Celkem 4762 článků.|

Novinky.cz

Vyhozené peníze, tepe opozice audit církevních restitucí
Ikonka času22. 7. 2018, 15:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chystaný audit majetku vydaného církvím pravicová opozice nechápe. Podle jejích zástupců to budou jen vyhozené peníze z okna. O plánovaném auditu pod taktovkou ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) informovalo Právo v pátek.

Ve stanici Českomoravská nefunguje eskalátor, vstup do stanice uzavřeli
Ikonka času22. 7. 2018, 12:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli poruše eskalátoru byl v neděli uzavřen vstup do stanice metra Českomoravská na lince B. Vystupovat ve stanici lze bez omezení, informoval pražský dopravní podnik.

Meteorologové dál varují před silnými bouřkami, následně dorazí tropy
Ikonka času22. 7. 2018, 10:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli upřesnil výstrahu před silnými bouřkami, které mohou být doprovázeny dalšími nebezpečnými jevy. Podle nejnovější prognózy budou hrozit především na jihovýchodě republiky.

Češi hlídají větší kus evropského nebe
Ikonka času22. 7. 2018, 6:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V evropském vzdušném provozu je letos rekordně rušno a tento nápor některá střediska řízení letového provozu nejsou schopna kapacitně zvládnout. To se týká i centrály v německém Karlsruhe. Část jeho služeb proto převzalo české Řízení letového provozu (ŘLP).

Pověsil stetoskop na hřebík a kácí stromy na Vysočině
Ikonka času21. 7. 2018, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Českých Budějovicích ho zná v podstatě každý. Lékař záchranné služby Lumír Mraček (66) sloužil téměř čtyřicet let a zasahoval i u velmi těžkých případů. Před třemi lety se rozhodl, že pověsí lékařskou brašnu na hřebík a začne se věnovat dřevorubectví na svém hospodářství. Nyní bojuje s kůrovcem v lesích v Suchdole u Kunžaku na Vysočině.

Zeman jmenuje Maláčovou ministryní až koncem července v Lánech
Ikonka času21. 7. 2018, 16:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman jmenuje Janu Maláčovou ministryní práce a sociálních věcí 30. července. Jmenování proběhne netradičně na zámku v Lánech. V sobotu to oznámil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Plánovaný schodek nic neznamená, tvrdí Babiš, důležitý je výsledek
Ikonka času21. 7. 2018, 15:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl kritiku plánovaného 50miliardového schodku rozpočtu. Důležitější než plán, je podle něj konečný účet hospodaření státu, které může skončit i v plusu. Babiš to řekl po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Vedení ANO potvrdilo, že lídrem pro Prahu bude Stuchlík
Ikonka času21. 7. 2018, 15:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik Nacher, který vzešel jako vítěz z vnitrostranického referenda, bude na kandidátce druhý v pořadí. O složení pražské kandidátky ANO rozhodlo vedení hnutí korespondenčně.

Vedra budou pokračovat, může se opakovat extrém z roku 2015
Ikonka času21. 7. 2018, 14:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výhled počasí na následujících 30 dní slibuje vysoké teploty a podprůměrné srážky, o které se postarají především lokální bouřky. Plyne to z prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle meteorologů se může následující období přiblížit rekordně teplé etapě z roku 2015.

Nablýskaní veteráni nadchli srdce Hané
Ikonka času21. 7. 2018, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Unikátní podívanou nabídl v sobotu v Olomouci XX. ročník Hanáckého okruhu, v němž soutěžily historické automobily a motocykly vyrobené do roku 1939. Na staru v Rudolfově aleji ve Smetanových sadech se sjelo 115 nablýskaných veteránů.

Horáčkova dílna: Neexistující pobočka, neviditelní lidé
Ikonka času21. 7. 2018, 11:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost První chráněná dílna obviněného ústeckého podnikatele Tomáše Horáčka roky dostává miliónové dotace z pracovních úřadů. Údajně díky tomu, že zaměstnává hendikepované. Jak ale Právo zjistilo, vynořují se čím dál větší otazníky nad tím, jak to s postiženými v tomto Horáčkově prapodivném lapači veřejných zakázek skutečně bylo.

Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
Ikonka času21. 7. 2018, 11:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu varoval před silnými bouřkami, které mohou být provázeny přívalovými dešti. Může spadnout až 40 milimetrů srážek.

Pospíšilův asistent koupil na Mostecku byty pro chudé. Je to problém, připustil šéf TOP 09
Ikonka času21. 7. 2018, 10:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Asistent europoslance a předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila Jan Zedník (ODS) koupil s dalšími investory desítky bytů v sociálně vyloučených lokalitách na Mostecku a nechává si platit nájem od lidí, kteří žijí ze sociálních dávek. Podle Pospíšila je to problém a zvažuje Zedníkovo propuštění, uvedl v sobotu server iRozhlas.cz.

Místo plechu sklo. Orloj získá po desítkách let původní vzhled s vitrážemi
Ikonka času21. 7. 2018, 8:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejpozději do konce letních prázdnin by se měla znovu rozeznít dominanta Staroměstského náměstí v Praze, orloj. Do původní podoby se vrátí i okénka apoštolů, současnou plechovou výplň nahradí skleněné vitráže, jež orloj zdobily před druhou světovou válkou. Zjistit, jak vlastně původní vitráže vypadaly, byla pro skláře kvůli nedostatku dochovaných pramenů přímo detektivní práce.

Pro „slané děti“ existuje lék, ale stojí 20 tisíc denně a pojišťovny jej platí jen do šesti let
Ikonka času21. 7. 2018, 7:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S tříletým Mikulášem si osud nepěkně zahrál. Narodil se s cystickou fibrózou, nevyléčitelným genetickým onemocněním, které mimo jiné způsobuje nenávratné poškození plic. Mikulášovi svitla naděje před rokem a půl, kdy začal užívat nově vyvinutý lék, který jeho nemoc výrazně zmírňuje. Jeho rodina nyní s obavami čeká na to, zdali pro něj bude lék dostupný i poté, až mu bude šest.

Spor mezi námi kvůli MPSV není, tvrdí šéfové ANO a ČSSD
Ikonka času21. 7. 2018, 4:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéfové vládních koaličních stran hnutí ANO a ČSSD popírají, že by byl mezi nimi kvůli ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) nějaký spor. Ten se má týkat poukazování bývalého vedení, kdy resort vedla Jaroslava Němcová (ANO), na možný podíl budoucí ministryně Jany Maláčové (ČSSD) na chybách při rozdělování dotací v jejím odboru, který dosud na ministerstvu řídí.

Ruska Butinová, kterou Američané podezírají ze špionáže, navštívila Prahu
Ikonka času20. 7. 2018, 21:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruska Marija Butinová, kterou v USA zadržují pro podezření ze špionáže, navštívila Prahu a sešla se dokonce se zástupkyní ministerstva vnitra Milenou Bačkovskou. V pátek to napsal server Aktuálně.cz. Mladá rusovláska měla českou metropoli navštívit před pěti lety. V roli aktivistky za právo na nošení zbraní se zúčastnila valné hromady občanského sdružení Lex, které hájí v České republice práva držitelů zbraní.

Toman chystá audit církevních restitucí
Ikonka času20. 7. 2018, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zemědělství pod taktovkou Miroslava Tomana (za ČSSD) chce prověřit, zda jeho podřízené organizace, jako například Státní pozemkový úřad nebo Lesy ČR, postupovaly správně při vydávání majetků církvím.

Křik a výhrůžky. Na ministerstvu práce vládla drsná atmosféra, tvrdí Marksová
Ikonka času20. 7. 2018, 18:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na ministerstvu práce pod vedením tehdejší ministryně Jaroslavy Němcové (ANO) údajně panovala drsná atmosféra. Někteří zaměstnanci chodili do práce s brekem, za zdmi úřadu prý nebyl neobvyklý ani křik či výhrůžky, řekla Novinkám exministryně Michaela Marksová (ČSSD) s odkazem na své bývalé kolegy. Němcová to ale odmítá, podle ní se jedná o pomluvy.

Komise k OKD si pozvala k výslechu zvučná jména, je mezi nimi Bakala i Sobotka
Ikonka času20. 7. 2018, 16:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslanci sněmovní vyšetřovací komise v pondělí začnou vyslýchat svědky, kteří by mohli pomoci rozplést příběh privatizace těžařského podniku OKD. Jednání komise bude neveřejné. Podle informací Práva jsou mezi pozvanými například bývalý expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), miliardáři Zdeněk Bakala, Marek Dospiva, Radovan Vítek a Patrik Tkáč, europoslanec za ANO Pavel Telička či tehdejší moravskoslezský hejtman za ODS Evžen Tošenovský.

Proč mám reagovat na toho pána s koňským ohonem, sepsul Jakla ve vysílání profesor Lukeš
Ikonka času20. 7. 2018, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtvrteční pořad České televize Události, komentáře nabídl u tématu týkajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa netradiční názorovou přestřelku mezi někdejším poradcem prezidenta Václava Klause Ladislavem Jaklem a profesorem Bostonské univerzity Igorem Lukešem. Jakl se od Lukeše dočkal skrze telemost označení „pán s koňským ohonem na hlavě“, lhář či člověk se slovníkem Kremlu.

Ředitel středočeské záchranné služby rezignoval kvůli kauze Rath
Ikonka času20. 7. 2018, 12:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek v pátek rezignoval. Důvodem je druhá větev korupční kauzy bývalého hejtmana za ČSSD Davida Ratha, v níž je ředitel záchranky mezi obžalovanými. Houdek vinu odmítá a své jméno chce očistit, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

Vláda chce omezit svobodný přístup k informacím. Lidé by nemuseli vědět, kdo jde do vazby
Ikonka času20. 7. 2018, 11:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veřejnost se možná v budoucnu nedozví o tom, jakého politika poslal soud do vazby. První vláda Andreje Babiše (ANO) totiž přilepila pozměňovací návrh k zákonu o zpracování osobních údajů, který by omezil zákon o svobodném přístupu k informacím.

V Praze migranty nebijeme, zlobí se čeští politici
Ikonka času20. 7. 2018, 10:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slova nizozemského ministra zahraničí Stefa Bloka o tom, že v Praze lidé bijí cizince jiné barvy pleti, české politiky rozpálila doběla. Připomněli mu naopak incident nizozemských turistů, kteří v Praze napadli číšníka.

Ostrý spor mezi ANO a ČSSD na ministerstvu práce
Ikonka času20. 7. 2018, 8:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalé vedení ministerstva práce a sociálních věcí za ANO brojí proti budoucí šéfce resortu Janě Maláčové (ČSSD). Zatímco bývalý náměstek exministryně Jaroslavy Němcové (ANO) Oleg Blaško tvrdí, že Maláčová je zapletena do problémové praxe, kvůli které se Němcová před svým odchodem obrátila na policii, současný náměstek na ministerstvu za ČSSD Robin Povšík tvrdí, že jde o lež.

Dvouleté děti do školky? Jde to, ale brát je nemusí
Ikonka času20. 7. 2018, 6:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Senát sice ve čtvrtek potvrdil stanovisko Sněmovny, že dvouleté děti nemají zákonný nárok na umístění do školky, ale praxe ukazuje, že i batolata mohou mateřinky využívat.

Česko pošle další milióny na ochranu balkánské hranice
Ikonka času20. 7. 2018, 4:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Riskantní putování hornatou krajinou, desetitisíce korun převaděčům a představy o místě jako tranzitní zemi. Tak dnes vypadá situace na hranicích Bosny a Hercegoviny, přes kterou přichází každý týden čtyři až šest stovek migrantů, aby se dostali dál, do zemí Evropské unie.

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem
Ikonka času19. 7. 2018, 20:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace sociálních demokratů na Vysočině. Rozhodl se tak navzdory podpoře, kterou mu vyslovili představitelé všech okresů. Ve čtvrtek to sdělila tajemnice ČSSD na Vysočině Hana Andělová. Do krajské konference ho zastoupí místopředseda Libor Joukl.

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem
Ikonka času19. 7. 2018, 20:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů korun společnosti Medea Kultur, která je spojená s lobbistou a podnikatelem Romanem Janouškem, ze smluv přitom není úplně jasné, jaké služby firma pojišťovně poskytuje. Upozornil na to server Seznam Zprávy s odvoláním na Nadační fond proti korupci.

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti
Ikonka času19. 7. 2018, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Start reformy financování regionálního školství se posune o rok. Mateřské školy také nebudou mít ani do budoucna povinnost přijímat i dvouleté děti. V poslanecké novele školského zákona to ve čtvrtek schválil po dlouhé debatě Senát. Předloha nyní poputuje k podpisu prezidentu Miloši Zemanovi.

ANO na poslední chvíli škrtlo čtyři lidi z pražské kandidátky
Ikonka času19. 7. 2018, 17:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš a vedení hnutí ANO na poslední chvíli škrtá v kandidátce do voleb do pražského magistrátu. Poté, co byl z pozice lídra sesazen Patrik Nacher, by podle informací Novinek měli být odstraněni současní radní Karel Grabein Procházka a Eva Kislingerová, předseda zastupitelského klubu ANO v Praze Michal Hašek a bývalý poslanec za ANO Matěj Fichtner.

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů
Ikonka času19. 7. 2018, 16:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od úterního do čtvrtečního rána podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v maximech až 203 milimetrů srážek. Nejvyšším srážkovým úhrnem se může pochlubit Lysá hora v Beskydech, kde spadlo 155 milimetrů na metr čtvereční během 24 hodin.

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců
Ikonka času19. 7. 2018, 16:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují záchranu thajských chlapců dva čeští hasiči Petr Vodička a David Kareš, kteří byli vysláni přímo na místo, aby zjistili, jak může případně Česká republika pomoci. Podle hasičů si i přes náročné podmínky nikdo z místních nepřipouštěl, že by se akce nepodařila.

Desítky migrantů z Itálie přijmout můžeme, vzkazuje Žít Brno
Ikonka času19. 7. 2018, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brněnské koaliční hnutí Žít Brno navrhuje, aby město přijalo několik desítek migrantů z Itálie, pokud se na tom dohodne česká a italská vláda. Novinářům to ve čtvrtek řekl primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno). Koaliční partneři ale takový postoj nesdílejí. Považují to za teatrální gesto a předvolební téma, podle nich by měl situaci řešit stát.

Unikátní operace v Brně zachránila mladému muži nohu
Ikonka času19. 7. 2018, 15:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V závěru minulého týdne byla ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně (FNUSA) na I. ortopedické klinice provedena další unikátní operace nejen v rámci ČR, ale i východní Evropy. Třiadvacetiletému pacientovi byla v rámci zákroku, který trval téměř šest hodin, odstraněna ze dvou třetin stehenní kost s nádorem, včetně některých měkkých tkání a svalů. Následně mu tým lékařů provedl náhradu kolenního kloubu a speciální ukotvení endoprotézy ve zbytku stehenní kosti, čímž byl zachráněn kyčelní kloub.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru