Reflex

10 nejhorších filmových sci-fi, jejichž sledování způsobuje krvácení z očí do mozku, a přesto je nelze nevidět
12. 7. 2024, 18:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Natočit skvělý film vyžaduje talent, odhodlání a trochu toho štěstíčka. Natočit hrozný film vyžaduje talent, odhodlání... A zvláštní faktor smůly a katastrofálnosti, který za určitých povětrnostních podmínek rozleptá všechno, na co v jisté době režisér filmu sáhne. Přinášíme vám přehled deseti snímků v žánru vědecké fantastiky, které jsou tak špatné, jak to jenom jde. Protože jak zpívá kapela Vypsaná fixa, „dno je dobrý na to, aby sis ho prohlíd“.

Absurdní situace: Netanjahu se bojí zadržení v Česku, píše izraelský deník. Pomůže mu Orbán?
12. 7. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se na konci července po cestě do USA měl zastavit v Maďarsku i v Česku. Návštěvy však zrušil kvůli obavám z možného vydání zatykače od Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu. Píše to izraelský deník The Times of Israel. Dle maďarských médií kvůli Netanjahuovi Viktor Orbán zjišťoval, zda by Maďarsko mohlo z mezinárodního soudu vystoupit.

Po stopách češtiny: Přeskočte jazykově-generační propast aneb Prázdninová komunikace
12. 7. 2024, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když jste dítě školou povinné, to nejlepší období v roce je samozřejmě léto. Dvouměsíční prázdniny, volno. Jakmile dospějete a máte vlastní dítě, jsou to dva měsíce starostí. Co bude jíst, čím ho zabavit, kolik táborů zařídit, která babička si ho vezme a na jak dlouho… No, češtinářské pobyty tady nenabízíme, ale můžeme vám trochu pomoct. Vlastně hodně. Protože funkční komunikace je základ všeho.

Barbora Urbanová: Poslední vývoj případu Anička není důvodem k oslavě, ale k naději na změnu
12. 7. 2024, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Případ Anička rozsudkem Nejvyššího soudu pokračuje. Schválně nepíšeme, že příběh z ledna tohoto roku končí. Dívka byla více než 2 roky znásilňována svým otčímem, ten se u soudu prvního stupně ke všemu doznal a čekal, že za to dostane podmínku. Té se také dočkal, ale až poté, co se odvolal. A co řekl Nejvyšší soud? Konstatoval, že ji dostat neměl. Byl porušen zákon ve prospěch obviněného. Slavíme? Ne. Cítíme ve vzduchu změnu? Možná.

Orbán degraduje předsednictví EU a dělá komparz Putinovi. Hnutí ANO mu tleská
12. 7. 2024, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Viktor Orbán odstartoval předsednictví EU pompézní zahraniční aktivitou. Jeho soukromé mírové mise ve východních diktaturách ovšem nemají žádné výsledky kromě pochval v Kremlu a snahy zvyšovat osobní domácí popularitu. Co na to jeho spojenci?

Nejen skvělý režisér, ale i fotograf. 20 snímků, které pořídil legendární Stanley Kubrick
12. 7. 2024, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stanley Kubrick (1928 – 1999) byl dvanáctkrát nominován na Oskara a za film „2001: Vesmírná odysea“ ho i získal (slavný je například i jeho film Mechanický pomeranč, 1971). V letech 1945 až 1951 ale dělal fotoreportéra v časopise Look. A podle odborníků byl velmi talentovaný. Knihovna amerického Kongresu zveřejnila některé jeho snímky z roku 1947 z Chicaga. Podívejte se.

Buchert: Senilní Biden si plete Zelenského a Putina. Připomíná to sovětského führera Brežněva
12. 7. 2024, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Joe Biden nasadil debatě o tom, zda je schopen kvůli svému věku a mentální slabosti vykonávat svoji funkci a opět kandidovat, korunu. Během akce na právě skončeném summitu NATO ve Washingtonu představil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jako Vladimíra Putina. Zelenský to sice vzal s úsměvem, ale splést si bojovníka za svobodu s masovým vrahem, je silná káva. Přitom mnoho členů a podporovatelů Demokratické strany Bidenovu senilitu pořád bagatelizuje a činí tak i světoví politici, kteří byli v Americe na summitu aliance. Ovšem to je cesta do pekel.

Pánská móda 70. let: Po čem se nám stýská, a co by už nemělo spatřit světlo světa
12. 7. 2024, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Móda 70. let, tedy alespoň ta západní (u nás na východě zdaleka takových kvalit nedosahovala), byla plná barev. Trochu poznamenaná vlivem kultu hippie, afroamerickou kulturou, frčel také tzv. disko look a vše bylo tak trochu unisex (pro muže i pro ženy). Co by se rozhodně mělo vrátit do šatníků dnešních mužů? A co by naopak nikdy nemělo znovu spatřit světlo světa? Podívejte se do galerie.

Babiš je v izolaci a SPD v odpadkovém koši, v Evropě nic neprosadí, říká Petr Sokol
12. 7. 2024, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš spoluzaložil v evropském parlamentu novou frakci Patrioti pro Evropu. Ta je sice po evropských volbách třetí největší, dle politologa Petra Sokola to však neznamená, že by měl Babiš v Bruselu větší vliv. „Je to jako když ovládnete pustý ostrov, ale jste daleko od všech ostatních,“ říká Sokol v pořadu Prostor X. Ještě hůře v Evropě dopadl Tomio Okamura.

Nový král fotomobilů ve střední třídě
12. 7. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Toužili jste někdy zachytit kouzlo okamžiku stejně dokonale jako profesionální fotografové? Nyní už s sebou nemusíte tahat těžkou techniku ani platit vysoké částky za vlajkové lodě mobilních značek. Stačit Vám bude nové vivo V40, které je jako první z mobilů střední třídy řady V vybaveno špičkovou technologií ZEISS.

Evropská unie nařídila Orbánovi domácí vězení. Cestoval po světě a hrozilo, že vyjedná třetí světovou válku
11. 7. 2024, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní diplomatická mírová mise maďarského premiéra Viktora Orbána je zřejmě u konce. Poté co na jednání s Putinem vyjednal bombardování dětské nemocnice a v Číně předal prezidentovi Taiwan výměnou za hrst rýže, pět velbloudů a na ubrousku podepsané prohlášení, že Čína bude hodná, mu Evropská unie nařídila domácí vězení.

Filip Renč: Rebelové žijou dál, ale ty písničky už neposlouchám. Na jednom filmu pracuju už 15 let
11. 7. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Píše se rok 2001, Filip Renč trhá rekordy ve sledovanosti se svým filmem Rebelové, s Josefem Klímou pracují na námětu nového filmu a tvrdí, že z každého člověka se může stát samolibé monstrum. Jak je tomu o 23 let později? Jaké režisérské sny si splnil a jaké na něj ještě čekají? Jak vzpomíná na Rebely a Requiem pro panenku? To vše se dozvíte v novém díle Retroview s Filipem Renčem.

Korupce, úplatky a sanitky. Soudní jednání v kauze soudce Sováka bylo opět odročeno
11. 7. 2024, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po třech soudních jednáních státní zástupce konečně dočetl obžalobu v korupční kauze bývalého soudce Vrchního soudu Zdeňka Sováka. Ten je spolu se svým neoficiálním asistentem Milanem Bíbou obžalovaný z toho, že nabízel firmě Metrostav zmírnění trestu výměnou za úplatky. Jednání bylo ale opět přerušeno příjezdem sanitky, Sovákovi se totiž udělalo špatně.

Hadi v kalhotách. V Číně zadrželi muže, který pašoval pod oblečením více než 100 živých hadů
11. 7. 2024, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínské úřady tento týden přistihly muže, který se do pevninské Číny snažil v kalhotách propašovat více než 100 živých hadů, napsal britský deník The Guardian. Podle prohlášení čínské celní správy celníci muže zastavili na hranici u města Šen-čen na jihu země, kam patrně přicestoval z asi 50 kilometrů vzdáleného Hongkongu.

Vlak je připraven k odjezdu. Mizející železniční svět východní Evropy na romantických fotografiích
11. 7. 2024, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Objektem zájmu mladé německé fotografky Janine Graubaumová jsou staré vlaky. Strávila na zapadlých železničních trasách ve východoevropských končinách hodiny času. Pokusila se zachytit mizející svět 20. století spolu s lidmi, kteří jej na poslední cestě do historie doprovázejí. Snímky, jež fotografka publikovala v úspěšné knize, pocházejí z pásma zemí táhnoucích se od Albánie po Bělorusko. Jak se Graubaumové povedly, posuďte sami.

Povolejte vojáky na jižní pláže aneb Andrej Babiš fantazíruje, že jeho hnutí bude v Evropě těžkou váhou
11. 7. 2024, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turisté, kteří pojedou v budoucnu na dovolenou do některého z jihoevropských států, by mohli mít na plážích nečekanou společnost. Po zuby ozbrojené vojáky. Během svého vystoupení v Poslanecké sněmovně to navrhl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Toto opatření by podle něj vyřešilo nelegální migraci. Jak už u nás však bývá zvykem, Babiš svoje úvahy nedoplnil o žádná relevantní data a nikterak se neobtěžoval své myšlenky postavit do kontextu skutečnosti, že pro velké množství jihoevropských regionů je cestovní ruch klíčovým odvětvím ekonomiky, a tudíž i obživy místních lidí.

Skutečné případy rady Vacátka: Vražda v domku číslo 13. Pachatel své dluhy vyřešil sekerou
11. 7. 2024, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Marie Lachmanová byla na světě ráda. Neměla v sobě zatrpklost stáří. Ani hněv. Děti jí postavily v pankrácké kolonii Na Děkance malý dřevěný přístřešek, u něj chlévy a kurník, takže mohla chovat vepře a slepice. To ji bavilo. Dvakrát týdně navštěvovali babičku vnuci. To vše skončilo ve čtvrtek 11. ledna 1934.

Recenze handheldu MSI Claw. Nejvýkonnější kapesní konzole, co hledá špetku intuitivity
11. 7. 2024, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Handheldové počítače momentálně prožívají solidní konkurenční boje a Steam Deck se snaží z trůnu sundat kde kdo. MSI Claw se toho snaží dosáhnout lepším výkonem, ale je pravda, že v jiných ohledech nám úplně nesedl.

Ostřelovaná Ukrajina: Její bouřlivá minulost a krajně nejistá budoucnost
11. 7. 2024, 6:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Statečně se bránící Ukrajina už dva a půl roku upoutává pozornost celého světa, přičemž konec nejrozsáhlejšího a nejkrvavějšího ozbrojeného konfliktu v Evropě od druhé světové války je ve hvězdách. Jisté je jen to, že válka způsobila dramatické zhoršení mezinárodněpolitické situace a naděje na brzké uzavření alespoň příměří jsou pramalé.

Martin Bartkovský: Fico by si měl rozmyslet uctívání věrozvěstů míru, smrti a zkázy
11. 7. 2024, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Téměř dva měsíce po atentátu se poprvé objevil na veřejnosti Robert Fico. Vybral si k tomu oslavy příchodu Cyrila a Metoděje na ­Velkou Moravu. Více než oslavy státního svátku připomínaly kulisy oné události triumf záporáků ve Hře o trůny. Trosky hradu Devín, zapálené ohně, nekončící potlesk vestoje a okruh nejbližších přísahajících věrnost svému pánovi. Atmosféře podlehl i Fico, který místo projevu politika spíš spustil kázání. Pomiňme ohýbání historie ve stylu Putina, kdy slovenský premiér tvrdil, že Slováci měli už v roce 885 v Nitře vysokou školu. Pak se vydal opět do proruských vod.

Souměrná nahota a zrcadlenná těla: Podívejte se na vítězné snímky Aktů X s tématem SYMETRIE
10. 7. 2024, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První kolo nové reinkarnace fotografické soutěže Reflexu Akty X 2024 je za námi! V červnu jsme zvolili téma SYMETRIE. Fotografové nám zaslali snímky různých pojetí tohoto tématu, redakce vybrala 10 finálních fotografií a z nich jednoho celkového vítěze. A soutěž rovnou pokračuje! Již v tuto chvílí probíhá červencové soutěžní kolo s tématem HORKO. 

Unikátní maskování: Továrna Boeing byla ze strachu z nepřátelského útoku ukryta pod falešnou čtvrť
10. 7. 2024, 18:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Území Spojených států s výjimkou Havaje sice nebylo za druhé světové války nikdy přímo napadeno, přesto americká armáda podnikala opatření na jeho ochranu, a to zejména ze vzduchu. Například strategicky významný objekt továrny Boeingu, kde se za války vyráběly bombardéry, tak nechala zakrýt falešnou městskou čtvrtí.

Bartkovský a Patočková: Olympijskou kolekci uvidí miliardy lidí. Na hejty od laiků nemá smysl reagovat
10. 7. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Martin Bartkovský a Jana Patočková jsou výrazné osobnosti na sociální síti X, ale málokdo by z jejich názorů a tweetů tipoval, že by se mohli „potkat“. Opravdu se to ale stalo před rokem na Mezinárodním festivalu Karlovy Vary, když se spolu vydali k Hadímu pramenu a zamilovali se. Proč se jim líbí kolekce Jana Černého pro český olympijský tým a jak se vypořádávají s kritikou na internetu, uslyšíte v nové epizodě podcastu Poprask.

Soud v Brně podmíněným trestem za znásilňování dívky porušil zákon, rozhodl Nejvyšší soud
10. 7. 2024, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajský soud v Brně podmíněným trestem za znásilňování nezletilé podle Nejvyššího soudu (NS) porušil zákon. Podmínka je podle rozhodnutí NS trestem nepřiměřeně mírným. ČTK o výsledku dnešního neveřejného zasedání informovala mluvčí Nejvyššího soudu Gabriela Tomíčková. Nejvyšší soud reagoval na stížnost ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), který ji podal. Nejvyšší soud ale nemůže napadené rozhodnutí zrušit. Jeho výrok by však mohl ovlivnit budoucí rozhodování justice v obdobných případech. Rozsudek v případu otčíma, který nezletilou dívku několikrát týdně nutil k sexu, vzbudil kritiku a protesty.

Kvíz: Víte, jak začne mluvit vaše dítě… když na něj vy nebudete mluvit vůbec?
10. 7. 2024, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letos jsme s Hodinou dějepichu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech představili hned několik historických příběhů a nabídli je (možná) kolemjdoucím filmařům, aby je přetvořili v něco, co se může fláknout na stříbrné plátno. Při své první show jsme se podívali na podivné vědecké experimenty jazykové deprivace a na podivné taktické vítězství Československa. Víte o nich něco?

Plážová show u Balatonu: Festival nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým areáldm
10. 7. 2024, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.

Podivné konce kauz Čapího hnízda. Otazníky kolem policie a státního zastupitelství přibývají
10. 7. 2024, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kauza podezřele masivní reklamy Agrofertu v areálu Čapího hnízda nemá svým rozsahem obdoby. Nejvyšší státní zastupitelství nyní posvětilo její odložení. Tím pokračuje série pochybností kolem osudu kauz Babišovy farmy, jež jsou opakovaně zametány pod koberec.

Nikdo přesně neví, kolik lidí umírá kvůli extrémním vedrům. Počítání je nepřesné podobně jako u covidu-19
10. 7. 2024, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rostoucí teploty po celém světě zabíjí čím dál víc lidí, úřady však o těchto úmrtích nejsou schopny přesně informovat. Jejich údaje často zachycují jen ty nejjasnější případy, upozornila agentura Bloomberg. Ve snaze zaznamenat skutečné počty se podle ní experti přiklání k počítání "nadbytečných" úmrtí, podobně jako tomu bylo u covidu-19.

Kvíz z českého jazyka: Jste znalci nářečí, nebo vás výrazy z různých koutů naší země vykolejí?
10. 7. 2024, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeština je jako cibule, můžete loupat dlouho a pořád budete nacházet další a další vrstvy. Nářečí je jednou z těchto vrstev. Jsou to jazykové útvary ryze nespisovné, používané výhradně v soukromém mluveném projevu. Je pozoruhodné, jak se česká slova cestou po naší zemi dokážou v řeči obyvatel proměňovat. Vyzkoušejte, jestli víte, jak se co dá říct (říc, řict, řec, řéc, řeknut, řeknyt).

Mumie z Guanajuatu jsou jednou z nejděsivějších turistických atrakcí na světě
10. 7. 2024, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Epidemie cholery, které v 19. století zasáhly takřka celou planetu, se nevyhnuly ani Mexiku. Jen mezi lety 1829–1851 tam zákeřné nemoci podlehlo na 200 tisíc lidí. V některých městech bylo obětí tolik, že dokonce přestávaly stačit kapacity hřbitovů. Taková situace nastala i v Guanajuatu a pozůstalí zde byli proto nuceni pohřbívat zesnulé v nových, narychlo zbudovaných nadzemních kryptách. Zde se částečně balzamovaná těla pod vlivem teplého a suchého prostředí začala postupně měnit v mumie.

Jana Bendová: Alena Schillerová se pomodlila na Čapáku, Babiš tam má kapličku. Stanjura chce být hodný
10. 7. 2024, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sotva se za „mírotvorcem“ Viktorem Orbánem zavřely dveře v Kremlu, Putin zasáhl raketami největší ukrajinskou dětskou nemocnici v Kyjevě, kde se léčí i vážně nemocné děti. Paní Svitlana, která se tam zrovna nacházela s dvouměsíčním synem uvedla, že se ho snažila v tom děsu zakrýt látkou, aby mohl dýchat… Tolik asi k (nesmyslným) nadějím na polepšení ruského diktátora Putina po přátelské konverzaci s přítulným maďarským premiérem. Známe to z marného ustupování jinému diktátorovi, Hitlerovi, ne nadarmo se Orbánovi přezdívá Chamberlain 2.0. Co z toho plyne? Učte se, děti, dějepis (když už ho mnozí proruští dospělí zapomněli), tyrani jsou pořád stejní. Mocilační, nenasytní, zlí.

Zlom ve válce: Michal David třicet let zaměstnává Ukrajinku. NATO zbraně už nepošle, ale taky jednu zaměstná
9. 7. 2024, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ne každý hrdina musí nutně nosit plášť. Zářným příkladem je zpěvák a skladatel Michal David, který vnesl svou iniciativou nový svěží vítr do války na Ukrajině. Někteří odborníci a zahraniční pozorovatelé dokonce hovoří o zvratu na frontě.

Děti zavražděné nacisty: Jedinečné kolorované snímky, které mají připomenout oběti holocaustu
9. 7. 2024, 18:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělkyně a performerka Marina Amaralová představila své dílo v podobě kolorovaných snímků obětí holocaustu. Protože se setkala se širokou odezvou napříč veřejnosti, rozhodla se projekt rozšířit a snímky z Osvětimi koloruje dál.

Vladimír Mertlík: Beneš, Klaus a Zeman – jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet…
9. 7. 2024, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Během hledání hub v šumavském hvozdu došli dědeček s vnukem k vysokém plotu z ostnatého drátu. Vnuk se zvědavě zahleděl do údolí za plotem a po chvíli se zeptal: „Kdo žije, dědečku, za tím plotem?“ „My, synáčku, my,“ odpověděl dědeček.

Buchert: Macron je směšný a volební výsledek šílený. Druhé kolo bylo spiknutí levicových stran
9. 7. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V posledních týdnech proběhly parlamentní volby ve Francii a Velké Británii. V obou zemích uspěly levicové strany, tím však podobnost jejich politické situace zdánlivě končí. Jak se Velká Británie a Francie po volbách změní? Co to bude znamenat pro Evropu? A jaká témata se ukazují jako důležitá?

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru