Hudba-Kultura

RECENZE: Ztřeštěná roadmovie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT jede z kopce na neutrál
Eurozpravy-kultura | 26. 6. 2022, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtveřice známá jako Tři Tygři, která se proslavila humornými skeči, se tentokrát pokusila přenést svůj nekorektní humor na filmová plátna a bohužel to dopadlo podle očekávání. Absurdní improvizační humor bez servítek funguje dobře na jevišti i v krátkých skečích, ale převedení do filmové podoby se příliš nepovedlo.

Tisíce fanoušků přivítaly Nicka Cavea na koncertu pod širým nebem
Eurozpravy-kultura | 24. 6. 2022, 4:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po třech desítkách let od prvních koncertů v klubech a menších koncertních sálech v Praze vystoupil dnes večer na více než dvouhodinovém open air koncertě festivalu Metronome Prague australský zpěvák a muzikant Nick Cave. Patřilo mu hlavní pódium festivalu, který dnes začal na Výstavišti v Holešovicích po několikerém odložení způsobeném pandemií.

Přehlídka studentské tvorby FestMichael opět oživuje kulturní život metropole
Eurozpravy-kultura | 22. 6. 2022, 16:08 | Hodnocení: Hodnocení: -0,693
Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. FestMichael již potřinácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor. Tematika letošní přehlídky je vymezena pojmem (Ne)bezpečí - ve smyslu reflexe existence na světě, jenž se prudce změnil, a to nejen v důsledku covidové epidemie, ale také reality týkající se nás všech - války na Ukrajině. Inspirací se mohly stát rovněž alarmy ekologické, ekonomické či genderové, stejně jako limity online komunikace a virtuálního „žití“ vůbec.

Zemřel legendární novinář České televize Zdeněk Velíšek
Eurozpravy-kultura | 18. 6. 2022, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel novinář, překladatel a dlouholetý člen zahraniční redakce České televize (ČT) Zdeněk Velíšek, bylo mu 89 let. Veřejnoprávní televize to dnes večer oznámila ve zpravodajském pořadu Události. Velíšek se zabýval především evropským děním a Francií.

Startuje festival Rock for People 2022, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí
Eurozpravy-kultura | 15. 6. 2022, 6:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prostorách letiště v Hradci Králové dnes začíná festival Rock for People. Na akci, která potrvá do 18. června, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí. Z prodeje již zmizely čtyřdenní vstupenky a jedinou možností, jak se festivalu zúčastnit, je nyní zakoupení posledních jednodenních. Podle organizátorů festivalu je letošní 26. ročník zlomový, rozpočet akce poprvé překročil 100 milionů korun.

Richard Bona zahrál na JazzFestu, brněnské publikum nadchnul
Eurozpravy-kultura | 13. 6. 2022, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní část festivalu JazzFestBrno se blíží do finále. Předposlední předprázdninový koncert měl na svědomí kamerunský basista a zpěvák Richard Bona. Muž přezdívaný „africký Sting“ se představil v neděli 12. června v Sono Centru v novém hudebním projektu společně s českým Jazz Dock Orchestra.

RECENZE: Pánský klub aneb seznamka pro eroticky závislé muže a panice
Eurozpravy-kultura | 12. 6. 2022, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyprázdněný pokus o přenesení úspěšné divadelní komedie na stříbrná plátna se debutujícímu režisérovi a scénáristovi Matěji Balcarovi příliš nepovedl. Přestože měl k dispozici dostatek herců zvučných jmen, hlavní bolestí snímku se stal nepropracovaný scénář a neschopnost sjednotit projev jednotlivých aktérů.

RECENZE: Šestý Jurský svět: Nadvláda je nejslabším dílem, se špatným scénářem a režií
Eurozpravy-kultura | 10. 6. 2022, 17:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Režisér Colin Trevorrow chtěl snímkem vzdát hold původním hrdinům. Dorazí tak paleontologové Alan Grand (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) i doktor Ian Malcom (Jeff Goldblum). Ovšem předání pomyslných otěží Chrisi Prattovi šeredně selhává na špatném scénáři a toporné režii. Místo velkolepé oslavy tak divák sleduje nepovedenou tryznu.

RECENZE: I když nebyl vidět, slyšet byl skvěle. Eric Clapton si podmanil Prahu
Eurozpravy-kultura | 6. 6. 2022, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dlouhých devíti letech podpořených opakovaným odsunem koncertu kvůli epidemii koronaviru do Prahy zavítala živoucí rocková legenda Eric Clapton. Navzdory rozlehlosti O2 arény vytvořil komorní atmosféru, v níž sice předvedl své nejlepší hity, ale bohužel nic víc. Ukázalo se však, že Clapton je jedním z mála, kdo si to může dovolit, aniž by to celému večeru ubralo na kráse.

Eric Clapton dnes v pražské O2 areně zahrál své nejslavnější hity
Eurozpravy-kultura | 6. 6. 2022, 1:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský kytarista, zpěvák a hudební skladatel Eric Clapton dnes v zaplněné O2 areně v Praze nabídl výběr skladeb pokrývající více než šest dekád jeho hudební kariéry. Kromě slavných sólových písní, jako je balada Tears in Heaven, zahrál i starší hity, které vznikly se skupinami Cream nebo Derek and the Dominos. Pražský koncert byl součástí hudebníkova evropského turné a konal se po dvou letech odkladů, způsobených pandemií koronaviru.

RECENZE: Zakletá jeskyně není revoluční, okouzlí ale výpravou
Eurozpravy-kultura | 5. 6. 2022, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová filmová pohádka Zakletá jeskyně, natočená díky spolupráci Česka, Slovenska a Maďarska přichází do českých knih. Potěší milovníky české a slovenské divoké přírody, ale jako klasický zástupce žánru trochu nudí. Tvůrci šli zřejmě více po lokacích než po příběhu.

RECENZE: Lavi se vrací ve snímku Vyšehrad: Fylm, který uzavírá úspěšný seriál
Eurozpravy-kultura | 5. 6. 2022, 14:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fenomén, který si satiricky střílí z prostředí fotbalu, začal v roce 2016. Celkem se diváci dočkali deseti dílů, ale nutno podotknout, že ve druhé polovině šla kvalita hodně rychle dolů. Hulvátské blbnutí se totiž rychle okouká, jestliže nejste dost kreativní. Na pokračování jsme si tedy museli počkat a je otázkou, jestli se čekání vyplatilo.

Metronome Prague: Den před vypuknutím hlavní části festivalu vystoupí špička ukrajinské scény
Eurozpravy-kultura | 2. 6. 2022, 11:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, že organizátorům festivalu Metronome Prague není dlouhodobě lhostejná světová politická a sociální situace je věc známá a doložitelná mnoha činy z minulosti. Je tedy logické, že probíhající útočná válka Ruska proti Ukrajině, odehrávající se jen pár set kilometrů od českých hranic, je přesně tou událostí, k níž se Metronome Prague chce rezolutně vyjádřit.

RECENZE: Netradiční dánský snímek Divoch maskuje lidské drama za krimi komedii
Eurozpravy-kultura | 29. 5. 2022, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Temná tragikomedie o krizi středního věku, ztraceném mužství i o vlivu vlastního kriminálního jednání na člověka. Divoch od mladého dánského režiséra se vymyká z běžného žánru komedie, do níž vkládá silné myšlenky podněcující diváka k přemýšlení. Příběh je silně spjat s krásnou norskou krajinou, jejíž nástrahy jsou často katalyzátorem událostí.

Zemřel Andy Fletcher, zakládající člen legendárních Depeche Mode
Eurozpravy-kultura | 27. 5. 2022, 10:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fanoušci kultovní britské kapely Depeche Mode od čtvrtečního večera truchlí. Její členové totiž oznámili úmrtí jednoho z nich. Ve věku 60 let zemřel Andy Fletcher, známý jako Fletch.

Zemřel herec Ray Liotta. Proslul rolí ve Scorseseho Mafiánech, bylo mu 67 let
Eurozpravy-kultura | 26. 5. 2022, 19:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Serveru Variety potvrdil hercovo úmrtí jeho publicista, podle nějž Liotta zemřel ve spánku při natáčení filmu v Dominikánské republice. Další podrobnosti zatím nejsou známy.

EuroZprávy.cz jsou hlavní internetový mediální partner JazzFestBrno
Eurozpravy-kultura | 23. 5. 2022, 17:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dvouletém boji s pandemií koronaviru se situace začala postupně vracet do starých kolejí. Pro fanoušky kultury se tak opět otevřela kina, divadla či kluby nebo koncertní sály. Právě poslední zmiňované pak bezesporu přivítají milovníci dobré hudby, kteří mohou navštívit například mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno, jehož mediálním partnerem je zpravodajský server EuroZprávy.cz.

RECENZE: Top Gun: Maverick s „mladými puškami“ neurazí. Cruise obstál a na plátno přinesl důstojné pokračování
Eurozpravy-kultura | 23. 5. 2022, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K nejočekávanějším filmům letošního roku nepochybně patří pokračování Top Gunu, které Tom Cruise a spol. naservírovali divákům po dlouhých 36 letech. Čekání se vyplatilo. Obavy z ostudy totiž on sám úspěšně rozprášil.

Zemřel řecký skladatel Vangelis, proslavila ho filmová hudba
Eurozpravy-kultura | 19. 5. 2022, 19:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 79 let zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, informovala dnes řecká média. Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například ke sci-fi Blade Runner z roku 1982 od režiséra Ridleyho Scotta či historickému snímku 1492: Dobytí ráje od téhož režiséra. Za hudbu pro film Ohnivé vozy od režiséra Hugha Hudsona si odnesl cenu americké filmové akademie Oscar.

Kapela Rammstein rozzářila Letňany ohni a rozbouřila desítky tisíc fanoušků
Eurozpravy-kultura | 15. 5. 2022, 23:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá metalová kapela Rammstein dnes na letišti v pražských Letňanech rozbouřila svou hlasitou show plnou pyrotechnických a světelných efektů desítky tisíc fanoušků. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga Friedricha Händela. Na ni navázala skladbou Armee der Tristen ze svého nového alba Zeit.

Letošní ročník Eurovize vyhrála Ukrajina. Česku se nedařilo
Eurozpravy-kultura | 15. 5. 2022, 1:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejpopulárnější pěveckou soutěž světa Eurovision Song Contest, v Česku známou jako Eurovize, vyhrála Ukrajina. Tamní zástupce, skupina Kalush Orchestra, získala největší počet bodů od diváků, což ji zajistilo první místo v letošním ročníku soutěže.

Česko je opět ve finále Eurovize. Skupina We Are Domi uspěla
Eurozpravy-kultura | 12. 5. 2022, 23:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V italském Turíně dnes večer proběhlo druhé semifinále nejsledovanější nesportovní soutěže na světě, Eurovision Song Contest neboli Eurovize. Českou republiku zastupuje tříčlenná kapela We Are Domi se zpěvačkou Dominikou Haškovou, která se probojovala až do finále.

Fotograf serveru EuroZprávy.cz se umístil mezi finalisty soutěže Czech Nature Photo
Eurozpravy-kultura | 10. 5. 2022, 19:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mediální společnost INCORP zanechala v letošním ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Nature Photo svou stopu. V jedné z kategorií se mezi finalisty umístil její fotograf Michael Zelinka, který se svým snímkem obsadil skvělé druhé místo.

Vypsaná fixa vydává nové album Kusy radosti. Novinku představuje singl a klip Buvol
Eurozpravy-kultura | 9. 5. 2022, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová deska Vypsané fixy vychází po třech letech a jedná se o 10. album v pořadí. Vzniklo v průběhu minulého roku ve studiích Sono, Jámor a Gui-tón pod společným dohledem producentů Dušana Neuwertha a Ondřeje Ježka.

Jan Smigmator je se svým big bandem opět vystoupí v pražské Lucerně
Eurozpravy-kultura | 9. 5. 2022, 13:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už deset let trvá pěvecká kariéra českého swingaře Jana Smigmatora (36). A stihl toho už víc než dost. Honza je na pódiu jako doma už od dětství. Poprvé si jazz zazpíval v roce 1995 na hradě Roštejn nedaleko Telče, kde jeho tatínek pořádal dvacet let jazzový festival. Naše swingová legenda Laďa Kerndl byl pro Honzu tím hlavním impulzem, že se rozhodl stát se zpěvákem.

Festival Divadelní svět Brno zahájí debatou se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou
Eurozpravy-kultura | 9. 5. 2022, 13:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za týden začíná prolog mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, který nabídne brněnskému publiku více než 50 tuzemských i zahraničních inscenací. Diváci se mohou těšit na špičkové produkce z Izraele, Polska, Maďarska, Francie či Běloruska a na již tradiční výběr toho nejlepšího z českého divadla, včetně bohatého doprovodného programu.

RECENZE: Po čem muži touží 2 uráží muže i ženy záplavou stereotypů
Eurozpravy-kultura | 8. 5. 2022, 21:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řemeslně zvládnutá komedie s Annou Polívkovou, Jiřím Langmajerem a Markem Taclíkem je plná archetypů a sexistických stereotypů. Snímek je tak spíše hezky nasnímanou koláží, která vrství jeden pokleslejší fór za druhým, což má budit dojem nápadité společenské satiry. Výsledný dojem je však spíše tristní. Měli byste se snímku skutečně vyhnout?

RECENZE: Temný Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství ukáže lesk i bídu Marvellů
Eurozpravy-kultura | 6. 5. 2022, 16:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Benedict Cumberbatch se vrací na plátna kin jako nejmocnější kouzelník na světě. Tentokrát se však dostává do křížku s čarodějnicí Elizabeth Olsen, která mu dává pěkně zabrat. Snímek je prvním pokusem Marvellu jít skutečně temnou cestou s hororový nádechem, ale stáje je to především atrakce. Měli byste na ni vyrazit do kina?

Kapela Point of Few vydává debutové album. Hraje na něm také klávesista Davida Bowieho
Eurozpravy-kultura | 5. 5. 2022, 16:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká čtyřčlenná kapela Point of Few vydává své debutové album Open to Closeness. Její skladby vynikají mimořádně originálním, svěžím zvukem, organicky propojujícím současný jazz s prvky elektroniky a populární hudby. Devizou Point of Few jsou silné melodie a dynamické beaty. Skladby z Open to Closeness mají často neprvoplánové formy nebo používají lichá metra, stále však vyznívají jako písničky se samostatnými světy vyprávějící příběhy. Kapela Point of Few vznikla v roce 2019 a setkávají se v ní absolventi pražské VOŠ Jaroslava Ježka a brněnské JAMU – kytarista Radim Přidal, saxofonista Petr Smékal, baskytarista Vlastimil Škoda a bubeník Marek Antoňů. Album vychází u Bivak Records, vydavatelství festivalu JazzFestBrno.

Přírodní fotografií roku se stal snímek pulců, umístil se i fotograf serveru EuroZprávy.cz
Eurozpravy-kultura | 3. 5. 2022, 20:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejlepší fotografií v soutěži Czech Nature Photo se stal snímek s názvem Pulci od autora Víta Lukáše. Porota jeho fotografii hemžících se žabích mláďat, na kterou autor čekal několik let, vybrala mezi 250 účastníky soutěže zaměřené na dokumentování přírody. Finální pořadí dnes pořadatelská společnost Czech Photo vyhlásila v Praze spolu s výsledky soutěže Czech Photo Junior, kde se na druhém místě umístil fotograf serveru EuroZprávy.cz Michal Zelinka.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru