Denik.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4759 článků.|

Denik.cz

Vlastní značka na sociálních sítích? Ano, obsah ale volte pečlivě
Ikonka času2. 10. 2020, 1:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jakou sílu má LinkedIn? V dnešní době opravdu velkou. Sleduje ho totiž většina personalistů. A řada z nich hledá i na Facebooku či Instagramu. Jestli tedy hledáte způsob, jak si vybudovat svoji osobní značku, jak dát světu vědět, co umíte, jsou sociální sítě tím správným místem. Co a jak tam o sobě zveřejníte, ovšem dobře zvažte.

Pro koho je investice do nemovitosti a kdy je lepší nemovitostní fond
Ikonka času2. 10. 2020, 1:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přibližně třetina bytů prodaných v České republice jsou tzv. byty investiční. Tento způsob zhodnocení majetku se těší sice velké popularitě, ale jedná se o typ investice, která není vhodná pro každého. „Někdy se vyplatí spíše vlastnictví podílového listu nemovitostního fondu,“ říká Martin Řezáč, předseda Asociace pro kapitálový trh ČR.

Plzeň: Návštěvníky bazénu na Slovanech čeká větší komfort
Ikonka času2. 10. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek 1. října 2020 skončila jedna etapa rekonstrukce a do užívání byla slavnostně předána nová hala s recepcí i zázemím a také nové šatny. Návštěvníky při odbavení čeká také nový turniketový a čipový systém.

Soutěž Blesk magazínu TV o knihu TI, KTERÝM SE NARODÍŠ od Alžběty Bublanové
Ikonka času2. 10. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

EU chce silnější pravomoci proti technologickým gigantům, mohla by je i rozdělit
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton v rozhovoru pro Financial Times potvrdil ambice

„Asi jsme to prošvihli.“ Metnar neprodloužil smlouvu s českými firmami
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože ministerstvo obrany často tvrdí, jak důležitý je pro něj český obranný

Třetina firem bude propouštět, ukázala analýza
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Národní centrum Průmyslu 4.0 připravilo při příležitosti zářijového Národního průmyslového summitu analýzu

Češi spustili přelomový on-line bazar. Nabízí přes milion aut
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český startup Carvago otevřel on-line autobazar a chlubí se nabídkou okolo milionu

Miliony pro demokracii. Spolek kamarádů se mění v korporaci profesionálů
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni touto dobou byli zakladatelé spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář

Dřevostavba u Berouna s vinnou révou na dosah
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rodinný dům v Chodouni u Berouna lze popsat jako nápaditou přízemní dřevostavbu s prostornou terasou, kde z jihozápadu cloní letní sluneční žár vinná réva. Ta by měla podle slov architekta Aleše Brotánka od jara do podzimu chránit terasu a jihozápadní roh domu před přímým slunečním žárem, který réva vždy do podzimu promění v bohatou úrodu hroznů.

Bytů k pronájmu přibývá a zlevní, ty s nálepkou Airbnb netáhnou
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Pokud sháníte dlouhodobý pronájem v Praze, je teď z čeho vybírat. Na trh se dostávají další volné byty dosud využívané na krátkodobé pronájmy. Ceny půjdou opět dolů. Část bytů určených původně na krátkodobé pronájmy se na trh dostala už na jaře v první vlně koronavirové epidemie. Šlo především o byty v centru Prahy, ale i v širším okolí, především v blízkosti metra.

Stát je rekordně zadlužený, ale bude rozdávat peněžité ceny dobře placeným právníkům
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Vláda rozhodla, že právníci za přínos k rozvoji práva a justice budou dostávat peněžité ocenění. Oni snad soudcují nebo vykonávají advokacii zdarma? Společenská a profesní prestiž nestačí? (Komentář) Utrácet se prostě musí, i kdyby ve státní pokladně nebyla už ani koruna. V letošní částce č. 156 Sbírky zákonů nalezneme nařízení vlády č. 387/2020 Sb. Tento předpis upravuje ocenění udělovaná Ministerstvem spravedlnosti za přínos zejména justici. Řeknete si: Copak nemohou mít právníci svého Oskara nebo Českého lva jako filmaři? Ale jistěže ho mohou mít, mají ho – je to u nás třeba soutěž Právník roku, organizovaná právnickým serverem epravo.cz.

Cruwdfunding no prolamování nechvalně proslulé herní ochrany Denuvo
Ikonka času2. 10. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Herní cracker známý jako EMPRESS žádá svět o finance na pokračování vývoje cracků na nové verze herní ochrany Denuvo. Boj s větrnými mlýny tak patrně nekončí, ba naopak. Cracker, který již dřívě překonal několik verzí protipirátské ochrany Denuvo shání financování, aby mohly práce na lámání nových a nových verzí této ochrany pokračovat. EMPRESS uvádí, že pro další činnost je potřeba se více podívat do hlubin Denuva, a to si vyžaduje čas a tudíž i peníze. Zčásti na nákup potřebného hardwaru, zčásti na financování života jako takové.

Arsenal, Tottenham, AS Řím! Pražská S ve druhém koši, Liberec ve čtvrtém
Ikonka času1. 10. 2020, 23:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plzeň s Jabloncem mohou litovat. Předkola se stala jejich konečnou. Na páteční los základních skupin fotbalové Evropské ligy se těší trojlístek českých zástupců. Sparta se Slavií budou podle klubových koeficientů nasazeny do druhého koše, Liberec do čtvrtého. Na české stadiony mohou přijet favorité kalibru Arsenalu, Tottenhamu, AS Řím, Neapole či Benfiky Lisabon.

1. října: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Ikonka času1. 10. 2020, 23:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké akcie ve čtvrtek vzrostly. Podpořily je naděje na nová stimulační opatření ve Spojených státech. Silnějšímu růstu ale bránily obavy ohledně dalšího vývoje pandemie.

Hoftych ocenil fandy na skále: Věřím, že se hráči nezboří. Přijde Malínský?
Ikonka času1. 10. 2020, 23:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Běžela třetí minuta nastavení. Slovan začínal tahat nohy, kyperský APOEL diktoval tempo a pak to přišlo… Geraldes trefil ve vápně míč rukou a švédský sudí Andreas Ekberg nařídil penaltu. Míč si vzal Kamso Mara a neomylně poslal Liberec do základní skupiny Evropské ligy. Pohádka skončila happy endem (1:0), Severočeši se po čtyřech letech vrací mezi elitu. „Bylo to utkání o sen, který jsme mohli prožít. Už zápas s FCSB byl nadplán, že dojdeme tak daleko bych si netipoval, ale kádr jsme doplnili o hráče s velkou kvalitou,“ rozplýval se Pavel Hoftych, kterého hráči ještě na trávníku vyhazovali do vzduchu, po utkání.

Hra o kraje ve stínu koronaviru: O co jde tento víkend v krajských a senátních volbách
Ikonka času1. 10. 2020, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před čtyřmi lety to byl pro hnutí ANO velký úspěch, radost z něho však záhy vyprchala. ANO vyhrálo v devíti krajích, jen v pěti však poté sestavilo koalice. V pátek začínajících krajských volbách tak chce nejsilnější vládní hnutí ukázat, že se...

U Nisy tekly i slzy. Byli jsme šťastnější, ale v Liberci jsme si to vždy vydřeli, jásal Rabušic
Ikonka času1. 10. 2020, 22:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Liberci v létě začal své třetí angažmá. A potřetí si s ním útočník Michael Rabušic zahraje v základní skupině Evropské ligy. Slovan porazil v play off APOEL Nikósie 1:0 díky pokutovému kopu v nastaveném čase a slaví kvalifikační happyend.

Guľovi předchůdci zaplatili za pohárový nezdar hlavou. A to já dostal jen jednu šanci, připomněl trenér Koubek
Ikonka času1. 10. 2020, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kruté vystřízlivění. Pro kouče Adriána Guľu, pro plzeňskou Viktorii ještě větší. Druhým rokem po sobě bude chybět na evropské pohárové scéně. Loni předčasně vypadla pod Pavlem Vrbou, což bylo předzvěstí předčasného konce nejúspěšnějšího trenéra plzeňské fotbalové historie, tentokrát svůj hlavní úkol nesplnil jeho slovenský nástupce. Po selhání proti nizozemskému Alkmaaru v kvalifikaci Ligy mistrů nesložila Viktoria pod jeho vedením reparát ani v play off Evropské ligy.

Zklamaný Guľa: Cítil jsem odpovědnost za klub, rozhodla mikrosituace
Ikonka času1. 10. 2020, 22:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podruhé v řadě bude Plzeň chybět v evropských pohárech. Po krachu v předkole Lize mistrů s Alkmaarem nezvládla ani kvalifikaci Evropské ligy. Proti izraelské Beer Ševě podala vysoce nedostatečný výkon a po porážce 0:1 se pakuje pryč z pohárů. Sezonní úkol číslo jedna zůstane nesplněný… „Je to náročné všechno vstřebat. Věděli jsme, že dál může jen jeden tým, ve fotbale musíte počítat i s porážkami. Klub nám připravil maximální servis… Připouštím, že jde o velkou komplikaci,“ soukal ze sebe trenér Adrian Guľa.

Lidé jsou kvůli vám vystrašení, pustila se do Babiše opozice. Zvládneme to, ubezpečoval premiér
Ikonka času1. 10. 2020, 22:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrteční předvolební debatě předsedů devíti klubů na České televize se opozice pouštěla do vlády, kterou ve studiu reprezentoval premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kritizovala špatnou komunikaci, nedostatečnou podporu podnikatelům nebo nefunkčnost chytré karantény. Babiš se bránil, že vláda situaci zvládá a zvládne.

Sedlák s Hykou skolili Jaškinovo Dynamo, trefili se i Hanzl a Radil
Ikonka času1. 10. 2020, 22:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka s brankářem Romanem Willem byli strůjci vítězství hokejistů Čeljabinsku v utkání KHL na ledě Dynama Moskva. Sedlák čtvrtým gólem v sezoně otevřel v přesilovce skóre zápasu a pak přidal ještě dvě asistence, tu první u Hykovy branky na 2:0 rovněž v početní převaze.

Obrazem: Bikeři otevřeli sezonu v Novém Městě. Na uklouzané trati to Čechům nesedělo
Ikonka času1. 10. 2020, 22:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Biker Ondřej Cink dojel devátý v prvním závodě Světového poháru v olympijské disciplíně cross country v Novém Městě na Moravě.

Kamil z Guiney, hrdina Liberce. Muž bez nervů trefil Slovanu prémii 80 milionů korun
Ikonka času1. 10. 2020, 22:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Byli jsme to my, kdo chtěl hrát fotbal. Slovan hrál defenzivně a jen nakopával dopředu," durdil se kouč poražených Kypřanů Marinos Uzunidis.

Krajské potíže? Kdeže, superdebatu lídrů před volbami ovládl covid a zmatek v opatřeních
Ikonka času1. 10. 2020, 22:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aranžmá superdebaty České televize předvolební přestřelce nahrávalo, sezvala předsedy stran, které mají zastoupení ve sněmovně: přišlo všech devět lídrů a to, co mělo pomoci nerozhodnutým voličům v dilematu, komu svěřit správu kraje, velmi záhy nabralo podobu mimořádné schůze sněmovny na téma „jak vláda nezvládá covid/jak opozice planě kritizuje“. Jako kdyby krajské volby ani nebyly a vedla se předlouhá kampaň před těmi do dolní komory, které ale budou až za rok.

Zatím nevydržíme hrát náš standard celý zápas, litoval Benda
Ikonka času1. 10. 2020, 22:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes povedený vstup do utkání se nepodařilo basketbalistům Nymburka uspět ve čtvrtfinále Ligy mistrů na závěrečném turnaji v Aténách proti domácímu AEK a ještě vylepšit už tak nejlepší výsledek za čtyřleté působení v soutěži. Osmatřicetiletý pivot Petr Benda přiznal, že start sezony po obměně kádru ještě nezastihl šestnáctinásobného českého šampiona v podobné formě, jakou měl před přerušením minulého ročníku kvůli pandemii koronaviru.

Zajímavý souboj ve Zlínském kraji, volby může rozhodnout spor o nemocnici
Ikonka času1. 10. 2020, 22:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jiři Čunek (KDU-ČSL) patří mezi politiky, kteří rozdělují veřejnost. Pro některé obdivovaný hejtman, pro jiné pravý opak. Před lety v roli vsetínského starosty na sebe upozornil rázným vystěhováním Romů z centra města. Jako hejtman zase plánem na stavbu nové krajské nemocnice. "My se chceme rozhodovat na základě nezávislých analýz a dat, nikoliv na základě dojmologie a marketingové kampaně pana hejtmana," sdělila kandidátka na post hejtmana Hana Ančincová (Piráti). "Někteří kolegové si materiály ani prokazatelně neotevřeli, ani je nečetli," reagoval Čunek. 
V uzavřených domovech pro seniory začaly volby. O drive-in nebyl moc zájem

 Opozice Čunkovi vyčítá, že stavbu nového špitálu protlačuje na úkor rekonstrukce letité krajské nemocnice Tomáše Bati. Kraj by se prý zadlužil, jde přitom o miliardy korun. "Nemocnice bez DPH bude stát šest a půl. I kdyby stála sedm, tak mi těch sedm našetříme," myslí si Čunek. "Jednoznačně se kloníme, abychom opravili stávající Baťovu nemocnici," sdělil kandidát na hejtmana Radim Holiš (ANO). Po volbách před čtyřmi lety se do krajského zastupitelstva dostalo osm stran a uskupení. Novou nemocnici kromě lidovců podporují ještě třeba Starostové. "Já chci, aby občané Zlínského kraje chodili do nejmodernější nemocnice v republice a Zlínský kraj na to má," uvedl kandidát na hejtmana Petr Gazdík (STAN). 
Volby jsou tu, vyhrocený souboj se čeká ve Středočeském kraji

 Nový špitál rozděluje i voliče. Převážně proti jsou ti, kteří by do Zlína dojížděli desítky kilometrů. Podle Čunkových rivalů má ale kraj na východě Moravy problémů víc. "My tady musíme řešit, že máme nedostatek doktorů, chybí tady noční zubní pohotovost, dopravu, sociální služby, školství," vyjmenovala Ančincová. Holiš se chce zaměřit na to, aby mladí lidé zůstávali v kraji. Gazdík si myslí, že bude nutné bojovat se suchem.

Inspiroval film Hotel Rwanda, doma ho zatkli. Rodina Paula Rusesabagina žádá o pomoc
Ikonka času1. 10. 2020, 22:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Muž, který byl ve filmu vylíčen jako hrdina, protože před smrtí zachránil více než 1200 lidí, nyní čelí v Kigali obvinění z terorismu.

Vrba dovedl Ludogorec do skupiny Evropské ligy. Postup slaví i Sadílek
Ikonka času1. 10. 2020, 22:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté bulharského celku Ludogorec Razgrad s trenérem Pavlem Vrbou postoupili do základní skupiny Evropské ligy díky výhře 1:0 nad běloruským Dynamem Brest. Uspěl také Tottenham po drtivém vítězství 7:2 nad Maccabi Haifa. Hlavní fázi soutěže si zahraje i PSV Eindhoven, který bez českého reprezentanta Michala Sadílka vyhrál nad Rosenborgem Trondheim 2:0.

Pomalá a zničená Plzeň. O Guľu mám trošku obavy, přiznal Koubek
Ikonka času1. 10. 2020, 22:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Takhle si to vůbec nepředstavovali. Plzeňští fotbalisté ztratili play off Evropské ligy, na izraelské půdě prohráli s Hapoelem Beer Ševa 0:1. Zápas českému vicemistrovi absolutně nesedl, domácí si náskok po úvodní proměněné penaltě bez větších problémů pohlídali, navíc hrozili z brejků. Viktoria druhý rok po sobě nepostoupila do skupiny evropských pohárů, což je pro ambiciózní klub ohromná rána. „Při znalosti poměrů v Plzni mám o trenéra Guľu trošku obavy,“ prohlásil po utkání ve studiu České televize někdejší trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Babiš: Nesmysl. Žádný formulář v hospodách nebude
Ikonka času1. 10. 2020, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Registrace lidí v hospodách kvůli snazšímu odhalovaní výskytu nemoci covid-19 je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesmysl a nebude zavedena. Řekl to v dnešní předvolební debatě České televize. O zapisování lidí v restauracích mluvil dnes ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve Sněmovně. Babiš tvrdí, že byl Prymulův výrok vytržen z kontextu.

Litva chce omezit kouření na balkonech obytných budov
Ikonka času1. 10. 2020, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obyvatelé obytných budov v Litvě podle nového zákona nebudou moci kouřit na balkoně, pokud to bude vadit byť jen jedinému sousedovi. Zákon, který ještě dostane k podpisu prezident Gitanas Nauseda, dnes schválil litevský parlament a do praxe má být zaveden od příštího roku.

Němci hledali nejlepší kompaktní SUV, Škodu postavili proti třem konkurentům
Ikonka času1. 10. 2020, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do bratrovražedného souboje aut koncernu VW doplněného o alternativy z Koreje a Velké Británie poslali Škodu Karoq kolegové z Auto Bildu. Přednost ji dali i před domácí značkou. (Petr Prokopec)

Vakcína proti covidu: Svatý grál, který život k normálu jen tak nevrátí
Ikonka času1. 10. 2020, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když se podaří vyvinout účinnou vakcínu proti koronaviru, život se do jara k normálu nevrátí, míní skupina významných britských vědců, které pověřila britská Královská společnost analýzou dat z celého světa týkajících se nákazy SARS-CoV-2. Informoval o tom dnes server BBC s tím, že uvedení vakcíny do praxe by mohlo trvat až rok.

Trump byl označen za hlavní motor dezinformací o pandemii
Ikonka času1. 10. 2020, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump byl pravděpodobně nejvýraznější hnací silou takzvané infodemie, tedy vlny dezinformací souvisejících s pandemií covidu-19. Takový závěr předkládá čerstvá studie výzkumníků z americké Cornellovy univerzity.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru