Celkem 5886 článků.|

Reflex

Babišovy běsy na Českou televizi aneb Nelžete, nebo vás zažaluju
Ikonka času22. 2. 2018, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér v demisi Babiš odmítá tvrzení, že prohrál soudní spor se slovenským Ústavem paměti národa o svém členství v StB. Na Facebooku před pár dny zveřejnil prohlášení, ve kterém vyzývá veřejnoprávní média, aby o jeho případu přestala lhát, a vyhrožuje jim žalobou. Video připomínající atmosférou film Kmotr je dalším krůčkem v prolamování hranic normálního v politice, a to z vícero důvodů.

Patří malé děti do školky, nebo k mámě? Jsme díky nejdelší rodičovské dovolené v Evropě v něčem lepší?
Ikonka času22. 2. 2018, 9:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už brzy začnou poslanci projednávat zrušení nároku na místo ve školce pro dvouleté děti. Zatím je to tak, že do mateřinky nastoupit mohou, pokud s tím školka souhlasí a má místo. Od roku 2020 by místo mělo být zaručené. Tuto změnu teď sněmovna možná zruší.

Černější než černá! V Jižní Koreji otevřeli nejtmavší budovu na světě
Ikonka času22. 2. 2018, 7:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled si říkáte, že je to opravdu černá stavba, až z informační tabule se ale dočtete, že jde o nejčernější stavbu světa. Jedná se o pavilon společnosti Hyundai, která jej představila na zahájení zimní olympiády v domovské Koreji. A přímo v Pchjongčchangu ji pro vás natočila i redakce reflex.cz. Podívejte se na video, které vzniklo v –20 stupních Celsia!

Nepálští mahúti: Jak se cvičí a rozmnožují stále vzácnější sloni indičtí?
Ikonka času22. 2. 2018, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sloni se v Asii chovali v zajetí odpradávna. Kovové hřeby na mohutných bránách pevností připomínají doby válečných tažení, při kterých sloni sloužili nejen jako jízdní zvířata, ale také jako dobývací zařízení. Na jejich hřbetech se vyjíždělo na lov zvěře a vozili se na nich i panovníci při nejrůznějších ceremoniích. Dnes je naprostá většina slonů využívána pro práci v národních parcích, ale postup při jejich výcviku je stejný jako před stovkami let. Přes pět tisíc let stará tradice výcviku slonů se zkrátka v Asii udržela.

10 zásadních věcí, o kterých bychom měli hlasovat v referendu
Ikonka času22. 2. 2018, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Blížící se vládní trojkoalice extremistů s extremisty a extremisty chystá zaplevelit náš ústavní pořádek prvky přímé demokracie. Tuto snahu rozhodně vítáme, přímá demokracie je rozhodně cestou k nekonečnému blahobytu a štěstí, čehož je nejlepším důkazem re­ferendy posedlé Švý­carsko.

Český dům je nejlepší na olympiádě. Mohou za to 4 hity: Pivo, chleba, virtuální realita a televizní kuchař
Ikonka času21. 2. 2018, 18:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko získalo na olympiádě další zlatou medaili! Je sice pouze symbolická, ale každý vám v Jižní Koreji potvrdí, že je zasloužená. Českému domu, který se nachází ve městě Kangnung, jí udělil americký deník Boston Globe, který zde obešel podobná zařízení mnoha států a konstatoval, že jsme nejlepší. Před Švýcarskem a Koreou. Reportér Reflexu.cz Viliam Buchert popisuje přímo z místa, co je na Českém domě nejzajímavější.

Kimovy hry: KLDR poslala na olympiádu své sexy otrokyně. A svět jí to zbaštil
Ikonka času21. 2. 2018, 17:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kam čert (v našem případě diktátor) nemůže, tam nastrčí ženu. Lépe řečeno, hned stovky žen. Na olympiádě v Pchjongčchangu to předvedl severokorejský vůdce Kim Čong-un. S pomocí své tajuplné sestry Kim Jo-čong (30), která se usmívá jako Mona Lisa, a skupiny pohledných roztleskávaček zastínil část zimních her v nepřátelské Jižní Koreji. A svobodný svět mu na to většinou skočil.

Pokuta 2,1 miliardy liber za nefér vyhledávání? Pár, který šel do války s Googlem, poprvé promluvil s médii
Ikonka času21. 2. 2018, 16:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský pár, který by mohl stát Google, jednu z nejvlivnějších firem světa, na pokutě 2,1 miliardy liber, poprvé promluvil s médii. Konkrétně s americkou webovou stránkou Wired, která se věnuje technologiím. Britové zažalovali známou společnost u Evropského soudu.

Česko prý ekonomicky vzkvétá, přesto je milion lidí finančně na dně. U nich si tradiční politické strany neškrtnou
Ikonka času21. 2. 2018, 15:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu vzrostlo tuzemské hospodářství v loňském roce meziročně o 4,5 procenta, přičemž v posledních třech měsících se hrubý domácí produkt zvýšil dokonce o 5,1 procenta. Takový růst ekonomiky podle ekonomů staví Českou republiku na špici států Evropské unie, lépe než my už je na tom jen Rumunsko.

Tak slaví bronz rychlobruslařka Karolína Erbanová. Je to zázrak, o vše se stará sama, je i svojí manažerkou
Ikonka času21. 2. 2018, 15:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bronzová olympijská medaile rychlobruslařky Karolíny Erbanové v závodě na 500 metrů se dá považovat za zázrak. Rodačka z Vrchlabí se totiž zcela zásadně vymyká všemu, co si lze v současném vrcholovém sportu představit. Sama si sháněla peníze na přípravu, sama si dělá i manažerku a žije v Nizozemsku, kde se dlouhodobě připravuje. „Jsem tak trochu i oranžová,“ říká k tomu Erbanová a naráží na barvu, kterou se Nizozemci prezentují.

Kardinál opět pod palbou. Nezískáte člověka pro dobro, když ho budete tlouct, říká Dominik Duka
Ikonka času21. 2. 2018, 14:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupina českých aktivistů poslala do Vatikánu petici, ve které žádá papeže Františka, aby neprodlužoval kardinálovi a primasi českému Dominiku Dukovi "mandát". Katolická církev pod jeho vedením prý hnědne a kardinál má příliš blízko prezidentovi a dalším politikům. Jak je to doopravdy?

Natočte tu hrůzu, prosila matka obětí z Utoyi. Stalo se. Norové zfilmovali řádění Anderse Breivika
Ikonka času21. 2. 2018, 13:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
72 minut čiré hrůzy „zpestřované“ pocity údivu, že pomoc nepřicházela tak neuvěřitelně dlouho: mrazivě doslovná „rekonstrukce“ masakru, jenž se odehrál 22. července na norském ostrově Utoya, paralyzovala festival Berlinale. I ti nejcyničtější z novinářů zůstávali po projekci filmu Utoeya 22. juli tiše sedět a snažili se pochopit, čeho se právě dobrovolně stali svědky.

Za svobodu a demokracii. Organizace svolaly demonstraci proti koncentraci moci v rukou Zemana a Babiše
Ikonka času21. 2. 2018, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na 25. února, den sedmdesátého výročí komunistického převratu, svolalo dvacet jedna společenských organizací, podnikatelských a živnostnických asociací a občanských sdružení demonstraci „Za svobodu, demokracii a svobodné podnikání“. Demonstrace začíná hodinu po poledni na Václavském náměstí.

Češi jsou největší euroskeptici, přesto by z EU neodešli. Velký průzkum přinesl nejedno překvapení
Ikonka času21. 2. 2018, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal průzkum, který dnes novinářům představil think tank Europeum. Pro setrvání v EU by podle studie hlasovalo 54 procent Čechů. Nejsilnější podporu má členství u důchodců a mladých lidí. Výzkum také zjišťoval, jak lidé vnímají působení EU například v ochraně lidských práv a demokracie nebo migrační politice. Na stejnou sadu otázek odpovídali také Maďaři, Rakušané, Slovinci a Slováci.

OSN: Korida není pro děti, býčí zápasy mají být nepřístupné. Ve Španělsku se ale toreadorství učí už ve školách
Ikonka času21. 2. 2018, 10:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výbor OSN pro práva dítěte vyzval Španělsko, aby znepřístupnilo býčí zápasy a školy býčích zápasů dětem mladším osmnácti let. Děti by podle členů výboru měly být chráněny před škodlivými efekty často extrémně brutálních zápasů. Obhájci býčích zápasů dlouhodobě atrakci brání jako jednu z nejdůležitějších kulturních tradic. Španělská kratochvíle je stará několik set let. V posledních letech její obliba nicméně upadá.

Losos v likéru? Netradičním receptem překvapíte každou návštěvu
Ikonka času21. 2. 2018, 9:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Inspirujte se exkluzivním receptem šéfkuchaře restaurace Grand Cru, Jana Punčocháře, který připravil marinovaného lososa v Baileys.

Japonci chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě, má mít 350 metrů
Ikonka času21. 2. 2018, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V japonském Tokiu plánují postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě. Měl by stát v centrální části města, má být 350 metrů vysoký, odhady hovoří o ceně v přepočtu až 12 miliard korun a má se jmenovat W350.

Patří nářečí už jen do historie? Proč se na Moravě udrželo a jaká slova vás překvapí v Čechách
Ikonka času21. 2. 2018, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pumlíč, šiďák, rohatina… Víte, co to je? Nářeční výrazy pro míč, dudlík a věšák. Máte pocit, že nářečí patří už jen do doby našich prababiček? Nebo že je spojené jen s Moravou a Slezskem? Stačí si ale uvědomit, jak každého z nás občas někdo zaskočí nějakým slovem nebo slovním tvarem pro nás nezvyklým. Nebo naopak jak my sami někdy narážíme na neporozumění mimo svůj rodný kraj.

Sen o hokejovém zlatu žije. Češi porazili USA zase po nájezdech
Ikonka času21. 2. 2018, 7:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Historie se opakuje! Dvacet let po olympiádě v Naganu se čeští hokejisté radují ze vyřazení USA ve čtvrtfinále, které zdolali 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci Josefa Jandače v utkání nejprve otočili stav, ale Američané vyrovnali a v průběhu třetí třetiny i prodloužení byli aktivnějším celkem. Český výběr se ale mohl spolehnout na Pavla Francouze, který vychytal všech pět nájezdů soupeřů a poslal svůj tým do bojů o medaile.

Jihočeské Kestřany: Malá obec na Písecku skrývá zámek a dvě tvrze
Ikonka času21. 2. 2018, 7:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co mají společného jihočeské Kestřany a švýcarská Bellinzona, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO? Obě místa spojuje rarita: trojice středověkých panských sídel, jejichž historie započala už ve středověku.

Dala bych vám lopatu do ruky a pracovat, pisálkové, to nejhorší vám přeju! JXD čte dopisy „diváků“
Ikonka času21. 2. 2018, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po nebývalém čtenářském úspěchu pilotního dílu našeho seriálu mladé angažované literární tvorby, která mi chodí e-mailem, jsme se rozhodli projekt zrealizovat. Proto vám budeme vždy, když se nashromáždí dostatek, přinášet to nejlepší z mé redakční pošty a facebookových reakcí. Příspěvky v původním znění, bez korektur.

Nelze být současně rozhodčím i hráčem. Mají se soudci zapojovat do politiky?
Ikonka času20. 2. 2018, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Možná jste také zachytili nedávné vyjádření předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, že předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Tudy cesta nevede aneb 8 nejšílenějších silnic světa, po kterých byste se nechtěli projet
Ikonka času20. 2. 2018, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I ti nejzkušenější řidiči občas narazí na úsek cesty, kde se necítí za volantem zrovna příjemně. A my takových míst známe celou osmičku.

Bohumil Pečinka: Slovenské rozhodnutí ohledně Babiše a StB je důležité i pro Česko
Ikonka času20. 2. 2018, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bratislavský krajský soud zamítl žalobu Andreje Babiše, který si stěžoval, že byl neoprávněně evidován mezi agenty bývalé komunistické Státní bezpečnosti.

Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a přirozenost
Ikonka času20. 2. 2018, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V New Yorku žijící izraelský malíř Yigal Ozeri zpodobňuje ženy v deštných pralesích, modelky v zasněženém Central Parku nebo třeba izraelskou důstojnici, na niž obdivně hledí skupinka mladých Palestinců. Jeden z nejznámějších světových fotorealistů vedle toho portrétoval členy britské královské rodiny, ale i rodiny několika českých sběratelů.

Zrůda z Olomouce. Otrávené cukroví poslala do bytu učitele
Ikonka času20. 2. 2018, 15:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na začátku následujícího případu stálo nevelké dědictví, jež připadlo dvojici sester. Jednou z nich byla olomoucká služka Františka Benirschkeová. „Jmenovaná smluvila se se svou sestrou Marií, že o vánocích odjedou do Zábřehu vyzvednouti si tam zděděných 1800 korun. Po této úmluvě dozrál ve Františce příšerný plán zavražditi sestru a zmocniti se celého obnosu peněz, z nichž jinak jí příslušela pouze polovina,“ píše 24. listopadu 1911 Národní politika.

Norské letadlo vytvořilo rekord nad Atlantikem: Z New Yorku do Londýna dorazilo za 5 hodin a 9 minut
Ikonka času20. 2. 2018, 15:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letadlo Boeing 787-9 Dreamliner patřící nízkonákladové společnosti Norwegian vytvořilo 8. února nový rychlostní rekord při transatlantickém letu z New Yorku do Londýna. Trasu překonalo díky mimořádně silných vzdušným proudům za pouhých 5 hodin a 9 minut, což je nejrychlejší let podzvukového stroje na civilním letu. K legendárnímu nadzvukovému dopravnímu letadlu Concordu má ale samozřejmě daleko, ten to v únoru 1996 zvládl za 2 hodiny, 52 minut a 59 sekund.

Lesbický sňatek z roku 1901. Neuvěřitelný příběh žen, které vyzrály na církev
Ikonka času20. 2. 2018, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kněz v galicijském kostele San Jorgeho ve městě A Coruna na severozápadě Španělska si nevšiml ničeho neobvyklého, když oddával mladý pár v roce 1901. Příbuzní svatebčanů nejevili známky vzrušení a nedělo se nic, co by nasvědčovalo, že tento sňatek bude něčím zvláštní. Ale byl. Nevěsta i ženich byly totiž ženy.

Českem se masivně šíří protiislámské video, na kterém muslimové upálí dívku zaživa. Je to ale hoax
Ikonka času20. 2. 2018, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Již z více směrů ke mně dorazilo video, jež má údajně ukazovat násilí davu muslimů spáchané na mladé ženě. Jenže toto video je manipulační hoax, jenž nemá s muslimy nic společného. Naopak ukazuje lynč dívky v americké Guatemale z roku 2015.

Po sestře diktátora Kim Čong-una přijede na olympiádu další těžká ženská váha – Ivanka Trumpová
Ikonka času20. 2. 2018, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdá se, že zimní olympiádu využijí k předávání důležitých vzkazů mezi znepřátelenými zeměmi především vlivné ženy. Na slavnostní zahájení a jednání s jihokorejským prezidentem přijela Kim Jo-čong, sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una. A v pátek přiletí a závěrečného ceremoniálu se zúčastní Ivanka Trumpová, dcera a poradkyně amerického prezidenta.

Bohuslav Sobotka fandil našim olympionikům a neměl tak na sjezd ČSSD čas. Přepnul občas program?
Ikonka času20. 2. 2018, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na mimořádném volebním sjezdu ČSSD v Hradci Králové chyběl bývalý premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka. Průběh sjezdu ani výsledek volby nijak nekomentoval. Zřejmě si myslí, že jeho rezignací na stranické funkce a odchodem z čela vlády se vše vyřešilo a on si nad vším může umýt ruce. Anebo je tu vysvětlení ještě jiné a mnohem prostší – zkrátka chtěl v neděli fandit našim olympionikům a na cestu do Hradce Králové mu nezbyl čas.

Rumun prosazuje nový „nenásilný“ fotbal: Stačí štětec a barva a může se hrát
Ikonka času20. 2. 2018, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oválné hřiště, tým složený z podtýmů pohybujících se v přísně vymezeném poli a středová čára coby hranice, již je zakázáno překročit: tolik z pravidel hry nazvané Infinite Fotbal nebo také jednoduše nový fotbal. Rumun Laurentiu Ginghină se ho už nějaký ten pátek snaží vnutit fanouškům i fotbalovým institucím a tvrdí, že díky filmu kamaráda Corneliu Porumboiue konečně může být vyslyšen. „Publikum ještě není připraveno, ale žádná revoluční změna nenastala přes noc,“ nebojí se.

Neuvěřitelný příběh: Manželský pár ujel 17 tisíc kilometrů na kole, aby viděl syna závodit na olympiádě
Ikonka času20. 2. 2018, 10:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otec a nevlastní matka olympijského švýcarského reprezentanta v akrobatickém lyžování dorazili do Pchjongčchangu, aby se podívali na výkon svého syna. Zdá se vám to zatím obyčejné? Tak zpozorněte. Manželský pár totiž do Jižní Koreje jel ze Švýcarska na kole, a to jeden celý rok.

Sloni v blátě: V Německu se v únoru sjiždějí motorkáři na zvláštní zimní sraz
Ikonka času20. 2. 2018, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představte si rozbahněné, sem tam trávou porostlé pole, které na noc jen tak kapánek namrzne, aby ráno bahno ještě víc povolilo a bylo ho víc. Nyní velikost toho pole vynásobte čtyřmi, umístěte ho do prudkého terénu mezi zalesněné kopce a pošlete tam traktor. A teď vyměňte jeden zapadlý a blátem k nepoznání obalený zemědělský stroj za stovky motorek, stanů a tisíce motorkářů.

Putin osobně nařídil anexi Krymu, vypověděl před soudem bývalý poslanec ruského parlamentu
Ikonka času20. 2. 2018, 8:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý ruský zákonodárce Ilja Ponomarjov (42) před soudem v Kyjevě vypověděl, že prezident Vladimir Putin v roce 2014 osobně nařídil anexi ukrajinského Krymu. Stalo se tak při soudním řízení, které vede ukrajinská vláda proti svému bývalému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru