Auto.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4678 článků.|

Auto.cz

Seniorka smažila vejce na věčném ohni: Za hanobení obětí války se možná bude smažit v base
Ikonka času10. 4. 2021, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neobvyklé místo k usmažení jídla si vybrala důchodkyně ve městě Puškino poblíž Moskvy. Své vejce se rozhodla udělat na věčném ohni na památníků obětí padlých za druhé světové války! Za to hrozí babičce trest.

Duel nejlepšího střelce s nejlepším brankářem vyzněl pro gólmana
Ikonka času10. 4. 2021, 14:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kanonýr soutěže Mužík na straně domácích, nejlepší gólman Tvrdoň v brance hostů. Smál se brankář, fotbalisté Chrudim v utkání 17. kola Fortuna Národní ligy podlehli Ústí nad Labem 0:1. Duel o čtvrtou příčku rozhodla sporná penalta.

ZVĚŘINA: Žaluju, tedy jsem. Soudy užíváme jako automaty na ‚právo’
Ikonka času10. 4. 2021, 14:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek spadl firmám kámen ze srdce, smějí dál testovat zaměstnance, výtěr z nosní dutiny schválil Nejvyšší správní soud jako povolenou praktiku. Jinými slovy testování zaměstnanců na covid-19 není v období pandemie nezákonným útiskem občanů.

Synek s Podrazilem do finále veslařského ME nepostoupili
Ikonka času10. 4. 2021, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil nebudou při svém premiérovém startu na dvojskifu bojovat o medaile na mistrovství Evropy. V italském Varese obsadili v semifinále páté místo a v neděli se představí jen ve finále B. Z české výpravy postoupili mezi nejlepších šest posádek jen Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem na dvojskifu lehkých vah.

Testovat své dítě nenechám, říká maminka. Rodiče podepisují petice
Ikonka času10. 4. 2021, 14:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Paní Svatava Bárkyová je maminkou sedmiletého chlapce a s jeho testováním nesouhlasí. Podmínky návratu do škol, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s ministerstvem školství, se jí příčí natolik, že se rozhodla chlapce nadále nechat doma.  "Do školy nepůjde. Ředitel nakonec souhlasil s tím, že mu učivo budou posílat v rámci distanční výuky. Malý už je s tím taky smířený. Říkal, že žádné testování podstupovat nechce, i když mu škola už hodně chybí," svěřila se redakci TN.cz maminka. Ředitel její názor názor na testování a roušky respektuje, vyhovět jí ale v tom, aby se prvňáček vrátil do školy bez nutnosti testů a ochrany dýchacích cest, nemůže. "Do doby, než o tom rozhodne nezávislý soud, je jakýkoliv právní výklad, názorem a nemá žádnou právní hodnotu. Do doby, než bude judikát soudu, je škola povinna dodržovat nařízení vlády a v případě jeho porušení hrozí právní postih," citovala paní Svatava vyjádření ředitele opavské základní školy. Podívejte se na návod pro žáky, jak se správně ve škole testovat na koronavirus: Její nesouhlasný postoj k podmínkám návratu do škol sdílí mnoho dalších rodičů, kteří podepisují petice. Jednu takovou na konci března založila iniciativa Vraťme děti do školy pod názvem Do školy jedině BEZ PODMÍNEK! Bez roušek, testování a očkování proti covidu. Do sobotního poledne ji podepsalo téměř 13 tisíc lidí. "My, níže podepsaní, odmítáme poslat děti do škol, pokud na nich bude vynucováno opakované testování, celodenní zakrývání dýchacích cest, případně i očkování proti covidu. Dokud nebude narovnáno bezpráví, kterého se Vláda ČR dopouští na našich dětech, budeme bránit jejich právo na vzdělání a na zdraví bez podmínek," stojí v prohlášení. Podle ústavního právníka Aleše Gerlocha nicméně v současné epidemické situaci je právo na vzdělání převyšováno zákonem o ochraně veřejného zdraví, na základě kterého byla stanovena podmínka povinného testování ve školách. 
Co by měli rodiče vědět o návratu do škol. Odpovědi na 5 palčivých otázek

 Pro mnoho rodičů je něco takového nicméně nepřípustné. Vznikají tak další petice. Jednu takovou, která nese název Děti do škol bez testů, podepsalo přes pět tisíc lidí. "Oznamujeme Vám tímto, že protestujeme proti cílené likvidaci života našich dětí pod záminkou ochrany našeho zdraví," vzkazují její zakladatelky ředitelům škol, ministrům a poslancům. Další petici založila iniciativa Zdravé fórum, která k pátku nasbírala přes 15 tisíc podpisů. Požadují v ní návrat dětí do škol bez podmínek, cílenou ochranu rizikových skupin a postupné rozvolňování opatření. Téměř 9,5 tisíce lidí podepsalo petici, která vyzývá k odvolání ministra školství Roberta Plagy (za ANO). Její zakladatelé v ní Plagu kritizují za to, že nebyl schopný zajistit bezpečný návrat dětí do škol, nelíbí se jim jeho postoj k úpravě letošních maturit a závěrečných zkoušek a vyčítají mu špatnou komunikaci. Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. Podívejte se na návod pro školy, jak se správně chovat a připravit děti na testování:

Tajemství hvězdy Tváře Vojty Drahokoupila: Smrt v rodině během natáčení!
Ikonka času10. 4. 2021, 14:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V nové řadě Tváře je benjamínkem, nejmladším ze všech. A váží si toho. Zpěvák Vojta Drahokoupil (25) si cestu na výsluní musel těžce vydobýt. Nebylo to snadné – jeho životní pouť provázela řada problémů...

Nekuřák a sportovec Pavel o boji s covidem: V jednu chvíli jsem chtěl, ať už to skončí
Ikonka času10. 4. 2021, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedí na posteli ve znojemské nemocnici, usmívá se a probírá novinky z domova i ze světa se třemi parťáky na pokoji. Čtyřicet dnů poté, co na něj covid-19 nemilosrdně zaútočil, se pedagog Pavel Psota (51) z Moravského Krumlova těší domů.

Nezkrotný vtipálek, jehož humor všichni milovali: Připomeňte si nejlepší hlášky prince Philipa (?99)
Ikonka času10. 4. 2021, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Británie truchlí nad skonem milovaného vévody z Edinburghu (?99), který zemřel v pátek v ranních hodinách ve věku 99 let. Země přišla o velkého muže a


královna Alžběta II. (94)

o svou největší oporu. Jeho lid ho cenil nejen pro jeho obětavost a oddanost, ale také pověstný humor, který si udržel i navzdory pohnutému dětství, a neopustil ho ani ve vyšším věku. Pojďte si připomenout nejlegendárnější hlášky prince Philipa.

Z košer restauratéra je kontrolor. Nabídku na miliony vakcín stát odmítl, říká
Ikonka času10. 4. 2021, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aaron Günsberger provozuje v Praze košer restauraci. Ta ale musí být během pandemie zavřená, a tak se podnikatel rozhodl využít čas produktivně. Kontroluje kvalitu ochranných pomůcek a nově i antigenních testů. V Rozstřelu podnikatel zároveň řekl, že se pokouší shánět pro ČR očkovací látky, ale stát jeho nabídku odmítl.

Sparta se rozjela, sešívaní jsou přesto v derby mírným favoritem, věří jim většina sázkařů
Ikonka času10. 4. 2021, 14:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Domácí zápas jara. Lídr fotbalové Fortuna ligy Slavia v neděli hostí ve velkém pražském derby odvěkého rivala Spartu. Letenským se od příchodu trenéra Pavla Vrby velmi daří. Minulý týden deklasovali v lize 7:2 Teplice a ve středu porazili ve čtvrtfinále poháru Jablonec. Slavia si sice nedokázala poradit s Brnem, ve čtvrtek ale zvládla náročný souboj s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy. Z utkání na Emirates Stadium si sešívaní do odvety odvezli slibný výsledek 1:1.

Nejen lidé, i makakové. Katastrofa zažehla solidaritu mezi znesvářené klany
Ikonka času10. 4. 2021, 14:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hurikán María v září 2017 zničil přes polovinu vegetace na ostrůvku Cayo Santiago. Makakové, kteří tam žijí, na katastrofu reagovali rozšířením sociálních kontaktů. Začali se dělit o zbytek přírodních zdrojů i s těmi, kdo byli dříve jejich rivaly. Ukazuje to studie zveřejněná v časopise Current Biology.

Staré "dobré" časy: Před 100 lety byl 2+1 luxus, pitná voda jen ve třetině bytů
Ikonka času10. 4. 2021, 14:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes 150 tisíc soukromých bytů bylo v roce 1921 evidováno v Praze při tehdejším sčítání lidu. Poměry byly takové, že převažovaly hlavně nájemní byty. Pouhých 6 % obyvatel Prahy bydlelo ve vlastním bytě a dalších 7 % tvořili lidé, kteří bydleli ve služebních bytech. V té době byl vlastník dvoupokojového bytu označován jako bohatý. V dnešní době jsou v Praze nejpopulárnější třípokojové byty. Informace přinesl časopis Statistika&My. Při posledním sčítání lidu v roce 2011 byla situace extrémně rozdílná. Statistiky odhalily, že v nájemních bytech žije 34 % Pražanů, 29 % bydlí ve vlastním bytě a zbytek sídlí ve vlastních domech nebo družstevních bytech. Deset tisíc místností bylo určeno pro služebnictvo. 
Sčítání lidu: Elektronický formulář vyplnily již dva miliony lidíVelmi rozdílné bylo také zaplnění bytů. Na jeden byt tehdy připadlo v průměru 3,9 obyvatel a 1,7 osoby na obytnou místnost. Dnes je to 2,2 člověka na byt a 0,8 na jednu místnost. Pražskému bydlení na začátku minulého století chybělo z velké části hygienické zázemí. Pouze 36 % domácností mělo k dispozici pitnou vodu, do většiny bytů se musela voda donášet. 

var submitCount = 0;

(function($){$(document).ready(function(){
$('#pollForm13863 .pollElements input.answer').click(function(){
$('#pollForm13863').submit();
});

//if submit button is clicked
$('#pollForm13863').submit(function (e) {
submitCount++;
var $form = $(this);

//get the answer
var answerId = $('input[name=poll_13863_answer_id]:checked', $form).val();
if (!answerId) {
alert("Prosím, nejdříve zvolte odpověď!");
return false;
}

// check if it's gender type voting
var gender = null;


$.ajax({
url: "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxVoteProcess/?type=json",
type: "post",
// data
data: {
pollId: 13863,
answerId: answerId,
gender: gender
},
dataType: "json",
// error
error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
var responseTxt = xhr.responseText;
alert(responseTxt);
},
// success
success: function(data){
if (data.success) {
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().show('Děkujeme za hlasování!', {'fade': 2});
}
//console.log(data.data);
$("#poll13863Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll13863MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll13863FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
$("#pollForm13863 label").each(function() {
var answerId = $(this).find("input.answer").val();
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"Bar").css("width", data.answers[answerId].sumPercentage+'%' );
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"Percentage").text(data.answers[answerId].sumPercentage);
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"MaleSum").text(data.answers[answerId].sumMale);
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"Title").text('');
$(this).find("#poll13863answer"+answerId+"FemaleSum").text(data.answers[answerId].sumFemale);
});
} else {
$("#pollForm13863 .error").remove();
$form.append('' + data.message + '');
$('#pollForm13863').addClass('already_voted');
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().showError('Už jste hlasoval(a).', {'fade': 2});
}

}
$('#pollForm13863 .pollLegend').text('Děkujeme za hlasování!');
$('#pollForm13863 .pollLegend').addClass('thanks');

if (submitCount >= 0) {
$('#pollForm13863').addClass('already_voted');
$('input.answer', $form).attr('disabled', true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=13863",
pollId = 13863
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$("#poll"+pollId+"Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll"+pollId+"MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll"+pollId+"FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Sum").text(answer.sum);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Bar").css('width', answer.sumPercentage+'%');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Percentage").text(answer.sumPercentage);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"MaleSum").text(answer.sumMale);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Title").text('');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"FemaleSum").text(answer.sumFemale);
}
},'json');
});
})(jQuery);


Anketa
Dokázali byste si představit žít v roce 1921?

Ano


7139

hlasůNe


2916

hlasů


Hlasovalo 55 lidí.

 Se sdílenými toaletami se musela také vypořádat více než polovina bytů, koupelnu mělo jen 18 % bytů. Naopak statistiky z roku 2011 uvádí, že 99 % bytů mělo vodovod a splachovací WC. Ani kuchyně a prádelny nebyly u velké části bytů něčím, s čím mohli obyvatelé najisto počítat. Kuchyně mělo 60 % bytů, prádelnu 0,5 %. Plyn k topení a vaření mělo 15 % a ke svícení 8 % bytů. Elektřinu ke svícení mělo 38 % bytů a k vaření a topení 0,5 %.V Česku se i navzdory pandemii zvýší ceny nájemního bydlení. Na video se podívejte zde:

Podcast: Peníze z EU vše nevyřeší. Učí se zastarale, bojujeme s malostí, tvrdí Sáblík
Ikonka času10. 4. 2021, 14:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měli bychom ve výuce umět pracovat s mobilními telefony a používat rozšířenou realitu, říká ředitel Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblík.

Rychle a zběsile. Koho v noci ohrozila fabie ženoucí se po D5?
Ikonka času10. 4. 2021, 14:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO/ Divoká policejní honička, která v noci na pátek zasáhla do tří krajů, se prohnala i dvěma středočeskými okresy: Berounskem a Prahou-západ. Přičemž do pronásledování ujíždějící řidičky, které začalo na Plzeňsku a skončilo až v hlavním městě, se zapojily i středočeské hlídky.

Nahradí Petříčka Zaorálek? Na funkci ministra podle svých slov nelpí
Ikonka času10. 4. 2021, 14:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) osobně nehovořil s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem o spekulacích, že by po sjezdu sociální demokracie měl v čele resortu skončit. ČTK sdělil, že na funkci nelpí.

Bagry demolují polovinu mostu na dálnici D46 v Prostějově.
Ikonka času10. 4. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bagry demolují polovinu mostu na dálnici D46 v Prostějově. Řidiči tudy proto projíždějí jen v pravém pásu, v jednom pruhu pro každý směr. Bourání souvisí s úpravou mimoúrovňové křižovatky, která není bezpečná.

KOMENTÁŘ: Volební zákon jako oběť koronaviru. Nemá větší vady na kráse?
Ikonka času10. 4. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Debata o podobě nového volebního zákona spěje až překvapivě rychle ke konci. Ale vadil opravdu běžnému člověku na volbách nejvíce systém přepočtu hlasů na mandáty a podmínky pro koalice? Nemají pravidla voleb mnohem větší vady na kráse?

Vychází všechno o Vlastovi Burianovi i od něj
Ikonka času10. 4. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pátek 9. dubna uplyne 130 let od narození slavného komika Vlasty Buriana a zároveň si připomínáme 90 let od vzniku pražské scény v Jungmannově ulici, kde jako první působilo Divadlo Vlasty Buriana (nyní Divadlo Komedie). U příležitosti těchto výročí vydává Supraphon audioknihu Vlasta Burian – Život za smích.

Sečteno je už pět milionů lidí. Formuláře vyplňovali během volna a večer
Ikonka času10. 4. 2021, 13:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad 2,5 milionu vyplněných formulářů. Elektronicky se tak podle statistiků sečetlo zhruba pět milionů lidí. V posledním týdnu chodilo v průměru přes 135 tisíc formulářů denně, největší zájem je ve dnech volna a ve večerních hodinách. Oznámil to ČSÚ v tiskové zprávě.

Polsko si připomnělo leteckou katastrofu, policie pacifikovala demonstranty
Ikonka času10. 4. 2021, 13:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přísná bezpečnostní opatření provázela v Polsku oficiální pietní akci k 11. výročí letecké katastrofy u ruského Smolenska, kde v troskách vládního letounu zahynul tehdejší prezident Lech Kaczyński a dalších 95 lidí. Policie ve Varšavě podle médií rychle zpacifikovala pokus demonstrantů z řad podnikatelů nespokojených s vládní pomocí během pandemie narušit oficiální pietní akce.

Jak blízko už je příliš? Tato dvojčata spolu sdílejí partnera i spodní prádlo!
Ikonka času10. 4. 2021, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představte si, že máte sestru, se kterou sdílíte celý svůj život. A myslíme opravdu celý! Přinášíme vám seznam dvojčat, která jsou sebou tak posedlá, že spolu chodí na záchod, půjčují si kalhotky nebo mají stejného přítele!

Statistici sečetli on-line už téměř polovinu obyvatel. Od 17. dubna bude možné vyplnit i papírové dotazníky
Ikonka času10. 4. 2021, 13:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český statistický úřad (ČSÚ) obdržel za čtrnáct dní od začátku sčítání lidu, domů a bytů až 2,5 milionu vyplněných formulářů. Podle statistiků se tak elektronicky sečetlo zhruba pět milionů lidí. V posledním týdnu chodilo v průměru přes 135 tisíc formulářů denně, největší zájem je přitom ve dnech volna a večerních hodinách, sdělil během soboty ČSÚ. Elektronické sčítání v Česku začalo 27. března a skončí 11. května, pomocí papírových dotazníků se lidé budou moci sečíst od 17. dubna.

Podnikatele Gluškova uškrtili, tvrdí Britové. Putinův kritik zemřel před třemi lety
Ikonka času10. 4. 2021, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpráva soudních patologů podle zjištění serveru BBC vyvrací možnost, že by šlo o sebevraždu. Tu se pachatelé podle vyšetřovatelů snažili zinscenovat.

Havlíček: Na další uvolnění musíme aspoň dva týdny počkat
Ikonka času10. 4. 2021, 13:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pondělní návrat části dětí do škol, konec zákazu pohybu mezi okresy, stejně jako otevření některých obchodů a služeb je velký krok, u něhož je třeba sledovat, jaké bude mít dopady. „O dalším uvolňování proto nemůže být ještě aspoň dva týdny řeč,” řekl Právu ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Česká klasika, ale pro harfu. Boušková natočila Smetanu, Dvořáka a Suka
Ikonka času10. 4. 2021, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Symfonické básně z cyklu Má vlast stejně jako Largo z Novosvětské si upravila pro harfu, aby ji představila jako plnohodnotný sólový nástroj.

Česká klasika, ale pro harfu. Boušková natočila Smetanu, Dvořáka a Suka
Ikonka času10. 4. 2021, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Symfonické básně z cyklu Má vlast stejně jako Largo z Novosvětské si upravila pro harfu, aby ji představila jako plnohodnotný sólový nástroj.

Ukrajina hlásí dalšího zraněného vojáka z bojů v Donbasu
Ikonka času10. 4. 2021, 13:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinská armáda dnes ohlásila, že během uplynulých 24 hodin se proruští separatisté v Donbasu na východě země dopustili sedmi porušení dohodnutého příměří palbou z minometů, automatických granátometů, velkorážných kulometů a dalších střelných zbraní.

Na výchovu má otec pětiměsíční dcery už jasný názor. Co podle Majka Spirita dělá z dětí zombie?
Ikonka času10. 4. 2021, 13:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Posledních pět měsíců se život Majka Spirita točí hlavně kolem dcery Arie, kterou má s ukrajinskou modelkou Marií. „Aria je naše slunce a my jsme její planetky,“ uvedl se smíchem v hlase během našeho posledního rozhovoru Majk.

AUDIO: Floex ve skladbě "Pape And Tura" prověřuje hloubku přátelství
Ikonka času10. 4. 2021, 13:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V květnu se dočkáme nového alba Floexe. Bude jím opět soundtrack, tentokráte ke hře "Papetura" polského autora Tomasze Ostafina, kterého herní svět zná pod pseudonymem Petums. Ten je ...

Do školy jedině v bílém spodním prádle! Bizarní nařízení některých japonských škol končí
Ikonka času10. 4. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zákazy mobilních telefonů straší české žáky a studenty. Vždyť mladší generace už se bez svého elektronického mazlíčka při vyučování obejdou jen stěží. Část japonských škol však v nařízeních zachází mnohem dál. Autoři nového průzkumu zjistili, že bizarní pravidlo přikazující nošení bílého spodního prádla ani zdaleka nepatří mezi pouhé výstřelky. Z řad veřejnosti už ale zaznívají kritické hlasy.

Chebsko zasáhlo zemětřesení. Magnitudo přesahovalo tři stupně
Ikonka času10. 4. 2021, 13:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severovýchod Chebska v sobotu dopoledne zasáhlo zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval magnitudo 3. Doprovázely ho přitom slabší záchvěvy, země se na hranici Chebska a Sokolovska stále slabě třese. Podle odborníků může jít o zemětřesný roj, ve kterém se mohou vyskytnout i silnější otřesy.

Na Chebsku se dopoledne zachvěla země, otřes dosáhl síly 3
Ikonka času10. 4. 2021, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu dopoledne zasáhlo severovýchod Chebska zemětřesení, jehož nejsilnější otřes byl magnitudo 3. Doprovázely ho slabší otřesy a země se na hranici Chebska a Sokolovska stále chvěje. Podle odborníků může jít o zemětřesný roj, ve které se mohou vyskytnout i silnější otřesy,

Rozvolnění setkávání se novému ministrovi nelíbí. Arenberger bude rozhodovat, zda nevrátit shromažďování lidí na dva
Ikonka času10. 4. 2021, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) bude o víkendu rozhodovat, zda nevrátit omezení shromažďování lidí třeba na venkovních sportovištích zpátky na dva. Od pondělí má začít platit, že se může setkat až 20 lidí venku a deset uvnitř, což se...

Arenberger zvažuje opětovné omezení setkávání pouze na dva lidi. Bez nouzového stavu to udělat nelze, upozorňuje právník
Ikonka času10. 4. 2021, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) bude o víkendu rozhodovat, zda nevrátit omezení shromažďování lidí třeba na venkovních sportovištích zpátky na dva. Od pondělí má začít platit, že se může setkat až 20 lidí venku a deset uvnitř, což se...

Za čtrnáct dnů už se on-line sečetlo pět milionů obyvatel Česka, tvrdí ČSÚ
Ikonka času10. 4. 2021, 13:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) se již sečetlo zhruba pět milionů obyvatel české republiky.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru