Celkem 139977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 26.08.2023


Dobře v Dobře. Dům chrání stromy, zdobí se zvonivou cihlou
eStav.cz | 00:00:30
V cípu okresu Police, v Západopomořanském vojvodství, jen kousek od hranic s Německem v obci Dobra, vyrostl zajímavý rodinný dům. Na první pohled vypadá velmi nenápadně, monoliticky. Svým tvarem vyhovuje místu, splývá s okolím. A zevnitř překvapuje prostorností i chytrým řešením.


Podlahy MERIT SPC s revolučním designem a výjimečnou technologií
eStav.cz | 00:00:30
MERIT SPC podlaha s korkovou podložkou je vhodná pro domácnosti s dětmi i se zvířaty a je určená i pro podlahové topení. Korková podložka poskytuje izolaci a pohodlný došlap.


5 důvodů, proč začít stavět
eStav.cz | 00:00:30
Druhá polovina roku přinese dostupnější podmínky pro stavbu. Investoři dosáhnou na dotace v řádu milionů, dostupný materiál a individuální přístup.


Poslední šance zateplit dům za zvýhodněnou cenu je v září!
eStav.cz | 00:00:30
Už 30. září o půlnoci se brána k výhodným cenám definitivně uzavře. Využijte možnosti zateplit svůj dům výhodněji a snížit náklady na jeho vytápění až o 50 %. Technologie systému open zbavuje obytný prostor vlhkosti, aniž by dům ztrácel teplo. Je vhodný pro starší domy i novostavby a splňuje nároky na zateplení s dotací v programu Nová zelená úsporám a v dotačním titulu Oprav dům po babičce.


Vylaďte atmosféru interiéru k dokonalosti s venkovními roletami
eStav.cz | 00:00:30
Propouští do interiéru jen tolik světla, kolik vy sami chcete. A nejen to. Výhod, které se skrývají ve venkovním stínění, je mnoho. Pojďme si je představit.


Marketa Lazarová i Maryška z Postřižin. Magda Vášáryová slaví 75. narozeniny
revue.idnes.cz | 01:00:02
Herecká hvězda, diplomatka a politička. To jsou tři profesní tváře Magdy Vášáryové, která 26. srpna slaví 75. narozeniny. Do filmového světa vstoupila jako patnáctiletá a opustila jej po sametové revoluci. Byla velvyslankyní v Rakousku a v Polsku, kandidovala na slovenskou prezidentku a 10 let byla poslankyní.


Mohla být první slovenskou prezidentkou. Krásné paní správcové z Postřižin je 75 let
bleskove.cz | 01:00:03
Slovenská herečka Magdaléna Vášáryová vstoupila do dějin české kinematografie díky snímkům jako Markéta Lazarová nebo Postřižiny.


Fanouškem na frontách F1: Bottase ve výprodeji a Sainze na kole musíte vidět
Auto-iDNES.cz | 01:00:09
Závod formule 1 může být u televizní obrazovky nudnou podívanou, na okruhu se však dostává do zcela jiných dimenzí. Známý fakt, že televizní kamera zkresluje, je v Grand Prix znát víc než kdekoliv jinde. Ve španělské Barceloně se pravidelně koná jeden z nejméně dramatických podniků sezony, pokud jste však přímo na místě, nenudíte se ani sekundu.


Dnešní výstraha na bouřky zdaleka nevyšla podle našich představ, ačkoli během noci se ještě něco "vyvrbit" může. ⚡️Zítřejší bouřková situace je ale paradoxně zatížena mnohem menší nejistotou, než byla ta dnešní.
Kurzy.cz | 21:01:00
Dnešní výstraha na bouřky zdaleka nevyšla podle našich představ, ačkoli během noci se ještě něco vyvrbit může. Zítřejší bouřková situace je ale paradoxně zatížena mnohem menší nejistotou, než byla ta dnešní.


Má patent na revoluční kalhotky, které kupuje stále víc žen. Dokonce i muži
Finance-iDNES.cz | 01:00:27
Vendula Gorošová vsadila na ženy a udržitelnou módu. Před třemi lety začali s manželem vyrábět speciální spodní prádlo – menstruační kalhotky. Jejich značka Ecomodi se začíná prosazovat nejen v konkurenci zahraničního prádla na českém trhu, ale míří i za hranice. Měsíčně ušijí na 10 tisíc kalhotek a před sebou mají další velké plány.


Poradna: Uzavření manželství v srpnu a sleva na manželku
DumFinanci | 01:00:27
Vlastimil: Dne 12. srpna jsme měli s manželkou svatbu. Manželka je na rodičovské dovolené s naším dvouletým synem. Můžete mi říci, jak to bude se slevou na manželku?


Poradna: Vyplatí se mi předčasný důchod bez výplaty?
DumFinanci | 01:00:27
Poradna: Podáním formuláře jsem získala do konce října čas se rozhodnout, zdali odejdu do důchodu či nikoliv. Mám si ještě teď koncem srpna přiznat předčasný důchod bez výplaty nebo mám požádat až o řádný důchod v říjnu 2026? Co je finančně výhodnější?


Hradozámecká noc zpřístupní veřejnosti památky i po setmění
ceskenoviny.cz | 00:53:00
Praha - Dnes začíná čtrnáctý ročník Hradozámecké noci, kterou pořádá Národní památkový ústav (NPÚ), správce státních památek. Po celé zemi zůstane otevřeno 79 památek i po...


Ukrajinky zmlátil kolotočář. Jeho rodina tvrdí, že konflikt vyvolaly opilé ženy
idnes.cz | 02:00:09
Osmačtyřicetiletý Zdeněk H. z Prahy už dvacet let jezdí s kolotoči. Stejně jako celá jeho rodina „světských“ už po tři generace. Minulou neděli vyrazil s autodromem a dětským vláčkem do Plas na Plzeňsku. Slušně vydělal a večer balil. Namísto odjezdu se ale nepohodl s dvěma Ukrajinkami, které napadl a velmi surově zbil. Soud ho v pátek poslal do vazby.


Prigožin jako nový Elvis. Lidé v Rusku věří, že žije a smrt jen sehrál
idnes.cz | 02:00:09
Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin prý poslal do letadla dvojníka, který se stejným jménem letěl jiným strojem nebo zmizel s falešným pasem a vousem.


Návrat poplatku za zelené zdroje? Nejspíš ano, ale může se vyvážit dávkou
idnes.cz | 02:00:10
Ačkoli nyní ceny energií klesají, účty za elektřinu se mohou na začátku roku 2024 zvýšit. A to kvůli poplatku za obnovitelné zdroje, který v tomto roce hradí stát. Ještě loni ho každý platil, ale málokdo o něm věděl. O jeho vrácení do cen elektřiny pro domácnosti zatím není jasno.


Dům a statisíce dolarů na ruku. Čína teď lanaří čipové experty jinak, potichu
idnes.cz | 02:00:10
Čínské lanaření elitních vědců ze zahraničí došlo v roce 2018 tak daleko, že Washington označil program Tisíc talentů za hrozbu pro USA a „odpadlíky“ začal vyšetřovat v souvislosti s americkými zájmy a technologickou nadřazeností. Peking se stáhl, ale ne nadlouho. Teď náborový program v tichosti oživil s novým názvem a formátem.


Uviděl jsem Piastriho a byl to náraz do něj, nebo do zdi, říká Ricciardo
f1sport.auto.cz | 00:07:00
Daniel Ricciardo se po kontrolách a ošetření v nemocnici vrátil do paddocku.


Čína či Indie nevynese tuto dekádu posádku na Měsíc, míní Václavík. USA vedou
technet.cz | 02:00:45
Přistání indické sondy na Měsíci skončilo úspěšně, ta ruská naopak dopadla tvrdě na jeho povrch. Začal nový závod o Měsíc. „Čína má rozvinuté všechny oblasti kosmonautiky a je schopná je samostatně naplňovat,“ říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Podle hosta podcastu Kontext čínská velmoc nedotahuje Spojené státy. „Druhé místo si zaslouží,“ dodává.


Proč odkládaná evropská raketa Ariane 6 není znovupoužitelná
technet.cz | 02:00:45
Kosmické nosiče se navrhují na dlouhá období. Bývá to zpravidla okolo 30 let. ESA se rozhodla pro Ariane 6 ještě předtím, než se ukázal koncept opětovně použitelné rakety jako správný. Byla to sázka na jistotu. Taková rozhodnutí jsou komplexní a zahrnují nejen design nosiče.


Američan, Dán, Japonec a Rus poletí se SpaceX na ISS
technet.cz | 02:00:45
Začíná to jako další otřepaný vtip, ale je to jen shrnutí národností posádky mise Crew-7. Ta se má v sobotu dopoledne vydat na cestu na Mezinárodní vesmírnou stanici.


Rodiny v nouzi mohou na školní vybavení získat podporu
Novinky.cz | 05:45:00
Rodiny v nouzi mohou získat na pořízení vybavení pro školáky dávku mimořádné okamžité pomoci. Úřad práce jim případně může náklady proplatit. Děti z chudších domácností mohou mít ve škole také obědy zdarma. Možnosti podpory před začátkem školního roku představil ve čtvrtek ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Bludný kruh. Soud trvá na podpisu Ukrajince, který zmizel ve válce
Novinky.cz | 05:30:00
Nesplnitelný požadavek zadal soud advokátovi, který zastupuje jednačtyřicetiletého Ukrajince, jenž byl v rozporu se zákonem vyhoštěn do své domoviny jen pár dní před útokem putinovské armády. Za nezákonné vyhoštění chce advokát pro svého klienta po státu odškodné, podle soudu je však potřeba, aby dodal nově podepsanou plnou moc. Jenže muž zmizel kdesi ve víru války a jeho advokát s ním nemá žádný kontakt.


Tým Pavlové? Z kampaně i armády. Manželku prezidenta „ochytřují“ externí poradci na sociální témata
lidovky.cz | 05:00:00
Zranitelné skupiny obyvatel, samoživitelky, senioři či rozvoj komunikačních technik u dětí ve školách. Klíčová témata, která si vzala za své první dáma Eva Pavlová. A nebude na ně sama. „Ochytřovat“ ji bude prozatím pětičlenný externí tým poradců a poradkyň. Bez nároku na odměnu. „Jsou to nehorovaní dobrovolníci,“ potvrdila pro Lidovky.cz hradní kancléřka Jana Vohralíková.


Ruský přešlap Larse von Triera
lidovky.cz | 05:00:00
Světoznámému dánskému filmovému režisérovi Larsi von Trierovi (67) se po 12 letech podařilo opět šokovat západní progresivní veřejnost, zejména její uměleckou a politikou část. Zatímco v roce 2011 prohlásil, že Adolf Hitler není zrovna „správný typ“, ale že mu hodně rozumí a trochu s ním sympatizuje, tento týden vyjádřil soucit s ruskými oběťmi války na Ukrajině, když napsal, že „Russian Lives Matter Also“ (Na ruských životech záleží také).


Nastává změna v systému i ve výši výplaty státního příspěvku. Jak se připravit na staří?
lidovky.cz | 05:00:00
Způsobů, jak se zajistit na stáří, je řada. Někdo investuje do podílových fondů, jiný využívá doplňkového penzijního spoření či počítá s prodejem nemovitosti. Dosud stát podporoval pouze penzijní spoření, to se teď ale mění. Tato zásadní změna by měla vejít v platnost v polovině roku 2024.


Zásah policie u Národního muzea byl v pořádku, řekla znovu GIBS. Policie teď řeší možné ‚křivé obvinění‘
Český rozhlas | 05:00:00
Muž, který podal trestní oznámení na policisty i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli zásahu u Národního muzea během protivládní demonstrace, neuspěl. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) došla k tomu, že nikdo z nich neporušil zákon, a podnět tzv. uložila. Případ se ale přesunul na stůl pražským policistům. Ti nyní řeší možné „křivé obvinění“, jak pro iROZHLAS.cz sdělil advokát muže, kterého se zásah týkal.


Režisér, který věřil v moc úsměvu. Martina Friče zlomila srpnová invaze
Denik.cz | 05:30:00
Málem z něj byl letecký technik. Nakonec ale Martinu Fričovi učaroval film. A lidem kolem něj zase Frič. Byl pracovitý, nekonfliktní a za všech okolností noblesní. Ovládal všechny filmové žánry a věřil v sílu úsměvu. Prošel s ním dva nelehké režimy, důstojné i nedůstojné zakázky, zlomila ho až srpnová okupace 1968. Tehdy vypil svého posledního frťana. V sobotu uplyne od této chvíle 55 let.


Bitva na Moravském poli: Udála se jinak, než se traduje. Záviš pomoc nenabízel
Denik.cz | 05:00:00
Před 745 lety, v pátek 26. srpna 1278, padl v bitvě v údolí řeky March nedaleko Suchých Krut (dnešní rakouské obce Dürnkrut) český král Přemysl Otakar II., zvaný král železný a zlatý. O jeho smrti se v kronikách i v českém bájesloví vyprávělo leccos, často ale šlo o mýty.


Medvědi se stali volebním trhákem Slovenska. Ficův Směr je chce střílet
Denik.cz | 04:30:00
Medvědi hnědí rozšířili svoje teritorium výskytu na třetinu území Slovenska. Z horských oblastí scházejí za potravou do údolí a do obydlených lokalit, kde děsí obyvatele. Opoziční politici slibují, že v případě vítězství v parlamentních volbách na konci září povolí plošný odstřel.


KVÍZ: Jak dobře znáte role Magdy Vášáryové? Jen o Postřižiny rozhodně nejde
Denik.cz | 04:20:00
Ve filmu si zahrála už v patnácti letech. Průlomovou rolí se pro ni v jejích necelých dvaceti letech stala titulní figura v oceňovaném snímku režiséra Františka Vláčila Marketa Lazarová. Řeč je o slovenské herečce a diplomatce Magdě Vášáryové, která v sobotu oslaví pětasedmdesáté narozeniny. V kvízu Deníku si vyzkoušejte, jak dobře znáte její filmové postavy.


Návštěva Muzea veteránů v Bystřici vás zavede do staré Ameriky
Denik.cz | 04:11:00
Nevíte, kam ještě vyrazit na výlet. Nenechte si ujít Muzeum Veteránů v Nové Bystřici. Najdete zde na pět desítek zajímavých aut v devíti sálech. Dýchne na vás i atmosféra starých amerických filmů. Podívejte se na krásné fotky, které nám poskytla Alexandra Bauerová a nechte se inspirovat.


V Česku se objevují nové houby. Smaženici si z nich ale lidé neudělají
Denik.cz | 04:00:00
Oteplování už možná ovlivňuje druhovou skladbu hub v Česku. Mykologové častěji pozorují výskyt nových, teplomilných druhů, které překvapují i místem výskytu. Muchomůrka, kterou znají v horkém Mexiku či Uruguayi, vyrostla například i v pražských Dejvicích. Sucho také může ovlivnit do budoucna výskyt nejoblíbenějších druhů.


Volejbalové hrdinky: kdo jsou české hráčky? Matematička i americká hvězda
iSport.cz | 04:50:00
Úspěch, ve který po hrůzostrašném vstupu do turnaje nikdo ani nedoufal. České volejbalistky poprvé od roku 2011 postupují na mistrovství Evropy do osmifinále. V základní skupině obsadily fantastické druhé místo hned za favorizovaným Tureckem. Přečtěte si více o hvězdách českého volejbalu a zjistěte, která z hráček studovala aplikovanou matematiku nebo kdo má doma basketbalistu.


Gabriel o synovi Adamovi: Je to moje krev. Sparta by pro něj nebyla výhra
iSport.cz | 04:40:00
Ve středu podpis, ve čtvrtek už zápas o Konferenční ligu. Obránce Adam Gabriel má za sebou hektické dny, z Hradce se vyšvihl do Midtjyllandu. „Všechno teprve vstřebáváme, byl to obrovský sprint,“ líčil jeho otec Petr Gabriel ve studiu iSport.cz k zápasu Sparty s Dinamem Záhřeb. A promluvil taky o možnosti, že by se dvaadvacetiletý hráč vrátil na Letnou. „Nemyslím, že by to byla výhra,“ zamyslel se.


Mistryně světa z Domažlic! Japonka má ráda svíčkovou a umí česky
iSport.cz | 04:30:00
Jakuba Vadlejcha ještě velké finále na MS v Budapešti čeká, ale jedno oštěpařské zlato už má pořádnou českou stopu. Japonka Haruka Kitagučiová vyhrála v pátek dramatický závod svým posledním pokusem a na stadionu se s ní bláznivě radoval i její český kouč David Sekerák. S ním tráví nová mistryně světa většinu roku v Domažlicích.


Rarita českých silnic. Krátkých Škoda Fabia Scout je něco málo přes tisíc kusů
E15-ekonomika | 06:30:00
Představujeme vám docela moderní škodovku, která je na českých silnicích překvapivou vzácností. Na krátkou Škodu Fabii Scout hatchback už asi většina lidí zapomněla, díky čemuž je velkou raritou. Vyrobila se totiž ve velmi nízkém počtu kusů.


ODEMČENO: Český dluh zdražuje, Šmejc dobyl polskou sázkařskou jedničku, premiér řeší krypto
E15-ekonomika | 05:30:00Furianti z řad českých střádalů svým bankám dopřávají. Raději bonbon než vysoký úrok!
E15-ekonomika | 05:00:00
Je to k nevíře. Česká národní banka drží úrok sedm procent a průměrná v bance uložená koruna úspor obyvatelstva nese ročně jenom 2,1 procenta. Ačkoli by se to zdálo logické, lidé už na sklonku loňského roku přestali ve větším měřítku převádět své volné peníze z běžných účtů na spořicí, termínované a jednoduše všechna taková ta konta, kde je vyšší úrok než nula nula nic. K mání jsou přitom šestiprocentní úroky absolutně bez rizika a v některých bankách dokonce nejsou peníze ani nedobytné. Češi se raději bolestivě snaží vydělat oněch šest procent na akciových burzách, anebo nakupují za šest procent ročně dluhopisy firem, o kterých v životě neslyšeli. Ano, je to k nevíře. A je to škoda.


Rarita českých silnic. Krátkých Škoda Fabia Scout je něco málo přes tisíc kusů
E15-politika | 06:30:00
Představujeme vám docela moderní škodovku, která je na českých silnicích překvapivou vzácností. Na krátkou Škodu Fabii Scout hatchback už asi většina lidí zapomněla, díky čemuž je velkou raritou. Vyrobila se totiž ve velmi nízkém počtu kusů.


ODEMČENO: Český dluh zdražuje, Šmejc dobyl polskou sázkařskou jedničku, premiér řeší krypto
E15-politika | 05:30:00Furianti z řad českých střádalů svým bankám dopřávají. Raději bonbon než vysoký úrok!
E15-politika | 05:00:00
Je to k nevíře. Česká národní banka drží úrok sedm procent a průměrná v bance uložená koruna úspor obyvatelstva nese ročně jenom 2,1 procenta. Ačkoli by se to zdálo logické, lidé už na sklonku loňského roku přestali ve větším měřítku převádět své volné peníze z běžných účtů na spořicí, termínované a jednoduše všechna taková ta konta, kde je vyšší úrok než nula nula nic. K mání jsou přitom šestiprocentní úroky absolutně bez rizika a v některých bankách dokonce nejsou peníze ani nedobytné. Češi se raději bolestivě snaží vydělat oněch šest procent na akciových burzách, anebo nakupují za šest procent ročně dluhopisy firem, o kterých v životě neslyšeli. Ano, je to k nevíře. A je to škoda.


Kriminalisté dopadli muže, který střílel před barem v Praze. K činu se doznal
idnes.cz | 07:23:00
Kriminalistům se v pátek v noci podařilo zadržet agresora, který z pistole vypálil několik ran proti vchodovým dveřím klubu v centru Prahy a zasáhl jiného muže. Incident se stal v Masné ulici, kde se do bitky zapojila skupina neznámých mužů před tamním klubem. Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Za což mu hrozí až deset let za mřížemi.


Požár skládky pražců na Sokolovsku: Zranění hasiči a zvláštní stupeň poplachu
blesk | 07:37:00
Při hašení požáru skládky pražců poblíž hnědouhelné elektrárny Tisová na Sokolovsku se zranilo několik hasičů. V sobotu nad ránem o tom informoval mluvčí hasičů v Karlovarském kraji Martin Kasal. V areálu bývalého dolu Silvestr - Přátelství poblíž elektrárny hoří od pátečního večera.


Postřelená kadetka Míša má za sebou další operaci: Měla by jí ulevit od ukrutných bolestí
blesk | 07:13:00
Studentku policejní akademie Míšu (20) 1. března tohoto roku na školní půdě postřelil pedagog. Dívka skončila ochrnutá na vozíčku a poslední dobou ji zužovaly ukrutné bolesti. V pondělí se k seznamu operací, které již podstoupila, přidala další. Bojovnici by měla ulevit od bolesti, poté by konečně mohla dokončit rehabilitační léčbu. Posun nastal i v jejím případu, zranění jí bylo uznáno jako pracovní, přestože se ještě čeká na dodání písemné podoby vyhodnocení. 


Blesk tlapky s Billou nadělovaly opuštěným psům i kočkám. Granule a kapsičky pro mlsné jazýčky
blesk | 06:20:00
Radost v podobě krmení přivezly v těchto dnech reportérky Blesk tlapek do dvou zvířecích záchranných spolků. Darovala ho společnost Billa, díky níž dostaly pytle s granulemi, konzery a pamlsky plzeňské Fousky, které se starají o opuštěné kočky, a Psí senioři v nouzi pečující o čtyřnohé staroušky.


10 nejlepších českých rozhleden a výhledů: Tohle ještě o prázdninách stihnete
blesk | 06:00:00
Přemýšlíte, kam o prázdninách nebo zbývajících letních víkendech ještě vyrazit? Pokud milujete výhledy do kraje a rádi se na svět díváte z výšky a s nadhledem, máme pro vás pár skvělých tipů.


Praha 12 pronajme část pozemku ZŠ Písnická soukromé škole. Proč rozhodnutí městské části budí vášně?
blesk | 05:43:00
Na Praze 12 by měla být od září otevřena nová škola. Na tom by nebylo nic neobvyklého, nicméně se jedná o tzv. kontejnerovou školu, která by měla stát v areálu ZŠ Písnická. Rozhodnutí městské části pronajmout kus přilehlé základky vzbudila na sociálních sítích vlnu kritických reakcí. Ty podpořila i skutečnost, že se jedná o soukromou školu. Vedení Prahy 12 argumentuje tím, že se jedná o nevyužívaný pozemek, který se snažila už pět let pronajmout školskému zařízení.


Spor s Hradem o vystěhování z lánské hájenky: Balák podal žalobu… Prezidentská kancelář se brání
blesk | 05:00:00
Žalobami se to ve sporu někdejšího šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka (56) a Hradu jen hemží. Někdejší muž Miloše Zemana (78) se už obrátil na soud s tím, že výpověď z nájmu, kterou dostal, je neplatná. Prezidentská kancelář si ale stojí za svým a hrozí žalobou k vystěhování.


Nejžhavější párty léta? Slavné modelky to spolu rozjely na jachtě!
blesk | 05:00:00
Modelky Candice Swanepoelová (34), Doutzen Kroesová (38) a Joan Smallsová (35) rozhodně ví, jak zapařit! Slavné kočky vzaly partu přátel a společně si na jachtě u Mykonosu udělaly pořádný mejdan. 


Čára přes rozpočet: Zeman i Klaus ostrouhají, exprezidenti zatím nebudou mít vyšší rentu
blesk | 05:00:00
Václav Klaus, Miloš Zeman ani Petr Pavel nebudou mít v budoucnosti vyšší rentu než doposud – alespoň prozatím. Vláda to vyškrtla z konsolidačního balíčku. „K tomuto tématu bychom se měli vrátit v budoucnu," řekl Blesk Zprávám Lukáš Vlček (STAN) a vyjádřili se i další koaliční politici. Podle politologa Jakuba Lyska je sice současných 50 tisíc málo, změna se ale řeší v nevhodnou dobu. „I kdyby měl Miloš Zeman víc peněz, obávám se, že by to nevedlo k důstojnější kanceláři," řekl Blesk Zprávám mimo jiné. 


Dcera Richarda Müllera (60) Ema (29) v plavkách: Sexy láska i nenávist!
blesk | 05:00:00
Proč mám širší boky a větší břicho a stehna než ona? To je otázka, která dost často trápí dceru slovenského zpěváka Richarda Müllera Emu. Krásná brunetka žijící v Paříži šla s kůží na trh a ukázala realitu v bikinách.


Zesnulý muzikant Vašo Patejdl (†68): Zachránil Gotta! Průšvih se šlapkou
blesk | 05:00:00
Nebyl to jen spoluzakladatel skupiny Elán a autor mnoha hitů. Vašo Patejdl (†68), který podlehl rakovině slinivky, býval také nadšený fotbalista. Jako člen Amfory zachránil Karla Gotta (†80) na zájezdu v Chile! A nebylo to na hřišti...


Pomstí se Putinovi ze záhrobí? Prigožin měl údajně „plán B" pro případ své smrti
blesk | 05:00:00
Uniknou na ruského prezidenta Vladimira Putina nejtajnější informace? Jevgenij Prigožin měl údajně připravenou odplatu ze záhrobí. Pokud by ho zabili, jeho bezpečnostní složky měly postupovat podle přesných instrukcí a dopomoci k Putinově svržení. Co dostaly za úkol? 


Houbařská sezóna je v plném proudu! Pozor ale na otravu, díky těmto pravidlům se vyhnete potížím
blesk | 05:00:00
Houbaření je oblíbenou českou kratochvílí a v letních a podzimních měsících vyráží do lesů obrovské množství lidí, kteří si často přináší plné košíky nádherných hub. Má to ale i svá úskalí. Stačí drobná chyba a můžete si přivodit velice nepříjemné žaludeční obtíže nebo dokonce otravu. Dodržováním těchto jednoduchých pravidel toto nebezpečí minimalizujete.


Zázračný přístroj U Apolináře: Plicní ventilátor pomáhá dýchat už půlkilovým miminkům
blesk | 05:00:00
Neonatologické oddělení v porodnici U Apolináře má nového pomocníka na záchranu nedonošených dětí. Supermoderní plicní ventilátor dokáže pomoct s dýcháním už půlkilovým miminkům. Dosud používané přístroje nedokázaly tak pružně reagovat na rychle se měnící stav nevyvinutých plic, mohlo tak dojít k situacím, kdy je ventilace nedostatečná, nebo naopak příliš agresivní. V tom je nový přístroj revoluční. Apolináři ho na 5 let zapůjčil nadační fond Vita et Futura.


Tereza H. zveřejnila video zásadního momentu jejího života: Návrat do Česka a znovu shledání s tátou
blesk | 05:00:00
Sedmadvacetiletá Tereza H. strávila téměř čtyři roky v pákistánském vězení za údajné pašování drog. Celou dobu však trvala na své nevině a závěrem roku 2021 ji soud zprostil všech obvinění. Po komplikovaných průtazích se nakonec na jaře minulého roku konečně vrátila do České republiky. Pohledná blondýnka nyní zveřejnila dojemné video právě ze svého příletu do Prahy a ze shledání s tatínkem.


Herec Jiří Schmitzer: První fotky utajené nehody a šílené detaily! Za jízdy pil becherovku...
blesk | 05:00:00
Že byl policií podezírán jako viník smrtelné nehody, se Jiřímu Sovákovi (†79) povedlo dokonale ututlat až do pondělí, kdy to odhalil Blesk. A až dosud nikdo nevěděl ani to, že jeho syn Jiří Schmitzer (73) způsobil tragické nehody hned dvě! A že za obě pykal za katrem!


Svého syna miluju, ale...Autistu Davida (18) děsí zvuky, vší silou napadá vlastní mámu
blesk | 05:00:00
Nese si kříž, jaký by žádná máma nést neměla. Paní Renata (52) z Pardubic se stará o dospělého syna Davida (18), který trpí autismem spojeným s těžkou mentální retardací. Kvůli synově chorobě musí snášet i to, že je na ni agresivní a brutálně ji fyzicky napadá.


Zvrat v případě Prigožinovy smrti. Dali do letadla bombu zájemci o jeho koupi?
blesk | 05:00:00
Nové stopy v záhadě havárie letadla šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina naznačují, že na palubě soukromého letadla byla nastražena bomba. Objevilo se video, které zřejmě ukazuje osoby, jež se před startem vydávají za „potenciální kupce" Prigožinova soukromého letadla. O nových poznatcích v případu informoval britský deník Daily Mail.


Na Instagramu vydělává statisíce měsíčně! Zorka Hejdová otevřeně promluvila o svých honorářích
super | 06:01:38
Zorka Hejdová  (33)


Celebrity i fanoušci lynčují Krainovou za účet na erotické platformě: Jako reakce přišla další provokace
super | 05:56:43
Simona Krainová (50)


Kvůli postavě skoro nejí, na vnady to ale vliv nemá: Lucie Šlégrová předvedla svůj nadupaný hrudník v bazénu
super | 05:56:37
Bývalá královna krásy z roku 2005 už se modelingu věnuje jen okrajově. I tak si


Umělá inteligence práci lidí zcela nepřevezme. Většinou
Novinky.cz | 07:01:00
V posledních měsících se množí obavy některých lidí z toho, že generativní umělá inteligence (AI) je připraví v dohledné době o práci. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) ale takové nářky nejsou namístě, AI podle nejnovější studie totiž pravděpodobně nepřevezme úplně kontrolu nad prací většiny lidí. Automatizace části jejich povinností je však prý nevyhnutelná, což by mohlo uvolnit prostor pro jiné úkoly.


Kyjev: Zasáhli jsme ruskou vojenskou základnu na Krymu
Novinky.cz | 06:54:23
Ukrajinská vojenská rozvědka HUR tvrdí, že při pátečním útoku drony byla zasažena ruská vojenská základna na anektovaném Krymu. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters, podle níž místní obyvatelé mluví o výbuších i obětech. Moskva přitom v pátek uvedla, že všech 42 bezpilotních letounů v oblasti Krymu sestřelila.


Umělec Josef Rataj obnovil v Praze vzpomínkové místo na Hanu Zagorovou. Rok po její smrti
Novinky.cz | 06:36:00
V sobotu 26. srpna uplynul jeden rok od úmrtí zpěvačky Hany Zagorové. Kromě jejích písní by fanoušci na „Haničku písničku“ rádi zavzpomínali na pietním místě. To vzniklo loni hned den po její smrti na pražské Kampě. Vytvořil ho tam výtvarník Josef Rataj, avšak zanedlouho ho někdo zničil. Letos, při příležitosti ročního výročí od zpěvaččiny smrti, vyrazil pop-artový umělec portrét obnovit.


Dvakrát prodaný, dvakrát vrácený. Obraz holčičky je asi prokletý
Novinky.cz | 06:20:00
Tak trochu děsivý a možná i prokletý se může jevit obraz malé holčičky, který dvě zákaznice vrátily do charitativního obchodu v jihoanglickém St Leonards-on-Sea, kde jej předtím koupily. Stěžovaly si, že portrét má „strašidelnou auru“.


Odstávka v kolínské automobilce Toyota potrvá nejméně do 1. září
Novinky.cz | 06:11:00
Neplánovaná odstávka v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic potrvá minimálně do pátku 1. září. Auta se v Kolíně přestala vyrábět v noci z pondělí na úterý. Důvodem jsou chybějící plastové díly, které dodává společnost Novares CZ Zebrak. Její výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku zničil minulý týden rozsáhlý požár. Podle automobilky nyní není jasné, kdy se výroba obnoví. V pátek to uvedl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.


Slavná hra Chcete být milionářem bude bavit řidiče elektrických BMW při nabíjení
Novinky.cz | 06:04:00
Nejen známý „milionář“, ale i další hry různých žánrů nabídnou v příštím roce elektrická BMW a Mini. Mají sloužit jako zábava, pokud by se nabíjení protáhlo na delší dobu.


Rodiny v nouzi mohou na školní vybavení získat podporu
Novinky-kultura | 05:45:00
Rodiny v nouzi mohou získat na pořízení vybavení pro školáky dávku mimořádné okamžité pomoci. Úřad práce jim případně může náklady proplatit. Děti z chudších domácností mohou mít ve škole také obědy zdarma. Možnosti podpory před začátkem školního roku představil ve čtvrtek ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Bludný kruh. Soud trvá na podpisu Ukrajince, který zmizel ve válce
Novinky-kultura | 05:30:00
Nesplnitelný požadavek zadal soud advokátovi, který zastupuje jednačtyřicetiletého Ukrajince, jenž byl v rozporu se zákonem vyhoštěn do své domoviny jen pár dní před útokem putinovské armády. Za nezákonné vyhoštění chce advokát pro svého klienta po státu odškodné, podle soudu je však potřeba, aby dodal nově podepsanou plnou moc. Jenže muž zmizel kdesi ve víru války a jeho advokát s ním nemá žádný kontakt.


Několik hasičů se zranilo při požáru skládky u Tisové. Platí zvláštní stupeň poplachu
aktuálně.cz | 07:28:53
V areálu bývalého dolu Silvestr - Přátelství poblíž elektrárny hoří od pátečního večera.


Nejkratší cestou k Jadranu. Dojede elektromobilem k cíli i technický analfabet?
aktuálně.cz | 06:04:00
S Renaultem Megane jsme se rozhodli zjistit, zda s nabíjením elektromobilu v cizině uspěje i motorista, který s tím nemá žádné zkušenosti.


PODCAST: Moudrý muž Josef Baxa v čele Ústavního soudu
Denik.cz | 07:25:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


Rok od úmrtí zpěvačky Hany Zagorové. Její manžel představil speciální bankovku
Denik.cz | 07:00:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V sobotu 26. srpna uplynul rok od úmrtí slavné české zpěvačky Hany Zagorové. Ta několik let bojovala s vážnou nemocí, její zdravotní stav se zhoršil zejména po prodělání onemocnění covid-19. Zpěvačka byla veřejnosti známá pro svou milou povahu a často přezdívaná „Hanička písnička“, nebo „Zagorka“. Pár dní před výročím jejího úmrtí promluvil na tiskové konferenci její osudový muž Štefan Margita a představil mimo jiné i bankovku, kterou vytiskly Státní tiskárny cenin.


MS v atletice ONLINE: Stewartová běží maraton, vrcholí desetboj
iSport.cz | 06:58:00
Na atletickém mistrovství světa v Budapešti bude dnes jednou z osmi finálových disciplín maraton žen, ve kterém se na startu objeví česká reprezentantka Moira Stewartová. Na trať dlouhou 42.195 metrů se vydá spolu s dalšími 77 vytrvalkyněmi v 7:00, na šampionátu startuje díky divoké kartě Českého atletického svazu. V odpoledním bloku předposledního dne soutěží se pokusí štafeta čtvrtkařů proniknout z rozběhů mezi osmičku finalistů.


Stewartová absolvuje svou maratonskou premiéru na mistrovství světa
sport.cz | 07:43:49
Už v sedm hodin ráno vyběhla ke své premiéře na mistrovství věta maratonkyně Moira Stewartová. Na stadionu budou v sobotu dopoledne probíhat převážně kvalifikace a rozběhy, pokračování čeká desetibojaře.


Vrbův Zlín usiluje o první vítězství, Baník se může posunout do středu tabulky
sport.cz | 06:57:19
Sezona se rozjela, o víkendu uzavře první pětinu základní části. Fotbalová Fortuna liga nabízí tři sobotní utkání 6. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Pardubice - Slovácko a Zlín - Teplice. Baník pak od 18:00 hostí České Budějovice. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Skandál kolem nerovných odměn. Mužský tenis už není atraktivnější, míní Muchová
iHNed_sport | 07:23:12
Odměny pro šampiony velkého turnaje v Cincinnati vyvolaly další vlnu diskusí o rovných podmínkách pro obě pohlaví.


Maharádžův expres: Indická vlaková chlouba nabízí luxus i neotřelý zážitek
Reflex | 07:20:00
Jeden z pěti luxusních vlaků, kterými se nyní v Indii budete moci svézt, má 19 vagónů, špičkový personál i okouzlující interiér. Maharádžův expres jezdí okolo Tádž Mahalu a můžete v něm zvládnout prohlídky míst, do nichž byste se jinak nedostali. Jak vypadá taková cesta indickou „transsibiřskou“ magistrálou?


Martin Frič před okupací: Rozdělí-li se národ na kasty, nastane neštěstí. Od smrti velkého režiséra uplynulo 55 let
Reflex | 07:10:00
Krátce po okupaci Československa zemřel 26. srpna 1968 Martin Frič, režisér tak legendárních filmů, jako jsou Cesta do hlubin študákovy duše, Kristian, Škola základ života, Císařův pekař – Pekařův císař, Eva tropí hlouposti nebo Anton Špelec, ostrostřelec. Přinášíme vzpomínky Vladimíra Bystrova, tehdy tiskového tajemníka Filmového studia Barrandov, na tu dobu, Fričovu pracovnu i jeho poslední dny. Text vyšel ve speciálu Reflexu Tajemství Barrandova.   


Martin Bartkovský: Babiš je v internetovém pekle. Sami politici se na internetu často chovají tragicky
Reflex | 07:00:00
Sociální sítě se čím dál víc stávají součástí politiky. Nefungují už jen jako marketingový nástroj k popularizaci politiků či stran, ale i jako prostor, kde se rodí politické kauzy. Jak nakládají politici se sociálními sítěmi? Kdo je na nich závislý a kdo se bez nich obejde? I na tyto otázky jsme hledali odpověď s Martinem Bartkovským.


Žadatelé o trvalý pobyt si mají zkoušku z češtiny platit, projedná to vláda
ceskenoviny.cz | 08:15:00
Praha - Zkoušku z češtiny, která je potřeba k žádosti o povolení k trvalému pobytu, by si cizinci měli od příštího roku hradit sami. Poukázky k proplacení stát přestane vydávat....


Vědec: Pravopis je složitý, protože pro každý jazyk nevzniklo nové písmo
ceskenoviny.cz | 07:20:00
Praha - Pravopis je složitý, protože se historicky nestávalo, aby vzniklo speciální nové písmo pro každý jazyk. ČTK to řekl Vladislav Knoll ze Slovanského ústavu Akademie věd ČR. Podle...


Jsem Lucčina máma, poradce i vrba, říká Neumannová o dvacetileté dceři
revue.idnes.cz | 09:09:00
Kateřina Neumannová (50) promluvila o své dceři Lucii (20). Ta se co se týká lásce ke sportu „pomamila“, od tenisu přešla k běhu a je z ní talentovaná atletka. Lyžařská ikona se svěřila s tím, že v některých aktivitách už své ratolesti bohužel nestačí. Popsala také, kam se těší v září na dovolenou.


Plzeňské zločiny se vracejí, zájem o přednášky kriminalistů je enormní
idnes.cz | 09:19:00
O dalších případech, které v minulosti vyšetřovali plzeňští policisté, se zájemci dozvědí v následujících týdnech. Po prázdninové odmlce se totiž vrací cyklus Plzeňské zločiny. Přednášky odstartují v hlavní budově Studijní a vědecké knihovny v Plzni 5. a 6. září. Kriminalisté Michaela Nosková a František Müller se zaměří na případ kyselinového útoku z roku 2013.


V USA vydražili jeden z prvních Apple počítačů, podepsal ho zakladatel firmy
idnes.cz | 08:59:00
Jeden z prvních osobních počítačů společnosti Apple se prodal v aukci ve Spojených státech za více než 223 000 dolarů (bezmála pět milionů korun). Počítač Apple-1 je podepsaný spoluzakladatelem firmy Stevem Wozniakem. Aukční síň RR Auction uvedla přístroj do plně funkčního stavu a dodala k němu na míru vyrobený kryt se zabudovanou klávesnicí, uvedla agentura AP.


KVÍZ: Hřiby a lišky jsou klasika. Znáte ale i netradiční houby?
idnes.cz | 08:53:00
S teplým a vlhkým počasím opět přichází houbařská sezona. Češi jsou národem houbařů a hřiby nebo lišky s jistotu pozná snad každý. Víte ale, co je to Reishi nebo k čemu slouží mořská houba? Otestujte se v našem kvízu.


Policie pátrá po patnáctileté dívce z Prahy, může si sáhnout na život
idnes.cz | 08:43:00
Policie pátrá po patnáctileté dívce, která odešla z domu v pražských Stodůlkách minulý čtvrtek. Do současné chvíle se nevrátila, podle zjištění kriminalistů by si mohla sáhnout na život.


Po požárech na Havaji se pohřešuje nejméně 400 lidí, úřady zveřejnily jména
idnes.cz | 08:32:00
Americké úřady zveřejnily v noci na sobotu seznam zhruba 400 lidí, kteří se pohřešují po ničivých požárech na havajském ostrově Maui. Úřady podle agentury AFP doufají, že se jim s pomocí veřejnosti podaří snáze pohřešované nalézt. Jejich počet se ve srovnání se začátkem týdne výrazně snížil. Oheň si vyžádal nejméně 115 životů.


Takový byl hrad Perštejn. Odborníci vrátili zřícenině podobu ve 3D modelech
idnes.cz | 08:24:00
Severočeští archeologové během dvou let detailně prozkoumali kdysi majestátní hrad Perštejn u stejnojmenné obce na Chomutovsku. Zbytky zaměřili a vytvořili 3D modely. Hrad podle nich vypadal jinak, než se doposud předpokládalo.


Hasiči dohašují požár třídírny odpadů. Už nejsou vidět plameny
idnes.cz | 08:11:00
Hasiči dohašují rozsáhlý požár třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku, který vypukl v pátek v podvečer. V 02:30 snížili stupeň poplachu na nejnižší. Přes noc rozebírali ohniska požáru s pomocí těžké techniky, v dohašování tří míst budou pokračovat v následujících hodinách.


Moskva byla opět cílem dronů. Kyjev hlásí zásah ruské základny na Krymu
idnes.cz | 08:04:00
Protivzdušná obrana u Moskvy v noci na dnešek zničila dron, uvedl starosta ruské metropole Sergej Sobjanin. Podle prvních informací pád jeho trosek nikoho nezranil a nezpůsobil škody. Agentura TASS informovala o tom, že moskevská letiště Šeremeťjevo, Domodědovo a Vnukovo dočasně přerušila provoz. Zdejší úřady k tomuto kroku přistupují opakovaně právě kvůli hrozbě útoků drony.


Požár v centru Prahy: Ze střechy domu šlehaly plameny, škoda jeden milion
blesk | 09:24:00
Plameny a dým stoupající ze střechy domu v ulici Biskupský dvůr na Novém Městě zburcovaly v pátek pozdě večer pražské hasiče. Ti na místě zjistili, že požár zachvátil klimatizaci i část střechy. Nikdo se naštěstí nezranil, škoda ale šplhá k milionu korun.


Viktorie (15) ze Stodůlek beze stopy zmizela! Hledá se už přes týden, může jí jít o život
blesk | 09:01:00
Po 15leté Viktorii Aksenjuk, která ve čtvrtek 17. srpna odešla z domu a dosud se nevrátila, pátrají pražští policisté. Dívka utekla už poněkolikáté, tentokrát se ale její blízcí obávají, že by si mohla chtít sáhnout na život. Viděli jste ji?


Zemřela signatářka Charty 77 Jirousová (†79): Česká malířka a druhá manželka Magora Jirouse
blesk | 08:56:00
Juliana Jirousová zemřela v pátek 25. srpna, v září by oslavila osmdesátiny. Slavná česká malířka se narodila do umělecké rodiny, její rodiče Otto a Marie Stritzkovi byli rovněž malíři. A umělce si vzala i za manžela, v roce 1976 se provdala za básníka Ivana Jirouse známého pod přízviskem Magor. O smrti Jirousové na svém facebooku informoval spisovatel a publicista Petr Placák.


Čína či Indie nevynese tuto dekádu posádku na Měsíc, míní Václavík. USA vedou
idnes.cz | 10:00:06
Přistání indické sondy na Měsíci skončilo úspěšně, ta ruská naopak dopadla tvrdě na jeho povrch. Začal nový závod o Měsíc. „Čína má rozvinuté všechny oblasti kosmonautiky a je schopná je samostatně naplňovat,“ říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Podle hosta podcastu Kontext čínská velmoc nedotahuje Spojené státy. „Druhé místo si zaslouží,“ dodává.


Ve Vesničce mé střediskové měl hrát faráře, Svěrák ho ale škrtl: Předseda JZD zemřel v pouhých 63 letech
super | 08:58:38
V každé herecké generaci se najdou jedinci, kteří si dříve nebo později uvědomí, že milovníci (později akční hrdinové), ale ani hlavní padouši z nich nikdy nebudou. Když to pochopí včas, ale zároveň mají dost talentu, stanou se velkými figurkáři. Takovými, které si lidé pamatují, ať dílo pojednávalo o čemkoli.


Sexy Gabriela Partyšová šla do plavek: Po Mallorce si užila luxus v horách
super | 08:34:11
Letošní léto se rozhodla


Nové BMW M5 odhalil únik až dva roky před premiérou, vypadá hodně ostře
Autoforum.cz | 06:00:00
Pochopitelně máme obavy z toho, co BMW provede s novou em-pětkou po technické stránce, zejména její hmotnost se může stát snadno nepřijatelnou. Vizuálně by ale mohla být pořád akceptovatelná, tedy alespoň na současné poměry bavorské značky. (Petr Miler)


Vidí to i Elon Musk: V uniklém e-mailu stěžoval na otřesné spasování Cybertrucku
Auto.cz | 09:47:00
Když to prý dokáže Lego i výrobci plechovek, musí to zvládnout i Tesla.


5 starých rekordů, které jen tak někdo nepřekoná. Není se co divit
Auto.cz | 08:00:00
Vybrali jsme 5 rekordů, které jen tak někdo nepřekoná. Rychlostní rekordy, nejdelší dojezd na jednu nádrž, nejvíce najetých kilometrů a nejstarší vozidlo v provozu.


„Holky z Jersey si netankujou samy.“ Obsloužit se u pumpy je nelegální
Auto-iDNES.cz | 09:31:00
New Jersey je posledním americkým státem, kde je pro řidiče nezákonné natankovat palivo do vlastního auta. Zůstává jím poté, co Oregon minulý týden dvaasedmdesát let starý zákaz zrušil a pumpařům dovolil provozovat polovinu jejich čerpacích stojanů jako samoobslužné.


Na Mezinárodní vesmírnou stanici odletěli čtyři astronauti ze čtyř zemí
Novinky.cz | 09:59:08
Na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) odletěla po odloženém startu mise Crew 7 společnosti SpaceX. V lodi Crew Dragon jsou čtyři astronauti ze čtyř zemí. Přímý přenos letu bylo možné sledovat na webových stránkách NASA.


GIBS: Zásah u Národního muzea byl v pořádku, policie řeší křivé obvinění
Novinky.cz | 09:47:31
Muž, který podal trestní oznámení na policisty i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli zásahu u Národního muzea během březnové protivládní demonstrace, neuspěl. Zásah byl podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v pořádku, uvedla znovu a podnět takzvaně uložila.


Plavčík v Rakousku skopl z věže do bazénu mladíka, který sbíral odvahu ke skoku
Novinky.cz | 09:43:13
Přinejmenším nedostatek trpělivosti a empatie projevil plavčík na koupališti v hornorakouském Steyru. Potřeboval vyklidit skokanskou věž, jejíž horní platformu se ale zdráhal opustit jistý mladík. Když nesebral dostatek odvahy, plavčík jej jednoduše skopl z desetimetrové výšky do bazénu.


Ze satelitních snímků havajského města mrazí. Majitel „zázračného domu“ radost nemá
Novinky.cz | 09:12:02
Historické havajské město Lahaina ležící na ostrově Maui z velké části lehlo popelem během ničivého požáru 8. srpna, přičemž přišlo o život nejméně 115 lidí a další se pohřešují. Google na své služby Google Maps a Google Earth nahrál nové satelitní snímky města, z nichž je patrné, že Lahaina byla z velké části vymazána z povrchu zemského. Ušetřeny byly zejména okrajové části města a několik šťastných ulic.


Výzkum rozdělil muže do tří kategorií. Do které patříte?
Novinky.cz | 09:12:00
Studie výzkumníků z University of British Columbia v Kanadě přináší nové dělení mužů podle jejich přístupu k milostným vztahům. Do jedné z celkem tří kategorií lze podle výzkumníků zařadit jakéhokoliv muže. O výzkumu informoval britský deník Daily Mail.


Na Mezinárodní vesmírnou stanici odletěli čtyři astronauti ze čtyř zemí
Novinky-kultura | 09:59:08
Na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) odletěla po odloženém startu mise Crew 7 společnosti SpaceX. V lodi Crew Dragon jsou čtyři astronauti ze čtyř zemí. Přímý přenos letu bylo možné sledovat na webových stránkách NASA.


Moskevský protokol, potupná kapitulace proreformních politiků. Dokument stvrdil okupaci
Novinky.cz | 08:39:57
Tzv. Moskevský protokol je jednou z černých kaněk moderních českých dějin. Dokument, kterým českoslovenští komunističtí politici v srpnu 1968 fakticky stvrdili okupaci, podrobili se Sovětskému svazu a popřeli výsledky pražského jara, bývá často charakterizován jako potupná kapitulace. Podepsalo jej 19 vrcholných čs. politiků z vládnoucí KSČ, nepodepsal jediný – předseda Národní fronty František Kriegel.


Očima Saši Mitrofanova: Co pro nás znamená Schrödingerův Prigožin
Novinky.cz | 08:30:00
Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin je mrtev. Anebo je naživu. Od středečního večera se vyrojily mraky údajně zaručených informací, které se ukázaly jako falešné, údajně důvěryhodných zdrojů, které se ukázaly jako nepůvodní, a spekulací, co se to vlastně stalo s letadlem, v němž byl Prigožin nahlášen jako cestující. Spekuluje se nejlépe, když člověk toho ví o věci samotné nejmíň, ideálně vůbec nic. Takového zboží byl ve veřejném prostoru nadbytek.


Ze satelitních snímků havajského města mrazí. Majitel „zázračného domu“ radost nemá
Novinky-kultura | 09:12:02
Historické havajské město Lahaina ležící na ostrově Maui z velké části lehlo popelem během ničivého požáru 8. srpna, přičemž přišlo o život nejméně 115 lidí a další se pohřešují. Google na své služby Google Maps a Google Earth nahrál nové satelitní snímky města, z nichž je patrné, že Lahaina byla z velké části vymazána z povrchu zemského. Ušetřeny byly zejména okrajové části města a několik šťastných ulic.


KVÍZ: Znáte škůdce, kteří ničí úrodu na zahrádkách?
Novinky.cz | 08:16:00
Léto a začínající podzim jsou obdobím, kdy se zahrádkáři mohou začít konečně radovat z výsledků své celoroční práce. Mnohdy jim ale cestu zkříží nejrůznější škůdci, kteří dokážou úrodu buď pořádně poničit, nebo rovnou zlikvidovat. Vyznáte se v nich?


Senioři z Prahy 6 hledají spolubydlící mezi studenty
Novinky.cz | 08:13:19
Šestá pražská městská část opět nabízí studentům vysokých a vyšších škol volnou bytovou jednotku ve svém domě s pečovatelskou službou. Zájemci, kteří by v garsonce s nájmem ve výši pět tisíc korun chtěli bydlet, musí splnit několik podmínek. Jednou z nich je věnovat svůj čas právě seniorům, kteří v domě bydlí také. Podrobnosti jsme vyjeli zjistit i s kamerou.


Moskevský protokol, potupná kapitulace proreformních politiků. Dokument stvrdil okupaci
Novinky-kultura | 08:39:57
Tzv. Moskevský protokol je jednou z černých kaněk moderních českých dějin. Dokument, kterým českoslovenští komunističtí politici v srpnu 1968 fakticky stvrdili okupaci, podrobili se Sovětskému svazu a popřeli výsledky pražského jara, bývá často charakterizován jako potupná kapitulace. Podepsalo jej 19 vrcholných čs. politiků z vládnoucí KSČ, nepodepsal jediný – předseda Národní fronty František Kriegel.


Očima Saši Mitrofanova: Co pro nás znamená Schrödingerův Prigožin
Novinky-kultura | 08:30:00
Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin je mrtev. Anebo je naživu. Od středečního večera se vyrojily mraky údajně zaručených informací, které se ukázaly jako falešné, údajně důvěryhodných zdrojů, které se ukázaly jako nepůvodní, a spekulací, co se to vlastně stalo s letadlem, v němž byl Prigožin nahlášen jako cestující. Spekuluje se nejlépe, když člověk toho ví o věci samotné nejmíň, ideálně vůbec nic. Takového zboží byl ve veřejném prostoru nadbytek.


KVÍZ: Znáte škůdce, kteří ničí úrodu na zahrádkách?
Novinky-kultura | 08:16:00
Léto a začínající podzim jsou obdobím, kdy se zahrádkáři mohou začít konečně radovat z výsledků své celoroční práce. Mnohdy jim ale cestu zkříží nejrůznější škůdci, kteří dokážou úrodu buď pořádně poničit, nebo rovnou zlikvidovat. Vyznáte se v nich?


Senioři z Prahy 6 hledají spolubydlící mezi studenty
Novinky-kultura | 08:13:19
Šestá pražská městská část opět nabízí studentům vysokých a vyšších škol volnou bytovou jednotku ve svém domě s pečovatelskou službou. Zájemci, kteří by v garsonce s nájmem ve výši pět tisíc korun chtěli bydlet, musí splnit několik podmínek. Jednou z nich je věnovat svůj čas právě seniorům, kteří v domě bydlí také. Podrobnosti jsme vyjeli zjistit i s kamerou.


Umělá inteligence práci lidí zcela nepřevezme. Většinou
Novinky-kultura | 07:01:00
V posledních měsících se množí obavy některých lidí z toho, že generativní umělá inteligence (AI) je připraví v dohledné době o práci. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) ale takové nářky nejsou namístě, AI podle nejnovější studie totiž pravděpodobně nepřevezme úplně kontrolu nad prací většiny lidí. Automatizace části jejich povinností je však prý nevyhnutelná, což by mohlo uvolnit prostor pro jiné úkoly.


Umělec Josef Rataj obnovil v Praze vzpomínkové místo na Hanu Zagorovou. Rok po její smrti
Novinky-kultura | 06:36:00
V sobotu 26. srpna uplynul jeden rok od úmrtí zpěvačky Hany Zagorové. Kromě jejích písní by fanoušci na „Haničku písničku“ rádi zavzpomínali na pietním místě. To vzniklo loni hned den po její smrti na pražské Kampě. Vytvořil ho tam výtvarník Josef Rataj, avšak zanedlouho ho někdo zničil. Letos, při příležitosti ročního výročí od zpěvaččiny smrti, vyrazil pop-artový umělec portrét obnovit.


Dvakrát prodaný, dvakrát vrácený. Obraz holčičky je asi prokletý
Novinky-kultura | 06:20:00
Tak trochu děsivý a možná i prokletý se může jevit obraz malé holčičky, který dvě zákaznice vrátily do charitativního obchodu v jihoanglickém St Leonards-on-Sea, kde jej předtím koupily. Stěžovaly si, že portrét má „strašidelnou auru“.


Odstávka v kolínské automobilce Toyota potrvá nejméně do 1. září
Novinky-kultura | 06:11:00
Neplánovaná odstávka v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic potrvá minimálně do pátku 1. září. Auta se v Kolíně přestala vyrábět v noci z pondělí na úterý. Důvodem jsou chybějící plastové díly, které dodává společnost Novares CZ Zebrak. Její výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku zničil minulý týden rozsáhlý požár. Podle automobilky nyní není jasné, kdy se výroba obnoví. V pátek to uvedl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.


Slavná hra Chcete být milionářem bude bavit řidiče elektrických BMW při nabíjení
Novinky-kultura | 06:04:00
Nejen známý „milionář“, ale i další hry různých žánrů nabídnou v příštím roce elektrická BMW a Mini. Mají sloužit jako zábava, pokud by se nabíjení protáhlo na delší dobu.


Policie pátrá po patnáctileté dívce z Prahy, může si sáhnout na život
lidovky.cz | 09:15:02
Policie pátrá po patnáctileté dívce, která odešla z domu v pražských Stodůlkách minulý čtvrtek. Do současné chvíle se nevrátila, podle zjištění kriminalistů by si mohla sáhnout na život.


Po požárech na Havaji se pohřešuje nejméně 400 lidí, úřady zveřejnily jména
lidovky.cz | 09:14:53
Americké úřady zveřejnily v noci na sobotu seznam zhruba 400 lidí, kteří se pohřešují po ničivých požárech na havajském ostrově Maui. Úřady podle agentury AFP doufají, že se jim s pomocí veřejnosti podaří snáze pohřešované nalézt. Jejich počet se ve srovnání se začátkem týdne výrazně snížil. Oheň si vyžádal nejméně 115 životů.


Kriminalisté dopadli muže, který střílel před barem v Praze. K činu se doznal
lidovky.cz | 08:06:12
Kriminalistům se v pátek v noci podařilo zadržet agresora, který z pistole vypálil několik ran proti vchodovým dveřím klubu v centru Prahy a zasáhl jiného muže. Incident se stal v Masné ulici, kde se do bitky zapojila skupina neznámých mužů před tamním klubem. Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Za což mu hrozí až deset let za mřížemi.


Moskva byla opět cílem dronů. Kyjev hlásí zásah ruské základny na Krymu
lidovky.cz | 08:05:00
Protivzdušná obrana u Moskvy v noci na dnešek zničila dron, uvedl starosta ruské metropole Sergej Sobjanin. Podle prvních informací pád jeho trosek nikoho nezranil a nezpůsobil škody. Agentura TASS informovala o tom, že moskevská letiště Šeremeťjevo, Domodědovo a Vnukovo dočasně přerušila provoz. Zdejší úřady k tomuto kroku přistupují opakovaně právě kvůli hrozbě útoků drony.


NAžIVO: Vypsaná fiXa po dvaceti letech potřetí přehrála album "Bestiálně šťastní" a pokřtila speciálně vydaný vinyl
Musicserver | 09:05:00
Čtyři měsíce (nebo čtyři slunce? :-) ) před Vánocemi udělala pardubická formace radost svým fanouškům a nadělila jim předčasně dárek - nový vinyl, který je oslavou dvaceti let legendární nahrávky "Bestiálně šťastní". Je zbrusu nově natočený a toho dne byl i oficiálně pokřtěný.


Melanom je u nás sedmým nejčastějším nádorem. Přesto více než 30 % Čechů nepoužívá opalovací krémy.
Kurzy.cz | 09:45:00
Léto je spojeno s opakovaným pobytem na slunci. Více než 30 % Čechů však nepoužívá žádné opalovací krémy a vystavuje se tak riziku předčasného stárnutí kůže, popálenin, ale také poškození DNA vedoucí až k rakovině kůže.


Pár firem potřebuje aktivismus, letos si ale investoři v této oblasti lížou rány - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:07:00
Aktivismus je ze strany akcionářů někdy důležitý proto, aby vlastníci společností v nich prosadili dobrou alokaci kapitálu, management a strategii. Většina firem je přitom v těchto oblastech v pořádku, ale občas se objeví nějaká, kde je zapotřebí zásah...


Istanbulská úmluva není nutná. Její přijetí by mohlo narušit tradiční role, tvrdí senátorka Chalánková
Český rozhlas | 08:26:00
Ačkoliv vláda doporučila, aby Parlament přijal takzvanou Istanbulskou úmluvu, senátní výbory pro ni ruku nezvedly. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková označila úmluvu za pojistku realizace programů prevence a pomoci obětem. Senátorka Jitka Chalánková (za ODS a TOP 09) to ale vidí jinak. „Úmluva chápe násilí na ženách jako třídní boj. Má dojít k převýchově mužů a chlapců,“ řekla v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.


Hamilton věří, že je Mercedes takřka na úrovni Red Bullu a McLarenu
f1sport.auto.cz | 07:38:00
Britský závodník v trénincích na GP Nizozemska skončil na třetím a čtvrtém místě. Potenciál časy vylepšit vidí zejména v prvním sektoru.


Soupeřem Lehečky v jeho prvním finále na okruhu ATP bude Báez
sport.cz | 08:12:02
Soupeřem českého tenisty Jiřího Lehečky v jeho prvním finále na okruhu ATP bude ve Winston-Salemu Argentinec Sebastián Báez. Šestý nasazený hráč v tříhodinové semifinálové bitvě vyřadil turnajovou jedničku Borju Čoriče z Chorvatska po výhře 6:3, 6:7, 7:6. Finálový duel je na programu dnes od 23:00 SELČ.


Vondroušová tuší, že má na zádech malý terč, US Open si chce ale užít
sport.cz | 09:32:32
Tenistka Markéta Vondroušová před startem US Open cítí, že je na ni po vítězství ve Wimbledonu upřena větší pozornost než dříve. Česká jednička a nasazená devítka si ale chce poslední grandslamový turnaj sezony v New Yorku užít a nedostávat se pod příliš velký tlak. Řekla to v rozhovoru na oficiálních stránkách turnaje. Hlavní soutěž US Open začne v pondělí.


Výhra je nutnost, burcuje Vrba. Kouč věří, že se Ševci proti Teplicím střelecky chytnou
sport.cz | 08:54:26
V minulém zápase na svém stadionu brali s Libercem premiérový ligový bod v nové sezoně, avšak před týdnem v Hradci Králové se jim na něj nepovedlo navázat. Zlínští fotbalisté se po nezdaru na východě Čech propadli v tabulce nejvyšší soutěže na poslední příčku, a tak sobotní domácí duel s Teplicemi, který bude mít výkop v 15 hodin, je pro ně mimořádně důležitý.


Lingr: Feyenoord? Neskutečné. Ze Slavie bych zadarmo nikdy neodešel
sport.cz | 07:37:14
Fotbalový záložník Ondřej Lingr pořád ještě vstřebává životní krok. Z každého jeho slova ale cítíte, jak se na novou výzvu těší. „Když se ozval Feyenoord, nebylo na co čekat,“ vypráví Lingr v rozhovoru pro Sport.cz o svém přesunu ze Slavie do Feyenoordu Rotterdam, kádru aktuálního nizozemského šampiona. Čtyřiadvacetiletý reprezentant také popisuje, jak náročných pro něj bylo posledních osm měsíců, kdy se neustále řešilo, jestli odejde, nebo v Edenu podepíše novou smlouvu.


Hirt útočí na červený trikot, ale ne pro sebe: Jet bez osobních ambic mi nevadí, zázemí je top
sport.cz | 07:21:50
Španělská Vuelta mu nikdy tolik neseděla, přesto by český cyklista Jan Hirt rád pomohl svému týmu Soudal Quick-Step k celkovému vítězství. Červený trikot totiž obhajuje jeho belgický parťák Remco Evenepoel. A celá Vlčí smečka chce po italském Giru pomstu, o ambice je totiž v květnu připravil covid, který srazil i 32letého rodáka z Třebíče.


Verstappen se na domácím okruhu pokusí o pole position
sport.cz | 07:09:35
Fanoušci motorsportu opět bystří, jezdce čeká v sobotu kvalifikace na nedělní Velkou cenu Nizozemska. Ještě dopoledne závodníci odjedou plánovaný třetí trénink. Kvalifikace začíná v 16 hodin. Podrobnou online reportáž nabízí web Sport.cz.


Trenére, to dá! Kouč mistryně světa o japonské pokoře, slovech Zátopkové i zlých anonymech
sport.cz | 06:24:53
Je to příběh, kterých už současný vrcholový sport tolik nenabízí. Jak si dívka z Japonska sbalila věci, odletěla na druhý konec světa do města, které neznala, k trenérovi, kterého potkala na jedné oštěpařské konferenci ve Finsku. A po necelých pěti letech spolupráce dovedl domažlický kouč David Sekerák Haruku Kitagučiovou k titulu mistryně světa!


Ukrajinský kotel v zádech. Mladá krev chce vyzrát na šampiona. Šokuji celý svět! říká
sport.cz | 06:07:32
Jeden z největších boxerských zápasů letošního roku je tady. Přes 40 tisíc fanoušků bude v sobotu 26. srpna v polské Vratislavi sledovat velkou bitvu hned o čtyři světové tituly v těžké váze mezi dosud neporaženým šampionem Ukrajincem Oleksandrem Usykem a povinným vyzyvatelem Britem Danielem Duboisem. Zápas ovšem nenapíše jen sportovní příběh.


Jude Bellingham opět zachránil Real Madrid. Jak vážné je zranění Vinícia?
FotbalPortal | 09:40:52
Během včerejšího zápasu na hřišti Celty Vigo asi fanouškům Realu Madrid pořádně zatrnulo. Už po necelých 20 minutách totiž musel ze hřiště Vinícius pro zranění. Skóre navíc bylo až do 81 minuty remízové a bezgólové. Naštěstí obě dvě situace dopadly dobře. Viníciovo zranění není vážné a výhru pro Los Blancos zachránil nikdo jiný než v neskutečné formě hrající Jude Bellingham.


Al Nassr konečně zabral – Cristiano Ronaldo nasázel hattrick, Sadio Mané přidal 2 kusy
FotbalPortal | 09:28:17
Po dvou prohrách konečně saúdskoarabský Al Nassr zabral naplno a získal tři body. Al Fateh zdolal jasně 5:0. Gólově se prosazovaly dvě největší hvězdy Al Nassru. Cristiano Ronaldo zkompletoval v 6. minutě nastavení hattrick a o dva zbývající góly se postaral Sadio Mané. Po třech kolech je Al Nassr na desátém místě.


Přestupy živě: Přestup Cancela do Barcelony zdržuje finanční fair-play, AS Řím jedná s Chelsea ohledně Lukakua
FotbalPortal | 08:05:13
Nebude trvat dlouho a přestupové okno se nám zase až do ledna uzavře. Týmy mají poslední možnost, aby dokázaly vyztužit své kádry pro novou sezónu, aby byly co nejvíce konkurenceschopné. Padne ještě nějaká bomba? Uvidíme letos poklidný konec přestupového období. Samozřejmě bychom chtěli první možnost. Tak či tak, s námi budete u toho!


Nová studie spojuje uvolnění pandemických restrikcí v Číně s 1,9 milionu úmrtí
Tiscali-zprávy | 09:32:27
Náhlé zrušení přísných covidových restrikcí mohlo v Číně jen za dva měsíce způsobit asi 1,9 milionu úmrtí, naznačuje studie zveřejněná v odborném časopise JAMA Network Open. Uvedené číslo je odhadem takzvané přebytečné úmrtnosti, tedy počtu úmrtí nad hranicí průměru za předchozí roky. Čínské úřady přibližně měsíc po uvolnění opatření hlásily jen asi 60 tisíc smrtelných případů covidu-19.


Zadlužujete se a snižujete daně, kritizuje Česko agentura Fitch. Výhled nechává negativní
E15-ekonomika | 10:19:00
Americká ratingová agentura Fitch Ratings potvrdila hlavní úvěrový rating České republika na stupni AA minus, výhled ale dál zůstává negativní. To znamená, že agentura by rating mohla později snížit. Fitch kritizuje nárůst veřejného dluhu, výrazné zhoršení ukazatelů veřejných financí a snížení daní, vyplývá z páteční tiskové zprávy.


Zadlužujete se a snižujete daně, kritizuje Česko agentura Fitch. Výhled nechává negativní
E15-politika | 10:19:00
Americká ratingová agentura Fitch Ratings potvrdila hlavní úvěrový rating České republika na stupni AA minus, výhled ale dál zůstává negativní. To znamená, že agentura by rating mohla později snížit. Fitch kritizuje nárůst veřejného dluhu, výrazné zhoršení ukazatelů veřejných financí a snížení daní, vyplývá z páteční tiskové zprávy.


Americkým Michiganem se prohnala série tornád, zanechala po sobě několik mrtvých
Globe24 | 09:28:00
Nejméně sedm tornád se přehnalo americkým státem Michigan. V kombinaci se silnými bouřemi si vyžádaly pět životů. Tornáda trhala střechy z budov, ničila stromy a zanechala statisíce obyvatel bez elektřiny.


Zkušené hospodyňky vysvětlily, proč košile namáčet do slané vody. Má to jeden podstatný efekt
AAzdraví.cz | 08:00:00
Někdy jsou nejlepší rady ty, které nám předávají naše babičky. Pokud se potýkáte s odolnými žlutými skvrnami od potu na oblíbených košilích, možná je čas…


Policie eskortovala z Řecka do Česka muže obžalovaného z úvěrových podvodů
ceskenoviny.cz | 10:54:00
Praha - Policie v pátek eskortovala z Řecka do Česka muže obžalovaného z úvěrových podvodů s miliardovou škodou. Na webu policie o tom dnes informoval mluvčí českého policejního prezidia...


Počet školáků oproti loňsku podle odhadů ministerstva školství vzroste
ceskenoviny.cz | 09:50:00
Praha - Celkový počet žáků a studentů základních a středních škol v Česku by se měl oproti loňsku zvýšit. Důvodem je předpokládaný nárůst počtu středoškoláků. Ve školním...


Inspiraci nehledám na výletech, ale v pokojíčku líčí Arnošt Goldflam
idnes.cz | 11:21:00
Známý je nejen jako herec, ale také režisér a autor knížek a divadelních her. S jižní Moravou ho pojí dlouholetá divadelní činnost i brněnský dialekt, který je mu stále vlastní. Rodák z Brna Arnošt Goldflam už řadu let bydlí v Praze, na Moravě však prožil přes padesát let svého života.


Bratrská rvačka v paneláku v Litvínově. Pobodaný muž skončil v nemocnici
idnes.cz | 11:14:00
V jednom z panelových domů v Litvínově na Mostecku se v pátek večer porvali dva muži. Jeden z nich následně skončil s bodnými zraněními v nemocnici, druhého zadržela policie. Podle informací iDNES.cz jsou muži bratři a s útočníkem měli sousedi problémy dlouhodobě.


Policie eskortovala do Česka obžalovaného z podvodů. Skrýval se na jachtě u Korfu
idnes.cz | 11:13:00
Policie v pátek eskortovala z Řecka do Česka muže obžalovaného z úvěrových podvodů s miliardovou škodou. Na webu policie o tom informoval mluvčí policejního prezidia David Schön. Řečtí policisté muže zadrželi na konci července na lodi nedaleko ostrova Korfu. Případ podle Schöna souvisí se spořitelním družstvem.


Hororový konec dovolené: 180 Čechů uvízlo na letišti v bulharském Burgasu!
blesk | 11:49:00
180 Čechů uvízlo na letišti v Bulharsku, na letadlo čekají již od včerejška od 22:20 hodin. Museli přenocovat na zemi. Byl jim přislíben hotel, ale nakonec se na něj nedostali. Podle výpovědí jedné z cestujících jim společnost Smartwings neposkytla dostatek informací, lidé nevěděli, co se děje. Lidé také nedostali skoro žádné jídlo - dočkali se až poté, co reportérka TV Nova volala společnosti ohledně nastalé situace.


Ze hřbitova wagnerovců zůstal jen Prigožinův pomník, úřady ho srovnaly se zemí
idnes.cz | 11:03:00
Hřbitov ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v obci Nikolajevka v Samarské oblasti byl srovnán se zemí. Ze hrobů byly odstraněny kříže, informoval na svém webu deník Ukrajinska pravda.


Nad Moravou přecházejí bouřky. Hrozí i velmi silné s krupobitím a průtržemi
idnes.cz | 10:31:00
Pásmo bouřek od rána přechází od jihu k severu Moravy. Podle výstrahy meteorologů mohou být sobotní bouřky i velmi silné, provázené přívalovými dešti s kroupami. Po vlně veder postupně klesají teploty. Zatímco v Ostravě je dopoledne 28 stupňů, v Chebu už jen 15.


Mullet se vrací. Populární „deku“ na hlavě mají v oblibě pravicoví Američané
idnes.cz | 10:17:00
Mullet, populární účes 70. a 80. let, zažívá ve Spojených státech renesanci. Američané si sestřih oblíbili během pandemie covidu-19, v té době začala v zemi také soutěž o nejlepší dětský mullet. Pro účastníky soutěže představuje účes symbol Ameriky i životní styl, píše týdeník The Economist.


Odbory žádají minimální mzdu 19 500 korun. Jurečka chystá valorizační vzorec
idnes.cz | 09:44:00
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje od ledna navýšení minimální mzdy na 19 500 korun, tedy proti letošku o 2200 korun. Usilovat chce i o dorovnání a zvednutí všech stupňů zaručené mzdy, uvedl předák ČMKOS Josef Středula. Ministr práce Marian Jurečka zatím neupřesnil, jaký růst minimálního výdělku bude pro příští rok navrhovat.


Brutální útok v Litvínově: Muž měl údajně nožem pobodat svého bratra!
blesk | 10:16:00
Ústečtí krajští kriminalisté vyšetřují násilný trestný čin v Litvínově na Mostecku. Po konfliktu mezi rodinnými příslušníky jeden muž skončil v nemocnici. Podezřelého policie zadržela. ČTK to v sobotu řekl policejní mluvčí Václav Krieger.  Podle informací CNN Prima News měl muž napadnout druhého muže nožem a několikrát jej bodnout. Údajně se mělo jednat o bratry. 


Odboráři vyrážejí do boje: Budou usilovat o navýšení minimální mzdy na 19 500 korun
blesk | 09:44:00
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje od ledna navýšení minimální mzdy na 19.500 korun, tedy proti letošku o 2200 korun. Usilovat chce i o dorovnání a zvednutí všech stupňů zaručené mzdy. ČTK to řekl předák ČMKOS Josef Středula. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) zatím neupřesnil, jaký růst minimálního výdělku bude pro příští rok navrhovat. Ministerstvo pracuje na vzorci pro pravidelnou valorizaci. Jednají o něm zástupci resortu s odboráři a zaměstnavateli. Podnikatelé se skokovým růstem nesouhlasí.


Konec „nejdivnějšího páru“: Slavný herec (72) dostal kopačky od o 28 let mladší zpěvačky
super | 11:25:29
Herec Bill Murray (72) a zpěvačka Kelis (44) se rozešli. Podle deníku The Sun přitom nebyl herec tím, který vztah ukončil, rozhodnutí šlo za interpretkou slavného hitu Milkshake. Navzdory tomu měl být rozchod přátelský.


Peter Falk s ní strávil turbulentních 34 let: Podívejte se, jak dnes vypadá skutečná paní Columbová
super | 10:14:35
Proslavily ji filmy jako Riskantní podnik, Baby Boom, John Q nebo Alpha Dog a také manželství s Peterem Falkem. Herečka Shera Danese po jeho boku strávil 34 let. Vztah přetnula až smrt seriálového poručíka Columba v roce 2011.


Mateřská dovolená podle Olgy Lounové? Koncertuje a chystá se na mistrovství světa v tanci v Americe
super | 10:03:30
Její dceři Arianne bude v listopadu teprve rok, ale zpěvačka


Muž po 22 letech vlastnictví prodal nezničitelný rodinný Mercedes. O 8 let později si raději to samé auto koupil zpátky
Autoforum.cz | 07:30:00
Říká se, že vývoj kráčí stále vpřed. A obecně vzato je to snad pravda. Někdy ale udělá tolik úkroků stranou, že určité věcí učiní v některých ohledech nepřekonané a snad i nepřekonatelné. Mercedes 190 mezi takové věci patří. (Petr Miler)


Čím jezdí hvězdy motorsportu? Milují rychlost a luxus
Auto.cz | 11:49:00
Automobiloví a motocykloví jezdci posouvají hranice fyziky, lidských schopností a techniky. Na okruzích jsou vyladěni pro dosažení maximálního výkonu, v civilním provozu je to jiné.


První vůz značky AMG byla závodní limuzína. Mercedes s přezdívkou „Rudá svině“ na trati trápil kompaktní sporťáky
Autoweb | 08:24:03
Luxusní limuzína měřila přes pět metrů, přesto na okruhu své konkurenty ničila. Tajemství prvního Mercedesu-AMG se ukrývalo pod kapotou.


Bouřky mohou být velmi silné. Meteorologové upřesnili výstrahu
Novinky.cz | 11:59:04
Avizované bouřky v sobotu dopoledne postupují přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci na neděli hrozí bouřky kromě severozápadu na celém území Česka, a to i velmi silné. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu upřesnil výstrahu.


Uprchlíka obžalovaného z miliardových podvodů policie převezla do Čech
Novinky.cz | 11:33:16
Po několika měsících na útěku a třech týdnech řecké vazby převezla v pátek večer česká policie uprchlého muže, podezřelého z miliardového úvěrového podvodu, z Atén do České republiky. Na policejním webu o tom v sobotu informoval policejní mluvčí David Schön.


Ruské benzinky nemají co prodávat, palivo jde na export
Novinky.cz | 11:11:56
Stále více ruských regionů hlásí nedostatek paliva na čerpacích stanicích. K Astrachani, Volgogradské oblasti a Kalmycké republice se postupně podle listu Izvěstija přidaly benzinky v Saratovské, Rjazaňské a Novosibirské oblasti a také z anektovaného Krymu, který je většinou zásobován přednostně. Odpovědní úředníci mají „spoustu“ vysvětlení, podle některých analytiků je za nedostatkem paliva skutečnost, že kvůli slabému rublu je mimořádně výhodný export.


OBRAZEM: Taneční pár Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková se těší na paso doble
Novinky.cz | 11:11:00
Poslední pár pro televizní soutěž StarDance, kterého Novinky.cz představují, tvoří herec Marek Adamczyk a jeho tanečnice Lenka Nora Návorková. Stejně jako jiné páry trénují od začátku srpna a jasno mají také v tom, na jaký tanec vsadí. Bude jím paso doble.


Deštivé počasí by mělo přinést další houbařské žně
Novinky.cz | 10:58:20
Další houbařské žně má přinést nadcházející chladnější a deštivější počasí. Již v sobotu mají přijít totiž bouřky takřka na celém území Česka a pršet má i v první polovině příštího týdne. Léto zkrátka končí: jak napovídá pranostika, svatý Bartoloměj, kterého jsme si ve čtvrtek připomněli, otvírá dveře podzimu.


Nepózujte tu nazí, apelují na turisty majitelé fotogenického slunečnicového pole
Novinky.cz | 10:43:00
Slunečnicové pole na britské farmě Stoke Fruit se stalo velkým turistickým tahákem. Řada návštěvníků se v lánech květin fotí, někteří při tom však odhazují veškeré oblečení i zábrany. Majitelé proto museli lidem připomenout, že jde o oblast, kde se pohybují i rodiny s dětmi, a tak je veřejná nahota zcela nepřípustná.


Na hořící skládce pražců u Sokolova přešli hasiči z obrany do útoku
Novinky.cz | 10:21:58
Dva vrtulníky s vaky pomáhají od rána hasit rozsáhlý požár skladu železničních pražců v areálu průmyslové zóny Silvestr - Přátelství v Tisové u Sokolova. Vodu nabírají v nedalekém jezeře Medard. Požár, který byl vidět kvůli hustému dýmu na desítky kilometrů daleko, vznikl v pátek večer a v sobotu ráno u něj zasahovalo přes sedmdesát kusů hasičské techniky.


GIBS: Zásah u Národního muzea byl v pořádku, policie řeší křivé obvinění
Novinky-kultura | 09:47:31
Muž, který podal trestní oznámení na policisty i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli zásahu u Národního muzea během březnové protivládní demonstrace, neuspěl. Zásah byl podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v pořádku, uvedla znovu a podnět takzvaně uložila.


Plavčík v Rakousku skopl z věže do bazénu mladíka, který sbíral odvahu ke skoku
Novinky-kultura | 09:43:13
Přinejmenším nedostatek trpělivosti a empatie projevil plavčík na koupališti v hornorakouském Steyru. Potřeboval vyklidit skokanskou věž, jejíž horní platformu se ale zdráhal opustit jistý mladík. Když nesebral dostatek odvahy, plavčík jej jednoduše skopl z desetimetrové výšky do bazénu.


Výzkum rozdělil muže do tří kategorií. Do které patříte?
Novinky-kultura | 09:12:00
Studie výzkumníků z University of British Columbia v Kanadě přináší nové dělení mužů podle jejich přístupu k milostným vztahům. Do jedné z celkem tří kategorií lze podle výzkumníků zařadit jakéhokoliv muže. O výzkumu informoval britský deník Daily Mail.


Ukrajinci zasáhli ruskou základnu na Krymu. Skoro 300 km od území, které Kyjev kontroluje
Novinky-kultura | 09:05:10
Ukrajinské síly v pátek zasáhly pomocí dronů ruskou vojenskou základnu na anektovaném Krymu. Ta se nachází téměř 300 kilometrů od území pod ukrajinskou kontrolou. Na místě je údajně „mnoho mrtvých a zraněných“.


VIDEO: Žanet. si občas připadá jako "Puzzle" a vznikl z toho roztančený, barevný klip
Musicserver | 11:11:00
Bývalá frontmanka Nanosféry Žaneta Fröde Vargová vystupuje sólově jako Žanet. A co singl, to odnož něčeho jiného. Po rockověji laděném "Havraním kruhu", který vyšel vloni, a duetu ...


Nový bič na neplatiče alimentů: Přijdou o rybářský lístek
lidovky.cz | 11:00:00
Resort práce a sociálních věcí si chce více posvítit na neplatiče výživného. Kromě pozastavení řidičského průkazu by jim stát mohl nově zabavit auto, rybářský lístek nebo zbrojní průkaz. Podle odbornic z praxe ale tyto kroky nepomohou.


Odbory žádají minimální mzdu 19 500 korun. Jurečka chystá valorizační vzorec
lidovky.cz | 10:36:36
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje od ledna navýšení minimální mzdy na 19 500 korun, tedy proti letošku o 2200 korun. Usilovat chce i o dorovnání a zvednutí všech stupňů zaručené mzdy, uvedl předák ČMKOS Josef Středula. Ministr práce Marian Jurečka zatím neupřesnil, jaký růst minimálního výdělku bude pro příští rok navrhovat.


Nad Moravou přecházejí bouřky. Hrozí i velmi silné s krupobitím a průtržemi
lidovky.cz | 10:36:00
Pásmo bouřek od rána přechází od jihu k severu Moravy. Podle výstrahy meteorologů mohou být sobotní bouřky i velmi silné, provázené přívalovými dešti s kroupami. Po vlně veder postupně klesají teploty. Zatímco v Ostravě je dopoledne 28 stupňů, v Chebu už jen 15.


Mohou být zajímavější než národní park. Zpustlá místa do měst patří, míní vědci
aktuálně.cz | 09:21:20
Každý den kolem nich procházejí lidé, pro většinu jsou ale neviditelná. Nový pohled na neudržovaná místa přináší kniha českých expertů.


Jak vypadá město naruby. Zpustlá místa do měst patří, připomíná kniha českých expertů
aktuálně.cz | 05:10:14
Každý den kolem nich procházejí lidé, pro většinu jsou ale neviditelná. Nový pohled na neudržovaná místa přináší kniha českých expertů.


Hasiči od pátku bojují s požárem skládky u elektrárny Tisová na Sokolovsku, oheň už mají pod kontrolou
Český rozhlas | 11:38:00
Požár skládky pražců poblíž hnědouhelné elektrárny Tisová na Sokolovsku se už nešíří. Dopoledne ho začaly hasit také dva vrtulníky, vodu nabírají v jezeře Medard, uvedl mluvčí hasičů v Karlovarském kraji Martin Kasal. V areálu bývalého dolu Silvestr – Přátelství poblíž elektrárny hoří od pátečního večera. Platí zvláštní stupeň požárního poplachu, při zásahu se zranilo několik hasičů. Firma, které skládka patří, netuší, co se na místě stalo.


Je to facka do obličeje obcí. Přijdou až o 100 miliard, kritizuje jejich předseda Lukl změnu vládního balíčku
Český rozhlas | 11:08:00
Vládní koalice se v noci na čtvrtek dohodla na konečné podobě konsolidačního balíčku. S ní mají ale problém obce a města. Těm sice zůstane sto procent výnosu daně z nemovitostí, ale výměnou za snížení příjmů ze sdílených daní v rozsahu 10 miliard korun, a to včetně DPH. „Na tomto shoda nepanovala. Ukazuje, že ten partnerský přístup, který jsme razili, se v dnešní době nenosí,“ říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl.


Jak se chovat při bouřce? Blesky člověka zasáhnou málokdy, následky jsou fatální
Denik.cz | 11:19:00
Několik lidí v posledních týdnech v Česku zranil blesk. Jedná se přitom o velmi nepravděpodobný úraz. Experti připomínají, že šanci na zásah bleskem mohou lidé svým chováním zvýšit i snížit. 


Prigožin je jen posledním z mnoha. Záhadně zemřela už řada Putinových kritiků
Denik.cz | 11:07:00
O osudu Jevgenije Prigožina se začalo spekulovat hned po jeho vzpouře před dvěma měsíci. Vůdce žoldnéřské skupiny ovšem není první, jehož život skončil předčasně poté, co se postavil proti ruskému prezidentovi.


VIDEO: Česačky se na Přerovsku rozjely. Kvalita chmele letos vypadá slibně
Denik.cz | 10:43:00
Pro Matěje Hrazdiru z Předmostí, který pomáhá se sklizní chmele v Kokorách na Přerovsku, je brigáda na česačce novou zkušeností. Práci v zemědělství si ale může vyzkoušet jen týden, protože už v září nastupuje opět do školy. Na chmelnici pomáhá se sklizní, která začala s týdenním zpožděním tento pátek, 170 brigádníků. Nejvíce je Bulharů a Slováků, zapojili se ale i čeští studenti středních a vysokých škol, řadoví zaměstnanci nebo mladí lidé z okolních vesnic.


Vdova po známém malíři chce zpět zámek Líčkov. Soudní spor se táhne roky
Denik.cz | 10:34:00
U Vrchního soudu v Praze a krajského v Ústí nad Labem se odehrává právní bitva o to, kdo vlastní zámek Líčkov na Žatecku. Turisticky zajímavá památka s galerií malíře Oskara Brázdy je roky uzavřená, soudní spory se táhnou téměř deset let. Justice řeší civilní žalobu o určení vlastnického práva k nemovitostem i obžalobu pro lichvu a poškození věřitele při správě cizího majetku. Klíčový by v kauze mohl být verdikt Vrchního soudu v Praze, který se očekává v září.


Sociální politiku a sociální práci v této zemi nahrazují sbírky chudých na ještě chudší…
Britské_listy | 10:00:00
(Věnuji


joolery
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Ruská agrese na Ukrajině Putin nařídil bojovníkům z Wagnerovy armády, aby podepsali přísahu věrnosti ruskému státu
Britské_listy | 10:00:00
- Ukrajina potřebuje proniknout už jen o 10 kilometrů, čímž zlikviduje zásobovací linie Ruska pro celou frontu:


Radegast v Nošovicích poprvé uvařil pivo z vody získané ze vzdušné vlhkosti
eStav.cz | 10:50:42
Pivovar Radegast v Nošovicích na Frýdecko-Místecku poprvé uvařil pivo z vody získané ze vzdušné vlhkosti. Využil k tomu přístroj EWA vyvinutý pražským Českým vysokým učením technickým (ČVUT).


Ministr Hladík: Výstavbu větrných elektráren by měly zrychlit akcelerační zóny
eStav.cz | 10:49:18
Zrychlit a zjednodušit přípravu výstavby větrných elektráren by měly takzvané akcelerační zóny. Razítka potřebná k realizaci projektu v nich půjde získat rychleji. Takové zóny by měly být ve všech krajích.


Hirta mrzel konec na Giru: Na Vueltě chci pomoct. Čím děsí Vingegaard?
iSport.cz | 11:00:00
Do přípravy dal na jaře vše, co mohl. Stejně jako před vítěznou etapou v roce 2022 byl sám na soustředění v Kolumbii. Letos však Jan Hirt opouštěl Giro d´Italia předčasně s pozitivním testem na covid. „Mrzelo mě to. Hodně jsem tomu obětoval, byl jsem dobře připravený, ale nemohl jsem to nikde ukázat,“ prozradil český vrchař. U španělské Vuelty, která začíná v sobotu týmovou časovkou, doufá, že ji pojede lépe než dřív. Hlavně chce ale pomoci Remcu Evenepoelovi při obhajobě.


Pět penalt v sezoně proti Plzni: nešťastník Hejda, loket i zbytečnost
iSport.cz | 10:14:00
V kvapíkovém tempu odehráli deset utkání, prohráli jen úvodní ligové kolo v Teplicích (0:1). V případě plzeňského týmu se ale opakuje nepříjemný nešvar. Proti Viktorii se kopalo už pět penalt, v divokém čtvrtečním závěru úvodního play off Konferenční ligy v Kostanaji z ní snížil domácí Tobol na konečných 1:2. Ve třech byl namočený Lukáš Hejda. Nemilou penaltovou sérii odstartoval právě kapitán Západočechů při prohře s Teplicemi. Od té doby panuje varovná bilance: pokutový kop ob zápas. Připomeňte si odpískané situace v plzeňské šestnáctce v článku iSport.cz.


Online: Třetí trénink na Grand Prix Nizozemska 2023
f1sport.auto.cz | 11:12:00
Průběžné zpravodajství a výsledky z posledního tréninku v Zandvoortu.


Zotavení trvá obvykle šest týdnů. Tost ale věří, že se Ricciardo vrátí dříve
f1sport.auto.cz | 10:22:00
Daniel Ricciardo je opět v centru pozornosti. Tentokrát ne kvůli nečekanému návratu ale naopak nečekanému dočasnému odchodu z F1. Ve druhém tréninku si zranil ruku.


Syn LeBrona Jamese by se měl po zástavě srdce vrátit k basketbalu
sport.cz | 11:52:49
Osmnáctiletý syn nejlepšího střelce NBA LeBrona Jamese Bronny by se měl po nedávné srdeční zástavě brzy vrátit k basketbalu. S odkazem na mluvčí rodiny o tom informovala zámořská média.


Kluby z anglické ligy utratily v létě za posily rekordních 1,95 miliardy liber
sport.cz | 11:44:52
Letní přestupový termín v anglické lize přinesl nový rekord, přestože fotbalisté mají na změnu dresu ještě týden. Podle společnosti Deloitte kluby z Premier League utratily za posily 1,95 miliardy liber (asi 55 miliard korun).


Vzduch k snídani, pak sedmá nejlepší Evropanka. Teď bych si dala colu, hlásila Stewartová
sport.cz | 11:21:04
Když Budapešť ještě žila páteční nocí, Moira Stewartová už vstávala. Budík měla nařízený na půl čtvrtou, aby v 7 ráno mohla vyrazit na 42 195 metrů dlouhou pouť ulicemi maďarské metropole. Odměnou jí bylo 26. místo a lichotivá sedmá příčka mezi Evropankami.


Kauza kolem polibku na MS nemá konce. Šéf španělského fotbalu obvinil fotbalistku ze lži a hrozí jí soudem
sport.cz | 11:14:01
Španělský fotbalový svaz (RFEF) a jeho předseda Luis Rubiales označili tvrzení záložnice Jenni Hermosové, že s polibkem při ceremoniálu po finále mistrovství světa nesouhlasila, za lež. V prohlášení na webu pohrozili čerstvé světové šampionce soudem.


Ze zlaté éry nezůstalo nic. Fotbal ve druhém největším městě Slovenska se zase probudil
sport.cz | 10:40:37
Je to trochu podobný příběh jako v Brně. Druhé největší město v zemi bez stabilního fotbalového klubu v nejvyšší soutěži. Nebo že by se na Slovensku měnily časy? Česká Zbrojovka už se zase potácí ve druhé lize, ale Košice si po letech užívají souboje s elitou. Klub FC Košice chce být do budoucna pýchou celého východního Slovenska. „Věřím našemu projektu a tomu, že pominuly turbulentní doby, kdy tu kluby vznikaly a zanikaly. Chceme se v lize usadit,“ říká pro Sport.cz generální manažer FC Košice Pavol Turczyk.


Při baseballovém zápase v Chicagu byly postřeleny dvě ženy
sport.cz | 10:21:44
Při pátečním utkání zámořské soutěže MLB mezi baseballisty Chicaga White Sox a Oaklandu Athletics byly postřeleny dvě ženy. Informovala o tom agentura AP.


Brabec: Úspěšné mistrovství světa může inspirovat i český ženský fotbal
sport.cz | 10:02:30
Sedl do letadla a vyrazil na dlouhou cestu. Cíl? Austrálie, která spolu s Novým Zélandem hostila nedávno skončené mistrovství světa fotbalistek. „Byla to historicky nejúspěšnější událost ženského sportu,“ připomene Erich Brabec, šéf úseku ženského fotbalu a pověřený technický ředitel české fotbalové asociace. Během šampionátu se zúčastnil dvoudenní konference s elitními experty na ženský fotbal a domů se vrátil s plným poznámkovým blokem.


Seriál Iveta: vynechali Pomejeho
Tyden-sport | 12:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat pestrý život Ivety Bartošové (†48). Postava Jiřího Pomejeho (†54), jenž byl zpěvaččiným prvním manželem a zásadním mužem jejího života, se v ní ale vůbec neobjeví! Tvůrci se snaží šokující rozhodnutí hájit tím, že se zkrátka do děje nehodil. Co na to ale říká Andrea Pomeje (35), třetí manželka zesnulého filmového producenta?


Seriál Iveta: vynechali Pomejeho
Tyden-Byznys | 12:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat pestrý život Ivety Bartošové (†48). Postava Jiřího Pomejeho (†54), jenž byl zpěvaččiným prvním manželem a zásadním mužem jejího života, se v ní ale vůbec neobjeví! Tvůrci se snaží šokující rozhodnutí hájit tím, že se zkrátka do děje nehodil. Co na to ale říká Andrea Pomeje (35), třetí manželka zesnulého filmového producenta?


Agentura Fitch potvrdila rating Česka, ponechala ale negativní výhled kvůli vývoji veřejných financí
Hospodářské noviny | 12:00:54
Americká ratingová agentura Fitch Ratings potvrdila hlavní úvěrový rating pro Českou republiku na stupni AA minus, zároveň ale ponechala negativní výhled. To znamená, že by agentura mohla rating snížit v budoucnosti. V páteční tiskové zprávě Fitch...


Špotákovou zděsila kvalifikace oštěpařek. Teď má obavy, aby nezkazila finále mužům
iHNed_sport | 09:23:37
Na světovou rekordmanku Barboru Špotákovou v pátek při komentování soutěže oštěpařek dýchla atmosféra mistrovství světa.


Dánský Midtjylland má vážný zájem o Jana Kuchtu. Sparta náhradu hledá v MLS
FotbalPortal | 11:06:53
Vloni Spartu dovedl k titulu. Jenomže Brian Priske na zásluhy nehraje a je prostě fakt, že aktuálně jsou v týmu hráči, jenž jsou na tom lépe než český reprezentant. A Sparta by dokonce o svého forvarda mohla přijít. Velký zájem má dánský Midtjylland, kam nedávno zamířil i bek Adam Gabriel. Sparta si podle Transfermarketu vyhlédla náhradu v americké MLS.


Mauricio Pochettino: Nicolas Jackson by mohl být jedním z nejlepších útočníků historie Premier League
FotbalPortal | 10:37:45
Byli jsme ohledně toho, že by měl být Nicolas Jackson jedničkou v útoku Chelsea skeptičtí. Podařil se mu jen závěr sezóny ve Villarealu. Jenomže v dresu The Blues odehrál výbornou přípravu a skvěle vypadal i ve 3 dosavadních zápasech Premier League. Včera se poprvé střelecky prosadil a velká slova chvály pro něj měl i trenér Mauricio Pochettino.


Moje uši krvácí. De Gea, Casillas a další fotbalové hvězdy ostře odsoudily chování předsedy svazu Luise Rubialese
FotbalPortal | 10:36:02
Španělské fotbalové hvězdy včetně Davida De Gey, Ikera Casillase nebo Héctora Bellerína ostře odsoudily šokující výroky předsedy fotbalového svazu Luise Rubialese. Ten v pátek odmítl rezignovat kvůli skandálu, který způsobil polibek na ústa člence španělského reprezentačního týmu Jenni Hermosové a naopak se dle svých slov pasoval do role oběti honu na čarodějnice ze strany “falešných feministek“.


Bayern Mnichov má náhradu za zraněného Neuera. Z Izraele přichází nadějný Peretz
FotbalPortal | 10:10:00
Bayern Mnichov už má pozici gólmana vyřešenou. Vedle Svena Ulreicha bude svatyni v Alianz Areně před návratem zraněného Neuera bránit talentovaný reprezentant Izraele Daniel Peretz. Za 23letého brankáře putovalo do Maccabi Tel Aviv 5 milionů eur. Podepsal smlouvu do roku 2028 a připraven by měl být už na zápas s Augsburgem, který se odehraje v neděli.


Zázračný Gabri Veiga dal v 21 letech místo Neapole přednost Saúdské Arábii. Trapné, zkritizoval ho Toni Kroos
FotbalPortal | 09:58:53
Záložník Realu Madrid Toni Kroos zkritizoval šokující přestup talentovaného 21letého středopolaře Celty Vigo Gabriho Veigy do saúdsko-arabského Al Ahli a jeho rozhodnutí označil za “trapné“. Veiga je považován za jednoho z nejtalentovanějších španělských fotbalistů a ještě nedávno měl namířeno do italské Neapole, místo toho se ale na poslední chvíli rozhodl pro Saúdskou Arábii.


Přestupy živě: Přestup Cancela do Barcelony zdržuje finanční fair-play, příjde Sparta o Kuchtu?
FotbalPortal | 08:05:13
Nebude trvat dlouho a přestupové okno se nám zase až do ledna uzavře. Týmy mají poslední možnost, aby dokázaly vyztužit své kádry pro novou sezónu, aby byly co nejvíce konkurenceschopné. Padne ještě nějaká bomba? Uvidíme letos poklidný konec přestupového období. Samozřejmě bychom chtěli první možnost. Tak či tak, s námi budete u toho!


Policie eskortovala do Česka muže obžalovaného z miliardových podvodů. Skrýval se v Řecku
ČT24 | 11:12:50
Policie v pátek eskortovala z Řecka do Česka muže obžalovaného z úvěrových podvodů s miliardovou škodou. Na webu policie o tom v sobotu informoval mluvčí českého policejního prezidia David Schön. Řečtí policisté muže zadrželi na konci července na lodi nedaleko ostrova Korfu. Případ podle Schöna souvisí se spořitelním družstvem.


Pavel Páral: Vláda s balíčkem skoro v ničem neustoupila. Ale zatím jde jen o polovinu úspor
Reflex | 12:00:00
Pokud se na změny v konsolidačním balíčku, na nichž se v minulých dnech dohodla vládní koalice, díváme čistě z makroekonomického hlediska, nejde o nic mimořádného a naplánované úspory to nekrátí, ale ani nenavyšuje. Přesto má smysl nad malými posuny trochu hloubat, protože vypovídají hodně o způsobu vládnutí, v němž některé strany tahají dlouhodobě za kratší konec, zatímco druhé si jedou nekompromisně svou agendu.


Prvoci, bakterie a mužíci ve spermiích. Před 300 lety zemřel nevzdělaný samouk, který založil mikrobiologii
Reflex | 10:00:00
Dějiny lidského poznání většinou píšou velcí učenci, na jejichž ramenou stojí celé další generace vědců. Občas se ale stane, že vědu posune kupředu naprostý laik. Jedním z nejzajímavějších je Antonie van Leeuwenhoek. Badatel, optik a zakladatel mikrobiologie, který zemřel přesně před třemi sty lety.


Seriál Iveta: vynechali Pomejeho
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat pestrý život Ivety Bartošové (†48). Postava Jiřího Pomejeho (†54), jenž byl zpěvaččiným prvním manželem a zásadním mužem jejího života, se v ní ale vůbec neobjeví! Tvůrci se snaží šokující rozhodnutí hájit tím, že se zkrátka do děje nehodil. Co na to ale říká Andrea Pomeje (35), třetí manželka zesnulého filmového producenta?


Odbory ČMKOS požadují zvýšení minimální mzdy od ledna o 2200 Kč na 19 500 Kč
Tiscali-zprávy | 11:53:16
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje od ledna navýšení minimální mzdy na 19 500 korun, tedy proti letošku o 2200 korun. Usilovat chce i o dorovnání a zvednutí všech stupňů zaručené mzdy. ČTK to řekl předák ČMKOS Josef Středula. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) zatím neupřesnil, jaký růst minimálního výdělku bude pro příští rok navrhovat. Ministerstvo pracuje na vzorci pro pravidelnou valorizaci. Jednají o něm zástupci resortu s odboráři a zaměstnavateli. Podnikatelé se skokovým růstem nesouhlasí.


Převaděči migrantů přesedli do lepších aut, splácejí tak leasing, říká policista
idnes.cz | 13:28:00
Už přes rok Česká republika čelí náporu migrantů. S tím také stoupá počet převaděčů, kteří migranty nelegálně za nemalé peníze převáží do západní Evropy. Vedoucí Ředitelství služby cizinecké policie (ŘSCP) Václav Drda v rozhovoru přibližuje historky ze zadržení převaděčů či změnu jejich chování. „Situace se za několik posledních let diametrálně změnila,“ říká v rozhovoru policista.


Bizáry z českých ulic: Naháči, „čarodějka“ tančící kolem hořící houpačky i maso v brněnské kašně!
blesk | 13:47:00
V českých městech se někdy dějí opravdu kuriózní případy. Ty občas musí řešit i  strážníci. Často při nich hrají roli omamné látky nebo alkohol, i tak nad některými situacemi zůstává rozum stát. Podívejte se na osm bizarních případů z posledních let. Nechybí hned několik naháčů ani opilec, který zpíval policistům árii ze slavné opery.


Vlaky v Polsku zastavil falešný signál, železničáři slyšeli i ruskou hymnu
idnes.cz | 12:32:00
Neznámý pachatel spustil v noci na sobotu signál, který okamžitě zastavil všechny vlaky v okolí polského Štětína. V Západopomořanském vojvodství se tak na několik hodin přerušil provoz osobních i nákladních vlaků. Pracovníci železnice také uvedli, že kromě signálu slyšeli i ruskou hymnu a úryvek z projevu ruského prezidenta Vladimira Putina. Incidentem se zabývají úřady.


Uzavřený a přísný Baťův klíčový ředitel. Před 130 lety se narodil Dominik Čipera
idnes.cz | 12:05:00
Dominik Čipera (1893–1963) byl hlavním spolupracovníkem Tomáše Bati a později faktickým šéfem firmy, starostou Zlína či ministrem. Psal se rok 1919 a za Tomášem Baťou přišla jeho nevlastní neteř Božena Klausová. Požádala jej o souhlas se sňatkem s 26letým bankovním úředníkem Dominikem Čiperou, s nímž se seznámila při práci ve firemní filiálce v polském Krakově.


Jurečka podpoří novelu o nepřípustnosti fyzických trestů, ale... „Výchovný výprask“ bude bez trestu
blesk | 12:25:00
Rodičům, kteří i přes uzákonění nepřípustnosti fyzických trestů budou vychovávat děti výpraskem, nejspíš nebude hrozit postih. V chystané novele by se měl objevit sice výčet toho, co by se potomkům dělat nemělo, ale bez následné kriminalizace. Novinářům to v týdnu řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle něj je potřeba odlišovat výchovu od domácího násilí. Ustanovení o nepřípustnosti fyzických trestů by měla obsahovat novela občanského zákoníku. Připravuje ji ministerstvo spravedlnosti. S uzákoněním nepřípustnosti bití dětí počítá plán prevence domácího násilí s opatřeními do roku 2026, který ve středu schválila vláda.


Rok po smrti Hanky Zagorové: Dojemná slova slavných a pietní místo
blesk | 12:05:00
Od smrti nezapomenutelné zpěvačky Hanky Zagorové (†75) uplynul už celý rok, a tak si ji dnes připomíná celé Česko! Na Kampě vznikl nový památník, kde mohou lidé zapálit svíčku, a slavné osobnosti sdílejí své vzpomínky.


Čech obžalovaný z miliardových podvodů je v Česku! Policie ho eskortovala z Řecka. Ukrýval se na lodi u Korfu
blesk | 12:04:00
Policie v pátek eskortovala z Řecka do Česka muže obžalovaného z úvěrových podvodů s miliardovou škodou. Na webupolicie o tom dnes informoval mluvčí českého policejního prezidia David Schön. Řečtí policisté muže zadrželi na konci července na lodi nedaleko ostrova Korfu. Případ podle Schöna souvisí se spořitelním družstvem.


Bouřky postupují přes východ Česka: V noci hrozí téměř na celém území. Sledujte radar Blesku
blesk | 12:03:00
Bouřky, ojediněle s přívalovým deštěm a kroupami, postupují nyní přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci pak hrozí bouřky vyjma severozápadu postupně na celém území, mohou být i velmi silné. Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti. V dnes aktualizované výstraze to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Erotické dusno na Muži roku: Mezi svalovci i Schillerová a Žilková, vítěz žije s maminkou
blesk | 10:52:00
Studuje dvě vysoké školy, nepije alkohol a bydlí u maminky! Novým mužem roku 2023 se stal student František Knobloch (23). Žádná přítelkyně mu v hledišti městského divadla v Náchodě palce ale nedržela a hlídal se i v zápíjení svého titulu. Jak Blesku prozradil, skoro nepije. Spolu s ním se na stupních vítězů umístili také Alexandros Panayi a Rostislav Procházka. 


Foto jako důkaz? Britney měla manžela fyzicky napadat, fotky ho zachycují s modřinami
blesk | 10:50:00
Právě tyto fotky z 15. ledna letošního roku mají dokazovat, že Britney Spearsová (41) svého manžela Hasama „Sama“ Asghariho (29) fyzicky napadla! Model a fitness trenér se objevil s modřinami na rukách. Kvůli potyčkám manželů měla nezřídka zasahovat i ochranka!


Slovensko pobouřilo chování Čechů v Tatrách: Vykoupali se v jednom z Žabích ples!
blesk | 10:21:00
Slovensko pobouřili turisté z Česka! Ti vyrazili do Vysokých Tater a navzdory upozornění, že je zakázáno koupat se v tamních jezerech, se smočili v jednom z Žabích ples. Fotografie, na nichž turisté sedí na kamenech u jezera, se objevily na sociální síti Facebook.


Poznali byste bývalou sporťačku? Jana Adamcová po dlouhé době vyrazila do společnosti: Takhle teď vypadá
super | 13:14:22
V poslední době neměla moderátorka, někdejší sporťačka Novy a mluvčí bývalé vlády na růžích ustláno.


Nákladné rekonstrukci se věnuje už několik let: Tím, že prý v chalupě straší, si Jana Plodková hlavu neláme
super | 12:24:12
Herečka


Hodně sexy babička: Modelka se na pláži mazlila s vnoučkem, skvostně po porodu v bikinách vypadá i její dcera
super | 12:14:47
Konec prázdnin tráví Michelle Hunziker na Sardinii. Společnost jí přitom dělá její dcera Aurora a novorozený vnouček. Při pohledu na modelku v růžových bikinách byste netipli, že už je babičkou.


Evropa je nejhorší místo pro pořízení a provoz elektromobilu, říká studie, snahám EU dává pikantní pachuť
Autoforum.cz | 09:00:00
Elektromobily mohou na některých místech dávat smysl, je třeba ale velmi komplexní analýzy veškerých krátko- i dlouhodobých dopadů, abyste něco takového mohli tvrdit. Evropští politici si svůj domácí úkol zjevně nesplnili. (Petr Prokopec)


Rekord jim nestačí. Rimac chystá ultralehkou verzi modelu Nevera
Auto.cz | 13:45:00
Nejrychlejším sériově vyráběným elektromobilem na Severní smyčce Nürburgringu se nedávno stal Rimac Nevera. Automobilka ale nechce usnout na vavřínech.


Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky, mohou padat kroupy
Globe24 | 12:30:00
Aktuálně se bouřky, doprovázené občasnými přívalovými dešti a krupobitím, pohybují přes východní část Moravy a Slezska. V následujících hodinách a během noci se pak očekává, že bouřky postihnou téměř celé území a mohou být velmi silné.


Ve Skotsku začalo největší pátrání po lochnesské příšeře za 50 let
Novinky-kultura | 13:41:43
Ve Skotsku začalo největší pátrání po lochnesské příšeře za 50 let. Bájného živočicha budou hledat stovky dobrovolníků za použití nejmodernějších vědeckých metod a dronů. Píše o tom web BBC. Novodobý mýtus o lochnesské příšeře, zkráceně lochnesce nebo Nessie, se objevil před 90 lety.


Na hořící skládce pražců u Sokolova přešli hasiči z obrany do útoku
Novinky-kultura | 10:21:58
Dva vrtulníky s vaky pomáhají od rána hasit rozsáhlý požár skladu železničních pražců v areálu průmyslové zóny Přátelství – Silvestr v Tisové u Sokolova. Vodu nabírají v nedalekém jezeře Medard. Požár, který byl vidět kvůli hustému dýmu na desítky kilometrů daleko, vznikl v pátek večer a v sobotu ráno u něj zasahovalo přes sedmdesát kusů hasičské techniky. Policie případ prověřuje pro podezření z poškození cizí věci.


RECENZE: Farmářská show se skvělou hudbou
Novinky-kultura | 13:09:00
Kanadský Cirque Alfonse není na festivalu Letní Letná nováčkem. Jejich produkce baví pražské diváky už řadu let, takže nemůže scházet ani na jubilejním dvacátém ročníku. Tentokrát s temperamentním představením Animal, které těží ze zkušeností rodiny Carabinier-Lépine a jejích přátel s farmařením.


Putin v novém dekretu nařídil wagnerovcům, aby podepsali přísahu věrnosti
Novinky-kultura | 13:07:13
Ruský diktátor Vladimir Putin nařídil žoldnéřům z Wagnerovy skupiny, aby podepsali přísahu věrnosti ruskému státu. Stalo se tak jen několik dní poté, co při pádu letadla měl zahynout jejich šéf Jevgenij Prigožin. Informuje o tom agentura Reuters.


Italští hasiči doplnili vodu v obci, kde se rekreoval německý ministr. Jinde žádosti ignorovali
Novinky-kultura | 12:42:04
Hlasitou kritiku vyvolala v Itálii zpráva, že provincie Imperia na ligurském pobřeží dopřála německému ministrovi zdravotnictví Karlu Lauterbachovi prominentní zacházení během jeho červencové dovolené na Apeninském poloostrově.


Vztahová amnézie aneb Když partner zapomíná na důležité věci
Novinky-kultura | 12:26:00
Zapomíná váš partner pravidelně na vaše narozeniny či společné výročí nebo popírá, že řekl něco, co skutečně řekl, či si nepamatuje nějaký společný zážitek nebo něco jiného z pohledu vztahu důležitého? Pak zřejmě trpí vztahovou amnézií.


Volvo poodhalilo své první MPV
Novinky-kultura | 12:10:00
Volvo připravuje své první MPV, které bude patrně sdílet techniku s čínským Zeekrem 009 či Lotusem Eletre. Mohlo by mít až 140kWh baterii pro dojezd přes 800 km.


Bouřky mohou být velmi silné. Meteorologové upřesnili výstrahu
Novinky-kultura | 11:59:04
Avizované bouřky v sobotu dopoledne postupují přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci na neděli hrozí bouřky kromě severozápadu na celém území Česka, a to i velmi silné. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu upřesnil výstrahu.


Uprchlíka obžalovaného z miliardových podvodů policie převezla do Čech
Novinky-kultura | 11:33:16
Po několika měsících na útěku a třech týdnech řecké vazby převezla v pátek večer česká policie uprchlého muže, podezřelého z miliardového úvěrového podvodu, z Atén do České republiky. Na policejním webu o tom v sobotu informoval policejní mluvčí David Schön.


Ruské benzinky nemají co prodávat, palivo jde na export
Novinky-kultura | 11:11:56
Stále více ruských regionů hlásí nedostatek paliva na čerpacích stanicích. K Astrachani, Volgogradské oblasti a Kalmycké republice se postupně podle listu Izvěstija přidaly benzinky v Saratovské, Rjazaňské a Novosibirské oblasti a také z anektovaného Krymu, který je většinou zásobován přednostně. Odpovědní úředníci mají „spoustu“ vysvětlení, podle některých analytiků je za nedostatkem paliva skutečnost, že kvůli slabému rublu je mimořádně výhodný export.


OBRAZEM: Taneční pár Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková se těší na paso doble
Novinky-kultura | 11:11:00
Poslední pár pro televizní soutěž StarDance, kterého Novinky.cz představují, tvoří herec Marek Adamczyk a jeho tanečnice Lenka Nora Návorková. Stejně jako jiné páry trénují od začátku srpna a jasno mají také v tom, na jaký tanec vsadí. Bude jím paso doble.


Deštivé počasí by mělo přinést další houbařské žně
Novinky-kultura | 10:58:20
Další houbařské žně má přinést nadcházející chladnější a deštivější počasí. Již v sobotu mají přijít totiž bouřky takřka na celém území Česka a pršet má i v první polovině příštího týdne. Léto zkrátka končí: jak napovídá pranostika, svatý Bartoloměj, kterého jsme si ve čtvrtek připomněli, otvírá dveře podzimu.


Nepózujte tu nazí, apelují na turisty majitelé fotogenického slunečnicového pole
Novinky-kultura | 10:43:00
Slunečnicové pole na britské farmě Stoke Fruit se stalo velkým turistickým tahákem. Řada návštěvníků se v lánech květin fotí, někteří při tom však odhazují veškeré oblečení i zábrany. Majitelé proto museli lidem připomenout, že jde o oblast, kde se pohybují i rodiny s dětmi, a tak je veřejná nahota zcela nepřípustná.


Ve Skotsku začalo největší pátrání po lochnesské příšeře za 50 let
Novinky.cz | 13:41:43
Ve Skotsku začalo největší pátrání po lochnesské příšeře za 50 let. Bájného živočicha budou hledat stovky dobrovolníků za použití nejmodernějších vědeckých metod a dronů. Píše o tom web BBC. Novodobý mýtus o lochnesské příšeře, zkráceně lochnesce nebo Nessie, se objevil před 90 lety.


RECENZE: Farmářská show se skvělou hudbou
Novinky.cz | 13:09:00
Kanadský Cirque Alfonse není na festivalu Letní Letná nováčkem. Jejich produkce baví pražské diváky už řadu let, takže nemůže scházet ani na jubilejním dvacátém ročníku. Tentokrát s temperamentním představením Animal, které těží ze zkušeností rodiny Carabinier-Lépine a jejích přátel s farmařením.


Putin v novém dekretu nařídil wagnerovcům, aby podepsali přísahu věrnosti
Novinky.cz | 13:07:13
Ruský diktátor Vladimir Putin nařídil žoldnéřům z Wagnerovy skupiny, aby podepsali přísahu věrnosti ruskému státu. Stalo se tak jen několik dní poté, co při pádu letadla měl zahynout jejich šéf Jevgenij Prigožin. Informuje o tom agentura Reuters.


Italští hasiči doplnili vodu v obci, kde se rekreoval německý ministr. Jinde žádosti ignorovali
Novinky.cz | 12:42:04
Hlasitou kritiku vyvolala v Itálii zpráva, že provincie Imperia na ligurském pobřeží dopřála německému ministrovi zdravotnictví Karlu Lauterbachovi prominentní zacházení během jeho červencové dovolené na Apeninském poloostrově.


Vztahová amnézie aneb Když partner zapomíná na důležité věci
Novinky.cz | 12:26:00
Zapomíná váš partner pravidelně na vaše narozeniny či společné výročí nebo popírá, že řekl něco, co skutečně řekl, či si nepamatuje nějaký společný zážitek nebo něco jiného z pohledu vztahu důležitého? Pak zřejmě trpí vztahovou amnézií.


Volvo poodhalilo své první MPV
Novinky.cz | 12:10:00
Volvo připravuje své první MPV, které bude patrně sdílet techniku s čínským Zeekrem 009 či Lotusem Eletre. Mohlo by mít až 140kWh baterii pro dojezd přes 800 km.


Třetina Čechů nezná VPN, dalších 37 % ji nikdy nepoužilo - Průzkum Avastu
Kurzy.cz | 12:20:00
Více než třetina (34 %) Čechů a Češek nikdy neslyšela o virtuální privátní síti (VPN), dalších 37 % dotázan...


Výzva pro elektroauto: Dá se dojet až do Turecka? Vyzkoušeli jsme
lidovky.cz | 13:30:00
Nejlepší elektromobily se už nabíjí tak rychle, že by cesta „jen“ do Chorvatska byla příliš snadná. Zkusili jsme proto vyrazit přes Balkán a Bospor do asijské části Turecka a přes nový most přes Dardanely se vrátit.


Škoda po požáru třídírny odpadů na Příbramsku se vyšplhá ke 20 milionům
lidovky.cz | 12:20:11
Škodu přibližně 20 milionů korun způsobil rozsáhlý požár třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku. Hasiči k němu vyjeli v pátek v podvečer. Přes noc rozebírali ohniska s pomocí těžké techniky a v dohašování pokračovali ještě i v sobotu dopoledne.


Čína ještě světu dominovat nedokáže
lidovky.cz | 12:00:00
Zatím vše nasvědčuje tomu, že v příštích dekádách bude Čína opět ekonomickou mocností číslo jedna. Hospodářská politika a společenská situace ve vyspělých zemích tomu skvěle nahrávají. Nicméně, čínská ekonomika má i své vlastní problémy a její rychlou ekonomickou dominanci spíše očekávat nelze.


Policie eskortovala do Česka obžalovaného z podvodů. Skrýval se na jachtě u Korfu
lidovky.cz | 11:25:00
Policie v pátek eskortovala z Řecka do Česka muže obžalovaného z úvěrových podvodů s miliardovou škodou. Na webu policie o tom informoval mluvčí policejního prezidia David Schön. Řečtí policisté muže zadrželi na konci července na lodi nedaleko ostrova Korfu. Případ podle Schöna souvisí se spořitelním družstvem.


Bouřky postupují přes východ země, večer a v noci hrozí na většině území
aktuálně.cz | 12:20:50
Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli.


Na východ Česka postupují bouřky, doprovází je i přívalové deště nebo kroupy. Večer a v noci ještě zesílí
Český rozhlas | 12:49:00
Bouřky, ojediněle s přívalovým deštěm a kroupami, postupují přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci pak hrozí bouřky vyjma severozápadu postupně na celém území, mohou být i velmi silné. Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti, varují meteorologové.


Přes východ Česka postupují bouřky. Hrozí lokální povodně, varují meteorologové
Denik.cz | 12:26:00
Bouřky, ojediněle s přívalovým deštěm a kroupami, postupují nyní přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci pak hrozí bouřky vyjma severozápadu postupně na celém území, mohou být i velmi silné. Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli.


ONLINE + VIDEO: Baník - Budějovice. Ostravští potřebují druhou výhru
iSport.cz | 13:30:00
Baník Ostrava bude v šestém kole FORTUNA:LIGY proti Českým Budějovicím navazovat před vlastními fanoušky na poslední domácí vítězství nad Hradce Králové. Hosté už však nejsou poslední, v minulém kole porazili doma Bohemians (3:0) a v nastoleném tempu chtějí pokračovat i nadále, čemuž odpovídají i nedávné doplňky do hráčského kádru. Baník má ale jen o bod více a nemůže si dovolit domácí zaváhání. Sledujte ONLINE přenos včetně VIDEÍ z klíčových momentů zápasu na webu iSport.cz.


Vyškov jede, zdolal i béčko Sparty. Výhru Zbrojovky trefil Řezníček
iSport.cz | 13:03:00
Fotbalisté Vyškova v 7. kole druhé ligy porazili doma po obratu 3:1 Spartu B a dostali se o bod do čela tabulky před pražskou Duklu, která v pátek jen remizovala bez branek v Příbrami. Brno vyhrálo díky trefě nejlepšího střelce soutěže Jakuba Řezníčka 1:0 v Prostějově.


ONLINE + VIDEO: Pardubice - Slovácko. Hosté touží po odplatě
iSport.cz | 13:00:00
Fotbalisté Pardubic usilují v šestém kole FORTUNA:LIGY na domácím stadionu proti Slovácku o druhou ligovou výhru. Hosté ale ještě venku neprohráli a budou chtít Východočechům oplatit jarní porážku (1:3). Tým Martina Svědíka však v minulém kole doma bodoval s Mladou Boleslaví jen díky vychytralosti Jana Kalabišky, dle slov svého trenéra podal slabý výkon. Povede se mu v Pardubicích složit reparát? Sledujte ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů duelu od 15h na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Zlín - Teplice. Odlepí se Vrbův tým ze dna tabulky?
iSport.cz | 13:00:00
Zlín hostí v rámci šestého kola FORTUNA:LIGY Teplice a jistě by rád rozšířil své bodové konto. Po výsledcích pátého kola totiž prohrou v Hradci Králové klesnul na poslední příčku se ziskem jednoho jediného bodu. To v Teplicích na páté kolo vzpomínají rádi. Skláři totiž remizovali se Spartou, navázali na povedená úvodní kola a mají tak veškeré důvody, aby si věřili i ve Zlíně. Sledujte ONLINE přenos a VIDEA z důležitých momentů zápasu na iSport.cz.


Šín je typický baníkovec, jako Baroš. Může být velký hráč, říká Petržela
iSport.cz | 12:38:00
Zvládl těžkou životní zkoušku, překonal atak rakoviny, který mu sebral osm měsíců z nadějně rozjeté kariéry. Matěj Šín ji však v ostravském Baníku po statečném boji s nemocí znovu nakopnul a v devatenácti letech patří mezi nejperspektivnější tváře slezského velkoklubu. A právě talent s pohnutým příběhem a silnou vůlí si zvolil bývalý ostravský trenér Vlastimil Petržela ve videorubrice ZOOM, v níž fotbalové osobnosti vybírají ligového hráče, který je mimořádně zaujal nebo ho sledují více než jiné. „Obrovsky mu držím palce. Jsem přesvědčen, že tenhle chlapec má před sebou velkou budoucnost, pokud vydrží. Dá se říct, že je to takový typický baníkovec,“ míní Petržela.


Fuksa na MS poprvé zlatý na kilometru. Dostál bez medaile, ale s místem na LOH
iSport.cz | 12:36:00
Kanoista Martin Fuksa je poprvé mistrem světa na kilometrové trati. Na šampionátu v Duisburgu rozhodl v závěru. Vedle zlaté medaile vybojoval v této disciplíně pro Česko účastnické místo na olympijských hrách 2024 v Paříži. To získal i kajakář Josef Dostál, který ale na cenný kov nedosáhl. V závodě na 1000 metrů obsadil pátou příčku.


Komentátorka Špotáková: Příjemná změna. Závodit? Trpěla bych jako pes
iSport.cz | 12:21:00
PŘÍMO Z BUDAPEŠTI | Právě skončilo oštěpařské finále na mistrovství světa a Barbora Špotáková stála na ochozu Národního sportovního stadionu v šik kostýmku. Světová rekordmanka závod na stadionu komentovala pro Českou televizi. „Že bych měla být dole, na to bych si vůbec netroufla,“ usmála se.


Seriál Iveta: vynechali Pomejeho
Tyden-Lide | 12:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat pestrý život Ivety Bartošové (†48). Postava Jiřího Pomejeho (†54), jenž byl zpěvaččiným prvním manželem a zásadním mužem jejího života, se v ní ale vůbec neobjeví! Tvůrci se snaží šokující rozhodnutí hájit tím, že se zkrátka do děje nehodil. Co na to ale říká Andrea Pomeje (35), třetí manželka zesnulého filmového producenta?


Fotbalový útočník Sánchez se po sezoně v Marseille vrací do Interu Milán
sport.cz | 13:42:40
Útočník Alexis Sánchez se po jedné sezoně v Olympique Marseille vrací do Interu Milán. Čtyřiatřicetiletý chilský fotbalista s italským klubem podepsal roční smlouvu. Nerazzurri o tom informovali na webu.


Doba stříbrná skončila! Říkejte mi mistře, dlouho jsem to neslyšel, smál se zlatý Fuksa
sport.cz | 13:34:12
Pětkrát skončil kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa na kilometrové trati těsně pod nejvyšším stupněm. V Duisburgu už na něj nikdo nestačil! Ve třiceti letech se dočkal premiérového titulu v olympijské kategorii.


Kanoista Fuksa je poprvé mistrem světa na kilometru, OH vybojoval i Dostál
sport.cz | 12:14:04
Kanoista Martin Fuksa je poprvé mistrem světa na kilometrové trati. Na šampionátu v Duisburgu rozhodl v závěru. Vedle zlaté medaile vybojoval v této disciplíně pro Česko účastnické místo na olympijských hrách 2024 v Paříži. To získal i kajakář Josef Dostál, který ale na cenný kov nedosáhl. V závodě na 1000 metrů obsadil pátou příčku.


Dva české mužské páry postoupily na písku v Brně do čtvrtfinále
sport.cz | 12:56:08
Plážoví volejbalisté Jan Dumek s Jiřím Sedlákem a Jakub Šépka s Tomášem Semerádem vyhráli na turnaji světového okruhu Pro Tour kategorie Futures v Brně i druhé zápasy ve skupině a postoupili přímo do čtvrtfinále. Navázali na ženské jedničky Barboru Hermannovou s Marií-Sárou Štochlovou, které si účast mezi nejlepší osmičkou zajistily v pátek. Zbývající dvě mužské dvojice čeká osmifinále.


Vyškov po obratu zdolal rezervu Sparty a vede druhou ligu
sport.cz | 12:36:15
Fotbalisté Vyškova v 7. kole druhé ligy porazili doma po obratu 3:1 Spartu B a dostali se o bod do čela tabulky před pražskou Duklu, která v pátek jen remizovala bez branek v Příbrami. Brno vyhrálo díky trefě nejlepšího střelce soutěže Jakuba Řezníčka 1:0 v Prostějově.


‚Mr. Kolar‘ se připomněl v New Yorku. Teď to musí potvrdit v českém derby
sport.cz | 12:08:34
Jiří Lehečka a Jiří Veselý nebudou jedinými českými zástupci v hlavní soutěži mužské dvouhry na US Open. Ve hře o postup z kvalifikace je stále Tomáš Macháč, který ještě potřebuje porazit Chorvata Goja. Mezi 128 hráčů se však do prvního kola protáhne vítěz českého derby mezi Zdeňkem Kolářem a Jakubem Menšíkem.


Kanoista Fuksa je poprvé mistrem světa na kilometru, OH vybojoval i Dostál
iHNed_sport | 12:23:12
Kanoista Martin Fuksa je poprvé mistrem světa na kilometrové trati. Na šampionátu v Duisburgu rozhodl v závěru.


Čech trénuje zlatou Japonku, doma si stěžují: Hnus a špína, chce se mi brečet
iHNed_sport | 10:12:52
Světový šampionát v Budapešti neměl být pro japonskou oštěpařku Haruku Kitagučiovou vrcholem kariéry.


Útoků na Ukrajince v Česku přibývá, varuje organizace In Iustitia. Těch fyzických je téměř polovina
ČT24 | 11:32:29
Po ruské invazi na Ukrajinu narůstá v České republice počet útoků na ukrajinsky a rusky mluvící osoby. Uvádí to organizace In Iustitia. Zatímco v roce 2021 tvořily útoky proti Rusům a Ukrajincům 5 procent sledovaných případů, v současné době je to kolem 22 procent. V Událostech, komentářích na to upozornila ředitelka organizace Klára Kalibová.


Večer a v noci na neděli hrozí bouřky a přívalové deště, upozorňují meteorologové
ČT24 | 12:26:55
V sobotu večer a v noci na neděli hrozí na většině Česka bouřky a přívalové deště. Uvádí to aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, podle níž může dojít i k lokálním povodním. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se od Šumavy přes Českomoravskou vrchovinu až po Orlické hory a Jeseníky.


Tenkrát s Tarantinem. Popkulturní všežravec slaví šedesátku a chystá se na poslední film
Respekt | 12:39:11
Jindřiška Bláhová a  Pavel Turek se ohlížejí za rukopisem amerického tvůrce


Kevin Hart skončil po nehodě na vozíku. Jsem největší blbec na světě, říká
revue.idnes.cz | 15:45:00
Kevin Hart (44) se svěřil s tím, že po nehodě s kamarádem, kterou způsobil sám svou vlastní přílišnou aktivitou a horlivostí, skončil na vozíku. Americký komik si sype popel na hlavu a říká, že po čtyřicítce už by neměl člověk dělat některé hlouposti, jaké si mohl dovolit zamlada, čehož je prý sám důkazem.


Nemravná celebrita Mae Westová. Za provokace byla u soudu, zaujala i Čapka
revue.idnes.cz | 15:00:00
Sice se narodila před 130 lety, ale nenechte se zmást. Svým způsobem života by Mae Westová spolehlivě šokovala i dnes. Jejím revírem byly skandály, excesy, pikantní historky a choulostivé situace. Psal o ní Karel Čapek, na obal své desky ji chtěla skupina Beatles a obraz podle ní namaloval Salvador Dalí.


Chci šířit myšlenky o tom, jak žít zdravější život, říká Muž roku 2023 Knobloch
revue.idnes.cz | 12:12:00
Vítěz Muže roku 2023 František Knobloch se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřil s prvními pocity po vyhlášení výsledků a popsal, v čem spočívá jeho práce holistického poradce. Z výsledku letošního ročníku je nadšený i prezident soutěže David Novotný a členka poroty, hlasatelka a moderátorka Saskia Burešová.


Krajčo (46) s manželkou šokovali: Důkladná příprava na smrt!
blesk | 15:35:00
Pro většinu lidí by to znělo morbidně, ale Richard Krajčo (46) s manželkou Karin (49) už mají jasno, kde spočinou po své smrti! Před časem koupili zchátralý kostel sv. Petra a Pavla v Chotěvicích a poblíž si pořídili místo posledního odpočinku. 


Pohlavní nemocí se lze nakazit všude, míní lékaři. Varují před sexuálním turismem
idnes.cz | 15:49:00
Ze sexuálně přenosných nemocí jsou podle lékařů nejčastější genitální bradavice, kapavka a chlamydiové infekce. Nechráněný styk ale může vést také k přenosu žloutenky B nebo C, syfilidě nebo viru HIV. Lékaři z Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) také varují, že riziko je vyšší při náhodném nechráněném styku, na dovolené a při sexuální turistice, za kterou lidé míří hlavně do Asie.


Pytlák zastřelil statného desateráka přímo z auta: Hrozí mu až pět let vězení
blesk | 14:08:00
Sedmadvacetiletý Slovák čelí vážnému obvinění z pytláctví. Na začátku srpna měl na zastřelit jelena, který se zrána potuloval na okraji Čadce. Ještě na místě jej vykuchal a následně odvezl domů. Část zvěřiny nakonec rozprodal.


Ledovce v ohrožení. Mráz přestal být jistotou i na špičkách evropských velehor
idnes.cz | 15:02:00
​​Švýcarská meteorologická služba MeteoSwis počátkem týdne hlásila teploty nad bodem mrazu už i na nejvyšších ledovcích Evropy. Od poloviny srpna zaznamenává teplotní rekordy na Mont Blancu i na vrcholcích masivu Monte Rosa. To urychlí zmenšování evropských ledovců.


Hoří i „zelené plíce“ Řecka: Situace v dovolenkovém ráji se však zlepšuje
blesk | 13:09:00
Situace s požáry v Řecku se výrazně zlepšila. Informovaly o tom dnes dopoledne podle agentury AMNA řecké úřady. Nejvážnější je i nadále situace u řeky Evros na severovýchodě země, kde zasahovali i hasiči vyslaní z Česka. Proti výskytu nových ohnisek bojují hasiči i u národního parku Parnitha u Atén. Podle agentury AFP požáry v posledních dnech zasáhly ve velké míře "zelené plíce" Řecka a obnova po nich nebude jednoduchá.


Operace Ajax. Írán se dodnes potýká s dědictvím puče v režii CIA
idnes.cz | 13:51:00
Írán si v tichosti připomíná sedmdesáté výročí státního převratu, který zorganizovaly americké a britské tajné služby. Pro islamistický režim je to symbol amerického imperialismu, památku svrženého premiéra Mosaddeka však křísit nechce.


Německá pošta v Berlíně rozšíří dopravu balíků solární lodí, bude nová trasa
idnes.cz | 12:00:00
Německá logistická skupina Deutsche Post DHL rozšíří dopravu balíků v Berlíně lodí na solární pohon o další trasu a existující nákladní linku prodlouží o nové zastávky. Podle šéfa berlínského balíkového střediska Svena Goerkeho byla dosavadní zkušební fáze natolik úspěšná, že bude nejméně další rok pokračovat.


Boj s alkoholem i rakovina. Slavný český režisér (✝66) těžce nesl smrt manželky
super | 15:54:17
Byl jedním z průkopníků tuzemské kinematografie a patřil také k nejlepším českým režisérům první (a částečně i druhé) poloviny minulého století. Filmy Martina (Maca) Friče (29. 3. 1902-26. 8. 1968) známe a máme rádi všichni.


Dobrý den, vnady ven: Mottlovou, Žilkovou i Fajksovou převálcovala na Muži roku dekoltem influencerka Angie
super | 14:54:17
Poslední srpnový víkend se známé tváře každoročně setkávají ve východočeském Náchodě, aby buď usedly do poroty nebo vystoupily na finálovém večeru soutěže pánské krásy Muž roku. Desítky jich dorazily i letos.


Tady byl Rudolf Hrušínský ještě mladík. V komedii o študácké vzpouře hrály i prvorepublikové hvězdy
super | 14:43:19
Komedie Miroslava Cikána (✝65) Studujeme za školou (1939) o rozdílech mezi teorií a praxí a jedné úspěšné studentské vzpouře není na našich TV obrazovkách reprízována zdaleka tak často jako další oblíbené študácké veselohry ze 30. let Škola základ života (1938) a Cesta do hlubin študákovy duše (1939).


Holky, máte šanci: Nový Muž roku František Knobloch je chytrý, pohledný a nezadaný!
super | 14:22:21
Hned po finále jsme vyzpovídali nového Muže roku Františka Knoblocha. To, že vyhraje, prý student dvou vysokých škol nečekal, hodlá ale svým povinnostem dostát na maximum, včetně reprezentace České republiky na mezinárodní soutěži Mr. Global. Vzhledem k jeho stávajícím aktivitám to bude hodně náročné.


V průlomu čínských aut do Evropy nastal další zásadní zvrat, už se stěží znovu stanou přehlíženými
Autoforum.cz | 10:30:00
Některé tradiční automobilky sází na to, že evropští zákazníci, evropské firmy, evropští politici čínská auta prostě odmítnou. Nestane se to, ostatně se to neděje už nyní, jak dokládá nejnovější zářez Nia. (Petr Prokopec)


Rok bez Duhové víly. Hana Zagorová oslňovala hlasem i svými texty
idnes.cz | 08:30:00
Zpěvačka Hana Zagorová patřila desítky let k rodinnému stříbru české popmusic, zpívala ceněné šansony i jednoduché diskotékové popěvky. Proslavily ji hity jako Bludička Julie, Studánko stříbrná, Mimořádná linka, Biograf láska, Nešlap nelámej, Rybičko zlatá, přeju si nebo Je naprosto nezbytné.


Hummer EV dostal obytnou nástavbu EarthCruiser. Vypadá božsky a má super výbavu
Auto.cz | 15:48:00
Specialista na obytné vozy a jejich kempovací úpravy si vzal do parády nový elektrický GMC Hummer EV, výsledek je skutečně působivý.


Online: Kvalifikace na Grand Prix Nizozemska 2023
Auto.cz | 14:50:00
Průběžné zpravodajství z kvalifikace v Zandvoortu.


Dlouho nic a teď si mohou start-upy vybírat. Atraktivnější zaměstnanecké akcie chystá vláda i Havlíček
iHned.cz | 16:00:19
Zejména start-upy už řadu let volají po nastavení jasných pravidel pro zdanění zaměstnaneckých akcií. Vidina, že by se z klíčových pracovníků díky tomu mohli stát milionáři, by jim pomohla k lákání nových posil. S návrhy podnikatelé zatím u politiků...


Turista samotář. Nový trend mění cestování, zájem o single dovolené vzrostl o třetinu
iHned.cz | 16:00:21
Cestovat sám neznamená cítit se osaměle. Sólo výlet naopak může změnit pohled na cestování, a dokonce i na celý život. Tak popisují cestování lidé, kteří se rozhodli vyjet na dovolenou bez doprovodu. V posledních letech takových lidí přibývá, podle...


S kamerou jsme zašli na jógu se třinácti štěňátky ohařů, špatná nálada se okamžitě vytratí
Novinky-kultura | 15:49:19
Fenomén cvičení se štěňaty přenesly do Prahy kamarádky Anna a Markéta. Úspěšný koncept funguje již třeba také v Londýně, Torontu, Sydney nebo Los Angeles. „Pet yoga“ je pro obě kamarádky spojení dvou nejoblíbenějších aktivit - jógy a času s čtyřnohými mazlíčky. Jak lekce jógy se štěňaty konkrétně výmarských ohařů probíhá, jsme se zajeli podívat i kamerou.


„Volný průlet komínem v Osvětimi“. Bavorskem otřásá předvolební skandál kvůli hrubému zlehčování holokaustu
Novinky-kultura | 15:48:03
Bezprecedentní skandál ohledně hrubého zlehčování holokaustu propukl několik týdnů před říjnovými volbami v Bavorsku. Týká se zemského vicepremiéra, ministra hospodářství a šéfa strany Svobodní voliči (FW) Huberta Aiwangera, jehož středové uskupení je koaličním partnerem Křesťanskosociální unie (CSU) bavorského premiéra Markuse Södera.


Dánská vláda chce zakázat pálení koránu a dalších posvátných knih
Novinky-kultura | 15:40:26
Podle dánského ministra spravedlnosti je účelem pálení koránu či bible pouze vyvolávat neshody a nenávist a tomu chce vláda novým zákazem zabránit. Kodaň podle něj bude i nadále ctít svobodu projevu.


Hasiči zachraňovali ženu z hořícího hotelového domu v Ostravě, dalších pět lidí evakuovali
Novinky-kultura | 14:34:19
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno v ostravském Zábřehu. Hořelo tam v jednom z bytů v hotelovém domě Areál. Hasiči museli obyvatele domu vyvést v maskách, jednu ženu zachránili přímo z hořícího bytu.


Kundera přijížděl inkognito, vzpomínají v Kunštátu
Novinky-kultura | 14:21:40
Milana Kunderu zná díky knihám celý svět, své soukromí si ale pečlivě střežil. Málokdo proto ví, že nedávno zesnulý spisovatel jezdil rád a utajeně i do Kunštátu na Moravě za bratrancem Ludvíkem. Výprav do města vzdáleného třicet kilometrů od Brna nebylo mnoho, v dospělosti se vídali vzácně, ale o to cennější ta setkání byla.


Hasiči zachraňovali ženu z hořícího hotelového domu v Ostravě, dalších pět lidí evakuovali
Novinky.cz | 14:34:19
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno v ostravském Zábřehu. Hořelo tam v jednom z bytů v hotelovém domě Areál. Hasiči museli obyvatele domu vyvést v maskách, jednu ženu zachránili přímo z hořícího bytu.


Kundera přijížděl inkognito, vzpomínají v Kunštátu
Novinky.cz | 14:21:40
Milana Kunderu zná díky knihám celý svět, své soukromí si ale pečlivě střežil. Málokdo proto ví, že nedávno zesnulý spisovatel jezdil rád a utajeně i do Kunštátu na Moravě za bratrancem Ludvíkem. Výprav do města vzdáleného třicet kilometrů od Brna nebylo mnoho, v dospělosti se vídali vzácně, ale o to cennější ta setkání byla.


Čech přepadl v Římě restauraci. Policii zajímá i jeho kuše, chybí ale tlumočník
lidovky.cz | 15:29:56
Muže z České republiky, který se ve čtvrtek pokusil přepadnout restauraci na druhém největším římském nádraží Tiburtina, policie zatím nemohla vyslechnout. Italským úřadům se totiž nepodařilo sehnat tlumočníka do češtiny, uvádí deník La Repubblica. Postarší muž a pravděpodobný bezdomovec zatím zůstává ve vazbě. Úřady se domnívají, že může být nebezpečný.


Na Sibiři hořel sklad pyrotechniky. Bylo to jako při explozi, popisují svědci
lidovky.cz | 15:05:38
Ruští hasiči uhasili požár, který v sobotu vypukl ve skladu s pyrotechnikou v sibiřském městě Kemerovo. Plameny zachvátily plochu 750 metrů čtverečních. O raněných či obětech nejsou zprávy, uvedly tiskové agentury TASS a Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.


Bláto přírodní a bláto politické
lidovky.cz | 15:00:00
Historicky nebývalé záplavy a sesuvy půdy, které začátkem měsíce postihly dvoumilionové Slovinsko, stále doléhají na tamní veřejný život.


Kapacita koridoru nestačí. Buď se přistaví další koleje, nebo vysokorychlostní tratě, říká šéf Správy železnic
Český rozhlas | 15:45:00
Rychlejší a pohodlnější, takové by měly být vysokorychlostní tratě v Česku. Do té doby, než vyjede první rychlovlak, musí cestující využívat stávající koridory. Všechny cesty přitom nejsou bez komplikací, hlavně při rekonstrukcích vlaky nabírají zpoždění. „Máme určité úseky, zejména výjezd z Prahy směrem k České Třebové a Kolínu, kde už kapacity nestačí,“ upozorňuje pro Radiožurnál generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.


Politá aktovka z netěsnícího boxu? Nevadí, hlavně že je na něm Spider-Man
Denik.cz | 15:05:00
Ve vzhledu školních pomůcek se odrážejí trendy z filmů, seriálů i počítačových her. U dětí válcuje náklonnost k jejich hrdinům funkčnost a praktickou stránku výbavy. Kvalita totiž podle prodejců ruku v ruce s trendy moc nejde. Podle odborníků je dobré určit si s ratolestmi pravidla nákupu předem.


Děti kastují už v první třídě. Značkový penál může z žáka udělat vůdce třídy
Denik.cz | 15:05:00
Rodiče chtějí zdravou páteř svých dětí, ty jsou ale ochotné správné držení těla vyměnit za Barbie nebo Spider-Mana. V obchodech při výběru školních pomůcek proto spolu někdy přicházejí do křížku. Podle dětské psycholožky Denisy Hatákové sice trendy věci pomohou dětem lépe zapadnout do kolektivu, rodiče ale musí zůstat ve svém přesvědčení neústupní. „Pokud ustoupíte, děti to budou zkoušet znovu,“ radí.


Fantastický nález. Mykolog se po spatření hřibu královského musel uklidnit
Denik.cz | 15:00:00
Velmi povedený výlet z libereckého sídliště na Mladoboleslavsko zažil v minulých dnech mykolog Petr Lukáš. V přírodním parku Chlum objevil několik vzácných druhů hřibů, ale i vzácnější muchomůrku. Za kousek, který ho nejvíce potěšil, označil zákonem chráněný hřib královský. Za jeho sběr hrozí pokuta ve výši padesát tisíc.


Situace se zlepšila, hlásí řecké úřady. Požáry ale zasáhly i „zelené plíce“ země
Denik.cz | 14:43:00
Situace s požáry v Řecku se výrazně zlepšila. Informovaly o tom řecké úřady. Nejvážnější je i nadále situace u řeky Evros na severovýchodě země, kde zasahovali i hasiči vyslaní z Česka. Proti výskytu nových ohnisek bojují hasiči i u národního parku Parnitha u Atén. Podle agentury AFP požáry v posledních dnech zasáhly ve velké míře „zelené plíce“ Řecka a obnova po nich nebude jednoduchá.


Tottenham vyhrál, poprvé se prosadil Maddison. West Ham čeká Brighton
iSport.cz | 15:55:00
Fotbalisté Tottenhamu v 3. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Bournemouthu 2:0. Prvním gólem po letním příchodu se na tom podílel záložník James Maddison.


Prskavec na MČR neuspěl s útokem na double, i tak slaví. Senzace v kanoiích
iSport.cz | 15:27:00
Kajakář Jiří Prskavec jako jediný v sobotu dokázal na přírodní trati v Lipně nad Vltavou obhájit domácí titul ve vodním slalomu. Třicetiletý olympijský vítěz ovládl český šampionát popáté v kariéře, neuspěl ale s útokem na double. Při nečekaném triumfu Michala Urbana obsadil na kanoi až osmé místo. Novou královnou kajakářek je Gabriela Satková, jež navázala na loňský triumf na kanoi, její nástupkyní na C1 se stala Tereza Kneblová.


Nezlomný rekord Flo-Jo? Jacksonová si na MS málem sáhla: Blížím se
iSport.cz | 14:17:00
Rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly, ale některé přesto stále trvají. Historický výkon americké legendy Florence Griffithové-Joynerové na 200 metrů z dávného roku 1988 k nim patří. Jamajčanka Shericka Jacksonová se ale ve finále mistrovství světa v Budapešti dostala na dosah. Druhým nejrychlejším časem dějin 21,41 sekundy se dostala k rekordu na 7 setin. „Už se blížím,“ řekla Jacksonová.


ONLINE: Gladbach - Leverkusen. Naváže Čvančara na úvodní kolo?
iSport.cz | 14:00:00
Hned druhé kolo bundesligy přináší z pohledu českého fanouška zajímavý souboj. Borussia Mönchengladbach totiž hostí Bayer Leverkusen. Po úvodním ligovém kole pějí v Německu chválu na Tomáše Čvančaru, jenž se dvakrát prosadil v Augsburgu (4:4), penaltou z 97. minuty zachraňoval bod. To Leverkusen první zápas zvládl vítězně, silné Lipsko přetlačil 3:2, Adam Hložek ovšem naskočil až v závěru, Matěj Kovář čeká na šanci za Lukášem Hradeckým. Prosadí se některý z Čechů? Sledujte ONLINE přenos duelu od 18:30 na webu iSport.cz.


Mladí čeští brankáři v cizině: Drobného syn Iason, naděje v Braze či Vítek
iSport.cz | 13:55:00
Zůstat a prosadit se v Česku, nebo zkusit v mládežnickém věku zahraniční cestu? Brankáře lákají jména zvučných adres, výborné zázemí, dobré platové podmínky i možné vyhlídky do budoucna. Prosadit se je ale o to těžší. V brzkém věku opouštějí rodiny, bojují o místo v obrovské konkurenci a musejí se adaptovat. Příkladem může být Matěj Kovář, kterému však pomohlo hostování z Manchesteru United ve Spartě a v létě přestoupil do Leverkusenu. Venku je o české gólmany zájem, jaká je ale ta správná cesta? Připravili jsme pro vás příběhy pěti mladých českých brankářů, kteří zvolili zahraniční cestu.


Sprint F2 byl kvůli nepříznivému počasí zrušen
f1sport.auto.cz | 15:44:00
Zvítězil Hadjar, ale žádné body nezískal.


Online: Kvalifikace na Grand Prix Nizozemska 2023
f1sport.auto.cz | 14:41:00
Průběžné zpravodajství z kvalifikace v Zandvoortu.


Maddison prvním gólem v dresu Tottenhamu pomohl k výhře 2:0
sport.cz | 15:59:56
Fotbalisté Tottenhamu v 3. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Bournemouthu 2:0. Prvním gólem po letním příchodu se na tom podílel záložník James Maddison.


Slalomář Prskavec je popáté domácím šampionem na kajaku, na kanoi neuspěl
sport.cz | 15:35:22
Kajakář Jiří Prskavec jako jediný dokázal dnes na přírodní trati v Lipně nad Vltavou obhájit domácí titul ve vodním slalomu. Třicetiletý olympijský vítěz ovládl český šampionát popáté v kariéře, neuspěl ale s útokem na double. Při nečekaném triumfu Michala Urbana obsadil na kanoi až osmé místo. Novou královnou kajakářek je Gabriela Satková, jež navázala na loňský triumf na kanoi, její nástupkyní na C1 se stala Tereza Kneblová.


Já a Kubova manažerka? Prý se musím nejdřív osvědčit, směje se Vadlejchova manželka
sport.cz | 15:30:16
Až se Jakub Vadlejch půjde v neděli večer s oštěpem nachystat k finálovému pokusu, na tribuně za sektorem uvidí spoustu známých tváří. „Je tu moje i Kubova mamka s kamarádkami, Kubova sestra se svými kluky, jeho kamarád, moje nejlepší kamarádka ze Slovenska, je nás zkrátka hodně,“ vypočítává manželka českého oštěpařského esa Lucia Vadlejch.


Sprint formule 2 v Zandvoortu byl kvůli hustému dešti zrušen
sport.cz | 15:17:36
Dnešní sprint formule 2 v Zandvoortu, v němž měl startovat i český pilot Roman Staněk, byl kvůli nepříznivému počasí zrušen. Hustý déšť navíc může ohrozit i kvalifikaci formule 1, která má na nizozemském okruhu začít v 15 hodin.


FIFA kvůli políbení fotbalistky po finále MS suspendovala šéfa španělského svazu
sport.cz | 15:11:22
FIFA dočasně suspendovala šéfa španělského fotbalového svazu (RFEF) Luise Rubialese. Důvodem je aféra s políbením záložnice Jennifer Hermosové po zisku titulu na nedávném mistrovství světa. Mezinárodní federace o tom informovala na webu.


Citelná ztráta pro Záhřeb! Dinamo opouští Ivanušec, který popravil Spartu v úvodním duelu
sport.cz | 14:30:43
Proti Spartě si připsal gól s asistencí, v odvetě ale Dinamu Záhřeb už jistě nepomůže. Chorvatský klub hlásí před odvetou 4. předkola Evropské ligy s Pražany další ztrátu, křídelník Luka Ivanušec míří do holandského Feyenoordu, kde se mimo jiné potká s Ondřejem Lingrem a Dávidem Hanckem. S úřadujícím mistrem Eredivisie podepsal hráč smlouvu do roku 2028.


FIFA kvůli polibku suspendovala šéfa španělského svazu. Hráčka lže, brání se Rubiales
iHNed_sport | 14:45:04
FIFA dočasně suspendovala šéfa španělského fotbalového svazu (RFEF) Luise Rubialese.


Dlouho nic a teď si mohou start-upy vybírat. Atraktivnější zaměstnanecké akcie chystá vláda i Havlíček
Hospodářské noviny | 16:00:57
Zejména start-upy už řadu let volají po nastavení jasných pravidel pro zdanění zaměstnaneckých akcií. Vidina, že by se z klíčových pracovníků díky tomu mohli stát milionáři, by jim pomohla k lákání nových posil. S návrhy podnikatelé zatím u politiků...


Erk ten Hag: Proti Tottenhamu jsme neběhali, hráčům jsem řekl, že je to neakceptovatelné
FotbalPortal | 15:17:55
Manchester United už za chvíli čeká zápas proti Nottinghamu Forrest. Na kontě už sice má i výhru, ale byla hodně vydřená a dobrý výkon to nebyl. V minulém kole pak ten Hagovi svěřenci prohráli s Tottenhamem. Právě tento zápas je krásným příkladem toho, jak to nemá vypadat. Co k výkonu svých svěřenců řekl právě nizozemský kouč před dalším utkáním?


FIFA na 90 dní suspendovala prezidenta španělského fotbalu Luise Rubialese. Jeho kauza se stále řeší
FotbalPortal | 14:56:59
Španělský fotbal aktuálně žije kauzou prezidenta svazu Luise Rubialese. Ten hodně emotivně a vřele gratuloval španělským fotbalistkám k titulu mistryň světa, přičemž políbil 33letou Jenifer Hermoso. Proti němu se postavily španělské ikony i současní hráči. Než se vše vyřeší, FIFA Rubialese suspendovala na 90 dní, během kterých se musí zdržet jakýchkoliv aktivit spojených s fotbalem.


Turista samotář. Nový trend mění cestování, zájem o single dovolené vzrostl o třetinu
Hospodářské noviny | 16:01:01
Cestovat sám neznamená cítit se osaměle. Sólo výlet naopak může změnit pohled na cestování, a dokonce i na celý život. Tak popisují cestování lidé, kteří se rozhodli vyjet na dovolenou bez doprovodu. V posledních letech takových lidí přibývá, podle...


František Kriegel: Lékař a politik, který jako jediný před 55 lety odmítl podepsat tzv. moskevský protokol
Reflex | 14:00:00
Před 55 lety českoslovenští představitelé v čele s prezidentem Ludvíkem Svobodou na jednáních v Moskvě (23.- 26. srpna) podepsali pod nátlakem tzv. moskevský protokol, jenž obsahoval mimo jiné opatření po obsazení Československa. Protokol odmítl jako jediný podepsat František Kriegel. Roky 1948 a 1968 byly dva zlomové momenty našich novodobých dějin. A Kriegel (10. dubna 1908 – 3. prosince 1979) prožil obě tato období v centru událostí jako jejich významný aktér.


Vyhrajte let komínem v Osvětimi. Bavorskému politikovi předhazují antisemitský leták
idnes.cz | 17:53:46
Bavorský vicepremiér Hubert Aiwanger čelí kritice za antisemitský leták, který podle Süddeutsche Zeitung vyrobil na střední škole, když mu bylo 17 let. Leták ke smyšlené soutěži „o největšího zrádce národa“ slibuje jako hlavní ceny „let zdarma komínem v Osvětimi“ či „celoživotní pobyt v hromadném hrobě“. Aiwanger to odmítá a pohrozil žalobou.


Na dálnici u Krakova shořel autobus z Česka, 35 lidí stačilo vystoupit
idnes.cz | 17:45:00
Na dálnici u krakovského letiště Balice na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se ale nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu. Autobus podle televize TVN 24 převážel turisty z Česka, rovněž podle krakovského studia veřejnoprávní televize TVP byli v autobuse „čeští občané“.


Čech přepadl v Římě restauraci. Policii zajímá i jeho kuše, chybí ale tlumočník
idnes.cz | 17:43:00
Muže z Česka, který se ve čtvrtek pokusil přepadnout restauraci na římském nádraží Tiburtina, policie zatím nemohla vyslechnout. Italské úřady totiž nesehnaly tlumočníka do češtiny, uvádí deník La Repubblica. Postarší muž a pravděpodobný bezdomovec zůstává ve vazbě s tím, že může být nebezpečný. České ministerstvo zahraničí ani velvyslanectví v Římě o případu nemají informace.


OBRAZEM: Akarmara, území duchů. Města v Abcházii pomalu požírá příroda
idnes.cz | 17:05:00
Dříve sídlo horníků, dnes chátrající změť budov, kterými skrz na skrz prorůstá zeleň. Akarmaře, zpustlé obci na území Autonomní republiky Abcházie, se právem přezdívá „město duchů“. V letech 1992–1993 se ocitla ve vojenské zóně a většina budov i silnic byla srovnána se zemí. Po konci války všichni obyvatelé odešli. Podobně opuštěné zůstává dodnes i Suchumi.


Tři vily. Vášní Kramáře byla politika, jeho žena zbožňovala honosné domy
idnes.cz | 17:00:00
Slavná Kramářova vila patří neodmyslitelně k pražskému panoramatu. Dnes je v ní sídlo českých premiérů. Rozlehlý novobarokní dům nebyl ani první, ani poslední luxusní sídlo, které si první československý premiér spolu s manželkou Naděždou postavil. A právě jeho ruská choť byla pro Kramářovu budovatelskou vášeň a všechny tři rodinné vily zásadní.


Zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. Bylo jí 79 let
idnes.cz | 16:58:00
Ve věku 79 let zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. O úmrtí informovala na sociální síti X Knihovna Václava Havla. Jirousová tvořila zejména obrazy světců. Byla druhou manželkou výtvarného teoretika a kritika, historika umění, básníka českého undergroundu a kulturního publicisty Ivana Martina Jirouse.


Na Ukrajině se srazily dva Albatrosy, zemřeli tři piloti včetně legendy Džusa
idnes.cz | 16:48:00
Při páteční srážce dvou cvičných letounů L-39 Albatros československé konstrukce v Žytomyrské oblasti v centrální části Ukrajiny zemřeli tři ukrajinští piloti, mezi nimi i mediálně známý pilot 40. brigády taktického letectva zvaný Juice/Džus. V sobotu o tom informovala ukrajinská média s odvoláním na letectvo a úřady. Příčina katastrofy se momentálně vyšetřuje.


Z Oděsy vyplula mimo obilný koridor druhá loď. Ochrání ji liberijská vlajka?
idnes.cz | 16:13:00
Nákladní loď Primus, určená pro přepravu sypkých nákladů a plavící se pod vlajkou Libérie, ráno vyplula z přístavu Oděsa na jihu Ukrajiny směrem na bulharský přístav Varna. Uvedla to agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na specializovaný server sledující námořní dopravu a na snímky vyplouvající lodi zveřejněné ukrajinským poslancem Alexijem Hončarenkem.


Na Sibiři hořel sklad pyrotechniky. Bylo to jako při explozi, popisují svědci
idnes.cz | 14:58:00
Ruští hasiči uhasili požár, který v sobotu vypukl ve skladu s pyrotechnikou v sibiřském městě Kemerovo. Plameny zachvátily plochu 750 metrů čtverečních. O raněných či obětech nejsou zprávy, uvedly tiskové agentury TASS a Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.


FIFA odvolala šéfa španělského fotbalu Rubialese kvůli kontroverznímu polibku hráčky, uvádí BBC
iHned.cz | 18:00:08
Mezinárodní federace fotbalových asociací, známá pod zkratkou FIFA, odvolala prezidenta Španělské fotbalové federace Luise Rubialese. Jde o reakci na kontroverzi, která vypukla, když funkcionář políbil na ústa fotbalovou hráčku Jenni Hermosovou při...


Plán EU zvětšit pole ležící ladem může zdražit potraviny, říká šéf Agrární komory Doležal
iHned.cz | 18:00:08
Plánované zvětšení takzvané neprodukční zemědělské plochy, tedy půdy kterou musí zemědělci nechat ležet ladem, může v budoucnu způsobit nárůst cen potravin. Na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích to v sobotu novinářům řekl prezident...


Agentura Fitch potvrdila rating Česka, ponechala ale negativní výhled kvůli vývoji veřejných financí
iHned.cz | 18:00:08
Americká ratingová agentura Fitch Ratings potvrdila hlavní úvěrový rating pro Českou republiku na stupni AA minus, zároveň ale ponechala negativní výhled. To znamená, že by rating Česka mohl být v budoucnosti snížen. V páteční tiskové zprávě Fitch...


Tečka za érou práce z domova. Uniklá nahrávka ukázala, proč už i šéf Zoomu žene své lidi zpátky do kanceláří
iHned.cz | 18:00:08
Videokonferenční platforma Zoom se díky růstu tržeb i cen akcií dlouho jevila jako vítěz pandemických let. Ta jsou už ale dávno pryč a velké globální firmy se dnes jedna za druhou odklání od práce z domova a snaží se své zaměstnance dostat zpátky do...


Turecký záchod, zenový buddhista a ostří celníci. Orient Expres vzor 2023 je pořád dost orientální
iHned.cz | 18:00:12
Paní Ivanovová rázně utne konverzaci, která se podle ní začíná nejspíš ubírat zbytečným směrem. „Do Istanbulu jezdí denně jenom jeden vlak,“ dává žena za pokladnou číslo 21 hlavního nádraží v Sofii jasně najevo, že není třeba ztrácet čas...


U Krakova vzplál autobus s cestujícími z Česka, nikomu se nic nestalo
Novinky.cz | 17:13:57
Na dálnici u Krakova na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu.


Zemřela Juliana Jirousová
Novinky.cz | 17:00:46
Ve věku 79 let zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. O úmrtí v sobotu informovala na sociální síti X, dříve Twitteru, Knihovna Václava Havla. Jirousová tvořila zejména obrazy světců. Byla druhou manželkou výtvarného teoretika a kritika, historika umění, básníka českého undergroundu a kulturního publicisty Ivana Martina Jirouse.


Na Ukrajině při srážce letadel zahynul slavný pilot
Novinky.cz | 16:32:18
Známý pilot ukrajinských vzdušných sil vystupující pod volacím znakem Juice zahynul při páteční srážce dvou ukrajinských letadel v Žytomyrské oblasti. Informuje o tom list Ukrajinska pravda, který uvedl, že si srážka vyžádala životy i dvou dalších pilotů.


Jak přežít svého muže? Do kin míří filmová adaptace knižního bestseleru Jany Bernáškové
Novinky.cz | 16:03:00
Ona je (skoro) úspěšná herečka s malým dítětem, on scenárista. Dohromady je svedla fantazie herečky Jany Bernáškové. Ta o nich nejdřív napsala knihu, která se hned stala bestselerem. Už tehdy se netajila tím, že ji chce zfilmovat a v komedii si chce zahrát hlavní roli. Což se stalo. Scénář k filmu napsal její muž Rudolf Merkner. Ujal se i režie.


S kamerou jsme zašli na jógu se třinácti štěňátky ohařů, špatná nálada se okamžitě vytratí
Novinky.cz | 15:49:19
Fenomén cvičení se štěňaty přenesly do Prahy kamarádky Anna a Markéta. Úspěšný koncept funguje již třeba také v Londýně, Torontu, Sydney nebo Los Angeles. „Pet yoga“ je pro obě kamarádky spojení dvou nejoblíbenějších aktivit – jógy a času s čtyřnohými mazlíčky. Jak lekce jógy se štěňaty – konkrétně výmarských ohařů – probíhá, jsme se zajeli podívat i kamerou.


„Volný průlet komínem v Osvětimi.“ Bavorskem otřásá předvolební skandál kvůli hrubému zlehčování holokaustu
Novinky.cz | 15:48:03
Bezprecedentní skandál ohledně hrubého zlehčování holokaustu propukl několik týdnů před říjnovými volbami v Bavorsku. Týká se zemského vicepremiéra, ministra hospodářství a šéfa strany Svobodní voliči (FW) Huberta Aiwangera, jehož středové uskupení je koaličním partnerem Křesťanskosociální unie (CSU) bavorského premiéra Markuse Södera.


Dánská vláda chce zakázat pálení koránu a dalších posvátných knih
Novinky.cz | 15:40:26
Podle dánského ministra spravedlnosti je účelem pálení koránu či bible pouze vyvolávat neshody a nenávist, a tomu chce vláda novým zákazem zabránit. Kodaň podle něj bude i nadále ctít svobodu projevu.


Podobnější, než se zdá. Jaký je vztah OSVČ a zaměstnanců
lidovky.cz | 18:00:00
Lidovky přinesly rozhovor s Jiřím Rusnokem. Jeho základní poselství, že prudké změny důchodového systému jsou nebezpečné, je jistě správné a důležité.


Na dálnici u Krakova shořel autobus z Česka, 35 lidí stačilo vystoupit
lidovky.cz | 17:48:00
Na dálnici u krakovského letiště Balice na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se ale nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu. Autobus podle televize TVN 24 převážel turisty z Česka, rovněž podle krakovského studia veřejnoprávní televize TVP byli v autobuse „čeští občané“.


Na Ukrajině se srazily dva Albatrosy, zemřeli tři piloti včetně legendy Džusa
lidovky.cz | 17:01:42
Při páteční srážce dvou cvičných letounů L-39 Albatros československé konstrukce v Žytomyrské oblasti v centrální části Ukrajiny zemřeli tři ukrajinští piloti, mezi nimi i mediálně známý pilot 40. brigády taktického letectva zvaný Juice/Džus. V sobotu o tom informovala ukrajinská média s odvoláním na letectvo a úřady. Příčina katastrofy se momentálně vyšetřuje.


Zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. Bylo jí 79 let
lidovky.cz | 17:01:32
Ve věku 79 let zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. O úmrtí informovala na sociální síti X Knihovna Václava Havla. Jirousová tvořila zejména obrazy světců. Byla druhou manželkou výtvarného teoretika a kritika, historika umění, básníka českého undergroundu a kulturního publicisty Ivana Martina Jirouse.


Z Oděsy vyplula mimo obilný koridor druhá loď. Ochrání ji liberijská vlajka?
lidovky.cz | 16:41:06
Nákladní loď Primus, určená pro přepravu sypkých nákladů a plavící se pod vlajkou Libérie, ráno vyplula z přístavu Oděsa na jihu Ukrajiny směrem na bulharský přístav Varna. Uvedla to agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na specializovaný server sledující námořní dopravu a na snímky vyplouvající lodi zveřejněné ukrajinským poslancem Alexijem Hončarenkem.


Dětské skupiny válčí o dotace. Zájem o místa v nich je enormní
lidovky.cz | 16:00:00
Mají vyřešit problém nedostatku míst ve školkách a pomoci sladit pracovní a rodinný život. Dětské skupiny ale narážejí na řadu problémů. Patří mezi ně i dotace. V některých místech je takový nával, že se na všechny nedostane.


Hradozámecká noc zpřístupní veřejnosti památky i po setmění. Diváky čekají tematické prohlídky
Český rozhlas | 16:42:00
Bezmála 80 tuzemských památek se v sobotu pod záštitou Národního památkového ústavu zapojí do 14. ročníku Hradozámecké noci. Zůstanou otevřené i po setmění a pro návštěvníky připravily i bohatý program. Od tematických a kostýmovaných prohlídek přes hudební a divadelní vystoupení až po světelné show.


Zákon o cestovním ruchu nebude, řekl Bartošův úřad. Krok špatným směrem, kritizují ho zástupci oboru
Český rozhlas | 16:27:00
Slibovaný zákon o cestovních ruchu zřejmě nebude. Ministerstvo pro místní rozvoj vedení Ivanem Bartošem (Piráti) tvrdí, že se chce vydat při podpoře cestovního ruchu jinou cestou. K přijetí nového zákona si přitom ve svém programovém prohlášení zavázala vláda. Zástupci cestovního ruchu navíc tvrdí, že varianta bez zákona není dobrým krokem a do budoucna rozvoji cestovnímu ruchu nepomůže.


OBRAZEM: Silné motorky v akci. V Brně burácely stroje Harley-Davidson
Denik.cz | 16:53:00
Motorkáři na strojích značky Harley-Davidson podnikli v sobotu spanilovou jízdu po Brně a okolí. Projeli se i po brněnském automotodromu. Spanilá jízda byla propojena s charitativní akcí - sbíraly se peníze pro Ninu, dívku trpící Dravetovým syndromem. 


Nad článkem Jindřicha Šídla o Milionu chvilek
Britské_listy | 10:00:00
S názory


Verstappen doma ovládl kvalifikaci. Za ním Norris, překvapil čtvrtý Albon
iSport.cz | 16:57:00
Dvakrát přerušenou kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska vozů formule 1 vyhrál domácí Max Verstappen z Red Bullu. Úřadující mistr světa a suverénní lídr letošní sezony porazil na trati v Zandvoortu o 537 tisícin sekundy Landa Norrise z McLarenu. Třetí skončil George Russell z Mercedesu, nečekané čtvrté místo vybojoval Thajec Alexander Albon z WIlliamsu.


Židlického syn (18) válí v útoku: Prý hraju do těla stejně jako táta
iSport.cz | 16:15:00
Domov má za mořem, česky mluví s americkým přízvukem. Jeho táta Marek býval skvělý obránce, on hraje na křídle. A jde mu to. Adam Židlický (18) hrdě reprezentuje nový reprezentační výběr U20. Zároveň sám sebe nedostává pod tlak, že musí být jednou tak dobrý jako otec. Dokončil střední školu a v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz říká: „Pořád je pro mě hlavní, abych se hokejem bavil.“


Byl jsem dnes zkrátka pomalý, řekl Hamilton po vypadnutí v Q2
f1sport.auto.cz | 17:41:00
Lewis Hamilton podruhé v letošní sezóně formule 1 nepostoupil v kvalifikaci mezi deset nejrychlejších do závěrečné fáze. Sobotu v rámci Velké ceny Nizozemska zakončil na třináctém místě.


Český tenista Lehečka si zahraje o titul ve Winston-Salemu s Argentincem Báezem
sport.cz | 17:37:26
Český tenista Jiří Lehečka nastoupí ke svému prvnímu finále na okruhu ATP ve Winston-Salemu, jeho soupeřem bude Argentinec Sebastián Báez. Finálový duel je na programu v sobotu od 23:00 SELČ a vy jej můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.


Muž z jiné planety. Van Aert si poprvé odskočil na gravel a soupeřům nadělil devět minut
sport.cz | 17:23:01
Zatímco vítěz už si vychutnával ovace v cíli a poskytoval rozhovory, ostatní se ještě prali na trati. Takovou dominanci předvedl belgický cyklista Wout van Aert ve svém prvním závodě na gravelovém kole v kariéře. Na šotolině v domácím Houffalize nadělil nejbližším pronásledovatelům neuvěřitelných devět minut. Jediný český zástupce Petr Vakoč skončil šestý.


Slovácko díky Kalabiškovi bere tři body
sport.cz | 16:58:54
Fotbalisté Slovácka zvítězili v šestém ligovém kole v Pardubicích 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Jedinou branku vstřelil ve 21. minutě Jan Kalabiška. Tým z Uherského Hradiště v sezoně nejvyšší soutěže popáté bodoval, naopak Východočeši prohráli potřetí z posledních čtyř kol a jsou třináctí.


Zlín poprvé zvítězil, doma přehrál Teplice
sport.cz | 16:56:24
Fotbalisté Zlína zvítězili v 6. ligovém kole nad Teplicemi 2:1. „Ševci“ vyhráli poprvé v sezoně a opustili poslední místo tabulky. Domácí poslal v 55. minutě do vedení David Tkáč a za 11 minut přidal pojistku Martin Cedidla. V 88. minutě snížil střídající Tadeáš Vachoušek. Severočeši, kteří minule nečekaně remizovali s obhájcem titulu Spartou, už čtyři kola nezvítězili a v neúplné tabulce jsou osmí.


Závodit? Trpěla bych tu jako pes. Špotáková u mikrofonu chválila Japonku
sport.cz | 16:33:14
Mohla si studovat výsledky a dívat se, kde by asi tak skončila s výkonem ze svého posledního závodu. Jenže na to světovou rekordmanku v hodu oštěpem Barboru Špotákovou neužije. „Jestli mě svrběly ruce? Člověče, vůbec,“ smála se trojnásobná mistryně světa, která si na mistrovství světa v Budapešti vyzkoušela roli televizní spolukomentátorky.


České taekwondistky Petra Štolbová a Hana Flégrová získaly stříbro a bronz na mistrovství Evropy
sport.cz | 16:03:00
České taekwondistky Petra Štolbová a Hana Flégrová získaly stříbro a bronz na mistrovství Evropy v olympijských vahách v Tallinnu.


Mönchengladbach - Leverkusen. Čvančara začíná v základu, Kovář s Hložkem na lavičce
iHNed_sport | 17:30:00
Sledujte on-line přenos z utkání druhého kola fotbalové Bundesligy mezi Borussií Mönchengladbach a Bayerem Leverkusen.


Kvalifikaci Velké ceny F1 v Nizozemsku vyhrál domácí Verstappen před Norrisem
iHNed_sport | 17:19:32
Úřadující mistr světa a suverénní lídr letošní sezony zvítězil na trati v Zandvoortu o 537 tisícin sekundy.


Vrba se dočkal první výhry, Zlín zdolal Teplice. Slovácko zvítězilo v Pardubicích
iHNed_sport | 17:13:37
O výhře týmu z Uherského Hradiště na východě Čech rozhodl jedinou trefou Jan Kalabiška.


Divoké účesy a srovnávání s Boltem. Atletika má superstar, Lylesovi ale chybí rekord
iHNed_sport | 16:49:49
Dvě třetiny svého zadání na MS už Noah Lyles splnil, přestože na rekord Usaina Bolta je zatím krátký. Srovnání s Jamajčanem už se ale nevyhne.


Česko slaví další biatlonovou medaili. Vinklárková má bronz z letního sprintu
iHNed_sport | 16:10:57
Čtyřiadvacetiletá reprezentantka dosáhla na první individuální medaili na akcích IBU. Do top 10 se vešly ještě tři české biatlonistky


Řidič u Prahy srazil cyklistku (48) a ujel! Přiznal se, policisté ho obvinili
blesk | 18:05:00
Policie zadržela a obvinila řidiče, který ve středu odpoledne v Březí u Říčan srazil osmačtyřicetiletou cyklistku a ujel. Žena utrpěla vážná zranění, do nemocnice ji transportovali záchranáři letecky. Řidič, který ujel bez poskytnutí pomoci, se policii doznal. Na webu o tom v sobotu informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Při pátrání po řidiči policie oslovila média a veřejnost.


V Polsku shořel autobus s českými turisty! Nikomu se nic nestalo
blesk | 17:46:00
Na dálnici u krakovského letiště Balice na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu. Autobus podle televize TVN 24 převážel turisty z Česka, rovněž podle krakovského studia veřejnoprávní televize TVP byli v autobuse „čeští občané“. České ministerstvo zahraničí ČTK sdělilo, že informaci prověřuje.


Putin se zbavil hrozby v podobě Prigožina. Na světové úrovni ztrácí zbytky půdy pod nohama
blesk | 17:41:00
Před několika málo dny došlo k havárii letadla, ve kterém měl být i Jevgenij Prigožin, šéf nechvalně proslulé Wagnerovy skupiny. Vojenský analytik ze serveru Sky News nyní popsal, co to znamená pro Putina a jaké z toho lze vyvodit závěry.


Tragikomická kontrola: Šofér se zákazem řízení odmítl test na drogy z náboženských důvodů
blesk | 17:01:00
Spěch a nebezpečné předjíždění v zákazu se nevyplatily řidiči (35), kterého si u Nížkovic všimla policejní hlídka. Policisté se rozhodli, že muže za volantem raději zkontrolují. Znamení k zastavení šofér respektoval, ovšem poté začala komunikace váznout.


Při srážce letounů československé výroby zemřeli tři ukrajinští letci včetně známého pilota
blesk | 16:40:00
Tři ukrajinští piloti zemřeli při páteční srážce dvou cvičných letounů L-39 Albatros československé konstrukce v Žytomyrské oblasti v centrální části Ukrajiny. Napsala to dnes ukrajinská média s odvoláním na letectvo a úřady, které zahájily vyšetřování nehody.


Krvavý útok v Písku: Muž napadl nožem mladíka!
blesk | 16:23:00
Jihočeská policie od pátku vyšetřuje případ, kdy devětapadesátiletý muž napadl v Písku nožem mladíka. Napadený utrpěl těžké poranění hrudníku. Novináře o tom informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.


Putin jako moderní car? Ne, zapíše se do dějin jako muž, co zničil Rusko, říká historička
blesk | 16:09:00
Americká novinářka a spisovatelka Anne Applebaumová, která se dlouhodobě věnuje Rusku a za svou tvorbu obdržela Pulitzerovu cenu, v rozhovoru pro stanici Svobodná Evropa (RFE/RL) podotkla, že západní odhodlání pomoct Ukrajině k vítězství nad Ruskem „zůstává silné“, osobně pak vyzdvihla postoje amerického prezidenta Joea Bidena. Ten se podle ní správně postavil k tomu, že „to bude vleklá válka“. K ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi pak dodala, že se do dějin zapíše jako ten, kdo zničil moderní Rusko.


Byla prý nejkulatější modelkou na mole, přibrala 5 kg: A prsa? Pořád moje, pořád dole, smála se Decastelo
super | 18:32:48
Sama o sobě tvrdila, že bude nejstarší a nejkulatější modelkou na molu. S věkem vzhledem k ostatním modelkám souhlasíme, ale o kulatosti tedy nemůže být v případě moderátorky


Hanka Kynychová opět provokuje: Vnady vměstnané v sexy body a půlka zadku venku!
super | 17:48:17
Když to vzbudilo pozornost jednou, proč to nezopakovat. Řeč je o modelu, který vynesla cvičitelka


Tatínek z Kukaček se ve StarDance postaví proti vlastní ženě: Trénuje ho krásná šampionka z roku 2018
super | 17:34:45
Jedním ze soutěžících dvanácté řady StarDance je


Moderátorka si naordinovala volno na celé prázdniny: Takhle vypadá po dvou měsících grilovaček
super | 17:02:18
Na začátku letních prázdnin primácká moderátorka


V Německu dramaticky přibývá aut, která lidé provozují i po 30 letech vlastnictví, aktivisté s tím chtějí zatočit
Autoforum.cz | 12:00:00
Během posledních 10 let se jejich počet ztrojnásobil a brzy dosáhne 1 milionu kusů. Jejich majitelé se už vzhledem ke způsobu zacházení s nimi chovají velmi ekologicky, politikům je ale tento trend trnem v oku. (Petr Prokopec)


Jedinečný Žigulík za 1,65 milionu hledá nový domov! Může být váš
Auto.cz | 18:00:00
Stále obdivujete legendární žigulíky, baví vás rallye a chtěli byste se s jedním zúčastnit? V Lotyšsku je teď na prodej nově dokončená závodní Lada 2107, se kterou smáznete všechnu konkurenci.


V Bohumíně hořela chata, zasahovaly tři jednotky hasičů
Novinky-kultura | 18:56:25
Moravskoslezští hasiči vyjížděli v sobotu po desáté hodině dopoledne k požáru chaty do bohumínské části Šunychl. Hořela tam chata o rozloze čtyřikrát šest metrů. Škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun.


Po řádění hurikánu se těžko sbíráme, říká Češka z Maui
Novinky-kultura | 18:39:41
Na havajském ostrově Maui záchranáři po dvou týdnech stále prohledávají sutiny a pátrají po obětech hurikánu Dora. Počet mrtvých se v úterý zvýšil na 115, přes osm set dalších příbuzní stále pohřešují. K uctění památky na známé a blízké si místní lidé symbolicky začali oblékat červené oblečení.


U Krakova vzplál autobus s cestujícími z Česka, nikomu se nic nestalo
Novinky-kultura | 17:13:57
Na dálnici u Krakova na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu.


Zemřela Juliana Jirousová
Novinky-kultura | 17:00:46
Ve věku 79 let zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. O úmrtí v sobotu informovala na sociální síti X, dříve Twitteru, Knihovna Václava Havla. Jirousová tvořila zejména obrazy světců. Byla druhou manželkou výtvarného teoretika a kritika, historika umění, básníka českého undergroundu a kulturního publicisty Ivana Martina Jirouse.


Na Ukrajině při srážce letadel zahynuli tři piloti, mezi nimi slavný „Džus“
Novinky-kultura | 16:32:18
Známý pilot ukrajinských vzdušných sil vystupující pod volacím znakem Juice (Džus) zahynul při páteční srážce dvou ukrajinských letadel v Žytomyrské oblasti. Informuje o tom list Ukrajinska pravda, který uvedl, že si srážka vyžádala životy i dvou dalších pilotů.


Jak přežít svého muže? Do kin míří filmová adaptace knižního bestseleru Jany Bernáškové
Novinky-kultura | 16:03:00
Ona je (skoro) úspěšná herečka s malým dítětem, on scenárista. Dohromady je svedla fantazie herečky Jany Bernáškové. Ta o nich nejdřív napsala knihu, která se hned stala bestselerem. Už tehdy se netajila tím, že ji chce zfilmovat a v komedii si chce zahrát hlavní roli. Což se stalo. Scénář k filmu napsal její muž Rudolf Merkner. Ujal se i režie.


NAžIVO: Vyhaslá hvězda Conor Maynard si v Praze odbyla premiéru a asi i derniéru zároveň
Musicserver | 17:22:00
Zatímco v sousedním Polsku si Conor Maynard zahrál v klubu s kapacitou 2 500 diváků, v Praze se mu moc nedařilo. Ze Žlutých lázní se jeho koncert na poslední chvíli přemístil do klubu MeetFactory, který má oproti zastávce u našich severních sousedů kapacitu ani ne poloviční. Byl to ale kvůli tomu špatný večer?


FOTOGALERIE: Česká koncertní premiéra Conora Maynarda v obrazech
Musicserver | 16:14:13
Britský popový zpěvák Conor Maynard se se svou třetí studiovou deskou "+11 Hours" přijel poprvé podívat i do České republiky. Původně plánované Žluté lázně byly nakonec vyměněny za smíchovský klub MeetFactory. A právě odtamtud vám přinášíme fotogalerii zachycující jeho premiérové vystoupení u nás.


Muskova SpaceX v noci pokoří další tisícový milník vynesených satelitů Starlink. Na cestě k ISS navíc další 4 astronauti, v očekávání již také zářijový start gigantické Starship
Kurzy.cz | 14:55:29
Naposledy v úterý společnost SpaceX vizionáře Elona Muska úspěšně uskutečnila další misi, při které se na oběžnou dráhu země dostalo 22 satelitů budované internetové konstelace Starlink.


FIFA odvolala šéfa španělského fotbalu Rubialese kvůli kontroverznímu polibku hráčky, uvádí BBC
Hospodářské noviny | 19:00:30
Mezinárodní federace fotbalových asociací, známá pod zkratkou FIFA, odvolala prezidenta Španělské fotbalové federace Luise Rubialese. Jde o reakci na kontroverzi, která vypukla, když funkcionář políbil na ústa fotbalovou hráčku Jenni Hermosovou při...


Plán EU zvětšit pole ležící ladem může zdražit potraviny, říká šéf Agrární komory Doležal
Hospodářské noviny | 19:00:30
Plánované zvětšení takzvané neprodukční zemědělské plochy, tedy půdy kterou musí zemědělci nechat ležet ladem, může v budoucnu způsobit nárůst cen potravin. Na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích to v sobotu novinářům řekl prezident...


Tečka za érou práce z domova. Uniklá nahrávka ukázala, proč už i šéf Zoomu žene své lidi zpátky do kanceláří
Hospodářské noviny | 19:00:31
Videokonferenční platforma Zoom se díky růstu tržeb i cen akcií dlouho jevila jako vítěz pandemických let. Ta jsou už ale dávno pryč a velké globální firmy se dnes jedna za druhou odklání od práce z domova a snaží se své zaměstnance dostat zpátky do...


Turecký záchod, zenový buddhista a ostří celníci. Orient Expres vzor 2023 je pořád dost orientální
Hospodářské noviny | 19:00:36
Paní Ivanovová rázně utne konverzaci, která se podle ní začíná nejspíš ubírat zbytečným směrem. „Do Istanbulu jezdí denně jenom jeden vlak,“ dává žena za pokladnou číslo 21 hlavního nádraží v Sofii jasně najevo, že není třeba ztrácet čas...


V Polsku shořel autobus převážející pasažéry z Česka, nikomu se nic nestalo
ČT24 | 17:22:19
Na dálnici u krakovského letiště Balice na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu. Autobus podle televize TVN 24 převážel turisty z Česka, rovněž podle krakovského studia veřejnoprávní televize TVP byli v autobuse „čeští občané“. České ministerstvo zahraničí (MZV) událost potvrdilo. Doplnilo, že nikdo nepřišel o zavazadla a že cestující počkali na příjezd náhradního autobusu.


Ve věku 79 let zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová
Reflex | 18:30:00
Ve věku 79 let zemřela výtvarnice a signatářka Charty 77 Juliana Jirousová. O úmrtí dnes informovala na sociální síti X, dříve twitter, Knihovna Václava Havla. Jirousová tvořila zejména obrazy světců. Byla druhou manželkou výtvarného teoretika a kritika, historika umění, básníka českého undergroundu a kulturního publicisty Ivana Martina Jirouse.


Bitvu na Moravském poli rozhodla před 745 lety léčka. Českému králi pak mečem rozsekli obličej na půl
Reflex | 18:15:00
Bitva na Moravském poli je jednou z našich slavných a klíčových porážek. Nejenže v ní král Přemysl Otakar II. v ní ztratil pro českou korunu velká území sahající až k Jaderskému moři, ale také zde přišel o život. Jakým způsobem se to přesně stalo, se historici neshodnou, ale asi to nebylo nic hezkého. Podle některých zpráv ho nepřátelé nahého vláčeli po bojišti, plivali a močili na něj. Zabili ho mocnou ranou mečem do hlavy, který mu v podstatě rozpůlil lebku.


Viliam Buchert: Jak by dopadlo polské referendum o migraci a důchodech u nás? Stejně, odpovědi by byly NE
Reflex | 18:00:00
Spolu s parlamentními volbami se bude v Polsku konat 15. října také referendum, které bude obsahovat čtyři otázky. A to na možný rozprodej státního majetku, na migraci, na věk odchodu do důchodu a bezpečnostní bariéry na hranici s nevyzpytatelným Běloruskem. V polovině srpna konání referenda schválil polský Sejm (dolní komora parlamentu). Zahraniční média a politici přitom komentují pouze jednu otázku, která se týká migrace. Zajímavé by ale bylo porovnání, jak by na podobné či stejné otázky odpověděli občané České republiky. V Polsku se dá totiž očekávat, že na všechny otázky zazní odpověď NE. V Česku by to zřejmě nebylo jiné.


Políbení fotbalistky po finále MS stálo šéfa španělského svazu místo
Tiscali-zprávy | 18:30:09
FIFA dočasně suspendovala šéfa španělského fotbalového svazu (RFEF) Luise Rubialese. Důvodem je aféra s políbením záložnice Jennifer Hermosové po zisku titulu na nedávném mistrovství světa. Mezinárodní federace o tom informovala na webu.


Černá můra centrálních bankéřů. Boj s inflací nabourávají poptávané dražší letní dovolené
E15-ekonomika | 19:00:00
Letní dovolená se i v době plošně se zvyšujících životních nákladů ukazuje jako velmi odolná položka na seznamu priorit spotřebitelů. Platí to stejně tak v Česku jako i ve většině evropských států. Ochota Evropanů „koupáků“ utrácet o desítky procent více za letní odpočinek sice těší cestovní kanceláře, letecké společnosti, hoteliéry, restaurace či pojišťovny, centrální bankéře ovšem silně znepokojuje. Letní výpravy za teplem mohou nejenže pozdržet kýžené snížení inflace, ale také přimět Evropskou centrální banku (ECB) k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.


OBRAZEM: Kůži prorážely bambusové tyče s ocelí. Hongkong sezval tatéry na veletrh
idnes.cz | 18:59:00
Více než stovka zkušených tatérů se sešla na sedmém ročníku mezinárodního veletrhu tetování v Hongkongu. Obdivovat jejich umění přišly tisíce nadšenců, někteří se nechali i potetovat. Víkendovou akci završí soutěž v tetování, kde se utkají umělci z celého světa.


Černá můra centrálních bankéřů. Boj s inflací nabourávají poptávané dražší letní dovolené
E15-politika | 19:00:00
Letní dovolená se i v době plošně se zvyšujících životních nákladů ukazuje jako velmi odolná položka na seznamu priorit spotřebitelů. Platí to stejně tak v Česku jako i ve většině evropských států. Ochota Evropanů „koupáků“ utrácet o desítky procent více za letní odpočinek sice těší cestovní kanceláře, letecké společnosti, hoteliéry, restaurace či pojišťovny, centrální bankéře ovšem silně znepokojuje. Letní výpravy za teplem mohou nejenže pozdržet kýžené snížení inflace, ale také přimět Evropskou centrální banku (ECB) k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.


Byznys podle Pavla P. Novotného: Natland začal úřadovat v Arce, Krúpa definitivně vyvázl z české insolvence
iHned.cz | 20:00:12
Nekonečný příběh zkrachovalé skupiny Arca s dluhy přesahujícími 20 miliard korun se dál větví do nových dějových linek. A to jak v Česku, tak na Slovensku. U našich východních sousedů se poprvé výrazně projevil nový a aktuálně zdaleka nejsilnější...


Po zásahu policie zemřel v polské Vratislavi norský sportovec, kladl prý aktivní odpor
Novinky.cz | 19:22:26
Norský hráč vratislavského klubu amerického fotbalu Panthers Wroclaw Leo Krafft zemřel po zákroku místních policistů. Ti tvrdí, že Nor jim kladl „aktivní odpor“, uvedl v sobotu na svém webu polský list Gazeta Wyborcza. Současně upozornil na opakující se případy úmrtí při zákrocích vratislavských policistů vůči lidem pod vlivem alkoholu či narkotik, což byl podle policie i Norův případ.


Situace s požáry v Řecku se zlepšila, nejtěžší je na třech místech
Novinky.cz | 19:05:06
Situace s požáry v Řecku se výrazně zlepšila. Informovaly o tom v sobotu dopoledne podle agentury AMNA řecké úřady. Nejvážnější je i nadále situace u řeky Evros na severovýchodě země, kde zasahují i hasiči vyslaní z Česka. Proti výskytu nových ohnisek bojují hasiči i u národního parku Parnitha u Atén. Podle agentury AFP požáry v posledních dnech zasáhly ve velké míře „zelené plíce“ Řecka a obnova po nich nebude jednoduchá.


V Bohumíně hořela chata, zasahovaly tři jednotky hasičů
Novinky.cz | 18:56:25
Moravskoslezští hasiči vyjížděli v sobotu po desáté hodině dopoledne k požáru chaty do bohumínské části Šunychl. Hořela tam chata o rozloze čtyřikrát šest metrů. Škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun.


Po řádění hurikánu se těžko sbíráme, říká Češka z Maui
Novinky.cz | 18:39:41
Na havajském ostrově Maui záchranáři po dvou týdnech stále prohledávají sutiny a pátrají po obětech hurikánu Dora. Počet mrtvých se v úterý zvýšil na 115, přes osm set dalších příbuzní stále pohřešují. K uctění památky na známé a blízké si místní lidé symbolicky začali oblékat červené oblečení.


Těžký rok včel. Uhynulo jich 250 tisíc, říká předsedkyně svazu včelařů
lidovky.cz | 19:00:00
Letošní rok byl pro včelaře bolavý, protože přišli o 38 procent včelstev. Někde dokonce až o 80. Může za to parazit zavlečený z Asie. Češi jsou přitom ve světě pojmem. „Máme 58 včelařů na deset tisíc obyvatel,“ líčí Jarmila Machová, předsedkyně svazu včelařů.


Autobus s Čechy zachvátil v Polsku požár. Nikomu se nic nestalo, uvedla média
Denik.cz | 18:23:00
Na dálnici u krakovského letiště Balice na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu. Autobus podle televize TVN 24 převážel turisty z Česka. České ministerstvo zahraničí (MZV) na dotaz ČTK událost potvrdilo. Doplnilo, že nikdo nepřišel o zavazadla a že cestující počkali na příjezd náhradního autobusu.


Nad Ukrajinou se srazily dva Albatrosy. Zahynuli tři piloti včetně legendy Džusa
Denik.cz | 18:14:00
Tři ukrajinští piloti zahynuli při páteční srážce dvou cvičných letounů L-39 Albatros československé konstrukce v Žytomyrské oblasti v centrální části Ukrajiny. Napsala to ukrajinská média s odvoláním na letectvo a úřady, které zahájily vyšetřování nehody.


Neuvěřitelný fotbalový (?) skandál ve Španělsku
Britské_listy | 10:00:00
Španělskem otřásá neuvěřitelný skandál, který mnozí interpretují jako boj mezi zastaralými mužsko-šovinistickými postoji země a novým postojem "osvobozených" žen.


Adam chce být Lucky. Posila z Kanady dodá Plzni říz, ale „chodí po dlažbě“
iSport.cz | 19:41:00
Sedm let působil v Německu, teď se Luke Adam zabydluje v Plzni. Plno věcí je nových, zároveň narazil na pár známých tváří. „Se Zámorským jsem hrál na farmě v Hartfordu, s Piskáčkem v juniorech. Od té doby jsme se neviděli, i po patnácti letech je však pořád stejný. Fajn kluk,“ vybavil si 33letý útočník, kterého draftovalo Buffalo v době, kdy tam válel Jaroslav Špaček. „S ním jsem tedy nehrál, ale trénuje s námi jeho syn David,“ smál se Kanaďan.


Zuska na Czech Masters dál válí. Zahrál pět ran pod par a je čtrnáctý
iSport.cz | 18:20:00
Golfista Jiří Zuska i ve třetím kole devátého ročníku turnaje D+D Real Czech Masters evropské série DP World Tour zahrál pět ran pod par a s celkovým skóre -11 si polepšil na dělené 14. místo. Čtyřiadvacetiletý hráč, který ve Vysokém Újezdu na Berounsku jako jediný z osmi domácích zástupců v pátek prošel cutem, před nedělním finále ztrácí pět úderů na vedoucí duo Matt Wallace, Sami Välimäki.


Vukadinovič po první výhře Zlína: Extrémní počasí, chyběla pauza na pití
iSport.cz | 18:10:00
Vzpomněl si na své nejlepší časy, kdy ukazoval obráncům záda a patřil k dominantním hráčům nejvyšší soutěže. Vukadin Vukadinovič (32) svištěl proti Teplicím (2:1) na pravém křídle, připravil první gól Davidu Tkáčovi, a když odcházel z placu, fanoušci mu aplaudovali. Hlavní odměna? První výhra Zlína v sezoně. „Už ve dvacáté páté minutě jsem chtěl jít dolů,“ přiznal s úsměvem srbský záložník, jenž se ve vedru vydal ze všech sil.


KVÍZ: Jak znáte US Open? Djokovičova finále, Lendlův rekord i zázračné dítě
iSport.cz | 18:00:00
V pondělí odstartuje v New Yorku tenisové US Open. Znáte jeho historii? Otestujte své znalosti v 15 otázkách kvízu na iSport.cz. Které letiště leží kousek od dějiště turnaje? Kdo je jediným hráčem, který dokázal US Open vyhrát na antuce, trávě a betonu? Či kolikrát za sebou si o titul zahrál Ivan Lendl a drží tak rekord?


Albonovi pomohl ke čtvrtému místu protivítr
f1sport.auto.cz | 19:46:00
Velmi povedenou kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska formule 1 slaví u Williamsu. Alex Albon odstartuje z druhé řady, poprvé v kariéře se mezi deset nejrychlejších dostal také Logan Sargeant, který ...


Cunoda klesne na startu o tři místa. Sainz dostal napomenutí a Ferrari pokutu
f1sport.auto.cz | 19:06:00
Sportovní komisaři po kvalifikaci řešili několik incidentů. Nejpřísnější trest dostal Júki Cunoda.


Verstappen se bál, že se chybou v první zatáčce připravil o šanci na pole position
f1sport.auto.cz | 18:39:00
Třetí pole position v řadě pro domácí Velkou cenu Nizozemska formule 1 získal Max Verstappen z Red Bullu.


Norris zahodil dobře rozjetý začátek
f1sport.auto.cz | 18:25:00
Druhou polovinu měřeného pokusu, který mu vynesl druhé místo v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska formule 1, označil Lando Norris z McLarenu za vůbec nejhůře zajetou.


Mužská štafeta čtvrtkařů zaběhla český rekord, na finále ale musí zapomenout
sport.cz | 18:17:17
Atletický světový šampionát v Budapešti se pomalu chýlí ke konci, v předposledním večerním bloku mělo Česko zastoupení jen v jedné disciplíně, za to čtyřnásobné. Rozběh absolvovala čtvrtkařská štafeta ve složení Patrik Šorm, Pavel Maslák, Matěj Krsek a Vít Müller. Kvarteto sice v cíli mohl těšit nový český rekord 3:00,99, ale sen o postupu do finále se rozplynul, protože stačil jen na šesté místo.


Baník přehrál Budějovice
sport.cz | 19:58:31
6. kolo Fortuna ligy: Baník - České Budějovice 2:0


Moderní pětibojař Vlach postoupil z druhého místa do nedělního finále MS
sport.cz | 19:57:28
Moderní pětibojař Martin Vlach postoupil z druhého místa ve své semifinálové skupině do nedělního finále mistrovství světa v Bathu. Další dva čeští reprezentanti Jan Kuf a Marek Grycz se mezi osmnáct finalistů nevešli.


Kalas míří do Schalke
sport.cz | 19:32:06
Fotbalista Tomáš Kalas po konci smlouvy v Bristolu zamířil do Schalke. V německém druholigovém klubu podepsal český obránce dvouletý kontrakt.


Manchester United prohrával o dva góly, pak odmítl blamáž. Arsenal jen remizoval
sport.cz | 18:32:08
Manchester United v anglické lize zlikvidoval dvougólové manko a zvítězil doma nad Nottinghamem 3:2. Arsenal jen remizoval s Fulhamem.


Problém Pardubic? Chybí chuť rozbít si držku, má jasno Kováč
sport.cz | 18:58:35
Pořád dokola ten samý scénář. Fotbalisté Pardubic a proměňování šancí platí v probíhajícím ročníku Fortuna ligy za pár, jemuž to spolu šeredně neklape. Při domácí prohře 0:1 se Slováckem opět Východočeši doplatili na žalostnou produktivitu, ačkoliv ve druhé půli nebyl ideální ani samotný výkon. „Chybí mi u kluků chuť si rozbít držku,“ pravil ostře trenér Radoslav Kováč.


Tři střídání Zlína? Jsem trenér ze staré školy, smál se Vrba po výhře
sport.cz | 18:44:17
Byla na něm znát veliká úleva. Kouč Pavel Vrba dovedl zlínské fotbalisty v domácím duelu s Teplicemi k premiérovému triumfu v tomto ročníku nejvyšší soutěže, byť se o něj Ševci po snížení soupeře na 1:2 strachovali až do závěrečného hvizdu. S úsměvem pak odpovídal i na další otázky, kdy třeba vysvětloval, proč sáhl během utkání pouze ke třem střídáním.


Vinklárková získala na MS v letním biatlonu bronz ve sprintu
sport.cz | 18:17:33
Tereza Vinklárková získala na mistrovství světa v letním biatlonu v Osrblie bronzovou medaili ve sprintu a byla tak nejlepší z šestice českých reprezentantek. Mužům se dnes ve Slovinsku hlavně vinou nepřesné střelby nedařilo, nejlepší z nich byl stříbrný medailista z pátečního supersprintu Tomáš Mikyska, který obsadil 24. místo.


Hvězdný Dončič úřadoval! Do MS vstoupili vítězně i Španělé a USA
sport.cz | 18:16:16
Španělští obhájci titulu vstoupili do mistrovství světa v basketbalu jistým vítězstvím 94:64 nad Pobřežím slonoviny. Nezaváhali ani favorizovaní Američané, kteří po pomalejším začátku zdolali Nový Zéland 99:72. Hned v prvním utkání Slovinců začal potvrzovat pověst zřejmě největší hvězdy turnaje Luka Dončič, který výhru nad Venezuelou řídil 37 body.


Obránce Kadeřábek pomohl Hoffenheimu gólem k obratu a vítězství na hřišti nováčka
sport.cz | 18:00:40
Fotbalový obránce Pavel Kadeřábek pomohl v 2. kole německé ligy Hoffenheimu gólem k obratu a vítězství 3:2 na hřišti nováčka Heidenheimu.


Zuska je po třetím kole Czech Masters čtrnáctý, vedou Wallace a Välimäki
sport.cz | 18:10:20
Golfista Jiří Zuska i ve třetím kole devátého ročníku turnaje D+D Real Czech Masters evropské série DP World Tour zahrál pět ran pod par a s celkovým skóre -11 si polepšil na dělené 14. místo. Čtyřiadvacetiletý hráč, který ve Vysokém Újezdu na Berounsku jako jediný z osmi domácích zástupců v pátek prošel cutem, před nedělním finále ztrácí pět úderů na vedoucí duo Matt Wallace, Sami Välimäki.


Strach o Součka. Český fotbalista se nebezpečně srazil s brankářem
iHNed_sport | 19:42:32
Český fotbalista West Hamu Tomáš Souček musel odstoupit z utkání 3. kola anglické Premier League proti Brightonu.


Zahraniční ligy: Kadeřábek pomohl gólem Hoffenheimu k obratu a vítězství
iHNed_sport | 18:41:14
Manchester United s Notinghamem prohrával ve 4. minutě už 0:2, nakonec ale slavil vítězství. Ztratil Arsenal po domácí remíze 1:1 s Fulhamem.


Wilfred Ndidi by mohl být vysněnou šestkou Bayernu
FotbalPortal | 19:21:14
Bayern Mnichov má skvělé přestupové období. Koupili útočníka světové třídy Harryho Kanea, nahradili Lucase Hernándeze Kim-Min Jaem, Marcela Sabitzera Konradem Laimerem, koupili nadějného brankáře a čistě utratit pouze 50 milionů eur. Stále se ale řeší pozice defenzivní šestky. Tu by mohl zaplnit 26letý Wiled Ndidi z Leicesteru City.


Manchester United se oklepal z hororového začátku utkání s Nottinghamem a vítězí 3:2
FotbalPortal | 18:10:44
Na tiskových konferencích své hráče Erik ten Hag rozhodně nešětřil a po dvou předešlých výkonech nebylo divu. Na Old Trafford přijel Nottingham a měla to být jasná záležitost. Jenomže už po 4 minutách Nottingham vedl o 2 góly. Naštěstí pro Erika ten Haga dokázali jeho hráči zápas otočit a připisují si druhou výhru v sezóně, ačkoliv opět nebyla bez chyb.


NPÚ podal v restituční kauze mobiliáře zámku Opočno dovolání
ceskenoviny.cz | 20:40:00
Hrádek u Nechanic (Královéhradecko) - Národní památkový ústav (NPÚ) podal v restituční kauze týkající se části mobiliáře státního zámku Opočno na Rychnovsku dovolání k Nejvyššímu...


Pacient na Slovensku ukradl sanitku. Cestu si klestil zapnutým majáčkem
idnes.cz | 20:59:00
Pacient psychiatrie v Banské Bystrici na středním Slovensku se v sobotu odpoledne při převozu zmocnil sanitky. Následně prchal po dálnici i se zapnutým majáčkem. Policii ho zadržela v sousedním okrese, uvedl server Aktuality.sk s odvoláním na vyjádření krajského velitelství slovenské policie.


Místní mysleli, že natáčí porno. Do Odrlic jezdily za guruem Járou davy dívek
idnes.cz | 20:00:00
MF DNES navštívila místo, kde odsouzený Jaroslav Dobeš alias guru Jára znásilňoval dívky pod záminkou vyřešení jejich vztahových problémů. Zvenku opravený cihlový statek na nádvoří se zelení. Nic už v Odrlicích na Olomoucku na první pohled nepřipomíná události, které se tu před necelými dvaceti lety odehrávaly. Příběh však v místních pořád žije.


Studovala kuny, je policejní broukařkou. Odhalíme vrahy i zanedbanou péči, říká
idnes.cz | 20:00:00
Policejní forenzní entomoložka Hana Šuláková je i přes své náročné povolání stále usměvavá. Když vyjíždí na místo činu nebo ohledání, veze si kufr s nepřeberným nádobím na odběr živých, ale i mrtvých vzorků hmyzu. „Odchytávám si i ten, který létá nad mrtvým tělem,“ líčí žena, která v rozhovoru pro iDNES.cz objasnila nejen svoji práci, ale i mnohdy úsměvné začátky.


Končí můj život: Vdova po Kunderovi asistovala s převozem knih do brněnské knihovny
blesk | 19:27:00
Brněnská knihovna Milana Kundery obdržela od spisovatele, který zemřel 11. července, stovky nových knih, informoval Český rozhlas. Převozu asistovala vdova po zesnulém Věra Kunderová.


Kvůli rekonstrukci domu si dal režisérskou pauzu: Doma ale musí manžel Veroniky Arichtevy dělat kompromisy
super | 21:41:35
Kvůli dokončení rekonstrukce jejich domu si dal režisér Biser Arichtev několikaměsíční pauzu v práci. Teď už opět točí seriál Zlatá labuť. V našem rozhovoru jsme probrali to, jak se shodnou v zařizování domácnosti s manželkou, herečkou


Za vystrčený zadek na fotbalovém stadionu skoro 700 tisíc! Influencerka si vydělala díky štědré nabídce fanouška
super | 19:31:38
Brazilská infuencerka Daniella Motta (21) se veze na současné módní vlně vydělávání fotkami vlastního těla na internetu. Jí se ovšem povedl přímo majstrštyk. Za vyfocení jejího zadku během fotbalového zápasu jí fanoušek nabídl v přepočtu 670 tisíc korun.


Geniální konstruktér Formule 1 chystal levný lidový sporťák. Zradila ho Yamaha, pak mu ujel vlak
Autoforum.cz | 13:30:00
Je to autor převratných formulí i silničních aut, která by chtěl kdekdo, peníze na ně ale má jen pár vyvolených. I proto chtěl postavit cosi lidového, projekt ale v nesprávnou chvíli zamířil k ledu vinou partnerské firmy. A dnes už si nikdo nedovolí se k němu vrátit. (Petr Prokopec)


Pacient psychiatrie se na Slovensku zmocnil sanitky, se zapnutým majákem ujížděl do sousedního okresu
Novinky.cz | 20:10:35
Pacient psychiatrie v Banské Bystrici na středním Slovensku se dnes odpoledne při převozu zmocnil sanitky. Prchal po dálnici se zapnutým majáčkem. Policii se jej podařilo zadržet v sousedním okrese, uvedl server Aktuality.sk s odvoláním na vyjádření krajského velitelství slovenské policie.


Po zásahu policie zemřel v polské Vratislavi norský sportovec, kladl prý aktivní odpor
Novinky-kultura | 19:22:26
Norský hráč vratislavského klubu amerického fotbalu Panthers Wroclaw Leo Krafft zemřel po zákroku místních policistů. Ti tvrdí, že Nor jim kladl „aktivní odpor“, uvedl v sobotu na svém webu polský list Gazeta Wyborcza. Současně upozornil na opakující se případy úmrtí při zákrocích vratislavských policistů vůči lidem pod vlivem alkoholu či narkotik, což byl podle policie i Norův případ.


Situace s požáry v Řecku se zlepšila, nejtěžší je na třech místech
Novinky-kultura | 19:05:06
Situace s požáry v Řecku se výrazně zlepšila. Informovaly o tom v sobotu dopoledne podle agentury AMNA řecké úřady. Nejvážnější je i nadále situace u řeky Evros na severovýchodě země, kde zasahují i hasiči vyslaní z Česka. Proti výskytu nových ohnisek bojují hasiči i u národního parku Parnitha u Atén. Podle agentury AFP požáry v posledních dnech zasáhly ve velké míře „zelené plíce“ Řecka a obnova po nich nebude jednoduchá.


Pacient na Slovensku ukradl sanitku. Cestu si klestil zapnutým majáčkem
lidovky.cz | 21:51:10
Pacient psychiatrie v Banské Bystrici na středním Slovensku se v sobotu odpoledne při převozu zmocnil sanitky. Následně prchal po dálnici i se zapnutým majáčkem. Policii ho zadržela v sousedním okrese, uvedl server Aktuality.sk s odvoláním na vyjádření krajského velitelství slovenské policie.


Silné bouřky dorazily do Česka. Domácnosti jsou bez proudu, některé tratě stojí
Denik.cz | 20:57:00
Varování meteorologů se naplnilo. Do Česka se z Bavorska přihnala velmi silná bouřková vlna. Ta nejprve zasáhla jižní část republiky, po osmé hodině večer byly největší problémy hlášeny z Českobudějovicka. Kvůli popadaným stromům se některé domácnosti ocitly bez dodávek elektřiny, problémy jsou hlášeny také ze silnic i železnice. 


Leverkusen přejel Gladbach! Čvančara se hádal, pak neuhlídal střelce
iSport.cz | 21:25:00
Tým Xabiho Alonsa vstoupil do nové sezony opravdu rázně. Po výhře 3:2 nad Lipskem se Bayeru Leverkusen zadařilo ještě lépe při prvním venkovním duelu. Neškodný Mönchengladbach přejeli „lékárníci“ 3:0. Tomáš Čvančara opět naskočil v základní sestavě, zatímco Adam Hložek znovu nastoupil jako náhradník z lavičky. Útočník Gladbachu přitom vyšel v novém působišti poprvé gólově naprázdno a pustil se do hvězdy soupeře.


Start Vuelty: nepřízeň počasí, řada pádů. Týmovou časovku vyhrál Bardetův tým
iSport.cz | 21:24:00
Úvodní deštivou časovku družstev na cyklistické Vueltě vyhrála nizozemská stáj dsm-firmenich s francouzským vrchařem Romainem Bardetem. Tým Soudal-Quick Step s českým reprezentantem Janem Hirtem a obhájcem titulu Remcem Evenepoelem v sestavě byl na trati 14,8 km v ulicích Barcelony čtvrtý.


Hapal: Bitrimu děkuju, pomohl nám a patřil k lepším. Máme jen dva stopery...
iSport.cz | 21:21:00
Skoro jako přes kopírák, byť tentokrát s menšími nervy než naposledy doma proti Hradci Králové. Baník doma porazil České Budějovice rovněž 2:0 a opět díky žolíkům. Dvakrát se trefil Abdullahi Tanko, u obou gólů byl i David Buchta. Ostrava se nicméně s Dynamem herně trápila, navrch je negativem zraněný kapitán Filip Blažek. Kouč Pavel Hapal má nyní k dispozici jen dva stopery.


Štafeta má rekord, ale nepostoupila. Nepomohl ani „zákeřný“ tah v cíli
iSport.cz | 21:10:00
PŘÍMO Z BUDAPEŠTI | Národní rekord zaběhla čtvrkařská štafeta Matěj Krsek, Pavel Maslák, Vít Müller a Patrik Šorm v semifinále mistrovství světa. Čas 3:00,99 minuty ale na postup nestačil. Cílem pro příští rok bude hranice tří minut a postup na olympiádu v Paříži ze štafetového šampionátu na Bahamách.


Kováčovi chybí síla. Které zvučné jméno by mohl získat ze Sparty?
iSport.cz | 20:41:00
Ne, nechtějí žádné „Panic Buy“, jak se říká v Premier League. Tedy nákupy v panice, hrůze, nejistotě. Přesto fotbalové Pardubice vědí, že potřebují vytunit kádr, který do ligy nevstoupil dobře. Po domácí prohře 0:1 se Slováckem přiznal kouč Radoslav Kováč: „Necítil jsem z týmu sílu.“


Kalas má nové angažmá, bude hrát za Schalke: Chci pomoct klubu k návratu
iSport.cz | 20:15:00
Fotbalista Tomáš Kalas po konci smlouvy v anglickém druholigovém Bristolu zamířil do Schalke. V klubu druhé bundesligy podepsal třicetiletý český obránce dvouletý kontrakt. Schalke o tom informovalo na svých internetových stránkách.


Lawsona čeká náročná premiéra ve formuli 1
f1sport.auto.cz | 20:57:00
Liam Lawson o tomto víkendu absolvuje nečekaný debut ve formuli 1, když u týmu AlphaTauri nahradil zraněného Daniela Ricciarda.


Leclerc: Nemám tušení, jak se bude ferrari chovat
f1sport.auto.cz | 20:10:00
Charles Leclerc podle svých slov „nemá tušení“, jak se jeho ferrari bude chovat v zatáčkách poté, co havaroval v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska formule 1.


Absurdní scény v úvodní etapě Vuelty. Cyklisté dojížděli ve tmě
sport.cz | 21:46:55
Naplánovat úvodní týmovou časovku na cyklistické Vueltě na sedmou hodinu večer? Už před startem poslední Grand Tour sezony se to jevilo jako zvláštní krok. Když se navíc v průběhu přidal déšť, bylo jasné, že v klikatých uličkách Barcelony je zaděláno na problém. Regulérnost závodu ohrožena. Ti největší favorité na celkové pořadí totiž dojížděli za úplné tmy.


Deštivou časovku týmů cyklistické Vuelty vyhrála stáj dsm-firmenich
sport.cz | 21:10:27
Úvodní deštivou časovku družstev na cyklistické Vueltě vyhrála nizozemská stáj dsm-firmenich s francouzským vrchařem Romainem Bardetem. Tým Soudal-Quick Step s českým reprezentantem Janem Hirtem a obhájcem titulu Remcem Evenepoelem v sestavě byl na trati 14,8 km v ulicích Barcelony čtvrtý.


Když ani rekord nestačí. Čtyři zdraví kluci v super formě a meta snů padne, věří Češi
sport.cz | 21:35:13
Stejně jako ve smíšené štafetě vylepšili čeští čtvrtkaři národní rekord, ale tentokrát to takový průlom v pořadí neznamenalo. Kvarteto Matěj Krsek, Pavel Maslák, Vít Müller, Patrik Šorm v nejrychlejším čase české atletické historie 3:00,99 skončilo na mistrovství světa v Budapešti bez finále dvanácté.


České derby v kvalifikaci US Open ovládl Menšík a zahraje si v hlavní soutěži
sport.cz | 21:30:00
Muži - 3. kolo:


Hokejisté Hradce Králové na závěr Lehner Cupu deklasovali Ambri-Piottu
sport.cz | 21:04:31
Hokejisté Hradce Králové zakončili své vystoupení na Lehner Cupu v Sursee výhrou nad Ambri-Piottou 5:1. Uspěli tak poté, co ve středu při vstupu do turnaje prohráli s Zugem 2:5 a ve čtvrtek v dalším testu na svém soustředění ve Švýcarsku podlehli Ženevě 3:6. Celkem má Mountfield ze šesti přípravných duelů před novou sezonou na kontě tři výhry a tři porážky.


Bývalá šampionka Andreescuová se z letošního US Open odhlásila
sport.cz | 20:32:44
Bývalá šampionka US Open Bianca Andreescuová bude na letošním ročníku newyorského grandslamu kvůli zranění chybět. Kanadská tenistka, která ve Flushing Meadows získala titul v roce 2019, se na poslední chvíli odhlásila kvůli únavové zlomenině v oblasti zad. O jejím odstoupení informovali pořadatelé.


Lacko oslavil návrat před české fanoušky triumfem
iHNed_sport | 18:59:32
Adam Lacko ovládl při svém letošním jediném návratu do mistrovství Evropy tahačů v Mostě druhý handicapový závod.


Byznys podle Pavla P. Novotného: Natland začal úřadovat v Arce, Krúpa definitivně vyvázl z české insolvence
Hospodářské noviny | 22:00:53
Nekonečný příběh zkrachovalé skupiny Arca s dluhy přesahujícími 20 miliard korun se dál větví do nových dějových linek. A to jak v Česku, tak na Slovensku. U našich východních sousedů se poprvé výrazně projevil nový a aktuálně zdaleka nejsilnější...


Arsenal nedokázal porazit Fulham hrající v deseti a bere jen bod za remízu 2:2
FotbalPortal | 21:36:25
Joao Palhinha šokoval celé Emirates Stadium, když v posledních minutách zápasu vstřelil vyrovnávací gól proti Arsenalu na 2:2. Fulham, který od 83. minuty hrál v deseti, sice nedokázal poprvé v lize porazit Arsenal, ale přerušil perfektní bodovou bilanci Gunners a veze si do západního Londýna velmi cenný bod.


Ministerstvo chce trestat obce, které nezajistí místa ve školkách pro děti od tří let
ČT24 | 16:05:36
Ministerstvo práce a sociálních věcí chce sankcionovat obce, které nezajistí pro děti od tří let místa v mateřských školách nebo dětských skupinách. Resortní šéf Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce návrh předložit v koalici současně s chystanou novelou o dětských skupinách. Ne všechny vládní strany ale se záměrem souhlasí a kritizují ho i zástupci obcí. 


Objem zakázek pro firmy napojené na Putinův režim prakticky neklesl, Česko chce zavést „semafor“
ČT24 | 17:51:16
Evropa ani Česko dosud nedokázaly zcela odstřihnout firmy napojené na režim ruského vůdce Vladimira Putina od veřejných peněz. Podle agentury DatLab objem zadávaných zakázek právě těmto společnostem od počátku války prakticky neklesl. České ministerstvo pro místní rozvoj už počátkem roku ohlásilo přípravu takzvaného semaforu pro zadavatele zakázek. Projekt by měl ale fungovat až v příštím roce.


Program Oprav dům po babičce odstartuje v září. Dosáhnou na něj rodiny s jednou nemovitostí
ČT24 | 14:50:12
Stát v září spustí dotační program Oprav dům po babičce – podle původního plánu. Potvrdil to ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), a to i přes kritiku, kterou sklidil i v rámci koalice. Vládním stranám i opozici vadilo, že je podpora domácností příliš štědrá a že na ni dosáhnou i ti, kteří ji nepotřebují. Na zateplení starých domů získají předem až milion korun a od ledna i výhodnou půjčku. Nárok na podporu ale nakonec podle Hladíka budou mít jen rodiny s jednou nemovitostí. Podle resortu je hlavním cílem ušetřit energie a splnit klimatické závazky.


Žadatelé o trvalý pobyt si mají zkoušku z češtiny platit, projedná to vláda
Tiscali-zprávy | 21:45:38
Zkoušku z češtiny, která je potřeba k žádosti o povolení k trvalému pobytu, by si cizinci měli od příštího roku hradit sami. Poukázky k proplacení stát přestane vydávat. Cena se má od ledna zvednout z nejvýš 2500 na 3200 korun. Zahraniční lékaři, zubaři a lékárníci by nově jazykovou zkoušku dělat nemuseli, místo toho by se jim uznala aprobační zkouška pro výkon povolání. Počítá s tím navrhovaná novela nařízení o prokázání znalosti češtiny pro získání povolení k trvalému pobytu, kterou by měla ve středu projednat vláda. Za změnami je podle ministerstva školství velký zájem cizinců o zkoušky i snaha ušetřit v rozpočtu.


Komedie v britské politice pokračuje: Nesmírně hloupá Johnsonova ministryně kultury konečně rezignovala na své poslanecké křeslo
Britské_listy | 10:00:00
Nadine Dorries (66) nesmírně omezená osoba, která se octla za kontroverzní a nekompetentní vlády Borise Johnsona ve funkci britské ministryně kultury, v sobotu konečně oznámila, že opouští své poslanecké křeslo, a to dopisem, v němž brutálně zaútočila na premiéra Rishiho Sunaka.Potíž je, že Dorriesová oznámila už letos v červnu, že z Dolní sněmovny odchází poté, co se děsívě naštvala, že ji Johnson nepovýšil do "šlechtického stavu" a neučinil ji, navzdory svým příslibům, nevolenou poslankyní nevolené Horní sněmovny. Pak ale neodešla, dál si nechala vyplácet svůj poslanecký plat ve výši 86 584 liber ročně (tj. 202 200 Kč měsíčně)  a zároveň ještě platila svou dceru, která je zaměstnána na plný úvazek u jedné právní firmy, za "parlamentní výzkumnou práci" roční částkou 40 000 liber.


Mbappé řídil dvěma góly první výhru PSG. Jeho vystoupení odnesl tým z LM
iSport.cz | 23:45:00
Fotbalový útočník Kylian Mbappé dvěma góly do sítě Lens pomohl Paris Saint-Germain k první výhře v novém ročníku francouzské ligy. Úřadující mistři ve 3. kole doma zvítězili 3:1. Hosté, kteří se těší na účast v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů, snížili až v závěru.


Slovák Duda skóroval při výhře Verony nad AS Řím. AC Milán přejel Turín
iSport.cz | 23:35:00
Fotbalisté AC Milán porazili ve 2. kole italské ligy i díky dvěma proměněným penaltám Oliviera Girouda 4:1 FC Turín a udrželi si stoprocentní bilanci. Druhou výhru přidala také Verona, jež porazila 2:1 AS Řím, který ještě nezvítězil.


Vaclík míří do MLS. Bude chytat za New England, podepsal do roku 2024
iSport.cz | 22:29:00
Fotbalový brankář Tomáš Vaclík bude v kariéře pokračovat v klubu zámořské MLS New England Revolution. Druhý tým tabulky Východní konference v sobotu večer na oficiálním webu uvedl, že s českým reprezentačním gólmanem podepsal smlouvu do roku 2024 s klubovou opcí na rok 2025. K mužstvu se Vaclík připojí po obdržení víza.


Mbappé dvěma góly pomohl PSG k první ligové výhře v sezoně
sport.cz | 23:51:55
Fotbalový útočník Kylian Mbappé dvěma góly do sítě Lens pomohl Paris Saint-Germain k první výhře v novém ročníku francouzské ligy. Úřadující mistři ve 3. kole doma zvítězili 3:1.


Fotbalisté Granady přestříleli ve španělské lize Mallorku
sport.cz | 23:44:50
Španělská fotbalová liga - 3. kolo Cádiz - Almería 1:1 (59. Hernández - 90.+5 Kaiky), Granada - Mallorca 3:2 (13. Rubio, 46. Zaragoza, 70. Uzuni - 38. Prats, 87. Costa), FC Sevilla - Girona 1:2 (45.+2 Gudelj - 17. Herrera, 56. García).


Tři mistři světa v týmu? Jsme nezastavitelní, vyhlásil Lyles, král mistrovství světa
sport.cz | 23:42:41
Ještě před cílovou čáru zvedl ruku a výmluvně na ní ukázal tři prsty. Noah Lyles je (nejen) sprinterským králem světového šampionátu v Budapešti. Po zlaté stovce a dvoustovce dovedl vítězně do cíle i americkou štafetu na 4×100 m. Po osmi letech se některému sprinterovi povedl podobný kousek.


Fotbalisté AC Milán si udrželi stoprocentní úspěšnost, AS Řím ještě nevyhrál
sport.cz | 23:28:15
Fotbalisté AC Milán porazili ve 2. kole italské ligy i díky dvěma proměněným penaltám Oliviera Girouda 4:1 FC Turín a udrželi si stoprocentní bilanci. Druhou výhru přidala také Verona, jež porazila 2:1 AS Řím, který ještě nezvítězil.


Vaclík bude chytat v MLS za New England Revolution
sport.cz | 22:29:07
Fotbalový brankář Tomáš Vaclík bude v kariéře pokračovat v klubu zámořské MLS New England Revolution. Druhý tým tabulky Východní konference dnes na oficiálním webu uvedl, že s českým reprezentačním gólmanem podepsal smlouvu do roku 2024 s klubovou opcí na rok 2025. K mužstvu se Vaclík připojí po obdržení víza.


Ani se nebudu ptát kondičáka, kolik jsme toho naběhali, byl by to skandál, láteřil Ondrášek
sport.cz | 22:43:18
Více jako hodinu fotbalisté Českých Budějovic na hřišti Baníku odolávali, první gól v jejich síti z kopačky Abdullahi Tanka jejich snažení zlomil. Stejný hráč přidal o pár minut později ještě druhou branku. Hosté svou velkou šanci Adedirana z první půle nevyužili, poprvé v sezoně tak odešli ze hřiště bez vstřelené branky.


Tenistka Sorribesová došla jako „lucky looser“ v Clevelandu až k titulu
sport.cz | 22:27:18
Španělská tenistka Sara Sorribesová došla jako šťastná poražená z kvalifikace na turnaji v Clevelandu až k titulu. Ve finále generálky na US Open zdolala čtvrtou nasazenou Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou 3:6, 6:4, 6:4 a při svém druhém finálovém startu v kariéře získala druhou trofej.


Šťastný Hapal nesl do kabiny koláče od manželky. Odhadla, že vyhrajeme, smál se
sport.cz | 22:09:41
Dlouho to proti Českým Budějovicím bylo podobné trápení jako před dvěma týdny proti Hradci Králové. K druhé domácí výhře v řadě 2:0 Baníku nakonec opět pomohli střídající fotbalisté. Dvě nahrávky si připsal David Buchta, dva góly Abdullahi Tanko. Pro tým měl po utkáíní speciální odměnu, kterou připravila jeho manželka.


Američané vyhráli štafetu, Lyles má v Budapešti třetí zlato. Tyčkařům vládl opět Švéd
iHNed_sport | 22:06:41
Běh na 800 metrů vyhrál Kanaďan Marco Arop a vybojoval pro svou zemi první zlato v této disciplíně.


Majitel OnlyFans se umí ocenit: Z nahoty na prodej měl bonus třicet milionů za každý odpracovaný den!
blesk | 21:46:00
Kdo by neměl rád prémie. Zaměstnanci je dostávají třeba před Vánoci či po obzvlášť náročném období. Samotnou kapitolou jsou pak manažeři, šéfové společností nebo rovnou jejich majitelé. Takový Leonid Radvinskij, který vlastní erotickou platformu OnlyFans, si vyplatil prémie ve výši 30 milionů korun za každý odpracovaný den!


Kontroverzní ex Pamely vyzval fanynky, aby ukázaly prsa: Jeho vnadná manželka si vyhrnula tričko přímo na pódiu!
super | 22:01:37
Koncerty Mötley Crüe bývají pěkná divočina, ten, který kapela nedávno odehrála v Texasu, měl ale ještě větší grády než obvykle. Bubeník Tommy Lee během vystoupení povzbudil fanynky, aby mu ukázaly prsa. A začaly se dít věci.


Pacient psychiatrie se na Slovensku zmocnil sanitky, se zapnutým majákem ujížděl do sousedního okresu
Novinky-kultura | 20:10:35
Pacient psychiatrie v Banské Bystrici na středním Slovensku se dnes odpoledne při převozu zmocnil sanitky. Prchal po dálnici se zapnutým majáčkem. Policii se jej podařilo zadržet v sousedním okrese, uvedl server Aktuality.sk s odvoláním na vyjádření krajského velitelství slovenské policie.


Premiéra v kvalifikaci a hned hlavní soutěž. Sedmnáctiletý Menšík si zahraje US Open
iHNed_sport | 23:22:34
Jakub Menšík proměnil debut v grandslamové kvalifikaci v postup do hlavní soutěže US Open.


Nejnadějnější moderní Alfa Romeo u lidí propadla, v bazarech je ale o to levnější. A kupodivu i vydrží
Autoforum.cz | 15:00:00
Vizuálně je to pořádně neskutečně přitažlivé auto, velkého úspěchu se ale jako nové nikdy nedočkalo. Jako ojetina to hit také není, dá se ovšem koupit výhodně. A vozy vyrobené po roce 2019 stíhá jen velmi málo problémů. (Petr Prokopec)


Video, foto: Legenda zářila. Václav Neckář oslavil na Soundtracku osmdesátiny
Denik.cz | 19:04:00
Zářil na pódiu se stříbrnou kšticí. Při zpěvu těch největších hitů točil se stojanem mikrofonu a po skončení písní se hluboce klaněl divákům. Ti mu opláceli dlouhým potleskem. Hudební i herecká legenda Václav Neckář v sobotu oslavil své osmdesáté narozeniny na festivalu Soundtrack v Poděbradech. Jak jinak než koncertem složeným z jeho největších hitů.


Před 55 lety se českoslovenští komunisté sklonili před Brežněvem. S invazí nesouhlasil jen Kriegel
ČT24 | 13:13:29
Podpis takzvaného moskevského protokolu je jednou z černých chvil moderních československých dějin. Dokument, kterým tuzemští komunističtí politici v srpnu 1968 fakticky stvrdili okupaci, podrobili se Sovětskému svazu a popřeli výsledky pražského jara, bývá často charakterizován jako potupná kapitulace. Z dvaceti vrcholných politiků vládnoucí KSČ ho nepodepsal jediný –⁠ předseda Národní fronty František Kriegel. Většinový souhlas ale potvrdil, že Československo i nadále zůstane sovětským vazalem.


Praha chce mít jednotná pravidla pro sdílené elektrokoloběžky. V Brně se osvědčila
ČT24 | 15:58:54
Pražské radnice i provozovatelé chtějí sjednotit pravidla provozu elektrokoloběžek v hlavním městě. Zatím si je stanovují městské části na základě dohod; například v Praze 1 bude od září o polovinu méně elektrokoloběžek a ubude i odstavných míst. Přísnější pravidla pro sdílené koloběžky a kola platí už téměř rok v Brně. Za odložení mimo vyhrazená parkoviště hrozí provozovatelům pokuty. 


Rasově motivovaná střelba na Floridě. Tři oběti jsou po smrti, pachatel se zastřelil
Novinky.cz | 22:42:30
Útok, při kterém v sobotu ve floridském městě Jacksonville zemřeli tři lidé, byl podle vyšetřovatelů rasově motivovaný. Mladý běloch při něm cíleně střílel na černochy a usmrtil dva muže a jednu ženu. Sám se pak zastřelil, uvedly agentury AP a Reuters, podle nichž se do případu zapojil i Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který ho vyšetřuje jako trestný čin z nenávisti. O krvavém činu byl informován i americký prezident Joe Biden.


Rasově motivovaná střelba na Floridě. Tři oběti jsou po smrti, pachatel se zastřelil
Novinky-kultura | 22:42:30
Útok, při kterém v sobotu ve floridském městě Jacksonville zemřeli tři lidé, byl podle vyšetřovatelů rasově motivovaný. Mladý běloch při něm cíleně střílel na černochy a usmrtil dva muže a jednu ženu. Sám se pak zastřelil, uvedly agentury AP a Reuters, podle nichž se do případu zapojil i Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který ho vyšetřuje jako trestný čin z nenávisti. O krvavém činu byl informován i americký prezident Joe Biden.


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 21:52:46Respekt/Despekt
Respekt | 18:51:40
\n


Z webu Respektu
Respekt | 11:50:08
Jindřiška Bláhová a  Pavel Turek se ohlížejí za rukopisem amerického tvůrce\n


Zen žen
Respekt | 11:48:42
Jindřiška Bláhová a  Pavel Turek se ohlížejí za rukopisem amerického tvůrce\\n\n


„Nahazujem klosny!“
Respekt | 11:48:21Houbová horečka
Respekt | 11:47:09
Houby jsou kulinárním trendem letošního roku: jako náhražka masa nebo prostě jako lahodný nositel chuti umami a zároveň ekologicky vhodná potravina


První fotbalová reprezentace
Respekt | 11:46:00
28. 8. 1920


Kultura/mix
Respekt | 11:44:52Výstava týdne
Respekt | 11:43:07Dokument týdne
Respekt | 11:41:52Dělníci kultury
Respekt | 11:41:15
\n


Album týdne
Respekt | 11:40:36Knižní tipy
Respekt | 11:39:19Skutečné monstrum
Respekt | 11:36:57
Na zachycení rozvráceného Iráku realistický slovník nestačí


Kořeny ruského mlčení
Respekt | 11:35:39
Kniha o sovětské avantgardě ukazuje, že kvalitní umění vznikalo v Leninově říši odjakživa především navzdory režimu


Nemám pistoli, mám počítač
Respekt | 11:33:02
Belgický rodák Mishka Henner patří k nejpodnětnějším dokumentaristům současného světa, aniž používá fotoaparát


Umění má moc měnit skutečnost
Respekt | 11:31:28
S výtvarníkem Jiřím Sozanským


Město pro lidi
Respekt | 11:26:31
Obyvatele Prahy okouzlila HolKa a vyhlížejí další projekty, které udělají život v české metropoli příjemnějším


Vědí vůbec, co dělají?
Respekt | 11:23:10
Ambiciózní, geniální i děsivá snaha ředitele OpenAI vytvořit novou formu inteligence (2. část)


Svět
Respekt | 11:21:56
Ambiciózní, geniální i děsivá snaha ředitele OpenAI vytvořit novou formu inteligence (2. část)\n


Když Kaczyński vymýšlí referendum
Respekt | 11:20:59Jiná globalizace a její poražení
Respekt | 11:19:41
\n


Těžké léto ve Waterloo
Respekt | 11:18:27BRICS se rozrůstá. Na jihu planety zesílila protiváha zemí G7.
Respekt | 11:17:36Taylornomika. Proč kultura stvořená ženami pro ženy vydělává tak velké peníze.
Respekt | 11:16:37
\n


Výprava za neznámým kmenem
Respekt | 11:13:49
\\n\n


Normalizace jako nehoda
Respekt | 11:12:51Těžký týden Pavla Blažka
Respekt | 11:11:50Reorganizace, nebo klerikální normalizace?
Respekt | 11:10:50Jako Kmotr, jen v Chomutově
Respekt | 11:09:36
\n


Vysoce podezřelé peníze
Respekt | 11:08:27
\\n\n


Česko
Respekt | 11:02:32
\\\\n\\n\n


Impérium začíná v Africe
Respekt | 11:00:04
Wagnerovci spektakulárně pronikli do nejchudších afrických států. Jejich vliv přesto zůstal omezený.


Chtěl to Papa
Respekt | 10:58:26Případ Prigožin
Respekt | 10:57:27
Co vzestup a pád žoldnéřského vůdce vypovídá o Putinově Rusku


Bydlení u protinožců
Respekt | 10:56:04Popírači
Respekt | 10:54:51Ve stylu Stalina
Respekt | 10:53:27
Prigožin je možná mrtev, jeho duch ale bude Putina dál pronásledovat


Hloupí jako lidé
Respekt | 10:50:15
Hra s ohněm jménem umělá inteligence


Blažek versus Milion chvilek
Respekt | 10:49:29
Hra s ohněm jménem umělá inteligence\n


Genderoví ideologové ze Senátu 
Respekt | 10:48:29
Odpor proti Istanbulské úmluvě blokuje pomoc obětem


Snadný terč
Respekt | 10:47:27
V české společnosti nebezpečně sílí protiukrajinské nálady


Chci přinášet radost
Respekt | 10:46:16
Malířka Michaela Červená slaví úspěch se svými pozitivními malbami


Je ještě nějaké bílé místo, které o srpnu 1968 nevíme?
Respekt | 10:45:13
Malířka Michaela Červená slaví úspěch se svými pozitivními malbami\n


Netrestejme Zemana a Klause
Respekt | 10:42:10
Malířka Michaela Červená slaví úspěch se svými pozitivními malbami\\n\n


Seriál Iveta: vynechali Pomejeho
Tyden-domácí | 12:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat pestrý život Ivety Bartošové (†48). Postava Jiřího Pomejeho (†54), jenž byl zpěvaččiným prvním manželem a zásadním mužem jejího života, se v ní ale vůbec neobjeví! Tvůrci se snaží šokující rozhodnutí hájit tím, že se zkrátka do děje nehodil. Co na to ale říká Andrea Pomeje (35), třetí manželka zesnulého filmového producenta?


Seriál Iveta: vynechali Pomejeho
Tyden-Kultura | 12:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat pestrý život Ivety Bartošové (†48). Postava Jiřího Pomejeho (†54), jenž byl zpěvaččiným prvním manželem a zásadním mužem jejího života, se v ní ale vůbec neobjeví! Tvůrci se snaží šokující rozhodnutí hájit tím, že se zkrátka do děje nehodil. Co na to ale říká Andrea Pomeje (35), třetí manželka zesnulého filmového producenta?Return to top