eStav.cz

Bojler vs. akumulační nádrž. Oba uchovávají teplou vodu. Jaký je mezi nimi rozdíl?
12. 7. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bojler a akumulační nádrž. Na první pohled stejná nebo velmi podobná zařízení, laicky řečeno nádrž na teplou vodu. Jejich funkce jsou ale rozdílné.

Jak vybrat vhodnou pracovní obuv?
12. 7. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není to tak dávno, co v průmyslových podnicích měli všichni zaměstnanci na nohou černé komisňáky a nedokázali si představit, že by nosili něco jiného než tyto těžké kožené boty.

Stavební firmy řeší extrémní teploty zkracováním směn a častějšími přestávkami
11. 7. 2024, 9:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stavební firmy v období vysokých teplot zkracují svým zaměstnancům směny, dodávají chladící šátky, prodyšné pracovní oblečení nebo zajišťují neomezený pitný režim. Vysoké teploty také mohou zpomalovat práci a vyžadují přizpůsobení stavebních postupů nebo použitého materiálu.

Znovuoživení historického parku v harmonii s novým pojetím i funkcemi
11. 7. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Revitalizace tohoto parku je založena na respektu k jeho historickým hodnotám a stávajícím vzrostlým stromům. Zároveň byly do parku harmonicky vneseny nové prvky, které poskytují obyvatelům ideální místo pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce.

Dostupné bydlení může pomoci zvýšit porodnost a přispět ke stabilitě veřejných rozpočtů
10. 7. 2024, 2:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Překvapivě přímou korelaci mezi počtem dokončených bytů a počtem narozených dětí lze vyčíst z údajů Českého statistického úřadu. V roce 2023 se dokončilo jen 38 tisíc bytů, přičemž většina byla postavena prostřednictvím soukromého sektoru. Obecní a družstevní výstavba je zcela marginální, ročně se jedná jen o zhruba tisíc bytů v rámci celé ČR. Vloni se narodilo pouhých 91 tisíc dětí. Je to druhý nejhorší údaj od konce druhé světové války. Podle sociologů je současná nízká porodnost zapříčiněna mnoha faktory. K těm zásadním však může patřit i právě zcela zřetelná vazba mezi dostupným bydlením a ochotou k rodičovství.

Rekuperace Recuair DC40: Šetrná volba pro čistý vzduch a úsporu energie
10. 7. 2024, 2:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rekuperace Recuair DC40 není jen prostředkem k efektivní ventilaci, ale i způsobem, jak šetřit peníze i životní prostředí. S účinností až 94 % dokáže vyměňovat vzduch v místnosti za čerstvý i při extrémních venkovních teplotách a při minimální spotřebě elektrické energie (10–20 W).

Dřevěné trámové stropy ve starém domě nebo chalupě: Jak je rekonstruovat a nepokazit?
9. 7. 2024, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dřevěné trámové stropy z období konce 19. stol-1. poloviny 20. století jsou často předmětem úprav při rekonstrukcích obytných domů či rekreačních chalup. Při těchto zásazích však často nejsou respektovány základní myšlenky původního technického řešení a dochází k degradaci původně dobře funkčního akustického řešení stropu. A najednou je slyšet každý krok a každé slovo. Jak se vyvarovat chyb?

Tip EST: elektrická přípojná místa pro moderní interiér
8. 7. 2024, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jste milovníky moderního bydlení, elegantních detailů a funkčních řešení pro váš domov? Sortiment vestavných zásuvek do nábytku, kabelových průchodek, kabelového managementu a dalších produktů italské značky ASA jsou tou správnou volbou pro vás. Svou elegancí pozvednou opravdu každý interiér.

Dříve zachraňoval životy, poté trpěl a sám čekal na záchranu. Investor z válečného sanatoria udělal hotel
8. 7. 2024, 8:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zachraňovala životy, ale také se v ní umíralo. Do historie pevninského Řecka, ale i celé Evropy, se silně propsala. Ale protože neměla využití, byla odsouzena k chátrání. Místní investor to tak ponechat nechtěl. Jenže co s takovou stavbou?

V místě bývalé struskové haldy Žofinské huti vznikne nová ostravská čtvrť
5. 7. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žofinka je dnes relativně izolovaným brownfieldem s rozlohou cca 20 ha, který leží na levém břehu Ostravice mezi Novou Karolinou a Dolní oblastí Vítkovice při železniční trati z Ostravy do Frýdku-Místku. Začala urbanisticko-architektonická soutěž, ze které vzejde podoba návrhu čtvrti s převážně rezidenčním charakterem.

Regulátor MINI PW v černé barvě
5. 7. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od 1. 7. 2024 jsme do sortimentu zavedli nově oblíbený regulátor MINI PW v černé barvě.

Stromy okolo silnic stíní vozovku a omezují prašnost. Aleje se budou vracet tam, kde to je bezpečné, tvrdí MŽP
4. 7. 2024, 14:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stromy, stromořadí i ostatní dřeviny podél silnic jsou fenoménem a typickým prvkem naší krajiny, které navíc významně pomáhají adaptaci krajiny na změnu klimatu. Stará výsadba se ale kácí a novou často komplikuje povinnost dodržovat tří metrový odstup u vzrostlých stromů od pozemků, které sousedí s těmi silničními. To nyní změní novela zákona o zemědělském půdním fondu.

Netradiční řešení bytu překvapuje odhalenými starými omítkami
4. 7. 2024, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní myšlenkou řešení bylo odstranit nánosy roztodivných konstrukcí, obkladů, podhledů a dispozičních změn. Architekti zrušili průchozí pokoje, vybourali některé dveře, vytvořili nadsvětlík a navrhli čistou současnější dispozici se dvěma samostatnými ložnicemi a propojeným obytným jádrem.

Legrand vypínače – elektroinstalace hladce
3. 7. 2024, 2:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zjistěte více o řadách Legrand Valena, Legrand Valena LIFE a Legrand ALLURE. Nekomplikované křivky jsou vymodelovány pečlivě a s rozvahou. S vypínači a zásuvkami Legrand jde montáž jako po másle.

WASTEMASTER aneb mistr na odpadní (teplý) vzduch
3. 7. 2024, 2:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je-li v podstropní části haly vzduch příliš teplý, #Wastemaster s ním zatočí. Doslova!

Distributoři musí během tří let instalovat chytré elektroměry
2. 7. 2024, 12:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až 850.000 odběratelům musí tuzemští distributoři do poloviny roku 2027 nainstalovat tzv. chytré elektroměry. Dnešním dnem jim začala tříletá lhůta, během níž mají tato zařízení bezplatně nainstalovat všem zákazníkům s roční spotřebou elektřiny nad šest megawatthodin (MWh). Chytré elektroměry mají zefektivnit řízení spotřeby. V tiskové zprávě dnes o tom informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Typicky půjde o zákazníky s vyšší spotřebou, kteří používají elektřinu i na vytápění a ohřev vody.

Střecha s vegetací. Jak rostliny chrání dům před horkem a kolik zadrží vody? Vědci to změřili
2. 7. 2024, 2:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Zelené střechy jsou velmi atraktivním prvkem moderní architektury, ale zároveň mají pro budovy a jejich obyvatele i mnoho nesporných pozitivních přínosů. Na Stavební fakultě Žilinské univerzity se rozhodli tyto vlastnosti prověřit v praxi. V rámci experimentu na vzorcích skladeb různých výrobců se zaměřili především na měření teplot a retenci dešťové vody u extenzivních vegetačních střech. Jak měření dopadlo?

Systém Thermo-teK PS Cld – nová prémiová izolace pro rozvody studené vody a topení
2. 7. 2024, 2:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Představujeme: Thermo-teK PS Cld – inovativní systémové řešení prémiové izolace KNAUF INSULATION pro rozvody studené vody, topení a systémy technických zařízení budov.

Horko v kanceláři: Jak zlepšit pracovní prostředí?
1. 7. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patří vaše kancelář mezi ty, které se v slunečných dnech mění na saunu? Velká okna sice vpustí světlo, ale také teplo. V pracovním prostředí trávíme bezmála osm hodin denně, což představuje zásadní část našeho bdělého času. Jak udržet produktivitu a zároveň eliminovat přehřátí prostor?

Dům museli stavět na starých základech. Zaoblené balkony kolem celého domu umožňují výhledy na rodinné dědictví: stromy
1. 7. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přidržet se při vlastním projektu základů, které před vámi vybudoval někdo jiný – a k úplně jinému záměru – není pro architekty nic příjemného. Stavbu apartmánového bydlení v Triesenu přesto zvládli na jedničku. A uchovali u toho i klenot rodinné zahrady se stromy, které tu čekají na další generace rodiny majitele.

Prostý rodinný dům zasazený do rámu. Šedivou fasádu brzy zahalí vegetace
29. 6. 2024, 2:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nebojí se blízkého lesa, přírodu si pouští hezky k tělu. Má ambice pokrýt se bujnou vegetací, a napomáhá tomu vnějším obvodovým rámem. Ten jednou zakryje šedivou fasádu, a zahalí celý dům. A minimálně do té doby bude inspirací nejen sousedům.

Dřevostavba jako součást moderního životního stylu. Majitelům poskytuje život jak na dovolené
28. 6. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nízká jednopodlažní dřevostavba ukrytá ve stínu stromů na velké zahradě s místem pro odpočinek, koupání a slunění je synonymem pro ideální bydlení, které nahrazuje zahraniční dovolenkové ráje. Typový nízkoenergetický dům ve Vlašimi postavený technologií two by four nabízí majitelům dostatečný prostor pro harmonické celoroční bydlení a intenzivnější sepjetí s přírodou.

Minimalistická rekonstrukce bytu inspirovaná jeho původními prvky
27. 6. 2024, 8:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při zdařilé rekonstrukci bytu z 30. let došlo ke zjednodušení a očištění půdorysu. Celý byt se zpřehlednil a spojujícím prvkem se stala chodba či hala s velkorysým prostorem. Propojením dvou úzkých pokojů vznikl skvělý a velmi rozvolněný obytný prostor kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem.

Letní akce FAKRO: Získejte zatemňující roletu ke střešnímu oknu za 1 Kč. Jen do 15. července!
27. 6. 2024, 3:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už jen do poloviny července máte možnost využít exkluzivní akci výrobce střešních oken FAKRO. Zatemňující rolety za symbolickou korunu získáte ke každému střešnímu oknu s trojsklem, které si pořídíte během uvedeného období. Ušetříte tak tisíce korun!

Dřevěné stropy ve starém domě nebo na chalupě. Z čeho se skládají a jak je rekonstruovat?
26. 6. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V běžné stavební praxi se setkáváme s dřevěnými trámovými stropy z období konce 19. století do 1. poloviny 20. století většinou u obytných budov, u kterých byly nebo mají být provedeny nějaké stavební změny. Při těchto zásazích však často nejsou respektovány základní myšlenky původního technického řešení a dochází k degradaci. V dnešním článku se podíváme na zásady navrhování těchto konstrukcí dle dobových legislativních a normativních předpisů a dále na současné předpisy vztahující se k novodobým zásahům do těchto historických stropních konstrukcí, jejich řešení a omezení.

Tři bytové domy v Kolíně přibyly do portfolia značky nájemního bydlení XPlace
26. 6. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Zásmucké ulici v Kolíně je možné si pronajmout byty různých velikostí, od útulných 2kk až po prostorné 4kk. Celkově XPlace v této lokalitě nabízí 26 bytů. Polovina bytů v prvním dokončeném domě má již své nájemce. Zbývající 2 bytové domy budou dokončeny na podzim 2024.

Novinky v dotacích na výměnu kotlů, které začnou platit od 1. září 2024
25. 6. 2024, 9:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Domácnosti mají poslední příležitost zažádat o výhodnější podporu na výměnu kotlů 1. a 2. emisní třídy, jejichž platnost skončí 1. září. Poté už bude finanční příspěvek nižší o desítky tisíc korun. Zvýhodnění pro seniory a nízkopříjmové domácnosti ale zůstává zachováno. Novinkou je, že si od září mohou o finanční příspěvek říct i ti, kteří chtějí vyměnit kotel na spalování uhlí 3. a vyšší emisní třídy za ekologičtější zdroje vytápění.

Dva roky práce: Jak jsem získal stavební povolení pro ostrovní dům
25. 6. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Získání stavebního povolení byla pro Pavla Podruha, stavebníka Českého soběstačného domu, mravenčí práce na dva roky. Musel kvůli němu projezdit celou republiku i čelit žádostem o úplatek. Čest výjimkám!

Soutěže od Wienerbergeru znají své vítěze
25. 6. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Wienerbergeru věříme v podporu a motivaci našich zákazníků ke stavbě rodinných domů pro budoucnost. Na první polovinu roku 2024 jsme proto připravili tři velké soutěže – O pořádný dům zdarma, O pořádnou střechu zdarma a O zahradní párty. A nyní nastal ten správný čas představit jejich vítěze.

Dům má tvar kříže se schodištěm uprostřed. Vyhlíží do krásné přírody s drsným počasím
24. 6. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dramatická krajina zbrázděná útesy a fjordy, dílo přírody, které hovoří samo za sebe. Jak do takové scenérie umístit stavbu vytvořenou lidskýma rukama? To byl jen první z mnoha problémů, s nimiž se musel koncept domu Austevoll potýkat. Ke krásné přírodě tu totiž patřilo i velmi nekomfortní počasí.

Přiďte si s Open House Praha prohlédnout a poslechnout příběh Velkého strahovského stadionu
24. 6. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prohlídky budou věnované nejen historii a architektuře jednoho z největších stadionů světa, ale také připomínce významu místa pro konání sokolských sletů u příležitosti XVII. všesokolského sletu.

Dům v polských Beskydech je ukázkou moderní horské rezidence
22. 6. 2024, 2:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V samém srdci polských Beskid, česky bychom asi řekli Beskyd Živeckých, realizovali architekti projekt pozoruhodné rodinné rezidence. Mimořádná je celým provedením, ale už na první pohled fascinuje svým divokým moderním vzhledem, ostře rozeklanými tvary. Které, byť to tak možná nezní, s krajinou nad očekávání dobře ladí.

Dešťové záhony pomáhají ochladit město a zdobí okolí. Park U Kněžské louky po revitalizaci stále kvete
21. 6. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V dnešní době globálního oteplování můžou mít příznivý vliv na mikroklima ve městech i drobné, ale systematické úpravy veřejných ploch. Inspirací pro podobné projekty může být třeba park U Kněžské louky na Praze 3. V roce 2021 prošel park celkovou revitalizací a díky tomu vzniklo příjemné místo pro pobyt obyvatel i pro život různých drobných živočichů. Zároveň park díky zeleni také napomáhá k ochlazování města. Že se výsledek revitalizace vydařil potvrzuje i ocenění za 2. místo v soutěži Park roku.

Portálové jeřáby: Efektivní řešení pro manipulaci s materiálem nejen v logistice
21. 6. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Portálové jeřáby představují flexibilní a výkonné řešení pro manipulaci s materiálem v různých odvětvích průmyslu a logistiky. Jejich hlavní předností je nezávislost na nosné konstrukci budovy. Jaké jsou další výhody portálových jeřábů a jaké využití nabízejí?

Vylaďte svůj interiér k dokonalosti. V Optimal Interier Design vám poradí, jak na to!
20. 6. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když jde o interiér, bývá jeho ladění často velkou výzvou. Docílit toho, aby se estetika potkala s funkčností přesně tam, kde je to nejvíce žádoucí, není triviální záležitost. Optimal Interier Design už léta poskytuje komplexní služby v interiérovém designu a právem se řadí mezi špičky na trhu. V jeho exkluzivních showroomech v Praze a Brně najdete nejen vše potřebné pro krásný interiér na jednom místě, ale také odbornou radu, a dokonce i možnost zapůjčení vybraných doplňků „na zkoušku“!

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru