Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4778 článků.|

Zpravodajství

Kim Čong-un se za zastřelení jihokorejského úředníka omluvil Soulu
Tyden-zahraniční | Ikonka času25. 9. 2020, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští vojáci začátkem tohoto týdne zastřelili jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři poblíž hranic obou zemí.

‚Globální systém má slabiny.‘ Premiér Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací
lidovky.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český premiér Andrej Babiš v pátečním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě Organizace spojených národů a dalších globálních institucí. Pandemie covidu-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin. Babiš kritizoval především Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru.

Babiš v OSN kritizoval WHO, prý nezvládla pandemii
Novinky.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český premiér Andrej Babiš (ANO) v pátečním projevu před Valným shromážděním vyzval k reformě Organizace spojených národů (OSN) a dalších institucí. Kritizoval hlavně Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), jež podle něj nezvládla boj proti pandemii.

Muž hrozil, že si ublíží. Na přivolané policisty pak napřahoval mačetu
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyhrocený zásah řešili v uplynulých dnech policisté ze Šumperska, které přivolali příbuzní muže, jenž se zavřel doma, a hrozil, že si ublíží. Hlídce však poté bez varování vyběhl v ústrety ozbrojen mačetou.

Nebezpečná dětská houpačka! Dítě z ní může vypadnout, varuje inspekce
tnbiz.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na nebezpečnou houpačku narazili inspektoři během běžné kontroly. Houpačka se skládá z prostředků pro zavěšení, dřevěného sedátka s opěradlem a dřevěnou ochrannou zábranou umístěnou nad sedákem. “Provedením příslušných zkoušek bylo zjištno, že po zatížení břemenem o předepsané hmotnosti se seřizovací nerozebíratelné spony prostředku pro zavěšení posouvaly a klouzaly směrem dolů,“ uvedl mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich. Seřizovací spony přitom plní důležitou funkci. Sedák drží ve vodorovné poloze. Při testování se ukázalo, že během posunutí spon se sedák vychýlil z vodorovné polohy a sedák se naklonil. “Dítěti hrozí možné zranění, protože může z houpačky vypadnout,“ pospal mluvčí inspekce. Riziko vypadnutí se zvyšuje ještě více, když se dítě předkloní. houpačka Provedeným laboratorním ověřením inspekce zjistila, že tato houpačka nesplňuje důležité normy o bezpečnosti hraček. “ČOI uložila distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu,“ uzavřel mluvčí inspekce. houpačka 
Podrobné informace o výrobku:
Název výrobku: Houpačka s ohrádkou barevná „Swing with Backrest“
 Značka: „Woody“
 Typ / číslo modelu: Art. NO 10317
 EAN: 8591864103171
 Identifikační údaje výrobce: Woodyland s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
 Identifikační údaje distributora: Olymptoy s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
 Země původu: Čína
 

Rizikové už je celé Česko, rozhodli Němci. Zčervenaly poslední dva kraje
tnbiz.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední dva kraje, Ústecký a Moravskoslezský, které Německo doposud považovalo za bezpečné, v pátek odpoledne na tamním semaforu zčervenaly. Rizikové je tak už území celého Česka. Na twitteru o tom informoval ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). "Bohužel to netrvalo dlouho. Německo právě rozhodlo o vyřazení zbylých dvou českých krajů (Ústeckého a Moravskoslezského) ze seznamu bezpečných oblastí. Za rizikovou tak považuje už celou ČR, a to s okamžitou platností," uvedl.  Bohuel to netrvalo dlouho. Nmecko prv rozhodlo o vyazen zbylch dvou eskch kraj (steckho a Moravskoslezskho) ze seznamu bezpench oblast. Za rizikovou tak povauje u celou R, a to s okamitou platnost.— Tom Petek (@TPetricek) September 25, 2020  Po příjezdu z Česka vyžadují všechny německé spolkové země dvoutýdenní karanténu. "Tyto osobyí se musí samy izolovat a informovat místní hygienickou stanici (Gesundheitsamt) o svém příjezdu," uvedl resort zahraničí. 
Druhý nejvyšší nárůst nakažených. Ve čtvrtek přibylo 2913 případů

 Pendleři, kteří pracují ve spolkových zemích sousedících s Českem, mají výjimku. Sasko s Bavorskem nevyžadují karanténu ani test při přeshraničním pohybu osob, zboží a nákladů z pracovních důvodů. Bavorsko i při nezbytně nutných a nedoložitelných zdravotních cestách. Bez karantény a testu se obejde rovněž tranzit přes Německo. "Průjezd Německem do jiného schengenského státu je možný, pokud lze věrohodně doložit, že v cestě bude možné na území jiného státu pokračovat (tj. bude umožněno vcestování do dalšího státu) a neexistuje jiná dopravní alternativa," upozornilo ministerstvo. Některé spolkové země mohou karanténu předčasně přerušit při prokázání se negativním testem na koronavirus. Nesmí být starší 48 hodin. 
Většina Čechů odmítá očkování proti Covidu-19, ukázal průzkum

 V Německu také platí povnnosti nosit v uzavřených veřejných prostorech a prostředcích hromadné dopravy roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest. Nemusejí ji mít děti do šesti let a lidé, jejichž zdravotní stav to neumožňuje. Na ostatních místech úřady nošení roušek doporučují.

Nastartované auto blokovalo silnici, řidič po probuzení nadýchal 4,5 promile
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když policisté kontrolovali auto blokující silnici na Náchodsku, nestačili se divit. Za volantem nastartovaného vozu našli spícího muže a vedle něj prázdnou lahev od tvrdého alkoholu. Nadýchal 4,5 promile alkoholu.

O osm korun víc za jednu cestu v MHD, zdražit mohou i jednorázové kupony
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příležitostní návštěvníci Prahy, turisté i obyvatelé bez časových kuponů si za jízdu v městské hromadné dopravě možná připlatí. Podražit by mohlo i jednorázové jízdné. Je to jeden z návrhů, o kterém jednají pražští radní.

Vůbec jste pandemii nezvládli, kritizoval Babiš WHO v projevu v OSN
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš v projevu před Valným shromážděním vyzval k reformě OSN a dalších institucí. Pandemie covidu-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin. Kritizoval hlavně Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru.

Babiš při projevu v OSN vyzval k její reformě, kritizoval i postup WHO během pandemie
aktuálně.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pandemie covidu-19 podle Babiše ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin.

Německo bude nově za epidemicky rizikové považovat celou Českou republiku
lidovky.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. V pátek to na twitteru oznámil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Aktualizovaný seznam rizikových oblastí večer zveřejní berlínský Institut Roberta Kocha (RKI). Ve středu Německo na „černou listinu“ k Praze a Středočeskému kraji přidalo s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje všechny zbývající české regiony.

Německo zařadilo na seznam rizikových oblastí celé Česko
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo v pátek večer zařadí na seznam epidemicky rizikových oblastí i Ústecký a Moravskoslezský kraj, rizikové tak bude na německém seznamu celé Česko. Vyplývá to z mimořádného jednání grémia německých ministerstev zdravotnictví, vnitra a zahraničí.

U hotelů v Harrachově ukradli zloději dvě motorky za půl milionu korun
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hned dva motocykly za celkem 530 tisíc korun zmizely během jedné noci z hotelových parkovišť v Harrachově na Semilsku. Policie po zlodějích pátrá a žádá o pomoc případné svědky.

Na strážníka se tisklo ztracené sele, doma ho vypiplal a vypustil do obory
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při jarním nouzovém stavu kvůli epidemii koronaviru našel brněnský strážník opuštěné sele divokého prasete. Věděl, že bez pomoci nepřežije, a tak se ho ujal. Inspirován probíhající pandemií mu dal jméno Korina. Dnes už sele po domácí výchově žije v oboře nedaleko Brna.

Výjimka pro dva kraje záhy končí. Pro Německo bude riziková celá ČR
Novinky.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo večer zařadí na seznam epidemicky rizikových oblastí i Ústecký a Moravskoslezský kraj, riziková tak bude na německém seznamu celá Česká republika. Závěr vzešlý z pátečního mimořádného jednání grémia německých ministerstev zdravotnictví, vnitra a zahraničí potvrdil na Twitteru český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Takto se mění trať u Přerova: nový nadjezd i náhrada za "rámusák"
Denik.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Železniční trať u Přerova v těchto dnech připomíná jedno velké staveniště. Na koridoru vznikají nové stavby, které mají výrazně zrychlit vlaky a zároveň ztišit provoz tak, aby projíždějící rychlíky nebylo slyšet už z velké dálky a lidé v Dluhonicích a Předmostí se mohli v klidu vyspat. Největší událostí pro všechny fanoušky železnice se stane výměna staré mostní konstrukce, pro niž se vžil název „rámusák“. V plánu je o víkendu a vyžádá si pětihodinovou odstávku provozu na trati.

Dětí do 19 let je mezi nakaženými covidem-19 asi 11 procent, podle Prymuly jich bude víc
lidovky.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 17:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dětí a mladých do 19 let je mezi nakaženými covidem-19 aktuálně zhruba 11 procent, před týdnem jich bylo osm procent. Novinářům to v pátek řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Důvodem je začátek školního roku, logicky jich podle něj bude dál přibývat. Zatímco za srpen se jich nakazilo 210, v září 1205. Podle odborníků nákazu většinou snášejí dobře, většinou nemají příznaky.

Padla nejvyšší pokuta za spam. Prodejce ojetin zaplatí šest milionů
Denik.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyměřil firmě prodávající ojetá auta pokutu šest milionů korun za opakované rozesílání nevyžádaných e-mailů. Za spam je to od úřadu dosud nejvyšší sankce. Společnost už pokutu zaplatila. ÚOOÚ to dnes oznámil na svém webu. Jméno firmy neuvedl.

Podnikatelé vytýkají vládě návrh kurzarbeitu. Je prý snadné ho zneužít
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S novými pravidly kurzarbeitu, které schválila vláda, nejsou spokojeni zástupci podnikatelů. Jeho výsledná verze je podle víceprezidenta Svazu průmyslu Jana Rafaje neflexibilní a má nastavený nízký strop maximální částky podpory.

Hra o stamiliony. Staňkův návrh nahrál skládkařům, experti se přou o jeho ústavnost
aktuálně.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aktuálně.cz má k dispozici analýzu člena Legislativní rady vlády, podle kterého je čerstvě schválený zákon o odpadech protiústavní.

Koronavirus zaplavuje Liberecký kraj, počet nově nakažených je poprvé přes 1000
Eurozpravy-domácí | Ikonka času25. 9. 2020, 16:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet aktivních potvrzených případů onemocnění covid-19 v Libereckém kraji je 1046. Více než 1000 jich je v kraji poprvé od počátku pandemie, nárůst za poslední týden je o 80 procent, vyplývá z údajů na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Za aktivní případy hygienici považují nejen nemocné, ale i takzvané bezpříznakové, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Před týdnem bylo v kraji 583 aktivních případů.

V Libuši našli nelegální sklad potravin, většina z 15 tun byla prošlá
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní veterinární správa (SVS) odhalila v pražské Libuši nelegální sklad, v němž bylo přes 15 tun mléčných a masných výrobků, z toho deset tun po době minimální trvanlivosti. Informoval o tom mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček.

Volná lůžka pro covidové pacienty zatím máme, hlásí Motol a Bulovka
Novinky.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přes přibývající počty hospitalizovaných pacientů s koronavirem hlásí zatím pražské nemocnice FN Motol a FN Bulovka dostatek míst pro nakažené pacienty. Uvedly to na dotaz Práva.

Jedním místem se v pár dnech plazila už třetí krajta. Policie hledá majitele
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za pouhé čtyři dny našli hasiči a policisté u Vřesiny na Ostravsku hned tři krajty. Je pravděpodobné, že se škrtičů takto zbavil jejich chovatel. Policie po něm, či případných svědcích, nyní pátrá.

Z domova v Humpolci odjeli vojáci. Na jejich místa se vrací zaměstnanci
Denik.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z Domova důchodců v Humpolci odcházejí vojáci. Armáda ukončila v pátek 25. září pomoc v humpoleckém Domově důchodců. Zpátky do služby se tak vrátí deset z devatenácti pracovníků z domova v Lužické ulici, kteří se nakazili koronavirem.

Češi budou moct s cestovními kancelářemi do Tuniska nadále bez testů, uvedl Petříček
ČT24 | Ikonka času25. 9. 2020, 16:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští turisté, kteří se s cestovními kancelářemi vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země bez nutnosti negativních testů na onemocnění covid-19. Na Twitteru to v pátek uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Tunisko původně chtělo od pondělí zavést povinnost testů pro všechny Čechy, včetně organizovaných zájezdů.

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie
Eurozpravy-domácí | Ikonka času25. 9. 2020, 16:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) prověřuje policie. Podnik na webu uvedl, že natáčení, pro které potřebuje mladé tancující jako komparz, se plánuje každou noc od 28. září. Tvrdil, že půjde o projekt studentů FAMU a Prague Film School, FAMU se od něj ale distancovala. Restaurace a bary musí od čtvrtka zavírat ve 22:00.

Kellnerův Home Credit spadl v pololetí do ztráty 16,7 miliardy korun
idnes.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupina Home Credit, která je součástí skupiny PPF Petra Kellnera, vykázala v prvním pololetí ztrátu 619 milionů eur, tedy v přepočtu 16,7 miliardy korun. Ztrátu způsobila tvorba rezerv na pokrytí rizik spojených s koronavirovou pandemií.

Kellnerův Home Credit má dosud největší ztrátu, propustil tisíce zaměstnanců a ztlumil prodej půjček
iHned.cz | Ikonka času25. 9. 2020, 16:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pandemie koronaviru, která letos na jaře zastavila ekonomiky po celém světě a poslala do karantény miliony lidí, se podepsala také na hlavním byznysu nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Kellnerova firma na splátkové financování Home Credit vykázala...

Kellnerův Home Credit má dosud největší ztrátu, propustil tisíce zaměstnanců a ztlumil prodej půjček
Hospodářské noviny | Ikonka času25. 9. 2020, 16:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pandemie koronaviru, která letos na jaře zastavila ekonomiky po celém světě a poslala do karantény miliony lidí, se podepsala také na hlavním byznysu nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Kellnerova firma na splátkové financování Home Credit vykázala...


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru