Reflex - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5063 článků.|

Reflex

Potetovaná těla rebelek: Podívejte se na ženy, které se tetovaly dřív, než to bylo „dovoleno“
Ikonka času27. 6. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco nejstarší doložené tetování pochází z doby kolem tří tisíc let před Kristem, v západních kulturách se jednalo o neobvyklou a sociálně nepřípustnou záležitost minimálně do poloviny 20. století (nemluvě o našem prostředí, kde bylo typické pro lidi na okraji společnosti po celou dobu totality) – natož pak u žen. Ve druhé polovině 19. století a začátkem 20. století byl tento druh umění k vidění téměř výhradně u lidí působících v zábavním průmyslu - například v cirkusech u burlesek, ale také u kriminálníků. Nahlédněte do galerie na ženy, které nechaly svá těla pokrýt obrazci dřív, než to bylo přípustné.

Jaká je šance na návrat ztracené peněženky? Odpoví vám výzkum, v němž Češi dopadli překvapivě
Ikonka času27. 6. 2019, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Experiment Michiganské univerzity nazvaný Civic Honesty Around the Globe zkoumal ve 40 zemích světa, jak jsou lidé poctiví při vracení ztracených peněženek. Výzkumníci jich ve velkých městech „zapomněli“ více než 17 tisíc s různými finančními obnosy. Výsledky, které zveřejnil časopis Science, jsou překvapivé jak celosvětově, tak pro Čechy, kteří jsou podle experimentu sedmým nejpoctivějším národem.

Průvodce Reflexu karlovarským festivalem: Excellent Film, bez cenzury, rozhovory, film Moje svoboda a mnoho dalšího
Ikonka času27. 6. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyřiapadesátý mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začíná v pátek 28. 6., hosty už znáte. Hlavní mediální partner Varů, časopis Reflex, pro vás i letos připravil velkou filmovou přílohu, vloženou do Reflexu jako zvláštní časopis. Jmenuje se Excellent Film a vychází ve čtvrtek 27. června, den před začátkem Varů. Má stejně jako loni 76 stran a máme z ní radost.

10 evropských tržišť, kde vás kýče nebo turistická nuda rozhodně nečekají
Ikonka času27. 6. 2019, 7:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co a kde si koupit jako vzpomínku na výlet nebo prázdniny? Ukážeme vám zvláštní evropská tržiště, kde si určitě vyberete.

Marek Stoniš: Klíče ke svobodě i nesvobodě v naší demokratické zemi
Ikonka času27. 6. 2019, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nevím, komu z nás se to nestalo: Jdete z domu a zabouchnete si klíče. Voláte zámečnickou pohotovost. Nestihnete přijít včas do zaměstnání, na schůzku, pro dítě do školky, pro tchyni na nádraží. Manžel(ka), partner(ka) vás považuje za absolutního retarda. Zvláště když prozradíte, že zámečníkovi jste museli za otevření zámku zaplatit patnáct stovek. Osm za cestu, sedm za práci. Úkon, který trvá patnáct sekund. Těžko ovšem můžete celou klíčovou patálii svést na někoho jiného než sami na sebe. Pokud tedy netrpíte nějakou zvláštní duševní chorobou. Se svobodou je to obtížnější.

Soudce Baxa: Babiš si lidi nekoupí, měl by si sáhnout do svědomí. Od Zemana bych funkci ústavního soudce nepřijal
Ikonka času27. 6. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je za co demonstrovat. Soudce a bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa tvrdí, že Andrej Babiš nechápe svoji roli. On i další politici by se měli nad důvody protestů zamyslet a sáhnout si do svědomí. Baxa teď vidí před justicí zatěžkávací zkoušky, jako je kauza Čapí hnízdo. Nelituje toho, že promluvil o tlaku, který na něj údajně vyvíjel prezident Zeman. Funkci ústavního soudce by od něj nikdy nepřijal. A i kvůli nezávislosti navrhuje, aby se změnilo vybírání soudců.

Jak stylově a funkčně osvětlit kuchyň? Nechte se inspirovat!
Ikonka času27. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý kuchař vám potvrdí, že kuchyně by měla být dobře osvětlená. Vždyť v ní dochází k přípravě v mnohých případech kulinářských děl, která ten, kdo je připravuje, musí dobře vidět. Zkrátka není nic horšího než vařit v pološeru. 

Barokní hudba a africký tanec? Vystoupení před festivalem KoresponDance ukázalo, že k sobě ladí
Ikonka času26. 6. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedmý ročník mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance se uskuteční od 12. do 14. července opět jako unikátní site specific v prostorách zámku ve Žďáru nad Sázavou. Událost předznamenal už taneční večer v pražské Invalidovně. Ten zaujal zejména originálním propojením evropské tradice barokní hudby a afrického tance říznutého estetikou tance současného. Festival slibuje špičkové umělce ze čtrnácti zemí světa, včetně akrobatických zážitků z nového cirkusu.

Radioaktivní relax: Za ozáření v léčebných lázních Jáchymov vám vaše tělo poděkuje
Ikonka času26. 6. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pár kroků pod nejvyšší horou Krušných hor - Klínovcem - leží v záplavě lesů malé lázeňské městečko Jáchymov. Jako jediné lázně na území České republiky využívají k léčbě radonovou vodu, která je ideálním lékem pro ty, kteří mají jakékoli problémy s pohybovým aparátem nebo se těmto komplikacím chtějí preventivně bránit.

Jiří Suchý: Miloš Forman mě označoval za největšího žijícího českého básníka, mýlil se
Ikonka času26. 6. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letošní filmové Vary ­nabízejí dvě české pre­miéry dvou ­důležitých ­českých ­dokumentů. Titul­ními hrdiny jsou v obou případech ­velikáni, oba ­natočily vynikající doku­mentaristky: ­Helena ­Třeštíková snímek ­Forman vs. Forman, Olga ­Sommerová pak 102minutový ­životopisný film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát. Jiří Suchý (87) i loni zesnulý Miloš Forman se znali i přátelili od 50. let, oba se celý život ctili, měli rádi; Miloš Forman pak považoval Jiřího Suchého za největšího žijícího českého básníka

Charitativní projekt Patron dětí je oficiálním neziskovým partnerem karlovarského filmového festivalu
Ikonka času26. 6. 2019, 16:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Projekt, který pomáhá zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem po celé České republice, se letos zúčastní filmového festivalu v Karlových varech jako oficiální neziskový partner. Jeho prezentaci najdou návštěvníci ve stanu projektu Lidé odvedle, kde budou moci dětem přispět na lepší dětství.

Propiska a krásná žena: Podívejte se na unikátní akty malované pouze kuličkovým perem
Ikonka času26. 6. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled vypadají jako obyčejné fotografie. Zdání ale klame, jedné se o obrazy malované pouze běžnou propiskou, jaká nám všem pravděpodobně leží někde na stole. Španělský malíř Juan Francisco Casas takto namaloval již několik desítek aktů, které jsou mezi sběrateli velmi ceněny.

Snědl kamarády, aby přežil. Duchovní probuzení odstartovala katastrofa, která nemá obdoby
Ikonka času26. 6. 2019, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Proužek masa, vysušený jako to, co dnes známe pod pojmem jerky, neměl žádnou chuť, byl tuhý a bez zápachu, vůči smyslům naprosto neutrální. Spolkl jsem ho s odporem. Cítil jsem jak celé mé tělo odmítá to malé sousto. Drtil jsem v ústech tisíce let staré tabu,“ popisuje Eduardo Strauch v knize Out of Silence: After the Crash vydané v roce 2012 a teprve nedávno přeložené do angličtiny. Tenhle příběh je skutečně maso – lidské maso.

Jak pořadatelé karlovarského festivalu získali do Varů Julianne Moore
Ikonka času26. 6. 2019, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už za pár dní představí Julianne Moore ve Varech „svůj“ film, svůj srdeční projekt; jmenuje se Po svatbě a v režii jejího manžela Barta Freundlicha vznikl na motivy stejnojmenného dánského projektu z roku 2006. V komplikovaném milostném trojúhelníku s hercem Billym Crudupem v něm excelují dvě hollywoodské superstar, Michelle Williams a právě Julianne Moore. Je to taky jeden z hlavních důvodů, proč bude nositelka Oscara letos ve Varech. 

Jsme tlustí. Držme se poučky Vítězslava Jandáka a vrhněme se na politiku, hubenej politik je podezřelej
Ikonka času26. 6. 2019, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jsme tlustí. A pořád na váze přibýváme. Rok co rok nás proto odborníci naléhavě varují. I nyní: obézních je u nás už čtvrtina žen a víc než pětina mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou, rychle tloustnou i děti. Nejsme v tom ale sami, během desetiletí prý bude obézní každý druhý Evropan. Euroráj to na pohled.

Andrej Babiš: Návrh na svržení vlády je pokus o destabilizaci Česka
Ikonka času26. 6. 2019, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opoziční snaha o svržení menšinové vlády ANO a ČSSD je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) legitimní nástroj politického boje, ale nerozumí jí. Ministerský předseda dnes ve Sněmovně řekl, že návrh na vyslovení kabinetu chápe jako pokus o destabilizaci Česka. Není podle něho žádný důvod, aby podal demisi, kabinet má podle premiéra výsledky. Babiš věří tomu, že kabinet vydrží do konce volebního období.

Vítěz World Přess Photo John Moore v Praze: Separace rodin imigrantů se v USA děje oficiálně a ve velkém
Ikonka času26. 6. 2019, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký fotoreportér John Moore ví o současné situaci imigrantů ve Spojených státech hodně. Ví hodně i o tom, proč se lidé snaží začít nový život v jiné zemi. Už deset let v rámci svých možností nestranně dokumentuje situaci uprchlíků na mexicko-americké hranici. Při práci tamní stráže vyfotil loni i dvouletou plačící honduraskou holčičku Yanelu Sanchez. Snímek obletěl celý svět. Fotku Yanely spolu s ostatními vítěznými reportážními snímky uvidíte ve Staroměstské radnici na výstavě World Press Photo, která trvá do konce června. Velký profilový rozhovor s Johnem Moorem si přečtete v některém z příštích čísel tištěného Reflexu. 

Petr Fiala: Babiš nezvláda situaci, měl by sám odstoupit
Ikonka času26. 6. 2019, 11:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda vládního hnutí ANO Andrej Babiš by měl podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy odstoupit z funkce premiéra, protože jeho výroky nezaručují, že se podvolí nezávislému vyšetřování svých kauz a nebude jej ovlivňovat. Fiala to dnes uvedl v úvodu mimořádné schůze Sněmovny, na níž by opozice chtěla vládě ANO a ČSSD s podporou KSČM vyslovit nedůvěru v reakci na předběžné auditní zprávy Evropské komise poukazující na Babišův střet zájmů.

Marek Stoniš: Nedůvěra vládě? A co tak nedůvěru voličům?
Ikonka času26. 6. 2019, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představme si, že v důsledku nadměrného pobytu na dnešním prudkém sluníčku zvednou někteří vládní poslanci z řad komunistů nebo sociálních demokratů ruku pro nedůvěru Babišovu kabinetu. Co bude následovat? 

Alkohol ve fotografiích: Podívejte se, jak Češi pili na přelomu tisíciletí
Ikonka času26. 6. 2019, 10:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika se ve spotřebě alkoholu na obyvatele dlouhodobě drží v první desítce. V loňském roce se Češi celosvětově umístili na 6. místě. V dlouhodobém horizontu ale spotřeba spíše klesá. Podle Českého statistického úřadu bylo množství vypitých lahví největší právě mezi lety 1997 a 2000. Tehdy připadalo 184 litrů alkoholu na hlavu. Další vrchol nastal v roce 2005. Od té doby spotřeba konstantně klesá.

Rath je vinen. Odvolací soud potvrdil vinu bývalého středočeského hejtmana v korupční kauze
Ikonka času26. 6. 2019, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odvolací pražský vrchní soud dnes potvrdil vinu bývalého hejtmana Davida Ratha v takzvané první větvi jeho korupční kauzy. Rozhodl také o tom, že se na manipulacích s výběrovými řízeními na zakázky Středočeského kraje podíleli bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr. Předseda senátu Pavel Zelenka nyní přednáší pravomocný rozsudek. Rath ani Kottovi dnes k soudu nepřišli.

Moje svoboda: Reflex oslovil desítky filmařů a veze do Varů unikátní snímek
Ikonka času26. 6. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve snaze demonstrovat demokratizaci filmařiny, její současnou dostupnost a pestrost rozhodli jsme se propojit prvoligové filmové režiséry, dokumentaristy, fotografy, výtvarníky, youtubery, bezejmenné filmové nadšence a třeba i děti a vytvořit cosi jako jedinečný kaleidoskop na jediné téma. Rozkaz zněl jasně: Natočte pro nás minutový film na téma Moje svoboda!

JXD: Heliodor Píka nebyl popraven. Byl zavražděn zrůdným komunistickým režimem
Ikonka času26. 6. 2019, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když už se hraje o slovíčka ve zcela iracionálních oblastech politické korektnosti a genderu, měli bychom si ta slovíčka hlídat i v oblastech, které jsou důležité, podstatné a zásadní. Naše země nemá mnoho hrdinů. Z těch mála je většina mrtvých. Živé – třeba naši vojáci v Afghánistánu – široká veřejnost jako hrdiny vůbec nevnímá, i když ve službě za nás za všechny umírají. A o těch mrtvých hrdinech mluvíme, jako bychom přitakávali zrůdnému režimu, který je zavraždil.

Chyba, která obletěla svět: Tohle není Frida. Malířčin hlas nejspíš nadále zůstává záhadou
Ikonka času26. 6. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předminulý týden svět obletěla zpráva o zřejmě první a jediné známé nahrávce hlasu malířky Fridy Kahlo. Měla být objevena v mexickém Národním archivu zvukových záznamů mezi nahrávkami populárního rozhlasového pořadu El Bachiller z 50. let. Pravděpodobně šlo však o unáhlený závěr, rodina ani blízcí prý Fridin hlas na nahrávce nepoznávají. Má to však jedno pozitivum. Pochybení vrhá světlo na malířčinu slovesnou tvorbu.

Tabákoví (ne)baroni aneb Jak se žije na plantážích se zeleným zlatem na severu Argentiny
Ikonka času26. 6. 2019, 7:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes sto milionů zaměstnanců ve více než sto zemích světa dnes zaměstnává tabákový průmysl. Na pomyslném počátku celého řetězce se nacházejí drobní pěstitelé tabáku. I když o podobě výsledného produktu – cigarety či doutníku – takřka nerozhodují, jejich místo je nezastupitelné.

Reflex dražil na festivalu Metronome fotky pro Pavla Zajíčka
Ikonka času26. 6. 2019, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Časopis Reflex na Metronome Festivalu Prague poslouchal, tančil, ale také pomáhal. V sobotu přesně v 18 hodin před redakčním dvojposchoďovým autobusem zařízeným jako kavárna zahájil Milan Tesař, šéf oddělení kultury, dražbu tří fotografií, které do ní věnoval stálý spolupracovník časopisu Roman „Black“ Černý.

Šéfkuchař Punčochář: Chci zhubnout, ale jídlu neodolám, můj majstrštyk je řízek. V Masterchef chci pokračovat
Ikonka času26. 6. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéfkuchař Jan Punčochář prošel vyhlášenými restauracemi a teď si splnil sen. Otevřel si vlastní podnik. Říká, že mu nejde o michelinskou hvězdu, že chtěl prostě normální hospůdku. Vaří tradiční česká jídla, po svém a základ jsou omáčky. Záleží mu na zdravosti jídla, míň už na lokálnosti surovin. Má stále plno a plánuje otevřít další, menší restauraci Stůl Jana Punčocháře, do které prý budete chodit jako domů. Ta už bude nadstandard.

Na co všechno si dát pozor při výběru a plánování dovolené?
Ikonka času26. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud letos v létě chcete vyrazit na dovolenou, je nejvyšší čas ji začít plánovat a zařizovat. Aby proběhla zcela v poklidu, je dobré nepodcenit žádnou maličkost. Na co si dát pozor především?

Udženija: Jak bude Babišova vláda reagovat na letenské protesty? Připraví svým voličům „letní bonusy“
Ikonka času25. 6. 2019, 17:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Iniciativě Milion chvilek pro demokracii se uspořádáním demonstrace na Letné povedlo něco, co v naší zemi není úplně běžné. A tak se kolem toho pochopitelně vyrojila spousta protichůdných reakcí a interpretací. Není od věci se na demonstraci podívat i s odstupem, bez větších emocí a s otevřenou myslí.

Zápisky českého vězně: Drž hubu, jinak nepracuješ! Práce jako manipulační a represivní nástroj vězeňství
Ikonka času25. 6. 2019, 16:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý normální člověk totiž bere práci jako samozřejmost k řádnému způsobu života. Jako zdroj obživy, příjmů k úhradě nájmu, inkasa či spoření a podobně. Asi by jen málo koho napadlo, že se dá pomocí titulu práce manipulovat, zastrašovat, či dokonce trestat. Ve vězení to ale přesně takhle funguje. Kupříkladu já jsem byl donedávna ubytovaný na malé cele po dvou a pracoval jsem na venkovním nestřeženém pracovišti u jedné soukromé společnosti. Sotva se mi však přihodil pracovní úraz a upozornil jsem na porušování bezpečnosti práce, ocitnul jsem se rázem na dlažbě. K tomu mě přestěhovali na jiný oddíl a celu s ubytováním „po devíti kusech“.

Sexuální revoluce pokračuje: Nevěstinec s luxusními silikonovými pannami nově nabízí i muže
Ikonka času25. 6. 2019, 16:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sexuálního panáka si pomocí formuláře vybrali sami ženy a gayové. Jmenuje se Nick. Jeho vášní je kromě sexu především fitness. V posilovně tráví veškerý volný čas a na jeho sexy těle je to znát. Veřejně se hlásí k tomu, že je bisexuál. Smyslem jeho života je uspokojování erotických fantazií mužů i žen.

Očima libertariána: Dělení na pravici a levici už nemá smysl? Nic nechápete! Levice už vyhrála na celé čáře
Ikonka času25. 6. 2019, 14:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak známo, stát má příjmy a výdaje. Příjmem státu je to, co sebere aktivním lidem, kteří tvoří něco, o co mají ostatní zájem a jsou ochotni za to zaplatit. Každá státem vydaná koruna naopak směřuje k těm, kteří dělají něco, o co lidi nemají zájem – protože pokud by měli, tak by to stát nemusel financovat.

Umělec na pláži přetvořil kámen ve žraloka. Lidé na to reagují po svém na fotkách
Ikonka času25. 6. 2019, 13:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pláži Palolem Beach v Indii řádí žralok, a to hned na samotném pobřeží. Internet zaplavily fotky, na kterých je vidět jeho útok na nebohé turisty, zoufalý pokus uplavat mu, ale i dítě, které už je jen těsně před pozřením. Ale ne... Ve skutečnosti jde o kámen, který do podoby žraloka přetvořil americký umělec Jimmy Swift.

Colours of Ostrava: Pocta para hokejistům, slam poetry i teorie velkého třesku. A spousta hudby!
Ikonka času25. 6. 2019, 13:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava nenabídne pouze hvězdy jako The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Rosalía, MO, ZAZ, Tom Walker, Lewis Capaldi a další desítky unikátních kapel z celého světa, ale i stovky nehudebních aktivit.

Irena Pavlásková o cenzuře: „To přišel na projekci Času sluhů nějaký soudruh...“
Ikonka času25. 6. 2019, 12:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Irena Pavlásková právě dokončuje svůj snímek Pražské orgie podle novely Philipa Rotha (podívejte se na první trailer), ale v Reflexu č. 26, který vychází ve čtvrtek 27. června, s ní mluvíme o jiném snímku. Čas sluhů, ještě předrevoluční debut tehdy osmadvacetileté scenáristky a režisérky, v sobotu 29. června svou projekcí zahájí karlovarskou festivalovou sekci Bez cenzury. 

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru