eStav.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 7723 článků.|

eStav.cz

Les uprostřed pouště: Dům, který se nepokouší zapadnout jde ostatním příkladem
Ikonka času25. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zelená fasáda dvanáctipatrového objektu v srdci Bejrútu působí dojmem zjevení. Přináší les doprostřed pouště a vytváří oázu tam, kde vládl jen písek. Tohle je projekt, který dost ambiciózním způsobem ztělesňuje změnu trendů, a snaží se na klimatické změny vlastním příkladem adaptovat celé město.

Černé stavby má podle návrhu nového stavebního zákona bourat stát
Ikonka času24. 1. 2020, 8:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Černé stavby od chatiček po obří haly by podle návrhu nového stavebního zákona odstraňoval stát na své náklady, pak by je vymáhal po neukázněném investorovi. V Plzni to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Obce podle ní nemají peníze ani lidskou sílu k demolicím hlavně větších objektů, ani prostředky na soudní spory. Načerno podle ní v ČR vzniká každá desátá zahajovaná stavba. Začne-li stát velké "černé" stavby odstraňovat, situace se zlepší, předpokládá.

Stiskněte a otočte – chytrá technologie ke kuchyňskému dřezu
Ikonka času24. 1. 2020, 3:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kuchyňské baterie GROHE SmartControl – precizní ovládání na dosah ruky, nyní také v kuchyni. Společnost GROHE vstupuje do hry se svou nabídkou revolučního kuchyňského portfolia zaměřeného na zákazníky a jejich potřeby. Inteligentní tlačítkové ovládání těchto baterií přináší doposud nepoznaný uživatelský zážitek.

Podle čeho volit zdroj tepla pro vytápění rodinného domu
Ikonka času24. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čím vytápět dům? Co je nejvýhodnější? Je lepší topit elektřinou nebo plynem? Jaký tepelný zdroj zvolit při rekonstrukci a zateplení rodinného domu? Bylo by vhodné vyměnit zdroj tepla? Podle čeho se rozhodovat? Podíváme se na kritéria, která dále kromě ekonomického a ekologického hlediska mohou při výběru druhu vytápění hrát taktéž svoji úlohu.

Změna pravidel pro hypotéky: Zákon pro ČNB podporu nezískal
Ikonka času23. 1. 2020, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sněmovna ani po dvouhodinové debatě nerozhodla v prvním čtení o vládní novele, která má České národní bance přinést zákonnou pravomoc určovat parametry hypoték. Zatím není jasné, kdy se k ní vrátí, mohlo by to být v pátek. Řada opozičních poslanců vyjadřovala obavy, že návrh zhorší dostupnost hypoték a bydlení. Guvernér centrální banky Jiří Rusnok se jejich obavy snažil rozptýlit. Předloha přesto čelí návrhu na zamítnutí i návrhu na vrácení vládě k dopracování.

Fotovoltaické moduly s vysokou výtěžností kvalitou a bezpečností
Ikonka času23. 1. 2020, 1:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To vše nabízí produktový program fotovoltaických modulů Viessmann Vitovolt 300. Zahrnuje aktuálně monokrystalické moduly v černém designu a s výkonem modulu až 2335 Wp a polykrystalické moduly se 60 články a výkonem až 295 Wp. Plnohodnotná a dlouhodobá záruka od výrobce na celý fotovoltaický systém je základní přednost. A zvláště tehdy, když slibuje vysoké výkonové parametry.

Rozvody vody či topení: Jaké materiály zvolit? Dozvíte se na Aquathermu
Ikonka času23. 1. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro vodovodní i topenářské instalace lze použít celou řadu potrubních systémů z rozdílných materiálů, a i metody montáže a spojování jsou různé. Praxe ukazuje, že k nejpopulárnějším materiálům se dnes řadí zejména plastové materiály a v případě trubek se stále více prosazuje vícevrstvý typ konstrukce.

Plánujte zahradu se zahradním architektem včas. Na co dát pozor a kdy volat odborníka
Ikonka času23. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ne nadarmo se říká, že odborník dokáže ušetřit nemalé finanční částky. Jedním z těch odborníků na slovo vzatých je zahradní architekt, který dokáže naplánovat zahradu do nejmenšího detailu a navíc je většinou i schopen doporučit vhodnou realizační firmu, která nabídne i následnou údržbu. Ačkoli se může na první pohled zdát částka vynaložená za projektovou dokumentaci vysoká, peníze naopak ušetříte, protože se vyvarujete začátečnických chyb.

H-System: Byty se začnou prodávat na přelomu jara a léta
Ikonka času22. 1. 2020, 12:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Jejich cena bude známa v dubnu, určí ji znalecký posudek, který zároveň vyčíslí hodnotu dostavby, kterou provedli současní uživatelé bytů, řekl šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel.

Jak postupovat při povolení neobvyklého domu
Ikonka času22. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Záměry drobného stavebníka postavit si rodinný dům i touhy developerů o stavbě celého bloku bytových domů mohou narazit na nečekané komplikace. Zvláště pak v případě, že se jedná o projekt netradičního vzhledu domu, jeho rozměrů či materiálů. Mohou se ozvat sousedé, kteří se stavbou nebudou souhlasit a budou se jí snažit ze všech sil zabránit. Jak takovou situaci zvládnout?

I svépomocí lze správně a odborně instalovat větrací rekuperační jednotku
Ikonka času22. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výběr a návrh větrací jednotky je nutné provést nejen s ohledem na objem větraného prostoru, na počet přítomných lidí, který se mění, ale i na dalších okolnostech. Těmi jsou například chovatelská záliba obyvatel domu v domácích mazlíčcích, potřeba odstranit ze vzduchu alergeny, řešit vlhkost vzduchu, někdy snížit koncentraci plynného radonu zapřičiňujícího vznik onkologických onemocnění nebo řešit nepřípustnou hladinu hluku ve venkovním prostředí přesahující hygienický limit atd.

Kameniva pro stavby bude nedostatek, řešením je recyklace betonu
Ikonka času21. 1. 2020, 9:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kameniva pro stavebnictví bude brzy nedostatek, řešením je recyklace betonu. Uvedly to velké stavební firmy. Aktuálně nedostatkem netrpí, většinou mají vlastní lomy. Jak ale upozorňují, od roku 1989 v Česku nebyla povolena žádná nová hornická činnost. Podle odhadu firmy Skanska do devíti let vyčerpá své zásoby více než polovina z celkových 221 lomů.

Zákon na realitní makléře: Co se změní na trhu s nemovitostmi?
Ikonka času21. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouho očekávaný Zákon o realitním zprostředkování (dále jen „ZRZ“) byl konečně schválen a 8. ledna ho podepsal i pan prezident. Podle informací z Ministerstva pro místní rozvoj by měl být zákon vyhlášen ve Sbírce zákonů v průběhu února. Účinný bude 15 dní od zveřejnění. Přinášíme vám přehled toho nejdůležitějšího, co se mění.

V Ostravě začala Infotherma, výstava věnovaná vytápění a úsporám
Ikonka času20. 1. 2020, 8:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na ostravském Výstavišti Černá louka dnes v 9:00 začala čtyřdenní výstava Infotherma. Zaměřuje se na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů. Jde o největší takovouto specializovanou akci v Česku. Redakci ESTAV.cz a TZB-info na výstavě nemůžete minout.

Porcelánku v Číně zachránila moderní architektura. Opět vyrábí dle tisícileté tradice
Ikonka času20. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rekonstrukce, která jde za rámec běžné architektury. Tak lze popsat projekt čínských architektů, kteří svým projektem neoživovali jen budovu porcelánky, ale hlavně její pec. V té se dodnes topí dřevem, jako před dvěma tisíciletími. A takové pece už dnes nikdo stavět neumí.

Představení nových produktů od firmy Ariston v rámci veletrhu Infotherma 2020
Ikonka času19. 1. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Ariston představí své produkty na veletrhu Infotherma, který se koná od 20. do 23. ledna 2020 na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Společné garáže v bytových domech – jak vyřešit vjezd a rady pro výběr garážových vrat
Ikonka času19. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli četnému provozu musí být jejich vrata dostatečně odolná a prostor správně odvětrávaný. Pozornost je třeba vzhledem k velkému počtu uživatelů věnovat i bezpečnosti.

Světlý, klidný byt s velkou knihovnou, která tvoří prostor
Ikonka času18. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeho si na svém obydlí vážíme nejvíc? Toho, že uvnitř našeho bytu nebo domu můžeme být sami sebou. A právě přirozenost se stala základní hodnotou, od které odvíjí atraktivní moskevský projekt svou sílu. Renovovaný byt nepředstírá, že by byl luxusním obydlím; nehraje si na uměle vytvářené pozlátko nebo přidaný styl. Jen chytře pracuje s prostorem, který si jeho obyvatelé žádají.

Do čisté energie investovali loni v USA rekordních 55,5 mld. USD
Ikonka času17. 1. 2020, 8:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Investice do obnovitelné energie dosáhly minulý rok ve Spojených státech rekordních 55,5 miliardy dolarů (1,25 bilionu Kč), a to navzdory snaze vlády podporu obnovitelných zdrojů omezit. Investice do větrných elektráren na pevnině a do slunečních elektráren se meziročně zvýšily o 28 procent.

Český soběstačný dům – od studentské soutěže k prvním stavbám
Ikonka času17. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na začátku byl zájem o energeticky soběstačné domy a studentská soutěž na stejné téma. Ta již dnes pokrývá všechny hlavní velké vysoké školy v ČR a jejím cílem je vychovat generaci lidí, kteří mají o tomto tématu širší povědomí.

Hejtmani chtějí znovu jednat o návrhu nového stavebního zákona
Ikonka času16. 1. 2020, 8:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hejtmani nepovažují pondělní dohodu vlády se Svazem měst a obcí ČR ohledně návrhu nového stavebního zákona za dohodu s územními samosprávami.V Brně po jednání s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) to řekl liberecký hejtman Martin Půta.

Snižování energetické náročnosti existujících budov nejen zateplením – díl IV.
Ikonka času16. 1. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Snížit energetickou náročnost domu pomůže především zateplení. Abychom však skutečně ušetřili za energie, jsou potřeba i následné kroky, které má připravit projektant – energetický specialista. Jedná se především o úpravu vytápění a ohřevu teplé vody, chlazení, ale i dalších systému TZB. Původní objekt měl totiž daleko větší energetickou ztrátu než po revitalizaci zateplením.


Vrátit se nahoru