Elchron.cz - kategorie počítače

Celkem 4465 článků.|

Počítače

[aktualita] Regionální síť 17 v Plzni změní kmitočet, je nutné upravit STA
lupa.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 9:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost RTI CZ, která provozuje v Plzni Regionální síť 17, oznámila změnu kmitočtu z 37. kanálu na nový 27. kanál. Změna kmitočtu proběhne v pátek 31. května ve večerních hodinách a dotkne se televizních stanic Plzeň TV, Mňam TV, Mňau TV a Hobby TV. Přeladění kanálu se dotkne všech domácností, které přijímají televizní signál na klasickou pokojovou nebo venkovní anténu, případně společnou televizní anténu. Domácnostem s vlastní anténou stačí na televizním přijímači manuálně naladit 27.…

[aktualita] Polsko napadlo reformu copyrightu u Soudního dvora Evropské unie
lupa.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 9:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Schválenou směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu bude zřejmě posuzovat Soudní dvůr EU. Formální stížnost na normu k němu podalo Polsko, informovala agentura Reuters.  Podle zástupců polské vlády by schválená pravidla mohla vést k přijetí regulací, které jsou velmi podobné předběžné cenzuře. Ta je přitom zakázána jak v Polsku a dalších státech, tak ve smlouvách o fungování Evropské unie. TW – Polsko – coypright Směrnice obsahuje zejména dva kontroverzní články 15 a 17 (před…

Herní závislost zařadila světová zdravotní organizace mezi oficiální choroby
cdrserver.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

WHO si minulý týden jednostranně odhlasovala zařazení závislosti na počítačových hrách mezi oficiální choroby. Uveřejnila i příznaky, podle kterých ji poznáte.

Bezdrátové pecky od Xiaomi se nabíjí sami, když jsou schované. Nyní se slevou
cdrserver.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Mobilní telefony opovrhly zastaralým Jackem z dobrých důvodů. Poznejte jejich hlavní výhody, a běžte s dobou. Svět se vyvíjí směrem k bezdrátovým technologiím, a v poslední době zaznamenaly zejména v oblasti sluchátek značný pokrok.

[článek] Návrh zákona o právu na digitální služby: co se nelíbí ministerstvům a co na to vláda?
lupa.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[12 minut čtení] Stanoviska resortů byla dosti kritická, ale vláda nakonec přijala souhlasné stanovisko. Byť s mnoha výhradami a doporučením změn. Návrh zákona o právu na digitální služby je poslaneckou iniciativou, nikoli vládním návrhem. Proto ani neprošel plnohodnotným meziresortním připomínkovým řízením, jakým prochází vládní návrhy, a dostal se rovnou do Poslanecké sněmovny. Její předseda ale požádal vládu o její stanovisko k návrhu a vláda jej přijala na svém jednání 6. května.

RHEL 8: novinky v distribuci, která prostě funguje
Root.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Na začátku května byla vydána osmá verze očekávané enterprise linuxové distribuce Red Hat Enterprise Linux. Podívejme se společně na nejzajímavější novinky: změnu v balíčkovacím systému, nové kontejnery či kompresi. Poznámka: autor tohoto článku pomáhal vytvářet RHEL 8 a pracuje pro Red Hat.

Postřehy z bezpečnosti: identifikace mobilu pomocí senzorů pohybu
Root.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Dnes se podíváme na využití senzorů pohybu k vytvoření unikátního otisku mobilního zařízení, na ukládání hesel v plaintextu, phishingovou kampaň vyhrožující soudem a nárůst mobilního malware zaměřeného na bankovnictví. Unikátní otisk zařízení je takový svatý grál marketingových aktivit na internetu a není tedy divu, že z jedné strany jsou stále hledány nové metody, jak jej získat a z druhé strany se tvůrci prohlížečů předhánějí v deklarované snaze, jak trackování uživatelů bránit. Skupina výzkumníků z Cambridge University nyní objevila nový způsob možného sledování uživatelů s využitím zabudovaných senzorů pohybu.

[článek] Vadim Petrov: Fake news a mediální gramotnost jsou jen prázdné nádoby a módní nálepky
lupa.cz | Ikonka času27. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[11 minut čtení] Léta se věnoval komunikaci s veřejností, dnes zasedá ve vysílací radě za vládní hnutí ANO. V rozhovoru hodnotí mediální zákony, Českou televizi, podporu domácí tvorby, ale také image celého úřadu. Chybí mu odborná debata, která by rozvíjela mediální sektor. S Vadimem Petrovem jsme se potkávali v porotě marketingové soutěže Zlatý středník, kterou před lety spoluzakládal. Původní profesí je hudebník, před listopadem 1989 pracoval jako hudební režisér a dramaturg v televizi, poté ve státní správě a vrcholném managementu. Byl mluvčím vlády Václava Klause, řídil komunikaci Chemapolu, spoluvlastnil PR agenturu, stál u zrodu oborového klubu PR profesionálů a nakonec vstoupil do Síně slávy českého PR. První otázka pro matadora komunikačního průmyslu se tedy přímo nabízela.

[článek] Globální kryptoměna od Facebooku, Windows 10 May 2019 Update a děravé routery TP-Linku
lupa.cz | Ikonka času26. 5. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[10 minut čtení] Crossfit končí s Facebookem, malware v reklamě, děravý Instagram, 2,19 miliardy fake účtů na Facebooku smazáno. Co ještě přinesl právě končící #tyden. Zaměstnanci Snapchatu šmírovali uživatele, měli na to i nástroj, SnapLion. Vlastně to není nic překvapivého a rozhodně nečekejte, že by jiné sociální sítě něco takového ve výzbroji neměly. Ostatně Facebook loni „vyhodil“ zaměstnance, kteří dělali totéž. Viz Snapchat Employees Abused Data Access to Spy on Users.

Huawei bez Googlu, ARMu a dalších, Qualcomm zneužívá monopol [Stalo se]
Root.cz | Ikonka času26. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Ubuntu 19.10 s uzavřeným ovladačem Nvidia, Wine 4.9 s Plug&Play, TSMC spustila 7nm EUV linky, kvantové počítače IBM do 5 let, Firefox 68 a WebRender, Blender 2.8 Beta, první M.2 SSD pro PCIe 4.0. Nejnovějším počinem amerického prezidenta Donalda Trumpa je umístění společnosti Huawei de facto na černou listinu. Americké firmy s ní nesmí obchodovat (bez souhlasu – ale zde nikdo nepochybuje o tom, že souhlas ze strany americké vlády udělován prostě nebude) a tak od Huawei postupně dávají ruce pryč všichni velcí, například Google, Intel, Nvidia, ARM a mnozí další.

Komiks: začátek konce
Root.cz | Ikonka času25. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po osmi letech končí šílenství kolem nějakého seriálu o železné židli. Někdo je rád, jiný ne. A pro dalšího skončila obživa po nemalou část života. Co teď dělat dál, když vám hrozí, že po vás ani zlovlk neštěkne?

Rychlé, zdravé a čisté oholení? Zapojte do hygieny holící strojek od Xiaomi
cdrserver.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Tvář je první částí těla, které si lidé všímají. Správná hygiena je tedy klíčová pro mezilidské vztahy v pracovním i osobním životě. Bohužel většina z nás neklade na výběr na kvalitní holící prostředky, a pak se diví, co jim to raší na hlavě. Změňte to.

Ford přišel s vlastní vizí doručování balíků. Doručovat chce přímo k bytu
cdrserver.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Známá automobilka Ford připravuje vlastní doručovatelskou službu založenou na autonomních robotech, kteří by na rozdíl od konkurence měly zvládnout i běžné překážky, schody a různé povrchy.

[aktualita] Hra o Assange: jde o výklad dodatku ústavy, píší americká média
lupa.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 12:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Assangem způsobené zpravodajské uniky tajných dokumentů amerických bezpečnostních složek v rámci Wikileaks jsou možná podle americké ústavy jen běžnou součástí novinářské práce. Tvrdí to alespoň v posledních vydáních amerických médií obhájci práv svobodného tisku. Jejich tvrzení, které se zakládá na jednom z právních výkladů prvního dodatku americké ústavy, představuje protiváhu obvinění amerického ministerstva spravedlnosti, které naopak hovoří o svévolném a záměrném ohrožování životů…

[aktualita] SpaceX Elona Muska vypustila 60 satelitů Starlink pro internetové připojení
lupa.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 12:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Raketa Falcon 9 dnes z floridského mysu Canaveral vynesla na oběžnou dráhu šedesátku satelitů určených pro vysokorychlostní připojení k internetu. Mají se stát součástí sítě Starlink, která má celkem obsahovat několik tisíc družic. Za projektem stojí firma SpaceX podnikatele Elona Muska. Každá z družic podle firmy váží 227 kg, má speciální plochý tvar, aby se jich do nosné rakety vešlo co nejvíce, je vybavena několika výkonnými anténami, solárním panelem, navigačním systémem a pohonným…

Po letech čekání vychází v plné verzi Battalion 1944, střílečka z druhé světové
cdrserver.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Battalion 1944, střílečka z druhé světové války, která při svém startu v Early Access slibovala návrat do dob starého Call of Duty či Medal of Honor, vystupuje z vod předčasného přístupu a přináší zároveň i první neplacené DLC.

Piloti F-35 mohou už brzy plnit mise společně s robotickými wingmany
cdrserver.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Letectvo Spojených států amerických hodlá využít technologii umělé inteligence Skyborg u nových stíhaček F35A Block 4 a F-15EX. Díky tomu se každá stíhačka vybavená AI Skyborg stane velící stíhačkou pro tzv. robotické wingmany, což budou drony.

[článek] Přichází Google Glass 2 a May Update pro Windows 10, Richard Stallman vystoupí v Brně
lupa.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Nové MacBooky Pro. Další problémy Huawei. Microsoft a Sony se spojují v cloudovém hraní a streamování. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

Linuxové distribuce bez systemd: pořád ještě je z čeho vybírat
Root.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Systemd je ve většině distribucí, představuje velké zvýšení komplexity a podle mnohých odporuje unixové filosofii. Stále však existuje skupinka distribucí, do kterých systemd nepronikl a které se drží klasiky. Přehled distribucí bez systemd naleznete na webu without-systemd.org. Jeden z prvních odkazů na ní směřuje na podrobný přehled bezpečnostních i principiálních problémů a chyb, které jsou v systemd obsaženy a tak se nelze divit, že řada lidí se snaží systemd vyhnout.

[článek] Španělé mohou žádat o dotace na úpravy společných antén, rozhodla Evropská komise
lupa.cz | Ikonka času24. 5. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Do března 2020 opustí digitální televizní vysílání ve Španělsku pásmo 700 MHz. Ovlivní to i statisíce domácností závislých na televizních rozvodech v bytových domech. Evropská komise čerstvě rozhodla, že náklady spojené s nutnými úpravami může proplácet stát. Evropská komise posuzovala dotační program španělského ministerstva průmyslu, které ze státního rozpočtu vyčlenilo 150 milionů eur na úpravy společných televizních antén. Španělský stát argumentoval, že bez tohoto kroku by opouštění pásma 700 MHz neprobíhalo hladce a mnoho domácností by zůstalo odříznuto od televizního vysílání. Uvolňování pásma by se v tom případě nejspíš muselo odložit.

Do vesmíru v mikroteňáku, větrovce a kulichu: Sledujte nový seriál Český vesmír
cdrserver.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 20:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Jsme národ poctivých a pracovitých lidí, kteří si poradí v každé situaci. Podívejte se, jak se Míra Čech v místní školní tělocvičně pouští do stavby vesmírného balónu z mikroteňáku a do dalších absurdit, obrněn větrovkou, kulichem, lepící páskou, sodou, octem a odhodláním švejkovského MacGyvera. Český vesmír si drží na ČSFD hodnocení 82%.

Nový nejvýkonnější mobilní Intel procesor a NVIDIA grafika, 17'' herní bestie, MSI GT75 Titan 9
notebook.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 19:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velký displej, mohutné tělo a v něm druhá generace mobilního procesoru Intel Core i9. K tomu aktuální špička z nejnovější série grafických karet NVIDIA GeForce RTX. Omlazený herní notebook GT75 Titan patří na pomyslný vrchol výkonu mobilních počítačů od MSI.

[aktualita] Zeman chce uspořádat další konferenci o 5G sítích a tentokrát pozvat i Huawei
lupa.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 17:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvu zahraničí a Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se nedávno podařilo do Prahy přilákat velkou část (nejenom) západního světa na konferenci o bezpečnosti 5G sítí. Kancelář prezidenta Miloše Zemana nyní informovala, že chce uspořádat další podobnou akci. TIP: O Huawei bez Huawei. V Praze se řešila bezpečnost 5G sítí K usnesení došlo v rámci setkání prezidenta s ústavními činiteli (předseda sněmovny, senátu, vlády a ministři). „Nejvyšší ústavní…

[aktualita] Rozšíření pro Google Chrome z e-shopů odstraňuje produkty Andreje Babiše
lupa.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V rámci obchodu s rozšířeními pro webový prohlížeč Google Chrome je k nalezení plug-in nazvaný #sorryjako: Nakupujte bez Babiše. Jeho účelem je to, že umí odfiltrovat výrobky Andreje Babiše z nabídky internetových prodejců potravin. „Extension odfiltruje výrobky Andreje Babiše z nabídky prodejců potravin nakup.itesco.cz, kosik.cz a rohlik.cz. Umožňuje produkty úplně schovat, označit, zprůhlednit nebo nechat být. Čapí uličník si zaslouží přes zadek a opilé strašidélko Emílek věčné zatracení,“…

[aktualita] Huawei: Na střet s USA jsme připraveni
lupa.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 10:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zakladatel společnosti, Žen Čeng-fej, se pro média vyjádřil k přidání Huawei na černou listinu USA a souvisejícím sankcím, firma je prý plně připravena na střet. Zakladatel společnosti Huawei vyznění celé situace prakticky otočil, když prohlásil, že k současnému kroku muselo dříve či později dojít, neboť jeho firma je na míle před konkurencí. „Konkurenti nás minimálně v oblasti 5G sítí nebudou schopni dohnat v následujících dvou až třech letech,“ říká. „Myslím, že bychom neměli být cílem…

[aktualita] Nábytkový e-shop Bonami mění šéfa, nově jej vede Pavel Vopařil
lupa.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 10:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po třech letech v čele Bonami.cz odchází z funkce David Šiška, který v roce 2016 na pozici CEO nahradil zakladatele tohoto e-shopu Václava Štrupla. Novým CEO se stal Pavel Vopařil, dosavadní venture partner v investiční skupině Miton. „Reálně jsme s Davidem Šiškou ve vedení Bonami spolupracovali více než rok, takže společnost i lidi v ní znám dobře. Pro mě i tým Bonami to díky tomu nebude tak velká změna,“ říká k výměně Vopařil. Šiška nově nastupuje do Mitonu, kde bude v pozici Entrepreneur…

[aktualita] Vyšla první stabilní verze Tor Browseru pro OS Android
lupa.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 9:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyšla první oficiálně stabilní verze prohlížeče Tor Browser pro Android OS od vývojářů softwaru anonymizační sítě Tor. Prohlížeč vyšel společně s desktopovou verzí Tor Browser 8.5 a podle autorů dosahuje prakticky stejné úrovně ochrany. Prohlížeč koncepčně vychází z mobilního Firefoxu, ale obsahuje upravený kód i výchozí konfiguraci tak, aby bylo dosaženo maximalizace soukromí. Kromě toho v něm nalezneme i některá další rozšíření. TIP: Ústavní soud posvětil plošné sledování elektronické…

openSUSE Leap 15.1: lepší instalátor a grafické prostředí (obrazem)
Root.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Komunita vydala novou verzi oblíbené desktopové distribuce openSUSE Leap 15.1. Přináší celou řadu vylepšení v instalátoru, grafickém prostředí i ovládání a konfiguraci. Projděte se s námi po KDE z openSUSE.

[aktualita] Vysílač v Boskovicích bude mít přes den výluku DVB-T i DVB-T2
lupa.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V 11 hodin dopoledne začne údržbová přestávka malého vysílače Boskovice. České Radiokomunikace na něm provedou pravidelnou kontrolu anténních systémů, údržbu energetiky a vysílací technologie. Až do 15 hodin tedy nenaladíte stanice v DVB-T multiplexu České televize ani komerční televize v multiplexu 2. Odmlčí se také přechodová síť 11, kde jsou veřejnoprávní programy šířeny ve standardu DVB-T2, a přechodová síť 12 s DVB-T2 vysíláním komerčních stanic. Autor: České Radiokomunikace

Ve Washingtonu jdou ekologové až za hrob. Svými ostatky pohnojí zahrady
cdrserver.cz | Ikonka času23. 5. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

V americkém státě Washington byl schválen nový zákon, podle kterého mohou být lidé místo klasického pohřbu či kremaci zkompostováni. Místo rakve či urny tak pozůstalí dostanou kubík humusu na zahradu.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru