Celkem 3881 článků.|

blesk

1. máj ONLINE: Demonstrace, politické jarmarky i polibky pod třešní
Ikonka času1. 5. 2016, 8:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva protesty proti uprchlíkům, demonstraci proti fašismu a daňovým rájům, politická shromáždění i studentský majáles. To všechno čeká v neděli Prahu. První máj je tradičním datem i pro shromáždění politických stran a anarchistů, které si připomínají svátek práce. Na ohlášené akce bude dohlížet několik stovek policistů a Blesk.cz sleduje situaci online.

10 způsobů, jak být za největšího romantika na 1. máje
Ikonka času1. 5. 2016, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
1. máj – lásky čas – nastal. Ženy jsou rozněžněné a čekají, jak se muži o tradičním českém svátku lásky zachovají. To je vaše šance! Nezahálejte a připravte se. Buďte za gentlemany a romantiky. Dívky, ženy i dámy přece pozornost a něhu milují a potřebují.

„Vědí, že je EU nenechá utopit.“ Do Evropy letos zamíří sto tisíc Afričanů
Ikonka času1. 5. 2016, 7:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V letošním roce je nutné očekávat s výrazným nárůstem počtu běženců ze severoafrických zemí. V rozhovoru pro nedělní vydání německého nedělníku Welt am Sonntag to prohlásil zvláštní zmocněnec OSN pro Libyi Martin Kobler.

Vyšetřovatel vraždy Němcova se dočkal odměny. Putin mu nabídl vysoký post
Ikonka času1. 5. 2016, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin provedl rozsáhlé personální změny na vysokých bezpečnostních postech v zemi. V noci na neděli o tom informovala agentura Reuters s tím, že výměna na vlivných pozicích je nejrozsáhlejší za posledních pár let. Díky ní si polepšil například vyšetřovatel vraždy opozičního politika Borise Němcova. 

„Týrání lišek“ nezastavili ani aktivisté. Hajní mají podporu i od Jurečky
Ikonka času1. 5. 2016, 7:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyceněné zuby, zoufalé kňučení, zmítající se těla. Tak vypadá norování lišek, při kterém zvíře i s mláďaty vyhánějí z doupat cvičení psi. Pokud takzvaní „norníci“ malou šelmu nezardousí, venku ji zastřelí myslivec. Aktivisté považují tento způsob lovu za zbytečně drastický. Petici za jeho zákaz podepsalo v Česku přes 13 tisíc lidí. Ministerstvo zemědělství vedené Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) jejich přání ale nevyslyšelo. A samo naopak myslivce k využívání psů nabádá.

Odstávka pitné vody v Modřanech a Bohnicích: Víme kdy a kde
Ikonka času1. 5. 2016, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z důvodu plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací budou domácnosti 3. a 4. května bez vody. Výluka bude 3. května v Modřanech bude probíhat od 8 do 16 hodin, 4. května v Bohnicích od 8 do 21 hodin. 

Tvoje tvář má známý hlas: Pazderková na dně. Došlo i na slzy!
Ikonka času1. 5. 2016, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sáhla si na samé dno! Iva Pazderková (36) ztvárnila včera večer v show Tvoje tvář má známý hlas americkou zpěvačku Pink (36) v písni s náročnými tanečními prvky. Během tvrdých tréninků se herečka dokonce rozplakala.

Profesor ukázal svoji sbírku hrůzy. Mutanty z Černobylu naložené v lihu
Ikonka času1. 5. 2016, 6:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Profesor Vjačeslav Konovalov má hodně netradiční hobby. Sbírá mutanty z Černobylu, mezi kterými nechybí mumifikovaná zvířata ani lidé. U příležitosti 30. výročí jaderné katastrofy ho Blesk navštívil.

1. máj, lásky čas... Kdy a s kým se poprvé líbali Patrasová, Krainová, Absolonová, Táborský a další?
Ikonka času1. 5. 2016, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Unikátní videoanketa Blesku k 1. máji! Slavní Češi a Češky jako Dagmar Patrasová, Monika Absoloná, Simona Krainová a mnozí další vám prozradí, kdy se poprvé líbali a jaké to bylo! Jejich vzpomínky jsou vtipné, nostalgické a někdy i pikantní! Podívejte se!

První máj, lásky čas. Zkuste letos ovocný pugét, potěší a navíc i zachutná!
Ikonka času1. 5. 2016, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V máji se první den měsíce zamilované páry líbají pod rozkvetlou třešní. Muži také více než kdy jindy nosí jako projev nejvyšší přízně svým vyvoleným květinové pugety. Patříte-li i vy k zastáncům této klasické etikety, ale zároveň máte rádi nějaké menší změny, vylepšení, humor a originalitu, pak vás jistě zaujmou ovocné kytice. Krásně vypadají, navíc i skvěle chutnají.

Jak vypadá zpěvačka Kylie Minogue nenalíčená? Poznáte ji?
Ikonka času1. 5. 2016, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úspěšná zpěvačka, která má na kontě nespočet hitů, se ukázala na letišti v Londýně bez make-upu. Doprovázel ji její o dvacet let mladší snoubenec a oproti němu vypadala poměrně ztrhaně. 

Skauti mají novou hru na uprchlíky. Přijímání běženců řeší už i malé děti
Ikonka času1. 5. 2016, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přijmeme, nebo nepřijmeme? Základní otázka evropských států ve vztahu k běžencům je i názvem jedné z her, které mají pomoci českým dětem a dospívajícím pochopit uprchlickou krizi. S nápadem vzdělávat o migraci pomocí pantomimy, malování či dramatizace přišel Junák ve spolupráci s organizací NaZemi. Jejich příručku mohou využít nejen skautští vedoucí, ale třeba i učitelé. Některé hry jsou dokonce vhodné pro malé děti už od 8 let.

Kontroloři rozdali 800 postihů. Nejvíc „simulantů“ bylo v Plzeňském kraji
Ikonka času1. 5. 2016, 5:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za tři měsíce bezmála 800 simulantů. Taková je bilance pracovníků okresních správ sociálního zabezpečení, kteří od letošního ledna do konce března uskutečnili přes 40 tisíc kontrol lidí na neschopence. Za nedodržení režimu dočasné pracovní neschopnosti pojištěncům hrozí odejmutí nemocenské nebo její snížení. 

Našel jsem Štěchovický poklad: Mužík prý po 26 letech našel zlato za miliardy
Ikonka času1. 5. 2016, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nechce se tomu věřit - Josef Mužík, notorický hledač Štěchovického pokladu, zlato prý konečně našel. Podařit se mu to mělo v pátek. Nyní čeká na pomoc právníků, aby mu pomohli vyjednat 20 % z nálezu, který mu dle zákona náleží. A nebude to malá suma!

Čeká nás další masakr? Zbraně dávejme i bez psychotestů, navrhuje výbor
Ikonka času1. 5. 2016, 5:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U žadatelů o držení zbraně není třeba posuzovat jejich psychologickou způsobilost, alespoň podle sněmovního bezpečnostního výboru. Ten zamítl návrh lidovce Ivana Gabala, který chtěl naopak psychotesty pro zájemce o zbrojní průkaz zavádět povinně. Reagoval na tragédii v Uherském Brodě, kde loni střelec zabil osm lidí i sebe. Ke kritikům návrhu se přidali ale i sami držitelé zbraní. Podle nich podobné testy potenciálního vraha odhalit nedokážou a nemají smysl.

Karla Gotta čeká příští týden další operace: Mám velké problémy s dýcháním, prozradil
Ikonka času1. 5. 2016, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slunečná sobota přinesla špatnou zprávu pro všechny fanoušky Karla Gotta (76)! Zpěvák během oslavy desátých narozenin své dcery Charlotte Elly oznámil, že musí podstoupit další operaci. A to už na konci příštího týdne. Postěžoval si navíc, že má velké problémy s dýcháním!

Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Star Wars: Síla se probouzí
Ikonka času1. 5. 2016, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

Magor v kostýmu vyhrožoval bombou: Úkol zněl jasně: Sejmout pandu!
Ikonka času30. 4. 2016, 23:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tak to je hodně bizarní »terorista «… Kostým pandy, rouška přes ústa, v »sebevražedné« vestě nakonec nastrkané čokoličky místo tyčinek trhavin. V dnešní divoké době ale není čas ptát se, kdo je kdo? Rozkaz proto zněl jasně: Sejmout pandu!

Šílená internetová výzva: Stovky mladých sebou mlátí o zem, proč?
Ikonka času30. 4. 2016, 22:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Teenageři žijí další bláznivou internetovou výzvou. Takzvaná #TrustFallChallenge ale může být i pěkně bolestivá. Jde totiž o to s sebou seknout před nic netušícím kolemjdoucím a čekat, jestli vás chytne či ne.

Festival nenávisti: Palestinské děti předstírají, že bodají a střílí do Izraelců
Ikonka času30. 4. 2016, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chudáci děti! Někdo těmto malým a nevinným ratolestem vymyli dospělí mozky. Palestinská dívka na festivalu nenávisti předvedla, jak bodá do Izraelců, kteří ji následně zastřelí. Nechutné divadlo odvysílala televize Hamás, která patří stejnojmennému islamistickému hnutí.

Praha pálí čarodějnice: Takhle to vypadá ve Stromovce, Žlutých lázních nebo na Ladronce
Ikonka času30. 4. 2016, 21:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha oslavila svatojakubskou noc ve velkém. Po celé Praze se sešly stovky lidí, aby slavily příchod jara a pálily čarodějnice. Podívejte se na výběr míst, kde to v sobotu nejvíce žilo. 

V Jirkově opět hoří panelák, tentýž hasili požárníci už v pátek
Ikonka času30. 4. 2016, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Jirkově už podruhé hoří stejný panelák. Páteční požár se zopakoval hned v sobotu. Tentokrát muselo být evakuováno 40 lidí

Michael Jackson v sukních? Raperka Lil'Kim si nechala úplně vybělit kůži
Ikonka času30. 4. 2016, 21:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká raperka a držitelka ceny grammy aspiruje na titul nového Michaela Jacksona! Alespoň co se vzhledu týče. Fanoušci ji nepoznali, když na instagram nahrála fotky své nové blond hřívy a světlejší, vypnutější pleti. Aby svou transformaci podtrhla, přidala i pár fotek ze svého mládí.

Savčenková vzkazuje Zemanovi: Nejsem zrádce a neponižuji svůj národ jako on
Ikonka času30. 4. 2016, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinská pilotka Naďa Savčenková, která je momentálně vězněná v Rusku odpověděla na dopis proukrajinskému českému aktivistovi Tomaszi Peszynskemu. Část dopisu v původním znění aktivista zveřejnil na svém profilu na sociální síti. Pilotka v něm kritizuje českého prezidenta a podle ní ho „čeká, stejně jako Putina, spravedlivý soud v Haagu.“ Na dopis upozornil server echo24.cz.

Zfetovaná se v herně domáhala cizí výhry: Jsem po rakovině, půlku peněz ti dám!
Ikonka času30. 4. 2016, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zcela bizardní případ lidské vyčůranosti se odehrál v herně v Plzni. Žena, zjevně pod vlivem návykové látky, se dožadovala vyplacení výhry z cizího lístku, který už byl neplatný. Vymlouvala se, že má zdravotní potíže a provoznímu později nabízela i půlku výhry.

Příměří na Ukrajině boje nezastavilo. Odpalování nepřežili dva lidé, média mlčí
Ikonka času30. 4. 2016, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva ukrajinští vojáci během uplynulých 24 hodin přišli o život v palbě proruských separatistů na východě Ukrajiny, další čtyři utrpěli zranění. Oznámil to v sobotu vojenský mluvčí prezidentské kanceláře Andrij Lysenko. Zranění podle něj utrpěl i civilista, který šlápl na minu.

Sotva plnoletý úchyl chtěl v Bohumíně znásilnit ženu: Nahý ji přepadl na nádraží
Ikonka času30. 4. 2016, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Teprve osmnáctiletý agresor se vrhl na mladou ženu, ze které se snažil servat šaty. Sám byl nahý. Svou oběť si vyhlédl v noci na bohumínském vlakovém nádraží. Přestože žena jeho první útok odrazila, pronásledoval ji dál a snažil se ji vytáhnout z auta!

Mimozemšťany uvítá na Měsíci i čeština. Vědci vyšlou do vesmíru Wikipedii
Ikonka času30. 4. 2016, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud zástupci mimozemských civilizací někdy dorazí na Měsíc, najdou tam „informační kapsli“ plnou poznatků o Zemi i lidstvu. Některé z nich budou velmi pravděpodobně psány českých jazykem. Němečtí vědci totiž nabídli internetové encyklopedii Wikipedia, že spolu s vozítkem vyšlou do vesmíru i 20gigabitový datový disk s jejími články. Těch se ale do zařízení vejde jen omezené množství. Uživatelé z celého světa teď musí vybrat, které (a v jakém jazyce) to budou.

Dav tleskal, když ze sutin vytáhli dítě. Zřícení budovy v Nairobi ale nepřežilo 12 lidí
Ikonka času30. 4. 2016, 19:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zřícení sedmipodlažní budovy v keňské metropoli Nairobi si vyžádalo nejméně 12 lidských životů, dalších minimálně 134 lidí utrpělo zranění. Několik osob navíc podle záchranářů stále zůstává uvězněno pod troskami. Budova se zřítila v pátek kvůli silnému dešti a záplavám.

Nechutné! Hospodyně naservírovala šéfovi džus s močí, zachytila ji skrytá kamera
Ikonka času30. 4. 2016, 19:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Říkáte si, že domácí hospodyně je zárukou čistoty? Tak to vás vyvede z omylu tohle skryté video pořízené jednou rodinou, které se podařilo natočit, jak jim služka načůrala do džusu!

Alergií trpí každý 4 Čech! Jak se bránit? Poradí odborníci na chatu
Ikonka času30. 4. 2016, 19:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý čtvrtý Čech trpí nebo trpěl nějakou alergií aspoň jednou za život, téměř milion a půl lidí sužuje alergická rýma a 800 tisíc astma. Alergie vás může přepadnout v jakékoliv fázi života. A právě teď – na jaře – alergie propukají v plné síle.

Úmrtnost na silnicích je letos v dubnu nižší než loni: Při nehodách zemřelo 39 lidí
Ikonka času30. 4. 2016, 18:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při dubnových dopravních nehodách v Česku zahynulo zatím 39 lidí, což je o čtyři mrtvé méně než před rokem. Od začátku roku si tak dopravní nehody vyžádaly 147 lidských životů, oproti loňskému stejnému období o 13 méně. ČTK to dnes řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

V Keni zapálili rekordní množství slonoviny. Byl u toho i šéf královédvorské zoo
Ikonka času30. 4. 2016, 18:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Keni v sobotu začali pálit 105 tun slonoviny a přes tunu nosorožčích rohů zabavených pytlákům. Jde o historicky největší množství slonoviny na světě, které bude naráz zlikvidováno, uvedla agentura AFP. Oheň zapálil keňský prezident Uhuru Kenyatta a jeho gabonský protějšek Omar Bongo Ondimba. Na pálení byl pozván i ředitel zoo v Dvoře Králové Přemysl Rabas. 

Miss Slovensko versus Česká Miss: Laciné líhně pro hokejisty nebo rozhazovačné milionáře!
Ikonka času30. 4. 2016, 18:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přihlásit se do soutěže krásy už dávno není pro většinu dívek prestiž, ale jen vypočítavý záměr, jak ulovit nejlepší partii. Zatímco v Čechách je o missky největší zájem u hokejistů, nebo fotbalistů, na Slovensku jdou vítězky na dračku u místních milionářů.

Tango, salsa i rumba. Na Vltavě u pražské Náplavky tančilo 1500 lidí
Ikonka času30. 4. 2016, 17:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražany tanec láká a důkazem byl i velký zájem zatančit si na Vltavě v rámci Mezinárodní dne tance. Už v páteční podvečer přicházeli nejen pokročilí, ale zejména nadšení začátečníci na pražskou Náplavku. S chutí naučit se kroky a oprášit tance, které z dob střední školy většinou už zapomněli.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru