Celkem 4552 článků.|

Reflex

Prezidentský kandidát Hannig: Uprchlíci si za německé dávky užívají v Česku, díky bohu za Zemana
Ikonka času11. 12. 2017, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Současné hlavě státu fandí, do prezidentské volby přesto jde. Hudební producent Petr Hannig by se prý choval diplomatičtěji, v některých otázkách ale zastává vyhraněnější názory. „Nikdy bych nepřijal euro a nejsem eurofederalista,“ vysvětluje Hannig rozdíly mezi ním a Milošem Zemanem.

Kapesní nůž Victorinox obsahuje vše, co skutečný cestovatel potřebuje
Ikonka času11. 12. 2017, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jsme uprostřed digitálního věku, který na nás klade technické nároky každý den. Pokud patříte mezi ty, jež se snaží jít s dobou a nezaostávat, nenechte si ujít nový Jetsetter@work, Victorinox@work a Midnite Manager@work od Victorinox - multifunkční nástroje sdružující velkokapacitní nosič dat se spolehlivým kapesním nožem. Ať už se objeví jakákoliv výzva - doma, v kanceláři či na cestách - s jedním z nových nástrojů o velikosti 58 mm budete mít vždy na vrch!

Lebky a špinavá prostěradla. Fascinující fotografie 100 let starého lazaretu
Ikonka času11. 12. 2017, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Jednoho dne jsem našel opuštěnou podzemní chodbu, která byla využívána za 1. světvé války britskými a francouzskými vojáky. Sloužila jako polní nemocnice,“ uvedl Marc Askat, fotograf opuštěných objektů. Místo zůstalo zcela netknuté od dob 1. světové války – zřejmě se na něj zcela zapomnělo. Fotografie, které Askat z místa přinesl a publikoval, jsou uhrančivé.

Reportáž Lenky Klicperové: Damašek - krása pod palbou
Ikonka času11. 12. 2017, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na úzké křivolaké uličky dohlíží staleté domy, které sem tam obepíná vrásčitý kmen vinné révy. Na letitou dlažbu dopadají stíny lidí míhajících se na ulici. Vypadá to jako v historickém centru nějakého francouzského městečka v Provence. Až na drobný rozdíl – v ulicích neuvidíte jediného turistu a na půvabné domy občas dopadne raketa nebo minometný granát. Centrum Damašku leží totiž jen kilometr od frontové linie.

Zakážeme kradnutí konečně v Ústavě, anebo se bude v Česku krást vesele dále?
Ikonka času11. 12. 2017, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firemní právníci hnutí ANO připravili další novelizaci naší normy norem, tedy Ústavy ČR. Poté, co se nepodařilo do ústavy prosadit, že každý občan má nezadatelné ústavní právo vlastnit tank a samopal, přišli s jinou novinkou.

Konečně řešení pro náročné – unikátní bytový dům je šetrný k přírodě a dokonce recykluje vodu
Ikonka času11. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bydlení ve městě a odpovědnost vůči životnímu prostředí už se nemusí vylučovat. Důkazem je nový dům Botanica K (1,2), který kromě vysokého standardu použitých stavebních materiálů nabízí také systém pro hospodaření s použitou vodou z koupelen. 

Femme fatale Hedy Lamarr: Vynálezkyně a sexbomba, která se nebála svléknout před kamerou
Ikonka času10. 12. 2017, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za jednu z nejúchvatnějších brunet vděčil Hollywood režiséru Gustavu Machatému. V jeho Extasi ukázala Rakušanka Hedy Kieslerová bez prudérní roušky zatmívaček tolik, že v USA povolili fi lm až rok po jejím útěku od židovského manžela vyzbrojujícího nacisty. Inteligentní sexbomba pak prolomila nadvládu unylých odbarvených blondýn a nakonec se proslavila jako vynálezkyně.

Vodní hrátky s arcibiskupem: Na unikátní zámek v Hellbrunnu si nezapomeňte vzít pláštěnku
Ikonka času10. 12. 2017, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jestliže se řadíte k milovníkům vody a architektury, vydejte se do Hellbrunnu. Zámek na jižním okraji Salcburku vás bezpochyby osvěží na těle i na duchu.

Youtuber si zasádroval hlavu v mikrovlnce. Mladý pitomec málem zemřel
Ikonka času10. 12. 2017, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítejte v roce 2017, kde na zdravý rozum už vůbec nikdo nehledí. Tak začíná věta článku na serveru IFL Science, který si jako první všiml ztřeštěného nápadu youtubera Jaye Swinglera. Ten se rozhodl si zacementovat hlavu v mikrovlnce. Pitomý Jay v mikrovlnce překvapivě málem zemřel.

Smutná tvář klimatických změn. Fotograf natočil umírajícího medvěda
Ikonka času10. 12. 2017, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotograf známého listu National Geographic včera zveřejnil smutné záběry, na nichž je na kost vyhublý lední medvěd. „Plakali jsme, když jsme to natáčeli,“ uvedl Paul Nicklen pro National Geographic. Snímky vyhublého medvěda záhy obletěly svět.

Předseda ODS Petr Fiala: Hra o vládě a zvaní ODS do ní je jen mýtus. Je to mediální mlha
Ikonka času10. 12. 2017, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéf Občanské demokratické strany a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala považuje za nejlogičtější vládní uspořádání pokračování dosluhující koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL, přestože designovaný premiér Andrej Babiš na výzvy k jednání od těchto stran zatím nereaguje. „Podle toho, jak bude Andrej Babiš postupovat dál, se ukáže, zda mu jde výlučně o koalici za své nevydání, anebo zda má zájem o stabilní většinovou vládu,“ říká Fiala.

Slezsko zažilo neobvyklý jev, zemětřesení o síle 3,5 stupně
Ikonka času10. 12. 2017, 12:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moravskoslezský kraj dnes kolem 04:00 zasáhlo zemětřesení. Epicentrum bylo v hloubce asi 12 kilometrů poblíž Hlučína na Opavsku, dosáhlo síly až 3,5 stupně. V této oblasti jde o vzácný jev, řekl ČTK vedoucí seismické služby Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR Jan Zedník. Nebylo zaznamenáno, že by zemětřesení způsobilo nějaké zranění nebo materiální škody.

Lidé mají právo rozhodovat nejen ve volbách, ale i v referendech, říká Jiří Hynek
Ikonka času10. 12. 2017, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Postupně jsem se sešla se všemi osmi vyzyvateli prezidenta Miloše Zemana na kávě. Čtenáři tištěného Reflexu si o tom mohou přečíst v aktuálním vydání. Všichni zodpověděli čtyři stejné otázky. Dnes je na řadě manažer, zakladatel Realistů a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.

Trend moderní doby: Papír na to, že jsem OK
Ikonka času10. 12. 2017, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zaznamenal jsem v celé řadě oblastí reality, že se lidské snažení přestává koncentrovat na materii nějakého problému a jeho vyřešení či kompenzaci. To důležité pro snahy dnešního člověka je dostat papír na to, že on či jeho potomci jsou OK - i když zcela evidentně OK nejsou. Onen papír se stává našimi růžovými brýlemi, které nám dovolují zakrývat realitu.

Předposraností ničeho nedosáhneme aneb Babiš mezi Trumpem a Schulzem
Ikonka času10. 12. 2017, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Martin Schulz, Obergruppenführer NSDAP – pardon, teď se to jmenuje SPD – hřímal před dvěma dny na stranickém sjezdu: „Chci, aby existovala evropská ústava, která vytvoří federální Evropu do roku 2025. A kdo pak bude proti, ten půjde z Evropské unie pryč!“

Izrael je země Arabů i Židů, pro Izrael bych zemřel, tvrdí osvícený Arab
Ikonka času10. 12. 2017, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Jsem Arab a jsem muslim. Miluji svou zemi a jsem pro ni ochoten zemřít. Proč sloužím v její armádě? Nemusím to dělat, ale chci to dělat, protože má země je speciálním místem. Na rozdíl od jiných je svobodnou, různorodou a kypící životem,“ říká v pětiminutovém záznamu na Youtube Mohamad Kabiya.

Osmnáct let v pěti minutách. Otec od narození natáčel svoji dceru a vytvořil skvělý časosběr
Ikonka času10. 12. 2017, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K osmnáctinám dostala od svého táty ten nejúžasnější dárek. Natočil každý moment jejího dětství a dospívání. Od narození až do plnoletosti. Záběry sestříhal a vzniklo z toho dojemné časosběrné video, na kterém je vidět, jak se z holčičky Lotte stává slečna a žena. Podívejte se na něj, stojí to za to. A nezabere vám to víc než šest minut. 

Dobrodruh Chris Bertish: Stát sám a míchat vodu
Ikonka času10. 12. 2017, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když na moři prostojíte 93 nocí a částečně i dní, zažijete a uvidíte věci. Jihoafrický surfař a dobrodruh Chris Bertish letos v březnu přistál u English Harbour na karibském ostrově Antigua. A celé ty tři měsíce stál víceméně po kotníky ve vodě, takže měl slaný svět opravdu blízko. Jako první na světě přepádloval Atlantik na paddleboardu.

Hrozí jaderná válka mezi Saudy a Íránem? Krátké video vám vysvětlí, co se děje na Blízkém východě
Ikonka času10. 12. 2017, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Írán se Saúdskou Arábií soupeří o pozici hegemona na Blízkém východě desítky let. Obě země zbrojí, armády jejich vojáků jdou do statisíců. K dispozici mají podle nepotvrzených zpráv i jaderné zbraně.

Marek Hilšer: Hlava státu má hájit zájem veřejnosti, ne pracovat jako ambasáda miliardáře
Ikonka času9. 12. 2017, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Postupně jsem se sešla se všemi osmi vyzyvateli prezidenta Miloše Zemana na kávě. Čtenáři tištěného Reflexu si o tom mohou přečíst v aktuálním vydání. Všichni zodpověděli čtyři stejné otázky. Dnes odpovídá lékař, vysokoškolský pedagog, vědec a občanský aktivista Marek Hilšer.

Causa Jeruzalém: Babiš proti Zemanovi a Židům
Ikonka času9. 12. 2017, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I v našem politickém marasmu je možné rozeznat, který politik je špatný, a který ještě horší. V jedné z mála věcí, ve kterém mohu se Zemanem souhlasit a kde mám stejný názor, se do něj ostře pustil jím samotným designovaný premiér Andrej Babiš.

Gruzínský exprezident Saakašvili byl zadržen tajnou policií
Ikonka času9. 12. 2017, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinská rozvědka zadržela Michaila Saakašviliho poté, co podněcoval k demonstraci, která měla mít protivládní charakter. Informace se nejprve objevila na Saakašviliho facebookovém účtu, kde je politik velmi aktivní. Informaci následně potvrdily světové agentury.

Američtí vědci při kontroverzní studii objevili homosexuální geny
Ikonka času9. 12. 2017, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědci objevili při zatím největší publikované studii geny spojené s homosexualitou. Jejich práce hledala genetické předpoklady pro sexuální orientaci. Studie porovnávala genom 1077 homosexuálních a 1231 heterosexuálních mužů. Zjistilo se, že se DNA homosexuálů a heterosexuálů lišila na genech SLITRK5 a SLITRK6. Informoval o tom ve čtvrtek prestižní vědecký časopis Nature.

Je chybou, že se ODS kvůli Klausovi mladšímu pře, měla by naopak více využít jeho potenciálu
Ikonka času9. 12. 2017, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, že Václav Klaus mladší udělá v ODS průvan, se vědělo dávno před říjnovými volbami. V posledních dnech a týdnech se ale ukazuje, že ten průvan může být pro někoho větší, než je některým občanským demokratům milé. Jenže různé názorové proudy patří do výbavy pravicových stran, důkazem jsou britští konzervativci. Místo aby ODS dokázala své nejvýraznější osobnosti využít ke svému prospěchu, někdy se zdá, že se spíše utápí v nesmyslných třenicích.

Sex s duchy? Ženy tvrdí, že už mají živých mužů dost
Ikonka času9. 12. 2017, 13:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Velké Británii se v posledních dnech řeší poměrně kuriózní trend. Hned několik žen totiž veřejně vystoupilo v médiích s tím, že dávají před reálnými partnery přednost duchům. To by se dalo z psychologického hlediska ještě pochopit, kdyby hned vzápětí dané Britky nedodávaly, že právě s duchy zažívají ten nejlepší sex v životě.

Pravda je účelovka. Chraňte Babiše, vyplatí se to
Ikonka času9. 12. 2017, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novinář Kroupa zveřejnil v Českém rozhlase článek o tom, že Agrofert hospodaří na půdě, která mu nepatří. Vedení rozhlasu na podnět člena Rady ČR se do článku pustilo podle starých komunistických postupů. Vytklo mu, že byl načasován na den, kdy šel Babiš na Hrad se jmény ministrů, a že Kroupa nezmínil jiné podnikatele, kteří také využívají cizí půdu. Ředitel rozhlasu má pocit, že se jedná o „účelové antibabišovské tažení“. Není proto s prací Kroupy spokojen. Dá si udělat analýzu, která jeho pochyby potvrdí. Pak si promluví s odpovědnými lidmi a s redaktorem Kroupou, cituji jeho slova, „do jaké míry skutečně jsme tady dodrželi všechny principy, které by médium veřejné služby mělo dodržet“.

Aby Ježíšek ani letos nešlápl vedle: 6 komiksů, které byste měli najít pod stromečkem
Ikonka času9. 12. 2017, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ani pravidelná každotýdenní komiksová rubrika nedokáže uspokojivě reflektovat komiksový zával, který letošního roku nastal. A než nastane Štědrý den, přece jen bychom vám rádi dali ještě pár tipů nad tituly, o kterých už jste si stihli přečíst. Takže pokud ještě nemáte všechny dárky, nechte se třeba inspirovat. Vybrali jsem komiksy pro celou rodinu!

Historický moment v Saúdské Arábii: První sólo koncert ženy, na němž divačky odvážně sundaly pokrývky hlavy
Ikonka času9. 12. 2017, 10:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tisíce mladých žen tleskalo ve středu v Rijádu, hlavním městě Saúdské Arábie, ve stoje na prvním veřejném koncertě, kde zpívala žena. Některé si dokonce podle vzoru libanonské zpěvačky Hiby Tawaji sundaly pokrývky hlavy, které jsou povinné na veřejnosti v této islámské zemi nosit. Další se bavily a tančily v atmosféře, která byla velmi podobná koncertům, jaké známe ze Západu.

Sofee: Jak také může vypadat kávový koncentrát
Ikonka času9. 12. 2017, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z kávy, její přípravy a popíjení se před pár lety stala docela snobárna. A také téma pro diskusi nebo hádku. To když třeba s partnerem řešíte, že on fakt nechce jít na „to kyselý kafe“, zatímco vy si rádi vychutnáte přece tak lahodnou aciditu kávy připravené na filtru. Káva začala rozdělovat rodiny.

Někteří politici mají o demokracii zvláštní představy. Bude hůř?
Ikonka času9. 12. 2017, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výroky a jednání některých politických činitelů vzbuzují oprávněné podezření, že o demokracii mají velice svérázné, především pro sebe výhodné představy. A není možné se domnívat, že nevědí, co činí.

Andrej Babiš premiérem: Vládní příběh bez jasného závěru
Ikonka času9. 12. 2017, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miloš Zeman jmenoval premiérem Andreje Babiše. Teď se setká s ministry připravované vlády. Proč s požehnáním hlavy státu vlastně vzniká kabinet, který nemá jistou většinu ve sněmovně?

Trump ukázal pravdu: Jeruzalém samozřejmě je hlavním městem Židů!
Ikonka času8. 12. 2017, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hamás vyzval Palestince k dalšímu protiizraelskému povstání, intifadě. Ta má být reakcí na vcelku zásadní počin Donalda Trumpa: Rozhodl o tom, že se americké velvyslanectví přesune z Tel Avivu do přirozeného hlavního města židovského státu. Do Jeruzaléma. 

Chystáte se do Dubaje? Přibalte si lyže a zkuste místní sjezdovku v lyžařském areálu Ski Dubai
Ikonka času8. 12. 2017, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ač se to nezdá, v Dubaji na Arabském poloostrově si můžete jít zalyžovat, kdykoli se vám zachce. Během chvilky můžete tady, uprostřed pouště, vyměnit plavky a koupání v moři za lyžařskou kombinézu a sjezdovku plnou sněhu.

Vážným problémem bude robotizace, řada lidí se neuplatní, říká kandidát na prezidenta Kulhánek
Ikonka času8. 12. 2017, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Postupně jsem se sešla se všemi osmi vyzyvateli prezidenta Miloše Zemana na kávě. Čtenáři tištěného Reflexu si o tom mohou přečíst v aktuálnám vydání. Všichni zodpověděli čtyři stejné otázky. Dnes odpovídá manažwr, někdejší člen vedení Škoda auto a bývalý předseda Českého svazu ledního hokeje Vratislav Kulhánek.

Východní Německo: Jedinečné fotografie zachycují život těsně před stavbou berlínské zdi
Ikonka času8. 12. 2017, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po skončení 2. druhé světové války bylo poražené Německo rozděleno do čtyř okupačních zón. Stejně jako narůstalo napětí mezi Východem a Západem v Evropě, zvyšovalo se napětí i mezi okupačními zónami v samotném Německu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru