Reflex - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4740 článků.|

Reflex

V Itálii očekávají rezignaci premiéra, vládní krizi vyvolal Salvini z protiimigrační strany Liga
Ikonka času20. 8. 2019, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Itálie v úterý s napětím čeká na vystoupení premiéra Giuseppeho Conteho, které rozhodne o tom, jak se země vypořádá s vládní krizí vyvolanou předsedou protiimigrační strany Liga Matteem Salvinim. Média vesměs předpovídají, že Conte bude Ligu za její odchod z vládní koalice ostře kritizovat a že nakonec oznámí svou rezignaci. Tím by otevřel prostor pro prezidenta, který by mohl rozpustit parlament a vypsat předčasné volby nebo se pokusit zprostředkovat sestavení nové vlády.

Dagmar Havlová dostane od vydavatelství čtyři miliony za článek o milenci. Soud označil článek za lež
Ikonka času20. 8. 2019, 11:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražský vrchní soud v úterý přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného od vydavatelství Bauer Media za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel. Verdikt je pravomocný. Částka výrazně převyšuje sumy, které soudy obvykle přiznávají za porušení práva na ochranu osobnosti. Podle odvolacího senátu byl zásah do práva extrémní a intenzivní. Havlová požadovala za text v bulvárním časopisu Pestrý svět celkem pět milionů. Na tuto částku nedosáhla, protože se nepodařilo prokázat, že by nepravdivé tvrzení negativně ovlivnilo i její charitativní činnost.

Karel Steigerwald: Šmarda padl, Zeman se posunul zase o kus nad Ústavu a truchlohra nekončí
Ikonka času20. 8. 2019, 10:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. Kdo si ale myslí, že je po všem, mýlí se. Dočkali jsme se jen důležitého mezivýsledku. Prezident vyhrál předem vyhraný boj. Posunul se zas kus nad Ústavu a diktuje, kdo bude ministrem. Šlo to celkem hladce, pokud odhlédneme od osudu demokracie v ČR. Ztrapnilo se postupně několik politiků způsobem, který je úměrný jejich politickým i morálním schopnostem, a prezident si znovu ověřil, že to půjde. Ptáte se co? Uvidíte při jeho dalším tygřím skoku, až bude jadernou energetiku cpát Rusům do úst.

Opoziční lídři: ČSSD ve sporu o Šmardu ustoupila Zemanovi, Piráti předpovídají možný pád vlády
Ikonka času20. 8. 2019, 10:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sněmovní opozice vnímá rozhodnutí Michala Šmardy nekandidovat na ministra kultury jako signál, že sociální demokraté ve sporu ustoupili prezidentovi Miloši Zemanovi. Lidovci a Starostové v této souvislosti mluví o nesrozumitelnosti kroků ČSSD, TOP 09 o porušování ústavy ze strany prezidenta. Piráti očekávají, že kvůli kauzám premiéra Andreje Babiše se Česko může brzy znovu dostat do situace, kdy bude padat vláda.

Trump obvinil Google ze zmanipulování prezidentských voleb, firma prý nadržovala Clintonové
Ikonka času20. 8. 2019, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump obvinil vyhledávač Google ze zmanipulování milionů amerických voličů v prezidentských volbách v roce 2016, které vyhrál. Na Twitteru uvedl, že společnost musí být trestně stíhána. Trump kritizuje Google opakovaně a tvrdí, že se tato technologická firma pokoušela podkopat jeho volební kampaň. „Google zmanipuloval 2,6 až 16 milionů voličů ve prospěch Hillary Clintonové ve volbách 2016! Přišel s tím stoupenec Clintonové, nikoli Trumpa. Google by měl být trestně stíhán. Moje vítězství bylo dokonce větší, než se předpokládalo!“ napsal prezident.

Bývalou Krejčířovu vilu v Černošicích v noci pohltily plameny, příčiny požáru zatím nejsou známé
Ikonka času20. 8. 2019, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci na úterý rozsáhlý požár. Plameny zničily téměř celou střechu. Škoda byla předběžně odhadnuta na pět milionů korun. Příčinu určí vyšetřovatelé hasičů a policistů, hasiči zůstanou na místě minimálně ještě dopoledne. Dům, na který byla kvůli Krejčířovým dluhům uvalena exekuce, je dlouhodobě neobývaný. V dražbě se vilu opakovaně nepodařilo prodat.

