Elchron.cz - kategorie počítače

Celkem 6200 článků.|

Počítače

Seriálový Pán prstenů se dočká druhé série, oznámil Amazon před dotočením první
cdrserver.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Společnost Amazon se pokouší přetočit svět Středozemě do seriálové podoby. Vkládá do svého zpracování natolik velkou důvěru, že se nebojí investovat rekordní částky a dokonce schválit druhou sezónu ještě před premiérou první série.

RECENZE: AMD Athlon 3000G - nejzábavnější dvoujádro na trhu
cdrserver.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

AMD nás tento rok zásobuje novými produkty, společně s šestnáctijádrovým Ryzenem 9 3950X spatřil světlo světa i levný dvoujádrový Athlon 3000G. A má odemčený násobič!

Autonomní vozidla budou rozlišovat povahu okolních řidičů a vzorce chování
cdrserver.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Vědci zjistili, že při využívání autonomních vozidel je nutné mimo striktně fyzikální zákony definovat i složku emocionální, resp. že je důležité, aby auto bylo schopno odhadnout chování ostatních řidičů, které může být i nestandardní.

[článek] Android má problém s nebezpečnými aplikacemi. Googlu s tím mají pomoci i Slováci
lupa.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Googlem zformovaná App Defense Alliance má pomoci detekovat malware v obchodu Play Store. Řada tuzemských finančních institucí koncem loňského roku informovala své zákazníky využívající chytré telefony a tablety s operačním systémem Android, že si mají odinstalovat aplikaci nazvanou QRecorder. Ta byla dlouhou dobu k dostání zdarma na oficiálním obchodu Google Play Store a umožňovala bezproblémové nahrávání hovorů. Díky tomu zaznamenala desítky tisíc stažení.

Dynabook Portége A30-E - 13,3'' pracovní notebook s IGZO displejem
notebook.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dynabook Portége A30 je lehký a vysoce přenosný notebook se 13,3'' displejem, procesory Intel Core 8. generace s TDP 15 W a velmi dlouhou výdrží na baterie. Je totiž určen především do firemního sektoru jako vstupní "profi" model pro firmy a ty, kterým záleží především na mobilitě za rozumnou cenu.

Dungeon Crawl Stone Soup: je libo kamennou polévku?
Root.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[8 minut čtení] Chcete hrát nějaký dungeon, který funguje i pod Linuxem? Záleží vám více na hratelnosti než na grafice? Dungeon Crawl Stone Soup je roguelike RPG hra, která se snaží být jiná. V čem je jiná? Vstupte dál… Mezi počítačovými RPG hrami existuje jeden jejich podžánr, který se nazývá „roguelike RPG“, podle první hry tohoto typu, která se jmenovala Rogue. Do jejich charakteristik většinou patří náhodně generované bludiště, mnoho druhů ras a povolání, mezi kterými si hráč vybírá, komplikovaná vnitřní mechanika hry, naproti tomu grafická stránka věci bývá druhořadá (spoustu efektů je pouze popsaných, nikoli „animovaných“) – také většinou obsahují funkci „permadeath“: jakmile zemřete, smaže se uložená pozice a postava je nadobro mrtvá. To nutí hráče postupovat opatrně a brát hru více vážně. Známé představitele roguelike RPG tvoří například Nethack, Moria, nebo Angband.

Softwarová sklizeň (20. 11. 2019)
Root.cz | Ikonka času20. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme skenovat obsah souborů pomocí regulárních výrazů, využijeme pomocníka pro organizaci úloh spouštěných v cmd, prohlédneme si komiksy a nakonec přehrajeme rádio nebo hudbu z vlastní knihovny. rare je schopen vydolovat důležité údaje z textových souborů za pomoci regulárních výrazů a v průběhu skenu sumarizovat výstup pomocí filtru (jako v grepu), histogramu nebo numerické analýzy. Umožňuje přečíst komprimovaná data (gzip), volitelně ignorovat řádky shodující se s výrazem a rozlišovat části vstupu/výstupu pomocí barev. Pro čtení, parsování i agregaci využívá více vláken.

[aktualita] Pražský startup LIV získal 2,6 milionu dolarů od tvůrce Warhammeru a dalších
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražský startup LIV získal novou investici ve výši 2,6 milionu dolarů. Ta navazuje na předchozí kolo financování, v rámci kterého přispěl i zakladatel firmy Oculus Palmer Luckey. Celkově už LIV posbírali 3,6 milionu dolarů. Poslední částka v rámci takzvané series A přišla od londýnského fondu Hiro Capital, který se soustředí na investice kolem e-sportu, videoher a sportovních technologií. Stojí za ním mimo jiné spoluzakladatel Games Workshop (deskové hry Warhammer) Ian Livingstone. Přispělo…

[aktualita] Švédská prokuratura zastavila vyšetřování zakladatele WikiLeaks
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 17:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Julian Assange již není ve Švédském hledáčku, prokurátorka Eva-Maria Persson zastavila jeho další stíhání. Důvodem zastavení vyšetřování má být fakt, že k obvinění zakladatele WikiLeaks ze znásilnění dvou Švédek, se kterými se měl setkat během svého vystoupení ve Stockholmu v srpnu 2010, neexistuje dostatek důkazů. Švédsko obnovilo odložené vyšetřování letos v květnu, když Assange přišel o svůj azyl na ekvádorské ambasádě v Londýně. Assange se od ztráty svého azylu nalézá stále v britském…

[aktualita] V ČR se přes WhatsApp šíří podvodná kampaň, slibuje poukázky do Tesca či Lidlu
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 14:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Analytici české kyberbezpečnostní společnosti Avast upozornili na podvodné kampaně, které se šíří skrze komunikátor WhatsApp a sdílením na Facebooku. Zneužívají obchodní domy Lidl, Tesco a Penny a od českých uživatelů se snaží získat peníze a bankovní a osobní údaje. Zpráva, která se šíří přes WhatsApp, slibuje dárkový poukaz na dva tisíce korun v rámci obchodů Tesco. Odkaz míří na (pro poučeného uživatele průhlednou) adresu www.tesco.com-entradas.com s tím, že je třeba zprávu poslat dalším…

[aktualita] Disney+ startuje v Austrálii, tahákem jsou hlavně Simpsonovi
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tři další země – Austrálie, Nový Zéland a Portoriko – se dnes dočkaly spuštění videoportálu Disney+. Pro letošní rok je to poslední expanze, další země budou následovat na konci března 2020. Australská média vyzdvihují jako hlavní tahák 29 řad seriálu Simpsonovi, který v takovém rozsahu dosud nebyl na kontinentu dostupný prostřednictvím on-demand streamovacích služeb. V té souvislosti ale také připomínají, že seriál nikdy nebude na Disney+ (ani jinde) kompletní. Jeho producenti se rozhodli…

[aktualita] USA prodlužují výjimku pro Huawei o další 3 měsíce
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy prodlužují dočasnou výjimku, která dovoluje čínské společnosti Huawei nakupovat technologie amerických firem, o dalších 90 dní, informuje o tom agentura Reuters. Celá kauza se táhne od května letošního roku, kdy byla Huawei a jejích sedm desítek dceřiných společností ze strany USA zařazena na takzvanou černou listinu. Společnosti na tomto entity listu nemohou nakupovat od amerických dodavatelů produkty podléhající exportní kontrole. TIP: Americké ministerstvo obchodu: Huawei…

[aktualita] Rádio Expres FM začalo vysílat digitálně
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 11:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražské metropolitní rádio Expres FM, které se zaměřuje na současnou a kvalitní hudbu, vysílá od pondělí 18. listopadu 2019 také digitálně.  Objevilo se v DAB+ síti Českých radiokomunikací, jejíž signál šíří strahovský vysílač na kanálu 10D. Prostřednictvím sociální sítě Twitter to oznámil manažer Českých radiokomunikací Marcel Procházka. Autor: ČTÚ Orientační pokrytí DAB+ Českých radiokomunikací Ten zároveň přislíbil, že na začátku příštího roku firma výrazně zvýší pokrytí signálem…

[aktualita] Stát zkoumal názory lidí na DVB-T2. Zjistil, že nejvíc se těší na HD vysílání
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 11:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo výsledky průzkumu o přechodu na DVB-T2. Uskutečnil se od 22. října do 1. listopadu na vzorku 2038 respondentů, připravila ho agentura Nielsen Admosphere.  „Přínos DVB-T2 lidé zpravidla vidí v HD kvalitě vysílání, stabilnějším pokrytí televizním signálem po celém území České republiky a v širším výběru stanic,“ oznámil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Více než 92 % lidí už ví, že probíhá přechod digitálního televizního vysílání…

Pobyt ve vesmíru může ovlivnit směr toku krve či způsobit krevní sraženiny
cdrserver.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Vědci při zkoumání astronautů pobývajících na ISS zjistili, že již po 50 dnech ve vesmíru se začne měnit směr toku krve. To má za následek mimo jiné i smrtelně nebezpečné krevní sraženiny.

Bill Gates se opět stal nejbohatším člověkem světa. Díky smlouvě s Pentagonem?
cdrserver.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Bill Gates se opět dostal do vedení žebříčku nejbohatších lidí světa. Podle odborníků za to může především kontrakt Microsoft s Pentagonem.

Ukaž svůj desktop: vyberte nejlepšího z nejlepších ve finále
Root.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 8:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[2 minuty čtení] Linuxový desktop je hodně přizpůsobitelný a každý správný linuxák ho má vytuněný podle svého. V naší soutěži jsme už viděli desítky zajímavých desktopů, teď je čas vybrat ten úplně nejvíc nejlepší. Velké finále je tu, v naší soutěži jsme postupně viděli devadesát zajímavých desktopů:

Dejte Vánocům na pamětnou: S flashkami od Samsungu budete až o 128 GB volnější
cdrserver.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Žijeme v době datové, kdy nároky na úložiště neustále rostou. Každý tak potřebuje mít pár těch gigabajtů po kapsách. Udělejte radost sobě či svým blízkým a využijte časově omezené nabídky flashdisků od Samsungu.

[článek] Potvrzení platby úsměvem? Podívejte se, jak si Čína představuje budoucnost nakupování
lupa.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Čína ve velkém najela na mobilní platby. Nyní postupuje dál a zavádí platby a identifikace přes rozpoznání obličeje. Lecoo Unmanned Store je malý obchůdek s několika regály v jedné z moderních částí Pekingu. Procházejí jím zejména mladí lidé, kteří si rychle vezmou něco menšího k jídlu a pití. Obchodem prolétnou během několika desítek sekund a během té doby s nikým nemluví ani nevytahují peníze. V obchodě ostatně přímo nikdo nepracuje.

WireGuard: integrace s nástroji Network Manager a systemd
Root.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] V minulém článku jsme se naučili vytvořit VPN pomocí nástroje WireGuard a dnes si jej lépe integrujeme do systému. Použijeme k tomu správce síťových rozhraní Network Manager nebo systemd-networkd. V předchozím článku jsme si vysvětlili principy tunelování provozu pomocí nástroje WireGuard. Poté jsme si vytvořili páry klíčů a nakonfigurovali jsme funkční VPN. To jsme udělali jednak manuálně, ale také jsme si ukázali standardní konfigurační soubor.

Fronty zpráv podle Systemu V
Root.cz | Ikonka času19. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[44 minut čtení] V seriálu jsme se již seznámili s řadou technologií implementujících fronty zpráv. Ovšem již v samotné základní instalaci Linuxu nalezneme hned dvě implementace: jedna vznikla v Systemu V, druhá je definována v POSIXu. 1. Fronty zpráv podle Systemu V

[aktualita] Návrh zákona o digitální dani prošel vládou, čeká jej sněmovna
lupa.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 17:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český návrh na digitální daň pro internetové giganty dnes schválila vláda, aby mohl vstoupit v platnost, musí ale zákon ještě posvětit sněmovna a následně prezident.   Návrh, který je, co se týče míry zdanění internetových firem nejpřísnější v Evropě, zavádí jednotnou digitální daň ve výši 7 % na vybrané digitální služby poskytované v ČR. Autoři návrhu tvrdí, že by měl narovnávat podnikatelské prostředí v odvětví digitálních služeb mezi společnostmi založenými na „tradičních modelech“ a…

[aktualita] Rada ČTK rozhodne, kdo ji povede. Hlasovat bude v prosinci
lupa.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 12:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rada České tiskové kanceláře si měla na konci listopadu zvolit nové předsednictvo. Volba předsedkyně či předsedy a místopředsednických postů ale nakonec proběhne až krátce před vánočními svátky. „Vzhledem k omluvené nepřítomnosti jednoho člena Rady ČTK na zasedání dne 25. 11. 2019 se volba předsednictva přesouvá na řádné jednání dne 16. 12. 2019,“ oznámil sedmičlenný kontrolní orgán na svém webu. Rada ČTK jmenuje a odvolává generálního ředitele, rozhoduje o stížnostech, které jsou na něj…

[aktualita] Ignum změnilo majitele
lupa.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 12:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Webhostingová společnost Ignum se minulý týden stala součástí málo známé slovenské firmy WY Group. Částka, za kterou protistrana českou webhostingovou společnost odkoupila, není známa. WY Group je na trhu prakticky neznámý subjekt, který nedávno založil slovenský investiční fond Sandberg Capital. Společnost nyní skupuje některé významné regionální webhostingové hráče (na Slovensku zahájila kariéru převzetím Webglobe – Yegon). “Společnost IGNUM vnímáme jako etablovaného hráče v segmentu…

[aktualita] Českou platformu moTV si vybral další velký operátor, tentokrát v Brazílii
lupa.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 11:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brazilská telekomunikační společnost Unifique, která poskytuje služby ve státě Santa Catarina, si za dodavatele kompletního řešení pro placené televizní služby vybrala českou platformu moTV. Ta se zabývá vývojem a prodejem IPTV a OTT řešení i hybridního softwaru pro televizní operátory. Služba se jmenuje Unifique Play a jak je u podobných řešení v posledních letech obvyklé, kombinuje přístup přes web, mobilní aplikace a smart TV.  Unifique Play MoTV už dříve uspěla se svými technologiemi v…

[aktualita] Sametová sledovanost. Kolik lidí vidělo demonstraci Milionu chvilek a další pořady?
lupa.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 11:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Víkendový program tuzemských televizních stanic ovlivnilo 30. výročí sametové revoluce. Nejvýrazněji se různým akcím věnovala zpravodajská ČT24, pro kterou šlo o jedno z nejrozsáhlejších vysílání v její historii.  V neděli 17. listopadu se ČT24 věnovala oslavám celý den. „Mimořádné vysílání přineslo i mimořádnou sledovanost. Celodenní share ČT24 byl 6,43 %,  jedna z nejvyšších hodnot roku. Celkem ČT24 včera dokázala oslovit 1 milion a 758 tisíc diváků starších 15 let,“ sdělila Digizone.cz…

Demonstrace v Íránů potlačila vláda odstavením internetu
cdrserver.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Írán se zařadil mezi země, které sáhly po odstavení od internetu jako prostředku za účelem potlačení nepokojů či kvůli snížení množství informací, které z dané země unikají do zahraničí.

[aktualita] PPF: Nemůžeme konkurovat Netflixu, proto kupujeme CME
lupa.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 10:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manažer Ladislav Bartoníček, minoritní akcionář PPF zodpovědný za telekomunikace, poskytl rozhovor pro Seznam, ve kterém vysvětluje nedávnou dohodu o převzetí mediální společnosti CME.  „Hovoříme-li o CME, tak nám bylo předhazováno, že jsme tu transakci udělali kvůli TV Nova. My ale kupujeme televize v pěti zemích a za poměrně velký obnos. Bylo by absurdní takovou investici dělat pro to, abychom mohli pět minut ve zprávách protlačovat nějaký obsah, což jsme nikdy nedělali a dělat nebudeme,“…

Umělá inteligence dokáže předpovědět epileptický záchvat s 99,6% přesností
cdrserver.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Díky vědcům z University of Louisiana by v budoucnu umělá inteligence mohla pomoci lidem trpící epilepsií. Na základě složitých predikčních algoritmů totiž dokáže upozornit na blížící se epileptický záchvat s téměř 99,6% přesností až hodinu před tím, než skutečně nastane. Nemocný člověk tak má dostatek času se na něj připravit.

Tisková zpráva: Skupina V-Sharp oznamuje první akvizici – se startupem Atoto umožní stavět marketplace na míru s logistickým zázemím
Objevit.cz | Ikonka času18. 11. 2019, 8:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Součástí portfolia venture capital skupiny V-Sharp se stává startup Atoto, který umožňuje stavět e-commerce platformy na míru a nabízí white-label marketplace řešení. Díky této akvizici v řádu vyšších milionů Kč nabízí V-Sharp nově vznikajícím projektům komplexní řešení pro úspěšné obchodování online, které je tvořeno agilní marketplace platformou včetně integrovaných služeb městské logistiky.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru