Celkem 139988 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 05.07.2023


Mezi hosty festivalu v K. Varech dnes budou také režiséři Ferrario a Cailley
ceskenoviny.cz | 00:10:00
Karlovy Vary - Mezi hosty filmového festivalu, který dnes šestým dnem pokračuje v Karlových Varech, budou mimo jiných režiséři Davide Ferrario a Thomas Cailley. Italský režisér a scenárista...


Cyrilometodějské slavnosti na Velehradě završí národní pouť
ceskenoviny.cz | 00:07:00
Velehrad (Uherskohradišťsko) - Dny lidí dobré vůle ve Velehradu na Uherskohradišťsku dnes dopoledne vyvrcholí poutní mší na prostranství před velehradskou bazilikou. Česká republika...


Český film Přišla v noci se po slibném začátku zvrhl v nepřesvědčivou absurditu
Britské_listy | 10:00:00
Český film Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka Přišla v noci (2023) je typickým příkladem dramaturgického selháni České televize, v jejíž produkci tento fuilm vznikl. Film


Dům s britskou elegancí na hranici Moravského krasu
eStav.cz | 00:00:31
Bydlet v dosahu města se všemi službami a přesto v dosahu přírody je snem většiny stavitelů. Obec nedaleko Brna směrem na bližší Blansko na hranici Moravského krasu má všechny předpoklady stát se vyhledávanou lokalitou. Nad stávající zástavbou malé vesnice se nachází nově budovaná obytná lokalita, která má zcela jistě velký potenciál. Vítejte v Šebrově.


Je jiná než mé tři předchozí ženy. A dokáže mě uživit, říká o Ornelle Kokta
revue.idnes.cz | 01:00:04
Ornella Koktová (30) a Josef Kokta (66) se opět vydali do Karlových Varů. Právě tam před 11 lety praskl jejich románek. Tenkrát byl podnikatel ještě ženatý s Gabrielou Partyšovou. Mezitím se stihl rozvést, oženit se a mít s Ornellou tři děti. Nejen o nich promluvili v dvojrozhovoru pro iDNES.cz.


Kvíz: Věrozvěstové Cyril a Metoděj. Co si o nich pamatujete z hodin dějepisu?
bleskove.cz | 00:13:00
Pamatujete si, odkud na misijní cestu putovali nebo který český kníže svatou dvojici pozval? Vyzkoušejte si, jak byste obstáli v testu z dějepisu.


Faceliftovaný VW T-Cross se odhaluje se svěžejším designem a vylepšenou výbavou
Auto.cz | 00:01:00
Jeden z globálně nejúspěšnějších modelů Volkswagenu se představuje s faceliftem. Má modernější design, vylepšenou výbavu a zvýšenou nosnost pro přepravu jízdních kol.


Chuligáni ve Francii upálili nádherné italské kupé, exotickou lancii
Auto-iDNES.cz | 01:00:10
Gilotina, revoluce, stávky… Francouzi mají pár specifických vynálezů. A taky často zapalují auta. Ročně vzplane ve Francii rukou žhářů, omladiny v problémových lokalitách a třeba taky demonstrantů při nepokojích v ulicích kolem padesáti tisíc aut.


Získat vlastní bydlení na hypotéku je snazší. Kdo má šanci uspět
Finance-iDNES.cz | 01:00:27
Nejtvrdší omezení pro poskytnutí hypoték skončilo. Parametr DSTI je od července rozhodnutím ČNB deaktivován. Končí tak striktní omezení stanovující maximální poměr splátek vůči příjmům žadatele o hypotéku, kvůli kterému na ni nedosáhly tisíce žadatelů.


Poradna: Mám si již teď doplatit studium kvůli důchodu?
DumFinanci | 01:00:28
Andrea: Studuji na VŠ a našla jsem si dlouhodobou brigádu na zkrácený úvazek. Mám si doplatit dřívější dobu studia, abych neměla důchodové problémy?


Agrofert vděčí za rekordní zisk výrobě hnojiv. Evropa však hnojí čím dál méně
Hospodářské noviny | 01:00:31
Loni touto dobou měl šéf Agrofertu Zbyněk Průša poměrně jasnou představu, co bude pro ziskovost chemicko-potravinářského kolosu v následujících měsících krizového roku rozhodující. A sice „ochota trhu akceptovat zvýšené ceny“,...


KVÍZ: Tři schůdky do hospůdky. Prověřte si znalosti seriálu Hospoda
idnes.cz | 01:00:00
Letní televizní schéma nabízí mnoho jistot a jednou z nich je novácký „beercom“ Hospoda. Venca Novák, topič Babula, Joska harmonikář nebo dvojice doktorů Prášek a Zatloukal. Přijměte pozvání k jejich stolu a zkuste odpovědět na následující otázky.


OBRAZEM: Úterní Vary? Kazma zkoušel novináře a zavládlo Brutální vedro
idnes.cz | 02:00:10
I úterní festivalový den byl plný besed či slavnostních premiér. Událostí dne však byl Kazmův pokus nachytat novináře na tiskovku k neexistujícímu válečnému snímku s Jiřím Bartoškou. Místo zájmu o jeho nový projekt však tentokrát známý vtipálek vzbudil spíše nechápavé kroucení hlavou.


Uran od Ještědu. Jak by vytěžený kov šlo využít v jaderné elektrárně
idnes.cz | 02:00:10
Česko bývala uranová velmoc, těžbu uranové rudy ukončilo jako poslední země v Evropské unii. A přesto se zde uran stále těží. Vědí o něm spíše jen místní. Je nebezpečný pro okolí a krajinu? Jak funguje chemická těžba ve Stráži pod Ralskem, popisuje reportáž MF DNES.


Získat vlastní bydlení na hypotéku je snazší. Kdo má šanci uspět
idnes.cz | 02:00:10
Nejtvrdší omezení pro poskytnutí hypoték skončilo. Parametr DSTI je od července rozhodnutím ČNB deaktivován. Končí tak striktní omezení stanovující maximální poměr splátek vůči příjmům žadatele o hypotéku, kvůli kterému na ni nedosáhly tisíce žadatelů.


Mrkev a zelí. Být potravinově soběstační znamená být i méně vybíraví, říká ekolog
idnes.cz | 02:00:10
Debaty o potravinové soběstačnosti akcelerovala ruská invaze na Ukrajinu a obavy z výpadku zásobování ukrajinskou pšenicí. Jakým způsobem by jí vůbec bylo možné docílit a za jakou cenu, popisuje v rozhovoru pro iDNES.cz ekolog Jan Frouz.


Prokletý parník. Geniálnímu inženýrovi jeho ocelové děcko zlomilo srdce
idnes.cz | 02:00:11
Ve světě jeho jméno většině lidí nic neřekne, ale v žebříčku největších Britů se řadí hned za Churchilla. Isambard Kingdom Brunel byl svérázným velikánem průmyslové revoluce a jeho mosty a tunely jsou dodnes chloubou Velké Británie. Příběh jeho sebevědomého portrétu u „prokletého parníku“ Great Eastern si přečtěte v dalším díle seriálu Slavné fotografie.


Macháče limitovaly ve Wimbledonu křeče, diváky přesto nadchl efektní rybičkou
sport.cz | 00:03:28
Tenista Tomáš Macháč litoval po porážce v 1. kole Wimbledonu s domácím Britem Cameronem Norriem nevyužitých šancí, novinářům ale řekl, že jej od konce třetího setu limitovaly křeče v ruce. Přestože dvaadvacetiletý rodák z Berouna prohrál při debutu v hlavní soutěži 3:6, 6:4, 1:6, 4:6, po některých úderech si vysloužil ovace publika. Nyní by rád zabojoval na dalších turnajích o cenné body, aby měl jistou účast v hlavní soutěži na US Open.


Ověření dat, překlad či upozornění. Poznejte další triky v Google Tabulkách
technet.cz | 02:00:45
Tabulkový procesor od Google nabízí řadu funkcí. Jednou z nich je například možnost ověřit, zda je zadána platná e-mailová adresa. Automaticky však umí i změnit malá písmena na velká či obráceně nebo text upravit. Rovněž by se mohly hodit podmíněné formátování a upozornění na změny provedené jiným uživatelem.


VIDEO: Chybělo sedm minut a mohli žít. Fatální pád vrtulníku armády ČR
technet.cz | 02:00:45
V úterý 10. listopadu 1998 přecházela nad Českem studená fronta. Většina oblohy byla pokryta hustými mraky. Za těchto, velmi nepříznivých podmínek, se vracela domů z leteckého dne čtyřčlenná osádka vojenského vrtulníku. Na tehdejší domovskou základnu ovšem nedoletěla.


Pacient z nemocnice ve Walesu zemřel při sexu se zdravotní sestrou
Novinky-kultura | 04:00:00
Zdravotní sestra z nemocnice ve waleském Wrexhamu se zodpovídala před disciplinární komisí z toho, že měla v autě sex s pacientem, který během aktu zemřel na infarkt. Žena přišla o místo a půl druhého roku nesmí vykonávat svou profesi.


Kazma ve Varech: Musím zmizet, než přijde pan Bartoška
Novinky.cz | 05:55:00
Vystřelil si z novinářů? Herců? Vedení karlovarského festivalu? To ví zatím jen on sám, možná pár lidí kolem něj. Dění na 57. ročníku MFF KV rozvířil Kazma, který svolal novináře na tiskovou konferenci k neexistujícímu filmu, aby představil svůj vlastní film. A točí vůbec nějaký? I na to se ho Novinky.cz ptaly.


Padesátníci půjdou do penze až o sedm měsíců později
Novinky.cz | 05:45:00
Dnešní padesátníci mají jít oproti současnému stavu do důchodu až o sedm měsíců později. Vyplývá to z dat, která k chystaným změnám zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Resort oznámil konkrétní hranice pro lidi narozené v letech 1965 až 1971.


Čínskému elektromobilu upadla baterie za jízdy
Novinky.cz | 05:05:00
Čínské elektrické vozidlo Cao Cao 60 bylo podle CarNewsChina natočeno v pátek 30. června na 2. silničním okruhu v Čcheng-tu v provincii S'-čchuan poté, co během jízdy ztratilo vysokonapěťovou baterii. Model je navržen s vyměnitelnou baterií.


Platy vedení škol významně vzrostly
Novinky.cz | 05:00:00
Platy ředitelů základních škol a jejich zástupců se v poslední době vyhouply tak, že ve srovnatelných profesních oblastech už patří mezi špičku. Rostly jim jak tarify, tak odměny. A nyní je třeba se zaměřit na kvalitu, vyplývá ze studie think­-tanku IDEA při CERGE-EI, která se na honorování vedení škol zaměřuje.


Pacient z nemocnice ve Walesu zemřel při sexu se zdravotní sestrou
Novinky.cz | 04:00:00
Zdravotní sestra z nemocnice ve waleském Wrexhamu se zodpovídala před disciplinární komisí z toho, že měla v autě sex s pacientem, který během aktu zemřel na infarkt. Žena přišla o místo a půl druhého roku nesmí vykonávat svou profesi.


Prodávají nábytek, aby měly peníze na péči. Tisíce rodin se valorizace příspěvků nedočkají, Stanjura je proti
lidovky.cz | 05:00:00
Křik někdy i ve tři hodiny ráno, epileptické záchvaty, křeče, denní i noční polohování, takřka nepřetržitá péče. Taková je realita života Renaty Prunnerové z Ostravska, jež se stará o sedmadvacetiletého těžce handicapovaného syna Pavla.


Přežití Hus s Metodějem. Státní svátky mohou být i zamyšlením nad pravoslavím
lidovky.cz | 05:00:00
Svátky pátého a šestého července u nás probíhají ve zcela prázdninovém duchu, čemuž pochopitelně nahrává i jejich termín. Zvláště pokud vyjdou na jinak všední dny, vznikne v podstatě víkendový týden, který lidé plně využijí k oddechu nebo letním radovánkám. Jejich obsah je totiž pro dnešní společnost nezajímavý až odtažitý.


Polovina Čechů si myslí, že ministr Blažek ohrožuje důvěru ve spravedlnost, 20 procent nesouhlasí
Český rozhlas | 05:00:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podle poloviny Čechů ohrožuje důvěru ve spravedlnost. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro Radiožurnál. 26. a 27. června odpovědělo tisíc respondentů.


Tipy ze streamů: Akční seriály, příběh skupiny Wham! i pád Juana Carlose I.
Denik.cz | 05:45:00
V tomto týdnu si na streamech přijdou na své hlavně milovníci akčních a špionážních seriálů. Na HBO Max pokračuje třetí řadou Bojovník, Jack Ryan na Prime Video nabízí už čtvrtou sérii a nové díly Zaklínače představil Netflix. Pokud máte rádi dokumentární seriály, pusťte si třeba ten o vzestupu a pádu španělského krále Juana Carlose I., nebo příběh legendárního popového dua Wham!.


Záhada svátku Cyrila a Metoděje: Překvapivé datum zvolil nejdéle sloužící papež
Denik.cz | 05:00:00
Proč svátek na oslavu příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu slavíme právě 5. července, když podle kronik dorazili oba věrozvěsti k sídlu moravských knížat na jaře, pravděpodobně již kolem 9. března roku 863, případně 864? Datum změnil před 160 lety papež Pius IX. Byl to nejdéle sloužící papež historie a s jeho odkazem se střetáváme dodnes.


Nová největší výletní loď světa: Oslní vodním parkem, pojme 8 tisíc lidí
Denik.cz | 04:30:00
Značka výletních lodí Royal Caribbean International před několika dny ve finské loděnici Meyer Turku dostavěla dosud největší výletní loď na světě. Do karibských vod vypluje v lednu 2024. Na palubě se nachází největší vodní park na moři na planetě, desítky restaurací a 28 různých typů kajut.


Meruňkové mámení pro Maxijedlíka. Snědl osm belešů za necelé tři minuty
Denik.cz | 04:30:00
Jarda Němec a jeho další počin ve světě jídla a rychlého pojídání. Tentokrát zavítal v sobotu 1. července na Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích. Zde mu a jeho vyzyvatelům připravili pořadatelé poctivé beleše s domácí meruňkovou marmeládou. Jen co se do nich Maxijedlík zakousl, bylo pro další soutěžící jasné, že to bude náročný souboj.  


Léto bude pro řidiče přívětivé. Ceny paliv by neměly zatím výrazněji růst
Denik.cz | 04:00:00
Čeští motoristé mají důvod k radosti. Cestování osobním automobilem během letošních letních prázdnin bude jedno z nejlevnějších za posledních třicet let. Za průměrnou mzdu lze totiž nakoupit přes 1200 litrů paliva. Větší objem mohli šoféři pořídit jen v „covidovém“ roce 2020.


VIDEO: Z mechanika v Tatře biskupem. Ve vedení nahradil Františka Lobkowicze
Denik.cz | 04:00:00
/FOTOGALERIE/ Ostravsko-opavská diecéze má nového sídelního biskupa. Papež František jím jmenoval apoštolského administrátora Martina Davida. Stal se tak v pořadí druhým sídelním biskupem diecéze - jeho předchůdcem byl zesnulý František Václav Lobkowicz. Nového biskupa v úterý 4. července po krátké polední modlitbě v kostele svatého Václava v centru Ostravy oznámil apoštolský nuncius v České republice Jude Thaddeus Okolo.


Na matraci ve Wimbledonu. Zpěvák (a tenista) Mirai přijel fandit Veselému
iSport.cz | 04:50:00
PŘÍMO Z LONDÝNA | Za svůj největší sportovní výkon posledních let má absolvování Beskydské sedmičky, závodu na 101 kilometrů. Borci, kteří ho předbíhali, mu občas škodolibě připomněli slova jeho hitu: Když nemůžeš, přidej. Zpěvák Mirai Navrátil (30) sice není žádný vytrvalec, v mládí však patřil mezi nadané tenisty. A přestože už dávno vyměnil raketu za kytaru, náklonnost k bílému sportu mu zůstala. O tom svědčí i jeho návštěva letošního Wimbledonu, kde poctivě obcházel zápasy českých tenistů.


Projděte si hradeckou arénu: ikonická lízátka, strmé tribuny a inovace
iSport.cz | 04:45:00
Přípravy finišují, za měsíc už se v nové hradecké aréně rozezní chorály a úvodní hvizd rozhodčího ji definitivně zanese na mapu fotbalových stánků tuzemska. Stavba za více než 750 milionů korun splňuje na české poměry vysoké standardy, klíčem však bylo zachování prvků, jež symbolizují původní Všesportovní stadion. Podívejte se, jak vypadá nová královehradecká dominanta.


První nájemci se na Barrandovské terasy nastěhují na podzim. Cena zůstává tajemstvím
E15-ekonomika | 05:30:00
Po více než dvaceti letech opět ožijí ikonické Barrandovské terasy. Rekonstrukce historické restaurace ještě sice neskončila, ale vedle ní vyrostly dvě nové budovy s 61 apartmány. Ty na podzim přivítají první nájemce. O návrh budov se postaralo architektonické studio Kuba & Pilař. Výši nájemní ceny si investor Michalis Dzikos zatím nechává pro sebe. Rekonstrukce historické budovy by měla být finálně dokončena za 12 až 18 měsíců. Největším úskalím jsou interiéry.


První nájemci se na Barrandovské terasy nastěhují na podzim. Cena zůstává tajemstvím
E15-politika | 05:30:00
Po více než dvaceti letech opět ožijí ikonické Barrandovské terasy. Rekonstrukce historické restaurace ještě sice neskončila, ale vedle ní vyrostly dvě nové budovy s 61 apartmány. Ty na podzim přivítají první nájemce. O návrh budov se postaralo architektonické studio Kuba & Pilař. Výši nájemní ceny si investor Michalis Dzikos zatím nechává pro sebe. Rekonstrukce historické budovy by měla být finálně dokončena za 12 až 18 měsíců. Největším úskalím jsou interiéry.


Finance a dovolená
Finparáda | 06:00:00
Zahraniční dovolená a finance. Přinášíme vám několik tipů, na co si dát v při cestě do zahraničí pozor.


Návrh: Obce musí sledovat demografický vývoj kvůli zajištění škol
ceskenoviny.cz | 06:50:00
Praha - Obce a kraje budou nejspíš muset začít pravidelně sledovat demografický vývoj, a to kvůli zřizování či rušení školek a škol. Minimálně jednou ročně by měly zjišťovat...


Obce by povinně sledovaly demografický vývoj kvůli zajištění škol, plánuje vláda
idnes.cz | 07:29:00
Obce a kraje budou nejspíš muset začít pravidelně sledovat demografický vývoj, a to kvůli zřizování či rušení školek a škol. Minimálně jednou ročně by měly zjišťovat věkové složení obyvatel, počty přistěhovaných či počty odmítnutých žádostí o umístění dětí. Ukládá to chystaná novela o dětských skupinách se změnami školského zákona.


Rusové hlásí výbuchy z okupovaného města Makijivka na východě Ukrajiny
idnes.cz | 07:14:00
Z Rusy okupované Makijivky v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny byly v úterý večer hlášeny výbuchy. Zatímco Kyjev informoval, že ukrajinská armáda zničila ruský vojenský cíl, ruské okupační úřady uvedly, že Ukrajinci v tomto městě a sousedním Doněcku zasáhli civilní objekty a 25 lidí utrpělo zranění.


Dívku (12) u pláže napadl žralok: Třikrát se jí zakousl do nohy!
blesk | 07:34:00
Teprve dvanáctiletá Magnolia Woodheadová plavala u pláže na americké Floridě, když ji napadl žralok! Dívku kousl třikrát do nohy.


Hvězda Modrého kódu Mojmír Maděrič utekl hrobníkovi z lopaty, jenže... Potíže se vrátily!
blesk | 07:10:00
Už se zdálo, že je z nejhoršího venku, ale problémy se vrátily! Herec Mojmír Maděrič (67) kvůli vážnému zánětu v koleni málem zemřel a přišel o 30 kilogramů své váhy. Teď přiznává, že je zánět zpět. 


Misska Smatanová přibrala 10 kilo, ale má radost! Svou vysněnou postavu odhalila v plavkách
blesk | 05:00:00
Modelka a I. vicemiss České republiky 2009 Lucie Smatanová (37) si píská: konečně má svou vysněnou postavu! Na rozdíl od většiny populace za tím ale nestojí hubnutí, nýbrž naopak přibrání deseti kilogramů. 


V Česku je nejdražší palivo za poslední dva měsíce, ale i tak… Řidiče čeká druhé nejlevnější léto
blesk | 05:00:00
U čerpacích stanic platíme za palivo stále víc peněz. Cena nafty i benzínu po celý červen stoupá, ale i tak je levné. Dokonce tak, že české řidiče čeká druhé nejlevnější léto v historii.


Na Česko se řítí silné bouřky. Přinesou vichr a krupobití, sledujte radar Blesku. Kde a kdy platí výstraha?
blesk | 05:00:00
Na Česko se znovu ženou bouřky, které mohou být místy velmi intenzivní. Výstraha meteorologů platí pro celou republiku, bouřky mají postupovat od západu na východ země. provázet je budou lijáky, vichr i menší kroupy. Hrozí rozvodnění malých toků. Vítr s nárazy může dosáhnout rychlosti až až 70 kilometrů v hodině. Na východě země mohou srážkové úhrny dosáhnout až 50 milimetrů. 


Sexuální skandály Prahy: Soulož u Karlova mostu, gayporno v metru nebo „ochuzená“ polská nymfomanka
blesk | 05:00:00
Praha se může pochlubit několika bizarními sexuálními skandály posledních let. Nevěstinec u Václavského náměstí ve výloze vystavoval nahé prostitutky a nabízel sex přímo ve výloze. Dalším nezapomenutelným okamžikem bylo natáčení gay porna v pražském metru! Sexuální mašina Ania Lisewska uspořádala sexuální maraton, ale místo stovky mužů ji osouložil jeden pornoherec a jeden dobrovolník. Co dalšího se stalo v Praze? 


Šeredová na líbánkách: Utajená večeře ve Varech!
blesk | 05:00:00
Po velkolepé svatbě po italsku, kdy si česká modelka Alena Šeredová (45) vzala italského dědice Fiatu Alessandra Nasiho (49), má program pořádně nabitý. Nejdříve s manželem a dětmi zavítala na líbánky do Prahy, teď přijela na skok i na festival do Varů. 


Misska Krystyna Pyszková na party: Neposlušná bradavka!
blesk | 05:00:00
Hlavní hvězdou nejluxusnější párty na festivalu v Karlových Varech se nepochybně stala Krystyna Pyszková (24). Držitelka titulu Miss Czech Republic 2022 oblékla tak odvážné šaty, že v nich odhalila celé nohy i kulatý zadeček... a taky něco navíc.


Násilník z Ordinace Ján Jackuliak zase řádí: Tentokrát zmlátil Davida Prachaře… ve filmu Citlivý člověk!
blesk | 05:00:00
Vraždí, znásilňuje, zosobňuje čisté zlo. Slovenský herec Ján Jackuliak (44) je v temném příběhu Citlivý člověk naprostý ďábel. Na place se ho bál i kolega David Prachař (64), kterého v jedné scéně mlátil…


Nejznámější případ týrání dětí v Česku: Kdo je kdo v kuřimské kauze?
blesk | 05:00:00
Insta Crime Podcast, který vzniká ve spolupráci Blesku a Insta Crime Blogu, si pro vás připravil devítidílnou minisérii věnovanou nejznámějšímu případu týrání dětí v Česku. Ta startuje už ve čtvrtek 6. července. Během kuřimské kauzy vyšetřovala policie velké množství osob a objevovala další a další podivné skutečnosti. Nad kauzou dodnes visí mnoho otazníků. Než si pustíte první díl podcastové minisérie, podívejte se na stručný přehled osob zapojených do tohoto mrazivého případu.


Podcast: Omlazený Harrison Ford v jednom z nejdražších filmů všech dob. Nevydělá, soudí kritici
blesk | 05:00:00
Indiana Jones a nástroj osudu je s rozpočtem kolem 6,5 miliard korun jedním z nejdražších filmů v dějinách kinematografie, přičemž nemalá část rozpočtu padla na de-aging (digitální omlazování herců). Pravděpodobnému propadáku, uzavírajícímu víc než půstoletí jedné dobrodružné legendy, byla v podcastu věnována celá hodina.   


Češi stále používají fyzické tresty, vyplývá z výzkumu. Děti se s vysvědčením bály jít domů
blesk | 05:00:00
Až příliš často rodiče používají při výchově svých dětí fyzické tresty, vyplývá to z nového výzkumu, který realizovali odborníci z Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN. Ti přitom upozorňují na dlouhodobé negativní důsledky – fyzické tresty mají negativní dopad na vývoj člověka. Děti, ze kterých se pak stanou dospělí, si přinášejí negativní zážitky i do svých dalších vztahů a potýkají se s řadou dalších negativních důsledků. Fyzické či psychické týrání totiž může některé z nich dohnat až k sebevraždě. Většina rodičů si přitom uvědomuje, že jejich chování není správné. Vláda nicméně chystá změny, které by měly současný stav napravit. Jaká je tedy správná výchova? A kde si děti mohou říct o pomoc?


Putinův muž Medveděv pohrozil třetí světovou válkou: Přijde jaderná zima, epidemie a hladomor
blesk | 05:00:00
Dmitrij Medveděv, bývalý ruský prezident a současný zástupce šéfa Rady bezpečnosti, opět vyhrožoval Ukrajině a Západu jadernými zbraněmi. Požaduje, aby Západ přestal podporovat Ukrajinu, kterou označil za fašistický stát. „Západ to bude muset přijmout, pokud nechce apokalyptický konec naší nedokonalé civilizace,“ zněla jedna z jeho mnoha výhružek. Napsal o tom deník Daily Mail.


Podcast: Děti přežily v kolumbijské džungli. Nejnebezpečnější je hmyz, tvrdí bioložka
blesk | 05:00:00
Všechna světová média zveřejnila neuvěřitelný příběh záchrany 4 dětí, které se zřítily s letadlem a v kolumbijské džungli byly schopné přežít 40 dní. Událost sledovala i české bioložka, cestovatelka a spisovatelka Zuzana Bartáková, která strávila 2 roky v džungli s peruánským kmenem. Nejnebezpečnější byl podle ní nedostatek jídla a množství hmyzu.


Exguvernér ČNB o obavách z balíčku: Doplácíme na „hříchy minulosti“. Hrozí dopad na střední vrstvy?
blesk | 05:00:00
Europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer (TOP 09) s Blesk Zprávami pohovořil o navrhovaných změnách, které mají zachránit rozpočet.  „Předpokládám ale, že lidé s nižšími příjmy budou do jisté míry ochráněni konkrétním nastavením změn či valorizací některých dávek," uvedl s tím, že více obav má o střední vrstvy. A co si myslí o vyšší dani na tištěné noviny? „Pokud nebudou ekonomicky udržitelná, tak zaniknou, nebo budou převzata vlastníky, kteří je budou využívat pro své osobní cíle."


Maminka nemocného Tomáše z dokumentu Proč právě my? Ze zánětu byl nádor v rameni! Teď už zbývá jen udržovací léčba
blesk | 05:00:00
Rakovina jí před lety připravila o otce, pak jí zemřela i maminka a nakonec onemocněl i syn Tomáš (19). Statečná maminka Veronika Halabuková (44) nadále bojuje o synův život. Byla s ním, když podstupoval chemoterapie, starala se o něj po náročné operaci a stojí při něm, i když už je na udržovací léčbě po druhém ataku nemoci. Její příběh zdokumentoval režisér Janek Jirků (46) do snímku Proč právě my? Svůj příběh teď odvyprávěla Blesku.


Pražský Hollywood ožívá! Barrandovské apartmány otevřou na podzim
blesk | 05:00:00
Po desetiletích chátrání se na Barrandovské terasy konečně vrací život! Už na podzim se otevře hotelový komplex s 61 apartmány, během dvou let bude dokončena rekonstrukce historické budovy i s vyhlídkovou restaurací, ve které se scházela prvorepubliková společenská smetánka.


Bývalý pracovník varoval před ponorkou smrti: Kvůli egu zabije sebe i ostatní, napsal o svém šéfovi!
blesk | 05:00:00
Ponorka Titan byla podle bývalého zaměstnance společnosti OceanGate odsouzena k zániku. David Lochridge pracoval pro společnost tři roky, než byl propuštěn. Zodpovídal za zajištění bezpečnosti všech členů posádky a klientů, přičemž odmítl dát zelenou testům prvních modelů ponorky s posádkou kvůli obavám o jejich bezpečnost. Před katastrofou poslal mrazivý email. 


Partnerky Veronica Biasiol a Bára Mlejnková po vztahové krizi: Doma máme Itálii, přiznaly
super | 05:57:12
Veronica Biasiol a Bára Mlejnková vyrazily na filmový festival v Karlových Varech za prací, ale také zde „odstartovaly“ festivalovou sezónu, která k jejich létu zkrátka patří. Koneckonců se na jednom z hudebních festivalů také seznámily.


Dagmar Havlová šokuje! Ukončuje filmovou kariéru. Chci už trošku žít, řekla
super | 05:56:45
Bývalá první dáma, herečka


Tereza Černochová po letech opět nahá: Svá ňadra schovala zpěvačka v novém klipu jen za květy
super | 05:56:38
Je to čtrnáct let, co se


Auto, ve kterém byl zavražděn Tupac Shakur, už roky nikdo nechce, divit se absolutně není čemu
Autoforum.cz | 06:00:00
Je otázkou, zda je dnes toto jméno vůbec ještě schopno fungovat jako magnet na peníze, ale i kdyby ano, tohle auto je historicky téměř bezcenné. Přesto za něj někdo chce 38 milionů Kč. (Petr Miler)


Na návštěvě v ikonické továrně Fiatu. Testovací dráhu na střeše Italové vyměnili za zahradu, výrobní linky za nákupní středisko, kouzlo zajímavé minulosti zůstalo
Autoweb | 07:46:23
Svého času to bylo centrum výroby automobilky Fiat, dnes jde především o centrum obchodní, jsou zde také hotely, kino nebo škola a (naštěstí již zavřené) očkovací centrum. Celý objekt bývalé továrny Lingotto má ale zajímavou architekturu, díky které je zde historie spojená s automobily jasně patrná dodnes. Přestože se z testovací dráhy před časem stala zahrada.


První počítačová myš byla ze dřeva
Novinky-kultura | 07:12:00
O uplynulém víkendu jsme si připomínali smutné výročí. V neděli uplynulo deset let od doby, kdy ve věku 88 let zemřel Douglas C. Engelbart – vynálezce počítačové myši. V této souvislosti se sluší připomenout, jak vlastně tato počítačová periferie vznikala.


Kleopatra a její milostné avantýry, které hýbaly světem
Novinky-kultura | 07:05:00
Kleopatra byla významnou egyptskou královnou z dynastie Ptolemaiovců. V době jejího vládnutí ve starověkém Egyptě vrcholila helénistická epocha, kterou značně ovlivnila antická kultura. Kleopatra ze svého panovnického trůnu tahala za některé nitky v římské politice, a to skrze své milostné vztahy s jedněmi z nejmocnějších mužů tehdejší doby – s Juliem Caesarem a Marcem Antoniem. Mezi její manžely patřili pravděpodobně také její dva mladší bratři.


Nová alba: Queens of the Stone Age, Nothing but Thieves, Dáša Ubrová i Tublatanka
Novinky-kultura | 07:00:00
Těsně před prázdninami stihly své nové kolekce vydat kapely Queens of the Stone Age i Nothing but Thieves. Obě nabízejí velmi zajímavý materiál, který stojí za vyslechnutí. Dáša Ubrová si na svou novou desku pozvala řadu skvělých hudebních hostů a Tublatanka se připomíná vinylovou reedici svého debutu z osmdesátých let.


Paulina byla k smrti unavená žena. Tragédie na trajektu vyvolala v Polsku hněv
Novinky-kultura | 06:00:00
Hrozná smrt šestatřicetileté Pauliny a jejího sedmiletého těžce postiženého syna Lecha, kterého od narození vychovávala sama, v Polsku znovu rozvířila debatu o situaci podobných rodin. Matka minulý týden shodila chlapce z nejvyššího patra trajektu plujícího z polské Gdyně do švédského Karlskronu a poté z 20metrové výšky skočila sama.


Kazma ve Varech: Musím zmizet, než přijde pan Bartoška
Novinky-kultura | 05:55:00
Vystřelil si z novinářů? Herců? Vedení karlovarského festivalu? To ví zatím jen on sám, možná pár lidí kolem něj. Dění na 57. ročníku MFF KV rozvířil Kazma, který svolal novináře na tiskovou konferenci k neexistujícímu filmu, aby představil svůj vlastní film. A točí vůbec nějaký? I na to se ho Novinky.cz ptaly.


Padesátníci půjdou do penze až o sedm měsíců později
Novinky-kultura | 05:45:00
Dnešní padesátníci mají jít oproti současnému stavu do důchodu až o sedm měsíců později. Vyplývá to z dat, která k chystaným změnám zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Resort oznámil konkrétní hranice pro lidi narozené v letech 1965 až 1971.


Čínskému elektromobilu upadla baterie za jízdy
Novinky-kultura | 05:05:00
Čínské elektrické vozidlo Cao Cao 60 bylo podle CarNewsChina natočeno v pátek 30. června na 2. silničním okruhu v Čcheng-tu v provincii S'-čchuan poté, co během jízdy ztratilo vysokonapěťovou baterii. Model je navržen s vyměnitelnou baterií.


Platy vedení škol významně vzrostly
Novinky-kultura | 05:00:00
Platy ředitelů základních škol a jejich zástupců se v poslední době vyhouply tak, že ve srovnatelných profesních oblastech už patří mezi špičku. Rostly jim jak tarify, tak odměny. A nyní je třeba se zaměřit na kvalitu, vyplývá ze studie think­-tanku IDEA při CERGE-EI, která se na honorování vedení škol zaměřuje.


USA chtějí omezit přístup Číny ke cloudu, počty bankrotů v USA rostou - Ranní komentář (video)
Kurzy.cz | 07:53:55
Americké burzy byly včera kvůli svátku v USA uzavřeny a velmi klidné obchodování pak probíhalo také v Evropě, kde se objemy propadly na polovinu. Dnes by se aktivita na trhy měla vrátit. Čeká nás i několik zajímavých makrodat, v čele s výsledky PMI z E...


První počítačová myš byla ze dřeva
Novinky.cz | 07:12:00
O uplynulém víkendu jsme si připomínali smutné výročí. V neděli uplynulo deset let od doby, kdy ve věku 88 let zemřel Douglas C. Engelbart – vynálezce počítačové myši. V této souvislosti se sluší připomenout, jak vlastně tato počítačová periferie vznikala.


Kleopatra a její milostné avantýry, které hýbaly světem
Novinky.cz | 07:05:00
Kleopatra byla významnou egyptskou královnou z dynastie Ptolemaiovců. V době jejího vládnutí ve starověkém Egyptě vrcholila helénistická epocha, kterou značně ovlivnila antická kultura. Kleopatra ze svého panovnického trůnu tahala za některé nitky v římské politice, a to skrze své milostné vztahy s jedněmi z nejmocnějších mužů tehdejší doby – s Juliem Caesarem a Marcem Antoniem. Mezi její manžely patřili pravděpodobně také její dva mladší bratři.


Nová alba: Queens of the Stone Age, Nothing but Thieves, Dáša Ubrová i Tublatanka
Novinky.cz | 07:00:00
Těsně před prázdninami stihly své nové kolekce vydat kapely Queens of the Stone Age i Nothing but Thieves. Obě nabízejí velmi zajímavý materiál, který stojí za vyslechnutí. Dáša Ubrová si na svou novou desku pozvala řadu skvělých hudebních hostů a Tublatanka se připomíná vinylovou reedici svého debutu z osmdesátých let.


Paulina byla k smrti unavená žena. Tragédie na trajektu vyvolala v Polsku hněv
Novinky.cz | 06:00:00
Hrozná smrt šestatřicetileté Pauliny a jejího sedmiletého těžce postiženého syna Lecha, kterého od narození vychovávala sama, v Polsku znovu rozvířila debatu o situaci podobných rodin. Matka minulý týden shodila chlapce z nejvyššího patra trajektu plujícího z polské Gdyně do švédského Karlskronu a poté z 20metrové výšky skočila sama.


"Přinesl mi tu starou bombu." Lukašenko sehrál s ministrem 'divadlo' pro Západ
aktuálně.cz | 07:22:00
Běloruský prezident dostal od svého ministra obrany Viktora Chrenina miniauturu sovětské jaderné bomby.


Mapa nejlepších českých kempů. Zájem o ně roste, nejoblíbenější je Českokrumlovsko
aktuálně.cz | 07:04:28
Deník Aktuálně.cz přináší přehled nejlepších kempů, které obdržely certifikát od Asociace kempů.


Korejský exot v umírající třídě aut. Kia ukázala omlazené Picanto, komu konkuruje?
aktuálně.cz | 06:32:00
Kia ukázala omlazené Picanto, jednoho z posledních nových zástupců miniaut. Kdo z konkurentů mu ještě zůstal?


Zadinu Detroit neodpálil, sám chtěl pryč. Jenže se nikdo nepřihlásil
iSport.cz | 07:35:00
Hrábne po Filipu Zadinovi někdo, kdo je zrovna v přestavbě? Detroit ho umístil na waiver, odkud ho zdarma mohl stáhnout kdokoliv z  NHL. Spekulovalo se, jestli šestku draftu roku 2018 sebere San Jose, Chicago nebo Arizona. A co takový Boston? Za 1,825 milionu dolarů to není risk. Jenže nic, nikdo. Žádná aktivita. Liga nemá zájem o české křídlo. Zůstává u Red Wings. Ovšem nechápejte příběh tak, že by ho klub chtěl odstřelit a už ho Zadina nebavil. Celé je to zamotanější.


Příběh prvního Čecha na Tour de France: Emigrace, premiéra na Staré dámě a konec
sport.cz | 07:16:44
Ačkoliv se slavná Tour de France jezdí už od počátku 20. století, první český závodník, tehdy ještě československý, se jí účastnil až v roce 1987. Asi jen cyklističtí znalci si vybaví jméno Květoslava Palova, který v 80. letech emigroval a brzy po své premiérové účasti na Staré dáme kariéru skončil. „Prosím vás, copak tohle někdo ještě pamatuje?“ smál se 60letý bývalý jezdec v rozhovoru pro server WeLoveCycling.cz.


TOUR ONLINE: Dostanou se ke slovu Pogačar a spol.? Peloton poprvé zamíří do Pyrenejí
sport.cz | 06:53:55
Klidné tempo na rovinkách končí, peloton míří do hor! Pátá etapa Tour de France ještě nenabídne ta nejnáročnější a nejlegendárnější stoupání, ale jezdci na celkové pořadí už určitě budou chtít útočit. Zajímavou příležitost na triumf má letos poprvé únik. Sledujte průběh etapy, která začíná ve 13:05, v online reportáži na Sport.cz.


TENIS ONLINE: Pořadatelé Wimbledonu dnes budou dohánět zpoždění zaviněné úterním deštěm
sport.cz | 06:38:28
Pořadatelé Wimbledonu dnes budou dohánět zpoždění zaviněné úterním deštěm. První kolo londýnského grandslamu by mělo dohrávat sedm českých tenistů, Kateřina Siniaková nastoupí už k zápasu druhého kola.


Hrozili mu amputací, teď zažívá obrovskou radost! Čecha pozvali mezi absolutní elitu
sport.cz | 06:15:44
V pěti letech poprvé usedl na motorku, o osmnáct let později si splní sen snad všech extrémních sportovců. Do mailové schránky freestyle motokrosaře Matěje Česáka přistála zpráva od organizátorů X-Games: „Zveme tě, aby ses potkal s nejlepšími na světě!“ A tak si může balit kufry do Kalifornie, na disciplínu Best Whip dostal pozvánku jako historicky první z Čechů.


Macháč rozjel estrádu i v křečích. Neuvěřitelný hráč pro velké zápasy, zíral Brit
iHNed_sport | 06:29:41
Při wimbledonské premiéře bavil Tomáš Macháč diváky na druhém největším londýnském kurtu. Tleskat mu musel i soupeř, domácí hvězda Cameron Norrie.


Herní headsety s kabelem i bezdrátově - CZC.Gaming Fairy a Fenrir
notebook.cz | 07:00:00
CZC má ve své nabídce i vlastní značku herních produktů CZC.Gaming. Nejnovějšími přírůstky do této rodiny jsou dva headsety – bílo-růžový kabelový headset CZC.Gaming Fairy pro holky a model CZC.Gaming Fenrir umožňující alternativně také bezdrátový poslech. Měniče o průměru 53 mm jsou příslibem pro dobré zvukové vlastnosti. Headsety jsou vybaveny polstrovaným hlavovým mostem.součástí je odnímatelný mikrofon. Headsety lze využít s PC, Playstation, Xbox Series, Nintendo Switch i mobilním telefonem.


Karaoke blues: Kauris­mäki je po šesti letech zpátky. Stejný a přesto neopakující se
Reflex | 07:20:00
Severský matador Aki Kauris­mäki se po šestiletém mlčení vrací s roztomilou proletářskou romancí, která na festivalu v Cannes získala Cenu poroty.


Pavel Páral: Marné rozpočtové naděje. Z EU přišly miliardy, firmy zaplatily daně a prokrastinace pokračuje
Reflex | 07:00:00
Schodek hospodaření státu v červnu byl nižší téměř o 56 miliard korun než květnový rekord a vládní prokrastinace může pokračovat. Ministr financí Zbyněk Stanjura, který před měsícem nesl na vládu balíček akutních škrtů za dvacet miliard a byl s ním vykázán za dveře, nyní opatrněji prohlašuje, že v průběhu července s premiérem Fialou posoudí potřebu nějakých letošních úspor tak, aby se výsledek celoročního hospodaření od schváleného deficitu odchyloval co nejméně. Přestože ještě žije naděje, že s nějakými významnějšími úsporami, navýšenou dividendou z ČEZ a lepším výnosem windfall daně by mohla vláda rozpočet splnit, zanechme všech nadějí. Tahle vláda o to bojovat zjevně nehodlá.


Avinguda Diagonal: ikonická ulice jako nekonečné dobrodružství
Reflex | 06:10:00
Možná už se vám to někdy stalo. Ocitli jste se ve městě, na které máte jediný den, a přesto byste z něj rádi vytěžili co nejvíce. V Barceloně se stačí projít po jedné jediné ulici, a objevíte všechno, co potřebujete. Nevěříte? Vítejte na jedenáctikilometrové Avinguda Diagonal, ulici, která znamená barcelonský svět.


Čvančarová: Filmový průmysl považuje diváka za hlupáka, je to až urážlivé. Častý amatérismus mě frustruje
Reflex | 06:00:00
Nejsem typ, který by si mediální zájem užíval, na můj vkus je až příliš velký, přiznává herečka Jitka Čvančarová. Mrzí ji, když se slavnostní zahájení nejprestižnějšího filmového festivalu ve střední a východní Evropě zredukuje na výstupy o tom, co měl kdo na sobě. Přitom právě její příchod na červený koberec v Karlových Varech je každoročně „senzací“, která plní společenské rubriky. Exponované a občas „těžce skousnutelné“ momenty jí kompenzuje vědomí, že svůj hlas může využít k tomu, aby poukázala na věci, které stojí skutečně za pozornost. Dialog by podle ní měly vzbuzovat i filmy, obrazy, knihy, písně nebo divadelní představení, na místo toho ale příjemce mnohdy svou povrchností až uráží.


Praha připravuje změnu pravidel pronajímání bytů, čelí kritice
ceskenoviny.cz | 09:30:00
Praha - Pražský magistrát připravuje nová pravidla pro pronajímání obecních bytů, která mají podle náměstkyně primátora pro bydlení Alexandry Udženije (ODS) napomoci lepšímu hodnocení...


Průzkum: Blažek podle poloviny Čechů ohrožuje důvěru ve spravedlnost
ceskenoviny.cz | 09:18:00
Praha - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podle poloviny Čechů ohrožuje důvěru ve spravedlnost. Nemyslí si to 20 procent lidí, ukázal průzkum agentury Median pro Český rozhlas Radiožurnál,...


Návrh KDU-ČSL opomíjí rodičovská práva homosexuálních partnerů
ceskenoviny.cz | 08:15:00
Praha - Lidé stejného pohlaví by už neměli vstupovat do registrovaného partnerství, ale jen do partnerství, a to při obřadu podobnému tomu, jaký se koná při civilním sňatku. Homosexuální...


VIDEO: Tři hodiny hlavou dolů. V USA se zasekla horská dráha
idnes.cz | 09:46:00
Návštěvníci festivalu v americkém Wisconsinu, kteří se v neděli rozhodli pro jízdu na horské dráze, prožili hororové odpoledne. Atrakce se totiž za jízdy zasekla a lidé zůstali ve vozících uvězněni hlavou dolů po dobu více než tří hodin. Uvízlé nešťastníky nakonec vyprostili hasiči. Incident se obešel bez zranění.


V převráceném autě u Třemošné zemřel muž, žena a děti skončily v nemocnici
idnes.cz | 09:14:00
Čtyřicetiletý muž v úterý večer zemřel při nehodě osobního auta na obchvatu Třemošné na Plzeňsku, pětatřicetiletou ženu se podařilo při resuscitaci oživit. Zranění dvou dětí by neměla být vážná.


Dálnici D2 uzavřela na hranici se Slovenskem nehoda dvou kamionů
idnes.cz | 09:13:00
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky ve středu v 8:00 nehoda dvou kamionů. Stala se na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli mluvčí policistů, záchranářů a hasičů.


Pouhý začátek, zní z Pekingu k omezení vývozu kovů pro vyspělé technologie
idnes.cz | 08:59:00
Čína vyostřuje svůj technologický boj se Spojenými státy. Jen pár dní před návštěvou americké ministryně financí Janet Yellenové v zemi oznámila, že zavede kontrolu vývozu kovů používaných mj. při výrobě polovodičů. Vlivný poradce pro obchodní politiku Wej Ťien-kuo v listu China Daily označil krok za „dobře promyšlený silný úder“ a za „pouhý začátek“.


Izrael oznámil konec operace v Džanínu, z Pásma Gazy na něj letěly rakety
idnes.cz | 07:58:00
Izraelská armáda oficiálně ukončila operaci v palestinském městě Džanín, které leží na okupovaném Západním břehu Jordánu. V sobotu ráno o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. Odvolávají se na izraelské ozbrojené síly, podle nichž se z místa stáhli všichni vojáci. Armáda v Džanínu provedla jednu z největších operací za poslední léta namířenou proti ozbrojencům.


Nesvačilová, Kolečko a Vignerová v jednom karlovarském baru: Denisa řekla, co se ve VIP podniku dělo
super | 09:49:50
Od pondělka je ve Varech také herečka


Dan Bárta na kolonádě s miminkem: Jeho krásná manželka ukázala tři měsíce po porodu ploché bříško
super | 09:38:24
Zpěvák


Obří růžový bonbon na červeném koberci: Outfit, v němž návrhářka Vanda Janda odhalila bříško, sama půl roku vyšívala
super | 09:00:53
Svoji přehlídku sice v rámci karlovarského filmového festivalu neměla, ale na sobě a svých kamarádkách alespoň předvedla ochutnávku z nové tvorby. Návrhářka Vanda Janda byla rozhodně nepřehlédnutelná. V outfitu s obří růžovou tylovou sukní vypadala na červeném koberci jako bonbon.


Od září už mohla mít doma prvňáka: Hana Mašlíková se ale rozhodla, že letos syna do školy nepovede
super | 08:46:16
Modelce a moderátorce


Richard Hes (✝50) vymyslel Draculu, který mu vydělal miliony. Zemřel předčasně a bez koruny
super | 08:10:23
Týdně inkasoval miliony, po kapsách nosil statisíce. Když ale dožíval v hospici, ve kterém se ocitl před smrtí s nevyléčitelnou rakovinou slinivky břišní, museli se na něj skládat kamarádi. Geniální tanečník, choreograf a producent Richard Hes by 5. července oslavil šedesátku.


Čínské automobilky už těm evropským kradou nejen zákazníky, ale i prodejce, dokonce prémiových značek
Autoforum.cz | 07:30:00
Automobilky jsou stále více odtržené od reality života těch, kteří jejich vozy ve výsledku používají. Dealeři si to nemohou dovolit, a tak se ani nelze divit, že místo trudomyslného Mercedesu nemají problém spolupracovat raději s čínským BYD. (Petr Prokopec)


Šance na Aston Martin Valkyrie Hypercar žije. Soukromý projekt se snaží dostat vůz na trať
Auto.cz | 09:51:00
Dřívější plány na účast v nejvyšší kategorii vytrvalostních závodů potají znovu ožívají.


Mototest Honda Forza 125 Special Edition: Šampionův menší brácha
Auto.cz | 08:00:00
Aktuální Honda Forza 350 se zcela nečekaně stala vítězem ankety Motocykl roku 2023 v ČR. Na test jsme si ale vzali její slabší sestru o objemu 125 cm3, kterou mohou řídit i držitelé oprávnění na osobní automobily.


Britové startovali k ruskému letounu a dvěma stíhačkám v prostoru kontrolovaném NATO
Novinky-kultura | 09:59:21
Stíhačky britského královského letectva (RAF) v úterý večer vzlétly do vzduchu kvůli ruskému letounu doprovázenému dvojicí ruských stíhaček, které byly zachyceny v mezinárodním vzdušném prostoru pod kontrolou Severoatlantické aliance (NATO) v Estonsku. S odkazem na Twitter královského letectva o tom informuje server Evropska Pravda.


Američané využívají software, který zdržuje otravné obchodníky po telefonu
Novinky-kultura | 09:46:31
Minulý týden se do širšího povědomí dostala předplacená zpoplatněná služba, která zdržuje lidi volající s nevyžádanými nabídkami tím, že jim dává nesmyslné, případně dost dlouhé odpovědi.


Dálnici D2 na hranici se Slovenskem uzavřela nehoda kamionů
Novinky-kultura | 08:46:57
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky ve středu v 08:00 nehoda dvou kamionů. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů.


Od studentů pro studenty. Do konce října probíhá environmentální soutěž Cirkulujme
Novinky-kultura | 09:38:00
Středoškoláci z neziskové organizace Studentská Energie Národa (SEN) a firma Mattoni 1873 společně s odborníky z Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) pořádají již třetí kolo soutěže Cirkulujme, tentokrát na téma biodiverzity, tedy rozmanitosti rostlin a živočichů. Soutěž je určená pro jednotlivce, týmy i celé třídy.


Rusko ztrácí sílu. Na Ukrajině přišlo o polovinu bojeschopnosti, tvrdí šéf britských ozbrojených sil
Novinky-kultura | 09:26:10
Ruská armáda měla na Ukrajině ztratit už polovinu své bojeschopnosti, včetně až 2500 tanků, říká vlivný admirál a náčelník britských ozbrojených sil Sir Tony Radakin. Rázně odmítl domněnky, že ukrajinská protiofenzíva postupuje pomalu a připojil se predikcím, že hlavní protiútok Kyjeva teprve přijde.


Silné pouto. Biden si údajně přeje v čele NATO Leyenovou
Novinky-kultura | 09:08:44
Nástupcem Jense Stoltenberga ve funkci generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO) by se příští rok mohla stát šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Údajně to prosazuje americký prezident Joe Biden.


Na Vsetínsku hořela rekreační chata. Hasiči evakuovali leguána
Novinky-kultura | 08:59:04
Škodu za několik milionů korun způsobil v úterý večer požár rekreační chaty v obci Huslenky na Vsetínsku. Hořící část budovy, ve které byla společenská místnost a další zázemí, byla v době požáru prázdná. Hasiči z ní evakuovali pouze leguána.


Dvojice pilotů přistála během 48 hodin ve 48 amerických státech
Novinky-kultura | 08:50:00
Piloti americké aerolinky Delta Barry Behnfeldt a Aaron Wilson dosáhli cíle, který si předsevzali - během 48 hodin dokázali přistát s jednomotorovým letounem ve 48 amerických státech. Zvládli to dokonce s předstihem, za 44 hodin a 7 minut. Nyní očekávají zápis do Guinnessovy knihy rekordů.


Na Záporožské elektrárně nejsou hlášeny žádné excesy. Radiační situace na Ukrajině zůstává normální
Novinky-kultura | 08:00:40
Na Záporožské jaderné elektrárně nejsou hlášeny žádné excesy, píše web Ukrajinska pravda. Předsedkyně českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zároveň ve středu ráno ujistila veřejnost, že radiační situace na Ukrajině zůstává normální.


Šestičlenná rodina z Anglie se přestěhovala do dvoupodlažního autobusu, ušetří statisíce ročně
Novinky-kultura | 08:15:00
Manželský pár přestavěl patrový autobus na prázdninový dům na kolech – ale zamiloval si ho natolik, že se do něj se svými čtyřmi dětmi přestěhoval natrvalo. Díky tomuto kroku ušetří v přepočtu 329 tisíc korun ročně.


ROZHOVORY: Michal Němec (Krajina Ró) - Když chceme bigbít, uděláme bigbít
Musicserver | 09:00:00
Michal Němec z Jablkoně odstartoval v divných covidových časech novou kapelu - s muzikanty o mnoho let mladšími. Krajina Ró letos v dubnu vydala druhé album "Mlhoviny", nejen to ale bylo tématem našeho rozhovoru. Mluvili jsme i o tom, jak se spolupracuje s mladšími muzikanty a jestli je někdy potřeba býti blázen.


Růstový trend může trvat mnohem déle, rizikem pro akcie je přehnané monetární utahování - Siegel (video)
Kurzy.cz | 08:54:20
Jeremy Siegel z Whartonu hovořil na CNBC o tom, že letos očekával asi 15% posílení trhu, ten ale tohoto cíle dosáhl už nyní. Z ekonomiky přitom přichází překvapivě silná data, která nečekala ani americká centrální banka.


Ranné zhrnutie. Indexy z Ázie a Tichomoria sa dnes obchodovali mierne nižšie. Nikkei a S&P/ASX 200 klesli o 0,3 %, Kospi sa obchodoval o 0,4 % nižšie a Nifty 50 klesol o 0,1 %.
Kurzy.cz | 08:48:55
Indexy z Ázie a Tichomoria sa dnes obchodovali mierne nižšie. Nikkei a S&P/ASX 200 klesli o 0,3 %, Kospi sa obchodoval o 0,4 % nižšie a Nifty 50 klesol o 0,1 %. Indexy z Číny sa obchodovali o 0,5 - 1,2 % nižšie Futures na európske indexy naznačujú...


Zápisnica FOMC, revízia PMI v službách - Ekonomický kalendár
Kurzy.cz | 08:48:36
Európske indexy ukazujú mierne nižšie otvorenie


USA chtějí omezit přístup Číny ke cloudu, počty bankrotů v USA rostou - 2023-07-05 (video)
Kurzy.cz | 06:56:40
Pepova tabulka, timestamp spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dN2S1afNBHamFcaFKJebLUQsHOAxY6rJ5eG7ezUBaYQ/edit#gid=0 Knihovna investora: https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=6CFAD7AF2917541E!13569&ithint=file%2cxlsx&authkey=!AHD...


Britové startovali k ruskému letounu a dvěma stíhačkám v prostoru kontrolovaném NATO
Novinky.cz | 09:59:21
Stíhačky britského královského letectva (RAF) v úterý večer vzlétly do vzduchu kvůli ruskému letounu doprovázenému dvojicí ruských stíhaček, které byly zachyceny v mezinárodním vzdušném prostoru pod kontrolou Severoatlantické aliance (NATO) v Estonsku. S odkazem na Twitter královského letectva o tom informuje server Evropska Pravda.


Američané využívají software, který zdržuje otravné obchodníky po telefonu
Novinky.cz | 09:46:31
Minulý týden se do širšího povědomí dostala předplacená zpoplatněná služba, která zdržuje lidi volající s nevyžádanými nabídkami tím, že jim dává nesmyslné, případně dost dlouhé odpovědi.


Dálnici D2 na hranici se Slovenskem uzavřela nehoda kamionů
Novinky.cz | 08:46:57
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky ve středu v 08:00 nehoda dvou kamionů. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů.


Od studentů pro studenty. Do konce října probíhá environmentální soutěž Cirkulujme
Novinky.cz | 09:38:00
Středoškoláci z neziskové organizace Studentská Energie Národa (SEN) a firma Mattoni 1873 společně s odborníky z Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) pořádají již třetí kolo soutěže Cirkulujme, tentokrát na téma biodiverzity, tedy rozmanitosti rostlin a živočichů. Soutěž je určená pro jednotlivce, týmy i celé třídy.


Rusko ztrácí sílu. Na Ukrajině přišlo o polovinu bojeschopnosti, tvrdí šéf britských ozbrojených sil
Novinky.cz | 09:26:10
Ruská armáda měla na Ukrajině ztratit už polovinu své bojeschopnosti, včetně až 2500 tanků, říká vlivný admirál a náčelník britských ozbrojených sil Sir Tony Radakin. Rázně odmítl domněnky, že ukrajinská protiofenzíva postupuje pomalu a připojil se predikcím, že hlavní protiútok Kyjeva teprve přijde.


Silné pouto. Biden si údajně přeje v čele NATO Leyenovou
Novinky.cz | 09:08:44
Nástupcem Jense Stoltenberga ve funkci generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO) by se příští rok mohla stát šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Údajně to prosazuje americký prezident Joe Biden.


Na Vsetínsku hořela rekreační chata. Hasiči evakuovali leguána
Novinky.cz | 08:59:04
Škodu za několik milionů korun způsobil v úterý večer požár rekreační chaty v obci Huslenky na Vsetínsku. Hořící část budovy, ve které byla společenská místnost a další zázemí, byla v době požáru prázdná. Hasiči z ní evakuovali pouze leguána.


Dvojice pilotů přistála během 48 hodin ve 48 amerických státech
Novinky.cz | 08:50:00
Piloti americké aerolinky Delta Barry Behnfeldt a Aaron Wilson dosáhli cíle, který si předsevzali - během 48 hodin dokázali přistát s jednomotorovým letounem ve 48 amerických státech. Zvládli to dokonce s předstihem, za 44 hodin a 7 minut. Nyní očekávají zápis do Guinnessovy knihy rekordů.


Na Záporožské elektrárně nejsou hlášeny žádné excesy. Radiační situace na Ukrajině zůstává normální
Novinky.cz | 08:00:40
Na Záporožské jaderné elektrárně nejsou hlášeny žádné excesy, píše web Ukrajinska pravda. Předsedkyně českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zároveň ve středu ráno ujistila veřejnost, že radiační situace na Ukrajině zůstává normální.


Šestičlenná rodina z Anglie se přestěhovala do dvoupodlažního autobusu, ušetří statisíce ročně
Novinky.cz | 08:15:00
Manželský pár přestavěl patrový autobus na prázdninový dům na kolech – ale zamiloval si ho natolik, že se do něj se svými čtyřmi dětmi přestěhoval natrvalo. Díky tomuto kroku ušetří v přepočtu 329 tisíc korun ročně.


Český lékař zadržovaný v Koreji musí zaplatit pokutu, rozhodl soud. Poté může odcestovat domů
lidovky.cz | 09:51:00
Anabáze českého vojenského lékaře, který měl v polovině dubna obtěžovat korejskou hygieničku při příjezdu české vládní delegace, se chýlí ke konci. Podle informací serveru Lidovky.cz dnes tamní soud rozhodl, že spáchal přestupek a uložil mu pokutu.


Vyostřuje se boj o Doněck. Jeho zápolím, Makijivkou, otřásala série výbuchů
lidovky.cz | 09:41:00
Z Rusy okupované Makijivky v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny byly v úterý večer hlášeny výbuchy. Zatímco Kyjev informoval, že ukrajinská armáda zničila ruský vojenský cíl, ruské okupační úřady uvedly, že Ukrajinci v tomto městě a sousedním Doněcku zasáhli civilní objekty a 25 lidí utrpělo zranění.


Izrael oznámil konec operace v Džanínu, z Pásma Gazy na něj letěly rakety
lidovky.cz | 09:00:49
Izraelská armáda oficiálně ukončila operaci v palestinském městě Džanín, které leží na okupovaném Západním břehu Jordánu. V sobotu ráno o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. Odvolávají se na izraelské ozbrojené síly, podle nichž se z místa stáhli všichni vojáci. Armáda v Džanínu provedla jednu z největších operací za poslední léta namířenou proti ozbrojencům.


Česko si připomíná 1160. výročí příchodu Cyrila a Metoděje, k jejich odkazu se hlásil Hus a Komenský
Český rozhlas | 09:44:00
Ve středu 5. července si Česko připomíná příchod dvou slovanských věrozvěstů, kteří šířili křesťanství a vzdělanost. A to navíc v jazyce, kterému zdejší obyvatelé rozuměli. Cyril, původním jménem Konstantin, a Metoděj přišli na tehdejší Velkou Moravu z Byzantské říše v roce 863, tedy před 1160 lety.


Módní policie: outfity z natáčení. Kdo to přehnal s doplňky?
Tyden-sport | 09:00:00
Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, jak se slavné tváře oblékly na natáčení nové české romantické komedie.


Módní policie: outfity z natáčení. Kdo to přehnal s doplňky?
Tyden-Lide | 09:00:00
Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, jak se slavné tváře oblékly na natáčení nové české romantické komedie.


Fotosyntéza na Marsu? Vědci navrhli zařízení, které má umožnit efektivní výrobu kyslíku na vesmírných misích i jiných planetách
Euro | 09:10:00
Pro úspěšnou realizaci vesmírných misí na vzdálenější planety je nutné přijít s efektivnějšími způsoby výroby kyslíku, bez něhož astronauti nepřežijíBritští vědci nyní navrhli nové zařízení, které s pomocí polovodičových materiálů napodobuje přirozený proces fotosyntézyTechnologie pro svůj provoz potřebuje i vodu. Může se tedy dobře uplatnit také na Měsíci, kde se pravděpodobně nachází větší zásoby ledu Život na Zemi vděčí za svoji existenci fotosyntéze, která umožňuje rostlinám a dalším organismům měnit sluneční světlo, vodu a oxid uhličitý na cukr a kyslík. Fotosyntéza je nedílnou součástí života na naší planetě, kvůli čemuž ji do značné míry považujeme za samozřejmost. Replikace tohoto procesu na jiných místech v kosmu je ale velmi komplikovaná, což představuje problém, pokud by se tam lidé chtěli natrvalo usadit.


Kotlíkové dotace cílí na nízkopříjmové domácnosti. Důvodem je zpřísnění limitů produkce emisí
Euro | 09:00:00
Potřebujete vyměnit starý


Douděra: Po titulech byli fanoušci namlsaní, Tijani pomůže. Popsal skok
iSport.cz | 09:30:00
Po konci kariéry se neztratí. Až pověsí kopačky na hřebík, může se chopit praporku a mávat jako pomezní sudí. David Douděra přesně tohle zvládl v přípravném duelu proti Rakówu poté, co ze hřiště bizarně utekl rozhodčí. Ještě předtím se zúčastnil turnaje ve fotbalgolfu, kde jsme ho zastihli s mikrofonem iSport.cz. Co prozradil?


Nebezpečné Spa? Džidda je z hlediska bezpečnosti ještě větší výzvou, říká Verstappen
f1sport.auto.cz | 08:35:00
Po další tragické nehodě na okruhu ve Spa se začíná diskutovat o tom, zda by belgická trať neměla být upravena. Max Verstappen však tvrdí, že jsou v kalendáři F1 i nebezpečnější okruhy.


Další hráč z Norska v Edenu. Slavia vítá univerzálního záložníka
sport.cz | 10:00:33
Fotbalová Slavia se dál zásobuje posilami z Norska, z tamní Eliteserien přichází do Edenu druhý hráč během dvou dnů. Po získání stopera Sheriffa Sinyana dotáhl český vicemistr definitivně příchod univerzálního záložníka Conrada Wallema z klubu Odds BK, třiadvacetiletý rodák z Tönsbergu uzavřel se sešívanými smlouvu na čtyři roky do června 2027.


Kanadští fotbalisté jsou ve čtvrtfinále Zlatého poháru, nastoupí proti USA
sport.cz | 09:46:44
Kanadští fotbalisté na mistrovství Severní a Střední Ameriky porazili Kubu 4:2 a postoupili z druhého místa skupiny D do čtvrtfinále. V něm se v neděli v Cincinnati utkají s obhájci prvenství na Zlatém poháru Američany.


Brazilský útočník Firmino po odchodu z Liverpoolu bude hrát v Saúdské Arábii
sport.cz | 09:39:15
V Saúdské Arábii bude hrát i brazilský fotbalista Roberto Firmino, kterému vypršela smlouva v Liverpoolu. Jednatřicetiletý útočník podepsal podle agentury Reuters tříletý kontrakt s al-Ahlí, kde se potká se senegalským gólmanem Édouardem Mendym, který přišel do klubu z Chelsea.


Brazilské fotbalisty bude rok trénovat Diniz, pak má přijít Ancelotti
sport.cz | 09:14:31
Prozatímním trenérem brazilských fotbalistů byl jmenován Fernando Diniz. Příští rok chce svaz přivést Carla Ancelottiho, o kterého usiluje delší dobu. Slavný italský kouč má ještě na jednu sezonu smlouvu v Realu Madrid. Televizní stanice Globo uvedla, že šéf brazilského fotbalu Ednaldo Rodrigues chce, aby Ancelotti vedl pětinásobné mistry světa na Copě América v létě příštího roku.


Slavia přivádí z Norska stopera Sheriffa Sinyana
FotbalPortal | 08:51:47
Slavii se zatím podařilo zajistit posily v podobě Mojmíra Chytila a Muhameda Tijaniho. Jedná se o čistě ofenzivní hráče, ale útok nebylo to, co Slavii zlobilo. Problémem byla obrana, kde hráči kupili chyby, které ve finále stály Slavii titul. I proto vedení opět sáhlo do Norska a z Molde zadarmo přivádí reprezentanta Gambie Sheriffa Sinyana do středu obrany.


La Liga mění název i logo před novou sezónou. EA Sports se stává novým sponzorem
FotbalPortal | 08:20:56
La Liga změnila svůj název a logo v rámci velké sponzorské smlouvy. Španělská nejvyšší soutěž se dříve jmenovala La Liga Santander v rámci sponzorské smlouvy s bankou na sedm sezón, ale v červenci 2022 vyšlo najevo, že po vypršení smlouvy nebude obnovena.


Meteorologický jev neposlouchá: Ulička tornád se přesouvá a nikdo neví proč
Tiscali-zprávy | 08:19:21
Každé jaro a léto, kdy se teplý vzduch proudící od rovníku setkává s chladným vzduchem ze severu, čelí obyvatelé rozlehlé oblasti Velkých planin v centrální části Spojených států tornádům - rotujícím sloupcům vzduchu s rychlostí větru dosahující až 483 kilometrů za hodinu. Objeví se bez varování a se zemí srovnají celé vesnice, vymrští do vzduchu auta nebo ze vzniklých trosek a sutin vytvoří smrtící projektily.


Čekání na bitcoinový ETF fond: ve hře jsou konkurenční náskok a miliardy dolarů investorů
E15-ekonomika | 10:30:00
Významné finanční instituce na Wall Street pokračují ve své snaze získat licenci na založení burzovně obchodovaného fondu, který by kopíroval vývoj spotové ceny kryptoměny bitcoin. Takový fond by mohl do správy nalákat miliardy či desítky miliard dolarů. A ten, kdo dostane povolení jako první, bude mít v konkurenčním boji náskok. Překážkou však zatím je odměřený postoj federální Komise pro cenné papíry (SEC).


Solární kauza REMA PV Systém pokračuje. Kolektivní systém čelí návrhu na insolvenci
E15-ekonomika | 08:00:00
Policií vyšetřovaná společnost XSolar Reuse Systém čelí návrhu na insolvenci. Firma, která dříve působila pod jménem Rema PV Systém a která byla provozovatelem kolektivního systému pro zpětný odběr a recyklaci solárních panelů, podle insolvenčního návrhu dluží minimálně dvanáct milionů korun. Návrh na insolvenci podal bývalý klient XSolaru, společnost WIS Energo podnikatele Dušana Zacha.


Čekání na bitcoinový ETF fond: ve hře jsou konkurenční náskok a miliardy dolarů investorů
E15-politika | 10:30:00
Významné finanční instituce na Wall Street pokračují ve své snaze získat licenci na založení burzovně obchodovaného fondu, který by kopíroval vývoj spotové ceny kryptoměny bitcoin. Takový fond by mohl do správy nalákat miliardy či desítky miliard dolarů. A ten, kdo dostane povolení jako první, bude mít v konkurenčním boji náskok. Překážkou však zatím je odměřený postoj federální Komise pro cenné papíry (SEC).


Solární kauza REMA PV Systém pokračuje. Kolektivní systém čelí návrhu na insolvenci
E15-politika | 08:00:00
Policií vyšetřovaná společnost XSolar Reuse Systém čelí návrhu na insolvenci. Firma, která dříve působila pod jménem Rema PV Systém a která byla provozovatelem kolektivního systému pro zpětný odběr a recyklaci solárních panelů, podle insolvenčního návrhu dluží minimálně dvanáct milionů korun. Návrh na insolvenci podal bývalý klient XSolaru, společnost WIS Energo podnikatele Dušana Zacha.


Nejrychlejší způsob přípravy palačinek. Za pár minut jich bude obrovské množství, a to bez nepořádku
AAzdraví.cz | 09:00:00
Kdo by nemiloval palačinky! Děti, dospělí i starší, snad každý si rád dá sladkou palačinku s marmeládou, ovocem či šlehačkou anebo si ji usmaží naslano…


Letiště v Amsterdamu ruší lety kvůli počasí, i ty do Prahy
Tyden-zahraniční | 11:11:00
Amsterodamské letiště Schiphol dnes ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterodamem a Prahou.


Dálnici D2 na hranici se Slovenskem uzavřela ve směru do Česka nehoda
ceskenoviny.cz | 10:39:00
Brno/Bratislava - Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky dnes ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak...


Jaromír Hanzlík o kolegovi Mirku Krobotovi: Říkám mu Nasranov!
blesk | 11:50:00
Sám platí za morouse, který je protipólem jedné ze svých slavných rolí, věčně rozesmátého Pepina z Postřižin. V nové kriminálce Oktopus ale Jaromír Hanzlík (75) narazil na ještě míň naloženého  Miroslava Krobota (71). Pro sebe si ho nazval Nasranov!


Nástrahy v dovolenkových rájích: Novinky cestovní medicíny pro rok 2023. Na co a jak se připravit?
blesk | 11:00:00
Dovolené jsou v plném proudu a Češi by se měli kromě výběru destinace zajímat o možnosti prevence. Ať už budete trávit dovolenou v tuzemsku, v exotice, nebo v destinacích, jako je Chorvatsko, Tunisko nebo Egypt, neměli byste zapomínat na zdravotní rizika, která vám hrozí. Podle epidemiologa Rastislava Maďara proti většině exotických nemocí existuje očkování, nově proti horečce dengue, kterou si z dovolené vozí i čeští cestovatelé. Co nám hrozí v dovolenkových destinacích a jak se chránit?


Lupiči surově ztloukli a okradli seniora z pražské chaty. Málem přišel o zrak
idnes.cz | 11:13:00
Pražští kriminalisté zadrželi tři podezřelé z toho, že na konci června v Praze 8 oloupili čtyřiasedmdesátiletého muže. Senior tehdy seděl před chatou, kde dlouhodobě bydlí, a povídal si se svou známou. Dva muži vtrhli na pozemek a na svou oběť surově zaútočili. Napadený muž přišel o peníze a málem i o zrak.


Rychlovlak TGV přejel kočku, francouzský dopravce musí platit odškodnění
idnes.cz | 11:00:00
Francouzský soud v úterý rozhodl, že národní železniční dopravce se dopustil nedbalosti, když jeho vlak usmrtil kočku, která utekla cestujícím na nádraží v Paříži. Dopravce musí za své pochybení zaplatit pokutu a majitelům zvířete nahradit způsobenou škodu.


Další demolice v Janově. V romském ghettu padá k zemi už čtvrtý panelák
idnes.cz | 10:55:00
Demoliční nůžky se zakously do dalšího zničeného paneláku na litvínovském sídlišti Janov. V největší sociálně vyloučené lokalitě v Česku se bourá už čtvrtý zdevastovaný dům.


Podivná smrt v Lukašenkově vládě: Ministr dopravy (†47) zemřel náhle, příčiny „nejsou známé“
blesk | 10:12:00
V Bělorusku náhle zemřel ministr dopravy Alexej Avramenko, nebylo mu ani 50 let. Jde už o druhé úmrtí Lukašenkova ministra za poslední rok. Před ním z neznámých důvodů zemřel ministr zaraničí Uladzimir Makej. 


Ženu na procházce se psy zabil aligátor! Její tělo našel zdrcený příbuzný
blesk | 10:12:00
V americkém státě Jižní Karolína po útoku aligátora v úterý zemřela 69letá žena, která byla na procházce se psy. S odvoláním na úřady o tom informuje list The New York Times (NYT). Šlo o druhý smrtelný útok aligátora v této oblasti za méně než rok.


Vysmátá Smetana a Třeštíková brázdí Vary: Festivalové »kámojdy« po roce spolu!
blesk | 10:02:00
Karlovy Vary mají své tradice a stálice. A mezi ně patří i tato dámská dvojka! Spisovatelka Radka Třeštíková (42) a zpěvačka Emma Smetana (35) si opět užívají, že se v lázeňském městečku spolu sešly!


Ztratil se nesvéprávný Ivo: Jde mu doslova o život!
blesk | 09:25:00
Žije ještě? Tuto otázku si kladou policisté a příbuzní Iva Růžičky (35) z Brna. Pohřešovaný je podle nich ve vážném ohrožení života. Pokud jste ho někde spatřili, nebo máte o něm jakékoliv informace, obraťte se co nejdříve na policii.


Češi vzali dovolené útokem. Last minute zájezdů moc nebude, varují cestovky. Které země nejvíc frčí?
blesk | 08:40:00
Stejně jako minulý rok budou Češi i letos vybírat z omezeného počtu takzvaných last minute zájezdů, tedy těch na poslední chvíli. Stojí za tím především silné prodeje pobytů v předprodeji. Při výběru budou mít výhodnější pozici flexibilní klienti, představa o termínu, typu hotelu nebo i destinaci již nemusí odpovídat nabídce. Vyplývá to z informací cestovních kanceláří (CK) a agentur, které oslovila ČTK.


Chceme cokoliv, hlavně ať je to u moře! Rusové skupují nemovitosti v okupovaném Mariupolu
blesk | 08:30:00
Od začátku ruské invaze na Ukrajinu se okupanti zaměřují na dobývání přístavního města Mariupol. To se nachází zhruba 60 kilometrů od ruských hranic. Podle ruských opozičních zpravodajských webů mají okupanti zájem o nemovitosti ve válkou zpustošeném městě. Podle některých bude Mariupol za krátkou dobu skvělou dovolenkovou destinací. Většina zájemců chce v Mariupolu bydlet hlavně kvůli moři.


Žena Libora Boučka je těhotná: Je opravdu požehnáním se do toho stavu dostat, cesta k němu není vždy snadná
super | 11:26:56
Krásná zpráva z filmového festivalu v Karlových Varech. Moderátor


Jiří Mádl promluvil o synkovi: Roli otce si užívám, léto bude patřit Fanouškovi. Jeho maminka je paní Columbová
super | 10:50:40
Jiří Mádl (36)


Bohaté přilepšení k důchodu: Drbny ze Slunce, seno, jahody neremcaly a běhaly jako zamlada
super | 10:50:20
K českým prázdninám patří neodmyslitelně i letní filmová trilogie Zdeňka Trošky (70) Slunce, seno… (1983, 1989, 1991). Košilaté příběhy z jihočeských Hoštic jsme sice všichni viděli už několikrát, ale vždy se na ně rádi podíváme znovu.


Ondřej Sokol střílí do vlastních řad: Režíruje sen každého divadelníka
super | 10:40:40
Druhou premiérou jubilejního 20. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností je slavná situační komedie z divadelního prostředí Bez roucha. Od neděle 9. července ji na Letní scéně Vyšehrad uvádí divadlo Studio DVA. V režii


V USA otevřeli novou největší benzinku světa. Obslouží 120 aut naráz a nikdy nezavírá
Autoforum.cz | 09:00:00
V roce 2023, tedy v době posedlosti automobilového světa elektrickým pohonem, je to úsměvná věc. Neznáme ani dobíjecí stanici s tolika stojany, ta čerpací s takovým počtem tankovacích míst dokáže odbavit desítky tisíc aut denně. (Petr Prokopec)


Pohlreich, Punčochář a spol. hrají s Michelinem o čas. Naléhají na vládu, aby za průvodce zaplatila
iHned.cz | 12:00:19
Špičky české gastronomie, včetně předních šéfkuchařů a restauratérů, se obrátily na českou vládu s otevřeným dopisem psaným naléhavým tónem. Žádají o schválení úhrady příspěvku za vyhlášený průvodce Michelin Guide za Českou republiku. Signatáři...


V Nizozemsku řádí letní bouře Poly, nejsilnější za sto let. Ruší se lety, včetně spojů s Prahou
Novinky-kultura | 11:57:58
Lidé na většině území Nizozemska byli místními úřady vyzváni, aby zůstali doma, protože ve středu ráno zasáhla nizozemské pobřeží vzácná letní bouře. Ta přinesla vítr o rychlosti až 145 kilometrů za hodinu a vážně ovlivnila železniční a leteckou dopravu, a to včetně spojů s Českou republikou. O bouři informuje agentura Reuters.


Bidenova ochranka našla v Bílém domě kokain
Novinky-kultura | 11:13:19
Ochranka amerického prezidenta Joea Bidena objevila při rutinní bezpečnostní kontrole v Bílém domě kokain. Narazila na něj v západním křídle objektu, kde se nacházejí kanceláře hlavy státu a jeho nejbližších spolupracovníků.


Pondělí bylo celosvětově nejteplejším dnem v historii měření
Novinky-kultura | 10:52:25
Toto pondělí bylo nejteplejším dnem v historii měření, když celosvětová průměrná teplota poprvé překročila hranici 17 stupňů Celsia. S odkazem na americké vědce z Národních center pro environmentální předpovědi o tom informuje britská zpravodajská televize BBC.


Český lékař, jenž v Koreji údajně osahávat hygieničku, dostal pokutu
Novinky-kultura | 10:40:36
Český vojenský lékař, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170.000 korun.


Na Filipínách chtěli ukázat krásy země. Použili záběry z Bali i Brazílie
Novinky-kultura | 10:24:00
Filipínský turistický úřad musí řešit neobvyklou situaci. Pátrá po důvodu, proč byly ve videu, jež mělo propagovat krásy země, použity záběry z jiných států. Na přešlap upozornil na Facebooku filipínský blogger. Kampaň, jejíž součástí klip byl, vyšla na 900 tisíc dolarů (19,5 milionu korun).


Amsterdamské letiště ruší kvůli počasí lety, odpadly i spoje s Prahou
Novinky-kultura | 09:18:30
Amsterdamské letiště Schiphol ve středu ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterdamem a Prahou.


Plynaři doporučují udělat servis kotle co nejdříve, na podzim bude plno
Novinky-kultura | 10:06:57
Do začátku topné sezony sice zbývá ještě několik měsíců, přesto Český plynárenský svaz (ČPS) už teď nabádá, aby si lidé objednávali termíny pro pravidelný servis svých kotlů a dalších plynových zařízení. Na podzim, kdy se začne znovu topit, budou totiž servisní technici zaneprázdněni a čekací lhůty budou dlouhé.


Bod obnovy ve Varech. Očekávané české sci-fi pokořuje nepřirozenou smrt
Novinky-kultura | 10:01:00
Po červnové světové premiéře v Jižní Koreji se sci-fi Bod obnovy debutujícího filmaře Roberta Hloze dočkalo v pondělí večer uvedení na karlovarském festivalu. Futuristický příběh, odehrávající se roku 2041, pojednává o digitálním zálohování osobnosti a ústavním právu na oživení v případě nepřirozené smrti. Snímek vstoupí do kin 21. září.


V Praze opět zazní hudba Pink Floyd, tentokrát v podání Nick Mason's Saucerful of Secrets
Musicserver | 11:14:00
Již podruhé v tomto roce budou moci příznivci skupiny Pink Floyd slyšet jejich hudbu v podání uskupení, ve kterém působí některý z jejích zakládajících členů. Po baskytaristovi, ...


Desetitisíce lidí v srdci elektronické taneční hudby. Začíná největší český festival Beats For Love
Musicserver | 10:14:30
Vstupní brány, stánky i všechna pódia stojí, kempy jsou připravené. V Ostravě ve středu 5. července začíná největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě a ...


Co byste měli vědět o zdanění přivýdělku a letních brigád
Kurzy.cz | 10:34:30
Léto je ideálním obdobím na brigádu v gastronomii, pohostinství nebo třeba v zemědělství. Přivýdělek ale nabízí řada firem i v kvalifikovaných oborech, a to nejen v létě. Formou o provedení práce nebo činnosti si přivydělává řada lidí na rodičovské&hellip


Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením - realizovaný průzkum prostřednictvím Instant Research
Kurzy.cz | 10:27:02
Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“.


V Nizozemsku řádí letní bouře Poly, nejsilnější za sto let. Ruší se lety, včetně spojů s Prahou
Novinky.cz | 11:57:58
Lidé na většině území Nizozemska byli místními úřady vyzváni, aby zůstali doma, protože ve středu ráno zasáhla nizozemské pobřeží vzácná letní bouře. Ta přinesla vítr o rychlosti až 145 kilometrů za hodinu a vážně ovlivnila železniční a leteckou dopravu, a to včetně spojů s Českou republikou. O bouři informuje agentura Reuters.


Bidenova ochranka našla v Bílém domě kokain
Novinky.cz | 11:13:19
Ochranka amerického prezidenta Joea Bidena objevila při rutinní bezpečnostní kontrole v Bílém domě kokain. Narazila na něj v západním křídle objektu, kde se nacházejí kanceláře hlavy státu a jeho nejbližších spolupracovníků.


Pondělí bylo celosvětově nejteplejším dnem v historii měření
Novinky.cz | 10:52:25
Toto pondělí bylo nejteplejším dnem v historii měření, když celosvětová průměrná teplota poprvé překročila hranici 17 stupňů Celsia. S odkazem na americké vědce z Národních center pro environmentální předpovědi o tom informuje britská zpravodajská televize BBC.


Český lékař, jenž v Koreji údajně osahávat hygieničku, dostal pokutu
Novinky.cz | 10:40:36
Český vojenský lékař, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170.000 korun.


Na Filipínách chtěli ukázat krásy země. Použili záběry z Bali i Brazílie
Novinky.cz | 10:24:00
Filipínský turistický úřad musí řešit neobvyklou situaci. Pátrá po důvodu, proč byly ve videu, jež mělo propagovat krásy země, použity záběry z jiných států. Na přešlap upozornil na Facebooku filipínský blogger. Kampaň, jejíž součástí klip byl, vyšla na 900 tisíc dolarů (19,5 milionu korun).


Amsterdamské letiště ruší kvůli počasí lety, odpadly i spoje s Prahou
Novinky.cz | 09:18:30
Amsterdamské letiště Schiphol ve středu ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterdamem a Prahou.


Plynaři doporučují udělat servis kotle co nejdříve, na podzim bude plno
Novinky.cz | 10:06:57
Do začátku topné sezony sice zbývá ještě několik měsíců, přesto Český plynárenský svaz (ČPS) už teď nabádá, aby si lidé objednávali termíny pro pravidelný servis svých kotlů a dalších plynových zařízení. Na podzim, kdy se začne znovu topit, budou totiž servisní technici zaneprázdněni a čekací lhůty budou dlouhé.


Bod obnovy ve Varech. Očekávané české sci-fi pokořuje nepřirozenou smrt
Novinky.cz | 10:01:00
Po červnové světové premiéře v Jižní Koreji se sci-fi Bod obnovy debutujícího filmaře Roberta Hloze dočkalo v pondělí večer uvedení na karlovarském festivalu. Futuristický příběh, odehrávající se roku 2041, pojednává o digitálním zálohování osobnosti a ústavním právu na oživení v případě nepřirozené smrti. Snímek vstoupí do kin 21. září.


Praha neví, která bije. Odborníci si stěžují na nepřesnosti historického astronomického ciferníku
lidovky.cz | 12:00:00
Odborníci si stěžují na nedostatek pozornosti věnované při rekonstrukcích pražského staroměstského orloje po astronomické stránce. Ta je přitom stěžejní.


Rychlovlak TGV přejel kočku, francouzský dopravce musí platit odškodnění
lidovky.cz | 11:37:11
Francouzský soud v úterý rozhodl, že národní železniční dopravce se dopustil nedbalosti, když jeho vlak usmrtil kočku, která utekla cestujícím na nádraží v Paříži. Dopravce musí za své pochybení zaplatit pokutu a majitelům zvířete nahradit způsobenou škodu.


VIDEO: Tři hodiny hlavou dolů. V USA se zasekla horská dráha
lidovky.cz | 10:02:59
Návštěvníci festivalu v americkém Wisconsinu, kteří se v neděli rozhodli pro jízdu na horské dráze, prožili hororové odpoledne. Atrakce se totiž za jízdy zasekla a lidé zůstali ve vozících uvězněni hlavou dolů po dobu více než tří hodin. Uvízlé nešťastníky nakonec vyprostili hasiči. Incident se obešel bez zranění.


Český lékař, jenž v Koreji údajně osahávat hygieničku, dostal pokutu
aktuálně.cz | 11:00:49
Český vojenský lékař zaplatí 170 tisíc korun. Po zaplacení bude moct ze Jižní Koreje odcestovat.


Foto: Největší tanková bitva v dějinách. Boje u Kurska předznamenaly porážku nacistů
aktuálně.cz | 10:30:30
Připomeňte si zlomovou bitvu u Kurska z roku 1943 prostřednictvím historických fotografií.


Z Ostravských sléváren míří do Anglie obří kokila. Unikátní je výrobou i přepravou
aktuálně.cz | 10:08:39
Britské společnosti nyní ostravský podnik dodává tři tato zařízení, každé z nich stojí řádově miliony korun.


Člen vládní delegace, který v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, zaplatí 170 tisíc korun a vrátí se do Česka
Český rozhlas | 11:10:00
Český vojenský lékař, který v dubnu v Jižní Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky (ODS) údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170 tisíc korun. Uvedl to ve středu server Lidovky.cz, kterému informace potvrdil český právní zástupce lékaře Julius Kramarič. O rozsudku informovalo také ministerstvo zahraničí.


Lucie Fuková: Dezinformátoři u Romů uspěli s covidem, nyní s Ukrajinci
Denik.cz | 11:05:00
Vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková varuje, že Romové jsou už od covidu cílem dezinformačních kampaní. Podle ní je třeba zlepšit komunikaci mezi státními orgány a samosprávami krajů, měst a obcí a Romy a navázat dialog i mezi Romy a Ukrajinci. „I Romové potřebují pocit, že někdo přijímá jejich názory, že jim někdo naslouchá,“ tvrdí Fuková.  


KVÍZ: Jste milovníky seriálů? Vyzkoušejte, jak znáte oblíbenou Policii Modrava
Denik.cz | 10:26:00
Léto zpestřuje TV Nova svým divákům vysílám Policie Modrava. Seriálu, který lámal rekordy ve sledovanosti a výrazně zpopularizoval Šumavu. Také se rádi díváte, jaké případy řeší kapitánka Jana Vinická se svým týmem? A jste přesvědčeni, že seriál znáte? Kvíz Deníku prověří, jak velkými fanoušky a zároveň znalci Policie Modrava jste.


Venčila psy, ti se domů vrátili sami. Američanku napadl aligátor, útok nepřežila
Denik.cz | 10:17:00
V americkém státě Jižní Karolína po útoku aligátora v úterý zemřela 69letá žena, která byla na procházce se psy. S odvoláním na úřady o tom informuje list The New York Times (NYT). Šlo o druhý smrtelný útok aligátora v této oblasti za méně než rok.


Zachránce srnčních mláďat Petr Rejl: Nechtěl jsem se už na ten masakr dívat
Denik.cz | 10:11:00
Při senosečích každoročně pod ostrými čepeli sekacích strojů hyne mnoho srnčích mláďat. Matky je uloží do vysoké trávy, ale když slyší zvuk zemědělských strojů, ve vrozené plachosti utečou a zdržují se opodál. Petr Rejl z Načešic na Chrudimsku, který pracuje v místním zemědělském podniku, se už nemohl dívat na zmasakrovaná tělíčka srnčat, a tak na sociálních sítích oslovil lidi s prosbou, aby se zapojili do jejich záchrany.


Dnes by nám věrozvěsti a Hus kázali gay marriage
Britské_listy | 10:00:00
Často


Ruská agrese na Ukrajině: Ruský gubernátor tvrdí, že Kursk a Belgorod jsou z Ukrajiny pod přeshraniční palbou
Britské_listy | 10:00:00
Vjačeslav Gladkov tvrdí, že při útoku u ukrajinských hranic v Belgorodské oblasti byla zraněna jedna žena"Útok


V Británii jsou potraviny levnější než v ČR
Britské_listy | 10:00:00
Pozn JČ: V Británii se neplatí a nikdy neplatila za potraviny DPH.


Slovenský vězeň, který uprchl na Chebsku je stále na útěku, policie po něm pátrá
Tyden-domácí | 10:30:00
Z nestřeženého pracoviště v Hazlově na Chebsku uprchl v úterý večer třiačtyřicetiletý vězeň Josef Čopák ze Slovenska. Na webu policie to dnes uvedla policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Podle policie není uprchlý muž nebezpečný. Policisté prosí o pomoc při pátrání po vězni veřejnost.


KDU-ČSL přineslo návrh upravující práva homosexuálních párů
Tyden-domácí | 09:25:00
Lidé stejného pohlaví by už neměli vstupovat do registrovaného partnerství, ale jen do partnerství, a to při obřadu podobnému tomu, jaký se koná při civilním sňatku. Homosexuální partneři by pak požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Vyplývá to z novely zákona o registrovaném partnerství a řady dalších zákonů, jak ji předložila skupina poslanců KDU-ČSL. Předloha opomíjí rodičovská práva. Předkladatelé ale tvrdí, že navržené úpravy by vedly k podstatnému posílení práv při soužití v partnerství a k plnohodnotnému institucionálnímu zajištění stejnopohlavních svazků.


Přes 300 milionů korun za jediný den. Pětistovka nejbohatších lidí má za sebou úspěšný půlrok
Euro | 09:30:00
Pěti stům nejbohatších lidí na světě se během prvního pololetí opravdu dařilo. Podle agentury Bloomberg si od ledna vydělali celkem 852 miliard dolarů, nejvíce od konce roku 2020Nejbohatší muž světa Elon Musk si během šesti měsíců přišel na 96,6 miliardy dolarů, dařilo se ale i spoluzakladateli Facebooku Marku ZuckerbergoviNejvětší propad majetku zaznamenal indický magnát Guatam Adani. Procentuálně si nejvíce pohoršil americký podnikatel Carl Icahn Nejbohatší lidé planety mají za sebou opravdu úspěšný start roku. Jen během prvních šesti měsíců si podle agentury Bloomberg přišlo 500 nejmovitějších na 852 miliard dolarů. To v přepočtu odpovídá zhruba 18,5 bilionu korun. Jednodenní výdělek tak představoval v průměru 14 milionů dolarů (asi 304,6 milionu korun).


Dálnice D2 je ze směru od Slovenska do Prahy uzavřena kvůli nehodám
Tyden-sport | 11:20:00
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky dnes ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Slovenská policie ČTK informovala, že při nehodě dodávka narazila do nákladního auta a že její řidič byl se zraněními letecky přepraven do nemocnice. Dopoledne se pak na slovenské části dálnice D2 nedaleko hranic s Českem stala další nehoda.


Letiště v Amsterdamu ruší lety kvůli počasí, i ty do Prahy
Tyden-sport | 11:11:00
Amsterodamské letiště Schiphol dnes ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterodamem a Prahou.


Slovenský vězeň, který uprchl na Chebsku je stále na útěku, policie po něm pátrá
Tyden-sport | 10:30:00
Z nestřeženého pracoviště v Hazlově na Chebsku uprchl v úterý večer třiačtyřicetiletý vězeň Josef Čopák ze Slovenska. Na webu policie to dnes uvedla policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Podle policie není uprchlý muž nebezpečný. Policisté prosí o pomoc při pátrání po vězni veřejnost.


KDU-ČSL přineslo návrh upravující práva homosexuálních párů
Tyden-sport | 09:25:00
Lidé stejného pohlaví by už neměli vstupovat do registrovaného partnerství, ale jen do partnerství, a to při obřadu podobnému tomu, jaký se koná při civilním sňatku. Homosexuální partneři by pak požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Vyplývá to z novely zákona o registrovaném partnerství a řady dalších zákonů, jak ji předložila skupina poslanců KDU-ČSL. Předloha opomíjí rodičovská práva. Předkladatelé ale tvrdí, že navržené úpravy by vedly k podstatnému posílení práv při soužití v partnerství a k plnohodnotnému institucionálnímu zajištění stejnopohlavních svazků.


Pilař po návratu do Hradce: Konec v Plzni byl hořkej, ale Koubek mi volal
iSport.cz | 11:00:00
Nebrzdí, i když za sebou nemá sezonu podle představ. Václav Pilař, posila Hradce Králové, jenž se má stát tváří fotbalového rozpuku spojeného s novou arénou, rozhodně nepřišel kariéru ve čtyřiatřiceti do klubu, z nějž vylétl do světa, jen tak „došolichat“. Aby ano, vždyť může dokázat Plzni, svému druhému „domovu“, že měl dostat výraznější prostor.


Wimbledon ONLINE: další Češky hrají 1. kolo, první do akce Lehečka
iSport.cz | 11:00:00
Po deštivém úterý dnes organizátoři Wimbledonu doufají v bezproblémový průběh turnaje. Počasí včera nepustilo na kurt několik českých tenistů a především tenistek. Ještě v 1. kole má dnes nastoupit Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová, Petra Kvitová, Linda Nosková, či Jiří Lehečka a Jiří Veselý. Zápasu 2. kola se večer může dočkat Kateřina Siniaková. České naděje sledujte v akci ONLINE.


Oddalování podpisu smlouvy s Hamiltonem nesouvisí s financemi, tvrdí Wolff
f1sport.auto.cz | 11:30:00
Lewis Hamilton a Mercedes stále neoznámili prodloužení spolupráce, která trvá již od roku 2013. Podle šéfa týmu však není problém v tom, že by se obě strany nemohly dohodnout na finančních ...


Zajímavé statistiky po Grand Prix Rakouska 2023
f1sport.auto.cz | 10:01:00
Max Verstappen získá titul v Kataru. Leclerc vyjel Ferrari 800. pódium ve formuli 1 a Aston je zpět ve hře o druhé místo.


Dingleyová jako první trenérka v Anglii povede mužský profesionální tým
sport.cz | 11:52:03
Hannah Dingleyová jako první žena v Anglii povede mužský profesionální fotbalový tým. Klub Forest Green Rovers ze čtvrté ligy ji jmenoval prozatímní trenérkou. Uvedla to agentura Reuters.


Zmiz z našeho klubu! Fotbalistu napadli vlastní fanoušci
sport.cz | 11:18:31
Brazilského fotbalistu Luana napadli fanoušci Corinthians, ve kterém třicetiletý záložník od roku 2020 působí. Celek ze Sao Paula na svém webu úterní incident odsoudil a označil jej za zbabělý akt násilí.


Kouč Galtier po jedné sezoně opouští fotbalisty PSG, nahradit ho může Enrique
sport.cz | 11:08:11
U fotbalistů Paris St. Germain skončil po jedné sezoně kouč Christophe Galtier, i když s týmem obhájil titul ve francouzské lize. Ke kýženému úspěchu v Lize mistrů však ambiciózní celek nedovedl. Mužstvo s kanonýry Lionelem Messim, Neymarem a Kylianem Mbappém vypadlo už v osmifinále s Bayernem Mnichov. Galtiera by na lavičce podle agentury AFP mohl nahradit Luis Enrique, bývalý trenér Barcelony či španělské reprezentace.


Nejdražší Angličan v historii? Arsenal je blízko rekordnímu nákupu
sport.cz | 10:59:15
Anglický fotbalista Declan Rice je blízko rekordnímu přestupu z West Hamu do Arsenalu. Oba londýnské kluby se podle britských médií na přestupu defenzivního záložníka dohodly, podle deníku The Guardian dostal Rice od West Hamu svolení podstoupit lékařskou prohlídku. Celková částka by mohla dosáhnout až 105 milionů liber (asi 2,9 miliardy korun).


Kanadský hokej povede poprvé žena, Hendersenová dosud řídila curling
sport.cz | 10:51:21
Kanadskou hokejovou federaci povede poprvé žena. Novou prezidentkou byla jmenována Katherine Hendersonová, která uplynulých sedm let řídila národní curlingový svaz. Funkce se podle agentury AFP ujme 4. září.


Obránce Suchý se upsal fotbalové Mladé Boleslavi i na příští sezonu
sport.cz | 10:03:59
Bývalý kapitán fotbalové reprezentace Marek Suchý bude dál nastupovat za Mladou Boleslav. Pětatřicetiletý obránce prodloužil s klubem smlouvu o další rok do konce června 2024. Středočeský celek to oznámil na svém webu.


Záhadná smrt fotbalového bosse. Majitel Millwallu zemřel při tragické nehodě
iHNed_sport | 11:11:50
Anglickým fotbalem probleskla smutná zpráva: ve věku 70 let zemřel John Berylson, americký podnikatel a majitel klubu Millwall.


Je definitivně rozhodnuto. Odvolací komise UEFA potvrdila, že si Osasuna konferenční ligu nezahraje
FotbalPortal | 11:23:46
Španělský klub Osasuna nebude v příští sezoně hrát Evropskou ligu kvůli deset let starému skandálu s ovlivňováním zápasů. Tým Jagoba Elustonda, který v minulé sezoně skončil v La Lize na sedmém místě, v úterý potvrdil, že ho UEFA, řídící orgán evropského fotbalu, vyloučila z této třetí nejvyšší evropské klubové soutěže.


Turecký supertalent Arda Güler přestoupí do Realu Madrid
FotbalPortal | 10:40:59
Arda Güler je generační talent tureckého fotbalu. Záložník Fenerbahce láká největší kluby světa a ty se o něj přetahují. Ale nyní se zdá, že je hotovo a Arda Güler už si vybral. Je totiž velmi blízko dohodě s Realem Madrid, který za něj zaplatí dokonce více, než je jeho výstupní klauzule. 18letý záložník by v budoucnu mohl být jedním z nejlepších hráčů planety.


Declan Rice přestupuje do Arsenalu. Stane se nejdražším Angličanem v historii
FotbalPortal | 10:03:04
Cesta Arsenalu k tomuto přestupu nebyla jednoduchá. Vždyť se mu do cesty vložil vítěz Premier League, FA Cupu i Ligy mistrů. Byl to ale on, kdo za Declana Rice zaplatil požadované peníze a kdo z něj udělal nejdražšího anglického hráče všech dob. Kapitán West Hamu podle Fabrizia Romana skutečně přestoupí na Emirates Stadium a stane se novou klíčovou oporou The Gunners.


„Když je člověk vnímavý, nějak to pochopí sám,“ říká Roden o roli muže pečujícího o matku s Alzheimerem
Reflex | 10:20:00
Karel Roden, Regina Rázlová a Antonio Šoposki excelují v trojgeneračním rodinném dramatu Tancuj, Matyldo, které se prezentovalo v rámci festivalu v Karlových Varech. Film o náročném soužití s člověkem, jenž trpí Alzheimerovou chorobou, napsala scenáristka a producentka Nataša Slavíková na základě vlastních zkušeností.


Zbitá ruská novinářka a advokát jsou v moskevské nemocnici
Tiscali-zprávy | 12:22:17
Reportérka nezávislého ruského listu Novaja gazeta Jelena Milašinová a advokát Alexandr Němov, které v úterý přepadli a zbili neznámí útočníci v autonomním Čečensku, jsou v nemocnici v Moskvě. Na platformě Telegram to dnes napsal novinář Alexej Venediktov, který stál v čele nezávislé rozhlasové stanice Echo Moskvy až do jejího uzavření po začátku ruské invaze na Ukrajinu.


Za údajné osahávání hygieničky 170 tisíc: Český lékař dostal v Koreji pokutu
Tiscali-zprávy | 11:03:26
Český vojenský lékař, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170 000 korun. 


Podle poloviny Čechů ohrožuje Blažek důvěru ve spravedlnost
Tiscali-zprávy | 10:31:32
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podle poloviny Čechů ohrožuje důvěru ve spravedlnost. Nemyslí si to 20 procent lidí, ukázal průzkum agentury Median pro Český rozhlas Radiožurnál, jehož výsledky dnes zveřejnil server iROZHLAS.


Budeme čtyři, oznámil Libor Bouček. S manželkou čekají další dítě
revue.idnes.cz | 13:45:00
Moderátor Libor Bouček (42) s manželkou Gabrielou (31) nechybí na letošním karlovarském filmovém festivalu. Právě tam se pochlubili novinkou, že čekají přírůstek do rodiny. Moderátor se pak o dalším miminku rozepsal na sociálních sítích.


U mateřství jsem si nezvykla na absenci spánku, říká Veronika Arichteva
revue.idnes.cz | 13:14:00
Herečka Veronika Arichteva (37) si měla letošní karlovarský festival užívat i s manželem, Biserem Arichtevem (46). Režisér však musel nakonec zůstat doma se synem Lukou, který na podzim oslaví třetí narozeniny. Herečka v rozhovoru pro iDNES.cz prozradila nejen to, co ji na mateřství překvapilo.


Drogy hvězdy Obecné školy. Průšviháři Rosenheimovi hrozí deset let za mřížemi
revue.idnes.cz | 12:26:00
Do povědomí televizních diváků se zapsal jako propadlík Rosenheim v Obecné škole Jana Svěráka, od té doby na sebe upozorňuje primárně svými drogovými přečiny. A protože v minulosti již strávil čas za mřížemi, vzali ho policisté po drogové razii do vazby. Podle TN.cz, která na událost upozornila, bývalému herci Marku Endalovi hrozí až deset let za mřížemi.


MÓDA Z VARŮ: Sexy Farářová i fetiš Sharloty. Mottlová porušila dress code
revue.idnes.cz | 11:00:00
Doprovodným programem karlovarského filmového festivalu jsou i módní přehlídky. Na akci návrhářky Debbie Brown se ukázaly známé tváře, z nichž některé porušily předepsaný dress code. Podívejte se, jak hosté zvládli zadání „black extravagant“.


Policie obvinila z pokusu o vraždu pětatřicetiletého muže z Litoměřic
ceskenoviny.cz | 13:24:00
Litoměřice - Vyšetřovatel ústecké krajské kriminální služby dnes obvinil pětatřicetiletého muže z pokusu o vraždu ženy v Litoměřicích. Ještě dnes podá soudu návrh na vzetí obviněného...


VELKÝ PRÁZDNINOVÝ KVÍZ: Sto otázek všeho druhu. Prověřte se i na dovolené
idnes.cz | 13:18:00
Víte, jakou krevní skupinu má univerzální dárce? Co se stane s vajíčkem, když ho dáte do mikrovlnné trouby? A kolik váží kniha Karla Gotta Má cesta za štěstím? Magazín DNES už potřinácté připravil velký test na prázdniny, 100 otázek z nejrůznějších oborů. Na kolik z nich odpovíte správně?


Bouřky jdou nad Českem. Čekejte nárazy větru a průtrže mračen s krupkami
idnes.cz | 12:56:00
V Česku se kolem poledne začaly objevovat první bouřky. Prozatím nejsou příliš silné. Spojují se do linií, na jejichž čele můžete čekat výraznější nárazy větru, rychle ale přecházejí. Tam, kde přejde více linií, může v krátké době napršet až 50 milimetrů.


Mimořádná bouře udeřila v Nizozemsku. Vyvracela stromy, zastavila dopravu
idnes.cz | 12:34:00
Nejméně jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádala nezvykle silná letní bouře, která ve středu zasáhla Nizozemsko. Vichr dosahující až 145 kilometrů za hodinu výrazně narušil leteckou a železniční dopravu v zemi. Úřady vyzvaly občany, aby, pokud možno, nevycházeli z domů. Vítr, který by mohl dosahovat síly orkánu, očekávají meteorologové také na severu Německa.


Historička: Ekonomická data Řecka jsou dobrá, k sociálnímu smíru však nevedou
idnes.cz | 12:15:00
Z dluhové krize se Řecko dostává s námahou a náporu migrantů společnost nadále rozpolcuje. Volby znovu vyhráli pravicoví konzervativci z Nové demokracie, ale spolu s ní zasedla v pondělí v parlamentu tři krajně pravicová uskupení. K volbám šla polovina Řeků a podle hosta podcastu Kontext historičky Kateřiny Králové je otázka, jaký potenciál mají antisystémové strany u druhé půlky.


Dva náročné zásahy v Adršpašských skalách: Jednoho pacienta vyzvedl vrtulník, druhý jel loďkou
blesk | 12:45:00
Dva náročné zásahy během dvou dní mají za sebou královéhradečtí záchranáři společně s hasiči. V obou případech museli zasahovat v Adršpašských skalách. V jednom případě na místo zamířil i vrtulník, s pomocí kterého zraněného vyprostili ze špatně přístupného terénu.


Noční divočina ve Varech: Rozjetý Mádl, odmítnutý Měcháček a Smetana v ulicích nad ránem!
blesk | 12:27:00
V Campari stanu na filmovém festivalu ve Varech to v úterý v noci pořádně žilo! Páru zde upustila celá řada celebrit – Tomáš Měcháček (44), Jiří Mádl (36) nebo Emma Smetana (35) s Jordanem Hajem (34), kteří celou akci navíc moderovali. 


Český lékař už zná trest za plácnutí korejské hygieničky: Místo vězení pokuta
blesk | 10:48:00
Český vojenský lékař, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170.000 korun. Uvedl to dnes server Lidovky.cz, kterému informace potvrdil český právní zástupce lékaře Julius Kramarič. O rozsudku, který počítá s pokutou, a nikoli s odnětím svobody, ČTK následně informovalo také ministerstvo zahraničí.


Revoluce v pronajímání obecních bytů? Praha chystá změnu, čelí ale kritice: „Zmizí možnost kontroly!“
blesk | 10:44:00
Pražský magistrát připravuje nová pravidla pro pronajímání obecních bytů, která mají podle náměstkyně primátora pro bydlení Alexandry Udženije (ODS) napomoci lepšímu hodnocení žadatelů. Na dotaz ČTK to sdělila Udženija. Návrh pravidel, který nedávno projednal bytový výbor zastupitelstva, v otevřeném dopise kritizovala Platforma pro sociální bydlení a nelíbí se ani opoziční Praze Sobě.


Další opravy na Barranďáku! Po rekonstrukci mostu přijdou na řadu betonové plastiky
blesk | 10:26:00
Umělecké betonové plastiky na pražském Barrandovském mostě se dočkají obnovy. Technická správa komunikací (TSK) s ní začne, až dokončí kompletní rekonstrukci mostu. Informoval o tom generální ředitel TSK Jozef Sinčák. Rekonstrukce mostu je plánována na čtyři roky a započala loni. Kolik bude oprava obřích plastik stát, Sinčák neuvedl. Autorem děl, která vznikla v letech 1989 a 1990, je sochař Josef Klimeš.


Muž z Plzeňska surově napadl ženu, do nemocnice ji vezli s poraněnou hlavou
idnes.cz | 10:05:00
Policisté a záchranáři vyjížděli v úterý k večeru k surovému napadení ženy do bytového domu nedaleko kostela ve Štěnovicích na jižním Plzeňsku. Třiačtyřicetiletá žena skončila s poraněním hlavy v nemocnici.


Jana Švandová změnila účes a vynesla nádherné šaty: Herečka ve Varech ukázala celou rodinu
super | 13:47:00
Jen na dvě noci tentokrát dorazila na karlovarský filmový festival herečka


Lída Baarová v Dívce v modrém prokázala, že není jen krásná, ale umí i hrát. Ve filmu se objevilo jedno faux pas
super | 13:46:45
K velkým skvostům prvorepublikové kinematografie patří romantická komedie Otakara Vávry (✝100) Dívka v modrém. Hlavním hrdinou příběhu je svobodný, finančně zajištěný notář Jan Karas, jehož obletují vdavekchtivé dámy.


Nejodvážnější model ve Varech! Česká Barbie Jiráčková dorazila v síťce a mini
super | 12:31:47
Česká Barbie


VW začíná pomalu chápat, že s elektromobily šlápnul vedle, můžete za to ale samozřejmě vy
Autoforum.cz | 10:30:00
Němci dlouho odmítali pochopit, že to, co žene část zákazníků do náruče Tesly, není ani tak fakt, že vyrábí elektrická auta, ale fakt, že jde o Teslu. Tváří v tvář současné „silné neochotě zákazníků” kupovat elektrické Volkswageny jim ale mnoho jiného než kapitulovat nezbývá. (Petr Miler)


Porsche Boxster (986): Levná radost, drahá starost! Proč si tohle auto (ne)koupit
Auto.cz | 11:52:00
Letmý pohled do inzerce rychle odhalí, že původní Porsche Boxster je jednou z nejdostupnějších vstupenek do vlastnictví auta německé prestižní značky. Co se ale na začátku jeví jako „dokonalý kauf“, se záhy může rychle změnit v noční můru.


Režisér Vincent Perez uvedl film Ve jménu cti a řekl: Souboj byl způsob, jak obnovit svou pověst
Novinky-kultura | 13:51:00
Původem švýcarský herec a režisér Vincent Perez, který je hostem právě probíhajícího filmového festivalu, se proslavil především díky úspěšné filmové adaptaci Cyrano z Bergeracu, která získala Zlatý glóbus pro nejlepší zahraniční film a deset francouzských cen César. Známé je i historické drama Královna Margot, vztahové melodrama Kdo mne má rád, pojede vlakem nebo pokračování kultovního filmu Vrána: Město andělů.


Na národní pouť ve Velehradě dorazilo 30 tisíc lidí, mši celebroval apoštolský nuncius
Novinky-kultura | 13:47:43
Tradiční cyrilometodějská akce Dny lidí dobré vůle vyvrcholila ve středu na nádvoří před bazilikou v moravském Velehradě národní poutí a slavnostní mší svatou. Na největší náboženskou akci v České republice dorazilo podle odhadů organizátorů asi třicet tisíc lidí.


Muž zadržený kvůli napadení ženy v zahrádkářské kolonii byl obviněn z pokusu o vraždu
Novinky-kultura | 13:45:36
Vyšetřovatel ústecké krajské kriminální služby ve středu obvinil pětatřicetiletého muže z pokusu o vraždu ženy v zahrádkářské kolonii v Litoměřicích. Podá k soudu návrh na vzetí obviněného do vazby. Muž z Litoměřic brutálně napadl ženu v noci na úterý.


Kocour ve Francii utekl pod vlak. Železnice musí platit za to, že nedbala proseb a express zvíře přejel
Novinky-kultura | 13:32:44
Dva tisíce eur (47 400 Kč) musí zaplatit francouzská železniční společnost SNCF majitelkám čtyřletého kocoura, kterého na pařížském nádraží Montparnasse přejel odjíždějící expresní vlak TGV. Smutný případ se odehrál začátkem ledna a nyní soud vynesl verdikt, podle nějž poškozené - matka a 15letá dcera - dostanou každá po tisícovce.


Aligátor v Jižní Karolíně zabil ženu, která byla na procházce se psy
Novinky-kultura | 13:13:24
V americkém státě Jižní Karolína po útoku aligátora v úterý zemřela 69letá žena, která byla na procházce se psy. S odvoláním na úřady o tom informuje list The New York Times (NYT). Šlo o druhý smrtelný útok aligátora v této oblasti za méně než rok.


Krajně pravicová Alternativa pro Německo je v Durynsku a Braniborsku už nejsilnější
Novinky-kultura | 13:10:15
Růst popularity krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) nebere konce. Ve spolkových zemích Durynsko a Braniborsko je podle nejnovějších průzkumů už nejpopulárnější stranou, a to s velkým odstupem od ostatních uskupení.


Kanaďan, který si otevřel obchod s drogami, zemřel na předávkování
Novinky-kultura | 12:50:57
Jerry Martin v květnu ve Vancouveru otevřel první obchod s návykovými látkami, aby závislým zajistil přísun čistých drog bez nebezpečných příměsí. Minulý týden v pátek však zemřel na předávkování. Bylo mu 51 let.


Na horské silnici na Karlovarsku začalo hořet auto, chytil i okolní porost
Novinky-kultura | 12:44:35
Na silnici mezi Jáchymovem a Abertamy v Krušných horách na Karlovarsku začalo v úterý odpoledne hořet osobní vozidlo. Zásah hasičů komplikovala skutečnost, že od auta, z kterého začalo vytékat a hořet palivo, chytil i okolní porost.


Prezident Petr Pavel přijel na festival a šel do kina na Bod obnovy
Novinky-kultura | 12:18:00
Prezident Petr Pavel s manželkou krátce před středečním polednem přijeli na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Vybrali si nový český sci-fi film Bod obnovy.


Řešení prostorů ve Vile CH ve Valašském Meziříčí je inspirováno slavným raumplanem
Novinky-kultura | 12:27:00
Soudobá vila ve Zlínském kraji od architekta Zdeňka Trefila (z kanceláře Tref-A) a jeho spolupracovníka Petra Ramíka je působivou stavbou, na jejímž prostorovém řešení je znát inspirace prací slavného architekta Adolfa Loose.


Líbání podle etikety: Rozhoduje žena. A nemlaskat
Novinky-kultura | 12:20:00
Jak líbat svůj milovaný protějšek, nás nikdo učit nemusí. Ve společnosti však muži i ženy čelí situacím, kdy mohou políbit i někoho „cizího“. Ačkoli má jít o letmé polibky, mnoho žen je vnímá jako nepříjemné. To vede k trapným situacím, v nichž pravidla etikety dostávají na frak.


Hasiči na Vyškovsku zachránili ze skály muže a jeho psa
Novinky-kultura | 12:09:48
Hned několik jednotek hasičů včetně speciálně vycvičených lezců spěchalo v úterý dopoledne ke skále u obce Luleč na Vyškovsku, kde uvázl muž se svým psem poté, co se pod mužem utrhl kámen.


Peugeot ukázal nové elektrokolo v nákladní i rodinné variantě
Novinky-kultura | 12:06:00
Peugeot coby známý hráč v cyklistickém byznysu představil svou příští generaci elektrických modelů, které se dostanou na trh koncem roku 2023. Trojice elektrokol zahrnuje futuristický model do města, rodinný „Longtail“ a „Bi-Carrier“ zaměřený na náklad.


VIDEO: Darkambientní one-man projekt Black Hole Constellation vydává debutové album a láká na něj klipem k "March of Nobody"
Musicserver | 13:24:00
Debutovým singlem "March of Nobody" se hlásí o slovo jednočlenný darkambientní projekt Black Hole Constellation. Hutná dvouminutová skladba láká na debutovovou desku "Garden Of Deception", ...


Frequently Asked Questions: Proposal on New Genomic Techniques
Kurzy.cz | 12:49:22
1. What are New Genomic Techniques (NGTs)?


Návrh nařízení o nových genomických technikách - Často kladené otázky. Co jsou nové genomické techniky? Proč potřebujeme nové genomické techniky?
Kurzy.cz | 12:49:22
1. Co jsou nové genomické techniky?


Návrh o nových genómových technikách - Často kladené otázky
Kurzy.cz | 12:49:22
1. Čo sú nové genómové techniky (NGT)?


Nové pravidlá pre lepší rastlinný množiteľský a lesný reprodukčný materiál - Často kladené otázky
Kurzy.cz | 12:49:05
1. Prečo musíme preskúmať právne predpisy EÚ o rastlinnom množiteľskom a lesnom reprodukčnom materiáli?


Nová pravidla pro zlepšení rozmnožovacího materiálu rostlin a lesních dřevin - Často kladené otázky
Kurzy.cz | 12:49:05
1. Proč musíme přezkoumat právní předpisy EU týkající se rozmnožovacího materiálu rostlin a lesních dřevin?


Frequently Asked Questions: New rules for improved plant and forest reproductive material
Kurzy.cz | 12:49:05
1. Why do we need to review the EU's legislation on plant and forest reproductive material?


Omezení plýtvání potravinami v EU - Často kladené otázky
Kurzy.cz | 12:48:49
1. Proč je důležité omezit plýtvání potravinami?


Frequently Asked Questions: Reducing Food Waste in the EU
Kurzy.cz | 12:48:49
1. Why is it important to reduce food waste?


Circular economy for textiles: taking responsibility to reduce, reuse and recycle textile waste and boosting markets for used textiles
Kurzy.cz | 12:48:29
Today, the Commission is proposing rules to make producers responsible for the full lifecycle of textile products and to support the sustainable management of textile waste across the EU


European Green Deal - more sustainable use of plant and soil natural resources
Kurzy.cz | 12:48:28
Today, the Commission adopted a package of measures for a sustainable use of key natural resources, which will also strengthen the resilience of EU food systems and farming.


Správa o právnom štáte za rok 2023: pokrok pri 65 % odporúčaní, netreba však poľavovať
Kurzy.cz | 12:46:49
Komisia dnes uverejnila svoju štvrtú výročnú správu o právnom štáte, v ktorej mapuje stav v oblasti právneho štátu v každom členskom štáte.


Zpráva o právním státu 2023: pokrok u 65 % doporučení, další kroky jsou však nutné
Kurzy.cz | 12:46:49
Komise dnes zveřejnila čtvrtou výroční zprávu o právním státu, která hodnotí stav právního státu v jednotlivých členských státech.


Ropa rastie po komentároch saudskoarabského ministra energetiky
Kurzy.cz | 12:43:58
Ropa (OIL) vymazala predchádzajúce poklesy a v súčasnosti sa obchoduje mierne vyššie. K zlepšeniu nálady voči rope prispeli komentáre saudskoarabského ministra energetiky Abdulaziza. Saudský predstaviteľ uviedol, že zníženie vývozu ropy z Ruska bolo do...


Commission presents EU-Chile agreement to Council for signature authorisation
Kurzy.cz | 12:25:34
The modernised EU-Chile agreement has today taken a step towards ratification, with the Commission sending the Advanced Framework Agreement (AFA) and the Interim Trade Agreement (iTA) to the Council for authorising its signature.


Americké akcie jsou zranitelné, preferujeme teď dluhopisy, říká investiční šéfka Morgan Stanley Wealth Management
Kurzy.cz | 12:05:49
Americké akcie od začátku roku zpevňují, v některých sektorech navíc opravdu výrazně. Část analytiků silnou první polovinu roku vnímá jako předznamenání růstu i v druhém pololetí, jiní ale varují, že silný růst na Wall Street zavání brzkou korekcí.


Progress on 65% of recommendations, but further action needed - Rule of Law Report 2023
Kurzy.cz | 12:05:47
The Commission has today published its fourth annual Rule of Law Report, taking the pulse of the rule of law situation in each Member State.


Muž zadržený kvůli napadení ženy v zahrádkářské kolonii byl obviněn z pokusu o vraždu
Novinky.cz | 13:45:36
Vyšetřovatel ústecké krajské kriminální služby ve středu obvinil pětatřicetiletého muže z pokusu o vraždu ženy v zahrádkářské kolonii v Litoměřicích. Podá k soudu návrh na vzetí obviněného do vazby. Muž z Litoměřic brutálně napadl ženu v noci na úterý.


Kocour ve Francii utekl pod vlak. Železnice musí platit za to, že nedbala proseb a express zvíře přejel
Novinky.cz | 13:32:44
Dva tisíce eur (47 400 Kč) musí zaplatit francouzská železniční společnost SNCF majitelkám čtyřletého kocoura, kterého na pařížském nádraží Montparnasse přejel odjíždějící expresní vlak TGV. Smutný případ se odehrál začátkem ledna a nyní soud vynesl verdikt, podle nějž poškozené - matka a 15letá dcera - dostanou každá po tisícovce.


Aligátor v Jižní Karolíně zabil ženu, která byla na procházce se psy
Novinky.cz | 13:13:24
V americkém státě Jižní Karolína po útoku aligátora v úterý zemřela 69letá žena, která byla na procházce se psy. S odvoláním na úřady o tom informuje list The New York Times (NYT). Šlo o druhý smrtelný útok aligátora v této oblasti za méně než rok.


Krajně pravicová Alternativa pro Německo je v Durynsku a Braniborsku už nejsilnější
Novinky.cz | 13:10:15
Růst popularity krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) nebere konce. Ve spolkových zemích Durynsko a Braniborsko je podle nejnovějších průzkumů už nejpopulárnější stranou, a to s velkým odstupem od ostatních uskupení.


Kanaďan, který si otevřel obchod s drogami, zemřel na předávkování
Novinky.cz | 12:50:57
Jerry Martin v květnu ve Vancouveru otevřel první obchod s návykovými látkami, aby závislým zajistil přísun čistých drog bez nebezpečných příměsí. Minulý týden v pátek však zemřel na předávkování. Bylo mu 51 let.


Na horské silnici na Karlovarsku začalo hořet auto, chytil i okolní porost
Novinky.cz | 12:44:35
Na silnici mezi Jáchymovem a Abertamy v Krušných horách na Karlovarsku začalo v úterý odpoledne hořet osobní vozidlo. Zásah hasičů komplikovala skutečnost, že od auta, z kterého začalo vytékat a hořet palivo, chytil i okolní porost.


Graf Dňa - Zlato (GOLD) Zverejnenie zápisnice FOMC je kľúčovou makro udalosťou dňa.
Kurzy.cz | 11:03:27
Zverejnenie zápisnice FOMC je kľúčovou makro udalosťou dňa. Dokument bude zverejnený o 20.00 CET a bude sa týkať zasadnutia z 13. - 14. júna 2023. Fed na tomto zasadnutí rozhodol o ponechaní sadzieb na nezmenenej úrovni, zároveň však vykonal jastrabiu ...


Prezident Petr Pavel přijel na festival a šel do kina na Bod obnovy
Novinky.cz | 12:18:00
Prezident Petr Pavel s manželkou krátce před středečním polednem přijeli na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Vybrali si nový český sci-fi film Bod obnovy.


Řešení prostorů ve Vile CH ve Valašském Meziříčí je inspirováno slavným raumplanem
Novinky.cz | 12:27:00
Soudobá vila ve Zlínském kraji od architekta Zdeňka Trefila (z kanceláře Tref-A) a jeho spolupracovníka Petra Ramíka je působivou stavbou, na jejímž prostorovém řešení je znát inspirace prací slavného architekta Adolfa Loose.


Líbání podle etikety: Rozhoduje žena. A nemlaskat
Novinky.cz | 12:20:00
Jak líbat svůj milovaný protějšek, nás nikdo učit nemusí. Ve společnosti však muži i ženy čelí situacím, kdy mohou políbit i někoho „cizího“. Ačkoli má jít o letmé polibky, mnoho žen je vnímá jako nepříjemné. To vede k trapným situacím, v nichž pravidla etikety dostávají na frak.


Hasiči na Vyškovsku zachránili ze skály muže a jeho psa
Novinky.cz | 12:09:48
Hned několik jednotek hasičů včetně speciálně vycvičených lezců spěchalo v úterý dopoledne ke skále u obce Luleč na Vyškovsku, kde uvázl muž se svým psem poté, co se pod mužem utrhl kámen.


Peugeot ukázal nové elektrokolo v nákladní i rodinné variantě
Novinky.cz | 12:06:00
Peugeot coby známý hráč v cyklistickém byznysu představil svou příští generaci elektrických modelů, které se dostanou na trh koncem roku 2023. Trojice elektrokol zahrnuje futuristický model do města, rodinný „Longtail“ a „Bi-Carrier“ zaměřený na náklad.


Bouřky jdou nad Českem. Čekejte nárazy větru a průtrže mračen s krupkami
lidovky.cz | 13:18:48
V Česku se kolem poledne začaly objevovat první bouřky. Prozatím nejsou příliš silné. Spojují se do linií, na jejichž čele můžete čekat výraznější nárazy větru, rychle ale přecházejí. Tam, kde přejde více linií, může v krátké době napršet až 50 milimetrů.


Politika není pro křehké blbky. Kňučení je lidu odporné, autorita se pak blíží nule
lidovky.cz | 13:00:00
Je to složité s těmi ženskými v politice. Rády by velely zemím i armádám, rády by rozhodovaly a udávaly směr, ale nemají na to. Stěžují si, žadoní o kvóty, kňourají, brečí a podávají trestní oznámení. Vyžadují zvláštní zacházení, aby vůbec v konkurenci prorazily.


Mimořádná bouře udeřila v Nizozemsku. Vyvracela stromy, zastavila dopravu
lidovky.cz | 12:51:27
Nejméně jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádala nezvykle silná letní bouře, která ve středu zasáhla Nizozemsko. Vichr dosahující až 145 kilometrů za hodinu výrazně narušil leteckou a železniční dopravu v zemi. Úřady vyzvaly občany, aby, pokud možno, nevycházeli z domů. Vítr, který by mohl dosahovat síly orkánu, očekávají meteorologové také na severu Německa.


Dálnici D2 uzavřela na hranici se Slovenskem nehoda kamionu a dodávky
lidovky.cz | 12:00:31
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky ve středu ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky.


Ruští vojáci si z nich dělali služky. Znásilněným Ukrajinkám pomáhají i Češi
aktuálně.cz | 12:44:44
Ukrajinky se stále bojí mluvit poté, co byly znásilněny. Neziskové organizace proto vymýšlejí jiné způsoby, jak jim pomoct.


Na Velehrad dorazily desítky tisíc poutníků. Dny lidí dobré vůle vyvrcholily mší
Denik.cz | 12:00:00
Dny lidí dobré vůle na Velehradě vyvrcholily ve středu 5. července cyrilometodějskou poutní mší na nádvoří před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Příchod slovanských věrozvěstů na Moravu si tam během dvou připomněly desítky tisíc věřících z celé země i ze zahraničí.


Projekt mobilního kina obyvatel Přerova začne fungovat 1.srpna
Tyden-sport | 12:25:00
V Přerově začne od srpna promítat nové letní mobilní kino, ponese název Po setmění. Filmové hity se budou promítat každou středu večer vždy na jednom ze tří míst - v rekreační oblasti na Laguně, v historickém parku Michalov či v místní části v Předmostí. V dalších letech by se měly filmové lokality rozšířit, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Mobilní kino město pořídilo na přání obyvatel města, zvolili si jej jako jeden z projektů v prvním ročníku takzvaného participativního rozpočtu. Město za něj zaplatilo 350.000 korun.


Pohlreich, Punčochář a spol. hrají s Michelinem o čas. Naléhají na vládu, aby za průvodce zaplatila
Hospodářské noviny | 14:01:06
Špičky české gastronomie, včetně předních šéfkuchařů a restauratérů, se obrátily na českou vládu s otevřeným dopisem psaným naléhavým tónem. Žádají o schválení úhrady příspěvku za vyhlášený průvodce Michelin Guide za Českou republiku. Signatáři...


Dřív se fotili s Pastrňákem. Teď už Chytil a spol. pomáhají jako mentoři
iSport.cz | 13:00:00
Není to tak dávno, co byli v opačných rolích. Jako účastníci hltali rady, které jim dávaly hvězdy v čele s Davidem Pastrňákem. Teď byli v rolích mentorů už oni. Útočníci Filip Chytil, Matěj Blümel a Jiří Kulich. Stálice v NHL, lídr Rangers a dva odhodlaní mladící, kteří chystají frontální útok na první tým. Právě oni ukazovali svůj um v rámci kempu, který tradičně pořádá agent Aleš Volek a jeho agentura Alvo Sports. „Pamatuju si, že právě tenhle kemp mi změnil pohled na hokej,“ přiznává Chytil.


Tour de France ONLINE: první den v horách, těžký kopec a boj o únik
iSport.cz | 12:28:00
Peloton na Tour de France čeká v páté etapě první horský den. A při něm hned stoupání mimořádné kategorie. A rovnou to první Col de Soudet. V první polovině trasy ale budou cyklisté mířit z tradičního podpyrenejského města Tour de France Pau do velkých hor. Jde o první příležitost, kde mohou adepti na celkové pořadí ukázat svou sílu. Žádné velké ataky ale zatím nečekejte, ještě je příliš brzy odhalit všechny zbraně. Pátou etapu Tour de France sledujte ONLINE na iSport.cz.


Dominikánská dálkařka José Timaová dostala tříletý trest za doping
sport.cz | 13:36:50
Dálkařka Ana José Timaová z Dominikánské republiky dostala tříletý trest za doping. Oznámila to dnes Jednotka pro integritu atletiky (AIU).


Fotbalisté Liberce porazili Varnsdorf 4:0, Teplice zdolaly Žižkov 2:1
sport.cz | 13:15:37
Fotbalisté Liberce porazili v přípravném utkání v Mnichově Hradišti druholigový Varnsdorf 4:0. Slovan vstřelil všechny branky po změně stran. Teplice zdolaly po obratu nováčka druhé nejvyšší soutěže Žižkov 2:1.


Basketbalisty Opavy čekají v Lize mistrů Dijon, Rytas Vilnius a Patras
sport.cz | 13:01:05
Basketbalisté Opavy budou hrát v Lize mistrů v základní skupině B s Dijonem, Rytasem Vilnius a řeckým Promitheasem Patras. Rozhodl o tom dnešní los v sídle Mezinárodní basketbalové federace (FIBA) ve švýcarském Mies. Opava bude jediným českým zástupcem v soutěži. V kvalifikaci se na rozdíl od minulých dvou let žádný český tým o účast ucházet nebude.


Nejdřív papíry, teď prohlídka. Zijach zažil další bizarní přestupový krach
sport.cz | 12:47:16
Už druhý nepovedený přestup ze pozoruhodných okolností má za sebou během půl roku Hakim Zijach. Třicetiletý marocký fotbalista se svým způsobem pokouší o restart kariéry, když v londýnské Chelsea dostává postupem času méně a méně prostoru. V zimě padl přesun do PSG, v posledních dnech pak transfer do Saúdské Arábie za Cristianem Ronaldem.


Sparta nominovala na soustředění. Bez Kováře, šance pro dva mladíky
sport.cz | 12:34:34
Třicetičlenný kádr veze Sparta na týden a půl dlouhý herní kemp do Rakouska. V nominaci chybí podle očekávání někteří hráči, kteří odejdou na hostování, v seznamu není zatím ani gólman Matěj Kovář. Naopak šanci dostávají Tomáš Schánělec a Ondřej Kukučka.


Barcelona má novou posilu, španělského mistra posílí zkušený stoper
sport.cz | 12:14:32
Španělský fotbalový obránce Iňigo Martínez se stane druhou letní posilou Barcelony. S úřadujícím mistrem podepíše dvouletou smlouvu jako volný hráč poté, co skončil v Bilbau. Barcelona to oznámila na svém webu.


V MLS padl divácký rekord, zápas rivalů v Los Angeles vidělo přes 82 tisíc lidí
sport.cz | 12:07:32
Sváteční zápas losangeleských rivalů přinesl divácký rekord zámořské fotbalové ligy MLS. Tým Galaxy na Den nezávislosti porazil Los Angeles FC 2:1 na stadionu Rose Bowl v Pasadeně před zraky 82.110 diváků. Návštěva na utkání výrazně překonala dosavadní maximum z března loňského roku, kdy Charlotte zvítězilo nad Galaxy před 74.479 fanoušky.


Tanec rychlých miliard. Nejcennějším týmem formule 1 je Ferrari, Red Bull je až třetí
iHNed_sport | 12:42:12
Podívejte se, jakou hodnotu mají týmy, které bojují o body ve světovém šampionátu formule 1.


Sparta redukovala kádr: na soustředění neodjeli Plechatý nebo Souček
iHNed_sport | 12:34:19
Fotbalisté Sparty odcestovali na soustředění do rakouského Bad Kleinkirchheimu bez čtyř hráčů.


Hannah Dingleyová se stala historicky první ženou, která převzala anglický tým. Forest Green Rovers se zapsali do historie anglického fotbalu
FotbalPortal | 12:37:33
Tým Forest Green Rovers se zapsal do historie anglické fotbalové ligy a stal se prvním týmem, který jmenoval ženu manažerkou mužského týmu. Ačkoli se prozatím jedná o dočasnou funkci, je velice pravděpodobné, že Hannah se může stát trenérkou na plný úvazek.


Vary 6: Bod obnovy mohl být buď trapně provinční sci-fi, nebo úspěch. Je to druhé
Respekt | 11:03:33
Ambiciózní debut režiséra Roberta Hloze naplňuje představu povedené žánrové zábavy


Petr Sokol: Řecko zvolilo Sparťany. Neradují se z nich ani naši slávisté, ani nikdo jiný
Reflex | 12:25:00
Ledaskterého českého slávistu možná přešla po novinových titulcích o nedávných řeckých volbách chuť na dovolenou v této středomořské zemi. Černým koněm i černou můrou tamních opakovaných parlamentních voleb se totiž stala strana se zajímavým názvem Sparťané. V aténském parlamentu díky jejímu úspěchu zasedne hned dvanáct „sparťanských“ poslanců.


Pavel je s manželkou na festivalu ve Varech, program mají soukromý
ceskenoviny.cz | 12:00:00
Karlovy Vary - Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes přijeli do Karlových Varů na mezinárodní filmový festival. Cílem návštěvy je poukázat na význam akce, program je ale soukromý,...


Rusům se letos na Krym nechce, neslyší na slevy ani ujišťování o bezpečnosti
idnes.cz | 15:30:00
Ruští turisté nemají zájem o prázdninové ubytování na anektovaném Krymu, přestože je tamní úředníci ujišťují, že se nemají čeho obávat. Mnozí lidé mají strach z ukrajinské protiofenzivy či explozí na armádních základnách a ruší své rezervace na poslední chvíli. Rusům, kteří se přece jen na poloostrov odváží, hrozí, že kvůli bezpečnostním kontrolám stráví hodiny v zácpách.


Firmám rostou zisky, náklady inflace přenesly na občany, píše ekonom Kovanda
idnes.cz | 15:18:00
V prvním pololetí letošního roku vybral stát na daních o 36 procent více než v průměru v prvních pololetích předpandemických a předválečných let 2016 až 2019, vyplývá z dat ministerstva financí. Přesto ekonom Lukáš Kovanda upozorňuje, že je stát po zohlednění inflace ve ztrátě skoro 47 miliard korun oproti roku 2019. Za vše může zrušení superhrubé mzdy.


Čínský prezident varoval Putina před použitím jaderných zbraní, píše list
idnes.cz | 15:09:00
Čínský prezident Si Ťin-pching osobně varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před použitím jaderných zbraní na Ukrajině. Uvádí to list Financial Times s odkazem na západní a čínské představitele. Podle nich to naznačuje, že Peking má obavy z ruské agrese ve východoevropské zemi, ačkoliv Moskvě nabízí tichou podporu. Kreml zprávu nepotvrdil.


Štěrk z traktoru zasypal silnici u Náchoda. Neprůjezdná zůstane dlouho
idnes.cz | 14:44:00
Kvůli nehodě osobního auta a traktoru na okraji Náchoda je zcela uzavřena silnice I/14, po níž se do města přijíždí od Rychnova nad Kněžnou, Dobrušky a Nového Města nad Metují. Vozovku zasypal štěrk z převráceného přívěsu traktoru.


Rodiče vystoupili, aby telefonovali, vlak na Prahu jim ujel i s ročním dítětem
idnes.cz | 14:28:00
Roční holčička zůstala v úterý sama ve vlaku mířícím do Prahy, když její rodiče v Mnichově vystoupili, aby si zatelefonovali, a nestihli se včas vrátit do vagonu. Manželský pár následně kontaktoval policii, která dítě převzala na další stanici v 30 kilometrů vzdáleném Freisingu a odvezla ho zpátky matce a otci, informovala dnes agentura DPA.


Minimalismus má nový rozměr: kabelku vydražili rovnou i s mikroskopem
idnes.cz | 14:13:00
Kabelka menší než zrnko soli našla zájemce. Umělecká skupina MSCHF z New Yorku vydražila repliku značky Louis Vuitton za 1,4 milionu korun a dohnala tak trend doplňkových miniatur do extrému. Luxusní kousek tvůrci dokonce prodali i s mikroskopem.


Ve Volze mi brácha přišel jako Švejk roku 2023, říká Matěj Hádek
idnes.cz | 14:00:00
Herec Matěj Hádek strávil poslední měsíce hlavně v Chorvatsku, kde natáčí novou minisérii Na vlnách Jadranu. Čas si však našel i na karlovarský filmový festival, kam přijel představit film Bod obnovy. V dalším festivalovém Rozstřelu promluvil také o bratrovi Kryštofovi nebo filmu Bratři o skupině bratří Mašínů.


Brutální loupež v Libni: Dvojice zmlátila stařečka (74) obuškem i holí, přidala se k nim jeho známá
blesk | 15:20:00
Vlezli na jeho pozemek a teleskopickým obuškem i francouzskou holí ho hlava nehlava začali mlátit! Policisté zadrželi dvojici gaunerů (39, 54), kteří koncem června kvůli pár korunám zbili v Praze 8 seniora muže (74). Nakonec se k nim přidala i stařečkova známá, která u něj v tu dobu byla. Trojici se policistům podařilo dopadnout během jediného dne, policie o případu nyní informovala na svém webu.


Pavel s první dámou inkognito ve Varech: Překvapili i návštěvníky, který český film si vybrali?
blesk | 15:00:00
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes přijeli do Karlových Varů na mezinárodní filmový festival. Cílem návštěvy je poukázat na význam akce, program je ale soukromý, sdělila ČTK Pavlova mluvčí Markéta Řeháková. Prezident s manželkou mimo jiné navštívili projekci filmu mladých českých autorů Bod obnovy, jejich příchod provázel velký zájem médií.


Konvičková práskla ve Varech: Ze svatby sešlo?
blesk | 14:53:00
Markéta Konvičková (29) se sice zasnoubila už na začátku roku 2020, ke svatbě ale dosud nedošlo. A jak se zdá, nestane se tak ani v blízké budoucnosti! Na festivalu v Karlových Varech se svěřila s tím, jak to vlastně s veselkou vypadá. 


Bella Thorneová to neodhadla? Trošku malé plavečky!
blesk | 14:06:00
Americká zpěvačka, herečka a modelka Annabella Avery Thorne alias Bella Thorneová (25) s přítelem vyrazila zaskotačit na pláž. Nebyla by to ale ona, aby si na sebe nevzala pouze titěrné plavky!


Policie obvinila Josefa O. z pokusu o vraždu: V Litoměřicích měl brutálně napadnout ženu!
blesk | 14:00:00
Vyšetřovatel ústecké krajské kriminální služby ve středu obvinil pětatřicetiletého Josefa O. z pokusu o vraždu ženy v Litoměřicích. Ještě ten den podá soudu návrh na vzetí obviněného do vazby.


Zákeřné boreliózy v Česku letos přibylo, případů je přes 900. Lékaři radí, jak se chránit
blesk | 13:40:00
Lékaři letos za první půlrok evidují 921 případů boreliózy, je jich téměř o desetinu víc než loni. Klíšťovou encefalitidou se dosud nakazilo 102 osob, meziročně asi o pětinu méně. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ), které má ČTK k dispozici. Největší nárůst počtu nákaz odborníci každoročně zaznamenávají o letních prázdninách a na podzim. Správná diagnóza boreliózy někdy trvá i několik týdnů či měsíců.


Sladké tajemství Libora Boučka: Budeme čtyři!
blesk | 13:13:00
Na party v hotelu Imperial Libor Bouček (42) o druhém těhotenství své manželky Gabriely (31) mlžil a odmítl ho potvrdit. Ale už je to jisté, protože to společně oznámili na sociální síti. 


Praha připravuje změnu u pronájmu bytů. Netransparentní, zní z opozice
idnes.cz | 10:22:00
Pražský magistrát připravuje nová pravidla pro pronajímání obecních bytů, která mají podle náměstkyně primátora pro bydlení Alexandry Udženije z ODS napomoci lepšímu hodnocení žadatelů.


Vítězka světové soutěže krásy se za dva měsíce vdává: Karolína Kokešová prozradila podrobnosti veselky
super | 15:12:36
Druhá vicemiss soutěže krásy Česká Miss 2019, která v tom roce zvítězila i ve světovém klání Miss Global, se už za dva měsíce stane vdanou paní. "Přípravy jsou už v běhu, už jen ušít svatební šaty," řekla Super.cz


Průsvitné sukně odhalující stehna a podprsenka pod sakem: Nová kolekce Beaty Rajské odvážně ukazuje ženská těla
super | 15:11:49
Každoročně je součástí karlovarského filmového festivalu také přehlídka nejnovější kolekce návrhářky


Pár let stará, nejetá a dokonce vybavená Škoda Superb aktuální generace se dá koupit levně, musí ale jít o nechtěnou verzi
Autoforum.cz | 12:00:00
Třetí generace Superbu je výborné auto. Je to taková jedna prostorná holka pro všechno, která vás přitom nesežere zaživa, i když na auto snadno za milion a víc nemáte. Proto si cenu drží relativně dobře, ne však vždy. (Petr Miler)


TEST Opel Corsa 1.2 Turbo 74 kW EAT8 – Poslední bez elektrifikace
Auto.cz | 13:50:00
Nejnovější Opel Corsa se koncem letošního jara představil s modernizací, díky níž bude mít novou tvář i nejnovější mild-hybridní jednotky. Pro staromilce a odpůrce elektrifikace tak je poslední příležitost ulovit hybridem nedotčený kousek.


Drama na horské dráze. Lidé několik hodin viseli vzhůru nohama
Novinky-kultura | 15:44:00
Návštěva pouti v americkém státě Wisconsin se pro několik lidí v neděli proměnila v noční můru. V důsledku poruchy tam osm lidí na kruhové horské dráze zůstalo viset vzhůru nohama a jejich vyproštění trvalo několik hodin.


Ruskou tiskovou agenturu TASS povede bývalý šéf Putinovy volební kampaně
Novinky-kultura | 15:32:22
Novým generálním ředitelem ruské státní tiskové agentury TASS se stal Andrej Kondrašov, který v roce 2018 pracoval jako mluvčí volební centrály ruského prezidenta Vladimira Putina.


Agrofert dokončil transakci za 19 miliard, odkupuje divizi rakouské chemičky
Novinky-kultura | 15:04:10
Holding Agrofert dokončil převzetí divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis, která zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů.


Česko podle Bruselu pokročilo v reformě justice, vyšetřování korupce na vysokých místech ale vázne
Novinky-kultura | 14:27:41
Česká republika v posledním roce zavedla některé přínosné reformy v justici, nadále má však nedostatky ve vyšetřování korupce, zejména u případů týkajících se vysokých míst. V každoročním hodnocení stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to ve středu uvedla Evropská komise (EK).


Kapela Jamaron v novém singlu "Outsider" přitvrzuje a bojuje proti šikaně
Musicserver | 15:35:00
Sourozenecká skupina Jamaron před nedávnem vydala singl "Nepatrný ztráty", který se její dosavadní tvorbě vymykal jak hudebně, tak jeho poselstvím. Nyní na něj navazuje novinkou s názvem ...


Drama na horské dráze. Lidé několik hodin viseli vzhůru nohama
Novinky.cz | 15:44:00
Návštěva pouti v americkém státě Wisconsin se pro několik lidí v neděli proměnila v noční můru. V důsledku poruchy tam osm lidí na kruhové horské dráze zůstalo viset vzhůru nohama a jejich vyproštění trvalo několik hodin.


Ruskou tiskovou agenturu TASS povede bývalý šéf Putinovy volební kampaně
Novinky.cz | 15:32:22
Novým generálním ředitelem ruské státní tiskové agentury TASS se stal Andrej Kondrašov, který v roce 2018 pracoval jako mluvčí volební centrály ruského prezidenta Vladimira Putina.


Agrofert dokončil transakci za 19 miliard, odkupuje divizi rakouské chemičky
Novinky.cz | 15:04:10
Holding Agrofert dokončil převzetí divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis, která zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů.


Česko podle Bruselu pokročilo v reformě justice, vyšetřování korupce na vysokých místech ale vázne
Novinky.cz | 14:27:41
Česká republika v posledním roce zavedla některé přínosné reformy v justici, nadále má však nedostatky ve vyšetřování korupce, zejména u případů týkajících se vysokých míst. V každoročním hodnocení stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to ve středu uvedla Evropská komise (EK).


Režisér Vincent Perez uvedl film Ve jménu cti a řekl: Souboj byl způsob, jak obnovit svou pověst
Novinky.cz | 13:51:00
Původem švýcarský herec a režisér Vincent Perez, který je hostem právě probíhajícího filmového festivalu, se proslavil především díky úspěšné filmové adaptaci Cyrano z Bergeracu, která získala Zlatý glóbus pro nejlepší zahraniční film a deset francouzských cen César. Známé je i historické drama Královna Margot, vztahové melodrama Kdo mne má rád, pojede vlakem nebo pokračování kultovního filmu Vrána: Město andělů.


Na národní pouť ve Velehradě dorazilo 30 tisíc lidí, mši celebroval apoštolský nuncius
Novinky.cz | 13:47:43
Tradiční cyrilometodějská akce Dny lidí dobré vůle vyvrcholila ve středu na nádvoří před bazilikou v moravském Velehradě národní poutí a slavnostní mší svatou. Na největší náboženskou akci v České republice dorazilo podle odhadů organizátorů asi třicet tisíc lidí.


Čínský prezident varoval Putina před použitím jaderných zbraní, píše list
lidovky.cz | 15:46:00
Čínský prezident Si Ťin-pching osobně varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před použitím jaderných zbraní na Ukrajině. Uvádí to list Financial Times s odkazem na západní a čínské představitele. Podle nich to naznačuje, že Peking má obavy z ruské agrese ve východoevropské zemi, ačkoliv Moskvě nabízí tichou podporu. Kreml zprávu nepotvrdil.


Rusům se letos na Krym nechce, neslyší na slevy ani ujišťování o bezpečnosti
lidovky.cz | 15:40:08
Ruští turisté nemají zájem o prázdninové ubytování na anektovaném Krymu, přestože je tamní úředníci ujišťují, že se nemají čeho obávat. Mnozí lidé mají strach z ukrajinské protiofenzivy či explozí na armádních základnách a ruší své rezervace na poslední chvíli. Rusům, kteří se přece jen na poloostrov odváží, hrozí, že kvůli bezpečnostním kontrolám stráví hodiny v zácpách.


Lobbisté AI dosáhli svého. Chystaná regulace už neobsahuje to, co v návrhu původně bylo
lidovky.cz | 15:30:00
Nevím, zda Emmanuel Macron, který v poslední době z významných evropských státníků nejvíce hovoří o znovunastolení evropské suverenity a o hrozbě, že se Evropská unie stane vazalem USA skoro ve všech strategických oblastech, píše magazín Time.


Zelená dohoda pro Evropu - udržitelnější využívání rostlin a půdy jakožto přírodních zdrojů. Předpis zavádí udržitelné hospodaření s půdou jako normu a řeší situace nepřijatelných zdravotních a environmentálních rizik v důsledku kontaminace půdy.
Kurzy.cz | 12:48:28
Komise dnes přijala balíček opatření pro udržitelné využívání klíčových přírodních zdrojů, který rovněž posílí odolnost potravinových systémů a zemědělství EU.


Rodiče vystoupili, aby telefonovali, vlak na Prahu jim ujel i s ročním dítětem
lidovky.cz | 14:53:20
Roční holčička zůstala v úterý sama ve vlaku mířícím do Prahy, když její rodiče v Mnichově vystoupili, aby si zatelefonovali, a nestihli se včas vrátit do vagonu. Manželský pár následně kontaktoval policii, která dítě převzala na další stanici v 30 kilometrů vzdáleném Freisingu a odvezla ho zpátky matce a otci, informovala dnes agentura DPA.


Historička: Ekonomická data Řecka jsou dobrá, k sociálnímu smíru však nevedou
lidovky.cz | 14:03:21
Z dluhové krize se Řecko dostává s námahou a náporu migrantů společnost nadále rozpolcuje. Volby znovu vyhráli pravicoví konzervativci z Nové demokracie, ale spolu s ní zasedla v pondělí v parlamentu tři krajně pravicová uskupení. K volbám šla polovina Řeků a podle hosta podcastu Kontext historičky Kateřiny Králové je otázka, jaký potenciál mají antisystémové strany u druhé půlky.


Tipy na výlety v Plzeňském kraji: Šumavské trojhradí, Otava nebo exkurze do pivovaru
aktuálně.cz | 14:17:46
Aktuálně.cz přináší přehled míst, která na jihozápadě Čech stojí za prázdninovou návštěvu.


Česko si polepšilo v justici i oddělení médií od politiky. Vyšetřování korupce vázne
aktuálně.cz | 14:09:13
Stav v Česko hodnotila Evropská komise. Podívala se na soudní systém, korupci, média a vyváženost institucí.


Question and Answers on ‘Stop finning – Stop the trade' European citizens' initiative
Kurzy.cz | 12:03:12
What is shark finning and why is it done?


Otázky a odpovědi na téma „Stop finning – Stop the trade“ Evropská občanská iniciativa. Co je odstraňování žraločích ploutví a proč k němu dochází?
Kurzy.cz | 12:03:12
Co je odstraňování žraločích ploutví a proč k němu dochází?


‘Stop finning – Stop the trade': Commission welcomes European citizens' initiative and will explore ways to address trade in shark fins
Kurzy.cz | 12:02:54
Today, the Commission is responding to the European citizens' initiative ‘Stop finning – Stop the trade' asking the Commission for action to end international trade of loose shark fins


„Odstranění ploutví – zastavení obchodu“: Komise vítá evropskou občanskou iniciativu a prozkoumá způsoby, jak řešit obchod se žraločími ploutvemi
Kurzy.cz | 12:02:54
Komise dnes reaguje na evropskou občanskou iniciativu „Zastavme odstraňování žraločích ploutví – zastavení obchodu“, v níž žádá Komisi, aby přijala opatření k ukončení mezinárodního obchodu s volně ploutvemi žraloků.


Umělou inteligenci přijímají Rakušané zatím se smíšenými pocity
Kurzy.cz | 12:00:00
Studie Consumer Check, kterou uskutečňuje pravidelně agentura MindTake na objednávku pro Handelsverband (Ra...


Množství vody v Česku | 5. 7. 2023 (video)
Kurzy.cz | 11:59:00
Přehled aktuálního množství vody v Česku. Jak jsou na tom české řeky, podzemní vody a zmíníme i stručný výhled počasí na další dny.


Commissioner Várhelyi's keynote speech at the event “Migratory flows and regional challenges: Türkiye's way forward on migration”
Kurzy.cz | 11:01:56
Dear Excellencies, Ambassador Faruk Kaymakci, President of the Presidency of Migration Management Savas Ünlü, IKV Chairman Ayhan Zeytinoglu, Very pleased and happy to be here at this event hosted by the IKV, happy to see very good friends, Vice...


Na našem území se objevují přeháňky🌦. Čekáme dnes, že už kolem poledne se začnou tvořit i bouřky⚡️. V Čechách to budou hlavně nárazy větru kolem 70 km/h🌬. Na Moravě budou nebezpečnější zřejmě právě srážky💦
Kurzy.cz | 11:01:00
Africa Day 2023 marked in Prague 25.05.2023 / 12:37 | Aktualizováno: 03.07.2023 / 16:49 The Sub-Saharan Africa Department of the Ministry of Foreign Affairs in cooperation with African embassies in Prague is organising a traditional conference on...


Why we need models to make projections. Central banks need to look ahead to make good decisions. Since we lack a crystal ball, economic models are the best tool available.
Kurzy.cz | 11:00:00
The European Central Bank (ECB) is the central bank of the European Union countries which have adopted the euro. Our main task is to maintain price stability in the euro area and so preserve the purchasing power of the single currency.


Trhy sú po európskych PMI v službách bez zmeny
Kurzy.cz | 10:08:47
Dnes ráno boli zverejnené indexy PMI v službách z európskych krajín. Väčšina zverejnených údajov bola revíziou predbežných správ, a preto sme nezaznamenali žiadnu výraznejšiu reakciu trhu. Čítania zo Španielska a Talianska nenaplnili očakávania, zatiaľ...


Euro area bank interest rate statistics: May 2023. Composite cost-of-borrowing indicator for new loans to corporations increased by 18 basis points to 4.57%. Rate for new deposits with agreed maturity from corporations increased by 16 basis points to 2.96
Kurzy.cz | 10:00:00
The European Central Bank (ECB) is the central bank of the European Union countries which have adopted the euro. Our main task is to maintain price stability in the euro area and so preserve the purchasing power of the single currency.


ECB Consumer Expectations Survey results – May 2023. Consumer inflation expectations for the next 12 months decreased further, while those for inflation three years ahead remained stable
Kurzy.cz | 10:00:00
The European Central Bank (ECB) is the central bank of the European Union countries which have adopted the euro. Our main task is to maintain price stability in the euro area and so preserve the purchasing power of the single currency.


Herní expozice s lego kostkami a unikátní interaktivní UV projekcí se přes léto zabydlí v plzeňském depu
Kurzy.cz | 09:04:30
Plzeňská kulturní a kreativní zóna DEPO2015 ve spolupráci se společností Czech Repubrick připravila na léto unikátní herní expozici Letní kostky v depu.


Slavia hlásí další posilu. Wallem se těší na krajany z Norska i fyzickou hru
iSport.cz | 15:27:00
Fotbalisty pražské Slavie posílil třiadvacetiletý norský záložník Conrad Wallem z klubu Odds BK. Bývalý mládežnický reprezentant uzavřel v Edenu čtyřletou smlouvu.


Posila za 1,5 miliardy, z Mounta je ďábel! A teď hroťáka, přeje si legenda
iSport.cz | 14:24:00
Hned první letní posila Manchesteru United budí respekt. Rudí ďáblové po dlouhých námluvách přivedli klíčového muže Chelsea, záložníka Masona Mounta. Odchovanec Blues vyšel klub z Old Trafford na 64 milionů eur (1,5 miliardy českých korun). „Klub, v němž jste vyrostli, se nikdy neopouští lehce, ale Manchester United pro mě představuje úžasnou výzvu,“ pochvaluje si svůj přesun čtyřiadvacetiletý reprezentant Anglie.


Formule 1 uveřejnila kalendář pro rok 2024. První závody budou v sobotu, na podzim bude přestávka
f1sport.auto.cz | 15:50:00
Formule 1 uveřejnila kalendář pro sezónu 2024. Vrací se Čína, kalendář bude mít 24 závodů a několik specialit.


Aston Martin uzavřel partnerství s Valvoline. V Silverstonu to oslaví upraveným zbarvením
f1sport.auto.cz | 14:20:00
Aston Martin dnes oznámil, že uzavřel partnerství s firmou Valvoline Global, která se stává oficiálním partnerem týmu pro maziva. V Silverstonu pojede s upraveným zbarvením.


Aston Martin brání svůj protest kvůli traťovým limitům. Učinili jsme tak nejen pro naše dobro, tvrdí Krack
f1sport.auto.cz | 14:15:00
Šéf Astonu Martin Mike Krack tvrdí, že jeho tým musel dát protest proti výsledkům GP Rakouska, jelikož to podle něj bylo v zájmu britské stáje i samotného sportu.


Mistrovství světa formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 24 závodů
sport.cz | 15:58:28
Mistrovství světa formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 24 závodů. Odstartuje 2. března Velkou cenou Bahrajnu a skončí v prosinci v Abú Zabí.


Boroš dojel třetí v předposlední etapě závodu Kolem Rakouska
sport.cz | 15:46:17
Cyklista Michael Boroš obsadil třetí místo v předposlední čtvrté etapě závodu Kolem Rakouska. Šestinásobný český šampion v cyklokrosu nestačil ve spurtu vedoucí dvacetičlenné skupiny jen na Itala Mattea Sobrera a jeho kolegu z elitního týmu Jayco AlUla Němce Felixe Engelhardta.


České basketbalistky prohrály v osmifinále ME hráček do 18 let se Španělskem
sport.cz | 15:24:24
Mistrovství Evropy basketbalistek do 18 let v Konye (Turecko):


Další posila v Edenu! Slavia vítá univerzálního záložníka
sport.cz | 15:03:54
Fotbalová Slavia se dál zásobuje posilami z Norska, z tamní Eliteserien přichází do Edenu druhý hráč během dvou dnů. Po získání stopera Sheriffa Sinyana dotáhl český vicemistr definitivně příchod univerzálního záložníka Conrada Wallema z klubu Odds BK, třiadvacetiletý rodák z Tönsbergu uzavřel se sešívanými smlouvu na čtyři roky do června 2027.


Anglický fotbal pláče. Při tragické nehodě zemřel vlastník známého klubu
sport.cz | 14:51:39
Anglický fotbal pláče a má zlomené srdce. Majitel známého klubu Millwall John Berylson zemřel v úterý ráno při tragické nehodě, bylo mu 70 let. Klub působící v Championship potvrdil tragédii v pátek večer, když zveřejnil krátké prohlášení. Podrobnosti o nehodě zatím nejsou známy. V klubu v minulosti působil také český fotbalista Jiří Skalák.


Konkurence pro Schicka s Hložkem. Leverkusen koupil německého reprezentanta
sport.cz | 14:29:52
Novým spoluhráčem Patrika Schicka a Adama Hložka v Leverkusenu se stal německý fotbalový reprezentant Jonas Hofmann. Třicetiletý záložník přišel z Mönchengladbachu a podepsal smlouvu do roku 2027. Bayer to oznámil na svém webu.


Anglický fotbalový reprezentant Mount přestoupil z Chelsea do Manchesteru United
sport.cz | 14:12:04
Anglický fotbalový reprezentant Mason Mount přestoupil z Chelsea do Manchesteru United, s nímž podepsal pětiletou smlouvu s opcí na další rok. Podle webu BBC zaplatili "Rudí ďáblové" za čtyřiadvacetiletého záložníka 55 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun). Přestupová částka navíc v případě splnění předem daných podmínek naroste o dalších pět milionů liber (zhruba 138 milionů korun).


Vážně zraněného brankáře Rica přeložili z jednotky intenzivní péče
sport.cz | 14:07:47
Brankář fotbalového Paris St. Germain Sergio Rico, který si po pádu z koně před více než měsícem vážně poranil hlavu, už není na jednotce intenzivní péče. V nemocnici v Seville jej dnes přeložili na jiné oddělení. Uvedla to agentura AFP s odkazem na tiskovou zprávu nemocnice.


Jiří Helekal si na úspěch nepotrpí
Tyden-sport | 15:00:00
Bez jednoho centimetru 190 cm vysoký zpěvák Jiří Helekal patří mezi tu malou skupinu interpretů, kteří zpívají zásadně živě a intonačně bez sebemenších zakolísání. Přesto nikdy po pěvecké kariéře netoužil, a měl se dokonce stát uznávaným cellistou.


Jiří Helekal si na úspěch nepotrpí
Tyden-Lide | 15:00:00
Bez jednoho centimetru 190 cm vysoký zpěvák Jiří Helekal patří mezi tu malou skupinu interpretů, kteří zpívají zásadně živě a intonačně bez sebemenších zakolísání. Přesto nikdy po pěvecké kariéře netoužil, a měl se dokonce stát uznávaným cellistou.


Hotovo. Agrofert dokončil odkup divize od rakouské chemičky Borealis
Hospodářské noviny | 16:00:54
Holding Agrofert dokončil převzetí divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis, která zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. Transakce za 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy korun) byla dokončena ve středu. V...


Přes tichou podporu Ruska má Peking obavy. Čínský prezident varoval Putina před použitím jaderných zbraní
Hospodářské noviny | 16:00:54
Čínský prezident Si Ťin-pching osobně varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před použitím jaderných zbraní na Ukrajině. Napsal to ve středu britský list Financial Times (FT), který se odvolává na západní a čínské představitele. Podle nich to...


Frattesi přestupuje za 33 milionů eur ze Sassuola do Interu Milán
FotbalPortal | 15:06:24
Davide Frattesi, mladý italský záložník, bude v příští sezóně oblékat dres nerazzurri. Přestup se potvrdil právě ve chvíli, kdy už se zdálo, že Inter vyšachuje ze hry hlavní konkurent, AC Milán. Nerazzurri za hráče Sassuola zaplatí 33 milionů eur, Frattesi přijde na hostování s povinnou opcí a součástí dohody je také přesun Samuela Mulattieriho opačným směrem.


Sparta vyšle trojici hráčů na hostování
FotbalPortal | 14:52:01
Po posilách musí přijít i škrty v sestavě a své o tom ví i pražská Sparta, která rovnou trojici hráčů posílá z klubu ven na hostování. Jedná se o borce s potenciálem, kterého ale nemůžou dosáhnout, pokud nebudou hrát. A ve Spartě je asi moc prostoru nečeká. Jedná se o Matěje Polidara, Filipa Součka a Martina Suchomela. Spartě zůstanou na očích ve Fortuna Lize.


Sadio Mané je blízko přestupu do Saudské Arábie. V Al-Ahli na něj čeká Firmino
FotbalPortal | 14:18:44
Když odcházel z Liverpoolu, odcházel jako superstar Premier League a druhý nejlepší africký střelec historie soutěže. Všichni očekávali, že se po Lewandowskiho odchodu stane králem Bundesligy, ale je tomu na míle daleko. Sadio Mané prožil asi nejhorší sezónu kariéry a Bayern by se ho rád zbavil. Jeho samotného nyní láká Al-Ahli, kde by se mohl shledat s Robertem Firminem.


Mason Mount je oficiálně hráčem Manchesteru United
FotbalPortal | 13:59:21
Je hotovo, potvrzeno a Mason Mount je nyní oficiálně hráčem Manchesteru United, kam přestupuje z Chelsea za 55 milionů liber. Anglický reprezentační záložník podepsal smlouvu do roku 2028 a vybral si legendární sedmičku, jenž před ním nosili ikony jako George Best, Eric Cantona nebo Cristiano Ronaldo. Velká tíha, kterou na zádech odchovanec The Blues ponese.


Americano by Reflex! Na festivalu si můžete užít náš vlastní drink od Campari
Reflex | 15:30:00
Co je to festival bez pořádného festivalového drinku? Jasně, na hudebním fesťáku si vystačíte s pivkem do kelímku, ale na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary to chce něco víc. Něco festivnějšího, ale zároveň svěžejšího. Proto vám představujeme… Americano by Reflex!


Jak jsme válčili s morem, cholerou nebo neštovicemi. Souboj s pandemiemi lidstvo často prohrává
Reflex | 14:45:00
Před 20 lety WHO oznámila, že bylo zažehnáno nebezpečí vypuknutí pandemie nemoci SARS. V historii je to spíše výjimkou, protože v boji s pandemiemi má lidstvo velmi neuspokojivé skóre.


Podle Bruselu Česko v reformě justice pokročilo, nejvíce problémů má prý stále Polsko a Maďarsko
Tiscali-zprávy | 15:40:51
Česká republika v posledním roce zavedla některé přínosné reformy v justici, nadále má však nedostatky ve vyšetřování korupce, zejména u případů týkajících se vysokých míst. V každoročním hodnocení stavu právního státu ve všech 27 členských zemích Evropské unie to dnes uvedla Evropská komise (EK).


Národní pouť na Velehradě navštívilo asi 30 000 lidí z Česka i zahraničí
Tiscali-zprávy | 15:35:04
Národní pouť na Velehradě na Uherskohradišťsku dnes navštívilo zhruba 30 000 lidí z Česka i zahraničí. Dvoudenní akce dopoledne vyvrcholila poutní mší na prostranství před velehradskou bazilikou.


Agrofert koupil rakouskou chemičku za téměř dvacet miliard. Cílí na zpracování dusíku
E15-ekonomika | 15:20:00
Agrofert dokončil nákup divize na zpracování dusíku od rakouské chemičky Borealis AG. Závaznou nabídku na nákup divize, jenž zahrnuje i výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů, podal Agrofert loni v červnu. Dnes byla transakce, jejíž hodnota byla stanovena na úrovni hodnoty podniku 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy korun) dokončena, uvedl Agrofert. Koncern byl vlastněn do února 2017 exministrem financí a bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO), jenž své akcie vložil do svěřenských fondů kvůli zákonu o střetu zájmů.


Institut Václava Klause získal více darů, těží z podpory PPF a zájmu Parlamentních listů
E15-ekonomika | 14:00:00
Dary v hodnotě 12,7 milionu korun loni přijal Institut Václava Klause, meziročně si tak polepšil o více než 1,1 milionu korun. Zdaleka nejštědřeji a dlouhodobě podporuje myšlenkový „přístav“ bývalého prezidenta investiční skupina PPF, kterou vybudoval zesnulý podnikatel Petr Kellner. Think-tanku i loni poslala prostřednictvím své telekomunikační společnosti Cetin deset milionů. Po roční odmlce se na seznam dárců vrátila autobusová společnost ICOM, jehož zakladatele Zdeňka Kratochvíla Klaus v minulosti omilostnil a zbavil hrozby několikaletého vězení.


Agrofert koupil rakouskou chemičku za téměř dvacet miliard. Cílí na zpracování dusíku
E15-politika | 15:20:00
Agrofert dokončil nákup divize na zpracování dusíku od rakouské chemičky Borealis AG. Závaznou nabídku na nákup divize, jenž zahrnuje i výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů, podal Agrofert loni v červnu. Dnes byla transakce, jejíž hodnota byla stanovena na úrovni hodnoty podniku 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy korun) dokončena, uvedl Agrofert. Koncern byl vlastněn do února 2017 exministrem financí a bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO), jenž své akcie vložil do svěřenských fondů kvůli zákonu o střetu zájmů.


Institut Václava Klause získal více darů, těží z podpory PPF a zájmu Parlamentních listů
E15-politika | 14:00:00
Dary v hodnotě 12,7 milionu korun loni přijal Institut Václava Klause, meziročně si tak polepšil o více než 1,1 milionu korun. Zdaleka nejštědřeji a dlouhodobě podporuje myšlenkový „přístav“ bývalého prezidenta investiční skupina PPF, kterou vybudoval zesnulý podnikatel Petr Kellner. Think-tanku i loni poslala prostřednictvím své telekomunikační společnosti Cetin deset milionů. Po roční odmlce se na seznam dárců vrátila autobusová společnost ICOM, jehož zakladatele Zdeňka Kratochvíla Klaus v minulosti omilostnil a zbavil hrozby několikaletého vězení.


Denně mě znásilňovalo pět mužů. V Nikaragui mučí vězně 40 různými způsoby
idnes.cz | 17:18:00
Nejméně 40 různým způsobům mučení, včetně znásilňování, trhání nehtů, škrcení nebo koupelí v ledové vodě, čelí političtí vězni a vězeňkyně v Nikaragui. Informoval o tom portál Infobae s odvoláním na organizaci monitorující porušování lidských práv Nicaragua Nunca Más. Ta zaznamenala svědectví 158 lidí. Represe kritiků nikaragujské vlády po protestech v roce 2018 zesílil režim prezidenta Daniela Ortegy a jeho manželky a viceprezidentky Rosario Murillové.


Silnici I/3 na Benešovsku uzavřela nehoda dvou aut. Na místo musel vrtulník
idnes.cz | 17:06:00
Silnici I/3 u Bystřice na Benešovsku ve středu odpoledne uzavřela nehoda dvou aut, po čelním střetu jsou zranění čtyři lidé. Na místo letěl vrtulník.


Miny v jaderné elektrárně jsme neviděli, řekl šéf MAAE. Chce další kontroly
idnes.cz | 17:04:00
Šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) ve středu zpochybnil, že by Rusové zaminovali Záporožskou jadernou elektrárnu, kterou – jak se spekuluje – se chystají kvůli zhoršující se situaci na bojišti opustit. Dodal nicméně, že experti požádali o dodatečnou kontrolu citlivých částí, a to na základě ukrajinských obvinění.


Trojnásobný vrah z obchoďáku se bude léčit na psychiatrii, rozhodl dánský soud
idnes.cz | 16:28:00
Soud v Dánsku dnes nařídil 23letému útočníkovi z nákupního domu Field’s v Kodani léčení na psychiatrii na dobu neurčitou. Muž v obchodním centru loni zastřelil tři lidi a další zranil. Útočník se k činům přiznal, uvedl však, že v době páchání zločinu byl duševně nemocný.


V prvním čtvrtletí ceny bytů klesaly, nejvíc se propadl Liberec
idnes.cz | 16:00:00
Ceny bytů v prvním čtvrtletí klesly mezikvartálně o 1,2 procenta. Průměrná cena za metr čtvereční tak byla 92 200 korun, ukázala analýza finančně poradenské společnosti Deloitte. Důvodem podle ní byla snížená poptávka způsobená inflací, růstem hypotečních úvěrů a zdražením nemovitostí kvůli vysoké ceně energií a stavebních prací.


Český lékař vyvázl za osahávání v Koreji s pokutou, konečně smí domů
idnes.cz | 10:40:00
Český vojenský lékař Ivo Kašpárek, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170 tisíc korun. Vynesení rozsudku, který počítá s pokutou a nikoli s odnětím svobody, potvrdilo ministerstvo zahraničí.


Cenový strop a uzavřený Nord Stream. Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu
iHned.cz | 18:00:08
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy korun). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z...


Hotovo. Agrofert dokončil odkup divize od rakouské chemičky Borealis
iHned.cz | 18:00:08
Holding Agrofert dokončil převzetí divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis, která zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. Transakce za 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy korun) byla dokončena ve středu. V...


Přes tichou podporu Ruska má Peking obavy. Čínský prezident varoval Putina před použitím jaderných zbraní
iHned.cz | 18:00:08
Čínský prezident Si Ťin-pching osobně varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před použitím jaderných zbraní na Ukrajině. Napsal to ve středu britský list Financial Times (FT), který se odvolává na západní a čínské představitele. Podle nich to...


Mezinárodní agentura pro atomovou energii žádá o zpřístupnění všech budov Záporožské jaderné elektrárny
Novinky.cz | 17:12:34
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) ve středu požádala o zpřístupnění všech budov Záporožské jaderné elektrárny, kterou okupují Rusové. Cílem MAAE je potvrdit, že se „v elektrárně nenacházejí miny ani výbušniny“, uvedla agentura AFP. O umístění cizích předmětů, které vypadají jako výbušná zařízení, na střechu dvou bloků elektrárny v minulých dnech informoval Kyjev. Moskva odmítla tvrzení Ukrajiny, že se tam připravuje na útok.


Prigožin osobně v Petrohradu. Přijel si pro zabavené zbraně
Novinky.cz | 16:58:17
Šéf žoldnéřské skupiny Wagner Jevgenij Prigožin se v úterý objevil v Petrohradu, aby si osobně vyzvedl zbraně, které mu při nedávných prohlídkách v jeho nemovitostech zabavily ruské úřady.


Popadané stromy omezily ve dvou krajích provoz vlaků, na východě platí varování před silnými bouřkami
Novinky.cz | 16:33:23
Stromy popadané kvůli bouřce ve středu omezily dopravu na dvou tratích v Jihočeském kraji a na Vysočině. Po 13:30 se podle informací Českých drah zastavil provoz mezi Dačicemi a Telčí na Jihlavsku. Obnovit se ho podařilo asi po dvou hodinách. Před 16:00 vlaky nejezdily také v úseku Rybníky - Lipno nad Vltavou. Kvůli bouřkám měli napilno hasiči také v Libereckém kraji.


PRVNÍ DOJMY: Hypnóza. Severská satira o tom, jak skoncovat se společenskou přetvářkou
Novinky.cz | 16:45:00
„Všichni hrajeme divadlo,“ vysvětlil sociolog Erving Goffman způsob, jak se nuceně chováme v přítomnosti ostatních. Co nastane, když společenské role opustíme a dáme průchod našim pocitům a impulzům? O tom je skandinávská satira Hypnóza z hlavní soutěže karlovarského festivalu. V jedné z hlavních rolí září Herbert Nordrum známý z hitu Nejhorší člověk na světě.


Překvapivý a šťastný objev. Dělníci našli ruiny mnichovské synagogy, kterou nechal zničit Hitler
Novinky.cz | 16:38:43
Stavební dělníci minulý týden nalezli v Německu ruiny hlavní mnichovské synagogy, kterou v roce 1938 nechal strhnout nacistický diktátor Adolf Hitler. S informací přišla britská zpravodajská televize BBC, podle které stavaři našli několik sloupů a kamennou desku, na které se nachází některá z deseti přikázání.


Písničkář Vojtaano: Drsný sever mi přijde fajn
Novinky.cz | 16:36:00
Zpěvák Vojtěch Záveský neboli Vojtaano (40) dosáhl popularity i díky humorným textům a naprosté upřímnosti. Na pódiu srší vtipem, doma je prý spíše smutný klaun, který většinou mlčí a přemýšlí. Svou ženu ale pořád dokáže rozesmát.


Ve Francii se stále demonstruje, počet násilných incidentů v ulicích ale klesá
Novinky.cz | 16:20:29
Francouzská policie v noci na středu zatkla 16 lidí ve spojitosti s násilným protestováním. Podle agentury Reuters to oznámilo francouzské ministerstvo vnitra. Míra nepokojů v zemi osm dní po smrti Nahela M., mladíka zastřeleného policistou při dopravní kontrole, tedy nadále polevuje. Prezident Emmanuel Macron se setkal se starosty z více než 220 obcí zasažených protesty, vláda by podle něj při budoucích protestech mohla zvážit větší regulaci nebo přímo vypnutí sociálních sítí.


Denně mě znásilňovalo pět mužů. V Nikaragui mučí vězně 40 různými způsoby
lidovky.cz | 17:29:46
Nejméně 40 různým způsobům mučení, včetně znásilňování, trhání nehtů, škrcení nebo koupelí v ledové vodě, čelí političtí vězni a vězeňkyně v Nikaragui. Informoval o tom portál Infobae s odvoláním na organizaci monitorující porušování lidských práv Nicaragua Nunca Más. Ta zaznamenala svědectví 158 lidí. Represe kritiků nikaragujské vlády po protestech v roce 2018 zesílil režim prezidenta Daniela Ortegy a jeho manželky a viceprezidentky Rosario Murillové.


Agrofert dokončil svůj největší nákup ve své historii. Převzal část Borealis
lidovky.cz | 17:26:48
Loni v červnu obdržel Borealis AG od společnosti Agrofert závaznou nabídku na odkup divize zpracování dusíku. Ta zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. Tato transakce, jejíž hodnota byla stanovena na úrovni hodnoty podniku (Enterprise Value) na 810 milionů eur (asi 19,3 miliardy korun), byla dokončena 5. července.


V prvním čtvrtletí ceny bytů klesaly, nejvíc se propadl Liberec
lidovky.cz | 17:04:15
Ceny bytů v prvním čtvrtletí klesly mezikvartálně o 1,2 procenta. Průměrná cena za metr čtvereční tak byla 92 200 korun, ukázala analýza finančně poradenské společnosti Deloitte. Důvodem podle ní byla snížená poptávka způsobená inflací, růstem hypotečních úvěrů a zdražením nemovitostí kvůli vysoké ceně energií a stavebních prací.


Trojnásobný vrah z obchoďáku se bude léčit na psychiatrii, rozhodl dánský soud
lidovky.cz | 16:49:56
Soud v Dánsku dnes nařídil 23letému útočníkovi z nákupního domu Field’s v Kodani léčení na psychiatrii na dobu neurčitou. Muž v obchodním centru loni zastřelil tři lidi a další zranil. Útočník se k činům přiznal, uvedl však, že v době páchání zločinu byl duševně nemocný.


Obrazem: "Milujeme HIMARS, zvítězíme." Válečné billboardy burcují Ukrajince
aktuálně.cz | 17:47:14
Reportéři Aktuálně.cz na cestách po jihovýchodní frontě zaznamenali, jak ruská invaze dopadá na každodenní život i kolem silnic.


Extrémní vichr si v Nizozemsku a Německu vyžádal dva mrtvé, narušil i dopravu
aktuálně.cz | 17:00:45
Amsterodamské letiště Schiphol zrušilo na 400 letů. Na severu Nizozemska byla zastavena vlaková doprava.


Jourová o právním státu v Česku: V Evropě jsme lepší průměr. Řešit by se měla korupce a střet zájmů
Český rozhlas | 17:07:00
Korupce, pluralita médií nebo třeba nezávislost justice. To jsou kritéria, které sledují evropské úřady, když každý rok sestavují zprávu o stavu právního státu v unijních zemích. Komise ve středu představila tu letošní, vyplývá z ní mimo jiné, že se členským zemím podařilo splnit dvě třetiny doporučení, jež Brusel vydal loni. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO) k aktuální zprávě řekla, že neukazuje žádné zásadní zhoršení.


Počet nakažených boreliózou roste rychleji než loni. Můžou za to přemnožení hlodavci, tvrdí expert
Český rozhlas | 16:02:00
Lékaři letos za první půlrok evidují 921 případů boreliózy, je jich téměř o desetinu víc než loni. Naopak klíšťovou encefalitidou se dosud nakazilo 102 osob, meziročně asi o pětinu méně. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Největší nárůst počtu nákaz odborníci každoročně zaznamenávají o letních prázdninách a na podzim. Správná diagnóza boreliózy někdy trvá i několik týdnů či měsíců.


Na hody v Odrlicích otevřela unikátní sušárna chmele. Pivaři se sjíždějí zdaleka
Denik.cz | 17:45:00
Chmel je vedle sladu hlavní základní surovinou pro výrobu piva. Unikátní příležitost dozvědět se více o sušení chmele na Hané před více než 100 lety mají do pátku nejen vyznavači zlatavého moku v Odrlicích na Olomoucku, kde stojí vzácná technická památka z konce 19. století. Zájemci o komentované prohlídky se sjíždějí zdaleka.


OBRAZEM: Bílá smršť. Polnou zasypaly během bouřky kroupy
Denik.cz | 17:08:00
Bylo to doslova bleskové. Takovými slovy hodnotí krátkou bouřku ve středu kolem druhé odpoledne Jaroslava Svobodová z Polné na Jihlavsku. Po ní by mohla vzít lopatu na sníh a nadělení odklidit jako v zimě. Ještě několik hodin poté jsou kupky krup ve městě znát. 


Prezident Pavel zavítal na karlovarský festival. Diváky v sále zaskočil
Denik.cz | 16:55:00
Už překotné cvakání fotoaparátů, mobily zdvižené nad hlavou a hlasitý šum prozrazovaly, že se něco děje. To prezident Petr Pavel vyrazil i s manželkou na karlovarský festival. Vybral si českou sci-fi Bod obnovy a z běžné projekce v Malém sále Thermalu udělal událost. I když se jako obvykle tvářil, že je normální účastník v davu.


Rodiče nechtěně nechali roční batole ve vlaku do Prahy. Brzy se ale shledali
Denik.cz | 16:28:00
Roční holčička zůstala v úterý sama ve vlaku mířícím do Prahy, když její rodiče v Mnichově vystoupili, aby si zatelefonovali, a nestihli se včas vrátit do vagonu. Manželský pár následně kontaktoval policii, která dítě převzala na další stanici v 30 kilometrů vzdáleném Freisingu a odvezla ho zpátky matce a otci, informovala agentura DPA.


VIDEO: Tip na výlet? Krásy Posázaví z ptačí perspektivy evokují Jižní Ameriku
Denik.cz | 15:00:00
Chcete si užít krásy naší nádherné vlasti z „ptačí perspektivy“? A dokonce si určit jakékoliv místo podle svého výběru? Tak to musíte zamířit na letiště do středočeských Zbraslavic.


Nizozemsko se potýká s Poly. Silná bouře narušila dopravu, žena přišla o život
Denik.cz | 14:28:00
Nejméně jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádala nezvykle silná letní bouře, která ve středu zasáhla Nizozemsko. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž vichr dosahující až 145 kilometrů za hodinu výrazně narušil leteckou a železniční dopravu v zemi. Úřady vyzvaly občany, aby, pokud možno, nevycházeli z domů. Vítr, který by mohl dosahovat síly orkánu, očekávají meteorologové také na severu Německa.


Kalendář formule 1 na rok 2024: tři závody v sobotu, rekordní počet VC
iSport.cz | 17:05:00
Formule 1 zná kalendář závodů na nadcházející sezonu. Odjet by se mělo 24 Velkých cen, což nejvíce v historii F1. Na seznam se vrací Čína. Hned tři závody se pojedou netradičně už v sobotu.


Je pro nás těžké udržet krok s rivali, kteří svůj vůz vyvíjejí rychleji, přiznává Čou
f1sport.auto.cz | 17:04:00
Pilot týmu Alfa Romeo Kuan-jü Čou přiznává, že pro jeho tým není snadné udržet tempo s konkurencí, která má kapacity na intenzivnější vývoj vozu.


Williams ukázal zbarvení pro Silverstone. Slaví 800 závodů ve F1
f1sport.auto.cz | 16:39:00
Williams bude v následujících dvou víkendech slavit 800 startů ve formuli 1.


Plavec Knedla je juniorským mistrem Evropy na znakařské padesátce
sport.cz | 17:55:59
Plavec Miroslav Knedla se v Bělehradu stal juniorským mistrem Evropy na znakařské padesátce. Po rozplavbách a semifinále ovládl i finále, časem 24,88 se na třináct setin přiblížil ke svému národnímu seniorskému rekordu.


Wimbledon hlásí první překvapení. Favoritka nadělila kanára, pak přišel kolaps
sport.cz | 17:38:13
Ruský tenista Daniil Medveděv bez problémů postoupil do druhého kola Wimbledonu. V úvodním představení na třetím grandslamovém turnaji roku 2023 vyhrál třetí nasazený hráč na Britem Ferym po setech 7:5, 6:4 a 6:3. První překvapení se zrodilo v ženské části turnaje. Řekyně Sakkariová jako turnajová osmička sice nadělila Ukrajince Kosťukové kanára, ale další dva sety prohrála a v All England Clubu dohrála.


PSG už má nového trenéra
sport.cz | 16:58:56
Novým trenérem fotbalistů Paris St. Germain je Španěl Luis Enrique, který nahradil Christophea Galtiera. Ten dnes skončil po jedné sezoně, i když s týmem obhájil titul ve francouzské lize. Ke kýženému úspěchu v Lize mistrů však ambiciózní celek nedovedl. Jméno nového kouče klub oznámil na tiskové konferenci.


Plážové volejbalistky Hermannová se Štochlovou ve druhém kole kvalifikace v Gstaadu prohrály
sport.cz | 16:41:11
Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Gstaadu (Švýcarsko) - kvalifikace:


Poprask před zápasem Plíškové. Ve Wimbledonu řádili aktivisté
sport.cz | 16:36:26
Zápasy letošního Wimbledonu nepřerušuje jen déšť, ale ke slovu už se dostali také ekologičtí aktivisté. Dvojice členů skupiny Just Stop Oil (Zastavme ropu) vběhla na kurt číslo 18 v zápase mezi Bulharem Grigorem Dimitrovem a Japoncem Šo Šimabukurem. Začali rozhazovat oranžové konfety a puzzle.


Mistrovství světa formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 24 závodů
sport.cz | 15:58:28
Mistrovství světa formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 24 závodů. Odstartuje 2. března Velkou cenou Bahrajnu a skončí v prosinci v Abú Zabí. Informoval o tom web šampionátu.


Novým trenérem fotbalistů PSG je Luis Enrique, nahradil Galtiera
iHNed_sport | 17:08:01
Novým trenérem fotbalistů Paris St. Germain je Španěl Luis Enrique, který nahradil Christophea Galtiera.


Lehečku zdržel víc déšť než soupeř. Český tenista bez problémů prošel do druhého kola
iHNed_sport | 17:03:31
Tenista Jiří Lehečka porazil ve dvakrát přerušeném utkání Wimbledonu Rakušana Sebastiana Ofnera třikrát 6:4 a postoupil v Londýně poprvé do 2. kola.


Krejčíková - Watsonová. Česká favoritka okamžitě získala výhodu brejku
iHNed_sport | 16:30:00
Sledujte on-line přenos z utkání prvního kola ženského tenisového Wimbledonu mezi Barborou Krejčíkovou a Heather Watsonovou z Velké Británie.


Slavia opět zalovila v norských vodách. Do Edenu přichází záložník Wallem
iHNed_sport | 15:17:00
Fotbalisty Slavie posílil třiadvacetiletý norský záložník Conrad Wallem z Odds BK. Bývalý mládežnický reprezentant uzavřel v Edenu čtyřletou smlouvu.


Slavia přivádí další posilu z Norska. Přichází záložník Conrad Wallem
FotbalPortal | 17:22:14
Včera Slavia oznámila příchod stopera Sinyana z Molde a dnes už je oficiální i další avizovaná posila z Norska, kterou je univerzální záložník Conrad Wallem. Za něj museli sešívaní Oddu zaplatit 1,5 milionu eur. Jindřich Trpišovský doufá, že to bude právě jeho velká univerzálnost, co bude pro Slavii tím největším přínosem. Ve Wallemovi je potenciál.


Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak David Beckham po obdržení červené karty na Mistrovství světa v roce 1998 nemohl vyjít ze svého domu
FotbalPortal | 15:47:18
David Beckham se svěřil se svou červenou kartou z mistrovství světa 1998 proti Argentině a s tím, jak ho tento moment stále pronásleduje. V nedávnem rozhovoru veřejnosti prozradil, jaké měla tato červená karta následky v jeho osobním životě pro něj i rodinu.


Potvrzeno: novým reprezentačním trenérem Brazílie se stává Carlo Ancelotti
FotbalPortal | 15:44:16
Prezident brazilské fotbalové federace oficiálně potvrdil to, o čem se spekulovalo v posledních měsících. Novým reprezentačním trenérem kanárků bude italský genius Carlo Ancelotti, který nicméně dostojí své smlouvě v Realu Madrid a na brazilskou lavičku se přesune až v roce 2024.


Křetínský: Na neúspěchu Sparty měli podíl také rozhodčí, po zisku titulu se mi ulevilo
FotbalPortal | 15:09:22
Daniel Křetínský v rozhovoru pro Forbes uvedl, že z titulu Sparty má radost v podobě úlevy. Fotbalové fanoušky udivil majitel Sparty a zároveň nejbohatší Čech výrokem, že to řadu let nešlo kvůli rozhodčím.


Threads odstartují v EU později, služba nemá právně dořešený sběr dat o uživatelích
lupa.cz | 18:45:18
Nepřítomnost nové služby Threads v evropských obchodech s aplikacemi má patrně jasný důvod: „kopie Twitteru“ od firmy Meta, navázaná na Instagram, totiž v Evropské unii zatím neodstartuje. V USA a Velké Británii má začít fungovat tento čtvrtek.


Bez koruny na hlavě. Skotská korunovace Karla III. byla druhá a méně okázalá
revue.idnes.cz | 16:20:00
Ve skotském Edinburghu se sešli příznivci i odpůrci monarchie. Krále Karla III. totiž v katedrále svatého Jiljí korunovali. Slavnostní akt se uskutečnil jen dva měsíce po květnové korunovaci v londýnském Westminsterském paláci. Panovníka doprovázela manželka Camilla i následník trůnu William s chotí Kate.


Felix Slováček: Když se o někom říká, že je proutník, pro ženské je to magnet
revue.idnes.cz | 16:00:00
Nedávno oslavil Felix Slováček své osmdesátiny. Energii, vitalitu i smysl pro humor by mohl rozdávat. Virtuos na klarinet a saxofon, dirigent a skladatel v jedné osobě nejen o své kariéře muzikanta, ale také o dětství a hudebních začátcích. Zavzpomínal i na svého kolegu a hlavně přítele Karla Gotta. Slováčkovi je věnovaný i dokument, který o něm natočila režisérka Olga Dabrowská.


Další hvězdný host je ve Varech! Přijela Jenny z Forresta Gumpa
blesk | 17:13:00
Do Karlových Varů, kde je v plném proudu mezinárodní filmový festival, dorazila i americká herečka Robin Wrightová (57), která se do srdcí filmových fanoušků nesmazatelně zapsala jako Jenny ve snímku Forrest Gump.


Denisa Nesvačilová otevřeně: Setkání s exmilencem Kolečkem a jeho manželkou bylo v klidu!
blesk | 17:03:00
Kdyby Denisa Nesvačilová (31) přijela o den později, tak se s exmilencem Petrem Kolečkem (39) a jeho ženou Anetou (35) minula. Ale náhoda tomu chtěla a všichni tři se v pondělí sešli v prominentním Becher's baru. Jak jejich setkání dopadlo? 


Dva mrtví a stovky zrušených letů: Německem a Nizozemskem se prohnala bouře Poly
blesk | 16:53:00
Nejméně dva mrtvé a dva zraněné si vyžádala nezvykle silná letní bouře, která dnes zasáhla Nizozemsko a části Německa. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž vichr dosahující síly orkánu v Nizozemsku výrazně narušil leteckou a železniční dopravu.


Věčně bosý Dušek se zapomněl zout: Nosí bezdomovecký overal, co vzal na natáčení!
blesk | 16:30:00
Nenatáčel v Indonésii ale v Ústí. Na rozdíl od svých kolegů Davida Švehlíka (51) a Ivana Fraňka (59) si ale Jaroslav Dušek (62) z natáčení filmu Dvě slova jako klíč neodnesl jenom vzpomínky. V kostymérně si po poslední klapce vyprosil bezdomovecký overal z filmu. A měl pro něj hned využití…


Varování Putinovi: Jaderné zbraně na Ukrajině nesmíte použít, apeloval Si Ťin-pching
blesk | 16:14:00
Čínský prezident Si Ťin-pching osobně varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před použitím jaderných zbraní na Ukrajině. Napsal to dnes britský list Financial Times (FT), který se odvolává na západní a čínské představitele. Podle nich to naznačuje, že Peking má obavy z ruské agrese ve východoevropské zemi, ačkoliv Moskvě nabízí tichou podporu. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle agentury Reuters řekl, že zprávu FT nemůže potvrdit.


Harry a Meghan mimo Windsor: Karel III. je vyhodil!
blesk | 15:50:00
Britský princ Harry (38) a Meghan Markleová (41)  už nebydlí v luxusní chalupě Frogmore u hradu Windsor. Král Karel III. je nechal vyhodit!


Toy Box kritizovala spisovatelku z krádeže příběhu: Sama se dopustila stejného prohřešku?!
blesk | 15:49:00
Oblíbená česká autorka Alena Mornštajnová (60) se před několika několika týdny dostala do křížku s ilustrátorkou a streetartovou umělkyní Klárou Tellnerovou (38), známou pod přezdívkou Toy Box. Ta spisovatelku osočila z toho, že se pro svou novou knihu Les v domě inspirovala jejím životním příběhem a traumatem sexuálního násilí, které bylo na ilustrátorce v dětství prováděno blízkým příbuzným. Spor a veřejná diskuze i po několika týdnech stále pokračuje. Podle některých se sama Toybox opakovaně inspirovala cizími skutečnými příběhy.


Russell Crowe perlil ve Varech: O*ukal mě pavouk! A konec kariéry?!
blesk | 15:25:00
Hlavní hvězda letošního karlovarského festivalu Russell Crowe (59) ve Varech pořádně perlil! Padaly z něj vulgarismy, pikantní historky i plány do budoucna. S blížící se šedesátkou zvažuje, že herectví pověsí na hřebík!


Supermodelka Němcová otevřeně o svém věku: Je to jediná spravedlnost pro všechny
blesk | 15:22:00
Na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech je móda neodmyslitelnou součástí atmosféry. Zářící šaty, elegantní návrhářské kousky a výstřelky přitahují pozornost diváků i novinářů. Přestože se na červeném koberci objevují nádherné a mnohdy extravagantní outfity, módní set se nevyhne ani přešlapům, co byly těmi nejpozoruhodnějšími? Jak se oblékají české hvězdy ve srovnání s těmi zahraničními? Jaká je budoucnost módního světa? Nejen o tom ve středečním Epicentru hovořila modelka, herečka a producentka Pavlína Němcová (51) a návrhář Lukáš Macháček.


Další hvězdný host v Karlových Varech: Jenny z Forresta Gumpa je pořád kočka
super | 18:53:22
Na karlovarský filmový festival dorazila další z řady zahraničních hostů. Herečka Robin Wright přijela po půl šesté ke Grandhotelu Pupp.


Jaromír Hanzlík na karlovarském festivalu: Představil „výraznýho starýho protivu“, večer zašel na skleničku
super | 17:34:00
Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si nenechal ujít ani herec


Rozjetá Nesvačilová v nočních hodinách vyhrnula šaty až k rozkroku: Takhle si ve Varech nezadaná herečka užívá
super | 16:05:07
Herečka


Herečce Kyle Richards (54) se prý po 27 letech rozpadá manželství. Přednost měla dát mladé country zpěvačce
super | 16:03:37
Americká herečka Kyle Richards (54) a její o rok mladší manžel Mauricio Umansky se podle informací zahraničních médií rozcházejí. Pár, který se poznal již v roce 1994 a o necelé dva roky později stvrdil svazek slibem manželským, je údajně už nějakou dobu od sebe. Herečka byla několikrát spatřena s country zpěvačkou Morgan Wade, s níž údajně prožívá románek.


Ojeté elektromobily v Nizozemsku nikdo nechce, říká analytik. Ceny klesly o čtvrtinu, na place stojí už 100 dnů
Autoforum.cz | 13:30:00
Prodeje nových elektromobilů nikdy nebudou fungovat tak, jak si přejí jejich zastánci, pokud nebudou dobře uplatnitelné na trhu ojetých vozů. To dnes nejsou ani v Nizozemsku, co lze pak čekat třeba u nás? (Petr Miler)


Tady to řidiče baví! Tipy na nejkrásnější silnice
Auto.cz | 17:55:00
Radost za volantem nenabízejí pouze klikaté okresky. Podívejte se na zaručené tipy, kde si jízdu maximálně užijete.


Mercedes-Benz C série 202: Díky AMG první céčka sportovala a závodila (2. díl)
Auto.cz | 15:56:00
Nástupce Baby-Benzu W201 se rozhodně nebál rychlé jízdy. V Affalterbachu vyvinuli nejprve silniční specifikace. A nezůstalo jen při nich, u AMG dostali na starost i vývoj závodních speciálů, byť ty měly s běžnou produkcí pramálo společného.


Do Karlových Varů dorazila další filmová hvězda
Novinky-kultura | 18:23:50
Dalším význačným hostem, který dorazil na 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, je americká herečka Robin Wrightová. Dorazila ve středu vpodvečer k hotelu Pupp, kde je ubytovaná. V sobotu, na závěrečném ceremoniálu, převezme Cenu prezidenta MFF KV.


Seniorka spadla z výšky u zříceniny hradu, letěl pro ni vrtulník
Novinky-kultura | 18:02:27
Z několikametrové výšky spadla ve středu odpoledne seniorka u zříceniny hradu Jenčov u Bělče na Kladensku. Do nemocnice ji záchranáři transportovali vrtulníkem.


U soudu v Kyjevě explodovala výbušnina
Novinky-kultura | 17:37:43
Ukrajinská policie ve středu informovala o výbuchu v budově soudu v Kyjevě. Podle předběžných informací výbušninu odpálil muž, který byl na soudním slyšení přítomen, uvedla agentura Reuters. Žádné další podrobnosti zatím nebyly známy. Policie dodala, že na místo byli vysláni vyšetřovatelé a další experti.


Mezinárodní agentura pro atomovou energii žádá o zpřístupnění všech budov Záporožské jaderné elektrárny
Novinky-kultura | 17:12:34
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) ve středu požádala o zpřístupnění všech budov Záporožské jaderné elektrárny, kterou okupují Rusové. Cílem MAAE je potvrdit, že se „v elektrárně nenacházejí miny ani výbušniny“, uvedla agentura AFP. O umístění cizích předmětů, které vypadají jako výbušná zařízení, na střechu dvou bloků elektrárny v minulých dnech informoval Kyjev. Moskva odmítla tvrzení Ukrajiny, že se tam připravuje na útok.


Prigožin osobně v Petrohradu. Přijel si pro zabavené zbraně
Novinky-kultura | 16:58:17
Šéf žoldnéřské skupiny Wagner Jevgenij Prigožin se v úterý objevil v Petrohradu, aby si osobně vyzvedl zbraně, které mu při nedávných prohlídkách v jeho nemovitostech zabavily ruské úřady.


Popadané stromy omezily ve dvou krajích provoz vlaků, na východě platí varování před silnými bouřkami
Novinky-kultura | 16:33:23
Stromy popadané kvůli bouřce ve středu omezily dopravu na dvou tratích v Jihočeském kraji a na Vysočině. Po 13:30 se podle informací Českých drah zastavil provoz mezi Dačicemi a Telčí na Jihlavsku. Obnovit se ho podařilo asi po dvou hodinách. Před 16:00 vlaky nejezdily také v úseku Rybníky - Lipno nad Vltavou. Kvůli bouřkám měli napilno hasiči také v Libereckém kraji.


PRVNÍ DOJMY: Hypnóza. Severská satira o tom, jak skoncovat se společenskou přetvářkou
Novinky-kultura | 16:45:00
„Všichni hrajeme divadlo,“ vysvětlil sociolog Erving Goffman způsob, jak se nuceně chováme v přítomnosti ostatních. Co nastane, když společenské role opustíme a dáme průchod našim pocitům a impulzům? O tom je skandinávská satira Hypnóza z hlavní soutěže karlovarského festivalu. V jedné z hlavních rolí září Herbert Nordrum známý z hitu Nejhorší člověk na světě.


Překvapivý a šťastný objev. Dělníci našli ruiny mnichovské synagogy, kterou nechal zničit Hitler
Novinky-kultura | 16:38:43
Stavební dělníci minulý týden nalezli v Německu ruiny hlavní mnichovské synagogy, kterou v roce 1938 nechal strhnout nacistický diktátor Adolf Hitler. S informací přišla britská zpravodajská televize BBC, podle které stavaři našli několik sloupů a kamennou desku, na které se nachází některá z deseti přikázání.


Písničkář Vojtaano: Drsný sever mi přijde fajn
Novinky-kultura | 16:36:00
Zpěvák Vojtěch Záveský neboli Vojtaano (40) dosáhl popularity i díky humorným textům a naprosté upřímnosti. Na pódiu srší vtipem, doma je prý spíše smutný klaun, který většinou mlčí a přemýšlí. Svou ženu ale pořád dokáže rozesmát.


Ve Francii se stále demonstruje, počet násilných incidentů v ulicích ale klesá
Novinky-kultura | 16:20:29
Francouzská policie v noci na středu zatkla 16 lidí ve spojitosti s násilným protestováním. Podle agentury Reuters to oznámilo francouzské ministerstvo vnitra. Míra nepokojů v zemi osm dní po smrti Nahela M., mladíka zastřeleného policistou při dopravní kontrole, tedy nadále polevuje. Prezident Emmanuel Macron se setkal se starosty z více než 220 obcí zasažených protesty, vláda by podle něj při budoucích protestech mohla zvážit větší regulaci nebo přímo vypnutí sociálních sítí.


VIDEO: Sheppard se v klipu k "Daylight" starají o roztomilého mimozemšťana
Musicserver | 17:46:00
Australská kapela Sheppard, kterou tvoří sourozenecká trojice George, Amy a Emma Sheppardovi, platí za jednu z těch nejlepších indiepopových skupin současnosti. Svůj podíl na tom nese ...


A jak to vlastně vypadá v Turecku?
Kurzy.cz | 18:49:00
O Turecku a jeho vysoké inflaci se dnes v podstatě už nehovoří. Není to ale tím, že by se na této rovině situace v této zemi uklidnila. Důvodem spíše je, že vyspělé země mají s inflací svých starostí dost a jejich média nehledají tolik ekonomických „...


Nejvýnosnější koncertní šňůra? Ani Rolling Stones, U2, Ed Sheeran či Elton John, ale Taylor Swift
Kurzy.cz | 17:01:51
V šoubyznysu se točí velké peníze a pokud na velké turné vyjedou ty největší hudební hvězdy, platí to více než dvojnásob. Rovnou lze totiž hovořit o sumách v řádech stovek milionů dolarů, když vedle samotných cen vstupenek nemalé příjmy tvoří také...


Belgian regional investment companies to extend over €600 million in new lending for SMEs thanks to EIF and InvestEU
Kurzy.cz | 15:30:00
Background information


Nejlepší tradeři všech dob: Joel Greenblatt aneb hodnota je vším
Kurzy.cz | 15:02:00
V minulém díle seriálu o nejlepších traderech všech dob jsme se podívali na Lindu Raschke, která se zaměřuje pouze na technickou analýzu a fundament je něco, co jí absolutně nezajímá.


US100 klesá pred zápisnicou FOMC. Zápisnica FOMC môže vysvetliť "jastrabiu pauzu" na poslednom zasadnutí Fedu
Kurzy.cz | 14:28:48
Fed sa na júnovom zasadnutí rozhodol ponechať úrokové sadzby na nezmenenej úrovni, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Bolo to prvýkrát, čo Fed ponechal sadzby nezmenené po desiatich po sebe nasledujúcich zvýšeniach sadzieb za posledných 15 mesiacov....


Cenový strop a uzavřený Nord Stream. Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu
Hospodářské noviny | 19:00:30
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy korun). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z...


Andrea Mohylová, hvězda filmu Bod obnovy: „Natáčela jsem s čtyřměsíční dcerou, nemohla jsem řešit temnotu“
Reflex | 18:00:00
Originální česká sci-fi Bod obnovy vznikala dlouhých devět let. Součástí téhle cesty je nyní i premiéra ve Velkém sále hotelu Thermal v rámci MFF Karlovy Vary, kde snímek scenáristy a režiséra Roberta Hloze běží v rámci Zvláštního uvedení. Film je celovečerním debutem pro velkou část štábu – včetně představitelky hlavní role kriminalistky Em Andrey Mohylové.


Cesta do Hollywoodu: Prestižní varský program Future Frames pro mladé filmaře vyhlásil letošní vítězku
Reflex | 16:55:00
Sekce Future Frames pro mladé absolventy filmových škol z celé Evropy, která vznikla v roce 2015 ve spolupráci s European Film Promotion, má nového partnera: společnost Allwyn, předního nadnárodního provozovatele loterií. Talentované tvůrkyně a tvůrci žánrově i tematicky velice pestrých krátkých a středometrážních filmů jsou i letos osobně ve Varech, desítka jejich filmů se tu promítá ve třech různých programových pásmech a za velkého zájmu diváků. Vítězka letošních Future Frames byla vyhlášena 4. července večer: stala se jí dánská režisérka Amalie Maria Nielsen díky svému osmnáctiminutovému snímku Změna (na festivalu byl uveden včera odpoledne). Právě ona tak letos poprvé získala i pobyt v Hollywoodu, který by se od letošního roku měl v rámci Future Frames stát tradicí.   


Polovina Ruska při vzpouře podporovala Putina, polovina Prigožina, tvrdí Zelenskyj
Tiscali-zprávy | 17:45:25
Polovina Ruska při červnové vzpouře podporovala šéfa Wagnerovy soukromé vojenské společnosti Jevgenije Prigožina a polovina ruského prezidenta Vladimira Putina. V rozhovoru se CNN to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruský prezident nyní podle něj udělá „všechno pro to, aby si upevnil moc“.


Nějak neumíme mít rádi své hrdiny, uvedl producent filmu o bratrech Mašínech
ceskenoviny.cz | 18:07:00
Karlovy Vary - Podle kreativního producenta České televize Jaroslava Sedláčka nejednoznačný postoj k bratrům Mašínům svědčí o tom, že česká společnost neumí mít ráda své hrdiny....


Nemám strach z velkých rozhodnutí, říká Petra Rickman, česká restauratérka v New Yourku
E15-ekonomika | 17:30:00
Do New Yorku přišla původně jako au-pair na jeden rok. Zůstala, vystřídala několik zaměstnání včetně práce pro českou společnost Lasvit. Po profesním vyhoření se ale rozhodla, že chce udělat něco „šíleného“ a otevřela  restauraci. Dnes její byznys obnáší restaurace tři, dvě s vietnamskou a jednu s mexickou kuchyní. „Pracuju i jako chef, ale nerada se tak tituluju. Jsem spíš chef z donucení, protože jsem měla určitou představu o svých restauracích a nebyl nikdo, kdo by ji naplnil,“ říká Petra Rickman.


VIDEO: Běsnící živel v Číně strhl několikapatrový dům, mrtvých přibývá
idnes.cz | 18:19:00
Nejméně 15 lidí zemřelo a čtyři další se pohřešují v důsledku silných dešťů, které zasáhly město Čchung-čching a jeho okolí v jihozápadní Číně. Na sociálních sítích se mimo jiné objevilo video zachycující pád obytného domu do rozvodněné řeky. Čínské meteorologické úřady v souvislosti s dešti varovaly před rizikem geologických katastrof.


Robin Wrightová je ve Varech. Láska Forresta Gumpa dorazila do Puppu
idnes.cz | 18:12:00
Na karlovarský filmový festival dorazila další světová hvězda. Herečka a režisérka Robin Wrightová bude největším zahraničním jménem druhé poloviny přehlídky. Na zakončení pak společně s Danielou Kolářovou převezmou cenu z rukou Jiřího Bartošky.


OBRAZEM: Přepisují se dějiny koncertů. Las Vegas ozářila kulatá hudební hala
idnes.cz | 18:04:00
Díky digitálním panelům se může zahalit do libovolných barev či obrazců, výjimečná ale není pouze zvenku. Už koncem září koncertní síň Sphere, jejímž majitelem je i vlastník Madison Square Garden, pokřtí skupina U2. Sphere slibuje přelomový zážitek nejen v hudebním průmyslu, posluchačům nabídne i pachové vjemy.


Sucho a kormoráni. Chovatelé ryb hlásí nejhorší úlovky za poslední dvě dekády
idnes.cz | 18:00:00
Tuzemští chovatelé ryb mají za sebou jeden z nejhorších roků za dlouhou dobu. Výlovky se jim snížily meziročně o 8,3 procenta, vylovili tak podle údajů Rybářského sdružení ČR 19 259 tun ryb, nejčastěji šlo o kapry.


Nemám strach z velkých rozhodnutí, říká Petra Rickman, česká restauratérka v New Yourku
E15-politika | 17:30:00
Do New Yorku přišla původně jako au-pair na jeden rok. Zůstala, vystřídala několik zaměstnání včetně práce pro českou společnost Lasvit. Po profesním vyhoření se ale rozhodla, že chce udělat něco „šíleného“ a otevřela  restauraci. Dnes její byznys obnáší restaurace tři, dvě s vietnamskou a jednu s mexickou kuchyní. „Pracuju i jako chef, ale nerada se tak tituluju. Jsem spíš chef z donucení, protože jsem měla určitou představu o svých restauracích a nebyl nikdo, kdo by ji naplnil,“ říká Petra Rickman.


Hodnocení právního státu nevyznívá podle TI pro Česko pozitivně. EK si všímá zasahování ministra Blažka do živých kauz
iHned.cz | 20:00:14
Hodnocení Evropské komise o stavu právního státu v České republice nevyznívá pozitivně, uvedla ve středu v reakci pro ČTK česká pobočka Transparency International (TI ČR). Komise sice oceňuje některé plány na reformy, celkový obrázek ale není...


Záchodová štětka má skrytou funkci, o které lidé netuší. Proto ji mají pořád špinavou
AAzdraví.cz | 19:02:00
Máloco v naší domácnosti oplývá takovou škálou a množstvím bakterií jako záchodová štětka. Proto je potřeba jí jednou za čas věnovat pozornost, péči, a hlavně nějaké…


Při nehodě na Táborsku zemřela žena, další čtyři lidé se zranili
Novinky.cz | 19:52:17
Při odpolední nehodě u Chýnova na Táborsku zemřela žena středního věku, záchranáři ji desítky minut marně oživovali. Další čtyři lidé se zranili. Informovala o tom mluvčí Zdravotní záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová. Nehoda se podle informací policie stala na silnici před 17. hodinou.


Za vlastního michelinského průvodce musí Česko nejdřív zaplatit. Otevřený dopis vládě podpořil i Pohlreich
Novinky.cz | 19:36:58
Některé restaurace v Česku sbírají podpisy pod otevřený dopis pro premiéra Petra Fialu (ODS) a celou vládu s výzvou, aby stát zaplatil společnosti Michelin poplatek za zařazení do prestižního gastronomického průvodce. Akci podporují špičky českého gastrobyznysu včetně Zdeňka Pohlreicha, Jana Punčocháře nebo Jana Knedly, napsal oborový on-line magazín VisitChef.


Jaroslav Dušek: Nejtěžší bylo odolat nátlaku, abych co nejlépe zahrál bezdomovce
Novinky.cz | 19:09:00
Snímek Dvě slova jako klíč režiséra Dan Svátka, který volně navazuje na jeho předchozí film Úsměvy smutných mužů, se představil na 57. karlovarském filmovém festivalu. Jaroslav Dušek, který v něm hraje bezdomovce, přiznal v rozhovoru pro Novinky, že nejtěžší bylo odolat nátlaku autora knížní předlohy Josefa Formánka. Ten totiž cílil na to, aby herec co nejvěrněji zahrál jeho vlastní zážitek, který mu změnil život.


PRVNÍ DOJMY: Brutální vedro. Usmažte si vejce na kapotě, omámení a zmatení lidé
Novinky.cz | 19:00:51
Osmnáctiletý mladík se vydává za kamarády na chalupu během mimořádně tropických dní, které má nejspíše na svědomí sluneční úlomek blížící se k Zemi. Jeho strastiplnou odyseu zachycuje v celovečerní prvotině Brutální vedro režisér a scenárista Albert Hospodářský. Film je jediným českým zástupcem v soutěži Proxima na karlovarském festivalu, do kin přijde 31. srpna.


Do Karlových Varů dorazila další filmová hvězda
Novinky.cz | 18:23:50
Dalším význačným hostem, který dorazil na 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, je americká herečka Robin Wrightová. Dorazila ve středu vpodvečer k hotelu Pupp, kde je ubytovaná. V sobotu, na závěrečném ceremoniálu, převezme Cenu prezidenta MFF KV.


Seniorka spadla z výšky u zříceniny hradu, letěl pro ni vrtulník
Novinky.cz | 18:02:27
Z několikametrové výšky spadla ve středu odpoledne seniorka u zříceniny hradu Jenčov u Bělče na Kladensku. Do nemocnice ji záchranáři transportovali vrtulníkem.


U soudu v Kyjevě explodovala výbušnina
Novinky.cz | 17:37:43
Ukrajinská policie ve středu informovala o výbuchu v budově soudu v Kyjevě. Podle předběžných informací výbušninu odpálil muž, který byl na soudním slyšení přítomen, uvedla agentura Reuters. Žádné další podrobnosti zatím nebyly známy. Policie dodala, že na místo byli vysláni vyšetřovatelé a další experti.


Jak se vyvarovat statisícům za volání a „surfování“ z Orientu? Existují levnější cesty než nabízejí operátoři
lidovky.cz | 18:45:00
Vysoké ceny roamingu v exotických destinacích mají snadné řešení. Nejvýhodnější je ve vybraných telefonech použít předkoupenou virtuální kartu eSIM.


VIDEO: Běsnící živel v Číně strhl několikapatrový dům, mrtvých přibývá
lidovky.cz | 18:43:30
Nejméně 15 lidí zemřelo a čtyři další se pohřešují v důsledku silných dešťů, které zasáhly město Čchung-čching a jeho okolí v jihozápadní Číně. Na sociálních sítích se mimo jiné objevilo video zachycující pád obytného domu do rozvodněné řeky. Čínské meteorologické úřady v souvislosti s dešti varovaly před rizikem geologických katastrof.


Nejdražší československý kus i rarita Divokého západu. Přehled unikátů mezi známkami
aktuálně.cz | 19:20:41
Mají hodnotu milionů korun a často je provází pozoruhodná historie. Prohlédněte si poštovní známky, se kterými investor nešlápne vedle.


Foto: Nemá svůj pramen ani obvyklou barvu. Kaňonem nejkouzelnější řeky na Šumavě
aktuálně.cz | 18:02:19
Přírodní památka Povydří je jedním z nejkouzelnějších koutů Šumavy. projděte si stezku podél dravé říčky od Antýglu po Čeňkovu pilu.


Soumrak tuzemského vepřového? Chovy prodělaly miliardu, bojí se vládních škrtů
Denik.cz | 18:21:00
Součástí návrhů vládního úsporného balíčku je pokrácení dotací pro zemědělce. Obavy z toho mají zejména chovatelé prasat. V loňském roce prodělali skoro miliardu korun, ztrátu se podařilo umazat díky podporám. Jejich krácení by podle nich dopadlo na konkurenceschopnost i pohodlí zvířat v chovech.


Berdych u kurtu, trénink s Djokovičem. Učím se od nejlepších, těší Lehečku
iSport.cz | 19:46:00
PŘÍMO Z LONDÝNA | K první kariérní výhře na Wimbledonu si prošlapával cestu složitě. Ne kvůli svému výkonu, ten byl solidní. Dvě dešťové přeháňky však způsobily, že utkání nasazené do programu od 11 hodin končil Jiří Lehečka až po čtvrté hodině odpolední. Mohl mít však dobrý pocit, všechny nástrahy jednadvacetiletý junák ustál a Rakušana Sebastiana Ofnera skolil 6:4, 6:4, 6:4, k čemuž mu u kurtu zatleskal i jeho mentor Tomáš Berdych.


Rohlík vyletěl. A dál? Velká dřina, aby zase pomrkávali skauti NHL
iSport.cz | 19:35:00
Nacpat se do sestavy Pardubic znamená, že potřebujete vystrčit někoho zkušenějšího. Jinak není šance. A to se pořád ve vzduchu houpou příchody Martina Kauta nebo Tomáše Noska. Ondřej Rohlík (22) měl před rokem zažít průlomovou sezonu. Jenže tělo mu dalo stopku. Tak teď? „Vím, že bude dřina se do sestavy dostat,“ chápe. Co nabízí? Rychlé nohy a potenciál být lepší a lepší.


Haraslín: Česká liga je pro mě složitější než italská. Obránci jsou agresivní
iSport.cz | 19:01:00
Tenhle útočný trojzubec ve složení Lukáš Haraslín, Jan Kuchta a Tomáš Čvančara měl pro soupeře devastační účinky. A také zásadní podíl na sparťanském titulu, přestože se Čvančara s Haraslínem v závěru ročníku zranili. Slovenský reprezentant by každopádně ještě mohl mít zahraniční úmysly, a teoreticky následovat krajana Dávida Hancka, jenž si přes Spartu ještě vykopal zahraniční štaci ve Feyenoordu Rotterdam.


Fotbalisté Anglie po vítězství 3:0 nad Izraelem postoupili do finále mistrovství Evropy do 21 let
sport.cz | 19:57:05
Fotbalisté Anglie po vítězství 3:0 nad Izraelem postoupili do finále mistrovství Evropy do 21 let. O trofej si zahrají proti Španělsku, nebo Ukrajině.


Pogačar v krizi? Nikdy se nevzdává, varuje Vingegaard. Obhájce prvenství na Tour ukázal sílu
sport.cz | 19:29:27
Takový obrázek během jejich tříleté rivality na Tour de France mnohokrát k vidění nebyl. Jonas Vingegaard vyskočil ze sedla, drtivě nastoupil a jen se ohlížel, kde zůstal viset jeho hlavní rival Tadej Pogačar. Slovinec se ani nepokusil o reakci. První opravdové měření sil letošního ročníku jasně vyznělo pro dánského obhájce celkového prvenství. „Náskok na Pogačara je slibný, ale Tadej se nikdy nevzdává. Tour je ještě pořádně dlouhá,“ varoval Vingegaard.


Řecká basketbalová hvězda Adetokunbo možná kvůli kolenu přijde o MS
sport.cz | 18:39:26
Řecká basketbalová hvězda Janis Adetokunbo z Milwaukee Bucks možná přijde o start na mistrovství světa. Nejlepší hráč NBA z let 2019 a 2020 se podle serveru The Athletic podrobil operaci kolena.


Facka před šampionátem byla potřeba, říká opora juniorské reprezentace v házené
iHNed_sport | 19:01:00
Na Veroniku Gabrhelovou bude spoléhat trenér Dušan Poloz spoléhat na ME juniorek, které hostí 6. až 16. července rumunská města Pitešť a Mioveni.


První horskou etapu na Tour vyhrál Hindley a oblékl se do žlutého
iHNed_sport | 18:01:25
První horskou etapu letošní Tour de France vyhrál v Pyrenejích australský cyklista Jai Hindley.


Prezident PSG: Pokud chce Mbappé zůstat, musí podepsat novou smlouvu. Zadarmo ho odejít nenecháme
FotbalPortal | 18:59:02
Vypadá to, že sága okolo Kyliana Mbappého rozhodně není u konce. Sice to vypadalo, že se situace uklidnila, ale nyní Nasser Al-Khelaifi zopakoval jasný a neústupný postoj vedení Paris Saint-Germain. Kylian Mbappé má s PSG smlouvu do roku 2024, následně by mohl odejít kamkoliv zadarmo. Jenomže vedení mu dává jasné ultimátum - musí podepsat nový kontrakt.


Novým trenérem Paris Saint-Germain byl jmenován Luis Enrique. Galtier byl ve vazbě kvůli rasismu
FotbalPortal | 18:39:01
Bývalý manažer Barcelony a také španělského národního týmu si jde vyzkoušet novou výzvu. Luis Enrique byl jmenován hlavním trenérem Paris Saint-Germain, kterému se upsal na dva roky. Bez práce byl od prosince, kdy Španělsko vypadlo na mistrovství světa v Kataru. Ucházely se o něj i Chelsea a Tottenham. Nakonec ale míří do francouzské metropole.


Inter odmítl nabídku 45 milionů eur za brankáře Onanu
FotbalPortal | 18:34:19
Po intenzivních jednáních mezi Manchesterem United a Interem Milán přistála na stole italského klubu první oficiální nabídka za kamerunského brankáře Andreho Onanu. Účastník Premier League je za něj ochoten zaplatit 45 milionů eur, u nerazzurri ale s takovou sumou nepochodil. Poražený z letošního finále Ligy mistrů za svou jedničku bude chtít inkasovat alespoň 60 milionů eur.


Arsenal se do toho pořádně obul. Přivádí i Jurriena Timbera z Ajaxu
FotbalPortal | 18:24:08
Arsenal neponechává nic náhodě a jasně dává všem na vědomí, že i v nadcházející sezóně se chce rvát o titul. Už získal do svých řad Kaie Havertze z Chelsea, brzy oficiálně představí i rekordního Declana Rice z West Hamu. Teď přichází na řadu Jurrien Timber, dvaadvacetiletý obránce z Ajaxu Amsterdam. Gunners jej získají za 38,5 miliónu liber.


Módní přehlídka vozíčkářů přilákala dnes na festivale v K. Varech stovku diváků
ceskenoviny.cz | 20:11:00
Karlovy Vary - Lidé na vozíčku si letos na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech (MMF KV) připravili pro diváky módní přehlídku. Exkluzivní show přilákala pod podloubí...


Stovky lidí přišly na mši pod širým nebem na slovanském hradišti v Mikulčicích
ceskenoviny.cz | 18:03:00
Mikulčice (Hodonínsko) - Stovky lidí z okolních obcí i z nedalekého Slovenska přišly dnes odpoledne na mši pod širým nebem, která byla vrcholem Cyrilometodějské pouti na Podluží ve...


Je agresivní a týrá jeho psa. Děti Alaina Delona si u soudu stěžují na hercovu družku
bleskove.cz | 19:40:50
Podle advokátky Delonových dětí je vůči 87letému herci družka stále agresivnější a urážlivá a brání mu kontaktovat se s rodinou a blízkými.


Tragická nehoda na Táborsku. Čtyři lidé se zranili, jedna žena zemřela
idnes.cz | 21:23:00
Na obchvatu u Chýnova na Táborsku se ve středu v podvečer čelně srazila dvě osobní auta. Při nehodě se zranili čtyři lidé, jedna žena na místě zraněním podlehla.


Chodkyně v Petrohradě poděkovala řidiči, že ji nechal přejít. A obnažila se
idnes.cz | 20:20:00
Nepozorná žena v centru Petrohradu přecházela ulici mimo vyznačený přechod pro chodce a tedy i zcela nezávisle na světelné signalizaci. Málem ji srazilo projíždějící vozidlo. Řidič však zastavil a pustil ji.


Tragická nehoda na Plzeňsku: Rodiče svým zraněním podlehli, z dětí (4 a 2) jsou teď sirotci!
blesk | 21:13:00
Na severu Plzeňska, konkrétně u obce Třemošná, došlo v úterý večer k velkému neštěstí. Čtyřčlenná rodina havarovala cestou od Plzně směrem na Kaznějov. Podle policie vůz skončil v příkopu a převrátil se na střechu. Na místě svým zraněním podlehl muž (†41) a jeho dvě děti společně s partnerkou (†25) byly převezeny do nemocnice. Tam podle informací CNN Prima News nakonec zemřela i žena. Z dětí ve věku dvou a čtyř let se tak stali sirotci. 


Neinfekční zánět mozku bývá předzvěstí nádoru. Reakci může spustit i stres
idnes.cz | 20:00:00
Vztah epileptických záchvatů a nádorů je nový i pro lékaře. Je třeba, aby se tyto varovné signály dostaly do širšího povědomí, říkají odborníci.


Český pohled na Izrael není úplný, říká reportér. Války ho naučily feminismu
idnes.cz | 20:00:00
Arabské jaro, Bosna, Palestinci a Izraelci, Islámský stát a Tálibán – to jsou pojmy,


Šílená smrt zahradníka: Zastřihovač trávy mu přeťal penis!
blesk | 20:21:00
Práce zahradníka se stala před pár dny osudnou pro devětatřicetiletého muže z Thajska. Muž totiž sekal trávu pomocí staršího zastřihovače, který se během pár chvil v půli rozlomil, a jedna část ostří muži uřízla přirození. Zahradníkovi už přivolaní lékaři nedokázali pomoc a museli konstatovat smrt.


Jako od Matella! Sexy Barbie Jiráčková ukázala fantastickou figuru
blesk | 19:30:00
Gabriel Jiráčkové se nezřídka přezdívá »živá Barbie«. A přezdívka je to skutečně zasloužená... Milovnice nejrůznějších vylepšení a růžové barvy teď předvedla figuru „jako od Matella“!


Zkušená parašutistka (†29) zemřela při seskoku: Osudným se jí stal nebezpečný trik!
blesk | 19:02:00
Australanka Melissa Porterová (†29) cvičila velice nebezpečnou parašutistickou techniku. Padák přitom rozevřela až příliš pozdě a ve vysoké rychlosti narazila do jezerní mělčiny. Nepovedený kousek ji stál život. Lékaři však uvažují, zda ženu nepostihly zdravotní komplikace už během seskoku.


Hrozivá nehoda u magistrály: Auto se čtyřmi lidmi napálilo do svodidel, skončilo na střeše
blesk | 18:52:00
Hrozivě vypadající nehoda se stala na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje odpoledne. Auto sjíždělo z magistrály, tedy ulice 5. května, směrem na Pankrác, když řidič nezvládl řízení a narazil do svodidel, sloupu i stromu. Vůz, v němž seděli čtyři lidé, skončil na střeše, všichni pasažéři byli převezeni do nemocnice.


Joe se stal prvním člověkem s transplantovaným obličejem i rukama: Našel lásku svého života, prozradil
blesk | 17:57:00
Joe měl v důsledku autonehody popáleniny 3. stupně na 80 % těla a jako první podstoupil úspěšnou transplantaci obličeje i rukou. Nyní získává zpět svoji nezávislost, učí se prát, vařit a uklízet. Dokonce potkal lásku svého života! Jessicu inspiroval Joeův pozitivní přístup k životu a dvojici sblížila láska k pejskům.


Vinnetou a Old Shatterhand se vracejí: Westernové městečko připravilo legendární Poklad na Stříbrném jezeře
blesk | 17:11:00
S jedním z nejslavnějších filmových hitů o náčelníkovi Apačů Vinnetouovi z roku 1962 s názvem Poklad na Stříbrném jezeře se rozhodli popasovat ve Westernovém městečku Boskovice. Po měsících příprav a závěrečných týdnech pilování jednotlivých scén v kulisách přírodního amfiteátru došlo na generálku. Tu zakončil bouřlivý aplaus diváků.


Ornella Koktová nechala podprsenku doma: V sexy šatech vynikla celá její ňadra
super | 21:31:39
Ornella Koktová (30)


To byl mejdan! Nesvačilová s vyhrnutou sukní, Mádl s lahvinkou a Smetana odcházela z baru až nad ránem
super | 20:36:27
Karlovy Vary za sebou mají další festivalový den. Bohatý program přitom nenabízejí pouze promítací sály, ale také místní podniky. Možností je spoustu, nejoblíbenější je ale bar v Grandhotelu Pupp.


Nejvíc sexy německá hasička: Její „prsaté“ snímky jsou ve feedu hitem
super | 19:35:30
Loni se stala nejvíc sexy hasičkou Německa, její fanoušci ji ovšem považují za tu nejhezčí na světě. Anike Ekina, jež působí jako dobrovolná hasička ve Schwarzenbeku, se věnuje také hudbě, hraje na saxofon, a je úspěšná i na Instagramu, kde ji sleduje přes 1,7 milionu lidí.


Podezřelá jachta bývalého agenta KGB mění majitele za 1,6 miliardy, kupcem může být znovu on sám
Autoforum.cz | 15:00:00
Na první pohled nedává žádný smysl platit takové peníze sám sobě za věc, která vám tak jako tak patří. Ale to jen za předpokladu, že nejste ruský oligarcha s kontroverzní minulostí a předmětem prodeje není obdobně smutně proslulý Ragnar. (Petr Prokopec)


Biden netrpělivě čeká na přijetí Švédska do NATO
Novinky-kultura | 21:52:00
Americký prezident Joe Biden už netrpělivě čeká na vstup Švédska do Severoatlantické aliance a plně jej podporuje. Řekl to švédskému premiérovi Ulfu Kristerssonovi, kterého dnes přijal v Bílém domě. Oba lídři jednali také o podpoře Ukrajiny, uvedla agentura AFP.


Za dvě vteřiny se nic nemůže stát, nedbal varování rybář a strčil ruce do vody. Žralok jej vyvedl z omylu
Novinky-kultura | 21:48:56
Lehkomyslnost se málem stala osudnou rybáři ve floridském národním parku Everglades. Když se i přes varování kamarádů naklonil z člunu, aby si opláchl ruce, kousl jej do pravé horní končetiny žralok a stáhl přes okraj plavidla do kalné vody.


Člen ruské vlády poprvé od vpádu na Ukrajinu jednal v unijní zemi. Ministr navštívil Maďarsko
Novinky-kultura | 20:46:52
Ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško navštívil ve středu Budapešť a stal se prvním ruským ministrem, který navštívil členskou zemi Evropské unie od útoku na Ukrajinu. Muraško jednal také s maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártóem.


Při nehodě na Táborsku zemřela žena, další čtyři lidé se zranili
Novinky-kultura | 19:52:17
Smrtí ženy středního věku a čtyřmi zraněnými skončila ve středu v podvečer havárie na obchvatu Chýnova na Táborsku. Kvůli nedání přednosti se tam srazily dvě Škody Octavie. Nehoda se podle informací policie stala na silnici před 17. hodinou.


Za vlastního michelinského průvodce musí Česko nejdřív zaplatit. Otevřený dopis vládě podpořil i Pohlreich
Novinky-kultura | 19:36:58
Některé restaurace v Česku sbírají podpisy pod otevřený dopis pro premiéra Petra Fialu (ODS) a celou vládu s výzvou, aby stát zaplatil společnosti Michelin poplatek za zařazení do prestižního gastronomického průvodce. Akci podporují špičky českého gastrobyznysu včetně Zdeňka Pohlreicha, Jana Punčocháře nebo Jana Knedly, napsal oborový on-line magazín VisitChef.


Jaroslav Dušek: Nejtěžší bylo odolat nátlaku, abych co nejlépe zahrál bezdomovce
Novinky-kultura | 19:09:00
Snímek Dvě slova jako klíč režiséra Dan Svátka, který volně navazuje na jeho předchozí film Úsměvy smutných mužů, se představil na 57. karlovarském filmovém festivalu. Jaroslav Dušek, který v něm hraje bezdomovce, přiznal v rozhovoru pro Novinky, že nejtěžší bylo odolat nátlaku autora knížní předlohy Josefa Formánka. Ten totiž cílil na to, aby herec co nejvěrněji zahrál jeho vlastní zážitek, který mu změnil život.


PRVNÍ DOJMY: Brutální vedro. Usmažte si vejce na kapotě, omámení a zmatení lidé
Novinky-kultura | 19:00:51
Osmnáctiletý mladík se vydává za kamarády na chalupu během mimořádně tropických dní, které má nejspíše na svědomí sluneční úlomek blížící se k Zemi. Jeho strastiplnou odyseu zachycuje v celovečerní prvotině Brutální vedro režisér a scenárista Albert Hospodářský. Film je jediným českým zástupcem v soutěži Proxima na karlovarském festivalu, do kin přijde 31. srpna.


Nové desky 26/2023 - od Lucindy Williams přes Laibach po The Baseball Project
Musicserver | 20:00:00
I těsně před prázdninami hudebníci vydávali nová alba. Ty největší popové hvězdy chybějí, zastoupili je však rappeři Lil Uzi Vert a Young Thug, americká kytaristka Lucinda Williams, superskupina The Baseball Project, tvrďáci Raven, jazzmani John Carroll Kirby a Štěpánka Balcarová a trochu opožděně se soundtrackem Laibach.


EURUSD mierne stráca po zápisnici Fedu 💲
Kurzy.cz | 20:58:23
Kľúčovým zverejnením dnešného dňa bol protokol z posledného zasadnutia FOMC, ktoré sa konalo 13. - 14. júna. Počas tohto zasadnutia sa Fed rozhodol pozastaviť zvyšovanie sadzieb a z nedávno zverejneného zápisu vyplynulo, že toto rozhodnutie bolo jednom...


SP500 bez výraznejšej reakcie po zápisnici FOMC
Kurzy.cz | 20:33:54
Zápisnica FOMC bola zverejnená dnes o 20:00. Dokument sa týkal zasadnutia z 13. - 14. júna 2023, v ktorom Powell uvádza, že Federálny rezervný systém (FED) urobil jastrabiu prestávku a oznámil plány na ďalšie dve zvýšenia úrokových sadzieb, pričom ďalš...


Meta pred vydaním novej sociálnej siete rastie. Zajtra je naplánované vydanie aplikácie Threads by Instagram od spoločnosti Meta
Kurzy.cz | 20:08:47
Zajtra je naplánované vydanie aplikácie Threads by Instagram od spoločnosti Meta Musk dostáva predčasnú ranu od Zuckerberga Sociálna sieť Threads zatiaľ nebude prístupnou pre trh EÚ Vo štvrtok 6.7., je očakávané vydanie novej sociálnej siete od spo...


Akcie Wolfspeed po dohode o čipoch prudko rastú 💡
Kurzy.cz | 19:24:08
Akcie americkej spoločnosti Wolfspeed (WOLF.US) počas dnešnej seansy vzrástli o viac ako 17 %. Pozitívna nálada voči spoločnosti, ktorá je jedným z globálnych lídrov na trhu polovodičov zameraných na technológie karbidu kremíka a nitridu gália (GaN), v...


Mladá Boleslav - Magistrát nabízí práci na pozici administrativního pracovníka na živnostenském úřadu
Kurzy.cz | 19:05:43
Magistrát města Mladá Boleslav hledá do kolektivu pracovníků živnostenského úřadu administrativního pracovníka, který má smysl pro pečlivost a řád, a není mu cizí oblast podnikání. Písemné nabídky pošlete do 24. 7. Případné dotazy zodpoví Martina Hlavá...


Mladá Boleslav - Magistrát hledá pracovníky pro řešení přestupků v dopravě
Kurzy.cz | 18:56:16
Magistrát města Mladá Boleslav nabízí nové pracovní příležitosti. Do kolektivu pracovníků, kteří řeší přestupky v dopravě, hledá nové kolegy, kteří mají smysl pro spravedlnost a řád, a není jim cizí oblast dopravy. V případě zájmu o tyto pozice zašlete...


Člen ruské vlády poprvé od vpádu na Ukrajinu jednal v unijní zemi. Ministr navštívil Maďarsko
Novinky.cz | 20:46:52
Ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško navštívil ve středu Budapešť a stal se prvním ruským ministrem, který navštívil členskou zemi Evropské unie od útoku na Ukrajinu. Muraško jednal také s maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártóem.


Více než pětina německé populace je ohrožena chudobou - V loňském roce bylo v sousedním Německu ohroženo chudobou či sociálním vyloučením celkem více než 17,3 milionu lidí.
Kurzy.cz | 17:00:00
V loňském roce bylo v sousedním Německu ohroženo chudobou či sociálním vyloučením celkem více než 17,3 mili...


Přesnější předpověď extrémního počasí - Nad hlavami nám krouží nový lovec. Lovec blesků (video)
Kurzy.cz | 16:39:00
V loňském roce bylo v sousedním Německu ohroženo chudobou či sociálním vyloučením celkem více než 17,3 mili...\n


Řádění bouře Poly v Holandsku (video)
Kurzy.cz | 13:00:00
Fed sa na júnovom zasadnutí rozhodol ponechať úrokové sadzby na nezmenenej úrovni, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Bolo to prvýkrát, čo Fed ponechal sadzby nezmenené po desiatich po sebe nasledujúcich zvýšeniach sadzieb za posledných 15 mesiacov....\n


Chodkyně v Petrohradě poděkovala řidiči, že ji nechal přejít. A obnažila se
lidovky.cz | 20:27:00
Nepozorná žena v centru Petrohradu přecházela ulici mimo vyznačený přechod pro chodce a tedy i zcela nezávisle na světelné signalizaci. Málem ji srazilo projíždějící vozidlo. Řidič však zastavil a pustil ji.


Muž z Plzeňska surově napadl ženu, do nemocnice ji vezli s poraněnou hlavou
lidovky.cz | 20:19:59
Policisté a záchranáři vyjížděli v úterý k večeru k surovému napadení ženy do bytového domu nedaleko kostela ve Štěnovicích na jižním Plzeňsku. Třiačtyřicetiletá žena skončila s poraněním hlavy v nemocnici. Útočníka obvinili policisté ve středu v podvečer z pokusu o vraždu.


Otázky a odpovědi týkající se směrnice o monitorování půdy a odolnosti
Kurzy.cz | 12:48:47
Proč nyní potřebujeme právní předpisy EU týkající se půdy?


Otázky a odpovede týkajúce sa smernice o monitorovaní pôdy a odolnosti. Prečo potrebujeme právne predpisy EÚ o pôde teraz?
Kurzy.cz | 12:48:47
Prečo potrebujeme právne predpisy EÚ o pôde teraz?


Oběhové hospodářství pro textilní výrobky: převzetí odpovědnosti za omezování, opětovné použití a recyklaci textilního odpadu a podpora trhů s použitými textilními výrobky
Kurzy.cz | 12:48:29
Komise dnes navrhuje pravidla, podle nichž budou výrobci odpovědní za celý životní cyklus textilních výrobků a podpoří udržitelné nakládání s textilním odpadem v celé EU.


Obehové hospodárstvo pre textil: prevzatie zodpovednosti za zníženie, opätovné použitie a recykláciu textilného odpadu a posilnenie trhov s použitými textíliami
Kurzy.cz | 12:48:29
Komisia dnes navrhuje pravidlá na zabezpečenie zodpovednosti výrobcov za celý životný cyklus textilných výrobkov a na podporu udržateľného nakladania s textilným odpadom v celej EÚ.


Európska zelená dohoda - udržateľnejšie využívanie prírodných zdrojov rastlín a pôdy
Kurzy.cz | 12:48:28
Komisia dnes prijala balík opatrení na udržateľné využívanie kľúčových prírodných zdrojov, ktorý zároveň posilní odolnosť potravinových systémov a poľnohospodárstva EÚ.


Analytik Šlerka: Společnost je unavená. Potřebovali bychom svoji cestu na Měsíc, celonárodní kampaň
Český rozhlas | 20:38:00
Z celosvětového průzkumu Digital News Report vyplynulo, že v Česku věří médiím pouze třetina lidí. Na vrcholu žebříčku jsou veřejnoprávní Český rozhlas a Česká televize. Věří jim skoro 60 procent lidí. Část lidí se ale záměrně vyhýbá zpravodajství obecně i zprávám o válce na Ukrajině. „Lidsky tomu rozumím, i když to není šťastné pro demokracii,“ říká v pořadu Jak to vidí... na Dvojce sémiotik Josef Šlerka.


Hodnocení právního státu nevyznívá podle TI pro Česko pozitivně. EK si všímá zasahování ministra Blažka do živých kauz
Hospodářské noviny | 22:00:55
Hodnocení Evropské komise o stavu právního státu v České republice nevyznívá pozitivně, uvedla ve středu v reakci pro ČTK česká pobočka Transparency International (TI ČR). Komise sice oceňuje některé plány na reformy, celkový obrázek ale není...


Plíšková po debaklu vtipkovala: Měli přijít aktivisti, třeba by mě nakopli
iSport.cz | 21:11:00
PŘÍMO Z LONDÝNA | Nejhorší travnatou sezonu kariéry sehrála v jednatřiceti letech Karolína Plíšková. Nastoupila na třech turnajích, získala jedinou výhru. Vrcholem zmaru se ukázal být Wimbledon, kde finalistka z roku 2021 utrpěla debakl s neznámou Srbkou ze třetí stovky žebříčku Nataliou Stevanovičovou 2:6, 3:6. Osmadvacetiletá kvalifikantka umořila při grandslamovém debutu favoritku čopovanými údery a po senzačním triumfu za pouhých 65 minut předvedla na kurtu v euforii vítězný taneček. Naopak Plíšková po Roland Garros prohrála v 1. kole i na druhém grandslamu za sebou, což se jí nepřihodilo rovných deset let.


Český hokejový útočník Lauko podepsal v NHL jako chráněný volný hráč dvouletou smlouvu s Bostonem
sport.cz | 21:57:17
Český hokejový útočník Jakub Lauko podepsal v NHL jako chráněný volný hráč novou dvouletou smlouvu s Bostonem celkem na 1,575 milionu dolarů.


Začali výhrou nad Českem, teď vyhlížejí finále. Jsme pekelný tým, vzkázala hvězda anglické jednadvacítky
sport.cz | 21:39:38
Ještě nebyl konec, zbývalo odehrát posledních pár minut. Ovšem na stránce k fotbalovému EURO jednadvacítek v internetové encyklopedii Wikipedia už svítilo: Anglie je ve finále. Pravda, favorit tou dobou vedl nad Izraelem o tři góly a v horkém Batumi už nikdo nepochyboval. „Došla mi slova. Všichni jsme věřili, že to dokážeme, a najednou je to tady,“ vyznal se záložník Morgan Gibbs-White po pohodové semifinálové výhře 3:0. Angličanům zbývá poslední krok k prvnímu triumfu od roku 1984.


Fotbalový mistr světa Di María si po letech opět zahraje za Benfiku Lisabon
sport.cz | 21:34:08
Argentinský fotbalový mistr světa Ángel Di María bude hrát za Benficu Lisabon. S klubem, kde působil bezprostředně po příchodu do Evropy, podepsal roční smlouvu. Informoval o tom portugalský celek.


Pražský softbalový týden, turnaj žen:
sport.cz | 21:31:49
České softbalistky ve středu na turnaji Pražský softbalový týden dvakrát těsně prohrály. Austrálii i Tchaj-wanu podlehly 3:4.


Lehečka po lekci od Djokjoviče zářil. Ve Wimbledonu mu pomáhá i Berdych
sport.cz | 20:34:30
Tenista Jiří Lehečka byl po výhře nad Rakušanem Sebastianem Ofnerem spokojený s výkonem i premiérovým postupem do 2. kola Wimbledonu. V Londýně mu pomáhá finalista z roku 2010 Tomáš Berdych, s nímž vylepšil hru na trávě nebo servis. Před startem turnaje si zatrénoval s hvězdným Novakem Djokovičem a novinářům řekl, že přestože ho úřadující šampion a vítěz rekordních 23 grandslamových titulů předčil, Lehečka už z něj není tak nervózní jako dříve.


Fotbalisté Anglie porazili Izrael a jsou prvním finalistou ME do 21 let
sport.cz | 19:57:05
Fotbalisté Anglie po 14 letech postoupili do finále mistrovství Evropy do 21 let. V úvodním semifinále v Batumi hladce porazili Izrael 3:0 a v sobotu se utkají o trofej s lepším z dvojice Španělsko - Ukrajina. Jejich zápas začne v Bukurešti dnes ve 21:00.


Plážové volejbalistky Hermannová se Štochlovou ve druhém kole kvalifikace v Gstaadu prohrály
sport.cz | 16:41:11
Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se odhlásili z beachvolejbalového turnaje Pro Tour Elite v Gstaadu, na němž měli obhajovat loňské stříbro. Perušič má totiž zraněný břišní sval, uvedl pro ČTK. V hlavní soutěži se tak představí jen Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, kteří dnes zvládli dvoukolovou kvalifikaci. Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou naopak neuspěly.


Okouzlení Djokovičem je pryč. Dal mi na tréninku lekci, přiznal Lehečka v Londýně
iHNed_sport | 20:15:27
Jiří Lehečka má i díky pomoci velkých tenisových hvězd za sebou první vítězný zápas kariéry na Wimbledonu.


Kvitová - Paoliniová. Dvojnásobná šampionka získala první set
iHNed_sport | 20:00:00
Sledujte on-line přenos z utkání prvního kola ženského tenisového Wimbledonu mezi Petrou Kvitovou a Jasmine Paoliniovou z Itálie.


Euro U21: Anglie je po výhře nad Izraelem prvním finalistou
FotbalPortal | 20:03:30
Vzájemný duel těchto dvou týmů v základní skupině skončil výhrou Angličanů 2:0. Mezitm si ale Izrael vydřel výhry nad Lvíčaty a domácí Gruzií, které ho dostalo až do semifinále. To Anglie nedostala gól ani ve čtvrtfinále od Portugalců. A ani Izrael na skvěle fungující obranu nenašel recept. Ještě aby ano se svou pasivitou. Anglie konečně ukončila utrápené účinkování Izraelců na turnaji a je prvním finalistou.


Do Varů přijela americká herečka Robin Wrightová, v sobotu převezme ocenění
Tiscali-zprávy | 22:19:21
Do Karlových Varů přijela dnes americká herečka Robin Wrightová, známá především jako Jenny z filmu Forrest Gump. Na festivalu převezme v sobotu cenu prezidenta festivalu. V pátek uvede na karlovarském festivalu film Princezna Nevěsta, ve kterém ztvárnila jednu z hlavní rolí a který se stal velmi populárním.


Ochranka objevila v Bílém domě kokain
Tyden-zahraniční | 23:43:00
Kokain nalezený v neděli v Bílém domě objevila ochranka v přihrádce u vstupu pro návštěvníky, kteří si na místě před turistickou prohlídkou odkládají elektroniku a další osobní věci. Čí plastový pytlík byl, zatím vyšetřovatelé nezjistili, informují dnes tiskové agentury. Odvolávají se přitom na zdroje obeznámené se situací.


Autobus v Mexiku sjel do rokle. Nejméně 25 mrtvých, další jsou v kritickém stavu
Novinky.cz | 22:19:44
Při středeční nehodě autobusu na jihu Mexika zemřelo nejméně 25 lidí, dalších 17 se jich zranilo, uvedla s odkazem na policejní zdroj agentura AFP. Agentura Reuters informuje dokonce o 27 mrtvých a 21 zraněných.


Biden netrpělivě čeká na přijetí Švédska do NATO
Novinky.cz | 21:52:00
Americký prezident Joe Biden už netrpělivě čeká na vstup Švédska do Severoatlantické aliance a plně jej podporuje. Řekl to švédskému premiérovi Ulfu Kristerssonovi, kterého dnes přijal v Bílém domě. Oba lídři jednali také o podpoře Ukrajiny, uvedla agentura AFP.


Za dvě vteřiny se nic nemůže stát, nedbal varování rybář a strčil ruce do vody. Žralok jej vyvedl z omylu
Novinky.cz | 21:48:56
Lehkomyslnost se málem stala osudnou rybáři ve floridském národním parku Everglades. Když se i přes varování kamarádů naklonil z člunu, aby si opláchl ruce, kousl jej do pravé horní končetiny žralok a stáhl přes okraj plavidla do kalné vody.


Veselý umlčel Kordu. Já bych o sobě neříkal, že jsem favoritem, divil se
iSport.cz | 23:26:00
PŘÍMO Z LONDÝNA | Levoruký střelec opět procitl na území, kde to má nejraději. Byť Jiří Veselý stále stojí na začátku comebacku po dlouhé pauze a figuruje až v šesté stovce žebříčku, pořád platí – ještě v životě první kolo Wimbledonu neprohrál. Sérii prodloužil coby outsider proti Sebastianu Kordovi, svěřenci Radka Štěpánka. Amerického soupeře skolil 7:6 (7), 4:6, 6:2, 6:3.


Debakly v semifinále EURO U21. O trofej si zahrají Anglie a Španělsko
iSport.cz | 23:07:00
Fotbalisté Anglie po 14 letech postoupili do finále mistrovství Evropy do 21 let. V úvodním semifinále v Batumi hladce porazili Izrael 3:0 a v sobotu se utkají o trofej se Španělskem. Pětinásobní evropští šampioni si ve druhém semifinále počínali rovněž suverénně, v Bukurešti deklasovali Ukrajinu po obratu 5:1 a o zlato si zahrají poprvé od roku 2019.


Hrubý o Vrbovi: Jeden z nejlepších. Řekl, proč si vybral Bohemians
iSport.cz | 21:40:00
PŘÍMO ZE SLOVINSKA | Na fotbalový pracák Robert Hrubý (29) opravdu zamířit nemusel. Po dvou sezonách ve Zlíně o něj byl v lize zájem, například i ze Slovácka. On ale přijal nabídku Bohemians na tříletý kontrakt. I proto, aby mohl být s manželkou a se dvěma malými dětmi doma v Praze. „Hodně se to tady zvedlo. Na tréninku je vidět, že má Bohemka výborný tým,“ říká zkušený záložník v rozhovoru pro iSport.cz ze soustředění ve Slovinsku.


Není tady, nechci o tom mluvit. Tajemná Krejčíková mlžila o absenci kouče ve Wimbledonu
sport.cz | 23:55:30
Tenistka Barbora Krejčíková byla spokojená, že zvládla ošemetný úvod Wimbledonu proti domácí Heather Watsonové ve dvou setech (6:2, 7:5), v Londýně je však bez trenéra Aleše Kartuse. Absenci kouče, který nasazenou desítku vede od roku 2018, nechtěla před novináři více komentovat. Po boku má nyní hlavně kondičního kouče a fyzioterapeuta.


Prvotním cílem je postup na MS, plánuje kouč českých juniorek Poloz
sport.cz | 23:07:27
Před rokem na juniorském světovém šampionátu ve Slovinsku dovedl mladé Češky k jedenácté příčce, s týmem vyhrál pět ze sedmi zápasů, zdolal všechny evropské soupeře. Teď házenkářský trenér Dušan Poloz chystá český výběr na další vrcholnou akci. Již ve čtvrtek v 16:15 vstoupí juniorky do mistrovství Evropy v rumunském městečku Mioveni ostrým duelem proti favorizovaným Dánkám. „Dánsko se dostane do semifinále, za to dám ruku do ohně. A nám ten zápas ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Bude to velké měřítko, hned na úvod narazíme na adepta na medaili," uvědomuje si osmapadesátiletý kouč Dušan Poloz.


Na šampionát odjíždíme dobře naladěné, hlásí mladá házenkářka
sport.cz | 22:40:54
Před dvěma lety bylo pro sedmnáctiletou zlínskou házenkářku Veroniku Gabrhelovou mistrovství Evropy dorostenek první velkou mezinárodní akcí, loni si zahrála na MS a spoléhat na ni bude trenér Dušan Poloz i na ME juniorek, které hostí 6. až 16. července rumunská města Pitesti a Mioveni. Na český národní tým čekají v základní skupině D úřadující vicemistryně světa z Dánska, Severní Makedonie a Černé Hory.


Blbý zápas, přiznala po wimbledonském trapasu Plíšková. Za špatný výkon mohlo prý i slunce a vítr
sport.cz | 22:08:39
Nečekaně rychlý konec. Tenistka Karolína Plíšková byla po neúspěchu v 1. kole Wimbledonu zklamaná. Hru nečekané přemožitelky a 225. hráčky světa Srbky Natalije Stevanovičové označila za nepříjemnou, před novináři ale připustila, že ani její výkon nebyl dobrý. Jednatřicetiletá rodačka z Loun, která na londýnské trávě plnila neúspěšně roli nasazené osmnáctky si nyní plánuje dát volno a věří v restart na betonových dvorcích.


Lauko podepsal nový dvouletý kontrakt v NHL s Bostonem
sport.cz | 21:57:17
Český hokejový útočník Jakub Lauko podepsal v NHL jako chráněný volný hráč novou dvouletou smlouvu s Bostonem celkem na 1,575 milionu dolarů. V nadcházející sezoně bude jeho kontrakt dvoucestný a v ročníku 2023/24 jednocestný. Informoval o tom klubový web Bruins.


Tady se mě bojí, ví Veselý. Nechápal, proč se Korda pasoval na favorita Wimbledonu
iHNed_sport | 23:31:16
Znovu udeřil jako kladivo. Jiří Veselý, specialista na Wimbledon.


"Tu vysvitlo slunce, tu zafoukalo." Zklamaná Plíšková žehrala na podmínky i na výkon
iHNed_sport | 21:56:20
Karolína Plíšková označila hru nečekané přemožitelky a 225. hráčky světa Srbky Natalije Stevanovičové za nepříjemnou.


Mason Mount, Cristiano Ronaldo a kletba čísla 7 v Manchesteru United
FotbalPortal | 23:23:21
Mason Mount se ve středu stal hráčem Manchesteru United, když přestoupil z Chelsea za 65 milionů eur. Rudí ďáblové neodhalili číslo dresy Masona Mounta a nechali chvíli své příznivce hádat, ale nakonec nová sedmička v týmu byla oznámena. To s sebou přináší spoustu nátlaku. Číslo sedm v Manchesteru United je jedno z nejikoničtějších čísel ve fotbale vůbec a oblékali ho hráči jako George Best, Bryan Robson, Eric Cantona nebo David Backham.


Euro U21: Španělsko je po demolici Ukrajiny ve finále
FotbalPortal | 22:53:27
Ukrajina i Španělsko se na turnaji prezentovali krásným fotbalem a jejich cesty se střetly v semifinále turnaje. Do zápasu šli s tím, že kdo vyhraje, ten ve finále narazí na Anglii. A finalistou bude Španělsko. Ačkoliv Ukrajina podala dobrý výkon, na turnaji končí po debaklu 1:5. Španělé prostě ukázali rozdíl v kvalitě a zejména ve druhém poločase nedali soupeři šanci. Ve finále se máme na co těšit.


Italská legenda Ricchi e Poveri rozdováděla Vary! Chci tady žít, říká zpěvačka
blesk | 20:45:00
Hvězdou nejluxusnější party na festivalu v Karlových Varech byla italská popová skupina Ricchi e Povery, kterou po celém světě proslavily hity „Mamma Maria“ nebo „Ciao Italy, ciao amore“. Než to ale večer zpěvák Angelo Sotgiu (77) a živelná pěnice Angela Brambati (75) rozjeli, tak Blesku poskytli rozhovor.  


Autobus v Mexiku sjel do rokle. Nejméně 25 mrtvých, další jsou v kritickém stavu
Novinky-kultura | 22:19:44
Při středeční nehodě autobusu na jihu Mexika zemřelo nejméně 25 lidí, dalších 17 se jich zranilo, uvedla s odkazem na policejní zdroj agentura AFP. Agentura Reuters informuje dokonce o 27 mrtvých a 21 zraněných.


Ochranka objevila v Bílém domě kokain
Tyden-sport | 23:43:00
Kokain nalezený v neděli v Bílém domě objevila ochranka v přihrádce u vstupu pro návštěvníky, kteří si na místě před turistickou prohlídkou odkládají elektroniku a další osobní věci. Čí plastový pytlík byl, zatím vyšetřovatelé nezjistili, informují dnes tiskové agentury. Odvolávají se přitom na zdroje obeznámené se situací.


Ochranka objevila v Bílém domě kokain
Tyden-Byznys | 23:43:00
Kokain nalezený v neděli v Bílém domě objevila ochranka v přihrádce u vstupu pro návštěvníky, kteří si na místě před turistickou prohlídkou odkládají elektroniku a další osobní věci. Čí plastový pytlík byl, zatím vyšetřovatelé nezjistili, informují dnes tiskové agentury. Odvolávají se přitom na zdroje obeznámené se situací.


Projekt mobilního kina obyvatel Přerova začne fungovat 1.srpna
Tyden-Byznys | 12:25:00
V Přerově začne od srpna promítat nové letní mobilní kino, ponese název Po setmění. Filmové hity se budou promítat každou středu večer vždy na jednom ze tří míst - v rekreační oblasti na Laguně, v historickém parku Michalov či v místní části v Předmostí. V dalších letech by se měly filmové lokality rozšířit, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Mobilní kino město pořídilo na přání obyvatel města, zvolili si jej jako jeden z projektů v prvním ročníku takzvaného participativního rozpočtu. Město za něj zaplatilo 350.000 korun.


Dálnice D2 je ze směru od Slovenska do Prahy uzavřena kvůli nehodám
Tyden-Byznys | 11:20:00
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky dnes ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Slovenská policie ČTK informovala, že při nehodě dodávka narazila do nákladního auta a že její řidič byl se zraněními letecky přepraven do nemocnice. Dopoledne se pak na slovenské části dálnice D2 nedaleko hranic s Českem stala další nehoda.


Letiště v Amsterdamu ruší lety kvůli počasí, i ty do Prahy
Tyden-Byznys | 11:11:00
Amsterodamské letiště Schiphol dnes ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterodamem a Prahou.


Slovenský vězeň, který uprchl na Chebsku je stále na útěku, policie po něm pátrá
Tyden-Byznys | 10:30:00
Z nestřeženého pracoviště v Hazlově na Chebsku uprchl v úterý večer třiačtyřicetiletý vězeň Josef Čopák ze Slovenska. Na webu policie to dnes uvedla policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Podle policie není uprchlý muž nebezpečný. Policisté prosí o pomoc při pátrání po vězni veřejnost.


KDU-ČSL přineslo návrh upravující práva homosexuálních párů
Tyden-Byznys | 09:25:00
Lidé stejného pohlaví by už neměli vstupovat do registrovaného partnerství, ale jen do partnerství, a to při obřadu podobnému tomu, jaký se koná při civilním sňatku. Homosexuální partneři by pak požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Vyplývá to z novely zákona o registrovaném partnerství a řady dalších zákonů, jak ji předložila skupina poslanců KDU-ČSL. Předloha opomíjí rodičovská práva. Předkladatelé ale tvrdí, že navržené úpravy by vedly k podstatnému posílení práv při soužití v partnerství a k plnohodnotnému institucionálnímu zajištění stejnopohlavních svazků.


Jiří Helekal si na úspěch nepotrpí
Tyden-Byznys | 15:00:00
Bez jednoho centimetru 190 cm vysoký zpěvák Jiří Helekal patří mezi tu malou skupinu interpretů, kteří zpívají zásadně živě a intonačně bez sebemenších zakolísání. Přesto nikdy po pěvecké kariéře netoužil, a měl se dokonce stát uznávaným cellistou.


Módní policie: outfity z natáčení. Kdo to přehnal s doplňky?
Tyden-Byznys | 09:00:00
Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, jak se slavné tváře oblékly na natáčení nové české romantické komedie.


Ochranka objevila v Bílém domě kokain
Tyden-Kultura | 23:43:00
Kokain nalezený v neděli v Bílém domě objevila ochranka v přihrádce u vstupu pro návštěvníky, kteří si na místě před turistickou prohlídkou odkládají elektroniku a další osobní věci. Čí plastový pytlík byl, zatím vyšetřovatelé nezjistili, informují dnes tiskové agentury. Odvolávají se přitom na zdroje obeznámené se situací.


Projekt mobilního kina obyvatel Přerova začne fungovat 1.srpna
Tyden-Kultura | 12:25:00
V Přerově začne od srpna promítat nové letní mobilní kino, ponese název Po setmění. Filmové hity se budou promítat každou středu večer vždy na jednom ze tří míst - v rekreační oblasti na Laguně, v historickém parku Michalov či v místní části v Předmostí. V dalších letech by se měly filmové lokality rozšířit, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Mobilní kino město pořídilo na přání obyvatel města, zvolili si jej jako jeden z projektů v prvním ročníku takzvaného participativního rozpočtu. Město za něj zaplatilo 350.000 korun.


Dálnice D2 je ze směru od Slovenska do Prahy uzavřena kvůli nehodám
Tyden-Kultura | 11:20:00
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky dnes ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Slovenská policie ČTK informovala, že při nehodě dodávka narazila do nákladního auta a že její řidič byl se zraněními letecky přepraven do nemocnice. Dopoledne se pak na slovenské části dálnice D2 nedaleko hranic s Českem stala další nehoda.


Letiště v Amsterdamu ruší lety kvůli počasí, i ty do Prahy
Tyden-Kultura | 11:11:00
Amsterodamské letiště Schiphol dnes ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterodamem a Prahou.


Slovenský vězeň, který uprchl na Chebsku je stále na útěku, policie po něm pátrá
Tyden-Kultura | 10:30:00
Z nestřeženého pracoviště v Hazlově na Chebsku uprchl v úterý večer třiačtyřicetiletý vězeň Josef Čopák ze Slovenska. Na webu policie to dnes uvedla policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Podle policie není uprchlý muž nebezpečný. Policisté prosí o pomoc při pátrání po vězni veřejnost.


KDU-ČSL přineslo návrh upravující práva homosexuálních párů
Tyden-Kultura | 09:25:00
Lidé stejného pohlaví by už neměli vstupovat do registrovaného partnerství, ale jen do partnerství, a to při obřadu podobnému tomu, jaký se koná při civilním sňatku. Homosexuální partneři by pak požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Vyplývá to z novely zákona o registrovaném partnerství a řady dalších zákonů, jak ji předložila skupina poslanců KDU-ČSL. Předloha opomíjí rodičovská práva. Předkladatelé ale tvrdí, že navržené úpravy by vedly k podstatnému posílení práv při soužití v partnerství a k plnohodnotnému institucionálnímu zajištění stejnopohlavních svazků.


Jiří Helekal si na úspěch nepotrpí
Tyden-Kultura | 15:00:00
Bez jednoho centimetru 190 cm vysoký zpěvák Jiří Helekal patří mezi tu malou skupinu interpretů, kteří zpívají zásadně živě a intonačně bez sebemenších zakolísání. Přesto nikdy po pěvecké kariéře netoužil, a měl se dokonce stát uznávaným cellistou.


Módní policie: outfity z natáčení. Kdo to přehnal s doplňky?
Tyden-Kultura | 09:00:00
Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, jak se slavné tváře oblékly na natáčení nové české romantické komedie.


O příšerách a hrdinech. Proč tak rádi vybíjíme digitální bestiáře?
Respekt | 22:31:51
S Petrem Horkým o zabíjení příšer ve videohrách a související knize herního vědce Jaroslava Švelcha


Starší auta jsou novým úhlavním nepřítelem „zelených” politiků, jen ta stále unikají jejich moci
Autoforum.cz | 16:30:00
Snaha o vnucování elektromobilů všem může snadno vyznít do prázdna, pokud si lidé budou nechávat své starší vozy po další dekády. Zakázat je dost dobře nelze, ale zdanit a jinak jim házet klacky pod nohy ale ano. (Petr Prokopec)


Komise předkládá Radě dohodu mezi EU a Chile ke schválení podpisu
Kurzy.cz | 12:25:34
Modernizovaná dohoda mezi EU a Chile se dnes o další krok přiblížila k ratifikaci: Komise zaslala Radě ke schválení podpisu pokročilou rámcovou dohodu a prozatímní dohodu o obchodu.


Jak využívat technologie k usnadnění práce
Objevit.cz | 11:45:15
Technologie je pro spousty lidí ještě poměrně novým nástrojem, který se snaží pochopit a využívat, ale ne vždy je to procházka růžovou zahradou. Pokud člověk nezná všechny její výhody, může...


Ochranka objevila v Bílém domě kokain
Tyden-domácí | 23:43:00
Kokain nalezený v neděli v Bílém domě objevila ochranka v přihrádce u vstupu pro návštěvníky, kteří si na místě před turistickou prohlídkou odkládají elektroniku a další osobní věci. Čí plastový pytlík byl, zatím vyšetřovatelé nezjistili, informují dnes tiskové agentury. Odvolávají se přitom na zdroje obeznámené se situací.


Projekt mobilního kina obyvatel Přerova začne fungovat 1.srpna
Tyden-domácí | 12:25:00
V Přerově začne od srpna promítat nové letní mobilní kino, ponese název Po setmění. Filmové hity se budou promítat každou středu večer vždy na jednom ze tří míst - v rekreační oblasti na Laguně, v historickém parku Michalov či v místní části v Předmostí. V dalších letech by se měly filmové lokality rozšířit, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Mobilní kino město pořídilo na přání obyvatel města, zvolili si jej jako jeden z projektů v prvním ročníku takzvaného participativního rozpočtu. Město za něj zaplatilo 350.000 korun.


Dálnice D2 je ze směru od Slovenska do Prahy uzavřena kvůli nehodám
Tyden-domácí | 11:20:00
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky dnes ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Slovenská policie ČTK informovala, že při nehodě dodávka narazila do nákladního auta a že její řidič byl se zraněními letecky přepraven do nemocnice. Dopoledne se pak na slovenské části dálnice D2 nedaleko hranic s Českem stala další nehoda.


Letiště v Amsterdamu ruší lety kvůli počasí, i ty do Prahy
Tyden-domácí | 11:11:00
Amsterodamské letiště Schiphol dnes ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterodamem a Prahou.


Jiří Helekal si na úspěch nepotrpí
Tyden-domácí | 15:00:00
Bez jednoho centimetru 190 cm vysoký zpěvák Jiří Helekal patří mezi tu malou skupinu interpretů, kteří zpívají zásadně živě a intonačně bez sebemenších zakolísání. Přesto nikdy po pěvecké kariéře netoužil, a měl se dokonce stát uznávaným cellistou.


Módní policie: outfity z natáčení. Kdo to přehnal s doplňky?
Tyden-domácí | 09:00:00
Nejen světové, ale také české celebrity jsou pod neustálým drobnohledem médií. Každý by se měl umět dobře reprezentovat a snažit se ve společnosti vypadat co nejlépe. Ne vždy se to bohužel vydaří. Pojďte se podívat, jak se slavné tváře oblékly na natáčení nové české romantické komedie.


Ochranka objevila v Bílém domě kokain
Tyden-Lide | 23:43:00
Kokain nalezený v neděli v Bílém domě objevila ochranka v přihrádce u vstupu pro návštěvníky, kteří si na místě před turistickou prohlídkou odkládají elektroniku a další osobní věci. Čí plastový pytlík byl, zatím vyšetřovatelé nezjistili, informují dnes tiskové agentury. Odvolávají se přitom na zdroje obeznámené se situací.


Projekt mobilního kina obyvatel Přerova začne fungovat 1.srpna
Tyden-Lide | 12:25:00
V Přerově začne od srpna promítat nové letní mobilní kino, ponese název Po setmění. Filmové hity se budou promítat každou středu večer vždy na jednom ze tří míst - v rekreační oblasti na Laguně, v historickém parku Michalov či v místní části v Předmostí. V dalších letech by se měly filmové lokality rozšířit, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Mobilní kino město pořídilo na přání obyvatel města, zvolili si jej jako jeden z projektů v prvním ročníku takzvaného participativního rozpočtu. Město za něj zaplatilo 350.000 korun.


Dálnice D2 je ze směru od Slovenska do Prahy uzavřena kvůli nehodám
Tyden-Lide | 11:20:00
Dálnici D2 přímo na státní hranici uzavřela ve směru do České republiky dnes ráno nehoda dvou vozidel. Nehoda se stala na území Slovenské republiky, a na místě tak zasahují slovenské záchranné složky, řekli ČTK mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Slovenská policie ČTK informovala, že při nehodě dodávka narazila do nákladního auta a že její řidič byl se zraněními letecky přepraven do nemocnice. Dopoledne se pak na slovenské části dálnice D2 nedaleko hranic s Českem stala další nehoda.


Letiště v Amsterdamu ruší lety kvůli počasí, i ty do Prahy
Tyden-Lide | 11:11:00
Amsterodamské letiště Schiphol dnes ráno zrušilo asi 300 letů. Důvodem je silný vítr, který vedle letecké dopravy narušil i tu železniční. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma, informovala nizozemská tisková agentura ANP. Rušení letů se dotklo i spojů mezi Amsterodamem a Prahou.


Slovenský vězeň, který uprchl na Chebsku je stále na útěku, policie po něm pátrá
Tyden-Lide | 10:30:00
Z nestřeženého pracoviště v Hazlově na Chebsku uprchl v úterý večer třiačtyřicetiletý vězeň Josef Čopák ze Slovenska. Na webu policie to dnes uvedla policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Podle policie není uprchlý muž nebezpečný. Policisté prosí o pomoc při pátrání po vězni veřejnost.


KDU-ČSL přineslo návrh upravující práva homosexuálních párů
Tyden-Lide | 09:25:00
Lidé stejného pohlaví by už neměli vstupovat do registrovaného partnerství, ale jen do partnerství, a to při obřadu podobnému tomu, jaký se koná při civilním sňatku. Homosexuální partneři by pak požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Vyplývá to z novely zákona o registrovaném partnerství a řady dalších zákonů, jak ji předložila skupina poslanců KDU-ČSL. Předloha opomíjí rodičovská práva. Předkladatelé ale tvrdí, že navržené úpravy by vedly k podstatnému posílení práv při soužití v partnerství a k plnohodnotnému institucionálnímu zajištění stejnopohlavních svazků.Return to top