Celkem 5477 článků.|

Počítače

[aktualita] Nasazení eSIM se opožďuje, americké úřady vyšetřují možné tajné dohody operátorů
lupa.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 10:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konec plastových SIM karet a jejich nahrazení eSIM se opět o něco odkládá. Alespoň do doby, než skončí vyšetřování, ve kterém americké ministerstvo spravedlnosti zjišťuje, jestli se američtí operátoři Verizon a AT&T nepokoušeli tajně dohodnout s asociací GSMA na tom, jak technologii zneužít proti zájmům uživatelů. O šetření informoval deník New York Times (NYT). Ministerstvo začalo dva největší americké operátory a operátorskou asociaci, která koordinuje vývoj standardu pro eSIM,…

[aktualita] Blokování reklam není proti zákonům, potvrdil německý soud
lupa.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 9:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Blokátor reklam AdBlock Plus neporušuje antimonopolní zákony, rozhodl minulý týden Nejvyšší soud (Bundesgerichtshof) v Německu. Majitelé webů se mohou bránit tím, že uživatele blokátorů na své stránky nepustí, dodal soud. O rozhodnutí napsal například server Deutsche Welle. Provozovatele Adblocku Plus, společnost Eyeo, dal k soudu německý vydavatelský dům Axel Springer, který vydává například deník Bild. Stěžoval si na to, že aplikace blokováním reklam porušuje pravidla hospodářské soutěže.…

Aplikace iHealth: kvalitní spánek a čistý vzduch
Objevit.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 8:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aplikace v dnešní době existují už téměř na všechno, lze jejich prostřednictvím usnadnit snad jakoukoliv činnost. Tento článek odkrývá aplikaci, která dokáže rozeznat kvalitu vzduchu ve vašem okolí. Upozorní vás i na smog. Aplikace spolupracuje s čističkami vzduchu Philips.

[článek] Každý bude mít doma data dalších lidí. Internet bude distribuovaný
lupa.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Všechna data budeme mít v cloudu. Ale ne u velkých firem, díky open source řešením bude internet skutečně decentralizovaný, předpovídá Milan Půlkrábek z Paralelní Polis. Článek je součástí speciálu k 20. výročí založení serveru Lupa.cz – Jak bude internet vypadat za 20 let?

[aktualita] Kromě stávajících provozovatelů žádá slovenského regulátora o frekvence i nové Rádio Širava
lupa.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do jarního výběrového řízení vyhlášeného slovenskou Radou pro vysílání a retransmisi a týkajícího se 31 volných rozhlasových frekvencí se přihlásilo devět žadatelů, kromě osmi současných vysílatelů i jeden zájemce o novou licenci pro vysílání Rádia Šírava, který Radu žádá o přidělení čtyř frekvencí. O největší počet uvolněných frekvencí projevila společnost Rádio Kiss. O frekvenci 97,8 MHz Medzilaborce a 97,8 MHz Stropkov se uchází celkem šest subjektů, o výkonnou frekvenci ve Snine mají zájem…

Jiří Lešek, NIX.CZ: Facebook je na Slovensku, chceme ho ale i v Praze
Root.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Facebook se na konci týdne připojil do bratislavského peeringového centra NIX.SK. Pro Slovensko je to dobrá zpráva, protože místní operátoři budou mít kratší cestu k významnému poskytovateli obsahu. Na prvním ročníku slovenské konference OpenCamp, která se konala v sobotu 21. dubna, zazněla také přednáška Jiřího Leška, který pracuje v T-Mobile a zároveň je členem představenstva sdružení NIX.CZ. Ten provozuje peeringový uzel v Praze a před třemi lety k němu přidal také uzel v Bratislavě.

Postřehy z bezpečnosti: malware s poetickým názvem Toulavá kudlanka
Root.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] V novém díle Postřehů se podíváme na analýzu Android trojanu provedenou Kaspersky Lab, zranitelnost NASu a LinkedInu a na závěr upozorníme na malware v doplňcích pro Chrome. Kaspersky Lab přináší report o trojanu s vícestupňovou architekturou. Malware s poetickým názvem Roaming Mantis (neboli Toulavá kudlanka), je navržen tak, že i přestože jeho cílem je mobilní telefon, při tajné bitvě o vaše zařízení využívá nakažené routery. Nejprve trojan změní DNS nastavení v děravém routeru a pak čeká, až se z mobilu připojíte na Wi-Fi. Snaží se podstrčit falešnou verzi aplikací Chrome a Facebook a v případě, že máte telefon narootovaný, obsadí rovnou i administrátorská privilegia. Pak se snaží z uživatele vymámit jeho heslo na účet Google a pokusí se obejít i dvoufaktorovou autentizaci Google účtu. Díky chybě se však text zobrazí korejsky i pro japonsky a anglicky hovořící uživatele, kteří mají šanci zavětřit, že něco nehraje.

Foto: o víkendu proběhl první OpenCamp Bratislava
Root.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[čtení do minuty] O víkendu proběhl první ročník nově vzniklé konference OpenCamp, která se zabývá otevřeným software, otevřenými technologiemi a otevřenou společností. Podívejte se na naši foto reportáž z povedené akce.

[článek] V dubnu spuštěné free to air programy nabízí na satelitním orbitu hudbu i lehkou erotiku
lupa.cz | Ikonka času23. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[2 minuty čtení] Během druhé poloviny dubna odkódovala bulharská pay-tv služba Vivacom TV několik programů ze svého paketu. V HD pak začala vysílat regionální Bratislava TV. Náš spolupracovník sestavil další z pravidelných přehledů nových televizních programů, které by neměly uniknout pozornosti satelitních diváků.

[článek] Rozpoznávání obličejů na Facebooku, změny algoritmů Googlu a Velký bratr v Indii
lupa.cz | Ikonka času22. 4. 2018, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[11 minut čtení] Rusko vs. Telegram, Reddit větší než Twitter, vývoj Google Allo končí, deepfakes, hackeři útočí na routery, Kickstarter v problémech a prodaný Flickr. Co přinesl právě končící #tyden. Rusko ve snaze znepřístupnit Telegram zablokoval nakonec přes 18 milionů IP adres, včetně těch od Amazonu a Googlu. Jde o to, že Telegram odmítá vydat dešifrovací klíče a Roskomnadzor dostal od soudu svolení nechat ISP službu zablokovat. Telegram ale k obcházení blokace využívá mimo jiné infrastrukturu Amazonu a Googlu. Někoho chytrého tedy napadlo zablokovat celé rozsahy IP adres. Takže zatímco Telegramu víceméně funguje, řada dalších služeb byla nedostupná. Viz Ruská bitva o Telegram Messenger: úřady zablokovaly přes 18 milionů IP adres nebo Russia Bans 1.8 Million Amazon and Google IPs in Attempt to Block Telegram.

FFmpeg 4.0 přináší podporu AV1, KDE vydal Applications 18.04 [Stalo se]
Root.cz | Ikonka času22. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] KDE Applications 18.04, Rise of the Tomb Raider pro Linux a s velkou slevou, SmugMug koupil legendu Flickr, NetBSD 8.0 RC1 přináší USB 3.0 a záplaty na Spectre/Meltdown, Serious Sam 4: Planet Badass se blíží. Číslováním významná nová verze balíku FFmpeg 4.0 přináší spoustu nových věcí. Majitele grafik od Nvidie potěší nově implementovaná hardwarová akcelerace dekódování formátu MPEG-1/2/4, H.264, H.265, MJPEG, VC1 a VP8/9 za pomoci rozhraní NVDEC. U H.264, H.265 a MPEG-2 streamů pak lze editovat metadata díky novým bitstream filtrům, MJPEG je dále akcelerován při kompresi na Intelu za pomoci rozhraní QSV (Quick Sync Video). U AMD naopak lze s touto verzí využít encodery pro H.264 a H.265 běžící skrze AMF (>Advanced Media Framework / GPUOpen)

Test: Fujitsu Lifebook E448 - pracovní notebook, klasické provedení, moderní komponenty
notebook.cz | Ikonka času21. 4. 2018, 7:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
14" pracovní notebook v klasickém provedení, se snadno vyměnitelnou baterií, je primárně určen pro střední a větší firmy. Plastové provedení těla naznačuje základní řadu z nabídky výrobce, ale i tak má propracovanou konstrukci a pestrou nabídku funkcí a konfigurací. Zaujmout může i technicky zaměřené jednotlivce, kteří notebook potřebují především pro práci a chtějí s ním často cestovat.

Komiks: předběhl svou dobu
Root.cz | Ikonka času21. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[čtení do minuty] Eratosthenés změřil pomocí pár tyček a špagátů obvod Země a sekl se o 15%. Nebo Da Vinci a tank. Kolik jen vynálezů a objevů přišlo příliš brzo a zapadlo? Prohrabte své šuplíky!

[aktualita] Za vydírání mladých dívek přes internet dostal mladík 6,5 let vězení
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 14:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem asi 160 mladých dívek se stalo mezi lety 2012 a 2015 obětí dvaadvacetiletého Jaroslava Půlpána z Děčína. Soud v Ústí nad Labem ho dnes za to odsoudil k ochranné sexuologické léčbě a 6,5 rokům vězení, informuje ČTK. Mladík kontaktoval dívky ve věku mezi sedmi a 24 lety přes své falešné profily na Facebooku, ICQ či Skypu. Jeho obětmi se podle policie staly převážně dívky staré deset až dvanáct let. Vydával se obvykle za jejich vrstevnice a brzy po nich začal žádat poslání erotických…

[aktualita] První sraz Joomlistů proběhne začátkem května v Olomouci
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud pracujete v CMS Joomla, mohla by vás zajímat akce chystaná na začátek května v Olomouci. Tuzemská komunita fanoušků Joomly, sdružená kolem webu Jommlaportál, na 5. 5. chystá setkání Joomlistů. Na programu jsou přednášky o Joomle pro začátečníky i pokročilejší administrátory o zabezpečení webů nebo o přechodu z http na https. „Nejde pouze o komunitní záležitost, zúčastnit se může kdokoliv,“ lákají organizátoři setkání. Zájemci se mohou registrovat na webu akce. 

[aktualita] DataGirls od Kebooly a Czechitas školí ženy v analýze dat už i v Hong Kongu
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 13:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Projekt DataGirls odstartoval v Česku v roce 2014 s kurzy, které měly zdarma vyškolit zájemkyně v datové analýze a zvýšit tak zastoupení žen v tuzemském IT. Pro firmu Keboola, která za projektem stojí, jej v Česku od začátku provozuje sdružení Czechitas. Keboola projekt postupně rozšířila do míst, kde má své pobočky. Kurzů se tak mohly od roku 2016 zúčastnit zájemkyně v Singapuru, Aucklandu nebo Sydney. Prošlo jimi nakonec na 1300 účastnic.  V letošním roce se projekt usadil také v Indonésii…

Pavel Durov: Bojovník za internetovou svobodu v Rusku
Objevit.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 12:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský podnikatel Pavel Durov založil v roce 2006 sociální sít VKontakte - ruskou verzi Facebooku. Vkontakte má přes 420 miliónů účtů. Podle serveru Alexa.com je to nejnavštěvovanější sociální síť v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku, Moldavsku a Kazachstánu. A protože odmítal spolupracovat s úřady, bylo mu VKontakte Putinovou administrativou odebráno, Durov byl přinucen vzdát se svého podílu a vládu nad VKontakte převzal Mail.ru. V roce 2013 založil Pavel Durov komunikační síť Telegram. A historie se opakuje…

[aktualita] Google přerušil vývoj Allo, chce se místo toho soustředit na nasazení RCS
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 11:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V chatovacích a IM službách Google dlouho nedokázal držet krok s konkurencí Messengeru, WhatsApp a dalších služeb. Jeho aplikace nikdy nedosáhly tak velkého rozšíření. Teď firma ohlásila změnu strategie: nesoustředí se na vývoj aplikace, ale vrhne síly do uvedení standardu Rich Communications Services (RCS) na mobilech s Androidem. Píše o tom server The Verge. Podle serveru se Google dohodl už s 55 operátory na světě na tom, že do svých sítí nasadí nový standard nazvaný Chat. Jde o komunikaci…

Hackerským útokem přišel Youtuber o 40 milionů v kryptoměnách
Objevit.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 8:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký investor do kryptoměn, Ian Balin, vydělal velké jmění a o své úspěchy se dělil na svém YouTube profilu. Pořádal přednášky, kde lidem radil, jak začít a jak být úspěšný jako on. Při jednom ze svých live streamů však čelil hackerskému útoku. Před očima svých fanoušků byl okraden o 40 milionů dolarů, které získal investicí do kryptoměn.

Hackeři okradli uživatele, kteří chtěli investovat do kryptoměny patřící komunikační aplikaci Telegram
Objevit.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 8:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odborníci Kaspersky Lab odhalili velké množství falešných internetových stránek, které se v uživatelích snaží velmi úspěšně vzbudit dojem, že se jedná o investiční stránky pro tzv. initial coin offering (ICO) chatovací služby Telegram. Předběžná analýza ukázala, že velká část těchto stránek patří nejspíše jedné kyberzločinné skupině. V jednom případě kyberzločinci prostřednictvím falešné stránky ukradly desítky tisíc dolarů. Okradení uživatelé přitom věřili, že investovali do údajné nové kryptoměny patřící Telegramu nazvané Gram. Společnost Telegram ale svůj vlastní ICO oficiálně neoznámila a zároveň varovala před podvodnými investičními stránkami.

[článek] Opera VPN končí, Microsoft vydává vlastní Linux, Facebook si bude vyvíjet čipy
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Apple končí s 32 bity. Xiaomi míří na burzu. Intel ukončuje projekt AR brýlí Vaunt. Windows Defender pro Chrome. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

[článek] Čtete Deník Varle? Tvůrci fake news nás chtějí přehltit nesmysly, říká Vojtěch Bruk
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Jak hodně si ověřujete informace z internetu? Cílem tvůrců fake news je nás zahltit, abychom byli apatičtí, říká Vojtěch Bruk, spoluautor Nejlepší knihy o fake news. Uvnitř: VIDEO. Kniha o fake news vyšla v polovině ledna a sklízí nečekaný úspěch. Prodalo se ji už kolem sedmi tisíc, autoři věří, že se přehoupnou nakonec přes deset tisíc prodaných kusů. Rozhovor s politologem Milošem Gregorem, jedním ze spoluautorů publikace, jsme zveřejnili v lednu.

[aktualita] Česká televize spustila už dvacátý třetí DVB-T2 vysílač, pokrytí se dočkaly Jižní Čechy
lupa.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká televize rozšířila vysílání své přechodové DVB-T2 sítě s číselným označením 11 další dva vysílače. Všech šesti kanálů České televize ve vysokém rozlišení se tak z kanálu 50 dočkali diváci v dosahu vysílačů Vimperk a Kleť. Na stejném kanále vysílala Česká televize z vysílače Kleť i dosud, diváci v jeho dosahu by tak při příjmu noví spuštěného veřejnoprávního multiplexu neměli narazit na žádné zásadní potíže. K dnešnímu týdni je tak signálem přechodové sítě pokryta podstatná část jižních…

Prohlížeč Brave odhalil plány verze 1.0 a unikátní projekt BAT
Root.cz | Ikonka času20. 4. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Webový prohlížeč Brave 1.0 vyjde ještě v průběhu tohoto roku a tak tvůrci shrnují chystané novinky a snad ještě důležitější projekt Basic Attention Token. Jelikož o prohlížeči Brave nepíšeme až tak často, dovolte mi na úvod krátké shrnutí. Brave má poměrně zajímavou historii vzniku, která de facto souvisí s tím, že jeho hlavní představitel „nemá rád homosexuály“. Ale stejným dechem dodejme, že tohle překroucené tvrzení je potřeba brát s hodně velkou rezervou. Nelze totiž říci, že by platilo tak, jak zní, to pouze někteří lidé v minulosti překroutili skutečnost, že Brendan Eich v přispěl v roce 2008 částkou 1000 dolarů na tzv. Návrh 8, který měl vést k zákazu sňatků osob stejného pohlaví v Kalifornii.

[aktualita] Kvůli omezení doplňkových služeb nepřijdou diváci o ČT sport ani o ČT:D
lupa.cz | Ikonka času19. 4. 2018, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká televize vyšla vstříc divákům a i od konce dubna zůstanou všechny její programy na jednom místě v rámci celoplošného multiplexu 1. To je dočasné řešení, které bude trvat do příštího listopadu 2019.  Divákům, kteří nyní sledují vysílání České televize přes zmiňovaný veřejnoprávní multiplex 1, jehož operátorem jsou České Radiokomunikace, tak bude po 24. 4. stačit spustit jednorázově automatické ladění a naladí tak i ČT :D a ČT art. PSALI JSME: Česká televize spustila pilotní DVB-T2 síť se…

Tisková zpráva: LCG New Media vyhrála tendr pro firmu ACEMA
Objevit.cz | Ikonka času19. 4. 2018, 18:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězem tendru na novou digitální agenturu pro finanční instituci ACEMA se stala společnost LCG New Media. „Pro ACEMU budeme mít na starosti přípravu PPC kampaní, veškerý obsahový marketing na sociálních sítích a SEO,“ okomentoval vítězství v tendru ředitel fullservisové digitální agentury LCG New Media Vojtěch Lambert.

Tisková zpráva: DoDo Car: Nový projekt úspěšného startupu převezme péči o auto
Objevit.cz | Ikonka času19. 4. 2018, 17:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úspěšný startup DoDo, který nabízí osobní asistenční služby, přichází s novinkou v podobě služby DoDo Car. Majitelé vozů díky ní ušetří čas strávený v servisu, myčce nebo na STK. DoDo autokurýři se o vůz kompletně postarají od jeho vyzvednutí přes požadovanou péči až po dovezení zpět. DoDo tak dále posouvá hranice možností v oblasti asistenčních služeb, a ještě více ulehčuje život svým zákazníkům.

Tisková zpráva: Finančním ředitelem roku 2017 se stal Juraj Strieženec z Kiwi.com
Objevit.cz | Ikonka času19. 4. 2018, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ocenění Finanční ředitel roku 2017 předávané Klubem finančních ředitelů převzal letos Juraj Strieženec z kiwi.com. CFO firmy přikládá vítězství zejména rychlému růstu firmy a výsledkům v její operativní činnosti.

Tisková zpráva: In-počasí představilo nový systém na tvorbu předpovědí. Má ambice být nejpřesnější
Objevit.cz | Ikonka času19. 4. 2018, 16:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V posledním roce jsme na portálu In-počasí pracovali na novém systému tvorby předpovědí počasí. Díky projektu Ventusky máme k dispozici v našich databázích obrovské množství meteorologických dat z celé řady numerických modelů. Díky tomu můžeme data různě kombinovat, vyhodnocovat či porovnávat mezi sebou a sestavit tak velmi přesnou předpověď počasí. Zatímco běžné aplikace používají data většinou jen z jednoho modelu, na In-počasí nyní používáme data až ze 3 různých modelů. Jedná se o německý model ICON s vysokým rozlišením, poměrně známý britský model ECMWF a americký model GFS.

Jen 3 % Čechů považuje internetovou reklamu za užitečnou, 70 % se ji snaží omezit
Objevit.cz | Ikonka času19. 4. 2018, 16:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Digitální agentura AITOM, specialista na tvorbu komplexních internetových řešení, se ve svém nejaktuálnějším výzkumu zaměřila na to, jak Češi vnímají internetovou reklamu. Zjistila například, že až 90 % Čechů si přeje, aby bylo reklamu možné vypnout úplně, a vyhodnotila, že k nákupu motivuje pětkrát více ženy než muže.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru