Reflex - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 7716 článků.|

Reflex

Vondráček je pro Babiše ideálním šéfem sněmovny: Je loajální, moc nemyslí a hlavně dělá, co je potřeba
Ikonka času24. 1. 2020, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdvižený prostředníček, kterým předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček ze svého vyvýšeného křesla prý jen „pozdravil“ svého kolegu, vyvolal mezi opozičními politiky i u části veřejnosti vlnu kritiky a nevole. Všimla si toho i zahraniční média a Česko si tak připsalo zbytečný černý puntík. V případě Vondráčka se však nejednalo o první skutek, kterým prezentoval svoji poněkud chudší duševní inteligenci a dodal munici narážkám pro tvrzení, že není vhodným šéfem dolní parlamentní komory.

Porto Santo: Vydejte se s námi tam, kde končí Evropa
Ikonka času24. 1. 2020, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tropický prales uprostřed vyprahlé krajiny a kousek pouště uprostřed Atlantiku. To všechno uvidíte na bohem zapomenutém kousku země, jemuž dali jeho objevitelé název Svatý přístav. Vítejte na madeirském ostrově Porto Santo.

Vraždy, násilí, výhružky smrtí. Fotografka riskovala život kvůli úchvatným fotkám italské mafie
Ikonka času24. 1. 2020, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svou celoživotní bitvu se sicilskou mafií vede od chvíle, kdy poprvé namířila objektiv fotoaparátu na zavražděnou oběť. „Pach krve mě neopustil od chvíle, kdy jsem ho poprvé ucítila,“ líčila italská fotografka Letizia Battagliová v interview z roku 2001. Její fotografie plnily přední stránky novin, brutální zločiny mafie se tak dostávaly mezi širokou veřejnost. V minulém roce o práci fotografky vyšel dokumentární film. Podívejte se na vybrané snímky v naší fotogalerii.

Apple se postavil proti návrhu Evropské unie na jednotnou dobíječku mobilů
Ikonka času24. 1. 2020, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká společnost Apple kritizuje návrh poslanců evropského parlamentu na uzákonění jednotné dobíječky pro mobilní telefony, tablety či elektronické čtečky knih. Podle firmy to může brzdit inovace, vytvořit horu elektronického odpadu a naštvat spotřebitele. Na Apple by mělo případné nařízení velký dopad, upozornila agentura Reuters.

Pokud za víkend e-shop na dálniční známky naprogramujeme, vláda ho od nás převezme, říká Vondráček
Ikonka času24. 1. 2020, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tomáš Vondráček napsal na sociální síť Linkedin status o tom, že není možné, aby stát zaplatil za e-shop na dálniční známky 400 milionů korun. Navíc vyzval programátory z celého Česka, aby mu podobné řešení pomohli za víkend naprogramovat zdarma. Akce s názvem Hackathon ZNAMKAMARADA (což může znamenat „Znám kamaráda“ ale i „známka má ráda“) startuje tento víkend. A Vondráček nám hned mezi dveřmi říká, že má pro nás exkluzivní novinu – vláda jejich řešení vezme a použije při výrobě konečného produktu pro prodej dálničních známek. Více se dozvíte v rozhovoru, který je ve videu v úvodu článku.

Při střelbě v Německu zahynulo nejméně 6 lidí, vraha zřejmě k činu přiměly vztahové problémy
Ikonka času24. 1. 2020, 15:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejméně šest lidí dnes zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Informoval o tom portál Focus. Policie počet obětí neupřesnila, uvedla jen, že jsou zranění a zřejmě i mrtví. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Kolik toho máš pod kapotou, tolikrát jsi měl státní zakázky
Ikonka času24. 1. 2020, 14:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak to tak vypadá, není důležité být profesionál ve svém oboru, ale pracovat pro náš laskavý stát. Třeba takový legendární Ivo Rittig pomáhal státu s Dopravním podnikem ohledně jízdenek. A podívejte, jak se z takového poradenství dá dodnes vyžít! A to byly jen papírové jízdenky, co kdyby po Rittigovi chtěl dnes stát naprogramovat e-shop…

Posledních 24 měsíců Fridy Kahlo před údajnou sebevraždou. Intimní snímky z malířčina soukromí
Ikonka času24. 1. 2020, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Frida Kahlo je jednou z nejvýznačnějších malířek 20. století. Její život však byl plný bolesti a utrpení, což často jde – bohužel, nebo bohudík – ruku v ruce s výjimečnou uměleckou prací. Fotografie, které dokumentují poslední dva roky Fridina života, teď vycházejí v knize, která nese jednoduchý název Frida Kahlo: Gisele Freund Photographs. Francouzská fotografka Gisele Freund po dva roky navštěvovala Fridin dům a dokumentovala její soukromý život.

Soros dá miliardu dolarů na vznik globální univerzity, chce čelit autoritářským režimům a klimatickým změnám
Ikonka času24. 1. 2020, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký miliardář maďarského původu George Soros poskytne jednu miliardu dolarů (22,7 miliardy korun) pro spuštění projektu globální univerzity, aby tak čelil autoritářským režimům a klimatickým změnám. Prohlásil to podle agentury Bloomberg ve čtvrtek na Světovém ekonomickém fóru v Davosu s tím, že autoritáře a klimatické změny považuje za hrozby, které ohrožují přežití civilizace.

Polák Pilecki se nechal dobrovolně poslat do Osvětimi, kde založil odbojovou síť, v níž byli i Češi
Ikonka času24. 1. 2020, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesně před 75 lety byl sovětskou Rudou armádou osvobozen i nechvalně známý německý koncentrační tábor Auschwitz – Birkenau u města Osvětim. Málokdo ví, že součástí dějin tohoto symbolu holokaustu je i příběh odbojové sítě, kterou zde založil polský důstojník Witold Pilecki. Mezi členy konspirace byli i Češi, například Karel Stránský, otec spisovatele Jiřího Stránského.

Za poklesem počtu jeptišek stojí sexuální zneužívání, tvrdí dámský vatikánský časopis
Ikonka času24. 1. 2020, 10:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vatikánský dámský časopis připsal dramatický pokles počtu řádových sester na světě velmi náročným pracovním podmínkám, sexuálnímu zneužívání a zneužívání moci ze strany jejich nadřízených a duchovních. Časopis Ženy, církev a svět věnoval své únorové vydání tématu syndromu vyhoření a traumat ze zneužívání, se kterými se podle něj potýkají jeptišky. Poznamenal, že církev si je této problematiky vědoma a musí udělat změny, pokud chce nalákat nové jeptišky. Článek, který vyšel ve čtvrtek, připomněl, že papež František nechal v Římě postavit domov pro jeptišky, které byly vyloučeny ze svých řádů a ocitly se na ulici, kde byly někdy i nuceny živit se prostitucí.

Smrtící koronavirus: Čína už eviduje 26 obětí nového viru. Uzavřeno je 11 měst s 37 miliony obyvatel
Ikonka času24. 1. 2020, 9:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už 26 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zvýšil na 876, informovala dnes agentura DPA s odvoláním na státní média. V nejvíce zasažené provincii Chu-pej je prakticky uzavřených 11 měst s přibližně 37 miliony obyvatel. Od čtvrtka se to týká Wu-chanu, dnes úřady zastavily veřejnou dopravu například ve městě Ťing-čou, kde žije asi 5,6 milionu lidí. Přerušen byl i provoz vlaků do ostatních měst.

Órčha: Indické město plné opuštěných chrámů a paláců vás uhrane svou mysteriózní atmosférou
Ikonka času24. 1. 2020, 7:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poblíž severních hranic indického státu Mahdjapradéš, na cestě z Džhánsí do populárního a turisty hojně navštěvovaného místa Khadžuráho, leží podivuhodné a donedávna opomíjené městečko Órčha. V překladu znamená toto jméno „skryté místo“ a opravdu překvapí svou tajemnou atmosférou.

České děti nenávidí školu, známky je ničí, říká učitel, který to málem vzdal a jel prodávat brokát do Konga
Ikonka času24. 1. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co všechno brzdí české děti ve vzdělávání? Ředitel Střední Scioškoly Filip Dobrovolný učil mnoho let na víceletém gymnáziu a tvrdí, že problém je ve třídách, 45minutových hodinách a známkování. Chybu dělají ale taky rodiče, protože většině tento systém nevadí. Systém teď nepřipravuje děti na budoucnost.

Chybí vám v Česku zima a sníh? Nejstudenější ruské město vám to vynahradí, podívejte se
Ikonka času23. 1. 2020, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ojmjakon je malá vesnice, ležící přes pět tisíc kilometrů od Moskvy, hluboko v sibiřské oblasti východního Ruska. Je proslulá svými extrémními podmínkami. Je zároveň známá jako vůbec nejchladnější obydlené místo na světě. Ve 20. letech zde padl zatím nepřekonaný teplotní rekord severní polokoule: - 71, 2° Celsia.

Samotářská cyklistka Fredrika Ek: 51 tisíc kilometrů na kole přes dva kontinenty
Ikonka času23. 1. 2020, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bylo jí třiadvacet, tak sedla na kolo, šlápla a nechala domov v severním Švédsku za zády na 1042 dní. Samozřejmě – dobrodružství, spousta energie a zvědavost. „Žene mě touha po zážitcích. Chci se dostat všude. Chci potkat každého. Chci ochutnat všechny druhy jídla a poznat každou kulturu. Chci zažít pohled ze všech míst a plavat ve všech mořích světa. Opravdu chci tenhle svět poznat.“

Vladimír Pikora: Kdo touží po válečné ekonomice?
Ikonka času23. 1. 2020, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Během Vánoc jsem absolvoval – jako většina lidí – mnoho návštěv. A na jedné z nich mi byla položena zvláštní otázka. Zvláštní, byť v poslední době poměrně dost běžná: Odpověď na ni totiž není tak triviální, jak by se mohlo zdát. A čím hlouběji se v ekonomii vrtáte a rozumíte jejím tajům, tím složitější odpověď je.

Business ples opět na scéně. Unikátní koncept pro podnikatele
Ikonka času23. 1. 2020, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká plesová sezóna je již třetím rokem bohatší o nový projekt s ambiciózním názvem Business ples. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je současný plesový kalendář již poměrně bohatě naplněn, objevila se akce, která v mnohém ze standardu dosavadních plesových eventů vybočuje. Jedná se nejen o jeden z mála mimopražských plesů pod vlajkou black-tie dresskódu, ale svým specifickým zaměřením na byznysovou a startupovou scénu vytváří především zajímavou networkingovou atmosféru.

Z tankisty vojačkou: Jihokorejský seržant podstoupil změnu pohlaví, vyhodili ho z armády
Ikonka času23. 1. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Klukovský sen mnoha mužů se splnil seržantovi Hui-su Byunovi, sloužil totiž jako řidič tanku. Poté se však rozhodl pro operaci změny pohlaví a postavil tak jihokorejskou armádu před nečekanou právní komplikaci. Tamní zákony sice transsexuálům zakazují vstoupit do armády, neřeší však změnu pohlaví u aktivních vojáků. Rozsudek o propuštění bývalého seržanta Hui-su Byuna padl ve středu 22. ledna, uvedl server nbcnews.com. Případ mobilizoval také jihokorejské aktivisty.

Ebenové krásky z minulého století: Český fotograf před 100 lety nafotil krásné akty afrických žen
Ikonka času23. 1. 2020, 14:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když tomu jméno moc neodpovídá, Rudolf Franz Lehnert byl fotograf českého původu. Narodil se roku 1878 ve Velké Úpě v Podkrkonoší. Velmi brzy osiřel, a byl proto vychován ve Vídni v rodině svého strýce. Už od mladých let mu učarovaly dálky a většinu svého života tedy strávil v zahraničí, kde fotografoval lidi různých ras a etnik.

Čeští soudci a státní zástupci by měli povinně jet na stáž do Pezinku k soudu s vrahy Kuciaka a Kušnírové
Ikonka času23. 1. 2020, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední léta se ozývají výkřiky mnohých našinců o tom, jak Slovensku závidí. Nejprve prezidenta Kisku. Pak fungující občanskou společnost, která po vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové vyrazila do ulic a dosáhla demise premiéra a pádu vlády. Nově lze závidět prezidentku Čaputovou. A nyní také neuvěřitelně profesionální a fungující justici.

Neznámý koronavirus se v Číně začal šířit z tržišť, kde se prodávala divoká zvěř
Ikonka času23. 1. 2020, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neznámý typ koronaviru, který se v uplynulých dnech šíří z čínského Wu-chanu a vyžádal si již 17 obětí, se přenesl na člověka z divokých zvířat, která jsou v Číně považována za delikatesy a používají se také pro výrobky tradiční čínské medicíny. Podmínky, v nichž jsou tato zvířata prodávána na tržnicích, přispívá ke vzniku nákazy. Dnes o tom s odvoláním na úřady informovala agentura Reuters.

Karel Havlíček: Předražená zakázka k dálničním známkám bude zrušena
Ikonka času23. 1. 2020, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zakázka na IT systém k elektronickým dálničním známkách bude zrušena. ČTK to dnes sdělil vicepremiér a budoucí ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Uvedl, že personální otázky na ministerstvu začne řešit po svém pátečním uvedení do funkce. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) se původně na dodávce a provozu systému za 401 milionů korun dohodl s firmou Asseco Central Europe. Softwarová společnost ve středu oznámila, že je ochotná od smlouvy odstoupit bez náhrady.

Boj o herní celebrity začíná: YouTube přeplatil tři velmi populární streamery z Twitche
Ikonka času23. 1. 2020, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezi herními prezentačními platformami se pomalu roztáčí obchodní válka, která by mohla v herním prostředí rozpoutat podobné praktiky, jako je přetahování nejlepších fotbalistů za obskurní částky mezi prestižními kluby. Kdo má největší hvězdy, ten má také nejvíce diváků a nejvíce příjmů z reklamy. Platí to jak ve fotbale, tak i na YouTube, Twitchi, Mixeru či Facebooku. 

Hitlerovy ukradené děti: Lebensbornem to bohužel neskončilo, zavlékání dětí a ničení rodin sledujeme dodnes
Ikonka času23. 1. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I v míru se takové dítě ztratí raz dva, natož ve válce. Ingrid von Oelhafen, autorka knihy Hitlerovy ukradené děti zpracované spolu s dokumentaristou Timem Tatem, se zabývá tématem systematického unášení dětí z území okupovaných třetí říší za účelem jejich germanizace v pěstounských rodinách. Počátkem let čtyřicátých minulého století šlo o areál v rozsahu od Krymu po francouzské pobřeží Atlantiku a od Bělehradu po Trondheim. Nejmladším obětem cynického pokusu nazývaného Projekt Lebensborn je nyní kolem osmdesáti roků.

Hrošice na jednu noc aneb Návštěva národního parku South Luangwa na východě Zambie
Ikonka času23. 1. 2020, 8:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Národní park South Luangwa se rozprostírá uprostřed nedotčených lesních porostů v údolí řeky Luangwa na východě Zambie. Ačkoli s plochou necelých 10 000 km2 patří spíše mezi menší africké parky, jeho lokalita, prostředí téměř nezasažené lidskou civilizací, spousta divoké zvěře a minimální počet lidských bytostí z něj činí unikát.

Marek Stoniš: Noc dlouhých pravítek aneb Školství podle Jana Čižinského
Ikonka času23. 1. 2020, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otevřený dopis žákům Základní školy Fr. Plamínkové v Praze 7.

Vondra: Pavel Novotný není hlupák, říká hluboké pravdy. Klimatický útok na peněženky Čechů už se blíží
Ikonka času23. 1. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mrzí mě, že ve vedení ODS nemáme ženy, nejsme machistická strana, říká europoslanec a nový místopředseda strany Alexandr Vondra. Chce pomoct zemi a připouští, že by mohl příští rok kandidovat do Poslanecké sněmovny. Kontroverzní řeporyjský starosta Pavel Novotný podle něj řekl v projevu na kongresu ODS hluboké pravdy, které by měla strana poslouchat. Vondra tvrdí, že by si měli Češi dávat vyšší cíle. A za národního ptáka by chtěl ledňáčka říčního.

Znepokojivé snímky geniální fotografky, která ve 22 letech spáchala sebevraždu
Ikonka času22. 1. 2020, 19:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Vynalezla jsem jazyk, aby jeho prostřednictvím mohli lidé prozřít.“ To jsou poslední slova v deníku Francescy Woodmanové, geniální fotografky, která ve svých dvaadvaceti letech spáchala v roce 1981 sebevraždu skokem z okna na newyorském Manhattanu. Její rozsáhlé dílo bylo doceněno až po její smrti. Bez jejích prací si dnes historii světového umění již téměř nelze představit.

Polské povstání proti ruské okupaci skončilo v kaluži polské krve. Povstalců se nezastal ani papež
Ikonka času22. 1. 2020, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Historie Polska je protikladná k historii českých zemí. Zatímco Češi a Moravané se celospolečensky podrobili habsburské vládě a stali se plně integrovanou součástí jejího impéria, Poláci se nikdy nesmířili s nadvládou ruského cara a aktivně proti ní vystupovali. Příkladem je i lednové povstání z roku 1863, kdy se vzbouřili Poláci i další národnosti. Povstání šlo napříč všemi vrstvami společnosti a na území dnešního Polska, Litvy a části Ukrajiny zahájili povstalci ozbrojený odpor proti ruské okupaci.

Osvětim v barvě: Unikátní kolorované snímky ukazují nacistická zvěrstva páchaná na Židech
Ikonka času22. 1. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V rámci 75. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi chystá britská televizní stanice Channel 4 unikátní dvoudílný dokument. Snímek s názvem Auschwitz Untold je zajímavý především tím, že obsahuje kolorované záběry a fotografie pořízené během druhé světové války v místech, kde nacistické Německo povraždilo více než milion lidí. Podívejte se na některé fotografie z filmu.

Donald Trump: Impeachmentový proces je politická hra a podvod demokratů
Ikonka času22. 1. 2020, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump považuje impeachmentový proces, kterému čelí, za umělý výtvor demokratů, rozhodování ale nechává plně na Senátu amerického Kongresu. Šéf Bílého domu to dnes prohlásil před odletem z Davosu, kde se účastnil zasedání Světového ekonomického fóra (WEF).

Nebezpečný virus se z Číny šíří do okolních zemí. Letiště po celém světě zavádějí zvláštní opatření
Ikonka času22. 1. 2020, 13:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru v Číně stoupl podle nejnovější bilance na 473. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínská média. Epidemie plicního onemocnění způsobeného virem si vyžádala už devět životů. Kvůli rychlému šíření nákazy dnes mimořádně zasedne Světová zdravotnická organizace (WHO).

Vyklopit všechno do půl hodiny: Začíná patnáctý Festival krátkých filmů Praha
Ikonka času22. 1. 2020, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Festival krátkých filmů opět nabídne to nejlepší z nejnovější světové produkce, nejzajímavější filmy českých tvůrců, půlnoční program s netradičními průvodci, dětské filmy i vizuální experimenty. A navíc také nejlepší kanadské filmy posledních let, odlehčený pohled na věci poslední, šokantní výlet do světa žen v režii něžného pohlaví, virtuální realitu, divokou vyjížďku na skejtech i program krátkých filmů pro seniory. Patnáctý ročník akce se odehraje od 22. do 26. ledna v pražských kinech Světozor, Pilotů a Oko a v Národní technické knihovně.

Řecko má novou hlavu státu. Poprvé v historii byla na prezidentský post zvolena žena
Ikonka času22. 1. 2020, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecký parlament dnes zvolil novou prezidentkou země soudkyni Katerinu Sakellaropulosovou (63). Informovala o tom místní média. Poprvé se tak hlavou řeckého státu stane žena. Úřadu se ujme 13. března, kdy skončí mandát nynějšímu prezidentu Prokopisovi Pavlopulosovi.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru