Celkem 4087 článků.|

sport.cz

Obrovská euforie a brankář je rozhodují faktor, říká Polanský o vítězné jízdě Třince
Ikonka času1. 1. 1970, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šest kol, šest výher! Hokejisté z Třince zažívají jeden z nejlepších extraligových startů ve své historii. Naposledy svoji sílu potvrdili v Liberci, když porazili mistra 3:0. Předtím nedali šanci Karlovým Varům a vyhráli 7:0, proto jsou také na čele tabulky. „Tohle nikdo z nás nepamatuje, body ze začátku se potom sčítají velice snadno, je to obrovská euforie,“ byl po utkání spokojený Jiří Polanský, který je v Třinci od sezóny 2003/2004.

Dortmund oslavil rekordní 24. zápas bez porážky na domácím hřišti
Fotbalisté Dortmundu porazili v páteční předehrávce 5. kola německé ligy Freiburg 3:1, čímž vylepšili klubový rekord: na domácím hřišti Borussia neprohrála už 24 utkání v řadě. Vítěznou sérii v aktuálním ročníku prodloužila na tři zápasy a v tabulce se před víkendovými duely posunula na druhé místo.

Tecl dal gól, ale neproměnil penaltu. Boleslav jde po výhře v Jablonci do čela ligy!
Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v páteční předehrávce 8. kola ePojisteni.cz ligy na hřišti Jablonce 2:1 a minimálně na jeden den poskočili do čela tabulky před Zlín. Středočechy poslal do vedení v 9. minutě Mebrahtu. Zkraje druhé půle mohl srovnat Tecl, nařízený pokutový kop ale neproměnil. Stejný hráč si spravil chuť v 63. minutě, kdy krásně z voleje překonal brankáře Diviše. Jenže zelenobílí se bodového zisku nedočkali, o triumfu hostů totiž rozhodl v 75. minutě Přikryl.

Odložený duel Klička s Furym se v říjnu nejspíš opět neuskuteční
Už jednou odložený odvetný boxerský duel mezi bývalým světovým šampiónem Vladimirem Kličkem z Ukrajiny a jeho přemožitelem Tysonem Furym znovu mění termín. Podle britských médií si další odklad vynutilo nové zranění britského boxera. Zástupci boxerů informace zatím oficiálně nepotvrdili.

Češi zabodovali na krpálu ve Slovinsku
Výraznou stopu po sobě zanechali čeští běžci na závodě Red Bull 400 ve slovinské Planici. Hned ve dvou kategoriích se při výběhu skokanského můstku vydrápali až na stupně vítězů.

„Velký strom“ v NHL nekončí, Jágra už ale nedožene
Kdyby odešel, sklidí ovace vestoje. Hokejové vysvědčení, kterým se pyšní Jarome Iginla, má punc kvality. Dvacet let na scéně, kde jsou hodně silné okamžiky. Jenže útočník Colorada Avalanche v devětatřiceti letech nepřemýšlí nad důchodem. Stále chce hrát a přidat body do historických tabulek, kde se pohybuje na úrovni čtyřiačtyřicetiletého Jaromíra Jágra.

Fury má zdravotní trable, jeho zápas s Kličkem v říjnu nebude
Už jednou odložený odvetný boxerský duel mezi bývalým světovým šampiónem Vladimirem Kličkem z Ukrajiny a jeho přemožitelem Tysonem Furym znovu mění termín. Podle britských médií si další odklad vynutilo nové zranění britského boxera. Jeho zástupci potvrdili, že britský mistr světa není zdravotně v pořádku a v říjnu proti Kličkovi nenastoupí.

Dánka Wozniacká je letos poprvé ve finále
Dánská tenistka Caroline Wozniacká si letos poprvé zahraje na okruhu WTA o titul. Bývalá světová jednička a nyní 28. hráčka žebříčku porazila v semifinále turnaje v Tokiu druhou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou 4:6, 7:5, 6:4.

Dánka Wozniacká je letos poprvé ve finále, Strýcová zvítězila ve čtyřhře
Dánská tenistka Caroline Wozniacká si letos poprvé zahraje na okruhu WTA o titul. Bývalá světová jednička a nyní 28. hráčka žebříčku porazila v semifinále turnaje v Tokiu druhou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou 4:6, 7:5, 6:4. Na stejném turnaji ve čtyřhře se raduje z prvenství česko-indický pár Strýcová, Mirzaová, který porazil čínskou dvojici Liang Čchen, Jang Čao-süan dvakrát 6:1. Ukrajinská tenistka Lesja Curenková vyhrála turnaj v Kuang-čou a má druhý titul z okruhu WTA. Osmdesátá hráčka žebříčku ve finále porazila bývalou světovou jedničku Srbku Jelenu Jankovičovou 6:4, 3:6, 6:4 a překazila jí obhajobu vítězství.

Londýn čeká tradiční derby. Bude úspěšnější Chelsea nebo Arsenal?
Hlavním tahákem šestého kola anglické nejvyšší fotbalové ligy bude bezesporu londýnské derby. Střet mezi Chelsea a Arsenalem patří na Ostrovech mezi nejtradičnější bitvy na zeleném pažitu. Vždyť poprvé se tyto celky utkaly už před necelými 116 lety.

Johnson vede v Atlantě o jednu ránu, Day znovu odstoupil
Americký golfista Dustin Johnson se po druhém kole závěrečného turnaje letošního okruhu PGA osamostatnil na prvním místě. V pátek zahrál 67 ran a s celkovým skóre sedm úderů pod par vede o jednu ránu před krajanem Kevinem Chappellem.

Fleischmann a Tlustý neprošli v NHL lékařskými prohlídkami
Hokejoví útočníci Jiří Tlustý a Tomáš Fleischmann neprošli lékařskými prohlídkami před začátky kempů Colorada respektive Minnesoty a jejich další osud je nejasný. Oba hráči v minulých dnech podepsali s kluby NHL zkušební smlouvy a v přípravě se měli snažit přesvědčit zástupce Avalanche a Wild, aby jim nabídli klasické kontrakty. Hned první den kempů však na trénincích chyběli.

Pavlenka může na Spartě srovnat účty s bývalým parťákem z jednadvacítky
Nepřizná to, nejspíš si to však myslí. Nedělní fotbalové derby na Spartě je pro brankáře Slavie Jiřího Pavlenku zřejmě víc než pikantní střet s rivalem. V letenské brance bude stát jeho bývalý parťák z české jednadvacítky Tomáš Koubek. Muž, který jej před loňským ME hráčů do 21 let připravil o očekávanou pozici jedničky. Pavlenka teď může srovnat "účty".

Garnett končí v NBA, během kariéry si vydělal nejvíc ze všech
Basketbalista Kevin Garnett po 21 sezonách končí v NBA. Čtyřicetiletý křídelní hráč, olympijský vítěz ze Sydney, strávil nejdelší čas v Minnesotě, hrál i za Boston a Brooklyn. S celkovým výdělkem přes 330 miliónů dolarů (téměř osm miliard korun) mu patří první místo v historickém žebříčku.

Hodnocení českých hokejistů na SP: V brankovišti panuje jistota, Kempný musí zabrat
Čeští hokejisté mají za sebou nejočekávanější akci roku. Na Světovém poháru v Torontu obsadili konečné 6. místo, když ve skupině A skončili třetí. Svěřenci Josefa Jandače nejprve vysoko 0:6 podlehli Kanadě, poté padli v prodloužení 2:3 s výběrem Evropy a v posledním zápase porazili USA 4:3. Jaké známky za svůj výkon Plekanec a spol. dostali?

Frýdek má doma laťku vysoko. Brácha vyhrál derby o pět gólů
Zápasy s nesmiřitelným rivalem žije celá rodina. Mladší bratr Christian s dorostem derby se Slavií zvládl náramně, teď je na řadě Martin Frýdek s prvním týmem Sparty. Zkušenosti může čerpat u otce, fotbalového internacionála. „S tátou už jsme derby probírali, ale rady mi nedával. Už to asi nechává na mně,“ usmívá se letenský záložník. Zápas 8. ligového kola Sparta - Slavia se hraje v neděli od 15:30, přímý přenos vysílá O2 TV Sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Nejlepší francouzský pár byl omilostněn a může nastoupit ve finále Fed Cupu
V plné síle! Tenistky Caroline Garciová a Kristina Mladenovicová mohou nastoupit v listopadovém finále Fed Cupu proti Česku. Nejlepším francouzským deblistkám ukončila národní federace suspendaci, kterou jim udělila před necelým měsícem kvůli jejich chování na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Mutko uhájil předsednický post v ruském fotbalovém svazu
Ruský ministr sportu Vitalij Mutko zůstal předsedou národního fotbalového svazu. Ve volbách dnes porazil bývalého reprezentačního trenéra Valerije Gazzajeva. Mutko dostal 266 hlasů, jeho soupeř 142.

Baník Ostrava jen remizoval v Pardubicích, tabulku vede o bod
Baník Ostrava v 8. kole Fotbalové národní ligy uhrál bezbrankovou remízu v Pardubicích a nadále vede bez porážky tabulku druhé nejvyšší...

Jágr může opět přepisovat historii. Vím, že můžu být lepší, věří před 23. sezónou v NHL
Tak je tu opět, mohli si říci v zámoří. Jaromír Jágr má před sebou 23. sezónu v NHL. Opět očekávání co hráč, kterému bude pětačtyřicet let v únoru, předvede. Rodák z Kladna vešel do místnosti, kde ho čekali na Floridě novináři. V ruce držel koblihu. „Všechno je o dietě,“ usmíval se třetí nejproduktivnější hráč historie NHL.

FOTBAL ON-LINE: Brno na Julisce snížilo zásluhou Škody. Teplice večer prověří mistra
Pět zápasů nabízí sobotní program 8. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy, duel Karviné s Libercem byl odložen. Od 15:00 hraje Dukla s Brnem a Pražané vedou 2:1. Zajímavé bude, jak si Hradec Králové poradí před kamerami O2 TV Sport s lídrem ze Zlína (od 16:30). Plzeň pak hodlá potvrdit svůj vzestup v Teplicích, utkání se začátkem ve 20:15 vysílá ČT sport. Všechny ligové zápasy můžete sledovat v on-line reportážích na Sport.cz.

Manchester United zasadil mistrovskému Leicesteru tvrdou ránu
Čtyři góly za úvodní poločas nastříleli fotbalisté Manchesteru United v 6. kole Premier League do sítě mistrovského Leicesteru a rozhodli tak o jednoznačné výhře 4:1. Za Rudé ďábly skórovali postupně Smalling, Mata, Rashford a v poslední době kritizovaný Pogba. Mourinhovi svěřenci uspěli poprvé po dvou ligových porážkách.

Berdych si finále v Petrohradu nezahraje, Strýcová vyhrála čtyřhru v Tokiu
Nejlepší český tenista Tomáš Berdych si finále na turnaji v Petrohradu nezahraje. Nad síly devátého hráče světa byl Němec Alexander Zverev, který zvítězil po setech 6:4 a 6:4. V Tokiu se ve čtyřhře raduje z prvenství česko-indický pár Strýcová, Mirzaová, který porazil čínskou dvojici Liang Čchen, Jang Čao-süan dvakrát 6:1. Dánka Caroline Wozniacká na stejném turnaji porazila Polku Agnieszku Radwaňskou 4:6, 7:5 a 6:4 a poprvé v sezóně se raduje z finálové účasti.

Nepovedená kvalifikace. Kornfeil skončil až ve třetí desítce
Nejhorší kvalifikační výsledek v letošní sezóně zajel ve Španělsku Jakub Kornfeil. Český motocyklista odstartuje do nedělní Velké ceny Aragonie i vinou penalizace z dvacáté šesté pozice.

Citizens jsou nadále stoprocentní, United zasadili mistrovi tvrdou ránu
Čtyři góly za úvodní poločas nastříleli fotbalisté Manchesteru United v sobotním duelu 6. kola Premier League do sítě mistrovského Leicesteru a rozhodli tak o jednoznačné výhře 4:1. Za Rudé ďábly skórovali postupně Smalling, Mata, Rashford a v poslední době kritizovaný Pogba. Mourinhovi svěřenci uspěli poprvé po dvou ligových porážkách. Dařilo se i městskému rivalovi z Etihad Stadium. City uspěli na půdě Swansea 3:1, připsali si tak vítězství i v šestém utkání a vedou tabulku o čtyři body před Tottenhamem, jenž v sobotu zdolal domácí Middlesbrough 2:1.

FOTBAL ON-LINE: Zlín vede nad Hradcem a útočí na první místo. Dukla s Brnem předvedly šestigólovou přestřelku
Pět zápasů nabízí sobotní program 8. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy, duel Karviné s Libercem byl odložen. Dukla a Brno nastřílely dohromady šest branek, tři body po výhře 4:2 slaví domácí Pražané. Zajímavé bude, jak si Hradec Králové poradí před kamerami O2 TV Sport s lídrem ze Zlína. Moravané už vedou 1:0. Stejným výsledkem vede také Jihlava na hřišti Slovácka. Plzeň hodlá potvrdit svůj vzestup v Teplicích, utkání se začátkem ve 20:15 vysílá ČT sport. Všechny ligové zápasy můžete sledovat v on-line reportážích na Sport.cz.

Dukla si připsala druhou výhru doma po sobě
Fotbalisté Dukly přestříleli v 8. ligovém kole Brno 4:2. Pražané v 11. minutě vedli po trefách Jeana-Davida Beauguela a Lukáše Štetiny 2:0, Michal Škoda pak sice dvěma góly srovnal, ale Jan Juroška a svou druhou brankou Štetina rozhodli o výhře domácích. Dukla tak navázala na minulé vítězství 4:1 nad Bohemians, naopak Zbrojovka se trápí a z posledních tří kol má jediný bod.

Crosby a pět legend NHL bude v Kanadě na poštovních známkách
Reprezentační kapitán Sidney Crosby a dalších pět osobností kanadského hokeje se objeví na poštovních známkách. Jejich podobu představila kanadská pošta v pátek v hokejové Síni slávy v Torontu během volného dne na Světovém poháru. Spolu s Crosbym se této pocty dočkali Phil Esposito, Guy Lafleur, Darryl Sittler, Mark Messier a Steve Yzerman.

FOTBAL ON-LINE: Zlín je znovu lídrem ligy! Plzeň se utká s neoblíbenými Teplicemi
Pět zápasů nabízí sobotní program 8. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy, duel Karviné s Libercem byl odložen. Dukla a Brno nastřílely dohromady šest branek, tři body po výhře 4:2 slaví domácí Pražané. Do čela tabulky se posunul Zlín, který zvítězil nad domácím Hradcem Králové 2:0. Slovácko, které dohrávalo zápas bez trenéra Levého, remizovali s Jihlavou 1:1. Bohemians doma zdolali Příbramí 1:0. Plzeň hodlá potvrdit svůj vzestup v Teplicích, utkání se začátkem ve 20:15 vysílá ČT sport. Všechny ligové zápasy můžete sledovat v on-line reportážích na Sport.cz.

Klokani ctili tradici a Bergrovým gólem nakonec Příbram porazili
Tradice se má ctít a klokani tak v duelu osmého ligového kola učinili. V přechozích deseti zápasech na domácím hřišti Příbram pokaždé porazili a nakonec ji udolali i tentokrát. V bojovném střetnutí 8. kola rozhodl šest minut před koncem střídající Berger, který zužitkoval přihrávku Mikuše a zajistil tak Bohemians zasloužené tři body.

Ligové milníky: Nejdřív porazil Slavii, potom Rosický vydělal Spartě půl miliardy
Šestnáct let působil v zahraničí, na svůj poslední zápas před odchodem do Dortmundu ale nikdy nezapomněl. „Jak bych mohl! To jsme přece rozsekali Slavii 3:1,“ připomínal Malý Mozart při svém nedávném návratu na Letnou. Právě poslednímu derby s Tomášem Rosickým v prosinci 2000 je věnován další díl historických milníků fotbalové ePojisteni.cz ligy. Nastoupí proti sešívaným i v neděli...?

Jihlava pod trenérem Bílkem podruhé jen remizovala
Fotbalisté Vysočiny Jihlava pod vedením nového kouče Michala Bílka podruhé remizovali. V utkání 8. kola získali bod na Slovácku po výsledku 1:1. Jihlava vedla gólem Davise Ikauniekse z konce prvního poločasu, vyrovnávací gól vstřelil v 67. minutě Marek Havlík. Slovácko, které se se po třech prohrách dočkalo prvního bodu, dohrávalo druhý poločas bez trenéra Stanislava Levého, jenž po nevolnosti odjel na nemocniční vyšetření. Jihlavu zachránil od porážky brankář Jan Hanuš.

Zlín vyhrál i nad Hradcem Králové a nadále vládne tabulce
Fotbalisté Zlína v 8. kole první ligy vyhráli 2:0 nad Hradcem Králové a nadále drží neporazitelnost i první místo v tabulce, kde mají náskok jednoho bodu na Mladou Boleslav. Duel hraný právě v Mladé Boleslavi, kde má Hradec azyl kvůli rekonstrukci stadionu, rozhodl ve 37. minutě Dame Diop. V poslední minutě zvýšil po brejku Vukadin Vukadinovič. Zlín tak v lize bodoval podeváté za sebou.

Barcelona i bez Messiho dala Gijónu na jeho hřišti bůra
Fotbalisté Barcelony deklasovali v šestém kole španělské ligy Gijón na jeho hřišti 5:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky o skóre před Real Madrid, který má večerní zápas v Las Palmas k dobru. Katalánský klub zvítězil i bez zraněného Lionela Messiho, po boku Neymara a Luise Suáreze nastoupil Arda Turan. Tato trojice nasázela Gijónu čtyři branky, doplnil je záložník Rafinha.

Citizens jsou nadále stoprocentní, United zasadili mistrovi tvrdou ránu. Liverpool naděloval
Čtyři góly během prvního poločasu nastříleli fotbalisté Manchesteru United v sobotním duelu 6. kola Premier League do sítě mistrovského Leicesteru a rozhodli tak o jednoznačné výhře 4:1. Mourinhovi svěřenci uspěli poprvé po dvou ligových porážkách. Dařilo se i městskému rivalovi z Etihad Stadium. City uspěli na půdě Swansea 3:1, dočkali se tak vítězství i v šestém utkání a vedou tabulku o čtyři body před Tottenhamem, jenž v sobotu zdolal domácí Middlesbrough 2:1. Střelecké hody viděli fanoušci v Liverpoolu, který deklasoval Hull 5:1.