Sport

Pogačar nemá konkurenci. Může vyhrát i Tour a Vueltu, míní Contador
sport.cz | 16. 5. 2024, 7:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cyklistické Giro d’Italia je ve své druhé polovině. Dosavadní průběh prvního ze tří letošních závodů Grand Tour zatím do puntíku naplňuje papírové předpoklady, které před startem jednoznačně favorizovaly Tadeje Pogačara. Slovinec po jedenácti odjetých etapách vévodí průběžnému pořadí s náskokem 2:40 minuty před Danielem Felippem Martinezem z Kolumbie. „Ve zbytku se může porazit jen sám,“ mínil bývalý cyklista a současný expert Eurosportu Alberto Contador.

Nezdržovali, ale ztratili body. Trenér zůstal u své filozofie a udělal dobře, tvrdí expert
sport.cz | 16. 5. 2024, 7:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byla to další krutá rána v nastavení, druhý nezvládnutý závěr důležitého utkání v boji o záchranu. Trenér fotbalistů Karviné Marek Bielan po nedělním střetnutí se Zlínem litoval, že v posledních hru více nepřerušil. Dával sobě za vinu, že Zlín v 93. minutě srovnal zásluhou parádní trefy Lukáše Bartošáka na konečných 2:2. Je ale správné, aby kouč litoval, že záměrně nezdržoval?

Architekt Martin Rajniš je autorem obchodního domu Máj i netradičních rozhleden
Tyden-sport | 16. 5. 2024, 7:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český architekt a urbanista Martin Rajniš, který se narodil 16. května 1944, již desítky let dosahuje respektu v Česku i na mezinárodní scéně. K množství jeho děl patří Obchodní dům Máj v Praze, Česká poštovna Anežka na Sněžce nebo vzducholoď Guliver na budově centra současného umění DOX v Praze, v poslední době se stal autorem několika netradičních rozhleden. Podstatou Rajnišových staveb je experiment a vztah architektury k přírodě a lidské společnosti.

Nahoru jde další česká teenagerka. Mentalitou Alcaraze drží mimořádnou sérii
iHNed sport | 16. 5. 2024, 6:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dominika Šalková stoupá světovým žebříčkem a vyniká obdivuhodnou sérií ve finálových zápasech.

Colorado složilo Dallas a snížilo stav série
sport.cz | 16. 5. 2024, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Colorada zvítězili v semifinále Západní konference NHL na ledě Dallasu 5:3 a snížili stav série na 2:3. Hosté dvakrát prohrávali a k obratu z 1:2 na 4:2 přispěl na přelomu druhé a třetí třetiny dvěma góly Cale Makar, první hvězda utkání. Za poražené nastoupil Radek Faksa, který předchozí tři zápasy nehrál.

Oscar show v Edenu. Jeden z top tří gólů sezony, smekl spoluhráč
sport.cz | 16. 5. 2024, 6:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle bylo od Oscara, záložníka fotbalové Slavie, na Oscara, významné filmové ocenění. Subtilní Liberijec má plno předností, jenže střílení branek, natož z dálky, mezi ně nepatří. Proti Plzni ve třetím kole nadstavby skupiny o titul však vykouzlil úžasný gól. „Byla to Oscar show. To, co předváděl celoplošně, bylo neuvěřitelné,“ zářil slávistický trenér Jindřich Trpišovský. Sešívaní vyhráli 3:0.

Bitva all-in. Fury je mediálně zajímavější, Usyk nemá KO úder, přemítá elitní Čech
sport.cz | 16. 5. 2024, 6:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden získá vše, druhý zůstane na mizině. Blížící se boxerský trhák mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem, k němuž dojde již 18. května, slibuje velkolepou podívanou, v níž se bude bojovat o vše. V saúdskoarabském Rijádu půjdou do osudí všechny mistrovské tituly v těžké váze, pohádkové peníze a také hrozba prolomení dlouholeté neporazitelnosti jedné či druhé strany. „Předpokládám, že to bude hodinový souboj a skončí až na body,“ nabízí pro Sport.cz názor elitní český boxer Vasil Ducár.

ZNÁMKY hokejistů: koruna pro Paláta, z Kämpfa je tryskáč. Průměrný Dostál
iSport.cz | 16. 5. 2024, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proti Dánům to zase nebylo úplně snadné, jak už je v posledních letech pravidlem. Čeští hokejisté ale na MS v Praze nakonec zapsali důležitou výhru 7:4 a výrazně se přiblížili postupu do čtvrtfinále. O góly národního týmu se postaralo sedm různých střelců, první trefy na turnaji se dočkal Dominik Kubalík. Projděte si v tradičním ZNÁMKOVÁNÍ, jak výkony Romana Červenky a spol. ohodnotil deník Sport. Pro zobrazení hodnocení se přihlaste nebo zdarma zaregistrujte na iSport.cz, získáte tím i přístup do diskuzí, ke kvízům a k výsledkům anket.

Slováci si hladce poradili s outsiderem. Hlavaj má první nulu. K situaci ve vlasti se vyjadřovat nechtěli
sport.cz | 16. 5. 2024, 0:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polský plán držet se Slováky bezbrankový stav, co nejdéle a pak udeřit nevyšel. Už ve třetí minutě se gólově prosadil útočník Komety Brno Lukáš Cingeľ, kterého ještě v e třetině napodobil útočník Seattlu Tomáš Tatar. Další góly padaly až v úplném závěru utkání. V 58. minutě se v rozmezí dvanácti sekund trefili Cehlárik a podruhé Cingeľ a Slováci zvítězili nad outsiderem skupiny 4:0.

Slovenská reakce na atentát? Žádné otázky, jen hokej. Polský kouč: Hrozné!
iSport.cz | 16. 5. 2024, 0:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Těžko řešit čistě hokej, když se pár kilometrů dál střílí na slovenské politiky. Na mistrovství světa v Ostravě ovšem zůstalo téma atentátu na premiéra Roberta Fica oficiálně tabu. „Žádné otázky na aktuální situaci, pouze k zápasu,“ upozorňoval hned po duelu Slovenska s Polskem (4:0) v mixzóně novináře Peter Jánošík, media manažer slovenské reprezentace. I hráči se toho striktně drželi. Jen slovenský trenér Róbert Kaláber, který vede polský národní tým, aktuální situaci přece jenom po přímém dotazu okomentoval.

Trpišovský věří v titul: Oscarova čirá radost. Bořil? Strašně vážné zranění
Sice asi pozdě, ale přece. Slávisté si proti Plzni (3:0) konečně užili jízdu proti špičkovému ligovému soupeři a hlavní postavou jasné výhry byl Oscar, který korunoval vynikající výkon nevídanou ranou z dálky. „Poprvé jsem ho slyšel v kabině mluvit nahlas,“ smál se po utkání na tiskové konferenci Jindřich Trpišovský. Do smíchu mu ale před zápasem moc nebylo. Derby na první pohled nenápadným, ale hrozivým způsobem dohrával kapitán Jan Bořil. A Slavia v jednu chvíli neměla k dispozici prakticky žádného stopera.

Fico je po operaci a mimo ohrožení života, uvedl ministr Taraba
Tyden-sport | 15. 5. 2024, 23:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský premiér Robert Fico, který byl postřelen po výjezdním jednání vlády v Handlové, je po operaci. Stanici BBC to řekl dnes pozdě večer slovenský ministr životního prostředí Tomáš Taraba, podle kterého premiér není v ohrožení života. List Denník N s odvoláním na své zdroje uvedl, že je premiér po zákroku při vědomí.

Chelsea se posunula na pohárové příčky, Manchester United se dotáhl na Newcastle
sport.cz | 15. 5. 2024, 23:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Chelsea zvítězili v dohrávaném utkání 34. kola anglické ligy na hřišti Brightonu 2:1 a drží si šestou příčku zaručující postup do pohárové Evropy. O góly vítězů se postarali Cole Palmer a Christopher Nkunku, za domácí v nastaveném čase snížil Danny Welbeck.Osmý Manchester United porazil sedmý Newcastle 3:2 a bodově se na svého soupeře dotáhl.

Chelsea ovládla dohrávku a drží pohárové příčky, United přehráli Newcastle
iHNed sport | 15. 5. 2024, 23:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Chelsea zvítězili v dohrávaném utkání 34. kola anglické ligy na hřišti Brightonu 2:1 a drží si šestou příčku zaručující postup do Evropy.

United živí šanci na poháry, dotáhli se na Newcastle. Vyhrála i Chelsea
iSport.cz | 15. 5. 2024, 23:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Chelsea zvítězili v dohrávaném utkání 34. kola anglické ligy na hřišti Brightonu 2:1 a drží si šestou příčku zaručující postup do pohárové Evropy. O góly vítězů se postarali Cole Palmer a Christopher Nkunku, za domácí v nastaveném čase snížil Danny Welbeck. Osmý Manchester United porazil sedmý Newcastle 3:2 a bodově se na svého soupeře dotáhl.

Juventus díky brance Vlahoviče z úvodu zápasu vyhrál popatnácté Italský pohár
sport.cz | 15. 5. 2024, 23:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rekordman Juventus vyhrál popatnácté v historii Italský pohár. Ve finále na Olympijském stadionu v Římě fotbalisté turínského klubu porazili díky gólu Dušana Vlahoviče z úvodu utkání 1:0 Atalantu Bergamo.

Dlouhé čekání, pak sudí Plzni odvolal penaltu. Nechápu, proč to VAR zkoumal tak dlouho, zlobil se Koubek
sport.cz | 15. 5. 2024, 22:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zhlédnout důležitý moment a vynést co nejrychlejší ortel. Samozřejmě spravedlivý. Taková by měla být funkce videorozhdočího. Jenže v Edenu VAR s hlavním arbitrem Karlem Roučkem hledali spravedlnost kvůli technickým problémům téměř sedm minut. Aby původně nařízenou penaltu pro Plzeň zkraje druhého poločasu Rouček odvolal. Středeční šlágr fotbalové ligy vyhrála Slavia 3:0.

Švýcaři porazili Brity 3:0, na MS vyhráli i čtvrtý zápas a vedou českou skupinu
iHNed sport | 15. 5. 2024, 22:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Švýcarska porazili Velkou Británii 3:0 a na mistrovství světa v Praze zvítězili i ve čtvrtém utkání, přičemž potřetí bodovali naplno.

Zmrzlý: Můj nejlepší výkon ve Slavii. Nezbývá než doufat v kolaps Sparty
iSport.cz | 15. 5. 2024, 22:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když hraje, skóruje. Alespoň v posledním měsíci tato mantra platí pro Ondřeje Zmrzlého. Levý obránce nejdřív trefil výhru v Hradci Králové, pak si na dva zápasy sedl na lavičku, jen aby to samé předvedl proti Plzni. Kromě tří bodů ale jeho gól nemusí nic řešit, Slavia už nemá titul ve svých rukou. „Nezbývá než doufat. Kdyby Sparta zakopla, titul nám prakticky daruje,“ ví zimní posila z Olomouce.

Koubek: Poučka na finále poháru. Penalta? Něco tam asi nesedělo, tečka
Po dvou výhrách nad Jindřichem Trpišovským série skončila. Miroslav Koubek musel ve středu večer v Edenu skousnout porážku 0:3, která Slavii drží ve hře o ligový titul. Plzeň nechytla začátek a domácí si zkušeně pohlídali náskok. „Slavia vyhrála zaslouženě, naše nastavení nebylo úplně dobré. Ve finále MOL Cupu by tohle nestačilo,“ přiznal západočeský kouč.

Anglické kluby budou jednat o možném zrušení videorozhodčích
sport.cz | 15. 5. 2024, 22:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kluby anglické fotbalové Premier League budou na svém červnovém zasedání hlasovat o dalším využití videorozhodčích. Zrušit systém VAR navrhnul po sérii kontroverzních rozhodnutí tým Wolverhampton Wanderers. Vedení soutěže je nicméně pro zachování videorozhodčích.

Cádiz si výhrou v Seville uchoval naději na záchranu, Vallecano už má jistotu
sport.cz | 15. 5. 2024, 22:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osmnáctý tým španělské fotbalové ligy Cádiz zvítězil v utkání 36. kola na hřišti dvanácté Sevilly 1:0 a uchoval si naději na záchranu. O jediný gól se až v šesté minutě nastaveného času postaral Sergi Guardiola. Čtrnácté Vallecano získalo ligovou definitivu výhrou 2:1 nad Granadou, která se již dříve stala sestupujícím týmem.

Útok na Fica se řešil i na hokeji. Je to síla, Slovensko se změnilo, reagují fanoušci
iHNed sport | 15. 5. 2024, 22:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenští hokejisté nastoupili několik hodin po útoku na premiéra Roberta Fica k utkání mistrovství světa proti Polsku.

Rulík: Změníme přesilovku 5 na 3, jiné složení útoků probereme. Kvůli štěstí už nebude sledovat NHL
sport.cz | 15. 5. 2024, 22:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro diváky to byl atraktivní duel a s jedenácti góly i výtečná podívaná s vítěznou tečkou. Jaké to bylo pro kouče? „Těžký,“ řekl hned na úvod pozápasového rozhovoru kouč hokejové reprezentace Radim Rulík. V něm mluvil třeba o nepovedené přesilovce 5 na 3, možných změnách v útočných formacích i situaci v zámoří.

NHL ONLINE: Faksův Dallas může slavit postup, proti stojí Colorado
iSport.cz | 15. 5. 2024, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Noční program NHL dnes nabízí pouze jediný duel. V pátém duelu série Dallas - Colorado budou hostující Avalanche oddalovat konec sezony. Stars, za které hraje i český forvard Radek Faksa, vedou v sérii 3:1 na zápasy a jediná výhra je tak dělí od postupu do finále Západní konference. Utkání startuje ve 2:00 SEČ, sledujte ONLINE přenos na webu iSport.cz.

Slovenský premiér Fico byl postřelen, přední politici atentát odsuzují
Tyden-sport | 15. 5. 2024, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský premiér Robert Fico byl dnes postřelen, když po výjezdním zasedání slovenského kabinetu ve městě Handlová vyšel na náměstí mezi občany. Podle členů vlády je v kritickém stavu a více než čtyři hodiny po jeho přijetí do nemocnice v Banské Bystrici stále pokračovala operace. Pravděpodobného 71letého pachatele policie zadržela. Útok důrazně odsuzují slovenští, čeští i světoví vrcholní politici.

Slavia rozhodla už v úvodu, Oscar se blýskl dalekonosnou ranou. Sparta si musí počkat
iHNed sport | 15. 5. 2024, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Slavie ve 3. kole ligové nadstavby porazili doma Plzeň 3:0 a udrželi naději na titul. Na vedoucí tým tabulky Spartu ztrácejí čtyři body.

Rulík ocenil morál, nelíbilo se mu pět na tři. A vyhlídky? Sport není fabrika
iSport.cz | 15. 5. 2024, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až na bídnou první třetinu to byl pro fanoušky skvělý zážitek. Góly, opět výtečná atmosféra, nakonec i výhra. „Jsme moc rádi, že jsme to zvládli. S Dány to nikdy předtím nebylo lehké,“ říkal kouč Radim Rulík po divoké výhře 7:4. Start Čechů do turnaje může budit optimismus, ale trenér to tlumí: „Můžete si naplánovat cokoliv, ale to není fabrika, to je sport. Je třeba jít postupně,“ vykládá Rulík, pro něhož je to první mistrovství v náročné roli. A jak sleduje situaci v zámoří?

Nevídaná divočina. Dánové se snažili hrát hokej, trenéři byli vyřízení, líčí Češi
iHNed sport | 15. 5. 2024, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští hokejisté potvrdili roli favorita a na mistrovství světa porazili Dánsko. Svým způsobem to ale byla senzace.

Priske už konvertoval, ne? smál se Rutta po výhře nad Dány
sport.cz | 15. 5. 2024, 20:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo ví, jak by se zápas s Dány vyvíjel, kdyby obránce Jan Rutta pouhých osm vteřin před koncem první třetiny nevyrovnal na 1:1. České hokejisty jeho zásah uklidnil, a přestože ve třetím dějství přišlo další hlušší období a dánské srovnání na 3:3, nakonec Rulíkovi svěřenci k důležité tříbodové výhře dokráčeli (7:4).