Reflex - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4703 článků.|

Reflex

Ceny nemovitostí ve Středočeském kraji v letech 2017–2019
Ikonka času19. 1. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
19. 1. 2021 Ceny nemovitostí na území kraje byly v letech 2017–2019 díky lukrativní poloze a blízkosti hlavního města celorepublikově nadprůměrné. Nejvyšší průměrné kupní ceny v kraji zaznamenal v případě bytů okres Mladá Boleslav a u rodinných...

V Královéhradeckém kraji začalo očkování osob starších 80 let (19.1.2021)
Ikonka času19. 1. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Královéhradeckém kraji začalo očkování starších 80 let. Z krajských nemocnic začala osoby starší 80 let očkovat Oblastní nemocnice Náchod. Denně naočkuje 48 osob. Ostatní krajské nemocnice budou očkovat starší 80 let po dodávce vakcíny a po proočková...

EURUSD na klíčové úrovni
Ikonka času19. 1. 2021, 11:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
EURUSD se obchoduje v blízkosti intradenní rezistence definované lokální 1:1 strukturou (červené obdélníky) a předchozími cenovými reakcemi (1,2140). Pokud zde zaúřadují medvědi, tak může začít klesající korekce. Pár by mohl dosáhnout posledních minim ...

Covid přihrál armádě chybějící piloty. Přicházejí z civilu
Ikonka času19. 1. 2021, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká armáda už roky zápasí s nedostatkem leteckého personálu. Zoufale se jí nedostává hlavně pilotů vrtulníků. Proto už loni porušila své zásady a začala shánět letce i z civilu, a nikoli jen absolventy Univerzity obrany. A současná situace v civilním letectví, když se kvůli koronavirové pandemii skoro nelétá, jí hraje do karet.

Ford odkládá dodávky stovek Mustangů Mach-E, prý kvůli kontrolám kvality
Ikonka času19. 1. 2021, 11:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místo očekávaných elektrických SUV dostali někteří z prvních zájemců o Ford Mustang Mach-E omluvný dopis, který je informoval o pozdržení dodávek.

Globalizace vs. regionalizace: Světové trendy probíhají zároveň a působí proti sobě, svět potřebuje mocenskou i ekonomickou rovnováhu založenou na několika těžištíchGlobalizace vs. regionalizace: Světové trendy probíhají zároveň a působí proti sobě, svět
Ikonka času19. 1. 2021, 11:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Globální ekonomika i politika potřebují zachovat multipolaritu založenou na významu USA, Evropy a Asie. Největší světový kontinent přitom sám má několik důležitých hospodářských i politických center, případná asijská hegemonie Číny není v zájmu&helli

[aktualita] Do Česka vstupuje čínský síťový hráč Alcatel-Lucent Enterprise
Ikonka času19. 1. 2021, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na český trh formálně vstupuje značka Alcatel-Lucent Enterprise, a to skrze VAD distributora Asbis. Firmy podepsaly výhradní distribuční kontrakt. Nabízet budou síťové technologie jako OmniAccess WLAN nebo OmniVista Network Management System. Původní francouzský Alcatel-Lucent už nefunguje, nyní je součástí Nokie, která firmu koupila a náročně jí integruje. Značka Alcatel-Lucent Enterprise rovněž patří Nokii, která jí licencuje společnosti ALE International. Ta byla z Alcatelu vyčleněna v roce…

"Nehrajeme se zločinci." Hokejové svazy i běloruská opozice MS mimo Minsk vítají
Ikonka času19. 1. 2021, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šampionát v Minsku jako ospravedlnění autoritářského režimu Alexandra Lukašenka. Hokejové svazy i politici kvitují odebrání turnaje Bělorusku.

Britská mutace viru je mezi námi. Jak moc je rozšířená, bude jasné za několik dní
Ikonka času19. 1. 2021, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Národní referenční laboratoř potvrdila, že výsledky zkoumaných vzorků, u nichž pražská laboratoř měla podezření na tzv. britskou mutaci viru, jsou pozitivní na změnu, kterou se tzv. britská mutace viru prokazuje.

Bitka NEJ kámošů. Larkin dal soupeři vstupenky pro rodiče, pak se porvali
Ikonka času19. 1. 2021, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Děláte si srandu? Werenski a Larkin!“ křepčil komentátor utkání Detroitu s Columbusem (2:3). Běžela poslední minuta, po snížení Red Wings se strhla hromadná mela. Do vzájemné bitky se pustili Dylan Larkin se Zachem Werenskim. Nic zvláštního říkáte?  To by nemohli být od mládí nejlepší kamarádi, proto ta reakce komentátora. Kapitán Detroitu dokonce na pondělní duel, na který mohlo dorazit jen pár pozvaných lidí, zajistil lístky pro Werenskiho rodiče.

Rozjetá Tereza Ramba skočila do ledového jezírka: Bradavky v bílém tílku a červené kalhotky!
Ikonka času19. 1. 2021, 11:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otužovací mánie se mezi celebritami šíří rychle jako lavina! A to nejen slavné krásky, ale i muži - důkazem je úplně nahý Jiří Langmajer (54). Všichni skáčou do ledové vody v domnění, že je to to nejlepší, co mohu teď udělat pro zdraví. Výjimkou nejsou ani herečka Tereza Ramba (31) s manželem Matyášem. 

Za loupeže kvůli heroinu dostal muž 8,5 roku vězení. Pět let nesmí do Prahy
Ikonka času19. 1. 2021, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jiří Horváth z Brna, který před Vánocemi 2019 spáchal v Praze čtyři loupežná přepadení a osm krádeží, si odpyká 8,5 roku ve věznici se zvýšenou ostrahou. Dnes se na tom u soudu dohodl se státní zástupkyní. Součástí trestu je pětiletý zákaz pobytu v hlavním městě, Horváth také musí uhradit oloupeným a okradeným lidem a firmám škodu více než 180 tisíc korun.

Naděje na Grand Prix pohasla. Brno chce poslat pořádající spolek do insolvence
Ikonka času19. 1. 2021, 11:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Motocyklová Grand Prix se letos na brněnském Masarykové okruhu definitivně nepojede. Spolek města a kraje pořádající závody má jít insolvence.

Boxer Konečný se při comebacku utká s Albrechtem
Ikonka času19. 1. 2021, 11:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soupeřem bývalého profesionálního mistra světa v boxu Lukáše Konečného při jeho návratu do ringu po více než dvou letech bude Pavel Albrecht. Hlavním zápasem akce "Save Boxing", kterou Konečný sám pořádá, bude ale desetikolový souboj o český titul v super lehké váhové kategorii mezi Erikem Agateljanem a Josefem Zahradníkem. Galavečer se uskuteční 27. února v hotelu Větruše v Ústí nad Labem.

Chcípl PES se má stát politickým hnutím, restaurace budou buňkami
Ikonka času19. 1. 2021, 11:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se stanou politickými buňkami.

Řešení rebelujících restauratérů? Chtějí založit hnutí, podniky pak budou politické buňky
Ikonka času19. 1. 2021, 11:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se stanou politickými buňkami. V nich pak podle výkladu organizátorů bude moci být otevřeno, protože politická jednání mají z restriktivních vládních nařízení výjimku. Uvedli to dnes na tiskové konferenci v jedné z „odbojných“ restaurací, pražském Šeberáku. Podle nich vláda vyhlásila rebelujícím restauracím válku, když zařadila do programu COVID gastro podmínku pro čerpání dotací. Žadatelé musejí uvést, že nikdy neporušili vládní nařízení.

Blatný ztíží návrat do 4. stupně. Chce čekat, až bude pacientů polovina
Ikonka času19. 1. 2021, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Jan Blatný chce ztížit podmínky pro zmírnění současných protiepidemických opatření. Pro přesun do čtvrtého stupně PES by podle něho nemělo být hospitalizováno s covidem více než tři tisíce lidí. V úterý ráno jich byl více než dvojnásobek a jejich počet stoupá. Stejně jako nakažených zdravotníků.

Opozice chce řešit očkování. Sledujte brífinky před schůzí poslanců!
Ikonka času19. 1. 2021, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle programu na webu Poslanecké sněmovny odstartartovala v 10:30 společná tisková konference ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která se přímo věnovala očkování proti covidu v Česku. Opozice přitom za průběh vakcinace vládu dlouhodobě kritizuje. Podle občanských demokratů vláda v současné chvíli selhává v distribuci očkovací látky. "Téměř všichni máme kolem sebe někoho, kdo se neúspěšně pokoušel registrovat. Na druhé straně pak slyšíme pana premiéra, jak je všechno úžasné a jak to všechno funguje,“ uvedl místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. 
Šéf STAN: Do stupně čtyři příští týden, nouzový stav jen v řádu dnů

 
Podle Stanjury je důležité, aby vláda veřejnosti sdělila klíčové informace. Především do jakého termínu budou naočkované rizikové skupiny. "Potřebujeme vědět termíny distribuce vakcíny po České republice. Některé kraje mají pocit, že se na jejich kraj zapomíná. Potřebujeme také vědět, kdo už absolvoval i to druhé očkování. Ten systém se prostě musí vylepšit,“ dodal Stanjura. TOP09 zároveň vyzývá vládu, aby kromě promítnutí dopadu daňového balíčku, navrhla na výdajové straně i výrazné úspory. Podle TOP09 není ospravedlnitelné, aby Česká republika měla v tomto roce vyšší deficit než v roce předchozím. Starostové podle vlastního vyjádření odmítají prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Strana požaduje od minstra zdravotnictví Jana Blatného (Za ANO) jasné odůvodnění aktuálně zavedených restrikcí. "My jsme ochotni prodloužit nouzový stav v řádu dnů, ale do té doby chceme odpovědi na otázky, které řekneme ministru Blatnému,“ uvedl předseda STAN Vít Rakušan.
  Posléze na vystoupení zástupců opozičních stran navázují i brífinky dalších partají zastoupených ve Sněmovně - mimo jiné ČSSD, KSČM, ANO, STAN nebo Pirátů. 
Systém k očkování nefunguje, vadí opozici. Blatný je ale spokojený

 Na odpolední schůzi, která startuje ve 14 hodin, se opozice s největší pravděpodobností pokusí prosadit jednání o postupu očkování proti nebezpečné nákaze v Česku. Poslanci se také mají mimo jiné zabývat normou, která by umožnila ukládat firmám pokuty až do výše tří milionů za porušení restrikcí vydaných podle krizového zákona. To ale senátoři odmítli, sankce se jim zdá příliš vysoká. A zákon tak vrátili poslancům.

Chlapům z rodiny Vágnerů Češky nesedí? Partnerky hledají všude možně po Evropě!
Ikonka času19. 1. 2021, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už tak jsou rozvětvená rodina, ovšem klanu Vágnerů to asi nestačí, a tak si životní partnery vybírají různě po Evropě, aby expanze byla dokonalá. Rodina autora hitu Holky z naší školky Karla Vágnera (78) je díky tomu ukázkově kosmopolitní.

Elektromobily budoucnosti? Vážně?
Ikonka času19. 1. 2021, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Akciové trhy mají jasno. Společnost Tesla, výrobce elektromobilů, od začátku roku nepřetržitě roste a bez větších tržních výkyvů se veze na vlně optimismu. Zatímco investoři Tesly sklízí ovoce a připisují si za letošní rok zisky až ve výši 672 %, hodnota&

Realita Brexitu: Počet firem z Británie v ČR klesá, majetek roste
Ikonka času19. 1. 2021, 11:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velká Británie není od začátku ledna 2021 již oficiálně součástí Evropské unie. Uzavření tzv. pobrexitové dohody, která upravuje budoucí vztahy Spojeného království s unií, bylo pomyslnou tečkou za dlouholetým spojenectvím.

Potomek řeckých uprchlíků přivyká v Liberci zimě. Už mi tolik nevadí, říká Purzitidis
Ikonka času19. 1. 2021, 11:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proti klubům z Řecka hrál Liberec již několikrát, řecký fotbalista se však v jeho dresu snaží prosadit vůbec poprvé v historii. Marios Purzitidis odehrál proti Bohemians 1905 celý zápas. A byť U Nisy působí teprve třetím měsícem, následující hodnocení remízy 1:1 pronesl plynulou češtinou: „Byl to těžký zápas, hodně o osobních soubojích. Bylo to vyrovnané, ale mohli jsme dát víc gólů, šance jsme na to měli. Bohužel se nám to nepovedlo," uvedl 21letý levonohý střední obránce. Česky umí výborně.

Opozice žádá od vlády data o očkování. Bez nich vznikají jen spekulace a nevraživost, míní Stanjura z ODS
Ikonka času19. 1. 2021, 11:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Expertní tým opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09 chce od vlády informace o termínech očkování rizikových skupin proti covidu-19, přehled o počtu očkovaných nebo větší zapojení krajů a místních samospráv do očkování populace. Zástupci takzvaného Anticovid týmu to řekli na úterní tiskové konferenci ve sněmovně.

Nový sníh, silný vítr a náledí. ČHMÚ vydal několik výstrah naráz! MAPY
Ikonka času19. 1. 2021, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako první vstupuje v platnost výstraha před novým sněhem - od úterních 14 hodin do 22 hodin. "Během odpoledne a večera může napadnout místy 5 až 15 cm mokrého sněhu. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům," píší mimo jiné meteorologové. Výstraha před sněhem platí pro části Ústeckého (Děčín, Rumburk, Varnsdorf), Libereckého (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod) a Královéhradeckého kraje (Dvůr Králové nad Labem, Nová Paka, Trutnov, Vrchlabí). Mapa výstrahy před novým sněhem:  https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2021/2480630.jpg?a28f Jen velmi malou část republiky má od úterní 22. hodiny do středeční 10. hodiny zasáhnout silný vítr. "V závětří Jizerských hor místy nárazy jihozápadního až jižního větru nad 65 km/h," píše ČHMÚ ve výstraze pro Frýdlant v Libereckém kraji. Mapa výstrahy před silným větrem: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2021/2480629.jpg?bd58 Naopak náledí nebo zmrazky se od úterní půlnoci na následujících deset hodin týkají plošně většiny krajů - výstraha platí pro Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj a také pro Vysočinu. Mapa výstrahy před náledím: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2021/2480631.jpg?15ee Pusťte si předpověď počasí ze Snídaně s Novou: 

Bije o šest let starší chlapce. Malému zápasníkovi sumo je 10 let a váží 85 kilogramů
Ikonka času19. 1. 2021, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nadějný zápasník sumo je v deseti letech dvakrát větší než jeho vrstevníci, váží 85 kilogramů.

Silnice smrti má další oběť: Při čelním střetu zemřel u Branišovic řidič, druhý je vážně zraněný
Ikonka času19. 1. 2021, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Život řidiče (†25) osobního vozu si v pondělí po 18.hdině vyžádal čelní střet dvou osobáku u Branišovic na Brněnsku. Druhý šofér (38) skončil ve vážném stavu v brněnské nemocnici. Tragédie se udála na nechvalně známé silnici I/53 mezi Pohořelicemi a Znojmem, které se mezi motoristy přezdívá "silnice smrti".

Vysoce nastavená laťka zisků v Evropě nenechává prostor pro přešlapy
Ikonka času19. 1. 2021, 11:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropa zahajuje letošní první výsledkovou sezónu s očekáváními nastavenými vysoko. Akciové trhy se již zotavily, a pokud společnosti naznačí další problémy s pandemií, mohou být investoři zklamaní.

Spolek pro GP může jít do insolvence, schválili zastupitelé Brna
Ikonka času19. 1. 2021, 11:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spolek města a kraje pořádající motocyklovou Grand Prix v Brně má jít do insolvence, rozhodli dnes zastupitelé Brna. Závody s tradicí desítky let se letos na jižní Moravě nepojedou. Spolek má nevypořádané závazky k promotérské společnosti Dorna, vlastníkovi Masarykova okruhu Automotodromu, ale musí také vracet lidem peníze za nevyužité lístky za loňský ročník. V insolvenci by spolek nejspíš platil jen část závazků.

Lidé prosí své známé, aby jejich jména nesdělovali hygieně. Bojí se nemocenské a nižšího platu
Ikonka času19. 1. 2021, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyřicetiletá Martina se dozvěděla, že má covid. Čekala na telefonát z hygieny. Její známý ji mezitím poprosil, aby nehlásila, že se s ní v době, kdy již mohla být infekční, potkal.

Kateřina Emmons prozradila: Jak byl těžký odchod s manželem z Ameriky
Ikonka času19. 1. 2021, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patřila k nejlepším sportovním střelkyním na světě. Dnes předává své zkušenosti českým biatlonovým nadějím. Jak žije trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Emmons? To se dozvíte v dalším díle podcastu od Red Bullu Západy kariéry.

Jestli věřím v titul? Věřím ve Zlatana, prohlásil Ibrahimovic
Ikonka času19. 1. 2021, 11:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic zařídil fotbalistům AC Milán dvěma góly pondělní výhru 2:0 v Cagliari, po níž si "Rossoneri" udrželi v čele italské ligy tříbodový náskok.

Merkelová chce lockdown do 15. února. Ve hře je rádius pohybu i mimo ohniska
Ikonka času19. 1. 2021, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá kancléřka Angela Merkelová chce kvůli koronaviru prodloužit karanténu v Německu přinejmenším do 15. února. Před úterním jednání Merkelové se zemskými premiéry to uvedl nejprodávanější německý deník Bild, který se odvolává na návrh závěrů schůzky. Nyní uzávěra platí do konce ledna. Zvažuje se i plošné omezení pohybu na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova.

Nejvyšší státní zástupce Zeman odmítl, že by zasáhl ve prospěch svého známého
Ikonka času19. 1. 2021, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman soukromě řešil kauzu týkající se restituce majetku a pozemků šlechtického rodu Czerninů a údajně se přimlouval za svého známého, majitele penzionu u Třeboně Petra Habersbergera.

Hertl se dvěma přihrávkami posunul do čela kanadského bodování
Ikonka času19. 1. 2021, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český hokejový útočník Tomáš Hertl ze San Jose se díky dvěma asistencím v pondělním utkání na ledě St. Louis posunul do čela produktivity NHL, porážce 4:5 ale nezabránil.

Trenér zápasníků MMA Reinders exkluzivně promluvil: O rozvodu s Mašlíkovou, styku se synem i o svých pocitech
Ikonka času19. 1. 2021, 11:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S trenérem zápasníků MMA Andrém Reindersem jsme se potkali v jeho tělocvičně, kde fotil kolekci obleků na míru. "Já měl smoking naposledy na sobě asi na nějakém plese ještě s mojí ženou Hankou, se kterou už si ani nezatančím," svěřil Super.cz. Došlo samozřejmě i na to, jak teď vztah s


Hanou Reinders Mašlíkovou (38)

vypadá a zda už připravují rozvod.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru