Celkem 139988 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 12.08.2023


Dům s lodními kontejnery se otevírá slunci. Z ulice nepoznáte, že se jedná o bydlení. Je energeticky pasivní
eStav.cz | 00:00:30
Plot, dva sytě oranžové kontejnery a k tomu zeď vysoká tak, že by mohla sloužit za promítací plátno letního kina. Ne, tenhle dům se zrovna civilně k přístupové cestě nestaví. Vlastně na první pohled nejde poznat, že je domem a skutečně evokuje něco jako areál sběrného dvora. Matoucí dojem dotváří i scenérie přírodní, působící malebným dojmem ale k této stavbě jaksi nepatřičná.


Ewa Farna slaví 30. S prvním hitem Měls mě vůbec rád zbořila kdysi hitparády
revue.idnes.cz | 01:00:02
Zpěvačka s polskými kořeny Ewa Farna slaví 30. narozeniny. V českém showbyznysu se objevila na podzim roku 2006, když rádia až do omrzení hrála její první hit Měls mě vůbec rád. Tehdy třináctiletá dívka, dnes už dvojnásobná maminka, zaplnila mezeru na trhu a stal se z ní idol školáků a školaček.


Z Třince až na Times Square. Úspěch si Ewa Farna oddřela, pracuje už od třinácti
bleskove.cz | 01:00:00
Ewa Farna se na svou dráhu profesionální zpěvačky vydala velmi brzy a do hudební historie se zapsala hned několikrát.


Legendární americký sporťák má 70 let. Corvetty slavily v Plzni u piva
Auto-iDNES.cz | 01:00:09
Neznají ji jen milovníci zlatavého moku, příznivci fotbalu či velkolepých oslav osvobození, ale i majitelé a obdivovatelé vozů Chevrolet Corvette. Plzeň totiž po roce opět hostila mezinárodní sraz tohoto legendárního amerického sporťáku, který letos slaví jubilejní 70. výročí. Desítky exemplářů tradičně zaplnily malebné nádvoří Prazdroje.


11. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:46:36
Obchodování na amerických burzách v pátek skončilo smíšeně a na směru se hlavní indexy neshodly ani v týdenním horizontu. Investoři nadále zvažují další možný vývoj úrokových sazeb Fedu.


Po covidu začínal s boilies na kapry od nuly. Už opět míří i do Evropy
Finance-iDNES.cz | 01:00:28
Jan Tolar podniká s návnadami pro kapry. Ale nejen pro obyčejné tříkilové kousky, které si vylovíme na Vánoce z kádě. Na jeho boilies se chytají ti těžkotonážní – trofejní, za kterými musí rybář do vody, aby si je vůbec osahal. Jeho podnikání spadlo během covidu na nulu. Dokázal se ale nadechnout, má znovu úspěch a jeho firma Mastodont Baits rok od roku roste.


Poradna: Rozhodování ohledně předčasného důchodu bez výplaty
DumFinanci | 01:00:28
Eva: Chtěla bych se poradit ohledně předčasného důchodu bez výplaty. Narodila jsem se 12. 4. 1964 a vychovala jsem čtyři děti. Mám odpracováno téměř 40 let. Je pro mě výhodné žádat o předčasný důchod bez výplaty ještě nyní v srpnu? Jak bych v takovém případě měla postupovat?


Poradna: Střední škola a důchod
DumFinanci | 01:00:28
Věra: Jsem ročník narození 1963 a školu jsem ukončila maturitou v roce 1982. Jak se mi započítá studium pro důchod?


Italští stavbaři se soudí s ŘSD. „Za zpoždění dálnice jsme nemohli, vraťte zadržené miliony“
Hospodářské noviny | 01:00:31
Koncem roku 2018 opakovaně zkolabovala D1 na Vysočině. Stavební firmy v čele s italskou Toto Costruzioni Generali, které daný úsek dálnice za 1,7 miliardy korun opravovaly, totiž nabraly mnohaměsíční zpoždění. To se snažily dohnat ještě v půlce...


Starokatolická církev v Česku poprvé vysvětí na kněží ženy
ceskenoviny.cz | 01:02:00
Praha - Starokatolická církev v Česku poprvé vysvětí dvě ženy na kněží. Svěcení se bude konat dnes dopoledne v kostele sv. Vavřince na Petříně v Praze. Církev to oznámila v tiskové...


Prahou projde karnevalový průvod hrdosti Prague Pride
ceskenoviny.cz | 00:05:00
Praha - Ulicemi hlavního města dnes znovu po roce projde karnevalový průvod hrdosti Prague Pride. Duhový průvod se začne řadit před polednem v dolní části Václavského náměstí, odkud...


Naděje na ukončení letitých exekucí. Stát je zastaví, ale musí platit odškodné
idnes.cz | 02:00:04
Desítkám tisíc lidí se zastaví exekuce. Na druhou stranu stát za to jako náhradu bude muset vyplatit exekutorům odhadem 862 milionů korun, a to v době, kdy hledá různé způsoby, jak ušetřit. Konkrétně jde o náhradu výdajů, které údajně exekutoři vynaloží na zastavení takzvaných bezvýsledných exekucí. To jsou ty, u nichž se za posledních šest let nepovedlo vymoci ani korunu. Státu to ukládá novela exekučního řádu, kterou ve čtvrtek podepsal prezident Petr Pavel.


Jak Číňané tráví dovolenou. Na vodu je neužije a míří tam, kde jsou největší davy
idnes.cz | 02:00:05
V době dovolených propuká v Číně skutečné šílenství. Na nádražích, na letištích, všude. Stamiliony lidí si totiž obyčejně berou volno ve stejné době, okolo období největších svátků. Například letos na počátku května se po celé zemi dalo do pohybu 274 milionů lidí, kteří beznadějně zaplavili nejslavnější turistické památky.


Každému domů vede „dálnice“, proto je distribuce energie drahá, míní expert
idnes.cz | 02:00:05
V síti podle distributorů elektřiny dochází kapacita pro připojování nových fotovoltaických elektráren. Její posilování prý bude trvat dlouhé roky a stát miliardy. Lukáš Hataš s tím nesouhlasí. Podle jednoho ze zakladatelů Unie komunitní energetiky a ředitele Asociace pro elektromobilitu je potřeba modernizovat řízení sítě, zapojit bateriová úložiště včetně elektromobilů i umělou inteligenci. Pak to bude fungovat i bez nákladného a zdlouhavého „kopání kabelů“.


Neodnímatelná víčka u petek budou povinná aneb co vše chystá Evropská unie
idnes.cz | 02:00:05
Zákaz prodávat plastová brčka platí v Česku od října loňského roku. Nedalo se jinak, povinnost omezit prodej brček totiž vyplývá ze směrnice Evropské unie. Jen brčky však příběh nekončí. Opatření, která alespoň částečně souvisejí s životním prostředím, představila Evropská unie více.


Dvě desetiny v září, dvě v říjnu a čtyři příští rok. Vasseur slibuje zlepšení Ferrari
f1sport.auto.cz | 00:20:00
Podle Frédérica Vasseura jde vývoj letošního vozu i toho pro příští rok dobře.


VIDEO: Na letecké show RIAT 2023 se ukázalo i několik létajících tankerů
technet.cz | 02:00:40
Důležitou kategorii vojenských letadel představují létající tankery, přesněji tedy letadla schopná poskytovat za letu palivo jiným letadlům k tomu uzpůsobeným. O jejich důležitosti svědčí i skutečnost, že v roce 2023 se jich v operační službě nalézá více než osm stovek kusů po celé Zemi. Dalším zajímavým faktem je, že 84 % z těchto létajících tankerů je ve výzbroji států NATO.


Navigátor vzpomíná na dobu bez GPS. Jak technologie měnily slavný Dakar
technet.cz | 02:00:40
Žijeme v době, kdy nám technologie běžně dávají informaci o naší poloze, výměnou za část našeho soukromí. Tématu navigace se na Technetu budeme věnovat hlouběji a naši minisérii otevírá legendární navigátor slavného závodu Dakar Josef Kalina. Pro Technet připravil svůj pohled na vývoj navigace od počátků až do současnosti, kterou líčí v kulisách pouštní rallye.


Brutální pomsta ženicha v Itálii. Řekl vyvolené adieu na předsvatební party před 200 hosty
Novinky.cz | 04:00:00
Krutou pomstu přichystal své nastávající budoucí ženich z Turína. Na večírku před 200 hosty, který měl být předsvatebním posezením a oslavou tříletého vztahu, muž partnerce řekl, že si ji nevezme a že ji opouští. Důvodem byla její údajná nevěra.


O dotace z Nové zelené úsporám light zažádalo 35 tisíc domácností
Novinky-kultura | 05:00:00
Žádostí v programu Nová zelená úsporám light (NZÚ light), který je určen na zateplení domu a další energetické spory pro nízkopříjmové domácnosti, přibývá. Státní fond životního prostředí od počátku letošního roku obdržel žádosti za více než čtyři miliardy korun.


Brutální pomsta ženicha v Itálii. Řekl vyvolené adieu na předsvatební party před 200 hosty
Novinky-kultura | 04:00:00
Krutou pomstu přichystal své nastávající budoucí ženich z Turína. Na večírku před 200 hosty, který měl být předsvatebním posezením a oslavou tříletého vztahu, muž partnerce řekl, že si ji nevezme a že ji opouští. Důvodem byla její údajná nevěra.


Radši HIV než na frontu. Ruští vězni se snaží vyhnout nasazení na Ukrajině
Novinky.cz | 05:40:00
Federální vězeňská služba v Rusku začala násilně posílat vězně na ukrajinskou frontu. Web Gulagu nět získal důkazy o nuceném náboru podle seznamů schválených ruským ministerstvem obrany. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout frontě, je nakazit se HIV, uvádí web.


O dotace z Nové zelené úsporám light zažádalo 35 tisíc domácností
Novinky.cz | 05:00:00
Žádostí v programu Nová zelená úsporám light (NZÚ light), který je určen na zateplení domu a další energetické spory pro nízkopříjmové domácnosti, přibývá. Státní fond životního prostředí od počátku letošního roku obdržel žádosti za více než čtyři miliardy korun.


Přetížené kamiony ničí české dálnice, s vážením jsou ale problémy. Stát chce příští rok zvýšit mýto
lidovky.cz | 05:00:00
Každý čtvrtý nákladní vůz jezdící po českých dálnicích a silnicích je přetížený. Vyplývá to z údajů poskytnutých serveru Lidovky.cz Policií České republiky. Běžně se přitom odhaduje, že skutečný počet kamionů převážejících náklad o vyšší než povolené váze je ještě větší. Má jich být až jedna třetina. Ne všechny se však podaří policistům a celníkům zachytit.


Pohrajme si s čísly. Přeje si česká veřejnost klimatickou neutralitu?
lidovky.cz | 05:00:00
Co chtějí lidé, kdyby rozhodovali sami? Stavějí na první místo ochranu klimatu, neboť stále vidí v médiích požáry, povodně či dopady sucha? Či chtějí ochranu klimatu – zákazy starých, příkazy nových a drahých technologií – spíš přibrzdit? Při bující inflaci, krizích i válce za humny není odpověď snadná.


OVĚŘOVNA: ‚Žádná dohoda není sjednána.‘ Na sítích se šíří hoax o tajném podpisu pandemické dohody
Český rozhlas | 05:00:00
Na sociálních sítích, ale i v řetězových e-mailech se šíří příspěvek, který popisuje údajně tajný podpis dohody se Světovou zdravotnickou organizací. Ta má mít podle tohoto příspěvku nové pravomoce – vyhlašovat pandemii, zavádět kdekoliv na světě povinná očkování či covid-pasy. Jak se ale ukázalo, dohoda nejen že není podepsána, ale ani vyjednána. Blíže kontext takzvané pandemické dohody vysvětlujeme v dalším díle seriálu Ověřovna!


Houbařská sezona je tady. Podívejte se, jací kozáci už rostou
Denik.cz | 05:19:00
Zatímco někteří lidé se vydají do lesa na houby letos poprvé až o tomto víkendu, jiní mají už týdny bohaté úlovky. Podívejte se, co u Hustopeří sbírá Radek Maděryč.


Chicago, město zaslíbené? Existuje díky Čechům, jejich vliv je patrný dodnes
Denik.cz | 05:00:00
Pondělí 12. srpna roku 1833 bývá označováno za den, kdy 350 osadníků založilo v oblasti Velkých jezer na severoamerickém kontinentu město Chicago. Už 17 let po vzniku do něj začali proudit první čeští emigranti a v druhé půli 19. století se stalo městem s největší českou komunitou ve Spojených státech amerických. Česká stopa je na něm patrná dodnes.


Tipy ze streamů: Opioidy Matthewa Brodericka, Nicole Kidmanová i Pluk mizerů
Denik.cz | 04:30:00
Zabiják bolesti. Tak se jmenuje nový seriál Netflixu o zneužívání opioidů v Americe s Matthewem Broderickem v hlavní roli. Ve vedlejší roli špionážního thrilleru Special Ops: Lioness na Paramount+ se představí další hvězda Nicole Kidmanová. Romantiku nabízejí Normální lidi v iVysílání České televize a fanoušci basketbalu by neměli minout druhou řadu titulu Lakers: Vzestup dynastie na HBO Max. Máme pro vás i další tipy ze streamovacích platforem.


Dresy v Británii: Barbie, zvýrazňovač, totální bizár i krásný Wimbledon
iSport.cz | 05:00:00
Nová sezona Premier League je konečně tady, před týdnem ale odstartovaly i další britské fotbalové soutěže. Nejen nejvyšší patro anglického fotbalu stojí za pozornost - a to nejen co do předvedené hry, ale i dresů, se kterými kluby vyrukovaly. A tak jsme se rozhodli udělat trochu netradiční top desítku trikotů v každé kategorii.


Poplatky za investice: Srovnání brokerů a investičních platforem
E15-ekonomika | 06:00:00
Investiční platformy si v posledních letech získaly velkou popularitu. Můžete díky nim snadno nakupovat akcie, dluhopisy nebo ETF. Poplatky za poskytnuté služby se ale napříč platformami výrazně liší. Kde je investování nejvýhodnější?


ODEMČENO: Švédové přikoupili další české hry. Pražská GE Aviation pálí miliardy
E15-ekonomika | 05:30:00Nenechavé ruce pouťových makléřů. Úspory drobných hráčů anektovala armáda podvodníků
E15-ekonomika | 05:00:00
Investiční pasti, kam se podíváš. Tak vypadá v poločase roku 2023 česká scéna příležitostí pro drobné tuzemské hráče. Výrazně přitom vyčnívají takzvané patnáctkové kvazifondy. Takřka neviditelných a hlavně nikým neregulovaných entit sajících investorské peníze jako dítě mateřské mléko je momentálně v Česku nejvíce v historii, a dokonce vznikají rychlejším tempem než před rokem. Chlubí se logem ČNB, a přitom s ní nemají takřka nic společného. Nabízejí vysoké výnosy a peníze mnohdy investují do těch největších finančních šmejdů současnosti.


Poplatky za investice: Srovnání brokerů a investičních platforem
E15-politika | 06:00:00
Investiční platformy si v posledních letech získaly velkou popularitu. Můžete díky nim snadno nakupovat akcie, dluhopisy nebo ETF. Poplatky za poskytnuté služby se ale napříč platformami výrazně liší. Kde je investování nejvýhodnější?


ODEMČENO: Švédové přikoupili další české hry. Pražská GE Aviation pálí miliardy
E15-politika | 05:30:00Nenechavé ruce pouťových makléřů. Úspory drobných hráčů anektovala armáda podvodníků
E15-politika | 05:00:00
Investiční pasti, kam se podíváš. Tak vypadá v poločase roku 2023 česká scéna příležitostí pro drobné tuzemské hráče. Výrazně přitom vyčnívají takzvané patnáctkové kvazifondy. Takřka neviditelných a hlavně nikým neregulovaných entit sajících investorské peníze jako dítě mateřské mléko je momentálně v Česku nejvíce v historii, a dokonce vznikají rychlejším tempem než před rokem. Chlubí se logem ČNB, a přitom s ní nemají takřka nic společného. Nabízejí vysoké výnosy a peníze mnohdy investují do těch největších finančních šmejdů současnosti.


Opozice bude ve Sněmovně prosazovat razantnější růst rodičovského příspěvku
ceskenoviny.cz | 07:20:00
Praha - Opoziční hnutí ANO a SPD budou ve Sněmovně prosazovat razantnější růst rodičovského příspěvku, a to až o 100.000 korun na 400.000 korun. Vyplývá to z vyjádření místopředsedy...


Vláda je u eura rozdělená, ODS o něm diskutuje, TOP 09 má za reálný rok 2030
ceskenoviny.cz | 07:10:00
Praha - Přijetí eura jako české měny může být tématem programů stran pro řádné sněmovní volby za dva roky. Nynější vládní koalice je v přístupu ke změně rozdělena, diskusi...


Víc než polovina uprchlíků z Ukrajiny si plně hradí bydlení, 17 procent si přispívá
ceskenoviny.cz | 06:50:00
Praha - V Česku přibývá uprchlíků z Ukrajiny, kteří si sami platí bydlení. Zatímco před rokem v červnu si ho celé hradila čtvrtina příchozích a desetina si na ně přispívala, teď...


Víc než polovina uprchlíků si plně hradí bydlení, experti radí změnu systému
idnes.cz | 07:18:00
V Česku přibývá uprchlíků z Ukrajiny, kteří si sami platí bydlení. Zatímco před rokem v červnu si ho celé hradila čtvrtina příchozích a desetina si na ně přispívala, teď si výdaje pokrývá víc než polovina běženců a částečně pak dalších 17 procent. Výsledky červnové vlny dlouhodobého výzkumu Hlas Ukrajinců zveřejnila tento týden agentura PAQ Research (PAQ).


Tajemná smrt během zádušní mše! Muž zemřel přímo v kostele, nikdo nezná jeho totožnost
blesk | 07:27:00
Tragédie se odehrála v pondělí v polském městě Ostrov Velkopolský. Záchranné složky vyjížděly do tamního kostela, kde během zádušní mše omdlel muž. Přes veškeré úsilí přivolaných záchranářů se jej už nepodařilo zachránit a na místě zemřel. Případem se nyní zabývají policisté, kteří pátrají po jeho identitě. Muž u sebe neměl doklady a nikdo z truchlících ho neznal.


25 tisíc pro malého Jiříčka: Šikovné fotbalistky ve Velké Hleďsebi vybraly pro chlapce s SMA peníze
blesk | 07:14:00
Téměř 25 tisíc korun se podařilo vybrat fotbalistkám na zápase ve Velké Hleďsebi pro malého Jiříka. Chlapec trpí spinální svalovou atrofií, peníze mu pomohou například v dalších rehabilitacích nebo nákupu důležitých pomůcek.


Apokalypsa v tropickém ráji: Jak může na havajských ostrovech tak zuřivě hořet?
blesk | 06:50:00
Havaj je synonymem pro tropický ráj: Pláže, ve vnitrozemí pak bujná zeleň. I tam však udeřilo sucho, které přineslo ideální podmínky pro divoké lesní požáry historické velikosti. CNN rozebírá faktory – přírodní i člověkem způsobené –, jež přivodily nejspíš nejtragičtější pohromu v historii státu Havaj.


Do Česka se vrací vedra: „Výbušná směs“ hlavně pro kardiaky. Experti radí, jak se chránit
blesk | 06:20:00
Do Česka se vrátí tropické teploty, rtuť teplomětu by měla stoupat nad třicet stupňů. Vedra panují i dovolenkových destinacích, klimatizace ve vedrech běží naplno. To vše dává zabrat i zdravým lidem, tím spíše těm, kteří mají nemocné srdce. I proto jim kardiologové doporučují nepřeceňovat síly a dbát opatrnosti, aby se místo příjemně strávené dovolené nedočkali spíše neplánovaného pobytu v nemocnici. Základní pravidla shrnují odborníci z České kardiologické společnosti.


Hádky o kontaktní centrum pro drogově závislé na Florenci. O nás, bez nás, zlobí se radnice Prahy 8
blesk | 06:15:00
Drogová politika dlouhodobě v Praze kulhá minimálně na obě nohy. Místo zhruba 10 kontaktních center jsou v hlavním městě dvě. Jedno z dalších center by se mělo otevřít na Florenci, kde se dlouhodobě zdržují i drogově závislí. Praze 8 se v minulosti nelíbilo, že magistrát s nimi o umístění centra nejednal, to primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ale odmítá.


Konec zvířat vydělávajících na ulici peníze? Magistrát by rád vyhláškou zakročil proti chamtivým chovatelům
blesk | 05:35:00
Magistrát chce zakázat všechny zvířata na území Prahy, která slouží k vydělávání peněz aktivním představením nebo i pasivním několikahodinovým žebráním na místě. Neměla by být používána během jakékoliv pouliční produkce. Případem se zabývali magistrátní právníci. Jaká je budoucnost zvířecích parťáků v ulicích Prahy? 


Rajcovní Ivka z Masterchefa: Ženská bez p*dele?!
blesk | 05:00:00
Ivka Sarauerová je nejenom jedna ze soutěžících z MasterChef Česko 2020, ale i nadšená fitnesska. A je to vidět. Dvojnásobná maminka má opravdu postavu jako lusk a zadeček k nakousnutí. 


Exkluzivní „hadříky“ i zážitek! Ohákněte se do šedesátek na výstavě Móda X Umění
blesk | 05:00:00
Bouřlivá léta plná změn, ale i elegance a zrodu ikon, to byla 60. léta. Ženy oblékaly modely od Christiana Diora, Coco Chanel... i pytle od brambor, doslova, a slušely jim. Téměř stovku z nich představuje unikátní výstava v Museu Kampa.


Hrůzostrašný nález ve Vyškově: V hrobě ležela dvě těla a malé dítě, zemřeli násilně!
blesk | 05:00:00
Pořádný šok zažili výzkumníci, kteří prohledávali prostor určený pro stavbu nové tovární haly ve Vyškově. Přibližně v půlmetrové hloubce našli pozůstatky tří lidí, dvou dospělých a dítěte ve věku dvou až čtyř let. Minimálně jeden z dospělých zemřel násilnou smrtí. K té ale došlo už před několika tisíciletími...Nález je to ale právě kvůli násilné smrti mimořádný.


Sexy matematika Krainové se sestrou: 50 + 55 = nových 30!
blesk | 05:00:00
Sestry Simona Krainová (50) a Yvona Maléřová (55) jako kdyby objevily pramen věčného mládí. Přestože už obě překročily mnoha ženami obávanou magickou padesátku, postavičku by jim mohly závidět i ženy a dívky o generaci mladší.


Muž roku a novopečený táta Pepa Kůrka v insolvenci: Dluží skoro milion!
blesk | 05:00:00
Muž roku a obrážeč českých reality show Pepa Kůrka (31, Survivor, Výměna manželek) se sice tváří jako slušně zajištěný muž, ale ve skutečnosti je „plonk“ a skončil v insolvenci!


Ministr Válek pro Blesk: Některé léky už prostě nebudou
blesk | 05:00:00
V Česku chybí pediatři a praktici. Mladí lékaři bojují proti úmorným přesčasům. A země se stále potýká a nejspíš ještě potýkat bude s výpadky léků. O tom všem mluvil v rozhovoru pro Blesk ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (63, TOP 09).


Zaměstnanci pražských věží a infocenter dostali nové uniformy: Proč oblékli královsky modrou a bronzově zlatou?
blesk | 05:00:00
Zaměstnanci pražských věží a turistických infocenter oblékli nový úbor. Návrhář Vladimír Staněk pro ně navrhl dresscode, který svými motivy odkazuje na historii pražských věží. Kolekce kombinuje královsky modrou a bronzově zlatou barvu, čímž podporuje image Prahy jakožto prémiové destinace. Oblečení pocháízí z dílen českých rodinných firem.


Velký přehled o životě Ukrajinců v Česku: Že se tu mají? Spíš jen přežívají a berou do 150 Kč na hodinu
blesk | 05:00:00
Většina Ukrajinců, kteří u nás našli práci, si moc vyskakovat nemůže. Dělá totiž spíše v podřadných profesích a nejčastěji si vydělá v čistém 150 korun za hodinu. Nejen to vyplývá z dlouhodobého výzkumu projektu Hlas Ukrajinců.


Wagnerovce tu nechceme! Několik žoldnéřů po návratu domů krajané zabili
blesk | 05:00:00
Hrdinské přijetí žoldnéře z ukrajinských bojů nutně nečeká. Podle zpráv místních médií bylo na domácí půdě zabito několik bojovníků Wagnerovy skupiny, kteří se vrátili ze „speciální vojenské operace“. Jednoho dokonce vesničané ukamenovali.


Dokonalá dvojka! Vítek (26) má asistenční čivavu, pomáhá mu i s depresemi
blesk | 05:00:00
Tuhle dvojici nikdo nepřehlédne. Mladý sympaťák na vozíčku a jeho asistenční pidipsík. Cože? Ano, čivava Diana složila loni v listopadu asistenční zkoušky na výbornou!


Ekonom vyděsil houbaře: Budeme platit za sběr? Co na to odborníci?
blesk | 05:00:00
České houbaře nadzdvihl výrok ekonoma Lukáše Kovandy, který zmínil možnost zpoplatnění sběru hub. Podle posledních údajů jsme si jich totiž loni z lesa odnesli za 5,2 miliardy korun! Senátor Václav Láska pro Blesk.cz vysvětlil, proč k tomu není žádný obhajitelný důvod.


Záhada pohřešovaných stopařek trvá už 35 let: Skončily v opuštěné hrobce? Svědectví vedou k Mrázkovi
blesk | 05:00:00
Cílem byl Adršpach, kam se chtěly Ilona Vavříková (tehdy 19) a Lenka Mužíková (tehdy 18) vypravit z Plzně stopem. Jinak spolehlivá děvčata měla ze svých cest posílat pohledy, ale žádný nikdy nepřišel. Naposledy je spatřili přesně před 35 lety, 8. srpna 1988. A jak případ souvisí se zavražděným mafiánským bossem Mrázkem?


Eva Burešová překvapivě promluvila o Přemku Forejtovi! Co se stalo v New Yorku? A první slova o svatbě
super | 07:39:07
Herečka a zpěvačka


Taková krásná rodinka. Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec s dětmi v Kanadě vypadají jako reklama na štěstí
super | 05:56:51
Lucie Šafářová (36)


Chudoba, komedie, nebo jen tvrdá lekce pro děti? Donna z Beverly Hills ukázala obytňák, kde bydlí 6 lidí
super | 05:56:48
Donna z Beverly Hills jako by si sama dala roli v rodinném dramatu.


To je podívaná. Dominika Myslivcová se v 9. měsíci těhotenství ukázala v pidi bikinách
super | 05:56:39
Influencerka


Půlstoletí nevynechal jediný zápas oblíbeného týmu. Kvůli fotbalu mu ztroskotalo i manželství
Novinky.cz | 07:30:00
Čtyřiašedesátiletý Rob Shannon z Británie byl přítomen na více než 2300 zápasech Birminghamu City F.C. v řadě. Jak domácí, tak venkovní klání svého oblíbeného týmu sleduje na fotbalových stadionech už od roku 1974, tedy dlouhých 49 let. Přišel kvůli tomu o řadu rodinných oslav i o manželství.


Cestovatelka Lucie Kutrová: Dlouho jsem chodila sama. Nikdo mě neomezoval
Novinky.cz | 07:23:00
V nohách má tisíce kilometrů a žádná výzva pro ni není nepřekonatelná. Lucie Kutrová (30) alias Holka s bucket listem je živel, kterému je nejlépe v přírodě ve společnosti psa Marvela. Na kontě má už tři knihy, nejnovější - 151 příběhů na Stezce Českem - poodhaluje krásy luhů a hájů, které máme za humny. A láká k dlouhým túrám.


KVÍZ: Znáte historické názvy současných států?
Novinky.cz | 07:10:00
Zatím posledním státem, který se přejmenoval, byla v roce 2019 Makedonie - nově Severní Makedonie. Podobných případů bylo ale v historii daleko více. Ke změnám názvu sahaly především bývalé kolonie. Jak se vyznáte v historických názvech současných světových států? Otestujte se v kvízu.


Rušno na Krymu. Rusko informuje o nočním útoku ukrajinských dronů
Novinky.cz | 06:43:30
Ruská armáda v noci na sobotu odrazila útok 20 ukrajinských dronů na objekty na Krymském poloostrově. Informovaly o tom ruské zpravodajské agentury s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.


Josef Klíma: Zločin se od lamačů kostí a loupežníků posunul k daňovým a dotačním podvodům
Novinky.cz | 06:39:00
Desítky let se pohybuje mezi zločinci i nejvyššími politiky. Lidé se na něj obracejí s důvěrou, chtějí od něj pomoci se svými problémy. „Mám zapnutý mobil nonstop,“ říká novinář, scenárista a spisovatel Josef Klíma. Relaxuje u hudby, ale také u psaní detektivek, v nichž vyšetřovaní vede energická žena, Klára Radová.


Československým trpaslíkem mezi jaguary a mercedesy. Legendární Aero Minor podruhé na Le Mans Classic
Novinky.cz | 06:10:00
Hrdina z padesátých let se opět ukázal na slavném závodu v Le Mans. Veteránská soutěž konaná na přelomu června a července pustila na trať stroje z různých epoch, Aero Minor ve své tenké skořápce ale vezlo i smutný příběh z let padesátých.


Policie skenuje obličeje. Úřad řeší, zda může
Novinky.cz | 06:00:00
Policie už téměř rok používá systém, který umí díky umělé inteligenci rozpoznávat tváře z fotografií a videozáznamů. Čelí za to kritice. Úřad pro ochranu osobních údajů si už od policie vyžádal vysvětlení a technické podklady.


Rušno na Krymu. Rusko informuje o nočním útoku ukrajinských dronů
Novinky-kultura | 06:43:30
Ruská armáda v noci na sobotu odrazila útok 20 ukrajinských dronů na objekty na Krymském poloostrově. Informovaly o tom ruské zpravodajské agentury s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.


Josef Klíma: Zločin se od lamačů kostí a loupežníků posunul k daňovým a dotačním podvodům
Novinky-kultura | 06:39:00
Desítky let se pohybuje mezi zločinci i nejvyššími politiky. Lidé se na něj obracejí s důvěrou, chtějí od něj pomoci se svými problémy. „Mám zapnutý mobil nonstop,“ říká novinář, scenárista a spisovatel Josef Klíma. Relaxuje u hudby, ale také u psaní detektivek, v nichž vyšetřovaní vede energická žena, Klára Radová.


Československým trpaslíkem mezi jaguary a mercedesy. Legendární Aero Minor podruhé na Le Mans Classic
Novinky-kultura | 06:10:00
Hrdina z padesátých let se opět ukázal na slavném závodu v Le Mans. Veteránská soutěž konaná na přelomu června a července pustila na trať stroje z různých epoch, Aero Minor ve své tenké skořápce ale vezlo i smutný příběh z let padesátých.


Policie skenuje obličeje. Úřad řeší, zda může
Novinky-kultura | 06:00:00
Policie už téměř rok používá systém, který umí díky umělé inteligenci rozpoznávat tváře z fotografií a videozáznamů. Čelí za to kritice. Úřad pro ochranu osobních údajů si už od policie vyžádal vysvětlení a technické podklady.


Radši HIV než na frontu. Ruští vězni se snaží vyhnout nasazení na Ukrajině
Novinky-kultura | 05:40:00
Federální vězeňská služba v Rusku začala násilně posílat vězně na ukrajinskou frontu. Web Gulagu nět získal důkazy o nuceném náboru podle seznamů schválených ruským ministerstvem obrany. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout frontě, je nakazit se HIV, uvádí web.


Počasí: Jak je to s těmi tornády? Skutečně jejich počty přibývají? Co vězí za neustálými hlášeními o jejich pozorování?
Kurzy.cz | 06:08:05
Sezóna samozřejmě ještě není u konce, ale v poslední době se hodně spekuluje o tom, zda-li počty tornád na našem území stoupají či ne. Momentálně je počet všech tornád na čísle 9. Mezi ty silnější patřilo například tornádo v Nejpíně (29.4.


Sezona začala, rostou všude. Za sběr některých hub ale hrozí pokuta, varuje mykolog
aktuálně.cz | 07:13:32
V Česku začíná houbařská sezona. "Pro mnohé obyvatele přírody může být houba, která je pro člověka silně jedovatá, jedlá," říká mykolog.


Žilnatka, penízovka, pavučinec. Prozkoumejte tajemný svět českých hub
aktuálně.cz | 07:13:11
Podívejte se v galerii na roztodivné houby, které rostou v českých lesích.


Video: BMW vyjelo na střechu nákupního centra v Praze po dvou kolech
aktuálně.cz | 06:03:00
Řidič červeného BMW zvolil netradiční způsob, jak se dostat na střešní parkoviště nákupního centra na pražském Chodově.


Soudila se s ministerstvem o odškodnění za protiprávní sterilizaci. Zadostiučinění se nedožila
Český rozhlas | 06:00:00
Ve věku nedožitých 60 let zemřela Vlasta Holubová, bojovnice za spravedlnost pro oběti nedobrovolné sterilizace. Sama se však odškodnění ve výši 300 tisíc korun nedožila. Její žádost skončila u Nejvyššího správního soudu. Holubová byla jednou z 1157 žadatelek o náhradu za protiprávní zákrok.


PODCAST: Doktor Petr Fořt, machr přes jídlo
Denik.cz | 07:25:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


Na některých přejezdech se stále točí klikou. Je to pohádka, říká železničář
Denik.cz | 06:02:00
Více než třicet železničních přejezdů v Královéhradeckém kraji odolává modernizaci. I dnes připomínají dobu, kdy předzvěstí blížícího se vlaku byl muž v modré uniformě stahující dřevěné závory. Nostalgická zařízení, kde železničáři točí klikou, pomalu mizí, ale nejméně jedno bude v regionu sloužit i v budoucnosti.


Krejčí kouče dobře zná, věří jemu i sobě
sport.cz | 07:14:33
Při letní lize ve Vegas se mu dařilo v dresu Atlanty, teď jediný český hráč se smlouvou v NBA Vít Krejčí chce ukázat svou formu i v národním týmu při předkole olympijské kvalifikace. „Těší mě, že jsem měl možnost přijet a budu po 11 měsících zase reprezentovat," říká třiadvacetiletý basketbalista.


Jablonecká výzva: na novém trávníku proti obhájci. Sport.cz nabídne audiopřenos z ligy
sport.cz | 06:41:33
Nejvyšší fotbalová soutěž vstoupí do čtvrtého kola a redakce Sport.cz nabídne v pořadí čtvrtý audiopřenos, což je od nové sezony novinka v portfoliu ligového zpravodajství. Tentokrát si můžete poslechnout přímou reportáž z utkání Jablonec–Sparta. Sobotní duel začne v 18.00 hodin, už o pět minut dříve začne na webu Sport.cz více než dvouhodinový program, kterým vás provedou Filip Lejček a v roli glosujícího redaktora Robert Neumann.


Fotbalisté Baníku prahnou po prvním vítězství, Sparta bude v Jablonci hájit první příčku
sport.cz | 06:35:36
Pohárový týden přinesl body do českého koeficientu, diváci se teď mohou těšit na domácí soutěž, která se od začátku sezony těší velkým návštěvám. Fotbalová Fortuna liga nabízí tři sobotní utkání 4. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Baník - Hradec Králové


Kodaň se nadřela, nakonec zvítězila. Proti Spartě má den k dobru
sport.cz | 06:06:36
Zatímco fotbalisté Sparty se teprve chystají na sobotní podvečerní utkání v Jablonci, jejich pohárový soupeř už má zápas ve svojí domácí soutěži za sebou. Hráči FC Kodaň v pátek večer na Parken stadionu porazili Odense 2:1. Favorit doma prohrával a vítězný gól vstřelil až v poslední minutě. „Přibližně 80 minut z 90 hrajeme excelentně a vytváříme si mnoho nebezpečných situací,“ varuje do Prahy trenér Jacob Neestrup. Po čtyřech kolech dánské ligy má jeho tým plný bodový zisk.


Tady se hraje Premier League: historické skvosty i monumentální stavby 21. století
iHNed_sport | 07:14:42
Podívejte se, na jakých stadionech budou bojovat o body týmy v anglické fotbalové Premier League, jejíž nový ročník v pátek odstartoval.


Kvíz: Kde se skrývá dlužník Vrabel a kdo je proruská svoloč? Zjistěte, jak se vyznáte v dezinformátorech
Reflex | 07:20:00
Česká dezinfoscéna je značně propletená a vyskytuje se v ní mnoho aktérů, jejichž vzájemné vztahy se mění bez nadsázky každým okamžikem. Detailní přehled o těchto vazbách si udrží jen opravdový fajnšmekr. Pokud se za něj považujete, neváhejte otestovat své vědomosti ve kvízu, který jsme pro vás připravili.


Sexuální aféry politiků: Topolánek řval na novináře, Paroubek podával žaloby a diplomat byl obětí špionážní hry
Reflex | 07:00:00
Sex k politice patří stejně jako k životu. A podobně jako má velký vliv na soukromé životy lidí, když se týká politiků, často zasahuje i do věcí veřejných. Své o tom ví nemálo českých politiků a sexuální aféry se nevyhnuly ani nejvyšším představitelům státu.


Odborník: Rychlé dobytí Ruskem okupovaných území na Ukrajině je nepravděpodobné
ceskenoviny.cz | 09:10:00
Brno - Rychlé dobytí Ruskem okupovaných území v konfliktu na Ukrajině je podle Zdeňka Petráše z brněnské Univerzity obrany vysoce nepravděpodobné. Problémem je úroveň operačního nasazení...


Šojgu byl na inspekci na Arktidě, míří tam válečné lodě. Krym odrazil útok
idnes.cz | 09:35:58
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě, kde budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. Stejné místo navštívili ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov, píše agentura TASS. Podle té Rusové v noci na sobotu na Krymu odrazili útok 20 ukrajinských dronů. Během ranního ostřelování Ukrajiny zemřela starší žena.


Za tanec na ukrajinskou hudbu přišly dívky o práci a musely zapět ódu na Putina
idnes.cz | 08:46:00
Tři dívky vyhodili z práce v akvaparku na Ruskem anektovaném poloostrově Krymu za to, že tancovaly na ukrajinskou písničku. Už dříve u soudu dostaly pokutu za „diskreditaci ruské armády“, za svůj čin se ale nyní na videu omluvily a vychválily ruského prezidenta Vladimira Putina. Také připojily písničku Vladimir Putin – moloděc.


Dvanáctý ročník duhového průvodu. Organizátoři slibují stánky a šest stagí
idnes.cz | 08:00:00
V sobotu 12. srpna se bude konat dvanáctý ročník Prague Pride Parade. Od 11:30 zaplní Václavské náměstí duhové vlajky a o hodinu později se průvod rozpohybuje směrem na Letenské pláně, kde organizátoři slibují bohatý program.


Jan Bendig a jeho přítel Lukáš Rejmon: Obsadili sídlo Ewingů! Bendig se cachtá v Džejárově bazénu
blesk | 09:27:00
Jak řekli, tak udělali! Výročí deseti let vztahu v těchto dnech slaví zpěvák Jan Bendig (29) s partnerem Lukášem (37) na legendárním ranči seriálové rodiny Ewingů v Dallasu! Celý areál si pronajali na čtyři dny jen pro sebe za bezmála 300 tisíc korun!


Malý John (10) přijel na Havaj oslavit vítězství nad rakovinou. Místo toho znovu bojoval o život
blesk | 09:23:00
Nejméně 67 obětí má obří lesní požár, který se rozšířil na havajském ostrově Maui. Plameny braly vše, co jim stálo v cestě. A místní obyvatelé i turisté museli urychleně prchnout pryč. Jak dramatické tyto útěky byly, popsalo několik přeživších pro televizi Sky News. Na jednom se shodují – bylo to peklo na zemi.


Roztomilost sama! V Zoo Plzeň se po 13 letech narodila panda
blesk | 09:15:00
Po třinácti letech chovu se v plzeňské zoologické zahradě narodilo první mládě pandy červené. I když přišlo na svět už v půli června, zůstane ještě pár týdnů návštěvníkům skryté. Roztomilou chlupatou kuličku uvidí až na podzim.


Ruské válečné lodě a stíhačky míří do Arktidy, jsou u toho Šojgu a šéf Rosatomu. Co tam chystají?
blesk | 08:27:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Na prodej je vila po leteckém rekordmanovi Hughesovi: K mání je za víc než půl miliardy!
blesk | 07:57:00
Na prodej je luxusní vila v americkém Los Angeles, která v minulosti patřila slavnému leteckému konstruktérovi, pilotovi a režisérovi Howardu Hughesovi. Miliardář, který zemřel v roce 1976, v domě bydlel deset let. Dům se dokonce objevil ve slavném hollywoodském životopisném filmu Letec (2004). Ve filmu si Hughese zahrál herec Leonardo DiCaprio. Vila je k mání za víc než půl miliardy.


Pyšná princezna Vránová si na svatbu odskočila přímo z natáčení filmu. Za deset minut bylo po všem
super | 09:32:18
Druhým společným filmem režisérské dvojice Jána Kadára (✝61) a Elmara Klose (✝81) – tím prvním bylo drama Únos z roku 1952 – se stala hudební komedie Hudba z Marsu (1954), na jejímž scénáři se spolupodílel Vratislav Blažek (✝47), který si v 60. letech připsal na své konto i muzikály Starci na chmelu (1964) a Dáma na kolejích (1966).


Wilde je minulost, s Ratajkowski to nevyšlo. Harry Styles teď vrká s herečkou, která se blýskla v kanibalistickém filmu
super | 09:05:16
A je to konečně venku.


Modelka se bála, že je pro muže až příliš sexy, aby s ní chodili. Sbalila až toho, kdo ji vůbec nechtěl
super | 08:33:44
O americké modelce Elizabeth Marie Chevalier se loni psalo v souvislosti s jejími potížemi najít si partnera. Podle svých úvah byla totiž až příliš krásná a 'žhavá' na to, aby s ní muži chtěli chodit. Když už se někdo našel, považoval ji jen za trofej. Devětadvacetiletá Elizabeth ale nakonec svého vytouženého muže našla a dokonce prý mají v úmyslu se i vzít...


Nový ostrý Mercedes C se čtyřválcem místo V8 nikdo nechce ani v Německu, počet objednávek se blíží nule
Autoforum.cz | 06:00:00
Koho by napadlo, že když dáte autu vyhledávanému nadšenci poloviční motor, hmotnost zvednete o 439 kg a ještě jej zdražíte daleko za úroveň konkurence, nikdo ho nebude chtít? No, Mercedes to nenapadlo, teď sklízí to, co sám zasel. (Petr Miler)


Toyota pomáhá mobilní toaletou hendikepovaným. Osvědčila se na závodech WRC
Auto.cz | 09:44:00
Mobilní toaleta od Toyoty byla vyvinuta pro hendikepované na invalidním vozíku. 


Hyundai zahájil v Nošovicích výrobu nového elektromobilu Kona Electric
Auto.cz | 08:50:00
Automobilka Hyundai chce v závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku do konce roku vyrobit 21.000 elektromobilů nové řady Kona Electric. Jejich výrobu zahájila v pátek 11. srpna. Jde o první auto na elektrický pohon, které se v Česku začalo v roce 2020 sériově vyrábět.


TEST Rolls-Royce Ghost Amber Roads – Po jantarové stezce
Auto.cz | 08:00:00
Limitovaná edice základní modelové řady luxusní britské automobilky odkazuje na pradávnou obchodní cestu, která vedla ze severu Evropy na jih i přes české území.


Vysokoškoláci zaplatí za pronájmy nejvíce v historii, ve čtyřech univerzitních městech ale ceny klesly
iHned.cz | 10:00:16
Sehnat bydlení bude letos pro studenty snazší než loni. Zhruba 50 tisíc nových vysokoškoláků, kteří se letos chystají do prvních ročníků, má na výběr z více bytů než ti, kteří pronájem poptávali loni. Navíc stále mohou sehnat poslední volná místa na...


Obrněnec od Nokie si toho nechá líbit hodně
Novinky.cz | 09:58:58
Stačí jeden nešikovný pád a s chytrými telefony můžeme většinou zamířit do opravny. Neplatí to však o extrémně odolných smartphonech, které si toho díky pevnější konstrukci a dalším vychytávkám nechají líbit daleko více. To je i případ Nokie XR21, i když byste u ní na první pohled patrně ani neřekli, že jde o plnokrevného obrněnce.


Investice Plzně má pod palcem odsouzený úředník
Novinky.cz | 09:53:59
Záměrně, dlouhodobě a obsáhle pomáhal dosáhnout soukromé společnosti úspěšného dokončení stavebního řízení za situace, kdy docházelo k obcházení nebo porušování zákona. Tak se chebský okresní soud v rozsudku z letošního května vyjadřuje o bývalém vedoucím stavebního úřadu v Aši Pavlu Grisníkovi. Potrestal ho dvouletou podmínkou za zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s výstavbou větrných elektráren na Ašsku v roce 2012.


Požár zničil řadovku na Hradecku s fotovoltaikou na střeše. Škoda 10 milionů
Novinky.cz | 09:38:55
Jednu z řadovek v nové zástavbě v Rodově, místní části Smiřic na Královéhradecku, v pátek zcela zničil požár. Škoda šplhá do milionů, zachránit se podařilo pouze část vnitřního zařízení. Na budově, v níž jsou tři bytové jednotky, začala hořet jako první střecha, na které byly umístěny fotovoltaické panely. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice.


Záchranka vs. gigafactory. A je dusno
Novinky.cz | 09:28:55
Z Líní se letecká záchranka přesune do Karlových Varů. Takový je nový plán, o němž podle zjištění Práva aktuálně jedná ministerstvo zdravotnictví. Zástupci plzeňského hejtmanství však nemají o alternativě ani tušení. A nechtějí ji dopustit. Změna se chystá kvůli gigafactory, kterou možná Volkswagen postaví na líňském letišti.


KEMEL: Dva jogurty, dvě pohlaví…
Novinky.cz | 09:13:33
Široká nabídka je stresující, zlatej socialismus! Dva jogurty, dvě pohlaví…


Muzeum v Ostravě vystavuje ponorku z vyšetřování orlických vražd. Je stále funkční
Novinky.cz | 08:54:47
Hornické muzeum v Ostravě má nový exponát. Dočasně vystavuje miniponorku, která se využívala při objasňování tzv. orlických vražd v 90. letech minulého století. Ponorka MiniRover II, patřící báňským záchranářům, je součástí klasických prohlídek i zážitkového okruhu. K vidění bude do 10. září.


Na ruskou základnu na Arktidě míří čtyři ruské válečné lodě
Novinky.cz | 08:41:16
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravily na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov.


Očima Saši Mitrofanova: Na čem se shodne Putin s odpůrci? Že viníkem je Západ
Novinky.cz | 08:30:00
Rusko je dnes obecně vnímáno jako země, v níž vládne Vladimir Putin a proti němu stojí menšina odpůrců, přičemž nelze čekat, že by pozice hlavy státu a opozičníků měly styčné body. Zní to logicky. Ve skutečnosti je to jinak.


Rusko má novou učebnici dějepisu. Opěvuje válku na Ukrajině a zmiňuje i nevděčné Čechy
Novinky.cz | 08:28:05
Moskva představila novou učebnici dějepisu, ve které autoři zcela přepsali části od 70. let až po současnost. Zároveň přidali nové kapitoly věnující se speciální vojenské operaci na Ukrajině (SVO), což je název, který Rusko používá pro invazi do sousední země. Učebnice operaci opěvuje s tím, že spojila ruskou společnost, která je na své vojáky patřičně hrdá.


Pozvěte motýly na drink
Novinky.cz | 08:12:00
Efektní žonglování lahvemi po nás nikdo chtít nebude, zato musíme vědět, z jakých květních pohárků sladké šťávy servírovat a jak je namixovat, abychom uspokojili motýlí sháňku po energii z cukru a ještě z toho byly v rauši naše oči.


Obrněnec od Nokie si toho nechá líbit hodně
Novinky-kultura | 09:58:58
Stačí jeden nešikovný pád a s chytrými telefony můžeme většinou zamířit do opravny. Neplatí to však o extrémně odolných smartphonech, které si toho díky pevnější konstrukci a dalším vychytávkám nechají líbit daleko více. To je i případ Nokie XR21, i když byste u ní na první pohled patrně ani neřekli, že jde o plnokrevného obrněnce.


Investice Plzně má pod palcem odsouzený úředník
Novinky-kultura | 09:53:59
Záměrně, dlouhodobě a obsáhle pomáhal dosáhnout soukromé společnosti úspěšného dokončení stavebního řízení za situace, kdy docházelo k obcházení nebo porušování zákona. Tak se chebský okresní soud v rozsudku z letošního května vyjadřuje o bývalém vedoucím stavebního úřadu v Aši Pavlu Grisníkovi. Potrestal ho dvouletou podmínkou za zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s výstavbou větrných elektráren na Ašsku v roce 2012.


Požár zničil řadovku na Hradecku s fotovoltaikou na střeše. Škoda 10 milionů
Novinky-kultura | 09:38:55
Jednu z řadovek v nové zástavbě v Rodově, místní části Smiřic na Královéhradecku, v pátek zcela zničil požár. Škoda šplhá do milionů, zachránit se podařilo pouze část vnitřního zařízení. Na budově, v níž jsou tři bytové jednotky, začala hořet jako první střecha, na které byly umístěny fotovoltaické panely. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice.


Záchranka vs. gigafactory. A je dusno
Novinky-kultura | 09:28:55
Z Líní se letecká záchranka přesune do Karlových Varů. Takový je nový plán, o němž podle zjištění Práva aktuálně jedná ministerstvo zdravotnictví. Zástupci plzeňského hejtmanství však nemají o alternativě ani tušení. A nechtějí ji dopustit. Změna se chystá kvůli gigafactory, kterou možná Volkswagen postaví na líňském letišti.


KEMEL: Dva jogurty, dvě pohlaví…
Novinky-kultura | 09:13:33
Široká nabídka je stresující, zlatej socialismus! Dva jogurty, dvě pohlaví…


Muzeum v Ostravě vystavuje ponorku z vyšetřování orlických vražd. Je stále funkční
Novinky-kultura | 08:54:47
Hornické muzeum v Ostravě má nový exponát. Dočasně vystavuje miniponorku, která se využívala při objasňování tzv. orlických vražd v 90. letech minulého století. Ponorka MiniRover II, patřící báňským záchranářům, je součástí klasických prohlídek i zážitkového okruhu. K vidění bude do 10. září.


Na ruskou základnu na Arktidě míří čtyři ruské válečné lodě
Novinky-kultura | 08:41:16
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravily na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov.


Očima Saši Mitrofanova: Na čem se shodne Putin s odpůrci? Že viníkem je Západ
Novinky-kultura | 08:30:00
Rusko je dnes obecně vnímáno jako země, v níž vládne Vladimir Putin a proti němu stojí menšina odpůrců, přičemž nelze čekat, že by pozice hlavy státu a opozičníků měly styčné body. Zní to logicky. Ve skutečnosti je to jinak.


Rusko má novou učebnici dějepisu. Opěvuje válku na Ukrajině a zmiňuje i nevděčné Čechy
Novinky-kultura | 08:28:05
Moskva představila novou učebnici dějepisu, ve které autoři zcela přepsali části od 70. let až po současnost. Zároveň přidali nové kapitoly věnující se speciální vojenské operaci na Ukrajině (SVO), což je název, který Rusko používá pro invazi do sousední země. Učebnice operaci opěvuje s tím, že spojila ruskou společnost, která je na své vojáky patřičně hrdá.


Pozvěte motýly na drink
Novinky-kultura | 08:12:00
Efektní žonglování lahvemi po nás nikdo chtít nebude, zato musíme vědět, z jakých květních pohárků sladké šťávy servírovat a jak je namixovat, abychom uspokojili motýlí sháňku po energii z cukru a ještě z toho byly v rauši naše oči.


Půlstoletí nevynechal jediný zápas oblíbeného týmu. Kvůli fotbalu mu ztroskotalo i manželství
Novinky-kultura | 07:30:00
Čtyřiašedesátiletý Rob Shannon z Británie byl přítomen na více než 2300 zápasech Birminghamu City F.C. v řadě. Jak domácí, tak venkovní klání svého oblíbeného týmu sleduje na fotbalových stadionech už od roku 1974, tedy dlouhých 49 let. Přišel kvůli tomu o řadu rodinných oslav i o manželství.


Cestovatelka Lucie Kutrová: Dlouho jsem chodila sama. Nikdo mě neomezoval
Novinky-kultura | 07:23:00
V nohách má tisíce kilometrů a žádná výzva pro ni není nepřekonatelná. Lucie Kutrová (30) alias Holka s bucket listem je živel, kterému je nejlépe v přírodě ve společnosti psa Marvela. Na kontě má už tři knihy, nejnovější - 151 příběhů na Stezce Českem - poodhaluje krásy luhů a hájů, které máme za humny. A láká k dlouhým túrám.


KVÍZ: Znáte historické názvy současných států?
Novinky-kultura | 07:10:00
Zatím posledním státem, který se přejmenoval, byla v roce 2019 Makedonie - nově Severní Makedonie. Podobných případů bylo ale v historii daleko více. Ke změnám názvu sahaly především bývalé kolonie. Jak se vyznáte v historických názvech současných světových států? Otestujte se v kvízu.


Šojgu byl na inspekci na Arktidě, míří tam válečné lodě. Krym odrazil útok
lidovky.cz | 09:35:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě, kde budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. Stejné místo navštívili ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov, píše agentura TASS. Podle té Rusové v noci na sobotu na Krymu odrazili útok 20 ukrajinských dronů. Během ranního ostřelování Ukrajiny zemřela starší žena.


Dvanáctý ročník duhového průvodu. Organizátoři slibují stánky a šest stagí
lidovky.cz | 08:17:09
V sobotu 12. srpna se bude konat dvanáctý ročník Prague Pride Parade. Od 11:30 zaplní Václavské náměstí duhové vlajky a o hodinu později se průvod rozpohybuje směrem na Letenské pláně, kde organizátoři slibují bohatý program.


Hudebně-švestkový festival Trnkobraní ve Vizovicích letos roztančí Jaromír Nohavica a kapely Kryštof a Mirai
Musicserver | 09:36:09
Světově unikátní hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní letos roztančí v pátek a sobotu 18. a 19. srpna areál likérky Rudolf Jelínek nedaleko Zlína. Návštěvníci této ...


Střípky z trhu – největší letošní evropské IPO měsíc poté; grandiózní vstup na burzu domácí mmcité začíná vyprchávat?
Kurzy.cz | 09:12:08
Na burze v Bukurešti mají za sebou první měsíc obchodování akcie společnosti Hidroelectrica. Tedy akcie rumunské největší „zelené“ energetické společnosti, která vstoupila na kapitálový trh po úspěšné primární emisi (IPO).


Trhy rostou a klesají, Mario Gabelli se řídí něčím jiným - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:22:00
Mario Gabelli z GAMCO Investors je mezi investory známou postavou a na CNBC nyní hovořil o řadě aktuálních témat včetně snížení ratingu Spojených států.


Do Lahainy se vrací obyvatelé, nachází zkázu. Počet obětí požáru roste
Denik.cz | 08:19:00
Úřady na Havajských ostrovech v sobotu začaly evakuovaným obyvatelům umožňovat návrat do města Lahaina, které v předchozích dnech zdevastoval rychle postupující lesní požár. Plameny sežehly celé bloky zástavby a lidé nachází svá dosavadní obydlí v troskách, uvádí americká média. Pokračuje pátrání po pohřešovaných a panují obavy, že bilance mrtvých ze současných 67 lidí ještě výrazně naroste.


KVÍZ: Jak moc znáte kultovní dětské seriály z 90. let? Otestujte se
Denik.cz | 08:00:00
Každý, kdo prožil dětství v 90. letech, si jistě pamatuje tradiční víkendový rituál spojený se vstáváním ve správný čas a zapnutím televize, kde tou dobou běžely dětské seriály. Oblíbená byla i televizní stanice Supermax, která se stala vůbec prvním dětským programem u nás. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak dobře znáte dětské seriály z devadesátek.


Letadlo rodině spadlo na zahradu. Dodnes tam nacházejí součástky
Denik.cz | 05:41:00
Rodině Dzurindákových z Chebu Podhradí přistálo před rokem na zahradě letadlo. Stalo se tak při leteckém dni na chebském letišti, které je v těsné blízkosti jejich domu.


lullaBi
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Globální oteplování pravděpodobně zasáhne světové zásoby potravin před dosažením 1,5 °C, varuje expert OSN
Britské_listy | 10:00:00
 Nedostatek vody ohrožuje zemědělství rychleji, než se očekávalo, varuje předseda konference Cop15 o dezertifikaci.Předseda


A zase Messi! Gól i v pátém zápase. Pojistil Miami semifinále poháru
iSport.cz | 09:59:00
Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi dal gól i v pátém utkání v dresu Miami. V pátečním čtvrtfinále Leagues Cupu přispěl jednou brankou k výhře 4:0 nad Charlotte.


Medaili jsem nedostal, ale titul si počítám, říká bývalý útočník Sparty před vzájemným duelem
sport.cz | 09:44:50
Poprvé v kariéře může Václav Drchal vyrukovat proti Spartě, kde fotbalově rostl. Dříve měl zákaz, neboť v Bohemians či Mladé Boleslavi hostoval. Letos však do Jablonce přestoupil. „Těším se moc, snad zápas nějak obstojně zvládneme,“ doufá 24letý útočník.


Zkáza pro Citizens! Hned v prvním kole se zranil kapitán. Není to dobré, smutní Guardiola
sport.cz | 09:29:40
Fotbalistům Manchesteru City bude nějaký čas chybět kapitán a jeden z nejvíce klíčových hráčů Kevin de Bruyne. Belgický záložník si v pátek při výhře 3:0 nad Burnley v prvním zápase nového ročníku anglické ligy poranil stehno. Po zápase o tom informoval trenér obhájců titulu Pep Guardiola.


Alcaraz po roce opět prohrál v Kanadě, ve čtvrtfinále vypadl i Medveděv
sport.cz | 09:05:18
Světová jednička Carlos Alcaraz vypadl stejně jako před rokem na turnaji Masters v Kanadě s Tommym Paulem. Dvanáctý nasazený Američan tentokrát vyřadil španělského tenistu a wimbledonského šampiona po setech 6:3, 4:6, 6:3 ve čtvrtfinále v Torontu, loni to bylo ve druhém kole v Montrealu. Ukončil zároveň Alcarazovi sérii 14 vyhraných zápasů.


Biatlonová šampionka se vážně zranila. Prožívám nejtěžší momenty, přiznává
sport.cz | 08:36:19
Nadcházející sezona se pro ni pořádně zkomplikovala ještě dlouho předtím, než vůbec začne. Aktuálně nejlepší polská biatlonistka Kamila Žuková se vážně zranila při tréninku na kolečkových lyžích a na sport musí v nejbližší době zapomenout. Sama závodnice přiznala, že prožívá zatím své nejtěžší okamžiky.


Messi zase pálil a skóroval poosmé v pěti zápasech. Stačí mu jedna sekunda, míní trenér soupeře
sport.cz | 08:22:23
Lionel Messi se zatím v dresu Interu Miami těžko zastavuje. Ve čtvrtfinále interkontinentálního poháru Leagues Cup proti americkému Charlotte si připsal již svoji osmou branku v doposud pěti odehraných utkáních. V semifinále narazí tým slavného majitele Davida Beckhama na Philadelphii Union.


Alcaraz prožil nečekané déjà vu. Vezmu si z toho ponaučení, slíbila světová jednička
iHNed_sport | 09:42:56
"Rozhodně jsem tady neodehrál dobré zápasy," uznal španělský fenomén na turnaji v Torontu poté, co teprve podruhé v sezoně neprošel do semifinále.


Pirátští ministři nesouhlasí s podobou návrhu zákona o hromadném řízení
Tyden-domácí | 09:02:00
S podobou návrhu zákona o hromadném řízení, který předložilo ministerstvo spravedlnosti, nesouhlasí ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) ani místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Shodně žádají mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předlohou, která vyvolala nebývalé množství připomínek i od podnikatelů či zástupců advokátů a justice, se bude ve středu zabývat vláda.


Pirátští ministři nesouhlasí s podobou návrhu zákona o hromadném řízení
Tyden-sport | 09:02:00
S podobou návrhu zákona o hromadném řízení, který předložilo ministerstvo spravedlnosti, nesouhlasí ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) ani místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Shodně žádají mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předlohou, která vyvolala nebývalé množství připomínek i od podnikatelů či zástupců advokátů a justice, se bude ve středu zabývat vláda.


United se dohodlo s Fenerbahce, jeho středopolař zanedlouho přestoupí
FotbalPortal | 09:07:51
Fred vyšel v roce 2018 Manchester United na 59 miliónů euro, tuto částku ale zřejmě svému zaměstnavateli už naplno nesplatí. Pod trenérem Erikem ten Hagem si nedokázal získat stabilní místo v základní sestavě a teď je na cestě za novým angažmá. Red Devils na svých webových stránkách potvrdili, že uzavřeli obchod s Fenerbahce Istanbul.


Manchester City na úvod sezóny přišel o zraněného Kevina De Bruyneho. Bude chybět několik týdnů
FotbalPortal | 09:03:59
Manchester City sice v prvním zápase sezóny dokázal porazit celkem v klidu Burnley 3:0, ale už po 23 minutách musel ze hry Kevin De Bruyne. Belgický záložník si přivodil svalové zranění. Odnesl to jeho hamstring. Po zápase se k jeho situaci vyjádřil i Pep Guardiola, podle kterého by klíčový hráč Sky Blues mohl scházet až několik týdnů. Na začátek sezóny velká nepříjemnost.


Válec z Miami jede dál. I díky Messiho gólu postupuje do semifinále Leagues Cupu
FotbalPortal | 08:34:21
Podle statistik byl Inter Miami nejhorším mužstvem v MLS. Ofenziva byla úplně tragická, do soupeřova vápna hráči skoro nechodili, nestříleli. Jenže přišel Lionel Messi a vše je jinak. Za 5 zápasů v rámci Leagues Cupu dalo Miami 16 gólů. Dnes si přes Charlotte zajistilo postup do semifinále tohoto turnaje. Lionel Messi měl klidnější den, ale do listiny střelců se samozřejmě zapsal.


Vysokoškoláci zaplatí za pronájmy nejvíce v historii, ve čtyřech univerzitních městech ale ceny klesly
Hospodářské noviny | 10:01:00
Sehnat bydlení bude letos pro studenty snazší než loni. Zhruba 50 tisíc nových vysokoškoláků, kteří se letos chystají do prvních ročníků, má na výběr z více bytů než ti, kteří pronájem poptávali loni. Navíc stále mohou sehnat poslední volná místa na...


Bez ruského občanství nedostanete práci ani léky, hrozí starosta okupované obce
Tiscali-zprávy | 07:50:22
Ruskem dosazený starosta okupovaného městečka Lazurne, černomořského letoviska v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny, varuje místní obyvatele, že bez ruských dokladů nedostanou inzulín, ani další léky.


Roky mi páchla myčka, byla jsem bezradná. Pak přišla tchyně a vše šmahem vyřešila
AAzdraví.cz | 08:00:00
Myčka na nádobí patří mezi spotřebiče, bez kterých už si řada z nás neumí život představit. A protože bychom samozřejmě byli neradi, kdyby se porouchala, musíme…


Šojgu navštívil ruskou základnu na Arktidě, míří tam ruské bitevní lodě a stíhací letouny
Tyden-zahraniční | 11:00:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Sázející vyhrál ve Sportce 185 milionů korun. Vítězství mu přinesl náhodný tip
idnes.cz | 11:40:00
V loterii Sportka v pátek padla sedmá nejvyšší výhra v její historii. Tipující, který vsadil sázenku na čerpací stanici na Karlovarsku, vyhrál částku převyšující 185 milionů korun. Po zdanění získá zhruba 157 milionů korun, uvedla mluvčí společnosti Sazka Pavla Hobíková.


Na havajském ostrově Maui se evakuuje další město, požár má už 80 obětí
idnes.cz | 10:22:00
Počet obětí požáru na havajském ostrově Maui stoupl na 80, předchozí bilance uváděla 67 mrtvých. Oznámily to tamní úřady. Nově se evakuuje okolí města Kaanapali, k němuž se nebezpečně přiblížily plameny.


Sesuvy bahna v Číně ničily domy a zabíjely, několik lidí úřady pohřešují
idnes.cz | 10:08:00
Páteční přívalové deště ve střední Číně způsobily sesuvy bahna v horách. Dva lidé zemřeli a dalších 16 je pohřešovaných. Laviny smetly dva domy a poškodily silnice, mosty a elektrické vedení. Výpadky zaznamenala i železniční doprava. Úřady varují před rizikem silných bouřek i v sobotu, informovala agentura AFP s odvoláním na čínskou státní televizi CCTV.


Život ztrácí kvůli válce hodnotu, říká psycholog o násilném činu v Plzni
idnes.cz | 09:58:00
Znásilnil mladou dívku a aby zakryl svůj čin, pokusil se ji následně zabít. Policisté v Plzeňském kraji mladíka jen pár hodin poté dopadli. Podle psychologa je na vině také ruská agrese na Ukrajině. U mladých pachatelů je podle něj často na vině rodina.


Šťastlivec si vsadil na benzínce na Karlovarsku: Vyhrál přes 185 milionů korun!
blesk | 11:45:00
V loterii Sportka v pátek padla sedmá nejvyšší výhra v její historii. Tipující, který vsadil sázenku na čerpací stanici na Karlovarsku, vyhrál částku převyšující 185 milionů korun. Po zdanění získá zhruba 157 milionů korun, uvedla na dotaz ČTK mluvčí společnosti Sazka Pavla Hobíková. Dosud nejvyšší výhra ve Sportce, téměř 400 milionů korun, je z roku 2013 - získali je manželé z Chrudimska. Poprvé se Sportka losovala v dubnu 1957.


Chybějí brigádníci, pořídili automat: V kempu si dovolenkáři točí pivo i prosecco
blesk | 11:40:00
Problém s chybějícími brigádníky vyřešili šalamounsky v kempu Keramika u Hracholuské přehrady na Plzeňsku. Pořídili automat na nápoje. Podobné zařízení na západě Čech nenajdete. Dokonce nabízí také jako jediný v Česku i točené prosecco. 


Vedro až 31 °C v Česku utnou bouřky, sledujte radar Blesku. A v noci vrcholí Perseidy
blesk | 11:37:00
Víkendové počasí v Česku nebude mít chybu. Jak sobota, tak neděle budou velmi slunečné, v noci ze soboty na neděli bude navíc vrcholit meteorický roj Perseidy, pro jehož pozorování budou ideální podmínky. V sobotu podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bouřky nehrozí, to se změní až v neděli, kdy jejich šance významně vzroste.


Porotce StarDance Chlopčík a jeho sexy Brigita: Mokrá nehoda na dovolené!
blesk | 11:20:00
Přísný porotce porotce pořadu StarDance Zdeněk Chlopčík (66) vyrazil se svou krásnou manželkou Brigitou na dovolenou do Chorvatska. Z jejich snímků je patrné, že manželé se spolu rozhodně nenudí.


Flašinet žije! V sobotu v Praze vystoupí přes 20 flašinetářů nejen z Česka
blesk | 10:55:00
S flašinetem si většina z nás okamžitě spojí legendární trojici z pohádky Tři veteráni. I dnes se hře na tento neobvyklý hudební nástroj věnuje řada nadšenců nejen v Česku, ale i ve Francii, Rakousku, Německu, Maďarsku nebo na Slovensku. Ti všichni se v sobotu 12. srpna potkají v Praze v rámci festivalu Flašinet žije!


Výročí svatby krásné moderátorky Pospíšilové: Místo romantiky existenční problémy!
blesk | 10:44:00
Jsou to už čtyři roky, co se z moderátorky Sandry Parmové (37) stala vdaná paní Pospíšilová. Kdo by však čekal, že výročí s manželem oslaví nějakou velkou, kouzelnou romantikou, ten bude zklamaný. Slavná plavovláska má docela jiné starosti...


Slunce, moře a žádné sankce: Kam Rusové vyrazili na letní dovolené? Exotika jen pro vyvolené
blesk | 10:34:00
Přestože na Ukrajině zuří válka, statisíce Rusů si vybírají z oblíbených prázdninových destinací, kde by mohli strávit letní dovolenou. Jiní hledají dokonce bezpečné útočiště, kde by přečkali celý konflikt. Protiruské sankce, slabý rubl a zákazy vydávání víz Rusům zajistily, že ruští turisté mohou své peníze utrácet jen v několika málo destinacích. Ty na tom sice dost vydělávají, ale tamní obyvatelé to ne vždy schvalují, píše bruselský server Politico.


Jsem spařená jak prase. Šílený zážitek Gondíkové a Langmajera z Ameriky. V Údolí smrti měli 55 stupňů!
super | 11:42:34
Adéla Gondíková (49)


Smutný pohled: Herečka, které drogy zničily život, prodává už i své prsní implantáty
super | 10:45:11
O britské herečce známé z nekonečného seriálu EastEnders


Simona Krainová vyhlásila válku haterům: Lidé jí to hned vrátili, padla o slova o závisti a o chudácích
super | 10:26:23
Modelka


Tanečník Tomicové ze StarDance Marek Dědík se odvázal: Nahé foto z balkonu i pozadí manželky v plavkách
super | 10:05:33
Třikrát stříbrný tanečník ze StarDance


Zaměstnanec muzea to při couvání s vzácným Ferrari F40 napálil do ocelového sloupu, nikdo mu nepomohl
Autoforum.cz | 07:30:00
Přemísťovat vzácné automobily po výstavní ploše muzea zní jako práce snů. A jistě jí může být, tedy dokud se z ní nestane noční můra. Přesně to se stalo v tomto případě - jakkoli „napálit” může znít jako silné slovo, samotný zaměstnanec bude zřejmě na celou událost vzpomínat jako na něco ještě horšího. (Petr Miler)


Slunce, moře a žádné sankce. Rusové tráví letošní léto v Turecku, Kypru či Dubaji, uvádí server Politico
iHned.cz | 12:00:14
Přestože na Ukrajině zuří válka, statisíce Rusů si vybírají z oblíbených prázdninových destinací, kde by mohli strávit letní dovolenou. Jiní hledají dokonce bezpečné útočiště, kde by přečkali celý konflikt. Protiruské sankce, slabý rubl a zákazy...


Sháníte starý Land Rover? Máme pro vás užitečné rady před koupí
Auto.cz | 11:49:00
Britský Land Rover je dnes konkurencí pro německé prémiové výrobce. Začátky firmy se ale nesly přesně v opačném duchu. První Land Rover byl vše, jen ne luxusním zbožím.


Zapil jsem léky alkoholem, chci se v lese zabít, hlásil muž policii na Chrudimsku
Novinky.cz | 11:59:21
Zostra začal sobotní den policistům v Pardubickém kraji. Hned v sedm hodin ráno se na lince 158 ozval mužský hlas. Volající - ročník 1972 - uvedl, že požil tvrdý alkohol a léky a má v úmyslu spáchat sebevraždu.


Padla sedmá nejvyšší výhra v historii Sportky. Šťastlivec vsadil na benzínce
Novinky.cz | 11:31:00
V loterii Sportka v pátek padla sedmá nejvyšší výhra v její historii, činí přes 185 milionů Kč. Výherce si vsadil na čerpací stanici na Karlovarsku.


El Niño bude „bobtnat“. Ovlivní to zimu
Novinky.cz | 11:11:25
Anomálie v počasí spojené s meteorologickým jevem El Niño zesilují. Předběžné odhady klimatologů upozorňují, že to může mít silný dopad na podzimní a zimní sezonu 2023/2024. El Niño se vyznačuje zvýšenou teplotou povrchu Tichého oceánu v rovníkové oblasti. Má však dopady na celou planetu. A ne nutně vždy oteplovací.


Když zemřelí učí živé
Novinky.cz | 11:10:00
Výuka budoucích lékařů ani medicínský pokrok by se neobešly bez možnosti pitvat skutečná lidská těla. Věnování tělesné schránky na tyto účely je velkorysým darem, k němuž se dárci během svého života zavážou. Navštívili jsme hodinu anatomie pro studenty medicíny a bohoslužbu, která dárcům a jejich rodinám vzdává hold.


RECENZE: Chalupa. Valašsko, dvě ženy, jeden muž a milé letní čtení
Novinky.cz | 11:08:00
Léto se sice přehouplo za polovinou, čas na knihy hodící se na dny volna tedy ještě je. Máte-li rádi příběhy ze života, o lásce a Valašsko, neměl by vás minout debut Pavlíny Křivánkové. Nazvala ho Chalupa a zasadila do malebné krajiny, kterou dobře zná, neboť v ní žije.


Rozhledny i benzinová pumpa. Nadšenec přináší tipy na zajímavou českou architekturu
Novinky.cz | 11:06:00
Kvalitní a vizuálně poutavá architektura, to zdaleka nemusí být jen domy. Ondřej Filgas začal spolu s kolegy sbírat a zveřejňovat tipy na české nevšední stavby už ve svých čtrnácti letech. Projekt Rare Places, tedy vzácná místa, je dnes k vidění i na internetových stránkách, zároveň vyšel i průvodce do kapsy. Zalistovali jsme spolu s autorem a získali tipy na působivé stavby, kde by špičkovou architekturu leckdo ani nečekal, třeba parkovací dům nebo veřejné toalety.


Vědci objevili u sicilských břehů tři nové podmořské vulkány
Novinky.cz | 11:02:08
Geologové objevili u jižních břehů Sicílie tři nové podmořské vulkány. Počet známých sopek pod hladinou v prostoru, který odděluje největší italský a středomořský ostrov od afrického kontinentu, se tak zvýšil na patnáct.


I v osmdesáti jsou sexuálně aktivní, říká aktivista z LGBT organizace pro seniory
Novinky.cz | 10:34:24
Aundaray Guess je americký LGBT aktivista, který v organizaci Griot Circle pracuje s členy LGBT v seniorském věku a příslušníky rasových menšin. V rozhovoru zmiňuje, proč podle něj pochody hrdosti (tzv. Pride pochody) ztrácí význam, a také proč je potřeba být inkluzivní i v rámci komunity. Musíme pracovat na začlenění starších členů LGBT komunity, apeluje.


El Niño bude „bobtnat“. Ovlivní to zimu
Novinky-kultura | 11:11:25
Anomálie v počasí spojené s meteorologickým jevem El Niño zesilují. Předběžné odhady klimatologů upozorňují, že to může mít silný dopad na podzimní a zimní sezonu 2023/2024. El Niño se vyznačuje zvýšenou teplotou povrchu Tichého oceánu v rovníkové oblasti. Má však dopady na celou planetu. A ne nutně vždy oteplovací.


Když zemřelí učí živé
Novinky-kultura | 11:10:00
Výuka budoucích lékařů ani medicínský pokrok by se neobešly bez možnosti pitvat skutečná lidská těla. Věnování tělesné schránky na tyto účely je velkorysým darem, k němuž se dárci během svého života zavážou. Navštívili jsme hodinu anatomie pro studenty medicíny a bohoslužbu, která dárcům a jejich rodinám vzdává hold.


Už 80 obětí požáru na Maui, evakuuje se další město
Novinky.cz | 09:50:35
Počet obětí požáru na havajském ostrově Maui stoupl na 80, předchozí bilance uváděla 67 mrtvých. Oznámily to tamní úřady. Nově se evakuuje okolí města Kaanapali, k němuž se nebezpečně přiblížily plameny.


Rozhledny i benzinová pumpa. Nadšenec přináší tipy na zajímavou českou architekturu
Novinky-kultura | 11:06:00
Kvalitní a vizuálně poutavá architektura, to zdaleka nemusí být jen domy. Ondřej Filgas začal spolu s kolegy sbírat a zveřejňovat tipy na české nevšední stavby už ve svých čtrnácti letech. Projekt Rare Places, tedy vzácná místa, je dnes k vidění i na internetových stránkách, zároveň vyšel i průvodce do kapsy. Zalistovali jsme spolu s autorem a získali tipy na působivé stavby, kde by špičkovou architekturu leckdo ani nečekal, třeba parkovací dům nebo veřejné toalety.


Vědci objevili u sicilských břehů tři nové podmořské vulkány
Novinky-kultura | 11:02:08
Geologové objevili u jižních břehů Sicílie tři nové podmořské vulkány. Počet známých sopek pod hladinou v prostoru, který odděluje největší italský a středomořský ostrov od afrického kontinentu, se tak zvýšil na patnáct.


I v osmdesáti jsou sexuálně aktivní, říká aktivista z LGBT organizace pro seniory
Novinky-kultura | 10:34:24
Aundaray Guess je americký LGBT aktivista, který v organizaci Griot Circle pracuje s členy LGBT v seniorském věku a příslušníky rasových menšin. V rozhovoru zmiňuje, proč podle něj pochody hrdosti (tzv. Pride pochody) ztrácí význam, a také proč je potřeba být inkluzivní i v rámci komunity. Musíme pracovat na začlenění starších členů LGBT komunity, apeluje.


Už 80 obětí požáru na Maui, evakuuje se další město
Novinky-kultura | 09:50:35
Počet obětí požáru na havajském ostrově Maui stoupl na 80, předchozí bilance uváděla 67 mrtvých. Oznámily to tamní úřady. Nově se evakuuje okolí města Kaanapali, k němuž se nebezpečně přiblížily plameny.


Biden láká Hanoj na svou stranu. „Vietnamci Čínu nesnáší a bojí se jí, zároveň jsou ale na ní závislí,“ říká Kmoníček
lidovky.cz | 11:33:00
USA by rády „pootočily kormidlem vietnamské bezpečnostní politiky“, říká velvyslanec ČR ve Vietnamu Hynek Kmoníček. Jihoasijská země historicky brala až 70 procent výzbroje z Ruska, což se však zkomplikovalo mimo jiné vlivem západních sankcí.


Na havajském ostrově Maui se evakuuje další město, požár má už 80 obětí
lidovky.cz | 10:22:00
Počet obětí požáru na havajském ostrově Maui stoupl na 80, předchozí bilance uváděla 67 mrtvých. Oznámily to tamní úřady. Nově se evakuuje okolí města Kaanapali, k němuž se nebezpečně přiblížily plameny.


Sto padesátkou s chutí… ale proč? Jen kvůli uspořeným desítkám vteřin
lidovky.cz | 10:00:00
Ministr dopravy uspěl s jedním ze svých volebních slibů – na některých úsecích dálnic zřejmě bude možné legálně překročit dnešní povolenou rychlost 130 o 20 kilometrů za hodinu. Veřejnosti nebylo předloženo žádné zdůvodnění rozhodnutí, které navíc kontrastuje s tím, co se děje v řadě jiných zemí. Chybějící data se tedy pokusím dodat.


Tenkrát v Dejvicích. Karel IV. tu plánoval Nové Město, rozmach nastal až za republiky
aktuálně.cz | 10:42:31
Dejvice se stavěly podle nadčasového moderního plánu. Velkolepý projekt v okolí "Kulaťáku" ovšem přerušila válka a již se nedokončil.


Už přes rok je v Nových Hradech zavřená lékárna. Zdarma proto jezdí ‚lékobus‘ do sousedního města
Český rozhlas | 09:58:00
Některým malým obcím a městům s méně než pěti tisíci obyvateli schází lékárny. Podle České lékárnické komory se jejich provoz z různých důvodů ekonomicky nevyplácí. S tímto problémem se potýkají například Nové Hrady na Českobudějovicku, kde je lékárna zavřená už přes rok. Město proto dvakrát týdně zdarma vypravuje speciální „lékobus“ do sousedních Trhových Svinů.


Jak se psem do Chorvatska: Na co si dát pozor, jaký průkaz je potřeba, co pláže
Denik.cz | 10:05:00
Češi jsou národem pejskařů, v přepočtu na obyvatele se řadí na špici celé Evropy. Při plánování letní dovolené v Chorvatsku pro ně není nutné nechat svého čtyřnohého miláčka doma. Příležitostí užít si společné dny na Jadranu je celá řada. Přibývá i psích pláží a speciálních služeb pro mazlíčky. Až natolik, že si oni u moře dají zmrzlinu, pivo či sprchu. Deník přináší informace, rady a tipy, jak se na cestu připravit a kde v létě potěšít také chlupatého parťáka.


Průvod Prague Pride vyrazí z Václaváku půl hodiny po poledni. Vydá se na Letnou
Denik.cz | 09:30:00
Třináctý ročník tradičního duhového průvodu hrdosti vyrazí z dolní části Václavského náměstí na Letnou v půl jedné odpoledne. Účastníci se na místě začnou řadit ještě před polednem. Tradiční průvod zakončuje týdenní lidskoprávní festival o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT+), jehož letošním tématem byly tradice a jejich význam pro fungování společnosti s mottem Tradičnější, než si myslíte.


Hledáme lékaře v Praze
Britské_listy | 10:00:00
Prosíme o pomoc: Hledáme lékaře v Praze, který by byl ochoten zhodnotit a písemně potvrdit  psychický a zdravotní stav dvou starých rodičů, kteří jsou plně závislí na svém synovi, odborníkovi ze zahraničí, který má v Praze trvalý pobyt. Odborníkův otec trpí ztrátou paměti a je plně závislý na synovi. Potřebujeme písemné potvrzení tohoto stavu od lékaře.


Čína má vlastní důvody, proč se účastní mírových rozhovorů o Ukrajině v Saúdské Arábii
Britské_listy | 10:00:00
Setkání v Džiddě nabízí Pekingu šanci uklidnit globální jih a omezit škody ve vztazích se Západem kvůli vztahům s RuskemKdyž


Lídr reprezentace Krejčí: Nesmíme riskovat. Takhle jsem hrál ve třinácti
iSport.cz | 10:59:00
PŘÍMO Z ESTONSKA | Ze zámoří nástup do reprezentace. Vít Krejčí se vrátil do Česka po sezoně v Atlantě, aby se ujal nové role v národním týmu. Nový trenér, Diego Ocampo, přiřadil třiadvacetiletému rodákovi ze Strakonic pozici rozehrávače, na níž hrál naposled před deseti lety před odchodem do španělské Zaragozy. Mimo to je také kvůli absenci Tomáše Satoranského jediným hráčem NBA z týmu. „Máme velmi vyrovnaný tým a každý může vyniknout. Někdo dá v zápase dvacet třicet bodů a role se přehodí,“ myslí si Krejčí.


Hotovo. Kane podepsal v Bayernu, je nejdražším hráčem bundesligy
iSport.cz | 10:17:00
Fotbalový útočník Harry Kane přestoupil z Tottenhamu do Bayernu Mnichov. Německý klub dnes na svém webu oznámil, že s kapitánem anglické reprezentace podepsal smlouvu do 30. června 2027. Podle médií za něj zaplatí více než 100 milionů eur (2,4 miliardy korun) a Kane se tak stal nejdražším hráčem bundesligy.


Palou nedodrží smlouvu s McLarenem v IndyCar. Míří do formule 1, nebo zůstane tam, kde je?
f1sport.auto.cz | 11:42:00
Alex Palou to udělal znovu. Vloni nechtěl dodržet smlouvu a měl v úmyslu odejít do týmu McLaren v IndyCar. Letos je to naopak McLarenu, komu dává košem.


Hotovo. Bayern oficiálně oznámil příchod Kanea, svůj debut může zažít už dnes
sport.cz | 10:09:24
Fotbalový útočník Harry Kane přestoupil z Tottenhamu do Bayernu Mnichov. Německý klub dnes na svém webu oznámil, že s kapitánem anglické reprezentace podepsal smlouvu do 30. června 2027. Kanonýr mimo jiné oznámil, že by mohl nastoupit už do sobotního zápasu německého Superpoháru, který Bayern sehraje s Lipskem.


Dembelé přestupuje z Barcelony do PSG
sport.cz | 11:19:11
Paris St. Germain získal útočníka Ousmane Dembélého, se kterým podle klubového webu podepsal pětiletou smlouvu. Barceloně za šestadvacetiletého fotbalistu podle médií zaplatí 50,4 milionu eur (asi 1,2 miliardy korun).


Největší chyba. Málem ji utopili, přesto česká závodnice slavila zlato
sport.cz | 11:09:39
I fyzička hraje na rallye Dakar obrovskou roli. Bez pořádné kondice nemá smysl na legendární soutěž ani jezdit. Olga Roučková, první Češka, která Dakar dokončila, teď do fyzické přípravy zařadila jednu novinku. Triatlon. Na trénink na první závod měla tři týdny a zvolila netradiční metodu. Jako pomůcku použila zahradní hadici. Více už ve videu.


Záložník Fred je na odchodu z Manchesteru United do Turecka
sport.cz | 10:14:33
Brazilský záložník Fred je na odchodu z Manchesteru United. Anglický celek v pátek informoval o tom, že se na přestupu třicetiletého fotbalisty dohodl s Fenerbahce Istanbul. Podle médií Fenerbahce za Freda zaplatí 15 milionů eur (asi 361 milionů korun).


Šojgu navštívil ruskou základnu na Arktidě, míří tam ruské bitevní lodě a stíhací letouny
Tyden-sport | 11:00:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Móda ve vodě. Může barva plavek přitahovat žraloky?
Tyden-sport | 10:06:00
Záchranné vybavení má výrazné barvy z velmi dobrého důvodu. Oranžová nebo žlutá vynikne v černomodrém oceánu. Tento barevný záblesk může být jedinou šancí, jak si plovoucího námořníka nebo trosečníka, který přežil leteckou nehodu, všimne projíždějící loď nebo letadlo. Ale co dalšího mohou tyto jasné barvy na vodní hladině přitahovat?


"Přišel čas odejít." Kane přestoupil do Bayernu, je nejdražším hráčem bundesligy
iHNed_sport | 11:01:07
Německý klub s kapitánem anglické reprezentace podepsal smlouvu do 30. června 2027.


Z West Hamu je "standardka FC", děsí se fanoušci. Playmaker navíc lační po odchodu
iHNed_sport | 10:01:38
Na kombinační pohledný fotbal můžeme zase zapomenout, obávají se fanoušci West Hamu bezprostředně před vstupem do nové sezony Premier League.


Eva Burešová: co má společného s Darou Rolins?
Tyden-sport | 12:00:00
Herečka Eva Burešová dostala ke svým třicátým narozeninám od svého partnera, šéfkuchaře Přemka Forejta, jako dárek výlet do USA. Nadšením celá zářila. Co je však pro mladičkou Evu splněným snem, je pro Daru Rolins záležitostí, kterou se netřeba chlubit.


Ve Sportce padla sedmá nejvyšší výhra. Sázející si přišel na více než 185 milionů korun
Hospodářské noviny | 12:00:55
V loterii Sportka v pátek padla sedmá nejvyšší výhra v její historii. Tipující, který vsadil sázenku na čerpací stanici na Karlovarsku, vyhrál částku převyšující 185 milionů korun. Po zdanění získá zhruba 157 milionů korun, uvedla mluvčí společnosti...


Slunce, moře a žádné sankce. Rusové tráví letošní léto v Turecku, Kypru či Dubaji, uvádí server Politico
Hospodářské noviny | 12:00:55
Přestože na Ukrajině zuří válka, statisíce Rusů si vybírají z oblíbených prázdninových destinací, kde by mohli strávit letní dovolenou. Jiní hledají dokonce bezpečné útočiště, kde by přečkali celý konflikt. Protiruské sankce, slabý rubl a zákazy...


Roberto Firmino se uvedl v Saúdské Arábii hattrickem
FotbalPortal | 09:39:08
V Saúdské Arábii v pátek začala nejvyšší fotbalová soutěž, která bude díky řadě velkých jmen jistě ještě sledovanější. Fantastickým způsobem se v ní uvedl Roberto Firmino. Brazilský útočník po přesunu z Liverpoolu do Al-Ahlí hned v prvním kole proti týmu Al-Hazm vstřelil hattrick a měl lví podíl na výhře 3:1. Mezi jeho spoluhráče patří i Riyad Mahrez či Édouard Mendy.


Karel Steigerwald: Dívka znásilněná Ukrajincem a plzeňský pochod nenávisti
Reflex | 11:00:00
Ukrajinec znásilnil a pokusil se zabít patnáctiletou dívku. Byl zatčen a půjde k soudu, jako každý, ať je odkudkoliv. Primitivové svolávají na sobotu demonstraci nenávisti. Pochopitelně proti Ukrajincům. Nevědí asi, že znásilnění a pokusů o vraždu se dopouštějí i Češi, dokonce i v cizině, kde mají povolený pobyt, ale i jiné národy, ať jsou jejich občané u nás nebo jinde.


Hitlerova posedlost vlastní matkou dala před 85 lety vzniknout programům plození árijců
Reflex | 10:00:00
Německý vůdce se do dějin zapsal z mnoha důvodů. Žádný z nich nebyl pozitivní, mnohé byly hodně divné až bizarní. Mezi Adolfovy posedlosti patří mimo jiné jeho urputná snaha povzbudit v třetí říši porodnost.


Turistický ráj se mění ve spáleniště. Evakuováno další město na havajském ostrově Maui
Tiscali-zprávy | 11:55:45
Požáry na havajském ostrově Maui mají už 80 obětí.


Kanonýr Kane odchází do Bayernu. Bude nejdražším hráčem bundesligy
Tiscali-zprávy | 11:25:19
Fotbalový útočník Harry Kane přestoupil z Tottenhamu do Bayernu Mnichov. Německý klub v sobotu na svém webu oznámil, že s kapitánem anglické reprezentace podepsal smlouvu do 30. června 2027.


Londýn udělal z ruských zlodějů oligarchy a následně filantropy, říká britský novinář
E15-ekonomika | 11:00:00
Kreml je úzce napojený na finanční systém Západu. Rusko a jeho elitní vrstvy v něm mohly dlouhou dobu volně utrácet nakradené peníze nebo si v cizině otevírat účty. Potřebnou pomoc našly v Londýně, říká britský novinář Oliver Bullough v rozhovoru pro Aspen Review Central Europe.


KOMENTÁŘ: Vláda a její „hodné“ drogy. Řešením problému je regulovaný trh
idnes.cz | 13:00:00
Ne, tady nejde o primátorku Vaňkovou a bílý prášek v lajnách na mobilu, ale o kratom a HHC, psychoaktivní látky, jež vídáme v automatech v podobě oleje, tinktury, tablet či prášků, píše adiktolog Ladislav Dékány.


Pozor na nechráněný sex. V létě přibývá syfilidy i kapavky, varují lékaři
idnes.cz | 12:00:00
Lékaři varují před nechráněným sexem, zvlášť s neznámými partnery na dovolené. Laboratorní výsledky totiž ukazují, že opět přibývá syfilidy, kapavky, chlamydiových infekcí i dalších pohlavně přenosných chorob.


Kulturista v živém vysílání zavraždil expřítelkyni: Mordu přihlížela malá dcera!
blesk | 13:44:00
Nermin Sulejmanovič z Bosny a Hercegoviny v pátek ráno na Instagramu v živém vysílání před zrakem své malé dcerky zastřelil svou bývalou partnerku. Vrah z domu uprchl a na sociálních sítích sdílel video, ve kterém říká, že zabil další dva lidi. Policie potvrdila, že nejméně další tři lidi byli zraněni. Nermin si před zadržením vzal život. 


Zmatená Patrasová obvolávala známé: Nevíte, kde je Felix? A Slováček už toho má dost
blesk | 13:24:00
Tichá domácnost u Felixe Slováčka (80) v posledních měsících rozhodně nepanuje! A opět to dokázaly poslední dny. Muzikantova manželka Dáda Patrasová (67) totiž měla tendenci svého muže zase hledat. On přitom jezdil po kšeftech!


Překvapivé svědectví z královské rodiny: Děsivé hádky Harryho a Meghan!
blesk | 13:22:00
O tom, že mezi princem Harrym (38)  a Meghan Markleovou (42) není vše úplně v pořádku, se v poslední době mluví čím dál častěji.  Spisovatel Tom Quinn, který je autorem jedné z knih pojednávající o životě královské rodiny prozradil, jak to vypadá, když se královská rodina hádá...


Rybář (25) ztroskotal uprostřed oceánu: Kolem jeho převrácené loďky kroužili žraloci!
blesk | 13:20:00
Muž strávil dva hrůzyplné dny na otevřeném oceánu. Když chytal ryby, jeho loď spláchla vlna. Nejenže přišel o veškeré vybavení, jeho přítomnost navíc vycítili žraloci. Pobřežní stráž jej našla ve chvíli, kdy byl už zcela vyčerpán.


Ostravou se šíří kapavka a syfilis! Nakažená Martina (21): Jeden sex s neznámým klukem
blesk | 13:15:00
Pobavení v ostravském klubu se krutě vymstilo studentce Martině K. (21) z Opavska. Poté, co měla nechráněný pohlavní styk s náhodnou známostí, nakazila se kapavkou. Ostravští odborníci potvrzují, že letos nákaz pohlavními chorobami notně přibylo.


Exploze a mohutný kouř na Krymském mostě! Rusové mluví o útoku ukrajinských dronů
blesk | 12:59:00
Na Krymském mostě se v sobotu kolem poledne ozvala exploze, doprava na důležité dopravní tepně je uzavřena. „Ruské systémy protivzdušné obrany úspěšně zachytily dvě nepřátelské rakety v blízkosti Krymského mostu, škody nebyly hlášeny,“ uvedl dosazený gubernátor Krymu Sergej Aksjonov. Snímky nicméně ukazují mohutný kouř, důvodem jeho výskytu podle něj byla speciální kouřová clona..


Duhový pochod Prague Pride roztančil pražské ulice. Hudba zní z balkónů i z vysokozdvižných plošin
blesk | 12:36:00
V centru Prahy se dnes začali scházet účastníci průvodu hrdosti Prague Pride, kteří před polednem zaplnili dolní část Václavského náměstí. Z Můstku by měli zhruba ve 12:30 vyrazit přes centrum hlavního města a Čechův most na Letenskou pláň, kde je až do večera připravený kulturní program. Akce zakončí letošní 13. ročník týdenního lidskoprávního festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT+), jehož letošním tématem byly tradice a jejich význam pro fungování společnosti s mottem Tradičnější, než si myslíte. Pořadatelé očekávají, že se průvodu letos zúčastní víc než loňských zhruba 60 tisíc lidí.


Máma (56) s dcerou (23) šokují sociální sítě: Vypadají jako dvojčata!
blesk | 12:30:00
Krásná influencerka Gabriella Vigoritová (23) má na sociální síti velkou základnu fanoušků. V příspěvcích se často objevuje po boku své maminky Catherine Galassové-Vigoritové (56). Ačkoliv od sebe mámu s dcerou dělí třiatřicet let, jsou si natolik podobné, že si lidé myslí, že jsou dvojčata! Stejně se oblékají a líčí, dokonce spolu prý chodí i na soutěže krásy.


Dopravní kolaps kvůli uzavřené Sokolské ulici. Kolona je až k Hlávkovu mostu
blesk | 11:55:00
V noci z pátku na sobotu začala oprava tramvajových kolejí v Ječné ulici mezi Karlovým náměstím a náměstím I. P. Pavlova. Výluka nejenže zkomplikovala život cestujícím, problémy se nevyhnuly ani řidičům aut. Na celý víkend je totiž uzavřená i Sokolská ulice mezi Žitnou a Ječnou, což způsobuje obrovské kolony. V sobotu kolem poledne zde dosáhl stupeň dopravy nejvyššího čísla 5.


Jeho partnerka dostala sodu kvůli výchově syna, teď na Josefa Kůrku praskl údajně obří dluh
super | 13:13:32
Josef Kůrka a jeho partnerka Angie Mangombe se v poslední době setkávají s jednou negativní zprávou za druhou. Influencerka to od lidí schytala za to, že po porodu opouští syna, teď je terčem naopak bývalý Muž roku, který má mít statisícové dluhy.


Jan Cina otevřeně o svém coming outu: Rodiče měli strach, že budu mít děsný život. Kdysi si před námi někdo odplivl
super | 12:41:19
Na radnici Prahy 1 se po čtyřech letech slavnostně vyvěsila duhová vlajka, která je také symbolem lidskoprávního festivalu Prague Pride, který vrcholí sobotním pochodem.


Nový elektrický Ford se začne prodávat až rok a čtvrt po odhalení. Je to kvůli riziku požáru, firma o tom ale mlží
Autoforum.cz | 09:00:00
Automobilka se prostřednictvím své tiskové mluvčí odvolává na nové globální regulace, žádné takové ale neexistují. Šéf Fordu byl upřímnější, problém je s rizikem vznícení. A tak nový Explorer hned tak v prodeji nebude. (Petr Prokopec)


Zelené peklo má další oběti. Dva lidé zemřeli při testování pneumatik
Auto.cz | 13:49:00
Automobilový závodník Christian Franck a německý inženýr pro vývoj pneumatik tragicky zahynuli při testování na nebezpečném Nürburgringu. V Porsche 911 havarovali při vysoké rychlosti v řidičsky náročném úseku.


BMW přichází na trh s pancéřovaným autem, které vás ochrání od střepin ručních granátů
Autoweb | 09:17:02
Je libo luxusní sedan vyrobený z pancéřové oceli s neprůstřelnými skly? Pro BMW žádný problém.


Prahou prochází duhový průvod
Novinky-kultura | 12:39:44
V Praze se v sobotu sešli účastníci průvodu hrdosti Prague Pride. Ten vyrazil zhruba půl hodiny po poledni z Můstku a přes centrum hlavního města a Čechův most dorazí až na Letenskou pláň, kde je až do večera připravený kulturní program. V průvodu jdou desetitisíce lidí.


Kouř u Krymského mostu. Rusové tvrdí, že Ukrajinci zaútočili raketami
Novinky-kultura | 12:48:17
Ukrajinci se v sobotu pokusili zaútočit na Kerčský most, tvrdí Rusové. Ruské síly prý sestřelily dvě ukrajinské rakety. U mostu, který spojuje ruskou pevninu s okupovaným ukrajinským Krymem, byl vidět kouř, Moskvou dosazený gubernátor ale tvrdí, že stavba nebyla poškozena.


Probíhá hon na národně orientované politiky, míní Szijjártó
Novinky-kultura | 12:57:56
Na celém světě probíhá hon na politiky, kteří směle představují národní politiku a staví se proti mezinárodnímu liberálnímu mainstreamu. Na sociální síti to v sobotu napsal šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó.


Švédský generál Torstenson na brněnské hradby zase buší marně
Novinky-kultura | 12:50:54
Víření bubnů, dupot těžkých vojenských škorní, drkocání děl na dlažbě a laškování markytánek. Do časů třicetileté války se v sobotu přeneslo celé centrum Brna. Už tradičně si totiž moravská metropole připomíná marnou snahu švédské armády v čele s generálem Lennartem Torstensonem pokořit obránce Brna.


Nahota beze studu
Novinky-kultura | 12:25:00
Zaplavat si třeba za horké letní noci takzvaně na Adama a Evu je pro mnohé úžasný zážitek. A to ani nemusí být nudisté či naturisté, jen si přirozeně užívají škálu příjemných emocí, když se jejich nahé tělo pohybuje ve vodě. Včetně pocitu svobody. Jiné tento zážitek láká, ale neodváží se. Z různých důvodů by se cítili nekomfortně. A spoustu dalších to ani nenapadne. Ale možná je to škoda. Co bychom se mohli přiučit od těch, kdo se nebojí nahoty ani za dne na plážích?


Zapil jsem léky alkoholem, chci se v lese zabít, hlásil muž policii na Chrudimsku
Novinky-kultura | 11:59:21
Zostra začal sobotní den policistům v Pardubickém kraji. Hned v sedm hodin ráno se na lince 158 ozval mužský hlas. Volající – ročník 1972 – uvedl, že požil tvrdý alkohol a léky a má v úmyslu spáchat sebevraždu.


Padla sedmá nejvyšší výhra v historii Sportky. Šťastlivec vsadil na benzince
Novinky-kultura | 11:31:00
V loterii Sportka v pátek padla sedmá nejvyšší výhra v její historii, činí přes 185 milionů Kč. Výherce si vsadil na čerpací stanici na Karlovarsku.


RECENZE: Chalupa. Valašsko, dvě ženy, jeden muž a milé letní čtení
Novinky-kultura | 11:08:00
Léto se sice přehouplo za polovinou, čas na knihy hodící se na dny volna tedy ještě je. Máte-li rádi příběhy ze života, o lásce a Valašsko, neměl by vás minout debut Pavlíny Křivánkové. Nazvala ho Chalupa a zasadila do malebné krajiny, kterou dobře zná, neboť v ní žije.


VIDEO: Dogstar představují klip k "Breach". Keanu Reeves si ve skladbě střihl krátké sólo
Musicserver | 12:55:00
Minulý měsíc vydali Dogstar song "Everything Turns Around", první novou píseň po 23 letech, a zároveň oznámili album "Somewhere Between The Palm Trees And Power Lines" a rozsáhlé turné. ...


Bývalý člen Bankovní rady ČNB: Inflace obrala o fůru peněz střední třídu. Ta se může jen modlit
lidovky.cz | 13:50:00
Inflace bude trochu klesat. S výjimkou nynějšího období, kdy ceny budou vstřebávat zvýšení spotřební daně u nafty, říká Lubomír Lízal, expert na energetiku a exčlen bankovní rady ČNB.


U mostu v Kerčském průlivu je vidět kouř. Sestřelili jsme rakety, hlásí Moskva
lidovky.cz | 13:16:00
Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily dvě ukrajinské rakety v Kerčském průlivu. Oznámil to v sobotu Moskvou dosazený krymský gubernátor Sergej Aksjonov. Přestože nad mostem je podle snímků ze sociálních sítí vidět kouř, podle gubernátora Krymský most nebyl poškozen. Důvodem výskytu kouře byla podle něj speciální kouřová clona.


Biden Trumpovým dědicem. Navzdory rétorice pokračuje v politikách éry svého předchůdce
lidovky.cz | 13:00:00
Podle komentátora Financial Times Gideona Rachmana si o Donaldu Trumpovi můžete myslet leccos. Třeba že je lhář nebo se pokusil zinscenovat puč. Je ovšem pravda, že jako prezident je Trump zodpovědný za historické posuny v americké zahraniční i domácí politice, které inicioval a prosazoval.


Guláš z lidského masa, osvěžení s bělidlem. Aplikace nabízela lidem bizarní recepty
aktuálně.cz | 13:24:58
Chatovací robot novozélandského supermarketu měl radit, co uvařit ze zbytků. Některé jeho návody byly ale nebezpečné.


Vedro, K-pop i česká tramvaj. Smolné skautské jamboree skončilo s dobrou náladou
aktuálně.cz | 13:23:52
Za zvuků hudebního žánru K-pop skončilo jamboree, světové setkání skautů, pořádané v Jižní Koreji.


Foto: "Nezničitelný" Kursk měl ustát i zásah torpédem. Po mohutném výbuchu šel ke dnu
aktuálně.cz | 12:30:14
Před 23 lety došlo k nehodě ruské jaderné ponorky Kursk. Zemřelo všech 118 lidí na palubě.


Motto Prague Pride je ‚Jsme tradičnější než si myslíte‚. V programu se objeví růžový nafukovací kostel
Český rozhlas | 13:21:00
13. ročník Prague Pride, tedy festivalu hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a trans a queer lidí, sice končí až v neděli, ale v sobotu vyvrcholí duhovým průvodem na Letenskou pláň. Festival Prague Pride s průvodem se konal poprvé v roce 2011. Tehdy vyvolal bouřlivé protesty konzervativců. V dalších letech protestní akce postupně slábly. V rozhovoru odpovídá ředitelka Prague Pride festivalu Veronika Dočekalová.


Příkopy v terezínské pevnosti se po roce opět na pár dní napouští vodou. Systém stavidel je světový unikát
Český rozhlas | 12:42:00
V sobotu 12. srpna se návštěvníkům Terezína naskytl pohled, který mohou vidět jen jednou za rok. Mohou totiž spatřit terezínskou pevnost zatopenou vodou. Jde o řízený proces, za kterým stojí důmyslný systém nápustních stavidel z 18. století, který je dodnes plně funkční.


Průvod Prague Pride míří na Letnou, dočasně omezí dopravu. V průvodu budou desetitisíce lidí i politici
Český rozhlas | 12:40:00
Z Václavského náměstí vyrazil v sobotu po 12.30 průvod hrdosti Prague Pride na Letnou, podle odhadů se ho účastní desítky tisíc lidí včetně některých politiků, velvyslanců či známých osobností. Pochod přes centrum hlavního města dojde na Letenskou pláň. Akce zakončí letošní 13. ročník týdenního lidskoprávního festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT+), jehož letošním tématem byly tradice.


VIDEO: Legendární Bobiny se sjely do Olomouce. V neděli vyráží do Tater
Denik.cz | 12:43:00
Připomínka historie v podobě Mezinárodního setkání Bobin, přilákalo na hlavní nádraží v Olomouci stovky zvědavců. To měli možnost svézt se zvláštními dobovými vlaky do Přerova a Prostějova. V neděli mohou využít možnosti navštívit prostřednictvím Bobina expresu slovenské Vysoké Tatry. Výjimečný vlak projede Valašskem a při zpáteční cestě staví v Českém, Těšíně i Ostravě.


Ve Sportce padla sedmá nejvyšší výhra. Šťastlivec dostane téměř 160 milionů
Denik.cz | 12:00:00
V loterii Sportka v pátek 11. srpna padla sedmá nejvyšší výhra v její historii. Tipující, který vsadil sázenku na čerpací stanici na Karlovarsku, vyhrál částku převyšující 185 milionů korun. Po zdanění získá zhruba 157 milionů korun, uvedla na dotaz ČTK mluvčí společnosti Sazka Pavla Hobíková. Dosud nejvyšší výhra ve Sportce, téměř 400 milionů korun, je z roku 2013 - získali je manželé z Chrudimska. Poprvé se Sportka losovala v dubnu 1957.


Ruská agrese na Ukrajině: Kdo nepřijme ruské občanství, nedostane léky
Britské_listy | 10:00:00
- Alexander Dudka, Ruskem jmenovaný starosta obce Lazurne v


ONLINE + VIDEO: Baník - Hradec. Ostravští stále čekají na výhru
iSport.cz | 13:50:00
4. kolo FORTUNA:LIGY nabídne souboj mezi Baníkem Ostrava a Hradcem Králové. Východočeši jedou na Moravu v dobrém rozpoložení, uplynulé ligové kolo si poradili s Českými Budějovicemi vysoko 5:1. Zatímco ostravští fotbalisté se stále trápí a čekají na první výhru v sezoně. Zvládnou svěřenci trenéra Hapala proti Hradci získat tři body? Utkání začne v 15:00. Sledujte ONLINE + VIDEO na iSport.cz


ONLINE: Rice poprvé za Arsenal, West Ham s Čechy na hřišti Bournemouthu
iSport.cz | 13:32:00
Premier League odstartovala jasným vítězstvím mistrovského Manchesteru City už v pátek. Dnes jdou do akce další týmy: v minulé sezoně druhý Arsenal hostí Nottingham Forest (utkání začne až ve 14:00 kvůli problémům s turnikety při vstupu na stadion) a od 16:00 hodin půjde do akce i West Ham s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. Oba zápasy můžete sledovat ONLINE v článku.


Bezchybný start Slavie: Christos, pilný žák i průměrní soupeři. Zdraví drží
iSport.cz | 13:00:00
Balon nepláče, ale vesele si letí. Tak okomentoval Jindřich Trpišovský specifickou střelu čtvrtečního hrdiny Ivana Schranze. V úvodu sezony to samé platí o celé Slavii. Vítězně zvládla všechna čtyři soutěžní utkání, ve třech vyhrála minimálně o dva góly. Deník Sport v pěti bodech rozebírá, co stojí za solidním slávistickým rozjezdem. 


Na vrcholu zatáčky je auto otřesně mdlé, zní z Mercedesu
f1sport.auto.cz | 13:30:00
U Mercedesu se stále snaží najít nejlepší vývojovou cestu pro výkonností posun současné koncepce monopostů „stříbrných šípů.“ Jedním z problémů německé stáje je chování mercedesů v zatáčkách.


Hektický závěr na ženskem MS! Australanky po desáté sérii penalt udolaly Francii
sport.cz | 13:10:13
Až v desáté sérii penaltového rozstřelu rozhodly australské fotbalistky na domácím mistrovství světa čtvrtfinále s Francií a poprvé si zahrají o medaile. Hrdinkou Austrálie byla autorka poslední střely Cortnee Vineová, celkově uspěly domácí hráčky 7:6, po 120 minutách hry gól nepadl. Jejich triumf na stadionu v Brisbane sledovalo téměř 50 tisíc fanoušků. V semifinále se Austrálie utká s vítězem dnešního duelu Anglie - Kolumbie.


Mbappé a Neymar chybí v nominaci PSG na první ligové kolo
sport.cz | 12:58:06
Hvězdní útočníci Kylian Mbappé a Neymar nejsou v nominaci Paris St. Germain na dnešní úvodní zápas nového ročníku francouzské ligy s Lorientem. Informovaly o tom internetové stránky obhájce titulu. V případě obou fotbalistů se spekuluje o blížícím se odchodu z klubu.


Prostějov po pohárové demolici Řepiště nestačil doma na Vlašim
sport.cz | 12:48:54
Fotbalisté Vlašimi se ve druhé lize po čtyřech remízách dočkali premiérového vítězství v sezoně. Středočeši v 5. kole uspěli 1:0 na hřišti Prostějova a nadále zůstávají bez porážky.


Dánský reprezentační obránce Mähle přestoupil z Bergama do Wolfsburgu
sport.cz | 12:33:59
Dánský reprezentační obránce Joakim Mähle vyměnil italskou ligu za německou. Šestadvacetiletý fotbalista opustil Atalantu Bergamo a zamířil do Wolfsburgu, kde bude jeho spoluhráčem i záložník Václav Černý. Během tohoto léta je Mähle šestým novým hráčem v bundesligovém klubu. Ten jeho příchod oznámil na webu, podle médií činí odstupné 12 milionů eur (290 mil. korun).


Hattrick při debutu! Hvězdné útočné trio září, Mendy ale chybou daroval gól soupeři
sport.cz | 12:33:13
Přestupové období je stále v plném proudu, v Saudské Arábii už ale začíná nový ročník místní nejvyšší profesionální fotbalové soutěže. A do akce půjde postupně většina nových hvězd, které do Saudské Arábie v nedávné době přestoupily. Hned několik známých plejerů nastoupilo do včerejšího úvodního zápasu ligy mezi kluby al-Ahlí s al-Hazem a rozhodně se dokázali zapsat do statistik.


Eva Burešová: co má společného s Darou Rolins?
Tyden-Lide | 12:00:00
Herečka Eva Burešová dostala ke svým třicátým narozeninám od svého partnera, šéfkuchaře Přemka Forejta, jako dárek výlet do USA. Nadšením celá zářila. Co je však pro mladičkou Evu splněným snem, je pro Daru Rolins záležitostí, kterou se netřeba chlubit.


Obránce Bonucci odmítl přestup do Ajaxu, k týmu se chce vrátit právní cestou
FotbalPortal | 13:29:17
Obránce Juventusu, Leonardo Bonucci, si přivzal na pomoc právníky, jejichž prostřednictvím se pokouší zpět připojit k týmu, který ho postavil mimo a doporučil mu, aby si našel nový tým. Italský obránce je nicméně připraven dostát konce smluvního závazku a ještě jeden rok v Turíně odehrát, odmítl proto nabídku na přestup do Ajaxu a doufá, že se mu podaří trenéra Allegriho přesvědčit.


Ousmane Dembélé oficiálně přestupuje z Barcelony do PSG
FotbalPortal | 11:38:57
Křídlo Barcelony Ousmane Dembélé byl konečně oficiálně oznámen jako nový hráč Paris Saint-Germain. Šestadvacetiletý Francouz tak ukončuje své šestileté působení s Cules a začíná svou novou etapu kariéry v Paříži.


Harry Kane je oficiálně hráčem Bayernu Mnichov
FotbalPortal | 10:38:26
Nyní už je to oficiální! Harry Kane opouští po dlouhých 19 letech Tottenham a přestupuje do Bayernu Mnichov. Prošel zdravotní prohlídkou, podepsal smlouvu a klub jeho přestup oficiálně oznámil. Doposud se tedy jedná o největší letní přestup, který může hodně věcí otočit úplně jiným směrem. Bayern Mnichov se po odchodu Lewandowskiho dočkal útočníka, který může přinést významný úspěch.


Glosujeme živě pochod Prague Pride: Duhový průvod kráčí Prahou, v čele jdou lidé v krojích, Bartoš a Rakušan
Reflex | 12:00:00
Tradičním pochodem centrem Prahy vrcholí Prague Pride, duhový festival lidí z LGBT+ komunity. A slovo tradice se i letos dostalo do podtitulu letošního ročníku. Odkazuje tím na tradice podobných pochodů, které se v USA konaly od 60. let minulého století. Pochodem vrcholí týdenní festival, který byl plný koncertů, přednášek, divadelních představení a koncertů. Ty se odehrávaly především v tzv. Pride Village na Střeleckém ostrově. V pochodu Prahou jdou tisíce lidí, v jejich čele pak členové organizačního týmu v krojích (odkazující na podtitul festivalu "Tradičnější, než si myslíte") a vládní představitelé - ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a Ivan Bartoš (Piráti). Dění přímo z pochodu glosuje živě Martin Bartkovský.


Rami Malek přestal skrývat vztah s nebinární herečkou Emmou Corrinovou
revue.idnes.cz | 14:09:00
Oscarový herec Rami Malek (42) se po pětiletém vztahu rozešel s přítelkyní Lucy Boyntonou (29), se kterou se seznámil při natáčení filmového hitu Bohemian Rhapsody. Sám ale dlouho nezůstal. Jeho novou přítelkyní je britská herečka Emma Corrinová (27), známá coby princezna Diana ze seriálu Koruna.


U mostu v Kerčském průlivu je vidět kouř. Sestřelili jsme rakety, hlásí Moskva
idnes.cz | 15:55:20
Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily dvě ukrajinské rakety v Kerčském průlivu. Oznámil to v sobotu Moskvou dosazený krymský gubernátor Sergej Aksjonov. Přestože nad Krymským mostem je podle snímků ze sociálních sítí vidět kouř, podle gubernátora nebyl poškozen. Důvodem výskytu kouře byla podle něj kouřová clona. Na mostě byl krátce přerušen provoz. Moskva čin označila za terorismus a pohrozila odvetou.


Policie ve Francii řeší podezřelou smrt ředitele školy, tělo našla jeho dcera
idnes.cz | 15:51:00
Francouzská policie prošetřuje podezřelé úmrtí ředitele základní školy v Lisieux na severu země. Osmačtyřicetiletého pedagoga našli bez známek života v pátek ráno přímo ve vzdělávacím zařízení. Žáci, jejich rodiče i kolegové nosí před školu květiny. Úřady na pondělí nařídily pitvu, napsala agentura AFP.


V Kaliningradské oblasti se zřítila ruská stíhačka, oba piloti zahynuli
idnes.cz | 15:33:00
V Kaliningradské oblasti, území Ruska u Baltského moře, se v sobotu během cvičného letu zřítila stíhačka Su-30. Oba piloti na palubě zemřeli, informovalo podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany.


Kantor Zdeněk z Domažlicka mistrem košíkářem: Na proutky si pěstuje tisíce vrb
blesk | 15:45:00
Pletení z proutí učarovalo Zdeňku Pikalovi (53). Staré košíkářské řemeslo má učitel z Hostouně na Domažlicku jako zálibu, ve svém koníčku ale dosáhl mistrovství. Aby měl stáel dosttek proutků, na pozemcích si dokonce pěstuje na 10 tisíc vrb!


Ředitele základní školy někdo zamordoval?! Francouzští policisté vyšetřují podivný případ
blesk | 15:20:00
Francouzská policie prošetřuje podezřelé úmrtí ředitele základní školy v Lisieux na severu země. Osmačtyřicetiletého pedagoga našli bez známek života v pátek ráno přímo ve vzdělávacím zařízení. Žáci, jejich rodiče i kolegové nosí před školu květiny. Úřady na pondělí nařídily pitvu, napsala dnes agentura AFP.


Britské pláže zaplavily jedovaté ryby: Plavcům způsobují bolestivé záchvaty!
blesk | 15:03:00
Britové se obávají jedovatých ryb, které se v moři zavrtávají do písku a tam s hroty napuštěnými jedem na své páteři čekají, až na ně někdo šlápne. Bodnutí může způsobit záchvaty, otok a hlavně příšernou bolest. Jedna z obětí prohlásila, že bolest je horší než u porodu.


Kalifornie se snaží vyzrát nad ničivými požáry: Jako ochranu nasadila stáda koz 
blesk | 14:51:00
Michael Choi má se svojí firmou Fire Grazers v Kalifornii letos napilno. Města, správy celých okresů i bohatí jednotlivci mu platí, aby se svým stádem až 900 koz přijel a nechal zvířata spást suchou trávu, křoviny, bodláčí i kaktusy, které by mohly živit lesní požáry a ohrozit obydlené oblasti. Stádo 300 koz, které se zdá být netečné vůči 35stupňovému vedru, dokáže spást až 4000 metrů čtverečních vegetace za den, píše web stanice NPR.


Průvodu Pride Prague se zúčastnili desítky tisíc lidí. V pochodu byli rovněž ministři české vlády
iHned.cz | 16:00:18
Centrem Prahy v sobotu prošly desítky tisíc lidí v průvodu hrdosti Prague Pride, jehož cílem je vyjádřit toleranci a podporu sexuálním menšinám a podpořit rovná práva pro všechny. Z Václavského náměstí vyrazil průvod po půl jedné. První účastníci...


Ve Sportce padla sedmá nejvyšší výhra. Sázející si přišel na více než 185 milionů korun
iHned.cz | 16:00:18
V loterii Sportka v pátek padla sedmá nejvyšší výhra v její historii. Tipující, který vsadil sázenku na čerpací stanici na Karlovarsku, vyhrál částku převyšující 185 milionů korun. Po zdanění získá zhruba 157 milionů korun, uvedla mluvčí společnosti...


Majitelka čínské Country Garden přišla o 29 miliard dolarů. Jde o největší ztrátu mezi boháči od covidu
iHned.cz | 16:00:18
Akcie čínského developerského kolosu Country Garden Holdings zažívají volný pád. Jen od začátku letošního roku se jejich cena zřítila o 63,6 procenta. V pátek vůbec poprvé uzavřely obchodování pod úrovní jednoho hongkongského dolaru, když se...


Nová edice Defenderu má zlaté vrstevnice. To nejdůležitější však není na autě
Auto.cz | 15:46:00
Defender Trophy Edition vznikne v 230 kusech a to nejdůležitější na něm není auto samotné, nýbrž možnost skrz offroadovou soutěž v USA vyhrát účast na expedici v Namibii. Příležitost se však bohužel týká jen Severní Ameriky.


Šestnáctiletý mladík napadl a znásilnil ženu v Hostivaři
Novinky.cz | 15:57:18
V noci na sobotu došlo v pražské Hostivaři k sexuálnímu napadení ženy. Podezřelého, kterým je teprve šestnáctiletý mladík, dopadli policisté při rozsáhlé pátrací akci.


Američanka má oficiálně nejdelší dámský plnovous na světě
Novinky.cz | 15:45:32
Osmatřicetiletá Američanka Erin Honeycuttová se čerstvě stala ženou s nejdelším plnovousem na světě, do Guinnessovy knihy rekordů se zapsala díky vousům dlouhým 30 centimetrů.


Rusko slibuje odvetu za Krymský most. Tvrdí přitom, že se nic nestalo
Novinky.cz | 15:08:45
Ruské ministerstvo zahraničí reaguje na sobotní ukrajinské útoky na Krym. Prý nezůstanou bez odezvy. Oznámila to v sobotu odpoledne mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Gubernátor tamní oblasti přitom dřív informoval, že dým, který se od mostu line, je ruská „kouřová clona“.


Ruská stíhačka se zřítila v Kaliningradské oblasti, oba piloti zahynuli
Novinky.cz | 15:30:59
V Kaliningradské oblasti, území Ruska u Baltského moře, se v sobotu během cvičného letu zřítila stíhačka Su-30. Zahynuli oba piloti na palubě, informovalo podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany.


Kouř u Krymského mostu. Rusové tvrdí, že Ukrajinci zaútočili raketami
Novinky.cz | 12:48:17
Ukrajinci se v sobotu pokusili zaútočit na Kerčský most, tvrdí Rusové. Ruské síly prý sestřelily tři ukrajinské rakety. U mostu, který spojuje ruskou pevninu s okupovaným ukrajinským Krymem, je vidět dým, Moskvou dosazený gubernátor ale tvrdí, že stavba nebyla poškozena.


Rvačka v Novém Boru, výtržníci útočili ocelovými tyčemi
Novinky.cz | 14:40:42
K incidentu mezi více osobami došlo v pátek kolem páté hodiny odpolední na náměstí Míru v Novém Boru na Českolipsku. Na místě zasahovalo několik policejních hlídek včetně policejních psovodů. Cestu policistů k místu události také zkomplikovala dopravní nehoda, když jejich policejní vůz při otáčení naboural do dopravního značení.


Prahou prošel duhový průvod, zúčastnili se i politici
Novinky.cz | 12:39:44
V Praze se v sobotu sešli účastníci průvodu hrdosti Prague Pride. Ten vyrazil zhruba půl hodiny po poledni z Můstku a přes centrum hlavního města a Čechův most dorazil až na Letenskou pláň, kde je až do večera připravený kulturní program. Podle odhadu policie jde v průvodu asi 60 tisíc lidí, podobně jako loni.


Probíhá hon na národně orientované politiky, míní Szijjártó
Novinky.cz | 12:57:56
Na celém světě probíhá hon na politiky, kteří směle představují národní politiku a staví se proti mezinárodnímu liberálnímu mainstreamu. Na sociální síti to v sobotu napsal šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó.


Švédský generál Torstenson na brněnské hradby zase buší marně
Novinky.cz | 12:50:54
Víření bubnů, dupot těžkých vojenských škorní, drkocání děl na dlažbě a laškování markytánek. Do časů třicetileté války se v sobotu přeneslo celé centrum Brna. Už tradičně si totiž moravská metropole připomíná marnou snahu švédské armády v čele s generálem Lennartem Torstensonem pokořit obránce Brna.


Nahota beze studu
Novinky.cz | 12:25:00
Zaplavat si třeba za horké letní noci takzvaně na Adama a Evu je pro mnohé úžasný zážitek. A to ani nemusí být nudisté či naturisté, jen si přirozeně užívají škálu příjemných emocí, když se jejich nahé tělo pohybuje ve vodě. Včetně pocitu svobody. Jiné tento zážitek láká, ale neodváží se. Z různých důvodů by se cítili nekomfortně. A spoustu dalších to ani nenapadne. Ale možná je to škoda. Co bychom se mohli přiučit od těch, kdo se nebojí nahoty ani za dne na plážích?


Šestnáctiletý mladík napadl a znásilnil ženu v Hostivaři
Novinky-kultura | 15:57:18
V noci na sobotu došlo v pražské Hostivaři k sexuálnímu napadení ženy. Podezřelého, kterým je teprve šestnáctiletý mladík, dopadli policisté při rozsáhlé pátrací akci.


Američanka má oficiálně nejdelší dámský plnovous na světě
Novinky-kultura | 15:45:32
Osmatřicetiletá Američanka Erin Honeycuttová se čerstvě stala ženou s nejdelším plnovousem na světě, do Guinnessovy knihy rekordů se zapsala díky vousům dlouhým 30 centimetrů.


Rusko slibuje odvetu za Krymský most. Tvrdí přitom, že se nic nestalo
Novinky-kultura | 15:08:45
Ruské ministerstvo zahraničí reaguje na sobotní ukrajinské útoky na Krym. Prý nezůstanou bez odezvy. Oznámila to v sobotu odpoledne mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Gubernátor tamní oblasti přitom dřív informoval, že dým, který se od mostu line, je ruská „kouřová clona“.


Ruská stíhačka se zřítila v Kaliningradské oblasti, oba piloti zahynuli
Novinky-kultura | 15:30:59
V Kaliningradské oblasti, území Ruska u Baltského moře, se v sobotu během cvičného letu zřítila stíhačka Su-30. Zahynuli oba piloti na palubě, informovalo podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany.


Kontroly někdy mrknou a odškrtají si to, jindy měří i vzdálenost mezi věšáky na ručníky, říká zakladatel Sto skupin
lidovky.cz | 15:19:00
Přetrvávající nedostatek míst v tuzemských školkách chce ministerstvo práce a sociálních věcí řešit mimo jiné pomocí dětských skupin. Novela zákona o jejich fungování už prošla připomínkovým řízením, nyní ji čeká projednání na vládě a v obou komorách Parlamentu ČR.


Rvačka v Novém Boru, výtržníci útočili ocelovými tyčemi
Novinky-kultura | 14:40:42
K incidentu mezi více osobami došlo v pátek kolem páté hodiny odpolední na náměstí Míru v Novém Boru na Českolipsku. Na místě zasahovalo několik policejních hlídek včetně policejních psovodů. Cestu policistů k místu události také zkomplikovala dopravní nehoda, když jejich policejní vůz při otáčení naboural do dopravního značení.


Ve Sportce padla sedmá nejvyšší výhra, výherce vsadil na benzince na Karlovarsku
aktuálně.cz | 15:56:57
Majitel rekordní výhry si vsadil plnou sázenku náhodných čísel včetně Šance za 220 Kč a uhodl všech šest čísel včetně posledního čísla Šance.


Prahou prošel průvod Prague Pride, zúčastnili se i ministři Bartoš a Rakušan
aktuálně.cz | 14:41:50
Průvod vyrazil z Václavského náměstí po 12:30, první účastníci dorazili na Letenskou pláň okolo 14:00. Až do večera je připravený program.


Proč se smráká nad chemickým průmyslem ve světě a v Evropě dvojnásob?
Kurzy.cz | 13:52:00
Chemický průmysl na celém světě se potýká se slábnoucí poptávkou po svých produktech, což se promítá do finančních výsledků společností. Jeden příklad za všechny: Nejhodnotnější chemické firmě na světě Saudi Basic Industries klesl ve druhém čtvrtletí ...


Letecká záchranka by se mohla stěhovat z Líní do Varů. Nepřijatelné, zní v kraji
Denik.cz | 15:03:00
Už v příštím roce by podle plánu ministra zdravotnictví Vlastimila Válka měly létat vrtulníky záchranářů z Karlových Varů. Má se i uvažovat o tom, že se tam přestěhují stroje z Líní u Plzně. 


Za romantikou opuštěných železničních kolejí se lze vydat pákovou drezínou
Denik.cz | 15:00:00
/FOTO, VIDEO/ Pro milovníky netradičních zážitků a romantiky opuštěných železničních kolejí pokračuje jedinečná letní nabídka, a sice zážitkové jízdy pákovými drezínami pod názvem „Léto na drezíně“. Zájemci se mohou vydat za dobrodružstvím na nejvýše položeném nádraží na bývalé dráze císaře Františka Josefa a užít si nezapomenutelnou projížďku manuálně poháněnými turistickými drezínami Vlašťovka a Dvojka.


ONLINE + VIDEO: Zlín - Liberec 1:1. Janetzký se po rohu prosadil hlavou
iSport.cz | 15:19:00
Fotbalisté Zlína se v rámci 4. kola FORTUNA:LIGY utkají s Libercem. Ševcům po prohře s Karvinou nestačily na první ligové body ani nebojácné výkony proti přažským "S". Liberec je na tom o poznání lépe, obsadil střed tabulky a vyválčil čtyři body. Severočechy ale trápí koncovka utkání, v posledních dvou zápasech přišel Liberec v závěrečných minutách celkem o tři body. Utkání začne v 15:00. ONLINE + VIDEO sledujte na iSport.cz


ONLINE: Jablonec - Sparta. Zlomí Letenští venkovní trápení na Střelnici?
iSport.cz | 14:30:00
Fotbalisté Sparty jsou v novém ročníku FORTUNA:LIGY zatím stoprocentní. Udržet první místo a navázat na to chtějí i ve 4. kole v Jablonci. Na Střelnici se jim však v posledních letech nedaří vítězit. Pražané zde naposledy uspěli (2:1) před pěti lety, pak jen třikrát remizovali a jednou dokonce padli. Severočeši ale neprožívají dobrý vstup do nové sezony a zatím jsou bez výhry (0-2-1) až dvanáctí. Potvrdí hosté roli favorita, nebo svěřenci Radoslava Látala konečně zvítězí? ONLINE reportáž a VIDEA klíčových okamžiků sledujte od 18:00 na iSport.cz.


Prostějov po kanonádě v poháru padl s Vlašimí 0:1, Opava porazila Líšeň
iSport.cz | 14:05:00
Fotbalisté Vlašimi se ve druhé lize po čtyřech remízách dočkali premiérového vítězství v sezoně. Středočeši v 5. kole uspěli 1:0 na hřišti Prostějova a nadále zůstávají bez porážky.


Ferrandová-Prévotová získala pátý titul v cross country, Čábelická obsadila 33. místo
sport.cz | 14:33:08
Mistryní světa v olympijské disciplíně cross country se stala popáté v kariéře francouzská bikerka Pauline Ferrandová-Prévotová. Na trati ve skotském Tweed Valley vyhrála suverénně před krajankou Loanou Lecomteovou a Nizozemkou Puck Pieterseovou. Jediná Češka ve startovním poli Jitka Čábelická obsadila 33. místo.


Mistryní světa v cross country je Ferrandová-Prévotová
sport.cz | 14:06:55
Mistryní světa v cross country bikerek je popáté Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie. Vyhrála před krajankou Lecomteovou a Nizozemkou Pieterseovou.


"Mé kérky? U chlapů to nikdo neřeší." Vondroušová s krajankami hájí tetování v tenise
iHNed_sport | 15:14:45
České tenistky patří k nejvýraznějším milovnicím tetování na ženském tenisovém okruhu.


Mokrý kruh, poslední pokus a nejslavnější zlato. A doping? Ten Fibingerová popřela
iHNed_sport | 13:40:17
Přesně před čtyřiceti lety se česká koulařka stala v Helsinkách mistryní světa.


MS ve fotbale žen 2023: Domácí Austrálie je v semifinále, doplní jí Anglie
FotbalPortal | 15:18:06
První semifinálovou dvojici jsme se dozvěděli včera, tu druhou dnes. O první semifinálové místo bojovala domácí Austrálie s Francií. Matildy si nakonec zajistily historické semifinále až po penaltovém rozstřelu. V něm se utkají s Anglií. Ta odčinila špatný výkon s Nigérií a dokázala vyřadit obrovské překvapení z Kolumbie. Nutno ale říct, že ani tato výhra se nerodila snadno.


Průvodu Pride Prague se zúčastnili desítky tisíc lidí. V pochodu byli rovněž ministři české vlády
Hospodářské noviny | 16:01:01
Centrem Prahy v sobotu prošly desítky tisíc lidí v průvodu hrdosti Prague Pride, jehož cílem je vyjádřit toleranci a podporu sexuálním menšinám a podpořit rovná práva pro všechny. Z Václavského náměstí vyrazil průvod po půl jedné. První účastníci...


Majitelka čínské Country Garden přišla o 29 miliard dolarů. Jde o největší ztrátu mezi boháči od covidu
Hospodářské noviny | 16:01:01
Akcie čínského developerského kolosu Country Garden Holdings zažívají volný pád. Jen od začátku letošního roku se jejich cena zřítila o 63,6 procenta. V pátek vůbec poprvé uzavřely obchodování pod úrovní jednoho hongkongského dolaru, když se...


Novodobé čarodějnice: Stařeny, hipísačky i mladé divy, které vás uhranou svojí magickou krásou
Reflex | 15:00:00
Postava čarodějnice je odjakživa opředena hustým předivem pověr a historických stereotypů. S realitou tyto konstrukty většinou nemají nic společného. V českém prostředí ženám „spolčeným s ďáblem“ propůjčil ikonickou podobu režisér Otakar Vávra ve filmu Kladivo na čarodějnice. V nedávné době se pak tématu dotkla třeba Kateřina Tučková ve svých Žítkovských bohyních. Jak dnes vypadají ženy, které o sobě tvrdí, že jsou čarodějnice?


Problémy s dodávkami čipů pro výrobu aut nekončí, říká členka vedení Audi
E15-ekonomika | 14:55:00
Nedostatek čipů v německém automobilovém průmyslu bude trvat ještě roky, a to navzdory plánům výrobců polovodičů na výstavbu továren v Německu. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to uvedla členka představenstva německého výrobce luxusních automobilů Audi Renate Vachenauerová, která má na starosti nákupní aktivity.


Nákup značky Michael Kors nemusí být výhra. Šéfka módní skupiny Tapestry transakci hájí
E15-ekonomika | 14:00:00
Generální ředitelka americké módní skupiny Tapestry Joanne Crevoiseratová hájí nákup společnosti Capri, pod kterou patří populární značky Michael Kors, Jimmy Choo a Versace. Kurz akcií Tapestry se v minulém týdnu propadl poté, co oznámila transakci v hodnotě 8,5 miliardy dolarů. Někteří experti se domnívají, že obchod není výhodný.


Problémy s dodávkami čipů pro výrobu aut nekončí, říká členka vedení Audi
E15-politika | 14:55:00
Nedostatek čipů v německém automobilovém průmyslu bude trvat ještě roky, a to navzdory plánům výrobců polovodičů na výstavbu továren v Německu. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to uvedla členka představenstva německého výrobce luxusních automobilů Audi Renate Vachenauerová, která má na starosti nákupní aktivity.


Nákup značky Michael Kors nemusí být výhra. Šéfka módní skupiny Tapestry transakci hájí
E15-politika | 14:00:00
Generální ředitelka americké módní skupiny Tapestry Joanne Crevoiseratová hájí nákup společnosti Capri, pod kterou patří populární značky Michael Kors, Jimmy Choo a Versace. Kurz akcií Tapestry se v minulém týdnu propadl poté, co oznámila transakci v hodnotě 8,5 miliardy dolarů. Někteří experti se domnívají, že obchod není výhodný.


Londýn udělal z ruských zlodějů oligarchy a následně filantropy, říká britský novinář
E15-politika | 11:00:00
Kreml je úzce napojený na finanční systém Západu. Rusko a jeho elitní vrstvy v něm mohly dlouhou dobu volně utrácet nakradené peníze nebo si v cizině otevírat účty. Potřebnou pomoc našly v Londýně, říká britský novinář Oliver Bullough v rozhovoru pro Aspen Review Central Europe.


Spasou všechno. Kalifornie na ochranu před lesními požáry nasadila stáda koz
idnes.cz | 17:47:00
Michael Choi má se svojí firmou Fire Grazers v Kalifornii letos napilno. Města, okresy i bohatí jednotlivci mu platí, aby se svým stádem až 900 koz přijel a nechal zvířata spást suchou trávu, křoviny, bodláčí i kaktusy, které by mohly živit lesní požáry a ohrozit obydlené oblasti. Stádo 300 koz, které se zdá být netečné vůči 35stupňovému vedru, dokáže spást až 4 000 metrů čtverečních vegetace za den.


Čapkovy vily byly symbolem výsostného statusu i útočištěm pro hledání klidu
idnes.cz | 17:00:00
Když někdo za první republiky řekl, má vilu na Vinohradech, mohli jste si být jisti, že patří k naprosté smetánce. Málokterý dům ale hostil tolik významných osobností, jako ten s popisným číslem 1853, který patřil Čapkům.


Šestnáctiletý mladík v Praze sexuálně napadl ženu. Policisté ho zadrželi
idnes.cz | 16:44:00
Pražští kriminalisté řeší případ fyzického napadení ženy s možným sexuálním podtextem, z něhož podezírají šestnáctiletého mladíka. Čin se stal u zastávky MHD v ulici Doupovská v Praze 10 v noci na sobotu.


Medicína se vyvíjí, jsem rád, že přinášíme i zahraniční metody, říká šéf IKEM
idnes.cz | 16:16:00
Ministerstvo mi schválilo vizi rozvoje na dalších pět roků, ale chceme růst dalších deset až patnáct let, říká v rozhovoru pro MF DNES šéf IKEM Michal Stiborek.


Kluzáku na Chrudimsku se u manévru zlomilo křídlo. Pilot se stihl katapultovat
idnes.cz | 16:05:00
V Podhořanech u Ronova havaroval v sobotu odpoledne kluzák. Jeho pilot se stačil včas katapultovat a z nehody vyvázl bez zranění.


OBRAZEM: Město lehlo popelem. Letecké snímky ukázaly, jak požár zpustošil Havaj
idnes.cz | 14:19:00
Ničivé požáry a s nimi spojená evakuace lidí na nejjižnějším státu USA Havaji pokračují. Bilance obětí z ostrova Maui vystoupala na 80 mrtvých. Letošní ohně jsou tak druhým nejtragičtějším lesním požárem ve Spojených státech v období posledních padesáti let. Nové fotografie pořízené ze vzduchu ukazují spálenou zemi, domy i vozidla.


KVÍZ: Poznejte symboly a historii LGBTQ+ komunity
idnes.cz | 14:05:00
Duhová vlajka, černý prsten nebo řecké písmeno lambda. LGBTQ+ komunita se vyznačuje mnoha symboly, díky kterých se její členové identifikují a spojují. Kolik jich znáte a víte, co je jejich pravý význam? Otestujte se v symbolech a důležitých událostech v LGBTQ+ historii.


Je skvělé, jak Brno za poslední roky vzrostlo, chválí herečka Dancingerová
idnes.cz | 11:45:00
Naposledy ji diváci sledovali v nováckém seriálu Zlatá labuť, ale ve známost vešla hlavně díky roli maminky v Kukačkách České televize. Hrála i v Ordinaci v růžové zahradě, primáckém krimiseriálu Duch nebo filmu Chyby. Marta Dancingerová je rovněž autorkou povídkové knihy Nesmělí a rodilou Jihomoravankou.


Porady s cenovkou a moderátorem. Firmy škrtají nudné meetingy, jeden může ušetřit i desetitisíce
iHned.cz | 18:00:10
Vedení světové e-shopové platformy Shopify udělalo letos v lednu velkou revizi porad v kalendářích všech svých téměř deseti tisíc zaměstnanců. A zjistilo, že velká část meetingů není vůbec nutná a firmu jen zbytečně stojí peníze. Společnost jich...


FOTO: Šedesát tisíc lidí zaplnilo Prahu během duhového pochodu Pride
Novinky.cz | 17:42:27
Letošní 13. ročník akce Prague Pride, která je oslavou LGBTQ komunity, zakončil sobotní průvod Prahou. Ani horké letní teploty lidi neodradily. Podle odhadu policie se jich zúčastnilo okolo 60 tisíc. Účastníci na sobě tradičně měli barevné oblečení a nesli duhové vlajky. Podél trasy z Václavského náměstí na letenskou pláň se našlo několik odpůrců komunity, nedošlo však k žádnému konfliktu.


Polsko: Navýšení počtu vojáků na hranicích s Běloruskem má odstrašit
Novinky.cz | 17:39:21
Polsko zvýšilo počet svých vojáků u hranic s Běloruskem jako odstrašující prostředek v souvislosti s „destabilizujícími kroky“ svého proruského souseda, prohlásil v sobotu podle agentury AP polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. Ministr se v Jarylowce na východě Polska setkal s některými z vojáků, kteří byli v oblasti u běloruských hranic nedávno nasazeni.


Na Chrudimsku se zřítilo letadlo, pilot musel vyskočit s padákem
Novinky.cz | 17:23:11
Bez zranění skončila letecká nehoda, k níž došlo v sobotu odpoledne v Podhořanech u Ronova na Chrudimsku. Kluzáku se při manévru ve vzduchu ulomilo křídlo a letoun následně havaroval. Pilot stihl vyskočit s padákem.


Promítač Ondřej Urbanec: Nejhlasitější scéna v Oppenheimerovi má 110 dB
Novinky.cz | 17:17:00
S promítáním má letité zkušenosti, ačkoliv se mu jako profesi už několik let nevěnuje. Postupně z kina odešel poté, co začala digitální revoluce a filmy se přesunuly z pásů na pevné disky. Ondřej Urbanec se ale do kabiny pravidelně vrací, a to především s filmy režiséra Christophera Nolana. Pražské kino IMAX na Floře má totiž ve svých útrobách skrytý poklad. Promítačku IMAX GT, která jako jediná v neanglicky mluvcích zemích zvládne odpromítat film ve formátu 70 mm.


Kalousek: Ať vláda začne šetřit a propouštět u sebe
Novinky.cz | 16:43:12
Podle exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) má Fialova vláda poslední šanci, aby předvedla, že umí hospodařit. Míní, že by měla v šetření začít nejdříve u sebe a například zrušit tři zbytná ministerská místa.


Šestnáctiletý mladík v Praze sexuálně napadl ženu. Policisté ho zadrželi
lidovky.cz | 16:58:42
Pražští kriminalisté řeší případ fyzického napadení ženy s možným sexuálním podtextem, z něhož podezírají šestnáctiletého mladíka. Čin se stal u zastávky MHD v ulici Doupovská v Praze 10 v noci na sobotu.


V Kaliningradské oblasti se zřítila ruská stíhačka, oba piloti zahynuli
lidovky.cz | 16:11:09
V Kaliningradské oblasti, území Ruska u Baltského moře, se v sobotu během cvičného letu zřítila stíhačka Su-30. Oba piloti na palubě zemřeli, informovalo podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany.


Poručíme informacím o větru a dešti? Poslanci mají šanci zastavit chystaný monopol ČHMÚ
lidovky.cz | 16:05:00
Laik by řekl, že máme pravicovou liberální vládu. Tedy hodnotově pluralitní a plédující pro otevřenou soutěž. Nějak se dá pochopit, že se uzavírají liberální myšlenkové kohouty tam, kde nejsou peníze, proto například přicházejí navrhovaná zvyšování daní a poplatků. Leckde však vidíme nesystémová omezení svobody úplně zbytečně.


OBRAZEM: Město lehlo popelem. Letecké snímky ukázaly, jak požár zpustošil Havaj
lidovky.cz | 14:42:22
Ničivé požáry a s nimi spojená evakuace lidí na nejjižnějším státu USA Havaji pokračují. Bilance obětí z ostrova Maui vystoupala na 80 mrtvých. Letošní ohně jsou tak druhým nejtragičtějším lesním požárem ve Spojených státech v období posledních padesáti let. Nové fotografie pořízené ze vzduchu ukazují spálenou zemi, domy i vozidla.


Vycvičili ho Američané, byl jejich spojenec. Nigerský generál teď zastupuje pučisty
aktuálně.cz | 16:13:20
Generál Moussa Salaou Barmou pomáhal USA v boji s islamisty. Na konci července se ale objevil v řadách pučistů.


Méně vody i tašky z plakátů. Pivovary jedou na zelené vlně
Denik.cz | 16:00:00
I když je výroba piva energeticky velmi náročná, pivovary se přesto stále poohlíží po možnostech vytvořit ze svých výroben a distribučních sítí místa přátelská přírodě. Šetří vodu, vyrábějí z již vyřazených reklamních bannerů termotašky a vyřadily z přepravního procesu igelit.


Při nehodě lodi s migranty v Lamanšském průlivu zemřelo nejméně šest lidí
Denik.cz | 15:15:00
Při nehodě lodi s migranty v Lamanšském průlivu zemřelo nejméně šest lidí. Sdělila to námořní prokuratura v La Manche. Prvotní informace hovořily o jedné oběti a pěti lidech ve vážném stavu. Celkem 55 lidí se podařilo zachránit, dalších pět až deset lidí se pohřešuje, uvedla agentura AFP s odkazem na prokuraturu v Boulogne. Francouzské i britské lodě na místě pokračují v záchranné akci.


Skvělý vstup do kvalifikace o LOH. Češi porazili Estonce, zářil Krejčí
iSport.cz | 17:20:00
Čeští basketbalisté vstoupili v Tallinnu do předkvalifikace o olympijské hry výhrou nad domácím Estonskem 77:74. Dvaceti body pomohl k vítězství nejlepší střelec zápasu Vít Krejčí, který si připsal také šest asistencí a šest doskoků.


Do dražby jde i auto Räikkönena. Pojí se s ním typický icemanovský příběh
f1sport.auto.cz | 17:34:00
Do dražby jde jeden z vozů, se kterým Kimi Räikkönen závodil v roce 2006 u McLarenu.


Ondra je na MS v polovině kombinace pátý, v obtížnosti může útočit na medaili
sport.cz | 17:51:47
Lezci Adamu Ondrovi patří po první části kombinace na mistrovství světa páté místo. Vylezl tři ze čtyř boulderů a v lezení na obtížnost, což je jeho silnější disciplína, může útočit na medaili i postup na olympijské hry v Paříži. Všechny čtyři bouldery zdolali Japonec Tomoa Narasaki a Rakušan Jakob Schubert. Se ziskem 99,7 bodu vede o desetinu Narasaki, ale favoritem na celkový úspěch je spíše Schubert, který je jako mistr světa velmi silný v lezení na obtížnost.


Hložek stihl za pár minut dva góly, Leverkusen postupuje
sport.cz | 17:46:52
Útočník Leverkusenu Adam Hložek se v 1. kole Německého fotbalového poháru dvěma góly a asistencí podílel na vysoké výhře 8:0 nad účastníkem čtvrté nejvyšší soutěže Teutonií Ottensen.


Čekání na výhru končí, Baník rozhodl v nastavení
sport.cz | 17:13:16
Fotbalisté Ostravy dvěma góly v nastavení v podání střídajících hráčů udolali ve 4. ligovém kole Hradec Králové 2:0 a připsali si první vítězství v sezoně. Domácí měli po většinu zápasu převahu, prosadit se ale dokázal až ve druhé minutě nastavení David Buchta. Za tři minuty přidal pojistku další střídající hráč Abdullahi Tanko. Východočeši neuspěli po dvou kolech a zaznamenali druhou porážku v ročníku. Oba soupeři mají na kontě čtyři body.


Kočař skončil třetí v Prachaticích
sport.cz | 17:33:54
Xterra Czech, závod Světového poháru v terénním triatlonu v Prachaticích:


Znovu bez výhry, Ševce o radost připravil ofsajd
sport.cz | 17:17:36
Fotbalisté Zlína remizovali ve 4. ligovém kole s Libercem 1:1 a po úvodních třech porážkách získali první bod v sezoně. Hosty poslal do vedení po čtvrthodině Christian Frýdek, ve 35. minutě srovnal Jakub Janetzký. Severočeši potřetí za sebou nevyhráli a v neúplné tabulce jsou s pěti body sedmí. "Ševcům" nadále patří 15. příčka.


Pod taktovkou Krejčího došli basketbalisté k první výhře
sport.cz | 17:00:37
Vítězně vstoupili čeští basketbalisté do předkola olympijské kvalifikace. V Tallinnu zdolali 77:74 domácí Estonsko a trenér Diego Ocampo zapsal úspěšnou soutěžní premiéru. Nejlepším střelcem reprezentantů byl Vít Krejčí, autor dvaceti bodů.


Gosens odchází z Interu Milán do Unionu Berlín a poprvé si zahraje bundesligu
sport.cz | 16:12:26
Německý fotbalový reprezentant Robin Gosens podle médií odchází z Interu Milán do Unionu Berlín a poprvé v kariéře si zahraje bundesligu. Svému novému týmu pomůže také v Lize mistrů, kam se Union kvalifikoval poprvé. Berlínský klub za Gosense zaplatí 13 milionů eur (313 milionů korun), napsala agentura SID. Další dva miliony eur může Inter získat na bonusech.


Kanonýři slaví první výhru, trefili se Nketiah a Saka
sport.cz | 16:11:20
Fotbalisté Arsenalu v úvodním kole anglické ligy na domácím hřišti porazili Nottingham 2:1. Góly vítězů dali v prvním poločase Nketiah a Saka.


Souček trefil tyč, pak přihrál na gól. West Ham ale o vítězství v závěru přišel
iHNed_sport | 17:59:15
Podívejte se na fotoreportáž z úvodního utkání fotbalistů West Hamu v novém ročníku Premier League, v němž Kladiváři remizovali 1:1 v Bournemouthu.


Drama hned na úvod. Basketbalisté v boji o olympiádu porazili Estonce o tři body
iHNed_sport | 17:37:47
Dvaceti body pomohl k vítězství nejlepší střelec zápasu Vít Krejčí, který si připsal také šest asistencí a šest doskoků.


Jablonec - Sparta. Pražané šetří opory, nehrají Krejčí, Kuchta ani Haraslín
iHNed_sport | 17:15:00
Sledujte on-line přenos z utkání čtvrtého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Spartou Praha.


Arsenal do nového ročníku Premier League vstoupil vítězně. Doma porazil Nottingham Forrest
FotbalPortal | 16:05:45
Šanci zareagovat na včerejší výhru Manchesteru City měl na domácím stadionu Arsenal. Přivítal Nottingham Forrest. S Thomasem Parteym na pravém beku a Mattem Turnerem v brance, tentokráte na druhé straně, se týmu Mikela Artety podařilo zvítězit 2:1 a to především díky skvělému výkonu v prvním poločase, kdy jsme mohli vidět krásné góly Nketiaha a Saky.


Zápas s Zuckerbergem bude v Itálii, Řím slíbil Muskovi impozantní lokaci
bleskove.cz | 15:49:04
Elon Musk toužil po tom, aby se zápas s Markem Zuckerbergem odehrál v římském Koloseu. To mu však Itálie nedovolila.


Viktorie po vážné nehodě skončila na vozíku: Život jí zachránili zlínští hasiči, šlo o vteřiny!
blesk | 18:52:00
V dubnu roku 2022 došlo u obce Zádveřice-Raková na Zlínsku k vážné dopravní nehodě. Ve vozidle převráceném na bok zůstala zaklíněná spolujezdkyně. Pohotoví hasiči naštěstí Viktorii rychle z vraku vyprostili a předali do péče záchranářů. Dívce tak zachránili život, skončila však na vozíku. Svým zachráncům přijela dívka osobně poděkovat.


Zatčení policejního exprezidenta Gašpara: Hájí ho advokát, kterému byl v Česku na svatbě
blesk | 18:48:00
Slovenskem dál hýbe kauza bývalého policejního prezidenta Tibora Gašpara, kterého v pátek zadržela policie kvůli podezření z korupce. Jak informoval server Akuality.sk, Gašpara hájí advokát Marek Para, kterému byl policejní exprezident jen před několika týdny na svatbě, jež proběhla na zámku Mcely ve Středočeským kraji.


Mychajlo (33) na frontě přišel o nohu a ruku: Poprvé si díky protézám pochoval novorozenou dceru
blesk | 17:15:00
Od začátku ruské invaze na Ukrajinu z loňského února přišlo o jednu či více končetin na 20 000 až 50 000 ukrajinských vojáků. S odvoláním na odhady charitativních organizací, výrobců protéz a lékařů to uvedl list The Wall Street Journal (WSJ). Rozsah amputací mezi Ukrajinci se podle listu dá porovnat s počty těchto zákroků za první světové války. Parašutista Mychajlo Jurčuk přišel o ruku a nohu.


Nešťastník utrpěl vážné popáleniny: Po transplantaci obličeje našel dívku snů!
blesk | 16:27:00
Američan Joe DiMeo (24) při utrpěl při autonehodě rozsáhlé popáleniny a musel podstoupit transplantaci obličeje. Osm měsíců po náročné léčbě se na internetu seznámil se svou nynější přítelkyní. Když se setkali osobně, byla to láska na první pohled. 


Rituály Mariany Prachařové na Bali: Proč má na čele nalepenou rýži?
blesk | 16:00:00
Už víc než týden si Mariana Prachařová (29) s maminkou Danou Batulkovou (65) užívá na Bali a přilehlých místech. Let tam byl sice dost zapeklitý, protože jim jedno letadlo uletělo, ale turisty vyhledávaný ostrov v Indonésii je doslova okouzlil.


Dojemné vyznání Evy Burešové: O lásce a svatbě s Přemkem Forejtem!
blesk | 15:54:00
Hvězda seriálu ZOO a Slunečná si nedávno užila výlet do New Yorku, kam ji pozval její partner Přemek Forejt.  Zamilovanému páru se tak po delší době podařilo užívat si samoty bez dětí. Herečka teď promluvila o hloubce jejího vztahu s televizním kuchařem a dokonce zmínila i svatbu.


Horor na Praze 10! Mladík (16) napadl na zastávce ženu, ta skončila v nemocnici
blesk | 15:54:00
V noci z pátku na sobotu došlo na Praze 10 k napadení s možný sexuálním podtextem. Pachateli se nejdříve z místa činu podařilo utéct, jeho svoboda však netrvala příliš dlouho, policisté ihned rozjeli rozsáhlou pátrací akci a útočníka se podařilo za krátko dopadnout. Napadená žena skončila v nemocnici.


Alarmující objev vědců. V lidském srdci poprvé našli mikroplasty, pocházely i z PET lahví
blesk | 15:48:00
S alarmující zprávou přišli čínští vědci z pekingské nemocnice Anzhen (An-čen). V lidském srdci objevili mikroplasty, je to poprvé, co tyto miniaturní plastové částečky byly v tomto orgánu objeveny. Zatím ale není jasné, jak jsou mikroplasty pro lidský organismus škodlivé.


Sexy Monika Bagárová v černém overalu jako Catwoman. Toto tělíčko si hýčká její podnikatel
super | 18:38:40
Monika Bagárová (29)


Sharon Osbourne je na posledních snímcích k nepoznání. Můj bože, co si to provedla, píší lidé
super | 18:33:15
Populární americká moderátorka


V příštím životě chci být Tvůj pes. Svou lásku vozí Kateřina Hrachovcová na výlety v kočárku, lidé jsou nadšení
super | 17:31:04
Chtěl bych být psem


To je pohled! Gisele, Emily, Naomi, Hailey, Candice a další ikony modelingu se svlékly pro jedinou kampaň
super | 16:23:05
Tolik slavných jmen v jediné reklamní kampani? Pokud nese název Icon, musí být zkrátka ikonická. A právě takové jsou i modelky, které se v ní objevují...


Panenky Barbie a Ken podle Margot Robbie a Ryana Goslinga z filmu. Předražené a podoba téměř nulová, shodují se lidé
super | 16:00:13
Letošní léto se nese na Barbie vlně a stejnojmenný film režisérky Grety Gerwig je kasovním trhákem po celém světě, a tak se dalo čekat, že výrobce legendárních panenek uvede na trh novou řadu s podobiznami představitelů hlavních rolí


Ewa Farna dnes slaví 30! Od holky s rovnátky, přes majitelku boků jako skříň, až po maminku dvou dětí s osobitým vkusem
super | 15:06:34Pivo a grilovačky jsou pro Patricii Pagáčovou peklo. Kvůli své současné postavě je na sebe naštvaná!
super | 14:10:39
Herečka


Nové levné SUV Mitsubishi odhalilo svůj interiér, jméno i cenu. Škoda Karoq je vedle něj předražená
Autoforum.cz | 10:30:00
S ohledem na očekávané nízké ceny jsme předpokládali, že japonská novinka bude uvnitř hodně jednoduchá, nakonec se ale blýskla moderně střiženou a prostornou kabinou. Sice nenabízí vysoký výkon, vše ale kompenzuje pohledem do ceníku. (Petr Prokopec)


Nový Hyundai Santa Fe se možná vydá i do divočiny. Tento vůz to napovídá
Auto.cz | 17:54:00
Kromě typických úprav do náročnějšího terénu přináší i několik zajímavých a chytrých řešení.


Masivní výměna řidičáků. Nápor bude na podzim
Novinky-kultura | 18:24:01
V letošním roce skončila a bude končit platnost více než 875 tisícům řidičských průkazů, což je rekordní počet a dvakrát více než loni. Přes polovinu průkazů si lidé už vyměnili, přesto však k počátku srpna zbývalo vyměnit ještě téměř 415 tisíc průkazů. Platnost největšího počtu z nich skončí v září a v říjnu.


Největší ukrajinský pracovní portál ukončil spolupráci se značkami fungujícími v Rusku
Novinky-kultura | 18:13:04
Největší ukrajinský webový vyhledavač prací Work.ua oznámil, že přestává spolupracovat se společnostmi, které dodnes neopustily ruský trh. Jde o významné globální hráče a zaměstnavatele jako Nestlé, Unilever, Yves Rocher, Raiffeisen Bank nebo třeba Pepsico.


Při sobotním ruském ostřelování Ukrajiny byli zabiti seniorka a policista
Novinky-kultura | 18:10:45
V sobotu ráno při ruském ostřelování vesnice v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny byla zabita starší žena. Poničena byla obytná budova, oznámil gubernátor oblasti Oleh Syněhubov na sociální síti Telegram. Při jiném sobotním útoku, na Orichiv v Záporožské oblasti, byl zabit policista a další lidé utrpěli zranění, uvedl ukrajinský ministr vnitra.


FOTO: Šedesát tisíc lidí zaplnilo Prahu během duhového pochodu Pride
Novinky-kultura | 17:42:27
Letošní 13. ročník akce Prague Pride, která je oslavou LGBTQ komunity, zakončil sobotní průvod Prahou. Podle odhadu policie se průvodu zúčastnilo okolo 60 tisíc lidí i přes horké letní teploty, které dnes panovaly. Účastníci na sobě tradičně měli barevné oblečení a nesli duhové vlajky. Podél trasy z Václavského náměstí na letenskou pláň se našlo několik odpůrců komunity, nedošlo však k žádnému konfliktu.


Polsko: Navýšení počtu vojáků na hranicích s Běloruskem má odstrašit
Novinky-kultura | 17:39:21
Polsko zvýšilo počet svých vojáků u hranic s Běloruskem jako odstrašující prostředek v souvislosti s „destabilizujícími kroky“ svého proruského souseda, prohlásil v sobotu podle agentury AP polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. Ministr se v Jarylowce na východě Polska setkal s některými z vojáků, kteří byli v oblasti u běloruských hranic nedávno nasazeni.


Na Chrudimsku se zřítilo letadlo, pilot musel vyskočit s padákem
Novinky-kultura | 17:23:11
Bez zranění skončila letecká nehoda, k níž došlo v sobotu odpoledne v Podhořanech u Ronova na Chrudimsku. Kluzáku se při manévru ve vzduchu ulomilo křídlo a letoun následně havaroval. Pilot stihl vyskočit s padákem.


Promítač Ondřej Urbanec: Nejhlasitější scéna v Oppenheimerovi má 110 dB
Novinky-kultura | 17:17:00
S promítáním má letité zkušenosti, ačkoliv se mu jako profesi už několik let nevěnuje. Postupně z kina odešel poté, co začala digitální revoluce a filmy se přesunuly z pásů na pevné disky. Ondřej Urbanec se ale do kabiny pravidelně vrací, a to především s filmy režiséra Christophera Nolana. Pražské kino IMAX na Floře má totiž ve svých útrobách skrytý poklad. Promítačku IMAX GT, která jako jediná v neanglicky mluvcích zemích zvládne odpromítat film ve formátu 70 mm.


Kalousek: Ať vláda začne šetřit a propouštět u sebe
Novinky-kultura | 16:43:12
Podle exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) má Fialova vláda poslední šanci, aby předvedla, že umí hospodařit. Míní, že by měla v šetření začít nejdříve u sebe a například zrušit tři zbytná ministerská místa.


NAžIVO: Imagine Dragons ve druhém dni Szigetu zaplnili plochu na stání, objevem se stal Youngr
Musicserver | 17:41:00
V Budapešti je krásně. Počasí festivalu přeje, nikdo zatím koncert nezrušil a druhý ze šesti dní ukázal na celou řadu talentů, které v České republice běžně nevídáme. Tahákem tak sice byli jednoznačně Imagine Dragons, nudit jste se ale na Ostrově svobody nestihli. A proběhla i první návštěva Magic Mirror.


FOTOGALERIE: Druhý den Szigetu v hlavní roli s Imagine Dragons
Musicserver | 16:22:00
Pátečními headlinery na maďarském festivalu Sziget byli Imagine Dragons. Dále vystoupili například Easy Life, Youngr, Carson Coma, Yungblud, Loyle Carner a další. Z českých interpretů se na dropYard stagei představil rapper Smack One. Koukněte se na fotky.


Jak si užít dovolenou autem bez stresu? Tipy pro dlouhé cesty a bezpečnou jízdu
Kurzy.cz | 17:13:40
Dovolená autem je spojená s celou řadou výhod. Nespornou předností je fakt, že můžete během cesty kdykoliv zastavit a nejste omezeni tím, co všechno si s sebou na dovolenou vezmete.


Porady s cenovkou a moderátorem. Firmy škrtají nudné meetingy, jeden může ušetřit i desetitisíce
Hospodářské noviny | 19:00:35
Vedení světové e-shopové platformy Shopify udělalo letos v lednu velkou revizi porad v kalendářích všech svých téměř deseti tisíc zaměstnanců. A zjistilo, že velká část meetingů není vůbec nutná a firmu jen zbytečně stojí peníze. Společnost jich...


Manželství muže a ženy není dle Sokola přežité. Cílem je plná rovnoprávnost, zastal se Walek LGBT komunity
ČT24 | 08:58:10
V Praze vrcholí 13. ročník lidskoprávního festivalu Prague Pride o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT+). Šéf iniciativy Jsme fér Czeslaw Walek řekl v Událostech, komentářích, že lidé z komunity LGBT+ v Česku nemají stejnou kvalitu života jako ostatní a že chtějí mít možnost vstupovat do manželství, protože to považují za důležitou hodnotu. Manželství jako svazek muže a ženy je právě jednou z těch tradic, která drží naši společnost pohromadě, myslí si politolog Petr Sokol (ODS) k emocím ve společnosti, které vzbuzuje debata o uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry.


Je filmový plakát po smrti?
Respekt | 16:06:37
S Bohdanem Heblíkem o jeho výzkumu českých filmových plakátů z let 1993-2021. Debatu Respektu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti moderoval Jan H. Vitvar


V noci na neděli vrcholí roj Perseid, podmínky na pozorování by měly být téměř ideální
Reflex | 16:00:00
V noci na neděli vrcholí meteorický roj Perseidy, podmínky na pozorování budou podle odborníků téměř ideální. Meteory jsou vidět už od 17. července a jejich frekvence pomalu stoupá. Mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ráno bude možné mimo města na bezměsíčné obloze pozorovat až 80 meteorů za hodinu. Podle odborníků je pro pozorování potřeba vycestovat daleko od měst do oblastí s minimem rušivého světelného znečištění.


LGBT+ tradičnější, než si myslíte. Prahou se valila duhová vlna
Tiscali-zprávy | 18:06:55
Centrem Prahy v sobotu odpoledne prošly desítky tisíc lidí v průvodu hrdosti Prague Pride, jehož cílem je vyjádřit toleranci a podporu sexuálním menšinám a podpořit rovná práva pro všechny.


Ukrajinci zaútočili na Krymský most. Rusové slibují odvetu
Tiscali-zprávy | 16:10:00
Ukrajinci v sobotu zaútočili na most spojující okupovaný Krym s ruskou pevninou. V internetu kolují fotografie a videa, na kterých je patrné, že kolem mostu stoupal do vzduchu hustý dým.


Jaroslav Krejčí: Dividendové tituly si nejsou rovny. Aristokraté na Wall Street vyhrávají
E15-ekonomika | 17:30:00
Mnozí investoři mají rádi akcie, které vyplácejí dividendy, nejlépe pravidelně, rok co rok či každé čtvrtletí. Akcie amerických firem nabízejících vysoký dividendový výnos, však letos svým majitelům velkou radost nedělají. Jejich výkonnost výrazně zaostává za zhodnocením nejsledovanějšího indexu S&P 500.


Policie pátrá po vrahovi, který před 34 lety zavraždil studentku gymnázia
idnes.cz | 19:32:00
Studentka pardubického gymnázia Barbora Dymáková odešla v létě 1989 z domu svých rodičů v Heřmanově Městci a už se nikdy nevrátila. Ostatky jejího těla byly nalezeny až za víc než půl roku u Hlinska. Jak a proč zemřela, se dodnes neví. Policie i po 34 letech hledá informace, které by vedly k dopadení jejího vraha. Případ zařadili do kalendáře s nevyřešenými případy.


KOMENTÁŘ: Prezident a jeho e-volby. Důvěra v systém je přitom už teď křehká
idnes.cz | 19:00:00
Prezident Petr Pavel podpořil elektronickou volbu, protože podle něj patří do 21. století. Ale když budete hlasovat ze svého počítače, zůstane váš hlas anonymní? A nemůže vám někdo stát za zády a nutit vás volit někoho, koho nechcete? ptá se ve svém komentáři ústavní právník Jan Kudrna.


Jaroslav Krejčí: Dividendové tituly si nejsou rovny. Aristokraté na Wall Street vyhrávají
E15-politika | 17:30:00
Mnozí investoři mají rádi akcie, které vyplácejí dividendy, nejlépe pravidelně, rok co rok či každé čtvrtletí. Akcie amerických firem nabízejících vysoký dividendový výnos, však letos svým majitelům velkou radost nedělají. Jejich výkonnost výrazně zaostává za zhodnocením nejsledovanějšího indexu S&P 500.


Násilník porušil vykázaní z bytu a řídil zdrogovaný ve Vsetíně. Soud žádný, zatím jen přestupky
Novinky.cz | 19:42:17
Opakovaně překračuje hranu zákona na Vsetínsku mladý násilník, kterého policie nejdřív vykázala z bytu, kde napadal rodiče, načež v dalších dnech řídil auto ovlivněný drogami. Navíc rodiče i přes zákaz dál obtěžoval. Za mříže ho, alespoň prozatím, jen tak nic nedostane, jeho činy byly v rovině přestupků.


Američtí mariňáci v nové roli? Před Íránem mohou chránit i na palubě cizích tankerů
Novinky.cz | 19:24:08
Krok, který v období po druhé světové válce nemá obdoby. Tak referuje americký vojenský server Stripes.com o plánu rozmístit příslušníky americké námořní pěchoty na paluby zahraničních tankerů, aby komerční plavidla v Perském zálivu chránili před obtěžováním ze strany íránských bezpečnostních složek. Zhruba stovka amerických mariňáků se již na tento úkol začala cvičit v Bahrajnu.


Masivní výměna řidičáků. Nápor bude na podzim
Novinky.cz | 18:24:01
V letošním roce skončila a bude končit platnost více než 875 tisícům řidičských průkazů, což je rekordní počet a dvakrát více než loni. Přes polovinu průkazů si lidé už vyměnili, přesto však k počátku srpna zbývalo vyměnit ještě téměř 415 tisíc průkazů. Platnost největšího počtu z nich skončí v září a v říjnu.


Největší ukrajinský pracovní portál ukončil spolupráci se značkami fungujícími v Rusku
Novinky.cz | 18:13:04
Největší ukrajinský webový vyhledavač prací Work.ua oznámil, že přestává spolupracovat se společnostmi, které dodnes neopustily ruský trh. Jde o významné globální hráče a zaměstnavatele jako Nestlé, Unilever, Yves Rocher, Raiffeisen Bank nebo třeba Pepsico.


Při sobotním ruském ostřelování Ukrajiny byli zabiti seniorka a policista
Novinky.cz | 18:10:45
V sobotu ráno při ruském ostřelování vesnice v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny byla zabita starší žena. Poničena byla obytná budova, oznámil gubernátor oblasti Oleh Syněhubov na sociální síti Telegram. Při jiném sobotním útoku, na Orichiv v Záporožské oblasti, byl zabit policista a další lidé utrpěli zranění, uvedl ukrajinský ministr vnitra.


Cháron a Kerberos zhatili šanci na levnou zeleninu. Brambor se urodí méně, problém může být s cukrovou řepou
lidovky.cz | 18:00:00
Až o třetinu méně brambor než loni se letos urodí na tuzemských polích. Propad čekají také ovocnáři – oproti předešlému roku přijdou o tuny jablek. Promítne se to i do cen.


Naše postoje k Ukrajině by měly být ovlivňovány nejen morálkou, ale i praktickými ohledy
lidovky.cz | 18:00:00
Kampaň před slovenskými parlamentními volbami, které proběhnou 30. září, začíná finišovat. Dle průzkumů vede Smer expremiéra Roberta Fica, má v nich ovšem většinu pouze relativní.


První přestupní stanice a poprvé pod Vltavou. Metro na trase A vyjelo před 45 lety
aktuálně.cz | 19:06:22
Podívejte se na archivní fotky ukazující původní plány, přípravu i první dny provozu.


Politico: Slunce, moře a žádné sankce. Kde Rusové tráví letošní dovolenou
Denik.cz | 19:30:00
Přestože na Ukrajině zuří válka, statisíce Rusů si vybírají z oblíbených prázdninových destinací, kde by mohli strávit letní dovolenou. Jiní hledají dokonce bezpečné útočiště, kde by přečkali celý konflikt. Protiruské sankce, slabý rubl a zákazy vydávání víz Rusům zajistily, že ruští turisté mohou své peníze utrácet jen v několika málo destinacích. Ty na tom sice dost vydělávají, ale tamní obyvatelé to ne vždy schvalují, píše bruselský server Politico.


Na Veveří dorazil festival Hrady CZ. Dav rozezpívala kapela Kryštof i Anna K.
Denik.cz | 18:00:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Živá hudba v podání českých hvězd rozezněla v pátek odpoledne hrad Veveří. Dorazil tam festival Hrady CZ a přilákal davy lidí. Deník přináší fotogalerii a video přímo z místa.


Na Chrudimsku havaroval soutěžní kluzák, pilot se stačil katapultovat
Denik.cz | 15:49:00
Policisté Pardubického kraje právě zasahují u letecké dopravní nehody v Podhořanech u Ronova na Chrudimsku. Kluzáku se v letu ulomilo křídlo a havaroval. Informaci přinesla Policie ČR na svém Twitteru. "Čtyřiapadesátiletý pilot se naštěstí stačil katapultovat a vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u něj byla negartivní," doplnili policisté.


Minulost, současnost a budoucnost: Když se legitimní antikomunismus stává nebezpečím pro českou demokracii
Britské_listy | 10:00:00
Nebyl snad právník, který v


Past, Present, and Future: When Legitimate Anticommunism Becomes a Danger for Czech Democracy
Britské_listy | 10:00:00
Wasn’t


Lezec Ondra měl na MS útočit o podium, skončil šestý o OH musí zabojovat
iSport.cz | 19:45:00
Lezec Adam Ondra skončil na mistrovství světa šestý v kombinaci. Po nadějném výsledku v boulderingu, po němž mu patřila pátá příčka s minimální ztrátou na stupně vítězů, pokazil své silnější lezení na obtížnost. Na olympijské hry zatím nepostoupil. Účast v Paříži si zajistili medailisté v čele s vítězným Rakušanem Jakobem Schubertem.


Hapal: Kdybychom prohráli... Kubala to protrhne. Potvrdil zájem o Smrže
iSport.cz | 19:07:00
Až v nastavení čtvrtého utkání se Baník poprvé v sezoně prosadil gólově ze hry. Díky žolíkům. Buchta s Tankem stříleli, Rigo se Šínem asistovali. Ostrava tak slaví premiérové vítězství, slabý Hradec Králové porazili svěřenci Pavla Hapala 2:0. „První poločas byl nejlepší, co jsem tady,“ pochvaloval si spokojený kouč. Zároveň ale přiznal, že pokud by se Slezanům nepovedl ani čtvrtý duel, mohly se dít všelijaké věci... Hapal potvrdil i informaci iSport.cz o zájmu o Vojtěcha Smrže.


Z euforie do smutku. Vrba po Liberci věděl: Třem bodům jsme byli nejblíže
iSport.cz | 17:56:00
To bylo slávy na Letné! Žolík Nedeljko Kovinič zavěsil v nastaveném čase na 2:1, běhal kolem hřiště a mával dresem nad hlavou, nahrávač Joss Didiba sprintoval pro objetí k lavičce, kde juchal i trenér Pavel Vrba. Z euforie byla za pár vteřin deziluze. VAR poradil rozhodčímu, že střelec skóroval z ofsajdové pozice. „Radoval jsem se, ale když jsme viděli záběr, opravdu byl ofsajd. Byli jsme zklamaní,“ přiznal kouč. Zlín bral ve 4. kole FORTUNA:LIGY proti Liberci jen bod, první v sezoně.


Hložek napodobil Čvančaru. Střídal, dvěma góly a asistencí si řekl o základ
iSport.cz | 17:50:00
Trenére, já patřím do základu! Adam Hložek jako střídající hráč zařídil během dvaceti minut dva góly a na další přihrál. Díky jeho příspěvku Leverkusen rozdrtil v prvním kole DFB Pokalu Teutonii Ottensen 8:0. „Bizon“ tak dal Xabimu Alonsovi brouka do hlavy. V plánech španělského trenéra pro start sezony totiž dosud figurovali Hložkovi konkurenti.


Marseille začala ligu výhrou
sport.cz | 19:14:12
Francouzská liga - 1. kolo:


San Sebastian remizoval s Gironou
sport.cz | 19:09:22
Španělská liga - 1. kolo:


Dva góly v nastavení a Baník konečně slaví. Přišlo to až na konci, o to je to krásnější, oddychl si Hapal
sport.cz | 18:57:16
Jak jednoduché může být vstřelit gól. Ostravský David Buchta si ve třetí nastavené minutě utkání proti Hradci Králové věřil a šajtlí pravou nohou z pravé strany nádherně obstřelil do té chvíle velkého hrdinu utkání 4. kola brankáře Pavola Bajzu. I slovenský gólman jeho techniku po utkání ocenil. Méně už to, že první gól Ostravanů ze hry v této sezoně rozhodl také o úvodním vítězství Baníku v tomto ročníku Fortuna ligy.


Zlínská euforie trvala jen krátce. Byli jsme výhře blíž, ale i bod se počítá, tvrdí kouč Vrba
sport.cz | 18:20:29
Po třech porážkách v úvodu sezony byli fotbalisté Zlína v domácím utkání nejvyšší soutěže s Libercem blízko ke kýženému triumfu. Za stavu 1:1 dopravil v dramatickém závěru zápasu střídající Kovinič po Didibově akci hlavou míč do soupeřovy sítě, avšak obrovská euforie Ševců na hřišti i v hledišti trvala jen krátce. Debutující sudí Rouček na pokyn videorozhodčího gól kvůli postavení mimo hru neuznal.


Bittner byl na MS v závodě cyklistů do 23 let třiadvacátý
sport.cz | 14:06:55
Český cyklista Pavel Bittner obsadil na mistrovství světa ve Skotsku v silničním závodu s hromadným startem jezdců do 23 let 23. místo. Šampionem se stal Francouz Axel Laurance. Stříbro získal Portugalec António Morgado a bronz slovenský talent Martin Svrček.


Pád a konec nadějí. Ondra je bez medaile, olympiádu se mu zatím vybojovat nepodařilo
iHNed_sport | 19:17:09
V boulderové části vylezl tři ze čtyř cest a byl devět desetin od stupňů vítězů. Jenže v obtížnosti se nedostal ani do oblasti těsně pod vrcholem.


Drtivý finiš Baníku: po gólech v nastavení má první výhru. Liberec remizoval ve Zlíně
iHNed_sport | 18:14:36
Ostravský klub porazil 2:0 Hradec Králové, Slovan uhrál plichtu 1:1 na půdě Zlína.


Kepa bude hostovat v Realu Madrid. Dočasně nahradí zraněného Courtoise
FotbalPortal | 18:30:48
Realem Madrid otřáslo vážné zranění Thibauta Courtoise, které klub nechalo před začátkem sezóny prakticky bez gólmana. Dvojka Lunin zůstane dvojkou a Los Blancos vstoupili na trh a hledají náhradu za belgickou jedničku. Tou by podle všeho měl být Kepa. Ten byl sice jednou nohou v Bayernu, ale jeho snem je hrát za Real Madrid. Blízko je dohoda o hostování.


Smrti už se nebojím. Byl jsem ve stavu, kdy mi to bylo jedno, vzpomíná Etzler
revue.idnes.cz | 20:00:00
Oblíbený herec Miroslav Etzler, který si pořídil po padesátce syna, si užívá roli tatínka a objevuje s ním zapomenuté krásy světa. Žijou na severu Čech a řádí spolu na skalách. Co říká na dnešní svět a společnost? A jak vzpomíná na těžké období, kdy kvůli covidu málem zemřel?


Švýcaři rozjeli obří letní technoparty. Zatančit si přišel i prezident země
idnes.cz | 21:03:00
Ke statisícům lidí, kteří v sobotu dorazili na technoparty Street Parade do Curychu, se připojil i švýcarský prezident Alain Berset. V klobouku a v červeném boa kolem krku politik tančil, bavil se a fotil se s lidmi. Pořadatele nejnavštěvovanější kulturní akce v zemi pochválil za profesionalitu, s jakou festival elektronické hudby připravili.


O půlnoci nakoupit, přes den spát. Američané se adaptují na „upíří“ vedra
idnes.cz | 20:14:00
Říkejte jim upíři vedra. Aby se lidé vyrovnali s teplotami lámajícími rekordy, stávají se nočními tvory. Usínají v časně ranních hodinách, nebo se v nich probouzejí, a jinak nastavují své biologické hodiny, aby využili chladnějšího ovzduší. O nových návycích Američanů ve vedru napsal list The Wall Street Journal (WSJ).


Úřady vyšetřují smrt nosiče na K2, kterého ostatní horolezci překračovali
idnes.cz | 20:13:00
Úřady zahájily vyšetřování smrti pákistánského nosiče, který zahynul pod vrcholem osmitisícovky K2. Informovala o tom agentura AP. V souvislosti se smrtí muže se stala terčem kritiky norská horolezkyně Kristin Harilaová a desítky dalších lidí, kteří byli obviněni, že nosiči po červencové nehodě nepomohli. Horolezkyně se hájí, že její tým muži pomáhal.


Tagováním policejního účtu na sítích nám lidé nepomáhají, říká komisař
idnes.cz | 20:00:00
Internetová kriminalita v Česku narůstá rekordním tempem. Vrchní komisař Jakub Vinčálek z Odboru komunikace v rozhovoru pro iDNES.cz popisuje nové metody, které kyberútočníci používají. Některé věci se však podle něj nemění. „Fotky z dovolené je vždy lepší publikovat až po návratu. Není dobré veřejně sdělovat, že máte volný dům,“ říká Vinčálek.


Trojský kůň? Tchajwanské souostroví plánuje „mírový“ most do Číny
idnes.cz | 19:43:00
Zatímco se vedení Tchaj-wanu obává ozbrojeného střetu s Čínou, jedno z jeho souostroví se chce s čínským sousedem spojit ještě těsněji. Ostrovy Ťin-men plánují výstavbu „mírového“ mostu, který by potenciálně povzbudil turismus. Záměr je součástí širšího plánu na demilitarizaci ostrovů. Tamní pláže přitom ještě dnes obklopují bariéry proti Číňanům.


Prezident na technoparty: Davy lidí na festivalu překvapila tančící hlava Švýcarska
blesk | 20:52:00
Ke statisícům lidí, kteří dnes dorazili na technoparty Street Parade do Curychu, se připojil i švýcarský prezident Alain Berset. V klobouku a v červeném boa kolem krku politik tančil, bavil se a fotil se s lidmi. Pořadatele nejnavštěvovanější kulturní akce v zemi pochválil za profesionalitu, s jakou festival elektronické hudby připravili.


Zemětřesení v dovolenkovém ráji Čechů: Lidé v Turecku v panice vybíhali z budov
blesk | 20:04:00
Jihovýchod Turecka v sobotu zasáhlo zemětřesení o síle 4,2 stupňů Richterovy škály. To je považováno za mírné. Místní obyvatelé přesto během otřesů vybíhali v panice z budov, ukazují záběry na sociálních sítích. Strach ze zemětřesení panuje mezi Turky od února, kdy zemi zasáhly masivní otřesy.


Českému turistovi v Chorvatsku vzplálo auto! Zachránil ho duchapřítomný řidič cisterny
blesk | 19:30:00
Na dálnici u Zagvozdu v Chorvatsku v sobotu vzplálo vozidlo českého turisty. S požárem si poradil řidič cisterny, který jel náhodou kolem. Za své pohotové a profesionální chování dostal od hasičů pochvalu. 


Pomátla se? Mladší sestra Kate Moss a její děsivý rituál zaklínání bývalého: Nahá olizovala hořící svíčku
super | 21:30:57
Lottie Moss (25)


Rozvádějícího se Kevina Costnera uhranula Taylor Swift. Že by se chtěl stát jejím "osobním strážcem"?
super | 20:54:39
Kevin Costner (68) je právě uprostřed rozvodové bitvy s matkou svých tří dětí Christine Baumgartner (49). Se svou dcerou navštívil koncert zpěvačky Taylor Swift a na sociální síti na ni poté pěl samou chválu. Že by se snad snažil nezadanou umělkyni okouzlit?


V soutěži krásy bodovala před 16 lety. Teď se Veronika Chmelířová chlubí v sexy modelu tímhle tělem
super | 20:20:22
Modelka


Xindl X je romantik. Mrkněte, jak vyznal ke 12. výročí lásku své ženě Monice
super | 19:44:52
Zpěvák Xindl X před časem ohromil fanynky tím, že zhubl 20 kilo. Největší úznání ale tehdy dostal od své ženy Moniky. „Manželka viděla na Super.cz fotku Davida Guetty v plavkách a řekla, že chce, abych v padesáti vypadal taky takhle,“ svěřil se nám tehdy. Manželství známého zpěváka jen kvete a spokojení manželé slaví 12 let od doby, co se dali dohromady. Svatbu měli o rok později. Zpěvák proto na internetu vyznal své ženě lásku a to pomocí hitu od Michala Tučného. „Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap,“ napsal zpěvák vlastním jménem Ondřej Ládek.


Německá kráska téměř do jedné sežraná rzí se dá koupit ve stavu zánovního auta, je dodnes šik
Autoforum.cz | 13:30:00
Jsou objekty, které se hned tak neokoukají. A pokud se k přirozené atraktivitě přidá pozdější téměř úplné vyhynutí, platí to dvojnásob. Proto je Opel Calibra dodnes tak lákavým vozem, tento se dožil dneška v téměř dokonalém stavu. A může být váš za přijatelnou cenu. (Petr Miler)


První reálná data ukazují, že elektrické tahače Tesly ve službách Pepsi jezdí míň než 160 km za den
Autoforum.cz | 12:00:00
Firma se pochlubila prvními údaji o fungování malé flotily elektrických tahačů Semi. Jednadvacet strojů sice používá čistou elektřinu, ovšem jen tři jsou využívány na delších trasách. A ani ty nejsou opravdu dlouhé, natož pak přímočaře obsluhované. (Petr Prokopec)


Čech se těžce zranil v Rakousku po pádu s rogalem
Novinky.cz | 21:59:27
V rakouské spolkové zemi Korutany se v sobotu po pádu s rogalem těžce zranil 44letý český turista. Spadl z výšky asi 20 metrů a u nehody pak zastavoval vrtulník, který jej přepravil do nemocnice v Lienzu, uvedla rakouská policie.


Osmiletý kluk se chtěl stát Spider-Manem, nechal se kousnout černou vdovou
Novinky.cz | 21:06:07
Chlapec z oblasti bolivijského města Oruro se cíleně nechal kousnout jedovatým pavoukem, aby se stal svým oblíbeným akčním hrdinou Spider-Manem. V nemocnici jej naštěstí z obojího vyléčili.


Čeští piloti i personál F-35 budou muset podepsat doživotní mlčenlivost
Novinky.cz | 20:18:42
Ministerstvo obrany počítá s tím, že pokud vláda v říjnu rozhodne o nákupu 24 amerických stíhaček F-35 za 120 miliard korun, tak zaváže budoucí piloty i pozemní personál, který přijde do styku s letouny, doživotní mlčenlivostí.


Čech se těžce zranil v Rakousku po pádu s rogalem
Novinky-kultura | 21:59:27
V rakouské spolkové zemi Korutany se v sobotu po pádu s rogalem těžce zranil 44letý český turista. Spadl z výšky asi 20 metrů a u nehody pak zastavoval vrtulník, který jej přepravil do nemocnice v Lienzu, uvedla rakouská policie.


Osmiletý kluk se chtěl stát Spider-Manem, nechal se kousnout černou vdovou
Novinky-kultura | 21:06:07
Chlapec z oblasti bolivijského města Oruro se cíleně nechal kousnout jedovatým pavoukem, aby se stal svým oblíbeným akčním hrdinou Spider-Manem. V nemocnici jej naštěstí z obojího vyléčili.


Čeští piloti i personál F-35 budou muset podepsat doživotní mlčenlivost
Novinky-kultura | 20:18:42
Ministerstvo obrany počítá s tím, že pokud vláda v říjnu rozhodne o nákupu 24 amerických stíhaček F-35 za 120 miliard korun, tak zaváže budoucí piloty i pozemní personál, který přijde do styku s letouny, doživotní mlčenlivostí.


Násilník porušil vykázaní z bytu a řídil zdrogovaný ve Vsetíně. Soud žádný, zatím jen přestupky
Novinky-kultura | 19:42:17
Opakovaně překračuje hranu zákona na Vsetínsku mladý násilník, kterého policie nejdřív vykázala z bytu, kde napadal rodiče, načež v dalších dnech řídil auto ovlivněný drogami. Navíc rodiče i přes zákaz dál obtěžoval. Za mříže ho, alespoň prozatím, jen tak nic nedostane, jeho činy byly v rovině přestupků.


Američtí mariňáci v nové roli? Před Íránem mohou chránit i na palubě cizích tankerů
Novinky-kultura | 19:24:08
Krok, který v období po druhé světové válce nemá obdoby. Tak referuje americký vojenský server Stripes.com o plánu rozmístit příslušníky americké námořní pěchoty na paluby zahraničních tankerů, aby komerční plavidla v Perském zálivu chránili před obtěžováním ze strany íránských bezpečnostních složek. Zhruba stovka amerických mariňáků se již na tento úkol začala cvičit v Bahrajnu.


VIDEO: Drahany 1945: Nebe obsadily stíhačky a na zemi bojovali vojáci
Denik.cz | 18:58:00
Výbuchy bomb, střelba z děl, štěkot kulometů a bzukot leteckých motorů. Taková byla kulisa sobotního odpoledne v Drahanech na Prostějovsku. Na 2. ročník akce Drahany 1945 bylo zvědavo na dva tisíce lidí a drtivá většina jich odcházela spokojena.


U Krymského mostu byly sestřeleny rakety, nebyl poškozen, tvrdí úřady
Denik.cz | 14:30:00
Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily dvě ukrajinské rakety v Kerčském průlivu. Oznámil to Moskvou dosazený krymský gubernátor Sergej Aksjonov. Přestože nad Krymským mostem je podle snímků ze sociálních sítí vidět kouř, podle gubernátora nebyl poškozen. Ruské ministerstvo obrany podle agentury RIA Novosti uvedlo, že Ukrajina se pokusila most zasáhnout raketami S-200 a že útok se obešel bez obětí. Na mostě byl přerušen provoz. Později Aksjonov informoval o dalším zmařeném raketovém útoku nad Kerčským průlivem. Moskva pohrozila odvetou za údajný "teroristický útok".


"A najednou tam spadneš a nikoho nezajímáš - kromě sadistů na cele, na policejních služebnách nebo v soudních zasedačkách"
Britské_listy | 10:00:00
"Chtěl bys těm zmrdům něco vzkázat?""Ne, se zmrdama se bavím pouze pěstí. Nesnáším zdvořilosti."(Ivan Martin Jirous řečený Magor v rozhovoru se Stanislavem Červinkou, 1998)Přiznám


Vzestup AfD a neposkvrněná generace?
Britské_listy | 10:00:00
V reakci na článek Borise Cveka píše Uwe Ladwig z Hamburku:Promiňte, ale v Německu byli mezi křesťany vždy pravičáci a pravicoví


První trofej Ronalda v Arábii, hvězdný Portugalec rozhodl dvěma góly
iSport.cz | 21:45:00
Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo získal svou první trofej v dresu Al Nasse, kam přišel letos v zimě. Osmatřicetiletý fotbalista rozhodl dvěma góly finále Poháru mistrů arabských klubů, v němž rijádský tým porazil další saúdskoarabský celek Al Hilal 2:1 po prodloužení.


Priske: Úžasný výkon. Změny? Díváme se o něco dále, potřebujeme všechny
iSport.cz | 21:10:00
Osm změn, možná až příliš velký risk. Výsledek? Žádné výčitky, plán dokonale vyšel. Sparta v sobotu večer povalila bez větší námahy nemohoucí Jablonec vysoko 5:1, přitom před úterní odvetou 3. předkola Ligy mistrů odpočívali jindy nepostradatelní muži. Filip Panák nebo Veljko Birmančevič neusedli ani na střídačku. Letenští nasypali soupeři pět branek už za poločas, dva kusy zapsal Martin Vitík. „Náš výkon byl úžasný v každém ohledu, velmi soustředěný,“ pochvaloval si trenér Brian Priske.


Dvougólový Vitík o změnách: Byla tam hladovost. Jaký si chce splnit sen?
iSport.cz | 20:50:00
Dvakrát se trefil během prvního poločasu, pokaždé po rohových kopech. Martin Vitík, dvacetiletý stoper Sparty, zásadně přispěl k demolici Jablonce na jeho hřišti výsledkem 5:1. Letenští jsou po čtyřech kolech ligy stoprocentní, nastříleli třináct branek a dobře se naladili na úterní odvetu 3. předkola Ligy mistrů proti Kodani.


Buchta šajtlí ukončil dlouhé čekání Baníku na gól. Myslím, že tyhle střely docela umím, chlubil se
sport.cz | 21:47:55
Ve druhé nastavené minutě převzal ofenzivní fotbalista Baníku David Buchta parádní centr od Tomáše Riga, vyhnul se pokusu o faul obránce Hradce Králové Františka Čecha a po pár rychlých krocích směrem k bráně šajtlí parádně obstřelil slovenského brankáře Pavola Bajzu. Erupce radosti po vítězné trefě, na kterou Baníkovci čekali přes 360 minut, by se v tu chvíli z Městského stadionu ve Vítkovicích dala vyvážet. „Čekali jsme dlouho a věřím, že jsme do dneska zlomili," radoval se Buchta, na jehož gól vzápětí navázal i Tanko a Baník porazil Hradec Králové 2:0.


Na každou standardku jsem se těšil víc a víc, tetelil se dvougólový Vitík
sport.cz | 21:37:05
Dosud v první lize zaznamenal dvě trefy, svou bilanci v Jablonci vyrovnal během jednoho poločasu. Obránce Sparty Martin Vitík načal demolici Severočechů úvodními dvěma góly. Sparta zničila domácí 5:1.


Davidson Spilková je na British Open po třech kolech na 61. místě
sport.cz | 21:35:39
Golfistka Klára Davidson Spilková figuruje na British Open po třetím dnu na děleném 61. místě. Česká jednička, jež při sedmém startu na tomto majoru hraje víkendová kola potřetí, má bilanci čtyři rány nad par. Domácí Angličanka Charley Hullová a Američanka Lilia Vuová se na prvním místě dělí o vedení se skóre -9.


Pegulaová v semifinále v Montrealu zvítězila nad světovou jedničkou
sport.cz | 21:27:56
Americká tenistka Jessica Pegulaová v semifinále turnaje v Montrealu zvítězila nad světovou jedničkou Igou Šwiatekovou. Polku zdolala 6:2, 6:7, 6:4.


Florbalisté Střešovic triumf na Czech Open neobhájí
sport.cz | 21:27:02
Florbalisté Tatranu Střešovice triumf z minulých dvou let na Czech Open v Praze neobhájí. Úřadující český šampion prohrál v závěrečném utkání v základní skupině A elitní kategorie mužů se SV Wiler-Ersigen 9:10 po samostatných nájezdech, skončil třetí a bude hrát o konečné 5. místo s Bohemians. Švýcarský mistr s českým asistentem trenéra Radkem Sikorou a jeho synem, útočníkem Radkem Sikorou mladším, bude usilovat o první titul na 31. ročníku turnaje v neděli od 16:30 v hale na Podvinném mlýně se švédským Pixbem Wallenstam.


Ronaldo získal první trofej v dresu an-Nasru
sport.cz | 21:09:25
Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo získal svou první trofej v dresu an-Nasru, kam přišel letos v zimě. Osmatřicetiletý fotbalista rozhodl dvěma góly finále Poháru mistrů arabských klubů, v němž rijádský tým porazil další saúdskoarabský celek al-Hilál 2:1 po prodloužení.


Volejbalisté zvládli další přípravu
sport.cz | 20:10:59
Přípravné utkání volejbalistů v Brašově:


Zahraniční soutěže: Hložek dal v poháru dva góly. Arsenal v lize po potížích vyhrál
iHNed_sport | 21:58:58
Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo získal svou první trofej v dresu an-Nasru. Dvěma góly rozhodl finále Poháru mistrů arabských klubů.


Sparta nemilosrdně ničila zoufalý Jablonec, pět gólů mu dala už v prvním poločase
iHNed_sport | 20:16:04
Obhájce titulu si udržel v sezoně nejvyšší soutěže stoprocentní bodovou úspěšnost.


Chelsea se chystá trumfnout nabídku Liverpoolu. Za Moisese Caiceda nabídne rekordních 115 milionů liber
FotbalPortal | 21:26:13
Chelsea se údajně aktivně vložila do souboje o podpis záložníka Brightonu Moisese Caiceda, přičemž se rozhodla ještě překonat rekordní nabídku v historii britského fotbalu z Liverpoolu a za ekvádorského reprezentanta plánuje nabídnout neuvěřitelných 115 milionů liber.


Železnice se chystá na provoz s novým zabezpečovacím systémem, z hlavních tratí zmizí řada strojů
ČT24 | 14:52:39
Na železnici vrcholí přípravy na jeden z největších přelomů v její novodobé historii. Povinné zavedení evropského vlakového zabezpečovače ETCS vyžene z hlavních tratí velkou část stávajících vozidel. Má to platit od začátku roku 2025, výrazně dřív než v okolních zemích. Dopravci si stěžují, Správa železnic i ministerstvo ale na termínu trvají a nabízejí jen dílčí ústupky.


Vjel do protisměru a srazil protijedoucí auto, do nemocnice musel muž přiletět
idnes.cz | 22:13:00
Při čelním střetu dvou osobních automobilů, která uzavřela na tři hodiny silnici I/10 u Železného Brodu, se vážně zranil jeden z řidičů. Poté, co ho hasiči dostali z vozidla za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení, jej transportoval vrtulník do liberecké nemocnice.


Rvačka na Černém Mostě. Jedno dítě skončilo v nemocnici, muž v poutech
Novinky.cz | 22:35:16
Několik policejních hlídek včetně psovodů zasahovalo v sobotu večer u hlášené hromadné rvačky na sídlišti na pražském Černém Mostě. Jedno dítě bylo převezeno do nemocnice, jeden muž skončil v poutech.


Motorkář skončil v nemocnici po střetu se zvěří
Novinky.cz | 22:14:22
S vážným zraněním skončil v sobotu odpoledne v nemocnici motorkář, který se na silnici nedaleko obce Baška na Frýdecko-Místecku srazil s lesní zvěří. Do ostravské fakultní nemocnice ho přepravil vrtulník.


Laciná jízdenka přilákala v Německu do vlaků více lidí, železnice je však na hraně kapacit
Novinky.cz | 22:05:25
Prvních sto dní tzv. Deutschlandticketu (měsíční neomezené jízdenky za 49 eur) přineslo přírůstek cestujících na železnici i částečný přesun lidí z aut do vlaků. Na některé tratě se však již další vlaky nevejdou a otázkou zůstává i další financování projektu.


Ve Šluknovském výběžku letos vlci vyvedli několik štěňat. Odborníci se snaží upřesnit jejich počty
Český rozhlas | 22:33:00
Vlci ve Šluknovském výběžku a v národním parku České Švýcarsko letos vyvedli několik štěňat. Na celé území Šluknovského výběžku zasahují teritoria tří smeček.


Belligham debutoval ve Španělsku gólem, Real porazil Bilbao
iSport.cz | 23:50:00
Real Madrid v prvním kole španělské fotbalové ligy zvítězil na hřišti Athleticu Bilbao 2:0. Při soutěžním debutu za Real skóroval Jude Bellingham. Real Sociedad jen remizoval s Gironou 1:1.


Bez hvězd, bez gólů. PSG se na úvod ligy trápilo, jen remizovalo s Lorientem
iSport.cz | 23:21:00
Fotbalisté Paris Saint Germain v prvním kole francouzské ligy doma remizovali s Lorientem 0:0. V týmu obhájců trofeje chyběli hvězdní útočníci Kylian Mbappé a Neymar, v základní sestavě naopak premiérově nastoupila hned šestice letních posil - Milan Škriniar, Lucas Hernández, Manuel Ugarte, Marco Asensio, Goncalo Ramos a I Kang-in.


Olmo vystřelil Lipsku německý Superpohár. Za Bayern už hrál Kane
iSport.cz | 22:47:00
Fotbalisté Lipska poprvé vyhráli německý Superpohár. Vítězové domácího poháru porazili úřadujícího šampiona bundesligy jednoznačně 3:0 díky hattricku španělského záložníka Daniho Olma. Za Bayern Mnichov už naskočil i Harry Kane.


Veterán Scott Dixon vyhrál GP v Indianapolis, Palou je blíže k titulu
f1sport.auto.cz | 23:15:00
Šestinásobný šampion IndyCar Scott Dixon svoji bohatou kariéru rozšířil o další triumf. Novozélandský pilot týmu Chipa Ganassiho zvítězil na grand prix verzi tratě v Indianapolis.


Real Madrid začal ligu výhrou
sport.cz | 19:09:22
Real Madrid v prvním kole španělské fotbalové ligy zvítězil na hřišti Athleticu Bilbao 2:0. Při soutěžním debutu za Real skóroval Jude Bellingham.


Pařížané nedali ani gól. Chyběli Mbappé i Neymar
sport.cz | 19:14:12
Fotbalisté Paris Saint Germain v prvním kole francouzské ligy doma remizovali s Lorientem 0:0. V týmu obhájců trofeje chyběli hvězdní útočníci Kylian Mbappé a Neymar, v základní sestavě naopak premiérově nastoupila hned šestice letních posil - Milan Škriniar, Lucas Hernández, Manuel Ugarte, Marco Asensio, Goncalo Ramos a I Kang-in.


Lipsko zostudilo Bayern. Kane zažil hrozivý debut
sport.cz | 22:54:47
Fotbalisté Lipska poprvé vyhráli německý Superpohár. Vítězové domácího poháru porazili úřadujícího jedenáctinásobného šampiona bundesligy jednoznačně 3:0 díky hattricku španělského záložníka Daniho Olma.


Nevídaný horor. Divákům po hrozivém pádu trnulo
sport.cz | 22:43:33
Málo vídaný okamžik. Takřka horor. Tvrdý souboj skončil kolizí, po níž dánský plochodrážník Anders Thomsen letěl z tratě přes mantinel do ochranné zóny. Jen výjimečně bývá na oválech ke spatření taková situace, jaká se odehrála hned v úvodu pokračování Grand Prix v Rize.


Junior Knedla si doplaval pro bronz na ME do 23 let
sport.cz | 22:06:15
Osmnáctiletý plavec Miroslav Knedla vybojoval na premiérovém mistrovství Evropy plavců do 23 let v Dublinu bronzovou medaili v závodě na 50 metrů znak.


Kukrle vyhrál závod v Polsku
sport.cz | 22:02:58
Memoriál Henryka Lasaka, závod 2. kategorie UCI v polské Limanowě (114,3 km):


Pegulaová postoupila v Montrealu přes jedničku Šwiatekovou do finále
sport.cz | 21:27:56
Americká tenistka Jessica Pegulaová získala v semifinále turnaje v Montrealu letos podruhé skalp světové jedničky Igy Šwiatekové. V duelu, v němž měly obě soupeřky problémy s udržením vlastního podání, zdolala třetí hráčka žebříčku WTA polskou favoritku 6:2, 6:7, 6:4.


Volejbalisté v přípravě na mistrovství Evropy vrátili Rumunům porážku
sport.cz | 20:10:59
Čeští volejbalisté v přípravě na mistrovství Evropy vrátili domácímu Rumunsku páteční porážku. V dnešním utkání se vyvarovali chyb na servisu a v Brašově uspěli ve třech setech. Dvaceti body k vítězství přispěl univerzál Jan Hadrava. V odvetě si naopak podáním pomohli a připsali si osm es.


Real Madrid na úvod vyhrál v Bilbau. Gólem tomu pomohl skvělý Bellingham
FotbalPortal | 23:40:31
Svou sezónu, která začala vážným zraněním Thibauta Courtoise, započal oficiálně i Real Madrid. Los Blancos vyjeli do horkého Bilbaa, kde je to těžké vždy pro každého soupeře. Jenomže Real Madrid ukázal na začátku sezóny obrovskou sílu a svého soupeře pokořil 2:0. Při svém debutu se trefil Jude Bellingham, který celkově podal skvělý výkon.


Harry Kane stále neví jak chutnají trofeje. Po hattricku Olma putuje superpohár do Lipska
FotbalPortal | 22:43:02
Na dospělé úrovni nikdy nic nevyhrál. V den přestupu do Bayernu Mnichov, kam šel Harry Kane za trofejemi, měl obrovskou šanci na své první vavříny. Thomas Tuchel ho umístil na lavičku pro zápas s Lipskem v rámci německého superpoháru. Dostal se sice do hry, ale proti famóznímu Lipsku Bayern neměl šanci. Hrdinou zápasu se stal Dani Olmo, jenž vstřelil hattrick.


Rvačka na Černém Mostě. Jedno dítě skončilo v nemocnici, muž v poutech
Novinky-kultura | 22:35:16
Několik policejních hlídek včetně psovodů zasahovalo v sobotu večer u hlášené hromadné rvačky na sídlišti na pražském Černém Mostě. Jedno dítě bylo převezeno do nemocnice, jeden muž skončil v poutech.


Motorkář skončil v nemocnici po střetu se zvěří
Novinky-kultura | 22:14:22
S vážným zraněním skončil v sobotu odpoledne v nemocnici motorkář, který se na silnici nedaleko obce Baška na Frýdecko-Místecku srazil s lesní zvěří. Do ostravské fakultní nemocnice ho přepravil vrtulník.


Laciná jízdenka přilákala v Německu do vlaků více lidí, železnice je však na hraně kapacit
Novinky-kultura | 22:05:25
Prvních sto dní tzv. Deutschlandticketu (měsíční neomezené jízdenky za 49 eur) přineslo přírůstek cestujících na železnici i částečný přesun lidí z aut do vlaků. Na některé tratě se však již další vlaky nevejdou a otázkou zůstává i další financování projektu.


Šojgu navštívil ruskou základnu na Arktidě, míří tam ruské bitevní lodě a stíhací letouny
Tyden-Kultura | 11:00:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Móda ve vodě. Může barva plavek přitahovat žraloky?
Tyden-Kultura | 10:06:00
Záchranné vybavení má výrazné barvy z velmi dobrého důvodu. Oranžová nebo žlutá vynikne v černomodrém oceánu. Tento barevný záblesk může být jedinou šancí, jak si plovoucího námořníka nebo trosečníka, který přežil leteckou nehodu, všimne projíždějící loď nebo letadlo. Ale co dalšího mohou tyto jasné barvy na vodní hladině přitahovat?


Pirátští ministři nesouhlasí s podobou návrhu zákona o hromadném řízení
Tyden-Kultura | 09:02:00
S podobou návrhu zákona o hromadném řízení, který předložilo ministerstvo spravedlnosti, nesouhlasí ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) ani místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Shodně žádají mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předlohou, která vyvolala nebývalé množství připomínek i od podnikatelů či zástupců advokátů a justice, se bude ve středu zabývat vláda.


Eva Burešová: co má společného s Darou Rolins?
Tyden-Kultura | 12:00:00
Herečka Eva Burešová dostala ke svým třicátým narozeninám od svého partnera, šéfkuchaře Přemka Forejta, jako dárek výlet do USA. Nadšením celá zářila. Co je však pro mladičkou Evu splněným snem, je pro Daru Rolins záležitostí, kterou se netřeba chlubit.


Přibývá požárů elektrokoloběžek a elektrokol. Pozor hlavně při nabíjení, varují hasiči
ČT24 | 14:14:04
Hasiči častěji než dřív řeší požáry dopravních prostředků jezdících na elektřinu. A nejde jen o elektrokoloběžky. Konkrétně za první polovinu roku museli řešit dvojnásobek případů než za celý loňský rok. Pořád jde ale o desítky případů. Hasiči radí i při jen drobném náznaku kouře vytáhnout nabíječku ze zásuvky, a pokud je možnost, tak dát elektrokoloběžku nebo elektrokolo na balkon či jinam ven. V každém případě také hned zavolat linku 150. 


Platy nesoudcovských profesí v justici by se měly zvýšit. Stanjura ale zatím neodsouhlasil o kolik
ČT24 | 17:08:00
Zpětně od května chce ministerstvo spravedlnosti zvýšit platy nesoudcovským profesím v justici. Berou totiž v průměru téměř o pět tisíc méně než zbytek státní správy. Dorovnání platů do roku 2025 přislíbil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), jeho úřad ale zatím konkrétní návrh neodsouhlasil. Jednání budou pokračovat po vládních prázdninách.


Počasí: Horké léto je zpět. Denně bude kolem 30 °C
Kurzy.cz | 14:53:43
Nedávné deštivě a hlavně dost studené období je zapomenuto. Do střední Evropy proudí od jihu až jihovýchodu teplé proudění , které bude postupně v nížinách i horké . V nejnižších polohách bude denně až 32 °C. Ve středních polohách potom 29 °C.


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 15:07:28Z webu Respektu
Respekt | 15:06:41
\n


Zen žen
Respekt | 15:05:41
\\n\n


S Emilem a spol.
Respekt | 15:04:39Chrámy labužníků
Respekt | 15:03:13
Každodenní obíhání obchodů před rokem 1989 nebylo žádným užíváním si konzumního ráje, ale nutností k zajištění základního fungování domácností


Chtěla bych vědět
Respekt | 15:02:11
léto 1983


Kultura/mix
Respekt | 15:00:55Výstavy týdne
Respekt | 14:59:33Seriál týdne
Respekt | 14:58:48Dělníci kultury
Respekt | 14:57:52
\n


Album týdne
Respekt | 14:56:34Kam se dívá Aj Wej-wej
Respekt | 14:54:54
Jeho paměti jsou ohlédnutím za rodinnou i čínskou historií


Porcelánový smutek
Respekt | 14:53:59
Básník Elsa Aids dokáže popisovat současnost bez patosu a lyrického kýče


Skákat do neznáma
Respekt | 14:50:11
Herečka Antonie Formanová úspěšně hledá cesty, jak nebýt „jen“ vnučkou slavného režiséra


Něco odpustit nejde
Respekt | 14:49:21
S Alexanderem Eretem o tom, proč si myslí, že Robert Fremr nikdy nepochopí, čím mu ublížil


Robet Fremr: Jsem napravený hříšník
Respekt | 14:42:27
S kandidátem na ústavního soudce o tom, co by chtěl, aby mu Alexander Eret uvěřil


Co chystá Donald Trump
Respekt | 14:35:52
Přípravy na převzetí moci jsou v plném proudu, útok míří na systém


Zapomnělo se Slovensko u Cyrila a Metoděje?
Respekt | 14:15:02
Pokud je třeba hledat kořeny slovenské politiky hluboko v historii, tak se podívejme, jak to tam vypadá


Střelba do Ekvádoru
Respekt | 14:11:08První lék na poporodní depresi
Respekt | 14:10:18Rusko zdvojnásobilo svůj vojenský rozpočet. Ukrajina bude potřebovat víc munice
Respekt | 14:09:33
\n


Francouzský skrytý zázrak 
Respekt | 14:08:36
\\n\n


Dojde k vojenské intervenci proti pučistům v Nigeru?
Respekt | 14:07:52Svět
Respekt | 14:06:42
\n


Letní snění o Blízkém východě: Biden zkouší vyjednat převratnou dohodu Izraele se Saúdskou Arábií
Respekt | 14:05:03S naháči v Černé Hoře
Respekt | 14:03:05
\n


Ukrajinští uprchlíci v Česku: Pracují a chtějí zůstat, diskriminaci a nízkým příjmům navzdory
Respekt | 14:01:19
\\n\n


U Chomutova vznikne velký přírodní park
Respekt | 13:59:56Podivný samizdat
Respekt | 13:58:58
55 let od invaze vojsk komunistického bloku do Československa: s historičkou Marií Černou z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR o propagandistickém týdeníku okupantů Zprávy, který vydávala sovětská vojska za účasti československých kolaborantů.


Zátah na heroin v Mikulově
Respekt | 13:57:07Česká policie zasahuje proti pomocníkovi Putinových pomocníků
Respekt | 13:56:08
\n


Práce je dost, pracovníků málo
Respekt | 13:55:26
\\n\n


Na co prezident Pavel čeká?
Respekt | 13:54:27Česko
Respekt | 13:53:29
\n


Jak se Pavel Blažek stal králem politického a justičního zákulisí
Respekt | 13:51:42
O ministru spravedlnosti se mluví jako "panu nepostradatelném"


Dopisy
Respekt | 13:47:56
O ministru spravedlnosti se mluví jako \"panu nepostradatelném\"\n


Záhada skomírání
Respekt | 13:46:41Poušť a jeskyně
Respekt | 13:46:03Přijďte, ale legálně
Respekt | 13:45:00
V otázce přistěhovalectví může pragmatismus zvítězit nad populismem


Česko bez nesmyslů
Respekt | 13:44:13
V otázce přistěhovalectví může pragmatismus zvítězit nad populismem\n


Kdo zdražil, vyhrál
Respekt | 13:42:42
Inflace klesá, zdejšího spotřebitele ale čeká ještě jedna zkouška


Temný obraz Slovenska
Respekt | 13:41:48
Parlamentní volby 30. září odhalí pravou tvář společnosti


Kudy vede červená linie
Respekt | 13:39:40
Případ Roberta Fremra otevřel legitimní debatu o minulosti


Sad míru jinak
Respekt | 13:39:01
Vendula Burger zkouší na mnoha frontách probouzet život na středočeské vsi


Respekt/Despekt
Respekt | 13:37:24
Vendula Burger zkouší na mnoha frontách probouzet život na středočeské vsi\n


Se všemi informacemi, které máte, jmenovali byste Roberta Fremra ústavním soudcem?
Respekt | 13:36:54
Vendula Burger zkouší na mnoha frontách probouzet život na středočeské vsi\\n\n


Město k životu
Respekt | 13:29:21
Vendula Burger zkouší na mnoha frontách probouzet život na středočeské vsi\\\\n\\n\n


Arsenal do nového ročníku Premier League vstoupil vítězně. Doma porazil Nottingham Forest
FotbalPortal | 16:05:45
Šanci zareagovat na včerejší výhru Manchesteru City měl na domácím stadionu Arsenal. Přivítal Nottingham Forest. S Thomasem Parteym na pravém beku a Mattem Turnerem v brance, tentokráte na druhé straně, se týmu Mikela Artety podařilo zvítězit 2:1 a to především díky skvělému výkonu v prvním poločase, kdy jsme mohli vidět krásné góly Nketiaha a Saky.


Británie: Mrtví v kanálu La Manche. Tragikomická politika britské vlády vůči uprchlíkům se proměnila v tragédii
Britské_listy | 10:00:00
  Smrt v člunu v Lamanšském průlivu vyvolala nový hněv kvůli azylové politice britské vládyPoté,


Šojgu navštívil ruskou základnu na Arktidě, míří tam ruské bitevní lodě a stíhací letouny
Tyden-Byznys | 11:00:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Móda ve vodě. Může barva plavek přitahovat žraloky?
Tyden-Byznys | 10:06:00
Záchranné vybavení má výrazné barvy z velmi dobrého důvodu. Oranžová nebo žlutá vynikne v černomodrém oceánu. Tento barevný záblesk může být jedinou šancí, jak si plovoucího námořníka nebo trosečníka, který přežil leteckou nehodu, všimne projíždějící loď nebo letadlo. Ale co dalšího mohou tyto jasné barvy na vodní hladině přitahovat?


Pirátští ministři nesouhlasí s podobou návrhu zákona o hromadném řízení
Tyden-Byznys | 09:02:00
S podobou návrhu zákona o hromadném řízení, který předložilo ministerstvo spravedlnosti, nesouhlasí ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) ani místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Shodně žádají mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předlohou, která vyvolala nebývalé množství připomínek i od podnikatelů či zástupců advokátů a justice, se bude ve středu zabývat vláda.


Eva Burešová: co má společného s Darou Rolins?
Tyden-Byznys | 12:00:00
Herečka Eva Burešová dostala ke svým třicátým narozeninám od svého partnera, šéfkuchaře Přemka Forejta, jako dárek výlet do USA. Nadšením celá zářila. Co je však pro mladičkou Evu splněným snem, je pro Daru Rolins záležitostí, kterou se netřeba chlubit.


Šojgu navštívil ruskou základnu na Arktidě, míří tam ruské bitevní lodě a stíhací letouny
Tyden-domácí | 11:00:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Móda ve vodě. Může barva plavek přitahovat žraloky?
Tyden-domácí | 10:06:00
Záchranné vybavení má výrazné barvy z velmi dobrého důvodu. Oranžová nebo žlutá vynikne v černomodrém oceánu. Tento barevný záblesk může být jedinou šancí, jak si plovoucího námořníka nebo trosečníka, který přežil leteckou nehodu, všimne projíždějící loď nebo letadlo. Ale co dalšího mohou tyto jasné barvy na vodní hladině přitahovat?


Eva Burešová: co má společného s Darou Rolins?
Tyden-domácí | 12:00:00
Herečka Eva Burešová dostala ke svým třicátým narozeninám od svého partnera, šéfkuchaře Přemka Forejta, jako dárek výlet do USA. Nadšením celá zářila. Co je však pro mladičkou Evu splněným snem, je pro Daru Rolins záležitostí, kterou se netřeba chlubit.


Šojgu navštívil ruskou základnu na Arktidě, míří tam ruské bitevní lodě a stíhací letouny
Tyden-Lide | 11:00:00
Nejméně čtyři lodě ruské Severní flotily a několik stíhacích letounů MiG-31 se společně vypravilo na ruskou vojenskou základnu v Arktidě. Do stejných míst zamířil na inspekci i ruský ministr obrany Sergej Šojgu a šéf Rosatomu Alexej Lichačov. Početné ruské jednotky v Arktidě budou nacvičovat ochranu suverenity Ruska. S odkazem na prohlášení Severní flotily a ruského ministerstva vnitra o tom dnes informovala ruská státní agentura TASS. O inspekci informovala i agentura Reuters.


Móda ve vodě. Může barva plavek přitahovat žraloky?
Tyden-Lide | 10:06:00
Záchranné vybavení má výrazné barvy z velmi dobrého důvodu. Oranžová nebo žlutá vynikne v černomodrém oceánu. Tento barevný záblesk může být jedinou šancí, jak si plovoucího námořníka nebo trosečníka, který přežil leteckou nehodu, všimne projíždějící loď nebo letadlo. Ale co dalšího mohou tyto jasné barvy na vodní hladině přitahovat?


Pirátští ministři nesouhlasí s podobou návrhu zákona o hromadném řízení
Tyden-Lide | 09:02:00
S podobou návrhu zákona o hromadném řízení, který předložilo ministerstvo spravedlnosti, nesouhlasí ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) ani místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Shodně žádají mimo jiné to, aby se možnost podávat hromadné žaloby vztahovala i na jiné než pouze spotřebitelské spory. Předlohou, která vyvolala nebývalé množství připomínek i od podnikatelů či zástupců advokátů a justice, se bude ve středu zabývat vláda.Return to top