Denik.cz

Nálet dronů na Moskvu? Ani psa to neprobudilo, tvrdila ruská TV
31. 5. 2023, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruská média - po vzoru klidné reakce prezidenta Vladimira Putina - úterní nálet bezpilotních letounů na Moskvu nijak nedramatizovala. Dosud největší útok dronů na hlavní město ale ruské noviny nepominuly a hlavní státní televize mu věnovaly nezvykle mnoho vysílacího času, uvedla ruská redakce BBC na svém webu.

Češi se v online zábavě neomezují. Využívají příležitosti, které ušetří peníze
31. 5. 2023, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku každoročně stoupá obliba digitální zábavy. Lidé se po epidemii koronaviru naučili ve svém volnu trávit více času na internetu, a ačkoliv jej někteří vnímají jako prostor, kde se mohou bavit bezplatně, jiní se nebojí za online služby a produkty utratit až desítky tisíc korun. Využívají při tom možnosti, které jim v domácím rozpočtu výrazně sníží výdaje.

Svět je v šoku: Muž na rušné ulici v Dillí ubodal přítelkyni, nikdo jí nepomohl
31. 5. 2023, 18:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvaadvacetkrát bodl mladý muž svou náctiletou přítelkyni a následně jí rozmlátil hlavu kusem betonu. A to vše na rušné ulici indického hlavního města Dillí, kde celý incident zachytila bezpečnostní kamera. Včetně toho, že se teenagerce pokusil pomoci jeden jediný člověk, a i ten to brzy vzdal a odešel. Ostatní kolem jen procházeli a brutální chování mladého muže ignorovali. V zemi tento útok vyvolal rozhořčenou diskuzi ohledně otázky bezpečnosti žen a dívek.

Tragédie. U Chrasti nedobrzdila 18letá motorkářka, zabilo ji auto v protisměru
31. 5. 2023, 17:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na přímém, rovném a rychlém úseku silnice z Chrasti do Skutče na Chrudimsku dnes v 15 hodin tragicky zemřela sotva 18letá motorkářka. Jela ve směru na Skuteč a nedobrzdila před pomalu jedoucími auty u odbočky na Hroubovice. Náraz do auta před ní ji odmrštil do protisměru, kde projížděla dodávka. Mladá žena na místě zemřela, resuscitace byla neúspěšná. Silnice je stále zavřená. Je to už druhá smrtelná nehoda motorkáře v regionu za poslední čtyři dny.

Letecká nehoda u Kunětic na Pardubicku. Spadl vrtulník, na místě jsou zranění
31. 5. 2023, 17:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezi obcemi Kunětice a Ráby na Pardubicku spadl ve středu odpoledne dvoumístný vírník. 

Šéf táborského fotbalu Petr Kolář přišel o trezor. Byly v něm šperky za miliony
31. 5. 2023, 17:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výstavní moderní vila na kraji táborské části Náchod se minulou středu stala terčem trojice zlodějů. Z domu, který patří majiteli fotbalového klubu FC Silon Táborsko a staviteli obchodních center Petru Kolářovi, ukradli trezor se šperky za několik milionů korun. Drzost zlodějů byla obrovská. Krádež se totiž odehrála za bílého dne, stala se před polednem.

Děti jim unesli Rusové. Ukrajinky vyráží na cestu strachu, aby je získaly zpět
31. 5. 2023, 16:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patnáctiletý Saša Krajňuk je jedním ze 13 dětí ze speciální školy v ukrajinském Kupjansku, které Rusové unesli do jimi okupovaných oblastí. V nové škole mu řekli, že jeho domov je zničený a nemá se kam vrátit. Když po dlouhých týdnech mluvil se svou matkou, nemohl přes slzy štěstí téměř mluvit. Aby rodiče tyto děti dostali zpátky, museli osobně vyrazit na náročnou cestu plnou vyslýchání a strachu, že je i přes svou snahu nenajdou. Saša je jedním z osmi dětí, které takto dovezli domů. Zbývajících pět stále zůstává v ruském držení.

V Psychiatrické nemocnici v Kroměříži to vře. Výpověď podalo dvacet lékařů
31. 5. 2023, 16:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvacet lékařů v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži (PNKM) podalo k poslednímu květnu výpověď. Důvodem jejich hromadného odchodu je nespokojenost s tím, jak nemocnici vede ředitel Pavel Polák.

Na Ostravsku zmizely desítky žen. Policie zveřejňuje fotografie a žádá o pomoc
31. 5. 2023, 15:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po některých vyhlásili pátrání teprve nedávno, jiné jsou pohřešované už celé měsíce či dokonce roky. V policejní databázi hledaných osob bylo k 30. květnu evidováno přibližně čtyřicet žen s bydlištěm v ostravském okrese. Poznali jste některou z nich? Pak kontaktujte policii na lince 158.  

Odvolání faráře kvůli sexuálnímu deliktu. Jsme v šoku, říkají lidé v Bořitově
31. 5. 2023, 15:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTO, VIDEO/ Ze schránky na faře u kostela svatého Jiří v Bořitově na Blanensku trčí letáky a místní zpravodaj. Uvnitř je prázdno, nikdo neotevírá. Na dveřích je přilepený lísteček s telefonním kontaktem na blanenského faráře. Jeho bořitovského kolegu Tomáše Ž. totiž Biskupství brněnské v uplynulých dnech bleskově odvolalo.

OBRAZEM: Tři Studně. Otevírali studánky pojmenované po slavných skladatelích
31. 5. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční otevírání studánek mají za sebou lidé ve Třech Studních. Slavnost v lesním areálu u studánek Barborky a Vitulky se konala v sobotu odpoledne. Studánky jsou pojmenované po skladatelích Bohuslavu Martinů a Vítězslavě Kaprálové. Podívejte se na fotky Vojtěcha Zikmunda. Děkujeme.

Sousedit s Ruskem by bylo šílené, říká nový šéf slovenské diplomacie Wlachovský
31. 5. 2023, 14:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nový slovenský ministr zahraničí Miroslav Wlachovský patří k polistopadové generaci slovenské diplomacie. Během působení v úřednické vládě Ludovíta Ódora bude řešit velký problém v podobě ruských dezinformací, kterým uvěřila velká část Slováků. Ti se teď staví nepřátelsky ke Spojeným státům i k pomoci Ukrajině. „Většina Slováků, kteří hledali lepší život, vždy putovala směrem na Západ. Nevím téměř o žádných, kteří by hledali lepší život v Rusku,“ říká Wlachovský v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

Baxa, Wintr i Zemanová. Senát schválil Pavlovy kandidáty na ústavní soudce
31. 5. 2023, 14:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, profesor ústavního práva Jan Wintr i bývalá prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová budou novými ústavními soudci. Senát jejich nominaci v tajné volbě schválil. Rozhodl tak v souladu s úterním doporučením svého výboru pro lidská práva. Ústavně-právní výbor před týdnem podpořil jen Wintrovu kandidaturu.

Adepti na ústavní soudce mluvili v Senátu. Zmínili ochranu hodnot i důvěru lidí
31. 5. 2023, 13:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a profesor ústavního práva Jan Wintr jako adepti na ústavní soudce slíbili před senátory ochranu ústavních hodnot, stejně jako zdrženlivost a srozumitelnost v rozhodování. Bývalá prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová zdůraznila ve svém vystoupení odpovědnost a pokoru v soudcovském rozhodování.

Šestiletý chlapec utonul. Usmrcení z nedbalosti, uslyšel u soudu vedoucí tábora
31. 5. 2023, 13:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Okresní soud v Liberci pokračoval ve středu 31. května v trestním řízení, ve kterém figuroval devětatřicetiletý Tomáš Mádr. Toho obžaloba vinila z usmrcení z nedbalosti. V době, kdy měl zodpovědnost za vedení letního tábora z pozice zástupce hlavního vedoucího, údajně změnil denní program a rozhodl, že táborníci vyrazí na koupaliště. To se stalo osudným šestiletému chlapci, jenž na následky tonutí zemřel.

Zemřela slovenská herečka Milka Zimková. Bylo jí 71 let
31. 5. 2023, 12:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 71 let zemřela slovenská herečka a spisovatelka Milka Zimková. Proslavila se především rolí venkovské svobodné matky ve filmu režiséra Štefana Uhera Pásla kone na betóne (1982), který vznikl na motivy její stejnojmenné povídkové knihy, nebo rolí zoufalé průvodčí v dramatu Proč? (1987) režiséra Karla Smyczka. O úmrtí informovala slovenská média.

PODCAST: Evropská unie musí zrovnoprávnit jádro, říká Vondra
31. 5. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Europoslanec ODS Alexander Vondra tvrdí, že Česko zvládne zelenou transformaci pouze v případě, že bude moci plně využívat jadernou energii. Ta podle něj stále není v Unii zrovnoprávněna, což komplikuje výstavbu nových jaderných zdrojů.

Video s prezidentem Erdoganem vyvolalo další spekulace o jeho zdraví
31. 5. 2023, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na sociálních sítích se objevily spekulace o zdraví tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který v neděli obhájil další prezidentský mandát. Na twitteru koluje mimo jiné video, na němž devětašedesátiletý Erdogan vystoupil z auta a s obtížemi se jen pomalu pohyboval obklopen početným týmem své ochranky. Informoval o tom v úterý server Turkish Minute. Erdogan vyhrál v neděli druhé kolo voleb podle analytiků zejména proto, že ho mnozí oceňují jako silného muže, který Turecku zajistil pevné postavení na mezinárodní politické scéně a který je pro ně symbolem stability.

Víte, že pivo hlídá Velký bratr? Kontroluje spotřebu i kvalitu v hospodách
31. 5. 2023, 10:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světu nových technologií neunikly ani pivovary. Plzeňský Prazdroj loni přišel s unikátní váhou se senzory, která v obchodech analyzuje chování zákazníků a zjišťuje, odkud pivo nejčastěji mizí z regálů. A humpolecký Bernard nyní začal nabízet aplikaci, která umožňuje hostům v hospodách a restauracích hodnotit kvalitu piva.

Norma Euro 7 ohrožuje cenu aut i výrobu v Evropě, varuje Alexandr Vondra
31. 5. 2023, 9:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to v současnosti jeden z nejžhavějších sporů o podobu a tempo plnění Zelené dohody, který se v Evropské unii rozhořel. Norma Euro 7 může zavinit zdražení osobních aut se spalovacími motory. „Prostě se to musí změnit, nebo shodit ze stolu,“ říká europoslanec Alexandr Vondra.

KLDR chtěla do vesmíru vyslat špionážní družici. Pokus ale skončil neúspěchem
31. 5. 2023, 9:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severní Korea (KLDR) se pokusila vyslat do vesmíru špionážní vojenskou družici, uvedla podle agentury Reuters tamní státní média. První pokus za posledních sedm let ale podle nich skončil neúspěchem, když se porouchal druhý stupeň rakety nesoucí satelit a systém se zřítil do Žlutého moře. Start rakety předtím spustil krátký poplach v Jižní Koreji a Japonsku, úřady a média obou zemí rovněž hovořily o selhání rakety. Její pád si podle nich nevyžádal na jejich území žádné škody.

Černochová o napjatých vztazích s armádou: Měla jsem podezření na korupci
31. 5. 2023, 7:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) měla podezření na korupci v armádě a kvůli tomu převzala personální agendu. Dohlížela třeba na výjezdy plukovníků na zahraniční kurzy nebo spolurozhodovala o jejich povyšování. Nyní už vyšetřování skončilo, pravomoci znovu přenechala náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi. Ministryně to řekla v rozhovoru pro Radiožurnál. O možném korupčním chování vojáků ji informovalo Vojenské zpravodajství krátce po nástupu do funkce. 

Rafinerie v Krasnodarském kraji vzplála. Ostřelování hlásí i Belgorodská oblast
31. 5. 2023, 6:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V ropné rafii v ruském Krasnodarském kraji propukl požár, který podle předběžných dat způsobily bezpilotní letouny. Na telegramu to oznámil krasnodarský gubernátor Veniamin Kondratěv. Ostřelování ruského území v noci na středu oznámil také šéf Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov.

Další rekord. Muž z Děčína zůstává vládcem českých jednokolkařů
31. 5. 2023, 6:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyskákat zvládl třeba na nejvyšší českou budovu AZ Tower v Brně, na Petřínskou rozhlednu nebo na věž na Žižkově. Láskou Petra Beneše z Děčína jsou jednokolky, na kterých drží řadu českých rekordů a chystá se i na světový rekord. Zatím tím posledním českým, v pořadí již dvanáctým, byl sjezd ve středočeském lyžařském areálu na Monínci. Přibližně půl druhého kilometru dlouhou trať zvládl za necelých sedm minut a vylepšil tak svůj loňský rekord.

Vietnamská komunita v Mostě zaplnila svou svatyni. Oslavila svátek štěstí a míru
31. 5. 2023, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTO, VIDEO/ Po koberci, kam musíte jen bez bot, kráčí procesí a kolem něj stojí do vnitřního klidu pohroužený dav. Ženy a muži vstoupili do svatyně z chodby, kde ještě voní zbytky jídla. Nesmí chybět ani děti, které napodobují své rodiče a prarodiče. Všichni spínají ruce k modlitbě. Za štěstí, za mír.

Milovníci jahod se brzy dočkají. Samosběry by mohly začít koncem příštího týdne
31. 5. 2023, 5:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slunečné počasí posledních dní pozitivně přispívá k dozrávání jahod. Samosběry by podle provozovatelů jahodáren mohly vypuknout už koncem příštího týdne. Sezonu slibují vydařenou, jahod bude dost.

Když řekneš ne, budu smutný. Dívku roky znásilňoval vlastní otec, dostal osm let
31. 5. 2023, 5:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři roky utrpení, ponížení a nuceného sexu. To musela prožívat holčička, ze které si udělal sexuální hračku její vlastní otec, Petr K. Muž dítěti pouštěl od jeho devíti let pornografii a nutil ho k sexuálním aktivitám včetně orálního a análního sexu. Praktiky s vlastní dcerou si navíc natáčel a fotil ji nahou. Školačku jeho jednání vážně poznamenalo na duši, znalci u ní diagnostikovali posttraumatickou stresovou poruchu. Petra K. za to Krajský soud v Plzni nyní poslal na osm let za mříže, dívce také musí zaplatit odškodné. Verdikt není pravomocný.

Nezradit sám sebe. František Kriegel dělal i sporné kroky, ale řídil se svědomím
31. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký velitel tankové jednotky Rothwell Brown označil Františka Kriegla za nejstatečnějšího lékaře, s jakým se v životě setkal. Českoslovenští političtí vězni 50. let minulého století mohli témuž Krieglovi vyčítat, že jeho postup v únoru 1948 pomohl zavést v zemi stalinistický režim. Ale byl to opět Kriegel, kdo se v roce 1968 v rozhodné chvíli jako jediný nepodvolil a hájil čest a svobodu své země.

Valorizace důchodů je tu: Spočítejte si na kalkulačce, jak se vám mění penze
31. 5. 2023, 4:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mírné očekávání, ovšem s přídechem hořkosti. Právě v takovém rozpoložení se může začátkem letošního června nacházet řada důchodců. Díky mimořádné valorizaci, kterou vláda nařídila z důvodu přetrvávající vysoké inflace, jim totiž opět vzrostou důchody. Průměrný starobní důchodce dostane o 750 korun víc, a průměrný důchod tak poprvé v historii překročí hranici 20 tisíc korun. Tím ale jejich důvody k radosti končí. 

Červnové knižní tipy: Viewegh ubytoval Ukrajinku, Třeštíková řeší rozchod
31. 5. 2023, 4:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stárnoucí hrdina Michala Viewegha, spisovatel Mojmír, se během války na Ukrajině rozhodl ubytovat dva uprchlíky. Co z toho vzešlo, se dozvíte v knize Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva. Jana Bernášková ve svém Kolouškovi popisuje, co se může stát, když máte před svatbou a na koupališti vám zachrání život neodolatelný plavčík a student medicíny v jedné osobě. Radka Třeštíková vydala syrový vztahový román a vyšla i knižní předloha úspěšného seriálu Sedm schodů k moci. V červnu tedy bude co číst. Deník přináší výběr i dalších knižních novinek.

V Rusku se při dětském utkání zřítila tribuna. Jedna žena zemřela, 26 zraněných
30. 5. 2023, 20:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna žena přišla o život a dalších 26 lidí, včetně 15 dětí, utrpělo zranění v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna, oznámil gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram. Tři zranění - další žena a dvě děti - jsou ve vážném stavu.

V Rusku se při dětském utkání zřítila tribuna. Jedna žena zemřela, 26 zraněných
30. 5. 2023, 20:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna žena přišla o život a dalších 26 lidí, včetně 15 dětí, utrpělo zranění v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna, oznámil gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram. Tři zranění - další žena a dvě děti - jsou ve vážném stavu.

Karlovarský festival uvede sedm českých premiér, z toho dvě v hlavní soutěži
30. 5. 2023, 20:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nálož filmů, zážitků, příběhů a bezesných nocí v kinech. To čeká fanoušky návštěvníky Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Mezinárodní filmová přehlídka v Karlových Varech začíná v pátek 30. června a končí v sobotu 8. července. Do soutěží se přihlásilo téměř dva tisíce filmů.  

Generální stávka? Jurečka pro ni nevidí důvody. S odboráři je připraven jednat
30. 5. 2023, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) nevidí racionální důvody pro generální stávku. S odboráři je připraven diskutovat během prázdnin o případných drobných změnách pro druhé čtení konsolidačního balíčku v Poslanecké sněmovně. Novinářům to řekl v reakci na slova zástupců Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) o tom, že odbory jsou připraveny k celorepublikovému protestu.

Generální stávka? Jurečka pro ni nevidí důvody. S odboráři je připraven jednat
30. 5. 2023, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) nevidí racionální důvody pro generální stávku. S odboráři je připraven diskutovat během prázdnin o případných drobných změnách pro druhé čtení konsolidačního balíčku v Poslanecké sněmovně. Novinářům to řekl v reakci na slova zástupců Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) o tom, že odbory jsou připraveny k celorepublikovému protestu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru