Auto.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4720 článků.|

Auto.cz

Kulkou do týla. Statečného bratra Jana Kubiše dostihla pomsta nacistů v Mauthausenu
Ikonka času24. 10. 2020, 5:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na konci prosince roku 1940 napsal Jan Kubiš dopis na rozloučenou svému bratru Rudolfovi a jeho manželce Marii. Důvodem jeho sepsání byl fakt, že se stal jedním z několika prvních vybraných vojáků, kteří měli být použiti pro nebezpečné zvláštní úkoly v okupované vlasti. Dopis zůstal v jeho pozůstalosti zanechané v Anglii až do konce války a své adresáty už nezastihl. V roce 1945 byli všichni mrtví. Část dopisu věnuje i bratru Jaroslavovi a lituje, že nemůže být v Anglii s ním.

Nemáte na nájem kvůli lockdownu? Smůla, můžete přijít o bydlení
Ikonka času24. 10. 2020, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O odložení platby nájemného mohl v létě požádat kdokoli, kdo v důsledku mimořádných vládních opatření přišel o příjem nebo jeho část. Nájemník však výpadek příjmu musel doložit potvrzením od úřadu práce. Pokud toto potvrzení předložil, tak s ním pronajímatel nemohl rozvázat smlouvu a vyhodit ho z bytu. Žadatelé, kteří při jarní vlně po odložení nájmu požádali, musí nájemci splatit dluh nejpozději do konce letošního roku. V současné době, ale nic takového neplatí. Například většina nájemců je přitom při placení nájemného závislá na práci a výplatě, o kterou opět kvůli opatřením přišla. 
Peníze od státu: Postiženým firmám přispěje na mzdy a nájem

 "Na začátku pandemie byl udělaný program, který chránil toho nájemníka. V současné chvíli jsem ale nezaregistrovala, že by něco takového přišlo v platnost. Navíc by to byl další problém pro stranu pronajímatelů “ informovala právnička Lucie Kolářová. 
Lidé mohou přijít o příspěvek na bydlení! Pozor na odklad nájemného


Co se týče vztahu mezi nájemníkem a pronajímatelem, tak v současné době tedy platí stejné podmínky, jako kdyby nouzový stav nebyl. O odklad splátek nájmů ale v létě velký zájem nebyl. Podle Úřadu práce o něj požádalo jen 56 lidí. Redakce TN.CZ se s dotazem, zdali se chystá podobný program i v současném stavu, obrátila na ministerstvo pro místní rozvoj, bohužel zatím bez odpovědi.
Pronajímatelé bytů dostanou možnost pokutovat nájemníky. Podívejte se na reportáž televize Nova:


Pátrání po Janě Paurové: Rodina promluvila o tajemném nálezu! Určitě nežije, tvrdí její teta
Ikonka času24. 10. 2020, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jana Paurová ze Slavětína je pohřešována už dlouhých 7 let. Zmizela v únoru roku 2013 a od té doby ji nikdo neviděl. V létě po ní policie začala znovu pátrat, do akce byl povolán tým Tempus, který se zabývá nevyřešenými případy. Teta Jany Paurové řekla, co si o obnoveném vyšetřování myslí a co se podle ní s Janou stalo.

Smutný pohled do domova důchodců: Mary (104) v slzách prosí o setkání se svou rodinou
Ikonka času24. 10. 2020, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Srdcervoucí záběry z domova důchodců ve skotském městě Glenrothes sdílela na svých stránkách asociace zaštiťující residenty pečovatelských domů a jejich příbuzné ve Skotsku, je na nich Mary Fowlerová (104). Stařenka se slzami v očích prosí o pomoc, přála by si vidět svoji rodinu, kvůli koronaviru je od března v domově důchodců a své blízké vídá jen velmi zřídka, uvedl list Daily Mail.

Diabetici mají horší průběh nemoci covid-19: Problém jsou hlavně horečky, varuje lékař
Ikonka času24. 10. 2020, 5:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pacienti, kteří trpí cukrovkou, patří mezi skupinu nejvíce ohroženou novým typem koronaviru. Neznamená to však, že riziko nákazy je u diabetiků vyšší než u zdravé populace, rizikem je pro diabetiky především závažnější průběh nemoci covid-19. Problémem jsou také vysoké horečky, které onemocnění provází, protože ty bývají spojeny s výrazným zvýšením glykémie. V rozhovoru pro Blesk Zprávy diabetolog Jan Šoupal upřesnil, kteří pacienti s diabetem by mohli mít horší průběh. A zároveň představil technologii, která umožnila diabetiky kontrolovat na dálku.

Babiš: Šok, takový přešlap nešlo omluvit
Ikonka času24. 10. 2020, 5:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro Právo řekl, že byl ze schůzky Jaroslava Faltýnka a ministra zdravotnictví Romana Prymuly v zavřené restauraci v šoku. Ministr by podle něj měl jít příkladem, především když sám stále apeluje na lidi, aby opatření dodržovali.

Naše zdravotnictví nezkolabuje, věří přední pneumoložka. Co řekla o plicích a covidu?
Ikonka času24. 10. 2020, 5:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měl by člověk, který prodělal koronavirovou infekci, jít za pneumologem a nechat si zkontrolovat plíce? Nebo vyčkat a přijít, až kdyby se mu špatně dýchalo? Jak moc covid-19 poškozuje plíce a komu? Profesorka MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti (ČPFS) odpovídala Blesk Zprávám nejen na tyto otázky, ale vysvětlila, proč doufá, že u nás nedojde ke kolapsu zdravotnictví, jako v italském Bergamu.

Hospoda, salonek či privátní prostory. Prymula s Faltýnkem se sami neshodli, kde vlastně ‚schůzovali‘
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nebyl jsem v restauraci, ale v soukromém prostoru vyšehradské kapituly, hájil se včera ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), když vysvětloval okolnosti své středeční schůzky s prvním místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem, kvůli které se má pakovat z vlády. Kde tedy Prymula ve středu byl?

Poslední slovo Jaroslava Veise: Jak nám zvoní hrany
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako každý den i tuhle středu jsem měl přes den puštěné rádio, konkrétně ČRo Plus. Poslouchal jsem je jen tak trochu a přitom něco dělal.

‚Práce ve dne v noci, nálada se změnila.‘ Přečtěte si příběhy českých mediků, kteří dobrovolně válčí proti covidu
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do fakultních a dalších nemocnic napříč celou republikou míří na pomoc se zvládáním pandemie covidu-19 čím dál více mediků. Někteří z nich přitom nečekali na „povolávací rozkaz“ a do války s covidem vyrazili dobrovolně. Co je k tomu vedlo a jaké situace v nemocnici zažívají? Přečtěte si jejich příběhy, které popsali pro server Lidovky.cz.

Vyléčením z covidu problémy nekončí. Uzdravené trápí dlouhodobé vyčerpání, na věku nezáleží
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třicetiletý Jakub ještě v létě pravidelně běhal ve Stromovce a chodil cvičit. Dnes na to nemá sílu. Na začátku září prodělal covid-19. Už se sice vyléčil a testy má negativní, přesto se pořád cítí unavený. Zdaleka přitom není sám.

Obscénní nahrávky i urážky. Videosetkání LGBT studentů z prestižní britské univerzity napadli homofobní odpůrci
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Studenty přicházející do prvního ročníku na univerzitu v britském městě Durham pobouřilo, když jejich videokonferenční setkání, určené pro osoby identifikující se jako LGBT, napadla skupina „útočníků“. Ty setkání narušili homofobními poznámkami či hlasitou hudbou. Univerzita již zahájila vyšetřování incidentu.

V sázce je samotný zvyk chodit do kina, říká ředitel společnosti Aerofilms Ivo Anderle
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nechceme být spokojení, že ten rok dopadl jakžtakž, protože nám pomohl stát, říká ředitel společnosti Aerofilms Ivo Andrle a vysvětluje, proč je i pro artového distributora zásadně důležité, aby nepřestala fungovat komerční kina.

Co hrozí hostinskému za »ilegální« noční dýchánek Prymuly a Faltýnka na Vyšehradě? Unikne trestu?!
Ikonka času24. 10. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyšehradská schůzka Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) se odehrála v restauraci Rio’s, luxusním podniku, který skrze firmu MIDI s.r.o. vlastní podnikatel Raimund Špunda (69). Jaký mu za jeho »ilegální pohostinnost« hrozí postih? A kdo vůbec je?!

Počasí přinese o víkendu více slunce, někde se ale udrží mlhy nebo nízká oblačnost
Ikonka času24. 10. 2020, 4:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počasí u nás ovlivňuje zvlněná studená fronta postupující od jihozápadu a spojená s tlakovou níží se středem nad Finskem. Před ní k nám dnes vrcholil příliv teplého vzduchu od jihozápadu.

Anketa k bitvě UFC: Vémola s Véghem věří Chabibovi. Jak může uspět Gaethje?
Ikonka času24. 10. 2020, 4:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velkolepý zápas je konečně tady. Po víc než roce se do klece na turnaji UFC 254 v Abú Zabí vrací její šampion v lehké váze Chabib Nurmagomedov. Ruský bijec poprvé po ztrátě svého otce vyzve v sobotním vyostřeném souboji od 20.00 rivala Justina Gaethjeho z USA. V anketě iSport.cz k bitvě vyjádřilo svůj názor deset českých a slovenských osobností MMA. Kdo zvítězí podle Karlose Vémoly, Attily Végha či uznávaného trenéra Daniela Bartáka? Všechny dpovědi se dočtete v článku.

Ventilátory z jarní sbírky mají konečně povolení od ministerstva
Ikonka času24. 10. 2020, 4:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plicní ventilátor CoroVent, vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, získal od ministerstva zdravotnictví blokovou výjimku a povolení k prodeji a použití.

Rozsudek jsem znal už dva měsíce. Zasmáli jsme se mu, říká Hašek starší
Ikonka času24. 10. 2020, 4:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Verdikt Sboru rozhodců, který mu nařídil uhradit Spartě 800 tisíc eur, přijal prý Martin Hašek v pohodě. Alespoň to tvrdí jeho otec. „Vzal to jako fakt, společně jsme se tomu zasmáli. Nechtěli jsme tomu věřit, ale vnitřně jsme počítali s tím, že to tak dopadne. S českým fotbalem to je horší, než jsem si myslel. Kluby jsou zvýhodňované a hráči jsou vůči nim v naprosto nevyrovnané pozici. Tohle je jen potvrzení a orazítkování tohoto faktu,“ říká Martin Hašek starší v rozhovoru pro iSport.cz

Léto 2020 bylo v Česku nejdeštivější za uplynulé desetiletí
Ikonka času24. 10. 2020, 4:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prakticky od května letošního roku pravidelně na našem území pršelo a na více než devadesáti procentech území se půda nasytila do hloubky jednoho metru. Nejvíce srážek spadlo během června, napršelo dvojnásobné množství dlouhodobého průměru pro tento měsíc. Srážkově nadprůměrný byl i srpen, jen v červenci spadlo o něco méně srážek, než je dlouhodobý průměr. Z dlouhodobých statistik, které eviduje Český hydrometeorologický ústav už přes 60...

Chodkyně Drahotovy o rivalitě: Pořád nás někdo srovnával, závisti se neubráníte
Ikonka času24. 10. 2020, 4:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stejný úsměv, vlasy, oči i dolíček na bradě. Že jsou jednovaječná dvojčata Eliška a Anežka Drahotovy zkrátka nezapřou. Ještě nedávno dokonce závodily i ve stejné disciplíně, v chůzi. Pak se ale Elišce přestalo dařit. Jaké to je, když vás neustále srovnávají s úspěšnějším dvojčetem? A jak obě vzpomínají na období sportovní rivality? To prozradily v rozhovoru pro iSport LIFE.

Přírůstek v Česku přesáhl dosavadní maxima, v pátek přibylo 15 252 nakažených
Ikonka času24. 10. 2020, 2:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Páteční přírůstek 15 252 případů nákazy koronavirem překonal zhruba o 300 dosavadní maximum ze středy. Nakažených je v Česku aktuálně 144 701. U většiny má covid-19 mírný průběh, hospitalizovaných už je ale víc než pět tisíc a počet úmrtí se blíží dvěma tisícům. Obě čísla rychle rostou.

S penězi problém nebude. Čekejte stabilitu a levné úvěry, říká Michl z ČNB
Ikonka času24. 10. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká národní banka zřejmě nebude v dohledné době hýbat úrokovými sazbami, které drží kvůli koronavirové krizi nízko. Podle člena bankovní rady Aleše Michla lze nadále očekávat „levné“ peníze. „Banky jich mají přebytek, problém je spíš na opačné straně – mezi podniky,“ prohlásil v pořadu Rozstřel portálu iDNES.cz.

Americká cesta z města. Lidé utíkají z metropolí, bojí se chaosu po volbách
Ikonka času24. 10. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to teď celoamerický trend. Na vesnicích a horách je to prý více bezpečné. V praxi to vypadá téměř jako příprava na občanskou válku, píše spolupracovnice MF DNES v USA Hedvika Millerová.

KOMENTÁŘ: Prymulova kudla do zad
Ikonka času24. 10. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdybychom nebyli jen ve stavu nouzovém, ale válečném, byl by ministr Roman Prymula dnes za úsvitu bez soudu zastřelen. Tato válečná metafora je samozřejmě nadsazená, ale zase ne tolik. Vládě Andreje Babiše se totiž stalo snad to úplně nejhorší, co mohlo. A v nejhorší čas, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.

Muž s covidem byl třicet dní v umělém spánku, teď se znovu učí chodit
Ikonka času24. 10. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Začátkem července se dvaašedesátiletý Miroslav Homola z Čavisova u Ostravy vrátil s rodinou z Chorvatska. V sobotu odpoledne přijel, večer měl lehkou zimnici. V neděli už cítil, jako by na něj lezla chřipka. A to ještě netušil, co bude následovat.

Národní parky bojují proti motoristům, většina hříšníků však zůstane bez trestu
Ikonka času24. 10. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ochránci národních parků stále častěji bojují s bezohlednými motoristy. Do parků a chráněných krajinných oblastí pronikají jezdci na čtyřkolkách nebo motorkáři a v zimě lidé na skútrech.

Starším seniorům stát sice přidá, ale něco si pro sebe nechá
Ikonka času24. 10. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[8 minut čtení] Část peněz z valorizace nedostanete později. Nedostanete je vůbec, výpočet je totiž špatně. A stejný problém je i u vyšších důchodů pro 85leté a 100leté seniory. V části Stát každoročně ochudí důchodce o miliardu jsme měli „pohádku“ o dvou dědečcích – Frantovi a Pepíkovi, v části druhé Valorizace důchodů: tak hloupí jsme jen v Česku jsme zas pro demonstraci legislativní hrubé chyby „podkládali sud prkénkem“ a klidně tak mohl činit „Pepík pod Frantův sud“.

Nesnesitelná lehkost home office. Práce z domova není jednoduchá
Ikonka času24. 10. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na jedné straně svoboda, na té druhé samota. Mnozí, kteří v březnu home office vítali, dnes sahají po antidepresivech. Recepty, jak zvládnout práci z domova, ne u každého fungují.

Trable stěžejního jaguaru ukazují stav značky, novému šéfovi není co závidět
Ikonka času24. 10. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedan Jaguar XF byl v první generaci symbolickým startem nové éry, když pomohl značce najít nový směr pod novým vedením. Současné provedení je ale koulí na noze, která dobře ilustruje, jakým potížím značka čelí.

Headlajner: Šmucler unesl Flegrovu kočku v krabici
Ikonka času24. 10. 2020, 0:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderátor Dominik Vršanský zhodnotil i tento týden nejlepší titulky uplynulých dní. Prymulovo nařízení, ztracená kočka i marný boj s koronavirem. To vše se řeší v novém dílu Headlajneru.

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie
Ikonka času24. 10. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace, spolu s dodržováním rozestupů a nošením roušek jsou nezbytné k omezení šíření viru SARS-CoV-2, konstatuje Kingston Mills v komentáři pro server The Conversation. Profesor imunologie z dublinské Trinity College připomíná, že tyto postupy se osvědčily v Jižní Koreji a Čína, na Tchaj-wanu a Novém Zélandu.

Více dat, hovorů i videí. NASA a Nokie pokryjí měsíc 4G sítí
Ikonka času24. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do roku 2028 plánuje NASA vybudovat udržitelnou základnu se stálou přítomností lidí

Český drak. Finančník Tomáš Fiala dobývá Ukrajinu a vydává dluhopisy za miliardu
Ikonka času24. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z nejúspěšnějších investorů do komerčních realit na Ukrajině Dragon Capital českého

Smrtelný politický hřích
Ikonka času24. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když se ale ve středu předseda vlády omlouval, že jeho kabinet zavádí

Situace je jiná než na jaře, tvrdí Praha. Modré zóny budou platit dál
Ikonka času24. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco během jarní koronavirové karantény přestaly platit modré zóny, nyní fungují dál.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru