lidovky.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4824 článků.|

lidovky.cz

Počet cizinců s povoleným pobytem v Česku loni opět vzrostl, převažují muži
Ikonka času8. 8. 2020, 10:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni znovu vzrostl počet cizinců pobývajících v České republice, za posledních pět let se zvýšil o zhruba 150.000. Přechodný nebo trvalý pobyt v ČR mělo 595.881 cizinců, což je 5,6 procenta celkové populace. Meziroční nárůst byl ale nižší než předloni - z 7,6 procenta roku 2018 na loňských 5,1 procenta. Vyplývá to ze zprávy ministerstva vnitra o migraci a integraci.

Po explozi v Bejrútu je ještě 60 pohřešovaných, Češi pomáhají na strategickém místě
Ikonka času8. 8. 2020, 10:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři dny po ničivé explozi v bejrútském přístavu zůstává stále ještě přes 60 pohřešovaných, zahynulo 154 lidí. Z více než 5000 zraněných je přes sto v kritickém stavu. Oznámil to dnes odpovědný pracovník libanonského ministerstva zdravotnictví.

Pozorování Perseid na řadě míst doprovodí přednášky i hudba
Ikonka času8. 8. 2020, 10:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přednášky i koncerty v následujících dnech doprovodí společná pozorování Perseid a jasných planet. Maximum každoročního meteorického roje letos připadá na 12. srpna. Pozorování oblohy s odborným výkladem bude na řadě míst v Česku včetně hvězdárny Astronomického ústavu (AÚ AV) ve středočeském Ondřejově. Informoval o tom tiskový tajemník ústavu Pavel Suchan a vyplývá to z programů pracovišť.

Nedaleko Prahy havaroval autobus, čtyři lidé utrpěli zranění
Ikonka času8. 8. 2020, 10:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U Sedlce poblíž Prahy dnes ráno havaroval autobus, čtyři lidé mají lehká zranění. Další dva cestující utrpěli šok a skončili v péči posttraumatického týmu, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Kloubový autobus společnosti Arriva zůstal po nehodě v poli, příčina havárie zatím není známa.

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci
Ikonka času8. 8. 2020, 10:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na 8122 osob. Podíl na počtu všech trestně stíhaných ale zůstává na úrovni devíti procent, kolem níž se pohybuje dlouhodobě. Vyplývá to z výroční zprávy o migraci, kterou pro jednání vlády vypracovalo ministerstvo vnitra.

Při pádu letadla v Indii zemřelo nejméně 17 lidí, další jsou v kritickém stavu
Ikonka času8. 8. 2020, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehoda letadla společnosti Air India, které v pátek havarovalo při přistání na jihu Indie, si vyžádala nejméně 17 obětí a přes 100 zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu. O nové bilanci informovala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Pozorování perseid doprovodí kulturní akce či výklady odborníků, vrchol přijde 12. srpna
Ikonka času8. 8. 2020, 10:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přednášky i koncerty v následujících dnech doprovodí společná pozorování Perseid a jasných planet. Maximum každoročního meteorického roje letos připadá na 12. srpna. Pozorování oblohy s odborným výkladem bude na řadě míst v Česku včetně hvězdárny Astronomického ústavu (AÚ AV) ve středočeském Ondřejově. 

Policie ČR loni odhalila 5677 ilegálních migrantů, mnohem méně než za krize před čtyřmi lety
Ikonka času8. 8. 2020, 10:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie loni odhalila 5677 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně, což je o 685 více než v roce předchozím. Je to nejvyšší počet od roku 2015 a druhý nejvyšší za posledních deset let. Vyplývá to ze zprávy o migraci a integraci ministerstva vnitra, kterou má ČTK k dispozici.

Nezabíjejte babičku!!
Ikonka času8. 8. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Severoanglické město Preston bylo přidáno k oblastem, kde je zakázáno rodinám, aby se setkávalyZákaz
setkávání rodin v bytech i na zahradách byl v severní Anglii prodloužen
o další týden a byl rozšířen do města Preston, oznámilo anglické
ministerstvo zdravotnictví. Předseda městské rady v Prestonu řekl v
sobotu v britském rozhlase, že se tamější úřady zaměřují na mladé lidi s
drsným varováním: NEZABÍJEJTE BABIČKU! "Šíření nákazy je v
mnoha případech důsledkem chování mladých lidí, kteří virus přinášejí
domů. Je znepokojující, že mladí lidé pod třicet nákazu nyní získávají
tak rychlým způsobem."

Investiční vína odolala i koronaviru. Vzácné lahve nesou víc než diamanty
Ikonka času8. 8. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nákupy vzácných vín lákaly v minulých letech investory z celého světa. A zřejmě oprávněně, protože ceny špičkových lahví se ukázaly být stabilními i v době koronavirové pandemie, která poškodila finanční trhy napříč zeměkoulí.

Investiční vína odolala i koronaviru. Vzácné lahve nesou víc než diamanty
Ikonka času8. 8. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nákupy vzácných vín lákaly v minulých letech investory z celého světa. A zřejmě oprávněně, protože ceny špičkových lahví se ukázaly být stabilními i v době koronavirové pandemie, která poškodila finanční trhy napříč zeměkoulí.

Rychle jedoucí autobus u Prahy havaroval do pole, zranili se čtyři lidé
Ikonka času8. 8. 2020, 9:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"K nehodě došlo v sobotu před osmou hodinou ráno. Třicetiletý řidič autobusu jel zřejmě rychle a nezvládl řízení. Následně skončil v poli,“ potvrdila pro TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Hasiči nikoho z havarovaného autobusu nemuseli vyprošťovat. Podle mluvčí hasičů zůstal stát v poli na kolech. 
Osobák se srazil na D1 s policejním autobusem, dálnice byla uzavřena

 "Čtyři lidé utrpěli lehká zranění. Dva z nich záchranáři převezli do pražské Nemocnice Na Bulovce. Další transportovali po ošetření do přilehlých nemocnic,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Podle policejní mluvčí v autobusu cestovalo přibližně 20 lidí. Patnáct z nich odešlo z místa nehody pěšky. "Hasiči provoz v místě nehody řídí kyvadlově,“ dodala Richterová. Další okolnosti havárie policisté nyní vyšetřují. Galerie: GALERIE: Nehoda autobusu u Líbeznic

Nehoda autobusu u Líbeznic - 7


Nehoda autobusu u Líbeznic - 6


Nehoda autobusu u Líbeznic - 5


Nehoda autobusu u Líbeznic - 4


Nehoda autobusu u Líbeznic - 3


Nehoda autobusu u Líbeznic - 2


Nehoda autobusu u Líbeznic - 1

Bush mladší vydá knihu s portréty migrantů. Přistěhovalectví je podle něj pozitivní věc
Ikonka času8. 8. 2020, 9:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prezident Spojených státu George Bush mladší se chystá vydat knihu, jež bude obsahovat 43 portrétů přistěhovalců. Originály děl současně zpřístupní veřejnosti ve svém prezidentském centru v rámci výstavy, jež pojednává o významu a hodnotě imigrace pro USA, informoval zpravodajský server CNN.

Do Prahy se vrací okruh WTA. Jaká jsou omezení a program Prague Open?
Ikonka času8. 8. 2020, 9:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prague Open je nový turnaj zařazený do upraveného kalendáře WTA, do něhož zasáhla pandemie nemoci covid-19 a vynutila si na přelomu dubna a května i zrušení původně plánovaného J&T Banka Prague Open. Největší hvězdou turnaje je světová dvojka Simona Halepová, představí se i celá řada Češek. Tenistky se na antukových kurtech Sparty představí od 10. do 16. srpna.

Policie třetím dnem hledá u Sázavy dva chlapce. Matka jednoho psala o úmrtí
Ikonka času8. 8. 2020, 9:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie pokračuje v pátráních po dvou ztracených chlapcích na Kutnohorsku. Začít s ním má po noční přestávce od desíti hodin. Matka jednoho z nich přitom už v pátek večer napsala na sociálních sítích, že „vyhasly dva lidské životy“. V sobotu upřesnila, že zprávu napsala „ze zoufalství“ a že ji policisté varovali, aby myslela na nejhorší.

Svět není jednotný, odhalila pandemie. Vakcínu by jinak dle biologa hledal společně
Ikonka času8. 8. 2020, 9:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už půl roku uběhlo od počátku pandemie covid-19. Slovy kněze a biologa Marka Orko Váchy se na nás však nijak výrazně nepodepsala, jelikož nebyla naštěstí tak hlubokého charakteru jako například válka. Naopak možná nakonec zlepší vztah starší generace k té mladší.

Fitch letos očekává pětiprocentní pokles ruské ekonomiky
Ikonka času8. 8. 2020, 9:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings předpověděla, že ruská ekonomika v letošním roce klesne o 5,2 procenta kvůli dopadům pandemie nemoci covid-19 na domácí poptávku i export. Hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska nicméně potvrdila na úrovni BBB se stabilním výhledem. Ten signalizuje, že Fitch se změnou ratingové známky v nejbližší době nepočítá.

Niceboy RAZE 3 Guru je malý reproduktor s veľkým zvukom
Ikonka času8. 8. 2020, 9:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Obľúbená značka Niceboy pred pár dňami predstavila bezdrôtový reproduktor Niceboy RAZE 3 Guru, ktorý je vhodný do interiéru aj exteriéru. V malom tele reproduktoru sa skrývajú veľké prednosti. Bezdrôtový reproduktor má výkon 24 W, 360 stupňový zvuk a vydrží hrať až 10 hodín čistého času. Na jeho tele sa tiež nachádza unikátny Magic Button, ktorý […]
The post Niceboy RAZE 3 Guru je malý reproduktor s veľkým zvukom appeared first on music ZONE.

Italská příroda si díky pandemii oddychla, davy turistů místním nechybí
Ikonka času8. 8. 2020, 9:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Početnější ryby, menší znečištění. Díky karanténě a prudkému poklesu turistiky se příroda na Amalfinském pobřeží, turistickém regionu na jihu Itálie, znovu nadechla. Vzniká tak otázka, jak sloučit ekonomiku a trvalý rozvoj. Třeba pro obyvatele městečka Positano se však to druhé zdá být důležitější – proti turismu tady sepsali petici a chtějí, aby se předchozí stav už nikdy nevrátil.

Covid-19 mají další dva zaměstnanci prachatické firmy, nákaza je i v domově důchodců
Ikonka času8. 8. 2020, 9:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jihočeští hygienici dnes potvrdili další dva nemocné s covidem-19 v prachatické společnosti Intica Systems. Už znají výsledky u takřka všech asi 400 opětovně testovaných lidí, dva s hraničními výsledky se budou znovu testovat. Pozitivní byli dohromady čtyři zaměstnanci, tři z nich jsou zahraničními pracovníky. Z testování v prachatickém domově pro seniory vyšel pozitivní test jednomu ze zaměstnanců.

Nehoda v Praze-východ: Autobus u Bořanovic skončil v poli, zraněné ošetřili záchranáři
Ikonka času8. 8. 2020, 9:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu krátce po osmé hodině ranní došlo na křižovatce Sedlec a Bořanovice v Praze-východ k nehodě. Autobus tam sjel do pole. Vezl cestující. Silnice je uzavřená, zasahují složky integrovaného záchranného systému.

Na školách v Česku roste počet dětí-cizinců, nejvíc jsou zastoupeni Ukrajinci
Ikonka času8. 8. 2020, 9:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Děti 111 různých státních příslušností loni navštěvovaly české mateřské školy. Celkově do předškolních zařízení chodilo zhruba 12.000 cizinců, z toho 76 dětí mělo udělený azyl. Výroční zpráva o migraci za rok 2019, kterou má ČTK k dispozici, konstatuje, že v posledních třech školních letech počet dětí - cizinců v mateřských školách stoupá každým rokem.

Nakladatelství Crew přichází s řadou jménem Legendy
Ikonka času8. 8. 2020, 9:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Titul Wolverine: Znovuzrození bude prvním dílem vydaným v nové řadě Nakladatelství Crew s názvem Legendy. Tajemství zrodu záhadného hrdiny bude odhaleno v kresbě Andyho Kuberta a Richarda Isanoveho. Kniha vyšla 4. srpna.

Novinka ve FN Ostrava: Miminka v inkubátorech pozorují kamery a na dálku i máma s tátou
Ikonka času8. 8. 2020, 9:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejistota a strach o novorozeňata na jednotce intenzivní péče je nyní pro jejich rodiče o dost menší. Na kamerách se kdykoli podívají, co jejich miminko zrovna prožívá. Takovou službu nabízí FN Ostrava.

Mezinárodní den ženského orgasmu: Umělecké fotografie zachycují okamžik vyvrcholení
Ikonka času8. 8. 2020, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osmý srpen je ve světě známý jako svátek, který do našeho kalendáře ještě oficiálně nedorazil. Den ženského orgasmu. V průzkumech dlouhodbě vychází, že více než 60 procent žen předstírá orgasmus pravidelně a zbylých 40 procent s tím má prý minimálně zkušenost. Zpravidla chtějí ženy potěšit muže. A tak nám dnešní svátek připomíná, že ženy mají naprosto stejný nárok na dosáhnutí svého uspokojení jako muži a neměly by se bát to projevit.

O dotace na odměny žádaly tři čtvrtiny zařízení sociálních služeb, stát rozdělí přes 2 miliardy
Ikonka času8. 8. 2020, 9:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O dotace na odměny za práci v době koronavirové epidemie požádaly tři čtvrtiny poskytovatelů sociálních služeb. Peníze by mělo dostat asi 93.600 pracovníků. Rozdělit si mají celkem 2,03 miliardy korun. ČTK to sdělil Vladimír Dostálek z ministerstva práce. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) už dřív řekla, že její úřad většinu sumy odeslal a lidé by odměnu měli mít v červencové výplatě.

Na MČR v atletice se představí téměř kompletní česká elita
Ikonka času8. 8. 2020, 9:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro sportovce je tato sezona velmi specifická. Kvůli pandemii koronaviru se mezinárodní sezona výrazně okleštila a pro mnohé české závodníky bude vrcholem právě domácí atletický šampionát, který se koná v Plzni již tento víkend. Program začíná v 11:30 soutěží kladivářek.

Ve Slezsku se nakazilo koronavirem dalších 56 lidí, ohniskem je okres Frýdek-Místek
Ikonka času8. 8. 2020, 9:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Moravskoslezském kraji přibylo v pátek 56 lidí nakažených koronavirem. Nejhorší situace je stále na Frýdecko-Místecku, odkud je většina nových případů. Celkem v regionu od počátku pandemie onemocnělo 4838 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Dcera Filipa Renče zdědila po rodičích touhu se předvádět. Obsadí ji režisér do svého posledního obřího projektu?
Ikonka času8. 8. 2020, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvacet let po vzniku filmu Rebelové přichází na prkna Hudebního divadla Karlín rozšířená divadelní verze tohoto díla. Režisérem představení není nikdo jiný než duchovní otec vzorového filmu


Filip Renč (54)

.

Hlíva ústřičná zlepšuje imunitu, bojuje proti rakovině! Mykolog prozradil, kde ji najít
Ikonka času8. 8. 2020, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Znáte hlívu ústřičnou? Podle mykologa Michala Mikšíka se jedná o poklad mezi našimi léčivými houbami. Obsahuje totiž cenné betaglukany, které posilují imunitu, snižují hladinu cholesterolu a mají prokázané protirakovinné účinky! 

Nedotčený kanadský šelfový ledovec se rozlomil. Za dva dny ztratil 40 procent objemu
Ikonka času8. 8. 2020, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední nedotčený kanadský šelfový ledovec se koncem července během pouhých dvou dnů rozlomil a ztratil 40 procent své rozlohy. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na vědce.

Čína a hongkongská vláda odsoudily sankce USA
Ikonka času8. 8. 2020, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vysoký čínský představitel v Hongkongu Luo Chuej-ning dnes rezolutně odsoudil sankce, které Spojené státy uvalily na správkyni Hongkongu Carrie Lamovou a dalších deset činitelů z Hongkongu a pevninské Číny. Hongkongská vláda sankce označila za "nestoudné a opovrženíhodné" a za vměšování do vnitřních záležitostí Číny.

7. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Ikonka času8. 8. 2020, 9:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké akcie se v pátek na směru neshodly. Data z trhu práce byla lepší, než se čekalo, meziměsíčně ale prudce zpomalil růst zaměstnanosti.

Kiksy mistra světa a Real smutnil. Zidane byl poprvé vyřazen z LM
Ikonka času8. 8. 2020, 9:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zázračný obrat se nekonal. Real Madrid pod Zinedinem Zidanem počtvrté Ligu mistrů nevyhraje. Francouzský kouč byl v soutěži poprvé někým vyřazený. Postaral se o to Pep Guardiola, na jehož půdě „bílý balet“ tvrdě narazil. Manchester City udeřil v odvetě po dvou hrubých chybách v defenzivě a stejně jako v úvodním utkání vyhrál 2:1.

V USA přibylo 60 tisíc případů nákazy za den, Trump chce pomoct lidem ohroženým vystěhováním
Ikonka času8. 8. 2020, 9:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump v pátek prohlásil, že je připraven „do konce týdne“ podepsat exekutivní příkazy, které by pomohly Američanům ohroženým nuceným vystěhováním či postiženým nezaměstnaností v důsledku koronavirové krize. Reagoval tak na neschopnost demokratů a republikánů v Kongresu dohodnout se na novém plánu na podporu ekonomiky, která se kvůli restrikcím spojeným s pandemií bezprecedentně propadla.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru