Reflex - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5766 článků.|

Reflex

Vypínání televizního vysílání DVB-T začne na konci listopadu
Ikonka času24. 4. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vypínání sítí pro digitální televizní vysílání DVB-T začne na konci letošního listopadu. Jako první přestane signál šířit Žižkovský vysílač a Cukrák. Vypínání souvisí s přechodem na nový standard DVB-T2, který souvisí s potřebou uvolnit část frekvencí v pásmu 700 MHz pro rychlé mobilní sítě. Uvedli to zástupci Českých Radiokomunikací na dnešní tiskové konferenci.

Na Szigetu po dvou letech zahraje Macklemore. Festival už odhalil denní časový harmonogram
Ikonka času24. 4. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světové hvězdy Macklemore, 6LACK a Michael Kiwanuka nově doplňují program na hlavním pódiu festivalu Sziget. Organizátoři oznámili finální časový harmonogram i pro další pódia a sedmitýdenní akce na ostrově uprostřed Budapešti tak nabízí letošní program plný hvězd. Ed Sheeran, Florence + The Machine, Foo Fighters, The 1975, Post Malone, Twenty One Pilots, Martin Garrix a The National a mnoho dalších umělců je součástí festivalu Sziget od 7. do 13. srpna. K dispozici jsou tří, pěti a sedmidenní vstupenky, fanoušci by neměli s jejich koupí váhat, protože festival bude zdražovat již 9. května.

Mystika gotických katedrál: Co spojuje pařížskou Notre-Dame s pražskou katedrálou Svatého Víta?
Ikonka času24. 4. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každá z gotických katedrál v sobě skrývá velký díl tajemství a mystiky pocházející ještě z pohanských, předkřesťanských dob. Především je však obrazem nebeského Jeruzaléma, pokusem o věčnost, v níž se jednoho dne rozplyne pozemský čas. Platí to o pařížské Notre-Dame i pražské katedrále svatého Víta.

MMA zápasník Dominik Feri dostal v prvním kole K. O. Ostře sledovaný zápas na Moravě ale možná nebyl fér
Ikonka času24. 4. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dominik Feri, zápasník organizace MMA přezdívaný černý hřebec, nebude vzpomínat na nedělní zápas v oktagonu na Moravě v dobrém. Dlouho avizované utkání, v němž Dominika vyzval moravský zápasník s přezdívkou Vlastenecké zlatíčko, skončilo pro mladého borce drtivou porážkou. Naopak dosud nepříliš známý moravský zápasník slaví svou první výhru.

Sex na ulici, sadismus a všudypřítomné drogy. New York 80. let ukazuje svá nejtemnější zákoutí
Ikonka času24. 4. 2019, 14:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
New York nejsou jenom mrakodrapy na Manhattanu, luxusní obchody na 5. Avenue nebo idylické chvíle letních dní v Central parku. Město mělo zejména v 70. a 80. letech minulého století i svá velmi temná zákoutí. A právě tato místa uchvátila fotografa Mirona Zownira, který zachytil „hlavní město světa“ v jeho nejbídnější a nejperverznější podobě.

Karel Steigerwald: Pojďte, děti, k volbám, dostanete cukrátko!
Ikonka času24. 4. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve volební mystice se objevuje staronové téma, totiž věk a volební právo. Člověk by soudil, že se týká stáří. Je ti tolik a tolik, jsi už mimo, z výsledků těch voleb stejně už nic nebudeš mít. Bylo by divné, abys měl ze své stařecké zakyslosti podíl na rozhodování o budoucnosti mladších, kteří ještě nezkysli. My starci a stařeny bychom to uznali.

Američanka šije panenky pro postižené děti. Jsou přesně jako ony: krásné a jedinečné
Ikonka času24. 4. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Postižené děti chtějí jediné – být přijímány takové, jaké jsou. V dnešní době posedlé dokonalostí, byť jakoukoli diskriminaci hlasitě mediálně odsuzujeme, to mají setsakramentsky těžké.  Američanka Amy Jandrisevits se jim rozhodla názorně ukázat, že svět nepatří jen bárbínám a všichni jsme krásní ve své jedinečnosti.

Dělníci na lešení katedrály Notre-Dame navzdory zákazu kouřili
Ikonka času24. 4. 2019, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dělníci, kteří před požárem z minulého týdne stavěli na pařížské katedrále Notre-Dame lešení, navzdory zákazu při práci kouřili. Informaci satirického týdeníku Le Canard enchaîné dnes agentuře AFP potvrdil mluvčí stavební firmy. Zároveň ale vyloučil, že by to jakkoli souviselo s požárem, který zničil střechu a krov památky. Kromě kouření na stavbě dnes týdeník informoval i o řadě dalších pochybení v protipožární ochraně chrámu.

Rozvody u notáře? Jsme připraveni, Češi by takovou změnu uvítali, říká šéf notářské komory Neubauer
Ikonka času24. 4. 2019, 12:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Agenda tuzemských notářů by se mohla do budoucna rozšířit. Debatuje se například o tom, zda by nemohli rozvádět manželství, jak už se dnes děje ve více evropských zemích. „Snižuje se tak i zátěž soudů. Existuje několik průzkumů, podle nichž by to lidé uvítali i u nás,“ říká prezident Notářské komory ČR Radim Neubauer.

7 nejhorších teroristických útoků moderní historie. Nedělní vraždění na Srí Lance je na čtvrtém místě
Ikonka času24. 4. 2019, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet obětí nedělních teroristických útoků na kostely a hotely na Srí Lance vzrostl na 359. S odvoláním na oznámení policie o tom dnes informovala agentura AP. Mezi oběťmi je 39 cizinců. Policie v souvislosti s tragédií zadržela v noci na dnešek dalších 18 lidí, ve vazbě tak již skončilo celkem více než šedesát podezřelých. Nedělní útok se tak Stal čtvrtým nejhorším v moderní historii. Smutné prvenství si drží 11. září 2001.

Vládnoucí strany protrhly hráze troufalosti. Ale proč to nezkoušet, když to prochází
Ikonka času24. 4. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na sociálních sítích často kolují ironické komentáře, že v období „toho strašného Palerma“, o němž Andrej Babiš tak rád mluví, by se mnohé z dnešních věcí stát nemohly. Což se samozřejmě týká hlavně jeho kauz, kvůli nimž nakonec může skončit i u soudu. Ale nejde jen o to, zábrany padly i v dalších ohledech. A nejen u premiéra a jeho hnutí ANO, ale i u koaličních partnerů (ČSSD), kvazikoaličních (KSČM) a těch sněmovních (SPD). Bez reakcí se to neobejde, ale zatím to aktérům prochází.

Dítě se třemi rodiči, z nichž dva jsou muži? Znásilňování přírody, nebo láskyplné gesto?
Ikonka času24. 4. 2019, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počátkem dubna prolétla médii kontroverzní zpráva o tom, že 61letá žena porodila vlastní vnouče svému homosexuálnímu synovi. Česká novinářka darovala vajíčka svému bratru, který nemohl mít děti. Protože byl gay. V Řecku se narodilo dítě, které má tři rodiče otisknuté přímo ve vlastní DNA.

Kim Čong-un dorazil do Ruska, ve čtvrtek má jednat s Putinem
Ikonka času24. 4. 2019, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obrněný vlak severokorejského diktátora Kim Čong-una dnes dorazil do Ruska. Podle agentury TASS se stroj krátce zastavil v pohraničním městě Chasan, kde Kima oficiálně přivítala vládní delegace. Vlak nyní pokračuje do sibiřského přístavu Vladivostoku, kde se má vůdce KLDR ve čtvrtek setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jednat budou především o jaderném odzbrojení Korejského poloostrova.

Antiselfie: Dívka předstírá smrt na známých místech a vysmívá se svými snímky stereotypnosti selfie
Ikonka času24. 4. 2019, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden den v životě běžného milovníka selfie: Přijdete na turisticky známé místo, vytáhnete z kapsy telefon a vyfotíte se. Pro jistotu tak třicetkrát. Po pečlivém výběru fotky a filtru jeden snímek vítězoslavně umístíte na sociální sítě. A následujících pár hodin kontrolujete, jak přibývají lajky. Co na tom, že se selfie ze stejného místa chlubí miliony jiných turistů. Co na tom, že většina vašich virtuálních „přátel“ mechanicky zmáčkne u vaší fotky lajk, aniž by vůbec zaznamenali, kdo na ní je, natož kde se fotí. Lajky máte, mise splněna. Umělkyně Stephanie Leigh Roseová se na stejných turistických lokacích fotí taky. Ale úplně jinak.

Ženy by měly dvakrát týdně vyrazit na dámskou jízdu. Je to dobré pro zdraví, tvrdí vědci
Ikonka času24. 4. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Muži mohou být klidní, tohle doporučení platí pro obě pohlaví. Zbývající tři dny z týdne pak můžete strávit spolu ve všeobjímající pohodě. Vymanit se ze stereotypu „práce/škola, domácnost, televizní seriál, omdlení do postele“ může být občas náročné. Pravidelné setkávání s nejbližšími přáteli a rodinou má ale spoustu benefitů. Budete se cítit lépe na těle i duchu.

Návštěva národního parku Carrasco aneb Za královnou do pralesa
Ikonka času24. 4. 2019, 7:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Východní svahy And porostlé mlžným pralesem jsou rájem orchidejí. V národním parku Carrasco jich roste více než dvě stě druhů. Park byl založen v roce 1991 s cílem ochránit mimořádnou genetickou biodiverzitu zdejší flóry i fauny.

Návrh komise EU zakázat nože: Každá totalita nejdřív odzbrojí lidi!
Ikonka času24. 4. 2019, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Struktury Evropské unie na všech svých úrovních vykazují tak nápadné shody s fungováním socialistického státu, že bychom alespoň my v postkomunistických zemích měli být opravdu hodně ostražití. Diskutovaný zákaz některých nožů má svou letitou tradici. Pojďme na krátkou procházku historií odzbrojování obyvatelstva!

Slávek Boura: Devadesátky byly jízda, lidé nás milovali a peníze byly. Myslel jsem, že to nikdy neskončí
Ikonka času24. 4. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna z nejvýraznějších osobností televizní zábavy devadesátých let. Moderátor, zkrachovalý muzikálový producent, taxikář, spisovatel. Ale také jeden z vyšetřovaných v kauze pašování drog mezi Českem, Austrálií a Novým Zélandem. To vše je Slávek Boura, dnešní host rozhovorového pořadu Prostor X. 
 

Obří expediční jachta nebo nákup kusu Chile: Miliardáři milující přírodu do ní často investují většinu svého majetku
Ikonka času23. 4. 2019, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sociální sítě se začaly plnit výtkami, že je planeta Země v mnohem horším stavu než slavná katedrála Notre-Dame, a miliardářům, kteří se předháněli, kdo přispěje na její obnovu víc, je to šumafuk. Naštěstí to není úplně pravda. Někteří miliardáři už si toho dávno všimli a na záchranu planety poslali miliardy dolarů. A chystají se posílat další.

O Velikonočním pondělí skokově vzrostlo násilí páchané na ženách. Mohou za to muslimové?
Ikonka času23. 4. 2019, 18:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letošní velikonoční pondělí se do historie zapsalo černým písmem. Respektive písmem krvavým. Po celé republice totiž vypukly mezipohlavní nepokoje, kdy muži často posilněni alkoholem fyzicky napadali bezbranné ženy. Jako zbraně jim posloužily ozdobené spletené větve, při násilnostech vykřikovali rýmovaná hesla, patrně úryvky z Koránu.

Komunisté vyhráli, Babiš má vládu v suchu, církve to zaplatí. A my všichni frčíme z kopečka
Ikonka času23. 4. 2019, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to výsměch právním jistotám i vkusu. Andrej Babiš v roce 30. výročí krachu komunistického režimu zaplatil komunistům za svou vládní moc dalším okradením církví. Sněmovna přehlasovala veto senátorů, kteří dodatečné zdanění náhrad za nevrácený církevní majetek odmítli jako protiústavní.

Zamilovaná poslankyně aneb Muži jsou z ODS a ženy z Venuše? Profesor Fiala by se už do bonmotů pouštět neměl
Ikonka času23. 4. 2019, 17:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nedávno mi říkal takřka pětasedmdesátiletý brněnský soused aktuální vtip: Na urologii. Máte problém s vylučováním?- No dovolte, já jsem ve vedení ODS. Vyloučení Václava Klause mladšího se očividně stalo již součástí lidové tvořivosti, a tedy překročilo k nelibosti předsedy Petra Fialy chodby stranických sekretariátů. Aby toho nebylo málo, „zlobit“ vedení začala další poslankyně – veřejnosti prozatím nepříliš známá Zuzana Majerová Zahradníková.

Pravnuk Mussoliniho kandiduje do Evropského parlamentu. Diktátor je pro něj inspirací a vzorem
Ikonka času23. 4. 2019, 16:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už třetí potomek italského fašistického diktátora Benita Mussoliniho se chystá vstoupit do politiky. Jeho pravnuk Caio Giulio Cesare Mussolini bude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu za nacionalistickou stranu Fratelli d‘Italia (Bratři Itálie). A co víc, Mussolini označuje praděda za svou inspiraci a hrdě reprezentuje „minulost Itálie“.

Úchylní velikonoční králíčci na fotkách s dětmi aneb Jak vyděsit své dítě i bez pomlázky
Ikonka času23. 4. 2019, 16:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V zahraničí se pohoršují nad českým zvykem pomlazovat ženy za pomocí nástroje nazvaného pomlázka. Jenža za hranicemi zase děsí své děti hororovými maskami velikonočních králíčků. Nevím, jak vy, ale já bych se nechal spíš seřezat dynovačkou, než se fotit s tímhle. Pokochejte se.

Policie growshopům sebrala zboží, stát ho pak prodával. Justice porušila práva firem, rozhodl Ústavní soud
Ikonka času23. 4. 2019, 15:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Justice při zabrání zboží porušila práva firem, které provozovaly takzvané growshopy, tedy obchody s pomůckami pro pěstitele konopí i dalších rostlin. Stížnosti dvou společností dnes vyhověl Ústavní soud (ÚS). "Došlo k zabrání věcí v nepřiměřeném rozsahu," uvedl v odůvodnění soudce zpravodaj Pavel Rychetský.

Colours of Ostrava: To nejlepší ze současného tance. Rockový koncert 420people i životní kolapsy „Loserů“
Ikonka času23. 4. 2019, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Colours of Ostrava mají výborná divadelní představení své místo již tradičně. Letošní program však bude zajímavý tím, že organizátoři přesunuli těžiště divadelní složky více alternativním směrem. Mimo jiné budete mít možnost na festivalu vidět to skutečně nejlepší z českého současného tance – skupiny Losers Cirque Company a 420people, jejichž vystoupení bude navíc fúzí tance a rockového koncertu kapely Please The Trees. Představení na scéně Gongu je nutné předem rezervovat, kapacita je omezená.

Zápisky českého vězně: Kdyby vězeňské doktory nahradili veterináři, to bychom se měli!
Ikonka času23. 4. 2019, 14:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opět vás zdravím od stolu své malé kanceláře, z níž se vám pokouším popsat realitu našeho vězeňství jinak, než jak ho prezentují dokonale vypilované televizní pořady. Pro dnešní den jsem si vybral ožehavé téma zdravotní péče ve výkonu trestu odnětí svobody. I v této oblasti jsem dosáhl bohatých zkušeností, které by vydaly na knihu. Není výjimkou, že se mezi odsouzenými přezdívá vězeňskému zdravotnímu středisku veterina. Tím však nevědomky urážíme smysluplnou a zasloužilou práci veterinářů, kteří se pečlivě starají o práva zvířat.

Samé žvanění a zdlouhavé návraty? Hloupost! Druhá epizoda Hry o trůny dává fanouškům to, co sami chtěli
Ikonka času23. 4. 2019, 13:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pondělí ve tři hodiny ráno mohli opět ti nejnedočkavější fanoušci Hry o trůny zhlédnout druhou epizodu závěrečné série Hry o trůny. A zatímco první epizoda byla přijata víceméně kladně, druhá už rozděluje tábor fanoušků na dvě poloviny. Zatímco jedni chrochtají blahem, že je seriál plný dialogových scén jejich oblíbených postav, které se v seriálu neviděly od roku 2012, jiní si ztěžují na zdlouhavý děj a příliš klišé. Přitom druhá epizoda dává fanouškům přesně to, o co si sami v předcházejících sezonách psali.

Ze sutin jsou dál slyšet hlasy. Filipíny postihlo další zemětřesení, roste počet obětí předchozích otřesů
Ikonka času23. 4. 2019, 12:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Souostroví Filipíny dnes zasáhlo další zemětřesení. Podle americké geologické služby mělo intenzitu 6,4 stupně; místní seizmologický ústav jeho sílu stanovil na 6,5 stupně. Pondělní otřesy si na severu Filipín vyžádaly podle dnes aktualizované bilance nejméně 16 mrtvých. Dalších 14 lidí se pohřešuje a 81 jich utrpělo zranění, napsala agentura AP.

Nahé modelky dokonale splývající s přírodou. Najdete je na fotografiích?
Ikonka času23. 4. 2019, 12:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotograf Filippo Ioco maluje pomocí bodypaintingu modelky do přírodních barev tak, aby dokonale splynuly s okolním prostředím. Na výsledné fotografii je na první pohled vidět pouze krajina, pláž či les a to, že součástí snímku je i člověk najdete pouze při podrobném hledání.

4 nejlepší kempy v Evropě pro rodiny s dětmi: Tady vaše ratolesti zaručeně odhodí mobily
Ikonka času23. 4. 2019, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kempování s dětmi je nejen zábavné, ale je také zdravé. Zvlášť pro malé táborníky. Díky dobrodružnému ubytování se naučí řešit praktické situace, které by se s telefonem v ruce nikdy nenaučili. Zároveň se budou daleko více hýbat, než kdyby se jen svalili v hotelovém pokoji. Podívejte se na pět evropských kempů, které budou pro vaše děti dokonalým životabudičem.

Vzpoura proti tradičním elitám zplodila Čaputovou, Zelenského, Trumpa a přeje protestním stranám
Ikonka času23. 4. 2019, 10:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Politické mapy demokratického světa se nadále usilovně překreslují. Tradiční politické strany a obvyklé elity s tím mají v jednotlivých zemích větší či menší problémy, je ale zjevné, že doba poklidu, kdy se u moci dlouho střídaly některé strany (u nás ODS a ČSSD, v Británii konzervativci a labouristé, v Rakousku lidovci a sociální demokraté) mohou být brzy minulostí. K vrcholu pyramidy postupně pronikají nejrůznější protestní hnutí, všemožní aktivisté či excentričtí politici. Co to může v budoucnosti přinést? A co odejde do zapomnění?

Bábek: Kdo tady krade? Živnostníci a podnikatelé? Největším zlodějem je stát!
Ikonka času23. 4. 2019, 10:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vládní politici a ministři se rádi chlubí tím, kolik nám „dali“ z prostředků státu. Nechávají se slyšet, kolik dali na stavby a opravy dálnic, kolik dávají sociálně slabým, jak ze státních peněz pomáhají maminkám na mateřské, a školám, učitelům, nemocnicím. Taky platí dopravním firmám, aby studenti a senioři mohli jezdit zadarmo (což mimochodem není zadarmo, jen to platí někdo jiný). Oni dali, oni zaplatili, oni podpořili? Kde na to vzali?

Teroristické útoky na Srí Lance mají 310 obětí. Policie zadržela už 40 lidí, může zatýkat i bez soudu
Ikonka času23. 4. 2019, 9:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet obětí nedělních teroristických útoků na Srí Lance vzrostl na 310. Informovala o tom dnes místní policie, která během pátrání po možných pachatelích zadržela již na 40 lidí. Mezi nimi je i syrský občan, který je ve vazbě. Úřady připisují masakr, kvůli němuž byl v zemi vyhlášen výjimečný stav, místní islamistické skupině s kontakty v zahraničí. Obyvatelé ostrova dnes drželi tři minuty ticha za oběti atentátů, mezi nimiž byly i více než tři desítky cizinců.

Alergie vs. alkohol 1:0. Remízu uhrajete jedině s vodkou nebo ginem
Ikonka času23. 4. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už je to zase tady? Zdánlivě nekonečné popotahování, posmrkávání a pšíkání vám ztrpčuje život, kdykoli se střetnete v „souboji s přírodou“, který nemůžete vyhrát? Z toho by se jeden nejradši opil. Ale pozor, pokud sáhnete po pivu, vínu nebo tmavém alkoholu, nejspíš si i popláčete.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru