eStav.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4483 článků.|

eStav.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Google s velkým zpožděním představil levný Pixel 4A se skvělou kamerkou, ještě ho ale neprodává
Ikonka času4. 8. 2020, 6:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Telefon Pixel 4A vypadá jednoduše a podle všeho je povedenější než loňský model Pixel 3A, který okouzlil ve své kategorii kvalitou fotografií. Pro Google ale telefon s cenou pod deset tisíc korun a zárukou tří let perfektní softwarové podpory...

Kutná Hora místo Bora Bora? Nemám chuť tam jet vlakem, ČD mají prodávat cestu, ne cíl, říká kreativní šéf reklamní agentury
Ikonka času4. 8. 2020, 6:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z kampaně mám smíšené pocity. Nemám větší chuť jet vlakem, než jsem měl předtím, chybí mi tam moment, že se do Kutné Hory nevydám autem. Zapojení lidí do kampaně ale funguje, v tom je to úspěšné, říká kreativní ředitel reklamní agentury Ogilvy...

Zápisník Pavla Otta: Babišovo kolečko
Ikonka času4. 8. 2020, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to jako výlet do politické historie. V březnu 2006 začala ODS přesvědčovat voliče o klíčovém bodu svého programu – rovné patnáctiprocentní dani. „Každá rodina si zvýší příjmy v tisícikorunách,“ tvrdil autor reformy Vlastimil Tlustý.

Zápisník Pavla Otta: Babišovo kolečko
Ikonka času4. 8. 2020, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to jako výlet do politické historie. V březnu 2006 začala ODS přesvědčovat voliče o klíčovém bodu svého programu – rovné patnáctiprocentní dani. „Každá rodina si zvýší příjmy v tisícikorunách,“ tvrdil autor reformy Vlastimil Tlustý.

Moderátor ČT Železný píchl do vosího hnízda, prezident Svoboda v roce 1969 skutečně zradil národ
Ikonka času4. 8. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už třetí týden se vede na webech a sociálních sítích vášnivá diskuse kolem věty moderátora České televize Jakuba Železného, kterou vyslovil v pořadu Události a komentáře 15. července. Řekl, že v Praze se jedno nábřeží „bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi“. Vyvolal tím zuřivé reakce mnoha lidí, protože generál Svoboda byl válečný hrdina. Ovšem méně se hovoří o tom, že v roce 1969 prezident zradil národ, když podlehl tlaku Sovětského svazu, který vedl v srpnu 1968 okupaci Československa. Svoboda tak významně přispěl ke společenské katastrofě a marasmu 70. let minulého století.

Horoskop na úterý 4. srpna: Hravě zvládnete pracovní povinnosti
Ikonka času4. 8. 2020, 5:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Beran Budete mít pocit, že chcete vše, na co se jen koutkem oka podíváte. Je to pravděpodobně tím, že jste si již delší dobu nic nekoupili. Zahoďte zábrany a trochu provětrejte peněženku, jednou za čas to neublíží a navíc budete mít z nových věcí radost. Býk Uvědomíte si, že nemá cenu se někam honit, a tak v zaměstnání podlehnete klidnému pracovnímu tempu, které vaši kolegové dodržují už delší dobu. Budete mile překvapení, že i tak stihnete udělat spoustu práce. A navíc bez vaší obvyklé dávky stresu. Blíženci Hvězdné postavení vám tentokrát přát nebude. Budete na to reagovat trochu hůře, protože sami budete přecitlivělí. A I když to bude těžké, pokuste se se svým stavem poprat a nepoddávejte se mu. K večeru už se zase začne všechno dávat do pořádku.
Rak Vaši kolegové vynáší nad některými věcmi mnohdy velmi povrchní soudy. Ačkoliv jste na jejich jednání už zvyklí, dnes vás tato jejich vlastnost velice podráždí. Raději se jim ale nesnažte vysvětlovat, jak situace vidíte vy. Stejně byste neuspěli. TAROT DOVOLENÉ
Personalizovaný výklad kartářkou, sami si vytáhněte 5 karet! Tarot vám řekne vše o vaši dovolené a o možných komplikacích na vašich cestách.
 LevMars ve znamení Berana vám dnes dodává chuť pro společenské aktivity. V práci budete jako na trní, protože si na odpoledne domluvíte setkání s přáteli a víte, že to bude stát za to. Ostatně jako obvykle. Nicméně všechny pracovní povinnosti zvládnete levou zadní. PannaRodinnou pohodu vám vykouzlí Venuše ze znamení Blíženců. Odpoledne se sejdete s velkou částí vaší rodiny, dáte si něco dobrého k jídlu a podrobně proberete vše, co se komu kdy přihodilo. Ze setkání budete mít dobrý pocit a uvědomíte si, jak máte všechny členy rádi. VáhyBudete mít radost ze společného povídání s partnerem. Proberete úplně všechno, od minulosti až po vaší společnou budoucnost. Mile vás překvapí, že partner do budoucna nahlíží úplně stejně, jako vy. Pokud jste nesezdaní, začnete plánovat svatbu. ŠtírDnes musíte být stateční a musíte vydržet nepřízeň v lásce. Po milostném nebi se budou honit mraky a vám se nebude dařit vůbec nic. Věřte, že toto období je pouze přechodné. Každá bouřka se vždycky brzy přežene a zase se ukážou sluneční paprsky.
 TÝDENNÍ ČÍNSKÉ HOROSKOPY!
Podívejte se, co vám na tento týden předpovídají východní horoskopy! StřelecBůhví proč si začnete připadat starší, a tak pocítíte potřebu více se stýkat s lidmi mladšími, či duševně mladými. Nakonec si uvědomíte, že člověku je tolik na kolik se cítí a začnete na svět opět nahlížet s vaším přirozeným mladistvým optimismem.
KozorohVaše pracovní povinnosti vás drtí, ale můžete si za to sami, což si dobře uvědomujete. Dnes se budete snažit o uvolněnější přístup k práci. Brzy pochopíte, že je daleko lepší než ten, který jste praktikovali doposud. Už se ho nebudete chtít vzdát.
VodnářZapomeňte na individualismu. Když budete spolupracovat s více lidmi, můžete na tom slušně vydělat. Je sice hezké moci připsat všechny zásluhy sobě, ale kolektivní práce není vůbec k zahození. Navíc se můžete naučit spoustu nových a užitečných věcí.
RybyV práci dnes vlivem Marsu v Beranu přijdou poněkud horší chvíle. Na skvělý čas si budete muset bohužel nějakou dobu počkat. Ale nezoufejte, v jiných oblastech života se vám naopak bude naopak dařit skvěle. Jsou přece mnohem důležitější věci, než je situace v zaměstnání.
  

Poprvé od roku 1983. Na Rozkoši se objevil vzácný rybák severní
Ikonka času4. 8. 2020, 5:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podruhé v historii se na vodní nádrži na Rozkoši na Náchodsku objevil rybák severní. Podle pozorovatelů se pták na nádrži zdržuje od 19. července.

Z občanek zmizí rodné číslo. Nahradí ho čip s fotkou obličeje a otisky prstů
Ikonka času4. 8. 2020, 5:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Důvodem k výměně klasických občanek za nový typ jsou bezpečnostní opatření proti terorismu, které zavádí Evropská unie. Součástí průkazů budou i nové ochranné prvky. Státní tiskárna cenin se na změny dle vyjádření jejího ředitele Tomáše Hebelky už chystá. Součástí nových občanek bude bezkontaktní čip s anténou obsahující biometrické údaje a budou označené vlajkou EU. Z doposud uváděných údajů naopak zmizí akademický titul, který podle ministerstva vnitra nemá žádný význam při prokazování totožnosti. Chybět bude i rodné číslo. 
Obce jsou kvůli koronakrizi bez peněz! Šetří na opravách i spolcích

 K identifikaci majitele dokladu povede jeho jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu. "Identifikátor rodného čísla je pozůstatkem, anomálií z dob Československa," tvrdí Petr Mlsna, náměstek ministra vnitra pro legislativu. Tzv. eObčanku, tedy doklad s kontaktním elektronickým čipem, který kromě identifikace umožňuje i elektronický kontakt s úřady, mají Češi k dispozici již nyní. Zažádat o něj mohou u kteréhokoli obecního úřadu obce s rozšířenou působností. 
V Česku máme 9 rizikových regionů. Do Prahy se vrátí roušky

 Zájem lidí o využití eObčanky a přístup k Portálu občana, který umožňuje online vyplnění a odeslání daňového přiznání či zjištění stavu bodového konta řidiče, je však minimální. Ministerstvo vnitra na září plánuje kampaň, která by měla zájem o eObčanky podpořit. "Nabídka služeb Portálu občana je omezená a velká část služeb vyžaduje zřízení datové schránky. Ministerstvo vnitra prezentovalo dostupnost 100 elektronických služeb, ve skutečnosti bylo na portálu jen 29 služeb státní správy využitelných občany. Započítalo totiž i ty služby, na které portál jen přesměrovává, například Daňový portál nebo Českou správu sociálního zabezpečení," popisuje Nejvyšší kontrolní úřad. 
Co to bzučí? V Tunisku změří teplotu lidem na pláži dotěrné drony!

 Doklad vybavený čipem je aktuálně možné použít například k vyzvednutí léků na předpis. Slouží i jako doklad pro e-recepty. Lékárníkům usnadní práci zejména ve chvíli, kdy zákazník přijde s větším množstvím receptů. Nejnovější typy občanských průkazů by měly být vydávány nejpozději do dvou let. Jejich zavedení se týká všech zemí EU. Nové občanky by mělo být možné snadněji spárovat s mobilním telefonem. To aktuálně vyžaduje bluetooth čtečku čipových karet, která přijde i na několik tisíc. Navíc ji nepodporuje každý operační systém. 
Babiš si naběhl. Chválil, že u odběrů nejsou fronty, bylo ale ještě zavřeno

 Podle mluvčí ministerstva vnitra Hany Malé není třeba se čipů v dokladech obávat. "U kontaktní technologie je jasné vyjádření vůle občana dáno vložením průkazu do čtečky," tvrdí Malá. V sousedním Německu zašla digitalizace ještě dál. Občanský průkaz tam bude možné bezpečně nahrát do telefonu. Pro nahrání dokladu stačí telefon přiložit k občanskému průkazu a zadat pin, případně občanku pouze vyfotit. Bezpečnost dat zajišťuje mezinárodně uznávaný standard Secure Element (eSE). Mobilní občanka tak bude v bezpečí i v případě krádeže telefonu.

Škoda má nového šéfa. Bude vyrábět jen levná auta?
Ikonka času4. 8. 2020, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/ANALÝZA/ Již pátý muž s německým občanstvím v řadě obsadil včera v Mladé Boleslavi kancelář určenou pro předsedu představenstva společnosti Škoda Auto.

Umí Okamura opravdu japonsky? Odborník to zkontroloval! VIDEO
Ikonka času4. 8. 2020, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 

Strojírny v Blansku míří opět do dražby. Tentokrát za 95 milionů
Ikonka času4. 8. 2020, 5:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhý pokus. A o několik desítek milionů nižší vyvolávací cena. Majetek zkrachovalého podniku ČKD Blansko strojírny míří opět do dražby. Elektronická aukce se uskuteční poslední srpnový den. Loni se dražil za 138 milionů korun, ovšem žádný zájemce na nabídku nereagoval. „Nová vyvolávací cena je devadesát pět milionů korun. Aktualizovali jsme znalecký posudek a upravili odhadní cenu. V areálu bývalých strojíren jsou pro zájemce v srpnu dva termíny prohlídek,“ uvedla Jarmila Matysová z dražební společnosti Prokonzulta.

Opencard nebyla první. Soudce přepsal výpovědi svědků už dříve, vedly k odsouzení
Ikonka času4. 8. 2020, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aktuálně.cz na základě získaných dokumentů rekonstruovalo další kauzu soudce Alexandra Sotoláře, v níž se manipulovalo s protokoly o výsleších.

Muchova vnučka: Přesun Slovanské epopeje do Krumlova? Až po opravách zámku
Ikonka času4. 8. 2020, 5:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Monumentální Slovanská epopej nebude v Moravském Krumlově v bezpečí, dokud nebude opravený celý zámek. To tvrdí vnučka Alfonse Muchy. Vedení Moravského Krumlova naopak přesvědčuje, že bezpečí plátnům zajistí.

ŠTÍPKOVÁ: Zpět v ringu aneb Exotické diapozitivy naší báječné dovolené
Ikonka času4. 8. 2020, 5:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vždycky je to stejný. Vyhradím si na psaní téměř celý den a pak ho důsledně (většinou až v průběhu dne samotného) zaplním různými neodkladnými činnostmi. Odborně se tomu říká prokrastinace. Vlastně už mi ani nepřijde zábavný o tom psát. Natož toho být součástí. Doslova živoucím příkladem. Děje se to a já to vidím.

Opravená síť vydržela jen pár hodin. Hřiště v Jihlavě je cílem vandalů
Ikonka času4. 8. 2020, 5:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezplatně přístupné sportovní plochy a hned vedle i dětské hřiště u Hellerova rybníka v krajském městě si oblíbila nejen veřejnost, ale také vandalové. Nic na tom nezměnily ani kamery městské policie, loni vyměněné ochranné sítě jsou opět potrhané. „Někdy si říkáme, jestli to má vůbec cenu opravovat,“ uvažuje Aleš Zabloudil z majetkového odboru magistrátu.

Koronavirus v Polsku opět sílí, přibývá více případů než v kritickém květnu. Plošné zákazy ale vláda nechystá
Ikonka času4. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na období jarní pandemie, kdy vláda zavřela kromě obchodů všechno, co se dalo, a zakázala dokonce vstup do lesa, nemají Poláci zrovna nejlepší vzpomínky. Dnes však počty nově nakažených dokonce pokořují tehdejší statistiky.

Před Afrikou máme 400 let náskok, prohlašuje infektolog a ředitel Veterinářů bez hranic
Ikonka času4. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Se zvířaty v Africe chtěl David Modrý pracovat už od dětství. Teď je v Africe jako doma a vyzná se jako málokdo v situaci ohrožených druhů i ve zhoršujících se podmínkách jak pro zvířata, tak původní obyvatele. Přesto zůstává stále optimistou.

Začíná soud mezi Monsportem a družstvem Svatopluk, bouře Isaias udeří na pobřeží Severní a Jižní Karolíny
Ikonka času4. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Poslední slovo Radky Kvačkové: Nakažlivé nemoci
Ikonka času4. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Věděli jste, že ten, kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení či rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, případně zákazem činnosti nebo propadnutím věci? Já se to dozvěděla, když jsem se pokoušela na internetu zjistit, jestli náhodou není v seznamu nakažlivých chorob uvedena taky deprese.

Ukradené Západozemí. Hra o trůny je stále nejvíce pirátsky stahovaným seriálem
Ikonka času4. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I v době, kdy se mnoho diváků uchýlilo v koronavirové izolaci k nelegálnímu stahování, zůstává Hra o trůny z produkce HBO na vrchní příčce kradených seriálů. To i přes fakt, že seriál definitivně skončil již v polovině minulého roku.

Nejdřív deštníky a dlouhý rukáv, potom se vrátí tropy
Ikonka času4. 8. 2020, 4:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počasí v nadcházejícím týdnu ukáže obě tváře typického českého léta. Zatímco do úterý budeme potřebovat deštníky a dlouhý rukáv, od středy už bude panovat teplé a slunečné počasí, na víkend se pak vrátí i tropické teploty. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Porazíte olympijského vítěze? Otestujte svoji sportovní všestrannost
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik za dvě minuty zvládnete kliků? Jak rychle uběhnete šedesátku? A věříte si na skákání přes švihadlo? Úspěšný školní projekt Sazka Olympijský víceboj „otevírá“ své disciplíny i široké veřejnosti. V Odznaku všestrannosti nabízí unikátní možnost porovnat své výkony s ostatními, včetně slavných sportovců.

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je slabší, nezabíjí – a přesto neustupuje. A my netušíme přesně proč.

KOMENTÁŘ: Z krize se musíme i „prožrat“, spotřeba domácností nesmí padnout
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když česká ekonomika hodně spadla, mohlo být hůře. Vláda však nesmí zapomenout, že se dále neobejde bez velké spotřeby domácností. A tak by měla posílit sociální sítě, píše ekonomka Ilona Švihlíková.

Zabavované zrcadlo raději rozbila. Exekuce trápily Brňany už před sto lety
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni bylo v Česku téměř 800 tisíc lidí v exekuci, z toho přibližně pětina měla na krku přes deset „výkonů trestu“. Finanční nezodpovědnost se však lidem nevyhýbala ani století nazpět, jak dosvědčuje Josef Jeřábek ve své sbírce zločinných případů Brněnské mordy, násilnosti a jiné zločiny.

Baltský podmořský tunel jde ke dnu. Estonci se obávají investic z Číny
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výstavba zatím nejdelšího podmořského tunelu pod Baltským mořem, který měl spojovat Finsko s Estonskem, se zastavila na mrtvém bodě. Estonsko totiž odmítlo soukromé developery a zastavilo řízení s finskou společností, která je podporovaná investory z Číny. Důvodem je podle Estonců ohrožování národní bezpečnosti.

KOMENTÁŘ: Zájem o hypotéky roste. Jak je ovlivnilo zrušení daně a covid?
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hypoteční trh stále táhne. A to už od začátku roku, i navzdory prognózám. „Očekávám další snížení úrokových sazeb i podzimní kampaně bank,“ říká ve svém komentáři hypoteční analytička Partners Lucie Drásalová.

Nehody vlaků v Česku: Zmapovali jsme, na co mají poškození nárok
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehody na železnici se v poslední době u nás množí. Nejtragičtější byly dvě červencové srážky vlaků, které si vyžádaly i oběti na životech. Zmapovali jsme, na co mají cestující a členové posádky nárok, když dojde ke zranění. A jak je to s odškodněním pozůstalých i nárokem na odškodnění, když mají vlaky výrazná zpoždění.

Platy českých učitelů se už blíží tomu, co berou ostatní lidé s vysokou školou
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O práci na pražské základní škole profesora Švejcara se v loňském roce ucházeli lidé, kteří do té doby pracovali v jiných oborech v soukromých firmách. "Mnozí jsou teď ochotnější úplně změnit kariéru a jít učit, což jsem nikdy dřív nezaznamenal,"...

Nejchudší čeští učitelé žijí v Praze
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Staré úsloví "V Praze je blaze" neplatí vždy a pro každého. Určitě ne dnes pro učitele. V poměru ke kolegům z jiných regionů jsou na tom pražští učitelé velmi špatně, ba nejhůř v celém Česku. Do budoucna tak hrozí, že v nejbohatší části země bude k...

Čínská firma chce po Applu miliardové odškodné
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology, známá i pod kratším názvem Xiao-i, podala žalobu na americkou společnost Apple. Tvrdí v ní, že výrobce iPhonů bez povolení využil některé její patenty. Škody čínský podnik vyčíslil na deset...

Rychlomost v Janově versus čeští šneci
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ema má mísu, máma má maso, ó, my se máme. Okřídlenou říkačku bychom teď měli českým prvňáčkům poopravit, aby byla víc ze života: Itálie má opět most v Janově, Česko stále nemá lávku v Troji, ó, my se nemáme. Jen považte: země, nad kterou čeští...

Úspěch SpaceX mění pravidla hry
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když na konci května odstartovala z floridské rampy 39A raketa Falcon 9, šlo o historický okamžik. Na špičce nosiče od firmy SpaceX seděla kosmická loď Dragon, v jejíchž útrobách byli dva muži − američtí astronauti Douglas Hurley a Robert...

Zrušení superhrubé mzdy je dnes mrháním zdroji
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Těžko říct, zda to premiér Andrej Babiš myslel vážně, nebo ne. Zrušení superhrubé mzdy by však bylo bezesporu jedním z největších "dárků" dnešní krize. To samo o sobě nemusí být špatně. Bez dárků, nebo lépe řečeno bez pomoci státu se česká ekonomika...

Miliardový spor o elektřinu pro vlaky se zase o něco protáhne. Kauzu oživil Ústavní soud
Ikonka času4. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Takřka o dvě miliardy korun se už více než deset let přou dvě organizace s podílem státu. Předmětem sporu je elektřina, kterou si v letech 2010 a 2011 objednala státní Správa železnic od polostátního ČEZ. Jenže Správa železnic ji následně odmítla...

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru