Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 03.09.2023


Hoří výškové dřevostavby nebo garáže pro elektromobily? Dozvíte se na konferenci Požární bezpečnost staveb. Již v září!
eStav.cz | 00:00:42
Je pro nás ctí pozvat vás na konferenci, která nesmí chybět v kalendáři žádného odborníka či nadšence zabývajícího se stavebnictvím a požární bezpečností. Na webu konference Požární bezpečnost staveb je již zveřejněn kompletní program akce. Přidejte se k nám, přihlaste se a do kalendářů si označte datum 21. září 2023.


Rekonstruujeme prodejnu v Hrachově
eStav.cz | 00:00:42
Společnost GEFIRA stavby s.r.o. nyní zahajuje zásadní rekonstrukci bývalé prodejny smíšeného zboží v Hrachově.


GDS/Downfall se týká všech CPU rodiny Intel Skylake, AMDGPU tvoří sedminu Linuxu
Root.cz | 00:00:10
Lidl stahuje sušenky s ťapkovkou, odkazovaný web na obalu obsahuje pornografii. Google vydal libaom 3.7, vývojová verze Wine 8.15, AMDGPU má 5 miliónů řádků kódu, tvoří celou sedminu Linuxu.


Děti své rodiče už tolik nepotřebují. Možná je mi jich líto, říká Martin Pechlát
revue.idnes.cz | 01:00:03
Herec Martin Pechlát je přemýšlivý člověk. Kdyby si mohl vybrat, v jaké epoše žít, zvolil by budoucnost. A to i přesto, že na vývoji společnosti i planety vidí hodně kaněk. „Mrzí mě, že se ze vztahů vytrácí propojenost mezi generacemi,“ řekl týdeníku 5plus2 otec tří dcer.


Alexander Hemala slaví 71 let. Které televizní hlasatele jste měli nejraději?
bleskove.cz | 00:24:01
Alexander Hemala, Zbyněk Merunka, Mirka Čejková, Pavel Zuna nebo Hana Heřmánková. Pamatujete si oblíbené tváře televizních obrazovek?


Vyhrajte s Nedělním Bleskem ceny k filmu Rychle a zběsile 10
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Škoda se chlubí přístrojovkami nového Superbu s Kodiaqem
Auto-iDNES.cz | 01:00:10
V Mladé Boleslavi si vzpomněli, že „doba předdotyková“ byla v něčem taky prima. A tak teď vyzdvihuje to, nad čím posledních pár let automobilky ohrnovaly nos: mechanickými ovladači. Předznamenal to loňský koncept Vision 7S, sedmimístný obr totiž displeje přístrojovky doplnil mechanickými „točítky“.


Blue chip, copy trading, robo advisor. Orientujete se v investičních pojmech?
Finance-iDNES.cz | 01:00:28
Už dávno nejde jen o záležitost odborníků a bohatých jedinců. Investování se stalo přístupnějším než kdy dříve i díky rozvoji online platforem. Budovat si své investiční portfolio tak může každý, kdo má přístup k internetu. Ale jak se v tomto světě vyznat? Otestujte se, zda znáte základní pojmy.


Poradna: Zdravotní pojištění platím a nemám nemocenskou
DumFinanci | 01:00:28
Jaroslav: Přestože si jako osoba bez zdanitelných příjmů platím měsíčně zdravotní pojištění, tak údajně teď nemám v době nemoci nárok na nemocenskou. Jak to prosím je?


Pivo z kávy nebo vína. Poznejte experimenty, které vznikají v českých minipivovarech
Reflex | 01:01:30
Klasický ležák vás potěší, ale nepřekvapí. Češi umí rozhodně víc než starou dobrou klasiku. V minipivovarech vznikají unikáty, které nemají ve světě obdoby. Kde ochutnáte ty nejzajímavější kousky?


Léky chybí už i pro zvířata. Nahrazují je těmi pro lidi, to může být nebezpečné
idnes.cz | 02:00:03
Nedostatek léků v Česku netrápí jen lidi, problém s dodávkami začaly pociťovat už i ordinace veterinárních lékařů. Na seznamu nedostatkových medikamentů jsou například antibiotika, kožní masti a řada dalších. Lidé tak někdy sahají pro prášky z vlastní lékárničky. Lékaři ale varují, že podomácku ordinovanou léčbou mohou zvíře i zabít.


Najímají žoldáky, vypouštějí drony. Papuánci při válčení opisují Ukrajinu
idnes.cz | 02:00:03
„Koukáme na Ramba, jak se to dělá.“ Papuánci, kteří donedávna válčili jako v době kamenné, asi po večerech bedlivě sledují televizi, a tak našli inspiraci ve válce na Ukrajině. Najímají si žoldáky a v bitvách mezi kmeny používají i drony. V tomto příběhu rychlého průniku primitivního světa s 21. stoletím však jde i o víc než jen mezikmenové potyčky.


OnlyFans řídí tajemný rodák z Oděsy. Z dividend inkasoval přes 7 miliard korun
idnes.cz | 02:00:03
Neutuchající zájem o lechtivé snímky celebrit i méně známých žen a mužů zvedá tržby portálu OnlyFans a s nimi i příjem jejich tajemného majitele Leonida Radvanského. Ten si podle čerstvých informací BBC nyní ze svého podílu vyplatil dividendy 340 milionů dolarů, tedy asi 7,5 miliardy korun. Na OnlyFans mohou své příspěvky zveřejňovat nejen tvůrci sexuálního obsahu, známá je však především díky fotografiím pro dospělé.


Módní ikona Bernie. Fotka starého levičáka v palčácích zbořila internet
idnes.cz | 02:00:04
Bernie Sanders je už v americké politice fenomén. Jednaosmdesátiletý senátor za stát Vermont si díky své ležérní image a levicovému programu získal lásku i hlasy mladých progresivních Američanů. A nakonec zabodoval i u módní policie – a to díky pleteným palčákům, které si vzal na inauguraci Joea Bidena. Jejich příběh přinášíme v dalším pokračování seriálu Slavné fotografie.


visionStatement
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Překvapení
Britské_listy | 10:00:00
V roce 2018 jsme s @Sojk_If napsali krátký novinový článek o postojích zemí V4 k anexi Krymu pro @blisty. K našemu velkému překvapení nám text následně ukradlo jedno ruské provládní médium a zveřejnilo v ruštině jako ukázku protiruské propagandy. https://t.co/gAkQEXy09U— Jaroslav Bílek (@JaroslavBlek3) September 2, 2023


Pár slov k vystupování profesora Hořejšího
Britské_listy | 10:00:00
Pár slov k vystupování profesora HořejšíhoJsem opravdu přesvědčen, že vědec by měl v médiích vystupovat jen k tématům, kterým se profesně věnuje, někdy prokazatelně věnoval, nebo alespoň nejsou vzdáleny jeho oboru.Někdy je to těžší na posouzení, ale imunolog prostě… pic.twitter.com/n8fXqvMCe5— Jaroslav Bílek (@JaroslavBlek3) September 1, 2023


Ukrajinci napravili sovětské konstrukční chyby a vznikl transportér BTR-4
technet.cz | 02:00:53
Na záběrech z Ukrajiny se objevují obrněné transportéry podobné sovětským BTR, ale na první pohled se liší zasklením přední části a věží zhruba v těžišti. Rodina sovětských obrněných transportérů BTR měla řadu nedostatků. O modernizaci se pokoušeli Rusové i Ukrajinci. Ukrajinské transportéry nesou označení BTR-4 Bucefal a na rozdíl od ruských BTR-90 se dočkaly i exportu.


Pilot: Do války bych šel raději s F-35
Novinky-kultura | 05:00:00
Vojenští piloti a technici z letecké základny v Čáslavi mají jasno. Gripeny jsou výborné letouny, ale už technologicky ztrácejí, a proto by do boje raději vyrazili s americkými stíhačkami F-35, protože s nimi budou mít větší šanci uspět, a hlavně přežít.


Ohrožená želva, která přeplula Atlantik, se vrací zpátky do USA. Svezlo ji i Královské letectvo
Novinky-kultura | 04:00:00
V roce 2021 zanesly vlny mladou želvu z Mexického zálivu až do Walesu. Navzdory podstatně odlišnému podnebí a teplotám tuto cestu přežila a s pomocí odborníků se zcela zotavila. Nyní tak mohla zamířit zpět do Texasu a počítá se s jejím opětovným vypuštěním do volné přírody.


Pilot: Do války bych šel raději s F-35
Novinky.cz | 05:00:00
Vojenští piloti a technici z letecké základny v Čáslavi mají jasno. Gripeny jsou výborné letouny, ale už technologicky ztrácejí, a proto by do boje raději vyrazili s americkými stíhačkami F-35, protože s nimi budou mít větší šanci uspět, a hlavně přežít.


Ohrožená želva, která přeplula Atlantik, se vrací zpátky do USA. Svezlo ji i Královské letectvo
Novinky.cz | 04:00:00
V roce 2021 zanesly vlny mladou želvu z Mexického zálivu až do Walesu. Navzdory podstatně odlišnému podnebí a teplotám tuto cestu přežila a s pomocí odborníků se zcela zotavila. Nyní tak mohla zamířit zpět do Texasu a počítá se s jejím opětovným vypuštěním do volné přírody.


Raketový růst hodnoty. Vietnamské auto Vinfast se tajně testuje v Praze, chystá svůj vstup do Evropy
lidovky.cz | 05:00:00
Po Praze se v posledním zhruba roce pohybují maskovaná auta značek, jež mnohdy neznají ani lidé, kteří se o automobily opravdu zajímají. A ne, není to jejich maskováním, to často bývá vlastně poměrně lehké a tvary i některé detaily aut neskrývá tak, jak to někdy při testování prototypů bývá. Je to proto, že jde o auta obecně zatím nepříliš známé značky Vinfast.


Neodcházíme z EU, ujistil Alex Soros. Nadace se bude soustředit na východ, zmínil i Prahu
lidovky.cz | 05:00:00
Pokud někdo rychle otevíral šampaňské po zprávě, že nejznámější progresivní nadace na světě Open Society Foundations (OSF), kterou založil a financuje americký miliardář narozený v Budapešti George Soros (93), radikálně omezí peníze směřující do zemí Evropské unie (EU), bude zklamán.


Končí All American Fest. Pokračuje mezinárodní filmový festival v Benátkách
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Energie zlevňují, čekejte lepší podmínky. Jak si je vyjednat a kdo nabízí nejlepší ceny?
lidovky.cz | 05:00:00
Zatímco před rokem statisíce lidí v obavách čekaly, zda jim stát pomůže s rostoucími cenami energií, a mnozí se báli, zda kvůli účtům za elektřinu a plyn neskončí mezi dlužníky, před letošní zimou je situace radikálně pozitivnější. Ceníky se dostaly pod zastropované ceny a nadále zlevňují.


Míka: Rekonstrukce čáslavského letiště vyjde na dalších deset miliard. Nákup F-35 nás ale nevysaje
Český rozhlas | 06:00:00
Armáda modernizuje stíhací letectvo za přibližně 112 miliard korun, uvedl pro Radiožurnálu generál Jaroslav Míka. Bývalý pilot je součástí týmu, který s Američany vyjednává o nákupu moderních stíhaček. Za tuto cenu Česko může pořídit 24 nadzvukových letounů F-35 včetně munice, simulátor pro výcvik a další služby. Rekonstrukce čáslavského letiště v sumě započítána není, vyjde na dalších deset miliard korun.


Doměřená daň z reklamy na Čapím hnízdě je dědictvím Schillerové. Prověrku žádal i její náměstek
Český rozhlas | 05:00:00
Kontroly, které vedly k doměření daně 1,2 milionu korun za reklamu na farmě Čapí hnízdo, začaly ještě v době, kdy ministerstvo financí vedli ministři za hnutí ANO. První prověrku zahájili úředníci v roce 2017. A byl to náměstek ministryně Aleny Schillerové, který v roce 2020 inicioval kontrolu napříč Agrofertem. Vyplývá to z dopisu tehdejší šéfce finanční správy, který má iROZHLAS.cz k dispozici.


Přichází zlatavý podzim. Podívejte se, jak krásný umí na jižní Moravě být
Denik.cz | 05:30:00
Spousta z nás má podzim spojený se sychravým počasí, mlhami a postupně kratšími dny. Podzim je ale také nádherný. Příroda hraje zlatavými barvami a potěšit dokážou také poslední záchvěvy léta, které známe pod kouzelným názvem Babí léto. Prvního září začal metorologický podzim, děti se vrací do školy a my budeme sledovat, jak se krajina připravuje na zimu. Toto roční období dokáže jižní Moravu úplně změnit. V galerii si prohlédněte, jak krásný u nás může být.


Před 575 lety dobyl Jiří z Poděbrad Prahu. Rozhodující útok vedlo jen šest mužů
Denik.cz | 05:00:00
„Zabi hr! Kunštát a Hradec hr!“ ozvalo se nad ránem 3. září roku 1448 z vyšehradských hradeb, které právě překonalo několik vojáků Poděbradské jednoty. Překvapivá akce, provedená pouhou šesticí mužů, otevřela cestu do Prahy šlechtici, jenž se stal o necelých 10 let později „husitským českým králem“. Jiří z Poděbrad zahájil svůj nástup k moci.


Smer zorganizoval vlastní oslavy povstání. Provázely je kontroverze
Denik.cz | 04:30:00
S blížícím se termínem předčasných parlamentních voleb vrcholí na Slovensku politický boj. Jeho součástí se staly 29. srpna i oslavy Slovenského národního povstání. Zatímco oficiální oslavy se konaly v Banské Bystrici a zúčastnili se jich pamětníci i prezidentka, strana Smer Roberta Fica uspořádala ve Zvolenu vlastní akci. Zazněla při ní protiukrajinská a protiamerická hesla, dav napadl novináře.


Vyšší spotřební daň? Dopad na pálenice bude tvrdý, bojí se destilatéři
Denik.cz | 04:00:00
Blíží se soumrak pěstitelských pálenic? Mnohým z nich by mohlo dát podle destilatérů ránu z milosti chystané zvýšení spotřební daně z lihu. Odborníci se navíc obávají, že výrobu kořalky převezme černý trh, což bude mít i vliv na kvalitu vyráběných destilátů. Vzroste i jejich cena.


Utrecht nedopadl, Kušej zůstává. Kulič: Mrzí nás to, musíme ho srovnat
iSport.cz | 05:00:00
Nedostala miliony za hráče, jak si představovala. A ani neměla jarní oporu na poslední zápasy k dispozici, prý ji nevyužívala kvůli mentálnímu rozpoložení a sportovní formě. Mladá Boleslav nakonec Vasila Kušeje do nizozemského Utrechtu neprodala. Transfer, jenž se táhl zhruba měsíc, záhadně ztroskotal. „Nás všechny, klub i jeho samotného to mrzí,“ přiznal kouč středočeského celku Marek Kulič. Jeho prací teď bude, aby dal reprezentačního náhradníka co nejdřív do kupy.


Nenápadné posily PL: vykrádačka Ajaxu i další super tah Brightonu?
iSport.cz | 04:40:00
Letní přestupové okno v Anglii možná až příliš často připomíná scénky z Vlka z Wall Street, kdy Leonardo DiCaprio rozhazuje dolary. Mohutně posílila Chelsea, Arsenal i Man United. Pozadu nezůstal ani Liverpool s Man City. Co ostatní? Kdo nebyl tolik na radaru a může zaujmout?


Nezaměstnanost mladých opticky roste. Může za to sezonnost a změna metodologie
E15-ekonomika | 06:00:00
Česko má od března 2015 nejvíce nezaměstnaných lidí do 25 let, a to 13,7 procenta. Vyplývá to z červnových srpnových dat Eurostatu. Nárůst nastal od května nečekaně rychle, v lednu nezaměstnanost mladých dosahovala jen 7,2 procenta a v květnu 9,5 procenta. Kromě sezonních vlivů, kdy do kategorie nezaměstnaných vstupují absolventi, to patrně způsobila i změna metodologie statistického úřadu. Přibývá také absolventů základních škol, kteří se nedostali na střední školy.


Ovocnáři tratí kvůli konkurenčnímu Polsku. Jen projídají dotace a nemodernizují, oponuje Prouza
E15-ekonomika | 05:30:00
Za poslední zimu podle Ovocnářské unie zmizelo z krajiny více než tisíc hektarů ovocných sadů. Kromě vysokých cen energií za úbytkem sadů stojí podle unie i trh z Polska, který českým obchodům nabízí jablka za bezkonkurenčně nízkou cenu. Její předseda Martin Ludvík, který na problém dlouhodobě poukazuje, upozorňuje, že ovocné sady ruší především středně velké nebo větší podniky. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Tomáše Prouzy by se ale dané sady stejně musely vykácet, protože by kvůli stáří už dobře neplodily. „Českým ovocnářům by prospělo, kdyby přestali brečet a poučili se od svých úspěšnějších kolegů,“ komentuje situaci.


Rusko a Afrika po Prigožinovi. Moskva nenechá impérium wagnerovců napospas osudu
E15-ekonomika | 05:00:00
Soukromá armáda operující v několika zemích Afriky, luxusní restaurace i catering, reality, obchody, ohromná trollí farma ovlivňující politiku i v zahraničí plus hustá síť médií, která sledují miliony lidí. Někdejší lupič, oligarcha, žoldnéřský velitel a povstalec Jevgenij Prigožin je mrtev, přičemž málokdo pochybuje, že zemřel na rozkaz Kremlu. Co ale bude s jeho obchodním impériem? První zprávy i spekulace se už objevují.


Nezaměstnanost mladých opticky roste. Může za to sezonnost a změna metodologie
E15-politika | 06:00:00
Česko má od března 2015 nejvíce nezaměstnaných lidí do 25 let, a to 13,7 procenta. Vyplývá to z červnových srpnových dat Eurostatu. Nárůst nastal od května nečekaně rychle, v lednu nezaměstnanost mladých dosahovala jen 7,2 procenta a v květnu 9,5 procenta. Kromě sezonních vlivů, kdy do kategorie nezaměstnaných vstupují absolventi, to patrně způsobila i změna metodologie statistického úřadu. Přibývá také absolventů základních škol, kteří se nedostali na střední školy.


Ovocnáři tratí kvůli konkurenčnímu Polsku. Jen projídají dotace a nemodernizují, oponuje Prouza
E15-politika | 05:30:00
Za poslední zimu podle Ovocnářské unie zmizelo z krajiny více než tisíc hektarů ovocných sadů. Kromě vysokých cen energií za úbytkem sadů stojí podle unie i trh z Polska, který českým obchodům nabízí jablka za bezkonkurenčně nízkou cenu. Její předseda Martin Ludvík, který na problém dlouhodobě poukazuje, upozorňuje, že ovocné sady ruší především středně velké nebo větší podniky. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Tomáše Prouzy by se ale dané sady stejně musely vykácet, protože by kvůli stáří už dobře neplodily. „Českým ovocnářům by prospělo, kdyby přestali brečet a poučili se od svých úspěšnějších kolegů,“ komentuje situaci.


Rusko a Afrika po Prigožinovi. Moskva nenechá impérium wagnerovců napospas osudu
E15-politika | 05:00:00
Soukromá armáda operující v několika zemích Afriky, luxusní restaurace i catering, reality, obchody, ohromná trollí farma ovlivňující politiku i v zahraničí plus hustá síť médií, která sledují miliony lidí. Někdejší lupič, oligarcha, žoldnéřský velitel a povstalec Jevgenij Prigožin je mrtev, přičemž málokdo pochybuje, že zemřel na rozkaz Kremlu. Co ale bude s jeho obchodním impériem? První zprávy i spekulace se už objevují.


Musíme se postarat i o ty nejchudší. Jurečka odmítl slova prezidenta o novele
idnes.cz | 07:36:00
Prezident Petr Pavel po původním váhání, kterým napínal politiky pětikoalice, nakonec novelu zákona o důchodovém pojištění podepsal, i když podle něj návrh nemusí vést k fiskální konsolidaci. Ministr práce a sociálních věcí (MPSV) Marián Jurečka jeho slova odmítl. „Novela ukončuje nespravedlnost,“ uvedl v sobotu večer ministr.


Syn Bartošové (†48) a Štaidla (†75) Artur: První byt za 9 milionů!
blesk | 07:26:00
Sirotek po slavných rodičích Ivetě Bartošové (†48) a Ladislavu Štaidlovi (†75) Artur (26) udělal velký dospělácký krok.  Rozhodl se zainventovat zděděné miliony a koupil si vlastní byt.


Česko čeká brutální šetření: Vláda sáhne na peníze sobě i Pavlovi. V rozpočtu škrtá miliardy
blesk | 05:00:00
Na ministerstvech, ale třeba i ve Sněmovně či Kanceláři prezidenta republiky si budou zjevně muset v příštím roce „utáhnout opasky“. Podle návrhu ministerstva financí na státní rozpočet pro rok 2024 se totiž bude šetřit téměř všude krom tří resortů. Kde se budou muset uskrovnit nejvíce?


Kopřivová po rozchodu s Dubovickým: Dohoda kvůli dceři!
blesk | 05:00:00
Zprávu o svém rozchodu poslali Veronika Kopřivová (32) a Miroslav Dubovický (31) do světa teprve před pár dny. Jak se ale ukázalo, dvojice už spolu netvoří pár déle než jen pár týdnů. Modelka přiznala, že už spolu nejsou od loňského roku a také jak to mají s péčí o společnou dceru Ellu (2).


Madeira: Ostrov věčného jara… plný Čechů. Portugalský ráj nabízí unikátní dovolenou
blesk | 05:00:00
Čeští turisté letos zástupy svých krajanů nepotkávali jen v egyptské Hurghadě nebo v tradičně oblíbeném Chorvatsku. Češi vzali doslova útokem i malý portugalský ostrov Madeira, ležící v Atlantském oceánu, zhruba na úrovni Maroka. Důvodů, proč se tato poněkud zastrčená destinace stala oblíbenou, může být hned několik. Pobyt člověka neruinuje, návštěvníci se tu mohou koupat i chodit na výlety po úchvatné přírodě a navíc tu nikdy není zničující vedro. Ale pozor! Pokud návštěvu nechcete strávit celou jen v hotelovém resortu, Madeira je vhodná spíše pro fyzicky zdatnější jedince.


Luxusní palác Ivanky Trumpové (41): Rekonstrukce finišuje!
blesk | 05:00:00
Miliardářka s českou krví Ivanka Trumpová (41) se již brzy bude stěhovat do svého nového domu v Miami na ostrově Indian Creek, známém díky vysokému podílu celebrit jako »bunkr miliardářů«. Palác je prakticky hotov, už jí napouštějí bazény...


Vladimír šlápl na vrut a cukrovka mu vzala nohu: Potřebuje speciální auto
blesk | 05:00:00
Kvůli cukrovce přišel letos v únoru o nohu a také o všechny prsty na té druhé. Nyní hrozí, že zůstane bez obou úplně. Život naruby mu převrátil jeden rezavý hřebík. Do té doby sportovec Vladimír Dubový (55) z Petřvaldu u Nového Jičína je nyní odkázán na vozíček a potřebuje auto se speciální úpravou řízení.


Týraná misska Karnížová míří na Love Island! Najde konečně lásku?
blesk | 05:00:00
Modelka a finalistka Miss Universe Ráchel Karnížová (22) míří na Kanárské ostrovy do vily reality show Love Island! Slovenská kočka si v minulosti podle svých slov prošla drsným domácím násilím ze strany moderátora Tomáše Drahoše alias Tomyho Kottyho (29). Najde teď mezi svalovci konečně pravou lásku?


Revma není jen nemoc stáří. Anetka (6) nemohla hýbat rukou, diagnóza rodiče šokovala
blesk | 05:00:00
Ranní ztuhlost, bolesti, otoky a omezená hybnost kloubů. To všechno jsou příznaky juvenilní idiopatické artritidy – nejběžnějšího typu revmatického onemocnění u dětí a dospívajících. V Česku trpí touto nevyléčitelnou autoimunitní chorobou pohybového aparátu stovky malých pacientů. Mezi nimi je i Anetka (6). Když jí byly dva roky, přestala najednou hýbat rukou a lékaři dlouho nemohli přijít na to, co jí je. Diagnóza rodiče šokovala.


Malajsijská sultánka z Česka: Jana o vládcovu přízeň soupeřila s Miss Moskva
blesk | 05:00:00
Klasické pohádky bývají o tom, jak Honza šel do světa a nakonec si vzal princeznu. Tento příběh z 21. století to má prohozené: Do světa vyrazila Jana (35). Teď už jí říkají sultánka Diana, vzala si vládce malajsijského státu Kelantan.


Metr po metru: Ukrajinci zvolili netradiční taktiku, postupují v malých skupinkách k Azovskému moři
blesk | 05:00:00
Ukrajina pomalu postupuje v protiofenzivě a spoléhá se na úsilí stovek malých útočných skupin, z nichž každá má za úkol zaútočit na konkrétní zákop, stromořadí nebo dům. Úkolem jedné takové ukrajinské jednotky bylo dobýt jediný dům v zdánlivě nedůležité vesnici, která je jen tečkou na mapě, sloužila však jako důležitý opěrný bod ruských vojáků. O taktice Ukrajinců a jejich úspěších informoval deník The New York Times.


Peštová s Haberou místo pohřbu Patejdla (†68): Mámení Floridy!
blesk | 05:00:00
V Praze v posledních dnech zrovna nejlepší počasí nepanovalo, a tak si modelka Daniela Peštová (52) a hudebník Paľo Habera (61) sbalili kufry a utekli do svého letního sídla na Floridu! 


Rozpínavá Čína: Nová mapa si nárokuje i ruské území. A Putin si teď nemůže stěžovat
blesk | 05:00:00
Čínské ministerstvo přírodních zdrojů vydalo novou sadu oficiálních map, jež mají sloužit úřadům i široké veřejnosti. A také posílit nároky na sporná pohraniční území. Spory s Indií či Malajsií jsou běžná věc, ale Peking si teď nárokuje i kousek Ruska.


Emma Smetana reaguje na kritiku k seriálu Eliška a Damián: Přeji si, aby ho diváci ocenili
super | 05:57:17
Romantický pohádkový příběh Eliška a Damián má za sebou první díl. V hlavních rolích se představili


Dřív byl za ‚půl chlapa‘, teď vydá za dva! Jakea ze slavného seriálu byste nepoznali
super | 05:57:00
Texaský rodák Angus T. Jones sice hereckou kariéru pověsil na hřebík, ale to nic nemění na skutečnosti, že se nesmazatelně vepsal do pamětí všech fanoušků legendárního seriálu Dva a půl chlapa. Tou půlkou byl právě Angus, který ztvárnil roli Jakea Harpera. Vedle Charlieho Sheena (Charlieho Harpera) a Jona Cryera (Alana Harpera) byl právě Angus nedílnou součástí populárního sitcomu, od něhož se s odstupem let distancoval. Dnes žije v ústraní a o pozornost rozhodně nestojí.


Česká Barbie byla na další operaci prsou a přidala i liposukci. V bikinách na pláži ukázala milovnice plastik výsledek
super | 05:56:39
Česká Barbie


Františkovy Lázně jsou na poštovní známce
Novinky.cz | 07:58:58
Adolf Absolon je autorem grafické podoby nové příležitostné písmenové poštovní známky Františkovy Lázně, jejímž motivem je Dvorana Glauberových pramenů na okraji sadů Solného a Lučního pramene. Ceninu opěvující krásu architektury jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní Česká pošta (ČP) uvede do prodeje ve středu 6. září.


Nejstarší influencerka světa oslavila 102. narozeniny
Novinky.cz | 07:26:00
Ve světě, kde móda často oslavuje mládí a konformitu, vyniká Iris Apfelová jako živelná a nekonvenční ikona, která těmto normám vzdoruje svým jedinečným smyslem pro styl a individualitou. Svými nadrozměrnými brýlemi, odvážnými doplňky a eklektickým stylem se stala symbolem sebevyjádření a sebedůvěry.


Slavný festival Burning Man se pro 70 000 lidí proměnil v boj s bahnem
Novinky.cz | 07:03:00
Festival alternativní kultury Burning Man ("hořící muž") konaný v poušti na severu amerického státu Nevada se proměnil v boj s bahnem poté, co oblast v pátek zasáhl prudký déšť. Organizátoři uzavřeli dějiště akce a návštěvníky vyzvali, aby ponechali svá vozidla zaparkovaná, dokud půda neuschne, informovala zpravodajská společnost BBC.


KLDR simulovala taktický jaderný útok. Opět
Novinky.cz | 06:47:43
Severní Korea podruhé za tento týden oznámila, že simulovala „taktický jaderný útok“. Státní tisková agentura KCNA takto v neděli popsala sobotní operaci, při níž podle jihokorejské armády Severokorejci vypálili do moře několik řízených střel. Stejné oznámení Pchjongjangu přišlo ve čtvrtek v návaznosti na středeční test balistických raket.


Vojtěch Dyk: Spodní prádlo na koncertě nepřilétlo už dlouho
Novinky.cz | 06:39:00
Koncem září vyrazí zpěvák Vojtěch Dyk na další koncertní turné, nazval ho V Přítomnosti tour 23/24. Startuje koncertem v Plzni. Celkem jich odehraje letos v Česku deset. Příští rok zamíří i na Slovensko. Novinkám odpověděl na to, jak se na vše těší, i na to, jak vypadají diváci jeho koncertů.


Mini uvedlo nový countryman. Je ještě větší, poprvé i elektrický
Novinky.cz | 06:05:00
Největší člen rodiny Mini, nový SUV Countryman, ve své třetí generaci podstatně narostl a na začátku příštího roku se začne prodávat se zážehovým i čistě elektrickým pohonem.


První mobil pro školáka stojí od čtyř tisíc korun
Novinky.cz | 06:00:00
Prodeje mobilů a notebooků v druhé polovině prázdnin proti červenci stouply zhruba o deset procent, vyplývá z dat maloobchodního prodejce Datart. „Rodiče dětem pořizují základní modely. První telefony se tak většinou cenově pohybují mezi čtyřmi a sedmi tisíci korun,“ uvedl David Dolanský z Datartu.


Františkovy Lázně jsou na poštovní známce
Novinky-kultura | 07:58:58
Adolf Absolon je autorem grafické podoby nové příležitostné písmenové poštovní známky Františkovy Lázně, jejímž motivem je Dvorana Glauberových pramenů na okraji sadů Solného a Lučního pramene. Ceninu opěvující krásu architektury jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní Česká pošta (ČP) uvede do prodeje ve středu 6. září.


Nejstarší influencerka světa oslavila 102. narozeniny
Novinky-kultura | 07:26:00
Ve světě, kde móda často oslavuje mládí a konformitu, vyniká Iris Apfelová jako živelná a nekonvenční ikona, která těmto normám vzdoruje svým jedinečným smyslem pro styl a individualitou. Svými nadrozměrnými brýlemi, odvážnými doplňky a eklektickým stylem se stala symbolem sebevyjádření a sebedůvěry.


Slavný festival Burning Man se pro 70 000 lidí proměnil v boj s bahnem
Novinky-kultura | 07:03:00
Festival alternativní kultury Burning Man ("hořící muž") konaný v poušti na severu amerického státu Nevada se proměnil v boj s bahnem poté, co oblast v pátek zasáhl prudký déšť. Organizátoři uzavřeli dějiště akce a návštěvníky vyzvali, aby ponechali svá vozidla zaparkovaná, dokud půda neuschne, informovala zpravodajská společnost BBC.


KLDR simulovala taktický jaderný útok. Opět
Novinky-kultura | 06:47:43
Severní Korea podruhé za tento týden oznámila, že simulovala „taktický jaderný útok“. Státní tisková agentura KCNA takto v neděli popsala sobotní operaci, při níž podle jihokorejské armády Severokorejci vypálili do moře několik řízených střel. Stejné oznámení Pchjongjangu přišlo ve čtvrtek v návaznosti na středeční test balistických raket.


Vojtěch Dyk: Spodní prádlo na koncertě nepřilétlo už dlouho
Novinky-kultura | 06:39:00
Koncem září vyrazí zpěvák Vojtěch Dyk na další koncertní turné, nazval ho V Přítomnosti tour 23/24. Startuje koncertem v Plzni. Celkem jich odehraje letos v Česku deset. Příští rok zamíří i na Slovensko. Novinkám odpověděl na to, jak se na vše těší, i na to, jak vypadají diváci jeho koncertů.


Mini uvedlo nový countryman. Je ještě větší, poprvé i elektrický
Novinky-kultura | 06:05:00
Největší člen rodiny Mini, nový SUV Countryman, ve své třetí generaci podstatně narostl a na začátku příštího roku se začne prodávat se zážehovým i čistě elektrickým pohonem.


První mobil pro školáka stojí od čtyř tisíc korun
Novinky-kultura | 06:00:00
Prodeje mobilů a notebooků v druhé polovině prázdnin proti červenci stouply zhruba o deset procent, vyplývá z dat maloobchodního prodejce Datart. „Rodiče dětem pořizují základní modely. První telefony se tak většinou cenově pohybují mezi čtyřmi a sedmi tisíci korun,“ uvedl David Dolanský z Datartu.


Musíme se postarat i o ty nejchudší. Jurečka odmítl slova prezidenta o novele
lidovky.cz | 07:41:49
Prezident Petr Pavel po původním váhání, kterým napínal politiky pětikoalice, nakonec novelu zákona o důchodovém pojištění podepsal, i když podle něj návrh nemusí vést k fiskální konsolidaci. Ministr práce a sociálních věcí (MPSV) Marián Jurečka jeho slova odmítl. „Novela ukončuje nespravedlnost,“ uvedl v sobotu večer ministr.


Chovatel na hřbetu medvěda, Růžičková se šelmou. Fotky ukazují začátky brněnské zoo
aktuálně.cz | 07:17:06
Brněnská zoologická zahrada oslavila na konci srpna 70 let. Deník Aktuálně.cz nabízí historické fotografie z jejích začátků.


Jako zašlápnout mravence. Predator změnil pojetí války, USA jím zabíjely na dálku
aktuálně.cz | 07:05:22
Bezpilotní letoun RQ-1 Predator byl svého času armádní revolucí. Deník Aktuálně.cz přináší devátý díl seriálu Velikáni nebes.


Pro idioty dobré, řekl Ceausescu o první Dacii. Dnes je ze značky evropský bestseller
aktuálně.cz | 06:32:00
Před 55 lety začala sériová výroba automobilů Dacia. První vyrobený vůz dostal Nicolae Ceausescu.


Knižní tipy: Detektivka s hrobníkem, dopisy císařovny Sisi i nové kuchařky
Denik.cz | 07:00:00
Milovníky krimi potěší novinky Hrobník a dívka nebo Faktor Omega. Sestru slavného Freda Astaira přibližuje kniha V hlavní roli Adele Astairová a o manželce císaře Františka Josefa I. se dozvíte více z titulu Dopisy od Sisi. Tradiční kuchyni nabízí Jihomoravská kuchařka, tu netradiční potom Nejbarevnější cesta foodblogerky Kamu. Vybírat můžete i z dalších zářijových knižních tipů.


Skvělá Vondroušová! Rusku Alexandrovovou deklasovala ve dvou setech
sport.cz | 06:53:37
Wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová postoupila podruhé v kariéře do osmifinále US Open. Turnajová devítka porazila v New Yorku ruskou tenistku Jekatěrinu Alexandrovovou jasně 6:2, 6:1 a její další soupeřkou bude domácí Peyton Stearnsová. Dohrála naopak Marie Bouzková, která i vinou zranění podlehla loňské finalistce Uns Džábirové z Tuniska 7:5, 6:7, 3:6.


Vondroušová je v osmifinále, zraněná Bouzková svedla strhující bitvu s Džábirovou
iHNed_sport | 07:19:52
Markéta Vondroušová postoupila podruhé v kariéře do osmifinále US Open, Jekatěrinu Alexandrovovou porazila jasně 6:2, 6:1.


Winston Churchill jak ho neznáte: Málo známé snímky z dětství legendárního státníka
Reflex | 07:20:00
Winston Leonard Spencer-Churchill se narodil 30. listopadu 1874. Churchillův otec lord Randolph Churchill byl britský politik a aristokrat, jeho matkou dcera amerického podnikatele Jennie Jeromeová. Winston Churchill je považován za jednoho z největších státníků historie, zarputilého bojovníka proti fašismu a obránce liberální demokracie.


Dálnici D2 u Rakvic uzavřela nehoda se zraněnými
ceskenoviny.cz | 08:17:00
Brno - Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela dnes ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. Na místě jsou zranění, včetně dětí, přistával vrtulník. Havarovalo pět aut, řekl...


Ústavní soudkyně Křesťanová sleduje rozvoj AI se směsí naděje i obav
ceskenoviny.cz | 06:45:00
Brno - S očekáváním i obavami pohlíží nová ústavní soudkyně Veronika Křesťanová na rozvoj umělé inteligence (AI), který nastolí mnoho nových právních otázek, například v oblasti...


Hanychová oznámila rozchod se Soukupem. Je to životní prohra, napsala
revue.idnes.cz | 08:38:00
Agáta Hanychová (38) svým sledujícím na sociálních sítích oznámila, že se rozešla s otcem jejího třetího dítěte Jaromírem Soukupem (54). Bývalá modelka a šéf televize Barrandov byli spolu rok a půl. Rozchod proběhl i kvůli dceři přátelsky.


Z Ukrajiny už plulo šest lodí bez ruského souhlasu. Musí se chtít, míní Zelenskyj
idnes.cz | 09:43:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu uvedl, že „dočasným“ černomořským koridorem, který byl zřízen poté, co Rusko v červenci odstoupilo od dohody o vývozu obilí, v sobotu propluly další dvě lodě. Podle úřadů koridorem v pátek proplula ještě jiná dvě plavidla, od srpna ho tak využilo už šest lodí. Moskva zintenzivnila dronové útoky proti ukrajinským přístavům.


Krajčo tančil v dešti, Kabát chrlil oheň. Hrady CZ se loučily pod Bezdězem
idnes.cz | 09:14:00
Jako Gene Kelly v legendárním muzikálu Zpívání v dešti si musel na festivalu Hrady CZ pod Bezdězem připadat Richard Krajčo. Frontmana kapely Kryštof tu během pátečního koncertu bičovaly provazy deště.


Češi chudnou dál. Jejich kupní síla se opět propadla, ale už ne tolik
idnes.cz | 09:06:00
Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí v reálném vyjádření podle analytiků znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Důvodem je přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí.


Polský Orlen využívá tankery, které vozily ruskou ropu do asijských států
idnes.cz | 09:00:00
Polská petrochemická společnost Orlen využila v posledních měsících nejméně deset tankerů, které dříve převážely ruskou ropu do Asie. Poláky zlákaly poměrně nízké ceny a tankery tak dovážely ropu z Blízkého východu do Polska a Litvy.


Na Oděsu útočilo 25 dronů, Rusko krátce přerušilo provoz na Krymském mostě
idnes.cz | 08:35:00
Útok 25 dronů z Ruska poškodil v neděli brzy ráno přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti. Ukrajinské letectvo informovalo, že protivzdušná obrana 22 dronů sestřelila, dva civilisté jsou ale zranění. Ruská správa v neděli krátce přerušila provoz na mostě spojujícím Rusko s anektovaným Krymem, záhy však omezení odvolala. Důvod neuvedla.


Nehoda na Břeclavsku uzavřela dálnici D2. Havarovalo pět aut
idnes.cz | 08:19:00
Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela dnes ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. Na místě jsou zranění, včetně dvou dětí, přistával vrtulník. Havarovalo pět aut, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policie bude dopravu odklánět přes exity Hustopeče a Podivín.


Policisté dopadli ženu, která prchala před „kanibaly“. Je zpátky v Bohnicích
idnes.cz | 08:13:00
Pražští policisté vypátrali agresivní jednatřicetiletou ženu, která utekla z Psychiatrické nemocnice Bohnice. Zadrželi ji v Praze Čimicích a přepravili zpět do bohnické nemocnice. Policie to uvedla na sociální síti X (dříve twitter).


Hrozba basy nevadí: Trump ve stranických primárkách posiluje a míří k dalšímu boji o Bílý dům
blesk | 08:05:00
Kdyby americká Republikánská strana vybírala svého kandidáta do prezidentských voleb na konci srpna, exprezident Donald Trump by deklasoval soupeře ziskem 59 procent hlasů. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky v sobotu zveřejnil list The Wall Street Journal (WSJ). Několikanásobně obžalovaný Trump v něm měl náskok na druhého guvernéra Floridy Rona DeSantise téměř 50 procentních bodů.


Známý filmový milovník Gustav Nezval prožíval tajnou lásku s představitelkou Viktorky. Debutoval v romantice pro dívky
super | 09:21:19
Dívčí romány, tzv. růžová knihovna, měly v knihovničkách našich babiček své nezastupitelné místo. Za první republiky vycházela spousta takových příběhů, například Jiskra se nebojí života, Dcerušky paní Veselé, Sextánka nebo Přednostovic Madlenka. Tyto románky popisovaly hlavní hrdinky jako moderní mladé dámy – dost často to byly „správné žáby z gymnasia hrající tennis“ –, a je zcela pochopitelné, že jejich příběhy končily očekávaným happy endem. V podobném duchu se točily i filmy určené dívkám a mladým ženám.


Agáta Hanychová poprvé přiznala rozchod s Jaromírem Soukupem: Bolí to, je to moje životní prohra, řekla
super | 08:14:39
To, o čem si špitali i vrabci na střechách, se stalo realitou.


Řidič autobusu v provozu smetl vzácné Bugatti, škoda půjde do desítek milionů korun
Autoforum.cz | 06:00:00
Pokud máte pocit, že jste zažili špatný den v práci, věřte, že může být ještě podstatně hůř. Nehody na silnici se stávají, chce to ale pořádný pech, když si ze všech aut okolo „vyberete” Bugatti vzniklé ve 20 kusech pro celý svět. (Petr Miler)


Nové Mini Countryman je větší než kdy dříve. A jen elektrické
Auto.cz | 09:45:00
Elektrický countryman nabídne několik různých světelných podpisů na obou koncích auta, tři zásadně odlišné výbavové varianty a pohon předních nebo všech kol. Oproti minulé generaci významně narostl, nabízí víc místa i v interiéru.


Sdílení energií je blíže, prošlo prvním kolem ve Sněmovně
Novinky.cz | 09:35:18
Možnost posílat si elektřinu vyrobenou z fotovoltaiky na střeše chaty do bytu ve městě nebo mezi přáteli je po včerejšku o krok blíže. Novelu energetického zákona, který umožní vznik energetických komunit, v úterý v prvním kole podpořila hlasy 160 poslanců Sněmovna. Teď zamíří do hospodářského výboru.


Děsivý mord v Pekle. Našli jsme zapomenuté místo vraždy
Novinky.cz | 09:27:46
Sobota 21. září 1901 byla pro patnáctiletou Marušku Suchánkovou zpočátku den jako každý jiný. Když skončila, zbyly z ní jen ohořelé kosti a vyjmuté srdce, položené na pařezu.


Hromadná nehoda zablokovala dálnici D2. Pět lidí se zranilo
Novinky.cz | 08:30:06
Pět aut a kamion havarovaly v neděli ráno na dálnici D2. Podle záchranářů se zranilo pět lidí včetně dětí. Policie dopravu odklání přes exity Hustopeče a Podivín.


Dům, jenž patříval herečce Elizabeth Taylorové, je na prodej za 110 milionů korun
Novinky.cz | 08:19:00
Ačkoli se tento letní dům v kalifornském městečku oficiálně jmenuje Casa Coachella, lidé mu obvykle neřeknou jinak, než nostalgickým přízviskem Casa Elizabeth. Tedy Dům Elizabeth. To podle jeho někdejší majitelky, jíž nebyl nikdo menší, než královna stříbrného plátna Elizabeth Taylorová. Jeho zařízení prošlo nedávno proměnou a nyní je po několika letech krátkodobých pronájmů na prodej, v přepočtu za 110 milionů korun.


Uhlí opět zdražilo a cena ještě poroste
Novinky.cz | 08:06:18
Ceny tuhých paliv se v porovnání s předloňskými a loňskými šoky víceméně stabilizovaly. Brikety a měkké palivové dříví o něco zlevnily, ale stejně je potřeba počítat s dražší dopravou. Nahoru v porovnání s loňským listopadem však šly ceny uhlí. Přitom současné ceníky dodavatelů bývají obvykle platné od dubna a před zimou se mohou ještě zvyšovat. Většina prodejců nyní u nabídek uvádí, že jde o letní ceny.


Rodina jeho osud tajila. Teď má pilot RAF pomník
Novinky.cz | 08:00:14
Patřil do takzvaného Českého čtyřlístku. Matěj Pavlovič byl jedním ze čtveřice kamarádů pilotů, kteří za války létali v britském Královském letectvu. Rodáka z Vlkonic na Klatovsku i jeho parťáky teď bude ve vsi připomínat pamětní deska.


Sdílení energií je blíže, prošlo prvním kolem ve Sněmovně
Novinky-kultura | 09:35:18
Možnost posílat si elektřinu vyrobenou z fotovoltaiky na střeše chaty do bytu ve městě nebo mezi přáteli je po včerejšku o krok blíže. Novelu energetického zákona, který umožní vznik energetických komunit, v úterý v prvním kole podpořila hlasy 160 poslanců Sněmovna. Teď zamíří do hospodářského výboru.


Děsivý mord v Pekle. Našli jsme zapomenuté místo vraždy
Novinky-kultura | 09:27:46
Sobota 21. září 1901 byla pro patnáctiletou Marušku Suchánkovou zpočátku den jako každý jiný. Když skončila, zbyly z ní jen ohořelé kosti a vyjmuté srdce, položené na pařezu.


Hromadná nehoda zablokovala dálnici D2. Pět lidí se zranilo
Novinky-kultura | 08:30:06
Pět aut a kamion havarovaly v neděli ráno na dálnici D2. Podle záchranářů se zranilo pět lidí včetně dětí. Policie dopravu odklání přes exity Hustopeče a Podivín.


Dům, jenž patříval herečce Elizabeth Taylorové, je na prodej za 110 milionů korun
Novinky-kultura | 08:19:00
Ačkoli se tento letní dům v kalifornském městečku oficiálně jmenuje Casa Coachella, lidé mu obvykle neřeknou jinak, než nostalgickým přízviskem Casa Elizabeth. Tedy Dům Elizabeth. To podle jeho někdejší majitelky, jíž nebyl nikdo menší, než královna stříbrného plátna Elizabeth Taylorová. Jeho zařízení prošlo nedávno proměnou a nyní je po několika letech krátkodobých pronájmů na prodej, v přepočtu za 110 milionů korun.


Uhlí opět zdražilo a cena ještě poroste
Novinky-kultura | 08:06:18
Ceny tuhých paliv se v porovnání s předloňskými a loňskými šoky víceméně stabilizovaly. Brikety a měkké palivové dříví o něco zlevnily, ale stejně je potřeba počítat s dražší dopravou. Nahoru v porovnání s loňským listopadem však šly ceny uhlí. Přitom současné ceníky dodavatelů bývají obvykle platné od dubna a před zimou se mohou ještě zvyšovat. Většina prodejců nyní u nabídek uvádí, že jde o letní ceny.


Rodina jeho osud tajila. Teď má pilot RAF pomník
Novinky-kultura | 08:00:14
Patřil do takzvaného Českého čtyřlístku. Matěj Pavlovič byl jedním ze čtveřice kamarádů pilotů, kteří za války létali v britském Královském letectvu. Rodáka z Vlkonic na Klatovsku i jeho parťáky teď bude ve vsi připomínat pamětní deska.


Polský Orlen využívá tankery, které vozily ruskou ropu do asijských států
lidovky.cz | 09:49:06
Polská petrochemická společnost Orlen využila v posledních měsících nejméně deset tankerů, které dříve převážely ruskou ropu do Asie. Poláky zlákaly poměrně nízké ceny a tankery tak dovážely ropu z Blízkého východu do Polska a Litvy.


Z Ukrajiny už plulo šest lodí bez ruského souhlasu. Musí se chtít, míní Zelenskyj
lidovky.cz | 09:48:40
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu uvedl, že „dočasným“ černomořským koridorem, který byl zřízen poté, co Rusko v červenci odstoupilo od dohody o vývozu obilí, v sobotu propluly další dvě lodě. Podle úřadů koridorem v pátek proplula ještě jiná dvě plavidla, od srpna ho tak využilo už šest lodí. Moskva zintenzivnila dronové útoky proti ukrajinským přístavům.


Češi chudnou dál. Jejich kupní síla se opět propadla, ale už ne tolik
lidovky.cz | 09:17:03
Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí v reálném vyjádření podle analytiků znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Důvodem je přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí.


Jestřáb, který budí pozornost. Nový německý velvyslanec v Rusku byl známý jako velký kritik Kremlu
lidovky.cz | 08:45:00
Změny na pozicích německých velvyslanců zpravidla nebudí přílišnou pozornost. Většinou jde o kariérní diplomaty, kteří jsou zvyklí brát novou misi jako každou jinou. V případě čerstvého velvyslance v Rusku, Alexandera von Lambsdorffa, který nastoupil před několika dny, je tomu ale jinak.


Na Oděsu útočilo 25 dronů, Rusko krátce přerušilo provoz na Krymském mostě
lidovky.cz | 08:36:57
Útok 25 dronů z Ruska poškodil v neděli brzy ráno přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti. Ukrajinské letectvo informovalo, že protivzdušná obrana 22 dronů sestřelila, dva civilisté jsou ale zranění. Ruská správa v neděli krátce přerušila provoz na mostě spojujícím Rusko s anektovaným Krymem, záhy však omezení odvolala. Důvod neuvedla.


Policisté dopadli ženu, která prchala před „kanibaly“. Je zpátky v Bohnicích
lidovky.cz | 08:36:43
Pražští policisté vypátrali agresivní jednatřicetiletou ženu, která utekla z Psychiatrické nemocnice Bohnice. Zadrželi ji v Praze Čimicích a přepravili zpět do bohnické nemocnice. Policie to uvedla na sociální síti X (dříve twitter).


Nehoda na Břeclavsku uzavřela dálnici D2. Havarovalo pět aut
lidovky.cz | 08:36:30
Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela dnes ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. Na místě jsou zranění, včetně dvou dětí, přistával vrtulník. Havarovalo pět aut, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policie bude dopravu odklánět přes exity Hustopeče a Podivín.


ROZHOVORY: Slávek Janda (Abraxas) - Doba byla velice inspirativní. I když jsme byli za železnou oponou, v hudbě to žilo
Musicserver | 09:00:00
"Když jsme začínali, lidi seděli a poslouchali muziku. Teď se nechodí poslouchat muzika, ale pařit," říká Slávek Janda, frontman a zakládají člen již legendární skupiny Abraxas. Její debutové album "Box" letos slaví čtyřicet let, a tak vyšlo v reedici. Jak Slávek vzpomíná na natáčení? A co je nového v kapele?


Druhá vlna inflace je za rohem
Kurzy.cz | 09:31:17
„Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.


Většina akcií dlouhodobě nedokázala překonat návratností krátkodobé dluhopisy - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:26:00
Na CNBC hovořili o studii, která zkoumala chování akcií na trzích po celém světě. Podle jejích závěrů naprostá většina světových akcií v letech 1990 až 2020 nedokázala svou návratností překonat krátkodobé americké vládní dluhopisy.


Období prázdnin a letních dovolených se chýlí ke konci. Jak vidí známý klimatolog Radim Tolasz současnost a budoucnost cestovního ruchu vzhledem ke změnám klimatu?
Kurzy.cz | 08:00:02
Jak vidí známý klimatolog Radim Tolasz současnost a budoucnost cestovního ruchu vzhledem ke změnám klimatu? Začínají Češi při plánech na dovolenou počítat i např. s vlnami veder? Upřednostňují turisté „ekologičtější“ způsoby dopravy do cílových...


Boj o zakázku na metro D: stavební firmy tvrdí, že je chtějí účelově vyloučit z tendru a hrozí žalobou
Český rozhlas | 09:54:00
Před posledním zasedáním dozorčí rady pražského dopravního podniku dostali její členové dopis skupiny firem Porr-Vinci-Marti, která podala podle dřívějších zjištění nejlevnější nabídku na výstavbu další části metra D. V dokumentu hrozí žalobou městu v případě, že se potvrdí informace o tom, že došlo k jejímu vyloučení. Odkazuje při tom na zasedání hodnotící komise, která zasedala minulý pátek a podle informací Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz o věci skutečně rozhodovala. Jaké konkrétní rozhodnutí přijala, ale oficiální zdroje nepotvrzují, jsou vázány mlčenlivostí. Případné vyřazení trojice firem ze zakázky by ale otevřelo cestu pro společnost Subterra ze skupiny Metrostav, která nabídla druhou nejnižší cenu a zároveň už staví první část metra D.


Vážná nehoda na D2 u Rakvic: zůstalo po ní pět zraněných
Denik.cz | 09:06:00
Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela v neděli ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. „Ošetřili jsme celkem pět zraněných, jednu vážně poraněnou ženu jsme vrtulníkem transportovali do Fakultní nemocnice Brno na urgentní příjem. Dva pacienti skončili se středně závažnými zraněními v břeclavské nemocnici, kam jsme převezli i další dva lehce zraněné,“ informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Lukáš Dvořáček.


Útok dronů v Oděské oblasti poničil přístav a zranil dva lidi, píše Reuters
Denik.cz | 08:45:00
Útok 25 dronů z Ruska poškodil v neděli časně ráno přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti. Dva civilisté utrpěli zranění. Ukrajinská protivzdušná obrana 22 dronů sestřelila, informovala agentura Reuters s odvoláním na ukrajinské vojenské letectvo.


KVÍZ: Jižní Čechy záludné. Poznáte tamní města z jediné fotografie?
Denik.cz | 08:30:00
Věděli jste, že na území Jihočeského kraje se nachází celkem 56 měst? My jsme si pro vás v novém kvízu vybrali patnáct z nich. Pojďte si na pár chvilek vyzkoušet, jestli je dokážete rozpoznat z jedné jediné fotografie. A pozor - některé fotky jsou skutečně záludné.


Chanel otevře luxusní jídelnu. Pokrmy v ní ale servírovat nebude
Denik.cz | 08:00:00
Slavný módní dům Chanel otevře na dva dny menší restauraci. Na menu nebudou hamburgery nebo hranolky, nýbrž parfémy. Otevření „jídelny“ je součástí propagačních akcí k představení nové luxusní vůně.


Každá Felicie má svůj příběh, veterány se zastavily také u zámku Kynžvart
Denik.cz | 05:42:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Stařičké Škody Felicie, veterány, a v podstatě sběratelské i rodinné klenoty dorazily do malebného prostředí zámku Kynžvart. Celkem dvacet osm nablyštěných krásných vozidel obdivovali návštěvníci i fotografové. Počasí se v sobotu umoudřilo, mraky roztrhaly, vysvitlo slunce a panovala dobrá nálada.


Vondroušová: Rychlá půlnoční výhra nad Ruskou? Spěchala jsem do postele
iSport.cz | 09:07:00
PŘÍMO Z NEW YORKU | 6:3, 6:0, 6:2, 6:2, 6:2, 6:1. Tak suverénně zatím vyhlíží vystoupení wimbledonské šampionky Markéty Vondroušové na US Open. Nejzapeklitější problém jí v New Yorku dosud připravili tvůrci programu. V sobotním 3. kole ji nasadili jako druhý zápas night session, na Armstrongův kurt šla v nekřesťanský čas - půl hodiny před půlnocí. I tuhle překážku zdolala s lehkostí. Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou, dvaadvacátou nasazenou, smetla za 57 minut 6:2, 6:1 a kvapila do postele. Tak moc, že místo běžné tiskové konference proběhl rozhovor s českými novináři hned po zápase před dámskou šatnou.


Bouzková v show na krev: zraněná proti nemocné. I po prohře se smála
iSport.cz | 08:06:00
PŘÍMO Z NEW YORKU | Jedna nemocná, druhá zraněná. A mezi nimi visel postup do osmifinále US Open. Barvitý mač na krev nabídly divákům na centrkurtu Arthura Ashe Marie Bouzková s Uns Džábirovou ve 3. kole. A hvězdná Tunisanka, pátá nasazená, znovu prchla z české pasti. Stejně jako v předchozím třísetovém duelu proti Lindě Noskové. Jestliže ve čtvrtek osmnáctiletá mladice krach usedavě oplakala, její krajanka a věčná optimistka Bouzková se po porážce 7:5, 6:7 (5), 3:6 usmívala na noční New York jako sluníčko. Přitom by každou druhou tříhodinová bitva, v níž se dostanete na dva míče k postupu, uvrhla do deprese.


Věk už dnes není tak důležitý. Záleží, jak je kdo hladový, říká Villeneuve o Hamiltonovi
f1sport.auto.cz | 09:00:00
Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem o další dva roky. Vyprší v jeho 40 letech. Podle Villeneuva ale věk není až tak důležitý.


Vytáhne Boleslav z gólové letargie zkušený Fin? Střelec zrovna nejsem, usmívá se Aaltonen
sport.cz | 09:54:43
Hokejisté Mladé Boleslavi umí na ledě přehrát jakéhokoliv soupeře, ale poslední dvě sezony je trápí dost zásadní aspekt. Střelba gólů. Loni Středočeši měli vůbec nejhorší útok. I proto sáhli k razantní obměně kádru. Odešlo hned dvanáct hráčů, jiných osm přišlo. Včetně 38letého Fina Juhamattiho Aaltonena. „Lákalo mě zkusit si na stará kolena něco jiného,“ líčí v rozhovoru pro Sport.cz mistr světa z roku 2011.


Štvanice jede. Vondroušová to v New Yorku zvládá jako šampionka
sport.cz | 09:58:05
Co dva roky Markéta Vondroušová uhrála velký výsledek. V roce 2019 ještě jako teenagerka finále grandslamu v Paříži, před dvěma lety stříbro z olympiády v Tokiu, letos ovládla Wimbledon. Co s tenistkou dělá sebevědomí, ukazuje právě teď v New Yorku.


Bude Karviná znovu loupit v Edenu? Sport.cz nabídne audiokomentář z ligy
sport.cz | 09:25:35
Nejvyšší fotbalová soutěž vstoupila do sedmého kola a redakce Sport.cz nabídne v pořadí sedmý audiokomentář, což je od této sezony novinka v portfoliu ligového zpravodajství. Tentokrát si můžete poslechnout přímou reportáž z utkání Slavia–Karviná. Nedělní duel začne v 18.00 hodin, o pět minut dříve začne na webu Sport.cz více než dvouhodinový program, kterým vás provedou reportér Michal Sobotka, glosující redaktor Michal Nussbauer a moderátorka pořadu Zuzana Kézrová.


Sparta hraje v Liberci, Plzeň s Bohemians a Slavia hostí nováčka
sport.cz | 08:29:27
Slovácko se v sobotu vyhouplo na třetí příčku, také Baník se tlačí vzhůru. Fotbalová Fortuna liga nabízí čtyři nedělní utkání 7. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Liberec - Sparta a Plzeň - Bohemians. Slavia pak od 18:00 hostí Karvinou a Hradec Králové od 20:00 hraje s Olomoucí. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Otřásá se další rekord. Verstappen pojede v Monze o desáté vítězství v F1 za sebou
sport.cz | 08:46:29
Úřadující dvojnásobný mistr světa Max Verstappen dnes pojede v Monze o rekordní desáté vítězství v seriálu formule 1 za sebou, čímž by překonal šňůru triumfů Sebastiana Vettela z roku 2013. Nizozemský jezdec Red Bullu obhajuje ve Velké ceně Itálie loňský triumf. Do závodu, který začne v 15 hodin, odstartuje z druhého místa a vy ho můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.


Nečekaný konec. Mikulášek překvapil a vzdal zápas. Už mě to přestalo bavit, zoufal si
sport.cz | 08:07:30
Hodně zvláštní koncovka. V hlavní roli i tentokráte milovaný i nenáviděný český bojovník MMA Václav Mikulášek, který vrchol turnaje domácí organizace Fabriq MMA proti novici mezi profesionály Robertu Kokymu překvapivě vzdal ve třetí kole. Důvod? Už ho neustále přerušování duelu prostě přestalo bavit. „Jednal jsem tak, jak umím nejlíp, a to zkratovitě. Prostě jsem takový,“ vysvětlil český bojovník na poturnajové tiskové konferenci, na které bylo pořádně živo. Nechybělo totiž mnoho a oba „kohouti“ se poměřili i mimo klec.


Když hvězda prosí o místo na MS. Lucic baví historkou, u Bruins by mohl hrát s Čechem
iHNed_sport | 09:31:54
Staronový útočník hokejového Bostonu Milan Lucic popsal svou netradiční cestu na poslední mistrovství světa, kde s Kanadou vyhrál zlato.


Evan Ferguson z Brightonu se stal teprve třetím 18letým střelcem hattricku v historii Premier League. Sestřelil Newcastle
FotbalPortal | 09:44:32
Robbie Keane mu nastavil laťku opravdu vysoko. Legenda Tottenhamu je v pozici nejlepšího střelce Premier League s irskou národností se 125 góly. Nikdo ale nepochybuje o tom, že Evan Ferguson má na to, aby nejlepšího hráče v dějinách své země překonal. Ukázal to opět včera, kdy dal hattrick Newcastlu. Jeho Brighton nepřestává udivovat.


Rover dokončil svou misi. Indické vozítko na Měsíci se uložilo se ke spánku
technet.cz | 09:51:00
Indické robotické vozítko dokončilo svou plánovanou projížďku po měsíčním povrchu a bylo uvedeno do spánkového režimu. Stalo se tak necelé dva týdny poté, co se indické misi jako první na světě podařilo přistát poblíž neprobádaného jižního pólu Měsíce. Zda po uplynutí lunární noci rover procitne, se neví.


Skutečné případy rady Vacátka: Trojí vražda v Karlově ulici
Reflex | 10:00:00
Případ, jako byl ten, k němuž došlo mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní v pátek 4. března 1932, policejní rada Josef Vaňásek (později literární a filmový rada Vacátko, o tom na stranách 47 až 49) dosud neřešil. Na jeho konci – nebo spíš začátku – stáli tři mrtví, jeden těžce zraněný, a dokonce poraněné devítiměsíční dítě.


Spěšný vlak v noci srazil v Chomutově chodce, který nehodu nepřežil
idnes.cz | 11:36:00
V Chomutově zemřel v noci na neděli po střetu se spěšným vlakem chodec. Provoz na trati byl na více než dvě hodiny přerušený, podle Správy železnic ho obnovili po půl šesté ráno. Řekl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Mont Blanc trpí častými sesuvy kamení. Dříve rarita, nyní kvůli oteplování běžné
idnes.cz | 11:10:00
V okolí Mont Blancu v uplynulých dnech zaznamenali opakované pády a sesuvy kamení. Informuje o tom stanice France 3. Mohou za to vysoké teploty, které v těchto dnech panují ve Francii i v Itálii. Tam meteorologové naměřili tento týden bod mrazu až ve výšce nad pět tisíc metrů, což je více, než kolik Mont Blanc měří.


Bláznivý festival Burning Man se proměnil v boj s bahnem: Desetitisíce účastníků uvěznilo počasí v poušti
blesk | 11:56:00
Oblíbený americký festival alternativní kultury s názvem Burning Man (Hořící muž, pozn. red.) se každý rok koná v poušti v americkém státě Nevada. Letos ho ale narušil vydatný déšť. Většina programu je zrušená a lidé z místa nemohou odjet. Většina aut se totiž zasekla v bahně. Organizátoři vyzvali, aby lidé šetřili s jídlem i vodou a aby nechali auta zaparkovaná, dokud bahno neuschne. 


Tudy vede hlavní cesta Afričanů do Evropy. Niger je „dálnice migrantů“
idnes.cz | 10:38:00
Loni tudy jen od ledna do září prošlo víc uprchlíků než za nejhorších časů migrační krize v letech 2015 a 2016. Niger je křižovatkou cest Afričanů do Evropy, a nedávný puč v zemi může situaci ještě zhoršit. Armáda kapacitně nedostačuje, situaci komplikují pašeráci a bandité. Reportáž z místa, které je „dálnicí migrantů“.


V Klánovickém lese v Praze se otevře značená trasa pro turistiku bez bot
idnes.cz | 10:07:00
V pražském Klánovickém lese se v neděli otevře osmikilometrová značená trasa určená k turistice bez bot. Cesta vede po stávajících turistických značkách mezi rozcestími Zálesí, Klánovický les a Cyrilov. Klub českých turistů (KČT) okružní trasu otevře ve 14 hodin u turistického rozcestí Zálesí a naváže výletem s lekcí zdravé chůze naboso.


Detaily posledního rozloučení s Havlovým bodyguardem Kollmanem (†76): Pohřeb i zádušní mše
blesk | 10:19:00
Ve věku 76 let ve středu 30. srpna náhle odešel do bohémského nebe první osobní strážce exprezidenta Václava Havla František Kollman. Přibližně půl roku měl vážnější problémy s plícemi. Poslední rozloučení s výtvarníkem a velmistrem bojových umění proběhne 7. září ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice. Zároveň by za zemřelého měla být 10. září sloužena zádušní vzpomínková mše v síni Opata Prokopa na Sázavě. Zanechal za sebou syna a dvě dcery se třemi vnoučaty.


Tragický rozpad SSSR a Západ podrývající Rusko. Putinův muž napsal novou učebnici dějepisu
blesk | 09:45:00
V Rusku se za vlády Vladimira Putina v Kremlu píší i učebnice dějepisu. Poradce ruského prezidenta Vladimir Medinskij vydal čtyři učebnice určené pro školáky ve věku od 16 do 18 let, ve kterých přináší zcela zrevidovanou interpretaci rozpadu Sovětského svazu, Putinovy éry i příčin války na Ukrajině, píše agentura Reuters.


Agáta Hanychová a Jaromír Soukup: Rozchod po roce a půl! Celé vyjádření modelky
blesk | 08:30:00
Byli spolu jen rok a půl, ale přesto toho stihli docela dost. Modelka Agáta Hanychová (38) a podnikatel Jaromír Soukup (54) přiznáním svého vztahu před rokem a půl překvapili a národ bavili zamilovanými snímky z cest i z domova. Z té velké lásky dokonce vzešla dcera Rozárka. Jenže teď je konec. Modelka přiznala, že s majitelem a zároveň nejobsazovanější tváří TV Barrandov už netvoří pár.


Nebezpečnou Kristinu (31) chytila policie: Teď je zpátky v bohnické léčebně, odkud utekla
blesk | 08:30:00
Pražští policisté od čtvrtka pátrali po agresivní jednatřicetileté ženě, která utekla z Psychiatrické nemocnice Bohnice. Mohla být ozbrojena nožem a nebezpečná sobě i svému okolí, informovala policie na webu a sociálních sítích. V sobotu večer ji v Praze Čimicích dopadla policie. Teď je Kristina zpátky v bohnické léčebně. 


Kotvald a Hložek budou opět spolu: Holky z naší školy ale nečekejte
super | 11:39:41
Dva roky před sedmdesátkou jede zpěvák


Vypadá to jako můra, kritizují lidé tetování Kate Beckinsale. Jsou to přitom oči jejího zesnulého kocourka
super | 10:55:21
Herečka


Erika Stárková alias Dáša z Mostu se vrací na obrazovku: Nejen ona posílí oblíbený seriál Jedna rodina, kdo bude další?
super | 10:01:39
Fanoušci Jedné rodiny mohou jásat, seriál se vrací na televizní obrazovky s novými díly. Nepřijdou tak o známé tváře, kterými jsou


Úřad prodává legendární BMW M3 E30 zabavené zločinci, koupit ho bude chtít hromadu odvahy
Autoforum.cz | 07:30:00
Byly doby, kdy by tento vůz mezi „smetánkou” kriminálníků platil za auto nejvyšší úrovně, to ale Sagvanu Tofimu ještě foukal vítr v kapse. Dnes je něco takového v prodeji touto cestou skutečně raritou. (Petr Miler)


Francouzská Afrika, ráj pučistů. Kde udělala Paříž chybu a proč ji v bývalých koloniích střídá Rusko?
iHned.cz | 12:00:13
Objeví se před kamerou v uniformách a s vážnými výrazy. Seřazeni mnohdy bývají jako fotbalová jedenáctka, vždy ale mají pro spoluobčany naléhavý vzkaz: „Naše země se řítí do propasti! Jako armáda se proto ujímáme moci!“ Scénu, která...


TEST Lexus RZ 450e - Skvost s neomluvitelnou vadou
Auto.cz | 11:45:00
Lexus na trh uvádí vlastní elektromobil postavený na platformě e-TNGA, kterou sdílí s Toyotou BZ4X a Subaru Solterra. Vůz se znakem „L“ na kapotě ovšem otevřeně projevuje svou ambici stát se této trojici nadřazený.


Bavorská policie testuje elektroauta, chce nahradit ta se spalovacím motorem
Auto-iDNES.cz | 10:09:00
Bavorská policie v budoucnu počítá s elektrickými vozy a už nyní v plném služebním nasazení testuje 20 aut s elektrickým pohonem na baterie. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann řekl, že pokud bude pilotní projekt úspěšný, flotila hlídkových vozů se rozroste o další elektroauta.


Kvůli tajfunu Haikui zrušil Tchaj-wan desítky letů, evakuoval 4000 lidí
Novinky.cz | 11:55:33
Na Tchaj-wanu byly v neděli zrušeny desítky domácích letů a téměř 4000 lidí byly evakuovány kvůli tajfunu Haikui, který na jih a východ ostrova přinesl silný déšť a vichr. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž dva lidé utrpěli lehké zranění, když na jejich nákladní auto spadl strom.


Zastřelení ohrožené medvědice vyvolalo v Itálii pobouření. Měla mláďata
Novinky.cz | 11:29:03
Zastřelení medvědice u národního parku v italském regionu Abruzzo ve čtvrtek večer vyvolalo pobouření politiků i ochránců přírody. Muž, který medvědici zastřelil, tvrdí, že tak učinil ze strachu, píše agentura ANSA. Podle svědectví však zvíře před tím nikomu neublížilo, byť se občas pohybovalo i v zastavěné oblasti. Ochránci se také obávají o život dvou mláďat medvědice, po kterých se nyní pátrá.


Večerníček. Fenomén, který nemá obdoby
Novinky.cz | 11:17:00
Někdo má rád Křemílka a Vochomůrku, jiný Krkonošské pohádky s Trautenberkem nebo Boba a Bobka, králíky z klobouku, další Rákosníčka, Rumcajse či Broučky. Těšit se mohou milovníci Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka, neboť Česká televize tuto klasiku od Ondřeje Sekory chystá nově jako Večerníček. Mnohé z Večerníčků se objevily i na stanici ČT :D, která oslavila 31. srpna desáté narozeniny.


Covid opět nabírá na síle, varuje WHO
Novinky.cz | 11:15:39
Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že počet infekcí covidem-19 se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 38 procent. S nástupem nového školního roku rostou obavy, že by se mohla pandemie vrátit, uvedla agentura AP.


Ptačí matka hrdinně ubránila své hnízdo s vejci před traktorem
Novinky.cz | 10:12:00
Tak tomu se říká odvaha! Neuvěřitelné mateřské instinkty v sobě probudila ptačí samice a vzepřela se mnohonásobně většímu a silnějšímu soupeři. Výstražným postavením a křikem ubránila hnízdo se svými vajíčky před přijíždějícím traktorem. Video z jejího odvážného činu přinesla agentura AP.


Nízká cena či úhrada vadí u desítek léků
Novinky.cz | 10:06:00
Za posledních pět let se do Česka přestalo přechodně nebo definitivně dodávat víc než šest desítek léků kvůli nízké ceně nebo úhradám. Vyplývá to ze statistik Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Ve srovnání s výrobními důvody, u kterých jde o víc než tisíc hlášení, je to jen malý zlomek.


Kvůli tajfunu Haikui zrušil Tchaj-wan desítky letů, evakuoval 4000 lidí
Novinky-kultura | 11:55:33
Na Tchaj-wanu byly v neděli zrušeny desítky domácích letů a téměř 4000 lidí byly evakuovány kvůli tajfunu Haikui, který na jih a východ ostrova přinesl silný déšť a vichr. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž dva lidé utrpěli lehké zranění, když na jejich nákladní auto spadl strom.


Zastřelení ohrožené medvědice vyvolalo v Itálii pobouření. Měla mláďata
Novinky-kultura | 11:29:03
Zastřelení medvědice u národního parku v italském regionu Abruzzo ve čtvrtek večer vyvolalo pobouření politiků i ochránců přírody. Muž, který medvědici zastřelil, tvrdí, že tak učinil ze strachu, píše agentura ANSA. Podle svědectví však zvíře před tím nikomu neublížilo, byť se občas pohybovalo i v zastavěné oblasti. Ochránci se také obávají o život dvou mláďat medvědice, po kterých se nyní pátrá.


Večerníček. Fenomén, který nemá obdoby
Novinky-kultura | 11:17:00
Někdo má rád Křemílka a Vochomůrku, jiný Krkonošské pohádky s Trautenberkem nebo Boba a Bobka, králíky z klobouku, další Rákosníčka, Rumcajse či Broučky. Těšit se mohou milovníci Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka, neboť Česká televize tuto klasiku od Ondřeje Sekory chystá nově jako Večerníček. Mnohé z Večerníčků se objevily i na stanici ČT :D, která oslavila 31. srpna desáté narozeniny.


Covid opět nabírá na síle, varuje WHO
Novinky-kultura | 11:15:39
Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že počet infekcí covidem-19 se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 38 procent. S nástupem nového školního roku rostou obavy, že by se mohla pandemie vrátit, uvedla agentura AP.


Ptačí matka hrdinně ubránila své hnízdo s vejci před traktorem
Novinky-kultura | 10:12:00
Tak tomu se říká odvaha! Neuvěřitelné mateřské instinkty v sobě probudila ptačí samice a vzepřela se mnohonásobně většímu a silnějšímu soupeři. Výstražným postavením a křikem ubránila hnízdo se svými vajíčky před přijíždějícím traktorem. Video z jejího odvážného činu přinesla agentura AP.


Nízká cena či úhrada vadí u desítek léků
Novinky-kultura | 10:06:00
Za posledních pět let se do Česka přestalo přechodně nebo definitivně dodávat víc než šest desítek léků kvůli nízké ceně nebo úhradám. Vyplývá to ze statistik Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Ve srovnání s výrobními důvody, u kterých jde o víc než tisíc hlášení, je to jen malý zlomek.


Mont Blanc trpí častými sesuvy kamení. Dříve rarita, nyní kvůli oteplování běžné
lidovky.cz | 11:23:00
V okolí Mont Blancu v uplynulých dnech zaznamenali opakované pády a sesuvy kamení. Informuje o tom stanice France 3. Mohou za to vysoké teploty, které v těchto dnech panují ve Francii i v Itálii. Tam meteorologové naměřili tento týden bod mrazu až ve výšce nad pět tisíc metrů, což je více, než kolik Mont Blanc měří.


KAMRAD konečně vydal slibované EP. V říjnu ho poprvé představí i v Praze
Musicserver | 11:04:16
Již několik měsíců se prohání (nejen) českým éterem hity "I Believe" a "Feel Alive", o které se postaral německý hudebník KAMRAD. Tento velký objev začátkem prázdnin konečně vydal ...


Proč vláda nyní couvá se svým plánem znárodnit ČEZ a klíčové elektrárny v ČR? I proto, že Češi si málo říkají o přidání, takže se vládě daří „zalepovat“ svůj dluh
Kurzy.cz | 11:52:59
Nízké mzdové nároky Čechů a jistá jejich bojácnost při mzdovém vyjednávání se svými zaměstnavateli a šéfy představují klíčový důvod, proč se Fialově vládě daří „zalepovat“ dluh postupnou stabilizací veřejného zadlužení k HDP.


Pozor na invaze netopýrů, varují odborníci. V jabloneckém bytě jich našli skoro 500
aktuálně.cz | 09:07:13
Za týden se v Liberci a Jablonci nad Nisou podařilo odborníkům ze záchranné stanice Archa odchytit 1324 netopýrů.


Čeští ženisté odjedou pomáhat do Slovinska po povodních. Spolu s hasiči přivezou provizorní mosty
Český rozhlas | 11:26:00
Čeští ženisté v neděli odjedou pomáhat do Slovinska. Tři desítky vojáků budou stavět provizorní mosty v části země, kterou zasáhla povodeň a původní mosty zničila. Vojáci mají mandát působit ve Slovinsku 60 dnů. Podle velitele stavební skupiny Tomáše Herky nacvičovali stavbu mostů už v Česku.


Revoluční návrh. V Česku vznikne seznam návykových látek jen pro dospělé
Denik.cz | 10:00:00
Od příštího roku zřejmě budou v Česku regulovány některé návykové látky. Znamená to, že si kupříkladu kratom nebo konopí s maximálně jednoprocentním obsahem THC bude moci na určených místech koupit jen ten, komu už bylo osmnáct let.


VIDEO: Hradec zažil středověk, do města se vrátila královna Eliška
Denik.cz | 09:43:00
Tento víkend se město Hradec Králové proměnilo ve stroj času a přeneslo nás zpět do středověku. Slavnosti královny Elišky připomněly významnou epochu v dějinách královského věnného města. Za své sídlo si je na začátku 14. století zvolila královna Eliška Rejčka.


Krátký vzkaz adresovaný radní Magistrátu hlavního města Prahy pro otázky sociální a bydlení - paní A. Udženiji z ODS
Britské_listy | 10:00:00
Přijďte na demonstraci proti ničení sociální a bytové politiky Magistrátu hlavního města Prahy. Mariánské náměstí, Praha 1 - Staré Město, neděle 3. září 2023, 17 hodin"Tak jsme už zas sami. Je to všecko tak couravé, tak těžké, tak smutné…"


Londýnský primátor Sadiq Khan ostře vystoupil proti kritice rozšíření londýnské zony nízkých emisí
Britské_listy | 10:00:00
Brtiští konzervativci v zoufalé snaze posílit svou brutálně klesající volební podporu vyvolávají nesmyslné kulturní války.Rozhodnutí zavést v centru Londýna Ultra low emissions zone, ULEZ, učinil někdejší konzervativní primátor Londýna Boris Johnson. Konzervativci, včetně ministrů, až donedávna podporovali její rozšíření na celý Londýn. Jenže pak nedávno došlo k doplňovacím volbám v bývalém Johnsonově volebním okrsku na okraji Londýna, a ty volby proti očekávání asi o 400 hlasů vyhráli konzervativci, ne labouristé, jak se očekávalo, zřejmě kvůli protestům proti zavedení nízkoemisní zóny. Konzervativcům napadlo, že je to vítané téma pro možné zastavení jejich volebního propadu, a tak začal premiér Rishi Sunak tvrdit, že Sadiq Khan zavedením nízkoemisní zóny "vede válku proti motoristům". Přitom snížení znečištění vzduchu v Londýně je kriticky důležité - nedávno zemřela asi devítiletá Londýňanka s astmatem a koroner konstatoval, že to byla přímá oběť znečištění vzduchu (žila u frekventované křižovatky). Ultrapravicové aktivisté ničí v Londýně kamery, které mají zaznamenávat poznávací značky přijíždějících vozidel.


Mikodrom
Britské_listy | 10:00:00
Ve filmu More Miko režiséra Robin Kvapil je pro mě jednou z nejlepších scén, když se Jarda baví s komunistickým europoslancem, který ho zahrnuje svými národně socialistickými bludy o imigraci (haha, komouš..) a Jarda mu říká: “Já bych si s Vámi moc rád povídal, jenže musím jet nakládat do Budvaru”.


Nečas fandil Spartě. Od Krejčího dostal dres a zve ho na NHL: Je respektovaný
iSport.cz | 11:04:00
Ve čtvrtek večer byla pražská Letná na nohou, po vítězné bitvě nad Dinamem Záhřeb (4:1) si to hráči štrádovali po trávníku a potleskem děkovali fanouškům za podporu. A pak to přišlo. Kapitán Sparty Ladislav Krejčí zahlédl v ochozech známou tvář a už se k ní celý rozzářený hrnul. Vlevo dole na hlavní tribuně čekal se svou partou Martin Nečas, jeden z nejlepších hokejistů v zemi. Odměnou za návštěvu a povzbuzování mu byl rudý dres lídra z velké bitvy o Evropskou ligu.


Slončík na křídle? Nouzovka, přiznal Vrba po prohře v derby. Co Vinnetou?
iSport.cz | 10:15:00
Zlín po derby na Slovácku (0:1) zase dře dno tabulky FORTUNA:LIGY. Jeho kouč Pavel Vrba (59) ví: Čtyři body jsou strašně málo. Na tak dietní vstup do soutěže není zkušený trenér ze svých předchozích štací zvyklý. Kvůli posilám tlačí na vedení. Zatím neúspěšně.


Design helmy Norrise pro Singapur navrhnou fanoušci. Do finále se dostala i česká studentka
f1sport.auto.cz | 10:14:00
Lando Norris chystá pro Singapur speciální design helmy. Na jeho podobě se bude podílet i veřejnost.


Místo na lavičku do branky. Dopadlo to super, radoval se Fryšták z vítězství nad rivalem
sport.cz | 11:39:27
V zápise o utkání původně figuroval jen mezi náhradníky, avšak kvůli zdravotní indispozici obvyklého prvního gólmana Slovácka Milana Heči nakonec naskočil od úvodní minuty do branky a spolehlivým výkonem výrazně přispěl k triumfu hradišťských fotbalistů v ostře sledovaném ligovém utkání nad Zlínem (1:0). Šestatřicetiletý Tomáš Fryšták netajil po derby odvěkých rivalů z tříbodového zisku obrovskou radost.


Promiň za ty kraťasy. Tunisanka ale s Bouzkovou neměla slitování
sport.cz | 11:30:38
Když šla Marie Bouzková po porážce ve 3. kole US Open obejmout svou soupeřku k síti, tak se, jak je jejím zvykem, usmívala. V bezmála tříhodinovém zápase, v němž byla dva míčky od postupu přes světovou pětku Uns Džábirovou, se jí ale hrnuly slzy do očí. Hrdinský odpor zraněné české tenistky si zaslouží obdiv.


Neskutečné. Fenomenální Ronaldo překonal další metu!
sport.cz | 10:32:55
Pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo oslavil 850. gól v kariéře a dál vylepšuje svou rekordní bilanci. Osmatřicetiletý portugalský fotbalista skóroval při vítězství an-Nasru v saúdskoarabské lize nad al-Hazmem 5:1. Pro Ronalda to byl šestý gól v posledních třech zápasech, navíc si v sobotu připsal dvě asistence.


Jak na Olatunjiho? Spartě chceme zavařit, říká liberecký Červ
sport.cz | 11:15:17
Stihl se dát do pořádku, proti Spartě může liberecký Lukáš Červ znovu nastoupit. V březnu se Slovanem padl po penaltách v domácím poháru, když coby jediný exekutor selhal. V dubnu zase zavinil velmi kontroverzní rozhodující pokutový kop, díky němuž se Sparta přiblížila titulu. „Snad už něco uhrajeme,“ doufá Červ.


Trojnásobný vítěz NBA McGee bude hrát za Sacramento
sport.cz | 11:05:16
Trojnásobný vítěz NBA JaVale McGee bude hrát v zámořské basketbalové lize za Sacramento. Pětatřicetiletý pivot našel nové angažmá pár dní poté, co se jeho služeb vzdal Dallas, s kterým loni podepsal tříletou smlouvu na 17 milionů dolarů.


Nizozemský fotbalista Wijnaldum odešel z PSG do Saúdské Arábie
sport.cz | 10:33:36
V Saúdské Arábii bude působit i nizozemský fotbalista Georginio Wijnaldum. Bývalý kapitán národního týmu a bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2010 přestoupil z Paris Saint Germain do al-Ittifáku. Podle agentury AP dostal francouzský mistr za Wijnalduma deset milionů eur (241 milionů korun).


Fotbalový mistr světa a Evropy Mata bude hrát v Japonsku za Kóbe
sport.cz | 10:01:18
Fotbalový mistr světa a Evropy Juan Mata si v závěru kariéry zahraje v Japonsku. Pětatřicetiletý španělský záložník se stal posilou Visselu Kóbe, který dnes o jeho příchodu informoval.


Rusové útočili drony v Oděské oblasti. Poničili přístav a zranili dva lidi
Hospodářské noviny | 12:00:54
Útok pětadvaceti dronů z Ruska poškodil dnes časně ráno přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti. Dva civilisté utrpěli zranění. Ukrajinská protivzdušná obrana 22 dronů sestřelila, informovala agentura Reuters s odvoláním na ukrajinské...


Sergio Ramos dostal nabídku od Al-Ittihad. Klub nadále hledá posilu do obrany
FotbalPortal | 10:57:46
Sergio Ramos je stále mezi volnými hráči. Spekulace o návratu do Realu Madrid při zranění Edera Militaa se nepotvrdily a španělská ikona tak zřejmě zamíří mimo reflektory top 5 evropských soutěží. Nyní mu na stole přistála nabídka z Al-Ittihad, který nutně shání velkou posilu do obrany a Sergio Ramos je dokonalým příkladem hráče, kterého v Saudské Arábii chtějí.


Caicedova chyba opět stála Chelsea body. Při prohře s Nottinghamem selhal i Jackson
FotbalPortal | 10:07:02
Když jste nejdražší hráč Premier League, je na vás obrovský tlak. Jakmile vás ale semele, nezvládnete to, pak už je velmi těžké se z toho dostat. Své o tom ví Moises Caicedo. Jediný zápas, ve kterém zatím nezklamal bylo utkání s nováčkem z Lutonu. Včera opět vyrobil chybu, která Chelsea stála bodový zisk. Svůj podíl na tom však mají i jeho spoluhráči. Třeba takový Nicolas Jackson.


Francouzská Afrika, ráj pučistů. Kde udělala Paříž chybu a proč ji v bývalých koloniích střídá Rusko?
Hospodářské noviny | 12:00:54
Objeví se před kamerou v uniformách a s vážnými výrazy. Seřazeni mnohdy bývají jako fotbalová jedenáctka, vždy ale mají pro spoluobčany naléhavý vzkaz: „Naše země se řítí do propasti! Jako armáda se proto ujímáme moci!“ Scénu, která...


Výborný bude jednat o cenách s představiteli obchodních řetězců
ceskenoviny.cz | 12:56:00
Praha - Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) bude o cenách potravin jednat ve čtvrtek 7. září se zástupci osmi největších obchodních řetězců působících v České republice....


Jurečka: Odklad novely může znamenat odchod až 10.000 lidí do předčasné penze
ceskenoviny.cz | 12:13:00
Praha - Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10.000 lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun....


Kostel svatého Jiljí má poprvé od druhé světové války kompletní zvony
idnes.cz | 13:49:00
V neděli v poledne se poprvé rozezněl na kostele svatého Jiljí v pražské Husově ulici nový zvon Štěpán Maria. Zaplnil prázdné místo po původním zvonu Maria, který v roce 1942 zrekvírovali nacisté. Zvonit měl původně již ráno, avšak jeho usazení ve zvonici bylo komplikovanější, než se čekalo, řekl předseda spolku Sanctus Castulus a pražský zvoník Ondřej Boháč.


BLOG Olgy Porrini: Jak se vypořádat se vztekem
bleskove.cz | 14:00:05
Naštval vás někdy někdo? Že se ptám. To se ví, že ano. Člověk pak vypustí páru, tedy hněv. Jenže to se nemusí vždy vyplatit.


Promluvím s řetězci, nejsem ale ministr cenotvorby, řekl Výborný
idnes.cz | 13:21:00
Zákony ohledně slevových akcí měnit ministr zemědělství nehodlá. „Podporujme české potraviny, abychom měnili kulturu obchodu,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) v diskuzi o příčinách a důsledcích vysokých cen potravin v ČR.


Dovolená už není samozřejmostí. Třetina lidí v EU na ni neměla
idnes.cz | 13:00:00
Sociální sítě teď plní úžasné prázdninové záběry, takže to vypadá, jako by si blažené scény letního volna užíval kdekdo. Ale není to tak. Téměř 90 let poté, co francouzské odbory prosadily jako první v Evropě právo na placenou dovolenou, se z ní opět stává v zemích evropské sedmadvacítky hotový luxus.


Tragická nehoda uzavřela silnici na Českokrumlovsku. Srazilo se auto a motorka
idnes.cz | 12:53:00
U obce Brloh na Českokrumlovsku se v neděli stala tragická dopravní nehoda při níž se střetl osobní automobil s motocyklem. Nehodu nepřežili dva lidé a další dva lidé jsou v nemocnici. Na místě zasahovalo několik pozemních záchranných jednotek i vrtulník.


Cena za Pavlovo váhání: 10 tisíc lidí v předčasné penzi za 4 miliardy ročně
idnes.cz | 12:31:32
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí o měsíc mohlo odejít až 10 tisíc lidí. Příští rok by to mohlo stát vyjít až na 4 miliardy korun, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října.


Malostranský zápisník: Putin je gauner, ale fočus je fočus
idnes.cz | 12:00:00
Kdo vysvětlí duhově myslícím firmám, jak funguje parlamentní demokracie? Kolik snubních prstýnků a svatebních dortů pořídíte za 37 miliard? Dožije se Zbyněk Stanjura vyrovnaného rozpočtu? A proč je míč kulatý a fotbal nemá logiku?


Benátští vinaři se bojí o prosecco, dělníci odcházejí a hroznů je málo
idnes.cz | 12:00:00
Ikonické italské prosecco čelí nečekaným potížím. Proměnlivé počasí v kombinaci s nedostatkem pracovníků na italských vinicích vyvolávají obavy o nadcházející sklizeň. V Benátsku, které je centrem výroby tohoto šumivého vína, tak hrozí, že budou hrozny přezrálé a výsledný produkt méně kvalitní.


Topmodelka Michaela Kociánová: Nový chlap! Fešáka z Londýna ukázala poprvé v Praze
blesk | 12:30:00
Už není sama. Slovenská modelka Michaela Kociánová (34) je zamilovaná. Svého milého poprvé ukázala na galavečeru Elite Model Look na Pražském hradě. Je to už konečně ten pravý? 


Hvězda SuperStar Mašková: Během bojuje proti bulimii!
blesk | 12:28:00
Hvězda pěvecké show Tereza Mašková (27), co se do mysli diváků zapsala především díky svým jasně růžovým vlasům, prozradila, jakým způsobem se potýká s vážnou poruchou příjmu potravy. V jejím boji jí pomáhá pohyb - konkrétně pravidelné běhání.


Vicepremiér jako student nabízel průlet komínem v Osvětimi a pobyt v masovém hrobě. Ve funkci zůstane
blesk | 12:25:00
Bavorský vicepremiér Hubert Aiwanger po skandálu s 35 let starým antisemitským letákem zůstává ve funkci. Dnes to v Mnichově oznámil bavorský premiér Markus Söder. Ke svému rozhodnutí řekl, že se mu nečinilo snadno a že není pochyb, že se Aiwanger jako středoškolák dopustil chyb, rozhodující jsou ale podle něj současné vicepremiérovy postoje. Söder rovněž ujistil, že antisemitismus nemá v Bavorsku místo. Aiwanger je šéfem Svobodných voličů (FW), kteří jsou koaličním partnerem Söderovy Křesťansko-sociální unie (CSU). Obě strany chtějí po říjnových volbách dál společně vládnout.


Pamatujete si na Marušku z VyVolených? Stala se podruhé maminkou!
blesk | 12:21:00
Diváci, kteří před 17 lety sledovali reality show VyVolení, si jistě pamatují na potetovanou blondýnku Marušku, která byla ve vile velmi výraznou postavou. Z Marie Kovácsové (37), která se vizuálně velmi změnila, se nyní stala dvojnásobná maminka, která přivedla na svět rozkošného chlapečka. 


Rozsáhlý požár v Otrokovicích způsobil škodu za 90 milionů: Policie hledá svědky ohnivé katastrofy!
blesk | 12:04:00
Hasiči a policisté hledají svědky rozsáhlého požáru v Otrokovicích na Zlínsku, ve středu 23. srpna tam hořel objekt s dílnami i obchody. Hasiči o tom informovali na svém facebooku, potvrdila to policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Škoda je předběžně vyčíslena na 90 milionů korun. Kriminalisté zatím pracují se třemi možnými verzemi příčiny požáru.


Investice je fuč: Majiteli domu shořela střecha i s desítkami solárních panelů
blesk | 12:03:00
Téměř nezávislý na energetických společnostech chtěl být zřejmě majitel rodinného domu v Podivíně na Břeclavsku. Jenže přestože do zelené energie investoval statisíce korun, má smůlu. V sobotu mu panely shořely a zasaženy byly i baterie fotovoltaické elektrárny.


Dagmar je sestřičkou už 50 let! Rukama jí prošly stovky pacientů
blesk | 12:00:00
Už jako školačka měla Dagmar Hanulíková (69) z Ostravy jasno. Chtěla se stát sestřičkou a pomáhat pacientům v nemocnici. To se jí splnilo a sestřičkou, nyní staniční, je dodnes. Celých 50 let!


Obránci sestřelili ruské supermoderní vrtulníky: Podle exgenerála je to ukázka slabosti okupantů
blesk | 11:40:00
Před jejich vpádem na Ukrajinu v únoru 2022 měla ruská armáda pověst nejen jedné z největších, ale také jedné z nejlepších. Svými vojáky se rád chvástal ruský prezident Vladimir Putin, o početnosti jeho vojsk se nedá pochybovat, o jejich schopnosti ovšem ano. Neúspěchy na Ukrajině svědčí o tom, že renomé ruských vojsk bylo silně „nafouknuté“, na tuto stranu se přiklánějí už i vojenští experti a někdejší přední velitelé armád. Americký vysloužílý generál Ben Hodges, který v minulosti velel americkým jednotkám v Evropě, vyzvedl indikátor dokazující, jak slabá vlastně ruská armáda je, uvedl web Newsweek.


Znojmo otevřelo moderní bazén: Zadlužilo se na 20 let
blesk | 10:30:00
Osmidráhový nový krytý bazén tento týden otevřeli ve Znojmě vedle Louckého kláštera. Součástí je také wellness a dětské brouzdaliště. Pro město jde o jednu z nejnákladnějších investic v historii. Zadlužilo se na 20 let.


Kvůli odkladu penzijní novely zamíří do předčasného důchodu až 10 tisíc lidí, řekl Jurečka
E15-politika | 12:25:00
Odklad platnosti penzijní novely by mohl způsobit odchod až deseti tisíc lidí do předčasného důchodu. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, který to dnes řekl v pořadu Partie televize CNN Prima, by to mohlo zvednout státní výdaje o tři až čtyři miliardy korun.


Bojme se rozmařilosti Elona Muska. Jeho náladové impérium dokáže ohrožovat celé státy
E15-politika | 11:00:00
Z miliardářského vizionáře Elona Muska se stává velmi vlivný geopolitický hráč, jehož moc přesahuje možnosti mnoha států. Jeho impérium dokáže rozhodovat válečné konflikty, ovládat z kosmu internetové přenosy a pomocí vlastní sociální sítě pomáhat ke svržení či nastolení diktatur. Západ zneklidňují i jeho vazby na Čínu.


Chcete sexy fotky na Instagram? Influencerka ukazuje, jak ‚chytrou pózou‘ vykouzlíte iluzi dokonalé siluety
super | 13:13:55
Trápí vás povolené bříško nebo ‚propadliny‘ v oblasti boků? Žádný problém, podle influencerky Danae Mercer Ricci stačí natrénovat několik zaručeně fungujících póz, které vám pomohou nedostatky skrýt. Alespoň na chvilku, než vytvoříte fotku na sociální sítě.


Drsné reakce diváků na Elišku a Damiána: Spící panna Emma Smetana, postavy ze dřeva, Burešové musí zaplesat srdéčko
super | 12:01:49
V sobotu večer odstartoval na televizních obrazovkách dlouho očekávaný seriál Eliška a Damián. V romantickém pohádkovém příběhu si hlavní roli střihli


Šéf výrobce elektromobilů říká, že koupit si spalovací auto bude brzy jako stavět stáj pro koně v roce 1910, je úplně mimo
Autoforum.cz | 09:00:00
Chápeme, že vzhledem k tomu, s čím spojil svůj život, musí elektrickým autům neustále přihřívat polívčičku. Podobné vyjádření je ale tak nekonečně hloupé, že se divíme, že jej kdy vypustil z úst. (Petr Miler)


Nejvíc kradené auto v USA? Agresivní sedan s poctivou V8
Auto.cz | 13:47:00
Výkonné sedany se v zámoří pořád těší velké popularitě, bohužel i mezi zloději.


Než odejdete z domu, nechte před ním lžíci cukru. Je to velmi důležité
AAzdraví.cz | 13:51:42
Včely. Hmyz, který většina z nás vnímá jako nepříjemný, avšak opak je pravdou. Včely jsou nepostradatelné a bohužel velmi ohrožené. Urbanizace, globální oteplování a používání pesticidů…


Tajná daň v Česku. Nic netušícím lidem sebere celou třetinu úspor. Zachrání se tak státní rozpočet
AAzdraví.cz | 11:48:39
Mohlo by to skoro vypadat, že jsme se vymanili z nejrůznějších ekonomických trablů, které Českou republiku v minulých měsících tak silně sužovaly. Jde však spíše…


Motorkář se srazil s autem na Českokrumlovsku. Dva lidé zemřeli
Novinky-kultura | 13:38:37
Dva mrtví zůstali po nedělní nehodě motorkáře a osobního auta na Českokrumlovsku. Zraněným pomáhali také svědci.


Tepličtí bezdomovci čistí město za stravenky
Novinky-kultura | 13:35:19
Za dvě odpracované hodiny dostanou stravenky v hodnotě dvou set korun. Taková je v rámci teplického projektu Mohu pomohu odměna pro bezdomovce, kteří se jednou týdně vydávají na úklid lázeňských ulic. Stravenky dostanou hned po směně.


Kočka probudila svého pána velmi nepříjemným způsobem
Novinky-kultura | 13:28:00
Mike Welz z německého Šlesviku zažil v půlce srpna probuzení, o které by nestál snad nikdo na světě. Doslova by se dalo říct, jako když ho někdo hodí do studené vody. Jeho kočka se totiž procházela po poličce nad jeho postelí, přitom na něj shodila sklenici s vodou. Video zveřejnila agentura AP.


Papírna Velké Losiny: Vyrábějí ručně. Jako v 16. století
Novinky-kultura | 12:37:00
Běžně se s ním nesetkáváme, přesto se vyrábí už po staletí a zájem je o něj pořád. Ručně vyráběný papír je hutnější, na omak většinou i hrubší, ale zároveň i sametovější než ten strojový. V podhůří Jeseníků se na jeho výrobu můžete dokonce podívat. Receptura tohoto vzácného zboží je ovšem přísně střeženým tajemstvím.


Patnáctiletá Eliška bojuje s ALS. Bitvu se zákeřnou nemocí nevzdává
Novinky-kultura | 12:21:00
Narodila se jako zdravé dítě. V roce a půl si ale maminka malé Elišky začala všímat, že u její dcery dochází k fyzické vývojové vadě. Následně jí byla diagnostikována dětská mozková obrna, nakonec se ale ukázalo, že Eliška má ALS, tedy amyotrofickou laterální sklerózu. Dnes patnáctiletá dívka je plně odkázána na pomoc ostatních. Sama nezvládne nic. Dochází u ní k postupné svalové slabosti, zůstává ale při plném mentálním vědomí.


Na Pavla se nezlobím, říká Jurečka. Jeho váhání mohlo stát až 4 miliardy
Novinky-kultura | 12:18:37
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se nezlobí na prezidenta Petra Pavla kvůli tomu, že váhal s podpisem novely o penzích. Připustil nicméně, že fakt, že zákon podepsal o den později, může vyjít státní kasu až na 4 miliardy korun. Poslanec ANO a člen stínové vlády Aleš Juchelka prezidentův krok označil za bezohledný. Řekl také, že komunikaci Hradu nerozumí.


Ukrajinci čistili minová pole ručně, první obrannou linií přesto pronikli
Novinky-kultura | 12:01:45
Obtíže při překonávání první ruské obranné linie popsal v rozhovoru pro Observer velitel ukrajinské skupiny sil Oleksandr Tarnavskyj.  Zmínil, že průchody v minových polích se musely dělat v noci. Situace za první obrannou linií je podle něj jednodušší, protože druhá není kontinuální, takže lze nasadit tanky. Navíc Rusové většinu prostředků a sil vyčlenili na první linii.


První linii jsme prolomili, chystáme na Rusy překvapení, řekl ukrajinský generál
lidovky.cz | 13:34:00
Ukrajinská armáda po týdnech usilovného odminovávání dosáhla důležitého průlomu u Záporoží, sdělil přední ukrajinský generál Oleksandr Tarnavskij, který vede jižní protiofenzivu. Ukrajina překonala první ruskou obrannou linii a nyní očekává rychlejší postup při tlaku na mnohem slabší druhou a třetí linii. Údajně chystá „další překvapivou ofenzivu k vyčerpání ruských sil“.


Tragická nehoda uzavřela silnici na Českokrumlovsku. Srazilo se auto a motorka
lidovky.cz | 13:22:00
U obce Brloh na Českokrumlovsku se v neděli stala tragická dopravní nehoda při níž se střetl osobní automobil s motocyklem. Nehodu nepřežili dva lidé a další dva lidé jsou v nemocnici. Na místě zasahovalo několik pozemních záchranných jednotek i vrtulník.


Cena za Pavlovo váhání: 10 tisíc lidí v předčasné penzi za 4 miliardy ročně
lidovky.cz | 12:49:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí o měsíc mohlo odejít až 10 tisíc lidí. Příští rok by to mohlo stát vyjít až na 4 miliardy korun, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října.


Antisemitismus v Bavorsku „nemá místo“, hříšník ve vládě však dál ano
lidovky.cz | 12:48:59
Bavorský vicepremiér Hubert Aiwanger i po skandálu s 35 let starým antisemitským letákem zůstává ve funkci, oznámil v neděli v Mnichově bavorský premiér Markus Söder. Aiwanger se jako středoškolák dopustil chyb, rozhodující jsou ale jeho současné postoje, řekl Söder a ujistil, že antisemitismus nemá v Bavorsku místo.


Expo 2030: ČR sází na utajení. Počáteční příklon Prahy k Rijádu střídá lavírování mezi Pusanem a Římem
lidovky.cz | 12:35:00
Rijád? Pusan? Nebo snad Řím? Česko stále nerozhodlo, které město podpoří pro pořadatelství světové výstavy Expo 2030.


Nedávejme státu tolik moci. Celní správa nemá mít monopol na vymáhání justičních pohledávek
lidovky.cz | 12:30:00
Tolik diskutovaný konsolidační balíček je zhruba ze dvou třetin správný a zhruba z jedné třetiny chybný. Alespoň tedy z ekonomického hlediska.


Ruská armáda verbuje i migranty, láká na rychlé občanství a vysoké mzdy
aktuálně.cz | 10:46:45
Cílem Ruska je podle britského ministerstva obrany vyhnout se další nepopulární mobilizaci před prezidentskými volbami plánovanými na rok 2024.


Přichází období očkování proti chřipce i koronaviru. Pacienti o něj ale zájem nemají, tvrdí lékaři
Český rozhlas | 12:31:00
K praktickým lékařům už se dostávají od dodavatelů objednané vakcíny proti chřipce. Očkovat se na podzim chystají také aktualizovanou vakcínou proti koronaviru. A nově můžou využít i vakcínu proti takzvaným RS virům určenou pro lidi nad 60 let.


Odklad novely? Do předčasné penze může zamířit až 10 tisíc lidí, zmínil Jurečka
Denik.cz | 13:15:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10 tisíc lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to v neděli řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. 


DPA: Požáry v řeckém parku Dadia jsou pod kontrolou, vyhráno ale hasiči nemají
Denik.cz | 12:55:00
Lesní požáry na severovýchodě Řecka u hranic s Tureckem v oblasti národního parku Dadia, s nimiž bojují hasiči už 16. den, se v neděli podle řeckého hasičského sboru podařilo z 80 procent dostat pod kontrolu. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na televizi Skai. Mluvčí řeckých hasičů ale varoval, že požáry v místě jsou rozptýlené a některé se mohou znovu rozhořet.


Ruská agrese na Ukrajině: Dva zranění v Oděse při útoku Moskvy dronem na přístavní infrastrukturu
Britské_listy | 10:00:00
Foto: Pražské metro, neděle 3.9. 2023 (Foto Dominika Švecová)- Ukrajinské letectvo uvedlo, že sestřelilo 22 z 25 dronů Shahed íránské výroby, které Rusko vypustilo v neděli brzy ráno - Dva zranění při ruském útoku 25 bezpilotními letouny na oděskou infrastrukturuRusko


Jak v britském kapitalismu nic nefunguje - podobnost s ČR čistě náhodná?
Britské_listy | 10:00:00
Česká vláda snižuje výdaje na školství a na infrastrukturu. Skončí jako Británie. Ekonomické škrty jsou absolutní cestou do pekla, upozorňují ekonomové. Marně. - Komentátor Will Hutton:


Dopravní nehody v okolí škol: nejvíce v Prostějově, nejméně v Ústí nad Labem
Britské_listy | 10:00:00
Tisková


Formule 1 ONLINE: Verstappen v Monze útočí na desátou výhru v řadě
iSport.cz | 13:30:00
Úřadující dvojnásobný mistr světa Max Verstappen jede v Monze o rekordní desáté vítězství v seriálu formule 1 za sebou, čímž by překonal šňůru triumfů Sebastiana Vettela z roku 2013. Nizozemský jezdec Red Bullu obhajuje ve Velké ceně Itálie loňský triumf. Do závodu startuje z druhého místa, ONLINE přenos sledujte od 15.00 na iSport.cz.


Olomouc B katem dalšího trenéra Příbrami? Krejčí: Stát se to může...
iSport.cz | 13:30:00
V dubnu se po porážce 1:4 na olomouckém Andrově stadionu balil Dušan Uhrin mladší, Příbram jej z pozice hlavního trenéra odvolala a za nástupce vybrala Karla Krejčího. Postup do elitní soutěže přes baráž nevyšel, stejně tak vstup do nové druholigové sezony. Středočeši popáté v sezoně padli, v neděli si s nimi poradila Sigma B 2:1. A protože je nyní v plánu reprezentační pauza, Hanáci možná popravili dalšího Starkova kouče... „Stát se to může, za vše zodpovídám,“ říká Krejčí.


US Open ONLINE: Muchová proti Číňance o postup do čtvrtfinále
iSport.cz | 13:00:00
Karolína Muchová bojuje o premiérový postup do čtvrtfinále US Open! Její soupeřkou je Číňanka Wang Sin-jü, zápas se hraje na kurtu Louise Armstronga jako první v pořadí dnešního programu. Uspěje česká tenistka? ONLINE přenos sledujte od 17.00 na iSport.cz!


Příbram se dál trápí, na výhru čeká pět kol. Béčko Sparty remizovalo s Opavou
iSport.cz | 12:55:00
Fotbalisté Příbrami podlehli v osmém kole druhé ligy na hřišti olomouckého B-týmu 1:2. Středočeši nevyhráli v pátém kole po sobě a jsou třináctí. Sparťanské „béčko“ remizovalo doma s Opavou bez branek.


Muchová: Hudba je víc než tenis. Habera mi psal, že můžu do Superstar
iSport.cz | 12:50:00
PŘÍMO Z NEW YORKU | Když měla sestavit žebříček svých vášní, tenis prohrál. „Největší je určitě hudba. Nad ní mám rodinu a kamarády. Na třetím místě je tenis,“ smála se Karolína Muchová, pak o svém zaměstnání provinile dodala: „Umístil se, tak dobrý.“ Jedna ze spolufavoritek US Open není zručná jen s raketou. Ohlas mají její hudební videa, která nepůsobí amatérsky.


ONLINE + VIDEO: Liberec - Sparta. Pražané po triumfu chtějí udržet čelo
iSport.cz | 12:30:00
Ve čtvrtek prožili senzační večer. Fotbalisté Sparty po parádní výhře nad Dinamem Záhřeb (4:1) a postupu do Evropské ligy se ovšem opět vracejí na ligovou scénu, kde v rámci 7. kola FORTUNA:LIGY startují na hřišti Liberce. Na stadionu U Nisy by Pražané rádi navázali na skvělý triumf a dalším vítězstvím si zajistili setrvání na prvním místě tabulky. Slovan v sezoně vyhrál zatím pouze dvakrát, naposledy schytal porážku 0:2 v Olomouci. Vzepře se tým kouče Luboše Kozla rozjetému rudému obrovi? Pomoct by mohla posila v podobě záložníka Jana Žambůrka. ONLINE přenos a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Plzeň - Bohemians. Domácí v ráži, potvrdí dobrou formu?
iSport.cz | 12:30:00
Fotbalisté Plzně se po matném startu do sezony rozjeli jako tajfun. Včetně zápasů předkol Konferenční ligy vyhráli už osmkrát v řadě. Tomu se říká forma! V 7. kole FORTUNA:LIGY hostí Bohemians, kteří naposledy doma udolali Hradec Králové 2:1. Kdo bude dnes úspěšnější? Duel začíná v 15:00. Sledujte ONLINE přenos a VIDEA z utkání na iSport.cz.


Hokejový turnaj NEJ? NHL slibuje Světový pohár, IIHF chce hráče na OH
iSport.cz | 12:20:00
Crosby, McDavid a Bedard v jednom šiku za Kanadu, Pastrňák, Nečas a Hertl společně v jednom českém triku. To by byla skvostná sestava. NHL nedávno oznámila, že pracuje na turnaji nejlepších proti nejlepším. Ve spolupráci s hráčskou asociací NHLPA chce v únoru 2025 uspořádat Světový pohár a pravidelně ho pak střídat s olympiádou. Velkolepý plán se však zatím vznáší v rovině představ a tvrzení, za nimiž se neskrývá nic hmatatelného. Nic se neděje.


Petr Nárožný je osmdesátník plný elánu
Tyden-sport | 12:00:00
V dubnu oslavil 85. narozeniny, ale zvolnit, jak se zdá, nehodlá. Herec Petr Nárožný objíždí republiku s několika divadelními představeními, točí filmy a k tomu všemu se podle exkluzivních informací SEDMIČKY pustil do kompletní rekonstrukce bytu.


Hlavní závod v Monze vyhrál Bearman
f1sport.auto.cz | 12:44:00
Vestiho šance na titul se po kolizi se Staňkem značně snížily.


Alonso očekává těžký závod. Na tomto okruhu by se podle něj měl Aston inspirovat Williamsem
f1sport.auto.cz | 12:37:00
Astonu Martin se kvalifikace v Itálii nepovedla. Alonso odstartuje z desátého místa, Stroll bude na startu dokonce poslední.


Petr Nárožný je osmdesátník plný elánu
Tyden-Byznys | 12:00:00
V dubnu oslavil 85. narozeniny, ale zvolnit, jak se zdá, nehodlá. Herec Petr Nárožný objíždí republiku s několika divadelními představeními, točí filmy a k tomu všemu se podle exkluzivních informací SEDMIČKY pustil do kompletní rekonstrukce bytu.


Petr Nárožný je osmdesátník plný elánu
Tyden-Lide | 12:00:00
V dubnu oslavil 85. narozeniny, ale zvolnit, jak se zdá, nehodlá. Herec Petr Nárožný objíždí republiku s několika divadelními představeními, točí filmy a k tomu všemu se podle exkluzivních informací SEDMIČKY pustil do kompletní rekonstrukce bytu.


Na fotbal teď musí zapomenout. Brankář Zlína Dostál má natrženou ledvinu
sport.cz | 13:27:29
Brankář Zlína Stanislav Dostál si ze sobotního derby se Slováckem v 7. kole první ligy odnesl vážné zranění a čeká ho delší pauza bez fotbalu. Utkání dochytal s natrženou ledvinou a noc strávil na jednotce intenzivní péče Krajské nemocnice Tomáše Bati.


Příbram podlehla olomoucké rezervě a ve druhé lize nevyhrála popáté v řadě
sport.cz | 13:04:47
Fotbalisté Příbrami podlehli v osmém kole druhé ligy na hřišti olomouckého B-týmu 1:2. Středočeši nevyhráli v pátém kole po sobě a jsou třináctí. Sparťanské „béčko“ remizovalo doma s Opavou bez branek.


Velkou cenu Katalánska vyhrál Alonso
sport.cz | 12:52:53
Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:


Splácejí se dluhy ze zahraničních přestupů, FAČR pomohla klubům získat přes 300 tisíc
sport.cz | 12:52:37
Nejde o horentní sumy, pro menší české kluby jsou ovšem významné. Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pomohla více než deseti z nich získat částku přesahující 325 tisíc korun, která se týká možných nevyplacených nároků klubů ze zahraničních přestupů hráčů. FAČR se na zmíněné záležitosti zaměřila v rámci interní kontroly a kluby tak nyní dosáhly na finanční obnos dosahující až výše 55 tisíc korun.


Italové jsou po 25 letech ve čtvrtfinále MS basketbalistů
sport.cz | 12:33:07
Italští basketbalisté se po 25 letech dostali do čtvrtfinále mistrovství světa. V přímém souboji o postup mezi nejlepší osmičku dnes v Manile porazili Portoriko 73:57. V play off se v úterý utkají buď s USA, nebo Litvou.


Hložek se trefil jako žolík, jeho konkurenti však rázně hájí místo v sestavě
sport.cz | 12:16:42
Zaznamenal tak trochu pověstné Pyrrhovo vítězství. Přišel na hřiště opět až jako střídající hráč a během chvilky skóroval. Adam Hložek tak dal trenérovi Xabimu Alonsovi nejlepším způsobem najevo, že je stále připraven. Nedá se však tvrdit, že by se český fotbalový reprezentant přiblížil k návratu do základní sestavy Leverkusenu. Své místo si v ní rázně hájí jeho konkurenti. Daří se jim nadmíru, také proto Bayer po výhře 5:1 nad Darmstadtem vede bundesligovou tabulku o skóre před Bayernem.


Béčko Ostravy remizovala se Zlínem
sport.cz | 12:22:08
MSFL - 5. kolo:


Staněk uzavřel víkend v Monze desátou příčkou v hlavním závodu F2
sport.cz | 12:15:46
Český pilot Roman Staněk uzavřel vydařený víkend na okruhu v Monze desátým místem v dnešním hlavním závodu formule 2, do něhož odstartoval po životní páteční kvalifikaci ze třetí pozice na roštu. Jezdec stáje Trident navázal na osmou příčku ze sobotního sprintu a poprvé v sezoně bodoval v obou víkendových závodech.


Našla Plzeň nového Limbu? Stává se pro nás klíčovým hráčem, přiznává Koubek
sport.cz | 12:04:41
Ještě před rokem byl Michalu Bílkovi nadbytečný a krátce po startu sezony zamířil hostovat do Baníku Ostrava. Pod ostříleným koučem Miroslavem Koubkem ale Brazilec Cadu dostal ve Viktorii Plzeň příležitost, kterou uchopuje čím dál pevněji. Za poslední tři utkání zapsal bilanci 1+4 a výrazně tak pomohl nejen k ligovému obratu proti Olomouci (2:1), ale i postupu do skupiny Konferenční ligy přes kazašskou Kostanaj. „Stává se pomalu jedním z našich klíčových hráčů,“ ocenil 72letý trenér šikovného univerzála, který fanouškům Viktorie dost možná připomíná jistou klubovou legendu…


Drama po ligovém derby. Dostál dochytal s vnitřním krvácením, musel na JIP
iHNed_sport | 13:07:05
Stanislav Dostál si ze sobotního derby se Slováckem v 7. kole první ligy odnesl vážné zranění a čeká ho delší pauza bez fotbalu.


Salač se v Barceloně od startu trápil, nakonec ze závodu odstoupil
iHNed_sport | 12:56:21
Filip Salač nedokončil závod Moto2 v rámci Velké ceny Katalánska silničních motocyklů. Letos podruhé nebodoval, předtím nedojel také v Assenu.


V objetí kokonu
Respekt | 11:12:55Z webu respektu
Respekt | 01:20:16
\n


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 01:18:26Zen žen
Respekt | 01:17:35
\n


Chrámy labužníků II
Respekt | 01:14:57
Jak fungovala síť obchodů se luxusním zbožím před rokem 1989


Legendární projev
Respekt | 01:13:14
28. 8. 1963


Kultura/mix
Respekt | 01:03:24Audio týdne
Respekt | 01:01:30Album týdne
Respekt | 01:00:26Výstava týdne
Respekt | 00:59:16Dělníci kultury
Respekt | 00:58:23
\n


Knižní tipy
Respekt | 00:56:56Vetřelec na Hluboké
Respekt | 00:40:52
Alšova Jihočeská galerie dokládá, že dostat k nám globální celebrity nemusí být zdaleka tak těžké, jak se traduje


Samorostlí divousové
Respekt | 00:38:44
Nejdivnější punková kapela Kurvy Češi boří škatulky i očekávání


Domácí kvašení je hlavně o radosti
Respekt | 00:33:18
Se Zuzanou Ouhrabkovou ze Zkvašeno.cz o iniciační knize amerického hipíka a o probouzení „vnitřního šíleného vědce“ při fermentaci


Duha jako symbol imperialismu
Respekt | 00:11:00
Rozcházejí se západní hodnoty stále více se zbytkem světa?


Plané naděje a nesmyslná nuda. Seriál Eliška a Damián by nefungoval v žádném století lidské historie
Reflex | 13:00:00
Dvanáctidílná pohádková romance Eliška a Damián s Emmou Smetana a Robertem Urbanem v hlavních rolích měla být hlavním tahákem televize Prima na letošní podzimní sezónu. Stanice slibovala „nádherné exteriéry, kostýmy a skvělé herecké obsazení“, místo výpravného seriálu ale dodala povídání v papundeklových kulisách.


Edvard Beneš: Dramatické okamžiky druhého prezidenta ČSR. Co soudil o komunistickém puči?
Reflex | 12:00:00
Druhý československý prezident Edvard Beneš zemřel 3. září 1948, tedy přesně před 75 lety. Narodil se 28. května 1884 v Kožlanech jako desáté dítě svých rodičů, byl pokřtěn jménem Eduard podle katolického ritu a sudičky, které podle pověr v minulém století ještě živých stály u jeho kolébky, mu přisoudily život vskutku podivuhodný.


Před svatbou spolu nic neměli, teď andílek Victoria’s Secret čeká třetí dítě
revue.idnes.cz | 14:36:00
Australská modelka Miranda Kerrová (40) je opět těhotná. S manželem Evanem Spiegelem (33) budou mít spolu třetí dítě. Bývalý andílek Victoria’s Secret má z manželství s hercem Orlandem Bloomem (46) ještě jednoho syna.


Petr Nárožný je osmdesátník plný elánu
Tyden-zahraniční | 12:00:00
V dubnu oslavil 85. narozeniny, ale zvolnit, jak se zdá, nehodlá. Herec Petr Nárožný objíždí republiku s několika divadelními představeními, točí filmy a k tomu všemu se podle exkluzivních informací SEDMIČKY pustil do kompletní rekonstrukce bytu.


Konvoj s provizorním mostem pro Slovinsko vyjel odpoledne z Jihlavy
ceskenoviny.cz | 14:59:00
Jihlava - Z jihlavského pracoviště Záchranného útvaru HZS ČR dnes odpoledne vyjel konvoj s provizorním mostem do záplavami postiženého Slovinska. Hasiči, kteří přepravu zajišťují,...


Klíčový průlom na jižní frontě: Ukrajinci jsou za první ruskou obrannou linií a rychle postupují dál
blesk | 15:43:00
Ukrajinské síly po týdnech usilovného odminovávání rozhodujícím způsobem prolomily první ruskou obrannou linii u Záporoží, řekl britskému nedělníku The Observer jeden z nejvýše postavených ukrajinských generálů Oleksandr Tarnavskyj, který má na starosti protiofenzívu na jihu země. Armáda podle něj nyní očekává rychlejší územní zisky při postupu na slabší druhou linii, kterou na jihu Ukrajiny ruští okupanti vybudovali.


Experti radí, jak nezničit dětem záda: Tohle má splňovat správná aktovka
blesk | 15:05:00
Bolavá záda umí potrápit! Na potíže s páteří si zakládáme už v dětství, třeba nošením nevhodné aktovky do školy. Odborníci ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ) před začátkem školního roku radí, jak si vybrat tu správnou.


Šest let boje s borůvčím v Jeseníkách: Válčili koně i křovinořezy! Svahy teď ožijí
blesk | 15:00:00
Unikátní projekt CHKO Jeseníky, který měl rozzářit svahy hor rozmanitou přírodou, skončil. Agresivní borůvčí, které utlačovalo další druhy, se sekalo šest let, vždy v létě. „Skvělá zkušenost!“ říká mistr zeleně z Technických služeb Jeseník Karel Richter (45).


Vila, která je i trochu sochou. Dům Františka Bílka nejde přehlédnout
idnes.cz | 15:00:00
Umělec František Bílek postavil dům kousek od Pražského hradu. Celá stavba je ovlivněna egyptskou architekturou a představuje, jak František Bílek vnímal svůj svět. Na venkov jezdil do Chýnova, kde vybudoval dům, který je o poznání skromnější, ale autorův rukopis nezapřel.


Nigerijská trať duchů: metropole ukazuje, jak veřejnou dopravu nedělat
idnes.cz | 15:00:00
Byl to nadějný projekt za miliardy. Železniční veřejná doprava v hlavním městě Nigérie měla předejít znečištění ovzduší a nezvládnutelné dopravní situaci. Vlaky ale nakonec jezdily jenom dva roky a od té doby stojí v depu. Země na západu Afriky mezitím stále splácí dluh Číně v hodnotě 11,2 miliardy korun.


Pavlovo váhání u důchodové novely vyjde na miliardy. Jurečka: Na prezidenta se nezlobím
blesk | 14:43:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10.000 lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října. Prezident Petr Pavel na konci srpna totiž sdělil, že má k normě výhrady a rozhodne, zda ji vetuje, nebo podepíše později. Podpis pak připojil 1. září, což znamenalo, že nabude účinnosti od října. Novela zkracuje od října možnost jít do penze dřív z pěti let na tři roky a zvyšuje krácení pobírané částky.


Podnikatel Marián měl při autonehodě úmyslně zabít expartnerku: Detaily hrozné havárie!
blesk | 14:35:00
Minulý rok v polovině července došlo mezi slovenskými obcemi Revúca a Muránska Dlhá Lúka k vážné dopravní nehodě s tragickými následky. Zemřela při ní třiačtyřicetiletá Irina. Podle policie nehodu podnikatel Marián způsobil schválně, údajně se chtěl pomstít bývalé partnerce. Měly mezi nimi být spory o dům a podnikatel měl ženu pronásledovat.


Zemřela Hanka ze Starců na chmelu: Ivaně Pavlové bylo 77 let
blesk | 14:05:00
Tanečnice a herečka Ivana Pavlová, která se proslavila hlavně díky roli Hanky z muzikálového filmu Starci na chmelu, zemřela ve věku 77 let. Po těžkém úrazu se potýkala se zdravotními problémy.


Nehoda auta a motorky na Českokrumlovsku: Zemřeli dva lidé, dítě skončilo v nemocnici
blesk | 14:05:00
Nedělní dopolední nehoda na Českokrumlovsku má dvě oběti. Zemřel motocyklista a jeden člověk v osobním autě, se kterým se motorka srazila, řekla to mluvčí jihočeských zdravotnických záchranářů Zuzana Fajtlová. Nehoda se stala po 11:00 u obce Brloh. K nehodě vyjely tři posádky záchranářů, vzlétl i jejich vrtulník.


Stanislava vylovila obra! Se sumcem (195 cm, 75 kg) bojovala půl hodiny
blesk | 14:00:00
Rybářka z Ludgeřovic na Opavsku se čerstvě zařadila mezi borce, kterým se v českých vodách podařilo ulovit obřího vrcholového predátora. Sumce dlouhého 195 cm a 75 kilo těžkého!


Žádné boty, bosé nohy: V Klánovickém lese vznikla nová trasa pro turistiku bez bot
blesk | 13:55:00
V pražském Klánovickém lese se dnes otevře osmikilometrová značená trasa určená k turistice bez bot. Cesta vede po stávajících turistických značkách mezi rozcestími Zálesí, Klánovický les a Cyrilov. Klub českých turistů (KČT) okružní trasu otevírá ve 14:00 u turistického rozcestí Zálesí a naváže výletem s lekcí zdravé chůze naboso.


Mladík vyhrál sázku jak z Discopříběhu: Po nahém běhu mu zmizeli kamarádi i věci
blesk | 13:10:00
Ostudu jako Brno si užil mladík (21). S kamarády se vsadil, že stejně jako Rudolf Hrušínský nejml. ve filmu Discopříběh proběhne nahý městem. Vyhrál! Nutno ale říci, že dopadl stejně jak filmový hrdina. Kamarádi mu mezitím odnesli věci a skončil v policejním autě. Jen místo táty si „atleta“ vyzvedla jeho máma.


První dobrá zpráva po dvou týdnech: Požár v Řecku se daří konečně dostat pod kontrolu
blesk | 13:01:00
Lesní požáry na severovýchodě Řecka u hranic s Tureckem v oblasti národního parku Dadia, s nimiž bojují hasiči už 16. den, se dnes podle řeckého hasičského sboru podařilo z 80 procent dostat pod kontrolu. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na televizi Skai. Mluvčí řeckých hasičů ale varoval, že požáry v místě jsou rozptýlené a některé se mohou znovu rozhořet.


„Potěší mě, když někoho pohorším,“ slovenská zpěvačka svým vzhledem nezklamala. Má ráda outfity vhodné pro nebinární osoby
super | 15:43:36
Slovenská zpěvačka Katarzia ráda vybočuje z davu, a co se týče jejích outfitů, vždy má takový, aby byla skutečně k nepřehlédnutí. To potvrdila i během finále soutěže krásy Schwarzkopf Elite Model Look 2023 Česko a Slovensko, které se odehrávalo ve Španělském sále Pražského hradu.


Zemřela Hanka ze Starců na chmelu Ivana Pavlová. Bylo jí 77 let
super | 14:50:11
Zemřela herečka a tanečnice Ivana Pavlová. Bylo jí 77 let. Informaci přinesla Česká televize. Ivana Pavlová se proslavila jako Hanka z muzikálového filmu Starci na chmelu (1964).


Nééé, vo*e, řval Kozub strachy: Drsný fakír si málem podřízl hrdlo před porotou Talentu
super | 14:16:37
Fakír Testa se už jako osmiletý dostal do Guinnessovy knihy rekordů. A ve svých třiadvaceti letech se začal věšet na háky za kůži. Adrenalinové vystoupení, které bralo dech, předvedl i v nejnovější řadě show Česko Slovensko má talent. A bylo se na co dívat.


Bentley do limitované novinky pro 18 boháčů nabízí audiosystém, který stojí víc než celá nová Octavia Combi
Autoforum.cz | 10:30:00
Pokud máte pocit, že se vám vede dobře, když jste si před pár dny objednali novou Octavii Combi, brát vám to nebudeme. A upřímně gratulujeme. Existují ale lidé, kteří si za cenu takového auta koupí do svého vozu leda pár reproduktorů. (Petr Prokopec)


Rusové útočili drony v Oděské oblasti. Poničili přístav a zranili dva lidi
iHned.cz | 16:00:19
Útok 25 dronů z Ruska poškodil dnes časně ráno infrastrukturu jednoho z přístavů na Dunaji v ukrajinské Oděské oblasti. Dva civilisté utrpěli zranění. Ukrajinská protivzdušná obrana 22 dronů sestřelila, informovala agentura Reuters s odvoláním na...


Nové Porsche 911 se vzduchem chlazeným boxerem a manuální převodovkou má po premiéře. Je dokonalé, jen to není tak úplně Porsche
Autoweb | 07:22:33
Automobilka RUF před časem představila další ze svých fascinujících strojů. Model Tribute připomíná šedesáté narozeniny Porsche 911 a kromě známého designu a k dokonalosti dotažených detailů má především nově vyvinutý atmosférický šestiválec, který je chlazený vzduchem.


Pašinjan označil za chybu, že Arménie spoléhala při zajištění bezpečnosti jen na Rusko
Novinky.cz | 15:44:58
Arménský premiér Nikol Pašinjan označil za strategickou chybu, že se jeho země spoléhala na Rusko jako na jedinou záruku bezpečnosti. Moskva podle něj nedokázala tuto politiku naplnit a postupně omezuje svou roli v regionu. Pašinjan to podle agentury Reuters uvedl v dnes zveřejněném rozhovoru s italským listem La Repubblica.


Zemřela Ivana Pavlová, Hanka ze Starců na chmelu
Novinky.cz | 15:06:45
Ve věku 77 let zemřela tanečnice a herečka Ivana Pavlová, kterou proslavila role Hanky z filmu Starci na chmelu. Zprávu o jejím skonu přinesl program ČT 24.


Muž z Brna se vsadil, že nahý přeběhne do lesa a zpět. Před policií se chtěl schovat v křoví
Novinky.cz | 14:44:14
Sázku jako vystřiženou z filmu Discopříběh uzavřel v sobotu jedenadvacetiletý mladík s kamarády v brněnské čtvrti Kohoutovice. Příjezdu hlídky městské policie předcházel telefonát svědka, který si stěžoval na hlučného člověka, jenž prý na ulici neustále něco nesmyslně pokřikoval.


Zloděj v Olomouci obral v obchodě muže o 200 tisíc. Dostal tip a šel na jisto
Novinky.cz | 14:37:44
Plán, jak okrást svého známého, vymyslela třiačtyřicetiletá žena z Olomouce. Nevyšel. Zloděje, který jej v jednom supermarketu v Olomouci realizoval, zadržela jeho ostraha krátce po činu i s hotovostí ve výši zhruba 200 tisíc korun. Novinky o středečním případu informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Řidič během silniční kontroly v Prachaticích utekl. Jeho vůz pak naboural ten policejní
Novinky.cz | 14:31:08
Nabourané policejní auto zůstalo po silniční kontrole v Prachaticích. Šofér totiž místo kontroly začal utíkat a auto nezabezpečil.


Motorkář se srazil s autem na Českokrumlovsku. Dva lidé zemřeli
Novinky.cz | 13:38:37
Dva mrtví zůstali po nedělní nehodě motorkáře a osobního auta na Českokrumlovsku. Zraněným pomáhali také svědci.


Tepličtí bezdomovci čistí město za stravenky
Novinky.cz | 13:35:19
Za dvě odpracované hodiny dostanou stravenky v hodnotě dvou set korun. Taková je v rámci teplického projektu Mohu pomohu odměna pro bezdomovce, kteří se jednou týdně vydávají na úklid lázeňských ulic. Stravenky dostanou hned po směně.


Kočka probudila svého pána velmi nepříjemným způsobem
Novinky.cz | 13:28:00
Mike Welz z německého Šlesviku zažil v půlce srpna probuzení, o které by nestál snad nikdo na světě. Doslova by se dalo říct, jako když ho někdo hodí do studené vody. Jeho kočka se totiž procházela po poličce nad jeho postelí, přitom na něj shodila sklenici s vodou. Video zveřejnila agentura AP.


Papírna Velké Losiny: Vyrábějí ručně. Jako v 16. století
Novinky.cz | 12:37:00
Běžně se s ním nesetkáváme, přesto se vyrábí už po staletí a zájem je o něj pořád. Ručně vyráběný papír je hutnější, na omak většinou i hrubší, ale zároveň i sametovější než ten strojový. V podhůří Jeseníků se na jeho výrobu můžete dokonce podívat. Receptura tohoto vzácného zboží je ovšem přísně střeženým tajemstvím.


Patnáctiletá Eliška bojuje s ALS. Bitvu se zákeřnou nemocí nevzdává
Novinky.cz | 12:21:00
Narodila se jako zdravé dítě. V roce a půl si ale maminka malé Elišky začala všímat, že u její dcery dochází k fyzické vývojové vadě. Následně jí byla diagnostikována dětská mozková obrna, nakonec se ale ukázalo, že Eliška má ALS, tedy amyotrofickou laterální sklerózu. Dnes patnáctiletá dívka je plně odkázána na pomoc ostatních. Sama nezvládne nic. Dochází u ní k postupné svalové slabosti, zůstává ale při plném mentálním vědomí.


Na Pavla se nezlobím, říká Jurečka. Jeho váhání mohlo stát až 4 miliardy
Novinky.cz | 12:18:37
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se nezlobí na prezidenta Petra Pavla kvůli tomu, že váhal s podpisem novely o penzích. Připustil nicméně, že fakt, že zákon podepsal o den později, může vyjít státní kasu až na 4 miliardy korun. Poslanec ANO a člen stínové vlády Aleš Juchelka prezidentův krok označil za bezohledný. Řekl také, že komunikaci Hradu nerozumí.


Ukrajinci čistili minová pole ručně, první obrannou linií přesto pronikli
Novinky.cz | 12:01:45
Obtíže při překonávání první ruské obranné linie popsal v rozhovoru pro Observer velitel ukrajinské skupiny sil Oleksandr Tarnavskyj.  Zmínil, že průchody v minových polích se musely dělat v noci. Situace za první obrannou linií je podle něj jednodušší, protože druhá není kontinuální, takže lze nasadit tanky. Navíc Rusové většinu prostředků a sil vyčlenili na první linii.


Bavorská policie testuje elektroauta, chce nahradit ta se spalovacím motorem
lidovky.cz | 15:47:10
Bavorská policie v budoucnu počítá s elektrickými vozy a už nyní v plném služebním nasazení testuje 20 aut s elektrickým pohonem na baterie. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann řekl, že pokud bude pilotní projekt úspěšný, flotila hlídkových vozů se rozroste o další elektroauta.


Učedník Pavel a jeho pomocníci. Prezident nerespektuje politiku jako řemeslo
lidovky.cz | 15:45:00
Dal prezident Petr Pavel vládě za uši, jak někdo tvrdí? Nikoli, prezident se stal jen ještě nesrozumitelnější a pro veřejnost nečitelnější. Začněme věcně, prezident svým odloženým podpisem zákona způsobil, že novela omezující především předčasné odchody do důchodu neplatí od 1. září, ale bude platit od 1. října.


Pošta, kterou nikdo za 5,6 milionu nechce. Na prodej jde už popatnácté
lidovky.cz | 15:02:53
Česká pošta se bude v aukci snažit popatnácté prodat svůj objekt v Chřibské na Děčínsku. V nemovitosti, kterou prodává, nadále funguje pobočka. V budově by zůstala na základě dlouhodobé nájemní smlouvy. Minimální kupní cena je zhruba 5,6 milionu korun. Řekl to tiskový mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.


Polská policie šikanuje ženy kvůli potratům, plod hledala i v žumpě
lidovky.cz | 15:01:29
Strážník jako ochránce mravů - tak svou funkci někteří polští příslušníci policie vnímají, když důsledně dohlíží na dodržování předpisů, které ženám prakticky zakazují podstoupit potrat. Při pátrání po lidském plodu neznají překážek a s ženami podezřelými z podstoupení interrupce jednají jako se zločinci.


Pražskou burzu v týdnu stáhly do červených čísel banky. Dokumenty ČEZ poodkryly, že PPF banka je po Tykačovi druhým největším minoritním držitelem akcií
Kurzy.cz | 13:09:31
objem obchodů v týdnu dosáhl 1,68 mld. Kč, když výsledek pozitivně ovlivnila čtvrteční téměř „miliardová“ seance; Pavel Tykač k datu letošní valné hromady ČEZ disponoval podílem 2,23 %; v pondělí startuje distanční valná hromada společnosti KOFOLA...


⛈ V noci na dnešek se na jižní Moravě vyskytly bouřky. Stanice Brod nad Dyjí zaznamenala srážky kolem 25 mm za hodinu, podle radarových odhadů mohlo spadnout i přes 30 mm za krátký čas.
Kurzy.cz | 09:38:45
? V noci na dnešek se na jižní Moravě vyskytly bouřky. Stanice Brod nad Dyjí zaznamenala srážky kolem 25 mm za hodinu, podle radarových odhadů mohlo spadnout i přes 30 mm za krátký čas. Podle radarových měření odhadujeme, že se z nich mohly vysypat...


OBRAZEM: Nejen francouzské krásky. Automobilky vystavily své skvosty v Kroměříži
Denik.cz | 15:00:00
Je to jen čtrnáct dní, kdy jsme po delším čase zamířili na výstaviště do moravských Atén, do Kroměříže. Naším cílem byla tentokrát výstava s poutavým názvem Francouzské krásky. A přesto, že se nejednalo o krásné ženy, šarmantní okouzlující Francouzky to přece jen byly.


Rod Stewart se vrátí do Prahy. Přiveze největší hity
Denik.cz | 14:45:00
Legendární britský zpěvák vystoupí v pražské O2 areně na začátku července 2024. Zazní jeho největší hity včetně Maggie May či Baby Jane.


Ceny potravin? Ministr Výborný chce jednat s představiteli obchodních řetězců
Denik.cz | 13:50:00
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) bude o cenách potravin jednat ve čtvrtek 7. září se zástupci osmi největších obchodních řetězců působících v České republice. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce v neděli zopakoval, že není ministrem cenotvorby, chce nicméně na producenty i prodejce působit neformálně. Uvedl také, že neplánuje měnit zákon tak, aby se dotkl slevových akcí.


Dostál má natrženou ledvinu, derby přitom dochytal. Čeká ho pauza
iSport.cz | 15:45:00
Porážku a natrženou ledvinu s vnitřním krvácením si odnesl brankář Stanislav Dostál (32) z derby na Slovácku (0:1). Noc strávil v Baťově nemocnici ve Zlíně na JIP a pár týdnů bude kouči Pavlu Vrbovi chybět.


Sparta dotahuje příchod Ekvádorce, konkurence pro Mejdra a Wiesnera
iSport.cz | 15:15:00
Jediná pozice, na které nemá jasně danou jedničku. Proto Sparta zřejmě do konce přestupového období přivede pravého obránce. Podle informací ekvádorského novináře Diega Arcose míří na Letnou pětadvacetiletý Ángelo Preciado, který chybí v nedělní zápasové nominaci Genku.


Lingrův skromný debut za Feyenoord: pět minut, asistence a vysoká výhra
iSport.cz | 15:00:00
Fotbalový reprezentant Ondřej Lingr při debutu v nizozemské lize pomohl Feyenoordu gólovou asistencí k vítězství 5:1 na hřišti Utrechtu. Obhájci titulu navázali na vysoký triumf 6:1 nad Almere z minulého týdne a po čtyřech kolech jsou stále bez porážky.


ONLINE + VIDEO: Slavia - Karviná. Vrátí se sešívaní na vítěznou vlnu?
iSport.cz | 14:30:00
Fotbalisté Slavie v 7. kole FORTUNA:LIGY přivítají Karvinou, která z úvodních šesti ligových zápasů vyhrála jen jednou. Sešívání naposledy podlehli v předkole Evropské ligy Luhansku 1:2, přesto si zajistili účast v základní skupině EL. V lize předtím jen remizovali na hřišti Jablonce 1:1, a proto by dnes (duel začíná v 18:00) rádi opět najeli na vítěznou vlnu. Sledujte ONLINE přenos a VIDEA z utkání na iSport.cz.


Liga mistrů ONLINE: Všechny české týmy v akci, Třinec hostí Mnichov
iSport.cz | 14:30:00
Všichni tři čeští zástupci v hokejové Lize mistrů jdou během neděle do akce. Třinec hostí na svém stadionu německý Mnichov, Vítkovice hrají se švýcarským Rapperswilem. A Pardubice vyrazily na led švédské Skelleftey. ONLINE přenosy z utkání sledujte na iSport.cz.


Kluku drž se, jedeme! V Arganovi chytly saze a Váňa dostal pokutu 500 korun
iSport.cz | 14:30:00
Závěrečnou kvalifikaci na 133. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou ovládl devítiletý Argano s Martinem Liškou, který je i jeho trenérem (stáj Marek Šimák). Čtvrtou kvalifikaci dokončilo šest účastníků, podmínky startu v nejprestižnějším domácím dostihu splnilo 26 koní. Poběží se 8. října. Favorité tentokrát neuspěli. Talent (DS Kabelkovi), vítěz Velké 2021, vyklopil na Irské lavici Pavla Složila a letos neporažený Lodgian Whistle (Statek Chyše-Váňa) nedokončil kvůli uvolněnému sedlu. Trenér Josef Váňa dostal za nesprávné nasedlání od dostihové komise 500 korun pokutu.


Pardubice jsou ve Švédsku. Přístup k Lize mistrů se mění, sranda skončila
iSport.cz | 14:17:00
PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | V hokejové Lize mistrů jste roky slyšeli vždycky hodně podobnou linku: „Super zápasy, v létě takové soupeře neseženete. Ale hlavní je extraliga, tohle je pořád příprava.“ Věci se ale posouvají, což poznáte i na přístupu klubů. Pardubice vyrazily do Skelleftea v sobotu, den před zápasem. Ne proto, že se jedná o trip pro partnery a fanoušky, aby se naplnilo letadlo. Klub chce hráčům dopřát co nejlepší podmínky, aby se nachystali na zápas. Klíčem není ho absolvovat a domů, ale hlavní je snaha uspět.


Online: Velká cena Itálie 2023
f1sport.auto.cz | 13:56:00
Průběžné výsledky a zpravodajství z Grand Prix Itálie 2023.


Lingr při debutu za Feyenoord pomohl asistencí k vysoké výhře
sport.cz | 15:01:35
Fotbalový reprezentant Ondřej Lingr při debutu v nizozemské lize pomohl Feyenoordu gólovou asistencí k vítězství 5:1 na hřišti Utrechtu. Obhájci titulu navázali na vysoký triumf 6:1 nad Almere z minulého týdne a po čtyřech kolech jsou stále bez porážky.


Vážná nehoda mistra světa! Soupeř mu přejel nohy
sport.cz | 14:40:20
Vedoucí muž světového šampionátu MotoGP se velmi vážně zranil při Velké ceně Katalánska. Francesco Bagnaia dostal hned v prvním kole highsider a spadl na dráhu přímo pod kola Jihoafričana Brada Bindera, který mu přejel přes nohy.


Vraštil se Šimánkem postoupili na MS do čtvrtfinále, ostatní Češi dnes neuspěli
sport.cz | 14:32:15
Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek vstoupil do mistrovství světa ve veslování třetím místem v úvodní rozjížďce a postoupil do středečního čtvrtfinále. Další tři české posádky, které dnes do programu šampionátu v Bělehradě zasáhly, neuspěly a v pondělí pojedou opravy.


Muchová zabojuje o čtvrtfinále US Open jako první na kurtu Louise Armstronga
sport.cz | 14:05:05
Tenistka Karolína Muchová zabojuje v neděli o premiérový postup do čtvrtfinále US Open s Číňankou Wang Sin-jü na kurtu Louise Armstronga. Zápas nasazené desítky a finalistky letošního Roland Garros s 53. hráčkou světa se uskuteční na druhém největším dvorci ve Flushing Meadows jako první v pořadí od 17:00 SELČ.


Salač závod v Katalánsku z beznadějné pozice vzdal. Vítěz Dixon nechal za sebou smečku Španělů
sport.cz | 13:08:13
Letos teprve podruhé Filip Salač nedokončil závod mistrovství světa Moto2, když se při Velké ceně Katalánska trápil s technickými potížemi motocyklu, jel daleko za bodovanou patnáctku a předčasně odstoupil. Triumf na barcelonském okruhu Montmelo slavil Brit Jake Dixon, jenž za sebou nechal na druhém až šestém místě seřazenou smečku domácích Španělů.


Ústřice zná ze všech stran. Olivier Laban nám prozradil tajemství jejich chovu i to, s čím je párovat
Hospodářské noviny | 16:00:59
Arcachonský záliv je zaslíbený ústřicím od nepaměti. Jejich chov formoval více než sto padesát let zdejší pobřeží i identitu obyvatel. Olivier Laban patří mezi ně, o ústřicích ví všechno a bojuje za to, aby se tady tradiční chov dál dědil z generace...


Po výměně gum je Verstappen před oběma Ferrari, vede Hamilton s jinou strategií
iHNed_sport | 14:31:34
Podrobná on-line reportáž z 14. závodu mistrovství světa formule 1 v Monze.


Messi má v MLS speciální povolení, nemusí se zpovídat médiím
FotbalPortal | 14:22:57
Už když Lionel Messi odcházel do Interu Miami, bylo jasné, že v zámoří s ním bude zacházeno trochu jinak než s ostatními hráči. Přeci jen velmi těžko se nějaký hráč Major League Soccer může s Argentincem měřit, ať už co se týče fotbalových kvalit, nebo globální popularity. Po posledních zápasech vyplynulo na povrch, že Messi má výrazně volnější režim například v rámci pozápasových rozhovorů.


Výborný chce přimět výrobce a prodejce potravin ke zlevnění neformálně. Pýcha navrhuje omezit objem slev
ČT24 | 14:07:43
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v pořadu Otázky Václava Moravce zopakoval, že chce přimět producenty i prodejce potravin ke zlevnění neformálními rozhovory. Podle předsedy Zemědělského svazu Martina Pýchy by bylo vhodné omezit legislativou množství zboží prodávaného ve slevových akcích. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza je proti zásahům státu do obchodu.


Podzimní vlna covidu by měla být mírná, zranitelní by se ale měli očkovat, nabádá Smejkal
ČT24 | 13:22:17
Závažnější vlna nákaz covidem-19 se na podzim zřejmě nečeká, ve vysílání ČT to řekl hlavní epidemiolog IKEMu Petr Smejkal. Podle něj nová varianta covidu-19 postihuje hlavně horní cesty dýchací, a tak se pravděpodobně nebude opakovat scénář z předchozích let, kdy zdravotnictví kolabovalo pod náporem nakažených. Upozornil však, že pro chronicky nemocné nebo starší lidi je stále důležité očkování. A to nejen proti koronaviru, ale například i chřipce. 


Od poklidného vylodění až po pád Věčného města. Kapitulace Itálie před 80 lety byla plná promarněných šancí
Reflex | 15:00:00
V Berlíně sledovali se znepokojením vývoj událostí po svržení duceho 25. července 1943. V souvislosti s pádem fašismu na Apeninském poloostrově se říšský kancléř Adolf Hitler již koncem téhož měsíce vyslovil pro vyslání německých vojsk do Věčného města – Říma.


Nejlepší a nejchutnější zeleninová polévka, prostě jak má být!
Tiscali-zprávy | 13:29:39
Super jednoduchá a super chutná zeleninová polévka. Je to nejlepší celoroční nápad na chutnou polévku pro celou rodinu. Recept je vyzkoušený, takže tuto polévku zvládne uvařit každý.


Ruská armáda rekrutovala 280 000 vojáků
Tiscali-zprávy | 11:02:47
Rusové od začátku roku získali do svých služeb stovky tisíc rekrutů. Prohlásil to v neděli místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.


Kvůli odkladu penzijní novely zamíří do předčasného důchodu až 10 tisíc lidí, řekl Jurečka
E15-ekonomika | 14:50:00
Odklad platnosti penzijní novely by mohl způsobit odchod až deseti tisíc lidí do předčasného důchodu. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, který to dnes řekl v pořadu Partie televize CNN Prima, by to mohlo zvednout státní výdaje o tři až čtyři miliardy korun.


Daň na tiché víno chci sladit se zbytkem Evropy, řekl ministr zemědělství Výborný
E15-ekonomika | 14:48:00
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) chce s resortními kolegy ze zemí EU jednat o případném sladění evropské spotřební daně na tiché víno. Uvítal by celoevropské řešení. Výborný to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Pokud se má podle předsedy vládních lidovců a vicepremiéra Mariana Jurečky danění vína řešit, tak má smysl unijní řešení. Jurečka to dnes uvedl v pořadu Partie televize CNN Prima News.


Bojme se rozmařilosti Elona Muska. Jeho náladové impérium dokáže ohrožovat celé státy
E15-ekonomika | 11:00:00
Z miliardářského vizionáře Elona Muska se stává velmi vlivný geopolitický hráč, jehož moc přesahuje možnosti mnoha států. Jeho impérium dokáže rozhodovat válečné konflikty, ovládat z kosmu internetové přenosy a pomocí vlastní sociální sítě pomáhat ke svržení či nastolení diktatur. Západ zneklidňují i jeho vazby na Čínu.


Daň na tiché víno chci sladit se zbytkem Evropy, řekl ministr zemědělství Výborný
E15-politika | 14:48:00
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) chce s resortními kolegy ze zemí EU jednat o případném sladění evropské spotřební daně na tiché víno. Uvítal by celoevropské řešení. Výborný to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Pokud se má podle předsedy vládních lidovců a vicepremiéra Mariana Jurečky danění vína řešit, tak má smysl unijní řešení. Jurečka to dnes uvedl v pořadu Partie televize CNN Prima News.


Pečující o postižené padnou za oběť vládnímu šetření. Přijdou o daňovou slevu
idnes.cz | 17:48:00
Konsolidační balíček dělá vrásky pečujícím o postižené. Jedním z pozměňovacích návrhů je totiž zrušení slevy na dani na nepracující manželku či manžela, pokud se nestará o dítě do tří let věku. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR ale žádá, aby slevu dostali i ti, kdo se starají o jiného nemohoucího člověka.


Rekord pro Lamanšský průliv. V sobotu ho zdolalo téměř devět set migrantů
idnes.cz | 17:45:00
Lamanšský průliv v sobotu překonalo na cestě do Anglie 872 migrantů. Jde o denní maximum pro letošní rok, k rekordu přispěly příznivé povětrnostní podmínky. Od počátku roku se touto cestou do Anglie dostalo už více než 21 000 osob, minulý rok průliv přeplulo více než 45 000 lidí.


VIDEO: Oslavovali pohlaví miminka s letadlem nad hlavami, to se zřítilo
idnes.cz | 17:11:00
Šokující okamžik zažil pár v mexickém státě Sinaloa, když na oslavě pro oznámení pohlaví miminka přímo před zraky hostů havarovalo menší letadlo. Stroj se během manévru nad diváky stočil, načež se mu ulomilo křídlo. Zřítil se pak za nedalekými stromy. Tragickou nehodu pilot nepřežil.


V lesích u Lymanu. Rusko tlačí Ukrajince ze severovýchodu, odvádí je od Krymu
idnes.cz | 16:57:00
Na 1 200 kilometrů dlouhé severovýchodní frontové linii se ruská armáda odhodlala k zuřivému náporu. Cílem je přimáčknout ukrajinské obránce a minimalizovat počet vojáků, které by Kyjev mohl vyslat na jih. Je to taktika, která má zpomalit už tři měsíce trvající ukrajinskou protiofenzivu.


GLOSA: O Dvořákovi v česko-německé Olomouci a užitečnosti „protilátek“
idnes.cz | 16:40:00
Skladatel Antonín Dvořák pobýval na řadě míst v Čechách. Po stopách, které tu zanechal, pátrá festival Dvořákova Praha na každoročních výletech před zahajovacím koncertem. Letos přišla na řadu Olomouc.


Na její přínos nesmíme zapomenout. Britové mají výbor pro uctění Alžběty II.
idnes.cz | 16:38:00
Nejdéle panující britská královna Alžběta II. zemřela loni v září ve věku 96 let. Rok poté nyní v Británii vzniknul zvláštní výbor, který má připravit návrhy, jak její památku trvale uctít. Pracovat bude zejména na jejím připomenutí budoucím generacím.


VIDEA TÝDNE: Netradiční spolujezdec, nepovedený skok a nouzové přistání
idnes.cz | 16:29:00
V americké Nebrasce zastavila policejní hlídka auto, ve kterém muž převážel na místě spolujezdce býka s obřími rohy. Na pražské Ruzyni musel nouzově přistát Boeing 767, kterému po startu vyšlehly z motoru plameny. Řidič bílé Lady Nivy spadl s autem ze střechy domu, kemp si ve spotu utahuje z akvaparku a policista v Ohiu zastřelil ženu, které se pokusila ujet během kontroly.


Rusko letos nabralo 280 tisíc vojáků, řekl Medveděv. Odměny jsou pro ně vysoké
idnes.cz | 16:11:00
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280 tisíc lidí, prohlásil v neděli místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


VIDEO: Je to tank, nebo „skákací hrad“? Nafukovací zbraně šetří vojsku miliardy
idnes.cz | 16:03:00
Na začátku byla výroba dětských skákacích hradů. Později firma Inflatech z Děčína začala vyrábět takzvané klamné cíle, tedy nafukovací atrapy vojenské techniky, včetně raketometů a tanků. Zákazníci jsou především členské státy NATO, ale i další země. Ceny začínají na čtvrt milionu korun, ale mohou stát i několik milionů. Tedy zlomek ceny skutečné, vojenské techniky.


Prodáno. V Česku dražené vzácné známky už našly svého nového majitele
idnes.cz | 15:24:00
Čtyřblok známek s portrétem prvního prezidenta Československé republiky a dvě vzácné známky z doby Rakouska-Uherska se v neděli vydražily v pražské aukční síni. Nejlevnější z trojice se prodala za cenu o sto tisíc překonávající tu vyvolávací, ty nejdražší, a tedy i nejvzácnější kousky, vyvolávací cenu při prodeji nepřekonaly. Nejvíce se od vyvolávací ceny směrem nahoru odchýlily právě levnější kousky.


Před magistrátem vyrostou stany. Mají upozornit na problémy s přidělováním bytů
idnes.cz | 14:11:00
Rozmístěním 50 stanů před budovu pražského magistrátu dnes chtějí zástupci Platformy pro sociální bydlení poukázat na to, kolik rodin podle nich už letos přišlo o možnost získat obecní byt. Do souvislosti to dávají s nástupem Alexandry Udženiji (ODS) na pozici náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální péči v letošním únoru.


Polská policie šikanuje ženy kvůli potratům, plod hledala i v žumpě
idnes.cz | 14:08:00
Strážník jako ochránce mravů - tak svou funkci někteří polští příslušníci policie vnímají, když důsledně dohlíží na dodržování předpisů, které ženám prakticky zakazují podstoupit potrat. Při pátrání po lidském plodu neznají překážek a s ženami podezřelými z podstoupení interrupce jednají jako se zločinci.


První linii jsme prolomili, chystáme na Rusy překvapení, řekl ukrajinský generál
idnes.cz | 13:31:00
Ukrajinská armáda po týdnech usilovného odminovávání dosáhla důležitého průlomu u Záporoží, sdělil přední ukrajinský generál Oleksandr Tarnavskij, který vede jižní protiofenzivu. Ukrajina překonala první ruskou obrannou linii a nyní očekává rychlejší postup při tlaku na mnohem slabší druhou a třetí linii. Údajně chystá „další překvapivou ofenzivu k vyčerpání ruských sil“.


Antisemitismus v Bavorsku „nemá místo“, hříšník ve vládě však dál ano
idnes.cz | 11:58:00
Bavorský vicepremiér Hubert Aiwanger i po skandálu s 35 let starým antisemitským letákem zůstává ve funkci, oznámil v neděli v Mnichově bavorský premiér Markus Söder. Aiwanger se jako středoškolák dopustil chyb, rozhodující jsou ale jeho současné postoje, řekl Söder a ujistil, že antisemitismus nemá v Bavorsku místo.


Ústřice zná ze všech stran. Olivier Laban nám prozradil tajemství jejich chovu i to, s čím je párovat
iHned.cz | 18:00:08
Arcachonský záliv je zaslíbený ústřicím od nepaměti. Jejich chov formoval více než sto padesát let zdejší pobřeží i identitu obyvatel. Olivier Laban patří mezi ně, o ústřicích ví všechno a bojuje za to, aby se tady tradiční chov dál dědil z generace...


Přecenění realit stáhlo skupinu Radovana Vítka do ztráty. Za půl roku prodělala přes miliardu
iHned.cz | 18:00:08
Zpomalení realitního trhu v Evropě pocítila v letošním prvním pololetí i skupina CPI Property Group (CPI PG) realitního magnáta Radovana Vítka. Za prvních šest měsíců se propadla do ztráty ve výši zhruba 50 milionů eur, což v korunách představuje...


Výtvarnice Alena Kupčíková: Jedinečná věc na dyslexii je, že se nemůžeš opakovat
Novinky.cz | 17:39:00
Potkáte-li ji naživo, už na ni nezapomenete. Výtvarnice Alena Kupčíková se hodně směje, energie má na rozdávání, stejně tak talentu. Díky téhle kombinaci je její jméno dávno zavedenou značkou. Roky stojí i za Dnem dyslexie. Akcí pomáhá lidem jako je ona sama. Snaží se, aby pochopili, přijali, že nejsou hloupí, když nezvládnou pravopis, cosi dobře nepřečtou…


Ruští diplomaté se změnili v roboty, tvrdí náměstkyně amerického ministra
Novinky.cz | 17:30:15
Diplomacie a diplomaté byli dlouho důležitou součástí ruské zahraniční politiky. To se však začalo měnit v letech od anexe Krymu do začátku únorové invaze, uvedla stanice BBC, která se na proměny ruské diplomacie ptala jak bývalých diplomatů, tak expertů na Kreml. Potvrdila to i americká náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová.


V britské zoo se narodil jeden z nejvzácnějších savců na světě
Novinky.cz | 16:51:45
V zoologické zahradě Marwell v anglickém Winchesteru mají důvod k radosti. Narodilo se tam mládě jednoho z nejohroženějších savců na světě, divokého osla afrického. Ve volné přírodě žije těchto jedinců méně než 200, napsala agentura Reuters, která zveřejnila záběry raritního mláděte.


Rusko naverbovalo 280 000 vojáků, cílí i na cizince
Novinky.cz | 16:46:37
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280 tisíc lidí. Podle agentury Reuters to v neděli prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medvěděv. Britské ministerstvo obrany uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Maďarům na Slovensku hrozí, že nebudou mít opět zastoupení v parlamentu
Novinky.cz | 16:22:15
Podle posledního sčítání lidu žije na Slovensku 422 tisíc občanů maďarské národnosti a tvoří 7,8 procenta obyvatel. Od parlamentních voleb v roce 2020 ale nemají Maďaři své zastoupení ve slovenském parlamentu a reálně hrozí, že nebudou mít ani nadále.


Erdogan chce v pondělí v Moskvě domluvit dohodu o exportu obilí z Ukrajiny
Novinky.cz | 16:13:03
O obilné dohodě chce v pondělí v Moskvě jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan, řekl Erdoganův politický poradce Akif Cagatay Kilic. Informoval o tom list The Guardian.


Africký klimatický summit by měl řešit i nedostatek radarů pro předpověď počasí
Novinky.cz | 16:01:36
Zatímco pro velkou část světa jsou už samozřejmostí denní předpovědi počasí, většina z 1,3 miliardy obyvatel Afriky neví, zda má čekat sucha, či záplavy. Pro velkou část obyvatel tohoto kontinentu jsou přitom tyto informace mnohem důležitější než pro mnohé Evropany, kteří se podle nich rozhodují, zda si vezmou do práce deštník.


Čaputovou předstihli v popularitě Pellegrini i Fico
Novinky.cz | 15:49:44
V žebříčku důvěryhodnosti předstihli prezidentku Zuzanu Čaputovou předseda strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini i předseda strany Směr-sociální demokracie Robert Fico. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro televizi Markíza. Pellegrinimu důvěřuje 40 procent, Ficovi 37 a Čaputové 36 procent Slováků.


Armáda má jasno. Naše analýza doporučuje koupit stíhačky F-35, říká generál Míka
lidovky.cz | 17:00:00
Současné bojiště na Ukrajině dokládá, jaký význam má vzdušná nadvláda. Bez ní jsou obě strany „zaseklé“ na frontové linii a spoléhají na sílu dělostřelectva. O důvod víc, proč bychom si měli v době rostoucího napětí ve světě pořídit nejmodernější stíhačky. Je to i doporučení, s kterým přichází tým vojenských expertů, kterým velí generál Jaroslav Míka.


Na její přínos nesmíme zapomenout. Britové mají výbor pro uctění Alžběty II.
lidovky.cz | 16:49:52
Nejdéle panující britská královna Alžběta II. zemřela loni v září ve věku 96 let. Rok poté nyní v Británii vzniknul zvláštní výbor, který má připravit návrhy, jak její památku trvale uctít. Pracovat bude zejména na jejím připomenutí budoucím generacím.


Rusko letos nabralo 280 tisíc vojáků, řekl Medveděv. Odměny jsou pro ně vysoké
lidovky.cz | 16:38:08
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280 tisíc lidí, prohlásil v neděli místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Zemřela Hanka ze Starců na chmelu. Herečce Ivaně Pavlové bylo 77 let
aktuálně.cz | 17:50:56
Pavlová působila také v divadle Balet Praha. Po úrazu v roce 1967 již další hlavní filmové role neztvárnila.


Kvůli odkladu penzijní novely mohou předčasně do důchodu tisíce lidí, odhadl Jurečka
aktuálně.cz | 14:45:09
Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun.


Kyjev prolomil ruskou obranu u Záporoží, tvrdí generál Tarnavskyj
Denik.cz | 16:00:00
Ukrajinské síly po týdnech usilovného odminovávání rozhodujícím způsobem prolomily první ruskou obrannou linii u Záporoží, řekl britskému nedělníku The Observer jeden z nejvýše postavených ukrajinských generálů Oleksandr Tarnavskyj, který má na starosti protiofenzívu na jihu země. Armáda podle něj nyní očekává rychlejší územní zisky při postupu na slabší druhou linii, kterou na jihu Ukrajiny ruští okupanti vybudovali.


Na Bory mnozí odsouzení nechtějí. Po oddílu 7/3 ale touží i ti z jiných věznic
Denik.cz | 12:06:00
/REPORTÁŽ/ Deník navštívil speciální oddíl 7/3 v plzeňské věznici, kde jsou trestanci, kteří se chtějí zbavit závislosti na drogách. Hlásí se tam odsouzení nejen z této největší české věznice, ale i z jiných zařízení.


Liverpool přejel Aston Villu, má třetí výhru v řadě. Trefil se i Salah
iSport.cz | 17:20:00
Fotbalisté Liverpoolu ve 4. kole anglické ligy vyhráli na svém hřišti 3:0 nad Aston Villou a připsali si třetí vítězství za sebou. „Reds“ se posunuli na třetí místo tabulky, více bodů má pouze zatím stoprocentní lídr soutěže Manchester City.


Zbabělá taktika! Džábirová pod palbou kritiky za zápas se zraněnou Češkou
iSport.cz | 16:40:00
PŘÍMO Z NEW YORKU | Přezdívá se jí Ministryně štěstí, je možná nejoblíbenější hráčkou na okruhu. Tenis je však nemilosrdný byznys, v němž účel světí prostředky. I v případě věčně usměvavé Uns Džábirové, světové pětky. Když Tunisanka zpozorovala, že její soupeřka ve 3. kole US Open Marie Bouzková není zcela fit a poraněná pravá noha jí handicapuje v pohybu, nutila ji běhat ještě víc. Na druhou stranu sítě posílala kraťas za kraťasem, a i díky této taktice nakonec triumfovala při noční show na Ashově stadionu 5:7, 7:6 (5), 6:3. Celý svět mohl vidět její vítězství i způsob, jakým k němu došla.


ONLINE + VIDEO: Hradec - Olomouc. Domácím se na novém stadionu daří
iSport.cz | 16:30:00
Už dvakrát se představili na novém stadionu. A byly z toho dvě výhry. Přidají dnes fotbalisté Hradce Králové třetí? V 7. kole FORTUNA:LIGY doma hostí Olomouc, které se povedl začátek a se čtyřmi vítězstvími se drží nahoře tabulky. Na povedené výkony by jistě ráda navázala. Povede se jí to? Utkání startuje netradičně až ve 20:00. ONLINE přenos a VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.


Teplice v útlumu, o pauze bude veselo. Neumíme rozdat rány, vadí Frťalovi
iSport.cz | 16:25:00
Po skvělém startu nastal útlum. Teplice natáhly na šňůru pátý zápas bez výhry, v sobotu padly doma s Pardubicemi 0:1. O druhé porážce v řadě rozhodl hraniční gól, střelec Ladislav Krobot, který se po zásahu Spartě prosadil podruhé, se ocitl nejméně na hraně ofsajdové pozice. „Vrátili jsme se zpátky na zem,“ řekl kouč „sklářů“ Zdenko Frťala, jemuž se plní marodka.


Děsivá nehoda v MotoGP. Mistr světa je v nemocnici, soupeř mu přejel nohy
iSport.cz | 16:00:00
To vážně nebyl hezký pohled... Závod královské třídy MotoGP na Velké ceně Katalánska ovlivnila nehoda hned v úvodní zátačce, v níž upadlo pět jezdců. Jedním z nich byl úřadující mistr světa a lídr seriálu Francesco Bagnaia, kterému následně Jihoafričan Brad Binder přejel přes nohu. Bagnaia byl převezen do nemocnice. Pokračovat nemohl ani jeho krajan Enea Bastianini, který havárii zavinil.


Tvrdé bránění se Red Bullu mi zničilo zadní pneumatiky, říká třetí Sainz
f1sport.auto.cz | 17:47:00
Carlos Sainz neudržel za sebou jezdce Red Bullu a po startu z pole position dojel v domácím závodě Ferrari ve Velké ceně Itálie formule 1 na třetí pozici.


Jezdcem dne se v GP Itálie 2023 stal obranář Sainz
f1sport.auto.cz | 16:42:00
Jezdcem dnes se poprvé v sezóně stal Carlos Sainz.


Španělští basketbalisté na MS nepostoupili do čtvrtfinále
sport.cz | 17:45:51
Španělští basketbalisté při obhajobě titulu na MS nepostoupili do čtvrtfinále. V rozhodujícím utkání podlehli Kanadě 85:88, i když dlouho vedli.


Třinec prohrál v hokejové Lize mistrů i druhý zápas
sport.cz | 17:37:08
Hokejová Liga mistrů: Třinec - Mnichov 0:2. Oceláři prohráli i druhý zápas. První gól dal v 52. minutě McKiernan, zbývající padl do prázdné branky.


Devátou etapu Vuelty s neutralizovaným dojezdem vyhrál po úniku Kämna
sport.cz | 17:25:41
Devátou etapu Vuelty s neutralizovaným dojezdem vyhrál po úniku německý cyklista Lennard Kämna. Červený dres lídra uhájil Američan Sepp Kuss.


Mistry v beachvolejbalu jsou Perušič, Schweiner a Hermannová, Štochlová
sport.cz | 17:22:33
Mistry republiky v plážovém volejbalu se v Praze na Ládví staly nasazené jedničky Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou. Perušič se Schweinerem suverénně vybojovali třetí společný titul, Hermannová se Štochlovou se jako pár radovaly poprvé.


Skvělý Haraslín zničil naděje Slovanu
sport.cz | 17:04:51
Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v sedmém kole první ligy v Liberci 2:0 a před reprezentační pauzou si pojistili vedení v tabulce. Zápas rozhodl dvěma góly v 68. a 77. minutě střídající Lukáš Haraslín, který se s pěti brankami dostal do čela střelecké tabulky soutěže. V závěru obdržel červenou kartu domácí Mario Purzitidis.


Viktorka řádí, čtvrtá výhra v řadě!
sport.cz | 17:12:21
Fotbalisté Plzně v sedmém kole první ligy porazili Bohemians 1905 doma 2:0, počtvrté za sebou naplno bodovali a vítěznou sérii protáhli na devět soutěžních zápasů. Už v úvodním poločase vstřelili branky Rafiu Durosinmi a Cadu.


Liverpool si poradil s Aston Villou a vyhrál v anglické lize potřetí za sebou
sport.cz | 17:08:31
Fotbalisté Liverpoolu ve 4. kole anglické ligy vyhráli na svém hřišti 3:0 nad Aston Villou a připsali si třetí vítězství za sebou. „Reds“ se posunuli na třetí místo tabulky, více bodů má pouze zatím stoprocentní lídr soutěže Manchester City.


Girona v závěru vybojovala výhru s Las Palmas a ve španělské lize je druhá
sport.cz | 16:16:41
Fotbalisté Girony ve 4. kole španělské ligy zdolali doma 1:0 Las Palmas a jsou na druhém místě neúplné tabulky. Duel Atlética Madrid se Sevillou byl odložen kvůli hrozbě záplav po silných deštích, které se dnes v některých regionech Španělska očekávají.


Haraslín dvěma góly probudil Spartu z letargie a slaví tři body, vyhrála i Plzeň
iHNed_sport | 17:15:42
Sparta ani v sedmém utkání ligové sezony neprohrála a pojistila si první místo v tabulce. Nad Libercem vyhrála 2:0.


Zahraniční ligy: Liverpool si poradil s Aston Villou a vyhrál už třetí zápas v řadě
iHNed_sport | 17:13:08
Fotbalisté Liverpoolu ve 4. kole anglické ligy vyhráli na svém hřišti 3:0 nad Aston Villou a připsali si třetí vítězství za sebou.


Deset vítězství po sobě. Verstappen v Monze přepsal historické tabulky F1
iHNed_sport | 16:39:59
Max Verstappen v Red Bullu, dokázal jako první pilot formule 1 vyhrál deset Grand Prix po sobě. Rekordní triumf získal dnes v Monze.


Muchová - Wang Sin-jü. Češka získala první set a je blíže postupu do čtvrtfinále
iHNed_sport | 16:00:00
Sledujte on-line přenos z osmifinále ženského tenisového US Open mezi Karolínou Muchovou a Wang Sin-jü z Číny.


Justin Bieber v podivných brýlích i polibky Seala. US Open vzaly celebrity útokem
iHNed_sport | 15:22:13
Tenisovou show na letošním US Open si nenechala ujít celá řada světových celebrit z různých oblastí.


Liverpool fantasticky zvládl zápas s nepříjemnou Aston Villou. Vyhrál pohodlně 3:0
FotbalPortal | 16:58:55
Liverpool šel do zápasu s nepříjemnou Aston Villou naladěn výborně po otočce zápasu s Newcastlem. Villans se naopak museli oklepávat po úvodním debaklu od Magpies a tak se jim to dařilo. Jenomže dnes se nedařilo nic a Liverpool nemusel otáčet. Předvedl fantastický výkon a po zásluze odchází s výhrou 3:0, která je vykřičníkem pro další soupeře.


Krásky na finále Elite Model Look: Šperky za několik desítek milionů! Jen Perkausová s Kociánovou měly diamanty za 5 mega!
blesk | 18:46:00
Diamantové šperky, které se blýskaly kráskám Evě Perkausové (29) a modelce Michaela Kociánové (34) na finálovém večeru Elite Model Look, by si zasloužily ostré oko bodyguarda. Dámy totiž kráčely Španělským sálem v diamantech za závratné ceny. A nebyly samy. Jen na mole se vystřídaly šperky za několik desítek milionů korun.


Miss Natálie Kočendová: Po zmenšení prsou provětrala nové trojky v bikinách
blesk | 18:41:00
Modelka a účastnice druhé řady reality show Love Island Natálie Kočendová (23) si nedávno nechala zmenšit silikonové čtyřky a nechala si nově udělat trojky. Pár týdnů po druhé plastické operaci se upravenými vnady pochlubila v plavkách.


Skláři, kováři, zaměstnankyně úřadu práce? Šmarda by u předčasných důchodů zohlednil i psychickou zátěž
blesk | 17:39:00
Rozšíření okruhu fyzicky náročných zaměstnáních,  ze kterých by lidé mohli bez sankce odejít dřív do předčasného důchodu, je zatím v nedohlednu. Předseda SOCDEM se ale ptá: A co psychická zátěž? „Typicky jde o exponované pracovnice a pracovníky úřadů práce nebo finančních úřadů, operátorky a podobně," uvedl pro Blesk Zprávy.


Běh o život: Ze sobotního Birell Grand Prix odvezli záchranáři 5 lidí do nemocnice
blesk | 17:00:00
Ze sobotní běžecké Grand Prix v Praze záchranáři odvezli do nemocnic pět lidí, jeden kolaps byl vážný. Celkem při závodu, kterého se na dvou trasách zúčastnilo 6500 žen a mužů ze 67 zemí, ošetřili 14 běžců. Vyplývá to z informací zdravotnických záchranářů na sociální síti X, dříve Twitteru. 


Politici a jejich prázdniny s mazlíčky: Výlety s Betynou, „lidovec Nanuk“ i první kočka Micka
blesk | 16:40:00
Během letních dnů venčili i politici své mazlíčky. Zatímco prezident Petr Pavel nedávno opět ukázal Micku, Andrej Babiš (ANO) si vzpomněl na "stařečka Lojzu". Jeho stranický kolega Karel Havlíček podniká procházky s Betynou. Poslankyně Eva Decroix (ODS) má kočku i psa, který ale bohužel přišel o oko. A která poslankyně TOP09 si pořídila "lidoveckého" králíka Nanuka? 


Vyhraje to u Lea DiCapria krásná Italka, která je dvojnicí jeho ex? Herec už ji vzal domů a teď i do Mexika
super | 17:56:50
U


Z dětské hvězdy královnou Instagramu: Jak šel čas se Selenou Gomez v bikinách?
super | 17:19:09
Vzpomínáte ještě na samé herecké začátky


Už jí vyklidil část skříní, ale sestěhovaní Šárka Vaňková a Petr Vondráček nejsou: Zpěvačka platí zbytečně 15 tisíc měsíčně
super | 16:36:38
Zpěvačka


Ruský blázen se pokusil s Ladou Niva přeskočit mezi střechami domů, naboural do zdi, spadl z 15 metrů na zem
Autoforum.cz | 12:00:00
Jak se dotyčnému podařilo tuhle věc přežít, je mimo naše chápání, nestalo se mu ale skoro nic. Stejně tak ovšem nechápeme, jak někoho mohlo napadnout takovou věc tímto způsobem realizovat. (Petr Miler)


Poznáte čínské automobilky podle loga? Prověřte si znalosti v našem kvízu!
Auto.cz | 17:52:00
Hledáte zajímavou výzvu a chcete si procvičit vaše mozkové závity? Pojďte si s námi vyzkoušet vědomostní kvíz, ve kterém budete poznávat znaky čínských automobilek.


Poslední Ford GT vůbec neměl vzniknout. Ford však chtěl vyhrát Le Mans
Auto.cz | 15:52:00
Šestiválcový Ford GT před zhruba desetiletím vznikl jen proto, že se siluetou mustangu automobilka neměla šanci vyhrát čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Stal se však ohromně úspěšným.


Policisté posílili poslední prázdninový víkend hlídky. Do terénu jsme vyrazili s nimi
Novinky-kultura | 18:58:39
Jeden z nejnáročnějších dnů na českých dálnicích je tradičně neděle před začátkem školního roku. Policisté z celé republiky proto na poslední prázdninový víkend chystají bezpečnostně-dopravní akci. Jak výjezdy posílených policejních hlídek probíhají, na co si policisté dávají při kontrolách pozor a jaký je nejčastější prohřešek řidičů? To jsme zajeli zjišťovat i s kamerou na Vysočinu, kterou prochází nejdelší část dálnice D1.


Rodičovskou i pro prarodiče brzdí už téměř rok vláda
Novinky-kultura | 18:26:53
Takřka rok je na vládě zaparkovaný návrh zákona, který by prarodičům umožnil čerpat rodičovskou dovolenou a příspěvek místo rodičů, aby se ti mohli vrátit dřív do práce. Návrh, pro který by zřejmě hlasovala i opozice, v připomínkovém řízení ztrhalo ministerstvo financí.


Zapomeňte na karty, budoucnost se věští ze sýru
Novinky-kultura | 18:21:42
K věštění budoucnosti se používají různé věci: karty, kyvadlo nebo třeba rozpálený vosk ze svíčky. Američanka Jennifer Billocková však používá něco úplně jiného. Co její klienty čeká a nemine, předpovídá ze sýrů, informuje agentura Reuters.


Vztahy Indie a Číny jsou špatné. Si Ťin-pching nedorazí na summit G20
Novinky-kultura | 18:12:42
Čína neposkytla žádné oficiální vyjádření, kdo bude v čínské delegaci na summitu ekonomicky nejsilnějších zemí světa G20. Uvede to, až to uzná za vhodné, ale je stále pravděpodobnější, že čínský prezident Si Ťin-pching do Dillí nedorazí. Podle listu Hindustan Times to souvisí s tím, že čínsko-indické vztahy jsou nejhorší za posledních 60 let .


Výtvarnice Alena Kupčíková: Jedinečná věc na dyslexii je, že se nemůžeš opakovat
Novinky-kultura | 17:39:00
Potkáte-li ji naživo, už na ni nezapomenete. Výtvarnice Alena Kupčíková se hodně směje, energie má na rozdávání, stejně tak talentu. Díky téhle kombinaci je její jméno dávno zavedenou značkou. Roky stojí i za Dnem dyslexie. Akcí pomáhá lidem jako je ona sama. Snaží se, aby pochopili, přijali, že nejsou hloupí, když nezvládnou pravopis, cosi dobře nepřečtou…


Ruští diplomaté se změnili v roboty, tvrdí náměstkyně amerického ministra
Novinky-kultura | 17:30:15
Diplomacie a diplomaté byli dlouho důležitou součástí ruské zahraniční politiky. To se však začalo měnit v letech od anexe Krymu do začátku únorové invaze, uvedla stanice BBC, která se na proměny ruské diplomacie ptala jak bývalých diplomatů, tak expertů na Kreml. Potvrdila to i americká náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová.


V britské zoo se narodil jeden z nejvzácnějších savců na světě
Novinky-kultura | 16:51:45
V zoologické zahradě Marwell v anglickém Winchesteru mají důvod k radosti. Narodilo se tam mládě jednoho z nejohroženějších savců na světě, divokého osla afrického. Ve volné přírodě žije těchto jedinců méně než 200, napsala agentura Reuters, která zveřejnila záběry raritního mláděte.


Rusko naverbovalo 280 000 vojáků, cílí i na cizince
Novinky-kultura | 16:46:37
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280 tisíc lidí. Podle agentury Reuters to v neděli prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medvěděv. Britské ministerstvo obrany uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Maďarům na Slovensku hrozí, že nebudou mít opět zastoupení v parlamentu
Novinky-kultura | 16:22:15
Podle posledního sčítání lidu žije na Slovensku 422 tisíc občanů maďarské národnosti a tvoří 7,8 procenta obyvatel. Od parlamentních voleb v roce 2020 ale nemají Maďaři své zastoupení ve slovenském parlamentu a reálně hrozí, že nebudou mít ani nadále.


Erdogan chce v pondělí v Moskvě domluvit dohodu o exportu obilí z Ukrajiny
Novinky-kultura | 16:13:03
O obilné dohodě chce v pondělí v Moskvě jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan, řekl Erdoganův politický poradce Akif Cagatay Kilic. Informoval o tom list The Guardian.


Africký klimatický summit by měl řešit i nedostatek radarů pro předpověď počasí
Novinky-kultura | 16:01:36
Zatímco pro velkou část světa jsou už samozřejmostí denní předpovědi počasí, většina z 1,3 miliardy obyvatel Afriky neví, zda má čekat sucha, či záplavy. Pro velkou část obyvatel tohoto kontinentu jsou přitom tyto informace mnohem důležitější než pro mnohé Evropany, kteří se podle nich rozhodují, zda si vezmou do práce deštník.


Čaputovou předstihli v popularitě Pellegrini i Fico
Novinky-kultura | 15:49:44
V žebříčku důvěryhodnosti předstihli prezidentku Zuzanu Čaputovou předseda strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini i předseda strany Směr-sociální demokracie Robert Fico. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro televizi Markíza. Pellegrinimu důvěřuje 40 procent, Ficovi 37 a Čaputové 36 procent Slováků.


Pašinjan označil za chybu, že Arménie spoléhala při zajištění bezpečnosti jen na Rusko
Novinky-kultura | 15:44:58
Arménský premiér Nikol Pašinjan označil za strategickou chybu, že se jeho země spoléhala na Rusko jako na jedinou záruku bezpečnosti. Moskva podle něj nedokázala tuto politiku naplnit a postupně omezuje svou roli v regionu. Pašinjan to podle agentury Reuters uvedl v dnes zveřejněném rozhovoru s italským listem La Repubblica.


Zemřela Ivana Pavlová, Hanka ze Starců na chmelu
Novinky-kultura | 15:06:45
Ve věku 77 let zemřela tanečnice a herečka Ivana Pavlová, kterou proslavila role Hanky z filmu Starci na chmelu. Zprávu o jejím skonu přinesl program ČT 24.


Muž z Brna se vsadil, že nahý přeběhne do lesa a zpět. Před policií se chtěl schovat v křoví
Novinky-kultura | 14:44:14
Sázku jako vystřiženou z filmu Discopříběh uzavřel v sobotu jedenadvacetiletý mladík s kamarády v brněnské čtvrti Kohoutovice. Příjezdu hlídky městské policie předcházel telefonát svědka, který si stěžoval na hlučného člověka, jenž prý na ulici neustále něco nesmyslně pokřikoval.


Zloděj v Olomouci obral v obchodě muže o 200 tisíc. Dostal tip a šel najisto
Novinky-kultura | 14:37:44
Plán, jak okrást svého známého, vymyslela třiačtyřicetiletá žena z Olomouce. Nevyšel. Zloděje, který jej v jednom supermarketu v Olomouci realizoval, zadržela ostraha krátce po činu i s hotovostí ve výši zhruba 200 tisíc korun. Novinky o středečním případu informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Řidič během silniční kontroly v Prachaticích utekl. Jeho vůz pak naboural ten policejní
Novinky-kultura | 14:31:08
Nabourané policejní auto zůstalo po silniční kontrole v Prachaticích. Šofér totiž místo kontroly začal utíkat a auto nezabezpečil.


Domácí thrasheři Exorcizphobia vydají koncem září novou desku, nabídnou na ní duchovní exodus
Musicserver | 16:55:27
Trutnovská formace Exorcizphobia patří dnes mezi nejvýraznější představitele domácího thrash metalu a tuto pověst bezpochyby hodlají potvrdit i novou deskou. U labelu Doomentia Records ...


Přecenění realit stáhlo skupinu Radovana Vítka do ztráty. Za půl roku prodělala přes miliardu
Hospodářské noviny | 19:00:30
Zpomalení realitního trhu v Evropě pocítila v letošním prvním pololetí i skupina CPI Property Group (CPI PG) realitního magnáta Radovana Vítka. Za prvních šest měsíců se propadla do ztráty ve výši zhruba 50 milionů eur, což v korunách představuje...


Odklad důchodové novely může poslat deset tisíc lidí do předčasné penze, varoval Jurečka
ČT24 | 18:45:37
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až deset tisíc lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to v neděli řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Vláda původně počítala s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října. Prezident Petr Pavel na konci srpna sdělil, že má k normě výhrady a rozhodne, zda ji vetuje, nebo podepíše později. Podpis připojil 1. září, což znamenalo, že nabude účinnosti od října. 


Čínská Šanghaj: Bouřlivě se rozvíjející nový pupek světa na úchvatných fotografiích
Reflex | 18:45:00
Téměř 25 milionů obyvatel a ekonomický výkon jako mnoho států světa dohromady. To je Šanghaj, největší město Číny. Megapole, kde vyrostlo za poslední čtvrtstoletí více výškových budov než v USA a Kanadě dohromady.


Nizozemsko na rozcestí. Osamocený bojovník Pieter Omtzigt může úplně přeorat tamní politiku
Reflex | 17:00:00
Nizozemskou politiku před listopadovými předčasnými volbami doslova rozčísla nová politická strana. Je to zatím vysloveně podnik jednoho muže, ale přesto už vede v žebříčku volební podpory. Za jejím úspěchem stojí nejoblíbenější nizozemský politik poslední doby – Pieter Omtzigt. Jedni v něm vidí solitéra a populistu, druzí unikátního konzervativce, který je schopný dát svým neortodoxním přístupem zavedeným stranám novou sílu právě v souboji se sílícími okraji politického spektra.


Nejlepší a osvědčený recept na palačinky
Tiscali-zprávy | 18:36:14
Seznamte se s nejlepším a osvědčeným receptem na palačinky. Příprava těsta je velmi jednoduchá. Stačí smíchat všechny ingredience dohromady. Jedná se o univerzální palačinky, které můžete podávat s jakoukoli náplní.


Zemřela Ivana Pavlová, Hanka ze Starců na chmelu. Bylo jí 77 let
Tiscali-zprávy | 18:34:19
Zemřela herečka a tanečnice Ivana Pavlová, která se stala známou díky roli Hanky ve filmovém muzikálu Starci na chmelu. Bylo jí 77 let.


Stejná cena kuřete ve třech řetězcích. Funguje tady konkurence?
Tiscali-zprávy | 18:02:54
Na českém trhu s potravinami se dějí divné věci. Potvrdila to nedělní debata na ČT24.


ZÁKLADNÍ a NEJJEDNODUŠŠÍ recept na tento VÝBORNÝ jablečný koláč!
Tiscali-zprávy | 16:49:28
Jedná se o super recept na velmi rychle připravený jablečný koláč, tak se nebojte ho vyzkoušet! Zvládnou ho i lidé, kteří pečou a vaří méně často. Je prostě vynikající!


Tento recept na nakládané kyselé okurky, je prostě nejlepší!
Tiscali-zprávy | 14:25:36
Vyzkoušejte tento dokonalý a vyzkoušený recept na nakládané kyselé okurky. Jedná se o velmi tradiční způsob přípravy těch nejchutnějších domácích nakládaných okurek ve sklenicích. Jedná se o velmi snadný recept!


Spoléhat na Rusko jako na záruku bezpečnosti byla chyba, hořekoval arménský premiér
idnes.cz | 19:29:00
Arménský premiér Nikol Pašinjan spoléhání jeho země na Rusko jako na jedinou záruku bezpečnosti označil za strategickou chybu. Moskva podle něj tuto dosavadní politiku Arménie nedokázala naplnit a postupně omezuje svou roli v regionu. Předseda vlády to řekl v neděli zveřejněném rozhovoru s italským listem La Repubblica.


USA chystají přelom v popravách. Má na to stačit čistý dusík
idnes.cz | 18:49:00
Alabama se chce stát prvním státem v USA, jenž popraví vězně odsouzeného smrti pomocí čistého dusíku. Jde o alternativu ke smrtící injekci, v souvislosti s níž vyvstala řada problémů – od nedostatku přípravků po potíže se zaváděním kanyl. Zatímco zastánci nové metody tvrdí, že bude bezbolestná, odpůrci je přirovnávají k pokusům na lidech.


Hradec si pod lízátky prohlíží nový stadion, zaujala i luxusní lavička
idnes.cz | 18:40:00
V hlavní roli hradecký stadion. Tisíce návštěvníků při nedělní celodenní akci Zpátky pod lízátky zaujala v nové Malšovické aréně nejen luxusní lavička, VIP sektor, kabiny a moderní tribuny.


Největší jihoamerické jezero Titicaca vysychá před očima. Místním hrozí hlad
idnes.cz | 18:13:00
Hladina vody v největším sladkovodním jihoamerickém jezeře Titicaca po nebývalých zimních vedrech prudce klesá. V okolí nejvýše položeného splavného jezeře na světě, které se nachází v Centrálních Andách, žije víc než tři miliony lidí, kterým jezero přináší obživu. Místní obyvatelé jsou závislí především na cestovním ruchu, zemědělství a rybolovu.


Zemřela herečka a tanečnice Pavlová. Hance ze Starců na chmelu bylo 77 let
idnes.cz | 18:10:00
Zemřela herečka a tanečnice Ivana Pavlová, která se stala známou díky roli Hanky ve filmovém muzikálu Starci na chmelu. Bylo jí 77 let. Pavlová působila také v divadle Balet Praha. Po úrazu v roce 1967 již další hlavní filmové role neztvárnila. Zprávu o jejím úmrtí přinesla Česká televize.


VIDEO: Ukrajinci překvapili vyloďující se Rusy. Výbuch rozmetal loď i lidi
idnes.cz | 18:02:00
Ukrajinské námořnictvo zničilo ruský hlídkový člun KS-701 "Tuna“ s výsadkovou jednotkou na palubě. Ruští okupanti se pokusili vylodit na pobřeží Černého moře, svou misi ale nedokončili. Šest z nich zahynulo a další dva byli zraněni.


Jet lag: Cestovky jdou rozlétat regiony. „Když otevřeme nové spojení, klientela se najde“
E15-ekonomika | 19:00:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Ikea zlevňuje, Pražák kupuje vydavatelství Mafra, Pavel podepsal penzijní novelu
E15-ekonomika | 17:00:00Jet lag: Cestovky jdou rozlétat regiony. „Když otevřeme nové spojení, klientela se najde“
E15-politika | 19:00:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Ikea zlevňuje, Pražák kupuje vydavatelství Mafra, Pavel podepsal penzijní novelu
E15-politika | 17:00:00Před pražským magistrátem vyrostly stany. Mají upozornit na lidi v bytové nouzi
Novinky.cz | 19:36:42
Rozmístěním 50 stanů před budovu pražského magistrátu v neděli chtěli zástupci Platformy pro sociální bydlení poukázat na to, kolik rodin podle nich už letos přišlo o možnost získat obecní byt. Do souvislosti to dávají s nástupem Alexandry Udženiji (ODS) na pozici náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální péči v letošním únoru.


Poslední prázdninový víkend posílili policisté hlídky. Do terénu jsme vyrazili s nimi
Novinky.cz | 18:58:39
Jeden z nejnáročnějších dnů na českých dálnicích je tradičně neděle před začátkem školního roku. Policisté z celé republiky proto na poslední prázdninový víkend chystají dopravněbezpečnostní akci. Jak výjezdy posílených policejních hlídek probíhají, na co si policisté dávají při kontrolách pozor a jaký je nejčastější prohřešek řidičů? To jsme zajeli zjišťovat i s kamerou na Vysočinu, kterou prochází nejdelší část dálnice D1.


Rodičovskou i pro prarodiče brzdí už téměř rok vláda
Novinky.cz | 18:26:53
Takřka rok je na vládě zaparkovaný návrh zákona, který by prarodičům umožnil čerpat rodičovskou dovolenou a příspěvek místo rodičů, aby se ti mohli vrátit dřív do práce. Návrh, pro který by zřejmě hlasovala i opozice, v připomínkovém řízení ztrhalo ministerstvo financí.


Zapomeňte na karty, budoucnost se věští ze sýru
Novinky.cz | 18:21:42
K věštění budoucnosti se používají různé věci: karty, kyvadlo nebo třeba rozpálený vosk ze svíčky. Američanka Jennifer Billocková však používá něco úplně jiného. Co její klienty čeká a nemine, předpovídá ze sýrů, informuje agentura Reuters.


Vztahy Indie a Číny jsou špatné. Si Ťin-pching nedorazí na summit G20
Novinky.cz | 18:12:42
Čína neposkytla žádné oficiální vyjádření, kdo bude v čínské delegaci na summitu ekonomicky nejsilnějších zemí světa G20. Uvede to, až to uzná za vhodné, ale je stále pravděpodobnější, že čínský prezident Si Ťin-pching do Dillí nedorazí. Podle listu Hindustan Times to souvisí s tím, že čínsko-indické vztahy jsou nejhorší za posledních 60 let .


Spoléhat na Rusko jako na záruku bezpečnosti byla chyba, hořekoval arménský premiér
lidovky.cz | 19:38:01
Arménský premiér Nikol Pašinjan spoléhání jeho země na Rusko jako na jedinou záruku bezpečnosti označil za strategickou chybu. Moskva podle něj tuto dosavadní politiku Arménie nedokázala naplnit a postupně omezuje svou roli v regionu. Předseda vlády to řekl v neděli zveřejněném rozhovoru s italským listem La Repubblica.


Slabý silný prezident. Vraťme se k nepřímé volbě, jež našemu právnímu státu sluší mnohem víc
lidovky.cz | 18:40:00
Řečeno s Cimrmanem, měl hospodu, a divil se, že mu tam chodili lidi. Řečeno s českými politology a ústavními právníky – udělali si přímou volbu prezidenta republiky, a divili se, že není jen kladeč věnců a automat na podpisy.


Největší jihoamerické jezero Titicaca vysychá před očima. Místním hrozí hlad
lidovky.cz | 18:15:00
Hladina vody v největším sladkovodním jihoamerickém jezeře Titicaca po nebývalých zimních vedrech prudce klesá. V okolí nejvýše položeného splavného jezeře na světě, které se nachází v Centrálních Andách, žije víc než tři miliony lidí, kterým jezero přináší obživu. Místní obyvatelé jsou závislí především na cestovním ruchu, zemědělství a rybolovu.


VIDEO: Ukrajinci překvapili vyloďující se Rusy. Výbuch rozmetal loď i lidi
lidovky.cz | 18:13:19
Ukrajinské námořnictvo zničilo ruský hlídkový člun KS-701 "Tuna“ s výsadkovou jednotkou na palubě. Ruští okupanti se pokusili vylodit na pobřeží Černého moře, svou misi ale nedokončili. Šest z nich zahynulo a další dva byli zraněni.


V lesích u Lymanu. Rusko tlačí Ukrajince ze severovýchodu, odvádí je od Krymu
lidovky.cz | 18:10:17
Na 1 200 kilometrů dlouhé severovýchodní frontové linii se ruská armáda odhodlala k zuřivému náporu. Cílem je přimáčknout ukrajinské obránce a minimalizovat počet vojáků, které by Kyjev mohl vyslat na jih. Je to taktika, která má zpomalit už tři měsíce trvající ukrajinskou protiofenzivu.


Rekord pro Lamanšský průliv. V sobotu ho zdolalo téměř devět set migrantů
lidovky.cz | 18:10:05
Lamanšský průliv v sobotu překonalo na cestě do Anglie 872 migrantů. Jde o denní maximum pro letošní rok, k rekordu přispěly příznivé povětrnostní podmínky. Od počátku roku se touto cestou do Anglie dostalo už více než 21 000 osob, minulý rok průliv přeplulo více než 45 000 lidí.


Hurikán Idalia zasáhl americkou politiku. Prezidentský kandidát DeSantis se odmítl setkat s Bidenem
lidovky.cz | 18:02:00
Americký prezident Joe Biden v sobotu zamířil do hurikánem Idalia postižené Floridy. K překvapení všech na něj ale nečekal místní republikánský guvernér Ron DeSantis, a prezident tak musel kolem trosek korzovat nezvykle sám.


Polská policie šikanuje ženy kvůli potratům. Těhotné si hledají gynekologa i v Česku
aktuálně.cz | 19:32:58
Ponižující policejní zásahy vzbuzují pozornost v celém Polsku a za následek mají to, že stále více těhotných si hledá gynekologa v Česku.


Kostičky nesmí chybět. Máme na to celý systém, říká první Češka v čele továrny Lego
aktuálně.cz | 18:02:28
K hlavním úkolům generální ředitelky kladenské továrny Lego Michaely Horákové patří nejen dodávat miliony hotových stavebnic týdně.


Před pražským magistrátem stojí 50 stanů. Lidé chtějí upozornit na bytovou krizi
Český rozhlas | 19:56:00
Rozmístěním 50 stanů před budovu pražského magistrátu v neděli chtějí zástupci Platformy pro sociální bydlení poukázat na to, kolik rodin podle nich už letos přišlo o možnost získat obecní byt. Do souvislosti to dávají s nástupem Alexandry Udženiji (ODS) na pozici náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální péči v letošním únoru.


Čeští řidiči preferují LPG. O auta s pohonem na CNG nemají zájem
Denik.cz | 19:00:00
V Česku přetrvává zájem o osobní auta s pohonem na zkapalněný ropný plyn, známý pod zkratkou LPG. Hlavním důvodem je úspora. Litr autoplynu stojí o více než polovinu méně než benzin. Navíc jej lze doplnit na každé třetí čerpací stanici. U stlačeného zemního plynu CNG je situace zcela opačná.


Kuchta se sešel s vedením, nabídkám se nebránil: Nebyl to jen Midtjylland
iSport.cz | 19:00:00
Má za sebou hektické dny. Postup do základní skupiny Evropské ligy, dva zápasy mimo základ i nabídku ze zahraničí. Útočník Jan Kuchta však ve Spartě zůstává, pomohl jí asistencí k výhře nad Libercem (2:0). „Sešel jsem se s nejužším vedením klubu a rozhodnutí respektuju,“ řekl šestadvacetiletý hráč.


Koubek: Za Cadua jsem rád, v létě chtěl do Ostravy. Někteří potřebují víc hrát
iSport.cz | 18:25:00
Série devíti výher se hodnotí velmi příjemně. Miroslav Koubek byl po úspěšném svalení Bohemians (2:0) ve výborné náladě. Na tiskové konferenci vtipkoval o vítězné vlně nebo o tom, jak Caduovi „zatrhl“ letní odchod do Baníku, kde brazilský šikula hostoval v minulé sezoně. „Mám k mužstvu velký respekt,“ prohlásil zkušený plzeňský kouč po nedělní tříbodové sklizni.


Priske: Chyběla nám kvalita. Ševčík nebrečel, využijeme ho. Co posila?
iSport.cz | 18:10:00
To nejdůležitější získala. Sparta povalila Liberec 2:0, i když její výkon byl se čtvrteční parádou proti Dinamu nesrovnatelný. Utkání zlomil až Lukáš Haraslín. Slovenský reprezentant naskočil do hry téměř po hodině hry, dvěma góly přiřkl Letenským tři body. „Vytvořil i další šance. Ale ve druhé půli jsme šli nahoru celý tým,“ řekl trenér Brian Priske.


Němec Kämna dotáhl únik na Vueltě, červený dres lídra uhájil Kuss
iSport.cz | 17:50:00
Devátou etapu Vuelty s neutralizovaným dojezdem vyhrál po úniku německý cyklista Lennard Kämna a zkompletoval triumfy ze vše tří Grand Tour. Po úspěšném útoku ze skupiny uprchlíků pět kilometrů před cílem přijel na Collado de la Cruz de Caravaca se čtvrtminutovým náskokem. Červený dres lídra uhájil Američan Sepp Kuss. Pořadatelé časy pro celkové pořadí zastavili dva kilometry před cílem kvůli nebezpečné blátivé trati v závěru cílového stoupání.


Video: Reakce Romana Staňka na závod v Monze
f1sport.auto.cz | 19:22:00
Roman Staněk odstartoval do závodu ze třetího místa, ale už v úvodu měl ostrý souboj s Frederikem Vestim, za který dostal penalizaci pěti sekund. V cíli závodu z toho byl bod za desáté místo.


Hamilton se omluvil za kolizi s Piastrim. To gentlemani dělají, řekl Brit
f1sport.auto.cz | 18:34:00
Lewis Hamilton bude chtít na Velkou cenu Itálie formule 1 rychle zapomenout. Nejen, že rychlostně nestačil na nejrychlejší, ale navíc byl penalizován za kolizi s Oscarem Piastrim.


Verstappen se snažil donutit Sainze k chybě. Ta přišla a přinesla Nizozemci rekordní triumf
f1sport.auto.cz | 18:20:00
Max Verstappen přiznal, že se ve Velké ceně Itálie snažil donutit Carlose Sainze udělat chybu. To se mu v úvodu závodu podařilo a otevřelo to jezdci Red Bullu cestu k rekordnímu 10. vítězství ve ...


GP Itálie 2023: Nejrychlejší kola a strategie
f1sport.auto.cz | 17:59:00
Nejrychlejší kolo zajel v Monze Oscar Piastri. Závod ale dokončil mimo první desítku, takže se bod neuděloval.


Haraslín jako klíčový žolík. Musíte být naštvaný zdravě, pověděl
sport.cz | 19:38:36
Prožil parádní střelecký týden. Záložník Lukáš Haraslín nejprve ve čtvrtek Spartě pomohl gólem proti Dinamu Záhřeb do základní skupiny Evropské ligy, nyní jako střídající hráč dvěma zásahy rozhodl o výhře úřadujících mistrů v Liberci 2:0.


Nejsme v topu, jako v minulé sezoně, přiznal kouč Klokanů. U Botiče proto jednají o příchodech dvou hráčů
sport.cz | 19:26:22
Hned dvakrát dobyl s Klokany na jaře Doosan Arénu (2:1, 2:0). Do třetice s nimi ale trenér Jaroslav Veselý na plzeňském stadionu narazil, v nedělním ligovém duelu tam jeho tým podlehl 0:2. „Prohráli jsme zaslouženě, výsledek odpovídá,“ přiznal sportovně Veselý, který prozradil, že se Klokani pokusí získat hráče do ofenzivy.


Atleti Dukly a ženy USK znovu obhájili týmové tituly
sport.cz | 19:19:51
Mistrovství České republiky atletických družstev znovu ovládly pražské týmy Dukly a USK. Muži Dukly získali v Hodoníně již 62. titul, atletky USK triumfovaly po dvaatřicáté.


Golfistka Spilková při obhajobě v Irsku skočila osmá, Kouskové finále nevyšlo
sport.cz | 19:13:40
Golfistka Klára Davidson Spilková obsadila při obhajobě loňského titulu na Irish Open osmé místo a pošesté v sezoně se na akci Ladies European Tour (LET) umístila v první desítce. Další česká profesionálka Sára Kousková nenavázala na výkon ze soboty, kdy se vyhoupla až na průběžnou pátou příčku, a skončila na dělené 21. pozici. Turnaj vyhrála po rozstřelu tří hráček Dánka Smilla Sönderbyová, jež se dočkala premiérového triumfu.


Plzeň: nejdelší vítězná série od Vrby! Těší mě to, každá vlna se ale rozpustí, říká Koubek
sport.cz | 18:54:44
Fotbalová Plzeň po rozpačitém vstupu do sezony zařadila šestku, nedělní výhra v lize nad Bohemians Praha (2:0) je devátá v řadě v rámci všech soutěží. Jedná se o nejdelší vítěznou sérii od podzimu 2010, kdy parta kouče Pavla Vrby v čele s kapitánem Pavlem Horváthem odstartovala jízdu za premiérovým titulem.


Král nezabránil porážce Unionu Berlín s Lipskem
sport.cz | 18:46:52
Fotbalisté Unionu Berlín v 3. kole německé ligy podlehli na svém hřišti 0:3 Lipsku a poprvé v sezoně ztratili body. Porážce nezabránil ani reprezentační záložník Alex Král, jenž opět odehrál celý zápas.


Florbalistky poprvé v historii porazily Švédsko
sport.cz | 18:40:04
České florbalistky poprvé v historii porazily Švédsko a díky vítězství 4:3 po samostatných nájezdech obsadily na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Ústí nad Labem druhé místo. Skončily o bod za Finskem a díky lepšímu vzájemnému zápasu předčily úřadující mistryně světa. V rozstřelu rozhodla o první výhře nad Švédkami v 38. vzájemném utkání Denisa Ratajová.


Bronz na mistrovství Evropy volejbalistek získaly Nizozemky
sport.cz | 18:36:42
Bronz na mistrovství Evropy volejbalistek získaly Nizozemky po výhře 3:0 nad obhájkyněmi zlata Italkami. Celkově má Nizozemsko sedmou medaili.


Plzeňská kometa Cadu chtěl vzít v létě kramle! Kamaráde, nikam nepůjdeš, oznámil mu Koubek
sport.cz | 18:13:42
Dva góly, čtyři asistence. Brazilec Cadu v Plzni na podzim válí, vypracoval se v jednoho z klíčových mužů Viktorie. V neděli potvrdil vynikající formu parádní trefou v duelu proti Bohemians Praha (2:0). Nemuselo to tak ale vůbec být, neboť v létě novému kouči Viktorie Miroslavu Koubkovi oznámil, že chce zpátky do Baníku…


Česká jízda v New Yorku pokračuje. Muchová je na US Open už ve čtvrtfinále
iHNed_sport | 19:49:01
Karolína Muchová zvládla třísetovou bitvu s Číňankou Wang Sin-jü na kurtu Louise Armstronga a postoupila do čtvrtfinále US Open.


Cadu chtěl utéct za kamarády do Baníku, teď dává za Plzeň výstavní góly
iHNed_sport | 19:12:38
Šestadvacetiletý krajní hráč má radost ze současné formy, na tiskové konferenci prohlásil, že tvrdě pracoval na tom, aby ve Viktorii dostal šanci.


Arsenal doma v dramatickém závěru otočil zápas s Manchesterem United. Hrdinou je Declan Rice
FotbalPortal | 19:43:13
Největší duel v anglickém fotbale, který kdysi pravidelně rozhodoval o titulech, a má obrovskou historii. Souboj Arsenalu s Manchesterem United sliboval i nyní parádní fotbalovou podívanou. A svůj slib rozhodně dodržel. Dramatické utkání rozhodl až v 6. minutě nastavení Declan Rice. Pro Manchester United je ránou nejen prohra 1:3, ale i ztráta dvou dalších stoperů.


OBRAZEM: Babiččino údolí naplnily tři desítky horkovzdušných balonů
technet.cz | 18:39:00
Fiesta horkovzdušných balónů „Balony nad Rozkoší“ v okolí přehrady Rozkoš, České Skalice, Náchoda a Nového Města nad Metují vstoupila do pátého ročníku. Dvaatřicet balónů uskutečnilo během čtyřech letů dva přelety hranice s Polskem.


Qubity: Kvantový počítač pro univerzity, pokrok v kvantových tečkách, IBM omezuje přístup vybraným zemím
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Kazma: Jsem týpek, který se vyspí i v kaluži. Nejbližší projekt? Rodina
revue.idnes.cz | 20:00:00
Velkolepý mystifikátor a showman, který se nebojí riskovat. Jistí si u něj můžete být jen tím, že každá jeho akce strhne pozornost. Teď natočil film a ke zlosti všech kritiků dokázal zbourat kina. A jaký vlastně je, když shodí černé brýle a přestane být Kazmou?


Zemětřesení na ukrajinské obraně. Zelenskyj se chystá odvolat Reznikova
idnes.cz | 21:39:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli sdělil, že požádá parlament o odvolání ministra obrany Oleksije Reznikova a na jeho místo navrhne Rustema Umerova, šéfa hlavního ukrajinského privatizačního fondu. Toto oznámení, které učinil ve svém pravidelném večerním videoposelství k národu, připravuje půdu pro největší otřes ukrajinského obranného aparátu během války, poznamenala agentura Reuters.


Další korán skončil v plamenech. Švédská policie zadržela přes deset lidí
idnes.cz | 20:49:00
Švédská policie v neděli zadržela více než deset lidí po násilnostech v Malmö na jihu země, které následovaly po shromáždění, na němž byl opět spálen výtisk koránu. Shromáždění v neděli uspořádal irácký uprchlík Salwan Momika, jenž organizoval podobné akce, které vyvolaly hněv v muslimském světě.


Jiřina Bohdalová (92) točí a míří do Guinessovy knihy rekordů: Strach ji ale změnil!
blesk | 20:30:00
To se jen tak nevidí! Jiřina Bohdalová (92) se před kameru postavila poprvé v pouhých pěti letech a zůstala tam doteď. Herečka právě točí drama Svatá, které jí takříkajíc na tělo napsal Marek Epstein (47). „Scénář se mi líbil, je hluboký a lidský,“ říká Bohdalová. Režie se ujal Jiří Strach (49).


Jejich peníze platí Putinovy rakety! Pracovní portál Ukrajiny vypovídá smlouvy firmám působícím v Rusku
blesk | 20:01:00
Řetězce hypermarketů, potravinářští a kosmetičtí giganti, banky, výrobce cigaret… Rok a půl od Putinova vpádu na Ukrajinu a od uvalení řady sankcí v Rusku nadále dělá obchody řada západních firem. Jeden z největších pracovních portálů Ukrajiny s nimi už ztratil trpělivost: Nadále jim nebude dohazovat pracovníky.


Byt v ulici Biskupcova namaděru: Spadla vnitřní příčka!
blesk | 20:00:00
V ulici Biskupcova došlo v bytě činžovního domu k vyvalení vnitřní příčky. V bytě se nikdo nenachází, nikdo nebyl zraněn. Na místě je hasičský vyšetřovatel, povoláni byl statik s pyrotechnikem. Pražští hasiči vyšetřují příčinu.


Závratných 14 kilo dole: Moderátor Vágner se chystá na nejnáročnější závod v Himálajích!
blesk | 19:25:00
Moderátor Petr Vágner (45) rád posunuje své hranice! Často a s gustem se účastní různých náročných závodů, během kterých si klidně sáhne i na úplné dno. Aktuálně se chystá na další výpravu - do Himálají. A dost zásadně kvůli tomu zhubnul...


Strach o Adele: Přiznala kolaps v zákulisí! Která nemoc ji trápí?
blesk | 19:17:00
Zpěvačka Adele (35) přiznala nepříjemné zdravotní problémy! Trápí ji zánět sedacího nervu neboli ischias. Během svého angažmá v Las Vegas v zákulisí dokonce zkolabovala! V bezvědomí ji museli odnést pryč. 


Železný těsně před nástupem nového ředitele ČT: Oznámil konec v Událostech, komentářích
blesk | 19:10:00
Pořad Události, komentáře na České televizi opustí jeho výrazná tvář Jakub Železný. Zaměřit se údajně hodlá na jiné projekty a Události+. Svůj záměr prozradil v twitterovém příspěvku. Během pondělí by měl nově zvolený generální ředitel Jan Souček představit nový management veřejnoprávního média.


Hvězda nového seriálu Táta v nesnázích prožila velkou ztrátu: Veronika Divišová přišla v 9 letech o otce
super | 21:54:12
Mladá herečka Veronika Divišová už má na svém kontě řadu rolí. Nově ji diváci budou potkávat v seriálu Táta v nesnázích, kde se objeví jako nejmladší dcera Martina Pechláta, která si prochází pubertou a má poněkud komplikovaný vztah se svým otcem.


Hvězdná mamina z Big Brothera bojovala se závislostí na párcích, denně jich zhltla 50. Zhubla 12 kilo a zase se svléká
super | 21:01:38
Hvězda reality show Big Brother


Podvazky, krajky a sexy prádlo: Krásky z nového Love Islandu se provokace s nádechem erotiky nebojí
super | 20:06:38
Na televizní obrazovky míří třetí řada reality show Love Island. Diváci již znají i nové soutěžící, kteří se do vily nastěhují. Hned z úvodu se v reality show představí pět krásek. A to ne úplně neznámých. Některé dívky si totiž i v reálném životě stihly vybudovat základnu fanoušků, které okouzlují na sociálních sítích.


Charismatický David Švehlík se vrací na obrazovku: Takhle se hvězda Kriminálky Anděl změnila za 15 let
super | 19:29:51
Je to patnáct let, co se poprvé objevili na obrazovce, od té doby se tým vyšetřovatelů ze seriálu Kriminálka Anděl těšil velké oblibě. Po devítileté pauze se legendární parta kriminalistů vrací, a to s pátou sérií a s původní hereckou sestavou. Diváci se tak mohou těšit na


Prý je až moc hubená, ale neřeší to: Slavná modelka z Playboye se nakrucovala v bikinách. Provokovala zepředu i zezadu
super | 19:01:38
Americká modelka Joy Corrigan je jako stvořená pro předvádění bikin. Na nedávné přehlídce v Miami vystavila svůdné křivky hned v několika barevných kombinací značky Beach Bunny. Na své si přišli „horňáci“ i „dolňáci“, protože modelka neváhala ukázat i svůj vysportovaný zadeček v plavkových kalhotkách tangového střihu.


Nejošklivější moderní Škoda se dá levně koupit skoro nejetá, v bizarní specifikaci je to rarita par excellence
Autoforum.cz | 13:30:00
Kdo říká, že výjimečné auto české produkce ve stavu blízkém novému vozu nemůžete mít doma levně? Můžete, jen je třeba se smířit s tím, že vás z něj pravidelně budou bolet oči. (Petr Miler)


Zelenskyj navrhne odvolání Reznikova
Novinky.cz | 21:11:30
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli na facebooku uvedl, že tento týden požádá parlament o odvolání ministra obrany Oleksije Reznikova a na jeho místo navrhne Rustema Umerova, šéfa hlavního ukrajinského privatizačního fondu.


Ukrajinský dron podle Ruska opět zaútočil na město, kde je jaderná elektrárna
Novinky.cz | 20:53:32
Při útoku ukrajinského dronu na město Kurčatov v ruské Kurské oblasti byla poškozena jedna budova.


Zelenskyj navrhne odvolání Reznikova
Novinky-kultura | 21:11:30
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli na facebooku uvedl, že tento týden požádá parlament o odvolání ministra obrany Oleksije Reznikova a na jeho místo navrhne Rustema Umerova, šéfa hlavního ukrajinského privatizačního fondu.


Ukrajinský dron podle Ruska opět zaútočil na město, kde je jaderná elektrárna
Novinky-kultura | 20:53:32
Při útoku ukrajinského dronu na město Kurčatov v ruské Kurské oblasti byla poškozena jedna budova.


Před pražským magistrátem vyrostly stany. Mají upozornit na lidi v bytové nouzi
Novinky-kultura | 19:36:42
Rozmístěním 50 stanů před budovu pražského magistrátu v neděli chtěli zástupci Platformy pro sociální bydlení poukázat na to, kolik rodin podle nich už letos přišlo o možnost získat obecní byt. Do souvislosti to dávají s nástupem Alexandry Udženiji (ODS) na pozici náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální péči v letošním únoru.


USA chystají přelom v popravách. Má na to stačit čistý dusík
lidovky.cz | 21:06:45
Alabama se chce stát prvním státem v USA, jenž popraví vězně odsouzeného smrti pomocí čistého dusíku. Jde o alternativu ke smrtící injekci, v souvislosti s níž vyvstala řada problémů – od nedostatku přípravků po potíže se zaváděním kanyl. Zatímco zastánci nové metody tvrdí, že bude bezbolestná, odpůrci je přirovnávají k pokusům na lidech.


Další korán skončil v plamenech. Švédská policie zadržela přes deset lidí
lidovky.cz | 21:05:54
Švédská policie v neděli zadržela více než deset lidí po násilnostech v Malmö na jihu země, které následovaly po shromáždění, na němž byl opět spálen výtisk koránu. Shromáždění v neděli uspořádal irácký uprchlík Salwan Momika, jenž organizoval podobné akce, které vyvolaly hněv v muslimském světě.


Kohorta a boomeři. Není náhoda, že se ujalo slovo s kořeny ve vojenském názvosloví
lidovky.cz | 21:00:00
Jazyk se vyvíjí, vstupují do něj nová slova, ale stává se i to, že staré slovo vystoupí na světla ramp. Používalo se


Dovoz ruské ropy do Česka zrychluje. Podíl na celkovém importu je nejvyšší za posledních 13 let
lidovky.cz | 20:00:00
Přestože v Evropské unii platí od loňského prosince embargo na dovoz ruské ropy, v Česku podíl Ruska na celkovém ropném importu dosáhl letos rekordní úrovně minimálně za posledních 13 let.


Hlavní bouřková sezóna tohoto roku se pomalu blíží ke konci, nicméně sobota i neděle přinesla hezké a fotogenické tzv. low topped supercely.
Kurzy.cz | 19:56:07
Hlavní ??? sezóna tohoto roku se pomalu blíží ke konci, nicméně sobota i neděle přinesla hezké a fotogenické tzv. low topped supercely. Výraz low topped supercela nemá ustálený český ekvivalent, ale volně bychom ho mohli přeložit například jako...


Na Tchaj-wan dorazil tajfun Haikui. Na pobřeží ostrova přinesl velmi silné deště a vítr. Živel poškodil silnice, spadla kvůli němu řada stromů. Na záběrech ze zasažených míst jsou vidět také poničená auta. (video)
Kurzy.cz | 18:00:23
Na Tchaj-wan dorazil tajfun Haikui. Na pobřeží ostrova přinesl velmi silné deště a vítr. Živel poškodil silnice, spadla kvůli němu řada stromů. Na záběrech ze zasažených míst jsou vidět také poničená auta. Souhrnné informace o škodách zatím nejsou....


Pred nami je stabilné, slnečné, teplé a suché obdobie. Počnúc 1. septembrom v meteorológii začala jeseň, no leto to v tomto roku napriek tomu nevzdáva.
Kurzy.cz | 17:24:22
Pred nami je stabilné, slnečné, teplé a suché obdobie Počnúc 1. septembrom v meteorológii začala jeseň, no leto to v tomto roku napriek tomu nevzdáva. Po krátkom ochladení, ktoré začína dnes a prejaví sa ešte aj zajtra, sa začne opäť otepľovať a...


Czech Small Scale Projects - Call for proposals
Kurzy.cz | 13:37:00
The Embassy of the Czech Republic in Tehran wishes to announce a call for proposals of the so-called “Small Scale


Za obzorem: Kuba prochází další z mnoha ekonomických krizí (audio)
Kurzy.cz | 13:33:00
U moci jsou přitom stále komunisté, a to už od roku 1959. A ti stále využívají odkaz zesnulého kubánského vůdce Fidela Castra. Hlasí se k němu i současný vládce Miguel Díaz-Canel. O životnosti castrismu na Kubě natáčel Eduard Freisler.


Do zahraničí na zkušenou a splnit si sen. Nadace finančně podporuje nadějné studenty
Český rozhlas | 21:51:00
Jsou chytří, zanícení a talentovaní, ale bez stipendia by si nikdy nemohli dovolit studovat na škole v zahraničí. Řeč je o českých studentech a studentkách, kteří díky finanční pomoci soukromých nadací můžou svoje znalosti a nadšení zúročit na prestižních univerzitách ve světě.


Co se týče ovzduší na Ostravsku a Karvinsku, situace se vyvíjí k lepšímu – „vítězství“ však ještě není v kapse. Na dotazy Žanety Motlové z MF DNES odpovídala Blanka Krejčí, vedoucí oddělení kvality ovzduší z ostravské pobočky...
Kurzy.cz | 08:00:01
?? Co se týče ovzduší na Ostravsku a Karvinsku, situace se vyvíjí k lepšímu – „vítězství“ však ještě není v kapse. Na dotazy Žanety Motlové z MF DNES odpovídala Blanka Krejčí, vedoucí oddělení kvality ovzduší z ostravské pobočky ČHMÚ. ?? Co vytváří...


Netflix a další streamovací služby na příští týden: Malá mořská víla, návrat Gamery či sci-fi s Michaelem Peňou
Euro | 21:49:29
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 4. září? Panda Po má za sebou už nespočet dobrodružství po boku bojovné medvědice Luthery. I jeho poslední cesta má ale svůj konec, který nadejde ve třetí řadě. Do akce se vrací staří spojenci a přibývají noví přátelé, Po se však musí připravit i na to, že někteří jeho nejbližší jsou zrádci. Novinka má přímo předcházet už dříve oznámenému celovečeráku Kung Fu Panda 4, který studio DreamWorks ohlásilo na příští rok.


Cítím důvěru týmu i trenérů, líčil Jurásek. Co ho naštvalo před gólem?
iSport.cz | 21:45:00
Zase potvrdil pověst sešívaného klenotu. Matěj Jurásek si z odvety EL proti Zorje Luhansk přenesl střeleckou pohodu i do ligy. Gólem se podílel na jasné výhře 5:1 nad Karvinou. Přitom pálil ve chvíli, kdy byl naštvaný na rozhodčího, protože těsně předtím jej nevybíravě ve vápně atakoval Jaroslav Svozil. I tak ale Pražané ukázali sílu směrem dopředu. „Bylo podstatné, že jsme se prosadili my všichni, kteří jsme naskočili do zápasu v útoku,“ prohlásil Jurásek po utkání.


Skvělý Machovský, Lakatošova palba. Vítkovice „roznesly“ Červenku a spol.
iSport.cz | 21:20:00
Vítkovice předvedly parádní vstup do hokejové Ligy mistrů. V pátek po nájezdech porazily německého šampiona z Mnichova (4:3p), v neděli bronzový tým švýcarské ligy Rapperswil (4:1), jemuž jako kapitán šéfuje Roman Červenka. Trenér Miloš Holaň ovšem v prvé řadě ocenil fanoušky. Na oba zápasy jich přišlo takřka deset tisíc (4935 a 5025).


Hejdušek: Holcova chyba? Dominik je inteligentní kluk a vrátí nám to
iSport.cz | 21:10:00
Jak skvěle Karviná na Slavii začala, tak hořký pro ni byl konec utkání. Slezané na sešívané nestačili, padli 1:5. Přitom od šesté minuty vedli, ale o body je připravily obrovská minela brankáře Dominika Holce a také dvě penalty, které Slavia kopala. „Vyrovnávací branka nám vzala vítr z plachet. Kdybychom vedli déle, mohlo to vypadat jinak,“ říkal po utkání hostující kouč Tomáš Hejdušek.


Inter zlikvidoval Fiorentinu a stále je stoprocentní. Janov padl v nastavení
iSport.cz | 20:35:00
Fotbalisté Interu Milán porazili na svém hřišti 4:0 Fiorentinu a zvládli i třetí zápas nové sezony italské ligy. „Nerazzurri“ navíc stále neinkasovali a v čele soutěže jsou o skóre před městským rivalem AC.


Od rezignace k mejdanu! Koubek Plzni povolil pivo, mrzutí Bohemians
iSport.cz | 20:10:00
Na jaře hráči Bohemky v Plzni křepčili, slavili výhru 2:0. Zdrcený Michal Bílek po utkání nabízel Adolfu Šádkovi rezignaci. O tři měsíce později se situace obrací. Viktoria zdolala vršovický celek 2:0 a připsala si devátou výhru po sobě. Lehký domácí mejdan po úspěšném období mohl začít, naopak Pražané prohráli už čtvrté utkání v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže.


Za McLaren bodoval jen Norris. Piastri poprvé vedl, pak doplatil na kolizi s Hamiltonem
f1sport.auto.cz | 20:43:00
S čtyřmi body za osmé místo Landa Norrise odjíždí z Velké ceny Itálie formule 1 tým McLaren, jehož jezdci se v průběhu závodu dostali také do drobného vzájemného kontaktu.


Souboje na krev, tifosi a rekord Verstappena. Nejlepší fotografie z GP Itálie 2023
f1sport.auto.cz | 20:14:00
Velkou cenu Itálie 2023 vyhrál Max Verstappen před Sergiem Pérezem a Carlosem Sainzem.


Vasseur: Řekl jsem jim „neriskujte“, to je ale vždy relativní
f1sport.auto.cz | 20:02:00
Navzdory tomu, že Carlos Sainz nedokázal proměnit start z pole position ve vítězství ve Velké ceně Itálie na Monze a skončil "jen" třetí, je šéf domácího týmu Ferrari Frédéric Vasseur s výsledkem ...


Olomouc vyhrála v Hradci Králové
sport.cz | 21:59:21
Fotbalová liga: Hradec Králové - Olomouc 1:3 (12. Krejčí - 41. Zmrzlý, 76.Vodháněl, 90.+6 L. Juliš). Sigma vyhrála páté z posledních šesti kol.


Nabídkám jsem se nebránil, přiznal Kuchta zájem ze zahraničí. Chce hrát o zimní přestup
sport.cz | 21:20:50
Chtěl ho mimo jiné dánský Midtjylland a kdyby záleželo jen na něm, útočník Sparty Jan Kuchta by kývnul. Jenže po výhře v Liberci přiznal, že respektoval rozhodnutí vedení klubu a ve Spartě pokračuje. Prozatím, teď se chce ukázat, aby mohl případně změnit adresu po podzimu.


Inter Milán porazil Fiorentinu a v italské fotbalové lize je nadále stoprocentní
sport.cz | 20:56:26
Fotbalisté Interu Milán porazili na svém hřišti 4:0 Fiorentinu a zvládli i třetí zápas nové sezony italské ligy. „Nerazzurri“ navíc stále neinkasovali a v čele soutěže jsou o skóre před městským rivalem AC.


Highway to Hell. Muchová se naštěstí v newyorském kotli neuvařila
sport.cz | 20:44:55
Chvílemi to pro Karolínu Muchovou bylo na rozpáleném kurtu vážně martyrium. V newyorském pařáku se ale česká tenistka neusmažila. Po výhře 6:3, 5:7, 6:1 nad Číňankou Wang Sin-jü je už ve čtvrtfinále US Open.


Japonci v Hodoníně? Dorazili za mistryní světa, Špotáková vzpomínala na staré časy
sport.cz | 20:14:32
Na tribunách hodonínského stadionu v sousedství místní ZOO se obvykle moc Japonců neobjevuje. Jenže když tu házela svůj první závod po zisku titulu mistryně světa Haruka Kitagučiová, skupinka turistů se vyrazila na mistrovství republiky družstev podívat.


Dlouhá cesta, dva tréninky a hurá na Spartu! Bylo to hektické, přiznal Žambůrek
sport.cz | 20:13:18
Pořádně ostrou premiéru v české lize prožil Jan Žambůrek za Liberec. Slovan posílil teprve v pátek a po pouhých dvou trénincích s novými parťáky nastoupil v základní sestavě proti úřadujícím mistrům z Letné. Se Spartou prohrál 0:2.


Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste
FotbalPortal | 20:25:29
Pro Eintracht Frankfurt je obrovskou ránou odchod Randala Kolo Muaniho. Klub je sice bohatší o 95 milionů eur, ale nemohl dovést náhradu a to z důvodu, že přestupové okno se v Německu uzavíralo ještě několik hodin před dokončením přestupu. Klub tak krátkodobou náhradu vyhlíží na trhu volných hráčů, kde je k dispozici velezkušený kanonýr Anthony Modeste.


Bek chce udržet výši rozpočtu resortu školství
ČT24 | 16:53:10
Rozpočet resortu školství podle ministra Mikuláše Beka (STAN) neklesne. Řekl to České televizi s odůvodněním, že návrh, který pro příští rok počítá se sumou o 11,6 miliardy korun nižší než letos, neodráží některé dohody. S vládními kolegy chce ministr dál jednat o navýšení prostředků. Podle návrhu ministra financí by měl resort spořit a snížit počet míst ve školství o dvacet tisíc. Bek řekl, že je na místě přemýšlet o redukci míst financovaných ze státního rozpočtu v obslužných profesích.


Firma vlastníka protivínského zámku je v insolvenci. Podle věřitelů dluží přes miliardu korun
ČT24 | 15:04:32
Investiční firma Diversity Capital ze skupiny IC Group prověřovaná úřady kvůli vazbám na ruské podnikatele čelí insolvenčnímu řízení. Podle šéfa věřitelského výboru dluží lidem přes miliardu korun. Skupina v minulosti koupila také zámek v Protivíně a tvrdila, že za ní stojí malajský sultán. Soud už do firmy jmenoval předběžného správce.


Lahodná a tradiční zelná polévka, to musíš ochutnat!
Tiscali-zprávy | 21:32:39
Podívejte se, jak připravit lahodnou tradiční zelnou polévku s vepřovými žebry a uzenou slaninou!


RECEPT NA SKVOSTNÉ LÍVANCE: Lepší nenajdeš!
Tiscali-zprávy | 20:01:25
Dopřejte si nadýchané a lahodné domácí lívance. Toto je velmi jednoduchý recept na dokonalé lívance, které usmažíte na pánvi bez přidání tuku. Jsou skvělé nejen k snídani.


Prolomili jsme ruskou obranu u Záporoží, tvrdí ukrajinský generál
Tiscali-zprávy | 19:59:41
Ukrajinské jednotky po týdnech usilovného odminovávání prolomily první ruskou obrannou linii u Záporoží. V rozhovoru pro britský nedělník The Observer to řekl jeden z nejvýše postavených ukrajinských generálů Oleksandr Tarnavskyj, který má na starosti protiofenzívu na jihu země.


DOKONALÝ a JEDNODUCHÝ recept na vafle!
Tiscali-zprávy | 19:15:13
Vyzkoušejte jednoduchý recept na vafle, které jsou dokonale propečené a křupavé! Už nemusíte hledat osvědčený způsob, jak připravit těsto na vafle. Tyto vafle chutnají doslova jako ze stánku nebo možná ještě lépe!


Stejná cena kuřete v řetězcích. Funguje tady konkurence?
Tiscali-zprávy | 18:02:54
Na českém trhu s potravinami se dějí divné věci. Potvrdila to nedělní debata na ČT24.


Do Česka se vrací vedra. Teploty budou mimořádně vysoké. Předpověď na celý týden
AAzdraví.cz | 18:14:24
Po velmi proměnlivých prázdninových měsících, kdy se střídaly velmi vysoké a naopak dosti nízké teploty, byl počátek září v podstatě takový, jaký by se od…


Stany před pražským magistrátem měly upozornit na lidi v bytové nouzi
ceskenoviny.cz | 19:00:00
Praha - Rozmístěním 50 stanů před budovu pražského magistrátu dnes chtěli zástupci Platformy pro sociální bydlení poukázat na to, kolik rodin podle nich už letos přišlo o možnost...


Místem výcviku ukrajinských pilotů bude Francie. Prezidenti zemí uzavřeli dohodu
idnes.cz | 22:25:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v nedělním telefonickém rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem uzavřel „velmi důležitou dohodu o výcviku“ ukrajinských pilotů ve Francii. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na jeho pravidelné večerní videoposelství.


Podněstří je jako skanzen. Moldavsko však míří do EU, říká velvyslanec
idnes.cz | 20:00:00
Rusko rozhodně nevzdalo svou snahu připoutat Moldavsko k sobě, říká v rozhovoru pro iDNES.cz český velvyslanec v Kišiněvě Stanislav Kázecký. Popisuje, že v autonomním Podněstří se dnes žije jako v osmdesátých letech – platební karty nefungují a v ulicích jsou sochy Lenina. Moldavané jsou však schopný národ, který má co nabídnout, zdůrazňuje.


Strašák vztekliny se vrací, riziko roste v pohraničí. Přibývá zájemců o vakcínu
idnes.cz | 20:00:00
Stále více Čechů se chrání před smrtelnou vzteklinou. Přesto, že v zemi se nemoc nevyskytla dvacet let, po covidu opět roste zájem o očkování: preventivně i po rizikovém poranění zvířetem. Jen do konce července převzali lékaři téměř 12 tisíc vakcín, což je skoro tolik jako za celý loňský rok. Souvisí to s návratem k cestování, ale také s rostoucím rizikem nákazy vzteklinou v pohraničí.


Kazma: Jsem týpek, který se vyspí i v kaluži. Nejbližší projekt? Rodina
idnes.cz | 20:00:00
Velkolepý mystifikátor a showman, který se nebojí riskovat. Jistí si u něj můžete být jen tím, že každá jeho akce strhne pozornost. Teď natočil film a ke zlosti všech kritiků dokázal zbourat kina. A jaký vlastně je, když shodí černé brýle a přestane být Kazmou?


Nezávislé vyšetřování podle JAR nenašlo důkazy o dodávkách zbraní do Ruska
Novinky.cz | 23:12:22
Nezávislé vyšetřování nenašlo žádné důkazy o tom, že by ruská loď koncem loňského roku vyzvedla v Jihoafrické republice zbraně určené pro Rusko. V neděli to podle agentury Reuters uvedl prezident JAR Cyril Ramaphosa.


Místem výcviku ukrajinských pilotů bude Francie. Prezidenti zemí uzavřeli dohodu
lidovky.cz | 23:35:47
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v nedělním telefonickém rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem uzavřel „velmi důležitou dohodu o výcviku“ ukrajinských pilotů ve Francii. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na jeho pravidelné večerní videoposelství.


Zemětřesení na ukrajinské obraně. Zelenskyj se chystá odvolat Reznikova
lidovky.cz | 22:13:52
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli sdělil, že požádá parlament o odvolání ministra obrany Oleksije Reznikova a na jeho místo navrhne Rustema Umerova, šéfa hlavního ukrajinského privatizačního fondu. Toto oznámení, které učinil ve svém pravidelném večerním videoposelství k národu, připravuje půdu pro největší otřes ukrajinského obranného aparátu během války, poznamenala agentura Reuters.


Zelenskyj navrhne výměnu ministra obrany. Reznikova má nahradit Umerov
Denik.cz | 21:52:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli na Facebooku uvedl, že požádá parlament o odvolání ministra obrany Oleksije Reznikova a na jeho místo navrhne Rustema Umerova, šéfa hlavního ukrajinského privatizačního fondu. Toto oznámení, které učinil ve svém pravidelném večerním videoposelství k národu, připravuje půdu pro největší otřes ukrajinského obranného aparátu během války, poznamenala agentura Reuters.


Osasuna trápila Barcelonu, bod měla na dosah. Výhru trefil Lewandowski
iSport.cz | 23:00:00
Fotbalisté Barcelony ve 4. kole španělské ligy zvítězili 2:1 v Pamploně a jsou na třetím místě tabulky. V 86. minutě rozhodl z penalty útočník Robert Lewandowski. Druhá za stoprocentním Realem Madrid je díky lepšímu skóre Girona, která zdolala doma 1:0 Las Palmas. Duel Atlética Madrid se Sevillou byl odložen kvůli hrozbě záplav po silných deštích v některých regionech Španělska.


V parnu se mi zavařila hlava, vyčetla si Muchová. Ve třetích setech si ale věří
iSport.cz | 22:55:00
PŘÍMO Z NEW YORKU | Z tuhé bitvy s mladou Číňankou vyšla Karolína Muchová ještě silnější. A poprvé v životě si může říkat čtvrtfinalistka US Open. Ve velkém parnu a proti sebevědomě vystupující i hrající Wang Sin-jü už vypadala po druhé sadě ve velkých nesnázích. Po triumfu 6:3, 5:7, 6:1 za dvě a půl hodiny nakonec ale udělala krok mezi nejlepší osmičku amerického grandslamu a také se významně přiblížila premiérové účasti na Turnaji mistryň.


PSG za poločas zničilo Lyon čtyřmi góly. Dvakrát se prosadil Mbappé
iSport.cz | 22:45:00
Fotbalisté Paris St. Germain ve 4. kole francouzské ligy porazili Lyon na jeho hřišti 4:1. Dvěma góly k vítězství přispěl hvězdný kanonýr Kylian Mbappé, jenž se s pěti trefami posunul do čela tabulky střelců. Obhájci titulu jsou druzí o dva body za Monakem, Lyon je s jedním bodem poslední.


Otočka Pardubic ve Švédsku: dělové koule a SuperWill! Varaďa má výhru
iSport.cz | 22:25:00
PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | Přežít tlak a pak smrtelně kousnout! Pardubice vyhrály ve Skelleftea 4:3, trenér Václav Varaďa se ve druhém zápase Ligy mistrů dočkal své první výhry. Jeho tým v klíčových fázích držel brankář Roman Will. Další zásadní zpráva: formu mají i tři dělové koule. „Když se s někým srazíme, psychicky nám to pomůže a dostaneme se do zápasu,“ pochvaloval si Jan Mandát.


Trpišovský o posilách: Oslovili jsme sedm hráčů. Jeden je na dobré cestě
iSport.cz | 22:00:00
Školáci se vrací do školy a píseň Josefa Melena Ne, pětku ne si klidně mohli v nedělním večeru zpívat i fotbalisté Karviné na půdě Slavie, která herně dominovala. Prosadili se i tři útočníci, což nebývá na sešívané poměry zvykem. „Neřeším, kdo dává góly, ale pro sebevědomí těch střelců je to samozřejmě důležité. Mnozí kluci potvrdili svůj standard. Výborný byl i Jurásek,“ zářil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský po výhře 5:1. A mluvil i o aktivitě klubu na přestupovém trhu.


Verstappenův rekord? Je to dobré pro Wikipedii a i tak to nikdo nečte, říká Wolff
f1sport.auto.cz | 21:12:00
Pomyslná přestřelka, kterou se Mercedes snaží bagatelizovat úspěchy Maxe Verstappena, pokračovala i po závodě.


Nepřijatelný kontakt ukazuje, že jezdci staví své zájmy nad tým, říká Stella z McLarenu
f1sport.auto.cz | 22:08:00
Vzájemný kontakt jezdců McLarenu během Velké ceny Itálie formule 1 nenechal chladným šéfa týmu Andreu Stellu, podle kterého je „nepřijatelné“, aby Lando Norris a Oscar Piastri stavěli své zájmy nad ...


Horner: Je to skvělý úspěch a výsledek obrovského úsilí každého člena týmu
f1sport.auto.cz | 23:05:00
Tým Red Bull měl po Velké ceně Itálie opět řadu důvodů k radosti. Dvojité vítězství na horké půdě Ferrari a dva překonané rekordy ve formuli 1.


Wozniacká se do čtvrtfinále US Open nedostala
sport.cz | 23:34:08
Caroline Wozniacká se po návratu z mateřské přestávky do čtvrtfinále US Open nedostala. Dánská tenistka podlehla domácí Cori Gauffové 3:6, 6:3, 1:6.


PSG díky drtivé první půli vyhrál v Lyonu, dvakrát se trefil Mbappé
sport.cz | 23:31:01
Fotbalisté Paris St. Germain ve 4. kole francouzské ligy porazili Lyon na jeho hřišti 4:1. Dvěma góly k vítězství přispěl hvězdný kanonýr Kylian Mbappé, jenž se s pěti trefami posunul do čela tabulky střelců. Obhájci titulu jsou druzí o dva body za Monakem, Lyon je s jedním bodem poslední.


Jurásek chtěl penaltu, pak dal gól. Cítím důvěru týmu i trenéra, pochvaluje si mladý slávista
sport.cz | 23:23:54
Cvičil se soupeři, byl drzý a dravý. „Jeho výkon v první půli se mi fakt líbil,“ ocenil představení křídelníka Matěje Juráska proti Karviné trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. „Cítím, že mi důvěřují tým i trenéři. Ale bylo důležité, že jsme se všichni, co jsme hráli nahoře, prosadili. To je skvělé,“ liboval si dvacetiletý junák po výhře 5:1 nad ligovým nováčkem.


Holec zkratem nahrál Slavii. Vrátí nám to, podržel ho trenér Karviné
sport.cz | 22:28:28
Po nadějném a úspěšném vstupu přišla rána z vlastních řad. Karviná vedla v zápase fotbalové ligy na Slavii brzkou brankou 1:0, ale zkrat nového gólmana Dominika Holce přihrál domácímu favoritovi vyrovnávací gól. Sešívaní nakonec nováčka rozstříleli 5:1. „Nic jsme mu nevyčítali. Tohle je týmový sport. Společně prohráváme a společně vyhráváme. Podpoříme ho. On sám si vyhodnotí, jak to měl udělat. Je to zkušený gólman, nic negativního nebylo,“ prohlásil karvinský záložník Patrik Čavoš.


PSG na venkovním hřišti rozneslo Lyon na kopytech. 2 góly dával Kylian Mbappé
FotbalPortal | 22:46:00
Když proti sobě PSG mělo zdánlivě lehké soupeře, vyhořelo. S vicemistrem z Lens si ale poradilo bez mrknutí oka a před ním byl další těžký soupeř v podobě Lyonu, navíc na jeho hřišti. Jenomže jako kdyby výkony svěřenců Luise Enriqueho gradovaly. O osudu zápasu rozhodl už první poločas, který byl ze strany PSG famózní a skončil vedením 4:0. Ve druhé půli jen korigoval Tolisso.


Krypto magnáta (†41) našli údržbáři rozsekaného v záchodě! Zavraždil ho závistivý kamarád?
blesk | 21:59:00
Když přišli instalatéři do jednoho z bytových domů v bulharské Sofii opravit ucpaný odpad, s hrůzou zjistili, že uvnitř záchodu jsou kusy lidského těla. Zakrátko vyšlo najevo, že se jedná o úspěšného americko-bulharského občana a krypto magnáta Christiana Peeva (†41). Hlavním podezřelým je podle policie bývalý barman a přítel oběti Vesco Valchynov.


Nezávislé vyšetřování podle JAR nenašlo důkazy o dodávkách zbraní do Ruska
Novinky-kultura | 23:12:22
Nezávislé vyšetřování nenašlo žádné důkazy o tom, že by ruská loď koncem loňského roku vyzvedla v Jihoafrické republice zbraně určené pro Rusko. V neděli to podle agentury Reuters uvedl prezident JAR Cyril Ramaphosa.


Jurečka tvrdí, odklad změn penzijního zákona znamená zbytečné předčasné odchody do důchodu
Tyden-domácí | 14:52:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10.000 lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října.


Průměrná mzda v ČR zaznamenala další reálný pokles
Tyden-domácí | 09:41:00
Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí v reálném vyjádření znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvodem je podle nich přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl podle analytiků pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o vývoji mezd ve druhém čtvrtletí v pondělí.


Sparta nadále dominuje tabulce před Slávií, dnes porazila Liberec 2:0
Tyden-sport | 20:58:00
Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v 7. kole první ligy v Liberci 2:0 a před reprezentační pauzou si pojistili vedení v tabulce. O skóre za obhájcem titulu zůstal jeho městský rival Slavia po výhře 5:1 nad nováčkem z Karviné. Na třetí místo se vrátila Olomouc díky triumfu 3:1 v Hradci Králové. Plzeň zdolala Bohemians 1905 2:0.


Zákaz jednorázových elektronických cigaret, chce zavést Francie
Tyden-sport | 15:55:00
Francie plánuje zakázat jednorázové elektronické cigarety, řekla premiérka Élisabeth Borneová rozhlasové stanici RTL. Podobná opatření již v souvislosti s obavami ze zdravotních dopadů kouření e-cigaret se sladkými příchutěmi přijalo Německo, Austrálie či Nový Zéland.


Jurečka tvrdí, odklad změn penzijního zákona znamená zbytečné předčasné odchody do důchodu
Tyden-sport | 14:52:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10.000 lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října.


Ruská armáda rekrutovala skoro 300 000 lidí, uvádí Medvěděv
Tyden-sport | 12:49:00
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Nový britský výbor, cílem je uctění památky Alžběty II.
Tyden-sport | 10:45:00
V Británii vznikl zvláštní výbor, který má připravit návrhy, jak trvale uctít památku královny Alžběty II. Ta zemřela před rokem 8. září ve věku 96 let. Výbor má vymyslet, jak nejlépe připomenout budoucím generacím tuto nejdéle vládnoucí britskou panovnici. Informovala o tom místní média.


Průměrná mzda v ČR zaznamenala další reálný pokles
Tyden-sport | 09:41:00
Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí v reálném vyjádření znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvodem je podle nich přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl podle analytiků pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o vývoji mezd ve druhém čtvrtletí v pondělí.


Sparta nadále dominuje tabulce před Slávií, dnes porazila Liberec 2:0
Tyden-Byznys | 20:58:00
Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v 7. kole první ligy v Liberci 2:0 a před reprezentační pauzou si pojistili vedení v tabulce. O skóre za obhájcem titulu zůstal jeho městský rival Slavia po výhře 5:1 nad nováčkem z Karviné. Na třetí místo se vrátila Olomouc díky triumfu 3:1 v Hradci Králové. Plzeň zdolala Bohemians 1905 2:0.


Zákaz jednorázových elektronických cigaret, chce zavést Francie
Tyden-Byznys | 15:55:00
Francie plánuje zakázat jednorázové elektronické cigarety, řekla premiérka Élisabeth Borneová rozhlasové stanici RTL. Podobná opatření již v souvislosti s obavami ze zdravotních dopadů kouření e-cigaret se sladkými příchutěmi přijalo Německo, Austrálie či Nový Zéland.


Jurečka tvrdí, odklad změn penzijního zákona znamená zbytečné předčasné odchody do důchodu
Tyden-Byznys | 14:52:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10.000 lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října.


Ruská armáda rekrutovala skoro 300 000 lidí, uvádí Medvěděv
Tyden-Byznys | 12:49:00
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Nový britský výbor, cílem je uctění památky Alžběty II.
Tyden-Byznys | 10:45:00
V Británii vznikl zvláštní výbor, který má připravit návrhy, jak trvale uctít památku královny Alžběty II. Ta zemřela před rokem 8. září ve věku 96 let. Výbor má vymyslet, jak nejlépe připomenout budoucím generacím tuto nejdéle vládnoucí britskou panovnici. Informovala o tom místní média.


Průměrná mzda v ČR zaznamenala další reálný pokles
Tyden-Byznys | 09:41:00
Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí v reálném vyjádření znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvodem je podle nich přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl podle analytiků pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o vývoji mezd ve druhém čtvrtletí v pondělí.


Sparta nadále dominuje tabulce před Slávií, dnes porazila Liberec 2:0
Tyden-Kultura | 20:58:00
Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v 7. kole první ligy v Liberci 2:0 a před reprezentační pauzou si pojistili vedení v tabulce. O skóre za obhájcem titulu zůstal jeho městský rival Slavia po výhře 5:1 nad nováčkem z Karviné. Na třetí místo se vrátila Olomouc díky triumfu 3:1 v Hradci Králové. Plzeň zdolala Bohemians 1905 2:0.


Zákaz jednorázových elektronických cigaret, chce zavést Francie
Tyden-Kultura | 15:55:00
Francie plánuje zakázat jednorázové elektronické cigarety, řekla premiérka Élisabeth Borneová rozhlasové stanici RTL. Podobná opatření již v souvislosti s obavami ze zdravotních dopadů kouření e-cigaret se sladkými příchutěmi přijalo Německo, Austrálie či Nový Zéland.


Jurečka tvrdí, odklad změn penzijního zákona znamená zbytečné předčasné odchody do důchodu
Tyden-Kultura | 14:52:00
Do předčasného důchodu by kvůli odkladu platnosti zákona se změnami penzí mohlo odejít až 10.000 lidí. Příští rok by to mohlo zvednout výdaje o tři až čtyři miliardy korun. V pořadu Partie televize CNN Prima to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podmínky pro předčasný důchod zpřísňuje důchodová novela. Kabinet počítal původně s tím, že by změny mohly platit od září. Účinné budou ale až od října.


Ruská armáda rekrutovala skoro 300 000 lidí, uvádí Medvěděv
Tyden-Kultura | 12:49:00
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Nový britský výbor, cílem je uctění památky Alžběty II.
Tyden-Kultura | 10:45:00
V Británii vznikl zvláštní výbor, který má připravit návrhy, jak trvale uctít památku královny Alžběty II. Ta zemřela před rokem 8. září ve věku 96 let. Výbor má vymyslet, jak nejlépe připomenout budoucím generacím tuto nejdéle vládnoucí britskou panovnici. Informovala o tom místní média.


Průměrná mzda v ČR zaznamenala další reálný pokles
Tyden-Kultura | 09:41:00
Průměrná mzda v Česku ve druhém čtvrtletí v reálném vyjádření znovu meziročně klesla, a to sedmý kvartál v řadě. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvodem je podle nich přetrvávající vysoká inflace, protože v nominálním vyjádření mzdy rostly. Vzhledem ke slábnoucí inflaci ale byl podle analytiků pokles reálné mzdy nižší než v prvním čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o vývoji mezd ve druhém čtvrtletí v pondělí.


Petr Nárožný je osmdesátník plný elánu
Tyden-Kultura | 12:00:00
V dubnu oslavil 85. narozeniny, ale zvolnit, jak se zdá, nehodlá. Herec Petr Nárožný objíždí republiku s několika divadelními představeními, točí filmy a k tomu všemu se podle exkluzivních informací SEDMIČKY pustil do kompletní rekonstrukce bytu.


Zákaz jednorázových elektronických cigaret, chce zavést Francie
Tyden-zahraniční | 15:55:00
Francie plánuje zakázat jednorázové elektronické cigarety, řekla premiérka Élisabeth Borneová rozhlasové stanici RTL. Podobná opatření již v souvislosti s obavami ze zdravotních dopadů kouření e-cigaret se sladkými příchutěmi přijalo Německo, Austrálie či Nový Zéland.


Ruská armáda rekrutovala skoro 300 000 lidí, uvádí Medvěděv
Tyden-zahraniční | 12:49:00
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Zelenskyj střídá ministra obrany. Reznikova nahradí krymský Tatar Umerov
Tiscali-zprávy | 21:12:02
Jedna z nejvýraznějších postav ukrajinského vzdoru vůči ruské invazi a klíčová figura v ukrajinské vládě odchází z klíčové pozice ve vládě.


ÚŽASNÁ HOUBOVÁ POLÉVKA: To musíš vyzkoušet!
Tiscali-zprávy | 22:14:16
Je to skvělá houbová polévka, kterou můžete uvařit z čerstvých, mražených nebo sušených hub. Recept je vyzkoušený a samotná polévka je úžasná. Je vydatná, voňavá a velmi sytá, no prostě báječná!


Národní rozvojový fond od svého vzniku nepodpořil jediný projekt a hospodaří se ztrátou
ČT24 | 19:18:16
Národní rozvojový fond (NRF) měl rozhýbat soukromé investice hlavně do infrastruktury. Čtyři komerční banky se dohodly s předchozí vládou a slíbily do něj vložit až sedm miliard korun. Jenže hospodaření fondu loni skončilo devítimilionovou ztrátou a za tři roky fungování nepodpořil ani jediný projekt. Banky přesto počítají s tím, že fond fungovat začne.


Sparta nadále dominuje tabulce před Slávií, dnes porazila Liberec 2:0
Tyden-domácí | 20:58:00
Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v 7. kole první ligy v Liberci 2:0 a před reprezentační pauzou si pojistili vedení v tabulce. O skóre za obhájcem titulu zůstal jeho městský rival Slavia po výhře 5:1 nad nováčkem z Karviné. Na třetí místo se vrátila Olomouc díky triumfu 3:1 v Hradci Králové. Plzeň zdolala Bohemians 1905 2:0.


Zákaz jednorázových elektronických cigaret, chce zavést Francie
Tyden-domácí | 15:55:00
Francie plánuje zakázat jednorázové elektronické cigarety, řekla premiérka Élisabeth Borneová rozhlasové stanici RTL. Podobná opatření již v souvislosti s obavami ze zdravotních dopadů kouření e-cigaret se sladkými příchutěmi přijalo Německo, Austrálie či Nový Zéland.


Ruská armáda rekrutovala skoro 300 000 lidí, uvádí Medvěděv
Tyden-domácí | 12:49:00
Ruská armáda od začátku roku najala do svých služeb asi 280.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Britské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že Rusko verbuje jako vojáky do války na Ukrajině i migranty ze Střední Asie a občany sousedních zemí.


Nový britský výbor, cílem je uctění památky Alžběty II.
Tyden-domácí | 10:45:00
V Británii vznikl zvláštní výbor, který má připravit návrhy, jak trvale uctít památku královny Alžběty II. Ta zemřela před rokem 8. září ve věku 96 let. Výbor má vymyslet, jak nejlépe připomenout budoucím generacím tuto nejdéle vládnoucí britskou panovnici. Informovala o tom místní média.


Petr Nárožný je osmdesátník plný elánu
Tyden-domácí | 12:00:00
V dubnu oslavil 85. narozeniny, ale zvolnit, jak se zdá, nehodlá. Herec Petr Nárožný objíždí republiku s několika divadelními představeními, točí filmy a k tomu všemu se podle exkluzivních informací SEDMIČKY pustil do kompletní rekonstrukce bytu.Return to top