Denik.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4979 článků.|

Denik.cz

Novela o lesích přinese genocidu zvěře, varují myslivci
Ikonka času18. 9. 2019, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jihomoravští myslivci kritizují novelu zákona o lesích. Podle nich přijdou o právo rozhodovat o zvěři. Hovoří o vyvlastnění.  

Nešlo o vraždu, ani o sebeobranu. Střelce ze Zubří navrhli obžalovat ze zabití
Ikonka času18. 9. 2019, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování loňské střelby v restauraci v Zubří na Valašsku, po které zůstal na zemi ležet jeden mrtvý. Padesátiletého střelce, který jej usmrtil legálně drženou zbraní, nyní vyšetřovatel navrhl obžalovat ze zvlášť závažného zločinu zabití. Za ten hrozí u soudu trest od tří do deseti let vězení.  

Velký návrat obří hvězdy Dnů NATO: C-5 Super Galaxy je v Ostravě
Ikonka času18. 9. 2019, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký obří transportní letoun C-5 Super Galaxy, velké lákadlo letošního ročníku Dnů NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR, v modernizované verzi je v Ostravě. Přistál na letišti v Mošnově ve středu 18. září před půl devátou ráno.

Babiš s Vojtěchem podpořili vznik komplexního kardiocentra v ústecké nemocnici
Ikonka času18. 9. 2019, 10:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Půjde o třinácté podobné zařízení v ČR, v sousedním Karlovarském a Libereckém kraji žádné takové nemají.  

Riziko brexitu bez dohody je podle Junckera stále reálné
Ikonka času18. 9. 2019, 10:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes v Evropském parlamentu varoval, že riziko vystoupení Spojeného království z Evropské unie bez dohody je stále reálné. Dodal, že v řešení sporného bodu v podobě takzvané irské pojistky zatím nenastal žádný pokrok. Na hrozbu brexitu bez dohody upozornili také unijní brexitový vyjednávač Michel Barnier a finská ministryně pro evropské záležitosti Tytti Tuppurainenová, jejíž země nyní EU předsedá. Britský premiér Boris Johnson v předchozích dnech naopak hovořil o posunu v diplomatických jednáních.

Úkaz na Pardubicku: Vesmírná stanice se zjevila "na Měsíci"
Ikonka času18. 9. 2019, 10:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V neděli v noci se v úzkém pásu na Pardubicku dal fotograficky zaznamenat nezvyklý úkaz: mezinárodní vesmírná stanice ISS přeletěla přímo před Měsícem a její tmavá silueta se promítla na zářivé kosmické těleso.

Eva Filipová: V etiketě máme mezeru čtyřiceti let
Ikonka času18. 9. 2019, 10:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je expertkou na chování a stolování. Proti Ladislavu Špačkovi, který je v tomto oboru o chlup větší celebritou, má ale Eva Filipová jednu dovednost navíc. Vaření! A autorka rozhovoru pro týdeník Vlasta přiznává, že sama roky své rodině kuchtí podle jejích kuchařek, takže ví, jak dobře fungují!

Spor o vládní čtvrť. Babiš opustil schůzku s primátorem. Praha prý nic nedostane
Ikonka času18. 9. 2019, 9:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednání o vzniku úřednické čtvrti v Letňanech se v úterý nebývale vyostřilo. „Premiér mi sdělil, že Praha nedostane od státu vůbec nic,“ řekl po předčasně ukončené schůzce primátor Hřib.

Nový rekordman mezi obojživelníky. Objev londýnských zoologů přepisuje učebnice
Ikonka času18. 9. 2019, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouhá léta byl kriticky ohrožený velemlok čínský považován za největšího žijícího obojživelníka. Nyní však unikátní živočich znovu překvapil vědce. Nejnovější výzkum totiž naznačuje, že za velemloky čínské byly v minulosti chybně označovány hned tři odlišné druhy. A právě jeden z nově objevených druhů je pravděpodobně vůbec největším obojživelníkem zvířecí říše, informoval server Newsweek.

110 kilometrů v hodině? Zatím ne, po obchvatu Třince se jezdí pomaleji
Ikonka času18. 9. 2019, 9:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Téměř dva roky po zprovoznění obchvatu Třince na Frýdecko-Místecku tam mají řidiči stále jezdit maximálně „devadesátkou“. Na silnici pro motorová vozidla, která je směrově rozdělená, je přitom nejvyšší povolená rychlost 110 kilometrů v hodině. Značením lze tuto rychlost zvýšit, nebo snížit.

Obří nůžky sundaly most. Nahradí ho lépe chráněný, který přivezou z Rakouska
Ikonka času18. 9. 2019, 9:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO/ Stačilo jedno odpoledne a dřevěný most přes řeku Svatavu zmizel. Nacházel se na stezce z Kraslic do sousedního německého Klingenthalu a jeho odstranění bylo plánované. Byl totiž v nevyhovujícím stavu. Nahradí ho nový, opět dřevěný. Bude však lépe chráněný proti povětrnostním vlivům.
 

Přírodu brání vojenská technika. Vzácným broukům pomáhají přežít tanky
Ikonka času18. 9. 2019, 8:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rýhonoscům, samotářským vosičkám a včelám i dalšímu vzácnému jihomoravskému hmyzu se výborně daří na půdě, kterou dusají pásy těžké vojenské techniky. „Vozidla nám pomáhají udržet vhodné prostředí pro ochranu hmyzu,“ shrnul vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Pálava Jiří Kmet.  

Nahradí socialistickou ikonu Havel? Břeclav zvažuje přejmenování mostu
Ikonka času18. 9. 2019, 8:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vlnu diskuzí vyvolala zpráva o opravách břeclavského Fučíkova mostu v centru města. Důvodem však nebyla reakce na omezení provozu v souvislosti s utěsňováním dilatatačních spár na silnici, nýbrž název odkazující na socialistickou ikonu, novináře Julia Fučíka. Místní nyní volají po jeho přejmenování.

Tramvaj v Olomouci srazila nezletilou dívku. Ta skončila v péči záchranářů
Ikonka času18. 9. 2019, 8:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Srážka tramvaje s chodkyní zastavila ve středu ráno dopravu na hlavní spojnici centra Olomouce s hlavním nádražím.

Ghetto Zárubek: špína a nepořádek. Proč se o to někdo zajímá, diví se vlastník
Ikonka času18. 9. 2019, 7:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Kolonie nacházející se nedaleko přestupního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě je nejzanedbanější lokalita ze všech problémových míst, která Deník dosud navštívil. Jelikož však v okolí normální sousedé nežijí, nikomu toto místo není příliš na obtíž.

Pokračování politického patu? Předčasné volby v Izraeli nemají jasného vítěze
Ikonka času18. 9. 2019, 6:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předčasné parlamentní volby v Izraeli přinesly podle prvních odhadů velmi těsné výsledky. Průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, podle agentury Reuters ukazují, že zatím není možné jednoznačně určit vítěze. Některé odhady ale naznačují velmi těsně vítězství centristické koalice Modrá a bílá někdejšího náčelníka generálního štábu Bennyho Gance nad pravicovým Likudem 69letého premiéra Benjamina Netanjahua. Agentura AP podotýká, že Netanjahu zjevně znovu nezískal parlamentní většinu. Podle agentury DPA dokonce vše nasvědčuje patu. 

Nejlépe se stále žije v Norsku. Česká republika v žebříčku přeskočila USA
Ikonka času18. 9. 2019, 6:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika se v kvalitě života umístila mezi 149 státy na 26. místě. Proti loňskému roku si polepšila o dvě místa, přeskočila i USA. Prvenství udrželo Norsko, na druhé místo se dostalo Dánsko a bronz obhájilo Švýcarsko. Nejhůře dopadly africké státy Čad, Středoafrická republika a Jižní Súdán. ČTK to sdělili zástupci společnosti Deloitte, která index každoročně sestavuje s neziskovou organizací Social Progress Imperative.

Před 80 lety Stalin přepadl Polsko. Kreml to popírá
Ikonka času18. 9. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesně před osmdesáti lety přepadl Sovětský svaz Polsko, které se bránilo nacistickému a slovenskému útoku. Kreml okupoval východní polovinu Polska, kterou si ponechal i po druhé světové válce.

Ekodoprava v Královéhradeckém kraji frčí, dobíječky jsou u hotelů i v zoo
Ikonka času18. 9. 2019, 5:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Elektromobilita není pro Královéhradecký kraj cizím slovem. Vlajkovou lodí ekologické dopravy nejen v kraji, ale i republice jsou Hradec Králové a Trutnov. V loňském roce spustila obě města doslova revoluci a zgruntu proměnila vozový park městské dopravy. V Hradci jezdí už 23 elektrobusů. Mají je i Vrchlabí a Náchod.

Léčili se zde soudruzi, teď tu vzniknou byty a poliklinika
Ikonka času18. 9. 2019, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po desítkách let chátrání půjde někdejší sanatorium pro komunistické prominenty na Malvazinkách k zemi. Na jeho místě v ulici Na Cihlářce se skupina KKCG miliardáře Karla Komárka chystá vybudovat moderní rezidenci se čtyřmi desítkami bytů, lékařskými ordinacemi, wellness centrem, lékárnou a kavárnou.

Registr „šmíruje“ potraty, dávky i děti. Zastavte to, žádají ochránci soukromí
Ikonka času18. 9. 2019, 4:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Deník exkluzivně získal stanovisko Úřadu na ochranu osobních údajů ke sběru citlivých dat do superregistru. Ochránci soukromí podpořili stížnost senátorů, kteří chtějí tohoto „velkého bratra“ zastavit.

Služební pes Zipp našel ve vlaku na Plzeňsku marihuanu i pervitin
Ikonka času17. 9. 2019, 22:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plzeňští celníci odhalili ve vlaku mezi Plzní a Domažlicemi za pomoci služebního psa marihuanu, pervitin a větší množství hotovosti. Stalo se tak v pondělí minulý týden, celníci o tom nyní informovali.

V domově seniorů zmizely peníze klientů. Středočeský kraj prý všechno zaplatí
Ikonka času17. 9. 2019, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V kase chyběly peníze; hodně peněz. Po pondělním jednání středočeských radních, kteří se seznámili s výsledky veřejnosprávní kontroly, již v domově seniorů na Mělnicku, fungujícím jako příspěvková organizace kraje, provedl obor interního auditu a kontroly krajského úřadu, to potvrdil Jan Denemark Nováček z kanceláře hejtmanky.

Jihomoravským krajem projede nadměrný náklad. Může omezit dopravu
Ikonka času17. 9. 2019, 19:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Technologické vybavení elektrárny budou převážet dvě soupravy v konvoji přes jižní Moravu. Nadměrný náklad, který pojede přes území kraje ve středu a v pátek, může zkomplikovat dopravu.

Do nemocnice po smaženici z muchomůrky. Houbaři jsou někdy jako kamikadze
Ikonka času17. 9. 2019, 18:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik hub a lesních plodů si Češi odnášejí z lesů? Ročně by to dalo na sedm set plných kamionů. Jak vyplývá z průzkumu, který každoročně pořádá Česká zemědělská univerzita s agenturou STEM/MARK, Češi si z lesů v posledním čtvrtstoletí odnášejí v průměru 22 500 tun hub a lesních plodů ročně.

Vydíral a fyzicky napadl svého zaměstnance, skončil s podmínkou
Ikonka času17. 9. 2019, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zaměstnavatel v Uherském Hradišti chtěl od svého zaměstnance zpět peníze. Pracovník skončil v nemocnici, šéf s podmínkou  

VIDEO: Ikona Dnů NATO. Legendární bombardér dorazil do Ostravy
Ikonka času17. 9. 2019, 17:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Ikona letošních Dnů NATO, bombardér B-52, dosedl v úterý odpoledne na přistávací plochu Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Jedna z největších letecko-armádně-bezpečnostních akcí ve střední Evropě se koná už tento týden.

Tajemné signály z vesmíru. Obří čínský teleskop zachytil něco nečekaného
Ikonka času17. 9. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když Číňané před několika lety uvedli do provozu gigantický radioteleskop FAST (Five Hundred Meter Aperture Spherical Telescope), slibovali si od něj zeefektivnění pátrání po stopách mimozemského života. Pětisetmetrové zařízení nyní zachytilo první tajemné signály, jejichž zdroj se nachází v hlubokém kosmu a dostal název FRB121102. Informoval o tom server ScienceAlert. 

Smrt mladíka v Ostravě-Porubě: policie analyzuje informace
Ikonka času17. 9. 2019, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté pokračují ve vyšetřování tragického případu z minulého týdne, který skončil smrtí sedmnáctiletého mladíka. Ten zemřel v noci na sobotu po pádu z balkonu ve třetím patře domu v Ostravě-Porubě, kde se měla konat oslava. Student předposledního ročníku gymnázia utrpěl mnohočetná poranění, zejména hlavy. Přivolaní záchranáři mu již nedokázali pomoci.

Bum a prásk! Stařík v mercedesu nedal přednost autobusu, skončil v nemocnici
Ikonka času17. 9. 2019, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTO Z MÍSTA/ U sjezdu z dálnice D46 u obce Žešov došlo v pondělí k vážné dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu.

VIDEO: Hledá se zloděj kol v Olomouci. Nepoznáte tohoto muže?
Ikonka času17. 9. 2019, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osobně, e-mailem či telefonicky má policisty obvodního oddělení Olomouc 1 kontaktovat každý, kdo pozná osobu na zveřejněných fotkách nebo videu. Může se jednat o zloděje jízdních kol.

Brutální vražda nevinné holčičky: 18,5 roku vězení a léčba
Ikonka času17. 9. 2019, 14:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za vraždu dítěte své družky si má Jiří Nácar odpykat 18,5 roku vězení. Trest mu současně s ambulantní protialkoholní a psychiatrickou léčbou uložil pražský městský soud. Verdikt není pravomocný. Nácar spící holčičku podle rozsudku v opilosti ubodal, když ji hlídal. V hlavním líčení nechtěl o činu vypovídat. Na policii dříve uvedl, že mu "prostě hráblo".

Na řidiče dodávky vytáhl nůž, soudí ho za pokud o vraždu
Ikonka času17. 9. 2019, 14:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajský soud v Plzni začal v úterý projednávat případ Miroslava Koníčka původem z Rakovníku, který je obžalovaný z pokusu o vraždu.

Do Teplic dorazil slavný Pierre Richard. Bude podepisovat lahve vína
Ikonka času17. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slavný francouzský herec Pierre Richard je na několik dnů v Teplicích. Osobně se s ním můžete setkat ve čtvrtek od 16 do 17 hodin v teplické cukrárně Cukrkandl U Kamenných lázní.

Moravskoslezská ČSSD chce odebrat licenci 17 ostravským organizacím
Ikonka času17. 9. 2019, 13:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po neúspěchu ve volbách chce Moravskoslezská ČSSD chce odebrat licenci 17 ostravským organizacím. Zdůvodňuje to špatným výsledkem v posledních komunálních volbách strany, která ve města bývala úspěšná, a obavou z toho, že jsou mezi jejich členy takzvané černé duše.  

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru