Celkem 3958 článků.|

blesk

U pražské náplavky zakotvilo nechtěně auto! Lidé se ho pokusili vylovit
Ikonka času26. 6. 2016, 9:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Včera bylo na pražské náplavce někomu pořádně horko! Řidič osobního vozu tam při spouštění člunu do vody nezvládl řízeni a sjel do Vltavy. A to před stovkami pobavených lidí, kteří večer co večer tohle trendy místo navštěvují...

Šest pobodaných na ubytovně uprchlíků. Násilník útočil v Německu na spolubydlící
Ikonka času26. 6. 2016, 9:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šest lidí zranil nožem útočník v azylovém středisku nedaleko Berlína, kde jsou uprchlíci. Policie zatkla 37letého muže, kterého z násilného činu podezírá. Informovala o tom agentura DPA.

Luxusní Dubaj začíná konkurovat Hollywoodu: Které hvězdy už si koupily sídla v ráji šejků?
Ikonka času26. 6. 2016, 8:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Superluxusní Dubaj, která je součástí Spojených arabských emirátů, drží světové prvenství hned v několika „nej“. A právě to je jedním z důvodů, proč začala přitahovat pozornost hollywoodských celebrit, které zde neváhaly zakoupit svá sídla. Tento nejlidnatější emirát se pyšní nejluxusnějším hotelem světa Burdž Al Arab ve tvaru plachetnice, největším obchodním centrem Dubai Mall, jehož součástí je také největší cukrárna na světě, nebo například nejvyšší budovou Burdž Chalífa, která je vysoká bez mála jeden kilometr! Ani policie nezůstává zkrátka. Městské hlídky tu totiž běžně jezdí ve vozech typu Ferrari, Porsche nebo Lamborghini!

Skoro tři miliony Britů chtějí opakovat hlasování, Skotsko volá po nezávislosti
Ikonka času26. 6. 2016, 8:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Británie se snaží vstřebat důsledky brexitu, historické volby, která rozhodla, že země vystoupí z Evropské unie. Část obyvatel se snaží zvrátit výsledek hlasování a v petici požaduje opakování plebiscitu. Referendum chtějí také Skotové. Ti ale mají hlasovat o nezávislosti svého regionu na Velké Británii.

Vydejte se Egyptem po řece života - Nil
Ikonka času26. 6. 2016, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ať už jste dobrodruzi, nebo jen chcete při své dovolené spojit relaxaci na výletní lodi s poznáváním egyptských památek, plavba po řece Nilu je to pravé pro vás. Druhá nejdelší řeka světa již tisíce let dává obživu milionům lidí. Zároveň byla a je významnou obchodní cestou. Není tedy divu, že se na jejích březích nachází jedny z nejúchvatnějších monumentů, které kdy člověk vytvořil. Objevte krásy oblasti Asuan, a přes královské město Luxor doplujte až do egyptské metropole Káhiry.

Šance pro bezdomovce v Česku. 7 z 10 lidí z „azyláků“ by mohlo žít normálně
Ikonka času26. 6. 2016, 7:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvě třetiny lidí, kteří jsou teď v azylových domech, by zvládly samostatné bydlení v sociálních nebo jinak dostupných bytech. Ukázal to průzkum Armády spásy. Právě zákon o sociálním bydlení je klíčovým bodem ministerstva práce a sociálních věcí. Má pomoct až stovkám tisíc samoživitelek, seniorům a dalším osobám nad hranicí chudoby.

Vytáhli želvu z moře kvůli selfie: Děti po ní skákaly a zlomily jí lebku
Ikonka času26. 6. 2016, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak daleko může ještě zajít tzv. selfie kultura moderní společnosti? Na internetu se v posledních dnech objevily fotografie z pláže v Libanonu, na kterých lidé tahají mořskou želvu z vody, jen aby se s ní mohli vyfotit – podle svědků ji jejich děti dokonce bily a šlapaly po ní. Želvu museli zachránit ochránci zvířat, nyní se zotavuje.

Bezdomovci v Praze hrají PC hry a chodí do salónu. Vrací se tak do běžného života
Ikonka času26. 6. 2016, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Každý měsíc vrátíme jednoho bezdomovce do normálního života.“ To je heslo party kluků, kteří spustili projekt Homeless streaming. Vždy si vyberou člověka bez domova, kterého dostanou z ulice.

Sdílené bydlení, půjčky i doprava rostou. Europoslankyně volá po regulaci
Ikonka času26. 6. 2016, 6:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Služby jako Airbnb, Uber nebo Zonky představují takzvanou sdílenou ekonomiku. A té se daří v Česku i v zahraničí, oproti minulému roku se téměř zdvojnásobila. Podle europoslankyně Dity Charanzové (ANO) má do roku 2025 podobné služby využívat až třetina všech Evropanů. I proto je podle ní nutné je regulovat na evropské úrovni.

Auto na úvěr nebo na leasing? Spočítejte si, co vás vyjde levněji
Ikonka času26. 6. 2016, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chcete si koupit auto, ale sami na něj nemáte dost peněz? Pokud přemýšlíte o tom, zda si vzít úvěr nebo leasing, máme pro vás přehled výhod i nevýhod obou variant.

Děsivé statistiky smrti: Jak umírají slavné Češky? Z pravdivosti těch čísel mrazí…
Ikonka času26. 6. 2016, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle statistik jsou v Česku nejčastější příčinou smrti u dětí od 10 let věku, mladistvých a dospělých do 45 let vnější příčiny – úrazy, dopravní nehody, sebevraždy, utonutí apod. Ve věkové skupině 20–24 let pak tvoří více než dvě třetiny všech úmrtí (76 % u mužů a 45 % u žen). Zatímco u mužů vedou vnější příčiny až do 44 let, ženy to mají od věku 34 let trochu jinak. Jejich nejčastějším zabijákem jsou zhoubné novotvary a rakovina. Ta bývá příčinou úmrtí u obou pohlaví nejčastěji ve věku 65–69 let (1886 žen, 2914 mužů). Od věku 70 let už se ale umírá nejvíc na nemoci oběhové soustavy. Ženy z věkové kategorie 50 let umírají kromě rakoviny (34 %) také na nemoci srdce a cév(20 %), na nehodu u nich připadá 14 % úmrtí a na hormonální problémy 7 %. A co slavné české ženy? Kvůli čemu nejčastěji odchází do hvězdného nebe?

Největší radost z brexitu mají Le Penová a Putin, míní Pospíšil. Co bude s EU?
Ikonka času26. 6. 2016, 6:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak se odrazí výsledek britského referenda o vystoupení z EU v mezinárodní politice? Podle europoslance Jiřího Pospíšila (za TOP 09) narostou křídla francouzské nacionalistce Marine Le Penové. A brexit prý nahraje i ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Evropská unie je podle Pospíšila výrazně ohrožena.

Victoria Beckham nenosí jen černou! Překvapí vás, co si oblékla?
Ikonka času26. 6. 2016, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Posh Spice jsme zvyklí v černé barvě a botách na vysokém podpatku. Tentokrát udělala výjimku a hned dvakrát po sobě oblékla výrazně barevné outfity. Inspirujte se!

Dokonalý videonávod, jak pěstovat hlívu ústřičnou doma na kusu dřeva
Ikonka času26. 6. 2016, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O tom, že hlíva ústřičná je skvělá, chutná a ještě je pro zdraví blahodárná houba, toho již bylo řečeno a napsáno mnoho. To, že se dá za určitých podmínek pěstovat i doma, asi také leckdo ví. Ale o pařezu, který nese pravidelnou úrodu, jste nejspíš neměli potuchy! Více o očkování dřeva sadbou hlívy ústřičné se dozvíme v následujícím videu.

Dětský „tábor hrůzy“ poznáte předem. Poradíme vám, co si ohlídat
Ikonka času26. 6. 2016, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Posíláte letos o prázdninách děti na tábor a máte obavy, jak o ně bude postaráno? Podle odborníků je dobré si na místě zkontrolovat hned na začátku, jaké budou mít na táboře vaše ratolesti podmínky. Čistý záchod a tekoucí voda jsou minimem. Sami si ale můžete nastudovat vyhlášku, která vymezuje, co musí tábory splňovat.

Ve vězení to mám rád - jsem tam za holku: Zavraždil malého chlapce a omylem se přiznal
Ikonka času26. 6. 2016, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z případu vraždy v pražských Vršovicích se pomníček nestal jen dílem náhody. V roce 1992 zde kdosi zavraždil desetiletého Filípka. Jeho vraha ovšem našli až v Brně, kde se omylem přiznal při výslechu jiného zločinu. 

Brexit úprk mladých doktorů z Česka do Británie nezarazí, míní odbornice
Ikonka času26. 6. 2016, 5:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Británii pracuje na 1270 českých lékařů. Na jejich tamní působení nebude mít vystoupení z EU zásadní vliv, tvrdí šéf České lékařské komory Milan Kubek. Jenže by se mohl změnit způsob nabírání dalších lékařů. Nově by se jim nemusely uznávat všechny atestace získané v Česku a mladí lékaři by museli zkoušky dělat znovu. Ani to ale české lékaře před „útěkem“ do zahraničí neodradí. Ve Studiu Blesk to řekla předsedkyně Sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová.

Hrajte s Nedělním Bleskem o 20x Blu-Ray a další ceny k filmu Zootropolis: Město zvířat
Ikonka času26. 6. 2016, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

První moderátor Televizních novin Zbyněk Merunka (65): Odchodu z Novy jsem litoval!
Ikonka času25. 6. 2016, 23:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patřil k nejpopulárnějším tvářím televize Nova, pak však náhle, i se svojí parťačkou Evou Jurinovou (62), moderátor Televizních novin Zbyněk Merunka (65) zmizel. Rozhodl se prý sám, dodnes toho ale lituje!

Kuriózní video: Chirurgové odstranili z krku pacienta obří kovový klíč!
Ikonka času25. 6. 2016, 22:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kuriózní případ zažili, pravděpodobně indičtí, chirurgové. Na sále se jim totiž ocitl pacient, který měl v jícnu zaražený obří kovový klíč!

Jágr na Zlaté hokejce s Veronikou po boku: Svou lásku jí ukázal v přímém přenosu
Ikonka času25. 6. 2016, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový Bůh si přece s nějakými kritiky nemusí lámat hlavu! Jarda Jágr to ukázal i v sobotu večer na slavnostním předávání zlaté hokejky, kam dorazil se svou příelkyní Veronikou Kopřivovou, která se stala terčem mnoha kritiků. V minulosti se totiž živila striptýzem!

Noční smršť bouřek. Nejsilnější budou na jihu a západě Čech, sledujte radar
Ikonka času25. 6. 2016, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes jižní a západní Čechy se v noci na neděli přežene další vlna velmi silných bouřek. Dorazí z Německa a Rakouska a postupovat bude k severu. Bouřky se očekávají na Prachaticku, Strakonicku, Klatovsku a Domažlicku. Dnes večer to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V sobotu bouřky zasáhly kromě jižních Čech i Vysočinu a Liberecký kraj. Provázely je kroupy velikosti až tři centimetry, přívalové deště a nárazový vítr.

Je mi 82 a už 63 let učím tělocvik, říká Sylva Knedlová z Fryštáku
Ikonka času25. 6. 2016, 21:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I s koncem školního roku je to stále fontána energie, nevysychající pramen dobré nálady, ale i přísnosti k lajdáctví a lenosti školáků. Řeč je o Sylvě Knedlové, která je ve dvaaosmdesáti stále aktivní učitelka základní školy ve Fryštáku na Zlínsku.

Nová technika a nábory vojáků: Česká armáda ukázala, jak nás umí bránit
Ikonka času25. 6. 2016, 20:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vztah občanů k obraně země i zájem mladých o povolání vojáka podpořil už 27. ročník Dne pozemního vojska Bahna 2016 u Strašic na Rokycansku. Téměř 50.000 lidí vidělo v devítihodinovém programu bojové postupy, výcvik vojenských profesionálů i techniku, kterou současná Armáda ČR (AČR) disponuje. Návštěvníci nyní už bývalého vojenského újezdu Brdy to berou jako prezentaci armády, ale jde o vojenské cvičení a před veřejností je toto jeho poslední fáze. ČTK to řekl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Tajemný objekt po Sovětech v Bělé: Kocáb po jeho návštěvě těžce onemocněl!
Ikonka času25. 6. 2016, 20:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Unikátní publikace Blesku »Běž domů, Ivane!« přináší i reportáž z někdejšího skladu jaderných hlavic, kam jsme zajeli s exšéfem parlamentní komise Michaelem Kocábem.

„Nic se nezmění přes noc.“ Dopad brexitu na Čechy rozebral kolega Camerona
Ikonka času25. 6. 2016, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodnotí o brexitu bylo překvapením i pro tamní konzervativce. Tedy pro stranu, jejíž šéf David Cameron ohlásil po výsledcích hlasování rezignaci. Podle britského europoslance Syeda Kamalla by ale země rozhodně neměla slavit ani zahořknout. Británie podle něj potřebuje táhnout za jeden provaz, a to stejné platí pro Unii, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz.

Do 27. patra po 520 schodech: V Praze se konal běžecký závod Run Up
Ikonka času25. 6. 2016, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Běhání má po celé České republice v posledních letech nebývalý úspěch. Běhá čím dál více lidí a závodění v běhu se může dít na spoustě netradičních míst. Jednou z takových nekonvenčních událostí je i Run Up, nebo-li závod v běhu do schodů. V Praze tuto akci v sobotu 25. června hostila budova City Empiria, která je v současnosti čtvrtá nejvyšší v celé zemi. Běžci museli zdolat 27 pater schodů.

Po útoku na hotel nejméně 15 mrtvých. Islamisté v Mogadišu drželi i rukojmí
Ikonka času25. 6. 2016, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejméně 15 zemřelo při sobotním útoku ozbrojenců na hotel v centru somálské metropoli Mogadišu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na policii, původně zmiňovala sedm obětí. Boj s ozbrojenci už skončil. Podle agentury AP atentátníci předtím drželi uvnitř hotelu neupřesněný počet rukojmích. K útoku se prostřednictvím svého mluvčího přihlásili islamisté ze skupiny Šabáb.

Válečné tajemství Baarové (†86) odkryto po 70 letech: Ze spolupráce s gestapem ji usvědčili Beneš a Havel!
Ikonka času25. 6. 2016, 19:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože se Lída Baarová (†86) zapřísahala, že nikdy nespolupracovala s gestapem, i ti, co ji milovali, tvrdili opak! Plyne to ze 70 let starých výslechů Svatopluka Beneše (†89) a Miloše Havla (†68).

Nejstrašidelnější místa světa: Lidem tu hrůzou vstávají vlasy na hlavě a vyděsí i ta česká
Ikonka času25. 6. 2016, 18:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na světě existují místa opředená legendami a tajemstvími, které zřejmě nebudou nikdy rozluštěny. Jiným stačí k vyvolání strachu jen zub času, který se na nich během letitého chátrání nesmazatelně podepsal. Bojíte se rádi? Pak se s námi vydejte po stopách nejstrašidelnějších míst světa. A najdete tu i dvě místa v ČR, které nahání hrůzu zahraničním turistům.

Smutné vzpomínky Simony Stašové na herce Jana Teplého (†75): Diváci tušili, že zemře!
Ikonka času25. 6. 2016, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Smrt Jana Teplého (†75) zasáhla celý herecký svět i jeho kolegy z divadla. Zejména Simonu Stašovou, která na kamaráda zavzpomínala. „Zemřel přesně měsíc po našem posledním představení v Liberci. Diváci se s ním loučili, jako by to tušili,“ prozradila Stašová.

Rodiče drželi schizofrenického syna 21 let připoutaného řetězem ve sklepě
Ikonka času25. 6. 2016, 18:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl jen kost a kůže! Rodiče drželi celých 21 let svého syna, který trpí schizofrenií, zamčeného v temném sklepě, kde byl připoután řetězem. Lékařů, kteří ho přišli vysvobodit z vězení, se bál. Podle svědků se choval jako divoké zvíře. 

Pornoherečka se procházela po Bratislavě nahá: Šlo o experiment, tvrdí
Ikonka času25. 6. 2016, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozpálená Bratislava si v pátek rozhodně přišla na své. Mladičká pornoherečka zde ukázala svoje vnady v celé své kráse a to přímo na ulici!

Putin si plácl s Čínou na rychlovlak i nové letadlo. Vítali ho děti s vlaječkami
Ikonka času25. 6. 2016, 18:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obchodní a hospodářská spolupráce patřila v sobotu k hlavním tématům jednání ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu. S prezidentem Si Ťin-pchingem kremelský šéf podle agentury TASS dojednal kroky k oživení obchodu, jehož objem navzdory deklaracím o rozšiřování spolupráce v poslední době klesal.

Rozzuřený Rom zbil v Plzni svou matku i těhotnou sestru: Vyhrožoval paralyzérem a mačetou
Ikonka času25. 6. 2016, 17:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aby z matky vymámil finanční hotovost, nestyděl se osmatřicetiletý Rom z Plzně brutálně zbít svou matku, jejího přítele i svou těhotnou sestru. Podle sousedů jde o známého narkomana a násilníka.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru