Denik.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4476 článků.|

Denik.cz

Leyenová nemá v europarlamentu nic jisté. Očekává se drama
Ikonka času16. 7. 2019, 9:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už dlouho nebylo hlasování Evropského parlamentu o hlavě Evropské komise tak dramatické, jako se očekává to dnešní. 

Dobytí Měsíce. Před 50 lety stál ambiciózní cíl několik životů a miliardy dolarů
Ikonka času16. 7. 2019, 9:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když americký prezident J. F. Kennedy v roce 1961 vyzval NASA, aby dostala člověka na Měsíc, Národní úřad pro letectví a kosmonautiku měl s lety do vesmíru celkem patnáct minut zkušeností. Osm let poté astronaut Neil Armstrong jako první zanechal stopy v měsíčním prachu.

Piráti stáhli návrh... Nestáhli. Koalice se hádá kvůli Pražské plynárenské
Ikonka času16. 7. 2019, 8:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po polemice o sledování spotřeby elektřiny v pražských domácnostech a následném sporu o privatizaci městských bytů řeší tříčlenná magistrátní koalice další zapeklitou otázku - jestli by měl z čela Pražské plynárenské odejít šéf představenstva Pavel Janeček. Řešení sporu politici odložili na srpen, ale primátor Zdeněk Hřib (Piráti) trvá na důvodech pro jeho odvolání.

Kauza Čapí hnízdo: Kriminalisté zahájili trestní řízení kvůli krácení daní
Ikonka času16. 7. 2019, 8:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro podezření z trestného činu krácení daně. Serveru Neovlivní.cz to řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle webu jde o nezákonný odpočet DPH, stamilionové částky vynaložené na reklamu a podezření na další daňové delikty. Kriminalisté začali případ takzvaně prověřovat na začátku jara, nyní podezření z daňových úniků vyhodnotila podle zjištění serveru jako vážné.

Jedinečné záběry. Rejnok připlaval k potápěčům, aby ho zbavili rybářských háčků
Ikonka času16. 7. 2019, 8:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO/ Třímetrová manta obrovská, největší z rejnoků, se přiblížila k potápěčům v Austrálii, kterým se zdálo, že je žádá o pomoc. Každopádně manta trpělivě počkala, až ji zbaví rybářských háčků, které měla zapíchnuté pod okem.

V Orlové se stala tragická nehoda, několik lidí se zranilo
Ikonka času16. 7. 2019, 7:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehoda s vážnými následky se stala v úterý ráno na Ostravské ulici v Orlové. 

Itálie řeší rozdělování migrantů. Žádá trvalé kvóty EU
Ikonka času16. 7. 2019, 7:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Italská vláda, která se před dvěma týdny stala při volbě nového šéfa Evropské komise hlavním spojencem V4, žádá stálé kvóty na dělení migrantů.

Připravte si dalekohledy. V noci nastane zatmění Měsíce, vidět budou i planety
Ikonka času16. 7. 2019, 6:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce, který v tu chvíli bude zhruba ze dvou třetin ponořen do zemského stínu. Tento nevšední a fotogenický astronomický úkaz potrvá do 02:18 středoevropského letního času (SELČ). Pokud bude příznivé počasí, lidé uvidí také planety Jupiter a Saturn i náznaky Mléčné dráhy. Další částečné zatmění nastane v lednu příštího roku.

Vykácí se jedna z nejkrásnějších alejí v Praze? Lužická bojuje o záchranu
Ikonka času16. 7. 2019, 5:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpráva o tom, že Technická správa komunikací (TSK) hodlá vykácet stromořadí v Lužické ulici na Vinohradech, vyvolala bouřlivé reakce. I když TSK tvrdí, že kácet se zatím nebude, jedna z nejkrásnějších alejí v Praze zdaleka vyhráno nemá. Stromy jsou sice na první pohled v pořádku, zdravé však rozhodně nejsou.

Křeček u obchodu nežije. Chrudimský skatepark se začne stavět ještě letos
Ikonka času16. 7. 2019, 5:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novému chrudimskému skateparku na louce mezi Tescem a řekou už nestojí v cestě ani křeček polní, který tam měl údajně žít a jenž je chráněný. Průzkum jeho výskytu v lokalitě trval od jara, místo něj tam byl nalezen pouze ježek.

Domácí tyrani. Policie jich vykázala už téměř 15 tisíc
Ikonka času16. 7. 2019, 5:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Křik, rány, ale i psychické ponižování a deptání. Takové jsou znaky domácího násilí. Za letošní rok kvůli tomu policie z bytu vykázala 624 násilníků. Od roku 2007, kdy k tomu získala právo, muselo balit kufry už více než 14,8 tisíce lidí.

ČSSD trvá na Šmardovi, vše má v rukou Zeman
Ikonka času16. 7. 2019, 1:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoliv sociální demokraté přesvědčovali veřejnost, že v pondělí bude zcela jasno ohledně jejich setrvání ve vládě, nic se nerozhodlo. Nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy pouze posílil postavení předsedy Jana Hamáčka a dal mu volnou ruku pro další kroky. Z 45 přítomných členů 37 hlasovalo pro usnesení, které podpořilo setrvání ve vládě, odvolání ministra kultury Antonína Staňka a jmenování Michala Šmardy jeho nástupcem. 

Bajkazyl, knihovna i ateliéry. Kobky na pražských náplavkách otevřou v září
Ikonka času15. 7. 2019, 21:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražské náplavky na vltavském nábřeží v centru metropole bývají v letních měsících přeplněné lidmi, kteří si užívají slunce. V této sezoně však oblíbené místo k odpočinku ruší stavební práce a návštěvníci seženou občerstvení většinou jen na kotvících lodích. Až v září se vrátí život i do kobek. Rada hlavního města Prahy na pondělním zasedání schválila jejich nové nájemce. Na Náplavku se vrátí také dosavadní provozovatelé, mezi nimiž je i Bajkazyl.

Fajn práce, říká strážkyně rozhledny na Kosíři. Pracovní dobu má ale dlouhou
Ikonka času15. 7. 2019, 20:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Studentka Monika Sedláčková tento týden každé ráno o půl osmé vyráží z Luběnic směr Velký Kosíř. Neběží tam, ani nejde na kole, ale míří tam autem. Na vrcholu ji totiž čeká zajímavý úkol. Má od pondělka na sedm dní na starosti provoz tamní rozhledny.

O parkovací místo se poprali. Důchodce ze rvačky vyšel s krvavým šrámem
Ikonka času15. 7. 2019, 20:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rvačkou řešili svůj spor o parkovací místo v neděli dva muži před obchodem v brněnských Bohunicích. Strážníci o případu informovali v pondělí.  

Celníci zabavují „psaníčka“. Trend pašování drog poštou narůstá
Ikonka času15. 7. 2019, 18:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kokain zabalený do malé obálky připomínající miniaturní dopis či obal na žiletku - tedy slangově „psaníčko“ - se čím dál víc objevuje v zásilkách mířících do Česka nebo určených adresátům v zahraničí. Pašeráci ani uživatelé omamných látek vůbec nedbají mnohých upozornění a doporučení ruzyňských celníků.

Vnitro udělilo roční azyl Tchajwancům, jejichž vydání se dožaduje Čína
Ikonka času15. 7. 2019, 18:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České ministerstvo vnitra udělilo roční mezinárodní ochranu osmi zadrženým Tchajwancům, jejichž vydání žádá Čína. V tiskové zprávě to dnes uvedl advokát cizinců Miroslav Krutina, vnitro informaci následně potvrdilo. České soudy dříve vydání označily za přípustné. Čína skupinu viní z toho, že jakožto organizovaný gang sídlící v Praze vylákala pod podvodnými záminkami peníze z čínských občanů.

Vzpomínka na Sudána. Dvůr Králové se pyšní sochou nosorožce z pískovce a kovu
Ikonka času15. 7. 2019, 17:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Socha nosorožce v životní velikosti stojí ode dneška uprostřed kruhové křižovatky před oční školou ve Dvoře Králové nad Labem. Plastika z pískovce a kovu ztvárňuje známého nosorožce Súdána, kterého do východočeské zoo kdysi přivezl její tehdejší ředitel, legendární Josef Vágner.

Řidič vezl dvakrát těžší náklad. Dostal pokutu 15 tisíc korun
Ikonka času15. 7. 2019, 17:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třídenní akci na vážení vozidel za sebou mají celníci z Pardubic. Zaměřili se na automobily o celkové hmotnosti do 3,5 tuny a jako místo kontrol si vybrali certifikované stanoviště na Svitavsku. Celkově si k prověření vytipovali dvanáct vozidel. A hned u deseti z nich odhalili porušení předpisů.  

Největší událost a učební pomůcka. Přistání na Měsíci připomíná obří model
Ikonka času15. 7. 2019, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před padesáti lety vynesla raketa Saturn 5 do vesmíru loď Apollo 11, jejíž posádka jako první stanula na povrchu Měsíce. Přistání člověka na Měsíci připomene brněnská hvězdárna. „Je to největší technologická událost dvacátého století. Díky projektu Apollo 11 máme například paměťové pěny, dehydrované potraviny nebo aku vrtačky,“ uvedl ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. Nejvýznamnější atrakcí oslav podle něj bude nafukovací globus Měsíce v parku Kraví hory. 

ČSSD trvá na nominaci Šmardy. Ve vládě zatím zůstane
Ikonka času15. 7. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sociální demokracie prozatím zůstává ve vládě. Šéf strany Jan Hamáček dostal od předsednictva mandát, aby s hnutím ANO dál jednal o vyřešení situace okolo výměny ministra kultury Antonína Staňka za Michala Šmardu. Jeho nominaci strana plně podpořila. 

Muž v tramvaji v Liberci vyhrožoval sekerou, stát mu ji zabavil a vydražil
Ikonka času15. 7. 2019, 17:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za 950 korun vydražil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových sekeru, se kterou se opilý muž v tramvaji snažil donutit ženu, aby na něj přepsala nemovitost.

Muže smetl vlak, srážku přežil. Mezi Brnem a Kuřimí spoje čtvrt hodiny nejezdily
Ikonka času15. 7. 2019, 17:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kuřim – Až patnáct minut si na své cestě museli počkat lidé sedící v pondělí odpoledne ve vlacích mířících z Brna do Kuřimi na Brněnsku či opačně. Vozy nejely kvůli vyšetřování střetu vlaku s chodcem.

Praha získá kostel Šimona a Judy. Odkup ještě musí schválit Vatikán
Ikonka času15. 7. 2019, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představitelé hlavního města pokročili ve snaze o získání odsvěceného Kostela svatých Šimona a Judy na Starém Městě zase o něco dál. Magistrát se dohodl s církevním řádem Milosrdných bratří, který barokní památku zrestituoval. V pondělí transakci posvětili rovněž pražští radní. Praha jedná rovněž o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria, kde zemřel popálený student Jan Palach a umučený čihošťský kněz Josef Toufar a v němž vedení města zvažuje umístění muzea nesvobody. Ale o tomto odkupu ještě rozhodnuto nebylo.

Spolujezdce nechal umírat, místo něj se staral o psa. Hrozí mu až dvanáct let
Ikonka času15. 7. 2019, 16:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajský soud v Plzni projednává případ 36letého Alexandra Černého. Ten vloni opilý naboural a místo o zraněného spolujezdce ošetřoval svého psa. Z místa nehody pak ujel k veterináři. Muž je obžalovaný z usmrcení z nedbalosti a nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.  

Malým dětem ukazoval v parku svoje přirození. Cyklistu vypátrali i díky psovodům
Ikonka času15. 7. 2019, 15:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Své přirození ukazoval dětem devětačtyřicetiletý cyklista v neděli odpoledne v brněnském parku v Bubeníčkově ulici. Přivolaly proto strážníky.

Eliška Junková. Život malé dámy s velkým srdcem ovlivnila tragická smrt manžela
Ikonka času15. 7. 2019, 15:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svou závodnickou pětiletku, jak říkávala, prožila Eliška Junková mezi třiadvaceti a osmadvaceti. Do nebe, kam neměla ze svého bytu nad Prahou daleko, odešla ve třiadevadesáti.

Fanoušek veteránů postavil kola z roku 1896. Chce zdolat etapu Tour de France
Ikonka času15. 7. 2019, 14:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vladimír Vidim, mladoboleslavský fanda veteránů, postavil věrnou repliku jízdního kola Slavia z roku 1896. Chce se s ním 21. července postavit na start závodu L’Etape du Tour, což je akce, která umožňuje amatérským cyklistům závodit na stejné trase, kterou jede etapa Tour de France. V tiskové zprávě to uvedla automobilka Škoda Auto.  

Tragická nehoda u Chotíkova uzavřela silnici na Karlovy Vary
Ikonka času15. 7. 2019, 14:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Smrtí cyklisty skončila v pondělí odpoledne dopravní nehoda na hlavním tahu I/20 u Chotíkova na Plzeňsku. Podle informací policie je silnice uzavřená, objízdná trasa vede přes Chotíkov.

Začlenit problémové dítě do společnosti? Trvá to léta, říkají v dětském domově
Ikonka času15. 7. 2019, 14:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dětský domov se školou pečuje především o děti s poruchami chování. Šikana, agresivita, nerespektování autorit nebo záškoláctví. To je jen část problémů, se kterými se pracovníci u dětí, které se jim dostávají k rukám, setkávají. Až o sedmatřicet takových se dokáží postarat v Jihlavě.  

Výběr lídra Evropské komise: von der Leyenová hledá podporu u socialistů
Ikonka času15. 7. 2019, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kandidátka na předsedkyni Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová by v případě zvolení do funkce chtěla usilovat o snížení emisí skleníkových plynů, umožnit zavedení minimální mzdy ve všech zemích EU či mechanismu na ochranu právního státu. Podle agentur DPA a Reuters to německá politička uvedla v dopise, který dnes obdrželi europoslanci ze socialistické frakce. Europarlamentní frakce S&D se dosud nevyjádřila, zda během úterního hlasování dosavadní německou ministryni obrany do funkce v čele EK podpoří.

Na Negrelliho viadukt se vrátil poslední most, uzavírka Křižíkovy trvá
Ikonka času15. 7. 2019, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Zatímco z usazení mostu Negrelliho viaduktu přes ulici Prvního pluku byla velká show, kterou sledovaly stovky lidí a natáčely televizní štáby, uložení o několik desítek metrů vzdáleného "bratříčka" přes Křižíkovu ulici proběhlo zcela v tichosti. Během uplynulého víkendu usadili dělníci obě konstrukce, kterými je most tvořen.

Nečekaný vesmírný objev. Plynný povrch Jupiteru pokrývají díry s nízkou hustotou
Ikonka času15. 7. 2019, 13:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V plynném povrchu planety Jupiter se zřejmě vyskytují oblasti s výrazně nižší hustotou, než se doposud odhadovalo. Odhalené "díry" v ionosféře mají průměr až 130.000 kilometrů. Analýzou elektromagnetického měření sondy Juno k tomu dospěli vědci z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR ve spolupráci s americkými kolegy. Článek s výsledky jejich bádání v červnu otiskl časopis Nature Communications. ČTK to dnes sdělila Markéta Růžičková z odboru mediální komunikace Akademie věd.

Nečekaný vesmírný objev. Plynný povrch Jupiteru pokrývají díry s nízkou hustotou
Ikonka času15. 7. 2019, 13:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V plynném povrchu planety Jupiter se zřejmě vyskytují oblasti s výrazně nižší hustotou, než se doposud odhadovalo. Odhalené "díry" v ionosféře mají průměr až 130.000 kilometrů. Analýzou elektromagnetického měření sondy Juno k tomu dospěli vědci z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR ve spolupráci s americkými kolegy. Článek s výsledky jejich bádání v červnu otiskl časopis Nature Communications. ČTK to dnes sdělila Markéta Růžičková z odboru mediální komunikace Akademie věd.

Nečekaný vesmírný objev. Plynný povrch Jupiteru pokrývají díry s nízkou hustotou
Ikonka času15. 7. 2019, 13:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V plynném povrchu planety Jupiter se zřejmě vyskytují oblasti s výrazně nižší hustotou, než se doposud odhadovalo. Odhalené "díry" v ionosféře mají průměr až 130.000 kilometrů. Analýzou elektromagnetického měření sondy Juno k tomu dospěli vědci z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR ve spolupráci s americkými kolegy. Článek s výsledky jejich bádání v červnu otiskl časopis Nature Communications. ČTK to dnes sdělila Markéta Růžičková z odboru mediální komunikace Akademie věd.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru