Celkem 4552 článků.|

Root.cz

CESNET má nové logo, podívejte se na nový vizuální styl
Ikonka času11. 12. 2017, 8:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
CESNET dnes veřejnosti ukázal své nové logo a z něj odvozený vizuální styl. Grafická podoba nového loga vychází z binárního kódu, kdy je pro převod využit princip rovinné kartézské soustavy souřadnic s osami x a y.

Firefox je v anonymním prohlížení rychlejší než Chrome
Ikonka času11. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vydáním Firefoxu 57 se Mozille podařilo srovnat krok s Google Chrome co se týče rychlosti prohlížeče. Nedávné zveřejněné výsledky srovnání rychlosti v anonymním režimu jsou však neméně tak zajímavé. Připomeňme v krátkosti, co vlastně generačně nejnovější verze Firefoxu, tedy 57 (též označovaná jako Quantum), přinesla. Předně je to z velké části nový vnitřek prohlížeče, který je vícevláknový a umí tak, podobně jako prohlížeče typu Chromium, provádět věci výrazně rychleji.

Postřehy z bezpečnosti: paní, růžové vám přišlo psaní
Ikonka času11. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V dnešním vydání se naučíme nový způsob podvržení dopisu, ošulíme vývojáře, chytíme si štědrovečerního khapříka, odhalíme slabé klíče, aktualizujeme si své aplikace a převezmeme hodnotnou cenu. Není žádnou novinkou informace, že pokud vám přijde e-mail od někoho známého, zdaleka to nemusí znamenat, že odesílatelem byl opravdu on. Proti této skutečnosti mají oblíbení poštovní klienti více či méně sofistikované mechanizmy, díky kterým mohou uživatele na pravděpodobně podvrženou adresu v poli Od: upozornit. Někteří z klientů mají tuto funkcionalitu již v základní aplikaci, do jiných ji lze doplnit instalací příslušného rozšíření.

VPN mizí z čínského obchodu Apple, Tim Cook doufá v návrat [Stalo se]
Ikonka času10. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové vydání ReactOS 0.4.7 je zase o trochu lepší alternativou k Windows, objevily se nové verze Bodhi i Puppy Linuxu, Playstation 4 se prodává skvěle a Qualcomm uvedl nový špičkový čip pro generaci špičkových chytrých telefonů roku 2018. Open-source operační systém vyvíjený jako plnohodnotná a kompatibilní náhrada za Windows, přichází ve verzi 0.4.7 s řadou novinek. Po uvedení ve verzi 0.4.5 je zde konečně plně funkční a vylepšená podpora stylů vytvořených pro Windows XP (historicky patrně nejpopulárnější verze Windows). Opraveny jsou zejména problémy s průhledností. Rozšíření zahrnují mimo jiné testovací verzi podpory rychlého spouštění aplikací, vyvinuté v rámci Google Summer of Code 2017.

Komiks: ohľaduplný
Ikonka času9. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Korčule, autíčko na ovládanie, cikajúca bábika. Listy Ježiškovi odosielané našou generáciou boli realistické a krátke. Deti sú však banda špekulantov, ktorá je pred dospelými dávno o dva kroky vpred.

High Performance SSH/SCP: rychlé přenosy souborů bezpečným kanálem
Ikonka času7. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Uživatelé chtějí používat bezpečný a dobře podporovaný kanál pro přenos souborů. Nabízí se protokol SSH, který umí vše potřebné. Bohužel trpí velmi špatným výkonem a přenáší soubory pomalu. Proč to tak je a jak to řešit? Přenos souborů po síti je starý jako internet sám a vlastně ještě mnohem starší. Dlouhá léta se k tomu používal výhradně protokol FTP, kterému ale chybí jakékoliv zabezpečení, takže se postupně opouští. Co ale použít místo něj? Aby to bylo bezpečné, šifrované, široce podporované a všude dostupné.

Framework Torch: problematika rozpoznávání a klasifikace obrázků
Ikonka času7. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnes se začneme zabývat rozpoznáváním a klasifikací obrázků s využitím neuronových sítí. Nejdříve si ukážeme použití klasické třívrstvé neuronové sítě, zjistíme její limity a popíšeme si i alternativní typ: tzv. konvoluční sítě. 1. Framework Torch: problematika rozpoznávání a klasifikace obrázků

Doména .CZ musí být stabilní, dostane nové servery a 100GE linky
Ikonka času6. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doména je dnes něco, co musí bezpodmínečně fungovat. Datové toky ale rostou a přibývá také DDoS útoků. CZ.NIC se proto rozhodl významně posílit svou infrastrukturu DNS serverů rozmístěných po celém světě. Na konferenci Internet a Technologie 17.2 zazněla také přednáška o technickém zajištění domény .CZ, kterou provozuje CZ.NIC. Přednášel Zdeněk Brůna, který má v CZ.NIC na starosti technické oddělení, které se věnuje především správě DNS a vývoji dalších nástrojů. Samozřejmě děláme také to, co je pro nás úplně nejdůležitější – DNS infrastruktura.

Softwarová sklizeň (6. 12. 2017)
Ikonka času6. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na emulátor Atari Falcon, vyzkoušíme digitální syntezátor, budeme stahovat ve více vláknech a nakonec padne zmínka o správci certifikátů. Virtuální stroj navržený pro běh 32bitových Atari ST/TT/Falcon operačních systémů jako TOS, FreeMiNT, MagiC nebo Linux-m68k) a TOS/GEM aplikací na různých platformách – desktop, unixový server nebo třeba grafická pracovní stanice. Nejen díky libSDL lze emulátor spouštět jak na Linuxu/x86, tak na Windows, macOS a dalších.

Vzniká elektronická výměna informací o sociálním zabezpečení napříč EU – a ČR je zapojena! [Blog]
Ikonka času5. 12. 2017, 8:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hodně se teď zabýváme přeshraniční výměnou zdravotní dokumentace, ale při úspěšném poskytnutí zdravotních služeb pacientovi probíhá ještě jedna nezbytná epizoda péče: vyúčtování.

CSS Grid: revoluce ve web designu?
Ikonka času5. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když se zhruba před rokem začalo mluvit o novém modulu pro CSS, který umožňuje používat na stránce typografickou mřížku (grid), považoval jsem je nejdřív za módní vlnu. Designéři dostali novou hračku a nadšeně výskají. Když se později její podpora objevila v řadě prohlížečů a zkusil jsem si na ni sáhnout, musel jsem uznat, že tahle hračka dokáže být vážně užitečná. Po dlouhých letech vnořování a všeobecných značkovacích orgií se objevilo něco, co umožňuje dělat psí kusy a zároveň motivuje spíše ke zjednodušení kódu.

Tvorba GUI v Pythonu s PySide: signály a sloty, správci rozložení komponent
Ikonka času5. 12. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V dnešní části seriálu o tvorbě aplikací s grafickým uživatelským rozhraním v Pythonu budeme pokračovat v popisu knihovny PySide. Nejdříve si ukážeme práci se signály a sloty a posléze si popíšeme tři základní správce rozložení komponent. 1. Tvorba GUI v Pythonu s využitím frameworku PySide: signály a sloty, správci rozložení komponent


Vrátit se nahoru