a konzumujeme obsah. V primitivní podobě skoro dvě stě let, v té nejdokonalejší poslední dekádu. Kam nezadržitelný vývoj audiovizuálních médií spěje? Otázku si pokládá dokument Zázračný aparát, který produkoval režisér Trojúhelníku smutku Ruben Östlund. Po uvedení na karlovarském filmovém festivalu vstoupí 20. července do kin.


Medvěd se rozběhl na turisty, zahnali jej řvaním
Novinky.cz | 16:07:34
Turisté, kteří se vydali pozorovat medvědy na Aljašce, zažili značně vypjatou situaci, když se proti nim jedno zvíře rozběhlo. Naštěstí s nimi byl zkušený průvodce, který medvěda zahnal.


Válku na Balkáně vyloučit nemůžeme, říká kosovská ministryně zahraničí. Srbského prezidenta přirovnává k Putinovi
lidovky.cz | 17:00:00
Napětí v Kosovu mezi většinovými Albánci a menšinovými Srby je řízeno ze Srbska a je za něj odpovědný tamní prezident Aleksandar Vučić, tvrdí kosovská ministryně zahraničí Donika Gërvalla-Schwarzová, která byla nedávno na návštěvě Prahy. „Vučić přitom hraje roli malého Vladimira Putina. Není tak mocný jako Putin, ale je agresivní vůči svým sousedům stejně jako on,“ říká diplomatka.


Žádám o odpuštění, omlouval se za roli své země v otroctví nizozemský král
lidovky.cz | 16:43:30
Nizozemský král Willem-Alexander se v sobotu omluvil za roli své země v otroctví. Během svého projevu k 160. výročí zrušení otroctví v Nizozemsku a jeho karibských koloniích dále požádal o odpuštění.


Nahradí wokové svazáky? Co jsou to západní hodnoty
lidovky.cz | 16:30:00
Pryč jsou doby, kdy společností hýbali umělci. Dnes tu paušální roli už nemají, ale tu a tam se někdo najde. Například Jiří Černický, malíř a pedagog na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Jeho otevřený dopis – na webu v něm zdůvodnil, proč na škole po prázdninách končí – společností vskutku zahýbal.


Běloruský azyl pro wagnerovské žoldáky rychle ožívá, potvrzují satelity
lidovky.cz | 16:04:00
Dlouho nevyužívaná běloruská vojenská základna Tseľ v posledních dnech rychle ožívá. Právě tam má vznikat nové „azylové“ zázemí pro žoldáky ruské Wagnerovy soukromé vojenské společnosti Jevgenije Prigožina po pokusu o vojenskou vzpouru a tažení na Moskvu z minulého víkendu. Nebývale velký pohyb potvrdila analýza satelitních snímků české společnosti SpaceKnow.


Vesmírný chytač kovů z Česka. Dva mikrosatelity budou zkoumat v kosmu neznámé nerosty
aktuálně.cz | 17:09:46
Pokud vše půjde podle plánu, dva české mikrosatelity odstartují do vesmíru v roce 2027.


Jaroslav Pešta slaví 60 let v novinařině. Je to divný, ale psaní mě pořád baví, říká
aktuálně.cz | 16:21:42
Když mám dva, tři dny pauzu, tak už přemýšlím, koho bych mohl zpovídat, přiznává novinářský matador Jaroslav Pešta.


Plzni to dál pálí: veselý Šádek, dva vyzkoušené systémy i oživení Cadua
iSport.cz | 16:30:00
Ve slunném dopoledni vyprodali stadion Města Touškov, kam přišla necelá tisícovka zvědavých fanoušků. Hráči plzeňské Viktorie si znovu s chutí zastříleli, druholigovou Chrudim vyprovodili se skóre 6:0. Utkání velmi sedlo Caduovi, jenž se blýskl v prvním poločase na pravé straně obrany. Utkání v dobrém rozmaru sledovalo vedení Viktorie, na Adolfu Šádkovi byla znát úleva, že v pátek odpoledne oficiálně dokončil dlouho vyjednávaný prodej klubu západním investorům z Rakouska a Švýcarska.


Show na Spartě: vrtulník, osobnosti a nový dres. Zlatá? Jako šampioni
iSport.cz | 16:15:00
Začátek přípravy Sparty? Na trávníku žádná sláva kvůli prohře s druholigovou Jihlavou 1:2, ale co se týče cesty k veřejnosti zase poslední mistr dělá krůček vpřed. V sobotním odpoledni totiž Sparta odtajnila nového partnera Betano, ale také představila třetí sadu dresů. Nový trikot megalomansky nad epet Arenu vynesl vrtulník a akce se účastnil i populární fiktivní sparťan, který kdyby o něco více dbal na životosprávu, mohl to dotáhnout daleko.


Musíme si promluvit, říká Verstappen po těsném souboji ve sprintu s týmovým kolegou Pérezem
f1sport.auto.cz | 17:45:00
Max Verstappen si chce promluvit se svým týmovým kolegou z Red Bullu Sergiem Pérezem po jejich těsném souboji v prvním kole sprintu formule 1 na rakouském Red Bull Ringu.


Osychající trať zamíchala sprintem. Verstappen si přesto dojel pro pohodlné vítězství
f1sport.auto.cz | 17:16:00
Sprint v Rakousku vyhrál po startu z prvního místa Max Verstappen. Na druhém místě skončil Sergio Pérez a třetí byl Lando Norris.


Crawford na Red Bull Ringu vybojoval své první vítězství ve formuli 2
f1sport.auto.cz | 16:39:00
Staněk sbíral body po startu ze sedmnáctého místa


Grycz ve finále mistrovství Evropy a Evropských her obsadil 15. místo
sport.cz | 17:47:00
Marek Grycz ve finále mistrovství Evropy a Evropských her obsadil 15. místo a nevybojoval pro český moderní pětiboj účastnické místo na OH v Paříži.


Pražský softbalový týden, turnaj žen:
sport.cz | 17:44:25
Česko - Tchaj-wan 0:6


Priske se připravuje na zúžení kádru. Nastínil, jak je na tom Vitík
sport.cz | 17:32:18
Fotbalová Sparta postupně ladí formu na start nové sezony. Do přípravy se začínají zapojovat hráči z reprezentací, vše směřuje k odjezdu na soustředění do Rakouska. Trenér Brian Priske komentuje zdravotní stav stopera Martina Vitíka, hodnotí nepovedené klání s Jihlavou nebo vysvětluje, proč se Sparta nakonec utká s Dinamem Záhřeb.


Kdy se to zastaví? Snad nikdy! Další medaile a Fišerová si připadá jako ve snu
sport.cz | 16:07:57
Ráno se probudila a pomyslela si: „Bronz mi tu ještě chybí.“ A po poledni ho skutečně vybojovala! Úchvatná jízda vodní slalomářky Terezy Fišerové Evropskými hrami v Krakově pokračuje, když ani třetí den soutěží se bez ní neobešel slavnostní ceremoniál. „Kdy se to zastaví? Já doufám, že nikdy,“ smála se nejúspěšnější Češka na Evropských hrách.


PROGRAM WIMBLEDONU: V prvním hracím dnu nastoupí šest českých tenistek
sport.cz | 17:00:13
Šest českých tenistek se představí v úvodním hracím dnu Wimbledonu. Loučící se Barbora Strýcová, debutantka Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová zahájí na travnatých dvorcích All England Clubu ve 12:00 program na svých kurtech. V dalších zápasech se představí i Markéta Vondroušová, nasazená Marie Bouzková a Kateřina Siniaková, která ještě dnes hraje finále v Bad Homburgu.


Úvod Tour de France patřil dvojčatům, v Bilbau vyhrál Adam Yates před Simonem
iHNed_sport | 17:46:13
Za oběma uprchlíky dojel třetí Slovinec Tadej Pogačar, dvojnásobný vítěz Tour byl nejrychlejší ve spurtu první skupiny pronásledovatelů.


Trh v NHL živě: Přetahovaná o hvězdy začíná, zájem poutá i Čech
iHNed_sport | 17:30:05
Severoamerická NHL vstoupila do divokého období. Ve středu v 18:00 českého času se otevřel trh s volnými hokejisty.


Verstappen vyhrál v Rakousku sprint, Pérez konečně ukázal sílu
iHNed_sport | 17:06:36
Max Verstappen v Red Bullu suverénně ovládl dnešní sprint v rámci Velké ceny Rakouska formule 1.


Trapas, pak šokující reakce fanoušků. Klub zvažuje, že draftovanou hvězdu "schová"
iHNed_sport | 16:21:01
Rakouský obránce David Reinbacher čelí po draftu hokejové NHL nenávisti části montrealských fanoušků.


Kvíz: Slavné české komedie. Poznáte oblíbené filmy jen podle fotky?
bleskove.cz | 09:59:10
Vyzkoušejte si ve filmovém kvízu, jak dobře znáte české romantické komedie, které vznikly po roce 1989.


Russell Crowe na tiskovce Varů: Posedlost pivem? A co si myslí o Gladiátorovi 2?
blesk | 18:30:00
Nejen o tom, že příští rok oslaví šedesátku a své návštěvě Česka promluvil na tiskové konferenci MFF KV herec Russell Crowe (59). Co si myslí o připravovaném snímku Gladiátor 2?


Natália Germáni je zase těhotná! Herečka to utajila do 7. měsíce!
blesk | 18:20:00
Slovenská herečka Natália Germáni (30), hvězda pohádek Princezna zakletá v čase 1 a 2, je opět těhotná. Projevilo se to na MFF KV, kde Natálie promuje chystaný snímek Její tělo. Podle informací Blesku je herečka už v 7. měsíci!


Kam Putin utekl z Moskvy při vzpouře wagnerovců? Byl na večírku na jachtě v Petrohradě, tvrdí ruský novinář
blesk | 18:00:00
Ruský prezident Vladimir Putin byl minulou sobotu, kdy ruští žoldnéři podnikli tažení na Moskvu, na večírku na jachtě v Petrohradě. V komentáři zveřejněném v americkém deníku The New York Times (NYT) to tvrdí ruský novinář a spisovatel Michail Zygar. Putinova účast na party v době natolik nebývalých událostí, jako byly ty sobotní, podle Zygara svědčí o tom, že ruský prezident je odtržen od reality.


Macocha den po tragédii: Bílé růže, davy lidí a otazníky!
blesk | 17:38:00
Propast Macocha, na jejímž dně v pátek tragicky zemřela mladá žena se dvěma malými dětmi, přilákala v sobotu stovky návštěvníků. Drtivá většina vůbec netušila, co se na Horním můstku poslední den školního roku přihodilo. Policie uvedla, že už zná motiv činu, který ženu k jejímu jen těžko pochopitelnému jednání vedl. 


Putinova armáda nasadila kamikaze tanky: Cihla na plynu a známka ruské nouze, míní expert
blesk | 17:37:00
Důvtipná improvizace armádních kutilů, nebo zoufalé snahy špatně vyzbrojeného vojska? Ruské ministerstvo obrany se chlubí, kterak ženisté využili ukořistěný transportér, naplnili ho výbušninami a poslali zpět na ukrajinskou stranu. Podobně také napěchovali starý tank T-54/55 a namířili coby kamikaze k nepříteli, a příkladů je zřejmě ještě víc. Podle odborníka je to spíš známka slabosti ruských okupantů.


Zatraceně sexy Moët party: Mejdan ve Varech pokračuje!
blesk | 17:25:00
I sobota patří v Karlových Varech zábavě. Celebrity se sešly Möet party a nutno říci, že přítomné dámy byly zatraceně sexy a pořádně to rozjely.


Pohřeb mladíka (†17), jehož smrt rozpoutala peklo: Vzkaz zdrcené matky francouzské policii
blesk | 16:54:00
V Nanterre u Paříže se dnes blízcí rozloučili se 17letým Nahelem, kterého v úterý zastřelil při dopravní kontrole policista. Podle agentury AFP se pohřeb konal bez účasti veřejnosti. Nahelova smrt vyvolala ve Francii masové protesty.


Král Nizozemska se omluvil za roli země v otroctví: Selhání a zločin proti lidskosti, uvedl
blesk | 16:16:00
Nizozemský král Willem-Alexander se dnes omluvil za roli své země v otroctví a požádal o odpuštění. Učinil tak v den 160. výročí zrušení otroctví v Nizozemsku a jeho karibských koloniích. Informovala o tom agentura AP.


Nesvačilová a Vagnerová ve Varech: Autonehoda hned po příjezdu!
blesk | 15:50:00
Petra Nesvačilová a Hana Vagnerová jsou už téměř proslulé jejich návštěvami filmového festivalu. Dvojice hereček se vždy skvěle baví a v loňském roce na festivalu dokonce prasklo sladké tajemství Nesvačilové, že je těhotná. Dnes už je maminkou, ale festival si opět nenechala ujít.


Centrum Zlína zkrášlí galerie osobností: Je to velká výzva, tvrdí výtvarník Michal
blesk | 15:23:00
Nevzhledný podchod nedaleko centra Zlína mění podobu k lepšímu. Výtvarník Michal Filák (29) se ujal nelehkého úkolu zpodobnit vedle sebe hned 14 místních osobností od Tomáše Bati přes Emila Zátopka či režiséra Karla Zemana až po cestovatele Hanzelku a Zikmunda. Dokončit celou galerii hodlá do prvního červencového víkendu.


Co se děje, když hvězdy slezou z koberce? Intimnosti Čvančarové, Brzobohatý s nalakovanými nehty a Ornella v mini
super | 18:58:05
V Karlových Varech to během filmového festivalu žije nejen na oficiálních společenských akcích, ale také na kolonádě a v přilehlých restauracích, barech a vinárnách.


Výstřih tentokrát chyběl: Jitka Čvančarová uchvátila Vary v záplavě fuchsiového hedvábí
super | 17:04:24
Loni si dala pauza a letos opět dorazila s velkou parádou.


Nejlevnější auta na českém trhu: Pod 350 tisíc Kč toho koupíte stále míň, i tak je pořád z čeho vybírat
Autoforum.cz | 13:30:00
Už jen sedm statečných lze považovat za nějak dostupné vozy, mnohdy navíc jen díky akcím. Přes čtyři metry délky přitom naměříme pouze jedinému zástupci, klimatizací ale disponuje více než polovina z nich. (Petr Prokopec)


Dacia stále jasněji vládne evropskému trhu s auty, ukazuje, po čem obyčejní lidé opravdu touží
Autoforum.cz | 12:00:00
Je to jeden z jasných ukazatelů toho, kam směřuje evropský trh s auty. Výrobci, kteří dříve oslovovali masy dostupnými vozy, nyní stále více ztrácí zákazníky ve prospěch značky, jejíž auta jako jedna z mála zůstávají alespoň relativně levná. (Petr Prokopec)


Pininfarina a Mercedes. Spojení vzniklo díky neodbytnému zákazníkovi
Auto.cz | 17:56:00
Tento více než 50 let starý Mercedes-Benz 300 SEL 6.3 prošel zásadní změnou, která ho činí naprosto jedinečným.


Z Aston Martinů se stává skládačka. Nový dodavatel je z Číny!
Auto.cz | 15:58:00
Aston Martin rozšiřuje pole partnerů, kteří budou automobilce poskytovat potřebné komponenty. Sedadla dodá Geely.


Spotřeba plynu v Česku dále klesá, oznámil Síkela
Novinky-kultura | 18:37:39
Spotřeba plynu se v České republice za první pololetí snížila o 544 milionu krychlových metrů. Celkem jsme spotřebovali 3749 milionu krychlových metrů, zatímco loni za stejné období to bylo 4292 krychlových milionu metrů. V sobotu to oznámil ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (STAN).


Kam letěl Putin během vzpoury? Na party na jachtu v Petrohradě, tvrdí ruský novinář
Novinky-kultura | 18:32:45
Ruský prezident Vladimir Putin byl minulou sobotu, kdy wagnerovci podnikli tažení na Moskvu, na večírku na jachtě v Petrohradě. V komentáři zveřejněném v americkém deníku The New York Times (NYT) to tvrdí ruský novinář a spisovatel Michail Zygar. Putinova účast na party v tak kritické chvíli je podle Zygara zatím nejjasnějším důkazem toho, že je prezident odtržen od reality.


Ve Francii pohřbili mladíka, kterého zastřelil policista. Bez účasti veřejnosti
Novinky-kultura | 17:07:16
V Nanterre u Paříže se v sobotu blízcí rozloučili se 17letým Nahelem, kterého v úterý zastřelil při dopravní kontrole policista. Podle agentury AFP se pohřeb konal bez účasti veřejnosti. Nahelova smrt vyvolala ve Francii masové protesty.


Oddalují výcvik našich pilotů na F-16. Po Zalužném kritizuje Západ i Zelenskyj
Novinky-kultura | 16:53:42
Den poté, co se vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj obul do Západu za to, že kritizuje pomalé tempo protiofenzívy, aniž by Ukrajině dodal stíhačky, se do kritiky západních spojenců pustil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Obvinil západní partnery, že zdržují schvalování harmonogramů výcviku ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16.


Kuk. Russell Crowe vyběhl schody, aby pozdravil půlroční Matyldu
Novinky-kultura | 16:29:00
Je jí půl roku a až bude jednou mluvit, může jako jedna z mála říct: „Jako malá jsem potkala slavného hollywoodského herce. Dokonce se kvůli mně otočil na schodech, vrátil se nahoru, aby se se mnou mohl seznámit.“ Ta holčička se jmenuje Matylda. A Russella Crowea potkala v sobotu, krátce poté, co ukončil tiskovou konferenci na karlovarském festivalu.


RECENZE: Zázračný aparát. Punkově o historii (audio)vizuálních médií
Novinky-kultura | 16:14:00
Fotíme. Natáčíme. Sdílíme a konzumujeme obsah. V primitivní podobě skoro dvě stě let, v té nejdokonalejší poslední dekádu. Kam nezadržitelný vývoj audiovizuálních médií spěje? Otázku si pokládá dokument Zázračný aparát, který produkoval režisér Trojúhelníku smutku Ruben Östlund. Po uvedení na karlovarském filmovém festivalu vstoupí 20. července do kin.


Medvěd se rozběhl na turisty, zahnali jej řvaním
Novinky-kultura | 16:07:34
Turisté, kteří se vydali pozorovat medvědy na Aljašce, zažili značně vypjatou situaci, když se proti nim jedno zvíře rozběhlo. Naštěstí s nimi byl zkušený průvodce, který medvěda zahnal.


AUDIO: Thom Artway a Štěpán Urban vítají léto na vlně optimismu. Singl "Trhám mraky" ale není o počasí
Musicserver | 18:17:00
Před dvěma lety začal Thom Artway vydávat singly s českými texty a na této cestě pokračuje v pořadí už šestou položkou. Po minulé velmi vydařené spolupráci "Na vlnách" s Markétou ...


Label PC Music po dekádě končí s vydáváním hudby
Musicserver | 16:42:00
Londýnské vydavatelství PC Music po deseti letech od svého vzniku oznámilo, že přestane publikovat novou hudbu. Přesto však nemusíme smutnit, neboť letos má v záloze ještě spoustu ...


Hned první den si na Wimbledonu zahraje šest českých tenistek
Tyden-domácí | 16:42:00
Šest českých tenistek se představí v úvodním hracím dnu Wimbledonu. Loučící se Barbora Strýcová, debutantka Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová zahájí na travnatých dvorcích All England Clubu ve 12:00 program na svých kurtech. V dalších zápasech se představí i Markéta Vondroušová, nasazená Marie Bouzková a Kateřina Siniaková, která ještě dnes hraje finále v Bad Homburgu.


Francouzská vláda hlásí, že násilí pomalu polevuje
Tyden-domácí | 10:03:00
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole.


Cena zemního plynu v Evropě klesla na polovinu
Tyden-domácí | 09:58:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to dnes uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků a pokles poptávky v Evropské unii.


Písařovicová a Brzobohatý demonstrovali lásku
Tyden-domácí | 12:00:00
Královna zloba Taťána Kuchařová doúřadovala, teď je čas na lásku. Moderátorka Daniela Písařovicová a hudebník Ondřej G. Brzobohatý potvrdili nejen to, že se nedávno zasnoubili, ale dokonce už plánují miminko!


Hned první den si na Wimbledonu zahraje šest českých tenistek
Tyden-sport | 16:42:00
Šest českých tenistek se představí v úvodním hracím dnu Wimbledonu. Loučící se Barbora Strýcová, debutantka Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová zahájí na travnatých dvorcích All England Clubu ve 12:00 program na svých kurtech. V dalších zápasech se představí i Markéta Vondroušová, nasazená Marie Bouzková a Kateřina Siniaková, která ještě dnes hraje finále v Bad Homburgu.


Hned první den si na Wimbledonu zahraje šest českých tenistek
Tyden-Byznys | 16:42:00
Šest českých tenistek se představí v úvodním hracím dnu Wimbledonu. Loučící se Barbora Strýcová, debutantka Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová zahájí na travnatých dvorcích All England Clubu ve 12:00 program na svých kurtech. V dalších zápasech se představí i Markéta Vondroušová, nasazená Marie Bouzková a Kateřina Siniaková, která ještě dnes hraje finále v Bad Homburgu.


Francouzská vláda hlásí, že násilí pomalu polevuje
Tyden-Byznys | 10:03:00
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole.


Matematici pracují na programu, který hledá nejlepší cestu pro kamiony
Tyden-Byznys | 09:49:00
Nejrychlejší a nejlevnější cestu pro kamiony pomáhá dispečerům logistických společností hledat pokročilý trasovací software. Na jeho vývoji pracovali odborníci z Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického s brněnskou firmou Wereldo.com, která bude program komerčně využívat. O novince ČTK informovala mluvčí fakulty strojního inženýrství Iveta Hovorková.


Začátek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se obešel bez skandálu
Tyden-Byznys | 09:36:00
Zahajovací večer Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a noc na dnešek byly podle strážníků a policistů letos bez vážnějších incidentů. Strážníci řešili pouze několik případů rušení nočního klidu. Na pořádek v lázeňském městě po dobu festivalu dohlížejí posílené hlídky policistů.


Písařovicová a Brzobohatý demonstrovali lásku
Tyden-Byznys | 12:00:00
Královna zloba Taťána Kuchařová doúřadovala, teď je čas na lásku. Moderátorka Daniela Písařovicová a hudebník Ondřej G. Brzobohatý potvrdili nejen to, že se nedávno zasnoubili, ale dokonce už plánují miminko!


Hned první den si na Wimbledonu zahraje šest českých tenistek
Tyden-Kultura | 16:42:00
Šest českých tenistek se představí v úvodním hracím dnu Wimbledonu. Loučící se Barbora Strýcová, debutantka Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová zahájí na travnatých dvorcích All England Clubu ve 12:00 program na svých kurtech. V dalších zápasech se představí i Markéta Vondroušová, nasazená Marie Bouzková a Kateřina Siniaková, která ještě dnes hraje finále v Bad Homburgu.


Francouzská vláda hlásí, že násilí pomalu polevuje
Tyden-Kultura | 10:03:00
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole.


Cena zemního plynu v Evropě klesla na polovinu
Tyden-Kultura | 09:58:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to dnes uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků a pokles poptávky v Evropské unii.


Matematici pracují na programu, který hledá nejlepší cestu pro kamiony
Tyden-Kultura | 09:49:00
Nejrychlejší a nejlevnější cestu pro kamiony pomáhá dispečerům logistických společností hledat pokročilý trasovací software. Na jeho vývoji pracovali odborníci z Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického s brněnskou firmou Wereldo.com, která bude program komerčně využívat. O novince ČTK informovala mluvčí fakulty strojního inženýrství Iveta Hovorková.


Začátek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se obešel bez skandálu
Tyden-Kultura | 09:36:00
Zahajovací večer Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a noc na dnešek byly podle strážníků a policistů letos bez vážnějších incidentů. Strážníci řešili pouze několik případů rušení nočního klidu. Na pořádek v lázeňském městě po dobu festivalu dohlížejí posílené hlídky policistů.


Písařovicová a Brzobohatý demonstrovali lásku
Tyden-Kultura | 12:00:00
Královna zloba Taťána Kuchařová doúřadovala, teď je čas na lásku. Moderátorka Daniela Písařovicová a hudebník Ondřej G. Brzobohatý potvrdili nejen to, že se nedávno zasnoubili, ale dokonce už plánují miminko!


Tesla slaví dvacet let od založení. Investorům přinesly akcie zhodnocení 20 tisíc procent
Hospodářské noviny | 19:00:32
Společnost Tesla slaví prvního července dvacet let od založení. Za tu dobu stihla postavit šest továren, vyrobit přes tři miliony elektromobilů a učinit Elona Muska nejbohatším mužem světa. Na burzu vstoupila Tesla v roce 2010. Investorům k...


Horké léto Jaromíra Soukupa. „Optimalizaci“ byznysu kolem Barrandova budou režírovat dravci z Brna
Hospodářské noviny | 19:00:32
Letos to na okurkovou sezonu v tuzemské byznysu příliš nevypadá. Tím méně z pohledu významných insolvenčních kauz. Koncem července se definitivně rozhodne o osudu skupiny Arca Investments, obřím krachu s dluhy přes 19 miliard korun. O pár dní...


Kajakář Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve slalomu. Fišerová má bronz
Hospodářské noviny | 19:00:32
Jiří Prskavec se stal pošesté mistrem Evropy ve vodním slalomu. Na Evropských hrách v polském Krakově obhájil třicetiletý reprezentant loňský triumf a zároveň zajistil České republice účastnické místo na olympijských hrách v Paříži v příštím roce. V...


Láska v jedné kuchyni: Varům se sbíhají sliny nad filmem Umění jíst a milovat, oceněným v Cannes
Reflex | 18:30:00
Umění jíst a milovat je dalším z úctyhodně dlouhé řady titulů, které se karlovarskému festivalu podařilo během krátké doby přivézt z nedávné přehlídky v Cannes. Za historický snímek, v němž spolu Juliette Binoche a Benoît Magimel čarují nad hrnci a pánvemi, tam Tran Anh Hung získal cenu za režii. Film je ve Varech k vidění ještě 7. července, do francouzských i českých kin přijde v listopadu.


120 let Tour de France: Pašerák a kuřák prvním vítězem. A také jízda na oslu i vlakem nebo varovná střelba
Reflex | 16:00:00
Nelze polemizovat o tom, jestli je Tour de France největší závod cyklistické historie. Samozřejmě že je. A lze jen obdivovat umění i nevýslovnou vytrvalost jezdců. Současných i minulých. Jen je těžké uvěřit, že svých výkonů dosahují bez použití podpůrných prostředků, takže z nás, diváků a fanoušků, vlastně dělají hlupáky.


Student v Bratislavě zapálil školu. Sám při tom uhořel
Tyden-zahraniční | 19:51:00
Středoškolák v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala dnes časně ráno.


Válka na Ukrajině přináší nečekané příležitosti
Tyden-zahraniční | 19:47:00
Nespokojenost s válkou na Ukrajině je jedinečnou příležitostí k získání špionů v Rusku, která se naskytne jednou za generaci. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Dodal, že americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


„Porschizace“ VW pokračuje. Duesmanna nahradí v čele Audi Blumeho oblíbenec Döllner
E15-ekonomika | 19:05:00
Německý automobilový koncern Volkswagen sáhl k další významné personální výměně. Odvolal generálního ředitele Audi Markuse Duesmanna. Jednu z nejdůležitějších dceřiných firem VW po něm od září převezme hlavní stratég koncernu Gernot Döllner, jehož dosavadní kariéra je spojená hlavně se značkou Porsche. Podle týdeníku Der Spiegel se tím posílí pozice šéfa Volkswagenu a Porsche Olivera Blumeho. Ten dosazuje do klíčových funkcí ve skupině své oblíbence ze stuttgartské automobilky.  


CIA loví v Rusku špiony, pomáhá jí jejich nespokojenost s válkou na Ukrajině
idnes.cz | 19:15:00
Všeobecná nespokojenost s válkou na Ukrajině je podle šéfa Ústřední zpravodajské služby (CIA) Williama Burnse jedinečnou možností k získání špionů v Rusku. Je to příležitost, která se naskytne jednou za generaci, a americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


VIDEO: Jako kočka s myší. Ukrajinci likvidují Rusy, kteří zaminovávají řeku
idnes.cz | 18:38:00
Rusové v Chersonské oblasti aktivně zaminovávají okolí řek Dněpru a Kinska, aby si uchránili své pozice na okupovaném levém břehu, ukazuje video zveřejněné ukrajinskou stranou. „Rusové asi chystají další gesto dobré vůle,“ poznamenala sarkasticky ukrajinská armáda, která na jejich pozice posílá drony s výbušninami, čímž nutí ruské vojáky skákat z lodě do vody mezi miny.


Novinář: Putin byl v době vzpoury na večírku. Je odtržený od reality
idnes.cz | 18:14:00
Prezident Vladimir Putin byl minulou sobotu v době, kdy ruští žoldnéři podnikli tažení na Moskvu, na večírku na jachtě v Petrohradě, tvrdí v komentáři zveřejněném v americkém deníku The New York Times (NYT) tvrdí ruský novinář a spisovatel Michail Zygar. Podle něj tato účast na party v době natolik nebývalých událostí, jako byly ty sobotní, svědčí o tom, že ruský prezident je odtržen od reality.


Češi odkládají objednávky tepelných čerpadel, prodlouží to lhůty
idnes.cz | 18:00:00
Češi začínají s příchodem léta odkládat objednávky na obnovitelné zdroje energie, zvláště pak tepelná čerpadla. Žádostí je nyní proti začátku roku zhruba o třetinu méně. Důvodem jsou klesající ceny energií, teplé počasí a také pozastavení státních dotací. Na podzim tak mohou být výrobci naopak přetížení, což může prodloužit čekací lhůty na instalaci, uvedla Asociace pro využití tepelných čerpadel.


„Porschizace“ VW pokračuje. Duesmanna nahradí v čele Audi Blumeho oblíbenec Döllner
E15-politika | 19:05:00
Německý automobilový koncern Volkswagen sáhl k další významné personální výměně. Odvolal generálního ředitele Audi Markuse Duesmanna. Jednu z nejdůležitějších dceřiných firem VW po něm od září převezme hlavní stratég koncernu Gernot Döllner, jehož dosavadní kariéra je spojená hlavně se značkou Porsche. Podle týdeníku Der Spiegel se tím posílí pozice šéfa Volkswagenu a Porsche Olivera Blumeho. Ten dosazuje do klíčových funkcí ve skupině své oblíbence ze stuttgartské automobilky.  


Tesla slaví dvacet let od založení. Investorům přinesly akcie zhodnocení 20 tisíc procent
iHned.cz | 20:00:19
Společnost Tesla slaví prvního července dvacet let od založení. Za tu dobu stihla postavit šest továren, vyrobit přes tři miliony elektromobilů a učinit Elona Muska nejbohatším mužem světa. Na burzu vstoupila Tesla v roce 2010. Investorům k...


Zvrat v případu matky a syna z trajektu: Žena dítě shodila
Novinky.cz | 19:55:00
Tragický případ čtvrtečního pádu sedmiletého hocha a jeho šestatřicetileté matky z trajektu do Baltského moře, má šokující rozuzlení. Matka s největší pravděpodobností svého syna, který byl upoután na kolečkové křeslo, shodila z paluby a následně se vrhla za ním. Oba v pátek zemřeli v nemocnici.


Nejlepší čas verbovat v Rusku špiony. Šanci nepromarníme, řekl šéf CIA
Novinky.cz | 19:35:40
Nespokojenost Rusů s válkou na Ukrajině vytváří vzácnou příležitost naverbovat špiony. Tuto mimořádnou šanci, která přichází jednou za generaci, si americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) podle svého šéfa Williama Burnse nehodlá nechat ujít.


Duel konkrétno versus abstrakce
Novinky.cz | 19:01:00
Kvartet umělců spojených věkem (narodili se v 80. letech), ale také výtvarným řemeslem, které získali studiem v ateliéru malíře Zdeňka Berana, se sešel na výstavě Endless Pools v pražském sídle Expo 58 Art. Výstava koncem června skončila.


Spotřeba plynu v Česku dále klesá, oznámil Síkela
Novinky.cz | 18:37:39
Spotřeba plynu se v České republice za první pololetí snížila o 544 milionů krychlových metrů. Celkem jsme spotřebovali 3749 milionů krychlových metrů, zatímco loni za stejné období to bylo 4292 krychlových milionů metrů. V sobotu to oznámil ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (STAN).


Kam letěl Putin během vzpoury? Na party na jachtu v Petrohradě, tvrdí ruský novinář
Novinky.cz | 18:32:45
Ruský prezident Vladimir Putin byl minulou sobotu, kdy wagnerovci podnikli tažení na Moskvu, na večírku na jachtě v Petrohradě. V komentáři zveřejněném v americkém deníku The New York Times (NYT) to tvrdí ruský novinář a spisovatel Michail Zygar. Putinova účast na party v tak kritické chvíli je podle Zygara zatím nejjasnějším důkazem toho, že je prezident odtržen od reality.


Vláda v Británii chce ohlídat svobodu slova na univerzitách. Nový zmocněnec může rozdávat za její omezování pokuty
lidovky.cz | 19:00:00
Britská vláda v půli května prosadila nový zákon na ochranu svobody projevu. 1. června byl jmenován první zmocněnec pro svobodu slova Arif Ahmed, který má dohlédnout na rovné prostředí na univerzitách a může udílet pokuty v případě jeho porušení.


K výrokům z eurokuřárny. Jak je to s obnovitelnými zdroji v ČR
lidovky.cz | 18:30:00
Nemáme vítr, nemáme slunce, nemáme vodu, a tak budeme muset platit... Tento výrok pronesl jeden z mých českých kolegů v Evropském parlamentu – kterého nebudu jmenovat, protože tady nechci vést osobní přestřelku, nýbrž polemizovat s jeho „argumenty“ – při rozhovoru s novinářem bruselského serveru Politico v parlamentní kuřácké kabince. Výroků v tomto stylu tam zazněla celá řada. Pojďme si některé projít.


Na dlouhé cesty alespoň po šesti hodinách spánku a s přestávkami ideálně po dvou hodinách, radí BESIP
Český rozhlas | 19:09:00
O prázdninách je na silnicích silnější provoz než jindy. Je to období, kdy se potkávají řidiči aut, cyklisté, motorkáři i chodci. A to zvyšuje riziko dopravních nehod. Loni v létě jich bylo v Česku přes 16 tisíc a zemřelo při nich 74 lidí. „30 až 40 procent smrtelných nehod v Česku je způsobeno nepřiměřenou rychlostí. Zpomalit, nezávodit s ostatními ani s časem a bezpečný odstup, který řada řidičů podceňuje,“ radí vedoucí BESIP Tomáš Neřold.


Kde byl Putin, když táhli na Moskvu? Slavil na jachtě v Petrohradě, říká novinář
Denik.cz | 19:26:00
Ruský prezident Vladimir Putin byl minulou sobotu, kdy ruští žoldnéři podnikli tažení na Moskvu, na večírku na jachtě v Petrohradě. V komentáři zveřejněném v americkém deníku The New York Times (NYT) to tvrdí ruský novinář a spisovatel Michail Zygar. Putinova účast na party v době natolik nebývalých událostí, jako byly ty sobotní, podle Zygara svědčí o tom, že ruský prezident je odtržen od reality.


Na Chlumu se střetlo víc než 400 vojáků, připomněli bitvu u Hradce Králové
Denik.cz | 18:54:00
Čtyři stovky vojáků v dobových uniformách, 40 jezdců na koních, 20 historických kanónů, povozy a tradičně hořící chalupa. 157. výročí bitvy u Hradce Králové si v sobotu po poledni připomněli milovníci vojenské historie, ale také stovky nadšených diváků. Lidé si mohli také prohlédnout historické polní ležení.


Jak ušetřit při cestování po ČR? Jízdou vlakem, v noci i tankováním mimo dálnici
Denik.cz | 18:30:00
Statisíce Čechů mají před sebou letní dovolené. Dny volna stráví nejen v přímořských letoviscích, ale i v tuzemsku. Podle posledního průzkumu centrály cestovního ruchu Czech Tourism to plánuje 61 procent oslovených. Ovšem s jednou zásadní změnou oproti letům minulým. Kvůli všudypřítomné drahotě objednávají kratší délku pobytu. I když se může zdát, že dovolená v tuzemsku také stojí velké peníze, Deník jako součást projektu Česko za babku přináší několik tipů, v čem při cestování ušetřit. A rozhodně není nutné přespávat v autě a odříkat si výlety.


Duhový průvod prošel po deseti letech ulicemi Brna. Lidé hájili LGBTQ+ komunitu
Denik.cz | 17:58:00
„Občan jako každý jiný". Toto heslo se v sobotu 1. července rozléhalo v ulicích Brna z úst lidí, kteří se po deseti letech zúčastnili Duhového pochodu. Ten má za cíl hájit rovnocenná lidská práva LGBTQ+ komunity, která zahrnuje gaye, lesby, bisexuály a další osoby s odlišným sexuálním zaměřením.


Plzeňská posila Durosinmi: technický dlouhán s velkým potenciálem
iSport.cz | 19:45:00
Plzeňskou posilou se v sobotu dopoledne podle očekávání oficiálně stál Rafiu Durosinmi, jenž na západě Čech v průběhu jara pouze hostoval z Karviné, ale Viktoria se na základě velmi dobrých výkonů rozhodla uplatnit opci v údajné výši 20 milionů korun. Jedná se o poměrně vysokou investici. Čím Adolfa Šádka tak zaujal a proč je hráčem Viktorie s největším potenciálem do zahraničí?


Siniakovou nezastavil ani déšť. V Bad Homburgu získala první titul na trávě
iSport.cz | 19:40:00
Česká tenistka Kateřina Siniaková získala na turnaji v Bad Homburgu čtvrtý titul ve dvouhře a první z trávy. Ve finále, které bylo kvůli dešti takřka na čtyři hodiny přerušeno, porazila Italku Luciu Bronzettiovou. Generálku na Wimbledon vyhrála 6:2, 7:6.


Rulík v neznámé roli. Na kytaru hraje Kryla nebo Stypku, podívejte se
iSport.cz | 19:05:00
Žije na plné pecky hokejem, je velkým profesionálem, ale dovede si i ve správnou chvíli odpočinout a vrhnout se do úplně jiného světa. Do světa hudebních kumštýřů. Když víte, kam a kdy zajít, může se stát, že narazíte na Radima Rulíka, jak s přáteli muzicíruje. Nový kouč národního mužstva hokejistů speciálně pro čtenáře iSport.cz zahrál na kytaru dvě své oblíbené skladby.


KVÍZ: Jak znáte Wimbledon? Délka trávy, Češi vs. Federer a rovné odměny
iSport.cz | 18:20:00
Už v pondělí to ve Wimbledonu vypukne. Nejsledovanější ze všech tenisových granslamů rozjede další ročník. Jak dobře znáte detaily z historie a současnosti zápolení na travnatých dvorcích v Londýně? Otestujte své znalosti v 15 otázkách kvízu na iSport.cz.


Byla to jediná možnost, obhajuje Hülkenberg přezutí na suché pneumatiky
f1sport.auto.cz | 19:08:00
Nico Hülkenberg nedokázal udržet druhou pozici, kterou si vybojoval po startu sprintu formule 1 na Velkou cenu Rakouska. Přesto pro tým Haas získal tři body za šesté místo.


Fotbalový mistr světa i Evropy ukončil kariéru, pokračovat bude jako trenér
sport.cz | 19:29:16
Fotbalový mistr světa i Evropy Španěl Cesc Fábregas oznámil v 36 letech konec hráčské kariéry. Bývalý záložník Arsenalu, Barcelony nebo Chelsea naposledy nastupoval v druhé italské lize za Como, kde bude nyní působit jako trenér.


Gudas po finále Stanley Cupu mění v NHL klub
sport.cz | 19:07:12
Jediný český finalista letošního Stanley Cupu mění v NHL dres. Drsný zadák, jemuž vypršel kontrakt s Floridou, se dohodl s Anaheimem na tříleté smlouvě za 12 milionů dolarů. Ročně si vydělá čtyři miliony dolarů. Informovaly o tom zámořské weby.


Dostal volnou ruku od lídra a porazil všechny včetně dvojčete. Nemám slov, rozplývá se Adam Yates
sport.cz | 18:58:33
Jejich cyklistické cesty se v posledních letech rozdělily, teď se však dvojčata Adam a Simon Yatesovi potkala na vrcholu nejslavnějšího cyklistického závodu planety. Úvodní etapu 110. ročníku Tour de France okořenil jejich souboj o etapové prvenství. Nakonec se radoval o pár minut starší Adam.


Švédský obránce Ekman-Larsson podepsal v NHL roční kontrakt s Floridou
sport.cz | 18:18:40
Švédský hokejový obránce Oliver Ekman-Larsson bude v NHL nově hájit barvy Floridy, s kterou podepsal jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na 2,25 milionu dolarů. Jednatřicetiletý dvojnásobný mistr světa v polovině června předčasně skončil ve Vancouveru, který jej vyplatil ze smlouvy. Pro Ekmana-Larssona bude tým letošního finalisty Stanleyova poháru třetím působištěm v NHL, hrál také za Phoenix/Arizonu.


Siniaková ovládla generálku na Wimbledon, má první titul ve dvouhře na trávě
iHNed_sport | 19:28:38
Česká tenistka Kateřina Siniaková získala na turnaji v Bad Homburgu čtvrtý titul ve dvouhře a první z trávy.


Časem podoba otci ustupuje a měním se v maminku, míní Karolína Kachyňová
revue.idnes.cz | 20:54:00
Aleně Mihulové (58) dělá společnost na karlovarském filmovém festivalu už poněkolikáté dcera Karolína Kachyňová (28). Obě v dvojrozhovoru pro iDNES.cz prozradily nejen to, jak spolu vycházejí.


Zásadní omezení na twitteru! Elon Musk oznámil přísné limity u příspěvků
blesk | 21:51:00
Americká internetová společnost Twitter dočasně zavedla limit na počet zobrazených příspěvků na své stejnojmenné sociální síti. Ověření uživatelé si jich mohou zobrazit 6000 denně, neověření 600 a uživatelé s nově založeným neověřeným účtem pak 300 denně. Oznámil to dnes šéf podniku Elon Musk. Důvodem je podle něj potřeba zamezit rozmáhajícímu se extrahování dat ze sítě. Twitter kromě toho podle agentury Reuters znemožnil čtení tweetů neregistrovaným uživatelům.


Česko zpřísnilo podporu pro uprchlíky z Ukrajiny, o pomoc si jich řeklo minimum. Co všechno se změnilo?
blesk | 21:45:00
Na krajská asistenční centra pomoci uprchlíkům (KACPU) se dnes kvůli změně podpory bydlení běženců z Ukrajiny obraceli pouze jednotlivci. Vyplývá to ze zjištění zpravodajů ČTK. Podle mluvčího ministerstva vnitra šlo nanejvýš o 20 lidí. Státní podporu ubytování ode dneška zpřísňuje novela zákona zvaného lex Ukrajina.


Vlasy jako důkaz, že žijí. Sekta odmítá stát, řídí se lodním zákonem z roku 1666
idnes.cz | 20:00:00
Společenství Prohlášených Živých Člověků rozesílá vládě a soudům vlasy a vousy. Chtějí tak dokázat, že jsou živé bytosti. Proces prohlášení se za živého člověka je jedním ze způsobů, jak se členové kultu vyvazují ze všech smluv se státem, jehož už prý nechtějí být otroky.


Patrikovi (15) zákeřná nemoc obrátila život vzhůru nohama: Bojuje s rakovinou krve!
blesk | 20:27:00
Patnáctiletý Patrik z Dobříše vyrůstal jako každý jiný teenager, rád jezdil na kole a hrál basketbal. Minulý rok v říjnu se jemu a jeho rodině obrátil život vzhůru nohama. Lékaři mu diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii. Hrozivý verdikt šokoval chlapce i jeho blízké. Náročná léčba se na mladíkovi podepisuje jak fyzicky, tak psychicky. Patrik ale věří, že brzy bude lépe. 


Proklatě sexy Písařovicová s Brzobohatým ve Varech: On elegán s nalakovanými nehty, ona nahá pod sakem!
blesk | 19:58:00
Červený koberec na zahájení festivalu, kde se hvězdy vítají se svými příznivci sice tato zamilovaná dvojice (možná záměrně) prošvihla, ovšem pozornost na sebe strhla i den poté. Zamilovaná dvojice Ondřej Brzobohatý (40) s Danielou Písařovicovou (44) vyrazili do společnosti a zatraceně jim to slušelo. 


Stovky stanů pro wagnerovce: Satelitní snímky odhalily stavbu tábora v Bělorusku
blesk | 19:44:00
Mnohá média zveřejnila satelitní snímky stanového tábora, který za několik dní vznikl v bývalém vojenském areálu u běloruského města Asipovičy. Podle dřívějších zpráv médií se do tábora mají přesunout členové ruské Wagnerovy soukromé vojenské společnosti poté, co wagnerovci minulý víkend podnikli protestní tažení na Moskvu. Informoval o tom běloruský server Zerkalo.


„Detektiv temného vesmíru“ zahájil svou misi: Kosmická loď Euclid hledá stopy temné hmoty
blesk | 19:22:00
Z mysu Canaveral na Floridě dnes v 17:11 SELČ úspěšně odstartovala kosmická loď Euclid Evropské kosmické agentury (ESA). Start bylo možné sledovat živě na kanálu ESA na serveru YouTube. Cílem mise je pomocí výkonného teleskopu a dalších zařízení zmapovat vesmír, jeho vývoj a strukturu a do budoucna odborníkům poskytnout data nutná k pochopení dvou nejzáhadnějších vesmírných jevů - temné hmoty a temné energie. Euclid do kosmu vynesla raketa Falcon 9 společnosti SpaceX.


Brutální znásilnění a umučení Anastazje (†27) v Řecku: Vrah jí po martyriu uřízl dva prsty!
blesk | 19:18:00
Polka Anastazje Rubinská (†27), která na řeckém ostrově Kos pracovala v hotelové kuchyni, zmizela 12. června. Kriminalisté její tělo našli o pár dní později zabalené v prostěradle. Podle všeho ji vrah znásilnil a uškrtil. Jako hlavní podezřelý byl zatčen dvaatřicetiletý Salahuddin S. z Bangladéše. Po analýze jeho telefonu policie objevila zprávy, ve kterých se k vraždě přiznal!


Jiřina Bohdalová po nemoci jako znovuzrozená: V srpnu opět natáčí, prozradila ve Varech, kde ozdobila červený koberec
super | 20:32:38
Po prodělané plicní embolii je


Zánovní Škoda Rapid s nejlepším motorem a výbavou za dobrou cenu je dnes ideální levné auto pro všechno
Autoforum.cz | 15:00:00
Ne každý má pro tohle auto pochopení, natož pak slabost, ale my ano. V době bezprecedentní drahoty je koupě zánovního auta se skoro nekonečnou využitelností, slušně jedoucím a úsporným motorem i vysokou výbavou za míň jak 200 tisíc korun skoro zázrak. (Petr Miler)


Po čelním střetu auta s dodávkou na Opavsku se zranili oba řidiči. Jeden vážně
Novinky-kultura | 21:51:23
Dva zraněné evidují policisté i záchranáři po sobotní srážce osobního auta s dodávkou na Opavsku. Jednadvacetiletý mladík i pětatřicetiletá žena skončili v péči lékařů Fakultní nemocnice Ostrava. K čelnímu střetu obou vozidel došlo okolo 13.30 na staré cestě, tzv. Hrabyňském kopci, poblíž Hrabyně.


PRVNÍ DOJMY: Úsvit. Když se hermafroditismus neslučuje s baťovskou selankou
Novinky-kultura | 21:49:34
Do utopického města Svit inspirovaného baťovským Zlínem zasadil svůj druhý celovečerní počin režisér Matěj Chlupáček. Nové dobové drama Úsvit obalené lehkou krimi zápletkou řeší v meziválečné éře zamlčované téma intersexuality. Po sobotní premiéře na karlovarském filmovém festivalu zamíří na plátna kin 5. října.


Rusové spalují své mrtvé vojáky bez identifikace. Nechtějí platit rodinám, hlásí Ukrajinci
Novinky-kultura | 21:35:18
Rusko se nadále snaží skrývat vysoké lidské ztráty, které utrpělo na Ukrajině, a to nejen před světem, ale zejména před rodinami padlých vojáků. Ukrajinský generální štáb ve svém pravidelném hlášení v sobotu oznámil, že ruská armáda mrtvé vojáky spaluje v mobilních krematoriích bez jakékoliv identifikace a evidence.


Twitter zavedl limit na počet příspěvků, které si lze za den zobrazit
Novinky-kultura | 20:21:28
Americká internetová společnost Twitter dočasně zavedla limit na počet zobrazených příspěvků na své stejnojmenné sociální síti. Ověření uživatelé si jich mohou zobrazit 6000 denně, neověření 600 a uživatelé s nově založeným neověřeným účtem pak 300 denně.


Zvrat v případu matky a syna z trajektu: Žena dítě shodila, bylo invalidní
Novinky-kultura | 19:55:00
Tragický případ čtvrtečního pádu sedmiletého hocha a jeho šestatřicetileté matky z trajektu do Baltského moře, má šokující rozuzlení. Matka Paulina s největší pravděpodobností svého syna Lecha, který byl upoután na kolečkové křeslo, shodila z paluby a následně se vrhla za ním. Oba v pátek zemřeli v nemocnici.


Nejlepší čas verbovat v Rusku špiony. Šanci nepromarníme, řekl šéf CIA
Novinky-kultura | 19:35:40
Nespokojenost Rusů s válkou na Ukrajině vytváří vzácnou příležitost naverbovat špiony. Tuto mimořádnou šanci, která přichází jednou za generaci, si americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) podle svého šéfa Williama Burnse nehodlá nechat ujít.


Duel konkrétno versus abstrakce
Novinky-kultura | 19:01:00
Kvartet umělců spojených věkem (narodili se v 80. letech), ale také výtvarným řemeslem, které získali studiem v ateliéru malíře Zdeňka Berana, se sešel na výstavě Endless Pools v pražském sídle Expo 58 Art. Výstava koncem června skončila.


FOTOGALERIE: Kryštof s cimbálovkou na turné
Musicserver | 19:53:00
Kapela Kryštof vyrazila na turné "JenomPísničky OpenAir 2023" po zámcích a zahradách české republiky a v pátek s ním navštívila Podzámeckou zahradu v Kroměříži. Přivezla s sebou skvělou cimbálovku Grajcar. Na úvod vystoupila Tereza Balonová, a protože jsme na Moravě, nemohla chybět ani Krajčovice!


Jedna akcie Buffettova konglomerátu Berkshire Hathaway aktuálně vyjde v přepočtu na více než 11 mil. korun. Firma dále navýšila podíl v Occidental Petroleum
Kurzy.cz | 20:03:04
Akcie Berkshire Hathaway mají za sebou pozitivní týden s relativně nevýrazným posunem o 1,5 %, když motorem růstu byl jistě vývoj akcií Apple dosahující nových historických maxim. Titul je totiž hlavní součástí portfolia.


Ideální sázka na dřevozpracující sektor? - West Fraser (video)
Kurzy.cz | 15:00:09
U XTB MŮŽETE NAKUPOVAT FRAKČNÍ A FYZICKÉ AKCIE S 0% POPLATKY! ?? ?? Vyzkoušejte si náš cvičný demo účet: CZ - https://www.xtb.com/cz/demo-ucet SK - https://www.xtb.com/sk/demo-ucet ----------------------------------------------------- Staňte se klient...


České Budějovice budou v roce 2028 Evropským hlavním městem kultury v České republice
Kurzy.cz | 09:15:13
Předseda odborné poroty Evropských hlavních měst kultury dnes oznámil, že porota doporučila udělit městu České Budějovice titul Evropské hlavní město kultury 2028 v České republice.


Česko se ujímá předsednictví ve Visegrádské skupině
Kurzy.cz | 08:03:00
Česko přebírá své sedmé předsednictví ve Visegrádské skupině (V4) od Slovenska v dramatickém geopolitickém kontextu pokračující


Po čelním střetu auta s dodávkou na Opavsku se zranili oba řidiči. Jeden vážně
Novinky.cz | 21:51:23
Dva zraněné evidují policisté i záchranáři po sobotní srážce osobního auta s dodávkou na Opavsku. Jednadvacetiletý mladík i pětatřicetiletá žena skončili v péči lékařů Fakultní nemocnice Ostrava. K čelnímu střetu obou vozidel došlo okolo 13.30 na staré cestě, tzv. Hrabyňském kopci, poblíž Hrabyně.


PRVNÍ DOJMY: Úsvit. Když se hermafroditismus neslučuje s baťovskou selankou
Novinky.cz | 21:49:34
Do utopického města Svit inspirovaného baťovským Zlínem zasadil svůj druhý celovečerní počin režisér Matěj Chlupáček. Nové dobové drama Úsvit obalené lehkou krimi zápletkou řeší v meziválečné éře zamlčované téma intersexuality. Po sobotní premiéře na karlovarském filmovém festivalu zamíří na plátna kin 5. října.


Rusové spalují své mrtvé vojáky bez identifikace. Nechtějí platit rodinám, hlásí Ukrajinci
Novinky.cz | 21:35:18
Rusko se nadále snaží skrývat vysoké lidské ztráty, které utrpělo na Ukrajině, a to nejen před světem, ale zejména před rodinami padlých vojáků. Ukrajinský generální štáb ve svém pravidelném hlášení v sobotu oznámil, že ruská armáda mrtvé vojáky spaluje v mobilních krematoriích bez jakékoliv identifikace a evidence.


Twitter zavedl limit na počet příspěvků, které si lze za den zobrazit
Novinky.cz | 20:21:28
Americká internetová společnost Twitter dočasně zavedla limit na počet zobrazených příspěvků na své stejnojmenné sociální síti. Ověření uživatelé si jich mohou zobrazit 6000 denně, neověření 600 a uživatelé s nově založeným neověřeným účtem pak 300 denně.


Francie očekává další vlnu nepokojů, opět nasazuje tisíce policistů
lidovky.cz | 21:40:51
Na noc ze soboty na neděli Francie kvůli nepokojům v zemi opět nasazuje desetitisíce policistů a četníků. Má jich být až 45 000, což je přibližně stejně jako uplynulou noc. S odvoláním na ministra vnitra Géralda Darmanina o tom informovala agentura AFP.


Politika se špetkou fantazie. Jak spravit veřejné finance
lidovky.cz | 20:30:00
Když může politolog posuzovat finanční situaci státu (Pavel Šaradín – Víc než jen škrtací ambice, Lidovky.cz 17. 6.), otevírá se možná prostor i pro úvahy publicistů. Jedna taková vypadá následovně.


Student v Bratislavě zapálil školu. Sám při tom uhořel
Tyden-sport | 19:51:00
Středoškolák v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala dnes časně ráno.


Válka na Ukrajině přináší nečekané příležitosti
Tyden-sport | 19:47:00
Nespokojenost s válkou na Ukrajině je jedinečnou příležitostí k získání špionů v Rusku, která se naskytne jednou za generaci. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Dodal, že americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém
Tyden-sport | 21:00:00
Herec Ivan Trojan byl po zahájení karlovarského festivalu v Hotelu Thermal zachycený fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.


Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém
Tyden-Lide | 21:00:00
Herec Ivan Trojan byl po zahájení karlovarského festivalu v Hotelu Thermal zachycený fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.


Sprint Astonu Martin: V nejlepší pětce, ale mimo stupňů vítězů
f1sport.auto.cz | 21:55:00
Lance Stroll a Fernando Alonso si během sprintu formule 1 v rámci Velké ceny Rakouska polepšili, dojeli mezi nejlepšími pěti, ale ne už v top 3.


Sainz slaví v rakouském sprintu první letošní pódiové umístění
f1sport.auto.cz | 21:29:00
Poprvé mezi nejlepšími třemi jezdci skončil v letošní sezóně formule 1 Carlos Sainz z Ferrari. Ve sprintu na rakouském Red Bull Ringu dojel třetí.


Hamilton doplatil na to, že neriskoval
f1sport.auto.cz | 20:42:00
Lewis Hamilton připouští, že měl šanci získat ve sprintu formule 1 na Velkou cenu Rakouska bodované umístění, byl ale podle svých slov příliš opatrný a dlouho vyčkával na přezutí na suché pneumatiky.


Jak Norris „přišel o všechno“ v rakouském sprintu F1
f1sport.auto.cz | 20:00:00
Lando Norris měl nakročeno k dobrému výsledku pro McLaren ve sprintu formule 1 v rámci Velké ceny Rakouska. O šanci ale přišel už v prvním kole.


Nejlepší fotogalerie ze sprintu v Rakousku 2023
f1sport.auto.cz | 18:57:00
Výběr fotografií ze sobotního sprintu, který ovládl Max Verstappen.


Boston podepsal smlouvy s veterány Lucicem, Shattenkirkem a Van Riemsdykem
sport.cz | 21:40:12
Vedení Bostonu po otevření trhu s volnými hráči podepsalo smlouvu s pěticí hokejistů. Roční kontrakt uzavřeli s Bruins veteráni Milan Lucic, Kevin Shattenkirk a James van Riemsdyk, na dvě sezony se Bostonu upsali útočníci Patrick Brown a Morgan Geekie. Informoval o tom web NHL.


Jatka na úvod! Slavná Tour počítá ztráty
sport.cz | 21:27:05
Takové trable jezdců na celkové pořadí Tour de France už v samotném úvodu jsou nevídané. První etapa startující i finišující v Bilbau přinesla nečekaná jatka. Starou dámu museli po pádu ve sjezdu opustit španělský jezdec Enric Mas a ekvádorský šampion Richard Carapaz. Ten sice etapu v bolestech dokončil, ale zdravotní problémy ho dál nepustí.


Čeští přemožitelé zvládli penaltovou loterii a zahrají si o finále
sport.cz | 21:13:21
Fotbalové mistrovství Evropy do 21 let zná první semifinalisty. Domácí Gruzínci při své premiérové účasti na evropském šampionátu hráčů do 21 let do semifinále nepostoupí. V dramatickém utkání branka nepadla a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější přemožitelé českého týmu, Izraelci.


Mistrovství Evropy basketbalistek do 18 let v Konye (Turecko):
sport.cz | 20:08:54
Skupina D:


Hvězdný Cesc Fábregas se rozhodl ukončit kariéru. Bývalá opora Arsenalu, Barcelony a Chelsea se loučí v 36 letech
FotbalPortal | 20:54:50
Svoji velkou kariéru ve 36 letech definitivně ukončil španělský záložník Cesc Fábregas. Bývalá hvězda Arsenalu, Chelsea a Barcelony, která také odehrála 110 zápasů za španělskou reprezentaci, se kterou oslavila tituly na mistrovství Evropy i mistrovství světa, strávila poslední sezónu své kariéry v italském druholigovém Comu.


Gastromapa 2023 aneb jaké zajímavé podniky se objevily v Praze a v Brně
E15-ekonomika | 20:30:00
Jaká zajímavá nová místa se v letošním roce otevřela nebo v nejbližší době otevřou, pokud si chceme zajít na pracovní oběd, na přátelskou večeři, anebo třeba jen na kvalitní odpolední kávu? Zmapovali jsme nově otevřené podniky v Praze a Brně, na které se často i napjatě čekalo, a oslovili i přední české restauratéry.


Gastromapa 2023 aneb jaké zajímavé podniky se objevily v Praze a v Brně
E15-politika | 20:30:00
Jaká zajímavá nová místa se v letošním roce otevřela nebo v nejbližší době otevřou, pokud si chceme zajít na pracovní oběd, na přátelskou večeři, anebo třeba jen na kvalitní odpolední kávu? Zmapovali jsme nově otevřené podniky v Praze a Brně, na které se často i napjatě čekalo, a oslovili i přední české restauratéry.


Cenu prezidenta festivalu převzal Ewan McGregor
ceskenoviny.cz | 22:57:00
Karlovy Vary - Skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor dnes z rukou Jiřího Bartošky převzal Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. McGregor, kterého mezinárodně...


Snímek Úsvit režiséra Chlupáčka nabízí téma nejednoznačného pohlaví
ceskenoviny.cz | 22:02:00
Karlovy Vary - Na festivalu v Karlových Varech měl dnes premiéru film Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka. Scenárista Miro Šifra dramatický příběh s kriminální zápletkou zasadil do roku...


V Karlových Varech se srazil autobus s autem, policie odklání provoz
idnes.cz | 23:10:00
V Karlových Varech se v sobotu večer srazil autobus MHD s osobním autem. Jeden člověk utrpěl vážná zranění. Policie kvůli nehodě odklání provoz, komunikace by měla bát opět průjezdná až po půlnoci.


Francie očekává další vlnu nepokojů, opět nasazuje tisíce policistů
idnes.cz | 21:27:00
Na noc ze soboty na neděli Francie kvůli nepokojům v zemi opět nasazuje desetitisíce policistů a četníků. Má jich být až 45 000, což je přibližně stejně jako uplynulou noc. S odvoláním na ministra vnitra Géralda Darmanina o tom informovala agentura AFP.


Mongolsko začne používat české značení stezek, turismus v zemi zažívá boom
idnes.cz | 20:14:00
Mongolský turistický spolek Mongolian Walking Association (MWA) v pondělí podepsal memorandum s Klubem českých turistů (KČT) o používání českého značení turistických cest. Mongolsko se tak přidalo k Brazílii, Chorvatsku nebo rumunskému Banátu, jež stezky také značí po vzoru Česka. První symbolické značení se konalo 15. června. Mongolští značkaři se začnou školit letos v září.


Ombudsman v každé nemocnici, plánuje ministerstvo
Novinky.cz | 23:45:00
Pacienti už by při konfliktu s nemocničním personálem neměli tápat, kde a jak si mohou stěžovat. Všechny státem řízené fakultní a psychiatrické nemocnice si budou muset v nejbližších měsících zřídit svého ombudsmana. A uveřejnit jeho jméno a kontakt na webu.


Ewan McGregor dostal ve Varech cenu a uvedl svůj film Druhá šance
Novinky.cz | 22:29:21
Do Karlových Varů dorazil v sobotu herec Ewan McGregor. Do dějiště 57. ročníku mezinárodního filmového festivalu přijel se svou ženou. Zhruba kolem půl jedenácté večer uvedl ve Velkém sále hotelu Thermal snímek Druhá šance. Z rukou Jiřího Bartošky převzal Cenu prezidenta MFF KV.


Auto i motorka skončily po střetu na Frýdecko-Místecku v plamenech
Novinky.cz | 22:43:47
V plamenech skončily v sobotu po srážce u Třanovic na Frýdecko-Místecku osobní automobil s motocyklem. Při nehodě se zranil motorkář.


Žalobci tlačí na peněžité tresty. Dostal ho každý čtvrtý odsouzený
Novinky.cz | 22:28:19
Více než každý čtvrtý odsouzený loni dostal u českých soudů peněžitý trest. Vyplývá to z aktuálních statistik, které Právu poskytl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Neznamená to však, že by tito pachatelé odcházeli z jednací síně pouze s finančními sankcemi. Ty byly často součástí dalšího trestu, ať už vězení, nebo podmínky.


Coolin festival plný hvězd: Vrchol druhého ročníku obstaral Ben Cristovao
Denik.cz | 22:32:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Tak takhle fanoušky našlapaný jako první prázdninový den v rámci druhého ročníku festivalu taneční hudby Coolin Festival amfiteátr kolínského Kmochova ostrova už dlouho nezažil. A to před pódiem chyběly zábrany a zvukařský stan také místo nezabíral, mistr zvuku měl své stanoviště nahoře na schodech.


Lezec Ondra byl druhý v obtížnosti na Světovém poháru ve Villars
sport.cz | 23:52:29
Adam Ondra byl druhý v lezení na obtížnost v závodě Světového poháru ve švýcarském Villars, kde v této disciplíně zahájil sezonu. Porazil ho Rakušan Jakob Schubert, který vylezl o jeden chyt výše. Úřadující mistr Evropy Ondra získal letos druhou medaili ve Světovém poháru po stříbru z pražského závodu v boulderingu.


Rittich bude i v příští sezoně působit v NHL
sport.cz | 23:40:06
Brankář David Rittich bude i v příští sezoně působit v NHL. Jako volný hráč se dohodl na roční smlouvě s Los Angeles za 875 tisíc dolarů.


Rangers posílili brankář Quick a útočníci Wheeler s Boninem
sport.cz | 22:25:51
Několik zkušených posil získali v NHL krátce po otevření trhu s volnými hráči New York Rangers. Do kádru ambiciózního mužstva z Manhattanu patří nově útočníci Blake Wheeler, jenž se po dlouhé době rozloučil ve Winnipegu, s dvojnásobným vítězem Stanleyova poháru Nickem Boninem, a brankář Jonathan Quick, který pomohl k letošnímu triumfu hokejistům Vegas a získal již potřetí Stanley Cup. Klub to oznámil na svém webu.


Lezec Ondra byl druhý v obtížnosti na Světovém poháru ve Villars
iHNed_sport | 21:25:07
Úřadující mistr Evropy Ondra získal letos druhou medaili ve Světovém poháru po stříbru z pražského závodu v boulderingu.


Dominik Szoboszlai už je hráčem Liverpoolu. Reds aktivovali klauzuli ve výši 60 miliónů liber
FotbalPortal | 23:50:17
Během dnešního dne se Liverpoolu podařilo úspěšně dotáhnout transfer Dominika Szoboszlaie z Lipska. Jedná se o další výrazné posílení záložní řady. Dvaadvacetiletý maďarský reprezentant pomohl německému týmu ke třetímu týmu v Bundeslize a k triumufu v Německém poháru. Liverpool za něj dá 60,1 miliónu liber, což je jeho výstupní klauzule.


Euro U21: Izrael a Španělsko postupují do semifinále
FotbalPortal | 23:37:02
Základní skupiny máme za sebou a dnes nám začala vyřazovací fáze Eura U21. V prvním čtvrtfinále se střetli outsideři skupin a to domácí Gruzie a náš přemožitel z Izraele. V zápase se šlo až do penalt, kde si semifinále zařídil právě Izrael. Ve druhém hraném čtvrtfinále si postup zajistilo Španělsko. Tak ale základní hrací doba nerozhodla a rozuzlení přišlo v prodloužení.


Manchester City a PSG monitorují hvězdičku Lyonu Barcolu
FotbalPortal | 22:22:46
Jedním z nejzajímavějších hráčů aktuálně hraného evropského šampionátu hráčů do 21 let je francouzský útočník Bradley Barcola. Jeho výborné výkony ze druhé poloviny sezóny v Lyonu lákají mocné zájemce. O mladého francouzského křídelníka má mít zájem PSG a Manchester City. Pokud ho ale budou chtít přivést, budou muset sáhnout hluboko do kapsy.


Twitter zavedl denní limit zobrazení příspěvků. Neregistrovaní neuvidí nic
technet.cz | 21:59:00
Elon Musk zavedl stopku na neomezené zobrazování příspěvků na Twitteru. Platící nebo jinak ověření uživatelé mají limit docela štědrý, neplatící už moc ne. Neregistrovaní uživatelé už neuvidí na síti vůbec nic. Jde o dočasné řešení, důvodem je potřeba zamezit rozmáhajícímu se extrahování dat ze sítě.


Hvězda Hvězdných válek Ewan McGregor na červeném koberci: Cena z rukou Bartošky!
blesk | 23:03:00
Oblíbený skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor (52) je dalším hvězdným hostem letošního festivalu ve Varech. Ve chvíli, kdy dorazil na červený koberec, fanynky jásaly. Fešného herce doprovázela jeho půvabná dcera Clara (27), která s ním hraje ve filmu, jež v sobotu pozdě večer McGregor v hotelu Thermal uvedli. Kromě toho převzal také cenu od Jiřího Bartošky. Ten po celodenní absenci na festivalu večer na pódiu nechyběl.


První velká párty ve Varech: Rozšafná Havlová, neposedný rozparek ženy Limberského a Modern Talking
blesk | 22:10:00
Hned druhý den na festivalu ve Varech se rozjela velká párty. Tu zahájila rozzářená Dáša Havlová (70), která hned zkraje převzala štědrý šek pro svou nadaci. Pak už se vrhla do víru hitů německé populární skupiny Modern Talking. A manželka fotbalisty Davida Limberského tam způsobila erotické dusno, když jí šaty rozfoukal vítr. 


Ombudsman v každé nemocnici, plánuje ministerstvo
Novinky-kultura | 23:45:00
Pacienti už by při konfliktu s nemocničním personálem neměli tápat, kde a jak si mohou stěžovat. Všechny státem řízené fakultní a psychiatrické nemocnice si budou muset v nejbližších měsících zřídit svého ombudsmana. A uveřejnit jeho jméno a kontakt na webu.


Ewan McGregor dostal ve Varech cenu a uvedl svůj film Druhá šance
Novinky-kultura | 22:29:21
Do Karlových Varů dorazil v sobotu herec Ewan McGregor. Do dějiště 57. ročníku mezinárodního filmového festivalu přijel se svou ženou. Zhruba kolem půl jedenácté večer uvedl ve Velkém sále hotelu Thermal snímek Druhá šance. Z rukou Jiřího Bartošky převzal Cenu prezidenta MFF KV.


Auto i motorka skončily po střetu na Frýdecko-Místecku v plamenech
Novinky-kultura | 22:43:47
V plamenech skončily v sobotu po srážce u Třanovic na Frýdecko-Místecku osobní automobil s motocyklem. Při nehodě se zranil motorkář.


Žalobci tlačí na peněžité tresty. Dostal ho každý čtvrtý odsouzený
Novinky-kultura | 22:28:19
Více než každý čtvrtý odsouzený loni dostal u českých soudů peněžitý trest. Vyplývá to z aktuálních statistik, které Právu poskytl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Neznamená to však, že by tito pachatelé odcházeli z jednací síně pouze s finančními sankcemi. Ty byly často součástí dalšího trestu, ať už vězení, nebo podmínky.


Ewan McGregor v slzách, Bartoška zpátky na podiu. Skotský herec se smál, dojal a nezkoušel češtinu
Reflex | 23:25:00
Skotský herec Ewan McGregor si od Jiřího Bartošky převzal Cenu prezidenta festivalu a osobně uvedl svůj nový snímek Druhá šance, v němž si zahrál se svou dcerou Clarou. Zatímco Marek Eben žertoval, že Skotům není rozumět, McGregor podotkl, že když si zkoušel češtinu, působil jako by měl mozkovou příhodu.


Na karlovarském festivalu oceněna hvězda Trainspottingu Ewan McGregor
Tiscali-zprávy | 23:57:00
Skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor převzal v sobotu z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.


Karlovy Vary: Film Úsvit devětadvacetiletého režiséra Matěje Chlupáčka je absolutní bomba!
Britské_listy | 10:00:00
Foto: Matěj Chlupáček a herečka Eliška Křenková při představování svého vynikajícího filmu


Rittich bude i v příští sezoně působit v NHL
sport.cz | 23:40:06
Český hokejový brankář David Rittich bude i v příští sezoně působit v NHL. Jako nechráněný volný hráč se dohodl na roční smlouvě s Los Angeles za 875.000 dolarů (19 milionů korun). O dohodě informoval web televizní stanice TSN.


Student v Bratislavě zapálil školu. Sám při tom uhořel
Tyden-domácí | 19:51:00
Středoškolák v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala dnes časně ráno.


Válka na Ukrajině přináší nečekané příležitosti
Tyden-domácí | 19:47:00
Nespokojenost s válkou na Ukrajině je jedinečnou příležitostí k získání špionů v Rusku, která se naskytne jednou za generaci. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Dodal, že americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém
Tyden-domácí | 21:00:00
Herec Ivan Trojan byl po zahájení karlovarského festivalu v Hotelu Thermal zachycený fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.


Student v Bratislavě zapálil školu. Sám při tom uhořel
Tyden-Kultura | 19:51:00
Středoškolák v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala dnes časně ráno.


Válka na Ukrajině přináší nečekané příležitosti
Tyden-Kultura | 19:47:00
Nespokojenost s válkou na Ukrajině je jedinečnou příležitostí k získání špionů v Rusku, která se naskytne jednou za generaci. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Dodal, že americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém
Tyden-Kultura | 21:00:00
Herec Ivan Trojan byl po zahájení karlovarského festivalu v Hotelu Thermal zachycený fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.


Student v Bratislavě zapálil školu. Sám při tom uhořel
Tyden-Lide | 19:51:00
Středoškolák v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala dnes časně ráno.


Válka na Ukrajině přináší nečekané příležitosti
Tyden-Lide | 19:47:00
Nespokojenost s válkou na Ukrajině je jedinečnou příležitostí k získání špionů v Rusku, která se naskytne jednou za generaci. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Dodal, že americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


Hned první den si na Wimbledonu zahraje šest českých tenistek
Tyden-Lide | 16:42:00
Šest českých tenistek se představí v úvodním hracím dnu Wimbledonu. Loučící se Barbora Strýcová, debutantka Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová zahájí na travnatých dvorcích All England Clubu ve 12:00 program na svých kurtech. V dalších zápasech se představí i Markéta Vondroušová, nasazená Marie Bouzková a Kateřina Siniaková, která ještě dnes hraje finále v Bad Homburgu.


Francouzská vláda hlásí, že násilí pomalu polevuje
Tyden-Lide | 10:03:00
Policie ve Francii za čtvrtou noc nepokojů zadržela 994 lidí, oznámilo dnes ministerstvo vnitra. Podle ministra Géralda Darmanina však intenzita násilí polevila, informuje agentura AP. Rozsáhlé nepokoje ve Francii vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole.


Cena zemního plynu v Evropě klesla na polovinu
Tyden-Lide | 09:58:00
Cena zemního plynu v Evropě v prvním pololetí klesla proti konci loňského roku na polovinu. S odvoláním na údaje londýnské burzy Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní výpočty to dnes uvedla ruská tisková agentura TASS. Ke zlevnění plynu podle ní přispělo teplé počasí, zaplněnost zásobníků a pokles poptávky v Evropské unii.


Matematici pracují na programu, který hledá nejlepší cestu pro kamiony
Tyden-Lide | 09:49:00
Nejrychlejší a nejlevnější cestu pro kamiony pomáhá dispečerům logistických společností hledat pokročilý trasovací software. Na jeho vývoji pracovali odborníci z Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického s brněnskou firmou Wereldo.com, která bude program komerčně využívat. O novince ČTK informovala mluvčí fakulty strojního inženýrství Iveta Hovorková.


Začátek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se obešel bez skandálu
Tyden-Lide | 09:36:00
Zahajovací večer Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a noc na dnešek byly podle strážníků a policistů letos bez vážnějších incidentů. Strážníci řešili pouze několik případů rušení nočního klidu. Na pořádek v lázeňském městě po dobu festivalu dohlížejí posílené hlídky policistů.


Student v Bratislavě zapálil školu. Sám při tom uhořel
Tyden-Byznys | 19:51:00
Středoškolák v Bratislavě podpálil školu a pak sám při požáru zahynul, uvedl na svém webu list Štandard. Tragédie se stala dnes časně ráno.


Válka na Ukrajině přináší nečekané příležitosti
Tyden-Byznys | 19:47:00
Nespokojenost s válkou na Ukrajině je jedinečnou příležitostí k získání špionů v Rusku, která se naskytne jednou za generaci. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. Dodal, že americká rozvědka si tuto šanci nehodlá nechat ujít. Uvedl také, že nedávná vzpoura žoldnéřů z Wagnerovy skupiny ukazuje na zhoubné dopady války na Rusko.


Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém
Tyden-Byznys | 21:00:00
Herec Ivan Trojan byl po zahájení karlovarského festivalu v Hotelu Thermal zachycený fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.


Z ajťačky šéfkuchařkou. Češka si oblíbila čínskou kachnu, teď ji vaří ve svém bistru
bleskove.cz | 09:57:00
Nápad na vyhlášené bistro Teplá kačka v pražských Holešovicích dostala někdejší ajťačka Lucie Bártová během svého putování po světě.


Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém
Tyden-zahraniční | 21:00:00
Herec Ivan Trojan byl po zahájení karlovarského festivalu v Hotelu Thermal zachycený fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.Return to top