Denik.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4678 článků.|

Denik.cz

Sledovali jsme ŽIVĚ: Debatou o programu skončil sjezd ČSSD
Ikonka času10. 4. 2021, 16:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po šestihodinové diskusi o programu skončil druhý a závěrečný den sjezdu vládní ČSSD. Znovuzvolený předseda sociální demokracie Jan Hamáček v závěru poděkoval delegátům za silný mandát pro nové vedení. ČSSD má podle něj nejlepší program, lidi i řešení a podaří se jí po podzimních volbách setrvat ve Sněmovně.

Lucie Bílá oslavila 55. narozeniny. Jak se zpěvačka změnila od začátku své kariéry
Ikonka času10. 4. 2021, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpěvačka a několikanásobná zlatá slavice Lucie Bílá tento týden oslavila 55. narozeniny. Z roztřeštěné Hany Zaňákové, která zpívá o svých neposlušných teniskách nebo o tom, jak se na Petříně milujou i kluci s klukama, se během let stala elegantní dáma.

Francouzští četníci zachránili 84 migrantů v průlivu La Manche
Ikonka času10. 4. 2021, 16:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva dnes u pobřeží severní Francie zachránily a dostaly do bezpečí 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie.

Takhle vypadá manželka (41) Davida Hasselhoffa (68) ve sportovním: Klidně by taky mohla dělat plavčici
Ikonka času10. 4. 2021, 15:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není nejmenších pochyb o tom, že si hvězda Pobřežní hlídky


David Hasselhoff (68)

vybral manželku skvěle. Hayley Roberts je totiž opravdu kost. Postavu má jakou proutek, což nejčastěji předvádí ve sportovním úboru.

Kamion na D8 narazil do stěny tunelu: Z totálně zmačkané kabiny vylezli prakticky bez zranění
Ikonka času10. 4. 2021, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jen těžko se dá uvěřit následkům nehody ze začátku letošního března na dálnici D8. Kamion zde čelně narazil do stěny tunelu u jeho vjezdu. Vše zachytila dálniční kamera, a tak je vidět, jak silný náraz skutečně byl. Ačkoliv z kabiny zbyla jen halda šrotu, řidič i spolujezdec vyvázli prakticky nezraněni.

Muzeum nákladních Tatrovek před dokončením: Už do něj couvají unikáty
Ikonka času10. 4. 2021, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři vysloužilé náklaďáky si nacouvaly na svá místa v právě dokončovaném Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici. Přibudou další desítky nákladních vozů a motorky.

Masakr v Barmskě. Bezpečnostní složky zabily přes 80 demonstrantů
Ikonka času10. 4. 2021, 15:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Barmské bezpečnostní složky dnes ve městě Bago v centrální části země zabily více než 80 lidí demonstrujících proti únorovému vojenskému převratu. S odkazem na pozorovatele o tom napsala agentura Reuters.
 

Krvavé protesty v Barmě: Bezpečnostní složky zabily přes 80 demonstrantů, tvrdí pozorovatelé
Ikonka času10. 4. 2021, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Barmské bezpečnostní složky v sobotu ve městě Bago v centrální části země zabily více než 80 lidí demonstrujících proti únorovému vojenskému převratu. S odkazem na pozorovatele o tom napsala agentura Reuters.

Sílu mají, rychlost ne. Dvojskif Synek - Podrazil na ME neprošel do finále
Ikonka času10. 4. 2021, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil nebudou při svém premiérovém startu na dvojskifu bojovat o medaile na mistrovství Evropy. V italském Varese obsadili v semifinále páté místo a v neděli se představí jen ve finále B. Z české výpravy postoupili mezi nejlepších šest posádek jen Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem na dvojskifu lehkých vah.

Nepokoje v Barmě pokračují. Bezpečnostní složky při demonstraci zabily přes 80 lidí
Ikonka času10. 4. 2021, 15:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Barmské bezpečnostní složky v sobotu ve městě Bago v centrální části země zabily více než 80 lidí demonstrujících proti únorovému vojenskému převratu. S odkazem na pozorovatele o tom napsala agentura Reuters.

Asociace nezávislých divadel ČR vyzývá Hamáčka, ať nemění ministra kultury
Ikonka času10. 4. 2021, 15:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Asociace nezávislých divadel ČR pokládá případnou změnu ministra kultury v době pandemické krize za hazard a změnu by vnímala jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti. Ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD) podle asociace, která sdružuje na šest desítek nezávislých scén, po celou dobu své činnosti deklaruje, že vzal resort za svůj a bude o něj bojovat.

Rakousko vyjednalo nákup milionu dávek Sputniku V. Chce urychlit očkování, prověří si ho samo
Ikonka času10. 4. 2021, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o Sputniku V je de facto u konce, řekl dnes rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň si podle něj může od Ruska koupit milion dávek této vakcíny proti covidu-19. Pro rakouskou očkovací kampaň to bude znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

Kurz doufá v urychlení očkovací kampaně. Rakousko si od Ruska může koupit až milion vakcín Sputniku V
Ikonka času10. 4. 2021, 15:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o Sputniku V je de facto u konce, řekl v sobotu rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň si podle něj může od Ruska koupit milion dávek této vakcíny proti covidu-19. Pro rakouskou očkovací kampaň to bude znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

Vltava oddálí zánik naší civilizace deskou "Spass muss immer sein"
Ikonka času10. 4. 2021, 15:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když (nejen) nad kulturním světem pořád visí strašák pandemie, umělci a kapely častokrát dál tvoří. Své o tom ví i Vltava. Tuzemská formace se chystá na oslavy 35 let od svého ...

Komora architektů je proti stavbě na náměstí Miloše Formana
Ikonka času10. 4. 2021, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká komora architektů (ČKA) nesouhlasí se zástavbou volného prostranství u bývalého hotelu Intercontinental v centru Prahy, jak to plánuje majitel objektu. Piazzetta nesoucí od roku 2018 jméno náměstí Miloše Formana není podle ČKA prolukou nebo parcelou určenou k zastavění. Je nezastavitelným veřejným prostranstvím ve stabilizovaném území, říká stanovisko, které komora zveřejnila.

Policisté v Rumburku stíhali zfetovaného řidiče. Skončil v řece
Ikonka času10. 4. 2021, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před policisty během sobotního dopoledne ujížděl velkou rychlostí v Rumburku třicetiletý řidič, který byl pod vlivem drog a měl zákaz řízení. Jízdu vozidlem ale nezvládl a následně skončil v řece. Vyvázl bez zranění. Vůz z řeky v ulici Vojtěcha Kováře vytáhli hasiči. Preventivně postavili i norné stěny, škodliviny ale do řeky neunikly.

Salvy uctily prince Philipa. Zazněly i v Austrálii a na vojenských lodích
Ikonka času10. 4. 2021, 15:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dělostřelecké salvy o dnešním poledni britského času (13:00 SELČ) uctily památku prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., který zemřel v pátek ráno na zámku Windsor ve věku 99 let. Výstřely z děl podle serveru BBC News hřměly po celé Británii, na Gibraltaru i na vojenských lodích plujících po mořích. Salvy zazněly i v Austrálii. Veřejnosti úřady doporučily sledovat dělostřelbu z domova v televizi.  

Poslanci před sebou mají schůzi o 530 bodech. Budou řešit Dukovany, radní ČT i stavební zákon
Ikonka času10. 4. 2021, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslanci by měli na nadcházející řádné schůzi hlasovat o podobě nového stavebního zákona, jenž má podle vlády zrychlit povolování staveb. Pokračovat má finále sporné předlohy zvané „lex Dukovany“, v němž chce část opozice zakotvit bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku jaderné elektrárny mířící proti ruským a čínským firmám, a uzákonění nejméně pětitýdenní dovolené pro všechny zaměstnance. Část opozice dosud schvalování těchto návrhů brzdila. V návrhu programu je rovněž volba čtyř členů Rady České televize (ČT). Schůze začne v úterý odpoledne.

Burianovy mamuty královédvorská zoo půjčila na výstavu do Znojma
Ikonka času10. 4. 2021, 15:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ze Dvora Králové odjelo do Jihomoravského muzea patnáct obrazů malíře pravěku Zdeňka Buriana. Stanou se ozdobou plánované výstavy. Některé safari park zapůjčil úplně poprvé.

Tančící Ujgurové s pivem v ruce. Čína natočila muzikál o pohodě v Sin-ťiangu
Ikonka času10. 4. 2021, 15:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šťastní a tančící Ujgurové, kteří jsou vděční čínské vládě, že je zbavila zhoubného vlivu islámu. O takovém obrázku života v provincii Sin-ťiang se snaží čínská komunistická strana přesvědčit domácí i zahraniční publikum pomocí nového muzikálu. Na ten okamžitě zareagovali aktivisté, podle nichž propaganda nemůže zastínit fakt, že Čína páchá v Sin-ťiang genocidu.

Chebsko zasáhlo zemětřesení. Nejsilnější otřes měl sílu tři stupně
Ikonka času10. 4. 2021, 15:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po menší pauze opět na západě Čech pokračuje seismická aktivita. Na severovýchodě Chebska zaznamenaly v sobotu měřící stanice otřesy. Ten nejsilnější s magnitudem 3 byl okolo jedenácté hodiny, už ráno se však objevily otřesy s magnitudem okolo dvou stupňů.

Podle odborníků se jedná o zemětřesné roje, při kterých se nahromaděná energie z podzemí uvolňuje postupně. Právě díky tomu otřesy nezpůsobují významné škody. "V současné době evidujeme necelou stovku hlášení pozorování od místních obyvatel,“ popsali odborníci z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Seismograf ze stanice Luby na Chebsku:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2021/2512169.jpg?d41d

Otřesy se v poslední době vyskytují poblíž města Luby, kde byly zaznamenány také letos v únoru a loni v prosinci. Sobotní zemětřesní cítili lidé i desítky kilometrů daleko od epicentra, například v Oloví, Jindřichovicích nebo v Krajkové. 
Západ Čech zasáhlo zemětřesení! Experti: Je možné, že přijde dalšíNejsilnější zemětřesení bylo na Chebsku v roce 1984, kdy otřesy dosáhly magnitudy až 4,6 stupně. Tato lokalita se však s otřesy potýká poměrně často. Přestože je Česká republika ze seismického hlediska poměrně klidným územím, občas se jí zemětřesení nevyhnou. Například v Moravskoslezském kraji je to zpravidla kvůli důlní aktivitě.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. Zemětřesení v západních Čechách potrhalo stěny domů. Více se dozvíte v následující reportáži: 

Volné večery stále tráví rozvádějící se modelka sama: Jak zvládá Romana Pavelková skloubit práci a péči o syna?
Ikonka času10. 4. 2021, 15:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na přehlídkových molech se


Romana Pavelková (36)

objevuje už zřídka kdy. Posledních deset let se věnuje svému podnikání. To se snaží skloubit s rolí maminky a nyní v době zavřených školek také učitelky.

V Golčově Jeníkově narazilo auto do náklaďáku a začalo hořet
Ikonka času10. 4. 2021, 15:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U pumpy v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku krátce před sobotním polednem narazilo osobní auto do nákladního vozu. Automobil následně začal hořet. Ze zdemolované kabiny museli hasiči vyprostit těžce zraněného řidiče, který byl vrtulníkem transportován do nemocnice.

Firmy budou muset chránit zaměstnance, kteří ohlásí protiprávní jednání. Čeká je i povinnost včas odpovědět na každý podnět
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolega podvádí v práci, nadřízený bere úplatky. Pokud zaměstnanec něco takového odhalí, může to nahlásit. V současnosti však s rizikem, že se mu někdo bude mstít. To by se mělo už příští rok změnit. Vládou po několika letech příprav prošel návrh...

‚Prince Philipa chtěly nejkrásnější ženy planety. Alžbětu okouzlil, když jí bylo čtrnáct,‘ říká novinářka
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úmrtí prince Philipa, manžela královny Alžběty, zarmoutilo nejen Británii, ale rovnou celý svět. Jaký vlastně byl? „Philipa osobně frustrovalo, že z jeho rozsáhlých činorodých aktivit novináři nejraději citují jeho přehmaty,“ podotýká v rozhovoru pro Lidovky.cz Anastázie Harris, novinářka žijící ve Spojeném království.

Muzeum v Kopřivnici poprvé připravuje k vystavení vůz Tatra 700-2, model 97
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až nastane rozvolňování vládních koronavirových omezení a otevřou se muzea, v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici na Novojičínsku lidé poprvé uvidí vůz Tatra 700-2, model 97.

Firmy budou muset chránit zaměstnance, kteří ohlásí protiprávní jednání. Čeká je i povinnost včas odpovědět na každý podnět
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolega podvádí v práci, nadřízený bere úplatky. Pokud zaměstnanec něco takového odhalí, může to nahlásit. V současnosti však s rizikem, že se mu někdo bude mstít. To by se mělo už příští rok změnit. Vládou po několika letech příprav prošel návrh...

ČSSD volí Hamáčkovu linii. Zmizeli kritici spolupráce s ANO, sešup do politického propadliště pokračuje
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Volební on-line sjezd ČSSD skončil bez překvapení. Delegáti většinově podpořili předsednickou linii Jana Hamáčka. Hlavní zprávou je vytěsnění kritiků spolupráce s Andrejem Babišem z nejužšího vedení, dosavadních místopředsedů Tomáše Petříčka, Michala Šmardy a Ondřeje Veselého. 

VIDEO: Řidička ujížděla policii stoosmdesátkou, dobývali se k ní obuškem
Ikonka času10. 4. 2021, 14:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pátek v noci policisté pronásledovali řidičku auta, která jela až 180kilometrovou rychlostí po dálnici D5 od Plzně směrem do Prahy. Když se policistům podařilo vůz zastavit, žena ho nechtěla opustit a snažila si zapálit roušku, kterou měla na obličeji. Policisté rozbili okýnko a z auta ji vytáhli.

Doma vyrobené bavlněné roušky fungují, ukazuje nová studie. Vlhkost ještě zvyšuje jejich filtrační schopnost
Ikonka času10. 4. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podomácku vyrobené roušky se staly symbolem první vlny koronavirové epidemie, Češi vytahovali z půd či sklepů rodičů a prarodičů šicí stroje a po letech je přivedli k životu. Pod hrozbou neznámého viru se snažili chránit dýchací cesty, když sklady...

Téměř polovina Čechů se už sečetla. Sčítání lidu 2021 vyplňují nejčastěji vpodvečer
Ikonka času10. 4. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5 milionu vyplněných formulářů. Elektronicky se tak podle statistiků sečetlo zhruba pět milionů lidí, tedy téměř polovina české populace. V posledním týdnu chodilo v průměru přes 135 000 formulářů denně, největší zájem je ve dnech volna a ve večerních hodinách, sdělil dnes ČSÚ v tiskové zprávě. Elektronické sčítání začalo v sobotu 27. března a skončí 11. května. Pomocí papírových dotazníků se lidé budou moci sečíst od 17. dubna.

Doma vyrobené bavlněné roušky fungují, ukazuje nová studie. Vlhkost ještě zvyšuje jejich filtrační schopnost
Ikonka času10. 4. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podomácku vyrobené roušky se staly symbolem první vlny koronavirové epidemie, Češi vytahovali z půd či sklepů rodičů a prarodičů šicí stroje a po letech je přivedli k životu. Pod hrozbou neznámého viru se snažili chránit dýchací cesty, když sklady...

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně
Ikonka času10. 4. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval magnitudo 3. Doprovázely ho slabší otřesy a země se na hranici Chebska a Sokolovska stále chvěje. Podle odborníků může jít o zemětřesný roj, ve které se mohou vyskytnout i silnější otřesy, zjistila dnes ČTK.

Villeneuve: Sainz představuje pro Leclerca skutečnou hrozbu
Ikonka času10. 4. 2021, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jacques Villeneuve vnímá zlepšený výkon Ferrari v letošním ročníku formule 1. Mistr světa z roku 1997 je také zvědavý na velký souboj mezi jezdci Scuderie Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem.

Zklamání na veslařském ME. Synek s Podrazilem nepostoupili do finále
Ikonka času10. 4. 2021, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil nebudou při svém premiérovém startu na dvojskifu bojovat o medaile na mistrovství Evropy.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru