eStav.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 6334 článků.|

eStav.cz

Jak prodat nemovitost s realitním makléřem krok za krokem. A kolik jeho služby stojí?
Ikonka času20. 11. 2019, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodej nemovitosti je pro běžného člověka akt, který jej potká pouze jednou, dvakrát za život. Není hanbou si přiznat, že se v něm ne zcela dobře orientujete. Na tyto služby je dobré si pozvat profesionála – realitního makléře. Ovšem pozor, jako v každém oboru i zde jsou velké rozdíly v odbornosti. Jak by měla práce makléře vypadat a kolik tato práce stojí?

Jak zateplit prostor pod vazníkovou střechou prošpikovaný dřevěnými trámky a prkny?
Ikonka času20. 11. 2019, 4:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stavíte, nebo už máte postaven přízemní dům tzv. „bungalov“? Nejčastěji se zde setkáme s vazníkovou konstrukcí střechy. Půda s tímto typem střechy je velmi členitá a doslova prošpikovaná trámy skrz na skrz.

For Therm: Atraktivní novinka souběhu veletrhů For Pasiv 2020
Ikonka času20. 11. 2019, 2:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Populární souběh veletrhů FOR PASIV, který v únoru 2019 zaznamenal rekordní úspěch, rozšíří veletržní nováček rovněž související s nízkoenergetickými stavbami a dotačními tituly – FOR THERM. Nový veletrh představí poprvé široké veřejnosti informace, novinky i trendy z oblasti krbů, kamen a kotlů. Nový koncept souběhu se koná ve dnech 6. až 8. února 2020 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Rozúčtování tepla v bytech nedává smysl
Ikonka času20. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý, kdo bydlí v bytovém domě, ve kterém se rozúčtovává teplo to zná: na radiátoru má nainstalovaný měřič, který měří... ale co vlastně? Lze podle měření teploty radiátoru rozúčtovávat náklady za teplo? Není potřeba hlubokých znalostí fyziky, abychom tušili, že teplo není to samé co teplota. A že byty byty uprostřed dispozice jsou méně ochlazované, než byty krajové. Ti co mají ponětí o vytápění také vědí, že hlavice na radiátoru neslouží k úsporám, ale ke správnému regulování a funkci otopné soustavy celého domu a nelze s nimi točit dle libosti.

Lidovci kritizují nový stavební zákon, vidí v něm možnost korupce
Ikonka času19. 11. 2019, 10:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
KDU-ČSL kritizuje připravovanou novelu stavebního zákona, která se podle lidovců vzdaluje potřebám občana. Senátorka Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) novinářům řekla, že podle ní novela zvyšuje prostor pro korupční jednání. Radní Brna pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL) nesouhlasí s tím, že by se měla městům odebrat tvorba územního plánu, který by měl pořizovat plánovaný státní úřad. Hubáčková hodlá k připravenému paragrafovému znění podávat připomínky.

Konference pro projektanty, architekty a stavitele Wienerberger fórum 2020
Ikonka času19. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přineseme informace o legislativních změnách ve stavebnictví. Představíme nové moderní produkty, digitální nástroje pro usnadnění projektování našich materiálů a nebo novinky v programu Wienerberger e4 dům.

Český soběstačný dům zahájil stavbu. Budete ho moci navštívit
Ikonka času19. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sen mnoha lidí. Šetrný dům, který si vyrobí veškerou elektrickou energii ze slunce, uloží si ji v bateriích a následně spotřebuje. Zachytí maximum dešťové vody, splachuje s ní a po přečištění využije i třeba ve sprše. Nezbavuje se zbytečně drahocenného tepla, ale přitom se v něm zdravě dýchá a žije.

Nastává období mrazu a suchého vzduchu, čas pro entalpický výměník ATREA
Ikonka času19. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Entalpické rekuperační výměníky (ERV) pomáhají zvýšit vlhkost přiváděného vzduchu, především v zimním období, kdy klesá relativní vlhkost vnitřního vzduchu a tím snižují přesoušení interiéru.

Ceny novostaveb vzrostly za poslední tři roky nejvíc na Liberecku
Ikonka času18. 11. 2019, 9:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ceny nových bytů za poslední tři roky vzrostly nejvíce v Libereckém kraji, a to o 173 procent na 70.216 korun za metr čtvereční. Důvodem je především nabídka nových horských apartmánů. Naopak na Ústecku ceny stagnovaly. V nejdražší Praze byly novostavby proti nejlevnějšímu Ústeckému kraji 2,6krát vyšší. Vyplývá to z údajů developerské společnosti Trigema, které má ČTK k dispozici.

Veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů Solar Praha
Ikonka času18. 11. 2019, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Elektřina získaná využitím fotovoltaických systémů ze střechy vlastního domu je jedním z hlavních témat veletrhu SOLAR PRAHA, který proběhne 6. – 8. února 2020 na výstavišti v Praze Letňanech.

Dům přežil zásah bomby. Rekonstrukce starého domu pro handicapovanou majitelku
Ikonka času18. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Projekty, které mají přízvisko „bezbariérový“, bychom obvykle na venkově nehledali. Majitelka historického domu se ale nehodlala vzdát svého snu, navzdory úskalím osudu. Architekt se postaral o to, aby jí v novém bydlení, nic nechybělo.

Školka bude umístěná pod zemí. Konzultace architektů a firem usnadní přípravu stavby
Ikonka času17. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Městská část Praha 22 připravuje výstavbu nové, atypicky řešené, mateřské školy, která bude realizována v pasivním standardu (energetický štítek A). Ještě před dokončením dokumentace ze strany architektonické kanceláře chce MČ provést předběžnou tržní konzultaci projektu s odborníky a potenciálními zhotoviteli, od které očekává návrhy na úpravu či změnu některých stavebních řešení, které mohou přinést finanční optimalizaci celé investice. Návrhy ze strany zhotovitelů pak budou na základě diskuze investora s autory projektu zaneseny do dokumentace.

Okolí domu se radikálně změnilo. Na malé parcele bylo nutné stavět nový dům do výšky
Ikonka času16. 11. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Máte intenzivní pocit, že okolí vašeho bydliště se rychle mění? Že tam, kde byl v časech vašeho dětství park s hřištěm, teď stojí parkoviště nákupního centra? Ve srovnání s 10. okrskem Ho Či Minova města to nic není. Jeho obyvatelka, paní Nga, si totiž ještě pamatuje, když kolem jejího domu stál nefalšovaný prales a cesta na trh do centra byla dobrodružným půldenním výletem pěšinami v džungli.

Nejdražší ulice v ČR: Pražská ulice Na Příkopě je 18. nejdražší ulicí světa
Ikonka času15. 11. 2019, 10:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražská ulice Na Příkopě se umístila na 18. místě v žebříčku 68 nejdražších ulic světa. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Česká ulice si proti loňsku polepšila o jedno místo. Nejdražší je hongkongská Causeway Bay, následuje horní část Páté avenue v New Yorku. Na třetím místě zůstala New Bond Street v Londýně, která je nejdražší ulicí v Evropě.

Vytápění dřevem: Jak uskladnit dřevo? Který druh dřeva je vhodný pro vytápění?
Ikonka času15. 11. 2019, 8:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zima se neúprosně blíží a s ní i starosti o domácí pohodu u krbu či kamen. Dřevo se jeví jako úsporný, ekologický, a přitom výkonný způsob vytápění. Jak zpracovat a uskladnit palivové dříví? Které druhy dřeva jsou nejvhodnější pro vytápění?

Nový větrací systém KombiAir
Ikonka času15. 11. 2019, 2:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V rozhovoru natočeném na veletrhu ForArch 2019 se Ing. Jiří Vrba, technický ředitel společnosti Schiedel s.r.o., nejprve krátce vyjádřil k problematice nové normy řešící prostup spalinového systému hořlavou konstrukcí bez provětrávané mezery. Hlavní pozornost v rozhovoru je však věnována problematice větrání rodinných domů. Na příkladu novinky v sortimentu Schiedel, větracího systému KombiAir, ukazuje Ing. Vrba zásadní kritéria, která by měl každý stavebník zvážit.

Odvlhčovače a zvlhčovače vzduchu dokáží zajistit zdravý vzduch v interiéru
Ikonka času15. 11. 2019, 2:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když máme v interiéru nevhodnou vlhkost vzduchu, ať už je vzduch příliš vlhký nebo naopak příliš suchý, může to být zdrojem řady zdravotních obtíží. Při vysoké vlhkosti vzduchu, která je zpravidla nejčastějším jevem, vznikají nebezpečné plísně. Ty mohou svými póry uvolňovanými do prostoru dráždit naše dýchací cesty.

Před deseti lety byl v Číně otevřen druhý nejvyšší most světa
Ikonka času14. 11. 2019, 9:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před deseti lety, 15. listopadu 2009, byl v Číně v provincii Chu-pej otevřen tehdy nejvyšší most světa (měřeno vzdáleností od země), 496 metrů vysoký most přes řeku S'-tu-che.

Chátrající i chráněné obchodní domy z éry socialismu, část první: Lesk a sláva
Ikonka času14. 11. 2019, 8:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chátrající i chráněné. Tak by se dal velice široce shrnout porevoluční osud několika desítek obchodních domů, kdysi staveb plných nejmodernějšího technického zařízení, které v bývalém Československu vyrostly v 60., 70. a 80. letech minulého století. Všímavější návštěvníci mohli navíc zpoza regálů odhalit i mnohdy nesporné architektonické kvality, které budovám vtiskli jejich autoři snažící se nabourávat unitární šeď normalizační výstavby.

Souběh veletrhů For Pasiv a For Wood v roce 2020 rozšíří For Therm
Ikonka času14. 11. 2019, 3:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po rekordním úspěchu letošních veletrhů For Pasiv a For Wood rozšíří jejich portfolio v následující sezóně třetí akce související s nízkoenergetickými stavbami a dotačními tituly. Veletrh For Therm představí poprvé široké veřejnosti informace, novinky i trendy z oblasti krbů, kamen a kotlů. Nový koncept souběhu se koná ve dnech 6. až 8. února 2020 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Jaký vybrat sprchový kout? Klasický kout, dveře do niky nebo masážní box?
Ikonka času14. 11. 2019, 2:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nedílnou součástí každé koupelny jsou zpravidla sprchové kouty. Umožní rychle se osprchovat, aniž bychom museli třeba napouštět vanu. Pro každodenní hygienu jsou tak naprosto nepostradatelné. Sprchové kouty však můžeme realizovat mnoha způsoby. V průběhu let také přišla nová řešení, která se stávají stále oblíbenějšími. Může to být třeba možnost masáže proudem vody.

Odolná elegance vypínačů a zásuvek do obýváku i do koupelny
Ikonka času14. 11. 2019, 2:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sortimentu domovní elektroinstalace zůstávají stále v popředí zájmu klasické vypínače s plastovými rámečky. Plast ale umí na stěně vypadat stejně dobře, jako jiné, ušlechtilejší materiály. Důkazem jsou vypínače a zásuvky řady ELEGANT z dílny zlínského výrobce OBZOR, které dělají čest svému pojmenování.

Modulové stropní vytápění i svépomocí
Ikonka času14. 11. 2019, 1:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od října 2019 uvádíme v České republice na trh nový stavebnicový systém stropního vytápění s topnou fólií ECOFILM. Systém se vyznačuje nejen velmi snadnou instalací, ale s výjimkou finálního zapojení také nulovými požadavky na kvalifikované elektroinstalační práce.

CHKO Třeboňsko zabránilo stavbě přehrady, tlak investorů sílí
Ikonka času13. 11. 2019, 10:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Třeboňsko zabránilo v posledních letech stavbě přehrady u Veselí nad Lužnicí, fotovoltaických elektráren i průmyslové zóny. Zhruba 95 procent žádostí ale schválí. S infocentry se snaží odlehčit hlavním cyklotrasám. Řekl to Miroslav Hátle, vedoucí Správy CHKO Třeboňsko, která si v těchto dnech připomíná 40. výročí vyhlášení.

Atypické projekty potřebují při stavbě YQ
Ikonka času13. 11. 2019, 3:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představy o rodinném bydlení jsou stejně rozmanité, jako povahy jejich majitelů. Pokud uvažujete o stavbě, která bude plnit nejvyšší současné nároky na materiál a zároveň vám umožní nestandardní tvarové řešení, seznamte se s Ytongem.

Nezapomeň penetraci! Jak penetrovat stěnu před nanášením omítky
Ikonka času13. 11. 2019, 1:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jen zvolením správné penetrace získáte jistotu dokonalého, funkčního a spolehlivého spojení omítky a podkladu.


Vrátit se nahoru