Kolumbie, nádherná země se špatnou pověstí: Za duhovou řekou a na vrchol sopky
Ikonka času20. 8. 2019, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O Kolumbii jsem slyšela mnohé — je plná násilí a válek drogových kartelů. Od cestovatelů na vlastní pěst jsem se ale dozvěděla, že Kolumbie je nádherná země s úžasnými lidmi. Rozhodla jsem se ji prozkoumat. Sama, bez znalosti španělštiny, otevřená neplánovanému dobrodružství.

Chirurg Pafko: Prezident Zeman mě zklamal, Češi ale nejsou hloupí a nemusí se stydět. Nepodceňujte nás
Ikonka času20. 8. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z nejrespektovanějších chirurgů v Česku a taky rytíř českého lékařského stavu. Profesor Pavel Pafko vidí v českém zdravotnictví řadu problémů, je podle něj na místě mluvit o připlácení za péči. Věří v budoucnost českého národa, lidi bychom neměli podceňovat. Vadí mu, jak si teď prezident Zeman protiřečí a tvrdí, že ho to zklamalo. Od vyznamenání se ale nedistancuje.

Šmarda se vzdal nominace na ministra, oznámil to Hamáčkovi. ČSSD doporučil, aby vládní koalici opustila
Ikonka času20. 8. 2019, 0:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. V pondělí večer o svém rozhodnutí informoval předsedu sociálních demokratů Jana Hamáčka, který ho podpořil. Šmarda to řekl v České televizi. Chce kandidovat v senátních volbách na Žďársku v příštím roce. Spor o výměnu ministra trvá už čtvrt roku. Prezident Miloš Zeman v polovině prázdnin po dvou měsících od doručení návrhu odvolal Antonína Staňka, ohledně jeho nástupce se ale slíbil vyjádřit až v polovině srpna. Minulou středu pak uvedl, že Šmarda je odborně nekompetentní, a ČSSD požádal o navržení jiného kandidáta. V závěru minulého týdne Šmardu odmítl i Babiš.

Vládu si rozvracet nedáme! aneb Jak si Andrej Babiš nakonec našel výhodný postoj
Ikonka času19. 8. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chvíli to vypadalo, že máme slabého premiéra. A zdálo se, že jednou z hlavních příčin současné krize je, že nedokáže prosadit v souladu s Ústavou návrh na výměnu ministra své vlády – jakkoliv to proti vzdorujícímu prezidentovi není lehké. Nyní už je ale jasno. Za celou krizi může sociální demokracie, protože na Michalu Šmardovi nesmlouvavě trvala. Andrej Babiš s ním navíc ani ve vládě být nechce, takže tím je vše jasné. Jediným zlobivým elementem zůstává ČSSD.

V 71 letech zemřel Lars Larsen. Jeden z nejbohatších Dánů a zakladatel řetězce Jysk
Ikonka času19. 8. 2019, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 71 let zemřel zakladatel nábytkářského řetězce Jysk a jeden z nejbohatších Dánů Lars Larsen. Osudnou se mu stala rakovina. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Solná nevěsta: Co se stane s černými šaty po dvou měsících v Mrtvém moři?
Ikonka času19. 8. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K nejníže položenému slanému jezeru na světě míří každoročně davy turistů, které chtějí využít blahodárných účinků zdejších vod. Po dva měsíce roku 2014 jich ale Sigalit Landau pro změnu využila k uměleckému experimentu. Ponořila do nich zcela černé šaty a s napětím očekávala výsledek.

Britský premiér Johnson vyzval Berlín a Paříž ke kompromisu v otázce brexitu
Ikonka času19. 8. 2019, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský premiér Boris Johnson dnes vyzval Francii a Německo, aby v otázce brexitu přistoupily na kompromis, a varoval, že Spojené království opustí blok 31. října v případě nutnosti i bez dohody o podmínkách tohoto kroku. Země podle něj bude připravena i na tuto variantu. Johnson také zopakoval, že on sám je pro to, aby Británie z Evropské unie odešla s dohodou. Informuje o tom agentura Reuters.

ČSSD je v agonii a Zemanově pasti. Navíc je personálně vyprahlá a vnitřně rozervaná
Ikonka času19. 8. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká strana sociálně demokratická dobře ví, že účast ve vládě Andreje Babiše ji devastuje a že se svým někdejším předsedou, prezidentem Milošem Zemanem mír nenalezne. Ať udělá cokoli, všechno se obrací proti jejím zájmům a přáním. To se projevuje i na nelichotivých volebních výsledcích. Několik měsíců trvající neuvěřitelná taškařice kolem postu ministra kultury jen korunuje tento stav.

Bývalý kněz shromáždil historické fotky homosexuálů. Chce ukázat, že se nejedná o moderní „výdobytek“
Ikonka času19. 8. 2019, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nathan Monk býval knězem ve floridském městě Pensacola. Byl velice nekonvenčním božím služebníkem, který se mimo kázání snažil pomáhat bezdomovcům a vyzýval lidi, aby mu je pomohli nakrmit. Výrazně také cítil s homosexuály, což byl hlavní důvod, proč před šesti lety na kněžský úřad rezignoval. Nyní někdejší netradiční kněz sesbíral staré fotografie stejnopohlavních párů, aby poukázal na to, že homosexualita není výmysl moderní doby.

Cyril Höschl: Dárek je vyjádřením pocitu "mám tě rád," ale k němu vede od narození dlouhá cesta
Ikonka času19. 8. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vážený pane profesore, jak se stane, že u některých dospělých vymizí radost z dárků? Může to být důsledek věku, nepříjemných zkušeností, obavy ze závazků, z reciprocity, z překvapení, danajských darů? Jak se přihodí, že někteří nejsou schopni či ochotni formulovat odpověď na dotaz: „Co by sis přál/a? Co by ti udělalo radost?“ Přeplněný vánoční seznam pro Ježíška je ten tam. Převládnou odpovědi: „Já nic nepotřebuju“ (i když dárek není zrovna o potřebě), případně o chlup horší kategorie: „Nedělejte si škodu.“ To se fakt blbě shání. A i když se dárce trefí, obdarovaný zachovává poker face. Patřím mezi ty, kteří rádi dárky dávají, vymýšlejí, ale i s radostí přijímají a těší se na ně. Ti, kteří dárky neradi, jsou pro mne tím pádem trochu záhadou. S darováním souvisí i moje druhá otázka: Kdy dospívají děti do stavu, že samy začnou obdarovávat své blízké a členy rodiny? Případně jestli to v dětech aktivně podporovat, nebo jestli to nechat na pozorování. Z vlastní zkušenosti vím, že na kamarády se pamatuje více než na rodiče – čímž nechci říct, že bych záviděla nebo to nějak hrotila, jen mě to zajímá. Moc děkuji za případnou odpověď či komentář. S pozdravem Petra Hl. Praha

Posun v kauze Kuciak? Novinářovým vrahem byl podle slovenské prokuratury bývalý voják Marček
Ikonka času19. 8. 2019, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrahem slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové byl patrně jeden z obviněných Miroslav Marček, který se k činu během vyšetřování přiznal a jehož kriminalisté původně označovali jen za řidiče. Vyplývá to z dnešního prohlášení dvou elitních prokurátorů, kteří dohlížejí na vyšetřování loňské dvojnásobné vraždy. Vyšetřovatelé původně za střelce považovali jiného obviněného, Tomáše Szabóa. Prokurátor na tiskové konferenci také řekl, že při vyšetřování případu byly získány poznatky o trestné činnosti představitelů státních orgánů.

Jsme s vámi – buďte s námi! V roce 1968 jsme jako své hrdiny vzývali bandu bezpáteřních krys
Ikonka času19. 8. 2019, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příští dny budou opět plné významného zvedání obočí, plácání se po zádech, jací jsme pašáci, a litování se, jak nám osud tehdy nepřál a nikdo se nás nezastal. A byli jsme jen kousek od vynálezu hranatého kruhu. Vzpomínáte? Socialismus s lidskou tváří. Něco jako kanibal vegetariánem. Strana tehdy zahájila obrodný proces, tedy něco jako když potkan počne novou generaci mláďat. Ve skutečnosti se vymkl z kontroly palácový převrat. Někdo nezavřel výběh a ovce zjistily, že za ním je tráva zelenější. Na cestě za svobodou je vedli ti, kteří mu ji vzali. Jsme s vámi – buďte s námi!, jak dojemné bylo to sepjetí strany a lidu, jak jsme je milovali…

Playboy pro ajťáky: Časopis, který by v dnešní době byl nepochybně označen za sexistický
Ikonka času19. 8. 2019, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Računari znamená v bosenštině prostě „počítače“. Stejný název nesl i v bývalé Jugoslávii proslulý časopis, jenž se věnoval výpočetní technice. Fenoménem se stal díky svým obálkám, na každé totiž počítač či jeho příslušenství předváděla sličná modelka.

Nic nového na Vládě. Babiš s Hamáčkem se nedohodli, ČSSD na Šmardovi trvá
Ikonka času19. 8. 2019, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Největší svátek nové muziky. 17. ročník festivalu United Islands proběhne o prvním červnovém víkendu
Ikonka času19. 8. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ulice hlavního města ožijí i příští rok multižánrovým festivalem United Islands of Prague. Praha se tak v termínu 5.- 6. června 2020 již po sedmnácté v řadě promění v dějiště největšího svátku nové muziky. Kromě nespočtu talentovaných hudebníků z celého světa bude opět součástí i bohatý doprovodný program. Vstup na celý festivalový víkend bude tradičně pro všechny zdarma. 

Pařížské povstání: Hitler chtěl při ústupu vypálit celou Paříž, německý generál se vzepřel
Ikonka času19. 8. 2019, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V srpnu 1944 v Paříži zazněly bojové výzvy převzaté z Marseillaisy: „Aux armes, citoyens! Do zbraně, občané!“ 19. srpna vypuklo Pařížské povstání, které vyvrcholilo osvobozením hlavního města Francie. Chybělo ale málo a metropole mohla lehnout popelem.

Více peněz pro nové učitele. Ministr Plaga žádá na jejich platy o miliardu navíc
Ikonka času19. 8. 2019, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli tomu, že do škol přichází populačně silnější ročníky dětí. Za důležité považuje také to, aby byl dodržen vládní slib navýšení platů učitelů do roku 2021 na 150 procent jejich úrovně z roku 2017. Řekl to dnes novinářům před jednáním o rozpočtu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).

Úžasné fotky „kočičího“ fotografa vás dojmou i pobaví
Ikonka času19. 8. 2019, 8:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Walter Chandoha proslul především jako kočičí fotograf. Zemřel letos v lednu ve věku úctyhodných 98 let. V těchto dnech vychází u nakladatelství TASCHEN kniha jeho fotografií Cats. Photographs 1942–2018 . Z mnoha koček udělal celebrity. Při pohledu na ně se často skoro roztečete a ještě častěji vyprsknete smíchy.

Kolumbie, nádherná země se špatnou pověstí: Zelené štíty hor a koloniální města
Ikonka času19. 8. 2019, 7:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„To, co se o Kolumbii říká, už dávno není pravda. Naše země je bezpečná a tak krásná! Zasněžené hory, teplé moře, vstřícní a milí lidé,“ nešetřila před pár lety optimismem dvojice Kolumbijců, s nimiž jsem se potkal na cestách. Chuť přesvědčit se o jejich příběhu postupně rostla, až se stala skutečností.

Nebojíme se říct pravdu o očkování a lžích politiků, Ovčáček je potrefená husa, říká o novém pořadu ČT Gregor
Ikonka času19. 8. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidi asi popudíme, nebojíme se třeba říct, že o očkování se lže, říká spoluautor pořadu ČT o dezinformacích a politolog Miloš Gregor. To se ví bude ukazovat manipulace v médiích, radit, na co si dát pozor, a taky odhalovat lži politiků. Nebude vyvažovat, a tak se tam podle Gregora ti, kteří lžou víc, objeví častěji. Půjde o zábavnou soutěž, téma mají za úkol zlehčit Halina Pawlowská a Aleš Háma. Už teď přitom přichází kritika, třeba od mluvčího prezidenta.

Nadzemní parkoviště z Přerova dobývají Evropu
Ikonka času19. 8. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý řidič již zažil situaci, kdy bezradně projížděl uličky stále vzdálenější od cíle své cesty ve snaze najít volné parkovací místo. Jde o častý problém velkých měst, dopravních uzlů, ale také navštěvovaných lokací jako jsou památky či nemocnice. Hledání volného parkovacího místa stojí čas, peníze a vyvolává u řidičů stres. Nadzemní parkoviště z Přerova mají možnost to změnit.

Kytice místo smaženice: Fotografka vytváří z hub umělecká aranžmá
Ikonka času18. 8. 2019, 18:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Některé z těchto hub by asi nebylo radno jíst (i když třeba taková lakovka ametystová je výborná jedlá houba). Jejich pestrá krása však inspirovala umělkyni Jill Bliss, která z jejich klobouků vytváří pestrobarevná aranžmá.

Z berlínské zdi vypadla první cihla, železná opona se začala trhat. Před 30 lety se konal Panevropský piknik
Ikonka času18. 8. 2019, 17:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco v Československu se tou dobou ještě rozháněly demonstrace, na maďarsko-rakouské hranici aspoň na pár hodin padla železná opona. 19. srpna 1989 se u Šoproně konal Panevropský piknik, klidná demonstrace s tolerancí maďarských úřadů, které dokonce nechaly utéct na západ několik set občanů NDR. Helmut Kohl piknik pojmenoval jako vyndání první cihly z Berlínské zdi, k výročí se letos setkají i Angela Merkelová s Viktorem Orbánem.

Babiš: Pro zachování koalice udělám všechno. Šmarda by se měl vzdát nominace
Ikonka času18. 8. 2019, 16:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty. Serveru iDNES.cz dnes řekl, že pro zachování spolupráce dělá všechno. Kandidát ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda (ČSSD) podle něj svými výroky rozvrací vládu ještě předtím, než do ní vstoupil. Pokud chce Šmarda sociálním demokratům pomoci, měl by se vzdát nominace, aby strana mohla přijít s jiným kandidátem, prohlásil Babiš.

Do Trutnova se vrací festival. Havel je nám blízký, ale nechceme akci politizovat, říká šéf Artu Kusu Dorňák
Ikonka času18. 8. 2019, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek 22. srpna se otevřou brány přírodního amfiteátru v Trutnově na Bojišti a magický areál s nezaměnitelnou červenou hlínou se na následující čtyři dny opět stane domovem velkého hudebního festivalu. Už to však nebude legendární Trutnoff Open Air, který se zde konal naposledy v roce 2016, ale Artu Kus Festival. Jeho hlavní pořadatel Roman Dorňák v rozhovoru pro Reflex.cz představuje dramaturgii celé akce a popisuje, v čem bude jiná oproti původnímu festivalu, na kterém se setkávaly hlavní tváře undergroudu s bývalými disidenty a prezidentem Václavem Havlem.

Karel Kuttelwascher: Před 50 lety zemřel legendární noční stíhač s kočičíma očima. Byl českou chloubou RAF
Ikonka času18. 8. 2019, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třiadvacátého září 1916 se ve Svatém Kříži u Německého (od roku 1945 Havlíčkova) Brodu narodil v rodině drážního inspektora Karel Miloslav Kuttelwascher (23. září 1916 – 18. srpna 1959) - prosím nezaměňovat s vojenským velitelem Pražského povstání Karlem Kutlvašrem! -, brigádní generál in memoriam. Absolvoval obchodní školu, přihlásil se k letectvu a po okupaci se stal v řadách britského Královského letectva (RAF) legendárním nočním stíhačem.

Šíří se ekologický hoax? Želva vdechne brčko nejčastěji vsunutím
Ikonka času18. 8. 2019, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco planeta umírá, ekologisté se předhánějí, kdo si na módní ochraně přírody nahrabe víc. A jak známo, v marketingu se tvořivosti meze nekladou. Proto nejekologičtější trhák posledních dnů – želva s brčkem v nose – vyvolává značné pochybnosti. Brčka totiž plavou v mořské vodě, a karety, v jejímž nosánku bylo kleté plastové brčko nalezeno, dýchají vzduch.

Pětinu bytů v Praze kupují cizinci, stoupá podíl západoevropanů
Ikonka času18. 8. 2019, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podíl cizinců na nákupech nových bytů v Praze zůstává letos podobný jako v loňském roce, v průměru se pohybuje kolem 20 procent. Převažují Slováci, dále klienti ze západní Evropy nebo zemí bývalého Sovětského svazu. Zájem mají převážně o menší byty, často v luxusnějších projektech. Vyplývá to z odpovědí developerů, které ČTK oslovila. Většina z nich působí v Praze.

Da Vinciho tajemství: Výzkumníci objevili 500 let starou skicu, kterou mistr zavrhl a přemaloval
Ikonka času18. 8. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna z často diskutovaných maleb Leonarda da Vinciho, Madona ve skalách, vydala další své tajemství. Experti z londýnské Národní galerie pomocí rentgen-fluorescenční zobrazovací metody odkryli původní skicu obrazu, kterou mistr zavrhl. Kreativní proces, kterým renesanční umělec dospěl k finální podobě obrazu, se bude od listopadu snažit přiblížit výstava v Národní galerii v Londýně. A jak to, že existuje Madona ve skalách jako originálhned dvakrát?

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru