Celkem 4957 článků.|

Počítače

Přijde regulace kryptoměn? Pokud vyměníme svobodu za stabilitu
Root.cz | Ikonka času23. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kryptoměny se stále více stávají záležitostí diskusí v akademickém i bankovním světě, čímž postupně opouštějí svůj původní technologický a anarchistický rámec. Mohou také přijít o spoustu svobod, pro které vznikly. Definovat, co to vlastně kryptoměna je, není vůbec snadné. Jde o formu digitálního aktiva, které slouží jako prostředek směny a k jehož zabezpečení se užívá šifrování, ať již pro provádění transakcí nebo pro vytváření nových jednotek. Jde o podmnožinu digitálních měn, které jsou podmnožinou alternativních platidel.

V Praze proběhl RT-Summit 2017 (fotoreportáž)
Root.cz | Ikonka času23. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O víkendu proběhlo v Praze mezinárodní setkání RT-Summit 2017. Podívejte se s námi na podrobnou fotoreportáž z celého dne, kde vystoupila celá řada známých osobností pohybujících se kolem RT Linuxu.

Postřehy z bezpečnosti: bankomat otevírá brány
Root.cz | Ikonka času23. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Malware pro bankovnictví i bankomaty, hloupé chytré hodinky, které nahrávají únosci dětí, inspirující studie použití SSH, která pomohla mnohým útočníkům, a nechybí ani zmínka o DoubleLockeru, slibném ransomwaru pro Android Máte málo peněz? Investujte do aplikace Cutlet Maker. Použité peníze dostanete zpět na každém rohu – tento malware toolkit se totiž zaměřuje na bankomaty rozličné výroby. S pomocí programů Stimulator a c0decalc, dodávaných v témže balíku za pět tisíc dolarů, nejprve prověříte, kolik je v bankomatu fyzicky finančních prostředků, a pak si vygenerujete heslo pro odemčení GUI rozhraní toolkitu. Načež se vám, alespoň podle prodejců, začnou sypat peníze. Běžně k dostání na každém slušném kriminálním fóru.

Papírová kniha, ve které neotáčíte stránky, ale scrollujete? Je jediná na světě a můžete ji vyhrát
Objevit.cz | Ikonka času22. 10. 2017, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od doby, co se před několika lety masově rozšířily čtečky knih, se milovníci literatury rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Jeden nedá dopustit na klasické papírové knihy, ve kterých můžete dle libosti listovat reálnými stránkami a cítit při tom jejich vůni. Zástupci druhého zase propadli moderní technologii a nemohou si vynachválit praktický přínos elektronické hračky, do které nacpete stovky virtuálních románů, které můžete nosit neustále při sobě. Spojit oba rivaly se teď tak trochu s nadsázkou pokusil populární knižní portál Martinus.sk.

[článek] Farmy falešných webů, nebezpečný Slack a internetové seznamky, které mění společnost
lupa.cz | Ikonka času22. 10. 2017, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zodpovědné šifrování, inzertní podvody ve velkém, máte se bát Kaspersky antiviru? Konec TouchID a další novinky, které přinesl právě končící #tyden. Facebook odstranil data umožňující analyzovat vliv Ruských dezinformačních kampaní. Jde o praktickou ukázku toho, jak „transparentnost“ u Facebooku funguje v praxi. Viz Facebook takes down data and thousands of posts, obscuring reach of Russian disinformation a ze všeho nejlepší je, že teď Facebook tvrdí, že „opravili chybu“, která data zpřístupňovala.

Cukrářské zázraky z rukou architekta! Algoritmicky modelované dorty, 3D tiskárna a geometrie
Objevit.cz | Ikonka času22. 10. 2017, 13:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaké zázraky vznikají, pokud začne s cukrářstvím architekt? A co vznikne ze spojení tradičních a nejnovějších technologií? Tento kousek vznikl za pomoci grafického algoritmického editoru Grasshopper a 3D tiskárny. Podívejte se...

Canonical chystá vstup na burzu, proto skončil desktop Unity 8 [Stalo se]
Root.cz | Ikonka času22. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Canonical chce na burzu, protože si na sebe Ubuntu prý bez problémů vydělá. Google hlásí růst HTTPS v Chrome na všech platformách. Wine vylepšuje (ne)emulaci, Mir se podařilo portovat na Fedoru a Bitcoin stále roste. Linuxové distribuci Ubuntu se nikdy nepodařilo vyřešit slavný bug #1 (ostatně jej sám Mark Shuttleworth před pár lety uzavřel jako již irelevantní). To ale neznamená, že by se jemu a kolegům (sám jmenuje zejména Jane Silber) nepodařilo udělat z Ubuntu projekt, který není prodělečný. Ba naopak, v posledním rozhovoru Mark zmiňuje, že Ubuntu je soběstačné. Ale jsou zde další věci, zejména enterprisové, které přesahují původní rámec. Navíc i z dalších důvodů se patrně v nepříliš vzdálené budoucnosti stane ze soukromé společnosti Canonical firma obchodovaná na burze. Canonical se připravuje na IPO (initial public offering).

Nudí vás klasické bydlení? Ustelte si v luxusní šišce v korunách stromů s výhledem na hory
Objevit.cz | Ikonka času21. 10. 2017, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dosáhnout spojení s přírodou, aniž byste museli opustit pohodlí moderního způsobu života, snad nikdy nebylo jednodušší. V rámci soutěže v roce 2014 vytvořil italský architekt Claudio Beltrame originální návrh „domečku na stromě“, uplynulo pár let a v jeho designovém zázraku ve tvaru šišky umístěné v korunách stromů se na prázdniny můžete ubytovat i vy!

V Banské Štiavnici se otevřela tvořivá kavárna Stará Škola s nejvybranější kávou a zajímavými workshopy
Objevit.cz | Ikonka času21. 10. 2017, 14:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Banské Štiavnici, Slovenském městě proslaveném nejen zlatými a stříbrnými doly a historickou částí zapsanou na seznamu UNESCO, otevřel bývalý trenér Marek Pink kavárnu s duší, ve které nabízí nejvybranější kávu a zajímavé události. Zde si můžete odpočinout při inspirujících procházkách tímto městem umělců.

Lenovo oslavuje čtvrt století od vzniku prvního notebooku ThinkPad
notebook.cz | Ikonka času21. 10. 2017, 7:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za dobu svého působení na trhu, notebooky ThinkPad pracovaly pro jednotlivce i velké korporace, podílely se také na několika vesmírných misích. U příležitosti 25. narozenin značky ThinkPad, byl na trh uveden model Lenovo ThinkPad 25, notebook odkazující se na tradici svých předchůdců.

Komiks: užitočný
Root.cz | Ikonka času21. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„…už som na Florenci.“ Kým adresát konečne chytí Wi-Fi na Smíchove, vy budete o päť staníc ďalej. Chaos a skaza. A tak si vravíte, na čo je tá Wi-Fi v metre vlastne dobrá? Nuž, napríklad na toto…

Objednáte si balík a najdete ho ve skříni? Pro Amazon není nic nemožné
Objevit.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 21:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představte si následující situaci: objednali jste si přes internet zboží a po návratu z práce jej najdete přímo u sebe doma. Nemusíte na žádné odběrové místo, nečekáte na kurýra, prostě jen otevřete speciální schránku a vypadne na vás balík. Utopie? Kdepak, Amazon.

Kocour bez bot procestoval národní parky Ameriky, není jediným kočičím dobrodruhem
Objevit.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 21:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud se domníváte, že kočky nedokážou být dobrým společníkem na cestách, možná vás vyvedem z omylu. Kočky jsou šelmy, které potřebují dobrodružství. A nemusí si jen hrát s umělou myší, nebo provázkem, mohou se stát cestovateli a cestování si náležitě užívají. Třeba jako Vladimír.

[aktualita] Facebook testuje Průzkumník na desktopu, slovenským médiím zásadně spadl dosah
lupa.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 13:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doplňkový Průzkumník příspěvků (Explore Feed) se po několika měsících testování přestěhoval z mobilních aplikací Facebooku také do desktopového rozhraní. Nová záložka v menu v levém sloupci má podle Facebooku přispět k tomu, aby lidé vystoupili ze svých sociálních bublin. Nabízí jim totiž obsah i od stránek a uživatelů, které sami nesledují. Nečekané dopady má novinka na facebookové stránky médií na Slovensku. Facebook totiž na určité části uživatelů v celkem šesti zemích včetně Slovenska…

[aktualita] Y Soft v Brně otevírá novou výrobu. 3D tiskárny bude nadále vyrábět v Kralupech
lupa.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 13:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brněnská společnost Y Soft otevírá nové výrobní prostory. Z centrály poblíž VUT se přestěhovala do Technologického parku v Brně, kde má k dispozici 1200 metrů čtverečních. S tím přišla také modernizace výrobních zařízení, díky čemuž má být produkční linka sedmkrát až desetkrát rychlejší. Y Soft může pracovat s daty a řídit kvalitu výroby. Y Soft je známý zejména svým softwarem pro správu tisku a dokumentů, součástí jeho řešení jsou ale také hardwarové prvky. Firma uvádí, že se v posledním roce…

[aktualita] O2: chyba v zabezpečení Wi-Fi naše modemy nezasáhla
lupa.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak jsme už tento týden informovali, výrobci hardwaru a vývojáři operačních systémů se postupně snaží reagovat na chybu v zabezpečení Wi-Fi (respektive protokolu WPA2), známou pod zkratkou KRACK. Ten vystavuje datové přenosy ve Wi-Fi sítích možným útokům (pokud nepoužíváte další ochrannou vrstvu, jako je HTTPS nebo VPN). Svou záplatu pro Windows vydal například Microsoft, Apple své opravy testuje v betaverzích a Google patch pro Android chystá. Obsáhlý seznam výrobců, jejichž zařízení jsou…

WhatsApp spouští novu funci: nyní můžete sdílet vaši přesnou polohu
Objevit.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 8:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stejně jako už Apple či Messenger, nyní spouští sdílení polohy další aplikace. WhatsApp během následujících týdnů dovolí vašim kontaktům možnost zobrazit si vaši aktuální polohu na mapě, či vám sledovat,...

[článek] Jak se o stranách mluví online? Volby na sociálních sítích okem datového analytika
lupa.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 8:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Které politické strany před volbami ovládaly debatu na sociálních sítích? O kterých se mluvilo pozitivně a které sklidily nejvíce negativních zmínek? V době, kdy píší tento článek, zbývá do zahájení voleb několik hodin. V této situaci mi nezbývá příliš mnoho času na líčení příběhu vedoucího ke vzniku tohoto „truc projektu“. A to je možná dobře, za datové analytiky by měla spíše mluvit zajímavá data, grafy a statistiky.

[článek] Nové notebooky od Microsoftu, slabší prodeje iPhonu 8 a růst českého Kiwi
lupa.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
MongoDB vstoupilo na burzu. Nová appka od Raszky. Brněnský Gauss má nové úspěchy. Další bike sharing sbírá peníze. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Samsung na svých telefonech umožní běh běžných linuxových distribucí
Root.cz | Ikonka času20. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Android v sobě někde uvnitř ukrývá také upravené linuxové jádro, většina uživatelů ale nemá možnost si ve svém zařízení spustit běžnou linuxovou distribuci. Samsung hodlá takovou funkci nabídnout, včetně linuxového desktopu. Samsung oznámil, že brzy na svých zařízeních umožní běh linuxových distribucí, včetně linuxového desktopu. Vyvíjí totiž aplikaci s názvem „Linux on Galaxy“, která uživatelům umožní spouštět oblíbenou distribuci s využitím stejného jádra, které pohání Android.

P01 Pioneer: Peněženka se zápisníkem, perem a technologií RFID
Objevit.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 20:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Kickstarteru se nedávno objevil další velice zajímavý projekt. Peněženka P01 Pioneer, která obsahuje zápisník a pero a je chráněna technologií RFID. Tato vychytaná peněženka od společnosti Dango Products má v sobě vše, co potřebujete, a to včetně vašich peněz.

[aktualita] Brněnskou firmu Moravia IT za sedm miliard kupuje britský konkurent
lupa.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 20:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská společnost RWS Holding kupuje brněnskou firmu Moravia IT. Zaplatí za ni 320 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba sedm miliard korun. Transakce ještě musí projít přes regulátory, hotovo by mohlo být ještě letos. Britové moravský podnik ovládnou kompletně. Získali majoritní 75procentní podíl od amerického fondu Clarion Capital Partners, který do Moravie vstoupil v únoru roku 2015, a také zbývající podíl od Kateřiny Janků, která před dvěma lety prodávala i majoritní podíl a doposud…

[aktualita] Zpravodajské Info.cz v listopadu představí první číslo tištěného magazínu
lupa.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 15:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpravodajský server vydavatelství Czech News Center nezůstane jen u online podoby. Server Info.cz už v létě překonal svůj návštěvnostní cíl, který byl milion RU měsíčně, řekl na konferenci Czech Internet Forum 2017 šéfredaktor webu Michal Půr. Letos v listopadu podle něj navíc Info.cz představí první číslo svého papírového časopisu. Co bude obsahovat a jak bude zaměřené, zatím neprozradil. Info.cz funguje necelý rok. Czech News Center server spustilo v listopadu 2016.

Prohlédněte si nové Ubuntu 17.10 s prostředím Gnome
Root.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vývojáři uvolnili Ubuntu 17.10, které je po mnoha letech přelomovým vydáním. Nepoužívá totiž Unity, ale přešlo plně na prostředí Gnome. Podívejte se, jak nové Ubuntu vypadá a co se změnilo.

Zaměstnanci Microsoftu mají nové kanceláře. Malé, hobití a na stromě.
Objevit.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přepracování, frustrace ze stále stejného pracovního prostředí a nedostatek čerstvého vzduchu. Kdo z nás tyto pocity v práci nezažívá několikrát do týdne? V Microsoftu na to šli od lesa. Doslova....

[aktualita] Komárkova KKCG kupuje 70procentní podíl v AutoContu, buduje silnou IT skupinu
lupa.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 12:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Investiční skupina KKCG miliardáře Karla Komárka potvrzuje své dlouhodobé ambice v informačních technologiích. Ve středu koupila 70procentní podíl ve společnosti AutoCont Holding. Zbývajících třicet procent nadále zůstává v rukou současného vedení. Obchod ještě musí schválit antimonopolní úřady v Česku a na Slovensku. AutoCont do té doby bude fungovat samostatně. AutoCont v posledním roce dosáhl na tržby přes čtyři miliardy korun, provozní zisk se pak dostal přes 200 milionů. Holding…

Konec nahých žen v reklamách? Dánská firma obrátila role a sklízí uznání i kritiku
Objevit.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 10:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdy jste naposledy na billboardu viděli nahého muže? Určitě už pěkně dávno, možná dokonce nikdy. (Polo)nahými ženami se to naproti tomu v reklamách jenom hemží. Když se nad tím zamyslíme, není to vlastně trochu zvláštní?

A je to tady! Umělá inteligence dokáže rozpoznat vaši sexuální orientaci
Objevit.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělá inteligence se neustále zdokonaluje. Před několika měsíci se objevila zpráva o tom, že systém umělé inteligence, který vyvíjel Facebook, vytvořil svůj vlastní jazyk. Jakmile však výzkumníci zjistili, že roboti už nepoužívají angličtinu, rozhodli se systém kvůli bezpečnosti uzavřít. O pár týdnů později se ukázalo, že se umělá inteligence sama zdokonalovala, až nakonec dokázala porazit člověka v počítačové hře. Vizionář Elon Musk varuje, že je to větší hrozba než KLDR. Po tom všem vás asi ani nepřekvapí, že umělá inteligence dokáže určit sexuální orientaci lidí pouze z fotky obličeje.

Pilulka.cz letos dosáhne tržeb přes miliardu, na trhu není ani pět let
Objevit.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 0:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zakladatelem obchodu Pilulka.cz, třetího největšího lékárenského konceptu v České republice, který kromě e-shopu provozuje i síť několika desítek kamených lékáren, je zkušený internetový podnikatel Martin Kasa. Ten již v roce 2010 vydělal stovky miliónů na prodeji portálu Kasa.cz, se kterým se stal jedním z nejvýznamějších průkopníků online nakupování v Česku. Pilulka letos překoná v tržbách miliardu korun.

OpenBSD 6.2: bezpečnější jádro s KARL, vylepšený clang, ARM a porty
Root.cz | Ikonka času19. 10. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyšla nová verze OpenBSD s číslem 6.2. Přináší mimo výrazné podpory ARMv6/ARMv7 (hromady nových ovladačů) také nové verze DHCP a LibreSSL. Pokrok zaznamenal virtuální stroj VMM a opět došlo opět na vylepšení ochrany paměti systému. Pokud používáte armová zařízení, měli byste zaznamenat výrazné zlepšení podpory. Nově tu jsou ovladače pro Rockchipové sensory, powermanagement a podobně, dále ovladače pro zařízení Synopsis Design Ware (SD/MMC, ethernet, timer), Marvel ARMADA (SD, interupt, pins), TexasInstruments (LCD) atd., takže toto vydání je tak trochu pro milovníky Raspberry, Pine64 a podobných potvůrek.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru