Novinky-kultura - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4673 článků.|

Novinky-kultura

Krize v letecké dopravě se nelepší. Aerolinky se brání i bláznivými nápady
Ikonka času20. 9. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letecký průmysl letos přijde až o 100 miliard dolarů. Taková je prognóza, kterou nedávno zveřejnila Mezinárodní asociace leteckých dopravců. Podle britského týdeníku The Economist se letecká doprava vrátí do stavu před pandemií nejdříve v roce 2023. Krachující společnosti se proto snaží s hospodářskými problémy bojovat různými kreativními řešeními.

Krize v letecké dopravě se nelepší. Aerolinky se brání i bláznivými nápady
Ikonka času20. 9. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letecký průmysl letos přijde až o 100 miliard dolarů. Taková je prognóza, kterou nedávno zveřejnila Mezinárodní asociace leteckých dopravců. Podle britského týdeníku The Economist se letecká doprava vrátí do stavu před pandemií nejdříve v roce 2023. Krachující společnosti se proto snaží s hospodářskými problémy bojovat různými kreativními řešeními.

Za pandemie odložili děti do klokánků, teď o ně nestojí
Ikonka času20. 9. 2020, 5:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po jarním uzavření škol naplnily klokánky desítky dětí, které rodiče doma nezvládali. Od března do května jich bylo 123. Už zde nejsou, nicméně jen málo se jich vrátilo domů. Většina odešla do dětských domovů, protože o ně rodiče nestáli.

E-shopy v době pandemie: Drtivá většina hřešila, odhalily kontroly
Ikonka času20. 9. 2020, 5:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku bylo v tom druhém ze strany ČOI o 15 procent víc kontrol internetových obchodníků, celkem 193. Problémy, porušení zákonů a předpisů inspektoři odhalili skoro u 80 procent kontrolovaných. "Výsledky kontrol opět potvrdily, že v oblasti internetového prodeje je stále porušována platná legislativa a tím i práva spotřebitelů. V důsledku výskytu koronaviru ČOI zaznamenala nárůst nových podnikatelských subjektů zabývajících se touto moderní formou obchodování,“ říká k výsledků kontrol ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Konkrétně inspekce odhalila porušení zákonů ve 150 případech, což je při necelých 78 procentech kontrol.  
Podváděli na webu, vydělali miliony! Velký PŘEHLED rizikových e-shopů

 "Provozovatelé e-shopů stále opomíjejí informovat spotřebitele o možnosti mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo neposkytují informace související s uplatněním práva zboží reklamovat. Kontrolované osoby se také dopouštějí nekalých obchodních praktik při prodeji výrobků, kdy jde často o poskytování nepravdivých, nebo částečně pravdivých informací. Nebo informace důležité pro rozhodnutí spotřebitele o koupi zcela chybí," vypočítává mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Nejvíc kontrol provedli inspektoři, v jejichž působnosti jsou Moravskoslezský s Olomouckým krajem. A zároveň se ukázalo, že e-shopy působící v těchto dvou regionech hřešily nejčastěji - ze 64 kontrol byly bez poskvrnky pouhé čtyři, tedy asi šest procent. Přehled provedených kontrol: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Sep2020/2425759.jpg?d41d A jaké prohřešky tedy byly nejčastější? V 79 případech nedostali zákazníci informaci o tom, jak a kde mohou zboží reklamovat. "V 75 případech prodávající neinformoval žádným způsobem spotřebitele o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, ve 63 případech bylo zjištěno klamavé konání prodávajícího vůči spotřebiteli ve smyslu poskytování nepravdivých informací či informací uvádějících v omyl," přiblížil nejfrekventovanější prohřešky Fröhlich. Sedmapadesátkrát prodejce "opomenul spotřebiteli poskytnout podstatné informace o výrobku či službě, popřípadě informace zatajil nebo je poskytl nejasným, nejednoznačným či nesrozumitelným způsobem." Osmnáctkrát e-shopy chybovaly při reklamacích - buď je odmítly přijmout úplně a neposkytly písemné potvrzení, nerozhodly o nich nebo je nestihly vyřídit včas. Celkem obchodníci zákon o ochraně spotřebitele při kontrolách ČOI od 1. dubna do 30. června porušili 323krát. Z toho vyplývá, že e-shopy měly často "na triku" víc než jeden prohřešek. 
E-shopy zažívají rekordní růst. O klasické obchody lidé ztrácí zájem

 Obchodní inspekce zároveň v tom samém období pravomocně uložila 128 pokut za celkem 1 125 800 korun. Ty se ovšem netýkají e-shopů kontrolovaných od začátku dubna do konce června. Než totiž pokuty nabydou právní moci, trvá to klidně rok a půl i déle. "Nejvyšší pokutu - 200 000 korun - uložila ČOI společnosti Deal Extreme Czech s.r.o., která se na svých webových stránkách www.ttop.cz dopustila mimo jiné nekalých obchodních praktik spočívajících v uvedení podstatných informací o právu na odstoupení od kupní smlouvy nejasným a nejednoznačným způsobem," přiblížil Fröhlich. Dodal, že u zakoupených výrobků také chyběl český návod, e-shop řádně neinformoval o možnosti zboží reklamovat a na požádání dokonce nevydal doklad o koupi. 80 tisíc pak musí zaplatit e-shop www.luko.cz, který podle obchodní inspekce dodával zákazníkům oblečení s jiným složením, než jaké sliboval. Týkalo se to třeba košil a halenek. 
Známou oděvní značku Blažek smetla krize. E-shop tržby nezachránil

 Zbylé pokutované hříšníky najdete v tabulce, kterou mluvčí ČOI redakci TN.cz zaslal. Zároveň upozornil na jeden atypický případ. "Jeden prodejce dostal pokutu, přestože neprovozoval své vlastní webové stránky, ale prodával přes Aukro.cz (pokuta 20 000 korun). Tuto pokutu tedy nedostal provozovatel Aukro.cz, ale společnost SOFTEC s.r.o. prodávající přes tento webový portál," vypíchl Fröhlich. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Sep2020/2425898.jpg?c1f3

Spolu v životě i smrti. Dana Zátopková spočinula na Slavíně vedle svého manžela
Ikonka času20. 9. 2020, 5:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Devatenáct let uplynulo letos od okamžiku, kdy byly na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uloženy ostatky legendárního běžce Emila Zátopka. V pátek 18. září na čestném pohřebišti vedle svého muže spočinula také jeho žena, oštěpařka Dana Zátopková.

IRA jí zabila dva muže. Britská policie se pomstila krvavě, odnesla to celá obec
Ikonka času20. 9. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před sto lety se svět znovu nadechoval po světové válce, která dosáhla takové intenzity ničení, jakou lidstvo dosud nepoznalo. Na mnoha místech se ale ještě stále bojovalo. A jednou takovou zemí bylo Irsko, kde od Velikonočního povstání v dubnu 1916 zuřila nevyhlášená válka o nezávislost. Dne 20. září 1920 jí padlo za oběť celé jedno irské městečko.

Kobra při chuti, rozjetý Kopic, ale i nedostatky. Co ukázal zápas Plzně?
Ikonka času20. 9. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před čtvrtečním zápasem třetího předkola Evropské ligy proti dánskému SonderjyskE si Plzeň zvedla významně náladu drtivým vítězstvím 4:1 proti Bohemians. Co zápas ukázal o formě českého vicemistra? Spoustu pozitiv, ale také nekončící problémy na pozici středových obránců.

Jedna rána a hotovo! Čimajev sestřelil v UFC třetího soupeře za 66 dní
Ikonka času20. 9. 2020, 4:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedmnáct sekund a další zápas bez inkasovaného úder. Chamzat Čimajev se opravdu jeví jako úkaz, o kterém v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Geralda Meerschaerta sice neumlátil na zemi, jako většinu soupeřů, ani totiž nemusel. Američan se po první inkasované ráně sesypal na podlahu. Švédský reprezentant tak přidal k rekordu za dvě vítězství za nejkratší dobu další. Tři výhry v rozmezí šestašedesáti dní.

Hokejisté Dallasu zdolali v úvodním finálovém duelu Tampu Bay
Ikonka času20. 9. 2020, 4:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Dallasu porazili v úvodním finálovém zápase play off NHL Tampu Bay 4:1. O výhře Stars rozhodli Joel Hanley, Jamie Oleksiak, který vstřelil rozdílový gól, Joel Kiviranta a Jason Dickinson, za Lightning se prosadil Yanni Gourde. Finálová série se kvůli pandemii koronaviru hraje v Edmontonu bez diváků.

Nanoroušky i respirátory lze používat opakovaně
Ikonka času20. 9. 2020, 4:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roušky vyrobené z nanomateriálů i respirátory lze používat i vícekrát, pokud jsou dezinfikovány.

Česká vlajka zavlála nad Las Vegas. Dvořák rozkopal Američanovi nohu a slaví výhru v UFC
Ikonka času20. 9. 2020, 2:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká vlajka zavlála v Las Vegas na znamení vítězství. Zápasník MMA David Dvořák může slavit i po svém druhém souboji v UFC. Vyrovnaný duel s Jordanem Espinosou vyhrál u všech tří rozhodčích 3:0 na body. Český Hrobník pohřbil patnáctého protivníka v řadě. Hradecký bojovník zvládl nejtěžší zkoušku v kariéře, když patnáct minut takticky zkrotil a především rozkopal Američanovi přední nohu, když ho trefoval pod koleno.

19.09.2020 Ve třech obcích proběhly nové volby
Ikonka času20. 9. 2020, 1:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
19. září 2020 Voliči šli v sobotu do volebních místností v obcích Kluky na Mladoboleslavsku, Brod nad Tichou na Tachovsku a Dlažkovice a Litoměřicku. Počet zastupitelů zde klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva...

ON-LINE: V Česku v sobotu přibylo 2046 nakažených
Ikonka času20. 9. 2020, 1:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice přibylo v sobotu 2046 nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem se již v zemi s nemocí covid-19 setkalo 48 306 osob. Plyne to z dat ministerstva zdravotnictví.

Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Máša a Medvěd: Mášiny písničky
Ikonka času20. 9. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zašlete správnou odpověď a vyhrajte!

Co s lidmi, kteří odmítají roušky? Psycholožka má o komunikaci jasno
Ikonka času20. 9. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Zakrývání dýchacích cest ve vnitřních prostorách je v mnoha zemích povinné, ale vynucování pravidla v jednotlivých obchodech a institucích je mírně řečeno nekonsistentní, poukazuje psycholožka Eleanor Morganová. V komentáři pro server The Guardian dodává, že odpovědnost je mnohdy ponechána na jednotlivcích, což vytváří složitou mezilidskou dynamiku.

Apple a spol. reagují na digitální daň. Náklady přenesou na vývojáře a zákazníky
Ikonka času20. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Technologické firmy čelí zavádění digitální daně. Společnosti se dlouhodobě s jejím zavedení


Ikonka času20. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minulý týden proběhl v Poslanecké sněmovně seminář týkající se certifikace zdravotních prostředků

Vyšetřování pokročilo. Americká obchodní komise chystá žalobu na Facebook
Ikonka času20. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká obchodní komise (FTC) se podle listu The Wall Street Journal a agentury

Automobilka Bugatti by mohla patřit Chorvatům. Volkswagen zvažuje její prodej
Ikonka času20. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koncern Volkswagen zvažuje prodej automobilky Bugatti chorvatskému výrobci Rimac.

KDE chystá lepší podporu systemd i Waylandu, 4MLinux 34.0 přináší LibreOffice 7
Ikonka času20. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] TSMC hlásí 100% vytíženost 5nm výrobních linek, nadále roste podíl procesorů AMD na trhu (letos 20 % mezi notebooky), GoPro Hero 9 přináší nejen 5k/30p video. 4MLinux v nové verzi přináší tradiční várku aktualizací. Srdcem je nadále LTS jádro, konkrétně Linux 5.4.61. Dále distribuce dostala do vínku LibreOffice 7.0.1.2 a GNOME Office (AbiWord 3.0.4, GIMP 2.10.20, Gnumeric 1.12.47), DropBox 103.4.383, Firefox 80.0.1, Chromium 83.0.4103.116, Thunderbird 78.2.2, Audacious 4.0.4, VLC 3.0.11 a mpv 0.32.0 či Mesa 20.0.7 a Wine 5.14. LAMP je poskládán s Apache 2.4.46, MariaDB 10.5.5, PHP 5.6.40+7.4.9, dále nechybí Perl 5.30.2, Python 2.7.18+3.8.2 atd.

Selhání v prvním zápase, Rudí ďáblové padli s outsiderem
Ikonka času19. 9. 2020, 23:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manchester United zahájil nový ročník Premier League o týden později než většina ostatních týmů. A na domácí zápas proti Crystal Palace bude chtít co nejrychleji zapomenout, protože v roli velkého favorita selhal a po bídném výkonu prohrál 1:3.

Barák debutoval za Veronu při bezbrankové remíze s AS Řím
Ikonka času19. 9. 2020, 23:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český fotbalista Antonín Barák poprvé nastoupil za Hellas Verona.

Barák už hrál za Veronu, nastoupil na 25 minut. Jeho tým remizoval
Ikonka času19. 9. 2020, 23:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český fotbalista Antonín Barák poprvé nastoupil za Hellas Verona. Reprezentační záložník při bezbrankové remíze s AS Řím v úvodním kole italské ligy přišel na hřiště v 66. minutě.

To, co z tebe jde, je hustý, žasla Burešová. Tvář vyhrál kluk ze SuperStar, který dohnal k slzám i Forejta z MasterChefa
Ikonka času19. 9. 2020, 23:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slzy dojetí a potlesk vestoje. Takhle zakončil své třetí vystoupení v show
Tvoje tvář má známý hlas


Martin Schreiner

. Mladý zpěvák dostal za úkol proměnit se ve skotského zpěváka a textaře Lewise Capaldiho. A s písní Someone You Loved zabodoval.

Černý Petr pro letní posilu. Slavia má soupisku na Ligu mistrů
Ikonka času19. 9. 2020, 23:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prožil hodně rozporuplný víkend. Nejprve se v pátek dočkal soutěžního debutu v sešívaném dresu. Jenže v sobotu pak dostal Černého Petra. Na soupisce fotbalové Slavie pro dvojzápas play off Ligy mistrů proti FC Midtjylland je celkem 22 jmen. Jediným hráčem současného kádru A-týmu, který nebyl na soupisku zapsán, je právě obránce Ondřej Karafiát. Trenéři se tak rozhodli s ohledem na zastupitelnost na jednotlivých postech.

Úřady zachytily obálku se smrtícím jedem, mířila do Bílého domu
Ikonka času19. 9. 2020, 23:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké úřady zachytily obálku adresovanou Bílému domu, která obsahovala prudce jedovatý ricin, uvedla dnes tisková agentura AP s odvoláním na nejmenovaného kriminalistu, obeznámeného s případem.

Ondrášek dostal důvěru po pouhých čtyřech trénincích. Viktorii se odvděčil gólem
Ikonka času19. 9. 2020, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdeněk Ondrášek se při návratu do nejvyšší české soutěže zapsal hned do listiny střelců. Viktorii pomohl v Ďolíčku zdolat Bohemians 1905 4:1.

Řidič se řítil silnicí se čtyřmi promile! Bez řidičáku a s půjčeným autem
Ikonka času19. 9. 2020, 22:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V ostrém provozu řidič na Orlickoústecku pravidelně najížděl do protisměru a veškerá legrace skončila ve chvíli, kdy těsně minul jiné auto. Pokračoval ale dál. "Pohotový řidič mu vytáhl klíče ze zapalování, když mu náhle zhasl motor," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.  Projížděl Červenou Vodou, přičemž tamní silnice pravidelně obsazuje přední příčky mezi úseky, kde se stávají tragické nehody. V takovém stavu ujel téměř šest kilometrů. Muž nadýchal čtyři promile a dvě desetiny. Ve tvrdém alkoholu by to bylo zhruba třináct frťanů. Musely by být navíc vypité v krátkém čase. Podle lékařů člověk v takovém stavu může upadnout do bezvědomí a střízliví zhruba patnáct hodin. 
Opilý řidič přerazil zábradlí, auto letělo z mostu. Měl přes dvě promile

 Opilý muž navíc neměl řidičák a kamarádovo auto si vzal bez dovolení. Hrozí mu dva roky vězení. Video, na kterém je jeho zběsilá jízda vidět, natočila skupina cizinců a opilým řidičem byl shodou okolností taky cizinec. A právě na ně se teď policisté zaměřují. Na hraničním přechodu s Polskem upozorňují na dodržování rychlosti a rozdávají taky letáky s pravidly silničního provozu, kde stojí, že v Česku je nulová tolerance alkoholu. Od začátku roku policisté nachytali už tři a půl tisíce opilých řidičů. Nejvíc jich bylo na jihu Moravy a ve Středních Čechách.

Barák debutoval za Veronu při bezbrankové remíze s AS Řím
Ikonka času19. 9. 2020, 22:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český fotbalista Antonín Barák poprvé nastoupil za Hellas Verona. Reprezentační záložník při bezbrankové remíze s AS Řím v úvodním kole italské...

Guľa: Ondrášek má přidanou hodnotu. Chválil Kopice, myslí už na Dány
Ikonka času19. 9. 2020, 22:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čekaly se velké složitosti a problémy z pohledu favorita, nakonec bylo všechno jinak. Plzeň si vyřídila doposud nejjednodušší vítězství v sezoně. Bohemians rozdrtila 4:1. K jednoznačnému triumfu přispěl úvodní brankou zápasu Zdeněk Ondrášek, čerstvá posila vicemistra. „Od prvního dne vnesl do týmu energii a kvalitu v koncovce. Jsem velmi rád i za něj, že se takovým způsobem prezentoval. Nejen kvalitním výkonem, gólovou akcí, ale i pracovitostí pro mužstvo. Byly to věci, které celému týmu velmi pomohly,“ chválil reprezentačního útočníka plzeňský kouč Adrian Guľa.

Města bez vajglů. Tabákové firmy by měly přispívat na úklid, navrhuje zákon
Ikonka času19. 9. 2020, 22:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dokouřit cigaretu a hodit ji na zem je zvyk, který praktikuje nejeden kuřák. Jenomže potom ulice vypadají jako vysypaný popelník. S nepořádkem se potýká třeba hlavní město. "Někdy to dávají na koše, někdy to odhazují na zem. Uklidíme to a když se vracíme, tak je tam bordel," popisuje situaci v Praze metař Zdeněk Rozhon. "S nedopalky se potýkáme zejména v centru Prahy, kde nám zůstávají v kamenné mozaice a musí se to doklízet ručně. Problém je i podél silnic, kde zůstávají ve škarpách a v odvodněních," říká Barbora Lišková z Technické správy komunikací. Prahu denně uklízi na 300 metařů. Jen za úklid ulic dá metropole ročně stovky milionů korun. S výdaji na úklid by mohla pomoci právě chystaná novela. Ta cílí na redukci jednorázových plastů jako jsou kelímky, příbory nebo třeba brčka. Ale dopad bude mít i na výrobce cigaret. 
Stát měl nižší příjem z tabáku, vláda chce zvýšit daň z jeho výrobků

 "Zavádí se tam nové povinnosti pro výrobce. Například, že se budou muset podílet na úklidu některých výrobků, což doposud nedělali," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Kromě producentů tabáku by povinnost přispívat na úklid měli mít i výrobci balónků nebo vlhčených ubrousků. Ti zatím s přípravami na novou povinnost čekají. "Náklady se v tuto chvíli snažíme odhadovat. Jak budou vypadat, konzultujeme s ministerstvem životního prostředí," sdělil televizi Nova mluvčí tabákové společnosti JTI Jiří Sochor. Pokud zákon projde budou tabákové společnosti obcím na úklid přispívat od roku 2023. Jakou částku budou do rozpočtu odvádět, rozhodne Evropská komise.

"Měl jsem fakt dobrý den." Mladá senzace Tour Pogačar až teď věří, že má žlutý trikot
Ikonka času19. 9. 2020, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovinský cyklista Tadej Pogačar přiznal, že byl před rozhodující časovkou na Tour de France spokojený s druhým místem.

Málo odvahy, ale aspoň gól, prohlásil po prohře s Plzní trenér Klusáček
Ikonka času19. 9. 2020, 22:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bohemians jsou v útlumu. Po úvodním vítězství nad Mladou Boleslaví získali v dalších třech ligových zápasech jediný bod a pomalu se loučí s předpokládanou pozicí štiky ligy. Při porážce s Plzní 1:4 korigovali výprask až v závěru a trenér Luděk Klusáček po zápase těžko hledal pozitiva: „Ale aspoň jsme vstřelili čestný gól, s tím se vždycky lépe odchází,“ prohlásil kouč „klokanů“.

Umělci se bojí o svou budoucnost. Vládní opatření jim ničí živobytí
Ikonka času19. 9. 2020, 22:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělci jsou přímo závislí na fungování hudebních klubů nebo koncertování. Posledních několik nařízení vlády pro ně znamená existenční problémy. "Začíná převládat strach, co bude a jak to vlastně celý bude, ta nejistota je ohromná," říká hudebník Filip Tailor. "V téhle chvíli máme de facto zavřené živé kluby, živou muziku a i to, co se domluvilo z jara a k čemu jsme se upínali, přestává platit. Zastavuje se nám celý resort od muzikantů až po nejposlednější bedňáky," popisuje nelehkou situaci Pavel Cupák, který se věnuje živé hudbě. "Restaurace s barem jsou zavřené už od března, protože to pro nás nebylo zvládnutelné. Přišli jsme o personál, který potřeboval nějakou životní jistotu, kterou my jsme jim v tu dobu nemohli dát," vysvětluje dramaturg Jazz Tibet Clubu Vladimír Foret. 
Hamáček je pro zavedení přísnějších opatření, chce omezit veřejné akce

 Problém nastává i u pořadatelů venkovních koncertů nebo představení. "Hned tento týden nám zrušili sobotní akci, která v podstatě byla venkovní, takže se netýkala ani těch opatření," postěžoval si hudebník Tomáš Hambálek. V podobné nejistotě žijí všichni, kteří se pořádáním koncertů živí. Řada zvukařů má vybavení vlastní, navíc pořízené na splátky. Kvůli rušení akcí ale velká část z nich přišla o hlavní část příjmů. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) odmítá, že by vláda na umělce a lidi působící na volné živnosti zapomněla. V tuto chvíli prý hledá způsob, jak jim pomoci. "Řešíme opravdu docela těžký problém a já bych nechtěl říkat dopředu, která varianta se nakonec ukáže být schůdnější," prozradil. Od začátku letošního roku šlo na podporu umělců přibližně 1,5 miliardy korun.

Ondrášek proti Bohemians: Zase gól a výhra, palec teď vydržel
Ikonka času19. 9. 2020, 22:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po více než osmi letech si zase vyzkoušel sílu nejvyšší české soutěže. Na úvod své plzeňské mise hned předvedl velký výkon. V Ďolíčku si Zdeněk Ondrášek po třiceti minutách boje našel centrovaný míč a poslal Viktorii do důležitého vedení. „Byl jsem moc natěšenej. Vždyť fotbal je to, co strašně milujeme. Jsem hrozně rád nejen za gól, ale především za vítězství 4:1. Pro Plzeň to bylo moc důležitý. Na Bohemce to není nikdy jednoduchý,“ pochvalovala si čerstvá posila vicemistra. Na trávníku vydržel sedmdesát minut. Ještě se necítí v optimální kondici. Po přesunu z Ameriky a slabší herní praxi musí potrénovat.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru