ProBasket - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4513 článků.|

ProBasket

Cestovní pojištění od Pojišťovny VZP kryje koronavirus po celém světě. Má to ale menší háček
Ikonka času28. 1. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aaa

Schillerová se ve sněmovně postavila proti odškodňovacímu zákonu, Petříček podpořil korespondenční hlasování
Ikonka času28. 1. 2021, 13:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) podpořil ve čtvrtek před poslanci zavedení korespondenční volby ze zahraničí. K opozičnímu návrhu ale má výhrady. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odmítla opoziční odškodňovací zákon. Poslanci se k předlohám sešli na mimořádné schůzi svolané z podnětu opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09, předlohy však nakonec neprojednali.

Sandersovy palčáky vydělaly miliony charitě. „Svezly se“ i pražskou tramvají
Ikonka času28. 1. 2021, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pletené palčáky, které měl americký senátor Bernie Sanders na inauguraci nového amerického prezidenta Joe Bidena, se staly hitem internetu. Díky prodeji oblečení a rukodělných výrobků s jejich motivem ale Sanders navíc získal 1,8 milionu dolarů (39 milionů korun), které se rozhodl předat charitativním organizacím ve svém domovském státě Vermont.

Sokovi v lásce měl vypíchnout oko. Soud muži uložil nízký trest
Ikonka času28. 1. 2021, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Začátkem loňského července si odsouzený počíhal na svého soka v lásce. Vybavil se loveckým nožem a podle rozsudku byl jednoznačně rozhodnutý nového partnera své bývalé ženy ubodat. Napadený přišel o oko, protože útočník ho bodal zběsile i do hlavy. Na těle měl desítky bodných a řezných ran. Soud obžalovaného poslal do vězení na 12 let. "Jsem spokojen," hlesl obžalovaný po vynesení rozsudku. Spokojen ale není žalobce. "Navrhoval jsem vyšší trest. Soud ale uložil trest na samé spodní hranic sazby. Ještě zvážím případné odvolání," řekl státní zástupce Vladimír Jan. Horní hranice pro trest v takových případech je až 20 let vězení. 
Brutální útok na Štědrý den: Cizinci okradli 3 lidi, ženě tloukli hlavou o zem

 Útočník se hájil tím, že chtěl partnera své ženy jen zastrašit a vraždu neplánoval. Podle soudu si ale na soka počkal, připravil si velký ostrý nůž a útočil na něj velmi agresivně. Obhajobu ožalovaného proto soud smetl ze stolu.

Zraněný kapitán Polák bude chybět Vítkovicím minimálně tři týdny
Ikonka času28. 1. 2021, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Vítkovic se budou muset obejít minimálně tři až čtyři týdny bez zraněného kapitána Romana Poláka. Čtyřiatřicetiletý obránce, který se do extraligy vrátil před sezonou po čtrnáctiletém působení v NHL, utrpěl svalové zranění na pravé noze při úterní porážce v dohrávce 1. kola na ledě Litvínova 2:3.

Klaus odmítá dát 10 tisíc kvůli roušce. V televizi se taky nemusí mít, řekl
Ikonka času28. 1. 2021, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prezident Václav Klaus dostal od pražské hygieny pokutu 10 tisíc korun za říjnové vystoupení před Obecním domem, kde hovořil několik minut bez roušky. Klaus s rozhodnutím nesouhlasí, podal proti němu odpor. Podle něj je povinností veřejně si připomenout založení státu a „nenechat se odstrašit“ epidemií. Upozornil i na to, že v televizních studiích se přitom může mluvit bez roušky.

Klaus dostal za vystoupení bez roušky pokutu 10 tisíc, s rozhodnutím ale nesouhlasí
Ikonka času28. 1. 2021, 13:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Klaus podal proti rozhodnutí hygienické stanice odpor, zasahuje podle něj do svobody projevu.

Blatného nový způsob boje proti pandemii. Přepočítáme mrtvé a vylepšíme statistiky 
Ikonka času28. 1. 2021, 13:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neříkali jsme to? Jojo, už v pondělí. Ministerstvo doporučilo přerušit očkování proti covidu. Není totiž dost vakcín a hrozí, že lidi s první dávkou by nemuseli dostat tu druhou a pak by to bylo na co? No...na nic. 

Blatného nový způsob boje proti pandemii. Přepočítáme mrtvé a vylepšíme statistiky 
Ikonka času28. 1. 2021, 13:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neříkali jsme to? Jojo, už v pondělí. Ministerstvo doporučilo přerušit očkování proti covidu. Není totiž dost vakcín a hrozí, že lidi s první dávkou by nemuseli dostat tu druhou a pak by to bylo na co? No...na nic. 

Tenistům v Austrálii končí karanténa, v pátek se hraje v Adelaide
Ikonka času28. 1. 2021, 13:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Části tenistů, kteří přiletěli na úvodní grandslam sezony do Austrálie, dnes končí povinná dvoutýdenní karanténa. První skupina ze zhruba 960 hráčů, koučů a rozhodčích, kteří byli v izolaci ve třech hotelech v Melbourne, získá volnost pohybu dnes, zbytek do neděle. Uvedly to zdravotní úřady australského státu Victoria.

Němec nakonec posílí Spartu! Poslední dva týdny nebyly příjemné, říká
Ikonka času28. 1. 2021, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obránce Ondřej Němec nakonec přece jen posiluje pražskou Spartu. V pražském klubu podepsal smlouvu do konce sezony.

Zavřít i ten zbytek škol by bylo krátkozraké a hloupé, míní Plaga
Ikonka času28. 1. 2021, 13:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr školství Robert Plaga nevidí důvod pro zpřísňování protiepidemických opatření ve školství. Sociální kontakty žáků a studentů se naopak podle něj už teď omezily nejvíce. Další zavírání škol by považoval za krátkozraké a hloupé, řekl ve čtvrtek novinářům. Potřebu zpřísnění vidí spíše ve firmách a průmyslu.

Vláda chce přitvrdit. Tyhle zákazy a omezení nás nejspíš neminou!
Ikonka času28. 1. 2021, 13:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě ve středu se ministři přeli o to, jestli už lze otevřít třeba skiareály. Zvažovali také možný návrat žáků a studentů posledních ročníků do škol. To už neplatí. Redakci TN.cz se podařilo zjistit, jaké "utahování šroubů" nás naopak s velkou pravděpodobností čeká. Vláda by ve čtvrtek odpoledne mohla podle informací TN.cz výrazně omezit pohyb lidí - nově by se Češi mohli od místa bydliště vzdálit maximálně na vzdálenost 15 kilometrů. Výjimku by měli ti, kteří dojíždějí za prací na větší vzdálenost. Kabinet také zvažuje úplné uzavření hotelů a dalších ubytovacích zařízení - ta mají nyní možnost přijímat hosty na služebních cestách. Je také pravděpodobné, že přibude kontrol dodržování vyhlášených opatření ze strany policie a pokut uložených za jejich porušování. Některé sankce by se navíc mohly oproti současnosti zvýšit. "Žádné rozvolňování není vůbec na stole, opak je pravdou. Ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo vnitra a ministerstvo průmyslu předloží návrhy, jak tuto situaci řešit," prohlásil ve čtvrtek ráno premiér Andrej Babiš (ANO). 
Na Slovensku i jinde zpřísňují opatření, dodávky vakcín se komplikují

 Zatím nenaznačil, o jaká opatření půjde. "Situace není dobrá a počet hospitalizovaných stoupl. Protiepidemický systém (PES) jsme ani moc neřešili, protože měl zhruba čtyři parametry a teď do toho vcházejí nové parametry. Konkrétně počet hospitalizovaných a lidí na JIPkách," konstatoval ministerský předseda. 
Jak se změní systém PES, Česko má nedostatek vakcín. Pusťte si ranní podcast

 Zda vláda představí změny v protiepidemickém systému už po svém čtvrtečním jednání, není zatím jasné. Důležitá je podle Andreje Babiše spolupráce veřejnosti. "Úmrtnost je meziročně podstatně vyšší. Je to úplně jasné, ten covid je zabiják," zdůraznil předseda vlády. Samotná vláda podle jeho slov nemůže epidemii zvládnout, pokud nebudou spolupracovat i všichni občané.

Připomněl si vznik Československa bez roušky, teď má Klaus zaplatit pokutu 10 tisíc
Ikonka času28. 1. 2021, 13:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prezident Václav Klaus dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10 000 korun za říjnové vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze. Klaus s rozhodnutím nesouhlasí a prostřednictvím svého právníka podal ve středu proti rozhodnutí odpor. Požaduje, aby s ním bylo přestupkové řízení zastaveno. Klaus to uvedl v prohlášení, které poskytl Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Šok pro fanynky Marka Lambory: Podívejte se, s kým miláček publika stanul před oltářem!
Ikonka času28. 1. 2021, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fanynkám


Marka Lambory (25)

a


Evy Burešové (27)

pořádně zatrnulo. Jejich miláček Janek Linhart totiž před oltářem stanul s někým úplně jiným než se seriálovou Týnou Popelkovou, s kolegou Lukášem Langmajerem! Naštěstí se jednalo o Langmajerův vtípek, a tak mohou být dámy v klidu.

Lopatou do hlavy a nožem do břicha. Bratři u soudu přiznali pokus o vraždu
Ikonka času28. 1. 2021, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajský soud v Ostravě začal posuzovat vinu bratrů Daniela a Reného Jurečkových z Ostravy, kteří podle obžaloby loni v lednu v chatové oblasti v Bocanovicích na Třinecku těžce zranili muže, u kterého bydleli.
Bratři se soudu přiznali, rozporovali jen výši požadovaného odškodnění.

Klaus má zaplatit pokutu 10 tisíc. Exprezident se sankci hygieny za projev bez roušky brání
Ikonka času28. 1. 2021, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prezident Václav Klaus dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10 000 korun za říjnové vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze. Klaus s rozhodnutím nesouhlasí a prostřednictvím svého právníka podal ve středu proti rozhodnutí odpor. Požaduje, aby s ním bylo přestupkové řízení zastaveno. Klaus to uvedl v prohlášení, které ČTK poskytl Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Vláda přitvrdí na horách a dál omezí pohyb: Prymula načrtl nová opatření, míří i na firmy
Ikonka času28. 1. 2021, 13:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda Andreje Babiše (ANO) se po necelém dni sejde na dalším mimořádném jednání. Ministři se pomocí videokonference propojí ve 14 hodin. Úkol připravit další vlnu přísnějších opatření měli například ministři zdravotnictví, vnitra, průmyslu a obchodu, nebo ministryně pro místní rozvoj. Podle poradce premiéra Romana Prymuly je v ohrožení zdravotnický systém. Prymula pro Blesk Zprávy uvedl, že ministři mají probrat omezení v horských areálech, omezení pohybu lidí a zřejmě vyšlou „silný apel“ k převedení zaměstnanců na home office.

Václav Klaus dostal za neroušku pokutu 10 tisíc korun
Ikonka času28. 1. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prezident Václav Klaus podal formální odpor proti pokutě 10 000 korun, kterou mu pražští hygienici uložili v souvislosti s vystoupením před Obecním domem 28. října loňského roku. Krom toho, že nesouhlasí se samotnou pokutou, vnímá svůj krok jako občanský protest.

MACHÁČEK: Lekce pro Bidena: věci se dějí
Ikonka času28. 1. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Historik Niall Ferguson v komentáři pro Bloomberg píše, že američtí prezidenti zvolení během krize jsou nejprve populární, pak to ale většinou změní nepředvídané události.

Italský premiér vyhlíží třetí mandát. Rýsuje se proevropská sestava s možnou účastí ‚umírněné‘ pravice
Ikonka času28. 1. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sbohem Conte II, ať žije Conte III: zdánlivě nesrozumitelné úsloví může mít v italské politické krajině dobrou logiku. Nestraník Giuseppe Conte, aktuálně premiér v demisi, totiž stihl od jara 2018 stát v čele hned dvou italských vlád (v zemi běžně nazývaných Conte I a Conte II) a není vůbec vyloučené, že si Italové za pár dní budou zvykat na kabinet s nálepkou Conte III.

Další pražské očkovací centrum je na Proseku. V holešovické tržnici přibylo testovací místo
Ikonka času28. 1. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vysočanská radnice zřídila pro zájemce o očkování proti covidu-19 nové očkovací centrum v Praze. Nachází se na Poliklinice Prosek v blízkosti metra Střížkov. V provozu by mělo být ve všední dny, objednat se na očkování bude možné přes centrální registr. Zatím ale v provozu není. Chybí totiž vakcíny. Praha 7 v souvislosti s bojem proti covid-19 zřídila také nové testovací místo v holešovické tržnici.

Sexsymbol 80. let a učitelka z Obecné školy slaví 55: Rodina dostala přednost před kariérou
Ikonka času28. 1. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herečka Miroslava Pleštilová oslaví 27. ledna krásné „půlkulaté“ 55. narozeniny. Herečka, která v osmdesátých letech zářila na televizních obrazovkách a mnozí mladí muži k ní vzhlíželi jako k sexsymbolu, se postupem času stáhla spíše na prkna, co znamenají svět – a za katedru. Je totiž pedagožkou na DAMU a maminkou na plný úvazek.

Svatbu utajil, rozvod ne. Manželkou hvězdy filmu Vykoupení z věznice Shawshank byla tato výrazně mladší brunetka
Ikonka času28. 1. 2021, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herec Tim Robbins (62) požádal o rozvod, informoval web TMZ. Zpráva je o to překvapivější, nikdo totiž netušil, že se hrdina kultovních filmů Vykoupení z věznice Shawshank nebo Tajemná řeka oženil.

OSA ve spolupráci s Albatros Media uvádí knižní novinku Příběhy písní 1919-1960
Ikonka času28. 1. 2021, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním (OSA) vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros Media knihu "Příběhy písní". Publikace vznikala k příležitosti 100. výročí ...

Paradoxní situace. Nájemci armádního penzionu píší o debilní vládě
Ikonka času28. 1. 2021, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dalo by se to nazvat ironií osudu. Nebo také typickou ukázkou současného dění v Česku. Organizace Vojenská lázeňská rekreační zařízení, která spadá pod ministerstvo obrany, podepsala loni 20. října smlouvu o pronájmu penzionu Pstruh ve Stožci na Šumavě se společností MariGastro, zastoupenou Tomášem Kupsou.

Úmysl, nebo trapas? Erotická hračka v živém vysílání je hitem sociálních sítí
Ikonka času28. 1. 2021, 13:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pozorní diváci objevili v živém vysílání za ženou na polici v knihovně předmět, který připomínal erotickou pomůcku zvanou dildo.

Úmysl, nebo trapas? Erotická hračka v živém vysílání je hitem sociálních sítí
Ikonka času28. 1. 2021, 13:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pozorní diváci objevili v živém vysílání za ženou na polici v knihovně předmět, který připomínal erotickou pomůcku zvanou dildo.

Škoda kvůli nedostatku dílů omezuje výrobu Octavií a Fabií. Problémy potrvají měsíce
Ikonka času28. 1. 2021, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto sjíždí z výrobních linek stále více nedokončených aut. Místo aby zamířila k novým majitelům, je firma posílá na odstavná parkoviště, kde čekají, až od dodavatelů dorazí chybějící díly. Může za to především...

Škoda kvůli nedostatku dílů omezuje výrobu Octavií a Fabií. Problémy potrvají měsíce
Ikonka času28. 1. 2021, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto sjíždí z výrobních linek stále více nedokončených aut. Místo aby zamířila k novým majitelům, je firma posílá na odstavná parkoviště, kde čekají, až od dodavatelů dorazí chybějící díly. Může za to především...

Toustový chleba z Polska obsahuje kovové střepy, zjistila inspekce v Hovoranech
Ikonka času28. 1. 2021, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Potravinová inspekce odhalila v jednom z obchodů v Hovoranech celozrnný toustový chleba z Polska, který obsahuje kovové střepy. Lidé by ho v žádném případě neměli jíst. 

Rána pro Vítkovice. Kapitán Polák může být až měsíc mimo hru
Ikonka času28. 1. 2021, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítkovice na nějaký čas přichází o kapitána a defenzivní oporu. Zkušený zadák Roman Polák je po střetu z úterní dohrávky v Litvínově (2:3) zraněný. „Z prvního vyšetření z ultrazvuku víme, že se jedná o svalové zranění,“ informuje trenér Miloš Holaň. „Roman bude mimo hru minimálně tři až čtyři týdny. Minimálně. Ještě během čtvrtka jde na vyšetření na magnetické rezonanci. Tak se modlíme, aby to nebylo ještě něco vážnějšího.“

Oblíbený herec Suchánek drsně vzkázal politikům, co si myslí o párty v Teplicích
Ikonka času28. 1. 2021, 13:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Známý herec Michal Suchánek na svém Instagramu zveřejnil video se vzkazem účastníkům mejdanu v teplickém hotelu Prince de Ligne. Nešetřil ostrou kritikou.

Ředitel fotbalových Teplic odstoupí. Byl na nechvalně proslulé oslavě narozenin
Ikonka času28. 1. 2021, 13:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle fanklubu jednání Petra Hynka ostře vybočilo z dlouhodobé snahy teplického klubu o očistu českého fotbalu a boj proti korupci.

Frontální rozhraní doprovodí velká oblačnost i srážky a rozdělí území na teplejší jihozápad a chladnější severovýchod
Ikonka času28. 1. 2021, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počasí u nás ovlivňoval slábnoucí výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu, postupně se do střední Evropy nasouvá brázda nízkého tlaku vzduchu a v ní bude postupovat okluzní fronta dále k východu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru