Elchron.cz - kategorie počítače

Celkem 4893 článků.|

Počítače

[aktualita] Google masivně rozšíří svá evropská datacentra, má na to 3 miliardy eur
lupa.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 9:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Google má v plánu investovat během následujících dvou let přibližně tři miliardy eur (asi 77,7 miliardy Kč) do rozšíření svých datových center v Evropě, zmínil se o tom v pátek na blogu společnosti její ředitel Sundar Pichai. Jako první část této investice společnost v příštím roce vydá 600 milionů eur na rozšíření svého datacentra ve finské Hamině, to by mělo na místě vygenerovat 4 300 nových pracovních míst. Celkové investice společnosti Google do jeho evropské internetové infrastruktury se…

Flirtování s umělou inteligencí: Aplikace Mei analyzuje sympatie z chatu
cdrserver.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Aplikace Mei využívá umělou inteligenci k analýže konverzace, aby zjistila, zda je uživateli daná osoba nakloněna nebo zda s ním náhodou neflirtuje.

Bezdrátové pecky od Xiaomi vydrží na jedno nabití od rána do večera
cdrserver.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Vytáhněte své staré klubko kabeláže z kapsy a hoďte jej nejbližší kočce. Bezdrátové technologii se konečně podařilo eliminovat poslední neduhy, které by ještě před pár lety leckoho zarazily. Kvalita Bluetooth přenosu se vyšvihla a na jedno nabití s vámi vydrží celý den. Vyberete-li si ty správné pecky.

[článek] Záchrana pro sledovače mobilů, nebo Velký bratr? Čína začala zavádět chytré přechody pro chodce
lupa.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Případný narušitel provozu, který přechází na červenou, je hned vyfocen a rozpoznán pomocí umělé inteligence. Uvnitř: GALERIE. Nejenom mladá generace Číňanů propadla chytrým telefonům. Zasloužilo se o to mnoho faktorů. Operátoři mají široké pokrytí signálem včetně metra, nabízí štědré a dostupné datové tarify a na trhu působí řada domácích výrobců telefonů.

Jak jsem (znovu) testoval webovou aplikaci
Root.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[15 minut čtení] Článek popisuje „extrémní“ případ testování v experimentálním projektu, kdy jsem se snažil napsat tolik (smysluplných) automatizovaných testů, kolik jen bylo možné. To pro běžné projekty je samozřejmě zbytečný luxus. Tato minisérie článků bude volně navazovat na předchozí minisérii „Co to znamená ‚pořádně‘ otestovat webovou aplikaci“, která vyšla na Root.cz v lednu a únoru 2019.

Postřehy z bezpečnosti: nepřítel státu
Root.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[2 minuty čtení] Pravidelný pondělní přehled událostí. Tentokrát o ukradených datech obyvatel Ekvádoru, žebříček oblíbených portů, sonda do českých rodin a samozřejmě nesmí chybět nějaké to „smart“ zařízení. Na serverech ekvádorské společnosti Novaestrat umístěných v Miami, byl při rutinní kontrole společností vpnMentor objeven masívní únik dat. Uniklá databáze o velikosti 18 GB obsahovala osobní data 20 milionů lidí. Jednalo se o jména, data narození, adresy, identifikační čísla, ale i bankovní údaje a informace o zaměstnání.

[článek] Nejenom zprávy a teleshopping. Vysílací rada dohlédne i na video na webu
lupa.cz | Ikonka času23. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Nejpozději na podzim příštího roku by měl být v Česku hotový zákon, který zavede nové podmínky pro weby s videonahrávkami. Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli tomu čeká příval dalších povinností. Už devět let platí v Evropské unii pravidla pro takzvané audiovizuální mediální služby, kterými se zjednodušeně myslí internetové portály s redakčně sestavovanou nabídkou podobnou televiznímu vysílání. Na podzim 2018 se Evropská unie tato pravidla rozhodla rozšířit a prohloubit kvůli rozvoji nových technologií. Unii kromě toho dělá starosti globální dosah amerických platforem, jako je Netflix. Chce prosazovat evropský obsah a podpořit kulturní rozmanitost.

[článek] Kvantová nadřazenost Googlu, AI nás od deepfake neochrání a konec Richarda Stallmana
lupa.cz | Ikonka času22. 9. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[10 minut čtení] Čínský Socialní kredit jede, Urban Dictionary, 20 let Wi-Fi, chytré TV šmírují, We Work v problémech a hrozby pro Netflix. Co ještě přinesl právě končící #tyden. Čína vypustila do boje proti protestům v Hong Kongu záplavu trollů. Hodně zajímavou analýzu najdete v How China Unleashed Twitter Trolls to Discredit Hong Kong’s Protesters. Je u ní ale nutné si uvědomit, že stejně aktivity probíhají i v našem kyberprostoru a v desítkách dalších zemí.

Písmo MS Cascadia Code je open-source, vyšlo LLVM 9.0.0 [Stalo se]
Root.cz | Ikonka času22. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Vivaldi 2.8 přináší synchronizaci s Androidem, Intel nakupuje vybavení pro 7nm výrobu, Parrot 4.7 s řadou novinek, TDP Core i9–9900KS vyšší, Threadripper 3. gen. v listopadu. Nová verze prohlížeče Vivaldi, známého nástupce „staré dobré Opery“ upravuje několik věcí týkajících se bookmarků, adresního řádku, historie prohlížení atd. Prohlížeč staví na základu Chromium to 77.0.3865.78, podrobný přehled novinek je k dispozici v oznámení o vydání. Za zmínku stojí zejména synchronizace s verzí pro Android, která byla před časem představena.

Monitor jako dokovací stanice pro moderní tenké notebooky s USB-C rozhraním, Acer XR382CQK
notebook.cz | Ikonka času21. 9. 2019, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě nedávno jsem byl pevným zastáncem klasického dokování, tedy stále jsem, ale trend doby nás vede jiným směrem a tak je třeba se přizpůsobit. Klasické dokování nabízí stále méně notebooků, dokonce i u výrobců, které lze považovat za tradiční výrobce firemních počítačů. Dnes je dominantní nabídkou USB-C rozhraní, a při hledání optimálního řešení, s podporou takového konektoru, jsem našel monitor s dokovací stanicí v jednom.

Komiks: dělba práce
Root.cz | Ikonka času21. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidi říkají, že poctivýho řemeslníka aby dneska pohledal. Sklady a dílny zejí prázdotou, zatímco kanceláře jsou vydýchané IT a jinými odborníky. Ti mají tu čest řešit nejzásadnější otázky lidstva. Třeba prsa.

[aktualita] Filip Horký dal výpověď v TV Seznam, míří do CNN
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 16:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéfeditor zpravodajství Televize Seznam Filip Horký dal ve firmě výpověď a míří do nově chystané zpravodajské stanice CNN Prima News. Uvedl to server Info.cz. „Na jeho místo šéfeditora zpravodajství budeme hledat adekvátní náhradu,“ uvedla k odchodu Horkého mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová. Držitel Novinářské křepelky pracuje pro Seznam od října 2017, předtím působil v DVTV a na ČT24.  „Práce v redakci stanice jako je CNN, Al Jazeera English, BBC, ale třeba i pro Euronews nebo France 24, to…

[aktualita] Apple vydal iOS 13 zatím jen pro telefony, s novým systémem přichází i Apple Arcade
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 11:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejnovější verze operačního systému pro smartphony značky Apple je tady. Firma uvolnila k instalaci iOS 13, který přináší do iPhonů řadu novinek – včetně tmavého režimu, vylepšení aplikace pro správu a úpravu fotek a dalších úprav.  Zároveň firma oznámila, že posune vydání iOS 13.1 s opravami chyb a funkcemi, které v současné verzi nestihla, už na 24. září. Na stejné datum si na novou verzi operačního systému musí počkat také tablety iPad – od letošního roku totiž mají odlišný systém (iPadOS)…

[aktualita] Airbnb má kvartální příjmy přes miliardu, na burzu chce v příštím roce
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 11:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Populární platforma pro zprostředkování ubytování ve druhém letošním čtvrtletí překročila se svými příjmy hranici jedné miliardy dolarů (přibližně 23,4 mld. Kč), je to podruhé za její historii. Informovala o tom agentura Reuters. Magickou miliardovou hranici se firmě podařilo v minulosti překonat pouze jednou a to ve třetím čtvrtletí loňského roku. Celkové finanční výsledky a zdraví společnosti nicméně zůstávají velkou neznámou, protože firma většinu času využívá svého práva tato data…

RECENZE – Borderlands 3 opět zvedlo laťku kooperativním střílečkám
cdrserver.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Populární looter-shooter se vrací po pěti letech na scénu v ještě šílenější, zábavnější a propracovanější podobě než kdy dřív. Stále však Borderlands 3 zůstávají věrné prověřené klasice, jen ji oblékly do modernějšího kabátku. A ten se tentokrát opravdu povedl.

[aktualita] TV Nova nabídne při NHL v Praze i velkoplošnou projekci
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 10:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Televize Nova představila plán vysílání v souvislosti s hokejovým utkáním Philadelphia Flyers vs. Chicago Blackhawks, které se odehraje v pátek 4. října 2019 v O2 Areně. Vyprodaný zápas NHL v Praze odvysílají TV Nova, Nova Sport 1 a webový portál Voyo od 20 hodin. Utkáním diváky provedou komentátoři Roman Jedlička a Tomáš Borovec. Diváci se dále mohou těšit na studio moderované Štěpánem Sokolem přímo z O2 Arény. Předzápasové studio začne v 19 hodin na stanici Nova Sport 1. Aktuální informace z…

RECENZE: ASRock X570M Pro4 - microATX pořád žije!
cdrserver.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Dnes se podíváme na jedinou X570 desku microATX formátu, která je aktuálně na trhu. Deska je v mnoha ohledech podobná své ATX kolegyni bez přídomku M za názvem chipsetu.

Americké letectvo může mohutně posílit výzbroj strategických bombardérů B-1B
cdrserver.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Americké letectvo ukázalo nejnovější upgrade, týkající se nadzvukových strategických bombardérů B-1B. Ten se týká vnitřní pumovnice, která může díky zvětšení úložného prostoru pro zbraně pojmout větší a těžší střely. Do budoucna i hypersonické střely.

Procházka ve vlastním obýváku: Běžící pás od Xiaomi schováte i pod gauč
cdrserver.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Chůze je všelékem, základním lidským pohybem a nejpřirozenější cesta ke zdraví a štíhlému tělu. Teplo domova bývá ovšem příliš útulné, abychom vyběhli ven do zimy nebo se potili mezi lidmi v posilovně. S běžícím pásem od Xiaomi zkombinujete oba břehy.

[aktualita] Huawei láká vývojáře aplikací na miliardy dolarů, Číňany podpořil i šéf Linux Foundation
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 6:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínská technologická společnost Huawei investuje další miliardy dolarů do rozšíření programů a iniciativ pro vývojáře. Chce tak podpořit rozvoj vlastních hardwarových a softwarových ekosystémů, a to jak v oblasti chytrých telefonů, tak v případě serverů, cloudu nebo procesorů. Huawei uvádí na trh procesory Kunpeng a Ascend včetně serverů, základních desek a cloudu. Na tyto platformy už se podařilo migrovat některé zákazníky jako je Sina Weibo, což je čínská obdoba Twitteru. Huawei nyní…

[článek] Čína má ambice. Huawei vydává vlastní procesory, základní desky a operační systém
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Čínská firma dělá další krok k většímu osamostatnění a ukončení závislosti na západních společnostech. Čínská technologická společnost Huawei realizovala několik zásadních kroků, které jí mají pomoci k větší nezávislosti na západních dodavatelích. Jde o proces, který v Číně probíhá už nějakou dobu, avšak se sankcemi, které na Huawei uvalily Spojené státy, je více akcentován a zesiluje. Huawei na konferenci v Šanghaji představilo vlastní procesory, čipy, základní desky a několik open source aplikací.

[článek] Richard Stallman končí, Oracle Cloud má verzi zdarma, největší cluster s Raspberry Pi
lupa.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Přichází Java 13. Nový VR headset HTC Vive Cosmos. IBM má kvantový počítač s 53 qubity. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

Debian se musí znovu vážně zabývat přístupem k init systémům
Root.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Před pěti lety vývojáři Debianu rozhodli o tom, že dají volný průběh podpoře init systémů a nebudou vynucovat systemd ani se mu stavět na odpor. Tím se však definitivní řešení jen oddálilo a problémy se vrší. Připomeňme ve stručnosti, že linuxová distribuce Debian, která je po léta známá svým otevřeným přístupem k řízení vlastního chodu, před nějakou dobou řešila přechod na init systém systemd (mimochodem už je tomu víc než pět let).

Tisková zpráva: Společnost Y Soft zaznamenala ve fiskálním roce 2019 rekordní hospodářský výsledek!
Objevit.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Y Soft® Corporation dnes zveřejnila vybrané finanční výsledky za fiskální rok 2019. Dolarový objem tržeb vzrostl o 13 % (resp. 16 % v české měně) na rekordních 47 milionů dolarů a překonal hranici miliardy korun! Vlajkový produkt firmy nástroj YSoft SafeQ® nyní používá na celém světě přes 20 000 zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 20 %.

Tisková zpráva: Michal Menšík zakládá VC skupinu V-Sharp s miliardovým portfoliem
Objevit.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 15:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
E-commerce akcelerace, e-tail, chytrá citylogistika či optimalizace skladových zásob – to jsou hlavní obory nového venture-capital fondu, v jehož čele stojí CEO Michal Menšík. Založením V-Sharp vzniká první skupina zaměřená na trvale udržitelné zvyšování efektivity e-commerce projektů.

[aktualita] Microsoft provede zpětný odkup akcií za 40 miliard dolarů
lupa.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Microsoft odkoupí zpět vlastní akcie za 40 miliard USD (asi 938 miliard Kč), slibuje také další navýšení dividendy a to 5 %. S odvoláním na rozhodnutí správní rady společnosti o tom informuje CNBC. Čtvrtletní výplata dividendy se tak zvedne na 51 centů za akcii, její průměrná hodnota je v době psaní zprávy 138 dolarů a 50 centů. Společnost zavedla strategii pravidelného vyplácení dividendy teprve v roce 2003, od té doby ale výši dividendy pravidelně navyšuje.  Cena akcií společnosti se…

Podzimní slevové tornádo: Hoňte vánoční dárky včas. Ušetříte peníze, čas i nervy
cdrserver.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Internetový obchod TomTop přišel s časově omezenou nabídkou praktického zboží pro každodenní městský život. Pořidte si jednu z vymožeností pro sebe či jako dárek pro vaše blízké pod stromeček.

Jak by vypadala jaderná válka mezi Ruskem a NATO?
cdrserver.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Vědci z univerzity v Princetonu vytvořili simulaci, která ukazuje jednu z možností, jak by mohla vypadat totální jaderná válka mezi Ruskem a NATO. V této válce by nezvítězila ani jedna strana a během několika hodin by zemřelo několik desítek miliónů lidí.

[aktualita] Media Club začne prodávat reklamu na Evropě 2 a Frekvenci 1 od února
lupa.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 10:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obchodní zastupitelství Media Club, které patří do skupiny kolem televize Prima, představilo strategii pro prodej reklamy na soukromých rádiích v příštím roce. Klientům bude nabízet obchodní spolupráci s celkem 14 stanicemi. Nově včetně Evropy 2, Frekvence 1, Rádia Bonton a Dance rádia, s jejichž vlastníkem se firma na prodávání reklamy dohodla v létě. „Navázáním partnerství s Active Group se Media Club stane největším a nejsilnějším hráčem na poli poskytování rozhlasové reklamy na českém trhu…

[článek] Hlasování v anketě Křišťálová Lupa 2019 odstartovalo. Podpořte své oblíbené projekty
lupa.cz | Ikonka času19. 9. 2019, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Čtrnáctý ročník ankety hledá své vítěze. Internetová veřejnost a odborná porota vyberou z nominovaných projektů ty nej… za uplynulý rok. Internetová veřejnost v letošním ročníku rozhoduje o vítězích v sedmi kategoriích. Hlasovací formulář je pro všechny, kteří chtějí podpořit své oblíbené projekty, připraven na webových stránkách ankety Křišťálová Lupa 2019 – Cena českého Internetu. O vítězích v dalších osmi kategoriích rozhodne odborná porota.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru