Celkem 5477 článků.|

Novinky.cz

Přes 20 tisíc lidí v Praze bude ve středu bez vody
Ikonka času23. 4. 2018, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Část Prahy včetně několika obcí za hranicí metropole bude od středy do čtvrtka bez vody. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se chystají opravovat přivaděč o průměru 600 milimetrů, který tyto oblasti zásobuje. V Praze se výpadek dotkne více než 20 tisíc obyvatel.

Už jsem na to alergický. Babiš z vlády neodejde, ani když ho odsoudí
Ikonka času23. 4. 2018, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nevidím k tomu důvod. Tak reagoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na jednu z podmínek ČSSD, která by měla být uvedena v případné koaliční smlouvě. Sociální demokracie chce, aby člen vlády odstoupil i v případě nepravomocného odsouzení.

Ministry obětované na oltář vlády s ČSSD chce Babiš udržet ve státní správě
Ikonka času23. 4. 2018, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministři za hnutí ANO, kteří budou muset uvolnit v kabinetu Andreje Babiše v demisi své posty kandidátům ČSSD, by měli zůstat ve státní správě. Babiš to uvedl po pondělním jednání vlády. Hnutí ANO bude se sociálními demokraty pokračovat v koaličním vyjednávání.

Z dětského domova pryč v patnácti? Děti skončí na ulici, varuje sdružení
Ikonka času23. 4. 2018, 9:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Děti v ústavní péči mají dovršením patnácti let šanci samy se rozhodnout, jestli v domově zůstanou, nebo odejdou. Popisuje to podle informací ředitelky Sdružení na ochranu ohrožených dětí (SOOD) Marie Vodičkové nedávno vydaný metodický pokyn Odboru ochrany práv dětí ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Podle Vodičkové je ale takové nařízení v rozporu s platnou právní úpravou. Právníci jej označují za diskutabilní.

Filip: Nechci připustit, aby KSČM byla nostalgická
Ikonka času23. 4. 2018, 8:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu si KSČM zvolila nové vedení. Do čela strany opět usedl Vojtěch Filip, byť s nijak velkým náskokem. Získal 165 hlasů a jeho oponent z radikálního křídla strany Josef Skála 143 hlasů. Čeští komunisté jsou podle Filipa dostatečně levicoví. Chceme, aby nám vládní strany předložily návrhy lidí, které zvažují na ministerské posty, řekl Filip v rozhovoru pro deník Právo.

Ochlazení i bouřky. Počasí v tomto týdnu bude aprílové
Ikonka času23. 4. 2018, 8:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počasí přepisující v posledních dnech teplotní rekordy v pondělí ukončí přechod první ze studených front, s níž se dočkáme nejen ochlazení, ale též srážek a bouřek. Výraznější ochlazení dorazí koncem pracovního týdne, ale na víkend by již znovu mělo být příjemných 25 stupňů, sdělila Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Babiš loví nástupce Murína uvnitř GIBS
Ikonka času23. 4. 2018, 5:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO), pod kterého spadá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), se po opoziční kritice kvůli nedobrovolnému odchodu šéfa Michala Murína rozhodl k nečekanému kroku. Premiérův úřad podle informací Práva oslovil šestici důstojníků z GIBS, kteří splňují zákonné podmínky, s písemnou nabídkou na dočasné šéfování organizace. Dopis je doplněn pěti otázkami týkajícími se činnosti inspekce.

ČSSD chce vymést okamurovce
Ikonka času23. 4. 2018, 3:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhádat ANO a okamurovce zamýšlí ČSSD. Žádá jako pojistku vymést zástupce SPD z vedoucích pozic ve Sněmovně, aby ANO ztratilo hlasovací mašinu s okamurovci za zády soc. dem. Změny, ač nerad, v neděli připustil šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, zatímco premiér a lídr ANO Andrej Babiš je v rozhovoru pro sobotní Právo odmítl.

V neděli opět padaly teplotní rekordy. Zítra se od západu ochladí
Ikonka času22. 4. 2018, 18:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I v neděli padaly teplotní rekordy, když na mnoha místech teplota překročila 25 stupňů, i když nejteplejším letošním dnem zůstává sobota. V jižních Čechách zaznamenali meteorologové dvě rekordní teploty, v Hliništi na Prachaticku a ve Vimperku. Dva rekordy padly také na Vysočině. Nejtepleji bylo v Plzni, kde rekord nepadl. Zítra přijde od západu ochlazení.

Válka o GIBS graduje. Babiš rozcupoval její výroční zprávu
Ikonka času22. 4. 2018, 18:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Válka mezi premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a odcházejícím šéfem Generální inspekce bezpečnostních sborů Michalem Murínem pokračuje.

Babiš: Naše nabídka ČSSD je atraktivní
Ikonka času22. 4. 2018, 16:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po rozhodnutí soc. dem. obnovit rozhovory o koaliční vládě s ANO hovořilo Právo exkluzivně s premiérem a lídrem ANO Andrejem Babišem. Podle něj jeho hnutí pustilo resort vnitra, aby odblokovalo situaci a přispělo ke vzniku vlády s důvěrou.

Chceme mít možnost položit vládu, prohlásil Dolejš z KSČM
Ikonka času22. 4. 2018, 12:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Strana ANO chce mít do 14 dnů hotový návrh koaliční smlouvy s ČSSD, řekl v neděli v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce místopředseda strany Jaroslav Faltýnek. Počítá i s tím, že na vládě se budou podílet komunisté. Jiří Dolejš (KSČM) však zdůraznil, že komunisté budou určitě trvat na možnosti vyslovit vládě nedůvěru, ale nebudou ji podle něj iniciovat.

S úřady bojovala o příspěvek přes rok. Nakonec dostala i odškodné
Ikonka času22. 4. 2018, 10:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neskutečný boj svedla se státem maminka tříletého chlapce s Downovým syndromem ze severní Moravy. Trvalo jí rok a půl, než se domohla toho, aby jí byl vyplácen příspěvek na péči o postižené dítě, a než byl hochovi přiznán průkaz osoby se zdravotním postižením (ZTP).

Sobota byla nejteplejším dnem roku
Ikonka času22. 4. 2018, 9:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sobota byla zatím nejteplejším dnem letošního roku. Rekordy padaly už třetí den po sobě a svá maxima si přepsala stovka stanic v České republice. Rtuť v teploměrech se bude šplhat k hodnotám připomínajícím spíše léto než jaro i během neděle. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi
Ikonka času21. 4. 2018, 17:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch Filip. Na to prakticky okamžitě reagoval premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který mu pogratuloval. Zároveň prohlásil, že věří, že se nyní konečně podaří sestavit vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny.

V Plzni bylo téměř 30 stupňů. V Česku padaly teplotní rekordy
Ikonka času21. 4. 2018, 17:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Již třetí den po sobě padaly v Česku teplotní rekordy. Nová maxima si pro datum 21. dubna přepsala asi stovka z bezmála 150 tuzemských meteorologických stanic. Některé rekordy padly po více než třech dekádách. Uvedla to Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Lídrem ANO pro podzimní volby v Praze bude Patrik Nacher
Ikonka času21. 4. 2018, 15:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídrem hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva bude poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. V primárkách porazil náměstkyni primátorky Evu Kislingerovou a dva pražské radní, Karla Grabeina Procházku a Libora Hadravu. Řekl to krajský manažer hnutí Martin Haushalter. O lídrovi hlasovali členové hnutí od čtvrtka do sobotních 14:00, volební účast byla 63 procent.

Letní počasí vydrží ještě tři týdny. Pak se citelně ochladí
Ikonka času21. 4. 2018, 14:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nezvykle teplé počasí, které připomíná spíše léto než jaro, vydrží i v nadcházejících týdnech. V polovině května by však měla rtuť v teploměrech citelně klesnout. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.

O křeslo předsedy KSČM se ve finále utkají Filip a Skála
Ikonka času21. 4. 2018, 14:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda komunistů na mimořádném sobotním sjezdu k Nymburku v prvním kole zvolen nebyl. Do druhého kola se dostal současný předseda Vojtěch Filip a Josef Skála. Filip získal 110 hlasů, Skála 105 hlasů. Na předsedu kandidovalo nejméně sedm kandidátů.

Zeman čelí kritice, že byl na sjezdu KSČM a ne na pietě za kardinála Berana
Ikonka času21. 4. 2018, 14:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman sobotním vystoupením na sjezdu KSČM podle svých oponentů porušil nepsané pravidlo, že prezident na sjezdy komunistů nejezdí. Ve stejné době se přitom převážely ostatky kardinála Josefa Berana do svatovítské katedrály. Jako první na to poukázal při bohoslužbě arcibiskup Dominik Duka.

Demonstranti chtěli proniknout na sjezd KSČM, zasáhla policie
Ikonka času21. 4. 2018, 13:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik účastníků protestu proti rostoucímu vlivu komunistů se pokusilo asi hodinu po poledni proniknout do Obecního domu v Nymburku, kde se v sobotu koná volební sjezd KSČM. Policisté jim v tom zabránili, vytlačili je ze schodiště. Na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.

Soudružky a soudruzi, přeji nám, aby svět šel nalevo, řekl Zeman na sjezdu komunistům
Ikonka času21. 4. 2018, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poprvé od roku 1989 vystoupil na sjezdu komunistické strany prezident České republiky. Miloš Zeman ve svém sobotním projevu poskytl delegátům historický exkurs posledních sta let i svůj názor na sestavení vlády. Komunisté by neměli promarnit šanci, ale také by si neměli klást přemrštěné podmínky. Sám by si přál, aby svět šel nalevo.

Duka se při bohoslužbě otřel o Zemana
Ikonka času21. 4. 2018, 10:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu byly ostatky kardinála Josefa Berana převezeny do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. V chrámu bude rakev tři dny vystavena a lidé se k ní mohou přijít poklonit. Arcibiskup Dominik Duka při bohoslužbě neopomněl zmínit, že v den, kdy se ostatky komunisty pronásledovaného kněze převezly do nejvýznamnější katedrály, se prezident účastnil sjezdu komunistů.

Komunisté si zvolí nové vedení. Podpořit je přijede i Zeman
Ikonka času21. 4. 2018, 9:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Komunisté si v sobotu na mimořádném sjezdu v Nymburce volí nové vedení. Od něj si straníci především slibují, že určí cestu z krize a zvrátí nepříznivý kurz klesajících preferencí. Nejžhavějšími kandidáty na předsedu jsou současný lídr Vojtěch Filip, představitel radikálního konzervativního křídla a místopředseda Josef Skála a europoslankyně Kateřina Konečná. Na sjezdu s půlhodinovým projevem vystoupí i Miloš Zeman.

Bez nás zkrachujete, dere se k jednání KSČM
Ikonka času21. 4. 2018, 4:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud má případná budoucí vláda ANO a ČSSD počítat s podporou KSČM, musíte nás pozvat k jednacímu stolu, vzkázal lídr komunistů Vojtěch Filip. Informoval o tom i premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Ten naopak v pátek informoval Filipa o nabídce pro ČSSD na vládní spolupráci.

Metnar skončí. Co Šlechtová a Stropnický?
Ikonka času21. 4. 2018, 3:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud jednání o koalici dospějí k úspěšnému konci, do nejostřeji sledovaného křesla ministra vnitra usedne místo nestraníka za ANO Lubomíra Metnara přímo šéf sociálních demokratů Jan Hamáček. Ten by logicky měl být i prvním vicepremiérem. Skončil by jako první místopředseda Sněmovny, čímž se otvírá cesta pro novou volbu zástupce ČSSD do vedení dolní komory. Metnar by prý z vnitra odešel a vrátil by se do společnosti Vítkovice jako manažer.

Sbírka mincí s podobiznou Františka Josefa se vydražila za 114 miliónů
Ikonka času20. 4. 2018, 23:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za 4,56 miliónu euro (114 miliónů korun) se v pátek v aukci v Praze prodala sbírka více než 600 mincí a medailí s vyobrazením Františka Josefa I.. Nevyšší částku, v přepočtu přes 13 miliónů, zájemci zaplatili za banskoštiavnický zlatník. Ještě před dražbou jsme pro vás nejvzácnější kusy natočili.

Ostatky kardinála Berana se vrátily do Čech
Ikonka času20. 4. 2018, 19:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za zvuků kostelních zvonů přistál v pátek v šest hodin odpoledne v Praze vojenský speciál s ostatky kardinála Josefa Berana. Na letišti ve Kbelích někdejšího politického vězně dvou totalit a významnou duchovní autoritu českých věřících pohřbenou v nuceném exilu přivítali zástupci státu i církve.

Teploty byly opět rekordní, na přelomu týdne se ochladí
Ikonka času20. 4. 2018, 19:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na mnoha místech České republiky zaznamenali meteorologové v pátek rekordní teploty. Nejtepleji bylo v Praze na Karlově, kde naměřili 28,6 stupně Celsia. V Táboře bylo 27,5 stupně, nejtepleji od roku 1968. Rekordní teploty evidují meteorologové tento týden opakovaně. Na přelomu týdne by se mělo o něco ochladit.

ČSSD bude jednat s ANO. Ve vedení soc. dem. to prošlo o dva hlasy
Ikonka času20. 4. 2018, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle informací Práva v pátek o dva hlasy prošlo na předsdnictvu ČSSD usnesení, aby strana jednala s hnutím ANO o vládě. Ministerstva vnitra, práce a sociálních věcí, zemědělství, kultury a obrany nebo zahraničí však špičkám ČSSD zřejmě nestačí. Živá diskuze se vedla o pojistkách, které by koaliční smlouva s hnutím ANO měla obsahovat. Podle místopředsedy ČSSD Martina Netolického by tam mělo být například ustanovení, že v případě, že bude člen vlády byť nepravomocně odsouzen, musí rezignovat.

Zemanovi bude radit šéf Hospodářské komory Dlouhý
Ikonka času20. 4. 2018, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se stal členem jeho expertního týmu. Uvedl, že nabídku přijal především jako představitel komory, která je největším reprezentantem malých a středních podniků i velkých průmyslových firem.

Kvůli spalničkám uzavřeli v nemocnici v Motole urgentní příjem
Ikonka času20. 4. 2018, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lůžková část urgentního příjmu v motolské fakultní nemocnici bude 15 dní uzavřena. Jeden ze zaměstnanců se nakazil spalničkami a ostatní musí zůstat v izolaci. Záchranka proto bude vozit pacienty do jiných nemocnic.

Nájezd na Pražský okruh u Písnice se dočasně otevře, mohlo by to ulevit Vídeňské
Ikonka času20. 4. 2018, 16:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od pondělí do konce rekonstrukce Libušské ulice v Praze se otevře nájezd na Pražský okruh mezi Písnicí a Dolními Břežany. Řidičům to značně usnadní a urychlí cestu. V pátek o tom informoval starosta Libuše Jiří Koubek (TOP 09). Půjde o dočasné opatření, před finálním zprovozněním křižovatky požaduje libušská radnice vybudování obchvatu. Křižovatka je uzavřena od otevření úseku okruhu v roce 2010.

Hrad odráží informace, že Zeman v mládí zkusil LSD. Ovčáček je blbej, kontruje Šiklová
Ikonka času20. 4. 2018, 15:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman měl v mládí zkusit halucinogen LSD. Tvrzení, s nímž před pár lety v rámci televizního dokumentu přišla socioložka Jiřina Šiklová, nyní mluvčí Hradu Jiří Ovčáček označil za povídačky.

Netolický: Nabídka ANO se těžko odmítá. Odsouzený člen vlády musí ale pryč
Ikonka času20. 4. 2018, 15:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místopředseda ČSSD Martin Netolický je přesvědčen, že strana by měla vstoupit do jednání s hnutím ANO. Sociální demokraté by ale zároveň měli trvat na tom, že ve vládě nebude moci být člověk, jehož soud uzná vinným. To by mohlo dopadnout na lídra ANO Andreje Babiše, který je obviněn v kauze Čapí hnízdo. Tuto podmínku by chtěl Netolický prosadit i do případné koaliční smlouvy.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru