Celkem 3836 článků.|

Hudba-Kultura

Hvězdou orchestrálního koncertu PKF – Prague Philharmonia bude koncertní mistr Jan Fišer se svým Dvořákovým triem
Eurozpravy-kultura | Ikonka času24. 4. 2014, 15:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha – Beethovenovo a Mozartovo nesmrtelné dílo si v neděli 27. dubna připomene každý, kdo zavítá na předposlední orchestrální koncert jubilejní 20. sezony PKF – Prague Philharmonia do Dvořákovy síně Rudolfina. V roli protagonisty večera jej v doprovodu orchestru přednese vynikající houslista a koncertní mistr PKF Jan Fišer, který si na jeviště přivede klavíristu Ivo Kahánka a violoncellistu Tomáše Jamníka, jež společně tvoří Dvořákovo trio. Nejenže Jan Fišer sehraje úlohu člena tohoto vyhledávaného komorního tělesa, ale celým programem rovněž provede v roli uměleckého vedoucího. Koncert se tak odehraje netypicky bez dirigenta.

Tajemství skrytá pod zemí budou odhalena v Arcidiecézním muzeu Olomouc
Eurozpravy-kultura | Ikonka času24. 4. 2014, 10:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olomouc - Již dnes v 18 hodin bude v Arcidiecézním muzeu Olomouc zahájena výstava s názvem Tajemství skrytá pod zemí, která představuje významné výsledky bádání odborníků na Dolním náměstí v Olomouci a Hlavním náměstí v Krakově. Archeologické nálezy a jejich fotodokumentaci návštěvníci najdou až do 28. září v adekvátních historických kulisách křížové chodby románského biskupského paláce Jindřicha Zdíka. V červnu bude navíc Olomouc v souvislosti s touto výstavou hostit mezinárodní archeologickou konferenci.

Hamletova základní otázka zazní v Moravském divadle Olomouc
Eurozpravy-kultura | Ikonka času23. 4. 2014, 13:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olomouc - Po Maryše čeká Moravské divadlo Olomouc další dramatická výzva, tentokrát v podobě Shakespearovy slavné tragédie Hamlet. Na přípravě inscenace se podílela také řada zajímavých osobností. Režisér Michael Tarant přizval ke spolupráci dvojnásobného držitele Českého lva, hudebního skladatele Jana Jiráska. Zahajovací zkoušky se zúčastnil i profesor anglické literatury a čestný člen Řádu britského impéria Martin Hilský. Na premiéru inscenace se mohou diváci těšit již dnes od 19 hodin, nejbližší reprízy se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna a sobotu 26. dubna.

Olomoucký majáles se ponese v komiksovém duchu
Eurozpravy-kultura | Ikonka času23. 4. 2014, 12:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olomouc - Výstava tvorby krále českého komiksu Káji Saudka, komiksové workshopy, přítomnost uznávaných kreslířů nebo uspořádání komiksového sympozia dokazuje, že Olomouc v posledních měsících ovládla komiksová tematika. Není tedy žádným překvapením, že tradiční studentský svátek jara se ponese také v komiksovém duchu. Organizátoři Olomouckého majálesu Univerzity Palackého navíc letos slibují zajímavý program v Bezručových sadech, letní kino, hudební a divadelní představení, více prezentací neziskových organizací a mnoho dalšího. Komiksový majáles zahájí tradiční majálesový průvod a korunovace krále majálesu v úterý 6. května od 13 hodin na Horním náměstí.

Na koncertu barokní hudby zazní i kukaččí zpěv
Eurozpravy-kultura | Ikonka času23. 4. 2014, 10:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olomouc - Již dnes od 19 hodin se mohou posluchači těšit na skladby z kroměřížské arcibiskupské hudební sbírky v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Koncert italské a rakouské barokní hudby interpretované na dobových nástrojích je součástí doprovodných aktivit k projektu Duchovní osa Moravy.

Šúrka mikrofon Vypsané fixy ožil v novém videoklipu
Eurozpravy-kultura | Ikonka času22. 4. 2014, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha – Kde o jakém panákovi, co si stoupne na pódium, víme, jak se mu daří, jestli je v životě spokojený a mnohdy i číslo bot. Kapela Vypsaná fixa ale upozorňuje na aktéra, o jehož existenci přemýšlel asi skutečně málokdo.

Progressive Schlager-Noise from Austria Valina dotlačí svůj Container na 007
Musiczone | Ikonka času22. 4. 2014, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jestli máte rádi klasický Dischord desky, Shellac, Sebadoh, Jawbox nebo The Ex, určitě máte rádi i Valinu. Steve Albini, s kterým Valina nahrává (postaral se i o "Container", master si vzal na starost Bob Weston z Shellac) kapelu popsal jako "progressive Schlager-Noise from Austria." Ano, to sedí... ...

Na jihu Čech si užijí xenofobní nálady v celé své hrůze
Eurozpravy-kultura | Ikonka času22. 4. 2014, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České Budějovice – Jihočeské divadlo uvede komedii, jež vás upozorní na takové rozměr charity, nad kterým málokdo uvažuje, když se rozhodne někomu pomoct. Jak to může dopadnout s adopcí na dálku, ukazuje hra Louis a Louisa, která brzy rozesměje jihočeské publikum.

Norští jazz kytaroví Karokh a Les Homosexuels a DJ´s ve čtvrtek v Brně
Musiczone | Ikonka času22. 4. 2014, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po podzimních kosmických výpravách s Orchestra of Spheres se AVA kolektiv do KABINETU MÚZ vrací s dalším objevem. V podobě sedmihlavé norské skupiny KAROKH se do Brna přijede představit nová generace improvizační scény Osla rozkročená někde mezi vyzrálou indie popovou „kytarovkou“ a experimentálním jazz-rockovým orchestrem. ...

Na prknech libereckého divadla bude vykraden film
Eurozpravy-kultura | Ikonka času22. 4. 2014, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Liberec – Na prknech libereckého Divadla F. X. Šaldy bude vykraden film Monty Python and Holy Grail. Tento pátek zde totiž proběhne premiéra jednoho z nejúspěšnějších světových muzikálů posledních let – Monty Python´s Spamalot.

Manu Chao vystoupí s novou kapelou na festivalu Rock for People
Eurozpravy-kultura | Ikonka času22. 4. 2014, 12:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Známý muzikant a představitel francouzské alternativní scény Manu Chao se po osmi letech vrací do České republiky, aby vystoupil na 20. ročníku festivalu Rock for People. Přiveze s sebou nejen novou kapelu La Ventura, ale i repertoár plný oblíbených hitů.

Národní divadlo moravskoslezské uvede poprvé v historii balet La Sylphide
Eurozpravy-kultura | Ikonka času22. 4. 2014, 10:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ostrava - V Národním divadle moravskoslezském vrcholí přípravy baletu La Sylphide. Klasický balet o nenaplněné lásce zde nastudovala podle původní choreografie Augusta Bournonvilla dánská choreografka Karina Elver. Na premiéry se mohou diváci těšit 24. a 26. dubna v Divadle Antonína Dvořáka.

Transcendence: Johnny Depp chce ovládnout svět… Nebo mu jen pomoci?
Eurozpravy-kultura | Ikonka času22. 4. 2014, 1:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
RECENZE - Problém stále rostoucí oblasti vědy propojené se snahou vybudovat „lepší svět“ za pomoci umělé inteligence je lákavým, a oblíbeným tématem filmařů – stačí třeba vzpomenout na Spielbergův film A. I. Umělá inteligence (2001). S dalším příspěvkem do nekonečné debaty přispívají režisér Wally Pfister a především známý tvůrce nové podoby Batmana Christopher Nolan, tentokrát v roli producenta.

Desítka kreslířů složí poctu králi českého komiksu
Eurozpravy-kultura | Ikonka času21. 4. 2014, 18:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olomouc - Doprovodný program k výstavě Hommage a Kája Saudek vrcholí. Poctu králi českého komiksu Kájovi Saudkovi složí v pátek 25. dubna od 13 do 17 hodin desítka špičkových komiksových tvůrců. Při příležitosti retrospektivy Saudkovy tvorby v Muzeu moderního umění mohou diváci sledovat, jak si kreslíři poradí s původními Saudkovými komiksovými bublinami předtištěnými na bezmála čtyřicetimetrovou ohradu v sousedství muzea. V 18 hodin se mohou návštěvníci přesunout do kina Metropol, kde je čeká projekce tří filmů inspirovaných komiksem. Program poté vyvrcholí komiksovým kolokviem, které se bude konat v sobotu 26. dubna.

Moravské zemské muzeum zahájilo Mendelův rok zábavného vzdělávání
Eurozpravy-kultura | Ikonka času21. 4. 2014, 18:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brno - Moravské zemské muzeum zahájilo v dubnu zajímavý projekt s názvem Mendelův rok zábavného vzdělávání, který oslavuje 150 let od zveřejnění klíčové práce slavného vědce. Toto výročí si tedy zaslouží více než připomenutí. Návštěvníky čeká po celý rok řada zajímavých akcí, které jim přiblíží zábavnou formou svět vědy.

Poslední koncert Krásy dneška láká na divadelní akci a jam session
Eurozpravy-kultura | Ikonka času21. 4. 2014, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha – Poslední koncert z cyklu soudobé hudby Krása dneška, který pořádá PKF – Prague Philharmonia, se bude konat v úterý 22. dubna v Experimentálním prostoru Roxy – NoD. Posluchače tentokrát čeká interpretace skladeb německo-argentinského skladatele Mauricio Kagela, jenž vynikal zejména svým zaujetím promítnout teatrální složku do hudebních vystoupení.

9 let existence, 20 alb. Temné kytarové ambienty v neděli 27. v Cafe V Lese
Musiczone | Ikonka času20. 4. 2014, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konec dubna bude v pražském Café V lese ve znamení temné kytarové hudby. Do Prahy totiž zavítá Kanaďan Eric Quach, který tvoří pod jménem Thisquietarmy. Jeho kompozice se vzpírají jednoznačnému zaškatulkování. Záleží na konkrétním posluchači, zda v nich jako rozhodující vyhodnotí vlivy kytarových žánrů v rozpětí od post-rocku a shoegaze po doom metal, nebo jestli je vzhledem k jejich pozvolna se rozvíjející struktuře bude považovat za svéráznou variaci na ambient... ...

"Nezávislá" all stars sestava v klubu, kde přespolní blízko i teplé místo k přespání najdou... Planety, Prodavač a Zlato a nafta v Bárce
Musiczone | Ikonka času20. 4. 2014, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bárka patří mezi místa, kam se budete rádi vracet. Je přesně v půli cesty mezi Prahou a Plzní, pár kilometrů od D5... Pro přespolní není problém v blízkosti klubu přenocovat v suchu a relativně v teple...
...

Simona Stašová zazářila: Na festivalu v USA získala cenu za herecký výkon
Eurozpravy-kultura | Ikonka času20. 4. 2014, 11:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tiburon/Praha - Herečka Simona Stašová získala na filmovém festivalu v americkém Tiburonu cenu za ženský herecký výkon ve snímku Filipa Renče Sebemilenec. Oznámila to dnes Česká televize, která film produkovala. Stašová cenu Golden Reel (Zlatý kotouč) osobně převzala během pátečního závěrečného ceremoniálu.

Šukala tvoje matka s luciferem? CS Industrial vydávají další dávky hudebního dobra!
Musiczone | Ikonka času20. 4. 2014, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Internetový label a archiv české industrialní scény CS Industrial vydal kolekci "Deine Mutter Fickt Mit Luzifer!" s nahrávkami kapely Salon von Decadence a taký live album legendárních Suicidal Meditation... ...

Československý folkpunkový gulomet v Rožnově
Musiczone | Ikonka času20. 4. 2014, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ctib: Zdar a sílu, zvu vás na koncert, který měl být původně na Vrahu, ale protože tam je momentálně peklo, přesunuli jsme ho nakonec do rožnovské Městské knihovny. ...

teh(A)nu a Neural Corrosion: O cestě po experimentálních stezkách v ulicích malého města
Musiczone | Ikonka času16. 4. 2014, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
teh(A)nu a Neural Corrosion. Dva už poměrně zkušené home experimentátorské elektro projekty, za kterými skrývají jedna z nejaktivnějších postav orlovské D.I.Y. scény kolem klubu Futra Dan (teh(A)nu) a dlouholetý experimentátor a fanoušek a znalec nejen světové elektro scény Martin (Neural Corrosion). Oba tihle chlapíci se rozhodli vydat společný 10 palcové vinylové split album svých projektů, které by mělo v nejbližší době vyjít! Rozhovor s oběma muzikanty je také o anarcho-punkových názorech v jakékoli hudbě, o domácí tvorbě i vlivu města, kde oba žijí... ...

Islandská krajina v baladických obrazech? To je přeci Árstídir
Musiczone | Ikonka času16. 4. 2014, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Scénické krajiny islandských písní, intimní kytarová sóla, emotivní komorní hudba. Všemi těmito slovy by se dala charakterizovat baladická hudební skupina z islandského Reykjavíku ÁRSTÍDIR, která přijede 27. dubna do pražského Lucerna Music Baru. ...

Vertical Scratchers? Hity oholené až na kost. Neúnavný John Schmeral (exEnon/Brainiac, Crooks On Tape, live Caribou/Girls Against Boys) už zase v Praze
Musiczone | Ikonka času14. 4. 2014, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednoduché písně s hitovými melodiemi ala The Kinks či Buzzcocks a s příbuzně dravým provedením; stopáž do dvou do tří minut, důraz na instrumentální simplicitu... ...

Ruští Kirov do odpálí v Africe a pak jedou dál po Česku
Musiczone | Ikonka času14. 4. 2014, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V rámci svého prvního středoevropského turné se zde představí jedna z nejzajímavějších kapel současné ruské alternativní scény Kirov ze St. Petěrburgu. Kirov v sobě spojují indierockovou melodičnost s progresivními hudebními postupy a epickými post rockovými pasážemi, hutný a bohatý kytarový zvuk doplňují vokály v rodné ruštině... ...

Dřevěné pytlí v jutových uhlích: Každý se snaží uplatnit svůj negativní názor na to, co hrají ti ostatní
Musiczone | Ikonka času9. 4. 2014, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle je kult. Kapela, o které nebývá moc slyšet, ale pořád je tady. DPVJU prý letos slaví 25 let. Oslaví to 25. dubna v pražské Malostranské besedě, v rozhovoru se ale mluví také o dlouholeté tvorbě nové desky a o spoustě dalších věcí... ...

Marissa Nadler - July
Musiczone | Ikonka času1. 4. 2014, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Smutných holek s kytarou není nikdy dost... ...

Atentát na Wericha! OTK přicházejí s novou deskou a bude to mazec!
Musiczone | Ikonka času26. 3. 2014, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Atentát na Wericha" uniká ještě o notný kus dopředu směrem k absolutnímu posluchačskému dada. Reakce na záplavu "vtipností," linoucích se den co den z rádia či televize? Odpověď zkratkovitým "poselstvím" ze sociálních sítí? Bohapustý experiment? Vyberte si... ...

OFF zve do Brna na taneční elektronickou inteligenci
Musiczone | Ikonka času26. 3. 2014, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Luke Abbott a Norwell platí za hvězdné talenty současné evropské elektronické scény. Na Flédě se objeví 28. března ve společností mladého britského dua Always Late... ...

Knoflenka šéfuje z hollywodského ghetta další kariéru My Name Is Ann! A ty můžeš být u toho
Musiczone | Ikonka času23. 3. 2014, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéfka My Name Is Ann! Knoflenka sice již několik měsíců studuje art v Los Angeles. Ze svého hollywoodského ghetta už ale skládá velké plány na návrat domů. Už na konci dubna vyjde mimo jiné remixové album dosud posledního počinu MNIA! Shelter EP. To nabídne dva zcela nové songy a taky remixy z tracků z Shelter EP, kterých se ujmuli například Ink Midget, prof.neutrino, berlínský producent Magnum 38, nebo Captain Ahab/Clipping Bitch právě z L.A... ...


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1

Vrátit se nahoru