Celkem 4766 článků.|

Tyden-sport

Vondrka: rozjíždím se pomalu, ale už si s tím nelámu hlavu
Ikonka času13. 10. 2019, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dvou gólech ve třech vystoupeních na prahu nové sezony si kapitán mladoboleslavských hokejistů Michal Vondrka musel na další výraznější zápis do statistik počkat. V předchozích šesti zápasech zaznamenal jedinou asistenci, dnešní utkání s Vítkovicemi ho ale zastihlo v dobré pohodě a sedmatřicetiletý útočník ji prokázal dvěma góly, jimiž otočil skóre z 1:2 na 3:2.

Rusové si jako třetí tým zajistili účast na ME 2020
Ikonka času13. 10. 2019, 20:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Ruska se stali třetím účastníkem mistrovství Evropy 2020. Svěřenci Stanislava Čerčesova v osmém zápase kvalifikace vyhráli na Kypru 5:0 a ve skupině I si zajistili druhé postupové místo po Belgii.

Irsko? Jsem motivovaný jako proti Anglii, přiznal Hušbauer
Ikonka času13. 10. 2019, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Záložník Josef Hušbauer v pondělním přípravném duelu se Severním Irskem podruhé v kariéře povede jako kapitán fotbalovou reprezentaci.

Ostravané se trápí, ve Varech řádil Rachůnek. Gulaš slaví rekord
Ikonka času13. 10. 2019, 18:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 10. kole extraligy Vítkovice 5:3. Ostravané vedli během první třetiny už 2:0, přesto zůstali počtvrté za sebou bez bodu. Odvrátit třetí porážku za sebou pomohl domácím třemi body (1+2) Jakub Klepiš, dva góly dal Michal Vondrka. Rovněž dvakrát se prosadil i vítkovický útočník Jan Schleiss.

Kosgeiová překonala šestnáct let starý rekord v maratonu
Ikonka času13. 10. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Keňská vytrvalkyně Brigid Kosgeiová zaběhla v Chicagu světový rekord v maratonu. Časem 2:14:04 pokořila o minutu a 21 sekund šestnáct let starý výkon Britky Pauly Radcliffeové.

Hnědák Theophilos vyhrál s Bartošem Velkou pardubickou
Ikonka času13. 10. 2019, 17:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Devítiletý hnědák Theophilos vyhrál při své premiéře 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Potřetí v kariéře ovládl nejslavnější český překážkový dostih Josef Bartoš a pojedenácté trenér Josef Váňa starší.

Brazilci přišli o hvězdu, navíc nedokázali porazit ani Nigérii
Ikonka času13. 10. 2019, 16:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Gauffová slaví prémiový titul, radost i na české straně
Ikonka času13. 10. 2019, 16:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patnáctiletá americká tenistka Cori Gauffová dotáhla nečekané tažení turnajem v Linci až k zisku prvního titulu v kariéře. V dnešním finále porazila 6:3, 1:6, 6:2 Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska a stala se nejmladší vítězkou turnaje WTA od triumfu Nicole Vaidišové v Taškentu v roce 2004.

Ragby: Japonsko v euforii, tajfun zrušil další zápas
Ikonka času13. 10. 2019, 15:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ragbisté pořadatelského Japonska zkompletovali na mistrovství světa pole čtvrtfinalistů a poprvé v historii si zahrají play-off.

Raskouský svaz nezaplatil, šampionát v judu mu byl odebrán
Ikonka času13. 10. 2019, 15:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světová judistická federace IJF odebrala Vídni pořadatelství příštího mistrovství světa. Šampionát se měl v hlavním městě Rakouska uskutečnit v roce 2021, ale nestane se tak, protože rakouský svaz neuhradil v termínu druhou část povinného poplatku ve výši dva miliony eur.

Obhájce jako největší favorit. Kdo jsou jeho vyzyvatelé?
Ikonka času13. 10. 2019, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
A je to opět tady. Zase po roce se poběží slavná Velká pardubická. Na startu jednoho z nejslavnějších dostihů ve střední Evropě se objeví 21 koní. Letošní ročník je velmi otevřený, na nejvyšší příčky pomýšlí téměř polovina startovního pole. Pojďme si představit favority dostihu, který má naplánovaný start na 16.40.

Francouz oslavil první start výhrou, Nosek s Palátem skórovali
Ikonka času13. 10. 2019, 10:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brankář Pavel Francouz chytal v NHL poprvé od úvodní minuty, pomohl Coloradu 34 zákroky k výhře 3:2 v prodloužení nad Arizonou a stal se první hvězdou zápasu. Do sobotního programu zasáhl i David Rittich, který dostal šest branek z třiceti střel a prohrál s Calgary ve Vegas 2:6. Českého gólmana jednou překonal i Tomáš Nosek.

Ironmana na Havaji ovládli Němci, Frodeno potřetí
Ikonka času13. 10. 2019, 9:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německý triatlonista Jan Frodeno se stal potřetí v kariéře vítězem Ironmana na Havaji. Stal se nástupcem krajana Patricka Langeho, který triumfoval v uplynulých dvou letech, a navíc časem 7:51:13 překonal jeho rekord závodu. Německý triumf umocnila Anne Haugová, jež ziskem titulu světové šampionky v dlouhém triatlonu vylepšila loňský bronz.

Ferrari opět ovládlo kvalifikaci, v Japonsku vyhrál Vettel
Ikonka času13. 10. 2019, 7:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odloženou kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 ovládly vozy stáje Ferrari. První místo obsadil Sebastian Vettel před Charlesem Leclercem. Za nimi skončili jezdci Mercedesu, který si může v Suzuce s předstihem zajistit šestý triumf v Poháru konstruktérů.

Aspekty rekordního běhu: sebedůvěra, disciplína, top vodiči
Ikonka času13. 10. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měl jasný cíl, který po tuhém boji splnil. Keňan Eliud Kipchoge dokázal jako první člověk v historii zaběhnout maraton pod dvě hodiny (1:59:40). Za splněním snu jsou léta dřiny nebo také obří počet vodičů, kteří mu pomáhali držet správné tempo.