Celkem 3844 článků.|

Zpravodajství

BenQ SP2: Outdoorová kamerka zaujme ovládáním přes hodinky a kvalitou videa i fotografií
iHned.cz | Ikonka času2. 9. 2014, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Adrenalinové sporty jsou snad jediný důvod, proč si normální člověk může chtít pořídit videokameru místo nahrávání na telefon. Kamerky na helmách či řidítkách mají ale jeden problém - nepohodlné ovládání. Pro kamerku SP2 od BenQ to neplatí.

Vybrat správné boty školákovi neumí řada rodičů. Jak postupovat?
Denik.cz | Ikonka času2. 9. 2014, 5:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha – Vybrat správné boty školákovi neumí podle ortopeda Františka Picka řada rodičů. Chyba ve výběru bot poté končívá bolestmi a vážnými problémy, řekl Picek a varoval před výběrem jen podle velikosti, vzhledu a ceny obuvi. Radí sledovat, zda podrážka je ohebná na správném místě, opatek vysoký a dlouhý a materiál prodyšný. Dětská bota má být co nejlehčí, jinak příliš zatěžuje nohu a dítě se rychle unaví.

V mexickém jezeře uhynuly stovky tisíc ryb
Denik.cz | Ikonka času2. 9. 2014, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mexiko - Stovky tisíc mrtvých sladkovodních ryb se od minulé středy objevily v jezeře Cajititlán v mexickém státě Jalisco, napsal server BBC. Místní úřady tento masový úhyn vodních tvorů označily za "přirozený koloběh přírody", ale státní činitelé jsou podle BBC toho názoru, že na vině je zejména špatná péče o jezero. Zdraví lidí tu prý ale každopádně nebylo ohroženo.

Národní muzeum převzalo statisíce nových exponátů, nejvíc od roku 1989
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 3:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Originál rukopisu Julia Fučíka nebo třeba pero, kterým německý velitel podepsal v květnu 1945 kapitulaci německých vojsk. I takové exponáty nachází pracovníci Národního muzea mezi předměty, které převzali od Muzea dělnického hnutí. Je jich na 700 tisíc, nejvíc od roku 1989.

Rozhlas uvede Epsteinovu sci-fi hru. Zemi v ní ničí produkt globální firmy
iHned.cz | Ikonka času2. 9. 2014, 3:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Držitel Českého lva za scénář k detektivce Ve stínu je autorem sci-fi rozhlasové hry, kterou v úterý večer odvysílá Český rozhlas 3 - Vltava. Děj hry se točí kolem globální firmy, jež prorůstá celým společenským systémem a zasahuje i do veřejnoprávního vysílání.

Prezident Miloš Zeman přednese sněmovně své výtky k služebnímu zákonu
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 2:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslanci chtějí udělat další krok k definitivnímu přijetí služebního zákona. Kompromisní verzi, na které se vládní strany po dlouhých debatách dohodly s pravicovou opozicí, mají ve sněmovně poslat do závěrečného kola schvalování. Zviklat se je ještě pokusí prezident Miloš Zeman. Své výhrady přednese přímo ve sněmovně.

Učitelé a další zaměstnanci ve školství dostanou přidáno, v průměru 500 korun
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 1:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na vzdělání půjde tento školní rok víc peněz. Díky tomu se zvýší platy učitelům i nepedagogickým pracovníkům. Ti dostanou přidáno v průměru 500 korun, začínající učitelé 300 korun a učitelé s praxí průměrně 800 korun měsíčně.

Hospodaření OSBL za srpen 2014
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V srpnu 2014 přispělo 187 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 42 002,88 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v červnu 2014 částkou 22 809,65 Kč. Zůstatek byl koncem srpna 2014 354 231,52 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 166 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu. Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu neb ...

Raphaelův obraz z období renesance byl poškozen, protože italské muzeum půl roku neopravilo klimatizaci
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mistrovské dílo renesančního malíře Raphaela se zbortilo, protože muzeum v Římě, kde je vystaveno, půl roku nebylo schopné uvést v provoz svou zničenou klimatizaci. Podle britského listu Independent to znovu vyvolává otázky, zda je Itálie vůbec schopna či ochotna postarat se o své cenné kulturní dědictví.

V horku a vlhkosti italského léta se zbortil Raphaelův obraz Ukládání Krista, na němž je ukřižovaný Ježíš snímán z kříže. Pracovníci Galerie Borghese v Římě byli pak nuceni u obrazu ve snaze ho ...

Odnož Al-Káidy operuje u izraelských hranic
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sotvaže izraelská armáda dovršila svůj masakr v Gaze, který svou brutalitou zaskočil i Spojené státy, vyhlídky, že Tel-Aviv spadne rovnýma nohama do další války, nejsou vyloučené. Přestože se Izrael do války se sousední Sýrii zapojil opakovaným bombardováním vojenských cílů v této zemi loni a letos (ačkoliv letos izraelské letectvo bombardovalo pozice syrské armády na Izraelem okupovaných Golanských výšinách, nikoliv přímo v Sýrii) ZDE, její běsnění a tragédie se jej prozatím příliš nedotkly. Nyní se ...

Anexi palestinského území Izraelem odsoudily Spojené státy i Británie
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká a britská vláda kritizovaly výjimečně ostrým jazykem rozhodnutí Izraele schválit jednu z největších anexí palestinského území za poslední desetiletí.

Britský ministr zahraničí Philip Hammond konstatoval, že je toto rozhodnutí "mimořádně špatné". Izrael se zmocnil téměř 400 hektarů palestinského území u Gvaotu nedaleko Betléma. Označil ho za území vlastněné izraelských státem, přestože dosud to byly soukromé pozemky vlastněné Palestinci. Znamená to, že území může být nyní použito k výstavbě ...

Vyšla třetí kniha deníkových zápisků Jana Koblasy
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ctitelé Jana Koblasy, legendárního výtvarného umělce proslulého zejména sochařskou tvorbou, se mohou od letoška těšit z rozsáhlého knižního textu Konec exilu. Cizinec mezi svými. Na ploše téměř pěti set stran seznamuje Jan Koblasa (*1932 Tábor) čtenáře se svým životem mezi lety 1989 a 2012. Ve stručných, často až telegraficky koncipovaných záznamech míjí rok za rokem, v těžké práci, pochybách, prohrách i jasných vítězstvích, v naléhavém boji o čas a sílu k práci. ...

OSN bude vyšetřovat zvěrstva, páchaná Islámským státem i iráckou armádou
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Činitelé OSN budou vyšetřovat zvěrstva, spáchaná v Iráku, vzhledem k tomu, že přicházely opakované zprávy, že bojovníci Islámského státu spáchali "nelidské činy v neuvěřitelném rozsahu", včetně stínání hlav a dalšího zabíjení, nucených konverzí, otroctví a sexuálního zneužívání. Flavia Pansieri, náměstkyně komisaře OSN pro lidská práva, uvedla v mimořádné debatě v Ženevě, že i irácké vládní jednotky páchaly během bojů za posledního čtvrt roku zvěrstva, i když nikoliv v tak velké míře.

Podrobnosti v a ...

Kýčem k bohatství
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přednášku o kýči v české politice, pravicové i levicové, měl v sobotu 23. srpna 2014 Jan Čulík na Letní žurnalistické škole Karla Havlíčka v Havlíčkově Brodě. Videozáznam přednášky i následné diskuse naleznete ZDE. Klikněte na záložku "Archiv", přednášku i diskusi naleznete v pravém sloupci.

...

Kriminální porušení práva rodičů rozhodovat o svém synovi?
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celou Británii a zároveň i Španělsko fascinuje v posledních několika dnech případ rodiny Kingových, kteří "unesli" svého na smrt nemocného pětiletého syna z nemocnice v Southamptonu. Do případu je zapletena i klinika v České republice.

Rodiče pětiletého Ashyi Kinga ho odvezli proti vůli lékařů z nemocnice v jihoanglickém Southamptonu, kde postupoval léčbu na nádor v mozku. Důvod neshod mezi rodiči a nemocnicí není jasný, neboť nemocnice nemůže veřejně hovořit o soukromých informacích. Zdá se, že r ...

NATO plánuje vytvořit speciální "údernou sílu" na ochranu východní Evropy
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NATO vytvoří mimořádnou "údernou" vysoce připravenou vojenskou sílu čítající 4000 mužů, které bude možno rychle použít ve východní Ervopě a v pobaltských zemích na ochranu před potenciální ruskou agresí, konstatovali činitelé Severoatlantického společenství. Očekává se, že šéfové 28 členských zemí NATO tento plán schválí tento pátek na své vrcholné schůzce ve Walesu. ...

O šíření chaosu
Britské listy | Ikonka času2. 9. 2014, 1:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinská vláda tvrdí, že na její území pronikly "stovky" ruských tanků. Evropští politikové zase jednou bezradně uvažují jak reagovat, píše reportér Channel Four News Paul Mason. Ruské úmysly jsou nečitelné.

Vojensky je více méně jasné, že po ztrátě území původní vzbouřenecké Doněcké lidové republiky a obrovského ztrapnění Ruska v důsledku sestřelení malajského letadla MH17 otevřely proruské jednotky třetí frontu, podél jižního pobřeží Ukrajiny, ve snaze vytvořit pozemní koridor z Ruska na okupovaný K ...

Putin vyhrožuje: Kyjev zaberu do čtrnácti dnů, když budu chtít
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času2. 9. 2014, 1:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brusel - Ruský prezident Vladimir Putin údajně v souvislosti s ukrajinskou krizí řekl dosluhujícími šéfovi Evropské komise Josému Barrosovi, že když bude chtít, zabere Kyjev za dva týdny. Napsal to italský list La Repubblica. Barroso to měl prohlásit v sobotu během mimořádného summitu EU v Bruselu.

Krajský soud v Brně znovu projedná vraždu bývalého policisty Tofla
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 1:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brutální vraždou bývalého policisty Michala Tofla se dnes bude znovu zabývat Krajský soud v Brně. Už loni uložil údajným pachatelům Radku Sobotkovi a Tomáši Trkanovi devatenáct let vězení. Sobotka však později tvrdil, že ze samopalu střílel pouze Trkan, soud proto případ řeší znovu.

Začíná výluka, místo vlaků jezdí mezi Pardubicemi a Hradcem autobusy R, Z a A
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 1:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na železniční trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové dnes železničáři začínají pokládat druhou kolej a výhybky, proto tam na několik dní nebudou jezdit vlaky. První náhradní autobusy vyjedou krátce po půl deváté.

Od ledna do konce července zemřelo při nehodách 11 dětí, v září riziko vzrůstá
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 0:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letošní bilance dopravních nehod dětí je tragická. Od počátku roku jich do konce července zemřelo 11. To je o tři víc než za celý loňský rok. Se začátkem školního roku je situace pro děti vždy nebezpečnější a riziko nehod výrazně vzrůstá.

Nové divadlo v Plzni přivítá první diváky Prodanou nevěstou
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 0:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První diváci dnes usednou do hlediště Nového divadla v Plzni. Zcela nová moderní budova s nepřehlédnutelnou fasádou stojí v Jízdecké ulici, jen kousek od historického jádra města. Stavba za zhruba 870 milionů korun je jedním ze stěžejních projektů Evropského hlavního města kultury 2015. Zahajovacím představením je opera Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta.

Kladrubský hřebčín chce usilovat o zapsání na seznam UNESCO
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 0:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem bude usilovat o zařazení do UNESCO. Cesta na prestižní seznam světového dědictví je ale poměrně dlouhá. Hřebčín nejprve musí vypracovat žádost, která má doložit výjimečné postavení památky. Příprava může trvat i dva roky.

V Olomouci otevírají nový učňovský obor Jezdec a chovatel koní
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 0:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku už víc než 15 let přibývá koní. Jejich počet se za posledních deset let zdvojnásobil. Zatímco dříve byl kůň spíše pomocníkem při práci, teď je pro mnohé majitele doslova koníčkem. S počtem koní roste i zájem o profesionály, kteří se umí o koně se vším všudy postarat. Poptávce vyšla vstříc olomoucká zemědělská škola. Do školních lavic dnes poprvé zasedne patnáct studentek nového oboru jezdec a chovatel koní.

Ve Zlíně pokračuje soud s dalšími aktéry metanolové kauzy
Český rozhlas | Ikonka času2. 9. 2014, 0:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Metanolová kauza dnes pokračuje u Okresního soudu ve Zlíně. Tři muže ze Zlínska žaluje státní zástupce za ohrožení zdraví závadnými potravinami. Jde o část třicetičlenné skupiny zapletené do výroby a prodeje smrtící lihoviny. Tito pachatelé před dvěma lety obchodovali s jedovatou směsí, která v celé republice zabila padesát lidí.

Máme doma školáka aneb malý průvodce rodiče školní docházkou
Hospodářské noviny | Ikonka času2. 9. 2014, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud jste včera vedli za ruku dítě poprvé do školy, šli jste tam určitě s vědomím, že je váš potomek optimálně připravený. A že se nemůže dočkat, až.....

Za několik stovek měsíčně ochráníte dům za miliony
Hospodářské noviny | Ikonka času2. 9. 2014, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po povodních a přívalových deštích se vždy zvýší zájem o pojištění proti těmto rizikům. Řada Čechů totiž nemá pojištěn dům ani byt. Tento zájem ovšem.....

Při koupi domu se řiďte i podle povodňové mapy
Hospodářské noviny | Ikonka času2. 9. 2014, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cenu nemovitosti a výši pojistného silně ovlivňuje, v jaké je povodňové zóně. Pokud leží ve čtvrté, je těžko pojistitelná...

Muzea v emirátu budou mít vlastní tunel
Hospodářské noviny | Ikonka času2. 9. 2014, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vlastní tunel s dvouproudou silnicí pro převoz uměleckých děl budou mít muzea, která se nyní staví v arabském emirátu Abú Dhabi. Ten svoji takzvanou.....

Několika větami
Hospodářské noviny | Ikonka času2. 9. 2014, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
ROZHLAS Stanice Vltava se ocitne pod palbou marketérů Premiéru sci-fi hry scenáristy Marka Epsteina nazvané Pescho odvysílá dnes ve 21.30 rozhlasová.....


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru