idnes.cz

Odbory spouští na poslední týden v červnu protestní akce, ohlásil Středula
30. 5. 2023, 13:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Českomoravská konfederace odborových svazů ČMKOS zřídila celostátní stávkový výbor kvůli konsolidačnímu balíčku a od 26. do 30. června mohou svazy vést své protesty, oznámil v úterý jejich předseda Josef Středula. „ČMKOS dnešním dnem přešlo do nové fáze. Dnes byl zřízen stávkový výbor,“ řekl na tiskové konferenci.

Jak se drony dostaly do Moskvy, vzlétly odsud? nechápou Rusové. Prigožin zuří
30. 5. 2023, 13:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dronové útoky v Moskvě vzbudily v Rusku silnou odezvu. Šéf ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin i další Rusové se ptají, jakým způsobem se povedlo bezpilotním letounům dostat do hlavního města. Obyčejní Rusové přiznávají, že je událost vyděsila. Část ruských propagandistů volá po mobilizaci.

Soud opět vrátil případ mučení vězeňkyně, jednoho dozorce zprostil obžaloby
30. 5. 2023, 13:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šest dozorců z ženské věznice Světlá nad Sázavou obžalovaných z údajného mučení vězeňkyně Alice Večerkové, znovu stane před Okresním soudem v Havlíčkově Brodě. Odvolací krajský soud věc dnes již podruhé vrátil k opětovnému projednání, jednoho dozorce zprostil obžaloby.

Podporovatelé Peterkové vyrazili dveře soudní síně, porvali se se stráží
30. 5. 2023, 13:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokračující soud s bývalou novinářkou Janou Peterkovou přerušila v úterý strkanice. Její podporovatelé po jejím příchodu vyrazili dveře soudní síně a několik z nich se střetlo s justiční stráží. Ta je zadržela. Kvůli dobývání se do síně soudkyně Věra Trojanová jednání přerušila a pro dnešek pokračovat nebude.

Zákon umožňující manželství pro všechny navrhuje Rakušan schvalovat v září
30. 5. 2023, 13:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zákon umožňující manželství pro osoby stejného pohlaví bude podle ministra vnitra a šéfa STAN Víta Rakušana napevno zařazen jako bod jednání na podzim, v září. „My tento návrh podporujeme, cítíme apel společnosti. Ale my ho nechceme jen projednat, my ho chceme schválit,“ řekl Rakušan.

Řidiče ujíždějícího policii zablokoval šofér dodávky, honičku ukončil výstřel
30. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řidič se zákazem řízení a sáčky s krystalickou látkou ujížděl policistům v Kozolupech na Plzeňsku. Vysokou rychlostí projel Křimicemi až do Vejprnic, kde mu cestu zkřížil pohotový šofér s dodávkou. Prchající muž tak musel zabočit k nádraží. Tam sjel do kolejiště, kde uvázl. Ještě se ale pokusil o útěk.

RECENZE: Miroslav Hanuš rozpitval Stalina, aby Putin viděl, co ho čeká
30. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Smrt Stalina a boj jeho pohrobků o moc inspirovaly Miroslava Hanuše k vlastní tragikomické hře, kterou zrežíroval v kladenském divadle. Populární herec a divadelní tvůrce se tak s pomocí historické paralely po svém vypořádal s Putinem.

ANALÝZA: Japonský pacifismus visí na tenkém vlásku, Tokio se sbližuje s NATO
30. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chystá se Japonsko do NATO? Možná ne, nicméně agresivita Číny, Severní Koreje i Ruska vede ke vzájemnému sbližování. Zprávy o tom, že Severoatlantická aliance otevře v Tokiu styčnou kancelář, první svého druhu v Asii, jsou toho nejnovějším důkazem.

Jiní senátoři, jiný názor. Pavel s kandidáty do Ústavního soudu náhle uspěl
30. 5. 2023, 11:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Senátní výbor pro lidská práva v úterý doporučil schválit jako ústavní soudce někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu, stejně jako exšéfku Soudcovské unie Danielu Zemanovou. Přijal tak opačné doporučení než minulý týden ústavně-právní výbor horní parlamentní komory.

Za zbití bezdomovce dostal mladík devět let. Soud nevěří, že útočil jeho kamarád
30. 5. 2023, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Devět let si má ve věznici s ostrahou odpykat jednadvacetiletý Patrik Holoubek. Podle žalobce loni v září při oslavě narozenin napadl na křížové cestě u Moravské Třebové na Svitavsku o čtyřicet let staršího bezdomovce a brutálně ho zbil tak, že muž na místě po několika hodinách zemřel.

Od vajíček k slznému plynu a zraněným mírotvůrcům. Kosovo se zase pere se Srby
30. 5. 2023, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na severu Kosova ožívají spory se sousední zemí. Silná srbská menšina pokračuje v protestech proti novým starostům z albánských stran. Ty zvítězily v komunálních volbách, které místní Srbové na protest bojkotovali. Mezinárodní jednotky KFOR posílily ve čtyřech městech své hlídky a hlásí kolem 25 zraněných.

Vinohradská nemocnice otevřela nové špičkové sály pro kardiologické zákroky
30. 5. 2023, 11:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kardiologická klinika Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady v úterý slavnostně otevřela nový komplex dvou arytmologických sálů. Jedná se tak o poslední fázi modernizace katetrizačních sálů vinohradské nemocnice. Podle přednosty Kardiologické kliniky FNKV Petra Touška jsou místnosti vybaveny špičkovými přístroji, které pomohou zachránit velké množství pacientů s různými typy potíží.

Ferjenčík versus Peksa. U Pirátů vypukl spor o to, kdo povede europoslance
30. 5. 2023, 11:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídrem kandidátky Pirátů pro volby do Evropského parlamentu má být podle ministra zahraničí Jana Lipavského bývalý poslanec Mikuláš Ferjenčík. Ten na fóru Pirátů napsal, že se k tomu, aby se jím stal, nechal nakonec přesvědčit. Vyvolal tím však odmítavou reakci jednoho ze stávajících pirátských europoslanců, a to Mikuláše Peksy.

Zdrogovaný ubodal těhotnou ženu, za opilství si odsedí osm let
30. 5. 2023, 10:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajský soud v Plzni poslal na osm let do vězení devětadvacetiletého Pavla Šugára, který desítkami ran nožem připravil o život v Nejdku na Karlovarsku těhotnou ženu. Protože měl ale kvůli dlouhodobému užívání drogy vymizelé rozpoznávací i ovládací schopnosti, hrozil mu trest jen za opilství, nikoliv za vraždu. Součástí trestu je také zabezpečovací detence.

Padlo rozhodnutí o načasování ukrajinského postupu, řekl Zelenskyj
30. 5. 2023, 10:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přijali jsme rozhodnutí o načasování dalšího ukrajinského postupu. V noci na úterý to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na jeho výrok upozorňují agentura Unian nebo portál Meduza, které jej dávají do souvislosti s dlouho očekávanou ukrajinskou protiofenzivou.

Autobus s cestujícími na Lounsku zachvátil požár, všichni stihli vystoupit
30. 5. 2023, 10:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hasiči v úterý ráno likvidovali požár linkového autobusu u Hřivic na Lounsku. Tři pasažéři, kteří autobusem cestovali, zvládli včas vystoupit. Nikdo se nezranil. Podle mluvčího ústeckých hasičů Lukáše Marvana byla na vině pravděpodobně technická závada.

Proti raketám z Ruska je Česko bezzubé, nemáme čím se bránit, říká expert
30. 5. 2023, 10:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle bezpečnostního analytika Milana Mikuleckého nemá Česká republika prakticky žádnou adekvátní a funkční ochranu vzdušného prostoru proti hrozbám z Ruska, zejména pak balistickým raketám. Reaguje tak na vyjádření náčelníka generálního štábu Karla Řehky, který hovořil o potřebě ochránit vzdušný prostor a občany této země.

Jaderné zbraně pro všechny, lákal do svazu. Povedený žert, odbyli Lukašenka
30. 5. 2023, 10:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kazachstánský prezident Kasym-Žomart Tokajev se v pondělí ohradil proti nabídce běloruského vůdce Alexandra Lukašenka, že Kazachstán a další postsovětské země mohou vstoupit do svazového soustátí Ruska a Běloruska, aby získaly přístup k jaderným zbraním. „Oceňuji váš vtip, ale opravdu nemáme potřebu se k vaší alianci připojovat,“ odbyl ho.

Česká ekonomika v 1. čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, ČSÚ zhoršil odhad
30. 5. 2023, 9:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká ekonomika letos v 1. čtvrtletí klesla meziročně o 0,4 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na začátku května statistici předpokládali pokles o 0,2 procenta.

Záhada zelené vody v Benátkách vyřešena. Ekologická katastrofa se nekoná
30. 5. 2023, 9:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Záhada, proč se o víkendu barva vody v benátském Canalu Grande změnila na fluorescenční zelenou, se konečně vyřešila. Nestáli za tím aktivisté, ale látka zvaná fluorescein, která slouží k testování odpadních sítí. Vysvětlení podaly benátské úřady.

Drony zasáhly obytné domy v Moskvě. Terorismus Kyjeva, tvrdí Rusové
30. 5. 2023, 9:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezpilotní letouny v úterý ráno zasáhly dvě obytné budovy v Moskvě. Část obyvatel město evakuovalo, domy byly jen lehce poškozeny. Ruské ministerstvo obrany to označilo za terorismus a obvinilo Ukrajinu. I Kyjev v noci čelil ruskému útoku, který si vyžádal nejméně jednu oběť a tři zraněné. Podle agentur Reuters a Ukrinform útok trval téměř tři hodiny.

Policie obvinila druhého zadrženého po smrti dítěte v Mostě, hrozí mu dva roky
30. 5. 2023, 9:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ze dvou trestných činů obvinili policisté druhého muže, kterého zadrželi po sobotní tragické události v Mostě, při níž zemřel chlapec v předškolním věku. Viní ho z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Dítě měl v náručí, když na něj zaútočil jiný muž a zasáhl nožem právě malého chlapce. U útočníka soud rozhodne o vzetí do vazby.

„Špion“ Hvaldimir je zpátky. Slavná běluha se objevila u švédského pobřeží
30. 5. 2023, 8:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U švédského pobřeží se objevila běluha Hvaldimir, o které se spekulovalo, že jde o špiona ruského námořnictva. Ochočeného kytovce s postrojem označeným nápisem „majetek Petrohradu“ poprvé biologové zaznamenali v norských vodách v roce 2019, připomněla agentura AFP.

Jaroslav Bašta leží v nemocnici. Myslíme na něj, vzkazuje Okamura
30. 5. 2023, 8:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalého prezidentského kandidáta a poslance hnutí SPD Jaroslava Baštu hospitalizovali. Šéf hnutí SPD Tomio Okamura požádal veřejnost o respekt a zdrženlivost. „Všichni mu přejeme hodně sil a myslíme na něj,“ uvedl Okamura.

Po hádce dvou skupin na floridské pláži se střílelo, devět zraněných
30. 5. 2023, 7:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Devět zraněných si vyžádala střelba na plážové promenádě ve městě Hollywood na Floridě. Mezi zraněnými jsou tři děti, policie zadržela jednoho podezřelého, po dalším pátrá.

Vraky z ulic Brna mizí i díky aukcím, kupci je pořizují na náhradní díly
30. 5. 2023, 6:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odstavené automobily bez technické kontroly se v Brně daří legálně odstraňovat pomocí dražeb. Přispívá k tomu i rychlejší postup strážníků a úředníků. V některých případech je však zákon i po novele krátký.

Budeme sledovat, co dělá nepřítel. KLDR pošle do vesmíru svůj satelit
30. 5. 2023, 6:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
KLDR v červnu pošle do vesmíru svůj první vojenský průzkumný satelit. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou státní agenturu KCNA. Proti startu družice dopředu protestovaly Japonsko a Jižní Korea.

Očkování zdarma kvůli riziku rakoviny děložního čípku má být pro více dívek
30. 5. 2023, 5:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozšíření věkového rozpětí pro dobrovolné očkování hrazené ze zdravotního pojištění proti papilomaviru (HPV), který je původcem rakoviny děložního čípku, mají schvalovat poslanci. Nyní je hrazeno z pojištění ve věku 13 a 14 let, nově by se to mohlo týkat dívek mezi 11 a 15 lety. Do novely zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou vrátili, to navrhli senátoři.

Úroda ovoce bude bída, meruňky jsou vzácností, předpovídají ovocnáři
30. 5. 2023, 5:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco loni sadaři v Olomouckém kraji zažívali velmi úrodný rok, letos se smiřují s tím, že dojde k výraznému propadu. Úroda jablek bude podle odborníků obstojná, zato u většiny peckovin půjde doslova o fiasko. Například meruňky se v sadech na střední Moravě neurodí téměř žádné.

Před 70 lety byla vyhlášena měnová reforma. Doplatili na ni skoro všichni
30. 5. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Československá měnová reforma z roku 1953 byla představiteli vládnoucího komunistického režimu prezentována jako opatření namířené proti zbohatlíkům. Ve skutečnosti na ni doplatili všichni, kdo měli alespoň nějaké úspory. Po přijetí zákona o měnové reformě, který vstoupil v platnost 1. června 1953, vypukly na řadě míst nepokoje.

Co chystá Erdogan? Turci dali najevo, že se nebudou ohlížet na názory jiných
30. 5. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byla to spíš zbožná přání než predikce, když západní média i před druhým kolem prezidentských voleb v Turecku psala o možném vítězství opozice. Překvapení se však nekonalo. 69letý prezident Recep Tayyip Erdogan, který vládne zemi pevnou rukou přes 20 let, svou pozici uhájil. Co může svět čekat od příštích pěti let jeho vlády?

Menší sleva cestující neodradila. Jezdili víc a stát musel miliardu doplatit
30. 5. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osekání slev v dopravě žáky, studenty a seniory z vlaků a autobusů nevyhnalo. Snížení slevy 75 % z ceny jízdenek ve veřejné dopravě na 50 % u vybraných skupin cestujících nicméně státu pomohlo s rozpočtem. Výdaje, které za nařízené slevy státní kasa vyplácí jednotlivým dopravcům, se totiž udržely pod hranicí předkrizového roku 2019. I tak ale musel stát vynaložit o miliardu víc, než předpokládal.

Ukradené šperky fotbalového bosse Koláře. Zloději mu odvezli celý trezor
30. 5. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minulou středu mezi tři čtvrtě na deset a polednem vrazili tři lupiči do moderní vily v Táboře a ukradli trezor se šperky za několik milionů. Ten patří Petru Kolářovi, majiteli druholigového fotbalového klubu a staviteli obchodních center. Kriminalisté zatím odmítají cokoliv bližšího k případu sdělit.

Dálnici D6 na Kladensku uzavřela hromadná nehoda čtyř aut
29. 5. 2023, 23:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dálnici D6 u Kamenných Žehrovic na Kladensku uzavřela v pondělí kolem 22:30 nehoda čtyř osobních aut. Stala se zhruba na 22. kilometru dálnice ve směru na Prahu. V pondělí to řekla mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková. Zda si nehoda vyžádala zranění, není podle ní zatím jasné.

Ukrajina schválila sankce proti Íránu, Rusku dal drony a zbraně. Platí 50 let
29. 5. 2023, 22:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinský parlament v pondělí schválil návrh na zavedení sankcí proti Íránu na 50 let. Za důvod označil dodávky dronů a výzbroje Rusku, které je používá k útokům na ukrajinská města. Ukrajina od začátku války sestřelila téměř 900 bezpilotních letounů Šáhed z celkem asi 1 160, které proti ní byly vyslány, uvedl minulý týden v projevu prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru