Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4703 článků.|

Zpravodajství

Covid přihrál armádě chybějící piloty. Přicházejí z civilu
Novinky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká armáda už roky zápasí s nedostatkem leteckého personálu. Zoufale se jí nedostává hlavně pilotů vrtulníků. Proto už loni porušila své zásady a začala shánět letce i z civilu, a nikoli jen absolventy Univerzity obrany. A současná situace v civilním letectví, když se kvůli koronavirové pandemii skoro nelétá, jí hraje do karet.

Britská mutace viru je mezi námi. Jak moc je rozšířená, bude jasné za několik dní
Novinky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Národní referenční laboratoř potvrdila, že výsledky zkoumaných vzorků, u nichž pražská laboratoř měla podezření na tzv. britskou mutaci viru, jsou pozitivní na změnu, kterou se tzv. britská mutace viru prokazuje.

Za loupeže kvůli heroinu dostal muž 8,5 roku vězení. Pět let nesmí do Prahy
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jiří Horváth z Brna, který před Vánocemi 2019 spáchal v Praze čtyři loupežná přepadení a osm krádeží, si odpyká 8,5 roku ve věznici se zvýšenou ostrahou. Dnes se na tom u soudu dohodl se státní zástupkyní. Součástí trestu je pětiletý zákaz pobytu v hlavním městě, Horváth také musí uhradit oloupeným a okradeným lidem a firmám škodu více než 180 tisíc korun.

Chcípl PES se má stát politickým hnutím, restaurace budou buňkami
Tyden-domácí | Ikonka času19. 1. 2021, 11:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se stanou politickými buňkami.

Blatný ztíží návrat do 4. stupně. Chce čekat, až bude pacientů polovina
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Jan Blatný chce ztížit podmínky pro zmírnění současných protiepidemických opatření. Pro přesun do čtvrtého stupně PES by podle něho nemělo být hospitalizováno s covidem více než tři tisíce lidí. V úterý ráno jich byl více než dvojnásobek a jejich počet stoupá. Stejně jako nakažených zdravotníků.

Opozice chce řešit očkování. Sledujte brífinky před schůzí poslanců!
tnbiz.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle programu na webu Poslanecké sněmovny odstartartovala v 10:30 společná tisková konference ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která se přímo věnovala očkování proti covidu v Česku. Opozice přitom za průběh vakcinace vládu dlouhodobě kritizuje. Podle občanských demokratů vláda v současné chvíli selhává v distribuci očkovací látky. "Téměř všichni máme kolem sebe někoho, kdo se neúspěšně pokoušel registrovat. Na druhé straně pak slyšíme pana premiéra, jak je všechno úžasné a jak to všechno funguje,“ uvedl místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. 
Šéf STAN: Do stupně čtyři příští týden, nouzový stav jen v řádu dnů

 
Podle Stanjury je důležité, aby vláda veřejnosti sdělila klíčové informace. Především do jakého termínu budou naočkované rizikové skupiny. "Potřebujeme vědět termíny distribuce vakcíny po České republice. Některé kraje mají pocit, že se na jejich kraj zapomíná. Potřebujeme také vědět, kdo už absolvoval i to druhé očkování. Ten systém se prostě musí vylepšit,“ dodal Stanjura. TOP09 zároveň vyzývá vládu, aby kromě promítnutí dopadu daňového balíčku, navrhla na výdajové straně i výrazné úspory. Podle TOP09 není ospravedlnitelné, aby Česká republika měla v tomto roce vyšší deficit než v roce předchozím. Starostové podle vlastního vyjádření odmítají prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Strana požaduje od minstra zdravotnictví Jana Blatného (Za ANO) jasné odůvodnění aktuálně zavedených restrikcí. "My jsme ochotni prodloužit nouzový stav v řádu dnů, ale do té doby chceme odpovědi na otázky, které řekneme ministru Blatnému,“ uvedl předseda STAN Vít Rakušan.
  Posléze na vystoupení zástupců opozičních stran navázují i brífinky dalších partají zastoupených ve Sněmovně - mimo jiné ČSSD, KSČM, ANO, STAN nebo Pirátů. 
Systém k očkování nefunguje, vadí opozici. Blatný je ale spokojený

 Na odpolední schůzi, která startuje ve 14 hodin, se opozice s největší pravděpodobností pokusí prosadit jednání o postupu očkování proti nebezpečné nákaze v Česku. Poslanci se také mají mimo jiné zabývat normou, která by umožnila ukládat firmám pokuty až do výše tří milionů za porušení restrikcí vydaných podle krizového zákona. To ale senátoři odmítli, sankce se jim zdá příliš vysoká. A zákon tak vrátili poslancům.

Opozice žádá od vlády data o očkování. Bez nich vznikají jen spekulace a nevraživost, míní Stanjura z ODS
lidovky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Expertní tým opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09 chce od vlády informace o termínech očkování rizikových skupin proti covidu-19, přehled o počtu očkovaných nebo větší zapojení krajů a místních samospráv do očkování populace. Zástupci takzvaného Anticovid týmu to řekli na úterní tiskové konferenci ve sněmovně.

Nový sníh, silný vítr a náledí. ČHMÚ vydal několik výstrah naráz! MAPY
tnbiz.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako první vstupuje v platnost výstraha před novým sněhem - od úterních 14 hodin do 22 hodin. "Během odpoledne a večera může napadnout místy 5 až 15 cm mokrého sněhu. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům," píší mimo jiné meteorologové. Výstraha před sněhem platí pro části Ústeckého (Děčín, Rumburk, Varnsdorf), Libereckého (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod) a Královéhradeckého kraje (Dvůr Králové nad Labem, Nová Paka, Trutnov, Vrchlabí). Mapa výstrahy před novým sněhem:  https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2021/2480630.jpg?a28f Jen velmi malou část republiky má od úterní 22. hodiny do středeční 10. hodiny zasáhnout silný vítr. "V závětří Jizerských hor místy nárazy jihozápadního až jižního větru nad 65 km/h," píše ČHMÚ ve výstraze pro Frýdlant v Libereckém kraji. Mapa výstrahy před silným větrem: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2021/2480629.jpg?bd58 Naopak náledí nebo zmrazky se od úterní půlnoci na následujících deset hodin týkají plošně většiny krajů - výstraha platí pro Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj a také pro Vysočinu. Mapa výstrahy před náledím: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2021/2480631.jpg?15ee Pusťte si předpověď počasí ze Snídaně s Novou: 

Lidé prosí své známé, aby jejich jména nesdělovali hygieně. Bojí se nemocenské a nižšího platu
lidovky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyřicetiletá Martina se dozvěděla, že má covid. Čekala na telefonát z hygieny. Její známý ji mezitím poprosil, aby nehlásila, že se s ní v době, kdy již mohla být infekční, potkal.

Merkelová chce lockdown do 15. února. Ve hře je rádius pohybu i mimo ohniska
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá kancléřka Angela Merkelová chce kvůli koronaviru prodloužit karanténu v Německu přinejmenším do 15. února. Před úterním jednání Merkelové se zemskými premiéry to uvedl nejprodávanější německý deník Bild, který se odvolává na návrh závěrů schůzky. Nyní uzávěra platí do konce ledna. Zvažuje se i plošné omezení pohybu na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova.

Nejvyšší státní zástupce Zeman odmítl, že by zasáhl ve prospěch svého známého
Novinky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman soukromě řešil kauzu týkající se restituce majetku a pozemků šlechtického rodu Czerninů a údajně se přimlouval za svého známého, majitele penzionu u Třeboně Petra Habersbergera.

Při střetu dvou aut na Kladensku zemřela žena, druhá má těžká zranění
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tragická nehoda se ráno stala u Velvar na Kladensku. Při střetu dvou osobních aut tam zemřela žena, další je těžce zraněná. Na místě zasahovaly záchranné složky a povolán byl i vrtulník.

Restaurace se stanou politickými buňkami, pak můžou otevřít. Iniciativa Chcípl PES chce obejít nařízení
lidovky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se stanou politickými buňkami. V nich pak podle výkladu organizátorů bude moci být otevřeno, protože politická jednání mají z restriktivních vládních nařízení výjimku. Uvedli to v úterý na tiskové konferenci v jedné z „odbojných“ restaurací, pražském Šeberáku.

Iniciativa Chcípl PES zakládá hnutí. Restaurace by otevřely jako politické buňky
Denik.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se stanou politickými buňkami. V nich pak podle výkladu organizátorů bude moci být otevřeno, protože politická jednání mají z restriktivních vládních nařízení výjimku. Uvedli to na tiskové konferenci v jedné z "odbojných" restaurací, pražském Šeberáku. Podle nich vláda vyhlásila rebelujícím restauracím válku, když zařadila do programu COVID gastro podmínku pro čerpání dotací. Žadatelé musejí uvést, že nikdy neporušili vládní nařízení.

Meteorologové rozšířili výstrahu. Napadne až 15 cm těžkého sněhu a hrozí náledí
Novinky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Meteorologové v úterý rozšířili výstrahu. K varování před sněžením na severu území, kde může připadnout až 15 centimetrů těžkého mokrého sněhu, přidali tamtéž ještě výstrahu před silným větrem ve Frýdlantském výběžku a na většině území i varování před tvorbou náledí.

Americké očkování v Evropě. Na základnách už dostaly vakcínu tisíce lidí
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik tisíc dávek vakcíny proti covid-19 už dostali příslušníci amerických ozbrojených sil na základnách v Evropě. Očkování prioritně podle plánu dostávají zatím armádní zdravotníci, pohotovostní jednotky a bezpečnostní pracovníci. Očkování je dobrovolné. V Evropě přitom slouží zhruba 64 tisíc amerických vojáků a civilních zaměstnanců.

VIDEO: Drama při testech. Nový ruský letoun skončil mimo dráhu
Denik.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 11:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z mnoha testů nového ruského letadla MC-21-300 skončil vyjetím z dráhy. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. O mimořádné události informovala ruská média, potvrdila ji i skupina United Aircraft Corporation (UAC) na twitteru. Do skupiny UAC patří i výrobce letadel Irkut, který nový model letadla vyvinul.

Komárek chce provozovat britskou loterii, pomoci má exšéf Sainsbury’s
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z největších českých miliardářů a majitel investiční skupiny KKCG se za pomoci britského podnikatele Justina Kinga pokusí získat licenci na provozování britské národní loterie. Rozhodnuto bude v průběhu října letošního roku.

Afghánec, který u hranic s Českem zabil dva lidi, dostal doživotní trest
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrchní zemský soud v rakouském Linzi potvrdil doživotní trest pro Afghánce, který na podzim roku 2019 zabil u hranic s Českem farmáře. Kromě toho pobodal pracovníka ubytovny, který zraněním podlehl o pár dní později. O rozsudku informoval server ORF.at.

Část členů Trikolóry vyzývá předsedu Klause k odstoupení, píší noviny
Tyden-domácí | Ikonka času19. 1. 2021, 10:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Část členů Trikolóry vyzývá předsedu strany a poslance Václava Klause mladšího k odstoupení kvůli údajnému porušování stanov a zásahům do programu a kandidátek bez projednání se stranickými kolegy.

Televize Naživo končí s vlastním vysíláním, bude točit pořady pro jiné
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Televize Naživo mění po dvou měsících od svého startu dosavadní podobu. Od 20. ledna končí s vlastním terestrickým vysíláním, připravuje však nadále pořady pro jiné kanály i televize.

Karlovarský kraj se vrátil do 5. stupně. Zlínský je na stupni 3
Novinky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoliv index protiepidemického systému (PES) se celorepublikově drží na úrovni 70 bodů, které odpovídají čtvrtému stupni, v Karlovarském kraji se v úterý situace zhoršila a index se tam vyhoupl na úroveň pátého stupně. Zlínský kraj se naopak nadále nachází na úrovni stupně tři.

Křeček nezná své kompetence a podkopává důstojnost Romů, zazněla kritika
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vydalo v pondělí stanovisko, ve kterém kritizují vyjádření současného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Podle členů rady nezná Křeček své kompetence. Jeho výměnu názorů prostřednictvím médií nepovažují za důstojnou roli ochránce.

Získejte dotaci na obnovitelné zdroje. Registrujte se do konce ledna on-line
eStav.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přeměně české energetiky směrem k většímu využívání obnovitelných zdrojů a komunitní energetiky má pomoci Modernizační fond. Aby zájemci o dotaci v dosud nejžádanějším programu č. 2, Nové obnovitelné zdroje (RES+), mohli žádost o finance podat, musí se během ledna přihlásit do tzv. předregistračních výzev. Možnost mají do 1. února 2021.Využít k tomu mohou zdarma online nástroj vyvinutý expertní skupinou Frank Bold.

Britská policie omylem smazala 400 tisíc údajů, může to ztížit stíhání lidí
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z databáze britské policie kvůli lidské chybě zmizelo až 400 tisíc záznamů. Resort vnitra už v pátek vyloučil, že by šlo o kybernetický útok. Policie se nyní snaží ztracená data obnovit. Nelze ovšem zaručit, že tato chyba neovlivní žádné trestní stíhání.

Poslanci zasednou poprvé v novém roce. Opozice chce řešit očkování
Novinky.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V úterý začne první letošní schůze v Poslanecké sněmovně. Zákonodárci by měli rozhodnout o pokutách firmám za porušení protikoronavirových omezení nebo o uzákonění chráněného účtu pro dlužníky v exekuci. V týdnu by měli rozhodnou i o prodloužení nouzového stavu. Tiskové konference jednotlivých klubů začnou v 11. hodin, samotná schůze od 14:00. Novinky budou vše sledovat živě.

Ústavní soud odmítl stížnost advokáta, který si u voleb nesundal roušku
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ústavní soud odmítl stížnost brněnského advokáta Davida Zahumenského, který si u krajských voleb nesundal roušku. Volební komise jej tak kvůli tomu nemohla identifikovat a neumožnila mu hlasovat. Další postup v kauze si právník rozmyslí.

Rekordní propad: Evropský trh s auty vloni kvůli koronaviru klesl takřka o čtvrtinu
aktuálně.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodej nových osobních aut v Evropské unii loni kvůli dopadům pandemie klesl o rekordních 23,7 procenta na 9,94 milionu vozů

Mzdy napříč odvětvími v loňském roce stagnovaly. Rostly v IT a farmacii
idnes.cz | Ikonka času19. 1. 2021, 10:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mzdy napříč odvětvími v loňském roce stagnovaly. Mírný nárůst o tři až deset procent byl patrný u pozic s vysokou poptávkou, úzkou specializací či urgencí zaměstnavatele. Vyplývá to ze mzdového průzkumu, který zveřejnila personálně-poradenská společnost Hays.

Na nové úseky D6 na Rakovnicku si řidiči počkají déle, práce začnou až příští rok
ČT24 | Ikonka času19. 1. 2021, 10:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o rok odložilo dostavbu dálnice D6 u obcí Hořesedly a Hořovičky na Rakovnicku. Původní harmonogram počítal se začátkem stavebních prací letos a dokončením v roce 2024. Dva úseky dlouhé celkem přes 14 kilometrů mají být podle nových plánů dokončeny v roce 2025 a 2026. Nyní ŘSD vykupuje pozemky a připravuje žádosti ke stavebnímu povolení.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru