Celkem 5929 článků.|

Reflex

Architektonická perla v centru Prahy půjde k zemi. Česká památková ochrana selhává
Ikonka času22. 2. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Navzdory snahám města (pozdě ale přece) i navzdory několika malým protestům pravděpodobně nic nezastaví slovenského developera v jeho podnikatelském plánu, který počítá se stržením významné budovy v samém centru Prahy. Jedná se o cyklicky se opakující historickou chybu, ale také o fatální selhání ministerstva kultury a pražské památkové ochrany. Navíc i o důkaz nedostatečné úcty k vlastní kultuře.

Netradiční hotel Les cols Pavellons: Užijte si magickou noc ve skle
Ikonka času22. 2. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve španělském Katalánsku najdete v Evropě velmi neobvyklý hotel. V Les cols Pavellons slibují přímo magický zážitek, jako z jiného světa.

Karel Steigerwald: Prezident a premiér aneb Dvě nepotřebná dramata, obě páchnou
Ikonka času22. 2. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Drama první: smí prezident republiky obcházet či ignorovat ústavu? Druhé: může být předsedou vlády trestně stíhaný agent StB? Odpověď na obé je lehká a v demokratické společnosti nepředstavuje žádný problém. Prezident má ústavu i jejího ducha ctít. Trestě stíhaný premiér v demokratické společnosti možný není a neměl by to v žádném případě být bývalý agent StB.

Kaspická příšera: Smrtící sovětská zbraň, která nepřátelům naháněla obrovský strach
Ikonka času22. 2. 2019, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ekranoplán je stroj, který připomíná křížence mezi lodí a letadlem. Pohybuje se těsně nad vodní hladinou díky tomu, že mezi krátkými křídly a vodou vzniká vzduchový polštář, který jej nadnáší. Tento princip přináší řadu výhod a toho se konstruktéři v bývalém Sovětském svazu snažili samozřejmě využít i k vojenským účelům.

Stát nedaní prostitutky a návrh Pirátů to má změnit. Sexuální služby lze ale danit už dnes
Ikonka času22. 2. 2019, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patrně jste též zachytili informaci, že Piráti navrhují zlegalizovat, a tím pádem i zdanit nejstarší řemeslo. Předseda jejich poslaneckého klubu Jakub Michálek spočítal, že pokud by stát vymezil zákonné normy pro prostituci, do eráru by na daních přibyla skoro jedna miliarda korun. Michálek furiantsky dodal, že tato miliarda by zaplatila roční obědy pro neuvěřitelných sto tisíc dětí. Piráti navrhují, aby se na poskytování sexuálních služeb nahlíželo jako na takzvané nezávislé povolání, obdobně jako například u herců nebo u hudebníků.

Komedie politické sekty jménem SPD pokračuje, voliči naletěli Okamurovi již poněkolikáté
Ikonka času22. 2. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco televizní diváci se v posledních týdnech baví seriálem Most!, tak na politické scéně se o zábavu stará především seskupení, které se jmenuje Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura. Posledním kouskem, který rezonuje společností, je zrušení stranické organizace SPD na severní Moravě, jež vedl jeden z hlavních českých politických zbloudilců Lubomír Volný. V případě SPD se ale pouze opakuje to, co se dělo v někdejším Okamurově hnutí Úsvitu přímé demokracie.

Blíží se udělování filmových Oscarů, Reflex jím bude provázet online. Připomeňte si nominace
Ikonka času22. 2. 2019, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejslavnější filmové ceny budou mít do pondělního rána své nové držitele. Už 91. ročník Oscarů začne ve dvě hodiny v noci středoevropského času a Reflex jím bude provázet online. Než všechna ta filmová sláva vypukne, projděte si letošní nominace.

HBO čelí žalobě kvůli filmu o Michaelu Jacksonovi, v němž ho obviňují ze zneužití
Ikonka času22. 2. 2019, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Správci pozůstalosti po popové hvězdě Michaelu Jacksonovi žalují televizní společnost HBO kvůli dokumentárnímu snímku, v němž dva muži zesnulého zpěváka obviňují ze zneužití. Film byl s velkým úspěchem v předpremiéře promítnut v lednu na americkém festivalu Sundance, HBO ho má ve dvou dílech vysílat 3. a 4. března.

Očima libertariána: Ústav moudrosti jako povinná škola pro seniory
Ikonka času22. 2. 2019, 10:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představme si, že se blíží další životní milník. 56. rok života. Pravda, člověk je v tomhle věku ještě produktivní, ale o něco méně než byl dřív. Všechna ta znalost získaná neustálou potřebou a zároveň touhou se učit a poznávat právě vrcholí. Každý člověk je sice jiný, ale my víme, že když se tak akorát zatlačí, stejně jako prut se i člověk dá ohnout. Tím správným tlakem se dá zajistit jistá míra uniformity. Nic by se tedy nemělo nechat náhodě. Je žádoucí zajistit, aby člověk se svými znalostmi nakládal správně. A kdo jiný by měl stanovit mantinely správna než odbornicí z Ústavů moudrosti?

Severní Korea žádá OSN o potravinovou pomoc, hladoví téměř polovina obyvatel
Ikonka času22. 2. 2019, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severokorejský režim požádal mezinárodní humanitární organizace o potravinovou pomoc, jejíž nutnost vyvolala údajně nepřízeň počasí a mezinárodní sankce. Oznámil to ve čtvrtek v New Yorku mluvčí OSN Stéphane Dujarric. Izolovanému komunistickému režimu podle něj chybí 1,4 milionu tun potravin, hlavně rýže, pšenice, brambor a sojových bobů.

Caracas se stává městem duchů, prchají i lidé ze slumů. Podívejte se na ten nejznámější
Ikonka času22. 2. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pobyt v krachující Venezuele je těžký i pro ty obyvatele, pro které byl život v chudobě denní rutinou. Podle reportáže listu The Guardian se ze země snaží kvůli nedostatku jídla či léků utéct i oni. Britský Guardian popisuje venezuelskou metropoli Caracas doslova jako město duchů. Jak vypadá život jeho nejchudších vrstev? Prohlédněte si známý slum v nedostavěném mrakodrapu s názvem Davidova věž.

Kněžka ze Hry o trůny natáčela v brněnské vile Tugendhat. Film Skleněný pokoj míří do kin
Ikonka času22. 2. 2019, 7:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019. Vznikl na motivy stejnojmenného románu Simona Mawera a v hlavních rolích se objeví i řada zahraničních hvězd jako Carice van Houtenová (rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny) či Hanna Alströmová. Obě herečky se o svých rolích rozpovídaly a jejich vyjádření najdete ve videu. Podívejte se!

Vydejte se s kajakem do Patagonie. Divoké vody Chile vám rozproudí krev
Ikonka času22. 2. 2019, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když Bůh stvořil Zemi, zbyla mu spousta řek, hor, pouští a ledovců, které už neměl kam dát. A tak je strčil do pytle a bezradně se rozhlížel, kam by je ještě mohl přidat. Nakonec jedno místo našel – a tak vzniklo Chile... Téhle legendě nemusíte věřit, ale je pravda, že Chile je zemí mnoha kontrastů. Například se tu nachází jak nejsušší, tak nejvlhčí místo Jižní Ameriky. Pro naši vodáckou výpravu je důležité to druhé, které leží dole na jihu.

Ekonomka Zamrazilová: Bojím se obrovské síly důchodců. Nespoléhejte na stát a kupujte byty
Ikonka času22. 2. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Českou ekonomiku nečekají v dalších letech lehké časy. Předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová teď vidí rizika hlavně v zahraničí, jsme totiž průtoková ekonomika, která je de facto obětí úspěchů, pádů a obchodních válek jiných zemí. V příštích letech bude v Česku hlavní hrozba zlom na trhu práce. Kvůli poměru nezaměstnaných a volných pracovních míst, který je podle Zamrazilové v historii naprosto nevídaný, rostou příliš platy a firmy investují do robotizace. Kvůli dlouhodobějšímu horizontu pak musíme co nejdřív rozhodnout, jak řešit důchody.

Dřevo, cit a dílo aneb Tajemství výroby tureckého udu
Ikonka času21. 2. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Müzik evi znamená turecky dům hudby. Turci tak označují malé, většinou rodinné dílny, v nichž se vyrábějí a také prodávají tradiční hudební nástroje. Lidé tady propůjčují dřevu kousek své duše, aby v rukou hudebníka šířilo radost pramenící z té, která do něj byla vložena. Jedním z nich je i „Veysel müzik evi“ mistrů Cengiza a Veysela Sar?kuşových v Istanbulu.

V Česku začala platit mimořádná opatření kvůli polskému hovězímu
Ikonka času21. 2. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku dnes začala platit mimořádná veterinární opatření pro dovoz polského hovězího masa. Příjemci ho musí nechat vyšetřit v akreditované laboratoři na bakterie salmonely. Žádnou zásilku nesmějí uvést na trh dříve, než dostanou vyhovující výsledky. Někteří obchodníci přestávají hovězí v Polsku nakupovat. Podle polského ministra zemědělství Jana Krzysztofa Ardanowského se problémy s polským jídlem zveličují. Pohrozil také možností důkladných kontrol českého piva dováženého do Polska.

Vladimír Pikora: Apple Pay v Česku aneb Konec hotovosti znamená konec demokracie?
Ikonka času21. 2. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Technologickou událostí tohoto týdne bylo, že do ČR konečně přišla služba Apple Pay. Psalo se o ní skoro všude. Všude jsme se mohli dočíst, jak službu aktivovat, jak bezpečná je a další technikálie.

Podnikové služby rychle rostou a automatizují se, v ČR zaměstnávají už 100 tisíc lidí
Ikonka času21. 2. 2019, 15:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český sektor podnikových služeb loni vzrostl o 12 procent. V současnosti zaměstnává již 100 tisíc lidí, kteří působí ve třech stovkách center, a na tuzemském HDP se podílí 6 procenty. Výraznou roli hraje v oboru i robotizace. V tuto chvíli zastávají softwaroví roboti práci 4 tisíc zaměstnanců. Údaje vyplývají z průzkumu asociace ABSL, která sdružuje poskytovatele sdílených podnikových služeb na českém trhu.

Před, během a po orgasmu: Erotikou nabité portréty dívek během chvil nejvyšší rozkoše
Ikonka času21. 2. 2019, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ach, ten ženský orgasmus. Ne všechny ho zažily, ale přesto anebo snad právě proto se o něm všude mluví. Brazilský fotograf Marcos Alberti se právě do tajů ženské sexuality snaží proniknout a ve své sérii snímků ukazuje ženy před, během a po orgasmu.

Spalničky. Jak jim předcházet, jak je poznat a léčit? Vše podstatné o spalničkách na jednom místě
Ikonka času21. 2. 2019, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spalničky se na počátku roku 2019 šíří Českou republikou dlouho nevídanou rychlostí. Může za to kombinace několika faktorů od zavlečení onemocnění z jiných zemí až po novou vlnu úplného odmítání očkování. Co jsou to vlastně spalničky? Jak se šíří a jak se léčí? Jak to bylo s očkováním a jak spalničky poznat?

Zlatý byznys v Česku: V zemi plné fackovacích panáků je možné úplně všechno
Ikonka času21. 2. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika patří v Evropě k zemím s nejdražšími mobilními daty. Podle prvotní hluboké úvahy ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové za to nemohou operátoři, ale samotní spotřebitelé. Protože prý málo používají drahá mobilní data a operátoři kvůli tomu nemohou zlevnit. Na druhou stranu proč by to dělali? Češi jsou široko daleko známí tím, že se nechají holit nebo ždímat, ale na nějaký rázný protest se nevzmůžou.

Kim Čong-un před summitem s Trumpem provedl v KLDR rozsáhlé čistky
Ikonka času21. 2. 2019, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severokorejský vůdce Kim Čong-un údajně před nadcházejícím summitem s americkým prezidentem Donaldem Trumpem provedl na domácí scéně rozsáhlé politické čistky. Ostřílení diplomaté, kteří pracovali pro režim od dob Kimova otce a dědečka, byli nahrazeni novými, mladými poradci, jež si Kim vybral na základě ideologie a věrnosti. Změněn byl i tým severokorejských jaderných vyjednávačů, napsala agentura Reuters.

Ohrožuje nás víc islám, nebo Brno?
Ikonka času21. 2. 2019, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Věčné spory o to, zda islám a migrace z muslimských zemí ohrožují tradiční české kulturní tradice a naši národní identitu, jsou opravdu směšné, protože tu žádní muslimští imigranti nejsou. V jedné obydlené zatáčce na cestě do Vídně však existuje lokalita, která naší kulturnost skutečně ohrožuje – a vida, nikdo proti tomu neprotestuje!

Nekorektní a zábavná kronika našeho věku z pera Patrika Ouředníka: Od Adolfa k fousatcům
Ikonka času21. 2. 2019, 10:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spisovatele, esejistu a překladatele Patrika Ouředníka (*1957) není třeba českým čtenářům představovat; totéž platí pro Francii, kde tento hojně překládaný autor a držitel mnoha literárních ocenění žije bezmála pětatřicet let. V Česku vzbudil rozruch naposledy loni, když obdržel cenu Magnesia Litera v kategorii publicistiky za knížku s provokativním názvem Antialkorán aneb Nejasný svět T. H. (čti Tomáše Halíka).

Když hluchoněmý odezře, co křičí fotbalisté na hřišti. Rozhodčí schytali nadávky i výsměch
Ikonka času21. 2. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalová liga se na jaře vrátila a s ním i nový díl oblíbeného pořadu iSport TV Odezřeno! A znovu ve spolupráci s fanouškem Miroslavem Kindelem, který odezřel celou řadu klíčových momentů prvního českého fotbalového víkendu v roce 2019. Co řekl sudímu Michal Jeřábek při svém vyloučení v utkání se Slavií? A proč Martin Doležal připomínal Bolka Polívku ve filmu Dědictví?

Muž, který nejí, nepije a pracuje u toho na stavbě. Český breatharián tvrdí, že žije jen z volné energie
Ikonka času21. 2. 2019, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pan Petr Tichý působí jako milý, hodný a nenápadný muž. Přesto najdeme na YouTube skoro šest hodin – přesně 352 minut videí, v nichž propaguje léčitelský blud, který už zabil několik lidí. Takzvané breathariánství. Nejedení a výživu pránou, tedy volnou energií.

Jaromír Soukup získal 1300 podpisů Jaromíra Soukupa. Takže může kandidovat na Jaromíra Soukupa
Ikonka času21. 2. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vicemistr Evropy v moderování, zadlužený mediální magnát, bývalý boxer a nově i vůdce hnutí LIST (Legální Institut Sounáležitosti Tohlejeprostějaromírasoukupa), Jaromír Soukup, slaví další ze svých milníků Jaromíra Soukupa.

Geniální vynález pro městské kočky. Ve švýcarském Bernu se množí kočičí žebříky
Ikonka času21. 2. 2019, 7:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stáli jste někdy před rozhodnutím, zda si pořídit kočku, a kvůli pocitu, že zavřená v bytě bude jen trpět, jste svou touhu raději potlačili? Švýcaři, kteří jsou svou láskou ke kočkám známí, přišli s geniálním řešením. V zemi se začal šířit trend stavění na první pohled kuriózních žebříků na fasádách domů. Kočka po nich může hravě seběhnout na venkovní průzkum a nepozorovaně se opět vrátit domů. V hlavním městě Bernu speciální kočičí žebříky zdokumentovala Briggite Schusterová.

Marek Stoniš: Otec a matka končí, bude jen očíslovný rodič. Říká se tomu pokrok!
Ikonka času21. 2. 2019, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pod nátlakem politické korektnosti, homosexuální lobby, všech možných i méně možných moderních politických nátlakových skupin se druhdy civilizovaná země posunula dále směrem k sebezkáze. Francouzský parlament schválil nový školský zákon, který se mění, jak komentují média, „pokrokovějším směrem“.

Janek Rubeš: Praha by mohla Hrad zavřít, kontroly jsou šílenství, v centru města už Češi nejsou vítáni
Ikonka času21. 2. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Janek Rubeš chce věci měnit. Snaží se Čechům vybojovat zpátky centrum Prahy, kde už nejsou vítaní, ukázat turistům, že Praha není jen o alkoholu a že tu nemusí být okradeni, a taky dál tlačí na nepoctivé směnárny a firmy, které si myslí, že jim to tu patří. To všechno třeba v pořadu Honest guide. Radí taky novému vedení Prahy, které ho ve své akceschopnosti příjemně překvapilo. A uvědomuje si, že jeho práce má daleko větší zásah než dřív. I proto se třeba chce zamýšlet nad propagací alkoholu při doporučování hospod.

Anglický cestovatel a polárník Henry Worsley: Shackletonův stín
Ikonka času20. 2. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Klást jednu lyži před druhou není žádné zvláštní umění,“ prohlásil Alastair Edward Henry Worsley.

Konec hotovosti v Česku? Do ČR dorazilo Apple Pay, pořídily si ho už desítky tisíc lidí. Jak s ním platit?
Ikonka času20. 2. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouhou řadu platebních systémů, které fungují na území České republiky, prodloužil Apple Pay amerického výrobce elektroniky Apple. Umožňuje propojit platební kartu a mobil či jiná zařízení od Applu. Placení pomocí mobilu v Česku už umožňuje služba Google Play. O nový systém projevily zájem hned první den, tedy 19. února, desítky tisíc lidí. Jak s Google Play platit?

Proměny měny aneb 10 zajímavostí, které možná nevíte o našich bankovkách
Ikonka času20. 2. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Právě před sto lety začali naši předkové platit díky nezlomné vůli prvního československého ministra financí Aloise Rašína a jeho „spiklenců“ samostatnou českou měnou – korunou. V aktuálním čísle přinášíme text dvou českých ekonomů: Karel Kříž píše o komfortu, který nám koruna v eurem svázané Evropě přináší, a Hana Lipovská nás přenáší do doby, kdy „otcové zakladatelé“ v dramatické době prvních měsíců po 28. říjnu 1918 přivedli na svět jeden z atributů státnosti každého samostatného státu: vlastní měnu. Povedla se jim.

Daenerys Targaryen, královna s vizáží holčičky. Podívejte se na další role herecké hvězdy seriálu Hra o trůny
Ikonka času20. 2. 2019, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Daenerys za bouře zrozená. Matka draků. Je jasné, že v poslední sérii seriálu hra o trůny sehraje blonďatá Targaryenka důležitou roli. Postava posledního známého člena královského rodu Targaryenů získala i díky herečce několik rozměrů: Je to zároveň poslušná holčička i rozhodná vůdkyně, spravedlivá královna i sexbomba, cílevědomá žena i milá kamarádka. Znáte herečku Emilii Clarkovou a její další role?

JXD: Je vaření uhynulého tygra zločin? Ochranářské zákony jsou plné absurdit
Ikonka času20. 2. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Právě probíhá soud s  Ludvíkem Berouskem, který dělal z mrtvých tygrů jídlo a mastičky pro bohaté Asiaty. Jeho průběh ukazuje slabomyslnost evropských ochranářských zákonů. Díky nim je u nás trestná spousta věcí. Jde o věci nelegální, nezákonné, na kterých ale není nic špatného. Činy Ludvíka Berouska nejsou ničím špatným ani trestuhodným, nepoškodily přírodu, neohrozily tygry, a to, že jsou u nás trestné, ukazuje na fakt, že jsou evropské zákony na ochranu přírody postavené na hlavu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru