Celkem 5301 článků.|

Novinky.cz

Uvazování pacientů v ústavech je normou, řekl ministr
Ikonka času20. 2. 2019, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pacienti v psychiatrických nemocnicích jsou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) často fyzicky omezováni. Uvazování je v zásadě normou, řekl ve středu na společném jednání sociálních a zdravotních výborů Sněmovny a Senátu na téma reformy psychiatrické péče.

Babiš poletí za Trumpem do Bílého domu 7. března
Ikonka času20. 2. 2019, 16:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše do Bílého domu. Americký velvyslanec Stephen B. King to ve středu oznámil na Twitteru.

Praha chce na poslední chvíli získat brutalistní budovu Transgasu pro úředníky
Ikonka času20. 2. 2019, 15:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha projevila zájem o brutalistní budovu Transgasu na Vinohradské třídě, jejíž demolice začala koncem minulého týdne. Město by do objektu chtělo nastěhovat zhruba 500 úředníků. Majitel objektu, kterým je společnost HB Reavis, první nabídku města neakceptoval.

U České Kamenice srazilo auto vlčici. Odborníci prověří, zda měla prašivinu
Ikonka času20. 2. 2019, 12:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V úterý ráno byla u silnice u České Kamenice nalezena sražená vlčice. Odborníci provedou pitvu a genetickou analýzu, neboť chtějí zjistit, zda zvíře nemělo prašivinu. Ta je přenosná i na člověka a objevila se u některých vlků v sousedním Sasku. Informaci zveřejnila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

Ministerstvo varuje před nebezpečnými páskami na bělení zubů, mohou přispět k rakovině
Ikonka času20. 2. 2019, 12:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zdravotnictví upozornilo na nebezpečné bělící pásky na zuby, které obsahují vysoké množství peroxidu vodíku, což potenciálně může přispět ke vzniku rakoviny. Na rizika upozornila hlavní hygienička Eva Gottvaldová.

Regulujme a zdaňme prostituci, hned bude na obědy pro školáky, navrhují Piráti
Ikonka času20. 2. 2019, 9:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek ve středu představil návrhy, kterými by se mělo regulovat poskytování sexuálních služeb. Michálek prohlásil, že kdyby stát stanovil pravidla pro prostituci, do státní kasy by na daních přitekla až jedna miliarda korun, která by zaplatila obědy pro 100 tisíc dětí.

GIBS vyměnila téměř polovinu krajských ředitelů
Ikonka času20. 2. 2019, 9:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) se po výběrových řízeních vyměnilo pět ze 13 krajských ředitelů. Ředitel GIBS Radim Dragoun to uvedl pro Český rozhlas Radiožurnál (ČRo) a Mladou frontu Dnes (MfD). Podle ČRo, který o rozhovoru s Dragounem ve středu informuje na webu iRozhlas.cz, byla důvodem změn celková reorganizace úřadu i nespokojenost s prací některých příslušníků inspekce.

Bývalý prorektor Kovář o tituly kvůli opisování nepřijde
Ikonka času20. 2. 2019, 9:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář, který se podle etické komise Filosofické fakulty UK opakovaně dopouštěl plagiátorství, se patrně nemusí obávat, že by přišel o tituly docenta a profesora. Třebaže etická komise možnost odejmutí titulů zmínila, podle prorektora a právníka Aleše Gerlocha i podle stanoviska ministerstva školství, nemá podobný postup oporu v zákoně.

Předat Babišův případ Praze se nepodařilo
Ikonka času20. 2. 2019, 3:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli podezření z podjatosti navrhla opozice ve Středočeském kraji, aby se případ premiéra Andreje Babiše (ANO), který dostal od úřadu v Černošicích pokutu za střet zájmů, dál řešil jinde než ve středních Čechách. Vedení kraje, v němž je hnutí ANO, tento návrh smetlo pod stůl a ani ho nezařadilo na program jednání zastupitelů.

Počty nakažených spalničkami v Praze strmě rostou
Ikonka času19. 2. 2019, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počty nákazy spalničkami v Praze od počátku roku výrazně rostou. Prozatím hygienici letos potvrdili 65 případů, z toho 14 za minulý týden nemusí být ve všech věkových skupinách stoprocentní.

Biomasa zapomenuta. Lidé si utahují z ekonomických teorií ministryně Novákové
Ikonka času19. 2. 2019, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výrok ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové (za ANO) o důvodu vysokých cen mobilních dat zavdal okamžitě munici vtipálkům, kteří se rozhodli logiku zdůvodnění aplikovat i na jiné oblasti lidského počínání. Jak napsal lidovec Marian Jurečka, biomasa zelené Kateřiny Jacques je zapomenuta.

Praha chce v centru tržnici jako v New Yorku. Investuje až 300 milionů
Ikonka času19. 2. 2019, 16:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové vedení Prahy, stejně jako mnohá před ním, plánuje rekonstrukci Staroměstské tržnice. Na tu by město mělo dát celkově 300 milionů korun a v letošním roce by chtělo vybrat provozovatele objektu i toho, kdo provede opravu. Inspiraci pro využití tržnice hledá nový radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) v New Yorku i v Londýně.

Internet už nebude jako dřív, bijí na poplach Piráti kvůli směrnici o copyrightu
Ikonka času19. 2. 2019, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Piráti bijí na poplach kvůli evropské směrnici o ochraně autorských práv na internetu. Na finální podobě takzvané směrnice o digitálním copyrightu se minulý týden shodli zástupci zemí EU a Evropského parlamentu. Piráti varují před tím, že se jedná o zásah do svobody slova a internet se změní k horšímu. Proti přijetí směrnice chtějí demonstrovat.

Exministr Vondruška dostal podmínku za zneužití voucherů
Ikonka času19. 2. 2019, 13:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška dostal v úterý u Obvodního soudu pro Prahu 2 roční podmíněný trest s odkladem na 2,5 roku za to, že měl podle obžaloby využít dárkové vouchery placené agenturou CzechTourism pro soukromé účely, případně je rozdat známým. Verdikt není pravomocný.

Senátor Valenta převede svůj majetek do svěřenského fondu
Ikonka času19. 2. 2019, 13:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Senátor a miliardář Ivo Valenta převádí svůj majetek do svěřenského fondu, vznikne ve druhé polovině března. Valenta to zdůvodnil dědickým uspořádáním majetku. Valenta vlastní loterijní holding Synot a většinový podíl má i ve firmě Our Media.

V babyboxu v Brně našli dítě, na pupíku mělo uzávěr na sáčky s potravinami
Ikonka času19. 2. 2019, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V babyboxu v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně našli v úterý zdravotníci novorozeného chlapce, dostal jméno Kryštof. Uvedl to zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Chlapec je letos pátým odloženým dítětem do speciální schránky.

Onderka má ambice usednout ve vedení Sněmovny
Ikonka času19. 2. 2019, 11:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sjezd ČSSD, který stranu čeká začátkem března, by mohl zamíchat jmény ve vedení Sněmovny. Roman Onderka, který kandiduje na statutárního místopředsedu soc. dem., by chtěl údajně v křesle vystřídat současného místopředsedu dolní komory Tomáše Hanzela. Novinkám to potvrdily dva zdroje blízké vedení ČSSD.

Petříček bude v USA lobbovat za přijetí Zemana a Babiše
Ikonka času19. 2. 2019, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude tento týden na své cestě do USA lobbovat za to, aby byli do Ameriky pozváni premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman. Ten již loni uvedl, že ho americký prezident Donald Trump do Bílého domu pozval, následně měl ale schůzku odložit a Zeman nakonec minulý týden přiznal, že schůzka je nepravděpodobná.

Nejvyšší správní soud se zastal obětí trestných činů, peněžitou pomoc má platit stát
Ikonka času19. 2. 2019, 11:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oběti trestných činů mají v případě, že se nemohou domoci finanční náhrady od pachatele, nárok na pomoc státu, konkrétně ministerstva spravedlnosti. Konstatoval to Nejvyšší správní soud (NSS), který řešil případ oběti přepadení, jíž soudy přiřkly 200 000 korun jako bolestné a náhradu psychické újmy.

Petříček: Česko by mohlo přijmout 14 sirotků, které našla Šojdrová
Ikonka času19. 2. 2019, 10:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko je podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) dostatečně velká země na přijetí 14 syrských dětí z uprchlických táborů. Ministr tak podpořil návrh europoslankyně Michaely Šojdrové, která z Řecka přivezla seznam dětí, které by mohlo Česko přijmout. Šojdrová minulý rok vyzvala k tomu, aby bylo z táborů v Řecku do Česka přemístěno 50 sirotků.

Vrácení veškerých majetků není možné, odmítl Ústavní soud stížnost církve
Ikonka času19. 2. 2019, 10:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost, jejímž prostřednictvím se římskokatolická prelatura v Českém Krumlově domáhala v rámci církevních restitucí vrácení pozemků v obci Besednice. Ty jsou ve vlastnictví obcí a církev tvrdila, že převod ze státu neproběhl řádně. Rozhodnutí ÚS zveřejnil v úterý.

Petříček by v případě nezvolení místopředsedou ČSSD zvažoval konec ve vládě
Ikonka času19. 2. 2019, 9:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud nebudu zvolen místopředsedou ČSSD, jsem připraven dát post ministra k dispozici. Tento vzkaz vyslal před nadcházejícím sjezdem ČSSD ministr zahraničí Tomáš Petříček. V případě svého zvolení chce naopak důrazněji prosazovat programová východiska ČSSD.

Mladí sportovci dostanou od státu 1,4 miliardy
Ikonka času19. 2. 2019, 9:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šedesát tři milionů zatím poslalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) mladým ve sportovních klubech v rámci dotačního programu Můj klub, do kterého se pro letošní rok přihlásil rekord­ní počet zájemců. Celková částka, o kterou kluby žádaly, je 1,4 miliardy, MŠMT ji plánuje přerozdělit celou.

Na jaro je brzy. Kvetoucí petrklíče nečekejme
Ikonka času19. 2. 2019, 6:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoliv to v posledních dnech tak nevypadá, na příchod jara je třeba si ještě počkat. Slunečné počasí s teplotami vysoko nad bodem mrazu totiž vystřídá ještě do konce týdne občasný déšť a navečer se přemění ve sněžení. Teploty klesnou opět tak, jak to má v zimě být, pod bod mrazu.

Psychiatr z tábora uprchlíků: Pro děti by rodina byla nebe
Ikonka času18. 2. 2019, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dětský psychiatr Peter Pöthe před týdnem odjel jako dobrovolník do uprchlického tábora Moria na ostrově Lesbos. Právu v rozhovoru řekl, že tam panuje doslova příšerná situace. Opuštěných dětí je tam prý kolem 150.

Kněze odsouzeného za zneužívání po letech zbavili viny. Zášť necítím, říká
Ikonka času18. 2. 2019, 16:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kněz Adam Stanislav Kuszaj, který dostal v roce 2011 podmíněný trest za údajné zneužívání 16letého ministranta, a jehož předminulý týden soud v Jeseníku zprostil v obnoveném řízení obžaloby, necítí vůči mladíkovi, který ho obvinil, zášť. Postaral se prý dokonce, aby v jednom z klášterů za něho zněla každý den ráno až navěky modlitba.

Na Liberecku je ohlášena technoparty, zájem o ni má 12 000 lidí
Ikonka času18. 2. 2019, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Již 12 tisíc lidí projevilo zájem zúčastnit se technoparty Czarotek, kterou organizátoři avizují podobně jako loni v Krásné Studánce na Liberecku. Uskutečnit by se měla na přelomu dubna a května a kraj ve spolupráci se starosty již nyní plánuje, jak podobné akci zamezit.

ČSSD se spojí s Piráty v senátních volbách, ODS s lidovci
Ikonka času18. 2. 2019, 16:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doplňovací volby do Senátu na Praze 9 vytvořily netradiční koalice. Vládní ČSSD v nich společně s hnutím Senátor 21 a zelenými podpoří pirátského kandidáta, zastupitele a učitele Petra Daubnera, lidovci se zase spojili s ODS za starostou Prahy 9 Janem Jarolímem (ODS). Naopak spojenci v evropských volbách, TOP 09 a STAN, půjdou do Senátu každý zvlášť. Volby se konají 5. a 6. dubna kvůli odchodu senátorky Zuzany Baudyšové (za ANO), která rezignovala ze zdravotních důvodů.

TOP 09 se STAN představily společnou kandidátku pro eurovolby
Ikonka času18. 2. 2019, 15:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na prvních třech místech společné kandidátky TOP 09 a hnutí STAN do evropských voleb budou nynější europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09), Stanislav Polčák (STAN) a Luděk Niedermayer (TOP 09). Zástupci obou uskupení v pondělí stvrdili spolupráci s tím, že za úspěch budou považovat obhajobu čtyř mandátů. Ve hře je i opětovná širší spolupráce TOP 09 a STAN.

Omezit slevy na jízdném, zdanit banky. ČSSD chrlí nápady, jak ušetřit
Ikonka času18. 2. 2019, 15:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už před nějakým časem přišel předseda vlády Andrej Babiš (ANO) s tím, že se musí začít šetřit. S několika nápady, kde vzít peníze, přišli i koaliční sociální demokraté. Hovoří například o tom, že by se měly omezit slevy na jízdném, které vláda vloni zavedla. Chtějí také oživit diskuzi o zavedení bankovní daně.

Babiš: Výrokům Novákové o datech nerozumím
Ikonka času18. 2. 2019, 14:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proti výrokům ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) o mobilních datech se ohradil premiér Andrej Babiš (ANO). Novinkám sdělil, že s ministryní nesouhlasí, její slova označil za nešťastná. Nováková v ČT prohlásila, že za vysokými cenami mobilních dat v tuzemsku stojí nedostatečný zájem Čechů.

Radlická radiála prodlouží kolony u Barrandovského mostu, varuje studie
Ikonka času18. 2. 2019, 13:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve chvíli, kdy dojde v metropoli ke zprovoznění Radlické radiály, nastanou v pražské dopravě výrazné komplikace v místě jejího napojení na městský okruh a Barrandovský most. Uvádí to studie, kterou ke stavbě vytvořilo ČVUT a která navrhuje upravit Barrandovský most i výstavbu dalšího přemostění Vltavy v oblasti Velké Chuchle.

Praha otočila a chce s Mašínovou jednat o exhumaci ostatků její matky
Ikonka času18. 2. 2019, 13:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní město změnilo názor a hodlá jednat se Zdenou Mašínovou, která požádala o exhumaci ostatků své matky Zdeny z hromadného hrobu na Ďáblickém hřbitově. Předseda TOP 09 a pražský zastupitel Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil uvedl, že bude chtít s Mašínovu hovořit mimo jiné o tom, zda zná přesné místo uložení ostatků.

Eurovolby by vyhrálo ANO, uspěli by i komunisté a SPD
Ikonka času18. 2. 2019, 12:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V letošních volbách do Evropského parlamentu (EP) by v ČR nejvíce zástupců získalo hnutí ANO, které by mělo osm křesel. Čtyři zástupce by měla ODS, tři Piráti a ČSSD. Ve Štrasburku by zasedali i dva komunisté a jeden zástupce SPD. Vyplývá to z aktuální projekce možných výsledků, kterou v pondělí zveřejnil EP.

Zástava 21 milionů: Podnikatel Horáček má vrátit dotace
Ikonka času18. 2. 2019, 9:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvýnosnější byznys obviněného ústeckého lobbisty a ústřední postavy údajně korupčních kauz kolem pražských nemocnic Tomáše Horáčka – podnik První chráněná dílna, zaštiťující se zaměstnáváním hendikepovaných – má již zhruba čtyři měsíce obestavený movitý i nemovitý majetek.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru