Sport

Odejde po Kuchtovi další opora Slavie? Stanciu by měl mít namířeno do Číny
Eurozpravy-sport | 27. 1. 2022, 20:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Během tohoto zimního přestupového okna by se jednalo o již druhou oporu, kterou by pražská Slavia ztratila. Po útočníkovi Janu Kuchtovi, který se už prosazuje v Lokomotivě Moskva, kam přestoupil za 100 milionů korun, by mohl za stejnou sumu přestoupit do ciziny rumunský záložník Nicolae Stanciu. Ten má alespoň podle serveru idnes.cz namířeno do čínského Wu-Chanu. Tuto zprávu, kterou potvrdili dobře obeznámení zainteresování, ještě samotná Slavia nepotvrdila.

Krejčíková se Siniakovou bez problémů postoupily na Australian Open do finále čtyhry
Eurozpravy-sport | 27. 1. 2022, 18:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český ženský tenisový pár Barbora Krejčíková-Kateřina Siniaková bude bojovat na prvním letošním grandslamu Australian Open o vítězství v tamním turnaji ženského deblu. Rozhodlo o tom jejich celkem snadné vítězství ve čtvrtečním semifinále, kde Češky narazily na belgicko-ruský pár Elise Mertensová-Veronika Kuděrmětovová, který nakonec porazily ve dvou setech 6:2 a 6:3. Ve finále jim budou soupeřkami Beatriz Haddadová Maiaová a Anna Danilinová, které jsou překvapením turnaje.

Skeletonistka Fernstädtová míří do Pekingu. I přes zjištění, že trpí cukrovkou
Eurozpravy-sport | 27. 1. 2022, 16:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jen krátce před odletem na Zimní olympijské hry do Pekingu dostala česká reprezentantka ve skeletonu Anna Fernstädtová. Diagnóza vzešlá z vyšetření po závodech ve švýcarském Svatém Mořici jí totiž zjistila cukrovku, což tak vysvětlilo, proč bylo Fernstädtové právě ve Svatém Mořici špatně. Ani to však pětadvacetileté závodnici nikterak nebrání tomu, aby odcestovala spolu s ostatními olympioniky do Pekingu.

Eriksen se po srdečním kolapsu pomalu vrací na hřiště. Začal trénovat s rezervou Ajaxu
Eurozpravy-sport | 25. 1. 2022, 20:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Půlroku po srdečním kolapsu, kterým během zápasu Dánska s Finskem na loňském mistrovství Evropy vyděsil nejen fotbalovou veřejnost, se dánský záložník Christian Eriksen pomalu ale jistě dostává do zpátky do hry. V současnosti totiž trénuje s rezervním týmem Ajaxu Amsterdam, klubu, ve kterém v minulosti působil. Podle posledních informací jeho další v kariéře zamíří na Ostrovy, konbkrétně do týmu nováčka z Brentfordu, s nímž se měl už domluvit na spolupráci. Kvůli voperovanému defibrilátoru byl nucen skončit své poslední angažmá v Interu Milán.

Kvůli pravidlu IIHF může Pešán a spol. mít až šest náhradníků. Nakonec vezmou jen tři
Eurozpravy-sport | 25. 1. 2022, 17:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpočátku počítal realizační tým hokejového národního A-týmu v čele s koučem Filipem Pešánem a generálním manažerem Petrem Nedvědem až se třiceti, později s patnácti náhradníky, kteří by přicházeli v úvahu tehdy, pokud se někdo z nominovaných reprezentantů v Pekingu nakazí koronavirem. Jak začátkem tohoto týdne vyšlo najevo, pravidla Mezinárodní hokejové federace IIHF počítá pro olympijský turnaj maximálně s šesti náhradníky. Češi nakonec budou mít k dispozici jen tři náhradníky, jak to v úterý potvrdil Petr Nedvěd.

Biatlonista Václavík ve čtvrtek do Pekingu neodletí. Kvůli pozitivnímu testu na covid
Eurozpravy-sport | 25. 1. 2022, 16:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nepříjemnost nyní krátce před Zimními olympijskými hrami v Pekingu musí řešit český biatlonový tým. Ve čtvrtek totiž do dějiště Her neodletí kompletní, neboť bude postrádat jednoho z biatlonistů Adama Václavíka. Ten byl po návratu z podniku Světového poháru v italské Anterselvě pozitivně testován na koronavirus. A to navzdory tomu, že ještě v sobotu měl Václavík test negativní a mohl tak tedy odcestovat z Anterselvy domů do Česka.

Zakázali podporu Pcheng Šuaj. Jste zbabělci, vzkázala proto pořadatelům Navrátilová
Eurozpravy-sport | 24. 1. 2022, 21:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jakoby toho pořadatelé úvodního tenisového grandslamu sezóny Australian Open neměli už dost po anabázi se srbskou tenisovou jedničkou Novakem Djokovičem. Teď dali o sobě vědět zákazem triček s podporou pro čínskou tenistku Pcheng Šuaj, o které se od listopadu loňského roku pořádně neví, co s ní je poté, co na sociální síti zveřejnila, že byla v minulosti sexuálně napadena čínským politikem Čang Kao-limem. Za tento krok si nyní pořadatelé Australian Open vyslechli nejednu kritiku, tu nejhlasitější od legendy Martiny Navrátilové.

Hokejový národní tým se beze změn přesune na OH do Pekingu. Nominace zůstala stejná
Eurozpravy-sport | 24. 1. 2022, 17:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V polovině ledna představil kouč Filip Pešán spolu s generálním manažerem Petrem Nedvědem předběžnou nominaci hokejového národního A-týmu na blížící se Zimní olympijské hry v Pekingu. Do 24. ledna měli trenéři právo na změnu v nominaci bez udání důvodu, nakonec ale k žádné nedošlo a tak pětadvacet jmen čítající seznam již dříve nominovaných reprezentantů se může těšit na cestu do Číny.

Skokan Koudelka krátce před Pekingem dosáhl na první body ve Světovém poháru
Eurozpravy-sport | 23. 1. 2022, 18:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro první body si v neděli v německém Titisse-Neustadtu si doskočil v rámci tohoto ročníku Světového poháru český skokan na lyžích Roman Koudelka. Ten totiž v tomto závodě poprvé v sezónbě postoupil z kvalifikace až do 2. kola, přičemž tam pak skončil na 27. místě, čímž tak zopakoval své umístění z 1. kola.

Jislová zvládla hromadný závod s čistou střebou, Davidová musela na čtyři trestná kola
Eurozpravy-sport | 23. 1. 2022, 16:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V neděli byl zakončen poslední podnik biatlonového Světového poháru před bížícími se Zimními olympijskými hrami v Pekingu a to svým posledním závodem s hromadným startem, kterého se zúčastnily ženy. Mezi nimi byly i dvě české reprezentantky Markéta Davidová a Jessica Jislová. Zatímco prvně jmenovaná musela hned na čtyři trestná kola během závodu a skončila tak nakonec až sedmnáctá, lepší Češkou byla tentokrát Jessica Jislová, která skončila o tři místa před svou krajankou. Mohlo tomu být díky její čisté střelbě, kterou se mohla pyšnit v tomto závodě ještě pouze Němka Voigtová. Svým triumfem pak udělala největší radost domácím fanouškům Italka Dorothea Wiererová.

Ledecká pokračuje na lyžích ve skvělé formě. V super-G v Cortině si vylepšila maximum
Eurozpravy-sport | 23. 1. 2022, 14:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Cortině d´Ampezzo pokračoval i v neděli podnik Světového poháru v alpském lyžování, tentokráte však superobřím slalomem žen. Stejně jako v sobotním sjezdu se na lyžích i tentokrát představila česká reprezentantka Ester Ledecká. Ta vůbec poprvé v kariéře závod super-G zahajovala se startovním číslem 1. Opět v tomto závodě navázala nasvé stoupající výkony na lyžích a krátce před olympiádou v Číně dokázala vylepšit v této lyžařské disciplíně své maximum v této sezóně, když skončila osmá. V závodě pak triumfovala domácí Italka Elena Curtoniová, jiná italská favoritka Sofia Goggiaová po tvrdém pádu závod nedokončila.

Poslední místo v hokejové nominaci zaplněno. Pešán a spol. povolali na OH Musila
Eurozpravy-sport | 22. 1. 2022, 19:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do 24. ledna měl realizační tým českého hokejového národního týmu v čele s koučem Filipem Pešánem a generálním manažerem Petrem Nedvědem čas na doplnění o jednoho člověka pětadvacetičlennou nominaci na blížící se Zimní olympijské hry v Pekingu. Jen o dva dny dříve se nakonec rozhodl ono poslední jméno hokejisty zveřejnit. Nebude to nakonec pětatřicetiletý obránce Liberce Ladislav Šmíd, o kterém samotní Pešán s Nedvědem před pár dny mluvili, ale osmadvacetiletý bek Třince David Musil, kdo se může těšit na cestu do Číny.

České biatlonistky ve štafetě sahaly po triumfu. Po pádu Charvátové ale skončily šesté
Eurozpravy-sport | 22. 1. 2022, 16:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neskutečnou smůlu si prožily české biatlonistky ve štafetovém závodě v italské Anterselvě. Po skvělých výkonech Jessicy Jislové, Terezy Voborníkové a Markéty Davidové, které se vyznamenaly především bezchybnou střelbou, se české kverteto vyšvihlo před posledním úsekem na čelo závodu, kde o průběžné první místo bojovalo s tím norským. Jenže finišmanka Lucie Charvátová poté, co dobře odstřílela svou první střelbu na trati spadla tak nešťastně, že se dostala mimo trať do hlubokého sněhu a než se vrátila na trať ztratila svůj pohodlný náskok. Kvůli sněhu v dioptru se pak zdržela na poslední stojce a nakonec z toho bylo šesté místo. Triumfovaly Norky následové Ruskami a Francouzkami.

Krčmář v hromadném závodě v Anterselvě krátce před Pekingem skončil sedmý
Eurozpravy-sport | 22. 1. 2022, 14:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože biatlonista Michal Krčmář sahal v sobotním závodě s hromadným startem v italské Anterselvě i po čtvrté pozici, nakonec z toho bylo místo sedmé. I tak ale mohla panovat u tohoto českého reprezentanta spokojenost, jelikož to pro něj bylo teprve podruhé, co se v rámci této sezóny Světového poháru vešel do elitní desítky. Takový výsledek nyní zaznamenal především díky skvělé střelbě, přičemž jedinou chybu v závodě udělal až na poslední položce. Podobně střelecky byl už na tom pouze vítěz závodu Němec Benedikt Doll.

Skvělá Ledecká! Krátce před OH ve sjezdu v Cortině d´Ampezzo skončila třetí
Eurozpravy-sport | 22. 1. 2022, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do startu Zimních olympijských her v Pekingu zbývají puhé dva týdny a česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká dává veřejnosti najevo, že ji olympiáda zastihne vee výtečbné formě v obou sportovních odvětvích. V rámci Světového poháru se lyžařky tentokrát o tomto víkendu vydaly do italské Cortiny d´Ampezzo, kde byl v sobotu na programu sjezd žen a právě v něm Ester Ledecká navázala na své slušné výkony z předchozích dvou tréninků a ještě je navíc dokázala vylepšit. A to tak, že se svým skvělým výkonem umístila na třetí příčce se ztrátou 26 setin sekundy za domácí vítězkou Sofii Goggiaovou.

Český hokejista Hrabík hrající v AHL si 30 duelů nezahraje za rasistické gesto
Eurozpravy-sport | 22. 1. 2022, 10:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Během minulého týdne se v rámci nižší farmářské zámořské soutěže AHL v zápase mezi San Jose Barracuda a Tusconem Roaderunners dopustil dvaadvacetiletý útočník Kryštof Hrabík rasistického gesta, jenž mělo být určeno útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Nyní za toto gesto napodobující opici dostal kladenský odchovanec tvrdý třicetizápsdový trest od vedení soutěže.

Davidová krátce před OH získala malý křišťálový glóbus. Za vytrvalostní závody
Eurozpravy-sport | 21. 1. 2022, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Formu si načasovat lépe už nemohla. Jen krátce před Zimními olympijskými hrami v Pekingu česká reprezentantka Markéta Davidová skončila na patnáctikilomertové trati v italské Anterselvě, kde se o tomto víkendu koná poslední závod biatlonistů před zmiňovanými Hrami, ve vytrvalostním závodě šestá. Pro Češku toto umíastění znamenalo jistotu zisku mlého křišťálového glóbu určeného pro celkovou vítězku v této disciplíně. Poprvé po pěti letech se tak některému z českých biatlonistů a biatlonistek podařil takovýto počin v rámci Světového poháru.

Hokejová reprezentace bojuje před OH s covidem, mimo hru je šest hráčů
Eurozpravy-sport | 21. 1. 2022, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejová reprezentace se hned v úvodních dnech přípravy na olympijský turnaj v Pekingu potýká s koronavirem. Z dvanáctky hráčů, kteří postupně dorazili na sraz trenérovi Filipu Pešánovi z přerušené Kontinentální ligy, jich je aktuálně šest mimo hru po pozitivním výsledku testu.

Ledecká nebude na snowboardu v Pekingu sama. Doplní ji ještě Maděrová
Eurozpravy-sport | 20. 1. 2022, 20:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože během čtvrtečního dne jedno jméno po oznámení snowboardcrossařky Evy Samkové z českého výběru sportovců vyslaného na blížící se Zimní olympijské hry v Pekingu vypadlo, prakticky hned bylo nahrazeno. Na olympiádu totiž pojede i snowboardistka Zuzana Maděrová. Ta se do Číny podívá na základě přerozdělení míst a znamená to tak, že Česká republika bude mít v rámci paralelního obřího slalomu na snowboardu vedle Ester Ledecké i tuto reprezentantku.

Je rozhodnuto. Eva Samková se Zimních olympijských her v Pekingu nezúčastní
Eurozpravy-sport | 20. 1. 2022, 16:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prakticky od poloviny prosince, kdy se česká snowboardcrossařka Eva Samková zranila tak nešťastně, že si zlomila oba kotníky, visel nad touto českou sportovkyní jeden veliký otazník. A to takový, zda se zúčastní blížících se Zimních olympijských her v Pekingu. Držitelka zlaté medaile ze Soči 2014 a bronzové z Pchjongčchangu 2018 sice dávala na přelomu kalendářního roku fanouškům naději, že se stihne do sportovního svátku dát dohromady, poté, co se ale nakazila covidem, musela se odložit její kontrola v Rakousku. Nyní sama závodnice ve svém prohlášení pro média potvdila, že se letošních Her nakonec nezúčastní a do této sezóny už nezasáhne.

Kauza slávisty Kúdely se bude v Lausanne řešit až v dubnu. Kvůli koronaviru
Eurozpravy-sport | 19. 1. 2022, 17:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento pátek měla Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) ve švýcarském Lausanne začít řešit fotbalovou kauzu, která nejednoho českého fotbalového fanouška nenechává klidným. Kauzu údajného rasismu slávistického obránce Ondřeje Kúdely vůči záložníkovi tmavé pleti z Glasgow Rangers Glenu Kamarovi. Jenže nakonec tomuto tak nebude, neboť se arbitrážní soud rozhodl projednávání odložit až na duben a to kvůli koronaviru. Jak informuje server Seznam Zprávy, konkrétně by se tak mělo nově uskutečnit 11. dubna. A to na žádost právníků Glena Kamary, kteří nechtěli, aby byl jejich klient vyslýchán křížově on-line.

Iglesias pálil a Betis po třech kolech slavil ligové vítězství
iHNed sport | 18. 1. 2022, 23:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Betisu porazili v 21. kole španělské ligy Alavés 4:0 a upevnili si třetí místo. Sevillský celek vyhrál v lize po třech zápasech.

Brighton to na Chelsea umí, podruhé v sezoně ji obral o body
iHNed sport | 18. 1. 2022, 22:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Chelsea remizovali na hřišti Brightonu 1:1 a v anglické lize nezvítězili ve čtvrtém utkání za sebou, z toho potřetí remizovali.

Chelsea v lize čtvrtý zápas v řadě bez výhry, s Brightonem remizovala
iSport.cz | 18. 1. 2022, 22:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Chelsea remizovali na hřišti Brightonu 1:1 a v anglické lize nevyhráli počtvrté za sebou, z toho potřetí remizovali. Londýnský celek ztrácí ze třetí pozice 12 bodů na vedoucí Manchester City, úřadující šampion má navíc zápas k dobru.

NHL ONLINE: Pastrňák proti Nečasovi. Hrají Faksa, Gudas i Palát
iSport.cz | 18. 1. 2022, 22:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Noční bohatý program NHL nabízí osm duelů. Boston s Davidem Pastrňákem měří síly s Martinem Nečasem a jeho Carolinou. Bruins aktuálně táhnou šňůru pěti vítězných zápasů v řadě, přidají šestý? Radek Faksa s Dallasem čelí Montrealu, který z posledních čtrnácti utkání vyhrál pouze jednou. Florida v obraně s Radkem Gudasem v posledních dvou kláních excelovala v ofenzivě, když nastřílela šestnáct branek, teď startují na ledě Calgary. ONLINE přenosy utkání sledujte na iSport.cz.

Australian Open ONLINE: Krejčíková proti Číňance, v akci i Martincová
iSport.cz | 18. 1. 2022, 22:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetím hracím dnem pokračuje úvodní grandslam sezony Australian Open. Z českých účastníků hrají zápasy druhého kola Tereza Martincová, jejíž soupeřkou je Italka Camila Giorgiová, a nasazená čtyřka Barbora Krejčíková. Ta bojuje o postup s Číňankou Wang Si-jü. Sledujte jejich počínání ONLINE.

Gabon s Kangou jde na Africkém poháru dál, Komory šokovaly Ghanu
iSport.cz | 18. 1. 2022, 22:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Senegalu remizovali ve třetím duelu na africkém Poháru národů s Malawi bez branek a skupinu B ovládli s pěti body a celkovým skóre 1:0. Z druhého místa navzdory prohře 1:2 se Zimbabwe postoupila Guinea. Ve skupině C Maroko remizovalo s Gabonem 2:2, oba celky se představí v osmifinále. Šanci na něj mají i Komory, které senzačně zdolaly oslabenou Ghanu 3:2.

Neuspěl ani Voráček. Utkání hvězd NHL bude bez českých hokejistů
iHNed sport | 18. 1. 2022, 22:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V nominaci na Utkání hvězd NHL není poprvé od let 2017 a 2018 žádný český hokejista.

Kometa dominovala na tyčky, Tansey dělal kiksy. Sešlo se to, smutnil Kalous
iSport.cz | 18. 1. 2022, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Znáte ty dny, kdy jde všechno na levačku. Jeden takový prožila proti Liberci (1:4) elitní formace Komety. Ze zbraně hromadného ničení nejprve vypadl náboj Martin Zaťovič. Kapitán týmu dostal na dva zápasy stopku za faul na hradeckého Radima Šaldu a jeho parťáci o pár hodin později v jediném duelu 43. kola hokejové Tipsport extraligy nechtěně asistovali u všech čtyř branek Bílých tygrů. Sami pálili do tyček, Peter Mueller hned dvakrát.  

Birner o covidové krizi: Jsme pěšáci. Hlavně, ať je extraliga regulérní
iSport.cz | 18. 1. 2022, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z jeho hole padl vítězný gól na brněnském ledě, zkraje 49. minuty Michal Birner doručil puk po akci kumpánů Štibingera a Filippiho za záda bezmocného Jakuba Sedláčka. Liberec se v jediném úterním duelu hokejové extraligy utrhnul do vedení 2:1, které pak pojišťoval dvěma trefami do opuštěné klece domácích a zapsal třetí výhru v řadě. „My si hlavně přejeme, aby se sezona dohrála, byla regulérní a vše proběhlo bez komplikací,“ řekl zkušený útočník Tygrů na téma covidové krize v elitní české soutěži.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru