Hudba-Kultura

Lucerna byla na koncertu Pocta Martě svědkem výjimečného vystoupení Kubišové
Eurozpravy-kultura | 4. 11. 2022, 7:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Zaplněná Lucerna dnes byla na koncertu Pocta Martě svědkem výjimečného vystoupení Marty Kubišové, která při této příležitosti zazpívala slavnou Modlitbu a společně s ostatními účinkujícími píseň Hey Jude. Písně za velkého nadšení publika zazněly na konci večera, na němž pěvecké hvězdy popřály k jejím osmdesátinám. Předchozí vystoupení Kubišové viděli diváci v Lucerně 16. listopadu 2019, kdy zazpívala jako host programu s názvem Samet 30. V rozhovorech poté uváděla, že již na pódiu zpívat nebude. Svou pěveckou kariéru oficiálně ukončila v roce 2017.

Zemřel bubeník Dead Kennedys či Red Hot Chili Peppers D. H. Peligro
Eurozpravy-kultura | 31. 10. 2022, 14:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Zemřel bubeník americké punkové kapely Dead Kennedys D. H. Peligro (vlastním jménem Darren Henley). Americká média o tom dnes informují s odvoláním na prohlášení kapely. Hudebník zemřel v pátek na následky úrazu hlavy po nešťastném pádu z výšky. D. H. Peligro byl od roku 1978 pilířem hudební scény v Los Angeles a San Francisku, napsal web stanice CNN. V roce 1988 krátce hrál i s kapelou Red Hot Chili Peppers.

V 87 letech zemřela rokenrolová legenda Jerry Lee Lewis
Eurozpravy-kultura | 28. 10. 2022, 20:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
V 87 letech zemřela legenda amerického rokenrolu, slavný pianista a zpěvák Jerry Lee Lewis. Je považován za posledního z generace slavných amerických rokenrolových hudebníků a řadí se po boku velikánů jako byli Elvis Presley nebo Chuck Berry.

RECENZE: Poslední inscenace letošní sezóny Ti druzí je povedenou duchařskou komedií
Eurozpravy-kultura | 23. 10. 2022, 13:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Poslední inscenace sedmdesáté osmé sezóny Městského divadla v Brně je jenom třetí v této divadelní sezóně, protože jako všude jinde, i zde zasáhla pandemie, která omezila divadelní premiéry. O to větší svátek máme, když se objeví nová inscenace. Inu, čeho je méně, toho si více vážíme. Nejnovější premiéra inscenace Ti druzí, kterou v roce 2022 napsala již v té době známá britská autorka Pam Valentine, je duchařskou komedií, ovšem není to jenom zábava ke zasmání.

RECENZE: Zlatý drak přináší do Mahenova divadla v Brně divoké historky z asijského bistra
Eurozpravy-kultura | 18. 10. 2022, 13:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Snad každý z nás už jednou konzumoval jídlo v prostorách rychlého občerstvení, které provozují všude v Evropě, tedy také i u nás, původní obyvatelé Asie. Přiznávám, že dokonce takovou stravu mám docela rád. Jde o restaurace, kde je jídlo připravováno čerstvé, před mými zraky. Vidím za pult, kde si pomáhají (nebo si překáží) malí čilí človíčkové, dodržujíce veškeré hygienické předpisy. (Tedy alespoň pokud to vidím) A mně „Asie“ opravdu chutná.

Zemřela herečka Valentina Thielová, bylo jí 89 let
Eurozpravy-kultura | 16. 10. 2022, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Ve věku 89 let zemřela v sobotu v Praze herečka Valentina Thielová. ČTK to dnes sdělila její neteř Michaela Svatá. Thielová hrála ve více než 70 filmech. Známá je například jako profesorka Boženka ze Sněženek a machrů. Další role ztvárnila v řadě seriálů.

RECENZE: Sandman vtáhne diváka do podivuhodného světa snů, v němž je možné vše
Eurozpravy-kultura | 15. 10. 2022, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zajímavě obsazený seriál pochází z pera Neila Gaimana, jednoho z nejznámějších autorů fantasy a komiksů. Seriál má specifickou atmosféru, která se vyznačuje barevností, přepáleností a existencí androgynních bytostí. Sandman patří mezi nejlepší seriály, které můžete na Netflixu nalézt, ale rozhodně není pro každého.

OBRAZEM: Prahu rozzářil jubilejní ročník Signal festivalu
Eurozpravy-kultura | 14. 10. 2022, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Festival nabízí 15 instalací po různých místech Prahy. Hlavním lákadlem letošního ročníku je návrat videomappingu po čtyřech letech na katedrálu svaté Ludmily a instalace rozstřílených aut ruskými agresory a okupanty na Ukrajině od designéra Maxima Velčovského, která vypráví krutý příběh každého daného vozu i jeho majitele. Festival se koná od 13.-16.10. Návštěvníci mohou jít po trase skrze historické centrum nebo po Vinohradech.

Ve věku 95 let zemřel německý herec Wolter, představitel Sama Hawkense
Eurozpravy-kultura | 14. 10. 2022, 12:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 95 let zemřel německý herec Ralf Wolter, který je divákům znám hlavně díky roli Sama Hawkense z filmů na motivy děl Karla Maye o Vinnetouovi ze 60. let. Píše o tom agentura DPA s odvoláním na Wolterovu manželku. V Německu platil za oblíbeného herce v mnoha televizních kriminálních filmech.

Desátý ročník SIGNAL Festivalu zahájen: Co všechno vás letos čeká?
Eurozpravy-kultura | 13. 10. 2022, 23:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mnoho pražských lokací rozsvítí desátý ročník SIGNAL Festivalu, který se letos po čtyřleté pauze vrátil na náměstí Míru. Tam bude asi největší lákadlo celého festivalu, a tím je videomapping na fasádě katedrály svaté Ludmily. Projekci francouzského vizuálního kolektivu AV Extended doplní hudba českého hudebního producenta Aid Kida. Dílo tak oslavuje české předsednictví v Radě Evropské unie.

Zemřela známá brněnská divadelní herečka Jana Gazdíková, bylo jí 79 let
Eurozpravy-kultura | 5. 10. 2022, 11:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 79 let zemřela v pondělí Jana Gazdíková, dlouholetá členka souboru brněnského městského divadla. Objevila se však nejen v divadelních inscenacích, ale také ve filmech či televizních projektech.

RECENZE: Inscenace Devět křížů je muzikál, jakých u nás nevzniká mnoho
Eurozpravy-kultura | 5. 10. 2022, 10:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová inscenace, hudební drama Devět křížů, byla před pár dny uvedena ve světové premiéře na Hudební scéně Městského divadla v Brně. Je to příběh, který lze bezesporu označit za hororový, premiéra ale napověděla, že se po covidové pauze v Brně zrodilo opět cosi velkého, co stojí za to vidět.

RECENZE: Roberts a Clooney nabídnou v komedii Vstupenka do ráje to, co diváci čekají. Nic víc
Eurozpravy-kultura | 29. 9. 2022, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S příchodem prvních podzimních dní dorazila do kin odpočinková komedie ze slunného Bali, která dává vzpomenout na letní dovolenou a slunečné pláže. Cílovým publikem jsou především ženy, a to zejména ty, které si pamatují hvězdná léta obou protagonistů. Dokáže snímek nabídnout něco více než osvědčené šablony?

Zemřel rapper Coolio, držitel ceny Grammy. Proslavil ho hit Gangsta's Paradise
Eurozpravy-kultura | 29. 9. 2022, 8:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 59 let zemřel ve středu v Los Angeles americký raper Coolio. Hudebník proslul hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal i cenu Grammy. Informovala o tom dnes agentura AP.

RECENZE: Mary Page Marlowová. Magické drama v Městském divadle v Brně
Eurozpravy-kultura | 21. 9. 2022, 15:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to pro mne opravdu zvláštní. Neznat předního amerického dramatika? Také to se mi může stát? Stalo se. Jako dramatik je Tracy Letts prý známý tím, že psal pro divadla Steppenwolf Theater , Off-Broadway a Broadway. V Evropě se proslavil hrou ZABIJÁK JOE (českou premiéru měla v Činoherním klubu v roce 1996). Za drama SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ získal Pulitzerovu cenu a cenu Tony za nejlepší hru. Kromě psaní textů pro divadlo je v Americe znám také jako výborný herec, propagátor divadelnelních zážitků. Je pokračovatelem dramatiků Eugena O’Neilla, Tennessee Williamse či Edwarda Albeeho. Měl by tedy být u u nás známy. Možná že je a ja se se smutkem přiznávám ke své mezeře ve vzdělání.

Zemřel francouzský filmař Jean-Luc Godard, autor filmu U konce s dechem
Eurozpravy-kultura | 13. 9. 2022, 12:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel jeden z nejvýznamnějších představitelů francouzské nové vlny, filmový režisér a teoretik Jean-Luc Godard. Bylo mu 91 let. Oznámil to list Libération. Autor filmů U konce s dechem či Bláznivý Petříček je považován za klasika světové kinematografie a inovátora filmové řeči, který svými experimenty ovlivnil celé generace svých následovníků.

Zlatého lva dostal v Benátkách americký dokument, nejlepší herci jsou Cate Blanchettová a Colin Farrell
Eurozpravy-kultura | 10. 9. 2022, 20:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní cenu Zlatého lva si z letošního festivalu v Benátkách odváží dokumentární film americké režisérky Laury Poitrasové All the Beauty and the Bloodshed (Všechna ta krása a zabíjení), který pojednává o opioidové aféře v USA. Oznámila to porota, která vybírala z 23 filmů v hlavní soutěži.

Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let
Eurozpravy-kultura | 8. 9. 2022, 18:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderátorka Světlana Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let. Od listopadu se rozhodla začít novou etapu, oznámila dnes veřejnoprávní televize bez dalších podrobností na twitteru. Připojila vyjádření Witowské, v němž poděkovala divákům za přízeň, kolegům za skvělých dvacet let života a vedení České televize za důvěru.

RECENZE: Jan Žižka chce být českým filmem, ale záleží na divácích. Jákl odvedl řemeslně dobrou práci
Eurozpravy-kultura | 7. 9. 2022, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zřejmě nejočekávanější český film letošního roku dorazil do kin. Jan Žižka vypráví v podstatě neznámý příběh slavného válečníka, protože tvůrci v čele s Petrem Jáklem zasadili děj do doby, z níž toho o husitském vojevůdci mnoho nevíme. Po zhlédnutí historického dramatu se přitom dá konstatovat, že je to ku prospěchu věci.

RECENZE: Střídavka pohřbívá zajímavý námět pod hromadou zkratek, klišé a šablon
Eurozpravy-kultura | 4. 9. 2022, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Dobře obsazená romantická komedie slibovala neokoukané téma střídavé péče o děti, ale záhy se ukáže, že jde jen o jinak zarámovanou klasickou českou komedii. Nechybí typicky buranské charaktery, lechtivé pomrkávání ani pseudochlapácké honění ega. Střídavka tak sice nenadchne, ani neurazí a cílová skupina bude spokojena.

Divadla se navzdory rostoucím cenám energií nechystají zdražovat vstupné
Eurozpravy-kultura | 2. 9. 2022, 8:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Divadla se navzdory rostoucím cenám energií, které zvyšují jejich náklady na provoz, většinou nechystají zdražovat vstupné. Šetřit budou zkrácením topné sezony, některé scény omezí počet premiér, jiné se budou snažit více využívat třeba pronájmy svých prostor, což může do rozpočtu přispět. Zdražení vstupného deklarovalo od začátku sezony Národní divadlo.

S Hanou Zagorovou se přišli v Praze rozloučit zástupci všech generací
Eurozpravy-kultura | 31. 8. 2022, 11:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před Divadlem Kalich, kde se dnes koná oficiální rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou, se již hodinu před jeho otevřením v Jungmannově ulici vytvořila dlouhá fronta jejích příznivců. Se zpěvačkou, která zemřela v pátek 26. srpna, se přišli rozloučit lidé všech generací, mnozí mají v rukách květiny.

V Praze se pozvaní hosté rozloučili se zpěvačkou Hanou Zagorovou
Eurozpravy-kultura | 30. 8. 2022, 15:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělečtí kolegové, přátelé a další pozvaní hosté se dnes v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně rozloučili se zpěvačkou Hanou Zagorovou, která zemřela ve věku 75 let minulý pátek. Zádušní mše se na přání zesnulé konala jen pro uzavřený okruh lidí. Veřejnost se bude moci s populární zpěvačkou, jejíž kariéra protnula několik desetiletí, rozloučit ve středu v pražském Divadle Kalich.

Rozloučení s Hanou Zagorovou proběhne ve středu v Divadle Kalich
Eurozpravy-kultura | 27. 8. 2022, 15:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Veřejné rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou připravuje na středu 31. srpna Divadlo Kalich. Informaci serveru Blesk.cz ČTK potvrdil mluvčí divadla Jaroslav Panenka.

Zemřela Hana Zagorová, měla 75 let
Eurozpravy-kultura | 26. 8. 2022, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 75 let zemřela zpěvačka Hana Zagorová. O úmrtí devítinásobné držitelky ocenění Zlatý slavík informovala televize CNN Prima News. Informaci o jejím úmrtí televizi sdělil zpěvaččin manažer Luboš Kříž. Serveru Extra.cz úmrtí potvrdil její manžel Štefan Margita.

RECENZE: Satirické nahlédnutí do české společnosti aneb Hádkovi jdou ve stopách Vlastníků
Eurozpravy-kultura | 19. 8. 2022, 13:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Se snímkem Jiřího Havelky mají Hádkovi hodně společného. Podobně jako Vlastníci, Hádkovi se odehrávají na minimálním prostoru, v němž se ocitne několik diametrálně odlišných postav. Aktéři jsou nuceni spolu po určitou dobu přežít, a ještě pro sebe něco urvat. Máme zde nové překvapení, nebo Vojtěch Moravec servíruje další české peklíčko?

Zemřel Wolfgang Petersen, režisér Nekonečného příběhu, Troji, Ponorky nebo Místa činu
Eurozpravy-kultura | 16. 8. 2022, 21:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála německých filmových tvůrců se dokázal prosadit v Hollywoodu. Natočil akční filmy jako Dokonalá bouře (2000) nebo Smrtící epidemie (1995), ale i kultovní a dobrodružný Nekonečný příběh (1984). O jeho úmrtí dnes informovala agentura DPA.

EuroZprávy.cz hledají nové redaktory
Eurozpravy-kultura | 15. 8. 2022, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do redaktorského týmu serveru EuroZprávy.cz hledáme redaktora. Měl by chtít vědět o všem, co se stane, umět pracovat s textem a informacemi, vymyslet a zpracovat poutavé a zajímavé téma.

Zemřela herečka Olivia Newtonová-Johnová, slavná Sandy z Pomády měla 73 let
Eurozpravy-kultura | 8. 8. 2022, 22:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 73 let zemřela australská herečka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v muzikálovém filmu Pomáda ze 70. let. V příspěvku na instagramu o tom informoval její manžel. Herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou.

RECENZE: Bullet Train mixuje akci Johna Wicka s dialogy ve stylu Tarantina
Eurozpravy-kultura | 6. 8. 2022, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Položili jste si někdy otázku, jak by vypadal snímek, který by si z vypůjčil akční sekvence z Johna Wicka, dialogy od Tarantina a k tomu přidal estetiku Guye Ritchieho? Pokud ano, tak už si nemusíte lámat hlavu nad výsledkem a můžete rovnou vyrazit do kina. Tento Šinkansen jede proklatě rychle a zastávky trvají přesně minutu.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru